רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


684 ספרים בעמוד זה

סאביבאר ווען ניט די פריינד מיינע .  ---  לעוו,מ  ---  2002  ---  

סאביבאר. ווען ניט די פריינד מיינע :  ---  לעוו,מ.  ---  2002  ---  

סאטיריקון.  ---  ארביטר,טיטוס פטרוניוס  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירה הנודעת העוסקת בקורותיהם של שלושה אצילים נהנתנים.

סאטיריקון.  ---  ארביטר,טיטוס פטרוניוס  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירה הנודעת העוסקת בקורותיהם של שלושה אצילים נהנתנים.

סבא שלי היה היפי.  ---  חלואני,ניר  ---  2002  ---  אסופת ספורים תל-אביביים.

סבא שלי היה רב :  ---  אורבך,אורי  ---  2002  ---  לקסיקון מונחים ואמרות הומוריסטי הבוחן את עולם הביטויים ומטבעות הלשון המאפיין את אורחות חייהם של הדתיים והחילוניים והתקשורת העכורה שביניהם.

סבא שלי היה רב :  ---  אורבך,אורי  ---  2002  ---  לקסיקון מונחים ואמרות הומוריסטי הבוחן את עולם הביטויים ומטבעות הלשון המאפיין את אורחות חייהם של הדתיים והחילוניים והתקשורת העכורה שביניהם.

סביבה ומדיניות :  ---  אידלמן,עמיר ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשלושה שערים: אכיפה סביבתית; תשתיות ומשאבי מים;אתגרים סביבתיים לאומיים; אל המאמרים מלווים תקצירים באנגלית.

סבסטופול.  ---  טולסטוי,לב ניקולאייביץ'  ---  2002  ---  סיפור על עיר נצורה במהלך מלחמת קרים. "רגש שמירת הקיום והרצון להימלט בכל המהירות ממקום האימה הזה של המוות-מצוי היה בלב כל האנשים…"

סגן באלג'יריה .  ---  סרוואן שרייבר,ז'אן ז'אק  ---  2002  ---  

סגן באלג'יריה.  ---  סרוואן שרייבר,ז'אן ז'אק  ---  2002  ---  קורותיו של המחבר במהלך שירותו הצבאי באלג'יריה בימי מלחמת העצמאות של האלג'יראים. הספר בוחן את סוגיית הכיבוש,חוויותיו של החייל הצרפתי,מצוקתו של האלג'יראי ועוד.

סגנון החיים הבריאים.  ---  לוי,ישראל ד"ר  ---  2002  ---  פעילות גופנית,תזונה נכונה ושאר מתכונים לחיים בריאים יותר.

סדום ועמורה :  ---  פרוסט,מרסל  ---  2002  ---  אחד מהטקסטים הבסיסים של ההומוסקסואליות המודרנית, ובו עוסק מחבר "בעקבות הזמן האבוד",בהשתייכתו לשני עמים,העם ההומוסקסואלי והעם היהודי.

סדן ה :  ---  נוה,חנה. מנדה לוי,עודד (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים מאת דב סדן,חיים גורי,אניטא שפירא, נורית גוברין ואחרים.

סדן ה : מחקרים בספרות עברית כרך חמישי .  ---  נוה,חנה מנדה לוי,עודד  ---  2002  ---  

סדר פעולות אהבה :  ---  זומר,אודי  ---  2002  ---  שירה בעיקר על אהבה, אך גם על רשמים מארצות זרות, מהילדות ומההווה.

סדר פעולות אהבה :  ---  זומר,אודי  ---  2002  ---  שירה בעיקר על אהבה, אך גם על רשמים מארצות זרות, מהילדות ומההווה.

סהרורי בערפל :  ---  טולסטאיה,טטיאנה  ---  2002  ---  מרוסית - מיכאל שקודניקוב

סהרורי בערפל.  ---  טולסטאיה,טטיאנה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

סוגיות בהלכות צבא ומשטרה.  ---  לוינזון,אלכסנדר יהושע  ---  2002  ---  תפילה וברכות,שמירת שבת,כשרות,זיהוי והטיפול בחללים,המשטרה והקהילה.

סוד ההצלחה .  ---  כ"ץ,ראובן  ---  2002  ---  

סוד הכישורים המנצח :  ---  שלי,מיכל ד"ר  ---  2002  ---  סדרת תרגילים חשיבתיים והתנהגותיים.

סוד המוח היהודי :  ---  כץ,ערן  ---  2002  ---  הזיקה בין התרבות היהודית-דתית והעשרתם של מכמני הידע וחידוד הזכרון כמו סודות של סופרי סת"ם וכד'

סוד המוח היהודי :  ---  כץ,ערן  ---  2002  ---  הזיקה בין התרבות היהודית-דתית והעשרתם של מכמני הידע וחידוד הזכרון כמו סודות של סופרי סת"ם וכד'

סוד קסמן של עבודות המחט :  ---  ים,רמה  ---  2002  ---  ניתוח דמות האישה היוצרת ודימויה על רקע האמנות הגברית הקלאסית והמודרנית,יצירתן של הנשים במסגרת אומנויות המחט וזיקתן ליצירה הגברית המקובלת.

סוד קסמן של עבודות המחט :  ---  ים,רמה  ---  2002  ---  

סודו של ג'ו גולד .  ---  מיטשל,ג'וזף  ---  2002  ---  

סודו של ג'ו גולד.  ---  מיטשל,ג'וזף  ---  2002  ---  ביוגרפיה המבוססת על שתי כתבות דיוקן שהתפרסמו בניו-יורקר ומשרטטות את מערכת יחסיו של הכותב עם גולד,בוהמיין ופילוסוף אקצנטרי על רקע עולם הווילג' הניו-יורקי.

סודות .  ---  קורינה  ---  2002  ---  

סודות אלהמברה.  ---  אירווינג,וושינגטון  ---  2002  ---  רשמיו של הסופר,מי ששימש בין היתר כשגריר בספרד, מתקופת שהותו בארמון אלהבמרה שבגרנדה. הספר אורג יחדיו הגיגים,פולקלור,אגדות ואנקדוטות הסטוריות.

סודות ההישרדות :  ---  סוקוט,יוג'ין  ---  2002  ---  אמצעים להישרדות תחת איום הטרור:מוכנות נפשית,כיצד תמגן את ביתך,בחירת כלןי נשק,הישרדות בזמן מהומות ועוד.

סודותיה של הלוחשת לפעוטות .  ---  הוג,טרייסי  ---  2002  ---  

סודותיה של הלוחשת לפעוטות.  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  מדריך התקשור עם פעוטות: גמילה מחיתולים, הצבת גבולות, שיח באמצעות דיבור,קשב והבהרה,פתרונות לבעיות התנהגות כרוניות ועוד.

סודותיה של הלוחשת לתינוקות :  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  כיבוד רגשות התינוק והבנת צורת התקשורת שלו;האכלה משד ומבקבוק וסוגיות אכילה אחרות;אימוץ,פונדקאות,לידות מרובות עוברים ופגים;דפוסים והרגלי שינה ועוד.

סודותיה של הלוחשת לתינוקות :  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  כיבוד רגשות התינוק והבנת צורת התקשורת שלו;האכלה משד ומבקבוק וסוגיות אכילה אחרות;אימוץ,פונדקאות,לידות מרובות עוברים ופגים;דפוסים והרגלי שינה ועוד.

סוחרים ובעלי מלאכה יהודים בירושלים העתיקה בעבר :  ---  זכריה,שבתי  ---  2002  ---  היישוב היהודי בירושלים על רקע השלטון העות'מאני,המנדט הבריטי ומלחמת העולם השניה. הספר מתעד את ריכוז בעלי המלאכה והסוחרים בעיר לפי חלוקה גיאוגרפית לרחובות.

סונטות :  ---  בן משה,בן ציון  ---  2002  ---  

סונטות :  ---  בן משה,בן ציון  ---  2002  ---  אסופת סונטות.

סוף מאה וסף מאה  ---  ברתנא,אורציון  ---  2002  ---  

סופה של גולה :  ---  קזז,נסים  ---  2002  ---  

סופה של גולה :  ---  קזז,נסים  ---  2002  ---  מחקר המתחקה אחר עקבותיה של הקהילה היהודית בעיראק לאחר העלייה. הספר בוחן את חיסולה של שארית הפליטה על רקע נתונים דמוגרפים,ארגונים קהילתיים,מוסדות חינוך ועוד.

סחור סחור :  ---  גרופינ'סקה,אנקה  ---  2002  ---  אסופת ראיונות עם לוחמי גטו וראשה, וביניהם מארק אדלמן,שמואל רון ואחרים.

סחור סחור :  ---  גרופינ'סקה,אנקה  ---  2002  ---  אסופת ראיונות עם לוחמי גטו וראשה, וביניהם מארק אדלמן,שמואל רון ואחרים.

סטודיו מול ים.  ---  רוזנטליס,משה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר לצד טקסטים. אוצרת התערוכה:דניאלה טלמור. ראה גם: חלק אנגלי.

סידרא יז :  ---  שטיינפלד,צבי אריה  ---  2002  ---  

סיוט הולך ומתמשך.  ---  כהן,איליה  ---  2002  ---  אסופת שירים.

סיטי  ---  בריקו,אלסנדרו  ---  2002  ---  

סיכוי מסוכן.  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2002  ---  רומן רומנטי על משיכה חסרת סיכוי בין גבר זהיר לנערה פרועה.

סינים ויהודים :  ---  איבר,איירין  ---  2002  ---  קובץ מאמרים העוסק בקהילות היהודיות בסין,מראשיתן בקאיפנג במאה ה-12 ועד סין המודרנית,בסין במלחה"ע ה-2,תרגומי התנ"ך לסינית,בובר ודאואיזם ועוד.

סינקרטיזם והסתגלות :  ---  שרעבי,רחל  ---  2002  ---  בחינה סוציולוגית-הסטורית של מערכת היחסים הדיאלקטית בין החברה היישובית הסוציאליסטית ועולי תימן המסורתיים במושב העובדים רביד,תוך ניתוח היווצרותו של הקונפליקט ודרכי הטיפול בו (בשנים 1933-1948)

סיפור אהבה בדווי.  ---  זערור,אליהו (ע.)  ---  2002  ---  לקט מעשיות פולקלוריסטיות מההווי הבדואי לצד ציטטות ופתגמים.

סיפור אמיתי המבוסס על שקרים.  ---  קלמנט,ג'ניפר  ---  2002  ---  סיפורה של נערה מקסיקנית ממשפחה ענייה,אשר תלאות חייה מובילים אותה אל הסוף הבלתי נמנע.סיפור על עליונות ונחיתות,על מעמדות ועל כוחם של גברים ביחס לנשים.

סיפור לפני השינה :  ---  רכטר,אייל  ---  2002  ---  

סיפור מן המלחמה ההיא.  ---  אדלמן,גוון  ---  2002  ---  רומן: ספור אהבה בין ניו-יורקית צעירה ויהודי וינאי נצול מלחמת העולם השנייה.

סיפור על אהבה וחושך  ---  עוז,עמוס  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה הכתובה כרומן

סיפור של גרמני :  ---  הפנר,סבסטיאן  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המקיף את קורותיו של הפנר,פובליציסט הגון ושוחר שלום, בגרמניה של שנות העשרה והתבססות הנאציזם.

סיפורה של תנועת נאמני ציון החלוץ בעיר איזמיר תורכיה .  ---  ציקורל אראל,אברהם (צ'יק) ואחרים  ---  2002  ---  

סיפורי בעל זבוב לנכדו :  ---  גורדייף,ג"א  ---  2002  ---  

סיפורי דגים.  ---  לנדין,סטיבן ס. ד"ר  ---  2002  ---  אסופת ספורים אמיתיים המתעדים את יישומם של עקרונות ייסוד מנהליים-פסיכולוגיים המסייעים להעלאת המורל בבתי עסק וארגונים.

סיפורי המזרח התיכון הישן :  ---  אל נאטור,דאוד (נאוי,אליהו)  ---  2002  ---  ספורים מחיי המחבר רב המעללים,בצד מבחר סיפורים ומשלים ערביים או סיפורים המושפעים מהסיפור הערבי העממי.הספר מהווה מעין המשך לספר "ספורי ערב"

סיפורי ניו יורק [סיפורי ניו-יורק] :  ---  קריין,סטיבן  ---  2002  ---  סיפורים נטורליסטיים על ימי סוף המאה ה-19 בניו-יורק ואנשיה.

סיפורי סביון.  ---  סלבסט,יורם  ---  2002  ---  שלושים ואחת סיפורים קצרים מלאי נוסטלגיה על חוויות ילדות בסביון.

סיפורי ראשית :  ---  ציון,תניא  ---  2002  ---  אסופת הגיגים ומאמרים פרי עטם של אמנים,אנשי רוח, פוליטיקה,משוררים וסופרים כגון: דוד גרוסמן,לאה גולדברג,חנוך לוין,תומס מאן,יוסי שריד,פרנץ קפקא ואחרים.

סיפורים אמריקאיים.  ---  לבנה,יובל  ---  2002  ---  7 סיפורים קצרים העוסקים בחייהם של יהודים-אמריקאיים ומעלים שאלות פילוסופיות-קיומיות.

סיפורים קצרים על חיים ארוכים.  ---  דודמן,הלגה  ---  2002  ---  אסופת ביוגרפיות קצרות המקיפות את חייהם של אנשי רוח, אנשי דת, מוסיקאים,לוחמי חופש,שכניה ומכריה של המחברת ואחרים, שהמשותף ביניהם הוא גילם המופלג בעת מותם.

סיקה :  ---  קרייטלר,רון  ---  2002  ---  רומן פסיכולוגי המתווה את היחסים האינטימיים הנרקמים בין בחורה דתיה הלוקה בנפשה לבין בחור קשה יום החי בשוליה מוכי העוני של החברה הישראלית.

סירוס :  ---  זילברמן,דורית  ---  2002  ---  מהדורה שניה לספרה של זילברמן העוסק במילת נשים המופיע כעת בסמוך לתסריט הסרט המתבסס על עלילתו.

סירופ.  ---  ברי,מקס  ---  2002  ---  

סירופ.  ---  ברי,מקס  ---  2002  ---  רומן: צעיר אמביציוזי אך נאיבי מנסה להשתלב בעולם השיווק האכזרי.

סמינר קולנוע תיעודי יצירתי .  ---    ---  2002  ---  

סממני המרפא של ארץ ישראל וסביבותיה בימי הביניים  ---  לב,אפרים  ---  2002  ---  אנתולוגיה של חומרי מרפא שהיו בשימוש רופאים, רוקחים ומטופלים בא"י ובסביבותיה מן המאה השביעית ועד סוף המאה ה 18

סנדלי הדם שלי :  ---  ארדל,עינה  ---  2002  ---  

סעיף המים בהסכם השלום בין ישראל וממלכת ירדן :  ---  גזית,נגה. סופר,ארנון  ---  2002  ---  מונוגרפיה: יישום הסכם המים בין ישראל וממלכת ירדן, השלכות הנובעות ממימוש הסכם המים,יחסי ישראל-ירדן: רקע הסטורי,הסדרי גבולות ומים ועוד. הספר מלווה במפות ולוחות.

ספורט 5 הספר [ספורט 5 - הספר]  ---  טלפז,ירון (ע.)  ---  2002  ---  אלבום המרכז את עולם הספורט כפי שהוא משתקף בערוץ הספורט הטלביזיוני.

ספורט 5 הספר .  ---  טלפז,ירון (ע)  ---  2002  ---  

ספינות טרופות.  ---  יושימורה,אקירה  ---  2002  ---  רומן:סיפור מוסר המתרחש על רקע כפרי דייגים יפני המבוסס בעוני וברעב ומתפרנס מהתנפצותן היזומה של ספינות אל חופיו.

ספינת הנהר המופלאה.  ---  פארמר,פיליפ חוזה  ---  2002  ---  רומן מדע בדיוני המערב את מארק טוויין עם שאר דמויות מעולם הספרות במרק הנרקח בנהר המיסיסיפי.

ספק חיים  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  רומן ובמרכזו נסיונו המקוטע של גיבור הספר להרכיב ולהטליא מחדש את מסכת חייו ועברו.

ספק חיים .  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  

ספר ביטול עיקרי הנוצרים בתרגומו של יוסף בן שם טוב.  ---  קרשקש,חסדאי ר'  ---  2002  ---  חבור פולומוס-פילוסופי המבקש להפריך ולהוקיע את עיקרי הדת הנוצרית,לאחר המהומות בספרד בסוף המאה ה-14. החבור מלווה במבוא,הערות וביבליוגרפיה.

ספר דיני רוקחות :  ---    ---  2002  ---  החקיקה הישראלית הנוגעת לבית מרקחת,תרופות וסמים, לרבות פקודת הסמים המסוכנים,ביטוח בריאות ממלכתי ועוד.

ספר הבדיחה והבישול של דידי מנוסי ושות' :  ---  מנוסי,דידי ואחרים  ---  2002  ---  אסופת מתכונים ובדיחות.

ספר הבישול של וודי אלן.  ---  שולץ,ברנדט  ---  2002  ---  ספר המציג מתכונים משוחזרים מסרטיו של אלן.בליווי ציטוטים מתוך סרטיו, עובדות על אורח חייו ומסעדות אהובות על הבמאי.

ספר הזן השלם  ---  קיט,וונג קיו  ---  2002  ---  מהו זן?;מאפייני הזן;הרקע לזן;ראשיתו של הזן בסין;התפשטות הזן בהודו;תפיסות יסוד בזן בודהיזם;הבנת הזן באמנות ובתרבות;זן בחיי היומיום ועוד.

ספר הילקוט להרב אליהו בן ברוך ירושלמי.  ---  ירושלמי,אליהו  ---  2002  ---  חיבור קראי מן המאה ה-18 בו מפרש המחבר 61 מאמרים קראיים.

ספר הכדורגל השלם .  ---  שרצקי,אורי  ---  2002  ---  

ספר הכדורגל השלם :  ---  שרצקי,אורי  ---  2002  ---  פרקי הספר הם: תולדות הכדורגל; אליפויות העולם; הקבוצות הגדולות בעולם; השחקנים הדגולים; איצטדיונים; כדורגל ישראלי- כולל תמונות

ספר הכוח.  ---  ווינטרסון,ג'אנט  ---  2002  ---  רומן: מסעה החוצה יבשות,תרבויות,מיתולוגיות ומגדר של גיבורת הספר הנעזרת במחשב אישי כאמצעי לערעור גבולות הזמן והזהות.

ספר הכינויים :  ---  מוריאלי,אהרן  ---  2002  ---  אסופה של כ-1500 כינויים לכ-1400 אישים מכל התקופות ומכל העמים,יהודים ונכרים, בלווית מפתחות. למשל:מר טלוויזיה=חיים יבין

ספר הכלבים השלם :  ---  פדן,יחיעם  ---  2002  ---  פירוט מוצאם,תולדותיהם ומאפייניהם של סוגי כלבים שונים המשתייכים למשפחות שונות כגון כלבי רועים,טריירים,כלבי רוח,כלבי ציד ועוד. הספר מלווה בתצלומים ומפתח שמות.

ספר המועדים לרב יהודה בן אליהו גבור.  ---  גבור,יהודה  ---  2002  ---  על ענייני החגים אצל הקראים:יום תרועה-ראש השנה,חג הסוכות,פורים.הספר נכתב בסוף המאה ה-15.

ספר המספרים המשונים והמעניינים.  ---  וולס,דיוויד  ---  2002  ---  מלון מתמטי המכיל אגרון מונחים,רשימת מתמטיקאים,לוחות עזר,מפתח נושאים ועוד. הספר סוקר סוגיות מתמטיות בסיסיות ושאלות יוסד.

ספר המספרים המשונים והמעניינים.  ---  וולס,דיוויד  ---  2002  ---  מלון מתמטי המכיל אגרון מונחים,רשימת מתמטיקאים,לוחות עזר,מפתח נושאים ועוד. הספר סוקר סוגיות מתמטיות בסיסיות ושאלות יוסד.

ספר הקטורת.  ---  עמר,זהר  ---  2002  ---  הקטורת-הכנתה,סממניה,משמעותה הסמלית,פיטומה,מלאכת זיהויה האכיאולוגית,אזכורה בספרות ההלכה,הספרים החיצוניים, הספרות המדעית ועוד. הספר מלווה בשלל איורים ותצלומים.

ספר הרעיונות הגדול :  ---  שכטר פייל,עידית. שלר,שרה  ---  2002  ---  אלבום עמוס תצלומים המבקש להנחיל לרוכשו מכמני ידע מעשי ויצירתי למטרות אירוח תחת נסיבות חגיגיות.

ספר השומרונים.  ---  שטרן,אפרים. אשל,חנן (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה שערים: אזור השומרון בתקופה האשורית,הבבלית, והפרסית;השומרונים בתקופה ההלינסטית;השומרונים בתקופה הרומית-ביזנטית ועוד.

ספר התרופות הטבעיות לנשים.  ---  שטיין,דינה  ---  2002  ---  מדריך תרופות המפרט מגוון שיטות ריפוי באמצעות ויטמינים,מינרלים,צמחי מרפא,גבישים ועוד.

ספר ויסמן :  ---  לרנר,שלום. לוינסון זמיר,דנה (ע.)  ---  2002  ---  לקט פרסומים משפטיים,בעיקר בנושאי קניין ומקרקעין:הפקעת קרקעות,משכון,שעבוד,בתים משותפים וכן חופש הביטוי.בין הכותבים:אהרון ברק,דוד האן,איל זמיר,גיא פסח ואחרים.

ספר חנוך החיצוני ספר חזיונות עזרא.  ---    ---  2002  ---  

ספר מקבים.  ---  פסח,חיים (ע.)  ---  2002  ---  ספר מן הספרים החיצוניים המספר את תולדות מלחמתם של מתתיהו החשמונאי ובניו במלך אנטיוכוס "הרשע" אפיפנס בין השנים 135-175 לפנה"ס.

ספר משפחתי.  ---  קישון,אפרים  ---  2002  ---  מהדורה שניה לספרו של המחבר המשרטט דיוקן הומריסטי של שגרת חיי המשפחה.

ספר קטן על משמעות החיים .  ---  כשר,אסא  ---  2002  ---  

ספר קטן על משמעות החיים.  ---  כשר,אסא  ---  2002  ---  משנתו הפילוסופית של המחבר לגבי יצירה אקטיבית של חיים בעלי משמעות.הספר מורכב ממסות,מאמרים,שירים,סיפורים וציורים. ששת הפרקים הראשונים יצאו לאור בעבר.

ספר ראובן בן יוסף :  ---  מזרחי,עודד. ניר,אלחנן (ע.)  ---  2002  ---  הדברים לזכרו מאת אהרון מגד,נורית גוברין,משה שמיר ואחרים.

ספר תהלים.  ---  אבקסיס,רפאל (צייר)  ---  2002  ---  ספר תהלים קטן במתכונת מהודרת ומעוטרת.

ספר תהלים.  ---  אבקסיס,רפאל (צייר)  ---  2002  ---  ספר תהלים במתכונת מהודרת ומעוטרת.

ספר תהלים.  ---    ---  2002  ---  מהדורה חגיגית ומעוטרת המלווה בהקדמה מאת הרב שמואל אליהו.

ספרי זוטא דברים :  ---  כהנא,מנחם יצחק  ---  2002  ---  שחזור המובאות של ספרי זוטא דברים אשר נמצאו בכתביו של ישועה בן יהודה,ב"פתרון תורה" וב"מדרש חדש".בנוסף, מתאר המחבר קוים לאפיונו של ספרי זוטא דברים.

ספרי זוטא דברים :  ---  כהנא,מנחם יצחק  ---  2002  ---  שחזור המובאות של ספרי זוטא דברים אשר נמצאו בכתביו של ישועה בן יהודה,ב"פתרון תורה" וב"מדרש חדש".בנוסף, מתאר המחבר קוים לאפיונו של ספרי זוטא דברים.

ספרי עם עובד :  ---  צחור,עדנה ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  מסודר לפי מחברים וכותרים.

סקלט :  ---  וייסברוד,אברהם  ---  2002  ---  החלק הראשון של הספר מכיל את זכרונותיו האישיים מהשואה ומחורבן עירו של המחבר.החלק השני מכיל עדויות מפי ניצולים שונים מסקלט.

סקלט :  ---  וייסברוד,אברהם  ---  2002  ---   כתוב בעברית SKALAT

סקס ושופינג :  ---  קרנץ,ג'ודית  ---  2002  ---  סקס ושופינג ביסוד חיי המחברת מובאים על דרך הפרוזה המכונסת באוטוביוגרפיה נהנתנית.

סקס עבודה ועסקים. [סקס,עבודה ועסקים]  ---  הייט,שר  ---  2002  ---  סקירת הדינמיקה המינית במקום העבודה,תוך ניתוח המערכים הפסיכולוגיים אצל שני המינים ותפקודם במסגרת מקום העבודה,אתיקה מינית, הטרדה מינית ועוד והכל בצורת שו"ת.

סקס עכשיו .  ---    ---  2002  ---  

סקר דעת קהל בקיבוצים בשנת 2002 והצגת השינויים בעמדות לאורך 13 שנים  ---  פלגי,מיכל. אורחן,אליאט  ---  2002  ---  אסופת ממצאים וטבלות סטטיסטיות.

סרוונטס והיהודים  ---  לנדא,לואיס  ---  2002  ---  

סרטן השד.  ---  ענבר,משה פרופ' (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים:סרטן השד עם התחלת המילניום השלישי;גנטיקה של סרטן השד;אמצעים למניעת סרטן השד;טיפול קרינתי בסרטן השד ועוד.

עבד התענגות אדון : [עבד,התענגות,אדון]  ---  בנימיני,יצחק. צבעוני,עידן (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מקבצי מאמרים,הראשון מכיל מאמרים על מזוכיזם מאת פרויד,דלז' ואחרים,השני העוסק בסאדיזם ומתמקד בדמותו של סאד,והשלישי דן בסאדו-מזוכיזם על רקע תרבות עכשווית.

עבד התענגות אדון : [עבד,התענגות,אדון]  ---  בנימיני,יצחק. צבעוני,עידן (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מקבצי מאמרים,הראשון מכיל מאמרים על מזוכיזם מאת פרויד,דלז' ואחרים,השני העוסק בסאדיזם ומתמקד בדמותו של סאד,והשלישי דן בסאדו-מזוכיזם על רקע תרבות עכשווית.

עבדות ואימפריאליזם : [אז ועתה]  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: עבדות ועבדים במחקר המודרני;אימפריאליזם- אז ועתה;אינטלקטואלים יהודים בפוליטיקה;היסטוריה, ספרות ופוליטיקה ועוד.

עבודה או פרישה :  ---  רוזנר,מ. ואחרים  ---  2002  ---  מחקר הבוחן באמצעות ממצאיו של סקר מקיף את סוגיית הפרישה ההדרגתית הנהוגה במסרת הקיבוצית על מאפייניה,יתרונותיה וחסרונותיה.

עבודה קבוצתית בחברה רב תרבותית.  ---  קסן,לאה. לב ויזל,רחל (ע.)  ---  2002  ---  תיעוד מפגשים בין קבוצות אתניות שונות, הדינמיקה הקבוצתית,מאפיינים וסממנים,שיח בין מנחה לקבוצה,עקרונות לעבודה בקבוצה ועוד.

עבודות מאוחרות  ---  גרוס,מיכאל  ---  2002  ---  

עבודות מאוחרות :  ---  גרוס,מיכאל  ---  2002  ---  קטלוג התערוכה ממוזיאון ישראל פברואר-יוני 2002. כולל מאמר בעברית ואנגלית מאת אוצר התערוכה

עבודת לילה.  ---  ויצמן,כרמית  ---  2002  ---  קטלוג תערוכת ציורים ופסלים של האמנית כרמית ויצמן. הקטלוג כולל מאמר שנכתב לכבוד תערוכה קודמת של האמנית על ידי חגי שגב.

עבר גרמני זכרון ישראלי [עבר גרמני-זכרון ישראלי]  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  מבחר מאמרים העוסקים בהיסטוריה הגרמנית על גלגוליה השונים עד לימינו, נוכח אופני התהוותו של הזכרון הקולקטיבי הישראלי ומהות קליטתו את תולדותיה של גרמניה ותרבותה.

עבר גרמני זכרון ישראלי [עבר גרמני-זכרון ישראלי]  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  מבחר מאמרים העוסקים בהיסטוריה הגרמנית על גלגוליה השונים עד לימינו, נוכח אופני התהוותו של הזכרון הקולקטיבי הישראלי ומהות קליטתו את תולדותיה של גרמניה ותרבותה.

עבריין צעצוע  ---  אוז,קובי  ---  2002  ---  

עבריין צעצוע.  ---  אוז,קובי  ---  2002  ---  רומן אקספרימנטלי המגולל את הרפתקאותיו של ערס אמביציוזי וכל זאת בלשון הגיבורים.

עברית בגויים :  ---  הרמתי,שלמה  ---  2002  ---  דיוקנאות ביוגרפיים-הסטורים המתווים את יחסיהם של מלומדים,אנשי דת ואנשי רוח, ביניהם מרטין לותר,טולסטוי, פרידריך השני ואחרים, עם השפה העברית במהלך המאות.

עד שהאצבעות יתחילו לדמם.  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2002  ---  אסופת שירים וסיפורים קצרים המלוקטת מכמה מספריו של בוקובסקי.

עוד ! 1  ---  אידלמן,רונן (ע.)  ---  2002  ---  כתב העוסק באמצעות מלל ושלל תצלומים במנגנוני הדיכוי והשיעבוד של ההגמוניה העולמית בכלל והישראלית-קפיטליסטית בפרט,העושקת ומשחיתה את הסביבה.

עוד לא. [עוד-לא]  ---  גרינברג,יהושע  ---  2002  ---  רומן.מערכת יחסים בין שני אנשים בודדים, הנאבקים בין האידיאלים הרומנטים שלהם, לבין רצונם לקבל זה את זו כפי שהם.

עוד סיפור אחד ודי .  ---  דר,יעל  ---  2002  ---  

עוד על פסיכותרפיה מוגבלת בזמן :  ---  שפלר,גבי  ---  2002  ---  תיאור מושגי היסוד של המודל הפסיכותרפי המגביל את הטיפול בזמן,דיון ביישום הטיפול המוגבל בזמן לגבי אוכלוסיות שונות,הוראת מטפלים לפי הגישה ומחקרים שונים בתחום.

עוולות מסחריות וסודות מסחר.  ---  דויטש,מיגל פרופ'  ---  2002  ---  חיבור משפטי רחב היקף המנתח את העוולות המסחריות ותרופותיהן,את סוגיית איסור התחרות הבלתי הוגנת ואת ההיבטים התיאורטים והדוקטריניריים של ההגנה על סוד מקצועי.

עוזאי :  ---  קריץ,ראובן  ---  2002  ---  רומן מיסטי-מקראי ובו אישה מודרנית מחפשת את תיקונה בירושלים של המאה העשירית לפני הספירה

עולם בנוי וחרב ובנוי :  ---  מיה,משה  ---  2002  ---  ניתוח עמדותיו של הרב עמיטל,ניצול שואה,ביחס לזיכרון השואה על רקע ההגות הציונית-דתית.

עולם היין :  ---  פפירבלט,שלמה  ---  2002  ---  מדריך יין הסוקר את ההיסטוריה של היין, אמנות עשיית היין, הליכות של יין,לצד תצלומים, איורים ומילון מושגים,אישים ומותגים.

עולם הפטנטים .  ---  לוצאטו,כפיר  ---  2002  ---  

עולם הפטנטים.  ---  לוצאטו,כפיר ד"ר  ---  2002  ---  הספר מחולק לשבעה חלקים: מושגי יסוד ומידע שימושי; הממציא והפטנט;פטנטים ועסקים;מדיניות פטנטים בישראל ובעולם;הפטנט וחיי היומיום שלנו ועוד.

עולם חדש יפה :  ---  בק,אולריך  ---  2002  ---  אסופת מסות סוציולוגיות: הברזיליזציה של המערב: שני תרחישים;האנטיתיזה לחברת העבודה; משטר הסיכון: כיצד חברת עבודה הופכת לחברת סיכון ועוד.

עולמות נפגשים :  ---  לוי,ישי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשילוב מחקר הטכנולוגיה המתקדם והלכות היהדות.בין הנושאים הנדונים:השתלת אברים, הפריה מלאכותית,עידן החלל,מדינת הלכה בעידן הטכנולוגיה ועוד.

עומדים מנגד :  ---  שטיין,יעל  ---  2002  ---  דו"ח "בצלם" על תופעת הפגיעות המאורגנות של מתנחלים ברכוש ובנפש פלסטינים ועל ליקויי מערכת הביטחון נוכח אירועים אלה. כולל תחקיר,עדויות,מסקנות ותגובת דובר צה"ל.

עונות.  ---  גלקין סמית,עליזה  ---  2002  ---  רומן אסוציאטיבי הנע בין עונות השנה לדמיונה הפרוץ של המחברת

עונת הציד. [עונת-הציד]  ---  הווארד,לינדה  ---  2002  ---  רומן רומנטי

עוצר קטלני :  ---  סויסה,שלומי  ---  2002  ---  דו"ח ארגון בצלם על מדיניות צה"ל בשטחים וחוקיותה, המציג נהלים צבאיים,עדויות,נתונים ומסקנות ואת תגובת דובר צה"ל.

עושים את זה :  ---  גור,בתיה (ע)  ---  2002  ---  

עושים את זה :  ---  גור,בתיה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים מאת תלמידי ובוגרי ביה"ס לקולנוע "סם שפיגל". בין הכותבים: נדב לפיד,ננו שבתאי,תמר וייס,מירי רוזובסקי ואחרים.

עזרו לעצמכם להשתחרר מהמצוקה ולהוציא ממנה את המיטב.  ---  פלצר,דייב  ---  2002  ---  לקט הנחיות וכללים לשפור יחסינו עם המקורבים אלינו ופתרון בעיותינו באמצעות חשיבה חיובית וניקוז אנרגיות שליליות.

עיוני לשון ותולדה :  ---  זהרי,מנחם  ---  2002  ---  חיבור בשני שערים:1)על שלבי התפתחות מוקדמים של השפה העברית ועל ניב השפה האכדית בכתבי מארי. 2)התנועה הציונית באמריקה ומשנתו הלאומית של א.טרקטובר.

עיוני מקרא ופרשנות ו' :  ---  כשר,רימון. צפור,משה (ע.)  ---  2002  ---  כרך שישי.קובץ מאמרים על המקרא ומפרשיו.

עיונים במסורת הלשון של יהודי ספרד לפני הגירוש.  ---  דודי,עמוס  ---  2002  ---  המסורת הלשונית של יהודי ספרד בתקופה הנוצרית כפי שהיא משתקפת בניקודם של סידורים ומחזורים לשלוש רגלים. הספר חוקר את ניקוד הטקסט,תחבירו וכו'.

עיונים בתקומת ישראל 12 :  ---  גינוסר,פנחס. בראלי,אבי (ע)  ---  2002  ---  מאמרים וסקירות ספרים בנושאי בטחון ומדיניות חוץ,עליה והתישבות,ימי המנדט,כלכלה וחברה,מדיניות פנים,יחסי הגולה וארץ ישראל ועוד.

עין אחת בוכה עין אחת צוחקת. [עין אחת בוכה - עין אחת צוחקת]  ---  ארני,אשר  ---  2002  ---  סיפור אוטוביוגרפי על השנים בהן פעל המחבר במחתרת החלוצית בהונגריה הפשיסטית, עלייתו לישראל ופעילותו הציונית. הספר מלווה בתצלומים מן התקופות השונות בחייו.

עינייך הרואות.  ---  אבן חן,אביבה  ---  2002  ---  קורותיהן של שתי משפחות יהודיות בצ'כוסלובקיה ערב מלחמת העולם השניה ובמהלכה. הספר מסתמך על עדויות ומסמכים.

עיסוי ראש הודי :  ---  מטא,נרנדרה  ---  2002  ---  ספר הדרכה לעיסוי הראש. מלווה תמונות ואיורים.

עיצובים במוזאיקה.  ---  פילץ גרנית,שרית  ---  2002  ---  אלבום המכיל תצלומי רהיטי מוזאיקה והוראות תכנון ועצוב.

עיקול בנהר  ---  נאיפול,ו ס  ---  2002  ---  

עיקול בנהר  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  רומן: מהגר הודי נקלע למערבולת פוליטית בעיירה אפריקנית נידחת.

עיר האדמה השחורה :  ---  הובסון,שרלוט  ---  2002  ---  מסמך ביוגרפי המתעד באמצעות שרשרת פרגמנטים את מפגשה של המחברת עם צעירים בני גילה ברוסיה הפוסט-קומוניסטית,תוך הארת תרבותה הגוועת ומתחדשת בו זמנית.

עיר האלוהים.  ---  דוקטורוב,א"ל  ---  2002  ---  רומן:אודיסיאה רוחנית-אפוקליפטית על ניו-יורק של המאה העשרים.

עיר האלוהים.  ---  דוקטורוב,א"ל  ---  2002  ---  מאנגלית - מרים יחיל וקס

עיר ווילנא :  ---  שטיינשניידר,הלל נח מגיד  ---  2002  ---  הנדבך השני בפועלו של ההיסטוריון הווילנאי, המתבסס על חומרים ארכיונים שנמצאו לאחר מותו.בין דפי הספר: מכתבים,כיתובי מצבות,עדויות,מפתח אישים מקיף ועוד.

עיר לחיות בה :  ---  נאור,מרדכי  ---  2002  ---  אלבום המספר את תולדותיה של כפר סבא בלווית תצלומים.

עיר משפט סיפור : [עיר,משפט, סיפור]  ---  אלמוג,שולמית  ---  2002  ---  ניתוח יצירתו של עגנון ומעמדם של העיר והמשפט-צדק-אמת,תוך התעמקות בסוגיות מתחום הפילוסופיה של המשפט.

עיתון התנ"ך:  ---  יהלום, משה  ---  2002  ---  פרקים נבחרים מהתנ"ך משוכתבים בצורת כותרות ראשיות של עיתון יומי. דרך השכתוב ההומוריסטי בודק המחבר את תקפותו ההיסטורית של התנ"ך.(האם ד"ר שייב לא עשה כזאת?)

עיתונות ומפלגה :  ---  גראור,מינה  ---  2002  ---  סקירת מאפייני העתונות המפלגתית ודיון רחב בעתונות רויזיוניסטית בארץ ובעולם בין 1925-1948.

עיתונות ומפלגה :  ---  גראור,מינה  ---  2002  ---  סקירת מאפייני העתונות המפלגתית ודיון רחב בעתונות רויזיוניסטית בארץ ובעולם בין 1925-1948.

עיתוני ילדים יהודיים בפולין ..  ---  בר אל,עדינה  ---  2002  ---  

עכשיו 67 68 :  ---  מוקד,גבריאל(ע.)  ---  2002  ---   מאמרי ביקורת, שירה מתורגמת ומקורית.החוברת הנוכחית עוסקת במשבר הפוליטי,כלכלי וחברתי בישראל והשפעותיו על האמנות הנוצרת בישראל.

עכשיו ברעש ולא על מנת לזכור. [שירי יהודה עמיחי ב]  ---  עמיחי,יהודה  ---  2002  ---  החלק השני בסדרת כתביו של עמיחי.מהדורה חדשה

עכשיו גלה את חוזקותיך. [עכשיו-גלה את חוזקותיך]  ---  בקינגהם,מרקוס. קילפטון,דונלד א. ד"ר  ---  2002  ---  תכנית מהפכנית השואבת מתוכנת אינטרנט המסייעת בזיהוי וכשרונותיו של הקורא וחשיפת האמצעים השונים לתרגום נקודות החוזק להצלחה אישית ומקצועית.

על אהבה אחת ויחידה :  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  

על אם הדרך.  ---  לוי,שושנה  ---  2002  ---  זכרונותיה של המחברת הסובבים סביב ילדותה בבגדאד בשנות הארבעים של המאה העשרים ועלייתה ארצה.

על הדמוקרטיה.  ---  דאל,רוברט א'  ---  2002  ---  דיון בגישת השלטון הדמוקרטית:היסטוריה,עקרונות ואידיאלים, יישום הדמוקטיה בפועל,תנאים תומכים ותנאים מפריעים לקיום הדמוקרטיה.

על החיים הטובים.  ---  שלנגר,ז'אק  ---  2002  ---  שאיפתו של האדם לחיים מספקים על רקע עקרונות החשיבה של ההוגים היוונים-הלניסטיים.

על החינוך המשפטי  ---  מאוטנר,מנחם  ---  2002  ---  

על הכול ומן הכול . סיפורי בעל זבוב לנכדו  ---  גורדייף,ג"א  ---  2002  ---  השם על הכריכה סיפורי בעל זבוב לנכדו . מצרפתית: דבורה דימנט .

על הכול ומן הכול : [על הכריכה: סיפורי בעל זבוב לנכדו]  ---  גורדייף,ג"א  ---  2002  ---  ביקורת התרבות האנושית, כפי שזו מנוסחת במסגרת שיח פיקטיבי המגולל את חוויותיו ותובנותיו של בעל זבוב בקרב בני אנוש. הספר מהווה את החלק הראשון בסדרה.

על חוט השערה :  ---  גיטלר,זלמן  ---  2002  ---  קורותיו של המבחר,יליד פולין, במחנות הריכוז. הספר סוקר באמצעות טקסטים ותצלומים את הווית המחנות,שחרור של המחבר, עלייתו ארצה ועוד.

על חלקת בטנך הלבנה :  ---  ברזילי,יעקב  ---  2002  ---  

על חלקת בטנך הלבנה :  ---  ברזילי,יעקב  ---  2002  ---  

על יהדות ודמוקרטיה :  ---  פריד,יוחנן הרב ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים והרצאות על שאלת הדמוקרטיה ביהדות וקשיי המציאות המדינית-חברתית שהיא מעוררת,על היחס למעוטים לא יהודיים ועוד.

על מחבואים וחיילים רעים  ---  שטרן,נח  ---  2002  ---  מסעותיו של המחבר לעיר הולדתו בסלובקיה שם הסתתרה משפחתו מהגרמנים.

על נאצים יהודים ומצילים .  ---  יחיל,לני  ---  2002  ---  

על נאצים יהודים ומצילים : [על נאצים,יהודים ומצילים]  ---  יחיל,לני  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בעברית ובאנגלית המחולקת ל-4 שערים: המדיניות הנאצית כלפי היהודים,הישרדות והצלה;היסטוריה וזיכרון;"השואה,גורל יהודי אירופה,1945-1932"בעין הביקורת.

על סדר היום .  ---  האמר,מייקל  ---  2002  ---  רעיונות מעשיים לעסק שלכם, בעולם של מתחרים חזקים ולקוחות חזקים עוד יותר .

על סדר היום :  ---  האמר,מייקל ד"ר  ---  2002  ---  טכניקות נהול וייעול.

על צלילות הדעת.  ---  ברק,מנשה  ---  2002  ---  אסופת רשימות והגיגים על טבע הארץ והאדם.

עלומים :  ---  קוטזי,ג'.מ.  ---  2002  ---  רומן אוטוביוגרפי. סטודנט דרום אפריקאי מסיים את לימודיו ועובר ללונדון לחפש עבודה,חברה ואהבה.

עלי זית וחרב ד : [חומת מגן]  ---  הדרי,דני  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לחמישה שערים: ה"הגנה" וההתיישבות;פינוי יישובים במלחמת העצמאות;קו התפר- ה"הגנה וצה"ל ועוד.

עלי שיח 47.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2002  ---  עיונים ב"הכלה המשחררת",שירת ביאליק,אלתרמן,עמיחי וויזלטיר, מבחר שירה ופרוזה.

עלי שיח 48 :  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2002  ---  עיונים בשירת דוד פוגל ומאיר ויזלטיר,בפרוזה ישראלית,בספרות העולם ובתיאטרון לצד פרסום שירים חדשים.

עלילות דן כספר.  ---  ארידור,משה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים העוסקים בדרכם העקלקלה ורווית הסיכונים של מנהיגים פוליטיים ועסקני מפלגות.

עלמות אהבוך על מות אהבוך .  ---  גולדין,שמחה  ---  2002  ---  

עלמות אהבוך על-מות אהבוך  ---  גולדין,שמחה  ---  2002  ---  מחקר הסטורי-תיאולוגי העוסק בנביטתו וטיפוחו של רעיון המרטיר במסגרת המחשבה הנוצרית תוך ניתוח אימוצו ויישומו בידי מקדשי השם בקרב יהודי אירופה של ימי הביניים.

עם המשפחה הלוחמת :  ---  ראם,מאיר  ---  2002  ---  הדפסה חדשה לספר שיצא ב1977. זכרונותיו וסיפורו האישי של לוחם בתנועת המחתרת אצ"ל, אשר פעלה בימי המנד"ט הבריטי בישראל.

עם הפנים אל המורה :  ---  גרנות,משה  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים ביחסי מורה-תלמיד-מנהלים-מפקחים, תוך התמקדות בחשיבותו של השיעור הפרונטאלי והמסגרת החינוכית הישנה על רקע עברו של המחבר כמורה בישראל.

עם הפנים אל הנגב חלק ב' :  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הדנים בהיבטים החקלאיים,הגיאולוגים והתעשיתיים של הנגב.

עם הפנים קדימה.  ---  אדגה,אברהם  ---  2002  ---  חוויותיו האישיות של המחבר,יליד אתיופיה,באשר לעלייתו לארץ,קליטתו ויחס המוסדות אל הקהילה האתיופית ושילובה.

עם התורכים אל תעלת סואץ.  ---  קרסנשטיין,פרדריך פרייהר קרס פון…  ---  2002  ---  רשמיו ואבחנותיו של איש הצבא הגרמני מתקופת שירותו עם הצבא התורכי בשנים 1917-1915, בהן היה מוצב בארץ ישראל.

עם צבע אחד ומכחול  ---  גלברט אבני,עפרה  ---  2002  ---  ספור מאויר ומנוקד לילדים

עמדה 10 :  ---  יגיל,רן. אדלהייט,עמוס (ע)  ---  2002  ---  אסופת שירים וסיפורים מאת: לאה איני,רן יגיל,אנה אחמטובה ואחרים.

עמדות ערבים כלפי ישראל וכלפי השלום  ---  קשאן,הלל  ---  2002  ---  מחקר המבוסס על סדרת מדגמים וסקירות סטטיסטיות ומטרתו ניתוח הגורמים הסביבתיים,גורמים חברתיים-פוליטיים, המזינים את עמדותיהם של הערבים ביחס לשלום עם ישראל.

עמודי פנים :  ---  שמיר,עמי  ---  2002  ---  קובץ כתבות ורפורטז'ות של המחבר - כתב ועורך ב"למרחב" ובעיתונים אחרים מקום המדינה ועד שנות השבעים.הכתבות עוסקות בביטחון,במסעות בארץ ובחו"ל,בדיוקני אישים ועוד.

עמנואל הצופה קטלוג עקרוני .  ---  הצופה,עמנואל  ---  2002  ---  

ענן ללא שמיים  ---  רוט,משה (מוריס)  ---  2002  ---  זכרונותיו של המחבר.קורות נעוריו של האמן על רקע ארץ ישראל של שנות החמישים.

עסקה אפלה בדרום  ---  בן סימון,דניאל  ---  2002  ---  דיון פוליטי-חברתי העוסק במצוקתם של תושבי הנגב, נתוני האבטלה והעוני בעיירות כגון ירוחם ואופקים והתהליכים הפוליטיים-חברתיים-כלכליים שייצרו הזנחה שיטתית זו.

עסקה אפלה בדרום  ---  בן סימון,דניאל  ---  2002  ---  דיון פוליטי-חברתי העוסק במצוקתם של תושבי הנגב, נתוני האבטלה והעוני בעיירות כגון ירוחם ואופקים והתהליכים הפוליטיים-חברתיים-כלכליים שייצרו הזנחה שיטתית זו.

עסקי תיווך.  ---  יקיר,עינת  ---  2002  ---  6 סיפורים קצרים.

עץ המנגו .  ---  קמפדו,אוניה  ---  2002  ---  

עץ המנגו :  ---  קמפדו,אוניה  ---  2002  ---  רומן: ספור התבגרותה המינית של נערה דרום אמריקאית על רקע הווי כפר הולדתה.

עצות מהבטן :  ---  רולס,אסיה  ---  2002  ---  בחילות והקאות,טחורים,סריקת איברים,איך בוחרים בית חולים?,ניתוח קיסרי,פתוח כאבי גב ועוד.

עצמאות פיננסית :  ---  הרדן,גבי  ---  2002  ---  ייעוץ והדרכה בניהול כספים בבית ובעבודה.

עקב הברזל.  ---  לונדון,ג'ק  ---  2002  ---  רומן עתידני-פוליטי,שהופיע ב-1908,והמבשר את דיכויו של הפרולטריון בידי עקב הברזל הקפיטליסטי.

עקבות המסע :  ---  דוד,סנדו  ---  2002  ---  אוסף שירה כתובה בידי משוררים רומנים. לאוסף המתורגם מצורפות הערות המתרגם, קטעי ביקורת ופרטים על המשוררים.

ערבה .  ---  שלם,אפרת  ---  2002  ---  

ערבים רוקדים  ---  קשוע,סייד  ---  2002  ---  רומן: ספור התבגרותו של נער ערבי-ישראלי על רקע חיי המשפחה המסורתיים והמפגש עם המציאות היהודית-ישראלית.

ערכים ומטרות בתכניות הלימודים בישראל.  ---  הופמן,עמוס (ע.). שנל,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים ביקורתיים על התפתחות ושינוי תכניות הלימודים בישראל בעקבות התמורות הערכיות שחלו בחברה הישראלית.

ערפל הנהר וסיפורים אחרים  ---  דופו  ---  2002  ---  אסופת סיפורים.

עשבים שוטים בגן עדן .  ---  שלף,ליאון  ---  2002  ---  

עשבים שוטים בגן עדן :  ---  שלף,ליאון  ---  2002  ---  קריאתו הפרשנית-בקורתית של המחבר בתנ"ך על רקע החברה הישראלית העכשווית ופרשנותה השמרנית-לאומנית את הטקסט התנכ"י תחת השפעת החרדים

עשו  ---  קר,פיליפ  ---  2002  ---  מותחן: מטפס שלגים חושף גולגולת מסתורית,שריד לזן אחר של בני אנוש.

עשן עש  ---  חאמיד,מוחסין  ---  2002  ---  רומן:קורותיו של צעיר פקיסטיני על רקע החברה הפקיסטנית המודרנית.

עשן עש .  ---  חאמיד,מוחסין  ---  2002  ---  

עשר ממזרות.  ---  בל,ברברה  ---  2002  ---  רומן: סופרת מצליחה שבה לעברה המסוייט כזונה המבצעת מופעים סדו-מזוכיסטיים,תוך נסיון לחשוף את זהותו של רוצח חמקמק.

עשר שנים .  ---  שמעוני,שמואל  ---  2002  ---  

עשר שנים :  ---  שמעוני,שמואל  ---  2002  ---  התכתבותם של הורי המחבר,המשורר דוד שמעוני ובת זוגו דינה פפירמייסטר, על רקע מלחמת העולם הראשונה,ישוב הארץ והמהפכה הרוסית.

עשרה לקחים רוחניים שלמדתי בקניון.  ---  טווימן,ג'יימס  ---  2002  ---  מפגשים אופטימיים ומסרים רוחניים חייכנים.

עת לנקום  ---  חיימוף,חיים  ---  2002  ---  

עת לעסות.  ---  גדליהו  ---  2002  ---  פירוט שלבי העיסוי, בתוספת תמונות,הסברים, עצות ומונחים מקצועיים.

עת לשתוק ועת לשוח .  ---  פיבוניה באר,אסתר סטלה  ---  2002  ---  

עתיד דומם .  ---  רייך,אשר  ---  2002  ---  

עתיד דומם.  ---  רייך,אשר  ---  2002  ---  שירים.

פאוסט סוונרולה… [פאוסט,סוונרולה…]  ---  לנאו,ניקולאוס  ---  2002  ---  לקט יצירות המלוות באיורים.

פאטי דיפוזיה וטקסטים אחרים .  ---  אלמודובר,פדרו  ---  2002  ---  

פאטי דיפוזיה וטקסטים אחרים.  ---  אלמודבר,פדרו  ---  2002  ---  אסופת ספורים ורשימות אישיות מאת הבמאי הספרדי הנודע.

פאם פאטאל :  ---  עתיר,עירד  ---  2002  ---  שירים מאקברים ומערכונים גרוטסקים.

פארה מוגוס אנייוס :  ---  רפאל,שמואל. בכר,משה  ---  2002  ---  לאדינו מול עברית. חוברת+תקליטור

פאריס :  ---  מוריס,אליזבת  ---  2002  ---  עשרת האתרים המשמעותיים בעיר, בילויים, אוכל ועוד

פגיעה במקרקעין :  ---  נמדר,אהרן  ---  2002  ---  מהותה של הפגיעה במקרקעין;תכנית לאיחוד וחלוקה;פיצויים; מיסוי,הפקעות

פה לין הלילה  ---  שבילי,בנימין  ---  2002  ---  

פה לין הלילה.  ---  שבילי,בנימין  ---  2002  ---  סיפור מסע בפולין שאחרי מלחמת העולם השנייה: פולין של זיכרון יהודי וזיכרון והווה נוצרי החיים יחד.

פובי ודינגן  ---  רייס,בן  ---  2002  ---  משל לילדים ומבוגרים המתמקד במסע חניכתו של ילד יצירתי.

פובידיליה.  ---  הר לב,יזהר  ---  2002  ---  רומן: איש מחשבים יוצר לעצמו עולם פרטי ווירטואלי בין המחשב לטלביזיה שבביתו ומחפש משמעות לקיום. לעולם זה חודרים אנשים שונים המערערים את יציבותו.

פודלסיה באבדון .  ---  פייגנבוים,מ י  ---  2002  ---   כתוב בעברית .

פודלסיה באבדון :  ---  פייגנבוים,מ.י.  ---  2002  ---  תאור מאורעות השואה שעברו על יהודי ביאלה ומזריץ' שבפולין.האירועים תועדו קרוב לזמן התרחשותם ביידיש. הספר כולל מסמכים ותצלומים.

פונדמנטאליזם ומודרניות.  ---  אייזנשטדט,שמואל נח  ---  2002  ---  התפתחות תנועות פונדמנטאליסטיות בזיקה למסורות הסטוריות ודתיות וכחלק מהתפתחות התרבותית-פוליטית מודרנית.

פונטנלה.  ---  שלו,מאיר  ---  2002  ---  שלו מוסיף ומספר את דברי ימי ההתיישבות,והפעם מגרונו של בן משפחת יופה אשר כל אקסמפלר בה נושא את שגעונו שלו

פוסטמודרניזם או ההגיון התרבותי של הקפיטליזם המאוחר  ---  ג'יימסון,פרדריק  ---  2002  ---  התרבות הפוסטמודרניסטית על רקע הלוגיקה של מנגנוני הייצוג החדשים, האדריכלות הפוסטמודרניסטית וחברת הצרכנות הקפטליסטית.

פוקו והתאוריה הקווירית  ---  ספארגו,תומס  ---  2002  ---  דיון במשנתו ההגותית של פוקו על רקע המחשבה ה"קוויריות" העכשווית וגישתה אל סוגיות המגדר,הזהות והמיניות כפי שנוסחו בידי פוקו.

פיבן באמריקה.  ---  פיבן,חנוך  ---  2002  ---  אלבום עברי-אנגלי הסוקר את פרסומיו של המאייר במסגרת העתונות האמריקנית.

פיירה אולאנייה.  ---  טרואזייה,הלן  ---  2002  ---  משנתה הפסיכואנליטית של אולאנייה,ששורשיה בהגות הלאקאניינית, על עקרונותיה ומושגיה הנעים סביב השיח הפסיכוטי.

פילוסופיה וטעם החיים.  ---  זיו,יוסי  ---  2002  ---  רצף עיונים הסוקרים בחטף את משנתם של הוגים מרכזיים וזרמים רעיוניים,תוך עיסוק במיסטיקה,פילוסופיה ומדע, משנתו של ליבוביץ ,ענויים בשב"כ,סירוב פוליטי בישראל ועוד.

פילוסופיה למתחילים.  ---  פרי,שי  ---  2002  ---  מבוא לפילוסופיה המערבית המכיל היכרות חטופה עם זרמים מרכזיים והוגים חשובים.

פיסול בין גלאקטי אל האלף השלישי  ---  אוריון,עזרא  ---  2002  ---  אלבום עברי-אנגלי המכיל תצלומים וטקטסים המשרטטים את מסכת העקרונות האמנותיים-פואטיים של הפסול הגלאקטי, הפיסול המדברי הטקטוני,פסול אדריכלי מדברי ועוד.

פיסוקון .  ---  מגיד,חנה קסובסקי,עפרה  ---  2002  ---  

פיפוש ושאר ירקות  ---  גלוזמן,רנן ורועי  ---  2002  ---  ספר קומיקס הומוריסטי.

פיצוח הגנום :  ---  דיוויס,קווין  ---  2002  ---  

פיצוח הגנום :  ---  דיוויס,קווין  ---  2002  ---  התפתחות המחקר הגנטי על רקע היבטיים אנושיים-ארגוניים, עלות המחקרים,היחס בין השיקול המדעי לאינטרס הציבורי, התחרות בין קהיליות המדענים וההשלכות המוסריות.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים :  ---  ילינק,שמואל וצבי עו"ד  ---  2002  ---  "כל מה שנחוץ לדעת בדבר דרך פסיקת הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בצרוף הסברים ודוגמאות בשפה פשוטה ובהירה המובנת לכל."

פיקדילי דרום  ---  גפן,אדיבה  ---  2002  ---  רומן: גיבורת הספר נקלעת לקנוניה במלון פיקדילי בים המלח לאחר ש"סטוץ סוער בג'קוזי מסבך אותה בשרשרת של אירועים משונים".

פירוש על סדר עבודה [אל אלהים בך יצדקו צדוק] של ר' יוסף בן יצחק בן שטנאש [אבן אביתור] :  ---  גליפפה,חיים בן אברהם ר'  ---  2002  ---  כתב היד הוא מן המאה ה-14

פירוש ר' יהודה אבן בלעם לספר ירמיהו :  ---  פרץ,מערבי (מהדיר)  ---  2002  ---  

פירוש ר' יהודה אבן בלעם לספר ירמיהו :  ---  פרץ,מערבי (מהדיר)  ---  2002  ---  

פלוגה ד :  ---  ברוט,שייקה  ---  2002  ---  

פלוגה ד : [על הכריכה: פלמ"ח]  ---  ברוט,שייקה  ---  2002  ---  תולדותיה של הפלוגה: התארגנותה,אימוניה,הווי הפעילות, מנגנוני הגיוס וההכשרה ועוד. הספר מכיל תצלומים ורשימת אנשי הפלוגה.

פליט יליד יליד פליט .  ---  אברבוך,מוטי  ---  2002  ---  סוסי שוקולדה, שמלה גדולה, הפסנתר של ברטה, ירח שחור .

פליט יליד יליד פליט : (פליט-יליד, יליד-פליט)  ---  אברבוך,מוטי  ---  2002  ---  שמלה גדולה:המציג את התפיסה המאגית המרוקאית כחלופה לפסיכולוגיה.סוסי שוקולדה:על חתונתם של זוג ניצולי שואה תלושים.ירח שחור:מאבקו של שיח בדואי,והפסנתר של ברטה.

פליי בויז PLAY BOYZ  ---  גבר,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המעוצב כלוח שנה ומכיל מבחר מעבודותיהם של אמנים ישראלים שונים.

פלסאון :  ---  קנטור,יצחק (איציק)  ---  2002  ---  קורות חייו של המחבר,מייסדו של מפעל הפלסטיק פלסאון, המציגים את עלילות חייו ודרכו העסקית כיזם כלכלי מצליח על רקע החברה הקיבוצית הנוקשה.

פלסטיקה 4  ---  אזולאי,אריאלה (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים על היבטים שונים של התרבות החזותית.

פמיניזם זה לכולם :  ---  הוקס,בל  ---  2002  ---  תיאור הפוליטיקה הפמיניסטית,חינוך וביקורת פמיניסטיים, הבדלים בין גישות פמיניסטיות שונות, הקשר בין פמיניזם למאבק נגד אפלייה גזעית ולמאבק לשיחרור מיני.

פמיניזם זה לכולם :  ---  הוקס,בל  ---  2002  ---  תיאור הפוליטיקה הפמיניסטית,חינוך וביקורת פמיניסטיים, הבדלים בין גישות פמיניסטיות שונות, הקשר בין פמיניזם למאבק נגד אפלייה גזעית ולמאבק לשיחרור מיני.

פמיניזם זכויות ומשפט. [פמיניזם,זכויות ומשפט]  ---  קמיר,אורית  ---  2002  ---  עיון בהיבטים המשפטיים של הפמיניזם על זרמיו השונים,תוך פירוט ואבחון הגישות הליבלרליות והרדיקליות,ההיסטוריה של הפמיניזם,סוגיות כגון:הטרדה מינית,פורנוגרפיה,נישואים ועוד.

פנדורה :  ---  רייס,אן  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של ערפדה חושנית.

פנורמה ישראלית .  ---  קליינברג,אביעד  ---  2002  ---  

פנחס שדה.  ---  ראובני,יותם  ---  2002  ---  שני ראיונות שערך ראובני עם פנחס שדה סמוך למותו של האחרון

פני האור.  ---  בלקלב,ליאוניד  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה אלבומי,עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו הפיגורטיביות של הצייר בלווית טקסטים.

פנים מוכרות :  ---  בשור,אילן  ---  2002  ---  אסופת צלומי דיוקן של מפורסמים ישראלים וצלומים אחרים

פסטורלה אמריקנית.  ---  רות,פיליפ  ---  2002  ---  רומן. סימור "השוודי" משתוקק לחיים האמריקניים השלווים, אך למולו עולות וגועשת שנות ה-60 הפרועות

פסיכולוגיה התפתחותית :  ---  פרצ'ק,נעמי. פורת,ענת  ---  2002  ---  שתי חוברות,האחת מכילה תכנית למודים מפורטת העוסקת בהתפתחות הפרט בסביבתו החברתית,למידה והתפתחות ועוד,בעוד השניה מכילה פעילויות,הדרכה למחנכים ועוד.

פסיכופת אמריקאי.  ---  איסטון אליס,ברט  ---  2002  ---  רומן: סאטירה נוקבת על תרבות היאפים האמריקאית ובמרכזה צעיר יפה תואר המבלה את ימיו כסוכן בורסה ואת לילותיו כרוצח סדרתי.

פסיפס 49 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע)  ---  2002  ---  אסופת שירים,רובם מקוריים ומקצתם מתורגמים, וכמו כן מבחר שיחות ורשימות בקורת.

פסיפס 50 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מאת אנדד אלדן,צבי עצמון,יעקב בסר,אשר רייך ואחרים.באחרית הגליון מסכת "דיוקן וזכרון" למשוררי עבר:יעקב אורלנד,עליזה נאור,עוזר רבין ואחרים.

פסיפס 51 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מתורגמים מאת משוררים יהודים,ביניהם היינריך היינה,אוסיפ מאנדלשטאם,פאול צלאן,אלן גינסברג,יוסף ברודסקי,נלי זק"ש,מיקלוש ראדנוטי,אלזה לסקר-שילר ואחרים.

פסיפס של חלומות.  ---  גומפל,מרדכי  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן,בעיקר ציורים, בלווית טקסטים על יצירתו וחייו.

פסיפס של חלומות.  ---  גומפל,מרדכי  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן,בעיקר ציורים, בלווית טקסטים על יצירתו וחייו.

פעילות גופנית ובריאות הציבור :  ---  רסקין,הלל (ע.)  ---  2002  ---  היבטים בבריאות הציבור;פעילות גופנית בזיקתה למחלות ולמצבי בריאות;מחלות לב ופעילות גופנית;פעילות גופנית וסכרת;פעילות גופנית ובריאות נפשית.

פצועים בשטח :  ---  דודאי,רון. שטיין,יעל  ---  2002  ---  דו"ח המכיל עדויות המתייחסות לאירועים בהם פתח צה"ל בירי על אמבולנסים ואנשי צוות רפואי

פרגמטיזם ומוסר .  ---  בן אז"ר,שאול  ---  2002  ---  

פרגמטיזם ומוסר :  ---  בן אז"ר,שאול  ---  2002  ---  חבור פילוסופי הבוחן את משנתו הפרגמטית של דיואי.

פרדוקס חייב למות :  ---  קומן,חנה  ---  2002  ---  חמישה עשר סיפורים קצרים.

פרדידו.  ---  קוליניון,ריק  ---  2002  ---  רומן: ספורה של עיירה בניו-מקסיקו המתמקד בדמויותיהם של שני אנשים שעברו בה.

פרדייז פארק :  ---  גודמן,אלגרה  ---  2002  ---  גיבורת הסיפור עוברת מסע ארוך ומשעשע בדרכה למצוא את האמת. המחברת מתארת בצורה ביקורתית אך גם נוסטאלגית את ארה"ב של שנות השישים.

פרדס משפחתי.  ---  בוך,נעמי איב  ---  2002  ---  רומן: סאגה משפחתית על רקע ארץ ישראל,הפולקלור,ריח הלחם הנאפה,ניסיונות כישוף וכו'.

פרוטוקול סיגמה.  ---  לדלום,רוברט  ---  2002  ---  רומן מתח.

פרופיל העיר :  ---  קייזר,דני (מהנדס העיר)  ---  2002  ---  מסמך המסכם את השלב הראשון בהכנת התוכנית האסטרטגית לעיר. החוברת מלווה בתצלומים, מפות ותרשימים.

פרות משוגעות  ---  לטי,קאתי  ---  2002  ---  רומן: ספור הומוריסטי-קפקאי ובמרכזו אשה הנקלעת לקנוניה משטרתית.

פריז ניו יורק :  ---  שפילמן,איל  ---  2002  ---  לקט סיפורים המאורגנים גיאוגרפית.

פרלמנט נשים :  ---  הרצוג,אסתר  ---  2002  ---  אסופת הרצאות המתמקדות במקומן של הנשים על רקע הזירה הפוליטית הישראלית. בין הדוברות:חברת הכנסת תמר גוז'נסקי,ד"ר אסתר הרצוג,איריס מזרחי ואחרות.

פרנהייט 451.  ---  ברדבורי,ריי  ---  2002  ---  תרגום ראשון לקלאסיקה הנודעת המתארת עולם בו הספרים אסורים והקוראים בהם נענשים

פרקי אמהות :  ---  משאלי,יעל (ע.)  ---  2002  ---  מקבץ רשמים,הגיגים, שירים ושאר תבשילים מעטן של נשות רוח,תקשורת ופוליטיקה כגון:מרב מיכאלי,ורדה רזיאל ז'קונט,שולמית אלוני,סמדר שיר,שלי יחימוביץ' ועוד.

פרקי מסע לשום מקום  ---  מרדור בירן,גוני  ---  2002  ---  מחזור שירים.

פרקי מסע לשום מקום  ---  מרדור בירן,גוני  ---  2002  ---  

פרש הברונזה.  ---  סיימונס,פאולינה  ---  2002  ---  סיפור טראגי על מרובע של אהבה בין שתי אחיות ושני קצינים בצבא האדום, המתרחש בעיצומו של המצור הנאצי על לנינגרד.

פרשוב :  ---  עמיר,גיורא  ---  2002  ---   כתוב בעברית

פרשוב PRESOV :  ---  עמיר,גיורא  ---  2002  ---  תולדותיה של הקהילה הסלובקית מאז היווסדה במאה ה-19, ועד קורותיה במהלך השואה ובשנים הנלוות. הספר מכיל תעודות,תצלומים ורשימה ביבליוגרפית.

פרשיות פרלמנטריות .  ---  לנגנטל,נחום  ---  2002  ---  

פרשיות פרלמנטריות :  ---  לנגנטל,נחום (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים פרשניים מאת שמעון פרס,אברהם בורג,יוסי שריד,שאול יהלום,אריאל שרון,דליה איציק,מתן וילנאי ואחרים.

פשוט ונורמלי.  ---  וילקוקס,ג'יימס  ---  2002  ---  רומן קומי ובמרכזו הומוסקסואל גרוש המתמודד עם מיניותו ובדידותו.

פשוט ללכת :  ---  בוקשטיין,עדנה.דקל,רותי  ---  2002  ---  הסברים על הליכה בריאותית,יתרונותיה,עקרונות וטכניקות, הסברים פיזיולוגיים,תכניות הליכה,מסגרות הליכה,מבחני הליכה, מפות ומסלולים והליכה לקבוצות מיוחדות.

פתרונות לבעיות עור.  ---  אוסטרוב,ריקי  ---  2002  ---  עצות רפואיות לטיפול ולמניעת בעיות עור, בליווי תמונות ואיורים

צבא חברה ומשפט  ---  ברק ארז,דפנה (ע.)  ---  2002  ---  יחסי הגומלין בין ההוויה החברתית והמנגנון המשפטי הנוגע לצבא. אסופת מאמרים: גלי צה"ל או ההאחדה של הרוק והמוות; אחריות מפקדים-היבט דיוני;הצבא-פמינזם ואזרחות ועוד.

צבא חברה ומשפט  ---  ברק ארז,דפנה  ---  2002  ---  

צבעי ההר  ---  צ'ן,דה  ---  2002  ---  זכרונותיו של המבחר מילדותו בחיק משפחה סינית מכובדת, חיי העוני במהלך המפכה התרבותית של שנות ה-60 ונצחונו האישי על העוני וההשפלה.

צבעי ההר .  ---  צ'ן,דה  ---  2002  ---  

צבעים :  ---  מילר,ג'ודית  ---  2002  ---  היסטוריה של זרמים באדריכלות המושתתת על חלוקות סגנונות ותקופות בהתאם לשימוש בצבעים שונים.

צבעים יוצאים :  ---  קריסלובסקי,אביגיל (ע)  ---  2002  ---  מבחר משיריה של יונה וולך העוסקים בדימויים ומוטיבים בטבע, לצד איורים פרשניים של עורכת האסופה.

צדוק בנפתולי התשוקה  ---  פויר,דרור  ---  2002  ---  רומן פוסט-מודרני פרגמנטרי ובמרכזו אמן קריוקי בעל תהיות קיומיות.

צדפות.  ---  ביגנה,ג'ון  ---  2002  ---  רומן שעלילתו נפרשת על רקע נופיה של דרום ארה"ב בשלהי שנות החמישים של המאה ה-20 ובמרכזו אב המשיא את בתו כחלק מנסיון נואש להציל את נכסיו.

צדק מאחה בתחום המשפט הפלילי.  ---  פרקש,ענת עו"ד  ---  2002  ---  חיבור משפטי המציג את עקרונותיה של גישת הצדק המאחה, ההכרה כי האקט הפלילי מייצר מצב של פגיעות בכל הצדדים למעשה העבירה.כן מומחש ישומה של הגישה .

צדק פראי  ---  מרגולין,פיליפ  ---  2002  ---  רומן מתח: עורכת דין שאפתנית מתחקה אחר עקבותיו של רוצח.

צה"ל והתקשורת בעתות לחימה .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2002  ---  דברי יום העיון שנערך במכון הישראלי לדמוקרטיה כ"ד סיון תשס"ב 4 יוני 2002

צה"ל והתקשורת בעתות לחימה :  ---  נבו,ברוך. שור,יעל  ---  2002  ---  פרוטוקול הדיונים העוסקים במערכת יחסי הגומלין בין צה"ל לתקשורת הישראלית, תקשורת כאמצעי לחימה,כלים תעמולתיים במסגרת הצבאית,תקשורת מגויסת ועוד.

צופן הספינקס :  ---  וילסון,קולין  ---  2002  ---  חבור הסטורי השואב מההנחה הגיאולוגית כי שחיקתו של הספינקס הינו תוצר פעולתו של גוף מים ועל כן ניתן להסיק על קיומה של תרבות משוכללת הקודמת לזו המצרית.

צידה לדרך.  ---  אלוני,רמי  ---  2002  ---  פרקי אוטוביוגרפיה של מחנך מהמושבה עקרון השלובים בהיסטוריה של ההתיישבות הציונית בארץ,סוגיות ציוניות כגון הזכות על הארץ והגיגים בנושא חינוך.

ציוויליזציית היהודים על תהפוכותיה :  ---  סופר,ש' בנימין  ---  2002  ---  הסטוריוגרפיה יהודית: תקופת בית שני,משיחיות ואסכטולוגיה,ספרות הפרושים, הגאונים,הראשונים,האחרונים,האמנציפציה היהודית ועוד

ציון  ---  לרמן,סרג'יו  ---  2002  ---  

ציון במשפט תיפדה :  ---  ירדן,אילון עו"ד  ---  2002  ---  אלטרנטיבה משפטית לחשיבה המדינית שבבסיס הסכם אוסלו,תוך התמקדות באינטרסים משותפים, במועקת קיומה של ישראל ו"מיתוס הנישול ואתוס השיבה" של הפלסטינים.

ציון וציונות בקרב יהודי ספרד והמזרח  ---  הרוי,זאב ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  קובץ מאמרים מתוך קונגרס:לזכרו של אליהו אלישר,א"י בהגות,ירושלים שברוח ובחומר,הגירה ועליה לא"י,יהודי התפוצות,חינוך ציוני בגולה,לשאלת הזהות של יוצאי המזרח.

ציורים חדשים  ---  כהן,גבריאל  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן בלווית טקסט העוסק ביצירתו.

צייר השכבות.  ---  ארקהארט,ג'יין  ---  2002  ---  רומן: זכרונותיו של צייר ניו-יורקי הסוקרים את חייו שלו ושל מקורביו על פני תקופה של שבעים שנה.

ציפור חמש.  ---  שץ,אריאל. מירון שץ,טליה  ---  2002  ---  זוכה פרס נוצת הזהב. רומן ובמרכזו ספור אהבתם של גרפיקאית ישראלית ועיתונאי אמריקאי על רקע מלחמת לבנון

ציפור רעידת אדמה.  ---  ג'ונס,סוזנה  ---  2002  ---  מאנגלית - מרב זקס פורטל

ציפור רעידת האדמה. [ציפור רעידת-האדמה]  ---  ג'ונס,סוזנה  ---  2002  ---  רומן מתח פסיכולוגי המתרחש בטוקיו: צעירה אנגליה העובדת כמתורגמנית נעצרת בחשד לרצח חברתה.

ציפורי :  ---  חזן רוקם,גלית  ---  2002  ---  

ציפורי :  ---  חזן רוקם,גלית  ---  2002  ---  

ציפורי ישראל והמזרח התיכון.  ---  קוטרידג',דיוויד מ. פורטר,ריצ'רד  ---  2002  ---  מדריך כיס המכיל מילון מונחים,תאור מיני העופות,מפתחות ועוד.

ציפורים בשחור לבן  ---  רז זונשטיין,מרים  ---  2002  ---  זכרונותיה של המחברת,ילידת פולין, מזוועות השואה.

צל הצפור.  ---  קפלן,ליאת  ---  2002  ---  שירים

צל וחיזיון בירושלים בראייתם של הסופרים הנוסעים ובאמנויות של המאה ה 19 .  ---  מנדלסון,דוד  ---  2002  ---  

צל וחיזיון בירושלים בראייתם של הסופרים-נוסעים ובאמנויות של המאה ה-19  ---  מנדלסון,דוד  ---  2002  ---  עיון בכתביהם ויומניהם של יוצרים כגון: פלובר,מלוויל,טווין ואחרים, תוך ניתוח עמדותיהם הרעיוניות ביחס למקומה של ירושלים על רקע התרבות המערבית-נוצרית של אותה תקופה.

צלינקה :  ---  ליברמן,צילה  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה של ניצולת שואה אשר היתה הילדה היחידה שניצלה מבין ילדי קילצה שבפולין.

צלמניה :  ---  ויסנשטין,רודי  ---  2002  ---  אלבום צלומים וטקסט של/על מי שתיעד את ת"א בפרט וא"י בכלל החל משנת עלייתו לארץ ב-1936. הצלומים הם בשחור-לבן,המפורסמים שבהם צולמו בטקס הכרזת המדינה.

צלמניה :  ---  ויסנשטין,רודי  ---  2002  ---  אלבום צלומים וטקסט של/על מי שתיעד את ת"א בפרט וא"י בכלל החל משנת עלייתו לארץ ב-1936. הצלומים הם בשחור-לבן,המפורסמים שבהם צולמו בטקס הכרזת המדינה.

צלמניה בתל אביב .  ---  וינסנשטין,רודי  ---  2002  ---  ה באייר תשס"ב 17 באפריל 2002 . אולם הטורבינות ההיסטורי בתחנת הכוח "רידינג", תל אביב. אוצרת ועורכת: חנה קופלר .

צמחי מרפא ותרופות סבתא.  ---  חסון,משה  ---  2002  ---  סגולות צמחי המרפא;סגולות רוחניות;תבלינים;שמנים ארומטיים;המלצות לתזונה נכונה ולהרזיה ועוד.

צנחן וחצי.  ---  קור,זהבה  ---  2002  ---  סיפור משעשע של התמודדות משפחה עם גיוס הבן הבכור לצנחנים. את הסיפור מלווים איורים הומוריסטיים.

צפת ואתריה :  ---  שילר,אלי. ברקאי, גבריאל (ע.)  ---  2002  ---  אוסף מאמרים בנושא הגיאוגרפיה,ההיסטוריה,האוכלוסיה והתיירות בעיר צפת.כן מכיל הספר מדריך תיירות.בין הכותבים:אלישע אפרת,עקיבא פלכסר,מרדכי נאור ואחרים.

צרובים  ---  עמיאל,עירית  ---  2002  ---  ספורים קצרים.

צריך לכבות את האור בירושלים  ---  טופז הלוי,לימור  ---  2002  ---  

צריך לכבות את האור בירושלים.  ---  טופז הלוי,לימור  ---  2002  ---  ספורים קצרים.

צריך לצלצל פעמיים :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2002  ---  אלבום מאוייר המציג אסופה המכילה תשעים ושניים משיריו המולחנים של אלתרמן,ביניהם: שירי תיאטרון וקברט בעלי צביון סאטירי-הומריסטי,רומנסות ובלדות,שירי זמר ועוד.

צריך לצלצל פעמיים :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2002  ---  

קבלה מעשית :  ---  בן ידידיה,רפאל  ---  2002  ---  

קדיש וקדשה  ---  חוף,חגית  ---  2002  ---  אסופת שירים המשמשת כיומן נפשי המתעד את מסעה הפנימי של המשוררת לאחר מות אביה.

קדיש לילד שלא נולד .  ---  קרטש,אימרה  ---  2002  ---  

קדיש לילד שלא נולד.  ---  קרטש,אימרה  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי: ייסוריו ומאבקו של המחבר, ניצול אושוויץ, בעולם התובע ממנו את אהבתו.

קהילות שיתוף בעולם 3 :  ---  רגב,אליהו (ע.)  ---  2002  ---  רשימת קומונות ידועות באסיה ובאוקיאניה ומידע הנוגע להן.

קו בחול.  ---  סימור,ג'רלד  ---  2002  ---  רומן רגול : מרגל שיצא לגמלאות מנסה,לשווא,לבנות את חייו החדשים.

קו הפרדה :  ---  קאלו,שלמה  ---  2002  ---  אסופת ערכים שהדבקות בהם תסכל את שואת העולם וטומאתו.

קו הראייה  ---  קלי,ג'ק  ---  2002  ---  מאנגלית - מאירה לבנת

קו הראייה.  ---  קלי,ג'ק  ---  2002  ---  רומן מתח ובמרכזו שוטר הנופל קורבן למקסמיה של אשה פתיינית.

קו על גוף.  ---  סיון,רנה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה הסוקר את היבטיה השונים של אמנות עיטורי הגוף/קעקועים באמצעות תצלומים וטקסטים.

קובץ חיקוקים בדיני איכות הסביבה  ---  גייגר,אריה  ---  2002  ---  

קולאז' :  ---  קובנסקי,אדית  ---  2002  ---  ספר שירה דו-לשוני: עברי-אנגלי

קולאז' :  ---  קובנסקי,אדית  ---  2002  ---  

קולהאס ואחרים .  ---  קלייסט,היינריך פון  ---  2002  ---  

קולהאס ואחרים :  ---  קלייסט,היינירך פון  ---  2002  ---  תרגום חדש לנובלות של קלייסט: המרקיזה פון א…,מיכאל קולהאס,רעידת האדמה בצ'ילה,האירוסין בסן דומינגו,הדו-קרב,ססיליה הקדושה או כוחה של המוסיקה ועוד.

קולות משכונת הקטמונים.  ---  יונה,אילנה(ע.)  ---  2002  ---  התפתחות שכונת הקטמונים בירושלים,אשר יצגה במשך שנים רבות שכונת מצוקה טיפוסית. הספר משלב ראיונות עם תושבי השכונה וצילומים.

קונפטי.  ---  אורבך,דלית  ---  2002  ---  רומן: צעירה תל-אביבית יוצאת לאודיסטיאה טפולית.

קוקו פטרוזיליה .  ---  איני,לאה  ---  2002  ---  

קורס ניסיוני להכשרת מנהלי בתי הספר 2000/2001 :  ---  פישר,יעל ד"ר  ---  2002  ---  תוכנית הקורס ותקצובו; תהליכי מישוב;עמיתי הקורס: תהליכי המיון ופרופיל קבוצת המתקבלים ועוד. הספר מלווה בלוחות ותרשימים.

קליפורניה :  ---  מנגין,דניאל  ---  2002  ---  מדריך תיירים לקליפורניה:מידע כללי,סן פרנציסקו ואזור המפרץ,החוף המרכזי,לוס אנג'לס,דרום קליפורניה,מסלולי טיול, ומפות.

קללת הכלכלה  ---  פורסטר,ויויאן  ---  2002  ---  חבור בקורתי התוקף ומנתח את מערך הכוחות המתקיים בדמוקרטיות המערביות ובו ברוני הלככלה הגלובלית משווקים לצרכניהם מסכת דימויים כוזבים על חשבון אוכלוסיות במצוקה.

קללת הכלכלה .  ---  פורסטר,ויויאן  ---  2002  ---  

קלפי טארוט :  ---  מורג,אלי  ---  2002  ---  פירושים ל78 קלפי הטארוט לצד טכניקות שימוש וניבוי.

קנה לך בודהא  ---  גרינוולד,ג'ף  ---  2002  ---  תרגמה מאנגלית - אסנת הדר

קנה לך בודהא.  ---  גרינוולד,ג'ף  ---  2002  ---  סיפור מסעו של המחבר, יהודי אמריקאי, אשר תר את נפאל בחיפוש אחר הארת הבודהא שתשחרר אותו מתאוותו לקניות ולחפצים, החושף רגעים מן התרבות המקומית ובעיותיה.

קנון התיאטרון העברי :  ---  לוי,שמעון. שואף,קורינה  ---  2002  ---  סקירה תמציתית המכילה רשימת הצגות "יסוד"מקוריות, קורות חייו של כל מחזאי,תקציר העלילה,פירוט המשתתפים בהפקה הראשונה ולקט מתגובות הבקורת.

קנון מהופך .  ---  מאורנסיג,פאולו  ---  2002  ---  

קניה ומכירה של עסק  ---  לירז,מאיר  ---  2002  ---  איך להשיג מידע על העסק הפוטנציאלי;שווי העסק ומימוש העסקה;איך לקרוא את הדוחות הכספיים של העסק;איך להעריך את פוטנציאל המכירות והרווחים, ועוד.

קסם הדמדומים :  ---  נוברשטרן,אברהם  ---  2002  ---  התהוותן ואופני ייצוגן של תמות משיחיות-אפקוליפטיות בראי יצירתם היידית של יוצרים שונים כגון: ביאליק, אצ"ג,בשביס זינגר,הגולם אצל לייוויק ועוד.

קסמן של אגדות ותרומתן להתפתחות הנפשית של הילד  ---  בטלהיים,ברונו  ---  2002  ---  ניתוח פסיכולוגי של אגדות ידועות כגון: שלושת החזירונים,הנזל וגרטל,כיפה אדומה,לכלוכית ועוד.

קעקוע התות :  ---  הנדרסון,לורי  ---  2002  ---  רומן מתח המתרחש על רקע עולם האמנות הניו-יורקי.

קפטן קו"ק :  ---  סימנובסקי,שלמה. לקס,הרצל  ---  2002  ---  מדריך המציג ומבאר את עקרונות היסוד,סיווג הקרנות והקופות, כללים ותקנות,טבלאות ועוד.

קפיטליזם וחירות.  ---  פרידמן,מילטון  ---  2002  ---  משנתו של המחבר ביחס לארגון הכלכלה בשוק הקפטילסטי כאמצעי להגשמתה של חירות פוליטית ותפקודה במסגרת מגזריה השונים של החברה הליברלית המודרנית.

קפיטליזם וחירות.  ---  פרידמן,מילטון  ---  2002  ---  משנתו של המחבר ביחס לארגון הכלכלה בשוק הקפטילסטי כאמצעי להגשמתה של חירות פוליטית ותפקודה במסגרת מגזריה השונים של החברה הליברלית המודרנית.

קפקא והקיום היהודי :  ---  אופק,נתן  ---  2002  ---  ניתוח ביוגרפי-ספרותי הבוחן את כתביו וחייו של קפקא על רקע קיומם של היהודים בגולה,תוך התמקדות בבעיית הזהות היהודית מבעד ליחסיו של קפקא עם אביו,יחסו אל הגוף ועוד.

קצר משפחתי :  ---  טאנן,דבורה  ---  2002  ---  ניתוח הדינימיקה וערוצי התקשורת המשפחתית. אסופת מקרי טיפול וקטעי ראיונות המשמשים אמצעים לחשיפת משמעותן הסמויה של המילים במסגרת הדיאלוג המשפחתי.

קצר משפחתי :  ---  טאנן,דבורה  ---  2002  ---  ניתוח הדינימיקה וערוצי התקשורת המשפחתית. אסופת מקרי טיפול וקטעי ראיונות המשמשים אמצעים לחשיפת משמעותן הסמויה של המילים במסגרת הדיאלוג המשפחתי.

קצרצרים .  ---  קואלו,פאולו  ---  2002  ---  

קצרצרים :  ---  קואלו,פאולו  ---  2002  ---  אסופת משלים רוחניים.

קרבן צייד [קרבן-צייד]  ---  שאקלי,רוברט  ---  2002  ---  הרומן המסיים את טרילוגיית הציד של המחבר.

קרדיולוגיה פולשנית.  ---  קורנובסקי,רן ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: השימוש החדשני בתותבים כליליים מצופים בתרופות לשיפור תוצאות הפעולה הצינתורית;הטיפול בקרינה רדיואקטיבית תוך כלילית למניעת היצרות חוזרת לאחר אנגיופלסטיקה ועוד.

קרוב רחוק :  ---  רזיאל ז'קונט,ורדה  ---  2002  ---  ניתוח יחסיהם של ילדים והורים על רקע תופעות של נתק. הספר חוקר מקרים של מטופלים וחייהם של אישים מפורסמים על מנת להציג מגוון אופני ניתוק והדרכים השונות לטיפול בהם.

קרומניון :  ---  מאיר,יצחק  ---  2002  ---  אסופת מחזות הסבה על ציר חווית השואה, במובלע ובמפורש.

קרועים אנו :  ---  זעירא,מוטי  ---  2002  ---  המפריד והמאחד בשלוב של סוציאליזם-דת-יהדות,סקירה של מקומות ההתיישבות ויחסם לדת,יחסים עם הממסד הרבני,טקסי חג בהתיישבות העובדת ועוד

קרועים אנו :  ---  זעירא,מוטי  ---  2002  ---  המפריד והמאחד בשלוב של סוציאליזם-דת-יהדות,סקירה של מקומות ההתיישבות ויחסם לדת,יחסים עם הממסד הרבני,טקסי חג בהתיישבות העובדת ועוד

קריאת הדורות .  ---  גוברין,נורית  ---  2002  ---  

קריאת הדורות :  ---  גוברין,נורית  ---  2002  ---  אסופת רשימות,מאמרים ומחקרים המשרטטת מפה ספרותית-היסטורית של הספרות העברית על רקע הוויתה הגיאוגרפית בגולה ובארץ,תוך התמקדות ביוצרים עבריים ידועים ונשכחים.

קריית אדמונד י. ספרא, גבעת רם :  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2002  ---  אלבום מהודר הפורש את ה"ביוגרפיה התכנונית-ארכיטקטונית" של הקרייה, תוך התעמקות בעיצובו של הקמפוס האוניברסיטאי בירושלים ותולדות התהוותה של יחידה אורבנית- ארכיטקטונית.

קריית אדמונד י. ספרא, גבעת רם :  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2002  ---  אלבום מהודר הפורש את ה"ביוגרפיה התכנונית-ארכיטקטונית" של הקרייה, תוך התעמקות בעיצובו של הקמפוס האוניברסיטאי בירושלים ותולדות התהוותה של יחידה אורבנית- ארכיטקטונית.

קרקואר .  ---  קרקואר,לאופולד  ---  2002  ---  

קרקע :  ---  ניב,עמיעד (עדי). מושקין,בני (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים במדיניות קרקעית מהיבטים כלכליים,משפטיים,מדיניים, חברתיים ותכנוניים.

קשרים לעולם :  ---  דנטו,ארתור ק'  ---  2002  ---  מבוא לסוגיות מרכזיות בתולדות הפילוסופיה המערבית,תוך התעמקות בהגותם של אפלטון,ברקלי,ויטגנשטיין ואחרים.

קשת החדשה .  ---  אמיר,אהרן (ע)  ---  2002  ---  5 סתיו 2003, 17 סתיו 2006,, 18 חורף 2006, 22 חורף 2007

קשת החדשה 1 :  ---  אמיר,אהרן (ע.)  ---  2002  ---  אסופת סיפורים, שירים וביקורת ספרות. בהשתתפות: נסים אלוני, מרדכי גלדמן, נורית זרחי, ברנארד לואיס, עמינדב דיקמן ואחרים.

קשת החדשה 2 :  ---  אמיר,אהרן (ע.)  ---  2002  ---  אסופת סיפורים, שירים וביקורת ספרות. בהשתתפות: פרידריך הלדרלין,אריאל הירשפלד,מארינה צווטאיבה,רנה שאר,אלאונורה לב,ויליאם וורדסוורת' ואחרים.

ראיית העולם הנאצית :  ---  נוימן,בעז  ---  2002  ---  עיונים בכינון החשיבה הנאצית המאירים סכימה רעיונית בסיסית הממפה את תפקידיהם ותפקודם של הגוף,השפה והשתיקה במרחבים קיומיים וסימבוליים

ראש בראש .  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  

ראש וראשון :  ---  בוזן,טוני  ---  2002  ---  ספר הדרכה לפיתוח היכולות השכליות ע"י חלוקת האינטיליגנציה לתחומים שונים.

ראשומון.  ---  ריונוסקה,אקוטגווה  ---  2002  ---  שני סיפורים קצרים. בסיפור הראשון בוחן הסופר את גבול האמת באמצעות תיאור אונס ורצח בשש גירסאות שונות. בסיפור השני בוחן הסופר את גבול המוסר.

ראשוני אצ"ל :  ---  אופיר,יהושע  ---  2002  ---  התפתחות תנועת האצ"ל מהקמת הגנה ב' ועד הפילוג בין האצ"ל ללח"י:המניעים להקמת הגנה ב';מאורעות מרכזיים בימיה הראשונים של התנועה;ההעפלה ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה 1 :  ---  אדלר,חיים ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית,זכויות אזרחיה כפי שאלו מעוגנות בחוקתה, פילוסופיית החירות והשיוויון,תשתית אדיאולוגית ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה 2 :  ---  דרוק,קרי ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית,זכויות אזרחיה כפי שאלו מעוגנות בחוקתה,שלטון החוק,בחירות והנהגה במשטר הדמוקרטי ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה ג :  ---  אדלר,חיים ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית: רשויות הממשל,תרבות פוליטית ודמוקרטיה במשבר.

רבגוניות החיים.  ---  וילסון,אדוארד  ---  2002  ---  תיאור ההתפתחות האבולוציונית של המערכות האקולוגיות ומיני החיים בעולם,הריסתם על ידי האדם ורעיונות למניעת ההרס וההכחדה.בתוספת תצלומים ואיורים.

רבייה בטבע :  ---  גרוס,חיה ואחרים  ---  2002  ---  חוברת למידה המיועדת לתלמידי החטיבה העליונה הלומדים לפי תוכנית הלימודים בביולוגיה.

רבקול 4 :  ---  עינת,עמליה (ע).  ---  2002  ---   כתב עת לספורת,שירה וביקורת.המהדורה מוקדשת ליוצרים עולי חבר העמים.

רגבים של אכזבה  ---  גבעון,יוסף  ---  2002  ---  ספורה של קבוצת פליטים הונגרים המבקשים להפריח את שממת הנגב.הספר מסודר ספורים ספורים המבטאים את יסודו של קבוץ גן השומר

רגולציה הרשות המפקחת. [רגולציה-הרשות המפקחת]  ---  ארבל גנץ,אורי  ---  2002  ---  רגולציה-רקע תיאורטי להתערבות המדינה בחיי הפרט והחברה: רקע היסטורי;דרך הבצוע;רגולציה בישראל;רגולציה ורגולטורים-הצעות למיון נורמטיבי ופוזיטיביסטי;

רגעי חסד.  ---  וולש,ניל דונאלד  ---  2002  ---  עדויות של אנשים שחוו רגעי חסד והארה האופן בו אלו השפיעו על חייהם.

רד משה וסיפורים אחרים. [רד, משה - וסיפורים אחרים]  ---  פוקנר,ויליאם  ---  2002  ---  אסופה של שבעה סיפורים: היה,האש והאח,פנטלון בשחור,הראשונים,הדוב,סתיו על הדלתא,רד-משה.

רדיולוגיה התערבותית.  ---  ברטל,גבריאל ד"ר (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: טפול אנדווסקולרי במחלה חסימתית של עורקי הגפיים התחתונות;דימות פתולוגיות בכלי הדם המרכזיים וההיקפיים באמצעות תהודה מגנטית ועוד.

רוב הלילות :  ---  מר,בני  ---  2002  ---  

רוב הלילות :  ---  מר,בני  ---  2002  ---  

רובים חיידקים ופלדה : [רובים, חיידקים ופלדה]  ---  דיימונד,ג'ארד  ---  2002  ---  ניתוח התהוותן והתעצבותן של תרבויות, הנסמך על מודל אנתרופולוגי הממקם תמורות גיאוגרפיות וסביבתיות על ציר הרצף ההתפתחותי של החברות האנושיות מראשיתן.

רובים חיידקים ופלדה : [רובים, חיידקים ופלדה]  ---  דיימונד,ג'ארד  ---  2002  ---  ניתוח התהוותן והתעצבותן של תרבויות, הנסמך על מודל אנתרופולוגי הממקם תמורות גיאוגרפיות וסביבתיות על ציר הרצף ההתפתחותי של החברות האנושיות מראשיתן.

רווחה מתקתקת :  ---  אבנימלך,מוריה. תמיר,יוסי  ---  2002  ---  ניתוח הבוחן את התהליכים הפוליטיים-חברתיים שהובילו לכשלון מערכת הרווחה בישראל,תוך התחקות אחר השורשים ההיסטורים של בניית המערכת הסוציאלית וצמיחת האבטלה.

רווחה מתקתקת :  ---  אבנימלך,מוריה. תמיר,יוסי  ---  2002  ---  ניתוח הבוחן את התהליכים הפוליטיים-חברתיים שהובילו לכשלון מערכת הרווחה בישראל,תוך התחקות אחר השורשים ההיסטורים של בניית המערכת הסוציאלית וצמיחת האבטלה.

רוז.  ---  סמית,מרטין קרוז  ---  2002  ---  רומן מתח המתרחש בחברה הוויקטוריאנית

רוח הדגן  ---  ציפר,עירית. שורק,חגית (אוצרות.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל תיעוד מצולם של מבחר חפצים וכלי העבודה ששמשו לעבודת האדמה והשבחת יבול הדגן במזרח הקדום.

רומיאו וג'ולייט צ'רצ'יל.  ---  נץ,גילה  ---  2002  ---  רומן ובמרכזו קורותיה של אישה האוהבת,נאבקת ולומדת לחיות את חייה בצל הזוגיות והאובדן. אל הספר נלווה תקליטור ובו שיר בביצועה של המחברת.

רוץ אל השער בני :  ---  אנוליק,בנימין  ---  2002  ---  זכרונות שואה מלווים בצילומים ובנספח המתאר סיפורים אישיים של יהודים שניצלו בזכות נוצרים.

רוקמת התחרה  ---  ליינה,פאסקל  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של נערה נאיבית בעלת לב זהב.

רות סוף .  ---  ויצמן,עזר  ---  2002  ---  

רות סוף. [רות,סוף]  ---  ויצמן,עזר  ---  2002  ---  נשיאה השביעי של מדינת ישראל מסכם את תקופת כהונתו כנשיא:מפגשיו עם הציבור הישראלי,ביקוריו בעולם, יחסיו עם ראשי ממשלה ועוד.

רחוב המלים בו נולדתי :  ---  ארואטי,עזרא  ---  2002  ---  

רחוב מיגל  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  

רחוב מיגל  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  רומן: פסיפס צבעוני של דמויות ססגוניות על רקע הווי החיים של שכונת עוני.

רחובות לארדו  ---  מקמרטרי,לארי  ---  2002  ---  רומן: המשך ל"יונה בודדה",ספרו המצליח של המחבר.

רחובות לארדו .  ---  מקמרטרי,לארי  ---  2002  ---  מאנגלית - עדי גינצבורג-הירש

רטוריקה.  ---  אריסטו  ---  2002  ---  תרגום עברי לחבורו של אריסטו העוסק בתשתית הלוגית העומדת בבסיס הטיעון הרטורי,השלכותיו,מקומו במבנה הציבורי,ומאפייניו הלשוניים והסגנוניים.

ריצוי קטלני.  ---  הווארד,לינדה  ---  2002  ---  רומן מתח: מנהלת משק בית המשמשת גם כשומרת ראש וצלפית מומחית,נקלעת לרשת של מזימות ותככים.

ריקושטים כלכליים :  ---  פרי,רונן  ---  2002  ---  היחס לנזקים ריקושטיים בשיטות משפט שונות: הצגה סכמטית; נזקים כלכליים של מבטחים ומיטיבם;יסודות עיוניים;שיקולי צדק חלוקתי ועוד.

רישום שחור  ---  קורנוול,פטרישיה  ---  2002  ---  

רישום שחור.  ---  קורנוול,פטרישיה  ---  2002  ---  רומן מתח: המשך עלילותיה של החוקרת הרפואית, ד"ר סקראפטה.

רישומים וציורי שמן .  ---  ברלינסקי,טובה  ---  2002  ---  

רישומים וציורי שמן 2002-1960  ---  ברלינסקי,טובה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיה של האמנית בלווית טקסט העוסק ביצירתה.

רישון :  ---  פורת,אורי  ---  2002  ---  אסופת ספורים פולקלוריסטים מהווי חייה של ראשון לציון,תוך התמקדות בתולדותיו של חלקה המזרחי הידוע כ"העיר העתיקה"ממנו צמחה ראשל"צ רבתי

רעפארטאזשן און עסייען.  ---  כץ,דוד ש.  ---  2002  ---  כן מופיעים פרקים על פורים-שפיל ובקורות ספרים.

רפואה והחוש השביעי.  ---  בוטו,נאדר ד"ר  ---  2002  ---  מודל אבחוני מהפכני המכליא בין "מזרח למערב,בין המדעי לרוחני,בין החומר לאנרגיה,בין הזכרי לנקבי,בין הרפואה הקונבנציונאלית למשלימה…".

רפואת ילדים :  ---  פומרנץ,אבישלום ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  זהומים בדרכי השתן;הרטבת לילה בילדים;השתלת כליה בילדים;חידושים בטיפול אנטיביוטי בילדים;אלרגיה ואסתמה בילדים;אנמיה מחוסר ברזל;כאבי ראש בילדים ועוד.

רפורמה במס הכנסה :  ---  רבינוביץ,יאיר  ---  2002  ---  דו"ח המחולק לשישה פרקים: הפחתת שיעור המס הישיר על הכנסות מיגיעה אישית;מיסוי שוק ההון;מיסוי הכנסות מחוץ לארץ;ביטול פטורים;עידוד יזמות עסקית וטכנולוגית.

רץ למרחקים ארוכים :  ---  ושדי,אלעד  ---  2002  ---  מדריך טיפולי-לימודי המלווה באיורים.

רצח בפרק 13  ---  אביב,יצחק  ---  2002  ---  פרקליט צעיר וחולני מגן על אשת חברו הטוב על רקע זירת ההיי-טק הישראלית.

רצח בפרק 13  ---  אביב,יצחק  ---  2002  ---  

רצח ללא רוצח  ---  כריסטי,אגאתה  ---  2002  ---  רומן בלשי ובמרכזו חקירותיו של הבלש הבלגי הרקולה פוארו.

רצח תעלומה וחתונה. [רצח,תעלומה וחתונה]  ---  טווין,מארק  ---  2002  ---  ספור מאויר ובמרכזו נסיונותיו של איכר עלוב להשיא את בתו.

רצח תעלומה וחתונה. [רצח,תעלומה וחתונה]  ---  טווין,מארק  ---  2002  ---  ספור מאויר ובמרכזו נסיונותיו של איכר עלוב להשיא את בתו.

רק האהבה היא ממשית.  ---  וייס,בריאן ל' ד"ר  ---  2002  ---  תיעוד תרפיית הגלגולים בהנהגתו של המחבר וחשיפת ספור אהבתם העתיק של זוג מטופלים.

רק האהבה היא ממשית.  ---  וייס,בריאן ל' ד"ר  ---  2002  ---  תיעוד תרפיית הגלגולים בהנהגתו של המחבר וחשיפת ספור אהבתם העתיק של זוג מטופלים.

רק רגע :  ---  אלון,גיל  ---  2002  ---  תיעוד מסע פיסי ורוחני במזרח בו מנסה המחבר להסביר את תורתו הבודהיסטית

רקוויאם לפסנתר.  ---  שוורץ,איטה  ---  2002  ---  חמש נובלות וספורים קצרים בעלי צביון אוטוביוגרפי הדנים בזקנתם ומותם של בני משפחת המחברת.

רשות היחיד ט' :  ---  אמיר,אור (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים ושירים מקוריים בצד מתורגמים, המלווים סדרת תמונות של אהוד מטלון

רשימות מגיטו וילנה :  ---  שור,גריגורי  ---  2002  ---  יומניו של המחבר המתעדים את רצף המאורעות בגטו וילנה.

רשימות מגיטו וילנה :  ---  שור,גריגורי  ---  2002  ---  יומניו של המחבר המתעדים את רצף המאורעות בגטו וילנה.

רשימותיו של מלטה לאורידס בריגה  ---  רילקה,ריינר מריה  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירת המופת של רילקה.

שאה נאמה 2 : [שאה-נאמה]  ---  פירדוסי  ---  2002  ---  פואמה קלאסית על תולדות אירן עד שנת 650.עריכה,מבוא, מפתח והערות:שאול שקד.עם רפרודוקציות בצבע.כן התוסף בפתח הספר שיר מאת המתרגם ז"ל.

שאלות ותשובות.  ---  קרישנמורטי,ז'ידו  ---  2002  ---  מקבץ עיונים בסוגיות כגון אלימות,חינוך,ידע,פטפוט,רגשות ועוד.

שבו 8 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים, תרגומים, רשימות ועבודות ציור פרי מכחולו של שלום פלאש

שבו 9 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים,תרגומים,רשימות ועבודות צילום ממוחשבות מאת מוטי מזרחי,מתוך פרויקט "רואנדה-קזנובה - מצמוץ".

שבויה :  ---  ריד,מאיה  ---  2002  ---  ספורה האמיתי של המחברת,מי ששרדה גילוי עריות בילדותה ונוצלה שנית,שנים לאחר מכן,בידי המטפל שלה.

שבעה  ---  הספרי,שמואל  ---  2002  ---  מחזה

שבעה.  ---  הספרי,שמואל  ---  2002  ---  

שבעת עמודי התנ"ך :  ---  קריב,אברהם  ---  2002  ---  אסופת מפגשים ומחקרים פרשניים העוסקים בסוגיות שונות במקרא,במגילת אסתר,ספר שופטים,קהלת,איוב ועוד.

שואה שלנו .  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2002  ---  

שובר הלחם :  ---  וסרמן,נתן  ---  2002  ---  

שוויון בפני החוק .  ---  כץ מלכה,נורית (ע)  ---  2002  ---  

שוליית האינקוויזיטור  ---  בינגה,ג'ון  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים.

שומר הפרדס :  ---  זק,ברכה  ---  2002  ---  משנתו הקבלית של ר' שבתאי שעפטל,בן המאה ה-16,על רקע סוגיות האלוהות,העולמות,האדם,ארץ ישראל והגאולה.

שומר הפרדס :  ---  זק,ברכה  ---  2002  ---  

שוקו חם :  ---  סטרלין,אילנה  ---  2002  ---  

שוקו חם :  ---  סטרלין,אילנה  ---  2002  ---  כרוניקה של טפול המתעדת את סדרת המפגשים הטיפוליים בין מחברת הספר ונעמי,ילדת שואה,המגוללת את פרטי חייה ואופני ההתמודדות עם הטראומה שבבסיסם.

שורות .  ---  גינזבורג,גרא  ---  2002  ---  אמנית מלווה: איריס קובליו גינזבורג .

שורות.  ---  גינזבורג,גרא  ---  2002  ---  אסופת ספורי זן ומשלים קצרצרים בלווית ציורים.

שורשים במזרח ה :  ---  גרשון,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  אספקטים שונים של הרעיון הלאומי בפזורה הספרדית דרך עיסוק בשירת ציון,פילוסופיה שפינוזיסטית, הגות עברית, עלייה,שבתאות ועוד.

שורשים במזרח ה :  ---  גרשון,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  אספקטים שונים של הרעיון הלאומי בפזורה הספרדית דרך עיסוק בשירת ציון,פילוסופיה שפינוזיסטית, הגות עברית, עלייה,שבתאות ועוד.

שורשים עקורים :  ---  בונדי,רות  ---  2002  ---  תעוד אורח החיים בגטו טרזין,תוך התמקדות בדינמיקת חיי היומיום: מקומן של הנשים בגטו,תעשיית ההומור והסטירה העיתונאית והתיאטרלית בגטו,מעון הילדים ועוד.

שורשים עקורים :  ---  בונדי,רות  ---  2002  ---  תעוד אורח החיים בגטו טרזין,תוך התמקדות בדינמיקת חיי היומיום: מקומן של הנשים בגטו,תעשיית ההומור והסטירה העיתונאית והתיאטרלית בגטו,מעון הילדים ועוד.

שושנה שכל דרכה חוחים.  ---  יהב,צביה  ---  2002  ---  סיפור עלייתם וקליטתם בארץ של יהודי תימן מסופר דרך סיפור אישי על אם אהובה, בליווי שירים וציורים.

שותפי סוד  ---  קדר,מירה  ---  2002  ---  סיפור אהבה דרכו מטפלת הסופרת בבעיות הזהות של מדינת ישראל, כשנקודת המוצא היא כשל מתנחלת.

שחורה לבנה ויהודיה  ---  ווקר,רבקה  ---  2002  ---  מאנגלית - שרון רצהבי

שחורה לבנה ויהודיה : [שחורה,לבנה ויהודייה]  ---  ווקר,רבקה  ---  2002  ---  קורות חייה הסוערים של המחברת,בת לאם שחורה ולאב יהודי.

שחיקה והתחדשות :  ---  אופלטקה,יזהר  ---  2002  ---  עולמן,חוויותיהן,תחושותיהן ומאווייהן של מנהלות בתי ספר

שחיקה והתחדשות :  ---  אופלטקה,יזהר  ---  2002  ---  עולמן,חוויותיהן,תחושותיהן ומאווייהן של מנהלות בתי ספר

שחר במדבר.  ---  פאורליר,נואל  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המגולל את לבטיו המוסריים של המחבר במהלך שירותו הצבאי באלג'יריה,עריקתו בחברת שבוי אלג'יראי והצטרפותו אל צבא השחרור הלאומי.

שחר במפרץ.  ---  קראנץ,ג'יין אן  ---  2002  ---  רומן רומנטי.

שטוטגרט תל אביב : [שטוטגרט,תל-אביב]  ---  גינור,פני  ---  2002  ---  סיפורה האישי של מחברת הספר, שעזבה את גרמניה עם התגברות האנטישמיות. המחברת מנסה להבין את משמעות חייה ביחס לתהפוכות גורלה ולמות בעלה.

שטח מת .  ---  וייס,תמר  ---  2002  ---  

שטח מת :  ---  וייס,תמר  ---  2002  ---  

שטחי אש ירוקים :  ---  איציקוביץ,איתי  ---  2002  ---  

שטן גדול שטן קטן : [שטן גדול,שטן קטן]  ---  צפריר,אליעזר (גייזי)  ---  2002  ---  עדות איש המוסד אודות המהפכה האיסלאמית באיראן על רקע פרשת מילוט הישראלים,כבוש שגרירות ישראל בידי אנשי ח'ומיני,פרשת בני הערובה בשגרירות ארצות-הברית ועוד.

שיבוש תרבות :  ---  לאסן,קאלה  ---  2002  ---  כתב מחאה חריף המפרט את תחלואיה של חברת המותגים הקפיטליסטית-צרכנית באמריקה ומתווה מפת פעילויות חבלניות-אנרכיסטיות לשיבוש וניתוק כבליו של הקפיטליזם.

שיבוש תרבות :  ---  לאסן,קאלה  ---  2002  ---  כתב מחאה חריף המפרט את תחלואיה של חברת המותגים הקפיטליסטית-צרכנית באמריקה ומתווה מפת פעילויות חבלניות-אנרכיסטיות לשיבוש וניתוק כבליו של הקפיטליזם.

שיבת ציון :  ---  עפרת,גדעון  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את מפגשה של האמנות הישראלית המודרנית עם האסתטיקה והטופוגרפיה הציונית. הקטלוג מכיל עיון תיאורטי מפורט לצד תיעוד היצירות ותעודות הסטוריות.

שיווק ופרסום  ---  לירז,מאיר  ---  2002  ---  איך להצליח בגישת התקציב הנמוך;היסודות לשיווק ריווחי בעסק קטן;איך לנסח את המסר הפרסומי שלך;איך לחסוך בכסף בפרסום;איך להשיג מידע שיווקי בעלות נמוכה ועוד.

שיח אוהבים [שי"ח אוהבים]:  ---  סיאני,שמחה  ---  2002  ---  מאמרים פרי עטם של כותבים שונים הסוקרים את הנושא מנקודות מבט זואולוגית,פולקלוריסטית,מקראית,אינטרנטית ועוד

שיח אלים  ---  לויתן,עמוס  ---  2002  ---  שירים

שיח יצחק [ספר] :  ---  הלוצקי,שמחה יצחק  ---  2002  ---  שני כרכים המהווים פירוש קראי מן המאה ה-18 על תפילת "אדני שפתי תפתח" הנאמרת ביום הכפורים.

שיחון גרמני :  ---  מגל,מרים (ע.)  ---  2002  ---  מכיל למעלה מ-2,000 משפטים שימושיים.

שיחות ביני לבין עצמי באושויץ :  ---  בן חלד רודלסהיים,לטי. דובי חזן,מרים  ---  2002  ---  זכרונות שואה של הולנדית אשר מצאה דרכה לאושויץ,ומשם לישראל.

שיחות קצרות.  ---  אדלר,קרן  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

שיטות ומודלים בהפרטה :  ---  זילברפרב,בן ציון  ---  2002  ---  

שיטות ומודלים בהפרטה :  ---  זילברפרב,בן ציון פרופ' (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות: אופני הפרטת חברות ממשלתיות בישראל: עבר ועתיד;דרכים אפשריות להפרטתה של חברת "אל על"; הפרטת הבנקים לאן?;שיטות ההפרטה בישראל ועוד.

שיטות של תקציב דיפרנציאלי בקיבוצים ומאפייניהן.  ---  רוזנר,מ. ואחרים  ---  2002  ---  פרסום ממצאיו של סקר הבוחן את יישומה של מדיניות התקציב הדיפרנציאלי במסגרת הקיבוצית.

שיטת מונטיניאק.  ---  מונטיניאק,מישל  ---  2002  ---  שיטת מונטיניאק לדיאטה מתבססת על מאזני פחמימות ושומנים, גלוקוזה וסוכרים אחרים. הספר הכולל מתכונים לתזונה נכונה ולהרזיה והצעות לאכילה נכונה ומסודרת.

שיטת פילאטיס לשליטה בגוף  ---  רובינסון,לין. תומסון,גורדון  ---  2002  ---  תרגילי התעמלות בלווי תמונות

שיינדלה :  ---  צינס,יפה  ---  2002  ---  

שילוב תלמידים עולים במערכת החינוך  ---  ידובסקי,מיכאל  ---  2002  ---  

שילוב תלמידים עולים במערכת החינוך  ---  ידוביצקי,מיכאל  ---  2002  ---  חלק א: רקע-האתגר הטמון ב"עליה הרוסית" ובתלמידים העולים;קליטת התלמידים העולים במערכת החינוך ועוד. חלק ב: התפיסה החברתית;בית ספר לשילוב תלמידים עולים ועוד.

שיני תרנגולות ובהונות סוס.  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  אסופת מסות העוסקות בתולדות המדע תוך שילוב אפיזודות ואנקדוטות מתחומי הזואולוגיה,הגיאולוגיה,תורת האבולוציה ועוד.

שיני תרנגולת ובהונות סוס.  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  אסופת מסות העוסקות בתולדות המדע תוך שילוב אפיזודות ואנקדוטות מתחומי הזואולוגיה,הגיאולוגיה,תורת האבולוציה ועוד.

שיפור האינטליגנציה.  ---  אלדר,הארי ד"ר  ---  2002  ---  מדריך הכולל שיטות ותרגילים מעשיים לשיפור האינטליגנציה ה"תוך-אישית", "בין-אישית" ו"רגשית".

שיפור הראייה לפי שיטת בייטס  ---  שלחין,יעקב  ---  2002  ---  אקומודציה וליקויי הראייה;המתיחות מקלקלת את הראייה, ההרפיה-משפרת אותה;הבחינה הנפשית של הראייה;אמצעים לשיפור הראייה;כיצד להפסיק להזיק לראייה ועוד.

שיקום השכונות :  ---  שמשוני,דניאל  ---  2002  ---  פרויקט שיקום השכונות,שהמחבר היה אחד ממייסדיו,על רקע האקלים הפוליטי של שנות השבעים,התשתית השיתופית במסגרת הקהילתית,הפרוייקט בשכונת יוספטל,מסקנות ועוד.

שיקום השכונות :  ---  שמשוני,דניאל  ---  2002  ---  פרויקט שיקום השכונות,שהמחבר היה אחד ממייסדיו,על רקע האקלים הפוליטי של שנות השבעים,התשתית השיתופית במסגרת הקהילתית,הפרוייקט בשכונת יוספטל,מסקנות ועוד.

שיר השירים ליד הבאר.  ---  הלר,חיה  ---  2002  ---  ניתוח צמוד העוקב אחר רצף הפסוקים בשיר השירים ומחלץ את הממד הטרגי החבוי בהם,תוך התעמתות עם פרשנויות קודמות לטקסט. הספר מחולק ללא תמורה ע"י המחברת.

שירה חדשה 2002.  ---  אור,אמיר. קפלן,ליאת  ---  2002  ---  אסופת שירים מקוריים ומתורגמים.

שירה חדשה עברית וערבית 2002 :  ---  אור,אמיר (ע.)  ---  2002  ---  מקבץ שירי מקור לצד תרגומיהם לערבית ושירים בערבית לצד הנוסח המתורגם לעברית.

שירות הנופשון לאנשים עם פיגור שכלי בישראל :  ---  שימעל,מלכה  ---  2002  ---  דו"ח סטטיסטי הבוחן את השפעתם של שירותי הנופשון-פונקציה קהילתית המטפלת באדם המוגבל- ומאפייניהם השונים של האנשים המשתמשים בהם.

שירי זהב :  ---  אדמון,אברהם (גורוכוב)  ---  2002  ---  

שירים .  ---  נרודה,פבלו  ---  2002  ---  

שירים :  ---  לאור,יצחק  ---  2002  ---  מכיל את: נסיעה,רק הגוף זוכר,שירים מעמק הברזל,לילה במלון זר ושירים על רוע,וכן מחזור שירים מוקדם שטרם פורסם בספר.

שירים :  ---  לאור,יצחק  ---  2002  ---  מכיל את: נסיעה,רק הגוף זוכר,שירים מעמק הברזל,לילה במלון זר ושירים על רוע,וכן מחזור שירים מוקדם שטרם פורסם בספר.

שירים :  ---  נרודה,פבלו  ---  2002  ---  אנתולוגיה משירי המשורר הספרדי שבחרה המתרגמת ובה שירים מ-1924 ועד-1970, כולל אחרית דבר מאת המתרגמת

שירים :  ---  ראובני,יותם  ---  2002  ---  "אחרי תקופה ארכה של שקט/יש פתאום התנפלות/של קולות, של מראות,של מתים./אני מקוה שלא יעשה לי/מה שעשיתי לאחרים"

שירים 1962-1948 :  ---  עמיחי,יהודה  ---  2002  ---  הדפסה חדשה.

שירים באורמלא .  ---  צחור,עדנה (מביאה לדפוס)  ---  2002  ---  

שירים באורמלא :  ---  צחור,עדנה (מלביה"ד)  ---  2002  ---  אנתולוגיה המכילה שירים מאת כותבים שונים בגילאים שונים, חלקם פירסמו את שיריהם בעבר ולחלקם זהו פרסומם הראשון.השירים נבחרו לפרסום ע"י חבר שופטים.

שירים וגיטרה :  ---  ברק, אבי ושי  ---  2002  ---  מבחר פזמונים שיצאו בשנים האחרונות בתוספת אקורדים ללימוד גיטרה.

שירים וגיטרה יא :  ---  ברק, אבי ושי  ---  2002  ---  מבחר פזמונים ישראלים בתוספת אקורדים ללימוד גיטרה.

שירים לפורים מאת ר' יצחוק הכהן משאטיבה ונכדו ר' יצחק בן חיים משאטיבה, ונלוה אליהם מיקרוגרפיה [אותיות זיעור] של מגילת אסתר בצורת אסתר המלכה.  ---  כהן,רפאל (מהדיר)  ---  2002  ---  שירים לפורים מן המאות 15-16 בלווית מבוא והערות.

שירים מהגהינום :  ---  פירסט פרידמן,רחל (סרנה)  ---  2002  ---  אסופת שירים המתעדים את קורותיה של המחברת במהלך גירוש היהודים מסלובקיה בידי הנאצים ב-1944.

שירים עיוורים.  ---  זינגר,גלי דנה  ---  2002  ---  שירים.

שירים.  ---  צוטיבה,מרינה  ---  2002  ---  מבחר שירים שנכתבו בין 1913-1935 מאת משוררת הנחשבת כאחת מבכירות השירה הרוסית.

שירים.  ---  רומנר,שלמה  ---  2002  ---  מבחר שירים מלווים באיורים. להלן ציטטה:"בין העצים/צפורים מציצות. בין ההרים/גאיות. "

שירים.  ---  צוטיבה,מרינה  ---  2002  ---  מבחר שירים שנכתבו בין 1913-1935 מאת משוררת הנחשבת כאחת מבכירות השירה הרוסית.

שירת היחיד בניו-יורק :  ---  הרשב,בנימין  ---  2002  ---  אנתולוגיה המכילה מבחר מיצירתם של משה-לייב הלפרין,יעקב גלאטשטיין,א. ליילס וציליה דראפקין,לצד מבואות ביוגרפיים-תיאורטיים.

שירת הציפור.  ---  פוקס,סבסטיאן  ---  2002  ---  רומן המתרחש במהלך מלחמת העולם הראשונה. גורלה של משפחה משתנה בעקבות המלחמה ובעקבות החלטת האם לשבור את מוסכמות החברה ולעזוב את בעלה.

שירת עצמי.  ---  ויטמן,וולט  ---  2002  ---  זהו אחד ממחזורי השירים הכלולים ב"עלי עשב", המחזור מתורגם לפי המהדורה השביעית והאחרונה שהוציא המשורר האמריקאי הדגול

שירת רטוש ולשונו.  ---  אפרת,מיכל (ע.)  ---  2002  ---  לקט מאמרים המחולק לשלושה שערים: הראשון מכיל את מאמרו של רטוש "פרקי המקרא", השני עוסק באספקטים הלשוניים של פועלו והשלישי בהיבטים הפואטיים של יצירתו.

שישה סדרי שירה :  ---  שלונסקי,אברהם  ---  2002  ---  מהדורה זו אינה כוללת את תרגומיו של שלונסקי ואת שירי הילדים שכתב

שכונות ירושלים :  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2002  ---  סקירה היסטורית-ארכיטקטונית של שלוש השכונות הירושלמיות שמחוץ לחומות- למן התקופה העותמנית ועד לכיבוש היהודי והתיישבות היהודים בשכונות- בלווי תמונות ואיורים

שלום לך המאה העשרים :  ---  יסעור,אברהם  ---  2002  ---  מסות על תפקידה של הביקורת בחברה העכשווית ויכולתה לשנות אותה."התכליתיות המניפולטיבית והשכל האינסטרומנטלי,האומנם גברו סופית על הכמיהה לזהות,צדק- שוויון- ואחווה ?" ופינו מקום נרחב לגלובליזם חמסני?"

שלום עליכם באור חדש.  ---  אהרוני,אריה  ---  2002  ---  3 מחקרים הבוחנים את הליך התקבלות יצירת ש"ע בימינו,תוך ניתוח המדיניות התרגומית, אופני הרקתן של היצירות לעברית ועיון בתופעות לשוניות שונות.הדפסה חדשה.

שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב) :  ---  ג'רום,ג'רום ק.  ---  2002  ---  מהדורה מאוירת המכילה את עלילת הספר המקורית בלווית הערות ונספח מאת המתרגם הפורש 12 מסלולי טיול בעקבות הספר.

שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב) :  ---  ג'רום,ג'רום ק.  ---  2002  ---  מהדורה מאוירת המכילה את עלילת הספר המקורית בלווית הערות ונספח מאת המתרגם הפורש 12 מסלולי טיול בעקבות הספר.

שלושה תפוחים נפלו משמים  ---  אהרוניאן מארקום,מישלין  ---  2002  ---  מאנגלית - צילה אלעזר .

שלושה תפוחים נפלו משמים.  ---  אהרוניאן מארקום,מישלין  ---  2002  ---  רומן הסטורי המתרחש על רקע שואת העם הארמני.

שלח לחמך  ---  מקל,כריסטוף  ---  2002  ---  אסופת שירים.

שמלתי הכחולה הקטנה.  ---  מדוקס,ברונו  ---  2002  ---  מאנגלית - בועז וייס

שמלתי הכחולה הקטנה.  ---  מדוקס,ברונו  ---  2002  ---  רומון סאטירי המגולל את זכורנותיה של זקנה כבת מאה.

שמע בני :  ---  טהרלב,יורם (ע.)  ---  2002  ---  לקט ציטטות מספרות המחשבה והמוסר היהודית (רש"י, רמב"ם,עמנואל הרומי ואחרים),העוסקות בסוגיות כגון חברות ואהבה,רדיפת ממון,קנאה ועוד.

שנאת ישראל בימי קדם : [אז ועתה]  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  מאמרים:ארבעה שלבים בשנאת ישראל בעת הקדם נוצרית,על "משמר הברזל"הרהורים על טיטוס ויוסף בן מתיתיהו,על ימיה הראשונים של אוניברסיטת ת"א ועוד

שנה ליד הים :  ---  אנדרסון,ג'ואן  ---  2002  ---  ספורה האישי של המחברת,אם אוהבת ורעיה תומכת,שנפרדה ממשפחתה למשך שנה של גילוי עצמי על שפת הים.

שני סוגי האהבה .  ---  מאנרמה,טואומו  ---  2002  ---  

שני סוגי האהבה :  ---  מאנרמה,טואומו  ---  2002  ---  סדרת עיונים במשנתו של אבי הרפורמה הפרוטסטנטית, המבחינים בין מושגי האהבה שבכתביו,האהבה לאנוש והאהבה האלוקית,האהבה לקיים והאהבה לאין ועוד.

שני עברי הגשר :  ---  בר און,מרדכי. צמרת,צבי (ע.)  ---  2002  ---  14 מאמרים בשלושה שערים: מרחב המחלוקת[משפט עברי,חוק השבות,מיהו יהודי]עמדות הצד החילוני ודעות הרבנים בענייני צבא,פולוטיקה ועוד

שני עברי הגשר :  ---  בר און,מרדכי. צמרת,צבי (ע.)  ---  2002  ---  14 מאמרים בשלושה שערים: מרחב המחלוקת[משפט עברי,חוק השבות,מיהו יהודי]עמדות הצד החילוני ודעות הרבנים בענייני צבא,פולוטיקה ועוד

שני רגעים.  ---  שכנר,אסף  ---  2002  ---  רומן ילדות.

שנתון סטטיסטי לירושלים 19 :  ---  חושן,מאיה (ע).  ---  2002  ---  שטח,אקלים,אוכלוסיה,הגירה,רמת חיים,עבודה,תעשיה,בינוי, תחבורה, ועוד. כולל מפה וחוברת נתונים סטטיסטיים,דמוגרפים ומגמות שינוי. דו לשוני:עברית-אנגלית.

שער הגולן :  ---  גרפינקל,יוסף  ---  2002  ---  תיעוד החפירות שנערכו בשער הגולן וסקירת הממצאים שנחשפו, הכוללים שלל פריטי אמנות פריהיסטורים. הספר מכיל תצלומים ומפות.

שער לשירה חדשה 2002 :  ---  אור,אמיר (ע.)  ---  2002  ---  קובץ שירים המתעד את פסטיבל השירה החדשה בחסות קבוצת הליקון. החוברת מכילה את שיריהם של משוררים בתחילת דרכם, שירי מקור ושירים מתורגמים מערבית.

שערי עדן .  ---  כהן,איתן  ---  2002  ---  

שערי עדן :  ---  כהן,איתן  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים מאת בימאי הקולנוע הנודע. הסיפורים אירוניים,הומוריסטיים וסלאפ-סטיקים

שפה למידה ואוריינות בגיל הרך. [שפה, למידה ואוריינות בגיל הרך]  ---  קליין,פנינה ש. גבעון,דבורה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: שלבים בהתפתחות העברית כשפת אם;לשון ואוריינות במעבר מן הגן לבית הספר;השאלה כמרכיב ביחסי הגומלין בין מחנך למתחנך ועוד.

שפחות מין :  ---  בראון,לואיז  ---  2002  ---  מחקר הבוחן את תשתית תעשיית הזנות האסייאתית, תוך חשיפת המנגנונים הארגוניים, הכלכליים והחברתיים המקיימים אותה,תוך מתן עדויות של נשים העוסקות בזנות.

שפת הגוף בעבודה :  ---  ג'יימס,ג'ודי  ---  2002  ---  טניקות ומיומנויות בשעת הפרזנטציה העסקית,ראיונות,ישיבות עבודה,אבחון שפת הגוף אצל אחרים ועוד.

שפתו האחרת של שקספיר  ---  נבו,רות  ---  2002  ---  בחינה פרוידיאנית של כמה ממחזותיו האחרונים של שקספיר הידועים כבעלי מוזרויות:סוף טוב הכל טוב,מידה כנגד מידה,אגדת החורף,הסופה.

שפתו האחרת של שקספיר .  ---  נבו,רות  ---  2002  ---  

שקדים :  ---  לוין,דניה  ---  2002  ---  שיריה האחרונים של הכותבת הנדפסים לציון יום השנה השלישי לפטירתה.

שקטים חודרים :  ---  עריידי,נעים  ---  2002  ---  שירה הפורשת נראטיב ישראלי-ערבי לצד עיסוק ביומיומי והאישי, חסר הזהות העדתית.

שרים עם שרה'לה שרון :  ---  שרון,שרה'לה  ---  2002  ---  עשר חוברות: שירי להקות צבאיות;שירים ישראלים מאוד;לכל שם יש שיר;שירים שהצעירים שרים;שרים אהבה;שירי זיכרון וגעגוע;שירי דרך ומקום;כשהמשפחה שרה ועוד.

ששה היכלות.  ---  אריאלי,נחום  ---  2002  ---  רומן אפי היסטורי המבוסס על עולם הקבלה של הרמח"ל.

שתי מפות לגדה :  ---  פייגה,מיכאל  ---  2002  ---  נתוח סוציו-פוליטי של התנועות ושימושן באמצעים המחקריים, הטקסיים והרטוריים המעצבים את הזיכרון הקולקטיבי,תוך ניתוח הנצחתם של אירועי מפנה כגון רצח אמיל גריצוויג ועוד.

שתי עגלות וכדור פורח :  ---  אבהרם,מיכאל  ---  2002  ---  זיקות ויחסים בין תפיסות פילוסופיות חילוניות,מודרניות ופוסט מודרניות, וטקסטיים תנ"כיים ותלמודיים על רקע פרספקטיבות תורניות,הסטוריות ומדעיות.

שתי עגלות וכדור פורח :  ---  אברהם,מיכאל  ---  2002  ---  זיקות ויחסים בין תפיסות פילוסופיות חילוניות,מודרניות ופוסט מודרניות, וטקסטיים תנ"כיים ותלמודיים על רקע פרספקטיבות תורניות,הסטוריות ומדעיות.

שתיקת התרנגול :  ---  יהושע,בן ציון  ---  2002  ---  גיבור הסיפור חוזר אל בית משפחתו הירושלמית- ספרדית ומתעמת עם זהותו, עם התקוות שתלו בו ועם פער הדורות והתרבויות.

תאורה טבעית בבניינים :  ---  נאמן,אליהו פרופ'  ---  2002  ---  נמכר למנויים בלבד

תבונת העדות.  ---  בן עזרא,אברהם ד"ר  ---  2002  ---  מדריך למתן עדות יעילה וקוהרנטית: בין הסוגיות הנסקרות בספר: ההבדל בין טענה לעדות, תשובות בכן ולא,תכנון העדות,צניעות ויראת כבוד בבית המשפט ועוד.

תבונתם של מצביאים :  ---  כהן,וויליאם א.  ---  2002  ---  המחבר מנסה לזקק מתוך חוכמת הקרב של גנרלים רבים תובנות להתנהגות איש העסקים

תדר פרטי בהחלט  ---  זיו,עמי  ---  2002  ---  

תדר פרטי בהחלט.  ---  זיו,עמי  ---  2002  ---  שירים מאת מהנדס בוגר הטכניון,הנוטים לעיתים לדימויים מעולם האלקטרוניקה והפיסיקה.

תהפוכות ותמורות :  ---  לוין,ישראל ל' (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מאמרים: אלף שנים של דמוגרפיה יהודית;על סף האלף החדש-הרהורים על תולדות ישראל באלף הקודם; אלף שנים של הפנמה והחצנה בהגות הדתית היהודית.

תווי עיטור  ---  מק'לאוורטי,ברנרד  ---  2002  ---  תרגמה - עידית פז

תווי עיטור.  ---  מק'לאוורטי,ברנרד  ---  2002  ---  רומן: מאבקיה של מוסיקאית אירית מחוננת,המתמודדת עם מותו של אביה המנוכר,יחסיה עם אלכוהוליסט אלים ובתה שנולדה מחוץ למסגרת הנישואים.

תוכניות לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה .  ---  לי און,לי  ---  2002  ---  

תוכניות לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה :  ---  לי-און,לי  ---  2002  ---  דיון בסוגיות תפעוליות של תוכניות גישור קהילתיות,בכלל זאת גביית תשלום עבור השרות,תכנון,היגוי ואיוש תפקידים. כמו כן נדון דפוס ההתערבות המתאים לסכסוך ולנסיבות.

תולדות האמונות והרעיונות הדתיים ב  ---  אליאדה,מירצ'ה  ---  2002  ---  סקירה הסטורית-פילוסופית העוסקת בדתות של סין העתיקה, המיתולוגיות היווניות,הפולחנים ההודים העתיקים, הולדת הנצרות, אמונתם של המניכאים ועוד.

תולדות האמונות והרעיונות הדתיים ג :  ---  אליאדה,מירצ'ה  ---  2002  ---  סקירה הסטורית-פילוסופית העוסקת בדתות של אירו-אסיה העתיקה,הנצרות,מוחמד ועליית האיסלאם הקתוליות המערבית, היהדות ממרד בר-כוכבא ועד החסידות ועוד

תולדות הגולן.  ---  שור,נתן  ---  2002  ---  ניתוח רחב של תולדות הגולן למן התקופה הפרה-היסטורית ותקופת המקרא עד ימינו בליווי איורים ומפות.

תולדות הגולן.  ---  שור,נתן  ---  2002  ---  ניתוח רחב של תולדות הגולן למן התקופה הפרה-היסטורית ותקופת המקרא עד ימינו בליווי איורים ומפות.

תולדות ההתיישבות היהודית החלוצית בנגב 1948-1880.  ---  קרק,רות  ---  2002  ---  רקע פיסי;הנגב ודרום ישראל בתקופה העות'מאנית 1917-1880;תוכניות ההתישבות היהודיות הראשונות בנגב;האזור ערב הקמת מדינת ישראל 1948-1939 ועוד

תולדות ההתיישבות היהודית החלוצית בנגב 1948-1880.  ---  קרק,רות  ---  2002  ---  רקע פיסי;הנגב ודרום ישראל בתקופה העות'מאנית 1917-1880;תוכניות ההתישבות היהודיות הראשונות בנגב;האזור ערב הקמת מדינת ישראל 1948-1939 ועוד

תולדות החינוך הקיבוצי :  ---  דרור,יובל  ---  2002  ---  עיון בסוגיות ומסגרות חינוכיות בהיסטוריה החינוכית של הקיבוץ,תוך ניתוח הדינמיקה והמתח שבין המעשה וההלכה בחינוך המשותף,חינוך פורמלי,תנועות הנוער ועוד.

תולדות החינוך הקיבוצי :  ---  דרור,יובל  ---  2002  ---  עיון בסוגיות ומסגרות חינוכיות בהיסטוריה החינוכית של הקיבוץ,תוך ניתוח הדינמיקה והמתח שבין המעשה וההלכה בחינוך המשותף,חינוך פורמלי,תנועות הנוער ועוד.

תולדות היהודים בהונגריה א :  ---  פרי,יצחק  ---  2002  ---  מהדורה שניה מורחבת ומתוקנת.

תולדות היהודים בהונגריה ב :  ---  פרי,יצחק  ---  2002  ---  מהדורה שניה מורחבת ומתוקנת.

תולדות היהודים בקראקוב ובקאז'ימייז' :  ---  באלאבאן,מאיר  ---  2002  ---  תרגום ראשון לעברית של חבורו המונומנטלי של באלאבאן, המקיף את תולדותיה של הקהילה היהודית על רקע תהפוכות הסטוריות,המערכת המשפטית,חיי המסחר והתרבות ועוד.

תולדות היהודים בקראקוב ובקאז'ימייז' :  ---  באלאבאן,מאיר  ---  2002  ---  תרגום ראשון לעברית של חבורו המונומנטלי של באלאבאן, המקיף את תולדותיה של הקהילה היהודית על רקע תהפוכות הסטוריות,המערכת המשפטית,חיי המסחר והתרבות ועוד.

תולדות היהודים ברומניה א :  ---  צ'רנובודיאנו,פאול (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקת בגלי ההגירה היהודיים לרומניה מהתקופה הרומית ועד המאה ה-19 ובראשית התגבשותן של קהילות יהודיות באזור.

תולדות היהודים ברומניה א-ה :  ---  צ'רנובודיאנו,פאול (ע.)  ---  2002  ---  מ20

תולדות היהודים ברומניה ד :  ---  יואניד,ראדו  ---  2002  ---  בהתבסס על מקורות ארכיוניים חדשים מחקר זה דן בתפקיד שמילאה רומניה בשואה ובהתעמרות וההשמדה של היהודים והצוענים.

תולדות השואה רומניה .  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2002  ---  

תולדות השואה רומניה.  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2002  ---  תולדות הקהילות היהודיות ברומניה מן התקופה שבין שתי המלחמות, דרך ראשית הרדיפות ועד להשמדות ההמוניות של יהודי רומניה.

תולדות חיפה בימי התורכים .  ---  כרמל,אלכס  ---  2002  ---  

תולדות חיפה בימי התורכים.  ---  כרמל,אלכס  ---  2002  ---  חיפה העתיקה מראשית השלטון העות'מאני;ראשיתה של חיפה החדשה תחת שלטונו של דאהר-אל עמר;חיפה בימי הכיבוש המצרי ועוד. הספר מלווה בשלל מפות,איורים ותצלומים.

תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש ב :  ---  שביד,אליעזר  ---  2002  ---  תעוד התפתחותה של פילוסופיית-הדת היהודית והוגיה המרכזיים, הרמב"ם, שאול אשר ועוד, על רקע תולדות ההגות המערבית מתקופת ההשכלה ועד מלחמת העולם השניה.

תוצרת הארץ :  ---  פרבר,חנוך  ---  2002  ---  מדריך לטיולי אוכל המתמקד ביקבים,מאפיות ומחלבות ברחבי הארץ.

תורת הגבייה :  ---  נחמד,בועז  ---  2002  ---  צרור של טיפים העוסק בפתיחת חשבון לקוח חדש, החלטה בדבר מתן אשראי, ערבויות, בטחונות ושעבודים, שיקים ושטרות חוב, סדר דין אזרחי, הוצאה לפועל, כינוס, נכסים ועוד.

תורת ההיגיינה של רוצח  ---  נותומב,אמלי  ---  2002  ---  רומן: סופר ידוע ואקצנטרי נפגש עם ארבעה עיתונאים,למטרת ראיון, חודשיים לפני מותו ממחלה מתמשכת.

תורת המשחקים  ---  אילון,לאה  ---  2002  ---  

תורת המשחקים.  ---  אילון,לאה  ---  2002  ---  רומן.

תזונה בריאה למניעת מחלות על פי הרפואה האנתרופוסופית .  ---  וולף,אוטו  ---  2002  ---  

תזונה בריאה למניעת מחלות על פי הרפואה האנתרופוסופית.  ---  וולף,אוטו ד"ר  ---  2002  ---  

תזונת תינוקות וילדים.  ---  שמיר,ר. ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לחמישה שערים: הערכה תזונתית בילדים;הזנה בגיל הינקות;עקרונות התזונה הנכונה; תזונה במצבי חסר וחולי;מקצה לקצה.

תחושתו של אדם המתגנב אל ילדותו :  ---  רגב,מנחם  ---  2002  ---  השוואה בין יצירות שונות בתקופות שונות. המאמרים דנים בנקודות המוצא ליצירות, בתכנים ובהקשר התרבותי לספרות הילדים.בספר נסקרות יצירותיהם של סופרי ילדים רבים

תחזוקת בעל :  ---  מאוסהרט,סוזן  ---  2002  ---  זעקה פמיניסטית המקוננת על מערכת הנישואים כמערכת בה האשה היא על תקן של "מתחזקת" את דמות הבעל.

תחזוקת בעל :  ---  מאוסהרט,סוזן  ---  2002  ---  זעקה פמיניסטית המקוננת על מערכת הנישואים כמערכת בה האשה היא על תקן של "מתחזקת" את דמות הבעל.

תחייתו של הפיסול המונומנטלי באירופה .  ---  כנען קדר,נורית  ---  2002  ---  

תחייתו של הפיסול המונומנטלי באירופה :  ---  כנען קדר,נורית  ---  2002  ---  התפתחות היצירה האמנותית ובעיקר הפיסול במאות ה-11 וה-12: מאפיינים, תכנים, מקורות דתיים ואמנותיים של הפיסול הרומנסקי ברחבי אירופה. כולל צילומים.

תחת כנפיה של אמא :  ---  גמליאלי,נסים בנימין  ---  2002  ---  

תיאוריה וביקורת 20 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים על פוסטקולוניאליזם באמנות, ספרות, פסיכואנליזה, מגדר ותרבות.

תיאוריה וביקורת 21 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בקורתיים באמנות, ספרות, פילוסופיה, פסיכואנליזה, מגדר ותרבות.

תינוקות :  ---  גרין,כריסטופר ד"ר  ---  2002  ---  אופני הזנה;בעיות שינה;תסמונת המוות בעריסה;עצבון הלידה;והדיכאון שלאחר הלידה;אחים ואחיות-הסתגלות לתינוק החדש;כיצד להרגיע תינוק בוכה ועוד.

תיקון אב  ---  לויט,ענת  ---  2002  ---  

תיקון אב  ---  לויט,ענת  ---  2002  ---  קובץ שירים שמהותם פרידה מאב שנפטר.

תיקון הנשמה.  ---  בראון,סילביה  ---  2002  ---  חבור מיסטי החושף את משמעות החיים.

תיקון לפני חצות.  ---  מיטווך מלר,עדנה  ---  2002  ---  שירים העוסקים בעיקר בנסיון להשלים עם הכאב,החסר והאין. "אנחנו אנשים גדולים בחדרים קטנים,עם תקוות גדולות ואפשרויות מוגבלות".

תכנון ועיצוב מבני חינוך :  ---  אורטנר,צביה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת נאומים ודיונים בנושא ארכיטקטורה,אסתטיקה ועיצוב מבני החינוך בישראל בליווי תצלומי צבע.

תכנון ופיתוח בר קיימא בירושלים :  ---  חושן,מאיה ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  סכום עבודתם של 10 צוותי תכנון.

תכנון תחנות תדלוק ומרכזי מסחר באזורים הכפריים ובשטחים פתוחים :  ---  האן,איריס  ---  2002  ---  תחנות תדלוק בישראל;המציאות התכנונית והחוקית בישראל בנושא הקמת תחנות תדלוק;היבטים סביבתיים ועוד.

תכנית ההכשרה למועצות התלמידים והנוער הרשותיות :  ---  כהן סטרבצ'ינסקי,פאולה ואזן סיקרון,ליאת  ---  2002  ---  

תל היסרליק :  ---  בוזגלו,שמעון  ---  2002  ---  

תל היסרליק :  ---  בוזגלו,שמעון  ---  2002  ---  

תמונה לנגד עיני  ---  הולצמן,אבנר  ---  2002  ---  

תמונה לנגד עיני.  ---  הולצמן,אבנר  ---  2002  ---  אסופת מסות המכילות קריאות ספרותיות-ביוגרפיות בדמותם של יוצרים עבריים כגון גנסין,ברנר ואחרים,כאשר כל קריאה מתארגנת סביב תצלום המשמש כמבוא למלאכת התיעוד.

תמורות במעמד האישה במשפט העברי :  ---  וסטרייך,אלימלך  ---  2002  ---  התגבשותן של גישות משפטיות ביחס למעמד האישה בתחום דיני הנישואים בעיניהם של חז"ל,התלמוד,תקנותיו של רבנו גרשום במאה ה-12,חקיקה משפטית בספרד בימי הביניים ועוד.

תמורות במפה הפוליטית בישראל .  ---  הרשקוביץ,חיה (ע)  ---  2002  ---  

תמורות במפה הפוליטית בישראל :  ---  הרשקוביץ,חיה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות: עלייתן של המפלגות הסקטוריאליות-תופעה חיובית;סקטוריאליות אידיאולוגית;סקטוריאליות כביטוי לקיפוח מתמשך ועוד.

תמיהה ומבוכה :  ---  רבינוביץ,אברהם צבי הלוי הרב  ---  2002  ---  המחבר בוחן את השינוי בפעילות המיסיון הנוצרי לאחר הקמת המדינה- לטענתו ישראל מהווה בעייה נוצרית תיאולוגית ובהתאם, החל המסיון לפעול כלפי המדינה ולא כלפי היחיד

תמצית השואה תמצית הבריאות :  ---  ינאי,מאיר  ---  2002  ---  חבור השואף לחשוף באופן תמציתי את שורשיה המיסטיים-דתיים של השואה ומובנה וחשיבותה של הבריאות במערך היהדות הקבלית.

תמרה הולכת על המים  ---  הורן,שפרה  ---  2002  ---  רומן רחב יריעה הפורש את קורותיה של משפחה על פני שלושה דורות של נשים ביפו של במחצית הראשונה של המאה ה-20.

תמרה הולכת על המים  ---  הורן,שפרה  ---  2002  ---  

תנו לאצבעות שלכם לדבר :  ---  האריס,גודפרי  ---  2002  ---  מדריך לשיווק, קידום מכירות ופירסום בשיטה של פה לאוזן, דרך האינטרנט. הספר מכיל הסברים, דוגמאות ושיטות שונות לשיווק לא פורמאלי.

תעביר את זה הלאה.  ---  ראיין הייד,קת'רין  ---  2002  ---  רומן: תלמיד בית ספר פועל לשפור האחווה האנושית.

תעביר את זה הלאה.  ---  ראיין הייד,קת'רין  ---  2002  ---  

תעוד :  ---  שטנדיג לינדברג,גוסטבה (גוטקה)  ---  2002  ---  מפולנית:אריה בראונר ורות שטרן. מאנגלית:יעל בוקשפן.

תעלומת הרצח הכפול :  ---  כריסטי,אגאתה  ---  2002  ---  בהפרש של ימים ספורים מתים כומר ורופא מלגימת יין. לפתרון התעלומה מגיע הרקול פוארו, אבל הרוצח המתוחכם כמעט וגורם לפוארו להודות בכישלון.

תעלת הימים בראי התקשורת 1994-1987  ---  שפיגל,רון  ---  2002  ---  אסופת קטעי עתונות משנות השמונים והתשעים המרוכזים יחדיו באופן כרונולוגי מתוך כוונה לחשוף את דרך ייצוגו של פרויקט תעלת הימים,הנסיון לחבר את הים התיכון עם ים מלח.

תערוכה צנועה :  ---  גולדברג,חנה  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל מבחר מציוריה של האמנית בלווית טקסט העוסק בקצרה בעבודתה.

תעשיית הסוכר בארץ ישראל בתקופה הצלבנית.  ---  פלד,ענת  ---  2002  ---  עבודת דוקטורט כרוכה בספירלה. המחברת חוקרת את תולדות התעשייה במאות 12-13, את הטכנולוגיות שבהן נעשה שימוש, הסחר בסוכר, הממצאים הארכיאולוגים שהשאירה התעשייה ועוד.

תפקוד שופטים .  ---  דרוני,אורי (ע)  ---  2002  ---  דברי יום עיון 22 במאי 2001 .

תפקוד שופטים :  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות ודיונים. בין המתדיינים: אהרון ברק,דורית בייניש,עו"ד חיים צדוק ועוד.

תקוה נמוכת רוח :  ---  אביאל,אילנה  ---  2002  ---  

תקשורת חזותית בישראל 2002.  ---  בלומנברג,רפאל (ע.)  ---  2002  ---  אלבום דו שנתי לתחומי העיצוב הגרפי,איור,צילום ועצוב תעשייתי.

תר ותרה.  ---  דגן,עוזית  ---  2002  ---  אוסף משלים מאויירים העוקבים אחר הליך כינונה של זוגיות והחיפוש אחר תקשורת זוגית מוצלחת.

תרבות דמוקרטית 6 :  ---  שגיא,אבי. שטרן,ידידיה (ע)  ---  2002  ---  מסגרת בינתחומית לדיסציפלינות בתחומי מדעי הרוח, החברה, המשפטים והיהדות:הדמוקרטיה ההלכתית,התיאולוגיה הפוליטית של הובס ועוד.כולל תקצירי המאמרים באנגלית.

תרבות הגוף והספורט בישראל במאה העשרים.  ---  קאופמן,חיים. חריף,חגי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את תרבות הגוף בישראל מזוויות דיסציפליאנריות שונות: תרבות הגוף במשנתם של אבות התנועה הציונית;התפתחות הכדורגל בישראל ועוד.

תרבות הגוף והספורט בישראל במאה העשרים.  ---  קאופמן,חיים. חריף,חגי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את תרבות הגוף בישראל מזוויות דיסציפליאנריות שונות: תרבות הגוף במשנתם של אבות התנועה הציונית;התפתחות הכדורגל בישראל ועוד.

תרבות הקפיטליזם.  ---  אילוז,אווה  ---  2002  ---  ניתוח תולדותיו של הקפיטליזם השוזר פרקים ממשנתם של הוגים מרכזיים,כגון דיוויד יום,מרקס ומקס ובר, תוך אבחון השדה הפרקטי בו מכונן הקפיטליזם במרחב הסוציו אקונומי.

תרבות הקפיטליזם.  ---  אילוז,אווה  ---  2002  ---  ניתוח תולדותיו של הקפיטליזם השוזר פרקים ממשנתם של הוגים מרכזיים,כגון דיוויד יום,מרקס ומקס ובר, תוך אבחון השדה הפרקטי בו מכונן הקפיטליזם במרחב הסוציו אקונומי.

תרבות יהודית בעין הסערה :  ---  שגיא,אבי. אילן,נחום (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המכילה עיונים בהגותו ופועלו של אחיטוב, הלכה,הגות יהודית,ספרות ובקורת ספרות,זהות יהודית ועוד.כמו כן מתלווה אל הספר ביבליוגרפיה של כתבי אחיטוב.

תרבות יהודית בעין הסערה :  ---  שגיא,אבי. אילן,נחום (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המכילה עיונים בהגותו ופועלו של אחיטוב, הלכה,הגות יהודית,ספרות ובקורת ספרות,זהות יהודית ועוד.כמו כן מתלווה אל הספר ביבליוגרפיה של כתבי אחיטוב.

תרבות מדעית וטכנולוגית לילדי הגן :  ---  סטרול נוביק,ד"ר  ---  2002  ---  תכנית לימודים שמטרתה לקרב את ילדי הגן אל עולם הטכנולוגיה, המדע באמצעות מגוון תרגילים והפעלות.

תרופות טבעיות לכלבים וחתולים.  ---  שטיין,דיאן  ---  2002  ---  מדריך לטפול אלטרנטיבי בהפרעות שונות אצל חיות המחמד.

תשבצת .  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  

תשבצת :  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  מילון הממוין לפי חטיבות נושאים כללים כגון: ספורט,לשון, כלכלה וכו', תוך פירוט תת-קבוצות ועריכה אלפביתית של המלים.

תשובות הרמב"ם :  ---  רמב"ם  ---  2002  ---  תקליטור למחשב המכיל למעלה מ-480 שאלות ותשובות של הרמב"ם המובאות במקור הערבי בתוספת תרגום עברי והערות ע"י יהושע בלאו


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים