רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


475 ספרים בעמוד זה

א יונגער ציטער.  ---  סמאליאקאוו,צבי הירש  ---  2003  ---  רשימות.

א פיש האט מיך נישט אינגעשלונגען :  ---  כנר,צבי  ---  2003  ---  

אאוטסורסינג .  ---  שטאובר,יהושע  ---  2003  ---  

אאוטסורסינג.  ---  שטאובר,יהושע  ---  2003  ---  המחבר סוקר את יתרונותיו ואת אופן הפעלתו של ניהול בשיטת 'אאוטסורסינג' - העברת פעילויות צדדיות של הארגון לניהול חיצוני.

אבא אבן מדינאי ודיפלומט .  ---  אדם,רון (ע)  ---  2003  ---  

אבא יצאנו מלבנון [אבא, יצאנו מלבנון]  ---  אברהם,חיים  ---  2003  ---  שירים.

אבדות קלות.  ---  רון,משה  ---  2003  ---  שלושה עשר סיפורים קצרים פרי עטו של עורך הסדרה.

אבהה בסיבוב שני :  ---  גפן,אדיבה  ---  2003  ---  

אביב בעלטה :  ---  זלמנוביץ,דב  ---  2003  ---  זכרונות המחבר:משפחתו הענפה,הקהילה היהודית בבנדין, שנותיו במחנות העבודה ומאמצי השיקום אחרי המלחמה.

אביר 21 :  ---  גבעתי,משה  ---  2003  ---  ביוגרפיה המתווה את סיפור חייו של רב פקד במשמר הגבול,אלי אברם ז"ל תוך התמקדות בפעלו הצבאי.

אבירי לב :  ---  מיכלסון,אהוד  ---  2003  ---  סיפורו של גדוד השריון מהקמתו בשנת 1967,דרך מלחמת ההתשה ועד מלחמת יום הכיפורים.עיקר הספר עוסק בבלימת הכוחות המצריים,קרב החווה הסינית וצליחת תעלת סואץ.

אבל פן :  ---  צלמונה,יגאל  ---  2003  ---  ספר נלווה לתערוכה המהווים יחדיו יצוג מוזיאלי מקיף של יצירות האמן הבצלאליסט. ראו גם מדור אנגלי.

אבן היתה לראש פינה :  ---  זיו,יהודה  ---  2003  ---  חוברת המלווה בתצלומים המתארת,באמצעות מקורות,את סלילת הכביש ב-1915.

אבני דרך :  ---  פרל,נעם   ---  2003  ---  מדריך כיס הסוקר כחמישים אתרים בהם חיו ופעלו תנאי ישראל ואמוראיה.

אבנים לאיברה.  ---  דויר,הרייט  ---  2003  ---  רומן. מפגש בין תושבי כפר מקסיקאי נידח לזוג אמריקאים שבאים להפעיל מכרה נחושת בקרבתו.

אבנר ברנר .  ---  בורשטיין,דרור  ---  2003  ---  

אבנר ברנר :  ---  בורשטיין,דרור  ---  2003  ---  רומן בעל אינספור אפיזודות ביניים הסובבות את חייהם של שלושה נערים בבית ספר יהודי-דתי בו מתרחשים אונס ורצח ובמסע פנטסטי מדעי-בדיוני אל הירח של נפטון.

אברהם ב. יהושע.  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  סדרת ראיונות עם הסופר.

אברהם סוסקין :  ---  רז,גיא (ע.) סוסקין,אברהם  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה מהודר המכיל מבחר מתצלומיו של סוסקין לצד מסות והערות מפורטות. מהדורה עברית-אנגלית. ראה גם: חלק אנגלי.

אברהם סוסקין :  ---  רז,גיא (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה מהודר המכיל מבחר מתצלומיו של סוסקין לצד מסות והערות מפורטות. מהדורה עברית-אנגלית. ראה גם: חלק אנגלי.

אדום וסיפורים אחרים.  ---  ברתנא,אורציון  ---  2003  ---  תשעה עשר סיפורים קצרים שמקום התרחשותם - תל אביב.

אדום.  ---  לאניאדו,שלמה  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו זוג מדענים המבקשים להביא ילד באמצעות שיבוט האישה . המחבר,פרופ' לקרדיולוגיה.

אדון איברהים ופרחי הקוראן .  ---  שמיט,אריק עמנואל  ---  2003  ---  

אדון איברהים ופרחי הקוראן.  ---  שמיט,אריק עמנואל  ---  2003  ---  סיפור ובמרכזו נער יתום ובודד המאמץ לעצמו לאב חנווני ערבי המלמד אותו את סודות הקוראן ומגיש לו על מגש ניו-אייג'י הנחיות צופיות.

אדוני התרבות :  ---  גרינברג,נעה. ברעם,ניר (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים שנכתבו ברובם על ידי כותבים צעירים בעלי גישה רדיקלית,ומבקשים לקרוא את התרבות הישראלית דרך סוכניה הראשיים:דודו טופז,דורון רוזנבלום,חנוך לוין ואחרים.

אדם ונירו.  ---  לנדס,שלום  ---  2003  ---  קורותיה של קבוצת ניר חיים ותולדות ההתיישבות בנגב.

אדם חפץ אדם .  ---  לוין,חנוך  ---  2003  ---  אוצרים" ד"ר נורית יערי ופרופ' שמעון לוי .

אדריכלות מזרח ומערב :  ---  גלנסקי,אפרת (ע.)  ---  2003  ---  באלבום מציגים עשרות משרדי אדריכלים את עבודותיהם בליווי תאורים קצרצרים וצילומים.

אהבה באנדורה.  ---  ויסוצקי,אירנה  ---  2003  ---  "אך/ באהבתנו/ כמו בהנדסת החיים:/ שני קווים מקבילים/ ממשיכים לנוע/ מקווים/ שיפגשו באחד הימים."

אהבה בסיבוב שני :  ---  גפן,אדיבה  ---  2003  ---  מבחר סיפורים אמיתיים המדווחים על אודות פירוד ואובדן, לצד הליכי ההשתקמות והתלכדות שברי הנפש הפצועה.

אהבה בסיכון גבוה.  ---  רוזנטל גזית,רוני  ---  2003  ---  רומן רומנטי: הקריירה, המשפחה וחרדת הפיגועים של צעירה חיפאית.

אהבה בסיכון גבוה.  ---  רוזנטל גזית,רוני  ---  2003  ---  רומן: קורותיה של צעירה חיפאית על רקע אהובתיה, יצריה ותוגת הישראליות.

אהבה בשכונת הפרחים.  ---  מונטס,גרסיאלה  ---  2003  ---  ספור אהבה קצר בפורמט של חוברת.אהבתם של נער ונערה בכיתה ז' המתגוררים בבואנוס איירס.

אהבה כמו מים ואש.  ---  מחלב,כינרת  ---  2003  ---  שירים.

אהבה מלחמה ובדידות [אהבה, מלחמה ובדידות]  ---  אפללו,אבי  ---  2003  ---  שירים.

אהבה שטנה וסמים קלים.  ---  בן דוד,אביה  ---  2003  ---  "בזמן כלשהו בין מתי להיה/ שם אחכה לך/ ומה אומר במעמד זה/ אולי אניף סכין/ שהרי מלים על תכנן ומטענן/ לעולם לא תבין".

אהבנו כל כך .  ---  מוג'ה,דני  ---  2003  ---  

אהבנו כל כך :  ---  מוג'ה,דני  ---  2003  ---  בחירה אישית של סרטי מופת העומדים במבחן הזמן והצפייה החוזרת.הסרטים מסודרים באופן כרונולוגי,מ"במערב אין כל חדש" ועד "ברוח תשאנו",וכולל גם רשימת סרטים זוכי אוסקר.

אהבת אם.  ---  פיליפס,ג'יין אן  ---  2003  ---  רומן: יחסיה של אשה הרה עם אמה הגוססת.

אהבת נפש.  ---  גרסיאני ניימן,אסתר (אסתריקה)  ---  2003  ---  "אני ואתה/מתמזגים באהבה/באור הירח המלא/ומברכים את/היקום כלו/בברכת אהבה./לילה טוב-ליל מנוחה!" להשלמת התמונה מעידה המשוררת על עסוקה ברפוי אנרגטי.

אהבת תפוח הזהב :  ---  רביקוביץ,דליה  ---  2003  ---  

אהבתי כל כך .  ---  רותם,יהודית  ---  2003  ---  

אהבתיה.  ---  גוואלדה,אנה  ---  2003  ---  רומן: אשה נטושה מבלה שעות גורליות בחברת אביו של בעלה הבוגדני.

אהוד ברק :  ---  אדליסט,רן  ---  2003  ---  בירור פניה של החברה בישראל דרך בחינת כרוניקת הארועים במהלך כהונתו של ברק, כאשר העלה ברק את כל הנושאים שבטאבו אל פני המו"מ וננטש ע"י הימין, השמאל והציבור.

אהוד ברק :  ---  אדליסט,רן  ---  2003  ---  בירור פניה של החברה בישראל דרך בחינת כרוניקת הארועים במהלך כהונתו של ברק, כאשר העלה ברק את כל הנושאים שבטאבו אל פני המו"מ וננטש ע"י הימין, השמאל והציבור.

אובאבקווק.  ---  אצ'אגה,ברנרדו  ---  2003  ---  26 עלילות הנטוות סביב הווי החיים בכפר באסקי דמיוני.

אודות המחבר.  ---  קולפינטו,ג'ון  ---  2003  ---  מתח: סופר בהתהוות מפרסם את ספרו של חברו המת תחת שמו.

אוהלי תורה :  ---  ברויאר,מרדכי  ---  2003  ---  מחקר היסטורי הסוקר את מוסד הישיבה מימי הביניים עד ערב השואה.בספר נסקרים מרכזי התורה בפריחתם ומוצגות תכניות הלימודים,דרכי הלימוד,המנהל ויחסי הישיבה עם הקהילה.

אוטוביוגרפיה של אבי.  ---  פשה,פייר  ---  2003  ---  רומן.ספורו של יהודי שנולד ברוסיה ב-1895,היגר לפריז,שרד את השלטון הנאצי ואחר כך איבד את ראייתו.מסופר על ידי בן הדובר מתוך תודעתו של אביו ומעניק חיים ל"אני" שלו.

אוטוביוגרפיה של שום אדם.  ---  אורנר,אסתר  ---  2003  ---  רומן.המחברת היא ישראלית הכותבת בצרפתית.היחסים הבלומים,רוויי השתיקות וההסתרות,בין בת לאמה נצולת השואה,מתוארים דרך רגעים משפחתיים יומיומיים.

אוכל.  ---  אנסקי,שרי  ---  2003  ---  אלבום: מתכונים ותצלומים המתעדים את הדיאלוג של המחברת עם מושא תשוקתה.

אוכלים בחוץ :  ---  סיידא,בני  ---  2003  ---  מדריך המשלב אינפרומציה על מסעדות ברחבי הארץ לצד מתכונים מייצגים מכל מסעדה. הספר מלווה בפרטים קולינריים,כתובות,מבחר מייצג מן התפריטים השונים ועוד.

אולטרה סגול.  ---  בן דוד,אבישג  ---  2003  ---  שירים לא מנוקדים. "כמה שרציתי להיות אלוהים/ הרעב כפה עלי אדם/ והתשוקות בכו,/ עד נרדמתי,/ לחלום עולם שמיים."

אונס.  ---  חיימוף,חיים  ---  2003  ---  רומן. בת קיבוץ נאנסת במשך 10 ימים על ידי ידיד וחבריו.מזכיר הקיבוץ מתלונן למשטרה,אבל פרקליטות המחוז סוגרת את התיק.

אופנועים :  ---  לב,נחום  ---  2003  ---  מדריך לבעלי כלי רכב דו-גלגליים העוסק בטכניקות רכיבה נכונה,מצבי תנועה, סכנות ושגרת טיפול בכלי הרכב.

אופקים בגיאוגרפיה היסטורית וידיעת הארץ.  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי  ---  2003  ---  מבחר מאמרים מחוברות כתב העת "אופקים בגאוגרפיה" היוצא לאור באוניברסיטת חיפה מאז 1975. מאמרים בנושאי ההתיישבות,ערים ומושבות,גאוגרפיה היסטורית ואתרי דת.

אוצר המלים החד פעמיות בתנ"ך :  ---  ציפר,אליהו  ---  2003  ---  "1479 מלים בלווית ציטטה מן הפסוק ממנו נלקחו, ותרגומו של אותו פסוק באנגלית מתוך גרסת המלך ג'ימס…בצרוף סטטיסטיקה על מופען של המלים החד-פעמיות…".

אוצר נעלם :  ---  אבנימלך,מוריה  ---  2003  ---  בחינת התפתחות המשק והחברה הישראלית מאז הקמת המדינה מבעד לפריזמה של הפנסיה,השינויים במדיניות הפנסיה,והפתרונות האפשריים לגרעונותיהן של קרנות הפנסיה.

אוקטובר 2000 :  ---  דלאל,מרואן עו"ד (ע.)  ---  2003  ---  סיכומים שהוגשו לועדת החקירה הממלכתית, תוך התייחסות לשלושה אישי ציבור ערביים: ח"כ דהאמשה,ח"כ ד"ר עזמי בשארה ושייח ראיד סלאח.

אור באפלה.  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2003  ---  רומן רומנטי.מעצבת פנים קלאוסטרופובית מחפשת גבר ומוצאת את עברה.

אור ירח על שדרות האמונה.  ---  נהאי,ג'ינה ב'  ---  2003  ---  רומן בעל אופי פנטסטי הנע בין אירן ללוס אנג'לס.בלילה זרוע כוכבים רואה לילי בת החמש את אמה,ילידת הגטו היהודי בטהראן,כשהיא ממריאה אל השמים בלי לומר שלום.

אור.  ---  אוסוריו,אלסה  ---  2003  ---  רומן.בתו של מתנגד פוליטי למשטר הגנרלים בארגנטינה, שגלה לספרד,מגיעה למדריד לאחר שאומצה באופן לא חוקי על ידי גנרל בצבא הדיכוי.

אורה.  ---  טל,שלמה  ---  2003  ---  קטעי זכרונות והגיגים של איש הסוקר את חייו ברטרוספקטיבה.

אורח קטלני.  ---  צ'יילד,לי  ---  2003  ---  רומן.חוקר מנוסה וקשוח מגשש בסבך של שקרים בחיפושו אחר רוצח סדרתי קר רוח.

אושו :  ---  מורדוך,נעמי  ---  2003  ---  מדריך המביא תמצית פרשנית לרעיונותיו של איש הרוח ההודי.בין הנושאים:תכלית החיים,הארה,מדיטציה,אלוהים ועוד.

אושוויץ :  ---  גוטמן,ישראל. ברנבאום,מיכאל (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשישה חלקים: תולדות המחנה; ממדים של רצח עם;הפושעים;האסירים;ההתנגדות;אושוויץ והעולם החיצון.

אושר  ---  בלנק,אורנית ונונו,אריק  ---  2003  ---  

אושר פנימי :  ---  פייפר,ורה  ---  2003  ---  עוד מדריך שמעניק לנו תוכנית פשוטה ויעילה לשינוי חיינו ומגלה לנו איך לפתור את בעיותינו לחלוטין,כל זאת על ידי חשיבה חיובית.

אושר.  ---  בלנק,אורנית. ונונו,אריק  ---  2003  ---  ציורים של ונונו,מלווים בשירים ובקטעי יומן מחלתה של בלנק. הספר רואה אור,מלווה בתערוכה,בעקבות מותה של בלנק כתוצאה ממחלת הסרטן. האוגדן מודפס על גבי בריסטולים אגודים יחדיו אך לא כרוכים.

אות הבל.  ---  הלוי,שלומית חוה  ---  2003  ---  שירים.

אות השני .  ---  הותורן,נתניאל  ---  2003  ---  

אות השני.  ---  הותורן,נתניאל  ---  2003  ---  תרגום חדש ליצירת המופת של הותורן המגוללת את קורותיה של אישה אמריקאית המואשמת בניאוף ומודרת מקהילתה הפוריטנית.

אותות :  ---  שפריר,משה  ---  2003  ---  שירים. אם המלה "צל" בלשון הרוסית - היא שם-העצם מטרה/ו"שום" הוא - ברוסית - מין רעש,משום-מה,/-מה פלא שהדג הוא,ברוסית,"ריבה"/וחורף הוא פשוט מאוד "זימה".

אותך זה יצחיק :  ---    ---  2003  ---  אוסף בדיחות עממיות. "כתובת על מצבה: כאן שוכבת אשתי היקרה,שרה. סוף סוף לבדה".

אז מה את באמת רוצה לדעת.  ---  שמר,עדית  ---  2003  ---  רומן: אישה נשואה נקשרת בעבותות של תשוקה אל בוהמיינית שלוחת רסן.

אזור H-2 חברון [אזור H-2, חברון] :  ---  סויסה,שלומי  ---  2003  ---  דו"ח העוסק באזור בחברון שנותר תחת שליטה ישראלית מלאה ומתגוררים בו כ-35 אלף פלסטינים.נתונים על התנכלויות מצד המתנחלים במקום,הגורמות לנטישת תושבים מאסיבית.

אזור הדרום :  ---  בר אל,רפי  ---  2003  ---  היחס הציבורי אל מדיניות הפיתוח באזור הדרום: רקע תיאורטי, ממדים דמוגרפיים וכלכליים של אזור הדרום ועוד.

אז'ני גרנדה.  ---  דה בלזק,אונורה  ---  2003  ---  הדפסה מחודשת של הרומן הכלול ב"קומדיה האנשוית",ועוסק בניגוד בין תאוות בצע לבין אצילות לב.

אזרחים ללא אזרחות :  ---  סולטאני,נימר  ---  2003  ---  סקירת ההתפתחויות ביחסה של מדינת ישראל לאזרחיה הערבים:חקיקה מגבילה,מדיניות ממשלתית מפלה ומדירה, דעת הקהל היהודית העוינת ואוסף ביטויי שנאה וגזענות.

אחוזה אלף באחוזה בית :  ---  פיכמן,אורנה (אוצרת)  ---  2003  ---  קטלוג עברי אנגלי של תערוכה שהוצגה בבית האבות "אחוזת בית",והציגה תצלומים של ראשית המושבה משנות ה-20 וה-30.

אחוזת המצפה.  ---  קארי,אדוארד  ---  2003  ---  רומן.בית דירות מתפורר מאכלס קבוצת דיירים מיזנטרופים וכפייתיים העוסקים בפעילויות משונות.אורח החיים שלהם משתנה עם הגעתה של בחורה בודדה על סף עוורון.

אחוזת מחול :  ---  קווה,אבשלום  ---  2003  ---  ביוגרפיה של מייסדת הלהקה,ילידת סלובקיה וניצולת אושוויץ,מחלוצות המחול המודרני בארץ.הספר כולל תצלומים בשחור לבן ממופעי מחול של הלהקה.

אחות לצרה :  ---  רוזן,אילנה  ---  2003  ---  הספר מפעיל מגוון פרשנויות ומתודות עיון הבוחנות את הקורפוס האוטוביוגרפי של ספור הניצולות כטקסט ספרותי-פולקלוריסטי,מצע פסיכואנליטי ועוד.

אחות לצרה :  ---  רוזן,אילנה  ---  2003  ---  הספר מפעיל מגוון פרשנויות ומתודות עיון הבוחנות את הקורפוס האוטוביוגרפי של ספור הניצולות כטקסט ספרותי-פולקלוריסטי,מצע פסיכואנליטי ועוד.

אחות קטנה :  ---  קריץ,ראובן  ---  2003  ---  

אחותי רוחמה.  ---  באב"ד,אביגיל  ---  2003  ---  קורותיה של ילדה משכונת מחנה יהודה ומאבקה להגשמת יעודה כמחנכת.

אחי גיבורי התעלה :  ---  כפיר,אילן  ---  2003  ---  במלאת 30 שנה למלחמת יום הכיפורים.תאור של עיתונאי בהווה אשר השתתף כחייל במהלך המלחמה בחזית הדרום:קרבות הבלימה,החווה הסינית,צליחת התעלה ועוד.

אחיות לשלום :  ---  ישכר,חדוה  ---  2003  ---  25-סיפורי חיים,של נשים פעילות ארגוני שלום וזכויות אדם, בישראל. תעוד פעילותן מעלה שאלות נוקבות על אפשרות השפעת הנשים על התחום המדיני והבטחוני.

אחיות לשלום :  ---  ישכר,חדוה  ---  2003  ---  25-סיפורי חיים,של נשים פעילות ארגוני שלום וזכויות אדם, בישראל. תעוד פעילותן מעלה שאלות נוקבות על אפשרות השפעת הנשים על התחום המדיני והבטחוני.

אחיזת עיניים.  ---  קרנץ,ג'יין אן  ---  2003  ---  רומן מתח.

אחים לדרור.  ---  המרוב,הדס  ---  2003  ---  מותחן ביטחוניסטי; דרור הראל מנהל מבצע פרטי לשחרור אחיו השבוי.מבצעים צבאיים, חברות ללא גבולות,עוצמת רגשות וכדומה.בקרוב הסרט.

אחים מן המדבר.  ---  שלם,דניאל  ---  2003  ---  רומן שמתחיל בגיוס כפוי לצבא התורכי בזמן מלחמת העולם הראשונה ומסתיים בירושלים של ימינו.

אחרון .  ---  לוין,חנוך  ---  2003  ---  

אחרון :  ---  לוין,חנוך  ---  2003  ---  טקסטים שונים שלא נכללו בספריו הקודמים של המחבר,חלקם מימיו האחרונים. "שלום בית עולם,/ נשים רקובות, ידידים שקטים,/ חושך מצרים, תולעת בתחת,/אבק נעלם."

אחריך נרוצה :  ---  שרלו,יובל  ---  2003  ---  פרשנות פשט ודרש לשיר השירים לצד דיון ברלבנטיות הספר בחיי האמונה המודרניים.

אחריך נרוצה :  ---  שרלו,יובל  ---  2003  ---  פרשנות פשט ודרש לשיר השירים לצד דיון ברלבנטיות הספר בחיי האמונה המודרניים.

אחת ממעטים :  ---  בורנשטיין ביליצקה,חסיה  ---  2003  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת השואה:ילדותה ונעוריה בגרודנו שבפולין,הצטרפותה לפרטיזנים עם כיבוש העיירה בידי הגרמנים,פעילותה החינוכית אחרי המלחמה ועלייתה ארצה.

אחת עשרה דקות.  ---  קואלו,פאולו  ---  2003  ---  משל רוחני הבוחן את ההארה שבזנות, או בלשונו של המחבר: "כדי לכתוב על הצד המקודש של הסקס, נחוץ להבין את צידו המחולל". שם הספר צופן את זמן בצוע האקט המיני.

איאס.  ---  סופוקלס  ---  2003  ---  תרגום חדש לטרגדיה מלווה בנספחים ובהקדמה.

איגרת תוכחות נחמות וספר איוב לצום עשרה באב.  ---  אלגמיל,יוסף  ---  2003  ---  הטקסט המנוקד של ספר איוב, עם מזמורי קינה ונחמה. העשירי באב, ולא התשיעי בו, הוא יום התענית המרכזי עבור הקראים.

איי דונט דו קופי.  ---  איינשטיין,סיון  ---  2003  ---  רשימות מעולמה של רווקה מפוכחת המתווה הנחיות,רשמים וסייגים בכל הקשור לבליינד-דייטים,אשר מהווים חלק נכבד מעולמה.

אייקידו לגילוי עצמי :  ---  רובל,סטן ד"ר  ---  2003  ---  מדריך רוחני.

איך אפשר להסביר לך :  ---  ריל,טרנס  ---  2003  ---  הספר דן במשברים בחיי הנישואין ובאיבוד התשוקה,וטוען שהתרבות המערבית גורמת לגברים לאבד את הפן הרגשי, ולכן לצורך שיפור היחסים צריך עיקר השינוי לבוא מצד הגבר.

איך הפכה האישה לגבר :  ---  בראונינג,טובי  ---  2003  ---  חבור פמיניטסי-רוחני-יישומי החושף את שעבודה של האישה המדמה עצמה לגבר, תוך הרעבה, פיזית ומנטלית, של יישותה הנשית. הספר מלווה במספר תרגילים חוויתיים.

אילו מילים יכלו להרוג :  ---  פלג,מולי  ---  2003  ---  מחקר אשר אחת ממטרותיו היא למנוע התנקשות פוליטית נוספת בישראל. המחקר אינו מלוטש לשונית.

אילת לבנה .  ---  ברונובסקי,יורם (מתרגם)  ---  2003  ---  תרגום מבוא והערות - יורם ברונובסקי .

אילת לבנה :  ---  ברונובסקי,יורם (תרגום,מבוא והערות)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של 17 רומנסות מוערות וחמישה פזמונים שמקורם בתקופת הרנסנס.

אימהות שונאות מלחמה.  ---  רובינשטיין,גרטי  ---  2003  ---  ציורים שצוירו בהשראת פתגמים מספרו של גדליה אלקושי "אוצר פתגמים וניבים לאטיניים". הספר כולל גם את קורות חייה של האמנית (1947-2001) ומבוא ליצירתה. הטקסט בעברית ובאנגלית:

אין אישה ממש בישראל.  ---  הס,אמירה  ---  2003  ---  "לילה כבור של קריסטל אדום/ בטיסה חלומה/ שרשי הנשמה השתרעו/ להמחיש אבדון על-קולי של חיפוש/ אחר אבר מין ראוי לשמו" (מתוך 'סימפונית הסקס הבוער')

אין בעולם אהבה כמו.  ---  שיר,סמדר  ---  2003  ---  רומן.אשה יוצאת למסע חיפוש אחר אם פונדקאית הנושאת את תינוקה של זו הראשונה לאחר שזו נקלעה לזירת פיגוע בישראל ומחליטה למנוע מהילד לגדול בארץ המסוכנת.

אין טייראס די מואב אי פלשת :  ---  העליון,משה  ---  2003  ---  מהדורה דו לשונית,עברית-לאדינו,כאשר הלאדינו מופיעה באותיות רש"י עבריות ולצידן אותיות לועזית.

אין לי ארץ אחרת .  ---  מנור,אהוד  ---  2003  ---  

אין לי ארץ אחרת :  ---  מנור,אהוד  ---  2003  ---  אלבום פזמוניו של מנור המלווים בזכרונות ובתצלומים.

אין לי מושג איך היא עושה את זה.  ---  פירסון,אליסון  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו קורותיה של אשת משפחה קרייריסטית.

אינגה ומירה.  ---  פרדריקסון,מריאנה  ---  2003  ---  רומן.סיפור חברותן של שתי נשים הנפגשות באופן קבוע ומנהלות שיחות נפש עמוקות.

אינטלקטואלים פלסטינים וישראלים בצל אוסלו ואינתפאדת אל-אקצא.  ---  מדי וויצמן,ברוס  ---  2003  ---  מחקר הבוחן את הרעיונות המנחים אינטלקטוטאלים בשני הצדדים ועוסק בשאלה:באיזו מידה תרמו האינטלקטואלים לתהליך השלום ומה אומר הדבר על מעמדם בחברותיהם?

איצטדיונים ומגרשי ספורט פתוחים.  ---  לויטין,איתמר (אדר')  ---  2003  ---  תיאוריה והנחיות לבניית איצטדיוני כדורגל,אתלטיקה ומגרשי ספורט אחרים.הספר כולל תרשימים,תצלומים,נתונים הנדסיים,תקנות בטיחות ודרישות פיפ"א למגרשים תקניים.

איקונין סדוק :  ---  פורת,אלישע  ---  2003  ---  (אוטוביוגרפיים).

אירובי.  ---  ארד,רועי צ'יקי  ---  2003  ---  רומן פיקארסקי פוסט-מודרני המגולל את עלייתו לצמרת של אמן אירובי נחשק על רקע הקרנבל המתעתע של הפרובינציה הראשל"צית.

אירובי.  ---  ארד,רועי צ'יקי  ---  2003  ---  רומן פיקארסקי פוסט-מודרני המגולל את עלייתו לצמרת של אמן אירובי נחשק על רקע הקרנבל המתעתע של הפרובינציה הראשל"צית.

אירית :  ---  גלרי,דניאל  ---  2003  ---  נפשו המסוכסכת של גיבור הספר, הקשורה בכבלי עבותות אל נפש אשתו הסוררת.

איש אינו יודע מה ילד יום : ["איש אינו יודע מה-ילד יום"]  ---  מכמן,שולמית (מלקמן-דה פאו,פרדריקה)  ---  2003  ---  צרור מכתבים מאת המחברת היהודיה שבאמסטרדם אל אמה בישראל המתארים את תקופת שיקום המשפחה בהולנד עם נפילת המשטר הנאצי ושחרור המחנות.

איש אינו יודע מה ילד יום : ["איש אינו יודע מה-ילד יום"]  ---  מכמן,שולמית (מלקמן-דה פאו,פרדריקה)  ---  2003  ---  צרור מכתבים מאת המחברת היהודיה שבאמסטרדם אל אמה בישראל המתארים את תקופת שיקום המשפחה בהולנד עם נפילת המשטר הנאצי ושחרור המחנות.

איש קטן ירוק.  ---  ארמיטאז',סיימון  ---  2003  ---  רומן.מובטל שנפרד מאשתו ושרוי במשבר מוצא בעליית הגג פסלון השב ומאחד את חברי הילדות שלו.

אישה בלתי צפויה.  ---  דלינסקי,ברברה  ---  2003  ---  רומן.אשה הידועה באופיה הנוח חיה בעיירה ציורית עם בעלה האלמן,עד שיום אחד עוצרים אותה סוכני אף.בי.איי. באשמת רצח.

אישונים מנצ'לך .  ---  זליקוביץ,צביקה  ---  2003  ---  

אישונים מנצלך. [אישונים-מנצ'לך]  ---  זליקוביץ,צביקה  ---  2003  ---  צילומי מחזיקי תריסים ישנים בצורת דמויות אנושיות,מלווים בהתפייטות מחורזת.

אל ישיב :  ---  דנין,יוסף  ---  2003  ---  המחבר מספר על עלייתו מתימן כילד בשנת 1930,על התיישבותו ב'אל-ישיב' - המושב הראשון של עולי תימן,על שרותו בהגנה ובצה"ל ועל מות אחיו הבכור.

אל מלא רחמים.  ---  פיין,לירון  ---  2003  ---  רומן מיסטי-היסטורי הבוחן את יחסיהם של שני תאומים, האחד רב ניו-יורקי והשני כומר, על רקע עברם המסתורי וזוועות השואה.

אל עבר הסמבטיון :  ---  שחן,אביגדור  ---  2003  ---  המחבר התחקה במשך שלושים שנה אחר עקבותיהם וצאצאיהם של עשרת שבטי ישראל, שלפי המסורת הוגלו לעבר מזרח אסיה לפני כ-2700 שנה.

אל עבר הסמבטיון :  ---  שחן,אביגדור  ---  2003  ---  המחבר התחקה במשך שלושים שנה אחר עקבותיהם וצאצאיהם של עשרת שבטי ישראל, שלפי המסורת הוגלו לעבר מזרח אסיה לפני כ-2700 שנה.

אל קו האופק.  ---  ואקאלופולוס,חריסטוס  ---  2003  ---  רומן.אשה מפליגה בפתאומיות לאי בים האיגאי ועורכת חשבון נפש חד וגלוי.

אל תגע בזמיר.  ---  לי,הרפר  ---  2003  ---  הדפסה מחודשת של הרומן שיצא לאור בעברית ב-1965, ומציג את הבעיה הגזעית בדרום ארצות הברית דרך ספורם של שני ילדים וכושי שנאשם באונס.

אלבום אושוויץ :  ---  גוטמן,ישראל גוטרמן,בלה (ע.)  ---  2003  ---  כ-200 תצלומים המתעדים כל שלב בהגעתם של יהודים מרומניה הקרפטית שסופחה להונגריה ב-1939, בדרכם למחנה ההשמדה.

אלבר :  ---  לוי נחום,תמי  ---  2003  ---  פואמה מונולוגית בעשרה חלקים הממוענת אל דמותו של הנאהב: אלבר.

אלה האחים שלי.  ---  אור,אורי  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר ממלחמת יום הכפורים.המחבר השתתף במלחמה כמפקד חטיבת שריון מיל. שבלמה את הסורים ברמת הגולן ואף חדרה לעומק שטח סוריה.

אלה החיים שהייתי רוצה לחיות :  ---  גלעד,משה (ע)  ---  2003  ---  חיים באר,יוסל בירשטיין,דן צלקה,יורם מלצר ואחרים מספרים על מסעותיהם ברחבי העולם.

אלה חיים.  ---  אשכנזי אנגלהרד,הלינה  ---  2003  ---  ספור חייה של המחברת,ניצולת שואה,מילדותה בפולין,דרך בריחתה מהרכבת שהובילה למחנה ההשמדה ועד לגידול ילדיה בישראל.

אלוהים לא היה פה.  ---  חבר,אהרון  ---  2003  ---  נדבך רביעי במסגרת הסאגה הארץ-ישראלית של המחבר.

אלוהים נכה מאה אחוז.  ---  אברבוך,מוטי  ---  2003  ---  רומן: חיפושיו הפסיכולוגיסטיים של גיבור הספר אחר זהותו המינית על רקע עולם הלילה התל-אביבי.

אלופות הברידג' :  ---  רוטנברג,אבנר  ---  2003  ---  סיפורים קצרים העוסקים ביחסי בן בוגר,הוריו המזדקנים ודמויות משפחתיות אחרות, על רקע השנים הראשונות של מדינת ישראל.

אלימות אינטימית :  ---  יסעור בורוכוביץ,דלית  ---  2003  ---  ניתוח דפוסי האלימות בסיפורי חייהם של 18 גברים מכים. הספר מספק את עדויותיהם של הגברים לצד ניתוח פסיכולוגיסטי-סוציולוגי.

אלימות אינטימית :  ---  יסעור בורוכוביץ,דלית  ---  2003  ---  ניתוח דפוסי האלימות בסיפורי חייהם של 18 גברים מכים. הספר מספק את עדויותיהם של הגברים לצד ניתוח פסיכולוגיסטי-סוציולוגי.

אלימות נגד נשים :  ---  גל,נעמי  ---  2003  ---  סקירה של תופעת האלימות נגד נשים בישראל ושל אופני הטיפול בבעיה על ידי רשויות המדינה.המחברת טוענת כי בחברה הישראלית נחשבת התופעה לסטיה נורמטיבית גרידא.

אלימות נגד נשים :  ---  גל,נעמי  ---  2003  ---  סקירה של תופעת האלימות נגד נשים בישראל ושל אופני הטיפול בבעיה על ידי רשויות המדינה.המחברת טוענת כי בחברה הישראלית נחשבת התופעה לסטיה נורמטיבית גרידא.

אלכוהול אחר הצהריים.  ---  פאבר,ג'ק  ---  2003  ---  רומן המתרחש באווירה אורבנית ומגדיר עצמו כספרות רדיקלית המגלה התנגדות למונופוליזם ולקפיטליזם.

אלכסנדר :  ---  מסימו מנפרדי,ולריו  ---  2003  ---  רומן הסטורי.מלחמותיו ותשוקותיו של אלכסנדר מוקדון ביוון העתיקה.

אלכסנדר בוגן :  ---  הלר,סורין (אוצר)  ---  2003  ---  חוברת עברית-אנגלית הנלווית לתערוכת רישומים שנוצרו ממלחה"ע II ועד היום.הרישומים נוצרו בהשראת שני משוררים: אברהם סוצקובר ומרדכי גבירטיג.

אלף ימים בונציה :  ---  בלאסי,מרלנה דיי  ---  2003  ---  רומן.סיפור אהבתם הקלילה ומשופעת המטעמים של שפית אמריקאית גרושה ואיטלקי בעל מזג פסימי.מבוסס על חייה של המחברת.עם מתכוני המאכלים שהוזכרו בעלילה.

אלף עולמות :  ---  גולן,יהודית  ---  2003  ---  בתו של מקים בית היתומים החרדי בירושלים מספרת על פעילותו ועל פעילות המוסד ממלחמת העולם הראשונה ועד אחרי קום המדינה.

אלפיים 25 :  ---  דרורי פרמן,ניצה (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים, ספורים ושירים: על שלילת הגלות,זכות השיבה,ספרות וכיבוש,אדוארד סעיד ועוד.

אלתרמן בודלר פריס תל אביב : [אלתרמן - בודלר; פריס - תל אביב]  ---  אידר,דרור  ---  2003  ---  מחקר משווה של המרחב העירוני אצל שני המשוררים.טענת המחבר היא כי בניגוד לפריס של בודלר,תל אביב שימשה את אלתרמן ליצירת המיתוס הלאומי של 'העיר העברית הראשונה'.

אם הרוח מניעה אותך.  ---  פיקרדי,ג'סטין  ---  2003  ---  סיפור חייה של המחברת,שאחותה נפטרה מסרטן השד.הספר מתאר את חייה בשנה שלאחר הפטירה,וניסיונותיה הנואשים לקשור קשר עם אחותה המתה באמצעות ידעונים.

אם תרצו :  ---  כהן,גאולה. הראל,חיה (עריכה)  ---  2003  ---  

אמא מניקה :  ---  שפירא,ענת  ---  2003  ---  

אמהות זה לא משחק ילדים!  ---  גריב,בראדלי טרבור  ---  2003  ---  תצלומים היתוליים של חיות בשחור לבן מלווים בתובנות משעשעות בנושא גידול ילדים.

אמונה ונחישות .  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  

אמונה ונחישות :  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  תאור קורותיה של המשפחה, מהעליה ארצה בסוף המאה התשע-עשרה ועד ימינו.

אמונה שנגוזה :  ---  אלדר,מרדכי (אדלר,מרדכי)  ---  2003  ---  תאור קורות משפחת המחבר בזמן השואה, לפניה ואחריה. המחבר נולד בטרנסילבניה ב-1929, איבד את הוריו באושוויץ ושרד בזקסנהאוזן ובמצעד המוות. אחרי השואה הפליג ב"אקסודוס", גורש חזרה לאירופה ועלה בשנית.

אמזונס חטיפה.  ---  משולם,אסי  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת צלום עברי-אנגלי.בתערוכה מעוות הצלם את דמותו באמצעות הבעות קיצוניות ועבוד ממוחשב.

אמי תפרה כוכבים .  ---  אייזן,אסתר  ---  2003  ---  

אמי תפרה כוכבים.  ---  אייזן,אסתר  ---  2003  ---  סיפורים מחייה של המחברת בתקופת השואה.המחברת,ילידת פולין,עברה את השואה בגטו לודז' ובמחנות השמדה.

אמינות ושקיפות במשק .  ---  אקשטיין,צבי  ---  2003  ---  

אמינות ושקיפות במשק.  ---  אקשטיין,צבי פרופ' ואחרים  ---  2003  ---  המלצות להגברת השקיפות בתחומים שונים:המדיניות המוניטרית והפיקוח על הבנקים,חוק התקציב והשלכותיו על המשרדים הממשלתיים,חברות ציבוריות והרשות לנירות ערך.

אמנות המכירה הטבעית :  ---  אוליבר,מייקל  ---  2003  ---  מדריך.

אמנות השיחה :  ---  רעם,גבריאל  ---  2003  ---  רכיביה של התקשורת הבין-אישית הנבחנים על רקע מסגרות שיח שונות,דינימקות חברתית,היבטים פסיכולוגים ועוד.

אמנות התאורה :  ---  וילהייד,אליזבת  ---  2003  ---  תיאורים מצולמים של 40 גופי תאורה שעיצובם השפיע במיוחד על עיצוב התאורה בימינו, ושל המעצבים שעיצבו אותם. כולל רשימת כתובות וטלפונים של המעצבים המופיעים בספר.

אמנות התיעוד החזותי :  ---  רוזנטל,אלן  ---  2003  ---  מדריך ליצירת סרטי תעודה המציע מבוא למלאכת התיעוד הטלווזיונית, גישות טכניות שונות, כתיבת תחקיר,גיוס תקציב ועוד.

אמנות ואומנות :  ---  כנען קדר,נורית. עובדיה,אשר  ---  2003  ---  

אמנות ישראלית צעירה :  ---  גינתון,אלן (אוצרת)  ---  2003  ---  קטלוג התערוכה.

אמנות כאוטוביוגרפיה.  ---  פיצ'חזדה,מאיר  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת ציורים שנעשו ע"פ תצלומי משפחה.הקטלוג עברי-אנגלי. ראה גם: חלק אנגלי.

אמסור לך יער.  ---  אלטשולר,איתי  ---  2003  ---  שירים.

אמצעים קטלניים.  ---  גולדברג,לאונרד  ---  2003  ---  רומן.חוקרת מקרי רצח נקראת לזירת פיצוץ וחושפת קשר שטני אפילו יותר מהרגיל בספרים מסוג זה.

אמרי נא אחותי את : [אמרי-נא אחותי את]  ---  קשת,שולה  ---  2003  ---  עיון בטקסטים בתנ"ך,בקולנוע ובספרות העברית תוך נסיון להתחקות אחר "הסיפור החוזר",למשל:הסגרת אשה למלך זר המגולמת אצל שרה ורבקה,אשת פוטיפר ובמגילת אסתר.

אמרי נא אחותי את : [אמרי-נא אחותי את]  ---  קשת,שולה  ---  2003  ---  עיון בטקסטים בתנ"ך,בקולנוע ובספרות העברית תוך נסיון להתחקות אחר "הסיפור החוזר",למשל:הסגרת אשה למלך זר המגולמת אצל שרה ורבקה,אשת פוטיפר ובמגילת אסתר.

אנדרומכה .  ---  אוריפידס  ---  2003  ---  

אנדרומכה.  ---  אוריפידס  ---  2003  ---  טרגדיה קלאסית. המתרגם הוסיף מבוא, הערות ונספחים מאת ספפו ופינדרוס.

אנה ומלך סיאם.  ---  לאנדון,מרגרט  ---  2003  ---  סיפורה של מורה לאנגלית המגיעה ב-1860 לחצר מלך סיאם מתוודעת לנפלאותיו האקזוטיים והחושניים של ארמון המלך האוריינטלי ומחנכת את הנסיך ברוח תרבות המערב. 2 כרכים.

אנטומיה של הנשמה.  ---  קרמר,חיים. סיטון,אברהם  ---  2003  ---  עיון המושתת על משנתם של רבי נחמן מברסלב ותלמידו רבי נתן. הספר מבקש להתוות את זיקותיה הגשמיות של הקבלה המעשית אל תפקודו היומיומי של האדם וגופו.

אנטי גלובליזציה :  ---  דוידי,אפרים (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים העוסקים בכלכלת הגלובליזציה והשפעותיה, הגמוניה האמריקאית על העולם,כלכלת הכיבוש בישראל, לאומיות,גזענות,נצול כוח העבודה בעולם השלישי ועוד.

אנטי גלובליזציה :  ---  דוידי,אפרים (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים העוסקים בכלכלת הגלובליזציה והשפעותיה, הגמוניה האמריקאית על העולם,כלכלת הכיבוש בישראל, לאומיות,גזענות,נצול כוח העבודה בעולם השלישי ועוד.

אני אוהב את כריסטינה.  ---  קופמן,לי  ---  2003  ---  רומן.צעירה העובדת במשרד הכרויות מנסה לאמץ לעצמה זהות חדשה בתל אביב התזזיתית.המפתח לאושר נמצא בדמותן של אם-סבתה ושל משוררת קווקזית חידתית.

אני הזונה של רמברנדט. [אני, הזונה של רמברנדט]  ---  מאטון,סילבי  ---  2003  ---  רומן. נערה כפרית מגיעה לעבוד כמשרתת בבית הצייר ונעשית מודל ואהובה שלו.

אני כמו ציפור שעוד לא עפה : ["אני כמו ציפור שעוד לא עפה"]  ---  לוי וינר,נעמי  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחברת מנתחת את סיפוריהן של המרואיינות: הרקע האישי להחלטה לצאת ללימודים, השפעת הלימודים על זהותן של המרואיינות, השיבה לכפר והקונפליקטים עם הסביבה המשפחתית והחברתית.

אני מוסטפא רבינוביץ'.  ---  קרביץ,אשר  ---  2003  ---  רומן.ספורו של צלף ביחידת המסתערבים דובדבן היוצא למשימות חיסול ומתאר את הזוועות שחווה באמצעות הומור עסיסי ופרוע.

אני שלום בת שמואל. [אני, שלום בת שמואל]  ---  בן גיגי יגר,מינו  ---  2003  ---  רומן היסטורי שגיבורתו היא אחת הנשים שעל פי יוספוס נמלטו חיות ממצדה.

אנליזה עצמית :  ---  האברד,רון  ---  2003  ---  מדריך לפיתוח גישה חיובית לחיים תוך השארות עם שתי רגליים על הקרקע,המבוסס על תרגול יומיומי על בסיס עקרונות הסיינטולוגיה.

אנציקלופדיה לחכמי תימן חלק ב'.  ---  גברא,משה  ---  2003  ---  כ-400 ערכים-שמות אשר מקורם בפנקס השליחות של השד"ר מרי שלמה נדף אשר פעל בראשית המאה ה-20. פורמט אלבומי בצרוף מפתחות.

אנציקלופדיה לטבעונות :  ---  בר יוסף,מרדכי  ---  2003  ---  

אנציקלופדיה של יהודי כורדיסתאן.  ---  יונה,מרדכי  ---  2003  ---  אנציקלופדיה בשלושה כרכים.כרך א' עוסק בקהילות,מחזור החיים,דת,לשון,ספרות,מלאכה,מאכלים,חברה ועוד. כרכים ב' ו-ג' כוללים ביוגרפיות של אישים בקהילה החיים בארץ.

אנציקלופדיה של יהודי כורדיסתאן.  ---  יונה,מרדכי  ---  2003  ---  אנציקלופדיה בשלושה כרכים.כרך א' עוסק בקהילות,מחזור החיים,דת,לשון,ספרות,מלאכה,מאכלים,חברה ועוד. כרכים ב' ו-ג' כוללים ביוגרפיות של אישים בקהילה החיים בארץ.

אנשי מפתח :  ---  ציטרין,בן ציון  ---  2003  ---  רשימה מנומקת של 101 האנשים המקושרים הפותחים דלתות בישראל,בתחומי הפוליטיקה,הממשל,המשפט,העסקים,המיסוי, התקשורת ועוד.מהדורה מוגבלת ומהודרת בעיצוב פרקטי.

אנשים :  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2003  ---  אנקדוטות מפגישותיו של המחבר עם גלרית האנשים שפגש במרוצת חייו המקצועיים/אישיים.

אנשים :  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2003  ---  אנקדוטות מפגישותיו של המחבר עם גלרית האנשים שפגש במרוצת חייו המקצועיים/אישיים.

אנשים של חול.  ---  אזוב,יוסי  ---  2003  ---  סיפורים שונים על דמויות פשוטות ויומיומיות שמסלולי חייהן נשזרים אלה באלה ללא ידיעתן.

אסופת כתובות היסטוריות מאשור ובבל :  ---  כוגן,מרדכי  ---  2003  ---  42 כתובות מתורגמות לעברית,בצירוף פירושים ומבואות. הכתובות נוגעות ליחסי הממלכות עם ישראל ויהודה,והן מאירות מזוית שונה את האירועים המתוארים בתנ"ך.

אסלאם :  ---  זוביידה,סמי  ---  2003  ---  קובץ מאמרים שפורסם לראשונה ב-1989. המחבר חוקר את 'עליית האסלאם' מאז מהפכת חומייני, ומתאר אותה לא כחזרה למסורת אלא כתופעה כלכלית-חברתית מודרנית.

אסלאם :  ---  זוביידה,סמי  ---  2003  ---  קובץ מאמרים שפורסם לראשונה ב-1989. המחבר חוקר את 'עליית האסלאם' מאז מהפכת חומייני, ומתאר אותה לא כחזרה למסורת אלא כתופעה כלכלית-חברתית מודרנית.

אסלאם יהדות יהדות אסלאם. [אסלאם-יהדות - יהדות-אסלאם]  ---  לצרוס יפה,חוה  ---  2003  ---  הספר עוסק בדמיון ובשוני בין שתי הדתות תוך השוואה בין התייחסותן לערכים המרכזיים של עצמן ושל דתות אחרות: כתבי הקודש,מצוות היסוד,ערי הקודש,החגים ועוד.

אסלאם יהדות יהדות אסלאם. [אסלאם-יהדות - יהדות-אסלאם]  ---  לצרוס יפה,חוה  ---  2003  ---  הספר עוסק בדמיון ובשוני בין שתי הדתות תוך השוואה בין התייחסותן לערכים המרכזיים של עצמן ושל דתות אחרות: כתבי הקודש,מצוות היסוד,ערי הקודש,החגים ועוד.

אפוטרופסות וירושה :  ---  קליבץ,מרדכי עו"ד (ע.)  ---  2003  ---  אוסף הלכות שנפסקו בבתי המשפט השונים,והקשורות בחוק הירושה,בחוק האפוטרופוס הכללי ובחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.

אפוקליפסה.  ---  לורנס,ד.ה.  ---  2003  ---  ספרו האחרון של המחבר הוא מסה המנתחת טקסטים אפוקליפטיים עתיקים.

אפילו השמש שוקעת.  ---  רחלי,יאיר  ---  2003  ---  רומן: קורותיו של איש שב"כ שסרח.הספר מנסה לחרוג מן המתכונת המקובלת של העלילה ע"י טקסט מהוגג מקביל.

אפס :  ---  זייף,צ'רלס  ---  2003  ---  ההיסטוריה של מושג האפס מראשיתו ועד ימינו,והמהפיכות הפילוסופיות והתרבותיות שנגרמו כתוצאה מההתמודדות עם מושג הלא-כלום.בסוף הספר נספחים ומפתח.

אפרים.  ---  הופמן,יואל  ---  2003  ---  פואמה פרגמנטרית,או שמא פרגמנטים הערוכים במתכונת פואמה,אשר הדרך לחוותם היא לקרוא אותם ולא עליהם.

אפשר גם אחרת :  ---  זמרן,איתי ואחרים  ---  2003  ---  המחברים מציעים סינתזה בין שיטת ההוראה האקדמית המקובלת בהכשרת מורים לבין הפדגוגיה הביקורתית השמה דגש על הדיאלוג הפתוח והסובלני כמכשיר להכרת המציאות.

אציל בן 6000 :  ---  שיק,תמר  ---  2003  ---  דו"ח צבעוני עברי-אנגלי העוסק בקבר אציל מן התקופה הכלקוליתית שנתגלה במערה באזור יריחו.

אקסטרה סמול.  ---  שהם,ליעד  ---  2003  ---  מבט הומוריסטי על הווי החיים הישראלי המורכב אנקדוטות-אנקדוטות.

אקסטרה סמול.  ---  שהם,ליעד  ---  2003  ---  מבט הומוריסטי על הווי החיים הישראלי המורכב אנקדוטות-אנקדוטות.

ארבעים הימים של מוסה דאג.  ---  ורפל,פרנץ  ---  2003  ---  אפוס הסטורי רחב יריעה המגולל את מאבקו של העם הארמני .

ארבעים שירי אהבה :  ---  קוסמן,אדמיאל  ---  2003  ---  ספר השירים השביעי של המחבר.

ארוחות לחולי סוכרת :  ---  ווב,רובין  ---  2003  ---  מתכונים מהירים המותאמים לדרישות התזונה של חולי סכרת.

ארון בתוך ארון .  ---  קורן,עירית  ---  2003  ---  

ארון בתוך ארון :  ---  קורן,עירית  ---  2003  ---  מבוסס על עבודת מחקר הפורשת את דרכי התמודדתם עם מצבם המורכב אל מול המשפחה והחברה.

ארון הספרים היהודי :  ---  אדרי,יהודה הרב  ---  2003  ---  פורמט אלבומי הסוקר בקצרה את פרשני התנ"ך,ספרות חז"ל,הגאונים והראשונים,האחרונים וספרי הדורות האחרונים,החל ברב קוק וכלה בסולבייצ'יק ועובדיה יוסף.

ארוס.  ---  אבל הירש,ניקולה  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מושג הארוס הפרוידיאני ונושאים הנוגעים לו:מין ואהבה,תסביך אדיפוס, רגשות,ופנטזיות.כולל קטעי שירה ופרוזה הרלבנטיים לנושא.

ארטיק 5 .  ---  שפי,סמדר (ע)  ---  2003  ---  

אריאל 159-160.  ---    ---  2003  ---  ראה: אופקים בגיאוגרפיה היסטורית וידיעת הארץ.

אריה ארוך .  ---  ארוך,אריה  ---  2003  ---  

אריה ארוך.  ---  עומר,מרדכי (אוצר.)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת ציורים עברי אנגלי המכיל רטרוספקטיבה לצד מונוגרפיה מקיפה. ראה גם: חלק אנגלי.

אריה ישאג :  ---  בונפיל,ראובן. מלכיאל,דוד (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית על חייו,הגותו,אמונתו ועולמו של ריא"ם, המבוססים על הרצאות מתוך כנס במלאת 350 שנה לפטירתו. בשתוף עם "איטליה", כתב-עת לחקר יהודי איטליה.

ארמון הזכוכית.  ---  גהוש,אמיטאב  ---  2003  ---  רומן המגולל סיפור אהבה בבורמה של תחילת המאה העשרים.

ארץ זבה :  ---  דיצני,רמי  ---  2003  ---  שירי מלחמה ומחאה ונכות רוח ממלחמת לבנון ועד אינתיפאדת אל אקצה.

ארץ ישראל במשנתם של תנאים ואמוראים.  ---  חרל"פ,יעקב ח'  ---  2003  ---  סקירה הלכתית ורעיונית של המקורות התלמודיים ושל פרושים מאוחרים.המחבר דן במשמעות קדושת הארץ,בתחומיה בזמן ובמרחב,במצוות יישוב וכיבוש הארץ ועוד.

ארץ ישראל מחקרים בידיעת הארץ ועתיקותיה כז :  ---  אפעל,ישראל ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית בנושאי המזרח הקדום,אשור,בבל,פרס ותקופת הברונזה.ראו גם חלק לועזי.

ארץ סהרורית.  ---  קואוטו,מיא  ---  2003  ---  רומן המציג את סיפורם של זקן ונער על רקע המלחמה במוזמביק.

ארצ'לי.  ---  מורנטה,אלזה  ---  2003  ---  רומן. גבר בן 43 נוסע לכפר נידח בספרד בחיפוש אחר סודה של אמו.

אשה :  ---  נצר,רות  ---  2003  ---  שירים על נשים."ראיתי אותך אסתר,מרים,גן תפוזים/ ופחד/ מקפלת כביסה,פוזמת דשא,/ משיטה עריסת חלב/ רוצה עונג בחריף הזה". ("ראיתי אותך").

אשה עוברת לסוחר :  ---  לבנקרון,נעמי.דהאן,יוסי  ---  2003  ---  דו"ח הבוחן את השינויים שחלו ביחסן של רשויות השלטון בישראל במהלך השנים האחרונות כלפי תופעת הסחר בנשים וקרבנותיה. זאת באמצעות תעוד חוויותיהן של הנשים הנסחרות.

אשה קוראת אשה.  ---  לובין,אורלי  ---  2003  ---  אסופת עיונים ביקורתיים המבקשים לעיין בטקסטים ספרותיים- תרבותיים עבריים וזרים,תוך יישום תיאוריות של שיח מיעוטים כגון: פוסט-סטרוקטוראליזם, פמיניזם ופוסט-קולוניאליזם.

אשה של אחר כך :  ---  פלר,אתי  ---  2003  ---  

אשירה לך תל אביב ["אשירה לך, תל-אביב"]  ---  סקולסקי,שלמה  ---  2003  ---  הפקה מחודשת של ספר השירים שיצא בשנות ה-40,במלאת עשרים שנה לפטירתו של המחבר ותשעים שנה להולדתו.

אשכול :  ---  גולדשטיין,יוסי  ---  2003  ---  ילדותו,עלייתו ארצה בנעוריו,פעילותו במושבות ובקיבוצים, ב'מקורות' בסוכנות ובמפא"י,כהונתו כשר החקלאות,כשר האוצר וכראש הממשלה ופעילותו המדינית עד מותו ב-1968.

אשכול :  ---  גולדשטיין,יוסי  ---  2003  ---  ילדותו,עלייתו ארצה בנעוריו,פעילותו במושבות ובקיבוצים, ב'מקורות' בסוכנות ובמפא"י,כהונתו כשר החקלאות,כשר האוצר וכראש הממשלה ופעילותו המדינית עד מותו ב-1968.

אשמת זכאי.  ---  אביגור,אריה  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו רודף נשים סדרתי העובד במשרה צבורית. האם זה רומן מפתח?

אשנב לפסיכולוגיה משפטית.  ---  זכי,משה  ---  2003  ---  מהותה של הפסיכולוגיה המשפטית, חוות דעת פסיכולוגית, הערכות פסיכולוגיות עבור בית-המשפט, טובת הילד וזכויותיו,דילמות בפסיכולוגיה משפטית,סוגיות אתיות ועוד.

את שייכת לי.  ---  היגינס קלארק,מרי  ---  2003  ---  ספור מתח. נסיון עצמאי לחשוף רוצח נשים הופך את החושפת לניצודה.

אתגר השיבה אל המסורת.  ---  שגיא,אבי  ---  2003  ---  עיון ביקורתי המבקש לנסח את מנגנוניה של המסורת היהודית וזיקותיה אל ההוויה המודרנית, תוך דיאלוג עם מספר הוגים יהודים כגון: ליבוביץ', סולובייצ'יק, שבייד ואחרים.

אתגר השיבה אל המסורת.  ---  שגיא,אבי  ---  2003  ---  עיון ביקורתי המבקש לנסח את מנגנוניה של המסורת היהודית וזיקותיה אל ההוויה המודרנית, תוך דיאלוג עם מספר הוגים יהודים כגון: ליבוביץ', סולובייצ'יק, שבייד ואחרים.

אתה שלי .  ---  דה לוקה,ארי  ---  2003  ---  

אתה שלי. [אתה, שלי]  ---  דה לוקה,ארי  ---  2003  ---  רומן.התבגרותו של נער אקסצנטרי בן 16,אחרי מלחמת העולם הראשונה,שבאחת מחופשות הקיץ פוגש דמויות שונות ומתמודד עם סוגיות פסיכולוגיות ופוליטיות,פרטיות וציבוריות.

אתיקה.  ---  שפינוזה,ברוך  ---  2003  ---  תרגום חדש לחיבורו של שפינוזה המלווה במבוא נרחב,הערות מפורטות,מילון ומפתח מונחים ועוד.

אתם יותר ממה שאתם שוקלים :  ---  נורפליט סווארד,שרון  ---  2003  ---  הספר מסביר כיצד ניתן לשפר את הדימוי העצמי ולחפש זהות אישית במקום לפנות לאוכל כאמצעי סיפוק.בנוסף נכללות בו הנחיות רוחניות לשיפור האסרטיביות וקבלת המיניות.

אתר תחנות הכוח : [אתר תחנות-הכוח]  ---    ---  2003  ---  סדרת סקירות תדמיתיות קצרות על ההיסטוריה והתפעול השוטף של תחנות הכוח של חברת החשמל.

אתרי פסולת וצדק סביבתי.  ---  רוטשטיין,מרסלה. סטרול דעבול,עינבר  ---  2003  ---  בדו"ח נבדק הרכב האוכלוסיה בקרבת מדגם של אתרי טיפול וסילוק פסולת בישראל, על מנת לברר האם ישנה אפליה באופן פיזורם של האתרים הקיימים והמתוכננים. המחברים מסכמים בהמלצות למדיניות.

אתרי קרבות בארץ ישראל.  ---  ואלך,יהודה ואחרים  ---  2003  ---  אטלס הסטורי מהודר של הקרבות בשטחי ארץ ישראל,מהמאה ה-12 לפנה"ס ועד ימינו. מלווה בתמונות,מפות וטקסט.

אתרי קרבות בארץ ישראל.  ---  ואלך,יהודה ואחרים  ---  2003  ---  אטלס הסטורי מהודר של הקרבות בשטחי ארץ ישראל,מהמאה ה-12 לפנה"ס ועד ימינו. מלווה בתמונות,מפות וטקסט.

באמצע החיים.  ---  אלקובי,בנימין  ---  2003  ---  

בארץ הנעורים.  ---  קארי,ליסה  ---  2003  ---  אגדה מודרנית.את ביתו של אמן החי בגלות מרצון באי פוקדת רוחה של ילדה שטבעה בספינה מאה וחמישים שנה לפני כן.

בבואה.  ---  צבי ויס,גלי  ---  2003  ---  "רומן פסיכולוגיסטי".ציירת בגיל הביניים מגלה את עצמה ומנסה ללמד אותנו ש"אנו מה שאנחנו בוחרים להיות". אמן כי"ר.

בגדאד טהראן תל אביב :  ---  זילכה,יואל  ---  2003  ---  צרור עדויות מטעם מדריכי תנועת החלוץ המספרים על אודות מסלולי ההעפלה.

בגידה.  ---  קלאוון,אנדרו  ---  2003  ---  רומן מתח: פסיכיאטר נקלע לתסבוכת במהלך טיפול בבחור אובדני.

בגין.  ---  איכנולד,דב. איזקסון,מירון ח (ע.)  ---  2003  ---  אלבום כרוניקת חייו של מנחם בגין בליווי קטעי נאומים ופרסומים רבים לצד תצלומים מחייו ופרגמנטים עכשוויים מאת:שמעון פרס, אהוד אולמרט,גאולה כהן,אריאל שרון ועוד

בגן אידן.  ---  בייקר,קייג'  ---  2003  ---  רומן מדע בדיוני: ובמרכזו מסעותיה של ילדה צעירה בנבכי הזמן המובילים אותה מספרד של המאה ה-15 אל המאה ה-24 ומשם אל אנגליה של המאה ה-16.

בגן המלבלב.  ---  אנדרוס,ו.ס.  ---  2003  ---  רומן: יחסיהן של ארבע נערות הנקשרות בעבותות האומללות ומפח הנפש.

בדד 13.  ---  דומב,יחיאל (סיריל) (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים. כולל חלק אנגלי: לסוגיית כשרותו של תרנגול ההודו; אסכולות חלוקות בבית מדרשו של הגר"א; תפיסת הבריאה אצל חז"ל ועוד.

בדידות כגורל .  ---  כהן,אדיר  ---  2003  ---  

בדיחות כמו שצריך לספר אותן.  ---  גידי גלבוע  ---  2003  ---  אוסף בדיחות המחולקות לפי נושאים, כגון:עדות,בעלי חיים,דת,פוליטיקה ורפואה.

בדיחות על בלונדיניות.  ---  שוורץ,סתוונית  ---  2003  ---  אוסף בדיחות המספקות תשובות לשאלות כגון: האם הבלונדיניות באמת מטומטמות? למה גברים מעדיפים בלונדיניות? מה המשותף לבלנדינית ולתרנגולת ועוד.

בדיקות סינון לאיתור בעיות בשמיעה ובראייה :  ---  בנטור,נטע. צ'חמיר,סבטלנה  ---  2003  ---  מחקר סטטיסטי: מעקב אחר אופן הטיפול באוכלוסיה המבוגרת עקב ליקויי שמיעה וראיה.

בדרך לאצטדיון .  ---  גורמזאנו גורן,יצחק  ---  2003  ---  רומן .

בדרך לאצטדיון :  ---  גורמזאנו גורן,יצחק  ---  2003  ---  סדרת:קשת.

בדרך לכסא המנכל : [בדרך לכסא המנכ"ל]  ---  פוקס,ג'פרי ג'  ---  2003  ---  74 עצות לאנשים שרוצים להתקדם בעולם העסקים.

בדרך ממרחביה .  ---  יערי,אביעזר  ---  2003  ---  

בדרך ממרחביה :  ---  יערי,אביעזר  ---  2003  ---  ספור חייו של המחבר ופעילותו במודיעין הישראלי.הספר מתאר את ילדותו בצל אביו,מאיר יערי,ואת התקדמותו עד תפקיד קצין הערכה ומחקר ומפקד המכללה לבטחון לאומי.

בואי בחורף.  ---  בן עמי,אלונה  ---  2003  ---  שירים. "רציתי/להקים אוהל/מוד ללבך/ואחר,/שתוכיח לי/את חפותך/ נוסע בין המזחים/מחפש אהבה/לעצמך/וגם לי".

בובות צללים.  ---  קארד,אורסון סקוט  ---  2003  ---  רומן מדע בדיוני: נדבך נוסף בסדרת ה"צל" של המחבר.

בוז לא טיח : [בוז, לא טיח]  ---  קאופמן,עזריאל  ---  2003  ---  שירים.

בוקר חום .  ---  פבלוף,פרנק  ---  2003  ---  

בוקר חום.  ---  פבלוף,פרנק  ---  2003  ---  משל פוליטי אנטי פשיסטי קצר ומשעשע,המספר על עיר הנצבעת בחום.

בוקר טוב עולם :  ---  טובלי,שי (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של כתבים פרי הגותם של מיטב המורים הרוחניים בני המאה העשרים וביניהם: אנדרו כהן,אושו,דאגלאס הרדינג,אלן וואטס ואחרים.

בור המים הראשון :  ---  ג'ברא,ג'ברא אבראהים  ---  2003  ---  מבגדד,1986,מתאר המחבר את ילדותו בבית לחם ובירושלים של שנות העשרים:משפחתו העניה,החברה,התרבות, הפוליטיקה והנופים.

בורסה :  ---  ברגמן,צביקה  ---  2003  ---  50 סודות שנאספו במשך שנים של מסחר בבורסה,שאמורות לאפשר לקורא "לגרום לכסף לעבוד בשבילו".הטיפים עוסקים בזיהוי הזדמנויות,השגת מידע ועוד,וכוללים גם מילון מושגים.

בושות קטנות :  ---  קרנזיס,פאנוס  ---  2003  ---  סיפורים קצרים המתרחשים כולם בכפר קטן ביוון.

בזיעת אפיך .  ---  יהב,דן  ---  2003  ---  

בזיעת אפיך :  ---  יהב,דן  ---  2003  ---  סקירה של בעלי מלאכות ומקצועות ייחודיים בתל-אביב. הספר מכיל מבחר תצלומים וראיונות המתעדים עולם הולך ונעלם. בין המלאכות הנסקרות: רוקחות,אריגה,כיוון פסנתרים ועוד.

בחזרה לאינישאוון.  ---  אוקונור,ג'וזף  ---  2003  ---  רומן.סיפורן של שלוש דמויות הנפגשות על האי האירי המסתורי אינישאוון ומגלות פתרונים לבעיותיהן תוך רקימת מערכות יחסים שונות.

בחירתה של אישה נשואה :  ---  קליין גרינולד,טובי. טובין,מיכאל ד"ר  ---  2003  ---  שני סיפורים מקבילים על אשה הבוחרת/לא בוחרת לבגוד באמון בעלה.הרומן משולב בפרקי דיון פסיכולוגי על המצבים השונים אליהם נקלעת גיבורת הרומן ופתרונותיהם.

בחלום.  ---  הרפר,סטיבן  ---  2003  ---  מדע בדיוני.הרפתקאות בעולם העתידני של "החלום" - מישור קיום תודעתי בו ישויות מסוגלות לתקשר זו עם זו במרחק אלפי שנות אור.

בחלום.  ---  הרפר,סטיבן  ---  2003  ---  מדע בדיוני.הרפתקאות בעולם העתידני של "החלום" - מישור קיום תודעתי בו ישויות מסוגלות לתקשר זו עם זו במרחק אלפי שנות אור.

בחמר הגמיש של המסטיק .  ---  מנסור,מאירה  ---  2003  ---  

בחמר הגמיש של המסטיק :  ---  מנסור,מאירה  ---  2003  ---  ספר שירה ראשון.

בטחו בעצמכם!  ---  דונצ'דהה,רמון א'  ---  2003  ---  הספר עוסק במגוון נושאים הקשורים לחייו של הפרט כמו רגשות,עבודה והורות,ומציע דרכים להתמודד עם הסביבה ולחיות חיים יעילים ללא צורך במטפלים לסוגיהם.

בטרם אומר שלום.  ---  פיקרדי,רות  ---  2003  ---  אסופת טורים אישיים שפורסמו ב'אובזוור',המתעדים ממקור ראשון את מחלת סרטן השד של הכותבת ואת יחסיה עם משפחתה מגילוי המחלה עד שלא יכלה עוד לכתוב ונפטרה.

בי זריחות לשקיעות.  ---  בן יהודה קסוטו,אליעזרה  ---  2003  ---  זכרונותיה של בן יהודה קסוטו, נכדתו של מחייה השפה עברית, המתמקדים בילדותה בירושלים, עקירתה לארה"ב בגיל צעיר ופציעתה במהלך הפיגוע בקו 405 בשנת 89.

ביאליק דיוקן נפש :  ---  ורדי,יגאל  ---  2003  ---  קטלוג ובו 18 ציורי דיוקן של ביאליק,עם מבוא מאת שמואל אבנרי ואחרית-דבר מאת טליה רפפורט.

ביוגרפיה לא גמורה.  ---  ירדן,טל  ---  2003  ---  שירים.

ביום שבו ירו בראש הממשלה :  ---  וייל,עוזי  ---  2003  ---  הוצאה מחודשת לסיפוריו הקצרים של וייל.

ביטול הלטוף הנשי :  ---  איזקסון,מירון ח.  ---  2003  ---  

בימה יצירתית :  ---  קיפניס,מיכאל  ---  2003  ---  מדריך תיאורטי ומעשי לעבודה עם קבוצה ולפיתוח כשרים חברתיים באמצעות התיאטרון, ע"פ שיטת "דרמה-אימפרוביזציה-דילמה".הספר כולל 102 תרגילים ומשחקים.

בין אורתודוכסיה להומניזם דתי :  ---  שביד,אליעזר  ---  2003  ---  תיאור והשוואה ביקורתיים של ארבע התנועות הדתיות הגדולות שהתפתחו ביהדות על רקע המפגש עם המודרניות וההומניזם: חרדים,אורתודוכסים-מודרנים,מסורתיים ורפורמיים.

בין גורל לייעוד :  ---  רצבי,שלום  ---  2003  ---  דיון בהגות היהודית שצמחה באמריקה החל משנות ה-40, והחלה לעסוק בשאלות תיאולוגיות כלליות,במצבו הקיומי של היחיד היהודי באמריקה ובזיקה למדינת ישראל.

בין גיוס לפיוס :  ---  ישי,יעל  ---  2003  ---  הספר עוסק במעמדה של החברה האזרחית וביחסיה הבעייתיים עם השלטון ועם האזרחים.האם היא קוראת תיגר על מוסדות השלטון?האם היא מחנכת את האזרחים לדמוקרטיה?

בין גיוס לפיוס :  ---  ישי,יעל  ---  2003  ---  הספר עוסק במעמדה של החברה האזרחית וביחסיה הבעייתיים עם השלטון ועם האזרחים.האם היא קוראת תיגר על מוסדות השלטון?האם היא מחנכת את האזרחים לדמוקרטיה?

בין זריחות לשקיעות.  ---  בן יהודה קסוטו,אליעזרה  ---  2003  ---  סיפור חייה של המחברת,נכדתו של מחייה השפה העברית. בספר מתוארים משבריה הנפשיים,חייה בחו"ל ופציעתה בפיגוע ב-1989,ובסופו מובא מילון מלים "בן-יהודאיות".

בין שחור ללבן.  ---  בן עמי,דרור  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר,העובד בערבוב של פחם וצבע על גבי נייר גס,כל זאת לצד טקסטים.

בין תקשורת לפרופגנדה .  ---  בן אליעזר,יריב  ---  2003  ---  

בין תקשורת לפרופגנדה. [בין "תקשורת" ל"פרופגנדה"]  ---  בן אליעזר,יריב  ---  2003  ---  מנהל הקמפיינים המצליח מנסה להזים את האמונה לפיה"אנשים מתקשרים עם הזולת במגמה להציג בפניו תמונה אמיתית של המציאות"; זאת באמצעות דוגמאות מקמפיינים שניהל בישראל.

בירושלים אין רחוב ראשי.  ---  בר,אריה  ---  2003  ---  שירים.

בישולה מהאגדות .  ---  מודן,שולה  ---  2003  ---  

בית אביה.  ---  פליין,בלווה  ---  2003  ---  רומן.בת להורים גרושים מגלה את עברם העכור של הוריה ומתנכרת לאביה האוהב אותה בכל לבו.

בית בשעריים.  ---  אבני,שלמה  ---  2003  ---  רומן הסטורי: עלייתה של משפחה אוקראינית אל ארץ ישראל, ערב מלחמת העולם השניה.

בית הספר העתידני :  ---  אבירם,רוני  ---  2003  ---  מתוך ההנחה כי בתי הספר אינם מסוגלים למלא עוד את תפקידם החברתי,מציג המחבר את הצורך בשינויים.הוא מציג שבעה דגמים ראשוניים של בתי ספר עתידיים.

בית הספר סאמרהיל :  ---  ניל,א. ס.  ---  2003  ---  סיפור ההקמה ואופן הפעולה של בית הספר הדמוקרטי הראשון שהוקם באנגליה בשנות ה-60,המבוסס על השתתפות התלמידים בניהול המוסד.כן נכללה אוטוביוגרפית המייסד.

בית חלומותי.  ---  ארד,עומר  ---  2003  ---  שירים.

בית לאומי לעם היהודי :  ---  ברזילי יגר,דבורה  ---  2003  ---  מאז הצהרת בלפור שינה המונח "בית לאומי…" את פניו ופרשנויותיו פעמים רבות,הן בתקופת המנהל הצבאי והן בזה האזרחי.הספר עוסק בישומו בתקופת המנדט הראשונה.

בית ספר זה דבר מצחיק :  ---  יהלום,משה  ---  2003  ---  בדיחות וקריקטורות.

בית ספר לעסקים : [בית-ספר לעסקים]  ---  קיוסאקי,רוברט ט'. לכטר,שרון ל'  ---  2003  ---  11 ערכים מרכיבים את השיטה החדשה והמהפכנית להתעשרות. עם ספר זה בידכם,איך תוכלו להיכשל?

בכוונה תחילה.  ---  ג'קסון,ליסה  ---  2003  ---  רומן מתח ובמרכזו רוצח סדרתי המשחר לטרף ברחובותיה של ניו-אורלינס.

בכיכר ליד המזרקה : [בכיכר, ליד המזרקה]  ---  שחר,אריאלה  ---  2003  ---  שירים המתארים ילדות בת"א של שנות ה-50 וה-60. "כשעזבתי את הצופים והלכתי למחנות העולים/ סיפרתי לכולם שזה בגלל הגשמה וערכים/ אבל בעצם זה היה בגלל הבנים".

בכל בוקר מקריח לפחות אדם בלונדיני אחד.  ---  בן משה,יקיר  ---  2003  ---  שירים.

בכל בוקר מקריח לפחות אדם בלונדיני אחד.  ---  בן משה,יקיר  ---  2003  ---  שירים.

בלארוס.  ---  הוגן,לי  ---  2003  ---  מדע בדיוני.איל הון בינגלקטי עתידני מבקש להקים לתחייה את רוסיה הקיסרית בכוכב בלתי מיושב.

בלב האש.  ---  אוונס,ניקולס  ---  2003  ---  רומן.קאובוי נאה ושתקן מנסה להציל מהלהבות את האשה שהוא אוהב:בת זוגו של חברו השאפתן,שנלכדה בשריפה.

בלב העופל :  ---  סגלסון,אריה  ---  2003  ---  כרוניקה המתארת את חיי היהודים בגטו קובנה,את אנשי הממשל הגרמניים ואת מעשי הרצח עד לצעדת המוות.המחבר היה חבר בית"ר בן 18 כשמשפחתו נכלאה בגטו.

בלבול השפות בין המבוגרים לילד .  ---  פרנצי,שנדור  ---  2003  ---  

בלבול השפות בין המבוגרים לילד.  ---  פרנצי,שנדור  ---  2003  ---  קובץ מאמרים של הפסיכואנליטיקאי היהודי ההונגרי,שהיה ידיד, תלמיד,מטופל ועמית של פרויד.המאמרים עוסקים ברובם בטיפול הפסיכואנליטי וביחסי מטפל-מטופל.

בלונדינית נכנסת לבר.  ---    ---  2003  ---  אוסף בדיחות אירודיוטיות.

בלח"י בצה"ל ואח"כ.  ---  בן ישראל,חיים  ---  2003  ---  תיאור שנות פעילותו הבטחונית של המחבר במחתרות, כמפקד יחידת סבלים בחיל האוויר ובתפקידים אחרים.כמו כן מתוארת הקריירה האזרחית שלו בחברת סולל בונה.

בלטות.  ---  חוני המעגל  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכת צילומי מרצפות מצוירות ברחבי ת"א ויפו.הספר כולל מאמרים קצרים של אדריכלים וחוקרי אמנות.

בלטות.  ---  חוני המעגל  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכת צילומי מרצפות מצוירות ברחבי ת"א ויפו.הספר כולל מאמרים קצרים של אדריכלים וחוקרי אמנות.

בלי מרה.  ---  גורשמן,שירה  ---  2003  ---  סיפורים,זוטות וזכרונות מחיי אנשים שהשתתפו בגדוד העבודה בראשית המאה שעברה,וכן זכרונות מתקופת השואה.

בלי עין רעה :  ---  מוריס,דסמונד  ---  2003  ---  המחבר,אנתרופולוג ידוע,הינו בעל אוסף קמיעות אשר ליקטן במסעותיו הרבים בעולם.באלבום זה חושף המחבר את האמונות,ההסטוריה והמיתולוגיה של כ-100 קמיעות.

בלי עין רעה :  ---  מוריס,דסמונד  ---  2003  ---  המחבר,אנתרופולוג ידוע,הינו בעל אוסף קמיעות אשר ליקטן במסעותיו הרבים בעולם.באלבום זה חושף המחבר את האמונות,ההסטוריה והמיתולוגיה של כ-100 קמיעות.

במהירות הצל.  ---  גלעד,רונית  ---  2003  ---  רומן.סופרת מנסה להחלץ מהעולם שבנתה לעצמה ואגב כך מתארת פגישות עם דמויות שונות בחייה.

במחשבה שניה :  ---  ביון,וילפרד ר.  ---  2003  ---  בין המאמרים: הערות על התיאוריה של הסכיזופרניה;הבחנת האישיות הפסיכוטית מן הלא-פסיכוטית;על ההזיה;התאום הדמיוני;על היהירות;תיאוריה של חשיבה ועוד.

במפגש הנהרות :  ---  אלכביר,אסנת  ---  2003  ---  תיעוד שהותה של המחברת בקרב הערים ההודיות.

במקום שאני עומדת :  ---  גירש,פסי [גירש,פסי. גולן,נחמה - על נספח המאמרים]  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת צילום שנושאה הוא המרחב הציבורי של שכונת "מאה שערים" בירושלים. הצילומים מתעדים ארכיטקטורה, טופוגרפיה, נוף אנושי ואת האסתטיקה של השימוש במרחב הציבורי ע"י תושביו.

בן נעם פוטו .  ---  בן נעם,ניסן  ---  2003  ---  עריכה: גיא רז .

בן נעם פוטו : [בן-נעם פוטו]  ---  רז,גיא (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג. תערוכה המציגה מבחר מצילומיו הפתח-תקוואיים של הצלם תושב המושבה. החוברת מלווה בהקדמת העורך.

בניין תרבות בארץ ישראל .  ---  קולב,אויגן  ---  2003  ---  

בניין תרבות בארץ ישראל.  ---  קולב,אויגן  ---  2003  ---  כנוס מחקרי המחבר,מי שהיה מנהל מוזיאון ת"א באמצע המאה ה-20,ונודע בשל היותו התיאורטיקן הבולט של האמנות הישראלית המודרנית בזמנו. קולב נפטר בשנת 1959.

בסוד יחיד ועדה :  ---  הלוי,יוסף  ---  2003  ---  מאמרים המציגים את הרלוונטיות של המורשת הלשונית, הספרותית והתרבותית של יוצאי המזרח,ואת הדיאלוג בינה לתרבות האירופאית,במסגרת התרבות העברית החדשה.

בסוד יחיד ועדה :  ---  הלוי,יוסף  ---  2003  ---  

בסימן כוכב :  ---  יעוז קסט,איתמר (בחר וערך)  ---  2003  ---  אנתולוגיית שירים ממאתיים וחמישים השנים האחרונות.כלולים היינריך היינה,אלזה לסקר-שילר,אלן גינסברג,אוסיפ מנדלשטם, אומברטו סאבא,פאול צלאן,אדריין ריץ',זיגפריד ששון ואחרים.

בסמטאות בגדאד.  ---  פתאל,סלים  ---  2003  ---  סיפורים סמי-מציאותיים מחיי יהודי בגדד לקראת אמצע המאה ה-20: היחסים הקלוקלים עם הסביבה המוסלמית,אידיאולוגיות ציוניות וקומוניסטיות,המחסור,העוני והאהבות.

בספינות של אש למערב :  ---  הראל,ירון  ---  2003  ---  

בספינות של אש למערב : [ב'ספינות של אש' למערב]  ---  הראל,ירון  ---  2003  ---  החיים היהודיים הפנימיים; מעמדם המשפטי של היהודים;יחסי רוב ומיעוטים דתיים;עם הפנים למערב.התקופה הנסקרת מתחילה בעלילת הדם ומסתיימת בשואה הכלכלית שפקדה את דמשק.

בעיית הדת במדעי היהדות בגרמניה במאות התשע-עשרה והעשרים.  ---  שולטה,כריסטוף  ---  2003  ---  המאמר מתבסס על הרצאה שהושמעה במסגרת ההרצאה השנתית של הקתדרה שהתקיימה בשנת 2001 באונ' בר-אילן.

בעין סערה :  ---  ורדי,יואב  ---  2003  ---  אל ידידי תסתכל/אחורה בזעם;/היה מה שהיה/לטובה!

בעיניים פקוחות :  ---  פרל,משה  ---  2003  ---  הצגה פרובוקטיבית של המציאות הכלכלית בישראל ושל קשרי הכלכלה והפוליטיקה.המחבר גורס שהממסד העמיק את העוני על ידי מערכת קצבאות ועל ידי העברת משאבים למיעוט עשיר.

בעל בבל מכתב אהבה. [בעל בבל / מכתב אהבה]  ---  ארבאל,פרננדו  ---  2003  ---  נובלה העוסקת ביחסי אם ובנה על רקע מלחמת האזרחים בספרד ומחזה המגולל מונולוג של אם מזדקנת המבקשת להתקרב אל בנה.

בעלות צולבת - שליטה ותחרות בשוק התקשורת הישראלי :  ---  אזרחי,ירון ואחרים  ---  2003  ---  סקירה של מצב בעלויות ההון הפרטי על אמצעי התקשורת בישראל ושל הבעיות הנובעות ממצב זה.המחברים גם מציעים המלצות לשיפור:חקיקה רגולטורית והרחבת שוק ההון הישראלי.

בעלי התוספות א+ב :  ---  אורבך,אפרים א  ---  2003  ---  

בעצי התומר ראיתיך.  ---  הלר,דורית  ---  2003  ---  שירים : "מה כהים/ צבעי הים הכחלים. ומה עמקים נמותם/ מבטי המלים באנשים"…

בעקבות המילניום :  ---  כהן,נורמן  ---  2003  ---  כתות נוצריות משיחיות באירופה של ימי הבניים ומסורת הנבואה האפקוליפטית.

בעקבות המילניום :  ---  כהן,נורמן  ---  2003  ---  כתות נוצריות משיחיות באירופה של ימי הבניים ומסורת הנבואה האפקוליפטית.

בצל שלוש נשים.  ---  גובס,עוזיאל  ---  2003  ---  רומן המתאר את הרפתקאותיו הרומנטיות של צעיר שנקלע לעיר הגדולה בשל הרחקתו מעירו בצו בית משפט.

בקו נקי :  ---  דגן,גילה  ---  2003  ---  ספר זיכרון המקבץ מבחר מאמרים ותצלומים המתעדים את פעילותו האדריכלית של הברון במסגרת קיבוץ רעים, לצד מקבץ מכתבים וזכרונות המתווים את מסלול חייו האישיים.

בקורת ופרשנות 37.  ---  וולף מונזון,תמר  ---  2003  ---  

ברוך הבא לארץ השוטים :  ---  רשף,מיכאל  ---  2003  ---  שירי המחבר ותרגומיו לשירים מאת פ. א. טיוטצ'ב.

בריאות ומשפט .  ---  כרמי,אמנון  ---  2003  ---  

בריאות ומשפט.  ---  כרמי,אמנון פרופ'  ---  2003  ---  הספר מחולק לארבעה-עשר שערים: אחריות מקצועית; ההליכים המשפטיים;העיסוק במקצוע;המטופלים;הסכמה מדעת; מוסדות ומכשור;מחלות ומפגעים;טיפולים ועוד.

בריאות משפט וזכויות אדם. [בריאות,משפט וזכויות אדם]  ---  שלו,כרמל  ---  2003  ---  מחקר הבוחן את מערכת הבריאות לאור המתח בין סיפוק צרכי הציבור ושמירת זכויות הפרט וכן את הרפורמה שהתחוללה עקב ביסוסו של חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

ברידג' :  ---  ציקלג,מאיר  ---  2003  ---  הספר מבוסס על שיטת "אקול" (ACOL), והוא כולל תרגילים לתלמיד.

ברכת החשמל .  ---  נאור,מרדכי  ---  2003  ---  

ברכת החשמל.  ---  נאור,מרדכי  ---  2003  ---  אלבום: פרשת משק החשמל בארץ והתפתחותו לאורך השנים. האלבום מלווה במבחר תצלומים.

ברשות הרבים :  ---  מוריה,יעל. ברניר,סיגל (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המוקדשת לאחד מראשוני הגננים בתל אביב.הקטלוג כולל מאמרים שעוסקים בגנים השונים בעיר, צילומים היסטוריים רבים,שירים 'תל אביביים' ועוד.

בשאיפה למצוינות באדריכלות :  ---  הרברט,גילברט ואחרים  ---  2003  ---  

בשאיפה למצוינות באדריכלות :  ---  הרברט,גילברט ואחרים  ---  2003  ---  אלבם המגולל את תולדותיה של אדריכלות החשמל הארצישראלית: הארכיטקטורה של חברת החשמל,תכנון תחנות הכוח ועוד.הספר מכיל תצלומים,תרשימים ותוכניות.

בשבילך אני מתגעגעת.  ---  גול,מרים  ---  2003  ---  ספר שירים המלווה תערוכה בה הוצגו השירים בליווי ציורים של כלי בית מזרחיים.בין נושאי השירים:קוסקוס,מופלטה,מזוזות, שקדים וכן חווית הקליטה בישראל.

בשבילך אני מתגעגעת.  ---  גול,מרים  ---  2003  ---  ספר שירים המלווה תערוכה בה הוצגו השירים בליווי ציורים של כלי בית מזרחיים.בין נושאי השירים:קוסקוס,מופלטה,מזוזות, שקדים וכן חווית הקליטה בישראל.

בשטח הפקר :  ---  אלמי,אורלי  ---  2003  ---  דו"ח המתאר את תנאי הקיום של התושבים ואת ההשפעה של תנאים אלו על האפשרות לקיים חיים בריאים ולגדל ילדים. כמו כן, הדו"ח עוסק באפשרות העומדת בפני תושבי הכפרים לקבלת טיפול רפואי בכלל ובמקרי חרום בפרט.

בשליחות התנועה בימי המלחמה ובמחתרת.  ---  באסיי,צבי  ---  2003  ---  פעילותן של תנועות הנוער הציוניות ברומניה בימי מלחה"ע השנייה ואחריה למילוט הקהילה היהודית שם.כולל תולדות הקהילה היהודית ותולדות המשטר ברומניה.

בשם הביטחון :  ---  אלחאג',מאג'ד. בן אליעזר,אורי (ע.)  ---  2003  ---  האתוס הבטחוני בשירות ההגמוניה התרבותית בישראל והתהוותה של חברה אזרחית פוסט-מטריאלית. בין הכותבים:חנה הרצוג,אורי רם,אורי בן אליעזר ואחרים.

בשם השם .  ---  טסלר,ריקי  ---  2003  ---  

בשם השם :  ---  טסלר,ריקי  ---  2003  ---  קווים לדמותה של תנועת ש"ס:מנהיגיה,מטרותיה האמתיות, ממדי חדירתה לחברה הישראלית ובחינת מערכת הכוחות שבנתה עם ממשלות ישראל השונות.

בשערי תופת :  ---  ברנובה,דניאלה  ---  2003  ---  המחקר מפרט את שמותיהם של ההרוגים (יהודים ולא-יהודים) שזוהו בעת פתיחת קבר האחים ההמוני בקרמצניצ'קה ומתאר את נסיבות הירצחם.

בת הירח :  ---  שרת,סמדר  ---  2003  ---  

בת פרס.  ---  פארמן פארמאיאן,סאטרה. מונקר,דונה  ---  2003  ---  רומן.סיפורה של איראנית שרכשה השכלה בארצות הברית ושבה לאירן כדי לעזור לבני עמה להחלץ מהעוני והנחשלות. בעלילה נארגות תולדות איראן לפני ואחרי מהפיכת חומייני.

בתו של גלילאו :  ---  סובל,דווה  ---  2003  ---  סיפור הקשר המיוחד בין המדען האיטלקי לבין בתו הלא חוקית,שנמסרה למנזר והפכה לאשת אמונו עד מותה בגיל 34.הספר מבוסס על מכתביה של הבת,מריה צ'לסטה.

בתום קטיף התפוחים.  ---  פרוסט,רוברט  ---  2003  ---  מבחר משירי המשורר האמריקאי איש ניו אינגלנד. "של מי היער - לא אדאג,/ ביתו בכפר המרוחק;/ הוא לא יראני כאן חונה/ לצפות ביער המושלג.".

בתי ספר בניהול עצמי :  ---  וולנסקי,עמי. פרידמן,יצחק (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים הבוחנים את הבעיות, תהליכי המעבר וכלי הניהול הנוגעים לניהול עצמי של משאבי בתי ספר, בהסתמך על ניסיונם של אנשי חינוך ברחבי העולם.

גבולות של קדושה :  ---  בילסקי,אמילי. שנאן,אביגדור (ע.)  ---  2003  ---  אלבום: אסופת עיונים הדנים בביטויים שונים של קדושה ויחסיה עם המרחב התרבותי-חילוני, תוך התמקדות בביטויים אמנותיים. בין הכותבים: אהרן ברק,יוסף דן,אברהם בורג ועוד.

גבעה נעלמה :  ---  ובר,שאול  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר אשר נלחם בקרב המפורסם במלחמה על ירושלים,1967.

גבר מי שאוהב.  ---  גולדנברג,מיקי  ---  2003  ---  מדריך הומוריסטי לגבר ה"נאור".

גברים בהיריון :  ---  רייס,עוזי ד"ר  ---  2003  ---  מדריך לאב-לעתיד,המאורגן לפי בעיות ופתרונות,ומציע סיוע בשאלות הקשורות למצבה של האישה,בתחום התזונה,הנפש,הבריאות וההכנה ללידה.

גברים לבנים טפשים.  ---  מור,מייקל  ---  2003  ---  מחאה הומוריסטית אך שלוחת רסן של במאי הסרטים האמריקני בנושאי חברה,סביבה ופוליטיקה.הספר מבקר את מנגנוני הכלכלה והשלטון בארה"ב ובעיקר את ממשל בוש.

גברים מכדור הארץ ונשים מכדור הארץ :  ---  ונינג,קנת  ---  2003  ---  טכניקות ליישוב מחלוקות וסכסוכים בחיי הזוגיות ומיומנויות תקשורת לדירבון הדיאלוג הבין-זוגי.כולל גם קווים מנחים למטפלים מקצועיים בבעיות זוגיות.

גדרות וחלונות.  ---  קליין,נעמי  ---  2003  ---  אסופת רשימות הבוחנות את המאבק האנטי-גלובאליסטי, האקטיביזם המחתרתי ומנגנוני הפונדמנטליזם הקפיטליסטי.

גדרות וחלונות.  ---  קליין,נעמי  ---  2003  ---  אסופת רשימות הבוחנות את המאבק האנטי-גלובאליסטי, האקטיביזם המחתרתי ומנגנוני הפונדמנטליזם הקפיטליסטי.

ג'ו השתקן.  ---  פרקר,ט. ג'פרסון  ---  2003  ---  רומן מתח: גבר יתום נוקם את מותו של אביו המאמץ.

גואל הדם :  ---  שורק,נתן  ---  2003  ---  תולדות משפחה ארצישראלית מתקופת התורכים ועד מלחמת יום הכיפורים.

גודוג.  ---  שפינקה,דרור  ---  2003  ---  רומן בן זמננו בעל שאיפות פילוסופיות.אדם החש עליונות בחייו אך נופל קרבן למשחקו האכזרי של הגורל.

גוטר.  ---  שיבלי,אחלאם  ---  2003  ---  קטלוג עברי-ערבי-אנגלי של תערוכת צילומי שחור לבן הצלמת היא בדואית מהגליל העוסקת בחייהם של בדואים באזור באר שבע.

ג'ונו וג'ולייט :  ---  גוף,ג'וליאן  ---  2003  ---  רומן: הרפתקאותיהן של שתי תאומות מוצלחות.

גוף הנפש .  ---  עצמון,צבי  ---  2003  ---  

גוף הנפש :  ---  עצמון,צבי  ---  2003  ---  סקירה מדעית המתמקדת בפעילות המוחית על שלל היבטיה: מנגנוני הזיכרון,השינה והחלום,ראיה,שפה ודיבור,מחלות, גירוי עצבי ועוד.

גוף ראשון בשני קולות .  ---  שחר,שלומית (תרגמה)  ---  2003  ---  

גוף ראשון בשני קולות :  ---  שחר,שולמית  ---  2003  ---  שתי אוטוביוגרפיות חריגות לזמן כתיבתן בימה"ב:האחת מאת אב מנזר המספר על תשוקותיו המיניות,פחדיו וחסכי ילדותו והשניה מאת יהודי המספר על דרכו האישית אל הנצרות.

גורל אחד :  ---  הרצוג,דורון  ---  2003  ---  תולדות ההגרלות וההימורים בקהילות ישראל ובארץ ישראל,החל מתקופת התנ"ך,עבור דרך מצדה ועד תקופת המנדט.הספר כולל איורים ורפרודוקציות של כרטיסי הגרלה.

גורלו של צייר :  ---  כץ,שמואל (אלכסנדר)  ---  2003  ---  ביוגרפיה כתובה,מצולמת ומצויירת של הקריקטוריסט אשר נולד באוסטריה,עבר את ימי מלחמת העולם השניה באירופה,העפיל לארץ,גורש לקפריסין,חזר לארץ ופצח בקריירה.

גורלו של צייר :  ---  כץ,שמואל (אלכסנדר)  ---  2003  ---  ביוגרפיה כתובה,מצולמת ומצויירת של הקריקטוריסט אשר נולד באוסטריה,עבר את ימי מלחמת העולם השניה באירופה,העפיל לארץ,גורש לקפריסין,חזר לארץ ופצח בקריירה.

גוש דן :  ---  בלינקי,אלנה (ע.)  ---  2003  ---  מפת מפתח,מפות ערי גוש דן, מפתח כללי.

גזעים חלולים.  ---  לוי,יצחק (איציק)  ---  2003  ---  רומן המתאר את שכונת זכרון-משה בירושלים ודמויותיה המוזרות.

גזר דין מוות לזבובים!  ---  שדר,אהרון   ---  2003  ---  מבחר קוריוזים משעשעים מעולם המשפט של ראשית המדינה,שנאספו על ידי תובע לשעבר מפרקליטות מחוז תל אביב.

גיבורים ונואשים :  ---  דור,דני  ---  2003  ---  אלבום: כרוניקה היסטורית המלווה בשלל תצלומים, תעודות ועדויות.

ג'ייק ומימי.  ---  בולדווין,פרנק  ---  2003  ---  מתח. מימי נופלת ברשת קסמיו של ג'ייק ומעוררת בו מחשבות חרטה על דרך חייו הנהנתניים. העלילה מסתבכת כאשר נשותיו של ג'יין מן העבר נעלמות באופן מסתורי.

גילגולי כפייה בגולגים סובייטיים.  ---  נשר,אליהו (אדלר,אלי)  ---  2003  ---  זכרונות המחבר מחייו במחנות העבודה הרוסיים.

גילו של אדם וזמנו האישי.  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2003  ---  מתוך שלילתו את ההתייחסות החד-ממדית של החברה ל'זקנים' מאפיין המחבר מספר סולמות שונים למדידת גיל.הוא מנתח לפיהם את סיפוריהם של אנשים שבהם טיפל.

גילוי עריות :  ---  נין,אנאיס  ---  2003  ---  פרקי יומן הסוקרים,בין היתר,את יחסי המחברת עם הנרי מילר ועם אביה. כן נתוספו הקדמה מאת רופרט פול ומבוא והערות ביוגרפיות מאת המתרגם.

גישור תרבותי :  ---  כהן,רינה. ספקטור,גרסיאלה ד"ר  ---  2003  ---  חוברת העוסקת בתכנית העבודה והתוצאות של פרויקט קליטה והשתלבות חברתית מטעם משרד החינוך המדגיש את מקומם של ההורים כמנהיגי המשפחה ומובילי הקליטה.

גלגול בפארק אווניו.  ---  אנגלנדר,נתן  ---  2003  ---  תשעה סיפורים קצרים העוסקים בקיום היהודי במקומות ובזמנים שונים במאה העשרים.

גלגול בפארק אווניו.  ---  אנגלנדר,נתן  ---  2003  ---  תשעה סיפורים קצרים העוסקים בקיום היהודי במקומות ובזמנים שונים במאה העשרים.

גלגל המזלות.  ---  קומם,אהרון  ---  2003  ---  שירים. "איזו חדווה/לעקוץ לעקוץ/בלי סיבה ובלי קרב/ארס לשפוך/עמוק לנעוץ/לא שלי הכאב/לא שלי הצער/ממש צחוק/ לראות אחר/מתפתל בכאב/לפני שרומסים אותי."(מזל עקרב).

גלוי ונסתר במקרא .  ---  אמית,יאירה  ---  2003  ---  

גלוי ונסתר במקרא :  ---  אמית,יאירה  ---  2003  ---  אריגתם של פולמוסים תרבותיים-חברתיים אל רקמת הספרות המקראית. הספר בוחן את אופני הסוואתם, הבלעתם והחצנתם של פולמוסים אלו במסגרת הנרטיב המקראי.

גלידות וסורבה.  ---  לטוביץ',איילת (ע.)  ---  2003  ---  מתכונים כשרים להכנת קינוחי גלידות וסורבה.

גם שום מקום הוא מקום.  ---  סתיו,אורי  ---  2003  ---  רומן בכורים ריאליסטי על נשים,גברים,מין ועל האכזריות והאלימות בה מתערבבים כל אלו יחדיו.

ג'מאעה י :  ---  שחר,עידו (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים בלווית תקצירים בערבית ובאנגלית.בין הנושאים:דמוקרטיה בירדן,שליטה חברתית בסוריה,תרגומים של ספרות פלסטינית וחיי השגרה בלוד.

ג'מילה וספורי פלא מהאי ג'רבה.  ---  ברבי,בנימין  ---  2003  ---  סיפורים דמיוניים ואמיתיים מחיי יהודי תוניסיה.

גנזים :  ---  שופט,יעקב  ---  2003  ---  עם ישראל וארצו,תרגומים מיידיש וליידיש,יצירות ויוצרים בספרות,שואה, פוליטיקה ישראלית,היסטוריה של העובדים בעיריית ת"א ועוד.

גנים אפלים.  ---  קנט,מישל  ---  2003  ---  הלך רוח פוסט-טראומתי מוציא את אביו של גיבור הסיפור למופעי ליצנות בתלבושת מוקיון. הבן חש מושפל ומבוזה עד שמתגלה לו האמת שהביאה את משפחתו למצב זה.

געגוע.  ---  עזריאלי,ראובן  ---  2003  ---  שירים.

גפן התשוקה.  ---  בנרג'י דיוואקרוני,צ'יטרה   ---  2003  ---  רומן: ספר ההמשך ל"אחות לבי" המגולל את חברותן של שתי נשים הודיות המתאחדות זו עם זו באמריקה.

גפן התשוקה.  ---  דיוואקרוני,צ'יטרה בנרג'י  ---  2003  ---  רומן: ספר ההמשך ל"אחות לבי" המגולל את חברותן של שתי נשים הודיות המתאחדות זו עם זו באמריקה.

גרגנטואה ופנטגרואל.  ---  רבלה,פרנסואה  ---  2003  ---  א+ב. שני כרכים היוצקים את יצירת המופת בת המאה ה-16 לשפה עברית קולחת המתירה סטיית מה מן הטקסט המקורי,סטייה אשר מתוקנת ע"י ההערות.

גרגנטואה ופנטגרואל.  ---  רבלה,פרנסואה  ---  2003  ---  שני כרכים היוצקים את יצירת המופת בת המאה ה-16 לשפה עברית קולחת המתירה סטיית מה מן הטקסט המקורי,סטייה אשר מתוקנת ע"י ההערות.

גרמניה וארץ ישראל :  ---  צימרמן,משה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים שעניינם יחסי הגומלין בין שתי הארצות מראשית המאה ה-19:התעניינות דתית,אינטרסים פוליטיים וכלכליים, השפעה תרבותית,דימויים תקשורתיים ועוד.

גרמניה וארץ ישראל :  ---  צימרמן,משה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים שעניינם יחסי הגומלין בין שתי הארצות מראשית המאה ה-19:התעניינות דתית,אינטרסים פוליטיים וכלכליים, השפעה תרבותית,דימויים תקשורתיים ועוד.

גרעינים לבנים .  ---  ברנדס,יוכי  ---  2003  ---  

דברי אלופים :  ---  בר סימן טוב,יעקב (ע.)  ---  2003  ---  מבחר הרצאות: החלום ושברו: ניתוח תהליך השלום הישראלי-פלסטיני;המערכת האזורית במבחן היציבות; מורכבות מבנה החברה הפלסטינית ועוד.

דברי ימי הלובסטר.  ---  גרינלואו,לינדה  ---  2003  ---  חייה של המחברת בכפר דייגים אינטימי ושוקק פיקנטריה.

דברי ריבות ["ספר דברי ריבות"] :  ---  אלגמיל,יוסף  ---  2003  ---  

דברים שבלב :  ---  שוורץ,גלי  ---  2003  ---  

דברים שחשוב לדעת על אירוע מוחי.  ---  בקמן,רוברט ד"ר  ---  2003  ---  תשובות לשאלות רפואיות בנושאי קבוצות סיכון וסימנים מוקדמים לפגיעה,הטיפול בבית החולים,עצות להקלת הטיפול המעשי והשיקום.

דברים שחשוב לדעת על יתר לחץ דם.  ---  בקמן,רוברט ד"ר  ---  2003  ---  תשובות לשאלות רפואיות בנושאי קבוצות סיכון,טיפול תרופתי ואורח חיים בריא.

דברים שחשוב לדעת על סרטן השד.  ---  בקמן,רוברט ד"ר  ---  2003  ---  תשובות לשאלות רפואיות בנושאי קבוצות סיכון,שיטות טיפול ועוד.

דברים שחשוב לדעת על תסמונת המעי הרגיז.  ---  בקמן,רוברט ד"ר  ---  2003  ---  תשובות לשאלות רפואיות בנושאי הקלת התסמונת,הבדיקות הנדרשות,שינויים מומלצים באורח החיים ועוד.

דברים שרואים משם…  ---  בראונר,יונתן  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר מטיולו באוסטרליה.

דגים מתים ביפו.  ---  סרי,דן בניה  ---  2003  ---  שתי נובלות.

דהרמה החתול :  ---  לאורי,דיוויד. בלקול,טד  ---  2003  ---  קומיקס פילוסופי על היחסים בין צעיר המועד בדרך להתעוררות רוחנית לבין חתול ועכבר.

דוד בן גוריון : [דוד בן-גוריון]  ---  אדר,לילי (ע.)  ---  2003  ---  רשימה של אלפי מאמרים,נאומים ומכתבים שכתב.נוספו מפתחות מפורטים לפי אישים ולפי עניינים ומקומות.

דודי לי ואני לו.  ---  עברון,שושנה שפיז  ---  2003  ---  נסיונה של המחברת לטוות סיפורי עלילה משכנעים,מלווה באיורים.

דווקא עכשיו באמצע החיים.  ---  בריסקר,אופק  ---  2003  ---  רומן. סיפור חניכה של צעיר ישראלי שהשתחרר מן הצבא וטס לדרום אמריקה, מתנסה במין, תוהה על אי הצדק החברתי ועל מהות החיים בגרוש, וכל זה תחת הטראומה הפוסט-צבאית.

דוח מסד הנתונים של המגזר השלישי בישראל : [דו"ח מסד הנתונים של המגזר השלישי בישראל]  ---  גדרון,בני ואחרים  ---  2003  ---  דו"ח לשנת 2002 של מסד הנתונים הנמצא בתהליך של בנייה. לראשונה מנותח בדו"ח תחום פעילות ספציפי של ארגוני המגזר השלישי - תחום הרווחה.

דוט.כלום.  ---  קסידי,ג'ון  ---  2003  ---  עלייתן ונפילתן של יוזמות האינטרנט הגדולות במהלך שנות ה-90.

דור לדור כב.  ---  לוי,אריה. לוי,שמחה  ---  2003  ---  גליון נושאי: רשימה ביבליוגרפית של ספרי דת יהודיים בפיקוח הרשויות ההונגריות,מסודרים בסדר אלפביתי על פי שם המחבר וכוללים תרגום של הרשומה לעברית ולאנגלית.

דיאטה להתנקות מרעלים.  ---  וורדרמן,קרול  ---  2003  ---  אסופת מתכונים,וידויים אישיים ומדריך תזונה מפורט.

דיבור לריק למרות הכל :  ---  לוס,אדולף  ---  2003  ---  מאמרי לוס,מהוגיה המרכזיים של הארכיטקטורה המודררנית, מתורגמים ברובם לראשונה לעברית.המאמרים אינם מתמצים רק בנושאי הארכיטקטורה אלא דנים גם באופנה, תרבות ועוד.

דיבור לריק למרות הכל :  ---  לוס,אדולף  ---  2003  ---  מאמרי לוס,מהוגיה המרכזיים של הארכיטקטורה המודררנית, מתורגמים ברובם לראשונה לעברית.המאמרים אינם מתמצים רק בנושאי הארכיטקטורה אלא דנים גם באופנה, תרבות ועוד.

דיווח כספי בישראל הלכה למעשה. ["דיווח כספי בישראל - הלכה למעשה"]  ---  שוב,שלומי רו"ח (ע.)  ---  2003  ---  ספר עזר לרואי-חשבון: מידע מרוכז על אופנים של דיווח כספי הנהוגים בכ-70 חברות ציבוריות בישראל.

דיוטי פרי.  ---  ניצן,גבי  ---  2003  ---  מבחר מיומני הנסיעות של המחבר שפורסמו עד כה בעיתונים שונים וקובצו כעת לכרך אחד.

דיוקן ראשון.  ---  שטיינלאוף,ורדה (אוצרת ועורכת)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת יצירותיהם של 20 אמנים ישראלים צעירים.

דימוי 22:  ---  פנחס כהן,חוה (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים,שירים ובקורת ספרות ויהדות מאת:חוה פנחס-כהן,משה צימרמן,זלי גורביץ',אדמיאל קוסמן,נאוה סמל,חמוטל בר-יוסף,יהודה ליבס,נתנאל לאור ואחרים.

דינוזאור בערמת שחת :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2003  ---  אוסף מאמרים העוסקים בנושאי זמן,שינוי והיסטוריה מפרספקטיבה מדעית אבולוציונית,ובוחנים את התפתחות המדע המודרני.

דיני עדות מומחים :  ---  סהר,אברהם פרופ' עו"ד  ---  2003  ---  סקירת תפקידן של עדות מומחים וחוות דעתם במשפט הישראלי, עם דגש מיוחד על תפקיד המומחה הרפואי.

דלת אחת מגן עדן.  ---  קונץ,דין  ---  2003  ---  מותחן קליפורני.

דלת אחת נסגרת דלת אחרת נפתחת : [דלת אחת נסגרת,דלת אחרת נפתחת]  ---  פיין,ארתור  ---  2003  ---  מדריך להצלחה הנשען על סיפוריהם האמיתיים של מעל לחמישים מפורסמים, ביניהם:מילטון ברל, ג'ורג' ברנס,האל דיוויד,קרול בורנט ואחרים.

דלת לחלום.  ---  קיילאס,אונו  ---  2003  ---  אנתולוגיה מיצירתו של המשורר הפיני בין שתי מלחמות העולם.

דלתות.  ---  אלמוג,עידן  ---  2003  ---  אחד עשר סיפורים קצרים.

דם ופוליטיקה :  ---  פרנקל,יונתן  ---  2003  ---  

דם ופוליטיקה :  ---  פרנקל,יונתן  ---  2003  ---  תיאור מקיף של העלילה שהתרחשה ב-1840,מהלכה ומניעיה,התגובות במזרח התיכון ובעולם והשפעתה על היחסים בין הדתות ועל עיצוב הלאומיות היהודית.כולל מסמכים רשמיים.

דמו איסלאם : [דמו-איסלאם]  ---  ליאל,אלון  ---  2003  ---  דיוקן פוליטי של המנהיגות האסלאמית החדשה בתורכיה שעלתה לשלטון בנובמבר 2002,תוך הצגת המודל השלטוני של מפלגת "הצדק והפיתוח",המשלב מודרניזציה ואסלאם.

דמו איסלאם : [דמו-איסלאם]  ---  ליאל,אלון  ---  2003  ---  דיוקן פוליטי של המנהיגות האסלאמית החדשה בתורכיה שעלתה לשלטון בנובמבר 2002,תוך הצגת המודל השלטוני של מפלגת "הצדק והפיתוח",המשלב מודרניזציה ואסלאם.

דמויות ומוטיבים יהודיים בספרות הרוסית :  ---  רויזן,ברל  ---  2003  ---  לקט מסות על:טולסטוי,צ'כוב,גורקי,פושקין,דוסטוייבסקי,שלום עליכם,פרוג,איסק באבל ועוד.

דמותם לנגדי תמיד :  ---  אילן אונדרוייזר,יהודית  ---  2003  ---  זכרונות המחברת,ילדה אמסטרדמית,שנחטפה ב-1943 עם משפחתה למחנות וסטרבורק וברגן-בלזן.

דמיון והיזיון.  ---  סגל,ג'וליה  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מקומם של הדמיון והפנטזיה בפסיכואנליזה ולהבהיר ונושאים קרובים:חלומות בהקיץ,הכחשה,תפישה והסוואות.כולל קטעי שירה ופרוזה.

דמיין ש…  ---  סקוט,ג'ואנה  ---  2003  ---  רומן. ילד יתום בן שלוש מטולטל בין משפחת אביו השחור ומשפחת אמו הלבנה.

דמע ונגה דם וזהב : [דמע ונגה,דם וזהב]  ---  אלדד,ישראל  ---  2003  ---  מבחר הרצאות המחולקות לשמונה שערים: מקורות שירתו; שירה לירית;שירה אקספרסיוניטסית;פרידה מאירופה;שירה לוחמת;המשורר ואלוהיו ועוד. כמו כן מצורפים מבחר מאמרים.

דעת 50-52.  ---  חלמיש,משה (ע)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים: תלמידי הגר"א, השבתאות והנקודה היהודית; בין עמנאול לוינס לישעיהו ליבוביץ;יחסו של ליאו שטראוס אל שפינוזה;פתרונות האפוריות בספר מלחמות השם לרלב"ג וכו'.

דעת מקרא ספר בראשית ג' :  ---  קיל,יהודה (מפרש)  ---  2003  ---  עם פירוש רש"י ועם דעת מקרא.

דפי עשב :  ---  דאור,דן (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של שירים,סיפורים וטקסטים אחרים מספרות העולם העוסקים בצריכת צמח הקנאבוס. בין הכותבים:אלכסנדר דיומא,הרודוטוס,ולטר בנימין,ויקטור רובינזון ואחרים.

דפי עשב :  ---  דאור,דן (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של שירים,סיפורים וטקסטים אחרים מספרות העולם העוסקים בצריכת צמח הקנאבוס. בין הכותבים:אלכסנדר דיומא,הרודוטוס,ולטר בנימין,ויקטור רובינזון ואחרים.

דפים לחקר השואה יז.  ---  בנדר,שרה. רוז'נסקי,רחל (ע.).  ---  2003  ---  מבחר מאמרים: "זיכרונות סגורים בתוך קופסא": הדחקה והשתקה בסיפורת הדור השני;אנטישמיות ויחסי יהודים-גרמנים: מבט לאחור מארץ ישראל ועוד.

דרוס.  ---  לוי,יוסי  ---  2003  ---  קובץ סיפורי תופת קצרצרים כתובים בסגנון עכשוי,אורבני, אנרגטי,בוטה, "לא דופק חשבון" וכו'.המחבר הוא קופירייטר.

דרך גבר :  ---  פלג,ירון (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של סיפורים על יחסים ארוטיים בין גברים מתוך יצירתם של קלאסיקנים כגון מנדלי מו"ס,גרשון שופמן,עמוס עוז,יהושע בר יוסף ואחרים.הספר כולל הקדמה מאת העורך.

דרך גברוש :  ---  לביא,דרורה  ---  2003  ---  ספור חייו של רפפורט החל מילדותו בקבוץ בית אלפא,עבור דרך מעורבותו בפריצת "דרך בורמה" במלחמת העצמאות ובמלחמות אחרות כלה בפעילותו ביחידת החילוץ של צה"ל.

דרך המלך :  ---  ויס,הלל  ---  2003  ---  מאמרי המחבר בסוגיות אקטואליות,הקוראים לזניחת ערכים חילוניים-ליברליים לטובת דרך המלך של היהדות.כן מובא תיעוד ממוסמך של פעילותו הציבורית של המחבר ברוח זו.

דרך התורה לאהבה.  ---  רז,מירה  ---  2003  ---  פרשנות רפורמית של רבנית למשנתם של סולובייצ'יק, השל, הרב קוק,ח"י רות,בובר וג.שלום.טענת המחברת היא שתכליתם של חיי האמונה הם חיי אהבה.

דרמטולוגיה :  ---  שירי,יוסף ד"ר  ---  2003  ---  הטיפול האונקולוגי במלנומה מתקדמת;כריתת בלוטת הזקיף למלנומה עורית בסיכון גבוה;פסוריאזיס;פטרת העור;הטיפול באקנה;דלקת עור אטופית ועוד.

דרקולה.  ---  סטוקר,בראם  ---  2003  ---  רומן הערפדים הקלאסי. הדפסה חדשה.

דת ובג"ץ דימוי ומציאות .  ---  כהן,מרגית ואחרים  ---  2003  ---  נייר עמדה 39 .

דת ובג"ץ: דימוי ומציאות :  ---  כהן,מרגית ואחרים  ---  2003  ---  במסגרת סדרה המספקת מסגרת לבחינת טענות בדבר מקומו של בג"ץ בעשייה בנושאי דת ומדינה,בוחן נייר העמדה פרסום חרדי המבקר את בית המשפט,ומוצא שהוא שגוי ומטעה.

דת ומדינה בישראל 10 :  ---  סלע,מיכל (ע.)  ---  2003  ---  עיון ביקורתי במערכת החקיקה ובמצע המדיני: הזכות לנישואין אזרחיים, מדיניות הרווחה,אפליית ערבים,גיוס תלמידי ישיבות ועוד.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים