רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1001 ספרים בעמוד זה

מ א עד ת ומלחמת המילים .  ---  רז,רבקה  ---  1984  ---  הדפסים מקוריים של טולי באומן .

מ דיזנגוף :  ---  יערי פולסקין,י (ע)  ---  תרפ"ו  ---  

מ הס ירושלים  ---  גורליק,ש  ---   1935  ---  לנער כרך י"ז

מ ז פייערבערג קובץ ספוריו וכתביו  ---  פייערבערג,מ ז  ---    ---  

מ כמו מרושע  ---  גרפטון,סו  ---   1997  ---  רומן בלשי בעולם העסקים האמריקאי. מאנגלית: עליזה רענן

מ ל לילינבלום מבחר מאמריו  ---  לילינבלום,מ ל  ---    ---  

מ ת ת  ---  רחמן,ג (ע)  ---  תשכ"ח  ---  גליון א-ב

מ"ח רישומים .  ---  גלעדי,א (גולודץ)  ---  תש"ב  ---  אפיקים .

מ"ט תפרים : 49 STITCHES.  ---  קמרון,אסתר  ---  2020  ---  על הבריאה שבראת יש מאין / על עמק אמתך הסמוי מעין / על יכלת נטועה בנשמותינו / להודות ולהתעלות על חטאינו / על צבא החברים המחזירים / אור הודיה - קול הודיה ארים."

מ"לבית אבא" ועד "המכתב" .  ---  וורצל,מרדכי  ---    ---  

מ"מ בחזית :  ---  חיון,אביעד  ---  2022  ---  סיפורו האישי של מפקד מחלקת טנקים מחטיבה 7 במלחמת לבנון השניה. הספר, שנכתב לפני המלחמה, במהלכה ומעט אחריה, מעביר את חוויית הקרב בזמן אמת, ערכי הלחימה של הדרג הזוטר, דילמות מורכבות בקבלת החלטות, ועוד

מ. וילדת הירח. [מ וילדת הירח.]  ---  זיו,גבי  ---  2011  ---  רומן פיוטי המורכב מפרגמנטים קצרים ותלושים המתגבשים יחד לתיאור מסע שעל הגבול בין הקסום למעורער-נפשית. מ. נקלע לעבודה כעוזר למטפל בבי"ח פסיכיאטרי ומתאהב בפציינטית. מסעו להתאחד עמה מלווה בדמויות אקסנטריות.

מא' לב' ובחזרה :  ---  וורהול,אנדי  ---  2005  ---  כתוב בפרוזה, האמן מספר סיפורים מחייו ושוטח את רעיונותיו ודעותיו בנושאים כמו אמנות, מין, פרסום, עבודה, כסף, אהבה ועוד.

מא' לב' ובחזרה :  ---  וורהול,אנדי  ---  2005  ---  כתוב בפרוזה, האמן מספר סיפורים מחייו ושוטח את רעיונותיו ודעותיו בנושאים כמו אמנות, מין, פרסום, עבודה, כסף, אהבה ועוד.

מא' עד ת' : [מא עד ת]  ---  גורמזאנו גורפינקל,בת שחר. קשת,שולה [עורכות]  ---  2012  ---  אסופת טקסטים בשירה ובפרוזה שנוצרו במסגרת פרוייקט שהפגיש נשים מדרום ת"א, רהט, כפר קרע ויהוד, ושמציגים את תפיסותיהן על מונחים אישיים, תרבותיים, לאומיים ומגדריים, ומלווים ביצירות של אמניות יהודיות וערביות.

מאאתיים סיפורים ירושלמיים .  ---  עצבה,יהודה  ---  2007  ---  

מאאתיים סיפורים ירושלמיים.  ---  עצבה,יהודה  ---  2007  ---  אסופת ספורים על ירושלים וההווי שבה מימי המנדט ועד לימינו, מתובלים בסיפורי מעשה והומור יהודי, ומובאים מפיהם של מספרים בני 'היישוב הישן' אשר לוקחים חלק במועדון מספרים הפועל בירושלים. מלווה באיורים.

מאבד תמלילים  ---  רוטבליט,יענקל'ה  ---   1996  ---  שירים ותווים

מאבדים את האדמה :  ---  דורי,יעל  ---  2006  ---  דו"ח המבקר את השימוש שנעשה באזורים כפריים כשטח לבניה מסחרית. הדו"ח בוחן באופן מפורט את הנעשה במועצה אזורית חוף השרון וקובע שכ-93% מן העסקים הקיימים בשטחים הכפריים בה אינם חוקיים.

מאבדן אלי פדות .  ---  פראגר,משה  ---  תשי"ח  ---  

מאבן ועץ לבשר ודם :  ---  לופז ג'וניור,דונלד  ---  2021  ---  דיון בגלגולי התפיסה המערבית של דמות הבודהה: ממרקו פולו ומגלי ארצות בני זמנו, דרך מיסיונרים קתולים שפעלו במזרח, אנשי צבא וממשל קולוניאליסטי ועד לפילולוגים של המאה ה-19 שהיו הראשונים להתייחס לדמותו בחיוב

מאבן ועץ לבשר ודם :  ---  לופז ג'וניור,דונלד  ---  2021  ---  דיון בגלגולי התפיסה המערבית של דמות הבודהה: ממרקו פולו ומגלי ארצות בני זמנו, דרך מיסיונרים קתולים שפעלו במזרח, אנשי צבא וממשל קולוניאליסטי ועד לפילולוגים של המאה ה-19 שהיו הראשונים להתייחס לדמותו בחיוב

מאבק  ---  בורלא,יהודה  ---  תש"ו   ---  

מאבק בנחל יבוק  ---  לוז,אהוד  ---   1998  ---  עין הסטורי ופילוסופי ביחס היהודי לשימוש בכוח צבאי בעקבות עלייתה של הלאומיות היהודית

מאבק בנתיב הייסורים  ---  גוטמן,ישראל  ---   1988  ---  

מאבק בתוך האור  ---  יעקב,נתן  ---   1992  ---  שירים

מאבק ג'מיני  ---  לדלום,רוברט  ---   1996  ---  רומן מתח: מסדר חשאי של נזירים יוצא למשימה נואשת מאנגלית: אריה חשביה

מאבק הולך ונעלם  ---  שנהב,יהודה  ---   1995  ---  1887. ניר דיון מס. 78. כולל תקציר אנגלי

מאבק הפרדיגמות :  ---  שוורץ,דב  ---  2018  ---  מחקר בחיכוכים בין שמרנות תאולוגית לפתיחות מושגית פילוסופית בזירה הרעיונית של הסבר התהליכים בעולם הטבעי: בין אסכולת הכלאם לאריסטוטליות במאות ה-10 עד ה-12, ובין האחרונה לנסיוניות המאגית במאות ה-13 עד ה-15

מאבק חיי  ---  לנדאו,מיכאל  ---   1970  ---  

מאבק יהודי בצרפת הכבושה .  ---  קפל,שמואל רנה  ---  1981  ---  

מאבק לחרות  ---  דה גול,שארל  ---   1965  ---  מדף 19 .

מאבק מדיני :  ---  שרת,משה  ---  2009  ---  מהדורה מוערת ל-155 מסמכים מהתקופה בה עסק שרת, כראש המחלקה המדינית של הסוכנות, במשבר ההתנדבות לצבא הבריטי, יוזמת ההתגייסות של נשים, יציאת יהודים אזרחי פולין מברה"מ לא"י, שחרור מעפילים ממחנות הסגר ועוד.

מאבק מדיני א חלק ב :  ---  שרת,משה  ---  2014  ---  מהדורה מוערת ל-211 מסמכים המשלימים את תיעוד פעילות שרת כראש המחלקה המדינית של הסוכנות ב-1942 שמוקדיה היו שניים: הצלת פליטים יהודים מאירופה והעלאתם לא"י ומיצוי תרומת היישוב למאמץ המלחמתי ע"י הקמת הבריגדה

מאבק מרד מרי :  ---  שביט,יעקב (ע)  ---    ---  

מאבק מתמשך.  ---  ספיר,מיכל  ---  2023  ---  נובלה, אחת מארבע שתפורסמנה במיזם "פוסטקפ" העוסק במציאות פוסט קפיטליסטית. הזמן : 2066. המיקום : האיחוד המזרח תיכוני הכולל את ישראל, פלסטין ושאר נדל"ן אזורי. הארוע - סופרת עומדת לכתוב נובלה בנושא זה.

מאבק עד שחר  ---  שביד,אליעזר  ---  1990  ---  

מאבק עד שחר  ---  שביד,אליעזר  ---  1990  ---  אמונה ואחריות מוסרית משל הוגים יהודיים ומאת המחבר

מאבק על זהות :  ---  עסיס,אליהו  ---  2018  ---  דיון ביחסים בין יעקב ועשו והשפעתם על היחסים בין עם ישראל והעם האדומי ועל עיצוב הזהות הישראלית עד היום. בפרקים: הדת האדומית, העדפת יעקב בספר בראשית, יחסי העמים בבית ראשון, הנביאים על אדום, דברי הימים ועוד.

מאבק.  ---  אבנרי,אורי ואחרים (ע.)  ---  1947  ---  חוברת בהוצאת תנועת "ארץ ישראל הצעירה": רשימות, סיפורים, שירים ועוד.

מאבק.  ---  אבנרי,אורי ואחרים (ע.)  ---  1947  ---  חוברת בהוצאת תנועת "ארץ ישראל הצעירה": רשימות, סיפורים, שירים ועוד.

מאבקה של דמוקרטיה בטרור :  ---  גרוס,עמנואל  ---  2004  ---  המחבר מבקש לבקר את החלטות בית המשפט העליון שניתנו לאחרונה בנושאי גבולות המותר למדינה דמוקרטית בתגובותיה לטרור. הדיון נסוב על סוגיות כגון כללי המלחמה, חקירת טרוריסטים, שלילת אזרחות ועוד.

מאבקו של הגיטו .  ---  נשמית,שרה  ---  1972  ---  

מאבקו של נער  ---  זיסקינד,שרה  ---   1994  ---  

מאבקי יובל  ---  וולף,יהודית  ---  תשמ"ד  ---  

מאבקיו של איש יחיד .  ---  שטיין,נפתלי  ---  2005  ---  

מאבקיו של איש יחיד.  ---  שטיין,נפתלי  ---  2005  ---  המחבר, איש עסקים המזוהה עם מחנה הימין, מסכם את שורת מאבקיו החברתיים, הפוליטיים והפרטיים דרך הצגת ההתכתבויות שניהל עם הגופים נגדם נאבק. כן נוספו קורות חייו ומבחר מאמרים ברוח אנטי-סוציאליסטית.

מאבקים  ---  ארגוב,מאיר  ---   1971  ---  

מאבקים בצמרת  ---  קרוסלנד,סוזאן  ---   1994  ---  רומן.הפעם בשטח העתונות מאנגלית: מיכאל אביב

מאבקים ומפעלים .  ---  קול,משה  ---  1984  ---  עם הקדשת המחבר.

מאגדות המלך שלמה.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2006  ---  ארבעה ספורים מנוקדים מכונסים במהדורת כיס.

מאגדות המלך שלמה.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2006  ---  ארבעה ספורים מנוקדים מכונסים במהדורת כיס.

מאגדות הפולנים .  ---  אשנמיל,ש צ  ---  1926  ---  

מאגדות הקראים  ---  פאהן,ראובן  ---  תרפ"א  ---  חוברת ובה שבע אגדות.

מאגדות לוד  ---  שמיר,משה  ---   1958  ---  ספור ומחזה

מאגדות תימן  ---  ירימי,יהודה  ---    ---  ליקט ורשם - בנו אהרן ירימי לדמותו ועוד - הרב יוסף קאפח

מאגדות תל הביב  ---  רגב,מתי  ---   1989  ---  

מאגיה מיסטיקה וחסידות  ---  נגאל,גדליה  ---   1992  ---  בעלי שם לדורותיהם,על רוחות דיבוק בסיפור החסידי,כוחו של קמיע, ביבליוגרפיה אנגלית,עברית-ספרים ומאמרים.

מאגם הרקיע  ---  סת,ויקראם  ---  2001  ---  תיעוד מסעותיו וקורותיו של המחבר לאורך המסלולים הנידחים המובילים ממחוזותיה של טיבט ועד נפאל.

מאגן הקרפטים ועד הים התיכון :  ---  סלאי,אנה (עורכת)  ---  2021  ---  אנתולוגיה על יוצאי המרחב הדובר הונגרית וחלקם בחברה ובתרבות הישראליות, מהרצל ועד לימינו. בספר מאמרים מחקריים לצד ממוארים, מכתבים, קטעי יומן וכו'; ונידונים בו תחומי ההתישבות,הבטחון, העתונות, האמנות, המדע ועוד

מאגנטים .  ---  ביטר,פראנסיס  ---  1970  ---  

מאגר המים העתיק של צפורי .  ---  צוק,צביקה ואחרים  ---  1996  ---  

מאגרי מי תהום בינלאומיים במזרח התיכון :  ---  גרוס,דלית.סופר,ארנון  ---   1996  ---  

מאדאם באבעטא.  ---  באקאטשיא. הערמאלין,ד.מ.  ---  1910  ---  תרגום ליידיש של אחד מסיפורי דקמרון

מאדאם דה פומפדור :  ---  אלגרנט,כריסטין פוויט  ---  2003  ---  ביוגרפיה המציצה אל חדרי החדרים של חצר המלכות הצרפתי, ומתארת את עלייתה המטאורית של האשה שהוכרה כפילגשו הרשמית של לואי ה-15.

מאדאם קירי  ---  קירי,אוו  ---    ---  

מאדום טורקי עד ארגמן צורי  ---  טראוויס,אנתוני ס.  ---   1993  ---  תערוכה במלאת 50 שנה לאוסף הספרים וכתבי היד של ד"ר סידני אדלשטיין בנושא ההסטוריה של הצביעה ועיבוד טקסטיל. עב'-אנ'.

מאדי :  ---  הכט,נעמה  ---  2022  ---  במרכז הנובלה ניצבת ג'ונאלין, מטפלת פיליפינית הסועדת את יצחק, קשיש נרגן התלוי בה במלוא שאריות אונו הנכחד. קשריה עם העולם החיצון מועטים ומתמצים בסופי שבוע שבהם היא מבלה עם חברותיה שעולמן כעולמה.

מאדים האדום  ---  רובינסון,קים סטנלי  ---   1998  ---  מדע בדיוני. סו"ס מגיעים מתיישבים למאדים.

מאדים הירוק  ---  רובינסון,קים סטנלי  ---   1999  ---  מדע בדיוני. מתיישבי המאדים מנסים להפוך את הכוכב לדומה לכדור הארץ.

מאדים הכחול 1  ---  רובינסון,קים סטנלי  ---   2000  ---  מדע בדיוני: תושבי המאדים מאיימים על קיום כדור הארץ

מאדים הכחול 2  ---  רובינסון,קים סטנלי  ---   2000  ---  מדע בדיוני

מאדים ונוגה  ---  גריי,ג'ון  ---   2000  ---  "גם במערכת היחסים הטובה ביותר יש מקום לצמיחה")מתוך הספר( אם לא ידעת זאת,יתכן שעליך לרכוש ספר זה

מאדים ונוגה במקום העבודה :  ---  גריי,ג'ון ד"ר  ---  2002  ---  משנתו הפסיכולוגיסטית של גריי ביחס לתקשורת בין המינים, הפעם בהקשר הקרייריסטי.

מאדים ונוגה ומערכות יחסים  ---  גריי,ג'ון  ---   1996  ---  כיצד להשיג את האהבה, מדריך להעשרת היחסים. מאנגלית: ישראלה קלצל

מאדים ונוגה יחדיו לנצח  ---  גריי,ג'ון  ---   1999  ---  יחסים בין בני זוג ותקשורת נכונה

מאדים ונוגה מאוהבים  ---  גריי,ג'ון  ---   1997  ---  יחסים בין בני זוג ותקשורת נכונה: ספורים אישיים מאנגלית: ישראלה קלצל

מאדים ונוגה מתחילים מחדש  ---  גריי,ג'ון  ---   1999  ---  

מאדם אתה ואל אדם תשוב .  ---  עמיחי,יהודה  ---  1985  ---  

מאדם ועד אברהם יעקב ובניו משה חלק א משה חלק ב  ---  פירר,בן ציון  ---   1973  ---  

מאדם לאדם  ---  ברוידס,אברהם  ---  תש"ח   ---  שירים במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר מצב טוב מאוד .

מאדם סן ז'ן.  ---  סרדו,ויקטורין  ---    ---  עברית - מנשה לוין.

מאדמה עד תפוח זהב  ---  שץ,תמר  ---   1992  ---  ספר צבעוני המלווה את התערוכה

מאדמה עד תפוח זהב  ---  שץ,תמר  ---   1992  ---  ספר צבעוני המלווה את התערוכה

מאדן הלב עד קצה הנצח  ---  מלצר,עדי  ---   1998  ---  שירים

מאדערן ענגליש יידיש יידיש ענגליש ווערטערבוך  ---  וויינרייך,אוריאל  ---  1968  ---  

מאה אגדות ראשונות.  ---  פלד,ע.  ---  1982  ---  

מאה אחוז  ---  סינקלר,אפטון  ---   1932  ---  

מאה אמהות :  ---  הררי,ענת [עורכת]  ---  2009  ---  אסופה הכוללת 100 סיפורים של 100 כותבים שונים בגילים בין 17 ל-98. בכולם מתואר זכרון אחד מאימם. הסיפורים, על מבחר סגנונות הכתיבה והדיווח,התובנות והמסקנות, בחירות הזכרון והרגשות, מרכיבים פסיפס רב-גוני של אימהות.

מאה אמרות עם.  ---  נוימן,יוסף  ---  תש"ח  ---  

מאה ברכות לכל עת וארוע  ---  בר,אמנון  ---   1998  ---  החל מימי הולדת, גיוס, יום האם, ועד עבודה חדשה והחלמה והבראה ועוד. חרוזים מאולצים העלולים להפוך כל ארוע לשעשוע

מאה בתים ברחובות :  ---  רביד,ברוך  ---  2015  ---  אלבום הסוקר 100 מבנים (לרבות כמה שכבר נהרסו) במגוון סגנונות שנבנו ברחובות ובשכונות הסמוכות לה מייסודה עד הכרזתה לעיר. כל בית מוצג בטקסט, צילומים היסטוריים ועכשוויים, תכניות אדריכליות מקוריות ורישום שחזור

מאה בתים ברחובות :  ---  רביד,ברוך  ---  2015  ---  אלבום הסוקר 100 מבנים (לרבות כמה שכבר נהרסו) במגוון סגנונות שנבנו ברחובות ובשכונות הסמוכות לה מייסודה עד הכרזתה לעיר. כל בית מוצג בטקסט, צילומים היסטוריים ועכשוויים, תכניות אדריכליות מקוריות ורישום שחזור

מאה גרם פיצוחים מעורבים.   ---  בהט,יעקב  ---  2016  ---  קובץ סיפורים קצרים.

מאה דרכים ועוד אחת  ---  יושיקאווה,מאקו  ---   2000  ---  גל סאגות הנשים האוריינטאליות המהגרות שב למדפינו.הפעם מרכיבות את העלילה 3 דורות נשים יפניות כשהצעירה גבורת הספר חיה בארה"ב

מאה החושים הנעלמים  ---  טאן,אמי  ---   1996  ---  רומן, חיי משפחה סינית בלוס אנג'לס מאנגלית: צילה אלעזר

מאה החושים הנעלמים  ---  טאן,אמי  ---   1996  ---  מאנגלית - צילה אלעזר

מאה השנים של לני ומרגו.  ---  קרונין,מריאן  ---  2023  ---  רומן. שתי נשים על ערש דוי נפגשות בבית חולים : האחת בת 17 והשניה בת 83. ככל שידידותן מעמיקה מתגברים ערכי האהבה והחברות על חרדות המוות המתקרב.

מאה השנים של מוסה דאג :  ---  אורון,יאיר  ---  2017  ---  רומנו של ורפל העוסק בשואה הארמנית של מלחמה"ע ה-1 נכתב ב-1933 וכוון, בין שורותיו, גם כלפי הנאצים. לא בכדי כונתה תוכנית מצדה (קו הגנה אחרון כנגד רומל) תוכנית מוסה דאג. מחקר זה עוסק בקורות הרומן ומחברו.

מאה השנים של מוסה דאג :  ---  אורון,יאיר  ---  2017  ---  רומנו של ורפל העוסק בשואה הארמנית של מלחמה"ע ה-1 נכתב ב-1933 וכוון, בין שורותיו, גם כלפי הנאצים. לא בכדי כונתה תוכנית מצדה (קו הגנה אחרון כנגד רומל) תוכנית מוסה דאג. מחקר זה עוסק בקורות הרומן ומחברו.

מאה ואחד פיוטים :  ---  קרויזר,אורי. הראל,יאיר  ---  2018  ---  אלבום מהודר שכשמו כולל 101 פיוטים ממגוון מסורות מוסיקליות, לרבות מילים, תיווי (על סמך מחקר מוסיקולוגי מעמיק שנועד לדייק את מאפייני התרבויות המוסיקליות השונות), דברים על מקור הפיוט ותכניו, צילומי כת"י ועוד

מאה ואחד פיוטים :  ---  קרויזר,אורי. הראל,יאיר  ---  2018  ---  אלבום מהודר שכשמו כולל 101 פיוטים ממגוון מסורות מוסיקליות, לרבות מילים, תיווי (על סמך מחקר מוסיקולוגי מעמיק שנועד לדייק את מאפייני התרבויות המוסיקליות השונות), דברים על מקור הפיוט ותכניו, צילומי כת"י ועוד

מאה חדרים.  ---  שנהב,חיה  ---  2022  ---  ספר ילדים ראשון המופיע בהוצאה האקדמית המכובדת. הסיפור ההומוריסטי מציג איש אגרן הזקוק למאה חדרים עבור חפציו. במהלך העלילה הוא נוכח לדעת כי די לו בחדר אחד ובשכנים טובים רבים.

מאה חדרים.  ---  שנהב,חיה  ---  2022  ---  ספר ילדים ראשון המופיע בהוצאה האקדמית המכובדת. הסיפור ההומוריסטי מציג איש אגרן הזקוק למאה חדרים עבור חפציו. במהלך העלילה הוא נוכח לדעת כי די לו בחדר אחד ובשכנים טובים רבים.

מאה חורפים  ---  שלו,מיכל  ---  2001  ---  רומן: סאגה משפחתית הנפרשת על פני דורות ויבשות, תחילתה באירופה של המאה ה-19 וסופה בתל-אביב של סוף המאה העשרים.

מאה חורפים .  ---  שלו,מיכל  ---  2001  ---  

מאה חלומות וחלום :  ---  צ.,אלון  ---  2007  ---  אפוריזמים שהם ספק שירה ספק עצות רוחניות לחיים: "לשתק מרב ענג/ גם את המחשבות". "להעיף מבט עד שרואים./ כשרואים, להפסיק./להסתכל על משהו אחר".

מאה ילדים שלי.  ---  קיכלר זילברמן,לנה  ---  2004  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת השואה ואחריה, עת הצילה והבריחה ארצה כמאה ילדים, פליטי גטאות ומנזרים.

מאה ימים .  ---  ברפוס,לוקאס  ---  2011  ---  

מאה ימים בהודו.  ---  שלו,דורון  ---  2005  ---  ספור מסע רווי בסמים המוציא שם רע למטיילים הישראלים בתת היבשת.

מאה ימים של אושר.  ---  בריצי,פאוסטו  ---  2017  ---  רומן בו לוצ'ו באטיסטיני מתבשר כי לקה בגידול סרטני בכבד. גיבור הספר פוצח במסע קצוב במאה ימים , מסע בו הוא משלים ומיטיב עם סביבתו וחותר לאושר.

מאה ימים.  ---  ברפוס,לוקאס  ---  2011  ---  רומן המתרחש על רקע מלחמת האזרחים ברואנדה בשנת 94', ובמרכזו דויד - עובד הארגון השויצרי לסיוע ולפיתוח אשר אינו מתייצב לטיסת הפינוי. דרך וידוי בפני חבר ילדות מפרט דויד אודות מאה הימים בהם הסתתר לבדו.

מאה יצירות מופת מאוסף מוזיאון ויטרה לעיצוב  ---  דונאס,פטר. שוורץ קראוס,מ  ---   1997  ---  צלומי כסאות כולל הסברים מפורטים.

מאה כלבים ואחד.  ---  סמית,דודי  ---  1972  ---  מאנגלית - חנוך ברטוב

מאה לילות ביפו העתיקה .  ---  לוין,מנשה  ---   1983  ---  רומן

מאה לקיבוץ :   ---  פלד,אודי [פלד,אהוד]  ---  2010  ---  אוסף אנקדוטות וסיפורים קצרים שבמרכזם הווי הקיבוץ הייחודי. הסיפורים קצרים מאד, ומובאים בשישה שערים; "ושמחת בחגיך", "בשדות החינוך", "בינו לבינה", "ימי בראשית", "תמונות מן החצר" ו"העבודה היא כל חיינו".

מאה מילים של חסד :  ---  וייזר,עופר  ---  2021  ---  שירים: "הגשם הוא בשביל החקלאים. / הם מעבדים את האדמה כדי שלא נאבד אותם אליה. / כשאין גשם יש דמעות על כל הארץ, / ובקיץ מלחמות. / אחרי החופש הגדול יותם יגיד שלום. / כיתה א'. ..."

מאה מנות ומנה .  ---  וייס,שבח  ---    ---  

מאה סונטות  ---  בק,יורם  ---   1982  ---  

מאה סיפור וסיפור  ---  אופאטושו,יוסף  ---   1955  ---  תרגם - דב סדן

מאה סיפורי עלייה  ---  וולצקי,אלי  ---  1987  ---  

מאה סיפורים חסר אחד :  ---  יסיף,עלי [ההדרה, מבוא ועריכה]  ---  2013  ---  מהדורה מוערת לקובץ סיפורים עבריים, רובו מתחילת המאה ה-14, שמקורו העיקרי הוא מסורות שבע"פ, כולל 27 אגדות שבח על ר' שמואל ור' יהודה החסיד ומשקף את הווי החיים ואת מערכת האמונות של החברה העממית בקהילות אשכנז.

מאה שירים ועוד שיר של כוכבת הזמר הערבי אם כלת'ום.  ---  אם כלת'ום. ברטוב,לטיף [מתרגם]  ---  2012  ---  קובץ המכיל 101 שירים חדשים וישנים שביצעה הזמרת המצרית המפורסמת, חלקם נכתב בערבית ספרותית וחלקם בערבית מצרית מדוברת. כל שיר כולל את שמות מחבריו, הטקסט בערבית, תעתיק באותיות עבריות ותרגום לעברית.

מאה שירים ועוד שיר של כוכבת הזמר הערבי אם כלת'ום.  ---  אם כלת'ום. ברטוב,לטיף [מתרגם]  ---  2013  ---  קובץ המכיל 101 שירים חדשים וישנים שביצעה הזמרת המצרית המפורסמת, חלקם נכתב בערבית ספרותית וחלקם בערבית מצרית מדוברת. כל שיר כולל את שמות מחבריו, הטקסט בערבית, תעתיק באותיות עבריות ותרגום לעברית.

מאה שירים לחיל .  ---  ברינקר,מנחם ואחרים (ע)  ---  1978  ---  

מאה שירים.  ---  מרטיאליס,מרקוס ולריוס   ---  2022  ---  קובץ מכתמים משל המשורר הרומאי השנון בן המאה הראשונה : "יש שירים בינוניים פה, / יש טובים, הרב רעים פה: / כך, לטוב וגם לרע, / נכתבים ספרי שירה."

מאה שירים.  ---  ייטס,ויליאם בטלר  ---  2002  ---  אסופת שירים באנגלית מול עברית המלווה בהערות ומסה על שירתו של ייטס מאת ריצ'רד אלמן.

מאה שירים.  ---  ייטס,ויליאם בטלר  ---  2002  ---  אסופת שירים באנגלית מול עברית המלווה בהערות ומסה על שירתו של ייטס מאת ריצ'רד אלמן.

מאה שירים. הליקון 100 :  ---  בורשטיין,דרור [עורך]  ---  2013  ---  גליון חגיגי בכריכה קשה ובו מבחר של 100 שירים שנבחרו ע"י 102 משוררים, סופרים, מתרגמים וחוקרי ספרות. עיקרו שירה עברית, מתהלים ק"ד, משוררי תור הזהב בספרד, דור התחייה, דור המדינה עד ימינו. הנבחר ביותר - אבות ישורון.

מאה של מרגלים :  ---  ריצ'לסון,ג'פרי ט'  ---  2009  ---  התפתחות תחום הביון מההיבט האסטרטגי, הטכנולוגי והאנושי. הספר מקדיש מקום נרחב לאירועי מלחמת העולם השניה והמלחמה הקרה ומאיר גם פרשיות ישראליות רבות: אלי כהן, וולפגנג לוץ, מחדל מלחמת יום כיפור ועוד.

מאה של מרגלים :  ---  ריצ'לסון,ג'פרי ט'  ---  2009  ---  התפתחות תחום הביון מההיבט האסטרטגי, הטכנולוגי והאנושי. הספר מקדיש מקום נרחב לאירועי מלחמת העולם השניה והמלחמה הקרה ומאיר גם פרשיות ישראליות רבות: אלי כהן, וולפגנג לוץ, מחדל מלחמת יום כיפור ועוד.

מאה של קצוות :  ---  וואלט,בארט  ---  2021  ---  ביוגרפיה משפחתית שבמרכזה הזוג אייזנמן, ילידי 1904 ו-1916, חברי הקהילה האורתודוקסית של אמסטרדם. המחבר, פרופ' להיסטוריה יהודית, משתמש בסיפורם כפרספקטיבה למגמות חברתיות ואידיאולוגיות ביהדות הולנד במאה ה-20

מאה שלושים ושניים :  ---  שניידרמן,ברוריה  ---  2002  ---  הרהוריה והגיגיה האוטוביוגרפיים של אשה שגברה במאבקה על מחלת הסרטן ועל השמנתה הקיצונית (132 ק"ג) שבאה בעקבות הטפולים הכימותרפיים.

מאה שמונים מעלות.  ---  ראב,רותי להט  ---  2002  ---  אוסף סיפורים קצרים.וטוב שכך.

מאה שמות.   ---  אהרן,ססליה  ---  2015  ---  רומן. קיטי נשואה לבעל תומך וניצבת בפתח קריירה ככוכבת טלוויזיה. חלומותיה נסדקים לאחר שטעות רשלנית שלה פוגעת קשות באדם חף מפשע: קרובה מתנכרים לה, מעסיקיה מפטרים אותה - והיא פותחת במאבק לטיהור שמה.

מאה שנה  ---  כנעני,דוד  ---   1954  ---  אנתולוגיה ספרותית

מאה שנה בירושלים :  ---  פרס,ישעיהו  ---   1964  ---  

מאה שנה בציור אופנה 1880-1980  ---  רייך,עדינה  ---  1990  ---  

מאה שנה י ל פרץ  ---  גראפשטיין,מלך  ---    ---  

מאה שנה לבית החולים בצפת.  ---  גרץ רונן,מירב  ---  2010  ---  תולדות ביה"ח, מהקמתו במימון משפחת רוטשילד ועד היום. הספר מקדיש מקום נרחב למחלקה לחולי שחפת (1928-1948), לדמויות מתקופת היישוב כד"ר פנחס וייל והאחות הראשית גב' הלפנד, לאירועי מלחמת השחרור ויום הכיפורים ועוד.

מאה שנה להדיבוק : (מאה שנה ל'הדיבוק') : במה 285 :  ---  סנדק,מוטי (עורך)  ---  2019  ---  בגיליון: תרגום המחזה (שנכתב ברוסית) ליידיש ע"י אנ-סקי עצמו, תרגום ביאליק לעברית, ו-8 מאמרים, בהם: פרשנות מגדרית מאת רחל אליאור, זיוה שמיר על תרגום ביאליק, רועי חן על הגרסה שכתב להפקה של תיאטרון 'גשר' ועוד

מאה שנה להדיבוק : (מאה שנה ל'הדיבוק') : במה 285 :  ---  סנדק,מוטי (עורך)  ---  2019  ---  בגיליון: תרגום המחזה (שנכתב ברוסית) ליידיש ע"י אנ-סקי עצמו, תרגום ביאליק לעברית, ו-8 מאמרים, בהם: פרשנות מגדרית מאת רחל אליאור, זיוה שמיר על תרגום ביאליק, רועי חן על הגרסה שכתב להפקה של תיאטרון 'גשר' ועוד

מאה שנה להולדתו של יצחק שדה  ---  פעיל,מאיר ואחרים  ---   1991  ---  יום עיון

מאה שנה לזרם העובדים בחינוך :  ---  יהב,דן  ---  2023  ---  תולדותיו של ביה"ס הראשון של זרם החינוך שזוהה עם תנועת העבודה וההסתדרות, מהקמתו ב-1924 ע"י אידלסון ופולני ועד החלת החינוך הממלכתי ב-1953. הספר סוקר בהרחבה את האידיאולוגיה של המוסד ותפיסתו הפדגוגית

מאה שנה לזרם העובדים בחינוך :  ---  יהב,דן  ---  2023  ---  תולדותיו של ביה"ס הראשון של זרם החינוך שזוהה עם תנועת העבודה וההסתדרות, מהקמתו ב-1924 ע"י אידלסון ופולני ועד החלת החינוך הממלכתי ב-1953. הספר סוקר בהרחבה את האידיאולוגיה של המוסד ותפיסתו הפדגוגית

מאה שנה לקיבוץ 1910 - 2010 :  ---  גולדמברג,חנה [עורכת]  ---  2010  ---  ביבליוגרפיה של 421 עבודות מוסמך ו-205 עבודות דוקטור בנושא הקיבוץ, שנכתבו מאז 1952 ועד 2009. הרשימה מחולקת לתחומי מחקר: קהילה, תרבות, כלכלה, חינוך, מגדר ומשפחה, היסטוריה, אידיאולוגיה, הקיבוץ החדש ועוד.

מאה שנה לשכונת אהל משה בירושלים  ---  סיטון,דוד  ---   1983  ---  

מאה שנה פסיכולוגיה  ---  פלוגל,י ק  ---   1942  ---  

מאה שנות :  ---  רוזנפלד,שלומי  ---  2009  ---  תולדות הגימנסיה, מהקמתה ב-1909 כביה"ס התיכון הראשון בירושלים שהשיעורים בו התנהלו בעברית, דרך המעברים מזכרון משה לשכונת הבוכרים ולרחביה ועד לרפורמת האינטגרציה בחינוך. בספר מודעות, מסמכים, מכתבים ועוד.

מאה שנות גימנסיה.  ---  מיכלסון,אודי. לפידות,אהרון  ---  2004  ---  אלבום הנערך לכבוד יובל המאה להקמת הגימנסיה העברית "הרצליה". האלבום מכנס מאמרים, עדויות, מסמכים, כתבות ותצלומים אשר יחדיו מרכיבים את ספור תולדות המוסד.

מאה שנות גימנסיה.  ---  מיכלסון,אודי. לפידות,אהרון  ---  2004  ---  אלבום הנערך לכבוד יובל המאה להקמת הגימנסיה העברית "הרצליה". האלבום מכנס מאמרים, עדויות, מסמכים, כתבות ותצלומים אשר יחדיו מרכיבים את ספור תולדות המוסד.

מאה שנות גן ילדים בארץ ישראל.  ---  סנפיר,מרים ואחרות  ---  2012  ---  דיון בהתפתחות גן הילדים העברי, מהולדתו באירופה בסוף המאה ה-19 עד היום. הספר מתמקד בשינויי הפרדיגמה שחלו בפילוסופיה החינוכית בהשפעת תיאוריות פסיכולוגיות וכן עוסק בתמורות במדיניות החינוך הלאומית והכשרת הגננות.

מאה שנות דברית  ---  בן גוריון,אריה יוגב,בנימי  ---    ---  

מאה שנות דברית  ---  בן גוריון,אריה. יוגב בנימ  ---  תש"ן  ---  

מאה שנות חינוך ציוני דתי.  ---  רז,שמחה (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים רחב יריעה המסכם מאה שנות חינוך ציוני דתי של תנועת "המזרחי". המאמרים נחלקים לפרקים ומוקדשים בין היתר לדור המייסדים, לחינוך והוראה, פרקי הגות, בנושא הציונות הדתית, חברה ומדינה, ועוד.

מאה שנות יישוב יהודי במערב קנדה .  ---  גפני,דוד (העמדת התערוכה)  ---  תשמ"א  ---  

מאה שנות מאבקים מעמדיים בישראל :  ---  יהב,דן  ---  2021  ---  ניתוח רקען, מגמותיהן, התפתחותן ותוצאותיהן של כ-50 שביתות, כ-30 מהן בתקופת המנדט (ואף לפני - המוקדמת בהן היא השביתה ביקב ראשל"צ ב-1907) וכ-20 בתקופת המדינה. בנוסף נידונים מאפיינים ייחודיים למשק ולחוק הישראלי

מאה שנות מאבקים מעמדיים בישראל :  ---  יהב,דן  ---  2021  ---  ניתוח רקען, מגמותיהן, התפתחותן ותוצאותיהן של כ-50 שביתות, כ-30 מהן בתקופת המנדט (ואף לפני - המוקדמת בהן היא השביתה ביקב ראשל"צ ב-1907) וכ-20 בתקופת המדינה. בנוסף נידונים מאפיינים ייחודיים למשק ולחוק הישראלי

מאה שנות ציונות  ---  מגן,רבקה  ---   1996  ---  קבץ ספורים אישיים מפי ראשוני היישוב

מאה שנות ציונות אדם ונוף בארץ ישראל  ---  צור,מוקי. שילר,אלי (ע)  ---   1997  ---  א"י והמפעל הציוני בצלומיו של ליאו קהאן אריאל, כתב עת לידיעת ארץ ישראל 121

מאה שנות ציונות דתית.  ---  שגיא,אבי. שוורץ,דב (ע.)  ---  2003  ---  דין וחשבון ביקורתי רב-תחומי על הציונות הדתית,המורכב ממאמרים של חוקרים שונים.הספר מציג בעיות מהותיות ומשרטט את השקפת עולמם של האישים המרכזיים בתנועה.

מאה שנות תעופה :  ---  כהן,מאיר  ---  2003  ---  ההיסטוריה של התעופה מסודרת בסדר כרונולוגי על פי שנים ומלווה בתצלומים.

מאה שנות תרבות  ---  אחימאיר,אורה. באר,חיים(ע)  ---   2000  ---  אלבום טקסט וצלומים רבים הסוקר כרונולוגית את השטחים:אדריכלות, אמנות פלסטית,זמר עברי,מוסיקה,מחול,ספרות ושירה,צלום,קולנוע ועוד.

מאה שנים אשורולוגיה בעולם 1957-1857 וניצני אשורולוגיה  ---  פארמן,יעקב  ---  תשי"ז  ---  

מאה שנים מאה יוצרים  ---  שטרית,סמי שלום (ע).  ---   1998  ---  סיפורת - כרך א'. מיצירותיהם של:יהודה בורלא,יצחק שמי,שושנה שבבו,מרדכי טביב,שמעון בלס,נסים רג'ואן,שלום דרוויש ועוד רבים

מאה שנים מאה יוצרים  ---  שטרית,סמי שלום (ע)  ---  1999  ---  סיפורת - כרכים א-ב (לא ניתנים להפרדה)

מאה שנים מאה יוצרים ג  ---  שטרית,סמי שלום (ע).  ---   1999  ---  שירה. פייטנים תימנים, צפון אפריקנים ועיראקים, וכן משוררים ישראלים מזרחיים.

מאה שנים מאה יוצרים סיפורת ב  ---  שטרית,סמי שלום (ע).  ---   1999  ---  סיפורת - כרך ב'. מיצירותיהם של:א.ב. יהושע, סרי, חזן, סלמאן נאטור, רביניאן ואחרים

מאה שנים על הגבעה :  ---  איתי,ענת ואחרים (עורכים)  ---  2016  ---  אלבום המרכז בטקסט ובצילומים את ההווי, ההיסטוריה והאירועים הבולטים של הקיבוץ שנוסד ב-1916. רוב הקטעים לקוחים מעלוני הקיבוץ, גם של חברת הילדים והם מובאים בצורה כרונולוגית בחלוקה לעשורים.

מאה שנים על הגבעה :  ---  איתי,ענת ואחרים (עורכים)  ---  2016  ---  אלבום המרכז בטקסט ובצילומים את ההווי, ההיסטוריה והאירועים הבולטים של הקיבוץ שנוסד ב-1916. רוב הקטעים לקוחים מעלוני הקיבוץ, גם של חברת הילדים והם מובאים בצורה כרונולוגית בחלוקה לעשורים.

מאה שנים קדימה.  ---  בירום,אלה  ---  2014  ---  רומן עתידני. בני זוג ישראלים חולפים עם רכבם במנהרה ונפלטים אל שנת 2112. המומים, הם מחפשים את צאצאיהם, מסתגלים לטכנולוגיה, מגלים כי סין מכלכלת את ישראל מוכת הצונאמי ונחטפים ע"י גורמים ממדינת אל-פלסטין.

מאה שנים ראשונות :  ---  גולדברג,אשר. דבורין,דני  ---  2006  ---  אלבום הסוקר בתצלומים ובטקסט את תולדות מועדון הכדורגל במאה השנים האחרונות. שופע תמונות ותצלומי ארכיון.

מאה שנים ראשונות :  ---  גולדברג,אשר. דבורין,דני  ---  2006  ---  אלבום הסוקר בתצלומים ובטקסט את תולדות מועדון הכדורגל במאה השנים האחרונות. שופע תמונות ותצלומי ארכיון.

מאה שנים של חלומות.  ---  שלו,דקל  ---  2009  ---  תיאוריות החלום של פרויד ושל יונג, מחקר ותיאוריות פסיכופיזיולוגיות של החלימה, הגישה הקוגניטיבית העוסקת בניתוח כמותי של תכני חלומות, ושאלות לגבי הבדלים מגדריים, השפעת טראומות, זכירת חלומות, ועוד.

מאה שנים של חלומות.  ---  שלו,דקל  ---  2009  ---  תיאוריות החלום של פרויד ושל יונג, מחקר ותיאוריות פסיכופיזיולוגיות של החלימה, הגישה הקוגניטיבית העוסקת בניתוח כמותי של תכני חלומות, ושאלות לגבי הבדלים מגדריים, השפעת טראומות, זכירת חלומות, ועוד.

מאה שנים של ספרים  ---  ברס,צבי  ---   1992  ---  קטלוג תערוכה לרגל מלאת 100 שנה לבית הספרים הלאומי

מאה שנים של שמחה :  ---  וייסברג,שי  ---  2005  ---  המחבר חולק רשמים ועצות מהיכרותו עם ידידים בשנות התשעים לחייהם.

מאה שערים .  ---  ריבלין,יוסף יואל  ---  תש"ז  ---  

מאה שערים .  ---  ברגר,מנחם  ---  תש"ג  ---  

מאה שערים :  ---  קלוגר,בנימין (אסף וליקט, צילם, קיבץ וריבץ, כתב וערך)  ---  תשפ"ב  ---  המחבר, ירושלמי ותיק, אספן ומחבר ספרים רבים, שיבץ בספר כרוזים וצילומים מאוספו הפרטי, זכרונות משלו ומשל זקני המקום. האלבום עוסק במרקם השכונה, בתי תפילה, מוסדות תורה וצדקה, רחובות ודמויות ועוד.

מאה שערים :  ---  פליישר,עזרא ואחרים (ע).  ---  תשס"א  ---  מחקרים בסוגיות שונות בחיי הרוח של עם ישראל, למן ימיו של רב סעדיה גאון,דרך הרמב"ם ועד ראשית החסידות ותנועת ההשכלה.

מאה שערים וסביבתה .  ---  לנגבוים,שלומית  ---  2004  ---  

מאה שערים וסביבתה.  ---  לנגבוים,שלומית ואחרים  ---  2004  ---  מחקר גאוגרפי-היסטורי על השכונה החרדית הירושלמית, מלווה במאמרים בנושאים שונים:השכונות החרדיות השכנות, היחס לציונות, מודעות הקיר בשכונה, הלבוש, איכות הסביבה ועוד. מצורפים גם מסלולי סיור בשכונה.

מאה שערים ושכנותיה :  ---  קלוגר,בנימין  ---  תשע"ז  ---  אלבום מעוטר במאות תעודות וצילומי ארכיון, הסוקר את סיפוריהן של 12 שכונות חרדיות שנבנו עד מלה"ע ה-1, מבתי ורשה ובתי ויטנברג (תרמ"ה) עד בתי זיבנבירגן (תר"ע). הספר משלב היסטוריה רשמית עם אינספור סיפורים אנקדוטליים

מאה שערים ושכנותיה :  ---  קלוגר,בנימין  ---  תשע"ז  ---  אלבום מעוטר במאות תעודות וצילומי ארכיון, הסוקר את סיפוריהן של 12 שכונות חרדיות שנבנו עד מלה"ע ה-1, מבתי ורשה ובתי ויטנברג (תרמ"ה) עד בתי זיבנבירגן (תר"ע). הספר משלב היסטוריה רשמית עם אינספור סיפורים אנקדוטליים

מאה שערים שלי  ---  טופורובסקי,יהודית  ---  תשנ"ד  ---  לחיי הישוב הישן בין השנים 1919-1924 ביוגרפיה, מלווה בצלומים. כולל רשימה גניאולוגית

מאה שערים שלי :  ---  קלוגר,בנימין  ---  תשע"ד  ---  אלבום עתיר תמונות וכרוזים. הספר סוקר הן את ההיסטוריה של השכונה, השטיבלאך שלה, ישיבותיה ושאר מוסדותיה ומרקמה החברתי והן את זכרונותיו האישיים של המחבר החל מילדותו בשנות ה-50 - הווי, דמויות, אירועים וכיו"ב

מאה תפוחים חדשים)כולל מ.ע.מ.(  ---  מורג,אורה  ---  1989  ---  ספור חזרתו בתשובה של בעל המחברת

מאהב להשכרה  ---  ג'ורדן,לוסי  ---  2001  ---  רומן רומנטי: אשת עסקים מצליחה נאלצת לשכור את שירותיו של נער ליווי.

מאהב מושלם  ---  אטינגר,אלמוג  ---   1995  ---  רומן מתח בלשי. רצח בספרית הר הצופים.

מאהב ספרדי  ---  טרולופ,ג'ואנה  ---   2001  ---  לליזי יש בעל נפלא,ארבעה ילדים,עסק משגשג ובית מפואר, לפרנסס אין כלום.האיזון מופר כשפרנסס מוצאת מאהב ספרדי.

מאהב צלקת  ---  קרוז,הארי  ---   1999  ---  רומן על תושבי עיירה בדרום ארה"ב הנושאים,בצורה זו או אחרת, צלקת בגופם או נפשם.

מאהב תמים ורגשני  ---  לה קארה,ג'ון  ---   1998  ---  רומן. נסיון ראשון למחבר לשזור עלילה שאינה כרוכה ברגול מאנגלית: צילה אלעזר

מאהבה של לידי צ'טרלי *  ---  לורנס,ד ה  ---   1987  ---  

מאהבה של ליידי צ'טרלי.  ---  לורנס,ד"ה  ---  2006  ---  הרומן נדפס לראשונה ב-1928 ומיד נאסר לפרסום. ספור של אהבה אסורה בין צעירה חושנית אשר נשואה לבעל שאינו מסוגל לספק את צרכיה, לבין שומר היער, איש קשוח ומר נפש.

מאהבים  ---  קרנץ,ג'ודית  ---   1994  ---  רומן רומנטי. זוגות זוהרים בלוס אנג'לס, ניו יורק, ונציה ופריס מאנגלית: עדי גינצבורג הירש

מאהבים ושחקנים.  ---  קולינס,ג'קי  ---  2007  ---  ספור משפחתי המערב כוח, כסף, פרסום ואהבה, לאו דווקא בסדר הזה. בגב הספר נכתב שהמחברת מכרה לא פחות מ-400(!!!) מיליון עותקים מספריה.

מאהבים.  ---  תה  ---  2023  ---  נובלה העוסקת במאהביה של רוני, כאלו הנפגשים עימה פיזית, מאוד פיזית ורומנטית.

מאהבת סינית.  ---  יינג,בונג  ---  2005  ---  רומן ארוטי וטרגדי אשר נכתב בהשראת ספור אהבתם האסורה של זוג נאהבים - ג'וליאן, אחיינה של וירג'יניה וולף, ולין, סופרת סינית. הספור מתרחש בשנות ה-30 בבייג'ין, ערב בשורת המודרניזציה.

מאהטמה גנדהי :  ---  ליפשיץ,משה  ---  2007  ---  המחבר הוא היסטוריון ומורה להיסטוריה בעל ותק בלימוד בתי ספר תיכוניים.

מאהלר או הלב המותש  ---  ליברמן,ארנולדו  ---   1992  ---  ביוגרפיה מוסיקלית

מאו :   ---  צ'אנג,ג'ונג. הלידיי,ג'ון  ---  2007  ---  ביוגרפיה הסטורית מקיפה ומעמיקה המשרטטת את דיוקנו המפלצתי של המנהיג הסיני אשר שלט על רבע מאוכלוסיית העולם והיה אחראי למותם של כשבעים מליון איש.

מאו :   ---  צ'אנג,ג'ונג. הלידיי,ג'ון  ---  2007  ---  ביוגרפיה הסטורית מקיפה ומעמיקה המשרטטת את דיוקנו המפלצתי של המנהיג הסיני אשר שלט על רבע מאוכלוסיית העולם והיה אחראי למותם של כשבעים מליון איש.

מאו II .  ---  דלילו,דון  ---  2004  ---  

מאו II.  ---  דלילו,דון  ---  2004  ---  רומן העוסק בקשר בין טרור ותקשורת המונים.

מאו הסיפור הבלתי נודע .  ---  צ'אנג,ג'ונג הלידיי,ג'ון  ---  2007  ---  

מאוגדים :  ---  ואזנה,דני  ---  2017  ---  תולדות התאגדות העובדים בישראל מראשיתה, עם ייסוד ההסתדרות, דרך עליית הניאוליברליזם וההפרטה ועד החזרה להתאגדות. בפרקים: רפורמת רמון,התפוצצות בועת ההיי טק,התאגדויות בחברות פרטיות,מאבק הוועדים ועוד.

מאוד מאוד אני  ---  שפיר,דורית  ---   1997  ---  שירים

מאודיסה לאפיקים  ---  בהיר,אריה  ---   1975  ---  

מאוהב באלישבע.  ---  בורשטיין,מעיין. בורשטיין,אילן  ---  2004  ---  סיפורים קצרים שכל אחד מהם נכתב על ידי אחד משני הסופרים המהווים בני זוג.

מאוהב בעולם :  ---  מינגיור רינפוצ'ה,יונגיי. טורקוב,הלן  ---  2021  ---  חיבור של נזיר בודהיסטי שיצא לריטריט (פרישה מהיומיום לטובת שוטטות מדיטטיבית בטבע) של 4 שנים. תוך שבועות ספורים חלה אנושות וחווה חוויית סף-מוות, שעיצבה את כל יתרת התקופה - את תרגולי המדיטציה ותגליות החקר שלו

מאוהב בצבע ובמכחול.  ---  אבו שקרה,כרים  ---  2008  ---  קטלוג ציוריו של כרים אבו-שקרה. עבודותיו האקספרסיביות מתאפיינות בגודש חומרי ובמחוות ישירות לציורים קאנוניים מן המודרניזם המערבי (פיקאסו, ואן גוך) וכן לעבודותיו של דודו המנוח, הצייר עאסם אבו-שקרה.

מאוהב לאויב :  ---  שמיר,זיוה  ---  2017  ---  מחקר המתחקה אחר הסיבות המשוערות למפנה החד שחל ביחסו של עגנון לביאליק - מהערצה לשנאה סמויה ולבסוף גלויה. פרק מרכזי בספר בוחן עשרות אמירות - מרומזות וישירות - בגנות ביאליק ויצירתו ברחבי הקורפוס העגנוני

מאוהב לאויב :  ---  שמיר,זיוה  ---  2017  ---  מחקר המתחקה אחר הסיבות המשוערות למפנה החד שחל ביחסו של עגנון לביאליק - מהערצה לשנאה סמויה ולבסוף גלויה. פרק מרכזי בספר בוחן עשרות אמירות - מרומזות וישירות - בגנות ביאליק ויצירתו ברחבי הקורפוס העגנוני

מאוהב.  ---  בר שלום,הרי  ---  2019  ---  רומן. סיפור אהבתו המסתבכת והולכת של חייל צעיר למפקדת שלו.

מאוהב.  ---  הייז,אלפרד  ---  2016  ---  רומן. גבר מספר על מפגשו עם אישה זרה בבר של בית מלון בניו יורק, באחד מימי ראשית שנות ה-50. בינו ובין האישה, גרושה, אם לילד ויפת מראה - גם אם מעט אחרי שיאה, נרקם קשר רומנטי עדין ואיטי. הרומן פורסם במקור ב-1953.

מאוהלה של תורה למאהל טירונים :  ---  חקק,יוחאי  ---  2003!  ---  מחקר הבוחן את מפגשם של צעירים חרדיים עם השירות הצבאי במסגרת של טירונות כלל צה"לית.

מאוויים חשופים  ---  מאור,להב  ---   1995  ---  שירים

מאוזן הים עד תרנגולת הבית .  ---  מאסון,ג'פרי מוסאייף  ---  2010  ---  

מאוזן הים עד תרנגולת הבית :  ---  מוסאייף מאסון,ג'פרי  ---  2010  ---  ספרו של פסיכואנליטיקאי לשעבר שהפך למחבר רבי-מכר על בעלי-חיים. בכתיבה עיונית ואישית כאחד הספר סוקר 100 מינים של בע"ח,חלקם מוכרים לכל כמו דולפין וברדלס, אחרים אקזוטיים כמו גיבון, סיאמנג, נובחנית וסוריקטה.

מאוזנת :  ---  כרמון הדני,בשמת  ---  2019  ---  קטעים מתוך יומן שניהלה המחברת, אשת קריירה, אשת איש ואם, במשך 28 שנה, מהיותה בת 22 ורווקה.היומנים משקפים פרט לחייה האישיים גם תובנות המשותפות לכלל הנשים העובדות ועמלות על חיים משולשים.

מאוחדת :  ---  שורץ,שפרה. בר עוז,איה  ---  2022  ---  תולדותיהן של 3 קופות חולים: 'עממית' מייסודה של 'הדסה' ו'מרכזית' של מפלגת הציונים הכלליים, שפעלו משנות ה-30; ו'מאוחדת' שנוצרה ממיזוגן ב-1974 אחרי 25 שנות מו"מ. הספר דן בהרחבה בנושאי ביטוח, מיסוי, חקיקה, ארגון ועוד

מאוחר בבוקר .  ---  קל,אסתר  ---  1981  ---  

מאוחר מדי.   ---  ינאי,צבי  ---  2009  ---  מחבר הספר "שלך סנדרו" מספר את סיפורו של אחיו שמעולם לא פגש. האח,רומולו בנוונוטי, נעלם בעת מחקר בשמורת טבע בטנזניה והורה לשלוח את יומנו אל אחיו-המחבר.

מאוחר:הדגשים ושוואים  ---  רביד,יעקב  ---  1989  ---  שירים

מאוחרים :  ---  גורי,חיים  ---  2002  ---  אסופת שירים.

מאוטהאוזן מחנה ריכוז וכיליון .  ---  אקשטין,בנימין  ---  תשמ"ד  ---  

מאוטו וינינגר ועד עוזי אורנן :  ---  ברנע,יוסי  ---  2023  ---  5 מאמרים העוסקים במשנתו השוביניסטית-אנטישמית של הפילוסוף היהודי אוטו וינינגר, בפולמוס על הכנעניות בין בועז עברון ועוזי אורנן, חוק האזרחות שנחקק ב-1952, דרכו הציבורית של אהרון אמיר והצעת החוקה של ד"ר יוחנן בדר

מאויים  ---  גרפונקל,פרדריק שלמה  ---   1994  ---  

מאולם הקונצרטים  ---  ברודסקי,עדה (ע)  ---   1995  ---  ספר שני בסדרת מלים לצלילים

מאולם הקונצרטים :  ---  ברודסקי,עדה (ע)  ---   1995  ---  

מאולפת :  ---  שז  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים, חושניים ומשעשעים המתארים עלילות פנטסטיות וביזאריות.

מאום מלבד רוחות רפאים :  ---  הרמן,יודית  ---  2008  ---  מקבץ סיפורים, אשר במרכזם נשים העומדות בקיצן של מערכות יחסים.

מאומה ללאום : [מ'אומה' ל'לאום']  ---  ברטל,ישראל  ---  2002  ---  תולדות יהודי מזרח אירופה על רקע התמורות והמהפכות במאות הי"ח והי"ט,הרס המבנה החברתי המסורתי, כפייתן של גזירות כלכליות וחברתיות,פריחת תנועת ההשכלה ועוד.

מאומה ללאום : [מ'אומה' ל'לאום']  ---  ברטל,ישראל  ---  2002  ---  תולדות יהודי מזרח אירופה על רקע התמורות והמהפכות במאות הי"ח והי"ט,הרס המבנה החברתי המסורתי, כפייתן של גזירות כלכליות וחברתיות,פריחת תנועת ההשכלה ועוד.

מאומצות :  ---  העליון,הילה  ---  2010  ---  מחקר המבוסס על סיפורי חיים של 15 נשים מאומצות, ובוחן את חוויית האימוץ ותכניה מחרדת הנטישה ושאלות הזהות בילדות ובהתבגרות, דרך מוטיבציות בפתיחת תיק האימוץ ועד למעבר לאמהות והבנייתה אצל המאומצת עצמה.

מאומצות :  ---  העליון,הילה  ---  2010  ---  מחקר המבוסס על סיפורי חיים של 15 נשים מאומצות, ובוחן את חוויית האימוץ ותכניה מחרדת הנטישה ושאלות הזהות בילדות ובהתבגרות, דרך מוטיבציות בפתיחת תיק האימוץ ועד למעבר לאמהות והבנייתה אצל המאומצת עצמה.

מאוס I :  ---  ספיגלמן,ארט  ---  2010  ---  מהדורה ראשונה מלאה בעברית לסיפור הקומיקס עטור-השבחים, המגולל את סיפורו של אב המחבר אשר ניצול מהשואה. בכרך זה מגולל האב את שהתחולל מאז פלישת הנאצים לפולין, ועד שנשלח לאושויץ.

מאוס I מאוס II .  ---  ספיגלמן,ארט  ---  2010  ---  

מאוס II :  ---  ספיגלמן,ארט  ---  2010  ---  מהדורה ראשונה מלאה בעברית לסיפור הקומיקס עטור-השבחים, המגולל את סיפורו של אב המחבר אשר ניצול מהשואה. בכרך זה מגולל האב את שהתחולל מאז שנשלח לאושויץ ועד לשחרור המחנה על ידי האמריקאים.

מאוסלו ועד טאבה :  ---  פונדק,רון  ---  2001  ---  מאמר קצר הבוחן את היבטיו השונים של כשלון הסכם אוסלו על רקע "מדיניותו הקלוקלת של נתניהו, מסריו הכפולים של ברק והאכזבה והייאוש בצד הפלסטיני".

מאוסלו עד ההתנתקות :  ---  צרפתי,אורלי  ---  2010  ---  מחקר בעיצוב המאבק התקשורתי-ציבורי על רעיון א"י השלמה (לרבות הפן של חיזוק הסולידריות הפנים-קהילתית) בעיתונים "שיחת השבוע" ו"כפר חב"ד" על-רקע התסיסה המשיחית בחסידות וההכרזה על הרבי מלובאוויטש כמשיח.

מאוסלו עד ההתנתקות :  ---  צרפתי,אורלי  ---  2010  ---  מחקר בעיצוב המאבק התקשורתי-ציבורי על רעיון א"י השלמה (לרבות הפן של חיזוק הסולידריות הפנים-קהילתית) בעיתונים "שיחת השבוע" ו"כפר חב"ד" על-רקע התסיסה המשיחית בחסידות וההכרזה על הרבי מלובאוויטש כמשיח.

מאוסף פרמן למוזיאון תל אביב .  ---  עומר,מרדכי  ---  2002  ---  

מאוסף פרמן למוזיאון תל אביב :  ---  עומר,מרדכי (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי המתעד את הליכי המיסוד המוזיאלי של זירת האמנות בתל-אביב וזאת באמצעות הצגת אוספו של יעקב פרמן בשנת 1920.הקטלוג מלווה בלוחות ובטקטסים.

מאופל לאור.  ---  גולדרייך אילת,נעמי  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה המגוללת זכרונות ילדות מתקופת הכיבוש והרדיפות הנאציות וממשיכה בתיאור מסכת הנדודים כפליטה אחרי המלחמה. כמו כן, בקורת נמתחת כנגד הנהגת הישוב היהודי בארץ דאז, כמו גם כנגד מערכת החינוך.

מאופל מחתרת :  ---  בן תור,נחמיה  ---  2002  ---  ספור שעלילתו נעה בין שתי מלחמות העולם ובעת מאבק עם ישראל לעצמאותו.

מאופק עד אופק : אוסף לוין 5.  ---  עפרת,גדעון  ---  2023  ---  כרך חמישי בסדרת האלבומים גדולי הממדים המציגים מאות עבודות כל אחד מתולדות האמנות הישראלית, בליווי טקסטים. בכרך זה: משץ ורבן ושאר יצירות בצלאליות, דרך גלי המודרניזם השונים עד לצילום ופיסול מהעשור האחרון

מאוצר הבדיחה .  ---  ארנסט,ש  ---  תרצ"ג  ---  

מאוצר המחשבה של החסידות  ---  ויס,שבתאי  ---  תש"ט   ---  

מאוצר הפולקלור היהודי .  ---  כ"ץ,אברהם כהן צדק,יוסף  ---   1980  ---  

מאוצר סיפורי הנסתר .  ---  דער נסתר (הנסתר)  ---  2006  ---  

מאוצר סיפורי הנסתר.  ---  דער נסתר (הנסתר)  ---  2006  ---  מבחר של חמישה מסיפוריו של הסופר היידי פנחס כהנוביץ (1884-1950) אשר השתמש בפסבדונים 'דער נסתר'. ארבעה מהם תורגמו לראשונה לעברית כאן ואחד תורגם בעבר על ידי דב סדן.

מאוצרות הטבע של ארצנו .  ---  זהרוני,מנחם  ---   1964  ---  

מאוצרות ספריית עץ החיים  ---  האוניברסיטה העברית  ---  תש"ם   ---  ליד בית המדרש היהודי הפורטוגאלי "עץ החיים", אמשטרדם תערוכה

מאוצרנו הישן  ---  יאושזון,ב  ---  1978  ---  בראשית, שמות ויקרא, במדבר דברים, חגים, חמש מגילות, פרקי אבות .

מאור לאורה  ---  אביצור,שמואל  ---   1967  ---  

מאורות .  ---  אלפסי,יצחק (ע)  ---  תש"ם  ---  מוקדש לנושא: הרפואה לאור ההלכה . אביב תש"ם (מס' 2 ) .

מאורות :  ---  גוטל,נריה (ראש המכללה)  ---  תשס"ו  ---  הספר מאגד את הגליונות השבועיים בנושא פרשת השבוע שנתפרסמו במכללה. כל עיון כולל שני דברי תורה, מפי איש סגל ומפי אחד מפרחי ההוראה.

מאורות הגדולים  ---  ציילינגולד,אהרן  ---   1997  ---  ספורים חסידיים העוסקים בבעיות מודרניות הוצאה ביקורתית עם מבוא, הערות ומפתחות ע"י: גדליה נגאל

מאורות הגדולים .  ---  ציילינגולד,אהרן  ---  1997  ---  

מאורות ליהודה :  ---  רחימי,משה [עורך]  ---  2012  ---  23 מאמרים העוסקים בהיבטים של החינוך הדתי והחרדי, מקומה של הזהות הדתית בחינוך ובחיי מתבגרים, דרכי הוראה ותהליכי למידה במסגרות דתיות, הקשר בין חינוך ועיצוב זכרון, סוגיות הנוגעות ללימוד מדרש והלכה ועוד.

מאורות מעולם החסידות  ---  אלפסי,יצחק  ---  תשנ"א  ---  ביוגרפיות של 36 אישים מגדולי החסידות

מאורותינו :  ---    ---  תשס"ז  ---  הספרון מכיל עיונים קצרים בפרשיות השבוע אשר נכתבו על ידי סטודנטיות במכללת "אורות ישראל". הספר מהווה חלק מהספר "מאורות :"

מאורי גליציה  ---  וונדר,מאיר  ---  תש"ן  ---  חלק רביעי:אותיות פ-ר

מאורי גליציה - אנציקלופדיה לחכמי גליציה.  ---  וונדר,מאיר  ---  2005  ---  החלק החותם את האנציקלופדיה וכולל תיקונים ומילואים לכל חמשת החלקים הקודמים.

מאוריצי גוטליב :  ---  מנדלסון,עזרא  ---  2006  ---  אלבום המקיף את קורות חייו ויצירותיו של הצייר היהודי יליד גליציה (1856-1879). מפעלו של גוטליב נבחן בהקשרים רחבים לאמנות היהודית בכללותה באלבום עשיר בתמונות ובטקסט.

מאוריצי גוטליב :  ---  מנדלסון,עזרא  ---  2006  ---  

מאוריצי גוטליב 1856-1879  ---  גוטליב,מאוריצי  ---  1961  ---  עבודת הכנה בצילום בצע מכסימיליאן רוס הוצאת: קרול ברנהאוט

מאוריצי ולאורה  ---  שנער,לאה  ---   1995  ---  גוטליב וארוסתו לאורה רוזנפלד

מאורן ועד תמר :  ---  עזגד,יבשם [עורך]  ---  2012  ---  בהשראת הלוגו של המכון - אלבום צבעוני המציג 100 זני עצים. לכל אחד מהם ניתנה כפולת עמודים ובה צילומי העץ ופירותיו, ערך מדעי קצר ומידע בוטני בסיסי. לחלקם צורפו שירים בהם נזכר העץ הרלוונטי.

מאורן ועד תמר :  ---  עזגד,יבשם [עורך]  ---  2012  ---  בהשראת הלוגו של המכון - אלבום צבעוני המציג 100 זני עצים. לכל אחד מהם ניתנה כפולת עמודים ובה צילומי העץ ופירותיו, ערך מדעי קצר ומידע בוטני בסיסי. לחלקם צורפו שירים בהם נזכר העץ הרלוונטי.

מאורעות 1936 - 1939 הטבח בטבריה :  ---  מדוצקי,יאיר  ---  2014  ---  כינוס של עדויות על הלילה שבו נרצחו 19 יהודים ונשרף בית הכנסת בשכונת קרית שמואל. הספר כולל ראיונות עם תושבי טבריה דאז שנערכו ב-2008, עדויות של אנשי 'ההגנה' שנלקחו מהארכיון לתולדותיה,קטעי עתונות מהתקופה ועוד

מאורעות 1936 - 1939 הטבח בטבריה :  ---  מדוצקי,יאיר  ---  2014  ---  כינוס של עדויות על הלילה שבו נרצחו 19 יהודים ונשרף בית הכנסת בשכונת קרית שמואל. הספר כולל ראיונות עם תושבי טבריה דאז שנערכו ב-2008, עדויות של אנשי 'ההגנה' שנלקחו מהארכיון לתולדותיה,קטעי עתונות מהתקופה ועוד

מאורעות ארץ ישראל .  ---  גוטמן,נחום  ---  תרפ"ט  ---  קריקטורות על מאורעות תרפ"ט. הספר נפסל ע"י הצנזורה הבריטית.

מאורעות היסטוריים במאה העשרים :  ---  פוירשטין,אמיל  ---    ---  

מאורעות התשע"ט :  ---  סטברו,דניאל  ---  2010  ---  רומן אפוקליפטי המסופר בגוף ראשון ע"י סוכן מוסד שנשלח לברלין על-מנת להחזיר לישראל לוחם שייטת לשעבר החשוד בקיום מגע עם סוכן זר. לוחם השייטת טוען לקשר עולמי בין כל מחוללי המלחמות והדיכוי.

מאורעות וואדי סאליב  ---  ברזלי,צבי  ---   1997  ---  המאורעות העדתיים בשנות ה 50 והשפעתם על חיפה, מנקודת מבטו של מ"מ ראש העיריה באותה תקופה

מאורעות וואדי סאליב ראשיתו של מפנה  ---  ברזלי,צבי  ---   1997  ---  

מאורעות ומעשים :  ---  שופט,יעקב  ---  2004  ---  רשימות קצרות שהתפרסמו בעשרות השנים האחרונות. הרשימות עוסקות בלשון,ביוצרים ויצירות,בפוליטיקה ציונית, באנקדוטות היסטוריות ועוד.

מאורעות תרצ"ו (ספר)  ---  חבס,ברכה (ע)  ---  תרצ"ז  ---  

מאורעות תרצ"ו (ספר).  ---  חבס,ברכה (ע.)  ---  תרצ"ז  ---  פרגמנטים חדשותיים ופובליציסטיים שלוקטו ברובם מהעיתון "דבר", זכרונות מאירועי התקופה, דברי זכרון לנופלים ועוד.

מאורעותיו של חייל בצבא נפולאון  ---  ארקמן שטרין  ---    ---  

מאורת הגנבים  ---  סטיוארט,ג'יימס,ב.  ---   1994  ---  השערוריה בוול סטריט שבה הועבר מפה לאוזן מידע פנימי מאנגלית:ישראל קלצל

מאורת המלאכים  ---  רישפי,דרור  ---   2000  ---  ספורו של יוצא יחידה מובחרת אשר יורד מן הארץ בנסיבות פליליות, ומתאבד בעקבות קשיי הסתגלות לקהילת היורדים.מבוסס על ספור אמתי

מאורת הנחשים  ---  הולט,ויקטוריה  ---   1992  ---  רומן תככים משפטיים

מאורת התרנגול  ---  רישפי,דרור  ---  1989  ---  ספור נפילתו בשבי של טייס ישראלי

מאושוויץ דכאו לירושלים.  ---  קיזלשטיין,מרטין  ---  2005  ---  קטלוג בעברית ובאנגלית המציג את עבודות האמנות בציור ובפיסול-ציור אשר לקחו חלק בתערוכתו של האמן ניצול השואה. ניכר מיצירתו כי הוא עושה שמוש באמנותו בכדי למצוא פורקן וביטוי לזכרונותיו הקשים.

מאושר בחלקו.  ---  רפיק [קמחי,תמיר]  ---  2012  ---  שילוב בין חיבור אוטוביוגרפי למדריך אימון לחיים. הספר מורכב מעשרות סיפורי משברים והזדמנויות בחיי המחבר, דרכם הוא מדגים את תפיסת העולם שלו: כדי להיות מאושר יש לתת אישור לא רק לרגעי ההתעלות - גם לרגעי השפל.

מאושרי והלאה וסיפורים אחרים.  ---  עמית,הילה  ---  2016  ---  שבעה סיפורים קצרים בהם האהבה, זו שאינה מובנת מאליה ושגרתית, משמשת כגיבורה בפני עצמה ולעיתים בתפקיד אנטי גיבור.

מאושרי והלאה וסיפורים אחרים.  ---  עמית,הילה  ---  2016  ---  שבעה סיפורים קצרים בהם האהבה, זו שאינה מובנת מאליה ושגרתית, משמשת כגיבורה בפני עצמה ולעיתים בתפקיד אנטי גיבור.

מאושרים לתמיד :  ---  הנסון,ריק  ---  2016  ---  ספר עזרה עצמית. המחבר, נוירופסיכולוג בהשכלתו, שוטח "שיטה פשוטה" המשתמשת בחוויות יומיומיות חיוביות על מנת ליצור מבנים עצביים חדשים במוח, המסבים תחושת בטחון ושלווה.

מאושרת בדרכה.  ---  קראוס ויינר,אורלי  ---  2012  ---  רומן. אשת פרסום המנסה להתאושש מצרות רומנטיות ועסקיות נוסעת למוסקבה וחושפת את סיפור משפחת אמה, שעלתה מבוכרה לישראל בשנות ה-20. בתוך כך היא נהיית מעורבת בפרשיות ריגול, מתערבת בחברה הגבוהה ומתאהבת.

מאושרת ועצובה.  ---  לוי,חיה  ---  2020  ---  שירים: "נמאס לי להיות משוררת / מחר אנהג במשאית / אראה אותך ברחוב, אשרק לך בחצפה / ואולי גם תבוא אתי, לקבינה / זו אני מלכת הכביש / עם אהבה גדולה ובלי שום התנצלויות / אף אחת לא יכולה להגיד לי מה לעשות פה ..."

מאושרת כמו זנב של כלב :  ---  סווירשצ'ינסקה,אנה  ---  2019  ---  המשוררת הפולניה (1909 - 1984) הצליחה לשרוד את מלחמת העולם השניה, אף בעת היותה במרד גיטו ורשה, דבר ששינה לחלוטין את אופן כתיבתה.

מאות פרחים סגולים.  ---  מזרחי,חוה  ---  2011  ---  דיאלוג, פואטי ופרוזאי בין אם לבנה שהתאבד. הטקסטים מבטאים ברובם את תחושת האבדן.

מאות.  ---  וייכרט,רפי  ---  2012  ---  56 קטעי פרוזה פיוטית בני 100 מילים כל אחד, הפורשים את חוויות המחבר ותובנותיו מתחנות חייו השונות.

מאז אני מחכה.  ---  אביב,עוז  ---  2020  ---  סיפורים קצרים, אנקדוטות והגיגים.

מאז החלו המדידות.  ---  פטל,אלי  ---  2020  ---  ספר אמן בפורמט כיס, גדוש בצילומי עבודות ופרטים מתוך עבודות, המשקפות את נדידתו של פטל מציור פיגורטיבי אל התבוננות באמצעות פעולות סריקה, שכפול, צילום והדפסה; ומאמרי חוקרים ועמיתים, כל אחד מהם על עבודה בודדת

מאז היות דארווין  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---   1994  ---  מבט חדש על מוצא המינים. מאנגלית: נעמי כרמל

מאז היות דארווין  ---  גולד,סטפאן ג'  ---   1983  ---  מאנגלית - נעמי כרמל

מאז הלילה ההוא.  ---  דיקר,אביטל  ---  2004  ---  רומן. אישה ירושלמית צעירה מתמודדת עם מות בעלה במלחמת ששת הימים.

מאז ומקדם  ---  שנברג,יצחק  ---   1947  ---  

מאז ומקדם *  ---  פיטרס,ג'ואן  ---   1988  ---  תרגם - אהרן אמיר

מאז ומקדם :  ---  פיטרס,ג'ואן  ---  2002  ---  מחקר העוסק במערכת היחסים הסבוכה בין ישראל לעולם המוסלמי שהתלקחה בעקבות שינוי הגדרת האו"מ את הפליט הפלשתיני לאחר מלחמת השחרור והמאבק על הארץ.

מאז ועד עולם  ---  פרידלנדר,עלינה (אוצרת)  ---   1998  ---  קטלוג תערוכה של צלומי א"י בעיקר מן המאה הי"ט, כולל מבואות

מאז ועד עולם  ---  פרידלנדר,עלינה (אוצרת)  ---   1998  ---  קטלוג תערוכה של צלומי א"י בעיקר מן המאה הי"ט, כולל מבואות

מאז ועד עתה  ---  שמואלי,אפרים  ---    ---  

מאז יצא חמוץ  ---  בר לב,עמרי  ---   1992  ---  מין הומור כזה

מאז יצא מתוק נס פך השמן לחיים : [מאז יצא מתוק. נס פך השמן. לחיים] :  ---  ויזל,יעל [אוצרת]  ---  2008  ---  סט של שלושה קטלוגים של סדרת תערוכות תימטית בה הציגה קבוצה קבועה של כ-20 אמנים. התערוכות הוקדשו לדבש (ולחגי תשרי), לזית (ולחנוכה) ולגפן (ולפסח). פרט לצילומי העבודות מובאים מתכונים בכתב-ידם של האמנים.

מאז מוצאת מתוק :  ---  כהן בר לב,צהלה  ---  2020  ---  "בין השמשות / שורה הברכה / בכיסי אויר ריקים / ותחת כל כוס חרבה / בוא ונמלא אותנו / באהבת השגרה"

מאז מוצאת מתוק :  ---  כהן בר לב,צהלה  ---  2020  ---  "בין השמשות / שורה הברכה / בכיסי אויר ריקים / ותחת כל כוס חרבה / בוא ונמלא אותנו / באהבת השגרה"

מאז נגמר וממשיך  ---  שובל,עינת  ---   1996  ---  שירים

מאז שותק :   ---  פשצ'יק,מירי  ---  2008  ---  "עיני עצומות / ריסי מי מלח / נשימתי נתקת / לשמע קולו / נשימתו המתקצרת".

מאזור רישום למרחב הזנה  ---  שלהב,יוסף. קאופר,לאה  ---   1997  ---  הגורמים המשפיעים על השינויים באזורי רישום לבתי ספר מחקרי מכון ירושלים מס. 71

מאזור רישום למרחב הזנה .  ---  שלהב,יוסף קאופר,לאה  ---  1997  ---  

מאזן  ---  לוז,צבי  ---   1980  ---  ספורים

מאזן האימה  ---  סיטי,רפי  ---   1996  ---  רומן מתח על טרור

מאזן החוסן והביטחון הלאומי  ---  ארד,עוזי (ע)  ---  2001  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאזן החוסן והביטחון הלאומי :  ---  ארד,עוזי (ע.)  ---  2003  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאזן החוסן והביטחון הלאומי :  ---  ארד,עוזי (ע.)  ---  2003  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאזן הכוחות בתהליך התקצוב.  ---  בן בסט,אבי. דהן,מומי  ---  2006  ---  בחינת תהליך קבלת ההחלטות של המדיניות הכלכלית בישראל ובראשה תקציב המדינה, ניתוח הריכוזיות של תהליך התקצוב באספקלריה בין-לאומית, בחינת השלכותיו על המדיניות הכלכלית; והצעה לעיצוב מחדש של התהליך.

מאזן הכוחות בתהליך התקצוב.  ---  בן בסט,אבי. דהן,מומי  ---  2006  ---  בחינת תהליך קבלת ההחלטות של המדיניות הכלכלית בישראל ובראשה תקציב המדינה, ניתוח הריכוזיות של תהליך התקצוב באספקלריה בין-לאומית, בחינת השלכותיו על המדיניות הכלכלית; והצעה לעיצוב מחדש של התהליך.

מאזן כוחות  ---  קלנסי,טום  ---    ---  חדר מלחמה מאזן כוחות

מאזני הארץ :  ---  וינר,קובי  ---  2017  ---  "הייתי תֹהו/ היית חשך/ קמעה קמעה/ יצרתיני/ קמעה קמעה/ שפתיך/ קמעה קמעה/ עיניך/ סימנים קטנים/ הייתי אפל/ היית אילת,/ קמעה קמעה." ("קמעה")

מאזניים וחרב :  ---  ענבר,צבי  ---  2005  ---  חלק ראשון - התפתחות חוק השיפוט הצבאי ומערכת המשפט ב"הגנה" ובצה"ל (1949-1924). חלק שני - החוק, הלכה למעשה (חילות ושירותים, החזיתות). כולל נספחים ומפתח.

מאזנים ירחון לספרות  ---  שחרור,ציפי. זילברמן,דורית  ---   1996  ---  

מאזנים פ"ז גיליון מס' 6. דו ירחון אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.  ---  גרנות,משה (עורך)  ---  2014  ---  

מאזנים פ"ח גיליון מס' 1. [מאזנים פח 1.] דו ירחון אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.  ---  גרנות,משה (עורך)  ---  2014  ---  

מאזנים פ"ח גיליון מס' 3. [מאזנים פח 3.] דו ירחון אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל.  ---  גרנות,משה (עורך)  ---  2014  ---  

מאזנים שבועון לספרות, לבקורת ולדברי אמנות  ---    ---    ---  בחנות שנה רביעית כח-כט (קעח-קעט), 28-29 (178-179) גליון ביאליק לחג הששים במצב טוב .

מאחדות לריבוי :  ---  שוורץ,דב  ---  2018  ---  דיון פנומנולוגי במערכת היעדים, האמונות והאינטואיציות הרעיוניות המשותפת לכל זרמי הציונות הדתית. ע"ס ניתוח כתבי הוגיה מיסוד 'המזרחי' ועד ימינו הספר משרטט תשתית תיאולוגית ואת יישומיה בתחומים נורמטיביים ותרבותיים

מאחורי גדר תיל  ---  שלין,אדם  ---    ---  )קריקטורות מתקופת סוף המנדט הבריטי(

מאחורי דלתות  ---  מקדונלד,אן מרי  ---   1999  ---  סאגה משפחתית על ארבע אחיות קנדיות.

מאחורי האיפור  ---  בוכמן,נחום  ---   1994  ---  אוטוביוגרפיה מצולמת ומסופרת של שחקן הבימה

מאחורי האיפור .  ---  בוכמן,נחום  ---  1994  ---  

מאחורי הבית :  ---  פרנקל אוסמן,טל  ---  2002  ---  

מאחורי הגדר.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2017  ---  גרסה מעוצבת ומאויירת לנובלה של ביאליק. סיפור אהבה בין נער יהודי ונערה גויה ב"שטח ההפקר"- מחוץ למוסכמות. נח הפרא אדם ומארינקא היתומה גדלים יחד משני צדי הגדר המפרידה בין בתיהם, עולמותיהם ואהבתם חסרת הסיכוי.

מאחורי הדלת הסגורה.  ---  בן פרץ,מרים. שינמן,שפרה  ---  2013  ---  מחקר אתנוגרפי העוסק בחדר המורים (בבתי ספר בישראל) כאתר של מצבים חברתיים ושל התפתחות קהילה מקצועית. הספר בוחן את תרבות חדר המורים בהקשרי למידה משותפת והתפתחות מקצועית, האינטראקציה עם מנהל ביה"ס ועוד.

מאחורי הדלת.  ---  פאריס,ב' א'  ---  2017  ---  רומן מתח. סיפור אהבה מושלם הופך לסיוט כאשר הגיבורה מגלה סודות מעברו של בעלה הטרי. בעודם מבלים יחדיו את ירח הדבש משתנה התנהגותו ונחשף אופיו הסדיסטי. היא נאלצת להילחם בו כדי לחלץ את עצמה ואת אחותה משביו.

מאחורי הדלת.  ---  בסאני,גורג'יו  ---  2002  ---  רומן.מערכת יחסים סבוכה בין נער יהודי לשני נערים נוצריים באיטליה הפשיסטית של תחילת שנות השלושים.

מאחורי הדלת.  ---  בסאני,גורג'יו  ---  2002  ---  רומן.מערכת יחסים סבוכה בין נער יהודי לשני נערים נוצריים באיטליה הפשיסטית של תחילת שנות השלושים.

מאחורי ההר.  ---  ערד,מאיה  ---  2016  ---  רומן בלשי העוסק בספרות בלשית, מעין מדריך כתיבה המתפתח לכדי ספור מהז'אנר : מרצה אמריקני לספרות זו שוהה בבקתה של זוג ישראלי בהרי סיירה כדי להרצות על הנושא. תוך כדי כך מתפתח במקום ספור רצח.

מאחורי הוילון האדום .  ---  סאמט,שמעון  ---  תשט"ז  ---  

מאחורי הזמן  ---  סגלוביץ,יניב  ---   1996  ---  שירים

מאחורי החלוק הלבן.  ---  סגל,חנה (סגל,חנה יעל)  ---  2014  ---  כ-30 ראיונות עם רופאים ואחיות במחלקות אונקולוגיות, טיפול נמרץ, ילדים והוספיסים. הראיונות עוסקים בדרכי ההתמודדות של הצוות הרפואי עם סבל ומוות, מנגנוני ההגנה שהם מפתחים, יחסיהם הרגשיים עם החולים וכו'

מאחורי היפים לנצח.  ---  בו,קתרין  ---  2013  ---  רומן תיעודי המבוסס על תחקיר שערכה הכותבת בשכ' עוני במומבאי. הספר מתחקה אחר תלאותיהן של מספר דמויות אמיתיות, הנעות בין תקווה לשינוי ובין תסכול עמוק מהפערים הכלכליים שהמיתון הגלובלי מאיים להחריף.

מאחורי היפים לנצח.  ---  בו,קתרין  ---  2013  ---  רומן תיעודי המבוסס על תחקיר שערכה הכותבת בשכ' עוני במומבאי. הספר מתחקה אחר תלאותיהן של מספר דמויות אמיתיות, הנעות בין תקווה לשינוי ובין תסכול עמוק מהפערים הכלכליים שהמיתון הגלובלי מאיים להחריף.

מאחורי הכאפייה :  ---  שקד,רוני  ---  2018  ---  ניתוח ההתנהלות הפלסטינית בסכסוך על בסיס כלים מתחום הפסיכולוגיה החברתית ונסיונו הביטחוני של המחבר. שקד חוקר גורמים כנראטיבים,אמונות וזיכרון ומסקנתו: קיפאון מדיני משמר מציאות דו לאומית והקצנה ומלבה את הסכסוך

מאחורי הכאפייה :  ---  שקד,רוני  ---  2018  ---  ניתוח ההתנהלות הפלסטינית בסכסוך על בסיס כלים מתחום הפסיכולוגיה החברתית ונסיונו הביטחוני של המחבר. שקד חוקר גורמים כנראטיבים,אמונות וזיכרון ומסקנתו: קיפאון מדיני משמר מציאות דו לאומית והקצנה ומלבה את הסכסוך

מאחורי הכוונת :  ---  ירון,עידן  ---  2016  ---  דיון בכמה היבטים הנוגעים ל'מערכת המבצעת' המפעילה את 'מערכת הנשק' (דהיינו הלוחם): סוגיית המקצועיות והמערכת המשולבת מומחה-כלי, היבטים סוציולוגיים ופסיכולוגיים, משפטיים ואתיים, ומטפורות צבאיות ואחרות לתיאור הצלף

מאחורי הכסף יש סיפור :  ---  אולמרט,דנה (עורכת)  ---  2010  ---  שבע נובלות הקשורות בכסף וברגשות המתלווים אליו. משאלות, פחדים ומחשבות על דלות ריגשית ועושר כלכלי כל אלו מתוארים בידי שבעה כותבים ישראלים.

מאחורי הכסף יש סיפור :  ---  אולמרט,דנה (עורכת)  ---  2010  ---  שבע נובלות הקשורות בכסף וברגשות המתלווים אליו. משאלות, פחדים ומחשבות על דלות ריגשית ועושר כלכלי כל אלו מתוארים בידי שבעה כותבים ישראלים.

מאחורי המלחמה רואים את הים :  ---  דגן,נילי  ---  2010  ---  שירים מלווים בצילומים. "הזמן נגף לפנינו / מסמן בגליון הטפול היומי. // מוצצים סכריות חמאה / על פצעי לשון. // הזכרונות מתמינים מעצמם / מתהדקים בנקדות הצער. // משהו מניע אותנו קדימה / מכריע את המאחר" .

מאחורי המספרים :  ---  וינקלר,און  ---  2015  ---  מחקר המנתח את השינויים שחלו בשנות קיומה של מדינת ישראל בדפוסי הפריון, הריבוד הכלכלי ומגמות התעסוקה במגזרים השונים, כיצד אלה הושפעו מהחלטות פוליטיות וממדיניות ילודה וכיצד הביאו לגידול חד בקיטוב חברתי

מאחורי הספינקס המצרי  ---  סידאר,אירוינג גרינברג,הרולד י  ---    ---  

מאחורי הערפל.  ---  טושה גפלה,אופיר  ---  2007  ---  רומן המגולל שלושה ספורים מקבילים ומצטלבים המתארים את מסעותיהם של שלוש דמויות המונעות על ידי תשוקתן לחיים של משמעות.

מאחורי הפסנתר  ---  אהרוני,חנן  ---   1994  ---  ללב ועשרות עדויות בעלי חשיבות חברתית, לטוב ולרע

מאחורי הפרגוד  ---  שגב,ש (סבאג ) (ת)  ---   1954  ---  

מאחורי הפרגוד **  ---  ציטרון,ש ל  ---  1923  ---  חלק ראשון .

מאחורי הפרגוד :  ---  אטלס,מיכאל  ---  2021  ---  המחבר, גינקולוג שעבד בבי"ח שיבא, מתאר את עולם המחלקה הגינקולוגית והמיילדות כאשר הוא פורש לפני הקורא מקרים הומניים, רפואיים, אחיות ורופאים.

מאחורי הפרגוד.  ---  מארק,אריה  ---  2012  ---  מחזה סוריאליסטי אלגורי על אדם רדוף סוד בעל מבנה אישיות סכיזופרני המואשם ברצח אשתו ונידון למוות, מלווה במבוא, שיחות משנות ה-80 עם המשורר ש' שלום (שהמחזה נכתב בהשראתו) ותקליטור הכולל את הקלטותיהן.

מאחורי הקוראן :  ---  בר זאב,חי  ---  תשע"א  ---  מחקר בתפיסה האיסלמית לגבי היהדות כפי שהן באות לידי ביטוי בקוראן, בחדית' ובספרות הביוגרפית הקנונית על מוחמד. הספר עוסק, בין היתר, בפולמוס בין מוחמד ליהודי מדינה ובוחן את טיעוני האיסלם ע"פ המקורות היהודיים.

מאחורי הקלעים  ---  פרי,יורם  ---   1998  ---  יחסי מורים-תלמידים בעיני ההומור: קריקטורות,שאלונים וחרוזים

מאחורי הקלעים  ---  צפורי,אברהם  ---   1931  ---   חלק ראשון

מאחורי הקלעים  ---  תמיר,יוסף  ---  1991  ---  חויותיו האישיות מתקופת כהונתו כח"כ כפי שמתבטאות ביומניו ורשומיו

מאחורי הקלעים .  ---  תמיר,יוסף  ---  1991  ---  

מאחורי הקלעים :  ---  מזר,עפר  ---  2016  ---  אסופת עדויות של אנשי אגף המינהל בנציגויות ישראל ברחבי תבל. הסיפורים מתארים הצלחות וכשלונות במקרים מורכבים של איתור נעדרים, חילוץ מטיילים מאזורי אסון, הסגרת מבוקשים פליליים,ביצוע פרויקטים לוגיסטיים ועוד

מאחורי הקלעים :  ---  מזר,עפר  ---  2016  ---  אסופת עדויות של אנשי אגף המינהל בנציגויות ישראל ברחבי תבל. הסיפורים מתארים הצלחות וכשלונות במקרים מורכבים של איתור נעדרים, חילוץ מטיילים מאזורי אסון, הסגרת מבוקשים פליליים,ביצוע פרויקטים לוגיסטיים ועוד

מאחורי הקלעים של הנפש.  ---  ברטונוב,דבורה  ---  2005  ---  סיפור חייה האישי של המחברת ילידת 1915,אמנית במה ואחת מחלוצות המחול בישראל.

מאחורי הקלעים של מופע המוח :  ---  ניצן,זאב  ---  2016  ---  ספר מדע-פופלארי הסוקר את השתנות מבנה ותפקוד המוח בשלבי החיים השונים, מן העוברות עד הזקנה, ובמצבים רגשיים והכרתיים כהתאהבות, דכאון, התרכזות וחלימה. עוד דן המחבר, מומחה לנוירולוגיה, בסוגיית הגוף-נפש.

מאחורי השפורפרת  ---  איתן,שולמית  ---   1998  ---  

מאחורי התמונות במוזיאון.  ---  אטקינסון,קייט  ---  2005  ---  רומן ביכורים בפרוזה מושחזת אשר במרכזו סאגה של משפחה דיספונקציונלית הנפרשת על פני שלושה דורות, החל מאירופה שסועת המלחמות במחצית הראשונה של המאה ה-20.

מאחורי ומצדדי :  ---  רבינוביץ,אסנת  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה המתעד מיצב שהורכב מקופסאות קרטון שנעשו בהן שלל שימושים ציוריים, פיסוליים ומרחביים.

מאחורי חומת מגן.  ---  דור,דניאל  ---  2003  ---  על דפוסים של הכחשה,הדחקה,בלבול והקצנה בסיקור אמצעי התקשורת הישראליים את מבצע "חומת מגן", שיצרו נראטיב ישראלי מנותק באשר לרקע המבצע והשלכותיו.

מאחורי חומת מגן.  ---  דור,דניאל  ---  2003  ---  על דפוסים של הכחשה,הדחקה,בלבול והקצנה בסיקור אמצעי התקשורת הישראליים את מבצע "חומת מגן", שיצרו נראטיב ישראלי מנותק באשר לרקע המבצע והשלכותיו.

מאחורי טחנת הקמח.  ---  רגב,אורה  ---  2020  ---  סיפורה של מי שביקרה בעיירת הולדתה של אימה בפולין. לאחר השואה ועלייתה ארצה סירבה אימה לחזור לפולין ומסיפורי השכנים, פיסות הסטוריה שמתגלות, וחשבון העבר מתגלה המערכת המורכבת של היחס של פולין ליהודיה.

מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול .  ---  עמיחי,יהודה  ---  1974  ---  

מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול. הזמן. שלווה גדולה: שאלות ותשובות.  ---  עמיחי,יהודה  ---  2003  ---  כרך זה כולל שלושה מספרי המשורר שיצאו בין השנים 1974-1980.

מאחורי כלגבר :  ---  ישראל,דיוויד  ---  2005  ---  ספור הומוריסטי לגברים, על גברים ועל חיפושו של אחד אחר אהבה, קריירה וכו'.

מאחורי מחסן שקים :  ---  טסלר,שמוליק  ---  2022  ---  זכרונותיו החביבים של קיבוצניק מילדותו בשנות הארבעים והחמישים, עת קיבוצו איכלס ליפטים ואוהלים.

מאחורי מסכה או כוחה של אישה. (מאחורי מסכה או: כוחה של אישה.)  ---  אלקוט,לואיזה מיי  ---  2015  ---  נובלה. ג'יין, אישה אנגליה, מעבירה 30 ימי ניסיון בבית משפחה אמידה, על מנת להתקבל כאומנת לנערה בת 16. על אף שהינה בת 30, היא מעמידה פני בת 19. אחרית הדבר דנה בסגנונה של הכותבת ובעיסוקה במקומן של הנשים בחברה.

מאחורי מסכה או כוחה של אישה. (מאחורי מסכה או: כוחה של אישה.)  ---  אלקוט,לואיזה מיי  ---  2015  ---  נובלה. ג'יין, אישה אנגליה, מעבירה 30 ימי ניסיון בבית משפחה אמידה, על מנת להתקבל כאומנת לנערה בת 16. על אף שהינה בת 30, היא מעמידה פני בת 19. אחרית הדבר דנה בסגנונה של הכותבת ובעיסוקה במקומן של הנשים בחברה.

מאחורי עיניה.  ---  פינבורו,שרה  ---  2017  ---  מותחן. גרושה,אם לילד מתנשקת עם גבר שפגשה בבר ולמחרת מגלה כי הוא הבוס החדש שלה. היא מתחברת עם אשתו וזו מכניסה אותה לעולם מסוכן ומלא סודות אשר חושף את הקשר המעוות והייצרי בין הבוס ובין אשתו.

מאחורי עלה התאנה :  ---  לנצט,משה  ---  1971  ---  

מאחורי פרגוד המשי .  ---  קראם,בארטלי  ---   1947  ---  

מאחרוני הדור :  ---  כהנא,אוריאל  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את חייו של האמן, עבודתו האדריכלית והגרפית, כל זאת לצד הוצאה מחודשת של ספר הילדים "ארבעה תישים קטנים", המלווה באיוריו של כהנא.

מאחרי הזורע  ---  בסוק,משה  ---   1949  ---  

מאטה הארי :  ---  האו,ראסל וורן  ---  2002  ---  חבור ביוגרפי המקיף את חייה של המרגלת הנודעת תוך חשיפת נתיבי הריגול במהלך מלחמת העולם הראשונה.

מאטה הארי :  ---  האו,ראסל וורן  ---  2002  ---  חבור ביוגרפי המקיף את חייה של המרגלת הנודעת תוך חשיפת נתיבי הריגול במהלך מלחמת העולם הראשונה.

מאטי.  ---  הלר,רעיה  ---  2011  ---  רומן ממומן העוסק באשה צרפתיה קתולית הממירה את דתה ונקרעת בין זהויותיה השונות, בין עבר להווה, צרפת וישראל, מציאות והזיה ואידך זיל גמור.

מאטיס הולך לבאלט  ---  ברסקי,ויויאן (אוצרת)  ---   1991  ---  ארוע תלבושות להפקה המקורית של דיאגילב:תרומת רנה)פיש( ורוברט לוין,לונדון.קטלוג התערוכה.

מאטל פייסע דעם חזנס  ---  שלום עליכם  ---   1997  ---  מהדורה חדשה, מתוקנת ומלאה, בכתיב מודרני תקני. מלווה באחרית דבר מאת חנא שמרוק. כולל אפרט טקסטולוגי

מאטל פייסע דעם חזנס  ---  שלום עליכם  ---   1997  ---  מהדורה חדשה, מתוקנת ומלאה, בכתיב מודרני תקני. מלווה באחרית דבר מאת חנא שמרוק. כולל אפרט טקסטולוגי

מאי 68 :   ---  מירן,ראובן  ---  2008  ---  מבחר כתובות קיר שצויירו על קירות הסורבון שלוקטו על ידי המחבר בעת שהותו כסטודנט במוסד האקדמי. הכתובות מציגות את הלך רוחה של מהפכת הסטודנטים של 68 שחרטה על דגלה את הסיסמה "הדמיון לשלטון".

מאי MAY :  ---  סימן טוב,נעמי (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג המציג את עבודות הגמר של תלמידי תואר שני באמנויות (MFA) ובתוכנית לימודי המשך באמנות ובצילום של בצלאל.

מאי מהות לאימהות .  ---  פלגי הקר,ענת  ---  2005  ---  

מאי מהות לאימהות : [מאי-מהות לאימהות]  ---  פלגי הקר,ענת  ---  2005  ---  סקירה בקורתית המבקשת לתור אחר נוכחות האם כסובייקט בתולדות המחשבה הפסיכואלניטית (פרויד, קליין, ויניקוט, איריגריי, בנג'מין ואחרים). הנוסח לאמהות המוצע בספר משלב בין פמיניזם, למודי מגדר והחשיבה הטיפולית כיום.

מאי ערב לילה ושחר  ---  יהושע,אברהם ב  ---   1969  ---  

מאיאסטרה.  ---  סטנשו,נורה  ---  2015  ---  ציורי שמן על בד ועבודות רקמה העוסקים במרכיבי זהותה ההיברידית של האמנית, ילידת רומניה. עיקרם מוטיבים פולקלוריים (כמו הציפור המיתית 'מאיאסטרה') ודיוקנאות עצמיים המשולבים בדגמים מאמנות הטקסטיל הרומנית

מאיאסטרה.  ---  סטנשו,נורה  ---  2015  ---  ציורי שמן על בד ועבודות רקמה העוסקים במרכיבי זהותה ההיברידית של האמנית, ילידת רומניה. עיקרם מוטיבים פולקלוריים (כמו הציפור המיתית 'מאיאסטרה') ודיוקנאות עצמיים המשולבים בדגמים מאמנות הטקסטיל הרומנית

מאידאנעק  ---  שטריגלער,מרדכי  ---   1947  ---  

מאידך גיסא  ---  שליט,לוי  ---   1996  ---  אוסף ממאמריו: הדואליזם היהודי, שונות היהודים, שפינוזה, זרמים ביהדות, ציונות ומדינת ישראל.

מאיה  ---  גורדר,יוסטיין  ---   2001  ---  רומן פילוסופי המעורר תהיה על המסתורין של היקום,התפתחות החיים על פני כדור הארץ ומטרת הקיום האנושי.מאת מחבר'עולמה של סופי'.

מאיה .  ---  גורדר,יוסטיין  ---  2001  ---  

מאיה העירומה .  ---  אדווארדס,סמואל  ---    ---  

מאיו קליניק על אוסטאופורוזיס :  ---  הודג'סון,סטפן (ע.)  ---  2007  ---  הספר מסביר את מהות המחלה, מפרט את הבדיקות לאבחונה, ומספק עצות מעשיות למניעתה ולטיפול בה ע"י תזונה, פעילות גופנית, טיפול תרופתי, אמצעי בטיחות וכו'.

מאיו קליניק על אלצהיימר :  ---  הודג'סון,סטפן (ע.)  ---  2007  ---  הספר מתייחס לתהליך ההזדקנות, לפעולת המוח והאופן בו הוא עשוי להשתבש בעקבות המחלה, כיצד ניתן לאבחן אותה וכן עצות מעשיות לטיפול ולהתמודדות עמה.

מאיו קליניק על דיכאון :  ---  קרמלינגר,קית' (ע.)  ---  2007  ---  הספר מסביר מהו הדיכאון, מפרט את מגוון הטיפולים הקיימים ומדגיש את תפקיד הסביבה הקרובה בהצלחת הטיפול.

מאיו קליניק על כאבים כרוניים :  ---  הודג'סון,סטפן (ע.)  ---  2007  ---  הספר מתאר בעיות נפוצות הכרוכות בכאבים כרוניים ומספק הנחיות לאבחון ולהתמודדות עמם באמצעות פעילות גופנית, טיפול תרופתי, טכניקות הרפיה ושיטות אחרות של הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית.

מאיו קליניק על לחץ דם גבוה :  ---  שפס,שלדון ג' (ע.)  ---  2007  ---  הספר מסביר את מהות המחלה ומציע מידע על מניעתה, אבחונה ועל דרכי הטיפול השונות בה.

מאיטליה לירושלים  ---  הרטום,מנחם ע. דוד,א.  ---   1997  ---  נדפס בעבר בקובץ:"יהודים באיטליה" מאגנס,תשמ"ח,ועתה נוספו מפתחות. )מכתבים ממסעו לי-ם בסוף המאה ה- 15(

מאיטליה לירושלים  ---  הרטום,עמנואל דוד,אברהם  ---  תשנ"ז  ---  

מאיימת מנומרת ולא מתנצלת. (מאיימת, מנומרת ולא מתנצלת).  ---  רוהר,מעין  ---  2022  ---  סט 3 חוברות שנוצרו כפרויקט במחלקה לתקשורת חזותית ב'בצלאל'. החוברות עוסקות בציפיות החברתיות מנשים - להתנהגות נשית ולטיפוח גוף נשי; והן מורכבות מצילומים ומטקסטים המתארים חוויות אישיות שנאספו מהאינטרנט

מאילי וסאן סוסי  ---  גלזר,טובה  ---   2000  ---  המחברת גידלה בימי חייה כלבים וחתולים רבים. להלן ספורם המשותף

מאין באנו :  ---  קנוהל,ישראל  ---  2008  ---  חיבור המנתח את התהוותו של עם ישראל הקדום ממיזוג של שלוש קבוצות אתניות ואת התגבשותו של התנ"ך כמיתוס וכקודקס הדתי-לאומי כתוצאת המיזוג הזה שרקח יחדיו מנהיגים, אירועים, אמונות ומנהגים של כל אחת מהקבוצות.

מאין באנו :  ---  קנוהל,ישראל  ---  2008  ---  חיבור המנתח את התהוותו של עם ישראל הקדום ממיזוג של שלוש קבוצות אתניות ואת התגבשותו של התנ"ך כמיתוס וכקודקס הדתי-לאומי כתוצאת המיזוג הזה שרקח יחדיו מנהיגים, אירועים, אמונות ומנהגים של כל אחת מהקבוצות.

מאין ולאן  ---  הים יונס,אדוה  ---  2000  ---  תיעוד היסטורי מחקרי ומבט לעתיד

מאין ולאן ?  ---  הים יונס,אדוה  ---   2000  ---  תיעוד היסטורי-מחקרי ומבט לעתיד.

מאין לך אהבת החורף הזאת?  ---  שיקנאג'י,סיון  ---  2015  ---  שירים על מות האם. "לאשה לידי יש כפות ידיים כמו לאמא שלי / ואני נאבקת / לא לאחוז בהן / לא לקרב אותן אלי ולנשק /לא לינוק את חום הגוף שלה [...] ובתחנה הבאה, כשהיא אוספת את השקיות ויורדת / אני נשארת. יתומה."

מאין נחלתי את שירי :  ---  קרטון בלום,רות (ע.)  ---  2002  ---  חמש עשרה מסות פרי עטם של יוצרים ישראלים המשרטטים מפה ספרותית-אוטוביוגרפית,תוך התמקדות בחוויות קריאה חשובות בחייהם.האלבום מלווה באיורים,תצלומים ושירים.

מאינתיפאדה למלחמה :  ---  יגנס,תמר (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים העוסק בתחנות פוליטיות וחברתיות בתולדות התהוותה של הזהות הפלסטינית, החל מהמרד הערבי דרך הנכבה והאינתיפאדה הראשונה ועד אינתיפאדת אל אקצה.

מאינתיפאדה למרד 1947-1939 :  ---  אייל,יגאל  ---  2007  ---  הספר בוחן את המאבק היהודי בשלטון הבריטי תוך התמקדות בהיבטים מדיניים-צבאיים של הבריטים והשפעתם על המאבק בא"י.

מאיסטרומו ומשנתו של חמור :  ---  סלמאן אסעיד סרחאן,מהדי נג'יב  ---  2017  ---  הסיפור האתני מופיע בספר ערבית ועברית, דף מול דף.

מאיספהאן לירושלים  ---  לוינסקי (צדוק,)חפציבה  ---  תש"ס   ---  זכרונות המחברת מילדותה בשכונת הבוכרים בירושלים

מאיפה משתין הדג ?  ---  לביא,אביב. שרון,מיכל  ---   1999  ---  עם תשובות מוסתרות ע"י דף חצוי

מאיפה משתין הדג? :  ---  ורניק,אורי  ---  2001  ---  אסופת הגיגים,משלים ופתגמים ההשואבים מעולמם הקסום של הדגים.

מאיפה צצו הילדים.  ---  בארבה,אנדרס  ---  2019  ---  רומן קצר המספר על נסיון להטמעת קבוצת ילדים משבטי ילידים בפריפריה בארגנטינה. התרבות הכה שונה של הילדים והופעתם הפתאומית בעיירה משנה לחלוטין את החיים שם עד לסופם המר של הילדים.

מאיר אפלפלד .  ---  אפלפלד,מאיר  ---  2009  ---  

מאיר אפלפלד.  ---  אפלפלד,מאיר  ---  2009  ---  קטלוג ציורי טבע דומם, נוף ותפנימים חדשים (2007 - 2009) בשמן על פשתן. רוב הציורים נעשו בסטודיו של האמן בירושלים. מיעוטם, שצוירו בסדנת ההדפס בקיבוץ כברי, מדגישים את פתיחות הנוף בניגוד לדחיסות של הראשונים.

מאיר בץ .  ---  בר און,יהושע ואחרים  ---    ---  

מאיר הכליזמר נעשה קומיסר  ---  מלצר,שמשון  ---   1940  ---  

מאיר הסוס .  ---  יפה,בלהה  ---    ---  

מאיר השחר השלם :  ---  עטיה,מאיר אלעזר  ---  (2012)  ---  הפיוטים העבריים של 11 נובות (מחזורי שירים שנועדו לביצוע בחלק מסויים של היממה) בליווי הטקסטים הערביים המקוריים, התווים, מבואות, הערות וביאורים. עוד כולל הספר מאמרים, מקורות, רשימות מונחים, מפתחות ותמונות.

מאיר יערי  ---  הורביץ,יעקב  ---   1994  ---  

מאיר יערי האדמו"ר ממרחביה :  ---  חלמיש,אביבה  ---  2013  ---  הכרך השני שתחילתו עם ייסוד מפ"ם והקמת המדינה. הספר, שעניינו המרכזי הוא סגנון מנהיגותו של יערי, נסמך רבות על כתביו ודן גם ביחסיו עם י' חזן, בהתמודדותו עם דחיקתו מעשייה בערוב ימיו ובתמורות במעמד התנועה הקיבוצית.

מאיר נתיבות ירושלים .  ---  לונץ בולוטין,חנה  ---  1968  ---  

מאיר עיני הגולה (ספר)  ---  אלטר,אברהם יששכר  ---    ---  

מאיר עיני עורים .  ---  כהן,חיים  ---  תרפ"ד  ---  

מאיר עינים .  ---  וונדר,מאיר  ---  תשכ"ח/ט  ---  א + ב + ג (תשל"ב) + א, ב .

מאיר עמית :  ---  ז'קונט,אמנון  ---  2012  ---  ביוגרפיה המנתחת מאורעות כמפגש בין פוטנציאל אישי לסיטואציה היסטורית. פרשת חייו של מאיר עמית, שכונן את תפיסת המודיעין המודרני בצה"ל ולאחר מכן במוסד, היה חלק מהמהפך הפוליטי ותרם לתעשיות ההייטק והחלל.

מאיר פיצ'חדזה.  ---  פיצ'חדזה,מאיר  ---  2008  ---  מבחר גדול ומייצג מיצירתו האקלקטית של פיצ'חדזה שבמילותיו שלו עוסקת "באדם ובתודעתו ובדרכים השונות והרבות בהן היא לובשת דימויים". המבוא דן בזהות האחת המשותפת לשלל סגנונותיו, דימוייו ותחביריו של האמן.

מאיר רוזן :  ---  אדרת,עופר  ---  2022  ---  סיפור חייו של יליד יאסי שברומניה 1931, משפטן בשירות החוץ הישראלי, שהיה היועץ המשפטי לשיחות השלום עם מצרים, סייע בהתמודדות עם פרשת לילהאמר, פעל בארגון 'נתיב' להעלאת יהודי ברה"מ, וכיהן כשגריר בצרפת וארה"ב

מאיר שפיה : [מאיר-שפיה] :   ---  רגב,יואב  ---  2008  ---  תיאור תולדות היישוב מאז הקמתו בימי העלייה הראשונה ועד זניחתו ע"י תושביו בשנות ה-30 ומעברם לזכרון יעקב. הספר מציג דמויות מרכזיות מההיסטוריה של המקום ומלווה בעשרות תצלומי ארכיון ומפות.

מאירים שרים כוורת :  ---  אורנן גרמי,יעל  ---  2014  ---  מאיירים: יוסי אבולפיה, מישל קישקה, שחר קובר, שחר נבות, נעמה בנזימן ועוד (מהעטיפה).

מאירקה : (מאירק'ה) :  ---  פעיל,מאיר  ---  2014  ---  ספר שחלקו הראשון נכתב כאוטוביוגרפיה ע"ס כתביו של פעיל,בוגר הפלמ"ח ואל"מ בצה"ל שבין תפקידיו רמ"ח תורת לחימה במטכ"ל, היסטוריון צבאי וח"כ מטעם סיעות 'מוקד' ו'שלי' (1974 - 1980), ובחלקו השני - כ-30 מאמרים פוליטיים

מאירקה : (מאירק'ה) :  ---  פעיל,מאיר  ---  2014  ---  ספר שחלקו הראשון נכתב כאוטוביוגרפיה ע"ס כתביו של פעיל,בוגר הפלמ"ח ואל"מ בצה"ל שבין תפקידיו רמ"ח תורת לחימה במטכ"ל, היסטוריון צבאי וח"כ מטעם סיעות 'מוקד' ו'שלי' (1974 - 1980), ובחלקו השני - כ-30 מאמרים פוליטיים

מאירת עינים :  ---  שמחה יצחק הלוצקי  ---  תשס"ב  ---  שני כרכים,האחד מכיל אסופת מצוות ואיסורים בעוד השני עוסק בשושלת הקבלה והעתקת התורה,חכמי הקראים וספרותם ועוד.

מאישה לשועלה.  ---  גארנט,דיויד  ---  2017  ---  נובלה העוסקת במטמורפוזה של אישה לשועלה בעוד בעלה האוהב מתאים את חייו למציאות החדשה שנכפתה עליו.

מאכל תאווה  ---  לויתן,נדב  ---   1996  ---  קבץ ספורים

מאכלי החג מאת רות סירקיס .  ---  סירקיס,רות  ---    ---  

מאכלי ירקות  ---  וורן,ג'אנט  ---  תשמ"ה  ---  כשר

מאכלי עמים .  ---  גולשטין,סנ (ע)  ---  תשכ"ג  ---  

מאכס נורדאו אל עמו  ---  נורדאו,מכס  ---   1937  ---   א-ב + כרך ראשון .

מאכס נורדאו באגרותיו  ---  שווארץ,שלום  ---  תש"ד   ---  ביוגרפיה השואבת ממסכת אגרותיו של נורדאו.

מאכס נורדאו שלושים שנה למותו  ---    ---  תשי"ג  ---   נמצא תחת נורדאו

מאלאזיה  ---  יגר,משה  ---   1996  ---  הנסיון הישראלי הכושל לכונן יחסים עם מאלזיה בשנות ה- 60

מאלאזיה :  ---  יגר,משה  ---  תשנ"ו  ---  

מאלאפרנה .  ---  לה גווין,אורסולה ק  ---   1982  ---  

מאלג'יר לקונסטנטינופול : DE ARGEL A CONSTANTINOPLA.  ---  סרוונטס סאאוודרה,מיגל דה  ---  2016  ---  שני מחזות המופיעים לראשונה בעברית (התרגום מודפס מול המקור), תוך שמירה על משקל וחרוז. אחרית הדבר מאת רות פיין דנה בעולם התיאטרון של תור הזהב הספרדי ומציגה ניתוח המתמקד במפגש בין דמות היהודי, הנוצרי והמוסלמי.

מאלוני ממרא עד סדום  ---  רודין אוברסקי,טליה  ---  תשמ"ב  ---  הרכבו של הסיפור ועיצובו הספרותי

מאלטלנה עד הנה :  ---  דיסקין,אברהם [עורך]  ---  2011  ---  12 מאמרים (ונספח כרונולוגי) העוסקים במעבר של האצ"ל ממחתרת למפלגה, דת ולאומיות באידאולוגיה של בגין, תעמולת הבחירות של חרות, תרומת מהפך 1977 להתפתחות המעמד הבינוני המזרחי ועוד. הספר כולל כרזות בחירות.

מאלטנוילנד לתל אביב :  ---  בריקסטון,דוד. פלדשטיין,אריאל (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים במהדורה עברית-אנגלית. אנשי אקדמיה ומחנכים עוסקים בניתוח רעיונותיו של הרצל ופעילותו ומתדיינים בעכשוויות של החזון ההרצליאני בימינו. ראה גם חלק לועזי.

מאליגאיה  ---  שמלא,משה  ---   1995  ---  רומן.

מאלינה  ---  בכמן,אינגבורג  ---   1995  ---  איבוד העצמי על רקע ספור אהבה מגרמנית: יעקב גוטשלק

מאלכסנדריה עד אגם מנדלברוט :  ---  דותן,פליקס   ---  2005  ---  מבחר ביוגרפיות של מדענים אשר שינו את פני ההיסטוריה והחשיבה האנושית המתארות את פועלם ואת הדרך שבה הגיעו לתגליותיהם. ביניהם: איינשטיין, קוונדיש, קפלר, גלילאו, פלמינג ואחרים.

מאלמות לסנטוריני ובחזרה  ---  קינן,עפרה  ---   2000  ---  שירים

מאלן די אמאלאן  ---  שקליאר,משה  ---   1997  ---  פרוזה ושירה

מאלף החלומות.  ---  עופר,יוסי  ---  2003  ---  סיפורים אוטוביוגרפיים.המחבר נולד בהונגריה,עבר את השואה במחנות עבודת-כפייה,היה מראשוני הטייסים בחיל האוויר הישראלי וקברניט באל-על.

מאלף ועד טף :  ---  רענן,אהובה  ---  2022  ---  מדריך מאוייר להורים המציג מושגים מרכזיים בתהליך התפתחות האישיות והדימוי העצמי של הילד, ומספק גם טיפים וכלים מעשיים. מ'אהבה', 'בכי' ו'גבולות', דרך 'ויסות רגשי', 'זמן איכות' ו'חפץ מעבר' ועד ל'תיווך מילולי'

מאלף עד תו  ---  טנפי,יהושע  ---  תרצ"ו  ---  

מאלף עד תו :  ---  מדן,מאיר  ---  תשי"ד  ---  

מאמא באהבה :  ---  בירנבוים שחר,רחל  ---  2011  ---  יומן לאם המגדל את ילדיה.

מאמא מריה :  ---  שינה,גאולה  ---  2020  ---  ארבעה סיפורים על נשים במערכה של החיים.

מאמא מריה :  ---  שינה,גאולה  ---  2020  ---  ארבעה סיפורים על נשים במערכה של החיים.

מאמביוולנטיות לברית בלתי כתובה :  ---  פינקוס,בנימין  ---  2005  ---  מונוגרפיה הסטורית מחקרית ומקיפה, המבוססת על חומר ארכיוני ותיעודי רב , המוקדשת לתולדות יהודי צרפת וליחסי ישראל-צרפת.

מאמביוולנטיות לברית בלתי כתובה :  ---  פינקוס,בנימין  ---  2005  ---  מונוגרפיה הסטורית מחקרית ומקיפה, המבוססת על חומר ארכיוני ותיעודי רב , המוקדשת לתולדות יהודי צרפת וליחסי ישראל-צרפת.

מאמה לוצ'יה  ---  פוזו,מריו  ---  1987  ---  

מאמונה למעשה :  ---  רוזנברג פרידמן,לילך  ---  2006  ---  האלבום סוקר את תחומי הפעילות של תנועת "אמונה" - ארגון נשים ציוניות-דתיות - ומחזיק בין דפיו מאמרים אקדמיים וכתבות סיפוריות השופכים אור על רב-גוניותה ועל היקף פעילותה של התנועה.

מאמונה תמה לאמונה רמה  ---  ערן,עמירה  ---   1998  ---  ראשית זרם האריסטוטליזם היהודי הימה"ב עפ"י הספר "האמונה הרמה" ) 1161 ( ספריית הלל בן חיים

מאמונה תמה לאמונה רמה :  ---  ערן,עמירה  ---  1998  ---  

מאמין בלי כנסייה :  ---  שוורץ,יגאל  ---  2009  ---  מסות הבוחנות שלושה נושאי חתך ב-13 ספריו האחרונים של אפלפלד (מ"מסילת ברזל" עד "אל ארץ הגומא"): אהבה ומיניות, מעמד הביוגרפיה וזיקות בין נושא לסגנון. מסה נוספת דנה ביחס בין התכוונות ספרותית לאופן התקבלות.

מאמין וזורע :  ---  יצחקי,עמינדב שמואל  ---  2021  ---  מחקר הדן באתגרים הייחודיים להתיישבות החלוצית הדתית - ממינוי רבנים ונושאי חינוך ועד בעיות הלכתיות - ובדרכי ההתמודדות איתם ב-5 מושבים שהוקמו בין 1927 ל-1939: הזורעים, שדה יעקב, כפר פינס, כפר הרא"ה וכפר אברהם

מאמין קטן  ---  טל שיר,עמוס  ---   1978  ---  

מאמינה בשמחה : [מאמינה - בשמחה!] :  ---  שטיינר,מרים  ---  2013  ---  אוטוביוגרפיה של ילידת העיירה גלנטה באוסטריה 1935. הספר מתאר את ילדותה בבודפשט (שאליה עברה משפחתה כשהיתה בת 5), את החיים בגטו עד לכיבוש הונגריה ע"י הצבא האדום ואת עלייתה והקמת ביתה במושב בית חלקיה.

מאמינים בחיים .  ---  מלמד,רן (ע)  ---    ---  

מאמינים בחיים :  ---  מלמד,רן (ע.)  ---    ---  אלבום תצלומים וטקסט המביא את ספוריהם האישיים של עשרות מטופלים שניצלו בזכותם של רופאים דגולים.

מאמן המחשבות :  ---  גרוסמן,ליסה  ---  2019  ---  חוברת עבודה מאויירת שנכתבה ע"י פסיכולוגית חינוכית ומאמנת פיתוח כישורים ניהוליים. החוברת מלמדת לזהות דפוסי חשיבה מכשילים, לבנות דפוסים חיוביים ולגייס ולשמר מוטיבציה, וכך לנהל טוב יותר את חיי היומיום

מאמן המחשבות + מאמן התפקידים :  ---  גרוסמן,ליסה  ---  2019  ---  חוברת עבודה מאויירת שנכתבה ע"י פסיכולוגית חינוכית ומאמנת פיתוח כישורים ניהוליים. החוברת מלמדת לזהות דפוסי חשיבה מכשילים, לבנות דפוסים חיוביים ולגייס ולשמר מוטיבציה, וכך לנהל טוב יותר את חיי היומיום

מאמן התפקודים :  ---  גרוסמן,ליסה  ---  2020  ---  חוברת עבודה הממשיכה את "מאמן המחשבות" אל שלב תפקודי מתקדם יותר. חוברת זו מקנה כלים להצבת מטרות והגשמתן ע"פ תכנון, התמודדות עם דחיינות והסחות דעת ופיתוח משמעת עצמית ומיקוד, חיזוק זכרון העבודה ועוד

מאמנות קולקטיבית לאמנות אישית :  ---  מסינג,סמדר (אוצרת)  ---  2022  ---  קטלוג תערוכה : כדים, כלים ופסלים מסורתיים שנעשו בישראל, מהעליה לארץ ב- 1984 ועד היום. בתערוכה ניתן להבחין בהתפתחות הפיסול המסורתי אל פיסול עכשווי של אמנים הנשענים על המסורת תוך ביטוי זהותם האישית.

מאמפתיה להכחשה :  ---  ובמן,אסתר. ליטבק,מאיר  ---  2015  ---  מחקר בשיח האינטלקטואלי והציבורי הערבי על השואה מ-1945 עד ימינו - ביחס למקרי מבחן (בהם הסכם השילומים ומשפט אייכמן) וכניתוח דפוסי המשכיות ותמורה (הכחשה והצדקה,השוואת הציונות לנאציזם,הקשר לשיח הנכבה וכו')

מאמפתיה להכחשה :  ---  ובמן,אסתר. ליטבק,מאיר  ---  2015  ---  מחקר בשיח האינטלקטואלי והציבורי הערבי על השואה מ-1945 עד ימינו - ביחס למקרי מבחן (בהם הסכם השילומים ומשפט אייכמן) וכניתוח דפוסי המשכיות ותמורה (הכחשה והצדקה,השוואת הציונות לנאציזם,הקשר לשיח הנכבה וכו')

מאמץ כח :  ---  יצחק נתן בן קלונימוס  ---  2010  ---  מהדורה מוערת לחיבור מהמאה ה-16 שעניינו פירוש לתורה על דרך הפילוסופיה ברוח הרמב"ם, השזור בפירוש בלשני. בספר מבואות על מקורותיו של המחבר - עבריים, יווניים ומוסלמים, על הגותו ועל פולמוס טורטוסה לו היה עד.

מאמצי איחוד .  ---    ---  תש"ה  ---  

מאמר אסתר :  ---  שפרעם,אסתר  ---  2012  ---  תשעה עיבודי נושאים להוראה (שאלות, מקורות ופרשנויות) שנערכו ע"פ מערכי השיעורים של המחברת לאחר מותה ו-3 ממאמריה. בנושאים: צדק חברתי בתורה ובנביאים, מלכות אדם מול מלכות ה',בעית הגמול בספר איוב ותולדות הגרים.

מאמר האישות על תכונת הרבנים והקראים .  ---  האלדהיים,שמואל  ---  תרכ"א  ---  

מאמר הגאולה ובו גילויים נפלאים על הגאולה העתידה .  ---  לוצאטו,משה חיים  ---  תש"ן  ---  

מאמר הספרות  ---  אשכלי,א ז  ---   1941  ---  

מאמר העקרים  ---  לוצאטו,משה חיים  ---  תש"י   ---  

מאמר התמוז .  ---  חוואלסאהן,ד  ---  תרכ"ד  ---  חוברת,כרוכה מחדש,העוסקת באליל תמוז ובפולחן הבבלי הקדמון

מאמר יום טוב  ---  העליר,יום טוב ליפמאן  ---  תשמ"ט  ---  יו"ל מכ"י בתוספות

מאמר ישועות מלכי .  ---  כהן צדק,יוסף  ---  תרי"ג  ---  כולל שיר ארוך לכבודו ומאמר ארוך בשבחו ( עם שער נפרד "שער המלך")

מאמר לוגי פילוסופי  ---  ויטגנשטיין,לודוויג  ---   1994  ---  מהדורה חדשה. מתורגם ע": עדי צמח

מאמר לוגי פילוסופי.  ---  ויטגנשטיין,לודוויג  ---  2011  ---  

מאמר לוגי פילוסופי. טראקטאט לוגי פילוסופי.  ---  ויטגנשטיין,לודוויג  ---  1973  ---  ערכו וההדירו - ד הנגבי, זאב לוי.

מאמר מטאפיסי :  ---  לייבניץ,גוטפריד וילהלם  ---  1988  ---  תרגם מצרפתית בצירוף מבוא והערות - אלחנן יקירה.

מאמר מטאפיסי. התכתבות עם ארנו.  ---  לייבניץ,גוטפריד וילהלם  ---  2018  ---  ניסיונו הראשון של לייבניץ לנסח את תורתו הפילוסופית באופן סדור עם הבהרות שעולות מההתכתבות עם התיאולוג הנוצרי.בין הנושאים:מהות האל והבריאה,תלות העולם באל, טיבו של החסד, טבע האידאות והעצם, חירות, תפיסה ועוד.

מאמר מרדכי  ---  גוטפריד,מרדכי  ---   1958  ---  

מאמר נוסחאות ספרי התורה ובו הוכחות כי אין בנמצא כלל נוסח תורה אחד, מקודש וקבוע לדורות…ותורה שהיתה בידיהם של חז"ל איננה שווה לשלנו בכלל.  ---    ---  2002  ---  אסופת טבלאות המדגימות פערים בין נוסחי התורה בכ"י שונים.

מאמר על המידה הטובה של האחווה.  ---  שטיינברג,נחום  ---  2014  ---  מסות פילוסופיות קצרות העוסקות בנושאים מתחומי האונטולוגיה, תורת ההכרה (תפיסה חושית ושכלית, מהות המדע) ותורת המדינה (אנרכיזם, המצב הטבעי) וכן תרגומים לסיפור מ'אגרות אחי הטהרה' ולפרק מהספר 'כלילה ודמנה'

מאמר על המידה הטובה של האחווה.  ---  שטיינברג,נחום  ---  2014  ---  מסות פילוסופיות קצרות העוסקות בנושאים מתחומי האונטולוגיה, תורת ההכרה (תפיסה חושית ושכלית, מהות המדע) ותורת המדינה (אנרכיזם, המצב הטבעי) וכן תרגומים לסיפור מ'אגרות אחי הטהרה' ולפרק מהספר 'כלילה ודמנה'

מאמר על המיתודה .  ---  דיקרט,רנה  ---  תש"ב  ---  

מאמר על המתודה :  ---  דקארט,רנה  ---  2010  ---  תרגום חדש לחיבור הפרדיגמטי שהוא מעין שיחה על עיקרי שיטתו של דקארט בחקר מדעי הטבע (גיאומטריה, אופטיקה ואנטומיה) ועל התובנות המטאפיזיות הנגזרות מעיקרים אלה כבסיס לפילוסופיה חדשה של המדע.

מאמר על המתודה.   ---  דקארט,רנה  ---  2008  ---  תרגום חדש למסתו הראשונה של רנה דיקארט, מסה ביוגרפית והגותית שהפכה לאבן דרך בחשיבה המדעית ובפילוסופיה המודרנית. בלווית הערות ומבואות שונים מאת המתרגם.

מאמר על המתודה.   ---  דקארט,רנה  ---  2008  ---  תרגום חדש למסתו הראשונה של רנה דיקארט, מסה ביוגרפית והגותית שהפכה לאבן דרך בחשיבה המדעית ובפילוסופיה המודרנית. בלווית הערות ומבואות שונים מאת המתרגם.

מאמר על הנתונים המידיים של התודעה.  ---  ברגסון,אנרי  ---  2017  ---  דיון במושג החירות ב-3 פרקים:1. על האינטנסיביות של המצבים הפסיכולוגיים ושלילת אופיים המרחבי,2.על ריבוי מצבי התודעה,המשך שלהם והשוני מהמרחב החומרי, 3.על החירות המתגלה באופן מיסטי ע"י אינטואיציה בזמן הכרעה

מאמר על הנתונים המידיים של התודעה.  ---  ברגסון,אנרי  ---  2017  ---  דיון במושג החירות ב-3 פרקים:1. על האינטנסיביות של המצבים הפסיכולוגיים ושלילת אופיים המרחבי,2.על ריבוי מצבי התודעה,המשך שלהם והשוני מהמרחב החומרי, 3.על החירות המתגלה באופן מיסטי ע"י אינטואיציה בזמן הכרעה

מאמר על יהודי ויניציה  ---  לוצאטו,שמחה  ---   1950  ---  

מאמר קצר על אלוהים האדם ואושרו.  ---  שפינוזה,ברוך  ---  תשל"ח  ---  לפי תרגומה מהולנדית של רחל הולנדר-שטיינגרט.

מאמר קצר על תולדות ההלכה היהודית.  ---  קרמף,דוד  ---  2022  ---  מסה הטוענת שהדת היהודית במתכונתה המוכרת והתורה, עליה היא מבוססת, החליפו את האמונה היהודית המקורית שהתבססה על ספר חנוך. כן סותר הספר את טענת מקורה האלוהי של ההלכה ומצביע על מקורות אחרים לחוקיה

מאמר קצר על תולדות ההלכה היהודית.  ---  קרמף,דוד  ---  2022  ---  מסה הטוענת שהדת היהודית במתכונתה המוכרת והתורה, עליה היא מבוססת, החליפו את האמונה היהודית המקורית שהתבססה על ספר חנוך. כן סותר הספר את טענת מקורה האלוהי של ההלכה ומצביע על מקורות אחרים לחוקיה

מאמר תיאולוגי מדיני.  ---  שפינוזה,ברוך  ---  תשמ"ז  ---  

מאמרות .  ---  שפרבר,שמואל  ---  1978  ---  

מאמרות אשוקה.  ---  אשוקה  ---  תשכ"ח  ---  

מאמרות.  ---  קונג פו צה (קונפוציוס)  ---  תשנ"ב  ---  

מאמרות.  ---  קונפוציוס  ---  2006  ---  הטקסט הקאנוני הסיני שעניינו שיחותיו של קונפוציוס עם תלמידיו בעיקר סביב דרכי אתיקה ומוסר, בתרגום חדש. טקסט בסינית קלאסית לצד תרגום עברי צמוד. נפח ההערות עולה פי כמה על הטקסט עצמו ונלווים לו מבואות ונספחים.

מאמרות.  ---  קונפוציוס  ---  2006  ---  הטקסט הקאנוני הסיני שעניינו שיחותיו של קונפוציוס עם תלמידיו בעיקר סביב דרכי אתיקה ומוסר, בתרגום חדש. טקסט בסינית קלאסית לצד תרגום עברי צמוד. נפח ההערות עולה פי כמה על הטקסט עצמו ונלווים לו מבואות ונספחים.

מאמרי הסולם :  ---  אשלג,יהודה ליב הלוי   ---  תשע"ז  ---  מהדורה מורחבת הכוללת מאמרים חדשים מכתבי יד שטרם ראו אור, מאמרי הקדמה, הסיבות לגילוי הכתבים, תולדות חכמת הקבלה הסתרתה וגילויה, נספחים ומפתחות.

מאמרי הסולם :  ---  אשלג,יהודה ליב הלוי   ---  תשע"ז  ---  מהדורה מורחבת הכוללת מאמרים חדשים מכתבי יד שטרם ראו אור, מאמרי הקדמה, הסיבות לגילוי הכתבים, תולדות חכמת הקבלה הסתרתה וגילויה, נספחים ומפתחות.

מאמרי טוביה :  ---  פרשל,טוביה  ---  2016  ---  כנוס מכתביו של מי שהיה היסטוריון יהודי וביבליוגרף שהרחיק נדוד בעקבות עדות ישראל. המאמרים שבספר עוסקים בתנ"ך, ספרים, רשמי מסעות ליהדות העולם, גלות וגאולה ועוד.

מאמרים  ---  רוסו,ז'אן ז'אק  ---  תשנ"ג  ---  כולל ביבליוגרפיה נבחרת מצרפתית: עידו בסוק, ערך והוסיף מבוא: יעקב גולומב

מאמרים 1965-1984 גוסטב דרייפוס  ---  דרייפוס,גוסטב  ---    ---  

מאמרים בחינוך למדיה  ---  פוירשטיין,מירה (ע)  ---  !1995  ---  קובץ: תקשורת המונים, מערכות תקשורת, מדיה ממשל ופוליטיקה, מדיה וקהל, חנוך תרבות ותקשורת, פרסום ועוד.

מאמרים בידיעת הארץ  ---  גת,אברהם  ---   1960  ---  

מאמרים בשמאל שמאל 2015 - 2020.  ---  בר,מיכאל  ---  2020  ---  65 מאמרים שנכתבו לשתי במות: מדורי הדעות ומכתבים למערכת של עיתון 'הארץ' ואתר האינטרנט 'על צד שמאל'. הספר כולו עוסק בכיבוש הממאיר של השטחים, עוולותיו ונזקיו, תוך התייחסות להיבטים, אירועים ותופעות נלוות

מאמרים ומחקרים בידיעת הארץ  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי(ע)  ---   1994  ---  בנושאים: ירושלים וסביבתה,הסטוריה וארכיאולוגיה,תולדות הישוב, טבע וארץ, מוזיאונים חדשים.

מאמרים ומסות :  ---  נבות,אמנון  ---  2021  ---  מסות-עומק מסוגננות ופרוגרמטיות לצד רצנזיות עיתונאיות קצרות, בצירוף מאמר מאת יהודה ויזן לזכרו של נבות. בין עשרות היוצרים הנידונים: גנסין, פוגל, אהרן ראובני, דוד שחר, תמוז, אפלפלד, ברמה, יובל שמעוני, זך, דן מירון ועוד

מאמרים ושירים.  ---  נבון,עמוס  ---  2022  ---  קובץ הכולל מאמרים על מוסיקה קלאסית (מוצרט, ורדי), מדעי הטבע (לרבות על אהרון אהרונסון כאגרונום ואמילי דיקנסון כאנטומולוגית, גילויים מקריים במדע ועוד), פרקי זכרונות, שירים ותרגומי שירה (מריאן מור, מירוסלב הולוב)

מאמרים חדשים על הציונות.  ---  אורן,מיכאל ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  בנושאים: על מדינה יהודית (תיאולוגיה ציונית- דוד חזוני; ישראל ומדינות הלאום החדשות-אמנון רובינשטיין); על תרבות ציון (דג הזהב והמדינה היהודית); על עברנו (על משנתו המדינית של הרצל-נתן שרנסקי; ואחרים).

מאמרים נבחרים  ---  אילת,ישראל  ---   1994  ---  גיזענות ועל פוליטיקה[ קבץ מאמרים.

מאמרים נבחרים בהסטוריה של המתמטיקה  ---  קליינר,ישראל  ---  1994  ---  קפדנות והוכחה במתמטיקה: היבט הסטורי;התפתחות מושג הפונקצייה-סקירה קצרה;התפתחות תורת החבורות: סקירה קצרה ועוד.

מאמרים על אמנות ישראלית  ---  עומר,מרדכי  ---  !1992  ---  קבץ מאמרים: טלטלותיה והתפתחותה של אמנות ישראל בחמישים השנים האחרונות

מאמרים על אמנות ישראלית .  ---  עומר,מרדכי  ---  1992  ---  

מאמרים על השירה הדרמטית  ---  קורניי,פייר  ---  1989  ---  

מאמרים על יסודות היהדות.  ---  ברקוביץ,אליעזר  ---  2004  ---  קובץ כתבים בנושאי תיאולוגיה, מוסר, הלכה, לאומיות, ציונות ושואה. המחבר (1908-1992), בעל השכלה רבנית ופילוסופית, נולד ברומניה וחי בגרמניה, בארה"ב ובישראל.

מאמרים על יסודות היהדות.  ---  ברקוביץ,אליעזר  ---  2004  ---  קובץ כתבים בנושאי תיאולוגיה, מוסר, הלכה, לאומיות, ציונות ושואה. המחבר (1908-1992), בעל השכלה רבנית ופילוסופית, נולד ברומניה וחי בגרמניה, בארה"ב ובישראל.

מאמרים קליניים על קליין וביון  ---  אנדרסון,רובין(ע).  ---   2001  ---  תשעה מאמרים על עבודה של מלני קליין וממשיכה ומפרשה,וילפורד ביון באשר ליחסי אובייקט וסוגיות פסיכואנליטיות שונות.

מאמרים שונים לחקירת ארץ ישראל  ---  קליין,שמואל  ---  תרפ"ד  ---  

מאמרים של כ"ק אדמו"ר שליט"א מליובאוויטש :  ---    ---  תר"ץ  ---  

מאמרים.  ---  פיפס,שמחה זאב ד"ר  ---  1951  ---  חמישה מאמרים בפילוסופיה, בתלמוד ובהוראתו. המחבר, איש הציונות הדתית והפילוסופיה הניאו-פוזיטיביסטית, נפל בקרבות בירושלים ב-1948.

מאמרים.  ---  השיל שור,יהושע  ---  1972  ---  

מאנה כ"ץ .  ---  ורנר,אלפרד  ---  1959  ---  

מאנה כץ :  ---  כץ,מאנה   ---  תשכ"ה  ---  תערוכה רטרוספקטיבית אביב-קיץ תשכ"ה.

מאנה כץ :  ---  תרשיש,נעה [עורכת]  ---  2011  ---  תולדות חיי האמן מילדותו באוקראינה, דרך התגבשות עולמו האמנותי בפריז במשך 40 שנה ועד למפגש עם הציור הארץ ישראלי. דיוקן האמן כאספן, תיעוד האוסף בבית בחיפה וקטלוג של ציוריו ופסליו באוספים ברחבי העולם.

מאנו היא קראה לו  ---  שי,אהרן  ---   1997  ---  רומן הסטורי, ירושלים משנות ה 06 עד התשעים במקביל למאורעות מלחה"ע השניה.

מאנון  ---  פאניול,מארסל  ---   1987  ---  

מאנטארקטיקה עד פפואה  ---  מנוסי,דידי  ---  1990  ---  

מאני לאנחנו :  ---  פישר גרפי,חנה  ---  2023  ---  מחקר הטוען שלהתפתחות הפרט בגילאי 8 - 11 זיקה הדוקה להתפתחות הקבוצה - הכיתתית והמגדרית; ושחרם חברתי הוא תגובה הישרדותית כלפי מי שאינו "זורם" עם הקבוצה. מתוך כך, הספר מציע פרקטיקה חינוכית אחרת למניעתו

מאניגמה לפרדיגמה :  ---  דנציג,אמנון  ---  2020  ---  ספר הממוקד בהכנת החברה העסקית לחיים בעידן אי ודאות : בנוסף לשלושת הנושאים ההכרחיים לניהול : אסטרטגיה, פיננסים ושיטות עבודה, על המנהל לפענח את המציאות כדי לקבל החלטות בדרך אינטואיטיבית לפי עקרונות יסוד.

מאניפסטים של מודרניזם  ---  הרשב,בנימין (ע).  ---   2001  ---  עמדותיהם והכרזותיהם של נציגי הזרמים המודרניסטיים בשירה, שהופיעו לאחר הסימבוליזם,בייחוד בעשורים השני והשלישי למאה ה-20.

מאסואן לרנסנס :  ---  ארליך,חגי  ---  2016  ---  מחקר הבוחן את תולדות הקשר התרבותי, הדתי והפוליטי בין אתיופיה ומצרים (בעיקר מאז המאה ה-19) מפרספקטיבת קשר הנילוס ביניהן, ומנתח את המשבר-בכוח ביחסיהן מאז 2011 בשל הקמת 'סכר רנסנס' על הנילוס הכחול ע"י אתיופיה

מאסואן לרנסנס :  ---  ארליך,חגי  ---  2016  ---  מחקר הבוחן את תולדות הקשר התרבותי, הדתי והפוליטי בין אתיופיה ומצרים (בעיקר מאז המאה ה-19) מפרספקטיבת קשר הנילוס ביניהן, ומנתח את המשבר-בכוח ביחסיהן מאז 2011 בשל הקמת 'סכר רנסנס' על הנילוס הכחול ע"י אתיופיה

מאסופות מזמורים לספר תהלים :  ---  חיוטין,מיכאל  ---  2020  ---  מחקר המנסה לשחזר את האסופות הקדומות המרכיבות יחד את ספר תהלים; זאת ע"ס כותרות המזמורים, שמות האלוהות המופיעים בהם ומיקומם בעריכות השונות של תהלים - נוסח המסורה, תרגום השבעים, הגרסה הסורית וגרסת קומראן

מאסטר בשפת גוף :  ---  הלמר,אמיר  ---  2021  ---  ספר עזרה עצמית.

מאסטר ג'ורג'י  ---  ביינברידג,'בריל  ---   2001  ---  עלילת הספר מתרחשת ב-1854.ראשית אמנות הצילום ומלחמת קרים הן 2 נקודות ציון הנפגשות לספר את ספורו של רופא צבאי-מסטר ג'ורג'י.

מאסטרו .  ---  דונביץ,נתן  ---  2006  ---   ק5

מאסטרו :  ---  דונביץ,נתן  ---  2006  ---  הספר מאגד את קורותיהם ופועלם של 102 מנצחים נודעים - מביסוס תפקיד המנצח בשלהי המאה ה-19 בגרמניה ועד היום. הספר הנוכחי חותם סדרה של ארבעה ספרים המוקדשים לגדולי המוזיקאים המבצעים.

מאסטרים :  ---  טופור,אוהד  ---  2022  ---  לא רק ידוענים אמריקנים טוענים שיד היהודים בכלכלה העולמית, גם מחבר ספר זה. טופור טוען כי התכונות היהודיות הנרכשות כמו האמונה, החינוך, מבנה השפה, הצדקה ועוד מביאות לכך שרבים מיזמי העולם הם יהודים

מאסף :  ---  בן נון,טלי (אוצרת)  ---  2015  ---  תערוכה בהשתתפות 20 אמנים, שהשראתה ומושא הדיאלוג שלה הם 'בית נכות בצלאל' שהקים בוריס שץ ב-1907 - מוזיאון בעל אופי אקלקטי שאוספיו נעו בין זואולוגיה ובוטניקה לאתנוגרפיה ארצישראלית ולאמנות יהודית

מאסף הציונות  ---  אוניברסיטת ת"א  ---    ---  א ב ג ד ה ו י"ב י"ג י"ז ט"ז י"ח ק16

מאסף י :  ---  ברזל,הלל (ע)  ---  1973  ---  מאה שנה להולדת חיים נחמן ביאליק תרל"ג-תשל"ג

מאסף לספרות יפה ולדברי בקורת  ---  בבלי,הלל  ---  תרפ"ג  ---  ספר ראשון

מאסף לתנועת החלוץ .  ---  תנועת החלוץ  ---    ---  

מאסף ציון .  ---    ---  1978  ---  

מאסף תל אביב תל קציר  ---  שרגל,משה  ---   2000  ---  חוויותיו המשעשעות של המחבר מתקופת שרותו בנח"ל )עת היה משה דיין הרמטכ"ל( ואח"כ, בעת היותו חבר קבוץ תל-קציר.

מאסף תל אביב תל קציר  ---  שרגל,משה  ---   2000  ---  חוויותיו המשעשעות של המחבר מתקופת שרותו בנח"ל )עת היה משה דיין הרמטכ"ל( ואח"כ, בעת היותו חבר קבוץ תל-קציר.

מאסר על תנאי .  ---  אנקר,אהרן  ---  1981  ---  

מאסר עם נייר ועיפרון  ---  שרת,רנה ויעקב  ---   2000  ---  1946,מחנה המעצר לטרון-ירושלים.

מאסר עם נייר ועיפרון .  ---  שרת,משה שרת,צפורה  ---  2000  ---  

מאפה מלוח מאפה מתוק :  ---  סיידא,בני  ---   2001  ---  

מאפי פאי טרין ומוס .  ---  צינגרלינג,קורנליה  ---    ---  

מאפיה אקדמית  ---  דה פריס,אנדרה  ---   1996  ---  רומן סאטירי, רצח אקדמי. מאנגלית: דורית גינת ומיכאל פבזנר

מאפיה אקדמית  ---  דה פריס,אנדרה  ---   1996  ---   מאנגלית - דורית גינת ומיכאל פבזנר

מאפיוזו :  ---  קינג,הוראס  ---  2010  ---  רומן עלילתי המבוסס על ראיונות שניהל המחבר עם פול הארדי, מפקח ראשי בדימוס בסוכנות הביון האמריקאית. המחבר הינו עיתונאי (לא סופר), המדווח בספר זה על עלילותיהם של אל-קאפונה, דילינגר, ספייק מהוני ואחרים.

מאפייה ושמה תשוקה.  ---  קאופמן,תומר  ---  2017  ---  סיפורים קצרים המתאפיינים בסוף עם תפנית מפתיעה בעלילה (כמה מילים צריך כדי להדגים טוויסט).

מאפייני הארכיטקטורה מהקלאסי עד הברוק.  ---  לירון,אבשלום  ---  2003  ---  הנחיות לזיהוי סגנונות ארכיטקטוניים בבנייה האירופית,מלוות בתצלומים של מבנים לדוגמא.

מאפייני הארכיטקטורה מהקלאסי עד הברוק.  ---  לירון,אהרון  ---  2003  ---  הנחיות לזיהוי סגנונות ארכיטקטוניים בבנייה האירופית,מלוות בתצלומים של מבנים לדוגמא.

מאפייני סגנון אחדים בסיפורי "הינשוף" לנסים אלוני.  ---  ארגמן,טליה (מדינה,טליה)  ---  1992  ---  עבודת מוסמך. המחברת חוקרת את השימוש בפעלים, בשמות תואר ובמשפטים בארבעת הסיפורים שפורסמו בשנים 1956-1962.

מאפייני סגנון אחדים בסיפורי "הינשוף" לנסים אלוני.  ---  ארגמן,טליה (מדינה,טליה)  ---  1992  ---  עבודת מוסמך. המחברת חוקרת את השימוש בפעלים, בשמות תואר ובמשפטים בארבעת הסיפורים שפורסמו בשנים 1956-1962.

מאפיינים בחברה החרדית  ---  צדוק,שמעון  ---    ---  

מאפיינים בחברה החרדית  ---  צדוק,שמעון  ---    ---  

מאפיינים סוציו כלכליים ותמותת קשישים בישראל  ---  פרידלנדר,דב. תמיר,יוסי(ע)  ---   1995  ---  דו"ח מחקר.

מאפיינים של הילד המשפחה והפנימייה כמנבאים תפקוד פסיכו-חברתי וחינוכי של ילדים ובני נוער בפנימיות שיקומיות, טיפוליות ופוסט-אשפוזיות.  ---  עטר,שלהבת  ---  2006  ---  מטרת המחקר הינה לבחון את מצבם של ילדים בפנימיות ואת המאפיינים האישיים-משפחתיים והמוסדיים המנבאים את מצבם. המחקר מבוסס על ניתוח מידע הנוגע לכ-5000 חניכים השוהים ב-66 פנימיות, בשנת 2003-2004.

מאפים פיקנטים .  ---  סיידא,בני  ---  1996  ---  כשר .

מאפס לאחד :  ---  ת'יל,פיטר. מאסטרס,בלייק  ---  2016  ---  מחבר הספר, מייסד PAYPAL, שחוללה מהפכה בעולם המסחר המקוון, דן בסוגיות של יזמות וחדשנות בשדה הטכנולוגיה, בוחן מקרים בולטים כמו גוגל ופייסבוק וסוקר רעיונות משלל תחומים ובהם כלכלה, שיווק ותורת המשחקים.

מאפס לאלף :  ---  קפלן,ריקי  ---  תשפ"ב  ---  מדריך להקמת עסק ותפעולו המותאם לנשים חרדיות. הספר משלב את סיפורן העלילתי של 10 בעלות עסק חרדיות שהתחילו מאפס, עם הדרכה מעשית בתחומי גיוס לקוחות, שיווק, תמחור, מכירות, הגדלת הכנסות וכו'

מאפס למאה :  ---  גיא מ.  ---  2019  ---  המחבר, לוחם-פרמדיק ביחידת החילוץ האוירית, שנאלץ לשמור על אנונימיות, מספר על חויותיו האישיות והצבאיות בעת פעולות מגוונות לחילוץ ועזרה לאזרחים וחילים במצוקה.

מאצ"ל ללח"י  ---  סבוראי,משה וטובה  ---  1990  ---  

מאקאנו  ---  קארלו,אנדריאה דה  ---   1989  ---  

מאקנו  ---  קארלו,אנדריאה דה  ---  !1989  ---  רומן מאיטלקית: דב אנקונה

מאקס  ---  בחור,איתי  ---   1996  ---  דיאלוג דמיוני של מתאבד

מאקס האולאר  ---  מולטאטולי(דקר,אדוארד דאוס  ---   1998  ---  רומן מהולנדית: רן הכהן. הספריה החדשה למנויים, 1997 ] 15 [

מאקס רוזנפלד  ---  רייס,אנשל  ---   1973  ---  

מאקסוול  ---  היינס,ג'ו  ---   1988  ---  

מאקסים מאקסימוביץ ליטבינוב  ---  נדבה,י  ---    ---  

מאקרואיזם :  ---  רבינוביץ,יוסף  ---    ---  חיבור המציג עקרונות לשיטת ממשל דמוקרטית שעיקרה פיצול מוקדי הכח במדינה ושליטת האזרחים בהם. הספר כולל רקע תיאורטי ופירוט של מבנה הממשל, שבו גם שלוש רשויות חדשות שמטרתן פיקוח וחיזוק הקהילות המקומיות

מאקרואיזם :  ---  רבינוביץ,יוסף  ---  2014  ---  חיבור המציג עקרונות לשיטת ממשל דמוקרטית שעיקרה פיצול מוקדי הכח במדינה ושליטת האזרחים בהם. הספר כולל רקע תיאורטי ופירוט של מבנה הממשל, שבו גם שלוש רשויות חדשות שמטרתן פיקוח וחיזוק הקהילות המקומיות

מארב ירושלמי :  ---  אלדר,עקיבא. גולן,נמרוד  ---  2002  ---  השתלשלות היוזמות הבינלאומיות להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים לאור ביטויי תמיכה והתנגדות בערוצים המוסלמים,האמריקאים והישראלים.

מארבע כנפות הנהרים :  ---  ביבי,מרדכי  ---  תשמ"ג  ---  

מארג :  ---  הלוי ספירו,משה [עורך ראשי]  ---  2010  ---  גליון ראשון לשנתון השואף לארוג יחדיו את הזרמים והאסכולות השונות בהגות ובטיפול הפסיכואנליטי. 14 המאמרים בגליון עוסקים ברעיונות של קוהוט, וויניקוט, ביון ואחרים, מופעיהם באמנות, במקרא ובמיתוס ועוד.

מארג :  ---  הלוי ספירו,משה [עורך ראשי]  ---  2010  ---  גליון ראשון לשנתון השואף לארוג יחדיו את הזרמים והאסכולות השונות בהגות ובטיפול הפסיכואנליטי. 14 המאמרים בגליון עוסקים ברעיונות של קוהוט, וויניקוט, ביון ואחרים, מופעיהם באמנות, במקרא ובמיתוס ועוד.

מארג :  ---  שפי,סמדר (אוצרת)  ---  2016  ---  תערוכה הבוחנת את המשיכה העכשווית לנוסחים קלאסיים כמקרה של יחסי ההשאלה הפוליצנטריים בתרבות החזותית כיום. העבודות משוחחות עם מסורות פיגורטיביות מהרנסנס, הבארוק והרומנטיקה, חלקן תוך עימותן עם מסורת המופשט

מארג היקום :  ---  גרין,בראיין  ---  2006  ---  מסע רצוף תגליות החולש על פני 300 שנים של פיסיקה מודרנית ומשקף את המהפכה שתחום זה עבר בנוגע לתפיסת החלל והזמן ומכאן המציאות בכלל.

מארגי ציטוטים .  ---  סלין,אנט מזרחי,שמעון  ---  2009  ---  

מארגי ציטוטים.  ---  סלין,אנט. מזרחי,שמעון  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה של שני אמנים, העוסקים ביחסים בין הנראה לבין המוסק ובמקומה של ה"אמת" באמנות. סלין מכליאה באמצעות קולאז' דימויים רנסנסיים עם אלמנטים זרים. מזרחי מכליא פנים וחוץ בצלומים של אסתטיקה אדריכלית.

מארגים :  ---  קדים,ראובן(ברמן)  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה מיצירותיו של האמן הישראלי. הקטלוג העברי-אנגלי כולל מאמרים ביקורתיים על יצירתו של האמן המציג יצירות גאומטריות מופשטות בהשראת אמנות האיסלם.

מארדי והמסע לשם.   ---  מלוויל,הרמן  ---  2015  ---  רומן הרפתקאות משנת 1849. גיבור הספר חומק מספינת מעבידיו ונודד בים יחד עם חבורה משונה - היסטוריון בא בימים, פילוסוף אובד עצות, משורר עדין נפש ומלך מוערץ. הסגנון משייט בין ריאליזם, אקוזטיקה, הגות ומיתיזציה.

מארדי והמסע לשם.  ---  מלוויל,הרמן  ---  2015  ---  רומן הרפתקאות משנת 1849. גיבור הספר חומק מספינת מעבידיו ונודד בים יחד עם חבורה משונה - היסטוריון בא בימים, פילוסוף אובד עצות, משורר עדין נפש ומלך מוערץ. הסגנון משייט בין ריאליזם, אקוזטיקה, הגות ומיתיזציה.

מארון  ---  ואנס,ג'ק  ---   1992  ---  ספרו הראשון המתורגם לעברית של סופר המדע-בדיוני עטור הפרסים מאנגלית:עמנואל לוטם

מארח ואורח.  ---  מיידוף,סטיבן הנרי [אוצר]  ---  2013  ---   9 קטלוגים של תערוכות ופרוייקטים בהשתתפות יותר מ-30 אוצרים ואמנים מרחבי העולם. המכלול עוסק, בהשראת ספרו של ז'אק דרידה 'על הכנסת האורחים', ביחסי הגומלין אורח-מארח, קידודם החברתי ושאלות אתיות העולות מהם.

מארח ואורח.  ---  מיידוף,סטיבן הנרי [אוצר]  ---  2013  ---   9 קטלוגים של תערוכות ופרוייקטים בהשתתפות יותר מ-30 אוצרים ואמנים מרחבי העולם. המכלול עוסק, בהשראת ספרו של ז'אק דרידה 'על הכנסת האורחים', ביחסי הגומלין אורח-מארח, קידודם החברתי ושאלות אתיות העולות מהם.

מארי וישראל  ---  מלמט,אברהם  ---   1991  ---  

מארי קירי ובנותיה.  ---  מונטיי,קלודין  ---  2023  ---  ביוגרפיה ספרותית משולשת: של המדענית הדגולה שחוללה מהפכה בחקר הקרינה הרדיואקטיבית וזכתה ב-2 פרסי נובל; ושל שתי בנותיה: אירן - אף היא זוכת פרס נובל בכימיה ופעילה למען זכויות נשים, ואווה - עיתונאית ודיפלומטית

מאריות גברו  ---  הרצוג,חיים  ---  1991  ---  עלילות גבורה יהודית מתקופת המקרא ועד מבצע אנטבה

מארכסיסט וציוני :  ---  חורב,שי  ---  2011  ---  סקירת התחנות השונות בעשייתו הפוליטית-חלוצית של יערי תוך התמקדות בהתפתחות השקפת עולמו הציונית סוציאליסטית ובאופי מנהיגותו. בספר נספחים רבים לרבות השוואת כתביו עם אלה של בורוכוב, כצנלסון, טבנקין וחזן.

מארלי ואני .  ---  גרוגן,ג'ון  ---  2006  ---  

מארלי ואני.  ---  גרוגן,ג'ון  ---  2006  ---  המחבר מביא את ספור מערכת יחסיו שלו ושל בת זוגתו עם כלבם השובב והמסור.

מארמית לעברית :  ---  ברויאר,יוחנן  ---  2020  ---  מחקר בשיטת התרגום מארמית לעברית של ספר 'הלכות פסוקות', שסימן את שיבת ספרות ההלכה לעברית בתקופת הגאונים. הספר בנוי כמילון מוער בצירוף מבוא, ומוסברים בו עקרונות השיטה, חלופות תרגום, הבחירות וסיבותיהן

מארסיליוס איש פאדובה .  ---  דורמן,מנחם  ---  1972  ---  

מארעות חומי הננס .  ---  מולוק,דינה מארי  ---    ---  

מארץ אל ארץ  ---  שנברג,יצחק  ---  תש"ג   ---  

מארץ האב אל ארץ האבות  ---  אורבך,אליהו  ---   1997  ---  הרופא היהודי הראשון בחיפה בראשית המאה - ביוגרפיה וזכרונות מגרמנית: דניאל אור

מארץ האיים לארץ ישראל :  ---  שרביט,יוסף  ---  2002!  ---  מאמר שהופיע בעבר בספר"עדות עדות לישראל, גלות, עליות..."בגרסה מורחבת ומוערת. כמו כן נוספו סקירות קצרות על אישים מבני העדה שהטביעו חותם במדינת ישראל.

מארץ הצביקה לארץ הצבי.  ---  צמרת,צבי  ---  2023  ---  אוטוביוגרפיה של היסטוריון ואיש חינוך רב-פעלים, שבין השאר ניהל את מדרשת שדה בוקר ויד בן-צבי וכיהן כיו"ר המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. הוא מתאר צמתים ציבוריים בחייו, קשרים עם כל מגזרי החברה בישראל ועוד

מארץ התירס לחוף מבטחים  ---  מרדכי,נחמיה  ---   1995  ---  אוטוביוגרפיה, ילדות, שואה, עליה.

מארץ התירס לחוף מבטחים .  ---  מרדכי,נחמיה  ---  1995  ---  

מארץ קדם עד חוף ים.  ---  בונה,שמואל  ---  2021  ---  קטלוג עבודות מהשנים 1946 - 1998 (שנה לפני פטירתו של בונה), רובן ככולן ציורי שמן על בד אקספרסיביים להפליא. הקטלוג מתמקד ב-3 נושאים מרכזיים שהעסיקו את בונה: נופי חיפה וא"י בכלל; המרחב הביתי; והמיתוס המקראי

מארץ קישון  ---  תרדיון,נ (ע)  ---  תשכ"ז  ---  

מארץ'.  ---  ברוקס,ג'רלדין  ---  2007  ---  סיפורה של משפחה שמתמודדת עם היעדרו של האב בזמן מלחמת האזרחים בארה"ב ועם הקשיים שלאחר חזרתו. הספר מהווה מעין המשך וכן וריאציה מפוכחת ל"נשים קטנות".

מארצות התן ועד בין חברים :  ---  רוזמרין,סיגלית  ---  2015  ---  מחקר המאפיין את סגנונו הלשוני של עוז באמצעות בחינת מבני התחביר ותבניות השיח ב-8 מספריו: שיבוצים ורימוזים מהמקורות, צירופים מטפוריים וסינסתטיים, בחירת מילות הקישור,משפטים חסרים ומרוסקים,מעתקים בין סצינות וכו'

מארצות התן ועד בין חברים :  ---  רוזמרין,סיגלית  ---  2015  ---  מחקר המאפיין את סגנונו הלשוני של עוז באמצעות בחינת מבני התחביר ותבניות השיח ב-8 מספריו: שיבוצים ורימוזים מהמקורות, צירופים מטפוריים וסינסתטיים, בחירת מילות הקישור,משפטים חסרים ומרוסקים,מעתקים בין סצינות וכו'

מארצנו  ---  זגורודסקי,מ  ---  תרפ"ג  ---  משנת 1922 - 1923

מארק אדלמן :  ---  ברש,ויטולד. בורנטקו,קשישטוף  ---  2012  ---  ביוגרפיה של אחד ממפקדי ארגון אי"ל וממנהיגי המרד בגטו ורשה, סוציאליסט איש הבונד שחזר לפולין לאחר המלחמה, הפך למנתח-לב בכיר והיה חבר מרכזי בתנועת 'סולידריות'. הספר מבוסס על שיחות שנערכו עימו ב-2007.

מארק אדלמן :  ---  ברש,ויטולד. בורנטקו,קשישטוף  ---  2012  ---  ביוגרפיה של אחד ממפקדי ארגון אי"ל וממנהיגי המרד בגטו ורשה, סוציאליסט איש הבונד שחזר לפולין לאחר המלחמה, הפך למנתח-לב בכיר והיה חבר מרכזי בתנועת 'סולידריות'. הספר מבוסס על שיחות שנערכו עימו ב-2007.

מארק ינאי.   ---  ינאי,מארק  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה אלבומי בעברית ובאנגלית המציג מבחר מציוריו הריאליסטיים של האמן, שירושלים ונופיה משמשים לו נושא לציוריו. כן מופיעים מאמרים מבואיים על יצירתו.

מארק רותקו.  ---  עומר,מרדכי. רותקו,כריסטופר (עורכים)  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי מהודר המוקדש לתערוכה המציגה מבחר רטרוספקטיבי מיצירות מארק רותקו (1903-1970), יהודי ומעמודי התווך של אמני אסכולת ניו-יורק. מבואות רחבים ורפרודוקציות בעברית ובאנגלית.

מארק שאגאל  ---  גבריאלי,חיים  ---    ---  אלכסון / חוברות לאמנות בספרית פועלים .

מארק שאגאל  ---  אראנסאן,ב  ---  1924  ---  

מארק שאגאל  ---  דה רידאר,אנדרה  ---  תש"ג  ---  

מארק שאגאל  ---  ליכטענשטיין,יצחק  ---  1927  ---  

מארק שאגאל  ---  קורץ,ארן  ---  1946  ---  

מארק שאגאל  ---  שאגאל,מארק  ---  1951  ---  

מארק שאגאל 1985-1887 :  ---  ואלתר,אינגו פ. מצגר,ריינר  ---  2005  ---  רפרודוקציות, ביוגרפיה ומאמרים, בפורמט אלבומי.

מארק שאגאל מאה שנה להולדתו.  ---  שאגאל,מארק  ---  1987  ---  

מארקסיזם .  ---  קאנטאראוויטש,חיים כאנין,נ (ע)  ---  1933  ---  זאמבלוך לכבוד דעס 50 טען יאר צייט פון קארל מארקס .

מארקסיזם ופילוסופיה  ---  שמיר,יוסף  ---    ---  

מארקסיזם לניניזם  ---  שאף,אדם  ---  1950  ---  עברית - מ שחף .

מארש תורכי  ---  ציפר,בני  ---   1995  ---  רומן. ספור על החלפת זהויות סדרת פרוזה אחרת

מארש תורכי .  ---  ציפר,בני  ---   1995  ---  

מאשפות ירים .  ---  חלפי,אברהם  ---  תשל"ד  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

מאת ג'ורג'.  ---  סטייס,וסלי  ---  2009  ---  רומן שגיבוריו הם בני ארבעה דורות במשפחה מטריארכלית העוסקת בתחום התיאטרון, ובובת פיתום. העלילה נעה בין שנות ה-30 לשנות ה-70 בבריטניה, ומתארת מארג שלם של סודות הקשורים בנשות המשפחה ובבובה כוכבת הוודביל.

מאת ה' הייתה זאת :  ---  גלמן,יהודה  ---  2022  ---  חיבור המתמודד עם אתגר אי-מהימנותה של התורה כמקור היסטורי, תוך שילוב פרספקטיבות פילוסופית וחסידית. הספר טוען כי המקור לערעור מעמד התורה בימינו הוא ה', זאת לשם הבנתה מחדש כנסבה על פנימיות האדם וחיי הנפש

מאת יהושע ביצור  ---  ביצור,יהושע  ---  1989  ---  ערכו:יוסף אחימאיר וברוך מאירי

מאת כתבנו הצבאי  ---  זלינגר,טלי(ע).  ---  1990  ---  קובץ רשימות,מסמכים וזכרונות של כתבים צבאיים ישראלים

מאת שליחנו ללונדון  ---  מיכלסון,מנחם  ---  1990  ---  הנקודה היהודית בבריטניה

מאת שליחנו ללונדון .  ---  מיכלסון,מנחם  ---  1990  ---  

מאתונה 1896 ועד רומא 1960  ---  בן אברהם,נ זמרי,א  ---   1960  ---  

מאתיופיה לירושלים  ---  ולדמן,מנחם  ---   1992  ---  מבחר תעודות ומקורות

מאתיים וחמישים שנות עברית חדשה.  ---  כהן,חיים א' [עורך]  ---  2009  ---  10 מאמרים הבוחנים סוגיות בהתחדשות העברית מאז תקופת ההשכלה, בהם העוסקים בתקינת העברית והכוונתה, תופעות לשוניות אצל סופרים (מאפו, מנדלי, הזז, עגנון) ותמורות מורפולוגיות בהתפתחות העברית במאה האחרונה.

מאתיים ימי חרדה.  ---  כנען,חביב  ---    ---  

מאתיים סיפורי אוכל.  ---  עצבה,יהודה  ---  2009  ---  אסופת סיפורים ואנקדוטות מפי 60 מספרים שונים, המעלים זכרונות נוסטלגיים מימי הצנע והקיצוב במעברות קולטות העליה של שנות ה-40 וה-50. הספר כולל עשרות צילומים מהתקופה, כרזות,מודעות, וצילומי תוי קניה,תלושים וכד'.

מאתיים סיפורי אוכל.  ---  עצבה,יהודה  ---  2009  ---  אסופת סיפורים ואנקדוטות מפי 60 מספרים שונים, המעלים זכרונות נוסטלגיים מימי הצנע והקיצוב במעברות קולטות העליה של שנות ה-40 וה-50. הספר כולל עשרות צילומים מהתקופה, כרזות,מודעות, וצילומי תוי קניה,תלושים וכד'.

מאתיים שנות קומונה בארצות הברית  ---  עובד,יעקב  ---  1986  ---  

מאתים חמשים ואחד :  ---  ויניצקי,יוסף (י. נץ)  ---  תשי"א  ---  

מאתמול למחר .  ---  שחריה,שמואל  ---  תש"ם  ---  

מאתמול למחר :  ---  קרמן,תומר. קרמן,דני  ---    ---  האלבום סוקר בטקסט ובתמונות את תולדות בית החולים, מהיווסדו ב-1936 כבית חולים למושבות יהודה והשרון ועד היום.

מאתמול שלשום יש לי כרטיס נסיעה. [מאתמול-שלשום יש לי כרטיס נסיעה]  ---  חזקוני,ירחמיאל  ---  2004  ---  שירים.

מאתר הקראוונים לדיור קבע  ---  דה לימה,ח. גל,מ (ע)  ---  !1996  ---  בעברית ובאמהרית:מדריך לרכישת דירה ולניהול חיים תקינים במשפחה ובקהילה

מב מסעות. [מ"ב מסעות.]  ---  קרמר,חנה  ---  2013  ---  שירים העוסקים מנקודת מבט נשית ועגמומית במפגשים עם לידות, מיתות, מערכות יחסים ושגרה מעיקה. "אישה איבדה עצמה באזעקה / היא חדרה לתוך חדריה / התפתלה והפרידה בין / החדר הימני לשמאלי..."

מבא התלמוד  ---    ---    ---  

מבאזל עד להבות הבשן :  ---  בורנשטיין,הייני  ---  2011  ---  ספר עדות אודות חייו ופועלו של המחבר בן ה-90, יליד בזל. הספר מציג הקבלה בין התפתחות התנועה הציונית לגיבוש אישיות המחבר ומתאר את פעילותו בקונגרס היהודי, בראש הנהלת הברית העולמית של מפ"ם, בתנועה הציונית ועוד.

מבאזל עד להבות הבשן :  ---  בורנשטיין,הייני  ---  2011  ---  ספר עדות אודות חייו ופועלו של המחבר בן ה-90, יליד בזל. הספר מציג הקבלה בין התפתחות התנועה הציונית לגיבוש אישיות המחבר ומתאר את פעילותו בקונגרס היהודי, בראש הנהלת הברית העולמית של מפ"ם, בתנועה הציונית ועוד.

מבבל לירושלים  ---  יהודה,צבי  ---   1980  ---  

מבבל לירושלים :  ---  רוזנפלד,שלומי  ---  2017  ---  סיפורם של אכרם ברזאני ומשפחתו על רקע המאורעות ספור המאורעות שפקדו את העם הכורדי בצפון עיראק ואת היהודים הכורדים בפרט. הספר פורש, בטקסט ובצילומים, את קורות הכורדים והקהילות היהודיות (בעיקר בברזאן) ואת קורות המשפחה מעת עלייתה לישראל.

מבגדאד אל גדות הוולגה :  ---  אבן פדלאן,אחמד  ---  2019  ---  ספרות מסע אתנוגרפית מתחילת המאה ה-9. הספר, המתאר בפירוט מגוון תרבויות,נכתב ע"י מלומד שנטל חלק במשלחת דיפלומטית שעשתה את דרכה מחצר החליפות העבאסית בבגדד אל מדינת החסות הבולגרית של האימפריה הכוזרית.

מבגדאד אל גדות הוולגה :  ---  אבן פדלאן,אחמד  ---  2019  ---  ספרות מסע אתנוגרפית מתחילת המאה ה-9. הספר, המתאר בפירוט מגוון תרבויות,נכתב ע"י מלומד שנטל חלק במשלחת דיפלומטית שעשתה את דרכה מחצר החליפות העבאסית בבגדד אל מדינת החסות הבולגרית של האימפריה הכוזרית.

מבגדד לנתיבי הדיפלומטיה :  ---  גבאי,צבי  ---  2013  ---  אוטוביוגרפיה של סמנכ"ל אסיה והפסיפיק לשעבר במשרד החוץ. הספר מתאר את ילדותו בבגדד בשנות ה-40, עלייתו וחייו בקיבוץ מצובה ופעילותו הדיפלומטית הענפה, בין השאר בנציגויות ישראל בארה"ב ומצרים וכשגריר בדבלין.

מבגדד לנתיבי הדיפלומטיה :  ---  גבאי,צבי  ---  2013  ---  אוטוביוגרפיה של סמנכ"ל אסיה והפסיפיק לשעבר במשרד החוץ. הספר מתאר את ילדותו בבגדד בשנות ה-40, עלייתו וחייו בקיבוץ מצובה ופעילותו הדיפלומטית הענפה, בין השאר בנציגויות ישראל בארה"ב ומצרים וכשגריר בדבלין.

מבגדד עד הונולולו :  ---  למדן,יעקב  ---  2016  ---  40 סיפורים מחיי המחבר - ילדותו בבגדד, עבודתו בערוץ הראשון ובקול ישראל (בעיקר בתחומי החדשות והתעודה), ומסעותיו ברחבי העולם כמנהל העמותה לריקודי עם (בדגש תמוה על סיפורי מסאז', ג'קוזי וכד'). בספר כ-150 צילומים

מבדידות מיטתי :  ---  בדמור גרסאי,נני  ---  2014  ---  קובץ שירים. המחברת, חולת סרטן אשר ידעה מספר סבבי מאבק במחלה, מתארת את מכאובי הגוף והנפש. "ולבי געגוע / אל מה שמונח / לפני. / רק להושיט היד / ולקחת. / אך / איני / מוצאת / את / ידיי."

מבוא אישי :  ---  כהן,חיים  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה שכתב שופט בית המשפט העליון (1919-2002) בשנים האחרונות לחייו, ולא השלימה. פתח ואחרית דבר שופכים אור על תרומתו לחברה בישראל וכוללים חיבור אישי ורגיש של אלמנתו.

מבוא אישי :  ---  כהן,חיים  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה שכתב שופט בית המשפט העליון (1919-2002) בשנים האחרונות לחייו, ולא השלימה. פתח ואחרית דבר שופכים אור על תרומתו לחברה בישראל וכוללים חיבור אישי ורגיש של אלמנתו.

מבוא אל הנקוד האשורי או הבבלי .  ---  פינסקער,שמחה  ---  תרכ"ג  ---  ונלוה אליו ספר יסוד מספר להחכם רבי אברהם בן עזרא ז"ל .

מבוא אל הפילוסופיה  ---  יאספרס,קארל  ---  1990  ---  תרגום מגרמנית:זאב שילה

מבוא אל הפילוסופיה  ---  יאספרס,קארל  ---  1990  ---  תרגום מגרמנית:זאב שילה

מבוא הירושלמי  ---  פראנקעל,זכריה (פרנקל)  ---  תר"ל  ---  

מבוא הלשון  ---  בן יונה,יהודה  ---  תקע"ג  ---  מחברת כוללת ראשית למודי דקדוק לשון ארמית מקצת כללי אותיות ותנועות שמות פעלים ומלות באר היטב לתועלת התלמידים המתחילים

מבוא המקרא .  ---  סגל,מ צ  ---  1977  ---  

מבוא המשנה  ---  ברילל,יעקב  ---  תרל"ו  ---  למודיהם

מבוא המשנה *  ---  ברילל,יעקב  ---  תש"ל   ---  ודרכי למודיהם. כרך ב - על דרכי רבי בחיבור המשניות

מבוא התלמוד  ---  ראבינאוויטץ  ---   1894  ---   באנט. תחת רבינוביץ

מבוא התלמוד *  ---  רבינוביץ,מיכל  ---  תשל"א  ---  

מבוא התלמוד ***  ---  שטראק,הירמאן  ---   1913  ---  

מבוא התלמוד ****  ---  שטראק,הירמאן  ---  תשל"א  ---  דפוס צילום של הוצאת ווילנא תרנ"ד. הספר כולל גם מאמר קצר על גיאומטריה תלמודית מאת ר' יעקב משה מאירסון.

מבוא כללי למקרא .  ---  דובשני,מנשה  ---  תשל"ו  ---   + עו' משנת 1986 .

מבוא כללי לספרות התלמודית .  ---  דה פריס,בנימין  ---  1966  ---  הרצאות .

מבוא כללי לתנ"ך .  ---  ברקלי,שאול  ---    ---  

מבוא לאהבה  ---  ז'קונט,אמנון  ---  2001  ---  רומן: קלחת של יצרים ותשוקות על רקע הקמפוס השוקק של אוניברסיטת תל-אביב.

מבוא לאהבה .  ---  ז'קונט,אמנון  ---  2001  ---  

מבוא לאהבה :  ---  פרחומובסקי,מרט   ---  2019  ---  סיפור חייו ויצירתו של במאי הקולנוע זוכה האוסקר. הספר מלווה את תולדות חייו באמצעות ראיונות וניתוח עומק של סרטיו, ביניהם: "כל החיים לפניו" ו "אני אוהב אותך רוזה" , וכולל פתיח מאת מיכל בת אדם.

מבוא לאונטולוגיה :  ---  בראון,צבי א.  ---  1964  ---  

מבוא לאינפורמטיקה חינוכית :  ---  גבעון,יהושפט. בן זקן,אסתר  ---  2001  ---  עיצוב פעילויות לימודיות אשר משלבות טכנולוגיות ומערכות ממוחשבות ככלי עזר בתחומי החינוך.

מבוא לאמנות הריניסאנס.  ---  ברש,משה  ---  1968  ---  

מבוא לאנתרופולוגיה :   ---  אדר בוניס,מתת (עורכת)  ---  2008  ---  מבחר מאמרים המלווים את הקורס של האוניברסיטה הפתוחה. בין המאמרים קלאסיקות מתורגמות, דוגמת מאמרים של קלוד לוי-שטאוס וויקטור טרנר, ומאמרים פרי עטם של אנתרופולוגים ישראליים שונים.

מבוא לאסתטיקה  ---  צמח,עדי  ---  1976  ---  

מבוא לאסתטיקה :  ---  פול,ז'אן  ---  1984  ---  

מבוא לאסתטיקה קלה.  ---  ויזן,יהודה  ---  2008  ---  שירה. "יש בנו מן האלימות הזאת - המוכנית / שלא זקוקה אלא / לחימת-הבזק להזניק / את הכפף המפרק להניף / את חוגת המנעד בלשון חרוצה לא יודעה / לא יודעה את כל המלים היפות ויפיה / חד-גוני אם בכלל. / ...".

מבוא לאקולוגיה .  ---  כהן,דן  ---  1983  ---  

מבוא לארכיאולוגיה של ארץ ישראל בתקופת המקרא  ---  בן תור,אמנון  ---  1989  ---  יחידות 4,5

מבוא לארכיטקטורה .  ---  ארליך,א  ---    ---  

מבוא לביטחון לאומי .  ---  אפרתי,הרצליה (ע)  ---  2002  ---  

מבוא לביטחון לאומי.  ---  אפרתי,הרצליה (ע.)  ---  2002  ---  מבחר מאמרים פרי עטם של אנשי המכללה לביטחון לאומי, העוסקים באספקטים השונים של סוגיה זו לאור זיקותיה אל החברה הישראלית,המערכת האקדמית,מצב המשק, ועוד.

מבוא לביקורת נוסח המקרא .  ---  טוב,ע  ---  תשמ"ה  ---  

מבוא לבלשנות מינית.  ---  סערי,רמי  ---  2013  ---  שירים העוסקים ברובם בשפה . "לשונך - קלשונה, כלשונה הדלה / בתורה את זוועות העולם המופלא / והיא רק אוחזת את ידך הטובה / כדבר האדם הבודד עם עצמו" (מתוך "על הלשון").

מבוא לגיאובוטאניקה של ארץ ישראל  ---  זהרי,מ  ---    ---  

מבוא לגן עדן :  ---  קפלן,אביבה  ---  2013  ---  מחקר העוסק בבתי הדיור המוגן הפרטי כארגונים כוללניים (ע"פ גופמן) - ארגונים בעלי גבולות ונורמות בהם מתקיימת תלות של קבוצה אחת באחרת. הספר דן בפער בין דימויו של סגנון המגורים בהם להיותם מרחב השולל את זהות הפרט.

מבוא לגן עדן :  ---  קפלן,אביבה  ---  2013  ---  מחקר העוסק בבתי הדיור המוגן הפרטי כארגונים כוללניים (ע"פ גופמן) - ארגונים בעלי גבולות ונורמות בהם מתקיימת תלות של קבוצה אחת באחרת. הספר דן בפער בין דימויו של סגנון המגורים בהם להיותם מרחב השולל את זהות הפרט.

מבוא לדיני ישראל בימי הבית השני  ---  פלק,זאב  ---   1971  ---  

מבוא לדמוגרפיה ישראלית :  ---  יוזגוף אורבך,ניקולא  ---  2015  ---  שירי מחאה בוטים. "הכותל הוא /הטחור הלאומי הסמוי /הבוקע ממעיה של ירושלים בעתות /שפיכות דמים. /שנים של הזנחה /הצמיחו בו אזובים ויבבות כתובות..." וגם: "ש"ס לי בתחת, גער בי הרב /ומצדי, גם תמצוץ לי את המזוזה..."

מבוא לדקדוק תיצרוני עברי  ---  חן,משה דרור,זאב  ---   1976  ---  

מבוא להיסטוריה ציונית אחרת  ---  עילם,יגאל  ---   1975  ---  

מבוא להיסטוריה של המזרח התיכון בעת החדשה .  ---  ארליך,חגי  ---    ---  

מבוא להשקטה והתבוננות.  ---  ג'ה יי. קפלן,אורי (תרגום והקדמה)  ---  2021  ---  מדריך מדיטציה שנכתב במאה ה-6 ומספק הנחיה מעשית ל-2 סוגי תרגול: השקטה ('סמטהה') והתבוננות ('ויפאסנה'). הספר בנוי כדרך בת 10 שלבים, מסיפוק התנאים המקדימים, דרך דחיית התשוקות, חיסול העירפול המנטלי, ויסות ואיזון וכו'

מבוא לזיהויו של רבי משה נגה מחבר הספר "אהבה בתענוגים".  ---  הראל,אבי  ---  2012  ---  מחקר העוסק בחיבור תיאולוגי שנכתב בספרד הנוצרית במאה ה-14. הספר סוקר את מרכיבי הגותו של המחבר ר' משה נתן נגה - בריאת העולם, תכלית האדם, השגחה ובחירה חופשית, הנבואה, טעמי המצוות וכו' - ואת מקורות השראתו

מבוא לזיהויו של רבי משה נגה מחבר הספר "אהבה בתענוגים".  ---  הראל,אבי  ---  2012  ---  מחקר העוסק בחיבור תיאולוגי שנכתב בספרד הנוצרית במאה ה-14. הספר סוקר את מרכיבי הגותו של המחבר ר' משה נתן נגה - בריאת העולם, תכלית האדם, השגחה ובחירה חופשית, הנבואה, טעמי המצוות וכו' - ואת מקורות השראתו

מבוא לחוקי ההיסטוריה ב  ---  רינג,ישראל  ---   1997  ---  נסיון של שמוש במודלים במטרה להבין תהליכים הסטוריים

מבוא לחוקי ההסטוריה  ---  רינג,ישראל  ---   1996  ---  הסטוריה "השוואתית": שמוש בנתוח מתמטי לשם הבנת תהליכים הסטוריים. כולל פרק על הסטוריה יהודית.

מבוא לחיבור התורה  ---  רופא,אלכסנדר  ---   1994  ---  מתי והיכן חוברה התורה. בקורת התפיסה המסורתית ותורת התעודות

מבוא לחיי החסידות .  ---  פרנציס דה סל הקדוש  ---    ---  תרגום עברי מקוצר מאת ד"ר יוחנן בושא .

מבוא לחינוך ולדורף :  ---  אדמונס,פרנסיס  ---  2003  ---  עיון ביסודותיהם ועקרונותיהם החינוכיים של בתי הספר ולדורף הנסמכים על משנתו של רודולף שטיינר.

מבוא לחינוך ולהוראה  ---  אדר,צבי  ---   1974  ---  

מבוא לחלקיקים אלמנטריים  ---  מאור,אורי  ---  1987  ---  

מבוא לחקר ביצועים  ---  רטנר,אהרן  ---   1993  ---  חוברת תרגילים

מבוא לחקר חיי היום יום היהודיים בבתי מרחץ רומיים בארץ ישראל  ---  אליאב,ירון צבי  ---   1993  ---  עבודת גמר לתואר מוסמך.

מבוא לחשבונאות ניהולית ותמחיר  ---  לבנת,יהושע  ---   1992  ---  

מבוא לחשבונאות ניהולית ותמחיר  ---  לבנת,יהושע  ---  1992  ---  מבוא-הגדרת עלויות וסיווגן,מערכת תמחיר הזמנה,מערכת תמחיר תהליך,העמסת עלויות עקיפות,עלויות משותפות ומוצרים משותפים.

מבוא לחשיבה המצאתית שיטתית  ---    ---    ---  

מבוא ליודאיקה  ---  טאוב,אודי  ---   1992  ---  

מבוא ליישוב סכסוכים  ---  ינוב,בנימין. בן עמי,יעל  ---   1998  ---  תקציר המחקרים,סקירה ומימצאי המחקרים.

מבוא לכלכלה אוסטרית :  ---  טיילור,תומאס ס.  ---  2021  ---  ספרון מבוא לתיאוריה הכלכלית של 'האסכולה האוסטרית', שתחילתה בתיאוריית הערך הסובייקטיבי של קרל מנגר מ-1871, ופיתוחה בהמשגותיהם של וייסר, בוהם-באוורק, מיזס והאייק. מוסברים מושגי היסוד שלה ותפיסותיה

מבוא לכלכלה אוסטרית :  ---  טיילור,תומאס ס.  ---  2021  ---  ספרון מבוא לתיאוריה הכלכלית של 'האסכולה האוסטרית', שתחילתה בתיאוריית הערך הסובייקטיבי של קרל מנגר מ-1871, ופיתוחה בהמשגותיהם של וייסר, בוהם-באוורק, מיזס והאייק. מוסברים מושגי היסוד שלה ותפיסותיה

מבוא לכלכלה גרסה ישראלית  ---  חת,מאיר  ---   1996  ---  סדרת מבואות מהדורה שניה

מבוא לכלכלה גרסה ישראלית  ---  חת,מאיר  ---  1989  ---  סדרת מבואות

מבוא לכלכלה גרסה ישראלית :  ---  חת,מאיר  ---  1989  ---  

מבוא לכלכלה מאקרו כלכלה .  ---  אורון,יצחק ואחרים  ---    ---  

מבוא לכלכלה מקרו אוסף שאלות ופתרונות  ---  לוסקי,ישראל ואחרים  ---   1998  ---  חלק ב: היצע ובקוש מצרפי ) AS - AD ( בחינות באוניברסיטת בן גוריון בשנים 1997-1989

מבוא לכלכלה פוזיטיבית  ---  ליפסי,ריצ'ארד ג  ---   1966  ---  

מבוא לכלכלה פוזיטיבית מוסף  ---  ליפסי,ריצ'ארד ג  ---    ---  

מבוא לכתבי הקדש .  ---  ברנפלד,שמעון  ---   1923  ---  כרך ראשון, כרך שני, כרך שלישי, כרך שני ספר רביעי, כרך שלישי ספר ששי, כרך רביעי ספר שביעי, + כרך א (כולל כיצד נסתרה התורה) + כרך ב (כולל ספר רביעי) + כרך ג (כולל ספר ששי) .) .

מבוא לכתבי הקודש  ---  שרירא,שמואל  ---  תש"ה   ---  + עותק מתשט"ו

מבוא ללוגיקה :  ---  טארסקי,אלפרד  ---  1966  ---  תרגם - יהושע בר הלל . בהשתתפותו של א י י פוזננסקי. מהדורה שניה מתוקנת

מבוא ללימודי משטרה ושיטור :  ---  יחזקאלי,פנחס  ---  2004  ---  סקירה של תולדות השיטור בעולם מאז אמצע המאה ה-19 ודיון בתפקידי המשטרה במדינה דמוקרטית, במגבלות החלות עליה ובתרבות הארגונית הנגזרת. הדיונים נסובים על המציאות הישראלית, וממנה שאובות רוב הדוגמאות.

מבוא ללימודי משטרה ושיטור :  ---  יחזקאלי,פנחס  ---  2004  ---  סקירה של תולדות השיטור בעולם מאז אמצע המאה ה-19 ודיון בתפקידי המשטרה במדינה דמוקרטית, במגבלות החלות עליה ובתרבות הארגונית הנגזרת. הדיונים נסובים על המציאות הישראלית, וממנה שאובות רוב הדוגמאות.

מבוא למדעי הטבע .  ---  שדמי,יהודה  ---  1977  ---  

מבוא למדעי המחשב :  ---  וינטנר,שולי  ---  2012  ---  ספר לימוד המציג את שיטות החשיבה המקובלות במדעי המחשב עם דגש על גישה אלגוריתמית לפתרון בעיות. הספר מספק היכרות מעמיקה עם התחביר והסמנטיקה של שפת C ומכיל עשרות דוגמאות לאלגוריתמים של חיפוש, מיון וכד'.

מבוא למדרש הלשון  ---  ירון,יהושע  ---    ---  האותיות צירופן ומשמעותן מבנה השורשים והוראותיהם

מבוא למדרשים.  ---  רייזל,ענת  ---  תשע"א  ---  מבואות לכ-50 חיבורים, ממדרשי התנאים ועד לילקוטים ולמדרשים האבודים. כל פרק דן בשם המדרש וייחוסו, זמנו, מקומו, לשונו, מבנהו ועריכתו, תכניו הרעיוניים וצורתו הספרותית, מהדורותיו המסורתיות והביקורתיות ועוד.

מבוא למחזור בני רומא  ---  לוצאטו,שמואל דוד  ---   1966  ---  וביבליוגראפיה של מחזורים וסידורי תפילה איטליאני מאת י יוסף כהן

מבוא למטפיזיקה עכשווית :   ---  בן יאיר,שמעון  ---  2019  ---  דיון ב-5 מושגים: אמת (יחס בין טענה לעובדה או יחס בין משפטים, הצידוק למעמדה האתי), זמן (רצף דינמי או יחסיות גרידא), שינוי (ותלותו בטבע הזמן), סיבתיות (הכרחיותה ואפשרותו של ידע מדעי) ואוניברסל (יחסי תכונה-אובייקט)

מבוא למטפיסיקה ולפילוסופיית הטבע של אריסטו .  ---  לנדא,יהודה  ---  1988  ---  

מבוא למימון :  ---  לוי,חיים. קפלנסקי,גיא  ---  2008  ---  ספר לימוד המקיף מכלול נושאים במימון: הערכת שווי כספי, בחינת השקעות, בנית תזרים מזומנים, שוק ההון, סיכון ופיזור השקעות ועוד. בצד התאוריה מובאים ניתוחי מקרים אמיתיים מישראל, שאלות תרגול וריכוז נוסחאות.

מבוא למינהל ציבורי  ---  פלזנטל  ---  תש"ן   ---  

מבוא למישנה החברתית : (מבוא למשנה החברתית) : הפרט והמדינה.  ---  שטיינר,רודולף. הרמנסטורפר,אודו  ---  2013  ---  מודל ליישום שלושת האידיאלים של המהפכה הצרפתית בשלושה תחומים שונים (כדי למנוע את ההתנגשות הערכית ביניהם כשהם מיושמים על מישור משותף): חירות - בתחום התרבותי, שיוויון - בתחום המדיני, אחווה - בתחום הכלכלי

מבוא למסכתות אבות ואבות דרבי נתן .  ---  פינקלשטין,אליעזר  ---  תשי"א  ---  

מבוא למקרא .  ---  ויסמן,זאב ואחרים  ---    ---  

מבוא למקרא .  ---  רובינשטין,אלחנן (ע)  ---  1977  ---  בחנות א'-ג' + חלק שלישי בודד במקרא חלק שני +חלק שלישי .

מבוא למשנה ותוספתא .  ---  גולדברג,א  ---  תשל"ג  ---  בעריכת מיכאל אסולין.

מבוא למשנה.  ---  אלבק,חנוך  ---  1959  ---  

מבוא למשנה.  ---  אלבק,חנוך   ---  תשס"ה  ---  הדפסה חדשה למבוא מקיף למשנה. ראה אור לראשונה ב-1959.

מבוא למשפט העברי בימי התלמוד  ---  אלבק,שלום  ---   1999  ---  טיבו של המשפט בתלמוד,הכתבים של מקורות המשפט,הזכויות שבדין, יסוד זכויות,דיני הנזיקין,עבירות ועונשים,דיני הראיות,מפתחות

מבוא למשפט העברי בימי התלמוד  ---  אלבק,שלום  ---   1999  ---  טיבו של המשפט בתלמוד,הכתבים של מקורות המשפט,הזכויות שבדין, יסוד זכויות,דיני הנזיקין,עבירות ועונשים,דיני הראיות,מפתחות

מבוא למתימטיקה.  ---  פרנקל,אברהם הלוי  ---  תש"ב  ---  

מבוא לנוירופסיכולוגיה קלינית  ---  רחמני,לוי  ---  1984  ---  

מבוא לנוסח המקורי של ספר תהלים  ---  שפירא,אל דוב  ---  תשי"ז  ---  )ברנרד( שפירא

מבוא לנוסח המשנה  ---  אפשטיין,יעקב נחום הלוי  ---  תש"ס   ---  יו"ט ליפמן הלר )בעל תוי"ט( מהדורה שלישית עם מפתחות חדשים ומפורטים

מבוא לניקוד המשנה.  ---  ילון,חנוך  ---  1964  ---  

מבוא לניתוח השיח  ---  שראל,צבי  ---  1991  ---  חקר התהליכים המתרחשים הן בשעת יצירת הטקסט)ע"י המוען( והן בשעת הפקת המשמעות )ע"י הנמען(

מבוא לסבתאות מודרנית  ---  כספי,זהבה  ---   1998  ---  שירי סבתא, עם איורים

מבוא לסוטו זן :  ---  דוגן  ---  2009  ---  מהדורה מוערת לחיבור מכונן מהמאה ה-13, בו פורש אחד מהוגי הדעות הבודהיסטים המשפיעים ביותר ביפן את תפיסתו לגבי מהותו המקורית של הבודהיזם, מרכזיות התרגול במדיטציה ושאלות מהמטפיזיקה הבודהיסטית.

מבוא לסוציולוגיה  ---  רוניגר,לואיס ואחרים  ---  תשנב!  ---  מקראה בעברית ובאנגלית.

מבוא לסוציולוגיה נורמטיבית  ---  יציב,גדי  ---   1997  ---  המחלוקת על יעילות השימוש בערכים אישיים תוך כדי הסברת או הערכת מצבים חברתיים

מבוא לסוציולוגיה של הקיבוץ .  ---  שפר,יוסף  ---  1977  ---  

מבוא לסידור  ---  שכטר,יוסף  ---  תשכ"ד  ---  

מבוא לססטיסטיקה ללא סטטיסטיקאים ב  ---  פריאנט,רמי  ---   1999  ---  

מבוא לספר איוב  ---  זלוטניק,יעקב  ---   1938  ---  

מבוא לספר בראשית  ---  גונקל,הרמן  ---    ---  

מבוא לספר דברים  ---  רופא,אלכסנדר  ---  תשמ"ח  ---  

מבוא לספרות הדקאדנס  ---  בר יוסף,חמוטל  ---   1994  ---  ברור המושג "דקאדנס". הרקע הפילוסופי,הסטורי,פסיכולוגי וספרותי הדק. באנגליה,צרפת רוסיה וגרמניה. האם אנו חיים בדק.

מבוא לספרות הדקאדנס באירופה .  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  1994  ---  

מבוא לספרות ההיסטורית שבמקרא.  ---  רופא,אלכסנדר  ---  2001  ---  קריאת העדויות המקראיות והשחזור ההסטורי העולה מתוכן תוך אינטגרציה של המקרא,הארכיאולוגיה והתעודות החיצוניות.

מבוא לספרות ההיסטורית שבמקרא.  ---  רופא,אלכסנדר  ---  2001  ---  קריאת העדויות המקראיות והשחזור ההסטורי העולה מתוכן תוך אינטגרציה של המקרא,הארכיאולוגיה והתעודות החיצוניות.

מבוא לספרות הישראלית העתיקה  ---  הר,ש שרירא,ש  ---  תש"ז   ---  ספר ראשון

מבוא לספרות הנבואה  ---  רופא,אלכסנדר  ---  תשנ"ב  ---  

מבוא לספרות הנבואה  ---  רופא,אלכסנדר  ---  תשנ"ב  ---  מהות,סידור,סוגים בדברי הנביאים,תפקודם החברתי,נבואה ואפוקליפטיקה

מבוא לספרות התלמוד .  ---  מלמד,ע"צ  ---  תשכ"ה  ---  

מבוא לספרות התנ"ך .  ---  רינג,יצחק  ---  1967  ---  

מבוא לספרי שיבת ציון במקרא .  ---  הכהן,שמואל  ---  1987  ---  

מבוא לעולם היין  ---  ססלוב,ברי  ---   1993  ---  עשיית יין.טעימתו,תכונותיו,זני היין,אכסונו והגשתו,התאמתו למזון,הפקת יין בישראל ובעולם,סוגי היין. כולל ביב. ומילון

מבוא לעולם הקבלה.  ---  בן שמעון הלוי,זאב  ---  2013  ---  סקירה בסיסית של תולדות האזוטריה היהודית ותפיסותיה ומושגיה המרכזיים. הספר, המלווה בכ-150 איורים, פורש את עיקרי מערכת היחסים בין האלוהים, היקום והאנושות ומתאר את השתנות הלשון הקבלית מהעת העתיקה עד ימינו.

מבוא לפילוסופיה מודרנית  ---  אגסי,יוסף  ---   1996  ---  סקירה קצרה על הפילוסופים הנאורים: דקארט,שפינוזה,ליבניץ,לוק ברקלי,יום,קאנט. ספרית האוניברסיטה המשודרת

מבוא לפילוסופיה מודרנית .  ---  אגסי,יוסף  ---  1996  ---  

מבוא לפילוסופיה של החינוך  ---  קליינברגר,אהרן פ  ---  1980  ---   + עו' במצב טוב מאוד .

מבוא לפילוסופיה.  ---  אוקו,סיני  ---  1964  ---  

מבוא לפילוסופיות הקיום :  ---  גולומב,יעקב  ---  1990  ---  

מבוא לפנומנולוגיה בינאישית :  ---  קרוי,משה  ---  1990  ---  חיבור המציג מתודה פילוסופית להשגת תובנה מוחלטת של כל תופעות הקיום, ממהות החומר, המרחב והזמן ועד לתכלית האדם ויחסו של אלוהים לעולם. המתודה מבוססת על שיטתו הטרנסצנדנטלית של הוסרל בשילוב רעיונות מקנט וסרטר.

מבוא לפסיכולוגיה של הצמצום :  ---  רוטנברג,מרדכי  ---  2010  ---  עיקריה התיאורטיים והטיפוליים של "פסיכולוגיית הצמצום" - תפיסה שהרעיון המכונן שלה הוא המיתוס הקבלי בדבר הצטמצמות האל כדי לפנות מקום לעולם האנושי. מעקרון זה נגזרים יחסי הצמצום של האדם עם זולתו.

מבוא לפרשנות פנים מקראית  ---  זקוביץ,יאיר  ---  !1992  ---  שמוש בטקסטים מקראיים כמסייעים לפרשנות המקרא.

מבוא לפרשת בלעם :  ---  כהנא,דוד  ---  1882  ---   החוברת נועדה להוכיח את שלמות הפרשה ואת כתיבתה ממקור אחד.

מבוא לצ'פלין וברכט .  ---  מלכין,יעקב  ---  1966  ---  הרצאות בטכנמיון העברי, חיפה 66 - 1965 .

מבוא לקבלה  ---  חלמיש,משה  ---   1991  ---  חלק I:קבלה וקבלתה. חלק II:תורת הקבלה כולל מקורות וביבליוגרפיות

מבוא לקבלה  ---  חלמיש,משה  ---   1991  ---  חלק I:קבלה וקבלתה. חלק II:תורת הקבלה כולל מקורות וביבליוגרפיות

מבוא לקולולוגיה.  ---  ויזל,ערן  ---  2023  ---  רומן המתרחש בקליניקה לקולולוגיה וסביבותיה. בקליניקה מדריכים נשים בדרך לשלווה ומיניות משפריצה ובסביבותיה פועלים גיבורים הניחנים בכוחות שרק מאמינים מסוגלים לזהות.

מבוא לקסמי הפילוסופיה :   ---  לוריא,יובל  ---  2007  ---  מבוא לתורת המוסר המציג באופן נהיר ודידקטי סוגיות מתחום זה. מבוסס על מערכי הקורס "מבוא לבעיות הפילוסופיה" אותו העביר המחבר באונ' בן-גוריון במשך שנים רבות.

מבוא לקסמי הפילוסופיה :   ---  לוריא,יובל  ---  2007  ---  מבוא לתורת המוסר המציג באופן נהיר ודידקטי סוגיות מתחום זה. מבוסס על מערכי הקורס "מבוא לבעיות הפילוסופיה" אותו העביר המחבר באונ' בן-גוריון במשך שנים רבות.

מבוא לקרימינולוגיה  ---  שוהם,שלמה  ---   1964  ---  

מבוא לרפואה אנתרופוסופית :  ---  שטיינר,רודולף  ---  2001  ---  

מבוא לרפואה שיקומית  ---  עורי,אברהם. שקד,עמי(ע).  ---  1990  ---  

מבוא לרשת אינטרנט  ---  רשתי,דודו (ע).  ---  !1997  ---  מבוא למערכת המידע סנונית,מבוא לרשת האינטרנט,התחברות לרשת, דואר אלקטרוני,מערכות שרת-לקוח,העברת קבצים באמצעות PTF ועוד.

מבוא לשיווק אגרסיבי  ---  הארפר,ג'ון  ---   1993  ---  ש. לאומי. מונופוליזם,היצף,תמריצים,רגול מסחרי,שוחד ופרסום מהדורה חדשה מעודכנת

מבוא לשיטות מחקר במדעי ההתנהגות  ---  פרס,יוחנן. יציב,גדי  ---  תשנ"ד  ---  מהדורה שניה מתוקנת

מבוא לשיטות מחקר במדעי ההתנהגות  ---  פרס,יוחנן יציב,גדי  ---  תשמ"ו  ---  

מבוא לשירה המזמורית ולספרות החכמה שבמקרא.  ---  רופא,אלכסנדר פרופ'  ---  2004  ---  חוברת רביעית בסדרה המתארת את תולדות ספרות המקרא. המחבר בוחן את היקף ספרויות השירה והחכמה, את אופן וזמן היווצרותן, את סוגיהן ואת מאפייניהן הספרותיים.

מבוא לתולדות האימפריה העות'מאנית .  ---  טולידאנו,אהוד  ---  1985  ---  

מבוא לתולדות היחסים האגראריים במזרח התיכון .  ---  בר,גבריאל  ---  1971  ---  

מבוא לתולדות המתמטיקה  ---  אונגורו,שבתאי  ---    ---  חלק א':הזמן העתיק וימי הביניים חלק ב':הרנסנס והזמן החדש

מבוא לתולדות המתמטיקה  ---  אונגורו,שבתאי  ---  1989  ---  חלק א':הזמן העתיק וימי הביניים חלק ב':הרנסנס והזמן החדש

מבוא לתולדות הספרות הערבית הקלסית.  ---  שנער,פסח  ---  2005  ---  מהדורה מורחבת לסדרת הרצאות שפורסמה לראשונה בשנת תשל"ו. חלקו הראשון של הספר כולל מבוא ומתמקד בספרות בתקופה הקדומה (500-670 לספירה), בעוד חלקו השני עוסק בהתחלות השירה הערבית ובמיוחד בקצידה.

מבוא לתולדות הפילוסופיה  ---  היגל,גיאורג ו פ  ---  תשכ"ג  ---  

מבוא לתולדות יהדות אמריקה בתקופת ראשיתה .  ---  מארכוס,יעקב ר  ---  1971  ---  

מבוא לתולדות תנועת העבודה הישראלית  ---  סלוצקי,יהודה  ---   1973  ---  

מבוא לתורה שבעל פה  ---  וייס,משה ואחרים  ---   1996  ---  8: סמכותם של בעלי ההלכה. 9: תקנות, גזירות ומנהגים. 10:משפט ומוסר

מבוא לתורת האקלים .  ---  טריוורתה,גלן ט  ---  1964  ---  

מבוא לתורת ההיגיון  ---  ברגמן,שמואל הוגו  ---   2000  ---   הדפסה רביעית

מבוא לתורת ההכרה  ---  ברגמן,שמואל הוגו  ---  ת"ש  ---  

מבוא לתורת היחסים הבינלאומיים.  ---  בועזסון,ש'  ---  1969  ---  

מבוא לתורת המשפט.  ---  אנגלרד,יצחק  ---  2019  ---  מבוא המתמקד בהיבט הנורמטיבי (ע"פ גישתו של הנס קלזן) ובהשוואת המשפט למערכות נורמטיביות אחרות (מוסר, דת). נידונים גם החלת הכלל המשפטי ומקורות המשפט בישראל ומושם דגש על חקיקת חוקי יסוד ונושא מעמדם החוקתי

מבוא לתורת הפילוסופיה.  ---  ירוזלם,וילהלם  ---  תרפ"ד  ---  

מבוא לתורת הפעילות .  ---  כץ,עמוס  ---   1975  ---  או למה השכן מצליח יותר?

מבוא לתורת התרגום  ---  טורי,גדעון (ע)  ---   1991  ---  

מבוא לתזונה נכונה  ---  הייר,אלברכט  ---   1999  ---   מאנגלית

מבוא לתחביר לשון המקרא.  ---  פסברג,שמואל  ---  2019  ---  מונוגרפיה המביאה תיאור מקיף של התחביר המקראי. הספר, הבנוי לפי דגם התיאורים התחביריים של דיווידסון, גזניוס ואחרים, מציג הבדלים הקשורים לתקופות ולסוגות השונות ומשווה לחומר חוץ-מקראי,מימי בית ראשון עד לשון תנאים

מבוא לתיאוריה האדלריאנית  ---  דרייקורס פרגוסון,אווה  ---  !1995  ---  

מבוא לתיאוריות קולנועיות  ---  בן שאול,ניצן  ---   2000  ---  ריאליזם,פורמליזם,סטרוקטורליזם,סמיולוגיה,פוסט-סטרוקטורליזם, מרקסיזם,פסיכואנליזה,פמיניזם,קוגניטיביזם. כל אלו ו...קולנוע.

מבוא לתכנון אזורי כפרי .  ---  ויץ,רענן  ---  1968  ---  

מבוא לתלמוד  ---  אוסטרובסקי המאירי,משה  ---   1935  ---  

מבוא לתלמוד .  ---  שכטר,יוסף  ---  תשכ"ב  ---  

מבוא לתלמוד :  ---  ורטהים,נח  ---  תש"ל  ---  

מבוא לתלמודים  ---  אלבק,חנוך  ---   1987  ---  הדפסה חדשה של הספר העוסק בישיבות בבל וא"י על שיטות הלימוד שבהן,על האמוריאים ותלמודם,הברייתות,הסוגיות ועוד.

מבוא לתלמודים.  ---  אלבק,חנוך  ---   1969  ---  

מבוא לתנ"ך  ---  שכטר,יוסף  ---    ---  

מבוא לתפילות ישראל .  ---  מאק,חננאל  ---  2001  ---  

מבוא לתפילות ישראל.  ---  מאק,חננאל  ---  2001  ---  דיון פרשני בתולדות התפילה היהודית והפיוט הקדום, תוך התמקדות במרכיביהן ומשמעותן של התפילות והברכות השונות, על רקע התהליך ההיסטורי שהוביל להתהוותן ושימורן.

מבוא לתקופת הרנסנס .  ---  הרסגור,מיכאל  ---  1978  ---  

מבוא לתקשורת  ---  ברגר,אוה  ---   1995  ---  התפתחותה ההסטורית של התקשורת האנושית מן המלה המדוברת עד למדיה המודרנית

מבוא לתקשורת  ---  ברגר,אוה  ---   1995  ---  התפתחותה ההסטורית של התקשורת האנושית מן המלה המדוברת עד למדיה המודרנית

מבוא קצר לתולדות יוון העתיקה :  ---  מזור,מעין  ---  2023  ---  סקירה הסטורית כרונולוגית ובצידה פרקים העוסקים בפילוסופיה, תיאטרון, חיי יום יום ועוד.

מבוא קצר לתולדות רומא :  ---  מזור,מעין  ---  2021  ---  סקירת ההיסטוריה של רומא, מהמאה ה-8 לפנה"ס ככפר תחת שלטון אטרוסקי עד לחיסול משטר הרפובליקה. נידונים מיתוס הייסוד, המשטר והחברה, ההשפעה היוונית על רומא, כיבושיה הצבאיים, מלחמות האזרחים, חיי היומיום ועוד

מבוא של אבן .  ---  הנספורד ג'ונסון,פאמלה  ---  1965  ---  

מבואות :  ---  טביב,מ. (ע.)  ---  1953-6  ---  חוברות 1-28 של הירחון, מהתאריכים 17/6/1953 - 11/1/1956. כתב עת "צעיר" בהשתתפות דמויות מוכרות רבות. עם צילומים, ציורים ורישומים.

מבואות לאתיקה א.  ---  כשר,אסא [עורך]  ---  2009  ---  10 מאמרים. שני הראשונים מציגים תמונה מושגית כללית של אתיקה מקצועית ושל יחסי אתיקה ומשפט. הנותרים הם מבואות לאתיקה מקצועית בתחומי החינוך, מחשוב, משפט, עסקים, פוליטיקה סביבתית, פסיכולוגיה, רפואה ותקשורת.

מבואות לאתיקה א.  ---  כשר,אסא [עורך]  ---  2009  ---  10 מאמרים. שני הראשונים מציגים תמונה מושגית כללית של אתיקה מקצועית ושל יחסי אתיקה ומשפט. הנותרים הם מבואות לאתיקה מקצועית בתחומי החינוך, מחשוב, משפט, עסקים, פוליטיקה סביבתית, פסיכולוגיה, רפואה ותקשורת.

מבואות למקורות ומסורות :  ---  הלבני,דוד  ---  2012  ---  מבואות לשני סדרים ולחמש מסכתות (למהדורה חדשה זו נוסף מבוא למסכת סנהדרין). התזות הכלליות במבואות אלו עוסקות בתיארוך תקופת הסתמאים (מחברי הקטעים בעילום שם) ובדרכי שיחזור השקלא וטריא של האמוראים על-ידם.

מבואות לספרות האמוראים  ---  אפשטיין,יעקב נחום הלוי  ---   1962  ---  

מבואות לתולדות עם ישראל :  ---  גורן,יעקב  ---  1982  ---  

מבואות עיניים :  ---  לוי זקצר,רות  ---  2013  ---  "הייתי מעצמה של נתונים / ידעתי את רוחב השמים / את אורך הגל / בקו אבק מואר [...] // המורה שאמר שיש לי X ביד / והבעיה היא עם ה-Y / וכמה זה שווה / מת מזמן, / ואני עודני צריכה וצריכה / להוכיח." ("מה שצריך להוכיח")

מבוגרים בעלי מוגבלות בישראל.  ---  נאון,דניז [עורכת]  ---  2009  ---  אומדנים לגבי שיעורי בעלי מוגבלות בגילאי 20 - 64, מאפיינים וצרכים של אוכלוסיות מובחנות בתוכם (ערבים, נשים, עולים וכן משפחות תומכות), נתונים לגבי שימוש במחשב ובאינטרנט בקרבם וסוגיות נוספות שעלו בראיונות.

מבוזבזת  ---  הורנבאכר,מאריה  ---   2000  ---  סיפורה של נערה שהתגברה על אנורקסיה ובולמיה

מבוי משיחי.  ---  בוגנים,אמי  ---  2016  ---  חיבור היסטוריוסופי הקורא קריאה ביקורתית את הנרטיב הציוני של תולדות עם ישראל. תוך עיון בספרות חז"ל מחד וההגות היהודית המודרנית של המאה ה-20 מאידך, הספר דן באתגרי היהדות בדגם הריבוני-תפוצתי המשולב שלה כיום

מבוי משיחי.  ---  בוגנים,אמי  ---  2016  ---  חיבור היסטוריוסופי הקורא קריאה ביקורתית את הנרטיב הציוני של תולדות עם ישראל. תוך עיון בספרות חז"ל מחד וההגות היהודית המודרנית של המאה ה-20 מאידך, הספר דן באתגרי היהדות בדגם הריבוני-תפוצתי המשולב שלה כיום

מבוי סתום  ---  עומר,חיים  ---   1996  ---  החלצות מ: ספור אישי חסר תקווה. אסטרטגיה טפולית שמוצתה,מערכת יחסים טפולית שנקלעה למלכוד

מבוי סתום *  ---  עומר,חיים  ---   1996  ---  

מבוך  ---  תמיר בנימין,סיגל  ---   1992  ---  

מבוך  ---  תמיר בנימין,סיגל  ---   1992  ---  

מבוך :  ---  בן ארי,אוריאל  ---  2015  ---  "כשאדם במשבר, / נאחז בכל מה שעובר. / לכן לא צף, / כי הוא מוצף [...] בעולם משודד, / מחפש חברים / ומי אותי ירים. / בל תהיה פוחז, / היה אמיץ ואוחז / במי שברא העולם - / האב של כלםםםם." נציין ונדגיש כי כך במקור.

מבוך הבניינים הנמוכים.  ---  גורליק,גל  ---  2017  ---  מונולוגים קצרים המובאים ע"י הסופרת מפיהם של צעירים אבודים המחפשים איש את רעהו, פתח ליציאה, פתח כניסה, אהבה, בטחון ובעיקר את עצמם.

מבוך הבניינים הנמוכים.  ---  גורליק,גל  ---  2017  ---  מונולוגים קצרים המובאים ע"י הסופרת מפיהם של צעירים אבודים המחפשים איש את רעהו, פתח ליציאה, פתח כניסה, אהבה, בטחון ובעיקר את עצמם.

מבוך ההשתקפויות.  ---  לוקיאננקו,סרגיי  ---  2018  ---  מדע בדיוני. העלילה מאפשרת לאנשים לשקוע במציאות וירטואלית בלתי מוגבלת באפשרויותיה. רק מעטים הקרויים דייברים מסוגלים להתנתק מהרשת ולצוף אל המציאות. הספר עוסק בדייבר הנקרא לחלץ שוקע ממצוקה אליה נקלע

מבוך הזיתים .  ---  מנדוסה,אדוארדו  ---  2007  ---  

מבוך הזיתים.  ---  מנדוסה,אדוארדו  ---  2007  ---  ספור בלשי לא שגרתי נוסף, בו חוזר גיבורנו, ספק פסיכופט, ספק עבריין, בנסיון לפתור תעלומה שתוביל אותו לרצף של הרפתקאות מטורפות.

מבוך הכיסופים :  ---  בר אור,חיים  ---  2019  ---  

מבוך הלוחמה בטרור .  ---  גנור,בועז  ---  2003  ---  

מבוך הלוחמה בטרור :  ---  גנור,בועז  ---  2003  ---  סוגיות הקשורות להתמודדות עם איום הטרור:הרתעה,חקיקה, התמודדות חברתית ופסיכולוגית.כמו כן נידונה שאלת הניגוד בין לוחמה אפקטיבית לשמירה על ערכים ותמיכת דעת הקהל.

מבוך המראות .  ---  ונציה,נילי  ---  2007  ---  

מבוך העכברים.  ---  פורת,יוסי  ---  2009  ---  רומן מתח. שני תושבי לונדון מגלים שהם שפני ניסיון של טכנולוגיה סלולרית חדשה. ההרפתקה שהם נקלעים אליה מפגישה אותם עם סוכני מוסד,גאוני מחשבים,קציני משטרה, שיחים סעודים ואנשי מודיעין סורים (רשימה חלקית).

מבוך הרוחות.  ---  רואיס סאפון,קרלוס  ---  2018  ---  מעין המשך ל"צלה של הרוח"

מבוך הרוחות.  ---  רואיס סאפון,קרלוס  ---  2018  ---  מעין המשך ל"צלה של הרוח"

מבוך מבואר :  ---  בוסקילה,ראובן  ---  2012  ---  חיבור המציג תשתית תיאורטית בנושאי גורמים מעכבים בתהליך הלמידה ועבודה עם תלמידים בסיכון, את משנתו החינוכית של המחבר לגבי התמודדות עם גורמים מעכבים ולגבי פיתוח יכולות, ודיון בחינוך ע"פ מקורות היהדות.

מבוך קיומי של זאב בודד :  ---  קונטיני למפרונטי,לאו  ---  2019  ---  

מבוכארה לירושלים  ---  פוזיילוב,גיורא  ---  תשנ"ה  ---  ) 8681-8491 (

מבוכארה לירושלים :  ---  פוזיילוב,גיורא  ---  תשנ"ו  ---  

מבוכה בגיל הזקנה  ---  ואטיס,ג.פ.  ---   1993  ---  שנויים, מחלות גיל הזקנה, תרופות, בעיות התנהגותיות. מאנגלית: צחי חיימן

מבוכי הזמן .  ---  בורחס,חורחה לואיס  ---   1986  ---  מספרדית - יורם ברונובסקי

מבוכי הזמן :  ---  בורחס,חורחה לואיס  ---  1986!  ---  טקסטים שמערבים בתוכם סיפור ומסה ושעניינים בזמן ובתעתועיו. הדפסה חדשה.

מבול של סודות.  ---  לסקואה,ג'ון  ---  2011  ---  רומן משפטי. כשמנהל בית הקפה בבעלות מאיה טאוסנד נרצח, מתגלה כי העסק שימש לכיסוי סחר בסמים. לאחר זמן קצר נרצח גם מכר ותיק של מאיה. כשמשפטה יוצא לדרך, הסניגור דיזמס הרדי מגלה כי היא מסתירה סוד נורא.

מבוסס על סיפור אמיתי.  ---  דה ויגאן,דלפין  ---  2019  ---  רומן ארס-פרוזאי העוסק בסופרת עצמה, בהצלחתו של ספרה הקודם ובהכנותיה לכתיבת ספרה הבא. עת היא לוקה במחסום כתיבה פוגשת דלפין סופרת צללים ההופכת לחברתה הטובה וגורמת לטשטוש בין מציאות חייה לבדייה.

מבוע  ---  אבן חן,יעקב (ע)  ---  תשכ"ג  ---  

מבוע .  ---  רייכרודל,יוסף  ---  תש"ב  ---  

מבוע מ"ט :   ---  גרינברג,יהושע [עורך]  ---  2008  ---  מאמרים, ראיונות, מונולוגים ושירים מקוריים ומתורגמים, בנושאים הקשורים ליהדות ולישראל. גיליון זה עוסק במלאות ששים שנה למדינה. בין הכותבים: חורחה בורחס, יורם מלצר, ישראל אומן ויאיר דלאל.

מבוע:ליצירה דתית בספרות,בחברה ובמחשבה.  ---  אבן-חן,יעקב(עורך)  ---  תשמ"ט  ---  קובץ

מבועי אפיקים  ---  דחוח הלוי,יוסף (ע)  ---   1995  ---  מחקרים במורשת יהדות תימן ותרבותה: ספרות, לשון, הלכה ומנהג, חנוך, חברה והסטוריה

מבוקש .  ---  אליאב,יעקב  ---   1983  ---  

מבוקש.  ---  צ'יילד,לי  ---  2014  ---  מותחן נוסף בסדרת ג'ק ריצ'ר, אשר אינו מצליח להרחיק עצמו מצרות ולו לכרך אחד. הפעם, מה שמתחיל כטרמפ תמים לווירג'יניה, מסבך את ריצ'ר בפרשה פלילית חמורה במהלכה הוא נאבק הן באף-בי-אי והן בפושעים שלוחי רסן.

מבוקש.  ---  צ'יילד,לי  ---  2014  ---  מותחן נוסף בסדרת ג'ק ריצ'ר, אשר אינו מצליח להרחיק עצמו מצרות ולו לכרך אחד. הפעם, מה שמתחיל כטרמפ תמים לווירג'יניה, מסבך את ריצ'ר בפרשה פלילית חמורה במהלכה הוא נאבק הן באף-בי-אי והן בפושעים שלוחי רסן.

מבוקשות :  ---  שחאדה,סמאח  ---  2015  ---  ציורי עפרון על נייר, בהם דיוקנאות פנים, דיוקנאות גוף ודימויים ריאליסטיים וסימבוליסטיים אחרים של הגוף הנשי. העבודות עוסקות בדיכוי החברתי של נשים בחברה הערבית הפטריארכלית ובדיכוי הכפול המגדרי-לאומי

מבזל עד בזל  ---  קרסל,ג  ---   1946  ---  

מבזק חדשות  ---  אגמון,גורן  ---   2000  ---  מחזה:דרמת בית-חולים.

מבזקים  ---  שלו,יצחק  ---   1992  ---  

מבזקים :  ---  שלו,יצחק  ---   1992  ---  

מבחן בוזגלו  ---  גורן,דן  ---  2002  ---  שלושת נכדיו של ויקטור בוזגלו,זקן פסיבי ושקט, נאלצים לפעול בהתאם לצוואה שהותיר לאחר מותו ובכך נחשפים להסטוריה האפלה של משפחתם.

מבחן בשואה  ---  עמיאל,עירית  ---   1994  ---  שירים."פגשתי אותה בשעור התעמלות/היא אמרה שכואבות לה הרגלים/ מאז מלחמת העולם השניה/...לי היה מזל/עברתי את זה באמת קל/"

מבחן הביצוע  ---  בן גוריון,ד  ---   1942  ---  

מבחן החלב  ---  חזן,עוזיאל  ---   1996  ---  רומן, חיי קהילה בקזבלנקה תחת שלטון וישי

מבחן המנהיגות בתוצאה :  ---  אולריך,דייב ואחרים  ---   2001  ---  הקשר בין תכונות הניהול לתוצאות,הגדרת התוצאות הרצויות ב- 4 תחומים:העובדים,הארגון,הלקוחות והמשקיעים. מאנגלית:ברוך קורות.

מבחן המרשמלו :  ---  מישל,וולטר  ---  2016  ---  ספר הדן בכוח הרצון האנושי והמנסה לזהות את המיומנויות הקונגטיביות והמנגנונים המנטליים המזינים אותו, ע"י סיכום עשרות שנות מחקר והצגת דוגמאות יומיומיות. עוד מייעץ המחבר כיצד ליישם סגולה זו ברגעי הכרעה ומשבר.

מבחן הנאמנות  ---  לב,יגאל  ---  1990  ---  

מבחן הניהול - בביצוע :  ---  בוסידי,לארי ואחרים  ---  2003  ---  הספר שילמד אותך סוף סוף להצליח כמנהל (אולי),בזכות שלושת תהליכי הליבה:הבנה כיצד לחבר יחדיו אנשים,התוויית אסטרטגיה והקפדה על תפעול מדויק ואמין.

מבחן הניהול בביצוע .  ---  בוסידי,לארי צ'אראן,ראם  ---  2003  ---  

מבחן הנסים.   ---  שחר,איציק  ---  2016  ---  "חבל שלא עשני אישה. / היה לי יותר טבעי / להעניק. / ולא לבוא / במסבאות משוררים / בין גברים עם רחם / עקר וחסר תוחלת, / כמו השירה עצמה."

מבחן הצבעים .  ---  לישר,מקס  ---  1986  ---  

מבחן הצליל  ---  לנץ,זיגפריד  ---   1993  ---  רומן מגרמנית: צבי ארד

מבחן התנועה הציונית 1948-1931 :  ---  פעיל,מאיר. יורמן,פנחס  ---  2003  ---  מחקר היסטורי הבוחן את האקלים הפוליטי אשר במסגרתו התהווה העימות בין ההנהגה הציונית ובין תנועות האצ"ל והלח"י.

מבחן התנועה הציונית 1948-1931 :  ---  פעיל,מאיר. יורמן,פנחס  ---  2003  ---  מחקר היסטורי הבוחן את האקלים הפוליטי אשר במסגרתו התהווה העימות בין ההנהגה הציונית ובין תנועות האצ"ל והלח"י.

מבחן התשוקה :  ---  אטווד,ג'נט בריי. אטווד,כריס  ---  2013  ---  ספר הדרכה המציע לקוראים שיטה בעזרתה יוכלו לזהות את חמשת מאווי לבם העיקריים ולהגשימם. בגב הספר קיימת ביקורת המגדירה אותו כ"עמוק",עמוק כ-238 עמודיו.

מבחן וינגייט למדידת היכולת האנאירובית של האדם  ---  ענבר,עמרי  ---    ---  

מבחן חוקוק  ---  דרעין,ע  ---   1975  ---  

מבחן כושר גופני כללי  ---    ---    ---  

מבחן מיכל היימן (MHT) מס' 2 :  ---  היימן,מיכל. אזולאי,אריאלה  ---  2000  ---  

מבחן פסיכומוטורי לילדי הגן .  ---  פרידמן ויטקובר,אלי  ---  1978  ---  

מבחני דורנו  ---  יערי,מאיר  ---   1957  ---  

מבחני התאמה :  ---  מטרני,יצחק  ---  2001  ---  

מבחנים והערכה לטוב ולרע :  ---  נבו,דוד  ---  2013  ---  שבעה מאמרים העוסקים בהיבטים החיוביים והשליליים של מבחני הערכה כאשר בסיכום מגמתם היא כי אין להערכה תחליף ויש להשתמש המגוון שהיא מציעה אך לא להסתפק בשימוש הכפייתי שלה במימד הצר של הישגי תלמידים.

מבחנים ומדידות .  ---  טיילר,ליאונה א'  ---  תשכ"ט  ---  

מבחר אגדות החסידות :  ---  פרענק,ע.נ.  ---  1945  ---  

מבחר אגדות מהפוליטיקה הישראלית .  ---  מניב,אשר  ---  1977  ---  

מבחר אגרות ווייצמן .  ---  ווייצמן,חיים  ---  1988  ---  עורך: בארנט ליטבינוב .

מבחר אמנות ישראלית מאוסף גבי ועמי בראון.  ---  בר אור,גליה [אוצרת]  ---  2009  ---  קטלוג בפורמט ענק הכולל מאות עבודות של למעלה מ-100 אמנים ישראלים, מתקופת ייסוד "בצלאל", דרך האסכולות המרכזיות לאורך המאה ועד לזמננו. הספר כולל 2 מאמרים מאת האוצרת על אספנות בכלל ועל חטיבות באוסף המוצג.

מבחר אמרות בענייני חכמת חיים  ---    ---  תשנ"ג  ---  פרקי אבות, אמרות של חכמי המשנה מתורגם לאנגלית, עברית וצרפתית

מבחר בדיחמין של דידי מנוסי.  ---  מנוסי,דידי  ---  2004  ---  לקט מספרי הבדיחות של המחבר שראו אור בשנות השמונים ובראשית שנות התשעים.

מבחר דברי זכרונות  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  1971  ---  

מבחר דרושים מספר נפוצות יהודה  ---  מוסקטו,יהודה  ---  תש"מ   ---  

מבחר הכתבים האסתיטיים.  ---  שילר,פרידריך  ---  תרצ"ג  ---  חוברת א.

מבחר המחשבה והמוסר ביהדות מתקופת רב סעדיה גאון עד ימינו.  ---  זהבי,י. צבי  ---  תשי"ד  ---  

מבחר המשלים .  ---  דה לאפונטין,ז'אן  ---  1966  ---  

מבחר הסיפור היהודי :  ---  דון יחייא,בני  ---  2019  ---  העם היהודי הוא עם של מספרי סיפורים. בספר זה רוכזו 800 מסיפורים אלה, חלקם הומוריסטיים וכולם בעלי מוסר השכל, והם מקובצים על פי נושאיהם. חלק מהסיפורים שוכתבו לשפה קולחת ומודרנית יותר מבמקור.

מבחר הספור האפריקאי  ---  שחר,דוד (תרגם)  ---  תשכ"א  ---  עברית - דוד שחר

מבחר הספור הארופאי .  ---  אורן,דן (ע)  ---  תשי"ט  ---  

מבחר הספור הארץ ישראלי  ---  פטאי,ר וולמוט,צ  ---   1953  ---  

מבחר הספור ההודי  ---  אופק,אוריאל (ע)  ---    ---  

מבחר הספור הסיני  ---  יו טאנג,לי  ---    ---  עברית - עמוס קינן

מבחר הספור הספרדי  ---  רובין,יוסף (ע)  ---  תשכ"א  ---  

מבחר הספור הסקנדינבי .  ---  שחר,דוד (ע)  ---    ---  

מבחר הספור העברי  ---  טברסקי,יוחנן (ע)  ---   1967  ---  

מבחר הספור הפולני .  ---  גפן,מרדכי (ליקט)  ---  תשי"ט  ---  מפולנית - בנימין טנא ושולמית הר אבן

מבחר הספור הצרפתי  ---  סטארא,א סקולסקי,ש (ע)  ---    ---  

מבחר הספור הרוסי .  ---  סקולסקי,שלמה (ע)  ---    ---  

מבחר הספרות  ---  טביוב,ישראל חיים  ---  תרפ"ח  ---  אנתולוגיה עברית + חלק שני תרנ"ט .

מבחר הפיוט והשירה של ימי הביניים .  ---  יוסי בן יוסי ואחרים  ---  1975  ---  

מבחר הרומן האמריקאי  ---    ---    ---  

מבחר השירה הארוטית  ---  זקס,אריה  ---  1989  ---  

מבחר השירה הארוטית :  ---  זקס,אריה  ---  1989  ---  

מבחר השירה ההולנדית מ-1650 עד 1990  ---  וגה,שמעון א(.ע).  ---  תש"ס   ---  השירים מצויים בספר מקור מול תרגום.

מבחר השירה היהודית בהונגריה ותולדותיה  ---  יעוז קסט,איתמר  ---    ---  

מבחר השירה העברית .  ---  הברמן,א מ  ---  1946  ---  ערוך ומתקן על ידי חיים בראדי. בהשתתפות מאיר וינר . מהדורה מקצרת מתקנת ומבארת + עו' ממהדורה שניה מורחבת במצב בינוני .

מבחר השירה העברית :  ---  בראדי,חיים  ---  תרפ"ב  ---  

מבחר השירים :  ---  בר כוכב,ישראל  ---  2010  ---  איגוד מבחר מקיף ומייצג של שירת המחבר, הכולל שירים חדשים שעדיין לא כונסו בספר. "מעפר קוסמי באתי/ נע ונד על פני תהום/ מדבר אל עצמי/ שב אל אפר כוכבים// בשקט שורה שירה/ מאליה/ יש מאין/ אל אין"

מבחר ואריאציות  ---  מוקד,גבריאל  ---   1979  ---  6791-9591

מבחר ואריאציות 1959 - 2019.  ---  מוקד,גבריאל  ---  2020  ---  כינוס כל ה"ואריאציות" של מוקד - כ-80 טקסטים של פרוזה נסיונית, מעין סיפורת מסאית-פילוסופית-קיומית סמלית או אלגורית (במסורת הנוסח של קפקא או בורחס) העושה שמוש באסטרטגיה לשונית של שירה (וזו, אגב, ההגדרה הקצרה)

מבחר וחדשים.  ---  משעול,אגי  ---  2003  ---  מבחר מספריה הקודמים של המשוררת: נני ושנינו,סריטה של חתול,גלופ,יומן מטע,יונת פקסימיליה,השפלה הפנימית ומחברת החלומות,לצד שירים חדשים ומסה נרחבת מאת דן מירון.

מבחר וחדשים.  ---  משעול,אגי  ---  2003  ---  

מבחר ושירים חדשים 1966-2021 אהרן שבתאי.  ---  שבתאי,אהרן  ---  2021  ---  בספר גם 92 שירים במחזור הנקרא "מה אעשה היום (שירי הקורונה)

מבחר ושירים חדשים.  ---  איזקסון,מירון ח.  ---  2007  ---  לשירים נוסף מאמר על שירתו של איזקסון מאת פרופ' דן מירון.

מבחר טקסטיים מיקניים  ---  אוצ'יטל,אלכסנדר  ---  תש"ן  ---  

מבחר טקסטיים מיקניים  ---  אוצ'יטל,אלכסנדר  ---  תש"ן   ---  

מבחר יהודה אלחריזי .  ---  אלחריזי,יהודה  ---  2008  ---  אנתולוגיה הכוללת דוגמאות מכל סוגי יצירתו: מאסופת המקאמות "תחכמוני", שירי ערגה לציון וירושלים, שירי הומור וסטירה ועד מכתמים מ"ספר הענק". האנתולוגיה כוללת מאמר מקיף על המשורר מאת ישראל לוין.

מבחר יהודה אלחריזי .  ---  אלחריזי,יהודה  ---  2008  ---  אנתולוגיה הכוללת דוגמאות מכל סוגי יצירתו: מאסופת המקאמות "תחכמוני", שירי ערגה לציון וירושלים, שירי הומור וסטירה ועד מכתמים מ"ספר הענק". האנתולוגיה כוללת מאמר מקיף על המשורר מאת ישראל לוין.

מבחר יצירות  ---  ג'ובראן,חליל  ---   1999  ---  הנודד, הנביא והתלמיד, המשוגע, מיתת כלולות

מבחר יצירות .  ---  דה איברבורו,ח'ואנה  ---  1966  ---  מן ספרדית - פנינה נוה .

מבחר יצירותיי מן השנים 1982 - 2023.  ---  אלמשי,אדוארד  ---  2023  ---  עבודות של אמן יליד רומניה 1946, מהנדס בהשכלתו שהחל לעסוק באמנות מופשטת בהשראת שרטוטי רפידוגרף שהכין למערכות אינסטלציה. בספר עבודות פיסול, ציור והדמיית מחשב, רבות מהן בטכניקות ייחודיות שאלמשי פיתח בעצמו

מבחר כתבי יד מנוקדים של פיוט  ---  ייבין,ישראל  ---  תשל"ב  ---  

מבחר כתבי ישראל דב פרומקין  ---  קרסל,ג (ע)  ---  תשי"ד  ---  

מבחר כתבי נפתלי הרץ אימבר.  ---  אימבר,נפתלי הרץ  ---  תרפ"ט  ---  הספר נדפס ב-800 עותקים לרגל 50 שנה לכתיבת "התקוה". כולל שירים, רשימות, שני צילומים של המחבר ומבוא ביוגרפי מאת אחיו שמריהו.

מבחר כתבי ר ו אמרסון  ---  אמרסון,ר ו  ---  תשי"ט  ---  

מבחר כתביו של יוסף ותקין ז"ל  ---  ותקין,יוסף  ---  תרע"ב  ---  

מבחר כתבים  ---  שמעוני,דוד  ---    ---  משלים וסטירות, שירים ליריים, מן הסנה , פזמוני עם, בחשאי .

מבחר כתבים  ---  רכב,שלמה  ---  1966  ---  

מבחר כתבים  ---  בנאור,שמחה  ---  1967  ---  

מבחר כתבים  ---  סוויפט,ג'ונתן  ---   1993  ---  קטעי פרוזה מאת מחבר מסעות גוליבר מאנגלית: יצחק קומם ומשה זמיר

מבחר כתבים  ---  אורלנד,יעקב  ---  1997  ---  

מבחר כתבים  ---  ברק,אהרן  ---   2000  ---  שיטת המשפט בישראל,חוקי יסוד וערכי יסוד,משפט ושיפוט,דיני נזיקין,דיני שטרות,דיני חברות.

מבחר כתבים  ---  בנימין,ולטר  ---   1992  ---  בעריכת יורגן ניראד ואחרים בתרגומו מגרמנית של דוד זינגר


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים