רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


649 ספרים בעמוד זה

סאביבאר ווען ניט די פריינד מיינע .  ---  לעוו,מ  ---  2002  ---  

סאביבאר. ווען ניט די פריינד מיינע :  ---  לעוו,מ.  ---  2002  ---  

סאטיריקון.  ---  ארביטר,טיטוס פטרוניוס  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירה הנודעת העוסקת בקורותיהם של שלושה אצילים נהנתנים.

סבא שלי היה היפי.  ---  חלואני,ניר  ---  2002  ---  אסופת ספורים תל-אביביים.

סבא שלי היה רב :  ---  אורבך,אורי  ---  2002  ---  לקסיקון מונחים ואמרות הומוריסטי הבוחן את עולם הביטויים ומטבעות הלשון המאפיין את אורחות חייהם של הדתיים והחילוניים והתקשורת העכורה שביניהם.

סבא שלי היה רב :  ---  אורבך,אורי  ---  2002  ---  לקסיקון מונחים ואמרות הומוריסטי הבוחן את עולם הביטויים ומטבעות הלשון המאפיין את אורחות חייהם של הדתיים והחילוניים והתקשורת העכורה שביניהם.

סביבה ומדיניות :  ---  אידלמן,עמיר ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשלושה שערים: אכיפה סביבתית; תשתיות ומשאבי מים;אתגרים סביבתיים לאומיים; אל המאמרים מלווים תקצירים באנגלית.

סבסטופול.  ---  טולסטוי,לב ניקולאייביץ'  ---  2002  ---  סיפור על עיר נצורה במהלך מלחמת קרים. "רגש שמירת הקיום והרצון להימלט בכל המהירות ממקום האימה הזה של המוות-מצוי היה בלב כל האנשים…"

סגן באלג'יריה.  ---  סרוואן שרייבר,ז'אן ז'אק  ---  2002  ---  קורותיו של המחבר במהלך שירותו הצבאי באלג'יריה בימי מלחמת העצמאות של האלג'יראים. הספר בוחן את סוגיית הכיבוש,חוויותיו של החייל הצרפתי,מצוקתו של האלג'יראי ועוד.

סגנון החיים הבריאים.  ---  לוי,ישראל ד"ר  ---  2002  ---  פעילות גופנית,תזונה נכונה ושאר מתכונים לחיים בריאים יותר.

סדן ה :  ---  נוה,חנה. מנדה לוי,עודד (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים מאת דב סדן,חיים גורי,אניטא שפירא, נורית גוברין ואחרים.

סדן ה : מחקרים בספרות עברית כרך חמישי .  ---  נוה,חנה מנדה לוי,עודד  ---  2002  ---  

סדר פעולות אהבה :  ---  זומר,אודי  ---  2002  ---  שירה בעיקר על אהבה, אך גם על רשמים מארצות זרות, מהילדות ומההווה.

סהרורי בערפל.  ---  טולסטאיה,טטיאנה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

סוגיות נבחרות 5 : מכשירים פיננסים ונגזרים.  ---  האפט,זיו  ---  2002  ---  

סוד הכישורים המנצח :  ---  שלי,מיכל ד"ר  ---  2002  ---  סדרת תרגילים חשיבתיים והתנהגותיים.

סוד המוח היהודי :  ---  כץ,ערן  ---  2002  ---  הזיקה בין התרבות היהודית-דתית והעשרתם של מכמני הידע וחידוד הזכרון כמו סודות של סופרי סת"ם וכד'

סוד קסמן של עבודות המחט :  ---  ים,רמה  ---  2002  ---  

סוד קסמן של עבודות המחט :  ---  ים,רמה  ---  2002  ---  ניתוח דמות האישה היוצרת ודימויה על רקע האמנות הגברית הקלאסית והמודרנית,יצירתן של הנשים במסגרת אומנויות המחט וזיקתן ליצירה הגברית המקובלת.

סודו של ג'ו גולד.  ---  מיטשל,ג'וזף  ---  2002  ---  ביוגרפיה המבוססת על שתי כתבות דיוקן שהתפרסמו בניו-יורקר ומשרטטות את מערכת יחסיו של הכותב עם גולד,בוהמיין ופילוסוף אקצנטרי על רקע עולם הווילג' הניו-יורקי.

סודות :  ---  קורינה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים, או כפי שנכתב על דש הכריכה "רומן בספורים".

סודות אלהמברה.  ---  אירווינג,וושינגטון  ---  2002  ---  רשמיו של הסופר,מי ששימש בין היתר כשגריר בספרד, מתקופת שהותו בארמון אלהבמרה שבגרנדה. הספר אורג יחדיו הגיגים,פולקלור,אגדות ואנקדוטות הסטוריות.

סודות ההישרדות :  ---  סוקוט,יוג'ין  ---  2002  ---  אמצעים להישרדות תחת איום הטרור:מוכנות נפשית,כיצד תמגן את ביתך,בחירת כלןי נשק,הישרדות בזמן מהומות ועוד.

סודותיה של הלוחשת לפעוטות .  ---  הוג,טרייסי  ---  2002  ---  

סודותיה של הלוחשת לפעוטות.  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  מדריך התקשור עם פעוטות: גמילה מחיתולים, הצבת גבולות, שיח באמצעות דיבור,קשב והבהרה,פתרונות לבעיות התנהגות כרוניות ועוד.

סודותיה של הלוחשת לתינוקות :  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  כיבוד רגשות התינוק והבנת צורת התקשורת שלו;האכלה משד ומבקבוק וסוגיות אכילה אחרות;אימוץ,פונדקאות,לידות מרובות עוברים ופגים;דפוסים והרגלי שינה ועוד.

סודותיה של הלוחשת לתינוקות :  ---  הוג,טרייסי. בלאו,מלינדה  ---  2002  ---  כיבוד רגשות התינוק והבנת צורת התקשורת שלו;האכלה משד ומבקבוק וסוגיות אכילה אחרות;אימוץ,פונדקאות,לידות מרובות עוברים ופגים;דפוסים והרגלי שינה ועוד.

סוחרים ובעלי מלאכה יהודים בירושלים העתיקה בעבר :  ---  זכריה,שבתי  ---  2002  ---  היישוב היהודי בירושלים על רקע השלטון העות'מאני,המנדט הבריטי ומלחמת העולם השניה. הספר מתעד את ריכוז בעלי המלאכה והסוחרים בעיר לפי חלוקה גיאוגרפית לרחובות.

סונטות :  ---  בן משה,בן ציון  ---  2002  ---  אסופת סונטות.

סוף מאה וסף מאה  ---  ברתנא,אורציון  ---  2002  ---  

סופה של גולה :  ---  קזז,נסים  ---  2002  ---  מחקר המתחקה אחר עקבותיה של הקהילה היהודית בעיראק לאחר העלייה. הספר בוחן את חיסולה של שארית הפליטה על רקע נתונים דמוגרפים,ארגונים קהילתיים,מוסדות חינוך ועוד.

סחור סחור :  ---  גרופינ'סקה,אנקה  ---  2002  ---  אסופת ראיונות עם לוחמי גטו וראשה, וביניהם מארק אדלמן,שמואל רון ואחרים.

סחור סחור :  ---  גרופינ'סקה,אנקה  ---  2002  ---  אסופת ראיונות עם לוחמי גטו וראשה, וביניהם מארק אדלמן,שמואל רון ואחרים.

סטודיו מול ים.  ---  רוזנטליס,משה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר לצד טקסטים. אוצרת התערוכה:דניאלה טלמור. ראה גם: חלק אנגלי.

סידרא יז :  ---  שטיינפלד,צבי אריה  ---  2002  ---  

סיוט הולך ומתמשך.  ---  כהן,איליה  ---  2002  ---  אסופת שירים.

סיכוי מסוכן.  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2002  ---  רומן רומנטי על משיכה חסרת סיכוי בין גבר זהיר לנערה פרועה.

סינטין :  ---  לנדאו,ברוך  ---  2002  ---  

סינים ויהודים :  ---  איבר,איירין  ---  2002  ---  קובץ מאמרים העוסק בקהילות היהודיות בסין,מראשיתן בקאיפנג במאה ה-12 ועד סין המודרנית,בסין במלחה"ע ה-2,תרגומי התנ"ך לסינית,בובר ודאואיזם ועוד.

סינים ויהודים :  ---  איבר,איירין  ---  2002  ---  קובץ מאמרים העוסק בקהילות היהודיות בסין,מראשיתן בקאיפנג במאה ה-12 ועד סין המודרנית,בסין במלחה"ע ה-2,תרגומי התנ"ך לסינית,בובר ודאואיזם ועוד.

סיפור אהבה בדווי.  ---  זערור,אליהו (ע.)  ---  2002  ---  לקט מעשיות פולקלוריסטיות מההווי הבדואי לצד ציטטות ופתגמים.

סיפור אמיתי המבוסס על שקרים.  ---  קלמנט,ג'ניפר  ---  2002  ---  סיפורה של נערה מקסיקנית ממשפחה ענייה,אשר תלאות חייה מובילים אותה אל הסוף הבלתי נמנע.סיפור על עליונות ונחיתות,על מעמדות ועל כוחם של גברים ביחס לנשים.

סיפור לפני השינה :  ---  רכטר,אייל  ---  2002  ---  

סיפור מן המלחמה ההיא.  ---  אדלמן,גוון  ---  2002  ---  רומן: ספור אהבה בין ניו-יורקית צעירה ויהודי וינאי נצול מלחמת העולם השנייה.

סיפור על אהבה וחושך  ---  עוז,עמוס  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה הכתובה כרומן

סיפור של גרמני :  ---  הפנר,סבסטיאן  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המקיף את קורותיו של הפנר,פובליציסט הגון ושוחר שלום, בגרמניה של שנות העשרה והתבססות הנאציזם.

סיפורה של תנועת נאמני ציון החלוץ בעיר איזמיר תורכיה .  ---  ציקורל אראל,אברהם (צ'יק) ואחרים  ---  2002  ---  

סיפורי דגים.  ---  לנדין,סטיבן ס. ד"ר  ---  2002  ---  אסופת ספורים אמיתיים המתעדים את יישומם של עקרונות ייסוד מנהליים-פסיכולוגיים המסייעים להעלאת המורל בבתי עסק וארגונים.

סיפורי ניו יורק [סיפורי ניו-יורק] :  ---  קריין,סטיבן  ---  2002  ---  סיפורים נטורליסטיים על ימי סוף המאה ה-19 בניו-יורק ואנשיה.

סיפורי סביון.  ---  סלבסט,יורם  ---  2002  ---  שלושים ואחת סיפורים קצרים מלאי נוסטלגיה על חוויות ילדות בסביון.

סיפורים אמריקאיים.  ---  לבנה,יובל  ---  2002  ---  7 סיפורים קצרים העוסקים בחייהם של יהודים-אמריקאיים ומעלים שאלות פילוסופיות-קיומיות.

סיפורים קצרים על חיים ארוכים.  ---  דודמן,הלגה  ---  2002  ---  אסופת ביוגרפיות קצרות המקיפות את חייהם של אנשי רוח, אנשי דת, מוסיקאים,לוחמי חופש,שכניה ומכריה של המחברת ואחרים, שהמשותף ביניהם הוא גילם המופלג בעת מותם.

סיקה :  ---  קרייטלר,רון  ---  2002  ---  רומן פסיכולוגי המתווה את היחסים האינטימיים הנרקמים בין בחורה דתיה הלוקה בנפשה לבין בחור קשה יום החי בשוליה מוכי העוני של החברה הישראלית.

סירוס :  ---  זילברמן,דורית  ---  2002  ---  מהדורה שניה לספרה של זילברמן העוסק במילת נשים המופיע כעת בסמוך לתסריט הסרט המתבסס על עלילתו.

סירופ.  ---  ברי,מקס  ---  2002  ---  רומן: צעיר אמביציוזי אך נאיבי מנסה להשתלב בעולם השיווק האכזרי.

סמינר קולנוע תיעודי יצירתי .  ---    ---  2002  ---  

סמכות ומרי בהלכת הרמב"ם :  ---  בלידשטיין,יעקב  ---  2002  ---  ניתוח אופן הצגתו של הרמב"ם את התורה שבעל פה ביחס לסמכות ההלכתית,מבנים שיפוטיים,מוסדות, תהליכיים סמכותיים ועוד.

סממני המרפא של ארץ ישראל וסביבותיה בימי הביניים  ---  לב,אפרים  ---  2002  ---  אנתולוגיה של חומרי מרפא שהיו בשימוש רופאים, רוקחים ומטופלים בא"י ובסביבותיה מן המאה השביעית ועד סוף המאה ה 18

סנדביץ'.  ---  אהרוני,ישראל  ---  2002  ---  

סנדלי הדם שלי :  ---  ארדל,עינה  ---  2002  ---  

סעיף המים בהסכם השלום בין ישראל וממלכת ירדן :  ---  גזית,נגה. סופר,ארנון  ---  2002  ---  מונוגרפיה: יישום הסכם המים בין ישראל וממלכת ירדן, השלכות הנובעות ממימוש הסכם המים,יחסי ישראל-ירדן: רקע הסטורי,הסדרי גבולות ומים ועוד. הספר מלווה במפות ולוחות.

סערה בעולם הדממה  ---  לביא,צפורה  ---  2002  ---  סיפור חייה של ילדה חרשת

ספורט 5 הספר [ספורט 5 - הספר]  ---  טלפז,ירון (ע.)  ---  2002  ---  אלבום המרכז את עולם הספורט כפי שהוא משתקף בערוץ הספורט הטלביזיוני.

ספינות טרופות.  ---  יושימורה,אקירה  ---  2002  ---  רומן:סיפור מוסר המתרחש על רקע כפרי דייגים יפני המבוסס בעוני וברעב ומתפרנס מהתנפצותן היזומה של ספינות אל חופיו.

ספינת הנהר המופלאה.  ---  פארמר,פיליפ חוזה  ---  2002  ---  רומן מדע בדיוני המערב את מארק טוויין עם שאר דמויות מעולם הספרות במרק הנרקח בנהר המיסיסיפי.

ספק חיים  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  רומן ובמרכזו נסיונו המקוטע של גיבור הספר להרכיב ולהטליא מחדש את מסכת חייו ועברו.

ספק חיים .  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  

ספר ביטול עיקרי הנוצרים בתרגומו של יוסף בן שם טוב.  ---  קרשקש,חסדאי ר'  ---  2002  ---  חבור פולומוס-פילוסופי המבקש להפריך ולהוקיע את עיקרי הדת הנוצרית,לאחר המהומות בספרד בסוף המאה ה-14. החבור מלווה במבוא,הערות וביבליוגרפיה.

ספר דיני רוקחות :  ---    ---  2002  ---  החקיקה הישראלית הנוגעת לבית מרקחת,תרופות וסמים, לרבות פקודת הסמים המסוכנים,ביטוח בריאות ממלכתי ועוד.

ספר הבדיחה והבישול של דידי מנוסי ושות' :  ---  מנוסי,דידי ואחרים  ---  2002  ---  אסופת מתכונים ובדיחות.

ספר הבישול של וודי אלן.  ---  שולץ,ברנדט  ---  2002  ---  ספר המציג מתכונים משוחזרים מסרטיו של אלן.בליווי ציטוטים מתוך סרטיו, עובדות על אורח חייו ומסעדות אהובות על הבמאי.

ספר הזן השלם  ---  קיט,וונג קיו  ---  2002  ---  מהו זן?;מאפייני הזן;הרקע לזן;ראשיתו של הזן בסין;התפשטות הזן בהודו;תפיסות יסוד בזן בודהיזם;הבנת הזן באמנות ובתרבות;זן בחיי היומיום ועוד.

ספר הילקוט להרב אליהו בן ברוך ירושלמי.  ---  ירושלמי,אליהו  ---  2002  ---  חיבור קראי מן המאה ה-18 בו מפרש המחבר 61 מאמרים קראיים.

ספר הכוח.  ---  ווינטרסון,ג'אנט  ---  2002  ---  רומן: מסעה החוצה יבשות,תרבויות,מיתולוגיות ומגדר של גיבורת הספר הנעזרת במחשב אישי כאמצעי לערעור גבולות הזמן והזהות.

ספר הכינויים :  ---  מוריאלי,אהרן  ---  2002  ---  אסופה של כ-1500 כינויים לכ-1400 אישים מכל התקופות ומכל העמים,יהודים ונכרים, בלווית מפתחות. למשל:מר טלוויזיה=חיים יבין

ספר המועדים לרב יהודה בן אליהו גבור.  ---  גבור,יהודה  ---  2002  ---  על ענייני החגים אצל הקראים:יום תרועה-ראש השנה,חג הסוכות,פורים.הספר נכתב בסוף המאה ה-15.

ספר המספרים המשונים והמעניינים.  ---  וולס,דיוויד  ---  2002  ---  מלון מתמטי המכיל אגרון מונחים,רשימת מתמטיקאים,לוחות עזר,מפתח נושאים ועוד. הספר סוקר סוגיות מתמטיות בסיסיות ושאלות יוסד.

ספר המספרים המשונים והמעניינים.  ---  וולס,דיוויד  ---  2002  ---  מלון מתמטי המכיל אגרון מונחים,רשימת מתמטיקאים,לוחות עזר,מפתח נושאים ועוד. הספר סוקר סוגיות מתמטיות בסיסיות ושאלות יוסד.

ספר המרקים שלי.  ---  שאולוב,חנה  ---  2002  ---  

ספר המשלים השני של ריקה ברקוביץ  ---  ברקוביץ,ריקה  ---  2002  ---  משלים ואימרות שפר בחרוזים ובליווי איורי-קריקטורה

ספר הרעיונות הגדול :  ---  שכטר פייל,עידית. שלר,שרה  ---  2002  ---  אלבום עמוס תצלומים המבקש להנחיל לרוכשו מכמני ידע מעשי ויצירתי למטרות אירוח תחת נסיבות חגיגיות.

ספר התרופות הטבעיות לנשים.  ---  שטיין,דינה  ---  2002  ---  מדריך תרופות המפרט מגוון שיטות ריפוי באמצעות ויטמינים,מינרלים,צמחי מרפא,גבישים ועוד.

ספר ויסמן :  ---  לרנר,שלום. לוינסון זמיר,דנה (ע.)  ---  2002  ---  לקט פרסומים משפטיים,בעיקר בנושאי קניין ומקרקעין:הפקעת קרקעות,משכון,שעבוד,בתים משותפים וכן חופש הביטוי.בין הכותבים:אהרון ברק,דוד האן,איל זמיר,גיא פסח ואחרים.

ספר חנוך החיצוני ספר חזיונות עזרא.  ---    ---  2002  ---  

ספר מקבים.  ---  פסח,חיים (ע.)  ---  2002  ---  ספר מן הספרים החיצוניים המספר את תולדות מלחמתם של מתתיהו החשמונאי ובניו במלך אנטיוכוס "הרשע" אפיפנס בין השנים 135-175 לפנה"ס.

ספר משפחתי.  ---  קישון,אפרים  ---  2002  ---  מהדורה שניה לספרו של המחבר המשרטט דיוקן הומריסטי של שגרת חיי המשפחה.

ספר קטן על משמעות החיים .  ---  כשר,אסא  ---  2002  ---  

ספר קטן על משמעות החיים.  ---  כשר,אסא  ---  2002  ---  משנתו הפילוסופית של המחבר לגבי יצירה אקטיבית של חיים בעלי משמעות.הספר מורכב ממסות,מאמרים,שירים,סיפורים וציורים. ששת הפרקים הראשונים יצאו לאור בעבר.

ספר ראובן בן יוסף :  ---  מזרחי,עודד. ניר,אלחנן (ע.)  ---  2002  ---  הדברים לזכרו מאת אהרון מגד,נורית גוברין,משה שמיר ואחרים.

ספר תהלים.  ---    ---  2002  ---  מהדורה חגיגית ומעוטרת המלווה בהקדמה מאת הרב שמואל אליהו.

ספר תהלים.  ---  אבקסיס,רפאל (צייר)  ---  2002  ---  ספר תהלים במתכונת מהודרת ומעוטרת.

ספר תהלים.  ---  אבקסיס,רפאל (צייר)  ---  2002  ---  ספר תהלים קטן במתכונת מהודרת ומעוטרת.

ספרי זוטא דברים :  ---  כהנא,מנחם יצחק  ---  2002  ---  שחזור המובאות של ספרי זוטא דברים אשר נמצאו בכתביו של ישועה בן יהודה,ב"פתרון תורה" וב"מדרש חדש".בנוסף, מתאר המחבר קוים לאפיונו של ספרי זוטא דברים.

ספרי זוטא דברים :  ---  כהנא,מנחם יצחק  ---  2002  ---  שחזור המובאות של ספרי זוטא דברים אשר נמצאו בכתביו של ישועה בן יהודה,ב"פתרון תורה" וב"מדרש חדש".בנוסף, מתאר המחבר קוים לאפיונו של ספרי זוטא דברים.

ספרי עם עובד :  ---  צחור,עדנה ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  מסודר לפי מחברים וכותרים.

סקלט :  ---  וייסברוד,אברהם  ---  2002  ---  החלק הראשון של הספר מכיל את זכרונותיו האישיים מהשואה ומחורבן עירו של המחבר.החלק השני מכיל עדויות מפי ניצולים שונים מסקלט.

סקלט :  ---  וייסברוד,אברהם  ---  2002  ---   כתוב בעברית SKALAT

סקס ושופינג :  ---  קרנץ,ג'ודית  ---  2002  ---  סקס ושופינג ביסוד חיי המחברת מובאים על דרך הפרוזה המכונסת באוטוביוגרפיה נהנתנית.

סקס עבודה ועסקים. [סקס,עבודה ועסקים]  ---  הייט,שר  ---  2002  ---  סקירת הדינמיקה המינית במקום העבודה,תוך ניתוח המערכים הפסיכולוגיים אצל שני המינים ותפקודם במסגרת מקום העבודה,אתיקה מינית, הטרדה מינית ועוד והכל בצורת שו"ת.

סקס עכשיו .  ---    ---  2002  ---  

סקר דעת קהל בקיבוצים בשנת 2002 והצגת השינויים בעמדות לאורך 13 שנים  ---  פלגי,מיכל. אורחן,אליאט  ---  2002  ---  אסופת ממצאים וטבלות סטטיסטיות.

סרוונטס והיהודים  ---  לנדא,לואיס  ---  2002  ---  

סרוונטס והיהודים.  ---  לנדא,לואיס  ---  2002  ---  חייו ויצירותיו של סרוונטס נבחנים דרך ההקשר ליהדות: דרכי ייצוג היהודים ביצירותיו,אופני ביטוי של מקורות יהודיים,תרגומו של ביאליק לדון קישוט,השפעות על סופרים יהודיים והשפעתו על פרויד.

סרטן השד.  ---  ענבר,משה פרופ' (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים:סרטן השד עם התחלת המילניום השלישי;גנטיקה של סרטן השד;אמצעים למניעת סרטן השד;טיפול קרינתי בסרטן השד ועוד.

עבד התענגות אדון : [עבד,התענגות,אדון]  ---  בנימיני,יצחק. צבעוני,עידן (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מקבצי מאמרים,הראשון מכיל מאמרים על מזוכיזם מאת פרויד,דלז' ואחרים,השני העוסק בסאדיזם ומתמקד בדמותו של סאד,והשלישי דן בסאדו-מזוכיזם על רקע תרבות עכשווית.

עבד התענגות אדון : [עבד,התענגות,אדון]  ---  בנימיני,יצחק. צבעוני,עידן (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מקבצי מאמרים,הראשון מכיל מאמרים על מזוכיזם מאת פרויד,דלז' ואחרים,השני העוסק בסאדיזם ומתמקד בדמותו של סאד,והשלישי דן בסאדו-מזוכיזם על רקע תרבות עכשווית.

עבדות ואימפריאליזם : [אז ועתה]  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: עבדות ועבדים במחקר המודרני;אימפריאליזם- אז ועתה;אינטלקטואלים יהודים בפוליטיקה;היסטוריה, ספרות ופוליטיקה ועוד.

עבודה או פרישה :  ---  רוזנר,מ. ואחרים  ---  2002  ---  מחקר הבוחן באמצעות ממצאיו של סקר מקיף את סוגיית הפרישה ההדרגתית הנהוגה במסרת הקיבוצית על מאפייניה,יתרונותיה וחסרונותיה.

עבודה קבוצתית בחברה רב תרבותית.  ---  קסן,לאה. לב ויזל,רחל (ע.)  ---  2002  ---  תיעוד מפגשים בין קבוצות אתניות שונות, הדינמיקה הקבוצתית,מאפיינים וסממנים,שיח בין מנחה לקבוצה,עקרונות לעבודה בקבוצה ועוד.

עבודות מאוחרות  ---  גרוס,מיכאל  ---  2002  ---  

עבודות מאוחרות :  ---  גרוס,מיכאל  ---  2002  ---  קטלוג התערוכה ממוזיאון ישראל פברואר-יוני 2002. כולל מאמר בעברית ואנגלית מאת אוצר התערוכה

עבודת לילה.  ---  ויצמן,כרמית  ---  2002  ---  קטלוג תערוכת ציורים ופסלים של האמנית כרמית ויצמן. הקטלוג כולל מאמר שנכתב לכבוד תערוכה קודמת של האמנית על ידי חגי שגב.

עבר גרמני זכרון ישראלי [עבר גרמני-זכרון ישראלי]  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  מבחר מאמרים העוסקים בהיסטוריה הגרמנית על גלגוליה השונים עד לימינו, נוכח אופני התהוותו של הזכרון הקולקטיבי הישראלי ומהות קליטתו את תולדותיה של גרמניה ותרבותה.

עבר גרמני זכרון ישראלי [עבר גרמני-זכרון ישראלי]  ---  צימרמן,משה  ---  2002  ---  מבחר מאמרים העוסקים בהיסטוריה הגרמנית על גלגוליה השונים עד לימינו, נוכח אופני התהוותו של הזכרון הקולקטיבי הישראלי ומהות קליטתו את תולדותיה של גרמניה ותרבותה.

עבריין צעצוע.  ---  אוז,קובי  ---  2002  ---  רומן אקספרימנטלי המגולל את הרפתקאותיו של ערס אמביציוזי וכל זאת בלשון הגיבורים.

עברית בגויים :  ---  הרמתי,שלמה  ---  2002  ---  דיוקנאות ביוגרפיים-הסטורים המתווים את יחסיהם של מלומדים,אנשי דת ואנשי רוח, ביניהם מרטין לותר,טולסטוי, פרידריך השני ואחרים, עם השפה העברית במהלך המאות.

עד שהאצבעות יתחילו לדמם.  ---  בוקובסקי,צ'רלס  ---  2002  ---  אסופת שירים וסיפורים קצרים המלוקטת מכמה מספריו של בוקובסקי.

עד שהמוות יחבר ביניהם  ---  קאלו,שלמה  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים

עוד ! 1  ---  אידלמן,רונן (ע.)  ---  2002  ---  כתב העוסק באמצעות מלל ושלל תצלומים במנגנוני הדיכוי והשיעבוד של ההגמוניה העולמית בכלל והישראלית-קפיטליסטית בפרט,העושקת ומשחיתה את הסביבה.

עוד לא. [עוד-לא]  ---  גרינברג,יהושע  ---  2002  ---  רומן.מערכת יחסים בין שני אנשים בודדים, הנאבקים בין האידיאלים הרומנטים שלהם, לבין רצונם לקבל זה את זו כפי שהם.

עוד סיפור אחד ודי .  ---  דר,יעל  ---  2002  ---  

עוד על פסיכותרפיה מוגבלת בזמן :  ---  שפלר,גבי  ---  2002  ---  תיאור מושגי היסוד של המודל הפסיכותרפי המגביל את הטיפול בזמן,דיון ביישום הטיפול המוגבל בזמן לגבי אוכלוסיות שונות,הוראת מטפלים לפי הגישה ומחקרים שונים בתחום.

עוולות מסחריות וסודות מסחר.  ---  דויטש,מיגל פרופ'  ---  2002  ---  חיבור משפטי רחב היקף המנתח את העוולות המסחריות ותרופותיהן,את סוגיית איסור התחרות הבלתי הוגנת ואת ההיבטים התיאורטים והדוקטריניריים של ההגנה על סוד מקצועי.

עוזאי :  ---  קריץ,ראובן  ---  2002  ---  רומן מיסטי-מקראי ובו אישה מודרנית מחפשת את תיקונה בירושלים של המאה העשירית לפני הספירה

עוטפת אותך באהבה.  ---  מרים,סידי  ---  2002  ---  שירי אהבה.

עולם בנוי וחרב ובנוי :  ---  מיה,משה  ---  2002  ---  ניתוח עמדותיו של הרב עמיטל,ניצול שואה,ביחס לזיכרון השואה על רקע ההגות הציונית-דתית.

עולם היין :  ---  פפירבלט,שלמה  ---  2002  ---  מדריך יין הסוקר את ההיסטוריה של היין, אמנות עשיית היין, הליכות של יין,לצד תצלומים, איורים ומילון מושגים,אישים ומותגים.

עולם היין :  ---  פפירבלט,שלמה  ---  2002  ---  מדריך יין הסוקר את ההיסטוריה של היין, אמנות עשיית היין, הליכות של יין,לצד תצלומים, איורים ומילון מושגים,אישים ומותגים.

עולם הפטנטים .  ---  לוצאטו,כפיר  ---  2002  ---  

עולם הפטנטים.  ---  לוצאטו,כפיר ד"ר  ---  2002  ---  הספר מחולק לשבעה חלקים: מושגי יסוד ומידע שימושי; הממציא והפטנט;פטנטים ועסקים;מדיניות פטנטים בישראל ובעולם;הפטנט וחיי היומיום שלנו ועוד.

עולם חדש יפה :  ---  בק,אולריך  ---  2002  ---  אסופת מסות סוציולוגיות: הברזיליזציה של המערב: שני תרחישים;האנטיתיזה לחברת העבודה; משטר הסיכון: כיצד חברת עבודה הופכת לחברת סיכון ועוד.

עולמות נפגשים :  ---  לוי,ישי  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשילוב מחקר הטכנולוגיה המתקדם והלכות היהדות.בין הנושאים הנדונים:השתלת אברים, הפריה מלאכותית,עידן החלל,מדינת הלכה בעידן הטכנולוגיה ועוד.

עומדים מנגד :  ---  שטיין,יעל  ---  2002  ---  דו"ח "בצלם" על תופעת הפגיעות המאורגנות של מתנחלים ברכוש ובנפש פלסטינים ועל ליקויי מערכת הביטחון נוכח אירועים אלה. כולל תחקיר,עדויות,מסקנות ותגובת דובר צה"ל.

עונות.  ---  גלקין סמית,עליזה  ---  2002  ---  רומן אסוציאטיבי הנע בין עונות השנה לדמיונה הפרוץ של המחברת

עוצר קטלני :  ---  סויסה,שלומי  ---  2002  ---  דו"ח ארגון בצלם על מדיניות צה"ל בשטחים וחוקיותה, המציג נהלים צבאיים,עדויות,נתונים ומסקנות ואת תגובת דובר צה"ל.

עור מקומי. [עור-מקומי]  ---  גיא,רעות  ---  2002  ---  שירים.

עושים את זה :  ---  גור,בתיה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים מאת תלמידי ובוגרי ביה"ס לקולנוע "סם שפיגל". בין הכותבים: נדב לפיד,ננו שבתאי,תמר וייס,מירי רוזובסקי ואחרים.

עזה כמוות.  ---  צורי אל,עינת  ---  2002  ---  סיפור אהבה, חציו פנטסיה וחציו מציאות, המהווה הערת שוליים על היעדר המימוש של האהבה האופטימלית.

עזרו לעצמכם להשתחרר מהמצוקה ולהוציא ממנה את המיטב.  ---  פלצר,דייב  ---  2002  ---  לקט הנחיות וכללים לשפור יחסינו עם המקורבים אלינו ופתרון בעיותינו באמצעות חשיבה חיובית וניקוז אנרגיות שליליות.

עיוני לשון ותולדה :  ---  זהרי,מנחם  ---  2002  ---  חיבור בשני שערים:1)על שלבי התפתחות מוקדמים של השפה העברית ועל ניב השפה האכדית בכתבי מארי. 2)התנועה הציונית באמריקה ומשנתו הלאומית של א.טרקטובר.

עיוני מקרא ופרשנות ו' :  ---  כשר,רימון. צפור,משה (ע.)  ---  2002  ---  כרך שישי.קובץ מאמרים על המקרא ומפרשיו.

עיונים במסורת הלשון של יהודי ספרד לפני הגירוש.  ---  דודי,עמוס  ---  2002  ---  המסורת הלשונית של יהודי ספרד בתקופה הנוצרית כפי שהיא משתקפת בניקודם של סידורים ומחזורים לשלוש רגלים. הספר חוקר את ניקוד הטקסט,תחבירו וכו'.

עיונים בתקומת ישראל 12 :  ---  גינוסר,פנחס. בראלי,אבי (ע)  ---  2002  ---  מאמרים וסקירות ספרים בנושאי בטחון ומדיניות חוץ,עליה והתישבות,ימי המנדט,כלכלה וחברה,מדיניות פנים,יחסי הגולה וארץ ישראל ועוד.

עין אחת בוכה עין אחת צוחקת. [עין אחת בוכה - עין אחת צוחקת]  ---  ארני,אשר  ---  2002  ---  סיפור אוטוביוגרפי על השנים בהן פעל המחבר במחתרת החלוצית בהונגריה הפשיסטית, עלייתו לישראל ופעילותו הציונית. הספר מלווה בתצלומים מן התקופות השונות בחייו.

עיני המבינות :  ---  שנקר,שלמה פ.  ---  2002  ---  מתוך "מי אתה פלשתינאי" :"…העמים הערבים מסביבנו טוענים /שהם הגרועים בשקרנים וברמאים/ואם זה כך/מה לכם הישראלים שתנסו להשיג הסכמים/עם העם הנקלה בעמים…"

עינייך הרואות.  ---  אבן חן,אביבה  ---  2002  ---  קורותיהן של שתי משפחות יהודיות בצ'כוסלובקיה ערב מלחמת העולם השניה ובמהלכה. הספר מסתמך על עדויות ומסמכים.

עיצובים במוזאיקה  ---  פילץ גרנית,שרית  ---  2002  ---  

עיצובים במוזאיקה.  ---  פילץ גרנית,שרית  ---  2002  ---  אלבום המכיל תצלומי רהיטי מוזאיקה והוראות תכנון ועצוב.

עיקול בנהר  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  רומן: מהגר הודי נקלע למערבולת פוליטית בעיירה אפריקנית נידחת.

עיר האדמה השחורה :  ---  הובסון,שרלוט  ---  2002  ---  מסמך ביוגרפי המתעד באמצעות שרשרת פרגמנטים את מפגשה של המחברת עם צעירים בני גילה ברוסיה הפוסט-קומוניסטית,תוך הארת תרבותה הגוועת ומתחדשת בו זמנית.

עיר האלוהים.  ---  דוקטורוב,א"ל  ---  2002  ---  רומן:אודיסיאה רוחנית-אפוקליפטית על ניו-יורק של המאה העשרים.

עיר ווילנא :  ---  שטיינשניידר,הלל נח מגיד  ---  2002  ---  הנדבך השני בפועלו של ההיסטוריון הווילנאי, המתבסס על חומרים ארכיונים שנמצאו לאחר מותו.בין דפי הספר: מכתבים,כיתובי מצבות,עדויות,מפתח אישים מקיף ועוד.

עיר לחיות בה :  ---  נאור,מרדכי  ---  2002  ---  אלבום המספר את תולדותיה של כפר סבא בלווית תצלומים.

עיר משפט סיפור : [עיר,משפט, סיפור]  ---  אלמוג,שולמית  ---  2002  ---  ניתוח יצירתו של עגנון ומעמדם של העיר והמשפט-צדק-אמת,תוך התעמקות בסוגיות מתחום הפילוסופיה של המשפט.

עיר משפט סיפור : [עיר,משפט, סיפור]  ---  אלמוג,שולמית  ---  2002  ---  ניתוח יצירתו של עגנון ומעמדם של העיר והמשפט-צדק-אמת,תוך התעמקות בסוגיות מתחום הפילוסופיה של המשפט.

עיתון התנ"ך:  ---  יהלום, משה  ---  2002  ---  פרקים נבחרים מהתנ"ך משוכתבים בצורת כותרות ראשיות של עיתון יומי. דרך השכתוב ההומוריסטי בודק המחבר את תקפותו ההיסטורית של התנ"ך.(האם ד"ר שייב לא עשה כזאת?)

עיתונות ומפלגה :  ---  גראור,מינה  ---  2002  ---  סקירת מאפייני העתונות המפלגתית ודיון רחב בעתונות רויזיוניסטית בארץ ובעולם בין 1925-1948.

עיתונות ומפלגה :  ---  גראור,מינה  ---  2002  ---  סקירת מאפייני העתונות המפלגתית ודיון רחב בעתונות רויזיוניסטית בארץ ובעולם בין 1925-1948.

עיתוני ילדים יהודיים בפולין ..  ---  בר אל,עדינה  ---  2002  ---  

עכשיו 67 68 :  ---  מוקד,גבריאל(ע.)  ---  2002  ---   מאמרי ביקורת, שירה מתורגמת ומקורית.החוברת הנוכחית עוסקת במשבר הפוליטי,כלכלי וחברתי בישראל והשפעותיו על האמנות הנוצרת בישראל.

עכשיו ברעש ולא על מנת לזכור. [שירי יהודה עמיחי ב]  ---  עמיחי,יהודה  ---  2002  ---  החלק השני בסדרת כתביו של עמיחי.מהדורה חדשה

עכשיו ברעש ולא על מנת לזכור. [שירי יהודה עמיחי ב]  ---  עמיחי,יהודה  ---  2002  ---  החלק השני בסדרת כתביו של עמיחי.מהדורה חדשה

עכשיו גלה את חוזקותיך. [עכשיו-גלה את חוזקותיך]  ---  בקינגהם,מרקוס. קילפטון,דונלד א. ד"ר  ---  2002  ---  תכנית מהפכנית השואבת מתוכנת אינטרנט המסייעת בזיהוי וכשרונותיו של הקורא וחשיפת האמצעים השונים לתרגום נקודות החוזק להצלחה אישית ומקצועית.

על אהבה אחת ויחידה :  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2002  ---  

על אם הדרך.  ---  לוי,שושנה  ---  2002  ---  זכרונותיה של המחברת הסובבים סביב ילדותה בבגדאד בשנות הארבעים של המאה העשרים ועלייתה ארצה.

על בזיון בית משפט.  ---  בן שלמה,אליעזר  ---  2002  ---  

על הדמוקרטיה.  ---  דאל,רוברט א'  ---  2002  ---  דיון בגישת השלטון הדמוקרטית:היסטוריה,עקרונות ואידיאלים, יישום הדמוקטיה בפועל,תנאים תומכים ותנאים מפריעים לקיום הדמוקרטיה.

על החיים הטובים.  ---  שלנגר,ז'אק  ---  2002  ---  שאיפתו של האדם לחיים מספקים על רקע עקרונות החשיבה של ההוגים היוונים-הלניסטיים.

על החינוך המשפטי  ---  מאוטנר,מנחם  ---  2002  ---  שני מאמרים העוסקים במבנה הלימודי המתקיים בפקולטה למשפטים וזיקתו למערכת המשפטית: הפקולטה למשפטים:בין האוניבריסה,לשכת עורכי הדין ובתי המשפט;מעבר לסובלנות ולפלורליזם: הפקולטה למשפטים כמוסד רב-תרבותי.

על החינוך המשפטי  ---  מאוטנר,מנחם  ---  2002  ---  

על הכול ומן הכול : [על הכריכה: סיפורי בעל זבוב לנכדו]  ---  גורדייף,ג"א  ---  2002  ---  ביקורת התרבות האנושית, כפי שזו מנוסחת במסגרת שיח פיקטיבי המגולל את חוויותיו ותובנותיו של בעל זבוב בקרב בני אנוש. הספר מהווה את החלק הראשון בסדרה.

על הסטייה :  ---  גוד,אריק  ---  2002  ---  ניתוח ותיאור התנהגויות החורגות מהנורמה החברתית, מנקודת מבט סוציולוגית.הספר דן ומשווה בין תיאוריות שונות המסבירות את הגורמים וההשלכות של סטיות שונות.

על חוט השערה :  ---  גיטלר,זלמן  ---  2002  ---  קורותיו של המבחר,יליד פולין, במחנות הריכוז. הספר סוקר באמצעות טקסטים ותצלומים את הווית המחנות,שחרור של המחבר, עלייתו ארצה ועוד.

על חלקת בטנך הלבנה :  ---  ברזילי,יעקב  ---  2002  ---  

על יהדות ודמוקרטיה :  ---  פריד,יוחנן הרב ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים והרצאות על שאלת הדמוקרטיה ביהדות וקשיי המציאות המדינית-חברתית שהיא מעוררת,על היחס למעוטים לא יהודיים ועוד.

על כדורים גדולים וקטנים.  ---  זיו,דרור  ---  2002  ---  ספר קצר המנסה לתאר את הדינמיקה האפשרית בין בני אדם, ואת מנעד מערכות היחסים היכול להתקיים בינהם דרך מושג "הכדור הגדול" ו"הכדור הקטן". כתוב בשפה פשוטה, ספק ספרות ילדים-ספק מכתמים.

על מדריכים מודרכים והדרכה .  ---  פוקס,אינה  ---  2002  ---  

על מחבואים וחיילים רעים  ---  שטרן,נח  ---  2002  ---  מסעותיו של המחבר לעיר הולדתו בסלובקיה שם הסתתרה משפחתו מהגרמנים.

על נאצים יהודים ומצילים : [על נאצים,יהודים ומצילים]  ---  יחיל,לני  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בעברית ובאנגלית המחולקת ל-4 שערים: המדיניות הנאצית כלפי היהודים,הישרדות והצלה;היסטוריה וזיכרון;"השואה,גורל יהודי אירופה,1945-1932"בעין הביקורת.

על סדר היום .  ---  האמר,מייקל  ---  2002  ---  רעיונות מעשיים לעסק שלכם, בעולם של מתחרים חזקים ולקוחות חזקים עוד יותר .

על סדר היום :  ---  האמר,מייקל ד"ר  ---  2002  ---  טכניקות נהול וייעול.

על צלילות הדעת.  ---  ברק,מנשה  ---  2002  ---  אסופת רשימות והגיגים על טבע הארץ והאדם.

על קולנוע ולא רק על קולנוע :  ---  יערי,רגינה  ---  2002  ---  

עלומים :  ---  קוטזי,ג'.מ.  ---  2002  ---  רומן אוטוביוגרפי. סטודנט דרום אפריקאי מסיים את לימודיו ועובר ללונדון לחפש עבודה,חברה ואהבה.

עלי זית וחרב ד : [חומת מגן]  ---  הדרי,דני  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לחמישה שערים: ה"הגנה" וההתיישבות;פינוי יישובים במלחמת העצמאות;קו התפר- ה"הגנה וצה"ל ועוד.

עלי שיח 47.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2002  ---  עיונים ב"הכלה המשחררת",שירת ביאליק,אלתרמן,עמיחי וויזלטיר, מבחר שירה ופרוזה.

עלי שיח 48 :  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2002  ---  עיונים בשירת דוד פוגל ומאיר ויזלטיר,בפרוזה ישראלית,בספרות העולם ובתיאטרון לצד פרסום שירים חדשים.

עלילות דן כספר.  ---  ארידור,משה  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים העוסקים בדרכם העקלקלה ורווית הסיכונים של מנהיגים פוליטיים ועסקני מפלגות.

עלמות אהבוך על מות אהבוך .  ---  גולדין,שמחה  ---  2002  ---  

עלמות אהבוך על-מות אהבוך  ---  גולדין,שמחה  ---  2002  ---  מחקר הסטורי-תיאולוגי העוסק בנביטתו וטיפוחו של רעיון המרטיר במסגרת המחשבה הנוצרית תוך ניתוח אימוצו ויישומו בידי מקדשי השם בקרב יהודי אירופה של ימי הביניים.

עם המשפחה הלוחמת :  ---  ראם,מאיר  ---  2002  ---  הדפסה חדשה לספר שיצא ב1977. זכרונותיו וסיפורו האישי של לוחם בתנועת המחתרת אצ"ל, אשר פעלה בימי המנד"ט הבריטי בישראל.

עם הפנים אל המורה :  ---  גרנות,משה  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים ביחסי מורה-תלמיד-מנהלים-מפקחים, תוך התמקדות בחשיבותו של השיעור הפרונטאלי והמסגרת החינוכית הישנה על רקע עברו של המחבר כמורה בישראל.

עם הפנים אל הנגב חלק ב' :  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הדנים בהיבטים החקלאיים,הגיאולוגים והתעשיתיים של הנגב.

עם הפנים קדימה.  ---  אדגה,אברהם  ---  2002  ---  חוויותיו האישיות של המחבר,יליד אתיופיה,באשר לעלייתו לארץ,קליטתו ויחס המוסדות אל הקהילה האתיופית ושילובה.

עם התורכים אל תעלת סואץ  ---  קרסנשטיין,פרידריך פרייהר קרס פון  ---  2002  ---  מבוא ועריכה מדעית - ד"ר יגאל שפי .

עם התורכים אל תעלת סואץ.  ---  קרסנשטיין,פרדריך פרייהר קרס פון…  ---  2002  ---  רשמיו ואבחנותיו של איש הצבא הגרמני מתקופת שירותו עם הצבא התורכי בשנים 1917-1915, בהן היה מוצב בארץ ישראל.

עם צבע אחד ומכחול  ---  גלברט אבני,עפרה  ---  2002  ---  ספור מאויר ומנוקד לילדים

עמדות ערבים כלפי ישראל וכלפי השלום  ---  קשאן,הלל  ---  2002  ---  מחקר המבוסס על סדרת מדגמים וסקירות סטטיסטיות ומטרתו ניתוח הגורמים הסביבתיים,גורמים חברתיים-פוליטיים, המזינים את עמדותיהם של הערבים ביחס לשלום עם ישראל.

עמודי פנים :  ---  שמיר,עמי  ---  2002  ---  קובץ כתבות ורפורטז'ות של המחבר - כתב ועורך ב"למרחב" ובעיתונים אחרים מקום המדינה ועד שנות השבעים.הכתבות עוסקות בביטחון,במסעות בארץ ובחו"ל,בדיוקני אישים ועוד.

עמנואל הצופה קטלוג עקרוני .  ---  הצופה,עמנואל  ---  2002  ---  

ענן ללא שמיים  ---  רוט,משה (מוריס)  ---  2002  ---  זכרונותיו של המחבר.קורות נעוריו של האמן על רקע ארץ ישראל של שנות החמישים.

עסקה אפלה בדרום  ---  בן סימון,דניאל  ---  2002  ---  דיון פוליטי-חברתי העוסק במצוקתם של תושבי הנגב, נתוני האבטלה והעוני בעיירות כגון ירוחם ואופקים והתהליכים הפוליטיים-חברתיים-כלכליים שייצרו הזנחה שיטתית זו.

עסקה אפלה בדרום  ---  בן סימון,דניאל  ---  2002  ---  דיון פוליטי-חברתי העוסק במצוקתם של תושבי הנגב, נתוני האבטלה והעוני בעיירות כגון ירוחם ואופקים והתהליכים הפוליטיים-חברתיים-כלכליים שייצרו הזנחה שיטתית זו.

עסקי תיווך.  ---  יקיר,עינת  ---  2002  ---  6 סיפורים קצרים.

עץ המנגו :  ---  קמפדו,אוניה  ---  2002  ---  רומן: ספור התבגרותה המינית של נערה דרום אמריקאית על רקע הווי כפר הולדתה.

עצות מהבטן :  ---  רולס,אסיה  ---  2002  ---  בחילות והקאות,טחורים,סריקת איברים,איך בוחרים בית חולים?,ניתוח קיסרי,פתוח כאבי גב ועוד.

עצמאות פיננסית :  ---  הרדן,גבי  ---  2002  ---  ייעוץ והדרכה בניהול כספים בבית ובעבודה.

עקב הברזל.  ---  לונדון,ג'ק  ---  2002  ---  רומן עתידני-פוליטי,שהופיע ב-1908,והמבשר את דיכויו של הפרולטריון בידי עקב הברזל הקפיטליסטי.

עקבות המסע :  ---  דוד,סנדו  ---  2002  ---  אוסף שירה כתובה בידי משוררים רומנים. לאוסף המתורגם מצורפות הערות המתרגם, קטעי ביקורת ופרטים על המשוררים.

ערבה .  ---  שלם,אפרת  ---  2002  ---  

ערבים רוקדים  ---  קשוע,סייד  ---  2002  ---  רומן: ספור התבגרותו של נער ערבי-ישראלי על רקע חיי המשפחה המסורתיים והמפגש עם המציאות היהודית-ישראלית.

ערבים רוקדים .  ---  קשוע,סייד  ---  2002  ---  

ערכים ומטרות בתכניות הלימודים בישראל.  ---  הופמן,עמוס (ע.). שנל,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים ביקורתיים על התפתחות ושינוי תכניות הלימודים בישראל בעקבות התמורות הערכיות שחלו בחברה הישראלית.

ערפל הנהר וסיפורים אחרים  ---  דופו  ---  2002  ---  אסופת סיפורים.

עשבים שוטים בגן עדן .  ---  שלף,ליאון  ---  2002  ---  

עשבים שוטים בגן עדן :  ---  שלף,ליאון  ---  2002  ---  קריאתו הפרשנית-בקורתית של המחבר בתנ"ך על רקע החברה הישראלית העכשווית ופרשנותה השמרנית-לאומנית את הטקסט התנכ"י תחת השפעת החרדים

עשו  ---  קר,פיליפ  ---  2002  ---  מותחן: מטפס שלגים חושף גולגולת מסתורית,שריד לזן אחר של בני אנוש.

עשן עש  ---  חאמיד,מוחסין  ---  2002  ---  רומן:קורותיו של צעיר פקיסטיני על רקע החברה הפקיסטנית המודרנית.

עשר ממזרות.  ---  בל,ברברה  ---  2002  ---  רומן: סופרת מצליחה שבה לעברה המסוייט כזונה המבצעת מופעים סדו-מזוכיסטיים,תוך נסיון לחשוף את זהותו של רוצח חמקמק.

עשר שנים .  ---  שמעוני,שמואל  ---  2002  ---  

עשר שנים :  ---  שמעוני,שמואל  ---  2002  ---  התכתבותם של הורי המחבר,המשורר דוד שמעוני ובת זוגו דינה פפירמייסטר, על רקע מלחמת העולם הראשונה,ישוב הארץ והמהפכה הרוסית.

עשרה לקחים רוחניים שלמדתי בקניון.  ---  טווימן,ג'יימס  ---  2002  ---  מפגשים אופטימיים ומסרים רוחניים חייכנים.

עת לנקום  ---  חיימוף,חיים  ---  2002  ---  רומן: בחור צעיר שנאנס בילדותו בידי אביו החורג מחליט לנקום.

עת לעסות.  ---  גדליהו  ---  2002  ---  פירוט שלבי העיסוי, בתוספת תמונות,הסברים, עצות ומונחים מקצועיים.

עת לשתוק ועת לשוח .  ---  פיבוניה באר,אסתר סטלה  ---  2002  ---  

עתיד דומם .  ---  רייך,אשר  ---  2002  ---  

עתיד דומם.  ---  רייך,אשר  ---  2002  ---  שירים.

פאוסט סוונרולה… [פאוסט,סוונרולה…]  ---  לנאו,ניקולאוס  ---  2002  ---  לקט יצירות המלוות באיורים.

פאטי דיפוזיה וטקסטים אחרים.  ---  אלמודבר,פדרו  ---  2002  ---  אסופת ספורים ורשימות אישיות מאת הבמאי הספרדי הנודע.

פאם פאטאל :  ---  עתיר,עירד  ---  2002  ---  שירים מאקברים ומערכונים גרוטסקים.

פארה מוגוס אנייוס :  ---  רפאל,שמואל. בכר,משה  ---  2002  ---  לאדינו מול עברית. חוברת+תקליטור

פאריס :  ---  מוריס,אליזבת  ---  2002  ---  עשרת האתרים המשמעותיים בעיר, בילויים, אוכל ועוד

פגיעה במקרקעין :  ---  נמדר,אהרן  ---  2002  ---  מהותה של הפגיעה במקרקעין;תכנית לאיחוד וחלוקה;פיצויים; מיסוי,הפקעות

פה לין הלילה  ---  שבילי,בנימין  ---  2002  ---  

פה לין הלילה.  ---  שבילי,בנימין  ---  2002  ---  סיפור מסע בפולין שאחרי מלחמת העולם השנייה: פולין של זיכרון יהודי וזיכרון והווה נוצרי החיים יחד.

פובי ודינגן  ---  רייס,בן  ---  2002  ---  משל לילדים ומבוגרים המתמקד במסע חניכתו של ילד יצירתי.

פובידיליה.  ---  הר לב,יזהר  ---  2002  ---  רומן: איש מחשבים יוצר לעצמו עולם פרטי ווירטואלי בין המחשב לטלביזיה שבביתו ומחפש משמעות לקיום. לעולם זה חודרים אנשים שונים המערערים את יציבותו.

פונדמנטאליזם ומודרניות.  ---  אייזנשטדט,שמואל נח  ---  2002  ---  התפתחות תנועות פונדמנטאליסטיות בזיקה למסורות הסטוריות ודתיות וכחלק מהתפתחות התרבותית-פוליטית מודרנית.

פונטנלה.  ---  שלו,מאיר  ---  2002  ---  שלו מוסיף ומספר את דברי ימי ההתיישבות,והפעם מגרונו של בן משפחת יופה אשר כל אקסמפלר בה נושא את שגעונו שלו

פוסטמודרניזם או ההגיון התרבותי של הקפיטליזם המאוחר  ---  ג'יימסון,פרדריק  ---  2002  ---  התרבות הפוסטמודרניסטית על רקע הלוגיקה של מנגנוני הייצוג החדשים, האדריכלות הפוסטמודרניסטית וחברת הצרכנות הקפטליסטית.

פוקו והתאוריה הקווירית  ---  ספארגו,תומס  ---  2002  ---  דיון במשנתו ההגותית של פוקו על רקע המחשבה ה"קוויריות" העכשווית וגישתה אל סוגיות המגדר,הזהות והמיניות כפי שנוסחו בידי פוקו.

פוקו והתאוריה הקווירית  ---  ספארגו,תומס  ---  2002  ---  דיון במשנתו ההגותית של פוקו על רקע המחשבה ה"קוויריות" העכשווית וגישתה אל סוגיות המגדר,הזהות והמיניות כפי שנוסחו בידי פוקו.

פטה מורגנה  ---  יונגבלוד,מלכה  ---  2002  ---  רומן ארוטי בין יוסף לצעירה "בדואית אוריינטלית". ספר ביכורים למלכה "הרואה את יעודה כסופרת" (מן הכריכה האחורית)

פיבן באמריקה .  ---  פיבן,חנוך  ---  2002  ---  עריכה טל ניב . הקדמה מאת עפר שלח . סוף דבר סטיב ברודנר .

פיבן באמריקה.  ---  פיבן,חנוך  ---  2002  ---  אלבום עברי-אנגלי הסוקר את פרסומיו של המאייר במסגרת העתונות האמריקנית.

פיירה אולאנייה.  ---  טרואזייה,הלן  ---  2002  ---  משנתה הפסיכואנליטית של אולאנייה,ששורשיה בהגות הלאקאניינית, על עקרונותיה ומושגיה הנעים סביב השיח הפסיכוטי.

פילוסופיה וטעם החיים.  ---  זיו,יוסי  ---  2002  ---  רצף עיונים הסוקרים בחטף את משנתם של הוגים מרכזיים וזרמים רעיוניים,תוך עיסוק במיסטיקה,פילוסופיה ומדע, משנתו של ליבוביץ ,ענויים בשב"כ,סירוב פוליטי בישראל ועוד.

פילוסופיה למתחילים.  ---  פרי,שי  ---  2002  ---  מבוא לפילוסופיה המערבית המכיל היכרות חטופה עם זרמים מרכזיים והוגים חשובים.

פינוי מת מקבר לקבר.  ---  אפרסמון,אליעזר. רודריג,יצחק  ---  2002  ---  בירור הלכתי בנושא פינוי קבר, מאיסור פינוי מת בחוה"מ בירושלמי שהתקבל בטור ובשו"ע גם ללא קשר לחוה"מ, דרך היוצא מן הכלל של קבר אבותיו, הולכת מת לקבורה בארץ ישראל, הגדרת קבר המזיק את הרבים, קבר בתוך העיר ועוד

פיסול בין גלאקטי אל האלף השלישי  ---  אוריון,עזרא  ---  2002  ---  אלבום עברי-אנגלי המכיל תצלומים וטקטסים המשרטטים את מסכת העקרונות האמנותיים-פואטיים של הפסול הגלאקטי, הפיסול המדברי הטקטוני,פסול אדריכלי מדברי ועוד.

פיסוקון .  ---  מגיד,חנה קסובסקי,עפרה  ---  2002  ---  

פיפוש ושאר ירקות  ---  גלוזמן,רנן ורועי  ---  2002  ---  ספר קומיקס הומוריסטי.

פיצוח הגנום :  ---  דיוויס,קווין  ---  2002  ---  

פיצוח הגנום :  ---  דיוויס,קווין  ---  2002  ---  התפתחות המחקר הגנטי על רקע היבטיים אנושיים-ארגוניים, עלות המחקרים,היחס בין השיקול המדעי לאינטרס הציבורי, התחרות בין קהיליות המדענים וההשלכות המוסריות.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים :  ---  ילינק,שמואל וצבי עו"ד  ---  2002  ---  "כל מה שנחוץ לדעת בדבר דרך פסיקת הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים בצרוף הסברים ודוגמאות בשפה פשוטה ובהירה המובנת לכל."

פיקדילי דרום  ---  גפן,אדיבה  ---  2002  ---  רומן: גיבורת הספר נקלעת לקנוניה במלון פיקדילי בים המלח לאחר ש"סטוץ סוער בג'קוזי מסבך אותה בשרשרת של אירועים משונים".

פירוש על סדר עבודה [אל אלהים בך יצדקו צדוק] של ר' יוסף בן יצחק בן שטנאש [אבן אביתור] :  ---  גליפפה,חיים בן אברהם ר'  ---  2002  ---  כתב היד הוא מן המאה ה-14

פירוש ר' יהודה אבן בלעם לספר ירמיהו :  ---  פרץ,מערבי (מהדיר)  ---  2002  ---  

פירוש ר' יהודה אבן בלעם לספר ירמיהו :  ---  פרץ,מערבי (מהדיר)  ---  2002  ---  

פלוגה ד : [על הכריכה: פלמ"ח]  ---  ברוט,שייקה  ---  2002  ---  תולדותיה של הפלוגה: התארגנותה,אימוניה,הווי הפעילות, מנגנוני הגיוס וההכשרה ועוד. הספר מכיל תצלומים ורשימת אנשי הפלוגה.

פלחי חיי :  ---  עמרני,מלכה  ---  2002  ---  

פליט יליד יליד פליט .  ---  אברבוך,מוטי  ---  2002  ---  סוסי שוקולדה, שמלה גדולה, הפסנתר של ברטה, ירח שחור .

פליט יליד יליד פליט : (פליט-יליד, יליד-פליט)  ---  אברבוך,מוטי  ---  2002  ---  שמלה גדולה:המציג את התפיסה המאגית המרוקאית כחלופה לפסיכולוגיה.סוסי שוקולדה:על חתונתם של זוג ניצולי שואה תלושים.ירח שחור:מאבקו של שיח בדואי,והפסנתר של ברטה.

פליי בויז PLAY BOYZ  ---  גבר,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המעוצב כלוח שנה ומכיל מבחר מעבודותיהם של אמנים ישראלים שונים.

פלסאון :  ---  קנטור,יצחק (איציק)  ---  2002  ---  קורות חייו של המחבר,מייסדו של מפעל הפלסטיק פלסאון, המציגים את עלילות חייו ודרכו העסקית כיזם כלכלי מצליח על רקע החברה הקיבוצית הנוקשה.

פלסטיקה 4  ---  אזולאי,אריאלה (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים על היבטים שונים של התרבות החזותית.

פלשתים.  ---  רביד,דביר  ---  2002  ---  מקבץ פרגמנטים פיוטיים-אירוטיים: "שדות אנרגיה מפכים חיים בורידים כחולים;בפעימות הלב של הנהר האדום. בחלום א: נפתח ברז והכדורים, שהם הנשמות מתערבלים במציאות".

פמיניזם זה לכולם :  ---  הוקס,בל  ---  2002  ---  תיאור הפוליטיקה הפמיניסטית,חינוך וביקורת פמיניסטיים, הבדלים בין גישות פמיניסטיות שונות, הקשר בין פמיניזם למאבק נגד אפלייה גזעית ולמאבק לשיחרור מיני.

פמיניזם זה לכולם :  ---  הוקס,בל  ---  2002  ---  תיאור הפוליטיקה הפמיניסטית,חינוך וביקורת פמיניסטיים, הבדלים בין גישות פמיניסטיות שונות, הקשר בין פמיניזם למאבק נגד אפלייה גזעית ולמאבק לשיחרור מיני.

פמיניזם זכויות ומשפט. [פמיניזם,זכויות ומשפט]  ---  קמיר,אורית  ---  2002  ---  עיון בהיבטים המשפטיים של הפמיניזם על זרמיו השונים,תוך פירוט ואבחון הגישות הליבלרליות והרדיקליות,ההיסטוריה של הפמיניזם,סוגיות כגון:הטרדה מינית,פורנוגרפיה,נישואים ועוד.

פמיניזם זכויות ומשפט. [פמיניזם,זכויות ומשפט]  ---  קמיר,אורית  ---  2002  ---  עיון בהיבטים המשפטיים של הפמיניזם על זרמיו השונים,תוך פירוט ואבחון הגישות הליבלרליות והרדיקליות,ההיסטוריה של הפמיניזם,סוגיות כגון:הטרדה מינית,פורנוגרפיה,נישואים ועוד.

פנדורה :  ---  רייס,אן  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של ערפדה חושנית.

פנורמה ישראלית .  ---  קליינברג,אביעד  ---  2002  ---  

פנחס שדה.  ---  ראובני,יותם  ---  2002  ---  שני ראיונות שערך ראובני עם פנחס שדה סמוך למותו של האחרון

פני האור.  ---  בלקלב,ליאוניד  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה אלבומי,עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו הפיגורטיביות של הצייר בלווית טקסטים.

פנים מוכרות :  ---  בשור,אילן  ---  2002  ---  אסופת צלומי דיוקן של מפורסמים ישראלים וצלומים אחרים

פסטורלה אמריקנית.  ---  רות,פיליפ  ---  2002  ---  רומן. סימור "השוודי" משתוקק לחיים האמריקניים השלווים, אך למולו עולות וגועשת שנות ה-60 הפרועות

פסיכולוגיה התפתחותית :  ---  פרצ'ק,נעמי. פורת,ענת  ---  2002  ---  שתי חוברות,האחת מכילה תכנית למודים מפורטת העוסקת בהתפתחות הפרט בסביבתו החברתית,למידה והתפתחות ועוד,בעוד השניה מכילה פעילויות,הדרכה למחנכים ועוד.

פסיפס 49 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע)  ---  2002  ---  אסופת שירים,רובם מקוריים ומקצתם מתורגמים, וכמו כן מבחר שיחות ורשימות בקורת.

פסיפס 50 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מאת אנדד אלדן,צבי עצמון,יעקב בסר,אשר רייך ואחרים.באחרית הגליון מסכת "דיוקן וזכרון" למשוררי עבר:יעקב אורלנד,עליזה נאור,עוזר רבין ואחרים.

פסיפס 51 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים מתורגמים מאת משוררים יהודים,ביניהם היינריך היינה,אוסיפ מאנדלשטאם,פאול צלאן,אלן גינסברג,יוסף ברודסקי,נלי זק"ש,מיקלוש ראדנוטי,אלזה לסקר-שילר ואחרים.

פסיפס של חלומות.  ---  גומפל,מרדכי  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן,בעיקר ציורים, בלווית טקסטים על יצירתו וחייו.

פסיפס של חלומות.  ---  גומפל,מרדכי  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן,בעיקר ציורים, בלווית טקסטים על יצירתו וחייו.

פעילות גופנית ובריאות הציבור :  ---  רסקין,הלל (ע.)  ---  2002  ---  היבטים בבריאות הציבור;פעילות גופנית בזיקתה למחלות ולמצבי בריאות;מחלות לב ופעילות גופנית;פעילות גופנית וסכרת;פעילות גופנית ובריאות נפשית.

פצועים בשטח :  ---  דודאי,רון. שטיין,יעל  ---  2002  ---  דו"ח המכיל עדויות המתייחסות לאירועים בהם פתח צה"ל בירי על אמבולנסים ואנשי צוות רפואי

פרגמטיזם ומוסר .  ---  בן אז"ר,שאול  ---  2002  ---  

פרגמטיזם ומוסר :  ---  בן אז"ר,שאול  ---  2002  ---  חבור פילוסופי הבוחן את משנתו הפרגמטית של דיואי.

פרדוקס חייב למות :  ---  קומן,חנה  ---  2002  ---  חמישה עשר סיפורים קצרים.

פרדוקס חייב למות :  ---  קומן,חנה  ---  2002  ---  חמישה עשר סיפורים קצרים.

פרדידו.  ---  קוליניון,ריק  ---  2002  ---  רומן: ספורה של עיירה בניו-מקסיקו המתמקד בדמויותיהם של שני אנשים שעברו בה.

פרדייז פארק :  ---  גודמן,אלגרה  ---  2002  ---  גיבורת הסיפור עוברת מסע ארוך ומשעשע בדרכה למצוא את האמת. המחברת מתארת בצורה ביקורתית אך גם נוסטאלגית את ארה"ב של שנות השישים.

פרדס משפחתי.  ---  בוך,נעמי איב  ---  2002  ---  רומן: סאגה משפחתית על רקע ארץ ישראל,הפולקלור,ריח הלחם הנאפה,ניסיונות כישוף וכו'.

פרוטוקול סיגמה.  ---  לדלום,רוברט  ---  2002  ---  רומן מתח.

פרופיל העיר :  ---  קייזר,דני (מהנדס העיר)  ---  2002  ---  מסמך המסכם את השלב הראשון בהכנת התוכנית האסטרטגית לעיר. החוברת מלווה בתצלומים, מפות ותרשימים.

פרות משוגעות  ---  לטי,קאתי  ---  2002  ---  רומן: ספור הומוריסטי-קפקאי ובמרכזו אשה הנקלעת לקנוניה משטרתית.

פרחים יומם קצר  ---  זמר,רחל  ---  2002  ---  שירים

פריז ניו יורק :  ---  שפילמן,איל  ---  2002  ---  לקט סיפורים המאורגנים גיאוגרפית.

פרלמנט נשים :  ---  הרצוג,אסתר  ---  2002  ---  אסופת הרצאות המתמקדות במקומן של הנשים על רקע הזירה הפוליטית הישראלית. בין הדוברות:חברת הכנסת תמר גוז'נסקי,ד"ר אסתר הרצוג,איריס מזרחי ואחרות.

פרקי אמהות :  ---  משאלי,יעל (ע.)  ---  2002  ---  מקבץ רשמים,הגיגים, שירים ושאר תבשילים מעטן של נשות רוח,תקשורת ופוליטיקה כגון:מרב מיכאלי,ורדה רזיאל ז'קונט,שולמית אלוני,סמדר שיר,שלי יחימוביץ' ועוד.

פרקי מסע לשום מקום  ---  מרדור בירן,גוני  ---  2002  ---  מחזור שירים.

פרש הברונזה.  ---  סיימונס,פאולינה  ---  2002  ---  סיפור טראגי על מרובע של אהבה בין שתי אחיות ושני קצינים בצבא האדום, המתרחש בעיצומו של המצור הנאצי על לנינגרד.

פרשוב :  ---  עמיר,גיורא  ---  2002  ---   כתוב בעברית

פרשוב PRESOV :  ---  עמיר,גיורא  ---  2002  ---  תולדותיה של הקהילה הסלובקית מאז היווסדה במאה ה-19, ועד קורותיה במהלך השואה ובשנים הנלוות. הספר מכיל תעודות,תצלומים ורשימה ביבליוגרפית.

פרשיות פרלמנטריות .  ---  לנגנטל,נחום  ---  2002  ---  

פרשיות פרלמנטריות :  ---  לנגנטל,נחום (ע.)  ---  2002  ---  מאמרים פרשניים מאת שמעון פרס,אברהם בורג,יוסי שריד,שאול יהלום,אריאל שרון,דליה איציק,מתן וילנאי ואחרים.

פשוט ונורמלי.  ---  וילקוקס,ג'יימס  ---  2002  ---  רומן קומי ובמרכזו הומוסקסואל גרוש המתמודד עם מיניותו ובדידותו.

פשוט ללכת :  ---  בוקשטיין,עדנה.דקל,רותי  ---  2002  ---  הסברים על הליכה בריאותית,יתרונותיה,עקרונות וטכניקות, הסברים פיזיולוגיים,תכניות הליכה,מסגרות הליכה,מבחני הליכה, מפות ומסלולים והליכה לקבוצות מיוחדות.

פתרונות לבעיות עור.  ---  אוסטרוב,ריקי  ---  2002  ---  עצות רפואיות לטיפול ולמניעת בעיות עור, בליווי תמונות ואיורים

צבא חברה ומשפט  ---  ברק ארז,דפנה (ע.)  ---  2002  ---  יחסי הגומלין בין ההוויה החברתית והמנגנון המשפטי הנוגע לצבא. אסופת מאמרים: גלי צה"ל או ההאחדה של הרוק והמוות; אחריות מפקדים-היבט דיוני;הצבא-פמינזם ואזרחות ועוד.

צבא חברה ומשפט  ---  ברק ארז,דפנה  ---  2002  ---  

צבעי ההר  ---  צ'ן,דה  ---  2002  ---  זכרונותיו של המבחר מילדותו בחיק משפחה סינית מכובדת, חיי העוני במהלך המפכה התרבותית של שנות ה-60 ונצחונו האישי על העוני וההשפלה.

צבעים :  ---  מילר,ג'ודית  ---  2002  ---  היסטוריה של זרמים באדריכלות המושתתת על חלוקות סגנונות ותקופות בהתאם לשימוש בצבעים שונים.

צבעים יוצאים :  ---  קריסלובסקי,אביגיל (ע)  ---  2002  ---  מבחר משיריה של יונה וולך העוסקים בדימויים ומוטיבים בטבע, לצד איורים פרשניים של עורכת האסופה.

צדוק בנפתולי התשוקה  ---  פויר,דרור  ---  2002  ---  רומן פוסט-מודרני פרגמנטרי ובמרכזו אמן קריוקי בעל תהיות קיומיות.

צדפות.  ---  ביגנה,ג'ון  ---  2002  ---  רומן שעלילתו נפרשת על רקע נופיה של דרום ארה"ב בשלהי שנות החמישים של המאה ה-20 ובמרכזו אב המשיא את בתו כחלק מנסיון נואש להציל את נכסיו.

צדק מאחה בתחום המשפט הפלילי.  ---  פרקש,ענת עו"ד  ---  2002  ---  חיבור משפטי המציג את עקרונותיה של גישת הצדק המאחה, ההכרה כי האקט הפלילי מייצר מצב של פגיעות בכל הצדדים למעשה העבירה.כן מומחש ישומה של הגישה .

צדק פראי  ---  מרגולין,פיליפ  ---  2002  ---  רומן מתח: עורכת דין שאפתנית מתחקה אחר עקבותיו של רוצח.

צה"ל והתקשורת בעתות לחימה .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2002  ---  דברי יום העיון שנערך במכון הישראלי לדמוקרטיה כ"ד סיון תשס"ב 4 יוני 2002

צה"ל והתקשורת בעתות לחימה :  ---  נבו,ברוך. שור,יעל  ---  2002  ---  פרוטוקול הדיונים העוסקים במערכת יחסי הגומלין בין צה"ל לתקשורת הישראלית, תקשורת כאמצעי לחימה,כלים תעמולתיים במסגרת הצבאית,תקשורת מגויסת ועוד.

צופן הספינקס :  ---  וילסון,קולין  ---  2002  ---  חבור הסטורי השואב מההנחה הגיאולוגית כי שחיקתו של הספינקס הינו תוצר פעולתו של גוף מים ועל כן ניתן להסיק על קיומה של תרבות משוכללת הקודמת לזו המצרית.

צחוק הומור כדרך חיים. [צחוק,הומור כדרך חיים]  ---  גורן,אנזו אגדה  ---  2002  ---  עשרות סיפורים קצרצרים,ציטוטים ופתגמים המלמדים כיצד להחזיר את ההומור לשגרת החיים ובכך לפתור את מצוקות היומיום אליבא דמחברים ובניגוד לדעתנו.

צידה לדרך.  ---  אלוני,רמי  ---  2002  ---  פרקי אוטוביוגרפיה של מחנך מהמושבה עקרון השלובים בהיסטוריה של ההתיישבות הציונית בארץ,סוגיות ציוניות כגון הזכות על הארץ והגיגים בנושא חינוך.

ציוויליזציית היהודים על תהפוכותיה :  ---  סופר,ש' בנימין  ---  2002  ---  הסטוריוגרפיה יהודית: תקופת בית שני,משיחיות ואסכטולוגיה,ספרות הפרושים, הגאונים,הראשונים,האחרונים,האמנציפציה היהודית ועוד

ציון  ---  לרמן,סרג'יו  ---  2002  ---  

ציון במשפט תיפדה :  ---  ירדן,אילון עו"ד  ---  2002  ---  אלטרנטיבה משפטית לחשיבה המדינית שבבסיס הסכם אוסלו,תוך התמקדות באינטרסים משותפים, במועקת קיומה של ישראל ו"מיתוס הנישול ואתוס השיבה" של הפלסטינים.

ציון וציונות בקרב יהודי ספרד והמזרח  ---  הרוי,זאב ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  קובץ מאמרים מתוך קונגרס:לזכרו של אליהו אלישר,א"י בהגות,ירושלים שברוח ובחומר,הגירה ועליה לא"י,יהודי התפוצות,חינוך ציוני בגולה,לשאלת הזהות של יוצאי המזרח.

ציורים חדשים  ---  כהן,גבריאל  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן בלווית טקסט העוסק ביצירתו.

צייר השכבות.  ---  ארקהארט,ג'יין  ---  2002  ---  רומן: זכרונותיו של צייר ניו-יורקי הסוקרים את חייו שלו ושל מקורביו על פני תקופה של שבעים שנה.

ציפור חמש.  ---  שץ,אריאל. מירון שץ,טליה  ---  2002  ---  זוכה פרס נוצת הזהב. רומן ובמרכזו ספור אהבתם של גרפיקאית ישראלית ועיתונאי אמריקאי על רקע מלחמת לבנון

ציפור רעידת האדמה. [ציפור רעידת-האדמה]  ---  ג'ונס,סוזנה  ---  2002  ---  רומן מתח פסיכולוגי המתרחש בטוקיו: צעירה אנגליה העובדת כמתורגמנית נעצרת בחשד לרצח חברתה.

ציפורי :  ---  חזן רוקם,גלית  ---  2002  ---  

ציפורים בשחור לבן  ---  רז זונשטיין,מרים  ---  2002  ---  זכרונותיה של המחברת,ילידת פולין, מזוועות השואה.

צל הצפור.  ---  קפלן,ליאת  ---  2002  ---  שירים

צל וחיזיון בירושלים בראייתם של הסופרים הנוסעים ובאמנויות של המאה ה 19 .  ---  מנדלסון,דוד  ---  2002  ---  

צל וחיזיון בירושלים בראייתם של הסופרים-נוסעים ובאמנויות של המאה ה-19  ---  מנדלסון,דוד  ---  2002  ---  עיון בכתביהם ויומניהם של יוצרים כגון: פלובר,מלוויל,טווין ואחרים, תוך ניתוח עמדותיהם הרעיוניות ביחס למקומה של ירושלים על רקע התרבות המערבית-נוצרית של אותה תקופה.

צלינקה :  ---  ליברמן,צילה  ---  2002  ---  אוטוביוגרפיה של ניצולת שואה אשר היתה הילדה היחידה שניצלה מבין ילדי קילצה שבפולין.

צלמניה :  ---  ויסנשטין,רודי  ---  2002  ---  אלבום צלומים וטקסט של/על מי שתיעד את ת"א בפרט וא"י בכלל החל משנת עלייתו לארץ ב-1936. הצלומים הם בשחור-לבן,המפורסמים שבהם צולמו בטקס הכרזת המדינה.

צלמניה :  ---  ויסנשטין,רודי  ---  2002  ---  אלבום צלומים וטקסט של/על מי שתיעד את ת"א בפרט וא"י בכלל החל משנת עלייתו לארץ ב-1936. הצלומים הם בשחור-לבן,המפורסמים שבהם צולמו בטקס הכרזת המדינה.

צלמניה בתל אביב .  ---  וינסנשטין,רודי  ---  2002  ---  ה באייר תשס"ב 17 באפריל 2002 . אולם הטורבינות ההיסטורי בתחנת הכוח "רידינג", תל אביב. אוצרת ועורכת: חנה קופלר .

צמחי מרפא ותרופות סבתא.  ---  חסון,משה  ---  2002  ---  סגולות צמחי המרפא;סגולות רוחניות;תבלינים;שמנים ארומטיים;המלצות לתזונה נכונה ולהרזיה ועוד.

צנחן וחצי.  ---  קור,זהבה  ---  2002  ---  סיפור משעשע של התמודדות משפחה עם גיוס הבן הבכור לצנחנים. את הסיפור מלווים איורים הומוריסטיים.

צפת ואתריה :  ---  שילר,אלי. ברקאי, גבריאל (ע.)  ---  2002  ---  אוסף מאמרים בנושא הגיאוגרפיה,ההיסטוריה,האוכלוסיה והתיירות בעיר צפת.כן מכיל הספר מדריך תיירות.בין הכותבים:אלישע אפרת,עקיבא פלכסר,מרדכי נאור ואחרים.

צרובים  ---  עמיאל,עירית  ---  2002  ---  ספורים קצרים.

צריך לכבות את האור בירושלים.  ---  טופז הלוי,לימור  ---  2002  ---  ספורים קצרים.

צריך לצלצל פעמיים :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2002  ---  אלבום מאוייר המציג אסופה המכילה תשעים ושניים משיריו המולחנים של אלתרמן,ביניהם: שירי תיאטרון וקברט בעלי צביון סאטירי-הומריסטי,רומנסות ובלדות,שירי זמר ועוד.

קבלת פנים :  ---  כהן ורדי,עלמה (ע.)  ---  2002  ---  תיאור קבלת הפנים לתינוקות בתרבות היהודית מנקודות מבט שונות:פילוסופיה,פסיכולוגיה,בלשנות,דת ויצירות אמנות.

קדיש וקדשה  ---  חוף,חגית  ---  2002  ---  אסופת שירים המשמשת כיומן נפשי המתעד את מסעה הפנימי של המשוררת לאחר מות אביה.

קדיש לילד שלא נולד .  ---  קרטש,אימרה  ---  2002  ---  

קדיש לילד שלא נולד.  ---  קרטש,אימרה  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי: ייסוריו ומאבקו של המחבר, ניצול אושוויץ, בעולם התובע ממנו את אהבתו.

קהילות שיתוף בעולם 3 :  ---  רגב,אליהו (ע.)  ---  2002  ---  רשימת קומונות ידועות באסיה ובאוקיאניה ומידע הנוגע להן.

קו בחול.  ---  סימור,ג'רלד  ---  2002  ---  רומן רגול : מרגל שיצא לגמלאות מנסה,לשווא,לבנות את חייו החדשים.

קו הפרדה :  ---  קאלו,שלמה  ---  2002  ---  אסופת ערכים שהדבקות בהם תסכל את שואת העולם וטומאתו.

קו הראייה.  ---  קלי,ג'ק  ---  2002  ---  רומן מתח ובמרכזו שוטר הנופל קורבן למקסמיה של אשה פתיינית.

קו על גוף.  ---  סיון,רנה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה הסוקר את היבטיה השונים של אמנות עיטורי הגוף/קעקועים באמצעות תצלומים וטקסטים.

קובץ חיקוקים בדיני איכות הסביבה  ---  גייגר,אריה  ---  2002  ---  

קולאז' :  ---  קובנסקי,אדית  ---  2002  ---  ספר שירה דו-לשוני: עברי-אנגלי

קולהאס ואחרים :  ---  קלייסט,היינירך פון  ---  2002  ---  תרגום חדש לנובלות של קלייסט: המרקיזה פון א…,מיכאל קולהאס,רעידת האדמה בצ'ילה,האירוסין בסן דומינגו,הדו-קרב,ססיליה הקדושה או כוחה של המוסיקה ועוד.

קולות משכונת הקטמונים  ---  יונה,אילנה (ע)  ---  2002  ---  

קולות משכונת הקטמונים.  ---  יונה,אילנה(ע.)  ---  2002  ---  התפתחות שכונת הקטמונים בירושלים,אשר יצגה במשך שנים רבות שכונת מצוקה טיפוסית. הספר משלב ראיונות עם תושבי השכונה וצילומים.

קומות.  ---  יהודה,אילנית  ---  2002  ---  אוסף של סיפורים קצרים . כל קבוצת סיפורים מורכבת מפרטים שונים המאוגדים תחת מושג מרכזי אחד.

קונפטי.  ---  אורבך,דלית  ---  2002  ---  רומן: צעירה תל-אביבית יוצאת לאודיסטיאה טפולית.

קוקו פטרוזיליה .  ---  איני,לאה  ---  2002  ---  

קוראים לי גזוז  ---  מוזס,ערן  ---  2002  ---  ספורים קצרים והומורסקות

קורס ניסיוני להכשרת מנהלי בתי הספר 2000/2001 :  ---  פישר,יעל ד"ר  ---  2002  ---  תוכנית הקורס ותקצובו; תהליכי מישוב;עמיתי הקורס: תהליכי המיון ופרופיל קבוצת המתקבלים ועוד. הספר מלווה בלוחות ותרשימים.

קיבוץ זה לא צחוק.  ---  סבר,חנן  ---  2002  ---  אסופת אנקדוטות אוטוביוגרפית קומיות הגובלות בסיפורים קצרים, המשרטטות את חיי המחבר כחבר קיבוץ ומתוך כך את ההוויה הקיבוצית כולה על נטייתה לקטנוניות ולקונפורמיזם.

קליפורניה :  ---  מנגין,דניאל  ---  2002  ---  מדריך תיירים לקליפורניה:מידע כללי,סן פרנציסקו ואזור המפרץ,החוף המרכזי,לוס אנג'לס,דרום קליפורניה,מסלולי טיול, ומפות.

קללת הכלכלה  ---  פורסטר,ויויאן  ---  2002  ---  חבור בקורתי התוקף ומנתח את מערך הכוחות המתקיים בדמוקרטיות המערביות ובו ברוני הלככלה הגלובלית משווקים לצרכניהם מסכת דימויים כוזבים על חשבון אוכלוסיות במצוקה.

קנה לך בודהא  ---  גרינוולד,ג'ף  ---  2002  ---  תרגמה מאנגלית - אסנת הדר

קנה לך בודהא.  ---  גרינוולד,ג'ף  ---  2002  ---  סיפור מסעו של המחבר, יהודי אמריקאי, אשר תר את נפאל בחיפוש אחר הארת הבודהא שתשחרר אותו מתאוותו לקניות ולחפצים, החושף רגעים מן התרבות המקומית ובעיותיה.

קנון התיאטרון העברי :  ---  לוי,שמעון. שואף,קורינה  ---  2002  ---  סקירה תמציתית המכילה רשימת הצגות "יסוד"מקוריות, קורות חייו של כל מחזאי,תקציר העלילה,פירוט המשתתפים בהפקה הראשונה ולקט מתגובות הבקורת.

קנון התיאטרון העברי :  ---  לוי,שמעון. שואף,קורינה  ---  2002  ---  סקירה תמציתית המכילה רשימת הצגות "יסוד"מקוריות, קורות חייו של כל מחזאי,תקציר העלילה,פירוט המשתתפים בהפקה הראשונה ולקט מתגובות הבקורת.

קניה ומכירה של עסק  ---  לירז,מאיר  ---  2002  ---  איך להשיג מידע על העסק הפוטנציאלי;שווי העסק ומימוש העסקה;איך לקרוא את הדוחות הכספיים של העסק;איך להעריך את פוטנציאל המכירות והרווחים, ועוד.

קסם הדמדומים :  ---  נוברשטרן,אברהם  ---  2002  ---  התהוותן ואופני ייצוגן של תמות משיחיות-אפקוליפטיות בראי יצירתם היידית של יוצרים שונים כגון: ביאליק, אצ"ג,בשביס זינגר,הגולם אצל לייוויק ועוד.

קסמן של אגדות ותרומתן להתפתחות הנפשית של הילד  ---  בטלהיים,ברונו  ---  2002  ---  ניתוח פסיכולוגי של אגדות ידועות כגון: שלושת החזירונים,הנזל וגרטל,כיפה אדומה,לכלוכית ועוד.

קעקוע התות :  ---  הנדרסון,לורי  ---  2002  ---  רומן מתח המתרחש על רקע עולם האמנות הניו-יורקי.

קפטן קו"ק :  ---  סימנובסקי,שלמה. לקס,הרצל  ---  2002  ---  מדריך המציג ומבאר את עקרונות היסוד,סיווג הקרנות והקופות, כללים ותקנות,טבלאות ועוד.

קפיטליזם וחירות.  ---  פרידמן,מילטון  ---  2002  ---  משנתו של המחבר ביחס לארגון הכלכלה בשוק הקפטילסטי כאמצעי להגשמתה של חירות פוליטית ותפקודה במסגרת מגזריה השונים של החברה הליברלית המודרנית.

קפיטליזם וחירות.  ---  פרידמן,מילטון  ---  2002  ---  משנתו של המחבר ביחס לארגון הכלכלה בשוק הקפטילסטי כאמצעי להגשמתה של חירות פוליטית ותפקודה במסגרת מגזריה השונים של החברה הליברלית המודרנית.

קפקא והקיום היהודי :  ---  אופק,נתן  ---  2002  ---  ניתוח ביוגרפי-ספרותי הבוחן את כתביו וחייו של קפקא על רקע קיומם של היהודים בגולה,תוך התמקדות בבעיית הזהות היהודית מבעד ליחסיו של קפקא עם אביו,יחסו אל הגוף ועוד.

קצר משפחתי :  ---  טאנן,דבורה  ---  2002  ---  ניתוח הדינימיקה וערוצי התקשורת המשפחתית. אסופת מקרי טיפול וקטעי ראיונות המשמשים אמצעים לחשיפת משמעותן הסמויה של המילים במסגרת הדיאלוג המשפחתי.

קצר משפחתי :  ---  טאנן,דבורה  ---  2002  ---  ניתוח הדינימיקה וערוצי התקשורת המשפחתית. אסופת מקרי טיפול וקטעי ראיונות המשמשים אמצעים לחשיפת משמעותן הסמויה של המילים במסגרת הדיאלוג המשפחתי.

קצרצרים .  ---  קואלו,פאולו  ---  2002  ---  

קצרצרים :  ---  קואלו,פאולו  ---  2002  ---  אסופת משלים רוחניים.

קרבן צייד [קרבן-צייד]  ---  שאקלי,רוברט  ---  2002  ---  הרומן המסיים את טרילוגיית הציד של המחבר.

קרדיולוגיה פולשנית.  ---  קורנובסקי,רן ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: השימוש החדשני בתותבים כליליים מצופים בתרופות לשיפור תוצאות הפעולה הצינתורית;הטיפול בקרינה רדיואקטיבית תוך כלילית למניעת היצרות חוזרת לאחר אנגיופלסטיקה ועוד.

קרוב רחוק :  ---  רזיאל ז'קונט,ורדה  ---  2002  ---  ניתוח יחסיהם של ילדים והורים על רקע תופעות של נתק. הספר חוקר מקרים של מטופלים וחייהם של אישים מפורסמים על מנת להציג מגוון אופני ניתוק והדרכים השונות לטיפול בהם.

קרומניון :  ---  מאיר,יצחק  ---  2002  ---  אסופת מחזות הסבה על ציר חווית השואה, במובלע ובמפורש.

קרועים אנו :  ---  זעירא,מוטי  ---  2002  ---  המפריד והמאחד בשלוב של סוציאליזם-דת-יהדות,סקירה של מקומות ההתיישבות ויחסם לדת,יחסים עם הממסד הרבני,טקסי חג בהתיישבות העובדת ועוד

קרועים אנו :  ---  זעירא,מוטי  ---  2002  ---  המפריד והמאחד בשלוב של סוציאליזם-דת-יהדות,סקירה של מקומות ההתיישבות ויחסם לדת,יחסים עם הממסד הרבני,טקסי חג בהתיישבות העובדת ועוד

קריאת הדורות .  ---  גוברין,נורית  ---  2002  ---  

קריאת הדורות :  ---  גוברין,נורית  ---  2002  ---  אסופת רשימות,מאמרים ומחקרים המשרטטת מפה ספרותית-היסטורית של הספרות העברית על רקע הוויתה הגיאוגרפית בגולה ובארץ,תוך התמקדות ביוצרים עבריים ידועים ונשכחים.

קריית אדמונד י. ספרא, גבעת רם :  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2002  ---  אלבום מהודר הפורש את ה"ביוגרפיה התכנונית-ארכיטקטונית" של הקרייה, תוך התעמקות בעיצובו של הקמפוס האוניברסיטאי בירושלים ותולדות התהוותה של יחידה אורבנית- ארכיטקטונית.

קרקואר .  ---  קרקואר,לאופולד  ---  2002  ---  

קרקע :  ---  ניב,עמיעד (עדי). מושקין,בני (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקים במדיניות קרקעית מהיבטים כלכליים,משפטיים,מדיניים, חברתיים ותכנוניים.

קשרים לעולם :  ---  דנטו,ארתור ק'  ---  2002  ---  מבוא לסוגיות מרכזיות בתולדות הפילוסופיה המערבית,תוך התעמקות בהגותם של אפלטון,ברקלי,ויטגנשטיין ואחרים.

קשת בענן :  ---  בירון,יואב  ---  2002  ---  

קשת החדשה 1 :  ---  אמיר,אהרן (ע.)  ---  2002  ---  אסופת סיפורים, שירים וביקורת ספרות. בהשתתפות: נסים אלוני, מרדכי גלדמן, נורית זרחי, ברנארד לואיס, עמינדב דיקמן ואחרים.

ראיית העולם הנאצית :  ---  נוימן,בעז  ---  2002  ---  עיונים בכינון החשיבה הנאצית המאירים סכימה רעיונית בסיסית הממפה את תפקידיהם ותפקודם של הגוף,השפה והשתיקה במרחבים קיומיים וסימבוליים

ראש בראש .  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  

ראש וראשון :  ---  בוזן,טוני  ---  2002  ---  ספר הדרכה לפיתוח היכולות השכליות ע"י חלוקת האינטיליגנציה לתחומים שונים.

ראשוני אצ"ל :  ---  אופיר,יהושע  ---  2002  ---  התפתחות תנועת האצ"ל מהקמת הגנה ב' ועד הפילוג בין האצ"ל ללח"י:המניעים להקמת הגנה ב';מאורעות מרכזיים בימיה הראשונים של התנועה;ההעפלה ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה 1 :  ---  אדלר,חיים ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית,זכויות אזרחיה כפי שאלו מעוגנות בחוקתה, פילוסופיית החירות והשיוויון,תשתית אדיאולוגית ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה 2 :  ---  דרוק,קרי ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית,זכויות אזרחיה כפי שאלו מעוגנות בחוקתה,שלטון החוק,בחירות והנהגה במשטר הדמוקרטי ועוד.

רב שיח עם הדמוקרטיה ג :  ---  אדלר,חיים ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  חוברת למוד המשמשת כמבוא לעקרונות המדינה הדמוקרטית: רשויות הממשל,תרבות פוליטית ודמוקרטיה במשבר.

רבגוניות החיים.  ---  וילסון,אדוארד  ---  2002  ---  תיאור ההתפתחות האבולוציונית של המערכות האקולוגיות ומיני החיים בעולם,הריסתם על ידי האדם ורעיונות למניעת ההרס וההכחדה.בתוספת תצלומים ואיורים.

רבייה בטבע :  ---  גרוס,חיה ואחרים  ---  2002  ---  חוברת למידה המיועדת לתלמידי החטיבה העליונה הלומדים לפי תוכנית הלימודים בביולוגיה.

רבקול 4 :  ---  עינת,עמליה (ע).  ---  2002  ---   כתב עת לספורת,שירה וביקורת.המהדורה מוקדשת ליוצרים עולי חבר העמים.

רגבים של אכזבה  ---  גבעון,יוסף  ---  2002  ---  ספורה של קבוצת פליטים הונגרים המבקשים להפריח את שממת הנגב.הספר מסודר ספורים ספורים המבטאים את יסודו של קבוץ גן השומר

רגולציה הרשות המפקחת. [רגולציה-הרשות המפקחת]  ---  ארבל גנץ,אורי  ---  2002  ---  רגולציה-רקע תיאורטי להתערבות המדינה בחיי הפרט והחברה: רקע היסטורי;דרך הבצוע;רגולציה בישראל;רגולציה ורגולטורים-הצעות למיון נורמטיבי ופוזיטיביסטי;

רגעי חסד.  ---  וולש,ניל דונאלד  ---  2002  ---  עדויות של אנשים שחוו רגעי חסד והארה האופן בו אלו השפיעו על חייהם.

רגשות בצנצנת.  ---  מצויינים,סלי  ---  2002  ---  שירים.

רד משה וסיפורים אחרים .  ---  פוקנר,ויליאם  ---  2002  ---  

רד משה וסיפורים אחרים. [רד, משה - וסיפורים אחרים]  ---  פוקנר,ויליאם  ---  2002  ---  אסופה של שבעה סיפורים: היה,האש והאח,פנטלון בשחור,הראשונים,הדוב,סתיו על הדלתא,רד-משה.

רדיולוגיה התערבותית.  ---  ברטל,גבריאל ד"ר (ע)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: טפול אנדווסקולרי במחלה חסימתית של עורקי הגפיים התחתונות;דימות פתולוגיות בכלי הדם המרכזיים וההיקפיים באמצעות תהודה מגנטית ועוד.

רוב הלילות :  ---  מר,בני  ---  2002  ---  

רווחה מתקתקת :  ---  אבנימלך,מוריה. תמיר,יוסי  ---  2002  ---  ניתוח הבוחן את התהליכים הפוליטיים-חברתיים שהובילו לכשלון מערכת הרווחה בישראל,תוך התחקות אחר השורשים ההיסטורים של בניית המערכת הסוציאלית וצמיחת האבטלה.

רווחה מתקתקת :  ---  אבנימלך,מוריה. תמיר,יוסי  ---  2002  ---  ניתוח הבוחן את התהליכים הפוליטיים-חברתיים שהובילו לכשלון מערכת הרווחה בישראל,תוך התחקות אחר השורשים ההיסטורים של בניית המערכת הסוציאלית וצמיחת האבטלה.

רוז.  ---  סמית,מרטין קרוז  ---  2002  ---  רומן מתח המתרחש בחברה הוויקטוריאנית

רוח קרה ציפור מרוטשת.  ---  חיימוף,ח.  ---  2002  ---   שירים.

רומיאו וג'ולייט צ'רצ'יל.  ---  נץ,גילה  ---  2002  ---  רומן ובמרכזו קורותיה של אישה האוהבת,נאבקת ולומדת לחיות את חייה בצל הזוגיות והאובדן. אל הספר נלווה תקליטור ובו שיר בביצועה של המחברת.

רומן אמיתי  ---  שיר,סמדר  ---  2002  ---  המחברת משדרגת את הגיל הכרונולוגי של קוראיה הפוטנציאליים,אך לא את העלילה

רומן רוסי  ---  שלו,מאיר  ---  2002  ---  

רוץ אל השער בני :  ---  אנוליק,בנימין  ---  2002  ---  זכרונות שואה מלווים בצילומים ובנספח המתאר סיפורים אישיים של יהודים שניצלו בזכות נוצרים.

רוקמת התחרה  ---  ליינה,פאסקל  ---  2002  ---  רומן: קורותיה של נערה נאיבית בעלת לב זהב.

רות סוף. [רות,סוף]  ---  ויצמן,עזר  ---  2002  ---  נשיאה השביעי של מדינת ישראל מסכם את תקופת כהונתו כנשיא:מפגשיו עם הציבור הישראלי,ביקוריו בעולם, יחסיו עם ראשי ממשלה ועוד.

רחוב המלים בו נולדתי :  ---  ארואטי,עזרא  ---  2002  ---  

רחוב מיגל  ---  נאיפול,ו.ס.  ---  2002  ---  רומן: פסיפס צבעוני של דמויות ססגוניות על רקע הווי החיים של שכונת עוני.

רחובות לארדו  ---  מקמרטרי,לארי  ---  2002  ---  רומן: המשך ל"יונה בודדה",ספרו המצליח של המחבר.

רטוריקה.  ---  אריסטו  ---  2002  ---  תרגום עברי לחבורו של אריסטו העוסק בתשתית הלוגית העומדת בבסיס הטיעון הרטורי,השלכותיו,מקומו במבנה הציבורי,ומאפייניו הלשוניים והסגנוניים.

רטוריקה.  ---  אריסטו  ---  2002  ---  תרגום עברי לחבורו של אריסטו העוסק בתשתית הלוגית העומדת בבסיס הטיעון הרטורי,השלכותיו,מקומו במבנה הציבורי,ומאפייניו הלשוניים והסגנוניים.

ריצוי קטלני.  ---  הווארד,לינדה  ---  2002  ---  רומן מתח: מנהלת משק בית המשמשת גם כשומרת ראש וצלפית מומחית,נקלעת לרשת של מזימות ותככים.

ריקושטים כלכליים :  ---  פרי,רונן  ---  2002  ---  היחס לנזקים ריקושטיים בשיטות משפט שונות: הצגה סכמטית; נזקים כלכליים של מבטחים ומיטיבם;יסודות עיוניים;שיקולי צדק חלוקתי ועוד.

רישום שחור.  ---  קורנוול,פטרישיה  ---  2002  ---  רומן מתח: המשך עלילותיה של החוקרת הרפואית, ד"ר סקראפטה.

רישומים וציורי שמן .  ---  ברלינסקי,טובה  ---  2002  ---  

רישומים וציורי שמן 2002-1960  ---  ברלינסקי,טובה  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיה של האמנית בלווית טקסט העוסק ביצירתה.

רעפארטאזשן און עסייען.  ---  כץ,דוד ש.  ---  2002  ---  כן מופיעים פרקים על פורים-שפיל ובקורות ספרים.

רפואה והחוש השביעי.  ---  בוטו,נאדר ד"ר  ---  2002  ---  מודל אבחוני מהפכני המכליא בין "מזרח למערב,בין המדעי לרוחני,בין החומר לאנרגיה,בין הזכרי לנקבי,בין הרפואה הקונבנציונאלית למשלימה…".

רפואת ילדים :  ---  פומרנץ,אבישלום ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  זהומים בדרכי השתן;הרטבת לילה בילדים;השתלת כליה בילדים;חידושים בטיפול אנטיביוטי בילדים;אלרגיה ואסתמה בילדים;אנמיה מחוסר ברזל;כאבי ראש בילדים ועוד.

רפורמה במס הכנסה :  ---  רבינוביץ,יאיר  ---  2002  ---  דו"ח המחולק לשישה פרקים: הפחתת שיעור המס הישיר על הכנסות מיגיעה אישית;מיסוי שוק ההון;מיסוי הכנסות מחוץ לארץ;ביטול פטורים;עידוד יזמות עסקית וטכנולוגית.

רצח ללא רוצח  ---  כריסטי,אגאתה  ---  2002  ---  רומן בלשי ובמרכזו חקירותיו של הבלש הבלגי הרקולה פוארו.

רצח תעלומה וחתונה. [רצח,תעלומה וחתונה]  ---  טווין,מארק  ---  2002  ---  ספור מאויר ובמרכזו נסיונותיו של איכר עלוב להשיא את בתו.

רק האהבה היא ממשית.  ---  וייס,בריאן ל' ד"ר  ---  2002  ---  תיעוד תרפיית הגלגולים בהנהגתו של המחבר וחשיפת ספור אהבתם העתיק של זוג מטופלים.

רק האהבה היא ממשית.  ---  וייס,בריאן ל' ד"ר  ---  2002  ---  תיעוד תרפיית הגלגולים בהנהגתו של המחבר וחשיפת ספור אהבתם העתיק של זוג מטופלים.

רק רגע :  ---  אלון,גיל  ---  2002  ---  תיעוד מסע פיסי ורוחני במזרח בו מנסה המחבר להסביר את תורתו הבודהיסטית

רקוויאם לפסנתר.  ---  שוורץ,איטה  ---  2002  ---  חמש נובלות וספורים קצרים בעלי צביון אוטוביוגרפי הדנים בזקנתם ומותם של בני משפחת המחברת.

רשימות מגיטו וילנה :  ---  שור,גריגורי  ---  2002  ---  יומניו של המחבר המתעדים את רצף המאורעות בגטו וילנה.

רשימות מגיטו וילנה :  ---  שור,גריגורי  ---  2002  ---  יומניו של המחבר המתעדים את רצף המאורעות בגטו וילנה.

רשימותיו של מלטה לאורידס בריגה  ---  רילקה,ריינר מריה  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירת המופת של רילקה.

רשימותיו של מלטה לאורידס בריגה  ---  רילקה,ריינר מריה  ---  2002  ---  תרגום חדש ליצירת המופת של רילקה.

שאה נאמה : [שאה-נאמה]  ---  פירדוסי  ---  2002  ---  פואמה קלאסית על תולדות אירן עד שנת 650.עריכה,מבוא, מפתח והערות:שאול שקד.עם רפרודוקציות בצבע.כן התוסף בפתח הספר שיר מאת המתרגם ז"ל.

שאה נאמה 2 : [שאה-נאמה]  ---  פירדוסי  ---  2002  ---  פואמה קלאסית על תולדות אירן עד שנת 650.עריכה,מבוא, מפתח והערות:שאול שקד.עם רפרודוקציות בצבע.כן התוסף בפתח הספר שיר מאת המתרגם ז"ל.

שבו 8 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים, תרגומים, רשימות ועבודות ציור פרי מכחולו של שלום פלאש

שבו 9 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת שירים,תרגומים,רשימות ועבודות צילום ממוחשבות מאת מוטי מזרחי,מתוך פרויקט "רואנדה-קזנובה - מצמוץ".

שבויה :  ---  ריד,מאיה  ---  2002  ---  ספורה האמיתי של המחברת,מי ששרדה גילוי עריות בילדותה ונוצלה שנית,שנים לאחר מכן,בידי המטפל שלה.

שבע תודעות  ---  רזינובסקי,דניאל  ---  2002  ---  קובץ שירים.

שבעה  ---  הספרי,שמואל  ---  2002  ---  מחזה

שבעת עמודי התנ"ך :  ---  קריב,אברהם  ---  2002  ---  אסופת מפגשים ומחקרים פרשניים העוסקים בסוגיות שונות במקרא,במגילת אסתר,ספר שופטים,קהלת,איוב ועוד.

שואה שלנו .  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2002  ---  

שובר הלחם :  ---  וסרמן,נתן  ---  2002  ---  

שוויון בפני החוק .  ---  כץ מלכה,נורית (ע)  ---  2002  ---  

שוליית האינקוויזיטור  ---  בינגה,ג'ון  ---  2002  ---  אסופת סיפורים קצרים.

שומר הפרדס :  ---  זק,ברכה  ---  2002  ---  משנתו הקבלית של ר' שבתאי שעפטל,בן המאה ה-16,על רקע סוגיות האלוהות,העולמות,האדם,ארץ ישראל והגאולה.

שומר הפרדס :  ---  זק,ברכה  ---  2002  ---  

שוקו חם :  ---  סטרלין,אילנה  ---  2002  ---  כרוניקה של טפול המתעדת את סדרת המפגשים הטיפוליים בין מחברת הספר ונעמי,ילדת שואה,המגוללת את פרטי חייה ואופני ההתמודדות עם הטראומה שבבסיסם.

שוקו חם :  ---  סטרלין,אילנה  ---  2002  ---  

שורות.  ---  גינזבורג,גרא  ---  2002  ---  אסופת ספורי זן ומשלים קצרצרים בלווית ציורים.

שורשים במזרח ה :  ---  גרשון,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  אספקטים שונים של הרעיון הלאומי בפזורה הספרדית דרך עיסוק בשירת ציון,פילוסופיה שפינוזיסטית, הגות עברית, עלייה,שבתאות ועוד.

שורשים במזרח ה :  ---  גרשון,יצחק (ע.)  ---  2002  ---  אספקטים שונים של הרעיון הלאומי בפזורה הספרדית דרך עיסוק בשירת ציון,פילוסופיה שפינוזיסטית, הגות עברית, עלייה,שבתאות ועוד.

שורשים עקורים :  ---  בונדי,רות  ---  2002  ---  תעוד אורח החיים בגטו טרזין,תוך התמקדות בדינמיקת חיי היומיום: מקומן של הנשים בגטו,תעשיית ההומור והסטירה העיתונאית והתיאטרלית בגטו,מעון הילדים ועוד.

שורשים עקורים :  ---  בונדי,רות  ---  2002  ---  תעוד אורח החיים בגטו טרזין,תוך התמקדות בדינמיקת חיי היומיום: מקומן של הנשים בגטו,תעשיית ההומור והסטירה העיתונאית והתיאטרלית בגטו,מעון הילדים ועוד.

שושנה שכל דרכה חוחים.  ---  יהב,צביה  ---  2002  ---  סיפור עלייתם וקליטתם בארץ של יהודי תימן מסופר דרך סיפור אישי על אם אהובה, בליווי שירים וציורים.

שותפי סוד  ---  קדר,מירה  ---  2002  ---  סיפור אהבה דרכו מטפלת הסופרת בבעיות הזהות של מדינת ישראל, כשנקודת המוצא היא כשל מתנחלת.

שחורה לבנה ויהודיה  ---  ווקר,רבקה  ---  2002  ---  מאנגלית - שרון רצהבי

שחורה לבנה ויהודיה : [שחורה,לבנה ויהודייה]  ---  ווקר,רבקה  ---  2002  ---  קורות חייה הסוערים של המחברת,בת לאם שחורה ולאב יהודי.

שחיקה והתחדשות :  ---  אופלטקה,יזהר  ---  2002  ---  עולמן,חוויותיהן,תחושותיהן ומאווייהן של מנהלות בתי ספר

שחף כספי  ---  יעקב,אלברט בן יצחק  ---  2002  ---  שירים

שחר במדבר.  ---  פאורליר,נואל  ---  2002  ---  חבור אוטוביוגרפי המגולל את לבטיו המוסריים של המחבר במהלך שירותו הצבאי באלג'יריה,עריקתו בחברת שבוי אלג'יראי והצטרפותו אל צבא השחרור הלאומי.

שטוטגרט תל אביב : [שטוטגרט,תל-אביב]  ---  גינור,פני  ---  2002  ---  סיפורה האישי של מחברת הספר, שעזבה את גרמניה עם התגברות האנטישמיות. המחברת מנסה להבין את משמעות חייה ביחס לתהפוכות גורלה ולמות בעלה.

שטח מת :  ---  וייס,תמר  ---  2002  ---  

שטחי אש ירוקים :  ---  איציקוביץ,איתי  ---  2002  ---  

שטן גדול שטן קטן : [שטן גדול,שטן קטן]  ---  צפריר,אליעזר (גייזי)  ---  2002  ---  עדות איש המוסד אודות המהפכה האיסלאמית באיראן על רקע פרשת מילוט הישראלים,כבוש שגרירות ישראל בידי אנשי ח'ומיני,פרשת בני הערובה בשגרירות ארצות-הברית ועוד.

שיבוש תרבות :  ---  לאסן,קאלה  ---  2002  ---  כתב מחאה חריף המפרט את תחלואיה של חברת המותגים הקפיטליסטית-צרכנית באמריקה ומתווה מפת פעילויות חבלניות-אנרכיסטיות לשיבוש וניתוק כבליו של הקפיטליזם.

שיבוש תרבות :  ---  לאסן,קאלה  ---  2002  ---  כתב מחאה חריף המפרט את תחלואיה של חברת המותגים הקפיטליסטית-צרכנית באמריקה ומתווה מפת פעילויות חבלניות-אנרכיסטיות לשיבוש וניתוק כבליו של הקפיטליזם.

שיבת ציון :  ---  עפרת,גדעון  ---  2002  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את מפגשה של האמנות הישראלית המודרנית עם האסתטיקה והטופוגרפיה הציונית. הקטלוג מכיל עיון תיאורטי מפורט לצד תיעוד היצירות ותעודות הסטוריות.

שיבת ציון מעבר לעקרון המקום .  ---  עפרת,גדעון  ---  2002  ---  

שיווק ופרסום  ---  לירז,מאיר  ---  2002  ---  איך להצליח בגישת התקציב הנמוך;היסודות לשיווק ריווחי בעסק קטן;איך לנסח את המסר הפרסומי שלך;איך לחסוך בכסף בפרסום;איך להשיג מידע שיווקי בעלות נמוכה ועוד.

שיח אוהבים [שי"ח אוהבים]:  ---  סיאני,שמחה  ---  2002  ---  מאמרים פרי עטם של כותבים שונים הסוקרים את הנושא מנקודות מבט זואולוגית,פולקלוריסטית,מקראית,אינטרנטית ועוד

שיח אלים  ---  לויתן,עמוס  ---  2002  ---  שירים

שיח יצחק [ספר] :  ---  הלוצקי,שמחה יצחק  ---  2002  ---  שני כרכים המהווים פירוש קראי מן המאה ה-18 על תפילת "אדני שפתי תפתח" הנאמרת ביום הכפורים.

שיחון גרמני :  ---  מגל,מרים (ע.)  ---  2002  ---  מכיל למעלה מ-2,000 משפטים שימושיים.

שיחות ביני לבין עצמי באושויץ :  ---  בן חלד רודלסהיים,לטי. דובי חזן,מרים  ---  2002  ---  זכרונות שואה של הולנדית אשר מצאה דרכה לאושויץ,ומשם לישראל.

שיחות קצרות.  ---  אדלר,קרן  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים.

שיטות ומודלים בהפרטה :  ---  זילברפרב,בן ציון פרופ' (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות: אופני הפרטת חברות ממשלתיות בישראל: עבר ועתיד;דרכים אפשריות להפרטתה של חברת "אל על"; הפרטת הבנקים לאן?;שיטות ההפרטה בישראל ועוד.

שיטות של תקציב דיפרנציאלי בקיבוצים ומאפייניהן.  ---  רוזנר,מ. ואחרים  ---  2002  ---  פרסום ממצאיו של סקר הבוחן את יישומה של מדיניות התקציב הדיפרנציאלי במסגרת הקיבוצית.

שיטת מונטיניאק.  ---  מונטיניאק,מישל  ---  2002  ---  שיטת מונטיניאק לדיאטה מתבססת על מאזני פחמימות ושומנים, גלוקוזה וסוכרים אחרים. הספר הכולל מתכונים לתזונה נכונה ולהרזיה והצעות לאכילה נכונה ומסודרת.

שיטת פילאטיס לשליטה בגוף  ---  רובינסון,לין. תומסון,גורדון  ---  2002  ---  תרגילי התעמלות בלווי תמונות

שיינדלה :  ---  צינס,יפה  ---  2002  ---  

שילוב תלמידים עולים במערכת החינוך  ---  ידובסקי,מיכאל  ---  2002  ---  

שילוב תלמידים עולים במערכת החינוך  ---  ידוביצקי,מיכאל  ---  2002  ---  חלק א: רקע-האתגר הטמון ב"עליה הרוסית" ובתלמידים העולים;קליטת התלמידים העולים במערכת החינוך ועוד. חלק ב: התפיסה החברתית;בית ספר לשילוב תלמידים עולים ועוד.

שיני תרנגולות ובהונות סוס.  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  אסופת מסות העוסקות בתולדות המדע תוך שילוב אפיזודות ואנקדוטות מתחומי הזואולוגיה,הגיאולוגיה,תורת האבולוציה ועוד.

שיני תרנגולת ובהונות סוס.  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2002  ---  אסופת מסות העוסקות בתולדות המדע תוך שילוב אפיזודות ואנקדוטות מתחומי הזואולוגיה,הגיאולוגיה,תורת האבולוציה ועוד.

שיפור האינטליגנציה.  ---  אלדר,הארי ד"ר  ---  2002  ---  מדריך הכולל שיטות ותרגילים מעשיים לשיפור האינטליגנציה ה"תוך-אישית", "בין-אישית" ו"רגשית".

שיקום השכונות :  ---  שמשוני,דניאל  ---  2002  ---  פרויקט שיקום השכונות,שהמחבר היה אחד ממייסדיו,על רקע האקלים הפוליטי של שנות השבעים,התשתית השיתופית במסגרת הקהילתית,הפרוייקט בשכונת יוספטל,מסקנות ועוד.

שיקום השכונות :  ---  שמשוני,דניאל  ---  2002  ---  פרויקט שיקום השכונות,שהמחבר היה אחד ממייסדיו,על רקע האקלים הפוליטי של שנות השבעים,התשתית השיתופית במסגרת הקהילתית,הפרוייקט בשכונת יוספטל,מסקנות ועוד.

שיר השירים ליד הבאר.  ---  הלר,חיה  ---  2002  ---  ניתוח צמוד העוקב אחר רצף הפסוקים בשיר השירים ומחלץ את הממד הטרגי החבוי בהם,תוך התעמתות עם פרשנויות קודמות לטקסט. הספר מחולק ללא תמורה ע"י המחברת.

שירה חדשה עברית וערבית 2002 :  ---  אור,אמיר (ע.)  ---  2002  ---  מקבץ שירי מקור לצד תרגומיהם לערבית ושירים בערבית לצד הנוסח המתורגם לעברית.

שירות הנופשון לאנשים עם פיגור שכלי בישראל :  ---  שימעל,מלכה  ---  2002  ---  דו"ח סטטיסטי הבוחן את השפעתם של שירותי הנופשון-פונקציה קהילתית המטפלת באדם המוגבל- ומאפייניהם השונים של האנשים המשתמשים בהם.

שירי זהב :  ---  אדמון,אברהם (גורוכוב)  ---  2002  ---  

שירים .  ---  נרודה,פבלו  ---  2002  ---  

שירים :  ---  לאור,יצחק  ---  2002  ---  מכיל את: נסיעה,רק הגוף זוכר,שירים מעמק הברזל,לילה במלון זר ושירים על רוע,וכן מחזור שירים מוקדם שטרם פורסם בספר.

שירים :  ---  נרודה,פבלו  ---  2002  ---  אנתולוגיה משירי המשורר הספרדי שבחרה המתרגמת ובה שירים מ-1924 ועד-1970, כולל אחרית דבר מאת המתרגמת

שירים :  ---  לאור,יצחק  ---  2002  ---  מכיל את: נסיעה,רק הגוף זוכר,שירים מעמק הברזל,לילה במלון זר ושירים על רוע,וכן מחזור שירים מוקדם שטרם פורסם בספר.

שירים :  ---  ראובני,יותם  ---  2002  ---  "אחרי תקופה ארכה של שקט/יש פתאום התנפלות/של קולות, של מראות,של מתים./אני מקוה שלא יעשה לי/מה שעשיתי לאחרים"

שירים 1962-1948 :  ---  עמיחי,יהודה  ---  2002  ---  הדפסה חדשה.

שירים באורמלא .  ---  צחור,עדנה (מביאה לדפוס)  ---  2002  ---  

שירים באורמלא :  ---  צחור,עדנה (מלביה"ד)  ---  2002  ---  אנתולוגיה המכילה שירים מאת כותבים שונים בגילאים שונים, חלקם פירסמו את שיריהם בעבר ולחלקם זהו פרסומם הראשון.השירים נבחרו לפרסום ע"י חבר שופטים.

שירים ללא מוצא.  ---  גילת,גדעון  ---  2002  ---  אסופת שירים.

שירים לפורים מאת ר' יצחוק הכהן משאטיבה ונכדו ר' יצחק בן חיים משאטיבה, ונלוה אליהם מיקרוגרפיה [אותיות זיעור] של מגילת אסתר בצורת אסתר המלכה.  ---  כהן,רפאל (מהדיר)  ---  2002  ---  שירים לפורים מן המאות 15-16 בלווית מבוא והערות.

שירים מהגהינום :  ---  פירסט פרידמן,רחל (סרנה)  ---  2002  ---  אסופת שירים המתעדים את קורותיה של המחברת במהלך גירוש היהודים מסלובקיה בידי הנאצים ב-1944.

שירים עיוורים.  ---  זינגר,גלי דנה  ---  2002  ---  שירים.

שירים.  ---  צוטיבה,מרינה  ---  2002  ---  מבחר שירים שנכתבו בין 1913-1935 מאת משוררת הנחשבת כאחת מבכירות השירה הרוסית.

שירים.  ---  רומנר,שלמה  ---  2002  ---  מבחר שירים מלווים באיורים. להלן ציטטה:"בין העצים/צפורים מציצות. בין ההרים/גאיות. "

שירת היחיד בניו יורק :  ---  הרשב,בנימין  ---  2002  ---  אנתולוגיה המכילה מבחר מיצירתם של משה-לייב הלפרין,יעקב גלאטשטיין,א. ליילס וציליה דראפקין,לצד מבואות ביוגרפיים-תיאורטיים.

שירת הציפור.  ---  פוקס,סבסטיאן  ---  2002  ---  רומן המתרחש במהלך מלחמת העולם הראשונה. גורלה של משפחה משתנה בעקבות המלחמה ובעקבות החלטת האם לשבור את מוסכמות החברה ולעזוב את בעלה.

שירת עצמי.  ---  ויטמן,וולט  ---  2002  ---  זהו אחד ממחזורי השירים הכלולים ב"עלי עשב", המחזור מתורגם לפי המהדורה השביעית והאחרונה שהוציא המשורר האמריקאי הדגול

שירת רטוש ולשונו.  ---  אפרת,מיכל (ע.)  ---  2002  ---  לקט מאמרים המחולק לשלושה שערים: הראשון מכיל את מאמרו של רטוש "פרקי המקרא", השני עוסק באספקטים הלשוניים של פועלו והשלישי בהיבטים הפואטיים של יצירתו.

שישה סדרי שירה :  ---  שלונסקי,אברהם  ---  2002  ---  מהדורה זו אינה כוללת את תרגומיו של שלונסקי ואת שירי הילדים שכתב

שלום לך המאה העשרים :  ---  יסעור,אברהם  ---  2002  ---  מסות על תפקידה של הביקורת בחברה העכשווית ויכולתה לשנות אותה."התכליתיות המניפולטיבית והשכל האינסטרומנטלי,האומנם גברו סופית על הכמיהה לזהות,צדק- שוויון- ואחווה ?" ופינו מקום נרחב לגלובליזם חמסני?"

שלום עליכם באור חדש.  ---  אהרוני,אריה  ---  2002  ---  3 מחקרים הבוחנים את הליך התקבלות יצירת ש"ע בימינו,תוך ניתוח המדיניות התרגומית, אופני הרקתן של היצירות לעברית ועיון בתופעות לשוניות שונות.הדפסה חדשה.

שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב) :  ---  ג'רום,ג'רום ק.  ---  2002  ---  מהדורה מאוירת המכילה את עלילת הספר המקורית בלווית הערות ונספח מאת המתרגם הפורש 12 מסלולי טיול בעקבות הספר.

שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב) :  ---  ג'רום,ג'רום ק.  ---  2002  ---  מהדורה מאוירת המכילה את עלילת הספר המקורית בלווית הערות ונספח מאת המתרגם הפורש 12 מסלולי טיול בעקבות הספר.

שלושה תפוחים נפלו משמים.  ---  אהרוניאן מארקום,מישלין  ---  2002  ---  רומן הסטורי המתרחש על רקע שואת העם הארמני.

שלח לחמך  ---  מקל,כריסטוף  ---  2002  ---  אסופת שירים.

שמלתי הכחולה הקטנה.  ---  מדוקס,ברונו  ---  2002  ---  רומון סאטירי המגולל את זכורנותיה של זקנה כבת מאה.

שמע בני .  ---  טהרלב,יורם  ---  2002  ---  מתוך ספרות המחשבה והמוסר של עם ישראל באלף השנים האחרונות .

שמע בני :  ---  טהרלב,יורם (ע.)  ---  2002  ---  לקט ציטטות מספרות המחשבה והמוסר היהודית (רש"י, רמב"ם,עמנואל הרומי ואחרים),העוסקות בסוגיות כגון חברות ואהבה,רדיפת ממון,קנאה ועוד.

שנאת ישראל בימי קדם : [אז ועתה]  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  מאמרים:ארבעה שלבים בשנאת ישראל בעת הקדם נוצרית,על "משמר הברזל"הרהורים על טיטוס ויוסף בן מתיתיהו,על ימיה הראשונים של אוניברסיטת ת"א ועוד

שנאת ישראל בימי קדם : [אז ועתה]  ---  יעבץ,צבי  ---  2002  ---  מאמרים:ארבעה שלבים בשנאת ישראל בעת הקדם נוצרית,על "משמר הברזל"הרהורים על טיטוס ויוסף בן מתיתיהו,על ימיה הראשונים של אוניברסיטת ת"א ועוד

שנה ליד הים :  ---  אנדרסון,ג'ואן  ---  2002  ---  ספורה האישי של המחברת,אם אוהבת ורעיה תומכת,שנפרדה ממשפחתה למשך שנה של גילוי עצמי על שפת הים.

שני סוגי האהבה .  ---  מאנרמה,טואומו  ---  2002  ---  

שני סוגי האהבה :  ---  מאנרמה,טואומו  ---  2002  ---  סדרת עיונים במשנתו של אבי הרפורמה הפרוטסטנטית, המבחינים בין מושגי האהבה שבכתביו,האהבה לאנוש והאהבה האלוקית,האהבה לקיים והאהבה לאין ועוד.

שני עברי הגשר :  ---  בר און,מרדכי. צמרת,צבי (ע.)  ---  2002  ---  14 מאמרים בשלושה שערים: מרחב המחלוקת[משפט עברי,חוק השבות,מיהו יהודי]עמדות הצד החילוני ודעות הרבנים בענייני צבא,פולוטיקה ועוד

שני עברי הגשר :  ---  בר און,מרדכי. צמרת,צבי (ע.)  ---  2002  ---  14 מאמרים בשלושה שערים: מרחב המחלוקת[משפט עברי,חוק השבות,מיהו יהודי]עמדות הצד החילוני ודעות הרבנים בענייני צבא,פולוטיקה ועוד

שני רגעים.  ---  שכנר,אסף  ---  2002  ---  רומן ילדות.

שנתון סטטיסטי לירושלים 19 :  ---  חושן,מאיה (ע).  ---  2002  ---  שטח,אקלים,אוכלוסיה,הגירה,רמת חיים,עבודה,תעשיה,בינוי, תחבורה, ועוד. כולל מפה וחוברת נתונים סטטיסטיים,דמוגרפים ומגמות שינוי. דו לשוני:עברית-אנגלית.

שער הגולן :  ---  גרפינקל,יוסף  ---  2002  ---  תיעוד החפירות שנערכו בשער הגולן וסקירת הממצאים שנחשפו, הכוללים שלל פריטי אמנות פריהיסטורים. הספר מכיל תצלומים ומפות.

שער הגולן :  ---  גרפינקל,יוסף  ---  2002  ---  תיעוד החפירות שנערכו בשער הגולן וסקירת הממצאים שנחשפו, הכוללים שלל פריטי אמנות פריהיסטורים. הספר מכיל תצלומים ומפות.

שער לשירה חדשה 2002 :  ---  אור,אמיר (ע.)  ---  2002  ---  קובץ שירים המתעד את פסטיבל השירה החדשה בחסות קבוצת הליקון. החוברת מכילה את שיריהם של משוררים בתחילת דרכם, שירי מקור ושירים מתורגמים מערבית.

שערי עדן :  ---  כהן,איתן  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים מאת בימאי הקולנוע הנודע. הסיפורים אירוניים,הומוריסטיים וסלאפ-סטיקים

שפה למידה ואוריינות בגיל הרך. [שפה, למידה ואוריינות בגיל הרך]  ---  קליין,פנינה ש. גבעון,דבורה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים: שלבים בהתפתחות העברית כשפת אם;לשון ואוריינות במעבר מן הגן לבית הספר;השאלה כמרכיב ביחסי הגומלין בין מחנך למתחנך ועוד.

שפחות מין :  ---  בראון,לואיז  ---  2002  ---  מחקר הבוחן את תשתית תעשיית הזנות האסייאתית, תוך חשיפת המנגנונים הארגוניים, הכלכליים והחברתיים המקיימים אותה,תוך מתן עדויות של נשים העוסקות בזנות.

שפת הגוף בעבודה :  ---  ג'יימס,ג'ודי  ---  2002  ---  טניקות ומיומנויות בשעת הפרזנטציה העסקית,ראיונות,ישיבות עבודה,אבחון שפת הגוף אצל אחרים ועוד.

שפתו האחרת של שקספיר  ---  נבו,רות  ---  2002  ---  בחינה פרוידיאנית של כמה ממחזותיו האחרונים של שקספיר הידועים כבעלי מוזרויות:סוף טוב הכל טוב,מידה כנגד מידה,אגדת החורף,הסופה.

שפתו האחרת של שקספיר .  ---  נבו,רות  ---  2002  ---  

שפתי רננות.  ---  שמעון,מנשה  ---  2002  ---  שירי אהבה, תפילות ופיוטים.בולט שיר הלל לעובדי תשלובת טמפו,זאת לצד השיר הבא: "ויהי בימי המחשבים/בהם אנו תלויים/כל דבר הם עושים/את הכל הם זוכרים…

שקדים :  ---  לוין,דניה  ---  2002  ---  שיריה האחרונים של הכותבת הנדפסים לציון יום השנה השלישי לפטירתה.

שקטים חודרים :  ---  עריידי,נעים  ---  2002  ---  שירה הפורשת נראטיב ישראלי-ערבי לצד עיסוק ביומיומי והאישי, חסר הזהות העדתית.

שרים עם שרה'לה שרון :  ---  שרון,שרה'לה  ---  2002  ---  עשר חוברות: שירי להקות צבאיות;שירים ישראלים מאוד;לכל שם יש שיר;שירים שהצעירים שרים;שרים אהבה;שירי זיכרון וגעגוע;שירי דרך ומקום;כשהמשפחה שרה ועוד.

שרית אם חד הורית [שרית, אם חד הורית]  ---  גרוסמן,יוסף  ---  2002  ---  רומן ההמשך לספרו הקודם של המחבר- "שרית".

ששה היכלות.  ---  אריאלי,נחום  ---  2002  ---  רומן אפי היסטורי המבוסס על עולם הקבלה של הרמח"ל.

שתי מפות לגדה :  ---  פייגה,מיכאל  ---  2002  ---  נתוח סוציו-פוליטי של התנועות ושימושן באמצעים המחקריים, הטקסיים והרטוריים המעצבים את הזיכרון הקולקטיבי,תוך ניתוח הנצחתם של אירועי מפנה כגון רצח אמיל גריצוויג ועוד.

שתי עגלות וכדור פורח :  ---  אבהרם,מיכאל  ---  2002  ---  זיקות ויחסים בין תפיסות פילוסופיות חילוניות,מודרניות ופוסט מודרניות, וטקסטיים תנ"כיים ותלמודיים על רקע פרספקטיבות תורניות,הסטוריות ומדעיות.

שתיקת התרנגול :  ---  יהושע,בן ציון  ---  2002  ---  גיבור הסיפור חוזר אל בית משפחתו הירושלמית- ספרדית ומתעמת עם זהותו, עם התקוות שתלו בו ועם פער הדורות והתרבויות.

תאורה טבעית בבניינים :  ---  נאמן,אליהו פרופ'  ---  2002  ---  נמכר למנויים בלבד

תבונת העדות.  ---  בן עזרא,אברהם ד"ר  ---  2002  ---  מדריך למתן עדות יעילה וקוהרנטית: בין הסוגיות הנסקרות בספר: ההבדל בין טענה לעדות, תשובות בכן ולא,תכנון העדות,צניעות ויראת כבוד בבית המשפט ועוד.

תבונתם של מצביאים :  ---  כהן,וויליאם א.  ---  2002  ---  המחבר מנסה לזקק מתוך חוכמת הקרב של גנרלים רבים תובנות להתנהגות איש העסקים

תדר פרטי בהחלט.  ---  זיו,עמי  ---  2002  ---  שירים מאת מהנדס בוגר הטכניון,הנוטים לעיתים לדימויים מעולם האלקטרוניקה והפיסיקה.

תה ירוק  ---  לייטנר,מאיר  ---  2002  ---  בשפה פשוטה ויומיומית מעלה המחבר סיפור מסע בריחה לאמריקה כניסיון לבנות חיים חדשים

תהפוכות ותמורות :  ---  לוין,ישראל ל' (ע.)  ---  2002  ---  שלושה מאמרים: אלף שנים של דמוגרפיה יהודית;על סף האלף החדש-הרהורים על תולדות ישראל באלף הקודם; אלף שנים של הפנמה והחצנה בהגות הדתית היהודית.

תווי עיטור.  ---  מק'לאוורטי,ברנרד  ---  2002  ---  רומן: מאבקיה של מוסיקאית אירית מחוננת,המתמודדת עם מותו של אביה המנוכר,יחסיה עם אלכוהוליסט אלים ובתה שנולדה מחוץ למסגרת הנישואים.

תוכניות לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה :  ---  לי-און,לי  ---  2002  ---  דיון בסוגיות תפעוליות של תוכניות גישור קהילתיות,בכלל זאת גביית תשלום עבור השרות,תכנון,היגוי ואיוש תפקידים. כמו כן נדון דפוס ההתערבות המתאים לסכסוך ולנסיבות.

תולדות הגולן.  ---  שור,נתן  ---  2002  ---  ניתוח רחב של תולדות הגולן למן התקופה הפרה-היסטורית ותקופת המקרא עד ימינו בליווי איורים ומפות.

תולדות ההתיישבות היהודית החלוצית בנגב 1948-1880.  ---  קרק,רות  ---  2002  ---  רקע פיסי;הנגב ודרום ישראל בתקופה העות'מאנית 1917-1880;תוכניות ההתישבות היהודיות הראשונות בנגב;האזור ערב הקמת מדינת ישראל 1948-1939 ועוד

תולדות החינוך הקיבוצי :  ---  דרור,יובל  ---  2002  ---  עיון בסוגיות ומסגרות חינוכיות בהיסטוריה החינוכית של הקיבוץ,תוך ניתוח הדינמיקה והמתח שבין המעשה וההלכה בחינוך המשותף,חינוך פורמלי,תנועות הנוער ועוד.

תולדות החינוך הקיבוצי :  ---  דרור,יובל  ---  2002  ---  עיון בסוגיות ומסגרות חינוכיות בהיסטוריה החינוכית של הקיבוץ,תוך ניתוח הדינמיקה והמתח שבין המעשה וההלכה בחינוך המשותף,חינוך פורמלי,תנועות הנוער ועוד.

תולדות היהודים בהונגריה א :  ---  פרי,יצחק  ---  2002  ---  מהדורה שניה מורחבת ומתוקנת.

תולדות היהודים בהונגריה ב :  ---  פרי,יצחק  ---  2002  ---  מהדורה שניה מורחבת ומתוקנת.

תולדות היהודים בקראקוב ובקאז'ימייז' :  ---  באלאבאן,מאיר  ---  2002  ---  תרגום ראשון לעברית של חבורו המונומנטלי של באלאבאן, המקיף את תולדותיה של הקהילה היהודית על רקע תהפוכות הסטוריות,המערכת המשפטית,חיי המסחר והתרבות ועוד.

תולדות היהודים בקראקוב ובקאז'ימייז' :  ---  באלאבאן,מאיר  ---  2002  ---  תרגום ראשון לעברית של חבורו המונומנטלי של באלאבאן, המקיף את תולדותיה של הקהילה היהודית על רקע תהפוכות הסטוריות,המערכת המשפטית,חיי המסחר והתרבות ועוד.

תולדות היהודים ברומניה א :  ---  צ'רנובודיאנו,פאול (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים העוסקת בגלי ההגירה היהודיים לרומניה מהתקופה הרומית ועד המאה ה-19 ובראשית התגבשותן של קהילות יהודיות באזור.

תולדות היהודים ברומניה ד :  ---  יואניד,ראדו  ---  2002  ---  בהתבסס על מקורות ארכיוניים חדשים מחקר זה דן בתפקיד שמילאה רומניה בשואה ובהתעמרות וההשמדה של היהודים והצוענים.

תולדות השואה רומניה .  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2002  ---  

תולדות השואה רומניה.  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2002  ---  תולדות הקהילות היהודיות ברומניה מן התקופה שבין שתי המלחמות, דרך ראשית הרדיפות ועד להשמדות ההמוניות של יהודי רומניה.

תולדות חיפה בימי התורכים .  ---  כרמל,אלכס  ---  2002  ---  

תולדות חיפה בימי התורכים.  ---  כרמל,אלכס  ---  2002  ---  חיפה העתיקה מראשית השלטון העות'מאני;ראשיתה של חיפה החדשה תחת שלטונו של דאהר-אל עמר;חיפה בימי הכיבוש המצרי ועוד. הספר מלווה בשלל מפות,איורים ותצלומים.

תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש ב :  ---  שביד,אליעזר  ---  2002  ---  תעוד התפתחותה של פילוסופיית-הדת היהודית והוגיה המרכזיים, הרמב"ם, שאול אשר ועוד, על רקע תולדות ההגות המערבית מתקופת ההשכלה ועד מלחמת העולם השניה.

תוצרת הארץ :  ---  פרבר,חנוך  ---  2002  ---  מדריך לטיולי אוכל המתמקד ביקבים,מאפיות ומחלבות ברחבי הארץ.

תורת הגבייה :  ---  נחמד,בועז  ---  2002  ---  צרור של טיפים העוסק בפתיחת חשבון לקוח חדש, החלטה בדבר מתן אשראי, ערבויות, בטחונות ושעבודים, שיקים ושטרות חוב, סדר דין אזרחי, הוצאה לפועל, כינוס, נכסים ועוד.

תורת ההיגיינה של רוצח  ---  נותומב,אמלי  ---  2002  ---  רומן: סופר ידוע ואקצנטרי נפגש עם ארבעה עיתונאים,למטרת ראיון, חודשיים לפני מותו ממחלה מתמשכת.

תורת החלום ביהדות  ---  שקלים,רמי ד"ר  ---  2002  ---  החלום על פי המקרא;החלום על פי הספרים החיצוניים;החלום על פי התלמוד והמדרש;סמלים בחלומות;תפיסה פסיולוגית של החלומות במקרא,שאלת חלום ועוד.

תורת החלום ביהדות :  ---  שקלים,רמי ד"ר  ---  2002  ---  שיטות לפירוש החלום עפ"י המדרש,חלומות של תנאים ואמוראים,תורת החלום עפ"ירס"ג ריה"ל ורמב"ם,החלום עפ"י הקבלה

תורת המשחקים  ---  אילון,לאה  ---  2002  ---  

תורת המשחקים.  ---  אילון,לאה  ---  2002  ---  רומן.

תזונה בריאה למניעת מחלות על פי הרפואה האנתרופוסופית .  ---  וולף,אוטו  ---  2002  ---  

תזונה בריאה למניעת מחלות על פי הרפואה האנתרופוסופית.  ---  וולף,אוטו ד"ר  ---  2002  ---  

תזונת תינוקות וילדים.  ---  שמיר,ר. ד"ר (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המחולקת לחמישה שערים: הערכה תזונתית בילדים;הזנה בגיל הינקות;עקרונות התזונה הנכונה; תזונה במצבי חסר וחולי;מקצה לקצה.

תחושתו של אדם המתגנב אל ילדותו :  ---  רגב,מנחם  ---  2002  ---  השוואה בין יצירות שונות בתקופות שונות. המאמרים דנים בנקודות המוצא ליצירות, בתכנים ובהקשר התרבותי לספרות הילדים.בספר נסקרות יצירותיהם של סופרי ילדים רבים

תחזוקת בעל :  ---  מאוסהרט,סוזן  ---  2002  ---  זעקה פמיניסטית המקוננת על מערכת הנישואים כמערכת בה האשה היא על תקן של "מתחזקת" את דמות הבעל.

תחזוקת בעל :  ---  מאוסהרט,סוזן  ---  2002  ---  זעקה פמיניסטית המקוננת על מערכת הנישואים כמערכת בה האשה היא על תקן של "מתחזקת" את דמות הבעל.

תחייתו של הפיסול המונומנטלי באירופה .  ---  כנען קדר,נורית  ---  2002  ---  

תחייתו של הפיסול המונומנטלי באירופה :  ---  כנען קדר,נורית  ---  2002  ---  התפתחות היצירה האמנותית ובעיקר הפיסול במאות ה-11 וה-12: מאפיינים, תכנים, מקורות דתיים ואמנותיים של הפיסול הרומנסקי ברחבי אירופה. כולל צילומים.

תחת כנפיה של אמא :  ---  גמליאלי,נסים בנימין  ---  2002  ---  

תיאוריה וביקורת 20 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים על פוסטקולוניאליזם באמנות, ספרות, פסיכואנליזה, מגדר ותרבות.

תיאוריה וביקורת 21 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים בקורתיים באמנות, ספרות, פילוסופיה, פסיכואנליזה, מגדר ותרבות.

תינוקות :  ---  גרין,כריסטופר ד"ר  ---  2002  ---  אופני הזנה;בעיות שינה;תסמונת המוות בעריסה;עצבון הלידה;והדיכאון שלאחר הלידה;אחים ואחיות-הסתגלות לתינוק החדש;כיצד להרגיע תינוק בוכה ועוד.

תיקון אב  ---  לויט,ענת  ---  2002  ---  קובץ שירים שמהותם פרידה מאב שנפטר.

תיקון הנשמה.  ---  בראון,סילביה  ---  2002  ---  חבור מיסטי החושף את משמעות החיים.

תיקון לפני חצות.  ---  מיטווך מלר,עדנה  ---  2002  ---  שירים העוסקים בעיקר בנסיון להשלים עם הכאב,החסר והאין. "אנחנו אנשים גדולים בחדרים קטנים,עם תקוות גדולות ואפשרויות מוגבלות".

תכנון ופיתוח בר קיימא בירושלים :  ---  חושן,מאיה ואחרים (ע.)  ---  2002  ---  סכום עבודתם של 10 צוותי תכנון.

תכנון תחנות תדלוק ומרכזי מסחר באזורים הכפריים ובשטחים פתוחים :  ---  האן,איריס  ---  2002  ---  תחנות תדלוק בישראל;המציאות התכנונית והחוקית בישראל בנושא הקמת תחנות תדלוק;היבטים סביבתיים ועוד.

תכנית אב יישובית למתקני ספורט.  ---  לויטין,איתמר (אדר')  ---  2002  ---  מידע מקצועי המיועד למקבלי החלטות בשלטון המקומי לפיתוח הספורט התחרותי והעממי. בכלל זאת:מתקני ספורט במערכת החינוך ובמועצות מקומיות.הספר כולל תרשימים וטבלאות.

תכנית ההכשרה למועצות התלמידים והנוער הרשותיות :  ---  כהן סטרבצ'ינסקי,פאולה ואזן סיקרון,ליאת  ---  2002  ---  

תל היסרליק :  ---  בוזגלו,שמעון  ---  2002  ---  

תלמוד בבלי מסכת זבחים א' :  ---  אבן ישראל,עדין (שטיינזלץ)  ---  2002  ---  חלק ל"ה בסדרה

תמונה לנגד עיני  ---  הולצמן,אבנר  ---  2002  ---  

תמונה לנגד עיני.  ---  הולצמן,אבנר  ---  2002  ---  אסופת מסות המכילות קריאות ספרותיות-ביוגרפיות בדמותם של יוצרים עבריים כגון גנסין,ברנר ואחרים,כאשר כל קריאה מתארגנת סביב תצלום המשמש כמבוא למלאכת התיעוד.

תמורות במעמד האישה במשפט העברי :  ---  וסטרייך,אלימלך  ---  2002  ---  התגבשותן של גישות משפטיות ביחס למעמד האישה בתחום דיני הנישואים בעיניהם של חז"ל,התלמוד,תקנותיו של רבנו גרשום במאה ה-12,חקיקה משפטית בספרד בימי הביניים ועוד.

תמורות במפה הפוליטית בישראל .  ---  הרשקוביץ,חיה (ע)  ---  2002  ---  

תמורות במפה הפוליטית בישראל :  ---  הרשקוביץ,חיה (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות: עלייתן של המפלגות הסקטוריאליות-תופעה חיובית;סקטוריאליות אידיאולוגית;סקטוריאליות כביטוי לקיפוח מתמשך ועוד.

תמיהה ומבוכה :  ---  רבינוביץ,אברהם צבי הלוי הרב  ---  2002  ---  המחבר בוחן את השינוי בפעילות המיסיון הנוצרי לאחר הקמת המדינה- לטענתו ישראל מהווה בעייה נוצרית תיאולוגית ובהתאם, החל המסיון לפעול כלפי המדינה ולא כלפי היחיד

תמצית השואה תמצית הבריאות :  ---  ינאי,מאיר  ---  2002  ---  חבור השואף לחשוף באופן תמציתי את שורשיה המיסטיים-דתיים של השואה ומובנה וחשיבותה של הבריאות במערך היהדות הקבלית.

תמרה הולכת על המים  ---  הורן,שפרה  ---  2002  ---  רומן רחב יריעה הפורש את קורותיה של משפחה על פני שלושה דורות של נשים ביפו של במחצית הראשונה של המאה ה-20.

תמרה הולכת על המים  ---  הורן,שפרה  ---  2002  ---  

תנו לאצבעות שלכם לדבר :  ---  האריס,גודפרי  ---  2002  ---  מדריך לשיווק, קידום מכירות ופירסום בשיטה של פה לאוזן, דרך האינטרנט. הספר מכיל הסברים, דוגמאות ושיטות שונות לשיווק לא פורמאלי.

תעביר את זה הלאה.  ---  ראיין הייד,קת'רין  ---  2002  ---  

תעביר את זה הלאה.  ---  ראיין הייד,קת'רין  ---  2002  ---  רומן: תלמיד בית ספר פועל לשפור האחווה האנושית.

תעוד :  ---  שטנדיג לינדברג,גוסטבה (גוטקה)  ---  2002  ---  מפולנית:אריה בראונר ורות שטרן. מאנגלית:יעל בוקשפן.

תעלומת הרצח הכפול :  ---  כריסטי,אגאתה  ---  2002  ---  בהפרש של ימים ספורים מתים כומר ורופא מלגימת יין. לפתרון התעלומה מגיע הרקול פוארו, אבל הרוצח המתוחכם כמעט וגורם לפוארו להודות בכישלון.

תעלת הימים בראי התקשורת 1994-1987  ---  שפיגל,רון  ---  2002  ---  אסופת קטעי עתונות משנות השמונים והתשעים המרוכזים יחדיו באופן כרונולוגי מתוך כוונה לחשוף את דרך ייצוגו של פרויקט תעלת הימים,הנסיון לחבר את הים התיכון עם ים מלח.

תערוכה צנועה :  ---  גולדברג,חנה  ---  2002  ---  קטלוג עברי-אנגלי המכיל מבחר מציוריה של האמנית בלווית טקסט העוסק בקצרה בעבודתה.

תעשיית הסוכר בארץ ישראל בתקופה הצלבנית.  ---  פלד,ענת  ---  2002  ---  עבודת דוקטורט כרוכה בספירלה. המחברת חוקרת את תולדות התעשייה במאות 12-13, את הטכנולוגיות שבהן נעשה שימוש, הסחר בסוכר, הממצאים הארכיאולוגים שהשאירה התעשייה ועוד.

תעתועי גורל ועוד סיפורים.  ---  דנון,יוסף  ---  2002  ---  שלושה עשר סיפורים קצרים.

תפקוד שופטים .  ---  דרוני,אורי (ע)  ---  2002  ---  דברי יום עיון 22 במאי 2001 .

תפקוד שופטים :  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת הרצאות ודיונים. בין המתדיינים: אהרון ברק,דורית בייניש,עו"ד חיים צדוק ועוד.

תקוה נמוכת רוח :  ---  אביאל,אילנה  ---  2002  ---  

תקשורת חזותית בישראל 2002.  ---  בלומנברג,רפאל (ע.)  ---  2002  ---  אלבום דו שנתי לתחומי העיצוב הגרפי,איור,צילום ועצוב תעשייתי.

תר ותרה.  ---  דגן,עוזית  ---  2002  ---  אוסף משלים מאויירים העוקבים אחר הליך כינונה של זוגיות והחיפוש אחר תקשורת זוגית מוצלחת.

תרבות דמוקרטית 6 :  ---  שגיא,אבי. שטרן,ידידיה (ע)  ---  2002  ---  מסגרת בינתחומית לדיסציפלינות בתחומי מדעי הרוח, החברה, המשפטים והיהדות:הדמוקרטיה ההלכתית,התיאולוגיה הפוליטית של הובס ועוד.כולל תקצירי המאמרים באנגלית.

תרבות הגוף והספורט בישראל במאה העשרים.  ---  קאופמן,חיים. חריף,חגי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את תרבות הגוף בישראל מזוויות דיסציפליאנריות שונות: תרבות הגוף במשנתם של אבות התנועה הציונית;התפתחות הכדורגל בישראל ועוד.

תרבות הגוף והספורט בישראל במאה העשרים.  ---  קאופמן,חיים. חריף,חגי (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את תרבות הגוף בישראל מזוויות דיסציפליאנריות שונות: תרבות הגוף במשנתם של אבות התנועה הציונית;התפתחות הכדורגל בישראל ועוד.

תרבות הקפיטליזם.  ---  אילוז,אווה  ---  2002  ---  ניתוח תולדותיו של הקפיטליזם השוזר פרקים ממשנתם של הוגים מרכזיים,כגון דיוויד יום,מרקס ומקס ובר, תוך אבחון השדה הפרקטי בו מכונן הקפיטליזם במרחב הסוציו אקונומי.

תרבות הקפיטליזם.  ---  אילוז,אווה  ---  2002  ---  ניתוח תולדותיו של הקפיטליזם השוזר פרקים ממשנתם של הוגים מרכזיים,כגון דיוויד יום,מרקס ומקס ובר, תוך אבחון השדה הפרקטי בו מכונן הקפיטליזם במרחב הסוציו אקונומי.

תרבות יהודית בעין הסערה :  ---  שגיא,אבי. אילן,נחום (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המכילה עיונים בהגותו ופועלו של אחיטוב, הלכה,הגות יהודית,ספרות ובקורת ספרות,זהות יהודית ועוד.כמו כן מתלווה אל הספר ביבליוגרפיה של כתבי אחיטוב.

תרבות יהודית בעין הסערה :  ---  שגיא,אבי. אילן,נחום (ע.)  ---  2002  ---  אסופת מאמרים המכילה עיונים בהגותו ופועלו של אחיטוב, הלכה,הגות יהודית,ספרות ובקורת ספרות,זהות יהודית ועוד.כמו כן מתלווה אל הספר ביבליוגרפיה של כתבי אחיטוב.

תרבות מדעית וטכנולוגית לילדי הגן :  ---  סטרול נוביק,ד"ר  ---  2002  ---  תכנית לימודים שמטרתה לקרב את ילדי הגן אל עולם הטכנולוגיה, המדע באמצעות מגוון תרגילים והפעלות.

תרופות טבעיות לכלבים וחתולים.  ---  שטיין,דיאן  ---  2002  ---  מדריך לטפול אלטרנטיבי בהפרעות שונות אצל חיות המחמד.

תשבצת .  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  

תשבצת :  ---  אבניאון,איתן  ---  2002  ---  מילון הממוין לפי חטיבות נושאים כללים כגון: ספורט,לשון, כלכלה וכו', תוך פירוט תת-קבוצות ועריכה אלפביתית של המלים.

תשובות הרמב"ם :  ---  רמב"ם  ---  2002  ---  תקליטור למחשב המכיל למעלה מ-480 שאלות ותשובות של הרמב"ם המובאות במקור הערבי בתוספת תרגום עברי והערות ע"י יהושע בלאו


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים