רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1000 ספרים בעמוד זה

כאן גם בקיץ הגשם יורד.  ---  בן צבי הלר,יהודית  ---  2003  ---  שירים. "מן החושך יצאה שמש/ אנפה כחולה קראה לדגים/ והמים/ ירדו בשתיקה/ חושפים בהירות בסלעים/ משאירים קרקעית לחה בהבטחה" (בטרם התחיל יום).

כאשר העבודה אוזלת לחברת העבודה .  ---  שטראסר,יוהנו  ---  2003  ---  

כאשר העבודה אוזלת לחברת העבודה.  ---  שטראסר,יוהנו  ---  2003  ---  המחבר עוסק בסיבות ל'קריסת העבודה' בחברות המערביות ולהתרחבות הנלווית של האבטלה והעוני.פתרונו שלו הוא התארגנות כלכלית וחברתית חדשה למול הנסיבות החדשות.

כאשר חברות מכאיבה :  ---  יגר,ג'אן ד"ר  ---  2003  ---  תזרקו את הפסיכולוגית, תפסיקו את הטיפול: בספר הזה יש את כל מה שאתם צריכים לדעת.

כבוד ורעדה.  ---  נותומב,אמלי  ---  2003  ---  חוויותיה של בחורה אירופית, המתקבלת לעבודה בתאגיד יפני. חמושה בהומור ובכח התמדה היא עוברת מסע של השפלות. הופיע כבר בשם "בחיל וברעדה"

כבוד ראש הממשלה.  ---  זילברג,תמי  ---  2003  ---  רומן ריאליסטי על חיי היומיום של בחורה תל-אביבית בצל העול הכלכלי,כיבוש השטחים והריקנות הפוליטית בישראל.

כבושים וצ'אטני.  ---  לטוביץ',איילת (ע.)  ---  2003  ---  מתכונים כשרים להכנת כבושים חמוצים. ופירות משומרים

כברת דרך.  ---  גיל,רחל  ---  2003  ---  רומן: יחסיה של בת עם אביה ועם אהובה על רקע נופיו הפסטורליים של פרדס בשרון.

כבשה ובאר של מים :  ---  מרום גרוסמן,לאה  ---  2003  ---  סיפורים קצרים הנוטים,בחלקם,להיות שירייים.

כדורגל ולאומיות.  ---  בן פורת,אמיר  ---  2003  ---  הסמיכות שבין לאומיות לכדורגל במדינת ישראל,כאשר יחסי הכוחות ביניהם משקפים את התערערות הלאומיות,לאורך השנים והתחזקות מעמדו של הכדורגל כספורט יצוגי למדינה.

כדורסל זה לא רק משחק :  ---  קליגר,נח  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר,עסקן ועיתונאי ספורט,הסובבים על ציר הכדורסל בארץ ובעולם.

כדרך בני מאדים.  ---  אסימוב,אייזיק  ---  2003  ---  

כה אמר… :  ---  לבנון,יצחק (עורך ומתרגם)  ---  2003  ---  אמרות מסודרות לפי נושאים.

כוחו של רצון :  ---  שסטצקי,מיקי. דוידוב,יבגני  ---  2003  ---  כ-100 תוכניות אמונים לצורך פתוח שרירים בחדר כושר, מחולקות לפי מטרת האמון,מספר אמונים רצוי בשבוע ודרגת המתאמן.הספר מבוסס על נסיונם של BODY BUILDERS.

כולו מחר :  ---  יעקב עמנואל,אסתר  ---  2003  ---  

כולם צמאים לאהבה.  ---  רותם,יהודית  ---  2003  ---  רומן. מערכת יחסים בין אשה חילונית לגבר חרדי.

כזהר הרקיע :  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  דפי יומן ומכתבים של מפקדת בפלמ"ח וטייסת בחיל האוויר שנפלה במלחמת העצמאות בגיל 20.חלק מהמכתבים מיועדים לאהובה שמוליק קופמן,שנהרג בתאונה ב-1947.

כחול 18.  ---  ארליך,דוד  ---  2003  ---  ספורים קצרים.

כי יצר לב האדם :  ---  חרלף,עמירם  ---  2003  ---  סיפוריהן של דמויות שונות בחברה הישראלית.

כיסי אויר :  ---  בן משה,איתן  ---  2003  ---  ספר המלווה את התערוכה במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד.דימויים מצולמים המלווים בקטעי טקסט אסוציאטיביים.

כיצד לשלוט במחלת הסוכרת :  ---  אלטרמן,סיימור ל. פרופ'  ---  2003  ---  מדריך לטיפול בהפרעות השונות הקשורות למחלה באמצעות תזונה נכונה,פעילות גופנית ותרופות.

כיצד משפיעים חוקרים וקובעי מדיניות :  ---  פרידמן,רמי. חסון,שלמה (ע.)  ---  2003  ---  המאמרים עוסקים בתהליכי ישום של ידע ותובנות אקדמיות בקבלת החלטות.המאמרים הראשונים הנם סקירה כללית של הסוגיה,ובהמשך מתוארים מקרי מבחן:ערי פיתוח,בדואים ועוד.

כל האושר המופרז הזה :  ---  אלמוג,רות  ---  2003  ---  מקבץ סיפורים קצרים הלקוחים מקבציה הקודמים של המחברת: חסדי הלילה של מרגריטה, אחרי ט"ו בשבט, נשים ותיקון אמנותי. אל הקובץ הנוכחי נוספו תשעה סיפורים חדשים.

כל היצורים גדולים כקטנים.  ---  הריוט,ג'יימס  ---  2003  ---  חוויותיו של המחבר,רופא חיות מחבל יורקשייר.

כל השירים אוסקר ויילד.  ---  ויילד,אוסקר  ---  2003  ---  כל השירים והפואמות של המשורר האירי, ביניהם "כרמידס", "מסע איטיס", "הספינקס" וכן שירים בפרוזה.

כל לבדי :  ---  בן שאול,משה  ---  2003  ---  מבחר מקיף המכנס חלקים מחטיבות השירה השונות של המחבר,ביניהן אלה שבמרכזן הדמות הבדויה של אדם פולו.כמו כן כולל הספר עשרות שירים חדשים.

כל לבדי :  ---  בן שאול,משה  ---  2003  ---  מבחר מקיף המכנס חלקים מחטיבות השירה השונות של המחבר,ביניהן אלה שבמרכזן הדמות הבדויה של אדם פולו.כמו כן כולל הספר עשרות שירים חדשים.

כל שבת שניה :  ---  קניספל,עופר  ---  2003  ---  מבט הומריסטי ומפוכח בחייו של גרוש אב לילדים.

כל שירי אבא קובנר ד.  ---  קובנר,אבא  ---  2003  ---  הכרך כולל את השירים והפואמות הקטנות שנכללו בקבצים 'מכל האהבות' (1965) ו'תצפיות' (1977). השירים מוערים.

כל שירי אבא קובנר ה.  ---  קובנר,אבא  ---  2003  ---  הכרך כולל את השירים והפואמות הקטנות שנכללו בקבצים 'אל' (1980) ו'שירת רוזה' (1987),וכן שלושה שירים ליריים מוקדמים. נוספו הערות וסוף-דבר מאת העורך.

כלאדם .  ---  אנונימוס  ---  2003  ---  

כלאדם.  ---  אנונימוס  ---  2003  ---  מחזה-מוסר ימי-ביניימי אלגורי: כלאדם החוטא פונה אל דעת ואל מעשים-טובים על מנת שתעזורנה לו להגיש לפני אלוהים דין וחשבון חיובי על חייו.

כלה ונחרצה.  ---  רבינוביץ',טל  ---  2003  ---  סיפורה של המחברת, המתעדת את פרשת הימלטותה,יחד עם ילדיה הפעוטים, מזוגיות אלימה אל מקלט לנשים מוכות.

כליל.  ---  מסג,סבינה. מסג,אהרון.  ---  2003  ---  שירים מלווים בציורים של אהרון מסג.מודפס על נייר כרומו-מט. קוץ - רוח רפאים של פרח/שלא ראו עד מה יפיו גדול/אינו רוצה לחדול,/הופך זהב:/אולי עכשו עכשו עכשו!

כלכלה וחברה בימי המנדט :  ---  בראלי,אבי. קרלינסקי,נחום (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים המחולק ל-7 חלקים: תולדות המחקר;בין אידיאולוגיה למעשה כלכלי;עלייה וקליטה ביישוב היהודי;בנקאות וקואופרציה;משק וחברה ביישוב הערבי ועוד.

כלכלת האינטרנט :  ---  דותן,ארי (ע.)  ---  2003  ---  הספר עוסק בהיבטים טכנולוגיים,שיווקיים וכלכליים של האינטרנט ומציע מודלים כלכליים וניהוליים-איסטרטגיים לסטודנטים ומנהלים העוסקים בתחום.

כלניות :  ---  פרנק,גד  ---  2003  ---  המחבר,בן קבוץ יפתח,מנסה להעלות על הכתב ספורים ושירים מהווי הקבוץ.

כמה הם אחד.  ---  שטרן שוקן,דגנית  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכה שהוצגה במוזיאון ת"א.תצלומים ופוטומונטז'ים המחוללים "רצף של שינויים אקראיים" ומייצרים "מוטאציות מחלקיקי מתכת אלמנטריים".

כמה מלים על הכתיבה :  ---  קרן,ניצה  ---  2003  ---  המחברת דנה בתהליך הכתיבה,בטקסט הנכתב,באמות מידה להערכתו,במוקדי הכתיבה השונים ועוד,כל זאת בהתבסס על עדויות כתובות של סופרים ומשוררים ישראלים.

כמסיח לפי תומו :  ---  שיינטוך,יחיאל  ---  2003  ---  פרוטוקולים יומניים המתעדים את שיחות המחבר עם סופר השואה,חייו בארץ,עבודתו והתמודדותו בין דמותו הספרותית לזו היומיומית. הספר מלווה בתצלומים ובתעודות.

כמעט יתומה :  ---  פוקס,פולה  ---  2003  ---  קורותיה של המחברת בצל הוריה שמסרוה לאימוץ בגיל צעיר, שבו וקיבלוהו בגיל שש וייסרו אותה במהלך רצף מסעות וטלטולים בין מדינה למדינה.

כן תעשה לך .  ---  עפרת,גדעון (אוצר)  ---  2003  ---  

כן תעשה לך : ["כן תעשה לך…"]  ---  עפרת,גדעון  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את הזיקות בין האמנות הישראלית העכשווית ובין תחייתם של ערכי הגלות היהודית כחלק מהיווצרותה של אסתטיקה חדשה.

כנישתא 2 :  ---  תבורי,יוסף (ע)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים רב-תחומיים בעברית ובאנגלית: בית הכנסת באשכנז,מנהגי קריאת תורה בפרשות תוכחה,על "תפילה זכה",עיון הסטורי בתפילות שחוברו בידי נשים יהודיות ועוד.

כנישתא 2 :  ---  תבורי,יוסף (ע)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים רב-תחומיים בעברית ובאנגלית: בית הכנסת באשכנז,מנהגי קריאת תורה בפרשות תוכחה,על "תפילה זכה",עיון הסטורי בתפילות שחוברו בידי נשים יהודיות ועוד.

כנף 1 :  ---  ארקין,דן (תחקיר וכתיבה)  ---  2003  ---  ספר מתוך 'סדרת מורשת חיל האויר'. מתוארים תולדות הבסיס מתקופת טרום המדינה, חלקו במלחמות ישראל, המטוסים שנקלטו בו, הטייסים שהטביעו את חותמם ועוד.

כסף קטן.  ---  פאנטה,דן  ---  2003  ---  רומן: מסעותיו העירוניים של אלכוהוליסט נואש המבקש להתאחד עם אביו הגוסס.

כעונות החולפות.  ---  אדמון,הניה  ---  2003  ---  שירים.

כריך גלותי.  ---  פגיס,עדה  ---  2003  ---  שמונה-עשר סיפורים קצרים.

כרמל 5-6 :  ---  לאופר,שלמה (ע.)  ---  2003  ---  מבחר שירים ומאמרים: יונדב קפלון,מרדכי גלדמן,פטר קריקסונוב,ת.ס. אליוט,חוסה ירו,אוקטביו פאס,אלישע פורת ואחרים.

כשגולם הופך לצבעים עפים.  ---  פרץ,ימית  ---  2003  ---  שירים. "כשאני עצובה זה בגללך,/ כשאני בוכה זה באשמתך,/ כשאני שקטה זה מצעקתך,/ כשאני מאושרת זה בזכותי".

כשהירח הוא כמו יהודי נודד.  ---  בן פורת,אהוד  ---  2003  ---  שירים.

כשהנשיא רוצה.  ---  טארלוף,אריק  ---  2003  ---  רומן: בגידות ותככים בוושינגטון הנשיאותית.

כשהשמים בוכים :  ---  צוויבל,רויטל  ---  2003  ---  רומן הכתוב בצורת יומן,ומתאר חוויות של משברים נפשיים קשים,הפרעות אכילה ואשפוזים בבתי חולים לחולי רוח.

כתב צללים.  ---  מיטצ'ל,דייוויד  ---  2003  ---  רומן המציג גלריה מגוונת של דמויות ובנוי ממספר סיפורים הקשורים זה לזה.המחבר מתגורר בהירושימה.

כתובות מעוטרות מפרס בוכרה ואפגניסטן .  ---  קשאני,ראובן  ---  2003  ---  

כתובות מעוטרות מפרס בוכרה ואפגניסטן.  ---  קשאני,ראובן  ---  2003  ---  חוברת צבעונית ורחבה המכילה מבחר מייצג של כתובות,שני שירי חתנים וצלומי תכשיטי כלות ונשים.

כתמים.  ---  רז,רן  ---  2003  ---  סיפורים קצרצרים ממיטב בציר הבוסר של המחבר.

לא אדוני הנציב : [לא, אדוני הנציב!]  ---  גל נור,יצחק  ---  2003  ---  יומניו של המחבר, מי ששימש כנציב שירות המדינה בזמן ממשלתו של רבין, המתעדים את מסעותיו בנפתולי הבירוקרטיה המדינית.

לא אלף ולא לילה.  ---  סדן,יוסף  ---  2003  ---  סיפורים בסגנון אלף לילה ולילה, כולל סיפור המסגרת השחרזדאי.מקור הסיפורים בעולם האיסלם של ימי הביניים והתקופה העותמנית.

לא אלף ולא לילה.  ---  סדן,יוסף  ---  2003  ---  סיפורים בסגנון אלף לילה ולילה, כולל סיפור המסגרת השחרזדאי.מקור הסיפורים בעולם האיסלם של ימי הביניים והתקופה העותמנית.

לא הרוח לבדה :  ---  לימור,ניסן  ---  2003  ---  פילנתורפיה, גיוס כספים,הקצבות המדינה,מפעלי התרמה, היבטים מיסויים וחשבונאיים ועוד.

לא מה שהיה פעם :  ---  רוב,אייל. הדס,ניב (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים קצרים העוסקים בתרבות הסמים והמוסיקה האלקטרונית בישראל.בין המחברים:יהלי סובול,אהד פישוף ואחרים.כולל גם מקבץ עבודות ויזואליות מאת אמנים שונים.

לא מה שהיה פעם :  ---  רוב,אייל. הדס,ניב (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים קצרים העוסקים בתרבות הסמים והמוסיקה האלקטרונית בישראל.בין המחברים:יהלי סובול,אהד פישוף ואחרים.כולל גם מקבץ עבודות ויזואליות מאת אמנים שונים.

לא על השריר לבדו :  ---  רייפמן לויצקי,שלומית  ---  2003  ---  מדריך תאורטי ומעשי המיועד לצבור הרחב כמו גם לאנשי מקצוע:מאמנים,פיזיותרפיסטים,מרפאים בעיסוק ואחרים.כולל תרגילים מאוירים,ביבליוגרפיה מומלצת ומילוני מושגים.

לא ראיתי חיילים שמחים.  ---  בן-דוד,מישקה  ---  2003  ---  מהדורה חדשה של ספרו של המחבר "חיילים שמחים" (1982), בצרוף סוף דבר: אהבות,הרפתקאות ולבטי-נפש של חיילים בבסיס מודיעין בסיני, בתקופת מלחמת יום הכיפורים ואחריה.

לא תמו אהבות.  ---  נוי,אהד  ---  2003  ---  שירים שנכתבו על ידי טייס בחיל האוויר ובאל על. "לך לדרכך שירי / וילווך מלאכי שרת / אפרד ממך במבט / בתקוה, בפליאה, בתפילה".

לאהוב רחוק מכאן.  ---  זינגר,רנה  ---  2003  ---  רומן פסיכולוגיסטי המקיף את אהבותיו ושנאותיו של מגלומן שניצוץ גאונות מפלצתית מרצד בו.

לאומי 100 שנה  ---  בורשטיין,איתן  ---  2003  ---  אלבום הסוקר במילה ובצלומים את תולדות הבנק שליווה את המפעל הציוני מראשיתו.

לאחוז בעשן.  ---  פרדקין,יובל  ---  2003  ---  מותחן המגולל את קורותיהם של זוג חברי ילדות,נערות וצבא הפונים, כל אחד בדרכו, אל ענפי לחימה וקטל.

לאלף את השדון :  ---  קרסון,ריצ'רד ד.  ---  2003  ---  פסיכולוגיה פופולרית: ניצול פרודוקטיבי של משאבים נפשיים שלילים וניתובם הקונסטרוקטיבי.

לאן זה מוביל .  ---  קשתן,יעל  ---  2003  ---  

לאן נעלמה ג'מה.  ---  גרדנר,קייטי  ---  2003  ---  רומן.שתי חברות ילדות בריטיות נוסעות לטיול תרמילאים בהודו,ואחת מהן אינה חוזרת.החברה השנייה שבה לאחר שש שנים להודו לראות מה עלה בגורלה.

לאפות ולזכות :  ---  אלסברג,סנדי  ---  2003  ---  מדריך מומחז להצלחה בחיים באמצעות "שיווק רשתי".מומלץ לאלה שלא התעוררו מהחלום האמריקאי.

לאקאן.  ---  ואנייה,אלן  ---  2003  ---  מבוא ליסודות התיאוריה הפסיכואנליטית של ז'אק לאקאן דרך למוד מושגי היסוד הלאקאניאניים:הדמיוני,הסימבולי והממשי.

לאקאן.  ---  ואנייה,אלן  ---  2003  ---  מבוא ליסודות התיאוריה הפסיכואנליטית של ז'אק לאקאן דרך למוד מושגי היסוד הלאקאניאניים:הדמיוני,הסימבולי והממשי.

לב בוער.  ---  הווארד,לינדה  ---  2003  ---  ארכאולוגית מחפשת עיר אבודה ומוצאת הרפתקן ברזילאי ששרירים קשים כאבן משורטטים תחת מכנסיו.איש לא יכול לחזות מה יקרה הלאה.

לב צעצוע .  ---  אלון,עלי  ---  2003  ---  

לב צעצוע :  ---  אלון,עלי  ---  2003  ---  מדרשי המחבר על אגדות קלאסיות: המחבר עושה שימוש במקורות ספרותיים רבים (יהודיים, ישראלים ואחרים) על מנת להגיע למוסר ההשכל: תום ילדותי, נאיביות ואהבה לכל.

לבד מול כולן.  ---  סימונס,רייצ'ל  ---  2003  ---  עיון פסיכולוגי בתופעת הבריונות הנשית כפי שהיא מגולמת בדינמיקת ההתעללות הנשית המתחוללת בקרב בנות הנעורים.

לבל יהיו כלא היו .  ---  שמיר,אילנה  ---  2003  ---  

לבל יהיו כלא היו :  ---  שמיר,אילנה  ---  2003  ---  דיון בתולדות מוסדות ההנצחה הממלכתיים והציבוריים, בתהליכי החדרת נהגי הזיכרון הלאומיים המקובלים ובמתחים בין רצונות המשפחות השכולות לשאיפות הממסד.

לבן ואפור  ---  זמיר,יהושע  ---  2003  ---  

לבן ואפור.  ---  זמיר,יהושע  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי-ערבי המכיל מבחר מתצלומיו של האמן אשר תיעד משנות ה-70 ואילך את סביבתו הקיבוצית והחוץ העירוני והכפרי-ערבי.

לגיון.  ---  צבן,יחיל  ---  2003  ---  שירים.

לגיון.  ---  צבן,יחיל  ---  2003  ---  שירים.

לגמרו של המפעל הפרשני "דעת מקרא".  ---  קיל,יהודה. חכם,עמוס  ---  2003  ---  מאמר מסכם לסדרת פירושי התנ"ך "דעת מקרא". כן נוסף המאמר "צורות הפיוט במקרא" מאת עמוס חכם אשר עומד, בצירוף דוגמאות,על טיבם הדקדוקי והלשוני של הפיוטים.

לגנן החובב.  ---  זימרה,יהושע  ---  2003  ---  מדריך לטיפוח הגינה הביתית.לצד הדרכה ומידע כלליים מובאים תאורים מצולמים של מאות צמחים עם המלצות על אופן גידולם.

לגעת בקצה האור.  ---  רחמיאן,אברהם  ---  2003  ---  שירים.

לדבר עם חולי אלצהיימר :  ---  שטראוס,קלאודיה ג'.  ---  2003  ---  מדריך פרטני המתווה את דפוסי הדיאלוג היעילים בשעת המפגש, תוך מתן עצות יישומיות הנוגעות להעצמת הרגישות ויכולת ההתמודדות עם האדם החולה.

לה בינייה די נבות : [לה ב'ינייה די נבות] :דראמה ביבליקו אין סינקו אקטוס אין ב'ירסוס. כרם נבות : מחזה תנכ"י בחמש מערכות בחרוזים.  ---  פאפו,יוסף אברהם  ---  2003  ---  המחזה, בן כמאה שנה, נדפס בשלושה טורים: המקור בלדינו באותיות עבריות ולטיניות, ולצידם תרגום עברי. ראו גם ערך אנגלי.

להגיע למקום שממנו התחלנו.  ---  גרוסמן,אבישי  ---  2003  ---  חוויותיו של המחבר משתי תקופות כהונתו כמזכיר קבוץ עין שמר.

להוביל לשינוי.  ---  קוטר,ג'ון  ---  2003  ---  ספר יעוץ ארגוני:כיצד לשנות את פני הארגון,מהם הכוחות הפועלים וכיצד לתפעל אותם,מה נדרש מן הארגון העתידי,על חשיבותה של מנהיגות ועוד.

להורים שלום :  ---  חנוך,מירי  ---  2003  ---  אסופת רשימות פובליציסטיות שפורסמו ב"עכבר העיר" ועניינן הורות ומשפחה.

להורים שלום :  ---  חנוך,מירי  ---  2003  ---  אסופת רשימות פובליציסטיות שפורסמו ב"עכבר העיר" ועניינן הורות ומשפחה.

להיוולד יהודי.  ---  רוברט,לאסלו  ---  2003  ---  פרקים פרוזה קצרים המלווים בשירים ספורים המגוללים את חייו של המחבר משנות העשרים דרך השואה ועד ימינו.

להיות אלכסנדר.  ---  ספרלינג,ננסי  ---  2003  ---  רומן.לאלכס,עובד לשעבר במשרד פרסום,נמאס להיות פתי,והוא מחליט לטפס בסולם החברתי,להרוס את החברה שגרמה לו עוול ולהשפיל את האקסית הבוגדנית שלו.

להיות אשה יהודייה :  ---  שילה,מרגלית (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקים לחמישה שערים: מעמדן המשתנה של נשים;פרשנות פמיניסטית לכתובים;זהות נשית ומצוקה נשית; יצירה נשית ונשים ביצירה.

להיות מאדאם מאו.  ---  מין,אנצ'י  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו דמותה של נידונה למוות המגוללת את קורותיה על רקע המהפכה הקומוניסטית בסין.

להיות פרפר :  ---  צור,עמוס  ---  2003  ---  סיפורים מנסיונו של המחבר,מטפל במקצועו,שבהם נעשה שימוש בדמיון ככוח מרפא.במיוחד מושם הדגש על חוויית המטפל בתהליך הטיפולי.

להיות פרפר :  ---  צור,עמוס  ---  2003  ---  סיפורים מנסיונו של המחבר,מטפל במקצועו,שבהם נעשה שימוש בדמיון ככוח מרפא.במיוחד מושם הדגש על חוויית המטפל בתהליך הטיפולי.

להישאר בחיים למרות הרפואה.  ---  מנור,יהודה  ---  2003  ---  המחבר מתאר את כשלונותיה המחפירים,יומרותיה הכוזבות ושקריה הקונספירטיביים של הרפואה העכשווית בתחומים השונים, ומציע פתרונות אלטרנטיביים.התייחסו בספקנות.

להישאר בחיים למרות הרפואה.  ---  מנור,יהודה  ---  2003  ---  המחבר מתאר את כשלונותיה המחפירים,יומרותיה הכוזבות ושקריה הקונספירטיביים של הרפואה העכשווית בתחומים השונים, ומציע פתרונות אלטרנטיביים.התייחסו בספקנות.

להישאר צעירים ב-10 צעדים.  ---  צ'ופרה,דיפאק. סיימון,דיוויד  ---  2003  ---  תוכנית פשוטה, מעשית והדרגתית לשינוי כיוון התקדמות הגיל הביולוגי והיפוך תהליך ההזדקנות. ניפגש בעריסה!

להישאר צעירים ונקיים מרעלים :  ---  סקרייבנר,ג'יין  ---  2003  ---  סקירת האמצעים התזונתיים (ויטמינים ומזונות) והרוחניים (אבני קריסטל,הרפיות ודרכי חשיבה) הדרושים לשמירה על בריאות ואיזון הגוף והנפש,לצד עצות מעשיות,מתכונים ותרגילים.

להשיב אש לאש :  ---  חזק,יחיאל  ---  2003  ---  

להתגבר על זה.  ---  מקסטד,אנה  ---  2003  ---  רומן המתאר בשנינות את חיי האהבה המצחיקים-כואבים של צעירה לונדונית נמוכה העובדת במגזין לנשים.שיינקין בלונדון.

לוכדת הפרפרים.  ---  דור,רונית  ---  2003  ---  מותחן פסיכולוגי.אשת מחשבים מצליחה נכנסת לצ'ט באינטרנט ומסתבכת בסיפור אהבה עם איש היי-טק מסתורי.

לזכר הזמן :  ---  דידו  ---  2003  ---  

לח"י צבת ראשונה : [לח"י-צבת ראשונה]  ---  איבינסקי,זאב  ---  2003  ---  שני כרכים המגוללים את תולדותיה של המחתרת, תוך עיון בספרות הלח"י,התשתית הרעיונית, ציוני דרך חשובים ועוד. כולל מפתחות,ביבליוגרפיה והערות.

לחיות כדי לספר.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2003  ---  כרך האוטוביוגרפיה הראשון משלושה של מארקס מקיף את שלושים שנותיו הראשונות:ילדות ונעורים על חוף הים הקריבי,לימודים בבוגוטה וצעדים ראשונים בכתיבה.

לחיות עם פרחים.  ---  באהוליודין,או. ירדני,ארז  ---  2003  ---  אלבום מהודר המספק מגוון אופנים לארגון חלל הבית תוך שימוש בפרחים כאלמנטים דקורטיבים-מרחביים.

לחיי אהובתי.  ---  פרסונס,טוני  ---  2003  ---  רומן העוסק באהבה,משפחה,סקס,טאי צ'י ולב אנוש, כמו גם בביקורת חברתית וברגשות מודחקים.

לחישות.  ---  אופיר,עמית  ---  2003  ---  רומן ביכורים בעל גוון רוחני,העוסק בפחדים,צבעים, התמודדויות ודגדוגים.

לחתן את נסרין.  ---  פרינבוך,יהודה  ---  2003  ---  רומן.סיפור אהבה בין יהודי נשוי ומובטל בגיל העמידה לבין ערבייה ישראלית אלמנה,המתרחש על רקע אינתיפאדת אל -אקצה.

לטייל עם עיוורת.  ---  חרוש,ישראל  ---  2003  ---  סיפור אהבה ים-תיכוני המתרחש על רקע חופיה ומאכליה של יוון וחופיה טבולי השמש.

לילה אדום :  ---  אמיר,גל  ---  2003  ---  אברך-ערפד,רצח,הווי גלילי,חקירה משטרתית וקורטוב יהדות משמשים במותחן יחודי זה.

לילה אחרון באלכסנדריה .  ---  אסימן,אנדרה  ---  2003  ---  

לילה אחרון באלכסנדריה.  ---  אסימן,אנדרה  ---  2003  ---  רומן המגולל את נפתוליה של משפחה יהודית רבת הוד החל מהתיישבותה באלכסנדריה בתחילת המאה ה-20 ועד לזמן שבו אולצו לעזוב.

לילות פרומים.  ---  ישראלי ש"י,יעל  ---  2003  ---  יחסיה של המספרת עם סבתה לאור שברי מכתבים וזכרונות מקוטעים.

ליליאן קלאפיש :  ---  קלאפיש,ליליאן. לוריא,איה (אוצרת)  ---  2003  ---  אלבום-קטלוג תערוכה כמעט רטרוספקטיבית לציוריה של האמנית,מוגש בעברית ובאנגלית.

ליקוי ירח בפירנצה.  ---  קרן,רותי  ---  2003  ---  חמישה ספורים קצרים,שבכל אחד מהם מתעמתת הדמות המרכזית עם סיטואציה בלתי צפויה,לרוב רומנטית.

לירות ולראות :  ---  שרבר,יוסף [ריגל,חנוך]  ---  2003  ---  סיפורי מורשת קרב ממגוון ההיסטוריה הצה"לית בגירסה המותאמת לציבור החרדי: ניסים מופלאים, לקחים אמוניים וכו'. הספר מלווה בצלומים

ללא מצרים :  ---  בילו,יורם  ---  2003  ---  ביוגרפיה אנתרופולוגית של המרפא היהודי שפעל במחצית הראשונה של המאה העשרים באזור האטלס המערבי במרוקו.

ללחוש אהבה.  ---  סנונית,מיכל  ---  2003  ---  שירים בפורמט אלבומי מצוייר.

ללכת יומם ולילה.  ---  אופיר,משה  ---  2003  ---  רומן: פטפוטיו של הגיבור-המספר כמלהג כפייתי המשלב בהתבוננותו הנוירוטית את שלל ידיעותיו במקורות מתקופת שהותו בישיבה.

ללכת יומם ולילה.  ---  אופיר,משה  ---  2003  ---  רומן: פטפוטיו של הגיבור-המספר כמלהג כפייתי המשלב בהתבוננותו הנוירוטית את שלל ידיעותיו במקורות מתקופת שהותו בישיבה.

למד לאילש : [למ"ד לאיל"ש]  ---  שלזינגר,יצחק. מוצ'ניק,מלכה  ---  2003  ---  קובץ מחקרים בבלשנות, בקורת ספרות ורטוריקה.

למה הם שונים :  ---  נויגרשל,מרדכי  ---  2003  ---  הספר מציג את המניע להתנהגותם של החרדים בישראל ומסביר את יסודות האידאולוגיה שלהם,כל זאת מנקודת מבט אפולוגטית פרו-חרדית,במטרה להביא לחיזוק העם היושב בציון.

למות פעמיים.  ---  פרקר,רוברט ב'  ---  2003  ---  רומן בלשי: קורותיה של הבלשת רנדל המגינה על פמיניסטית רדיקלית.

למי צלצלו השעונים? : ["למי צלצלו השעונים?"]  ---  לבנוני,יהודה  ---  2003  ---  אלבום מחקרי העוסק בתולדותיהם של מגדלי-שעון בערים שונות בארץ ובפיענוח הכתובות החקוקות עליהם.משולבים בו קטעים שיריים מאת המחבר ושל אחרים.

למען הסדר הטוב :  ---  פירון,שי הרב  ---  2003  ---  

לנה.  ---  אורבך,עליזה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיה של הצלמת לצד טקסטים.

לנה.  ---  אורבך,עליזה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיה של הצלמת לצד טקסטים.

לנוכח הממשי :  ---  מנדלסון,אמיתי  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל מבחר מעבודותיהם של אמנים צעירים, לצד טקסט ופרטים אישיים.

לסדר…  ---  מלמד כהן,רחמים  ---  2003  ---  הצעות לפסוקים מפרשת השבוע לצורך הוספה בראש מכתבים,הקדשות וברכות,בהתאם למנהג היהודי.בספר נכללות דוגמאות למכתבים והפניות לפסוקים בנושאים שונים.

לפחות היית מת בצורה מסודרת.  ---  כהן,אלדד  ---  2003  ---  ספורים מערכונים ומחזות קצרים.

לפקוח ולסגור לשכוח ולזכור.  ---  דהן,נורית  ---  2003  ---  שירים.

לפרוש צעיר לפרוש עשיר :  ---  קיוסאקי,רוברט. לכטר,שרון ל'  ---  2003  ---  מדריך אסטרטגי להצלחה עסקית חפוזה.

לקסיקון מלחמת יום הכיפורים .  ---  הבר,איתן שיף,זאב  ---  2003  ---  עורך משנה: אל"מ (מיל.) ד"ר דני אשר . עריכה ומחקר: עליזה ולך .

לקסיקון מלחמת יום הכיפורים.  ---  הבר,איתן. שיף,זאב  ---  2003  ---  לקסיקון אלפביתי המכיל מידע רב על הקרבות,המפקדים,כלי הנשק,המעוזים,המוצבים,בעלי העיטורים,השבויים והחללים במלחמה,תוך נסיון להציג גם את התמונה הרחבה יותר.

לקסיקון מפה :  ---  אלעזרי,יובל (ע.)  ---  2003  ---  לקסיקון המרכז אינפורמציה הנוגעת לידיעת הארץ,תוך מתן מידע גיאוגרפי והיסטורי ביחס לאתרים,ערים וישובים בארץ. אל הלקסיקון מתלווה מילון מונחים ואטלס כבישים מפורט.

לקסיקון מפה :  ---  אלעזרי,יובל (ע.)  ---  2003  ---  לקסיקון המרכז אינפורמציה הנוגעת לידיעת הארץ,תוך מתן מידע גיאוגרפי והיסטורי ביחס לאתרים,ערים וישובים בארץ. אל הלקסיקון מתלווה מילון מונחים ואטלס כבישים מפורט.

לראות בחשכה :  ---  עפרת,גדעון  ---  2003  ---  סיפור חייו של האמן ותולדות התפתחותו האמנותית כפי שסופרו על ידו למחבר, מלווים ברבים מציוריו. סימה (1902-1999), יליד אוקראינה, למד אמנות בדרזדן עד עלייתו ארצה בשנת 1933. אלבום.

לשבת על תער.  ---  גולן,יוסף  ---  2003  ---  זכרונות המחבר מילדותו בגטו בפולין, מעלייתו ארצה אחרי השואה ומהשתתפותו במלחמת תש"ח.

לשון המקרא וסגנונו לאור הלשונות השמיות העתיקות וספרותן.  ---  אבישור,יצחק  ---  2003  ---  עיונים בלשון המקרא לאור הלשונות השמיות העתיקות;עיונים בדפוסי המקרא לאור הלשונות השמיות העתיקות;יצירות מקראיות בזיקתן ללשון הכנענית וספרותה.

לשון המקרא וסגנונו לאור הלשונות השמיות העתיקות וספרותן.  ---  אבישור,יצחק  ---  2003  ---  עיונים בלשון המקרא לאור הלשונות השמיות העתיקות;עיונים בדפוסי המקרא לאור הלשונות השמיות העתיקות;יצירות מקראיות בזיקתן ללשון הכנענית וספרותה.

לשמור את הזעה קרוב לגוף.  ---  כהן,שמואל  ---  2003  ---  שירים : לבד בפאב מול/ בית הלויות/ עשן לבן של סיגר/ מלוה את דומית/ המתים הנמים הקר…

לתפוש ניצוץ :  ---  להב,שאול  ---  2003  ---  

מאדאם דה פומפדור :  ---  אלגרנט,כריסטין פוויט  ---  2003  ---  ביוגרפיה המציצה אל חדרי החדרים של חצר המלכות הצרפתי, ומתארת את עלייתה המטאורית של האשה שהוכרה כפילגשו הרשמית של לואי ה-15.

מאה שנות ציונות דתית.  ---  שגיא,אבי. שוורץ,דב (ע.)  ---  2003  ---  דין וחשבון ביקורתי רב-תחומי על הציונות הדתית,המורכב ממאמרים של חוקרים שונים.הספר מציג בעיות מהותיות ומשרטט את השקפת עולמם של האישים המרכזיים בתנועה.

מאה שנות תעופה :  ---  כהן,מאיר  ---  2003  ---  ההיסטוריה של התעופה מסודרת בסדר כרונולוגי על פי שנים ומלווה בתצלומים.

מאזן החוסן והביטחון הלאומי :  ---  ארד,עוזי (ע.)  ---  2003  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאזן החוסן והביטחון הלאומי :  ---  ארד,עוזי (ע.)  ---  2003  ---  פירוט מהלך הדיונים כפי שהתנהלו במסגרת כנס הרצליה, בו נידונו סוגיות בטחוניות-מדיניות והוכנו דו"חות צוותי העבודה העוסקים בחוסן הלאומי, טכנולוגיה , התוצר הכלכלי ועוד.

מאחורי חומת מגן.  ---  דור,דניאל  ---  2003  ---  על דפוסים של הכחשה,הדחקה,בלבול והקצנה בסיקור אמצעי התקשורת הישראליים את מבצע "חומת מגן", שיצרו נראטיב ישראלי מנותק באשר לרקע המבצע והשלכותיו.

מאחורי חומת מגן.  ---  דור,דניאל  ---  2003  ---  על דפוסים של הכחשה,הדחקה,בלבול והקצנה בסיקור אמצעי התקשורת הישראליים את מבצע "חומת מגן", שיצרו נראטיב ישראלי מנותק באשר לרקע המבצע והשלכותיו.

מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול. הזמן. שלווה גדולה: שאלות ותשובות.  ---  עמיחי,יהודה  ---  2003  ---  כרך זה כולל שלושה מספרי המשורר שיצאו בין השנים 1974-1980.

מאחרוני הדור :  ---  כהנא,אוריאל  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את חייו של האמן, עבודתו האדריכלית והגרפית, כל זאת לצד הוצאה מחודשת של ספר הילדים "ארבעה תישים קטנים", המלווה באיוריו של כהנא.

מאינתיפאדה למלחמה :  ---  יגנס,תמר (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים העוסק בתחנות פוליטיות וחברתיות בתולדות התהוותה של הזהות הפלסטינית, החל מהמרד הערבי דרך הנכבה והאינתיפאדה הראשונה ועד אינתיפאדת אל אקצה.

מאלף החלומות.  ---  עופר,יוסי  ---  2003  ---  סיפורים אוטוביוגרפיים.המחבר נולד בהונגריה,עבר את השואה במחנות עבודת-כפייה,היה מראשוני הטייסים בחיל האוויר הישראלי וקברניט באל-על.

מאפייני הארכיטקטורה מהקלאסי עד הברוק.  ---  לירון,אבשלום  ---  2003  ---  הנחיות לזיהוי סגנונות ארכיטקטוניים בבנייה האירופית,מלוות בתצלומים של מבנים לדוגמא.

מאפייני הארכיטקטורה מהקלאסי עד הברוק.  ---  לירון,אהרון  ---  2003  ---  הנחיות לזיהוי סגנונות ארכיטקטוניים בבנייה האירופית,מלוות בתצלומים של מבנים לדוגמא.

מבוא לחינוך ולדורף :  ---  אדמונס,פרנסיס  ---  2003  ---  עיון ביסודותיהם ועקרונותיהם החינוכיים של בתי הספר ולדורף הנסמכים על משנתו של רודולף שטיינר.

מבוך הלוחמה בטרור .  ---  גנור,בועז  ---  2003  ---  

מבוך הלוחמה בטרור :  ---  גנור,בועז  ---  2003  ---  סוגיות הקשורות להתמודדות עם איום הטרור:הרתעה,חקיקה, התמודדות חברתית ופסיכולוגית.כמו כן נידונה שאלת הניגוד בין לוחמה אפקטיבית לשמירה על ערכים ותמיכת דעת הקהל.

מבחן הניהול - בביצוע :  ---  בוסידי,לארי ואחרים  ---  2003  ---  הספר שילמד אותך סוף סוף להצליח כמנהל (אולי),בזכות שלושת תהליכי הליבה:הבנה כיצד לחבר יחדיו אנשים,התוויית אסטרטגיה והקפדה על תפעול מדויק ואמין.

מבחן הניהול בביצוע .  ---  בוסידי,לארי צ'אראן,ראם  ---  2003  ---  

מבחן התנועה הציונית 1948-1931 :  ---  פעיל,מאיר. יורמן,פנחס  ---  2003  ---  מחקר היסטורי הבוחן את האקלים הפוליטי אשר במסגרתו התהווה העימות בין ההנהגה הציונית ובין תנועות האצ"ל והלח"י.

מבחן התנועה הציונית 1948-1931 :  ---  פעיל,מאיר. יורמן,פנחס  ---  2003  ---  מחקר היסטורי הבוחן את האקלים הפוליטי אשר במסגרתו התהווה העימות בין ההנהגה הציונית ובין תנועות האצ"ל והלח"י.

מבחר וחדשים.  ---  משעול,אגי  ---  2003  ---  מבחר מספריה הקודמים של המשוררת: נני ושנינו,סריטה של חתול,גלופ,יומן מטע,יונת פקסימיליה,השפלה הפנימית ומחברת החלומות,לצד שירים חדשים ומסה נרחבת מאת דן מירון.

מבחר וחדשים.  ---  משעול,אגי  ---  2003  ---  

מבחר מאמרים בתולדות האמנות.  ---  שפירו,מאייר  ---  2003  ---  קובץ מאמרים בתיאוריית האמנות ובאמנויות העולם העתיק, ימי הביניים והתקופה המודרנית. המבוא עוסק במפעלו המחקרי-ביקורתי של שפירו.

מבחר שירים לקול ולפסנתר.  ---  כהן,שמעון  ---  2003  ---  שירים מתוך יצירתו של המחבר,מלווים בתווים.הספר כולל הקדמה קצרה מאת יהורם גאון.

מבט בחמישה מהלכים :  ---  נבון,נחמה  ---  2003  ---  

מבעד לאשנב הקרון :  ---  פרלס,רוברט אברהם  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר הכתובים בגוף שלישי והמתעדים את מסלול בריחתו והצלתו מידי הנאצים לאחר שגורש יחד עם אמו מביתם אשר באוסטריה.

מבקר המדינה :  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2003  ---  דו"ח שנתי העוסק ברובו במערכת הבטחון לצד פרקים העוסקים במוסד לביטוח לאומי,רשות הנמלים,משרד החינוך, התרבות והספורט,בתי הזיקוק ופי גלילות.

מבקר המדינה :  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2003  ---  תוצאות הביקורת על פעילותן של הרשויות המקומיות בישראל (בתחום אבטחה,בטיחות,חינוך,איכות הסביבה,בנייה ועוד) וכן של חברות ציבוריות ומוסדות השכלה גבוהה.

מבקר המדינה דוח שנתי 53ב לשנת 2002 ולחשבונות שנת הכספים 2001.  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2003  ---  דו"ח שנתי המחולק לארבעה פרקים מרכזיים :נושאים מערכתיים, משרדי הממשלה,תקציב המדינה לשנת 2001 ובנק ישראל.

מברית שלום לאיחוד : [מ'ברית שלום' ל'איחוד']  ---  הלר,יוסף  ---  2003  ---  חקירת פעילותם של מאגנס ושל חבריו לתנועת 'איחוד' למען מדינה דו-לאומית,ביחוד בין ועידת בילטמור (1942) להקמת מדינת ישראל.

מברק צימרמן .  ---  טוכמן,ברברה  ---  2003  ---  

מברק צימרמן.  ---  טוכמן,ברברה  ---  2003  ---  חיבור היסטורי הבוחן את המהלכים השונים שהניעו את ארה"ב לקחת חלק במלחמת העולם השניה, תוך המתקדות בפרשת פענוח מברק גרמני שבבסיסו איום על לכידותה של ארה"ב.

מגדלור.  ---  קינן,גל  ---  2003  ---  חוברת מלווה לתערוכה של פסלת הפוליפרופילן העכשווית.

מגדלי התאומים.  ---  עיני,יומי  ---  2003  ---  שלוש אהבות על רקע קריסתם של שני המגדלים.

מגולת תימן לח'רבת דוראן .  ---  בר מעוז,דני  ---  2003  ---  

מגולת תימן לח'רבת דוראן :  ---  בר מעוז,דני ד"ר  ---  2003  ---  סקירה היסטורית של מושב העובדים התימני הראשון :הרקע ההיסטורי להתיישבות התימנים במרמורק ובשעריים,בכור ההיתוך הציבורי,במחתרות ועוד.

מגיא ההריגה לארץ המובטחת .  ---  פדרבוש אופיר,חנה  ---  2003  ---  

מגילות א :  ---  בר אשר,משה. דימנט,דבורה (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים העוסקים במגילות ים המלח מהיבטים שונים: היסטוריים,לשוניים וספרותיים,וכן בשאלות של ההדרה וענייני נוסח.

מגילת ירושלים מקומראן.  ---  חיוטין,מיכאל  ---  2003  ---  הנוסח המשוחזר של המגילה ותרגומה לעברית, לצד עיון נרחב במודל הארכיטקטוני המופיע במגילה, התוכניות האדריכליות לבית המקדש, ומהלכיה של החשיבה המדעית העתיקה.

מגילת תענית :  ---  נעם,ורד  ---  2003  ---  מהדורה מדעית של רשימת המועדים הפרושית משלהי ימי בית שני.המחברת בוחנת את נוסחי המגילה,את הרקע ההיסטורי של המועדים הנזכרים בה ואת תולדותיה מרגע כתיבתה.

מגילת תענית :  ---  נעם,ורד  ---  2003  ---  מהדורה מדעית של רשימת המועדים הפרושית משלהי ימי בית שני.המחברת בוחנת את נוסחי המגילה,את הרקע ההיסטורי של המועדים הנזכרים בה ואת תולדותיה מרגע כתיבתה.

מגמות בקרימינולוגיה :  ---  חובב,מאיר ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים העוסקים בקרימינולוגיה בישראל בהיבט התאורטי והיישומי.בין הנושאים:שירות המבחן,שיקולים בענישה,שיקום אסירים,פשע מאורגן,הגבלת פורנוגרפיה ועוד.

מגע עם…  ---  לושי,יצחק  ---  2003  ---  שירים. "אחד הוא אישיות,/ /נים הם חברה/ ושלושה זה כבר עדר".

מדברים עם ורדה .  ---  רזיאל ז'קונט,ורדה  ---  2003  ---  

מדברים עם ורדה.  ---  רזיאל ז'קונט,ורדה  ---  2003  ---  אסופת שיחות ייצוגיות ופתרונות פסיכולוגיים אינסטנט,בין רזיאל ז'קונט ומאזיניה/קוראיה/צופיה, לצד מבחר הגיגים ועצות.

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2003 .  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2003  ---  

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2003.  ---  אריאן,אשר ואחרים.  ---  2003  ---  הערכת איכות הדמוקרטיה הישראלית ותפקודה באמצעות מידע עדכני,כמותי והשוואתי.בין הנושאים:ייצוגיות,השתתפות פוליטית, זכויות מיעוטים,שחיתות,שוויון ויציבות השלטון.

מדיטציה :  ---  אנדרטון,ביל  ---  2003  ---  מדריך אלבומי בניחוח קיטש.

מדינאות אמיצה :  ---  שטיין,קנת  ---  2003  ---  תאור של התפתחות המשא-ומתן לשלום בין ישראל ומצרים משלהי מלחמת יום הכיפורים ועד לחתימת הסכמי השלום. מדגש במיוחד אופים של האישים המעורבים ותרומתם להצלחה.

מדינה יהודית ודמוקרטית :  ---  דנאל,אדם ד.  ---  2003  ---  דיון בשאלת התכנותו של חיבור בין יהדות ודמוקרטיה, המבקש להציע תובנות חדשות לחיזוק הצירוף:רעיון הדמוקרטיה הרב תרבותית והגדרה מחדש של תפקיד המדינה.

מדיניות דיור בישראל.  ---  בן שטרית,גילת  ---  2003  ---  מחקר סטטיסטי-דמוגרפי: התערבות הממשלה בשוק הדיור;עידוד בעלות דיור בעולם ובישראל;התמיכה בבעלות דיור בישראל בשנות התשעים;ירידת קרנה של השכירות הסוציאלית ועוד.

מדינת היהודים :  ---  שיין,חיים  ---  2003  ---  נסיון להבין את המשבר החוקתי,המנהיגותי והערכי בו מצויה ישראל,על ידי הצגת דמותם ומשנתם של שני אישים המושכים את המדינה לכיוונים מנוגדים:עובדיה יוסף ואהרון ברק.

מדינת היהודים :  ---  שיין,חיים  ---  2003  ---  נסיון להבין את המשבר החוקתי,המנהיגותי והערכי בו מצויה ישראל,על ידי הצגת דמותם ומשנתם של שני אישים המושכים את המדינה לכיוונים מנוגדים:עובדיה יוסף ואהרון ברק.

מדרגות הברזל.  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2003  ---  שתי נובלות: "מדרגות הברזל" ו""אלמונים בבית", המציעות שתי עלילות מסתורין המהולות באירוניה האופיינית לסימנון.

מדריך הארגונים לחינוך לסובלנות.  ---  שרייבר,דפנה (ע.)  ---  2003  ---  חוברת המכילה תקצירים, פירוט פעילויות, קהלי היעד, כתובות, אתרי אינטרנט ועוד.

מדריך כרטא :  ---  אלון,עזריה  ---  2003  ---  מהדורה נוספת של "לטייל עם עזריה אלון" (1997).מדריך טיולים גיאוגרפי-היסטורי הכולל 24 מסלולים ברחבי הארץ.

מדריך למסייר בקרקוב.  ---  דנציג,אלכס  ---  2003  ---  המדריך מציג את עושרם ורבגוניותם של החיים היהודיים בקרקוב העתיקה ועוסק בעיקר בבתי כנסת,בתי עלמין ואתרי זכרון לשואה.מיועד בעיקר לתלמידים היוצאים למסע זכרון.

מדריך לפריון ולבעיות עקרות.  ---  דנילוק,ג'ודית ס' ד"ר  ---  2003  ---  עצות להתמודדות נפשית,זוגית,חברתית,ביורוקרטית ורפואית עם מצב של עקרות ועם טיפולי פריון.

מדריך לתרבות המודרנית.  ---  סקרוטון,רוג'ר  ---  2003  ---  בחינה ובקורת של התרבות העכשווית ומקורותיה הדתיים תוך הגנה על "התרבות הגבוהה".הספר דן במודרניזם,פופ ארט וביצירתו של בודלר ומהווה מסה אנטי פוסטמודניסטית

מדריך לתרבות המודרנית.  ---  סקרוטון,רוג'ר  ---  2003  ---  בחינה ובקורת של התרבות העכשווית ומקורותיה הדתיים תוך הגנה על "התרבות הגבוהה".הספר דן במודרניזם,פופ ארט וביצירתו של בודלר ומהווה מסה אנטי-פוסטמודניסטית.

מדריך מיטב לרפורמה במס בשוק ההון.  ---  סטפק,צבי  ---  2003  ---  הרפורמה במס-הרמה העקרונית;הרפורמה במס-הרמה המעשית;הרפורמה במיסוי קרנות הנאמנות;הרפורמה במיסוי קופות גמל וקרנות השתלמות ועוד.

מדריך מפה לחורף נעים.  ---  פורת,לימור  ---  2003  ---  מדריך המכיל רשימת מסעדות, צימרים,מסלולים ועוד.

מדריך מפה לשביל ישראל.  ---  גילת,צבי  ---  2003  ---  מדריך המכיל מפות, תצלומים, אתרים ועוד.

מדריך מפה לשביל ישראל.  ---  גילת,צבי  ---  2003  ---  מדריך המכיל מפות, תצלומים, אתרים ועוד.

מדריך שימושי לעשבי מרפא בתוספת פירות וירקות מומלצים :  ---  פלדרבוים,מרדכי  ---  2003  ---  

מה אתה יותר,יהודי או ישראלי :  ---  דאום,חנוך (ע.)  ---  2003  ---  צ'יקי ארד,מתניה מאלי,שלהבת חסדיאל,ניר ברעם,יהושע סיימון וצעירים ישראלים אחרים,רובם מיודעיו של העורך, מגדירים את זהותם במאמרים קצרים ומשועשעים לעיתים.

מה אתה יותר,יהודי או ישראלי :  ---  דאום,חנוך (ע.)  ---  2003  ---  צ'יקי ארד,מתניה מאלי,שלהבת חסדיאל,ניר ברעם,יהושע סיימון וצעירים ישראלים אחרים,רובם מיודעיו של העורך, מגדירים את זהותם במאמרים קצרים ומשועשעים לעיתים.

מה המנכ"ל רוצה שתדע :  ---  צ'אראן,ראם  ---  2003  ---  מדריך ניהולי: השפה האוניברסלית של עולם העסקים, חריפות עסקית בעולם המעשה,סדר היום האישי.

מה זאת אהבה.  ---  עדות,סם  ---  2003  ---  ספרון קטן המחזיק את המרובה :צרור פרחים מיובשים המתפזרים ע"ג שולחן המעיין מיד לאחר פותחו את הספר, מבחר ציורים המלווים בהסברים:"לשתות מרטיני כפול" ועוד

מה חשב יונג על אלוהים :  ---  דייר,דונלד  ---  2003  ---  דיון בהתייחסותיו של יונג לנושא האלוהות,מתוך תפישה הרואה ביונג פסיכולוג רוחני שביקש לעזור לאנשים לזהות את המסע הרוחני אל השלמות.

מה ילד יום? :  ---  דרידה,ז'אק. רודינסקו,אליזבת  ---  2003  ---  המחברים מנסים לחזות את דמות החברה בעתיד על פניה השונות:מוסד המשפחה,עונש המוות,אנטישמיות,היחס לבעלי חיים,מורשת תרבותית,זהות קבוצתית ועוד.

מה ילד יום? :  ---  דרידה,ז'אק. רודינסקו,אליזבת  ---  2003  ---  

מה לך רוח .  ---  עתי,יהודה  ---  2003  ---  

מה לך רוח ?.  ---  עתי,יהודה  ---  2003  ---  אסופת שירים ותצלומים המתארים ברובם הוויה תל אביבית.מקום מיוחד מוקדש לצלומי הריסת בית "דבר".

מה רוצה הגבר .  ---  בנימיני,יצחק  ---  2003  ---  

מה רוצה הגבר?  ---  בנימיני,יצחק  ---  2003  ---  מבט פמיניסטי מפרספקטיבה גברית המערים קונפליקטים ביקורתיים בלתי פתירים בין כפירה לתפילה ובין פסיכואנליזה לתיאולוגיה, תוך שוטטות אינטלקטואלית בין הוגים בני זמננו.

מהות כד :  ---  מלאכי,צבי (ע).  ---  2003  ---  מבחר מחקרים מעזבונה של ד"ר מיכל מלאכי ז"ל העוסקים בהיבטים השונים של יהדות צפון אפריקה, תוך התמקדות בקורותיה ומנהגיה של יהדות תוניסיה.

מהלך הסוס.  ---  קאמילרי,אנדראה  ---  2003  ---  רומן.מפקח על טחנות קמח במאה ה-19 נשלח לעיירה בסיציליה להשליט סדר בדיווחי הטחנות ומגלה שהעיירה נשלטת על ידי בעלי כוח.

מהלך הסוס.  ---  קאמילרי,אנדראה  ---  2003  ---  רומן.מפקח על טחנות קמח במאה ה-19 נשלח לעיירה בסיציליה להשליט סדר בדיווחי הטחנות ומגלה שהעיירה נשלטת על ידי בעלי כוח.

מהפכים שקטים.  ---  קומפנו,ברוך  ---  2003  ---  שירים."זרמים של אהבה/במעלה עורקי/להט התשוקה/בין חמוקיך/רכות חובקת/את עולמי/במחשכיך אור/נגיעות". ("אור נגיעות".

מהפכת הנשים.  ---  אריסטופנס  ---  2003  ---  קומדיה בעלת חזון אוטופי:נשות אתונה משליטות בפוליס משטר נשי המבוסס על צדק חברתי,שלום,שיתוף וחופש מיני. בסוף הספר נספח עם מקורות נוספים העוסקים בנושא הנשים.

מהשלמה להסלמה :  ---  כהן,אשר. זיסר,ברוך  ---  2003  ---  נתוח הקרע החברתי בישראל תוך נסיון לעמוד על אפשרויות התפתחויותיו המסוכנות לאור השינויים בחברה:פוליטיקה משברית,עובדים זרים,חילוניות מיליטנטית,אקטיביזם שיפוטי וכו'

מובטלינה.  ---  מג'ר,אורן  ---  2003  ---  חוויותיו (האמיתיות או המדומינות) של מובטל-הייטק.

מובינג .  ---  גברון,אסף  ---  2003  ---  

מובינג.  ---  גברון,אסף  ---  2003  ---  רומן מתח.שלושה צעירים ישראלים מואסים בעבודת הסבלות בניו יורק ומחליטים לגנוב משאית עמוסה.הם נקלעים למרדף רב מימדים בו מעורבים המאפיה,האפ.בי.איי ואחרים.

מוות בפרדייז  ---  פרקר,רוברט ב  ---  2003  ---  מאנגלית - גיא עד

מוות בפרדייז.  ---  פרקר,רוברט ב'.  ---  2003  ---  רומן מתח: איש משטרה קשוח ומיוסר חוקר את מותה של נערה מסתורית.

מוות בשורות הכנסייה.  ---  ג'יימס,פי די.  ---  2003  ---  קורותיו של הבלש אדם דלגליש בקולג' לפרחי כמורה.

מוזונגו :  ---  סרנה,יגאל  ---  2003  ---  ספור מאבקם להשרדות של עשרת נוסעי המטוס שהתרסק על רכס הרים בגבול אוגנדה-קונגו ב-1998 בהם הישראלי זאב שיף. המחבר הלך בעקבות הניצולים בתוככי אוגנדה.

מוזונגו :  ---  סרנה,יגאל  ---  2003  ---  

מוזיאון מאיר אגסי .  ---  אגסי,מאיר  ---  2003  ---  

מוזיאון מאיר אגסי :  ---  אגסי,מאיר  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי.התערוכה מציגה נסיון של האמן,האספן, הסופר ומבקר האמנות הישראלי המנוח לתעד את חיי הנפש שלו באמצעות שלוש דמויות בדויות שיצר.ראו גם ערך לועזי.

מוכנות לבית הספר :  ---  שפטיה,לאה  ---  2003  ---  דיון שמטרתו לאפיין את מושג המוכנות לבית הספר,את דרכי בדיקתה ואת הדרכים האפשריות לטיפוחה.הספר מיועד למחנכי הגיל הרך,ליועצים ולפסיכולוגים חינוכיים.

מונוגרפיה על אודות יצחק אורן (נאדל).  ---  ברץ,לאה  ---  2003  ---  עיונים ביצירתו של הסופר הז'בוטינסקאי:הטיפולוגיה של הדמויות,המיתוס והמרחב התרבותי,מסע האדם בעולם,זהות הישראלי-היהודי-החילוני ועתיד עם ישראל.

מוסר אתיקה ומשפט בלחימה : [מוסר, אתיקה ומשפט בלחימה]  ---  נבו,ברוך. שור,יעל  ---  2003  ---  סיכום דיוני המפגש שהתקיים שנתיים מפרוץ אינתיפדת אל-אקצה בהשתתפות אקדמאים וקצינים בכירים בצה"ל.המפגש עסק בשאלות שעמן מתמודד צה"ל במאבק מול הפלסטינים.

מוסר אתיקה ומשפט בלחימה : [מוסר, אתיקה ומשפט בלחימה]  ---  נבו,ברוך. שור,יעל  ---  2003  ---  סיכום דיוני המפגש שהתקיים שנתיים מפרוץ אינתיפדת אל-אקצה בהשתתפות אקדמאים וקצינים בכירים בצה"ל.המפגש עסק בשאלות שעמן מתמודד צה"ל במאבק מול הפלסטינים.

מועדון השחקים.  ---  פרידמן,קינקי  ---  2003  ---  רומן מתח הומוריסטי ובמרכזו עלילותיו של הבלש קינקי.

מועדון מקיפי העולם :  ---  גלעד,משה  ---  2003  ---  דיקונאות של מקיפי כדור הארץ: קפטן קוק,מגלאן,פיליאס פוג, אלן מקארתור ואחרים.

מועדים לשמחה .  ---  יצהרי,מרדכי  ---  2003  ---  

מועקה וגאולה :  ---  לוריא,יובל (ע.)  ---  2003  ---  פילוסופים ישראלים עוסקים בתפיסות הגאולה של הוגים שונים. נושא הגאולה מתוך תחושת המועקה נידון מכיוונים רבים:גאולת עולם וזו האישית,גאולה הדרגתית ומהפכנית,היחס למוות וכול'

מועקה וגאולה :  ---  לוריא,יובל (ע.)  ---  2003  ---  פילוסופים ישראלים עוסקים בתפיסות הגאולה של הוגים שונים. נושא הגאולה מתוך תחושת המועקה נידון מכיוונים רבים:גאולת עולם וזו האישית,גאולה הדרגתית ומהפכנית,היחס למוות וכול'

מופע רמזור קצר.  ---  גיורי,עודד  ---  2003  ---  שירים.

מורה השעות :  ---  גל,אלישבע  ---  2003  ---  

מורשת ציונות ודמוקרטיה : [מורשת, ציונות ודמוקרטיה]  ---  רפל,יואל. לוין,איתמר  ---  2003  ---  לקסיקון המכיל טקסט וצילומים הכולל מושגים בנושאי יהדות,ציונות ומדינת ישראל.

מושיעים ונביאים :  ---  ויסמן,זאב  ---  2003  ---  המחבר מנתח את שני סוגי הדמויות הכריזמטיות במקרא ואת הדינמיקה של תופעת הכריזמה - הנולדת מציפיות גבוהות ומסתיימת באכזבה.

מות המלאך.  ---  ראש,קריס  ---  2003  ---  רומן. 30 שנה אחרי התאבדות אהובתו של היטלר מגיעה למינכן חוקרת אמריקאית ומגלה עובדות חדשות המעלות חשד שמדובר בפרשת רצח.

מותה של ילדות.  ---  יוזגוף אורבך,אוראל י.  ---  2003  ---  שירים.

מותק הקטנה.  ---  מודיאנו,פטריק  ---  2003  ---  רומן: יתומה, שאמה נפטרה במרוקו, מחפשת אחר דמות אם ורפואה לנפשה בפריס הסואנת.

מותק.  ---  שרייבר,אלי (חתולי)  ---  2003  ---  רומן הומריסטי פרוע ובמרכזו אם שתינוקה הופך למשיח.

מחברת תרגומי שירה.  ---  שרת,משה  ---  2003  ---  מבחר תרגומים משירת העולם. בין המשוררים: לרמונטוב,היינה, ורלן, פושקין ואחרים. מהדורה דו-לשונית.

מחווה לאודסה.  ---  ארבל,רחל (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי הבוחן את מרכז התרבות העברי באודסה, לצד רשימת הפריטים המוצגים וכן מאמרים מאת דן מירון ואחרים.ראה גם: חלק אנגלי.

מחויבות יהודית בעולם מודרני .  ---  זוהר,דוד  ---  2003  ---  

מחויבות יהודית בעולם מודרני :  ---  זוהר,דוד  ---  2003  ---  משנתו הדתית של הרח"ה בתחילת המאה ה-20 כלפי הציונות וכלפי רעיון מיסודה של מדינת יהודים,על יחסו לתרבות החילונית,דמוקרטיה,מעמד האשה,כלכלה,טכנולוגיה ועוד.

מחול אחרון ופרידה .  ---  קונדרה,מילן  ---  2003  ---  

מחול אחרון ופרידה.  ---  קונדרה,מילן  ---  2003  ---  מהדורה מחודשת של הרומן המתרחש בעיירה קטנה ומיושנת של מעיינות מרפא.

מחולנו לי ולך :  ---  חבצלת,זאב  ---  2003  ---  אסופת כתבים וציורים העוסקים במחול,שנמצאו בעזבונו של אחד ממניחי אבני היסוד לתנועת ריקוד העם הישראלית,אשר מת בשנת 1962.לספר הקדמה מאת העורכת.

מחוץ לשורה :  ---  פגיס,דן  ---  2003  ---  מבחר מסותיו של פגיס בין השנים 1930-1986 העוסקות בשירת דוד פוגל,לאה גולדברג,אברהם שלונסקי,אברהם בן-יצחק,יעקב שטיינברג,רחל,טוביה ריבנר וחיים גורי.

מחורבותייך אבנך .  ---  עפרת,גדעון (אוצר)  ---  2003  ---  

מחורבותייך אבנך… : ("מחורבותייך אבנך...")  ---  אפרת,גדעון  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה משופע בתצלומי עבודות וטקסטים ביקרותיים-הסטוריים.

מחזות .  ---  טשרניחובסקי,שאול  ---  2003  ---  כתבי שאול טשרניחובסקי כרך ח .

מחזות :  ---  טשרניחובסקי,שאול  ---  2003  ---  המחזה "בר כוכבא" שנכתב על-ידי טשרניחובסקי ועוד ארבעה תרגומים:"אדיפוס המלך" מאת סופוקלס,"החולה בעיניו" מאת מולייר ו"מקבת" ו"הלילה השנים עשר" מאת שייקספיר.

מחכים לברברים.  ---  קוטזי,ג'.מ.  ---  2003  ---  רומן המתרחש ביישוב נידח, בגבולה של ממלכה עתיקה.

מחכים לגודו .  ---  בקט,סמואל  ---  2003  ---  מצרפתית - מולי מלצר + עו' משנת 1985 .

מחכימת פתי (ספר) :  ---  יוסף בן אברהם הרואה הכהן  ---  2003  ---  הספר,פרי עטו של חכם קראי בן המאה ה-11,עוסק בפילוסופיה ובעיקרי האמונה הקראית.

מחלות לב וכלי דם :  ---  הוכברג,מרדכי ד"ר  ---  2003  ---  מדריך להתמודדות עם הבעיות הנוצרות על ידי "מפגעי הציביליזציה המערבית המדרדרים את הבריאות".

מחלת פרקינסון :  ---  ארגיו,ג'ון  ---  2003  ---  עשרות תרגילים גופניים מודגמים בצלומים,שמטרתם לשפר את ההתמודדות עם המחלה.הספר מיועד לחולים ולמטפלים.

מחניים 15 :  ---  הכהן,מנחם. עמית,חנה (ע.)  ---  2003  ---  רוב המאמרים בקובץ עוסקים בהיבטים מדיניים,חברתיים, תרבותיים,דתיים ואמנותיים של השיח הבין-דתי המתקיים בשנים האחרונות בעקבות השואה והקמת מדינת ישראל.

מחנכים יהודים בתפוצות.  ---  הרמתי,שלמה  ---  2003  ---  התפתחותו של החינוך היהודי בתפוצות בשפה העברית מסוף המאה ה-19 עד לאחר מלחה"ע I.הספר סוקר את המחנכים הבולטים בגלויות השונות ומציג את רעיונותיהם החינוכיים.

מחנכים יהודים בתפוצות.  ---  הרמתי,שלמה  ---  2003  ---  התפתחותו של החינוך היהודי בתפוצות בשפה העברית מסוף המאה ה-19 עד לאחר מלחה"ע I.הספר סוקר את המחנכים הבולטים בגלויות השונות ומציג את רעיונותיהם החינוכיים.

מחקר בנושא: האם הבעלות הציבורית על הקרקע עדיין רצויה.  ---  בורוכוב,אליהו. ורצברגר,אליה  ---  2003  ---  לאור השחיקה שחלה לאחרונה בעקרון הבעלות הציבורית על הקרקע בוחנים המחברים את יעילותו הכלכלית והפוליטית-חברתית של עקרון זה. מסקנתם היא שבעלות המדינה על הקרקעות עדיין הכרחית.

מחקר בנושא: שימושי קרקע לא-חקלאיים בהתיישבות.  ---  מורגנשטרן,דניאל. סופר,מיכאל  ---  2003  ---  בעקבות נסיונות רבים בשנים האחרונות להמיר קרקע חקלאית לשימושים אחרים, בוחנים המחברים את היקף התופעה באיזורי הארץ השונים ואומדים את היקף השטח הבנוי בישובים חקלאיים שמיועד לשימושים אחרים.

מחקרי יהודה ושומרון יב.  ---  אשל,יעקב ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשלושה שערים: מקרא, ארכיאולוגיה והיסטוריה; מדעי החברה,מדעי כדור הארץ.

מחקרי ירושלים בספרות עברית יט.  ---  ארבל תור,מיכל ואחרים (עורכים)  ---  2003  ---  נושא הכרך:זהות ומרחב בספרות העברית.

מחקרי ירושלים בפולקלור יהודי כב.  ---  אלכסנדר,תמר ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בפולקלור יהודי ובתולדות חקר הפולקלור.הנושאים הנידונים:קרנבלי פורים בתל אביב,דמות יהודה המכבי באמנות שימושית,המפגש בין המזרחי והמזרחן ועוד.

מחקרים בלשון ט.  ---  ממן,אהרן. פסברג,שמואל (ע.)  ---  2003  ---  11 מאמרים בלשון עברית.המאמרים עוסקים בלשון המקרא, בימי הביניים ובעברית של העת החדשה.

מחקרים בספרות העברית בימי הביניים ובתקופת הרנסנס.  ---  רוזן,טובה. הולצמן,אבנר (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה שערים: השירה העברית בספרד המוסלמית ובשלוחותיה;הספרות העברית בספרד הנוצרית;הפיוט האשכנזי;הספרות העברית באיטליה.

מחקרים על המגזר השלישי :  ---  מנו דרין,ריטה ד"ר  ---  2003  ---  חוברת מאמרים המחולקת לשני פרקים: סוגיות בניהול ארגוני המגזר השלישי;מהות היחסים בין חברה האזרחית ומדינה.

מחר יקרה לנו משהו טוב.  ---  חיים,אסתי ג.  ---  2003  ---  רומן: המיקרוקוסמוס הישראלי והדרמה האדיפלית הנפרשים במהלך נופש משפתי לרגל חגיגות בר מצווה.

מחרשה ושלח :  ---  אשכול,דוד (ע.)  ---  2003  ---  "אתרי הנצחה,גנים לאומיים,יערות וחניוני קק"ל.המדריך מכיל תצלומים,מפות וכתובות.

מחשבה ותרבות :  ---  ויגוצקי,לב  ---  2003  ---  לקט ממיטב מאמריו של המחבר,שהרעיון הכללי המאחד אותם הוא שהפסיכולוגיה האנושית מעוצבת על ידי גורמים חברתיים ותרבותיים המופנמים ועל ידי היחיד והופכים לכלים חשיבתיים.

מחשבות ורגשות :  ---  מקיי,מתיו ד"ר ואחרים  ---  2003  ---  תוכניות עבודה שיטתיות לתרפיה עצמית:תרגילים שונים לטפול בחרדות,טבלאות עזר לנהול שגרת היום-יום,מיקוד התרפיה בסימפטומים ספציפיים וטכניקות אחרות.

מחשבות ישראל :  ---  בוגנים,אמי ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  בין המשתתפים: רחל אליאור,אסא כשר,חיים באר,רות קלדרון, אהרן מגד,אליעזר שביד ואחרים.

מחשבות על האושר.  ---  בז'וסטובסקה,ינינה  ---  2003  ---  מבחר שירים בפולנית של המשוררת הפולניה (1897-1986) מלווים בתרגום עברי. ראו גם ערך לועזי.

מטיילים מגלים ויוצרים :  ---  צור,יגאל  ---  2003  ---  מדריך ל-118 אתרי בילוי,טיול ונופש ברחבי הארץ,על בסיס נסיונו העשיר של המחבר.הספר כולל מפות ומאורגן לפי סדר גאוגרפי.

מטריקס .  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2003  ---  

מטריקס :  ---  ז'יזק,סלבוי  ---  2003  ---  מסה העורכת ניתוח תרבותי לקניאני לסרטם הפופולרי של האחים וושובסקי,תוך בחינת היחסים בין ה-אחר הגדול לסובייקט הפרנואידי המופעל במציאות וירטואלית.

מטרנסניסטריה לישראל .  ---  סלע סלדינגר,אליהו  ---  2003  ---  

מטרנסניסטריה לישראל : צווישן טראנסניסטריע און ישראל.  ---  סלע סלדינגר,אליהו  ---  2003  ---  עדות פואטית פיוטית מטרנסניסטריה,כולל כתבי יד ביידיש אשר נתגלו לאחרונה.הטקסטים האידיים מופיעים מול תרגומם העברי.

מי אנחנו? :  ---  נגר,יוסי ד"ר  ---  2003  ---  חיבור היסטורי-ארכיאולוגי הנסמך על ממצאי חפירות ומבקש למפות את התמורות שחלו במבני האוכלוסיות השונות בארץ ומנסה לברר מיהם היהודם,הפלסטינים,הבדואים והשומרונים.

מי אנחנו? :  ---  נגר,יוסי ד"ר  ---  2003  ---  חיבור היסטורי-ארכיאולוגי הנסמך על ממצאי חפירות ומבקש למפות את התמורות שחלו במבני האוכלוסיות השונות בארץ ומנסה לברר מיהם היהודם,הפלסטינים,הבדואים והשומרונים.

מי ומה בישראל.  ---  אהרוני,שרה. אהרוני,מאיר (ע.)  ---  2003  ---  אטלס אלבומי מתמוגג ומגוייס של הישגינו בתחומים השונים. לצידו סקירות תדמיתיות של גופים כלכליים,מוסדות ממשלתיים ורשויות מקומיות.

מי יבכה כשתמות : [מי יבכה כשתמות?]  ---  שארמה,רובין ס.  ---  2003  ---  101 פתרונות פשוטים וגאוניים לבעיות הסבוכות ביותר של חיינו.קראו ותלמדו להתגבר על דאגה ומתח,לחיות בהנאה, ולהנחיל את מורשתכם לדורות הבאים! איך לא חשבנו על כך ?

מי שחלם :  ---  בר גל,יורם  ---  2003  ---  יומניו של חוקר ארץ ישראל,יליד סלוניקי,ממלחה"ע ה-I עד שנות המדינה הראשונות, על רקע התהוותה של האוניברסיטה העברית.

מי שחלם :  ---  בר גל,יורם  ---  2003  ---  

מיהו הישראלי :  ---  בר,חנן  ---  2003  ---  חוברת מאויירת המלווה באבחנות הומוריסטיות המבקשות לתהות על קנקנו של הישראלי הממוצע.כל אבחנה מתחילה במילים:"ישראלי זה…"

מיהו יווני?  ---  מלכין,עירד  ---  2003  ---  מבוא לציויליזציה היוונית הקדומה תוך דיון בנושא הזהות הקיבוצית.הספר עוסק בתפישתן העצמית של הקהילות הפוליטיות במרחב היווני ובמושגים של שפה,מיתוס וטריטוריה.

מיהו יווני?  ---  מלכין,עירד  ---  2003  ---  מבוא לציויליזציה היוונית הקדומה תוך דיון בנושא הזהות הקיבוצית.הספר עוסק בתפישתן העצמית של הקהילות הפוליטיות במרחב היווני ובמושגים של שפה,מיתוס וטריטוריה.

מיט א שמייכל.  ---  חייט,משה דוד  ---  2003  ---  הומארעסקעס, משלים, שפריכווערטער אין עטלעכע שורות, מיניאטורן.

מיט שרייבערס ביכער און מיט ווילנע. [מיט שרייבערס, ביכער און מיט... ווילנע]  ---  לאנדאו,מוסיע  ---  2003  ---  רשימות קצרות על עולם הספרים והסופרים האידיים בוילנה של טרם המלחמה.

מילה באבן :  ---  גיאת,פלטיאל  ---  2003  ---  קובץ מקורות מתורגמים לעברית, מנוקדים ומבוארים על העיר שהיתה מרכז יהודי-רומי ועל החכמים שחיו בה. העורך הוסיף הסברים היסטוריים וארכיאולוגיים קצרים וכן שרידים ארכיאולוגיים במקום.

מילון אוקספורד :  ---  רוסה,כריסטינה ואחרים  ---  2003  ---  

מילון דו לשוני שימושי עברי צרפתי צרפתי עברי .  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2003  ---  

מילון חדש עברי יידי יידי עברי .  ---  רייכר,חנה (ע)  ---  2003  ---  

מילון כיס דו לשוני עברי ספרדי ספרדי עברי .  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2003  ---  

מילון צרפתי עברי.  ---  כהן,מרדכי מ  ---  2003  ---  מהדורה חדשה, מעודכנת ומורחבת נערכה בידי קולט אלוש .

מילות היחס המלטזיות .  ---  סערי,רמי  ---  2003  ---  

מילות היחס המלטזיות.  ---  סערי,רמי  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט באוניברסיטה העברית,העוסקת במכלול ההיבטים של מילות-היחס בלשון מלטה,אחת השפות השמיות הצעירות,תוך הבהרת מנגנוני התפתחותן.

מילים המנסות לגעת :  ---  שקדי,אשר  ---  2003  ---  סקירת הגישה והשיטות לביצוע מחקר איכותני,בדגש על היבטיו העיוניים והמעשיים.הספר סוקר את שלביו השונים של המחקר ומתמקד בסוגיית ניתוח הנתונים,בעיקר בתחום החנוך.

מילים המנסות לגעת:  ---  שקדי,אשר  ---  2003  ---  

מילים.  ---  בן דוד,דורון  ---  2003  ---  אלבום שירים.

מימון בחירות :  ---  אתגר,ישעיהו  ---  2003  ---  

מין זה שאינו אחד :  ---  איריגארי,לוס  ---  2003  ---  הכותבת עוסקת בפילוסופיה פמיניסטית כשיח המשפיע על הפסיכואנליזה.לטענתה,שלטון הערכים הגבריים,הוא הרסני כלפי רבגוניות המיניות הנשית,שמקורה בגוף הנשי בעצמו.

מין זה שאינו אחד :  ---  איריגארי,לוס  ---  2003  ---  הכותבת עוסקת בפילוסופיה פמיניסטית כשיח המשפיע על הפסיכואנליזה.לטענתה,שלטון הערכים הגבריים,הוא הרסני כלפי רבגוניות המיניות הנשית,שמקורה בגוף הנשי בעצמו.

מיני בייב. [מיני-בייב]  ---  דיין,הגר  ---  2003  ---  שנים עשר סיפורים קצרים.

מיסוי מקרקעין :  ---  הדרי,יצחק (פרופ')  ---  2003  ---  מהדורה שנייה.

מיסטיקה ושיגעון ביצירת ר' נחמן מברסלב.  ---  מרק,צבי  ---  2003  ---  המחבר מנתח את הגותו של ר' נחמן כהגות מיסטית.הוא בוחן את השגעון כנדבך חשוב בהגותו על רקע מקומו של השגעון בתפיסות חסידיות קודמות.

מיסטיקה ושיגעון ביצירת ר' נחמן מברסלב.  ---  מרק,צבי  ---  2003  ---  המחבר מנתח את הגותו של ר' נחמן כהגות מיסטית.הוא בוחן את השגעון כנדבך חשוב בהגותו על רקע מקומו של השגעון בתפיסות חסידיות קודמות.

מיסרו ד"ש לקירות הבית.  ---  בן יאיר שחרור,ציפי  ---  2003  ---  "אני כבר לא אצוד אריות/ולא ארכב על נמר./אני לא אלפות בזרועותי/צואר של ג'ירף./רק אשב בעירום מלא/על כוכב/ובין שיני קיסם."

מישהו מטפל בך :  ---  רופא,צביאל  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו מאבקו של אדם במחלת נפש.

מישקה במבוך החיים.  ---  גרוסמן,יוסף  ---  2003  ---  רומן ובו יסופרו מעלליו של אסיר משתקם.

מיתולוגיה עכשיו :  ---  זיו,אפי  ---  2003  ---  כ-200 מונחים קלאסיים משובצים בין רפרודוקציות צבעוניות ומלווים בהרחבות,ציטטות,שימושים ומפתחות.

מכאוב הדעת .  ---  אורון,יאיר  ---  2003  ---  

מכה תחת מכה .  ---  שטיינדלינג,דולי  ---  2003  ---  

מכה תחת מכה :  ---  שטיינדלינג,דולי  ---  2003  ---  זכרונות המחבר מתקופת השואה:בריחתו מוינה,מאבקו נגד הנאצים כקומוניסט וכיהודי,ההתמודדות עם זהותו השאולה, פציעתו - וגם אהבותיו,חיוכיו וחיי היומיום שלו.

מכתב למלאך :  ---  בן יצחק יעקב,אלברט  ---  2003  ---  

מכתבים אל פליצה :  ---  קפקא,פרנץ  ---  2003  ---  מבחר מקיף מן המכתבים שכתב קפקא לפליצה באואר,צעירה ברלינאית,בין 1912-1917,המגוללים את סיפור אהבתם הבלתי אפשרית.

מכתבים אל פליצה :  ---  קפקא,פרנץ  ---  2003  ---  מבחר מקיף מן המכתבים שכתב קפקא לפליצה באואר,צעירה ברלינאית,בין 1912-1917,המגוללים את סיפור אהבתם הבלתי אפשרית.

מלאכיה נרדמו כולם .  ---  מגן,מירה  ---  2003  ---  

מלאכיה נרדמו כולם.  ---  מגן,מירה  ---  2003  ---  רומן.הדרדרות בריאותו של אביה ופגישה עם נגן רחוב מביאים לערעור נאמנותה של הגיבורה לבעלה וילדיה ולתחילתו של תהליך חשבון נפש.

מלון אבן שושן : [מלון אבן-שושן]  ---  אבן שושן,אברהם  ---  2003  ---  

מלון אבן שושן : [מלון אבן-שושן]  ---  אבן שושן,אברהם  ---  2003  ---  

מלון עברי רוסי  ---  דרור,מיכאל  ---  2003  ---  

מלונדון לירושלים .  ---  קיילנגולד,אשר  ---  2003  ---  

מלונדון לירושלים :  ---  קיילנגולד,אשר  ---  2003  ---  סיפור חייה של אסתר קיילנגולד: נעוריה ובגרותה בלונדון,עלייתה לארץ ב-1946,פעילותה ומותה במסגרת ההגנה על ירושלים הנצורה.הספר מבוסס על מכתביה.

מלח וזעפרן.  ---  שמזי,קמילה  ---  2003  ---  רומן פולקלוריסטי על אודות משפחה פקיסטנית, פיקנטית וחושנית.

מלחמה בבית.  ---  לורד,אמנון  ---  2003  ---  אוסף מאמרים וטורים שפורסמו בעתון 'מקור ראשון' בין השנים 2001 עד 2003.המאמרים מצטרפים לכדי נראטיב של תקופת אינתפאדת אל אקצה מנקודת ראות ימנית.

מלחמה היום : ["מלחמה היום"]  ---  גולן,חגי. שאול,שי (עורכים)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים הדנים במלחמה על נושאיה השונים:החזיתות השונות,זרועות הצבא,תקופת טרום המלחמה והיבטים כוללים. המאמרים מבוססים על מחקרים שנערכו בצה"ל.

מלחמה מלחמה גבירה נהדרה : [מלחמה, מלחמה, גבירה נהדרה]  ---  שביד,סבינה  ---  2003  ---  זכרונות התבגרות בגליציה המזרחית שנכבשה בידי הגרמנים. המחברת עברה את המלחמה תוך הסתתרות תחת זהות ארית, ואחריה עלתה ארצה והשתתפה במלחמת תש"ח.

מלחמת הלוחות :  ---  שביט,יעקב ערן,מרדכי  ---  2003  ---  

מלחמת הלוחות :  ---  שביט,יעקב. ערן,מרדכי  ---  2003  ---  הרקע וההתפתחות של הפולמוס בין אנשי ביקורת המקרא לבין המגיבים היהודים שנרתמו להגנה על מעמדו של התנ"ך. כמו כן מוצגת השפעת הפולמוס על התרבות היהודית החדשה.

מלחמת יום כיפור :  ---  ברגמן,רונן. מלצר,גיל  ---  2003  ---  ספר המבקש לחשוף פרטי מידע הנוגעים למלחמת יום כפור שהוסתרו מהציבור.המידע מבוסס על הקלטות,תמלילים,יומני מבצעים ועדויות שנשמרו על-ידי אנשים שהשתתפו במלחמה.

מלך הנזיקין.  ---  גרישם,ג'ון  ---  2003  ---  מותחן משפטי. משפט נזיקין נגד יצרנית תרופות מאיים לכופף את חוט השדרה המוסרי של עו"ד.

מלך ישראל :  ---  גרמן,גרשון ד"ר  ---  2003  ---  המחבר,שופט בעיסוקו,מבקש להוכיח את מעמדם ההלכתי המחייב של חוקי הכנסת.בכך הוא מקווה לסייע בגישור על המחלוקת בענייני דת ומדינה בישראל.

מלך.  ---  כהן,זהר  ---  2003  ---  סיפורים קצרצרים בסגנון עדות מעריצי אתגר קרת.

מלכה מאי  ---  פרסלר,מרים  ---  2003  ---  

מלכוד העימות המוגבל .  ---  וגמן,יהודה  ---  2003  ---  

מלכוד העימות המוגבל.  ---  וגמן,יהודה  ---  2003  ---  המחבר מתאר ומבקר בחריפות את השינוי שחל בתקופת הסכמי אוסלו בתורת הלוחמה-בטרור של צה"ל: משאיפה להכרעה מהירה ואלימה לעימות מוגבל החותר להוגעה של היריב.

מלכת הלילה פורחת.  ---  מוטו,שאני  ---  2003  ---  רומן שעליללתו מתרחשת באי קריבי פיקטיבי ובמרכזו מערכת היחסים הנרקמת בין זקנה תמהונית שפשע אפל רובץ בעברה ובין עובד סוציאלי מסור.

ממזרח וממערב ז :  ---  אורפלי,משה ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  רוב המחקרים עוסקים בנושאים הקשורים לנישואין:גירושין, נישואין-מחדש,אלמנות,ייבום,דמות החמות בשירים עממיים, נוסחי שטרות להגנה על הנדוניה ועוד.

ממחאה למהפכה.  ---  אור,עקיבא  ---  2003  ---  סקירה של מאבקי שמאל במאה ה-20,ובעקבותיה קריאה לפעולה שמטרתה החלפת המשטר,לא תיקונו.המחבר, מפעילי 'מצפן' בעבר,דוגל בדמוקרטיה ישירה ומתייחס ליהדות וציונות.

ממחאה למהפכה.  ---  אור,עקיבא  ---  2003  ---  סקירה של מאבקי שמאל במאה ה-20,ובעקבותיה קריאה לפעולה שמטרתה החלפת המשטר,לא תיקונו.המחבר, מפעילי 'מצפן' בעבר,דוגל בדמוקרטיה ישירה ומתייחס ליהדות וציונות.

ממתח להצלחה :  ---  ויליאמס,קסנדריה  ---  2003  ---  אמצעים לפורקן המתח ותיעולו ליעדים קונסטרוקטיבים. הספר מלווה במבחר סיפורי מקרה.

מנהיגות אווירית .  ---  גורדון,שמואל  ---  2003  ---  

מנהיגות אווירית :  ---  גורדון,שמואל  ---  2003  ---  ניתוח מרכיביה של התרבות המבצעית האידילית, לצד עיון ערכי-מוסרי וסקירת שורשים ואופניי עיצוב טכנולוגיים-רעיוניים.

מנהרות הכותל המערבי .  ---  בהט,דן  ---  2003  ---  

מנהרות הכותל המערבי.  ---  בהט,דן  ---  2003  ---  אלבום המתעד את ממצאי החפירות הארכיאולוגיות בכותל המערבי.

מנוצרים חדשים ליהודים חדשים  ---  קפלן,יוסף  ---  2003  ---  

מניהול למנהיגות :  ---  קלארק אפשטיין,כריס  ---  2003  ---  מדריך הומני למנהיגות דורסנית.

מניין המצוות של הרלב"ג :  ---  בן אור,עשהאל  ---  2003  ---  למרות שהפילוסוף ופרשן-המקרא הימי-ביניימי לא הספיק לכתוב ספר-מצוות משלו, מחלץ המחבר מתוך פירושו לתורה מניין מצוות וכן כללים מתודולוגיים למנייתן.

מסביב לכדור.  ---  סלע,ערן  ---  2003  ---  אנקדוטות מהווי הכדורסל הישראלי. הספר מלווה בתצלומים ובדירוג חמישים השחקנים הגדולים בליגה האירופאית.

מסביב לשעון .  ---  קורצווייל,אלן  ---  2003  ---  

מסביב לשעון :  ---  קורצוייל,אלן  ---  2003  ---  רומן.ספרן ניו יורקי צעיר הכורע תחת נטל החיים נשכר על-ידי חובב ספרים אקצנטרי לבצע עבודת מחקר על ממציא בן המאה ה-18.

מסד לאמנה חברתית חדשה בין שומרי מצות וחופשיים בישראל.  ---  גביזון,רות פרופ'. מדן,יעקב הרב  ---  2003  ---  מניפסט פוליטי המבקש לכונן מערך תחוקתי הנוגע לסוגיות כגון נישואין והתרת נישואין,כשרות,קבורה,שבות, אזרחות, מרשם וגיור ועוד.

מסד למערכת השיפוט הישראלית :  ---  ברון,נתן  ---  2003  ---  חיבור לשם קבלת תואר דוקטור למשפטים .

מסות נבחרות ב   ---  מונטן,מישל דה…  ---  2003  ---  

מסות נבחרות.  ---  מונטן,מישל דה…  ---  2003  ---  שבע מסות מאת ההוגה הצרפתי בן המאה ה-16.המסות עוסקות במוות,בהתבודדות,באימה,בבכי ובצחוק ועוד.

מסע .  ---  ברגנר,יוסל  ---  2003  ---  גלריה בינט .

מסע אל ההלכה :  ---  ברהולץ,עמיחי (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה חלקים: דיוקן ההלכה;בית המדרש והחיים;פילוסופיה ומחקר ההלכה;אתגרי ההלכה. בין הכותבים:שלום רוזנברג,הרב בנימין לאו,אבי שגיא,חנה כשר.

מסע בחשכה :  ---  ברלר,וילי  ---  2003  ---  זכרונות המחבר משתי שנות מחנות המוות.

מסע האופניים של לאונרדו בעולם מטורף-יפה. LEONARDO'S BICYCLE TRIP TO A BEAUTIFUL-MAD WORLD.  ---  אור נר,דב  ---  2003  ---  ציורי עפרונות צבעוניים בסגנון קומיקס עם הקדמה קצרה על יצירתו של האמן.

מסע חיי .  ---  נמרודי,יעקב  ---  2003  ---  

מסע חיי :  ---  נמרודי,יעקב  ---  2003  ---  תאור חייו של איש העסקים ואיל התקשורת.כרך א' עוסק בתקופה שבין עלייתו מעיראק ועד סיום פעולתו כאיש מודיעין וכנספח באירן.בכרך ב' מתוארת פעילותו העסקית והמו"לית.

מסע של תקווה :  ---  לזובסקי,רבקה ד"ר. בר אל,ציפי ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  שמונה עשר מאמרים המחולקים ל 5 שערים: היבטים תיאורטים, פילוסופיים ואתיים;משברים התפתחותיים, מצב לחץ וטראומה- אבחון,טיפול ומניעה;ייעוץ, הכוון והדרכה ועוד.

מסעות פילוסופיים .  ---  בידרמן,שלמה  ---  2003  ---  

מסעות פילוסופיים :  ---  בידרמן,שלמה  ---  2003  ---  ניתוח בין-תרבותי הבוחן את הזיקות בין אידיאות מערביות ובין המטאפיזיקה של המזרח הרחוק. בספר נבחנים ומושווים קאנט ונגרג'ונה,ברקלי וסובנדהו,קאנט,קאפקא והבודהא.

מעבר לאופק.  ---  אוריאן  ---  2003  ---  36 אפיזודות קצרות בנימה אופטימית-רוחנית.

מעבר להרים :  ---  אבן חן,יעקב  ---  2003  ---  

מעבר לחרדה ולפוביה.  ---  בורן,אדמונד ג' ד"ר  ---  2003  ---  מדריך לריפוי חרדה ופוביות בשיטות רפואיות ופסיכולוגיות אלטרנטיביות:מדיטציה,אהבה,סגנון חיים פשוט,יוגה, אקופונקטורה,אימוץ גישה רוחנית ועוד.

מעבר למיניות :  ---  קדר,יאיר ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  בין הכותבים: אדראין ריצ', דייויד הלפרין,דניאל בויארין, וג'ודית באטלר ואחרים.

מעבר למיניות :  ---  קדר,יאיר ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  בין הכותבים: אדראין ריצ', דייויד הלפרין,דניאל בויארין, וג'ודית באטלר ואחרים.

מעבר לסף .  ---  אולמרט,דנה (ע)  ---  2003  ---  

מעבר לסף :  ---  אולמרט,דנה (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים קצרים ונובלות של סופרים צעירים שברובם אינם מוכרים לקהל הקוראים.בין הכותבים:בני מר,ננו שבתאי,דרור בורשטיין,עינת יקיר וינץ לוי.

מעבר.  ---  ויליס,קוני  ---  2003  ---  רומן רוחני ובמרכזו פסיכולוגית החוקרת חוויות שלאחר המוות.

מעולם לא היה מצבנו.  ---  סידון,אפרים  ---  2003  ---  מקאמות ופזמונים סאטיריים שהתפרסמו בעתונים "כותרת ראשית" ו"מעריב" ועוסקים בפוליטיקה הישראלית בשנות ה-80 וה-90.

מעולם לא היה מצבנו.  ---  סידון,אפרים  ---  2003  ---  מקאמות ופזמונים סאטיריים שהתפרסמו בעתונים "כותרת ראשית" ו"מעריב" ועוסקים בפוליטיקה הישראלית בשנות ה-80 וה-90.

מעוני לחיים טובים.  ---  ששון,דוד עו"ד  ---  2003  ---  מתכון פשוט וקל לשיפור איכות החיים: מעוני נפשי לאושר : קראת-הצלחת.

מעורבות בין לאומית ב"אגן הקדוש" בירושלים :  ---  הירש,משה. מיכאל,קובי  ---  2003  ---  המחברים בוחנים סוגים שונים של מעורבות בינ"ל,דנים במאפיינים המרכזיים ובהשלכות הצפויות של כל אחד מהם, ומגבשים המלצות.

מעורבות בין לאומית בירושלים : [מעורבות בין-לאומית בירושלים]  ---  מיכאל,קובי  ---  2003  ---  מאמר הסוקר את הרקע התיאורטי, המושגי והיישומי של הליכי המו"מ הבינלאומיים במסגרת התווית מקומה של ירושלים בהסדר ישראלי-פלסטייני עתידי.

מעיר האר"י ללוע הארי .  ---  לוי,משה ("יריב")  ---  2003  ---  

מעל החרבות :  ---  אקסלרוד,נתן (במאי)  ---  2003  ---  סרט קולנוע שצולם בימי מאורעות תרצ"ו-תרצ"ח,המספר את ספורה של חבורת ילדים יתומים מגרמניה והשתלבותם בחברה הצברית,כל זאת על רקע ספור עלילה מימי בית שני.

מעלילות ראשית עד מלכים ונביאים .  ---  שפרה,ש  ---  2003  ---  

מעלית לירח.  ---  לימור,שימי  ---  2003  ---  סיפורים קצרים אשר חלק מהם על סף הפנטזיה.

מענה רך :  ---  כהן,שלמה ידידיה  ---  2003  ---  ביאור עממי לתורה פרי עטו של החכם הקראי בן המאה ה-19.

מענטשן וואס פלאנצן בלומען :  ---  כהן צדק,אלישבע  ---  2003  ---  

מעצבים חדרי ילדים.  ---  רובינזון,אורלי  ---  2003  ---  אלבום מצולם המכיל אינפורמציה הנוגעת לעיצוב חדרי תינוקות,פעוטות,ילדים ובני נוער.

מעשה ביצירה :  ---  פרי,ריבה  ---  2003  ---  ביבליותרפיה הנסמכת על תרפיה יונגיאנית תוך שימוש באגדות עם ובמיתוסים.

מעשה מביטחון לרבי נחמן מברסלב .  ---  שוק,שלמה  ---  2003  ---  

מפ"ח בחיפה האדומה .  ---  זלץ,ברוך נחמיאס,אלי  ---  2003  ---  

מפגשים.  ---  צפורי,אילן  ---  2003  ---  מסע להכרת המשמעות הישראלית.דו שיח המעלה את שאלת המשמעות המטפיסית של המציאות הישראלית.השורה התחתונה:צריך אמונה ומהר.

מפה אל העבר.  ---  ניר,יורם  ---  2003  ---  רומן. נסיעת עסקים שיגרתית לפולין הופכת למסע בעקבות עברה של משפחת הגיבור.

מפח בחיפה האדומה : [מפ"ח ב"חיפה האדומה"]  ---  זלץ,ברוך. נחמיאס,אלי  ---  2003  ---  תאור מגוייס-משהו של קורות מועצת פועלי חיפה. התאור מבוסס על ארכיוני מפ"ח וההסתדרות במרחב חיפה.

מפלצת.  ---  קלרמן,ג'ונתן  ---  2003  ---  רומן מתח: פסיכולוג משטרתי ובלש מיומן מבקשים לפענח סדרת רציחות באמצעות רוצח סדרתי אחר החוזה אותן מראש.

מפנה בחברה החרדית .  ---  לופו,יעקב  ---  2003  ---  

מפקד יוצאי אתיופיה בארבע שכונות ביבנה.  ---  קינג,יהודית. אפרתי,רוית  ---  2003  ---  דו"ח הבוחן את מצבם של יוצאי אתיופיה בשכונות מאוכלסות בצפיפות. הדו"ח, מסתמך על ממצאיו הסטטיסטים של מפקד עירוני.

מפקד יוצאי אתיופיה ברמלה.  ---  קינג,יהודית. אפרתי,רוית. פנחסי,מיה  ---  2003  ---  דו"ח הבוחן את מצבם של יוצאי אתיופיה בשכונות מאוכלסות בצפיפות. הדו"ח, מסתמך על ממצאיו הסטטיסטים של מפקד עירוני.

מפקד יוצאי אתיופיה בשתי שכונות בעפולה.  ---  קינג,יהודית. אפרתי,רוית. ריבליס איתן,גלית  ---  2003  ---  דו"ח הבוחן את מצבם של יוצאי אתיופיה בשכונות מאוכלסות בצפיפות. הדו"ח, מסתמך על ממצאיו הסטטיסטים של מפקד עירוני.

מפרוסיה באהבה .  ---  קין,מ צ (חייקין)  ---  2003  ---  

מפרוסיה באהבה.  ---  קין,אהוד מ. צ. (חייקין)  ---  2003  ---  מהדורה דו-לשונית המכנסת את תולדות משפחת אמו של המחבר, מפרובינציית פוזן, ונמסרת ברובה בצורת עצי משפחה מלווים בהערות, הרחבות, מסמכים ותמונות. עוד כלולים תרגומי מאמרים אודות הקהילה היהודית בפוזן.

מפריס אל הירח.  ---  גופניק,אדם  ---  2003  ---  פרקי פרוזה המבוססים על חוויותיו של עיתונאי אמריקאי שמגיע עם משפחתו לפריס ומנסה לתפוס את הווייתה הרומנטית-אינטלקטואלית של העיר.

מפת חיפה מערב.  ---  עולמי,יעקב ואחרים  ---  2003  ---  סקירה ממופה ומצולמת של שוליו הצפוניים והמערביים של רכס הכרמל,טירת הכרמל ורצועת החוף.

מפת שפרעם (24).  ---  עולמי,יעקב. גל,צבי  ---  2003  ---  דו"ח עברי-אנגלי הכולל את תיאורי האתרים הקדומים באזור, מיקומם והשרידים שנמצאו בהם לתקופותיהם.נוספו גם מפתחות,ציונים ביבליוגרפיים,איורים ומפות.

מפת תל מלחתה.  ---  בית אריה,יצחק  ---  2003  ---  סקירה ממופה ומצולמת של האתר הממוקם בבקעת ערד ובגבעות שסביבותיה.

מפתחים בחול.  ---  זילאזני,רוג'ר  ---  2003  ---  מדע בדיוני.סטודנט נצחי וקל דעת נקלע למצוד של אנשי משטרה וחייזרים חוץ גלקטיים.

מצב מצור .  ---  דרוויש,מחמוד  ---  2003  ---  

מצב מצור.  ---  דרוויש,מחמוד  ---  2003  ---  מחזור שירים שנכתב בזמן המצור שהטיל צה"ל על ראמאללה. השירים עוסקים ביחסי צה"ל והפלשתינים,זהות פלשתינית ומלחמה.

מציירת את חייה .  ---  לוונטל םלסטינר,מרי. סלומון,שרלוטה  ---  2003  ---  

מציירת את חייה :  ---  לוונטל פלסטינר,מרי  ---  2003  ---  חייה וציוריה של שרלוטה סלומון ששולחה לאושויץ בגיל 26 כשמאחוריה כאלף ציורים תחת הכותר "חיים? או תיאטרון?". הספר כולל גם צילומי צבע של עבודותיה.

מצלבי קרס אל דגלים אדומים.  ---  רותם,יוסף  ---  2003  ---  רומן המגולל את קורותיה של קבוצת ידידים ורשאים הנקלעים אל הגולאג הסיבירי בזמן מלחה"ע השניה ושבים לאחר מכן אל ארצם.

מצע אשה מצע טוב .  ---  טהרלב,יורם  ---  2003  ---  

מצע אשה מצע טוב.  ---  טהרלב,יורם  ---  2003  ---  שירים פארודיים המבוססים על פרשיות מיניות מן התנ"ך כגון אלה של בנות לוט,דוד ובת-שבע,אשת פוטיפר ואחרות.

מצע הנפש :  ---  אוגדן,תומס ה.  ---  2003  ---  לקראת סוף שנות ה-80 מנסה המחבר להפגיש בין פסיכולוגיית האני האמריקאית לבין הזרמים הבריטיים בפסיכואנליזה,המתמקדים ביחסי אובייקט.

מקבילות ספרותיות פנימיות וחיצוניות : [מקבילות ספרותיות, פנימיות וחיצוניות]  ---  שלום גיא,חוה  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחברת חוקרת הקבלות בתוך מחזור הסיפורים, הקבלות בינו לבין סיפורים אחרים בספר שופטים והקבלות בינו לבין מסורות בספרים אחרים במקרא.

מקדם ומאוחר :  ---  גולדברג,לאה  ---  2003  ---  מהדורה מחודשת ומורחבת המכילה, בנוסף לשירים שהופיעו במתכונת המקורית, שירים משני ספריה האחרונים של גולדברג: "עם הלילה הזה" ו"שארית החיים".

מקדם ומאחר (מוקדם ומאוחר)  ---  גולדברג,לאה  ---  2003  ---  

מקדם ומים ח :  ---  שיטרית,יוסף ואחרים  ---  2003  ---  מבחר מאמרים: סדרי נישואין ונוסח הכתובה אצל יהודי מרוקו מהמאה ה-16 ואילך;שירי חתונה עבריים וערביים-יהודיים מקהילות שונות במרוקו;חתונות יהודיות בצפון מרוקו ועוד.

מקום אחר ועיר זרה .  ---  ערד,מאיה  ---  2003  ---  

מקום אחר ועיר זרה :  ---  ערד,מאיה  ---  2003  ---  חיילת בחיל חנוך כותבת חוברת הדרכה צה"לית בנושא "זהות ישראלית".במקביל היא מתאהבת,נכזבות,בחייל בודד,עולה מקנדה ועוזרת בקליטתו.הספר שואב השראה מ"יבגני אונייגין".

מקום אליו לא שבתי מעולם :  ---  שטייניץ,צבי  ---  2003  ---  תאור חוויות המחבר כנער בזמן השואה:ילדותו בפוזין, גירושה של משפחתו מעיירת הולדתו,רצח הוריו,גטו קרקוב, מחנות השמדה,ועד השחרור וההעפלה לארץ ישראל.

מקומה של קהילת המודיעין בעיצוב החלופות האסטרטגיות של ישראל.  ---  הלוי,אפרים  ---  2003  ---  הרצאה לזכרו של יהושפט הרכבי.

מקומונה לקהילה אזרחית :  ---  ורד,נעמי  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחברת חוקרת את השינויים הנערכים בשני קיבוצים, ובודקת כיצד הם משפיעים על המתח בין הפרט לחברה באותם קיבוצים(אשר מופיעים בשמות בדויים)

מקומות שאין בהם אהבה.  ---  מרחב,הילית  ---  2003  ---  רומן.סטודנטית אנורקטית מגלה שהיא בהריון,ובעקבות כך נחשף סיפור ילדותה בצל אם כפייתית ורקע התעללות מינית.רומן המבקר בו זמנית את הפמיניזם ואת תעשיית היופי.

מקורות ומסורות 6 :  ---  הלבני,דוד  ---  2003  ---  מהדורה מדעית המלווה במבוא ובהערות, תוך חשיפתם וניתוחם של הרבדים הסתמאים והאמוראים של הטקסט.

מקימים לוחמים ואנחנו : [מקימים, לוחמים ואנחנו]  ---  וילף,עינת  ---  2003  ---  דיון תוך מבט לעתיד העוסק בעיצובו של הדור השלישי למדינת ישראל כדור ציני ומבולבל ועם זאת בעל נכונות לפעול.המחברת,בת 30,היא יועצת אסטרטגית ובעלת חזון.

מקימים לוחמים ואנחנו : [מקימים, לוחמים ואנחנו]  ---  וילף,עינת  ---  2003  ---  דיון תוך מבט לעתיד העוסק בעיצובו של הדור השלישי למדינת ישראל כדור ציני ומבולבל ועם זאת בעל נכונות לפעול.המחברת,בת 30,היא יועצת אסטרטגית ובעלת חזון.

מקצה השמים.  ---  מנדלביץ',יוסף  ---  2003  ---  תאור רליגיוזי של דרכו של המחבר,אסיר ציון חרדי,מהכלא הסובייטי לארץ ישראל.מתוארים הנסים שחווה והחגים והמועדים שבילה בכלא.רמת העריכה של הספר נמוכה.

מקראות גדולות הכתר תהילים א' :  ---  כהן,מנחם (ע.)  ---  2003  ---  תהילים,מזמורים א-עב. נוסח המקרא ע"פ "כתר ארם צובא",תרגום יונתן ע"פ כתבי יד תימניים עם פירושים שונים.

מקראות גדולות הכתר תהילים ב :  ---  כהן,מנחם (ע.)  ---  2003  ---  תהילים,מזמורים עג-קנ. נוסח המקרא ע"פ "כתר ארם צובא",תרגום יונתן ע"פ כתבי יד תימניים עם פירושים שונים.

מקרוב 11.  ---  טאוב,גדי. קלדרון,נסים (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים, מסות וביקורת ספרות.

מקרוב 12 :  ---  טאוב,גדי. קלדרון,נסים (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים, שירים, מסות וביקורת ספרות.

מר פוטר.  ---  קינקייד,ג'מייקה  ---  2003  ---  רומן אוטוביוגרפי שעניינו שחזור חיי אביה הביולוגי של המחברת, עמו לא היה לה קשר כלשהו בעבר.המחברת היא אמריקאית ילידת האיים הקריביים.

מראה מקום.  ---  עברון,גלעד  ---  2003  ---  שישה ספורים המתרחשים במקומות שונים,ועוסקים ברובם בשאלות של זהות תרבותית, נפשית ופוליטית בהקשר ישראלי ויהודי.

מראה מקום.  ---  עברון,גלעד  ---  2003  ---  שישה ספורים המתרחשים במקומות שונים,ועוסקים ברובם בשאלות של זהות תרבותית, נפשית ופוליטית בהקשר ישראלי ויהודי.

מרב אשה.  ---  לביא,דליה  ---  2003  ---  שירים המלווים בציוריה של המשוררת.

מרגלים.  ---  פריין,מייקל  ---  2003  ---  רומן.מכאובי הילדות ותחילת ההתבגרות של שני ילדים החיים בלונדון המופצצת במלחמת העולם השנייה,הבודים לעצמם עולם דמיוני וסבוך.

מרדכי ארדון :  ---  שוורץ,ארטורו  ---  2003  ---  קטלוג בעברית ובאנגלית לרגל שתי תערוכות ציורי האמן. הקדמות מאת ג'יימס סניידר ומרדכי עומר.

מרדכי ארדון :  ---  שוורץ,ארטורו  ---  2003  ---  קטלוג בעברית ובאנגלית לרגל שתי תערוכות ציורי האמן. הקדמות מאת ג'יימס סניידר ומרדכי עומר.

מרוקו.  ---  סעדון,חיים (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים המתארים ומנתחים את התהליכים ההיסטוריים, התרבותיים, הכלכליים והחברתיים שעברו על הקהילות:ריבוי הזהויות,ההגירה לצרפת ולישראל,היחסים עם המלך ועוד.

מרזים עם אולגה רז.  ---  רז,אולגה  ---  2003  ---  תשובות על שאלות בנושאי דיאטה והרזיה,על בסיס עקרונות דיאטת הלחם,ותפריטים ומתכונים לישום השיטה.

מרחב אדמה בית .  ---  שנהב,יהודה (ע)  ---  2003  ---  

מרחב אדמה בית. [מרחב, אדמה, בית]  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים בנושאים נדל"ניים בישראל מאספקטים של תרבות,גיאוגרפיה,סוציולוגיה,הסטוריה ופילוסופיה.המאמרים עוסקים באפליה ונשול בכל הקשור בקרקעות ישראל.

מרחב נשימה במערכות יחסים.  ---  סאוואג',איליין ד"ר  ---  2003  ---  מקבץ עצות ואבחנות המבקש לייסד מצע זוגי המאפשר בידול ומיזוג הדדיים.

מרים או שרה?  ---  דרייפוס,מרים  ---  2003  ---  רומן אוטוביוגרפי שנכתב על ידי פסיכואנליטיקאית.סיפור חיים תמוה על בת המגלה את אמה המנוחה שנים רבות לאחר מותה ועל היחסים הסבוכים בין הבת לבין אביה הגאון והחולה.

מרכבת זהב.  ---  ינאי,נתן  ---  2003  ---  שירים

מרכז הולך ונעלם .  ---  שילוח,נעמי  ---  2003  ---  

מרכז הולך ונעלם :  ---  שילוח,נעמי  ---  2003  ---  בחינת ההבדלים וחילוקי הדעות בין שני פלגי הציונות הכללית בא"י בשנות ה-30:הציונים הכלליים והתאחדות האיכרים,תוך דיון בהשפעתם על המישור הכלכלי,המוניציפלי והלאומי.

מרצדס בנץ .  ---  הילה,פאבל  ---  2003  ---  

מרצדס בנץ : [מרצדס-בנץ]  ---  הילה,פאבל  ---  2003  ---  רומן: סיפור אהבתם של סופר צעיר ומורה לנהיגה ההופך למשל לאומי.

מרשומות יריד הקסמים :  ---  הולנדר,אורי  ---  2003  ---  שמונה מסות פילוסופיות-ספרותיות העוסקות בשירתם של בודלר,קוואפיס,אוקטביו פאס,שימבורסקה ואחרים.

מרשים :  ---  מצקל,יהודית  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג מבחר עבודות מאת דנה גילרמן, אשרף פואחרי,זמיר שץ,אורית סימן טוב,בועז קדמן, עדי בן חורין,דנה וגמן ורעיה ברוקנטל.

מרתון החיים.  ---  וינר,יוסף  ---  2003  ---  ביוגרפיה. המחבר עבר את השואה כילד בהסתתרות ביערות ובערים בפולין, ואחריה עלה ארצה והקים משפחה.

מרתון תגובות והצעות חלופות לתוכנית הכלכלית של הממשלה 2003 :  ---  ציון,נעמיקה (ע.)  ---  2003  ---  בין המשתתפים: נסים קלדרון, רן מלמד, מנחם יערי ואחרים.

משבר ושינוי בחיי הילד ומשפחתו.  ---  רביב,עמירם. כצנלסון,עדנה  ---  2003  ---  מדריך פסיכולוגי-חינוכי המתווה שורה של קווי עזר לטיפול בסוגיות כגון: מצבי גדילה והתפתחות;חולי במשפחה; גירושין;שכול ויתמות;מצבי חירום נוכח טרור ומתח בטחוני ועוד.

משהו להצהיר.  ---  בארנס,ג'וליאן  ---  2003  ---  מבחר מאמרים המתעדים את נטיותיו הפרנקופיליות של המחבר, תוך התמקדות בנציגיה הבולטים של תרבותו האהובה: פלובר, גודאר, ברסנס, טריפו ואחרים.

משהו להצהיר.  ---  בארנס,ג'וליאן  ---  2003  ---  מבחר מאמרים המתעדים את נטיותיו הפרנקופיליות של המחבר, תוך התמקדות בנציגיה הבולטים של תרבותו האהובה: פלובר, גודאר, ברסנס, טריפו ואחרים.

משהו מתוק .  ---  סיידא,בני  ---  2003  ---  כשר .

משחק בית :  ---  שטרנין,יקיר. טל,רונית  ---  2003  ---  מבחר משחקים דומסטים המשמשים כמצע תקשורתי לבילוי זמן איכות בין הילד והוריו.

משחק ההישרדות.  ---  גירצהנדלר,דידי  ---  2003  ---  קורותיה של המחברת תחת הכיבוש הנאצי בוארשה ולאחר עלייתה ארצה.

משחק ילדים? :  ---  מנדל,נחום  ---  2003  ---  חבור ביוגרפי: ילדותו של המחבר בברזיל, אהבת הציונות, העלייה ארצה ב-48, פעילותו בקיבוץ ועוד.

משחק מול מצלמה על פי רותי דייכס .  ---  שטיין טיר,מישל  ---  2003  ---  

משחק מול מצלמה על פי רותי דייכס.  ---  שטיין טיר,מישל  ---  2003  ---  קווי הנחייה למשחק מול מצלמה לשחקנים ולבמאים השואפים להכשיר עצמם לעבודה בקולנוע ובטלויזיה.הספר כולל נספח לפוליטיקאים ומרואיינים המבקשים לשלוט במדיום הטלויזיוני.

משחקי אצולה.  ---  מקמאסטר בוז'ולד,לויס  ---  2003  ---  רומן מדע בדיוני ובמרכזו חייל מצטיין הנאלץ להיאבק במפקדיו.

משחקי זוגות .  ---  יחימוביץ',שלי  ---  2003  ---  

משחקי זוגות.  ---  יחימוביץ',שלי  ---  2003  ---  הרומן השני של המחברת עוסק בשני זוגות חברים ובבגידותיהם.

משטרה עברית : ['משטרה עברית']  ---  דקל,יהודה  ---  2003  ---  קורותיהם של לוחמי הפלמ"ח,הניצולים והנופלים,שנלחמו לכבוש את מצודת נבי יושע בקרבות תש"ח. הספר מכיל מפות,תצלומים, סקירה הסטורית,פרטים ביוגרפיים ועוד.

משטרה עברית : ['משטרה עברית']  ---  דקל,יהודה  ---  2003  ---  קורותיהם של לוחמי הפלמ"ח,הניצולים והנופלים,שנלחמו לכבוש את מצודת נבי יושע בקרבות תש"ח. הספר מכיל מפות,תצלומים, סקירה הסטורית,פרטים ביוגרפיים ועוד.

משיב הרוח יב :  ---  הר שפי,אבישר ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  אסופת שירים מאת משוררים יהודים-ישראלים ומדורים שונים: משוררים מספרים על שירם הראשון, שירי בכורים,מחווה לזכרה של מרים ברוך חלפי וציורי אמניות שונות.

משיח :  ---  פנחס כהן,חוה  ---  2003  ---  

משכית :  ---  גביזון,מרטין  ---  2003  ---  חוברת בעברית ובאנגלית הכוללת קטלוג של התערוכה ומאמרים נלווים.התערוכה מתעדת פריטי אופנה ואומנות שיוצרו במלאכת יד עבור חברת 'משכית' עד סוף שנות ה-70.

משלי לה פונטן 2 :  ---  לה פונטן,ז'אן  ---  2003  ---  תרגום חדש של משלי לה פונטן.

משלי.  ---  נחמני רוט,דרורה  ---  2003  ---  שירים.

משמעות החלום ופירושו.  ---  מאיר,זיו  ---  2003  ---  אוסף שיטות פרשנות וחיזוי באמצעות חלומות,מפרויד ויונג עד הקבלה.הספר כולל מילון אלפביתי למוטיבים המופיעים בחלום ופרושם,וכן מפרט טקסים וסגולות לביטול גזרות בחלומות.

משפחה ודעת ב :  ---  בר סלע,ליאורה  ---  2003  ---  אסופת מאמרים: המשפחה במציאות כלכלית משתנה;הבדלים תרבותיים בתפיסת שיוויוניות בזוגיות;על הורות וסמכות: מבט דיאכרוני על יחסי הורים וילדים בספרות העברית החדשה ועוד.

משפחה ומשפט בישראל :  ---  כ"ץ,חיים ד"ר עו"ד  ---  2003  ---  מגוון שאלות ותשובות מן ההיבט המשפטי של נישואין,מזונות,אלימות במשפחה,יחסי הורים-ילדים,רכוש,גירושין,חוקי משפחה ואחרים.

משפחה ועיר בפריחתן ובחורבנן.  ---  הלפרן,מרדכי  ---  2003  ---  קורותיה של משפחת המחבר על רקע הווי החיים בעיר בוטשאטש שבגליציה-פולין, והשמדתה במהלך השואה.

משפחות ותראפיה משפחתית.  ---  מינושין,סלוואדור  ---  2003  ---  תעתיקים מפגישות של משפחות בטיפול תראפי עם המחבר, ניתוח הבעיות העולות מהן ותיאור דרכי פעולתו של התראפיסט.

משפט ורפואה :  ---  גרין,יוסי ד"ר  ---  2003  ---  סוגיית "ההסכמה המודעת" בין חולה לרופא לאור הדין העברי והמשפט הישראלי,השתלת איברים בהלכה ובמשפט,נסויים רפואיים בבני אדם,טיפולי פוריות ועוד.

משפטי מפתח .  ---  ברק ארז,דפנה  ---  2003  ---  

משפטי מפתח :  ---  ברק ארז,דפנה  ---  2003  ---  באמצעות דיון בתקדימים מרכזיים בוחנת המחברת את הבסיס החוקתי של המשפט במדינת ישראל ואת האופן שבו מעצב המשפט את החיים הציבוריים בה.

משק ההדרים היהודי בארץ ישראל .  ---  דודזון,מנשה  ---  2003  ---  

משק ההדרים היהודי בארץ ישראל.  ---  דודזון,מנשה  ---  2003  ---  תאור היסטורי של ענף הפרדסנות היהודי בארץ,לפני ואחרי קום המדינה.ביחוד נסקרים משקי ראשון לציון וחבל הבשור.

משקי בית קופות החולים והוצאות על תרופות.  ---  ברמלי גרינברג, שולי ואחרים  ---  2003  ---  ניתוח סטטיסטי הבוחן דפוסים ומגמות במסגרת הוצאות משקי הבית בגין תרופות.

משתפי פעולה.  ---  שין בן אלון,מרב. סמוכה,רם  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה שהוצגה בחודשים מרץ-מאי 2003, כולל שיחה בין האמנים ומאמר ביקורת קצר.

משתפי פעולה.  ---  שין בן אלון,מרב. סמוכה,רם  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה שהוצגה בחודשים מרץ-מאי 2003, כולל שיחה בין האמנים ומאמר ביקורת קצר.

מתבייש בך.  ---  כוכב,ל.  ---  2003  ---  סיפור הנובע מהמיית נפש אשה נבגדת וכתוב ברצף אסוציאטיבי חסר פשרות.

מתוך הביואיק.  ---  קינג,סטיבן  ---  2003  ---  רומן: חקירותיו של שוטר נחוש המבקש לפענח את כוחה העלום של מכונית ביואיק מסתורית.

מתום עד תום.  ---  ברטוב,חנוך  ---  2003  ---  רומן.ספורה של משפחה במושבה קטנה במרכז הארץ,מתקופת מלחמת העולם השנייה ועד שנות ה-90,המשקף את ספור התהוותה של החברה הישראלית.

מתחיל מהתחלה.  ---  יברקן,גדי  ---  2003  ---  שירים העוסקים,בין היתר,בעליית יהודי אתיופיה ובקליטתם בארץ. המחבר עלה מאתיופיה בהיותו ילד.

מתחיל מהתחלה.  ---  יברקן,גדי  ---  2003  ---  שירים העוסקים,בין היתר,בעליית יהודי אתיופיה ובקליטתם בארץ. המחבר עלה מאתיופיה בהיותו ילד.

מתחת לעור.  ---  פרנץ,ניקי  ---  2003  ---  מותחן.

מתחת לעץ התאנה.  ---  כהן,איתמר  ---  2003  ---  שתי נובלות שעלילתן מתרחשת בישראל של שנות הששים.

מתיקות.  ---  לינדגרן,טורני  ---  2003  ---  רומן.מרצה אורחת נתקעת בעת סופת שלג בביתו המבודד של אחד הנוכחים בהרצאתה,ומתוודעת לשנאה ארוכת השנים בינו לבין אחיו,שניהם חולים סופניים.

מתנות חינם :  ---  נחמן מברסלב  ---  2003  ---  עצות לחיים מאושרים ואמוניים המבוססות על משנתו של מייסד חסידות ברסלב.

מתת אהבה.  ---  מלמד איתן,רחל  ---  2003  ---  שירים העוסקים ברובם בנפילת בנה של המחברת,מלווים בתצלומי נוף."אשמור על עצמי שלא אחלה/אשמור היטב שלא אשתנה/אשמור שכשתשוב/אהיה לך אמא,כמו אז/ילדי האהוב".

נא סייעני לעשר אליך : ["נא סייעני לעשר אליך"]  ---  רובנר,ג'יי  ---  2003  ---  הטקסט המוער של הפנקס שבו תיעד הלבובאי בן המאה ה-19 את הוצאותיו לצדקה,ומבוא ארוך באנגלית העוסק במנהג 'מעשר כספים' לאורך הדורות.ראו גם ערך באנגלית.

נאבקות למען עתידנו :  ---  מרפי,בת'  ---  2003  ---  מדריך מעשי להתמודדות עם סרטן השד על היבטיה השונים: בתחום הרפואי,הנפשי,המיני,המשפחתי,החברתי והמקצועי. כולל נספחים המספקים מידע רלוונטי לישראל.

נאמן לשבועת היפוקרטס.  ---  אלסטר,יצחק ד"ר  ---  2003  ---  נובלה פסיכולוגית ובמרכזה חוויותיו של פציפיסט החווה את מלחמות ישראל ונער ערבי המתעתד להיות שאהיד.

נג'מה.  ---  יאסין,כאתב  ---  2003  ---  רומן אקולוגי.סיפור אהבה בין אדם לארצו-מולדתו:אלג'יריה.

נהג מונית.  ---  טובין,איימי  ---  2003  ---  עיון בסרטו של סקורסזה על רקע האקלים הסוציו-פוליטי של התקופה.

נהג מונית.  ---  טובין,איימי  ---  2003  ---  עיון בסרטו של סקורסזה על רקע האקלים הסוציו-פוליטי של התקופה.

נוסחאות החורף.  ---  טראנסטרומר,תומס  ---  2003  ---  מבחר משירתו של אחד מבכירי המשוררים השוודים. הסוס דיבר: "אני האחד./הפלתי את הריק שרכב עלי./זו אורוותי.אני צומח לאטי,/אוכל את הדממה שכאן בפנים."

נועמאן מזרח ירושלים [נועמאן, מזרח ירושלים] :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2003  ---  דו"ח העוסק בתושבי כפר המצוי בתחומה הריבוני של ירושלים אך תושביו הם בעלי תעודות זהות של הגדה המערבית. תושבים אלה מוגדרים כשוהים בלתי חוקיים ותנועתם מוגבלת.

נופי הבית.  ---  אברהם איתן,חלי  ---  2003  ---  שירים.

נופי הנפש .  ---  קורינה  ---  2003  ---  

נופי הנפש :  ---  קורינה (ע.)  ---  2003  ---  מבחר ממוארים מאת קרן אלקלעי גוט, קורינה, מריון בלום, לידיה ג'ורג' ואחרות.

נופים ואנשים :  ---  פלדמן,אשר  ---  2003  ---  קטלוג עבודותיו של הצייר,יליד פולין שעלה לישראל בשנות ה-20 והתיישב בעמק יזרעאל.ציורי השמן עסוקים ברובם בנופי הארץ וביושביה.

נחום גוטמן :  ---  גוטמן,רותי. ברושי,מרים (ע.)  ---  2003  ---  רשימה של כתביו, ספרים שאייר, רשימות ותערוכות שבהם הציג בציור, פיסול ומוזאיקה. בחוברת גם דוגמאות מעבודתו

נחלאות בלב עיר :  ---  שלו כליפא,נירית  ---  2003  ---  אלבום צבעוני במיוחד המכיל תצלומים,אינפורמציה היסטורית, מסלולים, אתרים,מפגשים עם דמויות,ספרות וזכרונות ועוד.

נחלאות בלב עיר :  ---  שלו כליפא,נירית  ---  2003  ---  אלבום צבעוני במיוחד המכיל תצלומים,אינפורמציה היסטורית, מסלולים, אתרים,מפגשים עם דמויות,ספרות וזכרונות ועוד.

נחמות קטנות.  ---  בונדי,רות  ---  2003  ---  אסופת מסות ורשימות המשלבות בין הביוגרפי והאקטואלי.

נחמת זרים.  ---  מקיואן,איאן  ---  2003  ---  רומן: עלילותיהם של זוג בריטים במהלך חופשה באירופה.

נחשים.  ---  אבולעפיה,יוסי  ---  2003  ---  קריקטורות אשר נחשים הן נקודת המוצא שלהן.

ניבים ופתגמים.  ---  מארק רייך,יורם  ---  2003  ---  ספר כיס המביא את הפתגם,הסברו בצדו והמחשה בתוך משפט.

ניהול בעזרת מטאפורות :  ---  בן נשר,אורי  ---  2003  ---  סוגיות ובעיות בארגונים אנושיים וביחסים ארגוניים נפתרים באמצעות משלים ומטאפורות.

ניטשה .  ---  ספרנסקי,רידיגר  ---  2003  ---  

ניטשה :  ---  ספרנסקי,רידיגר  ---  2003  ---  ביוגרפיה הגותית של הפילוסוף. תאור כרונולוגי של התפתחותו הנפשית והאינטלקטואלית,של ההשפעות התרבותיות עליו,ושל השפעתו על ההגות והתרבות האירופית. כולל ביבליוגרפיה.

ניצלו בעור שיניהם .  ---  מוזס,מרים  ---  2003  ---  

ניצלו בעור שיניהם.  ---  מוזס,מרים  ---  2003  ---  זכרונות של ניצלות שואה ילידת פולין שהיתה בת 12 עם פרוץ המלחמה:שהותה בגטו וורשה,התחבאותה בין פולנים ועלייתה לארץ.כמו כן מתועדת אהבתה למשחק הברידג'.

ניצני היצירה העברית החדשה בבבל.  ---  חקק,לב  ---  2003  ---  תאור ספרות החול שנכתבה בעברית על ידי יוצרים יהודים בעיראק,מאמצע המאה ה-18 עד אמצע המאה ה-20:שירים, סיפורים,מחזות,מאמרים ומחקרי ספרות,כתבי עת ועוד.

ניצני היצירה העברית החדשה בבבל.  ---  חקק,לב  ---  2003  ---  תאור ספרות החול שנכתבה בעברית על ידי יוצרים יהודים בעיראק,מאמצע המאה ה-18 עד אמצע המאה ה-20:שירים, סיפורים,מחזות,מאמרים ומחקרי ספרות,כתבי עת ועוד.

ניצנים מאפר :  ---  רזניק,ניסן  ---  2003  ---  קורות חייו של המחבר: פעילותו הפרטיזנית בקרב המחתרת, עלייתו ארצה, התיישבותו בקיבוץ ניצנים, נפילתו בשבי במהלך מלחמת השחרור ועוד.

נישואים בעיר קטנה.  ---  קולומבי,מארססה [טוריאני,מריה אנטונייטה]  ---  2003  ---  רומן שמתרחש בעיר קטנה בטוסקנה.

נישואים לא גמורים.  ---  אנדרסון,ג'ואן  ---  2003  ---  המשך לרב המכר "שנה ליד הים" בו תיעדה המחברת את "שנת השבתון" שלקחה מנישואיה. בספר היא מגוללת את נסיונות שיקום חיי הנישואים לאחר השיבה מן הגלות המבורכת.

נישואים שניים.  ---  ברתלמי,פרדריק  ---  2003  ---  רומן: חייהם ההיפר-שלווים של זוג אמריקאי ממוצע מתערערים שעה שמגיחה אשתו הקודמת של הבעל ומתחילה לבחוש בקלחת הבורגנית המבעבעת.

נישואין.  ---  האברד,רון  ---  2003  ---  "כיצד לגלות אם מישהו מנסה להרעיל את הנישואין שלכם?".שיטות לגרום לנישואין לעבוד,להציל נישואין כושלים וליצור התאמה בין בני זוג.

ניתוח אירועים מתימטיים בכיתה.  ---  מרקוביץ,צביה  ---  2003  ---  יחידת הדרכה פדגוגית לעבודה עם מורים (או מורים מתכשרים) למתמטיקה. היחידה עוסקת באמצעות דוגמאות רבות באופני התגובה של מורים לשאלות או רעיונות מפתיעים של תלמידים בנושאים מתימטיים.

נמכר 33 רגעי אושר .  ---  שולצה,אינגו  ---  2003  ---  

נמכר אבן היתה לראש פינה :  ---  זיו,יהודה  ---  2003  ---  חוברת המלווה בתצלומים המתארת,באמצעות מקורות,את סלילת הכביש ב-1915.

נמכר אברהם ב יהושע .  ---  ראובני,יותם  ---  2003  ---  

נמכר אדוני התרבות .  ---  ברעם,ניר. גרינברג,נועה  ---  2003  ---  

נמכר אהבתיה .  ---  גוואלדה,אנה  ---  2003  ---  

נמכר אוצר ספרי הגר"א :  ---  וינוגרד,ישעיהו  ---  2003  ---  רשימה ביבליוגרפית הכוללת חיבורים,אגרות והסכמות של הגר"א,חיבורי צאצאיו ותלמידיו,חיבורים העוסקים בו,מפות א"י המיוחסות לו,שערי ספריו,תמונות דיוקן שלו ועוד.

נמכר אורח קטלני .  ---  צ'יילד,לי  ---  2003  ---  

נמכר אושוויץ :  ---  גוטמן,ישראל ברנבאום,דניאל  ---  2003  ---  

נמכר אחוזת המצפה .  ---  קארי,אדוארד  ---  2003  ---  

נמכר אחוזת מחול :  ---  קווה,אבשלום  ---  2003  ---  ביוגרפיה של מייסדת הלהקה,ילידת סלובקיה וניצולת אושוויץ,מחלוצות המחול המודרני בארץ.הספר כולל תצלומים בשחור לבן ממופעי מחול של הלהקה.

נמכר אחי גיבורי התעלה :  ---  כפיר,אילן  ---  2003  ---  

נמכר אטלס גוף האדם.  ---  אנגל,אסתי (ע.)  ---  2003  ---  אלבום מאוייר המכיל אינפורמציה אנטומית-פיזיולוגית המקיפה את תפקודיו השונים של הגוף החל ממבנה התאים,מערכת העיכול, וכלה במערכת הרביה ומערכת החיסון.

נמכר איאס .  ---  סופוקלס  ---  2003  ---  

נמכר איך אפשר להסביר לך .  ---  ריל,טרנס  ---  2003  ---  

נמכר אילו מילים יכלו להרוג .  ---  פלג,מולי  ---  2003  ---  העיתונות הכתובה והפולמוס סביב תהליך השלום מהסכם אוסלו עד רצח רבין ולאחריו .

נמכר אין אישה ממש בישראל .  ---  הס,אמירה  ---  2003  ---  

נמכר אין בעולם אהבה כמו .  ---  שיר,סמדר  ---  2003  ---  

נמכר אין טייראס די מואב אי פלשת .  ---  העליון,משה  ---  2003  ---  

נמכר איש קטן ירוק .  ---  ארמיטאז',סיימון  ---  2003  ---  

נמכר אל אחרון האלים :  ---  הירשפלד,אריאל  ---  2003  ---  המחבר מתחקה אחר סוד יופיין של המזרקות הברוקיות בעיר רומא, מנתח את היחסים בין הארכיטקטורה העירונית לנפש האדם,ובודק את משמעות היופי הקלסי בעולם של ימינו.

נמכר אלברטו ג'אקומטי .  ---  ג'אקומטי,אלברטו  ---  2003  ---  

נמכר אלה דברי האחרונים .  ---  בכרך,צבי (ע)  ---  2003  ---  

נמכר אלה החיים שהייתי רוצה לחיות .  ---  גלעד,משה (ע)  ---  2003  ---  

נמכר אלה חיים  ---  אשכנזי אנגלהרד,הלינה  ---  2003  ---  

נמכר אלופות הברידג' .  ---  רוטנברג,אבנר  ---  2003  ---  

נמכר אלכוהול אחר הצהרים .  ---  פאבר,ז'ק  ---  2003  ---  

נמכר אלכסנדר :  ---  מסימו מנפרדי,ולריו  ---  2003  ---  תרגום - דניאל בראון-גרדוש .

נמכר אלתרמן בודלר פריס תל אביב .  ---  אידר,דרור  ---  2003  ---  

נמכר אמנות השיחה .  ---  רעם,גבריאל  ---  2003  ---  

נמכר אמנות כאוטוביוגרפיה .  ---  פיצ'חדזה,מאיר  ---  2003  ---  

נמכר אני לא מפחד .  ---  אמניטי,ניקולו  ---  2003  ---  רומן. ילד איטלקי כפרי מגלה סוד נורא בשדה חיטה.

נמכר אני שלום בת שמואל .  ---  בן גיגי יגר,מינו  ---  2003  ---  

נמכר אסכולת פרנקפורט :  ---  אדורנו,ת ו הורקהיימר,מ  ---  2003  ---  עריכה מדעית ומבוא - מיכאל מי דן ואברהם יסעור. תרגום - דוד ארן.

נמכר אפס :  ---  זייף,צ'רלס  ---  2003  ---  ההיסטוריה של מושג האפס מראשיתו ועד ימינו,והמהפיכות הפילוסופיות והתרבותיות שנגרמו כתוצאה מההתמודדות עם מושג הלא-כלום.בסוף הספר נספחים ומפתח.

נמכר אפרים .  ---  הופמן,יואל  ---  2003  ---  

נמכר ארץ זבה :  ---  דיצני,רמי  ---  2003  ---  שירי מלחמה ומחאה ונכות רוח ממלחמת לבנון ועד אינתיפאדת אל אקצה.

נמכר ארצ'לי .  ---  מורנטה,אלזה  ---  2003  ---  

נמכר אשה קוראת אשה .  ---  לובין,אורלי  ---  2003  ---  

נמכר אשנב לפסיכולוגיה משפטית.  ---  זכי,משה  ---  2003  ---  מהותה של הפסיכולוגיה המשפטית, חוות דעת פסיכולוגית, הערכות פסיכולוגיות עבור בית-המשפט, טובת הילד וזכויותיו,דילמות בפסיכולוגיה משפטית,סוגיות אתיות ועוד.

נמכר אשת חיל .  ---  תורג'מן,יצחק שטיינזלץ,עדין  ---  2003  ---  

נמכר אתיקה.  ---  שפינוזה,ברוך  ---  2003  ---  תרגום חדש לחיבורו של שפינוזה המלווה במבוא נרחב,הערות מפורטות,מילון ומפתח מונחים ועוד.

נמכר בור המים הראשון .  ---  ג'ברא,ג'ברא אבראהים  ---  2003  ---  

נמכר בושות קטנות .  ---  קרנזיס,פאנוס  ---  2003  ---  

נמכר בילי באד מלח. [בילי באד, מלח]  ---  מלוויל,הרמן  ---  2003  ---  נובלה.מעשה במלח יפה תואר ותם לב על סיפונה של ספינת מלחמה בריטית,הנקלע למסכת תככים ומשלם בחייו על שאינו מבין את משמעות הרוע.מיצירותיו האחרונות של מלויול.

נמכר בית הספר סאמרהיל :  ---  ניל,א. ס.  ---  2003  ---  סיפור ההקמה ואופן הפעולה של בית הספר הדמוקרטי הראשון שהוקם באנגליה בשנות ה-60,המבוסס על השתתפות התלמידים בניהול המוסד.כן נכללה אוטוביוגרפית המייסד.

נמכר בית לאומי לעם היהודי :  ---  ברזילי יגר,דבורה  ---  2003  ---  מאז הצהרת בלפור שינה המונח "בית לאומי…" את פניו ופרשנויותיו פעמים רבות,הן בתקופת המנהל הצבאי והן בזה האזרחי.הספר עוסק בישומו בתקופת המנדט הראשונה.

נמכר בלארוס .  ---  הוגן,לי  ---  2003  ---  

נמכר בלב העופל :  ---  סגלסון,אריה  ---  2003  ---  כרוניקה המתארת את חיי היהודים בגטו קובנה,את אנשי הממשל הגרמניים ואת מעשי הרצח עד לצעדת המוות.המחבר היה חבר בית"ר בן 18 כשמשפחתו נכלאה בגטו.

נמכר בלח"י בצה"ל ואח"כ .  ---  בן ישראל,חיים  ---  2003  ---  

נמכר במחשבה שניה :  ---  ביון,וילפרד ר.  ---  2003  ---  בין המאמרים: הערות על התיאוריה של הסכיזופרניה;הבחנת האישיות הפסיכוטית מן הלא-פסיכוטית;על ההזיה;התאום הדמיוני;על היהירות;תיאוריה של חשיבה ועוד.

נמכר במפגש הנהרות .  ---  אלכביר,אסנת  ---  2003  ---  

נמכר בנדה :  ---  פוקס בראונר,עלמה בן דוד,דוד (בנדה)  ---  2003  ---  ספור חייו של אלוף משנה דוד בן-דוד,מילדותו כילד עזוב שננטש על-ידי אמו לטובת פלשתינאי ועד הצלחתו כקצין בצנחנים.המספרת נישאה לאובייקט ספרה בעקבות הכתיבה.

נמכר בסימן כוכב :  ---  יעוז קסט,איתמר (בחר וערך)  ---  2003  ---  אנתולוגיית שירים ממאתיים וחמישים השנים האחרונות.כלולים היינריך היינה,אלזה לסקר-שילר,אלן גינסברג,אוסיפ מנדלשטם, אומברטו סאבא,פאול צלאן,אדריין ריץ',זיגפריד ששון ואחרים.

נמכר בעלות צולבת שליטה ותחרות בשוק התקשורת הישראלי .  ---  אזרחי,ירון ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר בקו נקי :  ---  דגן,גילה  ---  2003  ---  ספר זיכרון המקבץ מבחר מאמרים ותצלומים המתעדים את פעילותו האדריכלית של הברון במסגרת קיבוץ רעים, לצד מקבץ מכתבים וזכרונות המתווים את מסלול חייו האישיים.

נמכר בריאות משפט וזכויות האדם .  ---  שלו,כרמל  ---  2003  ---  

נמכר ברשות הרבים :  ---  מוריה,יעל. ברניר,סיגל (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המוקדשת לאחד מראשוני הגננים בתל אביב.הקטלוג כולל מאמרים שעוסקים בגנים השונים בעיר, צילומים היסטוריים רבים,שירים 'תל אביביים' ועוד.

נמכר בשם הביטחון :  ---  אלחאג',מאג'ד. בן אליעזר,אורי (ע.)  ---  2003  ---  האתוס הבטחוני בשירות ההגמוניה התרבותית בישראל והתהוותה של חברה אזרחית פוסט-מטריאלית. בין הכותבים:חנה הרצוג,אורי רם,אורי בן אליעזר ואחרים.

נמכר בשערי תופת .  ---    ---  2003  ---  

נמכר בתו של גלילאו .  ---  סובל,דווה  ---  2003  ---  

נמכר בתום קטיף התפוחים .  ---  פרוסט,רוברט  ---  2003  ---  

נמכר גאים להציג .  ---  שיינפלד,אילן (ע)  ---  2003  ---  מבחר שירים וסיפורים הומו-לסביים ישראליים עכשוויים.

נמכר גבולות של קדושה :  ---  בילסקי,אמילי. שנאן,אביגדור (ע.)  ---  2003  ---  אלבום: אסופת עיונים הדנים בביטויים שונים של קדושה ויחסיה עם המרחב התרבותי-חילוני, תוך התמקדות בביטויים אמנותיים. בין הכותבים: אהרן ברק,יוסף דן,אברהם בורג ועוד.

נמכר גבר במלואו .  ---  וולף,טום  ---  2003  ---  

נמכר גדנ"ע ירושלים בתש"ח .  ---  אריאלי,יהושע  ---  2003  ---  

נמכר גורל אחד .  ---  הרצוג,דורון  ---  2003  ---  

נמכר גילו של אדם וזמנו האישי.  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2003  ---  מתוך שלילתו את ההתייחסות החד-ממדית של החברה ל'זקנים' מאפיין המחבר מספר סולמות שונים למדידת גיל.הוא מנתח לפיהם את סיפוריהם של אנשים שבהם טיפל.

נמכר גילוי עריות :  ---  נין,אנאיס  ---  2003  ---  מאנגלית - ישראל סמילנסקי. ערכה - ניצה בן ארי .

נמכר גלגול נשמות בראיה דרוזית  ---  חסון,אכרם  ---  2003  ---  

נמכר גם אני משכתי את העגלה .  ---  שוורץ,ירחמיאל  ---  2003  ---  

נמכר גני העדן המלאכותיים .  ---  בודלר,שארל  ---  2003  ---  תאור מעמיק בפרוזה פואטית של חווית השימוש בחומרים המשכרים והשפעותיהם על הגוף והנפש,מפרי עטו של "המשורר המקולל".

נמכר גץ ומאייר .  ---  אלבחרי,דוד  ---  2003  ---  רומן שואה.תיאור דמויותיהם של שני נהגי משאית המתה בגאז המובילה מדי יום כמאה מיהודי בלגראד למותם.בד בבד משחזר המספר את אילן היוחסין של משפחתו שנספתה.

נמכר דבקים וחומרי אטימה .  ---  שגיב,לוי  ---  2003  ---  רקע תיאורטי למנגנון ההדבקה;המרכיבים החומריים של הדבקים;שיטות חיבור ללא דבקים;סוגי דבקים;המצעים במערכת הדיבקית;שימוש בדבקים בתעשייה ועוד.

נמכר דברי ימי הלובסטר .  ---  גרינלואו,לינדה  ---  2003  ---  

נמכר די קאץ דער פאיאץ. DI KATS DER PAYATS.  ---  ד"ר סוס (DOKTER SEUSS)  ---  2003  ---  תרגום ליידיש בשני תעתיקים - עברי ולועזי

נמכר דינוזאור בערמת שחת :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2003  ---  אוסף מאמרים העוסקים בנושאי זמן,שינוי והיסטוריה מפרספקטיבה מדעית אבולוציונית,ובוחנים את התפתחות המדע המודרני.

נמכר דיני עדות מומחים .  ---  סהר,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר דפוסים.  ---  גורדון,מיכאל. ניניו,משה (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי לתערוכה ממבחר עטיפות הספרים והקטלוגים של המעצב מיכאל גורדון.הקטלוג כולל מספר מאמרים על יצירתו ואף ראיון עמו. ראו גם ערך באנגלית.

נמכר דרכו של הגשש :  ---  ווטקינס,וויליאם ג'ונס  ---  2003  ---  ביוגרפיה פדגוגית-סוגסטיבית.ספורו של אמריקאי שאומץ על-ידי גשש אינדיאני ורכש ממנו את סודותיהם העתיקים של שבטי האינדיאנים,באמצעותם נוכל להתחבר מחדש לאמא אדמה.

נמכר האדישים .  ---  מורביה,אלברטו  ---  2003  ---  

נמכר האינדיאנים החדשים : ["האינדיאנים החדשים"]  ---  לייבנר,חררדו  ---  2003  ---  

נמכר האישה של הוגו .  ---  פוזנר,עידית  ---  2003  ---  

נמכר האם האמינו היוונים במיתוסים שלהם?  ---  ון,פול  ---  2003  ---  מסה על טיבה של האמת,המוצגת כמוצר תרבותי שאינו נמצא אלא מומצא.באמצעות דוגמאות הסטוריות מראה המסה שבני אדם משתמשים במיתוסים להסברת אירועים היסטוריים.

נמכר האם הטרור ינצח .  ---  דרשוביץ,אלן מ  ---  2003  ---  

נמכר האם תינוק זה הוא שלך .  ---  נשרי,מירי  ---  2003  ---  

נמכר הארי פוטר ומסדר עוף החול.  ---  רולינג,ג'יי. קיי.  ---  2003  ---  הספר החמישי מעלילותיו של פרח הקוסמים האופנתי.

נמכר האריה שאהב תות.  ---  אתר,תרצה  ---  2003  ---  הוצאה מחודשת לספר הילדים עם איורים קומיים.

נמכר הבית ברחוב האקציות .  ---  לדרר,שושנה  ---  2003  ---  

נמכר הבעלות הלאומית על הקרקע והשלכותיה על ההתיישבות בארץ ישראל .  ---  בן דרור,ירוחם  ---  2003  ---  

נמכר הבריחה אל הכלא .  ---  קינן,עמוס  ---  2003  ---  

נמכר הברנש הקטן .  ---  מנדלי מוכר ספרים  ---  2003  ---  

נמכר הגולם .  ---  פינק,אורי אשד,אלי  ---  2003  ---  

נמכר הדמוקרטיה הקלסית :  ---  דוד,אפרים פרופ'  ---  2003  ---  התפתחותו של המודל המודרני הראשוני באתונה הקלסית: אפיוניה,עקרונותיה,מוסדותיה וזיקותיה אל הדמוקרטיה המודרנית.

נמכר הדרך אל השלמות .  ---  תרזה הקדושה של ישוע  ---  2003  ---  

נמכר הדרך שלנו .  ---  אליהו,מירית ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר ההולכים בחושך יראו אור :  ---  הרשקו,צילה  ---  2003  ---  תולדות רשתות המחתרת היהודית בצרפת וארגון "הצבא היהודי" במאבק נגד הכיבוש הנאצי ומשטר וישי, ובהמשך למען הקמת מדינת ישראל.

נמכר ההיסטרי שבי ההיסטרי שבינינו .  ---  ירום,ניצה  ---  2003  ---  

נמכר ההרפתקאות המדהימות של קוואליר וקליי.  ---  שייבון,מייקל  ---  2003  ---  רומן.שני דודנים צעירים נפגשים בניו יורק ב-1939 ובוראים גיבור קומיקס שבאמצעותו הם מקווים לשווא להציל את בני משפחתם באירופה.

נמכר ההתרסקות :  ---  בליזובסקי,אבי. שיר רז,יפה  ---  2003  ---  תחקיר המבקש להקיף את שרשרת האירועים שהובילו לקריסתה של המעבורת. הספר מכיל ראיונות עם אנשי מפתח, לצד מכתבים ושיחות עם האסטרונאוט אילן רמון.

נמכר הזדקנות וזיקנה בישראל .  ---  רוזין,ארנולד (ע)  ---  2003  ---  

נמכר הזוג הרב אורגזמי : [הזוג הרב-אורגזמי]  ---  צ'יאה,מנטאק ואחרים  ---  2003  ---  מדריך המשלב בין חוכמת הטאואיזם ובין ידע הבשרים.

נמכר החינוך והחברה היהודית באירופה הצפונית בימי הביניים.  ---  קנרפוגל,אפרים פרופ'  ---  2003  ---  תוך עיון בכתבי בעלי התוספות חוקר המחבר את מעורבות הקהילה האשכנזית בתהליך החינוכי במאות 12-13: האם היתה שיטה חנוכית מחייבת?מי קבע את תכנית הלמודים? ועוד.

נמכר החלילן מווינה .  ---  שטיין,יהויקים  ---  2003  ---  

נמכר החץ של קופידון .  ---  סטרנברג,רוברט ג'  ---  2003  ---  מדריך פסיכולוגי פופוליסטי לזוגיות מודעת יותר.

נמכר הטמעה דיאלוג והעצמה :  ---  הורוביץ,תמר ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר היהודי האחר בספרות ההונגרית היפה .  ---  סלאי,אנה (ע)  ---  2003  ---  

נמכר היום שרה הקטנה  ---  לפידות,יהודה  ---  2003  ---  

נמכר הילד חיים והמפלצת מירושלים.  ---  שלו,מאיר  ---  2003  ---  סיפור חרוז ומנוקד לילדים.

נמכר הילדים שבזמן .  ---  מקיואן,איאן  ---  2003  ---  

נמכר הילוך חוזר .  ---  ברבש,בני  ---  2003  ---  

נמכר הילוך חוזר .  ---  ארד,אריה  ---  2003  ---  

נמכר הים בראש ההר :  ---  מרט,יוסי  ---  2003  ---  סקירה של התהליכים הגיאולוגיים שעברו ושעוברים על הים התיכון,תהליכים שבסופם הוא צפוי להפוך לשרשרת הרים.

נמכר היסטוריה רטוריקה הוכחה .  ---  גינצבורג,קרלו  ---  2003  ---  

נמכר היפריון או הפרוש ביוון.  ---  הלדרלין,פרידריך  ---  2003  ---  תרגום ראשון לעברית של הרומן היחיד שכתב המשורר הגרמני הרומנטי.במרכז העלילה:אהבתו של צעיר אידאליסט ביוון של המאה ה-18,הכבושה ע"י העות'מאנים.

נמכר היקום בקליפת אגוז.  ---  הוקינג,סטיבן  ---  2003  ---  

נמכר הכיפה של ברונלסקי :  ---  קינג,רוס  ---  2003  ---  סיפור בניית הכיפה הענקית במאה ה-15,משולב עם סיפור חייו של פיליפו ברונלסקי - הצורף והשען שבנה אותה.

נמכר הכישרון של גבריאל .  ---  קוריישי,חניף  ---  2003  ---  

נמכר הכל גנטיקה .  ---  שוחט,מוטי  ---  2003  ---  מדריך המיועד לזוגות בהריון ולפניו,כמו גם לאנשי צוות רפואי ולסטודנטים.לצד נושאים הקשורים לפריון ולהריון,מוקדש מקום נרחב לגנטיקה של מחלות שכיחות.

נמכר הלב הרואה .  ---  נדב,רז  ---  2003  ---  

נמכר המאבק הנצחי :  ---  בן דוד,אשר  ---  2003  ---  

נמכר המוות והפינגווין .  ---  קורקוב,אנדריי  ---  2003  ---  

נמכר המוות והפינגווין .  ---  קורקוב,אנדריי  ---  2003  ---  

נמכר המועצה העליונה של הנוסח הסקוטי הקדמון והמקובל למדינת ישראל .  ---    ---  2003  ---  

נמכר המחרשה הגדולה ומפת התכנון :  ---  ויץ,רענן  ---  2003  ---  ההתיישבות לפני קום המדינה;ההתיישבות שלאחר קום המדינה;מודלים חדשים: ההתיישבות האזורית והמשק המתמחה;מלחמת סיני ותוצאותיה ועוד.

נמכר המיתולוגיה היהודית .  ---  דגן,חגי  ---  2003  ---  

נמכר המיתוס ביהדות :  ---  אידל,משה. גרינולד,איתמר (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים בנוכחות של מיתוסים ביהדות בעת העתיקה, בימי הביניים ובעת החדשה, כמו גם בסוגיות תיאורטיות:האם אפשר לנפץ מיתוסים? האם צריך לנפצם?

נמכר המכשף והבדולח .  ---  קינג,סטיבן  ---  2003  ---  

נמכר המכשפות .  ---  דאל,רואלד  ---  2003  ---  רומן לבני הנעורים ובמרכזו קורותיו של נער הפוגש בלהק מכשפות המתכנסות יחדיו תחת מעטה אנושי.

נמכר המסכה :  ---  יצחקי,אהרן ד"ר  ---  2003  ---  המחבר,בעבר פעיל במחתרת הציונית בעירק,מאשים את הממסד הישראלי במדיניות גזענית עקבית,מאז ראשית ההתיישבות ועד ימינו,כלפי עדות המזרח.

נמכר המסע הביתה .  ---  אולפסון,אולף  ---  2003  ---  

נמכר המספנה .  ---  אונטי,חואן קרלוס  ---  2003  ---  

נמכר המצור על לנינגרד .  ---  דאנמור,הלן  ---  2003  ---  

נמכר המצפן הזהוב .  ---  פולמן,פיליפ  ---  2003  ---  

נמכר הנה אני מתחילה .  ---  קציר,יהודית  ---  2003  ---  

נמכר הנזיר בגן :  ---  מרנץ הניג,רובין  ---  2003  ---  

נמכר הנס הקטן :  ---  פרויד,זיגמונד  ---  2003  ---  תרגום לסיפור המקרה הידוע של פרויד המתעד את הטיפול הפסיכואנליטי הראשון בילד.

נמכר הנערה מקרן הזהב .  ---  סעיד,קורבאן  ---  2003  ---  

נמכר הסוזני ואני .  ---  שלאין,מגינה  ---  2003  ---  

נמכר הסטירות  ---  יובנאליס  ---  2003  ---  יצירתו הצולפנית מן המאה השניה לספה"נ של המשורר הרומי המלווה בשפע הערות, מבוא מדוקדק, מפתח שמות נרחב וביבליוגרפיה.

נמכר הסימפוניה הגמורה .  ---  מונטרוסו,אאוגוסטו  ---  2003  ---  

נמכר הספר השני .  ---  גאון,בני  ---  2003  ---  

נמכר הספר והחיים .  ---  הולצמן,אבנר  ---  2003  ---  

נמכר הספרות האפוקליפטית בימי הבית השני.  ---  ורמן,כנה  ---  2003  ---  הספרות האפוקליפטית שנכתבה החל מהמאה ה-3 לפנה"ס בא"י,בכלל זאת ספרי דניאל,חנוך,מגילות קומראן וחזון יוחנן.בספרים אלה נחשפים סודות אלוה לבני האנוש.

נמכר העדה הדרוזית  ---  חלבי,מוסבאח  ---  2003  ---  

נמכר העיתון והארון :  ---  קמה,עמית  ---  2003  ---  ניתוח הבוחן את דפוסי התקשורת בעולם ההומוסקסואלי בישראל והאופן בו הגדרות תרבותיות מכוננות את יחסה של הקהילה ההומואית עם סביבתה וייצוגה בגופי התקשורת.

נמכר הפיזיולוגיה של המאמץ .  ---  נייס,שחר ענבר,עמרי  ---  2003  ---  

נמכר הפצצת הכור הגרעיני בעיראק .  ---    ---  2003  ---  

נמכר הפשטות המתחדשים בכל יום : ["הפשטות המתחדשים בכל יום"]  ---    ---  2003  ---  ניתוח המתודולוגיה הפרשנית של הרשב"ם על רקע פריחת פרשנות הפשט בצרפת בימי הביניים,פרשנות התורה שקדמה לשיטתו,נוסחיו של הפירוש,חלוקתה המבנית של התורה וכו'.

נמכר הציונות הדתית .  ---  שוורץ,דב  ---  2003  ---  

נמכר הצילו את ישראל ! :  ---  חמיש,ברי  ---  2003  ---  בעקבות הצלחתו לשכנע את אזרחי ישראל בקונספירציה סביב רצח רבין,חושף המחבר קונספירציה רחבה יותר:גורמים בינ"ל משחיתים מדינאים ישראלים כדי להביא להשמדת ישראל.

נמכר הציפורים .  ---  סוונסון,לארס ואחרים  ---  2003  ---  לקסיקון המכיל את פירוט מיני הצפורים,איורים המסייעים בזהוי הצפורים,רשימת מרכזי הצפרות בישראל, ביביליוגרפיה עברית ולועזית,מפתחות ועוד.

נמכר הצעה לארגון מחדש של החינוך הציבורי בישראל על בסיס ביזור ואיזור .  ---  לביא,ויקטור תירוש,רונית  ---  2003  ---  נייר עמדה 44 .

נמכר הצפנה .  ---  ריינר,תמר  ---  2003  ---  

נמכר הקול הנשי הירושלמי :  ---  שילה,מרגלית  ---  2003  ---  

נמכר הקיבוץ הדיפרנציאלי בעיני חבריו .  ---  פווין,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר הקיסר האל של חולית .  ---  הרברט,פרנק  ---  2003  ---  

נמכר הקיסר והצבוע :  ---  תומרקין,יגאל  ---  2003  ---  קולאז' של קטעים במגוון סגנונות וסיפורים פסאודו ביוגרפיים המבוססים על דמותו של הקיסר הגרמני, איש המאה ה-13.בין הקטעים משובצים רישומים בשחור לבן ובצבע מאת המחבר.

נמכר הקמיע .  ---  בלזק,אונואה דה  ---  2003  ---  

נמכר הרגישות החדשה .  ---  שוייצר,אריאל  ---  2003  ---  

נמכר הרמב"ן :  ---  פדיה,חביבה  ---  2003  ---  קוים להגותו ומשנתו הפרשנית של הרמב"ן לצד התמקדות בתפיסת הזמן המחזורי המופיע בכתביו ובצדדים המיסטיים של פרשנותו למקרא.

נמכר הרפואה המסורתית בקרב יהודי תימן .  ---  דורי,זכריה  ---  2003  ---  

נמכר הרצפה מתנדנדת .  ---  זרחי,נורית  ---  2003  ---  

נמכר השבת .  ---  השל,אברהם יהושע  ---  2003  ---  

נמכר השימוע  ---  לסקואה,ג'ון  ---  2003  ---  מאנגלית - צילה אלעזר

נמכר השירים :  ---  רחל  ---  2003  ---  

נמכר השירים האסורים II.  ---  גפן,אביב  ---  2003  ---  שירים ותווים מחמשת אלבומיו האחרונים של הזמר: ירח מלא,חלולים,לילות לבנים,יומן מסע וממנטו מורי,וכן תמונות רבות.

נמכר השמדה והישרדות בבולגריה המאוחדת .  ---  ברוך,ניר (ע)  ---  2003  ---  

נמכר התאום השלישי .  ---  פולט,קן  ---  2003  ---  

נמכר התיקונים.  ---  פראנזן,ג'ונתן  ---  2003  ---  רומן. משפחה אמריקאית מנסה להתקבץ לחג המולד בבית האם במערב-התיכון.

נמכר התמימים הקדושים  ---  דליבס,מיגל  ---  2003  ---  מספרדית - טל ניצן-קרן

נמכר התקופה הכחולה  ---  ניר,ינון  ---  2003  ---  

נמכר וואבי סאבי : [וואבי-סאבי]  ---  קורן,לאונרד  ---  2003  ---  מבוא לפילוסופיה אסתטית סינית המהווה אנטיתזה לתפישת היופי המערבית ותופשת את הטבעי והפרוע כמופת של יופי מאוזן בין הרוח (וואבי) והחומר (סאבי).

נמכר זה לא צבר זה גרניום .  ---  לביא,רפי  ---  2003  ---  אוצרת: שרית שפירא

נמכר זהירות פנאי .  ---  קריב,אהד  ---  2003  ---  

נמכר זושה .  ---  כפרי,יהודית  ---  2003  ---   נמצא תחת פוזננסקה

נמכר זיכרון מירון .  ---  רוזנסון,ישראל  ---  2003  ---  הפקה: הוצאת הספרים אריאל .

נמכר זירות חיי .  ---  הלפרין,רפאל  ---  2003  ---  

נמכר זנב הלטאה .  ---  מרסה,חואן  ---  2003  ---  

נמכר זרעים בדרך לשלום .  ---  אדירי,הלל  ---  2003  ---  

נמכר חברים מוחלטים .  ---  לה קארה,ג'ון  ---  2003  ---  

נמכר חגשמח בכל בית.  ---  נאור,לאה  ---  2003  ---  חגי ישראל מוצגים דרך חוויותיה של משפחה ישראלית.סיפורי החג המשעשעים מייצגים מגזרים שונים בחברה.הספר מנוקד וכולל שירים.

נמכר חדר המיתות של סאד.  ---  רינון,יואב  ---  2003  ---  הספר מציג את המבנה הפילוסופי שמציג המרקיז דה סאד בכתביו,המצביע על קשר בין אכזריות לאושר,תוך דיון נרחב ביחסו של סאד לנשים והזיקה בין סאדיזם לפוסטמודרניזם.

נמכר חוויה ושמה קבלה  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2003  ---  

נמכר חולית : הג'יהאד הבטלרייאני.  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קווין.  ---  2003  ---  העלילה מתרחשת עשרת אלפם שנה לפני האירועים המתוארים בספר "חולית",ומציגה את הכוכב לפני כינון הקיסרות.הספר מבוסס על טיוטות שכתב פרנק הרברט.

נמכר חולית אדם נגד מכונה .  ---  הרברט,בריאן אנדרסון,קווין  ---  2003  ---  

נמכר חום אנושי .  ---  בארי,אפרת  ---  2003  ---  

נמכר חום קטלני .  ---  צ'יילד,לי  ---  2003  ---  מדף 5, מדף 12 .

נמכר חיות יוצאות מאגדות מסיפורים וממשלים .  ---  פיכמן,ארנה (אוצרת)  ---  2003  ---  

נמכר חייו וזמניו של מיכאל ק'.  ---  קוטזי,ג'.מ.  ---  2003  ---  רומן שעלילתו מתרחשת על רקע מלחמת אזרחים בדויה בדרום אפריקה.

נמכר חינוך ביתי בישראל :  ---  הלר דגני,חיה  ---  2003  ---  

נמכר חמשת אבות הציונות .  ---  נתניהו,בנציון  ---  2003  ---  מאמרים מכונסים על פינסקר,הרצל,נורדאו,זנגוויל וז'בוטינסקי אשר לאחר נפויים של הס,א.ד.גורדון ועוד הוגדרו כאן כאלו שעמדו על עיקר הבעיה היהודית ופעלו לישוב היהודים בא"י.

נמכר חפצון האדם :  ---  צוקרמן,משה  ---  2003  ---  אסופת מכתמים פילוסופיים הפורשים מצע יומני הסב סביב ציר הפוליטיקה והתרבות הישראלית, לצד הגיגים קיומיים.

נמכר חשבתי לגרוב גרבי לילך .  ---  שחורי,דפנה  ---  2003  ---  

נמכר טבילת הדרקון .  ---  טיקה,אוה  ---  2003  ---  

נמכר טבנקין בארץ ישראל .  ---  כנרי,ברוך  ---  2003  ---  

נמכר טיפול בקטינים הפוגעים מינית ושוהים במסגרות חוץ ביתיות כופות  ---  אתגר,טליה  ---  2003  ---  

נמכר טכנולוגיות של צדק :  ---  לביא,שי (ע)  ---  2003  ---  

נמכר יד מלאה :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2003  ---  הצעה לדפוס חדש של תפישה התפתחותית המאפשרת תיאור אחדותי של הטבע,ההיסטוריה והחיים.על פי תפישה זו המדד למצוינות אינו המורכבות אלא הגיוון והשונות.

נמכר יהדות בתוככי אפריקה .  ---  עודד,אריה  ---  2003  ---  

נמכר יהדות ללא אל :  ---  מלכין,יעקב  ---  2003  ---  עיון הומניסטי בתולדות היהדות, המבקש לנסחה כרצף פלורליסטי של זרמים ותנודות דיאלקטיות. לצד זאת, מבקש הספר לקרוא את התנ"ך כיצירת ספרות שהאל הוא גיבורה.

נמכר יהודי לוב בתקופת מלחמת העולם השניה תחת השלטון הפאשיסטי נאצי.  ---  חג'ג' לילוף,יעקב  ---  2003  ---  מחקר הסוקר את השינויים במעמדם המשפטי והכלכלי של יהודי לוב תחת השלטון האיטלקי, החקיקה המפלה נגדם משנות ה-30 עד להחלת חוקי הגזע והגירושים במהלך מלה"ע ומפגשם עם חיילי א"י ששירתו בצבא הבריטי בשחרור לוב

נמכר יהודים דוברי גרמנית בארץ ישראל .  ---  יפתח אל,אסתר  ---  2003  ---  

נמכר יודקה .  ---  בייליס,יהודה  ---  2003  ---  

נמכר יומן :  ---  סבסטיאן,מיכאיל  ---  2003  ---  יומנו האותנטי של סופר יהודי-רומני שמתפתח לכדי תאור של רצח יהודי רומניה,ושל הידרדרות האווירה האינטלקטואלית במדינה לכדי פשיזם.

נמכר יומנים גנוזים .  ---  טשרנוביץ,ימימה (אבידר)  ---  2003  ---  הביאה לדפוס, העירה והאירה: רמה זוטא .

נמכר יזכור .  ---  גארדאן,שמואל  ---  2003  ---  

נמכר ייחודו של כפר .  ---  הוברמן,חגי נווה,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר ילד מה הוא אומר .  ---  רום,אניטה ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר ימי לונדון .  ---  שרת,משה  ---  2003  ---  א-ב .

נמכר יעקב רכטר אדריכל.  ---  רכטר,אסנת (ע.)  ---  2003  ---  כרך מהודר המכיל תרשימים,תוכניות ותצלומים לצד מאמרים מאת גדעון עפרת,אריאל הירשפלד,אביגדור פלדמן,דני קרוון ואחרים.הספר יצא לרגל תערוכת "הבראה"-מחווה ליעקב רכטר.

נמכר יפו :  ---  קרק,רות פרופ' (קליינר)  ---  2003  ---  מהדורה מחודשת בתוספת מפות ואיורים.המחברת משחזרת את ההיסטוריה והגיאוגרפיה של העיר במאה ה-19,בהדגשת הזיקה בין ההיבטים המדיניים,הכלכליים,הדמוגרפים והחברתיים.

נמכר יצירה בדו ממד .  ---  דורצ'ין,יעקב  ---  2003  ---  

נמכר ירושלים בתקופת המנדט :  ---  בן אריה,יהושע (ע.)  ---  2003  ---  אסופת הרצאות המחולקות לשערים: מנהיגות ומוסדות לאומיים ערביים;אדריכלות בתקופת המנדט: היסטוריציזם מול מודרניזם;ירושלים והאקדמיה;ירושלים בספרות ועוד.

נמכר יש"ע ריבונות פסיפס .  ---  ארנון אוחנה,יובל  ---  2003  ---  נייר עמדה מס' 145

נמכר ישנה .  ---  יושימוטו,בננה  ---  2003  ---  

נמכר כדורגל ולאומיות.  ---  בן פורת,אמיר  ---  2003  ---  הסמיכות שבין לאומיות לכדורגל במדינת ישראל,כאשר יחסי הכוחות ביניהם משקפים את התערערות הלאומיות,לאורך השנים והתחזקות מעמדו של הכדורגל כספורט יצוגי למדינה.

נמכר כולם צמאים לאהבה .  ---  רותם,יהודית  ---  2003  ---  

נמכר כזהר הרקיע :  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  דפי יומן ומכתבים של מפקדת בפלמ"ח וטייסת בחיל האוויר שנפלה במלחמת העצמאות בגיל 20.חלק מהמכתבים מיועדים לאהובה שמוליק קופמן,שנהרג בתאונה ב-1947.

נמכר כחול 18 .  ---  ארליך,דוד  ---  2003  ---  

נמכר כל האושר המופרז הזה .  ---  אלמוג,רות  ---  2003  ---  

נמכר כל מקום ואתר מהדורה מעודכנת  ---  ענר,זאב (מעדכן)  ---  2003  ---  מדריך אלפביתי לאתרים ומקומות ישוב בא"י.מספק מידע בסיסי על כל ערך. כולל מפות ודיאגרמות.

נמכר כליל.  ---  מסג,סבינה. מסג,אהרון.  ---  2003  ---  שירים מלווים בציורים של אהרון מסג.מודפס על נייר כרומו-מט. קוץ - רוח רפאים של פרח/שלא ראו עד מה יפיו גדול/אינו רוצה לחדול,/הופך זהב:/אולי עכשו עכשו עכשו!

נמכר כלכלה וחברה בימי המנדט :  ---  בראלי,אבי. קרלינסקי,נחום (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים המחולק ל-7 חלקים: תולדות המחקר;בין אידיאולוגיה למעשה כלכלי;עלייה וקליטה ביישוב היהודי;בנקאות וקואופרציה;משק וחברה ביישוב הערבי ועוד.

נמכר כלכלת האינטרנט .  ---  דותן,ארי (ע)  ---  2003  ---  

נמכר כמה הם אחד  ---  שטרן שוקן,דגנית  ---  2003  ---  

נמכר כמה מלים על הכתיבה .  ---  קרן,ניצה  ---  2003  ---  

נמכר כמסיח לפי תומו .  ---  שטיינטוך,יחיאל  ---  2003  ---  

נמכר כתבים כרך ח'. כאשר אשוב ואהיה קטן. בית הספר של החיים.  ---  קורצ'אק,יאנוש  ---  2003  ---  

נמכר כתמים  ---  רז,רן  ---  2003  ---  

נמכר לא אדוני הנציב .  ---  גל נור,יצחק  ---  2003  ---  

נמכר לדעת רגש .  ---  גונן,סמדר  ---  2003  ---  חקירה פילוסופית-פסיכולוגית של מושג הרגש:שורשי הרגשות, מבנה הרגש ואופן פעולתו,אי-היכולת לשליטה ברגשות ולשינויים,האהבה הרומנטית ויכולת השליטה בה.

נמכר לה בינייה די נבות : [לה ב'ינייה די נבות] :דראמה ביבליקו אין סינקו אקטוס אין ב'ירסוס. כרם נבות : מחזה תנכ"י בחמש מערכות בחרוזים.  ---  פאפו,יוסף אברהם  ---  2003  ---  המחזה, בן כמאה שנה, נדפס בשלושה טורים: המקור בלדינו באותיות עבריות ולטיניות, ולצידם תרגום עברי. ראו גם ערך אנגלי.

נמכר להיות אלכסנדר  ---  ספרלינג,ננסי  ---  2003  ---  

נמכר לחיות כדי לספר.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2003  ---  כרך האוטוביוגרפיה הראשון משלושה של מארקס מקיף את שלושים שנותיו הראשונות:ילדות ונעורים על חוף הים הקריבי,לימודים בבוגוטה וצעדים ראשונים בכתיבה.

נמכר לחיות עם פרחים .  ---  באהוליודין,או ירדני,ארז  ---  2003  ---  

נמכר ליליאן קלאפיש ציורים 1949 - 2001 .  ---  קלאפיש,ליליאן לוריא,איה  ---  2003  ---  

נמכר לנוכח הממשי .  ---  מנדלסון,אמיתי (אוצר)  ---  2003  ---  

נמכר לפחות היית מת בצורה מסודרת  ---  כהן,אלדד  ---  2003  ---  

נמכר לראות בחשכה .  ---  עפרת,גדעון  ---  2003  ---  

נמכר לשבור את הקונספציה .  ---  אשר,דני  ---  2003  ---  בחינת מלחמת יום הכיפורים דרך בחינת הצד המצרי,אשר הצליח להפתיע את ישראל משום שזו לא עמדה על האסטרטגיה המצרית. הספר נזון ממסמכים ותצוגות מצריים.

נמכר מאה הספרים האסורים .  ---  ראובני,יותם (גירסה עברית)  ---  2003  ---  קטלוג המכיל סקירה חטופה של ספרים שהודרו, מסיבות אלו ואחרות, מן המרחב הקאנוני. בין הספרים: אות השני,פאני היל,האקלברי פין,עלי עשב ועוד.

נמכר מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול. הזמן. שלווה גדולה: שאלות ותשובות.  ---  עמיחי,יהודה  ---  2003  ---  כרך זה כולל שלושה מספרי המשורר שיצאו בין השנים 1974-1980.

נמכר מאינתיפאדה למלחמה .  ---  יגנס,תמר (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מבוא לחינוך ולדורף :  ---  אדמונדס,פרנסיס  ---  2003  ---  

נמכר מבחר מאמרים בתולדות האמנות.  ---  שפירו,מאייר  ---  2003  ---  קובץ מאמרים בתיאוריית האמנות ובאמנויות העולם העתיק, ימי הביניים והתקופה המודרנית. המבוא עוסק במפעלו המחקרי-ביקורתי של שפירו.

נמכר מברית שלום לאיחוד : [מ'ברית שלום' ל'איחוד']  ---  הלר,יוסף  ---  2003  ---  חקירת פעילותם של מאגנס ושל חבריו לתנועת 'איחוד' למען מדינה דו-לאומית,ביחוד בין ועידת בילטמור (1942) להקמת מדינת ישראל.

נמכר מגמות בקרימינולוגיה :  ---  חובב,מ ואחרים (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מדינאות אמיצה .  ---  שטיין,קנת  ---  2003  ---  

נמכר מדרגות הברזל .  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2003  ---  שתי נובלות: "מדרגות הברזל" ו""אלמונים בבית", המציעות שתי עלילות מסתורין המהולות באירוניה האופיינית לסימנון.

נמכר מדריך למסייר בקרקוב.  ---  דנציג,אלכס  ---  2003  ---  המדריך מציג את עושרם ורבגוניותם של החיים היהודיים בקרקוב העתיקה ועוסק בעיקר בבתי כנסת,בתי עלמין ואתרי זכרון לשואה.מיועד בעיקר לתלמידים היוצאים למסע זכרון.

נמכר מהפכת הנשים .  ---  אריסטופנס  ---  2003  ---  

נמכר מהשלמה להסלמה :  ---  כהן,אשר. זיסר,ברוך  ---  2003  ---  נתוח הקרע החברתי בישראל תוך נסיון לעמוד על אפשרויות התפתחויותיו המסוכנות לאור השינויים בחברה:פוליטיקה משברית,עובדים זרים,חילוניות מיליטנטית,אקטיביזם שיפוטי וכו'

נמכר מוזיאון בית ראובן .  ---  רובין,ראובן  ---  2003  ---  

נמכר מושיעים ונביאים .  ---  ויסמן,זאב  ---  2003  ---  

נמכר מות המלאך .  ---  ראש,קריס  ---  2003  ---  

נמכר מותק הקטנה .  ---  מודיאנו,פטריק  ---  2003  ---  

נמכר מחולנו לי ולך :  ---  חבצלת,זאב  ---  2003  ---  אסופת כתבים וציורים העוסקים במחול,שנמצאו בעזבונו של אחד ממניחי אבני היסוד לתנועת ריקוד העם הישראלית,אשר מת בשנת 1962.לספר הקדמה מאת העורכת.

נמכר מחוץ לשורה :  ---  פגיס,דן  ---  2003  ---  

נמכר מחר יקרה לנו משהו טוב  ---  חיים,אסתי ג  ---  2003  ---  

נמכר מחשבה ותרבות :  ---  ויגוצקי,לב  ---  2003  ---  לקט ממיטב מאמריו של המחבר,שהרעיון הכללי המאחד אותם הוא שהפסיכולוגיה האנושית מעוצבת על ידי גורמים חברתיים ותרבותיים המופנמים ועל ידי היחיד והופכים לכלים חשיבתיים.

נמכר מחשבות ישראל :  ---  בוגנים,אמי ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  בין המשתתפים: רחל אליאור,אסא כשר,חיים באר,רות קלדרון, אהרן מגד,אליעזר שביד ואחרים.

נמכר מחשבות על האושר .  ---  בז'וסטובסקה,ינינה  ---  2003  ---  

נמכר מי הזיז את הגבינה שלי לילדים .  ---  ג'ונסון,ספנסר  ---  2003  ---  

נמכר מי מפחד מוירג'יניות .  ---  משמר,תמר (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מיום ליום נעשה מאוחר .  ---  טאבוקי,אנטוניו  ---  2003  ---  

נמכר מילון דו לשוני שימושי עברי ספרדי .  ---  אחיאסף,עודד (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מיתולוגיה עכשיו .  ---  זיו,אפי  ---  2003  ---  

נמכר מיתולוגיה רומנית.  ---    ---  2003  ---  אסופת מעשיות מן הקורפוס הרומני הקדום.סיפורי עם דאקיים וגטיים

נמכר מכתבים מאילן רמון .  ---  רמון,אילן  ---  2003  ---  פברואר 1999 / דצמבר 2002 . בטאון חיל האויר פברואר 2003 .

נמכר מכתבים על סזאן.  ---  רילקה,ריינר מריה  ---  2003  ---  מכתביו של רילקה לאשתו קלרה, הסוקרים את שלושת השבועות בהם ביקר בתערוכת הזיכרון לצייר פול סזאן (סלון הסתיו,פריז 1907)

נמכר מלון בית הספר :  ---  אבן שושן,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר מלח וזעפרן .  ---  שמזי,קמילה  ---  2003  ---  

נמכר מלחמה היום :  ---  גולן,חגי שי,שאול (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מלחמה מלחמה גבירה נהדרה .  ---  שביד,סבינה  ---  2003  ---  

נמכר מלחמות הגבול של ישראל :  ---  מוריס,בני  ---  2003  ---  ההסתננות הערבית, פעולות הגמול והספירה לאחור למבצע קדש. כולל פרק על התיחסות מדינות ערב לתופעה. ספרית אופקים 190

נמכר מלחמת אוסלו אנטומיה של הונאה עצמית .  ---  קארש,אפרים  ---  2003  ---  מאמר פולמוסי הסוקר את התפתחותו של תהליך אוסלו ופריצת אינתפאדת אל אקצה.המחבר מבקש להראות כיצד אפשרה ממשלת ישראל לערפאת להונות אותה לאורך התהליך.

נמכר מסות נבחרות.  ---  מונטן,מישל דה…  ---  2003  ---  שבע מסות מאת ההוגה הצרפתי בן המאה ה-16.המסות עוסקות במוות,בהתבודדות,באימה,בבכי ובצחוק ועוד.

נמכר מסינגור תכנוני לתכנון עצמאי .  ---  מאיר,אבינועם  ---  2003  ---  

נמכר מסע אל ההלכה .  ---  ברהולץ,עמיחי (ע)  ---  2003  ---  

נמכר מסע בחשכה :  ---  ברלר,וילי  ---  2003  ---  זכרונות המחבר משתי שנות מחנות המוות.

נמכר מעבר ליערעבות .  ---  סטיוארט,פול רידל,כריס  ---  2003  ---  

נמכר מעלית לירח .  ---  לימור,שימי  ---  2003  ---  

נמכר מעשה בחיריק קטן.  ---  אלתרמן,נתן  ---  2003  ---  סיפור מחורז מלווה איורים על חיריק המחפש את מקומו.

נמכר מעשה ביצירה :  ---  פרי,ריבה  ---  2003  ---  

נמכר מפקד יוצאי אתיופיה ברמלה  ---  קינג,יהודית ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר מפקד יוצאי אתיופיה בשתי שכונות בעפולה .  ---  קינג,יהודית ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר מפתחים בחול .  ---  זילאזני,רוג'ר  ---  2003  ---  

נמכר מצע הנפש .  ---  אוגדן,תומס ה  ---  2003  ---  

נמכר מקורות ומסורות 6 :  ---  הלבני,דוד  ---  2003  ---  מהדורה מדעית המלווה במבוא ובהערות, תוך חשיפתם וניתוחם של הרבדים הסתמאים והאמוראים של הטקסט.

נמכר מר פוטר.  ---  קינקייד,ג'מייקה  ---  2003  ---  רומן אוטוביוגרפי שעניינו שחזור חיי אביה הביולוגי של המחברת, עמו לא היה לה קשר כלשהו בעבר.המחברת היא אמריקאית ילידת האיים הקריביים.

נמכר מרים או שרה  ---  דרייפוס,מרים  ---  2003  ---  

נמכר מרשומות יריד הקסמים .  ---  הולנדר,אורי  ---  2003  ---  

נמכר משהו להצהיר .  ---  בארנס,ג'וליאן  ---  2003  ---  

נמכר משומרון לשכם :  ---  מור,מנחם  ---  2003  ---  סקירה היסטורית הבוחנת את אורחותיהם של השומרונים מראשיתה של העדה ועד המאות החמישית והשישית.

נמכר משחק ההישרדות .  ---  גריצהנדלר,דידי  ---  2003  ---  

נמכר משחקי אצולה .  ---  מקמאסטר בוז'ולד,לויס  ---  2003  ---  

נמכר משיחיות וממלכתיות :  ---  אוחנה,דוד  ---  2003  ---  ניתוח מחשבתו המשיחית-החילונית של מייסד המדינה,חקירת הפולמוס בשנות ה-50 וה-60 בינו לבין אינטלקטואלים שהסתייגו מרעיונותיו,וכן הרהורים על משיחיות בישראל.

נמכר משנתו של המהר"ל מפראג .  ---  נהר,אנדרה  ---  2003  ---  משנתו של הרב בן המאה ה-16 כמפתח לזהות תרבותית יהודית:ביחסים בין אדם לאדם,בין אדם לבוראו ועוד.

נמכר מתמטיקה זה משחק ילדים .  ---  סטנמרק,ג'ין קר ואחרות  ---  2003  ---  

נמכר נוסחאות החורף .  ---  טראנסטרומר,תומס  ---  2003  ---  

נמכר נופים ואנשים .  ---  פלדמן,אשר  ---  2003  ---  

נמכר נוריקו סאן הילדה מיפן .  ---  לינדגרן,אסטריד  ---  2003  ---  עברית לאה גולדברג

נמכר נחמות קטנות  ---  בונדי,רות  ---  2003  ---  

נמכר ניצנים מאפר .  ---  רזניק,ניסן  ---  2003  ---  

נמכר נמלט .  ---  לנאר,אלמור  ---  2003  ---  

נמכר נס ציונה .  ---  חשביה,אריה  ---  2003  ---  

נמכר נסיכה אפריקנית .  ---  אורן,רם  ---  2003  ---  

נמכר נפוליאון בארץ ישראל .  ---  גיחון,מרדכי  ---  2003  ---  

נמכר נפתולי הנפש :  ---  בלוך,סידני. סינג,ברוס ס.  ---  2003  ---  מדריך למחלות הנפש השונות ולדרכי הטיפול בהן.המדריך מיועד לחולה,לבני משפחתו ולחבריו.מושם דגש מיוחד על מחלות האופייניות לנשים,לילדים ולקשישים.

נמכר נקישות ורמזי אור :  ---  יגיל,רן  ---  2003  ---  

נמכר נקמת יותם  ---  מגד,אהרן  ---  2003  ---  

נמכר נשות חיל יהודיות במרוקו .  ---  בשן,אליעזר  ---  2003  ---  המחבר מתאר את פעילותן של נשים בתחומי הכלכלה,החינוך, הפילנתרופיה,המשפחה,האומנות,השתדלנות והמרטיריות הדתית.כל פרק בספר מוקדש לתחום אחד של פעילות נשית.

נמכר נשים בעבודה.  ---  אורבך,עליזה  ---  2003  ---  אלבום צילום אמנותי המשקף את מעמדן של הנשים העובדות בארצות העולם השלישי ובארצות המערב בסוף המאה ה-20 ותחילת ה-21.

נמכר נשימה .  ---  קטן,דינה  ---  2003  ---  

נמכר נתיבי ממשל ומשפט :  ---  רובינשטיין,אליקים  ---  2003  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

נמכר נתיבי שיר .  ---  צ'טווין,ברוס  ---  2003  ---  

נמכר סדר נשים :  ---  ליבליך,עמיה  ---  2003  ---  ראיונות עם נשים רווקות,חד-הוריות,לסביות,אלמנות וגרושות המספרות על זוגיות,משפחה וילדים מזוויות שונות בהן הן נמצאות בחברה הישראלית.

נמכר סוד הצל.  ---  פורד,דבי  ---  2003  ---  מדריך מעשי להעצמת כשרונות ולהגשמת חלומות,באמצעות השתחררות הדרגתית מהסיפור האישי שאנו מספרים לעצמנו מאז ילדותנו,סיפור אשר מגביל את המימוש העצמי שלנו.

נמכר סוד התוצאה :  ---  כץ,ראובן [כ"ץ,ראובן]  ---  2003  ---  יעוץ אירגוני.שיטה ניהולית פילוסופית המכוונת את המנהל אל עבר התוצאות העתידיות שברצונו להשיג ולא לפי דפוסי תוצאות העבר.

נמכר סודות לבנים .  ---  דניאל,דיטה  ---  2003  ---  

נמכר סודות מחיי המטבח .  ---  בורדיין,אנתוני  ---  2003  ---  

נמכר סוף חורפית  ---  גטריידה,שי  ---  2003  ---  

נמכר סופה של עירנו הקטנה .  ---  חאג'יס,דימיטריס  ---  2003  ---  מיוונית יעקב שיבי .

נמכר סושי למתחילים .  ---  קיז,מריאן  ---  2003  ---  

נמכר סיגט העיר שבלב  ---  אלפסי,יצחק ואחרים (עורכים)  ---  2003  ---  קורות העיר הקטנה שבמחוז מרמרוש אשר בטרנסילבניה, החל מעת ראשית התיישבות היהודים בראשית המאה ה-18 ועד אימי השואה. האלבום מלווה בתמונות וגרפיקה מרהיבים.

נמכר סיכון חיילי צה"ל לשם מניעת פגיעה באזרחי אויב בשולי מבצע "חומת מגן" .  ---  שוחטמן,אליאב  ---  2003  ---  המחבר בוחן על פי ההלכה והמשפט הישראלי והבינלאומי את השיקולים המוסריים שהופעלו בקרב הקטלני בג'נין.

נמכר סיפורי ליסבון ועוד סיפורים .  ---  מוצ'ניק,לוסיה ליבה  ---  2003  ---  

נמכר סיפורן של הקורטיזנות .  ---  גריפין,סוזן  ---  2003  ---  

נמכר סירט סרט שלנו .  ---  הולינגר,וילי ואחרים  ---  2003  ---   כתוב בעברית

נמכר ספר הסיגרים המלא.  ---  באטי,אנוור  ---  2003  ---  מדריך מקיף ומאויר לעולם הסיגרים: היסטוריה,טיפים לקנייה נבונה,הכנה והדלקה,סוגים וחברות של סיגרים יוקרתיים וכתובות של חנויות ברחבי העולם.

נמכר ספר הציטטות היהודי הגדול :  ---  כהן,אדיר (ע.)  ---  2003  ---  עשרים אלף קטעי שירה,הגות ושנינה מתוך היצירה היהודית לדורותיה,מהתנ"ך ועד ימינו. האלבום מסודר אלפאביתית לפי נושאים.

נמכר ספר סופר ועיתון : [ספר, סופר ועיתון]  ---  כהן,נתן  ---  2003  ---  עיון בהתהוותו,ביסוסו ודעיכתו של המרכז הוורשאי תוך התמקדות במנגונים השונים של חיי התרבות:כתבי עת ועיתונים,שוק הספרים המקומי,איגוד העיתונאים ועוד.

נמכר ספר על בלאם.  ---  טישמה,אלכסנדר  ---  2003  ---  רומן: קורותיו של אינטלקטואל יהודי צעיר הניצל מטבח היהודים בבלקן במהלך מלחמת העולם השניה.

נמכר ספר צלאח א דין .  ---  עלי,טאריק  ---  2003  ---  

נמכר ספר שירים .  ---  לידר,עברי  ---  2003  ---  עורך: גל אוחובסקי .

נמכר עוזרת בית.  ---  אוסטר,כריסטיאן  ---  2003  ---  סיפורו של גבר צרפתי לא צעיר ועוזרת הבית הצעירה שלו. עולמות שונים הנפגשים במקרה ומגלים זה את זו.

נמכר עיונים בעברית לדורותיה.  ---  מורג,שלמה  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים במסורות הלשון העברית בארצות שונות ובזמנים שונים, בלשונות היהודים השונות,בעברית החדשה ועוד.

נמכר עיר הקברים של ירושלים בימי הבית השני.  ---  קלונר,עמוס. זיסו,בועז  ---  2003  ---  אלבום המכיל תרשימים, מפות ותצלומים: השתרעות הנקרופוליס ומאפייניו;המערה וחלקיה, מקום הקבורה;כיצד קוברים (שיטות הקבורה וחפציה) ועוד.

נמכר עיר ונשיה  ---  סלהוב,שבא  ---  2003  ---  

נמכר עירושלם .  ---  רומן אשר,אפרת  ---  2003  ---  

נמכר על גבולות תרבותיים וביניהם :  ---  איזיקוביץ',רבקה (ע)  ---  2003  ---  

נמכר על גן עדן ועל כוח .  ---  קגן,רוברט  ---  2003  ---  

נמכר על הכתיבה :  ---  קינג,סטיבן  ---  2003  ---  חיבור אוטוביוגרפי העוסק בהליכי התהוותו ועיצובו של המחבר כסופר, לצד הגיגיו בדבר מלאכת הכתיבה על שורשיה הפסיכולוגיים והיבטיה היישומיים.

נמכר על הקריאה.  ---  פרוסט,מרסל  ---  2003  ---  חיבור שהקדים המחבר לתרגומו לספר "שומשום ושושנים" של ג'ון ראסקין. הקריאה, בעיקר של ספרות גדולה, מתוארת כחויה מעצבת עבור הקורא.

נמכר על טווסים ובני אדם :  ---  רנאר,ז'יל  ---  2003  ---  

נמכר על כסף על זקנה על מוות וכו' .  ---  וינר,יוליה  ---  2003  ---  

נמכר עלומים :  ---  קוטזי,ג'"מ  ---  2003  ---  

נמכר עליית קהילת יהודי ביצ'א מתימן והשתלבותם בארץ  ---  זכריה,מנשה  ---  2003  ---  

נמכר עסקי ספרים .  ---  שיפרין,אנדרה  ---  2003  ---  

נמכר עשרים נערות לקנא .  ---  גידלי,אורית  ---  2003  ---  

נמכר פדרו פארמו .  ---  רולפו,חואן  ---  2003  ---  

נמכר פו הדב.  ---  מילן, א.א.  ---  2003  ---  תרגום חדש לספר הילדים הידוע. מהדורה צבעונית.

נמכר פואטיקה .  ---  אריסטו  ---  2003  ---  

נמכר פוליטיקה של שכול :  ---  דורון,גדעון. לבל,אודי  ---  2003  ---  ניתוח יחסיהם של ההורים השכולים בישראל עם מה שנטען כשתיקתו ההולכת ונמשכת של הממסד הבטחוני.המחברים מציגים את המאבק באמצעות דוגמאות ומגדירים אותו כפוליטי.

נמכר פוסטמודרניזם והיסטוריה :  ---  וינריב,אלעזר פרופ' (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשאלת ההסטוריה בראי התאוריה הפוסטמודרניסטית ובעקרונות הפוסטמודרניזם.בין הכותבים: עדי אופיר,גרטרוד הימלפרב,רפאל סמיואל ואחרים.

נמכר פיסול בקו ובחלל.  ---  מרקוס,רות  ---  2003  ---  מבוא לפיסול מודרני הבוחן את התפתחות המדיום על רקע האקלים התרבותי של ראשית המאה ה-20.המחברת מגדירה סוג פיסול המכונה "פיסול קווי",שהנו חלל המוגדר על ידי קו.

נמכר פיצוץ .  ---  וקשטיין,דוד  ---  2003  ---  

נמכר פלטפורמה .  ---  וולבק,מישל  ---  2003  ---  

נמכר פניה של סוריה.  ---  זיסר,אייל  ---  2003  ---  דיוקן היסטורי ועכשווי של סוריה המציג את המתח בין עצמתה לבין חולשתה המובנית,הנובעת מהאיזון הבינעדתי העדין. נדונה גם השפעת עליתו של בשאר אסד על חוסנה של סוריה.

נמכר פנקס הקהילות סלובקיה : [פנקס הקהילות-סלובקיה]  ---  ביכלר,יהושע רוברט  ---  2003  ---  רשימה אלפביתית של קהילות חבל סלובקיה וסקירות של תולדותיהן מימי הביניים ועד ימינו.

נמכר פנקס ועד ק"ק איטאליאני בוויניציאה :  ---  קארפי,דניאל (מהדיר)  ---  2003  ---  מהדורה מדעית המלווה במבוא היסטורי, תעתיקי מלים ושמות לועזיים,הערות,מפתחות וביבליוגרפיה מקיפה.

נמכר פעולות התודעה :  ---  קניאל,שלמה  ---  2003  ---  מודל מדעי קוגניטיבי המבקש להציג טקסונומיה מלאה לכל הפעולות התודעתיות.הספר מפרק את רכיביה הראשוניים של התודעה,מרכיבם מחדש במבנה מדרגי ומזהה שימושים מוטעים.

נמכר פערים בין אזוריים בישראל .  ---  פורטנוב,בוריס א אראל,אביתר  ---  2003  ---  

נמכר פרא  ---  ניצן,גבי  ---  2003  ---  רומן: עלילותיו ומסעותיו של גיבור הספר היוצא לאודיסיאה מיסטית-קומית-סוריאליסטית בהתאם לרוח הזמן.

נמכר פרא אציל .  ---  בוסי,דודו  ---  2003  ---  

נמכר פרדה  ---  פרנקל,נעמי  ---  2003  ---  רומן המתרחש בירושלים של שנות החמישים. גיבוריו הם בן הישוב הישן ופלמ"חניק יפה בלורית.

נמכר פרפרי ארץ ישראל  ---  איזנשטין,יצחק  ---  2003  ---  

נמכר פשר החלומות א+ב.  ---  פרויד,זיגמונד  ---  2003  ---  

נמכר פתאום אהבה .  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2003  ---  

נמכר צדק פואטי .  ---  נוסבאום,מרתה ק  ---  2003  ---  

נמכר צוות איתמר :  ---  שור,אבנר  ---  2003  ---  

נמכר ציורי התנ"ך ועוד .  ---  פן,אבל  ---  2003  ---  

נמכר צייר החיים המודרניים :  ---  בודלר,שארל  ---  2003  ---  

נמכר צליל ונפש :  ---  בלאס,נעה  ---  2003  ---  הדרכה לתרגול של חיבור בין הגוף והנפש באמצעות צלילים, להקלת חרדות ומצוקות.התרגילים מאויירים ומלווים בדיסק המכיל צלילים המיועדים למטרה זו ונאמר אמן.

נמכר צ'רצ'יל .  ---  לוקץ',ג'ון  ---  2003  ---  

נמכר קדחת הצבעונים .  ---  מוגה,דבורה  ---  2003  ---  

נמכר קוו ואדיס .  ---  סנקביץ',הנריק  ---  2003  ---  

נמכר קולה של מצרים .  ---  דניאלסון,וירג'יניה  ---  2003  ---  

נמכר קולי זה אני .  ---  שנצר,לולה  ---  2003  ---  

נמכר קורבנות :  ---  מוריס,בני  ---  2003  ---  היסטוריה של הסכסוך מראשית הציונות ועד אינתיפדת אל-אקצה.המחבר מתמקד בהתרחשויות הצבאיות והמדיניות,תוך נסיון לתפוס את העלילה כולה כמכלול אחד.

נמכר קורליין .  ---  גיימן,ניל  ---  2003  ---  

נמכר קטיפה כחולה.  ---  אטקינסון,מייקל  ---  2003  ---  ניתוח המבקש לחשוף את התמטיקה המובלעת בסרטו של לינץ', היבטים סגנוניים, תפיסות פסיכואנליטיות ועוד.

נמכר קליאופטרה .  ---  אסקס,קארן  ---  2003  ---  

נמכר קנאות דתית מודרנית .  ---  סיון,עמנואל ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר קסם הסחלב .  ---  קריסטל בונה,אסטלה  ---  2003  ---  מדריך גידול לחובבים ולמקצוענים בישראל .

נמכר קפוצ'ינו ברמאללה .  ---  עאמירי,סועאד  ---  2003  ---  

נמכר קרון הנשים :  ---  נאיר,אניטה  ---  2003  ---  

נמכר ראומה .  ---  סגל,ג'ד  ---  2003  ---  

נמכר ראשית ישראל .  ---  פינקלשטיין,ישראל סילברמן,ניל אשר  ---  2003  ---  

נמכר רב תרבותיות במבחן הישראליות. [רב-תרבותיות במבחן הישראליות]  ---  נחתומי,אוהד (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המכילה תרגום ראשון למאמרו של צ'רלס טיילור "הפוליטיקה של ההכרה", העוסק בקהילת דוברי הצרפתית בקוויבק,לצד מאמריהם של חוקרים ישראלים.

נמכר רוחות הרפאים של ישראל .  ---  שקלובסקי,מרגריטה גרוסלרנר,מרינה  ---  2003  ---  עורכת רוסית: מרגריטה שקלובסקי . עורכת עברית: מרינה גרוסלרנר .

נמכר רוכב על הטיגריס .  ---  נידהל,לאמה אולה  ---  2003  ---  

נמכר רזי המשפט .  ---  סגי זקס,יורם  ---  2003  ---  

נמכר רחוב הפרחים 22 .  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2003  ---  

נמכר רעיון כוונה ומעשה בארכיטקטורה .  ---  בליך,בילו  ---  2003  ---  

נמכר רפא"ל ממעבדה למערכה .  ---  בונן,זאב ארקין,דן  ---  2003  ---  נמצא תחת רפאל .

נמכר רצח עם קבלה .  ---  ארז,נתן זילברמן,דורית  ---  2003  ---  

נמכר שאלו שלום ירושלים .  ---  דוד,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר שבעה .  ---  בלבן,אברהם  ---  2003  ---  

נמכר שדים .  ---  דוסטוייבסקי,פיודור מיכאילוביץ'  ---  2003  ---  

נמכר שוברת קרח .  ---  סילברמן,אורנה  ---  2003  ---  

נמכר שוק סיני :  ---  עינב,יעל  ---  2003  ---  

נמכר שיווק החינוך .  ---  בר ישי,חנה  ---  2003  ---  

נמכר שיחות על מבחר פרקי ההשגחה שיחות על פרקי טעמי המצוות .  ---  לייבוביץ,ישעיהו  ---  2003  ---  שני כרכים .

נמכר שימור חולות מישור החוף .  ---  אחירון פרומקין,תמר ואחרים  ---  2003  ---  

נמכר שינוי ידידותי .  ---  יעקובי,רפי  ---  2003  ---  מדריך לטכנולוגיה של השינוי הפסיכולוגי הרצוי:אופן היישום במישורים שונים במהלך החיים,ותאור תהליך השינוי משתי זויות ראיה;של הפסיכולוג ושל המטופל.

נמכר שירה והירושימה  ---  עופר,עופרה  ---  2003  ---  

נמכר שירה מול טוטליטריות :  ---  שביט,עוזי  ---  2003  ---  

נמכר שירים באשדודית .  ---  שטרית,סמי שלום   ---  2003  ---  

נמכר שירים מגטו שבלי .  ---    ---  2003  ---  

נמכר שליח צחור דיוקן  ---  עבאדי,יוסי  ---  2003  ---  

נמכר שמואל טנקוס מהירקון עד חיל הים .  ---  אשל,צדוק  ---  2003  ---  

נמכר שנת החתול  ---  אנג'ל,שרה  ---  2003  ---  

נמכר שערי האש .  ---  פרספילד,סטיבן  ---  2003  ---  

נמכר תבניות בדת השוואתית.  ---  אליאדה,מירצ'ה  ---  2003  ---  סקירת התבניות החוזרות בתולדות דתות העולם לאור הנחת היסוד שכל טקס הוא נסיון שחזור רגע הולדת הקדושה. הספר בוחן:אלים,פולחן,מיתוס,סמלים,מרחב,נשיות,חוקים ועוד.

נמכר תולדות הקיסרות הרומית .  ---  עמית,משה  ---  2003  ---  החבור הרביעי המשלים את סדרת תולדות העולם הקלאסי וסוקר כ350 שנה,החל מכינונו של של המשטר הרומאי תחת שלטון אוגוסטוס ועוד מותו של הקיסר קונסטנטינוס.

נמכר תולדות יהודי טרנסילבניה .  ---  כרמלי וינברגר,משה  ---  2003  ---  תולדות הישוב היהודי בטרנסיבניה החל מהמאה ה-17,אז הוזמנו היהודים לממלכתו של הנסיך גאבור בתלן,ועד השואה.מוצגים גם חיי התרבות והזרמים הדתיים בקהילה.

נמכר תורת המחירים .  ---  מעלם,יוסי  ---  2003  ---  

נמכר תורת המשפחה החדשה .  ---  רוזנבלום,אירית (ע)  ---  2003  ---  

נמכר תיק חברון  ---  כהן אביגד,יעקב  ---  2003  ---  

נמכר תכנון לאומי ופיתוח בישראל בשנות האלפיים .  ---  אפרת,אלישע  ---  2003  ---  

נמכר תכנון להתאוששות מאסון .  ---  כהנא,גלעד  ---  2003  ---  

נמכר תכנית אב .  ---  גבע,ציבי  ---  2003  ---  

נמכר תמונות מן היער הגאה .  ---  בוגן,אלכסנדר  ---  2003  ---  

נמכר תסמונת המחסום .  ---  רון פורר,לירן  ---  2003  ---  תאורים חסרי עידון של התעללות אכזרית ואלימה בפלסטינים. נכתבו על ידי חייל בגדוד "שמשון" בשטחים,אשר בעת שהותו בהודו הפנים את ההתדרדרות המוסרית שעבר.

נמכר תעש במחתרת :  ---  חשביה,אריה  ---  2003  ---  

נמכר תצא נפשי עליך :  ---  רוזנהיים,אליהו  ---  2003  ---  ניתוח עמדותיהם הפסיכולוגיות של חז"ל ביחס לסוגיות כגון תורת המיניות,אמפתיה,עולמו הרגשי של האדם,אבלות ועוד.

נמכר תרבות דיגיטלית :  ---  ון אסן,יעל אילת (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים מתורגמים מאת ז'יז'ק,היידגר ואחרים ומקוריים מאת גיורא רוזן והעורכת העוסקים בהשלכותיה של הטכנולוגיה הדיגיטלית על התשתית התרבותית-אמנותית-חברתית.

נמכר תשובה לעמית פוסט ציוני.  ---  פרילינג,טוביה (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המבקשים לבאר,לנגח ולפצח את תופעת ה"פוסט ציונות". בין הכותבים: ניסים קלדרון,גדי טאוב, אניטא שפירא,ישראל ברטל ואחרים.

נמכר תת יבשת בטלטלה : [תת-יבשת בטלטלה]  ---  רחום,אילן  ---  2003  ---  סקירת התמורות בתחום המשטר,החברה והכלכלה שהתרחשו במאה השנים האחרונות באמריקה הלטינית,תוך דגש על יחסי אמריקה הלטינית עם ארה"ב.

נמלט.  ---  לנארד,אלמור  ---  2003  ---  מתח.זוג שודדים חוטפים שוטרת,מתכננים "מכה" גדולה וברקע מתפתחת מערכת יחסים בין אחד השודדים לשוטרת.כל זאת בלשונו המיוחדת של המחבר.

נס בסנטה אנה.  ---  מקברייד,ג'יימס  ---  2003  ---  רומן מלחמה. ארבעה חיילים אפרו-אמריקאים מאמצים יתום איטלקי בעת מלחמת העולם השניה.

נס ציונה : [נס-ציונה]  ---  חשביה,אריה  ---  2003  ---  אלבום הסוקר בטקסט ובצלומים את תולדות נס-ציונה מהתקופה העות'מאנית, דרך תקופת המנדט ועד ימינו. הופק על ידי עיריית נס ציונה לכבוד מלאת 120 שנה למושבה.

נסיך צפרדע :  ---  מיטשל,סטיבן  ---  2003  ---  משל על כוחה של האהבה.

נסיך.  ---  מיכאל,איב  ---  2003  ---  רומן פנטסטי; בן-עניים בחופשה מוצא ארון קבורה שנסחף לחוף, ורוחו של הימאי הצעיר הקבור בו מתלווה אליו.

נסיכה אפריקנית.  ---  אורן,רם  ---  2003  ---  רב מכר פוטנציאלי: זוג חברים נקלעים לגיהנום אקזוטי במהלך ציד יהלומים באפריקה.

נעורים בכבלים .  ---  גבע,תומס  ---  2003  ---  

נעורים בכבלים :  ---  גבע,תומס  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר מילדותו במחנות ריכוז נאציים,ביניהם אושויץ ובוכנוולד. למהדורה זו נתוספו רישומי צבע שצייר המחבר במחנות,המתארים את שגרת היומיום.

נעליים קרועות.  ---  פורן,ליזה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה ממוזיאון ינקו דאדא בעין הוד.תיקים,סנדלים ונעלי עור שצורתם המקורית הושחתה והם הפכו לחפצים אחרים.

נער כותב בין החומות :  ---  ציטרין,אברהם  ---  2003  ---  תיעוד פרוזאי ושירי בזמן אמת של חיי הגטו.המחבר נשלח לגטו בגיל 13 עם משפחתו וניהל שם יומן עד מותו באושוויץ.

נערת הסיגריה.  ---  וולפר,קרול  ---  2003  ---  רומן רווקות הוליוודי.

נפוליאון בארץ ישראל. [נפוליאון בארץ-ישראל]  ---  גיחון,מרדכי  ---  2003  ---  כשנפוליאון ניסה לכבוש את עכו: הסטוריה צבאית של מסע נפוליאון למזרח בכלל ולארץ ישראל בפרט,תוך תיאור הקרבות העיקריים:אל עריש,יפו,עכו,התבור ועוד.

נפילת ברלין :  ---  ביוור,אנטוני  ---  2003  ---  כרוניקה היסטורית הסוקרת ימיו האחרונים של הרייך השלישי. הספר מלווה בצלומים.

נפילת ברלין 1945 .  ---  ביוור,אנטוני  ---  2003  ---  

נפרולוגיה ויתר לחץ דם.  ---  גפטר,עוזי (ע.) (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים: השימוש בתרופות באי-ספיקת כליות;נפרופתיה סוכרתית;ציסטות ומחלה פוליציסטית של הכליה;יתר לחץ דם בהריון;חידושים בהשתלות כליה ועוד.

נפשות אבודות.  ---  פוקס,פולה  ---  2003  ---  רומן: משל אורבני ובמרכזו חייהם המנוכרים של זוג יאפים הנקלעים למערבולת של חרדה והתפוררות.

נפתולי הנפש :  ---  בלוך,סידני. סינג,ברוס ס.  ---  2003  ---  מדריך למחלות הנפש השונות ולדרכי הטיפול בהן.המדריך מיועד לחולה,לבני משפחתו ולחבריו.מושם דגש מיוחד על מחלות האופייניות לנשים,לילדים ולקשישים.

נציב קבילות החיילים :  ---  לבצור,עוזי  ---  2003  ---  הדוח המוגש לשר הבטחון.כולל דוגמאות לקבילות של חיילי חובה ומילואים,המלצות עיקריות,נתונים וסטטיסטיקה.

נציב תלונות הציבור (29) :  ---  גולדברג,אליעזר  ---  2003  ---  דו"ח שנתי 2002.

נקישות ורמזי אור :  ---  יגיל,רן  ---  2003  ---  רומן המבוסס על העשור האחרון לחייו של המשורר נח שטרן, המוצג בו כגאון חריג בחברה סגורה ומתנכרת.סיפור הסתבכותו בנסיון לרצח,כליאתו ואשפוזו בבי"ח לחולי רוח.

נקמת יותם.  ---  מגד,אהרן  ---  2003  ---  רומן: מתרגם מיזנטרופ בעל נטיות תוקפניות נאלץ להתמודד עם כעסיו שעה שסדקים נבקעים בעולמו הספרותי.

נשים בעבודה.  ---  אורבך,עליזה  ---  2003  ---  אלבום צילום אמנותי המשקף את מעמדן של הנשים העובדות בארצות העולם השלישי ובארצות המערב בסוף המאה ה-20 ותחילת ה-21.

נשים כותבות היסטוריה :  ---  קוזמא,ליאת  ---  2003  ---  תנועות פמיניסטיות מרוקאיות: צמיחתה של תנועת הנשים במרוקו,עיתונות פמינסטית,היסטוריוגרפיה לאומית ופמיניזם במורשת האסלאמית.

נשים מאחורי המצלמה :  ---  ניומן,קתי  ---  2003  ---  אלבום: מחווה ל-40 צלמות העוסקות בעיתונות מצולמת.

נשים מדברות.  ---  דיוואר,אילה  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו החברות הנרקמת בין שתי נשים.

נשים עליך שמשון .  ---  גלפז פלר,פנינה  ---  2003  ---  


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים