רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


665 ספרים בעמוד זה

האבוריג'ינים :  ---  שקד,אברהם  ---  2004  ---  מבוא להיסטוריה ולתרבות של הילידים האוסטרלים.

האדמה היא מרחק :  ---  שרון,ענת  ---  2004  ---  מתוך הספר: "באביב 1968 נכנסו הטנקים הסובייטים לפראג / וכיסו את הרחובות צפופי האנשים. / אמא שלי הסתובבה אז בבית הישן שלנו / ודיברה בטלפון. / אני הייתי בבטנה // ..."

האוהבת והאהובה .  ---  אדלר,סוזי  ---  2004  ---  

האוהבת והאהובה :  ---  אדלר,סוזי  ---  2004  ---  קטעי יומן של נערה ילידת אוסטריה שבגיל 14 נשלחה ללונדון ללא משפחתה. העורכת הוסיפה אחרית-דבר היסטורית העוסקת ב"קינדרטרנספורט" - מבצע הוצאת הילדים אירופה הנאצית.

האוהל האדום .  ---  דיאמנט,אניטה  ---  2004  ---  מאנגלית - שרונה גורי

האוכלוסייה הערבית והמאחז היהודי :  ---  גרוסמן,דוד  ---  2004  ---  מחקר בדמוגרפיה, בגיאוגרפיה, בכלכלה ובחברה של ארץ ישראל בראשית תקופת ההתיישבות היהודית, ובהשפעת ההתיישבות על יכולותיה הכלכליות של החברה הערבית-הפלסטינית החקלאית.

האחרון הוא העומד.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2004  ---  מותחן: איש אף-בי-אי מחפש את האדם שרצח את כל אנשי צוותו. מדף 18 .

האחרון הוא העומד.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2004  ---  מותחן: איש אף-בי-אי מחפש את האדם שרצח את כל אנשי צוותו.

האטלס של גוף האדם :  ---  ווסטון,טרוור ד"ר  ---  2004  ---  אטלס מאויר של מערכות הגוף השונות ומילון מונחים מקוצר.

האטלס של גוף האדם :  ---  ווסטון,טרוור ד"ר  ---  2004  ---  אטלס מאויר של מערכות הגוף השונות ומילון מונחים מקוצר.

האי.  ---  סיקינן,ראיה  ---  2004  ---  נובלה: יוצרת בגיל העמידה מבלה קיץ באי, ומנצלת את התנאים המיוחדים על מנת לבחון את חייה. נוסף גם סיפור קצר של המחברת.

האיש העשיר בירושלים .  ---  כץ,ערן  ---  2004  ---  

האיש העשיר בירושלים.  ---  כץ,ערן  ---  2004  ---  רומן הומוריסטי. יהודי דתי ומוסלמי מאמין מחפשים יחד סופר מסתורי וספר שכתב, בתקווה שילמדו ממנו לגשר על פערים ודעות קדומות.

האיש והרעש.  ---  כהן,מזי  ---  2004  ---  מניפסט רוחני-פסיכולוגי קצרצר ומנוקד המתאר את התמודדות האיש הקטן עם הרעש סביבו.

האיש שגר מתחת לסירה .  ---  גרנובסקי,יוסי  ---  2004  ---  

האיש שגר מתחת לסירה :  ---  גרנובסקי,יוסי  ---  2004  ---  הקובץ כולל סיפורי ילדות ליריים, סיפורי צבא וסיפורים המתארים את המזרח התיכון שלפני התמצקות הגבולות בו.

האיש שכתב את הספר.  ---  טארלוף,אריק  ---  2004  ---  רומן. פרופסור לספרות אנגלית כותב בעילום שם ספר פורנוגרפי מצליח, וחייו משתנים.

האישה :  ---  אנג'ייר,נטלי  ---  2004  ---  ניתוח מזווית מבט פמיניסטית של הפסיכולוגיה הנשית ושל שורשיה בביולוגיה - באבולוציה, באנטומיה, בכימיה ובהתפתחות של גוף האשה.

האישה מנמל פים ועוד סיפורים.  ---  טאבוקי,אנטוניו  ---  2004  ---  שלוש נובלות המתרחשות באיי פורטוגל, בהודו, בטוסקנה ובספרד.

האישה שהתחפשה לעצמה.  ---  אייזקס אלעזרי,ג'ני  ---  2004  ---  רומן רווקות על בליינד דייט המניב באושים ונקמה.

האל פאן הגדול.  ---  מאכן,ארתור  ---  2004  ---  ספרו הראשון של הסופר המיסטי-רומנטי. הספר יצא לראשונה בשנת 1894.

האל שהוליד תן.  ---  מזלקיה,נגה  ---  2004  ---  רומן תקופתי פנטסטי השואב מהפולקלור האפריקאי של המאה ה-19: אהבה אסורה מתפתחת בין נערה בעלת כוחות על-טבעיים לשומר הראש שלה.

האלוהים משחק :  ---  ביאלקוביץ,מיכל  ---  2004  ---  מדריך להארה רוחנית הכתוב כשיחות עם אלוהים.

האם אלוהים מעורב בהיסטוריה? :  ---  רינג,ישראל  ---  2004  ---  המחבר דן בעשרות אירועים מן ההיסטוריה היהודית, ומנסה להשיב על השאלה שבכותר מפרספקטיבות של חווייה אמונית מצד אחד ועיון מחשבתי מצד שני.

האם אתה מאושר האם אני מאושרת :  ---  הרן הכהן,אריאנה  ---  2004  ---  כל שירי המשוררת המנוחה (1932-2003) שראו אור בספרי שיריה הקודמים.

האם שמתם לב ש...  ---  קורוס,אפי  ---  2004  ---  קטעים קצרים ולכאורה-משעשעים על עובדות לכאורה-מפתיעות בתחומים השונים של חיי היומיום.

האם שמתם לב ש...  ---  קורוס,אפי  ---  2004  ---  קטעים קצרים ולכאורה-משעשעים על עובדות לכאורה-מפתיעות בתחומים השונים של חיי היומיום.

האם תחזיר ש"ס עטרה ליושנה?  ---  לופו,יעקב  ---  2004  ---  סקירה הבוחנת את עמדותיה ופעולותיה של תנועת ש"ס בסוגיית השילוב בין לימודי קודש ללימודי חול.

האם תיתכן מדינת הלכה .  ---  רביצקי,אביעזר  ---  2004  ---  נייר עמדה 50 .

האם תיתכן מדינת הלכה? :  ---  רביצקי,אביעזר  ---  2004  ---  המחבר טוען שמסורת ההלכה עצמה שוללת את האפשרות של כפיית מדינת הלכה בניגוד לרצון הציבור. הוא מנמק זאת בטעמים מעשיים ותיאורטיים, הלקוחים הן מהתפתחותה ההיסטורית של ההלכה והן מעקרונות היסוד שלה.

האמצעים שיש לנקוט :  ---  ברכט,ברטולט  ---  2004  ---  מחזות שנכתבו בשנותיה האחרונות של רפובליקת ויימר. המתרגם הוסיף מבוא.

האמת שלי.  ---  ליברמן,אביגדור  ---  2004  ---  ראש מפלגת הימין "ישראל ביתנו" מציג את דעותיו בנושאים שעל סדר היום הפוליטי הישראלי: מדיניות חוץ ובטחון, משטר, חברה, דת ומדינה. הספר כולל גם קובץ נאומים שנשא, וכן פרק ביוגרפי מאת יאן גלפרין.

האני עור .  ---  אנזייה,דידייה  ---  2004  ---  

האני עור. [ה'אני-עור']  ---  אנזייה,דידייה  ---  2004  ---  המחבר דן במבנים ובפונקציות הפסיכולוגיים של העור כמעטפת,מציג את ה'אני' כמקבילה הנפשית שלו ומפרש מגוון מושגים ותופעות קליניות באמצעות המושג החדש - 'אני-עור'.

האף של פינוקיו ואיש הפיל :  ---  ג'ואן,סטיבן  ---  2004  ---  אוסף עובדות מעניינות יותר או פחות, הקשורות לגוף האנושי הרגיל והחריג.

האף של פינוקיו ואיש הפיל :  ---  ג'ואן,סטיבן  ---  2004  ---  אוסף עובדות מעניינות יותר או פחות, הקשורות לגוף האנושי הרגיל והחריג.

האקדמיה של ד"ר דאייר .  ---  סטאנרד,ראסל  ---  2004  ---  

הארבה במסורת ישראל.  ---  עמר,זהר  ---  2004  ---  מחקר הלכתי היסטורי.המחבר סוקר את תולדות אכילת מיני החגב הכשרים בקהילות ישראל השונות מהעת העתיקה ועד ימינו,ומנסה לאפיין מדעית את הסימנים לזיהוי הארבה הכשר.

הארבה במסורת ישראל.  ---  עמר,זהר  ---  2004  ---  מחקר הלכתי היסטורי.המחבר סוקר את תולדות אכילת מיני החגב הכשרים בקהילות ישראל השונות מהעת העתיקה ועד ימינו,ומנסה לאפיין מדעית את הסימנים לזיהוי הארבה הכשר.

הארץ לגבולותיה סביב : ["הארץ לגבולותיה סביב"]  ---  קומם,יצחק. גרינצויג,מיכאל ד"ר  ---  2004  ---  ספר לימוד רצוף מפות לחטיבת הביניים ולתיכון.

הארת עיני סינדרלה :  ---  האריל,סוזאנה א'  ---  2004  ---  אגדה מטיפה ומלמדת.

האשה באגס.  ---  כהן,בועז  ---  2004  ---  שירים וסיפורים קצרצרים.

הבדווים בישראל :  ---  בן דוד,יוסף  ---  2004  ---  מחקר של התהליכים המתרחשים בתחומים שונים: הדמוגרפיה, דפוסי התיישבות, חקלאות, היחסים עם המדינה וסכסוך הקרקעות בנגב, החברה הבדווית ועוד.

הבודהא של החביתות.  ---  אלון,עדי  ---  2004  ---  סיפורים קצרים.

הבוטניקה של התאווה :  ---  פולאן,מייקל  ---  2004  ---  המחבר מציג את תולדות יחסי האדם עם עולם הצומח, באמצעות סיפוריהם של ארבעה מיני צמחים מבויתים: התפוח, תפוח האדמה, הצבעוני והקנביס.

הבחירות בישראל 2003. [הבחירות בישראל - 2003]  ---  אריאן,אשר. שמיר,מיכל (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים הבוחנים מזווית סוציולוגית ופוליטית את אירועי מערכת הבחירות, את התהליכים העוברים על המערכת המפלגתית ואת דפוסי ההצבעה של המגזרים השונים.

הבטיחי לי שאת בתולה .  ---  בן קיקי,דוד  ---  2004  ---  

הבטיחי לי שאת בתולה :  ---  בן קיקי,דוד  ---  2004  ---  הסיפורים, לא אירוטיים במיוחד, מלווים בקריקטורות סרות טעם (לפחות זה שלנו).

הבית הבטוח.  ---  פרנץ',ניקי  ---  2004  ---  מותחן.

הבית על האגם.  ---  שריר,לימור  ---  2004  ---  רומן המספר את סיפור התבגרותם של ארבעה חברי ילדות אוסטרים בימי מלחמת העולם השניה.

הבנה מאוחרת.  ---  אלרואי בלקין,מאיה  ---  2004  ---  רומן ביכורים המסופר בקולה של אשה צעירה שעזבה את בעלה ואת אהובה ועברה להתגורר לבדה על חוף הים.

הבנת המקרא בימינו :  ---  פרנקל,מרלה ל'. דיטשר,אהרון (ע.)  ---  2004  ---  המאמרים בכרך, רובם בעברית ומיעוטם באנגלית, עוסקים בעיקר בסוגיות תיאולוגיות, היסטוריות וערכיות הקשורות להוראת ספר יהושע בימינו. ראו גם ערך אנגלי.

הבעה באמנות :  ---  ויסברג,נאידה. וויילדר,רוזילין (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים על תפקידה של יצירה במדיומים השונים - מחול ותנועה, דרמה, מוזיקה, כתיבה ועוד - בעבודה טיפולית עם קשישים.

הבראה :  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  2004  ---  מתוך הספר: "עכשיו אני אגם / רגוע, שקוף. // צלולים / יורדים דגי לאט / בצל הסוף. // פעם חמרו גלי, פניהם הוריקו, / היכו בחוף ואת עצמם היכו וצעקו / עד שהפסיקו."

הברית .  ---  רגן,נעמי  ---  2004  ---  

הברית.  ---  רגן,נעמי  ---  2004  ---  רומן העוסק בחטיפתו של רופא תושב גוש-עציון בידי טרוריסטים אכזריים.

הברלינאי האחרון .  ---  קניוק,יורם  ---  2004  ---  

הברלינאי האחרון.  ---  קניוק,יורם  ---  2004  ---  רשמי מסעותיו של המחבר בגרמניה ובנבכי התודעה הגרמנית, משנות השמונים ועד היום. מסעות המחבר מובילים אותו למסקנה שאין 'גרמניה אחרת'.

הבשורה לפרנצ'סקה דאן.  ---  האלוול,ג'ניס  ---  2004  ---  רומן. נערה מתבגרת נעשית בעל כורחה מוקד להערצה דתית-מיסטית.

הבתולה בכחול.  ---  שבלייה,טרייסי  ---  2004  ---  רומן הקושר בין אשה אמריקאית עכשווית לאם רחוקה שלה בצרפת של המאה ה-16.

הגדה של פסח רפופורט.  ---  רפופורט,מיכאל  ---  2004  ---  הגדה מאוירת על ידי האמן הישראלי ממוצא קזאחי.

הגוף האלוהי הנשי בקבלה :  ---  אברמס,דניאל  ---  2004  ---  המחבר מנתח מסורות מיתולוגיות קבליות באמצעות כלים השאובים מהפסיכואנליזה הפמיניסטית של לוס איריגרה ומתורתו של לקאן.

הגוף האלוהי הנשי בקבלה :  ---  אברמס,דניאל  ---  2004  ---  המחבר מנתח מסורות מיתולוגיות קבליות באמצעות כלים השאובים מהפסיכואנליזה הפמיניסטית של לוס איריגרה ומתורתו של לקאן.

הגוף ושבעה סיפורים.  ---  קוריישי,חניף  ---  2004  ---  שבעה סיפורים קצרים ונובלה המספרת על סופר מזדקן אשר מתפתה להחליף את גופו בגוף צעיר וחסון.

הגיונות קארטזיאניים .  ---  הוסרל,אדמונד  ---  2004  ---  

הגמוניה ואסטרטגיה סוציאליסטית :  ---  לקלאו,ארנסטו. מוף,שנטל  ---  2004  ---  חיבור תיאורטי פוסט-מרקסיסטי.המחברים מבקשים לשלב במסורת המרקסיסטית הרדיקלית רכיבים הלקוחים מהביקורת הפוסט-סטרוקטורליסטית ומתנועות חברתיות שונות.

הגפרור שצרב :  ---  שנקר,שלמה פ.  ---  2004  ---  על הכריכה האחורית ברכה מבנימין נתניהו: "… אני מודה לך על היצירה 'עתיד' (עמ' 27) שכתיבתה מעידה על אמונך בי…"

הדור הרביעי :  ---  בן אליא,נחום  ---  2004  ---  הספר בוחן את הסיבות לקריסת הדגם הנוכחי של השלטון המקומי והמדיניות המוניציפלית בישראל ומציג ומנתח את התהוותם האפשרית של דגמים חלופיים בשנים הבאות.

הדיאטה של הפילוסופים :  ---  ווטסון,ריצ'רד  ---  2004  ---  מדריך הומוריסטי לפילוסופיה של אורח חיים דיאטטי.

הדילמה המהותית :  ---  קרומר,ג'רלד  ---  2004  ---  מחקר בעברית ובאנגלית, הסוקר סוגי מדיניות שונים שאומצו בניסיון להתמודד עם העלייה בשיעור נישואי התערובת בקרב יהדות אמריקה. כן נבחן הפולמוס סביב הגורמים לעלייה בשיעור זה, ודרכי התגובה לתופעה זו.

הדילמה המהותית :  ---  קרומר,ג'רלד  ---  2004  ---  

הדיסקמן והגורו.  ---  פישמן,צבי  ---  2004  ---  רומן דידקטי-מיסיונרי על מסעו של נער אמריקאי מתוסכל לאשראם בהודו ומשם לתפילה בהר הבית משא נפשו של כל יהודי.

הדיקטטורה הגרמנית :  ---  בראכר,קרל דיטריך  ---  2004  ---  

הדירה :  ---  פאוורס,אלן  ---  2004  ---  עצות מודגמות באמצעות צילומים לעיצוב הדירה בסגנונות שונים.

הדירה בשלמה המלך.  ---  איזקסון,מירון ח.  ---  2004  ---  רומן. לדירה בה חיים יחדיו אח ואחות מזדקנים מגיעים גם בן האח ואהובתו של הבן.

הדם הוא הנפש.  ---  רחמילביץ,אליעזר (גיזרי)  ---  2004  ---  ביוגרפיה של הרופא הוותיק הכוללת את גירסתו לפרשת דסי רבינוביץ' - הנערה שנפטרה מסרטן לאחר שלכאורה מנע ממנה טיפול.

הדמוקרטיה המתגוננת בישראל.  ---  פדהצור,עמי  ---  2004  ---  המחבר דן בזכותם של משטרים דמוקרטיים לחרוג מכללי הדמוקרטיה על מנת להגן על יציבותם, ומציג את התמודדותו של המשטר היהודי-הדמוקרטי בישראל עם איומים משמאל ומימין.

הדף הוא מישור :  ---  שטרנברג,ליאור  ---  2004  ---  מתוך הספר: "לא קל להכיל את כל הנראה. מניפת / העין מרעידה ממאמץ / ומשמש. הפיתוי גדול לנטוש הכל ולגלוש / שקט כדיונה, אל החשכה, וכנראה כבר / הייתי עושה כן אלמלא ידעתי / כי הדף לא יעלם."

הדרך :  ---  ברג,מיכאל  ---  2004  ---  ספר נוסף פרי עטו של ברג מהמרכז לקבלה שעניינו יישום עקרונות מן הקבלה בחיי היומיום.

הדרך אל העושר : [הדרך אל העו"שר]  ---  אש,יוסי. לידור,נחמן  ---  2004  ---  סיפורים קצרצרים מחיי היומיום הממוניים, מלווים בטיפים להתנהלות כלכלית מוצלחת יותר.

הדרך אל הפתרון הסופי .  ---  בראונינג,כריסטופר ר' מתיאוס,יורגן  ---  2004  ---  התפתחות המדיניות הנאצית כלפי היהודים . ספטמבר 1939 - מרס 1942 .

הדרך אל הפתרון הסופי :  ---  בראונינג,כריסטופר ר'. מתיאוס,יורגן  ---  2004  ---  מחברי המחקר מנתחים את הליכי קבלת ההחלטות בהנהגה הנאצית מראשית המלחמה ועד תחילת ההשמדה ההמונית. טענתם המרכזית היא שהתכנית להשמיד את יהודי אירופה, במקום לגרשם, התגבשה רק בלהט נסיבות המלחמה.

הדרך לאקו פוינט. [הדרך לאקו-פוינט]  ---  ויבר,קרי  ---  2004  ---  רומן רומנטי.

הדת כבעיה פילוסופית.  ---  קליין,יצחק  ---  2004  ---  מסה פילוסופית. המחבר דן בתופעת הדת ובוחן את שאלת האפשרות להחזיק בדת תוך שמירה על עמדה פילוסופית עקיבה ואחראית.

ההולנדי של עכו :  ---  מלר,אבי (ע.)  ---  2004  ---  43 סיפורים מאת כותבים ישראלים: רוני סומק, דניאל בן סימון, אורי אורבך, חיים גורי, קובי ניב, דורית זילברמן ואחרים.

ההומור של עם ישראל לדורותיו .  ---  כהן,אדיר  ---  2004  ---  

ההומור של עם ישראל לדורותיו :  ---  כהן,אדיר  ---  2004  ---  סקירה כרונולוגית של ההומור בתנ"ך, בתלמוד, בימי הביניים, בחסידות, בעיירה היהודית ובשואה. כמחצית מהספר עוסקת בהומור של יוצרים בתרבות הישראלית והיהודית-אמריקאית.

ההיבט הטריטוריאלי במו"מ הישראלי-פלסטיני על הסדר הקבע.  ---  פונדק,רון. אריאלי,שאול  ---  2004  ---  המחברים סוקרים את מהלכי המו"מ בחודשים שלפני ואחרי ועידת קמפ-דייויד ואת התפיסות שהנחו את רה"מ אהוד ברק. הם מבקרים אותו על אופן ניהול המו"מ, ובפרט על בחירתו שלא להכיר בקו הירוק כבסיס לקביעת הגבול.

ההיסטוריה הגרמנית יהודית שירשנו : ['ההיסטוריה הגרמנית-יהודית שירשנו']  ---  וסרמן,הנרי (ע.)  ---  2004  ---  עשרה מאמרים שנכתבו בידי חוקרים גרמנים ושעוסקים בהיסטוריה המודרנית של יהדות גרמניה.צורף מבוא העוסק בפופולריות תחום המחקר הנ"ל בקרב חוקרים גרמנים צעירים.

ההיסטוריה הגרמנית יהודית שירשנו : ['ההיסטוריה הגרמנית-יהודית שירשנו']  ---  וסרמן,הנרי (ע.)  ---  2004  ---  עשרה מאמרים שנכתבו בידי חוקרים גרמנים ושעוסקים בהיסטוריה המודרנית של יהדות גרמניה.צורף מבוא העוסק בפופולריות תחום המחקר הנ"ל בקרב חוקרים גרמנים צעירים.

ההיסטוריה הסודית.  ---  טארט,דונה  ---  2004  ---  רומן: יחסים מעוותים בחוג אליטיסטי ללימודים קלאסיים מובילים בסופו של דבר לרצח.

ההיסטוריון הזמן והדמיון .  ---  זנד,שלמה  ---  2004  ---  במשרד - עותק עם הקדשה.

ההיסטוריון הזמן והדמיון : [ההיסטוריון, הזמן והדמיון]  ---  זנד,שלמה  ---  2004  ---  המחבר מתחקה אחר חקר ההיסטוריה הכללית והישראלית דרך נקודות ציון בחייו. החלק הראשון דן בהיסטוריונים, בכלי עבודתם ובדימויים שונים עליהם,והשני מורכב ממסות אודות יצירות שהיוו ציוני דרך בהתפתחותו כהיסטוריוגרף.

ההפעלה והתפוקות של תכנית האתג"ר :  ---  מני איקן,עידית [מני-איקן,עידית]  ---  2004  ---  מחקר הנועד לברר האם התכנית מיושמת בפועל בהתאם לתכנון ולעקרונות המנחים, וכן בחינת תרומתה לקידום הילדים והאמהות שנוטלים בה חלק. הממצאים מורים כי התכנית אפקטיבית ופועלת על פי מתכונתה המתוכננת.

ההפעלה והתפוקות של תכנית האתג"ר :  ---  מני איקן,עידית  ---  2004  ---  

ההרפתקאות המופלאות של האחיות האנט.  ---  רובינסון,אליזבת  ---  2004  ---  רומן מכתבים רומנטי.

ההתיישבות הקדומה בהר הנגב ב.  ---  כהן,רודולף. כהן אמין,רבקה  ---  2004  ---  סקירת ממצאים ארכיאולוגיים שנחפרו החל משנות השבעים. מצורפים מספר מאמרים קצרים מאת חוקרים שונים, רובם באנגלית.

הו תוכי רב יופי! :  ---  ג'ונסון,ברברה ק' (ע.)  ---  2004  ---  תקליטור המכיל 42 שירים בשפת המליאלם שהוקלטו בישראל בליווי ספר עברי-אנגלי הכולל מבוא ורקע על שירת יהודי קרלה. השירים מתורגמים בתוספת דברי הסבר. ראו גם ערך לועזי.

הו! :  ---  מנור,דורי (ע.)  ---  2004  ---  בגליון הראשון תמונות מן המחזה החדש מאת מאיה ערד, אוסף יצירות ומאמרי הומאז' ללאה גולדברג, שירים, ספורים וכל טוב.

הודו ובוהו .  ---  אבנון,נעמה  ---  2004  ---  

הווטרנים.  ---  אלוני,שי  ---  2004  ---  עלון תערוכה בעברית וברוסית המתאר בקצרה ובלווית רפרודוקציות, את עבודות הצילום של האמן חבר קיבוץ גבע, בהם הוא מצלם את ותיקי מלחמת העולם השנייה שעלו לישראל מברית המועצות.

הולכים נגד הרוח :  ---  גורן,נמרוד  ---  2004  ---  מחקר דו-לשוני בעברית ובאנגלית על פעילויות משותפות ישראליות-פלסטיניות המתקיימות בעיר על רקע האינתיפאדה, ותפקידן בשיפור מערכת היחסים בין העמים. ראו גם ערך לועזי.

הומואים לים.  ---  בר זיק,הגר  ---  2004  ---  רומן רחב יריעה וחסר כל כאחד, המספר את הביוגרפיה הניהליסטית של המחברת התל-אביבית, בבחינת מרובה המחזיק את המעט.

הומוציסטאין :  ---  סלע,בן עמי פרופ'  ---  2004  ---  סקירת ההיבטים הרפואיים, הביוכימיים, התזונתיים והגנטיים של המולקולה שהימצאות יתרה שלה בדם נחשבת גורם סיכון למחלות כלי-דם.

הומניזם של האדם האחר.  ---  לוינס,עמנואל  ---  2004  ---  שלוש מסות שפרסם הפילוסוף היהודי-צרפתי בשנת 1972, ושבהן הוא עוסק במשבר של האתיקה ההומניסטית.

הון תרבותי והון חברתי ותרומתם לעוצמת הקהילה ובינויה.  ---  אדר,גילה. גולדמברג,חנה  ---  2004  ---  מחקר חברתי-תרבותי העוסק במסגרת הקיבוצית העכשווית בו נבחנת תרומתה של הפעילות החברתית והתרבותית להעצמת הקהילה המקומית והאזורית, אפשרותה של פעילות אזורית כחלופה לפעילות מקומית ועוד.

הוצא מהקשרו 4 :  ---  אלון,מרדכי. דורון,אמיר (ע)  ---  2004  ---  עוד אסופת ציטטות מפי ענקי המחשבה של הספורט הישראלי.

הוראה לשם הבנה.  ---  סטון וויסקי,מרתה (ע.)  ---  2004  ---  הספר מסכם מפעל עיוני ומעשי של קבוצת חוקרים בפתוח תפיסה חדשה של הבנה והוראה.החוקרים מתארים את היסודות התיאורטים של התפיסה,את תהליך יישומה בבתי-ספר,התוצאות שהניבה והשלכותיה.

הוראות למבקרים.  ---  סטיוונסון,הלן  ---  2004  ---  רומן אוטוביוגרפיה קומי המתאר את חייה של המחברת הבריטית בכפר צרפתי קטן.

הורות :  ---  סיגל,דניאל ג'. הארצל,מרי  ---  2004  ---  ספר הדרכה המבוסס על מחקרים בתחום הנוירוביולוגיה ועל סדנאות להורים שבהן שולבו מסקנות המחקרים. הספר מתמקד בקשר בין חוויות הילדות של ההורים לבין יכולת ההיקשרות שלהם אל ילדיהם ומנתח ליקויי תקשורת.

הורים טובים מדי.  ---  פוקס שבתאי,אורלי. בלנק,שולמית ד"ר  ---  2004  ---  ספר ייעוץ להורים. המחברות מתמודדות עם התפיסה המקובלת השוללת ענישת ילדים והצבת גבולות להם. הן דנות באופני הענישה הראויים ובדינמיקה המשפחתית המתלווה להם.

הורים סמים ומתבגרים : [הורים, סמים ומתבגרים]  ---  קרמניצר,נעמי  ---  2004  ---  מדריך הפונה להורים לילדים מתבגרים הכולל מידע כללי על-אודות סמים נפוצים, פירוט הסיכונים הטמונים בגיל ההתבגרות והצגת דרכים מעשיות להתערבות ההורים בנושא.

הורים עשרה : [הורים-עשרה]  ---  הררי,דור  ---  2004  ---  מדריך להורים: תקשורת עם הילד, היחסים במשפחה, לימודים, פנאי, חיי חברה, מין וכו'.

הזדמנות אחרונה לראות.  ---  אדמס,דגלס. קרווארדיין,מארק  ---  2004  ---  המחברים מתארים בלשון הומוריסטית את מסעותיהם ברחבי הגלובוס, את החיות על סף הכחדה שפגשו, וגם את הסביבה האנושית.

הזדמנות מס' 2.  ---  פטרסון,ג'יימס  ---  2004  ---  הספר השני בסדרת המתח "מועדון הרצח של הנשים".

הזכות לעצלות.  ---  לפארג,פול  ---  2004  ---  מניפסט סוציאליסטי שפורסם לראשונה ב-1880.המחבר יוצא נגד המוסר הבורגני הקפיטליסטי ששואף ל"צמצום צרכי הפועל למינימום הזעיר ביותר ולדיכוי שמחותיו ותשוקותיו".

הזכות לעצלות.  ---  לפארג,פול  ---  2004  ---  מניפסט סוציאליסטי שפורסם לראשונה ב-1880.המחבר יוצא נגד המוסר הבורגני הקפיטליסטי ששואף ל"צמצום צרכי הפועל למינימום הזעיר ביותר ולדיכוי שמחותיו ותשוקותיו".

הזכרונות של אלכס.  ---  כהן,אלכסנדר  ---  2004  ---  זכרונות שואה. המחבר היה בן 17 כאשר נשלח מבית משפחתו בבודפסט למחנה עבודה בגבול צ'כיה.

הזמיר כבר לא גר פה יותר .  ---  זך,נתן  ---  2004  ---  

הזמיר כבר לא גר פה יותר.  ---  זך,נתן  ---  2004  ---  שירים הסובבים סביב תמת הגלות.

הזמן :  ---  פרוני,אמיליה (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים העוסקים במושגים של זמן מפרספקטיבות של הפסיכואנליזה, הפיזיקה, הספרות והאמנות, תרבויות מערביות ומזרחיות ועוד.

הזמן שנותר :  ---  רבו,דניאל  ---  2004  ---  מתוך הספר: "אשה עם בעל / שתחביבו היה / לדוג דגים, / לקחה מאהב / (בדמיון) / שתחביבו היה - / לכתוב שירים. // במציאות - / כדי להפיג / את השעמום / היא עשתה - / עוד ילד!"

הזמר העברי בראשיתו.  ---  רשף,יעל  ---  2004  ---  מחקר בלשון זמר העם העברי עד קום המדינה: ההגיה והפרוזודיה, אוצר המילים, והשימוש בפועל ובמילות התפקיד.

הזעקה .  ---  רונן,אפרים  ---  2004  ---  

הזעקה! :  ---  רונן,אפרים  ---  2004  ---  אוסף האשמות בעלות ביסוס אך חסרות מיקוד האמורות להסביר למה "פעם לא היה לנו כלום אבל היה לנו הכול! היום יש לנו הכול אבל אין לנו כלום!!!"

הזקן הסיעודי :  ---  יאול,אפרים  ---  2004  ---  המחבר עוסק בשאלות הנוגעות לזקן הסיעודי: מהי ההגדרה לזקן סיעודי וכיצד הוא נקבע ככזה, מקומו של הזקן בקהילה, הזקן הסיעודי המאושפז במחלקה סיעודית, גישה וטיפול למצבים קליניים ומדיניות טיפולית.

החולה הרופא ומה שביניהם : [החולה, הרופא ומה שביניהם]  ---  מעוז,בנימין ואחרים  ---  2004  ---  הצעה של גישה לרפואה המדגישה את הפן האנושי של יחסי רופא-חולה: החולה הוא יותר מאשר אוסף מחלותיו, והרופא איננו רק טכנאי רפואי. המחברים מציגים את ההיבטים התיאורטיים של גישתם וכן דוגמאות קליניות.

החולם והלוחם.  ---  בן ישראל,גדעון  ---  2004  ---  אוטוביוגרפיה של איש ההסתדרות וחבר הכנסת בעבר המכהן כיום כיו"ר הסתדרות הגימלאים.

החומר האפל.  ---  שלו,ענר  ---  2004  ---  רומן שעלילתו סובבת סביב סיפור אהבה בין דיפלומט ישראלי נשוי בניו יורק לסטודנטית ירושלמית צעירה.

החופש לבחור :  ---  פרידמן,מילטון. פרידמן,רוז  ---  2004  ---  ניתוח ליברלי-קפיטליסטי של המצב הרצוי והמצוי בתחום הכלכלה: כוחות השוק, פיקוח ממשלתי, משברים כלכליים, שוויון, חינוך ואינפלציה.

החוצפה לחיות, ושיריה.  ---  גנוסר,יאירה  ---  2004  ---  שירים.

החיים הסודיים של הדבורים.  ---  מונק קיד,סו  ---  2004  ---  רומן. נערה יתומה מאם יוצאת למסע בעקבות זכרון אמה על רקע ההתנגשויות הגזעיות בדרום ארצות הברית של שנות ה-60.

החיים והספרות .  ---  רייך רניצקי,מרסל  ---  2004  ---  

החיים והספרות.  ---  רייך רניצקי,מרסל  ---  2004  ---  אוטוביוגרפיה של היהודי-הגרמני יליד 1920, ששרד את השואה בגטו ורשה ואחריה שירת בצבא ובשירות החוץ הפולני והיה למבקר ספרות נחשב בגרמניה.

החיים כמדרש .  ---  ארזי,שחר ואחרים (ע)  ---  2004  ---  

החיים כמדרש :  ---  ארזי,שחר ואחרים (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים על משנתו של רוטנברג,על התפיסות הפסיכולוגיות בספרות המדרש והקבלה,על הפסיכולוגיה של מיתוסים יהודיים ,על תופעות פסיכולוגיות בהקשר התרבותי שבו צמחו ועוד.

החיים כתקווה .  ---  בירנבאום,הלינה  ---  2004  ---  

החיים על פי הדג!  ---  לנסין,סטיבן סי ד"ר  ---  2004  ---  מדריך לחיי משפחה מוצלחים המבוססים על "פילוסופיית הדג": קלילות, נוכחות ותשומת לב, שימוח הזולת ובחירה מתמדת בהתייחסות חיובית.

החלום על אמה בלאו.  ---  הגי,אורסולה  ---  2004  ---  רומן. במשך כל המאה העשרים מחפש פליט גרמני באמריקה אחר מראה שחוזר בחלומותיו: ילדה קטנה רוקדת בבית גדול על שפת אגם או נהר.

החלפת זהויות.  ---  מייקלס,פרן  ---  2004  ---  מותחן בלשי רומנטי.

החתונה.  ---  ספארקס,ניקולס  ---  2004  ---  רומן. בעל מנסה לחדש את אהבתה של אשתו אליו אחרי 30 שנות נישואין.

הטאו של אימון והדרכה :  ---  לנדסברג,מקס  ---  2004  ---  למנהלים:איך תביא לשגשוג על ידי אימון והדרכה? איך תפתח צוות שתהנה לעבוד איתו? איך תגביר את האפקטיביות של האחרים? איך תאציל סמכויות כראוי? כל זאת ועוד…

הטיסה למאדים.  ---  גרוסמן,יוסף  ---  2004  ---  רומן מדע בדיוני.

הטלפוליטיקאים : [הטל-פוליטיקאים]  ---  גלילי,אורית  ---  2004  ---  במחקר מנותחים הגורמים הסוציולוגיים לעלייתם של מנהיגים מוכווני-תקשורת כדוגמת קלינטון, בלייר, נתניהו וברק, ומשורטטות התכונות הדרושות למנהיג מצליח בעידן הפוליטיקה החדשה.

הטלפוליטיקאים : [הטל-פוליטיקאים]  ---  גלילי,אורית  ---  2004  ---  

היא יושבה לחלון :  ---  ביאליק,ח"נ [ביאליק,חיים נחמן]  ---  2004  ---  ציורים שצייר קרמן על פי שירי אהבה של המשורר הלאומי, בליווי הטקסטים המקוריים ובפורמט אלבומי מהודר.

היבטים מישפטיים של בניה גבוהה :  ---  אלתרמן,רחל. צפריר,טל  ---  2004  ---  סקירת מצב החקיקה בתחום בישראל ובעולם, והמלצות בדבר הליכי האישור של בניה גבוהה, זכויותיו וחובותיו הכלכליות של היזם והבטחת תחזוקה ארוכת-טווח של הבניין.

היבטים על טרור ומאבק בטרור .  ---  ידלין,עמוס ואחרים  ---  2004  ---  

היבטים על טרור ומאבק בטרור.  ---  ידלין,עמוס ואחרים  ---  2004  ---  מאמרים מאת מחברים שונים על הטרור בהקשרו הישראלי והבינלאומי: היסטוריה, אידאולוגיה, אסטרטגיות וטקטיקות להתמודדות, טרור וטכנולוגיה, השפעות כלכליות, טרור ודמוקרטיה, טרור באינטרנט ועוד.

היבטים פסיכולוגיים של גיבוש זהות ותרומתם להבנת מושג הזהות היהודית :  ---  טור כספא שמעוני,מיכל ואחרים  ---  2004  ---  המחברים סוקרים תיאוריות שונות על התגבשות הזהות החברתית והאתנית של הפרט, ומציעים מודל פסיכולוגי לזהות יהודית בתפוצות.

היבריד :  ---  אומן,מיטל (אוצרת)  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה יצירות אמנות עתיקות בעלות מוטיבים היברידיים. הקטלוג הדו-לשוני כולל מאמר מבוא מאת האוצרת, בעברית ובאנגלית. ראו גם ערך לועזי.

היבריד :  ---  אומן,מיטל (אוצרת)  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה יצירות אמנות עתיקות בעלות מוטיבים היברידיים. הקטלוג הדו-לשוני כולל מאמר מבוא מאת האוצרת, בעברית ובאנגלית. ראו גם ערך לועזי.

היה לנו לילה קשה :  ---  הדס,נפתלי ד"ר  ---  2004  ---  סיפורים קצרים עם "גרעין של אמת".

היומן של אדם וחוה .  ---  טווין,מרק  ---  2004  ---  

היומן של אדם וחוה :  ---  טווין,מרק  ---  2004  ---  קובץ סיפורים קצרים מאת הסופר האמריקאי הקלאסי.

היועץ הראשון.  ---  מלצר,בראד  ---  2004  ---  מותחן. עובד משפטי זוטר בבית הלבן מתאהב בביתו של הנשיא ומכניס את עצמו לצרות.

היורשת.  ---  אורן,רם  ---  2004  ---  רומן טיסה : "היא היתה בתו של האיש העשיר ביותר במדינה. הוא היה חסר פרוטה ובעל עבר פלילי…" (מן העטיפה)

היינו ציונים :  ---  גביש,חיה  ---  2004  ---  מחקר פולקלורי-היסטורי על התהליכים שעברו על הקהילה משלהי התקופה העות'מנית ועד עלייתה בשנת 1951: הזיקה הדתית לארץ ישראל, השפעת החשיפה לפעילות הציונית, העלייה ארצה לפני ואחרי קום המדינה.

היית מת  ---  עפרת,הדס  ---  2004  ---  

היית מת.  ---  עפרת,הדס  ---  2004  ---  120 טקסטים קצרים שמנסים לתעד שלושה חודשים של מסע פנימי.

הייתי כאן.  ---  ליטוין,רנה  ---  2004  ---  רומן. ספור מסעה של המחברת בעקבות סופרים ידועים כגון לואיס קרול,פושקין,לורקה,טולסטוי ועוד. מסע אל הבתים שהתגוררו בהם,הנופים שחוו,קבריהם והמוזיאונים המוקדשים לזכרם.

היכלות אהבותינו.  ---  פוגלמן גולדפלד,נעמי  ---  2004  ---  מסות פואטיות-יומניות שבהן משובצים פרגמנטים שיריים. המחברת כותבת על הקיום המזרח-תיכוני בין מדבר לים, חייה בישראל ובאיטליה ומסעותיה הפיזיים והנפשיים אל עברה של משפחתה לפני השואה.

הילה מעולם אחר.  ---  סולקוב,נדקו  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי. האמן הבולגרי שתל פתקאות ממוספרות במוצגי אגף היודאיקה במוזיאון ישראל. הפתקאות הפנו את הקורא לטקסטים קצרים, אירוניים וחידתיים, שחיבר האמן.

הימנון לשמחה  ---  הורן,שפרה  ---  2004  ---  

הימנון לשמחה.  ---  הורן,שפרה  ---  2004  ---  רומן. סיפור אהבה בין דוקטורנטית לאנתרופולוגיה, נשואה ואם לילד, לגבר חרדי, אלמן ואב שכול.

היסטוריה מעניינת.  ---  רמתי,יוחנן  ---  2004  ---  אוטוביוגרפיה המשולבת בניתוח ההיסטוריה של מדינת ישראל מנקודת ראותו של המחבר. המחבר, יליד ורשה 1921, עלה ארצה בשנת 1949 והיה שליח קק"ל במזרח הרחוק, עיתונאי, איש עסקים וחבר הנהלת עיריית ירושלים.

היסטוריה קטנה של הצילום.  ---  בנימין,ולטר  ---  2004  ---  במסה זו, משנת 1931, עוסק המחבר בהיסטוריה, בצילום וביחסים ביניהם. למסה מצורפת אחרית דבר מאת אריאלה אזולאי.

היסטוריה קטנה של הצילום.  ---  בנימין,ולטר  ---  2004  ---  במסה זו, משנת 1931, עוסק המחבר בהיסטוריה, בצילום וביחסים ביניהם. למסה מצורפת אחרית דבר מאת אריאלה אזולאי.

היסטוריון בסערות רוחו :  ---  דוד,אברהם (ע.)  ---  2004  ---  קובץ איגרות שנכתבו באיטליה לאורך 15 שנה באמצע המאה ה-16 מופיעות כלשונן בתוספת מבוא,הערות ורקע היסטורי על אודותיהן. דפוס צילום של מחקר שפורסם לראשונה בשנת תשמ"ה בכתב העת 'איטליה'.

היעלמות האל .  ---  פרידמן,ריצ'רד אליוט  ---  2004  ---  

היעלמות האל :  ---  פרידמן,ריצ'רד אליוט  ---  2004  ---  המחבר כותב על שלוש תעלומות: התערבותו המועטה של האל בחיי האדם בספרי המקרא המאוחרים, רעיונם הבו-זמני של ניטשה ודוסטוייבסקי אודות "מות האל" והדמיון בין דרכי היווצרות העולם בקבלה ובתאורית המפץ הגדול.

היעשות אדם :  ---  טטרסל,איאן  ---  2004  ---  המחבר מציג את המשותף והמבדיל בין האדם לחיות אחרות, זאת באמצעות השוואת הקוגניציה האנושית עם זו של קופי-העל וזו של אבותיו הקדומים של האדם. הוא מתאר את התהליכים שהביאו להתפתחות האדם מאבותיו הקדומים.

היעשות אדם :  ---  טטרסל,איאן  ---  2004  ---  המחבר מציג את המשותף והמבדיל בין האדם לחיות אחרות, זאת באמצעות השוואת הקוגניציה האנושית עם זו של קופי-העל וזו של אבותיו הקדומים של האדם. הוא מתאר את התהליכים שהביאו להתפתחות האדם מאבותיו הקדומים.

היצ'קוק / טריפו.  ---  היצ'קוק,אלפרד. טריפו,פרנסואה  ---  2004  ---  שיחות שנערכו בשנות ה-60 בין שני הקולנוענים הגדולים. השיחות עוסקות בעיקר בנסיבות יצירתו של כל אחד מסרטיו של היצ'קוק, ובהערכתו אותם.

הישוב היהודי בארצות הברית :  ---  גרטנר,אריה  ---  2004  ---  סקירת תולדות היהודים בארה"ב מאמצע המאה ה-17 ועד שנת 2000. הספר יצא לראשונה בשנת 1980.

הכובע של הרצל .  ---  רוזייר,ז'אן לוק  ---  2004  ---  

הכובע של הרצל.  ---  רוזייר,ז'אן לוק  ---  2004  ---  סיפורים מעובדים מחיי היומיום בישראל ובאירופה משולבים בהרהורים פילוסופיים-אנתרופולוגיים.

הכובש והכלב :  ---  מנשפרויד,יקי  ---  2004  ---  סיפור ידידותם ומסעותיהם המשותפים של אלכסנדר הגדול ודיוגנס הפילוסוף הקיניקן.

הכול דבש :  ---  ברנע,אלון  ---  2004  ---  13 סיפורים קצרצרים.

הכידון והמחט :  ---  מירן,ראובן (ע.)  ---  2004  ---  ציטוטים מדבריהם של פילוסופים, סופרים, מדענים, היסטוריונים, מדינאים ולוחמי מחתרת, מפרשת דרייפוס ועד שנות ה-90.

הכיוון מזרח 8 :  ---  עלון,קציעה. מרקוביץ,דליה (ע.)  ---  2004  ---  סיפורים, שירים, ראיונות ומאמרים העוסקים בהוויה המזרחית בישראל של ימינו.

הכיוון מזרח 9 :  ---  עלון,קציעה. מרקוביץ,דליה (ע.)  ---  2004  ---  סיפורים, שירים, ראיונות ומאמרים העוסקים בהוויה המזרחית בישראל של ימינו.

הכינור והלחם :  ---  סגל,נורברט  ---  2004  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת השואה, מעלייתו לארץ ישראל ותולדות משפחתו, מובאים בנימה אישית ובכתיבה קולחת. בספר מופיעים עצי משפחת המחבר.

הכל על תקשורת פוליטית ודוברות.  ---  הלפרין,נח  ---  2004  ---  ספר עזר פרגמטי וערוך באופן רשלני מבחינה מסוימת "לעוסקים ולמתעדים(!) לעסוק במתן יעוץ תקשורתי ופוליטי לאישים ולנבחרים".

הכלה המזדמנת.  ---  ארמסטרונג,לינדסי  ---  2004  ---  רומן רומנטי.

הכלים לשמירה על שטחים פתוחים :  ---  אלתרמן,רחל. האן,איריס  ---  2004  ---  מחקר אודות כלים מינהליים ומשפטיים להגנה על שטחים פתוחים בפני יוזמות לפיתוח עירוני. המחברות סוקרות כלים שבהם נעשה שימוש במדינות שונות ובודקות את האפשרות ליישמם בארץ. הן מציעות גם המלצות לקובעי המדיניות.

הכמיהה אל המדבר :  ---  הירשפלד,יזהר  ---  2004  ---  המחבר מתאר על סמך ממצאים ארכיאולוגיים את חיי קבוצות המתיישבים השונות באזור: מלכים, בעלי אחוזות, איכרים ונזירים מתבודדים. הוא עוסק גם בשאלת מוצאן של מגילות קומראן ובפירוש השרידים הארכיאולוגיים באתר.

הכמיהה לאהבה :  ---  פאנו,שושנה  ---  2004  ---  קצרצרים.

הכר בני אדם לפי כתב ידם :  ---  אלוני,אמנון  ---  2004  ---  ניתוח התופעות בכתב היד והתכונות הנגזרות ממנו, בלוויית דוגמאות. חלק א' של הספר ראה אור בכרך נפרד בשם "תורת הכתב בפיענוח האישיות".

הכרונוליתים.  ---  וילסון,רוברט צ'רלס  ---  2004  ---  רומן מדע בדיוני: במקומות שונים על פני כדור הארץ צצות אנדרטאות המציינות נצחונות שעתידים להתרחש 20 שנה אחרי הופעתן.

הלא מודע הפוליטי .  ---  ג'יימסון,פרדריק  ---  2004  ---  

הלא מודע הפוליטי : [הלא-מודע הפוליטי]  ---  ג'יימסון,פרדריק  ---  2004  ---  פרק ראשון מתוך ספרו של מבקר התרבות הניאו-מרקסיסט "הלא מודע הפוליטי" (1981). המחבר טוען שמטרתה של כל פרשנות צריכה להיות זיהוי הלא-מודע הפוליטי שמאחורי הטקסט, ומציע שיטה לקריאה פרשנית כזו.

הלא של קלרה.  ---  אהרון,סואזיג  ---  2004  ---  רומן. ניצולת אושוויץ חוזרת לפריס עם תום המלחמה ומתמודדת עם שרידי משפחתה וחייה הקודמים. הסיפור מסופר מנקודת מבטה של חברתה הטובה, המתעדת את המתרחש ביומנה.

הלב :  ---  קרסו,רפאל פרופ'. פוגל אופיר  ---  2004  ---  המדריך סוקר, מנקודת מבט קונבנציונלית והוליסטית, נושאים רבים הקשורים במניעת מחלות לב ובתהליכי שיקום והתאוששות מהן: אורח חיים בריא, אבחון, טיפולים מקובלים, התמודדות רגשית, מידע ביורוקרטי ועוד.

הלוחם השישים ואחד .  ---  אבידר,אלון  ---  2004  ---  

הלוחם השישים ואחד.  ---  אבידר,אלון  ---  2004  ---  רומן: אמריקאי בן להורים ישראלים-יורדים סובב בין עבודתו במשרד-פרסום, פעילותו בגוף ביון ממלכתי ומשיכתו למיסטיקה של השבטים האינדיאניים החיים בשכנות.

הליטורגיה הספרדית המערבית בפי אברהם לופס קרדוזו.  ---  סרוסי,אדוין [עורך]  ---  2004  ---  תקליטור שמע במארז הכולל גם ספרון בן 99 עמודים ובו חומר רקע ופירוט היצירות בעברית ובאנגלית. התקליטור מכיל 39 פיוטים וזמירות במסורת יהדות פורטוגל לשבת, חגי תשרי, שלושת הרגלים, תשעה באב, ברית-מילה וחופה.

הליטורגייה היהודית הקדומה :  ---  ויינפלד,משה  ---  2004  ---  קובץ מאמרים שפורסמו מאז שנות ה-70. המאמרים עוסקים בשורשי התפילה היהודית שבספרות המזמורים המקראית ובגלגוליהם השונים בספרות חז"ל ובמגילות ים המלח.

הלילה האפל של הנפש :  ---  קוב,אולאף ד"ר  ---  2004  ---  מדריך למטפלים ולמטופלים.

הלילה הזה :  ---  ציון,מישאל. ציון,נעם  ---  2004  ---  הגדה של פסח עם תוספות שמטרתן להעשיר את הסדר המשפחתי: הצעות לדיונים,שירים,קריקטורות,אמרות וקטעי הגות מאת דוד גרוסמן,בן גוריון,אפרים קישון הרב שרלו ועוד.

הלילה הזה :  ---  ציון,מישאל. ציון,נעם  ---  2004  ---  הגדה של פסח עם תוספות שמטרתן להעשיר את הסדר המשפחתי: הצעות לדיונים,שירים,קריקטורות,אמרות וקטעי הגות מאת דוד גרוסמן,בן גוריון,אפרים קישון הרב שרלו ועוד.

הלמות הלב .  ---  אלקין,רבקה  ---  2004  ---  

הלמות הלב :  ---  אלקין,רבקה  ---  2004  ---  המחברת מציגה את מערך מוסדות הסעד היהודיים, את התפתחותם בתקופה שלפני ליל הבדולח, את דעיכתם מאז ועד תום גירוש היהודים ב-1943 ואת שרידי פעולות הסעד המוסדיות לאחר מכן. המחקר מתמקד בעיקר בקהילת ברלין.

המאבק המזרחי בישראל :  ---  שטרית,סמי שלום  ---  2004  ---  המחבר מתאר את תולדות המחאה המזרחית החברתית,החל מהבאתם ארצה של יהודי ארצות ערב,דרך מרידות ואדי סליב והפנתרים,ועד לעליית ש"ס והקשת הדמוקרטית המזרחית.

המאבק המזרחי בישראל :  ---  שטרית,סמי שלום  ---  2004  ---  המחבר מתאר את תולדות המחאה המזרחית החברתית,החל מהבאתם ארצה של יהודי ארצות ערב,דרך מרידות ואדי סליב והפנתרים,ועד לעליית ש"ס והקשת הדמוקרטית המזרחית.

המאזין הלילי.  ---  מופין,ארמיסטד  ---  2004  ---  רומן. סופר מצליח ושדרן רדיו מסן פרנסיסקו יוצא למסע אל המערב התיכון, במטרה לפגוש נער צעיר שיצר עימו קשר טלפוני.

המאזין הלילי.  ---  מופין,ארמיסטד  ---  2004  ---  רומן. סופר מצליח ושדרן רדיו מסן פרנסיסקו יוצא למסע אל המערב התיכון, במטרה לפגוש נער צעיר שיצר עימו קשר טלפוני.

המגדל האפל V .  ---  קינג,סטיבן  ---  2004  ---  

המגדלור.  ---  אור,טל שירה  ---  2004  ---  רומן. אשה רוחנית צעירה מחפשת את ייעודה ומסייעת לאנשים שסביבה.

המגלה.  ---  שיירסטד,יאן  ---  2004  ---  רומן: צעירה נורבגית מנסה להבין את חייו של אביה, דוקומנטריסט טלוויזיוני מצליח שחייו התמוטטו בעקבות התאבדות אשתו.

המדינה של מר קשקוש.  ---  חליפה,אלי  ---  2004  ---  ספור סאטירי קצר (ובכך גדולתו) ומאויר על יחסי הגומלין בין האזרח למדינה.

המדיניות המקרו כלכלית : [המדיניות המקרו-כלכלית]  ---  זעירא,יוסף ואחרים  ---  2004  ---  המלצות צוות עבודה שעסק בדרכים לצמצום האבטלה בישראל, בהשפעת הרפורמות במס ובמערכת הקצבאות על אי-השוויון הכלכלי ובהשפעת אי-השוויון על אפשרות הצמיחה של המשק.

המדענים הגדולים :  ---  בראג,מלווין  ---  2004  ---  12 שיחות עם מדענים, היסטוריונים של המדע וביוגרפים פורשות את דמויותיהם והישגיהם המדעיים של ארכימדס, גלילאו, ניוטון, לבואזיה, פרדיי, דרווין, פואנקרה, פרויד, מרי קירי, איינשטיין, פרנסיס קריק וג'יימס ווטסון.

המדריך החדש לחברות.  ---  האפט,זיו  ---  2004  ---  קובץ חוקים ותקנות אשר מהווה עדכון למדריך קודם שהופץ בעבר. המדריך כולל: חוק החברות, לרבות תקנות שהותקנו מכוח חוק זה. | חוק ניירות ערך ותקנותיו | חוק השקעות משותפות בנאמנות ותקנותיו.

המדריך השלם לפעילות בחדר הכושר.  ---  פנחס,יגאל ד"ר  ---  2004  ---  המדריך מתמקד בסוגים שונים של תרגילים, ועוסק גם בבניית תוכנית אימונים, תזונה מתאימה, מכשירים אירוביים בחדר הכושר ועוד.

המדריך לכלה :  ---  קאבט,הרברט י.  ---  2004  ---  מדריך הומוריסטי ברוח אנטי-פמיניסטית כביכול,אך למעשה מתגלה רוח זו כאנטי-שוביניסטית.

המדריך לנגן הרחוב.  ---  ויזר,דודו  ---  2004  ---  חוויות המחבר מחמש שנים שבהן התפרנס מנגינה בחליל בטיילת של תל אביב.

המדריך לסטודנט :  ---  שביט,אוריה  ---  2004  ---  המלצות הנוגעות להצלחה בלימודים ולעמידה בלחצי החיים הסטודנטיאליים, וכן מידע שימושי על האוניברסיטאות והמכללות בארץ.

המדריך לצילום דיגיטלי :  ---  ג'וינסון,סיימון  ---  2004  ---  המדריך כולל טיפים טכניים לצילום במצלמה דיגיטלית, הדרכה בקניית מצלמה ובניצול תכונותיה, וכן סיוע בעיבוד תמונה ממוחשב.

המודיעין והקברניט.  ---  ידלין,עמוס ואחרים  ---  2004  ---  אנשי אקדמיה ובכירי מערכת המודיעין לשעבר מנתחים את היחסים הקיימים והרצויים בין מערכת המודיעין למקבלי ההחלטות בדרג הפוליטי בישראל.

המוח של מוצרט וטייס הקרב .  ---  רסטאק,ריצ'רד  ---  2004  ---  

המוח של מוצרט וטייס הקרב :  ---  רסטאק,ריצ'רד ד"ר  ---  2004  ---  המחבר מציע תרגילים שונים לשיפור הכושר המוחי, ומבטיח שיפור בזיכרון, בריכוז, בתפיסה החזותית,בפתירת בעיות, בהישגים בעבודה וכו'.

המונופוליסט כקרבן :  ---  אייל,עדי  ---  2004  ---  המחבר טוען בזכות שינוי יסודי של חוק ההגבלים העסקיים: בעקבות העיגון החוקתי של הזכות לקניין ושל חופש העיסוק, יש לשנות את החוק כך שיהיה הוגן יותר כלפי המונופוליסט.

המועמד ממנצ'וריה.  ---  קונדון,ריצ'רד  ---  2004  ---  מותחן. חייל ביחידה אמריקאית מובחרת נופל בשבי, עובר שטיפת מוח, ומתוכנת כחפרפרת שתמלא כל פקודה של האויב, כשזו תינתן.

המושבע האחרון.  ---  גרישם,ג'ון  ---  2004  ---  מותחן משפטי המתרחש במיסיסיפי של שנות ה-70,בספר זה חוזר המחבר לסגנון הכתיבה שאימץ בתחילת דרכו הספרותית.

המזכירה התמימה.  ---  וויליאמס,קתי  ---  2004  ---  רומן רומנטי-ארוטי.

המחשב אינו כל יכול.  ---  הראל,דוד  ---  2004  ---  סקירה פופולרית של מגבלות מתימטיות תיאורטיות מסוגים שונים החלות על יכולות החישוב של מחשבים.

המחשב אינו כל יכול.  ---  הראל,דוד  ---  2004  ---  סקירה פופולרית של מגבלות מתימטיות תיאורטיות מסוגים שונים החלות על יכולות החישוב של מחשבים.

המטרה תל אביב .  ---  אורן,רם  ---  2004  ---  

המטרה תל אביב. [המטרה : תל-אביב]  ---  אורן,רם  ---  2004  ---  תיעוד סיפורי של הפלישה המצרית לארץ ישראל ב-1948 ושל הקרבות לבלימתם ולהדיפתם של הפולשים אשר איימו במפגיע על גורלה של מדינת ישראל. הספר מזכה ברהביליטציה את קבוץ ניצנים.

המיית הסנונית .  ---  שאמי,רפיק  ---  2004  ---  

המיית הסנונית.  ---  שאמי,רפיק  ---  2004  ---  רומן. במשך שבעה ימים של חתונה כפרית בסוריה מספר הגיבור לאחי הכלה על הרפתקאותיו ואהבותיו בין דמשק לפרנקפורט.

המילים .  ---  סארטר,ז'אן פול  ---  2004  ---  

המילים.  ---  סארטר,ז'אן פול  ---  2004  ---  תרגום חדש לזכרונות ילדותו של הסופר וההוגה.

המין הראשון .  ---  פישר,הלן  ---  2004  ---  

המין הראשון :  ---  פישר,הלן  ---  2004  ---  הנשים עתידות להשתלט על העולם,טוענת המחברת,ואז הוא יראה הרבה יותר טוב.זאת בזכות כישוריהן הטבעיים:חשיבת רשת,אמפתיה,רגישות מילולית ובלתי-מילולית וכו'.

המיתוג המודרני :  ---  הרשטין,רם ד"ר  ---  2004  ---  סקירה של התפתחות השיווק באמצעות מותגים לאורך המאה העשרים ושל הגישות העדכניות לניהול מוצלח של מותגים.

המיתוס הנאצי .  ---  לקו לברת,פיליפ ננסי,ז'אן לוק  ---  2004  ---  

המיתוס הנאצי.  ---  לקו לברת,פיליפ. ננסי,ז'אן לוק  ---  2004  ---  מסה פילוסופית. המחברים מנתחים כתבי-יסוד נאציים ומציגים את המיתוס שאלו יוצרים כהתפתחות הגיונית של המטאפיזיקה המערבית המודרנית.

המכורה לשינה.  ---  צ'ורדה,אלפרידה  ---  2004  ---  רומן. משולש רומנטי בין אשה בעלת עבר טראומטי ושני גברים בלתי כשירים לאהבה מוביל לסיום טראגי.

המכנסיים של מוטל.  ---  אלטהולץ,חיים  ---  2004  ---  סיפורים סמי-אוטוביוגרפיים מחייו של המחבר, יליד פולין, תחת השלטונות הנאצים והסובייטיים.

המכתב האבוד :  ---  קרג'ילה,יון לוקה  ---  2004  ---  סטירה פוליטית פרי עטו של מנהל התיאטרון הלאומי של רומניה ומבקר חריף של המשטר בתקופתו.

המכתבים שלא כתבתי :  ---  פרמו,מנחם  ---  2004  ---  זכרונות המחבר מהחיים האישיים והציבוריים ברומניה בשנים 1939-1960, כתובים כמכתבים-שלא-נשלחו לידיד.

המלאך החמישי.  ---  גרין,טים  ---  2004  ---  מותחן: שני שוטרים מנהלים מרדף אמביוולנטי אחרי רוצח סדרתי שמחסל עברייני מין.

המלחמה האחרונה :  ---  בי רב,אמנון  ---  2004  ---  אלגוריה פוליטית דידקטית על חוסר התוחלת שבמלחמתה של ישראל בפלסטינים (ובבניית גדר ההפרדה בפרט): ישראל חכמוב נאבק לשווא בחתולים שנכנסים לביתו ולחצרו.

המלחמה השביעית :  ---  הראל,עמוס. יששכרוף,אבי  ---  2004  ---  כרונולוגיה עיתונאית של אירועי האינתיפאדה השניה, תוך הסתמכות על מסמכים וראיונות עם אישי מפתח בשני הצדדים.

המלחמות הקטנות שלי .  ---  ורדימון,אורגד  ---  2004  ---  

המלחמות הקטנות שלי.  ---  ורדימון,אורגד  ---  2004  ---  סיפורים מהווי ילדותו ונעוריו של המחבר (יליד 1939) בתל אביב שלפני ואחרי הקמת המדינה.

המלך ליר .  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2004  ---  

המלך ליר.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2004  ---  תרגום חדש לטרגדיה.

המלך ליר.  ---  שייקספיר,וויליאם  ---  2004  ---  תרגום חדש לטרגדיה.

המלך ליר.  ---  שייקספיר,וויליאם  ---  2004  ---  תרגום חדש לטרגדיה.

המלך עירום :  ---  אברמוביץ',דורית  ---  2004  ---  קובץ מסות בהן מספרת המחברת על ילדותה כקרבן לניצול מיני במשפחה ועל תהליך ההתאוששות שלה. המחברת מבקרת בחריפות את מוסד המשפחה הגרעינית, המיוסד על יחסי שליטה כמו-אינצסטואליים.

המנהיגות הפלסטינית בעידן שלאחר ערפאת .  ---  בר,שמואל  ---  2004  ---  

המנהיגות הפלסטינית בעידן שלאחר ערפאת.  ---  בר,שמואל  ---  2004  ---  בחיבור נחקרים הגורמים המשפיעים על תהליך בנייתה של מנהיגות פלסטינית עתידית.

המנכל והדלת המסתובבת : [המנכ"ל והדלת המסתובבת]  ---  קאש,פיטר מורגן  ---  2004  ---  המלצות המחבר כוללות ניצול תקריות ממוזלות, הפיכת כל כישלון להצלחה, והשקעה מושכלת של זמן, מרץ, ריכוז ומחויבות.

המסע הארוך לאסיה :  ---  יגר,משה  ---  2004  ---  סקירת תולדות מאמציה הדיפלומטיים של ישראל (והישוב הארצישראלי) במזרח אסיה החל מהצהרת בלפור ועד שנות השישים, ודיונים מפורטים בהתפתחות היחסים עם כל אחת ממדינות האזור מאז ועד היום.

המסע הארוך לאסיה :  ---  יגר,משה  ---  2004  ---  סקירת תולדות מאמציה הדיפלומטיים של ישראל (והישוב הארצישראלי) במזרח אסיה החל מהצהרת בלפור ועד שנות השישים, ודיונים מפורטים בהתפתחות היחסים עם כל אחת ממדינות האזור מאז ועד היום.

המסע של רז'ין אל השנים השותקות.   ---  פפו,רבקה  ---  2004  ---  המחברת, ילידת בלגיה(1941) שהופרדה מהוריה בינקותה, מתארת את המסע בזמן שערכה אל שנותיה הראשונות בנסיון להתחקות אחר קורותיה וקורות משפחתה בתקופת השואה.

המסתורי.  ---  וידר,יצחק  ---  2004  ---  נובלה שעלילתה מתרחשת בארץ בימי מלחמת העולם השניה.

המעגל הסגור :  ---  פרייס ג'ונס,דייוויד  ---  2004  ---  המחבר מנתח את הפוליטיקה, הכלכלה והחברה בארצות ערב כנקבעות על ידי המנטליות הערבית המסורתית-שבטית. הספר יצא לאור במקור בשנת 1989.

המעגל הפנימי.  ---  בויל,ת.קורגסן  ---  2004  ---  רומן הכתוב מנקודת המבט של עוזרו של אלפרד קינסי, מחבר הדו"ח המפורסם על מיניות האדם.

המפצח :  ---  גולדן,שי  ---  2004  ---  מבט סאטירי על תרבות הרייטינג הישראלית: מבקר טלוויזיה נשלח לחקור סדרת רציחות של כוכבי שעשועון מצליח בערוץ 2.

המפתח.  ---  טניזקי,ג'ונאיצ'ירו  ---  2004  ---  רומן. ספורם של גבר ואשתו המנהלים דיאלוג עקיף דרך יומניהם. העלילה נטווית דרך הצגתם לסירוגין של שני היומנים.

המצבה העשירית.  ---  חסון,אברהם  ---  2004  ---  מותחן: פרשיית רצח עכשווית מתגלה כגלגול של פרשת ריגול ובגידה שהסעירה את היישוב לפני עשרות שנים.

המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה.  ---  האדון,מארק  ---  2004  ---  רומן. עולמו הסטרילי של נער גאון ואוטיסט מתנפץ כאשר נרצח כלבם של שכניו.

המרוץ אחר המכללה :  ---  רוזן,גלעד. רזין,ערן  ---  2004  ---  מחקר הבוחן את יזמתן של הרשויות המקומיות להתחרות על משיכת מוסדות להשכלה גבוהה. הממצאים מורים על מיקום הרשות המקומית כמשפיע על דפוסי היזמות וכן על התמורות שחלו בעקבות תהליך הביזור ברשויות המקומיות.

המרפסת.  ---  קווה,אבשלום  ---  2004  ---  רומן הסובב סביב שיחותיהן של שלוש נשים מאזור השרון, בשנותיה הראשונות של המדינה. דרך שיחותיהן המתמשכות והולכות מתגלות התמורות שחלו בחלום הציוני עם השנים.

המרפסת.  ---  קווה,אבשלום  ---  2004  ---  רומן הסובב סביב שיחותיהן של שלוש נשים מאזור השרון, בשנותיה הראשונות של המדינה. דרך שיחותיהן המתמשכות והולכות מתגלות התמורות שחלו בחלום הציוני עם השנים.

המשימה אייכמן : [המשימה - אייכמן]  ---  דיאמנט,מנוס  ---  2004  ---  זכרונות המחבר מפעילותו המחתרתית בתקופת השואה, וממבצע לכידת אייכמן בו נטל חלק.

המשימה אייכמן : [המשימה - אייכמן]  ---  דיאמנט,מנוס  ---  2004  ---  זכרונות המחבר מפעילותו המחתרתית בתקופת השואה, וממבצע לכידת אייכמן בו נטל חלק.

המשפחה כמרחב אסתטי.  ---  סרי,דוד  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי המציג את צילומיו של סרי את משפחתו, ידידיו ומראות שונים בארץ ישראל בשנים 1930-1950. כולל הקדמה מאת אוצרת התערוכה.

הנאה מובטחת :  ---  סוסמן,ליסה  ---  2004  ---  טיפים לנשים בליווי איורים.

הנאת הטקסט וריאציות על הכתב .  ---  בארת,רולאן  ---  2004  ---  

הנהגה במלכוד :  ---  פורת,דינה  ---  2004  ---  מחקר אודות מדיניות הנהגת הישוב היהודי בארץ ישראל. המחברת בודקת את זמן ואופן הגעת הידיעות על המתרחש באירופה, את מאמצי ההצלה של המוסדות ואת היחס בינם לבין המדיניות הציונית. הספר נדפס לראשונה בשנת 1986.

הנוער בעלייה :  ---  שרביט,יוסף  ---  2004  ---  תאור פעולותיה של תנועת הנוער הדתית-ציונית בתחומי החינוך, החברה, העלייה ארצה וההגנה העצמית. המחבר גם מציג את דמויותיהם של הפעילים המרכזיים בתנועה.

הנוקם.  ---  פורסיית,פרדריק  ---  2004  ---  מותחן שמתחיל ברצח מתנדב אמריקאי ביוגוסלביה ומתפתח לאימי הטרור העולמי.

הניגון החסידי בפי החסידים :  ---  מזור,יעקב (איסוף ודברי הסבר]  ---  2004  ---  ספרון ושני תקליטורים ובהם ניגונים חסידיים בביצוע מקורי של חסידים ישראלים. הספר כולל מידע כללי על מוסיקה חסידית, מילות הניגונים ומידע על כל ניגון.

הנס החמישי :  ---  דייויס,פול  ---  2004  ---  המחבר, פיזיקאי תאורטי בהכשרתו, סוקר את ההתפתחויות האחרונות ואת התיאוריות העדכניות בשאלת ראשית החיים על פני כדור הארץ.

הנעלמים.  ---  קובן,הרלן  ---  2004  ---  מותחן (סודות, שקרים, בגידה, אח נעדר, אהובה נעלמת, רוצח סדרתי וכו').

הנער.  ---  מור,נעים  ---  2004  ---  מותחן פסיכולוגי המתאר את חיפושיו של עובד סוציאלי אחר בנו הביולוגי שגרם הרס במשפחתו.

הנפש הנמהרת :  ---  לילה,מרק  ---  2004  ---  דרך דיוקנאות של חמישה הוגים מרכזיים של המאה העשרים (הידגר, קרל שמיט, בנימין, אלכסנדר קוז'ב, פוקו ודרידה) בוחן המחבר את תופעת משיכתם ותמיכתם של אינטלקטואלים אירופאים במשטרים טוטליטריים.

הנרגן.  ---  מננדרוס  ---  2004  ---  קומדיה הלניסטית מן המאה הרביעית לפנה"ס: האלים מתערבים במעשי האדם,אך אהבה מתממשת רק לאחר מניפולציות אנושיות. המתרגם הוסיף מבוא.

הנרי מור.  ---  קמיאן קשדן,עדינה  ---  2004  ---  קטלוג דו-לשוני בעברית ובאנגלית, המלווה את תערוכת יצירותיו של הפסל הבריטי (1898-1986) הנמצאות באוספי המוזיאון. הקטלוג כולל גם סקירות כתובות על התפתחותו האמנותית. ראו גם ערך לועזי.

הנשר הגדול בבית הספרים .  ---  דוד,אברהם (ע)  ---  2004  ---  

הנשר הגדול בבית הספרים :  ---  דוד,אברהם (ע.)  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג מבחר מכתבי הרמב"ם וספרים שנכתבו על אודותיו,בכתבי יד ובדפוס.כולל הקדמה הדנה בקצרה בכתבים המופיעים בתערוכה. ראו גם ערך לועזי.

הסובייקט שאמור להאמין .  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2004  ---  

הסובייקט שאמור להאמין :  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2004  ---  הפילוסוף-פסיכואנליטיקאי הלקאניאני הסלובני מבקר גרסאות שונות של הרוחניות בימינו - "העידן החדש", הזן-בודהיזם המערבי והיהדות של לוינס ודרידה - ומעדיף על פניהן קריאה מטריאליסטית במקורות הנצרות.

הסוד :  ---  ברג,מיכאל  ---  2004  ---  קובץ סיפורים בעלי אוריינטציה ושליחות קבלית.

הסוד ושברו :  ---  זליגמן,צביה. סולומון,זהבה (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים העוסקים בתופעת הניצול המיני במשפחה, והשלכותיה על הקורבנות בבגרותם, גישות שונות לטיפול נפשי בקורבנות והקשריה החברתיים והתרבותיים של התופעה.

הסוד ושברו סוגיות בגילוי עריות .  ---  זליגמן,צביה סולומון,זהבה  ---  2004  ---  

הסיפור של זהרה.  ---  אלשיח',חנאן  ---  2004  ---  רומן המספר את סיפורה של צעירה מוסלמית-שיעית על רקע מלחמת האזרחים בלבנון והדיכוי המגדרי של הסביבה המסורתית.

הסיפור של רפאלה.  ---  לביא,אינגריד  ---  2004  ---  רומן.סיפורה של אשה חרדית שמורדת במוסכמות המשפחתיות-מיניות של העדה.המחברת,תושבת וינה,חיתה שנים מספר בישראל.

הסיפור שלנו :  ---  ידגר,יעקב  ---  2004  ---  מחקר בדבר השינויים באופן הבניית הזהות הלאומית בידי האליטה העיתונאית הישראלית. המחבר מתבסס על ניתוח של מאמרי מערכת וטורים אישיים סביב חמישה אירועי משבר: ששת הימים, יו"כ, לבנון, הסכמי אוסלו ורצח רבין.

הסיפורים הנבחרים .  ---  בלו,סול  ---  2004  ---  

הסיפורים הנבחרים.  ---  בלו,סול  ---  2004  ---  13 סיפורים באנתולוגיה שיצאה לרגל 60 שנות יצירה של המחבר.

הסנה הבוער :  ---  צימרמן,הנריק צבי  ---  2004  ---  זכרונות המחבר - בעבר ח"כ וסגן יו"ר הכנסת - מילדותו בפולין, פעילותו במחתרת בזמן השואה ועלייתו ארצה אחריה. הספר נכתב במקור בפולנית.

הספר החריף.  ---  פפירבלט,שלמה  ---  2004  ---  מדריך אלבומי לעולם האלכוהול: היסטוריה, ייצור, סוגי המשקאות השונים, מנהגי לגימה, אנקדוטות ועוד.

הספר לאנשים שרוצים להספיק הכל.  ---  טרבור גריב,בראדלי  ---  2004  ---  תובנות קלישאיות וקלישאיות-יותר בגנות מאמץ-יתר בעבודה, מלוות בצילומי חיות אילוסטרטיביים.

הספר שאיש לא קרא :  ---  גינגריץ',אוון  ---  2004  ---  תאור מסעות המחבר בעקבות עותקיו הנדירים של ספרו המהפכני של קופרניקוס "דה רבולוציוניבוס", משולב בתאור חשיבותו של הספר למדע של המאות 16-17.

הספר של סבתא.  ---  דובדבני,רינה  ---  2004  ---  רשימות קצרות על החיים בגיל השלישי.

הספרות הפרשנית לתלמוד באירופה ובצפון אפריקה א+ב :  ---  תא שמע,ישראל מ'  ---  2004  ---  סקירת כתביהם של הפרשנים השונים בספרד, צרפת, אשכנז פרובנס ואיטליה. במהדורה זו נוספו שני פרקים העוסקים בהתפתחות הפרשנות לארבע סוגיות תלמודיות ובמעבר מתקופת הראשונים אל האחרונים.

הספרות הפרשנית לתלמוד באירופה ובצפון אפריקה ב' :  ---  תא שמע,ישראל מ'  ---  2004  ---  סקירת כתביהם של הפרשנים השונים בספרד, צרפת, אשכנז פרובנס ואיטליה. במהדורה זו נוספו שני פרקים העוסקים בהתפתחות הפרשנות לארבע סוגיות תלמודיות ובמעבר מתקופת הראשונים אל האחרונים.

הסרטן מתנת חיי.  ---  רודוי,יוסי  ---  2004  ---  סיפורו האישי של המחבר שחלה בסרטן הערמונית וויתר על טיפול רפואי לטובת ריפוי עצמי הוליסטי.

הסתגלות רגשית וחברתית של ילדים ישראליים (יהודים ולא-יהודים) לאבות המכורים לחומרים פסיכואקטיביים :  ---  טייכמן,מאיר. רהב,גיורא  ---  2004  ---  מחקר השוואתי בין שני המגזרים, יהודים ולא-יהודים, המבוסס על דיווח עצמי של ילדים בגילאים 8-11. המשתנים שנבדקו: סגנון הורות, לכידות משפחתית וסגנון התקשרות והסתגלות רגשית וחברתית.

העדפה מתקנת והבטחת ייצוג בישראל.  ---  מאור,ענת (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים אודות המצב הקיים והרצוי בתחום של מדיניות העדפת נשים, ערבים, בעלי מוגבלויות וקבוצות מיעוט אחרות, באקדמיה, בפוליטיקה, בשרות הציבורי ועוד. בספר כלולים גם מספר מאמרים תיאורטיים והשוואתיים.

העדפה מתקנת והבטחת ייצוג בישראל.  ---  מאור,ענת (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים אודות המצב הקיים והרצוי בתחום של מדיניות העדפת נשים, ערבים, בעלי מוגבלויות וקבוצות מיעוט אחרות, באקדמיה, בפוליטיקה, בשרות הציבורי ועוד. בספר כלולים גם מספר מאמרים תיאורטיים והשוואתיים.

העוזרת האישית.  ---  דרסי,אמה  ---  2004  ---  רומן רומנטי.

העולם אינו נגמר :  ---  סימיק,צ'ארלס  ---  2004  ---  מחזור שירים בשלושה חלקים.

העולם הוא ספר פתוח .  ---  גלעד,משה (ע)  ---  2004  ---  

העולם הוא ספר פתוח :  ---  גלעד,משה (ע.)  ---  2004  ---  רשימות שהתפרסמו ב-15 השנים האחרונות במגזין מסע אחר. כותבים ישראליים שונים מתארים נסיעות בעקבות עלילות הספרים האהובים עליהם.

העולם הערבי ויחסי תורכיה-ישראל :  ---  בנג'ו,עפרה. אוזג'אן,גנג'ר  ---  2004  ---  סקירה של הרקע להסכמים הצבאיים עליהם חתמו שתי המדינות ב-1996 ושל השפעת ההסכמים הללו על מאזן היחסים והכוחות במזרח התיכון.

העונג שבחברתי.  ---  מרטין,סטיב  ---  2004  ---  רומן קומי. גבר קליפורני עשיר ואגורפובי מנסה להתגבר על חרדותיו ולצאת אל העולם.

העורבים.  ---  גולן,אבירמה  ---  2004  ---  רומן המשלב בין סיפוריהן של שתי נשים, משנות השבעים ועד לסוף שנות התשעים.

העימות  ---  צטניק,ק  ---  2004  ---  כרך חמישי, כרוניקה של משפחה יהודית במאה העשרים

העימות המוגבל :  ---  גולן,חגי. שי,שאול (ע.)  ---  2004  ---  הקובץ עוסק בעימות בין מדינה לגורמים שאינם מדינתיים כמו ארגון טרור,זאת מתוך הקשר ישראלי-פלשתיני. המחברים, בעלי אוריינטציה בטחונית,דנים באסטרטגיות, בעימות עם הפלשתינאים,בלוחמת גרילה הרתעה ועוד.

העין והרוח .  ---  מרלו פונטי,מוריס  ---  2004  ---  

העין והרוח.  ---  מרלו פונטי,מוריס  ---  2004  ---  חיבור מטפיזי-אסתטי, בו מנתח המחבר את אופן פעילותו של הצייר ומסיק מסקנות אונטולוגיות ואפיסטמולוגיות.

העיר התחתית.  ---  לוי פורת,יורם  ---  2004  ---  פואמה בשמונה פרקים.

העלמה והמשורר.  ---  צורית,אידה  ---  2004  ---  רומן בדיוני בהשראת דמותה של הציירת צילה בינדר ואהבתה לנתן אלתרמן.

העמק הנעלם.  ---  ברינק,אנדרה  ---  2004  ---  רומן. עיתונאי מגיע לעמק מבודד בדרום אפריקה שבו חיה במשך מאתיים שנה משפחה בורית מנותקת מהעולם שבחוץ.

העניינים מסתבכים.  ---  שביט,אבנר  ---  2004  ---  רומן. נסיעת שיקום של צעיר ישראלי לאירופה מכניסה אותו לתסבוכת חוקית ורומנטית.

העצמי האותנטי :  ---  מקגרו,פיליפ ק. ד"ר  ---  2004  ---  הנחיות להמשך המרדף אחר "העצמי האותנטי", על פי שיטותיו של מנחה תכנית הטלוויזיה 'ד"ר פיל'. זהו ספר המשך למדריך "העצמי האותנטי: עצב את חייך באמצעות שינוי פנימי".

הערגה הזאת :  ---  אביאל,אילנה  ---  2004  ---  מתוך הספר: "כל הבתים חייכו / ולעניים היתה זכות קיום / המדרכות שרו מחול / הרחובות צבע / היד מצאה פרוש לשלום / הגוף להיותו // ולא ידעתי שזאת אהבה."

הערמונים.  ---  אביב,יצחק  ---  2004  ---  רומן שעלילתו סובבת סביב קבוצת גברים החולים בסרטן הערמונית.

הפילוסופיה של התנ"ך כיסוד תרבות ישראל .  ---  שביד,אליעזר  ---  2004  ---  

הפילוסופיה של התנ"ך כיסוד תרבות ישראל :  ---  שביד,אליעזר  ---  2004  ---  המחבר מפרש את המסר הפילוסופי של התנ"ך בכלים ספרותיים ופילוסופיים ומוצא בו תשתית להתמודדות עם בעיות לאומיות,חברתיות תרבותיות ומדיניות עכשוויות.

הפיתוי עז ולבה של האישה כה חלש .  ---  קוגמן,טל  ---  2004  ---  מסורת חינוך ומודרניזציה ב"ארון הספרים" של הבנות הגרמניות-יהודיות במאה ה 19 .

הפיתוי עז ולבה של האישה כה חלש : ["הפיתוי עז, ולבה של האישה כה חלש"]  ---  קוגמן,טל  ---  2004  ---  המאמר עוסק בטקסטים חינוכיים שנכתבו עבור הבנות היהודיות.

הפסיכואנליזה של הנאציזם :  ---  בורשטיין,ז'אן ז'ראר  ---  2004  ---  המחבר מנסה לבאר את התופעה של הנאציזם באמצעות המתודה הפסיכואנליטית הלקאניאנית: היהודים הושמדו בשל היותם נושאי המסמן 'חוק', וכדי להכשיר את הדרך לקץ האנושות.

הפסיכואנליזה של הנאציזם :  ---  בורשטיין,ז'אן ז'ראר  ---  2004  ---  המחבר מנסה לבאר את התופעה של הנאציזם באמצעות המתודה הפסיכואנליטית הלקאניאנית: היהודים הושמדו בשל היותם נושאי המסמן 'חוק', וכדי להכשיר את הדרך לקץ האנושות.

הפסנתרנית.  ---  ילינק,אלפרידה  ---  2004  ---  רומן. מורה לפסנתר משועבדת לאמה הקשישה, למוזיקה ולפורנו קשה.

הפעם ציור .  ---  הנטשל,מרטין (אוצר)  ---  2004  ---  

הפעם ציור!  ---  הנטשל,מרטין (אוצר)  ---  2004  ---  חוברת מלווה לתערוכה המציגה ציורים של בוגרי בצלאל והאקדמיה לאמנות של דיסלדורף. החוברת כוללת את עבודותיהם של המשתתפים הישראלים בתערוכה והתייחסויות ביקורתיות קצרות.

הפרויקט הישראלי :  ---  אפרת,צבי  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה ומחקר רב-היקף ויריעה בתחום ההסטוריה והתיאוריה של האדריכלות הישראלית המחולק לפי נושאים,ממבוא,יסודות ואוטופיה, דרך אפנה, הסתדרות ולוקסוס ועד שיכון ותערוכה.

הצ'אנס האחרון :  ---  מור,אמתי  ---  2004  ---  רומן המתאר מסע ברחבי הארץ, שבסופו מתכנן הגיבור הצעיר התאבדות.

הצבעה ללא קול :  ---  רוחאנא,נדים ואחרים  ---  2004  ---  סקירת הכוחות הפוליטיים הפועלים בקרב המיעוט הערבי, ניתוח של תוצאות הבחירות ושל הגורמים שעיצבו את תהליך ההצבעה בקרב ציבור זה ודיון ממוקד בסוגיית הקריאות להחרמת הבחירות.

הצד האפל בצחוקו של שלום עליכם :  ---  מירון,דן  ---  2004  ---  מסות על יצירותיהם של שישה סופרים יידיים: שלום עליכם, זלמן שניאור, יהושע פרלה, יעקב גלאטשטיין, אברהם סוצקוור ויעקב פרידמן. חלק מהטקסטים פורסמו בעבר.

הצד האפל של היקום.  ---  קולת,צפריר  ---  2004  ---  אסטרו-פיזיקה פופולרית. המחבר מתאר את הסיבות שמביאות פיזיקאים להאמין בקיומו של 'חומר אפל' ואת ההשערות שהועלו לגבי מהותו של חומר זה.

הצופן הפלמי.  ---  פרז רוורטה,ארתורו  ---  2004  ---  תעלומת מתח סבוכה המערבת שחזור של ציור בן 500 שנה,שחזור של מהלכי משחק השחמט המתואר בו,שחזור של רצח שנרמז בציור - וסדרת רציחות של המשחזרים.

הצטלבויות :  ---  יערי,אליעזר  ---  2004  ---  רומן. בימיה הראשונים של אינתיפאדת אלאקצה מפיק צוות ישראלי סרט תיעודי על נזירה היוצאת ללמוד עברית באולפן.

הציונות הדתית :  ---  כהן,אשר. הראל,ישראל (ע.)  ---  2004  ---  המאמרים בקובץ עוסקים בסוגיות שונות שעימן מתמודדת הציונות הדתית בישראל בדור האחרון: הפמיניזם הדתי,נוער הגבעות, התגובה לרצח רבין, המתחים בין מחויבות דתית למחויבויות מחקריות או אמנותיות ועוד.

הציונות הדתית :  ---  כהן,אשר. הראל,ישראל (ע.)  ---  2004  ---  המאמרים בקובץ עוסקים בסוגיות שונות שעימן מתמודדת הציונות הדתית בישראל בדור האחרון: הפמיניזם הדתי,נוער הגבעות, התגובה לרצח רבין, המתחים בין מחויבות דתית למחויבויות מחקריות או אמנותיות ועוד.

הצל של חיי .  ---  בוגייר,ריצ'רד  ---  2004  ---  

הצל של חיי :  ---  בוגייר,ריצ'רד  ---  2004  ---  המחבר, יליד לודז', נשלח ב-1944 עם משפחתו לאושוויץ, ומשם למחנות ריכוז אחרים. בהמשך חייו נעשה רופא וחי בווינה.

הצמה של אבא.  ---  לוי,אמנון. דנון,רמי  ---  2004  ---  בן מורד למשפחה מזרחית מודרנית המנסה להשתלב בחברה הישראלית משקר לאביו הגוסס בניסיון להתקרב אליו. מצורפת תוכניה ובה צילומים מההצגה, ביוגרפיות ושיחות עם היוצרים.

הצעקה האסורה.  ---  סאיג,לילי  ---  2004  ---  רומן היסטורי המספר את קורותיה של משפחה יהודית בבצרה שבעיראק ערב העלייה ארצה.

הקבצן מירושלים.  ---  ויזל,אלי  ---  2004  ---  הסיפור ראה אור ב-1968 תחת השם "המשולח מירושלים". המחבר מתלווה בדמיונו לחיילי צה"ל הכובשים את העיר העתיקה, ומנסה לפענח את סוד קיומו הנצחי של עם ישראל.

הקדוש הגולש והמנכל : [הקדוש, הגולש והמנכ"ל]  ---  שארמה,רובין  ---  2004  ---  עוד מדריך פסאודו-רוחני כתוב כסיפור דידקטי, פרי עטו של הגורו הפופולרי למנהלים.

הקדחת השחורה ומות החילוני האחרון.  ---  חיימוף,חיים  ---  2004  ---  רומן חילוני-פרנואידי המתאר את מדינת ההלכה הנוסדת בעקבות כיבוש השלטון על ידי מפלגה חרדית-מזרחית.

הקהילה היהודית באיסתאנבול 1992-1948.  ---  תובל,שאול  ---  2004  ---  מחקר מקיף המתאר ומנתח את חיי הקהילה מבחינה הסטורית וסוציו-דמוגרפית תוך בחינה של שאלת זהותה היהודית של הקהילה בקרב המוסלמים, יחסי הגומלין בין השלטון התורכי לקהילה ועוד. תקציר הפרקים מופיע באנגלית.

הקודים המוצפנים למצליחנים.  ---  פרץ,עודד  ---  2004  ---  קודים לאושר והצלחה נטמעים בתוך ספורי הספר, פרי עטו של מי "שבו ידיו צמח,גדל והמריא למחוזות עסקיים ורוחניים גבוהים" כדברי העטיפה.

הקונגרס הארכאולוגי השלושים בישראל.  ---    ---  2004  ---  תמציות קצרות של הרצאות בנושאים שונים: חפירות לאורך כביש חוצה ישראל, פולחן בעת העתיקה, זיופים בארכאולוגיה, ממצאים חדשים וחידושים במחקר.

הקיבוץ בחברה הישראלית :  ---  לניר,יוסף  ---  2004  ---  המסות עוסקות במשבר הרעיוני, החברתי והכלכלי של הקיבוצים בשנים האחרונות, על רקע הסביבה הכלכלית והדמוגרפית הישראלית והתחרות עם תנועת ההתיישבות בשטחים.

הקיבוץ בחברה הישראלית :  ---  לניר,יוסף  ---  2004  ---  המסות עוסקות במשבר הרעיוני, החברתי והכלכלי של הקיבוצים בשנים האחרונות, על רקע הסביבה הכלכלית והדמוגרפית הישראלית והתחרות עם תנועת ההתיישבות בשטחים.

הקישון :  ---  לוי יממורי,רן [לוי-יממורי,רן]  ---  2004  ---  ספור עם אג'נדה אקולוגית על זיהום נחל הקישון, מלווה באיורים מקסימים, מסופר דרך קורותיה של משפחת נמיות.

הקמיע היהודי :  ---  גרין,אברהם  ---  2004  ---  טבלה המציינת את צירופי האותיות שבקמיעות,מובנן, שימושן, ספרי המקור בהם מצויין הצירוף וספרי קודש המשמשים כמקור.

הקניית אוריינות הקריאה בישראל :  ---  אולשטיין,עילית. זוזובסקי,רות  ---  2004  ---  במחקר נבדקה רמת הקריאה של תלמידים בכיתה ד' במגזר היהודי והערבי, בהשוואה למצב במדינות אחרות ולרקע המשפחתי והבית-ספרי.

הקרבה היתה נתונה .  ---  יואב,עידו  ---  2004  ---  ציורים תמר יואב .

הקרבה היתה נתונה.  ---  יואב,עידו. יואב,תמר  ---  2004  ---  שיריו של עידו יואב לצד ציוריה הצבעוניים של אמו, תמר יואב.

הרגלים רעים .  ---  שיף,אגור  ---  2004  ---  

הרגלים רעים :  ---  שיף,אגור  ---  2004  ---  לוחם לח"י ואיש בולשת בריטי נפגשים ברבות הימים בלונדון שם גורלותיהם פוגעים זה בזה שנית.

הרדיד האנדלוסי .  ---  מורנטה,אלזה  ---  2004  ---  

הרדיד האנדלוסי :  ---  מורנטה,אלזה  ---  2004  ---  סיפורים קצרים שפרסמה המחברת בשנות העשרים לחייה (1935-1941).

הרודיה.  ---  שכטר פייל,עידית  ---  2004  ---  רומן העוסק באהבותיהם של המלך הורדוס ושל הרודיה - בחורה בת ימינו.

הרופא המדומה ועוד...  ---  מנחם,ציון  ---  2004  ---  סיפורים ספק-אמיתיים שגיבורם המרכזי הוא 'ד"ר אייזן' - גימלאי שעל מנת להישאר פעיל עובר ומודד לחץ דם לכל דורש.

הרימון 7.  ---  עד,גיא  ---  2004  ---  רומן המספר את סיפורו של מעון יום למבוגרים חולי אמנזיה.

הריפוי של שופנהאואר.  ---  יאלום,ארווין  ---  2004  ---  רומן פסיכולוגי-פילוסופי. טיפול קבוצתי המבוסס על דיון בעקרונות הפילוסופיה של שופנהאואר מביא את המשתתפים בו לגילויים חדשים על עולמם.

הרפואה בקהילה :  ---  דורון,חיים. שורץ,שפרה  ---  2004  ---  הספר מציג את תולדות התפתחותה של רפואת הקהילה בישראל החל משנות ה-20 ועד היום. המחברים הם היסטוריונית של הרפואה ואיש רפואה בכיר.

הרפואה האנתרופוסופית ותרופותיה.  ---  וולף,אוטו ד"ר  ---  2004  ---  תאור של הגישה הרואה את הריפוי כמכוון לאזן בין התהליכים הביולוגיים למצבה של הנפש.

הרצליה העשור הראשון :  ---  מגדל קליין בינדיגר,שושנה  ---  2004  ---  סקירה מצולמת המבוססת על חומרים ארכיוניים ועל זכרונותיהם של ראשוני המושבה.

הרשות המבצעת .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2004  ---  פרסומי המועצה הציבורית 12 . הכינוס העשירי יב-יד באייר תשס"ג 15- 16 במאי 2003

הרשות המבצעת :  ---  כרמון,אריק ואחרים  ---  2004  ---  דברי הנואמים בקבוצות הדיון ובמליאת הכנס, שעסק ביחסי הרשות המבצעת והרשות המחוקקת, במקומה של הרשות המקומית ובהליך הכנת התקציב - כל זאת במאמץ לגבש עקרונות יסוד מוסכמים לחוקה עתידית.

הרשות הפלשתינית :  ---  גור,אברהם  ---  2004  ---  ניתוח של פעילות הרשות ומנגנוניה בעשור האחרון מסתכם בטענה: מנגנוני הבטחון הפלסטינים הוקמו מלכתחילה במטרה להפעילם כארגוני טרור כאשר ייקלע תהליך השלום למשבר.

הרשות השופטת .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2004  ---  פרסומי המועצה הציבורית 13 . הכינוס האחד עשר י"ט בסיוון תשס"ג 19 ביוני 2003 .

הרשות השופטת :  ---  שמגר,מאיר ואחרים  ---  2004  ---  דברי הנואמים בקבוצות הדיון ובמליאת הכנס, שעסק במהלכים החוקתיים בשנים האחרונות ובדיון הציבורי סביבם. בין הדוברים: רות גביזון, אהרן ברק, ידידיה שטרן ומרדכי קרמניצר.

השבב הגורלי.  ---  סיגן,שמחה  ---  2004  ---  מותחן היי-טק בינלאומי.

השבועה.  ---  לסקואה,ג'ון  ---  2004  ---  מותחן משפטי-רפואי.

השטן במוסקבה.  ---  בולגקוב,מיכאיל  ---  2004  ---  מן הקלאסיקה הרוסית של המאה ה-20. רומן רב רבדים המתאר את עלילותיהם של האמן ומרגריטה לצד סאטירה על החברה והמשטר ברוסיה הסובייטית. רובד נוסף מעניק פירוש מחודש למשפטו, הוצאתו להורג ומותו של ישו.

השייח.  ---  האל,אדית מאוד  ---  2004  ---  רומן בריטי שפורסם ב-1919: אישה אירופאית נחטפת למדבר בידי שייח ערבי.

השימוש בחומרים פסיכו-אקטיביים של תלמידים מבתי-ספר בקרב האוכלוסייה הערבית והדרוזית במדינת ישראל - 2004.   ---  בר המבורגר,רחל  ---  2004  ---  דו"ח המחקר מציג ממצאים מספריים המצביעים על מידת השכיחות של שימוש בסמים בקרב האוכלוסיות הנבדקות בשנים האמורות.

השימוש במילים.  ---  סארוט,נטלי  ---  2004  ---  עשרה סיפורים המהווים גם מחשבות על מילים ועל הכוחניות החבויה בשימוש היומיומי בהן.

השימוש במילים.  ---  סארוט,נטלי  ---  2004  ---  עשרה סיפורים המהווים גם מחשבות על מילים ועל הכוחניות החבויה בשימוש היומיומי בהן.

השירים.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2004  ---  כל שיריו של ביאליק כשהם ערוכים לפי סדר כרונולוגי ומחולקים לפי תקופות בחייו.לכל שיר קודם מבוא המעניק לו הקשר הסטורי ואישי וכן ביאור לשוני בגוף השיר. נספח לקובץ:שירים גנוזים לוח תאריכים וביבליוגרפיה.

השירים.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2004  ---  כל שיריו של ביאליק כשהם ערוכים לפי סדר כרונולוגי ומחולקים לפי תקופות בחייו.לכל שיר קודם מבוא המעניק לו הקשר הסטורי ואישי וכן ביאור לשוני בגוף השיר. נספח לקובץ:שירים גנוזים לוח תאריכים וביבליוגרפיה.

השלום מתחיל בתוכי :  ---  דיאמונד,לואיז  ---  2004  ---  המלצות ליישום בחיי היומיום, המבוססות על ארבעה עקרונות: חיבור לעצמי ולאחרים, גישה חיובית ופתיחת הלב, שיתוף ואחריות. המהדורה העברית מופצת על ידי עמותת "מהות החיים" של שרי אריסון.

השליח :  ---  בונדי,רות  ---  2004  ---  ביוגרפיה של האינטלקטואל הצעיר יוצא איטליה שהשתתף בהעלאת יהודי גרמניה ובהקמת מחתרת ציונית בעיראק, ייסד את קיבוץ גבעת ברנר וצנח אל מותו באיטליה בשרות הצבא הבריטי. הספר ראה אור לראשונה בשנת 1973.

השמרלינגים :  ---  שמר,יצחק  ---  2004  ---  סיפור קורותיה של משפחת המחבר, מעליית האב ארצה והתיישבותו בחברון ב-1820, דרך התישבות נכדו ביפו בה יסד ב-1859 את הקהילה האשכנזית, ועד ימינו.

השנה החמישים-וחמש.  ---  אחימאיר,יוסי  ---  2004  ---  מאמרים קצרים בנושאים אקטואליים, שהתפרסמו בשנת תשס"ג/2003 - שנת ה-55 למדינה - בכתבי עת ימניים שונים ובאינטרנט.

השנה הראשונה.  ---  רייס,עוזי ד"ר. רייס,יפעת מ.  ---  2004  ---  הדרכה להורים טריים בנושאי בריאותה הנפשית והפיזית של האם והיחסים במשפחה לאחר הלידה.

השעה ה-25.  ---  בניוף,דייויד  ---  2004  ---  רומן. 24 שעות החופש האחרונות של מונטי כהן, מלך חיי הלילה של ניו-יורק, שעומד להיכלא לשבע שנים בעוון סחר בסמים. עובד לסרט.

השתלטות  ---  צדוק,ארז  ---  2004  ---  

השתלטות.  ---  צדוק,ארז  ---  2004  ---  רומן המערב עסקים,רצח,ריגול בינלאומי ואיום מחריד על מדינת ישראל.

השתקפויות.  ---  מזרחי,שמעון  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה מיצירותיו של הצלם הישראלי. הקטלוג כולל מבוא ביקורתי בעברית ובאנגלית.

התאונה.  ---  מיטלפונקט,הלל  ---  2004  ---  מחזה: שלושה חברים דורסים למוות פועל סיני בדרכם חזרה מחגיגת סילבסטר; שמירת הסוד מביאה אותם לבחינה מחדש של חייהם.

התגלמויות של מציאויות בשירה העברית המתחדשת.  ---  לוז,צבי  ---  2004  ---  ארבע מסות מחקריות העוסקות במימזיס בשירה העברית שמביאליק וטשרניחובסקי ועד שנות השמונים.

התגלמויות של מציאויות בשירה העברית המתחדשת.  ---  לוז,צבי  ---  2004  ---  ארבע מסות מחקריות העוסקות במימזיס בשירה העברית שמביאליק וטשרניחובסקי ועד שנות השמונים.

התהדרי בכרמיך אשה.  ---  אלה,איציק  ---  2004  ---  שירי תשוקה וכמיהה. לדוגמא: "לחשתי ואינה מבינה, / ביקשתי והיא אלומה, / צעקתי ואינה עונה, / שתקתי ועדיין נותרה דוממה."

התהליך הטקסי :  ---  טרנר,ויקטור  ---  2004  ---  מחקר אתנוגרפי משנות ה-60 של המאה העשרים. המחבר מתאר 'מבפנים' טקסי מעבר דתיים של בני הנדמבו בזמביה, מנתח את משמעותם הסמלית ומסיק מסקנות כלליות לגבי היחס בין הנורמות החברתיות היומיומיות לאלו הטקסיות.

התוודעות .  ---  קאסאבובה,קאפקה  ---  2004  ---  

התוודעות.  ---  קאסאבובה,קאפקה  ---  2004  ---  רומן. מהגרת בולגרית בניו-זילנד נזכרת בחייה במולדתה הקומוניסטית.

התחתנתי עם קומוניסט.  ---  רות,פיליפ  ---  2004  ---  רומן. נער אמריקאי עני נעשה לכוכב רדיו, אך נופל בעקבות האשמתו בנאמנות קומוניסטית בימי מקארתי.

התמרת התודעה :  ---  הדלאי לאמה ה-14  ---  2004  ---  הרצאות שהעביר המנהיג הטיבטי הגולה, שבהן פירש את הטקסט הבודהיסטי מן המאה ה-11 "שמונה בתים על התמרת התודעה".

התנהגות מוטורית :  ---  לידור,רוני (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים העוסקים בלמידה מוטורית ובפסיכולוגיה והסוציולוגיה של הספורט והמאמץ הגופני,זאת מתוך הנחה שהאדם הפעיל גופנית הוא בעל חשיבה,קשב ויכולת חיברות מוצלחים יותר.

התנועה הקיבוצית 2004 :  ---  פווין,אברהם  ---  2004  ---  נתונים סטטיסטיים מעודכנים וטבלאות על אוכלוסיה, יישובים, חנוך, עבודה, תעשיה, חקלאות, השינויים בקיבוץ, הקיבוץ הדתי ועוד.

התנקשויות פוליטיות בארץ ישראל.  ---  אילני,כרמל  ---  2004  ---  סקירות על ארבע התנקשויות - יעקב דה-האן, חיים ארלוזורוב, דוד צבי פנקס ויצחק רבין - מלוות בהשוואות הסטוריות עולמיות ובמוסר השכל אקטואלי.

התנשלות :  ---  אטלס תדמור,טל  ---  2004  ---  מתוך הספר: "בצאת שישי / על סף שבת / כמלכה, / כמו פרח שנפרש לאט / עלית לך, וממני באת. / ..."

התעללות בפלסטינים במחסום סרה, מחוז שכם :  ---  שטיין,יעל  ---  2004  ---  דו"ח על מקרה של הפרת זכויות התושבים הפלסטינים בידי חיילי צה"ל.

התערבות חינוכית בגיל הרך :  ---  דרוק,קרי (ע.)  ---  2004  ---  אסופת מאמרים הדנים בהיבטים שונים של התוכניות, שעניינן יישום אפקטיבי של מהלכי התערבות בחינוכם של ילדים בגיל הרך ע"י הוריהם. הט"ף -הדרכה בטיפוח פעוטות, האתג"ר - הדרכת אמהות תכנותית לגיל הרך.

התפכחות .  ---  רונן,בעז ואחרים  ---  2004  ---  

התפכחות :  ---  רונן,בעז. כרמלי,סני. לבנה,עודד  ---  2004  ---  חיבור המשלב סקרים וראיונות ובוחן את המשבר שעבר על תעשיית הסטארט-אפ בישראל בראשית שנות ה-2000. הספר נכתב ע"י סטודנטים בסמינר לניהול ופרקיו מנתחים את התנהלות כל שחקני הזירה: יזמים, משקיעים, ממסד ועוד.

התפתחות הילד בגיל הרך :  ---  רצון,מירי  ---  2004  ---  מהדורה חדשה של הספר "התפתחות מוטורית חושית ותהליכי למידה". המחברת מציגה את היחסים הרצויים בין הפעוט לסביבתו המשפחתית והחינוכית, וסוקרת הפרעות התפתחות שונות ואת דרכי הטיפול בהן.

התפתחות הפרט מלידה עד גיל ההתבגרות :  ---  פורת,ענת. פרצ'יק,נעמי  ---  2004  ---  חלק שני לספר המלווה את תכנית הלימודים "פסיכולוגיה התפתחותית": טבעה של ההתפתחות | תיאוריות בהתפתחות (פיאז'ה, פרויד ועוד) | התפתחות על פי תקופות גיל.

התפתחות יכולת האזכור בהקשרים נרטיביים שונים.  ---  צור,בתיה  ---  2004  ---  מחקר שעניינו בחינת הקשר בין הידע הלשוני לבין הידע הנרטיבי אצל ילדים ברמות התפתחות שונות. המחקר מבקש לבחון את השפעתם של גורמים קוגניטיביים ופרגמטיים על התמודדות הילד בדרכי העברת המידע בעת הפקת ספור.

התקווה והמחדל :  ---  נמרודי,יעקב  ---  2004  ---  המחבר פורש את גרסתו לאירועי פרשת מכירת הנשק לאיראן בשנות ה-80, בה היה מעורב.

התקנת חומרה במחשב.  ---  ריכטר לוין,צור  ---  2004  ---  מדריך עשה-זאת-בעצמך.

התקף לב :  ---  רוט,אריה פרופ'  ---  2004  ---  סקירה על אופן תפקודה התקין של מערכת הדם, גורמי סיכון, תסמינים של אוטם שריר הלב, סיבוכים אפשריים וטיפול.

התשובה היא אהבה.  ---  ילינק,אורי  ---  2004  ---  סיפורים קצרים ורשימות. המחבר נהרג במהלך טיול בהודו לאחר שירותו הצבאי.

ואז הלכת.  ---  כהן,יוסי  ---  2004  ---  שירים: "אין לדמעות זמן להתיבש להן / כאן. / אין לעצבות מקום להעלם / כאן. / רק החיוך נפוץ מאוד / שם. / רק השמחה פורצת לה / שם. / ואני משוטט לי / בין כאן לשם. / נמצא כאן ורוצה להיות / שם."

ואליה לא תבוא :  ---  סויסה,שלומי  ---  2004  ---  הדו"ח בוחן את מדיניות מתן ההיתרים לחקלאים לעבור את הגדר על מנת לעבד את אדמותיהם, וכן את מדיניות הפעלת השערים שנועדו למעבר חקלאים באזור.

ואני בתוך.  ---  סרי,אייל  ---  2004  ---  שירים: "כמיהתי שותקת, / אינה יודעת מעצור. / ביעף חולפת / על פני שדות דמע-אור. / מקום בו יושבת חכמה, / רוקמת סריג צבעוני, / מקום בו נפגשת הלבנה / משאירה שובל סימני שאלה ארגמני. // ..."

ואפילו בשנתי.  ---  בן נריה,מיכל  ---  2004  ---  רומן ביכורים.

ובזמן הזה .  ---  גלסנר,אריק  ---  2004  ---  

ובזמן הזה.  ---  גלסנר,אריק  ---  2004  ---  רומן ישראלי. חייל משוחרר יוצא-בשאלה ותוהה בין עולמות הבשר והרוח.

והעיניים.  ---  ברק,מזל  ---  2004  ---  סיפורים קצרצרים.

והפרדס כה רחוק.  ---  גודאל,מרים  ---  2004  ---  נובלה ושישה סיפורים קצרים.

וידויים מקומיים.  ---  בן צבי,אבישי. בן צבי,דרורה  ---  2004  ---  בלב הספר מסה פילוסופית-רוחנית שהכתיב המחבר על ערש דווי, העושה שימוש בניתוח של אירועים בחיי המחבר ושל מבנים לשוניים. את רוב הספר תופס פירוש למסה זו, שנכתב בידי אלמנתו ברוח הפסיכולוגיה ההתפתחותית.

וידיאו ZERO בדרך לקולנוע :  ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מאמרים מאת אוצרת סדרת הספרים על אמנות הוידאו בישראל. המאמרים מתמקדים בזיקה בין העשייה האמנותית במדיום של הדימוי המוקרן, למדיום הקולנועי.

ויהי אור :  ---  ווסטנהולץ גודניק,ג'ון (ע.)  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי הכולל צילומים של נרות-חרס. . התערוכה עוקבת אחר תהליך התפתחותם החל מתקופת המקרא ועד לראשית האסלם. ראה גם ערך לועזי.

ויהי בוקר.  ---  קשוע,סייד  ---  2004  ---  רומן. עיתונאי ערבי חוזר מהעיר היהודית לכפר הולדתו,נקלע לעוצר מתמשך,ונאלץ להתמודד עם סדריה ומנהגיה של החברה הערבית.

ויליאם וילסון וסיפורים אחרים.  ---  פו,אדגר אלן  ---  2004  ---  שבעה סיפורים.

ויקטור הוגו .  ---  רוב,גרהם  ---  2004  ---  

ויקטור הוגו :  ---  רוב,גרהם  ---  2004  ---  קורות חייו של הסופר הצרפתי בין המאה ה-19 על רקע אירועי תקופתו.

וכי נחש ממית .  ---  סגל,ישראל  ---  2004  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

וכי נחש ממית?  ---  סגל,ישראל  ---  2004  ---  רומן ספק-אוטוביוגרפי המגולל את יחסיהם של שני אחים - האחד איש תקשורת חילוני בכיר והשני מנהיג חרדי חשוב.

ונדמה שהכל אפשרי.  ---  רוזנבלום,עמליה  ---  2004  ---  רומן. בת 29 נפרדת מבן זוגה, חוזרת לגור בבית הוריה ומתחילה לעבוד כמורה מחליפה בבית הספר היסודי שבו למדה.

ועל סביבותיו שב :  ---  יצחקי,משה  ---  2004  ---  מתוך הספר: "כי נלך שכורים ברחובות / האבן זורמים אל הגיא / לא נירא, / כי נלך סחרחרים ברחובות / האבן פורחים אל חומות / כסופים עד הגיא / לא נירא. // ..."

ועשו לי מקדש .  ---  אשל,יעקב ואחרים (ע)  ---  2004  ---  

ועשו לי מקדש :  ---  אשל,יעקב ואחרים (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים העוסקים בארכיטקטורה ובעיצוב של בתי כנסת מן התקופה החשמונאית ועד ימינו. המאמרים מלווים בצילומים ובאיורים.

ותו לא.  ---  לשם שחר,ענבל  ---  2004  ---  שירים: "יש מלאך שצוחק בדמעות של אוהב / כל פעם שמי מאתנו כואב / וממרום מושבו מעל לענן / הוא שולח אלינו מסר קטן, / אותו משפט שחוזר באלף גוונים - / לכל בעיה יש כמה פנים / ..."

זה הניתוח שלי.  ---  שריד,יוסי  ---  2004  ---  יושב ראש מפלגת מר"צ לשעבר מספר על הניתוח שעבר להסרת גידול ממוחו, ועל ההתאוששות ממנו.

זה לא שאני לא אוהבת.  ---  הראל,אורית  ---  2004  ---  רומן. שנה בחייה של רווקה קרייריסטית,בה היא בוחנת את הרומן שהיא מנהלת עם גבר נשוי ואת יחסיה עם אמה.

זה רק ספורט ? ['זה רק ספורט?']  ---  לידור,רוני. פייגין,נעמי (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים הדנים בשאלת תרומתה האפשרית של הפעילות הגופנית לתהליך החינוכי הערכי בבתי הספר ולצרכיהם החברתיים של התלמידים.

זהויות נפגשות :  ---  רוז'נסקי,רחל  ---  2004  ---  מחקר העוסק במתח בין זהותה הפוליטית והתרבותית של המפלגה כמפלגת מהגרים יהודית, לבין האידיאולוגיה הציונית-הסוציאליסטית שלה שהתבטאה ברצון לתמוך בפועלי ארץ ישראל.

זהות כפולה :  ---  בלפר,אלה  ---  2004  ---  המחברת מתחקה אחר משמעותה של מדינת ישראל עבור הקולקטיב היהודי בן זמננו,זאת באמצעות מעקב אחר גישות שונות במהלך הדורות למתחים שבבסיס הזהות היהודית.

זיכרון אפור, תצלומי משפחה.  ---  שירמן,שמחה  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג את צילומיו של האמן את משפחתו, הקטלוג מלווה במאמרים קצרים על עבודתו.

זיכרונות ויזואליים .  ---  הדני,ישראל  ---  2004  ---  

זימבבווה :  ---  ליאל,אלון. גרברג,יצחק  ---  2004  ---  המאמר מתאר את מצבה הפוליטי והחברתי-כלכלי המתדרדר של המדינה האפריקנית ומנסה להסבירו באמצעות תיאוריה כלכלית המזהה קשר מובהק בין מוסדרת בעלי אופי שאינו דמוקרטי לבין רעב ומחסור כלכלי במדינה.

זירת הזכרונות.  ---  קליין,אוה  ---  2004  ---  שירים פרי עטה של המשוררת הישראלית המנוחה, ילידת צ'ילה: "אל תירא / את עצבונך לא אקח ממך / ואת שלי גם אתה לא תיקח. // אנו רק נשחק בתופסת / על הדשא ונהיה חכמים / עד שחר / ..."

זיתים :  ---  רוזנבלום,מורט  ---  2004  ---  סקירות עיתונאיות של התרבות וההיסטוריה של גידול הזיתים והשימוש בהם ברחבי העולם.

זכויות חברתיות בחוקה ומדיניות כלכלית.  ---  בן בסט,אבי. דהן,מומי  ---  2004  ---  דיון בשאלת הכללתן של זכויות חברתיות-כלכליות בחוקה. לשם כך בוחנים המחברים את המצב החוקתי במדינות שונות ,את היחסים המתקיימים בהן בין שוויון כלכלי, צמיחה ודמוקרטיה ואת מקורות האי-שוויון בישראל.

זכויות כלכליות חברתיות ותרבותיות בישראל : [זכויות כלכליות, חברתיות ותרבותיות בישראל]  ---  רבין,יורם ד"ר. שני,יובל ד"ר (ע.)  ---  2004  ---  המאמרים בקובץ עוסקים בהגדרת הזכויות החברתיות, מעמדן במשפט הישראלי ובשיטות משפט אחרות, מודלים ליישום הזכויות הפרטיקולריות השונות ויישום זכויותיהן החברתיות של קבוצות אוכלוסיה ייחודיות.

זמן בולע את עצמו .  ---  קאופמן,עזריאל  ---  2004  ---  

זמן בולע את עצמו :  ---  קאופמן,עזריאל  ---  2004  ---  שירים ומעט איורים מאת המשורר.

זמן הרפואה .  ---  כהן,ארנה  ---  2004  ---  

זמן הרפואה :  ---  כהן,אורנה (ע.)  ---  2004  ---  אסופת כתבות ומאמרים נבחרים מתוך כתב העת "זמן לרפואה". כתב העת מוקדש לסוגיות של מדיניות, כלכלה ואתיקה רפואית.

זמן ואקראיות .  ---  הגר,עמית  ---  2004  ---  

זמן ואקראיות :  ---  הגר,עמית  ---  2004  ---  סקירה פופולרית על הקשר בין שני המושגים ועל הבעיות הפילוסופיות שהם מעוררים.

זמן זית :  ---  מילטון,ס. (ע.)  ---  2004  ---  ספר-מתנה גדוש אנקדוטות גאוגרפיות והיסטוריות.

זמן תעתוע.  ---  לבנה,תמי  ---  2004  ---  שירים. "מקפלת/את פיסת הזמן/לטמן בין/קמטי פני/ שהסתירו/אהבה גדולה/אליך./אוריגמי/של דור/יביע אמר./"

זמנים 85 :  ---  שי,אהרן ואחרים (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים בנושאי יחסי שתי המדינות;קהילות יהודיות וסיניות בתפוצות;יהדות קאיפנג;ארכיאולוגיה,דת,מלחמה ואמניות לחימה בסין ועוד.

זרה בין המילים.  ---  הופמן,אווה  ---  2004  ---  סיפור חייה של המחברת, יהודיה ילידת קרקוב 1945, שבגיל 13 היגרה עם הוריה לקנדה ומאוחר יותר לארצות הברית.

זרים בבית .  ---  שחאדה,רג'א  ---  2004  ---  

זרים בבית :  ---  שחאדה,רג'א  ---  2004  ---  ביוגרפיה. המחבר נולד ברמאללה למשפחת פליטים נוצרית מיפו. הוא למד בביירות ובאנגליה, ולאחר מכן שב ארצה והקים את ארגון זכויות-האדם הפלסטיני אל-חאק.

זרעים של בריאה חדשה :  ---  טובלי,שי  ---  2004  ---  מניפסט רוחני.

חביבה :  ---  עופר,תהילה. עופר,זאב  ---  2004  ---  ספור חייה של לוחמת הפלמ"ח שצנחה באירופה במלחמת העולם השניה בשליחות הצבא הבריטי, הספר נתמך בעדויות ומסמכים תקופתיים.

חביבה :  ---  עופר,תהילה. עופר,זאב  ---  2004  ---  ספור חייה של לוחמת הפלמ"ח שצנחה באירופה במלחמת העולם השניה בשליחות הצבא הבריטי, הספר נתמך בעדויות ומסמכים תקופתיים.

חבילת ADOBE CD :  ---  בורוכוב,ערן ואחרים  ---  2004  ---  מדריך מקיף לתוכנות עריכה גרפית הכול תקליטו DVD עם סרטוני הדרכה.

חבלי שלום :  ---  רבינוביץ,איתמר  ---  2004  ---  סקירה כרונולוגית של תהליך השלום ממדריד ועד אינתיפדת אל-אקצה,בחינת תפקידם של הגורמים השונים בעולם הערבי וניתוח הסיכויים לשלום מנקודת מבט יונית.

חבלי שלום :  ---  רבינוביץ,איתמר  ---  2004  ---  סקירה כרונולוגית של תהליך השלום ממדריד ועד אינתיפדת אל-אקצה,בחינת תפקידם של הגורמים השונים בעולם הערבי וניתוח הסיכויים לשלום מנקודת מבט יונית.

חדוות ההשוואה :  ---  ערפלי,בעז  ---  2004  ---  קובץ מאמרים המהווים מחקר היסטורי-פואטי, בו המחבר עומד על התמורות בשירה העברית המודרנית באמצעות התבוננות בשירים ובמשוררים והשוואה ביניהם: ביאליק, גרינברג, טשרניחובסקי, שלונסקי, אלתרמן ועמיחי.

חדוות ההשוואה :  ---  ערפלי,בעז  ---  2004  ---  קובץ מאמרים המהווים מחקר היסטורי-פואטי, בו המחבר עומד על התמורות בשירה העברית המודרנית באמצעות התבוננות בשירים ובמשוררים והשוואה ביניהם: ביאליק, גרינברג, טשרניחובסקי, שלונסקי, אלתרמן ועמיחי.

חדוות הלשון .  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2004  ---  

חדוות הלשון :  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2004  ---  אוסף מאמרים קצרים שפורסמו ברובם בעיתונים שונים. המחבר עוסק בפנים השונות של שפת היומיום העכשווית:רידוד השפה,חדירת האנגלית,התפתחות העגה הצבאית ועוד.

חדוות המתמטיקה.  ---  וולס,דייוויד  ---  2004  ---  אוסף של בעיות מתימטיות מאתגרות עם דיונים שנועדו לחשוף את היופי ואת המחשבה ביסוד הפתרונות.

חדוות הצבע.  ---  רוזנטליס,משה  ---  2004  ---  ספר מלווה לתערוכה המוקדשת ליצירותיו של הצייר הישראלי הותיק מהשנים האחרונות (1990-2004). הספר העברי-אנגלי כולל קטלוג, מאמרי ביקורת, וכן זכרונות של האמן.

חדלי מבכי.  ---  הווארד,לינדה  ---  2004  ---  מותחן. אם שתינוקה נחטף יוצאת למקסיקו בניסיון להתחקות אחר רשת של מבריחי תינוקות.

חדר משלך.  ---  וולף,וירג'יניה  ---  2004  ---  תרגום חדש למסה הפמיניסטית הקלאסית, העוסקת בשאלת הגורמים לנחיתותן האינטלקטואלית והספרותית (כביכול) של הנשים.

חדר משלך.  ---  וולף,וירג'יניה  ---  2004  ---  תרגום חדש למסה הפמיניסטית הקלאסית, העוסקת בשאלת הגורמים לנחיתותן האינטלקטואלית והספרותית (כביכול) של הנשים.

חדרים 15 :  ---  ישורון,הלית  ---  2004  ---  שירה מקורית ומתורגמת,מסות וראיון עם חביבה פדיה.

חדרים בעיר :  ---  רובינזון,אורלי  ---  2004  ---  סיור מצולם בדירות עירוניות מעוצבות-היטב מכל הסוגים והגדלים. גודל הספר-אלבומי.

חדרים בעיר :  ---  רובינזון,אורלי  ---  2004  ---  סיור מצולם בדירות עירוניות מעוצבות-היטב מכל הסוגים והגדלים. גודל הספר-אלבומי.

חדשנות או למות .  ---  פיטרס,טום  ---  2004  ---  

חואג'ה ביאליק :  ---  סומק,רוני  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה שהתקיימה במוזיאון. שיריו של המשורר הלאומי המנוח מוצגים לצד רישומים שצוירו על גבי הטקסט הביאליקי המודפס בידי המשורר העכשווי.

חואג'ה ביאליק :  ---  סומק,רוני  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה שהתקיימה במוזיאון. שיריו של המשורר הלאומי המנוח מוצגים לצד רישומים שצוירו על גבי הטקסט הביאליקי המודפס בידי המשורר העכשווי.

חוזר חלילה.  ---  סיון,אריה  ---  2004  ---  שירים: "עננים משונים, אולי מן הים הצפוני, / מכסים את שמינו. / גם הים משנה את פניו: כיווני הגלים וגונם / שונים ממה שידענו // ..."

חוכמת המשפחה :  ---  שארמה,רובין  ---  2004  ---  עוד רב-מכר בפוטנציה של הגורו חביב הקהילה העסקית, בו הוא מלמד את חמשת המיומנויות הנחוצות ל"מנהיג המשפחה".

חוכמת המשפחה :  ---  שארמה,רובין  ---  2004  ---  עוד רב-מכר בפוטנציה של הגורו חביב הקהילה העסקית, בו הוא מלמד את חמשת המיומנויות הנחוצות ל"מנהיג המשפחה".

חולית :  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קווין  ---  2004  ---  החלק השני בטרילוגיית המדע הבדיוני "הג'יהאד הבטלרייאני".

חוף החלומות.  ---  במברן,סרג'יו  ---  2004  ---  סיפור פסיכולוגיסטי דידקטי במיטב מסורת העידן החדש והדלוח.

חוץ מזה מאורסת.  ---  פינאמור,סוזן  ---  2004  ---  רומן. מסעה רצוף התלאות והמכשולים של צעירה אמריקנית בדרכה לחתונה, המהווה מעין בקורת על מוסד הנישואין בכלל ועל הטקסיות המוגזמת של החתונה האמריקנית המודרנית בפרט.

חורף בקלנדיה.  ---  נירגד,ליה  ---  2004  ---  רשמי המחברת ממחסומי צה"ל מצפון לירושלים, בהם ביקרה כמתנדבת בארגון זכויות האדם "מחסום-WATCH".

חורשלילה.  ---  בארנס,דז'ונה  ---  2004  ---  רומן קלאסי מ-1937: ארוטיקה לסבית, אהבה, אובדן וזהות בפאריז שבין מלחמות העולם.

חושב…  ---  לודג',דייויד  ---  2004  ---  קומדיה שבמרכזה פרופסור רודף שמלות המרצה על התודעה האנושית.

חזון מיכאל :  ---  סגן כהן,מיכאל  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה הרטרוספקטיבית המציגה מיצירותיו של הצייר הישראלי המנוח בעל האוריינטציה היהודית. הקטלוג הדו-לשוני כולל גם מספר מאמרים על יצירתו.

חזות מזרחית :  ---  נזרי,יגאל (ע.)  ---  2004  ---  קובץ המאגד קטלוג אלבומי עברי-ערבי-אנגלי של התערוכה "שפת אם" ו- 12 מאמרים העוסקים במושג המזרחיות בישראל.המזרחיות נידונה מפרספקטיבה לשונית- ביקורתית,בראי הקולנוע ובראייה הסטורית ופוליטית.

חזיון התעתועים של דוקטור אוקס.  ---  ורן,ז'ול  ---  2004  ---  נובלה למבוגרים מאת הקלסיקן הצרפתי: קצב ההחיים בעיירה מנומנמת מואץ במפתיע, ושינויים מרחיקי לכת מתחוללים בה.

חזית הירי.  ---  סטארק,ריצ'רד  ---  2004  ---  מותחן. פארקר ושותפיו שודדים יצירות אמנות ממיליונר במונטנה.

חזית ללא עורף :  ---  בן עמי,שלמה  ---  2004  ---  רשמיו של המחבר מהמשא ומתן לשלום שבו נטל חלק מרכזי, בשוודיה, בקמפ-דייויד, בוושינגטון ובטאבה. מסקנת המחבר מכשלון התהליך היא שהמו"מ ההדרגתי יפנה את מקומו בעתיד למהלכים חד-צדדיים או להסדר כפוי מבחוץ.

חזקו את המערכת החיסונית שלכם.  ---  מיק,ג'ניפר. הולפורד,פטריק  ---  2004  ---  עצות תזונתיות לחיזוק המערכת החיסונית ולטיפול במחלות הפוגעות בה.

חי צומח דומם :  ---    ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי. העבודות מלוות בטקסט מאת האמנים היוצרים. לא למכירה.

חיבוקי טוב. [חיבוקי-טוב]  ---  קל,אסתר  ---  2004  ---  אמרות-חכמה קצרות: "לא ייאמן כמה מידע מתגלה / בהרף עין אחד." וכדומה.

חיבורים :  ---  פלד,יובל  ---  2004  ---  אחד משני קטלוגים מלווים לתערוכה המשותפת לצייר ולפסלת אורנה בן-עמי. הקטלוג כולל גם רשימות קצרות על יצירתו, בעברית ובאנגלית.

חיבורים :  ---  בן עמי,אורנה  ---  2004  ---  אחד משני קטלוגים מלווים לתערוכה המשותפת לפסלת ולצייר יובל פלד. הקטלוג כולל גם רשימות קצרות על יצירתה, בעברית ובאנגלית.

חידושים בחקר ירושלים 10 :  ---  ברוך,אייל. פאוסט,אברהם (ע.)  ---  2004  ---  מבחר מאמרים:ירושלים בתקופה ההלניסטית הקדומה,שריד בלתי מוכר של אמנות יהודית מהר הבית,מנזר גיאורגי באום ליסאן,ירושלים בימי חזקיהו מקודת מבטו של אנתרופולוג ועוד. תקציר המאמרים מופיע גם באנגלית.

חידת היהדות :  ---  שלזינגר,עמנואל  ---  2004  ---  בחיבור, שפורסם לראשונה בגרמנית בבאזל 1944, מציג המחבר דיאלוג פיקטיבי בין זיגמונד פרויד לניצול מפרעות קישינוב, המתחקים אחר סיבותיה העמוקות של האנטישמיות.

חיוך מונליסי :  ---  גור,אליסיה ש.  ---  2004  ---  מתוך הספר: "הומלח בשרי במרתף ספנים / ולבי קטן לאהבה / מלא סומק כי שרד / במפרץ איי הגעש."

חיי אחינעם :  ---  אמיר,דנה  ---  2004  ---  ספרה השלישי של המשוררת כולל מחזור שירים ארוך ושירים בודדים.

חייל בגוף וברוח.  ---  ברשי,גבי (אל"מ. מיל.)  ---  2004  ---  אסופת מאמרים בנושאי פיקוד ומנהיגות, בניין תודעה יחידתית ואסטרטגיות לחימה. המחבר הוא יליד 1930, שהצטרף ל'הגנה' בהיותו בן 12, המשיך לפלמ"ח ולצה"ל; שירת כמג"ד, סמח"ט וקצין מטה בפיקוד דרום ובמטכ"ל

חיילים אבודים.  ---  ווב,ג'ימס  ---  2004  ---  רומן: 30 שנה אחרי מלחמת וייטנאם מתגלה בכפר נידח גופה של חייל אמריקאי.

חיים בסרט .  ---  הרוש,נלה פרקש,אהרון  ---  2004  ---  

חיים בסרט :  ---  הרוש,נלה. פרקש,אהרון  ---  2004  ---  כ-450 כרזות של סרטים ישראליים בלוויית מבואות קצרים.

חיים חפר מספר ומזמר :  ---  חפר,חיים  ---  2004  ---  אלבום. קובץ שירים של הפזמונאי, כאשר כל שיר מלווה באנקדוטה אישית הקשורה לכתיבתו או ביצועו.

חיים חפר מספר ומזמר :  ---  חפר,חיים  ---  2004  ---  אלבום. קובץ שירים של הפזמונאי, כאשר כל שיר מלווה באנקדוטה אישית הקשורה לכתיבתו או ביצועו.

חיים מכמעט לכמעט.  ---  נאור,אופיר  ---  2004  ---  רומן.

חיים מצולקים.  ---  להב,יהודה  ---  2004  ---  אוטוביוגרפיה: ילדותו של המחבר בצ'כוסלובקיה, אובדן הוריו בשואה, שירותו בצבא הסובייטי, עלייתו ארצה, פעילותו בשומר הצעיר ועבודתו כעיתונאי בעיתונים שונים.

חיית הפנים.  ---  פרבר,אסי  ---  2004  ---  שירים: "אני עוקבת אחר הילד / אשר מביט אלי באהבת תמיד, / מכניס את הראש מתחת לחולצה שלי / בזמן שהוא מתבייש / או עצוב. / הגוף שלי עדיין מובן מאליו. / וכל בוקר לבי חלל: / האם זה היום. // ..."

חיית הפנים.  ---  פרבר,אסי  ---  2004  ---  שירים: "אני עוקבת אחר הילד / אשר מביט אלי באהבת תמיד, / מכניס את הראש מתחת לחולצה שלי / בזמן שהוא מתבייש / או עצוב. / הגוף שלי עדיין מובן מאליו. / וכל בוקר לבי חלל: / האם זה היום. // ..."

חילה על גדות הפרת.  ---  כהן,יונה  ---  2004  ---  הספר מציג את חייהם ואורחותיהם של קהילת יהודי עיראק בעיר חילה. חוויותיו מכלי ראשון מאפשרות לו לתאר בפרטנות ובדקדוק את חיי הקהילה שכבר איננה עוד.

חימו מלך ירושלים.  ---  קניוק,יורם  ---  2004  ---  הרומן, שראה אור לראשונה בשנת 1966, מתאר פרשת אהבה בירושלים הנצורה בתש"ח.

חינוך בביצת הפתעה.  ---  לסרי,דן  ---  2004  ---  הגיגים פילוסופיים בנושאי חינוך והוראה הנעים בין התבוננות, הצעות, תהיות, העלאת בעיות, חוויות אישיות ועוד.

חיפה :  ---    ---  2004  ---  המפה בקנ"מ 1:13,500.

חכם שנון מצחיק : [חכם, שנון, מצחיק...]  ---  מארק רייך,יורם (ע.)  ---  2004  ---  500 ציטטות קצרות של אישים מכל העולם ומכל הזמנים.

חלונות.  ---  פונטאליס,ז'אן ברטראן  ---  2004  ---  הפסיכואנליטיקאי והסופר מציג מעין מילון אינטימי: רשימות קצרות על עשרות מונחי מפתח, תמונות ורשמים ומשמעותם עבורו.

חלונות.  ---  שריג,עופר א.  ---  2004  ---  סיפורים קצרצרים.

חללים שדות תעופה קניון .  ---  שורק,עדי ואחרים  ---  2004  ---  

חללים. שדות תעופה. קניון :  ---  שורק,עדי ואחרים  ---  2004  ---  שלושת הטקסטים, מאת מחברים שונים, נוגעים מפרספקטיבות שונות בארכיטקטורה האורבנית העכשווית, במרחב המערבי של קניונים, ווילות ושדות תעופה.

חמישה ציירים מפוזנן, פולין.  ---  מקובייסקי,וויצ'ק. סזקורט,קריסטוף (אוצרים)  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכה המציגה עבודות של חמישה אמנים עכשוויים: אנדז'י קוז'בסקי, הנריק סטריקביץ', מיקולאי פולינסקי, סוניה ראמר ואליציה שביאטלון. החוברת היא דו-לשונית; ראו גם ערך אנגלי.

חמישים הוגים מרכזיים בני-זמננו ב :  ---  לכט,ג'ון  ---  2004  ---  סקירות על משנותיהם של 25 הוגים מתחומי הסמיוטיקה, הפמיניזם מן הדור השני, פוסט-מרקסיזם, מודרניות ופוסט-מודרניות. הספר כולל גם מידע ביוגרפי וביבליוגרפי על ההוגים הנידונים.

חמצן.  ---  מילר,אנדרו  ---  2004  ---  רומן שגיבוריו הם לאזאר - מחזאי הונגרי גולה בפריז, אלק ולנטיין - בריטי שמתרגם מחזה שלו, ולארי - אחיו השחקן של אלק.

חמשת האנשים שתפגוש בגן-עדן.  ---  אלבום,מיץ'  ---  2004  ---  סיפור דידקטי: אדי פוגש חמישה אנשים בגן עדן ולומד מהם שיעורים חשובים על החיים.

חמשת רבעי התפוז.  ---  האריס,ג'ואן  ---  2004  ---  רומן. אשה בת 65 מגיעה לעיירה קטנה על גדות הלואר, כשבאמתחתה מתכון סודי ונחשק.

חנה ארנדט :  ---  זרטל,עדית. צוקרמן,משה (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים מאת חוקרים ישראלים הדנים בהגותה של הפילוסופית הפוליטית המפורסמת: ביקורתה על משפט אייכמן, תפיסתה את הלאומיות ואת הציונות ומחשבתה הפוליטית.

חנה ארנדט :  ---  זרטל,עדית. צוקרמן,משה (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים מאת חוקרים ישראלים הדנים בהגותה של הפילוסופית הפוליטית המפורסמת: ביקורתה על משפט אייכמן, תפיסתה את הלאומיות ואת הציונות ומחשבתה הפוליטית.

חנוך לוין :  ---  יערי,נורית. לוי,שמעון (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים על יצירתו של המחזאי ומקורותיו האינטלקטואליים.

חנוך לוין האיש עם המיתוס באמצע .  ---  יערי,נורית לוי,שמעון (ע)  ---  2004  ---  

חסמים בתכנון יישובים ערביים בישראל.  ---  חמאיסי,ראסם  ---  2004  ---  מחקר המתמקד בזיהוי ובניתוח המכשולים הניצבים בפני תהליך התכנון ביישובים ערביים בישראל. המחבר מבדיל בין מספר חסמים כאלה: חסמים מבניים, מרחביים ותרבותיים.

חסר.  ---  יעקובוביץ,ריקה  ---  2004  ---  סיפורים קצרים מתל אביב של שנות החמישים.

חרוזי ילדים קלוקלים ואחרים.  ---  ריבנר,טוביה  ---  2004  ---  שירים אישיים ופוליטיים-סאטיריים.

חרוזי ילדים קלוקלים ואחרים.  ---  ריבנר,טוביה  ---  2004  ---  שירים אישיים ופוליטיים-סאטיריים.

חרוזים בחוט שני.  ---  אגמור,יהודה  ---  2004  ---  שירים: "שברי זכוכיות צבעוניות / ואבנים סתם / שנאספו באקראי, / חלקם גולמיים / חלקם מעובדים / חרוזים בחוט שני. / ביניהם שזורות פנינים / מלוטשות מעצמן / באו לעולם."

חרפות וגידופים.  ---  נותומב,אמלי  ---  2004  ---  רומן קומי: זוג פנסיונרים עוברים לגור בבית בודד ביער, אבל זר לא-קרוא מונע מהם את השלווה לה קיוו.

חרפות וגידופים.  ---  נותומב,אמלי  ---  2004  ---  רומן קומי: זוג פנסיונרים עוברים לגור בבית בודד ביער, אבל זר לא-קרוא מונע מהם את השלווה לה קיוו.

חשוד מזדמן.  ---  בופה,ד.ו.  ---  2004  ---  רומן בלשי. עורך דין מצליח מגן על צעיר שחור המואשם ברצח.

חשיבה חיובית כדרך חיים.  ---  נס ברלין,שירלי  ---  2004  ---  מדריך פסיכולוגי.

חשיבה מעבר לטרור .  ---  באק מורס,סוזן  ---  2004  ---  

חשיבה מעבר לטרור :  ---  באק מורס,סוזן  ---  2004  ---  בעקבות פיגועי 11/9, מנתחת המחברת את השיח הפוליטי המוסלמי כשיח של התנגדות להגמוניה הקפיטליסטית המערבית ובודקת את תפקידו כחלק מתרבות-נגד שמאלית גלובלית.

חתולים וחיות אחרות :  ---  קלישר הזז,בלהה  ---  2004  ---  אנקדוטות קצרות מלוות צילומים.

חתונה במוגדור :  ---  כנפו,אשר. בן שושן,דוד  ---  2004  ---  קטלוג עברי-אנגלי-צרפתי המאגד בתוכו יצירה לירית על החתונה בקהילה היהודית במוגדור, מאמר על אמנות יצירת הכתובה וצילומי צבע של כתובות שנוצרו החל מסוף המאה ה-18 במוגדור. ראו ערך לועזי.

חתונות בבית :  ---  הראבאל,בוהומיל  ---  2004  ---  סיפור אהבה בין דוקטור למשפטים לנערה צעירה בצ'כיה הקומוניסטית.

חתונות בבית :  ---  הראבאל,בוהומיל  ---  2004  ---  סיפור אהבה בין דוקטור למשפטים לנערה צעירה בצ'כיה הקומוניסטית.

טאו דה צ'ינג :  ---  לאו טסה  ---  2004  ---  

טוהר וסכנה :  ---  דגלס,מרי  ---  2004  ---  מחקר אנתרופולוגי משנות החמישים. המחברת משווה בין מנהגי האכילה של בני שבט הללה בזאיר לבין חוקי הכשרות של ספר ויקרא, ומגיעה למסקנה: לכלוך הוא דבר מה שאינו במקומו.

טייטלבאום - משפחה.  ---  שלו,נעמי ואחרים  ---  2004  ---  קטלוג התערוכה העוסקת בנושא המשפחה. האמנים המציגים בתערוכה משתייכים לקבוצה היוצרת אמנות-רחוב והמכנה את עצמה 'משפחת טייטלבאום'.

טילים עליך שמשון :  ---  רפופורט,שרה  ---  2004  ---  שירי מחאה על הססנות צה"ל במלחמת המפרץ הראשונה, על תהליך השלום האשלייתי, על הפונדמנטליזם האיראני ועוד.

טימוליאון ויאטה, בוא הביתה :  ---  רודס,דן  ---  2004  ---  רומן המתרחש באיטליה והמתאר את היחסים בין מלחין אנגלי מזדקן, מאהבו הצעיר וכלבו הנאמן.

טיפות.  ---  ברוך,אודי  ---  2004  ---  שירים: "טיפה אחת של אושר, ברגע תתנדף / אבל ריחה ורישומה ממעל ירחף / ביום גשום וקר ובגורל כואב, תוקף / טיפת האושר תישמר, עמוק בלב חולף // ..."

טיפים לחיי אהבה מושלמים.  ---  ציביאק,דנה  ---  2004  ---  עצות הומוריסטיות המיועדות לבנות והמבוססות על קומיקס בכיכובה של הדמות הטלוויזיונית "PUCCA".

טענת אנטיגונה .  ---  באטלר,ג'ודית  ---  2004  ---  

טענת אנטיגונה :  ---  באטלר,ג'ודית  ---  2004  ---  המחברת מציגה מחדש את אנטיגונה כדמות מהפכנית ורותמת אותה לקידום מחשבת הפמיניזם והפוליטיקה של המיניות הקווירית הרדיקלית.

טפטים לפטררקה :  ---  כץ,אבנר  ---  2004  ---  עלון תערוכה בעברית ובאנגלית המתאר בקצרה ובלווית רפרודוקציות, את עבודות של האמן בציור וברישום שנעשו בעקבות סונטות וסיסטינות של המשורר האיטלקי פרנצ'סקו פטררקה.

טרז מחכה לאות.  ---  אורגד,דורית  ---  2004  ---  רומן המספר על שני ביקוריה של אשה בריטית ממוצא צ'כי בישראל בחיפוש אחר אחיה האבוד, ביקורים בהם היא לומדת רבות עליו ועל עצמה.

טרטוף *  ---  מולייר  ---  2004  ---  מצרפתית - נתן אלתרמן .

טריוויה עד הבית :  ---  ספרא,יחיאל  ---  2004  ---  לצד החידות - עובדות ואנקדוטות קצרות וכן פתרונות.

טרף.  ---  קרייטון,מייקל  ---  2004  ---  מותחן: יצורים מיקרוסקופיים אינטליגנטיים משתחררים מהמעבדה ומאיימים להכחיד את עולם החי.

יא מוסטפה יא מוסטפה .  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2004  ---  

יא מוסטפה יא מוסטפה.  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2004  ---  פרויקט אמנותי המשלב פואמה עם צילומים מונוכרומטיים מלווים.

יגאל אלון :  ---  שפירא,אניטה  ---  2004  ---  הספר מוקדש לתאור חייו המוקדמים של אלון:ילדותו,פעילותו בפלמ"ח ובמלחמת תש"ח והתקדמותו בצבא עד שהודח על ידי בן גוריון ב-1950, בהיותו בן 31.

יגאל אלון :  ---  שפירא,אניטה  ---  2004  ---  

יד ושם קובץ מחקרים ל"ב.  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2004  ---  המחקרים בכרך עוסקים בשואה בהונגריה, ביחסי יהודים-פולנים בתקופת השואה ולפניה ובהשפעת חזיתות-המלחמה על השואה. מקום נרחב בכרך מוקדש לסקירת ספרים חדשים.

ידיד האדמה.  ---  בויל,ת. קורגסן  ---  2004  ---  סיפור אהבה בין פעילים אקולוגיים על רקע שואה אקולוגית עתידית שאותה לא הצליחו למנוע.

ידידתו של המשורר :  ---  ורסס,שמואל (ע.)  ---  2004  ---  לצד מכתביה של הסופרת והמתרגמת (1839-1920) מופיעים גם מכתבים של יל"ג אליה וכן התכתבויות קצרות שלה עם מאפו ועם שלום עליכם.

ידידתו של המשורר :  ---  ורסס,שמואל (ע.)  ---  2004  ---  לצד מכתביה של הסופרת והמתרגמת (1839-1920) מופיעים גם מכתבים של יל"ג אליה וכן התכתבויות קצרות שלה עם מאפו ועם שלום עליכם.

ידיים חולמות מילים.  ---  בן יצחק,ליאורה  ---  2004  ---  שירים: "משם נושפת בערפי / ילדה חורטת טביעותיה / על קירות לבנים / צפרניה כסוסות מגירות דם / פן טוב ליבה יטמע בתוך שכבות סיד דהוי / מבקשת לעוף מעל עולם סגור // ..."

יהדות בוקובינה בין שתי מלחמות העולם.  ---  שערי,דוד  ---  2004  ---  מחקר על קורות הקהילה בחבל שסופח לרומניה בתום מלחה"ע I: לחצים חיצוניים לרומניזציה, מאבקים על זכויות אזרחיות, זרמים רעיוניים וצמיחה תרבותית. שער נפרד מוקדש לתאור גירוש הקהילה עם תחילת מלחה"ע II.

יהדות ואלילות .  ---  כשר,אסא  ---  2004  ---  

יהדות ואלילות.  ---  כשר,אסא  ---  2004  ---  המחבר מפרש את פניה השונים של המסורת הדתית היהודית כנובעים ממאבק מעשי בגילוייה השונים של העבודה הזרה. כוונתו-להציע פרשנות של היהדות אשר תובן ע"י הדתי או החילוני ואף תתקבל עליהם כחלק מזהותם היהודית.

יהדות חרבין אשר בלבי .  ---  קאופמן,תדי  ---  2004  ---  

יהדות חרבין אשר בלבי.  ---  קאופמן,תדי  ---  2004  ---  זכרונותיו של המחבר, יליד חרבין ויו"ר איגוד יוצאי סין, המהווים עדות הסטורית על אודות קהילת יהודי סין בחרבין בראשית המאה ה-20. חרבין נכבשה ע"י כמה צבאות אך הקהילה היהודית שמרה על צביונה היהודי ואף הציוני.

יהדות מתחדשת :  ---  סקולט,מל  ---  2004  ---  תאור התפתחותו הדתית והאינטלקטואלית של הרב וההוגה היהודי-אמריקאי (1881-1983), ממייסדי התנועה הרקונסטרוקציוניסטית.

יהודי בוכארה :  ---  טולמס,חנה  ---  2004  ---  ברוסית.

יהודייה גזעית :  ---  רפפורט,ספירה  ---  2004  ---  תאור מסעה של המחברת בעקבות זכרונות אמה מתקופת השואה: המחתרת בגטו קובנה, מחנה הריכוז שטוטהוף, צעדת המוות, הבריחה והעלייה ארצה.

יהודים אירופים ואירופים יהודים בין שתי מלחמות העולם.  ---  כהן,רעיה  ---  2004  ---  קובץ מאמרים בעברית ובאנגלית. המחברים, ישראלים ואחרים, עוסקים בקיום היהודי בארצות אירופה השונות על כל גווניו הפוליטיים והדתיים.

יהודים אירופים ואירופים יהודים בין שתי מלחמות העולם.  ---  כהן,רעיה  ---  2004  ---  קובץ מאמרים בעברית ובאנגלית. המחברים, ישראלים ואחרים, עוסקים בקיום היהודי בארצות אירופה השונות על כל גווניו הפוליטיים והדתיים.

יהודים וערבים בישראל במציאות משתנה :  ---  חסון,שלמה. אבו עסבה,ח'אלד (עורכים)  ---  2004  ---  מחקר המבקש להעלות את הסוגיות המרכזיות המהוות את סלע המחלוקת בין יהודים לערבים בישראל, לשרטט תחזיות לעתיד היחסים ולנסח המלצות לשיפורם. החיבור רב תחומי ובוחן את הנושא מזווית מדינית, חברתית כלכלית ועוד.

יהודים וערבים בישראל במציאות משתנה :  ---  חסון,שלמה. אבו עסבה,ח'אלד (עורכים)  ---  2004  ---  מחקר המבקש להעלות את הסוגיות המרכזיות המהוות את סלע המחלוקת בין יהודים לערבים בישראל, לשרטט תחזיות לעתיד היחסים ולנסח המלצות לשיפורם. החיבור רב תחומי ובוחן את הנושא מזווית מדינית, חברתית כלכלית ועוד.

יהודים שלא כהלכה .  ---  שלג,יאיר  ---  2004  ---  נייר עמדה 51 .

יהודים שלא כהלכה :  ---  שלג,יאיר  ---  2004  ---  המחבר מנתח את הבעיות האישיות, החברתיות, הדתיות והפוליטיות הקשורות בעלייתם ארצה של לא-יהודים יוצאי ברית המועצות ואתיופיה, סוקר את המדיניות שננקטה בעבר ובהווה ומציג המלצות לעתיד.

יהודית ילין-גינת :  ---  ילין גינת,יהודית  ---  2004  ---  אלבום הכולל עשרות עבודות של הציירת הארצישראלית וסקירת תולדותיה כאמנית.

יהלומי שנחאי והדרך לתבונה.  ---  סיגמן,לביא  ---  2004  ---  משל קיומי עם לקחים רוחניים עמוקים-מני-ים.

יואב בראל.  ---  בראל,יואב  ---  2004  ---  קטלוג מלווה לתערוכת הזיכרון לאמן והמבקר הישראלי המנוח (1933-1977). הקטלוג כולל גם מספר מאמרים על יצירתו, וכן שני מאמרים שפרסם בשנות השישים.

יוגה :  ---  פרייזר,טארה  ---  2004  ---  מבוא לעקרונות ה'האתה יוגה' עם תרגילים בסיסיים.

יוגה :  ---  אליאדה,מירצ'ה  ---  2004  ---  הספר מציג את הדוקטרינות העומדים בבסיס היוגה, טכניקות שונות וקשרים שונים בין היוגה למסורות הודיות ואחרות.

יום :  ---  לב בור,עדנה  ---  2004  ---  מן הכריכה האחורית: "יופי אסור בזרזיף לוכד אותה לשלולית. / פיסות עולם מתהפך / שואבות אותה אל בית המוזות / שם לשים לה אגלי גשם / מוזגים לפיה טיפות זוך. / המוזות חופנות בוץ לסלסל שערה / ..."

יום יום חג :  ---  ארנון,דנצ'ו  ---  2004  ---  תיעוד אלבומי,מצולם וכתוב, של פולחני עדות יהודיות, נוצריות, מוסלמיות ואחרות.

יום ראשון תפוחי אדמה.  ---  גולן,רן  ---  2004  ---  רומן מהווי הקיבוץ בימיו הראשונים.

יומה.  ---  אביטוב,ירון  ---  2004  ---  רומן דוקומנטרי המשחזר את השנים שבהן חי המחבר בקובה ואת כליאתו בידי השלטונות.

יומיומי .  ---    ---  2004  ---  

יומן תרע"ז - תרע"ח :   ---  נחמיאס,חיים  ---  2004  ---  יומנו של המחבר שנכתב ספניולית באות עברית, מופיע בכתב ידו ומלווה בתעתיק לאותיות מרובעות עבריות.כן מופיע תרגום עברי של היומן ותעתיק היומן לאותיות לטיניות.בנו של המחבר,שלמה נחמיאס,הוסיף פרק זכרונות.

יומנו של מחסל.  ---  ברי,שון  ---  2004  ---  רומן המבוסס על חייו של המחבר, רופא המרצה (על לא עוול בכפו) עונש מאסר בעוון הריגה.

יומנים מאתמול.  ---  טבת,שבתי  ---  2004  ---  סיפורים מילדותו של המחבר בתל-אביב של שנות השלושים והארבעים. הדפסה שניה.

יונג :  ---  רוברטסון,רובין  ---  2004  ---  הספר המבואי מציג את הדגמים שפיתח קרל גוסטב יונג על מנת לתאר את מבנה הנפש, פשר החלומות, הטיפוסים הפסיכולוגיים, הלא-מודע הקולקטיבי ותהליך גיבוש הייחודיות.

יונתן הקטן :  ---  בי,לינה  ---  2004  ---  דפי קרטון קשיח, לבני 12-24 חודשים.

יוסף ברלין, ארכיטקט.  ---  רביד,ברוך  ---  2004  ---  קטלוג אלבומי המציג תעוד מלא של יצירת הארכיטקט בארץ ישראל בכלל ובתל-אביב בפרט. בספר משולבים תצלומים היסטוריים ועדכניים רבים,תוכניות המבנים, ניתוחם הסגנוני ועוד.

יוסף ברלין, ארכיטקט.  ---  רביד,ברוך  ---  2004  ---  קטלוג אלבומי המציג תעוד מלא של יצירת הארכיטקט בארץ ישראל בכלל ובתל-אביב בפרט. בספר משולבים תצלומים היסטוריים ועדכניים רבים,תוכניות המבנים, ניתוחם הסגנוני ועוד.

יוסף ישראלס - משאת נפש.  ---  ישראלס,יוסף  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי הכולל מאמרים ורפרודוקציות לציוריו של האמן היהודי הולנדי (1911-1824).

יוסף ישראלס - משאת נפש.  ---  ישראלס,יוסף  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי הכולל מאמרים ורפרודוקציות לציוריו של האמן היהודי הולנדי (1911-1824).

יופי של אבדון .  ---  רייכלר,גיורא  ---  2004  ---  

יופי של אבדון :  ---  רייכלר,גיורא  ---  2004  ---  מתוך הספר: "חדלתי לשיר לירח. / הוא לא עושה אתי דואט / ולשיר לבד... / מוטב לידום."

יוצאים בחדש האביב .  ---  צור,מוקי דניאלי,יובל (ע)  ---  2004  ---  

יוצאים בחדש האביב :  ---  צור,מוקי. דניאלי,יובל (ע.)  ---  2004  ---  אלבום ובו פריטים מצולמים מתוך הגדות קיבוציות שנדפסו עד שנות ה-60, בצירוף מבוא ודברי פרשנות.

יוצאים לטיול :  ---  רוטשילד,שרית  ---  2004  ---  אוסף מסלולי טיול פופולריים לכל המשפחה. פורמט קטן, כרוך בספירלה.

יותר פיצויים!  ---  אשכנזי,שי  ---  2004  ---  הספר מספק מענה למגוון שאלות לצד כלים מעשיים הנוגעים למימוש הזכויות הרפואיות והכספיות המגיעות לנפגעים: הליך הגשת הבקשה לפיצויים, אופן חישוב גובה הפיצוי הכספי, הסבר על הועדות הרפואיות ועוד.

יזמות בעסקים.  ---  אבירם,אריה ד"ר  ---  2004  ---  מדריך המיועד לסטודנטים למנהל עסקים וליזם המתחיל: תכונות היזם המוצלח, הסביבה העסקית, רישום, מיסוי, שיווק, מסחר בינלאומי, יזמות פנים-ארגונית ועוד.

יחיד ומיוחד :  ---  דה קלטאי,פרנסואה. גיטלר,חיים  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המוקדש רובו ככולו ל'הטטרדרכמה של אטנה' - המטבע העתיק מהמאה ה- 5 לפנה"ס, הנחשב היקר בעולם. כולל מאמרים על הסטוריית המטבע, המוטיבים המופיעים בו, מידע על האמן ועוד.

יחסי ישראל ירדן : [יחסי ישראל-ירדן]  ---  שמיר,שמעון (ע.)  ---  2004  ---  הרצאות של אנשי ממשל, עסקים ואקדמיה על הגורמים שהכבידו עד כה על שיתוף הפעולה הכלכלי בין שתי המדינות. דברי המרצים מסוכמים בשורת המלצות לקובעי המדיניות.

יחסי עבודה בעידן של תמורות.  ---  מונדלק,גיא ואחרים  ---  2004  ---  נייר העמדה, שהוכן על ידי צוות אנשי המכון, כולל ניתוח מערכת יחסי העבודה הקיימת בישראל, הבעיות הקיימות במגזר הציבורי והפרטי והגורמים להן והמלצות לעתיד.

יין :  ---  מילטון,ס. (ע.)  ---  2004  ---  ספר-מתנה גדוש אנקדוטות גאוגרפיות והיסטוריות.

ייעוץ בבית ספר בחברה משתנה.  ---  ארהרד,רחל. קלינגמן,אביגדור (ע.)  ---  2004  ---  

ייעוץ בבית ספר בחברה משתנה.  ---  ארהרד,רחל. קלינגמן,אביגדור (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים העוסקים בייעוץ החינוכי העכשווי בבתי הספר בישראל ובעולם.

ייצוג האוכלוסייה הערבית בתקשורת העברית :  ---  פירסט,ענת. אברהם,אלי  ---  2004  ---  המסמך מציג את הרקע התיאורטי והמתודולוגי למחקר, ממצאים ופרשנות.

יישום ההלכה בחיים המודרניים.  ---  כ"ץ,מרדכי דוד ואחרים  ---  2004  ---  החלק העברי כולל מאמרים מאת רבנים שונים. המאמרים, בנושאים הלכתיים, פורסמו בחלקם בכתב העת "תחומין". החלק האנגלי כולל מחקר משווה בין חוק העונשין ההלכתי לבין החוק המקסיקני המודרני. הספר ניתן ללא תמורה.

ילד רע.  ---  גולדסמית,אוליביה  ---  2004  ---  רומן רומנטי. בת לוקחת בן,משנה אותו כך שיצליח בהגוי הסקס-אפיל ו….

ילדה בלב יער.  ---  שרף אלון,ברכה  ---  2004  ---  המחברת משחזרת את זכרונותיה מילדותה בצל השואה, עת התייתמה מהוריה ונדרשה לטפל בשאר בני משפחתה. היער משמש לה מקום מפלט ושם היא מתלווה לחבורת פרטיזנים ויוצאת למשימות ופעילויות.

ילדה שלי את לא שלי.  ---  רשל,סמדר  ---  2004  ---  רומן העוסק בחיפוש של אישה שאומצה בילדותה אחר הוריה האמיתיים.

ילדה.  ---  פרנקל,אלונה  ---  2004  ---  זכרונותיה של סופרת הילדים מילדותה שלה בתקופת השואה והעפלתה לפלסטינה.

ילדי הצל את עצמך : [ילדי, הצל את עצמך]  ---  ברסטיצקי,ישראל  ---  2004  ---  זכרונותיו של המחבר, יליד לודז', שכנער בן 14 נאלץ להיפרד ממשפחתו, לחם בשורות הפרטיזנים ואחר כך בצבא האדום.

ילדים גדולים .  ---  אטלס,יהודה  ---  2004  ---  כרך ג - בעיקר אירופאים .

ילקוט מורשת 77 :  ---  הורוביץ,אריאל (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים בנושא שואת יהודי הונגריה ובנושא שורשיו הרעיוניים של מרד הגטאות.

ימי קציר.  ---  רזון,יגאל  ---  2004  ---  רומן משפחתי ישראלי.

ימים של חשבון.  ---  פלד,בנימין אלוף מיל.  ---  2004  ---  קובץ מכתבים, ראיונות ומאמרים שכתב המחבר המנוח, מפקד חיל האוויר בעברו, במשך השנים. המחבר מבקר בחריפות את התנהלות המדינה בנושאי משטר, ציונות, בטחון ומדיניות חוץ.

יסודות הדוגמטיקה הנוצרית .  ---  בארת,קרל  ---  2004  ---  

יסודות הדוגמטיקה הנוצרית.  ---  בארת,קרל  ---  2004  ---  סדרת הרצאות שהעביר התיאולוג הפרוטסטנטי (1886-1968) אחרי מלחמת העולם השניה. בהרצאות אלו מציג המחבר את פרשנותו להצהרת האמונה הנוצרית המסורתית.

יסודות הפילוסופיה :  ---  תומפסון,מל  ---  2004  ---  מבוא קצר לסוגיות המרכזיות בתולדות הפילוסופיה.

יסודות הפילוסופיה :  ---  תומפסון,מל  ---  2004  ---  מבוא קצר לסוגיות המרכזיות בתולדות הפילוסופיה.

יסודות השלטון המקומי .  ---  סואן,דן מנוחין,נזר  ---  2004  ---  

יסורי אהבה :  ---  אור שקד,יעקב  ---  2004  ---  "שני דברים מעולמו של אדם: / אהבה שבה גובר / הרגש על השכל, / ופרנסה שבה גובר / השכל על הרגש. // ..."

יעקב כץ : [יעקב כ"ץ]  ---  בכרך,צבי  ---  2004  ---  המאמר עוסק בהשקפתו של כ"ץ על הוראת ההיסטוריה היהודית.

יפו כלת הים : [יפו, כלת הים]  ---  יהב,דן  ---  2004  ---  סקירה היסטורית של החיים הציבוריים, התרבותיים, הדתיים והכלכליים בעיר מאז ראשית המאה ה-19, ושל השלכות המדיניות הממשלתית והמוניציפלית מאז 1948. בספר כלולים ראיונות עם ותיקי העיר.

ירושלים בין חורבן להתחדשות :  ---  ליפשיץ,עודד  ---  2004  ---  מחקר בהיסטוריה,בדמוגרפיה,בגאוגרפיה,בתרבות ובדת של ימי השלטון הבבלי ביהודה(604-539 לפנה"ס).המחבר בוחן גם את ההיסטוריוגרפיה המקראית של התקופה:מלכים,ירמיהו ועוד.

ירושלים בת קיימא : [ירושלים בת-קיימא]  ---  חושן,מאיה ואחרים (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים מאת מחברים שונים הנקראים יחדיו כהצעה לפיתוח כלכלי, חברתי וסביבתי של המטרופולין הצומח סביב העיר. הספר הוא חלק מנסיונה של קואליציית ארגונים סביבתיים לגבש אסטרטגיה תכנונית כוללת ואלטרנטיבית לעיר.

ירושלים גדר סביב לה :  ---  מיכאל,קובי. רמון,אמנון  ---  2004  ---  ניתוח תהליך קבלת ההחלטות בעניין בניית הגדר, תאור התוואי הנבחר להקמתה והשלכותיו, דיון בבעיות שעלולה הגדר לגרום והצגת תרחישים עתידיים אפשריים.

ירושלים לנצח :  ---  ענר,זאב. שיר,רוני  ---  2004  ---  קובץ שירים ופזמונים שנכתבו על העיר, בצירוף הסברים על נסיבות כתיבתם ותיאורי אתרים בעיר.

ירושלים מפת העיר :  ---    ---  2004  ---  מפה בקנ"מ 1:13,500.

ירח לוהט.  ---  ג'יארדינלי,ממפו  ---  2004  ---  רומן. משפטן מתחיל מתאווה לנערה צעירה בפרובינציה ארגנטינאית נידחת, בימי הדיקטטורה הצבאית.

ירמיה .  ---  הופמן,יאיר  ---  2004  ---  עם מבוא ופירוש מאת יאיר הופמן .

יש זיקנה אחרת :  ---  שן,רפאל ד"ר  ---  2004  ---  המחבר מתאר בעיות בריאותיות האופייניות לזיקנה מנקודת המבט הכפולה של רופא-גריאטרי קשיש. הוא מותח ביקורת על הדעות הקדומות המניחות שבעיות אלו הן בלתי-נמנעות ועל הליקוי בטיפול בקשישים הנובע מכך.

יש כאן מישהו.  ---  אילוטוביץ,גיל  ---  2004  ---  רומן. גבר ישראלי ואשה פלסטינית נותרים לבדם בעולם שהתרוקן לפתע מכל אנשיו.

יש כלכלה אחרת, יש חברה אחרת :  ---  לוי,יאיר  ---  2004  ---  המחבר מציג את התפתחותן ואופני פעולתן של אלטרנטיבות קואופרטיביות לכלכלה הניאו-ליברלית במקומות שונים בעולם. הוא מבקש ללמוד מדוע בישראל נכשלו המודלים השיתופיים וכיצד ניתן ליישם לקחים ממקומות אחרים.

יש לנו ארץ נהדרת :  ---  זקס,אליעזר  ---  2004  ---  המלצות לטיולים לפי אזורים ולפי סוגי הטיול השונים: ערים, גנים, 4*4, טיולי אוכל, קמפינג ועוד.

יש לנו ארץ נהדרת :  ---  זקס,אליעזר  ---  2004  ---  המלצות לטיולים קיציים לפי אזורים ולפי סוגי הטיול השונים: ערים, גנים, 4*4, טיולי אוכל, קמפינג ועוד.

יש לנו ארץ נהדרת :  ---  זקס,אליעזר  ---  2004  ---  המלצות לטיולים חורפיים לפי אזורים ולפי סוגי הטיול השונים: ערים, גנים, 4*4, טיולי אוכל, קמפינג ועוד.

יש מאין :  ---  פיין,בנימין  ---  2004  ---  המחבר מתפלמס עם השוללים את האמונה בשם המדע, ומתאר את קורות חייו שהביאוהו אל האמונה היהודית. הוא מתמקד בשנותיו כדיסידנט בברית המועצות ובעלייתו ארצה.

ישיבות ליטא :  ---  אטקס,עמנואל. טיקוצ'ינסקי,שלמה (ע.)  ---  2004  ---  אנתולוגיה של פרקי זכרונות שנכתבו בזמנים שונים על ידי בוגרים של הישיבות הליטאיות השונות.מקום נרחב במיוחד מוקדש לזכרונות מוולוז'ין ומטלז.העורכים הוסיפו מבוא.

ישראל :  ---  דרשוביץ,אלן פרופ'  ---  2004  ---  תגובותיו המנומקות של המחבר ל-23 טיעונים אנטי-ישראליים בעניין הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

ישראל 5 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים וביקורות ספרים בנושאים שונים: ז'בוטינסקי והדת, הנהגת מפא"י בשנות המדינה הראשונות, יחסו של אלתרמן למגעים עם גרמניה, נשים בגדוד העבודה ועוד. הגיליון כולל גם ראיון עם א.ב. יהושע.

ישראל 6 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2004  ---  מאמרים וביקורות ספרים בנושאים שונים: הביתן הישראלי ביריד העולמי בבריסל 1958, תפיסות ופרקטיקות של אחיות ורופאים כלפי עולים בשנות ה-50, חלוציות בפלסטינה של שנות ה-20,ביקורות ספרים מאת סמי שטרית, דוד זית ועוד.

ישראל בקהיר .  ---  הלל,הגר  ---  2004  ---  

ישראל בקהיר : ["ישראל" בקהיר]  ---  הלל,הגר  ---  2004  ---  דיון בקורותיו של העיתון דרך בחינת היבטים כלכליים, פוליטיים ותרבותיים שהביאו לייסודו,השתלבותו במצרים הלאומית והמשברים מחוץ כגון חדירת השפעה נאצית, הסכסוך הפלסטיני-ציוני ועוד.

ישראל דמוגרפיה 2004 - 2020 לאור תהליך ההתנתקות.  ---  סופר,ארנון. ביסטרוב,יבגניה  ---  2004  ---  אסופת נתונים דמוגרפים וסטטיסטים המבקשים להציג היבטים שונים של היום שלאחר ההתנתקות, בדגש על התמורות הדמוגרפיות, המדיניות והכלכליות החיוביות שזו טומנת בחובה.

ישראל והזמנים.  ---  קשאני,ראובן  ---  2004  ---  תאור מלווה איורים של מנהגי המועדים בקהילות שונות לאורך ההיסטוריה, ושל אירועים הקשורים למועדים אלו. פורמט אלבומי,כריכה רכה.

ישראל והמיעוט הפלסטיני 2003 :  ---  סולטאני,נימר (ע.)  ---  2004  ---  אסופת דו"חות קצרים הנוגעים לזכויותיהם ולמעמדם של האזרחים הפלסטינים בישראל. הדו"חות מציגים תמונה כללית עגומה באשר למצבם הפוליטי והחברתי של האוכ' הפלסטינית כמיעוט מופלה בישראל.

ישראל כתב הגנה .  ---  דרשוביץ,אלן  ---  2004  ---  

יתומה לשתי אמהות :  ---  כהן,מרים  ---  2004  ---  זכרונותיה של המחברת פורסמו לראשונה כסיפור בהמשכים בכתב העת החרדי "משפחה".

יתר לחץ דם :  ---  גרוסמן,אהוד פרופ'. גרוסמן,אלון ד"ר  ---  2004  ---  מבוא לסיבות הבעיה, אופני מדידתה, נזקיה האפשריים והטיפול בה.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים