רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


524 ספרים בעמוד זה

אבא היה נגר :  ---  קמפ,קני  ---  2002  ---  זכרונותיו של המחבר והתובנות שהפיק ממות אביו.

אבא חושי איש חיפה  ---  אשל,צדוק  ---  2002  ---  

אבא מן האגדות .  ---  פרידמן,קרל  ---  2002  ---  

אבא מן האגדות.  ---  פרידמן,קרל  ---  2002  ---  אסופת פרגמנטים הפורשת את קורות ילדותה של המחברת של אביה ויחסיה עם אביה,ניצול שואה, לאחר שובו מן המחנות.

אבי עופרים : ["אבי עופרים"]  ---  הקלמן,יצחק  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה שערים: מקרא;לשון;שירה ופיוט;"עופרים"-העמותה לפיתוח הבעה באמצעות תנועה ומשחק.

אביבה אורי.  ---  בר אור,גליה. שוורייה,ז'אן פרנסואה  ---  2002  ---  אלבום לרגל תערוכה מעבודותיה של אביבה אורי בלוויית שיחות ומאמרים מאת המחברים ומאמר מאת אביבה אורי. כולל מפתח תערוכות ופירסומים.

אביבה אורי.  ---  בר אור,גליה. שוורייה,ז'אן פרנסואה  ---  2002  ---  אלבום לרגל תערוכה מעבודותיה של אביבה אורי בלוויית שיחות ומאמרים מאת המחברים ומאמר מאת אביבה אורי. כולל מפתח תערוכות ופירסומים.

אביבית :  ---  שפירא,שרית (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג התערוכה "אביבית", מאת אוהד מרומי ואבנר בן-גל, אשר פתחה את סדרת "פרק" באביב 1995. הקטלוג כולל מאמרים,שיחה עם אחד האמנים וצלומי התערוכה.

אביגיל  ---  מנחם,ציון  ---  2002  ---  ספור שני למחבר,אשר הוסיף עשות למרות/בשל ספרו הקודם: "עוד יאיר השחר"

אבני מירמה ממרקש .  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  

אבני מירמה ממרקש :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  עשרים ושלוש מסות העוסקות באפיזודות וסוגיות שונות בתולדות המדע וחקר הטבע: פרשיות בהולדת הפלאונטולוגיה, עיון בארבעה מדענים בריטים בתקופה הויקטוריאנית ועוד.

אבנים ודגלים  ---  ליפשיץ,אורי. קורן,זיו  ---  2002  ---  אסופת עבודות פרי שיתוף הפעולה בין הצייר ליפשיץ והצלם הקורן,כאשר האחד משעתק בציוריו את תצלומיו של השני.העבודות נעשו בעקבות האינתיפאדה השניה.

אבק ספרים.  ---  קדוש,יונית  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי הסוקר את עבודתיה/מיצגיה של האמנית העוסקת בספר כאובייקט ובספריות.

אגדה אמריקאית .  ---  הילנברנד,לורה  ---  2002  ---  

אגדה אמריקאית.  ---  הילנברנד,לורה  ---  2002  ---  כרוניקה הסטורית העוסקת בדרכו אל הצמרת של סוס אמריקאי פיסח על רקע שלהי שנות השלושים.

אגרוף גורלו המר :  ---  שטרן,נח  ---  2002  ---  אסופת שירים הפותחת צוהר ליצירתו של המושרר ה"מקולל" נח שטרן,מחלוצי המודרניזם העברי. הספר מלווה במבוא בקורתי-ביוגרפי קצר.

אגרת לשומרים הפרטיזנים. [אגרת לשומרים-הפרטיזנים]  ---  קובנר,אבא  ---  2002  ---  מניפסט פוליטי-מלחמתי-מחתרתי ממלחה"ע ה-2 על הסכמים בינלאומיים,אקטיביות צבאית ומרד, נכתב ביידיש ומופיע לצד תרגום לעברית ואנגלית ולצד מבואות פרשניים.ראו מד' לועזי.

אדום הוא הוורד.  ---  פטרסון,ג'יימס  ---  2002  ---  רומן בלשי ובמרכזו הבלש אלכס קרוס,גבור ספרי פטרסון, המתחקה אחר עקבותיו של רוצח מבריק.

אדוני גברתי גברתי אדוני [אדוני גברתי,גברתי אדוני]  ---  לוין,דוד  ---  2002  ---  שירים.

אדם איש העולם :  ---  חבשוש,דני  ---  2002  ---  רומן ובמרכזו איש עסקים מצליח המפיץ את מסר הגלובליזציה.

אדם בן כלב.  ---  קניוק,יורם  ---  2002  ---  מהדורה חדשה לספרו של קניוק העוסק בזוועות השואה.

אדם מחרבן משמעות.  ---  ורסנו,שמוליק  ---  2002  ---  רומן.מסעם הפסיכודלי של חבורת צעירים אשר תרים אחר משמעות כלשהי לחייהם הריקים בעידן הניהילסטי.

אדמה. [אד-מה?.COM]  ---  מרגולין,דפנה  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי המתעד מיצב ביו טכנולוגי אשר בוחן את מהות האדם בסביבה הטכנו-מודרנית לצד מאמרים על האמנית ועל המשותף בין אמנות וביו-טכנולוגיה. ר' רשומה אנג'.

אהבה :  ---  דרי,טיבור  ---  2002  ---  שלושה סיפורים שמתרחשים בהונגריה של אמצע המאה העשרים. בכל הסיפורים מתמודדות הדמויות עם מציאות הנגלית להם רק באופן חלקי ועם גורל שאין בידיהן לקבוע.

אהבה אסורה.  ---  דמרי,צבי  ---  2002  ---  רומן מתח: רומן בין איש שב"כ ופלסטינית על רקע תככי רגול ומרדף בינלאומי אחר איש טרור פלסטיני.

אהבה יומיומית :  ---  רביץ,יהודית(ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים שונים של יהודית רביץ אשר חלקם נכתבו והולחנו על ידה וחלקם על ידי יוצרים שונים.השירים מלווים בצילומים של יצירות אמנות שונות ובצילומים של יהודית רביץ.

אהבה למתקדמים :  ---  ורניק,אורי  ---  2002  ---  ציטוטים, הסברים והמלצות לגבי יחסים מיניים ורומנטיים בגיל השלישי.

אהבה למתקדמים :  ---  ורניק,אורי  ---  2002  ---  ציטוטים, הסברים והמלצות לגבי יחסים מיניים ורומנטיים בגיל השלישי.

אהבה לפי הספר  ---  קראוס,אורלי  ---  2002  ---  נסיכה אמריקנית מעפילה לישראל ומתלבטת בין שני גברים המייצגים פרוטו-טיפים שונים,ובקיצור,בת לוקחת בן,אבל איזה?

אהבת הפסיכואנליזה :  ---  גולן,רות  ---  2002  ---  קובץ מסות העוסקות בתרבות הפסיכואנליטית ובפרשנות פרוידיאנית-לאקאניאנית ליצירות ספרותיות מאת עגנון,צלאן, אלתרמן ואחרים

אהבת הפסיכואנליזה :  ---  גולן,רות  ---  2002  ---  קובץ מסות העוסקות בתרבות הפסיכואנליטית ובפרשנות פרוידיאנית-לאקאניאנית ליצירות ספרותיות מאת עגנון,צלאן, אלתרמן ואחרים

אהבת נוודי היקום.  ---  להב,נועם  ---  2002  ---  שירים.

אהבת נפש :  ---  יהושע בר יוסף  ---  2002  ---  סיפורו של סופר סת"ם ממאה שערים, המתעמת בין הדת, צווי החברה הדתית, ותשוקותיו המיניות האסורות המופנות כלפי חניכו.

אהבתי את ברלין  ---  זוסמן,מאיר  ---  2002  ---  בספר ביכוריו מביא המחבר שני סיפורי אהבה, האחד של זוג מקומי והשני של אמנים יהודים, המתרחשים בברלין החצויה המתמודדת עם עברה

אהוב על בנות.  ---  ילון,יונתן  ---  2002  ---  אוסף סיפורים קצרים ובוסריים בעיקר על מערכות יחסים לא מוצלחות.

אהובתי החדשה :  ---  מרום,חגי  ---  2002  ---  אסופת שירים.

אהלו II :  ---  נדל,דני (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל תצלומים ומאמרים העוסקים בחפירות הארכיאולוגיות וממצאיהן. ראה גם: חלק אנגלי.

אובייקט ישראלי :  ---  דקל,צופיה (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי המתעד תערוכה קבוצתית,במסגרתה הוצגו יצירות המבקשות להתמודד עם מעמדו של האובייקט במסגרת ההוויה הישראלית, בספירה הציבורית והדומסטית.

אוגדן מקצועי :  ---  שביט,עדי (יו"ר המועצה המקצועית)  ---  2002  ---  אוגדן לשכת המבקרים הפנימיים בישראל הכולל את התקנים המקצועיים לבקורת פנימית ובהם :הקוד האתי של המקצוע,הנחיות מקצועיות ועוד.

אוגנדה וישראל :  ---  עודד,אריה  ---  2002  ---  שיתוף הפעולה הדיפלומטי בין ישראל ואוגנדה ב-40 השנים האחרונות, לאור הקיפאון הדיפלומטי שהתהווה בתחילת שנות ה-70,תהפוכת פוליטיות באוגנדה ויחסי ישראל-אפריקה.

אוטו דיוקן.  ---  קובנר,אליסף  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי הסוקר את תצלומיו של האמן,ראשי אנשים דרך חלון מכוניתם,בלווית טקסטים וראיונות.

אוטוביוגרפיה :  ---  גרילפרצר,פרנץ  ---  2002  ---  לקט יצירות המלוות באיורים.

אוטוביוגרפיה :  ---  גרילפרצר,פרנץ  ---  2002  ---  לקט יצירות המלוות באיורים.

אוטוביוגרפיה דמיונית .  ---  בת אדם,מיכל  ---  2002  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחברת .

אוטוביוגרפיה דמיונית.  ---  בת אדם,מיכל  ---  2002  ---  רצף פרגמנטים המאירים את קרעי חייה וזכרונותיה של איה,קולנוענית המביימת סרט על ילדותה.

אויף א סטרונע פון רעגן :  ---  באסמאן בן חיים,רבקה  ---  2002  ---  

אוכל אש שותה אש :  ---  גלדמן,מרדכי  ---  2002  ---  

אוכל אש שותה אש : [אוכל אש, שותה אש]  ---  גלדמן,מרדכי  ---  2002  ---  חמישה מאמרים על יחסה של הספרות לפסיכואנליזה ועיונים ב"המכתב הגנוב" של פו,שירת אצ"ג,"הסופה ו"המלך ליר" של שקספיר.

אולי מבט אחר .  ---  יגלין,עפרה  ---  2002  ---  

אולי מבט אחר :  ---  יגלין,עפרה  ---  2002  ---  ניתוח הפואטיקה של לאה גולדברג על רקע הזיקות הנמתחות בין יצירתה ליצירותיהם של הקלאסיקאים ומשוררים מודרנים כגון: רילקה,אברהם בן יצחק,אלכסנדר בלוק ועוד.

אומגה בואדי קקאו :  ---  סלומניצקי,שאול  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה המקיפה את הליך גידולו וחינוכו של המחבר בקיבוץ בית אלפא. הספר מלווה בתצלומים.

אוסף פרטי מבית חנה אורלוף :  ---  אריאלי,נילי (אוצרת)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המתעד חלקים מאוסף האמנות של אורלוף, לצד טקסטים והערות. ראה גם: חלק אנגלי.

אופירה.  ---  נירית  ---  2002  ---  שירים.

אופציית פריס.  ---  לדלום,רוברט. לינדס,גייל  ---  2002  ---  רומן מתח ובמרכזו סוכן חשאי אמריקאי החוקר את פרשת גניבתה של המצאה מדעית המאיימת להמיט חורבן על העולם הנאור.

אופרת סבון מהגיהנום :  ---  סינקלר,קלייב  ---  2002  ---  אסופת מסות ביוגרפיות-ספרותיות החושפות את אובדנו האישי של המחבר נוכח מותם של יקיריו והגיגיו ביחס לספרות, פילוסופיה,פוליטיקה ועוד.

אופרת סבון מהגיהנום :  ---  סינקלר,קלייב  ---  2002  ---  אסופת מסות ביוגרפיות-ספרותיות החושפות את אובדנו האישי של המחבר נוכח מותם של יקיריו והגיגיו ביחס לספרות, פילוסופיה,פוליטיקה ועוד.

אוצר המיתולוגיות והמיתוסים :  ---  פישמן,רותי  ---  2002  ---  מילון מאוייר המכיל אינפורמציה הנוגעת לדמויות מיתולוגיות, אפוסים מיתיים,אלים עתיקים ועוד.

אוצר השאלות ותשובות .  ---  כהנא שפירא,מנחם נ  ---  2002  ---  שלחן ערוך אורח חיים . כרך שני - סימנים פט - קנו .

אוצר לשון תלמוד ירושלמי ח :  ---  קוסובסקי,משה  ---  2002  ---  

אוצרות שהים נותן לי :  ---  אבן טוב,אילנה  ---  2002  ---  אסופת כתבים אוטוביוגרפיים בסגנונות שיריים ופרוזאיים לצד קטעי ספורת.

אוקיינוס ים  ---  בריקו,אלסנדרו  ---  2002  ---  רומן: היחסים והמפגשים הנרקמים בין דייריה של אכסניה הניצבת על גדות הים.

אוקספורד מילון כיס :  ---  לוי,יעקב  ---  2002  ---  מהדורה חדשה ומעודכנת

אוקספורד מילון כיס :  ---  לוי,יעקב  ---  2002  ---  מהדורה חדשה ומעודכנת

אור מוצל צל מואר . [אור מוצל, צל מואר]  ---  גוטר,מיקי  ---  2002  ---   שירים מאויירים.

אורור.  ---  אנתובן,ז'אן פול  ---  2002  ---  רומן: אהבתו האובססיבית של גבור הספר לאורור, אישה העולה ומגיחה אל תוך חייו כפנטום מסתורי.

אוריינות מדעית בבית הספר התיכון בישראל.  ---  תמיר,פנחס  ---  2002  ---  מחקר סטטיסטי הבוחן אוריינות מדעית בקרב תלמידי תיכון תוך סקירת משתנים כגון: מגורים, משפחה,שפת הדיבור בבית ועוד.החוברת כוללת שאלון לתלמיד ומבחן לדוגמא.

אורתודוקסיה בעולם החדש :  ---  קפלן,קימי  ---  2002  ---  

אותה נשיקה.  ---  ארנון,ולרי  ---  2002  ---  שמונה סיפורים קצרים. מרבית הסיפורים עוסקים בניסיון של הגיבורים לשנות את חייהם ואת השיגרה שאליה נקלעו.

אותיות של אש :  ---  לוין,איתמר  ---  2002  ---  סוגיות הלכתיות הנוגעות לאורחות החיים לפני השואה, במהלכה ואחריה המנוסחות במסגרת של שאלות ותשובות: שמירת שבתות ומועדים,פיקוח נפש והצלה,הנצחה ועוד.

אז ועתה עבדות ואימפריאליזם .  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  

אזרח הגלקסיה.  ---  היינלין,רוברט א.  ---  2002  ---   מדע בדיוני.

אחד העם פינת הרצל :  ---  ביילין,יוסי  ---  2002  ---  קריאה בקורתית במאמרו של אחד העם הבוחנת את המדיניות הציונית המוצעת בו לאור הקשריה ההיסטוריים- אידאולוגיים וממפה את מוקדיו: הבעיה הערבית,העליה ועוד.

אחד העם פינת הרצל :  ---  ביילין,יוסי  ---  2002  ---  קריאה בקורתית במאמרו של אחד העם הבוחנת את המדיניות הציונית המוצעת בו לאור הקשריה ההיסטוריים- אידאולוגיים וממפה את מוקדיו: הבעיה הערבית,העליה ועוד.

אחד מעיר  ---  וייס,שלום  ---  2002  ---  זכרונותיו של המחבר המקיפים את שנות ילדותו וחינוכו הדתי בעיירה יהודית,הכיבוש הגרמני וכליאתו במחנה כפייה.

אחוזה אלף באחוזה בית .  ---    ---  2002  ---  בגלריית "אחוזת בית" דיור מוגן לגיל הזהב .

אחוזות החוף.  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

אחות קטנה :  ---  קריץ,ראובן  ---  2002  ---  גירסה חדשה לספר שיצא לאור ב-1960.טקסי חניכת גיל המצוה של גיבורת הסיפור גורמים למשבר גדול ולנידוי חברתי,אך לגיבוש תחושת האני.

אחי נמאס לי מזיונים רוצה אהבה [אחי,נמאס לי מזיונים רוצה אהבה]  ---  כהן,עופר מ.  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים הסוקרים בעילגות עכשווית את נדודיו של המחבר ממשכב למשכב.

אחרי האקסטזה :  ---  קורנפילד,ג'ק  ---  2002  ---  ספר הדרכה העוסק ביישום לקחי הרוחניות בשגרת חיינו,תוך שזירת מעשיות זן,ציטטות בודהיסטיות ועדויות של מיסיטקנים מודרנים.

אחרי הדמוקרטיה  ---  בן זאב,אבינועם  ---  2002  ---  חבור מדיני-פילוסופי העוסק בתשתית הרעיונית-חוקתית של המדינה הדמוקרטית על רקע היחסים בין הפרט והכלל,סוגיות משפטיות-מוסריות של חירות,אופנים של משטר דמוקרטי ועוד.

אחרת .  ---  אור,אמיר ואחרים (ע)  ---  2002  ---  

אחרת :  ---  אור,אמיר ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המאירה מזוויות שונות סוגיות של זהות יהודית וישראלית על רקע פרשנות מקרא,פוליטיקה ישראלית, תולדות עם ישראל,תרבות ישראלית עכשווית ועוד.

אטימולוגיה עוד מילה ברגע.  ---  רוזן,מרדכי  ---  2002  ---  סיפורים מרתקים של למעלה מאלף מילים שחדרו ללשון העברית. סקירה בלשנית של 80 לשונות שהשפיעו על לקסיקון העברית לדורותיה.

אטלס כרטא ארץ ישראל :  ---  כרטא  ---  2002  ---  אסופת מפות המכילה סימון מעודכן של שטחי האוטונומיה,ציוני מסלולים וכבישים,שמורות טבע,תדרי רשתות הרדיו השונות,מפתח מפות ועוד.

אטלס כרטא ירושלים  ---    ---  2002  ---  בקני מידה 1:15000- 1:2800

אי האלימות כפי שהסברתי לבנותי [אי-האלימות,כפי שהסברתי לבנותי]  ---  סמלן,ז'אק  ---  2002  ---  דיון בשורשיה המוסריים-פוליטיים-הסטוריים של האלימות המנוסח כדו-שיח בין המחבר לבנותיו.

אי ציות. [אי-ציות]  ---  מורביה,אלברט  ---  2002  ---  ספור חניכתו האירוטי של מתבגר המשקם את הארוס המורד במסגרת הזירה המשפחתית-בורגנית.

אי שוויון בישראל: [אי-שוויון בישראל]  ---  גרונאו,ראובן (ע.)  ---  2002  ---  עיונים מהכנס הכלכלי התשיעי שהתקיים ביוני, 2001. הספר מחולק ל- 3 פרקים: אי השיוויון בהכנסה כלכלית ואי השיוויון בהכנסה הפנויה;ניידות כלכלית ואי-שיוויון,עוני בישראל ועוד

איבער מיינע וועגן :  ---  וואלפע,דוד א.  ---  2002  ---  מבחר שירים וסיפורים לצד עיוניים ביקורתיים ביצירת המשורר, מרביתם ביידיש,מקצתם בעברית.

איגרות ו.  ---  ז'בוטינסקי,זאב  ---  2002  ---  התארגנות 'ברית הציונים הרביזיוניסטים',תכנית הקמת 'הסוכנות היהודית המורחבת',עלייתו של ז'בוטינסקי לארץ ועוד.כולל מפתחות. ערך וכתב מבוא: דניאל קארפי.

איגרת הלכות שחיטה.  ---  אברהם בלי בן יעקב הרופא  ---  2002  ---  הספר נכתב במאה ה-16 ע"י קראי מקוסטנדינא ככל הנראה.

איום ביטחוני ומשבר כלכלי :  ---  גרונאו,ראובן (ע.)  ---  2002  ---  דיונים השואבים מהכנס הכלכלי העשירי שהתקיים ביולי 2021. הספר מחולק ל-5 פרקים:השפעה כלכלית של הטרור;כימות ההשפעות המקרו כלכליות של האינתיפדה ועוד.

איזה מלחמה נהדרת .  ---  יהב,דן  ---  2002  ---  

איזה מלחמה נהדרת :  ---  יהב,דן  ---  2002  ---  ייצוגים של פרספקטיבות מיליטריסטיות בספרות ילדים ומבוגרים. העיונים הביקורתיים מחולקים בהתאם לרצף המלחמות הכרונולוגי, מלחמה מלחמה ויצירותיה הספרותיות.

איטליה יג-טו :  ---  בונפיל,ראובן (ע)  ---  2002  ---  כרך יג-טו: מקושטא למדריד דרך רומא: מסכת נדודיו של קרלוס מנדה;כתבי יוסף ברוך סרמוניטה;יוסף הכהן בג'נובה ועוד. כולל חלק לועזי.

איי הגרניט :  ---  סטוניץ',שרה  ---  2002  ---  רומן: זכרונותיה הרומנטיים של אישה גוססת.

איינשטיין וליקוי החמה המלא  ---  קולס,פיטר  ---  2002  ---  דיון מדעי בתאוריות האסטרונימיות העוסקות בליקוי החמה,על רקע תורת היחסות של איינשטיין ומסען המפורסמם של שתי משלחות מדעיות שנשלחו ב-1919 לצפות בתופעה בברזיל.

איינשטיין וליקוי החמה המלא  ---  קולס,פיטר  ---  2002  ---  דיון מדעי בתאוריות האסטרונימיות העוסקות בליקוי החמה,על רקע תורת היחסות של איינשטיין ומסען המפורסמם של שתי משלחות מדעיות שנשלחו ב-1919 לצפות בתופעה בברזיל.

אייקידו  ---  אואשיבה,קיסשומארו  ---  2002  ---  מדריך מעשי,מלווה בתצלומים של אמנות הלחימה היפנית

איך להיות טובים  ---  הורנבי,ניק  ---  2002  ---  רומן: זוג נשוי נקלע למשבר.פרי עטו של מחבר "קדחת המגרש

איך להיכשל בהצלחה :  ---  גינסברג,יצחק  ---  2002  ---  קורותיו של צעיר יפואי המשנה את שמו,חובר לגורו הודי ולומד להפיק את המירב מכשלונותיו.

איך להצליח בחיים :  ---  ישראלי,בני  ---  2002  ---  אסופת עצות,אמרות וציטטות.

איך לעשות אהבה בלי לשבור את הביצים.  ---  מרניאנסקי,ראובן  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים העוסקים,ברובם,באהבה נכזבת ובמין.

איך תהפכו לתותחי מכירות : [איך תהפכו ל: תותחי מכירות]  ---  פוקס,ג'פרי ג'.  ---  2002  ---  אסופת עצות לאלו המעוניינים בקריירה תותחית.

איכות הסביבה במסורת היהודית :  ---  גרסטנפלד,מנפרד  ---  2002  ---  מקורות הלכתיים;קיימות דתית;המים במסורת היהודית;הטבע והיותו מכשיר בשם שמים;התיאור המקראי עד תקופת האבות; מדיניות משאבים ועוד.

אין נפגעים לכוחותינו.  ---  קרישק,אריה  ---  2002  ---  גיבור הסיפור הוא חוקר שב"כ החוקר מקרה התעללות מזעזע בנערה לבנונית. דרך הסיפור, מעלה המחבר שאלות על המוסר הישראלי בלבנון, על האמת הידועה והאמת המושתקת.

אין שאטן פון אומקום :  ---  גוברין,יוסף  ---  2002  ---  

אין שם אהבה  ---  וינשטין בלומנפלד,דליה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

אינטליגנציה נשית.  ---  הרלן,ג'יין  ---  2002  ---  גיבורת הסיפור מלמדת גברים להיות רגישים יותר, עד שהיא מגלה שבעלה בוגד בה.בנסיון להחזיר את כבודה היא מחליטה לאלף את הגבר השוביניסט ביותר בארה"ב.

איפה אני בסיפור הזה ?  ---  גולן,עגנון,דפנה  ---  2002  ---  מסמך אנושי המגולל את מאבקם של הפעילים בארגוני זכויות האדם בארץ. המחברת חושפת בפני הקורא את ספור מאבקה האישי ואת מצוקתם של הפלסטינים.

איפה אני בסיפור הזה ?  ---  גולן,עגנון,דפנה  ---  2002  ---  מסמך אנושי המגולל את מאבקם של הפעילים בארגוני זכויות האדם בארץ. המחברת חושפת בפני הקורא את ספור מאבקה האישי ואת מצוקתם של הפלסטינים.

איראן ועיראק :  ---  איילון,עמי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים : חכמי הדת השיעים בעיראק: הערות היסטוריות;האתגר הכורדי למדינה העיראקית;ההגות החדשה באיראן שלארח המהפכה:עוצמת השינוי ומגבלות הכוח ועוד.

אירועי הדרכה ואירועי הוראה :  ---  כץ,פנינה. זילברשטיין,משה (ע.)  ---  2002  ---  תיעוד אירועי הוראה,שיעורי בית ספר,אירועי הדרכה והכשרה, פרוטוקלים מהווי בית הספר ועוד.

איש אשר רוח בו :  ---  רותם,יהודית  ---  2002  ---  קורות חייו של גולדפרב,פעילותו המחתרית בהונגריה במהלך מלחמת העולם השנייה,כליאתו בידי הגרמנים וחילוצו בידי חבריו למחתרת,עלייתו ארצה ועוד.

איש הברוש  ---  פלגי,יובל  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של משפחה במסגרת הקיבוצית.

איש הניקיון  ---  קיז'נר,אשר  ---  2002  ---   אסופת סיפורי מתח וריגול. ספר ראשון למחבר

אישה בין חוחים  ---  אשבל,שלום  ---  2002  ---  רומן המשקף את חיי האישות אצל היהודים בתימן

אישה בין חוחים  ---  אשבל,שלום  ---  2002  ---  רומן המשקף את חיי האישות אצל היהודים בתימן

אישה בנקודת האפס  ---  סעדאווי,נוואל אל  ---  2002  ---  הסיפור הוא פרי מפגשן של הסופרת עם נידונה למוות בכלא המצרי, במסגרת מחקר פסיכיאטרי שערכה ב-1974. תיאוריה חושפים את אומללות מצב הנשים בחברה המצרית.

אישה של אור ירח  ---  שורצמן,אורי  ---  2002  ---  רומן: רופא ישראלי מתאהב באישה שחורה במהלך שהותו בכפר נידח באפריקה.

איתור וטיפוח תורמים.  ---  גילקריסט,קארן  ---  2002  ---  מדריך למנהלים וגייסי כספים בעמותות ומלכ"רים. הספר מציע רעיונות ואסטרטגיות למציאת תורמים פוטנציאליים ולניהול יחסים מתמשכים ורווחיים עם התורמים.

אל אשר תלכי : ["אל-אשר תלכי"]  ---  בוכריס,אלישע (ע.)  ---  2002  ---  הספר מכיל נוסח מעוטר של המגילה, מאמרי פרשנות ודברי זכרון למנוח אשר נהרג במהלך שירותו.

אל המקום.  ---  שורץ,מרים  ---  2002  ---  ארבעה סיפורים הפרושים על תקופות שונות ומקומות שונים, החל מישראל בתקופת בית ראשון וכלה בימינו אנו. כל הסיפורים מתעסקים בבדידות ובניסיון למימוש עצמי.

אל מוואסי רצועת עזה : [אל-מוואסי, רצועת עזה]  ---  סויסה,שלומי  ---  2002  ---  דו"ח הבוחן את הווי החיים לאור המגבלות המוטלות על תושביו בידי כוחות צה"ל.

אל קורטיז'ו אנקאנטאדו :  ---  כהן סראנו,מתילדה  ---  2002  ---  מהדורה דו לשונית: מקור בלאדינו מול תרגום לעברית.

אל קצה היקום :  ---  מידב,מאיר ואחרים.  ---  2002  ---  הספר מציג בשפה פשוטה ובאמצעות איורים את התגליות העיקריות באסטרונומיה מימי קופרניקוס ועד ימינו.כמו כן מוצגות קבוצות הכוכבים העיקריות והמכשור האסטרונומי.

אל תגעו לי בשואה :  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  הקולנוע העברי בשנים 1948-1944;המיתוסים הציוניים עוברים וולגריזציה;השואה והאחרות: ערכו המוסף של הסרט "אל תגעו לי בשואה" ועוד.

אל תגעו לי בשואה :  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  הקולנוע העברי בשנים 1948-1944;המיתוסים הציוניים עוברים וולגריזציה;השואה והאחרות: ערכו המוסף של הסרט "אל תגעו לי בשואה" ועוד.

אל תיקח הכל ללב לגברים :  ---  קארלסון,ריצ'ארד ד"ר  ---  2002  ---  

אל תקראו את הספר הזה אם אתם טפשים  ---  פישר,טיבור  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים על לוזרים,כהגדרת העטיפה

אל תשאירו זאת למזל :  ---  פדרמן,אווארד ג. ואחרים  ---  2002  ---  תיאור והסבר של הגורמים והסימנים לבעית הימורים. הספר מציע דרכים להתמודדות ולטיפול במסגרת משפחתית.

אל תשלח ידך אל הנער :  ---  בן גוריון,אריה (ע.)  ---  2002  ---  אלבום מאוייר המכיל אסופת שירים פרי עטם של כותבים שונים העוסקים בעקדה. האנתולוגיה מלווה ברשימה מאת חיים באר ומדרשים. בין הכותבים: חיים גורי,שלונסקי,ס. יזהר,עמיחי וכו'.

אל תשתני לעולם  ---  ברג,אליזבת  ---  2002  ---  רומן: ספור אהבה עדין בין רווקה מבוגרת וחולה סרטן.

אלבום ציירי ירושלים במאה התשע-עשרה.  ---  שילר,אלי (ע.)  ---  2002  ---  אלבום עברי אנגלי. ראה: חלק אנגלי.

אלברט איינשטיין :  ---  מץ,וולטר ס.  ---  2002  ---  קורות חייו של המדען בלווית ביאור משנתו המדעית.

אלברט איינשטיין :  ---  מ,וולטר ס  ---  2002  ---  

אלה דברי האחרונים : ["אלה דברי האחרונים"]  ---  בכרך,צבי(ע.).  ---  2002  ---  אוסף מכתבים שנכתבו על ידי יהודים בגטאות,ברכבות המוות ובמחנות ריכוז והשמדה טרם מותם. המכתבים לוקטו מתוך ארכיונים,ספרי זכרון ומקורות פרטיים.

אלוהים הבריאה וכלים לחיים. [אלוהים,הבריאה וכלים לחיים]  ---  בראון,סילביה  ---  2002  ---  יסודות הביראה,היקום המטאפיסי,טבעו של אלוהים ושאר סוגיות.

אלוהים מתאבד  ---  אביב,ערן  ---  2002  ---  אסופת ספורים

אלות בכל אישה .  ---  שינודה בולן,ג'ין  ---  2002  ---  

אלות בכל אישה :  ---  שינודה בולן,ג'ין  ---  2002  ---  ניתוח המערך הנפשי של נשים באמצעות סכימה ארכיטיפית המייחסת אלות שונות למודלים שונים של נשיות.

אליה :  ---  בר,אהרון  ---  2002  ---  "רומן רומנטי-אנטי רומנטי".

אלים בכל גבר .  ---  שינודה בולן,ג'ין  ---  2002  ---  

אלים בכל גבר :  ---  שינודה בולן,ג'ין  ---  2002  ---  ניתוח המערך הנפשי של גברים באמצעות סכימה ארכיטיפית המייחסת אלים שונים למודלים שונים של גבריות.

אלים וגיבורים ביוון הקלאסית.  ---  גרייבס,רוברט  ---  2002  ---  עיבוד מחודש לעלילותיהם של האלים והאלות היווניים אשר חיו באולימפוס.

אלמוגים :  ---  עובדיה,רוני  ---  2002  ---  אסופת מונולוגיים פיקטיביים הסוקרים שלושים פגישות טפוליות בהן מתמללת גיבורת הספר את רחשי עולמה הפנימי בפני פסיכולוגית.

אלף המגן :  ---  שמריה בן אליהו האקריטי  ---  2002  ---  מהדורה מוערת ליצירה בת המאה ה-14.המהד' מכילה מבוא הסטורי-ביוגרפי-פרשני לצד נספחים ומפתחות.

אלפבית סיטי.  ---  נייט,סטיבן  ---  2002  ---  סיפור מתח. גיבור הסיפור כותב רומן על רצח אכזרי שנעשה בידי כנופיה מסוכנת. הרומן נוחל הצלחה, אך הבולשת והעולם התחתון רודפים אחר הסופר כדי לדעת מה הוא יודע באמת.

אלפיים 23 :  ---  דרורי פרמן,ניצה (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים, ספורים ושירים: המהפכה היהודית המודרנית-קוים להבנתה;כיבוש השממה והנרטיב הלאומי;יישוב הארץ כעשייה אויגנית,פרשת התימנים מעמקה ועוד

אלפיים 24 :  ---  דרורי פרמן,ניצה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים, ספורים ושירים: על האתיקה אצל קאמי,שתי דרשות של מייסטר אקהרט,על מקומה של ברה"מ בשמאל הישראלי ועוד.

אם ובתה.  ---  רבינוביץ,שושנה  ---  2002  ---  ביוגרפיה: ילדותה של המחברת לצד אמה בגטו וילנה ומחנות הריכוז קייזרוואלד ושטוטהוף.

אמא לא אשמה.  ---  לביא,דפנה  ---  2002  ---  רומן: אודיסיאה טפולית ובמרכזה ילדה המנסה לשקם את יחסיה עם משפחתה המתעללת.

אמא של תרמילאי :  ---  רון פדר עמית,גלילה  ---  2002  ---  

אמא של תרמילאי :  ---  רון פדר עמית,גלילה  ---  2002  ---  סופרת לבני הנעורים,בת דמותה של המחברת,נקלעת למשבר לאחר שבעלה נטש אותה וילדיה מסרבים לשמש כתחליף לחייה, ועל כן אורזת את מטלטליה ונוסעת למזרח הרחוק.

אמה ויגואר :  ---  פישר,אריקה  ---  2002  ---  תיעוד אהבתן הסוערת של עקרת בית גרמנייה וצעירה יהודייה בברלין של שנות הארבעים. הספר מגולל את קורותיהן באמצעות מכתבים,תצלומים וקטעי זכרונות, עד לסוף הטראגי.

אמון :  ---  לין,אדל ב.  ---  2002  ---  ארבעה מפתחות ליצירת יחסי אמון במקום העבודה.

אמונה היסטוריה וערכים : [אמונה,היסטוריה וערכים]  ---  ליבוביץ,ישעיהו  ---  2002  ---  המשך לספרו של ליבוביץ "יהדות,עם יהודי ומדינת ישראל", המכיל מסבחר עיונים,שיחות ומאמרים פולומוסיים בנושא החברה הישראלית,ערכים יהודיים,אמונה,סובלנות ביהדות ועוד.

אמונות שמירת מסורת וערכים של יהודים בישראל 2000 [על הכריכה: יהודים ישראלים: דיוקן]  ---  לוי,שלומית ואחרים  ---  2002  ---  מחקר דמוגרפי -סטטיסטי הבוחן את מאפייניה,אימוצה,ויישומה של תחושת הזהות היהודית-ישראלית במגזרים שונים בחברה הישראלית.

אמוק :  ---  צוויג,סטפן  ---  2002  ---  וידויו המר של רופא אשר תשוקה עזה לאחת ממטופלותיו שבשה את דעתו כליל,השכיחה ממנו את כללי האתיקה ומלאה אותו רגשי אשם כבדים.

אמיל ושלשת התאומים :  ---  קסטנר,אריך  ---  2002  ---  

אמיליה ומלח הארץ :  ---  סוכרי,יוסי  ---  2002  ---  קורותיו של המחבר המעלה באוב את זכרונה של סבתו וחייה, לצד הליך גיבושו שלו במסגרת המתח הבלתי-פתיר בין שורשיו המזרחיים ומשיכתו להוויה הישראלית אשכנזית.

אמנות 2002 :  ---  מאי,יהודה (ע.)  ---  2002  ---  האינדקס כולל את כל התוצאות שהושגו בשנת 2001 במכירות הפומביות של יצירות אמנות בישראל.

אמני ישראל 2002 .  ---  מאי,יהודה (ע)  ---  2002  ---  

אמסטרדם :  ---  מנגין,דניאל  ---  2002  ---  מדריך תיירים לאמסטרדם:מידע כללי,אמסטרדם של ימי הביניים,רצועות התעלות,רובע המוזיאונים,מסלולי טיול ומפות.

אמר אברהם המחבר :  ---  בן עזרא,אברהם ד"ר  ---  2002  ---  עיונים מתמטיים ואחרים בפרושיו של הראב"ע המסתמכים על עקרון מארגן הטוען לתחומים סמנטים נבדלים בקורפוס הפרשני של הראב"ע, הנפתחים בלשון: אמר אברהם המחבר.

אמת דיברתי :  ---  בנזימן,עוזי  ---  2002  ---  ב-1991 כתב העיתונאי בנזימן ב"הארץ"שמנחם בגין יודע היטב כי אריאל שרון רימה אותו במלחמת לבנון.שרון תבע לדין על הוצאת דיבה ותביעתו נדחתה בסופו של דבר.

אמת דיברתי :  ---  בנזימן,עוזי  ---  2002  ---  ב-1991 כתב העיתונאי בנזימן ב"הארץ"שמנחם בגין יודע היטב כי אריאל שרון רימה אותו במלחמת לבנון.שרון תבע לדין על הוצאת דיבה ותביעתו נדחתה בסופו של דבר.

אנגלמאיר  ---  אנגלמאיר,זאב  ---  2002  ---  אלבום המכיל מבחר מעבודותיו של המאייר,שערים מצויירים,טורים שבועיים ועוד, כפי שפורסמו בעיתונים שונים.

אנדרגראונד.  ---  מורקמי,הרוקי  ---  2002  ---  אסופת ראיונות עם כמה מקורבנות פיגוע גאז הסרין ברכבת התחתית של טוקיו ב-1995 ועם כמה מחברי הכת שבצעה אותו. הקדמה מאת פרופ' יעקב רז.

אנה :  ---  פודגיצקי,אנה  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה של ניצולת שואה, אשר לא הצליחה לשכנע את בני משפחת ועיירתה להימלט ולשרוד.

אנונימוס רקס :  ---  גארסיה,אריק  ---  2002  ---  גיבור הסיפור הוא דינוזאור המחופש לבן אדם.בעקבות חקירת מקרה שריפה הוא מגלה ממצאים אשר מובילים אותו לפתרון תעלומת מות שותפו וחושפים בפניו את המציאות האנושית.

אנטאלאגיע פון יידישע פאלקסלידער 6 :  ---  לייכטר,סיני  ---  2002  ---  הכרך האחרון בסדרה מוקדש למחבר "דער אלף-בית"או כפי שנודע-"אויפען פריפעטשיק"

אני זה בסדר [אני- זה בסדר]  ---  אהרונוביץ קרפנוס,שרה  ---  2002  ---  אסופת שירים.

אני רפאל המלאך :  ---  אבירז,זאב  ---  2002  ---  עקרונות הקיום והאדם הנמסרים מפיו של המלאך. 5 קבצים מאוגדים בספר אחד!!!!!!!!!!!

אני שעון חול. [אני- שעון חול]  ---  בנימיני,אמנון  ---  2002  ---  גיבור הסיפור היה עיתונאי שחייו היו מלאים הרפתקאות ומתח בשם הצדק והעיתונאות,עד שהופיעה אצלו מחלת האלצהיימר. הספר מתאר את התמודדות המשפחה עם המחלה.

אניגמה .  ---  סיבאג מונטפיורי,יו  ---  2002  ---  

אניגמה :  ---  סיבאג מונטפיורי,יו  ---  2002  ---  סיפור פענוח השדרים המוצפנים של גרמניה הנאצית בידי בריטניה.הספר מוסיף מידע על הפרשה הידועה באמצעות תיאור פרשיות ריגול ומציאת מסמכים וספרי צופן של האניגמה.

אניהו .  ---  קרת,אתגר  ---  2002  ---  

אניהו.  ---  קרת,אתגר  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

אנימה אני-מה ?  ---  כספי,זהבה. יריב-ריביק  ---  2002  ---  ספורו/ספורה האמיתי של יריב-ריביק, גבר/אשה על רקע תהליכים ביוגרפיים-מיניים-טפוליים.

אנציקלופדית כיס להומור  ---  יהלום,משה  ---  2002  ---  אסופת בדיחות מרוכזות לפי נושאים.

אנשי גרילה.  ---  נאיפול,ו ס  ---  2002  ---  

אנשי גרילה.  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  רומן: פארודיה פוסט קולוניאליסטית השופכת אור סאטירי על פעילותם של שלושה מהפכנים באי קריבי קטן.

אנשי הלימבו :  ---  חזן,חיים  ---  2002  ---  מחקר סוציו-אנתרופולוגי הבוחן את הווי החיים במרכז לקשישים תוך ניתוח הדינמיקה הבין-אישית והתשתית הפסיכולוגית של תושבי הקהילה.

אנשים בלי מכסה.  ---  קוטנר,מנחם  ---  2002  ---  לקט משלים קיומיים מוגשים בצורת ספורים [?] קצרים

אנשים ישנים :  ---  שריף,בת שבע  ---  2002  ---  

אנשים ישנים :  ---  שריף,בת שבע  ---  2002  ---  

אנשים מרעילים :  ---  קאוויולה,אלן ד"ר. לוונדר,ניל ד"ר  ---  2002  ---  מדריך לניהול מערכות יחסים עסקיים עם טיפוסים "גבוליים", כגון הטיפוס הפרפקציוניסטי, הגבולי,האנטי חברתי,הפסיבי-אגריסיבי,הנמנע,הסכיזואידי,הפרנואידי ועוד.

אנשים עם מוגבלות משולבים בקהילה :  ---  מנדלר,דליה. נאון,דניז  ---  2002  ---  ניתוח המבוסס על סדרת ראיונות עם אנשים בעלי מוגבלות זו אחרת,תוך פירוט מאפייניהם, קשיים קהילתיים משותפים ועוד.

אסופות יד :  ---  בניהו,מאיר (ע.)  ---  2002  ---  

אסופות כתבים עבריים מימי הביניים ב :  ---  בית אריה,מלאכי. אנגל,עדנה (ע.)  ---  2002  ---  אלבום המכיל אסופת כתבי יד עבריים המייצגים את טיפוס הכתב הספרדי על שלושת סוגיו הידועים: מרובע,בינוני ורהוט. הספר מכיל לוחות,קיצורים ביבליוגרפיים ותקצירים באנגלית.

אסופת מבחנים בהשכלת יסוד.  ---  כהן,יונה ואחרות (ע.)  ---  2002  ---  ספר עזר למורים הכולל מבחני מיון בתחומי דעת שונים כגון קריאה,כתיבה,מתמטיקה,אזרחות מחשבים וכיו"ב.

אסטרטגיה לצמיחה כלכלית בישראל.  ---  גרונאו,ראובן(ע.)  ---  2002  ---  דיון במדיניות הכלכלית של מדינת ישראל במהלך 50 שנותיה ובאפשרויות הצמיחה והפיתוח של המשק הכלכלי.כולל טבלאות ותרשימים.

אסטרטגיה לריסון צריכת המים במגזר העירוני בישראל באמצעות תעריף מים .  ---  דר,פרץ  ---  2002  ---  

אסטרטגיה לריסון צריכת המים במגזר העירוני בישראל באמצעות תעריף מים.  ---  דר,פרץ  ---  2002  ---  משבר המים הנוכחי;צריכת המים במגזר העירוני;התעריף ככלי לניהול הביקוש למים עירוניים;ריסון הצריכה בקליפורניה ועוד.

אסטרטגיה של מלחמה ושלום  ---  לוטוואק,אדוארד נ'  ---  2002  ---  

אסטרטגיה של מלחמה ושלום.  ---  לוטוואק,אדוארד נ'  ---  2002  ---  ניתוח הגיון האסטרטגיה ודינמיקת העימות המכילה יסודות פרדוקסליים,ברמה הטכנית,הרמה הטקטית,הרמה האופרטיווית ועוד.

אסיד האוס.  ---  וולש,אירווין  ---  2002  ---  אסופת ספורים קודרים,עמוסי נרקומנים,מין פרוורטי ושעמום קיומי.

אסלאמיון :  ---  פורמן,אוריה  ---  2002  ---  המחבר מציג את פרי מחקרו אודות הפונדמנטליזם האסלמי והתאמתו למציאות החברתית והתרבותית של ימינו בנושאים שונים:פרט,חברה,צדק חברתי,מדע,משפחה,נשים ועוד

אף אחד כמונו.  ---  סנטו,אורלי  ---  2002  ---  משל מאויר על האפרוריות שבאנונימיות.

אפגעהאקטע ביימער.  ---  חייט,משה דוד  ---  2002  ---  דערציילונגען און פארצייכנונגען.

אפולוגיה על ההיסטוריה או מקצועו של ההיסטוריון.  ---  בלוך,מארק  ---  2002  ---  משנתו של המחבר,המציגה את השקפותיו השונות העוסקות במושג הזמן,התצפית ההסטורית,תולדותיה של השיטה הבקורתית,הניתוח ההיסטורי ועוד.

אפילו קברו אותי פה ועדיין אני חי : ["אפילו קברו אותי פה ועדיין אני חי"]  ---  שפר,מרדכי  ---  2002  ---  שיריון של מרדכי שפר ז"ל,שנרצח בפעולת איבה בפברואר 2001.

אפלטון .  ---  רובינסון,דייב גרובס,ג'ודי  ---  2002  ---  

אפלטון :  ---  רובינסון,דייב. גרובס,ג'ודי  ---  2002  ---  מבוא למשנתו הפילוסופית של אפלטון הערוכה במתכונת מאויירת לשם הבהרת הגותו והשפעותיה על החשיבה המערבית המודרנית.

אפרודיטה 25 :  ---  בן עזר,עדי  ---  2002  ---  

אפשר גם אחרת :  ---  ברק,אילנה ואחרים  ---  2002  ---  תכנית המציעה מערך חינוכי ליצירת סביבה הומניסטית ותומכת בגן הילדים. החוברת מלווה במגוון הדרכות והפעלות.

אצבע קלה :  ---  דודאי,רון  ---  2002  ---  דו"ח הסוקר את מדיניותו של צה" בנוגע לנוהל פתיחה באש על רקע עדויות של אזרחים פלסטינים.

אצולת הארץ משפחת אל חוסייני : [אצולת הארץ: משפחת אל חוסייני]  ---  פפה,אילן  ---  2002  ---  קורותיה של המשפחה בארץ ישראל מראשית המאה ה-18 ועד תקופת המנדט. הספר סוקר את עלייתה ונפילתה של המשפחה על רקע התפתחות החברה הפלסטינית והציונות.

אצולת הארץ משפחת אל חוסייני : [אצולת הארץ: משפחת אל חוסייני]  ---  פפה,אילן  ---  2002  ---  קורותיה של המשפחה בארץ ישראל מראשית המאה ה-18 ועד תקופת המנדט. הספר סוקר את עלייתה ונפילתה של המשפחה על רקע התפתחות החברה הפלסטינית והציונות.

אצל העיר פריס :  ---  ביכסל,פטר  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרצרים.

אקדמות לאצ"ג.  ---  מירון,דן  ---  2002  ---  מבוא לקורפוס הפואטי של אצ"ג, המניח קווי מתאר סביב רצף חייו לצד עיון בטקטסים, בתשתית האידיאלוגית-ספרותית של המשורר וברקע ההיסטורי-בקורתי.

אקדמות לאצ"ג.  ---  מירון,דן  ---  2002  ---  מבוא לקורפוס הפואטי של אצ"ג, המניח קווי מתאר סביב רצף חייו לצד עיון בטקטסים, בתשתית האידיאלוגית-ספרותית של המשורר וברקע ההיסטורי-בקורתי.

אקדמות למדע ההיסטוריה.  ---  אבן חלדון,עבד אל רחמאן  ---  2002  ---  תרגם מערבית והוסיף מבוא והערות - עמנואל קופלביץ.

ארבעה מיתרים לתהילה :  ---  דונביץ,נתן  ---  2002  ---  המחבר סוקר את חייהם ונגינתם של כמה מן הצ'לנים המובילים במאה ה-20 ומרבה באנקדוטות וקוריוזים משעשעים

ארגון וניהול הלכה למעשה. [ארגון וניהול-הלכה למעשה]  ---  כפיר,אהרן  ---  2002  ---  מהדורה מעודכנת לספר "ארגון וניהול-עיצוב ושינוי". הספר פורש מגוון סוגיות יסוד בתחום ניהול הארגונים.

ארגנטינה ישראל והיהודים .  ---  ריין,רענן  ---  2002  ---  

ארגנטינה ישראל והיהודים למן חלוקת ארץ ישראל ועד פרשת אייכמן. [ארגנטינה,ישראל והיהודים]  ---  ריין,רענן  ---  2002  ---  יחסיה הדיפלומטיים של ישראל עם ארגנטינה על רקע עמדותיה הפוליטיות של ארגנטינה הפרוניסטית,יחסה אל הקהילות היהודיות,עמדתה הנייטרלית במהלך מלחמת העולם השניה ועוד.

אריאדנה  ---  קליבנסקי,ברוניה  ---  2002  ---  קורותיה של המחברת במהלך תפקידה כקשרית בגטו ביאליסטוק.

אריאל ושלוש נשים.  ---  פלאת,סילביה  ---  2002  ---  ספר שיריה הידוע של פלאת לצד תסכית פואטי.

אריאל ושלוש נשים.  ---  פלאת,סילביה  ---  2002  ---  ספר שיריה הידוע של פלאת לצד תסכית פואטי.

ארמון הדמעות.  ---  אגסי,נלי  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיה של האמנית, בתוכן יצירות וידאו ומיצגים, בלווית טקסטים.

ארץ האשוחים וסיפורים אחרים.  ---  ג'אווט,שרה או.  ---  2002  ---  אסופת ספורים בעלי צביון רומנטי המתרחשים על רקע נופיה הקסומים של ני-אינגלנד.

ארץ העצמות הפורחות.  ---  רז,רבקה  ---  2002  ---  שירים

ארץ יפה :  ---  בן יוסף,ספי  ---  2002  ---  הספר מציע,בפורמט אלבומי, כ-50 אתרי טיול שונים בישראל, בליווי הסברים,איורים ותצלומי אוויר

ארץ ישראל מבפנים ומבחוץ :  ---  נאמן,שמואל  ---  2002  ---  זכרונות המחבר מילדותו בארץ בתחילת המאה ה-20,שירותו כקצין בחזיתות מלחמת העולם ה-2,מעורבותו במוסד הקרוי על שמו ועוד

ארץ צפון :  ---  גל,צבי (ע.)  ---  2002  ---  קובץ דו"חות חפירה מחפירות ההצלה שנערכו בשנות ה-90 במרחב צפון,בעברית ובאנגלית.בין האתרים:ציפורי,כפר כנא,הר צבעון ועוד.כולל שרטוטים,מפות וטבלאות.

ארץ קטנה איש גדול .  ---  הפנר,אברהם  ---  2002  ---  

ארצן :  ---  פרקינס גילמן,שרלוט  ---  2002  ---  רומן עתידני ובמרכזו עולם הנשלט בידי נשים.

ארצנו :  ---  שבתאי,אהרן  ---  2002  ---  אסופת שירים המקיפה את ספריו של המשורר: אהבה,גירושין, זיוה,מטאזיויקה,הלב,בחודש מאי הנפלא,פוליטיקה ומוסיפה עליהם קובץ ששמו כשם הספר

אש ולהבה :  ---  ארמאנו,ונרו  ---  2002  ---  סיפורו של סאם, נער ממוצא סיציליאני הגר באוסטרליה. דרך האחיזה בזכרונות הילדות,אהבת ילדותו וסיפורי הקהילה הסיצילאנית סביבו, מנסה סם למצוא את זהותו.

אש חזיתית.  ---  סטארק,ריצ'רד  ---  2002  ---  מותחן: עלילותיו של שודד חלקלק.

אשטלינה אהובתי :  ---  אטינגר,אלמוג  ---  2002  ---  המשך עלילותיה של רוזה בלומנטל,הספרנית הירושלמית,על רקע מסכת תככים ומזימות בפנסיון "אריה הזהב" שלחוף אגם לוצרן בשוויץ.

אשכולות תמר :  ---  תמר,דוד  ---  2002  ---  אסופת מאמרים שנדפסו בעבר העוסקים בדיוקנאות של האר"י,הרב קוק,ר' חיים ויטאל,הרב יוסף קארו ואחרים על רקע הווי החיים של צפת.

אשכולות תעשייתים בירושלים בתחומי הביוטכנולוגיה והתוכנה :  ---  קאופמן,דן. לוין,חן  ---  2002  ---  מאפיינים כמותיים,תחומי התמחות,הכשרת כוח אדם,חסמים מרכזיים ועוד.

אשכולות תעשייתים בירושלים בתחומי הביוטכנולוגיה והתוכנה :  ---  קאופמן,דן. לוין,חן  ---  2002  ---  מאפיינים כמותיים,תחומי התמחות,הכשרת כוח אדם,חסמים מרכזיים ועוד.

אשקלון כלת הדרום :  ---  ששון,אבי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: אשקלון בתקופה המוסלמית הראשונה;הוליווד באשקלון-תכנית לבניית עיר סרטים ותיירות בברנע ועוד.

אשרי האיש  ---  מולינה,אנטוניו מוניוס  ---  2002  ---  רומן: סטודנט ספרדי מתחקה אחר עקבותיו של של משורר שכוח על רקע השלטון הפאשיסטי בספרד.

אשת השגריר.  ---  מזאל,מישל  ---  2002  ---  המחברת מספרת את קורותיה במהלך שהותה בקהיר בשנות ה-80 וה-90 במסגרת שליחותו הדיפלומטית של בעלה, תוך התעמקות בקשיי ההתאקלמות בחברה הזרה.

אשתו של אחר :  ---  דוסטוייבסקי,פיודור  ---  2002  ---   גנב ישר; חלומו של אדם מגוחך; עץ-חג-המולד והחתונה; אשתו של אחר ובעל תחת המיטה

את מחכה לאליהו?  ---  ערמוני,חנה  ---  2002  ---  לקט ספורים אישיים השואבים מפעילותה של המחברת במסגרת תנועת הלח"י.

אתה יכול לקרוא לי קסנדרה  ---  פרידמן ינובר,מירי  ---  2002  ---  רומן: הרפתקאותיה של נערה גמלונית בת 17 המתחקה אחר עקבותיה של תיירת פינלנדית.

אתיופיה מכל ההיבטים : [בכריכה:אתיופיה ויהודי אתיופיה:אז היום ומחר]  ---  רינון,ירדנה. רוזנפלד,ברכה (ע.)  ---  2002  ---  מבחר הרצאות ומאמרים.

אתיופיה מכל ההיבטים : [בכריכה:אתיופיה ויהודי אתיופיה:אז היום ומחר]  ---  רינון,ירדנה. רוזנפלד,ברכה (ע.)  ---  2002  ---  מבחר הרצאות ומאמרים.

אתיקה רגשות ובעלי חיים [אתיקה, רגשות ובעלי-חיים] :  ---  לוי,זאב ונדב  ---  2002  ---  הספר משלב פילוסופיה מסורתית וזואולוגיה כדי לבחון את היכולות התרבותיות והרגשיות של בעה"ח, ולשם פיתוח "אתיקה סביבתית" כמענה לבעיות מוסריות ואקטואליות

אתיקה רגשות ובעלי חיים [אתיקה, רגשות ובעלי-חיים] :  ---  לוי,זאב ונדב  ---  2002  ---  הספר משלב פילוסופיה מסורתית וזואולוגיה כדי לבחון את היכולות התרבותיות והרגשיות של בעה"ח, ולשם פיתוח "אתיקה סביבתית" כמענה לבעיות מוסריות ואקטואליות

בא לך להיות אלוהים ? :  ---  גולדן,שי  ---  2002  ---  ספורו של אדם המעמיד עצמו למכירה ועובר בין ידי אדונים רבים

באהבה.  ---  שמאי,דודי  ---  2002  ---  אוסף איורים קריקטוריסטיים המתארים את חיי האהבה.

באור ישמע  ---  שני,רנה  ---  2002  ---  אסופת שירים מיסטית-דתית מעזבונה של המשוררת,אחרית דבר:אורי ברנשטיין

באר יצחק להרב שמחה יצחק הלוצקי. (ספר)  ---  הלוצקי,שמחה יצחק  ---  2002  ---  סט בן חמישה כרכים המפרש את פרשיות התורה על דרך הפשט והנסתר. נכתב ע"י החכם הקראי במאה ה-18.

בבית קורס :  ---  גילן,מקסים  ---  2002  ---  שירי מחאה,מוות,אהבה ושירים על פאריס ותל אביב: "נעימה מינורית נובעת/מפסנתר פניני,פנימי,מבהיק/רכונה בעצמה/ זוהר חולמת" (מתוך "מינורית").

בבית.  ---    ---  2002  ---  ספר אינטראקטיבי, מאוייר ומנוקד לילדים.

בגוף אני מבינה .  ---  גרוסמן,דויד  ---  2002  ---  

בגוף אני מבינה :  ---  גרוסמן,דויד  ---  2002  ---  שתי נובלות העוסקות בבגידה וקנאה.

בדמות עכביש היא טווה את חוטיה : ["בדמות עכביש היא טווה את חוטיה"…]  ---  גרוסמרק,ציונה  ---  2002  ---  ייצוגים של נשיות בפסול היווני,המחזה היווני, באודיסיאה ובאיליאדה, תוך ניתוח ההדגשים השונים על מיניות,אמהות ועוד.

בדמי לעד תחיי :  ---  שטרן,אברהם יאיר  ---  2002  ---  מהדורה שלוש עשרה.

בדרך  ---  דרור,נתן  ---  2002  ---  שיחות קצרות בין ילד לבין זקן על משמעות החיים.

בדרך הזן אל ההרמוניה.  ---  מוס,אליסון (ע.)  ---  2002  ---  אסופת תצלומים מעוררי מחשבה וציטטות מנחמות.

בדרך הזן אל הצחוק.  ---  מוס,אליסון (ע.)  ---  2002  ---  אסופת תצלומים מעוררי מחשבה וציטטות מנחמות.

בדרך הזן אל השינוי.  ---  מוס,אליסון (ע.)  ---  2002  ---  אסופת תצלומים מעוררי מחשבה וציטטות הומוריסטיות.

בדרכו של לאקאן .  ---  מילר,ז'אק אלן  ---  2002  ---  

בדרכו של לאקאן :  ---  מילר,ז'אק אלן  ---  2002  ---  חמש הרצאות המקיפות את יסודות החשיבה הלאקאניאנית, תוך מיפוי מושגי יסוד במשנתו של לאקאן, ביאור הקשר בין השפה ללא-מודע, היחס החמקמק בין הפסיכואנליזה למדע וכו'.

בהיר.  ---  קהת,סיני  ---  2002  ---  שירים.

בהתהפך הגלגל.  ---  קרויטנר,ש"י  ---  2002  ---  שני ספורים על רקע עליית הנאציזם בגרמניה וקריסת הכיבוש הגרמני בפולין.

בוא חום :  ---  אגין,תמר  ---  2002  ---  אסופת שירים המתעדת את מחלתו חשוכת המרפא ומותו של רוני,בן זוגה של המשוררת.

בודריאר והמילניום  ---  הורוקוס,כריסטופר  ---  2002  ---  דיון בניתוחו של בודריאר את תרבות התקשורת המערבית ותפיסת "קץ ההיסטוריה" על רקע קרבתו של המילניום החדש.

בודריאר והמילניום  ---  הורוקוס,כריסטופר  ---  2002  ---  דיון בניתוחו של בודריאר את תרבות התקשורת המערבית ותפיסת "קץ ההיסטוריה" על רקע קרבתו של המילניום החדש.

בולובולו. [בולו'בולו]  ---  P.M.  ---  2002  ---  מניפסט אוטופי-רדיקלי המבקש לחתור תחת ההגמוניה הכלכלית-גלובלית תוך פרישת מצע חברתי המושתת על פעילות ענפה של שיתוף כלכלי במסגרת קומונות.

בומרנג.  ---  קרביץ,אשר  ---  2002  ---  סיפורם של יצרן בומרנגים קשיש ונכדו המתפתח לכדי תעלומה מסתורית כאשר אשה חובבת ספרות חודרת אל התא המשפחתי הקטן.

בוקר חדש.  ---  קריץ,ראובן  ---  2002  ---  מהדורה חמישית לספר שיצא לאור ב1970.בעקבות גירושי הוריו,עוזב הגיבור את ארה"ב ועובר לקיבוץ בישראל.

בוקרים הם החולשה שלי :  ---  יוסטון,פאם  ---  2002  ---  סיפורת אמריקאית נשית ועמצאית. מאמצת את אידיאל הגבר הקשוח כדרך אלטרנטיבית לביטוי הנשיות החופשית.

בורשלסיד.  ---  טוקר,דוד  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

בושות  ---  קווה,אבשלום  ---  2002  ---  

בושות.  ---  קווה,אבשלום  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

בזמן מלחמה  ---  קלדרון,ניסים. שמיר טוליפמן,אילת  ---  2002  ---  שני חיבורים: האחד, ספור הבוחן את את תהליך חקירתו של אסיר פלסטיני, והשני,מאמר הבוחן את היחס בין הספרות הנכתבת בארץ לבין הפוליטיקה הישראלית. כמו כן מצורפים קטעים נבחרים מתוך ספוריו של יובל שמעוני.

בחוג ספר ב :  ---  בנימיני,יפה ד"ר  ---  2002  ---  הרצאות שנתנו על רומנים מקוריים כגון: חמסין וציפורים משוגעות,מישהו לרוץ אתו,בעל ואשה ואחרים,לצד רומנים מתורגמים כגון: טימבקטו,יער נורווגי,חרפה ואחרים.

בחזית המחשוב :  ---  שחר,עמירה  ---  2002  ---  אלבום המגולל את קורותיה של יחידת ממר"ם,בניית תשתית המחשוב,יצירת מבניה הארגוניים ופועלם של מקימיה וחלוציה. האלבום מכיל שלל תצלומים ותעודות.

בחזית המחשוב :  ---  שחר,עמירה  ---  2002  ---  אלבום המגולל את קורותיה של יחידת ממר"ם,בניית תשתית המחשוב,יצירת מבניה הארגוניים ופועלם של מקימיה וחלוציה. האלבום מכיל שלל תצלומים ותעודות.

בטרם אומר שלום.  ---  היגינס קלארק,מרי  ---  2002  ---   רומן מתח: קורותיה של אלמנה הניחנת בתפיסה על-חושית.

ביאור בידיעת חכמים בעייני החיות והבהמות :  ---    ---  2002  ---  פמפלט העוסק בבורתם של חכמינו ביחס להליכות הטבע.

ביבליוגרפיה מוערת :  ---  כץ,פנינה  ---  2002  ---  

ביבליוגרפיה מוערת ב' :  ---  כץ,פנינה  ---  2002  ---  רשימה ביבליוגרפית המציעה מגוון מאמרים העוסקים בהכשרה פדגוגית וסטאז' של מורים מתחילים.

ביד חזקה :  ---  בן דוד,יהודה  ---  2002  ---  הספר מבוסס על ראיונות שנערכו עם פולונסקי,אשר עמד בראש ארגון פרטיזני יהודי ולאחר המלחמה פעל בשרות ההגנה.חלקו של הספר-דמיוני.

ביזיון בית משפט :  ---  קשת,משה  ---  2002  ---  

ביזנס טריפ :  ---  אדליסט,דן  ---  2002  ---  רומן: איש פרסום ישראלי יוצא למסע של גילוי עצמי בניו-יורק.

ביליונים וביליונים :  ---  סייגן,קרל  ---  2002  ---  אסופת חיבורים ועיונים בעלי צביון מדעי-פילוסופי העוסקים במדע,פוליטיקה אמריקאית,מדעים של יומיום ועוד.

בימים האחרים .  ---  ויסברוד,רחל  ---  2002  ---  

בין המשובח למגוחך :  ---  פרס,שמעון  ---  2002  ---  לדוגמא:נראטיב הסטורי: "מי שהפיל את הקומוניזם לא היה גורבצ'וב אלא הטלויזיה".

בין הרצוי למצוי :  ---  בכור,גיא  ---  2002  ---  ניתוח העולם המשפטי הערבי על רקע מבנה המערכת השיפוטית בארצות ערב,המשפט האסלאמי,דיני העונשין,המשפט האזרחי,דיני הקניין,דיני המעמד האישי ועוד.

בין הרצוי למצוי :  ---  בכור,גיא  ---  2002  ---  

בין מגן דוד לטלאי צהוב .  ---  פורת,דינה ויץ,יחיעם  ---  2002  ---  

בין מגן דוד לטלאי צהוב :  ---  פורת,דינה. ויץ,יחיעם (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מכתבים,פרוטוקולים,קטעי עתונות,הרצאות ועוד, המציגים את תגובתו של היישוב היהודי בארץ נוכח שואת יהודי אירופה.

בין מדע לפילוספיה :  ---  ליבוביץ,ישעיהו  ---  2002  ---  אסופת חבורים המלוקטים ממקורות שונים ומחולקים לארבעה שערים: על החיים ומדעי החיים;גוף ונפש;מדע ערכים ודת;אישים במדעי הטבע.

בין מרכוז לביזור :  ---  הוכמן,רמי  ---  2002  ---  הצעה לשינוי במערכת הגומלין בין משרד החינוך,הרשות המקומית ומוסדות החינוך.

בינת הלב  ---  לוי,יוסי  ---  2002  ---  תיאור תיאוריית "בינת הלב" ויישומה במערכות החינוך.לפי תיאוריה זו צריך החינוך לפתח את היכולות האישיות של כל אדם, ובמרכזן יכולות ומיומנויות רגשיות,חברתיות ומוסריות.

בינתיים  ---  הא,ג'ין  ---  2002  ---  רומן שעסוקו ברופא סיני המהלך בין שתי נשים ובין שתי פניה של סין: המודרנית והישנה-מסורתית

בינתיים.  ---  הא,ג'ין  ---  2002  ---  מאנגלית - דן דאור.

ביקורת שיח הזהות היהודית.  ---  שגיא,אבי  ---  2002  ---  דיון לשוני-פילוסופי הבוחן את השדה הלשוני שבאמצעותו מתנהל הדיון בדבר הזהות היהודית:מקורותיו,גבולותיו ועיוותיו האפשריים.

ביקשתי את שאהבה נפשי .  ---  רבפוגל,זיו  ---  2002  ---  חוברת מס' 5 . הרצאות מן הכנס המדעי החמישי .

ביקשתי את שאהבה נפשי : ["ביקשתי את שאהבה נפשי…"]  ---  פלוריאן,ויקטור  ---  2002  ---  הרצאות שהוצגו בכנס המדעי החמישי של מרכז פלג-ביליג לאיכות חיי המשפחה.המחקרים עוסקים במערכת הערכים הזוגית,במחויבות זוגית ובקשר בין התקשרות למיניות.

בית האלוהים .  ---  שם,סמיואל  ---  2002  ---  מאנגלית - שרית פרקול

בית הלבבות המרוסקים  ---  בר,אהרון  ---  2002  ---  

בית הלבבות המרוסקים.  ---  בר,אהרון  ---  2002  ---  מבחר סיפורים קצרים העוסקים בעולם שבו המוזר הוא הנורמה.

בית המרקחת של אפלטון.  ---  דרידה,ז'ק  ---  2002  ---  חבור מוקדם של אבי אסכולת ה"דקונסטרוקציה" המיישם את משנתו על מחשבתו של אפלטון,תוך עיון בדיאלוג "פידרוס".

בית הספר סאדברי-ואלי : לגדול במקום אחר :  ---  גרינברג,דניאל  ---  2002  ---  ספור הקמתו של בית ספר אלטרנטיבי לחנוך דמוקרטי המבוסס על אוויריה שיוויונית ומרחב אינטלקטואלי נינוח.

בית השינה .  ---  קו,ג'ונתן  ---  2002  ---  

בית יוסף :  ---  לבקוביץ,דוד  ---  2002  ---  תולדותיו וקורותיו של מושב בית יוסף המשולבים בזכרונותיו של המחבר ומסופרים באמצעות אסופת עדויות,אנקדוטות ומסמכים.

בית יוסף :  ---  לבקוביץ,דוד  ---  2002  ---  תולדותיו וקורותיו של מושב בית יוסף המשולבים בזכרונותיו של המחבר ומסופרים באמצעות אסופת עדויות,אנקדוטות ומסמכים.

בית למר ביזוואז  ---  נאיפול,ו ס  ---  2002  ---  מאנגלית - אהרן אמיר

בית למר ביזוואז  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  ספור מסע להבנת הזהות האישית בהודו הבתר-קולוניאלית. מהדורה חדשה.

בית ספר [בית, ספר]  ---  בר אור,אסנת (צלומים)  ---  2002  ---  קטלוג התערוכה של אסנת בר-אור ובו מגוון צילומים מבתי-ספר במשולש ובשאר הארץ, בלווי מאמרים קצרים בסוגיות חינוך וחברה - מתוך כוונה לעורר דיון בקורתי לנוכח היצירות המוצגות

בית ספר [בית, ספר]  ---  בר אור,אסנת (צלומים)  ---  2002  ---  קטלוג התערוכה של אסנת בר-אור ובו מגוון צילומים מבתי-ספר במשולש ובשאר הארץ, בלווי מאמרים קצרים בסוגיות חינוך וחברה - מתוך כוונה לעורר דיון בקורתי לנוכח היצירות המוצגות

בית ספר בניהול עצמי :  ---  גזיאל,חיים  ---  2002  ---  

בית ספר בניהול עצמי : [בית-ספר בניהול עצמי]  ---  גזיאל,חיים  ---  2002  ---  ניתוח המנגנונים הארגוניים-ניהוליים-חינוכיים שבסיס בית הספר לניהול עצמי,כפי שמודל זה התפתח ביחס למודלים מקובלים. הספר בוחן יסודות פיננסים ואידיאולוגיים לצד תפקוד יומיומי.

בית פרטי אחד :  ---  כרמי מלמד,עדה. פומגרין,חנן.  ---  2002  ---  פירוט תהליך העבודה, תכנון החזיתות, התכניות והחתכים של בית פרטי, בתוספת צילומים וטקסט המתאר את הגישות האדריכליות של מחברי הספר.

בית פרטי אחד :  ---  כרמי מלמד,עדה. פומגרין,חנן.  ---  2002  ---  פירוט תהליך העבודה, תכנון החזיתות, התכניות והחתכים של בית פרטי, בתוספת צילומים וטקסט המתאר את הגישות האדריכליות של מחברי הספר.

בית שחור.  ---  קינג,סטיבן. שטראוב פיטר  ---  2002  ---  עלילת הרפתקאותיו של בלש הנאלץ לחזור לימי ילדותו כדי לפתור תעלומה.

בכוח האמת.  ---  קהלני,אביגדור  ---  2002  ---  כרוניקה של ייסורים המגוללת את מאבקו של המחבר בהאשמות השווא שטפלו עליו במסגרת משפטו של עופר נמרודי עד לזיכוי המיוחל.

בכי והתקפי זעם :  ---  סולטר,אלטה ד"ר  ---  2002  ---  דרך חדשה להבנת תכלית הבכי,תועלתו ומשמעותו במהלך גיל הינקות והילדות בעזרת שיטת ה"הורות המודעת".

בכל מקום שהם.  ---  שיינפלד,מיקי  ---  2002  ---  רשימותיו של המחבר,חייל ובוגר ישיבת ההסדר במעלה אדומים, המקיפות את הווי השירות הצבאי וחוויותיו של בן ישיבה במסגרת הצה"לית.

בכף האשליה  ---  קמנצקי,מירה  ---  2002  ---  שירים.

בכרמי תימן .  ---  ברזל,הלל (ע)  ---  2002  ---  

בכרמי תימן :  ---  ברזל,הלל (ע.)  ---  2002  ---  אנתולוגיה המקבצת מבחר כתבים וחלקי יצירות העוסקים בתרבותם והוויתם של יהודי תימן,לצד מגוון יצירות אמנות. בין היוצרים: אלתרמן,יעקב שטיינברג,אסתר ראב ואחרים.

בלאע ווינקלען :  ---  שפיגלבלאט,אלכסנדר  ---  2002  ---  

בלב בערה השלהבת .  ---  שפס,פלה  ---  2002  ---  

בלב בערה השלהבת :  ---  שפס,פלה  ---  2002  ---  יומנה של פלס המתעד את חיי האסירות במחנה העבודה וחושף את מהלכיה הרגשיים והאינטלקטואליים של המחברת.

בלזק :  ---  רוב,גרהם  ---  2002  ---  תיאור חייו של הסופר הצרפתי אונורה דה בלזק,מראשית דרכו בכפר,דרך נסיונותיו וכשלונותיו לזכות בתהילה ובפרסום, פרשיות האהבה בהם היה מעורב ועד ימיו האחרונים.

בלזק :  ---  רוב,גרהם  ---  2002  ---  תיאור חייו של הסופר הצרפתי אונורה דה בלזק,מראשית דרכו בכפר,דרך נסיונותיו וכשלונותיו לזכות בתהילה ובפרסום, פרשיות האהבה בהם היה מעורב ועד ימיו האחרונים.

בלי לוגו : [על הכריכה: NO LOGO]  ---  קליין,נעמי  ---  2002  ---  ניתוח בקורתי הבוחן את התשתית הכלכלית-שיווקית שבבסיס הגלובליזציה התאגידית ורשת המותגים הנבנית באמצעות ניצולם של פועלים במדינות העולם השלישי.

בלשנות עברית 50 51 :  ---  שלזינגר,יצחק (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים שונים: גליון היובל הכולל מפתחות מאמרים לחוברות עד הלום.

במדבר דברים.  ---  ערמוני,אורה  ---  2002  ---  שירים.

במדינה חופשית  ---  נאיפול,ו ס  ---  2002  ---  מאנגלית - עמיהוד ארבל

במדינה חופשית  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  המחבר עוסק בקשיים שבחיי הגלות מנקודות ראות שונות: אנגלים באפריקה; הודים באנגליה ועוד

במה מדליקין.  ---  עמר,זהר. שוויקי,אביבית  ---  2002  ---  מחקר הבוחן את סוגית נר השבת על רקע הציווי המאוזכר במסכת שבת, תוך התווית הרקע ההסטורי-הלכתי לצד ניסויים המזהים ובוחנים את מגוון חומרי הבעירה המופיעים במסכת.

במים אפלים :  ---  בלייקסלי,מרמר  ---  2002  ---  רומן: התפוררותה של משפחה אמריקאית עקב מות הבן.

במלוא מובן המילה :  ---  אורן,שלום  ---  2002  ---  מוצאם של שמות,מונחים,מטבעות לשון ועוד המחולקים תחת קטגוריות שונות כגון: מזון ומשקאות,מצבי רוח,מקומות בעולם, פוליטיקה,תחבורה ועוד.

במלכודת.  ---  ברברמן,לייב  ---  2002  ---  זכרונות השואה של המחבר ממסעו יחד עם ילדי קובנה למחנה השמדה בפולין.

בממלכת האבסורד.  ---  ניק,מרים  ---  2002  ---  אסופת ספורים מקאבריים הנעים סביב זוועות השואה,תוך זיקה לחוויותיה הביוגרפיות של המחברת.

במעגל המכושף :  ---  וולקוב,שולמית  ---  2002  ---  כרוניקה הסטורית-תרבותית המתחקה אחר קורותיה של הקהילה היהודית בגרמניה מאז מחצית המאה ה-19 ועד עליית הנאציזם,תוך התמקדות באנטישמיות ובתרומת היהודים לחיי הרוח. האנטישמית בגרמניה ומחוצה לה.

במעגל המכושף :  ---  וולקוב,שולמית  ---  2002  ---  כרוניקה הסטורית-תרבותית המתחקה אחר קורותיה של הקהילה היהודית בגרמניה מאז מחצית המאה ה-19 ועד עליית הנאציזם,תוך התמקדות באנטישמיות ובתרומת היהודים לחיי הרוח. האנטישמית בגרמניה ומחוצה לה.

במערבולת האידאולוגיות :  ---  לם,צבי  ---  2002  ---  המחבר בוחן את מידת המעורבות של אידאולוגיות שונות בתחום החינוך, ומפרט את יעילותה של כל אידאולוגיה בתחומי החינוך השונים

במשעול הטבע :  ---  בר,עמוס (ע.)  ---  2002  ---  מדריך אלבומי המכיל שלל איורים ואינפורמציה הנוגעת לצפרות,עצים ועלים,זיהוי פרחי בר,חיות בחצר ובגן,תצפית בחרקים,שלוליות ונחלים ועוד.

בן הארץ הזאת :  ---  תמיר,שמואל  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה בת 2 כרכים המתארת את מפעל חייו של משפטן,לוחם אצ"ל,ח"כ,ממקימי גח"ל,שר משפטים והאיש שקולו הדהד במשפט קסטנר

בן הקרקס  ---  אירווינג,ג'ון  ---  2002  ---  רומן :הרפתקאותיו של חוקר גנטי הכותב תסריטים לסרטי פשע הודיים על רקע פרשיות רצח ברחובותיה החושניים של בומביי.

בן הקרקס .  ---  אירווינג,ג'ון  ---  2002  ---  מאנגלית - עופר שור

בנג'י פיש  ---  הדני,עמוס ע'  ---  2002  ---  

בנג'י פיש.  ---  הדני,עמוס ע'  ---  2002  ---  רומן: קורותיו של בנג'מין פיש,רווק תל-אביבי.

בנימינה פנינת השומרון : [בנימינה-פנינת השומרון]  ---  אלון,ב. ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  תולדותיה וקורותיה של בנימינה בלווית תצלומים.

בנעליים מאובקות ובעניבה :  ---  כהן שני,שמואל  ---  2002  ---  

בנעליים מאובקות ובעניבה :  ---  כהן שני,שמואל  ---  2002  ---  תרומתם של מפקדי צה"ל לכינונה של שביתת נשק בין השנים 1949-1948.

בנשימה זו.  ---  סער,רות  ---  2002  ---  שירים.

בסוד נגון :  ---  ברנדוין,חיים  ---  2002  ---  כרך שני בסדרה המכנס את שירי המחבר שנכתבו בין השנים 1920-1966 ושירים מן העזבון.כן נתוספו דברים מאת מרים ברנדוין.

בסימן הלוטוס .  ---  צלקה,דן  ---  2002  ---  

בסימן הלוטוס :  ---  צלקה,דן  ---  2002  ---  רומן:חזיונות מלוכה מקראיים על רקע החברה הישראלית השסועה והמפולשת ויחסיהם של שלושה אינטלקטואלים אקצנטריים.

בעד ההזייה.  ---  ראובני,יותם  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים,רשמים ופרגמנטים פואטיים.

בעיית העוני :  ---  קטן,יוסף  ---  2002  ---  מהותה של תופעת העוני ומרכיביה;דרכים למדידת העוני;העוני בישראל;הגורמים להיווצרות עוני ולהימשכותו;הגישות העיקריות למאבק בעוני ומידת השפעתן.

בעל הבית והפועל.  ---  טולסטוי,לב ניוקלאייביץ'  ---  2002  ---  מהדורה חדשה

בעל החלומות JOSEPH THE DREANER  ---  גרוס,יורם  ---  2002  ---  גרסה מחודשת,משוחזרת ומעובדת לסרט האנימציה מ-1962. הסרט קיים גם בגרסה מדובבת אנגלית

בעצם יש כאן שתי מלחמות.  ---  עוז,עמוס  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הלקוחים מהכרוניקה והעוסקים בתרבות ישראלית לאור היהדות, באישים כנתן זך ויהודה עמיחי ובענייני פוליטיקה ומלחמה, כהסכמי השלום והשבויים הישראליים.

בעצם יש כאן שתי מלחמות.  ---  עוז,עמוס  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הלקוחים מהכרוניקה והעוסקים בתרבות ישראלית לאור היהדות, באישים כנתן זך ויהודה עמיחי ובענייני פוליטיקה ומלחמה, כהסכמי השלום והשבויים הישראליים.

בעקבות ה 11 בספטמבר :  ---  ובמן,אסתר (ע)  ---  2002  ---  בצידו של הספר כתוב: אסלאם ומערב...

בעקבות ה 11 בספטמבר :  ---  ובמן,אסתר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: קיטוב והקצנה באסלאם הרדיקלי;אוסאמה בן לאדן: הרקע הסעודי;המאבק הפלסטיני ומאזן הרווח וההפסד של אנתפאדת אל-אקצא ועוד.

בעקבות הזמן האבוד 4 .  ---  פרוסט,מרסל  ---  2002  ---  

בעקבות הזמן האבוד[ 4 ]  ---  פרוסט,מרסל  ---  2002  ---  הספריה החדשה למנויים

בעקבות הייקו :  ---  בשו,מטסואו ואחרים  ---  2002  ---  אנתולוגיה. בין הכותבים: בשו,קיקאקו,בוסון,מוריטרקה ואחרים.

בעקבות משמעות החיים .  ---  לוריא,יובל  ---  2002  ---  

בעקבות משמעות החיים :  ---  לוריא,יובל  ---  2002  ---  חיבור פילוסופי העוקב אחר שאלת משמעות החיים לפי מפעליהם הפילוסופיים של טולסטוי,ויטגנשטיין,סארטר וקאמי.

בפעולות אין זכר לאיש.  ---  בן כנען,עדו  ---  2002  ---  סטודנט תל-אביבי לפילוסופיה עושה ימיו בחיפוש פנימי עיקש.

בפעם האחרונה שנפגשנו.  ---  שרב,אניטה  ---  2002  ---  רומן: מפגשם המחודש של זוג אוהבים לאחר שנים רבות.

בצלו של הספינקס :  ---  מזר,עמי  ---  2002  ---  הולדת שיתוף הפעולה האסטרטגי בין ישראל וארה"ב כתוצר לוואי של הקשרים הדיפלומטיים בין ממשל קנדי והקהילייה הערבית המאוחדת (קע"ם) בראשותו של נאצר.

בצמתים מסוכנים .  ---  אלמוזלינו,נתן  ---  2002  ---  

בצמתים מסוכנים.  ---  אלמוזלינו,נתן  ---  2002  ---  מסכת חייו של המחבר הנפרשת על פני ילדותו בבולגריה, עלייתו ארצה ופעילותו הציבורית ששיאה בהיותו גזבר ההסתדרות

בקש שלום ורדפהו .  ---  סימון,אוריאל  ---  2002  ---  

בקש שלום ורדפהו :  ---  סימון,אוריאל  ---  2002  ---  קריאה פרשנית בסיפורים המקראיים. לדעת המחבר,המסרים שבבסיס הספורים הם הומניים-סובלניים,ולא,כפי שמפורשים רבות לאחרונה,דתיים-לאומניים-לוחמניים.

בראבו את סבתא  ---  אייך,עליזה  ---  2002  ---  אסופת שירים מחורזים החוגגים ומתעדים את חייה של המחברת כסבתא.

ברג ובק  ---  בובר,רובר  ---  2002  ---  רומן: ידידותם של שני נערים צרפתים על רקע השואה.

ברגע האחרון .  ---  סיידא,בני  ---  2002  ---  

ברגר קינג :  ---  מקלארמור,ג'יימס ו.  ---  2002  ---  סיפורה של רשת המזון המהיר "ברגר קינג",הסודות שבתחרות בין רשתות המזון המהיר בארה"ב,וכל זאת מעטו של מייסד הרשת

ברוכה הבאה לעולם, קטנה !  ---  פלאג,פאני  ---  2002  ---  רומן: כוכבת טלוויזיה מצליחה שבה לעיירה הנידחת בה נולדה.

ברוכים הבאים למדבר של הממשי :  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2002  ---  חמש מסות ביקורתיות הדנות בתרבות המערבית הקפיטלסטית ביחס לאירועי ה-11 בספטמבר. המחבר מעלה שאלות לגבי מהות החופש הדמוקרטי ולגבי המציאות והממשות.

ברוריה מן.  ---  פרידמן,עיינה (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג המכיל מבחר מציוריה של האמנית לצד טקסט העוסק בעבודתה.

ברח' גיהנום פינת גן עדן שוכבת אשה טובה שנותנת  ---  שלו,נעמי  ---  2002  ---  אסופת צילומים המלווים טקסטים קצרים ואירונים הבוחנים את האינטראקציה בין היומיומי,השגור והאבסורדי.

ברחוב שבו את גרה.  ---  היגינס קלארק,מרי  ---  2002  ---  רומן מתח: אישה צעירה הנקלעת לסבך רציחות שקצהו האחד טמון בעברה המשפחתי והשני בהווה של חייה.

בריאות ורווחה של נשים בדואיות בנגב.  ---  צוויקל,ג'ולי. ברק,נורית  ---  2002  ---  מדגם סטטיסטי הבוחן את מעמדן הבריאותי של נשים בדואיות תוך שלוב ממצאים דמוגרפיים ותוצאות המתייחסות למערכות בריאות הנפש,אלימות,נגישות שירותי הבריאות ועוד.

בריג'ט ג'ונס עובדות החיים. [בריג'יט ג'ונס: עובדות החיים]  ---  פילדינג,הלון  ---  2002  ---  המשך יומניה של הרווקה ההוללת: שנות ההתפכחות,הנישואים וספירת הקלוריות.

ברכות סבי :  ---  רמן,רחל נעמי  ---  2002  ---  אסופת ספורים,הגיגים וזכרונות ההמגוללים את אמונותיה של המחברת,רופאה במקצועה, על רקע מפגשיה עם מטופליה,מלחמתה במחלתה שלה,והגותו החסידית של סבה.

בשביל הדברים הטובים :  ---  שכטר פייל,עידית  ---  2002  ---  אלבום המכיל תצלומים ומבחר מסלולים ברחבי הארץ ובהם סדנאות של אמנים ובעלי מלאכה המציגים את שלבי עבודתם ואת מרכולתם בפני הצופים.

בשלהי הבית השני ובתקופת המשנה :  ---  ספראי,שמואל  ---  2002  ---  תולדות היהודים והתמורות שהתחוללו בחייהם בימי בית שני ובתקופת התנאים.

בשקט אפתח :  ---  שניר,נהר  ---  2002  ---  שירה המנסה למצוא את הרוחני בעולם, דרך יסודות תנ"כיים ומיתיים. בתוספת רישומים של המשורר.

בת המזל .  ---  איינדה,איזבל  ---  2002  ---  

בת המזל.  ---  איינדה,איזבל  ---  2002  ---  רומן: מסעה של נערה צ'יליאנית מאומצת בעקבות אהובה שהפליג למכרות הזהב בקליפורניה של המאה ה-19.

בת מצווה : [בת-מצווה]  ---  פרידלנד,שרה (בן ארזה) (ע)  ---  2002  ---  חגיגת בת המצווה על רקע היבטים הלכתיים-דתיים ותכניות חינוכיות במסגרות קהילתיות חילוניות ודתיות. כמו כן מכיל הספר תקצירים באנגלית.

בתוך הרטב.  ---  בן עדי,שושנה  ---  2002  ---  

גבולות הפיסול :  ---  אופק,רותי וואחרים (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל אסופת עבודות של אמנים ישראלים שונים בלווית ביוגרפיות קצרות והצהרות אמנותיות. ראה גם: חלק אנגלי.

גבולות הפיסול :  ---  אופק,רותי וואחרים (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל אסופת עבודות של אמנים ישראלים שונים בלווית ביוגרפיות קצרות והצהרות אמנותיות. ראה גם: חלק אנגלי.

גבעת בטיח :  ---  רם זור (יעקב גרוס)  ---  2002  ---  מסע זכרונות נעורים בתל אביב של שנות השישים. דרך סיפורי האהבות חושף המחבר עולם נוסטאלגי, שאולי לא היה מעולם.

גברים ונשים מעבר למילים .  ---  רעם,גבריאל רעם,נילי  ---  2002  ---  

גברים חיצוניים :  ---    ---  2002  ---  הספר כולל שני סיפורים על גברים,האחד מקראי והאחר חוץ מקראי.

גדוד 52 של חטיבת גבעתי במלחמת העצמאות תש"ח - 1948  ---  נחמיאס,יעקב מלצר,אפי (ע)  ---  2002  ---  קורות הגדוד במבצע"נחשון",בלימת הצבא המצרי,הפריצה אל הנגב.כן כולל הספר את יומן המלחמה,מורשת והנצחה ורשימה שמית של אנשי הגדוד וחלליו.

גדוד טנקים 198 במלחמת יום הכיפורים :  ---  וקסלר,ישי. טל,יהודה  ---  2002  ---  כרוניקת הקרבות בהם לקח חלק גדוד הטנקים. הספר, המבוסס על יומן הקרב של אנשי הגדוד,משלב קטעי עדויות לצד רשימת הנופלים,פרטיהם האישיים תצלומיהם,עיטורים ועוד.

גדוד מכמש בקרבות ירושלים במלחמת העצמאות .  ---  קופ,יצחק  ---  2002  ---  

ג'וד האלמוני  ---  הארדי,תומס  ---  2002  ---  הרומן האחרון של הארדי עוסק בנורמות המוסריות והמעמדיות של החברה הוויקטוריאנית בכלל ובערכי הנישואים האידיאליים שלה בפרט

גוטהולד אפרים לסינג :  ---  לסינג,גוטהולד אפרים  ---  2002  ---  בין המחזות המתורגמים: היהודים,המלומד הצעיר,אמיליה גלוטי ואחרים.

גויה עם נמשים  ---  סגל,רות  ---  2002  ---  סיפור ילדותה של המחברת המתחזה לנוצריה בכדי לשרוד בפולין של תקופת השואה.

גומר בפה דרך הוראת קבע :  ---  ברטלה,מירה  ---  2002  ---  שירים.

גוף האדם לאור האנתרופוסופיה ומדריך לשמירת בריאותו.  ---  בילר,ולטר ד"ר  ---  2002  ---  ארבע הרצאות.

גוף מדבר.  ---  קוטנר,מנחם  ---  2002  ---  רומן. אדם מגלה שרוב חייו חלפו בלי משים ומתיישב לכתוב רומן ביוגרפי של הקשבה עצמית בסגנון זרם התודעה הנותר מיותם בחיקו של הסופר.

גוף ראשון רבים :  ---  וסט,קמרון ד"ר  ---  2002  ---  ספורו האישי של המחבר המתעד את מאבקו בפיצול אישיות שתקף אותו בסוף שנות השלושים של חייו. הספר בוחן את התופעה מנקודת מבט אישית ואת התמודדותה של משפחתו.

גורדי השחקים מעינים בספר השירה שלי.  ---  בן דוד,זמיר  ---  2002  ---  שירים.

גורלות נפגשים בורשה :  ---  שנער,לאה  ---  2002  ---  רומן בשלושה חלקים.החלקים הראשונים מתארים את החיים בזמן מלחמת העולם השנייה.בחלק השלישי נפגשים ניצולי השואה בורשה,ארבעים שנה לאחר המלחמה.

גזל הקרקעות :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2002  ---  דו"ח של ארגון בצלם, אשר עוסק בהיבטים שונים של מדיניות ישראל בנוגע להתנחלויות בגדה המערבית ובהשפעותיה על זכויות האדם.כולל טבלאות,תצלומים,תרשימים ומפות.

גזר הדין ה-III :  ---  רקובר,סם ש.  ---  2002  ---  מותחן פוליטי-אקדמאי המתרחש על רקע הווי החיים השוקק והלמדני של אוניברסיטת חיפה ובמרכזו סטודנטית ערביה, סיפור אהבה יצרי,פיגוע טרור,הסכם אוסלו ושבריו וכו'.

גטו ורשה סיפור עיתונאי : [גטו ורשה-סיפור עיתונאי]  ---  בלטמן,דניאל (ע.)  ---  2002  ---  מבחר מאמרים המנסחים יחדיו כרוניקה עיתונאית של חיי הגטו, על שלל פרסומיו המחתרתיים ומקורותיהם האידיאולוגיים-פוליטיים. הספר מלווה במבוא נרחב והערות.

גטו ורשה סיפור עיתונאי : [גטו ורשה-סיפור עיתונאי]  ---  בלטמן,דניאל (ע.)  ---  2002  ---  מבחר מאמרים המנסחים יחדיו כרוניקה עיתונאית של חיי הגטו, על שלל פרסומיו המחתרתיים ומקורותיהם האידיאולוגיים-פוליטיים. הספר מלווה במבוא נרחב והערות.

גיאוגרפיה של כיבוש .  ---  אפרת,אלישע  ---  2002  ---  

גיאוגרפיה של כיבוש :  ---  אפרת,אלישע  ---  2002  ---  מחקר גיאוגרפי הדן בהשלכות כיבוש השטחים הפלסטניים מאז 67'.המחקר עוסק בסוגיות כהתנחלויות, דמוגרפיה, תכנון מבנים, קרקעות, מים, טרור, מיגון ואחרות.

גידילי  ---  חבר,אהרון  ---  2002  ---  החלק השלישי בטרילוגיה הארצישראלית של המחבר.

גיוס מוצלח :  ---  אבני,אמציה ואחרים  ---  2002  ---  מדריך למתגייסים הטריים המכיל אינפורמציה הנוגעת לפסיכולוגיה של החייל הטרי,מסלולי הצבא השונים,משמעת צבאית,הטרדה מינית,הומוסקסואלים,היבטים משפטיים ועוד.

גיוס מוצלח :  ---  אבני,אמציה ואחרים  ---  2002  ---  מדריך למתגייסים הטריים המכיל אינפורמציה הנוגעת לפסיכולוגיה של החייל הטרי,מסלולי הצבא השונים,משמעת צבאית,הטרדה מינית,הומוסקסואלים,היבטים משפטיים ועוד.

ג'יימס ג'ויס .  ---  אובראיין,עדנה  ---  2002  ---  

ג'יימס ג'ויס.  ---  או'בראיין,עדנה  ---  2002  ---  ביוגרפיה הפורשת את חייו של הסופר האירי: ילדותו,מבנהו הנפשי,יצירתו הספרותית,גלותו באיטליה ועוד.

ג'ייקוב אפשטיין. [JACOB EPSTEIN]  ---  שפירא,שרית (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג המוקדש לפסל הבריטי ג'ייקוב אפשטיין, הכולל מאמרים מאת מחברים שונים,צילומי צבע של פסלי האמן וביוגרפיה.

גיל הזהב :  ---  שפרלינג,יואל ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  חוברת פרסום המציגה שלל שירותים ומידע בנושאי בריאות, בתי אבות,דיור מוגן,טיולים,טיפול בנפגעי ארוע מוחי,מרכזי יום לקשיש,ציוד רפואי,שרותי סיעוד,מועדונים חברתיים ועוד.

גיל שחר  ---  שחר,גיל  ---  2002  ---  

גירושין בישראל ומעמד האישה :  ---  סיון,אסתר עו"ד  ---  2002  ---  מעמד האישה במסורת התא המשפחתי;מבט כלכלי;גירושין על פי ההלכה; בית הדין הרבני ובית המשפט האזרחי וכו'.

גישור ובית המשפט :  ---  זמיר,רונית  ---  2002  ---  גישור ויישוב סכסוכים-התפתחות בבתי המשפט בארה"ב;גישות שונות ביחס לשילוב הגישור בתי המשפט; גישור ובית המשפט-המצב המשפטי בישראל ועוד.

גל עומד.  ---  הנדריקס,הווארד וי.  ---  2002  ---  רומן מדע בדיוני הסוקר את הוויתו של עולם עתידני הנחשף למקור אור הפוקח את אשנבי התודעה.

גלגמש .  ---  אברבנאל,ניצה  ---  2002  ---  

גלובליזציה ההיבט האנושי .  ---  באומן,זיגמונט  ---  2002  ---  מחקר החותר תחת עמימותו של המושג "גלובליזציה", תוך חשיפת שורשיו הסוציו-אקונומיים ומגמותיו במסגרת הנוף המדיני-לאומי.

גלוי וידוע :  ---  יחיאל חיליק,רוזמן  ---  2002  ---  

גלי צה"ל מדברים מהשטח  ---  מן,רפי. גון גרוס,ציפי  ---  2002  ---  אלבום המכיל שפע תצלומים וטקסטים המתעדים את תולדותיה של תחנת הרדיו,תוך עסוק בחבלי לידתה, קרייניה, ציוני דרך חשובים ועוד.

גלעד יח :  ---  אנגל,דוד (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בעברית ובאנגלית:חיי חברה ופעילות תרבותית בגטו קרקוב, 1941-מרס 1943;בין מעמדיות לעממיות-הבונד הפולני 1932-1917 ועוד.

גם זו דרך :  ---  לאלו,אורן  ---  2002  ---  חבור הבוחן פרקטיקות שונות ויישומן בבתי הספר כחלק מן התוכנית למאבק באלימות בקרב בני נוער.

ג'מאעה ט' :  ---  במבג'י סספורטס,חיה. שחר,עידו (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בלווית תקצירים בערבית ובאנגלית.בין הנושאים:מוסלמים בבלקן ובקניה,מוסדות חינוכיים מוסלמיים בירושלים,איראן במאה ה-19 ועוד.

גמביט המלך.  ---  מאדוקס רוברטס,ג'ון  ---  2002  ---  רומן מתח הסטורי המתרחש ברומא העתיקה.

גן העדן של הילדים.  ---  הותורן,נתניאל  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

גן העדן של הילדים.  ---  הותורן,נתניאל  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

גן חבלים מלב האש .  ---  הר,ישראל  ---  2002  ---  

גן חבלים מלב האש :  ---  הר,ישראל  ---  2002  ---  

גן פורח:  ---  קרישק,אריה  ---  2002  ---  

ג'נין ג'נין :  ---  בכרי,מוחמד  ---  2002  ---  סרט וידאו בן 74 דק' המגולל את עדויות תושבי ג'נין בעקבות מבצע "חומת מגן" הסרט,המראה את הרס העיר,נאסר להקרנות פומביות ע"י הצנזורה,בשל מגמתיותו.

געווען אמאל א שטאט בערדיטשעוו…  ---  קאמינסקי,צבי  ---  2002  ---  קורות יהודיה וחסידיה של העיר ברדיצ'ב.

געווען אמאל א שטאט בערדיטשעוו…  ---  קאמינסקי,צבי  ---  2002  ---  קורות יהודיה וחסידיה של העיר ברדיצ'ב.

ג'ק :  ---  וולץ',ג'ק  ---  2002  ---  אסופת זכרונות ואנקדוטות המתארת את עלייתו לצמרת של המחבר בעולם העסקים האמריקאי.

ג'ק איש הצללים.  ---  זיאלני,רוג'ר  ---  2002  ---  ספור מדע בדיוני ובמרכזו ג'ק,חציו אדם חציו מיתוס,היוצא לחסל את אויבו המושבע,אדון העטלפים.

גרגרנות.  ---  ברברי,מוריאל  ---  2002  ---  גיבור הסיפור,מבקר המסעדות הגדול בעולם,יודע שנשארו לו שתי יממות לחיות.בשעותיו האחרונות הוא מנסה להיזכר בטעם מסויים מימי ילדותו,אותו הוא לא טעם מאז.

גרושים רוחניים :  ---  פורד,דבי  ---  2002  ---  ספר הממליץ לכל אחד מן הצדדים המתגרשים להשמע לצוים אלוהיים ו/או לקולות חיצוניים ובכך לפתור את הלחצים וההתעמרויות ההדדיות.

גרמנית שיחון 2000 :  ---  מגל,מרים  ---  2002  ---  ערכת שיחון בגרמנית המכילה ספר ו-2 תקליטורים.

גשר ציפורים :  ---  יוגארט,בארי  ---  2002  ---  מסע חניכתו של גיבור הספר.

גשרים מטפוריים נרטיביים בתקשורת בין אישית :  ---  קופפרברג,עירית. גילת,יצחק  ---  2002  ---  מתווה תיאורטי המציג מודל תקשורתי הנועד להכשרת השיח בין מורים וסטודנטים להוראה. התוכנית מלווה בפעילויות, דוגמאות ואמצעי הערכה הנשענים על עקרונות פסיכולוגים.

ד"ר מוות.  ---  קלרמן,ג'ונתן  ---  2002  ---  פיענוח רצח מסתורי הופך למותחן פסיכולוגיסטי

דבוני אינו בדיוק כמוני :  ---  ארבלי רוה,שושנה  ---  2002  ---  מסכת שירים המתווה שרשרת דיאלוגיים תרפויטים עם דובי,כלי העזר הטפולי,החושפים את מועקת קיומה,בדידותה וייאושה של הכותבת.

דברים שהשתיקה (לא) יפה להם :  ---  לאור,יצחק  ---  2002  ---  אסופת מאמרים פובליציסטיים הסוקרים את ההווייה הישראלית מהיבטים ספרותים,פוליטיים ואידיאולוגיים,תוך עיון ביצירותיהם של יוצרים כגון: חנוך לוין,אבות ישורון,יאיר הורוביץ ואחרים.

דבש קיץ  ---  כרמי,דניאלה  ---  2002  ---  

דבש קיץ.  ---  כרמי,דניאלה  ---  2002  ---  רומן המשרטט את התהוותה של אחווה נשית במסדרונותיו השוממים של מוסד פסיכיאטרי.

דג אנונימי? :  ---  יעקבי,אלעד (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מקוריים הלקוחים מפרסומיו של כתב העת האלקטרוני.

דג אנונימי? :  ---  יעקבי,אלעד (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מקוריים הלקוחים מפרסומיו של כתב העת האלקטרוני.

דגמים של שיתוף אזרחים.  ---  וקסמן,אפרת. בלאנדר,דנה  ---  2002  ---  ניתוח דינימיקת שיתוף אזרחים בקבלת החלטות פוליטיות, תוך בחינת הזירה הפוליטית במדינות המערב וישראל,פרוייקטים שונים של שיתוף קהילתי על רקע תכנון עירוני,חנוך ועוד.

דדו :  ---  ברטוב,חנוך  ---  2002  ---  מהדורה שניה המכילה את תכניה הביוגרפיים של המהדורה הקודמת, קורותיו ומסלולוי הצבאי של רב אלוף דוד אלעזר, בלווית הערות ומראי מקומות,ממצאים ומסמכים חדשים ועוד.

דואט בביירות.  ---  בן דוד,מישקה  ---  2002  ---  מותחן רגול: איש מוסד שב לביירות על מנת לסיים משימה כושלת שבעטיה הודח.

דובדבנים בשמש  ---  שטנגר,חיים  ---  2002  ---  

דובדבנים בשמש  ---  שטנגר,חיים  ---  2002  ---  שירים

דוד בן גוריון :  ---  גופר,גילת  ---  2002  ---  קורות חייו של בן גוריון באמצעות טקסט ותמונות.

דודה פרהומה לא היתה זונה.  ---  אבני,יוסי  ---  2002  ---  רומן המשלב יהדות,ארץישראליות,נדודים,ארוטיקה,הומוסקסואליות,כשוף ואגדה.

דודה פרהומה לא היתה זונה.  ---  אבני,יוסי  ---  2002  ---  רומן המשלב יהדות,ארץישראליות,נדודים,ארוטיקה,הומוסקסואליות,כשוף ואגדה.

דודי מהשכונה הבגדאדית בני סעיד :  ---  עברי,דוד  ---  2002  ---  קורותי חייו של הנער דודי על רקע שכונת עוני בגדאדית, הצטרפותו למחתרת הציונית,פעילותו החלוצית ועוד.

דולפינריום :  ---  רדישבסקי,דימיטרי. לימפרט,פולינה  ---  2002  ---  פרויקט הנצחה כתוב ומצולם לקורבנות הפיגוע בדולפינריום: ראיונות עם הורי וקרובי הקורבנות ועם נפגעים אחרים, המספרים על האבל,על יחס המדינה,על אמונה ועוד.

דומסטיקה.  ---  ניצן קרן,טל  ---  2002  ---  שירים.

דור ה-P.  ---  פלווין,ויקטור  ---  2002  ---  עם נפילת המשטר הקומוניסטי,הופך גיבור הסיפור ממשורר לקופירייטר בחברות פרסום.דרך סיפורו, הכתוב בשנינות, הומור וסרקזם, מציג המחבר עולם שהתעמולה בו היא נצחית.

דור הפרוזק  ---  וורצל,אליזבת  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה העוסקת בהשתלשלות דכאונה של המחברת לאורך ילדותה ולימודיה בקולג'.

דור שלי חיה שלי .  ---  דיקמן,עמינדב (תרגם)  ---  2002  ---  

דור שלי חיה שלי : [דור שלי, חיה שלי]  ---  דיקמן,עמינדב (ע.)  ---  2002  ---  אנתולוגיה המכילה את יצירותיהם של: אניינסקי,חלבניקוב, חודסביץ',גומיליוב,אחמטובה,פסטרנק,מנדלשטם וצבטאיבה. הספר מלווה בהערות מפורטות וביוגרפיות קצרות.

דוריט הקטנה :  ---  דיקנס,צ'רלס  ---  2002  ---  היצירה, שנכתבה בשיא הקריירה של המחבר, מציירת את החברה המעמדית באנגליה בקדרותה הנואשת

דיאלוג מתמשך :  ---  פרסקו,ברברה. כפיר,דרורה  ---  2002  ---  סיכום פעילות הכשרת המורים במכללת בית ברל. הספר מחולק ל-5 שערים:דמות המורה-תפיסות ומחשבות;מעברים מקצועים ושינויים אחרים;מן ההכשרה אל העשייה ועוד.

דיאלוג מתמשך :  ---  פרסקו,ברברה. כפיר,דרורה  ---  2002  ---  סיכום פעילות הכשרת המורים במכללת בית ברל. הספר מחולק ל-5 שערים:דמות המורה-תפיסות ומחשבות;מעברים מקצועים ושינויים אחרים;מן ההכשרה אל העשייה ועוד.

דיאלוגים סוקרטיים.  ---  כסנופון  ---  2002  ---  תרגום עברי לדיאלוגים הרטורים המפורסמים של סוקרטס עפ"י כסנופון: נאום ההגנה של סוקרטס בפני שופטיו,המשתה וניהול משק הבית.

דיכאון אחרי לידה מחדש.  ---  אשר,אסף  ---  2002  ---  רומן: קורותיו ונבוכותיו של סופר מצליח ומלחמתו במחיר ההצלחה

דילמות באתיקה רפואית.  ---  כהן אלמגור,רפאל (ע.)  ---  2002  ---  קובץ מאמרים המחולק ל-4 שערים: על זכויות בריאות ועל חינוך לאתיקה רפואית;תחילת החיים: על הזכות להורות,על יתמות מתוכננת ועל הזכות לא להיוולד בפגם; השתלות אברים ועוד.

דילמות באתיקה רפואית.  ---  כהן אלמגור,רפאל (ע.)  ---  2002  ---  קובץ מאמרים המחולק ל-4 שערים: על זכויות בריאות ועל חינוך לאתיקה רפואית;תחילת החיים: על הזכות להורות,על יתמות מתוכננת ועל הזכות לא להיוולד בפגם; השתלות אברים ועוד.

דימוי 21 :  ---  פנחס כהן,חוה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים, שירים ובקורת ספרות ויהדות מאת: אדמיאל קוסמן, דנה אמיר ואחרים.

דימויים מהספרים .  ---  גושן,ריקי (ליקטה)  ---  2002  ---  

דימויים מהספרים :  ---  גושן,ריקי  ---  2002  ---  מבחר ציטוטים של מטאפורות מתוך כ-400 ספרים מספרות הארץ והעולם בנושאים שונים.

דימיון של מהנדס.  ---  רייס,פיטר  ---  2002  ---  משנתו הארכיטקטונית של המחבר המשלבת קטעים ביוגרפים, תצלומים והרהורים קיומיים.

דינוזאורים.  ---    ---  2002  ---  פופ-אפ לפעוטות

דיני ביטוח  ---  אליאס,ירון  ---  2002  ---  שני כרכים:מהות הביטוח;מקורות משפט הביטוח בארץ;כריתת חוזה ביטוח;ביטול חוזה הביטוח;נטלי הוכחה וסדרי דין;הפיקוח על הביטוח ועוד.

דיני השותפות בישראל.  ---  פרנקל,דוד א'  ---  2002  ---  מחקר עיוני משפטי:הגדרת השותפות,רישומה,היחסים בין השותפים,חיסול פירוק ומחיקת שותפות,הליכי משפט ופשיטת רגל ועוד

דיני מקרקעין-עקרונות והלכות.  ---  בניאן,מוטי עו"ד  ---  2002  ---  

דלת פתוחה  ---  ברג,אליזבת  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של אשה המגדלת את בנה לאחר גירושיה.

דם הוא רעל קדוש.  ---  ריץ',אדריין  ---  2002  ---  אסופת שירים פמיניסטיים בעלי מודעות חברתית-פוליטית.

דם הוא רעל קדוש.  ---  ריץ',אדריין  ---  2002  ---  אסופת שירים פמיניסטיים בעלי מודעות חברתית-פוליטית.

דמי שתיקה.  ---  פארקר,רוברט ב'  ---  2002  ---  רומן מתח ובמרכזו המשך עלילותיו של הבלש ספנסר.

דניסוס מול חופי הכינרת :  ---  מזיג,ניסים  ---  2002  ---  רומן ארץ ישראלי על רקע טבריה המנדטורית. הספר מלוה בתצלומים.

דעת אמת על המוסר היהודי בהלכה ובו יבואר כי המוסר היהודי איננו מוסר כלל-אנושי…ומתייחס רק אל יהודי השומר תורה ומצוות.  ---    ---  2002  ---  קונטרס המציג את תפיסת המוסר היהודית כמעוגנת במערך המצוות והאיסורים שבהלכה היהודית וטענתו שאין היא מתעלה לדרגה אוניברסלית השואבת מעקרונות המצפון האנושי.

דעת אמת על העם היהודי הוא העם הנבחר ובו יבואר כי האמונה שהעם היהודי נבחר על די האל... היא מהאמונות המסוכנות ביותר הגורמות לאפליה ולהשפלה של הזר [הגוי]…  ---    ---  2002  ---  קונטרס ובו ציטוט מהמקורות.

דעת אמת על מעמד האשה בהלכה היהודית ובו תמצא כי 1500 שנה לאחר חתימת תלמוד בבלי עדיין נוהגת בהלכה אפלייה קשה כלפי הנשים היהודיות.  ---    ---  2002  ---  

דעת אמת על מעמד החילוני בהלכה.  ---    ---  2002  ---  חבור המתייחס למעמדו המשפטי וזכויותיו של החילוני בעיני ההלכה היהודית, תוך הדגשת שלילת אפשרויות החילוני לאחוז בתרבות היהודית

דפים למחקר בספרות 13 :  ---  כגן,ציפורה (ע.)  ---  2002  ---  חלקה הראשון של החוברת מוקדש לעיונים בזכרון דברים ליעקב שבתאי, חלקה השני לעיונים בפרוזה ושירה, השלישי לספרות האגדה,המדרש וימי הביניים וכו'.

דפניס וחלואה.  ---  לונגוס  ---  2002  ---  הספור היווני הנודע על אהבתו של רועה במעמקי שדות הקטיף של יוון.

דקדוק הלשון הסינית המודרנית.  ---  יריב לאור,ליהי  ---  2002  ---  שורשיה,מאפייניה ותצורותיה הדקדוקיות של הסינית המודנית, לצד קטעי הדגמה הממחישים את אמצעי ההבעה המיוחדים ללשון.

דקרט .  ---  רובינסון,דייב גארט,כריס  ---  2002  ---  

דקרט.  ---  רובינסון,דייב. גארט,כריס  ---  2002  ---  מבוא למשנתו הפילוסופית של דקרט הערוכה במתכונת מאויירת לשם הבהרת הגותו והשפעותיה על החשיבה המערבית המודרנית.

דרום אמריקה באופנוע .  ---  צ'ה גווארה,ארנסטו  ---  2002  ---  

דרום אמריקה באופנוע :  ---  גווארה,צ'ה  ---  2002  ---  קטעים מיומן מסע של הגיבור הקובני ובהם מחשבות על דרום אמריקה, נופיה, מצבה העגום והגיגים ראשוניים על האפשרות לשנותה

דרוש אימפוטנט.  ---  האופטמן,גבי  ---  2002  ---  רומן:לגיבורה נמאס ממרכז הכובד המקובל ביחסים הזוגיים, והיא מחליטה לחפש גבר עם נתונים פחות מבוקשים.

דרושים :  ---  שטאובר,יהושע  ---  2002  ---  היבטים מעשיים וניתוחים תיאורטים במסגרות של גיוס ומיון עובדים: גורמים המשפיעים על מדיניות הגיוס והמיון;מבנה יחידת הגיוס והמיון;מקורות גיוס;שיטות מיון ועוד.

דרידה וקץ ההיסטוריה  ---  סים,סטיוארט  ---  2002  ---  עיון בדחייתו של דרידה את מושג "קץ ההיסטוריה" ומקומה במגרת משנתו הדקונסטרוקטיבית.

דרידה וקץ ההיסטוריה  ---  סים,סטיוארט  ---  2002  ---  עיון בדחייתו של דרידה את מושג "קץ ההיסטוריה" ומקומה במגרת משנתו הדקונסטרוקטיבית.

דרך עלמה.  ---  גלבוע,שולמית  ---  2002  ---  רומן: דיאלוג חושפני בין שתי חברות המשמש צוהר לדיונים סביב חברות,הורות,רווקות נשית ועוד.

דרך של עפר .  ---  טביב,מרדכי  ---  2002  ---  

דרך של עפר :  ---  טביב,מרדכי  ---  2002  ---  קובץ סיפורים שיצא ב1953, בהוצאה מחודשת.בתוספת אחרית דבר על המחבר ויצירתו.

דרכה הכוריאוגרפית של שרה לוי תנאי  ---  מנור,גיורא  ---  2002  ---  

דרכה הכוריאוגרפית של שרה לוי-תנאי.  ---  מנור,גיורא  ---  2002  ---  אלבום המכיל מידע ביוגרפי,דיונים תיאורטים,תצלומים ומסמכים העוסקים בפעלה של שרה לוי-תנאי,מייסדת להקת המחול "ענבל". ראה גם: חלק אנגלי.

דרכון למוצרים באירופה :  ---  הדר,אליהו  ---  2002  ---  מידע מקיף על הפעילויות באירופה הנוגעות לאישור,תקנון ובדיקת מוצרים:מידע כללי על הקהילה האירופאית והתפתחותה,גישות לתקינה,הוראות וחקיקה, ועוד.

דרכי במשפט  ---  גרוס,ברוך  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המתעד את מהלכי הקריירה של המחבר לצד התפתחות המערכת המשפטית בארץ ואירועים משפטיים בולטים.

דרכי במשפט  ---  גרוס,ברוך  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המתעד את מהלכי הקריירה של המחבר לצד התפתחות המערכת המשפטית בארץ ואירועים משפטיים בולטים.

דרכי טיפול ומזון בריא לילדי אינדיגו.  ---  וירטו,דורין ד"ר  ---  2002  ---  טפול אלטרנטיבי,אנטי-תרופתי, בילדי אינדיגו,הגרסה הרוחנית-מיסטית לילדים הסובלים מהפרעות קשב והיפראקטיביות.

דרכים צדדיות.  ---  אודל,טוני  ---  2002  ---  רומן: קורותיו ואהבותיו של נער אמריקאי עני המטפל במשפחתו על רקע עיירת כורים פרימטיבית.

דרכים שוממות :  ---  גראדה,חיים  ---  2002  ---  תרגום חדש לשירים שנכתבו עד 1939

דרכים שוממות :  ---  גראדה,חיים  ---  2002  ---  תרגום חדש לשירים שנכתבו עד 1939

דרמה במוסיקה .  ---  הירשפלד,אריאל  ---  2002  ---  

דרמה חברתית תרבותית בחלב המנדטורית. [דרמה חברתית-תרבותית בחלב המנדטורית]  ---  זוהר,צבי  ---  2002  ---  אסופת מכתבים,מסמכים ותעודות המקיפים את ההוויה הציבורית של הקהילה היהודית בחלב בין השנים 1936-1938. החוברת מלווה בתצלומי המסמכים המקוריים.

דרמה חברתית תרבותית בחלב המנדטורית. [דרמה חברתית-תרבותית בחלב המנדטורית]  ---  זוהר,צבי  ---  2002  ---  אסופת מכתבים,מסמכים ותעודות המקיפים את ההוויה הציבורית של הקהילה היהודית בחלב בין השנים 1936-1938. החוברת מלווה בתצלומי המסמכים המקוריים.

דת ולאומיות בישראל ובמזרח התיכון.  ---  הורוביץ,נרי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את שאלת הדת והלאומיות כתופעה אוניברסלית, במזרח התיכון ובישראל אחרי ה-11 בספטמבר 2001.

דת ולאומיות בישראל ובמזרח התיכון.  ---  הורוביץ,נרי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את שאלת הדת והלאומיות כתופעה אוניברסלית, במזרח התיכון ובישראל אחרי ה-11 בספטמבר 2001.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים