רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


861 ספרים בעמוד זה

חבורת הרפאים  ---  סאלבר,לידי  ---  2001  ---  רומן : מערכת היחסים המורכבת בין אם ובתה החיות יחדיו בפריז של ימינו, ומתמודדות עם עברה הטרגי של האם.

חבצלות לקצין הצעיר :  ---  ישי,אורציון  ---  2001  ---  אסופת ספורים קצרים העוסקים ומנתחים את החוויה הישראלית.

חבקי אותי חזק  ---  פלד,חנן  ---  2001  ---  רומן: מסעו של גבור הספר אחר אהבה באינטרנט.

חברות הכי טובות :  ---  גוב,ענת  ---  2001  ---  סיפור יחסיהן של שלוש חברות הנפרש על פני עשרים שנה.

חברת הראווה  ---  דבור,גי  ---  2001  ---  תיזה בקורתית העוסקת בחברה הצרכנית של שלהי המאה העשרים על רקע התפתחות אמצעי הייצור המודרנים ועיצובו של הצרכן הפסיבי והצייתן.

חברת הראווה  ---  דבור,גי  ---  2001  ---  תיזה בקורתית העוסקת בחברה הצרכנית של שלהי המאה העשרים על רקע התפתחות אמצעי הייצור המודרנים ועיצובו של הצרכן הפסיבי והצייתן.

חגיגים .  ---  שוב,שרה (ע)  ---  2001  ---  תשנ"ט - תשס"א .

חגיגים :  ---  קוב,שרה (ע.)  ---  2001  ---  אסופת רשימות ומאמרים על זהות יהודית-ישראלית.

חדר מחשב בבית הספר :  ---  ירון,רפאל ואחרים  ---  2001  ---  חדר המחשב כפונקציה פדגוגית;תכנון ומיקום חדר מחשב במערך הפיסי של בית-הספר;מודלים ארגוניים לחדר מחשב; אלמנטים פיסיים ועוד.

חדרים :  ---  רובינזון,אורלי  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המתעד מבחר דירות וחללים ארכיטקטונים ברחבי הארץ באמצעות תצלומים וטקסטים העוסקים בסגנונו העצובי של כל חדר וחדר.

חדרים יפים בקלי קלות : [חדרים יפים בקלי-קלות]  ---  לנדיס,דילן  ---  2001  ---  מדריך לעיצוב דירות ובתים.

חדש באוסף :  ---  גינתון,אלן (אוצרת)  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיהם של: מיכה אולמן,צבי גודלשטיין,דגנית ברסט,פמלה לוי,דוד ריב ואחרים.

חוזה קסנדרה  ---  לדלום,רוברט. שלבי,פיליפ  ---  2001  ---  רומן: נסיונה ההרואי של ארצות הברית לסכל את הפצתו של וירוס קטלני.

חוט השני  ---  בטש,אורית  ---  2001  ---  רומן: אם צעירה מתמודדת עם החיים לאחר משבר גירושים קשה.

חוכמת חווה :  ---  ג'קסון,דבורה  ---  2001  ---  מבט קיטשי-רוחני-מתחנחן הסוקר באמצעות איורים ומשלים את פלאי הלידה והאמהות.

חולית בית הארקונן  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קוין  ---  2001  ---  רומן: החלק השני בטרילוגיה הפורשת את מעלליהם של הקיסר שאדאם, בני אייקס ואוייביהם.

חולם ולוחם :  ---  הלוי,משה  ---  2001  ---  השתתפותו במבצעי ההעפלה בשנות השלושים ותפקידו במסגרת התנועה הרביזיוניסטית.

חולמים בחולות  ---  חלפי,שמשון  ---  2001  ---  מבחר שיחות וראיונות עם אנשים, ביניהם יוסף זריציקי, גבריאל טלפיר ואחרים, שהוו חלק מכריע,כעדים או כיוצרים ,במהלך שנותיה הראשונות של תל-אביב.

חולמים בחולות  ---  חלפי,שמשון  ---  2001  ---  

חוסט נפרצים מנעולי הזיכרון .  ---  טל,חיים  ---  2001  ---  כתוב בעברית .

חוף הפלדה  ---  וארלי,ג'ון  ---  2001  ---  מדע בדיוני: עיתונאי בכיר חוקר נטיות אובדניות במושבת חלל אוטופית.

חופש הביטוי נגד רשויות המדינה .  ---  שגב,ראם  ---  2001  ---  

חופש הביטוי נגד רשויות המדינה :  ---  שגב,ראם  ---  2001  ---  

חוק החברות :  ---  אוחיון,מישל  ---  2001  ---  אוגדן המכיל מאות דפים הנתונים בקופסא

חוק פנסיה חייב להבטיח רצף של זכויות פנסיונריות לעובדים ולעובדות  ---  פלג,דוב  ---  2001  ---  הצעה לתיקון חוק הפנסיה הנוכחי כך שידאג להשלים לעובד/ת את תשלומי הפנסיה בתקופות של אבטלה.

חוקה חוקי יסוד מגילת זכויות [חוקה, חוקי יסוד, מגילת זכויות]  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2001  ---  אסופת דיונים העוסקים בהיבטים החוקתיים של מדינת ישראל,ההליכים המשפטיים והפוליטים במסגרת מערך החקיקה הישראלי וסוגיות של שיוויון וזכויות אדם.

חוקה חוקי יסוד מגילת זכויות .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2001  ---  

חורזת לחבק אותך :  ---  רודניק חזק,שרי  ---  2001  ---  

חותמות אישיים מתקופת המקרא באוסף שלמה מוסיוף  ---  דויטש,רוברט. למייר,אנדריי  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל תעוד מצולם של אסופת חותמות עבריים,פניקיים,ארמיים,עמוניים,מואביים ואדומיים מתקופת המקרא.

חידות :  ---  רביב,אהוביה  ---  2001  ---  שלל חידות ופתרונות.

חידת הזהות היהודית  ---  קורינאלדי,מיכאל  ---  2001  ---  

חידת הזהות היהודית :  ---  קורינאלדי,מיכאל פרופ'  ---  2001  ---  מחקר בין-תחומי העוסק בהגדרת הזהות היהודית,חוק השבות,מומרות והליכי הגיור השונים על רקע היבטים משפטיים-חילוניים ופסיקות ההלכה.כן נבחן יישום החוק כלפי עדות וכיתות שונות בתפוצות ישראל.

חיוכים תעלולים ושיעולים בפילהרמונית [חיוכים, תעלולים ושיעולים בפילהרמונית]  ---  מישורי,יעקב  ---  2001  ---  אסופת אנקדוטות הומוריסטיות ואירועים משעשעים שאירעו למחבר ומקורביו לאורך ההיסטוריה של התזמורת הפילהרמונית. המחבר-נגן הקרן הראשי של הפילהרמונית.

חיות  ---  טרוטון,ט.  ---  2001  ---  רומן: תיאור הומוריסטי של עיירת שוק באנגליה על שלל דמויותיה הצבעוניות.

חיי עולם  ---  מגד,איל  ---  2001  ---  

חייו ומותו של סוקרטס :  ---  אפלטון  ---  2001  ---  הדיאלוגים המפורסמים של אפלטון בלווית תמונת הסיום מתוך פיידון, בתרגום חדש. כמו כן מצורפים אל הספר סקירה הסטורית-תיאורטית קצרה וביבליוגרפיה מקיפה.

חייו ושקריו של ברטולד ברכט  ---  פיוג'י,ג'ון  ---  2001  ---  ביוגרפיה: פרשת דמותו השנויה במחלוקת של המחזאי הנודע על רקע יחסיו האישיים הסבוכים,יצירתו והתהפוכות הפוליטיות. בספר זה מואשם ברכט בפלגיאטים ספרותיים רבים.

חייו ושקריו של ברטולט ברכט.  ---  פיוג'י,ג'ון  ---  2001  ---  תרגום - מרדכי ברקאי.

חייל טוב .  ---  נוימן,בעז  ---  2001  ---  המחבר מונה את קורותיו כחייל בשרות סדיר,כאדם הצופה בערבים דרך כוונת הרובה וכאזרח בעת חופשותיו בעורף.

חיים לאחר אובדן :  ---  דייטס,בוב  ---  2001  ---  

חיים על פי התהום  ---  גונן,בעז  ---  2001  ---  רומן הסטורי: מסכת יחסיו הסבוכה של המספר עם אביו הנעדר וחולת נפש המתפרשת על פני ששה עשורים ושלוש יבשות.

חינוך החשיבה :  ---  הרפז,יורם. כרמון,אמנון (ע.)  ---  2001  ---  

חינוך לתרבות בחברה רב-תרבותית :  ---  ברלב,מרים (ע)  ---  2001  ---  מבחר מאמרים העוסקים בסוגיות ובפרשנויות שונות הנוגעות במה שקשור בחינוך לתרבות: חינוך לתרבות בחברה רב-תרבותית;על אמת ופלורליזם בחינוך ועוד.

חיפשתי אותך  ---  נרדי,שרה  ---  2001  ---  הגיגיה וזכרונותיה של המחברת.

חכמות קטנות אבל גדולות של ילדי חבורת שוקולד למריחה :  ---  בראון,ג'קסון  ---  2001  ---  נוסח עברי: סמדר שיר .

חכמי צרפת הראשונים .  ---  גרוסמן,אברהם  ---  2001  ---  

חלום וברונזה  ---  לורקה,גרסיה  ---  2001  ---  מבחר מיצירתו של לורקה המכיל: שירים,מכתבים,קטעי מחזות,זכרונות,תסכיתים ועוד.

חלום וברונזה .  ---  לורקה,גרסיה  ---  2001  ---  

חלום ליל קיץ :  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2001  ---  תרגום חדש בעברית עדכנית למחזהו של שיקספיר.

חלופה למדינה פסיכוטית :  ---  אור,ע.  ---  2001  ---  דיון במה שהמחבר מגדיר כסדרת פסיכוזות העומדות בבסיס המדיניות הישראלית ומחבלות במעמדו של השלטון הדמוקרטי. המחבר גם מציע חלופה למשטר הקיים.

חלוקת עבודה :  ---  בראון,קינגסלי  ---  2001  ---  הבדלים בין המינים ותורת האבולוציה; הבדלים במזג בין המינים; תפקידה של החברה; פמינזם ומעמד האישה במקום העבודה; האם להבדלים הנצפים יש בסיס ביולוגי? ועוד.

חלמתי שאני ער  ---  ברנשטיין סרקרז, אילנה  ---  2001  ---  רומן: נסיונו של המספר,נער יתום, לצרף יחדיו את רסיסי עברה של משפחתו וילדותו המורכבת בצל מותו של אחיו הבכור.

חמדת לבי :  ---  חוני המעגל  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל תצלומים של השכונות הראשונות שהתפשטו מחוץ לחומות יפו ומתעד רחובות, מבנים ובתי כנסת בצירוף טקסטים קצרים המספקים רקע הסטורי וארכיטקטוני.

חמדת לבי :  ---  חוני המעגל  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל תצלומים של השכונות הראשונות שהתפשטו מחוץ לחומות יפו ומתעד רחובות, מבנים ובתי כנסת בצירוף טקסטים קצרים המספקים רקע הסטורי וארכיטקטוני.

חמור הזהב  ---  אפוליאוס,לוקיוס  ---  2001  ---  תרגום חדש ליצירתו הקלאסית של אפוליאוס העוסקת במטמורפוזה של עלם רומאי לחמור.

חמסין וציפורים משוגעות  ---  אביגור רותם,גבריאלה  ---  2001  ---  רומן: סיפורה של דיילת ישראלית הנאלצת לשוב ארצה ולהתמודד עם בני-דורה והחברה הישראלית.

חמסין וציפורים משוגעות  ---  אביגור רותם,גבריאלה  ---  2001  ---  רומן: סיפורה של דיילת ישראלית הנאלצת לשוב ארצה ולהתמודד עם בני-דורה והחברה הישראלית.

חמש ערי אפר  ---  נוישטיין,יהושע  ---  2001  ---  קטלוג המכיל מבחר מעבודותיו של האמן יהושע נוישטיין ומאמרים מאת ארתור דאנטו, קריסטין סטיילס והילרי פאנטם.

חן שינברג :  ---  שינברג,חן  ---  2001  ---  קטלוג המכיל מבחר מצוצמם מעבודותיו של הצלם חן שינברג בצירוף טקסט קצר מאת אורי דרומר.

חנות הבשר שלי :  ---  בן עזר,אהוד  ---  2001  ---  סאטירה המשלבת אלמנטים אבסורדים ואירוטיים ובמרכזה דמותו הגרוטסקית של קצב כרסתן מגבעתיים.

חסידות חב"ד בחברון מראשית הישוב החב"די בארץ ישראל עד שנת 1866.  ---  גור אריה,יוסף  ---  2001  ---  סקירת תולדותיה של התישבות חסידי חב"ד בחברון, תוך פירוט מניעי העליה,המציאות הבטחונית הרעועה בה חיו המתישבים, ויחסי השיתוף בינם לבין הבריטים והאוסטרים.

חסינות אישי ציבור .  ---  אבניאלי,דפנה  ---  2001  ---  

חצאי ירחים :  ---  בינג היידקר,ליאורה  ---  2001  ---  אסופת שירים.

חציבה ומחצבות אבן בארץ-ישראל בתקופת התלמוד  ---  ספראי,זאב. ששון,אבי  ---  2001  ---  מבוא הסטורי-ארכיאולוגי הבוחן אתרי מחצבות קדומים לצד דיון במלאכת החציבה הקדומה,סוגי המחצבות ועבודת הסתת במקורות התלמודיים ועוד.

חצר הסירפדים [חצר-הסירפדים]  ---  קרפיק מרקוס,מיכל  ---  2001  ---  שירים.

חצר הסירפדים  ---  קרפיק מרקוס,מיכל  ---  2001  ---  אסופת שירים.

חרוזים לכל עט :  ---  אבניאון,איתן  ---  2001  ---  מילון לחרוזים הכולל מפתח אלפביתי כללי ומחולק לחטיבות ולקבוצות: חטיבת מוטעמי א [A],חטיבת מוטעמי א [E],חטיבת מועמי אי [I] ועוד. (כולל מפתח)

חרוזים לכל עט :  ---  אבניאון,איתן  ---  2001  ---  מילון לחרוזים הכולל מפתח אלפביתי כללי ומחולק לחטיבות ולקבוצות: חטיבת מוטעמי א [A],חטיבת מוטעמי א [E],חטיבת מועמי אי [I] ועוד. (כולל מפתח)

חרושת היום :  ---  שטרנברג,ליאור  ---  2001  ---  

חרם בשם המדע  ---  וילקובסקי,עמנואל  ---  2001  ---  תיעוד מאבקו של המחבר בממסד המדעי,וזה במחבר,עקב פרסומיו שנחשבו לחתרניים במהלך שנות הארבעים והחמישים של המאה העשרים,ואשר עסקו בארועי הטבע בזמן הקדום והשתקפותם במיתוסים הקדומים.

חרם בשם המדע  ---  וילקובסקי,עמנואל  ---  2001  ---  תיעוד מאבקו של המחבר בממסד המדעי,וזה במחבר,עקב פרסומיו שנחשבו לחתרניים במהלך שנות הארבעים והחמישים של המאה העשרים,ואשר עסקו בארועי הטבע בזמן הקדום והשתקפותם במיתוסים הקדומים.

חשבונו של עולם :  ---  שפרן,אלכסנדר י'.  ---  2001  ---  ההגות היהודית כפי שהיא משתקפת מבעד לסוגיות חברתיות ומוסריות כגון: מקומו של האדם בציוויליזציה האורבנית,תרבות השפע,טכנולוגיה,אקולוגיה,רשות היחיד ורשות הרבים,ועוד.

חתום בכוכבים :  ---  פישוף,איריס ואחרים  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה שנושאה אימוצם של סמלים אוניברסליים ביצירות האמנות של דתות שונות ומתן דגש לזיקת האמנות היהודית לזודיאק.

חתומות שפתי  ---  שטרן,רות  ---  2001  ---  שירים. מהדורה דו-לשונית (עברית-אנגלית), בתוספת חיתוכי עץ.

חתומות שפתי .  ---  שטרן,רות  ---  2001  ---  

חתיכות בגרון  ---  כץ בק,כרמי  ---  2001  ---  יומנה של המחברת ובו היא מתעדת את גסיסתו ומותו של בעלה.

חתמות אישיים מתקופת המקרא באוסף שלמה מוסיוף  ---  דויטש,רוברט למייר,אנדריי  ---  2001  ---  

טאפלפונקט 2 :  ---  בעסער,יעקב (רעדאקטאר)  ---  2001  ---  כתב עת לספרות ושירה ביידיש הכולל מבחר מיצירותיהם של: לאה גרינשטין, זלדה, דן פגיס, אמרי גלבוע, רוני סומק ועוד.

טאפלפונקט 3 :  ---  בעסער,יעקב (רעדאקטאר)  ---  2001  ---  כתב עת לספרות ושירה ביידיש הכולל מבחר מיצירותיהם של: יעקב בסר, טוביה ריבנר, יוסף כהן ועוד.

טבע דומם  ---  פרנקו,מאיר  ---  2001  ---  קטלוג דו לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר מאיר פרנקו בצירוף טקסט מאת אהרון שבתאי.

טהא חוסין והתחדשותה של מצרים :  ---  חוסין,טהא  ---  2001  ---  טהא חוסין,מחשובי האינטלקטואלים המצריים במאה העשרים,הטביע את חותמו על הפעילות התרבותית והספרותית,זאת למרות עיוורונו.

טיגארה 2 :  ---  קיי,גאי גבריאל  ---  2001  ---  פנטסיה: ספורה של ארץ קסומה ומאבקה לחופש ועצמאות.

טיורינג :  ---  הודג'ס,אנדרו  ---  2001  ---  מאנגלית - אורה גרינגרד .

טיפוח עצמי :  ---  דומר,אליס ד"ר. דרהר,הנרי  ---  2001  ---  מדריך לנשים הנועד לסייע להן בשפור איכות חייהן בתחומי הקוסמטיקה,הקריירה,המשפחה והזוגיות.

טרור בשליחות האימאם :  ---  שאול,שי  ---  2001  ---  הפעילות הטרוריסטית האיראנית תוך ניתוח הגורמים המדיניים והצבאיים המשמשים כמניעים במסגרת המנגנון הפוליטי באיראן.

יאיר :  ---  שמיר,משה  ---  2001  ---  רומן ביוגרפי . במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

יאסר ערפאת :  ---  קמחי,שאול ואחרים  ---  2001  ---  ניתוח הבוחן את דפוסי התנהגותו ומדיניותו של ערפאת על רקע אירועים פוליטיים ועדויות של מקורבים ובני משפחה: החבור בוחן את חיי המשפחה של ערפאת,סגנון מנהיגותו ועוד.

יד ושם קובץ מחקרים כ"ט  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2001  ---  9 מאמרים מאת חוקרים שונים בנושאים:גייסות התעמולה של הוורמכט והיהודים;המשטרה היהודית בגטו קובנה בעיני עצמה; הכנסיות הנוצריות בהונגריה והשואה, ועוד.

ידידותי לסביבה .  ---  בן אהרון,ניר לוין,חן  ---  2001  ---  

יהדות אמריקה הלטינית :  ---  בז'רנו,מרגלית (ע) ואחרים  ---  2001  ---  מבחר מאמרים שתורגמו מתוך שלושת הכרכים בסדרת JUDAICA LATINOAMERICANA, העוסקים בקורותיהם של יהודי אמריקה הלטינית,בתרבותם,תהליכי הגירתם,קהילותיהם ועוד.

יהדות תימן :  ---  בן דוד,אהרן ד"ר הרב  ---  2001  ---  סקירה היסטורית של הקהילות היהודיות בתימן ועלייתן ארצה. הספר מלווה בתצלומים ונספחים.

יהודה הלוי ובני חוגו :  ---  גיל,משה. פליישר,עזרא  ---  2001  ---  קורות חייו ויצירתו של יהודה הלוי כפי שהן מיוצגות בתעודות מן הגניזה הקהירית שנכתבו ע"י בני תקופתו. הספר מלווה בהערות,פירושים ותצלומים.

יהודה הלוי ובני חוגו :  ---  גיל,משה. פליישר,עזרא  ---  2001  ---  קורות חייו ויצירתו של יהודה הלוי כפי שהן מיוצגות בתעודות מן הגניזה הקהירית שנכתבו ע"י בני תקופתו. הספר מלווה בהערות,פירושים ותצלומים.

יהודי הארצות הבאלטיות :  ---  קידנסקי,פרידה  ---  2001  ---  ביבליוגרפיה המכילה כאלף מאמרים בעברית,יידיש ולועזית, המחולקים לפי ארצות: יהודי ליטא;יהודי וילנה והסביבה;יהודי לאטביה;יהודי אסטוניה ועוד.

יהודי ההרים :  ---  מקדש שמעאילוב,לאה (ע.)  ---  2001  ---  קטלוג המתעד ויזואלית מבחר פריטים מייצגים מחייהם של היהודים בקהילת הקווקז, ומלווה במבחר מאמרים העוסקים בתרבותה, מסורותיה ומנהגיה של הקהילה.

יהודי ההרים :  ---  מקדש שמעאילוב,לאה (ע.)  ---  2001  ---  קטלוג המתעד ויזואלית מבחר פריטים מייצגים מחייהם של היהודים בקהילת הקווקז, ומלווה במבחר מאמרים העוסקים בתרבותה, מסורותיה ומנהגיה של הקהילה.

יהודי ספרד בארצות הבלקן במאות החמש עשרה-העשרים.  ---  בנבסה,אסתר. רודריג,אהרון  ---  2001  ---  משגורשו היהודים מספרד,פנו חלקם אל הבלקןשם נדחקו אל השוליים.ספר זה סוקר 450 שנות קהילה,חברה,כלכלה ותרבות, התמערבות ופוליטיקה,שואה הגירה ועלייה לישראל.

יהודי צרפת בימי הביניים  ---  שוורצפוקס,שמעון  ---  2001  ---  תולדות היישוב היהודי בצרפת במהלך ימי הביניים : בצל מסעי הצלב;היהודים בפרובאנס;התפתחות הרבנות;עלילת הדם בוואליריאס;לימודי קודש בצרפת ועוד.

יהודי רומניה בשנים 1940-2000.  ---  רוזן,מרקו  ---  2001  ---  ההתפתחות הדמוגרפית של היהודים ברומניה בשנים האמורות,הספר נכתב ע"י ניצול שואה אשר עבד במינהל המרכזי לסטטיסטיקה בבוקרשט

יהודיות ויהודים :  ---  אילון,לאה  ---  2001  ---  שירים.

יהודים למכירה ? :  ---  באואר,יהודה  ---  2001  ---  נסיון הסטורי לשחזר את המשא ומתן שהתקיים בין המנהיגות היהודית בסלובקיה והונגריה והשלטון הנאצי בנוגע ל"העברתם" של היהודים ורכושם לארץ ישראל.(משאיות תמורת דם)

יהודים משתלבים :  ---  שיף,עופר  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-תרבותית המתקדת בהתגבשות היחסים הפנימים והחיצוניים של היהודים הרפורמים האוניברסליסטים בארה"ב על רקע גיבוש הזרמים הציוניים ותקופת השואה.

יהודים משתלבים :  ---  שיף,עופר  ---  2001  ---  סקירה הסטורית-תרבותית המתקדת בהתגבשות היחסים הפנימים והחיצוניים של היהודים הרפורמים האוניברסליסטים בארה"ב על רקע גיבוש הזרמים הציוניים ותקופת השואה.

יהיה עוד מה  ---  בר אל,הדר  ---  2001  ---  אסופת שירים.

יוזף נוטה למות  ---  ברקביץ',אולה  ---  2001  ---  תיעוד ספרותי המורכב מפרגמנטים פואטיים העוקבים אחר גסיסתו של אבי המחברת.

יוחנן סימון דיוקן כפול  ---  סימון,יוחנן תמיר,טלי  ---  2001  ---  

יום אחרי  ---  ירושלמי,אהרן  ---  2001  ---  רומן: אסופת אפיזודות המתרחשות בסמוך לסופה של מלחמת העולם השנייה, בשלהי המנדט הבריטי בארץ ועל רקע מלחמת העצמאות.

יומנו של סטארטאפיסט :  ---  רף,גידי  ---  2001  ---  רומן: סטירה על תעשיית הסטארט-אפ.

יופי טרנסצנדנטלי :  ---  קולנדר,אהרן  ---  2001  ---  

יופי טרנסצנדנטלי :  ---  קולנדר,אהרן  ---  2001  ---  נסיון להתחקות אחר העקרונות שקבע קאנט באשר לכך כי היופי אינו עניין לטעמו האישי של המתבונן כי אם קיימים גם עקרונות לשיפוט אסתטי.

יופי של מולדת :  ---  גרוס,יעקב (תסריט ובימוי)  ---  2001  ---  קלטת וידאו המכילה מבחר קטעים נבחרים מסרטיו של נתן אקסלרוד,בעל "מולדת", מעבדת סרטי הראינוע הראשונה של תל-אביב, המתעדים אירועי ספורט, סרטוני פרסומת ועוד.

יחסי מרכז פריפריה ניתוח מקרה במחקר גישוש :  ---  רוזוליו,דניאל. אשוש,יובל  ---  2001  ---  המשבר במערכת הקיבוצים על רקע הפגיעה הכלכלית במוסדות התנועותיים ועליית כוחן של המועצות האזוריות.

ילד הולך הביתה :  ---  לובוחינסקי לביא,אסתר  ---  2001  ---  

ילד טוב פרדס כץ  ---  כהן,חזי  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת ילדותו והתבגרותו בפרדס כץ, אשר,אנו כקוראים,עומדים משתאים ושואלים עצמנו:ההיה או חלמנו חלום?

ילד פיצוץ :  ---  גרין,רוס  ---  2001  ---  הצעות לטיפול חדשני בילדים הסובלים מהפרעות התנהגותיות שונות באמצעות גישה הומאנית, הקשובה לבעיותיו ותסכוליו של הילד.

ילדות אחרת :  ---  שלוס,אוה  ---  2001  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת ילדותה בצל השואה ונדודיה עם אמה, מי שהתחתנה לבסוף עם אוטו פרנק,אביה של אנה פרנק.

ילדות נשכחת :  ---  וייס ,יעקב (ויזתא)  ---  2001  ---  סקירה נוסטלגית-ביוגרפית-גיאוגרפית-סנטימנטלית של העיר חיפה כפי שנחוותה בידי המחבר בשנות ילדותו ונערותו. הספר מלווה בשלל תצלומים המתעדים מוסדות ופינות חמד בעיר.

ילדים בני חמש עד שתים עשרה :  ---  גרין,כריסטופר ד"ר  ---  2001  ---  מדריך להורים הסוקר סוגיות שונות בטיפול בילדים: משמעת, ענישה ללא כאב,דרכים להתמודדות עם התנהגות בעייתית,עזרה לקשיי למידה,מריבות ותחרות בין אחים ועוד.

ילדים כקרבנות התעללות במשפחה .  ---  ציונית,יפה קדמן,יצחק (ע)  ---  2001  ---  

ילדים כקרבנות התעללות במשפחה :  ---  ציונית,יפה. קדמן,יצחק (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את תופעת ההתעללות בילדים במסגרת התא המשפחתי, תוך סיפוק סקירות קליניות של התופעה, רקע תיאורטי ונתונים סטטיסטים.

ילקוט מורשת 71 :  ---  הורוביץ,אריאל ד"ר (ע)  ---  2001  ---  כתב עת לחקר השואה ובמרכזו מאמרים הנוגעים לדמותו של אבא קובנר,סוגיות של רפואה,אתיקה ומוסר בגטאות וילנה,קובנה ושאולי,הנשים בגטו קרקוב ועוד.

ילקוט מורשת 71 :  ---  הורוביץ,אריאל ד"ר (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: שיקומה של גרמניה לאחר מלחמת העולם השניה והשאלה היהודית; מקור הכחשת השואה בצרפת והתפשטותה; הנשים בגטו קרקוב, ועוד.

ילקוט מורשת 72 :  ---  הורוביץ,אריאל ד"ר (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים: המחתרת הפולנית והיהודים בשנות מלחמת העולם השנייה;מחנות עבודה ברומניה בתקופת מלחמת העולם השניה;במחנה הילדים בבירקנאו ועוד.

ימי האופניים  ---  ברנהאם שוורץ,ג'ון  ---  2001  ---  רומן: מסע התבגרותו של צעיר אמריקאי הנוסע ליפן למשך תקופת הקיץ.

ימי ירושלים האחרונים :  ---  דיסקין,אברהם  ---  2001  ---  בחינת הזעזועים הפוליטיים בשנים האחרונות:המהפכה החוקתית,השינויים במפת המפלגות והארועים הפוליטיים.

ימים מוארים ולילה : [ימים מוארים-ולילה]  ---  חרמוני,עדה (נס)  ---  2001  ---  

ימים רבים  ---  גוטמן,נחום  ---  2001  ---  אוצר ראשי : יואב דגון, מנהל המוזיאון

ימים רבים :  ---  דגון,יואב (אוצר)  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה דו לשוני עברי-אנגלי

יפו כלת הים  ---  ליפין,נטלי  ---  2001  ---  מבחר מציוריה של הציירת נטלי ליפין העוסקים ביפו ונופיה, ומלווים במאמר, המובא בנוסח עברי-אנגלי, הסוקר בקצרה את תולדותיה של יפו וקסמיה.

יפן המסורתית .  ---  שילוני,בן עמי  ---  2001  ---  

יצחק  ---  פישמן,גדי  ---  2001  ---  מסכת שירים המנסחת דיון פואטי-פילוסופי בסיפור העקדה התנ"כי.

ירושלים ואתונה :  ---  שטראוס,ליאו  ---  2001  ---  מאמרים בנושאי פילוסופיה מדינית,פילוסופיה יהודית וכללית,רמב"ם,ריה"ל,שפינוזה ויהדות.

יריעות ב :  ---  הלברטל,משה  ---  2001  ---  

ישועתה של אהבה :  ---  פאסט,הווארד  ---  2001  ---  רומן: עלילותיו של פרופסור למשפטים המתאהב באשה החשודה ברצח.

ישעיהו ליבוביץ :  ---  זערור,אליהו  ---  2001  ---  עיבודם ועיקרם של יסודות ההגות מבית מדרשו של ליבוביץ וניסוחם מחדש במסגרת נוחה ומרדדת.

ישראל דמוגרפיה 2020-2000 סיכונים ואפשרויות [ישראל,דמוגרפיה 2020-2000 סיכונים ואפשרויות]  ---  סופר,ארנון  ---  2001  ---  אסופת נתנוים דמוגרפים וסטטיסטים המשמשים כבסיס לתחזיותיו של המחבר, המנבא את האיום בחורבנה של המדינה היהודית-ציונית בידי ערביי ישראל ושכנינו הפלסטינים.

ישראל הסמויה מעיני התקשורת :  ---  אברהם,אלי  ---  2001  ---  דיון סוציולוגי-סטטיסטי בדימוי התקשורתי של ארבע קבוצות חברתיות שונות ויחסי הגומלין בינן ובין אמצעי התקשורת המסקרים אותן.

ישראל לקראת דמוקרטיה חוקתית :  ---  אזרחי,ירון. קרמניצר,מרדכי  ---  2001  ---  נסיון לברר את מהותם של יסודות המשטר הדמוקרטי בישראל ביחס למערכת השלטונית-חוקתית הקיימת.

ישראל מחברה מגויסת לחברה אזרחית  ---  פלד,יואב אופיר,עדי (ע)  ---  2001  ---  

ישראל מחברה מגויסת לחברה אזרחית? [ישראל: מחברה מגויסת לחברה אזרחית?]  ---  פלד,יואב. אופיר,עדי (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים הבוחנים מפרספקיטבה ביקורתית ותיאורטית תהליכים פוליטים וחברתים בחברה הישראלית האזרחית על רקע תהליך השלום והסכסוך הישראלי-פלסטיני.

כאן ובארצות רחוקות .  ---  קלי,אלישע  ---  2001  ---  

כאשר הישן התעורר  ---  וולס,ה. ג'.  ---  2001  ---  רומאן: מהפכן בן המאה ה-19 שוקע בשינה עמוקה ומתעורר בשנת 2100.

כבוד האדם בצה"ל  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2001  ---  פרוטוקול ההרצאות והדיונים במסגרת הפורום המשותף של צה"ל והמכון הישראלי לדמוקרטיה, העוסק בהיבטים השונים של כבוד האדם במסגרת הצה"לית.

כבוד האדם בצה"ל .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2001  ---  

כבר לא ילדה של אף אחד .  ---  גון גרוס,ציפי  ---  2001  ---  

כבר מתה  ---  רייכס,קתי  ---  2001  ---  רומן: אנתרופולוגית משטרתית בחיפוש אחר רוצח סדרתי.

כבשני סיד בארץ ישראל :  ---  שפיינר,יוסי. ששון,אבי  ---  2001  ---  אסופת מאמרים מלווה באיורים ושירטוטים העוסקת בתולדות כבשני הסיד ותעשית הסיד בארץ ישראל.

כדת או כדין :  ---  שיפמן,פנחס פרופ'  ---  2001  ---  נסיון לגבש מערך עקרונות על בסיס אזרחי ושיוויוני שישמש כחלופה למסגרת הנישואין והגירושין הנוכחית.

כוח הצ'י :  ---  פייג', מיכאל  ---  2001  ---  דיון בפילוספיה הסינית על היבטיה המיסטיים והמאגיים כנקודת מוצא לשילוב תפיסות מערביות ומזרחיות.

כוכבים במעטפה :  ---  קוק,רובין  ---  2001  ---  רומן: נהג מונית מתוסכל מחליט לנקום בממסד האמריקאי באמצעות מתקפה ביולוגית קטלנית.

כולם מתים בסוף.  ---  מעוז,אדם  ---  2001  ---  סיפורים קצרים.

כוס היגונים :  ---  גוטטער,שלמה  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת ילדותו ובחרותו בבית הוריו בפולין תחת צל השואה.

כח מופרז :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2001  ---  שלושה דוחו"ת העוסקים בפעולות של צה"ל בשלושה אירועים שונים, על רקע עדויות הטוענות לשימוש בלתי חוקי בכוח נגד אזרחים פלסטינים.

כי אל האור אלך בדרכים רחוקות :  ---  זינגר,רנה  ---  2001  ---  רומאן:סיפור מפגשם המחודש של זוג אוהבים.

כיכר העיר ריקה .  ---  רנייה,אנאטול  ---  2001  ---  

כיסא הקשירה או :ביקור מטעם האגודה לשחרור הרגל  ---  הריסון,קתרין  ---  2001  ---  רומן המתאר חיי סינית בשנחאי של תחילת המאה העשרים

כיצד להיות אם מבלי לאבד את עצמך לדעת .  ---  קצף ברמן,דולי  ---  2001  ---  

כיצד לומר זאת לילדך  ---  קולמן,פול ד"ר  ---  2001  ---  עצות להורים המתקשים לנהל דיאלוג בריא ומקיף עם ילדיהם.

כך היית היינו .  ---  חנין,שולמית  ---  2001  ---  אביו של ח"כ דב חנין .

כל הדרך הביתה  ---  רוזובסקי,מירי  ---  2001  ---  

כל הדרך הביתה :  ---  רוזובסקי,מירי  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים מאת זוכת פרס ירושלים לספרות יפה, 1999.

כל השמות  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2001  ---  הספר מספר על סניור ז'וזה היוצא במסע חיפוש הזוי אחר אישה שבשמה הוא נתקל באקראי.החיפוש הופך לתכלית עצמו ומהווה תרגיל באמפטיה.

כל השמות  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2001  ---  הספר מספר על סניור ז'וזה היוצא במסע חיפוש הזוי אחר אישה שבשמה הוא נתקל באקראי.החיפוש הופך לתכלית עצמו ומהווה תרגיל באמפטיה.

כל יום רביעי  ---  אוריין,יהודית  ---  2001  ---  אסופת רשימות והגיגים המהווה מבחר מייצג מטורה השבועי של המחברת.

כל כתביו טו :  ---  גרינברג,אורי צבי  ---  2001  ---  כתבים מוקדמים; עלי קרקע כאן; תקופה לאימה ולהגשמה משיחית; עד גבהות כיסופים.

כל מה שכדאי לדעת על גיל המעבר  ---  מינקין,מרי ד"ר. רייט,קרול  ---  2001  ---  הפיסיולוגיה של המנופאוזה; סימנים ותסמינים; התמודדות עם התסמינים; מנופאוזה והגוף; מנופאוזה והנפש; ניתוחים למיניהם ועוד. הספר מלווה בשלל איורים וטבלאות.

כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים אבל לא העזתם לשאול :  ---  גיינור,אלן ד"ר  ---  2001  ---  פרסומת לעולם הניתוחים הפלסטים המכילה מבחר שיטות וטכניקות ניתוח התואמות אברים.

כל שבילי המשי  ---  שריג,רוני  ---  2001  ---  רומן: ילדותה והתבגרותה של המספרת במסגרת קיבוצית.

כל שבילי המשי .  ---  שריג,רוני  ---  2001  ---  

כל שיריו ג :  ---  ישורון,אבות  ---  2001  ---  כרך ג.

כל שיריו ד :  ---  ישורון,אבות  ---  2001  ---  כרך ד.

כלכלת ארץ ישראל בתקופת המנדט : [כלכלת ארץ-ישראל בתקופת המנדט]  ---  מצר,יעקב  ---  2001  ---  מאמר קצר הבוחן את תולדות המחקר הכלכלי הנוגע לתשתית הכלכלית-דמוגרפית של ארץ ישראל בתקופת המנדט.

כללי הפרא :  ---  מרצ'יאנו,פרנצ'סקה  ---  2001  ---  רומן : קבוצת מהגרים לבנים המתגוררים בניירובי שבאפריקה ובתוכה גיבורת הספר,אסמה, הפורשת בפני הקורא את לבטיה ואהבותיה.

כללים להזדקנות :  ---  רוזנבלום,רוג'ר  ---  2001  ---  מבחר רשימות הומוריסטיות העוסקות, בין היתר, בגיל הזהב ובדרכים שונות לשיפור איכות החיים.

כללים לחמשת האורדרים של האדריכלות  ---  בארוצי דה ויניולה,ג'יאקומו  ---  2001  ---  תרגום חדש לחיבורו הקלאסי של האדריכל האיטלקי בן המאה ה-16, ובו סדרת תחריטים המלווים בהוראות והסברים.

כמו דג מחוץ למים  ---  צוקים,ססיליה  ---  2001  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת עלייתה לארץ והתאקלמותה בסצנה ההומו-לסבית התל-אביבית על שלל טיפוסיה.

כמו טלנובלה  ---  לידסקי,צבי  ---  2001  ---  סיפורים קצרים כפי שהמחבר אוהב לכנותם:"ישר מהחיים". הטיפוסים המאכלסים את דפי הספר לקוחים הישר מחיי הלילה והיום של העיר אשר זנתה ויתכן שגם מהתיקים הפליליים .

כמו לילה אחרון :  ---  שביט,דן  ---  2001  ---  סופר נודע ועקר מזה זמן,מוזמן להרצות בפני תושביו של כפר הניצב על סף נטישה.

כמו שניצל וינאי  ---  חליף,נורית  ---  2001  ---  רומן: קורותיה של משפחה גרמנית העולה לפלשתינה.

כנישתא :  ---  תבורי,יוסף (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים רב-תחומיים בעברית ובאנגלית: מצבי ישיבה ועמידה בקריאת שמע וברכותיה; תפקידם של קטעי הגניזה הקהירית בחקר תולדות התפילה, ועוד.

כנף רננים [כנף-רננים]  ---  ירום,אורי סא"ל (מיל')  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר הנפרשים על פני תקופת ילדותו ובחרותו ומתמקדים בפעילותו הצבאית וחלקו בהקמתה ופיתוחה של טייסת המסוקים הראשונה של חיל האוויר הישראלי.

כפר נידח באירופה .  ---  קרקובסקי,שמואל  ---  2001  ---  

כרונולוגיה של טמטום או הדרך לאבדון :  ---  בן ישראל,אדם  ---  2001  ---  הגיגים רוויי סארקזם,בקורת,מעט יותר מקורטוב של טינה לפלשטינאים,קורט אלימות מילולית שאינו מוסווה ועוד, המנוסחים כהערותיו של אזרח מודאג על המצב הפוליטי.

כרוניקה של בית הספר העממי של הקהילה היהודית במאהריש אוסטראו :  ---  אדר,חנה (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מסמכים,מכתבים ותצלומים החוברים יחדיו לשרטוט דיוקנו של בית הספר היהודי באוסטרבה הפולנית-מוראבית משנת 1863 ועד 1939

כרוניקה של טיוח : דו"ח מקרה 13  ---  שטיין,יעל  ---  2001  ---  ניתוח האופן בו טייחה הפרקליטות הצבאית את האירוע בו נהרג ילד פלסטיני בידי כוחות צה"ל. החוברת מכילה השוואה בין ממצאי צה"ל ובין עדויות הפלסטינים שנכחו במהלך האירוע.

כרמיאל מנין ?  ---  סילבר,מרים  ---  2001  ---  תולדותיה וקורותיה של העיר כרמיאל על רקע הווי ההתיישבות בעשור הראשון למדינה,מדיניות פיזור האוכלוסין,הסדרי הקרקעות בגליל ועוד. הספר מכיל תצלומים,מפות ומסמכים.

כרמל 3-4  ---  לאופר,שלמה (ע)  ---  2001  ---  מבחר שירים מאת: שמעון אדף,היינריך היינה,רמי סערי,בנימין שבילי,נורית זרחי ואחרים.

כרת  ---  ברקוביץ',י.ד.  ---  2001  ---  ספור קצר.

כשאין אותה בלילות היא באה בימים :  ---  אביטל פיינשטיין,רונית  ---  2001  ---  אסופת שירים העוסקת בחדווה ובעצבות שבזקנה.

כשאני ואת מדברים באהבה  ---  אופיר,עמית  ---  2001  ---  סיפור מאויר על מימוש עצמי באמצעות אהבה רומנטית.

כשאת ואני מדברים באהבה  ---  אופיר,עמית  ---  2001  ---  הגיגים סנטימנטלים מלווים באיורים.

כשל זמן  ---  דיק,פיליפ ק.  ---  2001  ---  מדע בדיוני: קורותיה של אוכלוסיית מתיישבים על כוכב הלכת מאדים.

כשמריו לימד אותי לחלום :  ---  נוף,הראל  ---  2001  ---  מסעו הרוחני-מיסטי של אסיר הזוכה להארה בין כתלי תאו.

כשנות דור .  ---  לוי,יורם  ---  2001  ---  

כתאב אלנתף לר' יהודה חיוג'  ---  בסל,נאסר  ---  2001  ---  מהדורה מקיפה המכילה את פרשנותו של ר' יהודה חיוג' לספרי הנביאים שבמקרא, במתכונת דו לשונית (עברית-ערבית), בתוספת מבוא, ניתוח החיבור,הערות וביבליוגרפיה.

כתאב אלנתף לר' יהודה חיוג'  ---  בסל,נאסר  ---  2001  ---  מהדורה מקיפה המכילה את פרשנותו של ר' יהודה חיוג' לספרי הנביאים שבמקרא, במתכונת דו לשונית (עברית-ערבית), בתוספת מבוא, ניתוח החיבור,הערות וביבליוגרפיה.

לא אסון גדול  ---  מקלאוד,אליסטר  ---  2001  ---  רומן: סאגה משפחתית הנפרשת על פני שנים ודורות ומסופרת על ידי צאצאה של משפחה סקוטית עתיקה.

לא ביצעתי את המשימה  ---  שגב,אריה  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת שירותו הצבאי במהלך מלחמת יום הכיפורים ונפילתו בשבי המצרי.

לא הגדולים טורפים את הקטנים אלא המהירים טורפים את האיטיים [לא הגדולים טורפים את הקטנים… אלא המהירים טורפים את האיטיים]  ---  ג'נינגס,ג'ייסון. הוטון,לורנס  ---  2001  ---  יעוץ אסטרטגי ליזמים ומנהלי חברות.

לא לאבד את הראש :  ---  קלדור,אבי  ---  2001  ---  סיפורו של נכה צה"ל המגולל את סיפור פציעתו ותהליך שיקומו.

לא תבשל גדי בחלב אמו :  ---  פילצר,פליקס  ---  2001  ---  עיון בפסוק המקראי בהסתמך על פירוש רש"י,מדרשי האגדה,המשנה,התלמוד וכתבי הרמב"ם. החוברת תורגמה לאנגלית ורוסית.

לאדינאר ב :  ---  דישון,יהודית.רפאל,שמואל(ע)  ---  2001  ---  כרך ב'.

לאור יום :  ---  שטיין,יעל  ---  2001  ---  אסופת עדויות העוסקות באירוע מזעזע בו חיילי צה"ל התעללו בתשעה פלסטינים,תושבי הכפר סמוע שבחברון, תוך שימוש בקתות רובים ובקסדות כאמצעים להכאת תושבי הכפר.

לאכול לחם ולרזות  ---  רז,אולגה  ---  2001  ---  דיאטה באמצעות אכילת לחם וארוחות מאוזנות.

לאכול נכון בזמן ההיריון  ---  רחמן אלבוים,שלי  ---  2001  ---  מדריך לנשים הרות המכיל אינפורמציה תזונתית, תפריטים ממולצים, עצות לשפור הכושר הפיזי במהלך ההריון, ירידה במשקל לאחר הלידה, תזונה לתנוק ועוד.

לב שפוך  ---  ברטוב,חנוך  ---  2001  ---  נובלה: מפגש בין סופר מתבודד והסייד המסייד את ביתו. כמן כן מצורף אל הנובלה ספור קצר.

לב שפוך .  ---  ברטוב,חנוך  ---  2001  ---  

לבדי בדרך  ---  אבנור,חנה  ---  2001  ---  זכרונותיה של המחברת, מי שכיהנה כנשיאת בית המשפט המחוזי בת"א,על רקע ילדותה,לימודיה,ודרכה הפתלתלה בעולם המשפטי. הספר ישלח למעוניינים ע"י המחברת.

לבדי בדרך .  ---  אבנור,חנה  ---  2001  ---  

לגדל בן :  ---  קינדלון,דן ד"ר. תומפסון,מייקל ד"ר  ---  2001  ---  דיון פסיכולוגי בהתפתחות הרגשית של בנים:מאבקם בדיכאון ובהתאבדות,שתייה וסמים,המודל הגברי הנפוץ,משמעת גברית ועוד.כמו כן משלב הספר ספורי טפול אמיתיים.

לגופה של אהבה :  ---  היימן,רחל  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים המתמקדים במערכות יחסים ובהוויה הישראלית.

לגננת הכי טובה  ---  הדרי סלומון,דנית  ---  2001  ---  אסופת אימרות שפר בנושא ההוראה

להבין ולטפל ב ADHD : [להבין ולטפל ב-ADHD]  ---  גרין,כריסטופר ד"ר. צ'י, קיט ד"ר  ---  2001  ---  מדריך המפרט את היבטיה וסיבותיה של תופעת הפרעת הקשב אצל ילדים ואת דרכי הטיפול המומלצות.

להולדת התינוק  ---  הדרי סלומון,דנית  ---  2001  ---  אסופת אמרות וציטטות המתמקדות בתנוקות ולידה.

להחזיר את הפיות לארץ ישראל :  ---  שז  ---  2001  ---  רומן הממזג חומרים ביוגרפים ובדויים ובמרכזו סיפור הישרדותה ולידתה המחודשת של ילדה הסובלת מהתעללות מינית.

להיות אשה יהודייה.  ---  שילה,מרגלית (ע.)  ---  2001  ---  מעמדה המשתנה של האשה,תלמוד תורה של נשים,אשה ואתגר ההלכה,תפילה וטקסי חיים,חנוך,ספרות והסטוריה

להיות חכם על חזקים :  ---  סימנובסקי,שלמה. לקס,הצל  ---  2001  ---  מדריך הסוקר מבחר סוגיות פיננסיות, כגון קרנות פנסיה, משכנתא, הלוואות,קופות גמל, ביטוח ועוד, ומספק מבוא וייעוץ.

להנהיג את המהפכה :  ---  האמל,גארי  ---  2001  ---  תפיסות עסקיות חדשניות וייעוץ אסטרטגי למהפכנים בתחום הניהול והעסקים.

להקדים את אלוהים  ---  קראל,חנה  ---  2001  ---  מפגשה של המחברת עם מי שהיה סגן מפקד גטו ורשה, המתועד בראיונות ושיחות המרכיבים יחדיו פסיפס של זכרונות ודיוקנאות מחיי הגטו.

להתאהב מחדש  ---  גריכטר,חיים  ---  2001  ---  רומן: סיפור אהבתם של גניקולוג המתמחה בגנטיקה ובחורה צעירה המשמשת כעובדת מעבדה.

להתחיל לחיות :  ---  פרסטון,ג'ון ד. ד"ר  ---  2001  ---  הערכה עצמית,חשיבה חיובית,טפול תרופתי,תזונה נכונה ועוד.

להתחרות כמו גבר לנצח כמו אישה  ---  אוונס,גייל  ---  2001  ---  מדריך לנשים המבקשות להשתלב ולהצליח במערכת העסקית המנוהלת בידי גברים.

לוכד החלומות :  ---  קינג,סטיבן  ---  2001  ---  סטיבן קינג ממחזר גיבורים ותיקים למאבק ביצור מעולם אחר.

לונדון בפיתה  ---  שהם,ליעד  ---  2001  ---  חוויותיו של המחבר מתקופת שהייתו בלונדון והרהורים על מצבו של הישראלי המצוי בגלות.

לופטבלומען  ---  בערינסקי,לעוו. פרענקעל,אירענע (בילדער)  ---  2001  ---  אלבום אנגלי-יידי המכיל פואמה המלווה בשלל איורים צבעוניים

לזכור אחרת אינני יודע  ---  שקד,עומר  ---  2001  ---  סיפורים קצרים.

לחגוג את החיים :  ---  פקר  ---  2001  ---  אסופת ברכות וציטטות המיועדת לאירועים מיוחדים ולאלו אשר אין ביכולתם להגות ברכות מקוריות.

לחיות מתוך כוונה :  ---  מילמן,דן  ---  2001  ---  משנתו של המחבר המחזיקה בעשרים וחמישה עקרונות מפתח לחיים טובים יותר.

לחלום על ג'אנק פוד  ---  בן כנען,איתמר  ---  2001  ---  

לחלום על ג'אנק פוד  ---  בן כנען,איתמר  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים המתמקדים בגיבורים מיוסרים שאינם מסוגלים להפסיק לשגול/לצרוךסמים/לשתות/לעשן.

לחפש את זה בחפצים הקטנים : גן שמואל 1921-2001.  ---  קנז,שאול  ---  2001  ---  

לחץ :  ---  פלד,רות (נאי)  ---  2001  ---   מהדורה מעודכנת למהד' ספרית הפועלים,1986. המחברת עומדת על הגורמים הנפשיים ליתר ל"ד והדרכים הנפשיות להפחתתו.

לחצות את המדבר בצעד  ---  אלטשולר,איתי  ---  2001  ---  שירים

לטייל עם התנ"ך .  ---  דורון,גליה  ---  2001  ---  

ליד כפרים שקטים.  ---  הנדל,יהודית  ---  2001  ---  21 ימים בפולין

ליום הולדת [ליום-הולדת]  ---  וייט,לורן  ---  2001  ---  איורים בנושא ימי הולדת

לילה הזוי :  ---  אולייר,משה  ---  2001  ---  אסופת סיפורים קצרים.

לילה ועוד לילה :  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2001  ---  

לילות ארוכים  ---  כהן,א.  ---  2001  ---  רומן: בדידותו הקיומית של איש צבא לשעבר המגיע לתל-אביב ונאלץ להתמודד עם עברו הצבאי וזכרונות מנופי ילדותו.

ליסיסטרטה 2000 :  ---  גוב,ענת  ---  2001  ---  מחזה.

ליקוטי ארץ ישראל .  ---  ברקאי,גבריאל שילר,אלי (ע)  ---  2001  ---  שנת עשרים ושתיים . יוני 2001 / תמוז תשס"א .

ליקוטי ארץ ישראל : אריאל 148-147  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקת בידיעת הארץ,ארכיאולוגיה,הסטוריה, גיאוגרפיה ועוד.

לכבות את האהבה .  ---  ברנדס,יוכי  ---  2001  ---  רומן. קשר בין בת לאם, ושני סיפורים אהבה משולבים: אחד בעבר, של האם,ואחד בהווה,של הבת.

ללא מוצא :  ---  דודאי,רון  ---  2001  ---  חוברת המכילה נתונים ומידע החושפים שיבושים במהלך מתן טיפול רפואי בשטחים.

למד את עצמך כיצד ללמוד  ---  אוליבר,פול  ---  2001  ---  מדריך לסטודנטים הנועד לסייע בפיתוח מיומנויות הלמידה, ארגון משאבים,ביסוס רשתות תקשורת,פיתוח אוצר המילים המחקרי,שימוש בספריות,עריכת רשימות ועוד.

למדו את עצמכם אקולוגיה  ---  קלאודסלי ת'ומפסון,ג'והן  ---  2001  ---  מדריך המציע מבוא לעולם האקולוגי: מהי אקולוגיה;ניתוח הסביבה;סביבות ביוטיות ימיות;טורפים וטרף;אוכלוסיות וויסותן;סיווג של אורגניזמים חיים ועוד.

למהותה של הדמוקרטיה :  ---  ז'בוטינסקי,זאב  ---  2001  ---  מבחר ממאמריו הפוליטיים של ז'בוטינסקי.

למורה שלי  ---  הדרי סלומון,דנית  ---  2001  ---  אסופת אימרות שפר בנושא ההוראה

לנשים בלבד :  ---  ברמן,ג'ניפר ד"ר. ברמן,לורה ד"ר  ---  2001  ---  מדריך לשיפור הבריאות המינית אצל נשים: ההיסטוריה של מיניות האישה;האנטומיה והתגובות המיניות של האישה;מיניות לאורך שלבי החיים ועוד.

לסיביר וחזרה :  ---  כהן,דוד  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר,יליד פולין, מתקופת מאסרו במחנה עבודה סובייטי על רקע סוף שנות השלושים ובמהלך שנות הארבעים של המאה ה-20.

לעורר את התודעה, להאיר את הלב  ---  הדאלאי לאמה  ---  2001  ---  אופנים ליישום תרגלי תודעה ומדיטציה באמצעות התעמקות במשנה הבודהיסטית ופיתוח המודעות הרגשית.

לעת דמדומים :  ---  דארק,אליס אליוט  ---  2001  ---  (10 ספורים קצרים)

לפסנתר פילים  ---  אתר,אילון נתן  ---  2001  ---  אסופת רשימות קצרות, סקיצות וקריקטורות ספרותיות, הכתובות בסגנון ספרות האבסורד.

לפרום את הקשת בענן :  ---  דוקינס,ריצ'רד  ---  2001  ---  קובץ מאמרים במדע פופולרי בנושאים שונים ומגוונים: משפט ומדע,שרלטנים,אחיזת עיניים ומדע ועוד.

לקסיקון המיתולוגיה היוונית  ---  נדלר,בני  ---  2001  ---  לקסיקון המספק מידע בסיסי בנוגע לדמויות,אלים,מיתוסים ומקומות המאוזכרים במיתולוגיה היוונית.

לקסיקון כרטא לאומות העולם :  ---  כהן,פרחיה (ע.)  ---  2001  ---  סקירה הסטורית,גאוגרפית,כלכלית,דמוגרפית,מדינית,בטחונית ועוד של מדינות העולם נכון לשנת 2001.מצורף בגוף הספר קונטרס מפות.

לקראת התבגרות :  ---  הראל,חנה  ---  2001  ---  ספר הדרכה ולימוד,ערוך לפי תכנית החינוך המיני לבתי הספר הממלכתים, המכיל אינפורמציה הנוגעת למתבגרים צעירים, בנוסף למערך פעילויות מגוון. הספר מחולק לשני כרכים.

לקראת קביעת התקציב לשנת 2002  ---  סבירסקי,שלמה  ---  2001  ---  סקירה קצרה המתמקדת בשחיקת התקציב בשתי מערכות גדולות של שירותים ציבוריים: מערכת הבריאות ומערכת החינוך.

לקראת תקציב 2002 :  ---  סבירסקי,שלמה ואחרים  ---  2001  ---  ניתוח סטטיסט ודמוגרפי של התקציב לשנת 2001 והשלכותיו השונות.

לקרוא בחושך  ---  דין,שימוס  ---  2001  ---  רומן: ספור התבגרות, המבוסס על חייו של המחבר, על רקע חייה של משפחה קתולית-רפובליקנית והתהפוכות הפוליטיות באירלנד של שנות ה-40 וה-50.

לשון גנובה  ---  הולמן,שרי  ---  2001  ---  רומן היסטורי: מסעו של נזיר בן המאה ה-15 ופמלייתו אל הר סיני , המקום בו קבורים כביכול שרידיה הקדושים של קתרינה מאלכסנדריה.

לשון החוק  ---  גרין,טים  ---  2001  ---  רומן: עורכת דין צעירה ומבריקה מסייעת לפרופסור למשפטים המואשם ברצח.

לשון לימודים לרבי רפאל בירדוגו :  ---  בר אשר,משה  ---  2001  ---  פירוש קצר לרוב ספרי המקרא בערבית יהודית מגרבית שנכתבו במכנאס,מרוקו בסוף המאה ה-18.מהד' מדעית המבוססת על כתבי יד.במהד'מפתחות מילים ותעתיקים פונטיים

לשון לימודים לרבי רפאל בירדוגו.  ---  בר אשר,משה  ---  2001  ---  מהדורה מדעית.

לתיקונו של עולם :  ---  ז'בוטינסקי,זאב  ---  2001  ---  (קטעים מכתביו ומאמרים על תורתו)

מאגם הרקיע  ---  סת,ויקראם  ---  2001  ---  תיעוד מסעותיו וקורותיו של המחבר לאורך המסלולים הנידחים המובילים ממחוזותיה של טיבט ועד נפאל.

מאה חורפים  ---  שלו,מיכל  ---  2001  ---  רומן: סאגה משפחתית הנפרשת על פני דורות ויבשות, תחילתה באירופה של המאה ה-19 וסופה בתל-אביב של סוף המאה העשרים.

מאה חורפים .  ---  שלו,מיכל  ---  2001  ---  

מאהב להשכרה  ---  ג'ורדן,לוסי  ---  2001  ---  רומן רומנטי: אשת עסקים מצליחה נאלצת לשכור את שירותיו של נער ליווי.

מאוסלו ועד טאבה :  ---  פונדק,רון  ---  2001  ---  מאמר קצר הבוחן את היבטיו השונים של כשלון הסכם אוסלו על רקע "מדיניותו הקלוקלת של נתניהו, מסריו הכפולים של ברק והאכזבה והייאוש בצד הפלסטיני".

מאזן החוסן והביטחון הלאומי  ---  ארד,עוזי (ע)  ---  2001  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאיה .  ---  גורדר,יוסטיין  ---  2001  ---  

מאיפה משתין הדג? :  ---  ורניק,אורי  ---  2001  ---  אסופת הגיגים,משלים ופתגמים ההשואבים מעולמם הקסום של הדגים.

מבוא לאהבה  ---  ז'קונט,אמנון  ---  2001  ---  רומן: קלחת של יצרים ותשוקות על רקע הקמפוס השוקק של אוניברסיטת תל-אביב.

מבוא לאהבה .  ---  ז'קונט,אמנון  ---  2001  ---  

מבוא לאינפורמטיקה חינוכית :  ---  גבעון,יהושפט. בן זקן,אסתר  ---  2001  ---  עיצוב פעילויות לימודיות אשר משלבות טכנולוגיות ומערכות ממוחשבות ככלי עזר בתחומי החינוך.

מבוא לספרות ההיסטורית שבמקרא.  ---  רופא,אלכסנדר  ---  2001  ---  קריאת העדויות המקראיות והשחזור ההסטורי העולה מתוכן תוך אינטגרציה של המקרא,הארכיאולוגיה והתעודות החיצוניות.

מבוא לספרות ההיסטורית שבמקרא.  ---  רופא,אלכסנדר  ---  2001  ---  קריאת העדויות המקראיות והשחזור ההסטורי העולה מתוכן תוך אינטגרציה של המקרא,הארכיאולוגיה והתעודות החיצוניות.

מבוא לרפואה אנתרופוסופית :  ---  שטיינר,רודולף  ---  2001  ---  

מבוא לתפילות ישראל .  ---  מאק,חננאל  ---  2001  ---  

מבוא לתפילות ישראל.  ---  מאק,חננאל  ---  2001  ---  דיון פרשני בתולדות התפילה היהודית והפיוט הקדום, תוך התמקדות במרכיביהן ומשמעותן של התפילות והברכות השונות, על רקע התהליך ההיסטורי שהוביל להתהוותן ושימורן.

מבחני התאמה :  ---  מטרני,יצחק  ---  2001  ---  

מבחר כתבים :  ---  כהן,חיים  ---  2001  ---  מבחר כתבים המחולקים לשערים:המדינה היהודית,משפט עברי,שיפוט ושפיטה,נאומים ושונות.כן הוספו מפתחות.

מבחר פסקי דין של בית הדין לערעורים א'.  ---  ארבל,עליזה רפ"ק עו"ד (ע.)  ---  2001  ---  מבחר מקיף של פסקי הדין של בית המשפט לערעורים של המשטרה בשנים 2001-1995.

מבט על הצעות חוק התקציב וחוק ההסדרים לשנת 2002  ---  סבירסקי,שלמה ואחרים  ---  2001  ---  סקירה כלכלית-סטטיסטית העוסקת בהצעת התקציב על רקע ההשלכות הקשות על תקציבי משרד החינוך,משרד הבריאות,משרד הבינוי והשיכון,משרד העבודה והרווחה ועוד.

מבטי קרבה  ---  רונן ספדיה,מיכל  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי), המכיל מבחר מעבודותיה של הצלמת.

מבית ומחוץ .  ---  צמח,עדה  ---  2001  ---  

מבעד פה אצור באדמה :  ---  פימנטל,דרור  ---  2001  ---  אסופת שירים.

מבצע חברון  ---  ג'ורדן,אריק  ---  2001  ---  רומאן מתח: ניתוחם וחשיפתם של מנגוני הביון האמריקאים על רקע תככים בין סוכניות ביון שונות.

מבקר המדינה דוח שנתי 52א לשנת 2001  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2001  ---  דו"ח שנתי המחולק לשלושה פרקים מרכזיים :בקורת מערכת הבטחון,בקורת רב-מוסדית ובקורת מוסדות המדינה.

מבקר המדינה דוח שנתי 52ב לשנת 2001 ולחשבונות שנת הכספים 2000  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2001  ---  דו"ח שנתי המחולק לארבעה פרקים מרכזיים :נושאים מערכתיים, משרדי הממשלה,תקציב המידנה לשנת 2000 ובנק ישראל.

מגדלור  ---  טויבין,קולט  ---  2001  ---  רומן: קורותיה של משפחה אירית על רקע מפגש מחודש.

מגדלים לאי שם [מגדלים לאי-שם]  ---  קלר,יעקב  ---  2001  ---  רומן על רקע יהדות רוסיה הצארית והקיסרות האוסטרו הונגרית. כרך ב.

מגה אטלס כרטא :  ---  כרטא  ---  2001  ---  אטלס כבישים וערים בישראל.

מגילות המדבר  ---  קוקי,אנצו  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי-איטלקי המכיל מבחר מיצירותיו של האמן בלווית טקטסים העוסקים בעבודתו.

מגמד הצלקות  ---  שמואלוף,מתי  ---  2001  ---  שירים.

מגמות בחברה הישראלית .  ---  יער,אפרים שביט,זאב  ---  2001  ---  

מגנזי וילנה :  ---  זלקין,מרדכי  ---  2001  ---  מהדורה מוערת המכילה אחת עשרה תעודות העוסקות בהבטים החברתיים, כלכליים,דתיים ופוליטיים של קהילת יהודי וילנה בראשית המאה ה-19.

מגע אישה  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2001  ---  רומן רומנטי

מדוע יהודי ?  ---  רוזן,יוסף  ---  2001  ---  קורותיו של המחבר החל מתקופת שהותו ברומניה תחת שלטונו של צ'אוצ'סקו, חייו תחת המשטר הקומוניסטי, גיורו ועלייתו ארצה.

מדינה בדרך :  ---  שפירא,אניטה (ע)  ---  2001  ---  

מדיניות ההשמדה הנאצית .  ---  הרברט,אולריך (ע)  ---  2001  ---   עורך המהדורה העברית - דוד בנקיר .

מדיניות הרווחה החברתית והחינוכית בקרב האוכלוסיה הערבית בישראל  ---  אבו בקר,ח'אולה  ---  2001  ---  האוכלוסיה הערבית ושירותי הרווחה;מדיניות ופוליטיקה במשרד הרווחה;העדר מדיניות שרותי הרווחה המותאמת לצרכים הייחודיים של האוכלוסיה הערבית ועוד.

מדיניות הרווחה החברתית והחינוכית בקרב האוכלוסיה הערבית בישראל  ---  אבו בקר,ח'אולה  ---  2001  ---  

מדינת ישראל נגד אדולף אייכמן .  ---  יבלונקה,חנה  ---  2001  ---  

מדריך הכנסת והממשלה :  ---  קרסני,גיא (ע.)  ---  2001  ---  דפדפת המכילה נתונים הנוגעים לכנסת והממשלה: פרופיל פרלמנטרי של כל חבר כנסת ושר בממשלה,כתובות הלשכות,טלפונים ופקסים, כתובות דואר אלקטרוני ועוד.

מדריך טכסי בני ישראל  ---  קולט,שמעון  ---  2001  ---  אסופת תפילות של קהילת יוצאי הודו:ברכות ופזמונים למועדים, חגים וטקסים יהודיים: סדר נישואין,בר מצוה,פדיון הבן,קדוש ליל ראש השנה, חנוכת בית,ברית מילה ועוד.

מדריך טכסי בני ישראל  ---  קולט,שמעון  ---  2001  ---  אסופת תפילות של קהילת יוצאי הודו:ברכות ופזמונים למועדים, חגים וטקסים יהודיים: סדר נישואין,בר מצוה,פדיון הבן,קדוש ליל ראש השנה, חנוכת בית,ברית מילה ועוד.

מדריך ישראל החדש :  ---  בן יוסף,ספי (ע)  ---  2001  ---  סט בן 15 כרכים הכולל מילון למונחי יסוד ומפתח, ועוד 14 כרכים העוסקים כל אחד באיזור גיאוגרפי שונה בארץ.

מדריך ישראל החדש :  ---  ורדי,אלונה (ע)  ---  2001  ---  ירושלים .

מדריך לזוחלים ודוחיים בישראל  ---  אמתי,פנחס. בוסקילה,עמוס  ---  2001  ---  מדריך לזיהוי הדוחיים בארץ המחולק לערכים ומכיל תצלומים ומפתח שמות.

מדריך ליונה פצועה  ---  ביילין,יוסי  ---  2001  ---  רשמיו ולקחיו של המחבר מתהליך המ"ומ המדיני שהתקיים בין הישראלים והפלסטינים בין השנים 2001-1996 והגיע לשיאו בכשלון פסגת קמפ-דיויד.המחבר מציע חזרה להדברות.

מדריך לירושלים וסביבותיה 1920  ---  זוטא,ח.א. סוקניק,ל  ---  2001  ---  מהדורה חדשה של המדריך שיצא לראשונה בשנת 1920 ובו פירוט תולדותיה של העיר ירושלים, מוסדותיה, הצמחייה הגדלה בה ועוד.

מדריך מעשי לאינטליגנציה רגשית  ---  סיגל,ג'יין ד"ר  ---  2001  ---  מדיך לפיתוח האינטלגינציה הרגשית במקום העבודה, בחיי האהבה ובבית.

מדריך מפה לטיולי אוכל 3 :  ---  פרבר,חנוך. ריזנפלד,עפרה  ---  2001  ---  מסעדות מענינות במקומות שכוחים יותר או פחות עם צלומים ומפות. פורמט אלבומי.

מדריך מקיף לאבחון וזיהוי מחלות  ---  גומס,ג'ואן ד"ר  ---  2001  ---  מדריך המתמקד בחלקי הגוף השונים, המחלות הנפוצות הפוקדות אותם, המינוח הרפואי, תסמיני המחלות,הגורמים להן ודרכי הטיפול בהן.

מדריך פשוט לצילום דיגיטלי  ---  קורבט,ביל  ---  2001  ---  מהו צילום דיגיטלי; המצלמה הדיגיטלית;עצמיות (עדשות) למצלמה הדיגיטליתצ;מבזק (פלש) למצלמה הדיגיטלית; אביזרים שימושיים;פתרון בעיות ותחזוקה, ועוד.

מדרש אבות (ספר) .  ---  מקסימון,ש ב  ---  2001  ---  כתוב בעברית בלבד .

מדרש חודש וטבעו :  ---  רוזנסון,ישראל  ---  2001  ---  דיון בלוח השנה והטבע הארץ-ישראלים על רקע הפרשנויות הניתנות במקורות יהודיים שונים.

מה חדש במלחמה ?  ---  בובר,רובר  ---  2001  ---  רומן: ההווי החברתי במתפרה פריסאית על רקע תום מלחמת העולם השניה.

מה שלמדתי מילדיי :  ---  פרוצ'י,פיירו  ---  2001  ---  הרפתקאותיו הרגשיות והאינטלקטואליות של פסיכולוג איטלקי במהלך גידול שני ילדיו והתובנות שהפיק במהלכן על אינטליגנציה,תמימות,אהבה,זהות ועוד.

מהגרים  ---  שקד,גרשון  ---  2001  ---  רומן:עלילת הספר פורשת את ספור התבגרותם של שני עולים המשתייכים לדור העולים ממרכז האירופה שהגיע לארץ בשנות השלושים המאוחרות.

מהגרים  ---  שקד,גרשון  ---  2001  ---  

מהנדס העיר  ---  יזרעאלי,יוסי  ---  2001  ---  

מהנדס העיר :  ---  יזרעאלי,יוסי  ---  2001  ---  

מהר יותר  ---  גליק,ג'יימס  ---  2001  ---  דיון מדעי-הגותי במושג הזמן על רקע תהליכי ההאצה המאפיינים את החברה המודרנית הטכנוקרטית.

מהר יותר :  ---  גליק,ג'יימס  ---  2001  ---  

מוזיאון החאן לתולדות חדרה :  ---  רודין,נינה (ע)  ---  2001  ---  

מוזיאון החאן לתולדות חדרה-קטלוג  ---  רודין,נינה (ע.)  ---  2001  ---  קטלוג הסוקר את תולדותיו של מוזיאון החאן,תערוכות קבע המוצגות בו והתגבשותם של האוספים המהווים חלק מהארכיון ההסטורי של המוזיאון.

מוטיבציה .  ---  הרווי,קריסטיאן  ---  2001  ---  

מול אתגרי התקופה :  ---  לוי,יהודה  ---  2001  ---  דיון בבעיות תורניות על רקע ההתפתחויות המדעיות והמדיניות בזמן המודרני.

מול נחשול הרוע [על כריכת הספר- מול נחשולי הרוע]  ---  רבס,פרץ  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת ילדותו בסלובקיה, מאבקו והצטרפותו למחתרת החלוצית במהלך מלחמת העולם השניה ושואת יהודי מזרח ארופה,כן מוזכר היבט אישי על פרשת קסטנר.

מול שעון החול  ---  אדלר מילר,אסתר  ---  2001  ---  אסופת שיירים מחורזים.

מולדת נחלמת ארץ אבודה .  ---  אלעד בוסקילה,עמי  ---  2001  ---  

מולדת נחלמת, ארץ אבודה :  ---  אלעד בוסקילה,עמי  ---  2001  ---  סוגיות חברתיות ופוליטיות כפי שהן משתקפות בספרות הפלסטינית הנכתבת בתוך גבולותיה של מדינת ישראל, בגדה המערבית ובמדינות ערב השונות.

מונכון :  ---  סגל,חגי  ---  2001  ---  מילון מונחים החותר תחת ההסוואה הלשונית המונצחת בידי התקשורת השמאלנית ומעניק את גרסתו של ערוץ שבע לפירוש הנכון,הדמוקרטי,החופשי והאותנטי.

מועדון הדינוזאורים  ---  הפרנאן,ויליאם  ---  2001  ---  רומן: איש עסקים מזדקן נלחם בעולם התאגידים ההרסני.

מועצות נשים והקשר עם פרויקט שותפות 2000 :  ---  אדר,גילה  ---  2001  ---  ארגוני נשים בארץ,התפתחותם,אופי התארגונתם,התנהלותם הכספית ומטרותיהם על רקע ממצאים ונתונים סטטיסטים.

מוצא המינים :  ---  דארווין,צ'ארלס  ---  2001  ---  תרגם מאנגלית והוסיף מבוא - שאול אדלר.

מוקינגבירד  ---  טוויס,וולטר  ---  2001  ---  רומן מדע בדיוני ובמרכזו עולם אוטופי דקדנטי.

מוקינגבירד  ---  טוויס,וולטר  ---  2001  ---  

מורה נבוכים  ---  עצמון,גלעד  ---  2001  ---  רומן: זכרונותיו של גבור הספר, ישראלי החי בגרמניה בשנת 2031, לאחר חורבן מדינת ישראל.

מורי זאב ז'בוטינסקי [מורי, זאב ז'בוטינסקי]  ---  בגין,מנחם  ---  2001  ---  אסופת מאמרים, נאומים ומכתבים , העוסקים בדמותו ופעליו של זאב ז'בוטינסקי.

מורי זאב ז'בוטינסקי [מורי, זאב ז'בוטינסקי]  ---  בגין,מנחם  ---  2001  ---  אסופת מאמרים, נאומים ומכתבים , העוסקים בדמותו ופעליו של זאב ז'בוטינסקי.

מות הסנונית :  ---  כהן אור,יצחק  ---  2001  ---  

מחויבות יהודית מתחדשת :  ---  שגיא,אבי. זוהר,צבי (ע)  ---  2001  ---   אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים העוסקים בדמותו של ההוגה היהודי,תוך התמקדות בצדדיו המעשיים של הפרוייקט החינוכי-דתי שהקים ובהגותו הדתית.

מחויבות יהודית מתחדשת :  ---  שגיא,אבי. זוהר,צבי (ע)  ---  2001  ---   אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים העוסקים בדמותו של ההוגה היהודי,תוך התמקדות בצדדיו המעשיים של הפרוייקט החינוכי-דתי שהקים ובהגותו הדתית.

מחלות מעי דלקתיות :  ---  בר מאיר,שמעון פרופ'. חוברס,יהודה ד"ר (ע)  ---  2001  ---  מדריך הסוקר את מחלות המעי הדלקתיות הכרוניות, תוך התמקדות בהיבטים התיאורטים והמעשיים.

מחנך אחר .  ---    ---  2001  ---  

מחנך אחר :  ---  דיין,יעל ד"ר  ---  2001  ---  מחזור שיחות עם המחנך גדעון לוין בהן הוא שוטח את עקרונות משנתו החינוכית, חייו האישיים והקשר בינם ובין עבודתו. אל הספר מצורפים מספר מאמרים פרי עטו.

מחקרי יהודה ושומרון :  ---  אשל,יעקב(ע).  ---  2001  ---  הסטוריה וארכיאולוגיה, מדעי החברה, מדעי כדור הארץ ועוד.

מחקרי יהודה ושומרון :  ---  אשל,יעקב(ע).  ---  2001  ---  הסטוריה וארכיאולוגיה, מדעי החברה, מדעי כדור הארץ ועוד.

מחקרי ירושלים בפולקלור יהודי כא  ---  אלכסנדר,תמר (ע) ואחרים  ---  2001  ---  אסופת מאמרים המכילה תקצירים באנגלית ומתמקדת בתחומים השונים של הפולקלור היהודי: דמותה של האישה מבעד לסיפור החסידי ,סטיקרים פוליטיים בישראל ועוד.

מחקרים בלשון העברית ובמדעי היהדות :  ---  בן דוד,אהרון. גלוסקא,יצחק (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים בעברית ובאנגלית העוסקים רובם ביהדות תימן בהקשריה השונים.

מחקרים בלשון העברית ובספרותה כנס מדריד :  ---  זהרי,מנחם ד"ר (ע)  ---  2001  ---  אחידות ושוני במסורות ה"ספרדיות" של העברית; קשרי לשון בין ספרד ואיטליה; בין אנדלוסיה לירושלים- נופי מולדת בשירה העברית בספרד; ספרות דור המאבק לעצמאות, ועוד.

מחשבות טעונות טיפוח  ---  רוזנאו,פיליפ  ---  2001  ---  אסופת אפוריזמים: "הבדידות גדולה מסכום חלקיה. כל טרגדיה אמריקאית מסתיימת בזמן.לפרסומות.הזמן נועץ באדם את השיניים שהוא מאבד" ועוד.

מחשבות על החיים .  ---  שוורץ,מורי  ---  2001  ---  

מחשבות על התבונה  ---  שושני,יקיר פרופ'  ---  2001  ---  דיון בביטוייה השונים של התבונה האנושית וביסודות הביולוגים-אבולציוניוניים שלה,ברציונליות לעומת האי-רציונליות ובתבונה הפוטנציאלית של המכונה.

מחשבות על התבונה .  ---  שושני,יקיר  ---  2001  ---  דיון בביטוייה השונים של התבונה האנושית וביסודות הביולוגים-אבולציוניוניים שלה,ברציונליות לעומת האי-רציונליות ובתבונה הפוטנציאלית של המכונה.

מטבח איטלקי כפרי  ---  אילון,בת'  ---  2001  ---  ספר בפורמט אלבומי המכיל צלומים ומבחר מתכונים למאכלים איטלקים שונים.

מי מפחד ממדינה יהודית .  ---  כהן,יהודה  ---  2001  ---  

מי פירסט סוני  ---  ברבש,בני  ---  2001  ---  

מיון מועמדים לקורס ניסיוני להכשרת מנהלים 2000/2001 :  ---  פישר,יעל ד"ר  ---  2001  ---  הליכי המיון, תיאור סדנת המיון,שיטת הציינון, הריאיון האישי, פרופיל המתקבלים לקורס וסיום הליכי המיון ועוד. החוברת מלווה בלוחות ונספחים.

מיחזור פסולת מוצקה בישראל :  ---  ארצי,איל. אהרון,עדי  ---  2001  ---  מסמך נתונים.

מיטת העץ  ---  קסטרו,לואיסה  ---  2001  ---  רומן: תשוקותיה ורצונותיה של המספרת המתגוררת בעיר חוף קלסטורפובית והגיגיה אודות העתיד הנחשק הצפון באופק.

מילון הדתות  ---  אליאדה,מירצ'ה. קוליאני,יואן פ.  ---  2001  ---  מדריךהסטורי-תאולוגי העוסק בדתות המסופוטמיות, הכנעניות,המיתולוגיות היווניות,הפולחנים ההודים העתיקים, רעיונות דתיים במצרים העתיקה ועוד.

מילון הדתות .  ---  אליאדה,מירצ'ה קוליאנו,יואן פ  ---  2001  ---  

מילון כיס דו לשוני :  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2001  ---  

מילון כיס דו לשוני :  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2001  ---  

מילון כיס דו לשוני :  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2001  ---  

מילון כיס דו לשוני :  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2001  ---  

מילון מושגי הרכבת עברי אנגלי צרפתי.  ---  אבוטבול,יעקב  ---  2001  ---  

מילים על…:  ---  פוליס שוץ,סוזן (ע.)  ---  2001  ---  4 כרכים שונים

מילים צומחות בהר הירוק :  ---  נאסר אלאדין,נביל  ---  2001  ---  שירתו של בן דאלית אל-כרמל

מים נושקים למים  ---  מיכאל,סמי  ---  2001  ---  ספורו של יוסף,עולה חדש מעיראק בשנות החמישים אשר עובד ברשות המים ואוהב שתי נשים.

מים נושקים למים  ---  מיכאל,סמי  ---  2001  ---  

מים עד נפש :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2001  ---  דו"ח הסוקר בקצרה את בעיית המים בגדה המערבית ומצוקתם של תושבי הכפרים שעדויותיהם מצורפות אל הדו"ח.

מימון החינוך :  ---  בר ישי,חנה  ---  2001  ---  התפתחות הרפורמות הפיננסיות בעולם המערבי ביחס למימון מסגרות חינוך:שיטות מימון בחינוך;חלוקת התקציב;מקורות המימון;מנגנוני מימון;פונקציית הייצור בחינוך ועוד.

מימון פרוייקטים עירוניים : [על הכריכה: הפרטה]  ---  הרשקוביץ,חיה (ע.)  ---  2001  ---  אסופת הרצאות: פרוייקטים לפיתוח בעיר תל-אביב-יפו;מקורות מימון לפיתוח עירוני;מודלים פיננסים אלטרנטיבים לימון פרוייקט חניון תת-קרקעי בכיכר הבימה ועוד.

מין ומוות .  ---  קלארק,ויליאם ר  ---  2001  ---  

מיניאטורות קלמנטה ושירים אחרים  ---  אלירז,ישראל  ---  2001  ---  בחנות מופיע בקובץ דפים .

מיניאטורות קלמנטה ושירים אחרים.  ---  אלירז,ישראל  ---  2001  ---  אסופת שירים.

מינקות לבגרות :  ---  הפנר,דבורה וו.  ---  2001  ---  ספר הדרכה להורים הסוקר את מגוון שלבי ההתפתחות המינית של ילידיהם מגיל הינקות עד גיל ההתבגרות, ומתמקד בנושאים כגון אוננות,תקיפה מינית,הומוסקסואליות ועוד.

מירון סימה  ---  סימה,מירון  ---  2001  ---  קטלוג דו לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מעבודותיו של האמן מירון סימה. אוצרת התערוכה:גליה בר-אור

מירון סימה  ---  סימה,מירון  ---  2001  ---  קטלוג דו לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מעבודותיו של האמן מירון סימה. אוצרת התערוכה:גליה בר-אור

מיתה זוגית :  ---  קורן,אודיה. בר לב,עמרי  ---  2001  ---  הגיגים ובדיחות,הוראות שמוש ועצות הומוריסטיות מהצד הגברי ומהצד הנשי של החוויה הזוגית.

מכאן :  ---  גלוזמן,מיכאל (ע).  ---  2001  ---  12 מאמרים וביניהם: מאמר אודות תפיסת המרחב ביצירתו של יעקב שבתאי,דיון בשירי אהבה עבריים מימי הביניים,בית הקברות הישן בת"א כמקום וכטקסט ועוד.

מכונת הזמן  ---  וולס,ה.ג'.  ---  2001  ---  ספורו הקלאסי של הסופר הנודע העוסק במדען הממציא מכונת זמן.

מכשפות בחוץ לארץ [מכשפות בחוץ-לארץ]  ---  פראצ'ט,טרי  ---  2001  ---  פנטסיה: חלק נוסף בסדרת עולם הדיסק.

מכתבים לשולמית  ---  שמיר,יצחק  ---  2001  ---  אסופת מכתביו של יצחק שמיר לאשתו שולמית, מתקופת מעצרו במחנה באפריקה על רקע שלטון המנדט הבריטי בארץ.

מלון לערבית המדוברת :  ---  דנה,יוסף  ---  2001  ---  מלון הממוין לפי נושאים כגון: פולקלור,אירועים,מקצועות,חיונך חברה ועוד.

מלון מול מנאלי :  ---  הגני,שירי  ---  2001  ---  

מלחמות מהפכות וזהות דורית :*  ---  מאלי,יוסי (ע.)  ---  2001  ---  מאמרים המבוססים על הרצאות הכנס הרביעי לזכר רבין בנושא משמעות המושג "דור".נידוות תופעות דוריות במאה העשרים בעולם ובחברה הישראלית;

מלחמת גוג ומגוג .  ---  אריאל יואל,דוד  ---  2001  ---  

מלחמת גוג ומגוג :  ---  אריאל יואל,דוד ואחרים (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים : הספרות האפוקליפטית בין יהדות לנצרות; הרצל בעקבות המשיח;להבנת הרעיון המשיחי בישראל,משיח ומשיחיות בחסידות חב"ד-לובביץ',עוזי משולם ו"הערב-רב"האשכנזי ועוד

מלחמת התרבות בישראל- מיפוי מחדש.  ---  ליבמן,ישעיהו (צ'רלס)  ---  2001  ---  ניתוח מדיני-תרבותי הבוחן את הזיקות והדינמיקות הפועלות בבסיס התרבות הישראלית,בין חילוניים לדתיים,התרבות הדתית-פוליטית,התרבות הצרכנית-מערבית ועוד.

מלחמתה של רוסיה  ---  אוברי,ריצ'רד  ---  2001  ---  ניתוח הסטורי הבוחן את מאבקה של רוסיה בצבאו של היטלר והגורמים החברתיים-פוליטיים שהביאו לנצחונה וביסוסה כמעצמת-על.

מלכה ואהרונצ'יק חלוצים .  ---  שלומוף,חרות קוקה (קפרובסקי)  ---  2001  ---  

מלכוד .  ---  עג'מי,פואד  ---  2001  ---  

מלכודת האנשים :  ---  שאקלי,רוברט  ---  2001  ---  מדע בדיוני.

מלכי הכוכבים  ---  צ'ילסון,רוברט  ---  2001  ---  ספור מדע בדיוני.

ממוצרט עד טומטיס :  ---  מאדול,פול  ---  2001  ---  ספר עזר לפיתוח מיומנות ההקשבה המכיל רקע תיאורטי וסדרת תרגילים מעשיים.

ממעורבות ממשלתית לכלכלת שוק :  ---  בן בסט,אבי  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקת בהסטת המוקד ממשק המונחה ע"י כוחות ממשלתיים אל עבר כלכלה המתבססת על כוחות השוק: המדיניות התקציבית;הרפורמה בשוקי ההון והכסף ועוד.

ממקדש למדרש :  ---  רוטנברג,מרדכי  ---  2001  ---  דיון העוסק במרכיבים הפסיכולוגים המהווים חלק מכריע במנגנון ההתנהגות הפונדמנטליסטי, והאופן בו הם מסייעים לאמצעי שעבוד באמצעות תפילות,מנטרות,קמיעות ועוד.

מנגד תראה :  ---  מלאכי,אליעזר רפאל  ---  2001  ---  מלאכי היה חוקר א"י אשר רבים מכתביו התפרסמו בכתבי עת ואכסניות אחרות החל מתחילת המאה העשרים.כאן כונסו מאמריו בנושא העתונות העברית ותולדות הישוב הישן.

מנגד תראה :  ---  מלאכי,אליעזר רפאל  ---  2001  ---  מלאכי היה חוקר א"י אשר רבים מכתביו התפרסמו בכתבי עת ואכסניות אחרות החל מתחילת המאה העשרים.כאן כונסו מאמריו בנושא העתונות העברית ותולדות הישוב הישן.

מנואלה  ---  לאברו,פיליפ  ---  2001  ---  רומן: סיפור התבגרותה וחניכותה של נערה בת 18.

מני קדם :  ---  בלבן,זבולון ז.  ---  2001  ---  מהדורה חדשה לספר שיצא בשנת 1948.קובץ אגדות לנוער המבוססות על גיבורי התנ"ך ועלילותיהם.

מסורות וזרמים במחקר האיכותי  ---  צבר בן יהושע,נעמה (ע.)  ---  2001  ---  מבחר מאמרים העוסקים בזרמים תיאורטים ובמסורות שונות במסגרת המחקר האיכותי ולצדם מספר חיבורים המיישמים את עקרונות המחקר בתחומי החינוך וההוראה.

מסורות וזרמים במחקר האיכותי  ---  צבר בן יהושע,נעמה  ---  2001  ---  

מסיבת פיג'מות 7 : רק פעם אחת  ---  שיר,סמדר  ---  2001  ---  רומנטיקה לבני הנעורים.

מעבר לגדר :  ---  רובסון,פול  ---  2001  ---  כתביו של הזמר האפרו-אמריקני אשר נודע,פרט לשירתו,במאבקו נגד הגזענות,בעד עצמאות אפריקה וידידותו לברה"מ,נטיות אשר גרמו להחרמתו.

מעברים  ---  רקנאטי,דינה  ---  2001  ---  

מענה :  ---  טבול,ראובן  ---  2001  ---  

מערכות מידע מינהליות  ---  ששון,גניה  ---  2001  ---  מבוא לנהול מידע ארגוני במשרד ממוחשב;תפקידים מנהליים בארגון;החומרה במשרד ממוחשב;הכרת רשת האינטרנט ועוד. הספר נכתב על פי תוכנית הלימודים החדשה.

מעשה דינה  ---  ביבר,יהואש  ---  2001  ---  קורותיהן של שתי משפחות איכרים על רקע מושבות העלייה הראשונה.

מעשה חכמת המלך שלמה וזוג החושקים :  ---  הראל,מ  ---  2001  ---  אגדה מחורזת.

מעשים שבשגרה :  ---  שטיין,יעל  ---  2001  ---  חוברת המכילה נתונים ותחקירים החושפים מעשי אלימות של כוחות הבטחון הישראלים בשטחים.

מפילנטרופיה לאקטיביזם :  ---  שפירא,דוד הלל  ---  2001  ---  

מפת המכורה האהובה  ---  אריק א. (איזנברג)  ---  2001  ---  שירים מאויירים אשר הופיעו במהדורת הרמוניקה ממוספרת בת 350 טפסים.

מפת המכורה האהובה  ---  א,אריק  ---  2001  ---  

מפתח לשניים :  ---  אביטל,גילה  ---  2001  ---  שירים מחורזים.

מפתחות העיר :  ---  וירט נשר,חנה  ---  2001  ---  עיונים ביצירותיהם של הנרי ג'יימס,ג'ויס,עמוס עוז ואחרים, תוך התמקדות באופני העיצוב המשמשים להגדרת המודל האורבני וחוויותיו של המשוטט העירוני בספרות המודרנית.

מצא מטמונים :  ---  כהן,רפאל  ---  2001  ---  ביבליוגרפיה ומפתחות לכתבי חוקר השירה והפיוט העברי ביה"ב

מצב חירום  ---  פיצ'ניק,סטיב  ---  2001  ---  רומן: תסריט פיקטיבי ובו ארצות הברית נקלעת למלחמת אזרחים גורלית.

מציצה תל אביבית [מציצה תל-אביבית]  ---  אבידור,אביטל  ---  2001  ---  ספורים קצרים על חיי ההוללות התל-אביבים.

מצנח רביעי נפתח :  ---  איתן,רפאל  ---  2001  ---  זכרונותיו של רב אלוף (מיל') רפאל איתן על רקע פעלו הצבאי והפוליטי.

מקדש הבהאים והגנים על הר הכרמל,חיפה,ישראל :  ---  עמותה לתיירות ונופש חיפה  ---  2001  ---  אלבום דו לשוני (עברית-אנגלית) המכיל רקע הסטורי וחזותי לסיפור בנייתו של מקדש הבהאים בחיפה והגנים הסובבים אותו.

מקום תחת השמש  ---  נתניהו,בנימין  ---  2001  ---  משנתו ראש הממשלה לשעבר בתוספת מפות, נספחים וביבליוגרפיה

מקורות הרב :  ---  טורקל,אלי וחיים (ע)  ---  2001  ---  (ביבליוגרפיה של כתבי הרב יוסף סולובייצ'יק, בתוספת מפתח כתבים הבנוי הן לפי נושאים, והן לפי המקום בתורה,בתלמוד,בכתבי הרמב"ם ובשולחן ערוך שצוטטו.)

מקראה על אלכוהול :  ---  מיכאל,נחום. נאור,אורית (ע.)  ---  2001  ---  תופעת האלכוהוליזם על היבטיה השונים : ההיבט המשפטי של אלכוהוליזם; זוגיות ואלכוהוליזם; אלכוהול ובני נוער.

מקרה ידוע מראש  ---  פירס,איאן  ---  2001  ---  מותחן הסטורי: העלילה המתרחשת באנגליה של המאה ה17 עוקבת אחר פרשת רציחתו של מורה באוניברסיטת אוקספורד.

מקרה לילה  ---  אברמסון,לארי  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני ,עברי-אנגלי,המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר לארי אברמסון בצירוף מאמרים מאת גדעון עפרת ואחרים.

מקרוב 5 :  ---  טאוב,גדי. קלדרון,נסים(ע)  ---  2001  ---  ספורת מקור,שירה מתורגמת, מסות, ראיונות ועוד.

מקרוב 6 :  ---  טאוב,גדי. קלדרון,נסים(ע)  ---  2001  ---  שירה מקורית ומתורגמת, ספורים, מסות וראיונות.

מקרוב 7 :  ---  טאוב,גדי. קלדרון,נסים(ע)  ---  2001  ---  שירה מקורית ומתורגמת, ספורים, מסות וראיונות.

מרדונה של כולם.  ---  מרדונה,דיאגו ארמנדו  ---  2001  ---  ספור חייו של הכדורגלן הפרובוקטיבי, האינפנטילי והמסומם אשר מוחו ברגליו (לפחות כך היה בימי זהרו)

מרדף דמים  ---  קיפרסון,סטיב  ---  2001  ---  קורותיו של מתנקש מקצועי המבוססים על ספור חייו האמיתי של סוכן מוסד שהפך ל"מחסל-צמרת".

מרדף ימי  ---  רובינסון,פטריק  ---  2001  ---  רומן: צוללת אמריקנית נחטפת בידי צוללת סינית ומפקדה המרושע.

מרווחי מלחמה לדיבידנדים של שלום  ---  ביכלר,שמשון. ניצן,יהונתן  ---  2001  ---  נסיון להתחקות אחר התהליך שעברה הכלכלה הישראלית מאז סוף שנות השמונים, המעבר מכלכלת מלחמה ומעורבות ממשלתית לפריחת השוק החופשי והשתלבותו במשק העולמי.

מרווחי מלחמה לדיבידנדים של שלום .  ---  ביכלר,שמשון ניצן,יהונתן  ---  2001  ---  

מרוקו :  ---  צלקה,דן  ---  2001  ---  רשמיו והגיגיו של המחבר ממסעו במרוקו על רקע נופי המקום.

מרחב 2001 : הביאנלה הישראלית לאדריכלות.  ---  לומברוזו,רונית (עיצוב והפקה)  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה. מחולק חינם ללקוחותינו המוסדיים.

מרי ולוחמה פרטיזנית :  ---  חולבסקי,שלום  ---  2001  ---  מחקר היסטוריוגרפי העוסק בהיקף הלוחמה היהודית בשטחי ברית המועצות במהלך מלחמת העולם השניה, ומפרט את היחידות הלוחמות וקבוצות הפרטיזנים,העירות היהודיות וכול'

מריו רץ רחוק .  ---  פיין,יונתן  ---  2001  ---  

מריו רץ רחוק :  ---  פיין,יונתן  ---  2001  ---  אסופת סיפורים העוסקת בהתמודדות הגבר הישראלי עם משמעותו הפרטית והחברתית בשתי חזיתות: מלחמת לבנון והמציאות השגרתית בארץ.

משה שטרנשוס .  ---  שטרנשוס,משה  ---  2001  ---  

משולשים  ---  קפלן,ליאת  ---  2001  ---  שירים.

משחק המחשבה  ---  מקדונלד,הקטור  ---  2001  ---  רומן מתח: מדען צעיר נאלץ לשמש כשפן ניסויים.

משחק הקלפים :  ---  פליישר,אסטריה  ---  2001  ---  ארבעה עשר סיפורים קצרים.

משחקים קטלניים  ---  נורמן,הילרי  ---  2001  ---  רומן: פרופסור המתמחה בפלילים מתחקה אחר עקבותיו של נער נעדר.

משיב הרוח י :  ---  הר שפי,אבישר ואחרים (ע)  ---  2001  ---  אסופת שירים מקוריים בצד שירים מאת פאול צלאן.

משיח חולית  ---  הרברט,פרנק  ---  2001  ---  תרגום חדש לספר השני במחזור ספרי "חולית".

משירי איתמר יעוז קסט .  ---  יעוז קסט,איתמר  ---  2001  ---  

משירי איתמר יעוז קסט :  ---  יעוז קסט,איתמר  ---  2001  ---  הספר כולל שני גושי שירים שטרם פורסמו,חלק מן השירים הישנים עבר שינוי מה.

משירי גוציון  ---  שור,שמעון א'  ---  2001  ---  אסופת שירים מקוריים ומקבץ עברי-צ'כי מהשירה הצ'כית המודרנית.

משירי עירי  ---  ר. מיפו (סביליה,רחל)  ---  2001  ---  שירים

משכילון :  ---  סולומוניק,אברהם. מוריסון,דוד  ---  2001  ---  

משלי לה פונטן :  ---  לה פונטן  ---  2001  ---  מבחר ממשליו של לה פונטן מתורגמים במתכונת מחורזת מאולצת משהו,ומלווים באיורים.

משלים ופתגמים בידואים  ---  דיאב,עיסא  ---  2001  ---  630 משלים ופתגמים השאובים מחייהם ומנהגיהם של זקני שבט הבידאוים ערב א סביח.

משמעות החיים  ---  כשר,אסא  ---  2001  ---  

משמעת טובה ילדים טובים :  ---  נלסון,ג'רלד א. ד"ר  ---  2001  ---  מדריך להטלת משמעת על ילדים באופן בריא וקונסטרוקטיבי.

משמר הירדן :  ---  עבר הדני,א.  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת בתולדותיה של משמר הירדן ומקימיה.

משפט ופעולה :  ---  ליפשיץ,ברכיהו  ---  2001  ---  לקסיקון המכיל אסופת מונחים המשמשים תפקיד אינטגרלי בשדה החיוב והקניין של המשפט העברי וההלכה היהודית תוך צירוף דוגמאות וציטוטים מהמקורות. כמו כן מעלה הספר טענה הגורסת כי משמעותם של כל הפעלים העבריים נגזרת מפעולות של הפרדה,הבדלה וחלוקה.

משקעים של קפה :  ---  פאלק,מנחם  ---  2001  ---  

מתח .  ---  שפילברגר,צ'ארלס  ---  2001  ---  

מתחת לקו העונג  ---  דגן,חגי  ---  2001  ---  רומן הומוריסטי הבוחן את חייהן של מספר דמויות המדשדשות בביצה התל-אביבית.

מתרבים כמו פופקורן :  ---  הדד,דרור  ---  2001  ---  רומאן: נבוכותיו של צלם עיתונות מצליח הלכוד בין תשוקתו לגברים ורצונו להקים משפחה.

נאבקנו למען החיים :  ---  בנשלום,רפי  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר העוסקים במאבקה של המחתרת היהודית בהונגריה תחת השלטון הנאצי. כמו כן מצורפים אל הספר מקבץ עדויות הלקוחים משאר פעילי המחתרת.

נגיעות ישירות  ---  קל,אסתר  ---  2001  ---  מבחר הגיגים קיומיים-פילוספיים.

נגיעות ישירות .  ---  קל,אסתר  ---  2001  ---  

נדבך  ---  רבינוביץ',ישראל (אוצר)  ---  2001  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיהם של אמנים ישראלים צעירים בצירוף קורות חיים ומבוא קצר ליצירתם.

נדבכים  ---  ברכאת,שרבל  ---  2001  ---  סיפור דמיוני-מציאותי על אורח החיים בדרום לבנון מפי קצין בכיר בצבא דרום לבנון לשעבר.(צד"ל)

נולד לאהבה :  ---  מלמד,בתיה  ---  2001  ---  מבחר שיחות בין המחברת והילד טל, העוסקות בסוגיות חינוכיות שונות הנוגעות לעולמם של ילדים מתבגרים.

נולדה בקזבלנקה  ---  לינדסטרום,אריאלה  ---  2001  ---  

נולדה בקזבלנקה  ---  לינדסטרום,אריאלה  ---  2001  ---  רומן: ספור התבגרותה וחניכותה של ילדה יהודיה במרוקו עד לעלייתה ארצה.

נוער על סף תהום :  ---  אפטר,אלן. פרוידנשטיין,אורנית  ---  2001  ---  סקירת הגורמים,המאפיינים וההיבטים הביולוגיים והפסיכולוגים של נטיות אובדניות בקרב בני נוער, תוך מתן אמצעים להערכה קלינית ואופני טיפול שונים.

נופים  ---  דוד,נורית  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מיצירותיה של הציירת.

נופים  ---  דוד,נורית  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי) המכיל מבחר מיצירותיה של הציירת.

נחמה ואושר  ---  גרימסלי, ג'ים  ---  2001  ---  סיפור התאהבותם של שני גברים זה בזה והתמודדותם עם משפחותיהם. אחד מגיבורי הספר, דן קרל, הופיע בספרו הקודם של המחבר, "ציפורי חורף".

ניבון אריאל :  ---  פרוכטמן,מאיה פרופ' ואחרות (ע)  ---  2001  ---  אסופת אמרות ומטבעות לשון המכילה מפתח ערכים, איורים,הגדרות,דוגמאות וציטטות מהמקורות.הניבון מסודר לפי נושאים.

ניבון אריאל :  ---  פרוכטמן,מאיה פרופ' ואחרות (ע)  ---  2001  ---  אסופת אמרות ומטבעות לשון המכילה מפתח ערכים, איורים,הגדרות,דוגמאות וציטטות מהמקורות.הניבון מסודר לפי נושאים.

נינה בלטקה  ---  טרולופ,אנתוני  ---  2001  ---  רומן: נישואי תערובת בין נערה נוצרייה וצעיר יהודי על רקע פראג באמצע המאה ה-19.

נישואין משופרים  ---  מורטימר,קרול  ---  2001  ---  רומן רומנטי: חייהם של בעל ואשה משתנים לאחר שהם נאלצים לטפל בתינוקת של קרובת משפחה.

ניתוח וגיבוש מדיניות להעברת טכנולוגיה מהאוניברסיטאות לתעשייה :  ---  שפר,דני. פרנקל,אמנון  ---  2001  ---  המנגנונים האוניברסיטאיים ותפקודם ביחס למסחור ויישום הידע המדעי הנוצר במסגרת האקדמית ויחסי הגומלין בין מרכזי המחקר ומוקדי התעשייה.

נכות ללא הנחות  ---  גורדון,אורי  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר שנפטר בשנת 2000 ובמרכזם מאבקו בנכותו שנגרמה עקב מחלת שיתוק ילדים,תפקידיו כראש עליית הנוער בסוכנות היהודית,נשיא המועצה הציונית ועוד.

נמכר 10 סיפורי מדע בדיוני הטובים ביותר .  ---  וולהיים (ע)  ---  2001  ---  

נמכר אבות בנות בנות אבות .  ---  אווסט סקר,ג'וזפין  ---  2001  ---  

נמכר אבל יפה  ---  דייר,ג'ף  ---  2001  ---  מאנגלית - לאה ששקו

נמכר אבן בשחקים.  ---  אסימוב,א.  ---  2001  ---  מותחן מדע בידוני.

נמכר אבק אדום .  ---  ג'יאן,מא  ---  2001  ---  

נמכר אגדות אנדרסן  ---  אנדרסן,הנס כריסטיאן  ---  2001  ---  מבחר מיצירותיו של הסופר הנודע, מעובדים מחדש בלווית איורים צבעוניים.

נמכר אגדות ארץ ישראל שסבא ספר לאסתר .  ---  וילנאי,זאב ורחל  ---  2001  ---  

נמכר אדריכלות לירית  ---  כרמי,רם  ---  2001  ---  אסופת מאמרים,הגיגים ושלל תצלומים המתעדים מבנים שונים ברחבי הארץ, הפורשים יחדיו את משנתו הארכיטקטונית של המחבר ואת התפתחות דרכו המקצועית.

נמכר אהבה וגבולות בחינוך הילד :  ---  הבר,דוד  ---  2001  ---  

נמכר אהבות מוברחות .  ---  שלינק,ברנהארד  ---  2001  ---  

נמכר אהבת החיים .  ---  לונדון,ג'ק  ---  2001  ---  

נמכר אוץ.  ---  צ'טווין,ברוס  ---  2001  ---  

נמכר אושר .  ---  וייל,עוזי  ---  2001  ---  

נמכר אושר סמוי .  ---  ליספקטור,קלאריס  ---  2001  ---  

נמכר איך לדבר כך שהילדים יקשיבו :  ---  פייבר,אדל. מייזליש,א.  ---  2001  ---  מדריך להורים המבוסס על סדנאות הורות: לעזור לילדים להתמודד עם רגשותיהם, חלופות לענישה, עידוד העצמאות, שבח ועוד.

נמכר איך פרוסט יכול לשנות את חייך  ---  דה בוטון,אלן  ---  2001  ---  מאנגלית - עדי יותם

נמכר אינטליגנציה רוחנית :  ---  זהר,דנה. מרשל,איאן ד"ר  ---  2001  ---  דיון באינטליגנציה רוחנית כמרכיב בסיסי בחוויה האנושית המפותחת, על רקע ניתוח פסיכולוגיסטי-מדעי של סוגיות רוחניות יסודיות.

נמכר איפה אני נמצא לעזאזל :  ---  שמשי,אלישיב  ---  2001  ---  

נמכר איש בלי פיצה  ---  שרייבר,אלי (חתולי)  ---  2001  ---  

נמכר אך גרמניה היכן היא .  ---  וסרמן,הנרי  ---  2001  ---  

נמכר אל החוף הנכסף .  ---  פור,דוד (דודיק)  ---  2001  ---  

נמכר אלים על מדפים  ---  וייסמן,לארי  ---  2001  ---  

נמכר אלקטרה  ---  סופוקלס  ---  2001  ---  תרגום חדש המכיל מבוא, הערות ונספחים.

נמכר אלקטרה .  ---  אוריפידס  ---  2001  ---  

נמכר אמנות המערכה :  ---  נוה,שמעון  ---  2001  ---  

נמכר אמנית הגוף  ---  דלילו,דון  ---  2001  ---  

נמכר אף אחד לא אמר שום דבר  ---  קארבר,ריימונד (קרבר)  ---  2001  ---  מאנגלית - משה רון

נמכר אראטה :  ---  סטיינר,ג'ורג'  ---  2001  ---  תרגם מאנגלית והוסיף הערות - יוסי מילוא .

נמכר ארבעה חיבורים תיאולוגיים .  ---  לותר,מרטין  ---  2001  ---  

נמכר ארוחה עירומה .  ---  בורוז,וויליאם ס  ---  2001  ---  

נמכר ארץ השממה .  ---  אליוט,ת ס  ---  2001  ---  

נמכר ארץ ישראל השלמה :  ---  נאור,אריה  ---  2001  ---   דיון הסטורי ורעיוני באידאולוגיה של ארץ ישראל השלמה כפי שהתפתחה ונהגתה במהלך השנים בידי אישים פוליטים ותרבותיים שונים כגון: בגין, ז'בוטינסקי,אלתרמן ועוד.

נמכר אשקלון :  ---  ששון,אבי ד"ר. ספראי זאב פרופ'  ---  2001  ---  מאמרים: תולדות העיר אשקלון לאור ממצאים ארכיאולוגים וארכיאובוטניים.

נמכר אתיקה בעריכת דין .  ---  קלינג,גבריאל  ---  2001  ---  

נמכר באהבה וכו' .  ---  בארנס,ג'וליאן  ---  2001  ---  

נמכר בדמות עכביש היא טווה את חוטיה .  ---  גרוסמק,ציונה  ---  2001  ---  

נמכר בובו ממונפרנאס .  ---  פיליפ,שארל לואי  ---  2001  ---  

נמכר בושידו :  ---  ניטובה,אינאזו  ---  2001  ---  דיון רעיוני-הסטורי הסוקר את עקרונות הבושידו, היסודות המוסריים שבבסיס מסדרי הסמוראים, וזאת על רקע נקודות ההשקה שבין החברה היפנית המסורתית והחברה המערבית.

נמכר בין הכרזה למציאות .  ---  סלע,מיכל  ---  2001  ---  

נמכר בין רגאיי לראפ .  ---  שבתאי,מלכה  ---  2001  ---  

נמכר בישול ישראלי פשוט וטרי .  ---  קומרובסקי,ארז  ---  2001  ---  

נמכר בית הגן .  ---  הורלימן,תומס  ---  2001  ---  

נמכר בית ספר לקסמים [בית-ספר לקסמים]  ---  אנדה,מיכאל  ---  2001  ---  ספורים קצרים לילדים ולבני הנעורים.

נמכר בית ספר לראשי ממשלה .  ---  אפלבאום,בועז  ---  2001  ---  

נמכר בלב הים  ---  פילבריק,נתנאל  ---  2001  ---  מאנגלית - נעה בן פורת

נמכר בלזק והתופרת הסינית הקטנה  ---  סיג'י,דאי  ---  2001  ---  מצרפתית - חגית בת עדה

נמכר בסוד הרגשות .  ---  בן זאב,אהרון  ---  2001  ---  

נמכר בסתר עליון .  ---  פיש,הראל א  ---  2001  ---  

נמכר בעוז ובענווה :  ---  יונתן,נתן  ---  2001  ---  

נמכר בעל היסורים :  ---  גרין,אברהם יצחק  ---  2001  ---  

נמכר בעקבות השורשים  ---  ברמוט,אליהו  ---  2001  ---  

נמכר בערוב אותו יום.  ---  פיילי,גרייס  ---  2001  ---  

נמכר ברט'ואויפאלו ספר זכרון ליהודי ברט'ואויפאלו וסביבתה  ---  גרו,ז'וז'ה נשר,דוד (ע)  ---  2001  ---  

נמכר ברנר והערבים .  ---  בן עזר,אהוד  ---  2001  ---  

נמכר בשם אומרם .  ---  בר,חנן  ---  2001  ---  

נמכר ג'אנקי .  ---  בורוז,וויליאם ס'  ---  2001  ---  רומן המובסס על חוויותיו של המחבר כנרקומן.

נמכר גוטפריד בן ואלזה לאסקר שילר  ---  סנדרס ברהמס,הלמה  ---  2001  ---  סיפור אהבתם של המשוררת אלזה לאסקר-שילר והמשורר גוטפריד בן בצירוף מבחר תמונות ותרגומי שירה.

נמכר ג'ולי ורומיאו  ---  ריי,ג'ין  ---  2001  ---  

נמכר גידי והמערכה לפינוי הבריטים מארץ ישראל  ---  עברון,יוסף  ---  2001  ---  

נמכר גלגול נשמות .  ---  אריכא,יגאל  ---  2001  ---  

נמכר גלגל התנופה מטוב למצויין .  ---  קולינס,ג'ים  ---  2001  ---  

נמכר גנים פורחים בדרך המשי .  ---  חסון,רחל  ---  2001  ---  

נמכר ד"ר ג'קל ומר הייד .  ---  סטיבנסון,רוברט לואיס  ---  2001  ---  

נמכר דרך אש .  ---  הרפז,יואב  ---  2001  ---  

נמכר דרך גישור להסכם.  ---  סטי,רונן  ---  2001  ---  

נמכר האביר בשריון החלוד :  ---  פישר,רוברט  ---  2001  ---  

נמכר האגדה ומהותה .  ---  קורמן,אברהם  ---  2001  ---  אין למדים מאגדה,אגדה והלכה,גימטריות וראשי-תיבות,גוזמאות, השקפות מנוגדות,אגדה ואלילות,אימרות באגדה,יחסי אנוש ועוד.

נמכר האורגנון של אמנות הרפואה  ---  האנמן,סמואל  ---  2001  ---  

נמכר האזרח י  ---  קניספל,עפר  ---  2001  ---  

נמכר האחר :  ---  דויטש,חיים. בן ששון,מנחם (ע)  ---  2001  ---  קובץ מאמרים,בשלושה שערים, העוסק בסוגיית האחר במסגרת התרבות היהודית והחברה הישראלית: האחר-מושגי יסוד;האחר במעגלי המחשבה;האחר-היבטים על עולם המעשה.

נמכר האיש הבלתי נראה .  ---  וולס,ה ג'  ---  2001  ---  

נמכר האמת אודות סינדרלה .  ---  דאלי,מרטין וילסון,מרגו  ---  2001  ---  

נמכר האמת של המסכות :  ---  ויילד,אוסקר  ---  2001  ---  מאנגלית - בן ציון בן משה

נמכר הארי פוטר וגביע האש .  ---  רולינג,ג'י קי  ---  2001  ---  איורים: מרי גראנפרה .

נמכר הביוגרפיה של עם ישראל :  ---  פרדס,אילנה  ---  2001  ---  

נמכר הגוף מדבר :  ---  ירום,ניצה  ---  2001  ---  על פי הסטיגמטה של פרנציסקוס הקדוש והקשרה ההיסטורי .

נמכר הגטו לוחם .  ---  אדלמן,מארק  ---  2001  ---  עדותו מ-1945 של מרק אדלמן,מנהיג בתנועת המאבק האנטי-נאצי בגטו וארשה. כמו כן מצורפים מבואות הסטוריים ויומני צוקונפט שנכתבו על ידי חנוך רוס,פעיל בארגוני הבונד.

נמכר הגנן המתמיד .  ---  לה קארה,ג'ון  ---  2001  ---  

נמכר הדוד פטרוס והשערת גולדבך .  ---  דוקסיאדיס,אפוסטולוס  ---  2001  ---  

נמכר הדין המוסלמי בראייה השוואתית  ---  מירון,יעקב  ---  2001  ---  עיון בשיטת המשפט המוסלמי על גלגוליה השונים וזיקתה למערכת המשפטית הישראלית: מקור המשפט המוסלמי; דיני משפחה;בראי המשפט הישראלי ועוד.

נמכר ההשמדה בראי הבדייה הספרותית :  ---  ורדי,שרלוט  ---  2001  ---  

נמכר ההתחייבות :  ---  ורהפטיג,איתמר  ---  2001  ---  

נמכר הוצא מהקשרו .  ---  אלון,מרדכי דורון,אמיר (ע)  ---  2001  ---  

נמכר הורים ותומים :  ---  בר אב,תלמה  ---  2001  ---  

נמכר החדרים האחרים .  ---  אלעד בוסקילה,עמי  ---  2001  ---  

נמכר החוויה הישראלית  ---  מיכאל,סמי  ---  2001  ---  אסופת מפגשים וראיונות המשמשת כמעין דגם מייצג של מרכיביה השונים והמסוכסכים של החברה הישראלית, ומפגישה את הקורא עם אנשים המייצגים מגזרים שונים בארץ:עניים ועשירים,דתיים וחילוניים,ערבים ויהודים.

נמכר החינוך המרפא .  ---  שטיינר,רודולף  ---  2001  ---  

נמכר החינוך וקץ עידן העבודה  ---  וייט,ג'ון  ---  2001  ---  דיון פילוסופי במהפכה הערכית המתחוללת במסגרת תפיסת העבודה במערך קיומו של האדם המערבי והתאפשרותו של חינוך העוסק ביישום האוטונומיה האישיותית.

נמכר החלקיקים האלמנטריים .  ---  וולבק,מישל  ---  2001  ---  

נמכר היום הקצר של החורף .  ---  פילצ'ר,רוזמונד  ---  2001  ---  

נמכר הייתי חבלן :  ---  נגבי,עודד  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת שירותו בצה"ל כחבלן במהלך מלחמת העצמאות ולאחריה.

נמכר הייתי מסאית לבנה .  ---  הופמן,קורין  ---  2001  ---  אוטוביוגרפיה. צעירה שוויצרית מתאהבת בנווד אפריקאי ומתחילה בחיים חדשים בכפר נידח בקניה.

נמכר הילד איננו :  ---  זייד,שושי  ---  2001  ---  נסיון מחקרי לפענח את התעלומה שבבסיס פרשת חטיפתם של של ילדי תימן, תוך איסוף עדויות של המשפחות וכן מעקב אחר עבודתן של ועדות החקירה למיניהן.

נמכר היפופוטם .  ---  פריי,סטיבן  ---  2001  ---  

נמכר היריד העולמי  ---  דוקטורוב,א ל  ---  2001  ---  

נמכר הכושי של פטר הגדול :  ---  פושקין,אלכסנדר סרגייביץ'  ---  2001  ---  מרוסית - רנה ליטוין .

נמכר הכיתתיות בימי הבית השני :  ---  באומגרטן,אלברט  ---  2001  ---  התהוותן ופריחתן של כתות יהודיות-דתיות בימי בית שני, הפרושים,הצדוקים והאיסיים, על רקע המציאות החברתית של התקופה ופריחת המשיחיות היהודית. כן נסקרת ראשית הנצרות.

נמכר הלקסיקון הרפואי השלם  ---  אנגל,אסתי  ---  2001  ---  

נמכר המאנדארינים .  ---  דה בובואר,סימון  ---  2001  ---  

נמכר המדע והאל .  ---  שרדר,ג'רלד  ---  2001  ---  השקפותיהן השונות/משתלבות של מדע ודת,פרשנות מקראית ותיאוריות פיסיקליות באשר לאבולוציה,גיל היקום,בריאת העולם וכד'

נמכר המדריך לבוני מותגים.  ---  הרמן,דן ד"ר  ---  2001  ---  שיטות יעילות לבניית מותגים בהתאם לאמצעים אסטרטגים-שיווקיים העונים לדרישותיו ותשוקותיו של הצרכן הממוצע.

נמכר המלט נסיך דנמרק.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2001  ---  

נמכר המערכה על הגולן :  ---  מייזל,מתתיהו  ---  2001  ---  

נמכר המקום שבו אנו צודקים :  ---  לדרמן,אלי מאוטנר,מנחם  ---  2001  ---  

נמכר המשטר הרומי בארץ ישראל .  ---  שליט,אברהם  ---  2001  ---  

נמכר הנשירה הגלויה והסמויה בקרב בני נוער .  ---  כהן נבות,מרים ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר הסיפור על העיר האדומה  ---  מוטיל,יפה  ---  2001  ---  

נמכר הספרים על מדף הספרים  ---  פטרוסקי,הנרי  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת בהתפתחות מדף הספרים ושיטות אחסון שונות על כל המשתמע מכך.

נמכר העברית בשוק הלשונות ומסות אחרות  ---  שור,שמעון א  ---  2001  ---  

נמכר העימות בין המטה הכללי ובין ממשלת אשכול ב"תקופת ההמתנה" - מאי יוני 1967.  ---  גלוסקא,עמי  ---  2001  ---  

נמכר הפועל תחביר משמעות ושימוש.  ---  בורוכובסקי בר אבא,אסתר  ---  2001  ---  

נמכר הפסיכיאטור האלקטרוני שלי .  ---  אבידן,דוד  ---  2001  ---  

נמכר הפסנתרן :  ---  שפילמן,ולאדיסלאב  ---  2001  ---  עם קטעים מיומנו של וילם הוזנפלד . הקדמה מאת אנדז'י שפילמן . אחרית דבר מאת וולף בירמן . מאנגלית - ליטל ידין .

נמכר הפרדס הקסום .  ---  גוטמן,נחום  ---  2001  ---  אוצר התערוכה: יואב דגון .

נמכר הצד האפל של הגבר :  ---  גיליירי,מייקל פ'  ---  2001  ---  דיון בשורשי האלימות הגברית בראייה ביולוגית-אבולוציונית תוך חשיפת הכוחות התרבותיים והנפשיים שבבסיסה.

נמכר הצל של ההגמון .  ---  קארד,אורסון סקוט  ---  2001  ---  

נמכר הקיקלופ .  ---  אוריפידס  ---  2001  ---  

נמכר הקרב על ההחלטה  ---  גדות,יותם (גדסי)  ---  2001  ---  

נמכר הקרבן העשירי  ---  שאקלי,רוברט  ---  2001  ---  

נמכר הרוזן ממונטה כריסטו .  ---  דיומה,אלכסנדר  ---  2001  ---  

נמכר הרחבות קהילתיות במושבים שיתופיים .  ---  אורחן,אליאט ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר הריח הצהוב של מלוני הקיץ  ---  ארגון,סמי  ---  2001  ---  

נמכר הרפתקאות המוסקיטרים .  ---  דימא,אלכסנדר  ---  2001  ---  

נמכר הרפתקה צרפתית  ---  מייל,פיטר  ---  2001  ---  מאנגלית - נעה בן פורת

נמכר השודד הוטצנפלוץ :  ---  פרויסלר,אוטפריד  ---  2001  ---  לנוער: קספרל וזפל יוצאים למסע מסוכן בנסיון ללכוד את השודד המרושע הוטצנפלוץ.

נמכר השיח הטיפולי :  ---  הדר,אורי  ---  2001  ---  

נמכר התקרה עפה .  ---  זרחי,נורית  ---  2001  ---  

נמכר התשמע קולי :  ---  עצמון,יעל (ע)  ---  2001  ---  

נמכר ואליס .  ---  דיק,פיליפ ק  ---  2001  ---  

נמכר וטרה דורניי ספר הזיכרון של יהודי ורטה דורניי והסביבה בוקובינה רומניה  ---  ילון,יצחק (ע)  ---  2001  ---  שני כרכים.

נמכר וידויים.  ---  אוגוסטינוס  ---  2001  ---  

נמכר ויהי בימי שאול .  ---  לבנון,אברהם  ---  2001  ---  

נמכר וילסון ראש כרוב  ---  טוויין,מארק  ---  2001  ---  

נמכר ועדות חקירה ממלכתיות.  ---  קלגסבלד,אביגדור  ---  2001  ---  הספר עוסק בסבות להקמת ועדות חקירה,התפתחותן,מקור סמכותן,סדר פעולתן והשפעת המהפכה החוקתית עליהן.

נמכר ועדת ההיגוי לעניין הגישור במערכת בתי הדין לעבודה .  ---  וירט לבנה,ורדה  ---  2001  ---  

נמכר זאב רבן :  ---  גולדמן,אידה בת שבע  ---  2001  ---  

נמכר זה היה בחנכה או נס גדול היה פה .  ---  אלתרמן,נתן  ---  2001  ---  ציורים: דני קרמן .

נמכר זוהר ושקיעה של יצאניות צמרת .  ---  בלזק,אונורה דה  ---  2001  ---  רומן: פסיפס מורכב ועשיר של דמויות הנעות על רקע התמורות ההיסטוריות בצרפת של המאה ה-18 וה-19.

נמכר זיכרונות אסורים .  ---  שוחט,אלה  ---  2001  ---  

נמכר זכאות לתעודת בגרות לפי יישוב .  ---  סבירסקי,שלמה אטקין,אלון  ---  2001  ---  

נמכר זמן המדבר .  ---  מיכאלי,דוד  ---  2001  ---  

נמכר זמן שאול  ---  דור,משה  ---  2001  ---  

נמכר זרמי חלל  ---  אסימוב,איזאק  ---  2001  ---  מדע בדיוני: פרק נוסף בסדרת ה"מוסד".

נמכר חברה במשבר לגיטימציה :  ---  פרידמן,מנחם  ---  2001  ---  

נמכר חברות הכי טובות .  ---  גוב,ענת  ---  2001  ---  

נמכר חברות סטארט אפ והון סיכון .  ---  גייגר,אורי פירסט,אורן  ---  2001  ---  

נמכר חדרים .  ---  רובינזון,אורלי  ---  2001  ---  

נמכר חוויה במוזיאון :  ---  שליטא,רחל  ---  2001  ---  

נמכר חול חולין .  ---  נעמני,עדה טרגן,מירי (אוצרות)  ---  2001  ---  

נמכר חולית בית הארקונן  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קוין  ---  2001  ---  רומן: החלק השני בטרילוגיה הפורשת את מעלליהם של הקיסר שאדאם, בני אייקס ואוייביהם.

נמכר חוק המרשמלו  ---  אילון,לאה  ---  2001  ---  

נמכר חי"ש תל אביב .  ---    ---  2001  ---  

נמכר חיוכים תעלולים ושיעולים בפילהרמונית .  ---  מישורי,יעקב  ---  2001  ---  

נמכר חיות חברה ומה שביניהן :  ---  טסלר,אירית ואחרים (ע)  ---  2001  ---  

נמכר חייו ומותו של סוקרטס.  ---  אפלטון  ---  2001  ---  מיוונית - שמעון בוזגלו.

נמכר חיים פרטיים .  ---  נגב,אילת  ---  2001  ---  

נמכר חלודה ואבק כוכבים .  ---  מלמד,אריאנה  ---  2001  ---  

נמכר חלופיים  ---  סמית,מייקל מרשל  ---  2001  ---  מאנגלית - אינגה מיכאלי

נמכר חנוך לוין על פי דרכו .  ---  הנדלזלץ,מיכאל  ---  2001  ---  

נמכר טיפוסים אידיאליים .  ---  גולד,יונתן  ---  2001  ---  

נמכר טרור בשליחות האימאם :  ---  שאול,שי  ---  2001  ---  הפעילות הטרוריסטית האיראנית תוך ניתוח הגורמים המדיניים והצבאיים המשמשים כמניעים במסגרת המנגנון הפוליטי באיראן.

נמכר טרור בשליחות האמאם .  ---  שי,שאול  ---  2001  ---  

נמכר יאן ראוכוורגר 2000 1998 .  ---  ראוכוורגר,יאן  ---  2001  ---  גלריה בינט

נמכר יאסר ערפאת :  ---  קמחי,שאול ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר יהודי צרפת בימי הביניים  ---  שוורצפוקס,שמעון  ---  2001  ---  

נמכר יהודי רומניה בשנים 1940-2000  ---  רוזן,מרקו  ---  2001  ---  תרגום - סוניה וסרמן

נמכר יהודיות ויהודים  ---  אילון,לאה  ---  2001  ---  

נמכר יוגים מלכים ונשים שמימיות .  ---  גמליאל,אופירה  ---  2001  ---  

נמכר יותר מדי אהבה  ---  גל,אלישבע  ---  2001  ---  

נמכר יחפים בחצר .  ---  סטולר,נח  ---  2001  ---  

נמכר ילדות נשכחת.  ---  וייס,יעקב (ויזתא)  ---  2001  ---  

נמכר ילדים גרושים  ---  דגן,מיכל  ---  2001  ---  

נמכר ימים שחורים :  ---  לייטנר,שמואל  ---  2001  ---  

נמכר יסודות תורת ההגיון .  ---  לוין,יקיר  ---  2001  ---  

נמכר יצחק .  ---  פישמן,גדי  ---  2001  ---  

נמכר ירושלים ואתונה :  ---  שטראוס,ליאו  ---  2001  ---  ערך והקדים מבוא אהוד לוז.

נמכר יריעות ב : סתר וגילוי: הסוד וגבולותיו במסורת היהודית בימי הביניים.  ---  הלברטל,משה  ---  2001  ---  

נמכר ישראל דמוגרפיה 2000 - 2020 סיכונים ואפשרויות .  ---  סופר,ארנון  ---  2001  ---  

נמכר כבוד ורעדה .  ---  נותומב,אמלי  ---  2001  ---  

נמכר כיסא הקשירה :  ---  הריסון,קתרין  ---  2001  ---  תירגמה מאנגלית והוסיפה הערות אלינוער ברגר .

נמכר כלי משחק  ---  ברק,אשר  ---  2001  ---  

נמכר כמו אבלאר כמו אלואיז  ---  הפנר,אברהם  ---  2001  ---  

נמכר כמו לגעת בירח .  ---  קון,אסתי  ---  2001  ---  

נמכר כמו סרט מצרי  ---  ברקאי,רון  ---  2001  ---  

נמכר כנף רננים  ---  ירום,אורי  ---  2001  ---  

נמכר כרמיאל מנין  ---  סילבר,מרים  ---  2001  ---  

נמכר כשאתה מחכה לשחר שיזחל כמו פורץ דרך הווילון לקחת לך את החיים .  ---  בוקובסקי,צ'ארלס  ---  2001  ---  

נמכר כשהיינו יתומים .  ---  אישיגורו,קזואו  ---  2001  ---  

נמכר כשיאן פגש את ריטה .  ---  צגלה,ציפי  ---  2001  ---  

נמכר כשל זמן  ---  דיק,פיליפ ק.  ---  2001  ---  מדע בדיוני: קורותיה של אוכלוסיית מתיישבים על כוכב הלכת מאדים.

נמכר כתם לידה  ---  שיר,סמדר  ---  2001  ---  

נמכר לאה ניקל :  ---  ניקל,לאה  ---  2001  ---  

נמכר לאהוב עד מוות .  ---  עומר,דבורה  ---  2001  ---  

נמכר לב רך .  ---  דוסטוייבסקי,פיודור  ---  2001  ---  

נמכר לגעת בבראשית .  ---  בכר,אלי   ---  2001  ---  

נמכר לדעת להיכנע :  ---  דויל,לורה  ---  2001  ---  מדריך רגריסיבי לשיקום הזוגיות וחיי הנישואים המיועד לנשים שהתפכחו מ"מיתוס השיוויון". הספר מלמד את האישה כיצד לומר כן למין,לותר על ניהול הכספים,להחצין את פגיעותה ועוד.

נמכר להבין ולטפל ב ADHD .  ---  גרין,כריסטופר צ'י,קיט  ---  2001  ---  

נמכר להחזיר את הפיות לארץ ישראל  ---  שז  ---  2001  ---  

נמכר להיות אשה יהודייה .  ---  שילה,מרגלית (ע)  ---  2001  ---  שהתקיים בירושלים בחודש תמוז תשס"א - יוני 2001 .

נמכר להיות אשה יהודייה.  ---  שילה,מרגלית (ע.)  ---  2001  ---  מעמדה המשתנה של האשה,תלמוד תורה של נשים,אשה ואתגר ההלכה,תפילה וטקסי חיים,חנוך,ספרות והסטוריה

נמכר להתבונן בעץ .  ---  יו מה,אדלין  ---  2001  ---  

נמכר לוחצים יד תלמידים משכיני שלום  ---  שגיב,יפתח בנדס יעקב,אורית  ---  2001  ---  

נמכר לונדון בפיתה  ---  שהם,ליעד  ---  2001  ---  

נמכר לחיות עם הפרעת קשב וריכוז :  ---  מנור,איריס טיאנו,שמואל (ע)  ---  2001  ---  

נמכר לחש הזאבים  ---  קול,אלן  ---  2001  ---  

נמכר לי נקם ושילם .  ---  פרידמן,יוסף (מירסקי)  ---  2001  ---  

נמכר לילה ועוד לילה .  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2001  ---  

נמכר ליסיסטרטה 2000 .  ---  גוב,ענת  ---  2001  ---  

נמכר לסדר את המיטה הזוגית .  ---  גרנות,צביה  ---  2001  ---  

נמכר לסיביר וחזרה :  ---  כהן,דוד  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר,יליד פולין, מתקופת מאסרו במחנה עבודה סובייטי על רקע סוף שנות השלושים ובמהלך שנות הארבעים של המאה ה-20.

נמכר לעת דמדומים  ---  דארק,אליס אליוט  ---  2001  ---  

נמכר לפרום את הקשת בענן :  ---  דוקינס,ריצ'רד  ---  2001  ---  

נמכר לצוד את אמנדה  ---  קלאוואן,אנדרו  ---  2001  ---  מאנגלית - בת שבע מנס

נמכר לשחרר פיל .  ---  כרמי,דניאלה  ---  2001  ---  

נמכר לתיקונו של עולם .  ---  ז'בוטינסקי,זאב  ---  2001  ---  הקדמה: ד"ר רפאלה בילסקי-כהן מבוא: פרופ' תיאודור בלבריסקי

נמכר מאגם הרקיע .  ---  סת,ויקראם  ---  2001  ---  

נמכר מאהריש אוסטראו כרוניקה של בית הספר העממי של הקהילה היהודית במאהריש אוסטראו.  ---  אדר,חנה (ע)  ---  2001  ---   כתוב בעברית

נמכר מאמרים קליניים על קליין וביון  ---  אנדרסון,רובין  ---  2001  ---  

נמכר מאסטר ג'ורג'י .  ---  ביינברידג',בריל  ---  2001  ---  

נמכר מאפה מלוח מאפה מתוק .  ---  סיידא,בני  ---  2001  ---  

נמכר מבוא למתמטיקה בדידה .  ---  אברון,א  ---  2001  ---  

נמכר מבחן המנהיגות בתוצאה :  ---  אולריך,דייב ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר מגדר וחינוך  ---  לאור,רינה מן,דבורה  ---  2001  ---  

נמכר מדלגים על החג .  ---  גרישם,ג'ון  ---  2001  ---  

נמכר מדריך ישראל החדש .  ---  בן יוסף,ספי  ---  2001  ---  ק4 15 כרכים .

נמכר מדריך כרטא לאתרי הצפרות בישראל  ---  שיריחי,הדורם ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר מדריך ליונה פצועה  ---  ביילין,יוסי  ---  2001  ---  רשמיו ולקחיו של המחבר מתהליך המ"ומ המדיני שהתקיים בין הישראלים והפלסטינים בין השנים 2001-1996 והגיע לשיאו בכשלון פסגת קמפ-דיויד.המחבר מציע חזרה להדברות.

נמכר מונולוגים מהואגינה .  ---  אנסלר,איב  ---  2001  ---  

נמכר מורה נבוכים .  ---  עצמון,גלעד  ---  2001  ---  

נמכר מחוייבות כפולה :  ---  חבלין,רינה  ---  2001  ---  

נמכר מחקרים בלשון העברית ובספרותה כנס מדריד .  ---  זהרי,מנחם (ע)  ---  2001  ---  

נמכר מי בכם מכל עמו .  ---  עזרי,מאיר  ---  2001  ---  

נמכר מיחזור פסולת מוצקה בישראל .  ---  ארצי,איל אהרון,עדי (ע)  ---  2001  ---  

נמכר מילים צומחות בהר הירוק  ---  נאסר אלדין,נביל  ---  2001  ---  

נמכר מכשפות בחוץ לארץ .  ---  פראצ'ט,טרי  ---  2001  ---  

נמכר מכתבים ברוח .  ---  בנאי,יוסי  ---  2001  ---  

נמכר מכתבים לשולמית  ---  שמיר,יצחק  ---  2001  ---  

נמכר מלאך ההיסטוריה או רקוויאם לעידן האנלוגי .  ---  תומרקין,יגאל  ---  2001  ---  

נמכר מלחמתה של רוסיה .  ---  אוברי,ריצ'רד  ---  2001  ---  

נמכר מלכודת האנשים  ---  שאקלי,רוברט  ---  2001  ---  

נמכר מלכים לא מתחתנים מאהבה .  ---  עוזיאל,אורית  ---  2001  ---  

נמכר מנואלה  ---  לאברו,פיליפ  ---  2001  ---  

נמכר מנקטר האלים לכוס התרעלה :  ---  טייכמן,מאיר  ---  2001  ---  

נמכר מעבר לתכלת .  ---  ארגוב,סשה  ---  2001  ---  

נמכר מעובר לילד :  ---  פיונטלי,אלכסנדרה  ---  2001  ---  אחת עשרה תצפיות המלוות את התפתחותם של אחד עשר עוברים ברחם, במהלך לידתם ולאחריה, ובוחנות את הרציפות ההתנהגותית המתקיימת בין שלב לשלב בהתפתחותם.

נמכר מפילנטרופיה לאקטיביזם :  ---  שפירא,דוד הלל  ---  2001  ---  

נמכר מפתחות העיר .  ---  וירט נשר,חנה  ---  2001  ---  

נמכר מצנח רביעי נפתח  ---  איתן,רפאל (רפול)  ---  2001  ---  

נמכר מקרה ידוע מראש.  ---  פירס,איאן  ---  2001  ---  

נמכר מרוקו יומן מסע .  ---  צלקה,דן  ---  2001  ---  

נמכר מרקם הביטחון :  ---  גולן,חגי (ע)  ---  2001  ---  

נמכר משמר הירדן :  ---  עבר הדני,א.  ---  2001  ---  סקירה הסטורית המתמקדת בתולדותיה של משמר הירדן ומקימיה.

נמכר משמרת לילה  ---  גולדברג,ברברה  ---  2001  ---  

נמכר מתחת לקו הענג  ---  דגן,חגי  ---  2001  ---  

נמכר מתמטיקה בדידה .  ---  ליניאל,נ פרנס,מ  ---  2001  ---  

נמכר נגדי תמיד  ---  לאור,נתנאל  ---  2001  ---  

נמכר נחמה ואושר .  ---  גרימסלי,ג'ים  ---  2001  ---  

נמכר נינה בלטקה .  ---  טרולופ,אנתוני  ---  2001  ---  

נמכר נערות :  ---  קוטזי,ג' מ  ---  2001  ---  

נמכר נקודת המפנה :  ---  גלדוול,מלקולם  ---  2001  ---  דיון במנגנונים השיווקיים הנחוצים ליצירת תעמולה עסקית יעילה ופרסום מוצלח.

נמכר נקמה צודקת .  ---  דרשוביץ,אלן מ  ---  2001  ---  

נמכר נשים  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2001  ---  

נמכר נשים בישראל .  ---  קפלן,עמית צ'רקסקי,שרון  ---  2001  ---  

נמכר נשים ומסכות .  ---  שחם,חיה  ---  2001  ---  

נמכר נשיפתו של ארוס .  ---  שטרנשוס,משה  ---  2001  ---  בחרה וערכה: רות צרפתי .

נמכר סביב כיכר השעון :  ---  ינון,יעקב  ---  2001  ---  סיורים בעיר יפו תוך התמקדות באתרים הסטוריים חשובים ומתן רקע הסטורי.

נמכר סדאם חוסיין .  ---  אבוריש,סעיד ק  ---  2001  ---  

נמכר סדק .  ---  כרמלי,ליאורה  ---  2001  ---  

נמכר סודות  ---  פרץ,דנה מ  ---  2001  ---  

נמכר סולם להערכת הסתגלות של ילדים בגן ובבית הספר  ---  סמילנסקי,שרה שפטיה,לאה  ---  2001  ---  

נמכר סיפורו של טוני  ---  ריגוני שטרן,מריו  ---  2001  ---  מאיטלקית - ארנו בר

נמכר סיפורי ויומינג.  ---  פרו,אני  ---  2001  ---  

נמכר סיפורי ערים.  ---  ענר,זאב (ע)  ---  2001  ---  

נמכר סיפורים אחרונים  ---  קארבר,ריימונד (קרבר)  ---  2001  ---  מאנגלית - משה רון

נמכר סיפורים על שיגעון רגיל וסיפורים אחרים .  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2001  ---  

נמכר סערת נפש .  ---  יובל,יורם  ---  2001  ---  

נמכר ספינות שרבורג .  ---  רבינוביץ,אברהם  ---  2001  ---  

נמכר ספר הזכרונות הוא דברי הימים לירחמיאל :  ---  יסיף,עלי  ---  2001  ---  מהדורה ביקורתית המכילה את חיבורו של אלעזר אשר בן הלוי, המהווה אנתולוגיה של חיבורים עבריים חוץ קנוניים מימי הביניים. הספר מלווה במבוא, הערות, מפתח ספרים ועוד.

נמכר ספר החיים :  ---  אופז,אביבה (ע.)  ---  2001  ---  יומנה של קבוצת חלוצים-מייסדים החושף את הדינמיקה האישית שמאחורי המיתוס החלוצי הרומנטי. הספר מלווה במבואות והערות.

נמכר ספר הטאו :  ---  לאו צה  ---  2001  ---  תרגום חדש,מלווה הערות ונספחים, ליצירה הפילוסופית הפופולרית.

נמכר ספר הסמוראי : האגאקורה.  ---  טסונטומו,יאמאמוטו  ---  2001  ---  

נמכר ספרות זולה .  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2001  ---  

נמכר עברית מן ההתחלה .  ---  חייט,שלומית ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר עולם ללא סודות .  ---  אחיטוב,ניב  ---  2001  ---  

נמכר עונה בגיהנום .  ---  רמבו,ארתור  ---  2001  ---  

נמכר עור  ---  ידעיה,רונית  ---  2001  ---  

נמכר עושים סרטים .  ---  שין,אורי (ע)  ---  2001  ---  

נמכר עימות בין השקפות :  ---  סואל,תומס  ---  2001  ---  עריכה - יהושע ויינשטיין. תרגום - אהרן אמיר.

נמכר על אהבה טירוף ומוות .  ---  קירוגה,הוראסיו  ---  2001  ---  

נמכר עלום ונוכח בכל :  ---  בועז,אריה  ---  2001  ---  

נמכר עם ילדים בלי מכות  ---  פלד אמיר,תמר קדמן,יצחק (ע)  ---  2001  ---  

נמכר עצם האנליזה .  ---  מילר,ז'אק אלן  ---  2001  ---  

נמכר עצמאות במחתרת :  ---  ברוך,עזרא (ע.)  ---  2001  ---  אסופת מסמכים,מכתבים,זכרונות ופזמונים המשקפת את תנאי המחתרת שהתקיימו בשעת חגיגת עצמאותה של מדינת ישראל,תוך כוננות צבאית מוגברת.

נמכר עקור .  ---  סעיד,אדוארד  ---  2001  ---  

נמכר עשרת הדיברות וקריאת שמע :  ---  ויינפלד,משה  ---  2001  ---  דיון רב-תחומי העוסק בעשרת הדברות ובקריאת שמע כנקודות מפגש הגותיות-רוחניות השואבות ממקורות מקראיים שונים.(כולל דיון בכל דברה לגופה)

נמכר פאני  ---  יונג,אריקה  ---  2001  ---  מאנגלית - יונתן פרידמן

נמכר פותחים שבוע .  ---  רוטנברג,נפתלי (ע)  ---  2001  ---  

נמכר פליקס במנהרת הזמן :  ---  לנגן,אנט  ---  2001  ---  פליקס שולח מכתבים מכל רחבי העולם,המכתבים מצורפים לספר בתוך מעטפות צבעוניות.

נמכר פני הדברים .  ---  אילון,יזהר  ---  2001  ---  

נמכר פרוסה של ים .  ---  אולמרט,עליזה  ---  2001  ---  

נמכר פרות קדושות וחזירים משוקצים :  ---  הריס,מרווין  ---  2001  ---  

נמכר פריז .  ---  קרמן,דני  ---  2001  ---  

נמכר פריצת דרך .  ---  אבו סעד,אסמעיל ליטוויק,הארווי  ---  2001  ---  

נמכר פרש הברונזה.  ---  סיימונס,פאולינה  ---  2001  ---  מאנגלית - חנה ידור אבני.

נמכר פתחי שערים .  ---  רפל,דב  ---  2001  ---  

נמכר צדו הפעיל של האינסוף  ---  קסטנדה,קרלוס  ---  2001  ---  

נמכר צדיק ועדה :  ---  אסף,דוד (ע)  ---  2001  ---  

נמכר צחוק של עכברוש .  ---  סמל,נאוה  ---  2001  ---  

נמכר ציונות דתית בשולי ארץ ישראל .  ---  ויינשטין,מנחם  ---  2001  ---  תרומת הציונות הדתית למפעל ההעפלה:התנועה וארגונה,חינוך נוער והכנה להתישבות,מחיי המעפילים במחנות ועזרת התנועה בארץ ובעולם

נמכר צימר בגבעתיים .  ---  נבו,אשכול  ---  2001  ---  

נמכר צללים ומכחול :  ---  אנין,רביב (מתרגם)  ---  2001  ---  

נמכר קבוצה .  ---  סולוטרוף,פול  ---  2001  ---  

נמכר קהילה קרועה .  ---  צור,ירון  ---  2001  ---  דיון הסטורי המתמקד ביחסי הכוח הפנימיים והחיצוניים בקהילה היהודית במרוקו על רקע תום מלחמת העולם השניה,גל העליה הראשון לישראל,תחילתה של הבעיה העדתית ועוד.

נמכר קטינים נפגעים וקטינים פוגעים .  ---  חובב,מאיר ואחרים (ע)  ---  2001  ---  

נמכר קטעים מסרט אילם .  ---  לימסארס,חוליו  ---  2001  ---  

נמכר קייטנת סיפורים ושעשועים .  ---  מסרי,פרח  ---  2001  ---  

נמכר קיצור תולדות הישראלים השומרונים .  ---  צדקה,בנימים  ---  2001  ---  

נמכר קרוא וכתוב  ---  מטלון,רונית  ---  2001  ---  קובץ מסות שנושאיהן: התבוננות באמנות ובספרות, ההוויה המקומית, ועוד. רובם של החיבורים ראו אור בעיתונים וירחונים שונים.

נמכר קרוב ראשון  ---  לאור,נתנאל  ---  2001  ---  

נמכר רב שיח עם הדמוקרטיה :  ---  אדלר,חיים ואחרים (ע)  ---  2001  ---  ספר ראשון : עקרונות וכללי משחק של הדמוקרטיה, זכויות האדם והאזרח, חירות ושוויון .

נמכר רגש והיגיון :  ---  לזרוס,ריצ'רד ס לזרוס,ברניס נ  ---  2001  ---  

נמכר רוולסטין .  ---  בלו,סול  ---  2001  ---  

נמכר ריגול בשחור לבן  ---  בן דוד,יהודה  ---  2001  ---  

נמכר שאנדריף אדברה ואעידה לתולדות ישוב בקרפטורוס קהילת שאנדריף  ---  פוקס,אברהם  ---  2001  ---  כתוב בעברית

נמכר שגריר ישראל על מאדים  ---  בן זאב,מיכאל  ---  2001  ---  

נמכר שוב אהבה .  ---  לסינג,דוריס  ---  2001  ---  

נמכר שובו של מרטן גר .  ---  זימון דייוויס,נטלי  ---  2001  ---  

נמכר שוליית הלוחם  ---  מקמסטר בוז'ולד,לויס   ---  2001  ---  

נמכר שורשי הרומנטיקה  ---  ברלין,ישעיהו  ---  2001  ---   שש הרצאות של ההיסטוריון הנודע העוסקות במהפכה הרומנטית, שורשיה והשלכותיה על העולם המודרני.

נמכר שיחות יין  ---  בחור,איתי. רזניק,ראובן  ---  2001  ---  שיחות שהוקלטו במסגרת ערבי שתיה במושבת היין זכרון יעקב. הספר מלווה בתצלומים.

נמכר שימוש לרעה והתמכרות לסמים ולאלכוהול .  ---  אלישע,דוד מרצ'בסקי,סרג'יו (ע)  ---  2001  ---  

נמכר שינוי מרחבי תוצאת מלחמה : [שינוי מרחבי-תוצאת מלחמה]  ---  גולן,ארנון  ---  2001  ---  גיאוגרפיה של מלחמה ושל פוסט מלחמה בתקופת הקמת המדינה והטיפול ברכוש הערבי הנטוש,כל זאת לפי אזורים:ירושלים,ת"א-יפו וכפרים ערביים.

נמכר שירי העני ממעש :  ---  תירוש,בונה  ---  2001  ---  אסופת פיוטים ותפילות המציגה בפני הקורא החילוני את סגולותיה הפואטיות של השירה דתית, בלווית מבואות והערות.

נמכר שירת יורד הים הישיש .  ---  קולרידג',סמיואל טיילור  ---  2001  ---  תרגום עברי חדש ליצירתו של המשורר הרומנטי הנודע, מלווה בתחריטים ואחרית דבר.

נמכר שירת רחל .  ---  רחל  ---  2001  ---  כ"ט ניסן תרצ"א / 16 באפריל 1931 ניסן תשס"א / אפריל 2001

נמכר שישים תעודות כלכליות מארץ ישראל .  ---  משורר,יעקב  ---  2001  ---  

נמכר שכנים .  ---  גרוס,יאן טומש  ---  2001  ---  מחקר הסטורי העוסק בפרשת הירצחם של 1,600 יהודים בידי שכניהם הפולנים ביולי 1941,בתהליכים החברתיים-פוליטיים שהובילו למעשה ובתהליכים המשפטים שננקטו לאחר הרצח.

נמכר שליפת השלושה .  ---  קינג,סטיבן  ---  2001  ---  מאנגלית - אינגה מיכאלי

נמכר שמוט לסת .  ---  קניפפל,ג'ים  ---  2001  ---  

נמכר שנתון סטטיסטי לירושלים .  ---  חושן,מאיה שחר,נעמה  ---  2001  ---  

נמכר שערי צדק המיוחס לרלב"ג .  ---  רביצקי,אבירם  ---  2001  ---  

נמכר שקיעה במזרח :  ---  לוין,איתמר  ---  2001  ---  

נמכר שקמונה בין כרמל וים .  ---  גליל,בלה ואחרים  ---  2001  ---  

נמכר שקספיר .  ---  נדלר,בני  ---  2001  ---  

נמכר שריד שלא שרד .  ---  קמינסקי,הלן (ע)  ---  2001  ---  

נמכר תולדות הקריאה .  ---  מנגל,אלברטו  ---  2001  ---  

נמכר תפילת ביתא ישראל :  ---  פייג'ברי (מתרגם)  ---  2001  ---  נוסח עברי חדש לתפילת שבת ושבתון, אחת מהתפילות המרכזיות של העדה האתיופית בארץ. (מקור מול תרגום)

נמכר תרופות :  ---  מיטס,דינה ואחרים  ---  2001  ---  

נסיבות מחמירות  ---  סיגל,שלדון  ---  2001  ---  מתח: תככים בעולם המשפטים.

נסיכה או שבויה .  ---  שילה,מרגלית  ---  2001  ---  חווית העליה הנשית;ברית הנישואין כחוויה נשית;נשים בספרה הציבורית,אשה בביתה,למדנות ובערות,נשים בשולי החברה ועוד.

נעדר חלל (נעדר-חלל)  ---  ארצי,יעל  ---  2001  ---  ספורה של מחברת הספר העוסק במאבקיה עם המערכת הצבאית-פוליטית בארץ על רקע נסיונותיה לחשוף את האמת מאחורי פרשת העדרותו של בעלה, טייס שמטוסו התרסק ב-1967.

נערה עם עגיל פנינה  ---  שבלייה,מוריס  ---  2001  ---   רומן פסבדו-הסטורי:מערכת היחסים הנרקמת בין הצייר ההולנדי ורמיר, והנערה המשרתת אותו המשמשת גם כמודל לציורו "נערה עם עגיל פנינה".

נפש אחות  ---  אשרי,אהוד  ---  2001  ---  רומן: שחקנית תיאטרון צעירה וסקסית מגלה להפתעתה שהיא בהריון. מיהו האב? קראו את הספר וגלו.

נפש אחות .  ---  אשרי,אהוד  ---  2001  ---  

נציב תלונות הציבור :  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2001  ---  

נקודת המפנה :  ---  גלדוול,מלקולם  ---  2001  ---  דיון במנגנונים השיווקיים הנחוצים ליצירת תעמולה עסקית יעילה ופרסום מוצלח.

נקודתיים 1 :  ---  דנה,גלי. זינגר,נקודא (ע.)  ---  2001  ---  אסופת שירים,ספורים ומאמרים בפורמט דו-לשוני.

נקודתיים 2 :  ---  דנה,גלי. זינגר,נקודא (ע.)  ---  2001  ---  אסופת שירים,ספורים וראיונות.

נקמה צודקת  ---  דרשוביץ,אלן מ'.  ---  2001  ---  רומאן משפטי: פרופסור יהודי לתיאולוגיה נוקם באדם שרצח את בני משפחתו במהלך השואה.

נשיאים ורוח וגשם אין :  ---  פרי,ירון  ---  2001  ---  תולדותיה של "האגודה הלונדונית להפצת הנצרות בקרב היהודים", פעילותה המיסיונרית בקרב היישוב היהודי בארץ ישראל,מאבקה בכנסיות הנוצריות, וסיועה בפיתוח הארץ.

נשיאים ורוח וגשם אין :  ---  פרי,ירון  ---  2001  ---  תולדותיה של "האגודה הלונדונית להפצת הנצרות בקרב היהודים", פעילותה המיסיונרית בקרב היישוב היהודי בארץ ישראל,מאבקה בכנסיות הנוצריות, וסיועה בפיתוח הארץ.

נשים  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2001  ---  רומן: אהבותיו ומעלליו המיניים של הנרי צ'ינסקי, בן דמותו הפיקטיבי של המחבר.

נשים במרחב הטיפולי :  ---  רוזמן ברנר,ג'ויס ואחרים (ע.)  ---  2001  ---  מאמרים המחולקים תחת שלושה שערים: סוגיות פסיכולוגיות במהלך חיי אישה ובמצבים שונים;טיפול בנפגעות אונס והתעללות מינית;גישות בטיפול פמיניסטי לסוגיות העברה נגדית

נשים בצה"ל  ---  דרומי,אורי דרומי,אורי (ע.)  ---  2001  ---  כחלק מפרויקט צבא-חברה קובצו יחדיו מספר מאמרים והרצאות פרי עטם של אנשי צבא ואזרחים, הדנים במעמד האישה במסגרת השירות הצבאי בישראל.

נשים בצה"ל  ---  דרומי,אורי דרומי,אורי (ע.)  ---  2001  ---  כחלק מפרויקט צבא-חברה קובצו יחדיו מספר מאמרים והרצאות פרי עטם של אנשי צבא ואזרחים, הדנים במעמד האישה במסגרת השירות הצבאי בישראל.

נשים בשוק העבודה של מדינת הרווחה בישראל  ---  סבירסקי,שלמה ואחרים  ---  2001  ---  נתונים סטטיסטים,דמוגרפים וסוציולוגים העוסקים במעמד הנשים בשוק העבודה הישראלי.

נשים בתנועת מינות של ימי הביניים :  ---  שחר,שולמית  ---  2001  ---  

נשים זקנים וטף : [נשים,זקנים וטף]  ---  אליאב פלדון,מירי. חן,יצחק (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקים באירופה של ימי הביניים, תוך התמקדות בחייהם ומעמדם של מיעוטים שונים במסגרת החברתית של אותה תקופה. של אותם תקופה.

נשים זקנים וטף : [נשים,זקנים וטף]  ---  אליאב פלדון,מירי. חן,יצחק (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקים באירופה של ימי הביניים, תוך התמקדות בחייהם ומעמדם של מיעוטים שונים במסגרת החברתית של אותה תקופה. של אותם תקופה.

נשים חיצוניות :  ---    ---  2001  ---  שלושה סיפורי נשים הלקוחים מהספרים החיצוניים.

נשים קוראות :  ---  פרוש,איריס  ---  2001  ---  

נשיקת הבוגד  ---  פאפאתנסופולו,מיירה  ---  2001  ---  רומן:ספור אהבה מלודרמטי המתרחש באתונה של ימינו.

נשף מסכות :  ---  סובול,יהושע  ---  2001  ---  מחזה.

נתיב 82-81 :  ---  סתיו,אריה (ע)  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקים בפוליטיקה ומדיניות עכשווית בארץ ובעולם לצד מספר צרור שירים,ספורים קצרים וביקורת ספרות.

נתיב 83 :  ---  סתיו,אריה  ---  2001  ---  אסופת מאמרים העוסקים בפוליטיקה ומדיניות עכשווית בארץ ובעולם, תוך התמקדות בטרור האיסלאמי ומדיניות שרון, לצד צרור שירים,ספורים קצרים וביקורת ספרות.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים