רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1000 ספרים בעמוד זה

י א באדר .  ---    ---  תרפ"ד  ---  

י ח ברנר  ---  ברנר,י ח  ---  תר"ץ   ---  

י ח ברנר )בתקופת "המעורר"(  ---  ביילין,אשר  ---   1943  ---  

י ח ברנר *  ---  קושניר,שמעון  ---   1971  ---  05 למותו 1291-1791

י ח ברנר אישיותו ויצירתו  ---  פרידמאן,ד א  ---   1923  ---  

י ח ברנר והספרות המודרנית  ---  רמרז ראוך,גילה  ---   1979  ---  

י ח ברנר שלובי דברים  ---  ליפובצקי,פסח  ---   1941  ---  

י כמו יום הדין  ---  גרפטון,סו  ---   1994  ---  רומן מתח בלשי עשירי במספר,בסדרה שבה כל אות בראש שם הספר הופכת למרכז העלילה. אנגלית: עידית פז

י ל פרץ כמספר דו לשוני. [י"ל פרץ כמספר דו-לשוני]  ---  שוורץ,פרומה  ---  1994  ---  עבודת דוקטורט שעיקרה מוקדש להשוואות בין הנוסחים העבריים והיידיים של דיאלוגים ומונולוגים בסיפורים רבים של פרץ.

י ל שוורין :  ---  שוורין,י ל  ---  תשי"ח  ---  

י ליבוביץ  ---  גלבוע,משה  ---   1994  ---  דיון בתחומי הגותו של ישעיהו ליבוביץ' מההיבט ההסטורי-ביוגרפי התמורות שחלו בהגותו של ליבוביץ' לאורך השנים

י ליבוביץ: דברים והיפוכם  ---  גלבוע,משה  ---  1994  ---  

י"ג הרצאות על החברה הישראלית  ---  שחר,בצלאל  ---   1968  ---  

י"ג תחריטים לשירי חיים נחמן ביאליק .  ---  גרשוני,משה  ---  1988  ---  

י"ד שירים  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---   2000  ---  שירים, עם צלומים

י"ד שירים  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---   2000  ---  שירים, עם צלומים

י"ז מערכונים  ---  בנארי,נחום  ---  תשט"ו  ---  

י"ח רבניצקי :  ---  ניסן,נורית ואחרים (עורכים)  ---    ---  קובץ מאמרים על רבניצקי,שותפו של ביאליק לאורך השנים, בעריכתם ומעטם של ששת ניניו. עם מאמרים מאת שמואל אבנרי, אביגדור שנאן ודניאל פרסקי, ושני קטעי עיתונות קצרים מאת רבניצקי.

י"מ יוסט אבי ההיסטוריוגרפיה היהודית המודרנית  ---  מיכאל,ראובן  ---  תשמ"ג  ---  

י.ע.ל. במערכות מלחמה :  ---  קרוא,משה  ---  1993  ---  זכרונותיו של המחבר הסוקרים את פעלה של היחידה העברית להובלה (י.ע.ל.) במהלך מלחמת העולם השניה. הספר מלווה בתצלומים.

יא מוסטפה יא מוסטפה .  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2004  ---  

יא מוסטפה יא מוסטפה.  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2004  ---  פרויקט אמנותי המשלב פואמה עם צילומים מונוכרומטיים מלווים.

יאבדו שמיים וארץ :  ---  נוברשטרן,אברהם (ע.)  ---  2002  ---  ארבע פואמות מאת משה-לייב הלפרן,פרץ מרקיש,א' ליילס וה' ליוויק המייצגות את הזרם המודרניסטי בשירה היידית שנכתבה בשנים של מלחמת העולם הראשונה ואחריה.

יאבדו שמיים וארץ :  ---  הלפרן,משה לייב ואחרים  ---  2002  ---  תרגם מיידיש - עידו בסוק. ערך והוסיף אחרית דבר - אברהם נוברשטרן.

יאדוב ספר יאדוב  ---  יאסני,א וואלף (ע)  ---   1966  ---  JADOW כתוב באידיש ומעט אנגלית

יאדי הנער האינדיאני  ---  לאוריצן,ג'ונריד  ---    ---  

יאוש מדעת  ---  שרייבר חתולי,אלי  ---   1991  ---  

יאוש מדעת  ---  שרייבר(חתולי,)אלי  ---  1991  ---  רומן מתח

יאוש מכובס.  ---  בת אורן,תחיה  ---  2002  ---  שירים.

יאזעק ליכטנשטיין אלוף גרמניה  ---  יוליוס,אריה  ---  1996  ---  

יאיר  ---  הורוביץ,דני  ---  1992  ---  

יאיר  ---  הורוביץ,דני  ---   1992  ---  מחזה העוסק בחיי יאיר שטרן.

יאיר :  ---  שמיר,משה  ---   2001  ---  תיאור ספרותי,מלידה ועד מוות, של חיי מייסד הלח"י ומפקדו הראשון.

יאיר :  ---  שמיר,משה  ---  2001  ---  רומן ביוגרפי . במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

יאיר אור (ספר) :  ---  מלבי"ם,מאיר ליבוש  ---   1892  ---  

יאיר בן יאיר. (יאיר בן "יאיר").  ---  שטרן,יאיר  ---  2022  ---  אוטוביוגרפיה של אחד מוותיקי ענף התקשורת בישראל, מנהל הטלוויזיה הישראלית לשעבר, ובנו של מפקד הלח"י שנולד לאחר הירצחו. בספר משולבים הסיפור המשפחתי על מחיקת מורשת האב עם תיאור פועלו העיתונאי והתקשורתי

יאיר גרבוז .  ---  גרבוז,יאיר  ---  2006  ---  עורכים: רותי אופק, אמון יריב .

יאיר גרבוז מציג יהודי צרפתי וערבי :  ---  גרבוז,יאיר  ---  1986  ---  

יאיר גרבוז מציג רסטורציה.   ---  גרבוז,יאיר  ---  2005  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה ברפרודוקציות לסדרת הציורים של האמן בהם הוא מצייר מחדש את ציורי הציירים של קיבוץ אפיקים.

יאיר גרבוז עבודות חדשות .  ---  גרבוז,יאיר  ---  1990  ---  

יאיר הורביץ שירים 1960/1973  ---  הורביץ,יאיר  ---  1974  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

יאיר ויהונתן.  ---  אגמון,יאיר  ---  2014  ---  רומן מולטימדיה. סטודנט צעיר שרצח את ארוסתו בעת התקף פסיכוטי מבקש להבין מה הוביל אותו למעשה. במקביל, מתחקה המחבר אחר תהליך הכתיבה. בספר משולבים קודים לסריקה המקשרים לסרטונים ואנימציות.

יאיר פרג משוגע על ארץ ישראל : [יאיר פרג - משוגע על ארץ ישראל] :  ---  פרג,גיסיה. פרג,יאיר  ---  2011  ---  ביוגרפיה שמושאה היה פרופ' לבוטניקה באונ' העברית, סוציאליסט ציוני יליד ת"א 1929, לוחם פלמ"ח שהשתתף בכיבוש לוד ובמבצע יואב וממקימי קיבוץ צרעה. בספר גם מאמרים שכתב בנושאי טבע, ארכיאולוגיה ומדינת ישראל.

יאיר פרג משוגע על ארץ ישראל : [יאיר פרג - משוגע על ארץ ישראל] :  ---  פרג,גיסיה. פרג,יאיר  ---  2011  ---  ביוגרפיה שמושאה היה פרופ' לבוטניקה באונ' העברית, סוציאליסט ציוני יליד ת"א 1929, לוחם פלמ"ח שהשתתף בכיבוש לוד ובמבצע יואב וממקימי קיבוץ צרעה. בספר גם מאמרים שכתב בנושאי טבע, ארכיאולוגיה ומדינת ישראל.

יאלו .  ---  ח'ורי,אליאס  ---  2005  ---  

יאלו.  ---  חורי,אליאס [ח'ורי,אליאס]  ---  2005  ---  רומן פרי עטו של הסופר הלבנוני.

יאללה :  ---  קלו לברון,ענת  ---  2023  ---  כותבי ספרי העזרה העצמית אינם מודעים (לכאורה, כמובן שלכאורה) שהמדף המיועד להם הפך לארון שהפך לחדר ולבניין. מחברת ספר זה מעוניינת שנתנסה וניישם את הצעותיה. 55 מנסיונותיה מובאים כאן.

יאללה מכות :  ---  אביבי,יובל. שלו,עמיחי  ---  2018  ---  22 סיפורים העוסקים באלימות הישראלית-על חוטפי המכות ומחטיפיה,החל בסטירה ועד רצח.בכותבים: לאה איני, רועי חסן, מאיה ערד, בני ציפר, דרור משעני, ישי שריד, עלא חליחל,עמיחי שלו, נגה אלבלך, מיה סלע,איריס לעאל ועוד.

יאללה שרים. [יאללה, שרים!].  ---  שרוף,עינת  ---  2009  ---  אלבום צבעוני הכולל את תמליליהם של כ-80 שירים עבריים, משירי חלוצים, נעמי שמר והלהקות הצבאיות, דרך שירים חסידיים ועד מוסיקה ים-תיכונית. הספר כולל גם את זכרונות ילדותה של שרוף, רשמים מהופעותיה ותמונות.

יאמאני  ---  רובינסון,ג'פרי  ---  1989  ---  ביוגרפיה של השייך אחמד זאכי יאמאני

יאמן כי יסופר  ---  בן גריון,עמנואל  ---  1991  ---  עריכה ופתח דבר:צפורה כגן

יאמן כי יסופר :  ---  מסיני,צבי  ---  2006  ---  מחקר הסטורי-דמוגרפי המחלץ מסקנה מאלפת ומהפכנית שביכולתה לתרום לפתרון הסכסוך: כ-84% מן הפלסטינים בארץ הנם למעשה צאצאים של עם ישראל. החיבור נחלק ל-3: הגדרת הבעיה, חקירת שורשיה לעומק והצעת הפתרון.

יאמן כי יספר :  ---  בן גריון,עמנואל  ---  1991  ---  עריכה ופתח דבר - צפורה כגן

יאמרו המושלים :  ---  עמיר,יצחק דוד  ---  תשס"ב!  ---  המחבר איגד וחיבר כ-210 משלים יהודיים-דתיים מחורזים בנושאים שונים: מועדי ישראל, פרנסה, מידות, חסד, מבט על החיים, עקבתא דמשיחא, ייסורים, יצר הרע ועוד.

יאן ליוונס עקידת יצחק  ---  לוריא,דורון  ---  !1997  ---  קטלוג תערוכה, ציורי האמן מן המאה ה 17 סביב הנושא עקידת יצחק וכן דיון ביצירות אחרות בנושא זה. טקסט בעברית ובאנגלית

יאן קארסקי :  ---  ובמן,אסתר. ויינבאום,לורנס (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים הדנים בדמותו של קארסקי, שליח המחתרת הפולנית בימי מלחמת העולם השניה שקיבל על עצמו לגלות למערב את המתרחש באירופה ואת עובדת השמדת היהודים. מבוסס על הרצאות שנישאו בכנס לכבודו של קארסקי.

יאנוח .  ---  הראל,מנשה  ---  1959  ---  דו"ח הבוחן את תשתית הכפר,אוכלוסייתו ותולדותיו. החוברת מלווה בתצלומים,מפות ונתונים דמוגרפים.

יאנוש קורצ'אק  ---  בסין,גיורא  ---   1997  ---  פרסומים משלו ועליו בישראל.

יאנוש קורצ'אק :  ---  בנימינוב,ישראל  ---  2006  ---  החיבור מביא את תולדותיו של קורצ'אק (הנריק גולדשמיט היה השם שניתן לו בילדותו), את שיטתו ודרכו החינוכית בבית היתומים, דרכו הציונית, בקורת והערכה של מורשתו ועוד.

יאנוש קורצ'אק בין היתומים .  ---  זינגמן,ישראל  ---   1979  ---  

יאנוש קורצ'אק המחנך .  ---  כהן,אדיר  ---  תשל"ד  ---  

יאנוש קורצ'אק ויוסף קרליבך :  ---  יפרח,חנה  ---   2001  ---  קורצ'ק הפולני החילוני וקרליבך הגרמני,איש יהדות "תורה עם דרך ארץ" הותירו משנה חינוכית לא סדורה הנסקרת ומושווית בפרסום זה.

יאנוש קורצ'אק ויצחק קצנלסון : דור לדור מ :  ---  שנר,משה  ---  2011  ---  מחקר הדן בדרכי התגובה השונות של קורצ'אק וקצנלסון למציאות גטו ורשה על-רקע רקעם הביוגרפי ותפיסותיהם - ההשלמה הסטואית של קורצ'אק האוניברסלי מול הקריאה להתנגדות שסופה ייאוש של קצנלסון איש היהדות הרבנית.

יאנוש קורצ'אק מחנך עד תום  ---  פרליס,יצחק מאירוביץ,אהרן  ---  תש"ם   ---  

יאנוש קורצ'אק של הילדים  ---  קדם,מירי (אוצרת)  ---   1997  ---  קטלוג תערוכה, כולל צטוטים מדבריו.

יאנושק .  ---  לובינסקי,סלאבומיר  ---  1984  ---  

יאסעלע .  ---  דינעזאן,יעקב  ---  1951  ---  

יאסר ערפאת :  ---  מרזן,רונית  ---  2016  ---  ניתוח סמנטי של השיח הדתי-לאומי של ערפאת ב-45 שנות פעילותו, ב-3 זירות: הבינלאומית, הפנים-פלסטינית וזירת הסכסוך. הספר עומד על השימוש שעשה בסמלים ובמיתוסים דתיים הן לקידום מאבק מזוין והן במעבר לדרך המדינית

יאסר ערפאת :  ---  מרזן,רונית  ---  2016  ---  ניתוח סמנטי של השיח הדתי-לאומי של ערפאת ב-45 שנות פעילותו, ב-3 זירות: הבינלאומית, הפנים-פלסטינית וזירת הסכסוך. הספר עומד על השימוש שעשה בסמלים ובמיתוסים דתיים הן לקידום מאבק מזוין והן במעבר לדרך המדינית

יאסר ערפאת :  ---  קמחי,שאול ואחרים  ---  2001  ---  ניתוח הבוחן את דפוסי התנהגותו ומדיניותו של ערפאת על רקע אירועים פוליטיים ועדויות של מקורבים ובני משפחה: החבור בוחן את חיי המשפחה של ערפאת,סגנון מנהיגותו ועוד.

יאסר ערפאת :  ---  רובין,בארי. רובין,ג'ודית קולפ  ---  2006  ---  חיבור מקיף העוסק בדיוקנו הפוליטי של יאסר ערפאת מראשית פעילותו ועד למותו.

יאקוב פון גונטן  ---  ואלזר,רוברט  ---  1989  ---  

יאקוב'יקו : (יאקוביקו)  ---  נחמיאס,יעקב  ---  2018  ---  המחבר, יליד סלוניקי 1933, מתאר בספרו זה את ילדותו בשכונת שפירא שבתל אביב, את הדמויות שבה, את הלאדינו המתגלגלת בפיהן, את אימי מלחמת העצמאות, הפולקלור, את שכונת פלורנטין ואת ניצולי השואה.

יאקוב'יקו : (יאקוביקו)  ---  נחמיאס,יעקב  ---  2018  ---  המחבר, יליד סלוניקי 1933, מתאר בספרו זה את ילדותו בשכונת שפירא שבתל אביב, את הדמויות שבה, את הלאדינו המתגלגלת בפיהן, את אימי מלחמת העצמאות, הפולקלור, את שכונת פלורנטין ואת ניצולי השואה.

יארגו .  ---  סוזן,ז'אקלין  ---  1980  ---  

יארמה וקיילה.  ---  בשביס זינגר,יצחק  ---  2011  ---  רומן מאת המחבר זוכה פרס הנובל, הרואה אור לראשונה כספר לאחר שפורסם כסיפור בהמשכים בעתון יידי. במרכז העלילה קיילה ויארמה - בעל ואשה, איש העולם התחתון וזונה - ונסיונם להמלט מהעבר שדבק בהם ולא מרפה.

יאשיהו ותקופתו.  ---  זמירין,שלום  ---  תשל"ז  ---  

יבגני אוניגין  ---  פושקין,א.ס.  ---  1992  ---  רומן בחרוזים. טקסט בעברית וברוסית. עם ציורים של ניקולא קוזמין ופושקין.

יבגני אוניגין  ---  פושקין,א.ס.  ---   1999  ---  רומן בחרוזים. פורמט אלבומי, טקסט בעברית וברוסית. עם ציורים של ניקולא קוזמין ופושקין. מהדורה יפה אך מרושלת בבצועה.

יבגני אוניגין  ---  פושקין,א ס  ---  תרצ"ז  ---  תרגם א לוינסון

יבגני אוניגין :  ---  פושקין,אלכסנדר  ---  2023  ---  תרגום רביעי לעברית של היצירה הרוסית מראשית המאה ה-19. הפעם מצורפות לתרגום הערות המנהירות את אורח החיים הרוסי באותה עת.

יבגני אוניגין :  ---  פושקין,א.ס.  ---  תרצ"ז  ---  

יבגני אוניגין.  ---  פושקין,א. ס.  ---  2007  ---  מהדורה מחודשת של התרגום בניסוחו האחרון, כפי שהופיע ב-1966. בספר ניתן למצוא גם מאמר מאת עמינדב דיקמן על המשורר, יצירתו ותרגומה העברי.

יבוא גדי זהב :  ---  נחמן,לילך (עורכת)  ---  2015  ---  אנתולוגיה של שירי ערש עבריים ושירים שתורגמו מיידיש, ערבית ואמהרית. בליווי דימויים ויזואלים מאת צביקה לחמן ואחרית דבר מקיפה בה דנה העורכת במהותם של שירי הערש, בתפקידיהם בתרבות ובהתפתחות הז'אנר בישראל.

יבוא גדי זהב :  ---  נחמן,לילך (עורכת)  ---  2015  ---  אנתולוגיה של שירי ערש עבריים ושירים שתורגמו מיידיש, ערבית ואמהרית. בליווי דימויים ויזואלים מאת צביקה לחמן ואחרית דבר מקיפה בה דנה העורכת במהותם של שירי הערש, בתפקידיהם בתרבות ובהתפתחות הז'אנר בישראל.

יבוא טובין המותר והאסור : [יבוא טובין - המותר והאסור] :  ---  נדל,גיל  ---  2008  ---  מידע מקיף ומפורט בכל ההיבטים המשפטיים של תחום היבוא, מהסדרתו בחקיקות המכס, משרד התמ"ת, בחקיקה הכללית ובצו יבוא חופשי, עבור במועדי עמידה בדרישות, סמכויות אכיפה ועוד. כולל 13 נספחים לגבי צוים ופטורים.

יבוא יום ויפתחו את הארכיונים : ("יבוא יום ויפתחו את הארכיונים") :  ---  צורף,חגי. בוימפלד,מאיר  ---  2022  ---  מחקר המבוסס על חומר ארכיוני רב שנחשף לאחרונה. הספר מנתח הן את המגעים המדיניים עם מצרים בשנים 1969 - 1973 והן את ניהול המלחמה של ממשלת גולדה ומגלה כי הנרטיב הרווח על "סרבנות שלום" ומנהיגות כושלת שגוי ומסולף

יבוא מסחרי :  ---  הרץ,ישראל  ---  2000  ---  תהליך היבוא למדינת ישראל;מסמכים הקשורים בתהליך היבוא;ארבעת תהליכי השחרור מן המכס;הסכמי הסחר עם מדינת ישראל;מושגי מכס בסיסיים ועוד.

יבוא.  ---  אלדד,רוני  ---  2018  ---  שירים. "כל הדברים הרכים נולדים / מבלאי האנשים / מכוח התנועה על פני רחבת העפר הגדולה / שאליה אנו שבים ושבים / מקרועי שאריות הבדים שלא ישמשו עוד לכלום..." (תפרים).

יבוטל הממשל הצבאי  ---  המפלגה הקומוניסטית  ---   1956  ---  

יבול  ---  פיכמן,יעקב ואחרים (ע)  ---    ---  

יבול החיים .  ---  בורבנק,לותר הל,וילבור  ---  תרצ"ו  ---  

יבוס  ---  בן דוד,דליה  ---  תשל"ח  ---  

יבנאל  ---  נאור,מרדכי  ---   1982  ---  

יבנה יבנה ים וסביבתן : [יבנה, יבנה-ים וסביבתן]  ---  פישר,משה (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מחקרים על תקופות הסטוריות שונות: פרהיסטוריה ותקופת הברונזה | תקופת הברזל | מחקרים ארכיאולוגיים חדשים | ימי- הביניים והעת החדשה.

יבנה ים וסביבתה  ---  פישר,משה(ע).  ---   1991  ---  הסטוריה,ארכיאולוגיה

יברית החדישה  ---  בעשהמי,עליעזער  ---   1950  ---  יהלקוט לעמיקרה ולעלימוד

יברך אותך אלוהים אדון רוזווטר .  ---  וונגוט,קורט (הבן)  ---  1989  ---  מאנגלית - אבירמה גולן

יברך אותך אלוהים ד"ר קבורקיאן .  ---  וונגוט,קורט  ---  2002  ---  

יברך אותך אלוהים ד"ר קבורקיאן. [יברך אותך אלוהים, ד"ר קבורקיאן]  ---  וונגוט,קורט  ---  2002  ---  המחבר משחזר חוויית כמעט-מוות ויוצא לראיין בממלכת המתים אישים מפורסמים וביניהם ניוטון, היטלר, שקספיר ואחרים.

יבש לתמיד  ---  גולדברג,יואל  ---   1995  ---  סיבות ודרכי גמילה, כולל התיאוריות המתקדמות ביותר

יבשה  ---  ראובני,יותם  ---  1989  ---  

יבשות נעות.  ---  עברון ועקנין,לי  ---  2012  ---  שירים. "מה זאת אהבה? / הלקוי הזה בשווי המשקל / כשמרכז גופי הוא אתה?"

יבשת .  ---  קרייס,ג'ים  ---   1988  ---  

יבשת אבודה :  ---  ישראלי,ענת. רווה,ענבר  ---  2018  ---  קריאה פמיניסטית פסיכואנליטית במבחר מסורות אגדה ארצישראליות ובבליות. הספר בוחן כמה היבטים בתפיסת האימהות של חז"ל: הזנה מול "בולענות", פוטנציאל הבושה ביחסי בנים ואימהות, תחרות והיררכיה בין האל לאם, ועוד

יבשת בתרמיל  ---  בר,אריאל  ---   2000  ---  ד"ר אריאל בר ואשתו הדס נסעו לדרום אמריקה וחוו הרפתקאות בפרו, גלפגוס,אקוודור,בוליביה,צ'ילה,ארגנטינה,אנטארטיקה וברזיל

יבשת משל עצמי.  ---  גולדמן,אורית  ---    ---  

יבשת.  ---  חתוכה,שלומי  ---  2020  ---  שירים: "אלוהים הקפיטליזם / נצח אותך, הקניונים / הם גני העדן: עצי פרי משכפלים ונחשים / מתפתלים בכל חנות. מודדים / מה שנעול במחסני שמים, שהבטחת כמו / חלום, אלוהים הם העתיקו / את הגן, נטעו שם עץ ..."

יגאל אלון  ---  יונאי,יוסף  ---   1992  ---  

יגאל אלון *  ---  חפר,חיים טל,שבתאי  ---    ---  

יגאל אלון :  ---  מנור,אודי  ---  2016  ---  מחקר במכלול עשייתו התנועתית והממלכתית של אלון, משנותיו המדינית-בטחונית והכלכלית-חברתית כפי שבאו לידי ביטוי בתפקידים השונים שמילא, בראשם שר החוץ, וב'תכנית אלון', והמאבק הקבוע שניהל על מעמדו הפוליטי

יגאל אלון :  ---  שפירא,אניטה  ---  2004  ---  הספר מוקדש לתאור חייו המוקדמים של אלון:ילדותו,פעילותו בפלמ"ח ובמלחמת תש"ח והתקדמותו בצבא עד שהודח על ידי בן גוריון ב-1950, בהיותו בן 31.

יגאל אלון :  ---  שפירא,אניטה  ---  2004  ---  

יגאל אלון :  ---  מנור,אודי  ---  2016  ---  מחקר במכלול עשייתו התנועתית והממלכתית של אלון, משנותיו המדינית-בטחונית והכלכלית-חברתית כפי שבאו לידי ביטוי בתפקידים השונים שמילא, בראשם שר החוץ, וב'תכנית אלון', והמאבק הקבוע שניהל על מעמדו הפוליטי

יגאל אלון והפלמ"ח :  ---  הרצוג,חיים  ---  1992  ---  

יגאל מירון פיסול  ---  דגון,יואב  ---  1989  ---  צילומי עבודותיו של הפסל

יגאל עוזרי .  ---  עוזרי,יגאל  ---  1997  ---  

יגאל עוזרי :  ---  עוזרי,יגאל  ---  1997!  ---  קטלוג תערוכה. האוצר: מרדכי עומר.

יגאל תומרקין.  ---  עפרת,גדעון  ---  2019  ---  מונוגרפיה רחבת היקף, מלווה במאות תמונות, המגישה טיפול כולל וכרונולוגי - תיאורי ופרשני - בפרקי היצירה המרכזיים של תומרקין מ-1957 עד שנות האלפיים, על כל שפותיהם: אקספרסיוניזם, פופ-ארט, אמנות אפריקנית וכו'

יגור  ---  שרת,יהודה  ---  תשי"א  ---  

יגור בוליצ'וב :  ---  גורקי,מקסים  ---  1990  ---  

יגור,חלק ב'  ---    ---  תשל"ט  ---  

יגיל במלכו :  ---  אברהאם,שלמה  ---  תשע"ז  ---  שנקר היה מלחין החצר של חסידות מודז'יץ שלא רק עסק ביצירת המוזיקה אלא גם שימר, הקליט ואסף את שעשו קודמיו. הספר המלווה את חייו מהולדתו בשנת תרפ"ה ומלווה בצילומים רבים, תעודות וסקירת פרוייקט השימור.

יגיע כפיך :  ---  פריש,עמוס  ---   1999  ---  העבודה בספורי התורה,בחוקי התורה,בספרות המזמורית,בהגות הנבואית,במשלי וקהלת,ביבליוגרפיה ומפתחות.

יגיע כפיך :  ---  פריש,עמוס  ---  1999  ---  

יגיעת כפיים ועבודת ה' :  ---  שנאל,דוד  ---    ---  ראה : EARNING AND LEARNING REFLECTION ON A JEWISH WORK ETHIC

יגל חזון  ---  כ"ץ,אברהם יצחק  ---   1964  ---  

יגעו בך מילים של שיר :  ---  אלתרמן,נתן  ---    ---  

יגעת ומצאת  ---  נצר,אלי  ---   1993  ---  

יד אחות.  ---  מקמל עתיר,נאוה  ---  2018  ---  רומן המכנס ארבע דמויות נשיות השונות זו מזו בגילן, מוצאן וחייהן בכלל, לכדי עלילה אחת המוסיפה לספור פואטיקה בדמותה של רחל המשוררת.

יד אחת החלה רושמת.  ---  טרסי,בעז  ---  2021  ---  שירים: "כך היא ירדה מן ההר, / וחיתה, / רשאית היתה ללכת, והלכה. / ירדה ממרום המאפליה. / שתיקת פסיעותיה בשביל הנחש. / וזה היה לה ממנו לשטר גרושין / וגט שחרור כדת משה והיהודים. // ..."

יד איש באחיו :  ---  פרי,יורם  ---  2005  ---  דיון סוציולוגי ואנתרופולוגי המתאר את רצח רבין במבט רטרוספקטיבי של 10 השנים האחרונות כמו גם את מלחמת התרבות שבין אלו המזהים עצמם כ"ישראלים" אל מול "היהודים".

יד בחשכה  ---  נודל,אידה  ---   1994  ---  אוטוביוגרפיה של אסירת ציון מאנגלית: גילה וולף

יד בחשכה .  ---  נודל,אידה  ---  1994  ---  

יד ביד  ---  אילון,עפרה. לוי שגב,רחל  ---  1990  ---  

יד ביד :  ---  ברקאי גולן,רבקה  ---  2017  ---  "עם חלף הגשם או הקר/ ודגדוגו של חם יגיע,/ שוב תעופף לה צפורי/ ואל חלוני תגיע,/ כשהדרך כה מוארת/ ומכרת." ("צפור תשוב אלי") או פנינה מלוטשת כמו :"גם אם רעיון כובש / לתוכך פולש / מה ממנו ישאר/ לאחר שתלטש?"

יד ביד עם תומי  ---  הופרט,הילדה  ---   1978  ---  פרקי עדות 5491-9391

יד ביד.   ---  פרלמן,יוכי  ---  2015  ---  שירים. "ראיתי היום את אלהים בחלקה הבהירה./ אחר כך הוא התישב על זרוע השעון / והזמן הפסיק לזוז. / כאשר סוף סוף הגעתי לצהרים / חשתי את הבל פיך על עורפי הולך לאבוד / ונחשתי, הו אלהים, עוד מעט / אדע שוב."

יד בערפל  ---  הר,סולו  ---  1989  ---  שירים תרגם מרומנית:מנפרד וינקלר

יד הגורל  ---  פליין,בלווה  ---   2001  ---  

יד הגורל.  ---  קדושים,שמואל  ---  2011  ---  3 סיפורים קצרים המתמודדים עם דילמת 'צדיק ורע לו' מתוך נקודת מבט אמונית: גבר ממנף מסע-הלוויה של חבר לקריירה פוליטית, נערה מסורתית מתגייסת לצה"ל ומגלה כי היא בהריון, ואחות סיעודית מתאהבת בקרבן תאונת דרכים.

יד הזדון  ---  טרנהייל,ג'והן  ---   1996  ---  רומן מתח. מאנגלית: עידית הראל

יד הלשון  ---  אבינרי,יצחק  ---   1964  ---  בסדר אלף בית של הנושאים בלשון עו' במצב טוב .

יד המזל :  ---  בהרוזי,ניצה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי המכיל מאמרים וצלומים.

יד הנפץ  ---  מאי,קרל  ---    ---  מדף 19.

יד הנפץ בעיר התעלומות .  ---  מאי,קרל  ---  1971  ---   מדף 19 - מדף קרל מאי .

יד ועד .  ---  גוטמן,רעיה מזר,ציפי  ---  1996  ---  

יד ושם  ---  וייס,אהרן  ---  תש"ן  ---  כרך כ'

יד ושם  ---  דינור,בן ציון אש,שאול  ---   1957  ---   א-ט, יב, יד, כא, כב, כה, כו, כז

יד ושם  ---  וייס,אהרן(ע).  ---  תשנ"א  ---  כרך כ"א

יד ושם  ---  וייס,אהרן(ע).  ---  תשנ"ג  ---  מעמדם החוקי של יהודי צרפת במלחה"ע II.האם כתב עגנון על השואה? ספרי הסטוריה חדשים בבתי ספר גרמניה.הפוגרום בקלצ'ה 46'. ועוד

יד ושם מג 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2015  ---  

יד ושם כד  ---  וייס,אהרן  ---  תשנ"ה  ---  על הפתרון הסופי והסברים חדשים, נסיונות הצלה, יהדות דנמרק, הפיצויים והשילומים.

יד ושם כה  ---  וייס,אהרן  ---   1996  ---  הצנחנים השליחים, עמדת הכנסיה הקתולית, טרנסניסטריה ועוד.

יד ושם כו  ---  זילברקלנג,דוד (ע)  ---  תשנ"ח  ---  השואה במשפט נירנברג,יומנים ופרקי זכרונות כמקור הסטורי,רצח היהודים בגליציה ועוד מאמרים

יד ושם כז  ---  זילברקלנג,דוד (ע)  ---  תשנ"ט  ---  יהדות גרמניה תחת השלטון הנאצי, תגובות המדינות הניטרליות, ועוד.

יד ושם לג :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים בנושאים שונים: יהודי ורשה, עמדות וזכרון לאחר המלחמה, הארות מחקריות, מאמרי ביקורת ומכתבים.

יד ושם לד :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2006  ---  מאמרים ובקורות ספרות בנושאים שונים: תפקידו של היטלר בפתרון הסופי; העיתונות והתפתחות האנטישמיות בהוגריה פוסט מלחמת העולם ה-I; הבנקים לאשראי והשואה בגנרלגוברנמן; ועוד.

יד ושם לה (2). (יד ושם קובץ מחקרים ל"ה 2)  ---  זילברקלנג,דוד (עורך)  ---  2007  ---  גיליון המוקדש לזכרו של חוקר השואה, פרופ' ראול הילברג. בגיליון זה מאמרים העוסקים בהתפתחות חקר השואה, בחיילים הונגרים במלחה"ע השניה, בתגובות סובייטיות למשפט אייכמן, ועוד.

יד ושם לה [1] :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים ובקורות ספרות בנושאים שונים, ביניהם: חלקם של הפולנים בפשיעות נגד היהודים באזור שוויינטוקשיסקו, פנקסנות של מוות ותמותת אסירים במיידנק, מאפייני הזרמים הדתיים של יהודי הונגריה ערב חיסול העדה.

יד ושם לו [1] :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2008  ---  כתב עת מדעי בנושא השואה. בין הנושאים בגיליון זה: באיזו מידה היה הפתרון הסופי מתוכנן? (מאת פלורן בריאר), נשים חרדיות בשארית הפליטה (יהודית באומל-שוורץ) ובן-גוריון ומשפט אייכמן (יחיעם וייץ).

יד ושם לו 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2009  ---  בין נושאי המאמרים: יומנה של אלמונית ממרד גטו ורשה, חברת הנפט הבלטית ומחנות עבודת כפייה באסטוניה, הדיווח על ליל הבדולח בעיתונות השוודית, האפיפיור פיוס ה-12 ויחסו ליהודים, פרשת טוסגי בהונגריה, ועוד.

יד ושם לז 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2009  ---  בין נושאי המאמרים בגליון: עדויות של ילדי בית הילדים באוטבוצק שנמסרו בתום המלחמה, גילויים חדשים על פולמוס בריחת הרבנים מבודפשט, יחסיהם של פאול קאהלה ולאה גולדברג ודרכיהם בסוגיות של עריצות ואתיקה.

יד ושם לז 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2009  ---  בנושאים: יחסי חנה ארנדט ולני יחיל (לרבות ההתכתבות ביניהן 1961 - 1971), הברית בין פינלנד לגרמניה הנאצית, פרנץ סלאשי ראש מפלגת 'צלב החץ' הפרו-נאצית בהונגריה, פולמוס כינון היחסים הדיפלומטים עם גרמניה בשנות ה-50.

יד ושם לח 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2010  ---  בין הנושאים: דרכו של דוד בנקיר בחקר השואה, המשורר אברהם סוצקבר, רישומי הכרוניקה של הרב שמעון הוברבנד בגטו ורשה 1942, נסיון הצלה של יהודי קרפטרוס ערב כיבוש הונגריה, טיהור שמו של האופטמן פאול גרונינגר.

יד ושם לח 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2010  ---  בין הנושאים: חלקו של קונצרן אי-גה פרבן בהקמת מחנה ההשמדה בירקנאו, ניצול עבודת הכפייה היהודית בגטאות של חבל ורטגאו, יחס פקידי השלטון הסובייטי לפליטים יהודים, יחס השרות הצ'כוסלובקי של ה-BBC ליהודים.

יד ושם לט 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2011  ---  

יד ושם לט 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2011  ---  

יד ושם ליהושוע אריה הורוביץ הי"ד .  ---    ---  תש"ה  ---  

יד ושם למי (יד ושם - למי?) :  ---  ברוג,מולי  ---  2019  ---  ספר הבוחן את תהליכי כינון ושימור זכרון השואה דרך הקמת אתר ההנצחה "יד ושם" והפיכתו למעין מרחב מקודש. הספר מנתח, מבחינה סמיוטית, את העיצוב כביטוי מוחשי ומתעכב על מקומו של העבר בהבנת ובעיצוב המציאות.

יד ושם לנשמת ר' ישראל זבולון בן טובים ז"ל  ---  וייזר,אשר (ע)  ---  תש"ך   ---  

יד ושם מ 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2012  ---  

יד ושם מ 2 :  ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2012  ---  

יד ושם מא 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2013  ---  

יד ושם מא 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2013  ---  

יד ושם מב 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2014  ---  

יד ושם מג 2 :  ---  זילברקלנג,דוד (עורך)  ---  2015  ---  

יד ושם מד 1 :  ---  זילברקלנג,דוד (עורך)  ---  2016  ---  

יד ושם קובץ מחקרים כ"ט  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2001  ---  9 מאמרים מאת חוקרים שונים בנושאים:גייסות התעמולה של הוורמכט והיהודים;המשטרה היהודית בגטו קובנה בעיני עצמה; הכנסיות הנוצריות בהונגריה והשואה, ועוד.

יד ושם קובץ מחקרים כח  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---   2000  ---  9 מאמרים מאת חוקרים שונים בנושאים:צעדת המוות,מבצע ריינהרד, הבריחה לשנגחאי,אנטישמיות בגרמניה בתקופת ממשלת ויימאר ועוד.

יד ושם קובץ מחקרים כט  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---   2001  ---  9 מאמרים מאת חוקרים שונים בנושאים:ג'ורג' מוסה,תעמולת הורמאכט שוד רכוש היהודים בברה"מ,המשטרה היהודית בגטו קובנה ועוד

יד ושם קובץ מחקרים ל .  ---  זילברקלנג,דוד (ע)  ---  2002  ---  

יד ושם קובץ מחקרים ל :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  תשס"ב  ---  אסופת מאמרים :דיוקנה של שארית הפליטה בסיפורת תש"ח; פעילות יהודית להנצחת השואה בברית המועצות בימי סטלין; האליטות הקתוליות בברזיל ויחסן ליהודים 1945-1942 ועוד

יד ושם קובץ מחקרים ל"א.  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשישה שערים: היהודים בגטאות מזרח אירופה;הכוחות הניטרליים;פעולות נגד יהודים בשנות השלושים; ספרות;בקורת;מכתבים.

יד ושם קובץ מחקרים ל"ב.  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2004  ---  המחקרים בכרך עוסקים בשואה בהונגריה, ביחסי יהודים-פולנים בתקופת השואה ולפניה ובהשפעת חזיתות-המלחמה על השואה. מקום נרחב בכרך מוקדש לסקירת ספרים חדשים.

יד ושם קובץ מחקרים מב 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2014  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מד 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2016  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מה 1 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2017  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מה 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2017  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מו 2 :   ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2018  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מז 1.  ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2019  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מז 2.  ---  זילברקלנג,דוד [עורך]  ---  2019  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מח 1+2.  ---  קנגיסר כהן,שרון [עורכת]  ---  2020  ---  

יד ושם קובץ מחקרים מט 1.  ---  קנגיסר כהן,שרון [עורכת]  ---  2021  ---  

יד חופשית 5  ---  בורוכוב,ערן  ---   1995  ---  

יד יוי (ספר).  ---  כוכיזוב,מרדכי בן ניסן  ---  התשס"ו  ---  חיבור קראי בנושא פילוסופיה וקבלה על פי הפשט, אשר נתחבר בסוף המאה ה-17 בעיר כוכיזוב. כרך שלישי מתוך שישה כרכים.

יד יוי (ספר).  ---  כוכיזוב,מרדכי בן ניסן  ---  התשס"ו  ---  חיבור קראי בנושא פילוסופיה וקבלה על פי הפשט, אשר נתחבר בסוף המאה ה-17 בעיר כוכיזוב. כרך שני מתוך שישה כרכים. ראו ערך לועזי.

יד יוי (ספר).  ---  כוכיזוב,מרדכי בן ניסן  ---  התשס"ו  ---  חיבור קראי בנושא פילוסופיה וקבלה על פי הפשט, אשר נתחבר בסוף המאה ה-17 בעיר כוכיזוב. כרך ראשון מתוך שישה כרכים.

יד יוסף יצחק ריבלין .  ---  הירשברג,ח ז  ---  תשכ"ד  ---  נמצא תחת ספר

יד ימינו :  ---  מיכלסון,מנחם  ---  2013  ---  ביוגרפיה של קדישאי, מילדותו במשפחה חסידית בת"א, נעוריו בבית"ר ובאצ"ל ושירותו בצבא הבריטי במלה"ע ה-2, ובעיקר - מערכת יחסיו עם בגין, מהמדבר האופוזיציוני ועד פטירתו, וסיפורה של לשכת רה"מ בתקופה בה עמד בראשה.

יד ימינו של הרשע  ---  סול,ג'ון  ---   1999  ---  רומן מתח ואימה על בית רדוף עברו.

יד כותבת יד  ---  קרטון בלום,רות  ---   1989  ---  

יד כותבת יד:שירה בראי עצמה-ארבעים שנה.  ---  קרטון-בלום,רות  ---  1989  ---  

יד כמעט תכלת.  ---  גלנאקי,ראה  ---  2022  ---  שמונה סיפורים קצרים המשקפים את החיים ביוון המודרנית

יד לאבי  ---  מנצור,תחיה  ---  !1989  ---  על משפחת צאירי ועלייתם לארץ

יד לבית"ר הונגריה  ---  בן חיים,נתן(ע).  ---  1990  ---  קורותיה של תנועת בית"ר בהונגריה מייסודה עד קץ מלחמת העולם ה-2,כולל תצלומים ומסמכים

יד לגבורים .  ---  חורגין,יעקב (ע)  ---    ---  

יד לגילת :  ---  גילת,יצחק דב  ---  2002  ---  מבחר מאמרים של פרופ' גילת,אשר נמנה עם חשובי החוקרים במדעי היהדות. בין המאמרים: השבת במקרא,לדרכי עיצובה של ההלכה,תקופו של בית דין ועוד.

יד להחלמה  ---  לאסר,תרז קלרק,וויליאם ק  ---    ---  

יד ליאיר  ---  לבנה,מיכה. יחזקאלי,רותי(ע  ---   1999  ---  לזכרו של יאיר בשן גיאולוגיה,הסטוריה,ציונות,דת ומסורת,שמירת הטבע והסביבה

יד למאיר ארזי .  ---  ארזי,מאיר  ---  1988  ---  

יד לפ ל א גיא  ---  משרד החינוך  ---    ---  

יד לקסטינה .  ---  נימן,דוד  ---  1971  ---  

יד לראשונים נס לממשיכים :  ---  סבוראי,אבנר  ---  תשנ"ב  ---  החוברת מוקדשת לראשוני ומייסדי שכונת נחליאל שבחדרה אשר הוקמה בשנת תרע"ב.

יד לרמב"ם :  ---  סמט,אלחנן  ---  2010  ---  מאמרים הבוחנים את פסקי הרמב"ם ב"משנה תורה" בהלכות דעות,סוכה,ביכורים ועוד,כדי לברר את שיטתו ואת שורשיה אצל הגאונים והראשונים שקדמו לו. עיקרו של הספר עוסק במקרים בהם הוציא שני פסקים שונים ממקור אחד בתלמוד.

יד לשואה ולמרד  ---  מן,יצחק שראל,ברוך  ---  תשי"ג  ---  

יד לתשורה  ---  ירדן,דב  ---  תשמ"ב  ---  מבוארים בידי דב ירדן

יד מושטת .  ---  שפיר,שלמה  ---  1986  ---  

יד מלאה :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2003  ---  הצעה לדפוס חדש של תפישה התפתחותית המאפשרת תיאור אחדותי של הטבע,ההיסטוריה והחיים.על פי תפישה זו המדד למצוינות אינו המורכבות אלא הגיוון והשונות.

יד מרדכי במערכה  ---  יד מרדכי  ---    ---  

יד נשלחת בנפש :  ---  אמרי,ז'אן  ---  2021  ---  עיבוד של סדרת הרצאות שאמרי נשא שנים ספורות לפני שהתאבד בגיל 66. במסה זו הוא בוחן את המחשבה והפעולה האובדנית מנקודת מבטו של המתאבד - כנטילת ריבונות, כאשרור עצמי וכמימוש של חירותו ושל כבוד האדם שלו

יד על הדופק :  ---  מרגלית,ליאת (אוצרת)  ---  2019  ---  צילומי ארכיון המגוללים את תולדות ביה"ח, מבי"ח שדה במחנה אוהלים של הצבא הבריטי; דרך הקמת מבנה הקבע, שתכנן אריך מנדלסון, ב-1938 והמבנה החדש, שתכנן אריה שרון, ב-1966 וכל התמורות הטכנולוגיות והארגוניות מאז

יד ענוגה.  ---  סרנה,יגאל  ---  2008  ---  סיפור התחקותו של סרנה, הסופר והעיתונאי, אחר תולדותיה של אמו. סיפור של גילוי של משפחה אבודה ואח חורג מת שצילו ריחף מעל חייו של סרנה עצמו.

יד פינחס (ספר) :  ---  גערבער,פינחס שמואל יעקב [גרבר,פנחס שמואל יעקב]  ---  תרפ"ט  ---  דרשות לסיום כל מסכתות הש"ס. סימני עש קלים, ללא פגיעה בטקסט.

יד שמאל :  ---  גולדנברג,מנחם. שחר,גלילי [אוצרים]  ---  2012  ---  תערוכה בהשתתפות 15 אמנים ישראלים העוסקת בחשיבת מושגי האמנות והיצירה דרך 'הצד האחר' - צד היצר, השקר והפיתוי, המזוהה עם השטן - ומתוך זיקתן למסורת ההתגלות, להקשרי הפולחן וההלכה ולשאלת הגוף והיצוריות.

יד שמאל :  ---  גולדנברג,מנחם. שחר,גלילי [אוצרים]  ---  2012  ---  תערוכה בהשתתפות 15 אמנים ישראלים העוסקת בחשיבת מושגי האמנות והיצירה דרך 'הצד האחר' - צד היצר, השקר והפיתוי, המזוהה עם השטן - ומתוך זיקתן למסורת ההתגלות, להקשרי הפולחן וההלכה ולשאלת הגוף והיצוריות.

ידו בכל.  ---  סי,קרולין  ---  2003  ---  רומן. צייר מתוסכל חוזר מפריס ללוס אנג'לס ומתחיל לעבוד כשיפוצניק.

ידו של אוברון .  ---  זילאזני,רוג'ר  ---   1981  ---   תירגמה מאנגלית - דורית לנדס .

ידו של אריסטו :  ---  בן ימי,חנוך  ---  2012  ---  חמישה דיונים הכתובים בלשון שווה לכל נפש ועם זאת מספקים חידוש גם לקורא הבקיא. נושאי הדיונים: אפשרות ההבחנה בין ערות לחלום, דטרמיניזם וחופש הרצון, טבע המרחב, טיעון הבריאה מן התכנון, ומהות הפילוסופיה.

ידו של אריסטו :  ---  בן ימי,חנוך  ---  2012  ---  חמישה דיונים הכתובים בלשון שווה לכל נפש ועם זאת מספקים חידוש גם לקורא הבקיא. נושאי הדיונים: אפשרות ההבחנה בין ערות לחלום, דטרמיניזם וחופש הרצון, טבע המרחב, טיעון הבריאה מן התכנון, ומהות הפילוסופיה.

ידועה לשמצה  ---  דיילי,ג'נט  ---   1997  ---  רומן,אשה נחושה בדעתה נלחמת על אדמות המשפחה מאנגלית: טובה קורנפלד שטרנפלד

ידועים בציבור :  ---  מרקוס,איריס  ---  2008  ---  ניתוח תיאורטי ומעשי של החקיקה והפסיקה בתחום זה. בין השאר הספר עוסק בחוק יחסי ממון, חזקת שיתוף ואיזון משאבים, מוניטין אישי ונכסי קריירה, זכאות לגמלת שארים, פסיקת מזונות, צוואות, זוגיות חד-מינית ועוד.

ידות אפרים )ספר(  ---  פלדמן,אפרים פישל  ---  תרס"ח  ---  דגל אפרים )ספר( )כולל שו"ת ובירורי הלכות שונות וכמה חידושים בפלפול וסברא(.

ידי הכובסת.  ---  לוי שלו,מיכל  ---  2021  ---  רומן בלשי בו נקרא קצין חקירות לפענח רצח של שופטת פלילית

ידי זהב  ---  גורדון,מאיה  ---   1995  ---  קטלוג תערוכה. עם מבוא מאת גדעון עפרת. דו לשוני עברית אנגלית

ידי זהב  ---  גורדון,מאיה  ---   1995  ---  קטלוג תערוכה. עם מבוא מאת גדעון עפרת. דו לשוני עברית אנגלית

ידי משה :  ---  קלנברג,משה  ---  2005  ---  רשימות ודרשות שנישאו במחנה הסגר בשנים 1940-1941 ע"י אב עדת המהגרים במץ שבצרפת. הספר כולל מבוא ורקע הסטורי ואישי של הכותב, עיונים כלליים בנושאי הדרשות, וכן הכתבים כלשונם בלווי צלומים מכתב היד והערות.

ידי משה :  ---  טולידאנו,יעקב משה  ---  תרע"ה  ---  

ידיד האדמה.  ---  בויל,ת. קורגסן  ---  2004  ---  סיפור אהבה בין פעילים אקולוגיים על רקע שואה אקולוגית עתידית שאותה לא הצליחו למנוע.

ידיד הילדים :  ---  ויליצקין,ו  ---    ---  תרגום : י אפשטין, מ א אלפירוביץ .

ידיד נפש.  ---  ידיד,מנחם  ---  2001!  ---  אוטוביוגרפיה.המחבר,יליד חלב שבסוריה,היה פעיל בבית"ר,באצ"ל ובתנועת החרות וכיהן כח"כ בשנות הששים והשבעים.

ידיד נפש.  ---  איתן,ארי  ---  2010  ---  רומן הכתוב כיומן ומתאר את המשטר הנוקשה, המחנאות והגזענות בישיבה ליטאית. המספר הוא נער שהתקבל אליה במסגרת מכסת הספרדים, אינו מוצא חברותא בשל מוצאו ונחשף לפוליטיקה היצרית של מאבק על ראשות הישיבה.

ידידה מאנגליה  ---  ברוקנר,אניטה  ---   1993  ---  רומן מעין ויקטוריאני. הספריה החדשה למנויים, 3991 ] 4 [ מאנגלית: ליאורה הרציג

ידידה מאנגליה .  ---  ברוקנר,אניטה  ---   1993  ---  מאנגלית - ליאורה הרציג

ידידו הטוב ביותר של האדם  ---  מייל,פיטר  ---  1987  ---  

ידידות בלתי אפשרית :  ---  דוד,אנתוני  ---  2017  ---  סיפור חברותה של דיין עם טוויל - עיתונאית פלסטינית פמיניסטית וחמותו של יאסר ערפאת. מתוך חברותן עולה סיפור הסכסוך עם הפלסטינים והסיכוי לשלום. הספר מתבסס על ריאיונות אישיים, יומנים, ספרים ועיתונים.

ידידות במבחן  ---  פלמור,אליעזר  ---   1998  ---  יחסי ישראל-צרפת בתקופת מיטראן, בעיני דיפלומט. מיטראן כידיד ישראל.

ידידות במבחן .  ---  פלמור,אליעזר  ---  1998  ---  

ידידות ואהבה .  ---  באלזאק ואחרים  ---  1967  ---  

ידידות לעולם נשמרת  ---  פוליס שוץ,סוזן  ---  1989  ---  קובץ שירים

ידידות עם ילדים  ---  יעקובי,רפי  ---   1995  ---  כיצד לשפר יחסי הורים ילדים עפ"י שיטת ביה"ס לידידות.

ידידות עם ילדים  ---  יעקובי,רפי  ---  1995  ---  

ידידותי למשתמש :  ---  ארואס,שמואל  ---  2017  ---  דיון בנושא תכנון הממשק התפעולי במכשירים ובתוכנות. הספר מציג עקרונות של הנדסת אנוש שנועדו להקל את התאמת המוצר למשתמש, ולעומתם מגוון דוגמאות לכשלים עיצוביים היוצרים קשיים, הגבלות וטעויות בשימוש

ידידותי לסביבה .  ---  בן אהרון,ניר לוין,חן  ---  2001  ---  

ידידותי לסביבה:  ---  בן אהרון,ניר. לוין,חן  ---   2001  ---  הפרסום מבוסס על מחקר שנערך בשנים 2000-1999 בנושא עדוד חדשנות טכנולוגית ידידותית לסביבה בארץ ישראל.

ידידי היער  ---  רוזן,דוניה  ---  תשי"ד  ---  

ידידי הסוס  ---  פאנטון,וויליאם  ---   1972  ---  תרגם: אליעזר כרמי

ידידי הציניקן :  ---  כהן,אדיר  ---  2022  ---  "אמר ידידי הציניקן: / מותר האדם מו הטבע / הוא הדמיון, / מתסכל כי כה / מעטים מממשים אותו."

ידידי הקטנים  ---  זיו,דניאל  ---   1950  ---  

ידידי מכורדיסתאן .  ---  מורד,אמיל  ---   1977  ---  

ידידי מרחוב ארנון .  ---  גולדברג,לאה  ---  1977  ---  ציר: רנצו לואיזדא .

ידידיה .  ---  קובייסי,אלי  ---  2007  ---  

ידידיה האיסי בן שמעון בן שטח  ---  גאלדבוים,משלם זלמן  ---    ---  בדברי הימים אשר ליהודים

ידידיה הטובים של האישה  ---  קאווי,ורה  ---   1994  ---  רומן. רומנטי. ספורה של אהבה דוחה ומתקתקה מאנגלית: מינדה פיסק

ידידיו הגדולים של גדי  ---  שמיר,משה  ---   1947  ---  

ידידים אלמים .  ---  סתוי,משה (סטבסקי)  ---  תש"י  ---  

ידידינו בגן החיות.  ---  וינשטוק,תקוה  ---  2018  ---  סיפורים שהתפרסמו בעיתון "משמר לילדים" בשנים 1949-1950 ומספרים על גן החיות שהיה אז בתל אביב. בסיפורים: שידוך בין טיגריסים, טדי הנמר היתום, הפילים משתעשעים במים, למה נענשו הדובים? וכו'. עם תצלומים.

ידידינו החיות .  ---  רוזובסקי,זאב  ---    ---  

ידידנו האטום.  ---  האבר,היינץ דיסני,וולט  ---  1959  ---  

ידידתו של המשורר :  ---  ורסס,שמואל (ע.)  ---  2004  ---  לצד מכתביה של הסופרת והמתרגמת (1839-1920) מופיעים גם מכתבים של יל"ג אליה וכן התכתבויות קצרות שלה עם מאפו ועם שלום עליכם.

ידידתו של המשורר :  ---  ורסס,שמואל (ע.)  ---  2004  ---  לצד מכתביה של הסופרת והמתרגמת (1839-1920) מופיעים גם מכתבים של יל"ג אליה וכן התכתבויות קצרות שלה עם מאפו ועם שלום עליכם.

ידיים אוהבות  ---  לבואייה,פרדריק  ---   2000  ---  מצרפתית:צלה פירן קרני

ידיים חולמות מילים.  ---  בן יצחק,ליאורה  ---  2004  ---  שירים: "משם נושפת בערפי / ילדה חורטת טביעותיה / על קירות לבנים / צפרניה כסוסות מגירות דם / פן טוב ליבה יטמע בתוך שכבות סיד דהוי / מבקשת לעוף מעל עולם סגור // ..."

ידיים יפניות לב יפני :  ---  ארליך,מיהו קטאוקה  ---  2013  ---  ספר עיון על תרבות יפן, אשר כל אחד מתריסר פרקיו מוקדש למנהג או חג יפני, בהתאם לחודשי השנה. בין קטעי המידע משובצות הוראות יצירה לשעשועים מסורתיים: אוריגמי, מסכות, קליעה, שזירה, בישול ועוד. כולל תצלומים רבים.

ידיים מזוהמות .  ---  סארטר,ז'אן פול  ---  1983  ---  

ידיים מזיעות.  ---  אוקסנברג,דניאל  ---  2020  ---  ארבעה מיצבי ציור תלת-ממדי המורכבים מטבעות עץ ושאר חיתוכי עץ שטוחים, שעליהם ציורים, והם מחוברים זה לזה באמצעות קונסטרוקציות וחבלים. המיצבים הסוריאליסטיים מפגישים את המיתי והקולנועי, הקרקסי, הנוסטלגי והקינקי

ידיים מלוכלכות  ---  סארטר,ז'ן פול  ---    ---  עברית - דורית מקלף

ידיים מלוכלכות .  ---  סארטר,ז'ן פול  ---    ---  

ידיים של חורף.   ---  גרנות,רבקה  ---  2008  ---  חמישה סיפורים קצרים, המתרחשים בחלקים שונים של ארץ ישראל. קורות גיבוריהם מביעות את ההלם השורר בחברה הישראלית שבעת המלחמות, ואת העצמה הצומחת מהשבר המצוי בה.

ידים עובדות .  ---  בינג,אשר  ---  תשי"ד  ---  

ידים רעבות לשלטון.  ---  הוליי,קמרון  ---  1954  ---  

ידים של פלסטיק  ---  פולק,דותן  ---   1994  ---  שירים

ידיעה על חטיפה  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---   1997  ---  ספר תיעודי: החטיפות על רקע מאבקי הסמים בדרום אמריקה. כולל מספרדית, כולל מבוא: אילנה המרמן ספריה לעם 934

ידיעה על חטיפה .  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  1997  ---  

ידיעון המוזיאון  ---    ---    ---  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9-8,

ידיעון כפרי נוער ובתי ספר חקלאיים  ---  כרמל,עמוס (ע)  ---   1996  ---  לפי אלף-בית, כולל פרטים על מגמות ומתקנים.

ידיעות .  ---    ---  תרץ  ---  גליון א חודש מרחשון תר"ץ

ידיעות הדסה .  ---    ---  תרפ"ט  ---  חוברת 12 - 7

ידיעות הלשכה המרכזית לעניני "תרבות".  ---    ---  תרפ"ג  ---  גליונות א'-ב', אייר - מנחם-אב תרפ"ג. בטאונה של ההסתדרות החינוכית העולמית הציונית "תרבות", שיצא בהמשך תחת הכותרת "עתידנו".

ידיעות הלשכה המרכזית לעניני "תרבות".  ---    ---  תרפ"ג  ---  גליונות א'-ב', אייר - מנחם-אב תרפ"ג. בטאונה של ההסתדרות החינוכית העולמית הציונית "תרבות", שיצא בהמשך תחת הכותרת "עתידנו".

ידיעות המחלקה לסטטיסטיקה ולאינפורמציה.  ---    ---  1920  ---  חוברת מס' 1: ט"ו מנחם-אב תר"פ, 30/07/1920. לא יצא עוד, כנראה. החוברת עוסקת במקצועות הנהוגים בא"י,בעליה,במדד יוקר המחיה ועוד.

ידיעות המכביה.  ---    ---  1932  ---  גליונות 3-5, 7-16, 19

ידיעות המכביה.  ---    ---  1931  ---  חוזרים שנשלחו לקראת המכביה הראשונה.

ידיעות המכון לחקר השירה העברית  ---  ידיעות המכון לחקר השירה  ---   1936  ---  סט 1-7 כרך ראשון : MITTEILUNGEN DES FORSCHNGSINSTITUTS FUR HEBRAISCHE DICHTUNG +1 כרך שני, כרך שלישי, כרך רביעי, כרך חמישי

ידיעות הסתדרות נשים ציוניות ויצו.  ---    ---  תש"ח  ---  

ידיעות הק י פ  ---    ---    ---  חוברת ראשונה לשנת 1936, חוברת שלישית לשנת 1937, חוברת רביעית לשנת 1937, 2 אוקטובר 1944, אוגוסט 1945 .

ידיעות התאחדות עולי גרמניה .  ---    ---  תרצ"ה  ---  תרצ"ב - תרצ"ה

ידיעות התאחדות עולי גרמניה ועולי אוסטריה .  ---    ---  1941  ---  JAHRGANG 5 1 -4 , 6, ,48-53 23- 8, (חסר 22)

ידיעות זהב שלא הוחמצו .  ---  גלבוע,עמוס  ---  2016  ---  

ידיעות ירושלים .  ---    ---  1948  ---  מס. ל"א 13.5.48 , מס. ל"ד 17.5.48

ידיעות עירית תל אביב .  ---    ---    ---  שנה שש עשרה 10.2.1947

ידיעות ציוניות :  ---    ---  1919  ---  גליון א',תמוז תרע"ט - גליון ח', תשרי תר"פ [נרשם בטעות: תשרי תרע"ט] . סה"כ 8 גליונות.

ידיעות ציוניות :  ---    ---  1919  ---  גליון א',תמוז תרע"ט - גליון ח', תשרי תר"פ [נרשם בטעות: תשרי תרע"ט] . סה"כ 8 גליונות.

ידיעות תל אביב :  ---    ---  תרפ"ב  ---  

ידיעת הארץ :  ---  פאפוריש,י. ד"ר [פאפוריש,יהויקים]  ---  תש"ח  ---  סקירה כללית על הישובים העבריים והערביים בשני עברי הירדן ותולדותיהם, עם צילומים.

ידיעת הארץ.  ---  מיוחס,יצחק  ---  2014  ---  אסופת סיפורים ורשימות הנסבים על הנוף הארצישראלי ותולדות הארץ, היישוב והמדינה מזווית אישית. המחבר מתאר אירועים מהביוגרפיה הפרטית והמשפחתית, שיטוטים בטבע ובאתרים ארכיאולוגיים, עלילות מהעת העתיקה ועוד

ידיעת ההפכים היא אחת.  ---  כהן זדה,חני  ---  2018  ---  

ידיעת הלשון לחטיבת הביניים  ---  רוזן,מרדכי רייכמן,אסנת  ---    ---  

ידיעת הלשון לחטיבת הביניים *  ---  רוזן,מרדכי רייכמן,אסנת  ---    ---  

ידיעת התחביר והשחבור  ---  אלקלעי,אריה  ---    ---  ספר למוד לבחינות הבגרות

ידיעת חז"ל בדגים ובסימניהם :  ---    ---  2002  ---  קונטרס החושף את משגיהם של חכמינו במלאכת פרשנותם.

ידיעת ספר בישראל בעת העתיקה.  ---  דמסקי,אהרן  ---  2012  ---  מחקר בהיבטים חברתיים של תפוצת ידיעת הכתב בישראל ובתרבויות השכנות בעת העתיקה: החינוך הפורמלי, החלוקה המעמדית, השפעת האוריינות על התיאולוגיה והפולחן וכו'. כן נידונים הבחנים להערכת מספרם של יודעי קרוא וכתוב.

ידיעת ספר בישראל בעת העתיקה.  ---  דמסקי,אהרן  ---  2012  ---  מחקר בהיבטים חברתיים של תפוצת ידיעת הכתב בישראל ובתרבויות השכנות בעת העתיקה: החינוך הפורמלי, החלוקה המעמדית, השפעת האוריינות על התיאולוגיה והפולחן וכו'. כן נידונים הבחנים להערכת מספרם של יודעי קרוא וכתוב.

ידיעת עמנו  ---  רבינזון,יעקב  ---   1923  ---  ספר למוד ועיון

ידע והבנה בחינוך הגופני בחטיבה העליונה בבתי ספר על יסודיים  ---  זמרי,אוריאל. ועוד(עורכים)  ---   1991  ---  ח.ג. כמקצוע בחירה לבגרות,פרקי קריאה בתולדות הח.ג.,הח.ג. בנצרות ובאיסלם,היבטים ביולוגיים ביוכימיים ובריאותיים בח.ג.

ידע והרגלים בתחום התזונה בקרב עולים מאתיופיה ומחבר העמים  ---  בן סירא,זאב  ---  !1993  ---  דו"ח סקר. לא למכירה

ידע כללי אוצר מילים  ---  כספי,יעקב  ---  1991  ---  שכדאי ורצוי לדעת מושגים,מילים,שמות,ניבים. כולל פתרונות

ידע נגן  ---  שליט,דניאל  ---  2002  ---  בארבעת חלקיו ובלווי תקליטור, מנסה הספר לעמוד על משמעותה הכללית של המוסיקה, תורת המוסיקה, התווים וסיגנונות שונים- כל אלו וקשרם הייחודי לעולם היהדות

ידע ספקנות והונאה עצמית. (ידע, ספקנות והונאה עצמית).  ---  קרביץ,גדי  ---  2019  ---  דיון בהתפתחות הזרם הספקני בתורת ההכרה (שאלת קיומה האוטונומי של ממשות שאינה תלויה בהווייתנו), ביכולתן של הלוגיקה והשפה הטבעית לתאר אותה, ובאי-הוודאות האפיסטמית בימינו על השלכותיה והדרך להתמודד איתה

ידע עם  ---  לוינסקי,יום טוב גנוז,יצחק  ---    ---  א, ב, ג (א) ג (ב-ג), ד (א-ב) ה(א-ב), ו (א-ב), ז, ח, ט, י, יא, יב, יג, יד, טו,יז, יח, יט, כ, כא, כב, כג, כו

ידע עם לח-לט 73-74 :  ---  גנוז,יצחק [עורך]  ---  2013  ---  

ידע עמדות והתנהגות בריאותית בישראל 2004-2005. [ידע, עמדות והתנהגות בריאותית בישראל 2004-2005]  ---  רביד בן אור,נעה ואחרים (כתבו וערכו)  ---  2006  ---  דו"ח של סקר שיעדו לספק מידע על ידע, עמדות והתנהגות בזיקה למגוון מדדי בריאות כבסיס לקביעת מדיניות לקידום הבריאות בישראל.

ידען ספורט 1995  ---  זימרי,אוריאל. פז,ישראל  ---   1995  ---  בישראל ובעולם

ידעתי את ארצי.  ---  וילנאי,מתן. מגל,יניב  ---  2019  ---  אוטוביוגרפיה של בן למשפחה שורשית (בן לזאב וילנאי), חייל ותיק (סגן הרמטכ"ל), פוליטיקאי (שר) ודיפלומט (שגריר ישראל בסין). הספר סוקר את הכרותו מאחורי הקלעים עם הדמויות הפועלות, ביניהן נתניהו.

ידעתי שאמצא אותך.   ---  אביאל,דליה  ---  2016  ---  יומן הנעורים של המחברת,בת למשפ' אבולעפיה המשרטט את סיפור האהבה בינה לבין אהובה, צבי, בתל אביב של אמצע שנות הארבעים ועד קום המדינה. בין ימותיהם בגמנסיה נגלים סיפורם של הפלמ"ח, ההגנה, האצ"ל והלח"י.

יה בשבט  ---  אלון,ארי  ---   1999  ---  דרשות קטנות שנאמרו לתיקון ט"ו בשבט,על אמונה וטקסטים מקודשים, על דו קיום בין ערבים ליהודים ועל המצב שאליו הגענו.

יהא שמי גנטנביין  ---  פריש,מקס  ---   1979  ---  מגרמנית - בצלאל רכסלר

יהדויות :  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  המחבר מבקש להאיר את פניה של היהדות והיהודים מזוויות שונות ומכיוונים שונים ולשחררה מן העריצות שבהגדרות מונוליטיות. היהדות נבחנת ומוצגת כדת, כהסטוריה, כהלכה למעשה, כתרבות, כציווי מוסרי ועוד.

יהדויות :  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  המחבר מבקש להאיר את פניה של היהדות והיהודים מזוויות שונות ומכיוונים שונים ולשחררה מן העריצות שבהגדרות מונוליטיות. היהדות נבחנת ומוצגת כדת, כהסטוריה, כהלכה למעשה, כתרבות, כציווי מוסרי ועוד.

יהדות  ---  אפשטיין,איזידור  ---  ח.ש.ד  ---  מבוא כולל ליהדות מתורגם לרוסית

יהדות  ---  מייזליש,שאול  ---  1991  ---  

יהדות  ---  זאלער,יצחק  ---   1961  ---  

יהדות *  ---  שטיינזלץ,עדין  ---  תשכ"ו  ---  

יהדות :  ---  ניוזנר,יעקב  ---  1987  ---  

יהדות :  ---  פדיה,חביבה. מאיר,אפרים (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המתנהלת בשלושה צירי דיון: הגות יהודית בגרמניה (בובר, רוזנצוויג ואחרים); מיסטיקה יהודית במזרח אירופה (הבעש"ט, ר' נחמן ואחרים); תפיסות היסטוריות והיסטוריוסופיות. מאמרים גם בלועזית. מנחה לר. הורביץ.

יהדות אורוגואי . זהות לאומית יהודית ומגמות התבוללות בהתפתחותה ההיסטורית .  ---  רייכר,רוזה פרלה  ---  תשנ"ח  ---  חיבור לשם קבלת התואר דוקטור לפילוסופיה .

יהדות אזור הקאריבי :  ---  שי,לביא. פרייזן,מיכל (מרכז הפקה ועריכה)  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי ובו תצלומים, מפות וציורים מלווים בהסברים - רובם ממוזערים ובשחור לבן - אשר נאספו ממדינות אזור הים הקאריבי ואשר היוו חלק מחיי הקהילות היהודיות באזור.

יהדות אזור הקאריבי :  ---  שי,לביא. פרייזן,מיכל (מרכז הפקה ועריכה)  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי ובו תצלומים, מפות וציורים מלווים בהסברים - רובם ממוזערים ובשחור לבן - אשר נאספו ממדינות אזור הים הקאריבי ואשר היוו חלק מחיי הקהילות היהודיות באזור.

יהדות איראן  ---  צדוק,חיים  ---   1991  ---  )5391-8791(

יהדות איראן בתקופת השושלת הפהלוית  ---  צדוק,חיים  ---  1991  ---  

יהדות אלזאס  ---  מוצ'בסקי שנפר,אסתר  ---   1991  ---  קטלוג תערוכה

יהדות אלזאס  ---  מוצ'בסקי שנפר,אסתר  ---   1991  ---  קטלוג תערוכה

יהדות אמריקה בהתפתחותה  ---  דייוויס,משה  ---  תשי"א  ---  

יהדות אמריקה בחברה פלוראליסטית.  ---  אלמן,ישראל  ---  1985  ---  

יהדות אמריקה בישראל :  ---  שרצר,עדי. שיף,עופר (עורכים)  ---  2023  ---  10 מאמרים הבוחנים את מערך ההשפעות של יהדות ארה"ב על החברה הישראלית, שלא בהיבט הפוליטי-ממסדי. בספר 4 שערים: חינוך ודת, פילנתרופיה ומעורבות חברתית, שדות מקצועיים (עיתונות, ספרנות), ותרבות וספרות (בלו, רות וכו')

יהדות אמריקה הלטינית :  ---  בז'רנו,מרגלית (ע) ואחרים  ---  2001  ---  מבחר מאמרים שתורגמו מתוך שלושת הכרכים בסדרת JUDAICA LATINOAMERICANA, העוסקים בקורותיהם של יהודי אמריקה הלטינית,בתרבותם,תהליכי הגירתם,קהילותיהם ועוד.

יהדות ארצות הברית  ---  סרנה,יונתן ד. ליס,ג'נט יו  ---  1991  ---  

יהדות ארצות הברית  ---  שרמן,בצלאל  ---  תשט"ו  ---  

יהדות ארצות הברית *  ---  סרנה,יונתן ד' ליס,ג'נט  ---  תשנ"א  ---  

יהדות אתיופיה .  ---  קורינאלדי,מיכאל  ---   1988  ---  

יהדות בבית .  ---  בנטואיץ,יוסף  ---  1977  ---  

יהדות בבל 1  ---  יהודה,צבי (ע)  ---   1996  ---  ספרות, חנוך, עליה ועוד. מאמרים בעברית ובאנגלית.

יהדות בבל ומוסדותיה בתקופת התלמוד .  ---  גפני,ישעיהו  ---  1977  ---  

יהדות בוכארה  ---  קשאני,ראובן  ---  תשל"ג  ---  

יהדות בוקובינה בין שתי מלחמות העולם.  ---  שערי,דוד  ---  2004  ---  מחקר על קורות הקהילה בחבל שסופח לרומניה בתום מלחה"ע I: לחצים חיצוניים לרומניזציה, מאבקים על זכויות אזרחיות, זרמים רעיוניים וצמיחה תרבותית. שער נפרד מוקדש לתאור גירוש הקהילה עם תחילת מלחה"ע II.

יהדות בין דת למוסר  ---  שגיא,אבי  ---  1998  ---  בהשתתפות דני סטטמן . עוזר מחקר דרור ינון .

יהדות בין דת למוסר  ---  שגיא,אבי  ---   1998  ---  האם היהדות מכירה במוסר שאינו תלוי בצו האל ,או שמא המוסר אינו אוטונומי.במקרה של ניגוד,מתפתח לרוב מנגנון של פרשנות להתאמה.

יהדות בית שני,חכמיה וספרותה :  ---  פלוסר,דוד  ---  תשס"ב  ---  מבחר מאמרים,חלקם מפורסמים לראשונה .

יהדות בית שני,קומראן ואפוקליפטיקה  ---  פלוסר,דוד  ---  תשס"ב  ---  מבחר מאמרים,חלקם מפורסמים לראשונה, העוסקים בחקר המגילות הגנוזות וכת האיסיים על רקע התנועות האפוקליפטיות בימי בית שני.

יהדות במכבש הסובייטי :  ---  אלטשולר,מרדכי  ---  2007  ---  המחבר בוחן את יחסם המורכב של יהודי בריה"מ ליהדותם לאור פעולותיו של המשטר כנגד התארגנויות דתיות. במוקד הדיון - תיפקודו החברתי של בית הכנסת בקהילות אתיאסטיות, ושמירה על הלכות שונות בבריה"מ הסובייטית.

יהדות בפוקוס :  ---  פיכמן,אורנה [אוצרת]  ---  2009  ---  קטלוג תערוכה העוסקת בהוויה היהודית-חרדית בישראל. הצילומים של 13 צלמים שונים, מציגים עולם של אמונה ופולחן, לימוד ויום-יום בשלל שפות ויזואליות: רומנטית, ריאליסטית-עיתונאית, אלגורית, אקספרסיוניסטית, ועוד.

יהדות ברית המועצות  ---    ---   1966  ---  

יהדות ברית המועצות *  ---  הקונגרס היהודי העולמי  ---   1967  ---  

יהדות ברית המועצות 1917 1973 .  ---  פינקוס,בנימין  ---  תשל"ד  ---  

יהדות בתוך המודרניות :  ---  מאיר,מיכאל  ---  2006  ---  החיבורים שנקבצו בספר נכתבו בין השנים 1975-2000 בנסיון לחקור את השפעותיה המורכבות של המודרניות על הדת והתרבות היהודית. שערי הספר: הרהורים על ההיסטוריוגרפיה היהודית; יהודי גרמניה; ועוד.

יהדות בתוך המודרניות :  ---  מאיר,מיכאל  ---  2006  ---  החיבורים שנקבצו בספר נכתבו בין השנים 1975-2000 בנסיון לחקור את השפעותיה המורכבות של המודרניות על הדת והתרבות היהודית. שערי הספר: הרהורים על ההיסטוריוגרפיה היהודית; יהודי גרמניה; ועוד.

יהדות בתוככי אפריקה :  ---  עודד,אריה  ---  2003  ---  סקירה של תולדות הקהילה האפריקאית שהתייהדה בראשית המאה ה-20:המייסד הכריזמטי,יחסיהם עם סביבתם הלא-יהודית, היחסים עם גופים יהודיים שונים ועוד.

יהדות גרוזיה .  ---    ---  1980  ---   האיגוד העולמי של יהודי גרוזיה .

יהדות דינמית :  ---  קפלן,מרדכי מ'  ---  2011  ---  קובץ מסות של הרב והוגה הדעות שייסד בארה"ב את זרם 'היהדות המתחדשת' ושהגותו הדתית הושפעה מרעיונותיהם של ויליאם ג'יימס ומיל. במסות הוא עוסק בחינוך יהודי, אתיקה, התורה ופרשנותה בימינו, "עמיות" יהודית ועוד.

יהדות הולנד .  ---    ---    ---  

יהדות הלכה למעשה :  ---  לאו,י.מ.  ---  1988  ---  

יהדות המג'רב  ---  בן שמחון,רפאל  ---  תשנ"ח  ---  

יהדות המזרח  ---  שטאל,אברהם  ---  תשמ"ב  ---  

יהדות השכל ויהדות הרגש  ---  הורודצקי,ש א  ---  תש"ז   ---  

יהדות השרירים .  ---  ארבל,רחל (אוצרת)  ---  תשמ"ה  ---  

יהדות ואלילות .  ---  כשר,אסא  ---  2004  ---  

יהדות ואלילות.  ---  כשר,אסא  ---  2004  ---  המחבר מפרש את פניה השונים של המסורת הדתית היהודית כנובעים ממאבק מעשי בגילוייה השונים של העבודה הזרה. כוונתו-להציע פרשנות של היהדות אשר תובן ע"י הדתי או החילוני ואף תתקבל עליהם כחלק מזהותם היהודית.

יהדות ואנושיות :  ---  בן נחום,דוד [עורך]  ---  2009  ---  אסופת מאמרים, המבוססים על דברים שנישאו בערב עיון לזכרה של האמנית איה בן-נחום ועוסקים בחייה, באמנותה ובנושאים שהעסיקו אותה שעיקרם תפיסת עולם הוליסטית המשלבת אמונה יהודית ואחריות לסביבה ולרווחת בע"ח.

יהדות ובני קיבוץ  ---  גרוס,זהבית  ---   1995  ---  התמודדות חניכי התנועה הקבוצית עם שאלת הקשר ליהדות.

יהדות ובני קיבוץ :  ---  גרוס,זהבית  ---  1995  ---  

יהדות ודמוקרטיה  ---  בן נאה,עמנואל ואחרים (עור  ---  תשמ"ט  ---  

יהדות ודמוקרטיה  ---  בן נאה,עמנואל ואחרים (עור  ---  תשמ"ט  ---  

יהדות ודמוקרטיה מחלוקת ואחדות  ---  דגן,מתתיהו ואחרים  ---  תשנ"ו  ---  ערכי יהדות ודמוקרטיה, אחדות ומחלוקת, תרבות המחלוקת ביהדות ועוד. לא למכירה

יהדות וזכויות אדם :  ---  ברנדס,יהודה  ---  2013  ---  דיון במתח הדיאלקטי הקיים בהלכה בין תפיסת 'צלם אלוהים' על הערכים ההומניסטיים והזכויות האוניברסליות הנגזרות ממנה לבין תפיסת הקדושה הייחודית לעם ישראל (והמדרג המתקיים גם בתוכו) ובדרכי ההכרעה ביניהן.

יהדות וזכויות אדם :  ---  ברנדס,יהודה  ---  2013  ---  דיון במתח הדיאלקטי הקיים בהלכה בין תפיסת 'צלם אלוהים' על הערכים ההומניסטיים והזכויות האוניברסליות הנגזרות ממנה לבין תפיסת הקדושה הייחודית לעם ישראל (והמדרג המתקיים גם בתוכו) ובדרכי ההכרעה ביניהן.

יהדות וזכויות אזרח :  ---  ברנדס,יהודה  ---  2019  ---  המשך לספרו הקודם של הרב פרופ' ברנדס שעסק בזכויות אדם. בכרך זה נבחנות הזכויות הפוליטיות והחברתיות ביהדות וההגנה מפני כח המדינה או המלכות. הדיון מתקדם מהלכות שכנים, דרך מסגרות הקהילה והעיר, ועד למדינה

יהדות ויוונות בעת העתיקה  ---  לוין,ישראל ל.  ---   1999  ---  ההלניזם והשפעתו על: מנהגים,דעות חז"ל ויחסם לתרבות היוונית, המבנה והשמוש של בתי הכנסת.

יהדות ויוונות בעת העתיקה :  ---  לוין,ישראל ל'  ---  2000  ---  תרגמה מאנגלית טל אילן .

יהדות ויוונות נוצרית  ---  אנקורי,צבי  ---   1984  ---  

יהדות וליברליות :  ---  גרינפילד,שיבי  ---  2022  ---  דיון פילוסופי-היסטורי בזיקה בין המטפיזיקה של המסורת היהודית לזו הליברלית של הוגי הנאורות, המכירות שתיהן בריבונות האדם וחירותו. ע"פ הספר, הקרע בין השתיים נוצר רק לפני כ200 שנה כחלק ממאבק האורתודוקסיה במודרנה

יהדות וליברליות :  ---  גרינפילד,שיבי  ---  2022  ---  דיון פילוסופי-היסטורי בזיקה בין המטפיזיקה של המסורת היהודית לזו הליברלית של הוגי הנאורות, המכירות שתיהן בריבונות האדם וחירותו. ע"פ הספר, הקרע בין השתיים נוצר רק לפני כ200 שנה כחלק ממאבק האורתודוקסיה במודרנה

יהדות ומקורות הנצרות :  ---  פלוסר,דוד  ---  1979  ---  

יהדות ונצרות  ---  קוק,צבי יהודה הכהן הרב  ---  תשס"א  ---  יהדות ומינות,מדברי רבותינו על הנצרות,האויב הנוצרי,עובדות על המסיון בא"י.

יהדות וציונות .  ---  אררט,ניסן  ---  תשל"ח  ---  

יהדות זמננו  ---  קאופמן,מנחם(ע).  ---  1990  ---  כרך שישי

יהדות זמננו  ---  קאופמן,מנחם  ---  תשמ"ט  ---  כרך חמישי

יהדות זמננו  ---  אבני,חיים(ע).  ---  תשנ"ב  ---  כרך שביעי

יהדות זמננו 10  ---  ויץ,י. קאופמן,מ( .ע)  ---   1997  ---  כרך עשירי

יהדות זמננו 11 12  ---  ויץ,יחיעם (ע)  ---  תשנ"ח  ---  כרך 12-11. ציונות ותולדות היישוב, התפוצות, הציונות והיהדות הדתית, העולם היהודי ומלחמת ששת הימים

יהדות זמננו 13  ---  ויץ,יחיעם (ע)  ---  תשנ"ט  ---  מלחמת סיני,גלויות ותפוצות,החברה היישובית, ועוד.

יהדות זמננו 14 :  ---  ויץ,יחיעם (ע.)  ---  תשס"א  ---  ההיבט ההיסטוריוסופי במשנתו של זאב ז'בוטינסקי;בחירות בתל-אביב בשנות ה-30: 'החוגים האזרחיים' במבחן הבוחר; מעיירות ערביות לערים ישראליות… ועוד.

יהדות זמננו 8  ---  אלטשולר,מרדכי. וייץ,י( .ע  ---  תשנ"ג  ---  כרך שמיני

יהדות זמננו 9  ---  אלמוג,שמואל. ויץ,יחיעם(ע)  ---   1994  ---  כרך תשיעי

יהדות חופשית  ---  מלכין,יעקב( .ע)  ---   1995  ---  אוגדן של 6 הגליונות הראשונים: אתאיזם ואלוהים,חגים,חנוך,זהות חילונית,פלורליזם,מעמד האשה,קבורה ועוד.

יהדות חוק ומוסר : [יהדות,חוק ומוסר]  ---  הרצוג,יצחק אייזיק הלוי הרב  ---  2003  ---  לקט מאמרים מתורגמים שפורסמו על ידי הרב הראשי הראשון,העוסקים בהגות,מוסר,משפט,מחקר והלכה.בין הנושאים: המשפט העברי העתיק,הרמב"ם והתרבות היוונית.

יהדות חלב בראי הדורות :  ---  כהן טאוויל,אברהם  ---  !1993  ---  מסורות חלב ואגדותיה;קהילת חלב עד ראשית השלטון העותומאני;מגורשי ספרד בחלב במאה ה-16;הקבלה והשבתאות בחלב;הפרנקסוס בחלב;חלב במאות ה- 19-20.

יהדות חצי האי ערב והאסלאם  ---  חייבי,אהרן  ---  תשנ"ה  ---  קשרי יהודים ומוסלמים בחצי האי ערב, עליית האסלאם והשפעתו, חיי יום יום ועוד. מהדורה שניה

יהדות חצי האי ערב והאסלאם .  ---  חייבי,אהרן  ---  1992  ---  

יהדות חרבין אשר בלבי .  ---  קאופמן,תדי  ---  2004  ---  

יהדות חרבין אשר בלבי.  ---  קאופמן,תדי  ---  2004  ---  זכרונותיו של המחבר, יליד חרבין ויו"ר איגוד יוצאי סין, המהווים עדות הסטורית על אודות קהילת יהודי סין בחרבין בראשית המאה ה-20. חרבין נכבשה ע"י כמה צבאות אך הקהילה היהודית שמרה על צביונה היהודי ואף הציוני.

יהדות טורקיה :  ---  פרץ,אסנת  ---  2013  ---  סקירת תולדות יהודי טורקיה, מהגעתם לאחר גירוש ספרד ועד לקהילות שנותרו בה כיום. הספר דן בהיבטים חברתיים ותרבותיים ובמנהיגות הקהילה ומייחד פרקים ליהדות ספרד עד הגירוש, לציונות בטורקיה ולנושאי שפה ופולקלור.

יהדות יהודים וישראל בעולמו של האיסלאם  ---  לצרוס יפה,חוה  ---  !1993  ---  הרצאה ודיון. מפירסומי החוג לידיעת ע"י בתפוצות בבית הנשיא: סדרה 16: קונטרס ראשון

יהדות יוון .  ---  הטל,אברהם  ---  תשמ"ד  ---  ביבליוגרפיה

יהדות יוון בחורבנה  ---    ---  תשמ"ח  ---  פרקי זכרונות

יהדות כסטטוס קוו  ---  עילם,יגאל  ---   2000  ---  במדינת ישראל. סדרת "זהות יהודית בחברה משתנה" הרבדים ההיסטוריים והאידאולוגיים של השאלה מי קובע מיהו יהודי?

יהדות לאומית  ---  גידמן,משה (מוריץ)  ---   1995  ---  טקסט בגרמנית מתורגם לעברית ע"י: מרים די-נור. עם מבוא מאת: רוברט ס. ויסטריך. קונטרסים-מקורות ומחקרים מס. 18

יהדות ללא אל :  ---  מלכין,יעקב  ---  2003  ---  עיון הומניסטי בתולדות היהדות, המבקש לנסחה כרצף פלורליסטי של זרמים ותנודות דיאלקטיות. לצד זאת, מבקש הספר לקרוא את התנ"ך כיצירת ספרות שהאל הוא גיבורה.

יהדות ללא אשליה.  ---  גולדמן,אליעזר  ---  2009  ---  מבחר כתבים בשני שערים: עיונים במחשבת ישראל, הכולל דיונים ברמב"ם, הרב קוק, הרב סולובייצ'יק, משיחיות חב"ד, ועוד; ועיונים במוסר, חברה ומדינה, העוסק בעיקר בדילמות של הציונות הדתית, ובדת ופלורליזם בחברה הישראלית.

יהדות ללא אשליה.  ---  גולדמן,אליעזר  ---  2009  ---  מבחר כתבים בשני שערים: עיונים במחשבת ישראל, הכולל דיונים ברמב"ם, הרב קוק, הרב סולובייצ'יק, משיחיות חב"ד, ועוד; ועיונים במוסר, חברה ומדינה, העוסק בעיקר בדילמות של הציונות הדתית, ובדת ופלורליזם בחברה הישראלית.

יהדות לנדבה (LENDAVA).  ---  לזר,ביאטה. גאשפאר,מיריאנה  ---  2010  ---  סקירת תולדות יהדות לנדבה, עיר בגבול סלובניה-הונגריה, מראשיתה במאה ה-18 עד השואה. הספר מתאר גם את בית הכנסת בלנדבה ואת ביה"ס ובית העלמין היהודיים וכולל רשימות שמיות של אלה שנרצחו בשואה ושארית הפליטה.

יהדות לשנות האלפיים  ---  כרמל,אריה  ---   1997  ---  מטרות מצוות התורה לקראת שנות האלפיים מתורגם מאנגלית.

יהדות מדינה ממשלה.  ---  גנחובסקי,אליהו משה  ---   1970  ---  

יהדות מדריך למסורת ולמנהגים בחיי המשפחה  ---  הרמן,דב  ---   1994  ---  אדם וביתו,בינו לבינה,פוריות ועקרות,הריון ולידה,מתן שמות לילדים,ברית מילה ופדיון הבן,בר מצוה,אבלות במשפחה

יהדות מזרח אירופה בין שואה לתקומה :  ---  פינקוס,בנימין (ע)  ---  1987  ---  

יהדות מעבר להרי הקרח  ---  הבר,ישראל  ---   1995  ---  זכרונות רב צבאי לאלסקה שהיה לחסיד חב"ד בגולן. מלווה צלומים מאנגלית: מנחם מיכלסון

יהדות מקראה .  ---  בנטואיץ,יוסף  ---  1967  ---  

יהדות מרוקו  ---  בן שמחון,רפאל  ---  תשנ"ד  ---  הדתיים, עם צלומים ואיורים.

יהדות מרוקו :  ---  סויסה,משה חיים  ---  2020  ---  4 חלקים: סקירה היסטורית המתמקדת בהווי החיים בגטו היהודי ובפרעות שנעשו ביהודים, מאופראן במאה ה-18 ועד אוז'דה וג'ראדה ב-1948; ביוגרפיות של כ-50 אישים; שירים, פיוטים וקינות; וסיפורי עלייה, ביניהם טביעת ספינת אגוז

יהדות מרוקו עברה ותרבותה  ---  בשן,אליעזר  ---   2000  ---  סקירה תימטית. יהודי מרוקו בשנים 1999-1912 הספר עוסק ביהודים אשר נותרו במרוקו

יהדות מתחדשת :  ---  סקולט,מל  ---  2004  ---  תאור התפתחותו הדתית והאינטלקטואלית של הרב וההוגה היהודי-אמריקאי (1881-1983), ממייסדי התנועה הרקונסטרוקציוניסטית.

יהדות סינגפור בשערי גן עדן  ---  אלוף,נתן  ---   1996  ---  קהילת סיגפור במאה ה 02.

יהדות על הרצף.  ---  פכטר,עידו  ---  2021  ---  מסה הקוראת לשילוב בין ההלכה כאבן-יסוד זהותית לבין ערכי הקיום המודרני; טוענת כי אוטונומיה ופלורליזם הם מיסודות ההלכה מראשיתה ודחיקתם מהתודעה הדתית מראה על שיבוש, ומציעה עיצוב מחודש שלה ושל הנורמות שלה

יהדות על רגל אחת  ---  רז,שמחה  ---   1996  ---  לפי סדר אלפביתי מהדורה חדשה

יהדות על רגל אחת  ---  רז,שמחה  ---    ---  לפי סדר אלפביתי מהדורה חדשה

יהדות עם יהודי ומדינת ישראל .  ---  ליבוביץ,ישעיהו  ---  1979  ---  

יהדות פולין בין שתי מלחמות עולם .  ---  ישראלי,א  ---   1966  ---  

יהדות פורטוגל במוקד :  ---  עסיס,יום טוב. אורפלי,משה [עורכים]  ---  2009  ---  אסופת מאמרים העוסקת, בין היתר, במשפטי האינקוויזיציה נגד נשים יהודיות, היבטים הלכתיים הנוגעים לאנוסים, סיפורי נוסעים על גולי פורטוגל, כתבי ר' יצחק אברבנאל וספרים על יהדות פורטוגל באוצרות בית הספרים הלאומי.

יהדות פנים וחוץ  ---  שגיא,אבי ואחרים (ע)  ---   1999  ---  מערכת היחסים בין היהדות ההלכתית לבין מערכות ערכים מחוץ לה בתחומים: פוליטיקה,ציונות,הלכה ומשפט,פילוסופיה ועוד.

יהדות פנים וחוץ  ---  שגיא,אבי ואחרים (ע)  ---   1999  ---  מערכת היחסים בין היהדות ההלכתית לבין מערכות ערכים מחוץ לה בתחומים: פוליטיקה,ציונות,הלכה ומשפט,פילוסופיה ועוד.

יהדות פרוסיה מיתוס ומציאות  ---  וולקוב,שולמית  ---  תשנ"ד  ---  הרצאה מיום עיון בנושא: היהודים בפרוסיה - שאלות של זהות ]הרצאות הקתדרה ע"ש בראון לתולדות היהודים בפרוסיה מס. 1[

יהדות פרוסיה מיתוס ומציאות .  ---  וולקוב,שולמית  ---  תשנ"ד  ---  

יהדות צ'כיה .  ---    ---    ---  

יהדות צפון אפריקה  ---  הירשברג,ח ז  ---  1958  ---  

יהדות צפון אפריקה *  ---  הטל,אברהם  ---  תשנ"ג  ---  מהדורה שנייה מורחבת כולל רשימת קצורים ומפתחות בעברית ובלועזית, הקדמה בצרפתית

יהדות צפון אפריקה היום  ---  אביטבול,מיכאל  ---  1981  ---  

יהדות צרפת .  ---  פינק,יעקב ישראל  ---  תשי"א  ---  

יהדות צרפת :  ---  כהן,אריק ה' (עורך)  ---  2015  ---  12 מאמרים ב-3 שערים: היסטוריה (תמורות במשמעות הדת בתקופה הבתר-מהפכנית,זכרון הרזיסטנס היהודי וכו'),תרבות (קשרי הרב מוריס ליבר עם הציונות, המגזר החרדי) ומחשבת ישראל (יחסי מניטו והרב אברהם חזן ומניטו ואסכולת פריז)

יהדות צרפת בתמונות ותאריכים  ---    ---   1963  ---   נמצא תחת הכותרת

יהדות צרפת הציונות ומדינת ישראל  ---  פינקוס,בנימין בנסימון,דוריס  ---  1992  ---  

יהדות צרפת הציונות ומדינת ישראל  ---  פינקוס,בנימין. בנסימון,דו  ---   1992  ---  מראשית הציונות בצרפת עד להקמת מדינת ישראל,יהודי צרפת ומדינת ישראל,יהודי צפון אפריקה,צרפת ומדינת ישראל,עדויות ותעודות

יהדות צרפת מאסף  ---    ---   1963  ---  

יהדות צרפת מאסף .  ---  בדר,יוחנן ואחרים  ---  1963  ---  

יהדות קיומית.  ---  שילה,אלחנן  ---  2017  ---  ספר המבקש לגשר על הפער שבין דת וחילוניות ע"י הצעת דגם הלכתי המותאם לעולם המודרני. הספר נחלק ל-2: דיון בהלכות ע"פ המודל המוצע ואסופת הגיגים בנושא. בין הנושאים:פמניזם,אמונה,אתאיזם,תפילה, גיור,צמחונות ועוד

יהדות רבת הפנים :  ---  הורביץ,רבקה  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הקשורים בספרות ובתולדות הרוח של גרמניה מן המאה השמונה עשרה עד ימינו. בין האישים הנסקרים:מנדלסון,רנ"ק,גרשם שלום,בובר ועוד

יהדות רדיקלית :  ---  גרין,אברהם יצחק (ארט)  ---  2016  ---  הספר, פרי עטו של הוגה יהודי חשוב, מצביע על אפשרות למחפשי דרך רוחנית אקטיביים למצוא את היהדות גם בתקופה מודרנית ופוסט מודרנית. הספר עומד על התפתחות תפיסת האלוהים והאמונה ומקצה פרק למהדורה העברית.

יהדות רומניה *  ---  ביקל,שלמה  ---   1978  ---  

יהדות רומניה במאבק על הצלתה  ---  לביא,תיאודור  ---   1965  ---  

יהדות רומניה בראשית שנות הקומוניזם  ---  ליבוביץ' ליש,שלמה ואחרים  ---   1993  ---  שלוש הרצאות: השפה העברית, הפעילות הציונית, העלייה מרומניה סוגיות בחקר יהדות רומניה מס' 5

יהדות רומניה בתקומת ישראל  ---  אבני,שמעיה (ע)  ---   1993  ---  פרשת אסירי ציון ברומניה 1940-1963

יהדות רומניה בתקומת ישראל א-ג :  ---    ---   1995  ---  

יהדות רומניה בתקומת ישראל ג  ---  סגל,פלטיאל (ע)  ---   1995  ---  תרומת יהודי רומניה ליישוב ארץ ישראל. פורמט אלבומי, סדר אלפ- ביתי של היישובים.

יהדות רומניה בתקומת ישראל ד  ---  סגל,פלטיאל (ע)  ---   1997  ---  תרומת יהודי רומניה לבטחון ישראל חלק ראשון: במערכות ישראל. חלק שני: מגש הכסף

יהדות של חיים :  ---  זוהר,צבי. שגיא,אבי (עורכים)  ---  2007  ---  הרב חיים דוד הלוי (1924-1998) היה הרב הראשי לת"א ודמות מרכזית בשיח ההלכתי בישראל והמאמרים בקובץ דנים במשנה ההלכתית- הגותית המורכבת שהציע, אשר התמודדה עם אתגרי הקיום היהודיים והישראליים בהווה.

יהדות תורכיה בעבר ובהווה.  ---  פלקון,מרדכי  ---  1998!  ---  כתבה החוקרת את שורשי זיקתה של יהדות תורכיה לארץ-ישראל. החוברת מלווה בתצלומים.

יהדות תימן *  ---  רצהבי,יהודה  ---    ---  

יהדות תימן ***  ---    ---    ---  

יהדות תימן .  ---  טובי,יוסף  ---  תשל"ה  ---  

יהדות תימן :  ---  בן דוד,אהרן ד"ר הרב  ---  2001  ---  סקירה היסטורית של הקהילות היהודיות בתימן ועלייתן ארצה. הספר מלווה בתצלומים ונספחים.

יהדות תימן : [ספר יהדות תימן] :  ---  לוי,יורם  ---  2012  ---  החלק הראשון סוקר את תולדות יהודי תימן, מצבם הפוליטי במאה ה-20, עליית 1882 והשלבים המקדימים למבצע 'מרבד הקסמים'; השני דן בקליטת העולים, בילדי תימן הנעדרים ובמנהיגות הקהילתית; החלק השלישי כולל כ-20 ראיונות.

יהדות תימן : [ספר יהדות תימן] :  ---  לוי,יורם  ---  2012  ---  החלק הראשון סוקר את תולדות יהודי תימן, מצבם הפוליטי במאה ה-20, עליית 1882 והשלבים המקדימים למבצע 'מרבד הקסמים'; השני דן בקליטת העולים, בילדי תימן הנעדרים ובמנהיגות הקהילתית; החלק השלישי כולל כ-20 ראיונות.

יהדות תימן א :  ---  טובי,יוסף יובל  ---  2017  ---  כינוס 18 מאמרים: ממגמות במחקר המדעי על יהדות תימן, דרך ספרות ההלכה הזיידית וחיבורים ערביים אחרים כמקור לידיעות על יהודי תימן, יחסי יהודים-מוסלמים בתקופות שונות לרבות תחת השלטון התורכי בסוף המאה ה-19, ועוד

יהדות תימן ב : רבי שלום שבזי, חייו ויצירתו :  ---  טובי,יוסף יובל  ---  2020  ---  33 מאמרים על היבטים פואטיים ולשוניים של שירת שבזי, פירושים שניתנו לשיריו, הרקע התרבותי וההיסטורי ("גזרת העטרות", השבתאות בתימן) וכו'. נידונות גם יצירות עלומות עד עתה, בהן פיוטים רבים והחיבור הרפואי 'ספר המרגלית'

יהדות תימן בצל האסלאם מראשיתו ועד ימינו.  ---  טובי,יוסף יובל  ---  2018  ---  מחקר המבוסס על מקורות עבריים וערביים ובוחן את מעמדם המשפטי והחברתי של יהודי תימן לאורך כ-1400 שנה. הספר כולל סקירה היסטורית נרחבת וכן 29 תעודות מוערות, בהן כתובות ארכיאולוגיות, חוות דעת הלכתיות (פתאווא) ועוד

יהדות תימן ג :  ---  טובי,יוסף יובל  ---  2021  ---  19 מחקרים ב-2 שערים: האחד דן ביסודות הקבליים בספרות תימן מהמאה ה-15 ובפולמוס בין מתנגדיה ותומכיה, וכולל ההדרה וניתוח של טקסטים שלמים; השני עוסק במשיחיות, לרבות ההשפעה ההדדית בין המחשבה היהודית והאיסלמית

יהדות תימן ד :  ---  טובי,יוסף יובל  ---  2022  ---  26 מאמרים. חלק ניכר מהם עוסק בתרגומי המקרא הערביים היהודיים הקדומים. כן נידונים סוגיות בלשניות וחיבורים מסוגים שונים (תורניים, מדעיים, מילונים, קטעי תפילה) בעברית, בארמית ובערבית-יהודית שבפי יהודי תימן

יהדות תרגיל בניהול פיננסי : (יהדות - תרגיל בניהול פיננסי) :  ---  כסיף,ארז  ---  2020  ---  נרטיב חדשני להתגבשות היהדות, הטוען כי מהפכת קידוש הטקסט ופולחנו (הקנוניזציה של התנ"ך) היתה יוזמה פרסית משיקולים גיאו-פוליטיים, מופע תקדימי של פוליטיקת זהות ומהלך רגולטורי למיקסום רווחי עבודת הקורבנות

יהדותו של התיאטרון הישראלי  ---  אוריין,דן  ---   1999  ---  יחסי דתיים - חילוניים והחיפוש אחר זהות יהודית דרך התבוננות במחזאות הישראלית - "איש חסיד היה", "מעשה ברוריא"

יהדותו של התיאטרון הישראלי .  ---  אוריין,דן  ---  1998  ---  

יהדותי :  ---  אלקאן,אלן  ---  2008  ---  חיבור קצר המתאר את חווייתו של המחבר כיהודי מתבולל. בחיבורו הוא מנסה לענות על שאלת שונותו ביחס לסביבה הלא-יהודית, לפענח חוויית יום כיפור הזכורה לו מילדותו ולעמוד על זיקתו ליהדות באמצעות מצוות הצדקה.

יהדותי :  ---  אלקאן,אלן  ---  2008  ---  חיבור קצר המתאר את חווייתו של המחבר כיהודי מתבולל. בחיבורו הוא מנסה לענות על שאלת שונותו ביחס לסביבה הלא-יהודית, לפענח חוויית יום כיפור הזכורה לו מילדותו ולעמוד על זיקתו ליהדות באמצעות מצוות הצדקה.

יהדותישראלית (#יהדותישראלית) : (יהדות ישראלית)  ---  רוזנר,שמואל  ---  2018  ---  הספר, יוזמה של המכון למדיניות העם היהודי, מציב שאלון בפני ישראלים יהודים כדי לנתח סטטיסטית את תחושותיהם, יחסם ומעשיהם כיהודים. השאלות מתייחסות להגדרות כגון חילון או הדתה, מיהו חילוני או חרדי וכד'

יהדותישראלית (#יהדותישראלית) : (יהדות ישראלית)  ---  רוזנר,שמואל  ---  2018  ---  הספר, יוזמה של המכון למדיניות העם היהודי, מציב שאלון בפני ישראלים יהודים כדי לנתח סטטיסטית את תחושותיהם, יחסם ומעשיהם כיהודים. השאלות מתייחסות להגדרות כגון חילון או הדתה, מיהו חילוני או חרדי וכד'

יהואש ורוכבי המרכבה השמימית  ---  צלקה,דן  ---   1997  ---  6 ספורים מופלאים וביניהם הספור על יהואש-מתרגם התנ"ך לאידיש עמודים לספרות עברית

יהואש ורוכבי המרכבה השמימית  ---  צלקה,דן  ---   1997  ---  

יהודה איש קריות  ---  ביסטריצקי,נתן  ---  תר"ץ   ---  חזיון בחמש עלילות

יהודה בורלא  ---  ברשאי,אבינעם  ---   1975  ---  מבחר מאמרי בקורת על יצירתו

יהודה בורלא *  ---  בורלא,יהודה  ---    ---  6 כרכים שונים (נמכר) 1 עו' על המדף - עלילות עקביה .

יהודה בן יחזקיהו הגלילי  ---  פונר,מאיר בן יהודה  ---  תרפ"א  ---  

יהודה גוטהלף ייחודו ויצירתו  ---  מנור,אלכסנדר  ---   1997  ---  מונוגרפיה על הסופר, העורך, העיתונאי, ההוגה והחוקר. כולל מבחר פרקי הגות מכתביו ומספריו

יהודה גרזובסקי איש הגבורות.  ---  חורגין,יעקב (עורך)  ---  תש"ב  ---  

יהודה החשמונאית בעולם ההלניסטי  ---  שטרן,מנחם  ---  תשנ"ה  ---  עליית המדינה החשמונאית ושקיעת הממלכות ההלניסטיות, השתלטות רומא על יהודה. מעזבונו של מנחם שטרן בעריכת דניאל שוורץ

יהודה הימית.  ---  יצחקי,עלמה  ---  2015  ---  ציורי שמן על בד המציגים סצינות של שגרת יומיום מדירות השותפים, הבארים והרחובות של יפו ודרום ת"א. התימטיקה של יצירת העיר כמרחב אנושי ע"י יחידים בעצם הרגליהם נקשרת בעבודות בחקירת יחסי גופים במרחב במסורת הציור

יהודה הלוי  ---  דורון,אביבה  ---   1988  ---  מבחר מאמרי ביקורת על יצירתו

יהודה הלוי *  ---  זילברשלג,יצחק  ---  תרצ"ה  ---  

יהודה הלוי האיש והמשורר  ---  מור,אריה  ---  תשט"ו  ---  

יהודה הלוי ובני חוגו :  ---  גיל,משה. פליישר,עזרא  ---  2001  ---  קורות חייו ויצירתו של יהודה הלוי כפי שהן מיוצגות בתעודות מן הגניזה הקהירית שנכתבו ע"י בני תקופתו. הספר מלווה בהערות,פירושים ותצלומים.

יהודה הלוי ובני חוגו :  ---  גיל,משה. פליישר,עזרא  ---  2001  ---  קורות חייו ויצירתו של יהודה הלוי כפי שהן מיוצגות בתעודות מן הגניזה הקהירית שנכתבו ע"י בני תקופתו. הספר מלווה בהערות,פירושים ותצלומים.

יהודה הצעיר .  ---    ---  תרצ"ו  ---  חוברת יב .

יהודה הראל :  ---  הייטנר,אורי  ---  2019  ---  קורותיה של אחת הדמויות המרכזיות במפעל יישוב הגולן. הביוגרפיה מלווה את הגיבור, בעל תפיסת העולם הליברטריאנית, מלפני מלחמת ששת הימים דרך פעילותו ליישוב הגולן ועד לקבלת פרס ישראל על מפעל חיים.

יהודה השבויה :  ---  לופז,דורון  ---  2021  ---  מחקר הבוחן את מדיניות קיסרי השושלת הפלווית כלפי היהודים מנקודת מבטו של השלטון הרומי החדש וצרכיו בביסוס מעמדו. נידונים צעד שריפת המקדש, הצגת היהודים בתעמולה (לרבות על מטבעות), הטלת 'מס היהודים' ועוד

יהודה וירושלם .  ---  קרסל,ג (ע)  ---  תשט"ו  ---  נסדר מחדש בצירוף הערות ומבוא

יהודה וישראל  ---  גרשטנקורן,יצחק  ---  תשכ"א  ---  

יהודה ורומי  ---  קלוזנר,יוסף  ---  תש"ו   ---  

יהודה ושומרון  ---  אפרת,אלישע  ---   1970  ---  

יהודה ושומרון *  ---  וילנאי,זאב  ---   1968  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

יהודה ושומרון .  ---  שמואלי,אבשלום ואחרים  ---  תשל"ז  ---  א-ב

יהודה ושומרון 2002 :  ---  סואן,דן פרופ'. שפר,מיכאל ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  אוסף נתונים הנוגעים לאוכלוסיה היהודית בשטחים:דמוגרפיה, עליה,עבודה,חנוך,בריאות,רמת חיים ורווחה,פשיעה,בחירות, איכות הסביבה,בניה,חקלאות,תעשיה ותחבורה.

יהודה יברכיהו  ---    ---   1987  ---  

יהודה ליב גורדון בתור פובליציסטן .  ---  שוחטמאן,ב  ---  תרצ"ג  ---  

יהודה ליב גמזו .  ---  גמזו,יהודה ליב  ---   1977  ---  

יהודה ליב מאגנס ז"ל  ---  מאגנס,יהודה ליב  ---  תש"ט   ---  

יהודה ליב קנטור : [יהודה-ליב קנטור] :  ---  טל,דוד  ---  2011  ---  מחקר בדמותו של הרב ד"ר י"ל קנטור, מחשובי העורכים והפובליציסטים בעיתונות היהודית והעברית של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 ומייסד "היום" - היומון העברי הראשון. בין היתר נבחנת שאלת דחיקתו מהזכרון הלאומי.

יהודה ליב קנטור : [יהודה-ליב קנטור] :  ---  טל,דוד  ---  2011  ---  מחקר בדמותו של הרב ד"ר י"ל קנטור, מחשובי העורכים והפובליציסטים בעיתונות היהודית והעברית של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 ומייסד "היום" - היומון העברי הראשון. בין היתר נבחנת שאלת דחיקתו מהזכרון הלאומי.

יהודה מיידית .  ---  בן אב"י,איתמר  ---  תר"ץ   ---  

יהודה שומרון וחבל עזה : [יהודה, שומרון וחבל עזה]  ---    ---  2005  ---  שלוש מפות איזוריות בקנ"מ 1:136,000 - 1:196,000.

יהודה שומרון ועזה  ---  דו"ח צוות המרכז למחקרים א  ---  1989  ---  כולל החוברת:ישראל והשטחים: לקראת פתרון

יהודה שרת  ---  צור,מוקי  ---   2000  ---  ספורו של המוסיקאי העברי,איש עבודת הכפיים,ממעצבי סדר הפסח של יגור.

יהודה שרת גיבור תרבות  ---  צור,מוקי  ---  2000  ---  

יהודי  ---  גולדשמידט,מ א  ---    ---  חלק ב' בלבד

יהודי או אירופאי :  ---  נתנזן,הנרי  ---  2021  ---  מסה ביוגרפית-פיוטית על דמותו של מבקר הספרות והפילוסוף הדני ממוצא יהודי בן המאה ה-19. הספר, השזור בציטוטים רבים של מלומדים אחרים בני הזמן על ברנדס, דן בין השאר בדבקותו בהיעדר כל זיקה דתית או לאומית

יהודי אחד כלקח .  ---  שסקס,ז'אק  ---  2010  ---  

יהודי אחד כלקח.  ---  שסקס,ז'אק  ---  2010  ---  רומן דוקומנטרי העוסק ברצח של יהודי , עת מלחמת העולם השניה מטפטפת שנאה נאצית אל קנטון ווד אשר בשוויצריה הניטראלית. הרצח מבוצע ע"י חבורת פרחחים אנטישמים, בהם כומר.

יהודי איטליה  ---  טאס,לוצ'אנו  ---   1978  ---  

יהודי איראן :   ---  רגב,שאול (עורך)  ---  2017  ---  קובץ מאמרים בנושא יהדות איראן מתקופת ימה"ב ועד המאה ה-20.בנושאים:רבני המאה ה-19 על השפעות מערביות, פעילות הממשלה לעליית היהודים בזמן חומייני, על יהודי בבל ופרס,תרבות המזון ויחסי יהודים ומוסלמים בפרס ועוד

יהודי איראן וספרות רבנית :  ---  צדיק,דניאל  ---  2019  ---  מחקר הדן במידת היכרותם וזיקתם של יהודי אירן לספרות ההלכה והקבלה הכלל-יהודיות בין המאה ה-16 למאה ה-20; זאת באמצעות ספרות רבנית שנכתבה באירן, כתבים שהגיעו לשם, מכתבים, שטרות ורשימות ספרים בבעלות פרטית

יהודי אירופה המערבית  ---  אש,שאול (ע)  ---   1967  ---  

יהודי אלג'יריה  ---  שמעוני,אליהו  ---   1976  ---  

יהודי אלג'יריה ולוב.  ---  חלמיש,משה ואחרים (עורכים)  ---  2014  ---  9 מאמרים על יהדות אלג'יריה, 10 על יהדות לוב ו-4 עדויות של עולי לוב. החלק האלג'ירי עוסק ביצירה הרוחנית (פיוט, קבלה והלכה) ובסוגיות היסטוריות לרבות הקשר עם א"י; החלק הלובי מתמקד במלה"ע ה-2 אך דן גם בקבלה ובמנהג

יהודי אמריקה  ---  גינצבורג,אלי  ---   1980  ---  

יהודי אסיה ואפריקה במזרח התיכון .  ---  כהן,חיים י יהודה,צבי (ע)  ---  תשל"ו  ---  

יהודי אפגניסטן  ---  קשאני,ראובן  ---  1975  ---  

יהודי ארביל במאות ה-19 - 20 :  ---  יהודה,צבי [עורך]  ---  2012  ---  4 מחקרים (קהילת יהודי ארביל בשלהי התקופה העותמנית, תיעודה ע"י נוסעים ארצישראליים בשנות ה-30, לבוש יהודי ארביל, וביה"כ "ארבלים" בירושלים), תעודות על הפעילות הציונית והעלייה הבלתי לגאלית, ועדויות של בני הקהילה.

יהודי ארביל במאות ה-19 - 20 :  ---  יהודה,צבי [עורך]  ---  2012  ---  4 מחקרים (קהילת יהודי ארביל בשלהי התקופה העותמנית, תיעודה ע"י נוסעים ארצישראליים בשנות ה-30, לבוש יהודי ארביל, וביה"כ "ארבלים" בירושלים), תעודות על הפעילות הציונית והעלייה הבלתי לגאלית, ועדויות של בני הקהילה.

יהודי ארה"ב  ---  אליאב,פנחס  ---  תשנ"ג  ---  תולדותיהם, מאפינים חברתיים ודמוגרפיים, קשר עם ישראל ושאר התפוצות. מסדרת דע את עמך

יהודי ארצות הברית  ---  גרטנר,אריה. סרנה,יונתן(ע)  ---   1992  ---  מתורגמים מאנגלית,הדנים בתולדות היהודים באמריקה מתקופת המושבות ועד ימינו .האספקטים:החברתיים,הכלכליים והציוניים.

יהודי ארצות הברית  ---  סקלר,מרשל  ---   1972  ---  

יהודי ארצות הברית .  ---  גולדשטיין,יוסי קצבורג יונגמן,מירה  ---  1986  ---  

יהודי ארצות הברית 1654 - 2000.  ---  דיינר,חסיה ר'  ---  2015  ---  מחקר המנתח את התהליכים ארוכי הטווח של השתלבות יהדות ארה"ב בחברה,בכלכלה ובפוליטיקה האמריקנית ושל העיצוב מחדש של מבנה ומוסדות הקהילה והפלורליזם בתפיסות הזהות, השייכות והמסורת ובפרקטיקות הדתיות

יהודי ארצות הברית והביטחון הלאומי של ישראל.  ---  אוריון,אסף. עילם,שחר (עורכים)  ---  2018  ---  8 מאמרים הדנים בהווה ובעתיד הנראה לעין של היחסים בין ישראל ויהדות ארה"ב (לרבות הרקע למשבר הנוכחי והשלכותיו, ומגמות בפילנתרופיה היהודית-אמריקנית) ובתרומת ארה"ב ויהודיה לבטחון הלאומי של מדינת ישראל

יהודי ארצות ערב ואיסלאם .  ---  חדד,יחזקאל  ---   1983  ---  

יהודי אתיופיה  ---  מנדלצוייג,ריקי  ---   1991  ---  סדרת דע את עמך

יהודי אתיופיה .  ---  מנדלצוויג,ריקי  ---  1991  ---  

יהודי אתיופיה : עדת "ביתא ישראל".  ---  ולדמן,מנחם  ---  1985  ---  

יהודי אתיופיה באור הזרקורים  ---  וייל,שלוה  ---   1998  ---  קובץ מאמרים:הפלשים בהקשרם האתיופי,האתיופים ויהדות העולם, טקסים,אנתרופולוגיה,חיילים את. בצה"ל,קליטה,בעיות העולים

יהודי אתיופיה ביבליוגרפיה מוערת  ---  סלמון,הגר. קפלן,סטיבן  ---  תשנ"ח  ---  

יהודי אתיופיה בישראל .  ---  דולב גנדלמן,צילי  ---  1989  ---  

יהודי אתיופיה ומורשתם :  ---  ולדמן,מנחם  ---  2019  ---  מבט מקיף על ראשית יהדות אתיופיה (כוש), זהות ויוחסין, מורשת העדה לאור ההלכה, נישואין וגירושין לאור ההלכה, סוגיית הפלשמורה ושיבתם ליהדות, הדגן האתיופי לאור ההלכה ועוד.

יהודי אתיופיה וקליטתם בישראל  ---  שור,דינה  ---   1992  ---  מהדורה שלישית מעודכנת כולל מפתחות לביבליוגרפיה

יהודי אתיופיה מזרע ביתא ישראל :  ---  שבתאי,מלכה  ---  2006  ---  המחקר שנערך ביוזמת הסוכנות היהודית המבקש לחקור את תרבותם, צרכיהם ותהליך קליטתם של העולים האתיופים שהגיעו לישראל בגל ההגירה של עשר השנים האחרונות - דרך ראיונות עם עולים, עובדות סוציאליות ומתורגמנים.

יהודי בבל באלף השני לספירה.  ---  יהודה,צבי  ---  2013  ---  סקירת תמורות ומגמות בהתפתחות הקהילות בבבל במאות ה-12 עד ה-20; ומחקרים ב-4 אירועים פוליטיים: עלילת דם של יהודים נגד נוצרים בבצרה, המאבק על השליטה בקבר יחזקאל, קבורת הרב עבדאללה סומך ופרעות שבועות תש"א.

יהודי בבל בארץ ישראל  ---  בן יעקב,אברהם  ---   1980  ---  

יהודי בהפרעה.  ---  פריי,יניב  ---  2015  ---  נסיון מעניין להפגיש בין פרוזה כאובה ואישית העוסקת במשברו של הגיבור על רקע גירושיו עם הפן הפסיכולוגי של הארכיטיפים היהודיים. המחבר מצביע על החשיבה של חז"ל על מיניות,אובססיה ושאר מרכיבי הנפש.

יהודי בוכארה :  ---  טולמס,חנה  ---  2004  ---  ברוסית.

יהודי בוכארה :  ---  פינחסוב,רוברט  ---  2011  ---  סקירה אינפורמטיבית (לרבות הגדרות מושגים ונתונים כמותיים) של ההיסטוריה של יהודי בוכארה, שפתם, תפוצתם בעולם, המסורת והמנהג, חיי התרבות, עיתונות ותקשורת, מוסדות חינוך ואקדמיה, השתלבות במגזרים כלכליים וכו'.

יהודי בולגריה בשנות המשטר הנאצי .  ---  ארדיטי,בנימין  ---  תשכ"ב  ---  

יהודי בלילה :  ---  ניר,אלחנן  ---  2017  ---  בספר מובאים ומפורשים שמונה מחלומותיו של מוהר"ן. המחבר מנגיש את החלומות תוך שהוא נותן להם רקע פסיכולוגי,דתי ואמוני במובן של דלוג מעל ההגיוני הישר אל שורשי האמונה. כן מפורשים 2 סיפורים ברסלבים

יהודי בצל האסלאם .  ---  ברשן,יהודה (גורג'י)  ---  1997  ---  ממלחמת העולם הראשונה עד העליה ההמונית בשנות ה 50 )אפיון הספר הוא משפחתי-אישי בלווית צלומים משפחתיים(

יהודי בריטניה  ---  אש,שאול גולד,שמואל יהודה  ---   1966  ---  

יהודי ברית המועצות  ---  פריטל,דוד(ע).  ---  1992  ---  קובץ מאמרים אקטואלים בנושא העליה מברית המועצות

יהודי ברית המועצות  ---  פריטל,דוד  ---  1990  ---  

יהודי ברית המועצות  ---  פריטל,דוד(עורך)  ---  1989  ---  כרך מס' 21

יהודי ברית המועצות  ---  פריטל,דוד(ע).  ---  1991  ---  קובץ מאמרים אקטואלים בנושא העליה מברית המועצות

יהודי ברית המועצות *  ---  רודי,צבי  ---   1978  ---  

יהודי ברית המועצות במעבר  ---  פריטל,דוד (ע)  ---  תשנ"ד  ---  קבץ מאמרים. בנושאים: יהודים ורוסים, יהודים ואוקראינים, ישראל במבחן העליה והקליטה. כולל תקציר ברוסית

יהודי ברית המועצות במעבר 2  ---  פריטל (פרינצנטל,)דוד (ע)  ---   1995  ---  היהודים בחבר המדינות, חנוך יהודי, עליה וקליטה. כולל תקצירים ברוסית

יהודי ברית המועצות במעבר 3 ) 18 (  ---  פריטל (פריצנטל,)דוד (ע)  ---   1997  ---  יהודי חבר המדינות, עליה וקליטה ועוד.

יהודי ברית המועצות במעבר 4 ) 19 (  ---  דימרסקי צימרמן,לודמילה(ע  ---  תש"ס   ---  יהדות רוסיה בסוף המאה ה 20,עולי בריה"מ לשעבר-אינטגרציה. כולל חלק רוסי

יהודי ברית המועצות לשעבר בישראל ובתפוצות 20-21.  ---  דימרסקי ציגלמן,לודמילה (ע)  ---  2002  ---  קבץ מאמרים בנושאים:חוק השבות,יחסי גומלין עם החברה הישראלית,יהודים וחבר העמים.כולל תקציר המאמרים ברוסית.

יהודי ברלין וקהילתם בימיה של רפובליקת ויימאר  ---  אלכסנדר,גבריאל  ---   1995  ---  חבור לשם קבלת תואר "דוקטור לפילוסופיה". דמוגרפיה, כלכלה, פוליטיקה.

יהודי בשירות הרייך:  ---  אינגרמן,יעקב  ---   2001  ---  סיפור אוטוביוגרפי על נסיונו של צעיר יהודי שנשלח מטעם המודיעין הרוסי לשרת בצבא גרמניה הנאצית.

יהודי בשרות האמאם :  ---  טובי,יוסף  ---  2002  ---  ביוגרפיה המשרטטת קוים לדמותו של ישראל צובירי ופעילותו בתימן בשנות השלושים למאה ה-20.

יהודי בשרות האמאם :  ---  טובי,יוסף  ---  2002  ---  ביוגרפיה המשרטטת קוים לדמותו של ישראל צובירי ופעילותו בתימן בשנות השלושים למאה ה-20.

יהודי גליציה והחוקה האוסטרית :  ---  מנקין,רחל  ---  2015  ---  מחקר בפעילותן של 2 ההתארגנויות הפוליטיות - הליברלית והאורתודוקסית - שהוקמו בגליציה לאחר פרסום החוקה ב-1867 ובמאבקן זו בזו על עיצוב מוסדות ותקנוני הקהילות היהודיות על-רקע ההסדרה החוקית של יחסיהן עם המדינה

יהודי גליציה והחוקה האוסטרית :  ---  מנקין,רחל  ---  2015  ---  מחקר בפעילותן של 2 ההתארגנויות הפוליטיות - הליברלית והאורתודוקסית - שהוקמו בגליציה לאחר פרסום החוקה ב-1867 ובמאבקן זו בזו על עיצוב מוסדות ותקנוני הקהילות היהודיות על-רקע ההסדרה החוקית של יחסיהן עם המדינה

יהודי גרמניה  ---  ברקאי,אברהם  ---   1996  ---  סקירה קצרה, מראשית ההתישבות עד מלחמת העולם השניה, כולל ביבליוגרפיה. סדרת דע את עמך

יהודי גרמניה  ---  ברקאי,אברהם  ---  1996  ---  סקירה קצרה, מראשית ההתישבות עד מלחמת העולם השניה, כולל ביבליוגרפיה. סדרת דע את עמך

יהודי גרמניה מהגרים או פליטים  ---  נידרלנד,דורון  ---   1996  ---  היקף, גורמים, דמוגרפיה וכלכלה.

יהודי גרמניה מהגרים או פליטים  ---  נידרלנד,דורון  ---   1996  ---  היקף, גורמים, דמוגרפיה וכלכלה.

יהודי גרמניה מעבר ל BILDUNG ולליברליזם  ---  אשהיים,סטיבן  ---  תשנ"ה  ---  הרצאות הקתדרה ע"ש בראון לתולדות היהודים בפרוסיה מס. 4

יהודי הארצות הבאלטיות  ---  קידנסקי,פרידה (ע)  ---   1997  ---  כללי, ליטא, וילנה, לטביה, אסטוניה. כולל מפתחות

יהודי הארצות הבאלטיות :  ---  קידנסקי,פרידה  ---  2001  ---  ביבליוגרפיה המכילה כאלף מאמרים בעברית,יידיש ולועזית, המחולקים לפי ארצות: יהודי ליטא;יהודי וילנה והסביבה;יהודי לאטביה;יהודי אסטוניה ועוד.

יהודי הדממה.  ---  וויזל,אליעזר (ויזל)..  ---   1967  ---   תורגם מצרפתית בידי חיים גורי. בספריה לעם עו' במצב טוב + טוב מאוד

יהודי הדממה.  ---  ויזל,אלי  ---  2007  ---  עדותו של המחבר משני ביקוריו בברית המועצות בשנים 1964-1945 במסגרתה הוא מתאר את מצבם העגום של היהודים שם.

יהודי ההרים :  ---  מקדש שמעאילוב,לאה (ע.)  ---  2001  ---  קטלוג המתעד ויזואלית מבחר פריטים מייצגים מחייהם של היהודים בקהילת הקווקז, ומלווה במבחר מאמרים העוסקים בתרבותה, מסורותיה ומנהגיה של הקהילה.

יהודי ההרים :  ---  מקדש שמעאילוב,לאה (ע.)  ---  2001  ---  קטלוג המתעד ויזואלית מבחר פריטים מייצגים מחייהם של היהודים בקהילת הקווקז, ומלווה במבחר מאמרים העוסקים בתרבותה, מסורותיה ומנהגיה של הקהילה.

יהודי הודו  ---  סלפק,ערפה (ע)  ---   1995  ---  קטלוג תערוכה, צלומים, בגדים מסורתיים וכו'.

יהודי הודו  ---  סלפק,ערפה  ---  תשנ"ה  ---  

יהודי הונגרי.  ---  כ"ץ,משה  ---  2021  ---  אוטוביוגרפיה של יליד 1929, בשרטאודורי, הוגריה. לאחר שהות קצרה בישראל חזרה משפחתו להונגריה ומצאה את גורלה בבודפשט של סוף מלחמת העולם השניה. כ"ץ נחלץ מהתופת, עלה לארץ וב-1990 התמנה למנכ"ל חברת החשמל.

יהודי המאבק :  ---  שנולד,רחל (עורכת)  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי המלווה תערוכה של בית התפוצות העוסקת ביהדות בריה"מ, בסרבנות העליה, ובמאבק לזכויותיהם של יהודי בריה"מ ברחבי העולם. בספר סקירות היסטוריות שונות ותצלומים רבים, ביניהם צילומי כרזות.

יהודי המגרב  ---  הטל,אברהם  ---  1990  ---  קטלוג

יהודי המגרב בצל וישי וצלב הקרס  ---  לסקר,מיכאל מ.  ---   1992  ---  יהודי המגרב 9391-3491,השפעת שלטון וישי על הפעילות הציונית, יהודי צ.אפר',לוב והמזה"ת:ניתוח השוואתי,של מצבם הפוליטי,חברתי

יהודי המזרח בארץ ישראל  ---  גאון,משה דוד  ---  תש"ס   ---  מעשים.תולדות רבנים וגדולי האומה,חכמים,סופרים ועסקני צבור ועוד. מהדורה שלישית, מצולמת, למהדורת תרצ"ח

יהודי המזרח בארץ ישראל .  ---  גאון,משה דוד  ---  תרפ"ח  ---  

יהודי המזרח וצפון אפריקה .  ---  הטל,אברהם טובי,יוסף  ---  תש"ם  ---  

יהודי העולם הישוב והציונות  ---  לנדואר,גאורג  ---   1943  ---  

יהודי התקווה  ---  גילברט,מרטין  ---   1984  ---  

יהודי וארשה :  ---  גוטמן,ישראל  ---   1977  ---  גטו מחתרת מרד

יהודי וויוודינה בעת החדשה  ---  לוקר,צבי(ע).  ---   1994  ---  מהמאה ה- 18 עד המאה העשרים . קורותיה של קהילה יהודית ביוגוסלביה

יהודי ויימאר  ---  היילברונר,עודד  ---   1994  ---  קבץ מאמרים. תרבות, כלכלה וחברה, דמוגרפיה, אנטישמיות

יהודי ויימאר .  ---  היילברונר,עודד  ---  תשנ"ד  ---  

יהודי ורשה תחת צלב הקרס :  ---  בריסקר,הנריק  ---  2018  ---  סיפור החיים בגטו ורשה, המרד והגירוש, כפי שתועדו על ידי הכותב, אשר הסתתר בצד ה"ארי" של ורשה. מתוך רצון לשמר את מה שסבר שהוא התיעוד היחיד, נכתב, בזמן אמת, חיבור מקיף, לעיתים סרקסטי וביקורתי, אך מפורט ומדויק.

יהודי טוב :  ---  מאור,חיים  ---  2015  ---  עבודות בלכה ואקריליק על עץ וטכניקות נוספות שבמרכזן חפצי יומיום כמוליכים של משקעי זכרון (תצלומי בר-מצווה ונשואין,תשמישי קדושה וכו') ועבודות משותפות עם מוחמד סעיד כלש, חאדר ושח ונורה סטנשו העוסקות בזהות ואחרות

יהודי טוצ'ין וקריפה מול רוצחיהם  ---  שדה,אברהם  ---   1990  ---  

יהודי יוון בשואה ובהתנגדות  ---  בן,יוסף  ---   1985  ---  

יהודי כורדיסתאן :  ---  בראואר,א  ---   1947  ---  

יהודי לאום ודת  ---  בגין,מנחם  ---   1970  ---  נאומו המלא של ח"כ השר מנחם בגין בכנסת ב 9 בפברואר 1970

יהודי לוב  ---  כהן,יונה  ---   1991  ---  ראשית הציונות המאורגנת,הווי מנהגים ואגדות,העלייה לארץ ישראל ועוד...

יהודי לוב :  ---  רומני,מוריס  ---  2017  ---  מחקר המתמקד בשנים 1938 -1967, מהחלת חוקי הגזע של השלטון האיטלקי בלוב ועד גירושה של שארית הקהילה - לישראל ואיטליה.בספר:מלמה"ע ה-2 ומחנות הריכוז, שלטון הבריטים ופרעות 45',יציאת לוב (49'-52'),קשיי הקליטה ועוד.

יהודי לוב :  ---  רומני,מוריס  ---  2017  ---  מחקר המתמקד בשנים 1938 -1967, מהחלת חוקי הגזע של השלטון האיטלקי בלוב ועד גירושה של שארית הקהילה - לישראל ואיטליה.בספר:מלמה"ע ה-2 ומחנות הריכוז, שלטון הבריטים ופרעות 45',יציאת לוב (49'-52'),קשיי הקליטה ועוד.

יהודי לוב בשואה תחת השלטון הפשיסטי נאצי.  ---  חג'ג' לילוף,יעקב  ---  2012  ---  קורות יהודי לוב מהכיבוש האיטלקי ב-1911 עד השחרור ע"י הבריטים ב-1943, האבולוציה של רדיפתם מ'חוקי השבת' עד הגירושים לברגן-בלזן ומאבקם להכרה כניצולי שואה. חלק הנספחים התופס כמחצית מהספר כולל כ-30 עדויות אישיות

יהודי לוב בתקופת מלחמת העולם השניה תחת השלטון הפאשיסטי נאצי.  ---  חג'ג' לילוף,יעקב  ---  2003  ---  מחקר הסוקר את השינויים במעמדם המשפטי והכלכלי של יהודי לוב תחת השלטון האיטלקי, החקיקה המפלה נגדם משנות ה-30 עד להחלת חוקי הגזע והגירושים במהלך מלה"ע ומפגשם עם חיילי א"י ששירתו בצבא הבריטי בשחרור לוב

יהודי לוב וסביבתם :  ---  גולדברג,הרווי  ---  2020  ---  גולדברג, מבכירי האנתרופולוגים בארץ, חקר את יהודי לוב דרך סוכנים רבים של זיכרון תרבותי, כלל תחומי חיים רבים בהם שמות משפחה ומקצועות, מנהגי אכילה, בילוי ועיסוק בקבלה. הדיון הפרטני בחיי היומיום משולב בהסבר סביבתי

יהודי לנינגרד 1939-1917.  ---  בייזר,מיכאל  ---  2005  ---  חלקו הראשון של הספר דן ביהודים בחיי העיר מתקופת המהפכה הרוסית: מדיניות הממשל, יחס הרוב הסובייטי כלפי המיעוט היהודי ועוד. חלקו השני מוקדש לקהילה עצמה: לאורחות חייה, לפוליטיקה ולתרבותה הציבורית.

יהודי מפולין :  ---  שטרן,א.  ---  1946  ---  

יהודי מפשמישל / קדיש :  ---  מלר,יצחק  ---  2022  ---  אדם זקן מתאר את חיי סבו וחיי אימו בשתי נובלות : סבו היה אנאלפבית, אפיקורוס, קוביוסטוס ושרדן אשר עלה לארץ. אימו של המספר היתה אישה מרת נפש אשר בקשה את נפשה למות

יהודי מצרה נחלץ  ---  ברש,אשר  ---    ---  

יהודי מצרים .  ---  בת יאור  ---   1974  ---  

יהודי מצרים 1007-1055  ---  ברקת,אלינער  ---   1995  ---  אוסף תעודות של ראש קהל הירושלמים בפסטאט. מקור וביאורים. אוריינס יודאיקוס: מקורות לתולדות קהילות ישראל בארצות האסלאם

יהודי מצרים ההלניסטית והרומית במאבקם על זכויותיהם .  ---  כשר,אריה  ---  תשל"ט  ---  

יהודי מקנאס  ---  לוי,גבי  ---   1982  ---  

יהודי מרוקו  ---  אסרף,רובר  ---   1997  ---  יחסי יהודים-מוסלמים בתקופת המעבר שבין משטר החסות הצרפתי לעצמאות, תוך התמודדות עם משטר וישי.

יהודי מרוקו .  ---  טולדנו,יוסף  ---  1986  ---  

יהודי נאבארה בשלהי ימי הביניים  ---  עסיס,יום טוב. מגדלינה,רמו  ---  1990  ---  

יהודי נאבארה בשלהי ימי הביניים  ---  עסיס,יום טוב. מגדלינה,רמו  ---  1990  ---  

יהודי סוריה :  ---  הראל,ירון  ---  2015  ---  24 מאמרים הדנים בהיסטוריה של קהילות סוריה, ספרותן ותרבותן, מסורתן המוסיקלית בתחומי התפילה והפיוט, הוגיהן (ר' שמואל מסנות, ר' יאשיהו פינטו ור' שאול מטלוב עבאדי) וקהילות הלווין שלהן בקאמישלי ובדרום אמריקה

יהודי סוריה בראי הכתובות היווניות  ---  רוט גרסון,לאה  ---  תשס"א  ---  סוריה ויהודיה בתקופה ההלניסטית,הרומית והביזאנטית כפי שמשתקפת בכתובות יווניות שנמצאו בעיקר בבתי הכנסת הקדומים שבה.

יהודי סין והונג קונג. [יהודי סין והונג-קונג]  ---  קשאני,ראובן  ---  2006  ---  חוברת אלבומית הסוקרת בקצרה ובליווי תצלומים את תולדות היהודים בסין ובהונג-קונג.

יהודי סיציליה 825-1068  ---  בן ששון,מנחם  ---  1991  ---  אוריינס יודאיקוס:סדרה א כרך א מקורות לתולדות קהילות ישראל בארצות האסלאם

יהודי סיציליה 825-1068  ---  בן ששון,מנחם  ---  1991  ---  

יהודי סן ניקנדרו.  ---  קניג,יעל  ---  2020  ---  סיפורה של קהילת גרים מכפר במחוז פוליה בדרום איטליה ושל 'נביא' הקהילה ומנהיגה דונטו מנדוציו. ב-1930 הגיע מנדוציו להכרה שהיהדות היא הדת האמיתית וסחף אחריו את רוב בני כפרו. ב-1946 התגיירו 74 מתוכם ועלו לישראל

יהודי ספרד באימפריה העות'מאנית  ---  יוהס,אסתר(עורכת)  ---  1989  ---  

יהודי ספרד באימפריה העות'מאנית  ---  יוהס,אסתר  ---  תשמ"ט  ---  

יהודי ספרד בארץ ישראל  ---  עמנואל,יצחק משה  ---   1968  ---  

יהודי ספרד בארצות הבלקן :  ---  בנבסה,אסתר רודריג,אהרון  ---  1995  ---  

יהודי ספרד בארצות הבלקן במאות החמש עשרה-העשרים.  ---  בנבסה,אסתר. רודריג,אהרון  ---  2001  ---  משגורשו היהודים מספרד,פנו חלקם אל הבלקןשם נדחקו אל השוליים.ספר זה סוקר 450 שנות קהילה,חברה,כלכלה ותרבות, התמערבות ופוליטיקה,שואה הגירה ועלייה לישראל.

יהודי ספרד בין אדום לקידר א-ב : היספניה יודאיקה 10 - 11 :  ---  קינטנה,אלדינה ואחרים (עורכים)  ---  2015  ---  עשרות מאמרים בעברית, אנגלית וספרדית המקיפים טווח היסטורי, גיאוגרפי ונושאי רחב - מימה"ב עד תחילת המאה ה-20, מספרד עד קצווי פזורת קהילותיה, ומספרות תורנית, דרך תרבות עממית ועד ליחסי היהודים עם החברה הסובבת

יהודי ספרד ופורטוגל במרוקו)1492-1753(  ---  בר אשר,שלום  ---  תשנ"א  ---  סדרי החברה היהודית בפאס:משפחה,הנהגה וכלכלה מהדורה חדשה לפי סדר הזמנים של התקנות:מבוא,הערות ומפתחות

יהודי עדן  ---  אהרוני,ראובן  ---   1991  ---  תולדות הקהילה התימנית מימי קדם ועד שנות השישים של המאה שלנו, בפירוט תמורות ותהליכים.

יהודי עדן  ---  אהרוני,ראובן  ---   1991  ---  תולדות הקהילה התימנית מימי קדם ועד שנות השישים של המאה שלנו, בפירוט תמורות ותהליכים.

יהודי עולמי :  ---  בירנבוים,אליהו  ---  2010  ---  אלבום הכולל כ-80 יומני מסע לקהילות יהודיות ברחבי העולם, חלקן קהילות זעירות באמריקה הלטינית, אפריקה ואסיה. מקום נרחב מוקדש לצאצאי עשרת השבטים וקהילות גרים, מצפון-מזרח הודו, דרך דרום רוסיה ועד ברזיל ופרו.

יהודי עיראק בחברה ובכלכלה  ---  בנסקי,טובה ואחרים  ---  1991  ---  עיונים בהתערותם בארץ

יהודי עיראק בישראל בחברה ובכלכלה .  ---  בנסקי,טובה ואחרים  ---  תשנ"א  ---  

יהודי ערבי.  ---  יוזגוף אורבך,ניקולא  ---  2010  ---  "לשכב עם אהבה/ ולא להרגיש,/ כיצד היא גומרת/ בזעקות כאב./ לפער בה חור/ מכל הלב/ ולהתפוצץ בחבלנות./ גמרנו./ ורק באשמתה!/ הלא בקשתי הזדמנות/ נוספת להוכיח,/ שאיני טוב רק במטה."

יהודי פאס תרל"ג-תר"ס :  ---  בשן,אליעזר  ---  תשס"ג  ---  חיבור המבוסס על תעודות היסטוריות: הרקע המדיני ומצב היהודים במרוקו;מאסר והתנכלות ליהודים בפאס בעקבות כניסתם לבית מרחץ מוסלמי 1873;מעמד היהודים בפאס ועוד.

יהודי פולין  ---  גוסקינד,יצחק ושאול (במאי)  ---    ---  סרט וידאו,חיי היהודים בפולין 1939-1938

יהודי פולין  ---  תמיר,נחמן  ---   1983  ---  

יהודי פולין *  ---  וולמן,י ל  ---   1962  ---  

יהודי פולין וליטא עד אמצע המאה הי"ז :  ---  ציגלמן,שמואל א' ארתור  ---  2006  ---  אלבום תמונות רחב היקף במהדורה דו-לשונית עברית-אנגלית העוסק בקורותיה של קהילת יהדות פולין וליטא במאות הי"ג-הי"ז.

יהודי פולין וליטא עד שנת ת"ח )1648(  ---  ציגלמן,שמואל ארתור  ---  1991  ---  

יהודי פולין וליטא עד שנת ת"ח 1648 :  ---  ציגלמן,שמואל ארתור  ---  תשנ"א  ---  

יהודי פרס .  ---  מזרחי,חנינא  ---   1959  ---  

יהודי פרס בוכרה ואפגניסטן  ---  קשאני,ראובן  ---   2001  ---  הרחבה לפרסומיו הקודמים של המחבר בצירוף מאמרים על עשרת השבטים -פורמט אלבומי.

יהודי ציוני ישראלי : (יהודי, ציוני, ישראלי) :  ---  סער מרמורשטיין,מרדכי  ---  2018  ---  חיבור המשלב פן אוטוביוגרפי (המחבר הוא בן הציונות הדתית, נולד על סיפון אניית מעפילים ושירת בצה"ל כקצין צנחנים) עם דיון מקיף בשסע האידיאולוגי בין הציונות הדתית לתרבות החילונית, מראשית הציונות ועד ימינו

יהודי ציוני ישראלי : (יהודי, ציוני, ישראלי) :  ---  סער מרמורשטיין,מרדכי  ---  2018  ---  חיבור המשלב פן אוטוביוגרפי (המחבר הוא בן הציונות הדתית, נולד על סיפון אניית מעפילים ושירת בצה"ל כקצין צנחנים) עם דיון מקיף בשסע האידיאולוגי בין הציונות הדתית לתרבות החילונית, מראשית הציונות ועד ימינו

יהודי צפון אפריקה וארץ ישראל  ---  בר אשר,שלום. ממן,אהרן (ע)  ---  תשמא!  ---  ציונות עלייה והתישבות קבץ מאמרים.

יהודי צרפת  ---  בן גל,אלי  ---    ---  

יהודי צרפת *  ---  פוגאץ,'יצחק  ---   1976  ---  

יהודי צרפת בימי הביניים  ---  שוורצפוקס,שמעון  ---  2001  ---  תולדות היישוב היהודי בצרפת במהלך ימי הביניים : בצל מסעי הצלב;היהודים בפרובאנס;התפתחות הרבנות;עלילת הדם בוואליריאס;לימודי קודש בצרפת ועוד.

יהודי קווקאז בדאגסטאן .  ---  ברם,חן  ---  תשס"ז  ---  

יהודי קווקאז בדאגסטאן :  ---  ברם,חן  ---  2006  ---  עיון בסוגיות ההווה והעתיד של החיים היהודיים בדאגסטאן - חבל ארץ בצפון הקווקאז - ושל המשכיות קיומה של הקהילה היהודית הקיימת בחבל ארץ זה, קהילה המונה 4000 נפש.

יהודי קז'מרוק והסביבה בתקופת השואה  ---  מאירי מינרבי,חיה  ---  ?2000  ---  מחקר על יהודי העיירה קז'מרוק אשר בסלובקיה,אשר נכתב בהדרכתו של פרופ' יהודה באואר.)עם מפתח שמות וחלק לועזי(

יהודי קטן .  ---  ברטוב,חנוך  ---  1980  ---  

יהודי קנדה .  ---  אקרמן,אדם  ---  1985  ---  

יהודי רובנה 1919 - 1945 :  ---  פתל כנעני,תקוה  ---  2012  ---  מונוגרפיה של קהילה בת 28,000 חברים בחבל וולין. הספר עוסק במוסדות הקהילה, אורחות החיים הציבוריים, דפוסי המנהיגות והארגון והיחסים עם הסביבה הלא-יהודית תחת השלטון הפולני, הסובייטי ובעיקר תחת הכיבוש הנאצי.

יהודי רובנה 1919 - 1945 :  ---  פתל כנעני,תקוה  ---  2012  ---  מונוגרפיה של קהילה בת 28,000 חברים בחבל וולין. הספר עוסק במוסדות הקהילה, אורחות החיים הציבוריים, דפוסי המנהיגות והארגון והיחסים עם הסביבה הלא-יהודית תחת השלטון הפולני, הסובייטי ובעיקר תחת הכיבוש הנאצי.

יהודי רומניה בשנים 1940-2000.  ---  רוזן,מרקו  ---  2001  ---  ההתפתחות הדמוגרפית של היהודים ברומניה בשנים האמורות,הספר נכתב ע"י ניצול שואה אשר עבד במינהל המרכזי לסטטיסטיקה בבוקרשט

יהודי רוסיה ב 1905 בעיני דיפלומאט אנגלי ובעין מצלמתו .  ---  פלדמן,אליהו  ---  תשמ"ז  ---  

יהודי רוסיה בימי המהפכה הראשונה והפוגרומים  ---  פלדמן,אליהו  ---   1998  ---  מעמד משפטי, הפרעות ברוסיה ותגובות המערב. בספר צלומים רבים שצלם דיפלומאט אנגלי בשם בומונט ב- 1905

יהודי רוסיה לאן  ---  בודנהיימר,מאקס א.  ---  תשנ"ב  ---  מהדורה עברית למקור משנת 1981 מניפסט ציוני מגרמנית:הנרייטה חנה בודנהיימר

יהודי רוסיה לאן .  ---  בודנהיימר,הנרייטה חנה  ---  1991  ---  

יהודי רוסצ'וק, בולגריה :  ---  קובו,יוסף  ---  2002  ---  תולדותיה של קהילת רוסצ'וק,השלישית בגודלה בבולגריה, תוך התמקדות בפעילותה הכלכלית-חינוכית-תרבותית,יהודי רוסצ'וק כחלוצי הציונות בבולגריה ועוד.

יהודי שאלוניקי בדורות האחרונים :  ---  בנבנשתי,דוד  ---  תשל"ג  ---  

יהודי תוניסיה בישראל :  ---  ירדני,נאוה שרה  ---  2009  ---  הספר מבוסס על עבודת הדוקטור של המחברת וסוקר את חלוציותם של עולי תוניסיה בעשור הראשון למדינה : הקמת קבוץ רגבים, יסוד מושב ינוב וההתיישבות בדימונה, כל זאת על רקע הקשיים,האפליה והיחס לעליה מצפון אפריקה.

יהודי תימן  ---  מוצ'בסקי שנפר,אסתר  ---  2000  ---  

יהודי תימן  ---  מוצ'בסקי שנפר,אסתר  ---   2000  ---  קטלוג תערוכה:הבית וחפציו,הלבוש,תכשיטים וצורפות,תשמישי קדושה ועוד. כולל הסברים נרחבים

יהודי תימן .  ---  צדוק,משה  ---   1967  ---  

יהודי תימן .  ---  ניני,יהודה  ---  1988  ---  אוניברסיטה משודרת גלי צה"ל .

יהודי תימן :  ---  עוזרי,ציון  ---  2005  ---  אלבום תצלומים מרהיב, בעברית ובאנגלית, פריים של שני עשורי מסעות צילום שערך הצלם בתימן ובישראל. התצלומים מנציחים את הווי יהדות תימן, ובעיקר את היבטיה החברתיים והתרבותיים.

יהודי תימן במאה הי"ט  ---  טובי,יוסף  ---  תשל"ט  ---  

יהודי תימן בעת החדשה.  ---  טובי,יוסף (ערך)  ---  תשמ"ד  ---  

יהודיבור :  ---  רוסקיס,דוד  ---  2018  ---  קובץ מסות העוסקות במונולוג/דיאלוג העממי כבסיס לספרות היידיש החדשה, ממשה מרקוזה, דרך י"ל פרץ ושלום עליכם ועד ליוסל בירשטיין; במפעלי כינוס של תרבות יידיש ובראשם 'עונג שבת' של רינגלבלום, ועוד

יהודיות .  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  

יהודיות ויהודים :  ---  אילון,לאה  ---  2001  ---  שירים.

יהודייה גזעית :  ---  רפפורט,ספירה  ---  2004  ---  תאור מסעה של המחברת בעקבות זכרונות אמה מתקופת השואה: המחתרת בגטו קובנה, מחנה הריכוז שטוטהוף, צעדת המוות, הבריחה והעלייה ארצה.

יהודים :  ---  שטרית,סמי שלום  ---  2008  ---  "שמע בני מוסר אביך, זיין היטב, תאכל טוב וראה את העולם." אסופת שירים העוסקת במצב היהודי המודרני. בין השירים: דקונסטרוקציוניזציה, דיבור עם ציונומט אמריקני, לך לך, ואחרים.

יהודים :  ---  הרצברג,ארתור. הירט מנהיימר,אהרן  ---  2010  ---  מסה היסטורית-תיאולוגית שנכתבה ע"י 2 מלומדים יהודים אמריקנים. המסה מנסה להגדיר את "האופי היהודי" מתוך עמידה על עיקרי אמונה (ובראשם "העם הנבחר"), על זרותם התרבותית של היהודים והתמודדותם בתקופות של משבר.

יהודים :  ---  הרצברג,ארתור. הירט מנהיימר,אהרן  ---  2010  ---  מסה היסטורית-תיאולוגית שנכתבה ע"י 2 מלומדים יהודים אמריקנים. המסה מנסה להגדיר את "האופי היהודי" מתוך עמידה על עיקרי אמונה (ובראשם "העם הנבחר"), על זרותם התרבותית של היהודים והתמודדותם בתקופות של משבר.

יהודים אחרונים בקראלה .  ---  פרננדס,עדנה  ---  2011  ---  

יהודים אחרונים בקראלה.  ---  פרננדס,עדנה  ---  2011  ---  חיי היהודים המעטים שנותרו בשתי הקהילות - הלבנה והשחורה - של קראלה בדרום-מערב הודו (המוכרים בישראל כיהודי קוצ'ין). הספר מתאר את הסכסוך בן מאות השנים בין הקהילות שלווה בהפרדה גזעית והוביל לבסוף להכחדתן.

יהודים אירופים ואירופים יהודים בין שתי מלחמות העולם.  ---  כהן,רעיה  ---  2004  ---  קובץ מאמרים בעברית ובאנגלית. המחברים, ישראלים ואחרים, עוסקים בקיום היהודי בארצות אירופה השונות על כל גווניו הפוליטיים והדתיים.

יהודים אירופים ואירופים יהודים בין שתי מלחמות העולם.  ---  כהן,רעיה  ---  2004  ---  קובץ מאמרים בעברית ובאנגלית. המחברים, ישראלים ואחרים, עוסקים בקיום היהודי בארצות אירופה השונות על כל גווניו הפוליטיים והדתיים.

יהודים אנוסים ונוצרים חדשים בספרד  ---  ג'יניאו,עליזה מיוחס  ---   1999  ---  המפגש בין 3 הדתות בספרד של ימי הביניים,התנצרות חלק מן היהודים ושאלת הצלחתה של המרת דת זו.

יהודים אנוסים ונוצרים חדשים בספרד .  ---  מיוחס ג'יניאו,עליזה  ---  1999  ---  

יהודים באיזור הקאריבי  ---  לוקר,צבי  ---   1991  ---  פתח דבר בעברית. כולל תצלומי מסמכים. טקסט באנגלית.

יהודים באיטליה :  ---  ביינארט,ח (ע)  ---  תשמ"ח  ---  

יהודים באמנות החדשה  ---  קניג,ליאו  ---  תשכ"ב  ---  

יהודים בארץ ערבית .  ---  דה פליצ'ה,רנצו  ---   1980  ---  יהודי לוב בין קולוניאליזם לאומנות ערבית וציונית 5381-0791

יהודים בארצות אמריקה הלטינית  ---    ---  תשל"ב  ---  

יהודים בארצות ערב היום  ---  פורטר,רות (ע)  ---   1997  ---  חיי יום יום בצלום קטלוג צלומים לרגל תערוכה בבית התפוצות

יהודים בארצות ערב היום .  ---  פורטר,רות (ע)  ---  1997  ---  

יהודים בבית המשפט המוסלמי  ---  כהן,אמנון ואחרים  ---   1993  ---  אוסף תעודות בנושאים: ארגון ומוסדות,היהודים והעולם המוסלמי, פעילות כלכלית,מעמד משפטי ומעמד האישה המשפחה והזרים.

יהודים בבית המשפט המוסלמי :  ---  כהן,אמנון  ---  2003  ---  חלק אחרון בפרויקט הוצאתן לאור של התעודות המשפטיות העוסקות בענייני היהודים,מחולק לנושאים כגון נכסים,עלייה לרגל,התאסלמות,מקצועות,הקדשים,חובות וענייני משפחה.

יהודים בבית המשפט המוסלמי :  ---  כהן,אמנון. בן שמעון פיקאלי,אלישבע  ---  2010  ---  מהדורה מדעית למאות תעודות מבית הדין של השריעה בירושלים, ערוכות ע"פ תחומי המשפט. התופעות העיקריות הניכרות מהן הן השתלבות היהודים בגילדות המקצועיות מחד והחובות הכספיים העצומים של קהילותיהם מאידך.

יהודים בבית המשפט המוסלמי :  ---  כהן,אמנון. בן שמעון פיקאלי,אלישבע  ---  2010  ---  מהדורה מדעית למאות תעודות מבית הדין של השריעה בירושלים, ערוכות ע"פ תחומי המשפט. התופעות העיקריות הניכרות מהן הן השתלבות היהודים בגילדות המקצועיות מחד והחובות הכספיים העצומים של קהילותיהם מאידך.

יהודים בגרמניה .  ---  גידל,נחום ט  ---   1984  ---  

יהודים בורגנות וחברה בורגנית בעידן ליברלי בגרמניה :  ---  וסרמן,הנרי  ---    ---  חיבור לשם קבלת תואר דוקטור לפילוסופיה .

יהודים בחלומות ערבים.  ---  סיהאם,פאהום (גניים סיהאם,פאהום)  ---  2015  ---  דיון בתפיסת היהודי בספרות הערבית מהמאות ה-10 עד ה-16. הספר מלקט מאות אזכורים של דמויות יהודיות מספרות המסעות (ממרוקו, דרך כזאריה ועד סין), האגדה, המאגיה, הרפואה ועוד, ועוסק בין השאר בהתאסלמות של יהודים

יהודים בכלכלה .  ---  גרוס,נחום (ע)  ---  תשמ"ה  ---  

יהודים בכלכלה ברומניה בתקופת הרגאט (הממלכה הישנה) 1859-1914 (יהודים בכלכלה ברומניה בתקופת ה"רגאט" (הממלכה הישנה) 1859-1914) :  ---  סליאר,דפנה  ---  2020  ---  מחקר הסוקר את חיי היהודים ברומניה בתקופה האמורה דרך האספקט הכלכלי : המחקר מסתמך על מפקדי אוכלוסין, עתונים ומסמכים. נסקרים ענפים כמזון, תעשייה זעירה, רוכלות, מקצועות חפשיים וכד'. מקום מיוחד מוקדש לנשים.

יהודים בלתי נראים :  ---  בילבסקי,אדי  ---  2020  ---  המחבר נולד בפולין ב-1938 ובעזרת זכרונותיו, צילומים ועדויות משפחתו הוא מתעד את אביו חופר בונקר בו הסתתרו. מן הבונקר עברו למקומות מחבוא אחרים עד תום השואה.

יהודים בלתי נראים :  ---  בילבסקי,אדי  ---  2020  ---  המחבר נולד בפולין ב-1938 ובעזרת זכרונותיו, צילומים ועדויות משפחתו הוא מתעד את אביו חופר בונקר בו הסתתרו. מן הבונקר עברו למקומות מחבוא אחרים עד תום השואה.

יהודים בממלכת הסולטנים :  ---  בן נאה,ירון  ---  2006  ---  תיאור מקיף של מסגרות החיים של הציבור היהודי העירוני בתחומי האימפריה במאה השבע-עשרה - על מוסדותיו, כלכלתו, ארגונו החברתי ועוד - תוך הבהרת ההקשר המקומי והדגשת הזיקה ההדדית עם החברה הסובבת ותרבותה.

יהודים בעל כורחם. [יהודים בעל-כורחם].  ---  קלפר,ראדו  ---  2003  ---  מסע חיפוש בשבעה פרקים אחר עקבותיהם של יהודים שאבדו את יהדותם או התנכרו לה.בדרכו עוסק הסופר באוסף דמויות, ביניהן ברונו בטלהיים,סימון סניורה ורומן גארי.

יהודים בעתות מהפכה  ---  צ'ריקובר,אליהו  ---   1957  ---  

יהודים ברובע הנוצרי בירושלים העתיקה  ---  זכריה,שבתי  ---  !1987  ---  חוברת

יהודים בתנועות מהפכניות .  ---  שאלתיאל,אלי (ע)  ---  תשמ"ג  ---  

יהודים דוברי גרמנית בארץ ישראל .  ---  יפתח אל,אסתר  ---  2003  ---  

יהודים דוברי גרמנית בארץ-ישראל :  ---  יפתח אל,אסתר (ע.)  ---  2003  ---  רשימה של מאות ספרים שנכתבו על ידי בני העליה החמישית ממרכז אירופה או כאלו המתארים את חייהם, עלייתם, הסתגלותם בארץ ופועלם בה. הרשימה ערוכה לפי מדורים נושאיים ומצורפים לה מפתחות שונים.

יהודים העיירה בוערת : ["יהודים העיירה בוערת"]  ---  הורוביץ,נרי  ---  2002!  ---  מחקר שמטרתו לסקור את ההתפתחויות הפוליטיות והאלקטורליות בחברה החרדית בשנים הנקובות.

יהודים והעם היהודי .  ---  אינגרמן,יעקב (הכין לדפוס)  ---  1980  ---  כתוב ברוסית .

יהודים והעם היהודי: לקוטים מהעתונות הסובייטית  ---  אינגרמן,יעקב  ---  1988  ---  1985 יולי-דצמבר מס' 110

יהודים והעם היהודי: לקוטים מהעתונות הסובייטית  ---  אינגרמן,יעקב  ---  1988  ---  1985 ינואר-יוני מס' 109

יהודים ויהדות :  ---  בלוך,יוחנן  ---  1998  ---  מסות. תרגמו מגרמנית - מיכאל רוזנר, מרים קראוס, יהושע עמיר.

יהודים ויהדות באמריקה  ---  הלקין,שמעון  ---   1946  ---   בשוקן עו' במצב טוב .

יהודים ויהדות בימי בית שני המשנה והתלמוד  ---  אופנהיימר,אהרן ואחרים (ע)  ---   1993  ---  מחקרים לכבודו של שמואל ספראי

יהודים ויהדות בימי בית שני המשנה והתלמוד .  ---  אופנהיימר,אהרן ואחרים (ע)  ---  1993  ---  

יהודים ויהדות במתח הזמנים  ---  רבי,יעקב  ---   1992  ---  הקדמה:זאב לוי ספרי דעת זמננו,יהדות:מעמדה של היהדות בעידן המודרני

יהודים ויהדות במתח הזמנים.  ---  רבי,יעקב  ---   1992  ---  

יהודים ויהדות בעיני העולם ההלניסטי .  ---    ---  תשל"ד  ---  

יהודים ויהדות בפולין לפני השואה :  ---  גולד,בן ציון  ---  2009  ---  חוויות ילדותו של המחבר במשפחה וקהילה חסידית בפולין בין שתי מלחמות העולם ובעיקר עולם החינוך היהודי על-רקע העימות בין מסורת ומודרנה. בסוף הספר עוסק המחבר בתהליך השיקום של זהותו היהודית לאחר השואה.

יהודים ויהדות פילוסופיה פוליטית  ---  בלוך,יוחנן  ---   1998  ---  האם היהדות היא עדה דתית?,על בעיות הבית השני ומדע הברית החדשה הגרמני,יהדות וסוציאליזם,יסודות האנטי-יודאיזם בנצרות ועוד

יהודים ומוסדות יהודיים ברחוב השלשלת בירושלים העתיקה  ---  זכריה,שבתי  ---   1995  ---  על הישוב היהודי בדורות האחרונים, מאז מלחמת ששת הימים. מוסדות ואתרים. כולל צלומים ומפות.

יהודים ומוסלמים נקודות מפגש וחיכוך  ---    ---    ---  פעמים 63

יהודים ומילים.  ---  עוז,עמוס. עוז זלצברגר,פניה  ---  2014  ---  מסה הבוחנת את הגנאולוגיה התרבותית של היהודים ואת המשכיות הזהות היהודית כרצף טקסטואלי (ולא אתני או פוליטי). הספר עוסק בין היתר בקולן של נשים ביהדות, בתפיסת הזמן והאל-זמניות היהודית, בזהות ישראלית ועוד.

יהודים ומילים.  ---  עוז,עמוס. עוז זלצברגר,פניה  ---  2014  ---  מסה הבוחנת את הגנאולוגיה התרבותית של היהודים ואת המשכיות הזהות היהודית כרצף טקסטואלי (ולא אתני או פוליטי). הספר עוסק בין היתר בקולן של נשים ביהדות, בתפיסת הזמן והאל-זמניות היהודית, בזהות ישראלית ועוד.

יהודים ונכרים בארץ ישראל .  ---  אופנהיימר,אהרון ואחרים (ע)  ---  2003  ---  

יהודים ונכרים בארץ ישראל :  ---  אופנהיימר,אהרון ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים הדנים בבעיות שנוצרו כתוצאה מהמפגש הבינתרבותי ובינדתי בתקופות הנידונות והשפעתן על נושאים כגון מסחר,חמי מרפא,תרבות ועוד.

יהודים ונכרים בארץ ישראל בתקופת המשנה והתלמוד .  ---  ינקלביץ,רפאל  ---  תשל"ה  ---  חיבור לשם קבלת תואר "דוקטור לפילוסופיה" .

יהודים וערבים בזמננו :  ---  גבאי,צבי  ---  2019  ---  מהדורה מעודכנת ומורחבת לקובץ טקסטים של הדיפלומט הבכיר יליד בגדד שכיהן בין השאר כסמנכ"ל אגף אסיה במשרד החוץ: מאמרים על חיי היהודים בארצות ערב ועל סוגיות מדיניות במזה"ת, ותרגומי שירה - בעיקר של אדוניס

יהודים וערבים בישראל במציאות משתנה :  ---  חסון,שלמה. אבו עסבה,ח'אלד (עורכים)  ---  2004  ---  מחקר המבקש להעלות את הסוגיות המרכזיות המהוות את סלע המחלוקת בין יהודים לערבים בישראל, לשרטט תחזיות לעתיד היחסים ולנסח המלצות לשיפורם. החיבור רב תחומי ובוחן את הנושא מזווית מדינית, חברתית כלכלית ועוד.

יהודים וערבים בישראל במציאות משתנה :  ---  חסון,שלמה. אבו עסבה,ח'אלד (עורכים)  ---  2004  ---  מחקר המבקש להעלות את הסוגיות המרכזיות המהוות את סלע המחלוקת בין יהודים לערבים בישראל, לשרטט תחזיות לעתיד היחסים ולנסח המלצות לשיפורם. החיבור רב תחומי ובוחן את הנושא מזווית מדינית, חברתית כלכלית ועוד.

יהודים וערבים במאבק על ארץ ישראל :  ---  שירן,אסנת (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים שעניינם המאבק בין שתי הקהילות בארץ ישראל בתקופת המנדט, במלחמת העצמאות ולאחריה. פרשיות קרב ממלחמת העצמאות; מיומנו של מפקד פלוגה; מחקרים: גיוס הדרוזים לצהל, מבצע 'תופת' ועוד.

יהודים וקפה :  ---  ליברלס,רוברט  ---  2016  ---  מחקר הבוחן את תהליך המודרניזציה של יהודי גרמניה מפרספקטיבת הצריכה והמסחר בקפה - מוצר חדש, שסביבו התארגן מרחב ציבורי חדש, במאות ה-17 וה-18: כניסת נשים יהודיות למסחר, העיסוק ההלכתי בכשרותו וצריכתו ועוד

יהודים וקפה :  ---  ליברלס,רוברט  ---  2016  ---  מחקר הבוחן את תהליך המודרניזציה של יהודי גרמניה מפרספקטיבת הצריכה והמסחר בקפה - מוצר חדש, שסביבו התארגן מרחב ציבורי חדש, במאות ה-17 וה-18: כניסת נשים יהודיות למסחר, העיסוק ההלכתי בכשרותו וצריכתו ועוד

יהודים חדשים יהודים ישנים  ---  שפירא,אניטה  ---  1997  ---  

יהודים חדשים יהודים ישנים  ---  שפירא,אניטה  ---   1997  ---  מאמרים: זהות היחיד וזהות הקולקטיב ומערכת היחסים ביניהם: סוגיות הסטוריות בחברה הישראלית. ספרית אופקים 891

יהודים יפים  ---  הופרט,שמואל  ---   1986  ---  רומן

יהודים ישראל והסוגיה הגרעינית : [יהודים, ישראל והסוגיה הגרעינית]  ---  נאמן,יובל  ---  2007  ---  כינוס מאמריו של נאמן (1925-2006), מגדולי המדענים שקמו לישראל, בתחום הגרעיני בהקשרו היהודי-ישראלי. בין הנושאים: בניית פצצה גרעינית כתגובת מגן יהודית לנאצים; ישראל והגרעין העיראקי; מחקר ופיתוח ועוד.

יהודים ישראלים דיוקן : [יהודים ישראלים: דיוקן]  ---  לוי,שלומית ואחרים  ---  2002  ---  ממצאים סטטיסטיים המבקשים לבחון את זהותו הדתית של היהודי-ישראלי,,הגדרותיו,יחסו לערכים יהודיים,מסורת,יחסים בין קבוצתיים,אמונה ועוד.

יהודים ישראלים דיוקן 2009 : [יהודים ישראלים - דיוקן 2009] :  ---  קיסר שוגרמן,איילה [ניתוח הנתונים וכתיבה]  ---  2011  ---  ממצאי סקר שנערך על מדגם של 2803 נבדקים ובחן הגדרה עצמית של רמת דתיות, אורחות חיים, עמדות לגבי המרחב הציבורי, חוק השבות, יחסי דתיים-חילוניים, דמוקרטיה מול הלכה ועוד. הדו"ח מנתח מגמות שינוי מסקרי 1991 ו-1999.

יהודים לא יהודים : [יהודים לא-יהודים]  ---  כהן,אשר  ---  2006  ---  דיון בשאלות של זהות יהודית עקב הטמעתם של 300,000 עולים שאינם יהודים אך עברו תהליך של "גיור סוציולוגי" . כן נבחנות ההשלכות האפשריות על הזהות היהודית- הישראלית לאור הצטרפותם לקולקטיב היהודי בישראל.

יהודים ללא כוח :  ---  הורביץ,אריאל  ---  2015  ---  מחקר הבוחן את פעילותה של מנהיגות יהדות ארה"ב מול הממשל האמריקני למען הצלת יהודי אירופה, ובעיקר את זו של נשיא הקונגרס היהודי הרב סטפן וייז, ומה היתה יכולה לעשות על-רקע שלל הגורמים שהצרו את מרחב התמרון שלה

יהודים למכירה ? :  ---  באואר,יהודה  ---  2001  ---  נסיון הסטורי לשחזר את המשא ומתן שהתקיים בין המנהיגות היהודית בסלובקיה והונגריה והשלטון הנאצי בנוגע ל"העברתם" של היהודים ורכושם לארץ ישראל.(משאיות תמורת דם)

יהודים מול הצלב  ---  עסיס,יום טוב ואחרים (ע).  ---  תש"ס   ---  בעת מסע הצלב של 1096 חלו גזרות ומאורעות אשר נחרתו בזכרון הכתוב של העם היהודי.הספר סוקר מעשי קדוש השם,פולמוס ופסיקה

יהודים משתלבים :  ---  שיף,עופר  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-תרבותית המתקדת בהתגבשות היחסים הפנימים והחיצוניים של היהודים הרפורמים האוניברסליסטים בארה"ב על רקע גיבוש הזרמים הציוניים ותקופת השואה.

יהודים משתלבים :  ---  שיף,עופר  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-תרבותית המתקדת בהתגבשות היחסים הפנימים והחיצוניים של היהודים הרפורמים האוניברסליסטים בארה"ב על רקע גיבוש הזרמים הציוניים ותקופת השואה.

יהודים נודדים.  ---  רות,יוזף  ---  2011  ---  תיאור עיתונאי-ספרותי של קהילות יהודיות שונות במזרח אירופה, במערבה וברוסיה הסובייטית שנים ספורות לפני שנעלמו בשואה. המחבר פסימי בגישתו, חוזה שלעולם לא יגיעו היהודים לשוויון זכויות, ומטיל ספק גם בציונות.

יהודים סתם  ---  פרלה,יהושע  ---   1992  ---  ספור התבגרותו המינית של נער מידיש:יהודה גור אריה

יהודים סתם  ---  פרלה,יהושע  ---   1992  ---  רומן . מיידיש: יהודה גור אריה .

יהודים על פרשת דרכים :  ---  מירון,גיא. סלאי,אנה [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים של אינטלקטואלים יהודים בתקופת שיא של התבוללות יהודית בהונגריה. הכותבים מציגים קשת רחבה של עמדות, מתמיכה בהיטמעות מלאה ועד השקפות לאומיות וציוניות, ועוסקים גם בחוויותיהם האישיות.

יהודים ציונים ומה שביניהם. [יהודים, ציונים ומה שביניהם.]  ---  שפירא,אניטה  ---  2007  ---  אסופת מאמרים שבמוקדם הזהות הישראלית על התפתחויותיה וגלגוליה השונים. בין הנושאים הנידונים בספר זה: חרבת חזעה, שלילת הגלות, בן גוריון והשואה, גולדה והפמיניזם, ועוד.

יהודים ציונים ומה שביניהם. [יהודים, ציונים ומה שביניהם.]  ---  שפירא,אניטה  ---  2007  ---  אסופת מאמרים שבמוקדם הזהות הישראלית על התפתחויותיה וגלגוליה השונים. בין הנושאים הנידונים בספר זה: חרבת חזעה, שלילת הגלות, בן גוריון והשואה, גולדה והפמיניזם, ועוד.

יהודים קשוחים  ---  כהן,ריץ'  ---   2000  ---  סיפורם של הגנגסטרים היהודים בארה"ב,החל משנות השלושים של המאה העשרים. הספר כתוב בנימה אישית ומעט סיפורית.

יהודים קשוחים .  ---  כהן,ריץ'  ---  1998  ---  

יהודים שהצילו יהודים בשואה א :  ---  גרומב,משה  ---  2020  ---  אסופה של סיפורי הצלה המהווה כרך ראשון במפעל תיעוד שנכון לעכשיו איתר 2,100 מצילים יהודים ושמטרתו היא תיקון חוק זכרון השואה והגבורה - יד ושם, תשי"ג-1953, כך שגם מצילים יהודים ייכללו בין מושאיה של רשות הזיכרון

יהודים שהצילו יהודים בשואה ב-י :  ---  גרומב,משה  ---  2020  ---  9 אסופות-המשך בסדרה של מפעל התיעוד שאיתר יותר מ-2,100 מצילים יהודים בשואה. מטרת המפעל היא תיקון חוק זכרון השואה והגבורה - יד ושם, תשי"ג-1953, כך שגם מצילים יהודים ייכללו בין מושאיה של רשות הזיכרון

יהודים שהצילו יהודים בשואה ד :  ---  גרומב,משה  ---  2020  ---  

יהודים שהצילו יהודים בשואה טז : קריאה להכרה ביהודים שהצילו יהודים בשואה :  ---  גרומב,משה (עורך)  ---  2022  ---  אסופה של עשרות קריאות לתיקון חוק זכרון השואה והגבורה - יד ושם, תשי"ג-1953, כך שיכיר גם בחסידי אומות עולם יהודים; בהן של חוקרי שואה ואנשי אקדמיה, חברי כנסת ואנשי ציבור, אנשי החברה האזרחית, ארגונים ועוד

יהודים שהצילו יהודים בשואה יא-טו :  ---  גרומב,משה  ---  2021  ---  5 קבצי-המשך (חלקים 11 - 15) בסדרת מפעל התיעוד שאיתר יותר מ-2,100 מצילים יהודים בשואה. מטרת המפעל היא תיקון חוק זכרון השואה והגבורה - יד ושם, תשי"ג-1953, כך שגם מצילים יהודים ייכללו בין מושאיה של רשות הזיכרון

יהודים שהצילו יהודים בשואה יז : דרכי ההצלה :  ---  גרומב,משה  ---  2022  ---  הכרך ה-17 בסדרת מפעל התיעוד, המתמקד בסקירה של כ-30 דרכי הצלה עיקריות שיזמו יהודים למען יהודים אחרים, בהן דרכים שונות של הסתרה, הברחה וחילוץ; השמדת מידע וזיוף מסמכים; שיתופי פעולה עם ארגונים ומדינות, ועוד

יהודים של יערות ואגמים :  ---  ביבר,אברהם. בן דור,ישראל  ---  2007  ---  ספר המשך לספר הזיכרון לקהילת קאמין-קושירסקי שיצא ב-1965. הספר מציג את תולדותיהם של החיים היהודיים בעיירה הפולנית, ובכפרים שסביבה, ומביא מסיפורי החיים של בני הקהילה כפי שאלו סופרו למחברים בראיונות.

יהודים שלא כהלכה .  ---  שלג,יאיר  ---  2004  ---  נייר עמדה 51 .

יהודים שלא כהלכה :  ---  שלג,יאיר  ---  2004  ---  המחבר מנתח את הבעיות האישיות, החברתיות, הדתיות והפוליטיות הקשורות בעלייתם ארצה של לא-יהודים יוצאי ברית המועצות ואתיופיה, סוקר את המדיניות שננקטה בעבר ובהווה ומציג המלצות לעתיד.

יהודית בך :  ---  בך,יעקב ד"ר  ---  2002  ---  קטלוג של עבודותיה בפיסול ובציור של יהודית בך.בתוספת טקסטים על האמנית ועל עבודותיה.הטקסטים כתובים באנגלית ובעברית.

יהודית דמוקרטית :(#יהודיתדמוקרטית) :  ---  פיקאר,אריאל. גוראון,יעל (עורכים)  ---  2023  ---  17 מאמרים העורכים בירור רעיוני בנוגע ליצירת אתוס משותף לרוב החברה הישראלית, המבוסס על חזון המדינה היהודית והדמוקרטית. בין הכותבים: תומר פרסיקו, הרב שי פירון, תהלה פרידמן, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ועוד

יהודית דמוקרטית :(#יהודיתדמוקרטית) :  ---  פיקאר,אריאל. גוראון,יעל (עורכים)  ---  2023  ---  17 מאמרים העורכים בירור רעיוני בנוגע ליצירת אתוס משותף לרוב החברה הישראלית, המבוסס על חזון המדינה היהודית והדמוקרטית. בין הכותבים: תומר פרסיקו, הרב שי פירון, תהלה פרידמן, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ועוד

יהודית ודמוקרטית :  ---  שטרית,סמי שלום  ---  2014  ---  חיבור הבוחן כיצד דמוקרטיותה המוצהרת של המדינה, על הערכים המתחייבים ממנה, מתיישבת עם תכניות הלימודים והעקרונות הפדגוגיים של מערכת החינוך שלה המקדמים דה-ערביזציה של המרחב הישראלי וזהות אחידה ולאומנית.

יהודית והולפרנש  ---  גרד,רחל  ---   1927  ---  

יהודית חרדית ודמוקרטית : (יהודית, חרדית ודמוקרטית) :  ---  שטרן,ידידיה צ' ואחרים  ---  2021  ---  מחקר ע"ס סקר ייעודי שכלל 861 חרדיות וחרדים ושבחן את עמדותיהם כלפי ערכים דמוקרטיים,סמכות המדינה וקבוצות לא-חרדיות. ע"פ הממצאים, אסטרטגיית ההתבדלות ומגמות עכשוויות בחברה החרדית עלולות לסכן את הדמוקרטיה

יהודית ילין-גינת :  ---  ילין גינת,יהודית  ---  2004  ---  אלבום הכולל עשרות עבודות של הציירת הארצישראלית וסקירת תולדותיה כאמנית.

יהודית שושנה  ---  לאווינגר,ד ש  ---  ת"ש   ---  

יהודית של המצורעים  ---  שמיר,משה  ---  1989  ---  

יהוה עולה לעולה  ---  אהל,מילא  ---   1968  ---  

יהויכין  ---  פיליפזון,לודביג  ---  תרי"ט  ---  קורות יהודה תחת ממשלת שלשה מלכים אחרונים מגזע דוד טרם גלותם מארצם בבלה. מגרמנית שמעון בכרך

יהונתן גפן 36  ---  גפן,יהונתן  ---   1985  ---  

יהוסף הנגיד :  ---  שירמן,חיים  ---  1982  ---  

יהושע  ---  הרפז,מ  ---   1990  ---  בדרך הלמידה הפעילה כתה ד

יהושע  ---  זיניק,זינובי  ---  1989  ---  רומן:ספריה לעם מס' 853 תרגם מרוסית:יעקב שרת

יהושע *  ---  פלדמן,ז ד  ---  תרע"ג  ---  

יהושע .  ---  שחור,אליה  ---  1996  ---  

יהושע אז ועכשיו  ---  ריצ'לר,מרדכי  ---   1987  ---  

יהושע בן נון  ---  ביננבוים,משה בן נון,בם  ---   1989  ---  

יהושע בן נון  ---  ביננבוים,משה  ---  1989  ---  מהדורת מזכרת קודש בלבד כולל תולדות המשפחה ומכתבי הערכה

יהושע ברנדשטטר  ---  ברנדשטטר,יהושע  ---  1982  ---  

יהושע גלוברמן :  ---    ---   1949  ---  

יהושע גריפית  ---  גריפית,יהושע  ---   1992  ---  קטלוג תערוכה

יהושע וברית שכם  ---  ענבר,משה  ---   1999  ---  לאור בקורת המקרא החדשה

יהושע וברית שכם :  ---  ענבר,משה  ---  1999  ---  

יהושע חנקין  ---  עמית,עירית. קרק,רות  ---   1996  ---  רומן הסטורי. ספור חייו של "גואל הקרקע" על רקע אהבתו לאשה ולאדמה.

יהושע חנקין האיש ומפעלו .  ---  יערי,י  ---  תרצ"ג  ---  

יהושע סובול  ---  מלצר,אלון  ---   1993  ---  סדרה לעיון וללימוד

יהושע רוזין:  ---  לרר,משה  ---   2000  ---  סיפורו של "מר כדורסל" אשר הקדיש את חייו הבוגרים למשחק הכדורסל ואף זכה על כך בפרס ישראל.

יהושע שוניה קזנצ'י  ---  קזנצ'י,יהושע  ---   1963  ---  

יהושפט *  ---  לעווינזאהן,יצחק  ---   1883  ---  המכונה יש"ר ז"ל ונלוה לו עוד קצת בקרות על ענינים זולתו מהמחבר הזה

יהושפט מלך יהודה.  ---  שלום,מאיר  ---  2010  ---  רומן פרשני המגולל כמה מאירועי ספר מלכים א' תוך עיבוי הרקע והדמויות ושילוב שפת המחבר עם מובאות מהתנ"ך. העלילה מתרחשת בממלכת יהודה של יהושפט וממלכת ישראל של אחאב ובין הדמויות גם אליהו, אלישע ואיזבל.

יהי :  ---  פרידלנד בן ארזה,שרה  ---  2015  ---  3 מסות הדנות במעמד הלשון במחשבה היהודית - בהקשרי רעיון הבריאה במאמרות והשתלשלויותיו (ותוך עיון משווה עם הגותו של אוסטין) וההרמנויטיקה החז"לית הרקורסיבית המטה את עולמו של היהודי הגולה מן הממשות אל הלשון

יהי 1 :  ---  סלומון,אלחי (עורך)  ---  2019  ---  

יהיה עוד מה  ---  בר אל,הדר  ---  2001  ---  אסופת שירים.

יהיו מזונותיך תרופותיך :  ---  הולפורד,פטריק. ברן,ג'רום  ---  2008  ---  המחברים מבקרים את המערכת הרפואית הקונבנציונלית, הנותנת, לדעתם, ליצרני התרופות שליטת יתר בחיינו. מנגד, מציעים המחברים ארוכה באמצעות אכילה נכונה ושינוי הרגלים, ומפרטים דרכי טיפול לבעיות נפוצות.

יהל"ל .  ---  יברכיהו,ישראל  ---  1946  ---  

יהלום גדול כמו הריץ  ---  פיצג'רלד,פ.סקוט  ---   1992  ---  מאנגלית:דפנה לוי

יהלום מן הישימון.   ---  מיכאל,סמי  ---  2015  ---  רומן המתרחש בבגדד של שנות השלושים והשוזר את סיפור אהבתם של שני יהודים צעירים - כמאל, בן למשפחה מבוססת, ואלמאסה, אשר מגיעה לשמש כמשרתת בביתו. רחובותיה התוססים של העיר משמשים כבמה מלאת חיים.

יהלום מן הישימון.   ---  מיכאל,סמי  ---  2015  ---  רומן המתרחש בבגדד של שנות השלושים והשוזר את סיפור אהבתם של שני יהודים צעירים - כמאל, בן למשפחה מבוססת, ואלמאסה, אשר מגיעה לשמש כמשרתת בביתו. רחובותיה התוססים של העיר משמשים כבמה מלאת חיים.

יהלומי שנחאי והדרך לתבונה.  ---  סיגמן,לביא  ---  2004  ---  משל קיומי עם לקחים רוחניים עמוקים-מני-ים.

יהלומים בדשא :  ---  אמדורסקי,תמר  ---  2011  ---  "כל חייה היתה טווה בנול/ גם כשסערה היתה שוברת את שמשות החלונות/ ומשנמסו הקרחונים וזרמו בנהר/ זרמה היא עם החוטים."

יהלומים בחול  ---  גולן,יהודית  ---   1996  ---  צוהר לעולמן המרתק של בעלות תשובה מארצות אמריקה הלטינית

יהלומים במטפחת.   ---  לוינסקי,תמר  ---  2016  ---  רומן בלשי. עתונאית ישראלית מקבלת דיווח אנונימי על תופעה במסגרתה מתנדבים בבתי חולים, בתי אבות ובתי שיקום גונבים מהדיירים - ויוצאת לחקור את הפרשה.

יהלומים בצבע דם .  ---  תונרג,ל ס  ---  1977  ---  

יהלומים ואבני חן במקורות היהדות  ---  אילני,צבי ואחרים  ---  1990  ---  לקט מקורות מעובד ממקורות היהדות כולל תצלומים

יהלומים נוטפי דם.  ---  קריזי,ג'והן  ---  1974  ---  ספרי מסתורין 358.

יהלומים.  ---  פוזיילוב,מרב [ע.]  ---  2009  ---  ספרון המסביר את דרכי היווצרותם וייצורם המסחרי של יהלומים, בליווי תצלומים רבים.

יהלומנים בחזית האתגר הגלובלי :  ---  אבן זוהר,חיים  ---  2004!  ---  

יהפוך הסדק אורו.  ---  קונדה,יונתן  ---  2018  ---  שירים בחמישה שערים. הגיאוגרפיה של השירים נעה בין יפו לתל אביב, בין אב לאם ובין אמונה להרהורים.

יואב בן צרויה :  ---  רביד,דליה  ---  2009  ---  יואב בן צרויה, שר הצבא של דוד המלך מוצג במקרא בצורה אמביוולנטית המאפשרת לראותו כחייל ממרה פקודה וצמא דמים מחד, או כקצין שכל מאוויו נתונים לטובתו של מלכו. המחברת מצעידה את הקורא לראייה מחודשת של הגיבור.

יואב בן צרויה :  ---  רביד,דליה  ---  2009  ---  יואב בן צרויה, שר הצבא של דוד המלך מוצג במקרא בצורה אמביוולנטית המאפשרת לראותו כחייל ממרה פקודה וצמא דמים מחד, או כקצין שכל מאוויו נתונים לטובתו של מלכו. המחברת מצעידה את הקורא לראייה מחודשת של הגיבור.

יואב בראל.  ---  בראל,יואב  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכת הזיכרון לאמן והמבקר הישראלי המנוח (1933-1977). הקטלוג כולל גם מספר מאמרים על יצירתו, וכן שני מאמרים שפרסם בשנות השישים.

יואב דגון אוצר. [יואב דגון - אוצר].  ---  דגון,יואב  ---  2011  ---  אסופת טקסטים אוצרותיים שכתב דגון לתערוכות פיסול, קרמיקה וציור שהוצגו במוזיאון הרצליה בין 1981 ל-1993, לתערוכות תימטיות במוזיאון נחום גוטמן (אותו דגון ייסד) בין 1998 ל-2004, ומאמרים נוספים בנושאי פיסול וקרמיקה.

יואב דגון אוצר. [יואב דגון - אוצר].  ---  דגון,יואב  ---  2011  ---  אסופת טקסטים אוצרותיים שכתב דגון לתערוכות פיסול, קרמיקה וציור שהוצגו במוזיאון הרצליה בין 1981 ל-1993, לתערוכות תימטיות במוזיאון נחום גוטמן (אותו דגון ייסד) בין 1998 ל-2004, ומאמרים נוספים בנושאי פיסול וקרמיקה.

יואב חנן תערוכת יחיד ראשונה.  ---  חנן,יואב  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת צילום ממוחשב, עברי-אנגלי.

יואב עזרא.   ---  עזרא,יואב  ---  2015  ---  שירים. "יואב עזרא / הוא לא בהכרח / יואב עזרא / מצד אחד / מצד שני / ניתן / להיזכר / ביואב / עזרא / גם / כששומעים / חדשות / והמלחמה / ביואב עזרא / ככל / שנדע / יותר / יואב עזרא / ככה נמות פחות"

יואב עיון בספר שמואל .  ---  לבנון,אברהם  ---    ---  

יואל :  ---  עסיס,אליהו  ---  2015  ---  ניתוח מדוקדק של שני חלקי ספר יואל (חורבן חקלאי ע"י מכת ארבה וחורבן מדיני ע"י אויבים) על המבנה הקונצנטרי המקביל שלהם וקשריהם הרעיוניים והלשוניים. על-סמך ניתוח זה מציע המחבר פתרון לתעלומת זמן חיבורו של הספר

יואל אנגל והמוסיקה היהודית  ---  רבינא,מנשה  ---  תש"ז   ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

יואל בין פתואל  ---  יונגמן,יהודה  ---   1991  ---  עם פירוט תופעות ספרותיות עיקריות והשוואה עם ספרים אחרים במקרא.

יואל בין פתואל  ---  יונגמן,יהודה  ---   1991  ---  

יואל ברקן. YOEL BARKAN.  ---  ברקן,יואל  ---  2015  ---  אלבום ציורים. יצירת האמן, חבר קיבוץ מזה 50 שנה, מתאפיינת בסוריאליזם מופשט, בצבעים עזים במגוון מצומצם, בטכניקת אימפסטו ובדמויות חידתיות. בתוספת טקסט פרשני קצר מאת נורית צדרבוים, בעברית ובאנגלית.

יואל גרבל  ---  גלעדי,דוד (ע)  ---   1995  ---  אלבום ציורים כולל מאמרי בקורת וביוגרפיה קצרה. עברית - אנגלית

יואל גרבל .  ---  גרבל,יואל  ---  1994  ---  בעריכת דוד גלעדי .

יואל מסטבוים  ---  מסטבוים,שמואל  ---   1995  ---  ביוגרפיה.

יואל עמוס  ---  כוגן,מרדכי פאול,שלום מ  ---   1994  ---  יואל - עם מבוא ופירוש מאת מרדכי כוגן עמוס - עם מבוא ופירוש מאת שלום מ' פאול

יואלה מגדו  ---  שם אור,אורה  ---   1959  ---  

יואש (ציור).  ---  לואידור,יוסף  ---  2021  ---  סיפור קצר מאת מי שנרצח לצד ברנר ב-1921.

יואש ראש קש .  ---  סנונית,מיכל  ---  1975  ---  

יוב :  ---  בר יוסף,יוסף  ---  2018  ---  סיפורי אהבה המתרחשים בירושלים של תחילת המדינה: לוחם פלמ"ח מגיע לעיר כדי להחליט אם אשתו תשמור על הריונה או תבצע הפלה; אהבה בין ימאי אמריקאי ואישה חרדית; אלמן המתאהב בשכנתו מרובת המאהבים ועוד.

יוב :  ---  בר יוסף,יוסף  ---  2018  ---  סיפורי אהבה המתרחשים בירושלים של תחילת המדינה: לוחם פלמ"ח מגיע לעיר כדי להחליט אם אשתו תשמור על הריונה או תבצע הפלה; אהבה בין ימאי אמריקאי ואישה חרדית; אלמן המתאהב בשכנתו מרובת המאהבים ועוד.

יובילעאום אלבאם .  ---  מענדעלע מוכר ספרים (ש י אבראמאוויטש )  ---    ---  

יובל  ---  אדלר,ישראל באיאר,בתיה  ---    ---  כרך ג' תשל"ד +כרך ד' תשמ"ב במגנס 2 כרך א תשכ"ח, 1 כרך ב תשל"א

יובל  ---  הס,אמירה  ---   1998  ---  שירים

יובל  ---  פינקרפלד,אנדה  ---  תרצ"ב  ---  

יובל 75 לבנק לאומי לישראל .  ---    ---    ---  

יובל אורות :  ---  איש שלום,בנימין. רוזנברג,שלום  ---  2005  ---  המאמרים המכונסים בספר מבוססים על הרצאות שנשמעו בכינוס עולמי שהתקיים בשנת תשמ"ה והוקדש לדיונים במשנתו של הרב קוק, ובעיקר לנושא התשובה שבהגותו במשמעותה הרחבה.

יובל בוך .  ---    ---  1963  ---  

יובל בוך .  ---  טריוואקס,הירש (ע)  ---  1940  ---  לכבוד "די אידישע צייטונג" צו איהר 25 יאהריגען יובילעאום .

יובל גבעת ברנר.  ---    ---  1978  ---  חוברת. גליון חגיגי של בטאון הקיבוץ לרגל מלאת לו 50 שנה: זכרונות, שירים, צילומים ועוד.

יובל המאה של המזרחי .  ---  אלפסי,יצחק בת יהודה,גאולה (ע)  ---  2002  ---  

יובל המזרחי  ---  מימון,י ל הכהן  ---    ---  

יובל העגלונים  ---  שמעונוביץ,דוד  ---  תרפ"ט  ---  

יובל ז :  ---  שלייפר,אליהו. סרוסי,אדוין (ע.)  ---  תשס"ב  ---  אסופת מאמרים. ראה גם: חלק אנגלי.

יובל י חקר המוסיקה היהודית מדריך ביבליוגרפי  ---    ---    ---  THE STUDY OF JEWISH MUSIC A BIBLIOGRAPHICAL GUIDE

יובל יא מוסיקה לבית הכנסת הספרדי פורטוגאלי  ---    ---    ---  SPANISH PORTUGUESE SYNAGOGUE MUSIC

יובל לאדריכלות בישראל  ---  רן,אורי (ע)  ---  ?1999  ---  אלבום שופע צלומים. אדריכלים מגישים את כרטיסי הבקור הצבעוניים שלהם בצורת עבודות מצולמות וקורות חיים מקצועיים.

יובל לחקר מגילות ים המלח  ---  ברין,גרשון. ניצן,בלהה  ---   2001  ---  מאמרים:ארכאולוגיה בקומראן,המקרא והמגילות,כת מדבר יהודה,ההלכה בקומראן,התפתחויות חדשות בחקר המגילות,לזכרו של פרופ'יעקב ליכט

יובל לחקר מגילות ים המלח.  ---  ברין,גרשון. ניצן,בלהה  ---   2001  ---  מאמרים:ארכאולוגיה בקומראן,המקרא והמגילות,כת מדבר יהודה,ההלכה בקומראן,התפתחויות חדשות בחקר המגילות,לזכרו של פרופ'יעקב ליכט

יובל לישראל  ---  יבין,חיים (ע)  ---   1998  ---  ארועים בחמישים שנות המדינה, מסודרים לפי חודשי השנה. כולל מאמרים, סטטיסטיקה ודברי חזון.

יובל לישראל  ---  יבין,חיים (ע)  ---   1998  ---  ארועים בחמישים שנות המדינה, מסודרים לפי חודשי השנה. כולל מאמרים, סטטיסטיקה ודברי חזון.

יובל מונוגרפיות יב :  ---  כ"ץ,רות  ---    ---  

יובל סדרת מונוגרפיות  ---    ---    ---  כרך ח'

יובל סיני  ---  רפאל,יצחק (ע)  ---  1987  ---  א-ב

יובל שאול  ---  שאול,יובל  ---   1999  ---  עבודות העשויות מפרוות של בעלי חיים

יובל שי  ---  קורצווייל,ברוך  ---   1958  ---  

יובל שי מנחה מרחשת  ---    ---    ---  

יובל.  ---  כהן,יוסף  ---  2016  ---  עשרות צילומי ש"ל שנוצרו בין 1976 ל-1979. מצולם בהם בנו (בגיל הגן) של האמן על רקע דיסטופי של מפעל רעפים נטוש. המריחות והעיוותים, שיצרו החשיפות בנות 3 שניות, מקנות נופך פנטסטי, ומנגד - מסוייט, המביע חרדת אובדן

יובל.  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  רומן.הזמר יובל שחם שוקע בתרדמת בעקבות תאונה,ומביא לשבר בחייהם של הוריו באשדוד.שנים עשר ימים של תקווה, אימה ואירוטיקה הומוסקסואלית על רקע הפיגועים בערי הארץ.

יובל. (הדרך של יובל ואמא ש'ך. כותר זה מופיע ע"ג הכריכה).  ---  שפי,רועי מייקל  ---  2014  ---  רומן הומוריסטי. המחבר, שטרם זכה בפרסים על ספרו זה, מציג שליטה מרשימה במשלבים הנמוכים של העברית ומציג דיאלוגים קורעי לב: "פלוץ ונאד זה בקטגוריה של קקי. פוק, זה חיוך. אתה מבין? - את גאון, את גאון וכוסית."

יובלות לישראל 70 - 75 : איומים בריטים ערבים יהודים. (איומים - בריטים, ערבים, יהודים.)  ---  מילשטיין,אורי  ---  2017  ---  מעקב אחר שורשי האיומים כלפי ישראל, מהם המתמשכים לטענת המחבר עד היום. בין אלו המפורטים:הקשר הבריטי לחיסול ישראל, חאג' אמין אל חוסייני, הקשר בן גוריון - עבדאללה, הליגה הערבית, ליקויי המודיעין בצה"ל ועוד.

יובלות לישראל 70 - 75 : הכנות אחרונות מדיניות וצבאיות. (הכנות אחרונות - מדיניות וצבאיות).  ---  מילשטיין,אורי  ---  2017  ---  מעקב אחר האיומים כלפי ישראל, מהם המתמשכים לטענת המחבר עד היום. בכרך זה: הוויכוח בין שמאל לימין שגרם לאי מוכנותו של הצבא ב-48', תמיכת סטלין במדינה יהודית, צה"ל שנלחם ללא רמטכ"ל פעיל במלחמת העצמאות ועוד.

יובלות לישראל 70-75 : בן גוריון - פוליטיקה ואסטרטגיה.  ---  מילשטיין,אורי  ---  2016  ---  הסדרה נועדה לחלץ את האמת ההיסטורית מתוך התרבות הביטחונית המיתולוגית שנכתבה ע"י אנשים שהיו מעורבים במלחמת העצמאות או מי מטעמם. כרך ראשון זה מנתח את עשייתו של ב"ג והתעלמותו מ- 3 אירועים מכוננים במלחמה.

יובלות לישראל 70-75 : בן גוריון - פוליטיקה ואסטרטגיה.  ---  מילשטיין,אורי  ---  2016  ---  הסדרה נועדה לחלץ את האמת ההיסטורית מתוך התרבות הביטחונית המיתולוגית שנכתבה ע"י אנשים שהיו מעורבים במלחמת העצמאות או מי מטעמם. כרך ראשון זה מנתח את עשייתו של ב"ג והתעלמותו מ- 3 אירועים מכוננים במלחמה.

יובלי זוהר :  ---  מרוז,רונית  ---  2019  ---  מחקר המחלק את פרשת שמות בזוהר ל-52 יחידות וממיין אותן ל-3 רבדים הסטוריים. הספר מראה כי בשניים הקדומים אין היכרות עם מערכת הספירות ויש עיסוק מרכזי בעולם המלאכים, וטוען כי ראשיתו של הטקסט במזה"ת במאה ה-11

יובלים  ---  פטיאן,פנינה  ---   2001  ---  שירים.

יובלים :  ---  ליכטר,יעקב וחברים  ---  2019  ---  סיפור הקמת היישוב הקהילתי הראשון בישראל - יובלים שבגליל,מהתגבשות הרעיון וגרעין 80 המשפחות הראשונות, דרך המאבק בן 7 השנים בביורוקרטיה הממשלתית, העלייה לקרקע ב-1982 וההשפעה על מדיניות ההתיישבות הלאומית

יוגא יום יום .  ---  ספרינג,קלרה גוס,מדליין  ---  1970  ---  

יוגה  ---  דבראוקס,גודפרי  ---   1995  ---  תולדות, שיטות ותרגילים, ועוד מתורגם ע"י: אורנה סעידיאן

יוגה  ---  אייזקסון,שריל  ---  1991  ---  מדריך תרגול בליווי צלומים פורמט אלבומי

יוגה  ---  דוורקיס,סם  ---   1998  ---  20 דקות בכל יום של תרגילי התמתחות המבוססים על יוגה לבני 35 ומעלה. מאנגלית: חני גפן

יוגה .  ---  ונקטסננדה,סוואמי  ---  1980  ---  

יוגה :  ---  פרייזר,טארה  ---  2004  ---  מבוא לעקרונות ה'האתה יוגה' עם תרגילים בסיסיים.

יוגה :  ---  אליאדה,מירצ'ה  ---  2004  ---  הספר מציג את הדוקטרינות העומדים בבסיס היוגה, טכניקות שונות וקשרים שונים בין היוגה למסורות הודיות ואחרות.

יוגה :  ---  אהרוני,רותי  ---  2003  ---  מדריך מצולם.

יוגה איחוד ואיזון  ---  ויגודזקי,איתן  ---   1998  ---  מדריך: הדגמת תרגילים

יוגה ובריאות.  ---  יסודיאן,סלברג'אן. הייך,אליזבט  ---  2022  ---  

יוגה נשית :  ---  ארצי פדן,מירה  ---  2014  ---  מדריך המפרט שיטת תרגול המותאמת לגוף הנשי, לחוויות המחזור החודשי, ההריון, הלידה וההנקה ולשינויים אחרים פיזיולוגיים ורגשיים במהלך החיים. הספר כולל שפע מידע אנטומי, הנחיה מנטלית, תרגילים רבים, צילומים ותרשימים

יוגה סוטרה של פטנג'לי  ---  פטנג'לי  ---   1994  ---  כולל מבוא, מושגי יסוד, ביבליוגרפיה מתורגם ע"י: אורית סן-גופטה

יוגוסלביה תולדות יהודי יגוסלביה.  ---  אבנטוב,יקיר  ---   1971  ---  A YROTSIH FO VALSOGUY SWEJ (AIVALSOGUJ) כתוב בעברית תקצירים בסרבו-קרואטית ובאנגלית

יוגורנת  ---  אבי שאול,מ  ---   1945  ---  

יוגורנת :  ---  אבי שאול,מ. [אבי-שאול,מרדכי]  ---  1945  ---  סימני עש במקצת הדפים, ללא פגיעה בטקסט.

יוגים מלכים ונשים שמימיות  ---  גמליאל,אופירה  ---   2001  ---  אוסף סיפורים הודיים ובאחריתם מפתח מונחים ושמות. הסיפורים תורגמו מסנסקריט.

יוגנט פרייהייט :  ---  שפיזמאן,ל. (ע.)  ---  *  ---  גליון 1, פברואר 1927 עד גליון 6 (המהווה את כרך ב' מס' 3), מרץ 1928. עם צילומים. כרוך.

יוגנט קלאנגען : [יוגנט-קלאנגען]  ---    ---  1921  ---  חוברת בלתי-ממוספרת מתאריך 2/8/1921, כרוכה בכריכה חדשה. נדיר ביותר.

יוגענד קלאנגען :  ---    ---  1909  ---  צווייטע אויפלאגע - 1909.

יודאיקה :  ---  גרינצויג,רפאל  ---  2008  ---  קטלוג איורים, תחריטים והדפסים, בעיקר מהמחצית הראשונה של המאה ה-20. כולל מגילות, הגדות פסח, אגדות חסידיות, פרקי אבות, וגם ספרות חולין, שירה, ספרי ילדים ועיון. בין האמנים: שאגאל, ליליאן, ליברמן, שטרוק ועוד.

יודאיקה מקומית :  ---  בהרוזי ברעוז,ניצה (אוצרת)  ---  2014  ---  קטלוג המציג כ-200 פריטים: מזכרות מארץ הקודש,יודאיקה מבצלאל המוקדם (1906 - 1929), חפצים מעוטרים במוטיבים תנ"כיים, פריטי חג ומועד (כרטיסי שנה טובה,מנורות חנוכה, קערות סדר וכו'), סמלי לאום, ויודאיקה בסגנון בינלאומי

יודאיקה.  ---  טאוב,אודי  ---  2011  ---  רומן שבמרכזו בן זקונים (מתוך 3 אחים) אשר יורש את חנות פרטי היודאיקה של אביו. בסגנון מציאותי וזר-הזוי גם יחד מוצג מסעו הכולל ישיבה בשומרון, את עולם האמנות הניו-יורקי וכיו"ב תחנות תרבות יהודיות ארכיטיפיות.

יודאיקה:  ---  אחימאיר,אבא  ---  חשד   ---  

יודאיקה:אוצרות מזרח אירופה  ---  גוזלן,פרדריק(מעצב)  ---  1990  ---  

יודופוביה :  ---  שפר,פטר  ---  2010  ---  מחקר הבוחן מיתוסים וגישות עוינות כלפי יהודים ויהדות בכתבים יווניים ורומיים ושני אירועי פרעות ביהודים - האי יב ב-410 לפנה"ס ואלכסנדריה בשנת 38 - ומתוך כך מאתר את שורשי האנטישמיות הפגאנית במצרים הקדם-הלניסטית.

יודיסאה.  ---  צ'רקה,שי  ---  2016  ---  קומיקס שעלילתו מספרת את מסעו של פרופסור יהודי מפולין בעת השואה, מגטו קרקוב, אל הפרטיזנים שביערות, משם אל איטליה במטרה להעפיל לפלשתינה ומשם...טוב,היו כבר די ספוילרים כדי לדלל את מה שהיה דליל מלכתחילה

יודישע וויצען .  ---  ראבניצקי,י ח  ---  תרפ"ג  ---  

יודישע פאלקס לידער *  ---    ---  1917  ---  

יודישע פאלקס ליעדער  ---  ווארשאווסקי,מ מ  ---   1918  ---  שירי-זמר פרי עט המחבר.

יודישע שפריכווערטער און רעדנסארטען  ---  בערנשטיין,איגנאץ  ---  1908  ---  

יודישעס פריילאנד :  ---    ---  1910  ---  חוברת יחידה: גליון 1-2, יאנואר 1910.

יודנפורצלן .  ---  פטקין,יזהר  ---  2008  ---  

יודנפורצלן.  ---  פטקין,יזהר  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת בדים תלויים המוקדשים לשושלת היהודית פרוסית המפוארת של משפחת מנדלסון. העבודות מעוצבות בהשראת מוצרי פורצלן מן המאה ה-18 שמלך פרוסיה חייב את נתיניו היהודים לרכוש ממפעל ממלכתי כושל.

יודנראט :  ---  טרונק,ישעיה  ---   1979  ---  

יודע כיליונו :  ---  שיינפלד,אילן  ---  2021  ---  "דוקא ביום השואה התקלקל לי ההליכון. / אז אחרי האמון יצאתי לצעד בישוב, הולך / לאחור, אבל בתוך הנוף. מן הקצוות / הכי קיצוניים בהרחבה, דרך פנת / המחזור, אל שבילי הקבוץ. // ..."

יודע ספר  ---  שטיינברג,שלום דב  ---   1998  ---  על ספרות תורנית וביבליופיליה

יודעי שמך :  ---  טורנר,אהרן  ---  תשע"ז  ---  

יודעים ושותקים :  ---  הרצוג,חנה. להד,כנרת (עורכות)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המבקש לרדת לעומקם של התהליכים החברתיים המשתיקים ודוחקים נושאים אל שולי התודעה הישראלית. המאמרים עוסקים בין היתר בג'נוסייד, בגילוי עריות, בתקשורת, בשיח איכות הסביבה, בפלסטינאים ועוד.

יודפת במצור : ["יודפת במצור"]  ---  [מרגולין,אפרים (ע.)]  ---    ---  חוברת בלתי-ממוספרת ובלתי-מתוארכת, היחידה שנדפסה. "בטאון לכל החפץ להשמיע דברו בענין הציונות הגדולה הן בחיוב והן בשלילה". "פנימי,לא למכירה" 2 עו' .

יודפת במצור : ["יודפת במצור"]  ---  [מרגולין,אפרים (ע.)]  ---  תש"ו?  ---  חוברת בלתי-ממוספרת ובלתי-מתוארכת, היחידה שנדפסה. "בטאון לכל החפץ להשמיע דברו בענין הציונות הגדולה הן בחיוב והן בשלילה". "פנימי,לא למכירה"

יודפת קוראת  ---    ---  תשכ"א  ---  

יודקה :  ---  בייליס,יהודה  ---  2003  ---  זכרונותיו של בן למשפחה אמידה בקובנה שבליטא שחווה את הכיבוש הסובייטי והנאצי,איבד את משפחתו בשואה,חזר לגטו כדי להציל ילדים ועלה לארץ ישראל.

יוהאן הויזינחה כהיסטוריון תרבות.  ---  לוי,דרור קרול  ---  1990  ---  

יוהאן היינריך פוס מול יוהאן וולפגנג פון גתה  ---  האובן (נבו,)יוסף (מתרגם)  ---   1998  ---  תרגומי שירה: לואיזה, יום ההולדת השבעים. הרמאן ודורותיאה, אכילאיס. כולל אינדקסים

יוהה.  ---  אהו,יוהני  ---  2012  ---  רומן היוצר הקבלות ל"קלוולה", האפוס הפיני הלאומי. בעל ואשה שיש ביניהם ניכור ופערים עמוקים ברקעם הלאומי, הכלכלי והחברתי גרים ביערות הצפון. לביתם נקלע גבר המחולל בחייהם מערבולת רגשות, המובילה לסוף טרגי.

יוון איים  ---  שטנגר,חיים  ---    ---  

יוון בארץ ישראל .  ---  פוקס,גדעון  ---  תשמ"ג  ---  

יוון העתיקה תקופת הברונזה והתקופה הארכאית  ---  פינלי,מ י  ---  תשל"ח  ---  

יוון העתיקה.  ---  אוונס,הסטיה  ---  2008  ---  ספר אינטראקטיבי מדומיין (כולל שם המחבר), בפורמט אלבום, בנושא יוון העתיקה. הספר מתחפש לפקסימיליה של ספר מסע של הרפתקן אנגלי במאה ה-19 שמחפש את אלי ורוחות יוון הקלאסית.כולל איורים, הדבקות, אבני חן,ועוד.

יוון ורומא בארץ ישראל  ---  כשר,אריה ואחרים(עורכים)  ---  1989  ---  קובץ מחקרים

יוון ורומא בארץ ישראל .  ---  כשר,אריה ואחרים (ע)  ---  1989  ---  

יוון ותרבותה  ---  בוארה,ס מ  ---  תשכ"ד  ---  

יוון.  ---  ג'יניאו,אייל (עורך)  ---  2014  ---  תהליכים היסטוריים, חברתיים ותרבותיים שהתרחשו בקרב הקהילות ביוון סביב המעבר משלטון האימפריה העותמאנית (או שלטון איטלקי במקרים של קורפו, זאקינתוס ורודוס) למדינת לאום יוונית, המודרניזציה ושתי מלחמות העולם

יוון.  ---  ג'יניאו,אייל (עורך)  ---  2014  ---  תהליכים היסטוריים, חברתיים ותרבותיים שהתרחשו בקרב הקהילות ביוון סביב המעבר משלטון האימפריה העותמאנית (או שלטון איטלקי במקרים של קורפו, זאקינתוס ורודוס) למדינת לאום יוונית, המודרניזציה ושתי מלחמות העולם

יוונית  ---  אשקלוני,אתי  ---   1997  ---  מלים ובטויים

יוונית למתחילים :  ---  קולינס,ג'יימס  ---  2009  ---  סיפור אהבתם של פיטר והולי, הנפגשים במהלך טיסה מניו יורק ללוס אנג'לס. הקשר ביניהם מתנתק אחרי פגישתם הראשונה. כאשר הם נפגשים שוב כעבור ארבע שנים, נישואיהם לבעלי זוג אחרים עומדים בדרכם לחידוש הקשר.

יוז'י ימאמוטו במוזיאון העיצוב חולון.  ---  גאון,גלית (אוצרת)  ---  2012  ---  

יוזמה :  ---  ארליך,יגאל  ---  2018  ---  סיפור עלייתו של ההיי-טק הישראלי מאת מי שהיה המדען הראשי ומנהל קרנות הון סיכון ממשלתיות ופרטיות. בפרקים: תמיכת אריאל שרון ביזמות, יצירתן של קרנות הון סיכון ממשלתית, הצלחתן של קומברס, ווייז, טבע ועוד.

יוזמה :  ---  דנציגר,ישראל  ---  2013  ---  פרקים אוטוביוגרפיים מנסיונו של המחבר בעולם ההייטק והיזמות. בתחילת שנות ה-2000 הקים עם שלושה שותפים עסק המייצר ומספק מוצרי תוכנה לשם ניהול מערכות מידע. בינות לזכרונות הוא משיא עצות עסקיות.

יוזמות ותמורות בהנהגת אנוור אל סאדאת  ---  קרניאל,מרדכי  ---   1999  ---  ההנתקות מרוסיה בתחילת שנות ה-07,הנסיון ליזמת שלום ב-1791, מלחמת יום הכפורים,יזמת השלום ב-7791,הסכמי השלום.

יוזמות חינוכיות בית ספריות ויישוביות כמענה לצורכי חינוכם של הדורות הבאים.  ---  פרג',רג'א  ---  2004!  ---  מחקר שנערך בקרב הקהילה הדרוזית ונסוב סביב סיכויי היוזמה הבית-ספרית והיישובית להצליח יותר מתוכניות התערבות חיצוניות בקידום וביצירת אוירה יזמית בביה"ס ובקהילה וכן במקומו של מנהל הביה"ס בהצלחה היוזמה.

יוזמים עסק  ---  אקשטיין,גרשון  ---   1996  ---  כולל נספחים: כתובות שמושיות ליזם המתחיל.

יוזמים עסק .  ---  אקשטיין,גרשון  ---  2000  ---  

יוזמת הליגה הערבית האומנם הזדמנות היסטורית? [יוזמת הליגה הערבית - האומנם הזדמנות היסטורית?]  ---  מיכאל,קובי (עורך)  ---  2007  ---  במרץ 2007 אישררו מדינות הליגה הערבית בפסגה שהתקיימה בריאד את יוזמת השלום הסעודית שמטרתה נרמול היחסים עם ישראל. בקובץ זה מכונסים מאמרים הבוחנים את חשיבותה של החלטה זו ואת השתמעויותיה.

יוזמת הליגה הערבית האומנם הזדמנות היסטורית? [יוזמת הליגה הערבית - האומנם הזדמנות היסטורית?]  ---  מיכאל,קובי (עורך)  ---  2007  ---  במרץ 2007 אישררו מדינות הליגה הערבית בפסגה שהתקיימה בריאד את יוזמת השלום הסעודית שמטרתה נרמול היחסים עם ישראל. בקובץ זה מכונסים מאמרים הבוחנים את חשיבותה של החלטה זו ואת השתמעויותיה.

יוזמת השלום הערבית והשלום הישראלי פלסטיני :  ---  ארנון,אריה. במיה,סאיב  ---  2012  ---  מחקר מדיניות העוסק במשמעויות הכלכליות של הסדר קבע ע"פ יוזמת השלום הערבית. הספר דן בתנאים מקרו-כלכליים ומשטרי סחר, הסדרי פיתוח מוסדיים,שיתופי פעולה בתחומי התחבורה, האנרגיה והסביבה ובעיית הפליטים הפלסטינים.

יוזמת השלום הערבית והשלום הישראלי פלסטיני :  ---  ארנון,אריה. במיה,סאיב  ---  2012  ---  מחקר מדיניות העוסק במשמעויות הכלכליות של הסדר קבע ע"פ יוזמת השלום הערבית. הספר דן בתנאים מקרו-כלכליים ומשטרי סחר, הסדרי פיתוח מוסדיים,שיתופי פעולה בתחומי התחבורה, האנרגיה והסביבה ובעיית הפליטים הפלסטינים.

יוזמת השלום של ממשלת ישראל  ---  מרכז ההסברה  ---  1989  ---  

יוזמת ז'נבה - מבט מבפנים.  ---  קליין,מנחם  ---  2006  ---  הספר משלב את ספורו האישי של המחבר, חבר צוות המו"מ על יוזמת ז'נבה, עם תאור התהליכים הדיפלומטיים שהולידו את הבנות ז'נבה.

יוזף נוטה למות  ---  ברקביץ',אולה  ---  2001  ---  תיעוד ספרותי המורכב מפרגמנטים פואטיים העוקבים אחר גסיסתו של אבי המחברת.

יוחאי :  ---  חיימוף,חיים  ---  2019  ---  המחבר המוגדר ע"ג הכריכה כאחד "מהפוריים שבסופרי ישראל" (לדעתנו, משהו בין 50-100 ספרים, אך מי סופר) רוקם כאן את סיפור חייו של בחור צעיר הלוחם את מלחמת העצמאות של ישראל ומתבגר במקביל אליה.

יוחמד  ---  רטוש,יונתן  ---   1963  ---  שירים

יוחנן אהרוני  ---  אהרוני,מרים  ---   1998  ---  פרקים ביוגרפיים מתוך ארכיונו של ארכיאולוג.

יוחנן בר חמא  ---  שחם,נתן  ---   1952  ---  

יוחנן הגדול והכוכבים .  ---  סיליטו,אלן  ---  1980  ---  

יוחנן מגוש חלב :  ---  רפפורט,אוריאל  ---  2006  ---  מונוגרפיה המבקשת להאיר את דמותו של יוחנן מגוש חלב, ממנהיגי "המרד הגדול" של היהודים ברומאים. הספר משרטט את נתיב חייו ובוחן את פעילותו בגליל, את הסיבות למעברו לירושלים ואת חלקו במרד.

יוחנן מגוש חלב :  ---  רפפורט,אוריאל  ---  2006  ---  מונוגרפיה המבקשת להאיר את דמותו של יוחנן מגוש חלב, ממנהיגי "המרד הגדול" של היהודים ברומאים. הספר משרטט את נתיב חייו ובוחן את פעילותו בגליל, את הסיבות למעברו לירושלים ואת חלקו במרד.

יוחנן סימון :  ---  סימון,יוחנן. תמיר,טלי(א).  ---   2001  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית מעבודת האמן. ראה גם מדור אנגלי

יוחנן סימון דיוקן כפול  ---  סימון,יוחנן תמיר,טלי  ---  2001  ---  

יוחנן רטנר  ---  סוסנובסקי,סילביה (ע)  ---  !1992  ---  

יוחנן רטנר  ---  סוסנובסקי,סילביה (ע)  ---  !1992  ---  

יוטיוב והשולחן הכחול.  ---  גולדמן,מיכל  ---  2018  ---  

יוכבדבתפרעה.  ---  לוין,בתיה  ---  2021  ---  שירים: "כלך יפה, ילדתי, ומום / אין בך מלבד // פחדי ואדישותי. / בבת-עיני. // שומרת עליך במעגלי / גופי המתפרדים כמו עלי // כרוב. גורלך / מהבהב באישון לילה."

יוכני  ---  ברנשטיין,אורי זך,נתן  ---    ---  2א

יולה.  ---  אלוין,יואב  ---  2012  ---  רומן. אמו של ילד בן 13 נעלמת מביתה מפעם לפעם. בינה לבין הבן מתנהלת מערכת יחסים כמעט ארוטית, והוא מנסה למנוע את בריחותיה. בינה לבין בעלה, יוסף הנגר החירש אילם, מתנהלת מערכת דחייה ומשיכה בו זמנית.

יולי בגשם.  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  ספור לגיל הרך, דפים בלמינציה.

יולי הולכת לגן.  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  ספור לגיל הרך, דפים בלמינציה.

יוליה  ---  קוקריקה,זדרבקו  ---  ט"מ   ---  

יוליוס און העלענא .  ---  גאטליעב,לעאן  ---  1907  ---  

יוליוס ולהאוזן  ---  בושויץ,פרידמן  ---   1982  ---  

יוליוס קיסר  ---  יעבץ,צבי  ---   1992  ---  עיון בדמותו ופועלו של י.קיסר. הספר הראשון מתוך טרילוגיה העוסקת בקיסרים הרומיים.

יוליוס קיסר  ---  שקספיר,ויליאם  ---   1999  ---  כולל הערות ואחרית דבר

יוליוס קיסר .  ---  שקספיר,וילים  ---  תרצ"ג  ---  

יוליוס קיסר :  ---  יעבץ,צבי  ---  1992  ---  

יוליוס קיסר הצעיר .  ---  וורנר,רכס  ---  1960  ---  

יוליוס קיסר.  ---  בן דוד,י ח  ---  תש"ד  ---  

יוליסס  ---  ג'ויס,ג'ימס  ---   1999  ---   הדפסה חדשה

יוליסס .  ---  ג'ויס,ג'יימס  ---    ---  א-ב בכרך אחד מחברות לספרות + א+ב + 1א

יוליסס.  ---  ג'ויס,ג'יימס  ---   1992  ---  מאנגלית:יעל רנן.

יולנדה.  ---  סקאל,משה  ---  2011  ---  רומן ובו חוזר המחבר אל שנות ילדותו ונעוריו ומשרטט את תהליך החניכה שלו כסופר בראי ההיסטוריה המשפחתית. במרכז הרומן שתי יולנדות- הראשונה היא סבתו המהגרת של המספר, והשניה גיבורתו של ספר סודי מאת סבו של המספר.

יום  ---  אור,אמיר  ---   1999  ---  שירים

יום :  ---  לב בור,עדנה  ---  2004  ---  מן הכריכה האחורית: "יופי אסור בזרזיף לוכד אותה לשלולית. / פיסות עולם מתהפך / שואבות אותה אל בית המוזות / שם לשים לה אגלי גשם / מוזגים לפיה טיפות זוך. / המוזות חופנות בוץ לסלסל שערה / ..."

יום א של המתים.  ---  פור,אנדריאס  ---  2018  ---  רומן מתח. לאוזניו של שוטר מעירה בווארית מגיעה שמועה בדבר גופה החנוטה בארון זכוכית במרתף כנסייה קרובה. קליע בגולגולתה ולוח בדיל מימי הנאצים מביאים אותו ואת חברו לנסות לחשוף סוד מהימים האפלים של המלחמה.

יום אביב שלא יישכח  ---  דבירי,חיים  ---   1986  ---  ספר המתאר את החיים בבתי הסוהר של הימים ההם ואת דרכם של צעירים חולמים ולוחמים חברי המחתרת

יום אחד  ---  לביא,ש  ---  ת"ש   ---  

יום אחד אחרון :  ---  לוי אלדמע,שירלי ויהודה (עורכים)  ---  1990  ---  

יום אחד בחיי איון דניסוביץ'  ---  סולז'ניצין,אלכסנדר  ---   1993  ---  רומן. הישרדותו של אכר במחנה השמדה סטליניסטי תרגום חדש מרוסית: צבי ארד

יום אחד בחייהן :  ---  קול,ג'וני ב. ואחרות (ליקוט ועריכה)  ---  2007  ---  נשים מכל רחבי ארה"ב נתבקשו לתעד יום שגרתי ואקראי בחייהן. ההיענות היתה גדולה ובספר קובצו מבחר תעודות של נשים מכל קצוות הקשת החברתית-תרבותית.

יום אחד בחיים  ---  ארגטה,מאנליו  ---   1986  ---  מספרדית - יעקב חסון )בן שבתי(

יום אחד גם אתם תצאו לדרך :   ---  וינר,חדוה. אדלר,יורם  ---  2008  ---  יומן מסעם ההרפתקני והמשעשע של חדוה ויורם, שעם פרישתם לפנסיה מוקדמת יצאו לטיול בן 3 שנים ברחבי העולם, במסגרתו טיילו בקרוון ובאמצעים אחרים באוסטרליה, בדרום מזרח אסיה ובאירופה.

יום אחד גם לברבי יפול החזה.  ---  לנגר,שרון  ---  2003  ---  שירים.

יום אחד ו 90 שנה  ---  שבא,שלמה  ---   1991  ---  כולל צלומים

יום אחד כך מתחילים כל הספורים שענת אוהבת במיוחד .  ---  גפן,יהונתן  ---  1970  ---  

יום אחד נעוף.  ---  חדד,איציק  ---    ---  רומן התבגרות. הזמן : תחילת שנות ה-80. המקום : קרית ים. גיבור הסיפור, נער מתבגר שהוריו התגרשו, נסחט להשתתפות בפשע, מתאהב בנערה, ומשתוקק לעזוב את רחוב יוספטל הרחק מאחוריו.

יום אחד פשוט.  ---  ברוך,יעל  ---  2009  ---  ספר מעוצב שבכל עמוד בו מופיעה פסקה קצרה ובה מנוסחת תובנה ברוח הניו אייג' על אודות קבלה עצמית, התעצמות אישית וכו'. מתוך הספר: "יום אחד פשוט הקדמתי שלום לכל אדם".

יום אחד שהוא הרבה  ---  שחם,דוד  ---   1950  ---  

יום אחד של שמש דיי : (יום אחד של שמש - דיי :)  ---  עמרני,מלכה  ---  2015  ---  "כשהיינו ילדים /היינו שובבים /מלאי תעלולים וסיפורים. /בלילות החמים /היינו יושבים ומצ'זבטים /כיצד טפסנו על העצים /וקטפנו תאנים /איך זללנו וטרפנו /עד אשר התנפחנו" - וזכרונות /אחרים/בפסיחות, /ניקוד /וחרוזים.

יום אחד תפסיד.  ---  צ'יילד,לי  ---  2020  ---  ג'ק ריצ'ר, הגיבור הנצחי של לי צ'יילד נקלע לצרה (בעל כורחו, כמובן) כאשר הוא מסייע לזוג קשישים חביב במאבקו עם כל עולם התחתון ואשתו. (של העולם התחתון)

יום אחד.  ---  ניקולס,דיוויד  ---  2010  ---  רומן. שרטוט של מערכת יחסים זוגית ארוכת שנים דרך הצגת יום אחד בחיי הדמויות בכל שנה - יום השנה לפגישתם הראשונה. תיאור מערכת היחסים כן ואותנטי וסגנון הכתיבה קולח, משעשע ואמין.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים