רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


618 ספרים בעמוד זה

האדישים.  ---  מורביה,אלברטו  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו משולש אהבים רווי תשוקה ויצרים המהווה צוהר לארוטיקה המנוונת של הבורגנות האיטלקית בתחילת המאה ה-20.

האוהבים הצהובים.  ---  יוספן,גיא  ---  2003  ---  איורים משעשעים מלווים בסיפור פשוט על מערכת יחסים בין גבר לאישה.

האומה בהיסטוריה .  ---  סמית,אנתוני ד'  ---  2003  ---  

האומנם מדינת כבוד האדם .  ---  הראבן,אלוף  ---  2003  ---  נייר עמדה 40 .

האומנם מדינת כבוד האדם?  ---  הראבן,אלוף  ---  2003  ---  מאמר העוסק במצבו העגום של ערך כבוד האדם בישראל, המתבטא ביחסים בתוך המשפחה,בצה"ל,בפוליטיקה,ביחס לפלסטינים,במגרשי הספורט ועוד,ודן באפשרויות לשינוי המצב.

האופה.  ---  הונד,פול  ---  2003  ---  רומן: אופה יהודי נקלע אל מערבולת השנאה בין השחורים והלבנים המצית את עיירת מגוריו בולטימור.

האושר הוא.  ---  גולן,חנן  ---  2003  ---  רומן "קצבי" המתווה את עלילותיו של צעיר המחפש אחר סיפוק.

האושר היגון והגיל :  ---  לבני אנטי,דן  ---  2003  ---  

האושר היגון והגיל :  ---  לבני אנטי,דן  ---  2003  ---  מבחר משיריו של המשורר בעברית, לצד שיריהם המתורגמים להונגרית של נתן אלתרמן, לאה גולדברג, שלונסקי,ביאליק,רחל ואחרים.

האינדיאנים החדשים : ["האינדיאנים החדשים"]  ---  לייבנר,חררדו  ---  2003  ---  תאור היסטורי של הקשרים בין החברה והפוליטיקה בפרו, בתקופה בה החלו נציגי שכבות עממיות לכבוש מקום במשחק הפוליטי שעד אז היה נחלתם של נכבדים בודדים.

האיש שלא היה יכול בלי.  ---  אברהם,לביא  ---  2003  ---  משל מאוייר העוסק בהתמכרות ובגמילה ממנה.

האישה של הוגו.  ---  פוזנר,עירית  ---  2003  ---  רומן.לאחר שנפטר בעלה מזה 40 שנה,ניצול שואה שתקן,חושפת אשתו את הסוד הגדול של יחסיהם.

האלמנה העליזה.  ---  פרקר,רוברט ב'  ---  2003  ---  רומן מתח.בנקאי בן 51 נמצא מת במיטתו.הבלש ספנסר נשכר להוכיח שאלמנתו הבלונדינית היא אמנם פלרטטנית אך חפה מפשע.

האלף בית של הדיאטה .  ---  קוץ,מרים  ---  2003  ---  

האלף בית של הדיאטה. [האלף-בית של הדיאטה]  ---  קוץ,מרים  ---  2003  ---  מילון הומוריסטי קצר המיועד "לאנשים שאוהבים לאכול בעמידה,בין הארוחות וקצת יותר משלוש פעמים ביום". בין הערכים: דיאטת אורז,הורמונים,חבל לזרוק ונשנושים.

האם הטרור ינצח? :  ---  דרשוביץ,אלן  ---  2003  ---  עורך הדין השנוי במחלוקת רואה בהצלחת הטרור הפלסטיני ובהתנהלות ממשלות אירופה והאו"ם גורמים מרכזיים לאירועי 11/9.הוא קורא ל"איזון הולם" בין ביטחון לבין חירות הפרט.

האמנציפציה של היהודים.  ---  אוטווש,יוז'ף  ---  2003  ---  חיבור ליברלי קלאסי שפורסם ב-1840 על ידי אציל הונגרי צעיר שלימים נעשה לאחד מקובעי המדיניות ההונגרית בנושא. המחבר מפריך את טיעוניהם השונים של מתנגדי האמנציפציה.

האני העליון.  ---  רות',פריסיליה  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מושג האני העליון הפרוידיאני ונושאים הנוגעים לו:הפנמה,הזדהות,תסביך אדיפוס, יחסים ועוד.כולל קטעי שירה ופרוזה הרלבנטיים לנושא.

האנרגיה הסודית :  ---  עז ארי,שלמה  ---  2003  ---  ספר שלישי בטרילוגיה. קדמו לו "מולטימדיה אנושית" ו"צנתור רוחני".

האסופה המקראית ב' :  ---  הרן,מנחם  ---  2003  ---  בחלק זה של המחקר מנותחים ספרי דברים ויהושע-מלכים כגיבוש הראשון של קורפוס קאנוני ביהדות,שאליו נוספו מאוחר יותר ספרים אחרים.המחבר עוסק בשאלות זמן ומקום החיבור.

האף של פסקוואלה :  ---  ריפס,מייקל  ---  2003  ---  רומן המציג סדרת פגישות בטלות, סהרוריות ומשעשעות של המחבר עם דמויות פלקטיות מן העיירה סוטרי שבמרכז איטליה.

האקלים והמטאורולוגיה החקלאית בשומרון ויהודה.  ---  גת,צפורה. אשל,יעקב (ע.)  ---  2003  ---  שישה שערים: אקלים האזור;משטר הגשמים וההתאדות;משטר הקרינה;משטר הטמפרטורה;משטר הרוחות;יישומים אקלימיים ואגרואקלימיים.

הארדקור כלבים :  ---  לוי,ציפי  ---  2003  ---  ספורים המתארים בלשונם המקוטעת עולם משונה.

הארורים .  ---  לובו אנטונש,אנטוניו  ---  2003  ---  

הארורים.  ---  לובו אנטונש,אנטוניו  ---  2003  ---  רומן עתיר דמויות המתאר את הבריחה מליסבון לספרד ב-1975 מפחד המהפכנים הקומוניסטים.

הארץ שהבטיחה.  ---  בן אריה,יגאל  ---  2003  ---  שירים.

האשה ביהדות 11 :  ---  לוביץ,רבקה  ---  2003  ---  קובץ מדרשים מודרניים-פמיניסטיים של המחברת לפרשיות שונות במקרא.

האשה שאהבה סיפורים.  ---  ברקאי,רון  ---  2003  ---  רומן. גבר רודף נשים חווה נטישה ומוצא את דרכו לאשפוז כפוי בבית משוגעים. שם הוא מנסה להתיר את פקעת חייו.

הבדידות כגורל.  ---  כהן,אדיר  ---  2003  ---  מקראה פסיכולוגית הבוחנת את ייצוגה של חווית הבדידות בקורפוס הספרותי. בין היוצרים הנבחנים: נתן זך, דן פגיס, יהודה עמיחי,גבריאל פרייל, אברהם חלפי ואחרים.

הבוס אשתו והמזכירה שלו : [הבוס, אשתו ו…המזכירה שלו]  ---    ---  2003  ---  אוסף בדיחות ממקום העבודה.

הבוקר שאחרי.  ---  קופמן,ז'אן קלוד  ---  2003  ---  בחינה סוציולוגית של פרק הזמן שבבוקר שאחרי ליל האהבים הראשון,על בסיס עדויות של מרואיינים צעירים.לטענת המחבר פרק זמן קצר זה מאפשר חיזוי של מערכת היחסים העתידית.

הביאור האמצעי של אבן רשד לספר הנפש לאריסטו :  ---  עברי,אברהם אריה (ע.)  ---  2003  ---  החיבור הימי-ביניימי מוהדר מכתבי יד, עם מבוא, חילופי נוסח, הערות ורשימת מונחים.

הביצים הגורליות .  ---  בולגקוב,מיכאיל  ---  2003  ---  

הביצים הגורליות.  ---  בולגקוב,מיכאיל  ---  2003  ---  נובלה סאטירית ובמרכזה משל פנטסטי המגולל את קורותיה של הממלכה הסובייטית המותקפת על ידי זחלים מפלצתיים. אל הספר נוספו אחרית דבר ומסה מלומדת.

הבית ברחוב האקאציות :  ---  לדרר,שושנה  ---  2003  ---  סיפורים אוטוביוגרפים קצרים מחיי המחברת בהונגריה במלחה"ע השנייה עד לעלייתה ארצה וחלקה בהקמת קיבוץ יד-חנה.

הבית למרגלות ההרים.  ---  מייקלס,פרן  ---  2003  ---  רומן רומנטי העוסק במאבק בין דורות במשפחה בשאלת הכנסת הסבתא למוסד סיעודי.

הבל היופי.  ---  גורן,דן  ---  2003  ---  רומן שעלילתו נפרשת על רקע העולם הברוטלי של תעשיית הקוסמטיקה.

הבנות של מריה.  ---  צ'רין,ג'רום  ---  2003  ---  סיפור מתח בלשי על תככים,מאפיה,כסף ומשטרה בניו יורק.

הבנת הטקסט וכתיבתו.  ---  שילה,גילה ד"ר  ---  2003  ---  חוברת למידה ותרגול המיועדת לאלו הלומדים כתיבה והבעה במסגרת תיכונית ובמכללות.

הבעלות הלאומית על הקרקע והשלכותיה על ההתיישבות בארץ ישראל.  ---  בן דרור,ירוחם (בני)  ---  2003  ---  עיבוד של מחקר שנערך לראשונה בשנת 1973. המחבר מנתח את מערכת הבעלות על קרקעות בישראל מבחינה כלכלית, חברתית, חוקית ואידיאולוגית, ודן ביחוד בצורות השונות של התיישבות חקלאית קואופרטיבית.

הבריחה אל הכלא.  ---  קינן,עמוס  ---  2003  ---  אסופת סיפורים קצרים, חלקם חדשים, חלקם מלוקטים מחדש.

הברנש הקטן.  ---  מנדלי מוכר ספרים (אברמוביץ,ש"י)  ---  2003  ---  תרגום לסיפורו האידי הראשון של אברמוביץ המבקר את תחלואיה של החברה היהודית המשכילית וחינוכה הקלוקל.

הגבר של חייך :  ---  טרבור גריב, בראדלי  ---  2003  ---  דרכה של האישה אל גבר חלומותיה סוגה,בספר זה לפחות,בעצות פסיכולוגיסטיות-הומוריסטיות ובצלומים אנאכרוניסטיים במכוון.

הגברת העירומה.  ---  קידר,דקלה  ---  2003  ---  ספורים קצרים המתייחדים בלשונם .

הגדה של פסח :  ---    ---  2003  ---  הגדה המלווה במבחר תצלומי הארץ.

הגדה של שמות.  ---  לשמן,דליה  ---  2003  ---  תיאורים לא חפים מסכריניות של מאות שמות פרטיים:מקורם, משמעותם,סגולותיהם וכו'.השמות מסודרים בסדר אלפביתי. הספר המאוייר מופיע בפורמט אלבומי.

הגדה של שמות.  ---  לשמן,דליה  ---  2003  ---  תיאורים לא חפים מסכריניות של מאות שמות פרטיים:מקורם, משמעותם,סגולותיהם וכו'.השמות מסודרים בסדר אלפביתי. הספר המאוייר מופיע בפורמט אלבומי.

הגדר הרעה :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2003  ---  דו"ח המבקש להעריך את הנזקים הצפויים לאוכלוסייה הפלסטינית כתוצאה מהקמת גדר ההפרדה.

הגדת נחמה :  ---  ריינר,יצחק. פירלס,שמואל (ע.)  ---  2003  ---  מבט פרשני בהגדה הנסמך על מבנה של שאלות ותשובות.

הגולה לרגלי הקרפטים :  ---  ילינק,ישעיהו  ---  2003  ---  סקירה היסטורית המחולקת לשלושה שערים: בעידן הקיסרות ההבסבורגית;בעידן הרפובליקה הצ'כוסלובקית;תקופת השואה.

הגולם :  ---  פינק,אורי. אשד,אלי  ---  2003  ---  יצירה ספרותית פסאודו-דוקומנטרית-מצולמת-מאוירת של תולדות סדרת הקומיקס הישראלית הבדויה "הגולם".

הגזע המקולל :  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  אסופת מאמרים שפורסמו בעיתונות הישראלית ב-1980 על חיי ההומוסקסואלים בישראל בצל חוק מנדטורי האוסר על משכב זכר. הספר כולל גם מבחר ממכתבי התגובה למאמרים.

הגידה לי שאהבה נפשי :  ---  ספיר,תקוה  ---  2003  ---  פרשנות קבליסטית.

הגישה המאוזנת להוראת הקריאה.  ---  הנאור,דויד  ---  2003  ---  הצגת נקודת הראות ההתפתחותית-קוגניטיבית לתהליך הקריאה,תוך התבססות על הגוף המחקרי הקיים בתחום.הספר ממליץ על הוראה המשלבת תהליכי פענוח עם בניית משמעות.

הגלובליזציה :  ---  גרונאו,ראובן (ע.)  ---  2003  ---  חוברת הכנס הכלכלי העשירי עוסקת בתמורות בכלכלת העולם ובהשלכותיהן על בנק ישראל,חברות רב-לאומיות בישראל,מיסוי,נהול משק ועוד,כל זאת לצד המלצות חברי הכנס.

הגנה על חופש הביטוי במשטר דמוקרטי :  ---  קרמניצר,מרדכי (ע.)  ---  2003  ---  תיעוד הדיונים ביום עיון שעסק בקביעת הגבולות המשפטיים הראויים של חופש הביטוי במשטר דמוקרטי ובהיבטים כגון ביקורת על השלטון,לשון הרע ופגיעה ברגשות דתיים.

הגנה על חופש הביטוי במשטר הדמוקרטי .  ---  קרמניצר,מרדכי (ע)  ---  2003  ---  

הגרפיקאית שאפתה עוגיות מרציפן :  ---  גנחובסקי,דב  ---  2003  ---  קובץ ספורים במהדורת כיס המאגד כמאה ספורים מתולדותיה של ירושלים, אתריה ואנשיה, מלווים בתצלומים, בתעודות, מכתבים ומודעות. חלקם של הסיפורים פורסם בעבר.

הגשמה עצמית :  ---  אפרון,רונלד  ---  2003  ---  המחבר מדריך את הקורא לשמור על האיזון בין שלושת הצרכים הבסיסיים:להיות,להשתייך ולעשות.על ידי כך יוכל הקורא לחוש תחושת חיוניות ועוד כל מיני דברים נעימים.

הדברים החשובים באמת :  ---  קארלסון,ריצ'ארד  ---  2003  ---  דרכים להתמודדות עם עניינים הרי גורל,כגון בעיות בעבודה, קשיים כלכליים,גירושין,מחלות ומוות.עצות המסייעות לבצע שינויים,לדעת שאיננו יודעים ולהכין את המלים שעלינו לומר.

הדגים של ימת סטו.  ---  פילגרים,רורי  ---  2003  ---  סיפור תלאותיה של משפחה כפרית הנאבקת בתהפוכות גורל ובנדודים עם כניסת יפן למלחה"ע השנייה. מבוסס על זכרונות בני משפחתה של המחברת.

הדולפין :  ---  במברן,סרג'יו  ---  2003  ---  דולפין חולמני הנקרא משום מה דניאל אלכסנדר יוצא למסע רוחני ומנסה לגרום לקורא לגלות את הקסם שבחייו,ממש כמו "ג'ונתן ליונגסטון השחף" אלא שעל דולפינים.

הדורמים :  ---  פלמון,אהרון  ---  2003  ---  מארג תאורי אירועים וסיפורים אישיים המבקש לשרטט דיוקן דורי של ילידי שנות ה-30,להבין את מרכיבי זהותם, האידאולוגיה שלהם והשינויים שחלו במצבם.

הדינמיקה האנושית :  ---  נויהויזר,אברהם  ---  2003  ---  ניסיון פילוסופי לחשוף "חוקי טבע אנושיים" העומדים בבסיס החברה והמדינה באמצעות דיון במגמות כלליות ובמושגי יסוד כגון:המפלגה,המולדת,המנהיג,האזרח,העבד ואחרים.

הדמוקרטיה בישראל :  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2003  ---  מחקר המשווה את איכות הדמוקרטיה הישראלית עם מצבה בעשור החולף ועם מדינות דמוקרטיות אחרות.מצב הדמוקרטיה נבדק ע"פ מדדים כמותיים וע"פ השתקפותה בדעת הקהל.

הדמוקרטיה הקלסית :  ---  דוד,אפרים פרופ'  ---  2003  ---  התפתחותו של המודל המודרני הראשוני באתונה הקלסית: אפיוניה,עקרונותיה,מוסדותיה וזיקותיה אל הדמוקרטיה המודרנית.

הדסה לבריאות העם : ["הדסה" לבריאות העם]  ---  שחורי רובין,צפורה. שורץ,שפרה  ---  2003  ---  מחקר על תולדות הארגון מהקמתו ב-1912 ועל השפעותיו על מערכות הרפואה הציבורית והרפואה המונעת בארץ.הספר כולל גם צילומים תקופתיים שנתגלו לאחרונה.

הדסה לבריאות העם : ["הדסה" לבריאות העם]  ---  שחורי רובין,צפורה. שורץ,שפרה  ---  2003  ---  מחקר על תולדות הארגון מהקמתו ב-1912 ועל השפעותיו על מערכות הרפואה הציבורית והרפואה המונעת בארץ.הספר כולל גם צילומים תקופתיים שנתגלו לאחרונה.

הדרך אל האושר.  ---  צ'ן,צ'או שיו  ---  2003  ---  ארבעה ספרי הגיגים רוחניים הכתובים לעיתים כשירים. לפי הכותרים:1)בריאות;2)האושר; 3)אהבה;4)ידידות.

הדרך אל השלמות.  ---  תרזה הקדושה של ישוע  ---  2003  ---  טקסט נוצרי מן המאה ה-16 המלמד את דרכי ההתבוננות והאמונה של הנזירה הכרמליתית תרזה,הגורסת למשל כי "הגוף הוא הצד החיצוני של הנשמה".

הדרך לגיהנום.  ---  פלקנוס,ג'ורג'  ---  2003  ---  רומן מתח: שני בלשים פרטיים מחפשים אחר נערה שברחה מביתה והדרדרה לזנות.

הדרך שלנו :  ---  אליהו,מירית ואחרות  ---  2003  ---  החוברת משלבת בין ספורי מקרה המבוססים במציאות לבין התבוננות מקצועית- תיאורטית ומעשית בבואה לבחון את הקשיים העומדים בפני כבד השמיעה על היבטיהם השונים: זהות,בעיות תקשורת,כישורים ומיומניות חברתיות ועוד.

הדרכת מטיילים.  ---  ברקאי,גבריאל. שילר,אלי (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים העוסקים בהכשרת מדריכי טיול: מתודיקה של הדרכת מטיילים;המדריך והכשרתו;על כוחה של שתיקה בהדרכה;הדרכה באתרים ארכיאולוגיים ועוד.

ההורים ובית הספר :  ---  פרידמן,יצחק. פישר,יעל  ---  2003  ---  שאלון המשמש אמצעי לאבחון מידת הזדהותם של ההורים עם בית הספר, ערנותם ביחס לנעשה בו ותפיסתם את האמון שבית הספר מגלה כלפיהם וכלפי ילדיהם.

ההיבטים החוקתיים המשטריים והפרוצדורליים של השלטון המקומי.  ---  דרומי,אורי  ---  2003  ---  דיוני כנס העוסק במעמדן החוקי של הרשויות המקומיות בישראל וביחסיהן עם השלטון המרכזי.בהשתתפות אנשי אקדמיה וראשי רשויות מקומיות,ביניהם חולדאי ואולמרט.

ההיסטרי שבי ההיסטרי שבינינו : [ההיסטרי שבי, ההיסטרי שבינינו]  ---  ירום,ניצה  ---  2003  ---  עיון פסיכאונליטי במעמדה הקליני והתיאורטי של ההיסטריה במסגרת ההיסטוריה הפסיכואנליטית, תוך ניסיון לאבחנה מחדש כרכיב המקנן במערך היחסים בין המינים.

ההרגשה של מה שקורה :  ---  דמאסיו,אנטוניו ר.  ---  2003  ---  דיון פופולרי נוירולוגי-פילוסופי בגורמים הביולוגיים שיוצרים את תופעות המודעות והמודעות העצמית.

ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקליי.  ---  שייבון,מייקל  ---  2003  ---  רומן.שני דודנים צעירים נפגשים בניו יורק ב-1939 ובוראים גיבור קומיקס שבאמצעותו הם מקווים לשווא להציל את בני משפחתם באירופה.

ההתנגדות להגמוניה :  ---  סולטאני,נימר. סבאע' ח'ורי,אריג'  ---  2003  ---  ניתוח של משפטו של בשארה בעקבות התבטאותו בסוריה כמשפט פוליטי שמטרתו להביא להוצאת מפלגת בל"ד מחוץ לחוק.

ההתנגדות להגמוניה :  ---  סולטאני,נימר סבאע ח'ורי,אריג'  ---  2003  ---  

ההתנגדות להגמוניה :  ---  סולטאני,נימר. סבאע' ח'ורי,אריג'  ---  2003  ---  ניתוח משפטו של בשארה בעקבות התבטאותו בסוריה כמשפט פוליטי שמטרתו להביא להוצאת מפלגת בל"ד מחוץ לחוק.

ההתרסקות :  ---  בליזובסקי,אבי. שיר רז,יפה  ---  2003  ---  תחקיר המבקש להקיף את שרשרת האירועים שהובילו לקריסתה של המעבורת. הספר מכיל ראיונות עם אנשי מפתח, לצד מכתבים ושיחות עם האסטרונאוט אילן רמון.

הוד מעלתו המוות.  ---  אניסימוב,מרים  ---  2003  ---  סיפור אוטוביוגרפי המגולל את חיי המחברת ומשפחתה תחת השלטון הנאצי,תוך נסיון לעמוד על מהותו של המוות.

הוועדה לבדיקת תפקידי המגזר השלישי בישראל והמדיניות הננקטת כלפיו :  ---  גל נור,יצחק ואחרים  ---  2003  ---  רקע ונתונים על פעילותם של ארגונים לא-ממשלתיים ללא כוונת רווח בישראל והמלצות הנוגעות למדיניות הממשלתית כלפי מגזר זה.

הולכת בעקבות האהבה.  ---  סביר,נירה  ---  2003  ---  סיפור אישי על מערכת קשרים בין המחברת לבחור צעיר בגילו של בנה.

הוצא מהקשרו 3 :  ---  אלון,מרדכי. דורון,אמיר (ע)  ---  2003  ---  אסופת ציטטות נוספת מפי ענקי המחשבה של הספורט הישראלי המראים כי כוחם אינו רק בגפיהם,אלא גם בלשונם

הורג אותי ברכות.  ---  פרנץ',ניקי  ---  2003  ---  מותחן אירוטי: אישה המבוססת בשגרת ימיה מתוודעת למטפס הרים המיומן ברפואות האהבה. אט אט מערבולת המין הלוהטת סוחפת אותה אל קצה גבול שפיותה.

הורים מול מחסום הדיסלקסיה :  ---  עינת,עמלה ד"ר  ---  2003  ---  המחברת מציגה את חוויית ההורות לילד דיסלקטי באמצעות ראיונות עם הורים.היא מציעה עקרונות לשיקום רגשי,לימודי ומערכתי.

הורים מול מחסום הדיסלקסיה :  ---  עינת,עמלה ד"ר  ---  2003  ---  המחברת מציגה את חוויית ההורות לילד דיסלקטי באמצעות ראיונות עם הורים.היא מציעה עקרונות לשיקום רגשי,לימודי ומערכתי.

הורים מתגייסים :  ---  גון גרוס,ציפי  ---  2003  ---  מידע והרהורים בנושאי שירות צבאי ומקומה של משפחת החייל: דאגות ההורים,חיילים לקויי למידה,מסלולי שירות לבנות דתיות והשינויים במשפחה בעקבות גיוסו של הבן.

הורים צעירים נרדמים על הספה.  ---  דיין,גיא  ---  2003  ---  נסיונות כאלו ואחרים לרשום סיפורים קצרים.

הזכרונות שלי :  ---  קיפר,מרים  ---  2003  ---  זכרונותיה של ניצולת שואה: הסבל באושוויץ, נסיון הבריחה והשחרור הרוסי.

הזמן הגנוז :  ---  חקק,הרצל  ---  2003  ---  

הזן של עוץ :  ---  גרין,ג'ואי  ---  2003  ---  הדרכה רוחנית מזורזת לתפקוד ספונטני והשגת הרמוניה עם היקום,על בסיס הרפתקאותיהם של דורותי וחבריה.

הזעם והגאווה .  ---  פלאצ'י,אוריאנה  ---  2003  ---  

הזעם והגאווה.  ---  פלאצ'י,אוריאנה  ---  2003  ---  שיר הלל לתפארת ארה"ב והמערב המפציר בקורא להשיל את כבלי ההגינות והמוסר ולפצוח במלחמת הצלב כנגד כוחות האופל האיסלאמיים, באשר הם.

החווייה הדתית לסוגיה :  ---  ג'יימס,ויליאם  ---  2003  ---  עם מבוא מאת פ טיברגר.

החיבור ניצורה של כרתלי : [החיבור 'ניצורה של כרתלי']  ---  לרנר,קונסטנטין  ---  2003  ---  תרגום עברי לכרוניקה הגרוזינית הראשונה, בלווית נתוח הבוחן את הרקע ההיסטורי לחיבור וכמו כן את מבנהו הלשוני וכן את זיקתו למקורות עבריים וארמיים.

החיים ומה שביניהם : [החיים…ומה שביניהם]  ---  וייסברג,שי  ---  2003  ---  אסופת פתגמים וציטטות המתעדים את מסעו הרוחני של המחבר מ"שאול תחתיות" אל "פסגות האושר".

החיים כתנועה :  ---  שניידר,מאיר  ---  2003  ---  סיפורו של המחבר,עיוור מלידה שריפא את עצמו על ידי הרפיה, עיסוי,תנועה ודמיון.המחבר מתאר את שיטותיו לריפוי טבעי ואת האופן שבו טיפל באמצעותן בבעיות רפואיות שונות.

החיים על פי בעלי החיים :  ---  לונד,ג'ון  ---  2003  ---  צילומים מעובדים במחשב של חיות בסיטואציות כמו-אנושיות. אלמלא העבוד במחשב היה המחבר נתבע ע"י אגודות צער בעלי החיים למיניהן בעוון אונס.

החיים על פי דרור פויר :  ---  פויר,דרור  ---  2003  ---  טורים הגותיים-הומוריסטיים שפורסמו בשבועון התלאביבי. מהדורה מיוחדת לאספנים-לא למכירה.

החיים שאחרי.  ---  אליס,ריאן  ---  2003  ---  רומן רצח ואשמה על רקע קהילה ספיריטואליסטית בארצות הברית.

החינוך הסנטימנטאלי :  ---  פלובר,גוסטאב  ---  2003  ---  יצירתו של פלובר המשרטטת את האקלים הצרפתי במהלך שלהי המאה ה-19 כפי שהוא משתקף מבעד לספור אהבתם של גבר צעיר ואישה נשואה.

החינוך הסנטימנטאלי :  ---  פלובר,גוסטאב  ---  2003  ---  יצירתו של פלובר המשרטטת את האקלים הצרפתי במהלך שלהי המאה ה-19 כפי שהוא משתקף מבעד לספור אהבתם של גבר צעיר ואישה נשואה.

החלילן מווינה :  ---  שטיין,יהויקים ד"ר  ---  2003  ---  קובץ מסות המבקשות לבחון את סוגיות הרצון החופשי והדטרמיניזם ומעמדן במסגרת המשנה הפסיכואנליטית הפרוידיאנית.

החצר שלי.  ---  קופר,אירית ר.  ---  2003  ---  רומן אוטוביוגרפי הסוקר את הווי החיים בעיירה מינסק מזובייסקי במחצית הראשונה של המאה ה-20.

החקיין.  ---  קונזרו,הרי  ---  2003  ---  רומן: נער הודי מגלה כי אביו לא היה אלא קולוניאליסט בריטי. מכאן ואילך הוא נודד בין זהויות מושאלות, ביניהן: נערה-זונה, משרת בבית אצולה,שליח בבתי זונות וסטודנט אנגלי מצטיין.

החתונה.  ---  קובדיה,אימראן  ---  2003  ---  רומן. נישואי מריבה בהודו ובדרום אפריקה.

הטוב ביותר עוד יגיע.  ---  גולד,ג'ודית  ---  2003  ---  בעלה הסקסי של מעצבת אירועים חוטף התקף לב,ובו זמנית מתגלה כנוכל בעל חיים כפולים.קרולינה נחושה לנקום.

הטוטמיזם היום.  ---  לוי שטראוס,קלוד  ---  2003  ---  בחיבורו מ-1962 מתפלמס המחבר עם נסיונות קודמים להבין את הטוטמיזם,מצביע על הדעות הקדומות שאלו נגועים בהן ומנתח את עקרונות ההבנה שעומדים בבסיס התופעה.

הטוטמיזם היום.  ---  לוי שטראוס,קלוד  ---  2003  ---  בחיבורו מ-1962 מתפלמס המחבר עם נסיונות קודמים להבין את הטוטמיזם,מצביע על הדעות הקדומות שאלו נגועים בהן ומנתח את עקרונות ההבנה שעומדים בבסיס התופעה.

הטור השביעי :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2003  ---  

הטור השביעי תש"ח :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2003  ---  מבחר מן השירים שפרסם אלתרמן ב"דבר" בשנים 1943-1948,אשר עסקו בענייני דיומא,מהשואה דרך מלחמת העולם ועד התקומה-מגש הכסף.

הטור השביעי תש"ח :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2003  ---  מבחר מן השירים שפרסם אלתרמן ב"דבר" בשנים 1943-1948,אשר עסקו בענייני דיומא,מהשואה דרך מלחמת העולם ועד התקומה-מגש הכסף.

הטיפוס על ההר הבלתי סביר .  ---  דוקינס,ריצ'רד  ---  2003  ---  מאנגלית: עמוס כרמל . עריכה: עמנואל לוטם .

הטיפוס על ההר הבלתי סביר :  ---  דוקינס,ריצ'רד  ---  2003  ---  עיונים בנפתוליה של האבולוציה כפי שהיא מגולמת באורגניזמים ומבניהם הגנטיים.

הטמעה דיאלוג והעצמה : [הטמעה, דיאלוג והעצמה]  ---  הורוביץ,תמר ואחרים  ---  2003  ---  ניתוח סוציולוגי של אופני קליטת העולים מרוסיה ע"י הקהילה הוותיקה והאידיאולוגית שבקצרין והדיאלוג וההעצמה ההדדית בין שתי הקהילות.

הטרוטופיה :  ---  פוקו,מישל  ---  2003  ---  הרצאה ושני ראיונות בנושא גאוגרפיה,ארכיטקטורה והיחסים בין מרחב,ידע וכוח.

הטריאנלה הבינלאומית השנייה למיצב בחיפה  ---  טלמור,דניאלה  ---  2003  ---  קטלוג,מאמרים בעברית ובאנגלית. מיצבים המקשרים את המוזיאון לסביבתו.

היבטים סביבתיים של הסכמים ותכניות פיתוח לשיתוף פעולה אזורי :  ---  פרומקין,רון. אחירון פרומקין,תמר  ---  2003  ---  הדו"ח, שהופק על ידי הוועדה לשיתוף פעולה אזורי של המועצה הלאומית לאיכות הסביבה, סוקר ומבקר מהבחינה הסביבתית הסכמים שחתמה ישראל עם שכנותיה ופרוייקטים משותפים שבתכנון.

היבטים פסיכולוגיים של מתיישבי הגבעות ביהודה ושומרון.  ---  קניאל,שלמה פרופ'  ---  2003  ---  המחקר בחן היבטים פסיכולוגיים שונים של מתיישבי הגבעות, אשר בחרו לגור בתנאים ירודים מחוץ לישובים ממניעים אידאולוגיים ודתיים.

היה או לא היה? :  ---  מיכאל,קובי  ---  2003  ---  הסכמים והסדרים;מנגנון התיאום הביטחוני;מאפייני התרבות הארגונית של שני הצדדים;בעיות וכשלים בפעילותו של מנגנון התיאום הבטחוני ועוד.

היהודי האחר בספרות ההונגרית היפה (1847-1799) : [היהודי "האחר" בספרות ההונגרית היפה (1847-1799)]  ---  סלאי,אנה (ע.)  ---  2003  ---  קובץ יצירות הונגריות מהמחצית הראשונה של המאה ה-19 וניתוחים היסטוריים-סוציולוגיים שלהן.מטרת הניתוח להתחקות אחרי היחס ליהודים בהונגריה באותה תקופה.

היהודים הערבים :  ---  שנהב,יהודה  ---  2003  ---  

היהודים הערבים : [היהודים-הערבים]  ---  שנהב,יהודה  ---  2003  ---  דיון ביקורתי במאפיינים הקולוניאליים של המפגש המעצב בין "יהודים אירופים" ל"יהודים ערבים" בשנות ה-40,וביצירת הקטגוריות האוריינטליסטיות של השיח על המזרחיות בישראל.

היום שרה הקטנה :  ---  לפידות,יהודה  ---  2003  ---  חלקן של נשות האצ"ל במערכה לגירוש הבריטים ובמלחמת העצמאות.הספר משרטט את דיוקנן של חלק מהלוחמות ומתעכב על אלה שנעצרו או נפלו בקרב.

היטלר :  ---  קרשו,איאן  ---  2003  ---  

היטלר :  ---  קרשו,איאן  ---  2003  ---  כרך ראשון בביוגרפיה המציעה דרכים להבנת אישיותו של היטלר והאירועים שאפשרו לו להעפיל להנהגתה של גרמניה, תוך התמקדות בסביבה האנושית בה צמח ועלה לגדולה.

היי ג'ו.  ---  ברזילי,אהוד  ---  2003  ---  מפגשיו של ברמן עם רשת צבעונית של דמויות.

היינריך גרץ :  ---  מיכאל,ראובן   ---  2003  ---  

היינריך גרץ :  ---  מיכאל,ראובן  ---  2003  ---  ביוגרפיה אינטלקטואלית של ההיסטוריון היהודי-גרמני בן המאה ה-19,מחבר 'תולדות היהודים'.בספר נסקרים חיבוריו הפוליטיים וההיסטוריים,מפעלו ההגותי ומאבקו נגד האנטישמיות בגרמניה.

הילדים שבזמן.  ---  מקיואן,איאן  ---  2003  ---  רומן: סופר ילדים מתמודד עם אובדן בתו בת השלוש.

הילוך חוזר :  ---  ברבש,בני  ---  2003  ---  פרסומאי שמאס באורחות חייו משליך עצמו אל מערבולת של זהויות שאולות,מתחזים וזהויות נזילות.

הים בראש ההר :  ---  מרט,יוסי  ---  2003  ---  סקירה של התהליכים הגיאולוגיים שעברו ושעוברים על הים התיכון,תהליכים שבסופם הוא צפוי להפוך לשרשרת הרים.

הים הסגור.  ---  קןרזקובה,חוה ברכה  ---  2003  ---  שירים בעלי אוריינטציה רוסית-מתנחלית. "אהבת השלום תכנס כסטייה לארון/ עם כרטיס טיסה חזרה לארם נהריים…/ לבי בפסגות ואנוכי בחברון,/בגבולות המצור המורחב על ירושלים".

היסטוריה ומטה היסטוריה.  ---  אריאלי,יהושע  ---  2003  ---  קובץ המכיל מבחר ממאמריו ועיוניו ההיסטוריים וההיסטוריוגרפים של אריאלי, העוסקים, בין היתר, בהיסטוריה האמריקאית, במשבר המודרניות ובקווים לדמותם של אנשי רוח בולטים.

היסטוריה ומטה היסטוריה.  ---  אריאלי,יהושע  ---  2003  ---  קובץ המכיל מבחר ממאמריו ועיוניו ההיסטוריים וההיסטוריוגרפים של אריאלי, העוסקים, בין היתר, בהיסטוריה האמריקאית, במשבר המודרניות ובקווים לדמותם של אנשי רוח בולטים.

היסטוריה מיתוס או מציאות : [היסטוריה - מיתוס או מציאות?]  ---  וינריב,אלעזר  ---  2003  ---  הספר דן בשאלת קיומה של האמת ההיסטורית והאובייקטיביות של הכתיבה ההיסטורית מתוך גישה פילסופית תוך התייחסות לאתגר המחשבתי הפוסטמודרניסטי.

היקום בקליפת אגוז.  ---  הוקינג,סטיבן  ---  2003  ---  אלבום המהווה ספר המשך לספרו של הוקינג "קיצור תולדות הזמן".

היקום האלים ובני האדם : [היקום, האלים ובני-האדם]  ---  ורנאן,ז'אן פייר  ---  2003  ---  תקצירי המיתוסים היוונים הקלאסיים: פרומתיאוס וגניבת האש,תיבת פנדורה,אודיסאוס, אדיפוס ועוד.

היריון בגדול :  ---  בר ניר כהן,איריס. גת,נת  ---  2003  ---  מדריך המספק אינפורמציה הנוגעת להתפתחות העוברים בזמן ההריון,הליכי הלידה,השבועות הראשונים לאחר הלידה ועוד.

הכוונה עצמית בלמידה :  ---  עמנואל,דליה  ---  2003  ---  

הכוונה עצמית בלמידה-אתגר לצמיחה בית ספרית :  ---  עמנואל,דליה  ---  2003  ---  מונוגרפיה הבוחנת את ההתרחשות החינוכית בבית הספר היסודי "צופה שרון": המצע והתפיסה החינוכית,קליטת מורות חדשות,הסביבה הלימודית האנושית-פיזית ועוד.

הכוח של חשיבה חיובית בעסקים.  ---  ונטרלה,סקוט ו'  ---  2003  ---  מדריך לדינמיקה עסקית הנסמכת על חיוביות,פרגמטיות ושכלתנות.

הכול מואר .  ---  ספרן פויר,ג'ונתן  ---  2003  ---  

הכול מואר.  ---  ספרן פויר,ג'ונתן  ---  2003  ---  רומן המבוסס על חייו של המחבר.צעיר יהודי אמריקאי יוצא לאוקראינה לחפש את האשה שהצילה את סבו מהנאצים. מסייעים לו שני אוקראינים תמהונים וכלב.

הכול על אהבה.  ---  ג'קש מרי  ---  2003  ---  מדריך עממי לטיפוח מערכת יחסים מוצלחת.מיועד לכל שלבי מערכת היחסים הזוגית,משלב ההתאהבות הראשונית ועד (לא מפתיע) לשלב הנסיונות הנואשים להישאר יחדיו.

הכופר מסואנה.  ---  האופטמן,גרהארט  ---  2003  ---  כומר צעיר מנסה להשיב משפחה כופרת אל חיק הכנסיה,מתאהב ברועה צעירה ובחיים שמחוץ לכנסיה ומוצא עצמו לוקח חלק בחיי הכפירה.

הכותנאי :  ---  עמיר,ישראל  ---  2003  ---  רומן היסטורי ובמרכזו מאבקים ותככים בקרב משפחת מגדלי כותנה במצרים של המאה ה-18.

הכיוון מזרח 6 :  ---  גורמזאנו גורן,יצחק (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים,שירה ופרוזה המנסים להגיע לחקר גבולות המושג מזרח/מזרחי. החוברת מוקדשת לבחינת ייצוגם/היעדר ייצוגם של המזרחים במערכת החינוך הישראלית.

הכיוון מזרח 7 :  ---  גורמזאנו גורן,יצחק (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים,שירה ופרוזה.הגיליון מוקדש לשאלת היחסים בין השפה לתרבות ולזהות; זאת בעיקר על ידי בחינת נקודות ההשקה והמעבר בין השפות והתרבויות העברית והערבית.

הכינוס הבינלאומי הארבעה עשר של האיגוד הישראלי לאיכות :  ---    ---  2003  ---  קובץ מאמרים ומצגות גרפיות בעברית ובאנגלית שהוצגו בכינוס.בין הנושאים:מערכות לניהול איכות הסביבה,תהליכי איכות בבתי ספר,תרבות הויכוח בפוליטיקה ועוד.

הכלה במערומיה .  ---  אנונימוס  ---  2003  ---  

הכלים לעולם לא יוכלו להכיל את השפע : ["הכלים לעולם לא יוכלו להכיל את השפע"]  ---  בזיז,אורנא  ---  2003  ---  עיונים בפואטיקה של הסופר,בעלילותיו,בדמויותיו,בשאיבתו מהקבלה הלוריאנית,בשאלת התקבלותו הספרותית בארץ ובחו"ל ועוד.כולל ביבליוגרפיה ומפתח שמות ועניינים.

הכנה כן לא [הכנה "כן לא"]  ---  עדות,סם  ---  2003  ---  לילדים,מנוקד.הרפתקאותיה ומחשבותיה של כינה.

הכניסיני תחת כנפך :  ---  בקי קולודני,רות  ---  2003  ---  ביוגרפיה של מי שהיתה אהובתו של ביאליק והציירת העבריה הראשונה. בספר רואים אור לראשונה עשרות מכתבים ממנה ואליה.

הכניסיני תחת כנפך :  ---  קולודני,רות בקי  ---  2003  ---  ביוגרפיה של מי שהיתה אהובתו של ביאליק והציירת העבריה הראשונה. בספר רואים אור לראשונה עשרות מכתבים ממנה ואליה.

הכנסת :  ---  הטיס רולף,שילה  ---  2003  ---  לקסיקון אלפביתי הסוקר מונחים כגון: סיעה,רחבת הכנסת ועוד. החוברת מלווה במבחר תצלומים.

הכנסת השש עשרה והממשלה השלושים. [הכנסת השש-עשרה והממשלה השלושים]  ---  ברוורמן,נורית (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מסמכים: התוצאות הרשמיות של הבחירות לכנסת, נוסחי ההסכמים הקואליציוניים ומסמכים נוספים הנוגעים להקמת הממשלה.

הכפר .  ---  חשביה,אריה  ---  2003  ---  

הכתבה במעריב : [הכתבה ב"מעריב"]  ---  סבוראי,משה  ---  2003  ---  קורות תביעת הדיבה שהגיש המחבר נגד עיתון "מעריב" בגין כתבה שבה הואשם ברצח מנהיג לח"י.

הכתבה במעריב : [הכתבה ב"מעריב"]  ---  סבוראי,משה  ---  2003  ---  קורות תביעת הדיבה שהגיש המחבר נגד עיתון "מעריב" בגין כתבה שבה הואשם ברצח מנהיג לח"י.

הכתבים העבריים של בעל תקוני זהר ורעיא מהימנא.  ---  גוטליב,אפרים. אידל,משה (ע.)  ---  2003  ---  שני טקסטים קבליים המתוארכים לסוף המאה ה-13,בצירוף הערות,מבוא ומפתחות.

הלא מודע. [הלא-מודע]  ---  מולון,פיל  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מושג הלא מודע הפרוידיאני ונושאים הנוגעים לו:פסיכוזות,חלומות, התקה, רגשות והתנהגויות.כולל קטעי שירה ופרוזה הרלבנטיים לנושא.

הלב הקרוע של רוחמה.  ---  כהן,מיקי  ---  2003  ---  רומן.יחסיהם של שני אחים החיים במציאות הישראלית העכשווית,שבעברם מסתתר סוד נורא.הספר נע בין הזיה ספרותית מסתורית לבין ההיסטוריה העתיקה של הארץ.

הלב הרואה.  ---  נדב,רז  ---  2003  ---  אחד עשר סיפורים קצרים.

הליכי קבלת החוקה ותיקונה והדרכים לעיצוב בית נוסף ליד הכנסת .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2003  ---  פרסומי המועצה הציבורית 9 .

הליכי קבלת החוקה ותיקונה והדרכים לעיצוב בית נוסף ליד הכנסת.  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2003  ---  פרוטוקול הדיונים.

המאבק הנצחי :  ---  בן דוד,אשר  ---  2003  ---  ספורם של עשרים נשים וגברים בסדנה להורדת משקל שנמשכה 3 שבועות. בספר חבוי רעיון יחודי להורדת משקל ודיאלוגים מדכאי תיאבון.

המאהב הקשיש שלי.  ---  לן,שלומית  ---  2003  ---  שבעה סיפורים קצרים המתמקדים בחייהן של נשות קריירה בעולם של גברים.

המבצר הלבן.  ---  פאמוק,אורחן  ---  2003  ---  רומן שעלילתו מתרחשת במאה ה-17 ועוסקת ביחסי תרבויות המזרח והמערב ובשוני ביניהן.שבוי איטלקי מלמד לבעליו הטורקי את חכמת המערב.

המגזר השלישי בישראל :  ---  גדרון,בנימין ואחרים.  ---  2003  ---  הספר דן במלכ"רים,העמותות והקרנות בישראל ומציג את ההתפתחות ההיסטורית והפרופיל שלהן ואת יחסיהן עם מדינת הרווחה.כמו כן מאופינת התרבות הארגונית של המגזר.

המגזר השלישי בישראל :  ---  גדרון,בנימין ואחרים.  ---  2003  ---  הספר דן במלכ"רים,העמותות והקרנות בישראל ומציג את ההתפתחות ההיסטורית והפרופיל שלהן ואת יחסיהן עם מדינת הרווחה.כמו כן מאופינת התרבות הארגונית של המגזר.

המגש והכסף .  ---  שלח,עפר  ---  2003  ---  

המגש והכסף :  ---  שלח,עפר  ---  2003  ---  קריאת המחבר לשינויים במבנה צה"ל,ובמיוחד לביטול גיוס החובה,על יסוד סקירה היסטורית של יחסי הצמרת הצבאית והמדינית,הפן הכספי של הצבא,תפקידו בשטחים ועוד.

המדיניות המקרו-כלכלית לייצוב המשק ולצמיחה.  ---  בן בסט,אבי פרופ' ואחרים  ---  2003  ---  המלצות צוות עבודה שעסק בדרכים למניעת משבר פיננסי וליצירת צמיחה בטווח הארוך:הגבלת הגירעון,פחות מס על השכר ויותר מס על ההון,קיצוץ רב יותר בביטחון ועוד.

המדריך הישראלי לניתוחים פלסטיים.  ---  קפלן,חיים ד"ר. רוזין,טלי  ---  2003  ---  מדריך הערוך במתכונת של שאלות ותשובות וסוקר את מגוון הניתוחים האפשריים, תוך פירוט הפרוצדורה הכירורגית ואינפורמציה רפואית. הספר מלווה באיורים ובתצלומים.

המדריך השלם להורה החלקי  ---  קדוש,שימי  ---  2003  ---  

המדריך השלם להורה החלקי.  ---  קדוש,שימי  ---  2003  ---  ספק ווידוי,ספק מדריך הומוריסטי הנעזר בשלל איורים צבעוניים.

המדריך השלם לשימוש במצלמת Canon EOS :  ---  סנואה,נסים  ---  2003  ---  מדריך להכרת מרכיבי המצלמה וטכניקות צילום.

המדריך השלם לשימוש במצלמת ניקון :  ---  סנואה,נסים  ---  2003  ---  מדריך להכרת מרכיבי המצלמה וטכניקות צילום.

המדריך השלם לתביעות קטנות :  ---  פרחי,איריס (עו"ד)  ---  2003  ---  מדריך לשלבים השונים של הגשת התביעה,ההתדיינות המשפטית וההליכים,הכולל חוקים רלבנטיים וכן מקרים לדוגמא כגון "הפקיד ירק על הלקוח","בקבוק נפל עלי במכולת" וכד'.

המדריך ל-PUBLISHER ביישומי OFFICE XP :  ---  נלסון,סטפן ל. קלי,ג'וליה  ---  2003  ---  מדריך ליצירת מסמכים וניירת אישית:הזמנות,תפריטים,כרטיסי בקור ועוד.

המדריך לאישה המושכת.  ---  ליבנה,נרי  ---  2003  ---  רשימות היתוליות-למחצה העוסקות באספקטים השונים של חוויית הקניות הנשית ושל ההתמכרות אליה.

המדריך לבעל העסק העצמאי .  ---  עזרא,אהרן  ---  2003  ---  

המדריך לבעל העסק העצמאי :  ---  עזרא,אהרן  ---  2003  ---  מדריך העוסק בסוגיות כגון: מס הכנסה, דיני עבודה, מס ערך מוסף, בטוח לאומי ועוד.

המדריך להחייאה בסיסית במצבי-חירום.  ---  דונחין,יגאל. קודינסקי,נתן  ---  2003  ---  דפדפת המכילה הוראות מפורטות,תצלומים,אינדקס ועוד.

המדריך לתייר :  ---  שיינפלד,אילן  ---  2003  ---  שירים העוסקים בניידות ובתנועה בין זהויות לאומיות ומיניות: "אני נוסעת בין ארצות הג'נדר, כמו / שאנשים נוסעים ברכבת, מן המקומות / בהם נולדו - אל המקומות בהם יחיו".

המהפכה הצרפתית 1795-1789.  ---  ליפשיץ,משה  ---  2003  ---  הצגה מקיפה של תולדות המהפכה הצרפתית משורשיה במשטר הישן ועד לפיזור האסיפה הלאומית באוקטובר 1795.

המוות והפינגווין.  ---  קורקוב,אנדריי  ---  2003  ---  סאטירה ובמרכזה עלילותיו של סופר מתוסכל,שעבודתו בכתיבת הספדים,והפינגווין שלצדו.

המוות כדרך חיים .  ---  גרוסמן,דויד  ---  2003  ---  

המוות כדרך חיים :  ---  גרוסמן,דויד  ---  2003  ---  אוסף מאמרים שפורסמו בארץ ובחו"ל. המאמרים עוסקים באקטואליה הישראלית-פלסטינית על עליותיה ובעיקר מורדותיה.

המחזור החודשי והלידה במקרא :  ---  פיליפ,טריה ד"ר  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחברת חוקרת מבחינה טקסטואלית, רעיונית, ספרותית והיסטורית את זיקתם של תאורי המחזור והלידה לתפיסות האשה ותפקידיה במקרא.

המחרשה הגדולה ומפת התכנון :  ---  ויץ,רענן  ---  2003  ---  ההתיישבות לפני קום המדינה;ההתיישבות שלאחר קום המדינה;מודלים חדשים: ההתיישבות האזורית והמשק המתמחה;מלחמת סיני ותוצאותיה ועוד.

המילה האחרונה .  ---  אורנן,עוזי  ---  2003  ---  

המילה האחרונה :  ---  אורנן,עוזי  ---  2003  ---  המורפולוגיה של המילים בעברית; יצירת מילים חדשות על יסוד מילים קיימות,על יסוד שורש ומשקל,מילים לועזיות ועוד.כן נמצאים בספר תרשימי זרימה וחוקי נטייה המפשטים את השפה.

המילון האנציקלופדי של המקרא :  ---  אבניאון,איתן (ע)  ---  2003  ---  פירושי מלים, כולל שמות מקומות ואישים, הסברים לניבים ומושגים. עם איורים מאת גוסטב דורה.

המילון האנציקלופדי של המקרא :  ---  אבניאון,איתן (ע)  ---  2003  ---  פירושי מלים, כולל שמות מקומות ואישים, הסברים לניבים ומושגים. עם איורים מאת גוסטב דורה.

המילון הערום.  ---  ירח,יובל  ---  2003  ---  מילון המציג עולם מושגים אישי ומשעשע שיצר המחבר.בין המושגים: "ערוות- מצב בו אברי המפשעה לא יושבים טוב בתחתונים". "לכתלב - נסיון למצוא בן זוג באמצעות טיול עם כלב".

המיליארד הראשון.  ---  רייך,כריסטופר  ---  2003  ---  רומן מתח המערב בצוותא את בועת ההי-טק,רוסיה המתפוררת והמושחתת,תככים,רגול,רומנטיקה ועוד

המינוטאור יוצא להפסקת עישון.  ---  שריל,סטיבן  ---  2003  ---  רומן: שבועיים בחיי היומיום של המינוטאור שנקלע לפרבר אמריקאי בן זמננו.

המיתולוגיה הבבלית.  ---  גבאי,אורי. וייס,תמר  ---  2003  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה הבבלית המגוללים את עלילות האלים והגיבורים. כמו כן מצורפת אל הספר אחרית דבר נרחבת,ביבליוגרפיה,מפתח מבואר ומפת מסופוטמיה הקדומה.

המיתולוגיה הבבלית.  ---  גבאי,אורי. וייס,תמר  ---  2003  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה הבבלית המגוללים את עלילות האלים והגיבורים. כמו כן מצורפת אל הספר אחרית דבר נרחבת,ביבליוגרפיה,מפתח מבואר ומפת מסופוטמיה הקדומה.

המיתולוגיה היהודית.  ---  דגן,חגי  ---  2003  ---  זיקוק החומרים המיתיים המרכיבים את התשתית הנרטיבית של הקורפוס היהודי לדורותיו על גווניו ונגזרותיו. בין המיתוסים הנבחנים: בריאת העולם,הגירוש מגן העדן, סיפור המבול וכו'.

המיתולוגיה הספרדית .  ---  ברקאי,רון  ---  2003  ---  

המיתולוגיה הפינית.  ---  בן עמי,יובל  ---  2003  ---  אסופת אגדות פיניות,קטעי שירה מסורתיים, חלקים מן האפוס הפיני "קאלוולה", לצד עלילות הרפתקה וסיפורי בריאה. אל הספר נלווים מבוא ונספחים.

המיתולוגיה הפינית.  ---  בן עמי,יובל  ---  2003  ---  אסופת אגדות פיניות,קטעי שירה מסורתיים, חלקים מן האפוס הפיני "קאלוולה", לצד עלילות הרפתקה וסיפורי בריאה. אל הספר נלווים מבוא ונספחים.

המיתוס ביהדות :  ---  אידל,משה. גרינולד,איתמר (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים בנוכחות של מיתוסים ביהדות בעת העתיקה, בימי הביניים ובעת החדשה, כמו גם בסוגיות תיאורטיות:האם אפשר לנפץ מיתוסים? האם צריך לנפצם?

המלאך שאתי.  ---  סמפסון,אנטואנט  ---  2003  ---  משל רוחני מצולם-אילוסטרטיבית המספר לנו על המלאך שילווה אותנו לאורך כלללללללללל חיינו.

המלט השמן.  ---  בארי,עודד  ---  2003  ---  מותחן שעלילתו נפרשת על רקע תככיו של עולם התיאטרון. המחבר הוא במאי תיאטרון.

המלצרית מחוף הים.  ---  מיטלמן,איריס  ---  2003  ---  רומן. מערכת יחסים מוזרה וקשה בין מורה להיסטוריה, נשוי+2 לבין אם גרושה חסרת רסן.

המנדאטורים :  ---  לזר,הדרה  ---  2003  ---  שיחות עם בני התקופה, אנגלים ויהודים, לצד תצלומים.

המנהרה.  ---  סאבטו,ארנסטו  ---  2003  ---  תרגום שני ליצירת הביכורים של סאבטו, נובלה ובמרכזה וידויו של גיבור הספר על מסלול הדה-הומניזיציה שהובילו לרצוח את אהובתו.

המנצחים :  ---  בשלוס,מייקל  ---  2003  ---  תאור המדיניות של נשיאי ארצות הברית במלחמת העולם השניה,ששאפה לנטרל לתמיד את האיום הגרמני, אך התעלמה מהשמדת יהודי אירופה.מבוסס על מסמכים שנחשפו לאחרונה.

המנצחים :  ---  בשלוס,מייקל  ---  2003  ---  תאור המדיניות של נשיאי ארצות הברית במלחמת העולם השניה,ששאפה לנטרל לתמיד את האיום הגרמני, אך התעלמה מהשמדת יהודי אירופה.מבוסס על מסמכים שנחשפו לאחרונה.

המסורה למקרא :  ---  ייבין,ישראל  ---  2003  ---  מבוא כללי למסורה מראשיתה בתקופת התלמוד עד המאה העשירית.הספר מתמקד באסכולה הטברינית,וסוקר את כתבי היד והאפרטים הנלוים לטקסט המקראי:הערות,הטעמים ועוד.

המסכה :  ---  יצחקי,אהרן ד"ר  ---  2003  ---  המחבר,בעבר פעיל במחתרת הציונית בעירק,מאשים את הממסד הישראלי במדיניות גזענית עקבית,מאז ראשית ההתיישבות ועד ימינו,כלפי עדות המזרח.

המסע הביתה.  ---  אופסון,אולף  ---  2003  ---  רומן. מהגרת אנגליה חוזרת לכפר הולדתה באיסלנד ומתמודדת עם זכרונות קשים מעברה.

המסע הימי של מעפילי ביריה 22.6.46-2.7.46.  ---  אלדר,מאיר  ---  2003  ---  קורותיה של האניה. החוברת מלווה בתצלומים וברשימת מעפילי ביריה.

המסע ללאגאדו :  ---  ברטי [דיסקין,אברהם]  ---  2003  ---  רומן סטירי: קורותיו של נין נינו של גוליבר בארצות המזרח התיכון.

המסע לפולין :  ---  מינטקביץ,אריה (ע.)  ---  2003  ---  חוויותיהם של חברי קבוצת עובדי הבנק שיצאה בעקבותיהם של קרבנות הנאצים. בחוברת עדויות ניצולים,קטעים ספרותיים וצילומים עכשוויים והיסטוריים ממחנות ההשמדה.

המספנה :  ---  אונטי,חואן קרלוס  ---  2003  ---  רומן המתרחש בעיר פיקטיבית בה מספנה חרבה נשלטת בידי נוכל זוטר.

המעלית של איינשטיין :  ---  דותן,פליקס  ---  2003  ---  קורות חייהם ומפעלם של חוקרים וממציאים.בביוגרפיות משובצות טבלאות ונוסחאות וכן אנקדוטות מדעיות משעשעות.

המעלית של איינשטיין :  ---  דותן,פליקס  ---  2003  ---  קורות חייהם ומפעלם של חוקרים וממציאים.בביוגרפיות משובצות טבלאות ונוסחאות וכן אנקדוטות מדעיות משעשעות.

המערה .  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2003  ---  

המערה.  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2003  ---  רומן. אלמן מזדקן כבר לא יכול להתפרנס מקדרות ומתחיל לעבוד כשומר בקניון.

המפקד :  ---  פעיל,מאיר  ---  2003  ---  הספר עוסק בשאלות של פיקוד,משמעת,רוח לחימה,ערכים ואהבת המולדת,בהסתמך על דוגמאות והקריירה של המחבר בפלמ"ח,בצה"ל כמפקד בי"ס לקצינים ומפקד פו"מ.

המפקד :  ---  פעיל מאיר  ---  2003  ---  

המצב עכשיו [המצב,עכשיו]  ---  סאמט,גדעון (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים,שירים,סיפורים ויצירות אמנות הדנים במצבה הפוליטי של ישראל מזויות שונות.בין הכותבים:נתן זך,ס.יזהר, אביעד קליינברג,אגי משעול וגל אוחובסקי.

המצב עכשיו [המצב,עכשיו]  ---  סאמט,גדעון (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים,שירים,סיפורים ויצירות אמנות הדנים במצבה הפוליטי של ישראל מזויות שונות.בין הכותבים:נתן זך,ס.יזהר, אביעד קליינברג,אגי משעול וגל אוחובסקי.

המצלמה שאמא נתנה לי.  ---  קייסן,סוזנה  ---  2003  ---  רומן: כאבים וגינליים כמשל לנשיות מודרנית.

המקורות התנכ"יים של השירה העברית [SIC] :  ---  ציפר,אליהו  ---  2003  ---  צירופי מילים ולעיתים גם מילים בודדות מן התנ"ך המופיעים בחלק מעבודתם השירית של המשוררים. החוברת מופיעה בצורה מרושלת,כשאר ספרי הוצאה זו.

המקרא בפרשנות חז"ל :  ---  בן ישר,מנחם ואחרים (ליקטו סדרו וביארו)  ---  2003  ---  לקט דרשות מוערות ומבוארות.הדרשות מסודרות לפי סדר הפרקים והפסוקים בספר הושע,וניתן לחפשן גם לפי מפתחות שונים.

המקרא ותרגומיו :  ---  חמיאל,חיים  ---  2003  ---  רשימת מילים ארמיות, פירושיהן והמקומות בתרגומי המקרא השונים שבהם הן מופיעות.

המראות ונחיתות.  ---  צימרמן,דנה  ---  2003  ---  שמונה סיפורים קצרים.

המשורר ואשתו :  ---  יזרעאלי,יוסי  ---  2003  ---  זוגות שירים המהווים מעין נקרולוג על מות רעיה. בכל זוג השיר הראשון עוסק במשורר, והשני - באשתו.

המשחק של ריפלי.  ---  הייסמית,פטרישיה  ---  2003  ---  הספר השלישי בסדרה המבוססת על דמותו של הפסיכופת הכריזמטי טום ריפלי.

המשמעות הפוליטית והחברתית של פינוי יישובים ביש"ע.  ---  שלג,יאיר  ---  2003  ---  המחבר מביע חשש מפני אופי מאבקם של מתנחלים כנגד פינוי עתידי ומפני השלכותיו החברתיות.הוא ממליץ על צעדים שמטרתם למתן את הסכנות,למשל "פיצוי אידיאולוגי" למפונים.

המשפט בישראל :  ---  ליפשיץ,איתי (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים המחולקים לחמישה שערים: 1.חברה, תרבות; 2.אזרח, אדם; 3.דמוקרטיה, מדינה. 4.מעמד אישי, משפחה; 5.משפט ומערכות משפט.

המשפט האחר :  ---  קנטי,אליאס  ---  2003  ---  מסה הבוחנת את השתלשלות התכתבותם של קפקא ופליצה, תוך נסיון התחקות אחר כשלון היחסים בין השניים והזיקות בין ייצוגם במכתבים ובין הרומן "המשפט".

המשפט האחר :  ---  קנטי,אליאס  ---  2003  ---  מסה הבוחנת את השתלשלות התכתבותם של קפקא ופליצה, תוך נסיון התחקות אחר כשלון היחסים בין השניים והזיקות בין ייצוגם במכתבים ובין הרומן "המשפט".

המתורגמנית.  ---  גלאס,סוזן  ---  2003  ---  רומן: מתורגמנית צעירה נאבקת לחלץ את קולה שלה מבעד למסכת ההדים והצללים של מלאכת התרגום שבעל פה,תוך נסיון לחשיפת סוד תרופה למחלת האיידס.

הנבטים בנגב.  ---  רוזנטל הגינבוטום,רנטה (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו בערי הנבטים בנגב. הקטלוג הדו-לשוני כולל גם מאמרים היסטוריים וארכיאולוגיים מאת חוקרים שונים. ראו גם ערך אנגלי.

הנגשת ארון הספרים היהודי לדורנו.  ---  שטרן,ידידיה צ'  ---  2003  ---  המחבר רואה בניכור כלפי 'ארון הספרים היהודי' את הגורם העיקרי לנישואי-תערובת ולהתבוללות. הוא מציע ליצור "אנתולוגיה רחבה ומגוונת של המסורת היהודית" שתקרב אותו קורפוס אל בני דורנו. הטקסט עברי-אנגלי.

הנה אני מתחילה :  ---  קציר,יהודית  ---  2003  ---  סופרת בת 38 מוצאת מחברות יומן מימי הנעורים בהן היא מציגה את עצמה כקיטי,הנמענת הבדויה של אנה פרנק.בד בבד נחשפת אהבת הנעורים הלסבית שלה למורתה הנשואה.

הנהלה ציבורית של אירגונים ללא כוונת רווח.  ---  לימור,ניסן  ---  2003  ---  המלכ"ר בישראל;התאגדות מלכ"רים בישראל;ההנהלה הציבורית;תפקידי ההנהלה הציבורית;מבנה ותפקוד הנהלה הציבורית;התקציב;הפעלת מתנדבים;יחסי ציבור ועוד.

הנהר שמעבר לפיורד.  ---  האוגה,אולב  ---  2003  ---  מבחר מקיף מיצירתו של המשורר הנורבגי העוסקת בעיקר בבית ובמטע. "העורבני פרח לו,/ הוא לא בונה קינים בתוך עץ מת" ("עץ מת").

הנזיר בגן :  ---  מרנץ הניג,רובין  ---  2003  ---  תאור דרמטי של הולדת מדע הגנטיקה:שנים של מחקר עקר, פריצת הדרך המדעית,התעלמות הממסד מהתגלית וגילויה-מחדש אחרי מות בעליה.

הניסוי של השופט פוט .  ---  פיטיגרילי  ---  2003  ---  

הניסוי של השופט פוט.  ---  פיטיגרילי (דינו סגרה)  ---  2003  ---  רומן סאטירי המגולל את קורותיו של שופט הנקלע לקלחת הצביעות והבורות של מערכת המשפט הצרפתית, תוך שרטוט הווי החיים בפריס של שנות ה-30.

הנסיך.  ---  מקיאוולי,ניקולו  ---  2003  ---  מהדורה ביקורתית המבוססת על תרגום חדש לספר היסוד של המחשבה המדינית המודרנית.המהדורה כוללת מבוא מאת העורך,נספחים,לוח אירועים בחיי המחבר וביבליוגרפיה.

הנסיך.  ---  מקיאוולי,ניקולו  ---  2003  ---  מהדורה ביקורתית המבוססת על תרגום חדש לספר היסוד של המחשבה המדינית המודרנית.המהדורה כוללת מבוא מאת העורך,נספחים,לוח אירועים בחיי המחבר וביבליוגרפיה.

הנערה מקרן הזהב.  ---  סעיד,קורבאן  ---  2003  ---  רומן. נערה צעירה החיה בפאר בחצר הסולטאן העותמאני מהגרת לגרמניה בתחילת המאה ה-20 ונקרעת בין בעלה, הרופא הוינאי,לבין נסיך עות'מאני שצץ מעברה.

הנשים היפות .  ---  קרת,מעין  ---  2003  ---  

הסגת גבול :  ---  מלכין,מכבית  ---  2003  ---  

הסוד של באבי יאר.  ---  טרובאקוב,זאכאר  ---  2003  ---  זכרונות: רשת תיעודית מקיפה הסוקרת את ארועי הטבח הנאצי בבאבי יאר.

הסוד.  ---  אנקוויסט,אנה  ---  2003  ---  רומן.בעקבות מציאת הקלטות פסנתר ישנות מאת אשתו לשעבר יוצא אדם למסע החושף לסירוגין פרקי עבר והווה ופותח אט אט סודות מחיי הדמויות.

הסוד.  ---  אנקוויסט,אנה  ---  2003  ---  רומן.בעקבות מציאת הקלטות פסנתר ישנות מאת אשתו לשעבר יוצא אדם למסע החושף לסירוגין פרקי עבר והווה ופותח אט אט סודות מחיי הדמויות.

הסוזני ואני :  ---  שלאין,מגינה  ---  2003  ---  מדריך אלבומי לרקמה בסגנון הסוזני:תכי הרקמה, מוטיבים וסמלים נפוצים ברקמות וחוויות המספרת מביקוריה באוזבקיסטן.

הסטירות.  ---  יובנאליס  ---  2003  ---  יצירתו הצולפנית מן המאה השניה לספה"נ של המשורר הרומי המלווה בשפע הערות, מבוא מדוקדק, מפתח שמות נרחב וביבליוגרפיה.

הסימפוניה הגמורה.  ---  מונטרוסו,אאוגוסטו  ---  2003  ---  אוסף סיפורים קצרצרים שחוצים את גבולות הז'אנרים המקובלים.

הסיפור של אפרים ומרים .  ---  אבישר,יוסי  ---  2003  ---  

הסיפור של אפרים ומרים.  ---  אבישר,יוסי  ---  2003  ---  רומן המבוסס על ספור אהבתם של גבר מסרב נישואין ואשה הממאנת לסרוב,בירושלים של שנות ה-20,תוך פרישת גלרית דמויות צבעוניות.

הסכם גאטס והשירותים הציבוריים בישראל :  ---  סבירסקי,שלמה  ---  2003  ---  דו"ח העוסק באופן ביקורתי בהשלכות של הסכמי סחר בילאומיים הנוגעים לשירותים חברתיים על מדינת הרווחה. לטענת המחבר,הסכמים מסוג זה פוגעים בשוויון החברתי.

הסליל הכפול :  ---  ווטסון,ג'יימס  ---  2003  ---  כרוניקה מדעית המגוללת את הליכי גילוי של מבנה הדנ"א על ידי המחבר ושותפו, פרנסיס קריק.

הסליל הכפול :  ---  ווטסון,ג'יימס  ---  2003  ---  כרוניקה מדעית המגוללת את הליכי גילוי של מבנה הדנ"א על ידי המחבר ושותפו, פרנסיס קריק.

הסמובר הרוסי :  ---  שכטר,יעקב ואחרים  ---  2003  ---  אנתולוגיה של סיפורים, שירים, מחזות ומסות המתורגמים מתוך כתב העת הרוסי היוצא בישראל.

הספר החדש לתכנון המטבח.  ---  ארדלי,סוזן  ---  2003  ---  עצות מעשיות בענייני עיצוב וארגון המטבח,בחירת מכשירים וחמרים.כולל נייר שרטוט משובץ לשימוש בעת התכנון.

הספר השני :  ---  גאון,בני  ---  2003  ---  מבחר מהגיגיו הניהוליים-אינטרוספקטיבים של גאון המציע מודל עסקי-אישי לדור הצעיר.

הספר והחיים :  ---  הולצמן,אבנר  ---  2003  ---  מבחר מסות הבוחנות פרקים מחייו ומיצירתו של ברדיצ'בסקי לצד מכלול הזיקות בין עבודתו הספרותית ובין יצירתם של סופרים כגון שלום עליכם,ברנר,עמוס עוז ואחרים.

הספרות האפוקליפטית בימי הבית השני.  ---  ורמן,כנה  ---  2003  ---  הספרות האפוקליפטית שנכתבה החל מהמאה ה-3 לפנה"ס בא"י,בכלל זאת ספרי דניאל,חנוך,מגילות קומראן וחזון יוחנן.בספרים אלה נחשפים סודות אלוה לבני האנוש.

הסתיו של פרימורה :  ---  רוט,חנה  ---  2003  ---  

העברית שפה חיה ג : כרך ג' :  ---  בן שחר,רינה. טורי,גדעון (ע)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים: תרגום בעידן הפוסט-מודרני;מערכות משולבות ברכישת שפה'בין לשונו של דוד פוגל ללשונו של מאיר שלו באשר לתצורת המשמעות ועוד.

העגורן.  ---  עצמון,עמנואל  ---  2003  ---  ספור הרפתקאותיו המיניות והפוליטיות של מרצה באוניברסיטה. המחבר מכהן כמרצה לגיאולוגיה באוני. בן גוריון,מה שלא מנע מבעדו לכתוב ספר זה.(הגיאולוגיה לגיאולוגים והספרות ל…)

העיקר הלירי בשירה העברית המודרנית.  ---  לוז,צבי  ---  2003  ---  חבור בקורתי הבוחן את מיקומו של העיקר הלירי-כערך פואטי המציב את עולמו הפנימי של המשורר כקודם לעולם החיצוני- ביצירותיהם של ביאליק,אלתרמן,נתן יונתן,נתן זך ואחרים.

העיקר זה הרומנטיקה :  ---  ג'יי פי גודק,גרגורי  ---  2003  ---  מבחר הגיגים,חלקם נדושים חלקם נדושים יותר,המלמדים אמיתות רומנטיות ו"טריקים" לחיים רומנטים.

העיר שבלב :  ---  אלפסי,יצחק ואחרים (עורכים)  ---  2003  ---  קורות העיר הקטנה שבמחוז מרמרוש אשר בטרנסילבניה, החל מעת ראשית התיישבות היהודים בראשית המאה ה-18 ועד אימי השואה. האלבום מלווה בתמונות וגרפיקה מרהיבים.

העיתון והארון :  ---  קמה,עמית  ---  2003  ---  ניתוח הבוחן את דפוסי התקשורת בעולם ההומוסקסואלי בישראל והאופן בו הגדרות תרבותיות מכוננות את יחסה של הקהילה ההומואית עם סביבתה וייצוגה בגופי התקשורת.

העמידה הרוחנית של יהודי רומניה בתקופת השואה (1940-1944) :  ---  גלר,יעקב  ---  2003  ---  הגזירות,חוקי הגזע והפוגרומים.ההנהגה הפנימית,העמידה הרוחנית.

העמק דבר לנציב : ["העמק דבר" לנצי"ב]  ---  אליקים,נסים ד"ר  ---  2003  ---  מחקר על פירוש התורה של מי שעמד בראש ישיבת וולוזי'ן בשנים 1853-1892,נפתלי צבי יהודה ברלין:עקרונות הפרשנות, הכלים הלשוניים השונים,המוטיבציות הפולמוסיות ועוד.

הענק סגר את גנו.  ---  באומן,יעל  ---  2003  ---  שירים הסובבים סביב מות בעלה של המשוררת.

העפלה שלי.  ---  לטר,חנה  ---  2003  ---  קורותיה של המחברת בברית המועצות של מלחמת העולם השניה ועלייתה ארצה.

העצמה בתהליכי שותפות בין מכללה ובין בתי ספר מאמנים.  ---  שטטפלד,רבקה ואחרות  ---  2003  ---  חוברת המיועדת למדריכים פדגוגיים,למורי מורים ולמורים מאמנים.נסקר שיתוף הפעולה הקיים היום בין המכללות להכשרת מורים ובתי הספר המאמנים,ומועלות הצעות לשיפור.

העצמות המקסימות.  ---  סיבולד,אליס  ---  2003  ---  סיפור חייה ומותה של הגיבורה המסופר מפיה, פוסט מורטם.

הערב בשש תפרוץ מלחמה.  ---  אשכנזי,מוטי  ---  2003  ---  בחלק הראשון מובא ספורו של מעוז בודפסט על שפת תעלת סואץ,היחיד שלא נפל במלחמת יום כיפור.החלק השני מתאר את תולדות תנועת המחאה שהקים המחבר לאחר המלחמה.

הערב בשש תפרוץ מלחמה.  ---  אשכנזי,מוטי  ---  2003  ---  בחלק הראשון מובא ספורו של מעוז בודפסט על שפת תעלת סואץ,היחיד שלא נפל במלחמת יום כיפור.החלק השני מתאר את תולדות תנועת המחאה שהקים המחבר לאחר המלחמה.

הערכת הביצועים של חברות הפרסום :  ---  עירון,עמיר (ע.)  ---  2003  ---  

הפילוסופיה היהודית של עמנואל לוינס :  ---  ויגודה,שמואל  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט העוסקת בפילוסופיית התלמוד של ההוגה היהודי הצרפתי.

הפיקוד העליון :  ---  כהן,אליוט א'  ---  2003  ---  הדינמיקה השוררת בין מנהיגים פוליטיים ובין מצביאי צבא בעת מלחמה. הסוגיה נדונה באמצעות סיפורי מקרה המגוללים את קורותיהם של מנהיגים כגון צ'רצ'יל,בן גוריון ואחרים.

הפיקוד העליון :  ---  כהן,אליוט א'  ---  2003  ---  הדינמיקה השוררת בין מנהיגים פוליטיים ובין מצביאי צבא בעת מלחמה. הסוגיה נדונה באמצעות סיפורי מקרה המגוללים את קורותיהם של מנהיגים כגון צ'רצ'יל,בן גוריון ואחרים.

הפיתוי של בולגרי.  ---  ולדון,פיי  ---  2003  ---  רומן: תככים,כסף ויצרים באליטה הלונדונית.

הפנתרים השחורים והיום :  ---  אברג'יל,ראובן  ---  2003  ---  דיסק אודיו.אברג'יל,בוגר מאבק הפנתרים השחורים בתחילת שנות השבעים,מספר על מאבקי העבר בפרספקטיבה למאבקים חברתיים בהווה.

הפסיקה ההלכתית בת ימינו והתמודדותה עם בעיות ההתבוללות.  ---  פיקאר,אריאל  ---  2003  ---  דיון בהלכה כגורם מרתיע המעודד יהודים להתבולל. המחבר בודק אפשרויות הלכתיות המקלות על אורח החיים היהודי ובכך מנסה לקרב אל חיק היהדות מומרים פוטנציאליים.

הפצצת הכור הגרעיני בעיראק :  ---  פוקסמן שעל,משה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים קצרים והרצאות המתארים את התהליכים שקדמו להפצצת הכור מנקודות המבט של מקבלי ההחלטות בממשלה,של הדרג הצבאי הבכיר ושל מעורבים אחרים.

הפקת אירועים לגיוס כספים מא' עד ת'.  ---  פלטק,איציק  ---  2003  ---  סקירה חטופה הבוחנת את מרכיביו העיקריים של אירוע לגיוס כספים.

הפרוזדור פריצת הדרך לירושלים הנצורה אפריל 1948 :  ---  אלדר,מאיר  ---  2003  ---  חוברת המלווה בתצלומים.

הפרוטוקולים של הוועד-הפועל הציוני 1919 - 1929.  ---  הלוי,משה (ע.)  ---  2003  ---  תרגום מוער מגרמנית ומאנגלית.הכרך השלישי מקיף את התקופה שבין הקונגרסים הציוניים ה-12 וה-13,תקופת גיבוש המנדט הבריטי והיחסים בינו לבין המוסדות הציוניים.

הפרידה.  ---  שמרת,ציפי  ---  2003  ---  רומן.ספורים המציגים את קורותיה של משפחה שמקורה בסלובקיה ואת התערותה בישראל.

הפרקליט זכוכית.  ---  דה סרוונטס,מיגל   ---  2003  ---  שתי נובלות מתוך "נובלות מופת".הראשונה,שיח הכלבים, מתארת שיחה בין שני כלבים.השנייה,הפרקליט זכוכית,מספרת על צעיר מיזנטרופ השבוי בהתנוצצות חכמתו.

הפרקליט זכוכית.  ---  סרוונטס,מיגל דה  ---  2003  ---  שתי נובלות מתוך "נובלות מופת".הראשונה,שיח הכלבים, מתארת שיחה בין שני כלבים.השנייה,הפרקליט זכוכית,מספרת על צעיר מיזנטרופ השבוי בהתנוצצות חכמתו.

הפשטות המתחדשים בכל יום : ["הפשטות המתחדשים בכל יום"]  ---  טויטו,אליעזר  ---  2003  ---  ניתוח המתודולוגיה הפרשנית של הרשב"ם על רקע פריחת פרשנות הפשט בצרפת בימי הביניים,פרשנות התורה שקדמה לשיטתו,נוסחיו של הפירוש,חלוקתה המבנית של התורה וכו'.

הצגת האני בחיי היומיום.  ---  גופמן,ארווינג  ---  2003  ---  פרספקטיבה סוציולוגית לחקר ההתנהלות האנושית בבניינים ובמפעלים הרואה התנהלות זו כהצגה תיאטרונית ועושה שימוש בכלים דרמטורגיים כדי לנתחה.

הצד האפל.  ---  חסון,גיא  ---  2003  ---  אסופת שבעה סיפורי מדע בדיוני.

הצדיק החסידי וארמון הלויתן :  ---  דביר גולדברג,רבקה ד"ר  ---  2003  ---  המחברת בוחנת את סיפורי המעשיות כסוגה שהיוותה אמצעי חשוב של ביטוי והנחיה בידי המנהיגים החסידיים.היא מתמקדת במיוחד בישראל מרוז'ין ובסיפור אחד שלו-מעשה במלך לויתן.

הצדיק החסידי וארמון הלויתן :  ---  דביר גולדברג,רבקה ד"ר  ---  2003  ---  המחברת בוחנת את סיפורי המעשיות כסוגה שהיוותה אמצעי חשוב של ביטוי והנחיה בידי המנהיגים החסידיים.היא מתמקדת במיוחד בישראל מרוז'ין ובסיפור אחד שלו-מעשה במלך לויתן.

הצהרת הדמוקרטיה הישירה.  ---  אור,עקיבא  ---  2003  ---  מניפסט פוליטי הקורא להחלפת המשטר הקיים במשטר המבוסס על דמוקרטיה ישירה.

הצופן.  ---  לדלום,רוברט  ---  2003  ---  מותחן בילוש בסין ובטייוואן.

הציונות הדתית :  ---  שוורץ,דב  ---  2003  ---  ניתוח סוגיות שונות בהיסטוריה של התנועה כגון מיסודה הפוליטי,ערכיה הסוציאליסטיים והשקפותיה על חינוך והתיישבות לצד דיון בהגותם של ראשי התנועה.

הציפורים של היצ'קוק.  ---  פאגליה,קמיל  ---  2003  ---  קריאה פסיכואנליטית-מגדרית בסרט המפורסם,הבוחן את אופני הפקתו ואת תכונותיו האסתטיות והמיתיות.המחברת טוענת שהסרט הנו תגובה שמרנית-רדיקלית לשחרור האשה.

הציפורים של היצ'קוק.  ---  פאגליה,קמיל  ---  2003  ---  קריאה פסיכואנליטית-מגדרית בסרט המפורסם,הבוחן את אופני הפקתו ואת תכונותיו האסתטיות והמיתיות.המחברת טוענת שהסרט הנו תגובה שמרנית-רדיקלית לשחרור האשה.

הצלבן.  ---  אייזנר,מייקל אלכסנדר  ---  2003  ---  רומן הסטורי המגולל את עלילותיהם של נזירים מושחתים, לוחמים מיוסרים ואבירים מאוהבים על רקע מסעות הצלב.

הצעה לארגון מחדש של החינוך הציבורי בישראל על בסיס ביזור ואיזור.  ---  לביא,ויקטור פרופ' ואחרים  ---  2003  ---  המחברים רואים במאפיינים המבניים והארגוניים של מערכת החנוך את עקב אכילס שלה.הם ממליצים לבזר סמכויות למינהלי חנוך מקומיים ולמנהלי בתי הספר.

הקדמה לרצח .  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2003  ---  

הקדמה לרצח :  ---  אנצ'ל,ז'אן  ---  2003  ---  תעוד הנסמך על חומרים ארכיונים שנתגלו לאחרונה ומתווה את מהלכן של הפרעות בקהילה היהודית ביאסי שברומניה.

הקהילה החרדית ואיכות הסביבה.  ---  שלהב,יוסף. קפלן,מוטי  ---  2003  ---  המחקר עוסק ביחס המקורות היהודיים וחברי הקהילה החרדית לאיכות הסביבה ובמצב איכות הסביבה בערים ושכונות חרדיות.המחברים מוסיפים המלצות למדיניות.

הקהילה החרדית ואיכות הסביבה.  ---  שלהב,יוסף. קפלן,מוטי  ---  2003  ---  המחקר עוסק ביחס המקורות היהודיים וחברי הקהילה החרדית לאיכות הסביבה ובמצב איכות הסביבה בערים ושכונות חרדיות.המחברים מוסיפים המלצות למדיניות.

הקול הנשי הירושלמי :  ---  שילה,מרגלית  ---  2003  ---  דפוס צילום של שלושה חיבורים פרי עטן של בנות הישוב הישן בירושלים, הכוללים זכרונות, מדרשים, משלים ודברי מוסר: ספר זכר עולם, ספר משפחת יוחסין וספר זכרון אליהו. העורכת הוסיפה מבואות מקיפים ותרגום עברי.

הקונגרס הארכאולוגי העשרים ותשעה בישראל .  ---    ---  2003  ---  

הקונגרס הארכאולוגי העשרים ותשעה בישראל.  ---    ---  2003  ---  תמציות קצרות של דיווחים על חפירות שנערכו במקומות שונים בארץ.

הקיבוץ הדיפרנציאלי בעיני חבריו :  ---  פווין,אברהם  ---  2003  ---  תפיסת חברי קיבוצים שעברו לשכר דיפרנציאלי את ההשלכות החברתיות של השנוי והערכתם אותן.חלק ממחקר שעוסק בהשלכות החברתיות,הכלכליות והדמוגרפיות של השינוי.

הקיסר האל של חולית.  ---  הרברט,פרנק  ---  2003  ---  החלק הרביעי בסאגת חולית.

הקיסר והצבוע :  ---  תומרקין,יגאל  ---  2003  ---  קולאז' של קטעים במגוון סגנונות וסיפורים פסאודו ביוגרפיים המבוססים על דמותו של הקיסר הגרמני, איש המאה ה-13.בין הקטעים משובצים רישומים בשחור לבן ובצבע מאת המחבר.

הקמיע. (עור היחמור)  ---  דה בלזק,אונורה  ---  2003  ---  הדפסה מחודשת של היצירה הקלאסית הכלולה ב"קומדיה האנושית".ספורו של צעיר מיואש שניתן לו קמיע הודי שבכוחו למלא מאוויי אנוש.

הקמפיין האחרון.  ---  ברד יצחקי,אתי  ---  2003  ---  רומן מתח שעלילתו מתרחשת על רקע עולם התככים והמזימות של ענף הפרסום הישראלי.המחברת יצקה לעלילה את כל הבנאליה המתבקשת.

הר אדוני :  ---  לוקה,ארי דה  ---  2003  ---  רומן: אסופת פרגמנטים המגוללים סיפור אהבה בין ילד בן שלוש עשרה וילדה בת גילו.

הראי"ה קוק כפוסק :   ---  בן ארצי,חגי  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחבר מנתח את הפולמוסים ההלכתיים שניהל הרב קוק עם פסיקתם השמרנית של החרדים ועם פסיקתו המקלה של הרב עוזיאל, וטוען כי דרכו ההלכתית של הרב קוק היא המשך של הגותו הציונית-דתית המהפכנית.

הראיות נגדה.  ---  דיו,פורמן רוב  ---  2003  ---  רומן. חייה של אישה משתנים כליל כאשר בחורה צעירה וחסרת מעצורים מתאהבת בדודנה, אשר חי במחיצת האישה ובעלה כל שנות חייהם.

הרגישות החדשה :  ---  שוייצר,אריאל  ---  2003  ---  הספר בוחן את ההיבטים האסתטיים והתמטיים בסרטיהם של אורי זוהר,פרלוב,ג'אד נאמן ואחרים,את השפעת הקולנוע האירופי עליהם,ואת מקומם ביחס לקולנוע של תקופתם.

הרהורים ומחשבות למצב המוסרי והחברתי בישראל .  ---  כהן,מיכאל  ---  2003  ---  

הריון עם חיוך :  ---  קבט,הרברט  ---  2003  ---  ציורים המלווים בטקסטים קצרים ומשעשעים.

הרמב"ן :  ---  פדיה,חביבה  ---  2003  ---  קוים להגותו ומשנתו הפרשנית של הרמב"ן לצד התמקדות בתפיסת הזמן המחזורי המופיע בכתביו ובצדדים המיסטיים של פרשנותו למקרא.

הרע לכאורה :  ---  לורנץ,קונראד  ---  2003  ---  מיקומו הפונקציונאלי של היצר התוקפני בטבע לאור תיאוריות פיסיולוגיות,פסיכואנלטיות ואנתרופולוגיות.

הרפואה המסורתית בקרב יהודי תימן.  ---  דורי,זכריה  ---  2003  ---  תאור בוטני של מבחר צמחי מרפא ובשמים,וסקירה של שימושיהם הרפואיים כפי שהם מופיעים בספרויות השונות - בעת העתיקה, בימי הביניים ובעת החדשה.

הרפורמה במיסוי בינלאומי :  ---  אלתר,אברהם ד"ר. כליף,אורי  ---  2003  ---  הרפורמה במיסוי ישיר,שנת 2002. ו.רבינוביץ לרפורמה במס. הספר כולל התייחסות לתיקון 1-תיקון ראשון לרפורמה במס.

הרצפה מתנדנדת.  ---  זרחי,נורית  ---  2003  ---  אוסף סיפורים,שיכול להיקרא גם כרומן על תולדותיה של אהבה מוחמצת.

השבועה .  ---  בירגר,טרודי  ---  2003  ---  

השבועה.  ---  בירגר,טרודי  ---  2003  ---  אוטוביוגרפיה.המחברת היא ניצולת שואה שהקדישה את חייה לפרוייקטים פילנתרופיים בירושלים.

השבת.  ---  השל,אברהם יהושע  ---  2003  ---  חיבור פילוסופי הנוגע במפגש בין האדם ובין בוראו המהווה למעשה מפגשו של אדם עם עצמו. הספר מופיע כאן בתרגום חדש.

השהידים :  ---  שי,שאול  ---  2003  ---  נתוח שורשי תופעת המתאבדים באיסלם,דפוסי פעולת הארגונים השונים והמלצות להתמודדות עם התופעה לצד סקירה היסטורית ועכשווית של פיגועי טרור בארץ ובעולם.

השוטר השלישי .  ---  או'בריאן,פלאן  ---  2003  ---  

השטן לובשת פראדה.  ---  וייסברגר,לורן  ---  2003  ---  רומן עיתונות וזוהר.

השיח האלטרואיסטי :  ---  שלו,שרה  ---  2003  ---  עיון בתופעת האלטרואיזם הבוחן מנקודת מבט סוציולוגית את יחסי הגומלין החברתיים תוך התמקדות בארגונים ובהיבטים מגדריים ופוליטיים,והצעה לפרדיגמה חדשה של מוסר חברתי.

השימוע.  ---  לסקואה,ג'ון  ---  2003  ---  רןמן מתח: עו"ד נועז מגן על חסר בית המאושם ברצח.

השימוש בשירותי אשפוז בישראל 1965-1995.  ---  בן בסט,יוחנן ואחרים.  ---  2003  ---  מחקר סטטיסטי.

השירים :  ---  רחל  ---  2003  ---  קבצי השירים,ספיח,מנגד ונבו בעריכתם המקורית.

השכינה מרים הבתולה ושיר השירים : [השכינה, מרים הבתולה ושיר השירים]  ---  גרין,אברהם יצחק (ארתור)  ---  2003  ---  מסה מחקרית העוסקת בגלגוליו של סמל האלוהות הנקבי ביהדות ובנצרות.את המסה מלווים רישומים של יוסל ברגנר.

השכינה מרים הבתולה ושיר השירים : [השכינה, מרים הבתולה ושיר השירים] יריעות ד.  ---  גרין,אברהם יצחק (ארתור)  ---  2003  ---  מסה מחקרית העוסקת בגלגוליו של סמל האלוהות הנקבי ביהדות ובנצרות.את המסה מלווים רישומים של יוסל ברגנר.

השמדה והישרדות בבולגריה המאוחדת :  ---  ברוך,ניר (ע.)  ---  2003  ---  מסמכים הנוגעים להסגרת יהודי המחוזות החדשים בבולגריה הפשיסטית והחקיקה האנטישמית שם. עיקר הספר הינו תיעוד המאבק נגד נטיעת יער קק"ל ע"ש בוריס ה-3 מלך בולגריה.

השמש שלי.  ---  קרמר,רחל  ---  2003  ---  קובץ סיפורים בעלי נופך אוטוביוגרפי המתווים את הווי הילדות על רקע השואה וההתאקלמות בארץ.

השנתון הסטטיסטי למחוז הצפון 2002.  ---  קלינוב,רות. כהן,נטע (ע.)  ---  2003  ---  אסופת לוחות סטטיסטים ודמוגרפים הסוקרים היבטים שונים הנוגעים למערכת החינוך,העבודה,והבריאות במחוז הצפון.

השפעות טכניות על מדדי אי שוויון.  ---  רגבי,אורן. אלטלף,איתמר  ---  2003  ---  

השקיעה של אתמול.  ---  ציטר,קרן  ---  2003  ---  סיפור הוליוודי על משה,שחייו משתנים בעקבות פגיעת מטוס בביתו.

השקפת עולם יהודית חדשה :  ---  אורבן,איוון  ---  2003  ---  השקפת עולם יהודית מודרנית המנסה להחיל עקרונות ביולוגיים על פרשנות התורה לשם איחוד התורה והאבולוציה,כל זאת כדי להראות כי הכל נועד כדי להכיר בבורא עולם.

השתקפויות של חסרים .  ---  שלום,מרב  ---  2003  ---  

השתקפויות של חסרים.  ---  שלום,מרב  ---  2003  ---  ארבעה עשר סיפורים קצרים.

השתתפות :  ---  צ'רצ'רמן,ארזה. סדן,אלישבע (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים העוסקים בסוגיות של שותפות קהילתית ופעילות אזרחית. בין המאמרים: שיתוף הציבור בתכנון: היבטים משפטיים;ועידות האזרחים בישראל ועוד.

התאבדות רוחנית ולאומית.  ---  קמלמן,יהושוע ד"ר  ---  2003  ---  נבואת תוכחה המזהירה מפני ההתבוללות הביולוגית והרוחנית של יהודי הגולה.המחבר סוקר את תולדות היהודים בעבר ובימינו וקורא לפעולה דחופה שתעצור את שואת ההתבוללות.

התאום השלישי.  ---  פולט,קן  ---  2003  ---  מותחן: חוקרת גנטיקה נקלעת למזימה פוליטית אפילה.

התהוות הדת.  ---  וייטהד,אלפרד נורת  ---  2003  ---  ארבע הרצאות הבוחנות את סוגי ההצדקה המשמשים לאמונה בדוקטרינות של הדת.החוברת עוסקת בדת בהיסטוריה,בדוגמות של הדת,בבעיית הגוף והנפש ועוד.

התוכנית המהפכנית של אומגה 3.  ---  סטולףאנדרו ל. ד"ר  ---  2003  ---  שימוש בחומצות שומניות אומגה 3 כאמצעי לויסות מצב הרוח.

התחדשות הבאוהאוס בתל אביב .  ---  יבין,שמואל (ע)  ---  2003  ---  

התחדשות הבאוהאוס בתל אביב :  ---  יבין,שמואל (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של התערוכה המתעדת 25 בניינים משומרים לדוגמא.לצד תיעוד השימור כולל הקטלוג מספר מאמרים בנושא.ראו גם ערך באנגלית.

התחזות .  ---  שומרון,דוד  ---  2003  ---  

התחזות :  ---  שומרון,דוד  ---  2003  ---  רומן פעולה בלשי.

התחנה האחרונה.  ---  קורנוול,פטרישה  ---  2003  ---  רומן מתח.חוקרת רפואית מוירג'יניה נאלצת לטהר את שמה מחשד לרצח,לאחר שהותקפה בביתה באופן מיסתורי.

התינוק הזה הוא שלי :  ---  קין,גייל  ---  2003  ---  סיפורי חיים הפותחים דלת אל עולם אימוץ הילדים: הכרות עם סוגי האימוץ הפתוח והסגור,עם בני משפחה מאמצים ומאומצים ועם הורים שמסרו ילדיהם לאימוץ.

התיקונים.  ---  פראנזן,ג'ונתן  ---  2003  ---  רומן. משפחה אמריקאית מנסה להתקבץ לחג המולד בבית האם במערב-התיכון.

התלמוד לכל.  ---  שטיינזלץ,עדין  ---  2003  ---  מבוא לתלמוד הבבלי והירושלמי להדיוטות: תולדותיו מתקופת המשנה ועד ימינו, מבנהו, תכניו ושיטות החשיבה והפסיקה המקובלות בו. הדפסה חדשה.

התלמוד לכל.  ---  שטיינזלץ,עדין  ---  2003  ---  מבוא לתלמוד הבבלי והירושלמי להדיוטות: תולדותיו מתקופת המשנה ועד ימינו, מבנהו, תכניו ושיטות החשיבה והפסיקה המקובלות בו. הדפסה חדשה.

התמודדות עם אובדן תינוק :  ---  לוי,ימין  ---  2003  ---  הדרכה בהתמודדות נפשית עם מות תינוק ובהיבטים הלכתיים שונים.מצורפת גם ביבליוגרפיה נרחבת לרבנים,למטפלים, להורים ולילדים.

התמודדות עם לחצים.  ---  מאתני,קנת ד"ר. מקארתי,כריסטופר ד"ר  ---  2003  ---  מדריך לנלחץ : הנזקים הפוטנציאלים של הלחץ. מאפייני האישיות המובילים ללחץ ועוד.

התמימים הקדושים.  ---  דליבס,מיגל  ---  2003  ---  רומן סאטירי הבוחן את יחסי השליט-נשלט כפי שהם מגולמים בעולמה הריאקציונרי של אחוזה ספרדית, שחיי המתוגררים בה מותווים על רקע המשטר הפאשיסטי.

התנ"ך בחרוזים .  ---  סידון,אפרים  ---  2003  ---  

התנגשות הציביליזציות.  ---  הנטינגטון,סמואל  ---  2003  ---  ניתוח הזירה המדינית העולמית לאחר נפילת הקומוניזם,בה החליפו הציביליזציות את האומות והאידאולוגיות ככוח המניע של הפוליטיקה העולמית.עם הקדמה מאת דן מרגלית.

התנגשות הציביליזציות.  ---  הנטינגטון,סמואל  ---  2003  ---  ניתוח הזירה המדינית העולמית לאחר נפילת הקומוניזם,בה החליפו הציביליזציות את האומות והאידאולוגיות ככוח המניע של הפוליטיקה העולמית.עם הקדמה מאת דן מרגלית.

התנהגות היא שפה :  ---  איפלח,תמי  ---  2003  ---  הספר עוסק בשפת ההתנהגות של הילדים,המבטאת את הרגשתם ביחס למשפחה ולחברה.הוא דן בשאלות של חינוך והצבת גבולות,שקרים,גנבות,פחדים ואיתותי מצוקה.

התנהגות היא שפה :  ---  איפלח,תמי  ---  2003  ---  הספר עוסק בשפת ההתנהגות של הילדים,המבטאת את הרגשתם ביחס למשפחה ולחברה.הוא דן בשאלות של חינוך והצבת גבולות,שקרים,גנבות,פחדים ואיתותי מצוקה.

התנועה הקיבוצית 2003 :  ---  פווין,אברהם  ---  2003  ---  נתונים סטטיסטיים מעודכנים וטבלאות על אוכלוסיה, יישובים,חנוך, עבודה,תעשיה,חקלאות ועוד.

התעוררות לפעולה ישירה.  ---  ערמון,רוני  ---  2003  ---  המחבר,בוגר שבע שנות התנגדות לממסד הישראלי והעולמי ,משתף את הקורא בנסיונו ובנסיונם של אחרים,ונותן בידי האקטיביסט המתחיל כלים לשינוי יעיל של המציאות החברתית.

התפכחות.  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  הוצאה מחודשת של קובץ הסיפורים-רשמים,המתארים את זכרונותיו ואת עולמו החווייתי ההומו-אירוטי של המחבר.

התקופה הכחולה.  ---  ניר,ינון  ---  2003  ---  רומן התבגרות תל-אביבי.הגיגיו של נער מרמת אביב שלא רוצה שיגידו לו מה לחשוב.

התקופה לקחה אותנו .  ---  בן נון,שיה גרי,דיתה (ע)  ---  2003  ---  

התקופה לקחה אותנו :  ---  בן נון,שיה. גרי,דיתה (ע.)  ---  2003  ---  אלבום זיכרון ביוגרפי ליוחאי פישמן בן-נון - פלמ"חניק, מקים שייטת 13 ומפקדה, מפקד חיל הים ובכיר בחברה לחקר הימים והאגמים.

התקשורת הפלסטינית.  ---  נץ,רפי (ע.)  ---  2003  ---  ארבעה מאמרים מאת כותבים פלסטינים העוסקים במבנה התקשורת הפלסטינית,ביחסיה עם החברה האזרחית,בתחנות הלווין הערביות ובסיקור האינתיפדה.

התרומה והתמורה :  ---  רבא,יואל  ---  2003  ---  עיון בדינמיקת הדחיה-משיכה בין התרבות הרוסית הקדומה ובין יסודות תנכ"יים-יהודים במסגרת עיצוב ההיסטוריוגרפיה הרוסית. בספר נסקר משבר המתייהדים במאות 15-16.

ואלה שמות 4 :  ---  דמסקי,אהרן (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית, וביבליוגרפיה מוערת של שמות יהודיים מאת אדווין לאוסון.

ובחרת בחיים :  ---  מלמד כהן,רחמים ד"ר  ---  2003  ---  מבחר מאמרים ומכתמים השואבים מנסיונו של המחבר החולה במחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא. הספר משלב עצות, ציטטות, קטעי שירה ופרקים מהווי החייו של המחבר.

והגדולה שבהן היא האהבה.  ---  פיין,יונתן  ---  2003  ---  רומן. אישה ישראלית נוסעת בין ניו יורק,ספרד ותל אביב ומנהלת שיחות חשבון נפש נוקבות עם נשות העלייה השנייה.

וואבי סאבי : [וואבי-סאבי]  ---  קורן,לאונרד  ---  2003  ---  מבוא לפילוסופיה אסתטית סינית המהווה אנטיתזה לתפישת היופי המערבית ותופשת את הטבעי והפרוע כמופת של יופי מאוזן בין הרוח (וואבי) והחומר (סאבי).

ווילבר כהן :  ---  ברקוביץ,אדוארד  ---  2003  ---  סיפורו של ווילבר כהן, האיש שעמד מאחורי תוכניות הרווחה בארה"ב מאז ימי ה"ניו דיל" ועד שנת 1965. ספור חייו מלווה בתאורי המאבקים החברתיים והפוליטיים בארה"ב.

וורן באפט מדבר על עסקים.  ---  באפט,וורן  ---  2003  ---  קלטת וידאו.הרצאה בנושא שוק המניות מפי המשקיע האמריקאי הגדול, העוסקת בשאלה "איך עושים את זה": איזה מניות כדאי לקנות ולמכור ועוד.

וזאת ליהודה :  ---  בן אריה,יהושע. ריינר,אלחנן (ע.)  ---  2003  ---  

וזאת ליהודה :  ---  בן אריה,יהושע. ריינר,אלחנן (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים המחולק לשלושה שערים: התקופות העתיקות; ימי הביניים והעת החדשה.

וידיאו ZERO הפרעות בתקשורת :  ---  טננבאום,אילנה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מאמרים מאת אילנה טננבאום,רוזלינד קראוס ופרדריק ג'יימסון, לצד עבודות מאת מיכאל רורברגר,יוקו אונו,פיליפ רנצר, בוקי שוורץ ואחרים.

ויקטור .  ---  קלוגר,דניאל  ---  2003  ---  

ויקטור :  ---  קלוגר,דניאל  ---  2003  ---  סיפורו של צעיר שעלה ארצה,חזר לאירופה ב-1939,ונאבק בנאצים עד שחרור צרפת.

וירטואוזים .  ---  דונביץ,נתן  ---  2003  ---  

וירטואוזים :  ---  דונביץ,נתן  ---  2003  ---  ביוגרפיות אישיות ומוזיקליות ואנקדוטות מחייהם של עשרות כנרים גדולים, מראשית המאה ה-19 ועד ימינו.

ולטר בנימין ורוח המודרניות.  ---  מוזס,סטפן  ---  2003  ---  מבוא להגותו של בנימין המציג אותו כסמן מרכזי בנוף הרעיוני של המאה ה-20,ומתאר את יחסו להוגים וסופרים מודרניים אחרים:ניטשה,קפקא,רוזנצוויג,ברכט וגרשום שלום.

ולטר בנימין ורוח המודרניות.  ---  מוזס,סטפן  ---  2003  ---  מבוא להגותו של בנימין המציג אותו כסמן מרכזי בנוף הרעיוני של המאה ה-20,ומתאר את יחסו להוגים וסופרים מודרניים אחרים:ניטשה,קפקא,רוזנצוויג,ברכט וגרשום שלום.

ולטר בנימין.  ---  ויטה,ברנרד  ---  2003  ---  סקירת התפתחותו ההגותית של בנימין על רקע תקופתו, תוך הצגת הרעיונות המרכזיים ביצירתו:פסימיזם היסטורי,יהדות ומרכסיזם.מובאות גם עדויות של הוגים מרכזיים אודות בנימין.

ומה מסמנים עצי הבאובאב :  ---  ויסמן,דורית  ---  2003  ---  דו"ח פיוטי על מסע לאוסטרליה,ניו זילנד ואפריקה.

ונהפוך בו : ["ונהפוך בו]"  ---  זבידוב,עדה הרב. דפנה,נעמה  ---  2003  ---  אסופת מאמרים הבוחנים את חג הפורים ואת מגילת אסתר מהיבטים שונים וביניהם, יחסים בין המינים,פוליטיקה,גלות ועוד. החוברת מחולקת ללא תמורה.

ותשקוט הארץ 40 שניות :  ---  מנוסי,דידי  ---  2003  ---  

ותשקוט הארץ 40 שניות :  ---  מנוסי,דידי  ---  2003  ---  מבחר חרוזים סטיריים, הלקוחים מפרסומיו של המחבר בעיתון "מעריב".

ז'אן ברטראן פונטאליס. [ז'אן-ברטראן פונטאליס]  ---  ז'אנן,קלוד  ---  2003  ---  ביוגרפיה אינטלקטואלית של האנליטיקאי הצרפתי, תלמידם של סארטר ולקאן. כולל ביבליוגרפיה נבחרת ומבחר קטעים מכתביו.

ז'אן ברטראן פונטאליס. [ז'אן-ברטראן פונטאליס]  ---  ז'אנן,קלוד  ---  2003  ---  ביוגרפיה אינטלקטואלית של האנליטיקאי הצרפתי, תלמידם של סארטר ולקאן. כולל ביבליוגרפיה נבחרת ומבחר קטעים מכתביו.

ז'אן לפלאנש .  ---  סקארפון,דומיניק  ---  2003  ---  

ז'אן לפלאנש.  ---  סקארפון,דומיניק  ---  2003  ---  משנתו של לפלאנש על החיים,המוות והמיניות לאור ביקורתו על לקאן ועל פרויד ולצד טקסטים פרי עטו.

זה לא אותו הבית.  ---  חזן,עוזיאל  ---  2003  ---  רומן. סיפורה של משפחה יהודית פורטוגזית המתיישבת בירושלים של שלהי השלטון העות'מאני,וספורן של שלל הדמויות הססגוניות החיות בעיר.

זה לא אתה זה אני. [זה לא אתה, זה אני]  ---  קמינסקי,ניל  ---  2003  ---  ספר הדרכה לסיום מערכות יחסים הומוסקסואליות.הספר עוסק בהחלטה להיפרד מבן הזוג,בשינויים הנובעים מההחלטה, בהתמודדות עם הבדידות וביצירת יחסים חדשים.

זה לא צבר זה גרניום : [זה לא צבר,זה גרניום]  ---  שפירא,שרית (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג רטרוספקטיבי בעברית ובאנגלית הכולל ניתוח נרחב, רפרודוקציות צבע רבות ומבואות קצרים מאת ג'יימס סניידר ויונה פישר.

זהויות קולקטיביות אזרחות וזירה ציבורית :  ---  אייזנשטדט,ש.נ. ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  קובת הרצאות המכונסות תחת שלושה שערים: מדינת לאום: היבטים של דת,חילוניות ודמוקרטיה;פזורות ישנות-חדשות במציאות גלובלית משתנה;אסטרטגיות ניהול-כיבוש ויחסי כוח.

זהות והשתייכות :  ---  שנקר,אברהם  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר משולבים בניסיונו להגדיר את זהותו היהודית-חילונית-ציונית ולהגן עליה.המחבר,יליד ניו יורק (1918) , היה פעיל במשך שנים רבות בהנהלה הציונית.

זהות והשתייכות :  ---  שנקר,אברהם  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר משולבים בניסיונו להגדיר את זהותו היהודית-חילונית-ציונית ולהגן עליה.המחבר,יליד ניו יורק (1918) , היה פעיל במשך שנים רבות בהנהלה הציונית.

זהות משולשת.  ---  כרמון,חגי  ---  2003  ---  מותחן מודיעין בינלאומי המשמש בערבוביה את צרכי הסממנים הבאים: רצח, ריגול,חטיפה,תככים,אהבים, סדאם חוסיין ועוד.

זהירות פנאי. [זהירות, פנאי!]  ---  קריב,אהד  ---  2003  ---  הספר עוסק בתמורות ובבעיות השונות העולות בחיי האדם המודרני, בעידן הדיגיטציה וקריסת אתוס העבודה ועם חדירת הפנאי המרובה אל אורח החיים הרווח.

זוגיות בסערה.  ---  נרדי,רבקה  ---  2003  ---  עיון נרחב בהתעוררות המשברים השונים הפוקדים את חיי הנישואים של זוגות חילוניים בחברה הישראלית לצד הצעת מה שמכונה"נשואים מוסריים",כפתרון למשברים הללו.

זוגיות ללא נישואין .  ---  בן דרור,אמנון  ---  2003  ---  

זוגיות ללא נישואין.  ---  בן דרור,אמנון עו"ד  ---  2003  ---  המשך לספרו הקודם של המחבר "הידועה בציבור" הדן בסוגיות כגון: בעיית הביגמיה,פירוק השיתוף בין ידועים בציבור,היבטים פמיניסטיים של תופעת הידועים בציבור ועוד.

ז'וזף פושה :  ---  צווייג,סטפן  ---  2003  ---  

ז'וזף פושה :  ---  צוויג,סטפן  ---  2003  ---  ביוגרפיה של איש המהפכה הצרפתית המגוללת את קורות הפלגותיו הפוליטיות,מאבקיו נגד מדינאים וסוף ימיו בגלות.

זורבה היווני.  ---  קאזאנצאקיס,ניקוס  ---  2003  ---  תרגום חדש ליצירה הקלסית המתארת את הידידות בין אינטלקטואל לבין 'אמן חיים' יווני. המהדורה הקודמת של תרגום זה הופיעה תחת השם "חייו ומעלליו של אלכסיס זורבס".

זושה :  ---  כפרי,יהודית  ---  2003  ---  קורותיה של זושה פוזננסקה, מי שהתיישבה בארץ כחלוצה, שימשה כפעילה במפלגה הקומוניסטית ופעלה כחברה ברשת הרגול הסובייטית "התזמורת האדומה" ערב מלחה"ע השניה.

זיו קורן .  ---  קורן,זיו  ---  2003  ---  

זיכרון מירון :  ---  רוזנסון,ישראל  ---  2003  ---  מתקופת בית שני ועד העת החדשה.

זיכרונות אמיל :  ---  ברקין,עקיבא  ---  2003  ---  פרוזה. קורותיו של קולנוען ישראלי צעיר.

זיכרונות ויזואליים.  ---  הדני,ישראל  ---  2003  ---  קטלוג דו-לשוני לתערוכה המציגה מעבודותיו של הפסל הסביבתי, מלווה בסקירות ביקורתיות וביוגרפיות.

זכאות לתעודת בגרות לפי יישוב 2001 2002 ["זכאות לתעודת בגרות לפי יישוב 2002-2001"] :  ---  סבירסקי,שלמה.אטקין,אלון  ---  2003  ---  דו"ח העוסק במזפר הזכאים לתעודת בגרות ובמספר הלומדים בכיתה י"ב על-פי חתכים מגזריים ומחוזיים.

זכות הצעקה ["זכות הצעקה" ]  ---  פרקש,אהרון (אוצר)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל כרוניקה גרפית-היסטורית לצד טקטסים.

זכות הצעקה .  ---  פרקש,אהרון (אוצר)  ---  2003  ---  

זכות התשוקה.  ---  ברינק,אנדרה  ---  2003  ---  רומן: ספרן מזדקן נקלע לקלחת תכככים ויצרים על רקע דרום אפריקה המדממת.

זכות ראשונות :  ---  שמיר דרייבר,יעל. מיטל,סילביה  ---  2003  ---  

זכר ונקבה בראם :  ---  שרמר,עזריאל  ---  2003  ---  בחינת אופיו של מוסד הנישואים במציאות החברתית של יהודי ארץ ישראל ובבל.הספר דן בהיבטים הרעיוניים של הנשואים, המתבטאים בספרות התלמודית ואת השינוי שחל במוסד.

זכרונות ותמונות מתימן עד מתן.  ---  חתוכה,צוריאל  ---  2003  ---  אוטוביוגרפיה אלבומית.המחבר מספר על ילדותו כיתום בתימן על עלייתו במבצע "כנפי נשרים",על חייו ביהוד ובמושב מתן, על עבודתו כמחנך, על התנדבותו באגודה למען החייל ועוד.

זמנים 81 :  ---  שפי,נעמה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים וביקורות: על "המסע למאוריציוס" מאת יעקב שבתאי, ישעיה ברלין כהסטוריון אנתרופולוגי של הרעיונות,שאלת הקורבן האותנטי וקובץ מיוחד:מרד,הסטוריה וזכרון השואה.

זמנים 83.  ---  שפי,נעמה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים וביקורת ספרים:מתחזים בראשית העת החדשה, המרחב הפרוטסטנטי באמריקה,הלאומיות האמריקנית,ציונות כיהדות השרירים,מנהיגותו של פידל קסטרו ועוד.

זמנים 84 .  ---  שפי,נעמה (ע)  ---  2003  ---  

זמנים 84 :  ---  שפי,נעמה (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים במלחמה מזוויות בינלאומיות ופנים-ישראליות. מובאים גם נאומים של מנהיגי המדינות הלוחמות. כמו כן מופיעות ביקורות ספרים בנושאים היסטוריים שונים.

זנב הטוס :  ---  כץ,ראובן [כ"ץ,ראובן]  ---  2003  ---  מדריך בעל מבנה ייחודי לקבלת החלטות במגוון תחומים, המבוסס על עקרונות אבולוציוניים של השרדות בטבע.הספר משובץ משלים וטבלאות מסוגים שונים.

זנב הלטאה.  ---  מרסה,חואן  ---  2003  ---  רומן.נער החי בברצלונה עם אמו ההרה בתקופה שאחרי מלחמת האזרחים מתמודד עם המצב שמסביבו על ידי יצירת מציאות חלופית בה הוא הופך לילדה המדברת עם רוחות.

זריחה בין הזמנים :  ---  חקק,בלפור  ---  2003  ---  

זריחה בקנטקי.  ---  מייקלס,פרן  ---  2003  ---  רומן רומנטי. יריבות לחיים ולמוות בין שתי מאמנות סוסים.

חברים אהבה אהבה חברים. [חברים/אהבה אהבה/חברים]  ---  שרון,זיו  ---  2003  ---  שירים וסיפורים.

חברים בחלונות הגבוהים.  ---  ליאון,דונה  ---  2003  ---  מותחן משטרתי ובמרכזו עלילותיו של מפקח במשטרת ונציה.

חברים טובים.  ---  קילן,ויקי  ---  2003  ---  צילומי חיות הניצבים בצמידות לצילומי תינוקות,ע"מ להאיר את הדמיון הבסיסי והמרגש בין חיות ובני אדם.

חברים מוחלטים.  ---  לה קארה,ג'ון  ---  2003  ---  מותחן ריגול המתרחש על רקע המלחמה האקטואלית בעיראק.

חד קרן .  ---  הרמן,אנה  ---  2003  ---  

חדירה לפרטיות.  ---  נאור,נאורי  ---  2003  ---  חקירותיו הפורנוגרפיות והקונוונציונליות של בלש פרטי אשר מקצועיותו אינה מוטלת בספק,לאור הספר,אך מן הראוי שישתמש להבא בעורך.

חדר המיתות של סאד.  ---  רינון,יואב  ---  2003  ---  הספר מציג את המבנה הפילוסופי שמציג המרקיז דה סאד בכתביו,המצביע על קשר בין אכזריות לאושר,תוך דיון נרחב ביחסו של סאד לנשים והזיקה בין סאדיזם לפוסטמודרניזם.

חובות :  ---  חזני,אילן  ---  2003  ---  

חוד החנית :  ---  עזרן,חנן  ---  2003  ---  חייו של סגן האלוף חסר המעצורים,איש חטיבת הצנחנים, המבוקש על ידי הסי.איי.אי. בחשד לקשרים עם ברוני סמים בקולומביה,מתוארים בהתלהבות הגובלת בהערצה.

חוד החנית :  ---  עזרן,חנן  ---  2003  ---  חייו של סגן האלוף חסר המעצורים,איש חטיבת הצנחנים, המבוקש על ידי הסי.איי.אי. בחשד לקשרים עם ברוני סמים בקולומביה,מתוארים בהתלהבות הגובלת בהערצה.

חוזה לעניין.  ---  פישר,גדעון עו"ד  ---  2003  ---  מדריך המלווה בתקליטור מחשב: יחסי עובד ומעביד;הסכמי מכר;הסכמים למתן שירותים;דיני תאגידים;חוק החוזים;חוק המכר ועוד.

חוט של זהב :  ---  אפשטיין,חוה  ---  2003  ---  הופק כספר זכרון לאמנית גרטי רובינשטיין, ידידת המחברת.

חוכמת האינטימיות.  ---  מלוויל,אודרי  ---  2003  ---  עצות נאורות לזוגיות הטרוסקסואלית מוצלחת,למשל "קח על עצמך משימות ביתיות ומשפחתיות הדורשות ידע או כוח פיזי,שאתה יודע כי היא לא תוכל לעשותן".

חוכמת החיים על-פי בעלי-החיים :  ---  לונד,ג'ון  ---  2003  ---  עיבודי-מחשב של צילומי חיות בליווי עצות הומוריסטיות לחיים.

חוכמת זן.  ---    ---  2003  ---  ארבעה ספרים המכונסים יחדיו: מאה ואחד סיפורי זן; השער הלא נודע (אוסף שאלות רוחניות);עשרת השוורים (פירוש להליך צבירת התודעה בדרך להארה).

חולין .  ---  צ'כוב,א פ  ---  2003  ---  

חולין :  ---  צ'כוב,א פ  ---  2003  ---  מרוסית - אריה אהרוני .

חולית :  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קווין.  ---  2003  ---  העלילה מתרחשת עשרת אלפם שנה לפני האירועים המתוארים בספר "חולית",ומציגה את הכוכב לפני כינון הקיסרות.הספר מבוסס על טיוטות שכתב פרנק הרברט.

חום אנושי.  ---  בארי,אפרת  ---  2003  ---  פרגמנטים הומוריסטיים.

חומות הגוף :  ---  חמדני,ברק  ---  2003  ---  

חופי ישראל 2003 :  ---  פפאי,ניר ואחרים  ---  2003  ---  דו"ח ביקורתי שנתי המתאר פערים רחבים בין מדיניות תכנון החופים הרשמית לבין המצב בפועל: בניה בלתי חוקית, זיהום, ניצול לרעה על ידי מערכת הביטחון, סגירת חופים לאירועים פרטיים, נסיעת כלי רכב ועוד.

חופים :  ---  נאור,מרדכי ד"ר (עורך)  ---  2003  ---  מדריך צבעוני הכולל טקסט וצלומים רבים המתייחס לחופי ימות ישראל,הים התיכון,כנרת,ים המלח וים סוף. בספר נכללים טיפים,הנחיות בטיחות,הסברים באשר לדרכים המובילות ועוד.

חופשה בגיהינום.  ---  דאן,דומיניק  ---  2003  ---  רומן. חבר קרוב של סנטור צעיר ומצליח חושף בפומבי רצח מן העבר.

חוק העמותות :  ---  לימור,ניסן. שרון,אלי  ---  2003  ---  פירוט סעיפי החוק ויישומיו.

חוק השבות .  ---  כרמי,נעמה  ---  2003  ---  

חוק השבות :  ---  כרמי,נעמה  ---  2003  ---  ניתוח של השאלות הפוליטיות והמוסריות העולות מחוק השבות בהקשר הרחב יותר של זכויות האזרחות וההגירה.האם החוק מתיישב עם תפיסת הצדק הליברלית?ומה לגבי זכות השיבה?

חוק ותקנות בנושא רעש .  ---    ---  2003  ---  

חוקרים מדברים :  ---  קפלן,אורן ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  מבחר דיונים במחקרי שוק פרי עטם של מומחים בתחום. בין הסוגיות הנדונות: קבוצות מיקוד,מחקרי פרסום,מחקרי מותגים,מחקרי שיווק אסטרטגים ועוד.

חור במצלמה :  ---  צימרמן,משה  ---  2003  ---  הספר עוסק במספר היבטים באמצעותם השפיע הקולנוע הישראלי על צופיו,בעיקר מהבחינה האידאולוגית,על ידי עיסוק בסרטים "שתי אצבעות מצידון","הלהקה",חור בלבנה" ועוד.

חור במצלמה :  ---  צימרמן,משה  ---  2003  ---  הספר עוסק במספר היבטים באמצעותם השפיע הקולנוע הישראלי על צופיו,בעיקר מהבחינה האידאולוגית,על ידי עיסוק בסרטים "שתי אצבעות מצידון","הלהקה",חור בלבנה" ועוד.

חורבן :  ---  מינץ,אלן  ---  2003  ---  בין הכתבים הנבחנים: מגילת איכה, יצירתם של ביאליק,טשרניחובסקי,אצ"ג,אפלפלד ואחרים.

חורבן :  ---  מינץ,אלן  ---  2003  ---  בין הכתבים הנבחנים: מגילת איכה, יצירתם של ביאליק,טשרניחובסקי,אצ"ג,אפלפלד ואחרים.

חושפי שחיתויות ובתי הדין לעבודה: האם נשמעת השריקה?  ---  אילן,דניאל עו"ד  ---  2003  ---  החלק הראשון הנו ניתוח מבני של חשיפת שחיתויות במוסדות תוך הצגת הגורמים השונים המעורבים בעניין.החלק השני עוסק במעמדו של חושף השחיתות בבית הדין לעבודה.

חזון העצמים היבשים של ליזה גרוס.  ---  גרוס,ליזה  ---  2003  ---  עבודות ברוח הדאדא:חיבור חפצים יומיומיים ליצירת אוביקטים חדשים,בהם מפיחה האמנית חיים.

חיוך בשיא הרצינות :  ---  פרג,גיסיה  ---  2003  ---  שיחון עברי-רוסי עם קטעי שיחה וביטויים שגורים.

חיי יום יום :  ---  בר גיל,ערן  ---  2003  ---  שישה מחזורי שירים.

חיי מלאך  ---  הראבן,גיל  ---  2003  ---  

חיי מלאך.  ---  הראבן,גיל  ---  2003  ---  רומן.סיפורם של אדם המודה ברצח 31 בני אדם ובידידתו החותרת לטיהור שמו.

חיי פיי.  ---  מרטל,יאן  ---  2003  ---  רומן: סיפורו של נער הודי בלב ים הנקלע אל סירת הצלת המאוכלסת על ידי קוף, צבוע, זברה ונמר בנגלי.

חייו וזמניו של מיכאל ק'.  ---  קוטזי,ג'.מ.  ---  2003  ---  רומן שעלילתו מתרחשת על רקע מלחמת אזרחים בדויה בדרום אפריקה.

חיים בצוותא :  ---  טלר,אדם  ---  2003  ---  חיי היום-יום של יהודי פוזנן כפי שהם משתקפים מבעד להיבטים הדמוגרפים, החברתיים, התרבותיים והכלכליים של התקופה.

חיים ואנשים.  ---  היינברג קראוס,חיה  ---  2003  ---  נובלה המגוללת את קורותיה ונפתוליה של משפחת אורגד התרה אחר הארה רוחנית.

חיים על נייר זכוכית.  ---  קניוק,יורם  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר משנות הוללותו והתחכחותו בבוהמה האמריקאית של שנות החמישים.

חינוך ביתי :  ---  מנדלסון,רחלי ואחרים  ---  2003  ---  מאמרים קצרים על היבטים שונים של החינוך הביתי:למידה, חברה,גילאי חטיבת הבינים,יחסי הורים-ילדים ועוד.

חינוך ביתי בישראל התחלות. ["חינוך ביתי" בישראל - התחלות]  ---  הלר דגני,חיה  ---  2003  ---  דיון באידאולוגיה והפרקטיקה של החנוך הביתי תוך הצגת ספורן של כמה משפחות בישראל.הספר דן במיתוסים של החנוך הביתי,בקהילת המשפחות ביחס הרשויות ועוד.

חיסונים :  ---  אלכסנדר,קיט'  ---  2003  ---  שתי הרצאות שניתנו על ידי ארגון "חסון" למידע על חיסונים. פירוט הנזקים הגופניים,השכליים והרגשיים של החיסונים הניתנים לתינוקות.

חיפוש זהות בין התבוללות להגירה :  ---  גור גורביץ,ברוך  ---  2003  ---  הגדרת הזהות היהודית,הן ע"י השלטונות והן ע"י היהודים עצמם,במשך שלוש תקופות ברוסיה:התקופה האימפריאלית,התקופה הסובייטית והתקופה הפוסט-סובייטית.

חיתוך הזהב :  ---  ליביו,מריו  ---  2003  ---  קורותיו של המספר האי רציונלי המפורסם …1.61803,המופיע באופנים שונים בטבע ומבטא יחס מיוחד שהקסים מתמטיקאים,מדענים פילוסופים ואמנים מימי פיתגורס ועד ימינו.

חיתוך הזהב :  ---  ליביו,מריו  ---  2003  ---  קורותיו של המספר האי רציונלי המפורסם …1.61803,המופיע באופנים שונים בטבע ומבטא יחס מיוחד שהקסים מתמטיקאים,מדענים פילוסופים ואמנים מימי פיתגורס ועד ימינו.

חכמת התשבורת :  ---  רוזנבוים,רחל  ---  2003  ---  התיאוריה והפרקטיקה של הוראת המתימטיקה מנקודת מבט יהודית:יחסה האוהד של היהדות למתימטיקה מצד אחד,ומצד שני בקיאותם המופלגת של חכמי ישראל בתחום זה.

חלום קדחת.  ---  מרטין,ג'ורג' ר"ר  ---  2003  ---  רומן פנטסיה אימה והיסטוריה.

חלון אל הפסיכואנליזה א-ו :  ---    ---  2003  ---  

חלל.  ---  גרהאם,איאן  ---  2003  ---  ספר כיס המשמש כמבוא מדעי הסוקר באמצעות טקסטים, איורים ותצלומים את החלל על כוכביו ומערכותיו. אל הספר מצורף תקליטור מחשב ובו יותר מ-100 איורים.

חלף עם האש .  ---    ---  2003  ---  

חלף עם האש :F  ---  שץ ויינקרנץ,נעמי  ---  2003  ---  קורותיה של המחברת המקיפים את שנות הרעב והייסורים בגטו ורשה,אובדן בעלה,ההימלטות מן הגטו ועוד.

חמש נשים.  ---  בי רב,אמנון  ---  2003  ---  ארבעה סיפורים המהווים "מסע מדהים וחושפני אל רגשותיהן הסמויים והכואבים של נשים שנפגעו…"

חנה :  ---  פרדאו,פלטון  ---  2003  ---  תאור כנס בוגרים של תיכון בעיירת שדה ברומניה הופך למשל על החברה הרומנית הצבועה והאנטישמית ומעלה זכרונות מתקופת השואה.

חנוך לוין :  ---  יערי,נורית. לוי,שמעון (אוצרים)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל עיון בעבודתו של לוין, התמקדות במוטיב החפץ וההחפצה במחזותיו. הקטלוג מכיל שלל תצלומים,ביוגרפיה קצרה ורשימת הצגותיו של לוין.

חנוך לנער על פי מוחו :  ---  ג'נסן,אריק  ---  2003  ---  לצד מידע רלוונטי מתחום חקר המוח,מציג המחבר המלצות וטכניקות הלקוחות משיטתו ל'למידה תואמת מוח".

חנוך לנער על פי מוחו :  ---  ג'נסן,אריק  ---  2003  ---  לצד מידע רלוונטי מתחום חקר המוח,מציג המחבר המלצות וטכניקות הלקוחות משיטתו ל'למידה תואמת מוח".

חסד נשים.  ---  גפני,פטרישה  ---  2003  ---  רומן: כרוניקה של ידידות נשית.

חפצון האדם :  ---  צוקרמן,משה  ---  2003  ---  אסופת מכתמים פילוסופיים הפורשים מצע יומני הסב סביב ציר הפוליטיקה והתרבות הישראלית, לצד הגיגים קיומיים.

חצי חיים .  ---  נאיפול,ו"ס  ---  2003  ---  

חצי חיים.  ---  נאיפול,ו"ס  ---  2003  ---  רומן: צעיר הודי המפלס דרכו בבוהמה הלונדונית של שנות החמישים,כשעל כתפיו נישא הקונפליקט הקולוניאליסטי.הוא ממציא לעצמו זהות ע"י כתיבת סיפורים לאנגלים ליברלים.

חצי סיפור על אהבה.  ---  קצמן,לילי  ---  2003  ---  רומן.סיפור אהבה המסתיים באשפוזו של המאוהב במוסד פסיכיאטרי סגור.

חצרות קופנהגן .  ---  כהן רואי,אמיליה  ---  2003  ---  

חצרות קופנהגן :  ---  כהן רואי,אמיליה  ---  2003  ---  קורות חיי אבי המחברת - משפטן,פילוסוף,רב ויועץ במשרד החוץ הדני בשנים 1913-1956 (מלבד תקופת הכבוש הנאצי).נסקרות גם תולדות משפחתו במשך שבעה דורות.

חרב הלשון : [חרב-הלשון]  ---  שור,שמעון א.  ---  2003  ---  דיון בתהליך התקבלותה של העברית כלשון הלאומית הציונית הרשמית והמדוברת-בפועל, בשנים 1904-1929. המחבר מציג את ההיבטים הלאומיים בתנועה הציונית שהביאו לבחירה זו ואת קרבות העברית עם לשונות אחרות.

חרב הלשון : [חרב-הלשון]  ---  שור,שמעון א.  ---  2003  ---  דיון בתהליך התקבלותה של העברית כלשון הלאומית הציונית הרשמית והמדוברת-בפועל, בשנים 1904-1929. המחבר מציג את ההיבטים הלאומיים בתנועה הציונית שהביאו לבחירה זו ואת קרבות העברית עם לשונות אחרות.

חרדה.  ---  עמנואל,ריקי  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מושג החרדה אצל פרויד וממשיכי דרכו וכן בנושאים כגון הדחקה,רגשות,למידה, וחרשת נטישה.כולל קטעי שירה ופרוזה הרלבנטיים לנושא.

חרדים ישראלים :  ---  סיון,עמנואל. קפלן,קימי (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים המבוססים על מחקרים חדשים,המתייחסים לממדים השונים של הישראליזציה וההשתלבות של החרדים בחברה הישראלית,זאת בצד נסיונם לא להטמע.

חרדים ישראלים :  ---  סיון,עמנואל. קפלן,קימי (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים המבוססים על מחקרים חדשים,המתייחסים לממדים השונים של הישראליזציה וההשתלבות של החרדים בחברה הישראלית,זאת בצד נסיונם לא להטמע.

חשבתי לגרוב גרבי לילך.  ---  שחורי,דפנה  ---  2003  ---  שירים. אמרתי לה שהזדקן לה הצואר/היא אמרה שהזדקנו לי הזרועות/אחר כך הלכנו לישון/היא מאחורי דלת אקודרדיון אפורה/ואני מאחורי דלת שחמט אטומה.

חשיבה המצאתית :  ---  בן חורין,ירדן  ---  2003  ---  בספר מוצגים חמישה עקרונות לחשיבה יצירתית, מתוך מגמה להכניס שיטה ליצירתיות. העקרונות מודגמים באמצעות חידות ותרגילים.

חתימת ההורים  ---  שחם,נורית  ---  2003  ---  

חתימת ההורים.  ---  שחם,נורית  ---  2003  ---  אוסף סיפורים המבוססים על ההווי בקיטנות של אלמנות ויתומי צה"ל,מאת עיתונאית אלמנת צה"ל.ההתנסות האישית הכואבת של האלמנות מתוארת תוך שילוב של שחוק ודמע.

טבילת הדרקון.  ---  טיקה,אווה  ---  2003  ---  רומן המציב במרכזו את חברותן אפופת הסודות של שתי נשים.

טבנקין בארץ ישראל.  ---  כנרי,ברוך  ---  2003  ---  קורותיו של יצחק טבנקין,ממייסדי אחדות העבודה ההיסטורית,ממקימי הפלמ"ח וממייסדי תנועת הקיבוצים. הספר סוקר את שהותו בארץ,מעלייתו ועד מותו ב-1971.

טבע שלא כדרך הטבע.  ---  ברקוביץ',אריה (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיהם של תלמידי המכללה לאמנות ועיצוב תל אביב,אסכולה-מימד.

טבעת סביב השמש.  ---  סימאק,קליפורד  ---  2003  ---  רומן עתידני ובו סופר החוקר את השינויים המוזרים המתרחשים בעולם ותוך כדי כך מגלה את עצמו.

טווח אפס [ישראל] (טוח-אפס [ישראל] )  ---  וולברג,פבל  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכת צילום שהוצגה במוזיאון תל אביב.חלק מהתצלומים צולמו בתל אביב וביפו וחלקם האחר בשטחים,והם מתארים סיטואציות מאינתיפאדת אל אקצה.

טיולי אופניים בישראל :  ---  יגאל,עומר  ---  2003  ---  מסלולים,מפות וטיפים.

טיולי מים :  ---  רוטשילד,שרית  ---  2003  ---  מסלולי טיול בארץ שבדרך הלוכם ממוקמים אתרי שכשוך שונים. הספר כולל מפות צבעוניות,הסברים וטיפים למטיילים.

טיולי פרחים :  ---  שמידע,אבי. לשנר,הגר  ---  2003  ---  מפות, תצלומים והמלצות.

טיפול נפשי :  ---  גרין,דרור  ---  2003  ---  ספורים מחדר הטפולים המבוססים על נסיונו של המחבר ומיועדים למטופלים בשלבי הטיפול השונים.בספר נדונים סוגי טיפול שונים,דרכי טיפול ושאלות של אתיקה טיפולית.

טיפול קטלני.  ---  גולדברג,לאונרד  ---  2003  ---  מותחן רפואי.

טיפוס עצמאי .  ---  ברזילאי,מני (ע)  ---  2003  ---  

טיפים להוראה טובה באוניברסיטה ובמכללה.  ---  חטיבה,נירה  ---  2003  ---  הספר מיועד למורים באוניברסיטאות,במכלות ובבתי ספר תיכוניים.כלולות בו טכניקות ואסטרטגיות באוריינטציה פרקטית.

טירופו של מסע או מסעו של טירוף?.  ---  פלטין,אלעד  ---  2003  ---  רומן מסע המגולל את קורותיו של צעיר רוחני.

טירת הכסף.  ---  ג'יימס,קלייב  ---  2003  ---  רומן. נער הודי נע בין חיים של עוני מרוד לעולם הזוהר המזויף של בומביי, עיר הסרטים ההודית.

טכנולוגיות של צדק :  ---  לביא,שי (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מחקרים העוסקים ביחסים בין משפט,מדע וחברה.בין הנושאים הנידונים:גנטיקה ואחריות פלילית,האינטרנט,חופש המידע וזכויות אדם.בין הכותבים:עדי אופיר,ז'וזה ברונר ואחרים.

טכנופולין :  ---  פוסטמן,ניל  ---  2003  ---  בחינת שורשיה ההיסטוריים של התרבות המתמסרת בהתלהבות נטולת ביקורת לטכנולוגיה,תוך הצעה לחתירה תחת התוואי הנוכחי באמצעות חנוך המתרכז באנושי.

טכנופולין :  ---  פוסטמן,ניל  ---  2003  ---  בחינת שורשיה ההיסטוריים של התרבות המתמסרת בהתלהבות נטולת ביקורת לטכנולוגיה,תוך הצעה לחתירה תחת התוואי הנוכחי באמצעות חנוך המתרכז באנושי.

טעויות הפיכות.  ---  טורו,סקוט  ---  2003  ---  רומן מתח משפטי: עורך דין חלוד נדרש להגנתו של אסיר השוהה זה עשר שנים בתא הנידונים למוות.

טעות גורלית.  ---  נגר,ענת  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו אם צעירה המבקשת לחיות את חייה.

טרה נוסטרה .  ---    ---  2003  ---  

טריסטיה.  ---  צלקה,דן  ---  2003  ---  מבחר שירים היוצאים לאור ע"ג נייר משובח בפורמט מהודר.

טריפטיך עברי.  ---  דוארטה,קרלוס  ---  2003  ---  שירים פואטיים-פילוסופים המקיימים דיאלוג עם שלושה טקסטים מימי בית שני:ספר קהלת,ספר בן-סירא,קטעים ממגילות ים המלח ואחרים.

יד ושם קובץ מחקרים ל"א.  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשישה שערים: היהודים בגטאות מזרח אירופה;הכוחות הניטרליים;פעולות נגד יהודים בשנות השלושים; ספרות;בקורת;מכתבים.

יד מלאה :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2003  ---  הצעה לדפוס חדש של תפישה התפתחותית המאפשרת תיאור אחדותי של הטבע,ההיסטוריה והחיים.על פי תפישה זו המדד למצוינות אינו המורכבות אלא הגיוון והשונות.

ידו בכל.  ---  סי,קרולין  ---  2003  ---  רומן. צייר מתוסכל חוזר מפריס ללוס אנג'לס ומתחיל לעבוד כשיפוצניק.

יהדות בתוככי אפריקה :  ---  עודד,אריה  ---  2003  ---  סקירה של תולדות הקהילה האפריקאית שהתייהדה בראשית המאה ה-20:המייסד הכריזמטי,יחסיהם עם סביבתם הלא-יהודית, היחסים עם גופים יהודיים שונים ועוד.

יהדות חוק ומוסר : [יהדות,חוק ומוסר]  ---  הרצוג,יצחק אייזיק הלוי הרב  ---  2003  ---  לקט מאמרים מתורגמים שפורסמו על ידי הרב הראשי הראשון,העוסקים בהגות,מוסר,משפט,מחקר והלכה.בין הנושאים: המשפט העברי העתיק,הרמב"ם והתרבות היוונית.

יהדות ללא אל :  ---  מלכין,יעקב  ---  2003  ---  עיון הומניסטי בתולדות היהדות, המבקש לנסחה כרצף פלורליסטי של זרמים ותנודות דיאלקטיות. לצד זאת, מבקש הספר לקרוא את התנ"ך כיצירת ספרות שהאל הוא גיבורה.

יהודה ושומרון 2002 :  ---  סואן,דן פרופ'. שפר,מיכאל ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  אוסף נתונים הנוגעים לאוכלוסיה היהודית בשטחים:דמוגרפיה, עליה,עבודה,חנוך,בריאות,רמת חיים ורווחה,פשיעה,בחירות, איכות הסביבה,בניה,חקלאות,תעשיה ותחבורה.

יהודי לוב בתקופת מלחמת העולם השניה תחת השלטון הפאשיסטי נאצי.  ---  חג'ג' לילוף,יעקב  ---  2003  ---  מחקר הסוקר את השינויים במעמדם המשפטי והכלכלי של יהודי לוב תחת השלטון האיטלקי, החקיקה המפלה נגדם משנות ה-30 עד להחלת חוקי הגזע והגירושים במהלך מלה"ע ומפגשם עם חיילי א"י ששירתו בצבא הבריטי בשחרור לוב

יהודים בבית המשפט המוסלמי :  ---  כהן,אמנון  ---  2003  ---  חלק אחרון בפרויקט הוצאתן לאור של התעודות המשפטיות העוסקות בענייני היהודים,מחולק לנושאים כגון נכסים,עלייה לרגל,התאסלמות,מקצועות,הקדשים,חובות וענייני משפחה.

יהודים בעל כורחם. [יהודים בעל-כורחם].  ---  קלפר,ראדו  ---  2003  ---  מסע חיפוש בשבעה פרקים אחר עקבותיהם של יהודים שאבדו את יהדותם או התנכרו לה.בדרכו עוסק הסופר באוסף דמויות, ביניהן ברונו בטלהיים,סימון סניורה ורומן גארי.

יהודים דוברי גרמנית בארץ-ישראל :  ---  יפתח אל,אסתר (ע.)  ---  2003  ---  רשימה של מאות ספרים שנכתבו על ידי בני העליה החמישית ממרכז אירופה או כאלו המתארים את חייהם, עלייתם, הסתגלותם בארץ ופועלם בה. הרשימה ערוכה לפי מדורים נושאיים ומצורפים לה מפתחות שונים.

יהודים ונכרים בארץ ישראל .  ---  אופנהיימר,אהרון ואחרים (ע)  ---  2003  ---  

יהודים ונכרים בארץ ישראל :  ---  אופנהיימר,אהרון ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים הדנים בבעיות שנוצרו כתוצאה מהמפגש הבינתרבותי ובינדתי בתקופות הנידונות והשפעתן על נושאים כגון מסחר,חמי מרפא,תרבות ועוד.

יואב חנן תערוכת יחיד ראשונה.  ---  חנן,יואב  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת צילום ממוחשב, עברי-אנגלי.

יובל.  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  רומן.הזמר יובל שחם שוקע בתרדמת בעקבות תאונה,ומביא לשבר בחייהם של הוריו באשדוד.שנים עשר ימים של תקווה, אימה ואירוטיקה הומוסקסואלית על רקע הפיגועים בערי הארץ.

יוגה :  ---  אהרוני,רותי  ---  2003  ---  מדריך מצולם.

יודקה :  ---  בייליס,יהודה  ---  2003  ---  זכרונותיו של בן למשפחה אמידה בקובנה שבליטא שחווה את הכיבוש הסובייטי והנאצי,איבד את משפחתו בשואה,חזר לגטו כדי להציל ילדים ועלה לארץ ישראל.

יום אחד גם לברבי יפול החזה.  ---  לנגר,שרון  ---  2003  ---  שירים.

יום הולדת שמח עד 120. [יום הולדת שמח...עד 120]  ---    ---  2003  ---  אסופת אמרות,ברכות,פזמונים ופרטי טריויה הנוגעים לחגיגות יום ההולדת.

יום פקודה.  ---  סטארק,ריצ'רד  ---  2003  ---  מותחן. פרקר וחבורתו שודדים מטיף בעיצומה של תפילה המונית.

יומן אמנות חיים. [יומן.אמנות.חיים.]  ---  קאלו,פרידה  ---  2003  ---  אלבום רפרודוקציות מיצירותיה של האמנית המקסיקנית,הכולל גם מהדורת פקסימיליה של יומנה,מלווה בתרגום.כמו כן כולל הספר מאמר העוסק בהבטים המגדריים ביצירתה של קאלו.

יומן אמנות חיים. [יומן.אמנות.חיים.]  ---  קאלו,פרידה  ---  2003  ---  אלבום רפרודוקציות מיצירותיה של האמנית המקסיקנית,הכולל גם מהדורת פקסימיליה של יומנה,מלווה בתרגום.כמו כן כולל הספר מאמר העוסק בהבטים המגדריים ביצירתה של קאלו.

יומן נשי רקום .  ---  שרוני,עידית  ---  2003  ---  חיבור זה הוגש לשם קבלת תואר "מוסמך אוניברסיטה" M.A

יומנה של נערת ליווי ממנהטן.  ---  קוואן,טרייסי  ---  2003  ---  קורותיה של עובדת מין: לקוחותיה, אהבותיה ושנאותיה כאשר שעות עבודתה מתוארות בצורה סטירילית משהו.

יומנה של סוזאן לניקולס.  ---  פטרסון,ג'יימס  ---  2003  ---  רומן.אשה שנעזבה על ידי גבר חלומותיה קוראת יומן שהשאיר אחריו,בו מספרת אם לבנה על התאהבותה באביו.

יומנו של משיח.  ---  בצלאל,נעם  ---  2003  ---  אהבותיו ומסעותיו הרוחניים והמתפעמים של צעיר עירוני חילוני שהבין את סוד הבריאה ומנסה ליצור קשר עם אלוהים.

יומנו של קרישנמורטי.  ---  קרישנמורטי,ז'ידו  ---  2003  ---  תאורי מפגשים עם הטבע ותובנות על טבע האדם שנכתבו על ידי "המורה" עצמו.

יומני האומנת.  ---  מקלפלין,אמה. קראוס,ניקולה  ---  2003  ---  רומן: חוויותיה של אומנת ניו-יורקית המבוססות על ניסיונן של שתי הסופרות.

יומרות אפורות.  ---  ידעיה,עודד  ---  2003  ---  פואמה בשמונה פרקים,מודפסת על רקע צילומים מאת המחבר. הספר יוצא במקביל לתערוכה במוזיאון הרצליה. שפת הפואמה נודדת מרובד לרובד.

יונה קטנה בגן שומם :  ---  רטברד,שמואל  ---  2003  ---  קורות אשת המחבר, שכילדה שרדה את השואה במנזר קתולי.

יוניה.  ---  שור,חיים  ---  2003  ---  סאגה משפחתית הנרקמת סביב קרובת משפחתו של המחבר,ילידת פולין שכל משפחתה נספתה בשואה.

יוצקה.  ---  הדר,יוסי  ---  2003  ---  רומן: אלגיה לשארית הפליטה הנרקמת על רקע נופיה המיתיים של תל-אביב.

יידישע דערציילונגען :  ---  בערקאוויטש,י.ד.  ---  2003  ---  אסופת סיפורים ביידיש מאת י.ד.ברקוביץ' הכוללת גם מילון קצר והקדמה וכן מאמר: "י.ד.ברקוביץ' כסופר דו-לשוני" מאת יונה אלטשולר.

יינם .  ---  סולוביצ'יק,חיים  ---  2003  ---  

יינם : ["יינם"]  ---  סולוביצ'יק,חיים  ---  2003  ---  עיון באופני עיצובם של חוקים הלכתיים על רקע האיסור בסחר יינם של הגויים בגרמניה של ימי הביניים. החיבור בוחן את החשיבה ההלכתית תוך ניתוח זיקותיה אל מציאות היומיום.

יישומים אזרחיים.  ---  גור אריה,אלי  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי,נלווה לתערוכה מיצירותיו של האמן הישראלי העכשווי. לצד אינדקס היצירות המוצגות כולל הקטלוג גם מספר מאמרים על יצירתו.

ילד לא רצוי .  ---  גבירץ,יעל  ---  2003  ---  

ילד לא רצוי :  ---  גבירץ,יעל  ---  2003  ---  ביוגרפיה נפשית המבוססת על שיחות,מכתבים ויומנים אישיים. מתוארות צלקות היסטוריות,פוליטיות ומשפחתיות,תשוקות, אהבות ועוד.

ילד מלחמה.  ---  לוואצ'י,קארין  ---  2003  ---  רומן מדע בדיוני צבאי-חברתי.

ילד פיצוץ .  ---  גרין,רוס  ---  2003  ---  

ילדים גדולים .  ---  אטלס,יהודה  ---  2003  ---   כרך א - האנגלים

ילדתי.  ---  מונדלק,רבקל'ה  ---  2003  ---  ספר המעמיד את חוויית האימוץ כאוטוביוגרפיה של ילדה/ נערה/אשה מאומצת המתיחסת בספרה אל המוסדות,ההורים המאמצים,האם הטבעית,התחושות והסביבה האישית.

ילקוט מורשת 76 :  ---  הורוביץ,אריאל (ע)  ---  2003  ---  מאמרים,עדויות וסקירות ספרים.נידונים מועצת היודנרט בבודפשט,המחתרת הציונית בסרביה,יחסו של אבא הלל סילבר לגרמניה,סעד והצלה בשואה ועוד.

ים המוות .  ---  אמאדו,ז'ורז'  ---  2003  ---  

ים המוות.  ---  אמאדו,ז'ורז'  ---  2003  ---  תרגום חדש ליצירה המהווה שיר אהבה ושנאה לים.

ימי לונדון :  ---  שרת,משה  ---  2003  ---  124 מכתבים הלקוחים משנת לימודיו הראשונה של שרת והעוסקים,בין השאר,בעניינים ציוניים,בטחוניים וענייני דיומא.

ימי שגריר :  ---  שווידובסקה,יוהנה. וייס,שבח  ---  2003  ---  תמלילי שיחות רדיו בין עיתונאית פולניה לבין שגריר ישראל בפולין,בעצמו ניצול שואה.השיחות עוסקות בשואה ובנושאים הנוגעים ליחסי העמים,כגון פרשת ידוואבנה וציורי ברונו שולץ.

ימים כחולים ונשיקות מרמלדה.  ---  גליק,גיא  ---  2003  ---  "הגלים לחשו את שמך,/ בי נשבעתי,/ בשעת לילה מאוחרת,/ כך שלא יכולתי להבחין/ בין קצה היבשה לים".

ימים של שקט .  ---  דורון,ליזי  ---  2003  ---  

ימים של שקט.  ---  דורון,ליזי  ---  2003  ---  רומן.עם סגירת המספרה בה עבדה במשך יותר משלושים שנה מגוללת לאה'לה את בליל זכרונותיה,מתארת את שגרת החיים של שכונה קטנה ומתמודדת עם ילדותה שלפני השואה.

יסודות הביקורת החקירתית :  ---  ברלב,יהודה רו"ח  ---  2003  ---  מדריך למנהלים,למבקרים ולמשפטנים המתאר את התיאוריה והפרקטיקה של ההתמודדות עם מעשי הונאה.

יעקב צים.  ---  פישר,יונה (ע.)  ---  2003  ---  רטרוספקטיבה עברית-אנגלית עם רפרודוקציות של יצירות האמן בתחום הציור והעיצוב.הספר כולל מאמרי מבוא מאת יונה פישר,אריאל הירשפלד ואירית הדר.

יעקב רכטר אדריכל.  ---  רכטר,אסנת (ע.)  ---  2003  ---  כרך מהודר המכיל תרשימים,תוכניות ותצלומים לצד מאמרים מאת גדעון עפרת,אריאל הירשפלד,אביגדור פלדמן,דני קרוון ואחרים.הספר יצא לרגל תערוכת "הבראה"-מחווה ליעקב רכטר.

יפו :  ---  קרק,רות פרופ' (קליינר)  ---  2003  ---  מהדורה מחודשת בתוספת מפות ואיורים.המחברת משחזרת את ההיסטוריה והגיאוגרפיה של העיר במאה ה-19,בהדגשת הזיקה בין ההיבטים המדיניים,הכלכליים,הדמוגרפים והחברתיים.

יצחק רבין והעדה הדרוזית .  ---  נסראלדין,אמל  ---  2003  ---  

יצירה בדו ממד :  ---  חפץ,יעקב  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר לצד טקסטים העוסקים ביצירתו. ראה גם: חלק אנגלי.

יצירה בדו ממד : [יצירה בדו-ממד]  ---  דורצ'ין,יעקב  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל את עבודותיו של האמן לצד קורות חייו וטקסט מאת מאיר ויזלטיר. ראה גם: חלק אנגלי.

יצירה חסרה.  ---  שמאילוב,אופליה  ---  2003  ---  שירים.

יצירות מופת של נחום גוטמן מאוסף הפניקס הישראלי.  ---  דגון,יואב  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי.

יצירות מופת של נחום גוטמן מאוסף הפניקס הישראלי.  ---  דגון,יואב (אוצר)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי.

יצירתו של בנימין זאב הרצל :  ---  נקדימון,שלמה  ---  2003  ---  אלבום המספר את ספור הקמתו של הבנק הציוני הראשון אשר שימש כמכשיר הפיננסי לישוב ארץ ישראל,בצלומים,מסמכים וטקסט.

יצירתו של בנימין זאב הרצל :  ---  נקדימון,שלמה  ---  2003  ---  אלבום המספר את ספור הקמתו של הבנק הציוני הראשון אשר שימש כמכשיר הפיננסי לישוב ארץ ישראל,בצלומים,מסמכים וטקסט.

ירושלים :  ---  בן גלית,מיטל. זערור,אליהו  ---  2003  ---  שאלות ותשובות טריוויה בנושא ירושלים כגון "איזה שליט הקים את מסגד כיפת הסלע?" או "מהי קשת רובינזון?".

ירושלים בתקופת המנדט :  ---  בן אריה,יהושע (ע.)  ---  2003  ---  אסופת הרצאות המחולקות לשערים: מנהיגות ומוסדות לאומיים ערביים;אדריכלות בתקופת המנדט: היסטוריציזם מול מודרניזם;ירושלים והאקדמיה;ירושלים בספרות ועוד.

ירושלים של מטה :   ---  שבתי,זכריה   ---  2003  ---  סיפוריהן של שכונות ירושלים השונות. מלווה בצילומים ואיורים. כולל סקירה של תולדותיהן של השכונות השונות אחת לאחת, עם תיאור של סגנונן האדריכלי, ואנקדוטות מעברן.

ירושת בנות בישראל ובמזרח הקדום :  ---  בן ברק,צפרירה  ---  2003  ---  מחקר השוואתי.המחברת רואה בסיפור המקראי של בנות צלפחד מקרה חריג,בו הנשים הן שהביאו לשינוי באורח החיים הפטריארכלי והשמרני בישראל.

יריות בחצות.  ---  רוקה,גרג  ---  2003  ---  חוקרת פרטית מנסה לשכוח את עברה הנורא, אך כשהיא נענית לקריאה לעזרה של חברתה, אם חד הורית שיצאה ממוסד לגמילה, היא חוזרת אל העבר האיום של סמים ופשע.

יש אלוהים.  ---  ארד,קארין  ---  2003  ---  רומן: אהובתיה,שנאותיה ומשגליה של רווקה תל-אביבית הגוססת מסרטן.

יש לך משהו לקרוא?  ---  כהן,דורון ב.  ---  2003  ---  מאמרים שפורסמו בעתונות.חלק א' עוסק בספרות יפנית, והחלקים האחרים עוסקים בספרות עברית,במחשבת ישראל וכן בספרות לועזית,ספרי עיון ומסעות בעקבות ספרים.

ישנה.  ---  יושימיטו,בננה  ---  2003  ---  שלוש נובלות הסבות סביב השינה.

ישע ריבונות פסיפס. [יש"ע-ריבונות פסיפס]  ---  ארנון אוחנה,יובל  ---  2003  ---  הצעה להסדרת יחסיה של ישראל עם החברה הפלסטינית תוך מתן אפשרות לפלסטינים להגיע עד גבולות 1967,ולישראלים עד הירדן.

ישראל 3 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים ורשימות: גולדה: נשים ופמיניזם;מאיר יערי: ביוגרפיה קיבוצית;יעקב חזן: נפתולי הדרך של ההנהגה ההיסטורית ועוד.

ישראל 4 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2003  ---  המאמרים בגליון עוסקים בעורף במלחמת תש"ח,בהגרלת המגרשים של 'אחוזת בית',בהגותו של רוטנשטרייך,באנדרטות משותפות לקרבנות השואה ומלחמות ישראל ועוד.

ישראל ומשפחת העמים :  ---  יעקובסון,אלכסנדר. רובינשטיין,אמנון.  ---  2003  ---  הגנה על המושג "מדינה יהודית" לאור המשפט הבינלאומי, עקרון ההגדרה העצמית וזכויות האדם,תוך בחינת הדרך בה מתמודדות מדינות אחרות עם שאלות של אזרחות,זהות ודת.

ישראל ומשפחת העמים :  ---  יעקובסון,אלכסנדר. רובינשטיין,אמנון.  ---  2003  ---  הגנה על המושג "מדינה יהודית" לאור המשפט הבינלאומי, עקרון ההגדרה העצמית וזכויות האדם,תוך בחינת הדרך בה מתמודדות מדינות אחרות עם שאלות של אזרחות,זהות ודת.

ישראצחוק :  ---  יהלום,משה  ---  2003  ---  בדיחות על יהודים,ישראלים,פלשתינאים,צבא וישראליות.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים