רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


661 ספרים בעמוד זה

סביבה מינהל ומשפט בישראל - שורשים ובסיס.  ---  לסטר,ראובן. חשן,אהוד  ---  2003  ---  מידע מעשי המיועד לקובעי מדיניות בתחום הסביבה,המנהל והמשפט.העבודה כוללת מבוא קצר למדעי הסביבה ועיקרו דיון במשפט סביבתי ובאמנות סביבתיות בעולם ובישראל.

סביבה מינהל ומשפט בישראל - שורשים ובסיס.  ---  לסטר,ראובן. חשן,אהוד  ---  2003  ---  מידע מעשי המיועד לקובעי מדיניות בתחום הסביבה,המנהל והמשפט.העבודה כוללת מבוא קצר למדעי הסביבה ועיקרו דיון במשפט סביבתי ובאמנות סביבתיות בעולם ובישראל.

סביבות מדברות :  ---  הרתאן,רות ואחרות  ---  2003  ---  תיאוריה והצעות לפעילות בנושא התקשורת: הבנת התקשורת כתופעה מרכזית של החיים,בדיקת ארועי תקשורת בין-אישית בסיטואציות בית-ספריות ומחוצה לו ועוד.

סבך של אדמוניות.  ---  אקאבל,אומברטו  ---  2003  ---  שירים קצרים המתייחסים למסורת של תרבות המאיה,אליה משתייך המחבר.ההדפסה על נייר פייסטה. סוף היום./איל לבן זנב/לעס קומץ אחרון של לקט/אסף צלו/ואבד בין המתלולים.

סבתא פישלה דייסה .  ---  לוי מיכאלוביץ',שרון  ---  2003  ---  

סגנונות קיום :  ---  רייכנברג,רבקה. שגיא,רחל  ---  2003  ---  מונוגרפיה המבוססת על שתי עבודות דוקטורט.דיון ברקע התאורטי למודל הטריאדי של סגנונות הקיום שהגו הסוציולוגים אריך פרום ויעקב רנד תוך בדיקת זיקתו לתחום הכשרת מורים.

סדר נשים :  ---  ליבליך,עמיה  ---  2003  ---  ראיונות עם נשים רווקות,חד-הוריות,לסביות,אלמנות וגרושות המספרות על זוגיות,משפחה וילדים מזוויות שונות בהן הן נמצאות בחברה הישראלית.

סדרת סיפורי שקספיר.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2003  ---  רוב מהומה על לא דבר,הסוחר מוונציה,הסערה. נוסח עברי:אהרון בר, על פי צ'רלס ומרי לם. כל חוברת בת כ-38 עמודים.

סוגיות אתיות במקצועות הייעוץ והטיפול הנפשי.  ---  שפלר,גבי ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים רחב היקף העוסק ב:הגדרת האתיקה המקצועית,יסודותיה,הכוח והגבולות של הקשר המקצועי,סוגיות באבחון והערכה,תקנונים וקודים אתיים של אגודים.

סוגיות אתיות במקצועות הייעוץ והטיפול הנפשי.  ---  שפלר,גבי ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  אוסף מאמרים רחב היקף העוסק ב:הגדרת האתיקה המקצועית,יסודותיה,הכוח והגבולות של הקשר המקצועי,סוגיות באבחון והערכה,תקנונים וקודים אתיים של אגודים.

סוגיית אופי המדינה והשלכותיה על החוקה .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2003  ---  המועצה הציבורית: הכינוס השישי ה ו בטבת תשס"ב 20 21 בדצמבר 2001 חיפה . פרסומי המועצה הציבורית 8 .

סוגיית אופי המדינה והשלכותיה על החוקה :  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2003  ---  פרוטוקול כינוס של המועצה הציבורית אשר התדיינה על מהות הדמוקרטיה בישראל,יהודיותה של ישראל ואפשרות כנון חוקה.

סוגיית העיגון של זכויות חברתיות בחוקה .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2003  ---  פרסומי המועצה הציבורית 11 .

סוגיית העיגון של זכויות חברתיות בחוקה.  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2003  ---  ההרצאות שניתנו במושבים השונים בכנס ומאמרים נוספים בנושא: הצורך והאפשרות לקבוע זכויות כלכליות-חברתיות בחוקה.

סוד הגושרים :  ---  רובמן,דוריאן  ---  2003  ---  הרוסים מבקשים להעביר את קיבוץ הגושרים לרשותם, עקב ידיעות על סוד הנעורים שנמצא במקום. מן הכריכה האחורית: "הרומן נקרא טרם תרגומו על-ידי אנשי ספר רוסיים, שהעריכו מאוד את רמתו הגבוהה".לא מדובר בנו.

סוד ההיכל :  ---  רויטמן,אדולפו לדרמן,שולמית  ---  2003  ---  

סוד ההיכל :  ---  רויטמן,אדולפו  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה הבוחן את מוסד המקדש באמצעות ממצאים ארכיאולוגיים ובמרכזם מגילת המקדש.

סוד המילים.  ---  גולדברג,מיילה  ---  2003  ---  רומן. נערה מגלה בעצמה כשרון כמעט מיסטי לאיות מילים,דבר המהווה ספורט אינטלקטואלי נפוץ בבתי הספר של ארה"ב. כשרונה זה פורץ סכרים אינטימיים במשפחתה המתוסבכת.

סוד התוצאה :  ---  כץ,ראובן [כ"ץ,ראובן]  ---  2003  ---  יעוץ אירגוני.שיטה ניהולית פילוסופית המכוונת את המנהל אל עבר התוצאות העתידיות שברצונו להשיג ולא לפי דפוסי תוצאות העבר.

סודה של אנבלה.  ---  שחר כהן,אידה  ---  2003  ---  רומן ביכורים על כל משמעויות ההגדרה.

סודות ההצפנה .  ---  סינג,סיימון  ---  2003  ---  התפתחות השיטות המתמטיות להצפנת מסרים ופענוחם לאורך ההסטוריה האנושית,דיון בדבר ערכן הדיפלומטי, האסטרטגי והאינטלקטואלי ותשקיף על הצפנת מסרים בעתיד.

סודות ההצפנה :  ---  סינג,סיימון  ---  2003  ---  התפתחות השיטות המתמטיות להצפנת מסרים ופענוחם לאורך ההסטוריה האנושית,דיון בדבר ערכן הדיפלומטי, האסטרטגי והאינטלקטואלי ותשקיף על הצפנת מסרים בעתיד.

סודות וכמרים.  ---  איסלר,אלן  ---  2003  ---  רומן: עלילותיו של כומר קתולי, שאינו אלא יהודי אתאיסט, הנקלע לקלחת מזימות ותככים המבעבעת סביב ספרייה רבת ערך המופקדת לרשותו.

סודות לבנים.  ---  דניאל,דיטה  ---  2003  ---  המחברת, הומיאופתית ואמנית רב-תחומית, מתארת את זכרונות התבגרותה ואת עקרונות הטיפול ההומיאופתי. הספר מלווה בציורים של המחברת.

סודות מחדר המיטות.  ---  מופסן,גי דה  ---  2003  ---  אסופת סיפורים אירוטיים.

סוכות מרחבי העולם.  ---  מזובר,רויטל (ע.)  ---  2003  ---  מארז הכולל חוברת ובה צילומי סוכות וסיפוריהן מתערוכה שהתקיימה במוזיאון ו-12 לוחות צבעוניים לתליה בסוכה. ראו גם ערך לועזי.

סולאריס.  ---  לם,סטניסלב  ---  2003  ---  מדענים על כוכב הלכת סולאריס חוקרים אוקיאנוס וסבורים שמדובר ביישות אינטלגנטית.הופעתן המוזרה של דמויות מעברם מעלה שאלות יסודיות על תקשורת,מוסר ופסיכולוגיה.

סולם הטונים הרגשיים.  ---  האברד,רון  ---  2003  ---  "כיצד תדע מה הסבירות ששותפך יבגוד בך?". שיטה מעשית ו"בדוקה" לחזות את התנהגותו העתידית של בן זוג פוטנציאלי וכן את מצב בריאותו ורמת שקרנותו.

סולם הערכים.  ---  הרן,גד  ---  2003  ---  קוד מוסרי וערכי שהגה המחבר.

סולם הערכים.  ---  הרן,גד  ---  2003  ---  קוד מוסרי וערכי שהגה המחבר.

סוס כהה.  ---  הוג,טאמי  ---  2003  ---  רומן מתח בשני כרכים.

סוף חורפית.  ---  גטריידה,שי  ---  2003  ---  רומן. מסעות חיצוניים ופנימיים של נהג משאית בישראל.

סופה של עירנו הקטנה :  ---  חאג'יס,דימיטריס  ---  2003  ---  סיפורים ריאליסטיים על דמויות שונות בנוף העירוני היווני בין שתי מלחמות העולם.

סופרים קלוריות :  ---  קנטר,יורם ואחרים  ---  2003  ---  פירוט ערכם הקלורי של למעלה מ-3000 פריטי מזון,מסודרים בסדר אלפבתי.הערך מוצג לפי 100 גרם ולפי מנה. מהדורה חדשה הכולל פרק על מזון לתינוקות ולילדים.

סושי כל אחד יכול.  ---  אימטני,איה  ---  2003  ---  אלבום המכיל מתכונים ותצלומים.

סושי למתחילים.  ---  קיז,מריאן  ---  2003  ---  רומן העוסק באשה שנבחרה להקים ירחון חדש באירלנד,מאוויה וחייה.

סחרור.  ---  סיגל,ג'יימס  ---  2003  ---  רומן מתח המוגש כחיבור למורה המשמש בבית כלא מביא לסחרור בחייו.

סטיישן איילנד.  ---  היני,שיימוס  ---  2003  ---  שירים איריים מתורגמים המופיעים בצד גירסתם המקורית.

סידרא יח :  ---  שטיינפלד,צבי אריה  ---  2003  ---  בין הנושאים בקובץ: ספור חוני המעגל, אופיה הבית-מדרשי של ההגדה במקורות תנאיים, מפעלו הספרותי של הרב אברהם דאנציג, פרשנותם של רש"י ורמב"ם לספרות חז"ל ועוד.

סיכויים וסיכונים בהשקעה במטבע זר.  ---  נורמן,שמואל. דיאמנט,פז  ---  2003  ---  מאפייני שוק המטבעות הבינלאומי;עסקה במטבע חוץ;כלים לניתוח תיק השקעות במט"ח;ניתוח כלכלי וטכני לצורך חיזוי תנודות בשער המטבע;נהיול הלוואות במטבעות זרים ועוד.

סימני דרך :  ---  שמר,נעמי  ---  2003  ---  מילים מלוות בתווים.הספר כולל מספר שערים נושאיים: סימני דרך,שירת יחיד,שירת רבים,כיבוי אורות,דברי שיר,אין לי רגע דל,אחינו הקטן ותרגומים.

סימני דרך :  ---  שמר,נעמי  ---  2003  ---  

סימני חיים 2002 :  ---  פרומקין,רון ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  דו"ח על מצב איכות הסביבה בעולם,טבלאות וסטטיסטיקה: אוכלוסיה,צריכה,זהום אויר,בריאות ציבורית ועוד.

סיפור על ילדה זקנה.  ---  ארפנבק,יני  ---  2003  ---  נובלה ובמרכזה קורותיה של ילדה הנמצאת נטושה ונלקחת למוסד.

סיפור על שני עובדים ומנהל שרצה להצליח.  ---  בארט,כריס  ---  2003  ---  ספר נהול העוסק בהטמעת חזון ארגוני ויישומו בפועל, דרך סיפור מקרה.

סיפור תרבות :  ---  צור,ירון  ---  2003  ---  

סיפור תרבות :  ---  צור,ירון ד"ר  ---  2003  ---  ספר לימוד לנוער.דרך סיפורים אישיים של גיבורי תרבות יהודים-תוניסאים סוקר המחבר את ההיסטוריה התרבותית של יהודי תוניסיה מהכיבוש הצרפתי ב-1891 ועד לסיומו ב-1956.

סיפורה של הבדידות.  ---  כהן,אדיר  ---  2003  ---  אסופת עדויות וראיונות הבוחנת את חווית הבדידות של מספר מטופלים ומטופלות באמצעות ביבליותרפיה. הספר סוקר את הבדידות בילדות,בחוסר הזוגיות,במין,בקבוץ,בצבא ועוד.

סיפורה של שופהולית :  ---  קינסלה,סופי.  ---  2003  ---  רומן-יומן.ספורה של עיתונאית שהקניות הן התשובה לכל בעיותיה.היא שוקעת בחובות,מסתבכת בשקרים וחיה חיים כפולים.

סיפורו של נהג מונית :  ---  ברון,צ'יקו  ---  2003  ---  עלילותיו האירוטיות למחצה והאמינות למחצה של המחבר.

סיפורי בעל ואהליבה.  ---  בקר,אמנון  ---  2003  ---  רומן-אפוס הסוקר את דברי ימי יזרעאל בלשון המנסה לשלב בין רבדיה התקופתיים של העברית.

סיפורי הבעש"ט .  ---  עגנון,שמואל יוסף  ---  2003  ---  עם ציורי אורי ליפשיץ ובהקדשתו

סיפורי ליסבון ועוד סיפורים :  ---  מוצ'ניק,לוסיה ליבה.  ---  2003  ---  הספר מציג תמונה קבוצתית של הספרות הפורטוגזית במאה העשרים באמצעות סיפורים מאת שבעה-עשר סופרים, ביניהם:לישבואה,דה פונסקה,טורגה וסאראמאגו.

סיפורי מות עירי.  ---  אשכנזי,יפתח  ---  2003  ---  אוסף סיפורים המתארים מגוון דמויות אנושיות החיות ברובן בכרמיאל ומשקפות את פניה הקשות של המציאות הישראלית. בעלילות משולבות אפיזודות מחייו של המחבר,בן 23.

סיפורי צפת.  ---  כהן,מנחם  ---  2003  ---  אוסף מאמרים שפורסמו במקומון "קול העיר" בצפת,המתארות את תולדותיה של צפת באמצעות סיפורים על צדיקים, רבנים ודמויות בולטות אחרות מתקופות שונות.

סיפורי צפת.  ---  כהן,מנחם  ---  2003  ---  אוסף מאמרים שפורסמו במקומון "קול העיר" בצפת,המתארות את תולדותיה של צפת באמצעות סיפורים על צדיקים, רבנים ודמויות בולטות אחרות מתקופות שונות.

סיפורים מאחורי הגב.  ---  גרוס,אורית  ---  2003  ---  ספורים קצרים.

סיפורן של הקורטיזנות :  ---  גריפין,סוזן  ---  2003  ---  על המורשת ההיסטורית של יצאניות הצמרת במאה ה-18 וה-19 אשר השפיעו על תרבות המערב ע"י שכלול ופתוח אמנות הפיתוי המיני.

סירט סרט שלנו. [סירט (סרט) שלנו]  ---  ארצי,יצחק ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  סיפור תולדות היהודים בעיר המולדובית וזכרונות תושבים שחיו בה: חיי היומיום והדת, תנועות הנוער, דיוקנאות דמויות מרכזיות וקורות הקהילה בתקופת השואה.

סכנה :  ---  חזן,יעקב ואחרים  ---  2003  ---  אסופת נאומים ועיונים העוסקים בהשלכותיה ההרסניות של הקמת מדינה פלסטינית,זאת לצד ניסיונות לשרטט פתרונות מדיניים.

סלמה ואבולעפיה.   ---  טבת,נחום (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת הבוגרים של התכנית ללימודי המשך באמנות וצילום של האקדמיה. הקטלוג כולל את צילומי העבודות שהוצגו ותיאורים קצרים שלהן, בעברית ובאנגלית.

סלנג והומור :  ---  יהלום,משה  ---  2003  ---  השפה הישראלית המדוברת מוצגת באלפי ערכים ובפורמט כיס,תוך פירוט דוגמאות שימוש ושפת המקור של המלה.המבוא הפשטני בסוף הספר עוסק במקורות הסלנג הישראלי.

סלנג ועוד :  ---  ישראלי,איטה  ---  2003  ---  מילון אנגלי-עברי. ראה גם: חלק אנגלי.

סלנג ועוד :  ---  ישראלי,איטה  ---  2003  ---  מילון אנגלי-עברי. ראה גם: חלק אנגלי.

סמבוק מג'דרה.  ---  בלוגר,ג.פ.  ---  2003  ---  קומיקס קצר בשחור-לבן.

סמכויות כלליות של הרשות המבצעת.  ---  כהן,מרגנית  ---  2003  ---  עיון בפעילותה של הרשות המבצעת באנגליה,צרפת וישראל, לצד בסיס עיוני,בחינת הסמכויות החלופיות בשעת חירום, יישום מדיניות ממשלתית ועוד.

סעדיה גאון :  ---  סטרומזה,שרה  ---  2003  ---  נהוג לשייך את הגותו של רס"ג לזרם הכלאם המוסלמי. המחברת בוחנת מחדש את תקפותו של שיוך זה ואת מגוון ההשפעות על הגותו.

ספונות כג :  ---  בר אשר,מאיר (ע)  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים בקהילות ישראל במזרח, בתחומי הגות והלכה,היסטוריה וחברה,שירה ופרשנות המקרא והמסורה.

ספורים שאהבתי.  ---  אופק,בינה (ע.)  ---  2003  ---  ספר מאוייר ומנוקד לילדים.

ספר אסיא .  ---  הלפרין,מרדכי (ע)  ---  2003  ---  

ספר האלף בית .  ---  צלקה,דן  ---  2003  ---  

ספר האלף בית. [ספר האלף-בית]  ---  צלקה,דן  ---  2003  ---  פסיפס לקסיקלי העשוי זכרונות,בידיון והגיגים ספרותיים הנפרש על פני סדר האלף-בית וכורך יחדיו עצמים, אישים ורסיסי מחשבות.

ספר האשליות .  ---  אוסטר,פול  ---  2003  ---  

ספר האשליות.  ---  אוסטר,פול  ---  2003  ---  רומן.פרופסור לספרות שאיבד את משפחתו מאבד עניין בחיים, עד שהוא נתקל בקטע מסרט אילם ונדחף נפשית לחקור אותו ולכתוב עליו ספר.

ספר הבדיחות האדום .  ---  קרמן,דני  ---  2003  ---  

ספר הבדיחות האדום.  ---  קרמן,דני  ---  2003  ---  שלל בדיחות מסוגים שונים,בפורמטים ובסגנונות שונים,וכן ציטוטים מצחיקים של אישים מפורסמים.

ספר החידות.  ---  אלתרמן,נתן  ---  2003  ---  ספר חידות הומוריסטי לילדים, מחורז ומאוייר.

ספר היתרונות והחסרונות :  ---  בר לב,עמרי  ---  2003  ---  התגה היתולית של עשרות החלטות בחיים,ונקודות הזכות והחובה לכל אחת מהן.בין הנושאים:האם להצביע בבחירות?האם להתחתן בגיל צעיר?האם לזייף אורגזמה? ועוד.

ספר המסעות.  ---  קישון,אפרים  ---  2003  ---  אוסף חוויות מסע משועשעות על פי מיטב המסורת של ההומור המרכז אירופי: מרחץ תורכי באיסטנבול,מלחמת שוורים בספרד,ביקור נימוסים ביפן ועוד.

ספר המשחקים המדהים :  ---  רוטמן,שרין גרטל  ---  2003  ---  אוסף משחקים הכולל לוחות דמקה סינית,קלפי דומינו,לוח כתיבה מחיק,קוביות,חיילים מגנטיים,פסיפסים,קלפי טריויה ועוד.

ספר הציטטות היהודי הגדול :  ---  כהן,אדיר (ע.)  ---  2003  ---  עשרים אלף קטעי שירה,הגות ושנינה מתוך היצירה היהודית לדורותיה,מהתנ"ך ועד ימינו. האלבום מסודר אלפאביתית לפי נושאים.

ספר השירים שלי.  ---  הזנפרץ,יהושע  ---  2003  ---  50 שירים בלתי-מנוקדים שאסף המחבר עבור אשתו ביום הולדתו ה-50: "אם רק תשובי אלי נסיכה / אשתחווה לך אפיים / אבנה לך סולם יקרות חתיכה / שראשו בשמיים".

ספר התנ"ך בתמונות.  ---  דורה,גוסטב (מאייר)  ---  2003  ---  121 איורים המתארים סיפורים מרכזיים בתנ"ך לצד הפסוקים הרלוונטים.

ספר נעימות :  ---  יוסף בן אברהם הרואה הכהן  ---  2003  ---  הספר,פרי עטו של חכם קראי בן המאה ה-11,עוסק בעיקרי האמונה הקראית ובפולמוס עם הנוצרים.

ספר סופר ועיתון : [ספר, סופר ועיתון]  ---  כהן,נתן  ---  2003  ---  עיון בהתהוותו,ביסוסו ודעיכתו של המרכז הוורשאי תוך התמקדות במנגונים השונים של חיי התרבות:כתבי עת ועיתונים,שוק הספרים המקומי,איגוד העיתונאים ועוד.

ספר על בלאם.  ---  טישמה,אלכסנדר  ---  2003  ---  רומן: קורותיו של אינטלקטואל יהודי צעיר הניצל מטבח היהודים בבלקן במהלך מלחמת העולם השניה.

ספר צלאח א-דין.  ---  עלי,טאריק  ---  2003  ---  רומן היסטורי המגולל את זכרונותיו הבדיוניים של צלאח א-דין.

ספר קטן חיוך גדול :  ---  לוינשטיין,מיה  ---  2003  ---  אוסף עצות קטנות לחיים רגועים, כמו "להתנשק" או "לראות את הזריחה". העצה החסרה: אין חדש תחת השמש.

ספר שירים.  ---  לידר,עברי  ---  2003  ---  שירים מתוך שלושת תקליטיו האחרונים של הזמר:"מלטף ומשקר","יותר טוב כלום מכמעט" ו"האנשים החדשים",וכן מתקליט שטרם יצא.הספר כולל הקדמה מאת גל אוחובסקי.

ספר תמונות בלי תמונות :  ---  אנדרסן,הנס כריסטיאן  ---  2003  ---  שלושים ושלוש אפיזודות קצרות המתרחשות בארצות שונות בעולם אשר מובאות כצרור אגדות ערש מפי הירח.

ספרדית בשפה פשוטה.  ---  הוכשטדט,אריאל  ---  2003  ---  ספר ללימוד עצמאי של השפה,מותאם לדוברי עברית,בשיטת ILM.כולל מילון של 1000 מילים.

ספרות העדות על השואה כמקור היסטורי ושלוש תגובות חסידיות בארצות השואה.  ---  פייקאז',מנדל  ---  2003  ---  דיון במספר נושאים:מפעל התיעוד והעדות של השואה במזרח אירופה,התעודות הספרותיות האחרונות של חסידות פולין בגטו ורשה,פרשת הבטחת הרבי מבעלז ושאלת היודנראט.

ספרות העדות על השואה כמקור היסטורי ושלוש תגובות חסידיות בארצות השואה.  ---  פייקאז',מנדל  ---  2003  ---  דיון במספר נושאים:מפעל התיעוד והעדות של השואה במזרח אירופה,התעודות הספרותיות האחרונות של חסידות פולין בגטו ורשה,פרשת הבטחת הרבי מבעלז ושאלת היודנראט.

ספרות ומגדר בסביבה מתוקשבת :  ---  קרינסקי,אביבה  ---  2003  ---  תיאוריה פמיניסטית של קריאה והביקורת עליה;"הפדגוגיה הפמיניסטית" בלמידה-הוראה של הספרות ועוד.

ספרות ומגדר בסביבה מתוקשרת .  ---  קרינסקי,אביבה  ---  2003  ---  

ספרות זולה .  ---  פולאן,דיינה  ---  2003  ---  

ספרות זולה.  ---  פולאן,דיינה  ---  2003  ---  ניתוח סרטו של טרנטינו המבקש לחשוף את הנרטיבים הסמויים בו ואת זיקותיו המובלעות לקולנוע ההוליוודי ולתרבות האמריקאית הפופלרית.

ספרות זולה.  ---  פולאן,דיינה  ---  2003  ---  ניתוח סרטו של טרנטינו המבקש לחשוף את הנרטיבים הסמויים בו ואת זיקותיו המובלעות לקולנוע ההוליוודי ולתרבות האמריקאית הפופלרית.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  קלונר,עמוס  ---  2003  ---  השלישי מתוך שלושה כרכים המוקדשים לסקר ארכאולוגי בתחומה העירוני של ירושלים. הספר כולל תאורי אתרים עם נקודות ציון, מפות ותצלומים.

סקר דעת קהל בקיבוצים בשנת 2003 והצגת השינויים בעמדות לאורך 14 שנים.  ---  פלגי,מיכל.אורחן,אליאט  ---  2003  ---  הסקר השנתי ה-14.חברי קיבוצים נשאלו על עמדותיהם כלפי העבודה,שינויים בקיבוץ ופעילויות התנועה,על הערכתם את המצב בקבוץ,על אמונם בו,על קליטת צעירים בקבוץ ועוד.

סקר צורכי מידע של מנהלי בתי-ספר.  ---  טייטלבאום,רותי ואחרות  ---  2003  ---  תוצאות הסקר שנערך במלאת עשר שנים לעריכת הסקר הראשון בנושא.

סקרי תקצוב זמן ושוויון בין מגדרי.  ---  גרוס,ג'וסלין סבירסקי,ברברה  ---  2003  ---  מחקר סטטיסטי הבוחן את מידת השקעתן של נשים בעבודות שאינן זוכות לתגמול כספי,כפי שקורה במשק הבית למשל.

עד 3 קילומטר :  ---  זקס,אליעזר  ---  2003  ---  מסלולים,אתרים והמלצות.

עד יחדל צלי.  ---  זלוף,לילי  ---  2003  ---  שירים.

עד מוות.  ---  עוז,עמוס  ---  2003  ---  הוצאה מחודשת של הנובלה שראתה אור לראשונה ב-1969. סיפורו הקודר של מסע הצלב של האביר גיום די-טורון ועבדיו,המהווה מצע לעיסוק בשאלות החטא והגאולה.

עד ראייה :  ---  ברוך,אדם  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכה שהוצגה במוזיאון ת"א ובה מבחר של 50 דימויים שהוצגו על מסכי הטלויזיה הישראלית בשנת 2002,המהווים "כרוניקה של מנטליות".

עדויות אור :  ---  אסצקי לזר,שרה. גאנם,אסעד (ע.)  ---  2003  ---  ריכוז חוות דעת שהוגשו לועדה על ידי אנשי מחקר,ביניהם אלי רכס,אורן יפתחאל,ראסם ח'מאיסי,אסעד גאנם ואחרים. הכותבים מנתחים את הסיבות להתפרצות האלימות ב-2000.

עדות ביהוסף (ספר) :  ---  יוסף יצחק הלוי  ---  2003  ---  פירוש לספר בראשית וחלקים מספר שמות, חיבור על תולדות יהודי תימן במאה ה-19, וכן קורות המחבר ומשפחתו.

עובדות.  ---  בלן,סילביו ד"ר ואחרים  ---  2003  ---  אוסף מאמרים קצרים ואינפורמטיביים בנושאים רפואיים, פסיכולוגיים ופסיכיאטריים מחיי היומיום:איך כדאי לדבר עם מתבגרים?איך לפתור בעיות שינה בתקופת ההריון? ועוד.

עוגיות מזל.  ---  אלמוזלינו,אורי  ---  2003  ---  ספור מתח המתחולל בבאר שבע.

עוד יום טיול באופני הרים :  ---  סט,אלי  ---  2003  ---  מסלולים לטיולי אופניים ברחבי הארץ.

עוד כמה מילים על החיים…  ---  סער,חנוך (ע.)  ---  2003  ---  אסופת ציטטות, חלקן כבדות משקל וחלקן קלילות כנוצה.

עוד לא תמו כל פלאייך :  ---  מרקוס,מנחם (ע.)  ---  2003  ---  אלבום המכיל מבחר מסלולי טיול ותצלומים צבעוניים.

עוד תזרח השמש בחלוני :  ---  מטייב,ברטה (אברמצ'ייב)  ---  2003  ---  זכרונות המחברת מילדותה בסמרקנד שבבוכרה בזמן מלחמת העולם השניה ולאחריה.

עוזרת בית.  ---  אוסטר,כריסטיאן  ---  2003  ---  סיפורו של גבר צרפתי לא צעיר ועוזרת הבית הצעירה שלו. עולמות שונים הנפגשים במקרה ומגלים זה את זו.

עולם האמת.  ---  יהודה,ניסן  ---  2003  ---  עיון בקורתי של המחבר, מי ששהה לסירוגין בעולם הדתי ובחילוני, המבקש להתחקות אחר אופיה ההרסני של הדת ותפקודה כתשתית לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

עונג :  ---  קטראל,קים. לווינסון,מארק  ---  2003  ---  אלבום המשלב אילוסטרציות והנחיות המתוות אופנים שונים לעינוג האישה בידי ובלשון בן זוגה.

עונשים וחטאים :  ---  שמש,אהרן  ---  2003  ---  על התפתחות תורת הענישה והעונשים אצל חז"ל,מטרות הענישה וסיווג החטאים.

עורבים צרחו לי בתוך הראש :  ---  זילכה,ניר  ---  2003  ---  "טקטסים שבורים קשים לעיכול לעתים, בוטים,אלימים, ספק פורנוגרפים…"

עזרה ראשונה .  ---  בן רון,איה  ---  2003  ---  

עזרה ראשונה :  ---  בן רון,איה  ---  2003  ---  חוברת ובה איורי האמנית המלווים ציטוטים טיפוסיים ממדריכי עזרה ראשונה צה"ליים שהוצאו מהקשרם;בנוסף,לוח קרטון עבה המהווה פרודיה שחורה על ציורי פסטורליה .

עיוני תולדה ושירה :  ---  זהרי,מנחם  ---  2003  ---  בחינת תעודות משלהי תקופת הבית השני בהקשריהן השונים, עיון בהעתקת מרכזי ההלכה בתקופת המשנה והתלמוד ומסות על גלות וגאולה בשירה העברית מימה"ב בספרד.

עיונים בעברית בארמית ובלשונות היהודים. [עיונים בעברית, בארמית ובלשונות היהודים]  ---  מורג,שלמה  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים בלשון חז"ל וספרות הדקדוק,במסורות ניקוד והגייה,בארמית הבבלית ובעברית של ימינו.

עיונים בעברית לדורותיה.  ---  מורג,שלמה  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים במסורות הלשון העברית בארצות שונות ובזמנים שונים, בלשונות היהודים השונות,בעברית החדשה ועוד.

עיונים בתקומת ישראל 13 :  ---  גינוסר,פנחס ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  בגיליון:גדי טאוב על יבוא רוח הסיקסטיז לארץ,שני מאמרים על דוד בן-גוריון ומלחמת תש"ח,יחיעם ויץ על תנועת החרות בשנות המדינה הראשונות,מאמר על המרחב ב'ימי צקלג' ועוד.

עין בעין.  ---  מונק,יעל (ע.)  ---  2003  ---  לקט מן המאמרים שליוו את הסמינר הקולנועי התיעודי השלישי, העוסקים בתפקידו של הקולנוע התיעודי הפוליטי, תוך התמקדות בפעילותם הקולנועית של מיעוטים בארץ.

עין הקורא :  ---  אחימאיר,אב"א  ---  2003  ---  מבחר מאמרים העוסקים בסופרים, פובליציסטים ואנשי ספר, ביניהם: ביאליק,עגנון,ברנר,יצחק למדן,שטיבל ואחרים.

עין חרוד.  ---  גרשוני,משה  ---  2003  ---  ספר מלווה לתערוכה "משה גרשוני:עין חרוד" שהוצגה במשכן לאמנות עין חרוד ב-2003.שלושים רישומים בגיר,פחם,עיפרון וצבע מים על נייר וציור בשמן על בד.

עין חרוד.  ---  גרשוני,משה  ---  2003  ---  ספר מלווה לתערוכה "משה גרשוני:עין חרוד" שהוצגה במשכן לאמנות עין חרוד ב-2003.שלושים רישומים בגיר,פחם,עיפרון וצבע מים על נייר וציור בשמן על בד. במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

עינייך הרואות .  ---  אבן חן,אביבה  ---  2003  ---  

עיסוי תינוקות .  ---  היוז,גלית  ---  2003  ---  

עיסוי תינוקות.  ---  היוז,גלית  ---  2003  ---  מדריך מצולם לעיסוי התנוק צעד אחר צעד,המבוסס על עקרונות הרפואה הסינית.העיסוי מרגיע את התינוק,עוזר לו לשחרר גזים,משפר את בטחונו העצמי ומאפשר להביע אהבה.

עיר בסבך :  ---  רמון,אמנון (ע.)  ---  2003  ---  הספר מציג מידע עובדתי על עניינים הנוגעים למעמדה הפוליטי והמנהלי של הבירה מאז 1967,בכלל זאת:שינויים בגבולות העיר,מעמדה של האוכלוסייה הפלסטינית והמקומות הקדושים.

עיר בסבך :  ---  רמון,אמנון (ע.)  ---  2003  ---  הספר מציג מידע עובדתי על עניינים הנוגעים למעמדה הפוליטי והמנהלי של הבירה מאז 1967,בכלל זאת:שינויים בגבולות העיר,מעמדה של האוכלוסייה הפלסטינית והמקומות הקדושים.

עיר הבקיע.  ---  ריינולדס,אלסטר  ---  2003  ---  מדע בדיוני.איש אבטחה חולם חלומות של אדם אחר,המובילים אותו לכוכב עשיר ומתוחכם שחרב בשל וירוס מחשב.

עיר הקברים של ירושלים בימי הבית השני.  ---  קלונר,עמוס. זיסו,בועז  ---  2003  ---  אלבום המכיל תרשימים, מפות ותצלומים: השתרעות הנקרופוליס ומאפייניו;המערה וחלקיה, מקום הקבורה;כיצד קוברים (שיטות הקבורה וחפציה) ועוד.

עיר ונשיה.  ---  סלהוב,שבא  ---  2003  ---  שירים: מעל שחק ונציה / גלי ים המשחק / מעל קטורת העננים / לויתנים מכונפים / בשחקו עם אלוהים אחרים / אדוני ממית ומרפה / מעניק המוות לאהבה

עירושלם.  ---  רומן אשר,אפרת  ---  2003  ---  רומן.אמנית ירושלמית צעירה חופרת בור בגיא בן הינום במטרה לשהות בו במשך תשעה חודשים ולהרות את המשיח.בד בבד,מתחוללות מלחמות בעולם ובתוכה.

עכבה סימפטום וחרדה. [עכבה,סימפטום וחרדה]  ---  פרויד,זיגמונד  ---  2003  ---  תרגום ראשון לחיבורו המאוחר של פרויד המהווה סקירה בשלה של עבודתו המוקדמת תוך פיתוח מושג החרדה וזיקותיו אל הליכי ההדחקה.

עכשיו אני .  ---  טייכר,מודי  ---  2003  ---  

עכשיו אני.  ---  טייכר,מודי  ---  2003  ---  סיפורים קצרים המתארים חוויות רומנטיות ומיניות של צעירים בנוף אורבני.

עכשיו במקום אחר.  ---  לזר,דן  ---  2003  ---  שירים.

עכשיו פתיחה.  ---  נפשי,יחזקאל  ---  2003  ---  שירים.

עכשיו שרים :  ---  אליגון רוז,תלמה  ---  2003  ---  137 שירים לשירה בציבור ממיטב הזמר העברי בעשורים האחרונים,מחיים חפר ועד זאב נחמה.מהדורה ללא תוים.

עכשיו תורי למות.  ---  גיל,רחל  ---  2003  ---  שירים.

על גן עדן ועל כוח :  ---  קגן,רוברט קגן,רוברט  ---  2003  ---  עיון ביחסיהן של ארה"ב וארופה למן תום מלחמת העולם השניה ועד לסכסוך הנוכחי על רקע המלחמה בעיראק. הספר מבקש לבחון את שורשיו הפילוסופיים-מדיניים של העימות.

על דייגים וטיפוסים אחרים.  ---  אייל,א.  ---  2003  ---  אוסף סיפורים המציירים בחסכנות את דיוקנן של כמה דמויות בקיבוץ דייגים על שפת הכנרת.בין הדמויות:זאביק בועל הקטינות,סו בועלת הדייגים,ג'ו צייד החזירים ומייק רכז הענף.

על האידיאולוגיה.  ---  אלתוסר,לואי  ---  2003  ---  מסה מרכסיסטית פוסט-סטרוקטורליסטית המפרשת מחדש את מושג האידאולוגיה וחושפת את המנגנונים בהם משכפל הסדר החברתי את עצמו על ידי עיצוב הסובייקט של המדינה.

על החובות .  ---  קיקרו,מרקוס טוליוס  ---  2003  ---  

על החובות.  ---  קיקרו,מרקוס טוליוס   ---  2003  ---  חיבור פילוסופי העוסק במוסר היומיומי דרך דוגמאות ספרותיות והסטוריות למעשים "כדאיים" המסייעים בניהול חיים טובים ומועילים.

על הכתיבה :  ---  קינג,סטיבן  ---  2003  ---  חיבור אוטוביוגרפי העוסק בהליכי התהוותו ועיצובו של המחבר כסופר, לצד הגיגיו בדבר מלאכת הכתיבה על שורשיה הפסיכולוגיים והיבטיה היישומיים.

על הנהרות על היאורים.  ---  לפידות,כנרת  ---  2003  ---  שירים.

על הנסים.  ---  בן עזרא,אברהם  ---  2003  ---  הצעה לפירוש הנסים במקרא כאלו היו תופעות טבעיות.פירוש זה מסתייע בפרשנים מוקדמים מהרד"ק דרך הרמב"ם וכלה ברבנו בחיי ואחרים.

על הקריאה.  ---  פרוסט,מרסל  ---  2003  ---  חיבור שהקדים המחבר לתרגומו לספר "שומשום ושושנים" של ג'ון ראסקין. הקריאה, בעיקר של ספרות גדולה, מתוארת כחויה מעצבת עבור הקורא.

על זאבים פיות ואנשי עסקים : [על זאבים, פיות ואנשי עסקים]  ---  כהן בלייכר,בלה ואחרות  ---  2003  ---  מדריך לעקרונות עסקיים-מנהליים המקנה כלים מעשיים תוך הסתמכות על חוכמתן של אגדות.

על זאבים פיות ואנשי עסקים : [על זאבים, פיות ואנשי עסקים]  ---  כהן בלייכר,בלה ואחרות  ---  2003  ---  מדריך לעקרונות עסקיים-מנהליים המקנה כלים מעשיים תוך הסתמכות על חוכמתן של אגדות.

על טווסים ובני אדם :  ---  רנאר,ז'יל  ---  2003  ---  22 סיפורים על בעלי חיים,אופיים,התנהגויותיהם והדמיון בינם לבין בני אדם.הספר יצא לראשונה בצרפת בשנת 1899.

על כסף על זקנה על מוות וכו' :  ---  וינר,יוליה  ---  2003  ---  

על כתפי ענקים :  ---  מלמד,אברהם  ---  2003  ---  מחקר הבודק את אופני התמודדותם של הוגים ופוסקי הלכה עם סמכות קודמיהם.המחבר מתעד את הטיעונים הפילוסופיים והתיאולוגיים ששימשו להצדקת חופש הביקורת שלהם.

על כתפי ענקים :  ---  מלמד,אברהם  ---  2003  ---  מחקר הבודק את אופני התמודדותם של הוגים ופוסקי הלכה עם סמכות קודמיהם.המחבר מתעד את הטיעונים הפילוסופיים והתיאולוגיים ששימשו להצדקת חופש הביקורת שלהם.

על מקומו בשלום.  ---  כהן,אורי ש  ---  2003  ---  רומן ריאליסטי העוסק בצבא,אהבה,ישראליות ומוות.

על עוד ועוד :  ---  חסון,רחל (אוצרת)  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל טקטסים,תצלומים ואיורים. ראה גם חלק אנגלי.

על קו התפר :  ---  בן עזרא,אברהם ד"ר  ---  2003  ---  מבחר מאמרים העוסקים בתכנון,דיור ובניה לאור תקנות, חוקים ופסיקות משפטיות.

על שוטרים וגנבים .  ---  טננבוים,אברהם נ  ---  2003  ---  

על שוטרים וגנבים :  ---  טננבוים,אברהם נ.  ---  2003  ---  מבוא לחקר הפשע וסקירה של הגישות התאורטיות העיקריות. בין הנושאים:ההשקפה הביולוגית על הפשע,הסולידריות החברתית,מתח ופיקוח,סמים,עברינות צוארון לבן ועוד.

עלי שיח 50.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2003  ---  סיפורים,שירים,מסות ועיונים בסיפורת נשית ובתיאטרון.

עליית קהילת יהודי ביצ'א מתימן והשתלבותם בארץ.  ---  זכריה,מנשה  ---  2003  ---  מחקר הבוחן את קורותיה של הקהילה בתימן, זיקתה לארץ ישראל,הנהגתה הרוחנית,מדיניות קליטת העולים, פירוט תיאוריות של הליכי קליטה,הלם תרבותי ועוד.

עלמה ומרתה .  ---  רבינר,אבישג  ---  2003  ---  

עלמה ומרתה.  ---  רבינר,אבישג  ---  2003  ---  רומן: סיפורן של שתי נשים, האחת שחקנית והשניה צלמת, המנסות לצלוח את הביצה התל-אביבית תוך פריקת מטעני העבר.

עם אחד שני עולמות :  ---  הירש,עמנואל. ריינמאן,יוסף  ---  2003  ---  מסע משותף אל התהום הפעורה בין שני הזרמים היהודיים,תוך עיסוק בשאלות של משמעות הזהות היהודית, גיור,כפייה דתית,נישואין חד מיניים ונשים בתפקידי רבנות.

עמדה 11 :  ---  יגיל,רן. אדלהייט,עמוס (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של כ-90 יוצרים ויוצרות מן הספרות הרוסית: פושקין,טולסטוי,מנדלשטאם,אחמטובה,צ'כוב, בורליוק, בלוק,נבוקוב,גורקי,מיקובסקי ורבים אחרים.

עמדות גורמים שונים בחברה הערבית בשאלת מבנה אלטרנטיבי למערכת החינוך הערבי בישראל :  ---  אבו עסבה,חאלד  ---  2003  ---  

עמדי בצללי צרפת :  ---  שלנגר,צפורה  ---  2003  ---  סיפורה של אם המחברת, שהיתה בזמן המלחמה נערה צעירה בפריס. המחברת מדגישה במיוחד מאורעות שיש בהם כדי להצביע על יד ההשגחה העליונה או על דמויות של מסייעים לנאצים הנושאים אשמה מיוחדת.

עמוס ברנס :  ---  ולדמן,שלמה  ---  2003  ---  תיעוד הליכי הפללתו, משפטו ,כליאתו וזיכויו של ברנס שהורשע באשמת רצח החיילת רחל הלר ז"ל. הספר מכיל שלל תצלומים ומבחר עדויות שנגבו מן הנוגעים בדבר.

עמוס ברנס :  ---  ולדמן,שלמה  ---  2003  ---  תיעוד הליכי הפללתו, משפטו ,כליאתו וזיכויו של ברנס שהורשע באשמת רצח החיילת רחל הלר ז"ל. הספר מכיל שלל תצלומים ומבחר עדויות שנגבו מן הנוגעים בדבר.

עמוס גיתאי .  ---  קליין,אירמה  ---  2003  ---  

עמוס גיתאי :  ---  קליין,אירמה  ---  2003  ---  שיחות עם הקולנוען על: התפתחות יצירתו, האסתטיקה שלו, תהליכי עבודתו, טיפולו בשאלות של היסטוריה, יהדות-ציונות ונשיות ועוד.הספר כולל פילמוגרפיה.

עמוס עוז :  ---  קלמן,רותי  ---  2003  ---  בלווית נספחים.

עמק התפוחים.  ---  יוקד,איילה  ---  2003  ---  רומן: יחסיו של קצין בפלמ"ח עם עולה חדשה כצוהר לדינמיקה הפרובלמטית בין יושבי הארץ לבין פליטי השואה ממזרח אירופה.

ענק היונה :  ---  אבן חזם האנדלוסי  ---  2003  ---  חבור מן המאה ה-11 לספירה המשלב הגיגים,מכתמים וסיפורים העוסקים באהבה ובנפתוליה. הספר מלווה במבוא מקיף הסוקר היבטים היסטוריים וספרותיים, לצד הערות.

ענק היונה :  ---  אבן חזם האנדלוסי  ---  2003  ---  חבור מן המאה ה-11 לספירה המשלב הגיגים,מכתמים וסיפורים העוסקים באהבה ובנפתוליה. הספר מלווה במבוא מקיף הסוקר היבטים היסטוריים וספרותיים, לצד הערות.

עסקי ספרים :  ---  שיפרין,אנדרה  ---  2003  ---  נסיון לבחון את פניה המשתנים של התקשורת ברחבי העולם, בפרט בתחום המ"לות.הספר מגולל את סיפורה של המו"לות המודרנית ואת הפיכתה לעסק בו הרווחיות היא חזות הכול.

עסקים וקהילה :  ---  כהן,לי את  ---  2003  ---  חיבור העוסק באחריות חברתית של עסקים בהקשר קהילתי. המחברת סוקרת את הספרות התיאורטית ומודלים שונים של פעילות עסקית בארץ.

עסקים מפוקפקים.  ---  בארי,דייב  ---  2003  ---  רומן קומי.ספינת הימורים ענקית נקלעת לסופה בלב ים כשעל סיפונה נאבקים הטובים ברעים והרעים בטובים.

עץ הנעליים.  ---  הר לב אור,ענת [הר-לב אור,ענת]  ---  2003  ---  משל רוחני מצוייר ומתיילד על אישיות,נתינה,קבלה ושאר מרעין בישין המצויים בלקסיקון העילג העכשווי.

עץ הערבה.  ---  סלבי,יוברט  ---  2003  ---  רומן: אחוות מיעוטים נרקמת בין נער שחור ובין ניצול שואה קשיש.

עץ נטוע חזק באדמה ואמיריו בשמים .  ---  רביד,דליה (ע)  ---  2003  ---  

עץ נטוע חזק באדמה ואמיריו בשמים :  ---  רביד,דליה  ---  2003  ---  אלבום המפרט את הליכי הקמתו של בית הספר על ידי רחאב עבד אלחלים,הרקע התיאורטי,דרכי עבודה ייחודיות לבית הספר,דרכי אבחון והערכה ועוד.

עצות טובות לדיאטה.  ---  נוי,יקירה  ---  2003  ---  עצות קצרות לדיאטה יעילה,ביניהן:"אל תיתן לביס הראשון להוליך אותך שולל","למד להכין מרק מעולה".

עצי האקץ :  ---  קליין,אדלינה  ---  2003  ---  השירים מלווים רישומי פחם של המחברת.

עצי הלבנה הזקופים .  ---  ברזניאק,משה  ---  2003  ---  רשם מפי אביו נפתלי ברזניאק .

עצי הלבנה הזקופים :  ---  ברזניאק,משה  ---  2003  ---  עדות המחבר,חבר "השומר הצעיר",אשר גויס לצבא הפולני,נפל בשבי,חזר לעירו ומשם גורש למחנות מיידנק, אושוויץ ובוכנוולד.

ערב POST מלחמה.  ---  איזנברג,אריק  ---  2003  ---  קונטרס קרטון מתקפל המכיל מקבץ שירים וסמלים חזותיים פוליטיים. מהדורה ממסופרת בת 350 אכסמפלרים.

ערכי היהדות והתחדשותם.  ---  קפלן,מרדכי  ---  2003  ---  עיון תיאולוגי במושג האלוהות: אלהים בחינת הכוח המוליך אל הגאולה;אלהים בחינת הכוח המוליך אל תחיה חברתית;אלהים בחינת הכח המוליך אל תחיתתו המוסרית של האדם ועוד.

עשן ומראות .  ---  גיימן,מיל  ---  2003  ---  

עשן ומראות.  ---  גיימן,ניל  ---  2003  ---  סיפורים קצרים בגוון פנטסטי.

עשרים נערות לקנא :  ---  גידלי,אורית  ---  2003  ---  שירי אהבה, שירי ילדות, שירים תנ"כיים ועוד.

עשרת הדיברות :  ---  הללי,אברהם עו"ד (תרגום וההדרה)  ---  2003  ---  חיבור בערבית-יהודית חלבית על בסיס עשרת הדיברות. החיבור,המיוחס לרס"ג,מובא עם שני תרגומים לעברית ועם צילום של כתב-יד משנת תרע"ב.

עתידו של טבע האדם :  ---  הברמאס,יורגן  ---  2003  ---  מסה מודאגת העוסקת בהשלכות המוסריות של ההתפתחות בתחום ההנדסה הגנטית של האדם.המחבר קורא לדיון מעמיק בסוגיה לפני נסיונות בפועל 'להשביח' את המין האנושי.

עתידו של טבע האדם בדרך אל אוגניקה ליברלית .  ---  הברמאס,יורגן  ---  2003  ---  

פאנצ'לייף.  ---  ויס,יאיר  ---  2003  ---  קובץ סיפורי פואנטה קצרצרים כתובים בסגנון מחורפן,חרמני, הזוי,בוטה, "לא דופק חשבון" וכו'.המחבר הוא קופירייטר.

פגיעה בצוותים רפואיים :  ---  סויסה,שלומי  ---  2003  ---  הדו"ח, שהופק בשיתוף עם עמותת "רופאים לזכויות אדם", מתייחס למקרים שאירעו בגדה המערבית בין נובמבר 2002 לדצמבר 2003.

פגישה בקצה הערב  ---  טלשיר,רחל  ---  2003  ---  

פגישה בקצה הערב.  ---  טלשיר,רחל  ---  2003  ---  רומן.בסוף המאה העשרים מחשבת קיבוצניקית את ימיה לאחור ובוחנת את נסיונה בשואה,התפוררות החלום הציוני ואת מפנה המאה והאלף.

פגני אורגני.  ---  מאירי,גלעד  ---  2003  ---  שירים.

פדרו פארמו.  ---  רולפו,חואן  ---  2003  ---  שבעים קטעים קצרים המשלבים ריאליזם ודמיון,ומציגים תמונת חיים ססגונית של מחוז נידח במקסיקו של תקופת המהפכה. מיצירות המופת של הספרות המקסיקנית. תרגום חדש.

פה לשבת לבד על ההר.  ---  שפט,מוסא  ---  2003  ---  מבחר סיפורי זן לצד ביאורים היסטוריים-פילוסופיים.

פואטיקה.  ---  אריסטו  ---  2003  ---  תרגום חדש ליצירה הפילוסופית העוסקת במהותה של הטרגדיה, תוך ניסוח רכיביה וארגון פריטיה הצורניים והעלילתיים.

פוכזוגי :  ---  המר,אפרת  ---  2003  ---  שירים ארוטיים סמי-פורנוגרפיים המלווים ברישומי המחברת והמוקדשים לכל אלו שהתעוררה לצידם.

פוליטיקה של שכול.  ---  דורון,גדעון. לבל,אודי  ---  2003  ---  ניתוח יחסיהם של ההורים השכולים בישראל עם מה שנטען כשתיקתו ההולכת ונמשכת של הממסד הבטחוני.המחברים מציגים את המאבק באמצעות דוגמאות ומגדירים אותו כפוליטי.

פונטנלה  ---  שלו,מאיר  ---  2003  ---  

פופול וו .  ---  ווטנשטיין,חיה (תרגמה מאנגלית)   ---  2003  ---  

פופול וו :  ---  ווטנשטיין,חיה  ---  2003  ---  עיבוד עברי מתוך עותק בן המאה ה-16 של המיתוס בשפת הקוצ'י.

פוריות מאלף ועד טף.  ---  בר-חוה,איתי ד"ר. שינקמן בן זאב,ענת  ---  2003  ---  מידע והדרכה בנושא הפוריות על שלל היבטיו,המבוססים על ידע מקצועי ונסיון אישי.בין הנושאים:הפריות מבחנה,פוריות ופסיכולוגיה,הבטים אתיים משפטיים והלכתיים,פונדקאות ואימוץ.

פורנו פואטי :  ---  טל,אסף  ---  2003  ---  שירים. "…ושיחות כמו נפיחות אחוריים בחלל הפתוח/ סופן שהן מתחלקות שווה בשווה ברחבי היקום/ עד אבדן משמעות מוחלט".

פורנוגרפיה :  ---  ריבלין,רם  ---  2003  ---  דיון ביחסים בין פורנוגרפיה וחופש הביטוי תוך התייחסות לבקורת המוסרית והפמיניסטית.הספר מציע דרכי פעולה לעדכון החקיקה בנושא פורנוגפיה בעידן האינטרנט והטלויזיה.

פחד יצחק.  ---  בן עזרא,אברהם  ---  2003  ---  אנקדוטות מחיי אביו של המחבר:עבדות כילד בפרס,עלייה ארצה,אהבה ונישואין,מאבקים למען עבודה עברית ועוד.

פטל ודם  ---  אלמלח,איבון  ---  2003  ---  

פטל ודם.  ---  אלמלח,איבון  ---  2003  ---  שירים.

פטפוטי סתיו.  ---  לוין,רות  ---  2003  ---  שתי נובלות.

פילוסופיה בחיי היום יום : [פילוסופיה בחיי היום-יום]  ---  דרואה,רוז'ה פול  ---  2003  ---  ניסויים מעשיים פשוטים הגורמים לשינוי זוית ראייה ומעוררים מחשבה פילוסופית.בין הניסויים:להתבונן בפגר ציפור,לספור עד אלף,לקלף תפוח בראש,לשתות ולהשתין בו זמנית ועוד.

פילוסופיה בחיי היום יום : [פילוסופיה בחיי היום-יום]  ---  דרואה,רוז'ה פול  ---  2003  ---  ניסויים מעשיים פשוטים הגורמים לשינוי זוית ראייה ומעוררים מחשבה פילוסופית.בין הניסויים:להתבונן בפגר ציפור,לספור עד אלף,לקלף תפוח בראש,לשתות ולהשתין בו זמנית ועוד.

פילוסופיה וילדים.  ---  מתיוס,גארת  ---  2003  ---  עיון בתשתיות הפילוסופיות שבבסיס הדפוס הילדי של חשיבה,משחק ופנטסיה. הספר מנתח תצפיות פסיכולוגיות שנערכו בשיתוף עם ילדים, ספרות ילדים ועוד.

פילוסופים קיומיים יהודים ברב-שיח.  ---  מאיר,אפרים  ---  2003  ---  המחבר מתעמק בהגותם של ר' נחמן מברסלב,מרטין בובר, פרנץ רוזנצווייג,פרנץ קפקא,הרב סולובייצ'יק ועמנואל לוינס.הוא בוחן את השפעותיהם על הפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית.

פילוסופים קיומיים יהודים ברב-שיח.  ---  מאיר,אפרים  ---  2003  ---  המחבר מתעמק בהגותם של ר' נחמן מברסלב,מרטין בובר, פרנץ רוזנצווייג,פרנץ קפקא,הרב סולובייצ'יק ועמנואל לוינס.הוא בוחן את השפעותיהם על הפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית.

פינוי בינוי : [פינוי-בינוי]  ---  פישביין,עינת  ---  2003  ---  כרוניקה המתעדת את נסיון הרשויות לפנות את תושביה של שכונת הארגזים שבדרום ת"א מאדמתם, על מנת ליישבה מחדש במערכת יחידות דיור מסועפת.

פינת חמד 2 :  ---  זלצר,אלישבע  ---  2003  ---  על פיסול נוף,צפרות ובעלי חיים בטבע,צמחיה,מרכזי מבקרים ממוחשבים,סדנאות,אתרים הסטוריים,מסיבות ועוד. הספר מלווה באינדקס.

פיסת זכוכית מן הים.  ---  שרב,אניטה  ---  2003  ---  רומן רומנטי למתקדמים.

פיסת לב.  ---  בן ציון,שאול  ---  2003  ---  שירים. "אין לי צורך בדלת/ בעברי/ משמחה - לעצבות,/ מאורה - לחשכה/ ממים - לשמים,/ מחיים/ למוות,/ כי הרוח ציר היא לי/ בין/ יש אני לאין אני - / ואת!" (עצבות).

פיצוץ :  ---  וקשטיין,דוד  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של תערוכה שהוצגה במוזאון ת"א ביוני 2003.העבודות עוסקות בנושאים הנוגעים בין השאר בשואה ובאנטישמיות באמצעות דימויי קומיקס.ראה מד' לועזי.

פיקוח ציבורי על נאמנויות לצורכי צדקה :  ---  זנדברג,חיים  ---  2003  ---  

פיקוח ציבורי על נאמנויות לצרכי צדקה :  ---  זנדברג,חיים  ---  2003  ---  המחבר סוקר את הפיקוח הציבורי על כספי המגזר השלישי באנגליה,ארה"ב וגרמניה.הוא סוקר את תפקיד הנאמן הציבורי במדינות שונות,ובוחן את ההצדקות העיוניות לפיקוח.

פיתוח מודל תיאום בין ארגונים מספקי שירותים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בכפר דיר חנא חקר מקרה.  ---  אבו עסבה,ח'אלד ואחרות.  ---  2003  ---  מחקר: סקירת ספרות, תיאור הפרוייקט, תוצרי הפרוייקט ועוד.

פיתוי הקיום וכתבים אחרים.  ---  סיוראן,א.מ.  ---  2003  ---  מבחר מכתביו של ההוגה הרומני השמרן,מתורגמים מצרפתית ומרומנית.הקטעים כתובים בסגנונות שונים:מסות קצרות, מאמרים ופרגמנטים,ועוסקים בנושאים רעיוניים וספרותיים.

פלוגה גימל מחלקה שלוש .  ---  מוהר,עלי טרטקובר,דוד  ---  2003  ---  

פלוגה גימל מחלקה שלוש : [פלוגה גימל, מחלקה שלוש]  ---  מוהר,עלי. טרטקובר,דוד  ---  2003  ---  רשימות ורישומים כמשמעם של שני צנחני מילואים באוגדת שרון,היושבים מעבר לתעלת סואץ במאה ימי הפסקת האש שלאחר הקרבות ב-1973.יומן אישי המביא רשמים ותחושות.

פלוגת הצללים.  ---  עובדיה,יניב  ---  2003  ---  רומן מתח.סוכן שב"כ ממונה לחקור טבח שנערך בשוטרים פלסטינים,וחושף רשת שכירי חרב המורכבת מאנשי צה"ל.בד בבד הוא מנהל רומן עם פיזיקאית גרעין מושכת.

פלחן מלכה שחורה :  ---  אשכנזי,שאולה ה.  ---  2003  ---  שירים.

פלטפורמה.  ---  וולבק,מישל  ---  2003  ---  רומן: חופשתו הארוטית של פקיד אפרורי בתאילנד הופכת למשל על קולוניאליזם,גלובליזציה ושקיעתו של האדם המערבי.

פליטים של זמן .  ---  שטרנפלד,צביקה גביאזדופולסקי,רוברטה  ---  2003  ---  

פליטים של זמן.  ---  שטרנפלד,צביקה. גביאזדופולסקי,רוברטה ד"ר  ---  2003  ---  ספר שירה קונספטואלי. המחברת המוגדרת ע"י עצמה כ"מומחית לאברים פנימיים זוגיים ונרות שבת", היא ככל הנראה דמות בדויה.

פלירט עם המוות :  ---  ניצן,שלמה  ---  2003  ---  נובלה אלגורית-פילוסופית המתעמקת בסוגיות תיאולוגיות-אקזיסטנציאליסטיות.

פלשת  ---  אמיר,אהרן  ---  2003  ---  

פלשת.  ---  אמיר,אהרון  ---  2003  ---  מחזור שירים בהשראת הסיפור המקראי על שמשון.מודפס על נייר סאנדנס. "והיו בתיכם מאכולת/לאש נקמתי הזועקת/ ובתולה כי תאמר לשמוח/והיה משושה למספד"(מתוך "תמנה").

פנויים לקשר.  ---  מקסוול קלייר,קייסי  ---  2003  ---  המחברת מנסה לזהות את האופן שבו גברים ונשים מחבלים בקשרים הרומנטיים שלהם ומעניקה עצות וטכניקות מעשיות להתגברות על התסמונת.

פני השנאה .  ---  רפל,יואל (ע)  ---  2003  ---  

פני סופרים במראה.  ---  חנס,נעמי  ---  2003  ---  ספרות מודעת לעצה כפי שהיא משתקפת ביצירותיהם של ברנר, גולדברג,עגנון,גרוסמן, שדה ואחרים. הספר בוחן בנפרד יצירה אחת כמייצגת את דיונו הארס פואטי של היוצר.

פני סופרים במראה.  ---  חנס,נעמי  ---  2003  ---  ספרות מודעת לעצה כפי שהיא משתקפת ביצירותיהם של ברנר, גולדברג,עגנון,גרוסמן, שדה ואחרים. הספר בוחן בנפרד יצירה אחת כמייצגת את דיונו הארס פואטי של היוצר.

פני שבת נקבלה :  ---  שריר,אברהם ישראל  ---  2003  ---  פירוש חדש ועיון ב"לכה דודי"ושאר המזמורים.

פניה של סוריה.  ---  זיסר,אייל  ---  2003  ---  דיוקן היסטורי ועכשווי של סוריה המציג את המתח בין עצמתה לבין חולשתה המובנית,הנובעת מהאיזון הבינעדתי העדין. נדונה גם השפעת עליתו של בשאר אסד על חוסנה של סוריה.

פנים להתנגדות היהודית :  ---  דביר,בתיה  ---  2003  ---  

פנים להתנגדות היהודית :  ---  דביר,בתיה  ---  2003  ---  דפוסי התנגדות בגטו,מוצגים באמצעות דיוקנאות של יהודים שהתנגדו לנאצים בדרכים שונות: אנילביץ', קצנלסון, צוקרמן, קורצ'אק ועוד, ושל שני פולנים שסייעו ליהודים בגטו.

פנין.  ---  נבוקוב,ולדימיר  ---  2003  ---  תרגום חדש לרומן מ-1953. גיבורו הוא פרופסור רוסי המהגר לארצות הברית עם פרוץ מלחמת העולם השניה.

פנקס ההתכתבות של המדינה היהודית של לותרינגן :  ---  שורצפוקס,שמעון (ע.)  ---  2003  ---  193 מכתבים יוצאים מהקהילה הצרפתית שהיתה בעלת עצמאות ארגונית ומנהלית.כולל רשימת המכתבים בצרפתית.

פנקס הקהילות סלובקיה : [פנקס הקהילות-סלובקיה]  ---  ביכלר,יהושע רוברט  ---  2003  ---  רשימה אלפביתית של קהילות חבל סלובקיה וסקירות של תולדותיהן מימי הביניים ועד ימינו.

פנקס ועד ק"ק איטאליאני בוויניציאה :  ---  קארפי,דניאל (מהדיר)  ---  2003  ---  מהדורה מדעית המלווה במבוא היסטורי, תעתיקי מלים ושמות לועזיים,הערות,מפתחות וביבליוגרפיה מקיפה.

פנקס פתוח :  ---  נדב,מרדכי  ---  2003  ---  מחקרים העוסקים בקהילת פינסק, סביבת היהודים, מוסדות ותחומים בקהילה, אלימות בין יהודים ונושאים נוספים שהתרחשותם למן המאה ה-17 ועד ימינו.

פנקס פתוח :  ---  נדב,מרדכי  ---  2003  ---  מחקרים העוסקים בקהילת פינסק, סביבת היהודים, מוסדות ותחומים בקהילה, אלימות בין יהודים ונושאים נוספים שהתרחשותם למן המאה ה-17 ועד ימינו.

פסיכואנליזה :  ---  הטב,יוסי ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה שערים: הפסיכואנליזה: התנועה;הפסיכואנליזה: התיאוריה;המעשה האנליטי; הפסיכואנליזה בעולמות (חינוך,דת,משפט,אמנות,חברה).

פסיכואנליזה :  ---  הטב,יוסי ד"ר (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המחולקת לארבעה שערים: הפסיכואנליזה: התנועה;הפסיכואנליזה: התיאוריה;המעשה האנליטי; הפסיכואנליזה בעולמות (חינוך,דת,משפט,אמנות,חברה).

פסלים שימושיים 2003-2000.  ---  יניב ריכטר,דניאלה  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי. התערוכה מציגה עבודות קרמיקה של הפסלת הישראלית העכשווית.

פעימה חסרה.  ---  כרמלי,ליאורה  ---  2003  ---  רומן: יחסיה המורכבים של אשת משפחה עם בנה שנמסר לאימוץ בינקותו.

פעמיים ילדה אותי אמי.  ---  בן חיים קלר,איטה  ---  2003  ---  שירים.

פעמים 94-95 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים וביקורות ספרים בנושאים שונים:ההיסטוריוגרפיה הישראלית והבעיה העדתית,גרשם שלום,ויכוחי הדת בימי הביניים,ראשיתה של הקהילה היהודית בבירות ועוד.

פעמים 96 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2003  ---  המאמרים בחוברת עוסקים ביצירתו הקבלית, הספרותית, המוזיקלית והפואטית של ר' משה זכות, שפעל באיטליה במאה ה-17.

פערים בין אזוריים בישראל :  ---  פורטנוב,בוריס א.אראל,אביתר  ---  2003  ---  המחברים מציגים מודל להסברת אי-שוויון כלכלי בין אזורים שונים בארץ.הם מראים שמדדים שונים לאי-שוויון מציגים רמות שונות של פערים בין-אזוריים.

פרא אציל.  ---  בוסי,דודו  ---  2003  ---  רומן. נער מתבגר הגדל בשכונת הארגזים שבת"א מקיים עם סביבתו המבעבעת מיצרים,נרגנות וסמים מערכות יחסים מגוונות.

פראג.  ---    ---  2003  ---  מדריך תיירים לפראג:בתי מלון,מסעדות,מסלולי טיול,הסטוריה, מידע שמושי,מפות,אתרים בעיר ומחוצה לה.

פרורי שירה :  ---  נדלר,אריה  ---  2003  ---  בית מייצג: "...ארוכה הדרך ליעד, / אולי סוף אין לה, / אך צעד אחר צעד, / ההולך צועד בה. //..."

פרחי אהבה.  ---  ד., דניאל  ---  2003  ---  שירים :"להנות מיפי חטוביך,למות ממך מרב אהבה/ולגנח עת את מתרגשת/שותה את שפתיך ואת נהנית" כפצוי,מציע המשורר את דיוקנו המחויך ע"ג העטיפה.

פרחים ממדינות הים :  ---  כוכב,יהושע (ע.)  ---  2003  ---  מבחר שירים מהמאות 12-20.בין המשוררים המיוצגים:צ'וסר, שיקספיר,בלייק, ורסוורת,ביירון,קיטס,טניסון,ויילד,סטיבנסון, קולרידג',ייטס,קיפלינג,ג'ויס,אודן ורבים אחרים.

פרי התאווה.  ---  חלסטרה ון לון,קארל  ---  2003  ---  רומן. אב מגלה שהוא עקר ויוצא לחפש את אביו הביולוגי של בנו בן ה-13.

פרי מגדים לר' דוד די-סילוה,רופא מירושלים.  ---  עמר,זהר  ---  2003  ---  פרק מוער מהחיבור 'פרי הדס',העוסק ברפואה עממית .נוסף מבוא ארוך על מחברו - רופא בן המאה ה-18,שחי בתפר בין הרפואה המסורתית למודרנית ואשר נסע ברחבי תבל.

פרי מגדים לר' דוד די-סילוה,רופא מירושלים.  ---  עמר,זהר  ---  2003  ---  פרק מוער מהחיבור 'פרי הדס',העוסק ברפואה עממית .נוסף מבוא ארוך על מחברו - רופא בן המאה ה-18,שחי בתפר בין הרפואה המסורתית למודרנית ואשר נסע ברחבי תבל.

פרי עטי :  ---  עמרם,נעמי  ---  2003  ---  "למרבית ההתעלקויות היזומות יש אינטרס שלילי", "כעס כלוא אמשול לאריה בג'ונגל ללא חיות", "לחיות: זה פשוט לא פשוט" "הסוכרת משולה לנשיאת פגר מת פנימי בכפייה".

פריחה סגולה.  ---  קיאלי,רונן  ---  2003  ---  שירי ביכורים בוסריים-משהו.

פרמקלצ'ר :  ---  ברנט,גרהם  ---  2003  ---  מדריך מעשי לסגנון חיים אקולוגי.המחבר מבקש להקנות עקרונות של תרבות שאיננה מכלה את משאביה.

פרסטימיון השליט.  ---  סילברברג,רוברט  ---  2003  ---  חלק שני בטרילוגיה "שליט החלומות".

פרפר התמיד.  ---  גל,דליה  ---  2003  ---  שירים.

פרפרי ארץ ישראל.  ---  איזנשטיין,יצחק  ---  2003  ---  סקירה מצולמת של המבנה,הביולוגיה הפנולוגיה והאקולוגיה של פרפרי הארץ.הסקירה כוללת תאור של נציגים מהמשפחות העיקריות של פרפרי היום והלילה.

פרק שבועות שתים בתרא :  ---  בנוביץ,משה  ---  2003  ---  הפירוש,על פי סדר הסוגיות בפרק,מתמקד בתולדות עריכתו של הטקסט ובביקורת השימוש שלו במקורות החז"ליים השונים. המחבר גם מתייחס לתולדות המחקר של הסוגיות.

פרקי אליהו.  ---  סמט,אלחנן  ---  2003  ---  עיונים בפרקים במקרא העוסקים בדמותו של אליהו הנביא, מהופעתו עד עליתו לשמים.לגבי כל סיפור מוצג המבנה ונידונים התכנים וכן ההפטרה המתייחסת לפרשה.

פרקי שירה ג :  ---  דישון,יהודית. חזן,אפרים (ע.)  ---  2003  ---  פיוטים מאת שלמה סולימן אלסנג'ארי,יוסף הירושלמי,משה נתן,רבי ישראל נג'ארה,מנדיל בן אברהם אביזמרה וכן מספדות לר' שלום שבזי. היצירות מבוארות ע"י מבחר חוקרים.

פרקים בנוירופסיכולוגיה .  ---  בנטין,שלמה  ---  2003  ---  

פרקים בנוירופסיכולוגיה.  ---  בנטין,שלמה  ---  2003  ---  סקירת הממצאים העדכניים בתחום הקשר בין המוח להתנהגות קוגניטיבית,בכלל זאת נושאים כגון תפיסה חזותית, תהליכים לשוניים,פגיעות מוחיות,זכרון,קשב ומודעות.

פרקים לימודיים בכדורסל.  ---  וגמן,איתן  ---  2003  ---  ספר הדרכה להוראת כדורסל בפורמט אלבומי מאויר הנחלק לשלושה חלקים עיקריים: יסודות ללא כדור ועם כדור, הגנה, התקפה. כולל לקסיקון למונחי כדורסל באנגלית ואינדקס נושאים.

פרשנות המקרא הצרפתית :  ---  נבו,יהושפט  ---  2003  ---  קובץ מאמרים.המאמרים עוסקים בפרשנות המקרא של רש"י והבאים בעקבותיו, במאות 11-13.ביחוד עוסק המחבר בגורמים שהביאו לנטייה החזקה לפרשנות פשט בתקופה זו.

פרשנות תכליתית במשפט.  ---  ברק,אהרן  ---  2003  ---  עיונים בהיבטה השונים של הפרשנות התכליתית כמתודה המניחה שיטת פרשנות אחידה התקפה ביחס לכל הטקסטים המשפטיים.

פרשת דרייפוס.  ---  ברדן,ז'אן דני  ---  2003  ---  שחזור עלילתי של תולדות הפרשה ושל ההתרחשויות בחברה הצרפתית ששימשו לה רקע.

פרשת דרייפוס.  ---  ברדן,ז'אן דני  ---  2003  ---  שחזור עלילתי של תולדות הפרשה ושל ההתרחשויות בחברה הצרפתית ששימשו לה רקע.

פרשת דרכים :  ---  רוט,עודד  ---  2003  ---  מיפוי של הערכים והזכויות שמשפיעים ושמן הראוי שישפיעו על התכנון,הביצוע והשימוש בדרכים ובאמצעי תחבורה.

פרשת לופז .  ---  שנהב,חיים  ---  2003  ---  

פרשת לופז :  ---  שנהב,חיים  ---  2003  ---  כרוניקה היסטורית המתחקה אחר ההליכים המשפטיים שהובילו לתלייתו של רודריגו לופז, יהודי שהיגר לאנגליה במאה ה-16 והתמנה לרופאה האישי של אליזבת ה-1.

פשוט לחיות. [פשוט, לחיות]  ---  מוקדי,עמוס  ---  2003  ---  רומן המתרחש באמצע חייו של רבינוביץ', מראשוני המתיישבים בעמק.

פשוט נרגעים :  ---  ברואר,שרה ד"ר  ---  2003  ---  מגוון תרגילי מדיטציה להתמודדות עם מצבי לחץ יומיומיים בעבודה,בזוגיות ובמקרה של אובדן.הספר מלמד "להתנתק", "לרפא את האני" ולקבל החלטות שקולות.

פשר השדר :  ---  אסף,קובי ד"ר  ---  2003  ---  תיאוריה,דוגמאות ותרגילים ללימוד עצמי של ניתוח שפת גוף. כולל תמונות אילוסטרציה. המשך לספרו הקודם של המחבר - "נתקשר".

פתאום אהבה.  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2003  ---  רומן:סיפור אהבתם של סוכנת בית בשנות השלושים לחייה וסופר מבוגר וערירי כאשר מלחמת העולם השניה מונחת ברקע.

פתיחה ללילה.  ---  לוין,מנשה  ---  2003  ---  שירים שנכתבו בשנות ה-30 ונותרו בעזבונו של המשורר,וכן פתיחה ליצירת פרוזה שלא הושלמה כן נוספו תרגומים לשיריהם של רמבו וקלודל.

פתקאות שהשארתי על רצפה.  ---  דליס  ---  2003  ---  שירים. "אני יכולה לומר שהשמש/ התחלפה/ לנקבה/ פתאום אני/ מדברת אליך בשורות שיר,/ חומרים מול אש ושורדים,/ כמו קירות שנוגעים/ בשער מתכת לוהט".

צבא אחר לישראל :  ---  לוי,יגיל  ---  2003  ---  דיון בתרבות המיליטריסטית שהתפתחה בישראל מתקופת היישוב ועד אינתיפדת אל אקצה,המציג את הרווח שהפיקו האליטות מהסכסוך ואת תפקידו החברתי השלילי של צה"ל.

צבא אחר לישראל :  ---  לוי,יגיל  ---  2003  ---  דיון בתרבות המיליטריסטית שהתפתחה בישראל מתקופת היישוב ועד אינתיפדת אל אקצה,המציג את הרווח שהפיקו האליטות מהסכסוך ואת תפקידו החברתי השלילי של צה"ל.

צבאו האבוד של קמביסס .  ---  סוסמן,פול  ---  2003  ---  

צבאו האבוד של קמביסס.  ---  סוסמן,פול  ---  2003  ---  מותחן ארכאולוגי הנסוב סביב תעלומת רצח בלוקסור.

צבי בחורף.  ---  קוסטרינסקי,צבי  ---  2003  ---  שירים.

צדו האחר של העמק .  ---  פין,ג'רוויז  ---  2003  ---  

צדו האחר של העמק.  ---  פין,ג'רוויז  ---  2003  ---  זכרונותיו של המחבר,איש חינוך, מתקופת כהונתו כמפקח המחוזי על בתי הספר בצפון יורקשר.

צדק חברתי ושוויון בעולם משתנה.  ---  יסעור,אברהם ואחרים  ---  2003  ---  קובץ מאמרים המחולקים לשלושה חלקים: הראשון עוסק בגישות פילוסופיות-מדיניות-חברתיות, השני בניסונות יישומיים והשלישי בתפיסות חדשות בעידן הפוסט-תעשייתי.

צדק חברתי ושוויון בעולם משתנה.  ---  יסעור,אברהם ואחרים  ---  2003  ---  קובץ מאמרים המחולקים לשלושה חלקים: הראשון עוסק בגישות פילוסופיות-מדיניות-חברתיות, השני בניסונות יישומיים והשלישי בתפיסות חדשות בעידן הפוסט-תעשייתי.

צדק חלוקתי בקיבוצים שהשתנו.  ---  רוזנר,מנחם  ---  2003  ---  במאמר נבחנים אופני יישומם של עקרונות הצדק החלוקתי בקיבוצים שעברו בשנות ה-90 משיטת התקציב האישי לתשלום שכר דיפרנציאלי.

צדק מבראשית :  ---  דרשוביץ,אלן מ  ---  2003  ---  עשרה נראטיבים הבוחנים מעשי אי-צדק בסיפורי בראשית ומדגימים כיצד מובילים מעשים אלה למושג הצדק העמוק המתגלה בעשרת הדברות.

צדק מבראשית :  ---  דרשוביץ,אלן מ  ---  2003  ---  עשרה נראטיבים הבוחנים מעשי אי-צדק בסיפורי בראשית ומדגימים כיצד מובילים מעשים אלה למושג הצדק העמוק המתגלה בעשרת הדברות.

צדק פואטי :  ---  נוסבאום,מרתה ק.  ---  2003  ---  המחברת ממליצה להכליל קריאה של רומנים בתכניות הלימודים במשפטים.קריאת רומן,היא טוענת,מפתחת אצל הקורא הבנה כלפי הדמויות,ולאחר מכן כלפי סביבתו האנושית.

צוות איתמר :  ---  שור,אבנר  ---  2003  ---  פרקים קצרים המביאים סיפורים שונים מן ההווי היומיומי של לוחמי צוות איתמר ביחידת מטכ"ל של דור מלחמת יום הכיפורים,כן מובאים רשמים ממבצעים סודיים.

צופן דה וינצ'י.  ---  בראון,דן  ---  2003  ---  רומן מתח.האוצר של מוזאון הלובר נרצח,ובעקבות כך נחשפת שורת רמזים החבויים בציוריו של לאונרדו דה וינצ'י וקשורים לאגודה חשאית בשם 'מסדר ציון'.

צורת המים .  ---  קאמילרי,אנדריאה  ---  2003  ---  

צורתם של נחשים.  ---  וולטרס,מינט  ---  2003  ---  רומן מתח ובמרכזו רצח על רקע גזעני.

ציון.  ---  מזרחי,שי  ---  2003  ---  שירים. "גלים שמחים טוענים בי מיתרים/ ממצולות נמוכים אני/ עולה/ מתכוון לקצפם./ ים אוני רוגש/ שכרון צלילים מוזר סואן בי סוחף/ למעמקים אחרים" (אקסטזה).

ציונה תג'ר :  ---  תג'ר,ציונה  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של התערוכה המוקדשת לבת דור המייסדים של הציור הארצישראלי.הקטלוג כולל גם מאמרים על יצירתה.ראו גם חלק לועזי

ציורים מטורפים :  ---  זינגר,אילנה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי העוסק באמנות המאנגה אשר השתמשה בהומור,בדומה לקומיקס המערבי,כדי להעביר בקורת סמויה על החברה היפנית החל מהמאה ה-19.

ציידת הטרוריסטים :  ---  אנונימוס  ---  2003  ---  חיבור אוטוביוגרפי המתווה את דרכה של המחברת מילדות מאושרת בעיראק אל פעילות מחרתית בקרב ארגוני טרור איסלאמים.

צייר החיים המודרנים :  ---  בודלר,שארל  ---  2003  ---  מבחר מכתביו של בודלר העוסקים בביקורת האמנות ובהם עיונים ביצירתו של דלקרואה, הרומנטיקה,סקירה של התערוכה העולמית,הגיגים על היין והחשיש ועוד.

צילום דיגיטלי :  ---  סטון,דיויד. גלאדיס,רון.  ---  2003  ---  ספר המיועד לצלמים חדשים או לצלמים ותיקים העושים הסבה מצילום סרט לצילום דיגיטלי:ייחודו של הצילום הדיגיטלי, יצירתיות ודרכי הצגה.

צילומים .  ---  רפאלי,אלדד  ---  2003  ---  

צילומים.  ---  רפאלי,אלדד  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המכיל את עבודותיו של הצלם, היוצרות פסיפס תעודי-פוליטי הבוחן, ברובו, את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. ראה: חלק אנגלי.

ציפור האדם באופקנו :  ---  גביש,דב  ---  2003  ---  ספורן של הטיסות הראשונות שנחתו בארץ ישראל העות'מאנית לפני מלחמת העולם הראשונה,מלווה בתצלומים של הטייסים הצרפתים והטורקים ובתצלומי אוויר של א"י.

ציפור האדם באופקנו :  ---  גביש,דב  ---  2003  ---  ספורן של הטיסות הראשונות שנחתו בארץ ישראל העות'מאנית לפני מלחמת העולם הראשונה,מלווה בתצלומים של הטייסים הצרפתים והטורקים ובתצלומי אוויר של א"י.

ציר הרשע :  ---  שי,שאול  ---  2003  ---  המחבר מתאר את אירן מאז מהפכת חומייני כ"מדינה תומכת טרור" ומנתח באור זה את פעילות החזבאללה,את אינתיפדת אלאקצה,את ארועי 9/11 והפעילות המלחמתית שאחריהם ועוד.

ציר הרשע :  ---  שי,שאול  ---  2003  ---  המחבר מתאר את אירן מאז מהפכת חומייני כ"מדינה תומכת טרור" ומנתח באור זה את פעילות החזבאללה,את אינתיפדת אלאקצה,את ארועי 9/11 והפעילות המלחמתית שאחריהם ועוד.

צל המענה.  ---  וולף,ג'ין  ---  2003  ---  מדע בדיוני.

צל משלי .  ---  ברנדשטטר,צילי  ---  2003  ---  

צל משלי.  ---  ברנדשטטר,צילי  ---  2003  ---  זכרונותיה של המחברת מברלין,ערב מלחמת העולם השנייה ועד מלחמת המפרץ במדינת ישראל.

צללים.  ---  פופה,מנואל  ---  2003  ---  נובלה על משולש רומנטי בלתי מוגדר החי את החיים התל-אביביים.

צלמי הארץ .  ---  רז,גיא  ---  2003  ---  

צלמי הארץ :  ---  רז,גיא  ---  2003  ---  אלבום מעמיק המציג בטקסט,בתמונה ובביוגרפיות את פעלם של צלמי א"י.

צמחיאל  ---  צ'יז'יק,ברוך צ'יז'יק אילון,נעמי  ---  2003  ---  הוצאה אלבומית מחודשת של ספר אגדות צמחי ארץ ישראל שהוציא הבוטנאי ב. צ'יז'יק ב-1930.הטקסט מלווה ברקמות ע"ג בד אשר נעשו ע"י ביתו ומהוות את הטקסט עצמו או הד ציורי.

צנעת הפרט :  ---  מבורך,נסים  ---  2003  ---  סיפורים קצרים.

צעדים ראשונים לקראת מחקר מדעי.  ---  פרידלנדר,אסתר  ---  2003  ---  שני כרכים: חוברת לתלמידי ביולוגיה וחקלאות בבית הספר התיכון וחוברת למורה העוסקת במתודולוגיה של ההוראה.

צפנת פענח .  ---  בר זהר,מיכאל  ---  2003  ---  

צפנת פענח :  ---  בר זהר,מיכאל  ---  2003  ---  חייו של הרצוג,איש משרד החוץ,רב,אינטלקטואל ואיש סודם של מנהיגים ערבים וישראלים,אשר נפטר בטרם עת ב-1972.

צפרדי וקרפד ביחד .  ---  לובל,ארנולד  ---  2003  ---  

צפרדי וקרפד יום יום.  ---  לובל,ארנולד  ---  2003  ---  

צרור המור (ספר).  ---  ירושלמי,אליהו בן ברוך  ---  2003  ---  ביאור מהמאה ה-18 לחיבור הקראי 'מנחת יהודה לר' יהודה גבור.'מנחת יהודה' מורכב מסדרת פיוטים לפרשיות השבוע, המתמצתים את המסופר בהן.הבאור הוא על דרך הפשט.

צריך עיון :  ---  רוזנק,מיכאל  ---  2003  ---  ההבטים הפילוסופים השונים של היהדות כאסכולה חינוכית והצעת בסיס תיאורטי להבניית רצף בין התרבות והדת היהודית לחינוך.

צ'רצ'יל :  ---  לוקץ',ג'ון  ---  2003  ---  דיוקן המתאר את יחסיו של צ'רצ'יל עם סטלין,רוזוולט, איזנהאואר ואחרים;את ראיית הנולד שלו;את יכולותיו כהיסטוריון - וגם את לווייתו.

קבורה ואבלות .  ---  פרבר,שאול ואחרים  ---  2003  ---  

קבץ על יד יז (כז) :  ---  פליישר,עזרא (יו"ר)  ---  2003  ---  בקובץ:הלכות גירושין לר' שמואל בן חפני גאון,תשובות גאונים וראשונים,שרידים מפירוש אשכנזי על מסכת רה"ש,קטעים מספר המשלים לסעיד בן באבשאד ועוד.

קבר באלטונה.  ---  הולר,חיים  ---  2003  ---  רומן. סיפור אהבה שעלילתו נעה בין ישראל להמבורג, בין גבר ישראלי ששורשיו אירופיים לבין נערה גרמנייה המתנדבת בישראל.

קדחת הצבעונים.  ---  מוגה,דבורה  ---  2003  ---  רומן היסטורי שמתרחש בהולנד של המאה ה-17.משובצים בו ציורים מהתקופה ומהמקום.

קהילה במבוך :  ---  יצחקי,חיה  ---  2003  ---  העובד הסוציאלי נוכח התעצבותה של החברה הקיבוצית לאור תהליכי ההפרטה החותרים תחת מרקמה המסורתי.

קהילה תומכת :  ---  ברג ורמן,איילת  ---  2003  ---  דוח מחקר של ה"גוינט-מכון ברוקדייל", המדווח על פעליו של המכון עצמו.

קהילות שיתוף בעולם 4 :  ---  רגב,אליהו (ע.)  ---  2003  ---  רשימת קומונות ידועות ומידע הנוגע להן.

קו רמב"ם אברבנאל. [קו רמב"ם-אברבנאל]  ---  קשת,אורי  ---  2003  ---  מבחר סיפורים קצרים וקצרים מאוד עם סוף המנסה להפתיע ולעיתים גם מצליח.

קודש הקודשים.  ---  פריי,סטיבן  ---  2003  ---  רומן.פרשת שחיתות רבת מימדים בוול סטריט ובפנטגון מעמידה את גיבורי הסיפור במלחמת השרדות בה הם נאלצים לבחור בין נאמנות לשאפתנות.

קווי לשון יחודיים למשוררות בהשוואה למשוררים בדורו של שלונסקי :  ---  ימיני,בת ציון  ---  2003  ---  המחקר בוחן שלושה מאפיינים המבדילים בין לשון המשוררות והמשוררים:השימוש במשפטים חד-איבריים,בצורות הציווי ובשם התואר.כן נערכת השוואה עם המצב בתקופות מאוחרות יותר.

קווי רוחב כחולים :  ---  הורביץ,טוני  ---  2003  ---  מסעו של המחבר המשעתק את מסלולו של קוק בקרב איי האוקיינוס השקט ותוהה על אופני יישומו של הדחף הקולוניאלי.

קול ליעקב :  ---  סיון,דניאל. הלוי קירטצ'וק,פבלו יצחק (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של העברית והלשונות היהודיות.בין הנושאים:פתגמי ג'וחא בלטינית,לשונם של א.ב. יהושע ואדם ברוך,צרפתית יהודית,הגייה,שמות מקומות ועוד.

קולה של מצרים.  ---  דניאלסון,וירג'יניה  ---  2003  ---  ביוגרפיה של אום כולת'ום וחקירת הגורמים השונים להצלחתה הגדולה.המחברת משתמשת בסיפורה של הזמרת כדי לבחון את שאלת תפקידו של הפרט יוצא הדופן בחברה המצרית.

קום והתהלך בארץ :  ---  פן,אילן.  ---  2003  ---  אלבום שירי זמר ישראליים העוסקים בנופים שונים בארץ:הצפון, המדבר,ירושלים והים.השירים מלווים בתמונות נוף.כולל אינדקס שירים לפי שורת הפתיחה.

קומי אורי כי בא אורך :  ---  ימפולר,רחל  ---  2003  ---  קורות חייה של האמנית ויחסיה עם בתה, המלווים בקטעי יומנים,מכתבים,שירים ויצירות אמנות של אורי והמחברת.

קומי אורי כי בא אורך :  ---  ימפולר,רחל  ---  2003  ---  קורות חייה של האמנית ויחסיה עם בתה, המלווים בקטעי יומנים,מכתבים,שירים ויצירות אמנות של אורי והמחברת.

קומיקס.  ---  טוקר,דור  ---  2003  ---  רומן מסע הזוי,המסופר לסרוגין על ידי שני אחים.במהלך מסעם,בין הרפתקה להרפתקה,נחשפים בפני השניים סודות מן העבר והם לומדים פרק ביחסי היחיד והחברה.

קומראן.  ---  אבקסיס,אלייט  ---  2003  ---  רומן תיאולוגי-ארכיאולוגי המגולל את חיפושיו של חרדי צעיר אחר אחת מן המגילות הגנוזות.תוך כדי חקירה נמצאות גופות של אנשים שנצלבו.

קונקורדנציה לשירת ביאליק. [על הכריכה:קונוקורדנציה…]  ---  ציפר,אליהו  ---  2003  ---  201 משירי ביאליק המופיעים בסדר הופעתם, לצד קונקורדנציה ומיון אלפאביתי. הספר מופיע בצורה רשלנית,בצורת דפדפת,כאשר חלק ממספרי העמודים שגוי.

קורא בשם .  ---  אבניאון,איתן  ---  2003  ---  

קורא בשם :  ---  אבניאון,איתן  ---  2003  ---  מילון הנועד לסייע לקורא המבקש לתחום ידע מופשט או מושג מעורפל בגבולותיה הבהירים של ההגדרה המילונית. המילון וערכיו מחולקים תחת נושאים.

קוראים ועוד…  ---  גרסון,הדסה  ---  2003  ---  אוגדן קטעי קריאה המיועדים לעבודה עצמית לשיפור מיומנות הבנת הנקרא והרחבת אוצר המילים.לכל קטע מצורפים תרגילים ומילון עברי-אנגלי.

קוראים ועוד… :  ---  גרסון,הדסה  ---  2003  ---  אוגדן קטעי קריאה המיועדים לעבודה עצמית לשיפור מיומנות הבנת הנקרא והרחבת אוצר המילים.לכל קטע מצורפים תרגילים ומילון עברי-רוסי.

קורות טז :  ---  קוטק,שמואל (ע)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים בעברית ובאנגלית: המעורבות האמריקנית בארץ ישראל במאה התשע עשרה והתפתחות שירותי הרפואה; פעילותו הרפואית של בית החולים הבריטי ליהודים בירושלים ועוד.

קוריאה :  ---  לבקוביץ,אלון  ---  2003  ---  היווצרותן ואקלימן של שתי המדינות הקוריאניות-הדרומית והצפונית-על רקע הקפיטליזציה של הראשונה והקומוניזם המושחת השורר בשניה.

קוריאה :  ---  לבקוביץ,אלון  ---  2003  ---  היווצרותן ואקלימן של שתי המדינות הקוריאניות-הדרומית והצפונית-על רקע הקפיטליזציה של הראשונה והקומוניזם המושחת השורר בשניה.

קורניי :  ---  קורניי  ---  2003  ---  

קורניי :  ---  קורניי  ---  2003  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה עבודות של האמן ההולנדי, ממקימי קבוצת "קוברה". ראו גם ערך אנגלי.

קטיה.  ---  מיכאל,מלכה  ---  2003  ---  רומן: אם ובת על רקע ימיה הראשונים של המדינה.

קטיפה כחולה.  ---  אטקינסון,מייקל  ---  2003  ---  ניתוח המבקש לחשוף את התמטיקה המובלעת בסרטו של לינץ', היבטים סגנוניים, תפיסות פסיכואנליטיות ועוד.

קיבוצים על פרשת דרכים :  ---  ארגמן,דוד  ---  2003  ---  באמצעות ראיונות עם עשרות חברי קיבוצים בוחן המחבר את השפעת שינויי השנים האחרונות על היחסים והשיח הפנים-קיבוציים. שמות הקיבוצים והחברים נבדו.

קיטון האבן :  ---  מאג'ו,תרזה  ---  2003  ---  רשומות מביקוריה של עיתונאית אמריקאית ממוצא סיציליאני בארצם של אבותיה,החושפות את הכפרים השלווים והחבויים, המוזיקה המסורתית והמנזרים המבודדים.

קימפולונג בוקובינה ספר זיכרון לקהילת קימפולונג בוקובינה והסביבה  ---  אבני,ש (ע)  ---  2003  ---  כתוב בעברית . בהוצאת ארגון יוצאי קימפולונג בוקובינה והסביבה .

קיצור תולדות הקולנוע.  ---  מאסט,ג'ראלד. קאווין,ברוס פ'  ---  2003  ---  היסטוריה של הקולנוע העלילתי,ביחוד זה האמריקאי,מסוף המאה ה-19 ועד ימינו.המחברים מנסים בעיקר לחשוף מגמות וצמתים משמעותיים בתולדות הקולנוע.

קלאודיו פארמיג'אני.  ---  פדובאנו פרידמן,עליזה (אוצרת ועורכת)  ---  2003  ---  קטלוג התערוכה מעבודותיו של האמן האיטלקי העכשווי.

קליאופטרה :  ---  ורטהימר,אוסקר וון  ---  2003  ---  מחקר הסטורי-ביוגרפי הבוחן את קורותיה של קליאופטרה ותקופתה.

קליאופטרה.  ---  אסקס,קארן  ---  2003  ---  רומן היסטורי המספר את סיפור נעוריה של המלכה הקדמונית.

קמפ דייוויד 2000 מה באמת קרה שם. [קמפ דייוויד 2000,מה באמת קרה שם?]  ---  רובינשטיין,דני ואחרים.  ---  2003  ---  ניתוח עמדות הצדדים השונים בועידה ובחינת הקשר בין כישלונה לפרוץ אינתיפאדת אל- אקצה. הספר מציג עמדה חריפה ביחס לטענותיו ולפעולותיו של אהוד ברק.

קנון מהופך.  ---  מאורנסיג,פאולו  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו כינור עתיק המשמש צוהר לחברותם של שני נערים על רקע גרמניה הנאצית.

קנין רוחני :  ---  דהאן,מאיר  ---  2003  ---  ספר הדן בסוגים השונים של הקניין הרוחני בכדי לאפשר לציבור הרחב להבין את זכויותיהם המשפטיות.

קנין רוחני :  ---  דהאן,מאיר  ---  2003  ---  ספר הדן בסוגים השונים של הקניין הרוחני בכדי לאפשר לציבור הרחב להבין את זכויותיהם המשפטיות.

קסם המחשבה :  ---  הייט,מרת'ה  ---  2003  ---  הספר מציע דרכים לשינוי המחשבה. שינוי דרך המחשבה באמצעות היפנוזה עצמית יביא לריפוי עצמי, אמן כן יהי רצון.

קסם של מספר :  ---  ציפר,אלי  ---  2003  ---  תגליותיו האריתמטיות של המחבר.

קעקועים של כוכבים.  ---  דייר,ליסה  ---  2003  ---  חוברת המוקדשת לקעקועים של מבחר כוכבי טלוויזיה, קולנוע ומוזיקה. מצורפים 15 קעקועים (זמניים) של סלבריטיז לשימוש ביתי.

קפה הוא גם השקפת עולם :  ---  דק,מיכאל  ---  2003  ---  עיונים קלילים בתולדות הקפה,זיקותיו אל ענפי תרבות שונים, מעמדו בארץ ומבחר אנקדוטות.

קפה הוא גם השקפת עולם :  ---  דק,מיכאל  ---  2003  ---  עיונים קלילים בתולדות הקפה,זיקותיו אל ענפי תרבות שונים, מעמדו בארץ ומבחר אנקדוטות.

קפוצ'ינו ברמאללה :  ---  עמירי,סועאד  ---  2003  ---  רשימות על דרך החיים של פלסטינים הנתונים בסגר ובכיבוש,המומחשת על ידי תיאור של מצבים אנושיים מוכרים, לעתים ברוח הומוריסטית.המחברת היא ארכיטקטית.

קפטן קו"ק 2003 :  ---  סימנובסקי,שלמה. קהן,איתן (ע.)  ---  2003  ---  מדריך המציג ומבאר את עקרונות היסוד,סיווג הקרנות והקופות, כללים ותקנות,טבלאות ועוד (וגם פרסומות).

קצבת הבטחת הכנסה.  ---  סבירסקי,ברברה  ---  2003  ---  נייר עמדה.המחברת טוענת שבשנים האחרונות חל תהליך של התנערות המדינה ממחויבויותיה כלפי אמנות,כלפי מקבלי/ות שכר נמוך וכלפי קשישים/ות.תהליך זה פוגע במיוחד בנשים.

קרון הנשים :  ---  נאיר,אניטה  ---  2003  ---  רומן: פקידה הודית אפרורית מבקשת להיחלץ משממון חייה ולחדור אל ליבת יישותה הנשית.

קרית המשפט .  ---  שאוה,מנשה (ע)  ---  2003  ---  

קרן קימת ומצלמת :  ---  דגון,גדי (עורך)  ---  2003  ---  אלבום צילומים מארכיון קק"ל המלווה בטקסטים מאת רונה סלע,אדם ברוך ועוד.

קרן קימת ומצלמת :  ---  דגון,גדי (עורך)  ---  2003  ---  אלבום צילומים מארכיון קק"ל המלווה בטקסטים מאת רונה סלע,אדם ברוך ועוד.

קרני אור.  ---  בלהסן,נטלי  ---  2003  ---  רומן פנטסטי על על מסע בן ששה ימים להצלת העולם מידי מנהיג ארץ הרשע.

קרעי עבר :  ---  מילנר,איריס  ---  2003  ---  באמצעות קריאה פסיכואנליטית של טקסטים מבקשת לבחון את השפעתה הטראומטית והמתמשכת של השואה על מחבריהם,בניהם של הניצולים.

קרעי עבר :  ---  מילנר,איריס  ---  2003  ---  באמצעות קריאה פסיכואנליטית של טקסטים מבקשת לבחון את השפעתה הטראומטית והמתמשכת של השואה על מחבריהם,בניהם של הניצולים.

קשישים בישראל :  ---  ברודסקי,ג'ני ואחרים (ע)  ---  2003  ---  מאפיינים דמוגרפיים, בריאותיים, חברתיים, כלכליים, מערכת השירותים - היצע וכלי שימוש

קשר 33.  ---  נאור,מרדכי(ע).  ---  2003  ---  מבחר מאמרים: העתונות היהודית באיטליה נוכח האנטישמיות; תקשורת אנטישמית ברומניה הפוסט קומוניסטית;דימויים אנטישמיים ברטוריקה של העימות הערבי-ישראלי ועוד.

קשר גורדי .  ---  פלדשטיין,אריאל ל  ---  2003  ---  

קשר גורדי :  ---  פלדטיין,אריאל ל'  ---  2003  ---  בספר נבחנת השפעתו של בן-גוריון על יחסי מדינת ישראל, יהדות ארה"ב וההסתדרות הציונית.לשם כך נבחן היחס בין מוטיבציות אידיאולוגיות ופוליטיות בהתנהלותו.

ר' שמעון כהן מפרנקפורט .  ---  דשן,שלמה  ---  2003  ---  

ר' שמעון כהן מפרנקפורט :  ---  דשן,שלמה  ---  2003  ---  ביוגרפיה מלווה במבחר אגרות,תצלומים וסקירה גניאולוגית של משפחת שמעון כהן,כל זאת על רקע אפיונה של היהדות החרדית בגרמניה.

ראומה.  ---  סגל,ג'ד  ---  2003  ---  עשרים ושישה סיפורים הסבים סביב ציר החזרה בשאלה ואובדן העצמי.

ראיון עם העתיד .  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2003  ---  

ראש חסון :  ---  בוזן,טוני  ---  2003  ---  

ראשית ישראל :  ---  פינקלשטיין,ישראל. סילברמן,ניל אשר  ---  2003  ---  עיון בעדויות ארכיאולוגיות מן העת האחרונה, תוך ביסוסן כנקודות מוצא ממנה מבקשים המחברים לבחון את התנ"ך ואמיתותיו וכן לשחזר את הליכי עיצובן של אמיתות אלו.

רב תרבותיות במבחן הישראליות. [רב-תרבותיות במבחן הישראליות]  ---  נחתומי,אוהד (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המכילה תרגום ראשון למאמרו של צ'רלס טיילור "הפוליטיקה של ההכרה", העוסק בקהילת דוברי הצרפתית בקוויבק,לצד מאמריהם של חוקרים ישראלים.

רבטיקו :  ---  פריס,קוסטאס  ---  2003  ---  רומן על אנשי המעמד הנמוך ביוון,שנגנו את מוסיקת הרבטיקו העממית מתוך עולם של יאוש,סמים וחלום הגאולה.לספר מצורף תקליטור שמע הכולל 19 לחנים שונים.

רבטיקו :  ---  פריס,קוסטאס  ---  2003  ---  רומן על אנשי המעמד הנמוך ביוון,שנגנו את מוסיקת הרבטיקו העממית מתוך עולם של יאוש,סמים וחלום הגאולה.לספר מצורף תקליטור שמע הכולל 19 לחנים שונים.

רבי אלימלך לא שמח עוד.   ---  דנציגר,צבי  ---  2003  ---  זכרונות המחבר, יליד 1918, מתקופת השואה ואחריה. המחבר איבד את משפחתו באושוויץ, שרד את מצעד המוות, ואחרי המלחמה הנהיג ילדים-ניצולים בדרכם ארצה.

רגע לפני היקיצה :  ---  הודס פלחן,גאולה  ---  2003  ---  מלים/מתפוגגות/לאותיות/שקופות על/החלון/הלח/נולדות/ובערפל/נעטפות.

רגע מקום : [רגע, מקום]  ---  רימלט,אילנה  ---  2003  ---  מקבץ רשמי ביקור במקומות שונים בעולם,מסיני ועד סין, מגרוזיה ועד פרובאנס.

רגע מקום : [רגע, מקום]  ---  רימלט,אילנה  ---  2003  ---  מקבץ רשמי ביקור במקומות שונים בעולם,מסיני ועד סין, מגרוזיה ועד פרובאנס.

רגשות דתיים,חופש הביטוי והמשפט הפלילי :  ---  קרמניצר,מרדכי ואחרים.  ---  2003  ---  דיון ביקורתי בשאלת ההגנה הייחודית המוענקת לרגשות הדתיים במדינת ישראל. הכותבים מציעים מנגנון חוקי שונה שיגן על הרגשות ולא במחיר הפגיעה בשוויון ובזכויות האזרחים.

רגשות.  ---  מיוזיק,גרהם  ---  2003  ---  הספר מבקש להבהיר בתמציתיות את מקומם של הרגשות בפסיכואנליזה ולבחון סוגיות רגשיות מרכזיות כגון התמודדות עם אבדן,עצב ,חוויות קשות ותשוקות.כולל קטעי שירה ופרוזה.

רואה זיתים.  ---  טריינין,אבנר  ---  2003  ---  

רוח האדם גוף האדם. [רוח האדם: גוף האדם]  ---  פרונט,יהושע  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מעבודותיו של הצייר לצד פתח דבר מאת האוצר והקדמה מאת אדם ברוך.

רוחות הרפאים של ישראל :  ---  שקלובסקי,מרגריטה. גרוסלרנר,מרינה (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה של סיפורים קצרים המלווה במבוא ובפרטים הביוגרפיים של כל יוצר ויוצרת.

רוטמן אנשי שורשים :  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  תולדות המשפחה מר' שאול רוטמן שהתיישב בחדרה בראשית המאה ה-20 ועד ימינו.

רוטמן אנשי שורשים :  ---  רגב,עופר  ---  2003  ---  תולדות המשפחה מר' שאול רוטמן שהתיישב בחדרה בראשית המאה ה-20 ועד ימינו.

רוכב על הטיגריס :  ---  נידהל,הולה לאמה  ---  2003  ---  מבט מבפנים על התפתחות הבודהיזם במערב,המובא על ידי זוג יוגים דנים שלמדו בטיבט והקימו מאות בתי ספר בודהיסטיים באירופה.

רולטת הערמונים .  ---  קוט,יאן  ---  2003  ---  

רולטת הערמונים :  ---  קוט,יאן  ---  2003  ---  זכרונות המחבר,יליד לבוב שהיה לקצין בצבא הרוסי,בתקופת השואה והמלחמה.

רומן איטלקי.  ---  פרייזר,לורה  ---  2003  ---  רומן.סיפור אהבה טרנס-אטלנטי מתחיל באי איטלקי וממשיך להתקיים בפגישות הזוג במקומות שונים בעולם.

רוצחים ללא פנים.  ---  מנקל,הנינג  ---  2003  ---  רומן מתח: מפקח משטרה שוודי חוקר את רציחתם של זוג זקנים.

רוקדת מעל תהום :  ---  דרורי,אדית ארנסט  ---  2003  ---  זכרונותיה של המחברת המלווים בתצלומים.

רחוב הפרחים 22.  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2003  ---  רומן הסטורי השואב מחייהם וזמניהם של אריך פרייער ובני משפחתו, ומתווה את קורותיהם על רקע עלייתו של פרייער לארץ ישראל, לאחר שנטש את אשתו ובתו בגרמניה הנאצית.

ריח הלחם ריח הגשם.  ---  לזרסון,שעיה  ---  2003  ---  שירים.

ריח תפוחים.  ---  בר,מרק  ---  2003  ---  רומן.סיפורה של ילדות שהושחתה בדרום אפריקה של תקופת האפרטהייד,המתוארת בגוף ראשון על ידי נער לבן.

ריטואלים.  ---  נוטבום,סס  ---  2003  ---  רומן.ספורו של גבר בשנות הארבעים המפתח דרך התמודדות עם החיים מעמדה של משקיף.

רישומים והדפסים.  ---  ג'אקומטי,אלברטו  ---  2003  ---  קטלוג מלווה בעברית ובאנגלית לתערוכה מיצירותיו של האמן השוויצרי-פריזאי (1901-1966).הקטלוג כולל גם התייחסויות פרשניות ליצירות ולנסיבות יצירתן.ראו גם ערך באנגלית.

רכישת בטחון עצמי :  ---  רוט,בריאן  ---  2003  ---  מדריך אינסטנט המציע שיטות לעזרה עצמית לצורך טיפוח הבטחון העצמי, התגברות על פחדים ופיתוח אנוכיות בריאה,בין השאר באמצעות דמיון מודרך.

רסיס ממגש הכסף .  ---  אנסבכר,מנחם  ---  2003  ---  

רסיסי חיים :  ---  כראל בכרך,יעל  ---  2003  ---  סיפור חייה של המחברת, מורה ותיקה ילידת 1924.

רעיון כוונה ומעשה בארכיטקטורה. [רעיון, כוונה ומעשה בארכיטקטורה)  ---  בליך,בילו  ---  2003  ---  עיון ברעיונות חזותיים-פילוספיים ונסוחם במסגרת עבודתם של ארכיטקטים מודרנים, לצד סקירת סוגיות אידיאולוגיות-ארכיטקטוניות במסגרת החשיבה המודרניסטית והליך היצירה.

רפאים :  ---  פונדן,בנימין  ---  2003  ---  אוסף משיריו של המשורר והפילוסוף היהודי הרומני שפעל בצרפת ונרצח באושוויץ. "האלים מתו.אנו מחפשים/בני אדם/שלא פוחדים לחסל/את אשר נשאר מן האלים".

רפאל : [רפא"ל]  ---  בונן,זאב ד"ר. ארקין,דן  ---  2003  ---  המחבר,מנכ"ל רפא"ל לשעבר,מגולל את קורותיו בארגון מ-1952 ועד פרישתו ב-1987.

רפואה שלמה .  ---  הלוי,יונתן  ---  2003  ---  

רפואה שלמה :  ---  הלוי,יונתן  ---  2003  ---  הספר דן בהיבטים שונים של יחסים בין רופא ומטופל,בבעיות התקשורת ביניהם ובישום האוטונומיה לה זכאים המטופל ומשפחתו,תוך הסתמכות על דוגמאות אמיתיות.

רפואת הצמחים :  ---  פראן,מינה  ---  2003  ---  דיון בהפרעות האופייניות למערכות שונות בגוף ובצמחים המומלצים על ידי המחברת לטיפול בהן.נידונות מערכות הלב וכלי הדם,העיכול, הנשימה והעצבים.

רפורמה בארגון השלטון המקומי בישראל :  ---  רזין,ערן  ---  2003  ---  המחבר מציע עקרונות לרפורמה במערכת השלטון המקומי ודן באופי המערכת כיום ובמכשולים שמנעו עריכת רפורמה כזו עד כה.

רפלקסולוגיה של הגוף :  ---  קרטר,מילדרד  ---  2003  ---  הסבר לגבי כל האפשרויות הרפואיות הטמונות ברפלקסולוגיה: האוזניים, הלשון, המעי הגס, הטיפול בהתמכרויות,טיפולי היופי ועוד.

רצח מאחורי המסך.  ---  סטנטון,רוברט  ---  2003  ---  במאי תיאטרון תמהוני עוזר למשטרה בפענוח פרשת רצח שהגיעה למבוי סתום.

רצח מס' 1.  ---  פטרסון,ג'יימס  ---  2003  ---  ספר ראשון בסדרת מתח חדשה. ארבע חוקרות-חברות מקימות את "מועדון הרצח" כדי לפענח מקרי רצח סדרתיים.

רצח עם קבלה :  ---  ארז,נתן. זילברמן,דורית  ---  2003  ---  סבך מעשי רצח שלתוכם נארגות תולדות כיבושי ירושלים וטקסטים קבליים.העלילה מבוססת באופן חלקי על חוויותיו של ארז, איש צבור המזדהה בשם בדוי.

רק תפילתי לבדה.  ---  גודאל,מרים  ---  2003  ---  שירים.

רקית :  ---  דר,שמעון  ---  2003  ---  דו"ח על החפירות הארכיאולוגיות באתר מן התקופה הרומית והביזנטית.

רשות היחיד : [רשו"ת היחיד]  ---  שרלו,יובל  ---  2003  ---  תשובות הלכתיות, פסיכולוגיות ורעיוניות לשאלות הגולשים.

רשימותיה של חוה.  ---  אוריה,יהודית  ---  2003  ---  ביוגרפיה שירית סוריאליסטית המבוססת על תשתית מיתולוגית של ספורי בריאה.המחברת מחפשת אחר מקור שירתה ובדרכה לשם מתארת חוויה מטאפיזית של גילוי עריות.

שאיפות נסתרות :  ---  קלנסי,טום. פיצ'ניק,סטיב  ---  2003  ---  נדבך נוסף בסדרת "כוח הרשת", ובמרכזו המאבק בטרור עתידני.

שאלו שלום ירושלים :  ---  דוד,אברהם  ---  2003  ---  למעלה מתריסר איגרות ירושלמיות המובאות בנוסח המקורי, לצד תקצירים, הערות ורקע היסטורי.

שאלת הערבים בישראל :  ---  שפרינצק,אהוד  ---  2003  ---  המחבר מבקר את יחסם של האזרחים הערבים אל המדינה ואת מדיניות הממשלה כלפיהם בעבר ובהווה. הוא מציע מדיניות שעיקרה טיפוח כלכלי וחברתי של האוכלוסיה הערבית ללא התפשרות על אופיה היהודי של המדינה.

שאני אדמה ואדם :  ---  ברלוביץ',יפה (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה. בין הכותבות: נחמה פוחצ'בסקי,אירה יאן,רבקה אלפר,אסתר ראב,שושנה שבבו,דבורה בארון,לאה גולדברג, יהודית הנדל ואחרות.

שאני אדמה ואדם :  ---  ברלוביץ',יפה (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיה. בין הכותבות: נחמה פוחצ'בסקי,אירה יאן,רבקה אלפר,אסתר ראב,שושנה שבבו,דבורה בארון,לאה גולדברג, יהודית הנדל ואחרות.

שבו 10.  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2003  ---  אסופת שירים ומאמרים מאת: רמי סערי,מרדכי גלדמן, ת.ס. אליוט,טד יוז, סילביה פלאת',אוקטביו פאס,דן צלקה ואחרים.

שבו 11 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2003  ---  אסופת שירים ומאמרים,מלווים בהדפסים של האמן גרי גולדשטיין.

שבוע בארץ ההיפך.  ---  יצחקי,אמנון  ---  2003  ---  רומן. שבוע מחייו של נתי, חייל צנחנים רומנטי וחולמני שלא ממש רוצה להיות חייל.

שביל היין :  ---  זקס,אליעזר (ע.)  ---  2003  ---  אלבום מהודר המכיל מבחר תצלומים, המלצות, כתובות ומפות. כמו כן מלווה אל הספר מפה מתקפלת מפורטת.

שבע בנות חוה.  ---  סייקס,בריאן  ---  2003  ---  מדע פופולרי.המחבר,פרופסור לגנטיקה,פורש את תגליותיו בתחום ואת האור שהן שופכות על הפרהיסטוריה של המין האנושי.

שבע נשים.  ---  מילר,רבקה  ---  2003  ---  שבעה סיפורים.שבע נשים,אשה אשה וסיפורה.

שדים :  ---  דוסטויבסקי,פיודור מיכאילוביץ'  ---  2003  ---  תרגום חדש לרומאן רחב היריעה,שבמרכזו אנשי תנועות המחתרת הרדיקליות ברוסיה בשנות ה-70 של המאה ה-19.בסוף הספר אחריות דבר מאת דימיטרי סגל.

שהיד.  ---  בר,דני  ---  2003  ---  רומן: איש שב"כ עשוי ללא חת מתייצב כנגד שורת מחבלים המבקשים לשים קץ לתהליך השלום.

שוברת קרח.  ---  סילברמן,אורנה  ---  2003  ---  שירים : מה עושות החיות המצחיקות האלה/ בין ענפי התאנה?/ מה הן עושות/ מול עצבי המרוטים?

שוברת שתיקה.  ---  אפרתי,אביבה  ---  2003  ---  מסע זכרונות וחשיפת סודות משפחתיים של המחברת, שכילדה ראתה את אביה נעצר על ידי המשטרה הצבאית הבריטית ונעלם מבית המשפחה לשש שנים.

שוד ושבר :  ---  לוין,איתמר  ---  2003  ---  

שוד ושבר :  ---  לוין,איתמר  ---  2003  ---  כרוניקת נישולם של יהודי גיטו ורשה מנכסיהם הארציים כאשר נשלחו לטרבלינקה..הספר מתבסס על יומנים,עדויות ומסמכים נדירים.

שוויון בפני החוק ?  ---  כץ מלכה,נורית (ע.)  ---  2003  ---  אסופת הרצאות. בין המשתתפים: אביגדור פלדמן,משה נגבי,חסן ג'בארין ואחרים.

שומרי האמת.  ---  קולינס,מייקל  ---  2003  ---  מותחן: עיתונאי נסחף אל פרשת רצח המטילה צל על ערכיה של העיירה האמריקאית המסורתית.

שומרים על הבית.  ---  כהן,חנה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת ציורים.

שונות תרבותית כאתגר לשירותי אנוש.  ---  לשם,אלעזר. רואר סטריאר,דורית (ע.)  ---  2003  ---  קובץ מאמרים העוסקים בהשלכותיו של השוני התרבותי בחברה הישראלית על התאוריה והפרקטיקה של התערבות מקצועית במסגרת שירותי רווחה ועו"ס.

שוק ההון :  ---  גרינברג,אהוד רו"ח  ---  2003  ---  מדריך למשקיעים בשוק ההון הישראלי, אחרי רפורמת המס של 2002 : השקעות בקרנות נאמנות,בתכניות חסכון,בפקדונות,במניות,באגרות חוב שקליות וצמודות ,בנגזרים וכול'. מיסוי,השוואות בין חלופות וטיפים.

שוק ההון האמריקאי.  ---  סימנובסקי,שלמה. קהן,איתן.  ---  2003  ---  מדריך המיועד לבעלי רקע ראשוני בשוק ההון הישראלי, המבקשים להשתלב בשוקים הפיננסיים בארה"ב.הספר מציג אפשרויות השקעה ומושגים מרכזיים.

שוק סיני : ["שוק סיני"]  ---  עינב,יעל  ---  2003  ---  מדריך המציע עצות ודרכי פעולה לקשרים עסקיים,דיפלומטיים, תרבותיים, או חבריים בסין,לצורך הכנה מוקדמת לפני הכניסה לשוק הסיני.המידע מבוסס על נסיונם של אנשי עסקים.

שוקולדים לרצח.  ---  וייט,קייט  ---  2003  ---  רומן מתח שעלילתו מתרחשת במערכת של עיתון נשים יוקרתי.

שותף זוטר.  ---  מרגולין,פיליפ  ---  2003  ---  מתח.עורך דין מצליח נקלע לדילמה כשמתברר לו שהחברה שהוא מייצג מייצרת תרופות הגורמות למומי לידה.הוא מפוטר מעבודתו, אבל העניינים מסתבכים כשהבוס שלו נרצח.

שחיקת המורה :  ---  פרידמן,יצחק. גביש,בלה  ---  2003  ---  סקירת מחקרים העוקים בתופעת השחיקה המקצועית בקרב ציבור המורים.

שחמט פלוס פלוס :  ---  להב,אהוד  ---  2003  ---  ספר הדרכה מרמת מתחילים ועד רמות מתקדמות.

שחקנית הגו .  ---  סא,שאן  ---  2003  ---  

שחקנית הגו.  ---  סא,שאן  ---  2003  ---  רומן.בעת הפלישה היפאנית לסין ב-1931,יושבת תלמידת תיכון ומביסה את יריביה במשחק הגו.יריבה המר המעורר את מיניותה הוא קצין יפאני אימפריאליסט.

שחר של יום ישן :  ---  שביט,אוריה  ---  2003  ---  החלום ושברו: מחקר עיתונאי המתחקה אחר הפוליטיקה הפנימית במדינות המזרח התיכון לאור שלטונם של מנהיגים ערביים בעלי רגישות מערבית אשר הולכים בכל זאת בדרכי אבותיהם.

שחרור מוקדם ממאסר.  ---  שרון,אלי  ---  2003  ---  חוק שחרור על תנאי ממאסר תשס"א-2001 המתייחס לאסירים בשרות בתי הסוהר,מאפשר לאסיר לזכות בשחרור מוקדם אם התנהגותו תהיה טובה.השחרור כפוף להחלטות ועדת שחרורים.

שחרחורת :  ---  בן צבי,טל. שוב,מורן (ע.)  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי-ערבי של 16 תערוכות יחיד של אמנות עכשוית העוסקות בפוליטיקה של הזהות.בין האמנים:יהושע סימון,אחלאם שיבלי,זמיר שץ,אילת זהר,אפרת שלם ועוד.

שטח סטירילי.  ---  רוקה,גרג  ---  2003  ---  רומן מתח ובמרכזו מאבטח הנחטף בידי מתנקשת חושנית.

שטן .  ---  טולסטוי,ל נ  ---  2003  ---  

שטן במוסיקה.  ---  רוס,קייט  ---  2003  ---  רומן מתח: בלש חובב מבקש לפתור את חידת מותו של מרקיז איטלקי.העלילה מתרחשת באירופה של תחילת המאה ה-19.

שטן.  ---  טולסטוי,ל. נ.  ---  2003  ---  נובלה.יחסי אהבה ותשוקה בין בעל אחוזה צעיר לבין צעירה כפרית שהוא מארגן לעצמו כדי לפרוק את מתחיו המיניים.כולל הערת סיום של המתרגם.

שי עגנון שז שוקן : [ש"י עגנון - ש"ז שוקן]  ---  עגנון,שמואל יוסף  ---  2003  ---  ההתכתבות בין הסופר לבין ידידו ומו"לו,מאז פגישתם בגרמניה ב-1915 ועד 1959.הספר כולל מבוא העוסק ביחסיהם של שני האישים,רשימת מכתבים שלא נכללו בספר ומפתחות.

שיווק החינוך :  ---  בר ישי,חנה  ---  2003  ---  סקירה של הגורמים לצורך של בתי הספר בארץ לשווק את עצמם לתלמידים פוטנציאליים ולהוריהם, ושל העקרונות התיאורטיים והפרקטיים של השיווק בתחום החינוך.

שיח ושיג .  ---  נעמן צאודרר,נועה סנדרוביץ,ירון  ---  2003  ---  

שיחון עברי איטלקי.  ---  פדובאנו,גבריאלה  ---  2003  ---  שיחון לתייר הישראלי באיטליה.

שיחון עברי דני.  ---  לוינסקי,קארן ואירינה  ---  2003  ---  מבחר משפטים,ביטויים ומילים בעברית לצד תרגומם לשפה הדנית.

שיחון עברי פיני.  ---  מעוז,נינהרוזה  ---  2003  ---  שיחון לתייר.

שיחות על מבחר פרקי ההשגחה :שיחות על פרקי טעמי המצוות :  ---  לייבוביץ,ישעיהו  ---  2003  ---  שני כרכי שיחות הערוכים במתכונת שאלות ותשובות בין ישעיהו לייבוביץ ותלמידים-חברים.

שיחות על פרקי ההשגחה .  ---  לייבוביץ,ישעיהו  ---  2003  ---  

שיחות עם נקבת גמל שלמה.  ---  איזק,אודי  ---  2003  ---  רומן: קורותיהם של חבורת נופשים באחד מחופי סיני, המשמשים צוהר אל ההוויה הישראלית המסוכסכת.

שיטות חדשות למימון פרוייקטים סביבתיים בישראל .  ---  הרשקוביץ,חיה (ע)  ---  2003  ---  

שיטות חדשות למימון פרוייקטים סביבתיים בישראל :  ---  הרשקוביץ,חיה (ע.)  ---  2003  ---  פרסום דו לשוני בעברית ובאנגלית,המבוסס על כנס בנושא מימון שיקום הירקון והיחסים בין הגופים המשתתפים בפרוייקטים סביבתיים:רשויות מקומיות,גורמים פרטיים ועוד.

שיטפון.  ---  גולן,רות  ---  2003  ---  

שימור חולות מישור החוף :  ---  פרומקין אחירון,תמר ואחרים  ---  2003  ---  תאור חשיבותם של נופי החולות במישור החוף,ניתוח הקונפליקטים בין צרכי השימור שלהם למגמות תכנון ופיתוח, והצעת קווי מדיניות לעתיד.

שימושי קרקע לא חקלאיים בהתיישבות .  ---  מורגנשטרן,דניאל סופר,מיכאל  ---  2003  ---  

שינוי קורה!  ---  הולדן,רוברט  ---  2003  ---  שיטת האלכימיה האישית,המאפשרת לשחרר מחסומים ופחדים. אחרי קריאת הספר תדעו,לדברי המחבר,לחיות ב'אושר לעולמי עד'.

שינויים ברשת הביטחון הסוציאלי :  ---  בן שמחון פלג,שרית ד"ר. פרנקו,רייצ'ל עו"ד  ---  2003  ---  המחברות סוקרות שינויים ברשת הביטחון הסוציאלי שנעשו במדינות אחרות,ומגבשות המלצות למדיניות בישראל.

שיניים לבנות .  ---  סמית,זיידי  ---  2003  ---  

שיניים לבנות.  ---  סמית,זיידי  ---  2003  ---  עלילת הרומן נפרשת על פני שלושה דורות ועוקבת אחר מארג הנפשות המאכלסות את בתיהן של שלוש משפחות המתגוררות כולן בצפון לונדון.

שיעור באהבה :  ---  איניגנבורג,ברייאן. ליבגורן,איה  ---  2003  ---  52 שיעורים העונים על שאלות בנושאי זוגיות,תסכול בחיי האהבה ובחירת בני זוג,במטרה להביא לשינוי בהרגלי החשיבה.

שיעור נגינה.  ---  ובר,קתרין  ---  2003  ---  רומן פוליטי: היסטוריונית של האמנות ממוצא אירי נקלעת למזימה של המחתרת האירית לבזוז ציור נדיר של ורמיר.

שיפור היכולת העל חושית ותקשור :  ---  מאיר,זיו  ---  2003  ---  מדריך.

שיר אחרון להר.  ---  וולמן,בנימין  ---  2003  ---  שירים דו לשוניים זה מול זה. "היא קוראת בשמו של/ הכלב/ רוח של שלהי סתו/ מיללת/ הוא משתהה/ יודע כי זה/ הסוף" (סוף).

שירה והירושימה.  ---  עופר,עופרה  ---  2003  ---  רומן.חייה ומותה של אישה שמכוניתה התרסקה אל תוך גדר ההפרדה מוצגים על ידי קולות שונים.מארג העדויות של ילדיה,בן זוגה ומכריה יוצר סיפור מורכב של חיים פרומים.

שירה מול טוטליטריות :  ---  שביט,עוזי  ---  2003  ---  עיון בקורתי ביצירתו החידתית של אלתרמן, תוך ניסיון לפצח את הכפילות המקננת בה, לצד מה שנדמה כעמדה סלחנית ביחס למשטר הנאצי.

שירי זה אני :  ---  דנינו,מיכאל  ---  2003  ---  "היום נולדתי מחדש / התפטרתי מהחשש / תפיסת עולמי השתנתה / נשמה חדשה בי נתת…." וכך הלאה והלאה והלאה

שירי יום הזיכרון ויום העצמאות.  ---  אריאל,מתן ואחרים  ---  2003  ---  דיסק הכולל 13 שירים עבריים מוכרים בביצועים חדשים.

שירי עם בלהג הבדוי העירקי מתורגמים לעברית ועוד.  ---  מורד,עזרא  ---  2003  ---  

שירי עם בלהג הבדוי העירקי. (חלק א').  ---  מורד,עזרא  ---  2003  ---  שירי אהבה עממיים, שקולים ומחורזים. החוברת מלווה בתצלומים, מאמרים וספורים.חלק מן השירים מופיעים בפורמט דו לשוני:עברי-ערבי-וטרנסקריפציה.

שירי רחל שירת רחל רחל. [שירי רחל,שירת רחל,רחל]  ---  קריץ,ראובן  ---  2003  ---  נתוח תוכני והערות פרוזודיות לכל שיר משיריה;סקירה כללית של נושאים תוכניים,צורניים והיסטוריים בשירתה;וסקירה ביוגרפית-משפחתית.כולל ביבליוגרפיה ומפתחות.

שירים :  ---  ברתיני,ק. א.  ---  2003  ---  

שירים אסורים.  ---  קלפר,ראדו  ---  2003  ---  שירי אהבה לעברית,לעיר ולרע. לטף אותי,גע בי,/מי שלא תהיה,/עובר אורח צעיר./גופי צורח אחריך/בזמן שפי חתום/בסלע השתיקה (מתוך "אסור")

שירים באשדודית.  ---  שטרית,סמי שלום  ---  2003  ---  שירים פרי עטו של אחד ממקדמי המאבק המזרחי בישראל.

שירים בדרך.  ---  קנוט,יוסי  ---  2003  ---  שירים תיירותיים. "מותר לך תיר,לסטות/מאם הדרך לשבילים המתפצלים/מאחורי השוק בינות בתים/וחצרות ריחניות שאז/ תמיר את תוארך/במעמד של משוטט".("מאם הדרך")

שירים דוקומנטריים.  ---  אמיר,דבורה  ---  2003  ---  שירים המתארים את מציאות החיים בישראל וכן נושאים אחרים כגון מסע להודו."קו התפר אינו תך נסתר,סמוי בחיי./הוא ארוג בגופי,נצרב פנימה כקעקוע". (מתוך "קו התפר").

שירים ומה שביניהם .  ---  רובינשטיין,בלהה  ---  2003  ---  

שירים משם.  ---  לוי וייס,רונית  ---  2003  ---  שירים שנכתבו בעת שהות בשווייץ ובמינכן."בתוך קשקוש שערותי/הוא חי פתאום,האיש/החדש./חזק ומסיבי,נמס/ מאהבה./הפתאומיות הזאת."

שירים.  ---  בן יצחק,אברהם  ---  2003  ---  מהדורה מצולמת באותיות גדולות של כינוס כל שירי המשורר,שנדפסו במהדורה מצומצמת בשנת 1952.מודפס באותיות בלט מסוג דרוגולין.

שירים.  ---  קאמינגס,א.א.  ---  2003  ---  מבחר ראשון בעברית משירי המשורר האמריקני. "הרקיע דיסוננס/ כסוף באצבעות/ הנכונות של אפריל/ התפרק/ ל/ שאון תכשיטים שחוקים"

שירת הגן.  ---  מאיר,צביקה [צילם]  ---  2003  ---  תצלומי גינה מלווים בשירי טבע וגן שכתבו משוררים כותבי עברית ושפות לעז.

שירת הגן.  ---  מאיר,צביקה [צילם]  ---  2003  ---  תצלומי גינה מלווים בשירי טבע וגן שכתבו משוררים כותבי עברית ושפות לעז.

שירת ישראל בתימן ג :  ---  הלוי,רצון (ע.)  ---  2003  ---  מבחר שירים,מקוריים ומתורגמים, עם פירוש העורך.

שישה מבטים על ציור מוזיקה. [שישה מבטים על ציור-מוזיקה]  ---  דובב,לאה  ---  2003  ---  עיונים בייצוג המוסיקה והמוסיקולוגיה ביצירותיהם של דה וינצ'י, גויא,ורמר ואחרים.

שישה מבטים על ציור מוזיקה. [שישה מבטים על ציור-מוזיקה]  ---  דובב,לאה  ---  2003  ---  עיונים בייצוג המוסיקה והמוסיקולוגיה ביצירותיהם של דה וינצ'י, גויא,ורמר ואחרים.

שישים שנה למצפות הראשונות בנגב (2003-1943).  ---  קרק,רות [קליינר]  ---  2003  ---  מחקר העוסק בישובים היהודים הראשונים בנגב הרחוק - גבולות,בית אשל ורביבים,שהוקמו בידי קק"ל ב-1943.המחקר מתמקד בעיקר בתפקידן החקלאי הנסיוני של המצפות.

שלושה סדרי עולם חדשים :  ---  סלע,אמנון  ---  2003  ---  שלושה שערים על הארועים המרכזיים במאה העשרים:הקמת רפובליקת ויימאר עד סוף מלחה"ע-2,ההמלחמה הקרה עד נפילת הגוש הסובייטי,עידן הגלובליזציה משנות ה-90 עד ימינו.

שלושים פסלי חוץ של אמנים ישראלים בקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב.  ---  עומר,מרדכי[אוצר]  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת תצלומים שנערכה בגלרית האוניברסיטה, והציגה את הפסלים הפזורים ברחבי האוניברסיטה.בקטלוג נכללים תצלומי פסלים של תומרקין,קדישמן,שמי,גרוס ואחרים.

שלושים פסלי חוץ של אמנים ישראלים בקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב.  ---  עומר,מרדכי[אוצר]  ---  2003  ---  קטלוג תערוכת תצלומים שנערכה בגלרית האוניברסיטה, והציגה את הפסלים הפזורים ברחבי האוניברסיטה.בקטלוג נכללים תצלומי פסלים של תומרקין,קדישמן,שמי,גרוס ואחרים.

שלי ורק שלי.  ---  זולקוב,ויקה  ---  2003  ---  "אתה עם אחרת/ ואני לבדי,/ אתה מנשק את שפתיה/ ואין מי שינשק אותי."

שליח צחור דיוקן.  ---  עבאדי,יוסי  ---  2003  ---  שירים.

שם המשחק.  ---  אריכא,יגאל  ---  2003  ---  רומן מתח המבוסס על נסיונו של המחבר כאיש עסקים בניגריה.איש עסקים לשעבר מקבל על עצמו את ניהול מערך העסקים האפריקני של איל הון ידוע לשמצה.

שם יש שושנים :  ---  ינאי,הגר (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיית סיפורים קצרים. בין הכותבות:סביון ליברכט,סוזן אדם,לאה איני,שולמית הראבן,נטליה ויזלטיר,שהם סמיט,שז ואחרות. בסיום הספר מובאת מסה על הארוטיקה במבט פמיניסטי-ספרותי.

שם יש שושנים :  ---  ינאי,הגר (ע.)  ---  2003  ---  אנתולוגיית סיפורים קצרים. בין הכותבות:סביון ליברכט,סוזן אדם,לאה איני,שולמית הראבן,נטליה ויזלטיר,שהם סמיט,שז ואחרות. בסיום הספר מובאת מסה על הארוטיקה במבט פמיניסטי-ספרותי.

שמואל דוד לוצאטו :  ---  בונפיל,ראובן ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית,אנגלית,צרפתית ואיטלקית.המאמרים עוסקים ביחסו של המלומד האיטלקי להשכלה,לקבלה ולמסורת, בפירושיו לתנ"ך,בתורת השיר שלו ועוד. ראה גם מדור לועזי.

שמואל דוד לוצאטו :  ---  בונפיל,ראובן ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית,אנגלית,צרפתית ואיטלקית.המאמרים עוסקים ביחסו של המלומד האיטלקי להשכלה,לקבלה ולמסורת, בפירושיו לתנ"ך,בתורת השיר שלו ועוד. ראה גם מדור לועזי.

שמואל טנקוס :  ---  אשל,צדוק  ---  2003  ---  ביוגרפיה של האלוף שמואל טנקוס, מראשוני חיל הים,מפקד החיל ומנהל בית הספר לקציני ים.

שמועות על חייו של אהרון פופר ואיש הצפדע הוויקינגי קטוע הרגל.  ---  אפשטיין,שלו מ.ד.  ---  2003  ---  סיפור הומוריסטי-נונסנסי-אוונאגרדי.

שמורות טבע וגנים לאומיים :  ---  אלון,עזריה  ---  2003  ---  מדריך ל-41 הגנים הלאומיים ו-26 שמורות הטבע בארץ.

שמחות קטנות של יום חולין .  ---  פרנקל מדן,רחל  ---  2003  ---  

שמחות קטנות של יום חולין :  ---  פרנקל מדן,רחל  ---  2003  ---  יחידת הוראה העוסקת בז'אנר האידיליה וביחסיו עם ז'אנרים ספרותיים,אמנותיים והגותיים אחרים.העיון ממוקד בשלוש אידיליות מאת שאול טשרניחובסקי,דוד שמעוני ונתן זך.

שמחת בת .  ---  פרבר,שאול ואחרים  ---  2003  ---  

שמחת עולם כלבבי.  ---  חזני,דוד  ---  2003  ---  קובץ סיפורים,שירים ופתגמים הומוריסטיים של מה בכך,לצד דברי הלל למשה קצב ולאחרים.כל זאת לצד צלומי המחבר ואנקדוטות מחייו שלא היו באים לידיעתנו אלמלא ספר זה.

שמישהו יצעק :  ---  גלילי,איתן  ---  2003  ---  שירים שלוקטו לאחר מותו של המחבר,לפני 5 שנים בגיל 21. "הגעת למקום/נטוש אך עדיין/מישהו נמצא/נשמת אויר/אך לא בדיוק/הבנת מה".

שמן דגים בריבה. [שמן-דגים בריבה]  ---  בת אורן,תחיה  ---  2003  ---  שירים. "זמן רב השפלתי את עיני/ מלראות את האין-מוצא/ ואת ארועי האין-ברירה/ שנולדו מירחי-התשה כילד/ דחוי שהושלך לזרועותי" (מתוך 'בזמן אחר')

שמנים :  ---  מנדלסון,טוביה  ---  2003  ---  פקיד סוכנות שמן יוצא לשבוע בריאות בגליל,נתקל בשלל טיפוסים שמנים גחמניים ומפתח רומן עם עיתונאית תל אביבית מתוחכמת.

שמעון פרס :  ---  שנברג,אלי (ע.)  ---  2003  ---  אלבום חגיגי לכבוד יום הולדתו ה-80 של פרס,הכולל תצלומים מתחנות שונות בחייו,תאור ספרותי של תקופת עלומיו מאת יהודית קציר,שיחות עם יהושע סיימון ואמרות שפר.

שנות המחנות העולים :  ---  אבנרי,יחזקאל (ע)  ---  2003  ---  בשעת משבר, במאבק לביסוס הקיים, יציאה למרחב, גידול בגרעיני הגשמה, שיקום והשלמת קיבוצים, 'נזכור'.

שנות המחנות העולים :  ---  אבנרי,יחזקאל (ע)  ---  2003  ---  בשעת משבר, במאבק לביסוס הקיים, יציאה למרחב, גידול בגרעיני הגשמה, שיקום והשלמת קיבוצים, 'נזכור'.

שנות הצמיחה של ג'נרל מוטורס.  ---  סלון,אלפרד פ.  ---  2003  ---  הספר,שיצא לראשונה ב-1964,מתאר איך הציל המחבר את חברת הרכב מהתמוטטות והפך אותה לחברה הגדולה בתחומה,באמצעות שיטות חדשות לניהול תאגידים גדולים.

שנות ראינו רעה :  ---  בן ששון,חוי. גולדברג,עמוס  ---  2003  ---  מחקר היסטוריוגרפי-חינוכי המבקש למפות את קורותיה של הקהילה הדתית-חרדית במהלך שנות השואה. אל שני הכרכים מצורפים שני תקליטורים המכילים עדויות.

שנחאי בייבי.  ---  חווי,ויי  ---  2003  ---  רומן אירוטי הפורש את עלילותיה של מלצרית סינית המתלבטת בין שני גברים: האחד מקומי ואימפוטנט והשני מערבי רב און.

שניים על אי בודד  ---  ויה,מירי ואדם  ---  2003  ---  

שניים על אי בודד.  ---  ויה,מירי ואדם  ---  2003  ---  יומנה של מירי ויה המתעד את שהותה בת שלושת החודשים באי בודד יחד בעלה, במסגרת פרוייקט של המגזין "מסע אחר". מצורפים תצלומים, הקדמה ואחרית דבר מאת הזוג.

שנים עשר הכיסאות .  ---  אילף,איליה פטרוב,יבגני  ---  2003  ---  

שנים עשר הכיסאות. [שנים-עשר הכיסאות]  ---  אילף,איליה. פטרוב,יבגני  ---  2003  ---  תרגום מלא לרומן הפולחן הרוסי המגולל עלילה פיקרסקית ובמרכזה עלילותיהם של נוכל ואציל שירד מנכסיו.

שנים שחורות.  ---  סבירסקי,שלמה ד"ר.קונור אטיאס,אתי  ---  2003  ---  נייר עמדה המנתח,מנקודת מבט שמאלית-חברתית,את השינויים התקציביים בשנתיים האחרונות על השפעותיהם בתחומים שונים.

שנת ארבע עשרה לספירה שלא החלה.  ---  קאלו,שלמה  ---  2003  ---  תאור של דו-קרב ימי-ביניימי, משולב בקטעי הגות פואטיים וסתומים-משהו המתמקדים בדמויות תנ"כיות.

שנת החתול.  ---  אנג'ל,שרה  ---  2003  ---  רומן מתח ובמרכזו מרדף אחר רוצח סדרתי/פדופיל. עברה של המחברת מסייע לה בכתיבת הדיאלוגים.

שנתון המשפט העברי כב.  ---    ---  2003  ---  מאמרים בנושאים שונים:פרשנות ג'רבאית לתלמוד,תקנת הפרוזבול,חרם בימי הביניים,חקירת עדי עגונה,מקום האגדה בתושבע"פ,"משפט התלמוד" בפריס 1240 ועוד.

שנתון סטטיסטי לישראל 2003.  ---    ---  2003  ---  השנתון,בעברית ובאנגלית,כולל 2 כרכים ותקליטור.הכרך השני כולל תרשימים המבוססים על הנתונים בכרך הראשון.

שנתיים של מדיניות כלכלית הרסנית :  ---  סבירסקי,שלמה ד"ר ואחרים  ---  2003  ---  נייר עמדה הכתוב מנקודת מבט שמאלית-חברתית.

שעה גנובה.  ---  ניצן,שלמה  ---  2003  ---  רומן: יחסיה של אלמנת צה"ל עם אחיו התאום של בעלה המת.

שערי האש :  ---  פרספילד,סטיבן  ---  2003  ---  רומן הסטורי העוסק בגבורתם של 300 חיילים ספרטניים אשר הגנו בשנת 480 לפנה"ס על מעבר צר וחסמו בגופם את הפולשים הפרסים שמנו מאות אלפים.

שפה ושאלות על הידע .  ---  חומסקי,נועם  ---  2003  ---  

שפה ושאלות על הידע :  ---  חומסקי,נועם  ---  2003  ---  חמש הרצאות המהוות את עיקרי התיאוריה הבלשנית של חומסקי:מהות הדבור והבנת השפה,רכישת הידע הלשוני,השמוש בו,הפיזיולוגיה של רכישת ושמוש השפה.

שפיות העגורים.  ---  בדולח,חנה  ---  2003  ---  שירים.

שפת אם.  ---  דניאל,פזית  ---  2003  ---  רומן ובמרכזו יחסיה של דנה, גיבורת הספר, עם בן זוגה ואמה המבלה את ימיה בציפייה מתמשכת לזקנה.

שפת הסתרים של האהבה.  ---  טריסידר,מגאן  ---  2003  ---  נסיון להגדיר במלים ובאיורים כמה מן התכונות הקבועות של תופעת האהבה,כפי שהתגלו באזורים שונים בעולם.הספר כולל גלריה של דימויים ארוטיים וארכיטיפים של האהבה.

שקט כלבה .  ---  יזרעאל,בני  ---  2003  ---  

שקט כלבה. [שקט, כלבה)  ---  יזרעאל,בני  ---  2003  ---  סיפורים קצרים.

שריגים היסטוריים :  ---  רובינשטיין,שמעון  ---  2003  ---  אוסף מאמרים,רשימות וחיבורים שחיבר איש יד בן צבי בנושאי הסטוריה,שואה,תולדות הציונות,תולדות תנועת העבודה ונושאים אחרים.

שתי צמות :  ---  פאר יונגר,מרים  ---  2003  ---  זכרונותיה של המחברת.

תאומי הטרור :  ---  נרקיס,פנחס ד"ר  ---  2003  ---  עיון משפטי בסוגיות הכרוכות במגננה התחוקתית כנגד פעילות טרוריסטית.

תהום ומרום :  ---  פרימרמן,משה  ---  2003  ---  שירים העוסקים בחווית השואה.

תהליך התוכנית העסקית :  ---  גלאי,דן. הלל,ליאור  ---  2003  ---  מהדורה חדשה ומעודכנת המציגה את עקרונות ההכנה והכתיבה של התוכנית העסקית תוך התאמה למציאות הישראלית וכן לעולם האינטרנט והכלכלה החדשה.

תהליכי הוראה בכיתה.  ---  חטיבה,נירה  ---  2003  ---  הספר מיועד על ידי המחברת לכלל אנשי החינוך בארץ,והוא אמור להקנות "ידע פדגוגי כללי":מהי הוראה,מהן מטרותיה, תכונות המורה ותהליכים של הוראה.

תו :  ---  שפירא,בת שבע (ע.)  ---  2003  ---  כתב עת המכיל מבחר עיונים במוסיקה ישראלית,אדריכלות, אמנות, לצד לקט שירים מאת אפרת מישורי.

תוכניות הלימודים בחינוך המיוחד בשנים 1997-1954 :  ---  חמדני,מלכה  ---  2003  ---  חוברת: אוכלוסיית יעד;מטרות ורציונל;עקרונות;מחברי התוכנית;מקצועות הלימוד; הוראת הקריאה והכתיבה בתוכניות הלימודם השונות ועוד.

תוכניות לגישור וליישוב סכסוכים בקהילה :  ---  לי-און,לי  ---  2003  ---  דיון בהיבטים שונים של נושא אמות מידה לגישור בקהילה,על רקע חומר תאורטי ואמפירי.הספר מיועד למגשרים החפצים לשפר את רמתם המקצועית ולהשתמש בגשור באופן מושכל.

תולדות הפילוסופיה החדשה :  ---  ברגמן,שמואל הוגו  ---  2003  ---  

תולדות הקראים.  ---  שור,נתן  ---  2003  ---  סקירה היסטורית הסוקרת את תולדות הכת מראשיתה במאות השמינית-תשיעית בפרס ובעיראק,דרך תור הזהב בי-ם במאות 10-11 ובמרכזים אחרים,עד המרכז בימינו אשר ברמלה.

תולדות הקראים.  ---  שור,נתן  ---  2003  ---  סקירה היסטורית הסוקרת את תולדות הכת מראשיתה במאות השמינית-תשיעית בפרס ובעיראק,דרך תור הזהב בי-ם במאות 10-11 ובמרכזים אחרים,עד המרכז בימינו אשר ברמלה.

תולדות חכמי ירושלים.  ---  פרומקין,אריה ליב  ---  2003  ---  יצא לאור בשלשה חלקים עם תולדות המחבר ותמונתו ועם הערות והוספות רבות מלואים ומפתחות מאת אליעזר ריבלין.

תולדות שם :  ---  וינברגר,רפאל  ---  2003  ---  עיונים אורתודוקסיים במשמעות שמות האישים בתורה, בהלכה ובאגדה, מדרשי שמות, כינויים, שינוי שם ועוד. בחלקו השני של הספר רשימה של מאות שמות המוזכרים בתורה, בצירוף מדרשים ופירושים המתייחסים אליהם.

תורת המשפחה החדשה :  ---  רוזנבלום,אירית  ---  2003  ---  סקירה של הזכויות המשפחתיות המצוות והנשללות בידי החוק וכן הצעות לכינון תשתית חוקתית המבטאת יחסים של שיוויון וחירות אישית במסגרת המשפחה.

תזונה נבונה :  ---  קולמן,ורנון  ---  2003  ---  

תזונת תינוקות בעידן השפע.  ---  שפירא,ניבה (ד"ר)  ---  2003  ---  מדריך בעל גישה הוליסטית לתכנון התפריט הבריא לתינוקות להבטחת גדילה והתפתחות אופטימלית.הספר עוסק בשאלות הנוגעות להנקה ולמרכיבי מזון וכולל תפריטים ומתכונים.

תחיית התרבות היהודית בגרמניה הווימארית .  ---  ברנר,מיכאל  ---  2003  ---  

תחיית התרבות היהודית בגרמניה הויימארית.  ---  ברנר,מיכאל  ---  2003  ---  סקירת תולדות יהדות גרמניה בין שתי מלחמות העולם ויצירת הספירה התרבותית היהודית המודרנית במסגרת התרבות הגרמנית.כמו כן מוצגות דמויותיהם של בובר,שלום,בק ועוד.

תיאוריה וביקורת 22.  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים: אינטרפלציה, אידיאולוגיה ומקריות;על החינוך המקצועי בישראל;ביאליק והפוגרום בקישינוב;פוקו ומחשבת החינוך ועוד.

תיאוריה וביקורת 23 :  ---  שנהב,יהודה. שמיר,רונן (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים ומסות.בין הנושאים הנידונים:גלובליזציה של זכויות נשים,'מקדונלדיזציה' של המולדת,דנה אינטרנשיונל ואמנסטי אינטרנשיונל,טרור וצדק,מוזיקה פופולרית ועוד.

תיאוריה של הדת.  ---  בטאיי,ז'ורז'  ---  2003  ---  עיון פילוסופי-אינטרדיציפלינרי הבוחן את הפולחן הדתי תוך התמקדות בחוויות התשוקה,החייתיות,הטרנסגרסיה,הקרבת הקרבנות ועוד.

תינוק בבית.  ---  סטופארד,מרים  ---  2003  ---  אלבום מצולם ומאוייר העוסק בהיערכות לקראת ההורות, הטיפול בתינוק,התפתחות התינוק,חזרה לעבודה ועוד.

תינוק חכם יותר.  ---  וולפסון,ריצ'רד ס' ד"ר  ---  2003  ---  מדריך להורים העוסק בהיבטים שונים של התפתחות התינוק: כישורי הלמידה, מיומנות מוטורית,התפתחות חברתית ורגשית, שפה ועוד. החוברת מלווה בתצלומים וטבלאות.

תיק חברון.  ---  כהן אביגד,יעקב  ---  2003  ---  רומן מתח בעל גוון פוליטי המתרחש על רקע מאורעות טבח חברון בתרפ"ט,והשפעותיו המתפרסות על פני שני דורות.

תיק פתוח.  ---  גורביץ',פיליפ  ---  2003  ---  תעוד פרוזאי של חקירת פרשת רצח שהתרחשה בניו-יורק ב-1970 ונסגרה מפאת חוסר בראיות.הספר כולל גם תצלומים מן התיק המשטרתי.

תיקון העולם במחשבת חזל. ["תיקון העולם" במחשבת חז"ל]  ---  מור,שגית  ---  2003  ---  עבודת דוקטורט. המחברת מנתחת את פרקים ד-ה במסכת גיטין שבמשנה ומקורות נוספים שבהם מתבטאת שאלת תיקון העולם בעיסוקם ההלכתי של חז"ל.

תכלת 15.  ---  פוליסר,דניאל (ע.)  ---  2003  ---  בין המאמרים:ישראל כתופעה תאולוגית,שקיעת הסוציולוגיה, אמריקה ואירופה,מכתבים בנושא אמנת כנרת.

תכנון המשרד הביתי.  ---  פיליפס,בארטי  ---  2003  ---  דפדפת המלווה במבחר תצלומים.

תכנון לאומי ופיתוח בישראל בשנות האלפיים.  ---  אפרת,אלישע  ---  2003  ---  נתוח ביקורתי של בעיות חוסר בתשתית ופיתוח בישראל ופתרונות מוצעים להן.בין הבעיות הנידונות: ישובים, מים, חקלאות,הגליל והנגב,דמוגרפיה,חופים ושימור טבע ומורשת.

תכנון להתאוששות מאסון.  ---  כהנא,גלעד  ---  2003  ---  35 סיפורים קצרים,פנטסטיים,המהווים נסיון החלצות מגבולות הדעת. הסיפורים עוסקים באופנים שונים בחברה שלאחר אסון גדול,הכרוך בשינוי התודעה של מי חווה אותו.

תכנית אב. [ציבי גבע: תכנית אב]  ---  גבע,ציבי  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי-ערבי המכיל מבחר מעבודותיו של האמן הסבות על ציר הכיבוש הישראלי.

תכנית לקונסולידציה פיסקלית בישראל :  ---  מלניק,רפי  ---  2003  ---  המחבר מציע תכנית כלכלית שמטרותיה העיקריות הן הקטנת הוצאות הממשלה יחסית לתוצר, הקטנת מעורבות הממשלה, הקטנת החוב הציבורי יחסית לתוצר, הקטנת אחוז המועסקים במגזר הציבורי, הקטנת הגירעון והקטנת נטל המס.

תכנית של 21 יום לניקוי הגוף מרעלים ולהגברת המרץ :  ---  סביל,אנטואנט. המילטון,דון  ---  2003  ---  המחברים מציעים תוכנית מיוחדת בת שלושה שבועות שבסופה ירגיש הגוף בריא יותר. התוכנית מבוססת על תזונה מיוחדת ומותאמת אישית לפי שאלון.

תל אביב יפו : [תל אביב-יפו]  ---  פדן,יחיעם  ---  2003  ---  מדריך הסטורי ועכשווי המלווה במפות,אשר עומד על משמעותם של שמות רחובות תל אביב.

תל אביב יפו : מדריך הרחובות.  ---  פדן,יחיעם  ---  2003  ---  

תל אביב מזרח  ---  בלס,שמעון  ---  2003  ---  

תל אביב מזרח : [תל-אביב מזרח]  ---  בלס,שמעון  ---  2003  ---  שני חלקיה הראשונים של היצירה,"המעברה" ו"תל-אביב מזרח" נכתבו בשנות הששים,והחלק השלישי,"ילדי חוץ", נכתב בשנות ה-90.הספר כולו עוסק בגורל עולי עיראק בארץ.

תלויים על צלב הברזל :  ---  עומר,דן  ---  2003  ---  

תלמה ולואיז.  ---  סטרקן,מריטה  ---  2003  ---  ניתוח סרטו של רידלי סקוט, תוך בחינת אלמנטים מגדריים-פמינסטיים הגלומים בו, לצד הערותיהם של הבמאי, השחקניות והתסריטאית.

תלמה ולואיז.  ---  סטרקן,מריטה  ---  2003  ---  ניתוח סרטו של רידלי סקוט, תוך בחינת אלמנטים מגדריים-פמינסטיים הגלומים בו, לצד הערותיהם של הבמאי, השחקניות והתסריטאית.

תלמים .  ---  חריש,גיל עד  ---  2003  ---  

תלמים :  ---  חריש,גיל-עד  ---  2003  ---  מצע תנועתו הציבורית החדשה של המחבר,הקורא לרפורמה מקיפה וכוללת בחיים הציבוריים (קצת התקשינו למצוא חידושים רבים בתוכנית).

תלתלי זכוכית :  ---  שחם,יצחק  ---  2003  ---  הנובלה מתארת את נדודי המחבר מיפו אל לוס-אנג'לס ובחזרה ארצה, כל זאת על רקע אירועי האינתיפאדה.

תמונות חיים :  ---  אליצור,יואל  ---  2003  ---  תיעוד כתוב ומצולם של מפגשי המחבר,פסיכותרפיסט במקצועו,עם כ-10 אנשים המתמודדים עם מחלות נפש.זאת מנקודת מוצא המתנגדת לתיוג הפסיכיאטרי של מטופלים.

תמונות פסיכולוגיות .  ---  אייל,ניצה  ---  2003  ---  

תמונות של חיים.  ---  גש,חנה  ---  2003  ---  רומן.שלוש תמונות חיים המציגות מומנטים שונים בחייה של אשה בת להתיישבות העובדת ופורשות את יחסיה עם משפחתה.

תמונת מחזור  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2003  ---  

תמונת מחזור.  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2003  ---  שירים.

תמונת מצב חברתית 2003.  ---  סבירסקי,שלמה ד"ר. קונור אטיאס,אתי  ---  2003  ---  המחברים מציגים מגמות חברתיות וכלכליות בישראל של שני העשורים האחרונים:בתקופות צמיחה כבתקופות מיתון הלכו וגדלו הפערים הכלכליים.

תמורות בחינוך :  ---  דרור,יובל ואחרים (ע.)  ---  2003  ---  קובץ ניירות-מדיניות של חוקרים בתחום החינוך,הכוללים המלצות יישומיות בנושאי צמצום פערים,אחדות מול פלורליזם בתכניות הלימוד,היחסים בין בתי הספר לגורמי חוץ ועוד.

תמורות בחינוך:  ---  דרור,יובל ואחרים (ע)  ---  2003  ---  

תמיד אני אשם !?  ---  יגיל,דוד ד"ר וסימה  ---  2003  ---  

תעלומת הרצח ברחוב מורג.  ---  פו,אדגר אלן  ---  2003  ---  סיפור מתח ומיסתורין. בגב הספר מוגדר פו כ"אבא של ספרי המתח" ובתחילת הספר כתוב שמו באנגלית בשגיאות כתיב מזעזעות EDGAR ELEN PO SIC

תענוגות פאריס .  ---  ענבר,אביטל  ---  2003  ---  

תעניות תענוגות  ---  דסאי,אניטה  ---  2003  ---  מאנגלית - שאול לוין .

תעניות תענוגות. [תעניות, תענוגות]  ---  דסאי,אניטה  ---  2003  ---  רומן: קורותיהם של אח ואחות המתמודדים עם שמרנותה של משפחתם ההודית.

תעש במחתרת :  ---  חשביה,אריה  ---  2003  ---  לא למכירה.

תפארת סיני :  ---  ברגמן,דבורה  ---  2003  ---  מהדורה מדעית מלוקטת מכתבי יד,בתוספת מבוא והערות. ששה מחזות חרוזים ושקולים באוריינטציה תיאולוגית מאת הרב,הפוסק והמשורר האיטלקי בן המאה ה-18.

תפארת סיני :  ---  ברגמן,דבורה  ---  2003  ---  מהדורה מדעית מלוקטת מכתבי יד,בתוספת מבוא והערות. ששה מחזות חרוזים ושקולים באוריינטציה תיאולוגית מאת הרב,הפוסק והמשורר האיטלקי בן המאה ה-18.

תצא נפשי עליך :  ---  רוזנהיים,אליהו  ---  2003  ---  ניתוח עמדותיהם הפסיכולוגיות של חז"ל ביחס לסוגיות כגון תורת המיניות,אמפתיה,עולמו הרגשי של האדם,אבלות ועוד.

תקווה ופחד בפסיכואנליזה .  ---  מיטשל,סטיוון א  ---  2003  ---  

תקווה ופחד בפסיכואנליזה.  ---  מיטשל,סטיוון א.  ---  2003  ---  עיקרי עמדותיו התיאורטיות והקליניות של המחבר בסוגיות יסוד בפסיכואנליזה:שאלת העצמי,התוקפנות ומקורה,משאלות וצרכים,הסיטואציה האנליטית ומערכת היחסים האנליטית.

תקרא לזה אהבה.  ---  בדיאל,דיוויד  ---  2003  ---  רומן: אהבותיהם ובגידותיהם של שני זוגות לונדונים על רקע מות הנסיכה דיאנה.

תקשרו עם העולם שמעבר :  ---  קונסטנטינוס  ---  2003  ---  הנחיות פשוטות המאפשרות ליצור קשר עם אהובים מתים ורוחות אחרות באמצעות מכשירים אלקטרוניים ביתיים: רדיו, מצלמת וידאו,טלפון ומחשב.

תרבות דיגיטלית :  ---  ון אסן,יעל אילת (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים מתורגמים מאת ז'יז'ק,היידגר ואחרים ומקוריים מאת גיורא רוזן והעורכת העוסקים בהשלכותיה של הטכנולוגיה הדיגיטלית על התשתית התרבותית-אמנותית-חברתית.

תרבות דמוקרטית 7.  ---  שגיא,אבי. שטרן,ידידיה צ' (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בנושאי החברה האזרחית,משבר הדמוקרטיה בעקבות רצח רבין,המהפכה החוקתית ודת,הלכה ומדינה.כולל תקצירים באנגלית.

תרבות מארחת :  ---  פטקין,יזהר  ---  2003  ---  קטלוג עברי-אנגלי של סדרת עבודות של פטקין המבוססת על שטיחים אסייתיים ופרסיים,ומושפעת מעבודותיו של ארוך.הספר כולל הקדמות מאת האוצר ומאת דניאל בן סימון.

תרגום הפשיטתא לספר ויקרא :  ---  צפור,משה  ---  2003  ---  מהדורה מוערת של התרגום הסורי של המקרא,המכילה מבוא נרחב,קיצורים ביבליוגרפים ועוד.

תרגילים במדיטציה :  ---  פונטנה,דייויד  ---  2003  ---  מדריך מאויר לתרגילי מדיטציה שונים הסוקר את מאפייני מסורות המדיטציה השונות תוך דגש על זן בודהיזם ובודהיזם טיבטי.

תרדמת חורף.  ---  שביט,יוסף  ---  2003  ---  רומן מתח שעלילתו נפרשת על רקע רוסיה שלאחר קריסת המשטר הקומוניסטי.

תרומתם והישגיהם של יוצאי מצרים בישראל ב 50 שנות המדינה .  ---  זמיר,לבנה  ---  2003  ---  

תרומתם של בוגרי מכללות להכשרת מורים ליד ישיבות ההסדר לחינוך הממלכתי דתי ולקהילה .  ---  כץ,יעקב ואחרים  ---  2003  ---  

תרומתם של בוגרי מכללות להכשרת מורים ליד ישיבות ההסדר לחינוך הממלכתי דתי ולקהילה.  ---  כץ,יעקב ואחרים  ---  2003  ---  מחקר שבמהלכו רואיינו מנהלים,מורים ותלמידים לגבי חינוך לערכים,עזרה בלימודים ועוד.

תרמיל האוכף .  ---  נקיאווני,באהייה  ---  2003  ---  

תרמיל האוכף.  ---  נקיאווני,באהייה  ---  2003  ---  אגדה מדברית על תרמיל שעובר מיד ליד בשיירת עולי רגל בין מכה למדינה ומשנה את חייהם.

תשובה לעמית פוסט ציוני.  ---  פרילינג,טוביה (ע.)  ---  2003  ---  אסופת מאמרים המבקשים לבאר,לנגח ולפצח את תופעת ה"פוסט ציונות". בין הכותבים: ניסים קלדרון,גדי טאוב, אניטא שפירא,ישראל ברטל ואחרים.

תשובות אפשריות למצב בלתי אפשרי.  ---  גולומב,נפתלי  ---  2003  ---  מסות פוליטיות העוסקות בסכסוך הישראלי-פלסטיני.המחבר,בכתיבתו,מנסה לבדוק את מהלכי הציונות כדי למצוא דרך לפתרון הסכסוך.

תשובות אפשריות למצב בלתי אפשרי.  ---  גולומב,נפתלי  ---  2003  ---  מסות פוליטיות העוסקות בסכסוך הישראלי-פלסטיני.המחבר,בכתיבתו,מנסה לבדוק את מהלכי הציונות כדי למצוא דרך לפתרון הסכסוך.

תשוקה ועוד סיפורים מרחיקי נדוד.  ---  סימונידיס,יארגו  ---  2003  ---  משלים קצרים ומעשיות,שנאספו על ידי המחבר במסעותיו בעולם,מלווים באיורים צבעוניים.

תשעה חטאים.  ---  מוהם,סומרסט ואחרים  ---  2003  ---  סיפורי זימה מאת תשעה סופרים מפורסמים:סומרסט מוהם,גי דה-מופסן, ויקי באום,או הנרי,ד.ה. לורנס,אמיל זולה, הנרי מילר ,דוריס לסינג ואוסקר ויילד.

תת יבשת בטלטלה : [תת-יבשת בטלטלה]  ---  רחום,אילן  ---  2003  ---  סקירת התמורות בתחום המשטר,החברה והכלכלה שהתרחשו במאה השנים האחרונות באמריקה הלטינית,תוך דגש על יחסי אמריקה הלטינית עם ארה"ב.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים