רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


650 ספרים בעמוד זה

אבות בנות בנות אבות  ---  אווטס סקר,ג'וזפין  ---  2001  ---  אסופת אגדות המשקפות באופן זה או אחר את מרכיביו של המנגנון הפסיכולוגי שבבסיס מערכת היחסים שבין אבות ובנות.

אבות בנים בנים אבות :  ---  אווטס סקר,ג'וזפין  ---  2001  ---  אסופת אגדות עם העוסקות ביחסיהם של אבות ובנים על רקע תפיסות תרבותיות-מיתיות שונות.

אבות ובנות  ---  מודן,שולה. דבש,מיה  ---  2001  ---  אסופת שירים וספורים פרי עטם של יוצרים ישראלים העוסקים ביחסי אבות-בנות.

אבל יפה  ---  דייר,ג'ף  ---  2001  ---  רומן: מסע בן יממה ובמרכזו דמותו של דיוק אלינגטון הנוהגת ברחבי ארה"ב והוגה בחייהם ופעלם של נגני ג'אז אגדיים כגון באד פאוול,תלוניס מונק,ארט פפר ועוד.

אבק יהלום וסיפורים אחרים  ---  דסאי,אניטה  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים המתמקדים באהבות, חיי נישואים ומערכות יחסים.

אגדה של אופציה :  ---  בן צבי,זאב  ---  2001  ---  ספורו הפיקטיבי המשמש כאמתלה לפרישת משנתו העסקית של המחבר ובו יזם סטארט-אפ צעיר הנתקל בקשיים ניהוליים ומגייס לעזרתו את מחבר הספר.

אגדת צפת :  ---  יסיף,עלי  ---  2001  ---  מחקר בפן הספרותי,התרבותי והאנושי של האגדות העממיות שנוצרו בצפת בין 1570 (הגעת האר"י לעיר) ל-1620 (מותו של ר' חיים ויטל). הספר עוסק בסוגה ובהתקבלותה מתוך תפיסה הרואה בה ביטוי למציאות הממשית של צפת בתקופה זו.

אגוסטינו  ---  מורביה,אלברט  ---  2001  ---  רומן: ספור חניכתו והתבגרותו המינית של נער איטלקי.

אדברה ואעידה :  ---  פוקס,אברהם  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מכפר מולדתו בקרפטורוס, המשמשים כנקודת מוצא לסקירת אורח חייהם של יהודי המקום על רקע מלחמת העולם השניה והעליה לארץ ישראל.

אדון החצר .  ---  אגולף,טריסטן  ---  2001  ---  מאנגלית - צילה אלעזר ודנה אלעזר-הלוי

אדם גומר אומר  ---  מזרחי,יניב  ---  2001  ---  שלושה ספורים קצרים.

אדם חברה ומשפט בהגותו של רבי עובדיה ספורנו  ---  שיין,חיים ד"ר  ---  2001  ---  

אדמלה  ---  אבידן,דוד  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל מבחר משירתו של דוד אבידן בעריכתו של דוד וינפלד.כן כולל הספר צלומים,קולאז'ים ואחרית דבר העורך.

אדמלה .  ---  אבידן,דוד  ---  2001  ---  ערך והוסיף אחרית דבר דוד וינפלד .

אדמת ישראל :  ---  צ'יצ'יבבין,בוריס  ---  2001  ---  המשורר-אוקראיני ואוהב ישראל נפטר בשנת 1994.

אהבה  ---  וייט,לורן  ---  2001  ---  איורים בנושא אהבה

אהבה אחת ושתי תקופות חיים של בדידות  ---  רובין,אביחי  ---  2001  ---  רומן מיסטי-פילוסופי.

אהבה בשחור לבן  ---  טרומר,חנה  ---  2001  ---  רומן: חשבון הנפש של אלכוהוליסט והדוניסט על רקע המציאות הישראלית העכשווית.

אהבה וגבולות בחינוך הילד :  ---  הבר,דוד ד"ר  ---  2001  ---  עקרונות יסוד בחינוך ילדים;טיפוח כישורים קוגניטיבים;טיפוח היכולות הרגשיות;בשלות ומוכנות לבית ספר;הטיפול בילד לקוי למידה ועוד.

אהבה לצמחי מרפסת :  ---  ברתנא,אורציון  ---  2001  ---  

אהבות מוברחות :  ---  שלינק,ברנהארד  ---  2001  ---  שבעה סיפורים קצרים פרי עטו של מחבר "נער קריאה"

אהבת הארץ .  ---  אופיר,רונית אופק,אברהם  ---  2001  ---  

אהבת הארץ :  ---  אופיר,רונית (שירה) אופק,אברהם (ציור)  ---  2001  ---  אנתולוגיה של שירים מולחנים מאת נעמי שמר,יהודה עמיחי, דליה רביקוביץ, שלונסקי ואחרים, בליווי ציורים של אברהם אופק. מצורפים שני תקליטורים משירתה של רונית אופיר

אהבת החיים :  ---  לונדון,ג'ק  ---  2001  ---  ארבעה סיפורים קצרים המתמקדים במאבקו של האדם באיתני הטבע.

אהבתם של עלי ונינו .  ---  סעיד,קורבאן  ---  2001  ---  רומן: סיפור אהבתם של צעיר מוסלמי ונסיכה גרוזית יפהפייה על רקע דעיכת השלטון הצארי ברוסיה. לגלגוליו של הספר ומחברו הסטוריה משלהם והם זוכים לסוף דבר במהדורה זו.

אהובתי אני :  ---  מרקוביץ',רועי  ---  2001  ---  

אהיה אשר אהיה :  ---  הראבן,אלוף  ---  2001  ---  

אהיה אשר אהיה :  ---  הראבן,אלוף  ---  2001  ---  אסופת הגיגים רליגיוזים התוהים על משמעות עמידתו של האדם בפני אלוהים והבריאה.

אהרוני פותח שולחן.  ---  אהרוני,ישראל  ---  2001  ---  

אוב  ---  וינר,יהודה  ---  2001  ---  אסופת שירים.

אודיסאה רב תרבותית [אודיסאה רב-תרבותית]  ---  ישראלי,ליאורה  ---  2001  ---  חוברת העוסקת בחינוך לסובלנות באמצעות מעבר מגישה אתנוצנטרית לגישה רב-תרבותית.

אודיסיאה  ---  אפשטיין,אלכס  ---  2001  ---  

אודיסיאה רב תרבותית.  ---  ישראלי,ליאורה  ---  2001  ---  

אווז בטולוז :  ---  רוזנבלום,מורט  ---  2001  ---  אסופת אנקדוטות קולינריות המתעדות את מנהגי האכילה במחוזותיה השונים של צרפת,שיחות עם מבקרי מסעדות,שפים, ההווי הגסטרונומי בכפרים הנידחים ועוד.

אויב ויריב :  ---  עופר,פנחס  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת ביחסי הכוחות ששררו במהלך תקופת המנדט על רקע החיכוכים בין התנועה הרביזיוניסטית ההסתדרות הציונית העולמית,הערבים והשלטון הבריטי. והשלטון הבריטי.

אויב ויריב :  ---  עופר,פנחס  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת ביחסי הכוחות ששררו במהלך תקופת המנדט על רקע החיכוכים בין התנועה הרביזיוניסטית ההסתדרות הציונית העולמית,הערבים והשלטון הבריטי. והשלטון הבריטי.

אוליביה או משקל העבר  ---  רוסנר,ג'ודית  ---  2001  ---  רומן: אם יהודיה מתאחדת מחדש עם בתה האבודה.

אומרי שיר על סף המוות :  ---  הופמן,יואל  ---  2001  ---  

אוניות התה :  ---  לוי פורת,יורם  ---  2001  ---  

אוניות מלחמה וסוחר,רכב ברזל,מרכבות מלחמה,מכונות מצור והרעשה יורי אבנים וחניתות בוערות ואחרות וכלי נשק בתקופת המקרא במזרח הקדמון ובתקופה היונית רומית.  ---  ביננבוים,משה  ---  2001  ---  קטלוג כלי נשק,מרכבות ואוניות עתיקות המכיל ציורים והסברים קצרים.

אוננות  ---  לייבו,מירב  ---  2001  ---  אסופת שירים.

אוסף האמרות הגדול  ---  זערור,אליהו (ע)  ---  2001  ---  אסופת הגיגים וציטוטים המקוטלגים תחת פרקים שונים: מדע, מוסיקה, כלכלה ועוד.

אוסף האמרות הגדול .  ---  זערור,אליהו (ע)  ---  2001  ---  

אופציות למתחילים  ---  סימנובסקי,שלמה  ---  2001  ---  חוברת למתחילים המנסחת בבהירות ובאמצעות איורים את העקרונות הכלכלים שבבסיס המונח "אופציות", אופן רכשיתן של האופציות,ערכן המשתנה ועוד.

אוץ  ---  צ'טווין,ברוס  ---  2001  ---  רומן המבוסס על ספור חייו האמיתי של האספן הצ'כי קספר יואכים אוץ שהתמחה באיסוף בובות פורצלן, ופעל באירופה על רקע עליית הנאציזם והשלטונות הקומוניטים.

אוצרות מארץ סין  ---  ביטרמן,רבקה (ע)  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני, עברי-אנגלי, המכיל תיעוד של מאה פריטים ארכיאולוגים, חפצי אמנות, ושאר אוצרות תרבות מן הרפובליקה העממית של סין.

אוקיינוס ביניהם  ---  פילצ'ר,רובין  ---  2001  ---  רומן: אלמן טרי מנסה לשקם את חייו על רקע תככים עסקיים ומשבר משפחתי.

אור ראשון :  ---  קנוט,יוסי  ---  2001  ---  

אורתודוקסיה בעולם החדש :  ---  קפלן,קימי  ---  2001  ---  תולדות חייהם והגותם הדתית של רבנים ודרשנים מזרח אירופיים אשר היגרו לאמריקה בסוף המאה ה-19. הספר סוקר את מניעי ההגירה,התאקלמותם של היהודים באמריקה ועוד.

אושר  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2001  ---  רומן הרפתקאות העת חופשת אוהבים באיים הקריביים.

אושר :  ---  שנבלי,לי  ---  2001  ---  מדריך לבריאות נפשית ומימוש עצמי.

אושר סמוי  ---  ליספקטור,קלאריס  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים.

אז ועתה  ---  הלר,ג'וזף  ---  2001  ---  זכרונותיו של הסופר הידוע השואבים מתקופת ילדותו על רקע השפל הכלכלי הגדול,שלל עבודות מזדמנות,שירותו הצבאי במהלך מלחמת העולם השניה,צמיחתו כסופר ועוד.

אזרחים לאומיים  ---  סימון,יהושע  ---  2001  ---  שירים מתחכמים עם מילותיהם,עם עצמם,עם המשורר ועם המציאות הישראלית הדלוחה.

אחרי הספירה  ---  קווין,דניאל  ---  2001  ---  רומן על טבעי.

אחרי לידה  ---  סדגרוב,ג'ודי ד"ר  ---  2001  ---  מדריך לנשים הסוקר מבחר בעיות הנוצרות לאחר תקופת ההריון והלידה, כגון ירידת הכושר הגופני ועלייה במשקל, ומבחר שיטות לשיפור הבריאות באמצעות תזונה נכונה ועוד.

אחת מאיתנו  ---  לנדסמן,נילי. קרוון,תמר  ---  2001  ---  מבחר צלומים ומאמרים שלוקטו ממדור האופנה "הצעקה האחרונה" שהתפרסם במקומון "העיר".

אטאר  ---  קאלו,שלמה  ---  2001  ---  אסופת פרגמנטים המתארים את אורח החיים במחנה ריכוז בולגרי בשלהי מלחמת העולם השניה, ויוצרים יחדיו משל מיסטי על רוחו של האדם.

אטליה יחיאל שמי הברות .  ---  שמי,יחיאל  ---  2001  ---  עו' עם חתימת האמן .

אטלס אנציקלופדי של העולם  ---  נהרי,אורן (ע)  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל אינפורמציה הסטורית-גאוגרפית- כלכלית בנוגע למדינות העולם, כאשר אל כל ערך מתווספת מפת הארץ,דגלה,ומידע הסוקר בקצרה את תולדותיה.

אטלס אנציקלופדי של העולם  ---  נהרי,אורן (ע)  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל אינפורמציה הסטורית-גאוגרפית- כלכלית בנוגע למדינות העולם, כאשר אל כל ערך מתווספת מפת הארץ,דגלה,ומידע הסוקר בקצרה את תולדותיה.

אי  ---  רוג'רס,ג'יין  ---  2001  ---  רומן: צעירה המחליטה לרצוח את אמה שנטשה אותה בילדותה מגלה את אחיה האובד.

אי הקיץ  ---  האנה,כריסטין  ---  2001  ---  רומן: יחסיהן המעורערים של אם ובתה זוכים להערכה מחדשת במהלך שהות משותפת על אי קסום.

איזה טוסטוס קטן עם כידון מצופה כרום בקצה החצר .  ---  פרק,ז'ורז'  ---  2001  ---  

איזונים בלמים ומינויים בשירות המדינה : [איזונים,בלמים…]  ---  אמדו,רבקה ד"ר  ---  2001  ---  דיון משפטי-אתי בסוגיית המינויים הפוליטיים על רקע פרשות דרעי, גינוסר,בר און ואחרים.

איחולי החלמה  ---  הדרי סלומון,דנית  ---  2001  ---  אסופת אימרות שפר בנושא חולי ובריאות.

איים מלאכותיים מול חופי ישראל :  ---  ניר,יעקב. דורי,יעל  ---  2001  ---  

איימוס ואחרים  ---  יזרעאלי,משה  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים מאת זוכה פרס הסיפור הקצר של "הארץ" לשנת תשנ"ז.

איימי ואיזבל  ---  סטראוט,אליזבת  ---  2001  ---  רומן: יחסיהן המורכבים של אם ובתה על רקע אהבתה האסורה של הבת למורה שלה.

איך פרוסט יכול לשנות את חייך  ---  דה בוטון,אלן  ---  2001  ---  שימוש הומוריסטי ומתחכם ביצירתו וחייו של פרוסט כבסיס לתובנות מבית מדרשו של הכותב על משמעות החיים והנחמה הטמונה בספרות.

איכות חיים של אנשים סיעודיים עם פיגור שכלי קשה או עמוק בדיור קהילתי  ---  מנדלר,דליה. נאון,דניז  ---  2001  ---  ממצאים סטטיסטים הבוחנים את איכות הטיפול ואיכות החיים במסגרת דיור קהילתי לאנשים הסובלים מפיגור שכלי ברמות שונות.

איכות חיים של אנשים סיעודיים עם פיגור שכלי קשה או עמוק בדיור קהילתי  ---  מנדלר,דליה נאון,דניז  ---  2001  ---  

אימה עיוורת  ---  נורמן,הילרי  ---  2001  ---  ספור אימה.

אין זמן לסבלנות :  ---  בירגר,זאב  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת שעבודו במחנה העבודה הנאצי ועלייתו ארצה.המחבר היה מנכ"ל משרד המסחר והתעשייה,מנכ"ל יריד הספרים ועוד

אין זמן לסבלנות :  ---  בירגר,זאב  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת שעבודו במחנה העבודה הנאצי ועלייתו ארצה.המחבר היה מנכ"ל משרד המסחר והתעשייה,מנכ"ל יריד הספרים ועוד

אין עולם בלעדיך :  ---  גוטליב,נחמה (אוצרת)  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר דגימות מיצירותיהם של אמנים בריטים לצד טקסטים קצרים.

אינטימיות  ---  קוריישי,חניף  ---  2001  ---  מאנגלית - יותם ראובני

אינטימיות  ---  קוריישי,חניף  ---  2001  ---  רומן: תסריטאי העומד לעזוב את משפחתו מבלה את לילו האחרון עמם בסקירת עברו ויחסיו עם חברתו לחיים וילדיו.

אינטליגנציה רוחנית :  ---  זהר,דנה. מרשל,איאן ד"ר  ---  2001  ---  דיון באינטליגנציה רוחנית כמרכיב בסיסי בחוויה האנושית המפותחת, על רקע ניתוח פסיכולוגיסטי-מדעי של סוגיות רוחניות יסודיות.

אינטרנט תקשורת חברה ותרבות .  ---  שנער,דב (ע)  ---  2001  ---  

אינתיפאדת אל אקצא בקרב האזרחים הפלסטינים בישראל: *  ---  אוסצקי לזר,שרה. גאנם,אסעד  ---  2001  ---  ההתייחסות לאינתיפאדה במעגלים שונים:הגלובלי,הישראלי,הפלסטיני, החברה הערבית בישראל.כ"כ נסקרים הגורמים המיידיים להתפרצותה.

איסור גילוח בתער  ---    ---  2001  ---  טעמי איסור הגילוח בתער;חומרת איסור גילוח בתער והעונש עליו;מדוע יש המזלזלים באיסור השחתת הזקן?;שכרו הרב של הנמנע מגילוח בתער ועוד.

איפה אני נמצא לעזאזל? : [איפה אני נמצא,לעזאזל?]  ---  שמשי,אלישיב  ---  2001  ---  ניתוח מקרים של טעויות ניווט והתמצאות במהלך מלחמות ישראל, ותפקידה המכריעה של יכולת ההתמצאות במהלך לחימה שוטפת.

איפה היית בשישה באוקטובר?  ---  שחם גובר,אורית  ---  2001  ---  רומן: ספורה של אשה שבעלה נפל במלחמת יום הכפורים.

איפה הפנסיה שלך? :  ---  צלאל,יעל (ע.)  ---  2001  ---  ספר עצות לתיכנון הפנסיה ובו נתונים רשמיים בצד הסבריהם של עורכי-דין וסוכני ביטוח

איש ההגיונות :  ---  בת יהודה,גאולה  ---  2001  ---  (חייו, פעליו ומשנתו של רבי משה אביגדור עמיאל,מראשי התנועה הדתית-לאומית בא"י ותנועת המזרחי)

אישה באור .  ---  ינאי,הגר  ---  2001  ---  

אישה בכחול עם סיגריה  ---  תלמוד,אביטל  ---  2001  ---  ספורים קצרים.

אישים ואתרים בשטרות ישראל  ---  ארקין,יגאל  ---  2001  ---  אלבום עברי אנגלי המספק רקע הסטורי-ביוגרפי-גיאוגרפי הנוגע לייצוגם של דמויות ואתרים בשטרות ישראל.

אישים ואתרים בשטרות ישראל  ---  ארקין,יגאל  ---  2001  ---  אלבום עברי אנגלי המספק רקע הסטורי-ביוגרפי-גיאוגרפי הנוגע לייצוגם של דמויות ואתרים בשטרות ישראל.

אל החוף הנכסף :  ---  פור,דוד (דודיק)  ---  2001  ---  ספור השרדותם ועלייתם ארצה של שמונים ילדים ששרדו את מחנות הריכוז ועלו לארץ. הספר מבוסס על עדויות וראיונות שנערכו עם הילדים אז ועכשיו.

אל הכוכבים :  ---  דותן,פליקס  ---  2001  ---  סקירה הסטורית מדעית הבוחנת תהליכי יסוד בהסטוריה של המדע, מהמצאת תורת החשמל, פיצוח האטום ועד חקר חורים שחורים.

אל מול פני המרקע  ---  גלמור,ישראל  ---  2001  ---  אסופת שירים מחורזים.

אל תנעץ עיניך בשמש  ---  לי,תנית  ---  2001  ---  ספור מדע בדיוני.

אל תקחו הכל ללב לנשים : [אל תקחו הכל ללב-לנשים]  ---  קארלסון,קריסטין  ---  2001  ---  מדריך לחיים רגועים ועתירי רוחניות.

אלגוריה אלגרו נון טרופו .  ---  טל,בועז  ---  2001  ---  

אלגוריה אלגרו נון טרופו : [אלגוריה/אלגרו נון טרופו]  ---  טל,בועז  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן בלווית טקטסים העוסקים בעבודתו.

אלוה מדבר בשרי .  ---  אסתר,חיה  ---  2001  ---  

אלוה מדבר בשרי :  ---  אסתר,חיה  ---  2001  ---  

אלוהים איינשטיין וכל השאר : [אלוהים, איינשטיין וכל השאר]  ---  יהלום,משה  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-פילוספית מהירה העוסקת בדעותיהם של פילוספים ומדענים שונים בנושא אלוהים.

אלוהים הוא הנפש של אנשי הבלבלות  ---  גביש,בועז  ---  2001  ---  הגיגיו ונבוכותיו של בחור תל-אביבי מבולבל.

אלוהים כפי שהסברתי לנכדי  ---  דוקן,ז'אק  ---  2001  ---  תירגם מצרפתית והוסיף מבוא ואחרית דבר - ראובן מירן

אלוהים כפי שהסברתי לנכדי  ---  דוקן,ז'אן  ---  2001  ---  דיון רוחני-הגותי ביסודות האלוהות הנוצרית המנוסח כדיאלוג של שאלות ותשובות בין המחבר לנכדיו.

אלות וגיבורים :  ---  רנן,יעל  ---  2001  ---  

אלטרנטיבות לדיאטה  ---  גלנביל,מרילין ד"ר  ---  2001  ---  גישה חדשנית להפחתת המשקל תוך חשיפת התשתית השקרית שבבסיס הדיאטות המקובלות, מתן הדרכה תזונתית נכונה,פירוט מוצרי המזון הבריאים ועוד.

אלים על מדפים :  ---  וייסמן,לארי  ---  2001  ---  

אלמסוודה :  ---  ימיני,אליעזר (ע.)  ---  2001  ---  מהדורה מדעית המכילה מבוא הסטורי נרחב,ביבליוגרפיה ונספחים. התעודות המשפטיות מובאות בשפת המקור ובתרגום עברי.

אלמסוודה :  ---  ימיני,אליעזר (ע.)  ---  2001  ---  מהדורה מדעית המכילה מבוא הסטורי נרחב,ביבליוגרפיה ונספחים. התעודות המשפטיות מובאות בשפת המקור ובתרגום עברי.

אלפא ואומגה .  ---  הרמן,אנה מנור,דורי  ---  2001  ---  

אלפיים 22 :  ---  דרורי פרמן,ניצה  ---  2001  ---  אסופת מאמרים, ספורים ושירים: הפונדמנטליזם בפתח המאה העשרים ואחת;לקראת סוציאליזם לא-מדעי;על מיתולוגיה אינדיאנית שיוהדה ועוד.

אלקטרה  ---  סופוקלס  ---  2001  ---  תרגום חדש המכיל מבוא, הערות ונספחים.

אם הפנינה  ---  היינס,מלינדה  ---  2001  ---  רומן: מערכת היחסים הנרקמת בין נער שחור וילדה לבנה בעיירה קטנה בדרום ארצות הברית, על רקע שנות החמישים של המאה הקודמת.

אם יהלך איש על הגחלים  ---  תלפז,גדעון  ---  2001  ---  רומן: מסעותיו של גיבור הספר על רקע רחובותיה המתעקלים של אוקספורד, גבעותיה הירוקות של ברקלי, הטירות המתפוררות בסקוטלנד ועוד.

אם תרזו אין זו אגדה :  ---  רז,אילנה  ---  2001  ---  עצות ומתכונים לשומרי משקל.

אמא  ---  וייט,לורן  ---  2001  ---  איורים בנושא תפקיד האם

אמא אני מודה לך על ש… [אמא,אני מודה לך על ש…]  ---  שיר,סמדר  ---  2001  ---  101 ברכות לאם

אמהות שמשגעות את בנותיהן :  ---  סיימון כהן,סוזן. כהן,אדוארד  ---  2001  ---  פירוט דפוסים שונים של התנהגות במכלול היחסים שבין אמהות ובנותיהן, באמצעות ראיונות ושיחות עם נשים שונות בגילאים שונים.

אמונה בערכים ועתיד הקיבוץ  ---  לויתן,אוריאל. רוזנר,מנחם  ---  2001  ---  ערכים ומחוייבות ארגונית במערכת הקיבוצית על רקע ממצאים סטטיסטים הבוחנים את האידיאולוגיה הקיבוצית,קולקטיביזם לעומת אינדיבידואליזם,גישות של שיוויון וצדק חלוקתי, ועוד.

אמונה והומניזם :  ---  טרנר,יוסף  ---  2001  ---  עיון בחיבורו של רוזנצוויג "כוכב הגאולה",דרכו נבחנת משנתו התיאולוגית,יחסו לקיום ההיסטורי,ללשון כבריאה והתגלות, תפיסתו הפילוסופית מול זו של הוגים כגון דרידה,לוינס ועוד.

אמונה והומניזם :  ---  טרנר,יוסף  ---  2001  ---  עיון בחיבורו של רוזנצוויג "כוכב הגאולה",דרכו נבחנת משנתו התיאולוגית,יחסו לקיום ההיסטורי,ללשון כבריאה והתגלות, תפיסתו הפילוסופית מול זו של הוגים כגון דרידה,לוינס ועוד.

אמנות 2001 :  ---  מאי,יהודה (ע.)  ---  2001  ---  האינדקס כולל את כל התוצאות שהושגו בשנת 2000 במכירות הפומביות של יצירות אמנות בישראל.

אמנות האהבה  ---  פרום,אריך  ---  2001  ---  דיונים באופנים שונים של אהבה : אהבת אחים; אהבה אירוטית; אהבה עצמית; אהבת האל, ועוד.

אמנות ההורות  ---  דעואל,רחל ד"ר  ---  2001  ---  מדריך להורות אפקטיבית: גידול הילד;תוקפנות אצל ילדים; בעיות אכילה;קשר רגשי לקוי;אלימות וטראומות; גיל ההתבגרות ועוד.

אמנות המלחמה וכיצד להימנע ממנה  ---  סון דזה  ---  2001  ---  חבור סיני קלאסי העוסק ב"סון דזה", תורה עתיקה המסייעת בפיתוח חשיבה אסטרטגית חיובית ואמצעים פציפיסטים לפתרון עמותים.

אמנות יהודית בין איסלם לנצרות :  ---  קוג'מן אפל,קטרין  ---  2001  ---  דיון בהשפעות האיסלאמיות והנוצריות על עיטור ספרי תנ"ך בספרד של ימי הביניים. הספר מלווה ביבליוגרפיה,מפתח כתבי יד ותצלומים מרובים.

אמנות יהודית בין איסלם לנצרות :  ---  קוג'מן אפל,קטרין  ---  2001  ---  

אמנית הגוף  ---  דלילו,דון  ---  2001  ---  רומן: בוקר מפתיע אחד בחייו של זוג נשוי

אמרות שאהבתי  ---  גלילי,עידית  ---  2001  ---  אסופת אמרות ופתגמים.

אמריקה הלטינית :  ---  מדין,צבי  ---  2001  ---  אסופת מסות הדנות בהתהוותה והתפתחותה של התודעה החברתית באמריקה הלטינית על רקע תהפוכות פוליטיות-תרבותיות,המהפכה הקובנית,השלטון במקסיקו ועוד.

אמת או לא  ---  אור,אמיר (ע)  ---  2001  ---  שירת מקור ותרגום.

אנטי אייג'ינג  ---  קרסו,רפאל  ---  2001  ---  

אנטי אייג'ינג [אנטי-אייג'ינג] :  ---  קרסו,רפאל  ---  2001  ---  הספר מציע סקירה מהירה של תופעת ההזדקנות במהלך ההיסטוריה וכמו כן גישות שונות לשיפור איכות החיים באמצעות טיפול תזונתי, הורמונלי, הוליסטי ועוד.

אני אתה והוא  ---  יגול,תלמה  ---  2001  ---  רומן: אהובתיה ותשוקותיה של בת שבע לאלקוס מגאלו, גבר יווני שזוף, ואיתן ישר הישראלי.

אני הולך למות הוא אמר. [אני הולך למות, הוא אמר]  ---  רז,רבקה  ---  2001  ---  בפרקים קצרים בעלי מבנה כמו-שירי מתארת המחברת את מחלתו הסופנית של בן זוגה. בדיאלוג פנימי רצוף נמהלת ההתמודדות עם המוות הקרב בזכרונות עבר והרהורים תיאורטיים אודות אבל, רציונליות ותקווה.

אני הולך למות הוא אמר. [אני הולך למות, הוא אמר]  ---  רז,רבקה  ---  2001  ---  בפרקים קצרים בעלי מבנה כמו-שירי מתארת המחברת את מחלתו הסופנית של בן זוגה. בדיאלוג פנימי רצוף נמהלת ההתמודדות עם המוות הקרב בזכרונות עבר והרהורים תיאורטיים אודות אבל, רציונליות ותקווה.

אני חתול 2  ---  נאטסומה,סוסקי  ---  2001  ---  חלקו השני של הספר היפני הקלאסי. חייו ואבחנותיו של חתול המשמש גם כמספר.

אני חתול 3  ---  נטסומה,סוסקי  ---  2001  ---  חלקו השלישי של הספר היפני הקלאסי. חייו ואבחנותיו של חתול המשמש גם כמספר.

אני מוריד אותו מהשמים  ---  שור,חיים  ---  2001  ---  

אני מוריד אותו מהשמים  ---  שור,חיים  ---  2001  ---  רומן ביוגרפי: פסיפס של זכרונות, מחשבות ואנקדוטות, המשמש כבמה לדו-שיח בין אב שכול ובנו שנהרג בפעולה צבאית בביירות.

אני צודק אתה צודק :  ---  שמדיט,וורן ה. הייטלי גלאגר,בי. ג'יי  ---  2001  ---  אסופת הגיגים מאוירת המנוסחת כספור לילדים, ובמרכזה הדיון בפתרון קונפליקטים וניהול אפקטיבי של תהליכי משא ומתן. כמו כן מתלוות אל הספור מבחר עצות לפתרון סכסוכים.

אנשי סדום :  ---  בן עזר,אהוד  ---  2001  ---  רומן ארץ-ישראלי על רקע שנות השלושים של המאה העשרים ושדות הקרב של מלחמת העולם השנייה. מהדורה חדשה לגרסת ע"ע 1968.

אנשים מול אש :  ---  מרשל,ס.א.ל  ---  2001  ---  דיון בסוגיות פסיכולוגיות-פיסיולגיות המהוות מרכיב במסגרת הבעיה הפיקודית והמערכת הטקטית. הופיע לראשונה ב-1956

אסטרולוגיה ומזל בחירה ונבואה  ---    ---  2001  ---  יחסם של מקורות היהדות אל ענף האסטרולוגיה ותורת הנסתר.

אסטרטגיות ודרכי למידה להכשרת המורה בתחום המוטורי :  ---  לידור,רוני  ---  2001  ---  טיפוח הפעילות המוטורית במסגרת החינוכית: אסטרטגיות למידה בתחום המוטורי;למידה לטיפוח חשיבה בתחום המוטורי; שילוב של אסטרטגיות למידה ודרכי למידה ועוד.

אפזל :  ---  מימון,יקי  ---  2001  ---  מפגש דמיוני בין שלושה נערים צעירים,היטלר,ניטשה ופרויד. בוינה של תחילת המאה. השלושה רותמים זה את זה למימוש רעיונותיהם.

אפיזודה  ---  פורת,אלישע  ---  2001  ---  נסיונו של המחבר לשרטט את דמותו של אריה-ליאופולד פרידמן להולה, המבוססת על דמותו המסתורית של הקולנוען אריה להולה, שעלה לארץ בשנת 1949 ושהה בה שנים אחדות.

אפלת הלילה  ---  סול,ג'ון  ---  2001  ---  ספור אימה.

אפקטים קומיים וסאטיריים בלשון הספרות :  ---  מרכוס,יעל  ---  2001  ---  ניתוח המרכיבים הלשוניים (והז'רגוניים)המהווים חלק נכבד מהמנגנון הקומי והסטירי בספרות העברית החדשה וביצירתם של עמוס עוז,אורלי קסטל בלום, יצחק בן נר ואחרים.

אראטה :  ---  סטיינר,ג'ורג'  ---  2001  ---  אוטוביוגרפיה אינטלקטאולית המשתמשת בהעלאת זכרונות מחייו של המחבר כאמתלה לבחינה מחודשת של מספר סוגיות פילוסופיות מרכזיות על רקע ההגות של הדורות האחרונים.

ארבע מגירות  ---  הדר,דוד  ---  2001  ---  ארבעה ספורים אירוטים.

ארבעים ושלוש עשרים ושלוש...  ---  אפשטיין,עליזה  ---  2001  ---  שירים.

ארגמן  ---  הר פז,שרון  ---  2001  ---  רומן הבוחן אהבות,תשוקות ומאבקים במסגרת הווי החיים הלסבי.

ארובת רדינג .  ---    ---  2001  ---  

ארובת רדינג :  ---    ---  2001  ---  חוברת המכילה הכרזה על תחרות האמנים הבינלאומית להפיכת הארובה לאתר אמנותי, לצד טקסטים העוסקים בתחנת הכוח מהיבטים סביבתיים ועירוניים. ועירוניים. החוברת מלווה בתצלומים.

אריאל 149 : ראה: הר כרכום לאור התגליות החדשות  ---  ענתי,עמנואל  ---  2001  ---  הר כרכום ואופיו; אופיו של הפולחן בהר כרכום; היבטים טופוגרפים; ההביט הארכאולוגי; אתרי מגורים ומבנים אחרים מתקופת הברונזה; הרא האש, ועוד.

ארמון ממים וחול  ---  קוגן,ארקדי א.  ---  2001  ---  אסופת שירים

ארנבוני גגות :  ---  פוליטי,רועי  ---  2001  ---  רומן המבוסס על סיפור אמיתי: מערכת היחסים הנרקמת בין פעיל פת"ח צעיר ואיש שב"כ על רקע ימי האינתיפאדה הראשונה.

ארנבוני גגות :  ---  פוליטי,רועי  ---  2001  ---  רומן המבוסס על סיפור אמיתי: מערכת היחסים הנרקמת בין פעיל פת"ח צעיר ואיש שב"כ על רקע ימי האינתיפאדה הראשונה.

ארץ בראי עברה :  ---  בן אריה,יהושע  ---  2001  ---  מבחר מפרסומיו של פרופ' בן-אריה בעברית,תרגומים של כמה ממאמריו מאנגלית,קוים לדמותו ועבודתו המדעית,ביבליוגרפיה ומפתחות.

ארץ השממה  ---  אליוט,ת.ס.  ---  2001  ---  שירה.

ארץ ישראל אוטוביוגרפיה *  ---  שבא,שלמה  ---  2001  ---  נוסח ספרותי ומפויט להיסטוריה של ארץ ישראל, מאז חורבן בית שני ועד שיבת ציון.

ארץ ישראל אוטוביוגרפיה .  ---  שבא,שלמה  ---  2001  ---  

ארץ ישראל במפות ממידבא ועד הלוויין .  ---  תשבי,אריאל  ---  2001  ---  

ארץ ישראל במפות ממידבא ועד הלווין  ---  תשבי,אריאל (ע)  ---  2001  ---  פורמט אלבומי: אסופת מאמרים העוסקת באופני ייצוגה הגרפי והאסתטי, של ארץ ישראל במפות עתיקות ומודרניות,וזאת על רקע התפתחותן של מסורות כרטוגרפיות שונות.קטלוג תערוכה

ארץ ישראל השלמה :  ---  נאור,אריה  ---  2001  ---   דיון הסטורי ורעיוני באידאולוגיה של ארץ ישראל השלמה כפי שהתפתחה ונהגתה במהלך השנים בידי אישים פוליטים ותרבותיים שונים כגון: בגין, ז'בוטינסקי,אלתרמן ועוד.

ארץ רבת גבולות :  ---  ביגר,גדעון  ---  2001  ---  תולדות תהליך עיצובם של גבולות ארץ ישראל לאורך השנים על רקע הנוף הפוליטי המשתנה.

ארץ רבת גבולות :  ---  ביגר,גדעון  ---  2001  ---  תולדות תהליך עיצובם של גבולות ארץ ישראל לאורך השנים על רקע הנוף הפוליטי המשתנה.

אשה באלסקה :  ---  עבודי,תירזה  ---  2001  ---  

אשה בחלון ועוד סיפורים  ---  פופה,מנואל  ---  2001  ---  עשרה סיפורים קצרים מהווי החיים באיטליה וכמו כן נובלה קצרה המתארת את מפגשו של הגיבור עם דמות סוריאליסטית שחציה אישה, חציה ציפור.

אשה מצמחת בטן  ---  איילון,רבקה  ---  2001  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

אשה מצמחת בטן  ---  איילון,רבקה  ---  2001  ---  שירים

אשפוך את לבי :  ---  רבי נתן מברסלב  ---  2001  ---  אסופת תפילות המחולקת לשערים : בקשות;דבקות; תיקון המדות;התבודדות;תפילות.

אשקלון :  ---  ששון,אבי ד"ר. ספראי זאב פרופ'  ---  2001  ---  מאמרים: תולדות העיר אשקלון לאור ממצאים ארכיאולוגים וארכיאובוטניים.

אשת אחאב :  ---  ג'טר נסלנד,סינה  ---  2001  ---   רומן: נקודת המבט הנשית שמאחורי "מובי דיק" מאת מלוויל מתגוללת כאן דרך ספורה של אשת קפטיין אחאב-אונה ספנסר.

אשת אחאב או הצופה בכוכבים  ---  נסלנד,סינה ג'טר  ---  2001  ---  

אשת איש .  ---  יחימוביץ,שלי  ---  2001  ---  

אתגר ומשבר בחוג הרב קוק  ---  שוורץ,דב  ---  2001  ---  

אתגר ומשבר בחוג הרב קוק  ---  שוורץ,דב  ---  2001  ---  מוטיבים משיחיים,אסתטיקה ופרשנות-מוטיב השמעיות,ייחודו של עם ישראל והיחס להגות הציונית הדתית.

אתה יכול לקרוא לי קסנדרה  ---  פרידמן ינובר,מירי  ---  2001  ---  

אתיופי בחצר שלך  ---  אליאס,אשר  ---  2001  ---  רומן שבמרכזו קשיי הקליטה וההתבגרות של צעיר,עולה חדש מאתיופיה,הנקרע בין נאמנות לתרבות הישנה והאתגר להבלע בחדשה.

אתיקה במשטרת ישראל .  ---  שחטר,ערן אחרים  ---  2001  ---  

אתיקה בעריכת דין  ---  קלינג,גבריאל  ---  2001  ---  סקירת ההיבטים האתים במסגרת עריכת הדין תוך התמקדות בשדות פעילות שונים כגון יחסי עורך דין-לקוח, ניהול כספים, בעיות ייצוג ועוד.

אתיקה ציבורית בישראל : כשלים מוסריים המשתקפים בהנהגה השלטונית.  ---  אמדו,רבקה ד"ר  ---  2001  ---  הרצאה על מוסר ושחיתות בהנהגה הישראלית.

אתיקה של המקצועות הטיפוליים  ---  גוטמן,דוד  ---  2001  ---  אתיקה מקצועית על רקע היבטים מעשיים ותיאורטיים: הגדרת האתיקה;האטיקט במקצועות טיפוליים;דילמות אתיות;שמירת סודיות;אמון ביחסי מטפל-מטופל ועוד.

באדולינה .  ---  ניצן,גבי  ---  2001  ---  

באור חדש :  ---  זהר,נעמי  ---  2001  ---  דיון ב 13 מחזות עבריים מתקופת ההשכלה העוסקים בסוגיות מקראיות שונות, כגון ההיסטוריה של עם ישראל, הפרדת דת ומדינה ועוד. כמו כן מכיל הספר שני מחזות המובאים במלואם.

באור חדש :  ---  זהר,נעמי  ---  2001  ---  

באושר ועושר…  ---  סיני,עידית  ---  2001  ---  רומן: תשוקותיה וערגותיה של סטודנטית צעירה על רקע ההווייה התל-אביבית הסוערת.

באר היטב :  ---    ---  2001  ---  

בבית ובחוץ .  ---  רחל המשוררת (בלובשטיין)  ---  2001  ---  

בגדיה החדשים של הפילוסופיה היונית  ---  גלוקר,יוחנן  ---  2001  ---  חבור בקורתי הבוחן את אופן ייצוגה הכושל של הפילוסופיה היוונית בספרי הלימוד המופקים במסגרות האקדמיות בארץ, תוך התמקדות בכשלים לשוניים והסטוריים,"פלגיאטים" ועוד.

בדאים  ---  מקרטן,אנתוני  ---  2001  ---  רומן: פלישתם של חייזרים מזעזעת אזרחיה של עיירה מנומנמת בניו-זילנד.

בדד 12.  ---  דומב,יחיאל (סיריל) (ע.)  ---  2001  ---  קובץ מאמרים. כולל חלק אנגלי: מידות ושיעורי תורה בפירוש המשנה לרמב"ם;הנסיונות לשינוי הלוח השבועי ושמירת השבת;תורה והגיון:על תפקידו של ההגיון בקבלת התורה ועוד.

בדווים ובדווים פלאחים בתהליך העיור בנגב.  ---  בן דוד,יוסף. גונן,עמירם  ---  2001  ---  השפעות תהליך ההתיישבות בעיירות מבחינה חברתית ותרבותית על אוכלוסיית הבדווים ועל בני חסותם לשעבר, הבדווים הפלאחים.

בדיחות האלף החדש :  ---  קליין,ארווין  ---  2001  ---  בדיחות לא מצחיקות: "אני מכור לעבודה." "במה אתה עובד?" "בגידול מריחואנה"

בדיחות על… נשים וגברים  ---  מארק רייך,יורם (ע)ׁ  ---  2001  ---  אוסף בדיחות שהצחוק לא מתלווה לקריאתן בד"כ.

בדמותך ובצלמך .  ---  לומבריקס,לואיז  ---  2001  ---  

בדמותך ובצלמך : [על כריכת הספר: בצלמך ובדמותך]  ---  לומבריקס,לואיז  ---  2001  ---  רומאן: יחסיהם הסבוכים של זוג צעיר, רופא מצליח ואשתו העקרה.

בהגנה ובחן :  ---  אברהמי,חיה (ע.)  ---  2001  ---  אסופת עדויות וזכרונות שנכתבו בימים אלו בידי לוחמות ההגנה שהשתתפו בקרב על ירושלים. כמו כן מכיל הספר תצלומים ורשימה שמית של הלוחמות בגדוד 205.

בואי דודה נרקוד [בואי דודה,נרקוד]  ---  אדלר,מלכה  ---  2001  ---  רומן: זכרונותיה של זקנה המתגוררת בכפר קטן מול הכנרת, על רקע מסיבת יום ההולדת ה-75 שלה.

בוב מארלי :  ---  מארלי בוקר,סדלה. וינקלר,אנתוני  ---  2001  ---  סיפור חייו של הזמר בוב מארלי הסוקר את ילדותו, שנות פעילותו כמוסיקאי בג'מייקה ובעולם כולו ומותו בגיל מוקדם. נוספה אינפורמציה על מוסיקת הרגיי מאת גיל בונשטיין.

בוב מארלי :  ---  מארלי בוקר,סדלה. וינקלר,אנתוני  ---  2001  ---  סיפור חייו של הזמר בוב מארלי הסוקר את ילדותו, שנות פעילותו כמוסיקאי בג'מייקה ובעולם כולו ומותו בגיל מוקדם. נוספה אינפורמציה על מוסיקת הרגיי מאת גיל בונשטיין.

בובת חרסינה  ---  לביא,סיגל  ---  2001  ---  אהבותיה ואכזבותיה של אשה צעירה המנסחת אותן בפני בתה שעוד לא נולדה.

בוקע הקרח [בוקע-הקרח]  ---  סובורוב,ויקטור  ---  2001  ---  ניתוח פעילותם הפושעת של הגורמים הקומוניסטים ובראשם סטאלין וחלקם המכריע בפתיחת מלחמת העולם השניה.

בוקע הקרח .  ---  סובורוב,ויקטור  ---  2001  ---  

בורות  ---  קונדרה,מילן  ---  2001  ---  רומן פילוספי: זוג נאהבים לשעבר נפגשים באקראי בדרכם חזרה למולדתם.

בורות .  ---  קונדרה,מילן  ---  2001  ---  

בזהות שאולה .  ---  ארידור,משה  ---  2001  ---  

בחזרה אל מארקס :  ---  כהן,בנימין (ע)  ---  2001  ---  

בחזרה אל מארקס :  ---  כהן,בנימין (ע)  ---  2001  ---  דיונים בדמותו של מרקס ותורתו על רקע הקפיטליזם המודרני.

בחיל וברעדה  ---  נותומב,אמלי  ---  2001  ---  

בחינת הבנייה לגובה :  ---  מן,אמיר (ראש צוות התכנון)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: בחינת הבנייה לגובה-היבטים מרחביים: ניתוח המצב הקיים;היבטים תחבורתיים של הבנייה לגובה;בנייה לגובה מההיבט החברתי-פסיכולוגי: מצב קיים ועוד.

בחלוף הזמן :  ---  וולש,מייקל  ---  2001  ---  רומן: נסיון להביא לידי פתרון שאלות שנותרו פתוחות בסרט "קזבלנקה".

בטנך הלחה :  ---  בסר,יעקב  ---  2001  ---  

בטנך הלחה.  ---  בסר,יעקב  ---  2001  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

ביוגרפיה: מחזה תוגה בחמש מערכות :דוד  ---  קבן יהודה,נ לופשטוק,פרידריך גוטליב  ---  2001  ---  שני מחזות מקראיים ואפוס נוצרי אחד.

ביים ראנד פון חלום :  ---  אייזנמאן,צבי  ---  2001  ---  

בין אורתודוקסיה לציונות :  ---  צור,יעקב  ---  2001  ---  דיון הסטורי ביהדות האורתודוקסית בגרמניה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים, ובמרכזו תהליך צמיחתה ומאבקה של הציונות הדתית על רקע התגבשות זרמי הציונות החילונית.

בין אורתודוקסיה לציונות :  ---  צור,יעקב  ---  2001  ---  דיון הסטורי ביהדות האורתודוקסית בגרמניה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים, ובמרכזו תהליך צמיחתה ומאבקה של הציונות הדתית על רקע התגבשות זרמי הציונות החילונית.

בין עבר לערב :  ---  טובי,יוסף. אבישור,יצחק (ע.)  ---  2001  ---  שנים עשר מחקרים, העוסקים בזיקות השונות שבין הספרות העברית והיהודית: הרכיב העברי בפתגמי נשים יהודיות מתוניסיה;תרגומי 'הנה' ו'הנה' בתפסיר רס"ג לתורה ועוד.

בין שתי מלחמות עולם  ---  גולוב,מוני  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר על רקע ילדותו בפולין של שנות העשרים והשלושים, הכשרתו בתנועה ציונית,גיוסו לצבא הסובייטי ועלייתו לארץ.

בירות בלוז  ---  אל שיח',חנאן  ---  2001  ---  מאנגלית - דינה מרקון

בית על עץ ילדות פורחת .  ---  גרנוף,מנחם גרנות,לידיה  ---  2001  ---  

בית על עץ ילדות פורחת [בית על עץ-ילדות פורחת]  ---  גרנוף,מנחם. גרנות,לידיה  ---  2001  ---  בניית בתים על עצים כמשחק ילדים: חוברת מצולמת.

בכפר הזה  ---  לורברבוים,מנחם  ---  2001  ---  אסופת שירים מקוריים לצד שני שני שירים מאת וויליאם בלייק המתורגמים לעברית.

בלב הים :  ---  פילבריק,נתנאל  ---  2001  ---  שלושה חודשים, 4,500 מילים ימיים, ללא מזון ומים, בסירה פתוחה בלב האוקיינוס השקט;זהו תמצית ספורה של האניה אסקס אשר טובעה ע"י לויתן זועם ושמשה מקור ל"מובי-דיק"

בלוז לצבר האבוד :  ---  טלמון,מירי  ---  2001  ---  דיון בייצוגיו השונים של הגבר הישראלי כפי שהם מנוסחים בקולנוע הישראלי הפופולרי, ומרכיביה השונים של הגבריות הישראלית הטיפוסית: הצבר, הלוחם, החלוץ, המתבגר ועוד.

בלזק והתופרת הסינית הקטנה  ---  סיג'י,דאי  ---  2001  ---  רומן: ספור חניכתם של שני נערים סיניים הנשלחים לחנוך מחדש בימי המהפכה בסין האדומה, ומגלים את חדוות הקריאה.

בלשנות עברית 49 :  ---  שלזינגר,יצחק (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים: עיונים נוספים במשפטים מבוקעים;פועלי השאלה והתשובה במשנה ובתוספתא;צירוף המספר- תחביר ומשמעות ועוד.

במזל סרטן .  ---  המרמן,אילנה ניראד,יורגן   ---  2001  ---  

במחיצת האלים :  ---  בן תור,דפנה  ---  2001  ---  

במחיצת האלים :  ---  בן תור,דפנה  ---  2001  ---  חוברת עברית אנגלית המלווה תצוגה המוקדשת להיבטים בתרבותה של מצרים הקדומה.

במסירות ובהתמדה :  ---  כהן,מאיר  ---  2001  ---  קורותיו של לוחם ומתיישב יהודי בארץ ישראל, בליווי תמונות ומסמכים. דרכו של המחבר מ"ההגנה" אל הבריגדה וצה"ל,ולאחר מכן חברת מקורות,רצופה בפעולות התנדבות

במרחק נגיעה :  ---  שר,גלעד  ---  2001  ---  תעוד המשא ומתן בין המנהיגות הישראלית והפלסטינים, לקראת ובמהלך פסגת קמפ דיויד, כפי שנחווה בידי המחבר ששימש יועץ לתהליך המדיני.

במרחק נגיעה :  ---  שר,גלעד  ---  2001  ---  תעוד המשא ומתן בין המנהיגות הישראלית והפלסטינים, לקראת ובמהלך פסגת קמפ דיויד, כפי שנחווה בידי המחבר ששימש יועץ לתהליך המדיני.

בניית אתרי אינטרנט באמצעות DREAMWEAVER 4  ---  מועלם,דקל ואחרים  ---  2001  ---  

בנתיבות חיי :  ---  שליט,מ.א.  ---  2001  ---  מסכת חייו של המחבר הנפרשת על רקע הווי החיים באוקראינה,ארץ ישראל ואירופה, ומגוללת תקופת לימודיו, עלייתו לארץ והגירתו לאוסטרליה.

בנתיבי אשכנז :  ---  איידלברג,שלמה  ---  2001  ---  קובץ מאמרים המתרכז ביהדות גרמניה ביה"ב וכן באיטליה,צרפת,ספרד ופולניה.כן נוספו מאמרים בענייני לשון הספרות הרבנית.

בסוד הנצחות :  ---  הלוי,רצון  ---  2001  ---  שירים בנוסח הפיוטים התימניים של ימים עברו.

בסתר עליון :  ---  פיש,הראל א' פרופ'  ---  2001  ---  דיון על מקומו של הפרדוקס בבסיס המחשבה היהודית ובמקורותיה, בשיח התלמודי ובנרטיב המקראי. הספר רצוף דוגמאות.

בעוז ובענווה :  ---  יונתן,נתן  ---  2001  ---  (ספור חייו של איש קבוץ מעיין צבי וממקימיו,אשר פעל להצלת שארית הפליטה,שימש כגזבר הסוכנות,יישב את הגליל והנגב והשתתף במפעלים תרבותיים ואמנותיים שונים)

בעורקי  ---  הזנקלבר זבידה,כריסטינה  ---  2001  ---  אסופת שירים, מרביתם מקוריים ומקצתם מתורגמים.

בעין הסערה  ---  אלפן,משה  ---  2001  ---  רומן הסטורי המבוסס על אירועים אמיתיים ובמרכזו מאבקה של המחתרת החלוצית בהונגריה נגד המשטר הנאצי.

בעין הסערה .  ---  אלפן,משה  ---  2001  ---  

בעקבות השורשים :  ---  ברמוט,אליהו  ---  2001  ---  סקירה הסטורית בעברית ובאנגלית של קהילת יהודי קוצ'ין שבהודו על מנהגיהם וטקסיהם.

בערוב אותו יום  ---  פיילי,גרייס  ---  2001  ---  ספורים קצרים.

בעת נעילת שער  ---  סויסה,רפי  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מילדותו במרוקו,עליתו ארצה,פעילותו הציבורית כנציב בתי הסוהר ועוד.

בפעם הראשונה  ---  שלו,רועי  ---  2001  ---  שירים. "פעם אהבת אותי לנצח/פעם זה היה לעולמים. // מצחיק איך דברים משתנים/עצוב איך דברים משתנים"

בפרדס החסידות :  ---  בובר,מרדכי מרטין  ---  2001  ---  מחקר תאולוגי הדן בעיקרי החסידות ומקומה על רקע תנועות מיסטיות כגון השבתאות והפראנקיזם.

בצל הסהר והצלב .  ---  כהן,מרק ר  ---  2001  ---  

בצל קורותינו .  ---  נשר,אליהו  ---  2001  ---  

בקו ובצבע  ---  רוזנברג,הגר  ---  2001  ---  אלבום ציורים המציג מבחר מקיף מעבודותיה של הגר רוזנברג.

בקו ובצבע .  ---  רוזנברג,הגר  ---  2001  ---  

בקרוב  ---  ב.י.,ערן  ---  2001  ---  ספורים קצרים המיישמים מודל ספרותי פרי המצאתו של המחבר, המכונה סיפרומו, והוא מהווה שילוב של ספור קצר וסינופסיס קולנועי.

בר אילן :  ---  דון יחיא,אליעזר ואחרים (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים המחולקת לשלושה שערים: פרקים בתולדות הציונות הדתית; אישים בציונות הדתית; הגות ומשפט עברי.

ברטה הארוכה  ---  קאנאלס,קוקה  ---  2001  ---  רומן פנטסטי: קורותיה של ברטה, תושבת כפר ספרדי נידח, הסובלת מצמיחה מואצת.

ברכה בשליפה  ---  צויקל,זהבה  ---  2001  ---  אסופת ברכות מחורזות המתאימות לכל אירוע: חתונה,לידה,שכול,פרישה ועוד. ["ממש לא יאמן! מחר אחי מתחתן !]

בשדרות השקיעה :  ---  קריץ,ראובן  ---  2001  ---  קורותיו של צעיר ישראלי בהוליווד. הדפסה חדשה

בשם אומרם :  ---  בר,חנן  ---  2001  ---  אסופת ציטטות פרי מוחם הקודח של אנשי רוח, תרבות ופוליטיקה בארץ.

בשנה הבאה .  ---  צור,מוקי (ע)  ---  2001  ---  

בשנה הבאה :  ---  צור,מוקי (ע.)  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל תיעוד של מבחר "שנות טובות" שהונפקו בידי קיבוצים שונים. כמו כן מצורפים אל הספר,מבואות הסטוריים ואמנותיים,תולדותיו של כל קיבוץ ועוד.

בת שנות אלפיים :  ---  פסח,חיים (ע.)  ---  2001  ---  הצגת החברה הרב-תרבותית הישראלית דרך סיפורי סופרים ממוצא רוסי,אתיופי,ערבי ומרוקאי.

בתו של מבריח הנשק  ---  גורדון,ניל  ---  2001  ---  רומן מתח: סטודנטית למשפטים נקלעת לעולמם האפל של סוחרי נשק בנסיונה להוכיח את חפותו של אביה שנעצר בחשד למכירה בלתי חוקית של כלי תחמושת.

בתו של מרפא העצמות  ---  טאן,אמי  ---  2001  ---  רומן: אפוס משפחתי המגולל את קורותיהן של שלוש נשים סיניות לאורך שלושה דורות.

בתו של מרפא העצמות.  ---  טאן,אמי  ---  2001  ---  

בתוך הרגע  ---  דה קארלו,אנדראה  ---  2001  ---  רומן: קורותיו של גבר איטלקי החווה את משבר גיל המעבר.

בתום לב :  ---  ברוך,אדם  ---  2001  ---  דיון פרשני במרכיביה של הזהות והתרבות היהודית, מרכיביה הלשוניים, המוסריים, המשפטיים, ויחסיה עם ההוויה הישראלית ובניין התרבות שלה תוך כדי ספור וציטוט המקורות.

בתום לב :  ---  ברוך,אדם  ---  2001  ---  דיון פרשני במרכיביה של הזהות והתרבות היהודית, מרכיביה הלשוניים, המוסריים, המשפטיים, ויחסיה עם ההוויה הישראלית ובניין התרבות שלה תוך כדי ספור וציטוט המקורות.

גאות הדם  ---  ברג'ס,מלווין  ---  2001  ---  רומן: יריבות משפחתית על רקע הריסותיה של לונדון העתידנית.

גבולות עשנים .  ---  בר און,מרדכי  ---  2001  ---  

גבולות עשנים :  ---  בר און,מרדכי  ---  2001  ---  14 מאמרים ב-4 שערים: היסטוריוגרפיה וזכרון-ניתוח הזכרון הקולקטיבי,שנים ראשונות, מלחמת סיני ומלחמת ששת ימים.

גבר וילד  ---  פרסונס,טוני  ---  2001  ---  רומן: גבר שנישואיו התפוררו נאלץ לטפל בבנו היחיד ולערוך חשבון נפש על רקע משבר אמצע החיים.

גברים הם כמו דגים :  ---  נאקאמוטו,סטיב  ---  2001  ---  היאחזי היטב בבטחון העצמי שלך;חזקי את כוח המשיכה שלך; רכשי מחדש את תמימותך;אל תבריחי גברים בנקיטת גישה לא נכונה ועוד.

גדולי הפילוסופים :  ---  סבזרו,יהודית  ---  2001  ---  סקירה חטופה המתמקדת בחייהם ומשנתם של מספר פילוסופים וביניהם: אפלטון,היידגר,ניטשה,סרטר,דקרט ועוד.

גדולי הציירים:  ---  סופר,ניצנית (ע)  ---  2001  ---  תיאור חייהם ויצירתם של גדולי הציירים.

גוטפריד בן ואלזה לאסקר שילר  ---  סנדרס ברהמס,הלמה  ---  2001  ---  סיפור אהבתם של המשוררת אלזה לאסקר-שילר והמשורר גוטפריד בן בצירוף מבחר תמונות ותרגומי שירה.

ג'ולי ורומיאו  ---  ריי,ג'ין  ---  2001  ---  רומן: סיפור אהבה מודרני המקביל לסיפור רומיאו ויוליה.

גולני של מי  ---  ספיבק,אור  ---  2001  ---  רומן: המחבר מגולל את קורותיו בעת שירותו הסדיר בצה"ל.

גיל שלושים ומשהו זה [גיל שלושים ומשהו זה…]  ---  בר,חנן  ---  2001  ---  אסופת אמרות ואיורים הדנים באופן הומוריסטי במאפיינים השונים של גיל שלושים. למשל:גיל 30 ומשהו זה…כשאתה מעדיף את הצפיה בערוץ 8!!!!!!

גילוי אטלנטיס  ---  קאסלר,קלייב  ---  2001  ---  רומאן המשלב מציאות ודמיון ובמרכזו הקשר המסתורי בין חייזרים וכלי שיט שטבעו במצולות הים.

גילוי דרך היהלום :  ---  נידהל,לאמה אולה  ---  2001  ---  תיעוד מסעותיהם של המחבר ורעייתו ברחבי אירופה והפסגות של ההימליה בדרכם למימוש רוחני.

גלגל המזל  ---  עצמון,עמנואל  ---  2001  ---  עוד נסיון ספרותי מבית היוצר של הפרופסור לגיאולוגיה.

גלגל התנופה :  ---  קולינס,ג'ים  ---  2001  ---  מדריך ליצירת ארגון עסקי מצליח.

גל-ות כוחות משיכה  ---  רום כהן,אלינה. גוסין,לאוניד  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני המכיל מבחר מעבודותיהם של אלינה רום-כהן ולאוניד גוסין בצירוף מאמרים מאת אוצרת התערוכה.

ג'מאעה ז:  ---  במבג'י סספורט,חיה (ע)  ---  2001  ---  כתב העת של המחלקה ללימודי המזרח התיכון באוני. בן-גוריון בנגב

גן ריקי :  ---  גרוסמן,דוד  ---  2001  ---  מהדורה חדשה ומעודכנת המכילה הקדמה מאת המחבר ואיורים.

גנים פורחים בדרך המשי :  ---  חסון,רחל  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המתעד מבחר עבודות רקמה לצד הערות ומבוא הסטורי.

גרמניה ואני .  ---  ששר,מיכאל (שרשבסקי)  ---  2001  ---  

גרמניה ואני :  ---  ששר,מיכאל  ---  2001  ---  חשבון הנפש של הכותב עם ארץ מולדתו גרמניה, על מורשתה התרבותית, תפקידה בהסטוריה של המאה העשרים, ומקומה בתוך מסגרת חייו וזכרונותיו האישיים.

גשר בצלילים :  ---  בלאס,נעה. עמינדב,חיה  ---  2001  ---  שקום המיומנויות הרגשיות והתקשורתיות באמצעות טיפול המשתמש בהנחיה מוסיקלית. הספר כולל מבוא, גישות סוציולוגיות ופסיכולוגיות שונות ומבחר תרגילים.

ד"ר ג'קל ומר הייד  ---  סטיבנסון,רוברט לואיס  ---  2001  ---  תרגום חדש לספור הקלאסי הידוע.

ד"ש מנעורייך  ---  אמיר,גפי  ---  2001  ---  

דברי הקונגרס העולמי השנים עשר למדעי היהדות  ---  מרגולין,רון (ע)  ---  2001  ---  חטיבה ה': החברה היהודית בת-זמננו,כולל מאמרים בעברית ובאנגלית

דוח אדם וטבע ודין :  ---  סיילס,דבורה. כץ,דפנה עו"ד  ---  2001  ---  המובילים באיכות הסביבה; יוזמות אנטי סביבתיות ויזמיהן; הממשלה; המשרד לאיכות הסביבה';

דופקים :  ---  קריץ,ראובן  ---  2001  ---  רומן: מסעותיו ונבוכותיו של ריקי,גיבור הספר,על רקע שנת הבחירות 1977. הדפסה חדשה לספרו של קריץ שבגלגולו הקודם השתמש לכתיבת ספר זה בפבדונים "ריקי קלר"

דור המאספים בשחר ההשכלה :  ---  פלאי,משה  ---  2001  ---  דיון בסממניה של ספרות ההשכלה העברית, על סוגותיה ויצירותיה השונות, כפי שזו התבטאה ביצירות הספרותיות שהופיעו בכתב העת "המאסף".

דור הציונים הראשונים.  ---  מוצקין,גבריאל  ---  2001  ---  מאמר הבוחן מחדש את חשיבותם ותרומתם של ההוגים הציוניים באירופה על רקע המניפולציה ההיסטוריוגרפית,כך טוען המחבר,המדחיקה את נוכחותם.

דיבורים מלוכלכים עם מלכת הניקיון  ---  קוב,לינדה  ---  2001  ---  עצות לשמירת נקיון הבית,חומרי נקיון מומלצים,טפול בשטיחים,הסרת אבק,ריהוט הגן,צביעה בשלבים,בקרת ריחות ועוד.

דיוקן  ---  בייטל,שירלי  ---  2001  ---  רומן: אהבותיה ומכאוביה של טליה, ציירת בעלת נפש רגישה ומיוסרת.

דיוקן עצמי .  ---  בן צבי,טל (אוצרת)  ---  2001  ---   נמצא תחת הכותרת .

דיוקן עצמי :  ---  בן צבי,טל (אוצרת)  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה,שטרם התקיימה עקב האינתיפאדה,המאגד יצירות פלסטיות היסטוריות ועכשוויות עם מאמרים העוסקים בפלסטין כאמא מולדת ובהיסטוריה של אמנות זו.

דיוקן עצמי :  ---  ללוש,עופר  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן בלווית טקטסים העוסקים בעבודתו.

דיוקן עצמי 1977 - 2001 .  ---  ללוש,עופר  ---  2001  ---  

דימוי 20 :  ---  פנחס כהן,חוה (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים,שירים ודברי בקורת מאת: אדמיאל קוסמן,חמוטל בר-יוסף אמונה אלון ואחרים.

דין לעצמם :  ---  דודאי,רון  ---  2001  ---  עדויות של פלסטינים החושפות את מימדי פעולות הנקמה של המתנחלים ופגיעתם בחייהם וברכושם של תושבים פלסטינים.

דיני הפקעת מקרקעין  ---  קמר,אריה  ---  2001  ---  מהדורה שישית

דיני מחשבים הלכה למעשה.  ---  אסיא,נעמי  ---  2001  ---  שני כרכים: חוזי תוכנה;זכויות יוצרים;האינטרנט-היבטים משפטיים;סימני מסחר באינטרנט;חקיקה ייחודית לגבי אינטרנט וסמכות השיפוט ועוד.

דם בודד :  ---  אשל,סיגל  ---  2001  ---  

דם עשן וריח הדרים [דם,עשן וריח הדרים]  ---  חבר,אהרון  ---  2001  ---  רומן: סאגה משפחתית שבמרכזה נער המתבגר על רקע התהוותה של מדינת ישראל.

דמעה בדש ופרח בעין  ---  קירש,רות  ---  2001  ---  הגיגיה והרהוריה של המחברת על שלל נושאים שונים, המהווים יחדיו פסיפס של עולמה הפנימי.

דעת 47 :  ---  חלמיש,משה (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: פרשנותו האסטרולוגית-הקוסמולוגית של אברהם אבן עזרא; שיח חמלה והלכות צדקה; התשתית הקבלית של תפיסת האמונה והכפירה במשנת הרב קוק, ועוד.

דעת הציבור על רמת השירות ותפקוד מערכת הבריאות בשנים 1995 , 1997 , 1999  ---  גרוס,רויטל. ברמלי גרינברג,שולי  ---  2001  ---  

דעת מקרא ספר דברים .  ---  מירסקי,אהרן (מפרש)  ---  2001  ---  עם פירוש רש"י ועם דעת מקרא

דפוסי החשיבה של החרדים  ---    ---  2001  ---  דעותיו של הציבור החרדי בנוגע לסוגיות שונות: המדינה, מוסדות המדינה,החברה הישראלית,דת ומדינה, חקיקה דתית וחילונית ועוד,המידע מועבר במשפטים קצרים וממוקדים.

דפוק וזרוק בגואה ומנאלי  ---  סטקליף,ויליאם  ---  2001  ---  רומן: הרפתקאותיו של צעיר לונדוני בהודו העליזה.

דפים ומחברות :  ---  ניקל,לאה  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מיצירותיה של האמנית לאה ניקל בצירוף מספר מאמרים אודות יצירתה.

דרושה שותפה שלישית :  ---  רון,מעיין  ---  2001  ---  רומן: סטודנטית נוטשת את בית הוריה בצפון הארץ ונקלעת אל מערבולת החושים התל-אביבית.

דרך גישור להסכם  ---  סטי,רונן עו"ד  ---  2001  ---  הליך הגישור כאמצעי ליישוב סכסוכים בתחומי העסקים,העבודה,המשפחה ועוד. הספר מביא דרך שיטתית בהתקדמות לקראת הסכמים: הגדרות,תהליכים ויתרונות

דרך מלח  ---  תומר,בן ציון  ---  2001  ---  רומאן: פרסום ראשון של ספר זה, אשר חלקים ממנו נדפסו במהלך חייו של המחבר והיתר לוקטו מעזבונו.

האבוקה שכבתה :  ---  קווסטלר,דב  ---  2001  ---  רומאן הסטורי: סיפור הקמתו והתפוררותו של קיבוץ אבוקה שבבית שאן.

האדם המורד.  ---  קאמי,אלבר  ---  2001  ---  

האדם מחפש משמעות :  ---  פראנקל,ויקטור  ---  2001  ---  ממחנות המוות אל האקסיסטנציאליזם .

האהבה היא אי שפיות : [האהבה היא אי-שפיות]  ---  לוי גרוסמן,יונה  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי.

האהבה כפי שהסברנו לילדינו  ---  בשראן,ניקול. סימונה,דומיניק  ---  2001  ---  דיון חינוכי בסוגיות מיניות ורומנטיות המנוסח כסדרת דיאלוגים בין המחברים,זוג הורים, ובנותיהם המתבגרות.

האופל והפלא .  ---  קומם,אהרן  ---  2001  ---  

האופציה הגרעינית של מדינת ישראל  ---  ברבש,מנחם  ---  2001  ---  מעמדה של ישראל על רקע יכולתה הגרעינית בין שכנותיה, מידת ההרתעה הטמונה ביכולת זו והתכנית האסטרטגית בבסיס המדיניות הבטחונית של ישראל.

האופציה הגרעינית של מדינת ישראל  ---  ברבש,מנחם  ---  2001  ---  מעמדה של ישראל על רקע יכולתה הגרעינית בין שכנותיה, מידת ההרתעה הטמונה ביכולת זו והתכנית האסטרטגית בבסיס המדיניות הבטחונית של ישראל.

האור בקצה המנהרה כבה .  ---  ברנהיים פרידמן,רחל  ---  2001  ---  

האזרח י.  ---  קניספל,עפר  ---  2001  ---  יואל קרני,אזרח בדיוני לתפארת מדינת ישראל ופוץ ברמה בינלאומית,טוחן את מוסדות מדינת ישראל במכתבים אשר עליהם,הפלא ופלא,הוא נענה.הפואנטה-לרוב נמצאת במענה.

האחים קיפ .  ---  ורן,ז'ול  ---  2001  ---  עברית: בינה אופק .

האחר :  ---  דויטש,חיים. בן ששון,מנחם (ע)  ---  2001  ---  קובץ מאמרים,בשלושה שערים, העוסק בסוגיית האחר במסגרת התרבות היהודית והחברה הישראלית: האחר-מושגי יסוד;האחר במעגלי המחשבה;האחר-היבטים על עולם המעשה.

האיש הבלתי נראה :  ---  וולס,ה.ג'.  ---  2001  ---  מדע בדיוני: מדען אובססיבי משקיע את כל מאמציו בנסיונו להפוך את עצמו לבלתי נראה.

האיש הקטן והעלמה הקטנה .  ---  קסטנר,אריך  ---  2001  ---  תרגמה מגרמנית: אלה אמתן

האיש שאהב רק מספרים  ---  הופמן,פול  ---  2001  ---  מסכת חייו של המתמטיקאי פאול ארדש, הנפרשת על פני שישה עשורים, ומתוארת על רקע פעילותם המדעית של ארדש וחבריו וסיועו בביסוס המחלקות למתמטיקה במספר אוניבריסטאות בישראל.

האיש שאהב רק מספרים  ---  הופמן,פול  ---  2001  ---  מסכת חייו של המתמטיקאי פאול ארדש, הנפרשת על פני שישה עשורים, ומתוארת על רקע פעילותם המדעית של ארדש וחבריו וסיועו בביסוס המחלקות למתמטיקה במספר אוניברסיטאות בישראל.

האיש שאכל את ה 747 [האיש שאכל את ה-747]  ---  שרווד,בן  ---  2001  ---   רומן: מעלליו הקומיים של גבור הספר,שמסעותיו מובילים אותו אל עיירה אמריקאית נידחת בה הוא חושף את ספורו של גבר מאוהב האוכל מטוס בואינג 747 על מנת להוכיח את אהבתו.

האיש שצפה ברכבות :  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2001  ---  שני רומנים בכרך אחד. ספריה לעם.

האיש שצפה ברכבות.  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2001  ---  

האישה מהמוסד :  ---  יונם,פיטר  ---  2001  ---  סקירה עתונאית הבוחנת את פרשת ריגולו של ואנונו, הרקע למעצרו השערוריתי והתנאים התת-אנושיים בהם הוא כלוא.

האם הוא בוגד האם היא בוגדת ? :  ---  זילברמן,דורית ד"ר. חדד,מישל  ---  2001  ---  מתוך הספר: "האם בן זוגך החל לצרוך סמים ?", "האם בת זוגך משכילה יותר ממך?"- אם ענית בחיוב על השאלות הנ"ל הרי שמחובתך לרכוש את פסגת חלומותיו של כל מו"ל מתחיל.

האם היה זה ביתם :  ---  פלג,דורית  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים ונובלות.

האם השוק המשני למשכנתאות יפתור את בעיית הדיור של הזוגות הצעירים ?  ---  ורצברגר,אליה  ---  2001  ---  מהו שוק משני למשכנתאות?;נתוח הממצאים בשווקים בחו"ל;מגמות ובעיות בשוק המשכנתאות בישראל;דיון ומסקנות.

האמא של הכלב .  ---  מאטסיס,פאוולוס  ---  2001  ---  

האמת המתוקה :  ---  אלמלם,עופר  ---  2001  ---  אסופת משלים מחורזים באילוץ מה ומלווים באיורים.

האמת הפשוטה  ---  בלדצ'י,דיוויד  ---  2001  ---  רומן: אסיר צבאי המואשם ברצח מנסה להוכיח את חפותו.

האמת של המסכות  ---  ויילד,אוסקר  ---  2001  ---  שירות ומסות

האסירה  ---  אופקיר,מלכה. פיטוסי,מישל  ---  2001  ---  קורותיה של מליכה אופקיר המשחזרת את ילדותה בבית מלוכה מרוקאי ותקופת כליאתה הממושכת, לאחר שנסיון הפיכה פוליטי מביא לרציחתם ונישולם של בני משפחתה.

האשה ביהדות 6 :  ---  יזרעאלי,דפנה. כהן,טובה (ע.)  ---  2001  ---  שלושה מאמרים: אתגר הפמיניזם בישראל;הדת כגורם מעצב של מעמד האשה בישראל;אתגר הפמיניזם לתפיסת ההלכה.

האשה ביהדות 7 :  ---  כהן,טובה  ---  2001  ---  ארבעה מאמרים: יחסי עבודה ומשפחה, המקרה של נשים במעמדות הביניים בישראל;פילנטרופיה כנתיב נשי לספירה הציבורית;עבודה,אמהות ופועלות-על פי "דבר הפועלת" ועוד.

האשה ביהדות 8-9 :  ---  כהן,טובה (ע)  ---  2001  ---  מבחר פרקים מעבודות מחקר לתארים מתקדמים בנושאים שונים:סיפורי פקידת עקרות במקרא ניתוח ספרותי-מקראי; מרים ברץ-דיוקנה של חלוצה ועוד.

הבהב ובא אביו :  ---  אלדן,אנדד  ---  2001  ---  

הבחירות בישראל 1999 .  ---  אריאן,אשר שמיר,מיכל  ---  2001  ---  

הבחירות לרשויות המקומיות בישראל 1998 :  ---  בריכטה,אברהם פדהצור,עמי (ע)  ---  2001  ---  

הבחירות לרשויות המקומיות בישראל-1998:  ---  בריכטה,אברהם. פדהצור,עמי (ע)  ---  2001  ---  לספר 3 שערים:המפלגות,המגזרים וכלכלת הבחירות ב-1998. ובפירוט:הבחירות המקומיות:נפילת הימין,הרשויות הערביות,התנהלות העולים מחבר העמים.נשים-הכוח העולה…

הבטחת הכנסה בישראל :  ---  סבירסקי,שלמה ואחרים  ---  2001  ---  חיבור כלכלי הסוקר את מדיניות הסיוע לנזקקים בישראל על רקע כוונת הממשלה לשלב במערך הרווחה את "תוכנית ויסקונסין".

הבטחתי לספר לך הכל  ---  מוסנזון,ורד  ---  2001  ---  רומן רומנטי: מעלליה של אישה נשואה עם נסיך חלומותיה.

הביוגרפיה של עם ישראל :  ---  פרדס,אילנה  ---  2001  ---  הנרטיב המקראי כטקסט ביוגרפי ובמרכזו לידתו של העם , חניכתו ויחסיו המורכבים עם האל.

הבית של סבתא בת שבע .  ---  בן יוסף,בנימין  ---  2001  ---  

הבעל המאהב והמלך [הבעל,המאהב והמלך]  ---  טלשיר,רחל  ---  2001  ---  ספורים קצרים.

הבעל מגיע הביתה ורואה את אשתו… :  ---  דור  ---  2001  ---  ומאידך-המון בדיחות לא מצחיקות.

הבריאה השנייה :  ---  וילמוט,איאן ואחרים  ---  2001  ---   תולדות טכניקות השיבוט למינהן והטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת של הנדסה גנטית.

הבשר שברוח :  ---  בויארין,דניאל  ---  2001  ---  תירגם מאנגלית - עדי אופיר.

הגביע הוא שלנו :  ---  בלאנצ'רד,קן. באוס,שלדון  ---  2001  ---  משל עסקי החושף ארבעה מפתחות להצלחה בעסקים.

הגדה של פסח  ---  מסר,תמר (מאיירת)  ---  2001  ---  הגדה של פסח מאוירת בפורמט אלבומי, דו לשוני (עברי-אנגלי).

הגוף מדבר :  ---  ירום,ניצה  ---  2001  ---  מחקר העוסק בדמותו של פרנציסקוס הקדוש כמודל המייצג את גילויה הפיזיים של ההיסטריה ואת הסיפטומים הגופניים המשמשים כאמצעי ביטוי לקונפליקטים רגשיים-מיניים.

הגור ההוליסטי :  ---  שטיין,דיאן  ---  2001  ---  מדריך הוליסטי לגידול הכלב המכיל עצות לתזונה נכונה, תרופות טבעיות ועוד.

הגות בחינוך היהודי ב :  ---  כהן,יונתן ואחרים (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העסוקים בחינוך היהודי: עמנואל לוינס-חייו ופועלו;חינוך ותפילה;פילוסופיה של הדת וחינוך מורים;חזרה בתשובה-משמעה והשלכותיה ועוד.

הגיונות על הפילוסופיה הראשונית.  ---  דקארט,רנה  ---  2001  ---  מצרפתית - דורי מנור. עריכה מדעית ואחרית דבר - אלחנן יקירה.

הגיונות על הפילוסופיה הראשונית.  ---  דקארט,רנה  ---  2001  ---  תרגום חדש לספרו המפורסם של דקארט הכולל הערות, אחרית דבר,כרונולוגיה וביבליוגרפיה.

הדבר  ---  קאמי,אלבר  ---  2001  ---  תרגום חדש לספרו האלגורי של קאמי ובו מגפת דבר פורצת בעיר מסחר אלג'ירית.

הדוב והדרקון  ---  קלנסי,טום  ---  2001  ---  רומן מתח וביון: מאבקיו של נשיא ארצות הברית עם מתנקשים רוסים ויחידות לוחמה סיניות.

הדוד פטרוס והשערת גולדבך  ---  דוקסיאדיס,אפוסטולוס  ---  2001  ---  רומאן: סיפור יחסיהם הסבוכים של גאון מתמטי מתבודד ואחיינו הצעיר.

הדין המוסלמי בראייה השוואתית  ---  מירון,יעקב  ---  2001  ---  עיון בשיטת המשפט המוסלמי על גלגוליה השונים וזיקתה למערכת המשפטית הישראלית: מקור המשפט המוסלמי; דיני משפחה;בראי המשפט הישראלי ועוד.

הדלת הכתומה  ---  גן מור,מוקי  ---  2001  ---  אסופת שירים.

הדמיית על שמע ביילודים תינוקות וילדים [הדמיית על- שמע ביילודים, תינוקות וילדים.]  ---  גרינבאום,מיכאל פרופ'  ---  2001  ---  גישות ושיטות שונות של הדמית ילדים לאבחון סימני על שמע(אולטרה-סאונד) תוך התמקדות במערכות פיזיולוגיות ואיברי גוף שונים.

הדרה ודימוי שלילי :  ---  ישובי,נעמה (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקת ביחסה של התקשורת הישראלית למיעוטים שונים בישראל והייצוג לו הם זוכים. (מזרחים,ערבים,רוסים,נשים,חרדים,מוגבלים,הומוסקסואלים)

ההארה .  ---  רומי  ---  2001  ---  

ההיסטוריה של תל אביב .  ---  שביט,יעקב ביגר,גדעון  ---  2001  ---  

ההר  ---  רז,רבקה  ---  2001  ---  רומן: סיפורה המטאפורי של אישה המנסה לכבוש את פסגתו של הר מסתורי.

ההשבה בהקשרים חוזיים :  ---  אגמון גונן,מיכל  ---  2001  ---  הספר מחולק לשני שערים : א.השבה בהקשרים חוזיים: הבסיס הרעיוני; ב.השלכות הגישות העיוניות בסוגיות השונות של השבה בהקשרים חוזיים.

ההשמדה בראי הבדייה הספרותית :  ---  ורדי,שרלוט  ---  2001  ---  דיון בהלכים האסטתיים והאתיים המהווים חלק מתהליך האימוץ הספרותי של חווית השואה, ועיבודה מחדש במסגרת הרומן המערבי המודרני בידי מספרים כגון רומן גארי,סול בלו ועוד.

ההתיישבות האובדת במשפט  ---  הרצברג,ויקטור עו"ד  ---  2001  ---  דיון בסוגיות משפטיות הנוגעות למבנה החברתי-כלכלי של החברה היישובית והמערכת הקיבוצית, זכויות בני המושבים וחברי הקיבוצים,דיני קרקעות,חוזים,ירושת משק חקלאי ועוד.

הונאות ומעילות פיננסיות  ---  אלקלעי,עופר  ---  2001  ---  

הונאות ומעילות פיננסיות  ---  אלקלעי,עופר  ---  2001  ---  

הוצא מהקשרו :  ---  אלון,מרדכי. דורון,אמיר (ע)  ---  2001  ---  אסופת ציטטות מפי ענקי המחשבה של הספורט הישראלי המראים כי כוחם אינו רק בגפיהם,אלא גם בלשונם

הוראת הקריאה בארצות הברית .  ---  אולשטיין,עלית כהן,אתי  ---  2001  ---  

הוראת הקריאה בארצות הברית :  ---  אולשטיין,עלית. כהן,אתי  ---  2001  ---  סקירה השוואתית בין הגישות השונות להוראת הקריאה: הגישה האנליטית;הגישה המאוזנת והחקיקה של שנות ה-90; ניצני אוריינות וראשית קריאה;הוראה ישירה ועוד.

הורים גם בלילה :  ---  סירס,ויליאם ד"ר  ---  2001  ---  מדריך להורים הנועד לסייע במסגרת הטיפול הלילי בתנוקות: הנקה בשעות הלילה,גורמים ליקיצת לילה,הפרעות שינה,מוות בעריסה, טקסי השכבה לתינוקות ועוד.

הזיות :  ---  לוי,שי  ---  2001  ---  (באחד מהסיפורים חש הגבור בכף רגלו "הימינית")

הזירה הלשונית :  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2001  ---  

הזעקה למיתוס  ---  מיי,רולו  ---  2001  ---  שימוש במיתוסים מערביים, פרי הגותם של פרויד,גתה,מלוויל ואחרים, כאמצעי עזר פסיכותרפים המסייעים לצמיחתו ושיקומו של הפרט על רקע החברה המודרנית של ימינו.

הזעקה למיתוס  ---  מיי,רולו  ---  2001  ---  שימוש במיתוסים מערביים, פרי הגותם של פרויד,גתה,מלוויל ואחרים, כאמצעי עזר פסיכותרפים המסייעים לצמיחתו ושיקומו של הפרט על רקע החברה המודרנית של ימינו.

הזקן והעם :  ---  אוספלד,זהבה ד"ר (ע.)  ---  2001  ---  אלבום המכיל מבחר אגרות משנות החמישים ועד לסמוך למותו של בן גוריון, העוסקות בענייני מדינה וחברה,צה"ל,דת ומדינה,ילדים ונוער,מדינה ותפוצות והגיגיו האישיים של הכותב.

הזר ואשת החול :  ---  אס,שרון  ---  2001  ---  

הזר ואשת חול .  ---  אס,שרון  ---  2001  ---  

החבל  ---  מרי,ויו  ---  2001  ---  רומן אנטי מיליטריסטי המספר על חבל כאלגוריה: חייל פיני מטלטל עמו חבל בלוי לאורך פינלנד כדי לתיתו לאשתו.

החברה והמשפט בישראל: בין שיח זכויות לשיח זהות.  ---  שגיא,אבי  ---  2001  ---  מאמר הבוחן את האופנים בהם מנסה החברה הישראלית להגדיר את עצמה באמצעות שיח הזהות ושיח הזכויות.

החדר החשוך  ---  וולטרס,מינט  ---  2001  ---  רומן מתח: צלמת אופנה מצליחה מתעוררת בבית חולים ומנסה לפענח את רצף האירועים שהוביל לאובדן זכרונה.

החוויה הישראלית  ---  מיכאל,סמי  ---  2001  ---  אסופת מפגשים וראיונות המשמשת כמעין דגם מייצג של מרכיביה השונים והמסוכסכים של החברה הישראלית, ומפגישה את הקורא עם אנשים המייצגים מגזרים שונים בארץ:עניים ועשירים,דתיים וחילוניים,ערבים ויהודים.

החטא והעונג :  ---  סוויד,אלי  ---  2001  ---  ספורו של חייל סדיר בצה"ל,המוכר סודות לאויב,מגלה את סודות המין ומתנייד ע"י הסופר הכל-יכול מזירה לזירה בסגנון "פרובידנס"תוך אזכורים מן הספרות הרוסית.

החידה השישית  ---  לפיד,יאיר  ---  2001  ---  

החידה השישית  ---  לפיד,יאיר  ---  2001  ---  רומן: הרפתקאותיו של הבלש הפרטי ג'וש שירמן על רקע היעלמותה המסתורית של קטינה ושרשרת רציחות אפלות.

החיים בירוק :  ---  ברעם,איילת. שטוטלנד,קרינה  ---  2001  ---  מדריך הומוריסטי המציג שפע עצות והנחיות לחיילת המשרתת בצה"ל.

החיים במחויבות  ---  יונגרייז,אסתר  ---  2001  ---  מדריך לחיים טובים יותר הנשען על עקרונות היהדות.

החיים כמשחק שח מט .  ---  חכים,דניאל  ---  2001  ---  

החיים כסיפור  ---  היבנר,יהודית  ---  2001  ---  ספור חייה של המחברת על רקע ילדותה בבית ציוני-דתי בווינה בין שתי מלחמות העולם, עלייתה ארצה והתבססותה כדמות בכירה בעולם הפוליטי-דיפלומטי בארץ.

החינוך וקץ עידן העבודה  ---  וייט,ג'ון  ---  2001  ---  דיון פילוסופי במהפכה הערכית המתחוללת במסגרת תפיסת העבודה במערך קיומו של האדם המערבי והתאפשרותו של חינוך העוסק ביישום האוטונומיה האישיותית.

החלומות  ---  ברסט,דגנית  ---  2001  ---  קטלוג המכיל מבחר מעבודותיה של דגנית ברסט בצירוף טקסט קצר.

החלומות  ---  ברסט,דגנית  ---  2001  ---  קטלוג המכיל מבחר מעבודותיה של דגנית ברסט בצירוף טקסט קצר.

החסיון בין מגשר לבין הצדדים לגישור :  ---  זמיר,רונית  ---  2001  ---  נייר עמדה הבוחן את היקף החסיון,זהותו של בעל הזכות על החסיון,שאלת קיומו ותוקפו של החסיון ועוד.

החשד :  ---  דירנמט,פרידריך  ---  2001  ---  רומן: נסיונו של מפקח משטרה גוסס להתחקות אחר עקבותיו של רופא נאצי.

החשד :  ---  דירנמט,פרידריך  ---  2001  ---  

הטבע של חיי  ---  וולף,רות  ---  2001  ---  אסופת משלים והגיגים השואבים תובנות מעולם החי והצומח.

הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל ההיבט הציבורי .  ---  אזרחי,ירון ואחרים  ---  2001  ---  נייר עמדה מספר 25 .

הטעויות הנעלמות של חיינו :  ---  בנרג'י דיוואקרוני,צ'יטרה  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים על רקע הודו וארצות הברית.

היארוטיקה :  ---  ברייט,סוזי.בלאנק,ג'ואני  ---  2001  ---  26 סיפורים שההוצאה/עורכות הגדירו כ"ארוטיים" אך ניתן להגדירם גם כפורנוגרפיים. לספר הוקדם מבוא מלומד.

היארוטיקה :  ---  ברייט,סוזי.בלאנק,ג'ואני  ---  2001  ---  26 סיפורים שההוצאה/עורכות הגדירו כ"ארוטיים" אך ניתן להגדירם גם כפורנוגרפיים. לספר הוקדם מבוא מלומד.

היבטים התפתחותיים של בתי-ספר בניהול עצמי  ---  ניר,אדם  ---  2001  ---  מחקר הבוחן את חוסנם הארגוני של בתי ספר על רקע מעבר לניהול עצמי,תוך התמקדות בהשפעת המעבר על מורל הצוות,מחוייבות המורים,הישגיות התלמידים ועוד.

היבטים חברתיים וכלכליים של רפואת השיניים בישראל בעידן של ביטוח בריאות ממלכתי  ---  ברג,איילת ואחרים  ---  2001  ---  

היבטים כלכליים בהתפתחות האוניברסיטה העברית 1923-1947- יעדים והגשמה  ---  קלינוב,רות  ---  2001  ---  דיון בהתפתחותה הכלכלית של האוניברסיטה העברית על רקע המשבר הכלכלי של שנות השלושים ומלחמת העולם השניה.

היהדות החרדית ובנין הארץ  ---    ---  2001  ---  השפעות החרדים על ההתיישבות והעליות למן ראשית חדוש הישוב בשנת 1740,האמונה בגאולה,הפרכת אמיתות חילוניות באשר לעליות השונות ועוד.

היום בו נפלו השמיים  ---  יהלום,משה  ---  2001  ---  רומן: פרדי גלוב, גיבור הספר, עורך חשבון נפש ומתמודד עם עברו, שנאותיו ואהבותיו.

היום המאושר בחיי או :  ---  ריזנפלד,עפרה  ---  2001  ---  אסופת שיחות ומונולוגים של נשים המייצגות כביכול את החוויה הנשית הישראלית וקשריה-מאבקיה עם מוסד הנישואים והמיתוס החברתי האופף אותו.

היום המאושר בחיי או :  ---  ריזנפלד,עפרה  ---  2001  ---  אסופת שיחות ומונולוגים של נשים המייצגות כביכול את החוויה הנשית הישראלית וקשריה-מאבקיה עם מוסד הנישואים והמיתוס החברתי האופף אותו.

היינריך היינה :  ---  אילוני,יהודה  ---  2001  ---  

הייתי חבלן :  ---  נגבי,עודד  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת שירותו בצה"ל כחבלן במהלך מלחמת העצמאות ולאחריה.

הייתי רוצה שמישהו יחכה לי באיזשהו מקום  ---  גאבאלדה,אנה  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים.

הייתי רוצה שמישהו יחכה לי באיזשהו מקום.  ---  גאבאלדה,אנה  ---  2001  ---  מצרפתית - חגית בת עדה.

הילד איננו :  ---  זייד,שושי  ---  2001  ---  נסיון מחקרי לפענח את התעלומה שבבסיס פרשת חטיפתם של של ילדי תימן, תוך איסוף עדויות של המשפחות וכן מעקב אחר עבודתן של ועדות החקירה למיניהן.

הילולת העכברים :  ---  לוז,דוד  ---  2001  ---  משל סאטירי על קשרי גומלין תועלתניים בין עכברים.

הים התיכון :  ---  ברודל,פרנן  ---  2001  ---  סדרת מסות הסטוריוגרפיות-פואטיות העוסקות בנופיו של הים התיכון על רקע קורותיהן של האימפריות הקדומות שאכלסו את מרחביו: יון,רומי,קרתגו,פניקיה ומצרים.

הים התיכון :  ---  ברודל,פרנן  ---  2001  ---  סדרת מסות הסטוריוגרפיות-פואטיות העוסקות בנופיו של הים התיכון על רקע קורותיהן של האימפריות הקדומות שאכלסו את מרחביו: יון,רומי,קרתגו,פניקיה ומצרים.

היסוד הפילוסופי בשירה העברית  ---  לוז,צבי  ---  2001  ---  דיון ביסודות הפילוסופיים-הגותיים השזורים בפסגותיה של השירה העברית של המאה העשרים.

היסוד הפילוסופי בשירה העברית  ---  לוז,צבי  ---  2001  ---  דיון ביסודות הפילוסופיים-הגותיים השזורים בפסגותיה של השירה העברית של המאה העשרים.

היסטוריה והתחמקות :  ---  חזוני,יורם  ---  2001  ---  

היפופוטם  ---  פריי,סטיבן  ---  2001  ---  רומן קומי על אודות משורר כושל היוצא לחקור תופעות מיסטיות.

היריד העולמי  ---  דוקטורוב,אדגר לורנס  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת ילדותו על רקע חייה של משפחה יהודית בניו-יורק של שנות השלושים.

הכוח לשנות :  ---  ברגר,ברברה  ---  2001  ---  "אנחנו הננו מה שאנו חושבים,אנו הופכים למה שאנו מאמינים, חיינו הם הדבר שאותו אנו מדמיינים,חיינו הם מה שאנו אומרים עליהם,ביכולתנו לשנות את חיינו באמצעות שינוי מחשבותינו."

הכול כתוב :  ---  בן יוסף,אילון  ---  2001  ---  מבוא לתורת הגרפולוגיה המכיל רקע, דוגמאות, ואופני יישום.

הכושי של פטר הגדול :  ---  פושקין,אלכסנדר סרגייביץ'  ---  2001  ---  אסופת סיפורים ונובלות מאת המשורר הרוסי הגדול,בלווית הערות ואחרית דבר.

הכיתתיות בימי הבית השני :  ---  באומגרטן,אלברט  ---  2001  ---  התהוותן ופריחתן של כתות יהודיות-דתיות בימי בית שני, הפרושים,הצדוקים והאיסיים, על רקע המציאות החברתית של התקופה ופריחת המשיחיות היהודית. כן נסקרת ראשית הנצרות.

הכל זורם :  ---  קדר,דן  ---  2001  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני, עברי-אנגלי ,המציג מבחר מעבודותיו של הצייר דן קדר. מבוא מאת אסא כשר.

הכלה המשחררת  ---  יהושע,אברהם ב.  ---  2001  ---  (רומן)

הכלה המשחררת  ---  יהושע,אברהם ב  ---  2001  ---  

הכנה לבחינות הבגרות בספרות :  ---  קלריך,רות  ---  2001  ---  שירת ימי הביניים: אמצעים אומנותיים בשירת ימי הביניים;שירים מאת ריה"ל,שמואל הנגיד,רשב"ג ואחרים. שירה חדשה:ביאליק, עמיחיטשרניחובסקי,אצ"ג אלתרמן,זך ואחרים.

הכנסת חתן  ---  בראון,מאיר  ---  2001  ---  רומן.בסיפרו השני, מגולל המחבר את קורות דרך היסורים של גיבורו, החריג ומקשה-הקושיות בעולם החרדי.הספר כתוב בעגה חרדית

הכר את תלמידך :  ---  מלמד כהן,רחמים ד"ר  ---  2001  ---  דיון ביחסי המורה-תלמיד על רקע נתונים מדעיים-פסיכולוגים וציטוטים מהמקורות היהודיים: התפתחותו הגופנית של הילד, מעמדו במסגרת החברתית, התפתחות האינטליגנציה ועוד.

הכר את תלמידך :  ---  מלמד כהן,רחמים ד"ר  ---  2001  ---  דיון ביחסי המורה-תלמיד על רקע נתונים מדעיים-פסיכולוגים וציטוטים מהמקורות היהודיים: התפתחותו הגופנית של הילד, מעמדו במסגרת החברתית, התפתחות האינטליגנציה ועוד.

הכרמל וחופו ורמות מנשה .  ---  אבו רוכן,סלמאן שורר,יעקב (ע)  ---  2001  ---  

הכתב הערבי אותיות וצלילים .  ---  ברוש,חזי  ---  2001  ---  

הלב שלי.  ---  ת'ורסטינסון,אוליבר  ---  2001  ---  רומן העוסק בעומר, צעיר בעל מאפיינים נפשיים דו קוטביים. גופו נושא צלקות של נסיונות התאבדות בעוד אחיו מנסה להביאו אל טיפול מציל חיים.

הלם העתיד .  ---  טופלר,אלבין  ---  2001  ---  תורגם מאנגלית בידי יורם שדה .

הלם העתיד :  ---  טופלר,אלבין  ---  2001  ---  בחינה סוציולוגית--אנתרופולגית-פסיכולוגית את מצבו של האדם בן המאה-העשרים לאור התמורות הטכנולוגיות-מדעיות המערערות את שלוות קיומו.

הם מפחדים .  ---  גרינפילד,צביה  ---  2001  ---  

המאבק לחיים  ---  ויידר,יצחק  ---  2001  ---  רומן: חורבנן של שתי עיירות יהודית ברוסיה ובפולין במהלך מלחמת העולם הראשונה והשניה. כמו כן מכיל הספר מבחר שירים מאת המחבר.

המאה ה 21 מידע לחיים : [המאה ה-21-מידע לחיים]  ---  רביב,אהוביה  ---  2001  ---  סקירה מהירה המקיפה מבחר נושאים וסוגיות יסוד בטכנולוגיה, אסטרונומיה, הסטוריה ועוד. כמו כן מכיל הספר מספר שאלוני טריויה ותשובות הלקוחות מדפי הספר.

המאה הראשונה : יבנאל 1901 – 2001 ;  ---  קוסטיצקי,רחל ואחרים (עורכים)  ---  2001  ---  סיפורה של המושבה הוותיקה שדגלה מראשיתה בעבודת כפיים עברית. האלבום סוקר את תולדות המקום, העבודה, ההגנה, החינוך, הפולקלור המקומי (לרבות החגים), התרבות ועוד.

המאנדארינים  ---  דה בובואר,סימון  ---  2001  ---  רומן מפתח המגולל את מסכת יחסיה של אינטלקטואלית פריסאית עם בני חוגה, ומשמש גם כגרסה ספרותית למעגל חבריה של דה בובואר עצמה, וביניהם סארטר,קאמי ואחרים.

המדריך האלטרנטיבי :  ---  אנגל,אסתי (ע)  ---  2001  ---  מדריך לטיפולים אלטרנטיבים, צמחי מרפא, טכניקות עיסוי,ויטמינים ומחלות, בצירוף אינדקס מפורט.

המדריך לבוני מותגים.  ---  הרמן,דן ד"ר  ---  2001  ---  שיטות יעילות לבניית מותגים בהתאם לאמצעים אסטרטגים-שיווקיים העונים לדרישותיו ותשוקותיו של הצרכן הממוצע.

המדריך לגישור ולהסדרי גירושין.  ---  זיידל,סוזן ד"ר  ---  2001  ---  המחברת,פסיכולוגית במקצועה,דוגלת בשיטת הגישור ליישוב סכסוכים בכלל וקונפליקטים בגירושים בפרט. פרסום זה מרצה את עקרי הדבריםבענייני משפחה,רכוש,מזונות וילדים.

המוח הימני כמנהל :  ---  אדלר,הרי  ---  2001  ---  טכניקות להצלחה בעסקים ובניהול.

המוצא עוולה [המוצא;עוולה]  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2001  ---  שני ספורים קצרים.

המחלות האוטואימוניות .  ---  שינפלד,יהודה  ---  2001  ---  

המחלות האוטואימוניות :  ---  שינפלד,יהודה  ---  2001  ---  המערכת החיסונית; ההיסטוריה של המחלות האוטואימוניות; מגוון המחלות האוטואימוניות וסיווגן; הגורמים למחלות אוטואימוניות; טיפולים במחלות אוטואימוניות ועוד.

המחצבה :  ---  בן עזר,אהוד  ---  2001  ---  מהדורה חדשה ומתוקנת בידי המחבר המכילה פרקים מצונזרים שלא נכללו במהדורה הראשונה ואפילוג הפורש את ההיסטוריה רבת התהפוכות של הספר.

המחתרת היהודית במרוקו :  ---  קנפו,מאיר  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת בפעילותן של חוליות חשאיות שפעלו במרוקו מטעם המוסד וסייעו להברחת יהודי מרוקו ועלייתם ארצה.

המיית הים  ---  אקסלי,הלן (ע)  ---  2001  ---  אוסף ציטטות ואמרות העוסקות בפלאי הים.

המיתולוגיה האינדיאנית של מרכז אמריקה .  ---  מגד,נחום  ---  2001  ---  

המיתולוגיה האינדיאנית של מרכז אמריקה.  ---  מגד,נחום  ---  2001  ---  מבחר סיפורים מהמיתולוגיה האינדיאנית: סיפורי הבריאה; אלים וגיבורים; כוחות הרע; סיפורי אהבה ומוות ועוד. כן נוספו: מפתח מבואר,רשימה ביבליוגרפית, כרונולוגיה אינדיאנית ועוד.

המיתולוגיה האירית  ---  ליטני,לבנה ויהודה  ---  2001  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה האירית המחולקים לארבעה מחזורים:המחזור המיתי, מחזור הגבורה של אלסטר,מחזור הפיאנה ומחזור המלכים. כמו כן צורפו מבוא,מפתח מוער ואחרית דבר.

המיתולוגיה ההודית .  ---  פטר,עמרם  ---  2001  ---  

המיתוס של סיזיפוס :  ---  קאמי,אלבר  ---  2001  ---  תירגם מצרפתית - צבי ארד

המכללות למורים ובתי ספר :  ---  זילברשטיין,משה  ---  2001  ---  שלושה מאמרים העוסקים בדינמיקה הנוצרת בין מכללות להכשרת מורים ובתי הספר, ובין תפיסותיהן החינוכיות של המערכות החינוכיות והנעשה בשטח.

המכללות למורים ובתי ספר :  ---  זילברשטיין,משה ואחרים  ---  2001  ---  

המלט נסיך דנמרק : [המלט,נסיך דנמרק]  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2001  ---  המחזה מוגש עם הערות לביאור הטקסט.

המלט נסיך דנמרק : [המלט,נסיך דנמרק]  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2001  ---  המחזה מוגש עם הערות לביאור הטקסט.

המלכה ואני  ---  קניוק,יורם  ---  2001  ---  רומן:היסטוריון ישראלי מזדקן מוצא עצמו בשליחות המלכה אליזבת.

המלכה ואני  ---  קניוק,יורם  ---  2001  ---  

הממשלה ה-29 :  ---  ברוורמן,נורית. חבר,יעל (ע)  ---  2001  ---  מדיניותה המוצהרת של הממשלה,נאומו של ראש הממשלה הנבחר בפני הכנסת בעת הצבת הממשלה,ההסכמים הקואליציונים כפי שאושרו על ידי הכנסת ועוד.

המסורה הבבלית לתורה :  ---  עופר,יוסף  ---  2001  ---  מהדורה מדעית של חיבור המסורה הבבלית לתורה ועיון בעקרונותיה ודרכיה.

המסע האחרון של וילי אדאמס  ---  רותם,אברום  ---  2001  ---  רומן הסטורי: ספור אהבתם של חייל אנגלי המוצב בפלשתינה בתקופת שלטון התורכים ונערה ישראלית מזכרון יעקב.

המסע של פליסיה  ---  טרוור,ויליאם  ---  2001  ---  רומן: מסעה של נערה אירית בעקבות אהובה שזנח אותה.

המסע של פליסיה  ---  טרוור,ויליאם  ---  2001  ---  

המעורר 14 :  ---  אינטרטור,ד. שוייצר,א (ע).  ---  2001  ---  אסופת שירים וסיפורים מאת: אדמונד וייט,שמעון אדף,רוברט לואל ואחרים.

המערכה הדיפלומטית על ירושלים  ---  גולד,דורי  ---  2001  ---  ניתוח הכשל הדיפלומטי במסגרת ועידת הפסגה בקמפ-דיוויד ביולי 2000, על רקע הפער בין עמדות הפלסטינים וגישתה המדינית של ישראל.

המקרא ותרגומיו :  ---  חמיאל,חיים יצחק  ---  2001  ---  תרגום יונתן בן עוזיאל,תרגומים ירושלמיים נוספים ועוד.

המשטר הרומי בארץ ישראל  ---  שליט,אברהם  ---  2001  ---  מהדורה חדש לספרו של אברהם שליט שיצא בשנת 1937 ובמרכזו סקירה הסטורית של תולדות עם ישראל בימי הבית השני תחת שלטון המשטר הרומי.

המשפט הפלילי :  ---  גז,ששי. רונן,משה  ---  2001  ---  מהדורה חדשה.סקירה נרחבת של נושאים בתחום הפלילים:חדירה לרשות הפרט,חקירות,מעצרים,עדים ועדויות, חסינות,ראיות משפטיות,בתי משפט,,זכויות האסיר ועוד.

המשתה .  ---  אפלטון  ---  2001  ---  

המתופף של המהפכה .  ---  סומק,רוני  ---  2001  ---  

המתעתע  ---  סמית,דינישיה  ---  2001  ---  רומן: זר מסתורי הניחן בכישוים חעשיית קסמים, מגיע לעיירה שלווה ומעורר כוחות אפלים.

הנאות הקריאה בעידן אידיאולוגי .  ---  אלטר,רוברט  ---  2001  ---  

הנגלה שבנסתר :  ---  תא שמע,ישראל מ'.  ---  2001  ---  דיון במשקעים ההלכתיים שבספר הזוהר וההשפעה האשכנזית-צרפתית על מוטיבים אלו : מקורות אשכנזיים בספר הזוהר;התשתית הספרדית;מקורות ההלכה ועוד.

הנזירות היהודית בימי בית שני והמשנה.  ---  רועי,אבנר  ---  2001  ---  עבודת דוקטורט. המחבר דן בהיבטיה ההיסטוריים של התופעה, במשמעותה הרעיונית ובעיקריה ההלכתיים ביחס לחוקי הנזירות המקראיים.

הנחיה בקבוצה :  ---  מק'מאנוס,רון. ג'ינגיס,גלן  ---  2001  ---  אסופת מאמרים המספקים אינפורמציה מקצועית הנוגעת לדינמיקה בין יחידים הנתונים במערכת קבוצתית.

הנעה ללמידה :  ---  הרפז,יורם. כרמון,אמנון (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: מוטיבציה ללמידה בבית ספר-הלכה למעשה; טיפוח מוטיבציה פנימית ללמידה בבית הספר;הכרה בערך הלימודים כבסיס הנעה בבית הספר;מוטיבציה וקוגניציה ועוד.

הנערה אנה פרנק .  ---  מילר,מליסה  ---  2001  ---  

הנערה הדנית.  ---  אברסהוף,דיוויד  ---  2001  ---  רומן המבוסס על חייהם של הצייר הדני הטרנסקסואלי איינר וגנר ואשתו גרטה.

הנערה מווארקליאן.  ---  ארנון,ולרי  ---  2001  ---  

הנקודה העיוורת.  ---  סלוטר,קארין  ---  2001  ---  רומן בלשי.מרצה בקולג' נרצחת במסעדה מקומית.

הנשאר בטולידה :  ---  ברש,אשר  ---  2001  ---  קובץ ייצוגי המכיל שתי נובלות ומבוא הסוקר בקצרה את יצירתו של ברש.

הנשאר בטולידה :  ---  ברש,אשר  ---  2001  ---  קובץ ייצוגי המכיל שתי נובלות ומבוא הסוקר בקצרה את יצירתו של ברש.

הנשיקה מבעד למטפחת .  ---  רייך,אשר  ---  2001  ---  

הנשר הגדול  ---  זך,נתן  ---  2001  ---  ספר ילדים

הסוד והאמת  ---  ויסמן,גבי  ---  2001  ---  שלושה עשר סיפורים קצרים העוסקים במאבקו של היחיד עם המוות, החברה וטראומות אישיות.

הסטייה  ---  צ'רייה,ס.ג.  ---  2001  ---  רומאן מדע בדיוני: מושבת חלל ניצבת בפני אסון אקולוגי.

הסיפור הבא  ---  נוטבום,קס [כך בספר,למעשה השם הוא סז]  ---  2001  ---  נובלה: הזיותיו ואהבותיו של מורה מזדקן,חובב מיתולוגיה ומתרחק,בעל כרחו מנשים.

הסיפור הבא .  ---  נוטבום,קס  ---  2001  ---  

הסכמה שבשתיקה :  ---  דודאי,רון  ---  2001  ---  

הספורטאים הצעירים הכדור בפנים לא  ---  כרמלי,אבנר  ---  2001  ---  

הספר החי .  ---  סערי,רמי  ---  2001  ---  

הספרים על מדף הספרים  ---  פטרוסקי,הנרי  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת בהתפתחות מדף הספרים ושיטות אחסון שונות על כל המשתמע מכך.

הסקסיסט הסודי  ---  באוקר,דיוויד  ---  2001  ---  ספור על הפוך התפקידים בין גברים לנשים ועל הפוליטיקה המינית בת-ימינו.

הסתננות :  ---  אמיר,אהרון  ---  2001  ---  שירה פוליטית

הסתננות :  ---  אמיר,אהרון  ---  2001  ---  עותק עם מאמר בקורת מאת נזתן זך, מתוקן בכתב יד.

העבריות החדשות :  ---  שילה,מרגלית ואחרות (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים המתמקדת בחקר תולדות הנשים ביישוב הארץ-ישראלי על רקע היבטים שונים כגון: חקר נשים בהסטוריוגרפיה הישראלית,דמותן של נשים יוצרות,עלייתן של נשים ארצה,תנועת הפועלות הארץ-ישראלית ועוד.

העבריות החדשות נשים ביישוב ובציונות בראי המגדר .  ---  שילה,מרגלית ואחרים (ע)  ---  2001  ---  

העזה עסקית :  ---  בורוכוב,שלמה  ---  2001  ---  דיונים בגישות כלכליות-ניהוליות על רקע אנקדוטות ומשלים המסייעים בניתוח המערכת היומיומית של משא ומתן עסקי: התכנית העסקית;מימון העסק;פיתוח אסטרטגיה עסקית ועוד.

העיוורת בת הרב בת-ישראל בין לבני הכסף. [העיוורת;בת הרב;בת-ישראל;בין לבני הכסף]  ---  שטיינברג,יעקב  ---  2001  ---  ארבעה ספורים קצרים.

העילוי מסטאניסלוו .  ---  פור,דוד  ---  2001  ---  

העילוי מסטאניסלוו :  ---  פור,דוד  ---  2001  ---  מונוגרפיה העוסקת ביוצר העברי-יידי הנשכח אברהם לבנסארט שחי ויצר בגליציה בסוף המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. הספר מכיל עיון ביצירותיו על רקע התרבות היידית ועוד.

העימות בין המטה הכללי ובין ממשלת אשכול בתקופת ההמתנה מאי יוני 1967  ---  גלוסקא,עמי  ---  2001  ---  מאפייני היחסים המתוחים בין הדרג המדיני והדרג הצבאי בתקופת כהונתו של אשכול, על רקע "תקופת ההמתנה" שלפני פרוץ מלחמת ששת הימים.

העלה האחרון  ---  אגסי,רונית  ---  2001  ---  קטלוג דו לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מעבודותיה של האמנית רונית אגסי בצירוף טקסט מאת משה צוקרמן.

העפיפון הסגול  ---  מסריק,גדי  ---  2001  ---  ספורים קצרים.

הערות מרכז אדוה להחלטות הממשלה מיום 23.12.2001 בעניין קיצוצים נוספים בתקציב המדינה לשנת 2002  ---    ---  2001  ---  סקירה בקורתית החושפת את הנזקים העומדים בבסיס הקיצוצים בתקציב המדינה.

הערכה בית ספרית : [הערכה בית-ספרית]  ---  נבו,דוד  ---  2001  ---  נסיון להציג כלים להערכה עצמית עבור בתי הספר,תוך שילוב בין הערכה פנימית והערכה חיצונית: הערכת תלמידים,הערכת פרוייקטים ותכניות בית-ספריות,הערכת מורים ועוד.

הערכת נכות תפקוד וכושר עבודה [הערכת נכות, תפקוד וכושר עבודה]  ---  רינג,חיים פרופ' (ע) ואחרים  ---  2001  ---  היבטים בקביעת דרגת נכות רפואית; רפואה תעסוקתית וקביעת כושר עבודה; שיקום תעסוקתי; ועדות רפואיות; זכויות הנכים-תקנות ומידע; (קביעת קריטריונים אחידים בנושאים)

הפדרליסט  ---  המילטון,אלכסנדר. מדיסון,ג'יימס. ג'יי,ג'ון  ---  2001  ---  אחד המסמכים הבולטים שהניחו את המסד לדמוקרטיה האמריקנית. _(1787-1788)

הפולמוס על האמת ההסטורית במקרא  ---  לוין,יצחק ל'. מזר,עמיחי (ע)  ---  2001  ---  מבחר מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים הבוחנים את אמיתות הטקסט המקראי תוך שימת דגש על ההיבטים הארכיאולוגים, ההסטורים והגאוגרפים השונים במסגרת מחקרם.

הפועל תחביר משמעות ושימוש : [הפועל:תחביר,משמעות ושימוש]  ---  בורוכובסקי בר אבא,אסתר  ---  2001  ---  

הפלגה ים תיכונית [הפלגה ים-תיכונית]  ---    ---  2001  ---  חבור היסטוריוגרפי-פיוטי הפורש באמצעות פרגמנטים ביוגרפים ואנקדוטות הסטוריות את תולדותיו של הים התיכון,קורותיהם של העמים ששכנו על גדותיו, הרפתקאותיהם של ספנים ועוד.

הפלגה ים תיכונית .  ---  מטבייביץ',פרדרג  ---  2001  ---  

הפלגות  ---  לוי,יותם  ---  2001  ---  רומן: חיפושיו של גבור הספר אחר בשלות רוחנית.

הפליטים הפלשתינים  ---  רביד,יצחק  ---  2001  ---  נתונים סטטיסטים ודמוגרפים הנוגעים לבעיית הפליטים הפלשתינים ומעמדם בקרב הרשויות הפוליטיות בארץ ובחו"ל.

הפלמ"ח הימי :  ---  זהר,אברהם פעיל,מאיר  ---  2001  ---  

הפנאמריקנה  ---  שיזף,צור  ---  2001  ---  תיעוד מסע בן שלושה חודשים במרכז אמריקה.

הפסיכולוגיה של השליטה על התודעה  ---  קניאל,שלמה  ---  2001  ---  מבוא למחקר הקוגניטיבי-פסיכולוגי החדשני על שלל היבטיו המקצועיים ותפיסתו את התהילכים התודעתיים השונים במסגרת פעילויות הקשב,מאגרי הזכרון,קבלת החלטות ועוד.

הפסיכולוגיה של השליטה על התודעה  ---  קניאל,שלמה  ---  2001  ---  מבוא למחקר הקוגניטיבי-פסיכולוגי החדשני על שלל היבטיו המקצועיים ותפיסתו את התהילכים התודעתיים השונים במסגרת פעילויות הקשב,מאגרי הזכרון,קבלת החלטות ועוד.

הפרדס הקסום :  ---  גוטמן,נחום  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו האירוטיות של האמן בלווית טקסטים העוסקים בעבודתו.

הפרידה מהרצל :  ---  מייזלס,משה  ---  2001  ---  אסופת רשמים,הגיגים,ספורים וזכרונות השואבים מקורות חייו של המחבר ומפגשיו הדמיוניים והמציאותיים עם אישים כגון בנימין זאב הרצל,שלום אש,אדוארד ג'. רובינסון ואחרים.

הפרידה מהרצל :  ---  מייזלס,משה  ---  2001  ---  

הצבא היהודי בצרפת .  ---  גואטה,ענת  ---  2001  ---  

הצבא היהודי בצרפת :  ---  גואטה,ענת  ---  2001  ---  תולדות המחתרת היהודית שהוקמה בטולוז,1940, ופעלה בצרפת במהלך שנות הכיבוש הגרמני.

הצבר דיוקן  ---  אלמוג,עוז  ---  2001  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר 1997 .

הצד האחר של האור  ---  מקאן,קולום  ---  2001  ---  רומן: קורותיה של קהילת חסרי הבית החיה במבוכים תת-קרקעים בניו-יורק של סוף המאה ה-20.

הצד האפל של הגבר :  ---  גיליירי,מייקל פ'  ---  2001  ---  דיון בשורשי האלימות הגברית בראייה ביולוגית-אבולוציונית תוך חשפית הכוחות התרבותיים והנפשיים שבבסיסה.

הצהוב לך האדום לי : [הצהוב לך, האדום לי]  ---  בהראמפור,תרא  ---  2001  ---  ספור חייה של המחברת ומשפחתה על רקע התהפוכות הפוליטיות באיראן של שנות השבעים, והגירתה של המשפחה לאמריקה.

הצהוב לך האדום לי : [הצהוב לך, האדום לי]  ---  בהראמפור,תרא  ---  2001  ---  ספור חייה של המחברת ומשפחתה על רקע התהפוכות הפוליטיות באיראן של שנות השבעים, והגירתה של המשפחה לאמריקה.

הצופה שנרדם .  ---  בר יוסף,אורי  ---  2001  ---  

הצופה שנרדם :  ---  בר יוסף,אורי  ---  2001  ---  ניתוח ושחזור התנאים המדיניים והצבאיים שהביאו לכשלונו של המודיעין הישראלי ערב מלחמת יום הכיפורים. (סקירה כרונולוגית ובסופה מסקנות)

הציונות כ"ג.  ---  רצבי,שלום (ע)  ---  2001  ---  

הציונות כג :  ---  רצבי,שלום (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: כור ההיתוך החלקי במחשבה ובמעשה הציוניים;בין אוטופיה ומשיחיות בהיסטוריוסופיה של גרשם שלום; סימבוליות ציונית בסמלי אגודת ישראל ועוד.

הצילום כראי התקופה.  ---  סונטאג,סוזן  ---  2001  ---  

הצל של ההגמון  ---  קארד,אורסון סקוט  ---  2001  ---  מדע בדיוני: ספר ההמשך ל"המשחק של אנדר ו"הצל של אנדר", ובו נמשכות תלאותיו הבין-גלקטיות של גיבור הסדרה.

הקו האדום  ---  ג'ונס,ג'יימס  ---  2001  ---  רומן: קורותיה של פלוגת רובאים אמריקנית על רקע הקרבות בגואדלקנל של מלחמת העולם השניה.

הקול הנשי בסיפורת הישראלית  ---  אורן,יוסף  ---  2001  ---  דיון ביצירותיהן של עמליה כהנא-כרמון,אלונה קמחי,רביניאן,מירה מגן,ליברכט,קציר,מטלון,קסטל-בלום וצרויה שלו.

הקונסטלציה הפוסט לאומית.  ---  הברמאס,יורגן  ---  2001  ---  מבחר מסות העוסקות בהשתלטות ההון הבינלאומי והשפעתו על מדינת הלאום,תפיסת המודרנה בהגות בת-ימינו וההשלכות המוסריות והמדעיות של שיבוט בני אדם.

הקונסטלציה הפוסט-לאומית :  ---  הברמאס,יורגן  ---  2001  ---  מבחר מסות העוסקות בהשתלטות ההון הבינלאומי והשפעתו על מדינת הלאום,תפיסת המודרנה בהגות בת-ימינו וההשלכות המוסריות והמדעיות של שיבוט בני אדם.

הקוקטייל האלף ואחד  ---  ירקון,צביקה. קופיט,דורין  ---  2001  ---  מדריך להכנת מבחר קוקטיילים הכולל אינדקס משקאות חריפים.

הקורבן המועדף.  ---  שאקלי,רוברט  ---  2001  ---  סיפור מדע בדיוני. השני בטרילוגיית הצייד

הקורבן העשירי  ---  שאקלי,רוברט  ---  2001  ---  מדע בדיוני.

הקעקוע של איב  ---  פרגר,אמילי  ---  2001  ---  רומן: יאפית אמריקאית ממוצא נוצרי-גרמני מחליטה לקעקע על זרועה מספר זיהוי ובאמצעותו לבחון את עולמן של הנשים הגרמניות והיהודיות תחת שלטון הנאצים.

הקץ המגולה ומדינת היהודים :  ---  רביצקי,אביעזר  ---  2001  ---  

הקצאת משאבים לשירותים חברתיים 2001  ---  נחשון שרון,דליה (ע.)  ---  2001  ---  הוצאות הממשלה על שירותים חברתיים;השירותים החברתיים והתפתחותם;סקר שירותי רווחה;סוגיות תחומיות ועוד.

הקרב על ההחלטה  ---  גדות,יותם  ---  2001  ---  הרהורים העוסקים בפרובלמטיקה המוסרית העומדת בבסיס פעולות צבאיות מסוימות והאופנים השונים להתמודד עמה. המחבר-מג"ד שריון במיל.

הר כרכום לאור התגליות החדשות :  ---  ענתי,עמנואל  ---  2001  ---  הר כרכום ואופיו; אופיו של הפולחן בהר כרכום; היבטים טופוגרפים; ההיבט הארכאולוגי; אתרי מגורים ומבנים אחרים מתקופת הברונזה; הר האש, ועוד.

הר סין ז'אנג  ---  מק'קיו,מורין פ.  ---  2001  ---  רומן מדע בדיוני: קורותיו של טכנאי הנדסה סיני החי במאה ה-22, בעולם הנתון תחת שלטונה של סין הקומוניסטית.

הרבנות והמדינה :  ---  ישראלי,שאול הרב  ---  2001  ---  מתוך פרקי הספר: הרב והקהילה; לדמותה של הרבנות הראשית;התנועה הדתית לאומית; משמעותה הדתית של ארץ ישראל; המאבק על ארץ ישראל.

הרהורי זמן ומקום  ---  מאיר,תהל  ---  2001  ---  אסופת שירים.

הרוח מטירת קאנטרוויל  ---  ויילד,אוסקר  ---  2001  ---  ספור.

הרומנטיקנים  ---  מישרה,פנקג'  ---  2001  ---  

הרחבות קהילתיות במושבים שיתופיים :  ---  אורחן,אליאט ועוד  ---  2001  ---  מחקר הנשען על נתונים סטטיסטים-דמוגרפיים.

הרחבת תחום המאבק  ---  וולבק,מישל  ---  2001  ---  רומן: שני אנשי מחשבים בודדים יוצאים להפיץ את בשורת הקדמה הטכנולוגית בפרובינציות הצרפתיות, תוך חיפוש אחר אהבה וסקס.

הרחבת תחום המאבק .  ---  וולבק,מישל  ---  2001  ---  

הריון שבוע אחר שבוע  ---  מקדוגל,ג'יין  ---  2001  ---  דפדפת המכילה מידע רפואי ועצות לנשים הרות ומלווה באיורים ותצלומים: התפתחות העובר,תזונה נכונה,שמירה על כושר, שלבי הלידה ועוד.

הריח הצהוב של מלוני הקיץ  ---  ארגון,סמי  ---  2001  ---  רומן: ילד העולה לארץ מכורדיסטאן מתמודד עם חייו החדשים במושב ועם זוג הוריו המאמצים, זוג ניצולי שואה חשוכי ילדים.

הרימי בכח קולך .  ---  לוין מלמד,רינה  ---  2001  ---  

הרימי בכח קולך :  ---  לוין מלמד,רינה (ע)  ---  2001  ---  ספר בין תחומי העוסק במחקר הפמיניסטי וספרות חז"ל, ספרות עברית ודמות האשה, הקול הנשי במסגרת ההיסטוריה של עם ישראל ועוד.

הרפתקאות חמור שכלו תכלת .  ---  גוטמן,נחום  ---  2001  ---  

הרצון לדעת : תולדות המיניות כרך ראשון.  ---  פוקו,מישל  ---  2001  ---  מצרפתית - גבריאל אש .

השונרא והשמטרלינג  ---  הופמן,יואל  ---  2001  ---  אסופת פרגמנטים פואטיים-סוריאליסטים וזכרונות ילדות על רקע סביבה של מהגרים גרמנים בר"ג. הספר מלווה ברישומים מעשה ידי המחבר.

השונרא והשמטרלינג .  ---  הופמן,יואל  ---  2001  ---  

השוק הבית הלב : [השוק. הבית. הלב]  ---  קלדרון,רות  ---  2001  ---  מפגש פרשני עם ספורי התלמוד אשר בנוי כדלקמן:המקור,תרגומו לעברית,הרחבה סיפורית מעט המחברת ופרשנות מגובה במקורות.

השוק הבית הלב : [השוק. הבית. הלב]  ---  קלדרון,רות  ---  2001  ---  מפגש פרשני עם ספורי התלמוד אשר בנוי כדלקמן:המקור,תרגומו לעברית,הרחבה סיפורית מעט המחברת ופרשנות מגובה במקורות.

השטן מעזה והשלום מירושלים :  ---  רגב,מתי  ---  2001  ---  

השטן מעזה והשלום מירושלים :  ---  רגב,מתי  ---  2001  ---  המחבר בוחן את הסכסוך הפלסטיני-ישראלי לאור מה שהוא רואה כאמיתות הסטוריות ומציע פתרונות כשמוש בנשק "אל הרג" ע"י הישראלים. (למשל-שמוש בדבק נגד מפגינים)

השירים של המשך הדרך  ---  שבית,חזי  ---  2001  ---  אסופת שירים פוליטיים ואישיים הנפתחת במכתב גלוי לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

השלג של האדמירל  ---  מוטיס,אלברו  ---  2001  ---  נובלה: מסעו של גיבור הספר בנבכי הג'ונגלים הסבוכים של דרום אמריקה.

השלטון והעיור (אורבניזציה) בארץ ישראל ובמדינת ישראל .  ---  זיסמן,מ  ---  2001  ---  

השלטון והעיור (אורבניזציה) בארץ-ישראל ובמדינת ישראל  ---  זיסמן,מרדכי  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-הנדסית מקיפה המתמקדת בתולדות התכנון האורבני בארץ ישראל לאורך חמשת אלפים שנים עד לימינו, על רקע שלטון החשמונאים,הפרסים, המנדט הבריטי ועוד.

השם והמקדש במשנת ר' יצחק סגי נהור :  ---  פדיה,חביבה  ---  2001  ---  פרובאנס של המאה ה-12 פתחה קבלה הממשיכה במובן מסויים את הפולחן הקדום,עוד בספר:השם החסר ומילואו: פירוש ר' יצחק סגי נהור לספר היצירה; עיון בכתבי ר'אשר בר דוד,פירוש דרשני לקדיש מבי רש"י ועוד.

השמלה השכורה  ---  הולמן,שרי  ---  2001  ---  רומן: קורותיה של זונה צעירה על רקע מגיפת כולירה אימתנית.

השנתון הסטטיסטי למחוז הצפון 2001  ---  קלינוב,רות. כהן,נטע (ע.)  ---  2001  ---  אסופת לוחות סטטיסטים ודמוגרפים הסוקרים היבטים שונים הנוגעים למערכת החינוך,העבודה,והבריאות במחוז הצפון.

השעות .  ---  קנינגהם,מייקל  ---  2001  ---  

השער  ---  אשל,סיון  ---  2001  ---  ספר ביכורים ובו שירים קצרים והגיגים, בליווי צילומי אופי של המחבר

השערים פתוחים :  ---  ינאי,שמואל. אלמוג,יוסף  ---  2001  ---  אלבום המכיל לקט זכרונות וביוגרפיות קצרות מתקופת ההעפלה.

השערים פתוחים :  ---  ינאי,שמואל. אלמוג,יוסף  ---  2001  ---  אלבום המכיל לקט זכרונות וביוגרפיות קצרות מתקופת ההעפלה.

השף העירום  ---  אוליבר,ג'יימי  ---  2001  ---  מתכונים פרי מטבחו של השף הטלביזיוני

השפחה  ---  לים,קתרין  ---  2001  ---  רומן: ספור אהבתה ומאבקה של נערה סינגפורית ענייה הנמכרת לבית אמיד ורב השפעה.

השפעת יהדות ארה"ב על כלכלת ישראל  ---  יאנג,וורן ואחרים  ---  2001  ---  סקירה כלכלית-הסטורית המושתת על נתונים סטטיסטים: השפעה כמותית: הסיוע הכלכלי האמריקני והתרומות של יהדות ארה"ב לישראל בשנים 2000-1948 ועוד.

השתלות איברים  ---  קרמר,מרדכי פרופ'  ---  2001  ---  אסופת מאמרים הדנים בתחום השתלת האיברים מנקודות מבט שונות: המשפטית, המעשית, המדעית, ההלכתית ועוד.

השתלות איברים .  ---  קרמר,מרדכי  ---  2001  ---  

התבוננות  ---  לזר,דן  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים.

התלמוד והאינטרנט .מסע בין עולמות .  ---  רוזן,ג'ונתן  ---  2001  ---  

התלמוד והאינטרנט :  ---  רוזן,ג'ונתן  ---  2001  ---  ספורו האישי של המחבר הקושר בין מורשתו היהודית-דתית, על מנהגיה ואורח חשיבתה, ובין היסוד ההגותי המקביל העומד בבסיס המציאות הטכנולוגית-חילונית העכשווית.

התמקדות  ---  ג'נדרלין,יוג'ין ט.  ---  2001  ---  תרפיה עצמית באמצעות התמקדות בתחושות הגוף.

התנהגות אסרטיבית :  ---  דיווידסון,ג'ף  ---  2001  ---  אסרטיביות בחיי המשפחה, אסרטיביות בחייך האישיים, אסרטיביות בחייך המקצועיים ועוד.

התנועה הקיבוצית :  ---  פווין,אברהם  ---  2001  ---  מידע סטטיסטי העוסק בתחומים שונים בתוך המערכת הקיבוצית: האוכלוסיה הקיבוצית ויישוביה; השכלה; עבודה ומשלחי יד; התעשייה הקיבוצית; חקלאות, ועוד.

התנועה הרביזיוניסטית נוכח התגברות האנטישמיות באירופה ועליית הנאצים לשלטון 1933-1940.  ---  רובינסון,רינתיה (גורודנצ'יק)  ---  2001  ---  עבודת דוקטורט המתמקדת באידאולוגיה ובפרקטיקה של התנועה ביחס ליהדות אירופה עד מות ז'בוטינסקי.

התנסות מודרכת בגישור :  ---  דטנר,נעמי. פוקס לוי,יעל  ---  2001  ---  מטרות ההתנסות המודרכת;המרכיבים של התנסות מודרכת בגישור;מדריך ומגשר מנוסה ועוד.

התעמלות לזוגות במיטה  ---  אמיר,נוריה  ---  2001  ---  מדריך לזוגות המציג מבחר תרגילי התעמלות שניתן לבצע במיטה.

התענוגות של פראג  ---  לורי,אביב  ---  2001  ---  מדריך למטיילים בפראג הכולל מבוא הסטורי לעיר,המלצות,מסלולי טיולים ועוד.

התפילה  ---    ---  2001  ---  מקור התפילה היהודית;נוסח התפילה;מבנה התפילות; התקרבות לקב"ה באמצעות התפילה;תיקון המידות באמצעות התפילה;ההכרח להתפלל ועוד.

התפתחות הילד בסביבתו החינוכית :  ---  דיין,יעל (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים המחולקים תחת ארבעה שערים: אפיונים התנהגותיים במהלך ההתפתחות;המשחק בהיבט התפתחותי; הילד ומשפחתו;גישות חינוכיות ותפקיד המחנכים.

ואסו  ---  קוטנר,מנחם  ---  2001  ---  רומן ביוגרפי הבנוי מקטעים מתפייטים אשר חלקם הזויים

וגר זאב עם זאב :  ---  אלפר,יוסף  ---  2001  ---  סיפורו של מבצע צ'רלי שבמסגרתו התנהלו בשנת 1995 שיחות בין קבוצת מתנחלים ובכירים באש"ף. הספר מכיל עדויות,תיעוד המפגשים, פרוטוקול שיחות מפורט ועוד.

וגר זאב עם זאב :  ---  אלפר,יוסף  ---  2001  ---  סיפורו של מבצע צ'רלי שבמסגרתו התנהלו בשנת 1995 שיחות בין קבוצת מתנחלים ובכירים באש"ף. הספר מכיל עדויות,תיעוד המפגשים, פרוטוקול שיחות מפורט ועוד.

והיינו שם שתיים  ---  טופז,טליה  ---  2001  ---  קובץ ספורים קצרים.

והמנגינה נמשכת  ---  שפריר,בנימין  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר על עבודתו במוסד לחנוך מיוחד בשם שפרירים שהקים,הרהורים על טבע היחסים בין המטפל למטופל,מחנך וחניך, והגיגים אישיים ביחס לזקנתו ופרישתו לגמלאות.

והנה טוב מאוד  ---  רוזנסון,ישראל  ---  2001  ---  יחסו וזיקתו של האדם אל החי והצומח על רקע גישות מקראיות ותלמודיות. מהדורה חדשה

וידויו של פילוסוף .  ---  מגי,בריאן  ---  2001  ---  

וידויים  ---  אוגוסטינוס  ---  2001  ---  יצירת המופת האוטוביוגרפית של אוגוסטינוס ובה מתואר מסעו הרגשי והאינטלקטואלי של כופר מלומד אל עבר האמונה הנוצרית המזככת.

וידיאו ONE :  ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי)המכיל מבחר מעבודותיהם של אמני וידיאו מהארץ והעולם בצירוף מבחר מאמרים.

וירוס הקנאות :  ---  נצר,אולק  ---  2001  ---  

ולדימיר יאנקילבסקי ושמואל אקרמן .  ---  יאנקילבסקי,ולדימיר אקרמן,שמואל  ---  2001  ---  

ולדימיר יאנקילבסקי ושמואל אקרמן :  ---  יאנקילבסקי,ולדימיר. אקרמן,שמואל  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי-רוסי המכיל מבחר מעבודותיהם של האמנים בלווית טקסטים העוסקים בחייהם ויצירתם.

ולנטינו.  ---  גינצבורג,נטליה  ---  2001  ---  

ועדות חקירה ממלכתיות.  ---  קלגסבלד,אביגדור  ---  2001  ---  הספר עוסק בסבות להקמת ועדות חקירה,התפתחותן,מקור סמכותן,סדר פעולתן והשפעת המהפכה החוקתית עליהן.

ועדת ההיגוי לעניין הגישור במערכת בתי הדין לעבודה :  ---  וירט לבנה,ורדה  ---  2001  ---  מלאכת הגישור במסגרת בתי הדין לעבודה.

זאב רבן :  ---  גולדמן,אידה בת שבע  ---  2001  ---   קטלוג אלבומי,עברי-אנגלי,של תערוכה המתעדת את עבודותיו של רבן.הקטלוג מכיל סקירה הסטורית-תיאורטית העוסקת בצמיחתו כיוצר,זיקותיו האמנותיות, ומוטיבים ביצירותיו.

זהויות יהודיות :  ---  בן רפאל,אליעזר  ---  2001  ---  בשיתוף עם יוסף גורני ושלום רצבי.

זו לא אותה גרודנה .  ---  פתל כנעני,תקוה  ---  2001  ---  

זכאות לתעודת בגרות לפי יישוב 2000-1999  ---  סבירסקי,שלמה.אטקין,אלון  ---  2001  ---  נתונים סטטיסטים ולוחות.

זכוכית עתיקה במוזיאון ישראל :  ---  ישראלי,יעל  ---  2001  ---  קטלוג אלבומי המכיל תיעוד מצולם של כלי זכוכית מהתקופה הרומית, הביזנטית והאיסלאמית בלווית טקסטים והערות.

זכוכית עתיקה במוזיאון ישראל :  ---  ישראלי,יעל  ---  2001  ---  קטלוג אלבומי המכיל תיעוד מצולם של כלי זכוכית מהתקופה הרומית, הביזנטית והאיסלאמית בלווית טקסטים והערות.

זכותנו על ארץ ישראל  ---    ---  2001  ---  אסופת נתונים דמוגרפים,פוליטים,ציוניים ומקראיים המנסחים את זכות העם היהודי לרשת את אדמת ישראל.

זכרון בספר :  ---  בר און,מרדכי  ---  2001  ---  

זכרון בספר :  ---  בר און,מרדכי  ---  2001  ---  מחקר הבוחן את הנראטיב ההסטורי המתעד את מהלכיה של מלחמת העצמאות כפי שנכתב בידי לוחמיה, ומאוחר יותר בידי ההסטוריונים החדשים.

זכרונות של חלב :  ---  לזר,אודי  ---  2001  ---  

זכרונותיו של מטורף :  ---  פלובר,גוסטב  ---  2001  ---  שתי יצירות נעורים קצרות של הסופר הצרפתי הידוע מכונסות בכרך אחד.

זכרונותיו של מטורף :  ---  פלובר,גוסטב  ---  2001  ---  שתי יצירות נעורים קצרות של הסופר הצרפתי הידוע מכונסות בכרך אחד.

זמן פציעות  ---  איכילוב,יעל  ---  2001  ---  רומאן: קומדיה רומאנטית אודות אלמנה צעירה היוצאת לשורה של הרפתקאות יחד עם וטרינר גרוש.

זמן פציעות  ---  איכילוב,יעל  ---  2001  ---  

זמן שאול  ---  דור,משה  ---  2001  ---  שירים

זמנים 75  ---  שפי,נעמה  ---  2001  ---  קובץ מיוחד: קולנוע והיסטוריה בארצות הים התיכון.

זמנים מודרניים:  ---  רוזן,צבי  ---  2001  ---  

זן מתחתן.  ---  צאלח,אלטייב  ---  2001  ---  

זן סקס :  ---  טושיו סודו,פיליפ  ---  2001  ---  מדריך סקס רוחני המלווה בשלל איורים אירוטים.

זרקאלו :  ---  ורובל גולובקינה,אירינה  ---  2001  ---  


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים