רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


743 ספרים בעמוד זה

האביב הקצר של גרטה גרבו.  ---  מנור,נורית  ---  2005  ---  קורותיה האינטימיים של המחברת מזכרונותיה כילדה בבית הוריה בבולגריה ובמהלך שלוש השנים הראשונות בארץ ישראל עם עליית משפחתה.

האביר ואשת הנזיר :  ---    ---  2005  ---  ספורי זימה עממיים, קצרים והומוריסטיים, שנכתבו והושמעו בצרפת ובמערב אירופה בימי הביניים, מופיעים בליווי איורים ארוטיים משעשעים.

האדם :  ---  ניר,יצחק  ---  2005  ---  מילון רחב יריעה, מאויר ומפורט, המפענח ציורי דמות אדם של ילדים ומבוגרים, תוך הצבעה על האספקטים החיוביים והשליליים שבאופני הציור הספציפים.

האדם האורבני והמרחב המדומה :  ---  בוקטמן,סקוט  ---  2005  ---  המחבר מתחקה אחר שלבי ההפקה של הסרט והדיון התיאורטי שנלווה אליו מאז יצא לאקרנים. כמו כן, הסרט נבחן בראי המודרניזם והפוסטמודרניזם תוך התייחסות למחקרים סוציולוגיים-תיאורטיים בנושא אורבניזם.

האדם האורבני והמרחב המדומה :  ---  בוקטמן,סקוט  ---  2005  ---  המחבר מתחקה אחר שלבי ההפקה של הסרט והדיון התיאורטי שנלווה אליו מאז יצא לאקרנים. כמו כן, הסרט נבחן בראי המודרניזם והפוסטמודרניזם תוך התייחסות למחקרים סוציולוגיים-תיאורטיים בנושא אורבניזם.

האדם האחרון.  ---  אברמסון,רונן  ---  2005  ---  רומן המשלב מציאות ומדע בדיוני אשר במרכזו אדם, קורבן של נסיבות, השוהה מבודד בצינוק במשך שנים רבות ומסגל לעצמו כוחות על-טבעיים.

האדם החמישי.  ---  שיוביץ,רון  ---  2005  ---  מותחן פוליטי.ח"כ ואיש צבא בכיר נרצח בנסיבות מסתוריות רגע לפני הצבעה גורלית בכנסת בה עליו לקחת חלק מרכזי. חקירת הרצח מובילה את החוקרים דרך סבך פרשיות פוליטיות ופרטיות מעברו ומעברה של מדינת ישראל.

האדם המשוכפל.  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2005  ---  רומן. במהלך צפייה בסרט וידאו, גבר גרוש ודכאוני מזהה את אחת הדמויות ככפילו המדויק. סדרת תחבולות והרפתקאות עוזרות לו לאתר את האיש והדרמה מתחילה בעת המפגש בין השניים.

האדם המשוכפל.  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2005  ---  רומן. במהלך צפייה בסרט וידאו, גבר גרוש ודכאוני מזהה את אחת הדמויות ככפילו המדויק. סדרת תחבולות והרפתקאות עוזרות לו לאתר את האיש והדרמה מתחילה בעת המפגש בין השניים.

האהבה הגדולה.  ---  דאן,שרה  ---  2005  ---  רומן א-לה סקס והעיר הגדולה. קורות אהבותיה ופרידותיה של כתבת במקומון.

האהבה היא...  ---  גרוב,קים  ---  2005  ---  משפטים הומוריסטיים ורומנטיים מלווים באיורים.

האוויר והחלומות :  ---  באשלר,גסטון  ---  2005  ---  מסה פילוסופית ופסיכולוגית, קריפטית וקשה לקריאה, העוסקת בדמיון ובבטוייו הספרותיים והשפתיים, במציאות ובחלום.

האוחזים בענף השקד .  ---  רותם,יהודית  ---  2005  ---  

האוליגרכים :  ---  הופמן, דיוויד א.  ---  2005  ---  ספור קורותיהם של ששה אנשים צעירים אשר השתלטו על אוצרותיה של האימפריה הקורסת, לא תמיד באופן לגאלי, והפכו למיליארדרים חדשים ולשליטיה האמיתיים של רוסיה המתחדשת.

האור הקלוש :  ---  אלעד בוסקילה,עמי [אלעד-בוסקילה,עמי]  ---  2005  ---  דו"ח מחקר הבוחן את דמויותיהם של יהודים/ציונים/ ישראלים/עברים כפי שהם ניבטים מז'אנרים שונים של ספרויות ערביות מודרניות.

האורות של מיאמי :  ---  אביטוב,ירון  ---  2005  ---  חמישה סיפורים ונובלה שעלילתם מתרחשת באמריקה הלטינית, על רקע אקלימה התרבותי הייחודי. הספורים מתארים מגוון דמויות בסגנון חסכני הנמצא בתווך בין ריאליזם לפנטזיה.

האינסטינקט האנושי .  ---  ווינסטון,רוברט  ---  2005  ---  

האינסטינקט האנושי.  ---  ווינסטון,רוברט  ---  2005  ---  המחבר, מדען בריטי הניחן בחוש הומור, מציע תשובות מעוררות מחשבה ובלתי צפויות לקורא הנבער, באשר לסוגיות מדעיות ופסיכולוגיות הנוגעות לאינסטינקט האנושי. מבוסס על סדרת טלויזיה של הבי.בי.סי.

האיש הנכון .  ---  הראבן,גיל  ---  2005  ---  

האיש הנכון.  ---  הראבן,גיל  ---  2005  ---  סאגה משפחתית, שבמרכז עלילתה השתלטות טרוריסטית על דיסקוטק במהלך מסיבת ילדים, שגיבור הסיפור נקלע אליה.

האישה הדרוזית.  ---  פלאח פראג',ג'נאן פארס [פלאח-פראג',ג'נאן פארס]  ---  2005  ---  דיון במעמדה של האישה הדרוזית בחברה, בדת ובהלכה הדרוזית בכלל ובישראל בפרט. רקע הסטורי | מעמד האשה בקרב בני נוער | מעמדה בקרב הדרוזים ברמת הגולן | ועוד.

האישה העשרים.  ---  סאנדרסאן,אינדו  ---  2005  ---  רומן המתרחש במאה ה-16. נערה חסרת-כל שגדלה בשולי חצרו של שליט האימפריה המוגולית בהודו דאז, פוגשת את נסיך הממלכה וגומלת בליבה להיות לו לאשה.

האישה שאיבדה את ליבה :  ---  אוהלורן,סוזן. דלאטרה,סוזן  ---  2005  ---  ספור מיסטי המבטיח (אך לא מספק) להיות רצוף בתובנות רוחניות, על-אודות אשה הפוצחת במסע חיפוש אחר לב, אחד אשר ישמש כתחליף לזה שאבד לה.

האם הכל כשר בהתמודדות עם הטרור? :  ---  קרמניצר,מרדכי  ---  2005  ---  המחבר מתמודד עם סוגיות בעייתיות מבחינה עקרונית ומוסרית במדיניות הסיכול הממוקד, ובוחן את השלכות המדיניות על מלחמתה של ישראל בטרור ביו"ש ובעזה.

האם הסובלנות תנצח? :  ---  מנוחין,ישי. יובל,ירמיהו (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים העוסקים בסוגיות של חינוך מוסרי בראייה פילוסופית הניצבות כאתגר בפני חברות מגוונות. מבוסס על סדרת כינוסים בינלאומיים שנערכו בירושלים.

האם ציפית לישועה?.  ---  פירר,אוהד  ---  2005  ---  ספר ביכורים המכיל מקבץ ספורים קצרים.

האמנתי שאשאר בחיים :  ---  לינהרד,בצלאל (סאלק)  ---  2005  ---  זכרונות שואה ומלחמה. המחבר משחזר את קורות משפחתו ועיירתו טרם השואה, את תקופת שהייתו במחנה העבודה ובמסתור ביער, תקופת הלחימה בשורות הצבא הרוסי ולבסוף את עלייתו לא"י, הקליטה בארץ והקמת משפחה.

האמת מביטה בי.  ---  בר שלום,נתניה  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתארים אפיזודות ממסעה של המחברת אל טרנספורמציה רוחנית שבסופה היא עתידה לשפוע תובנות כגון 'הכל מתחיל מבפנים'. שלום ואהבה זה נפלא, אבל למה ככה?

האמת שלי.  ---  בוכמן,נחום  ---  2005  ---  הספר משלים טרילוגיה אוטוביוגרפית של אחד מותיקי תיאטרון הבימה אשר החל את דרכו האמנותית בשנת 1939. לצד פרשת חייו, בוכמן שוטח את ראיית עולמו בנושאים של תיאולוגיה, מיסטיקה, חברה, אמנות ועוד.

האנתרופוסופיה במאה העשרים :  ---  ליווכוד,ברנרד  ---  2005  ---  שיחות שנערכו בין עיתונאי לבין ליווכוד, רופא פסיכיאטר ואנתרופוסוף המסכם את 60 שנות פעילותו בהולנד ומחוצה לה. כן דנים השניים במצבה של האנתרופוסופיה בעולם על רקע תהפוכות המאה ה-20.

האצ"ל :  ---  קיסטר,יוסף  ---  2005  ---  הספר מגולל את ספורו של הארגון מהקמתו ב-1931 עד לפירוקו במהלך מלחמת העצמאות, 1948.

האריה המכשפה וארון הבגדים. [האריה, המכשפה וארון הבגדים.]  ---  לואיס,קליב סטפלס  ---  2005  ---  הראשון בסדרת ממלכת נרניה - פנטסיה לילדים.

הארכיאולוגיה של הידע .  ---  פוקו,מישל  ---  2005  ---  

הארכיאולוגיה של הידע.  ---  פוקו,מישל  ---  2005  ---  הספר פורסם לראשונה ב-1969 ובו פוקו מבקר את ספריו המוקדמים, מבאר את המונח ארכיאולוגיה (המכוון כלפי אופני האנליזה של הידע השיחי) ומעמיד מתודה המבדילה אותו סופית מזרם הסטרוקטורליזם.

הארץ המאובטחת :  ---  ארליך,צור  ---  2005  ---  לקט שירים סאטיריים-אקטואליים, ערוכים באופן אסוציאטיבי-הקשרי ולקוחים מטורו של המחבר המופיע מדי שבוע בשבועון הימני 'מקור ראשון'.

האש הבוערת בי.  ---  הורוביץ,צבי  ---  2005  ---  שירים. בשיריו המשורר קורא לחילוץ ספר התורה והדת היהודית מאחיזתה של הדת, שלדבריו סטתה ונסתלפה על ידי רבנים ועסקנים.

האשה אשר נתתה עמדי :  ---  רייך,רחל  ---  2005  ---  הספר סוקר ומבאר 17 ספורים מקראיים בהם ניצבת האשה במרכזה של מחלוקת או כמשמשת עילה לעימות.

האתגר שבהזדקנות :  ---  בר טור,ליאורה  ---  2005  ---  הספר מבקש לעמוד על האתגרים העומדים בפני המזדקנים תוך ניפוץ מיתוסים שכיחים והתעמקות בטפול הפסיכולוגי הייחודי לשלב זה בחיים. המחברת סוקרת מודלים ומחקרים, מפרטת אודות פסיכו-פתולוגיה בזקנה ועוד.

הבגד של ההורים.  ---  בר אדון,דורון  ---  2005  ---  מסעה המצולם והכתוב של משפחה אחת, לאורך שני דורות, מתקופת טרום המדינה ועד היום. ההורים הם דמויות מוכרות בנוף היישוב הישראלי, דורותי ופסח בר אדון.

הבהאאים בישראל.  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  בגיליון זה: הבהאאים בישראל, אנדרטות השואה והגבורה ביד ושם, בית הקברות הישן בעין חרוד, הבולים של צפת במלחמת העצמאות ועוד.

הבו לנו הכלים :  ---  ויסקרדי,הנרי  ---  2005  ---  המחבר, שסבל מנכות מולדת, מביא את ספורה של החברה שהקים, אשר העסיקה מאות נכים ובעלי מוגבלויות בעבודות שונות שהותאמו לכישוריו של כל עובד.

הבחירות המוניציפליות ביישוב הערבי והדרוזי (2003) :  ---  רכס,אלי. אוסצקי לזר,שרה (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת הרצאות בנושאים כגון: הבחירות במגזר הערבי- מבט כללי, התחזקותה של החמולה ושקיעת המפלגות, חסמים בניהול הרשות המקומית הערבית, התנועה האיסלאמית בעקבות הבחירות, שיתוף הציבור הערבי ועוד.

הבטחה בלתי אפשרית.  ---  ברנרד,חנה  ---  2005  ---  רומן. גיבורת הסיפור גומלת בליבה לקחת פסק זמן ממפגשים עם המין השני, אך מוצאת עצמה מתקשה לעמוד בהחלטתה.

הבטחת יעילותם של ממירים קטליטיים למניעת זיהום אוויר מכלי רכב ישנים בישראל.  ---  טל,אלון  ---  2005  ---  המחקר סוקר את המאפיינים של ממירים קטליטיטים ושל הגורמים לקיצור חיים ודן במדיניות הישראלית המשפיע היום על הממירים. תקציר המחקר מופיע גם באנגלית.

הביאנלה השלישית לקרמיקה ישראלית.  ---  צצולה,מרק (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו לשוני הסוקר את עבודות הקרמיקה הרבות והמגוונות שלקחו חלק בתערוכה. כולל תצלומים רבים ומספר מאמרים.

הביטחון בהצלחה :  ---  מוס קאנטר,רוזאבת'  ---  2005  ---  מדריך לאסטרטגיה עסקית ולמנהיגות. מתמקד בסיפורי הצלחה וכשלון בתחומי הספורט והעסקים ומבקש להוכיח את הזיקה המשמעותית בין הביטחון בהצלחה לבין הצלחה בפועל.

הבייבי שלי ["הבייבי שלי"] :  ---    ---  2005  ---  אלבום המיועד לרשימות ולהדבקת תמונות העוקבות אחר התפתחות הילד מלידתו ועד להגיעו לגיל שנה.

הבית מאזין לקולות :  ---  יעוז קסט,איתמר [יעוז-קסט,איתמר]  ---  2005  ---  שירים שנכתבו בארבע השנים האחרונות,כאשר חלקם נושאים אופי אקטואלי-פוליטי.

הבית של כולנו .  ---  אינולד,דב  ---  2005  ---  

הבית של כולנו.  ---  לזובסקי,אליען (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי הסוקר את תולדותיה של "רשת", זכיינית ערוץ 2, ומקיף את עשייתה בתחום הטלויזיה והקולנוע הישראלי.

הבית שעל הים.  ---  פרויד,אסתר  ---  2005  ---  רומן. שני ספורי אהבה, אחד בשנות החמישים והאחד בימינו, מתפתחים במקביל ונשזרים זה בזה. הסופרת היא נינתו של זיגמונד.

הביתה לתוך החשכה.  ---  פטרוב,אלכסנדר  ---  2005  ---  מבחר שירים בשלל צורות שיר מאת המשורר הסרבי(נולד 1938). הכותל המערבי: "מספר אנשים/לבושי בגדים מפספסים/ אומרים תפילה/ופניהם לקיר./הוא רק כמו בצק./...רחוקים זה מזה,/הם שוקעים/לתחתיתה של דמעה./"

הבלון של יעלה :  ---  קרוננברג,יונה  ---  2005  ---  לגיל הרך.

הבלש ומוכרת הפרחים.  ---  אביב,איציק  ---  2005  ---  רומן. אשה ישראלית, שבעלה מרצה מאסר עולם בכלא אמריקני, עובדת בחנות פרחים ומבקשת לעצמה חיים טובים יותר. רצף מאורעות חריגים מערערים את חייה בעקבות היותה עדה לתאונה בשכונה יוקרתית בקיסריה.

הבלתי אפשרי :  ---  בטאיי,ז'ורז'  ---  2005  ---  'סיפור של חולדות' היא נובלה המסופרת מפיו של אוהב חולה ומיוסר ועוקבת אחר מערכת יחסים פרוורטית. 'דיאנוס' מתאר את רגעי מותו של אח אהוב, ו'האורסטיאה' עוסקת בתשוקה וכתובה בז'אנר המשלב שירה ומסה.

הבנק ואתה :  ---  ברגמן,צביקה. נימן,קובי  ---  2005  ---  מדריך המבקש להציג את המתרחש מאחורי הקלעים בשוק ההון ובמערכת הבנקאית, תוך שימת דגש על אסטרטגיות לפעולה אשר בכוחן לשפר את ניהולו הפיננסי של הפרט.

הברוקר.  ---  גרישם,ג'ון  ---  2005  ---  רומן מתח. ה-CIA מנהל משחק כפול באשר לגורלו של אדם אשר שומר סודות העלולים לסכן את שלום ארה"ב.

הבשורה על פי ישו .  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2005  ---  

הגבינה והתולעים :  ---  גינצבורג,קרלו  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המתחקה אחר ספור חייו ואמונתו של טוחן אשר החזיק באמונות דתיות רדיקליות שהביאו להעלתו על המוקד בשם האינקויזיציה. בנוסף ובמקביל, מוארים רבדים רבים מתרבותה ומחברתה של אירופה הפרה-תעשייתית.

הגבירה והחד קרן. [הגבירה והחד-קרן]  ---  שבלייה,טרייסי  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת בשלהי המאה ה-15. אמן נסחף אל מערבולת של תשוקה ויצרים כאשר הוא מתבקש לארוג שישה שטיחים שהוזמנו ע"י בן אצולה.

הגבר שלך .  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  

הגבר שלך.  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  רומן. ספור אהבה בין זמר נשמה תימני לאשת עסקים בלונדינית המשמשת כר נוח לעלילה הנרקמת. אם אין משמעות לנאמר,הרי שהעלילה אינה רחוקה מכך וחוזר חלילה.

הגדה של פסח זאב רבן :  ---  רבן,זאב   ---  2005  ---  הגדה מצוירת שהנה כתב יד אשר האמן החל לעבוד על יצירתה בשנת 1925 ולא סיימה. מהדורה זו משחזרת את איוריו של רבן בשלוב תוספות מאוחרות על פי מתווה עבודתו שנותרה.

הגדה של פסח זאב רבן :  ---  רבן,זאב   ---  2005  ---  הגדה מצוירת שהנה כתב יד אשר האמן החל לעבוד על יצירתה בשנת 1925 ולא סיימה. מהדורה זו משחזרת את איוריו של רבן בשלוב תוספות מאוחרות על פי מתווה עבודתו שנותרה.

הגדה של פסח.  ---    ---  2005  ---  מאוירת בפורמט אלבומי.

הגדת יציאת אתיופיה .  ---  ארנון אוחנה,יובל  ---  2005  ---  

הגדת יציאת אתיופיה :  ---  ארנון אוחנה,יובל [ארנון-אוחנה,יובל]  ---  2005  ---  75 ילדים ובני נוער אתיופים, בטווח הגילאים 9-22, מספרים את קורות עלייתם במסעם הרגלי בדרכם לארץ ישראל.

הגולן אדם ונוף : [הגולן - אדם ונוף]  ---  ראובני,משה. לבנה,מיכה (עורכים)  ---  2005  ---  נחלק לארבעה פרקים: האדם בעבר (מחקר בהתיישבויות בגולן החל מן התקופה הכנענית ועד ימה"ב), האדם כיום (חקר סוציולוגי ואקולוגי של התושבים ועל הפיתוח התיירותי), חקלאות, נוף וטבע.

הגידו כן לזקן :  ---  פלדשטיין,אריאל (ע. מדעי)  ---  2005  ---  האלבום משלב תמונות, שירים, מאמרים וראיונות, ומביא את הרעיון החלוצי של בן גוריון כאספקלריה לרעיון החלוצי במדינת ישראל בכלל ובנגב בפרט, אז וכיום.

הגידו כן לזקן :  ---  פלדשטיין,אריאל (ע. מדעי)  ---  2005  ---  האלבום משלב תמונות, שירים, מאמרים וראיונות, ומביא את הרעיון החלוצי של בן גוריון כאספקלריה לרעיון החלוצי במדינת ישראל בכלל ובנגב בפרט, אז וכיום.

הגירה וחטיפות ילדים - היבטים משפטיים ופסיכולוגיים.   ---  מורן,שמואל ואחרים  ---  2005  ---  דיון בתחום דיני המשפחה - חטיפת ילדים ושינוי מקום מגוריהם. הספר מרכז ניתוחים משפטיים העוסקים בסוגיית החטיפה, סוקר פסקי דין ומביא פרשנויות משפטיות מישראל והעולם.

הגל הקל.  ---  נפתלי,שירה  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי לתערוכה המאגדת עבודות וידאו של יוצרים מקומיים העוסקים בשאלת ה"ישראליות". הקטלוג כולל סקירה קצרה ותיאור של העבודות ויוצריהם.

הגלובליזציה של ישראל :  ---  רם,אורי  ---  2005  ---  המחבר מנתח את דמותה של החברה הישראלית החל מראשית שנות ה-90. הדיון מתמקד במתחים בין מגמות לוקליסטיות וגלובליסטיות ובאפשרות קיומה וזהותה של עמדה פוליטית שמאלית.

הגלובליזציה של ישראל :  ---  רם,אורי  ---  2005  ---  המחבר מנתח את דמותה של החברה הישראלית החל מראשית שנות ה-90. הדיון מתמקד במתחים בין מגמות לוקליסטיות וגלובליסטיות ובאפשרות קיומה וזהותה של עמדה פוליטית שמאלית.

הגלימה השקופה :  ---  שרון,עמירם  ---  2005  ---  הרהורים והגיגים פרי עטו של שופט שלום המבקש לחשוף טפח מן המסתתר מתחת לגלימתו.

הגשרים של חיי.  ---  אסיא,יהודה  ---  2005  ---  סיפור חייו של המחבר, איש עסקים ממולח ופעיל ציוני, מילדותו בעיראק דרך ביסוס עסקיו הבינלאומיים בתאילנד, יפן, ז'נבה ות"א, וכלה בתרומתו למדינת ישראל בצעירותה בהקמת מוסדות תרבות, מדע, בטחון וכלכלה.

הדבר היחיד שצריך לדעת :  ---  בקינגהם,מרקוס  ---  2005  ---  עוד מדריך למנהיגות, ניהול והצלחה אישית המבקש לפשט את כל התמונה ולהעניק לקורא מספר עקרונות פשוטים (אך מלאי תובנות,כמובן ) להצלחה מקצועית.

הדודים מסיציליה.  ---  שאשא,ליאונרדו  ---  2005  ---  ארבע נובלות המתרחשות על הרקע הפוליטי של מהפכות המאה ה-19 וה-20.

הדום בגן עדן.  ---  רותם,יהודית  ---  2005  ---  תשעה ספורים ונובלה. בלשונה המליצית המחברת מתארת דמויות ממחוזות ומזמנים רחוקים.

הדוקרן של ויטגנשטיין :  ---  אדמונדס,דייויד. איידינאו,ג'ון  ---  2005  ---  המחברים מתחקים אחר ספור פגישתם של ויטגנשטיין לבין הפילוסוף קארל פופר מנקודת מבט הסטורית, פילוסופית, רכילותית ומשעשעת.

הדיאטה הסינית :  ---  חוברה,ליאורה  ---  2005  ---  המחברת משתפת בשיטת ההרזיה הייחודית שפיתחה, המשלבת בין התפיסה ההוליסטית הסינית את גוף האדם והתאמתה לקצב החיים המודרני והרגלי התזונה המערביים. מכיל מתכונים, תפריטים וכו'.

הדיאטה הסינית להרזיה ולבריאות .  ---  חוברה,ליאורה  ---  2005  ---  

הדיוואן :  ---  רומי,ג'לאל אדין  ---  2005  ---  אוסף שירים שכתב רומי בן המאה ה-13, אותם הקדיש לחברו האהוב שמשי טבריז. השירים מופיעים במקורם הפרסי ובתרגום עברי, ונוספו להם שתי הקדמות מאירות עיניים.

הדינמיקה של הקפיטליזם.  ---  ברודל,פרנן  ---  2005  ---  לקוח מסדרת הרצאות שנשא ההסטוריון (1902-1985), מי שעמד בראש אסכולת "אנל". ההרצאות נשאו ב-1977, ומשמשות מבוא כללי לספר שפרסם שנתיים מאוחר יותר "ציוויליזציה חומרית, כלכלה וקפיטליזם".

הדיקטטורה של העדינות .  ---  סביר,מיה  ---  2005  ---  

הדיקטטורה של העדינות.   ---  סביר,מיה  ---  2005  ---  רומן. אשה צעירה עוזבת את בית הוריה - אמא שלאהבתה אין קץ ואב, אשר גזר על עצמו שתיקה לפני שנים. מתל אביב עוברת לניו-יורק, שם היא מנסה לחיות ולהתאהב, אך עד מהרה עולים ומושכים אותה קשריה הסבוכים עם הוריה.

הדפסים זעירים :  ---  אברמובסקי,עודד (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה בה הוצג אוסף תוויות מצוירות של קופסאות גפרורים יפניות. כולל הקדמה קצרה על ההיסטוריה של תעשיית הגפרורים ביפן.

הדפסים.  ---  קדישמן,מנשה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו לשוני בעברית ובאנגלית המציג מגוון רחב של רפרודוקציות להדפסים, מעשה ידי האמן (נולד 1932), לצד מאמרים קצרים הדנים באספקטים שונים של מפעלו האמנותי. ראו ערך לועזי.

הדרך להרוויח בבורסה :  ---  ברגמן,צביקה  ---  2005  ---  מדריך למשקיע בבורסה המבקש לספק עקרונות נכונים להשקעה בבורסה לצד ניתוח פסיכולוגי של סוגי המשקיעים בשוק.

הדת הבהאאית וכתב הקדש שלה :  ---  שרון,משה  ---  2005  ---  

הדת הבהאאית וכתב הקדש שלה :  ---  שרון,משה  ---  2005  ---  החלק הראשון מגולל את מקורותיה, התפתחותה ועקרונותיה של הדת הבהאאית ממקורותיה בפרס במאה ה-19. בחלקו השני של הספר מופיע כתב הקודש הבהאאי, לראשונה בתרגום לעברית, בתוספת מבוא ופרוש מפורט.

ההזדמנות האחרונה.  ---  קובן,הרלן  ---  2005  ---  מותחן. אב טרי נחשד ברצח אשתו ובחטיפת בתו התינוקת, והוא יוצא להוכיח את חפותו.

ההפרטה כהצברה :  ---  פלג,איל  ---  2005  ---  דיון משפטי, חברתי ובקורתי העוסק בסוגיית ההפרטה במדינת ישראל. הספר מתמקד בעיקר בשאלה הנוגעת לתוצאות תהליך ההפרטה ולדין שיחול על הגופים המופרטים כך שיטיבו עם טובת הציבור בכללותו.

ההשכלה לגווניה :  ---  פיינר,שמואל. ברטל,ישראל (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הסטוריונים, פילוסופים וחוקרי ספרות הקוראים לבחינה מחודשת של סוגיות שונות בתולדות תנועת ההשכלה וספרותה.

ההשכלה לגווניה :  ---  פיינר,שמואל. ברטל,ישראל (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הסטוריונים, פילוסופים וחוקרי ספרות הקוראים לבחינה מחודשת של סוגיות שונות בתולדות תנועת ההשכלה וספרותה.

ההתבוללות באיטליה ודרכי ההתמודדות עמה .  ---  לאטס,יעקב  ---  2005  ---  

ההתנתקות מחבל עזה מנקודת מבטם של המתיישבים.  ---  ביליג,מרים  ---  2005  ---  מאמר העוסק במגוון התגובות של המתיישבים בחבל עזה לתכנית ההתנתקות הן ברמה האישית והן ברמת ההנהגה היישובית.

הו! 2 :  ---  מנור,דורי (ע.)  ---  2005  ---  בגיליון זה ספורים, שירים, מסות וסונטות, במקור ובתרגום.

הוא לא בעניין :  ---  ברנדט,גרג. טוצ'ילו,ליז  ---  2005  ---  מעין הרחבה לפרק בסדרה "סקס והעיר הגדולה". ספר פרובוקטיבי, מלא בחשיבות עצמית נוסח אמריקה, המבקש להוות מדריך לנשים שבעזרתו הן תוכלנה לדעת האם הגבר שהן איתו אכן מעוניין, או שמא הוא פשוט מפחד לומר לא.

הוגים בפרשה .  ---  רוטנברג,נפתלי  ---  2005  ---  

הוגים בפרשה :  ---  רוטנברג,נפתלי (ע.)  ---  2005  ---  לקט מאמרים פרי עטם של כותבים שונים, המתייחסים לכל פרשה מפרשות השבוע בשני מישורים: הראשון שאוב מעולמם שלהם ואילו השני בוחן את הפרשה דרך הגותו או גישתו של יוצר או הוגה ידוע, כפי שהיא ניבטת מיצירתו.

הוד והדר :  ---  וונדר,מאיר (ע.)  ---  2005  ---  אלבום זכרון להנצחת קהילות גליציה ואמנותן. רשימת הקהילות מסודרת לפי הא"ב ולצידן פרטים על מיקום הקהילה, תאריך היווסדה ומידע על אמנותה בתצלומים ובטקסט. ראו ערך לועזי.

הודנה .  ---  ארליך,אייל  ---  2005  ---  

הודנה :  ---  ארליך,אייל  ---  2005  ---  המחבר, אזרח מן השורה שהגה את רעיון ההודנה לפתרון הסכסוך הערבי-ישראלי, מתאר את מסעו בנבכי הפוליטיקה הישראלית במאמציו להוליד יוזמה מדינית ולקדם אותה.

הורים וילדים בהגותם של חכמי צפון אפריקה.  ---  בשן,אליעזר  ---  2005  ---  הספר מתאר את הדינים, המנהגים, התקנות והאמונות העממיות בקשר לסוגיות שונות מענייני הורים וילדים, כפי שאלו משתקפות בהגותם של חכמי מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה ולוב, מגירוש ספרד ועד ימינו.

הורים וילדים בהגותם של חכמי צפון אפריקה.  ---  בשן,אליעזר  ---  2005  ---  הספר מתאר את הדינים, המנהגים, התקנות והאמונות העממיות בקשר לסוגיות שונות מענייני הורים וילדים, כפי שאלו משתקפות בהגותם של חכמי מרוקו, אלג'יריה, תוניסיה ולוב, מגירוש ספרד ועד ימינו.

הורים וילדים ומה שביניהם :  ---  כצנלסון,עדנה  ---  2005  ---  מהדורה מורחבת לספר שראה אור ב-1998. מדריך פסיכולוגי רחב יריעה המקיף נושאים כגון : הכנה להורות, תפקיד האב והאם, הלידה, המקום במשפחה, התפתחות וצמיחה, חברים וחברה, דיבור, מעברים וגמילה, גן ועוד.

הזאהיר.  ---  קואלו,פאולו  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו סופר מפורסם, מחברם של רבי-מכר בנושאי רוחניות, אשר מתעוררות בעיות בחיי נשואיו. העלמותה המסתורית של אשתו מביאה אותו לסיפה של הרפתקה רוחנית.

הזוכים 2004 :  ---  גינתון,אלן. יגיד,מאירה (אוצרות)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג את עבודותיהם של הזוכים בפרסי משרד החינוך.

הזכות הטבעית וההיסטוריה.  ---  שטראוס,ליאו  ---  2005  ---  חיבור רב השפעה בתחום הפילוסופיה הפוליטית המודרנית הקורא תיגר על דרך ההבנה של פילוסופיה זו ותולדותיה. בקורת חריפה מופנת כלפי הגישה ההיסטוריוציסטית שבאה לידי ביטוי ב"פוליטיזציה של הפילוסופיה".

הזכות לנהל.  ---  פקר,אור לי [פקר,אור-לי]  ---  2005  ---  מדריך לנהול. המחברת מציגה ארבעה מרכיבים חיוניים לביסוס תשתית ניהולית איתנה: גיבוש תפיסת עולם ניהולית, פיתוח יחסי אמון עם הסובבים, נשיאה באחריות, הקניית אווירה מקדמת למידה ומכוננת שיתופיות.

הזמן יפסל את כלי הפנימיים .  ---  דרוק,נחמי  ---  2005  ---  

הזמן יפסל את כלי הפנימיים :  ---  דרוק,נחמי  ---  2005  ---  קובץ שירים : "בשבוע מותו קניתי נעלים / ביום מותה קניתי סנדלים / משהו לקשר אותי פה לקרקע / כשהם מביטים בי ממרומים. / העצב כואב / הגעגוע הגיוני / צעד אחר צעד הולכת קדימה / הסליות לא מצליחות לנחם אותי.

הזמנה לבכי .  ---  כהן,אליעז  ---  2005  ---  

הזמנה לבכי :  ---  כהן,אליעז  ---  2005  ---  "אליך החיל הטוב הנאמן שביום מן הימים הוא יום פקדה: ארוץ אליך בזרועות פתוחות ארוץ אחבקך ואובילך/.../ בלחישה את שואל: ארזתם? כאלו יש בזה העולם הצרור שכה יכיל געגועים/."

הזמנה לרצח :  ---  היצ'קוק,אלפרד  ---  2005  ---  "הסיפורים המקוריים שעל פיהם נכתבו תסריטים לסרטי מתח ומסתורין, שאלפרד היצ'קוק תיכנן להפוך לסרטי קולנוע, כדוגמת סרטיו המצליחים...", כך על הכריכה האחורית. לא צוין מיהם המחברים.

הזעם.  ---  אברשטאט,פרננדה  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים בין אשה שאפתנית ומצליחה לבין מפעיל תיאטרון בובות עני וסוציאליסט במנהטן, ניו יורק.

הזעת יתר :  ---  לנדאו,עופר  ---  2005  ---  הספרון מאגד מידע רפואי בנוגע להזעה ודרכים לטיפול בהזעת יתר.

הזקן והים.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2005  ---  תרגום חדש לרומן,זוכה פרס נובל לספרות, שנכתב ב-1952.

החאג' והמהנדס - בצל הצפצפה.  ---  הופרט,שמואל תומס  ---  2005  ---  גיבורי הסיפור,עגלון פלסטיני קשיש וטכנאי רדיו ישראלי, מתגוררים שניהם בירושלים ומגוללים כ"א באזני רעהו את ספוריהם וספור משפחתם - ספור ה'נכבה' של חאג' מחד וקורותיו של 'המהנדס' ומשפחתו בילדותו בגרמניה מנגד .

החברה הישראלית בתקופת המלוכה :  ---  פאוסט,אברהם  ---  2005  ---  חיבור המשתמש במידע הארכאולוגי העשיר שבידינו בכדי ללמוד על מבנה החברה בא"י בתקופת המלוכה. המחקר יוצא מנקודת מוצא ארכאולוגית ולאחריה משלב באופן ביקורתי את המקורות הכתובים.

החברות המובילות בישראל 2005.  ---    ---  2005  ---  ניתוחים סטטיסטיים ורשימות.

החברים של אלוהים.  ---  שהם,ליעד  ---  2005  ---  עשרים ושמונה ספורים קצרים והומוריסטים בלשון ובהוויה עכשוויים המבוססים על ספורי המקרא. הספורים מובאים מנקודת ראותן של דמויות תנ"כיות או של קרובות להן.

החבשי :  ---  רופין,ז'אן כריסטוף [רופין,ז'אן-כריסטוף]  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו רופא דיפלומט הנשלח אל קיסר חבש עם הצעה לכריתת ברית דתית ופוליטית עם צרפת, בתקופת האימפריאליזם הצרפתי של סוף המאה ה-17.

החדר החשוך.  ---  זייפרט,רייצ'ל  ---  2005  ---  שלוש נובלות בפרוזה המתארות את התמודדותן של דמויות מתוך החברה הגרמנית עם מלחמת העולם השניה - צעיר שלא גויס למלחמה ונשאר בברלין,ילדה שהוריה הנאצים נלקחו למחנות מעצר ומורה המתייסר על מעשי סבו בצבא הרייך.

החדש אסור מן התורה :  ---  סמט,משה  ---  2005  ---  קובץ מחקרים העוסקים באורתודוקסיה לזרמיה ובמחוללה הרב משה סופר (1839-1763). המחקרים התפרסמו בבמות שונות והם מבטאים את התפיסה החדשה של האורתודוקסיה ומהווים נדבך חשוב בתולדות המחקר בתחום.

החוצנים באים.  ---  ציפר,אליהו  ---  2005  ---  מדע בדיוני, אבסורדי ותמוה.

החזנות הצפון אפריקאית :  ---  זרמתי,זכריה   ---  2005  ---  ארבעה תקליטורים. 1 - סליחות חודש אלול (ללא דילוג) [51 דקות]. 2 - קריאת מגילת אסתר [67 דקות]. 3 - ההגדה של פסח כולל שירת הלל [75 דקות]. 4 - הקינות של ט' באב ומגילת איכה [64 דקות].

החיילים היהודים של היטלר :  ---  ריג,בריאן מארק  ---  2005  ---  מחקר מקיף הבוחן את התופעה ההיסטורית של ה"מישלינג" (יהודים למחצה או רבע-יהודים) שלחמו בשורות הוורמאכט בזמן מלחמת העולם השניה. המחקר מתבסס על תעודות, מסמכים, וראיונות שערך המחבר.

החיים בשומרון בתנאי אי ודאות פוליטית וחוסר ביטחון .  ---  שרלין,שלמה. מוין,ויקטור  ---  2005  ---  מחקר סוציולוגי הבוחן את קליטת העלייה בשומרון,מצד אחד, ואת החשש לעתידם של כל תושבי השומרון, מצד שני. הנושא השני נבדק תוך השוואה בין גישות העולים וגישות ה"ותיקים".

החיים הוראות שימוש :  ---  פרק,ז'ורז'  ---  2005  ---  רומן עב כרס העוסק בבנין פריזאי ובתושביו, שמחברו, אחד מחשובי הסופרים הצרפתים של המאה ה-20, מבקש לסכמו כך: "הרומן [...] מסתכם [...] בתיאור החדרים הנחשפים באופן זה והפעולות הנעשות בהם". נוסף מפתח ואחרית דבר.

החיים המסוכנים של נערי המזבח.  ---  פורמן,כריס  ---  2005  ---  רומן נעורים המגולל את ספור התבגרות ומרד נעורים של שלישיית נערי מזבח בג'ורג'יה של תחילת שנות השבעים. המחבר נפטר עקב מחלת הסרטן בשנת 1991 וזה לו ספרו היחיד.

החיים על פי :  ---  גרינפילד,שלי (ע.)  ---  2005  ---  אלבום סנטימנטלי הממתין למילויו.

החיים על פי ניר.  ---  כץ,ניר  ---  2005  ---  רשימות קצרות העוסקות בנושאים ובאנקדוטות מחיי היומיום. מעין סטנד-אפ קומדי בקריאה ובישיבה.

החינוך במבחן הזמן 2.  ---  פלדי,איתן (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים במספר שערים: חינוך הומניסטי והומניזם בחינוך; המורה והמנהל במערכת החינוך; אקלים המוסד החינוכי וטיובו; השונות כאתגר; תהליכים בית ספריים; היבטים במדיניות החינוך;.

החינוך הדמוקרטי :  ---  הכט,יעקב  ---  2005  ---  המחבר, ראש המכון לחינוך דמוקרטי, מתאר את רעיונות החינוך הדמוקרטי ואופן יישומם בתחומים שונים על רקע ספור תולדות הקמתו של בית הספר הדמוקרטי בחדרה.

החלב של אבא.  ---  עוז,בטי  ---  2005  ---  דרמה טראגית המבוססת על סיפור אמיתי ובמרכזו אשה שאינה סובלת את בעלה, אשר מאוחר יותר מתגלה כפסיכופאט המנצל את בנו מינית ורגשית. הספר רב מרכאות וסימני קריאה כיאות לעריכה האופיינית להוצאה זו.

החתולה.  ---  קולט  ---  2005  ---  נובלה פרובוקטיבית המתחקה אחר משולש אהבה בלתי שגרתי שבין גבר-אישה וחתול. הסופרת הצרפתיה (1873-1954) היתה לדמות שנויה במחלוקת בחייה שבמרוצתם פרסמה כ-50 ספרים.

החתולה.  ---  קולט  ---  2005  ---  נובלה פרובוקטיבית המתחקה אחר משולש אהבה בלתי שגרתי שבין גבר-אישה וחתול. הסופרת הצרפתיה (1873-1954) היתה לדמות שנויה במחלוקת בחייה שבמרוצתם פרסמה כ-50 ספרים.

הטאבו האחרון :  ---  כהן,אבנר  ---  2005  ---  המחבר מנתח את מצבה הגרעיני של ישראל ומבקר בחריפות את מדיניות העמימות האנכרוניסטית המאפיינת אותה וקורא לשינויה המיידי. המחבר בוחן את מערך ההסתרה ועורך השוואה עם מדיניותן של מדינות גרעין אחרות.

הטאבו האחרון :  ---  כהן,אבנר  ---  2005  ---  המחבר מנתח את מצבה הגרעיני של ישראל ומבקר בחריפות את מדיניות העמימות האנכרוניסטית המאפיינת אותה וקורא לשינויה המיידי. המחבר בוחן את מערך ההסתרה ועורך השוואה עם מדיניותן של מדינות גרעין אחרות.

הטביעה שלי :  ---  גרימסלי,ג'ים  ---  2005  ---  אשה בערוב ימיה תרה אחר משמעות לחלום ישן הרודף אותה מזה שנים. נבירה בעבר מעלה זכרונות קשים וחושפת סוד נורא מעבר משפחתה.

הטור השביעי ו :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2005  ---  כרך זה חותם את פרסום הטורים ה"גנוזים" - אלו שבשעתו ראו אור ב"דבר", אך לא נבחרו על ידי אלתרמן לאסופות שערך ולא פורסמו מחדש. הכרך מכיל שירים ומאמרים, נספחים,הערות וביאורים.

הטור השביעי ו :  ---  אלתרמן,נתן  ---  2005  ---  כרך זה חותם את פרסום הטורים ה"גנוזים" - אלו שבשעתו ראו אור ב"דבר", אך לא נבחרו על ידי אלתרמן לאסופות שערך ולא פורסמו מחדש. הכרך מכיל שירים ומאמרים, נספחים,הערות וביאורים.

הטרגדיה האלג'יראית.  ---  ארון,רמון  ---  2005  ---  מסה בהירה ומפוכחת מאת אחד מהוגיה הבולטים של צרפת אשר נכתבה בעת המלחמה בין צרפת לאלג'יר, 1956-7. המסה נעדרת הטיה אידאולוגית ומבקשת להסביר לעם הצרפתי, מן המרכז וימינה, מדוע על צרפת לעזוב את אלג'יריה מיד.

הטרגדיה האלג'יראית.  ---  ארון,רמון  ---  2005  ---  מסה בהירה ומפוכחת מאת אחד מהוגיה הבולטים של צרפת אשר נכתבה בעת המלחמה בין צרפת לאלג'יר, 1956-7. המסה נעדרת הטיה אידאולוגית ומבקשת להסביר לעם הצרפתי, מן המרכז וימינה, מדוע על צרפת לעזוב את אלג'יריה מיד.

הטרילוגיה המלוכלכת של הבאנה.  ---  גוטיירס,פדרו חואן  ---  2005  ---  המחבר מגולל את קורותיו ונסיונותיו לשרוד בהבאנה מוכת העוני והדקאדנס של שנות ה-90 במאה ה-20.

היא .  ---  טאגור,רבינדראנאת  ---  2005  ---  

היא :  ---  טאגור,רבינדראנאת  ---  2005  ---  קובץ סיפורים קצרים מאת המשורר ההודי הנערץ, המטפלים באופנים שונים בסוגיית מעמדן של הנשים בהודו.

היא הייתה לטיפה.  ---  שחר,דני  ---  2005  ---  ספורו של נער יהודי המתחיל בארץ הולדתו-עיראק ובעליה הקשה של העולים בשנות החמישים, בהתיישבות בשכונת ספר ירושלמית ובהמשכו בקיבוץ בצפון הארץ.

היבטים אתיים במיסוד :  ---  אש,נחמן  ---  2005  ---  

היביסקוס סגול.  ---  אדיצ'יה,צ'יממנדה נגוזי  ---  2005  ---  רומן המתאר את קורותיהם של צמד אחים ניגרים, נער ונערה, היוצאים לראשונה למסע הרחק מביתם, אל דודתם. בפני השניים נגלה עולם חדש ומלהיב של תרבות, חירות וצחוק.

הידועים בציבור : [הידועים-בציבור]  ---  ליפשיץ,שחר  ---  2005  ---  המחבר מציעה בחינה מחודשת של סוגיית הידועים-בציבור בישראל תוך התנתקות מתבניות חשיבה שגרתיות.

הידועים בציבור : [הידועים-בציבור]  ---  ליפשיץ,שחר  ---  2005  ---  המחבר מציעה בחינה מחודשת של סוגיית הידועים-בציבור בישראל תוך התנתקות מתבניות חשיבה שגרתיות.

הידיד הקטן.  ---  טארט,דונה  ---  2005  ---  רומן. בהשראתם של גיבורי תרבות וספרות, ובלוויית חברה היחיד, יוצאת ילדה בת 12 לפענח את תעלומת מות אחיה.

היהדות באמריקה.   ---  סרנה,יונתן ד'  ---  2005  ---  הספר סוקר את תולדות יהדות אמריקה מן התקופה הקולוניאלית ועד ימינו, תוך בחינת השפעתה של התרבות האמריקנית על עיצוב הדת, התרבות היהודית, פני הקהילה והאמונה היהודית בעולם החדש.

היהדות באמריקה.   ---  סרנה,יונתן ד'  ---  2005  ---  הספר סוקר את תולדות יהדות אמריקה מן התקופה הקולוניאלית ועד ימינו, תוך בחינת השפעתה של התרבות האמריקנית על עיצוב הדת, התרבות היהודית, פני הקהילה והאמונה היהודית בעולם החדש.

היהודי בעיני סופרים צרפתים א-שמיים ואנטישמיים.  ---  ורדי,שרלוט  ---  2005  ---  מחקר העוסק בדמות היהודי ובייצוגיו השליליים בתרבות האירופאית, דרך ניתוח יצירות של סופרים צרפתיים א-שמיים ואנטישמיים בני המאה העשרים.

היהודי בעיני סופרים צרפתים א-שמיים ואנטישמיים.  ---  ורדי,שרלוט  ---  2005  ---  מחקר העוסק בדמות היהודי ובייצוגיו השליליים בתרבות האירופאית, דרך ניתוח יצירות של סופרים צרפתיים א-שמיים ואנטישמיים בני המאה העשרים.

היום הוא יומנו .  ---  וייס,לורלי  ---  2005  ---  ערכה והוסיפה מבוא והערות - יעל נידם-אורביטו .

היום הוא יומנו.  ---  וייס,לורלי  ---  2005  ---  יומנה של צעירה שנכתב בתקופת השואה. המחברת מתארת מסע מפרך ורב תלאות מבולגריה לארץ ישראל הנמשך חמש שנים, במהלכו נאסרו היא ומשפחתה במחנות הסגר שונים באיטליה הפשיסטית.

היום ולא מחר :  ---  טולייר,מישל  ---  2005  ---  שלל עצות שענינם ניהול זמן נכון ובחירת סדרי עדיפויות נכונים. המדריך מתבסס על ההנחה שהדחייה היא ביסודה הרגל גרוע.

היורשים :  ---  שגיא,אריאל  ---  2005  ---  חבור פוליטי בקורתי היוצא נגד הפייסנות והפאסיביות המאפיינת את התקופה, החל מרמת הפרט ועד לרמה המדינית. המחבר מציג מצע רעיוני-אידאולוגי למנהיג מדינת ישראל, מנתח את בעיותיה של המדינה, מציע מודל לפתרון ועוד.

היושבים בחושך .  ---  כספי,זהבה  ---  2005  ---  

היושבים בחושך :  ---  כספי,זהבה  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את הדרמה של לוין על שלל פניה ואת השפה התיאטרלית האישית הייחודית לה. המחברת מבקשת לשרטט את מבנה העומק של יצירותיו, תוך עמידה על טיבה של החוויה הקיומית ורכיביה של הזהות האנושית במחזותיו.

היחידות הדתיות בהגנה ובפלמ"ח :  ---  פרידמן,מרדכי  ---  2005  ---  מחקר בתולדות היחידות הדתיות מראשית הקמת ה"הגנה" ועד פרוץ מלחמת השחרור: הסבות להתהוותן,מכלול הבעיות של המתנדבים הדתיים, היחידות בפעולה ועוד. הספר כולל תעודות ועדויות ממקורות ראשוניים עליהם התבסס המחקר.

היטלר :  ---  קרשו,איאן  ---  2005  ---  כרך שני בביוגרפיה המציעה דרכים להבנת אישיותו של היטלר. כרך זה מתמקד בשאלות כגון: כיצד הפעיל את שלטונו האבסולוטי? כיצד נעשו אזרחיה של גרמניה המודרנית למשתפי פעולה ברצח המוני חסר תקדים? ועוד.

היינו כחולמים :  ---  גוברין,פנחס  ---  2005  ---  זכרונות הילדות והנעורים של המחבר (1904-1985) ומשפחתו משרטטים פרופיל של חיים יהודיים במזרח אירופה, מראשית המאה ה-20, בעיירות שפיקוב וברצלב (אוקראינה של היום), ועד ימי העלייה השלישית וראשית הקיבוצים.

הייתי כאן .  ---  ליטוין,רנה  ---  2005  ---  

היכל התהילה.  ---  סלע,ערן. ויסברג,אהרל'ה  ---  2005  ---  אלבום תמונות וטקסט המציג את 50 הכדורסלנים הגדולים של ישראל בכל הזמנים.

הילד :  ---  עדן,לוי  ---  2005  ---  מבין נושאי הספר: ילדים נגד מבוגרים, ילדים וערכים, ילדים כקורבנות, מין, תרבות והמהפכה המינית, השלבים בחייו של הילד, עמדות מתבגרים כלפי מין, פדופיליה והחוק ועוד ועוד.

הילד :  ---  עדן,לוי  ---  2005  ---  מבין נושאי הספר: ילדים נגד מבוגרים, ילדים וערכים, ילדים כקורבנות, מין, תרבות והמהפכה המינית, השלבים בחייו של הילד, עמדות מתבגרים כלפי מין, פדופיליה והחוק ועוד ועוד.

הילד הרע.  ---  גולדברג,לאה   ---  2005  ---  ספור מקסים לגיל הרך. מנוקד.

הילד שגנב הר.  ---  כהן,דרור  ---  2005  ---  שירה. רוב השירים קצרים, דמויי הייקו.

הילד של נוח.  ---  שמיט,אריק עמנואל  ---  2005  ---  רומן. ילד יהודי-בלגי בתקופת השואה מופרד מהוריו ונמסר לידי כומר טוב לב אשר לוקח אותו תחת חסותו ועוזר לו להתמודד עם הפחד מפני אימת הגרמנים.

הילד שלא ידע פחד :  ---  הרמתי,אלה  ---  2005  ---  ספורה האישי של אמו של גיל, אשר שכלה את בנה בתאונת אופנוע. בסיפורה היא מתארת את ההתמודדות האישית והמשפחתית עם בנה והתסמונות בהן הוא לקה, תוך שילוב הידע המקצועי שלה בחינוך.

הילדים הם של כולנו .  ---  גלי,גינה  ---  2005  ---  הוצאת "אור צפוני" .

הימאליה בשר ודם.  ---  לוי,ינץ  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו נערה מכפר סבא שבורחת מביתה עקב אלימות במשפחתה. ספורה של הנערה, המחפשת אחר אהבה וחופש ברחובותיה המיוזעים ובקרב אנשי השוליים של תל אביב, נמסר בתזזיתיות הנעה תדיר בין עבר להווה.

הימלפארב.  ---  קריגר,מיכאל  ---  2005  ---  רומן. אתנולוג גרמני מפורסם מקבל מכתב מפתיע מישראל; הכותב הוא עוזרו היהודי שבשנות מלחמת העולם השניה ליווה אותו במסעו לאמזונאס.

הינדואיזם :  ---  גרינשפון,יוחנן  ---  2005  ---  מסע הסטורי לאורך ציר הזמן וההתפתחות של ההינדואיזם בהודו, משחר ההסטוריה המתועדת ועד לימינו.

היסטוריה בשר ודם :  ---  עצמון,יעל  ---  2005  ---  מחקר הסטורי בתולדות ההתיישבות הציונית העוסק בקורות אנשי משפחה אחת, ממייסדי ומנהיגי מושבת פתח-תקוה, ובנקודת ראותם את קורות הימים הללו, מ-1891 ועד שנות הארבעים של המאה ה-20.

היסטוריוסופיה ומדעי היהדות.  ---  מאך,מיכאל פ. יעקבסון,יורם  ---  2005  ---  "המאמרים השונים דנים בביסוס ההשקפה ההיסטורית במיתוס הקולקטיבי ובהכוונת התפיסה ההיסטורית לקראת אוטופיה, שאף היא מעוגנת במיתוס הקולקטיבי".

היפהפייה הנמה.  ---  מרגולין,פיליפ  ---  2005  ---  רומן מתח. מצרף סבוך של עלילות ופרשיות רצח, תקיפה ובריחה מתנהלות על רקע ספורה של "היפהפייה הנמה" כפי שהוא מסופר במהדורה סנסציונית חדשה.

היצ'קוק טריפו .  ---  היצ'קוק,אלפרד טריפו,פרנסואה  ---  2005  ---  

היקום של איינשטיין :  ---  קאקו,מיצ'יו  ---  2005  ---  המחבר, פיזיקאי תיאורטי ומחבר ספרי מדע פופולרי, משלב את ספור חייו של איינשטיין בד בבד עם הצגת עבודתו החלוצית בחקר היקום. כן מתוארת מורשתו הנמשכת ותרומתה למחקר המדעי כיום.

הירושימה :  ---  הרסי,ג'ון  ---  2005  ---  פורסם לראשונה ב-1946, הספר מספר את ספורם של שישה ניצולים מהפצצה האטומית שהוטלה על הירושימה ב-1945. במהדורה הנוכחית נוסף פרק בו המחבר מתחקה אחר גורלם של הניצולים כ-40 שנה אחרי הפצצה.

הישיבה הליטאית בהתהוותה :  ---  שטמפפר,שאול  ---  2005  ---  תחילתה של ישיבת וולוז'ין, ראשיה, למוד, הנהלה, תלמידים ועוד, ישיבות סלובודקה,טלז ומוסד הכולל. התוספות למהד' הקודמת הן לאור תעודות חדשות מארכיוני אירופה המזרחית שלאחר הסרת מסך הברזל.

הישן יתחדש והחדש יתקדש :  ---  פרידלנדר,יהודה. שביט,עוזי. שגיא,אבי (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים העוסקים בזיקה שבין עבר להווה במסורת ובתרבות היהודית בשלל גילוייה: מעמד האישה בעיני חז"ל, המקרא ותרבות פלורליסטית, על מפעלי התרגום של רוזנצווייג ובובר, על רעיון הסליחה אצל הרמן כהן ועוד.

הישן יתחדש והחדש יתקדש :  ---  פרידלנדר,יהודה. שביט,עוזי. שגיא,אבי (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים העוסקים בזיקה שבין עבר להווה במסורת ובתרבות היהודית בשלל גילוייה: מעמד האישה בעיני חז"ל, המקרא ותרבות פלורליסטית, על מפעלי התרגום של רוזנצווייג ובובר, על רעיון הסליחה אצל הרמן כהן ועוד.

הכול חרדות :  ---  פלד,טובי  ---  2005  ---  הספר מציע מודל חדשני המבוסס על גישות אובולוציונות וחקר המוח ומציע שיטות להפחתת חרדות בדרכים מקוריות.

הכול חרדות :  ---  פלד,טובי  ---  2005  ---  הספר מציע מודל חדשני המבוסס על גישות אובולוציונות וחקר המוח ומציע שיטות להפחתת חרדות בדרכים מקוריות.

הכזה עמי ? :  ---  שליט,דב  ---  2005  ---  שירים מחורזים המביעים את זעמו, השתוממותו ואכזבתו של המחבר נוכח חטאיה של המדינה והחברה הישראלית, לרבות מגעיה עם גרמניה. המחבר הינו ניצול מחנות ההשמדה ואת שיריו כתב במהלך 20 השנה האחרונות.

הכחשה :  ---  אורון,יאיר  ---  2005  ---  חלקו השני של מחקר אקדמי מקיף הבוחן את יחסה של מדינת ישראל ומוסדותיה לרצח העם הארמני. בתוך כך, המחבר משרטט דיוקן של החברה הישראלית, ערכיה ומדיניותה ומוצא טעם לפגם באדישותה לרצח.

הכיוון מזרח 10 :  ---  מרקוביץ,דליה. עלון,קציעה (ע.)  ---  2005  ---  סיפורים, שירים, ראיונות ומאמרים העוסקים בהוויה המזרחית בישראל של ימינו.

הכל למען האהבה.  ---  האנה,כריסטין  ---  2005  ---  רומן. אשה חשוכת ילדים לוקחת תחת חסותה נערה שנפלטת מביתה. השתיים עומדות במבחן שלעתים רחוקות ניצב בפני אמהות ובנות.

הכל מתחיל מהבית :  ---  פז טל,גרשון  ---  2005  ---  מדריך מקיף לתחום ניהול פנאי. הספר מציג מגוון רחב של תחומי פנאי שונים ומבקש להקנות כלים לרכישת מיומנויות לניהול הפנאי האישי בחיי היום יום.

הכלבים של בבל.  ---  פרקהרסט,קרולין  ---  2005  ---  רומן בכורים. גבר חוקר את נסיבות מותה המסתורי של אשתו כשהוא נעזר בעדה היחידה שנכחה בעת המוות - כלבת הבית.

הכלה במערומיה.  ---  אנונימוס  ---  2005  ---  רומן. אשה נעלמת מותירה אחריה יומן ארוטי החושף את חייה הסודיים. יומנה כתוב בפרגמטים קצרים של לכל היותר שני עמודים, המגוללים מסע של גילויים על אודות סקס ואהבה.

הכלכלה הפלסטינית :  ---  אונגר,יעל (ע.)  ---  2005  ---  החוברת מרכזת את תקצירי ההרצאות: סקירה | התשתית והמדיניות הכלכלית הפלסטינית | מוסדות להכשרה כלכלית ברשות הפלסטינית | המסחר הפלסטיני | סביבת העסקים | שיתוף פעולה כלכלי ישראלי-פלסטיני.

הכתב והמכתב :  ---  אחיטוב,שמואל  ---  2005  ---  הספר בא להחליף ולהוסיף על 'אסופת כתובות עבריות'. תצלום הכתובות מופיע לצד פקסימיליה, פרושים ופרשנות. הספר מכיל כתובות הכתובות בעברית, פלשתית, אדומית, מואבית, לעמונית ושפתם של תושבי עמק סוכות.

הכתב והמכתב :  ---  אחיטוב,שמואל  ---  2005  ---  הספר בא להחליף ולהוסיף על 'אסופת כתובות עבריות'. תצלום הכתובות מופיע לצד פקסימיליה, פרושים ופרשנות. הספר מכיל כתובות הכתובות בעברית, פלשתית, אדומית, מואבית, לעמונית ושפתם של תושבי עמק סוכות.

הלא מודע במדע ובפסיכואנליזה.  ---  שטיין,יהויקים  ---  2005  ---  מחקר רב-תחומי בפסיכואנליזה של המדע המשלב פסיכואליזה ופילוסופיה, הסטוריה וסוציולוגיה. המחקר מבקש לנתח את היסודות האירציונליים שבהתפתחות המדע ולאחר מכן להחילם על התיאוריה הפסיכואנליטית עצמה.

הלא מודע במדע ובפסיכואנליזה.  ---  שטיין,יהויקים  ---  2005  ---  מחקר רב-תחומי בפסיכואנליזה של המדע המשלב פסיכואליזה ופילוסופיה, הסטוריה וסוציולוגיה. המחקר מבקש לנתח את היסודות האירציונליים שבהתפתחות המדע ולאחר מכן להחילם על התיאוריה הפסיכואנליטית עצמה.

הלב והמעיין :  ---  דן,יוסף  ---  2005  ---  דיון במבחר מאוצר היצירה המיסטית העברית לדורותיה, החל מספר 'היכלות רבתי' ו'מעשה מרכבה', דרך 'ספר הזוהר' ו'שערי צדק' וכלה בשיר ומסה של ביאליק. כולל מבוא רחב יריעה על המיסטיקה ומקומה בעולם היהודי.

הלוח החלק :  ---  פינקר,סטיבן  ---  2005  ---  דיון הסטורי, מוסרי, פסיכולוגי ופוליטי במושג טבע האדם בחיים המודרניים. המחבר מבקש להבהיר את הנסיבות הפוליטיות והמוסריות שהביאו את החברה לראות בטבע מולד רעיון מסוכן ולהציג ראיות המפריכות תפיסה זו.

הלוח החלק :  ---  פינקר,סטיבן  ---  2005  ---  דיון הסטורי, מוסרי, פסיכולוגי ופוליטי במושג טבע האדם בחיים המודרניים. המחבר מבקש להבהיר את הנסיבות הפוליטיות והמוסריות שהביאו את החברה לראות בטבע מולד רעיון מסוכן ולהציג ראיות המפריכות תפיסה זו.

הלוחם היהודי במלחמת העולם השניה .  ---  לובושינסקי קטקו,תמר  ---  2005  ---  

הלוחם היהודי במלחמת העולם השניה.  ---  לובושינסקי קטקו,תמר   ---  2005  ---  בפורמט אלבומי מהודר, מוגש ספורם של הלוחמים שלקחו חלק במאבק נגד גרמניה הנאצית, כולל סקירה הסטורית כללית ומידע פרטני על דמויות נבחרות של לוחמים יהודים דרך מכתבים, מסמכים, תמונות ועדויות.

הליכות קדם במשכנות תימן.  ---  סרי,שלום. קיסר,ישראל (עורכים)  ---  2005  ---  אלבום מאמרים בהשתתפותם של מיטב חוקרי יהדות תימן. הספר שזור תצלומים ובין נושאיו נמצאים: הליכות והלכות, אמונות ודעות, מסכת נשים, עלייה והתיישבות, תקומת יהודי תימן, יצירות ספרות ופיוט ועוד.

הליכות קדם במשכנות תימן.  ---  סרי,שלום. קיסר,ישראל (עורכים)  ---  2005  ---  אלבום מאמרים בהשתתפותם של מיטב חוקרי יהדות תימן. הספר שזור תצלומים ובין נושאיו נמצאים: הליכות והלכות, אמונות ודעות, מסכת נשים, עלייה והתיישבות, תקומת יהודי תימן, יצירות ספרות ופיוט ועוד.

הלילה :  ---  ויזל,אלי  ---  2005  ---  הלילה, ספרו הראשון של ויזל, חתן פרס נובל לספרות, שמהדורה ראשונה שלו ראתה אור ב-1966, מספר את ספורו של נער יהודי בגיהנום הנאצי ואת מאבקו המתמשך להשרדות עם אביו.

הלילה אצל יותם.  ---  שפנצר,נעם  ---  2005  ---  רומן המתרחש בליל שישי בקיבוץ בשנות השמונים. שלושה חברים נפגשים בחדר אחד. הדיאלוגים ביניהם וזכרונותיו של המספר מצטרפים לכדי עלילה על-אודות ההוויה הקיבוצית שהיתה.

הלמבורגיני של אבי גיני.  ---  שני,רועי  ---  2005  ---  הספר הוא נסיון הומוריסטי להציג את ההווי הקיבוצי הנעשה דרך ספוריהן של דמויות שונות מקיבוץ "שער הזיו".

המאבטח.  ---  מורל,דיוויד  ---  2005  ---  מותחן. מנהל חברה בינלאומית אשר לא בוחלת באמצעים במילוי תפקידה לאבטחת אישים, יוצא לנקום את הרצחם של כל אנשי הצוות שלו.

המאבק בכביש חוצה ישראל :  ---  מייזליש,מיכל  ---  2005  ---  מחקר המגיש תיעוד עובדתי של המאבק בכביש חוצה ישראל בין השנים 1993-2002. המאבק על הכביש הנו ייחודי בהיקפו, במשכו ובאופיו בקרב המאבקים הסביבתיים- חברתיים בישראל. תקציר המחקר מופיע גם באנגלית.

המבט המופנה לאחור :  ---  ברם,שחר  ---  2005  ---  דיון במאפייניה של הפואמה דרך קריאה בפואמות של שלושה משוררים לצד סקירה הסטורית-ז'אנרית של המסורת ממנה צמחה הפואמה.

המבנה של מהפכות מדעיות.  ---  קון,תומאס ס  ---  2005  ---  חיבור מרכזי וחשוב בהסטוריה ובפילוסופיה של המדע העוסק בעיקרו בגנאולוגיה של המדע ובאופני התקדמותו. ראה אור לראשונה ב-1962.

המבנה של מהפכות מדעיות.  ---  קון,תומאס ס  ---  2005  ---  חיבור מרכזי וחשוב בהסטוריה ובפילוסופיה של המדע העוסק בעיקרו בגנאולוגיה של המדע ובאופני התקדמותו. ראה אור לראשונה ב-1962.

המגדל האפל VI .  ---  קינג,סטיבן  ---  2005  ---  

המדע החדש.  ---  ויקו,ג'מבטיסטה  ---  2005  ---  בחיבור פילוסופי מרכזי וחשוב, המחבר (1668-1744) מערער על תוקפם של מדעי הטבע ומבקש להציג 'מדע חדש' של האדם, החברה וההסטוריה המבוסס על ההכרה במקורות הפיוטיים והמיתיים של המושגים ושל המנהגים האנושיים.

המדע החדש.  ---  ויקו,ג'מבטיסטה  ---  2005  ---  בחיבור פילוסופי מרכזי וחשוב, המחבר (1668-1744) מערער על תוקפם של מדעי הטבע ומבקש להציג 'מדע חדש' של האדם, החברה וההסטוריה המבוסס על ההכרה במקורות הפיוטיים והמיתיים של המושגים ושל המנהגים האנושיים.

המדריך השלם לבריאות האישה :  ---  היקין,לזלי ד"ר (ע.)  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי, המדריך כולל עצות ומידע רפואי הנוגע לשמירה על הבריאות, מין ומיניות, בריאות הורמונלית, בעיות בריאות ומחלות נפוצות, בעיות רגש וטיפולים ושיטות ריפוי.

המדריך השלם לטיפול בילד :  ---  שור,אדוארד ל' ד"ר  ---  2005  ---  חלק שני בסדרה, קדם לו "הטיפול בתינוק ובילד". התפתחות הילד וקליטתו בגן | התפתחות גופנית ומינית | בחירת הרופא | בטיחות ומניעת פגיעות | פעילות גופנית ותזונה ועוד ועוד.

המדריך לאם הגרועה.  ---  לונג,קייט  ---  2005  ---  רומן על ילדות ואימהות המתחקה אחר שנה בחייהן של שלוש נשים במשפחה. הבת הצעירה בהריון, האם מתוסכלת וברגע של להט חושפת סוד משפחתי משמעותי, הסבתא מצידה, סנילית ועסוקה בענייניה.

המדריך להשקעות של אבא עשיר, אבא עני.  ---  קיוסאקי,רוברט. לכטר,שרון רו"ח  ---  2005  ---  המדריך (המעשי, כמובן) מיועד לאלו מבין המשקיעים אשר מעוניינים להצליח ולהתעשר.

המדריך לזבלאנושי.  ---  ג'נקינס,ג'וזף  ---  2005  ---  מדריך להכנת קומפוסט (דשן שנוצר מתהליך פירוק חומרים טבעי) מפסולת הגוף, מתובל בהומור וברצינות גם יחד. הספר נחשב לפורץ דרך בתחום האקולוגיה והסביבה.

המדריך לחלומות ילדים.  ---  ספר,פאם ד"ר  ---  2005  ---  המדריך מתאר 24 חלומות נפוצים בקרב ילדים בגילאי 4-11. תאור החלומות מלווה באיורים, בניתוח ובשאלות מפתח. כמו כן המדריך מציג את משמעויותיהם של סמלים המופיעים בחלום, מציע תרגילי חלום לילדים ועוד.

המדריך לטיפול בשמנים ארומטיים.  ---  ברודי,רחל  ---  2005  ---  המדריך כולל מבוא כללי לארומתרפיה ועקרונות עשה ואל-תעשה. אחריהם מופיעה רשימה אלפביתית של שמני בסיס ושמנים אתריים לצד פירוט סגולותיהם. את הספר חותם חלק העוסק בשימוש בארומתרפיה לטיפול במחלות.

המדריך למימסד הישראלי.  ---  בר-נר,יובל  ---  2005  ---  המדריך כולל כתובות ומספרי טלפון של כ-6500 בעלי תפקידים, נבחרים ובכירים בכל תחומי הממשל המרכזי והמקומי, לצד חברות וגופים ציבוריים, הסגל הדיפלומטי וגופי התנדבות שונים.

המדריך לנפגע בעבודה.  ---  רז,אריק. הרשקוביץ,ירון  ---  2005  ---  מדריך המציג סקירה מקפת של ההליכים הפורמלים הנדרשים בכדי למצות את הזכויות המגיעות לנפגע בעבודתו מן המוסד לביטוח לאומי.

המדריך לתזונה נכונה :  ---  מקגרו,פיליפ ק [מק'גרו,פיליפ ק]  ---  2005  ---  מדריך לירידה במשקל המשלב פסיכולוגיה ותזונה נכונה.

המהגר הביתה :  ---  יעוז קסט,איתמר  ---  2005  ---  בספר מכונסים רומנים, נובלות וסיפורים קצרים שנכתבו במרוצת 35 השנים האחרונות. רובם בעלי אופי אוטוביוגרפי ובנויים על קורות חייו של 'האני - כניצול שואה'. נובלה וארבעה ספורים קצרים מתפרסמים לראשונה בקובץ זה.

המהלכים בשלג.  ---  פישר,קתרין  ---  2005  ---  מדע בדיוני. בעולם אכזרי שכולו קרח ושלג, שליטתה האכזרית של ממלכת הקרח מטילה קללה על הממלכה ונעלמת. רק אדם אחד יכול לעמוד מול אכזריותה, והוא יוצא בלוויית חבריו במסע למצוא אותה.

המוח הרגשי .  ---  לדו,ג'וזף  ---  2005  ---  

המוח הרגשי :  ---  לדו,ג'וזף  ---  2005  ---  המחבר, פרופ' למדעי המוח שהיה מחלוצי המחקר בתחום, מספק סקירה כללית של רעיונותיו, בלשון הפונה להדיוטות ולאנשי מדע כאחד, על אודות אופן יצירתם של רגשות במוח.

המוח ועולם הנפש :  ---  סולמס,מארק. טרנבול,אוליבר  ---  2005  ---  חבור המשמש כמבוא לתחום חדש בפסיכולוגיה המפגיש בין חקר המוח העכשווי לבין הפסיכואנליזה הפרוידיאנית. החבור עוסק בסוגיות כגון: נפש, מודעות, זכרון, חלומות, התפתחות נפשית ועוד, לאורו של התחום החדשני הנ"ל.

המוח ועולם הנפש :  ---  סולמס,מארק. טרנבול,אוליבר  ---  2005  ---  חבור המשמש כמבוא לתחום חדש בפסיכולוגיה המפגיש בין חקר המוח העכשווי לבין הפסיכואנליזה הפרוידיאנית. החבור עוסק בסוגיות כגון: נפש, מודעות, זכרון, חלומות, התפתחות נפשית ועוד, לאורו של התחום החדשני הנ"ל.

המון ומנהיגיו ברומא.  ---  יעבץ,צבי  ---  2005  ---  מהדורה שנייה לספר שראה אור לראשונה ב-1965. מחקר הסטורי חברתי הבוחן את היחסים ההדדיים שבין קיסרי רומא, מיוליוס קיסר ועד נירון, לבין המון העם העירוני, וכן חוקר את מניעיהם של יחסים אלו.

המזוודה של חנה :  ---  לוין,קארן  ---  2005  ---  סיפור שואה, כתוב בשפה פשוטה, הנע בין עבר להווה ומשחזר את קורותיה של ילדה יהודיה במהלך השואה. סיפורה נרקם דרך תיאור מסעה של מנהלת מוזיאון השואה ביפן לאירופה ולצפון אמריקה בחפוש אחר קרובי הנערה.

המזרח התיכון 2005 בסימן חילופי דורות.   ---  יגנס,תמר (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הסוקר סוגיות שונות מדיוקנו העכשווי של המזרח התיכון בצל התמורות הרבות המתרחשות בעולם הערבי.

המזרחית :  ---  קריף,משה  ---  2005  ---  סיכום הסטורי של המאבק החברתי שניהלה התנועה בעשר השנים האחרונות, כפי שהוא ניבט מעיניו של אחד ממייסדי הקשת ודובר התנועה עד שנת 2002. כולל מאמרים שפרסם המחבר בעתונות, הצעות החוק שהועלו, ועוד.

המזרחית :  ---  קריף,משה  ---  2005  ---  סיכום הסטורי של המאבק החברתי שניהלה התנועה בעשר השנים האחרונות, כפי שהוא ניבט מעיניו של אחד ממייסדי הקשת ודובר התנועה עד שנת 2002. כולל מאמרים שפרסם המחבר בעתונות, הצעות החוק שהועלו, ועוד.

המחט ניצחה את התופר .  ---  אבו מלחם,בות'ינה  ---  2005  ---  

המחט ניצחה את התופר.  ---  אבו מלחם,בות'ינה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-ערבי-אנגלי המציג את עבודותיה של האמנית בעיצוב בגדים ע"י רקמה פלסטינית.

המחיר המרחבי של הביטחון : ["המחיר" המרחבי של הביטחון]  ---  אורן,עמירם  ---  2005  ---  מונוגרפיה העוסקת בשימושי הקרקע שעושה ישראל לצרכי בטחון.

המחשב שבביתך.  ---  גבאי(בן רפאל),דוד   ---  2005  ---  מדריך מאויר להכרת המחשב ותפעולו המתמקד בפתרון בעיות פשוטות כמו התקנות, הגדרות וכו'.

המחתרת של שלמה.  ---  ברקאי,אלון  ---  2005  ---  פרויקט המשלב רומן ואלבום מוזיקלי. הרומן מספר על חבורת מוזיקאים צעירים בתחילת דרכם, המקימים מעין מחתרת פרטית בדירתם השכורה. המחבר הוא גם מוזיקאי ג'אז-פולק-רוק והתקליטור המצורף הנו אלבומו השני.

המיטב 2005-1990 :  ---  אביאל אור,אמיר   ---  2005  ---  אנתולוגיה. לקט מאמרים בפרוזה, מקוריים ומתורגמים בנושאים שונים מאת מאיר אהרונסון, דן דאור, רוני סומק, עדי צמח, יעקב רז ועוד.

המיטב 2005-1990 :  ---  אביאל אור,אמיר   ---  2005  ---  אנתולוגיה. לקט מאמרים בפרוזה, מקוריים ומתורגמים בנושאים כגון: שירה, גבריות, תפיסת ההישג ביוון העתיקה ועוד.

המילון לאנשים שעובדים מכל הלב.  ---    ---  2005  ---  אלבום קטנטן השייך לז'אנר ספרי המתנה ומשלב מבחר אמרות חכמה, הגיגים ועצות בנושאי עבודה, רוחניות, עבודת צוות ועוד.

המיליונר :  ---  גליסון,ג'נט  ---  2005  ---  ספורו הביוגרפי של נווד סקוטי צעיר שהתפרנס מהימורים ברחבי אירופה בראשית המאה ה-18. רעיון מהפכני שקידם - ייצוג ההון בנייר כתחליף למטבעות כסף וזהב - שינה את פני הכלכלה המודרנית לעד.

המיתולוגיה הבריטית.  ---  ליטני,לבנה  ---  2005  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה הוולשית, הסקוטית והקלטית: המלך ארתור, המלך ליר, לנסלוט האביר, אקסקליבור, הגביע הקדוש ועוד רבים.

המיתולוגיה הבריטית.  ---  ליטני,לבנה  ---  2005  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה הוולשית, הסקוטית והקלטית: המלך ארתור, המלך ליר, לנסלוט האביר, אקסקליבור, הגביע הקדוש ועוד רבים.

המיתולוגיה הסרבית.  ---  קטן בן-ציון,דינה  ---  2005  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה של העמים הסלבים הדרומיים: ספורי בריאה ואגדות מקום, ישויות מיתולוגיות, המיתוס של קוסובו ועוד. כן נוספו: אחרית דבר על מוצא העמים הסלבים,מפות ורשימה ביבליוגרפית.

המיתולוגיה הסרבית.  ---  קטן בן-ציון,דינה  ---  2005  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה של העמים הסלבים הדרומיים: ספורי בריאה ואגדות מקום, ישויות מיתולוגיות, המיתוס של קוסובו ועוד. כן נוספו: אחרית דבר על מוצא העמים הסלבים,מפות ורשימה ביבליוגרפית.

המלחמה הסובייטית באפגניסטן :  ---  גראו,לסטר ו. גרס,מיכאל א. (ע.)  ---  2005  ---  הספר סוקר בפירוט את מהלך המלחמה בין הצבא הסובייטי לבין ארגון הגרילה המוג'אהידין בשנות ה-80: שלבי ההערכות והלחימה, ניתוח אסטרטגי ארגוני של הכוחות, פירוט ובחינת טקטיקות הלחימה ומערכי הסיוע ועוד.

המלחמה השביעית :  ---  הראל,עמוס. יששכרוף,אבי  ---  2005  ---  כרונולוגיה עיתונאית של אירועי האינתיפאדה השניה, תוך הסתמכות על מסמכים וראיונות עם אישי מפתח בשני הצדדים. המהדורה החדשה כוללת פרסום של הדו"ח הרפואי הסודי על ימיו של ערפאת בבית החולים בפריז.

המלט .  ---  דובב,לאה (ע)  ---  2005  ---  

המלך הרצל הראשון :  ---  אייזיק (ע.)  ---  2005  ---  מעין ספור ביוגרפי-הסטורי של חיי הרצל וחזונו הציוני המסופר דרך ציטוטים מכתבים ויומנים שליקט ובחר העורך, שלא בלי פניות. העורך מגבה את הציטטות בתוספות אישיות שנועדו לקדם ולשפוך אור על מעטפת העלילה.

המלכודת.  ---  ברוקשטיין,י.ל.  ---  2005  ---  שני רומנים קצרים. 'המלכודת' מספר על יהודי מסיגט שמסתתר ביערות מפני הגרמנים ומזומנת לו הפתעה מחרידה עם שחרורו. 'בובת סמרטוטים' הופיע בתרגום עברי בעבר, תחת השם "הווידוי".

הממד האסתטי :  ---  מרקוזה,הרברט  ---  2005  ---  חבור פילוסופי העוסק בקשר שבין אסתטיקה לסדר חברתי שהוא גם ספרו האחרון של ההוגה החברתי-פוליטי, אחד מחבריה הבולטים של אסכולת פרנקפורט.

המנהלים החדשים :  ---  טופל,מנחם  ---  2005  ---  מחקר העושה שימוש במגוון שיטות (ראיונות, ניתוח מעמדי, מחקר סטטיסטי וחקר ארועים) בכדי לבחון את מקומם של מומחי הניהול בטרנספורמציה שהקיבוצים עברו החל ממשבר שנות ה-80.

המנוול על הספה :  ---  ג'ונס,דניאל (ע.)  ---  2005  ---  אסופה מקורית של קטעים שנכתבו על ידי גברים הדנים ברגשותיהם בקשר לשלל נושאים מחיי הזוגיות: נישואין, מין, אבהות, אהבה ועוד. הספר מהווה המשך ל'כלבתא בבית', המציג קטעים דומים מפי נשים.

המניפסט הדמוקרטי ומאמרים אחרים .  ---  ריינר,אפרים  ---  2005  ---  

המניפסט הדמוקרטי ומאמרים אחרים.  ---  ריינר,אפרים  ---  2005  ---  מניפסט חברתי-כלכלי שעניינו דמוקרטיזציה של השוק החופשי, הפקעתו משלטונם של מעטים והבאתו להכרעת הרבים. המאמרים הנלווים פורסמו בעבר ב'הארץ' ועניינם מצבים ואירועים בהתפתחותה של 'הישראליות החדשה'.

המנכ"ל.  ---  פיינדר,ג'וזף  ---  2005  ---  מותחן. מנכ"ל של חברה משגשגת נאלץ לפטר מחצית מעובדיו. אדם מאיים לפגוע במשפחתו והמנכ"ל מחליט לפעול להגנתם, מתחוללת טרגדיה לא צפויה והעניינים יוצאים משליטה.

המסגרת.  ---  אש,יוסי. לידור,נחמן  ---  2005  ---  מדריך למשק בית הרואה אור בעקבות ההוראה בדבר איסור החריגה ממסגרת האשראי. הספר דן במשמעות ההוראה ומספק כלים לאיזון התקציב וליציאה מהאוברדראפס.

המסורת המשפטית והציונית של לואיס ד' ברנדייס :  ---  גל,אלון (ע.)  ---  2005  ---  קובץ המאגד שלושה מאמרים העוסקים במסורתו של השופט היהודי-אמריקני אשר נמנה עם מנהיגיה הבולטים של התנועה הציונית בתקופתו.

המסע של פרוונה.  ---  אליס,דבורה  ---  2005  ---  רומן. קורותיה של ילדה בת 11 תחת אימת שלטון הטאליבן באפגניסטן.

המסקירובקה של מקס ומוריץ.  ---  זיו טל,אברהם  ---  2005  ---  בהסתמך על עדויות ומסמכים שנשתמרו, הספר מגולל את ספורו של ריכארד קאודר - איש מסתורין יהודי שעמד בראש רשת ריגול גרמנית מסועפת במהלך מלחמת העולם השניה.

המסתורין של הארץ :  ---  קורן,ישראל  ---  2005  ---  המחבר בוחן את היסודות המיסטים בהגותו של בובר וכן את הפנמתן של תורות חסידיות וקבליות כפי שהן משתקפות בהגותו. הגותו מצטיירת כבעלת סממנים מסטיים, אשר צומחת על רקע החסידות אך שומרת על עצמאות ביחס אליה.

המסתורין של הארץ :  ---  קורן,ישראל  ---  2005  ---  המחבר בוחן את היסודות המיסטים בהגותו של בובר וכן את הפנמתן של תורות חסידיות וקבליות כפי שהן משתקפות בהגותו. הגותו מצטיירת כבעלת סממנים מסטיים, אשר צומחת על רקע החסידות אך שומרת על עצמאות ביחס אליה.

המעביר שינה : ["המעביר שינה"]  ---  מרקס,דליה שרה  ---  2005  ---  עיון רב פנים בגרעין התלמודי של ברכות השחר המבקש לספק תמונה מקיפה לליטורגיה מנקודת מבט הסטורית, פילוסופית, טקסטואלית והלכתית.

המעמד החוקתי של מפלגות פוליטיות.  ---  מרזל,יגאל  ---  2005  ---  חיבור משפטי העורך בחינה השוואתית של המעמד החוקתי של מפלגות פוליטיות ותפקודן, תוך התייחסות להיבטים המשפטי ולהיבטים מתחום מדעי המדינה. בספר התייחסות נרחבת למפלגות הישראליות ותהליכי הדמוקרטיה בישראל.

המערכה הנשכחת .  ---  קובנר,רותם  ---  2005  ---  

המערכה הנשכחת :  ---  קובנר,רותם  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המתחקה אחר הרקע למלחמה ומהלכה (פרצה ב-1904), תוך נסיון לבחון במבט מקיף את ההשלכות הצבאיות, המדיניות והתרבותיות שלה על זירות וחברות שונות.

המצ"ב מזווית אחרת .  ---  גל,הגר  ---  2005  ---  + ספר לסטודנט .

המציאה .  ---  גורדימר,נדין  ---  2005  ---  

המציאה.  ---  גורדימר,נדין  ---  2005  ---  רומן העוסק בקשר בין תרבותי בעידן הגלובליזציה. בת מרדנית למשפחה עשירה מיוהנסבורג מתאהבת במהגר לא חוקי העובד כמכונאי. לאחר שהשניים חיים יחדיו הוא מקבל צו גירוש ועליו לשוב למדינתו הערבית הנחשלת.

המצליחן.  ---  רוהן,הווארד  ---  2005  ---  מותחן. אדם בעל קריירה משגשגת, הנשוי לאשה עשירה המממנת אותו, שוכב עם אשתו של חברו הטוב ביותר. העלילה מסתבכת כאשר מתברר שמישהו מן העבר מעוניין לנקום בו.

המקרא ותרגומיו :  ---  חמיאל,חיים  ---  2005  ---  על דרכי תרגום המילים, ענייני לשון ודקדוק, שיבוץ מדרשים ואגדות בתרגום, שימוש בו ע"י פרשני ימי הביניים ועוד.

המקרא ותרגומיו :  ---  חמיאל,חיים  ---  2005  ---  על דרכי תרגום המילים, ענייני לשון ודקדוק, שיבוץ מדרשים ואגדות בתרגום, שימוש בו ע"י פרשני ימי הביניים ועוד.

המשפט החוקתי של מדינת ישראל :  ---  רובינשטיין,אמנון. מדינה,ברק  ---  2005  ---  תאור ההסטוריה החוקתית, שלטון החוק, מעמד הדת, המפלגות, הפרדת רשויות, חוקי יסוד ועוד.

המת הדרוש.  ---  סמפרון,חורחה  ---  2005  ---  ספור השרדותו של המחבר אשר נאסר במחנה בוכנוולד כאסיר פוליטי בגיל 20. עלילת הסיפור בנויה כתעלומת מתח ומתפתחת על רקע תיאורים פיוטיים של החיים במחנה.

המתרגמת.  ---  קראולי,ג'ון  ---  2005  ---  ספור אהבה המתרחש על רקע שקיעתה של אמריקה בבוץ המלחמה הקרה. סטודנטית אמריקאית ומשורר רוסי גולה ומבוגר מתאהבים כאשר הראשונה מתבקשת לתרגם את שיריו.

הנדון אשכנזים. [הנדון: אשכנזים]  ---  רוזנטל מרמורשטיין,מרב  ---  2005  ---  דיון במעמדם של האשכנזים בראי החברה והפוליטיקה בישראל כיום. בין היתר, המאמרים בוחנים את מועקת האשכנזים לנוכח טענותיהם של אינטלקטואלים מזרחיים ולנוכח תהליכים ופרשות מן החברה והתרבות הישראלית.

הנוצרים החדשים בפורטוגל המאה העשרים. [הנוצרים-החדשים בפורטוגל המאה העשרים]  ---  שוורץ,שמואל  ---  2005  ---  במקור, הספר ראה אור בשנת 1925 ועניינו תעוד הסטורי של קבוצות נוצרים חדשים המשמרים זיקה חזקה ליהדות. הספר הנוכחי מכיל את החיבור המקורי במלואו ולו קודם מבוא המציג את דמות המחבר וממקם את חיבורו בהקשר ההסטורי.

הנוצרים החדשים בפורטוגל המאה העשרים. [הנוצרים-החדשים בפורטוגל המאה העשרים]  ---  שוורץ,שמואל  ---  2005  ---  במקור, הספר ראה אור בשנת 1925 ועניינו תעוד הסטורי של קבוצות נוצרים חדשים המשמרים זיקה חזקה ליהדות. הספר הנוכחי מכיל את החיבור המקורי במלואו ולו קודם מבוא המציג את דמות המחבר וממקם את חיבורו בהקשר ההסטורי.

הנמלה והפיל :  ---  פושנטה,וינס  ---  2005  ---  משל לעקרונות המנהיגות המספר על אודות נמלה ופיל המסמלים בהתאמה את המודע והתת מודע. המחבר מציג תכנית פעולה לשיפור ביצועים בחיים הפרטיים והעסקיים.

הנעדרת מנחל צין.  ---  קניוק,יורם  ---  2005  ---  רומן. בתו של איש עסקים עשיר מביימת את היעלמותה וגורמת למשטרה לחשוב שנרצחה ע"י בדווי כדי שתוכל להיות נוכחת בהלוויתה שלה. המקרה מעורר סערה תקשורתית בכל המדינה.

הנפש גדולה והחיים קטנים :  ---  כ"ץ,גדעון  ---  2005  ---  חיבור הבוחן את הבעיתיות הכרוכה בתורת הנפש האפלטונית והצגת פתרון אפשרי לה דרך דיון במושג המורכב והעקיב של הנפש כפי שהוא מופיע ב'פיידון'.

הנפש גדולה והחיים קטנים :  ---  כ"ץ,גדעון  ---  2005  ---  חיבור הבוחן את הבעיתיות הכרוכה בתורת הנפש האפלטונית והצגת פתרון אפשרי לה דרך דיון במושג המורכב והעקיב של הנפש כפי שהוא מופיע ב'פיידון'.

הנפש היא אפריקה.  ---  זרחי,נורית  ---  2005  ---  

הנפשות האפורות.  ---  קלודל,פיליפ  ---  2005  ---  רומן. המספר משחזר במבט רטרוספקטיבי את פרשת מותה של ילדה בת עשר בכפר שליו במהלך מלחמת העולם הראשונה.

הנשים של אבא.  ---  ליברכט,סביון  ---  2005  ---  רומן. כילד, לאחר שבילה גבור הספר חמישה חודשים ארוכים עם אביו, משורר משולי הבוהמה התל אביבית, מתרחש אירוע טראומטי בחייו ומתבשר לו שאביו מת. לאחר 23 שנה של חיים עם אמו, גבורנו מגלה כי אביו עודנו חי.

הנשים של אבא.  ---  ליברכט,סביון  ---  2005  ---  רומן. כילד, לאחר שבילה גבור הספר חמישה חודשים ארוכים עם אביו, משורר משולי הבוהמה התל אביבית, מתרחש אירוע טראומטי בחייו ומתבשר לו שאביו מת. לאחר 23 שנה של חיים עם אמו, גבורנו מגלה כי אביו עודנו חי.

הסדנה למחיקת הדימוי :  ---  ברוך,גדי  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה על גבי תקליטור.

הסוד :  ---  בלנצ'רד,קן. מילר,מארק  ---  2005  ---  מדריך לניהול ולמנהיגות. כנסיון להציל את הקריירה שלה, פונה דבי לתוכנית חניכה מחדש בה היא לומדת את סודם של מנהלים מצטיינים - הם מעניקים שירות לכפופים להם.

הסיפור האמיתי של כנופיית קלי.  ---  קרי,פיטר  ---  2005  ---  רומן. ספורה של כנופיית קלי הידועה לשמצה אשר פעלה בערבות אוסטרליה במחצית השניה של המאה ה-19, מסופר דרך עיניו של נד קלי, מנהיג החבורה. הספר זוכה פרס בוקר.

הסיפור האמיתי של כנופיית קלי.  ---  קרי,פיטר  ---  2005  ---  רומן. ספורה של כנופיית קלי הידועה לשמצה אשר פעלה בערבות אוסטרליה במחצית השניה של המאה ה-19, מסופר דרך עיניו של נד קלי, מנהיג החבורה. הספר זוכה פרס בוקר.

הסיפור שלא סופר :  ---  לוינסון,יהושע  ---  2005  ---  הספר עוסק בפואטיקה התיאורית וההיסטורית של שכתוב העלילה המקראית בספרות חז"ל. נחקרים מניעיהם של חז"ל לשכתוב הספור המקראי, כיצד שכתבו ומהו המנגנון ההרמנויטי שאיפשר והצדיק את קריאותיהם.

הסיפור שלא סופר :  ---  לוינסון,יהושע  ---  2005  ---  הספר עוסק בפואטיקה התיאורית וההיסטורית של שכתוב העלילה המקראית בספרות חז"ל. נחקרים מניעיהם של חז"ל לשכתוב הספור המקראי, כיצד שכתבו ומהו המנגנון ההרמנויטי שאיפשר והצדיק את קריאותיהם.

הסיפורת הישראלית בשנות האינתיפאדה.  ---  אורן,יוסף  ---  2005  ---  המחבר, ימני בדעותיו, מבקר ומנתח סיפורת ישראלית (מאת א.ב יהושע, שפרה הורן, יצחק בר-יוסף ועוד) ובוחן את העמדה שהיא נוקטת כלפי האינתיפאדה. מסקנתו היא בדבר כשלון הסיפורת והאסקפיזם,הדפנסיביות והתבוסתנות שלה.

הסכסוך הישראלי פלסטיני : [הסכסוך הישראלי-פלסטיני]  ---  בר סימן טוב,יעקב (ע.)  ---  2005  ---  מחקר שנוהל על ידי צוות חשיבה מיוחד שהקים המכון, המוקדש לבחינת תופעת ניהול העימות על ידי שני הצדדים במהלך חמש שנות העימות, תוך התמקדות, בגורמים, במטרות הצדדים ותפיסותיהן, באסטרטגיות, בסיבות לכשלון ועוד.

הסמינר ה-20 (1973-1972) :  ---  לאקאן,ז'אק  ---  2005  ---  סדרת הרצאות מתוך סמינר שהורה ההוגה אשר שמו מתגלגל על לשון כל, חרף רעיונותיו וכתיבתו האניגמטיים משהו. נושא הסמינר סב סביב ההתענגות הנשית, מין, אהבה, פסיכואנליזה ועוד.

הסמינר ה-20 (1973-1972) :  ---  לאקאן,ז'אק  ---  2005  ---  סדרת הרצאות מתוך סמינר שהורה ההוגה אשר שמו מתגלגל על לשון כל, חרף רעיונותיו וכתיבתו האניגמטיים משהו. נושא הסמינר סב סביב ההתענגות הנשית, מין, אהבה, פסיכואנליזה ועוד.

הספה הנודדת של מר מואו.  ---  סיג'י,דאי  ---  2005  ---  רומן בו מזרח פוגש מערב. גבר סיני השב לסין לאחר גלות ארוכה בצרפת כשמטרתו - לשחרר את ארוסתו אשר נכלאה לאחר שפרסמה תצלומים אסורים. נשקו היחיד- שמוש בפסיכואנליזה כלפי השופט שכלא אותה.

הספר שלא ראה אור.  ---  א.,א.   ---  2005  ---  רומן כלשהו.

הספרון על השכל הבריא והשכל החולה.  ---  רוזנצוויג,פרנץ  ---  2005  ---  ספרון אנטי-פילוסופי פרי עטו של הפילוסוף, מחבר "כוכב הגאולה". הספרון מבקש לתפקד כמעין הקדמה נהירה ל"כוכב" הקריפטי. המחבר יוצא כנגד כל הפילוסופיה המערבית עד הגל וקורא לייסוד פילוסופיה אחרת במקומה.

הספרון על השכל הבריא והשכל החולה.  ---  רוזנצוויג,פרנץ  ---  2005  ---  ספרון אנטי-פילוסופי פרי עטו של הפילוסוף, מחבר "כוכב הגאולה". הספרון מבקש לתפקד כמעין הקדמה נהירה ל"כוכב" הקריפטי. המחבר יוצא כנגד כל הפילוסופיה המערבית עד הגל וקורא לייסוד פילוסופיה אחרת במקומה.

הספריה העורת :  ---  מירון,דן  ---  2005  ---  אסופת מסות, מאמרים ובקורות ספרות, חיצוניות למפעלו האקדמי הענף של מירון, העוסקת במגוון רחב של סוגיות ואישים משדות הספרות ,התרבות והחברה בישראל ובעולם.

הספריה העורת :  ---  מירון,דן  ---  2005  ---  אסופת מסות, מאמרים ובקורות ספרות, חיצוניות למפעלו האקדמי הענף של מירון, העוסקת במגוון רחב של סוגיות ואישים משדות הספרות ,התרבות והחברה בישראל ובעולם.

הסרת הקסם מן המזרח :  ---  אייל,גיל  ---  2005  ---  דיון ביקורתי רב רבדים הבוחן את הזיקה שבין ההסטוריה של המזרחנות הישראלית לקטגוריה הישראלית המכונה "מזרחים", תוך מעקב אחר מקומה של המזרחנות בתרבות הישראלית ובחינת התמורות שחלו בה במהלך המאה ה-20.

הסרת הקסם מן המזרח :  ---  אייל,גיל  ---  2005  ---  דיון ביקורתי רב רבדים הבוחן את הזיקה שבין ההסטוריה של המזרחנות הישראלית לקטגוריה הישראלית המכונה "מזרחים", תוך מעקב אחר מקומה של המזרחנות בתרבות הישראלית ובחינת התמורות שחלו בה במהלך המאה ה-20.

הסתר פנים.  ---  דאר ברטה,כרמלה  ---  2005  ---  השירים מביעים את תחושותיה של המשוררת על אודות המצב בישראל, בעיקר הבטחוני, ועם זו משתקפת בהן כמיהה לשקט ולשלום.

העברית בתל אביב בשנים תרס"ט-תרצ"ה לפי מודעות. [העברית בתל-אביב בשנים תרס"ט-תרצ"ה לפי מודעות]  ---  שפירא,צפורה  ---  2005  ---  חקר ותעוד התפתחות הלשון העברית משנת יסודה של ת"א ועד שנת תרצ"ה, דרך מודעות שהתפרסמו בשנים אלו. היבטי הלשון שנחקרו: מילוניים ריבודיים,לעז, סטיות נורמטיביות ומוזרויות וצירופי לשון ומקורם במקורות.

העברית ואחיותיה ד-ה :  ---  אבישור,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  מבחר עיונים בסוגיות לשוניות ובתוכם דיונים בתופעות של הפקה בעברית המדוברת, איחוי תיאורים שוני קטגוריה, ניבים וצירופי לשון בעברית המקראית שמקורת במחוות סמליות של כריתת ברית ועוד. נוספו ביקורות ספרים.

העובדות שמאחורי בני רוקאמאטיו מהלסינקי .  ---  מרטל,יאן  ---  2005  ---  

העובדות שמאחורי בני רוקאמאטיו מהלסינקי.  ---  מרטל,יאן  ---  2005  ---  אסופה של ארבעה ספורים, טרגיים ברובם, מן המיטב של שנות כתיבתו המוקדמות של המחבר. ספרו האחרון, 'חיי פיי', זיכה את המחבר בפרס בוקר ורשם הצלחה ניכרת בישראל.

העולם מצטמצם לתמונה מוכרת :  ---  וויליאמס,וויליאם קרלוס  ---  2005  ---  מבחר משיריו של המשורר האמריקני (1883-1963) המופיעים מקור מול תרגום.

העולם על פי אמא. [העולם על-פי אמא]  ---  גפן,אדיבה  ---  2005  ---  קובץ הומוריסטי המאגד אוסף אמרות וציטוטים מפיהן של אמהות (יהודיות), אשר נאספו מזכרונות המחברת וחבריה, ביניהם דמויות ישראליות ידועות. בלוויית איורים רבים.

העולם על פי הכדורגל : [העולם על-פי הכדורגל]  ---  פוייר,פרנקלין  ---  2005  ---  המחבר מנסה להשתמש בכדורגל כאבן בוחן וכמטאפורה לדיון בשאלת הגלובליזציה, תוך התמקדות בהשפעותיה התרבותיות.

העולם קצת אחר כך .  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2005  ---  

העולם קצת אחר כך. [העולם, קצת אחר כך]  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2005  ---  רומן רחב יריעה המשלב מציאות ובדיון ומתאר את קורותיהם של מגוון דמויות מן העבר הציוני של א"י בשנים שלפני קום המדינה. במרכז הרומן ניצבת דמותו של בעל אחוזת ענק המסרב לקבל את עול המדינה עליו ועל נכסיו.

העולם שמתחת.  ---  מילר,סו  ---  2005  ---  רומן. גיבורת הספור, אישה כבת 50 מסן פרנסיסקו, חוזרת לבית סבתה בוורמונט. שם, זכרונות ורמזים מעברה עולים וחושפים פרטים חדשים וכואבים על חייה.

העור הקר.  ---  פיניול,אלברט סנצ'ס  ---  2005  ---  רומן. פעיל מחתרת לשעבר מגיע לאי קטן ושומם מאדם פרט לשומר מגדלור גס רוח. מדי ערב מתקיפים את האי יצורים אמפיביים דמויי אדם וגיבורינו מאחד כוחות עם השומר. לאחר זמן הוא שוקל שנית את יחסו אל התוקפים.

העורב שדיבר עם אלוהים.  ---  פוסטר,כריסטופר  ---  2005  ---  משל. ספורו של עורב בשם ג'ושוע. מן הביקורות: "הספר מסייע להביא מעט שלווה בתקופה קשה." -מרגרט וואלאס, המנהלת לשעבר של הגנים הבוטניים בדנבר.

העז כבר לא תחזור.  ---  גולץ,אמנון  ---  2005  ---  רומן שגיבורו נמצא בעין סערה חברתית המתרחשת בקיבוץ בארץ.

העיירה שלא עלתה לרכבת מרצ'ינקאנץ.  ---  קוברובסקי רז,שרה  ---  2005  ---  המחברת מספרת את ספורה העלום של הקהילה היהודית במרצ'ינקאנץ אשר בניה מרדו בצורר הנאצי ונמלטו כולם ליערות. ספור השרדותם ולחימתם לצד הפרטיזנים הרוסים מסופר על ידי בת הדור השני ליוצאי העיירה.

העימות האלים הישראלי-פלסטיני 2004-2000 :  ---  בר סימן טוב,יעקב ואחרים  ---  2005  ---  עבודה מחקרית המנתחת את הנחות היסוד והתפיסה הישראלית בתקופה שלפני תהליך אוסלו ואחריו. המסמך עומד על מקורותיהן ועל התוקף של הנחות יסוד אלו,מציג את דפוסי הפעולה שנגזרו מהם והשלכותיהם.

העיר שאיננה עוד .  ---  גלי,אביבה  ---  2005  ---  

העיר שאיננה עוד :  ---  גלי,אביבה  ---  2005  ---  זכרונותיה האישיים של המחברת את ירושלים. המחברת מתארת, בתמונות ובטקסט, את העירכפי שהיא חיה בזכרונות ילדותה, ובכך מנכיחה את התמורות העצומות שחלו בה.

העניין הוא כזה וכזה. ["העניין הוא כזה וכזה"]  ---  קידר,גלעד  ---  2005  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש לסדרת היצירות של האמן הישראלי בהן הוא מצייר וחורט על גבי דלתות לבנות.

העניין הוא כזה וכזה. ["העניין הוא כזה וכזה"]  ---  קידר,גלעד  ---  2005  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש לסדרת היצירות של האמן הישראלי בהן הוא מצייר וחורט על גבי דלתות לבנות.

העצמי כפרויקט עיצוב :  ---  שטרנגר,קרלו  ---  2005  ---  מחקר פסיכולוגי המבקש לבחון את השפעתם של השינויים התרבותיים במערב בשני העשורים האחרונים על תהליך יצירת הזהות. המחקר נעזר בספורם של צעירים בני דור ה-X המטופלים בפסיכואנליזה.

הערבות :  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2005  ---  הספר עוסק בקשר הערבות הקבלי הקושר בין חוכמת הקבלה לבין חכמת ישראל. המחבר מביא את דבר הערבות מפי בעל הסולם כפי שהועבר לו ממורו הרב אשלג וכן מתאר את הקשר שבין חוכמת הקבלה לאומת ישראל.

הערות על שירות החוץ של ישראל.  ---  יגר,משה  ---  2005  ---  מסמך הסוקר ומבקר היבטים שונים של הדיפלומטיה הישראלית בדגש על כלי הפעולה של הדיפלומטים.

הערות שוליים על יציאת מצרים .  ---  אלון,עלי  ---  2005  ---  

הערות שוליים על יציאת מצרים :  ---  אלון,עלי  ---  2005  ---  מחזור שירים הבוחן את המיתוס של יציאת מצרים מנקודת מבטו של הקורא המודרני הסקפטי.

הערכה מרובת פנים :  ---  גלובמן,רבקה. קולא,עליה  ---  2005  ---  מדריך המציג שלוש גישות שונות להוראה ולהערכה החל מרמת התלמיד ועד לרמה העל-מוסדית, וכן מציע גישה מקורית - "הערכה מרובת פנים" - המבוססת על אינטגרציה המהווה שילוב של שלושת הגישות יחדיו.

הערכת טיפול :  ---  סלונים נבו,ורד [סלונים-נבו,ורד]  ---  2005  ---  הספר מתאר שיטות שונות להערכת טיפול הניתן על ידי איש מקצוע - טיפול פסיכולוגי, סוציולוגי, חנוכי, טיפול הניתן על ידי אנשי בריאות הציבור ואחרים. המחברת עושה שימוש בדוגמאות ובתרשימים, גרפים וטפסים.

העשור המופלא בחיי סיומה :  ---  צביון,אברהם  ---  2005  ---  המחבר משרטט מזכרונותיו את דיוקן בית הספר הצבאי לחינוך (1949-1986) מהעשור שכיהן בו כמפקד. מתוך תיאוריו נגלה הווי ביה"ס ונחשפים ספורים אישיים של חיילים עולים ואופני השתלבותם במחנה.

הפגנה ברחוב לסל.  ---  גרומן,דוד  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתארים דמויות ואפיזודות מן ההווי הישראלי.

הפודל הלבן וסיפורי כלבים אחרים .  ---  צ'כוב,אנטון ואחרים  ---  2005  ---  

הפודל הלבן וסיפורי כלבים אחרים.  ---  צ'כוב,אנטון ואחרים  ---  2005  ---  11 סיפורים קצרים מאת אנטון צ'כוב, איוון טורגנייב, אלכסנדר קופרין, מיכאיל סלטיקוב-שדרין ואיוון בונין.

הפטמרון .  ---  נוואר,מרגריט דה  ---  2005  ---  

הפטמרון.  ---  נוואר,מרגריט דה...  ---  2005  ---  בספר "שבעת הימים" מכונסים 72 ספורים קצרים מתחילתו של הרנסנס הצרפתי (המאה ה-16). הספורים מתארים את שלל היחסים האפשריים בין המינים, לרבות יחסים אירוטיים, מאת מי שנחשבת לאחת ממעצבות דרכו של הספור הקצר.

הפיתוי של המים.  ---  גודמן,קרול  ---  2005  ---  רומן. סופרת כבת 40 חוקרת תעלומה נושנה האופפת את חיי אמה.

הפלסטינים לאחר עידן ערפאת.  ---  ססר,אשר (ע.)  ---  2005  ---  שלושה מאמרים מאת חוקרים המתמודדים עם סוגיות שעולות מן העידן שלאחר מותו של ערפאת: הבטים הסטוריים, המשמעויות המדיניות לזיקות גומלין בין אש"פ לבין הרשות ועוד.

הפנדורה של שכטר.  ---  חן,אילנה  ---  2005  ---  רומן (?) העוסק בזרמי מעמקים משפחתיים המתפתחים לכדי טרגדיה. העלילה רצופת הפתעות הגיוניות. למשל: הגיבורה למדה על כך שאמה נרצחה תוך כדי שהגיבורה מתייקת עתונים ישנים במשרד בו היא עובדת.

הפסנתר הנודד.  ---  הולנדר,אורי  ---  2005  ---  שירים. "כלבים מחבבים את ריח נעלי//אני מפתע מחדש בכל בקר/סולד ממדע ומדע.//אני נרדם במהלך סרטים/עור לכתוביות./ההיסטוריה דוחקת את רגלי."

הפרדוקסים של הדמוקרטיה .  ---  אייזנשטדט,שמואל נח  ---  2005  ---  

הפרדוקסים של הדמוקרטיה :  ---  אייזנשטדט,שמואל נח  ---  2005  ---  דיון באופיה הפרדוקסלי של הדמוקרטיה תוך נסיון להתוות דרכים להסבירה ולהתמודד עמה. המחבר מציג את התפיסות השונות של הדמוקרטיה, עומד על מגוון הסתירות והמתחים העולים מן התיאוריה הדמוקרטית תחת המודרנה ועוד.

הפרוטוקול סובל הכל :  ---  גולדמן,עוגן (ע.)  ---  2005  ---  ספרון שהוא קובץ מובאות מדבריהם של חברי כנסת במהלך ישיבותיהם. רצינות הדוברים מובילה לעיתים להומור מסוגים שונים.

הפרידה מספרד.  ---  גוארץ',גונסלו ה.  ---  2005  ---  רומן. ספור נדודים רב תהפוכות אשר מתחיל בהמלטו של נער יהודי מזוועות האינקוויזיציה בזמן גירוש היהודים בספרד, ממשיך במסעו רב השנים דרך ארצות, תרבויות ודתות במזרח התיכון ומסתיים שוב בטולדו, עיר הולדתו.

הפשיטה על הכור.  ---  קלייר,רודג'ר ו.  ---  2005  ---  תיעוד המבצע להשמדת הכור הגרעיני בעירק שבוצע על ידי חיל האויר הישראלי ב-1981. הספר מכיל ראיונות עם מתכנני המבצע ומבצעיו, ומגולל את הרקע המדיני והצבאי שהוביל לביצועו.

הפשיטה על הכור.  ---  קלייר,רודג'ר ו.  ---  2005  ---  תיעוד המבצע להשמדת הכור הגרעיני בעירק שבוצע על ידי חיל האויר הישראלי ב-1981. הספר מכיל ראיונות עם מתכנני המבצע ומבצעיו, ומגולל את הרקע המדיני והצבאי שהוביל לביצועו.

הפתרון האינסופי.  ---  לנדאו,סיגלית  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי העוקב אחר המיצב הגרנדיוזי שהציגה האמנית בביתן הלנה רובינשטיין ב-2004-2005.

הפתרון המושלם לבעיית ההשמנה :  ---  מקגרו,פיליפ ק [מק'גרו,פיליפ ק]  ---  2005  ---  מדריך לירידה במשקל המשלב פסיכולוגיה ותזונה נכונה.

הצד השלישי של הסיפור.  ---  קיז,מריאן  ---  2005  ---  רומן. ספורן של שלוש נשים והקשר ביניהן, הנרקם דרך נקודת מבטן של כל אחת ומשתלב כל אחד ברעהו.

הצדוקים והלכתם :  ---  רגב,איל  ---  2005  ---  מחקר הסטורי הדן בהיבטים חברתיים ודתיים בהלכות הצדוקים: הלכות שבת, חוק פלילי ומשפט אזרחי, דיני טומאה וטוהרה, פולחן ועוד. המחקר מתבסס על מקורות מספרות חז"ל ומהשוואתם עם ההלכות שבמגילות קומראן.

הצדוקים והלכתם :  ---  רגב,איל  ---  2005  ---  מחקר הסטורי הדן בהיבטים חברתיים ודתיים בהלכות הצדוקים: הלכות שבת, חוק פלילי ומשפט אזרחי, דיני טומאה וטוהרה, פולחן ועוד. המחקר מתבסס על מקורות מספרות חז"ל ומהשוואתם עם ההלכות שבמגילות קומראן.

הציונות הדתית בדרך לבידוליות? [הציונות הדתית - בדרך לבידוליות?]  ---  ליברמן,עדו  ---  2005  ---  חיבור לשם קבלת תואר דוקטור, המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולגיה, בר-אילן. מחקר גישות כמותני המנסה לעמוד על היקף מגמות הבדלנות בקרב הציבור הציוני דתי בישראל על ידי שימוש בהמשגה תיאורטית מורחבת של המושג.

הצל של הענק.  ---  סקוט קארד,אנדר  ---  2005  ---  רומן מדע בדיוני מאת מחברם של ספרים רבים נוספים בז'אנר וביניהם "המשחק של אנדר".

הצלם.  ---  גיא,אברהם  ---  2005  ---  ספור שזור במוטיבים יהודיים הנרקם דרך דימויים אמנותיים בשחור-לבן הדומים לקומיקס, כמעט ללא טקסט. האמן הישראלי הצעיר, יהודי מאמין, חיבר יצירה זו בהשראת היהדות ובהשראת ספרי הקומיקס.

הצלם.  ---  גיא,אברהם  ---  2005  ---  ספור שזור במוטיבים יהודיים הנרקם דרך דימויים אמנותיים בשחור-לבן הדומים לקומיקס, כמעט ללא טקסט. האמן הישראלי הצעיר, יהודי מאמין, חיבר יצירה זו בהשראת היהדות ובהשראת ספרי הקומיקס.

הצנזור העורך והטקסט :  ---  רז קרקוצקין,אמנון  ---  2005  ---  הספר עוקב אחר התפתחות הצנזורה הקתולית שהוטלה על הספרות העברית. בחינת מקומה של הצנזורה בעיצוב עריכת הספרים בעת המעבר לדפוס נבחנת לצד דיון באופן בו השתתפה הצנזורה בעיצוב המחודש של השיח היהודי.

הצנזור העורך והטקסט :  ---  רז קרקוצקין,אמנון  ---  2005  ---  הספר עוקב אחר התפתחות הצנזורה הקתולית שהוטלה על הספרות העברית. בחינת מקומה של הצנזורה בעיצוב עריכת הספרים בעת המעבר לדפוס נבחנת לצד דיון באופן בו השתתפה הצנזורה בעיצוב המחודש של השיח היהודי.

הצרה עם האיסלאם :  ---  מנג'י,אירשאד  ---  2005  ---  המחברת, מוסלמית קנדית, תוקפת את המימסדים האיסלאמיים ברחבי העולם בגין אנטישמיות, דיכוי נשים והומוסקסואלים, פונדמנטליזם, התמקדות יתרה בבעיה הפלסטינית ועוד. היא קוראת לרפורמה רדיקלית באיסלאם.

הצרה עם האיסלאם :  ---  מנג'י,אירשאד  ---  2005  ---  המחברת, מוסלמית קנדית, תוקפת את המימסדים האיסלאמיים ברחבי העולם בגין אנטישמיות, דיכוי נשים והומוסקסואלים, פונדמנטליזם, התמקדות יתרה בבעיה הפלסטינית ועוד. היא קוראת לרפורמה רדיקלית באיסלאם.

הצרות של פדי קלארק.  ---  דויל,רודי  ---  2005  ---  רומן המתאר את קורותיו של ילד אירי בן עשר המגלה כי הוריו עומדים לפני הליכי גירושין. הספר-זוכה פרס בוקר.

הקהילה היהודית בשוודיה :  ---  דנצ'יק,לארס  ---  2005  ---  מאמר מחקרי בעברית ובאנגלית, המבוסס על משאל שנערך בקרב קהילת יהודי שוודיה. המחקר בוחן סוגיות כגון זהות יהודית, התמודדות הקהילה עם האתגרים שמציב העידן הפוסטמודרני, ביטויי הזהות היהודית בשוודיה כיום ועוד.

הקואורדינטה הירוקה.  ---  פוהורילס,שמואל  ---  2005  ---  המחבר, פרופסור הפועל לקידום החקלאות בארץ ובעולם, מתאר את עשרות שנות פעילותו בתחום, בד בבד עם דיונים תיאורטיים וקונקרטיים על אודות בעיות מזון ורעב בעולם ודילמות מדיניות בנושא. הקדמה מאת שמעון פרס.

הקודקס המשפטי לענייני בריאות :  ---  קראוס,בעז עו"ד  ---  2005  ---  אוגדן המכיל את מכלול הדינים וההלכות הנוגעים לחולי הנפש, חסויים ופסולי-דין. האוגדן נחלק לדיון והסברים, פסיקה, חקיקה, מקצועות טיפוליים - אתיקה ומשמעת, אוכ' מיוחדות, הליכים פליליים, סודיות רפואית ועוד.

הקול השותק :  ---  אבידן,גדי ואחרים  ---  2005  ---  דיון בקורתי המתבונן בקשיים הארגוניים,הפסיכולוגיים והתפקודיים של בית הספר כמקור להיווצרות מצוקה אצל ילדים. כחלופה, החוקרים מציגים גישה חינוכית הקוראת לחזרה רדיקלית למקור האנושי של העשייה החינוכית.

הקול השותק :  ---  אבידן,גדי ואחרים  ---  2005  ---  דיון בקורתי המתבונן בקשיים הארגוניים,הפסיכולוגיים והתפקודיים של בית הספר כמקור להיווצרות מצוקה אצל ילדים. כחלופה, החוקרים מציגים גישה חינוכית הקוראת לחזרה רדיקלית למקור האנושי של העשייה החינוכית.

הקולנוע הישראלי .  ---  שוחט,אלה  ---  2005  ---  

הקופלאס של יוסף הצדיק :  ---  טולידו,אברהם  ---  2005  ---  

הקופלאס של יוסף הצדיק :  ---  טולידו,אברהם  ---  2005  ---  מחקר רחב יריעה שבמרכזו היצירה הפיוטית, מהבולטות והחשובות בשירת לאדינו, המוגשת בתרגום עברי ומלווה במחקר השוואתי, ביקורתי ורב-תחומי. כן נסקרות תולדותיה של ספרות הלאדינו מטרום גירוש ספרד ועד למאה ה-17.

הקופסה של אנני .  ---  קיינס,רנדל  ---  2005  ---  

הקופסה של אנני :  ---  קיינס,רנדל  ---  2005  ---  קופסה שגילה המחבר, נכד נכדו של דרווין, חשפה כתבי יד ומזכרות של בתם הבכורה של הדרווינים שמתה ממחלה בטרם עת. באמצעותם וכן דרך קטעי שירה וספרות מהתקופה מגולל המחבר את ספור חייו של דרווין מזווית חדשה.

הקוראן.  ---  רובין,אורי (מתרגם)  ---  2005  ---  תרגום חדש בלוויית הערות המתרגם, מומחה בעל שם עולמי לחקר תרבות האסלאם והקוראן.

הקוראן.  ---  רובין,אורי (מתרגם)  ---  2005  ---  תרגום חדש בלוויית הערות המתרגם, מומחה בעל שם עולמי לחקר תרבות האסלאם והקוראן.

הקטרקט בעיני הרוח.  ---  טושה גפלה,אופיר  ---  2005  ---  רומן העושה שימוש מתוחכם בתבנית של ספרות הרוצחים הסדרתיים בכדי לקחת את הקורא למסע המתחקה אחר הסיבה לרציחתם של מספר סופרים צעירים בתחילת דרכם.

הקיסרות הגדולה.  ---  שיחור,רחל  ---  2005  ---  המחברת מתארת בלשון פרוזאית את ספורם של עקורים, פליטים ומהגרים, מן העולם שלפני ובזמן מלחמת העולם השניה, העולים לארץ ישראל ומתקשים למצוא את מקומם בה.

הקיץ של אביה .  ---  אלמגור,גילה  ---  2005  ---  

הקלדן מקלהארי.  ---  מק'קול סמית,אלכסנדר  ---  2005  ---  רומן בלשי עם גוון הומוריסטי. אנו שוב מתוודעים לעלילותיה של מא ראמוצווה, הבלשית מס' 1 בבוצוואנה, והפעם: האם מא תגבר על בלש מתחרה בחקירת תיק העוסק באדם שבעקבות התקפת יענים החליט לכפר על חטאיו?

הקמתי לי גלעד :  ---  פושקין,א.ס  ---  2005  ---  קובץ המאגד כ-60 שירים משירתו הלירית של המשורר והסופר הרוסי (1799-1837).

הקמתי לי גלעד :  ---  פושקין,א.ס  ---  2005  ---  קובץ המאגד כ-60 שירים משירתו הלירית של המשורר והסופר הרוסי (1799-1837).

הקפאת הליכים.  ---  אלשייך,ורדה. אורבך.גדעון  ---  2005  ---  דיון משפטי בסוגית הקפאת הליכים מאת שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, מומחית בתחום. בספר סקירה נרחבת של הקפאת ההליכים, מראשיתה ועד לגיבוש הסדר נושים והפעלתו ועוד.

הקפיצה הגורלית מהרכבת :  ---  שקדי,משה  ---  2005  ---  ספורו הפרטי של המחבר על אודות מאבקו להשרדות בתקופת השואה, אשר מסתיים בתקומה ובניית חיים חדשים בא"י, שזור בספור תולדותיהם של יהודי הונגריה. עשיר בתצלומים ארכיוניים ופרטיים.

הקץ לנשק.  ---  המינגווי,ארנסט  ---  2005  ---  רומן קלאסי המתרחש על רקע מלחמת העולם הראשונה. ספורו של נהג אמבולנס אמריקאי אשר נשלח לחזית האיטלקית ושם חווה אהבה מלאת תשוקה לאחות אנגליה.

הקץ לרשע.   ---  פרום,דיוויד. פרל,ריצ'רד  ---  2005  ---  המחברים מציגים מניפסט אמריקני פטריוטי, רווי באמרות השנינות של הנשיא בוש, המבקש להתוות דרך רב-שלבית לניצחונה של אמריקה הנאורה על פני כוחות הרשע של האסלם הפונדומנטליסטי.

הקשב!  ---  אביטוב,ירון. יגיל,רן (ע.)  ---  2005  ---  באסופה מגוון ספורים ושירים המייצגים את החווייה הישראלית של השירות הצבאי על פניה השונים - בעתות מלחמה ובעתות שלום, בקרב או במשרד. שירים וספורים מאת: אלתרמן,קנז,עמיחי,יונה וולך ועוד רבים וטובים.

הקשר האפריקאי.  ---  בז,דני  ---  2005  ---  המחבר מגולל את ספור הרפתקאותיו בזאיר (לימים קונגו) שבאפריקה, שם שהה במהלך שירותו הצבאי כמפקד הכשרות צבאיות לכוחות המיוחדים באפריקה מטעם צה"ל.

הר אדוני .  ---  דה לוקה,ארי  ---  2005  ---  

הראל :  ---  דרור,צביקה  ---  2005  ---  תעוד ספורם של לוחמי חטיבת הראל בקרב על ירושלים כפי שהוא ניבט מזכרונותיהם ומעדויותיהם של הלוחמים.

הראל :  ---  דרור,צביקה  ---  2005  ---  תעוד ספורם של לוחמי חטיבת הראל בקרב על ירושלים כפי שהוא ניבט מזכרונותיהם ומעדויותיהם של הלוחמים.

הרגע המחולל :  ---  גינדין,מיכל  ---  2005  ---  ספר ביכורים.

הרהורים על מאה רבת מכאוב :  ---  קונקווסט,רוברט  ---  2005  ---  מחקר ודיון בהסטוריה של המאה ה-20 רוויית האסונות. המחבר, הסטוריון בעל רקע עשיר, מבקש להציג ולדון בסיבות ובאמצעים שהצמיחו את ההרסנות במערב, לרבות סוגיית הלאומיות, טוטליטזריזם, אימפריאליזם ועוד.

הרוזנת.  ---  שיר,מיכאל  ---  2005  ---  רומן קליל. פרשיות אהבה וריגול הנסובים סביב דמותה של נערה פולניה מכפר נידח, הנעשית לרוזנת מכובדת ונמלטת לתורכיה בזמן מלחמת העולם השניה.

הרוח של הודו :  ---  סימונידיס,יארגו  ---  2005  ---  משלים, הגיגים וספורים קצרים השאובים מן המסורת ההינדואית והבודהיסטית, אותם ליקט המחבר במהלך שהותו בכפר קטן בהודו.

הרועה :  ---  חפץ,ניר. בלום,גדי  ---  2005  ---  ביוגרפיה רחבת יריעה על חייו ופועלו של ראש ממשלת ישראל הנוכחי, פרי שיתוף פעולה בין שני אנשי תקשורת.

הרועה :  ---  חפץ,ניר. בלום,גדי  ---  2005  ---  ביוגרפיה רחבת יריעה על חייו ופועלו של ראש ממשלת ישראל הנוכחי, פרי שיתוף פעולה בין שני אנשי תקשורת.

הרי אמרתי לכם... : ["הרי אמרתי לכם"...]  ---  פליסר,שלום  ---  2005  ---  קובץ שירים פוליטיים, מאוייר ומלווה תקליטורים שחלקו ראה אור בעבר. השירה חתרנית ובעלת גוון רדיקלי ועוסקת באכזבתו של המחבר מתהליך השלום הישראלי-פלשתיני. עיבודים מוסיקליים לשירים ע"ג תקליטורים.

הרמון.  ---  לוי מוסנן,דורה  ---  2005  ---  רומן העוקב אחר שלושה דורות של נשים ומתאר עולם אקזוטי וארוטי, מהרובע היהודי בפרס ועד לחצרות מלוכה.

הרעיון המשיחי מאז גירוש ספרד.  ---  ש"ץ אופנהיימר,רבקה  ---  2005  ---  קובץ מאמרים שפרסמה המחברת המנוחה בבמות שונות משנות ה-50 ועד שנות ה-80: ההתעוררות הפוליטי-משיחית לאחר גירוש ספרד, תורת המהר"ל, השבתאות וכיתותיה, העימות החרדי-ציוני, הרב קוק ומתנגדיו ועוד.

הרעיון המשיחי מאז גירוש ספרד.  ---  ש"ץ אופנהיימר,רבקה  ---  2005  ---  קובץ מאמרים שפרסמה המחברת המנוחה בבמות שונות משנות ה-50 ועד שנות ה-80: ההתעוררות הפוליטי-משיחית לאחר גירוש ספרד, תורת המהר"ל, השבתאות וכיתותיה, העימות החרדי-ציוני, הרב קוק ומתנגדיו ועוד.

הרפואה במקורות :  ---  אסף,מנחם  ---  2005  ---  הדפסה חדשה. מחולק לפי נושאים: החולה, ריפוי, גוף האדם, מזון האדם ושמירת הבריאות. כולל נספחים ומפתחות.

הרפיה לצורך נגיעה .  ---  מירון,דן  ---  2005  ---  

הרפיה לצורך נגיעה :  ---  מירון,דן  ---  2005  ---  מסה רחבת אופקים ויריעה המהווה קול קורא לספרות הישראלית להפטר ממיטות הסדום האידיאולוגיות, להיות רבגונית וחלק מכלל הספרות היהודית, אך ללא אחיזת חנק זו של זו, אלא תוך מגעים המאפשרים מחיה עצמאית.

הרצל לא גר כאן יותר.  ---  שוקד,משה  ---  2005  ---  המחבר ממען סדרת מכתבים טרוניים לחוזה המדינה המתארים ומבקרים בחריפות את ההוויה הישראלית של ראשית שנות האלפיים, על פניה הפוליטיים, התרבותיים והחברתיים.

הרצל עכשיו.  ---  זיו,חני. גלבר,יואב  ---  2005  ---  בחינת חזונו החברתי, הלאומי והכלכלי של תיאודור הרצל בראי ימינו. הספר משלב בתוכו את קורותיו, רעיונותיו ומהלכיו הפוליטיים המרכזיים בד בבד עם הצגת קטעים מיומניו ומכתביו.

השבר הסורי אפריקאי. [השבר הסורי-אפריקאי]  ---  אברמסון,לארי  ---  2005  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה ברפרודוקציות לציוריו ותחריטיו של האמן.

השבת שלנו .  ---  מאי,אלישבע (ע)  ---  2005  ---  

השואה בהיסטוריה היהודית .  ---  מכמן,דן  ---  2005  ---  

השואה בהיסטוריה היהודית :  ---  מכמן,דן (ע.)  ---  2005  ---  כנוס רחב יריעה של מאמרי מחקר, הגות, הסטוריה ואידאולוגיה: השואה והקשריה בראייה הסטוריוגפית | עיבוד השואה בתודעתן של קהילות יהודיות בעולם | השואה בפרשנויות תאולוגיות ואידאולוגיות.

השוגון החמישי .  ---  סערי,רמי  ---  2005  ---  

השוגון החמישי.   ---  סערי,רמי  ---  2005  ---  ""השוגון החמישי" הוא שם ספרי הששי, כשם שהדגל של אסטוניה מופיע על כריכת ספרי הראשון." - לקוח מגב הספר.

השופר :  ---  רייק,תיאודור  ---  2005  ---  חיבור המגשר בין הפסיכואנליזה לבין האנתרופולוגיה וחקר הדתות. המחבר מציע ניתוח תיאולוגי מקורי למשמעותו הסמלית של הריטואל דרך עיון בפרק יט של ספר שמות. הקדמה :זיגמונד פרויד. מבוא : רון מרגולין.

השופר :  ---  רייק,תיאודור  ---  2005  ---  חיבור המגשר בין הפסיכואנליזה לבין האנתרופולוגיה וחקר הדתות. המחבר מציע ניתוח תיאולוגי מקורי למשמעותו הסמלית של הריטואל דרך עיון בפרק יט של ספר שמות. הקדמה :זיגמונד פרויד. מבוא : רון מרגולין.

השטן שבינינו :  ---  אלון,נתי. עומר,חיים  ---  2005  ---  דיון בפסיכולוגיה של סכסוכים ובהלך הנפש הנוטה לדמוניזציה של האחר. באמצעות הצגת תאורי טיפול, המחברים מתמקדים בדמוניזציה המתרחשת ברמת הפרט ובמקביל פורשים ראיית-עולם חלופית לנהול סכסוכים.

השיבה.  ---  קולינס,מייקל  ---  2005  ---  רומן. בקורת תרבותה של אמריקה בשנות השבעים על רקע ספורו של אדם המתאמץ להדביר את פשעיו תחתיו ולחזור למוטב.

השיגעון בספרות העברית בראשית המאה העשרים.  ---  כצנסלון ברק,דפנה  ---  2005  ---  דיון משווה בין הפסיכולוגיה לבין הספרות של ראשית המאה. המחברת מציגה עשרות דוגמאות מן הספרות וממיינת אותן לפי מודלים שונים בתחומי הדת, הפסיכואנליזה, הרפואה, הפסיכיאטריה והפסיכו' האקסיסטנציאליסטית.

השיכור.  ---  סטוריסטיאנו,רמי  ---  2005  ---  רומן. גבר נהנתן ונוכל מעביר את זמנו בין רגלי אשה למסיבת מרעים. הכתיבה מליצית בחלקה, ובמעוטה דומה במקצת,או מנסה לדמות, לכתיבתו של שרייבר חתולי.

השימוש בחומרים פסיכואקטיביים בקרב תושבי מדינת ישראל 2005 :  ---  בר המבורגר,רחל ואחרים   ---  2005  ---  אסופת נתונים וסטטיסטיקות. המחקר התבצע בקרב שלוש קבוצות: תלמידים מכיתות ז' עד יב', מבוגרים בגילאי 18-40 ונוער שאינו לומד במסגרות פורמליות בטווח הגילאים 12-18.

השימוש בעצמי.  ---  אלכסנדר,פ. מתיאס  ---  2005  ---  המחבר מגולל את שלבי פיתוחה של הטכניקה הנושאת את שמו, מסביר את עקרונותיה ומתאר את השפעותיה. הטכניקה מזהה את האדם כמכלול של גוף ונפש ושואפת לתקן הרגלים לקויים בתחום הפיזי והנפשי כאחד.

השינה הגדולה.  ---  צ'נדלר,ריימונד   ---  2005  ---  רומן מתח בלשי המתאר את קורותיו של הבלש הפרטי פיליפ מרלו בלוס אנג'לס. הספר ראה אור לראשונה ב-1938.

השיר על ילדי סיביר.  ---  מוקה,טימו ק'  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו עיירה קטנה בצפון פינלנד, היא סיביר. זכרונותיהם, חששותיהם ועמדותיהם של תושביה ביחס למצבם הקיומי משמש כמיקרוקוסמוס לדיון בדבר טיב התלות של היחיד בחברה.

השירים א+ב.  ---  פן,אלכסנדר  ---  2005  ---  בשני כרכים. כינוס מקיף, ערוך כרונולוגית, לשיריו של פן. אסופת השירים כוללת גם שירים מעזבונו המתפרסמים לראשונה ושירים שלא נכללו בעבר בספריו.

השירים א+ב.  ---  פן,אלכסנדר  ---  2005  ---  בשני כרכים. כינוס מקיף, ערוך כרונולוגית, לשיריו של פן. אסופת השירים כוללת גם שירים מעזבונו המתפרסמים לראשונה ושירים שלא נכללו בעבר בספריו.

השלום :  ---  אריסטופאנס  ---  2005  ---  מחזה מן הקלאסיקה היוונית אשר נכתב במאה החמישית לפנה"ס. המחזה מתרחש בשלהי המלחמה הפלופונסית, כאשר בן אתונה יוצא לאולימפוס בכדי לשוח עם זאוס. למחזה קודמים דברי מבוא וכן פירושים בסופו.

השליחות שמעבר למילים :  ---  זרחין,מיכאל  ---  2005  ---  סיפור חייו של המחבר, יהודי מאמין, אשר השכיל לגבור על הדיסלקציה באמצעות שמוש בשיטה חדשנית לטיפול בלקויי למידה.

השלישית בשורה השנייה.  ---  אמיר,גל  ---  2005  ---  רומן מתח. שוטר מושחת שנתפס בקלקלתו ניצל מכליאה בזכות מתן עדות על עמיתיו. השוטרים, העולם התחתון, גרושתו- כולם בעקבותיו. הצעה לחקירת העלמותה של רואת- חשבון שולחת אותו למסע חובק עולם שהולך ומסתבך.

השם הטוב.  ---  להירי,ג'ומפה  ---  2005  ---  רומן. ספורם של זוג מהגרים הודים באמריקה המתאר את קשייהם להתערות בתרבות החדשה. קשיי ההגירה משתקפים דרך פרשת השם או השמות הניתנים לבן שנולד להם.

השמיכה.  ---  רובינשטיין,אמנון  ---  2005  ---  רומן בכורים מאת שר החינוך והתרבות בדימוס המתאר ספורי חיים שלובים זה בזה של דמויות ישראליות מימי טרום הקמת המדינה ועד ימינו.

השסע הדתי חילוני בעיני מנהיגים ומעצבי דעת קהל בישראל.   ---  זרמבסקי,לורה  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את המחלוקות בין דתיים לחילוניים בישראל כפי שהוא מצטייר דרך סדרת ראיונות עם שולמית אלוני, בני אלון,א.ב.יהושע,מנחם פרוש ועוד.

השפיץ והעוקץ :  ---  קיסר,תומר  ---  2005  ---  שלל הגיגים ופתגמים מאויירים הנוגעים לאהבה, שנאה, סודות החיים,ממון,חיים ומוות ועוד, הכל פרי עט המחבר אשר הגה והעמיק כדי לדלות טריוויה זו.

השפעת גדר ההפרדה על היישובים הערבים בוואדי עארה. [השפעת "גדר ההפרדה" על היישובים הערבים בוואדי עארה.]  ---  כבהא,סופיאן  ---  2005  ---  מחקר ראשוני, מבוסס על תצפיות וראיונות בשטח, הבוחן את השפעות הקמת הגדר על מערכת הקשרים והאינטראקציה בין אוכלוסיות הפלסטינים משני עברי הקו הירוק באזור וואדי עארה.

התארגנות קהילתית לאספקת שירותים ומשמעויותיה לתכנון העירוני :  ---  בליימן,מרב  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את התופעה באמצעות סקר ספרות ובדיקה אמפירית בקהילה, ועריכת דיון הבוחן את השלכות המחקר על התכנון העירוני.

התבגרות ופגיעה עצמית .  ---  דויטש,חיים (ע)  ---  2005  ---  

התבוננות מן הצד :  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2005  ---  המחבר נעזר במקרים מייצגים מתרבות ההמונים העכשווית - היצ'קוק, פריץ לאנג, סטיבן קינג ועוד - בכדי לשקף דרכם ולהטיב להסביר באמצעותם את המוטיבים התיאורטיים המרכזיים במשנתו של לאקאן.

התוכי של פלובר.  ---  בארנז,ג'וליאן  ---  2005  ---  רומן לאוהבי ספרות. רופא בגמלאות חי בצילו של סוד אפל מעברו אשר אינו נותן לו מנוח. הספר נע בין רומן לבין בקורת ספרות על כתביו וחייו של הסופר גוסטב פלובר.

התולעת.  ---  שמש,ירון  ---  2005  ---  רומן מתח. ספור הממזג,בדרכו שלו, מדע ומדע בדיוני, אשר במרכזו איש היי-טק ישראלי ההופך לכלי שרת בידי ארגון סמוי השואף לממש יכולת חדשנית לשליטה באחרים.

התחדשות הלשון הערבית בשליחות הרעיון הלאומי במצרים.  ---  שרייבום שבטיאל,שלומית  ---  2005  ---  חיבור המבקש להצביע על הקשר ההדוק בין התפתחות הרעיון הלאומי במצרים לבין התפתחות הלשון הערבית הכתובה החדשה, לאור בחינת פעילותה של האקדמיה ללשון ערבית שנוסדה ב-1932 בקהיר.

התחדשות הלשון הערבית בשליחות הרעיון הלאומי במצרים.  ---  שרייבום שבטיאל,שלומית  ---  2005  ---  חיבור המבקש להצביע על הקשר ההדוק בין התפתחות הרעיון הלאומי במצרים לבין התפתחות הלשון הערבית הכתובה החדשה, לאור בחינת פעילותה של האקדמיה ללשון ערבית שנוסדה ב-1932 בקהיר.

התחדשות ומסורת :  ---  אורפלי,משה. חזן,אפרים (ע.)  ---  2005  ---  קובץ של 25 מחקרים (ארבעה מהם באנגלית) העוסקים בתולדות יהדות צפון אפריקה בין מסורת לקדמה, תוך התעמקות ביצירה היהודית ובדרכי ההנהגה התורנית והכללית.

התחדשות ומסורת :  ---  אורפלי,משה. חזן,אפרים (ע.)  ---  2005  ---  קובץ של 25 מחקרים (ארבעה מהם באנגלית) העוסקים בתולדות יהדות צפון אפריקה בין מסורת לקדמה, תוך התעמקות ביצירה היהודית ובדרכי ההנהגה התורנית והכללית.

התלמוד :  ---  בוקסר,בן ציון  ---  2005  ---  פורסם באנגלית ב-1951. המחבר, במעין מבוא לתלמוד, עומד על טיבו של הקשר שבינו לבין התנ"ך, מתאר את התרבות התלמודית דרך ציטוט קטעים מייצגים, בוחן את הקרקע ממנה צמח וכן את המקום המרכזי שתפס בתולדות היהדות.

התמודדות מול טרור בירושלים 2002-1967.  ---  פארן,גדי ואחרים  ---  2005  ---  מחקר מונוגרפי הבוחן את דרכי ההתמודדות של המערכות המוניציפליות והמדינתיות מול הטרור בירושלים. החוקרים מתמקדים בשלושת השלבים המרכזיים: שלב המניעה, שלב הספיגה ושלב התגובה. כולל ממצאים ומסקנות.

התנ"ך :  ---  יהלום,משה  ---  2005  ---  הספר החמישי בסדרה. בלשון עממית ותמציתית דן המחבר בסוגיות מן המקרא מזוית חילונית: האם משה היה עובד אלילים? האם עשרת הדברות הם מימי משה? ארון הברית - אגדה? היכן ניתנה התורה? והיד עוד נטויה.

התנ"ך והזהות הישראלית.  ---  שפירא,אניטה  ---  2005  ---  מסה מרכזית ומאמרים נלווים העוקבים כולם אחר מעמדו של התנ"ך ואימוצו כטקסט לאומי מכונן בראשית המאה העשרים ואובדן מעמדו בקרב החברה בישראל בעשורים האחרונים.

התנ"ך והזהות הישראלית.  ---  שפירא,אניטה  ---  2005  ---  מסה מרכזית ומאמרים נלווים העוקבים כולם אחר מעמדו של התנ"ך ואימוצו כטקסט לאומי מכונן בראשית המאה העשרים ואובדן מעמדו בקרב החברה בישראל בעשורים האחרונים.

התנ"ך שאהבנו :  ---  סורוז'ון,משה (ליקט וערך)  ---  2005  ---  למעלה מ-1000 פסוקים ופתגמים משמעותיים מהתנ"ך, ממוינים אלפביתית, נושאית וכן על פי מיקומם בספר התנ"ך. הפסוקים והפתגמים מלווים בהסברים והבהרות.

התנגשות בתוך האסלאם.  ---  סיון,עמנואל  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הדנים בקנאות האסלאמית בכלל ובהתנגשות בתוככי העולם המוסלמי, בעיקר הערבי, בפרט. כן נדונים ההסטוריה של הג'יהאד, שורשי האנטי-אמריקניזם, אפשרותה של דמוקרטיה בעולם הערבי ועוד.

התנגשות בתוך האסלאם.  ---  סיון,עמנואל  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הדנים בקנאות האסלאמית בכלל ובהתנגשות בתוככי העולם המוסלמי, בעיקר הערבי, בפרט. כן נדונים ההסטוריה של הג'יהאד, שורשי האנטי-אמריקניזם, אפשרותה של דמוקרטיה בעולם הערבי ועוד.

התנדבות תרומות ועמדות כלפי ארגונים בחברה הערבית-פלסטינית בישראל : [התנדבות, תרומות ועמדות כלפי ארגונים בחברה הערבית-פלסטינית בישראל]  ---  זיידאן,אליאס ד"ר  ---  2005  ---  מחקר על דפוסי תרומות והתנדבות בקרב המגזר הערבי -פלסטיני החושף כי מגזר זה אימץ לעצמו, בעקבות המשבר שעבר בשנים בהם נערך המחקר (2000-2002), דפוסי פילנתרופיה חדשים וגבוהים יותר מכפי שנצפו בעבר.

התנדבנו לצבא הבריטי :  ---  כהן,צביה (ע.)  ---  2005  ---  אלבום המציג את ספורן של חיילות שהתנדבו לשרת בצבא הבריטי. האלבום מכיל ברובו תצלומים ומשלב מכתבים, מסמכים, תעודות, עדויות טקסטואליות ועוד.

התנדבנו לצבא הבריטי :  ---  כהן,צביה (ע.)  ---  2005  ---  אלבום המציג את ספורן של חיילות שהתנדבו לשרת בצבא הבריטי. האלבום מכיל ברובו תצלומים ומשלב מכתבים, מסמכים, תעודות, עדויות טקסטואליות ועוד.

התנוחה.  ---  ווליצר,מג  ---  2005  ---  רומן. ארבעה אחים מגלים ספר הדרכה לזוגיות מינית שהוריהם מככבים בו. מבוכת האחים מתעצמת כאשר עולה בפני ההורים הצעה לפרסום מהדורה חדשה. או בקיצור: ספורה של משפחה יוצאת דופן.

התנתקות ומה אחר כך? [התנתקות - ומה אחר כך?]  ---  חסון שלמה  ---  2005  ---  חיבור המבקש להציע ארבעה תסריטים אפשריים ל'יום שלאחר ההתנתקות', זאת מבעד לארבע גישות גיאופולוטיות רווחות: כורח ההפרדה, שתי מדינות לשני עמים, ארץ ישראל השלמה ומדינה דו-לאומית.

התנתקות מתואמת :  ---  צורף,יוחנן  ---  2005  ---  מחקר המבקש להתעמת עם השינויים שחלו בזירה המדינית לאחר מות ערפאת ולבחון את השפעתם על יישום תכנית ההנתקות מרצועת עזה.

התענוגות של יינות בורדו .  ---  ענבר,אביטל  ---  2005  ---  

התקלה :  ---  דירנמנט,פרידריך  ---  2005  ---  סיפור אודות סוכן טקסטיל שקלקול במכוניתו מאלץ אותו לבלות לילה בכפר קטן ולסעוד יחד עם קבוצת משפטנים.

התקרבות.  ---  מירון,מיכל  ---  2005  ---  רומן רומנטי. צעירה ישראלית מתלבטת בין שני אהוביה: דיפלומט צ'כי יפהפה ופסנתרן רגיש ומבריק.

התקשורת בדמוקרטיה הישראלית מנקודות מבט שונות .  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2005  ---  

התקשורת בדמוקרטיה הישראלית מנקודות מבט שונות :  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את מצבה ותפקודה של התקשורת הישראלית בישראל 2005. עמדות הציבור והעתונאים על-אודות אמון בתקשורת, הערכת תפקודה ועוד. כן נבחנת מידת חופש העתונות: הפער בין הרצוי למצוי, תמונת מצב ועוד.

התרסקות לילית.  ---  דה מיל,נלסון  ---  2005  ---  מותחן מבוסס מציאות: זוג בלשים מחפשים את הסיבה האמיתית להתרסקות מטוס TWA.

ואני בעצם לא לבד.  ---  יפה,צאלה  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים הנרקמת בין צעירה ירושלמית לבין סטודנט לעבודה סוציאלית המרותק לכסא גלגלים.

ואסילי קנדינסקי 1944-1866 :  ---  דוכטינג,האיו  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

ובאתי על החתום.  ---  שחם גובר,אורית [שחם-גובר,אורית‎]  ---  2005  ---  רומן דרמטי המסופר בשלושה קולות. סודות מעברה של משפחה, החיה בצל זכרון השואה, נחשפים ומערערים את חיי הרגש של שלושת גיבורי הספור, זוג דודניות רחוקות ומכר מילדותן.

ובדמם הבוקר יעלה .  ---  שילר,אלי ברקאי,גבריאל (ע)  ---  2005  ---  

ובדמם הבוקר יעלה : ["ובדמם הבוקר יעלה"]  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  גליון כפול המוקדש לזיכרון, הנצחה ואבלות. בין המאמרים: תרבות הזכרון וההנצחה בראשית ההתיישבות; אתרי תיעוד והנצחה לנופלים במערכות ישראל; אנדרטות ומשמעותם; הנצחת השואה בקיבוצים ועוד ועוד.

והוא אחר.  ---  בלס,שמעון  ---  2005  ---  מהדורה חדשה לרומן משנת 1991. אינטלקטואל יהודי עיראקי שהתאסלם משחזר בערוב ימיו את ספור חייו וספור משפחתו על רקע עיראק המודרנית של המאה ה-20.

והוא האור.  ---  גולדברג,לאה  ---  2005  ---  בעת שובה של נורה לביתה שבקובנה בתום שנת לימודים בברלין, הבית מלא בהתרחשויות שרק מעצימות את זרותה למשפחתה ולזהותה. אמה מחליטה להתגרש מאביה וחבר מחליט לבקר לאחר 25 שנות העדרות- וסיבת ביקורו חידתית.

והילד בוכה.  ---  שגיא,יעקב  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים בעלי צביון סוריאליסטי העוסקים בשואה, אכזריות ועוד.

והפעם ברגש :  ---  קורן,ויקטוריה. סקלטון,צ'ארלי  ---  2005  ---  רומן הומוריסטי בו מתעדים המחברים, עתונאית והומוריסט, את מסעם לאמסטרדם לטובת הפקתו של סרט פורנוגפי.

והשמש חיממה לנו את הגב.  ---  הרט,עליזה  ---  2005  ---  רומן המתאר את קורותיה של אלישבע, ילדה המתגוררת אצל משפחה אומנת ומאומצת בשנית על ידי דודתה החביבה.

ווארט און ניגון :  ---  לעווין,לייבו  ---  2005  ---  אלבום אנטולוגיה בשלוש לשונות - עברית, יידיש ואנגלית - המאגד את מיטב יצירתו של לייבו לוין, קריין אמנותי זמר ומלחין, בעיקר למלים של משוררי יידיש. חלקו הארי של האלבום מביא את שיריו ולחניו בתווים ובטקסט.

וזאת הברכה :  ---  שי,יעל  ---  2005  ---  ספור חייה של הרבנית הצדיקה אשר הקדישה ועדיין מקדישה את מירב שנותיה לעזרה לזולת ולחלש.

וידוי.  ---  ברנדס,יוכי  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מפגש ומערכת יחסים בין שתי נשים. במהלך חיפושיה אחר יצירות אמנות, אוצרת פוגשת בישישה בת 101 המסרבת להפרד מציור. ספורה של הישישה ,הנמזג בהסטוריה הציונית, מזמן לאוצרת ראייה חדשה על חייה.

וידוי.  ---  ברנדס,יוכי  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מפגש ומערכת יחסים בין שתי נשים. במהלך חיפושיה אחר יצירות אמנות, אוצרת פוגשת בישישה בת 101 המסרבת להפרד מציור. ספורה של הישישה ,הנמזג בהסטוריה הציונית, מזמן לאוצרת ראייה חדשה על חייה.

ויהי עור.  ---  וולף,רוני  ---  2005  ---  מדריך רפואי לשמירה על בריאות העור המרכז את מכלול הידע התיאורטי והמעשי הקיים היום אודות הזדקנות העור ומציג את האמצעים לעכב תהליכים אלה.

ויטה.  ---  מאצוקו,מלניה ג  ---  2005  ---  רומן. ספורם של זוג ילדים מכפר עני ונידח באיטליה, המגיעים לניו יורק של ראשית המאה העשרים. חרף רעב ומצוקה, נרקמת בין השניים אהבת נעורים והם משתמשים בכישוריהם להתגבר על מצוקתם.

וינסנט ואן גוך 1890-1853 : [וינסנט ואן גוך 1890-1853]  ---  ואלתר,אינגו פ.  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים, בפורמט אלבומי.

ויסקי זה בסדר :  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  רומן. אדם ששירת בחוליית חיסול של זרועות הביטחון, אשר פעלה באירופה ובצפון אפריקה,יוצא להרפתקה אישית ורגשית בנסיון לשחזר ולתקן מבצע חיסול כושל מן העבר.

ולא אשוב עד כלותם :  ---  שמשי,אלישיב  ---  2005  ---  באמצעות תאור וניתוח קרבות ממלחמת יום הכיפורים, המחבר מבקש להצביע על ייחודו של מפקד הפלוגה בקרב ולהדגיש את חשיבות יכולת המנהיגות הקרבית שלו.

ולס הקפודים.  ---  ליבנה,תמי  ---  2005  ---  שירים.

ומה נביא מתנה? :  ---  איריץ,קרני  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי ורצוף תצלומים, הספר מאגד רעיונות להכנת מתנת מקוריות ופשוטות לצד מורכבות יותר המותאמות למגוון אירועים.

ונהר יצא מעדן :  ---  הלנר אשד,מלילה [הלנר-אשד,מלילה]  ---  2005  ---  הספר עוסק בממדיו המיסטיים של ספר הזוהר: האופנים בהם ניתן לחולל חוויה מיסטית, אופי החוויה עצמה, מצבי התודעה המכוננים אותה ועוד. מכיל מבוא הבוחן את דמותם של רשב"י וחבורתו כפי שזו עולה מהזוהר.

ונהר יצא מעדן :  ---  הלנר אשד,מלילה [הלנר-אשד,מלילה]  ---  2005  ---  הספר עוסק בממדיו המיסטיים של ספר הזוהר: האופנים בהם ניתן לחולל חוויה מיסטית, אופי החוויה עצמה, מצבי התודעה המכוננים אותה ועוד. מכיל מבוא הבוחן את דמותם של רשב"י וחבורתו כפי שזו עולה מהזוהר.

ונתתי שלום בארץ :  ---  זהרי,מנחם  ---  2005  ---  החיבור הנו אוסף של ממצאים מקראיים המציג את 237 מופעיו של המושג 'שלום' בהקשריו השונים במקרא.

ורנון גוד ליטל :  ---  פייר,די.בי.סי  ---  2005  ---  רומן עטור פרסים המציג סאטירה על החברה האמריקנית, התקשורת והתרבות הצרכנית. נער בן טובים מעיירה שכוחת אל נעצר ומשמש כשעיר לעזאזל בידי התקשורת והמשפט בעקבות פרשיית ירי המוני המתרחשת בבית ספרו.

ז'אן ואנדריאס.  ---  אטלס,מיכאל  ---  2005  ---  רומן מתח, יצרים, שנאה וידידות המתרחש בנופיה הפסטורליים של דרום צרפת בשנותיה האחרונות של מלחמת העולם השנייה.

ז'אן מולן :  ---  עזמה,ז'אן פייר [עזמה,ז'אן-פייר]  ---  2005  ---  ביוגרפיה הסוקרת את חייו ופועלו של מולן (1899-1943), ראש תנועות הרזיסטנס הצרפתי בתקופת מלחמת העולם השניה. מולן איחד את תנועות הפרטיזנים, נעצר על ידי הגרמנים, עונה והוצא להורג.

זבוב כחול.  ---  קורנוול,פטרישיה  ---  2005  ---  רומן מתח. רופאה משפטית חוקרת את העלמותן המסתורית של עשר נשים.

זה מה שאני זוכר... :  ---  בכר,אילן  ---  2005  ---  המחבר, שנפצע אנושות ממטען חבלה סמוך למלחמת יום הכיפורים, מספר על טראומת המלחמה ועל חייו בצל החרדות והסיוטים שפקדו אותו מאז אותו אירוע.

זהות אבודה.  ---  נגר,ענת  ---  2005  ---  רומן. תינוקת נטושה בעלת עיניים מכשפות גדלה בבית יתומים ניו-יורקי, ומחפשת את זהותה האמיתית.

זו ארצי :  ---  קרמר,חיים  ---  2005  ---  חבור מגמתי העוקב אחר תולדותיהן הרוחניות והקונקרטיות של א"י ועם ישראל, תוך התבססות על המסופר במקרא, בספרות חז"ל ובקבלה - כפי שהם מתבארים מתורתו של רבי נחמן, החל ממעשה בראשית ועד הסכסוך הערבי-ישראלי.

זוג משמיים :  ---  דון יחייא,בני [דון-יחייא,בני]  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי. הטקסט מלווה באוסף בובות חתן-כלה. המחבר-עו"ד העוסק בדיני משפחה מהגג להנאתו בדיחות וספורים ובינותם משלב שירים וספורים שנכתבו ע"י אחרים, ובטעם.

זיכרון בהגירה :  ---  רוברמן,סווטה  ---  2005  ---  חיבור אנתרופולוגי העוסק בחיילי הצבא האדום במלחמת העולם השניה שעלו לישראל בשנות ה-90. ותיקי המלחמה מסרבים להשלים עם היותם בשולי החברה והחיבור מתעד את מאבקם ודן בתופעה מנקודת ראיה חברתית.

זיכרון ושכחה :  ---  וייס,יפעת. מרגלית,גלעד (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הסטוריונים,חוקרי תרבות, סוציולוגים ופסיכולוגים מישראל והעולם, הבוחנת שאלות עכשוויות הנוגעות להתמודדות הגרמנית עם השואה וכן את אופן ייצוגה בחברה, בפולמוס הציבורי ובתרבות הגרמנית.

זיכרון ושכחה :  ---  וייס,יפעת. מרגלית,גלעד (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הסטוריונים,חוקרי תרבות, סוציולוגים ופסיכולוגים מישראל והעולם, הבוחנת שאלות עכשוויות הנוגעות להתמודדות הגרמנית עם השואה וכן את אופן ייצוגה בחברה, בפולמוס הציבורי ובתרבות הגרמנית.

זיכרונות ושינויים.  ---  מלכה,משה  ---  2005  ---  רומן בכורים סמי-אוטוביוגרפי המתאר את מהלך חייו של סטודנט למשפטים במהלך לימודיו ובמסעותיו בארצות רחוקות.

זיכרונות מהזונות העצובות שלי.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2005  ---  רומן. חייו של עיתונאי ישיש וערירי משתנים בחטף כאשר הוא מחליט להעניק לעצמו מתנת יום הולדת בהגיעו לגיל 90 - בילוי עם נערה בתולה בבית-זונות.

זיכרונות מהזונות העצובות שלי.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2005  ---  רומן. חייו של עיתונאי ישיש וערירי משתנים בחטף כאשר הוא מחליט להעניק לעצמו מתנת יום הולדת בהגיעו לגיל 90 - בילוי עם נערה בתולה בבית-זונות.

זיכרונותיה של סבתא חיה.  ---  אליצדק,חיה (לבית קיפניס)  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה. סבתא חיה (1900-1993) מספרת על חייה מתקופת חייה כילדה וכנערה באוקראינה בראשית המאה העשרים ועד לעלייתה ארצה בראשית שנות העשרים.

זיקנה בקו העוני.  ---  בריק,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המציגה את מצבם העגום ביותר של ציבור הזקנים בישראל. המאמרים עוסקים בהשפעות העוני על אוכלוסיית הקשישים וכן מעלים סוגיות בהתמודדות החוקית עם התופעה ודנים בשאלות של אתיקה ומוסר.

זיקנה בקו העוני.  ---  בריק,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המציגה את מצבם העגום ביותר של ציבור הזקנים בישראל. המאמרים עוסקים בהשפעות העוני על אוכלוסיית הקשישים וכן מעלים סוגיות בהתמודדות החוקית עם התופעה ודנים בשאלות של אתיקה ומוסר.

זכאות ואי זכאות לתעודת בגרות : [זכאות ואי-זכאות לתעודת בגרות]  ---  שי,שמואל ואחרים  ---  2005  ---  מחקר שנתוניו אינם מדגמיים אלא מתייחסים לכלל האוכלוסיה כפי שנרשמה במחשבי משרד החינוך בשנים שנחקרו. החוברת כוללת מבוא, שיטת המחקר, ממצאים בהרחבה, סיכום ונספחים.

זכויות חוקה והסכמה במדינה יהודית ודמוקרטית .  ---  בלינסון,חניטל ואחרים  ---  2005  ---  

זכויות חוקה והסכמה במדינה יהודית ודמוקרטית : [זכויות, חוקה והסכמה במדינה יהודית ודמוקרטית]  ---  בלינסון,חניטל. רחף,אפרת. שפינדל,ערן  ---  2005  ---  סדרת השיעורים נועדה ליצור היכרות ראשונות ואפקטיבית עם מושגי יסוד דמוקרטיים. כן תכליתם לעודד תלמידים להשתתף בשיח הציבורי על אודות החוקה במדינת ישראל. מערכי השיעור כוללים הערות למורה.

זכויותיו של רוכש דירה.  ---  בן עזרא,אברהם  ---  2005  ---  חיבור משפטי בנושא זכויותיו של הדייר מחד וחובותיו של הקבלן מאידך, בקניית דירה או בית.

זכרון הריצה.  ---  מקלארטי,רון  ---  2005  ---  רומן במהלכו גבר רווק המכור לאוכל, אלכוהול וסיגריות, יוצא למסע בעקבות אחותו המתה, מסע המזכך את גופו ואת נפשו.

זכרונות ושירים.  ---  חיימוביץ,רבקה  ---  2005  ---  המחברת,ילידת ליטא, מספרת דרך ספרה זה את חוויותיה בטרם השואה ובמהלכה.

זמן אוויר :  ---  שמיר,עמי  ---  2005  ---  רומן תיעודי-סיפורי. ספורו של צעיר ארץ-ישראלי בשלהי מלחמת העולם השניה המצטרף לשורות הבריגדה מתוך רצון לנקום את דמם של בני עמו באירופה. המחבר מתאר את מפגשיו ומשימותיו של הגיבור ואת מחשבותיו על המלחמה.

זמן אמת :  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  מחזה מקורי המתאר חיי משפחה, שאחד מבניה קצין בצה"ל, על רקע האינתיפאדה השניה.

זמן בב.  ---  גורביץ',זלי  ---  2005  ---  שירה הכתובה כרצף יומני של רשימות פרוזאיות המפרקות ומחברות את השפה כאוות נפשן.

זמנים מעניינים :  ---  אופק,רותי (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברית-אנגלית המציג מבחר מאמרים ורפרודוקציות.

זן :  ---  סימונידיס,יארגו  ---  2005  ---  ספרון הגיגים: "המכשול הוא הדרך", "כאשר התלמיד מוכן ללמוד, יופיע מורה." ועוד ועוד.

זנון והצב :  ---  פירן,ניקולס  ---  2005  ---  הספר מציג בקצרה את הרעיונות המרכזיים במשנתם של כמה מגדולי הפילוסופים במערב, מתאלס והיוונים דרך קאנט ורוסו ועד לפוקו.

זריחה בים התיכון :  ---  בר און,יערה [בר-און,יערה]  ---  2005  ---  חיבור תיעודי והיסטורי, מבוסס על ארכיון משפחתי, מסמכים וראיונות, המשרטט את ספור חייה של צעירה אמריקאית, סבתה של המחברת, שהיתה לחלוצה האמריקאית הראשונה בגדוד העבודה.

זריחה בים התיכון :  ---  בר און,יערה [בר-און,יערה]  ---  2005  ---  חיבור תיעודי והיסטורי, מבוסס על ארכיון משפחתי, מסמכים וראיונות, המשרטט את ספור חייה של צעירה אמריקאית, סבתה של המחברת, שהיתה לחלוצה האמריקאית הראשונה בגדוד העבודה.

זרים במשפט :  ---  אלבשן,יובל  ---  2005  ---  המחבר מטיח בקורת חריפה כנגד מערכת המשפט הישראלית אשר מקשה עקרונית, בעקבות המהפכה החוקתית של אהרון ברק, על דרכו של החלש לבוא אל בין כתליה ולהגן על זכויותיו.

זרמים בהיסטוריוגפיה של המזרח התיכון.   ---  פודה,אלי. גרבר,חיים (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים וביקורות ספרות שעניינם היסטוריוגפיה מזרח תיכונית.

זרמים בהיסטוריוגפיה של המזרח התיכון.   ---  פודה,אלי. גרבר,חיים (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים וביקורות ספרות שעניינם היסטוריוגפיה מזרח תיכונית.

זרקאלו .  ---  ורובל גולובניקה,אירינה ברעם,ניר (ע)  ---  2005  ---  

זרקאלו :  ---  ורובל גולובקינה,אירינה. ברעם,ניר (ע)  ---  2005  ---  אסופה עברית שניה מתוך כתב העת המופיע בישראל בשפה הרוסית ומכיל מבחר של פרוזה עכשווית, קלאסיקה מודרנית רוסית ומאמרים על העליה הרוסית לארץ.

חבקני.  ---  הירשברג,מירי  ---  2005  ---  אלבום לתמונות אישיות מחיי המשפחה וחיי הפעוט, המשלב שירים על הרך נולד, מטרום לידה ועד גיל שלוש.

חברה וכלכלה בישראל :  ---  בראלי,אבי. גוטוויין,דניאל. פרילינג,טוביה (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ רחב יריעה המכיל מאמרים העוסקים במגוון סוגיות של החברה והכלכלה הישראלית מתקומתה ועד ימינו.

חברה טובה :  ---  פלמון,אהרן  ---  2005  ---  המדריך כולל את השערים: הקמה וצמיחה, שיווק ומכירות, כלכלה וכספים, תפעול וניהול, מכירה ופירוק.

חברה ים תיכונית. [חברה ים-תיכונית‎]  ---  גויטיין,שלמה דב  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המתחקה אחר חיי היום יום בקהילות היהודיות בחופיו של אגן הים התיכון בימי הביניים על פי ניתוח וסינתזה של חומרים מן הגניזה הקהירית. מהדורה זו הינה תמצית של סדרה בת חמישה כרכים שפרסם המחבר.

חברים הכי טובים.   ---  סלין,ויקי  ---  2005  ---  ספרון תצלומים. בכל כפולה תצלום של תינוק לצד תצלום של כלב באותה תנוחה. ביניהם מופיעים ציטוטים מאת ידועי שם.

חברים לנצח :  ---  גריב,בראדלי טרבור  ---  2005  ---  ספרון מאויר בתצלומי חיות ומשופע הגיגים בנושא חברות אמיתית.

חגיגת התיש.  ---  ורגס יוסה,מריו  ---  2005  ---  עורכת דין מניו יורק שבה למולדתה ברפובליקה הדומיניקנית לאחר גלות ארוכה. סיפורה האישי מתגולל בד בבד עם סיפורו של הרודן ששלט ברפובליקה ועם החבורה שקשרה קשר להתנקש בחייו של הרודן.

חגים לא יהודיים :  ---  יבלונסקי,אלה  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים בעברית עכשווית פרי עטה של עולה חדשה מחבר העמים אשר הצליחה להתגבר על מכשלות השפה וגשר בין הדמיון ליצירתיות.

חובה לבוא בלבוש אלגנטי.  ---  לויט,ענת  ---  2005  ---  רומן. ספורה של צעירה המוצאת מפלט ואהבה ביחסיה המיוחדים עם בעלי חיים, המסופר על רקע קורות משפחתה לאורך שלושה דורות.

חוויה רומנטית :  ---  הורביץ,ורדה  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט, שופע המלצות לבילוי רומנטי ברחבי הארץ למקומות לינה מיוחדים, מסעדות, טיולים ועוד.

חוזרים למגרש המשחקים :  ---  אלהרר,קרן   ---  2005  ---  חוברת הדרכה העוסקת בהיבטים השונים של הקייטנות ומפעלי המתנ"סים בקיץ, תוך התמקדות בנושא "משחקים של פעם". החוברת כוללת מגוון הצעות והסברים של רעיונות ותכנים להפעלה בקייטנות.

חוכמת היזמות :  ---  קוואסאקי,גאי  ---  2005  ---  מדריך מרוכז לאסטרטגיה עסקית. הספר מציג עשרות עקרונות שמטרתם לעזור ליזם בראשית דרכו: מיצוב ומיתוג, עבודה מול התקשורת, ניהול מנהלים, תרומה לקהילה ועוד.

חוכמת המנהיגות של אלכסנדר הגדול :  ---  קרק,לאנס ב.  ---  2005  ---  מדריך לרכישת יכולות מנהיגות ודרכי ניהול המשלב את ספורו ההסטורי של אלכסנדר הגדול, שהביוגפיה שלו וכשוריו משמשים כמודל לחיקוי.

חול ואבן .  ---  מאיר,יהודית פיין,דוד  ---  2005  ---  

חול ואבן.  ---  מאיר,יהודית. פיין,דוד  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה המציג מספר מצומצם מפסליהם של האמנים וכולל הערות מאת אוצר התערוכה.

חולית :  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קווין  ---  2005  ---  חלק נוסף בסדרת המדע הבדיוני "חולית".

חולמים את האמנות חולמים את המציאות.  ---  גינתון,אלן  ---  2005  ---  קטלוג התערוכה הרטרוספקטיבית לזוכי הפרס לאמנות ישראלית בעשר השנים האחרונות, בין האמנים הזוכים: מרים כבסה, יואב שמואלי, אוהד מרומי, סיגלית לנדאו ואחרים. טקסט בעברית ובאנגלית.

חופש זה לא סופשבוע באנטליה.  ---  גוז,אביעד  ---  2005  ---  מסעותיו ותובנותיו של המחבר בחיפושיו אחר מהות החופש.

חוק מס הבולים :   ---  ליבוביץ,אריה. שרון,זיו  ---  2005  ---  מכיוון שנתבשרנו לאחרונה שעבר זמנו של חוק זה, הרי שבטל קורבנו של הספר. מעניין לחשוב על הרגשת אלו שעמלו על הוצאת הספר לאור, כאשר מספר ימים אחר הופעתו הם מתבשרים על חוסר הרלוונטיות שלו.

חוקה בהסכמה .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2005  ---  

חוקה בהסכמה :  ---  דרומי,אורי (ע. ראשי)  ---  2005  ---  בספר מופיע ה'אני מאמין' של מנסחי ההצעה, החוקה המוצעת על כל סעיפיה ודברי הסבר לסעיפי ההצעה. החוקה המוצעת שואפת לסטטוס קוו של שיוויון בין כל אזרחי המדינה ולהגבלת הכוח השלטוני.

חושבים יהדות מתקדמת :  ---  אזרי,מאיר (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים על אודות היהדות הרפורמית : סידור התפילה, המצוות בימינו, עיקרי האמונה, צדק חברתי ועוד.

חזון העיר :  ---  שטרן,אלי ואחרים  ---  2005  ---  אלבום המסכם את השלב השני בתוכנית האסטרטגית של תל-אביב-יפו, שלב גיבוש חזון העיר, ובו פירוט תוכניות הפעולה לטווח קצר וטווח ארוך שנהגו על ידי הועדה האחראית. מאמרים מאת כותבים שונים.

חטיפי מוח :  ---  קוסמנט,פרנק. דה שפר,פטר  ---  2005  ---  חידות הגיון ומבוכי חשיבה ערוכים במהדורה קומפקטית וצבעונית.

חידודי חשיבה.  ---  למדן,אריה  ---  2005  ---  מבחר מגוון של חידות הגיון, ריבועי קסם, פרדוקסים, קסמי קלפים, צורות קסם, תשבצים ועוד.

חידושי לשון בשירת הילדים העברית ובלשון הילדים :  ---  שר,עדית  ---  2005  ---  מחקר השוואתי המבקש לבדוק את דרכי התצורה במילון המילתי והצירופי באוסף נרחב של חידושים לשוניים בקבוצת משוררים מחד (אלתרמן, שלונסקי, זרחי, בן-דור) וילדים (גילאי 1-10) מנגד.

חידושים בהבנת מחלות כלי-דם :  ---  סלע,בן-עמי פרופ'  ---  2005  ---  המחבר מציג את החידושים בתחום הפתולוגיה של כלי-דם תוך פירוט הסכנות הגלומות במחלות אלו והצגת דרכי פעולה להפחתת הסבירות להתרחשותן.

חידושים בהבנת מחלות כלי-דם :  ---  סלע,בן-עמי פרופ'  ---  2005  ---  המחבר מציג את החידושים בתחום הפתולוגיה של כלי-דם תוך פירוט הסכנות הגלומות במחלות אלו והצגת דרכי פעולה להפחתת הסבירות להתרחשותן.

חידת המצפן :  ---  אקסל,אמיר ד.   ---  2005  ---  המחבר מתאר את המצאת המצפן המגנטי במאה ה-13, ואת השפעתו על התרבות והמסחר במערב.

חידת פישמן.  ---  אבנרי,אריה  ---  2005  ---  ספור חייו של איש העסקים אליעזר פישמן, אחד מאיילי ההון השנויים במחלוקת בכלכלה הישראלית, החל מילדותו במושב עולים ועד לבניית האימפריה שלו.

חידת פישמן.  ---  אבנרי,אריה  ---  2005  ---  ספור חייו של איש העסקים אליעזר פישמן, אחד מאיילי ההון השנויים במחלוקת בכלכלה הישראלית, החל מילדותו במושב עולים ועד לבניית האימפריה שלו.

חיה.  ---  זליקסון,עמוס  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי המציג יצירות של האמן. ציורי שמן על בד, פסטל על נייר ורישומים בעט.

חיוך הדולפין.  ---  ברקוביץ',פסקל נועה  ---  2005  ---  ספור אמיתי על ידידות אמיצה בין נער משבט בדואי בסיני לדולפינה. חייו של הנער המתבודד, אשר נאלם מבחירה בעקבות תאונה, שונו לבלי-הכר בעקבות קשר הידידות הייחודי שנרקם בין השניים.

חיוך הפלמינגו :  ---  גולד,סטיבן ג'יי  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מדעיים המציגים פרשנות מעניינת ומקורית בשפה ידידותית לסוגיות שונות מתורת האבולוציה.

חיוך מיוחד.  ---  מייקל,ג'ודית  ---  2005  ---  במרכז הרומן ספור אהבה רצוף טלטלות בין אמריקנית לסיני, המתרחש תחת עיני המשטר הפולשני של סין המודרנית.

חיוכים באהבה.  ---    ---  2005  ---  סדרת ספרי מתנה שבין דפיהם מופיעים ציטוטים נבחרים המלווים בתצלומים מרחבי העולם.

חיות בר :  ---  קירשנבאום,נועם  ---  2005  ---  מדריך מתקפל מאויר וצבעוני, עטוף בלמינציה.

חיות בר.  ---    ---  2005  ---  סדרת ספרים לפעוטות. בדפי קרטון ובשילוב אלמנטים של מגע.

חיות חוה.  ---    ---  2005  ---  סדרת ספרים לפעוטות. בדפי קרטון ובשילוב אלמנטים של מגע.

חיות מחמד.  ---    ---  2005  ---  סדרת ספרים לפעוטות. בדפי קרטון ובשילוב אלמנטים של מגע.

חיות.  ---  אוטס,ג'ויס קרול  ---  2005  ---  רומן אימה באווירה גותית המספר על סטודנטית מבריקה המתאהבת במרצה נשוי. הסטודנטית נשאבת לתוך עולם גותי וביזארי שמנהלים בביתם המרצה ואשתו.

חיטובים :  ---  אוסטין,דניס  ---  2005  ---  מדריך מצולם לחיטוב הגוף הנשי המשלב מגוון רחב של תרגילי אימון עם תוכנית תזונה דיאטטית.

חיי יוסף :   ---  שטרן,פנינה  ---  2005  ---  תיזת דוקטורט הבוחנת את חיבורו האוטוביוגרפי של יוספוס פלאביוס מתוך נקודת מבט ספרותית והיסטורית. המחברת מציבה את החיבור אל מול חיבורים דומים אחרים מן התקופה ואל מול תעודות הסטוריות שונות.

חיי נזירים במדבר יהודה :  ---  קירילוס מסקיתופוליס  ---  2005  ---  תרגום מיוונית עתיקה של כתבי יד שהשאיר אחריו הנזיר הביזנטי קירילוס, שחי במדבר יהודה במאה ה-5 לסה"נ. כתביו שופכים אור על תולדות הכנסייה הפלסטינית והארץ כולה, חיי הנזירות וענייני יומיום.מלווה בהארות וביאורים.

חיי.  ---  קלינטון,ביל  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה מאת נשיא ארה"ב לשעבר.

חייבים לדבר על קווין.  ---  שרייבר,ליונל  ---  2005  ---  רומן. אם עורכת חשבון-נפש אישי וחברתי נוקב, אותו היא ממענת בכתיבתה הקדחתנית אל בעלה הנעדר, לאחר שבנה מבצע טבח המוני בבית ספרו.

חייו האחרים.   ---  ורונזי,סאנדרו  ---  2005  ---  רומן. ג'אני הוא סופר משגשג של ספרי ילדים ונוער, חי את חייו באופוריה יחסית עד ש... אביהו המנוח מתגלה כסוכן ק.ג.ב. לשעבר ונשואיו קורסים. ג'אני צריך לשקול מחדש את יחסיו עם סביבתו.

חייו של השחקן.  ---  ורשבסקי,יולי  ---  2005  ---  קובץ ביכורים למשורר הישראלי הצעיר, יליד מוסקבה, 1978.

חייו של השחקן.  ---  ורשבסקי,יולי  ---  2005  ---  קובץ ביכורים למשורר הישראלי הצעיר, יליד מוסקבה, 1978.

חיילי רפאים :  ---  סיידס,המפטון  ---  2005  ---  ספור המבצע שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השניה, בו יחידת עילית אמריקנית חילצה כ-300 שבויים אמריקנים ובריטים ממחנה שבויים יפני בפיליפינים.

חיילים יהודים בצבאות שנלחמו בגרמניה הנאצית במלחמת העולם השניה : [במערכה הגדולה]  ---  בלברג,אפרת  ---  2005  ---  החוברת משלבת מידע כללי על מהלך המלחמה עם ספורי לוחמים ולוחמות יהודים מצבאות בעלות הברית. כן מופיעות הצעות לפעילויות לימודיות חוויתיות.

חיים בלתי גמורים.  ---  ספראג,מארק  ---  2005  ---  רומן. אלמנה מיואשת ובתה הקטנה נמלטות מחיים של יאוש אל ביתו של חותנה הממורמר ונוטר הטינה, המאשים את האלמנה במות בנו.

חיים מאוזנים :  ---  מריל,א רוג'ר. מריל,רבקה ר [מריל,א. רוג'ר. מריל,רבקה ר.]  ---  2005  ---  שלל עצות ותובנות שמטרתם להקנות כלים לנהול וליצירת איזון בין תחומי החיים השונים.

חיים משל עצמן.  ---  מישורי,ניר  ---  2005  ---  ספורים קצרים ותו לא.

חיים עם ספרים :  ---  יפת,מיכל  ---  2005  ---  אלבום טקסט ותצלומים מפגישות שערכה המחברת עם ידוענים ישראלים בבתיהם, וביניהם: חוה אלברשטיין ונדב לויתן, הלית ישורון, גיל חובב, ספי בן יוסף, רותו מודן, מנואלה דבירי ועוד.

חיים שתיים .  ---  שריג,רן  ---  2005  ---  

חיים שתיים.   ---  שריג,רן  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים הפועלים על מערכת הקשרים שבין ההוויה הישראלית והמסורת שזו כוננה לעצמה, לבין ההוויה היהודית של עקירה וגלות.

חייקה.  ---  שלו,זיוה  ---  2005  ---  ביוגרפיה בשני כרכים העוקבת אחר חייה ומפעלה הענף של חיה גרוסמן, לוחמת נחרצת נגד הכובש הנאצי שלימים היתה לחברת כנסת הפועלת למען זכויות אדם, שוויון והנחלה והנצחה של מורשת השואה.

חירייה במוזיאון 2 :  ---  וייל,מרטין. הדר,אירית (אוצרים)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המאגד מאמרים, צלומים ושרטוטים של ההצעות שהשתתפו בתחרות, בתוספת החלטות השופטים ונימוקיהם.

חכה פיתיון ודגים : [חכה, פיתיון ודגים]  ---  הרפז,יורם  ---  2005  ---  הספר מציג תחום עיוני-מעשי חדש בחינוך הנקרא חינוך החשיבה ומספק מפה אחדותית, כללית ומושגית, לשלל התיאוריות והתכניות בתחום.

חכה פיתיון ודגים : [חכה, פיתיון ודגים]  ---  הרפז,יורם  ---  2005  ---  הספר מציג תחום עיוני-מעשי חדש בחינוך הנקרא חינוך החשיבה ומספק מפה אחדותית, כללית ומושגית, לשלל התיאוריות והתכניות בתחום.

חכמה ותמימות :  ---  מלכיאל,אליעזר  ---  2005  ---  קריאה אישית בטקסטים של ר' נחמן מברסלב, תוך ניתוח הבעיות הפילוסופיות העולות מהם והשוואה עם גישותיהם של הוגים שונים: הגל, סרטר, ניטשה ואחרים.

חלום בהקיץ.  ---  קרנץ',ג'יין אן  ---  2005  ---  רומן ארוטי המוסווה על ידי עלילה פסאודו-מתוחכמת.

חלומות בטטראן בגדאד. [חלומות בטטראן, בגדאד]  ---  פטל,בדרי  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה של פרופ' בדרי, עשירה בספורים מחוויותיו כילד, חלק ממשפחה ענפה אשר התגוררה בשכונה היהודית טטראן בבגדאד, אשר נאלצה להתמודד עם תנאי עוני קשים ורדיפות השכנים המוסלמים.

חלומות השוא ידברו? : ['חלומות השוא ידברו'?]  ---  פידלר,רות  ---  2005  ---  דרך עיונים פילולוגיים והשוואה לטקסטים מזרח קדמונים, נבחנים חלומות ההתגלות, תוך נסיון להגיע לכלל אפיון התופעה, שורשי צמיחתה בישראל הקדומה, ותפקודיה וגבולותיה כאחת מדרכי ההתקשרות בין האלוהים לאדם.

חלומות פיל.  ---  אמת,שגית  ---  2005  ---  לגיל הרך.

חלופות נפגשות :  ---  גורני,יוסף  ---  2005  ---  דיון הסטורי-פוליטי המבקש לבחון את התמורות שחלו בתנועות המנוגדות והיריבות, בנוגע לאידאולוגיה היהודית לאומית שלהן בכלל וליחסן לכלל האומה היהודית בפרט, מסוף המאה ה-19 עד לשלהי המאה ה-20.

חלוקת הארץ :  ---  שביט,ארי  ---  2005  ---  דבריהם של 33 ישראלים מן הימין, המרכז והשמאל, מן האקדמיה,מערכת הבטחון והמדיניות מעובדים בצורה מינימליסטית לכדי ניתוחים אנליטיים.

חלוקת הארץ :  ---  שביט,ארי  ---  2005  ---  דבריהם של 33 ישראלים מן הימין, המרכז והשמאל, מן האקדמיה,מערכת הבטחון והמדיניות מעובדים בצורה מינימליסטית לכדי ניתוחים אנליטיים.

חם כמוס.  ---  ארגמן ברנע,עמליה  ---  2005  ---  שירי אהבה מלווים במספר איורים ארוטיים.

חמישה מאמרים פמיניסטיים.  ---  גולדמן,אמה  ---  2005  ---  מאמרים שנכתבו על ידי האנרכיסטית היהודיה (1869-1940), בנושאי סחר בנשים, נישואים ואהבה, הצביעות הפוריטנית, זכות הצבעה לנשים ועוד.

חמישה מאמרים פמיניסטיים.  ---  גולדמן,אמה  ---  2005  ---  מאמרים שנכתבו על ידי האנרכיסטית היהודיה (1869-1940), בנושאי סחר בנשים, נישואים ואהבה, הצביעות הפוריטנית, זכות הצבעה לנשים ועוד.

חמלה וידע .  ---  ברטל,נירה  ---  2005  ---  

חמלה וידע :  ---  ברטל,נירה  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המביא את תולדות ההתפתחות של הסיעוד כמקצוע בארץ-ישראל בימי המנדט הבריטי, ומסופר דרך קורותיו של בית הספר לאחיות "הדסה" אשר היה ביה"ס המקצועי הראשון לנשים בא"י.

חמש ילדות יפות.  ---  יוג'נידיס,ג'פרי  ---  2005  ---  עלילת הרומן מתרחשת בפרבר אמריקני של שנות השבעים. חמש נערות אחיות מבית שמרני בו נהוג משטר נוקשה מתאבדות אחת אחרי השניה.

חנה.  ---  לב,איתי  ---  2005  ---  רומן בכורים. ספור אהבתם הבלתי ממומשת של שלושה חברים קרובים את חנה, המתרחש על רקע נופי ירושלים של שנות ה-70. טרגדיה בחייה של חנה מערערת את האיזון העדין בין החברים המתמידים באהבתם לאורך השנים.

חסידות של אחר הצהריים.  ---  אלנבוגן,קובי  ---  2005  ---  ספרו השני של המשורר התל אביבי הצעיר (נולד 1979).

חסר לך בורג :   ---  כליף,עופר  ---  2005  ---  אלבום כרוך בספירלה ורווי תמונות והסברים, המונה שלל עצות לתחזוקת הבית במשורים שונים: ארגז הכלים, אביזרים, צביעה וסיוד, תיקונים, אינטלציה, חשמל וכלי עבודה מסיביים.

חפרפרת.  ---  לין,הילה לולו  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-ערבי-אנגלי המציג את עבודותיה של היוצרת הרב תחומית. לקטלוג מצורף תקליטור.

חצה את הקו הזה :  ---  רושדי,סלמן  ---  2005  ---  מאמרים וטורים אישיים בנושאים פוליטיים, תרבותיים ואישיים, ובהם מאבקו של המחבר כנגד גזר דין המוות שהוציאו נגדו חכמי הדת האירניים.

חצות בגריניץ'.  ---  כהן,קלוד  ---  2005  ---  מותחן. סוכן מוסד יוצא לחפש את חברו הטוב בלונדון בעקבות חשד שהוא פועל נגד הסוכנות. חברותם עומדת למבחן כאשר הם שניהם מתאהבים באותה אישה.

חרב הגרוש :  ---  אשקר,אנטיגונה  ---  2005  ---  הדו"ח עוקב אחר מצבם של הפלסטינים באזור המערות בדרום הר חברון החשופים לגירוש ולהתקפות חוזרות ונשנות מצד אנשי ההתנחלויות הסמוכות וצה"ל.

חרדות פסיכוטיות והכלה :  ---  ליטל,מרגרט א'.  ---  2005  ---  מטפלת ותיאורטיקנית בעצמה, המחברת מביאה את סיפור הטיפול הפסיכואנליטי האישי שלה אצל הפסיכואנליטיקן ויניקוט.

חרון האינטלקטואלים :  ---  אוחנה,דוד  ---  2005  ---  המחבר מבקש לבחון את ביקורתם ותרומתם של אינטלקטואלים רדיקליים למחשבה המודרנית של המאה ה-20 וביניהם: קאמי, בנימין, תומס מאן, פוקו, רוסו ועוד.

חרון האינטלקטואלים :  ---  אוחנה,דוד  ---  2005  ---  המחבר מבקש לבחון את ביקורתם ותרומתם של אינטלקטואלים רדיקליים למחשבה המודרנית של המאה ה-20 וביניהם: קאמי, בנימין, תומס מאן, פוקו, רוסו ועוד.

חשיבותן של התאגדויות וולונטריות לתנועות גרילה.  ---  גולדמן,עוגן  ---  2005  ---  חיבור מחקרי במהותו העוסק בעיקר בתנועות גרילה שפעלו באמריקה הלטינית במאה ה-20. המחקר מברר מהם הגורמים המסייעים להצלחתן של תנועות גרילה בכלל ובאמריקה הלטינית בפרט.

חתונה מקומית :  ---  דולב,גניה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי בלוויית מאמרים המוקדש לכתובות שנוצרו בארץ ישראל - כאלו שצוירו ביד וכאלו שהודפסו בבתי דפוס. המאמרים מספקים רקע הסטורי ומנתחים דימויים חזותיים. ראו ערך לועזי.

חתונות של אחרים.  ---  הולי,נואה  ---  2005  ---  רומן. צלמת חתונות, מאוכזבת מאהבה, פוגשת בגבר באחד האירועים בו היא עובדת ומתפתח ביניהם רומן.

חתיכות.  ---  אשין,עומרי  ---  2005  ---  ספורים קצרים ובוסריים.

חתימה ואישיות :  ---  שמאע,גלעד  ---  2005  ---  מדריך לגרפולוגיה של חתימות.

טאו טה טיגרה [הנמר, הדרך והערך] :  ---  פלי הנמר מעורר עוזר  ---  2005  ---  הגיגים ועצות להצלחה בחיים ובעסקים.

טאו טה טיגרה [הנמר, הדרך והערך] :  ---  פלי הנמר מעורר עוזר  ---  2005  ---  הגיגים ועצות להצלחה בחיים ובעסקים.

טאי צ'י צ'ואן ג'ינג :  ---  מיכאלי,דוד  ---  2005  ---  אסופת שירים מאת מומחים לאומנות הטאי צ'י, מתורגמים מן המקור הסיני בלוויית הערות המתרגם. "מוחלט עילאי/יש מאין נצחי/הורה נוכחות והיעדר/בתנועה מתבדל/בדומם הוא ניתך/."

טאצ' לכל אירוע.  ---  מוסיוף,איריס  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי בו שלל הצעות לעיצוב ופיתוח רעיונות אירוח, התאמת כלי הגשה, דקורציה ושילובי צבעים. הקטלוג מתרכז בשלושה נושאים: אירועים משפחתיים, מסיבות, ורעיונות לעיצוב בהתאם לעונות ולצבעים.

טביעת אצבע.  ---  ניצני,שרה  ---  2005  ---  רומן ביכורים משפחתי שעלילתו נעה הלוך ושוב על ציר הזמן ומגוללת את קורותיה של אישה על רקע יחסיה המשפחתיים המורכבים עם הוריה ניצולי השואה, עם בני דורה ועם דור ילדיה.

טבע דומם .  ---  בן ישראל,מרית  ---  2005  ---  

טבע דומם.  ---  בן ישראל,מרית  ---  2005  ---  רומן. ילדה צעירה מתקוממת נגד חוקי המציאות בשם הרגשות והיצירתיות.

טבע ישראלי :  ---  קירשנבאום,נועם  ---  2005  ---  שלושה מדריכים מתקפלים ומאוירים, עטופים בלמינציה: מדריך חיות בר, מדריך ציפורים ומדריך פרחי בר.

טבריה בתקופת המשנה והתלמוד :  ---  הירשפלד,יזהר  ---  2005  ---  הלקט מוגש בעברית ובאנגלית והוא נועד לתלמידים ולמטיילים המבקשים לסייר בעתיקות טבריה ואתריה.

טוב ויפה ג'יבס : [טוב ויפה, ג'יבס]  ---  וודהאוס,פ.ג'.  ---  2005  ---  רומן קומי העוסק במעלליהם של אריסטוקרטים נפוחים ושאר דמויות ססגוניות אשר כולן מקושרות דרך דמותו של המשרת האלמותי ג'יבס.

טוסקנה הקסומה .  ---  לורי, אביבה. פפירבלט,שלמה  ---  2005  ---  

טוראי טולקאצ'ב בשערי הגיהינום :  ---  טולקאצ'ב,ז'ינובי  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג את ציוריו ורישומיו של האמן, אשר נחשף לזוועות השואה עת הגיע לשערי הגיהנום של מיידנק ואושוויץ במדי הצבא האדום. כולל ביוגרפיה וקטעי טקסט בעברית, אנגלית וצרפתית.

טורפת הגברים.  ---  ליבנג'י גרייזר,ג'יג'י  ---  2005  ---  רומן שעלילתו כה מורכבת שאין ביכולתנו לפרטה כאן. בכל זאת, מדובר באשה הוליוודית ממוצעת ו"מהממת" שפשוט חייבת למצוא בעל כי היא כבר בת 32 בקרוב. היא בוחרת, מתכננת, מזמינה אורחים ורק אז מחליטה להודיעו דבר.

טיול משפחתי באופני הרים.  ---  סט,אלי  ---  2005  ---  מסלולים נבחרים ומבוא לרכיבה עם ילדים, כולל מפות ותצלומים.

טיול על שפת הים.  ---  אנדרסון,ג'ואן  ---  2005  ---  המחברת כותבת על חברותה האמיצה עם אשתו של הפסיכואנליסט הידוע אריקסון. חברתה, למודת דרכים ונסיון (בת כ-95), משמשת לה כמורת דרך רוחנית וחולקת עמה תובנות המסייעות לה במעבר לגיל העמידה.

טיולי רכב בשטח :  ---  קווה,יואב  ---  2005  ---  מדריך לטיולי רכב בישראל המציע מגוון מסלולים המתאימים גם למכוניות רגילות, לצד מסלולים המתאימים לרכבי שטח בלבד.

טיולים בעקבות סופרים :  ---  שכטר פייל,עידית  ---  2005  ---  מסלולי סיור מצולמים בירושלים, ת"א, הכרמל והגליל, בעקבות עלילות ספרים ישראליים.

טיולים בעקבות סופרים :  ---  שכטר פייל,עידית  ---  2005  ---  מסלולי סיור מצולמים בירושלים, ת"א, הכרמל והגליל, בעקבות עלילות ספרים ישראליים.

טיסה קטלנית.  ---  רייכס,קתי  ---  2005  ---  רומן. אנתרופולוגית מחפשת את בתה בין הריסותיו של מטוס שהתרסק ומצטרפת ל-FBI בכדי לחקור את נסיבות ההתרסקות.

טיפות הדבש וסיפורים אחרים.  ---  קראוס,גילה   ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתכתבים עם העבר הישראלי והיהודי, בתפוצות ובישראל.

טיפות שהן ים .  ---  ענבל דור,לאה  ---  2005  ---  

טיפות שהן ים.  ---  ענבל דור,לאה  ---  2005  ---  רומן המתאר מערכת יחסים סבוכה ומורכבת בין אם דכאונית ניצולת השואה לבין בתה, המבקשת למצוא מקום בחייה.

טכנאות כחזון בהכשרת מורים :  ---  בק,שלמה  ---  2005  ---  ספר ראשון מבין שניים. חיבור הבוחן בעין ביקורתית את התפיסה הטכנית-ראציונאלית של ההוראה והכשרת המורים, וזאת דרך פריזמה פילוסופית.התפיסה הנדונה, אליה מכוונת המלצות ועדת דברת, נפסלת כשגויה וכמסוכנת להוראה.

טקטיקה בכדורגל.  ---  רז,אמנון  ---  2005  ---  הספר סוקר טקטיקות ושיטות משחק בכדורגל, בעבר וכיום.

טרזן ג'יין ומדיח הכלים : [טרזן, ג'יין ומדיח הכלים]  ---  גפן,אדיבה  ---  2005  ---  ספורם האישי והאמיתי של נשים וגברים אשר הקימו משפחות בישראל כיום. המספרים מעלים התמודדויות ולבטים מחיי המשפחה והזוגיות.

טריידינג אפ.  ---  בושנל,קנדס  ---  2005  ---  רומן. ספורה של צעירה יפיפיה שנאבקת לטפס במעלה הסולם החברתי ולשרוד בדקדנס הניו יורקי.

טריקת דלת.  ---  טרומר,חנה  ---  2005  ---  רומן. ספורן של שתי אמהות המתמודדות עם שאלת הגיוס של בניהן לצבא. השתיים מנתבות את בניהן למסלול הנוגד את רצון הבנים, החלטה שבסופה תוביל לאסון.

יאיר גרבוז מציג רסטורציה.   ---  גרבוז,יאיר  ---  2005  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה ברפרודוקציות לסדרת הציורים של האמן בהם הוא מצייר מחדש את ציורי הציירים של קיבוץ אפיקים.

יאלו .  ---  ח'ורי,אליאס  ---  2005  ---  

יאלו.  ---  חורי,אליאס [ח'ורי,אליאס]  ---  2005  ---  רומן פרי עטו של הסופר הלבנוני.

יבנה יבנה ים וסביבתן : [יבנה, יבנה-ים וסביבתן]  ---  פישר,משה (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מחקרים על תקופות הסטוריות שונות: פרהיסטוריה ותקופת הברונזה | תקופת הברזל | מחקרים ארכיאולוגיים חדשים | ימי- הביניים והעת החדשה.

יד איש באחיו :  ---  פרי,יורם  ---  2005  ---  דיון סוציולוגי ואנתרופולוגי המתאר את רצח רבין במבט רטרוספקטיבי של 10 השנים האחרונות כמו גם את מלחמת התרבות שבין אלו המזהים עצמם כ"ישראלים" אל מול "היהודים".

יד ושם לג :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים בנושאים שונים: יהודי ורשה, עמדות וזכרון לאחר המלחמה, הארות מחקריות, מאמרי ביקורת ומכתבים.

ידי משה :  ---  קלנברג,משה  ---  2005  ---  רשימות ודרשות שנישאו במחנה הסגר בשנים 1940-1941 ע"י אב עדת המהגרים במץ שבצרפת. הספר כולל מבוא ורקע הסטורי ואישי של הכותב, עיונים כלליים בנושאי הדרשות, וכן הכתבים כלשונם בלווי צלומים מכתב היד והערות.

יהדויות :  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  המחבר מבקש להאיר את פניה של היהדות והיהודים מזוויות שונות ומכיוונים שונים ולשחררה מן העריצות שבהגדרות מונוליטיות. היהדות נבחנת ומוצגת כדת, כהסטוריה, כהלכה למעשה, כתרבות, כציווי מוסרי ועוד.

יהדויות :  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  המחבר מבקש להאיר את פניה של היהדות והיהודים מזוויות שונות ומכיוונים שונים ולשחררה מן העריצות שבהגדרות מונוליטיות. היהדות נבחנת ומוצגת כדת, כהסטוריה, כהלכה למעשה, כתרבות, כציווי מוסרי ועוד.

יהדות אזור הקאריבי :  ---  שי,לביא. פרייזן,מיכל (מרכז הפקה ועריכה)  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי ובו תצלומים, מפות וציורים מלווים בהסברים - רובם ממוזערים ובשחור לבן - אשר נאספו ממדינות אזור הים הקאריבי ואשר היוו חלק מחיי הקהילות היהודיות באזור.

יהדות אזור הקאריבי :  ---  שי,לביא. פרייזן,מיכל (מרכז הפקה ועריכה)  ---  2005  ---  קטלוג עברי-אנגלי ובו תצלומים, מפות וציורים מלווים בהסברים - רובם ממוזערים ובשחור לבן - אשר נאספו ממדינות אזור הים הקאריבי ואשר היוו חלק מחיי הקהילות היהודיות באזור.

יהודה שומרון וחבל עזה : [יהודה, שומרון וחבל עזה]  ---    ---  2005  ---  שלוש מפות איזוריות בקנ"מ 1:136,000 - 1:196,000.

יהודי לנינגרד 1939-1917.  ---  בייזר,מיכאל  ---  2005  ---  חלקו הראשון של הספר דן ביהודים בחיי העיר מתקופת המהפכה הרוסית: מדיניות הממשל, יחס הרוב הסובייטי כלפי המיעוט היהודי ועוד. חלקו השני מוקדש לקהילה עצמה: לאורחות חייה, לפוליטיקה ולתרבותה הציבורית.

יהודי תימן :  ---  עוזרי,ציון  ---  2005  ---  אלבום תצלומים מרהיב, בעברית ובאנגלית, פריים של שני עשורי מסעות צילום שערך הצלם בתימן ובישראל. התצלומים מנציחים את הווי יהדות תימן, ובעיקר את היבטיה החברתיים והתרבותיים.

יהודיות .  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  

יובל אורות :  ---  איש שלום,בנימין. רוזנברג,שלום  ---  2005  ---  המאמרים המכונסים בספר מבוססים על הרצאות שנשמעו בכינוס עולמי שהתקיים בשנת תשמ"ה והוקדש לדיונים במשנתו של הרב קוק, ובעיקר לנושא התשובה שבהגותו במשמעותה הרחבה.

יולי בגשם.  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  ספור לגיל הרך, דפים בלמינציה.

יולי הולכת לגן.  ---  שיר,סמדר  ---  2005  ---  ספור לגיל הרך, דפים בלמינציה.

יום אחד... .  ---  דרוקר,דפנה  ---  2005  ---  שירים. "עצב גדול פרוש על חיי/כאדרת רקומה./עצב גדול נסוך על פני/כארשת חתומה.../...על שדות האהבה הנובטים לשוא/במדבר האדיר שהורשת לי/אלהי!.../"

יומן הדוגמנים של ישראל.  ---  בורוביץ',שי (ע.)  ---  2005  ---  יומן שבועי.

יומנה של תלמידת קונג-פו.  ---  הררי,מיכל  ---  2005  ---  המחברת מגישה לקורא את יומנה האישי, עמוס בתיאורי יום-יום, בתובנות א-לה קסטנדה ודומיו, וכן רווי בתיאורים סמי-ארוטיים על-אודות אהבתה הגדולה והכנה לעצמה.

יומני לאה גולדברג.  ---  גולדברג,לאה  ---  2005  ---  היומנים מופיעים בשלמותם החל מילדותה ובחרותה ועד שנת 1966.

יוני ארנבוני.  ---    ---  2005  ---  לגיל הרך. ספרון כתוב בחרוזים ומשולבת בו בובת אצבע.

יונים בטרפלגר.  ---  מיכאל,סמי  ---  2005  ---  רומן. גבר ישראלי, מסור לאמו נצולת השואה, מגלה שהוא בן מאומץ ושהוריו הם פלסטינים שנמלטו בנכבה. על רקע המציאות הקשה ביחסי ישראלים-פלסטינים, נרקמת מערכת יחסים בין האם הביולוגית לבנה.

יונים בטרפלגר.  ---  מיכאל,סמי  ---  2005  ---  רומן. גבר ישראלי, מסור לאמו נצולת השואה, מגלה שהוא בן מאומץ ושהוריו הם פלסטינים שנמלטו בנכבה. על רקע המציאות הקשה ביחסי ישראלים-פלסטינים, נרקמת מערכת יחסים בין האם הביולוגית לבנה.

יונתן מונג'ק :  ---  רובינזון,אורלי   ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג אוסף של בתים פרטיים שתכנן ועיצב האדריכל. התמונות מופיעות בלוויית סקיצות, איורים ושרטוטים מיומנו של האדריכל.

יונתן מונג'ק :  ---  רובינזון,אורלי   ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג אוסף של בתים פרטיים שתכנן ועיצב האדריכל. התמונות מופיעות בלוויית סקיצות, איורים ושרטוטים מיומנו של האדריכל.

יוסי בנאי קורא תהלים.  ---  בנאי,יוסי  ---  2005  ---  בתקליטור קורא יוסי בנאי 19 פרקי תהלים, בלווי מוסיקה מקורית. ספר תהלים,אחד מתוך מהדורת 'תנ"ך לעם', מפוסק ומחולק למשפטים באופן התואם את הרגלי הקריאה של זמננו.

יופי של עוגה :  ---  כץ,טל  ---  2005  ---  אלבום צבעוני במיוחד, מדריך לעיצוב וקישוט עוגות בעזרת בצק סוכר.

יוצרים בעומס יתר :  ---  אריאלי הורוביץ,דנה  ---  2005  ---  קובץ ראיונות עם אמנים ישראלים העוסקים בתגובותיהם האמנותיות והפוליטיות לרצח רבין, בלווית מקצת מן היצירות שהשיחות נסובו עליהם. הספר מבקש לחשוף את קשרי הגומלין בין אמנות לפוליטיקה בישראל.

יחד ולחוד בבז'ז'ני :  ---  רדליך,שמעון  ---  2005  ---  המחבר, יליד העיירה השוכנת בגליציה המזרחית, מספר את ספורה הטראגי של העיירה ושל הקהילות בה, תוך התבססות על ראיונות נרחבים עם יוצאי וניצולי העיר ועל מקורות משניים מחד, ועל זכרונותיו מילדותו, מאידך.

יחד ולחוד בבז'ז'ני :  ---  רדליך,שמעון  ---  2005  ---  המחבר, יליד העיירה השוכנת בגליציה המזרחית, מספר את ספורה הטראגי של העיירה ושל הקהילות בה, תוך התבססות על ראיונות נרחבים עם יוצאי וניצולי העיר ועל מקורות משניים מחד, ועל זכרונותיו מילדותו, מאידך.

יחסי הגומלין בין הדרג האזרחי-מדיני ובין הדרג הצבאי.  ---  יחזקאלי,פנחס (ע. אקדמי)  ---  2005  ---  מקבץ מחקרים מאת שורה של חוקרים, פוליטיקאים ואנשי צבא, הבוחנים את מערכת היחסים המורכבת שבין שני הדרגים הללו בישראל. סוגיה מרכזית אשר נדונה עוסקת במעבר המהיר מקריירה צבאית לקריירה פוליטית.

יחפה.  ---  רן,תהל  ---  2005  ---  רומן. ספור התבגרות העוקב אחר מהלך חייה של ילדה חולת נפש שגדלה במוסדות. הספור נרקם דרך תמונות מתחלפות מזמנים שונים בחייה וחושף את תהליך החלמתה.

ילד אסור ילד מותר :  ---  אסקוזידו,אילת  ---  2005  ---  החוברת ערוכה כסיפור, מלווה בהרחבות תיאורטיות ועובדתיות, המבקש לפתח מודעות של מחנכים ביחס לילדים בסיכון, להפחית חרדות ולפזר את הערפל בנושא זכויות ילדים ולהציע כיוונים לפיתוח תכנית בנושא זכויות ילדים.

ילד לא חוקי.  ---  וויליאמס,קתי  ---  2005  ---  רומן.

ילד רב מוח : [ילד רב-מוח]  ---  בוזן,טוני  ---  2005  ---  מעין "הוראות הפעלה" להורים, המבקשים להדריך את הקורא כיצד להביא את האינטלגנציות החברתיות, יצירתיות והמתמטיות של ילדיהם לכדי ביטוי מלא.

ילד שלי מיוחד :  ---  חגי,עירית  ---  2005  ---  המחברת מציגה סיפורים טיפוסיים של ילדים בעלי בעיות התפתחות שונות, ואת הדרכים בהן ניתן לסייע להם.

ילדה חולמת אשה חולמת ילדה.  ---  אשכנזי ארבל,תרצה [אשכנזי-ארבל,תרצה]  ---  2005  ---  רומן. ספורה של אם צעירה המשאירה את משפחתה מאחור ועוברת לתל אביב של שנות ה-60. במהלך הספור נרקמת מערכת יחסים סימביוטית אמביוולנטית בין גיבורת הספור לבין המחברת.

ילדות בחרוזים :  ---  קרפט,חביבה (ויוי)  ---  2005  ---  שמונה ספורים קצרים בחרוזים, מלווים בצער וכאב אך לא ללא הומור, המתארים אפיזודות שונות ממחוזות הילדות.

ילדי בוסר.  ---  גרוסמן,יוסף  ---  2005  ---  רומן, מעין טלנובלה המתארת את קורותיהם הכואבים של אח ואחות אשר חיו בילדותם בצל אמם שעסקה בזנות.

ילדי הטל :  ---  אלאסעד,מחמד  ---  2005  ---  כתובה בפרוזה לירית, הנובלה משקפת את זכרונותיו של המחבר משנות גלות ופליטות, ומגוללת את ספור ה"נכבה" האישי והקולקטיבי של הפלסטינים שנעקרו מביתם ב-1948.

ילדי יום ראשון.  ---  גפן,אביב  ---  2005  ---  הגיגיו של זמר המנסה להיות קצת/הרבה יותר מכך. מתוך עומק הקונפורמיות נשקפת דמות הכותב הכואב והאמן הנאמן לעצמו.

ילדת הגזזת .  ---  טופול,יעל  ---  2005  ---  

ילדת הגזזת :  ---  טופול,יעל  ---  2005  ---  מעין יומן אוטוביוגרפי הכתוב בשטף, המעלה זכרונות מן העבר וההווה ומגולל את ספור חייה של האמנית. חלק ניכר מן הספר יוצא כנגד הממסד האשכנזי חילוני שלדידה של האמנית מעונין היה להכחיד את תרבות המזרח.

ילקוט הפתגמים :  ---  ארזי,אברהם (ליקט, ערך, תרגם מארמית והוסיף דברי הסבר)  ---  2005  ---  הדפסה חדשה. כולל כ-800 ערכים ולמעלה מ-5000 פתגמים ואמרות.

ילקוט מורשת עט :  ---  הורביץ,אריאל (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים, עדויות ובקורת ספרות. גליון זה בנושא 60 שנה לסיום המלחמה באירופה ושחרור המחנות, עדויות של חברי השומר הצעיר ועוד.

ימי הפופ.  ---  שלו,עמיחי  ---  2005  ---  ארבע נובלות המתארות את התבגרותו של נער יתום בראשון-לציון, בשנות השמונים.

ימי חילזון.  ---  גרשון,ליאורה  ---  2005  ---  נובלה המתארת בדקדוק ובפרטנות מערכת יחסים טעונה ורוויה ביאוש אשר חווה גיבורת הסיפור.

ימי לונדון :  ---  שרת,משה  ---  2005  ---  כרך שני מתוך שלושה כרכי מכתביו של משה שרת מימי לימודיו ב-L.S.E. המכתבים לקוחים משנת לימודיו השניה של שרת ועוסקים, בין השאר, בעניינים ציוניים, בטחוניים, אהבתו לצפורה מאירוב ועוד.

ימים אחרונים של תמימות.  ---  קצב,נעם  ---  2005  ---  רומן. ספור התבגרותו של תלמיד ישיבה צעיר הנמשך אל העולם החילוני. בין פרקי הספר שלובים תיאורים של דמויות מן התנ"ך והספרים החיצוניים.

ימים בשחור וירוק.  ---  חבר,אהרון (חובר)  ---  2005  ---  רומן. ספורם של חבורה צעירה והתהליכים שעוברים היחידים, הקבוצה והחברה הישראלית בכלל מימי טרום מלחמת יום כיפור עד לימי מלחמת לבנון.

ימים ירוקים .  ---  לויתן,אסף  ---  2005  ---  

ימים ירוקים :  ---  לויתן,אסף  ---  2005  ---  מדריך המספק שלל עצות לניהול חיים בישראל תוך התחשבות מתמדת ומתבקשת באיכות הסביבה.

ימלא .  ---  הזז,חיים  ---  2005  ---  

ימלא.  ---  הזז,חיים  ---  2005  ---  מהדורה מהודרת ליצירתו המליצית של הזז, אשר נכתבה בפריז בשנת 1929 ונותרה גנוזה עד היום. כתב היד נתגלה כ-70 שנה לאחר כתיבתו ורואה כאן אור לראשונה. הטקסט מנוקד ומהודר ובאחריתו ביאורים.

יממה.  ---  קמין,י.  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת בעולם של שפע כלכלי חסר תקדים, בו תוחלת החיים שילשה עצמה אולם בני האדם מאבדים את אנושיותם. מצרף דמויות מגוון משתתף בניסוי חברתי המשתבש וכעת מוטל בידיהם לחשוף את אנושיותם מחדש.

יממה.  ---  קמין,י.  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת בעולם של שפע כלכלי חסר תקדים, בו תוחלת החיים שילשה עצמה אולם בני האדם מאבדים את אנושיותם. מצרף דמויות מגוון משתתף בניסוי חברתי המשתבש וכעת מוטל בידיהם לחשוף את אנושיותם מחדש.

יסודות התרמודינמיקה :  ---  טריינין,אבנר  ---  2005  ---  מעין ספר מבוא למדע התרמודינמיקה שתוכנו שאול ברובו מסדרת הרצאות שנשא המחבר לפני תלמידי החוגים למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה העברית בירושלים.

יסמין.  ---  עמיר,אלי  ---  2005  ---  רומן. סיפור אהבה בין ישראלי ופלסטינית צעירים, המתרחש בירושלים שלאחר מלחמת ששת הימים.

יסמין.  ---  עמיר,אלי  ---  2005  ---  רומן. סיפור אהבה בין ישראלי ופלסטינית צעירים, המתרחש בירושלים שלאחר מלחמת ששת הימים.

יעזרה אלוהים לפנות בוקר :  ---  בן עזר,אהוד  ---  2005  ---  מרבית השירים פורסמו בשעתם בבמות ספרותיות. בכל מקרה זוהי מהדורה שניה.

יער הפלאות.  ---  גלקין סמית,עליזה [גלקין-סמית,עליזה‎]  ---  2005  ---  אגדת הרפתקאות המספרת את קורותיהם של שניים, אומבו וטילקי, במסע חיפוש אחר ארץ הפלאות.

יפהפיה :  ---  גמליאל,אופירה. זכריה,סקריה (ע.)  ---  2005  ---  אנתולוגיה של שירים מסורתיים מהקהילה העתיקה בדרום הודו. השירים מופיעים גם במלאיאלם, שפת המקור, עם שער נפרד.

יפית החיפושית.  ---    ---  2005  ---  לגיל הרך. ספרון כתוב בחרוזים ומשולבת בו בובת אצבע.

יצא מהארנון :  ---  כספי,יואב (ע.)  ---  2005  ---  אלבום מהודר המסכם את פועלו המשפטי, העסקי, הפילנתרופי והאישי של המשפטן רב העלילות לרגל יובל שנים של פעילות משפטית עניפה ומגוונת.

יצחק רבין .  ---  רוזנטל,ימימה (ע)  ---  2005  ---  

יצחק רבין :  ---  רוזנטל,ימימה (ע.)  ---  2005  ---  כרך ראשון מבין שניים. אוסף תעודות ומסמכים מתקופות שונות בחייו של ראש הממשלה ז"ל, רובם מתפרסמים כאן לראשונה. שנות ילדותו ועלומיו, תקופת שירותו בפלמ"ח ושנותיו בצה"ל כחייל וכמפקד.

יצירה עצמית :  ---  אילון,אלי  ---  2005  ---  חיבור פילוסופי המבקש לבאר את הרעיון הניטשיאני של "האדם יוצר את עצמו", וכן לעמוד על היחסים המורכבים שרעיון זה טומן בחובו בנוגע לחיים, האדם והיצירה אצל ניטשה.

יצירה עצמית :  ---  אילון,אלי  ---  2005  ---  חיבור פילוסופי המבקש לבאר את הרעיון הניטשיאני של "האדם יוצר את עצמו", וכן לעמוד על היחסים המורכבים שרעיון זה טומן בחובו בנוגע לחיים, האדם והיצירה אצל ניטשה.

יצירה קורעת לב של גאוניות מרעישה. [יצירה קורעת-לב של גאוניות מרעישה]  ---  אגרס,דייב  ---  2005  ---  ספק רומן אוטוביוגרפי ספק פרוזה משולחת רסן המבוססת על ספורים מהחיים, הכתוב נשאר מודע לעצמו ומורכב מרשימות, דיאלוגים שנונים, גסויות ורצון עז לבעוט לכולם בבטן.

יצירות מופת :  ---  גאלופ,אליסון ואחרים  ---  2005  ---  אלבום גדל ממדים הכולל צילומים של מאות ציורים מהעת העתיקה ועד הפופ-ארט, בליווי הסברים.

יצירות מופת :  ---  גאלופ,אליסון ואחרים  ---  2005  ---  אלבום גדל ממדים הכולל צילומים של מאות ציורים מהעת העתיקה ועד הפופ-ארט, בליווי הסברים.

יצירת המופת.  ---  אנקוויסט,אנה  ---  2005  ---  עלילת הרומן נפרשת לאורך שלושה ימים ובמרכזה עומדת דמותו של צייר המתכונן לפתיחת תערוכתו באמסטרדם. הסיפור נע ונד בין העבר להווה, בתאוריו את סביבתו האנושית הקרובה של הצייר ויחסיו המורכבים עמהם.

יצירת שלום אמת :  ---  האן,ת'יץ' נהאט  ---  2005  ---  המחבר, נזיר בודהיסטי ממוצא וייטנאמי המתגורר בצרפת, קורא לייסוד תרבות עולמית המבוססת על עקרונות של אי-אלימות ושלום. את עקרונותיו הוא שואב ממורשתו של הבודהה ושל מורים אחרים.

יקוב הדין את ההר :  ---  בר מעוז,דני [בר-מעוז,דני]  ---  2005  ---  מחקר הסטורי החושף את תרבות המחלוקת והפלגנות ששררה בקרב הקהילה היהודית בתימן. מעקב אחר שורשי התופעה במישור הציבורי ודיון ספקולטיבי בנסיבות הפסיכולוגיות להיווצרותה. כן נבחנת תקפות התופעה בקרב הקהילה בא"י.

ירוק פחות עדין יותר. [ירוק פחות, עדין יותר]  ---  אוקמן,אלי  ---  2005  ---  שירים.

ירושלים מבעד לעדשה אישית.  ---  נלסון,נירית. מווס,קלאוס (אוצרים)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי קטן ממדים ודו-לשוני המוקדש לתערוכת צילומים. לצורך התערוכה הפגישו בין צלמים מירושלים לצלמים מהמבורג, כשכל אחד מן הצדדים ניסה לצוד את דיוקן העיר בעדשתו. כולל מספר מאמרים קצרים.

ירושלים שמות שמות סביב לה .  ---  בוסידן,יעקב  ---  2005  ---  

ירושלים שמות שמות סביב לה. [ירושלים - שמות, שמות סביב לה.]  ---  בוסידן,יעקב  ---  2005  ---  אלבום מחווה לירושלים המשלב אמנות והגות באמצעים של קליגרפיה, ציור ומחקר. 70 שמותיה של העיר מן המקורות היהודיים והספרות נכתבו בקליגרפיה וקודם להם מופיעים מאמרים מדעיים. רו גם חלק לועזי.

ירח אלבמה .  ---  דובב,לאה (ע)  ---  2005  ---  

ירח הסתבך בענפי עץ.   ---  שולדרמן,ישראל  ---  2005  ---  "ברחוב הנביאים איש/מחבק שקית/שחרה כרעלה/והחבז בתוכה/מדבר כילד לא מבין/מביך את אביו/אל מול זר// שומר הכבול/מחזיק בתעודת התעודות מדפדף/באצבעות שלטפו את שמורת ההדר/והלשון../../מחמיץ/אל מול זר."

ירחי הדבש של פרופסור לונץ.  ---  מגד,אהרן  ---  2005  ---  רומן. סטודנט מקנא בפרופסור הזקן שלו אשר נשא לאשה סטודנטית בת 24.

יש יהודים בבית שלי :  ---  ופנייר,לארה  ---  2005  ---  סיפורים קצרים המתרחשים במוסקבה ובברוקלין.

יש מוצא.  ---  מוצא,אבי  ---  2005  ---  לקט בדיחות סקסיסטיות, עדתיות, חידות ושאר פנינים מחכמת המחבר : "למה להמן אף פעם לא היה זמן? --כי היה חרמן. " נוכח הומור מסוג זה, אף הארסיות המתבקשת נחסכת.

ישראל 7 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים: האוטוביוגפיה של עוז על רקע האוטוביוגרפיות של גורי, קניוק ואפלפלד | עוז בירושלים החצויה | הקדשת הסופר ומות האם | שואה ואנטישמיות ב"סיפור..." | עוז ודלות החומר | ועוד.

ישראל 8 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים ובקורת ספרות : המזרחי מול אגודת ישראל בפולין, 1916-1939; תולדותיה של כרזת שנת השלושים לעצמאות ישראל; ועוד.

ישראל אטלס כבישים.  ---    ---  2005  ---  ברוסית, כרוך בספירלה.

ישראל והאתגר הגלובלי.  ---  אליצור,יובל  ---  2005  ---  המחבר דן במושג הגלובליזיצה ומתמקד בשאלות הנוגעות לשילובה של ישראל במשק העולמי תוך בחינת היתרונות והחסרונות מן ההיבטים הכלכליים, החברתיים, התרבותיים והלאומיים.

ישראל והציונות היום.  ---  ברוורמן,נורית. פינקלשטיין,חנה (עורכות)  ---  2005  ---  חוברת הסברה המאגדת דברים מאת אנשי רוח, תרבות ודת ישראלים: מהי ציונות כיום? (א.ב. יהושע, אייל מגד), ספרות ושירה בשיח הציוני כיום(סמי מיכאל ואחרים),ערכי היהדות בחברה (הרב לאו ואחרים), שאלות דת ומדינה ועוד.

ישראל ממדינת רווחה לדרוויניזם חברתי : [ישראל: ממדינת רווחה לדרוויניזם חברתי]  ---  סואן,דן  ---  2005  ---  בקורת מלומדת ונוקבת כלפי המדיניות הכלכלית והחברתית של ישראל בשנים האחרונות. המחבר עומד על הפער ההולך ומעמיק בין עשיר לעני וכן מבקש לעמת את המציאות החברתית הקשה של ימינו עם חזונם של אבות המדינה.

ישראל על המפה :  ---    ---  2005  ---  מפת טיולים המציינת שמורות טבע וגנים לאומיים, אטרקציות, אתרי בילוי, אתרים הסטוריים, מרכזי מידע ותיירות, מפתח ישובים ואתרים ועוד.

ישראלים :  ---  מירסקי,יוליה  ---  2005  ---  הספר מציע מבט פסיכולוגי על תופעת ההגירה דרך ספורם של כתריסר מהגרים שרואיינו לאחר הגירתם מארץ מוצאם.

יתומות :  ---  בסן,צדוק  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו לשוני, כולל שני מאמרים קצרים ומגוון רחב של רפרודוקציות לתצלומים בשחור לבן. בארכיון הצילום שנתגלה נמצאו תשלילי זכוכית ותצלומים מודפסים.

יתומת מחנה ריכוז טרנסניסטריה.  ---  קלמנוביץ',שרה  ---  2005  ---  ספור חייה של המחברת, נצולת שואה.

יתרון הדמוקרטיה :  ---  שרנסקי,נתן. דרמר,רון  ---  2005  ---  בשבחי הדמוקרטיה אשר מהווה תנאי ליציבות ולשלום ובגנות הדיקטטורות המובילות למלחמה ולטרור. המקרה הישראלי והסכסוך המזרח תיכוני עומדים במרכז פרסום זה.

יתרון הדמוקרטיה :  ---  שרנסקי,נתן. דרמר,רון  ---  2005  ---  בשבחי הדמוקרטיה אשר מהווה תנאי ליציבות ולשלום ובגנות הדיקטטורות המובילות למלחמה ולטרור. המקרה הישראלי והסכסוך המזרח תיכוני עומדים במרכז פרסום זה.

יתרון לא הוגן :  ---  הרמן,דן  ---  2005  ---  מדריך לאסטרטגיה עסקית ולמיתוג הטוען כי אם תפעלו לפיו, תשאירו את המתחרים מאחור.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים