רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1000 ספרים בעמוד זה

כאילו היא יושבת שם.  ---  יזרעאלי,יוסי  ---  2005  ---  "גם הבמחשבה שניה שלהם, חצבים,/לא מצליחה להסביר/את הרחוק הקל מעצמם. זו הסבה//שמשוררים משכתבים את הסתו/פעם אחר פעם/לאתר את מקור התקלה/".

כאילו זה יומי האחרון :  ---  קפלן,נחמה  ---  2005  ---  קפלן חיברה את יומנה האישי בשנתיים האחרונות לחייה וסיימה אותו לעת מותה. היומן פותח צוהר לעולם הזקנה וההתמודדות עמה ומעורר השראה באמצעות התבוננותה הצלולה במצבה ובהשלמתה עמו.

כאשר ילדיכם עולים לכם על העצבים :  ---  האריס,בוני  ---  2005  ---  המדריך נשען על ארבעה עקרונות יסודיים ביחסי הורים/ילדים ומציע תרגילים רבים כעזרה לפתוח מודעות עצמית במסגרת התהליך לשפור היחסים. העקרון המנחה הוא כי קיימים אצל ההורים לחצני חולשה אשר יש לנטרלם.

כאשר ילדיכם עולים לכם על העצבים :  ---  האריס,בוני  ---  2005  ---  המדריך נשען על ארבעה עקרונות יסודיים ביחסי הורים/ילדים ומציע תרגילים רבים כעזרה לפתוח מודעות עצמית במסגרת התהליך לשפור היחסים. העקרון המנחה הוא כי קיימים אצל ההורים לחצני חולשה אשר יש לנטרלם.

כאשר כוכב יהלום חולף מעל טחנת קמח נטושה.  ---  בר שלום,הרי [בר-שלום,הרי]  ---  2005  ---  ספור למבוגרים ולקוראים צעירים, בו מתוארים קורותיהם של בני ובנות עשרה במזרח אירופה בתקופת מלחמת העולם השניה.

כבלי האהבה .  ---  בנג'מין,ג'סיקה  ---  2005  ---  

כבלי האהבה :  ---  בנג'מין,ג'סיקה  ---  2005  ---  המחברת מציגה תיאוריה פסיכולוגית-תרבותית המבוססת על תורתו של פרויד, בניסיון לענות על השאלה מדוע יחסי אהבה תמיד מעורבים ביחסי שליטה, ומהו תפקידה של האהבה ביחסי הכוח החברתיים.

כדורפלא.  ---  מודן,שולה  ---  2005  ---  ספר משחק לגיל הרך.

כובע קסמים.  ---  גולדברג,לאה  ---  2005  ---  מהדורה אלבומית מאוירת לשיר הילדים.

כוח האינטליגנציה החברתית :  ---  בוזן,טוני  ---  2005  ---  המחבר מונה עשרה אופנים לפיתוח יכולות חברתיות: קריאת שפת גוף, אמנות ההקשבה, יצירת קשרים, התבלטות בקבוצה, ניהול משא ומתן ועוד.

כוח האינטליגנציה המילולית :  ---  בוזן,טוני  ---  2005  ---  המחבר מציג עשרה עקרונות לשיפור כישורים מילוליים בעזרת הנחיות, איורים ומבדקים עצמיים.

כוח למוח :  ---  קוסמנט,פרנק. דה שפר,פטר  ---  2005  ---  חידות הגיון ומבוכי חשיבה ערוכים במהדורה קומפקטית וצבעונית.

כוחות האימה :  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2005  ---  המחברת מטפלת במושג "בזות" - מושג המצביע על מה שהורחק מן הגוף, הוצא ממנו כהפרשה והפך ל"אחר" - על משמעויותיו הפסיכואנליטיות, הפילוסופיות, הבלשניות והספרותיות.

כוחות האימה :  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2005  ---  המחברת מטפלת במושג "בזות" - מושג המצביע על מה שהורחק מן הגוף, הוצא ממנו כהפרשה והפך ל"אחר" - על משמעויותיו הפסיכואנליטיות, הפילוסופיות, הבלשניות והספרותיות.

כוסות משכרות :  ---  דולב,גניה (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי בלוויית מאמרים המציג כלי שתייה מזכוכית. הקטלוג נחלק לשני פרקים כרונולוגיים: כלי שתיה בעבודת יד מלפני שנות ה-80 של המאה ה-19, וכוסות תעשייתיות שנוצרו למן שנות ה-80 של אותה מאה.

כוסות משכרות :  ---  דולב,גניה (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי בלוויית מאמרים המציג כלי שתייה מזכוכית. הקטלוג נחלק לשני פרקים כרונולוגיים: כלי שתיה בעבודת יד מלפני שנות ה-80 של המאה ה-19, וכוסות תעשייתיות שנוצרו למן שנות ה-80 של אותה מאה.

כושלות רגליי.  ---  לנדאו,חוה  ---  2005  ---  ספורה האישי והחושפני של המחברת הסובלת משיתוק מוחין ובעלת מאה אחוזי נכות, בין מקימיו של ארגון איל"ן ושימשה בעבר כפסיכולוגית קלינית במשך כ-40 שנה.

כחל וסרק, סרק, סרק.  ---  פרסטר,רעות  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה המוקדש לתערוכתה של האמנית הישראלית הפועלת במדיום הצילום ועוסקת בעיקר בדימוי גוף האישה, באופנה ובנורמות חברתיות.

כי סערת עלי.  ---  לביא,דפנה  ---  2005  ---  רומן המבוסס על מקרה אמיתי. בטרם ששמה קץ לחייה לאחר שלקתה בסרטן, עתונאית כתבה ספור פרידה לעצמה ולשתי חברותיה, גם הן לוקות במחלה. ספורן של שלוש נשים אלו כפי שנכתב במקור מהווה את ספור המסגרת לספר.

כימי השמים.  ---  פרימרמן,משה  ---  2005  ---  שירים. המשורר הינו יליד לודז' וניצול שואה, דבר הניכר בשיריו.

כימיה מסוימת.  ---  מילינגטון,מיל  ---  2005  ---  רומן העוסק בהרפתקאות מיניות. סופר צללים מצליח מבקש לעצמו יותר מדי: אשה שתשב בבית ותאהב אותו ובמקביל לנהל רומן סוער עם כוכבת טלויזיה. למרות תכנון מראש מצידו, העניינים מסתבכים.

כינוס דומיות :  ---  סוצקבר,אברהם  ---  2005  ---  שיריו של המשורר היידי ערוכים באופן כרונולוגי ומשקפים את יצירתו משנת 1936 ועד ימינו.

כיצד נלחמים בפשיעה.  ---  גבע,רות  ---  2005  ---  סקירה מקפת של השיטות המובילות המיושמות למניעת פשיעה, תוך התמקדות במחקרי הערכה ותוצאותיהם, בלוויית הרקע התיאורטי מתחום הקרימינולוגיה עליהם הם מושתתים.

ככה אני חיה עכשיו.  ---  רוסוף,מג  ---  2005  ---  רומן. נערה אמריקנית נשלחת לאנגליה לבלות את הקיץ עם בני דודיה. דודתה יוצאת בשליחות דחופה לאוסלו והילדים נשארים לבדם ואז, מתחילה המלחמה.

ככה זה בארץ :  ---  בר לב,עמרי  ---  2005  ---  אוסף קריקטורות סאטיריות על החברה הישראלית. הקריקטורות שופעות גסויות והומור סקסיסטי שלעתים אפילו מצחיק.

ככה זה קרה .  ---  גינצבורג,נטליה  ---  2005  ---  

כל אנשי השאה .  ---  קינזר,סטיבן  ---  2005  ---  

כל אנשי השאה :  ---  קינזר,סטיבן  ---  2005  ---  מחקר הסטורי, בו המחבר משחזר את האירועים שהובילו להפיכת השלטון באירן על ידי גורמים אמריקאים ב-1953, ובוחן את השפעת ההפיכה על הטרור המזרח תיכוני.

כל בו לתלמיד .  ---  פ"ז  ---  2005  ---  מהדורה חדשה לספר כיס לשנת תרפ"ז בהוצאת "הספר", לונדון .

כל בית צריך מרפסת .  ---  פרנק מיטרני,רינה  ---  2005  ---  

כל בית צריך מרפסת.  ---  פרנק מיטרני,רינה  ---  2005  ---  רומן. "ספור אמיתי על אהבה ועצב" כדברי עטיפת הספר.

כל מה שאני צריך לדעת כבר למדתי בגן.  ---  פולגום,רוברט  ---  2005  ---  מהדורה מתוקנת ומורחבת בתוספת הקדמה חדשה לספר ההגיגים הבלתי-שגרתי.

כל מה שלמדתי :  ---  פוקל,לזלי (ע.)  ---  2005  ---  "ספר מתנה" המכיל כמאה ציטטות מאת הוגים וסופרים מפורסמים.

כל נדרי.  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  מחזה. המקום והזמן- כאן ועכשיו. שש דמויות- 2 בחורי ישיבה, 2 סטארט-אפיסטים, אשתו של אחד הבחורים ורקדנית ובליינית אחת. מקומות ההתרחשות- סלון בדירה, חצר חשוכה, פאב, משתנה וארון מתים לסיום.

כל שצריך להיות אדם :  ---  אלוני,נמרוד (ע.)  ---  2005  ---  אסופה נרחבת של טקסטים בפילוסופיה ובפדגוגיה מאת הוגים קאנוניים,ישראלים ואחרים, מתקופות שונות, מחולקים לפי נושאים: השתוקקות פילוסופית, מאפייני הפילו' החינוכית, טבע האדם, מוסר בחינוך ובחברה ועוד.

כלא עזה :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2005  ---  דו"ח המתעד את הפגיעה החמורה והמתמשכת בזכויות האדם כתוצאה מהגבלות שמטילה ישראל על תנועת אנשים וסחורות. כן מתריע מפני מגמת ההתנערות של ישראל מאחריותה כלפי תושבי הרצועה בעידן שלאחר ההתנתקות.

כלבתא בבית :  ---  הנאוור,קת'י  ---  2005  ---  אסופה של 26 מאמרים בהם נשים, כולן כותבות יוצרות, דנות בכל אשר נוגע לחיי הזוגיות, לגברים ולקונפליקטים הנוגעים למעמד האשה בעולם המודרני.

כלה מאוקראינה או קיצור תולדות הטרקטורים.  ---  לוויצקה,מרינה  ---  2005  ---  רומן קומי. האב הקשיש מתחתן עם מהגרת צעירה ואינטרסנטית ובנותיו יוצאות למלחמה כנגד אמן החורגת הלא רצויה.

כלכלת נדלן בישראל : [כלכלת נדל"ן בישראל]  ---  גבאי,דורית  ---  2005  ---  הספר מרכז פרקי יסוד במיסים על המקרקעין בישראל לאור תיקוני החוק שנערכו בשנים האחרונות, וכן את השינויים במבנה העסקאות המתבקשים מהם.

כמה רחוק מאוסטרליץ .  ---  הורן,אליסטיר  ---  2005  ---  

כמה רחוק מאוסטרליץ? :  ---  הורן,אליסטיר  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המציג תאור מדוקדק של מסעות הכיבוש והקרבות שנערכו בניצוחו של נפוליאון, החל מדרכו כמצביא כל יכול בקרב על אוסטרליץ ועד לתבוסתו הסופית בקרב על ווטרלו.

כמה שוקל האושר :  ---  קלטר,איילת  ---  2005  ---  המחברת, דיאטנית קלינית המתמחה בגישות פסיכולוגיות להשמנה, מספקת תיאור אישי וחושפני של מסע טפולי שערכה עם מטופלת. התיאור מובא באמצעות יומניהן של השתיים.

כמו כלב.  ---  ליבק,אלכס  ---  2005  ---  אלבום המכיל אוסף תצלומי כלבים בשחור-לבן מאת הצלם הישראלי הנודע (נולד 1944). מרבית התצלומים צולמו בתל אביב.

כמו שמים :  ---  בלומנפלד,מיכל  ---  2005  ---  רומן לא שגרתי שציר עלילתו נסוב סביב בית קפה והדמויות שנמצאות בו.

כמויות.  ---  דובב,לאה  ---  2005  ---  

כן אדוני... [כן, אדוני...]  ---  MASTER_YAKIR  ---  2005  ---  ספורו האוטוביוגרפי של מנהל חשבונות ירושלמי ואפרורי אשר עזב את חייו הקודמים וכיום מבלה את זמנו במשחקי שליטה מיניים ושאר פעילות סאדו מאזוכיסטיות. כולל מילון מונחים לעולם הסאדו מאזוכיזם.

כנסת מחקרים ג :  ---  תא שמע,ישראל מ'  ---  2005  ---  קובץ מאמרי המחבר שפורסמו בבימות שונות, ערוכים מחדש בתוספת תשובות להשגות ועזרים ביבליוגרפיים. המאמרים עוסקים,בין היתר, בהקשרים התרבותיים בין יהודי ביזנטיון לאשכנז, בתולדות הספרות הרבנית ביוון במאה הי"ד ועוד.

כנרת שלי : BEAUTIFUL ISRAEL.  ---  גולדשטיין,גרי  ---  2005  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה ברפרודוקציות לציוריו של האמן.

כסף כוח והשפעה :  ---  טלר,אדם  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את מקומם של היהודים בחיי הכלכלה והחברה של הערים והאחוזות בתקופה, ובפרט של אלו שפעלו באחוזות בית רדז'יוויל. ממצאי המחקר מורים על כך שהיהודים מלאו תפקיד משמעותי במערך הנהול הכלכלי.

כסף כוח והשפעה :  ---  טלר,אדם  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את מקומם של היהודים בחיי הכלכלה והחברה של הערים והאחוזות בתקופה, ובפרט של אלו שפעלו באחוזות בית רדז'יוויל. ממצאי המחקר מורים על כך שהיהודים מלאו תפקיד משמעותי במערך הנהול הכלכלי.

כעפעפי שחר .  ---  סבתו,חיים  ---  2005  ---  

כעפעפי שחר :  ---  סבתו,חיים  ---  2005  ---  רומן המציג בלשון עגנונית משהו את קורותיהם של ארבעה רעים ירושלמים.

כף דבש | שחורי. [כף-דבש | שחורי]  ---  לינו,אינו  ---  2005  ---  שתי נובלות. כף-דבש מגוללת את קורותיו של גור דובים החל מילדותו במאורה דרך חוויותיו בקרקס, וכלה בשיבתו ליער. הנובלה שחורי מספרת את סיפור חייו של כלב נבון ומקיימת קשר בין עלילותיו של הכלב לקורותיו של הדוב.

כף דבש שחורי .  ---  לינו,אינו  ---  2005  ---  

כפר נולד :  ---  פורת,רינה (ע.)  ---  2005  ---  הספר מגולל את ספור הקמת כפר יהושע, מושב עובדים בעמק יזרעאל (נוסד 1927), דרך זכרונותיהם האישיים של מייסדי הכפר ובניהם. העורכת ליקטה ממגוון רחב של מקורות ויצרה פסיפס זכרונות המספר את ספור המושב.

כרטא סופר לקסיקון כללי בכרך אחד.  ---  גרסון,רימונה  ---  2005  ---  לקסיקון קומפקטי וצבעוני המכיל כ-12,000 ערכים מלווים באיורים, תצלומים, מפות, תרשימים וטבלאות. הלקסיקון הוא כללי,ישראלי ויהודי.

כרטיסי השנה הטובה ותולדותיהם. [כרטיסי ה'שנה הטובה' ותולדותיהם]  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  בנושאים: אגרות ברכה לשנה החדשה ותולדותיהם בארץ ובתל אביב בפרט, בתי הכנסת הראשונים מחוץ לחומת העיר העתיקה בירושלים, מעיין המשאלות בעין צור, האנדרטה הראשונה להנצחת השואה בהתיישבות העובדת ועוד.

כרטיסי השנה הטובה ותולדותיהם. [כרטיסי ה'שנה הטובה' ותולדותיהם]  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  בנושאים: אגרות ברכה לשנה החדשה ותולדותיהם בארץ ובתל אביב בפרט, בתי הכנסת הראשונים מחוץ לחומת העיר העתיקה בירושלים, מעיין המשאלות בעין צור, האנדרטה הראשונה להנצחת השואה בהתיישבות העובדת ועוד.

כרם היה לתימנים :  ---  סולמי,טוביה  ---  2005  ---  קובץ מובחר מתוך חמשת ספרי המשורר. שירתו בעלת צביון לאומי ציוני והיא מאפשרת הצצה אל עולמן הפנימי של השכונות התימניות והתרבות התימנית בכלל.

כשאישה כותבת.  ---  סוצקובר שטדלר,טליה  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתארים אפיזודות פרוזאיות.

כשאמא ואבא עושים התעמלות.  ---  בן סירה,פיני  ---  2005  ---  ספרון צנום ופרובוקטיבי הנכתב כאילו מפיו של ילד קטן שתופס את הוריו "עושים התעמלות" מדי לילה.

כשאת רוצה להשיג לך גבר!  ---  רפאל,טלי  ---  2005  ---  איורים בלווי טקסט הומוריסטי.

כשהדרור הפסיק לשיר :  ---  שחאדה,רג'א  ---  2005  ---  יומן שנכתב בעת פלישת צה"ל לרמאללה ולגדה המערבית ב-2002, בו המחבר - סופר פלסטיני, עורך-דין ופעיל זכויות אדם - מתאר את החיים תחת מצור.

כשהלילה נושך.  ---  ליטל,ש.  ---  2005  ---  שירים. "הידיעה מנחת על השלחן/ועוד רגע בפיה/ואחר בשערות ראשה/שממהרות אל הרצפה/כאילו היתה עוגן/ הצלה."

כשהתאגידים שולטים בעולם.  ---  קורטן,דיוויד  ---  2005  ---  המחבר, אקטיביסט הפועל לחיסול העוני במדינות נחשלות, מטיח ביקורת נוקבת על תוצאותיה ההרסניות של הגלובליזציה התאגידית. כחלופה, המחבר קורא למהפכה חברתית שמטרתה להחזיר את הכח הכלכלי אל האזרחים.

כשילד בא לעולם.  ---  דולטו,פרנסואז  ---  2005  ---  אסופה נבחרת משיחות הרדיו שניהלה הפסיכואנליטיקנית של הילד במסגרת תוכנית רדיו להורים. הנושאים המרכזיים הם מיניות בילדות ובהתבגרות, התפתחות "נורמלית", הורים גרושים ומשפחות חד הוריות.

כשמשיות קיץ בסופת הוריקן :  ---  אנג'לו,מאיה  ---  2005  ---  שירים במקור ולצדם תרגומם לעברית מאת המשוררת האמריקנית השחורה (נולדה 1928). "עורך כמו שחר/שלי כמו שקיעה.//האחד צובע את תחלתו/של סוף ודאי.//האחר,את סופה של התחלה בטוחה." נוסף מבוא מאת המתרגמים.

כתבים :   ---  שמוש,אמנון  ---  2005  ---  קובץ שירים וגלויות פרי עטו של המשורר והסופר. הגלויות פורסמו בעבר בעיתון "מעריב".

כתבים אסתטיים :  ---  דידרו,דני  ---  2005  ---  המבחר קובץ מתוך 'הסלונים' ומתוך 'הכתבים האסתטיים'. בראשון, רשמיו של דידרו(1713-1784) מצפייה בתערוכות שנערכו בחסות האקדמיה הצרפתית, ואילו השני דן בסוגיות אסתטיות כלליות מנקודת מבט פילוסופית ואתית.

כתבים אסתטיים :  ---  דידרו,דני  ---  2005  ---  המבחר קובץ מתוך 'הסלונים' ומתוך 'הכתבים האסתטיים'. בראשון, רשמיו של דידרו(1713-1784) מצפייה בתערוכות שנערכו בחסות האקדמיה הצרפתית, ואילו השני דן בסוגיות אסתטיות כלליות מנקודת מבט פילוסופית ואתית.

כתבים ד :  ---  סנה,משה  ---  2005  ---  מבחר ממאמרי סנה שחוברו בתקופה הנ"ל. בעריכת פנחס גינוסר.

כתבים לשון והגות. [כתבים, לשון והגות]  ---  שבטיאל,יצחק  ---  2005  ---  אסופת מאמרים, חלקם נדפסו בעבר, שעניינם מסורת לשון חכמים של יהדות תימן. המחבר (תרס"ח-תש"ן) היה מורה, מחנך, מנהל ומפקח על בתי ספר בירושלים ובתל אביב.

כתר מלכות לרבי שלמה אבן גבירול : ["כתר מלכות" לרבי שלמה אבן גבירול]  ---  לוין,ישראל  ---  2005  ---  שיר התפילה הפילוסופי מאת אחד מגדולי משוררי תור הזהב בספרד מוגש לקורא במהדורה בקורתית מלווה בפירושים ובדיוני נוסח.

לא בובה של אף אחד.  ---  סמל,גלית (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי הסוקר תערוכת אמנות קבוצתית רב-תחומית העוסקת בדרך ייצוגה של האישה כפי שהיא באה לידי ביטוי בדימוי הבובה באמנות הישראלית העכשווית.

לא לוקחים שבויים :  ---  שניידרמן,רונן  ---  2005  ---  הדו"ח מציג ארבעה מקרים המעלים חשד להתנקשויות שנעטפו במסווה של פעילות מעצר שגרתית.

לא לעולם מועקה... : ["לא לעולם מועקה..."]  ---  שלזינגר,דן   ---  2005  ---  במהדורה מהודרת, לקט תצלומים, מסמכים וכרזות הסבים סביב דמותו של הרב ויציאתו הנחרצת כנגד הרשעת סטבסקי ברצח ארלוזורוב, שבמרכזו מופיע צילום ותעתיק כתב היד של שיר שכתב עם היוודע לו על זיכוי הנאשמים.

לא לשם שעשוע בלבד :  ---  אשרי,דוד (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת גדולי החוקרים של ההיסטוריוגרפיה היוונית בישראל ובעולם.

לא נשאר את מי לשנוא :  ---  ארונסון,אליוט  ---  2005  ---  נכתב בעקבות הרצח שהתרחש בתיכון קולומביין שבארה"ב, המחבר, פסיכולוג חברתי, מתאר שיטות פעולה ואמצעים להתערבות, פשוטים בעיקרם, שמטרתם להביא לידי הפחתת רמת האלימות ובניית סביבה תומכת לילדים בבתי הספר.

לא עכשיו לא כאן .  ---  דה לוקה,ארי  ---  2005  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

לא עכשיו לא כאן. [לא עכשיו, לא כאן]  ---  דה לוקה,ארי  ---  2005  ---  רומן. מונולוג פנימי של המספר בן השישים, המעלה זכרונות מילדותו ונערותו בנאפולי שלאחר מלחמת העולם השניה.

לא רוצה כן רוצה :  ---  וייקוף,ג'רי ל. יונל,ברברה  ---  2005  ---  מדריך עצות המבוסס על אסטרטגיות עידוד ודרכי נועם שמטרתן לפייס את ילדכם ולגרום לו לשמוע בקולכם. הספר עוסק בילדות בגיל הגן ומחולק לפרקים המוקדשים למצבי עימות שונים.

לאונרדו דה וינצ'י 1519-1452.  ---  זולגר,פרנק  ---  2005  ---  ביוגרפיה, רפרודקוציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

לאוריאל :  ---  מור,מנחם ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  בשני חלקים, עברי ולועזי. מדורים: מרידות היהודים; ימי החשמונאים; ספרות; משפט; חיי יום-יום בארץ-ישראל. המדור הלועזי עוסק בתחומים חופפים לזה העברי.

לאוריאל :  ---  מור,מנחם ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  בשני חלקים, עברי ולועזי. מדורים: מרידות היהודים; ימי החשמונאים; ספרות; משפט; חיי יום-יום בארץ-ישראל. המדור הלועזי עוסק בתחומים חופפים לזה העברי.

לאפריקה.  ---  פלג,מיכל  ---  2005  ---  נובלה וספורים קצרים. הסופרת חייתה בילדותה באתיופיה וספוריה המכונסים בספר נושאים את ניחוחות היבשת ומגיעים עד אוזבקיסטאן, קובה ותל אביב.

לאקאן.  ---  בואי,מלקולם  ---  2005  ---  המחבר מבקש לספק תמונה כוללת ומקיפה להגותו השנויה במחלוקת של הפסיכואנליטיקן הצרפתי (1901-1981).

לאקאן.  ---  בואי,מלקולם  ---  2005  ---  המחבר מבקש לספק תמונה כוללת ומקיפה להגותו השנויה במחלוקת של הפסיכואנליטיקן הצרפתי (1901-1981).

לב בריא :  ---  סירס,אל  ---  2005  ---  מדריך לטפול ולמניעה של מחלות לב הקורא תיגר על עקרונות מקובלים ברפואה המודרנית. כחלופה מציע הספר "תוכנית טבעית" המשלבת תזונה נכונה, פחות פעילות גופנית וצריכת נוגד החמצון Q-10.

לבבות חצויים :  ---  נחמני גפני,אמונה  ---  2005  ---  המחקר מתמקד בעיקר בפעולות הממוסדות לאיתור הילדים היהודים ולהוצאתם מבתי הפולנים. חקירת אופן פעולת הגופים המצילים, היחסים ביניהם, עמדתה של הכנסיה, תגובות הילדים - כל אלה ועוד נידונים במחקר זה.

לבי הפצוע.  ---  דרי,מרטין (ע.)  ---  2005  ---  ספורה של משפחת יאן מתגולל דרך תעוד של מסמכים מתולדות המשפחה וחליפת מכתבים מהשנים 1943-1944 בין אם המשפחה אשר הושמדה באושוויץ ובין ילדיה, שלא הוכרו כיהודים וחיו בביתם שבקלן.

לברגן בלזן וחזרה לחיים : [לברגן-בלזן וחזרה לחיים]  ---  אורן,אלישיב  ---  2005  ---  זכרונות שואה ועלייה.

לגמור.  ---  סאן,יוטה  ---  2005  ---  ספורים קצרצרים בפרוזה צעירה ובוטה. המחבר שם קץ לחייו בשנת 2002 בגיל 29.

לגעת במשהו כמעט מושלם.  ---  חליבה,ליאת  ---  2005  ---  מעין רומן בכורים שכזה המתחקה אחר תהפוכות בחייה של צעירה המחליטה, כנגד כל הציפיות, לבטל את חתונתה ולשנות כיוון בחייה.

לדבר את השתיקה :  ---  גולדשטיין,שמואל  ---  2005  ---  הספר מיועד לאנשי מקצוע המטפלים בילדים ולו חלק עיוני על תופעת ההתעללות בילדים לצורותיה השונות וחלק מעשי יותר המלמד כיצד ניתן להבחין בסימני התעללות ולמי יש לפנות להתייעצות ולמימוש חובת הדיווח.

לדעת לאהוב :  ---  וסטהיימר,רות  ---  2005  ---  שלל עצות וטיפים לחיי זוגיות טובים יותר מפי הכוהנת הקטנה של עצות הסקס.

להחזיק את הזנב של החלום.  ---  סלונים,ניצה  ---  2005  ---  רומן. עולמה של נערה צעירה מתנפץ לרסיסים עם מות אהובה. נואשת, היא נמלטת לעיר הגדולה, מאמצת זהות בדויה והופכת לבת-זוגתו של אמן מפורסם ונשוי. הסודות מעברה מקננים בה ותורמים לפער בין בני הזוג.

להיות או לחדול :  ---  חסקי לוונטל,דבי [חסקי-לוונטל,דבי]  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את הגורמים השונים התורמים להתמדה ולנשירה בקרב מתנדבות. לשם המחקר רואיינו 12 מתנדבות, שש נושרות ושש מתמידות. הממצאים מורים,בין היתר, על חשיבותו של תהליך סוציאליזציה מוצלח כתורם להתמדה.

להיות אמא חורגת.  ---  ינובסקי,אילנה  ---  2005  ---  מעין מדריך בפורמט אלבומי המתעתד לספק לאם החורגת שלל עצות, טיפים, הנחיות והכוונות כיצד עליה להתמודד עם הסטיגמה המתלווה למעמדה ולגרום לכולם לחבב אותה.

להיות אשה יהודייה ג' :  ---  כהן,טובה. לביא,עליזה (עורכות)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המחולקת לשערים: דיון רעיוני-עיוני, נשים יוצרות ונשים ביצירה, דיון חברתי עכשווי והחלק האנגלי.

להסתכל לאלוהים בעיניים.  ---  ג'רבי,מיקי  ---  2005  ---  המחבר מבקש לשתף את הקורא במסעו הרוחני ובתובנות שאסף - על-אודות החיים, המוות, אמונה ואלוהים - דרך דוגמאות ממשלים בודהיסטיים, סיפורים מן היהדות והתלמוד ועוד.

להקל על החיים :  ---  ג'ון,גיל (ע.)  ---  2005  ---  חוברת מאוירת המבקשת להציע פתרונות טלקומוניקציה עתידיים אשר יענו על צרכיהם המיוחדים של מוגבלים (חרשים, עיוורים, מוגבלים פיזית וקוגניטיבית) ויתרמו לשיפור איכות חייהם.

להשיב מלחמה שערה .  ---  ורנר,הרולד  ---  2005  ---  

להשיב מלחמה שערה :  ---  ורנר,הרולד  ---  2005  ---  חוויותיו וזכרונותיו של המחבר (1918-1989) מתקופת השואה והמלחמה, עת לחם בשורת קבוצת פרטיזנים יהודים. ספורי הזוועה והגבורה מנכיחים את האנטישמיות והאכזריות של האוכלוסיה הפולנית והאוקראינית כלפי המיעוט היהודי.

להתאהב בארץ ישראל.  ---  רגב,עופר  ---  2005  ---  אלבום המכיל שלל הצעות לטיולים בנופי הארץ ואתריה בעקבות סיפוריהם של זוגות נאהבים. האתרים ערוכים לפי מיקום גאוגרפי.

להתאהב בארץ ישראל.  ---  רגב,עופר  ---  2005  ---  אלבום המכיל שלל הצעות לטיולים בנופי הארץ ואתריה בעקבות סיפוריהם של זוגות נאהבים. האתרים ערוכים לפי מיקום גאוגרפי.

להתגבר על הדיכאון :  ---  קניטל,לינדה  ---  2005  ---  המדריך סוקר וממליץ על מגוון שיטות מן הרפואה האלטרנטיבית להתמודדות עם דיכאון: צמחי מרפא, ריפוי באמצעות אור, תזונה נכונה, פעילות גופנית ותוספי תזונה.

לודז' :  ---  אונגר,מיכל  ---  2005  ---  הספר מתעד באמצעות מסמכים ועדויות את חייהם של היהודים בגטו לודז' מהקמתו ב-1940 ועד לחיסולו הסופי 1944.

לוחמה מבוזרת :  ---  יערי,ידידיה (דידי). חיים,אסא  ---  2005  ---  תמצית מסדרת דיונים פנימיים שערך צה"ל, העוסקים בתיאורית הלוחמה המבוזרת (=שאינה ממורכזת). הספר מציג ניסוח עקרוני ראשון של תיאורית הלחימה שתשלוט בכיפה במאה ה-21.

לוחמים בלתי חוקיים או חקיקה בלתי חוקית .  ---  מורדיק אבן חן,הילי  ---  2005  ---  נייר עמדה 58 .

לוחמים בלתי חוקיים או חקיקה בלתי חוקית? :  ---  מודריק אבן חן,הילי  ---  2005  ---  נייר העמדה מנתח את החוק הישראלי אשר הוחל בשנת 2002 ובוחן את מידת התאמתו של החוק למשפט הבין-לאומי ולנורמות של המשפט החוקתי בישראל.

לורד ג'ים.  ---  קונרד,ג'וזף  ---  2005  ---  תרגום חדש לספורו של ג'ים, ימאי נודד, שבעקבות נסיון חיים קשה יוצא למסע הרחק מתרבות המערב ומגיע אל ארץ מלאית במזרח הרחוק, שם הוא זוכה להזדמנות שניה.

לזכור ולא לשכוח .  ---  אורנשטיין,צבי  ---  2005  ---  

לחוד או ביחד :  ---  זהבי,לאון  ---  2005  ---  בספר נחשפים לראשונה מסמכים מארכיון הקומינטרן, האינטרנציונל הקומוניסטי שבמוסקבה, העוסקים בפלסטינה מהכיבוש הבריטי עד לפירוק הארגון. המסמכים מלווים בהערות ועוסקים גם ברעיון הפלסטיני לכבוש את ירושלים.

לחוד או ביחד :  ---  זהבי,לאון  ---  2005  ---  בספר נחשפים לראשונה מסמכים מארכיון הקומינטרן, האינטרנציונל הקומוניסטי שבמוסקבה, העוסקים בפלסטינה מהכיבוש הבריטי עד לפירוק הארגון. המסמכים מלווים בהערות ועוסקים גם ברעיון הפלסטיני לכבוש את ירושלים.

לחיות בצל העבר.  ---  חג'בי,ציפי  ---  2005  ---  המחברת מגוללת את ספור חייה מילדותה בצל משפחה אלימה ועד בגרותה המאוחרת כאם לשני ילדים.

לחיות נועדתי .  ---  אונגר,ויליאם  ---  2005  ---  

לחיות נועדתי.  ---  אונגר,ויליאם. צ'נוף,דוד  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה אינטימית שהיא אודיסאה של השרדות וגבורה בתקופת השואה. מסע ההשרדות החל בשורות הצבא הפולני תחת זהות בדויה והמשיך בגרמניה וברוסיה, כל העת במאבק מתמיד לפגישה מחודשת עם בחירת ליבו של אונגר.

לחיות עם הזיכרון :  ---  ברוטין,בתיה  ---  2005  ---  חיבור מחקרי העוסק בהנצחת השואה בישראל. המחברת סוקרת את מגוון הביטויים החזותיים באנדרטות לזכר השואה בישראל, המבטאים את האופן שבו מתייחסת החברה הישראלית אל השואה.

לחיים.  ---  קופלר,חנה (אוצרת,עורכת)  ---  2005  ---  קטלוג דו לשוני המנציח את זכרו של חיים שיף (1924-2000), איש עסקים ומלונאי בעל חיבה עזה לאמנות. באלבום עשרות דיוקנאות של שיף, אשר נוצרו על ידי מיטב אמני ישראל וקובצו מאוחר יותר בתערוכה במוזיאון.

לחישת הצדפים.  ---  JUST DAVID  ---  2005  ---  המחבר, פרופ' ותיק בתחום ההנדסה באונ' בן-גוריון, לאחר שעבר טרנפורמציה רוחנית בעקבות ניתוח לב מסוכן, מגולל אפיזודות והגיגים מחייו האקדמיים והאישיים בשילוב תובנות רוחניות לגבי אמת, אינטואיציה, אהבה ועוד.

לחנך את הנרי.  ---  ג'ייקובסון,הווארד  ---  2005  ---  רומן הומוריסטי ומקאברי המשרטט את דמותו של הנרי נייגל, רווק נצחי בן 59 היורש במפתיע דירה יוקרתית ברובע לונדוני אופנתי.

לחפש את אנה.  ---  ברוש,דורון  ---  2005  ---  רומן. תמונה מצהיבה ומתפוררת שולחת את גיבור הספר ואהובתו למסע חיפושים חובק עולם וזמן בעקבותיה. המסע חושף סודות מעברה של המשפחה היהודית העשירה בעולם ועוד שאר תככים מזימות ואהבות.

לי זה קרה :  ---  יחזקאל (פרידלר),אילה  ---  2005  ---  סיפוריהן של עשר נשים ישראליות שחלו במחלה, מובאים דרך ראיונות עומק שערכה המחברת עימן, כשדגש מושם על ספור חייהן בכללותו ועל אופניי התמודדותן עם המחלה.

לי זה קרה :  ---  יחזקאל (פרידלר),אילה  ---  2005  ---  סיפוריהן של עשר נשים ישראליות שחלו במחלה, מובאים דרך ראיונות עומק שערכה המחברת עימן, כשדגש מושם על ספור חייהן בכללותו ועל אופניי התמודדותן עם המחלה.

ליאורה ודבורה גונבות יום.  ---  עיני,ליאורה. שפירא נמיר,דבורה  ---  2005  ---  לאחר שהמחברות שוטטו ברחבי הארץ, הן הפיקו אלבום המכיל שלל הצעות לבילוי, מצפון ועד דרום: אתרים, מוזיאונים, מסעדות, בתיהם של אישים מפורסמים, טיפולים אלטרנטיביים ועוד.

לידת היהודי המודרני :  ---  מיכאל,ראובן  ---  2005  ---  חיבור המתמקד בהתהוותה של תנועת ההשכלה היהודית בברלין וגורלה ההסטורי, מעלייתה בשלהי המאה ה-16 ועד לקיצה במאה ה-18.

לידת היהודי המודרני :  ---  מיכאל,ראובן  ---  2005  ---  חיבור המתמקד בהתהוותה של תנועת ההשכלה היהודית בברלין וגורלה ההסטורי, מעלייתה בשלהי המאה ה-16 ועד לקיצה במאה ה-18.

ליטוף באור מלא.  ---  בן דוד,יערה  ---  2005  ---  שירים וקולאז'ים בצבע.

ליל האוב.  ---  אוסטר,פול  ---  2005  ---  רומן. סופר המחלים ממחלה קשה רוכש מחברת כחולה. במהלך כתיבתו בה מתרחשים סדרת אירועים מתמיהים ומאיימים, הנוגעים בחלקם לאותה המחברת, אשר מציפים איבות ומתחים נושנים בין הסופר לאשתו האהובה.

ליל האוב.  ---  אוסטר,פול  ---  2005  ---  רומן. סופר המחלים ממחלה קשה רוכש מחברת כחולה. במהלך כתיבתו בה מתרחשים סדרת אירועים מתמיהים ומאיימים, הנוגעים בחלקם לאותה המחברת, אשר מציפים איבות ומתחים נושנים בין הסופר לאשתו האהובה.

לילה אינדיאני :  ---  סיאטל צ'יף....  ---  2005  ---  נאום שנשא ראש שבט הדואמיש בדצמבר 1854 לפני נציגי הממשל האמריקני שעמדו לקנות בכפיה ממנו את אדמתו. הצ'יף נואם על אהבת הטבע והאדמה, ועל השוני בין עמו שלו לבין עמו של האדם הלבן.

לילה אינדיאני :  ---  סיאטל צ'יף....  ---  2005  ---  נאום שנשא ראש שבט הדואמיש בדצמבר 1854 לפני נציגי הממשל האמריקני שעמדו לקנות בכפיה ממנו את אדמתו. הצ'יף נואם על אהבת הטבע והאדמה, ועל השוני בין עמו שלו לבין עמו של האדם הלבן.

לילית אינה חוזרת :  ---  שיינפלד,הלן  ---  2005  ---  הספר בוחן את המושג נשיות במבט הסטורי, תוך שימת דגש על דמויות משפיעות שתרמו לעיצובו, במיוחד מתחום הפסיכולוגיה. דמויותיהן ההסטוריות של נשים משפיעות (ד'ארק, קירי ועוד) נידונות לצד ספורים של מטופלים.

לילית אינה חוזרת :  ---  שיינפלד,הלן  ---  2005  ---  

לינה משותפת .  ---  תמיר,טלי (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג של תערוכת האמנות במסגרתה יצרו 24 אמנים ילידי קיבוץ עבודות בנושא הקיבוץ והקבוצה בישראל. בקטלוג רפרודוקציות, תצלומים ודיון בעבודות.

לינה משותפת :  ---  תמיר,טלי (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג של תערוכת האמנות במסגרתה יצרו 24 אמנים ילידי קיבוץ עבודות בנושא הקיבוץ והקבוצה בישראל. בקטלוג רפרודוקציות, תצלומים ודיון בעבודות.

לך לעזה :  ---  להב,שי  ---  2005  ---  רומן. ספורה של מחלקה מגובשת של חיילי נח"ל הנקראים לדכא ניצנים של התקוממות אזרחית ברצועת עזה ערב האינתיפאדה הראשונה. הרומן עוקב אחר הקשיים של המחלקה והקשרים בין חבריה במהלך שירותם בעזה.

לכחול אין דרום.  ---  אפשטיין,אלכס  ---  2005  ---  מאה ועשרים ספורים קצרים ופרגמנטים, ברובם קצרצרים, פיוטיים ומתוחכמים.

ללי מחליפה אבא.  ---  בז,אבנר  ---  2005  ---  לגיל הרך.

ללכת אל הצבעים :  ---  גפני,נעמי  ---  2005  ---  הספר הנו שילוב בין ספר הדרכה למטפלים ולמדריכים המורה כיצד ניתן לשלב יצירה אמנותית בחיי הזקנים וכך להטיב את איכות חייהם לבין יומנה האישי של המחברת המתאר את חוויותיה מסדנת האמנות שהעבירה לזקנים.

ללכת עם לוגו.  ---  ורשבסקי,שמואל  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט השואף לבחון את תופעת המיתוג משחר ההיסטוריה ועד היום, גם על היבטיה הפסיכולוגים. המחבר, פרסומאי ישראלי מצליח, מונה את שמות המותגים וסיפוריהם, ויוצא להגנתם מול תנועת האנטי-גלובליזציה.

ללמוד מלקויי למידה על פסיכולוגיה אחרת : [ללמוד מלקויי-למידה על פסיכולוגיה אחרת]  ---  ספקטור,נויה  ---  2005  ---  מאמרים המטפלים בסוגיות שונות מחייהם של לקויי-למידה: הורים ומלווים, זכויותיהם של לקויי-למידה, בית הספר והאקדמיה, אבחנה מבדלת. חלק מן המאמרים פורסמו בעבר בבטאון 'פרספקטיבה'.

ללקק את המרפק :  ---  טרבס,תומר  ---  2005  ---  ספורו של צעיר ישראלי חדור חזון היוצא למסע במטרה לשים קץ לשחיתות ולהביא לשינוי אמיתי במצב החברתי והכלכלי במדינת ישראל.

למה לא סיפרתם לי.  ---  מגן,שמואל  ---  2005  ---  רומן המבוסס על ספורו האמיתי של המחבר המשלב בתוכו אלמנטים ביוגרפיים. הרומן עוסק בחשיפתו של סוד משפחתי כמוס שמקורו בשואה.

למה לא תקום? והברק.  ---  רבין,עוזר  ---  2005  ---  לקט שירים מכל תקופת יצירתו של המשורר (1921-1999) לצד מבחר שירים חדשים. כן כלולה בספר שיחה עם המשורר על חייו ויצירתו.

למודי היהדות במבחן ההוראה האפיסטמית.  ---  ירחי,רפאל  ---  2005  ---  חיבור העוסק בסוגיות של הוראת לימודי היהדות לאורה של המגמה הפילוסופית השואפת להשיג ידיעה אנושית אמיתית.

למטרות נישואים .  ---  דסוואני,קאוויטה  ---  2005  ---  

למטרות נישואים.  ---  דסוואני,קאוויטה  ---  2005  ---  רומן. לאחר שניסיונות משפחתה להשיאה עולים בתוהו, מהגרת רווקה הודית בשנות ה-20 לחייה לאמריקה, בחיפוש אחר האהבה.

למלא את הדלי :  ---  ראת,טום. קליפטון,דונלד א  ---  2005  ---  תיאוריה פסיכולוגית המשתמשת בדימוי הלקוח מעולמן של עקרות בית במטרה לעודד חשיבה ודרך חיים חיובית.

למלא את הזמן בחיים.  ---  וינינגר,הלן ליבנת  ---  2005  ---  הספר מגולל ספור חיים של משפחה יהודית המשתרע על פני כמה דורות, מבסרביה של המאה ה-19 ועד תום מלחמת העולם השניה והשחרור הפיזי ממוראות השואה.

למלך אין בית.  ---  דגן,חגי  ---  2005  ---  רומן מתח. כת יהודית חתרנית מעוניינת לחדש את קרב הדמים ההיסטורי בין שתי השושלות העתיקות - בית שאול ובית דוד. איש שירותי הביטחון הישראליים חושף את מזימתם בספור החולש על יבשות שונות וזמנים שונים.

למלך בלילך.  ---  יחזקאל,חיים  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי, שירי אהבה ופזמונים מלווים בקולאז'ים תואמים, ואין הדבר לטובה.

למען ידעו דור אחרון :  ---  גוטרמן,בלה. שלו,אבנר (ע.)  ---  2005  ---  כריכה רכה. קטלוג בפורמט אלבומי המוביל את הקורא בעקבות אירועי השואה, כפי שהם מונצחים במוזיאון יד ושם. הקטלוג רואה אור לציון שנת היובל של המוזיאון המלווה בחנוכתו של מכלול מוזיאוני חדש.

למראית עין.  ---  ווזנר,מיכל  ---  2005  ---  רומן. צעירה על סף חתונתה נפגעת בתאונת דרכים קשה ובעקבותיה נקלעת למשפט נזיקין מתמשך. בינה ובין עורך דינה נרקמת מערכת יחסים מורכבת על רקע שטף אירועים מערערים המתרחשים בחייה.

לנגה נקדת הפלא :  ---  וולף מונזון,תמר  ---  2005  ---  דיון בקורתי רב-מערכתי ביצירותיו המוקדמות (תרפ"ד- תרפ"ח) של אצ"ג בעברית (אימה גדולה וירח', 'הגברות העולה', 'טור מלכא' ופובליציסטיקה). במרכז הדיון- השפעות המפגש של אצ"ג עם המציאות הארץ ישראלית על יצירתו.

לנגה נקדת הפלא :  ---  וולף מונזון,תמר  ---  2005  ---  דיון בקורתי רב-מערכתי ביצירותיו המוקדמות (תרפ"ד- תרפ"ח) של אצ"ג בעברית (אימה גדולה וירח', 'הגברות העולה', 'טור מלכא' ופובליציסטיקה). במרכז הדיון- השפעות המפגש של אצ"ג עם המציאות הארץ ישראלית על יצירתו.

לנוכח הטבע.  ---  שרייבמן,נעמי  ---  2005  ---  קטלוג אמנות בעברית ובאנגלית המציג מבחר מציוריה של האמנית (נולדה 1943). הציורים ברובם ציורי נוף וטבע דומם.

לנוכח הטבע.  ---  שרייבמן,נעמי  ---  2005  ---  קטלוג אמנות בעברית ובאנגלית המציג מבחר מציוריה של האמנית (נולדה 1943). הציורים ברובם ציורי נוף וטבע דומם.

לנצח אנגנך .  ---  שקד,מלכה  ---  2005  ---  

לנצח אנגנך :  ---  שקד,מלכה  ---  2005  ---  בכרך זה עשרות שירים עומדים לנתוח מדוקדק במסגרת ההצגה של ראייה עיונית - מחקרית ופרשנית - העומדת על התופעה הספרותית של חלחול המקרא לשירה.

לנצח אנגנך :  ---  שקד,מלכה  ---  2005  ---  אנתולוגיה של כ-500 שירי עבריים מן השירה העברית החדשה הנוגעים במקרא בדרך משמעותית, בין באמצעות שאיבת חומרים מקראיים המעשירים את השירה ובין באמצעות יצירת מדרש מודרני לחוליות מקראיות.

לנצח אנגנך :  ---  שקד,מלכה  ---  2005  ---  בכרך זה עשרות שירים עומדים לנתוח מדוקדק במסגרת ההצגה של ראייה עיונית - מחקרית ופרשנית - העומדת על התופעה הספרותית של חלחול המקרא לשירה.

לנצח את מחלת הסרטן :  ---  הופר,אברם  ---  2005  ---  מדריך לעזרה עצמית הסוקר וממליץ על שימוש אגרסיבי בתוספי תזונה טבעיים כגישה טיפולית שנועדה לטפל ולשלוט במחלת הסרטן.

לעבר החומות...  ---  אדון,ראידה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה העוסק בעבודת וידאו של האמנית הערביה ישראלית, ילידת עכו. הקטלוג מכיל מספר מצומצם של תצלומי סטילס ומאמר קצר על האמנית המשווה בינה לבין אמנים ערבים אחרים.

לעמית הגנוסטי : ["לעמית הגנוסטי"]  ---  חותם,יותם  ---  2005  ---  המאמר עוקב אחר מערכת היחסים האינטלקטואלית בין השניים, המתגלה סביב סוגיית יחסו של כל אחד מן ההוגים אל ה'גנוסיס'.

לפגוש את הדרקון האמיתי.  ---  נישיג'ימה,גודו וואפו  ---  2005  ---  המחבר (יליד 1919), מורה בזרם הסוטו-זן של הבודהיזם היפני, כותב על השובוגנזו - אוצר עין התורה האמיתית - יצירתו של מורה הזן דוגן (המאה ה-12). חלק מן הספר ערוך בפורמט של שאלות ותשובות בין מורה לתלמידיו.

לפתוח את התיבה של סקינר .  ---  סלייטר,לורן  ---  2005  ---  

לפתוח את התיבה של סקינר :  ---  סלייטר,לורן  ---  2005  ---  עשר מסות המציגות את יוצריהם של הניסויים, את מהלכם ואת השפעתם על הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה.

לפתע פתאום האדמה.  ---  גרינבאום,אלישבע  ---  2005  ---  שירים. ספרה השלישי של המשוררת והמחזאית ילידת 1965 אשר נפטרה אשתקד.

לצאת מהלחץ :  ---  אלפירי,רוזמרי  ---  2005  ---  מדריך לעזרה עצמית המונה וממליץ על תוספי תזונה טבעיים כמענה לסיכונים הבריאותיים הטמונים בלחץ נפשי מצטבר וארוך טווח.

לקוחות כיצד הם חושבים? : [לקוחות - כיצד הם חושבים?]  ---  זלטמן,ג'רלד  ---  2005  ---  המחבר, פרופסור לשיווק באונ' הרוורד, מתבסס על מחקרים בתחום הנוירולוגיה, סוציולוגיה, ספרות ועוד, בכדי להעמיד תיאורית שיווק המפענחת את תת המודע של הצרכן במטרה לחשוף את שאיפותיו ורצונותיו האמיתיים.

לקחת את כל המילים ולעשות איתן משהו.  ---  צ'ינסקי  ---  2005  ---  שילוב של שירה ופרוזה המתארת סיטואציות הלקוחות מחיי היום יום של המשורר הצעיר.

לקט ושיכחה. [לקט... ושיכחה]  ---  פרימרמן,שלמה  ---  2005  ---  שירים. "אדם מתפלל לאלוהיו // מסיר אחריות מעליו... וכן הלאה והלאה

לקסיקון אצ"ל.  ---  מרקוביצקי,יעקב  ---  2005  ---  לקסיקון אלבומי המציג את ספורו של הארגון הצבאי הלאומי בא"י שפעל בשנים 1931-1948. ללקסיקון קודמים פרקים מבואיים על אודות הארגון, מייסדיו ותנועת הנוער בית"ר.

לקסיקון המוסיקה הקלאסית.  ---  קולינס,סטיפן  ---  2005  ---  לקסיקון בסיסי הסוקר בכלליות סוגיות מרכזיות מעולם המוסיקה הקלאסית: יסודות המוסיקה, מונחים מן הסימפוניה, הנרטיב המוסיקלי, תקופות וסגנונות ועוד.

לקסיקון הקולנוע השלם.  ---  בן אהרון,איל  ---  2005  ---  לקסיקון אלפביתי המכיל אלפי ערכים קצרים על אישים ופועלם בתחום הקולנוע והטלויזיה בעולם ובישראל. מקום מיוחד ניתן לתעשיית הקולנוע והטלויזיה הישראלית.

לקסיקון השואה.  ---  לוין,איתמר  ---  2005  ---  לקסיקון המכיל מונחי יסוד לידע ראשוני בנושא השואה, השאוב ברובו מן 'האנציקלופדיה של השואה' שראתה אור בשנת 1990.אל הערכים מצורפים קטעי מקורות, תמונות, מפות, כרונולוגיה והמלצות לדיון נוסף.

לקסיקון כרטא ליסודות המדע :  ---  גרסון,רימונה (ע.)  ---  2005  ---  הסברים מלווים צילומים לעשרות מונחי מפתח בתחומי הביולוגיה, הזואולוגיה, האקולוגיה והרפואה.

לקסיקון כרטא ליסודות המדע :  ---  גרסון,רימונה (ע.)  ---  2005  ---  הסברים מלווים צילומים לעשרות מונחי מפתח בתחום.

לקסיקון כרטא ליסודות המדע :  ---  גרסון,רימונה (ע.)  ---  2005  ---  הסברים מלווים צילומים לעשרות מונחי מפתח בתחומי הגאולוגיה, המטאורולוגיה, הפיזיקה, הכימיה והאסטרונומיה.

לקסיקון כרטא לצמחי מרפא :  ---  גרמן,ביאטריס ואחרים  ---  2005  ---  לקסיקון אלפביתי מלווה בתמונות וערוך על פי מפתח תסמינים.

לקסיקון למיתולוגיה.  ---  אבניאון,איתן  ---  2005  ---  מילון למונחים מיתולוגיים, המסודר לפי אזורי העולם השונים והמסורות המיתולוגיות שצמחו בהם. בסוף הכרך נמצא מפתח אלפביתי כללי.

לקסיקון פירוש החלומות.  ---  שנוולף,ג'רלד  ---  2005  ---  לקסיקון אלפביתי המציג כ-1000 דוגמאות לתסריטי חלומות ולהם הוא מבקש לספק אינטרפטציה פסיכולוגית הולמת המבוססת בעיקר על גישות פסיכואנליטיות בנות זמננו.

לקסיקון רפואי :  ---  נילי,משה [ניל"י,משה] (ע.)  ---  2005  ---  ערכים קצרצרים, מאא"ג ועד לתת-תריסיות.

לקראת חיים חדשים :  ---  לבסקי,חגית  ---  2005  ---  מחקר העוקב אחר התפתחותם ושיקומם של החיים היהודיים בברגן בלזן שלאחר מלחמת העולם השניה, בתקופה שהמחנה תפקד כמחנה עקורים ושימש מוקד להתארגנות הלאומית של היהודים הניצולים.

לקראת ירושלים :  ---  מרטיני,קרלו מריה  ---  2005  ---  המחבר, קרדינל ודמות בולטת בכנסייה הקתולית, מתאר את זיקתו הרוחנית לעיר ואת מסע העלייה לרגל אליה.

לקראת ירושלים :  ---  מרטיני,קרלו מריה  ---  2005  ---  המחבר, קרדינל ודמות בולטת בכנסייה הקתולית, מתאר את זיקתו הרוחנית לעיר ואת מסע העלייה לרגל אליה.

לקרוא את לוליטה בטהרן :  ---  נאפיסי,אזאר  ---  2005  ---  המחברת, מרצה באונ' טהרן שפוטרה משכבר בשל סירובה לעטות רעלה, כינסה סלון ספרותי נשי וחשאי בטהרן. הספר מביא את ספורן האישי של הנשים יחד עם דיוניהן ביצירות מופת מערביות על רקע אירן הפונדומנטליסטית.

לרעות את הכבשים :  ---  ורטהיימר,רחי  ---  2005  ---  מדריך פסיכולוגי קליל, מאויר ובחרוזים, לנהול מערכות יחסים. עקרון הכבש"ה משמעו 4 מניעים להתנהגות האדם במערכות יחסים : כבוד, בטחון, שייכות והצלחה.

לרצות את סלובי.  ---  פלד,מרדכי  ---  2005  ---  רומן שהוא ספור התבגרותו של נער בן 14 מבית חרדי בהונגריה. עלילת הספור מתרחשת במשך כשנה, מעת חזרתו של הנער מן המחנות מותש ובגפו לאחר תום מלחמת העולם השניה, ועד לגאולתו הסופית שנה לאחר מכן.

לרקוד עם הרוח :  ---  מירן,ראובן (ע.)  ---  2005  ---  קובץ נאומים שנשאו מנהיגים אינדיאנים בפני עמם ובפני כובשי מולדתם. מנאומיהם משתקפת ההסטוריה האמריקנית בכיעורה, בבחינת "הרצחת וגם ירשת?".

לשבור את המדליה.  ---  טליאס גנץ,דינה  ---  2005  ---  ספר ביכורים הכולל אוסף ספורים קצרים וקצרצרים המתארים יחסים בינאישיים המתרחשים בחברה מעורערת.

לשגע פילים.  ---  יעקובוביץ,נעה  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים עד קצרים מאוד. טוב,לא כל אחד חייב לכתוב סיפורים ארוכים, או משובחים.

לשון הרע :  ---  גנאים,חאלד. קרמניצר,מרדכי. שנור,בועז  ---  2005  ---  קובץ מאמרים המנהלים דיון משפטי וחוקי על סוגית לשון הרע. המחברים מציגים את הדין הרצוי, תוך פריסת הערכים והתפיסות שעומדות בבסיסיו, דנים בסוגית האחריות לפרסום, מנתחים את ההגנות השונות מפני העבירה ועוד.

לשחרר את החופש.  ---  צפנת,זוהר  ---  2005  ---  ספור קורותיו של המחבר במסעו לחיפוש עצמי.

לשילטון בחרתנו :  ---  שריד,מנחם  ---  2005  ---  מחקר רחב יריעה הסוקר את המאבק הפוליטי והאידאולוגי שניצת בין שתי המפלגות שפעלו במסגרת התנועה הציונית, מפא"י והרביזיוניסטים. המאבק פיצל את הישוב היהודי, הציף גלי שנאה ואף הביא אל ספה של מלחמת אחים.

לשילטון בחרתנו :  ---  שריד,מנחם  ---  2005  ---  מחקר רחב יריעה הסוקר את המאבק הפוליטי והאידאולוגי שניצת בין שתי המפלגות שפעלו במסגרת התנועה הציונית, מפא"י והרביזיוניסטים. המאבק פיצל את הישוב היהודי, הציף גלי שנאה ואף הביא אל ספה של מלחמת אחים.

לשמוח עם האור.  ---  רוזנברג,חנה  ---  2005  ---  שירה מחורזת שנכתבה על ידי המשוררת לאחר מות בנה.

לשמור ולהגן.  ---  פטרסון,ריצ'רד נורת  ---  2005  ---  מותחן משפטי המתנהל בצמרת השלטון של ארצות הברית.

לשרוד לשאוף ולהגשים. [לשרוד, לשאוף ולהגשים]  ---  מור,יצחק  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה (נולד 1917). הספר נושא תוכן אישי ומוענק למוסדות ע"י המחבר ללא תמורה.

לשתוק עם פרננדו :  ---  ישי,אורציון  ---  2005  ---  תשעה סיפורים קצרים שעלילותיהם מתרחשות בירושלים, מקסיקו,ספרד וצ'ילה.

מא' לב' ובחזרה :  ---  וורהול,אנדי  ---  2005  ---  כתוב בפרוזה, האמן מספר סיפורים מחייו ושוטח את רעיונותיו ודעותיו בנושאים כמו אמנות, מין, פרסום, עבודה, כסף, אהבה ועוד.

מא' לב' ובחזרה :  ---  וורהול,אנדי  ---  2005  ---  כתוב בפרוזה, האמן מספר סיפורים מחייו ושוטח את רעיונותיו ודעותיו בנושאים כמו אמנות, מין, פרסום, עבודה, כסף, אהבה ועוד.

מאבקיו של איש יחיד .  ---  שטיין,נפתלי  ---  2005  ---  

מאבקיו של איש יחיד.  ---  שטיין,נפתלי  ---  2005  ---  המחבר, איש עסקים המזוהה עם מחנה הימין, מסכם את שורת מאבקיו החברתיים, הפוליטיים והפרטיים דרך הצגת ההתכתבויות שניהל עם הגופים נגדם נאבק. כן נוספו קורות חייו ומבחר מאמרים ברוח אנטי-סוציאליסטית.

מאה ימים בהודו.  ---  שלו,דורון  ---  2005  ---  ספור מסע רווי בסמים המוציא שם רע למטיילים הישראלים בתת היבשת.

מאה שנים של שמחה :  ---  וייסברג,שי  ---  2005  ---  המחבר חולק רשמים ועצות מהיכרותו עם ידידים בשנות התשעים לחייהם.

מאהבת סינית.  ---  יינג,בונג  ---  2005  ---  רומן ארוטי וטרגדי אשר נכתב בהשראת ספור אהבתם האסורה של זוג נאהבים - ג'וליאן, אחיינה של וירג'יניה וולף, ולין, סופרת סינית. הספור מתרחש בשנות ה-30 בבייג'ין, ערב בשורת המודרניזציה.

מאולפת :  ---  שז  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים, חושניים ומשעשעים המתארים עלילות פנטסטיות וביזאריות.

מאופל לאור.  ---  גולדרייך אילת,נעמי  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה המגוללת זכרונות ילדות מתקופת הכיבוש והרדיפות הנאציות וממשיכה בתיאור מסכת הנדודים כפליטה אחרי המלחמה. כמו כן, בקורת נמתחת כנגד הנהגת הישוב היהודי בארץ דאז, כמו גם כנגד מערכת החינוך.

מאורי גליציה - אנציקלופדיה לחכמי גליציה.  ---  וונדר,מאיר  ---  2005  ---  החלק החותם את האנציקלופדיה וכולל תיקונים ומילואים לכל חמשת החלקים הקודמים.

מאושוויץ דכאו לירושלים.  ---  קיזלשטיין,מרטין  ---  2005  ---  קטלוג בעברית ובאנגלית המציג את עבודות האמנות בציור ובפיסול-ציור אשר לקחו חלק בתערוכתו של האמן ניצול השואה. ניכר מיצירתו כי הוא עושה שמוש באמנותו בכדי למצוא פורקן וביטוי לזכרונותיו הקשים.

מאזניים וחרב :  ---  ענבר,צבי  ---  2005  ---  חלק ראשון - התפתחות חוק השיפוט הצבאי ומערכת המשפט ב"הגנה" ובצה"ל (1949-1924). חלק שני - החוק, הלכה למעשה (חילות ושירותים, החזיתות). כולל נספחים ומפתח.

מאחורי הקלעים של הנפש.  ---  ברטונוב,דבורה  ---  2005  ---  סיפור חייה האישי של המחברת ילידת 1915,אמנית במה ואחת מחלוצות המחול בישראל.

מאחורי התמונות במוזיאון.  ---  אטקינסון,קייט  ---  2005  ---  רומן ביכורים בפרוזה מושחזת אשר במרכזו סאגה של משפחה דיספונקציונלית הנפרשת על פני שלושה דורות, החל מאירופה שסועת המלחמות במחצית הראשונה של המאה ה-20.

מאחורי כלגבר :  ---  ישראל,דיוויד  ---  2005  ---  ספור הומוריסטי לגברים, על גברים ועל חיפושו של אחד אחר אהבה, קריירה וכו'.

מאי MAY :  ---  סימן טוב,נעמי (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג המציג את עבודות הגמר של תלמידי תואר שני באמנויות (MFA) ובתוכנית לימודי המשך באמנות ובצילום של בצלאל.

מאי מהות לאימהות .  ---  פלגי הקר,ענת  ---  2005  ---  

מאי מהות לאימהות : [מאי-מהות לאימהות]  ---  פלגי הקר,ענת  ---  2005  ---  סקירה בקורתית המבקשת לתור אחר נוכחות האם כסובייקט בתולדות המחשבה הפסיכואלניטית (פרויד, קליין, ויניקוט, איריגריי, בנג'מין ואחרים). הנוסח לאמהות המוצע בספר משלב בין פמיניזם, למודי מגדר והחשיבה הטיפולית כיום.

מאלכסנדריה עד אגם מנדלברוט :  ---  דותן,פליקס   ---  2005  ---  מבחר ביוגרפיות של מדענים אשר שינו את פני ההיסטוריה והחשיבה האנושית המתארות את פועלם ואת הדרך שבה הגיעו לתגליותיהם. ביניהם: איינשטיין, קוונדיש, קפלר, גלילאו, פלמינג ואחרים.

מאמביוולנטיות לברית בלתי כתובה :  ---  פינקוס,בנימין  ---  2005  ---  מונוגרפיה הסטורית מחקרית ומקיפה, המבוססת על חומר ארכיוני ותיעודי רב , המוקדשת לתולדות יהודי צרפת וליחסי ישראל-צרפת.

מאמביוולנטיות לברית בלתי כתובה :  ---  פינקוס,בנימין  ---  2005  ---  מונוגרפיה הסטורית מחקרית ומקיפה, המבוססת על חומר ארכיוני ותיעודי רב , המוקדשת לתולדות יהודי צרפת וליחסי ישראל-צרפת.

מארק שאגאל 1985-1887 :  ---  ואלתר,אינגו פ. מצגר,ריינר  ---  2005  ---  רפרודוקציות, ביוגרפיה ומאמרים, בפורמט אלבומי.

מבוא אישי :  ---  כהן,חיים  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה שכתב שופט בית המשפט העליון (1919-2002) בשנים האחרונות לחייו, ולא השלימה. פתח ואחרית דבר שופכים אור על תרומתו לחברה בישראל וכוללים חיבור אישי ורגיש של אלמנתו.

מבוא אישי :  ---  כהן,חיים  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה שכתב שופט בית המשפט העליון (1919-2002) בשנים האחרונות לחייו, ולא השלימה. פתח ואחרית דבר שופכים אור על תרומתו לחברה בישראל וכוללים חיבור אישי ורגיש של אלמנתו.

מבוא לתולדות הספרות הערבית הקלסית.  ---  שנער,פסח  ---  2005  ---  מהדורה מורחבת לסדרת הרצאות שפורסמה לראשונה בשנת תשל"ו. חלקו הראשון של הספר כולל מבוא ומתמקד בספרות בתקופה הקדומה (500-670 לספירה), בעוד חלקו השני עוסק בהתחלות השירה הערבית ובמיוחד בקצידה.

מבט אחר :  ---  בן חורין,דן  ---  2005  ---  הספר מבקש להציג את השקפתו המדינית הייחודית של שר החוץ הראשון וראש הממשלה השני של מדינת ישראל. כן נסקרות עמדותיו האופרטיביות של שרת באשר לסוגיות בנות זמנו בסכסוך.

מבט אישי.  ---  בן דור,אהוד  ---  2005  ---  

מבט אל הראייה.  ---  שטרנברג,יהודית (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מישראל ומחוצה לה שמטרתם לשפוך אור על עולמם של העיוורים ולסייע להם. החוברת נחלקת למספר שערים: היבטים אופטיים, היבטים רפואיים, היבטים רגשיים והיבטים שיקומיים.

מבט מבפנים. [מנדל גרוסמן - מבט מבפנים]  ---  גרוסמן,מנדל  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג רישומים וצילומים של האמן, שהועסק במחלקת הסטטיסטיקה בגטו לודז'. רישומיו וצילומיו הרגישים מופיעים לצד מאמרים קצרים על חייו ועל אודות אמנותו.

מבנה הטענה הסוגית בספרות החכמה המקראית.  ---  שלמה,סיגל  ---  2005  ---  החיבור מתאר את תופעת הסוגיות בספר תהלים, משלי, איוב וקהלת, ומציג את המבנים התחביריים של הטענה הסוגית בספרות זו. כן נבחנת הזיקה שבין ספרות החכמה לספרות המזרח הקדום.

מבקרים דוממים.  ---  קאופמן,יעקב  ---  2005  ---  ספר אמנות/עיצוב. בספר קטן ושמנמן זה מכונסים עשרות דימויים מצולמים של מסכות וגופים ברישום ובתלת מימד, רובם מאופיינים בדלות החומר.

מגילות ג :  ---  בר אשר,משה. דימנט,דבורה (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים בנושאי הלשון והנוסח, הההדרה והפרשנות של המגילות.

מגילת אהרון.  ---  אברמסון,אפרת  ---  2005  ---  רומן הנמסר מנקודת מבטו של הגיבור, ותיק מלחמת יום הכפורים השרוי במצב פוסט-טראומטי. עזיבת משפחתו מביאה אותו למערכת יחסים בעייתית עם עיתונאית צעירה. עלילותיו נשזרות בסוגיות מן החברה והפוליטיקה בישראל.

מגילת אסתר :  ---    ---  2005  ---  מגילה מצוירת, ערוכה בפורמט אלבומי. הטקסט מוצג בשלושה אופנים: בדפוס מקראי, בעברית ובערבית כתובה באות עברית.

מגילת השואה .  ---    ---  2005  ---  

מגילת חיים .  ---  ישראלי,חיים  ---  2005  ---  

מגילת חיים :  ---  ישראלי,חיים   ---  2005  ---  המחבר,מנכ"ל משרד הבטחון לשעבר, מתאר אירועים שונים בתולדות מדינת ישראל ובטחונה מזוית ראייתו האישית והמקורבת, החל מתקופת שירותו תחת בן-גוריון ועד לפואד בן-אליעזר.

מגילת שיר השירים :  ---    ---  2005  ---  מגילה מצוירת, ערוכה בפורמט אלבומי. הטקסט מוצג בכתב סת"ם מקראי וכן בפונט מודרני.

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2005 .  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2005  ---  

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2005 :  ---  אריאן,אשר ואחרים.  ---  2005  ---  הערכת איכות הדמוקרטיה הישראלית ותפקודה באמצעות מידע כמותי והשוואתי. בין הנושאים: ייצוגיות, השתתפות פוליטית, זכויות מיעוטים ועוד. חלק נרחב מן הגליון מוקדש לעמדות ולסקרים העוסקים ברצח רבין.

מדד יחסי יהודים ערבים בישראל 2004. [מדד יחסי יהודים-ערבים בישראל 2004]  ---  סמוחה,סמי  ---  2005  ---  החוברת מציגה את ממצאי מדד יחסי יהודים-ערבים בישראל, מדד הבוחן את עמדות הציבור הרחב בישראל ומתבסס על סקרי דעת קהל. הממצאים מוצגים בטקסט ובתרשימים לפי חתך אוכלוסיות ועמדות.

מדוע אנו זקוקים לפסיכואנליזה בימינו .  ---  רודינסקו,אליזבת  ---  2005  ---  

מדוע אנו זקוקים לפסיכואנליזה בימינו?  ---  רודינסקו,אליזבת  ---  2005  ---  דיון באקטואליות של הטיפול הפסיכואנליטי מתובל בבקורת החברה העכשווית המוגדרת כ"חברה דיכאונית" המבקשת לטפל בסימפטומים בלבד ובכך נכשלת בטפול במקור הבעיה ומוותרת על חירותו של האדם.

מדורת השבט :  ---  סידר,יוסף  ---  2005  ---  התסריט שעל פיו צולם הסרט הישראלי המצליח: בראשית שנות ה-80 מנסות אלמנה צעירה ושתי בנותיה המתבגרות לעבור את ועדת הקבלה של התנחלות חדשה בשומרון.

מדידה והערכה של תכניות חברתיות וחינוכיות :  ---  פרידמן,יצחק  ---  2005  ---  הספר מציג את תורת ההערכה של תכניות חברתיות וחינוכיות ודן במושגים בסיסיים בתורת המדידה.המחבר מתאר את האסטרטגיות ואת המודלים הקיימים בעולם ובארץ להכנת מחקרי הערכה ומציע עבורם מודל חדש.

מדיטציה :  ---  לונג,בארי  ---  2005  ---  עשרה שיעורים מעשיים למדיטציה מאת מורה רוחני מערבי.

מדינה נאבקת על נפשה :  ---  טייטלבאום,יהושע  ---  2005  ---  מחקר הסטורי הבוחן את התפתחותה של התנועה האיסלמית הפונדומנטליסטית בארץ לידתו של האיסלם - ערב הסעודית - בשנות התשעים של המאה העשרים.

מדיניות החוץ של ארצות הברית לקראת כהונתו השנייה של הנשיא בוש.   ---  ליבר,רוברט ואחרים  ---  2005  ---  ארבעה מאמרים המבקשים לספק תמונה כוללת על מדיניות החוץ של ארה"ב כיום, בתחום הכלכלי, הבטחוני ובתחומים משיקים. כל כותבי המאמרים הנם אמריקנים ואנשי אקדמיה בכירים.

מדיניות הממשלה כלפי האזרחים הערבים : [דו"ח סיכוי]  ---  חיידר,עלי (עורך)  ---  2005  ---  אסופת נתונים, סטטיסטיקות ונתוחים בנושא מדיניות הממשלה כלפי אזרחיה הערביים. עמותת סיכוי שואפת לקדם שיוויון בכל התחומים והרמות בין כל אזרחיה תוך שמירה על כבוד האדם.

מדינת גבול.  ---  טודה,אמיל  ---  2005  ---  רומן העוסק בפשע ובמתחים ובפערים שבין מזרח אירופה למערבה, תוך שילוב אלמנטים של מותחן פסיכולוגי. ספר ביכורים בפרוזה ליוצר האסטוני.

מדלגים על החג.  ---  גרישם,ג'ון  ---  2005  ---  רומן. זוג "נועז" מחליט להתעלם במופגן מחג המולד ומתכנן במקומו שיט באיים הקריביים. במהרה מגלה הזוג כי התעלמות מן החג טומנת בחובה השלכות רבות שלא ציפו להן.

מדמדומים לאור ראשון.  ---  קופפרשמידט,שמעון. זייטלבך,רחל  ---  2005  ---  ספור חייו של אחד מילדי טהרן מילדותו בבית חרדי בעיירה בפולין בתקופה של טרום מלחמת העולם ה-II, דרך נעוריו במסעות נדודים מפולין לרוסיה לטהרן בצל אימי המלחמה וסיומה בחבלי הקליטה בא"י אליה הגיע ב-1943.

מדריך כיס אירלנד.   ---  ברנסטין,קן  ---  2005  ---  המדריך כולל: היסטוריה, מידע פרטני על ערים ועיירות, תמונות, מפות, מידע שימושי, מלונות ומסעדות, פעילויות ועוד.

מדריך כיס אמסטרדם.  ---  בנט,לינדזי  ---  2005  ---  המדריך כולל: היסטוריה, מידע פרטני על ערים ועיירות, תמונות, מפות, מידע שימושי, מלונות ומסעדות, פעילויות ועוד.

מדריך כיס ברלין.  ---  לי,בריג'יט ואחרים  ---  2005  ---  המדריך כולל: היסטוריה, מידע פרטני על ערים ועיירות, תמונות, מפות, מידע שימושי, מלונות ומסעדות, פעילויות ועוד.

מדריך לגמילה מחיתולים :  ---  כצנלסון,עדנה  ---  2005  ---  מדריך פסיכולוגי המתווה עקרונות ופורש הנחיות לתהליך בריא של גמילת העולל מחיתולים. מיועד להורים ולמחנכים של ילדים בגילאי שנה עד חמש שנים.

מדריך למשתמש במוח :  ---  רייטי,ג'ון  ---  2005  ---  מבוא להדיוטות העוסק במוח האנושי. המחבר מתאר את מבנה המוח, הכימיה שמאיר היבטים שונים של המוח ותפקודם כגון: התפתחות, תפיסה, רגש, שפה, המוח החברתי, זיכרון ועוד, וכל זאת תוך המנעות משפה מדעית טכנית.

מדריך לנוסע לניו יורק (ועוד סיפורים).  ---  קנו,ז'ק  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המפגיש את גיבוריו עם מצבים של משבר ודרך ספורם משקף נתחים מן המציאות הישראלית האבסורדית, הסאטירית והקומית. מתוך הקריאה בטקסט ניכר חסרונו של עורך מתווה דרך.

מדריך לתוכנת העיצוב והאניצמיה 3DS MAX :  ---  גליניק,אמיר  ---  2005  ---  שני כרכים עבי כרס המהווים יחדיו מדריך מפורט לשימוש בתוכנת העיצוב והאנימציה מבית AUTODESK. מצורף תקליטור המכיל את כל קבצי התרגילים המופיעים בספר.

מדריך מפה להתחלות חדשות .  ---  כהן,סמדר  ---  2005  ---  

מדריך מפה להתחלות חדשות :  ---  כהן,סמדר  ---  2005  ---  מדריך המבקש להתוות עקרונות לבחירה ולסיוע בהקמת עסק עצמאי מוצלח: מציאת תחום עניין, הקמת העסק, התנהלות מול הרשויות, התנהלות שוטפת ועוד.

מדריך מפה לספרי ילדים .  ---  דר,יעל  ---  2005  ---  

מדריך מפה לספרי ילדים :  ---  דר,יעל  ---  2005  ---  סקירות על מאה ספרים מומלצים, מקוריים ומתורגמים.

מדריך מפה לריפוי טבעי :  ---  ברק,ראובן. צחור,ענת  ---  2005  ---  מדריך לרפואה אלטרנטיבית המאגד תחתיו סקירה של שיטות ריפוי ותרגול ברפואה הוליסטית, בד בבד עם הצגת בעיות במערכות הגוף השונות ודרכי הטיפול בהן מנקודת מבט הוליסטית לצד נקודת המבט הקונבנציונלית.

מדריך מפה לריפוי טבעי :  ---  ברק,ראובן. צחור,ענת  ---  2005  ---  מדריך לרפואה אלטרנטיבית המאגד תחתיו סקירה של שיטות ריפוי ותרגול ברפואה הוליסטית, בד בבד עם הצגת בעיות במערכות הגוף השונות ודרכי הטיפול בהן מנקודת מבט הוליסטית לצד נקודת המבט הקונבנציונלית.

מדרש עשרת הדיברות :  ---  שפירא,ענת  ---  2005  ---  בעבודה זו מובא טקטט המדרש בשלמותו, בנוסח המבוסס על כתב-יד פריס. המחברת הוסיפה מבוא ופרקי מחקר על מקורות המדרש ואופיו וסגנונו הספרותי.

מדרש עשרת הדיברות :  ---  שפירא,ענת  ---  2005  ---  בעבודה זו מובא טקטט המדרש בשלמותו, בנוסח המבוסס על כתב-יד פריס. המחברת הוסיפה מבוא ופרקי מחקר על מקורות המדרש ואופיו וסגנונו הספרותי.

מה את חשה? ["מה את חשה?"]  ---  מורגנשטרן,תמרה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג את יצירותיה של האמנית הישראלית המציירת כרזות אישיות ופוסט ציוניות.

מה היתה המילה שואה? : [מה היתה המילה "שואה"?]  ---  קורן,נילי(ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים המוקדש לשיח התרבותי סביב השואה מתחילתו ועד לימינו. בנושאים: ביטויי השואה במוסיקה הישראלית, דור שלישי לשואה בספרי שואה חדשים לילדים, הנצחת השואה בנוף הישראלי ועוד.

מה זאת אהבה .  ---  יובל,יורם  ---  2005  ---  

מה לא ללבוש לכל אירוע 2.  ---  וודל,טריני. קונסטנטין,סוזנה  ---  2005  ---  מדריך מצולם-אילוסטרטיבית לאשה המתלבשת: אילו סוגי בגדים יחמיאו (ואלו לא) לגזרות הגוף השונות ולארועים שונים. המדריך מלווה את סדרת הטלוויזיה בשם זה.

מה שרואים מכאן :  ---  שוורץ,יגאל  ---  2005  ---  אסופת חיבורים: הנדסת האדם ועיצוב המרחב בספרות העברית החדשה, בקורות ספרות (שמרנות חברתית ומהפכנות דתית באהבת ציון למאפו, מעבר לנהר לברדיצ'בסקי ועוד), דיון מחודש ב'ספר הקבצנים', ספורת העלייה השנייה ועוד.

מהירות החושך.  ---  מון,אליזבת  ---  2005  ---  רומן. לאוטיסט מבוגר המנהל חיים עצמאיים מוצע לעבור טיפול המבטל את השפעת המחלה.

מהלך מסוכן.  ---  צדוק,ארז  ---  2005  ---  רומן מתח. צעיר ישראלי מהגר לניו-יורק ופוגש שם רשת המאיימת להפילו בתוכה.

מהלל העדני :  ---  מור,עליזה ואחרים  ---  2005  ---  זכרונות מחיי ההוגה והפעיל הציוני שעלה ארצה ב-1930, סקירות ביוגרפיות שלו ושל משפחתו, סקירות ביבליוגרפיות, צילומים ועוד.

מהפכניות בעל כורחן .  ---  רוזנברג פרידמן,לילך  ---  2005  ---  

מהפכניות בעל כורחן :  ---  רוזנברג פרידמן,לילך [רוזנברג-פרידמן,לילך]  ---  2005  ---  ספורן של החלוצות הציוניות-דתיות שלקחו חלק פעיל בבניין הישות הציונית בא"י. המחקר המגדרי דן במקום האשה בציונות הדתית, בארגוני הנשים הדתיות, בעשייה הנשית, במקומן של הנשים במערכת הבטחון ועוד.

מהפכת הגלוקוז.  ---  ברנר מילד,ג'ני ואחרים  ---  2005  ---  מדריך לתזונה נכונה המתמקד בחשיבותן של הפחמימות לבריאותנו, תוך שמוש בשיטת האינדקס הגליקמי - כלי שפותח לצורך בחינת השפעתם של מזונות על רמת הגלוקוז בדם.

מהפכת ההארה :  ---  גרבר,ראובן  ---  2005  ---  הספר מבקר את תורתו הגנוזה של הראי"ה קוק והתמורות שחלו בה עד להתגבשותה הסופית. בראשית דרכו מרד בהוויה החרדית-גלותית ולאחר מכן התחוללה ברוחו מהפכה אמונית בדמות החזון לתחייה רוחנית בארץ ישראל.

מהפכת ההארה :  ---  גרבר,ראובן  ---  2005  ---  הספר מבקר את תורתו הגנוזה של הראי"ה קוק והתמורות שחלו בה עד להתגבשותה הסופית. בראשית דרכו מרד בהוויה החרדית-גלותית ולאחר מכן התחוללה ברוחו מהפכה אמונית בדמות החזון לתחייה רוחנית בארץ ישראל.

מהרי הביתה.  ---  לאנסנס,לורי  ---  2005  ---  רומן בכורים. ילדה הננטשת על סף דלת קרוון נאספת על ידי אשה ערירית בת 70. נוכחות הילדה מעוררת בזקנה זכרונות מעברה והיא עורכת מסע זכרונות אל עברה במטרה להעניק משמעות לקורות חייה הקשים.

מודל עירום :  ---  בוצ'ן,יעקב  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים.

מודע ולא מודע :  ---  רוברטסון,רובין  ---  2005  ---  המחבר מציג בשורה רוחנית אודות גילוי העצמי שלנו, ומציע מגוון טכניקות ניו-אייג'יות לממשה.

מוות לבן.  ---  קאסלר,קלייב  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו פרשיה המאיימת להמית אסון אקולוגי על כדור הארץ. תאגיד מפוקפק מנסה להשתלט על הים ומחסל כל מי שנקרה בדרכו. האחריות להצלת המצב מוטלת בידיו של ראש ארגון אקולוגי.

מוזאיקה בת זמננו בישראל.  ---  פילץ גרנות,שרית [פילץ-גרנות,שרית]  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג את יצירותיהם של 29 אמני מוזאיקה ישראלים עכשוויים.

מוזאיקה בת זמננו בישראל.  ---  פילץ גרנית,שרית [פילץ-גרנית,שרית]  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המציג את יצירותיהם של 29 אמני מוזאיקה ישראלים עכשוויים.

מוזיקה מזרחית מוזיקה מערבית :  ---  עילם אמזלג,אבי  ---  2005  ---  

מוזיקה פופולרית מויטולה.  ---  ניאמי,מיקאל  ---  2005  ---  רומן נעורים המתרחש בעיירה צפונית בשוודיה, בסוף שנות ה-60.

מוכרי עיתונים.  ---  לוי,אברהם בן יונה  ---  2005  ---  הספור מתרחש בתקופה משנת 1943 ועד מלחמת השחרור ובו מסופר על נער המבקש להשתלב, ביחד עם חברו, בחברה הישראלית המתחדשת של אותה תקופה.

מולועלם :  ---  שבתאי,מלכה. קסן,לאה (עורכות)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של מעבר בין תרבויות, האתיופית והישראלית, בקרב נשים ונערות יוצאות אתיופיה.

מומיק.  ---  גרוסמן,דויד  ---  2005  ---  ראה אור לראשונה ב-1986, כחלק הראשון ברומן "עיין ערך: אהבה". הספור מתרחש בירושלים של סוף שנות ה-50 ומספר על מומיק בן ה-9, הנחלץ לשחרר את הוריו ניצולי השואה מסיוטיהם. הנוסח בספר זה נערך מחדש.

מומנט :  ---  משעול,אגי  ---  2005  ---  מהדורה מהודרת, מודפסת על נייר קנווס.

מומנט :  ---  משעול,אגי  ---  2005  ---  מהדורה מהודרת, מודפסת על נייר קנווס.

מונה בארץ המובטחת.  ---  ג'ן,גיש  ---  2005  ---  רומן. ספורה של נערה אמריקנית ממוצא סיני המתוודעת לעולם היהדות ומחליטה להתגייר.

מונסטיר ביטולה מקדוניה : [מונסטיר (ביטולה) מקדוניה]  ---  אלבוחר,שלמה  ---  2005  ---  הספר עוסק ביהודי העיר מימי קדם ועד לשילוחם למשרפות טרבלינקה באביב 1943. הספר סוקר את תולדות יהודי מונסטיר, חוקר את שמות המשפחה של יהודי העיר, מתאר את פעילותם של ארגונים פילנטרופיים יהודים בעיר ועוד.

מונסטיר ביטולה מקדוניה : [מונסטיר (ביטולה) מקדוניה]  ---  אלבוחר,שלמה  ---  2005  ---  הספר עוסק ביהודי העיר מימי קדם ועד לשילוחם למשרפות טרבלינקה באביב 1943. הספר סוקר את תולדות יהודי מונסטיר, חוקר את שמות המשפחה של יהודי העיר, מתאר את פעילותם של ארגונים פילנטרופיים יהודים בעיר ועוד.

מוסיקה גדולה כסף גדול! [מוסיקה גדולה, כסף גדול!]  ---  רוס,ג'סי ג'  ---  2005  ---  ספורו של מוזיקאי שבצעירותו החליט כי ברצונו לתרגם את כשרונו למזומנים. מדריך זה מתעתד לספק למוזיקאי המתחיל את עקרונות העשה ואל תעשה אם ברצונו להתעשר מכשרונו האמנותי.

מוסיקה צבאית.  ---  קמינר,ולדימיר  ---  2005  ---  המחבר, בעברו נער שוליים שסירב להכנע לתכתיבי המשטר הקומוניסטי, מתאר את מעלליו החתרניים והמשעשעים כנגד המשטר הסובייטי בברית המועצות של שנות השבעים והשמונים.

מוסקבה פטושקי .  ---  ירופייב,ונדיקט  ---  2005  ---  

מוסר לנערות יפות.  ---  סמית,אלכסנדר מק'קול  ---  2005  ---  רומן. ספורה של בלשית בוצוואנית בהתמודדותה עם אתגרים שונים ומשונים.

מועדון המזימות.  ---  קלרמן,ג'ונתן  ---  2005  ---  מותחן פסיכולוגי. חברתו של פסיכולוג נרצחת באכזריות ומתעורר חשד לגביו. סדרה נוספת של רציחות דומות מעלה את מפלס החשד, ועליו לפעול בכדי להוכיח את חפותו.

מועדי נחמה .  ---  ריינר,יצחק  ---  2005  ---  על פי הגליונות והשיעורים של נחמה ליבוביץ .

מועדי נחמה :  ---  ריינר,יצחק   ---  2005  ---   "הספר עוסק בנושאי גאולה ותשובה ומועדי חודש תשרי, ומעלה תרי"ג שאלות - חלקן קלות ואחדות קשות, הלקוחות מתוך למעלה מתשעים וחמישה גליונות".

מופע המינים :  ---  זהר,אילת (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי בעברית-אנגלית-יפנית המציג מבחר מרשים מן העבודות שלקחו חלק בתערוכה, להם מצטרפים מאמרים על מיניות ומגדר ביפן וסקירות על היצירות. דומה שהתערוכה שואפת למתוח עוד ועוד את גבולות המגדר.

מופקרת :  ---  ג'וסקה,ג'יין  ---  2005  ---  ספורה של המחברת, מורה בגיל העמידה, היוצאת לשנת שבתון מעבודתה בחיפוש אחר הרפתקאות סקס ואהבה. המחברת מתארת את פגישותיה עם גברים שונים, המתרחשות בעקבות מודעה פרובוקטיבית שהיא מפרסמת בעיתון.

מוצא המותגים .  ---  ריס,אל. ריס,לורה  ---  2005  ---  

מוצא המותגים :  ---  ריס,אל. ריס,לורה  ---  2005  ---  עצות לאסטרטגיות ניהול ומיתוג המבוססות על רעיונות אבולוציונים ועל עקרון ההסתעפות לפי דרווין.

מוצא השמות :  ---  שטאל,אברהם  ---  2005  ---  הספר חוקר את מקורותיהם של שמות יהודיים - שמות פרטיים ושמות משפחה - מהיבטים שונים: הפן ההיסטורי-תרבותי של השם, השמות הרווחים בישראל, היווצרותם של שמות המשפחה היהודיים ועוד.

מוצא השמות :  ---  שטאל,אברהם  ---  2005  ---  הספר חוקר את מקורותיהם של שמות יהודיים - שמות פרטיים ושמות משפחה - מהיבטים שונים: הפן ההיסטורי-תרבותי של השם, השמות הרווחים בישראל, היווצרותם של שמות המשפחה היהודיים ועוד.

מוקדם לצעקה.  ---  ליפסקה,אווה  ---  2005  ---  "אני הולכת בחצר. ופתאום/רץ אלי ילד בן שש/לחייו אדמות כתות./בידו אקדח עץ./'בנג! בנג! - הוא יורה לעברי.' .../'הרגתי אותך'.../אני מודיעה למשפחה. לחברים./. ומדוחת על מותי./אבל כלם סופקים כפים/ ואומרים: 'איזה זמנים'.

מורה דרך לאוהב החכמה.  ---  שלנגר,ז'אק  ---  2005  ---  חיבור מטא-פילוסופי העוסק במהותה של הפילוסופיה ובאופנים בהם היא מתבצעת. הדיון נסוב סביב שאלות כגון מהי מחשבה פילוסופית, מהי עמדה פילוסופית, כיצד ללמוד וללמד פילוסופיה ועוד.

מורה דרך לאוהב החכמה.  ---  שלנגר,ז'אק  ---  2005  ---  חיבור מטא-פילוסופי העוסק במהותה של הפילוסופיה ובאופנים בהם היא מתבצעת. הדיון נסוב סביב שאלות כגון מהי מחשבה פילוסופית, מהי עמדה פילוסופית, כיצד ללמוד וללמד פילוסופיה ועוד.

מורה הנבוכים לרבינו משה בן מימון :   ---  אבן שמואל,יהודה (קופמן,יהודה)  ---  2005  ---  ארבעה כרכים. הדפסה חדשה.

מורשת יהדות כורדיסטן :  ---  דוד,מיכאל  ---  2005  ---  ספורים ומשלים מחיי הקהילה היהודית בכורדיסטן.

מושבת האהבה.  ---  ברנשטיין,אילנה  ---  2005  ---   שני ספורים המשמשים פלטפורמה ליוצרת להפגנת כישורים לשוניים ופרוזאים אשר נחשבים,בעיני הסופרת וההוצאה, כשוברי מסגרת וחדשניים.

מות המחבר / מהו מחבר?  ---  בארת,רולאן. פוקו,מישל  ---  2005  ---  שני טקסטים מתחום ביקורת הספרות והתרבות העוסקים במקומו של "המחבר" בתרבות המערבית, בשיח הספרותי ובשיח המדעי. הטקסטים אינם מתכתבים זה עם זה, אך חולקים בסיס רעיוני משותף.

מות המחבר / מהו מחבר?  ---  בארת,רולאן. פוקו,מישל  ---  2005  ---  שני טקסטים מתחום ביקורת הספרות והתרבות העוסקים במקומו של "המחבר" בתרבות המערבית, בשיח הספרותי ובשיח המדעי. הטקסטים אינם מתכתבים זה עם זה, אך חולקים בסיס רעיוני משותף.

מותם של סכיזופרן.  ---  בן גל,אלי  ---  2005  ---  הרומן מתחקה אחר קורותיו של הגיבור מבית המדרש, הקיבוץ והשירות הצבאי ועד למסעותיו באירופה, ישראל, ברזיל ותאילנד.

מותר 13 :  ---  כנען קדר,נורית פרופ' (ע.)  ---  2005  ---  הגיליון מוקדש לחפץ ומשמעויותיו באמנות: סיפור קופסת הסוכר; מקל ההליכה בראי הספרות; מלבושי קבורה ולבוש של אבל; חפצי התיאטרון הישראלי ועוד.

מזיגת הכהה.  ---  פאוורס,טים  ---  2005  ---  רומן שעלילתו משלבת הסטוריה ומיתולוגיה, המתאר כיצד ניצל העולם המערבי מהצבאות הטורקיים הפולשים. הודות לבירה כמובן.

מחברת צמחי המשנה של הרב יוסף קאפח.  ---  קאפח,יוסף  ---  2005  ---  חיבור מוקדם של הרב קאפח המפרט את הצמחים השונים המופיעים בפירוש המשנה לרמב"ם על פי סדר אלפביתי. הרב עושה שימוש בתובנות בוטנאיות שונות, ותוך הפניה לתרבותם של יהודי תימן.

מחוברת ברצועה :  ---  מקליין,שירלי  ---  2005  ---  השחקנית מעוניינת לשתף את הקורא בתובנות החיים אליהן נחשפה הודות לכלבתה ולמערכת היחסים המיוחדת ביניהן.

מחול הפלמינגו.  ---  קראוס ויינר,אורלי   ---  2005  ---  רומן. גנטיקאית צעירה חוקרת לגלוי הגן האחראי על נאמנות. נחישותה בנושא הנאמנות משקף את נסיונותיה הנשנים לפצח את עולמה הרגשי של משפחתה, אשר ספור בגידה ישן רובץ עליה.

מחוץ לזירת השוורים :  ---  ריין,רענן. גרובס,תמר (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המתחקים אחר קורותיה הפוליטיים והחברתיים של ספרד במאה ה-20, כאשר מניעם של הכותבים הוא רצונם לנתץ מיתוסים וסטריאוטיפים לגבי ספרד ואופייה הלאומי.

מחוץ לזירת השוורים :  ---  ריין,רענן. גרובס,תמר (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המתחקים אחר קורותיה הפוליטיים והחברתיים של ספרד במאה ה-20, כאשר מניעם של הכותבים הוא רצונם לנתץ מיתוסים וסטריאוטיפים לגבי ספרד ואופייה הלאומי.

מחזור מוסקוביץ מעשה ידיו של יואל בן שמעון :  ---  צוקר,שלמה  ---  2005  ---  חיבור העוסק במחזור מן המאה ה-15 ובאמן אשר העתיק וצייר אותו. בפורמט אלבומי דו לשוני ובלוויית פקסימיליות של כתבי יד, החיבור מתמקד בנתוח הסימנים האמנותיים במחזור לצד ביוגרפיה ונוסח התפילות במחזור.

מחזות קנדיים :  ---  לוי,שמעון (ע.)  ---  2005  ---  אסופה של עשרה מחזות קנדיים, רובם מן המחצית השנייה של המאה העשרים, אשר רואים אור לראשונה בעברית.

מחזות קנדיים :  ---  לוי,שמעון (ע.)  ---  2005  ---  אסופה של עשרה מחזות קנדיים, רובם מן המחצית השנייה של המאה העשרים, אשר רואים אור לראשונה בעברית.

מחיר היוהרה .  ---  סבירסקי,שלמה  ---  2005  ---  

מחיר היוהרה :  ---  סבירסקי,שלמה  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את המחיר הכלכלי שגובה הכיבוש מהמשק ומהחברה בישראל מ-1967 ועד היום באמצעות ההתנחלויות וההשקעה בשטחים ועד האינתיפאדות.

מחכים למתקן הכינורות.  ---  פוסמניק,שי  ---  2005  ---  רומן ביכורים. פסיכיאטר מנהל דיאלוג עם מטופלו, ניצול שואה בעל ספור חיים יוצא דופן.

מחלום למיליון :  ---  שניידר,יוסף  ---  2005  ---  מהו פטנט? | כיצד להגן על ההמצאה שלך? | האם כדאי לרשום פטנט? | יצירת אבטיפוס | בחירת משקיעים | הכנת תכנית עסקית | פיתוח, יצור ועיצוב | ועוד.

מחלום למציאות :  ---  אייזנשטדט,מיכאל  ---  2005  ---  דברי הערכה קצרים בצד צלומים מעטרים ספר דו לשוני זה.

מחלוקת שסופה להתקיים :   ---  סיידלר,מאיר (מתרגם ועורך)  ---  2005  ---  תרגום של חליפת מכתבים גלויה בין שני הרבנים. המכתבים מהווים ציון דרך במאבק האידיאולוגי שבין תנועת הרפורמים ובין התנועה האורתדוכסית בקרב יהדות גרמניה של המאה ה-19.

מחנה היהודים :  ---  אורתר,אילנה סלמה  ---  2005  ---  קטלוג המאגד מבחר פרויקטים רב תחומיים בצילום, ציור, פיסול, מיצבים ומיצגים העוסקים במחנה היהודים במרסיי בשנים 1944-1966. הקטלוג כולל מאמרים וראיונות בעברית, ובתרגום לצרפתית ולאנגלית לחלופין.

מחנה היהודים :  ---  אורתר,אילנה סלמה  ---  2005  ---  קטלוג המאגד מבחר פרויקטים רב תחומיים בצילום, ציור, פיסול, מיצבים ומיצגים העוסקים במחנה היהודים במרסיי בשנים 1944-1966. הקטלוג כולל מאמרים וראיונות בעברית, ובתרגום לצרפתית ולאנגלית לחלופין.

מחצלת הבשרים.  ---  יו,לי [יו',לי]  ---  2005  ---  רומן ארוטי. ספורו של מנדרין צעיר ותאוותן הרוצה לשכב עם כל הנשים היפות בעולם. לשם כך הוא עוזב את עירו ומתחבר עם בעל אכסנייה המשמש לו כמורה דרך וכידיד במשימתו.

מחצלת הבשרים.  ---  יו,לי [יו',לי]  ---  2005  ---  רומן ארוטי. ספורו של מנדרין צעיר ותאוותן הרוצה לשכב עם כל הנשים היפות בעולם. לשם כך הוא עוזב את עירו ומתחבר עם בעל אכסנייה המשמש לו כמורה דרך וכידיד במשימתו.

מחקר מעקב בקרב אסירים משוחררים בוגרי מרכז השיקום הארצי בכלא השרון בין השנים 1994-1997.  ---  וייסבורד,דויד ואחרים  ---  2005  ---  המחקר מתאר את התוכנית לשיקום שפעלה בכלא השרון ומציג את ממצאיה בנוגע להשפעתן של תוכניות שיקום אלו על שיעורי המועדות בקרב האסירים שהשתתפו בהן.

מחקר פוליטי :  ---  הריסון,ליסה  ---  2005  ---  ספר לימוד לקורס מבוא "לגישות ושיטות במדע המדינה". שערים: מבוא, מחקר כמותני, הניתוח האיכותני, ביצוע המחקר שלך.

מחקרי יהודה ושומרון יד.  ---  אשל,יעקב ד"ר (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים הנחלקת לשלושה שערים: מקרא, ארכיאולוגיה והיסטוריה; מדעי החברה והרוח; מדעי כדור הארץ.

מחקרי ירושלים בפולקלור יהודי כג.  ---  אלכסנדר,תמר ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המכילה תקצירים באנגלית ומתמקדת בתחומים השונים של הפולקלור היהודי: קינות נשים מתימן, ערך הכבוד בקרב היהודים העות'מנים, כליזמרים בפולין ועוד.

מחקרי תלמוד ג :  ---  זוסמן,יעקב. רוזנטל,דוד (עורכים)  ---  2005  ---  

מחקרים אקדמיים על שיתוף פעולה אזורי.  ---  שמיר,שמעון (ע.)  ---  2005  ---  החוברת מקבצת חמישה מחקרים יישומיים העוסקים בדפוסי התעסוקה של עובדים פלסטינים ישראל, בתחזיות לגבי התפתחות קשרי התעופה לאחר הסרת ההגבלות, ובמניעיהם של אנשי עסקים ישראלים וירדנים לשתף פעולה ביניהם.

מחקרים בלשון י.  ---  ממן,אהרן. פסברג,שמואל (ע.)  ---  2005  ---  חמישה-עשר מאמרים בלשון עברית. המאמרים עוסקים בלשון המקרא בכלל ובלשון השירה המקראית בפרט, בימי בית שני, בימי הביניים ובעברית של העת החדשה.

מחקרים בשומרונות בעברית ובארמית.  ---  בר אשר,משה. פלורנטין,משה  ---  2005  ---  אסופת מחקרים בעברית ובלועזית: חקר לשון השומרונים, חיבוריהם וההסטוריה שלהם, מחקרים על דקדוק העברית המקראית וספרותה, חקר דקדוק לשון חז"ל וניבי ארמית, מדור לשון חכמים וארמית וחקר עברית בת-זמננו.

מחקרים בתלמוד ובמדרש :  ---  בר אשר,משה ואחרים (ע.) [בר-אשר,משה ואחרים]  ---  2005  ---  כ"ה מאמרים מאת חוקרים שונים שעניינם בתורתם של חכמים בספרות התנאית ובספרות האמוראים ובמה שמסתעף מהן, בהלכה ובאגדה, במחשבה ובלשון, בצירוף מאמר מאת לישפיץ עצמה.

מחקרים בתלמוד ובמדרש :  ---  בר אשר,משה ואחרים (ע.) [בר-אשר,משה ואחרים]  ---  2005  ---  כ"ה מאמרים מאת חוקרים שונים שעניינם בתורתם של חכמים בספרות התנאית ובספרות האמוראים ובמה שמסתעף מהן, בהלכה ובאגדה, במחשבה ובלשון, בצירוף מאמר מאת לישפיץ עצמה.

מחר כפול תשע.  ---  אסימוב,א.  ---  2005  ---  סופר המדע בדיוני הנודע פותח ברומן זה תשעה צהרים אפשריים אל המשך דרכו של המין האנושי. זהו תרגום חדש ליצירה זו.

מחשבה אחרת.  ---  גולומב,נפתלי  ---  2005  ---  מחשבות בפרגמטים המהוות מעין מניפסט העוסק באיוולת שבכיבוש ושבפעולות צה"ל בשטחים, במלחמות, בשלטון הישראלי, בציונות ועוד.

מחתרת החלב.  ---  סומק,רוני  ---  2005  ---  שירים. "האהבה פורצת בקלוחים דקים/מנקבי הממטרה./גם אנחנו כמו לחי האדמה/צמאים לנשיקת המים./"

מטבחים.  ---  רובינזון,אורלי  ---  2005  ---  סיור אדריכלי במגוון מטבחים בבתיהם של משפחות עשירות ככורח בישראל. האלבום מציע רעיונות, עצות, טיפים ופתרונות לסיוע בעיצוב המטבח, בהנחה שיש בידיכם כמה עשרות אלפי שקלים עודפים.

מטבעות הטיט.  ---  קאוואנה,פטריק   ---  2005  ---  מבחר ראשון בעברית משיריו של המשורר האירי (1904-1967).

מטלות.  ---  גסט,ג'ולי  ---  2005  ---  רומן המתאר את תהליך הקריסה של משפחה בעקבות אובדן האב ואת צמיחתה המחודשת.

מטעם 1 :  ---  לאור,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  כתב העת כולל קטעי שירה עברית, מסות וספורים קצרים מקוריים ומתורגמים.

מטעמים טריפוליטניים.  ---  פרץ רובין,פסקל  ---  2005  ---  

מטפלות :  ---  גבע,לימור  ---  2005  ---  ספר עצות בנושא מטפלות לילדים: כיצד לבחור, המלצות וכו'.

מי ינהל את הממלכה? :  ---  בולס,שלדון. סילבאנו,סוזן וריצ'רד  ---  2005  ---  שיטה לניהול עסקי באמצעות שילוב מוצלח בין הבנת האישיות לבין פענוח דפוסי התנהגות, אשר מובאת דרך משל על מלך שכושל בניהול ממלכתו.

מי לקח את הכסף שלי? :  ---  קיוסאקי,רוברט. לכטר,שרון  ---  2005  ---  מדריך 'עשה זאת בעצמך' בנושא השקעת כספים.

מי מפחד מהחושך.  ---  שלדון,סידני  ---  2005  ---  רומן מתח. מקרי מוות והעלמות מסתוריים מתרחשים בקרב חבריו של ארגון חשאי בינלאומי. שתי נשים שבעליהן נפלו קורבן יוצאות למסע מסוכן לחשוף את האמת.

מידע וקבלת החלטות - הוועדה לבחינת הרפואה הציבורית ומעמד הרופא בה (ועדת אמוראי) :  ---  ניראל,נורית. רוזן,ברוך  ---  2005  ---  ממצאי הועדה שהוקמה בשנת 2000 עקב שביתת הרופאים בת 4 החודשים. בועדה זו הוגדרו מחדש המושגים של רפואה ציבורית ורפואה פרטית ומה שביניהן, שכר רופאים, שר"פ, היחס שבין השירותים האמבולטוריים לשל בתי החולים.

מיהו ישראלי :  ---  פלד,יואב. שפיר,גרשון  ---  2005  ---  ניתוח הסטורי-סוציולוגי של החברה הישראלית, מראשית ההתייישבות הציונית ועד ימינו.התימה המרכזית מציגה את ההסטוריה של א"י כתולדות הנסיון ליישב את המתח בין 3 מחויבויות פוליטיות:התישבות,לאומיות אתנית ודמוקרטיה.

מיום ליום נעשה מאוחר.  ---  טאבוקי,אנטוניו  ---  2005  ---  קובץ מכתבי אהבה בדיוניים מאת 17 גברים ואשה אחת. בהדרגה מסתבר לקורא כי דבר מה אינו כשורה - הנמענים שגויים, שולחיהם נעלמים והאווירה שאופפת אותם היא מסתורית ומוזרה.

מיטת סורגים :  ---  סנדל,יהודית  ---  2005  ---  קובץ ספורי זכרונות ילדות של המחברת מן השנים 1940-1950 בחרבין, עיר השוכנת בצפון מזרח סין בה השפה והתרבות רוסית והמסורת יהודית. בסיפוריה, במהלך שנות ילדותה חרבין נשלטה על ידי כובשים זרים יפנים ורוסים.

מיכאלאנג'לו 1564-1475.  ---  נרה,ג'יל  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

מילאנו.  ---  הספרי,שמואל  ---  2005  ---  מחזה. באורח פלא, קבוצת הפועל ת"א העפילה לשלב רבע הגמר באליפות אירופה בכדורגל ואמורה להתמודד מול מילאן בבלומפילד. בעקבות סדרת פיגועי התאבדות בת"א, זירת המשחק, וכן אוהדי הקבוצה, מועתקת לקפריסין.

מילון דו לשוני שימושי עברי-רוסי רוסי-עברי: [מילון דו-לשוני שימושי עברי-רוסי רוסי-עברי]  ---  אחיאסף,עודד (ע.)  ---  2005  ---  כ-65,000 ערכים, עם תעתיק בשתי השפות.

מילון הסלנג המקיף.  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2005  ---  כ-10,000 מילים וביטויים מלווים בציטוט מן התקשורת או הספרות. למילון קודם עיון בלשני בתופעת הסלנג בכלל והסלנג הישראלי בפרט.

מילון כרטא לכלכלה סטטיסטיקה ומחשבים :   ---  אנג'ל,יוסי  ---  2005  ---  מעל ל-35,000 ערכים מקצועיים במהדורה קומפקטית. ראו ערך לועזי.

מילון כרטא לכתיב נכון :  ---  גרסון,רימונה  ---  2005  ---  רשימה אלפביתית של המילים העבריות המועדות ביותר לשגיאות כתיב. מהדורה מוגדלת.

מילון כרטא למימון בנקאות שוק ההון והביטוח :  ---  אנג'ל,יוסי  ---  2005  ---  מעל ל-35,000 ערכים מקצועיים במהדורה קומפקטית. ראו ערך לועזי.

מילון כרטא למנהל עסקים :  ---  אנג'ל,יוסי  ---  2005  ---  מעל ל-35,000 ערכים מקצועיים במהדורה קומפקטית. ראו ערך לועזי.

מילון כרטא לניהול ומשאבי-אנוש :  ---  אנג'ל,יוסי  ---  2005  ---  מעל ל-35,000 ערכים מקצועיים במהדורה קומפקטית. ראו ערך לועזי.

מילון כרטא לפרסום שיווק ומסחר :  ---  אנג'ל,יוסי  ---  2005  ---  מעל ל-35,000 ערכים מקצועיים במהדורה קומפקטית. ראו ערך לועזי.

מילון מבואי לפסיכואנליזה לאקאניאנית .  ---  אוונס,דילן  ---  2005  ---  

מילון מבואי לפסיכואנליזה לאקאניאנית.  ---  אוונס,דילן  ---  2005  ---  ספר עזר המכיל למעלה מ-200 ערכים המתעתדים להסביר את רעיונותיו המרכזיים דרך מינוחיו הפסיכואנליטיים, תוך שימת דגש על הבסיס הקליני בעבודתו.

מילון תלת לשוני שימושי ערבי עברי : [מילון תלת-לשוני שימושי ערבי-עברי]  ---  רוזנהויז,יהודית פרופ'  ---  2005  ---  למעלה מ-20,000 ערכים בערבית ספרותית, מתורגמים לעברית ולערבית המדוברת בערים בארץ.

מיליטריזם בחינוך.  ---  גור,חגית (ע.)  ---  2005  ---  סדרת מאמרים המהווים יחדיו דיון ביקורתי נוקב ומדאיג המבקש לחשוף את הביטויים השונים של המילטריזציה בחינוך בישראל: במערכת החינוך הפורמלית, בתהליכי החברות במשפחה, בתקשורת בתוצרי התרבות ועוד.

מיליטריזם בחינוך.  ---  גור,חגית (ע.)  ---  2005  ---  סדרת מאמרים המהווים יחדיו דיון ביקורתי נוקב ומדאיג המבקש לחשוף את הביטויים השונים של המילטריזציה בחינוך בישראל: במערכת החינוך הפורמלית, בתהליכי החברות במשפחה, בתקשורת בתוצרי התרבות ועוד.

מיני אטלס כרטא העולם.  ---    ---  2005  ---  מפות מדיניות בקנ"מ 1:250,000,000.

מיני אטלס כרטא לכבישי ישראל.  ---    ---  2005  ---  מפות בקנ"מ 1:224,000.

מיני צמחים פולשניים בשטחים מוגנים ופתוחים באזור המרכז.  ---  דופור דרור,ז'אן מארק  ---  2005  ---  מסמך מדיניות הסוקר ומגדיר, בתצלומים ובטקסט, את מיני הצמחים הזרים אשר פלשו לאזורנו. "פלישתם של אורגניזמים לאקוסיסטמות הינה הסיבה השניה בדרגתה להכחדת מינים בעולם."

מיסטי כאן : [מיסטי-כאן]  ---  מאור,חיים ואחרים (אוצרים)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה הכולל שני מאמרים מבואיים לתערוכה שלאחריהם מופיעות רפרודוקציות לעבודותיהם של האמנים המשתתפים.

מיפוי עמותות מזון :  ---  לוינסון,אסתר  ---  2005  ---  הדו"ח מסכם את תוצאות המחקר שמטרתו לספק תמונת מצב עכשווית של שדה הסיוע במזון בישראל.

מיפוי תכניות הבטחת איכות בקופות-החולים בישראל וזיהוי גורמים התורמים להצלחה או לכישלון של תכניות.   ---  אשכנזי,יעל ואחרים  ---  2005  ---  דו"ח מחקר.

מיצב מצב.  ---  טלמור,דניאלה (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לתערוכה המארחת מספר אמני מיצב המשלבים ביצירותיהם את הפונקציונלי עם האסתטי והאמנותי. כולל צמד מאמרים נרחבים על עיצוב ומיצבים וקטלוג תצלומים מן התערוכה.

מיקסי גריל.  ---  הר לב,יזהר [הר-לב,יזהר]  ---  2005  ---  רומן. קורותיו של פרסומאי מצליח הנמצא הרחק מאשתו ותינוקו, במהלכו של מסע נדודים ברחבי העולם בעקבות קמפיין פרסומי.

מירושלים למכה ובחזרה :  ---  רייטר,יצחק  ---  2005  ---  החיבור דן באתוס האיסלמי העכשווי של ירושלים ובזיקתו ליעד הפוליטי של הפלסטינים וגורמים אסלמים וערביים אחרים. דיונים בהעלאת הקדושה של אל- אקצא ואל-קדס, בהכחשת זיקה יהודית וביצירת אתוס הסטורי איסלמי חדש.

מישהו ראה כאן גורילה?  ---  וייסמן,ריצ'רד פרופ'  ---  2005  ---  המחבר מציג ארבעה עקרונות פסיכולוגיים המבוססים על מחקר שערך שנועדו לשפר את חייו האישיים והמקצועיים של הקורא, וכל זאת באמצעות איורים,הפעלות ומשחקים.

מישכון זכויות.  ---  זלצמן,נינה. גרוסקופף,עופר  ---  2005  ---  הספר מבקש להציג תמונה רחבה ושלמה של דיני המשכון, תוך דיון בסוגיות ייחודיות הנוגעות למשכון זכויות.

מישל פוקו.  ---  מילס,שרה  ---  2005  ---  מבוא נגיש להגותו של הפילוסוף הצרפתי (1926-1984), מחשובי התיאורטיקנים של זמננו. הספר מציג את מושגיו המרכזיים כמו כוח, שיח, ידע, מיניות ועוד, בוחן את ההקשרים בהם הם נטועים ואת שימושם בשדות ידע שונים.

מישל פוקו.  ---  מילס,שרה  ---  2005  ---  מבוא נגיש להגותו של הפילוסוף הצרפתי (1926-1984), מחשובי התיאורטיקנים של זמננו. הספר מציג את מושגיו המרכזיים כמו כוח, שיח, ידע, מיניות ועוד, בוחן את ההקשרים בהם הם נטועים ואת שימושם בשדות ידע שונים.

מיתוג רגשי :  ---  גובה,מרק  ---  2005  ---  הספר מציג שיטת מיתוג חדשנית הפונה ישירות אל הרגש של לקוחותיו הפוטנציאליים של המוצר. או כדברי הספר: "ככל שהעולם וסביבת השוק הופכים להיות יותר ויותר... חשוכי מגע אנושי..." כך ניתן יותר לפתותם לקנות מוצרים.

מיתולוגיות ג :  ---  לוי שטראוס,קלוד   ---  2005  ---  הכרך השלישי בסדרת המחקרים האנתרפולוגיים הקלאסית עוסק במיתוס של האינדיאנים בני טוקונה מנקודות מבט שונות - אנתרופולוגית, צורנית, טקסטואלית, סמנטית ועוד.

מיתולוגיות ד :  ---  לוי שטראוס,קלוד   ---  2005  ---  הכרך השלישי בחיבור המונומנטלי עוסק במחקר האנתרופולוגי של מיתוסים בחברות שבטיות באמריקה הדרומית והצפונית.

מיתוס גידול הילדים :  ---  האריס,ג'ודית ריץ'  ---  2005  ---  מחקר בפסיכולוגיה התפתחותית הקורא תיגר על ההנחה הרווחת בדבר החלק הקריטי של ההורים בעיצוב אישיות הילד. כן מבקשת המחברת להציג השקפה חלופית הטוענת כי עיקר ההשפעה נובעת מקבוצת בני-הגיל של הילד.

מכאן ד :  ---  שוורץ,יגאל (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים מאת מחברים שונים בנושאים: תהליכי ברירה תרבותיים ב"הכלה המשחררת" לא.ב. יהושע, אתיקה ואידיאולוגיה אצל אתגר קרת, רומן החניכה בתרבות הארופית ועוד.

מכאן ה :  ---  דומב,ריסה ואחרים (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים עברי-אנגלי. אקולוגיה תרבותית בסיפורת אפלפלד, אהבה ומיניות, הפוליטיקה של האימפרסיוניזם, פשע כמטפורה וכדרך לגאולה בנובלה "עד שיעלה עמוד השחר" ועוד.

מכאן ו :  ---  כספי,זהבה. שוורץ,יגאל (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים. הנושאים בגליון זה: קריאה ב"בגנים" של א"נ גנסין, עלייתו ונפילתו של הספרדי הגא, ראיון עם יצחק אוורבוך אורפז ועוד.

מכונית לבנה קטנה .  ---  רודס,דן  ---  2005  ---  

מכונית לבנה קטנה.  ---  רודס,דן  ---  2005  ---  רומן משעשע הטומן בחובו שלל דמויות מטורפות, עלילה רצופת תפניות מפתיעות מאת אחד מן הסופרים הצעירים המבטיחים בבריטניה.

מכונת הכתיבה שלי .  ---  אוסטר,פול מסר,סם  ---  2005  ---  

מכונת הכתיבה שלי. [מכונת-הכתיבה שלי]  ---  אוסטר,פול. מסר,סם  ---  2005  ---  אלבום אמנותי המשלב טקסטים קצרים בהם הסופר מתאר את מערכת היחסים המיוחדת עם מכונת הכתיבה המכנית שלו. הטקסט משולב בציורים מרשימים של המכונה ובעליה, פרי מכחולו של חברו האמן.

מכל וחול .  ---  שוורץ,מיכל ספקטור דנון,סמדר  ---  2005  ---  

מכתב לשופט * הילד שבחלון.  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2005  ---  שני רומנים קצרים מסופרים בגוף ראשון. הראשון מספר על אהבה ומעמקיה האפלים בעוד השני, הילד שבחלון, מגולל ספור מתח מנקודת מבטו של ילד בן שבע.

מכתבים לטליה .  ---  אינדיג,דב  ---  2005  ---  

מכתבים לטליה.  ---  אינדיג,דב  ---  2005  ---  תעוד חליפת מכתבים בשנים 1971-1973 בין המחבר ז"ל, תלמיד ישיבת "הסדר" אשר נפל במלחמת יום הכיפורים, לבין טליה, נערה מקיבוץ חילוני. המכתבים מגלים את עולמם הרוחני של השניים ואת הדיאלוג הדתי-חילוני.

מכתבים פרסיים.  ---  מונטסקייה  ---  2005  ---  

מלאך בכנפים שחרות.  ---  ריכטר,מילן  ---  2005  ---  ספר שירים למשורר היהודי צ'כי, נולד 1948. השירים משרטטים ברובם נוף קודר ועוסקים בשואה, גלות, יהדות, כאב ועוד.

מלאכים בשמי יהודה.  ---  גלרי,דניאל  ---  2005  ---  ספורה של משפחה יהודית-ישראלית אחת מסופר מפי חמישה דורות שונים של בניה, בעבר, בהווה ובעתיד. בשיא העלילה, ממשלת ישראל מחליטה לחזור לגבולות 67 וגורמת למלחמת אחים במדינה.

מלון לוזיטאנו.  ---  זינק,רוי  ---  2005  ---  רומן משעשע על החיים בליסבון. אמריקאי צעיר המתעתד להיות סופר מגיע לליסבון בחיפושיו אחר ספור מעניין שישמש אותו לכתיבת ספרו.

מלוני החדש : MY DICTIONARY.  ---  שלום,שרה  ---  2005  ---  

מלח הארץ :  ---  נבון,עודד (ע.)  ---  2005  ---  סדרת מחקרים העוסקים בים המלח וסביבותיו. בגיליון זה ששה מחקרים מדעיים מתחומי הגאולוגיה, ההידרולוגיה, הארכיאולוגיה וההיסטוריה הקרובה של ים המלח.

מלחמת העולם הראשונה בארץ ישראל :  ---  פימנטל,עזרא. שילר,אלי  ---  2005  ---  קובץ מאמרים בלווית תמונות ותרשימים: הרכבת התורכית במלחמת העולם ה-I ויהודי א"י, אספקת המים בסיני ובנגב, הטנקים הראשונים בא"י, חידושים טכנולוגיים בתעופה ובקשר אלחוטי ועוד.

מלחמת העולמות.  ---  וולס,ה' ג'  ---  2005  ---  רומן שנכתב ב-1898 המתאר פלישת חוצנים עוינים לכדור הארץ במטרה להשתלט על משאביו.

מלחמת יום הכיפורים ולקחיה.  ---  יחזקאלי,פנחס (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים המבקשת לנתח באופן בקורתי ולהציג ראייה רעננה על ההתרחשויות שקדמו והובילו לפרוץ המלחמה, סוגיית המודיעין והחוסר בהתרעה, הפקת הלקחים מארועי המלחמה ועוד.

מלחמת ששת הימים :  ---  מיכלסון,בני. מלצר,אפי (עורכים)  ---  2005  ---  תמליל הרצאות ודיונים שנישאו במסגרת יום עיון שניזום ב-1996 והפגיש חוקרים עם מפקדים שיחדיו עסקו במגוון רחב של סוגיות ממלחמת ששת הימים.

מלחמת ששת הימים :  ---  מיכלסון,בני. מלצר,אפי (עורכים)  ---  2005  ---  תמליל הרצאות ודיונים שנישאו במסגרת יום עיון שניזום ב-1996 והפגיש חוקרים עם מפקדים שיחדיו עסקו במגוון רחב של סוגיות ממלחמת ששת הימים.

מלכה בלי ארמון :  ---  שרת,רנה  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט המתחקה אחר חייה המקצועיים של ארבטורה כרקדנית, מורה, מחנכת ויוצרת. המאורעות בחייה ערוכים כרונולוגית בפרקים המוקדשים לנושאים יחודיים. כן מופיע פרק מפי תלמידיה השופך אור על דמותה האישית.

מלכה בלי ארמון :  ---  שרת,רנה  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט המתחקה אחר חייה המקצועיים של ארבטורה כרקדנית, מורה, מחנכת ויוצרת. המאורעות בחייה ערוכים כרונולוגית בפרקים המוקדשים לנושאים יחודיים. כן מופיע פרק מפי תלמידיה השופך אור על דמותה האישית.

מלכת הכיתה.  ---  שפילשר,קרן  ---  2005  ---  קטלוג של תערוכת אמנות העוסק בתופעת מלכת הכיתה בחברה הצעירה והמבוגרת. האמנית מציגה סדרת ציורים ילדותיים ואכזריים, אשר ניכר שהושפעו מן האמנות היפנית.

ממבט ראשון :  ---  גלדוול,מלקולם  ---  2005  ---  המחבר מבקש לעמוד על טיבה של המחשבה האינטואיטיבית באמצעות תאורי נסויים פסיכולוגיים וספורים מהחיים, תוך הצבעה על יתרונותיה, חסרונותיה ואופנים בהם ניתן לשלוט ולהשתמש בה בחיי היומיום.

ממד החברות של המרחב הוירטואלי בכינון קהילה לסבית בישראל.  ---  רוזין,יעל  ---  2005  ---  מחקר מולטי-דיסציפלינארי המתמקד בהשפעתו של פורום נשים לסביות על יצירת נרטיב של "קהילה לסבית" ועל אפשרות יצירת מרחב אלטרנטיבי בו הנשים יכולות להשתתף, לפעול, להשתייך ולהיות חלק מקולקטיב חברתי.

ממזרח לעץ הזית :  ---  כץ,דבורה  ---  2005  ---  ספר שיריה השישי של המשוררת הישראלית.

ממינוס לפלוס :  ---  אש,יוסי.לידור,נחמן  ---  2005  ---  מדריך מעשי המשלב את ספורה של משפחה שהצליחה לצאת מהאוברדרפט.

ממלה.  ---  פרימור כהן,קרן  ---  2005  ---  עטוף בכריכת ספוג ומכיל בנוסף לסיפור - לחן ושירים. לגיל הרך.

ממעמקים קראתיך :   ---  סקולסקי,דוד (מנהל פרוייקט)  ---  2005  ---  תוכנית לימוד ייחודית המביאה את סיפורו של גטו קובנו, הגטו היחיד בליטא מנקודת מבט הלכתית-יהודית. לצד סקירה היסטורית כללית נידונות בתוכנית סוגיות הלכתיות הקשורות בחיי הגטו.

ממרן עד מרן .  ---  לאו,בנימין  ---  2005  ---  

ממרן עד מרן :  ---  לאו,בנימין  ---  2005  ---  דיון מדעי במפעלו של הרב לרבות הפן ההלכתי המשתקף בכתביו. המחבר מציג ביוגרפיה וביבליוגרפיה של הרב ובוחן את יחסו אל החברה הישראלית, הדמוקרטיה, היהדות האשכנזית, המזרחית ועוד.

ממשה ליהושע ומנס לטבע :  ---  עסיס,אליהו  ---  2005  ---  חיבור המציג מחקר ניתוח ספרותי-רעיוני מקיף לסיפור כיבוש הארץ בספר יהושע.

ממשות ובדיה :  ---  טולקובסקי,צבי  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני המאגד עיונים ביצירותיו של האמן ורפרודוקציות.

מן הכוח אל הפועל :  ---  כהן,בן ציון. בוכבינדר,אלי (ע.)  ---  2005  ---  מבחר מאמרים מאת מרצים, מדריכים וסטודנטים לתארים מתקדמים המציגים גישה חדשה בעבודה סוציאלית הגורסת כי התעסקות בחולשות,פתולוגיות ושאר מרעין היא גישה מיושנת ויש להתמקד בכוחות המניעים.

מנדל זה אני :  ---  קורל,נעמי  ---  2005  ---  המחברת מספרת את ספור חייו של אביה, יליד קרפטורוס שנלקח לפלוגות העבודה ואילו אשתו וילדיו נרצחו באושוויץ. לאחר המלחמה התגייס לפעילות במסגרת ההעפלה, הקים משפחה בארץ והצטרף למשטרת ישראל.

מנחם ברש רועי : [מנחם ברש-רועי]  ---  ברש רועי,מנחם  ---  2005  ---  ביוגרפיה עיתונאית. אסופה נבחרת מיצירתו רחבת היריעה של עיתונאי "ידיעות אחרונות". בספר נוספו התייחסויות לזכרו ולכתביו מצד כותבים אחרים וכן סקירה של תולדות חייו.

מנחת שי על חמישה חומשי תורה.  ---  נורצי,ידידיה שלמה רפאל  ---  2005  ---  מהדורה חדשה לחיבור מן המאה ה-18 'מנחת שי', העוסק בצורתן, בניקודן ובמסורתן של תיבות המקרא כסדר הכתובים, ומטרתו לברר וללבן את גרסאות המקרא בענייני כתיב, ניקוד וטעמים, ולקבוע את הנוסח הנקי משגיאות.

מנחת שי על חמישה חומשי תורה.  ---  נורצי,ידידיה שלמה רפאל  ---  2005  ---  מהדורה חדשה לחיבור מן המאה ה-18 'מנחת שי', העוסק בצורתן, בניקודן ובמסורתן של תיבות המקרא כסדר הכתובים, ומטרתו לברר וללבן את גרסאות המקרא בענייני כתיב, ניקוד וטעמים, ולקבוע את הנוסח הנקי משגיאות.

מניפסט החלאה.  ---  סולאנס,ואלרי  ---  2005  ---  מניפסט חתרני ובלתי מתפשר המחזיק באג'נדה אנטי-גברית מובהקת השואפת למגר את מוסד הפטריארכליות, אם לא את המין הגברי בכללותו. החיבור נוצר בשולי סצינת התרבות הניו-יורקית בשנת 1967. המחברת-לסבית מחוגי וורהול.

מס הכנסה ו' :  ---  רפאל,אמנון  ---  2005  ---  פרשנות חוקי המס | ניהול ספרי חשבונות | הסמכות להשיג ידיעות | חובת הסודיות החלה על רשויות המס | דו"ח | שומת המס | השגה ותוצאותיה | ערעור | ניכוי במקור | מקדמות | ועוד.

מסאפי לצפת.  ---  מאירי,ברוך  ---  2005  ---  מוקדש לזכרו של אהרון נחמיאס ז"ל. ספורו של הנער ממרוקו שלימים נהיה לאיש ציבור רב פעלים (ראש עירית צפת, סגן יו"ר הכנסת ועוד), וספור אהבתו לנערה ניצולת שואה מבודפשט.

מסביב לנקדה .  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2005  ---  

מסביב לנקדה.  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2005  ---  הרומן ראה אור בתרס"ד וכאן הוא מובא בלוויית פירושים ומקורות. ברל כ' כתב עליו שהוא עדות בזמן אמת (1904) לנפשם של אנשי העליה השניה, ולנפתולי הרוח שקדמו להחלטתם לעלות. כולל נספחים וביבליוגרפיה.

מסה על המתנה :  ---  מוס,מרסל  ---  2005  ---  מסה מכוננת זו שראתה אור ב-1924,חוקרת את דפוסי הנתינה בחברות שבטיות ואף עורכת דיון משווה עם הנתינה בעידן המודרני. אקט הנתינה נבחן לעומקו - כאקט מוסרי, כיסוד שעליו מושתתים החיים החברתיים ואף מעבר לכך.

מסה על המתנה :  ---  מוס,מרסל  ---  2005  ---  מסה מכוננת זו שראתה אור ב-1924,חוקרת את דפוסי הנתינה בחברות שבטיות ואף עורכת דיון משווה עם הנתינה בעידן המודרני. אקט הנתינה נבחן לעומקו - כאקט מוסרי, כיסוד שעליו מושתתים החיים החברתיים ואף מעבר לכך.

מסות גורדוניות חדשות :  ---  שביד,אליעזר  ---  2005  ---  אסופת מסות שנכתבו במהלך 3 השנים האחרונות. המסות מציעות עיונים במושגי הגלובליזציה והפוסט מודרניזם בראי המשבר העומד בפני העם היהודי כיום. בין הנושאים: הפרדת הדת והמדינה, קריסת מערכת החינוך ותיקונה ועוד.

מסיבת הפתעה.  ---  הגין,ירון  ---  2005  ---  רומן המתחקה אחר שני סיפורי חיים נפרדים בזמן ובמרחק ונשזרים זה בזה. סיפורם של צמד חברי נעורים,יהודי ונוצרי,באירופה ערב מלחמת העולם השניה,וספורו של אחר, בן לניצולת שואה החי בצל חברו המת, בישראל של ימינו.

מסכת מכות.  ---  בן הראש,משה  ---  2005  ---  שירים. "הספרות הישראלית/(כמו הרבה מקומות אחרים)/ היא מועדון/סגור/לאשכנזים בלבד.//על הדלת כתוב:/לא מקבלים ספרדים/וכלבים/(אבל לפעמים/מקבלים/ספרדי שהוא פודל)."

מסע אל תום האלף :  ---  יהושע,אברהם ב.  ---  2005  ---  עבוד אופראי על-פי הרומן אשר ראה אור ב-1997, הוזמן על ידי האופרה הישראלית ומבוצע על ידה.

מסע הבבות לארץ ישראל  ---  רגלסון,אברהם  ---  2005  ---  

מסע ימים.  ---  ארגוב,יורם  ---  2005  ---  זכרונותיו של המחבר מימי צעירותו בישוב היהודי בארץ ישראל בשנות ה-30 וה-40 של המאה העשרים. המחבר מתאר את קורותיו בצל האירועים הדרמטיים שהתרחשו בשנים אלו, הן מבית והן מחוצה לו.

מסע לעולם עליון.  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2005  ---  הספר מכנה עצמו מדריך יחודי לרוחניות והוא כולל בתוכו 10 שיעורי קבלה מלווים באיורים העוסקים בנשמת האדם ובמבנה העולם העליון. לצד פרקי הלימוד מופיעים פרקים תאורטיים העוסקים במסעו האישי של האדם לפי הקבלה.

מסע לתודעת הטבע.  ---  ינאי,צבי  ---  2005  ---  דיון בקשר שבין המציאות כשלעצמה לבין המחשבה על המציאות. הספר סוקר היבטים שונים של הקשר בארבעה תחומים: קוסמלוגיה ופיזיקת הקוואנטים (לרבות תורת היחסות הכללית), תפיסת המציאות והאבולוציה.

מסע לתודעת הטבע.  ---  ינאי,צבי  ---  2005  ---  דיון בקשר שבין המציאות כשלעצמה לבין המחשבה על המציאות. הספר סוקר היבטים שונים של הקשר בארבעה תחומים: קוסמלוגיה ופיזיקת הקוואנטים (לרבות תורת היחסות הכללית), תפיסת המציאות והאבולוציה.

מסעות סוקרטס.  ---  מילמן,דן  ---  2005  ---  רומן. מסע התבגרותו הרוחני של צעיר בתקופת רוסיה הצארית אשר עוזב את הפנימיה הצבאית ומוצא את שלוותו בהופכו ללוחם ולמורה דרך.

מסעותי עם ילמז.  ---  הוכברג,אברהם  ---  2005  ---  המחבר מתאר את אורחות החיים ודמויות שפגש במהלך מסעותיו בטורקיה ובפרט את דמותו של ילמז, נהג אוטובוס שליווה אותו במסעותיו.

מסעותיי עם ספרים .  ---  גולן,שמאי  ---  2005  ---  

מסעותיי עם ספרים.  ---  גולן,שמאי  ---  2005  ---  אסופת מאמרים על ספרים וסופרים מספרות העולם, ספרות עברית, ספרות השואה, מחקרים, ביוגרפיות ועוד, אותם פירסם הסופר והמבקר (נולד 1933) במוספים ובכתבי עת בשנות ה-60 וה-70. לאסופה מצורף ראיון שנערך עם המחבר.

מעבר לזמן.  ---  לוי רוסו,רותי [לוי-רוסו,רותי]  ---  2005  ---  שמונה ספורים קצרים לכאורה, אך ככל שקוראים אותם הם מתארכים והולכים. סבת"ש.

מעבר לחומות :  ---  שפירא,יוסף  ---  2005  ---  זכרונות שואה של המחבר מילדותו ונערותו בפולין.

מעבר לימים.  ---  אדם,אילנה  ---  2005  ---  רומן שעלילתו נפרשת על פני שלושה עשורים ומתרחשת סימולטנית בשלוש מדינות- ישראל, בלגיה וארה"ב. במרכז העלילה ספורה של אהבת נעורים לא ממומשת ועיסוק במערכות יחסים בעייתיות בין בני זוג ובין דורות שונים.

מעגל השלוש.  ---  גפני,פטרישיה  ---  2005  ---  רומן. ספורן של שלוש נשים, שלושה דורות במשפחה אחת. אלמנה שאבדה את בעלה לא מכבר, בתה שאבדה את אביה וחשה שאבדה גם את אמה והסבתא הרכושנית המנסה לעצב את חייה מחדש.

מעגלי מקרא וספרות :  ---  זהרי,מנחם  ---  2005  ---  הקובץ נחלק ל-2. שלושה מאמרים מתחום חקר המקרא ולשונו: אורחות חיים וחברה בעולם המקרא ועוד. שלושה מאמרים נוספים עוסקים בספרות העברית החדשה: תקומת ישראל בשירת ביאליק, פרשת חייו של ש.שלום ועוד.

מעוף העורב.  ---  מקדונלד,אן מרי  ---  2005  ---  רומן. ספורה של משפחה אמריקנית המוצבת בבסיס של חיל האויר הקנדי במהלך המלחמה הקרה. הספור מתמקד בבת המשפחה בת ה-8 אשר חייה משתנים לנצח כאשר רוצח פולש לביתם השליו.

מעוף הצרעה.  ---  פולט,קן  ---  2005  ---  רומן מתח ומלחמה המתרחש לרקע שיאה של מלחמת העולם השניה. נער מבריק חושף מתקן גרמני סודי באי קטן ליד דנמרק ובידיו האפשרות לשנות את פני המלחמה, לו רק יוכל להעביר את המידע לאנגליה טרם שיהיה מאוחר מדי.

מעטים מול רבים? :  ---  קדיש,אלון. קדר,ב"ז (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים ומחקרים.

מעטפות :  ---  גניהר,עלמה  ---  2005  ---  פקידה זוטרה ברשות הדואר ניחנה בחוש ריח מיוחד לזיהוי מכתבי אהבה. גילויה של חליפת מכתבי אהבה אנונימיים בסניף משנים את חייה שלה ושל עמיתיה לעבודה וחושפים את כמיהתם לאהבה.

מעין 1 :  ---  סימון,יהושע. ארד,רועי  ---  2005  ---  רוב השירים והסיפורים מקוריים, מקצתם בתרגום.

מעל האבנים מעל העולם.  ---  בישופ,אליזבת  ---  2005  ---  מבחר משיריה של המשוררת האמריקנית (1911-1979). אחרית הדבר עניינית, נשכנית ומאירת עיניים.

מעלה החמישה .  ---  רנצר,פיליפ ואחרים  ---  2005  ---  

מעלה החמישה :  ---  רנצר,פיליפ (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג בפורמט אלבומי המציג מבחר מיצירותיהם של בוגרי התואר, לצד פרטים ביוגרפיים קצרים על אודותיהם ועל יצירתם.

מעלית אל הים.  ---  אברהם איתן,חלי  ---  2005  ---  ספר שירים רביעי למשוררת.

מעמד האישה :  ---  אלון,מנחם  ---  2005  ---  דיון משפטי רחב יריעה במעמד האישה המתבסס על מקורות ועיונים מן ההלכה, המסורת והמשפט העברי. הנושאים הנדונים: זכויות, חינוך הילדים ולימוד תורה, תפילה בציבור,ירושה ועוד.

מעמד האישה :  ---  אלון,מנחם  ---  2005  ---  דיון משפטי רחב יריעה במעמד האישה המתבסס על מקורות ועיונים מן ההלכה, המסורת והמשפט העברי. הנושאים הנדונים: זכויות, חינוך הילדים ולימוד תורה, תפילה בציבור,ירושה ועוד.

מעמד המיעוט הערבי במדינת הלאום היהודית.  ---  רכס,אלי. אוסצקי לזר,שרה  ---  2005  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשאלת מעמדם של ערביי ישראל כקבוצה ובזכויותיהם של האזרחים הערבים הפלסטינים בישראל, על היבטיהם התאורטים, השואתיים, משפטיים ופוליטיים.

מערות הפלדה.  ---  אסימוב,אייזק  ---  2005  ---  מדע בדיוני, ראה אור לראשונה ב-1953. ספור בלשי של חקירת רצח, המתרחש בניו יורק של האלף השלישי.

מערכת הבריאות בקיבוצים.  ---  אדר,גילה ואחרים  ---  2005  ---  דו"ח המחקר משקף תוצאות סקר העוסק בארגון, איכות ושימוש בשירותי בריאות בקיבוצים. הסקר מציג את תמונת ההסדרים החברתיים הקיימים במערכת הבריאות ומצביע על מגמות עתידיות שהן תוצאה תהליך ההפרטה בקיבוצים.

מעשה בחינוך :  ---  ניסן,מרדכי. שרמר,עודד (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים זו רואה אור במלאות 75 לפרופ', איש חינוך רב פעלים. במוקד הדיון נושא שיקול הדעת בחינוך, עיון במקורותיו בהגות היהודית והכללית, בתחומים מקבילים ובמחקר השיטתי בו. כרך נוסף באנגלית עתיד להתפרסם.

מעשה הדובדבן.  ---  ווינטרסון,ג'נט  ---  2005  ---  רומן מלא דמיון המספר על דמותה הגרוטסקית של אישה המוצאת תינוק על גדות נהר ומחליטה לאמצו. התינוק גדל ונעשה לימאי ומפליג במסעות כאשר היא נשארת ללחום לצד המלך במהפכה בבריטניה של המאה ה-17.

מעשה מרכבה.  ---  שמר,יאיר  ---  2005  ---  רומן ראשון מטרילוגיה המתארת מסע רוחני של צעיר ישראלי, בן קיבוץ, אשר מונחה על ידי מורה רוחני העונה לשם "הצועני". דרך חוויותיו ומסעותיו עם מורהו משתקפים חייהם של צעירים ישראלים בשנות האלפיים.

מעשה תמר .  ---  אברמסון,שלומית  ---  2005  ---  

מעשה תמר.  ---  אברמסון,שלומית  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת בתקופת הספור המקראי המתאר דמויות ואירועים השאובים מספר 'בראשית'. הסיפור מתמקד בתמר אשת ער, נערה בודדה המתמודדת עם הקשיים של חיים בחברת שבט זר.

מפגש המזלות :  ---  מוסנזון,ורד  ---  2005  ---  תיעוד של דיון בדיוני המתרחש בממלכה שמיימית בנוכחותם של אדוני העולם ונציגי 12 המזלות. הסיפור נע ונד בין העולם העליון לעולם האנושי התחתון ונוגע בשאלות בדבר טבע האדם ואבי-הטיפוס של המזלות.

מפזרת החלומות.  ---  דורותי  ---  2005  ---  רומן. ספור התגברותה של אשה ישראלית על טראומת היותה מוכה בילדותה.

מפח יוקשים מילטה נפשה.  ---  קנר,פנחס  ---  2005  ---  ספורה של נערה יהודיה מגליציה - שלימים היתה אשת המחבר - בקורותיה בתקופת השואה, השרדותה ועלייתה לארץ ישראל.

מפרות האילן .  ---  מוסקוביץ,ליב (ע)  ---  2005  ---  

מפרות האילן :  ---  מוסקוביץ,ליב (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים על פרשיות השבוע שפורסמו בשנים תשנ"ח-תשס"ג במסגרת הדף השבועי שמפרסמת האוניברסיטה.

מפת דרכים :  ---  הולצמן,אבנר  ---  2005  ---  קובץ המאגד תחתיו מסות המציעות מבט פנורמי הבוחן את שדה הספורת העכשווית בכללותו, וכן רשימות ביקורת פרטניות הדנות בפירוט במבחר רחב מיצירות הפרוזה שראו אור בישראל משנת 1987.

מפת דרכים :  ---  הולצמן,אבנר  ---  2005  ---  קובץ המאגד תחתיו מסות המציעות מבט פנורמי הבוחן את שדה הספורת העכשווית בכללותו, וכן רשימות ביקורת פרטניות הדנות בפירוט במבחר רחב מיצירות הפרוזה שראו אור בישראל משנת 1987.

מפת הטעמים :  ---  בלינקי,אלנה. קליימן,אילונה (ע. קרטוגרפית)  ---  2005  ---  מפת ישראל מתקפלת הכוללת מבחר אתרים קולינריים, בליווי פירוט: מסעדות, מחלבות, יקבים, מאפיות, שמן זית, שוקולטיירים, קצבים, קונדיטוריות ועוד.

מפת כרטא ארץ ישראל :  ---    ---  2005  ---  ציון אתרי הקרבות במלחמת העצמאות בצירוף חוברת הסוקרת את הקרבות החשובים בלוויית תמונות צבע. בנוסף, המפה מציינת כבישים, ערים, יישובים וכוללת מפתח.

מפת כרטא ארץ ישראל.  ---    ---  2005  ---  מפה עם למינציה בקנה מידה 1:340,000. עטויה בגליל.

מץ אחרון.  ---  פלגי,יובל  ---  2005  ---  רומן התבגרות המתאר את קורותיו של ילד מקיבוץ אשר בעקבות גילויים של סודות אפלים מעבר משפחתו נאלץ להתמודד עם סדרת ארועים קשים ומערערים החושפים אותו למציאות הסבוכה של עולם המבוגרים.

מצב נפשי.  ---  אנסקומב,רודריק  ---  2005  ---  מותחן פסיכולוגי. פסיכיאטר משפטי נאלץ להתמודד עם מטופל פסיכופת, מתוחכם ומרושע אשר מוביל אותו במדרון שבסופו נשקפת סכנה אמיתית לכל היקר לו.

מצבים עצבניים.  ---  דנגרמבגה,טסיטסי  ---  2005  ---  רומן. ספור מאבקה של נערה אפריקנית לרכוש השכלה ולפרוץ את גבולות עולמה.

מצד זה .  ---  לויתן,עמוס  ---  2005  ---  

מצד זה :  ---  לויתן,עמוס  ---  2005  ---  מבחר רשימות של בקורות ספרים אשר הופיעו במדור החל מראשיתו ב-1996, על ספריהם של ס.יזהר, יצחק לאור, א.ב. יהושע, עדי אופיר, גדי טאוב, חנן חבר, משה צוקרמן ועוד.

מצוקה ותעסוקה בחברה החרדית :  ---  כהן,בצלאל  ---  2005  ---  סקירה על מצב המצוקה המבנית שבה נתונה האוכלוסייה החרדית בישראל תוך בחינת סוגיית התעסוקה העומדת בבסיסה של מצוקה מבנית זו.

מצוקות נעורים.  ---  קיש,דנילו  ---  2005  ---  ספורים ורשמים קצרים ואינטימיים בהם המחבר משרטט תמונות ליריות וקסומות מעולם הילדות.

מציאות המשחק. [מציאות - המשחק]  ---  חסון,גיא  ---  2005  ---  רומן מדע בדיוני.

מצלמתך הדיגיטלית :  ---  סנואה,ניסים  ---  2005  ---  מדריך מפורט לעולם הצילום הדיגיטלי ולתפעול המצלמה.

מצפה :  ---  רגב,יואב  ---  2005  ---  בטקסט ובתמונות, הספר מתאר את קורותיה של המושבה אשר נוסדה ב-1908, את תושביה, אורחות חייהם ועוד.

מצפה לסופה .  ---  גינצבורג,ליזה  ---  2005  ---  

מצפה לסופה.  ---  גינצבורג,ליזה  ---  2005  ---  רומן המסופר לחליפין מנקודות המבט של שני גיבוריו: רקדנית לשעבר הפונה ללמודי ספרות והפרופ' המנחה אותה.

מקבלי קצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי :  ---  בר,שולי ואחרים  ---  2005  ---  שני בסדרת דו"חות מחקר בנושא.

מקהילת זיכרון למרכז מחקר :  ---  מירון,גיא  ---  2005  ---  הספר, הרואה אור במלאות 50 להקמת המכון, עוסק בתולדות המכון ומציג את מניעיהם של דור המייסדים ואת הדרכים השונות שבהן פעלו לעצב את זיכרון דמותה של היהדות הגרמנית ולקדם את חקר מורשתה.

מקום :  ---    ---  2005  ---  שני תקליטורים וחוברת עברית-אנגלית. התקליטור הראשון מכיל זמירות ושירים בביצוע מקהלת בית הכנסת באמסטרדם. השני מכיל מוסיקה ושירה ביידיש בביצוע מספר חזנים. ראו ערך לועזי.

מקום קסום : ["מקום קסום"]  ---  צייטלין,אירנה. גלמן,עמנואל (אוצרות)  ---  2005  ---  בקטלוג מכונסים מבחר מצומצם מיצירותיהם של האמנים אשר ליוו וילוו את כתב-העת לשירה "כרמל".

מקומות שאהבנו.  ---  לאליץ',איוואן ו.  ---  2005  ---  קובץ ראשון בעברית המכיל מבחר משיריו של המשורר היוגוסלבי (1931-1996).

מקורות ארכיוניים לתולדות המנדט הבריטי על ארץ ישראל 1948-1914 :   ---  ברזילי יגר,דבורה  ---  2005  ---  תקליטור, הנחיות גם באנגלית.

מקלטור.  ---  סוכרי,יוסי  ---  2005  ---  מונולוג בו מתאר אזרח ישראלי את יחסי האהבה-שנאה בינו לבין מדינתו. על רקע השחיתות והזוהמה מחד וכנגד תחושת הזהות עם המדינה מאידך, גיבור הספר בונה לעצמו מעין אוטונומיה פרטית בה הוא בוחר לנהל את חייו.

מקלעת השמש :  ---  חלפי,רחל  ---  2005  ---  אסופת שירים המכילה את ששת קובצי שיריה של המשוררת. מהדורה מורחבת בצרוף מסה רחבת יריעה מאת דן מירון על שירת רחל חלפי.

מקס מתהלך על המים.  ---  בן מאיר,יהורם (פיצ'י)  ---  2005  ---  שירים.

מקס מתהלך על המים.  ---  בן מאיר,יהורם (פיצ'י)  ---  2005  ---  שירים. במחסן הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

מקרה של אזעקת אמת.  ---  טריגר,צבי  ---  2005  ---  רומן בכורים. ספורו של ישראלי בניו יורק הנמצא בתהליך שינוי מין.

מראות ירושלים .  ---  קשאני,ראובן  ---  2005  ---  

מראות ירושלים.  ---  קשאני,ראובן  ---  2005  ---  אלבום המכיל 130 תמונות וציורים בשחור לבן,הלקוחים ממקורות שונים ומציגים פרקים מן ההסטוריה של העיר, לרבות ארכיטקטורה והתרחשויות הסטוריות, ארכיאולוגיה, דמויות ועוד. לאוסף התמונות קודם מבוא קצר.

מרגלים ותיקים.  ---  מק'קרי,צ'ארלס  ---  2005  ---  מותחן ריגול. זכר למותו של סוכן ביון בכיר לשעבר אשר נשלח בחבילה אל הקונסוליה האמריקנית בבייג'ין. בן-דודו, סוכן בדימוס גם הוא, יוצא למסע חובק עולם במטרה לחשוף את הספור העומד מאחורי מות קרובו.

מרוקו :  ---  הורוביץ,דני (ע.)  ---  2005  ---  אלבום תצלומים מעריה, אנשיה ונופיה של מרוקו, מלווים בקטעי שירה, פרוזה וזכרונות פרי עטם של יוצאי מרוקו בישראל.

מרוקו את שאהבה נפשי .  ---  הורוביץ,דני  ---  2005  ---  

מרחב 2005 הביאנלה הישראלית ה-5 לאדריכלות :  ---  שפריר,שלמה (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי אשר סוקר מבחר של 32 יצירות אדריכליות בולטות שתוכננו ונבנו בשנים האחרונות ברחבי הארץ.

מרחב התפר בין שרון לשומרון.  ---  גזית,פנינה. סופר,ארנון  ---  2005  ---  הספר מתאר את המרחב שבין השרון והשומרון במספר אופנים: ראשית, הרקע הפיזי, האקלימי, ההידרוגפי וההיסטורי, מקדמת דנה ועד היום. שנית מתוארות הבעיות שמהווה מרחב התפר במציאות הישראלית.

מריונטות.  ---  אלון,אברהם  ---  2005  ---  רומן המקיף 30 שנה בחייהם ואהבותיהם של שני גיבוריו על רקע דמותה של החברה הישראלית ואופייה של המדינה. המחבר, שלא כנהוג, מציע שני חלופות לסיום הרומן.

מריחואנה :  ---  זימר,לין. מורגן,ג'ון פ  ---  2005  ---  שני החוקרים מנתחים 20 מיתוסים נפוצים הנוגעים למריחואנה ומציבים מולם עובדות מחקריות ומדעיות המפריכות אותם, והתוצאה - הקורא נותר תמה מדוע המדיניות השלטונית בנושא נותרת בעינה.

מרקס ועתיד הסוציאליזם .  ---  זילברשייד,אורי (ע)  ---  2005  ---  

מרקס ועתיד הסוציאליזם.  ---  זילברשייד,אורי (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים מאת חוקרים ישראלים ואמריקאים. הקובץ כולל עיונים בתורתו של מרקס ומחשבות על האפשרויות העומדות בפני הסוציאליזם כיום.

מרקסיזם .  ---  לפבר,אנרי  ---  2005  ---  

מרקסיזם.  ---  לפבר,אנרי  ---  2005  ---  מעין מבוא אנציקלופדי למרקסיזם, למחשבה המרקסיסטית, הפילוסופיה, הכלכלה, המוסר והפוליטיקה. למרות אופיו המבואי של החיבור, מחברו אינו נטול פניות בגישתו ובנימתו האוהדת כלפי המרקסיזם.

מרתה ונעמי .  ---  שדמי,נעמי  ---  2005  ---  

מרתה ונעמי.  ---  שדמי,נעמי  ---  2005  ---  המחברת מגוללת בפשטות מה את קורות חייה, מילדותה בבודפשט הכבושה והשרדותה את השואה ועד לעלייתה ארצה,עת נקלטה בקיבוץ, היתה לקצינה בצה"ל והקימה את יחידת השוטרות של משטרת ישראל.

משא :  ---  ווינטרסון,ג'נט  ---  2005  ---  גרסא מחודשת לסיפור המיתולוגי. הספר כולל את שלד הסיפור המיתולוגי המקורי אך בו בעת מפליג למחוזות שאינם מופיעים במקור.

משא האדמה .  ---  רגב,רביבה  ---  2005  ---  

משא האדמה.  ---  רגב,רביבה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג את עבודותיה של האמנית במיצב ובפיסול, בלוויית שני מאמרים קצרים.

משא ומתן : [משא-ומתן]  ---  גלין,אמירה  ---  2005  ---  המחברת עוסקת ב"מימד החבוי" של המו"מ - תחושות ורגשות, ערכים וסטריאוטיפים, אמון והוגנות, זמן - וכיצד גורמים אלו משפיעים על הליך המו"מ. הספר מבוסס על ממצאי מחקרים חדישים ומלווה בדיון ובדוגמאות מעשיות.

משגל.  ---  דבורקין,אנדריאה  ---  2005  ---  המחברת, פמיניסטית רדיקלית, דנה ומבקרת בחריפות את האתיקה המינית בעולם הפטריארכלי. נתוח ספרותי רעיוני של המשגל כפי שהוא מופיע ביצירותיהם של טולסטוי, בולדווין,בשביס-זינגר ועוד מהווה מצע לביסוס עמדתה.

משה מנדלסון.  ---  פיינר,שמואל  ---  2005  ---  חיבור מונוגרפי המתאר את ספור חייו והגותו של הפילוסוף היהודי מברלין (1729-1786). הגותו ההומניסטית-ליברלית ותפיסת עולמו הסובלנית משתקפות לאורכה ולרוחבה של הביוגרפיה שלו.

משה מנדלסון.  ---  פיינר,שמואל  ---  2005  ---  חיבור מונוגרפי המתאר את ספור חייו והגותו של הפילוסוף היהודי מברלין (1729-1786). הגותו ההומניסטית-ליברלית ותפיסת עולמו הסובלנית משתקפות לאורכה ולרוחבה של הביוגרפיה שלו.

משהו בשביל מישהו :  ---  אבידן,דוד  ---  2005  ---  בקובץ זה מופיעים רוב שיריו מספריו הראשונים ("ברזים ערופי שפתיים","בעיות אישיות","סיכום ביניים ו"שירי לחץ") וכן ארבע חטיבות מהשנים 62-64: "אין עלית רוחנית...","שירים צוננים ואחרים","קוהלת..." ו"הוא אשר..".

משולש ההדרכה :  ---  זילברשטיין,משה ואחרים  ---  2005  ---  חבור העוסק באינטראקציה המורכבת הפועלת בין קודקודיו של המשולש הלוקחים חלק בתהליך הפרקטיקום של הכשרת המורים בישראל.

משחק הזוגות.  ---  רקובר,סם ש.  ---  2005  ---  ח"י ספורים קצרים פרי עטו של פרופסור לפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

משחקי הילדות שלנו.  ---  יפת פוקס,עדי  ---  2005  ---  המחברת ליקטה את משחקי הרחוב שהיו נהוגים לשחק בישראל בתקופת ילדותה ומציגה אותם באלבום זה הכולל גם את מהלך המשחק וחוקיו.

משיב הרוח טז :  ---  עוזר,יוסף ואחרים (ע.)  ---  2005  ---  הגיליון עוסק בתכנית ההתנתקות והוא כולל שירים, חיבורים קצרים ויצירות באמנות חזותית.

משיב הרוח. ["משיב הרוח"]  ---  גורן,אורלי  ---  2005  ---  רומן. רחל נהרגה התאונת דרכים כחודש וחצי לאחר חתונתה. במהלך ימי השבעה רוחה של רחל מנהלת דיאלוג עם בן זוגה לשעבר.

משם והלאה :  ---  שטרסברג דיין,שרה [שטרסברג-דיין,שרה]  ---  2005  ---  חמישה מחזות העוסקים בנושאים אוניברסליים. מרביתם נכתבו בספרדית, אך תורגמו ועובדו לעברית ולמציאות הישראלית של השנים האחרונות.

משם והלאה מבחר מחזות .  ---  שטרסברג דיין,שרה  ---  2005  ---  

משפחות באהבה.  ---    ---  2005  ---  סדרת ספרי מתנה שבין דפיהם מופיעים ציטוטים נבחרים המלווים בתצלומים מרחבי העולם.

משפט האבהות של הנגר יוסף :  ---  קישון,אפרים  ---  2005  ---  מחזה: יוסף הנגר-בעלה של מריה הבתולה תובע לדין את האל, אביו של ישוע הנוצרי.

משפטים על אהבה.  ---  בן נפתלי,ארנה. נוה,חנה (עורכות)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים העוסק במתח ובסתירות שבין שיח האהבה לשיח המשפט בחברה ובתרבות, דרך הצגה וניתוח של יצירות ספרותיות (תנ"ך, המלך ליר), פילוסופיות (דרידה, סוקרטס, קפקא), קולנועיות ועוד.

משפטים על אהבה.  ---  בן נפתלי,ארנה. נוה,חנה (עורכות)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים העוסק במתח ובסתירות שבין שיח האהבה לשיח המשפט בחברה ובתרבות, דרך הצגה וניתוח של יצירות ספרותיות (תנ"ך, המלך ליר), פילוסופיות (דרידה, סוקרטס, קפקא), קולנועיות ועוד.

משרבטים עם טארו גומי .  ---  גומי,טארו  ---  2005  ---  

מתוך הנפילה הזאת.  ---  פורמן אלבז,רחל  ---  2005  ---  שירים.

מתחילים בערב.  ---  מורטון,בריאן  ---  2005  ---  רומן. סופר בערוב ימיו, שפרסם ספרים בינוניים ברמתם, מוקסם מסטודנטית צעירה המבקשת לכתוב עבודת מחקר על ספריו. בתו של הסופר נכנסת לתמונה, ובין השלושה נרקמת מערכת יחסים מורכבת.

מתל אביב לדמשק ובחזרה :  ---  אליהו,שושנה  ---  2005  ---  הספר מבוסס על יומניו של מולד, שכתב בזמן מעצרו בסוריה. מולד היה חלק ממחתרת יורדי-ים ביחידת "זבולון", אשר עשו את דרכם על גבי סירת מפרש מחופי תל-אביב לאיזמיר שבתורכיה בשנת 1946.

מתנתה של האנה :  ---  האוסדן,מריה  ---  2005  ---  אסופת זכרונותיה של המחברת, המתחקה אחר מסע מאבק כנה ואמיץ שעברה יחד עם בתה בת ה-3 טרם שנפטרה ממחלת הסרטן.

מתת אוהב :  ---  לילך רוזנפלד (ע.)  ---  2005  ---  מהדורה אלבומית ומאוירת עד דק. שיריה של רחל נפרטים כאן לנופים גובלניים וילדות מחוללות בסך.

נב אני אוהב אותך. [נ.ב. אני אוהב אותך.]  ---  אהרן,ססיליה  ---  2005  ---  רומן. גרי מת מסרטן. בעבר, הולי וגרי היו נשואים וצמד חמד במשך שנים. גרי משאיר אחריו מכתבים שהולי תפתח מדי חודש ובזכותם תלמד לחיות מחדש.

נבואת האלגוריתמים.  ---  נוימן,אלון  ---  2005  ---  רומן מתח פוליטי המתרחש בישראל. לאחר שחברתו נעצרת על ידי שוטרים במהלך שיעור בכיתה, מתברר לגיבורנו כי היא היתה חברת מחתרת שאיימה על ביטחון מדינת ישראל. "רעש עמום חדר לתוך ראשי.טרררר...המשיך הרעש והתחדד."

נבואתו של ירמיהו .  ---  אביעוז,מיכאל  ---  2005  ---  

נבואתו של ירמיהו.  ---  אביעוז,מיכאל  ---  2005  ---  דמותו של ירמיהו נדונה בספר זה תוך התייחסות להיבטים ספרותיים, הסטוריים ואידאולוגיים. כמו כן, המחבר עומד על קווי הדמיון והשוני שבינו לבין משה רבנו, אליהו הנביא וישו.

נבוכותיו של החניך ויטגנשטיין .  ---  ביו,אנטואן  ---  2005  ---  

נבוכותיו של החניך ויטגנשטיין.  ---  ביו,אנטואן  ---  2005  ---  ספור בדיוני בו קבוצה חשאית של שורדי אושוויץ שולחת צעיר יהודי צרפתי לקיימברידג' במטרה להשיג מידע מהפילוסוף על אודות יחסיו עם היטלר. הספור נשען על העובדה ההסטורית שהשניים למדו יחדיו באותו בית הספר.

נגד טימרכוס :  ---  אייסכינס  ---  2005  ---  במרכז הספר גרסה כתובה של נאום התביעה ששטח אייסכינס בפני קהל ומושבעים בשנת 645/6 לפנה"ס, כחלק מתביעה שהגיש נגד טימרכוס, אשר הואשם בקבלת תשלום עבור שירותיים מיניים.

נגד כיוון ההיסטוריה :  ---  לנסקי,אהרון  ---  2005  ---  המחבר מתאר בגוף ראשון כיצד הוא וחבריו הצילו במו ידיהם למעלה ממיליון ספרים ביידיש מכליה פיזית ב-25 השנים האחרונות. הספר מתאר את עלילות השנים הללו ואת הדמויות שנקרו בדרכו במהלך מסעות ההצלה.

נגן מות וחמת חלילים :  ---  בן משה,בן ציון [בן-משה,בן-ציון]  ---  2005  ---  "הילודי חיים אנו או ילודי צל?/הכל טמון בנקדת המבט/... על החיים או על המשמעות/אשר לעתים הנך מעניק בטעות/ לדברים../שחלופיותם אינה מותירה חתם..בחייך שלך/החולפים לאטם לנגד עיניך/ הנעצמות משעמום..."

נדדה האהבה.  ---  בוכמן,עדנה  ---  2005  ---  קובץ שירים ראשון למשוררת, המפגינה את כישוריה המופלאים בזיכוך סיטואציות ותובנות מעולמן של נשים.

נהריה כפר הייקים : [נהריה - כפר הייקים]  ---  קרפל,קלאוס  ---  2005  ---  מחקר הסטורי דו-לשוני, בעברית ובגרמנית, על ראשית היישוב כמושבה חקלאית. המחקר מקושר ומשולב בהקשר ההסטורי של העליה החמישית, מבהיר את המניעים שהניעו את מייסדיה ועוד. מלווה בתצולמים ארכיוניים רבים.

נוגדי חמצון [נוגדי-חמצון] :  ---  צ'אלם,ג'ק. בלוק,מליסה  ---  2005  ---  מסדרת "סודות הבריאות". תרגום: ליאת פלן-לברטובסקי. מדריך לרפואה אישית המונה וממליץ על צריכה של ויטמינים ומינרלים טבעיים כמענה לסיכונים הבריאותיים הטמונים ברדיקלים החופשיים שבגופנו.

נוכח הים .  ---  פוגל,דוד  ---  2005  ---  

נוכח הים.  ---  פוגל,דויד  ---  2005  ---  זוג נופשים מגיעים לכפר דייגים בריביירה הצרפתית שרוב תושביו איטלקים. כל אחד מבני הזוג חווה התפרצות של חירות ייצרית המערערת את דפוסי אישיותם, במיוחד זו של האשה. פורסם ב-1974, מובא כאן לראשונה בנוסח כתב היד.

נוכח שמיכת החייל.  ---  ז'ורז',לידיה  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת לאורך לילה אחד בו גיבורת הסיפור מעלה זכרונות ורוקמת מעשיות בנוגע לזהותה ולסודות מעבר משפחתה.

נוכח שמיכת החייל.  ---  ז'ורז',לידיה  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת לאורך לילה אחד בו גיבורת הסיפור מעלה זכרונות ורוקמת מעשיות בנוגע לזהותה ולסודות מעבר משפחתה.

נוכחות חיה :  ---  אלווארז,אן  ---  2005  ---  במרכז הספר עומד מסע התמודדות ממושך של מטופל, ילד אוטיסט הנע בין שפיות לשיגעון. כמו כן המחברת מתארת את ההתפתחויות המודרניות בתחום הטיפול באוטיזם ודנה בהן, בד בבד עם דיון במחלוקות תיאורטיות בתחום.

נונה פלור.   ---  בן עמרם,פלורה  ---  2005  ---  המחברת מגוללת בצורה סיפורית את קורותיה ואורחותיה של משפחה יהודית ספרדית בירושלים שלפני קום המדינה, תוך התמקדות בדמותה של נונה פלור - באישיותה הכובשת ובהשקפה המיוחדת לה.

נוסעים גדולים :  ---  גלעד,משה  ---  2005  ---  הספר משרטט דיוקנאות של נוסעים גדולים ומסעותיהם, וביניהם: פולו, דארווין, יוסף וולף, הפיניקים ועוד. מרבית פרקי הספר התפרסמו במהלך 15 השנים האחרונות בגיליונות "מסע אחר".

נוסעת אלמונית :  ---  גוברין,נורית  ---  2005  ---  ביוגרפיה מחקרית המתארת את נתיב חייה הנשכח של פלאום (1893- 1963) - נוסעת מתמדת אשר נפגשה עם גדולי ישראל והעולם וכתבה אוטוביוגרפיה. יחסיה עם הודו ועם גדול משורריה, ר.טאגור, מובאים בהרחבה.

נוסעת אלמונית :  ---  גוברין,נורית  ---  2005  ---  ביוגרפיה מחקרית המתארת את נתיב חייה הנשכח של פלאום (1893- 1963) - נוסעת מתמדת אשר נפגשה עם גדולי ישראל והעולם וכתבה אוטוביוגרפיה. יחסיה עם הודו ועם גדול משורריה, ר.טאגור, מובאים בהרחבה.

נוע נוע סוף .  ---  בן ארי,אורי  ---  2005  ---  

נוף מודחק.  ---  ישראל,יעקב  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני, המוקדש לעבודות הצילום של הצלם הישראלי הצעיר. התצלומים טעונים פוליטית וחברתית ומראים בנייני מגורים בשכונות במעמד סוציו-אקונומי נמוך בירושלים.

נוף מודחק.  ---  ישראל,יעקב  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני, המוקדש לעבודות הצילום של הצלם הישראלי הצעיר. התצלומים טעונים פוליטית וחברתית ומראים בנייני מגורים בשכונות במעמד סוציו-אקונומי נמוך בירושלים.

נושאים דתיים ביצירתו המוקדמת של ראובן רובין .  ---  מנדלסון,אמיתי  ---  2005  ---  עבודה לשם קבלת תואר מוסמך .

ניהול סיכונים פיננסיים.  ---  רויטר,אדם  ---  2005  ---  בנושאים: מהם ס"פ? הגלובליזציה והס"פ. אמידת חשיפה לס"פ. כימות רמת הסיכון, מכשירי הגידור, נהול סכוני מטבע, כנ"ל לנירות ערך, מס, אשראי ועוד.

ניו יורק לאוהבי האוכל.  ---  ידין,נירית ואחרים   ---  2005  ---  מדריך כיס גסטרונומי המכיל מסעדות מומלצות לפי סגנונות אזורים ומחירים, מעדניות ושווקים, ברים ומועדונים, יין, טיולים גסטרונומיים בשילוב מפות ופרק לשומרי כשרות.

נייטיב מירושלים במערכות הבריאות והביטחון. ["נייטיב" מירושלים במערכות הבריאות והביטחון]  ---  מיכאלי,דן   ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה.המחבר נולד ב-1933 למשפחה ירושלמית ותיקה ולאחר סיום לימודי רפואה פתח בקריירה צבאית שהגיעה לשיאה בהתמנו לקצין רפואה ראשי. לאחר פרישתו מצה"ל כיהן בראשם של מוסדות ממלכתיים בתחום הרפואה.

נימפה לבנה שעירה משוגעת. (נימפה לבנה, שעירה משוגעת)  ---  בת שחר,חנה  ---  2005  ---  רומן. סיפורה של משפחה ישראלית והיחסים המתרקמים בין חבריה.

ניסויים באהבה :  ---  בלום,דבורה  ---  2005  ---  ביוגרפיה של הפסיכולוג השנוי במחלוקת אשר הקריב את חייו האישיים על מזבח המדע. ניסוייו החדשניים על קופים העניקו אישור לחיוניות הקשר שבין האם לבנה.

ניצולים מהבית.  ---  כץ מינרבו,מיטל [כץ-מינרבו,מיטל]  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי. האמנית מציגה מיצב המשלב דו מימד ותלת מימד - ציור גדול עליו נשענים ציורים נוספים, ושלוש בובות נייר גדולות.

ניצנים על קרעים.  ---  אונגר,נעמי וצביקה  ---  2005  ---  

ניקולאס ניקלבי.  ---  דיקנס,צ'רלס  ---  2005  ---  רומן. ניקולאס מתייתם מאבו ונותר חסר כל. בלוויית אחותו היפה הוא יוצא למסע הרפתקני שבמהלכו הם נפגשים עם שלל דמויות ססגוניות, וכולם יחדיו מצטרפים לכדי עלילה רבת פניות ומרתקת.

ניקולאס ניקלבי.  ---  דיקנס,צ'רלס  ---  2005  ---  רומן. ניקולאס מתייתם מאבו ונותר חסר כל. בלוויית אחותו היפה הוא יוצא למסע הרפתקני שבמהלכו הם נפגשים עם שלל דמויות ססגוניות, וכולם יחדיו מצטרפים לכדי עלילה רבת פניות ומרתקת.

נישואים בוגרים .  ---  ויורסט,ג'ודית  ---  2005  ---  

נישואים בוגרים :  ---  ויורסט,ג'ודית  ---  2005  ---  המחברת מציעה מבט על חיי הנישואים, על היבטיהם היפים והיפים פחות, תוך בחינת נושאים כגון תחרותיות, נימוס, מין, מריבות ועוד.

נכון כאור היום.  ---  ארשטויק,האנה  ---  2005  ---  רומן. סטודנטית צעירה הכלואה בדירתה, בה היא מתגוררת עם אמה באוסלו, מהרהרת בחייה ובעיקר ביחסיה הסימביוטיים והאובססיביים עם אמה השתלטנית.

נלי .  ---  רום,אמירה (לבקוביץ) (ע)  ---  2005  ---  

נלי :  ---  רום,אמירה (לבקוביץ') (ע.)  ---  2005  ---  ספור חייה של נלי, ניצולת שואה, המבוסס על הקלטות שערך בנה, על מכתבים שנמצאו בעזבונה ובעיקר על יומן שכתבה בזמן שהותה בבית 'ווילה אמה' שבאיטליה בתקופת השואה.

נמכר 102 דקות .  ---  דווייר,ג'ים פלין,קווין  ---  2005  ---  

נמכר אדוני ראש הממשלה :  ---  עמירב,משה (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים פרי עטם של חוקרים ומומחים העוסקים באבחון ובניתוח מורכבותה של 'בעיית ירושלים' במסגרתה הפוליטית. הדיון בסוגיית ירושלים סב על היבטיה האידאלוגיים, הפוליטיים והאורבניים.

נמכר אדם בן כלב .  ---  קניוק,יורם  ---  2005  ---  

נמכר אדם כיציר מחשבותיו.  ---  אלן,ג'יימס  ---  2005  ---  חיבור הגותי ואופטימי בנושא כוחה של המחשבה. המחבר, איש ספרות מסתורי שחי באנגליה (1864-1912), פרש מן המרוץ וניהל חיים שקטים של סגפנות והתבוננות פנימית בעיירת חוף קטנה.

נמכר אהבה כלואה .  ---  רוזייה,ז'יל  ---  2005  ---  

נמכר אומרים אהבה .  ---  בלבן,אברהם  ---  2005  ---  

נמכר אושר אמיתי :  ---  סליגמן,מרטין א.פ  ---  2005  ---  מדריך פסיכולוגי המבוסס על מחקר מדעי, מנחה את הקורא להתמקד ברגשותיו ובתכונותיו החיוביות ולחזקם. הספר מלווה במבחנים המודדים את מידת הרגשות החיוביים בכדי לסייע בזיהוי נקודות החוזק.

נמכר אחד מעיר .  ---  סומפולינסקי,מאיר  ---  2005  ---  הוצאת "סרטוני חינוך"

נמכר אחד עשר אלף המלקות .  ---  אפולינר,גיום  ---  2005  ---  

נמכר אחי לדוגמה .  ---  טים,אווה  ---  2005  ---  

נמכר איורים עבריים .  ---  גורדון,אילה (אוצרת)  ---  2005  ---  

נמכר איך להכנס אל חדר ממנו לא יצאת מעולם .  ---  אלירז,ישראל  ---  2005  ---  עותק עם הקדשת המשורר

נמכר אינני דוברת את שפתו של אבי .  ---  סבאר,לילה  ---  2005  ---  מצרפתית: דן שורר .

נמכר אינשטיין מאוהב .  ---  אוברביי,דניס  ---  2005  ---  

נמכר איש ישן .  ---  פרק,ז'ורז'  ---  2005  ---  

נמכר אישה בברלין :  ---  אלמונית  ---  2005  ---  רשימות ביומנה של אשה ברלינאית הניחנה בכשרון כתיבה מספק תעוד למוראות המלחמה דרך עיניהם של הצד הגרמני. ספור השרדותה האישי נשזר בספורי זוועה ואונס בעקבות הפלישה הסובייטית והקריסה הכללית של גרמניה.

נמכר אל עלמיין .  ---  באנגיי,סטיוון  ---  2005  ---  

נמכר אל תזוזי .  ---  מצאנטיני,מרגרט  ---  2005  ---  

נמכר אלבום אושוויץ .  ---  גוטמן,ישראל גוטמן,בלה (ע)  ---  2005  ---  

נמכר אלוהים ואלווירה .  ---  שריר,לימור  ---  2005  ---  

נמכר אלי שלא יגמר לעולם : [אלי, שלא יגמר לעולם]  ---  סנש,חנה  ---  2005  ---  מהדורת כיס המאגדת מבחר מצומצם משיריה ומיומניה של חנה סנש.

נמכר אלמה רוזה .  ---  ניומן,ריצ'רד קירטלי,קארן  ---  2005  ---  

נמכר אלמרשד אלכאפי [המדריך המספיק] :  ---  שי,הדסה (ההדירה לפי כתב יד, תרגמה לעברית והוסיפה הקדמה ומראי מקומות)  ---  2005  ---  פרסום ראשון למילון בשלמותו, המבוסס על כתב היד המקורי של תנחום הירושלמי. בצד הטקסט המקורי הכתוב בלשון ערבית יהודית מובא תרגומה של המהדירה למילון כולו, ובו מצוינים מראי המקומות למובאות מן המקורות.

נמכר אם יש גן עדן .  ---  לשם,רון  ---  2005  ---  

נמכר אני אוהב את תמיר .  ---  להר,אלי  ---  2005  ---  

נמכר אנייה טרופה וצופה :  ---  בלומברג,הנס  ---  2005  ---  חיבור פילוסופי מודרני העוסק במחקר הגותי במטפורה ובפרט בזו המדמה את ההוויה האנושית לספינה טרופה. לספר נוספה המסה "תיאוריה לא-מושגית" ומבוא מקיף על הגותו של בלומברג.

נמכר אנרכיסטים יהודים א+ב.  ---  זליגמן,חיים. גורן,יעקב (ע.)  ---  2005  ---  לקט כתבים מתורגמים של אנרכיסטים יהודיים במאה ה-20: ברנרד לזר, גוסטב לנדאואר, אמה גולדמן, אריך מיהזם, אלכסנדר ברקמן, פול גודמן ומוריי בוקשין.

נמכר אנתרופונימיה של יהודי בוכארה .  ---  טולמס,חנה  ---  2005  ---  

נמכר ארתור שופנהאואר 1860-1788 :  ---    ---  2005  ---  ... החדשה) וכן את האומנות של בוויכוח להישאר צודק. בחר ותרגם יוסף האובן (נבו). כרך שלישי למפעל התרגום של כתבי הפילוסוף.

נמכר אשה במזרח אשה ממזרח : [אשה במזרח, אשה ממזרח]  ---  כהן,טובה. רגב,שאול (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ רב-תחומי של 20 מחקרים העוסקים בנשים יהודיות שחיו בארצות המזרח ונשים שעלו מארצות אלה לישראל, לפני קום המדינה ואחריה.

נמכר אשה במלכוד .  ---  פאנטיו מנבר,פרנסין  ---  2005  ---  

נמכר בא אל הקדש :  ---  אלון,ארי  ---  2005  ---  יצירה ספרותית-מדרשית הכוללת 36 אגדות המהוות פרשנות חדשנית ואישית לאגדות מן המקרא והתלמוד. המחבר עושה בתורה כבשלו ומציע פרשנויות בשפה ובהוויה עכשווית.

נמכר באה והלכה.  ---  רביקוביץ,דליה  ---  2005  ---  קובץ סיפורים קצרים המשקפים הוויה ישראלית המתרחשת זה מאה שנה.

נמכר באהבה נטליה .  ---  אלמוג,רות  ---  2005  ---  

נמכר באמריקה .  ---  סונטג,סוזן  ---  2005  ---  

נמכר בדרכו שלו .  ---  מילשטיין,דלית  ---  2005  ---  

נמכר בואו בני האמנות :  ---  דוד,נורית  ---  2005  ---  חוברת קטלוגית המוקדשת לתערכות הציורים של האמנית הישראלית. הקטלוג מכיל מאמר מקדים ורפרודוקציות.

נמכר בזכות אופציה חילונית מסוימת :  ---  רפפורט,גיזי  ---  2005  ---  דיון עקרוני בנכונות התפיסה היהודית הדתית המבקר ומפרק את האידאולוגיה שזו טומנת בחובה. לצד הדיון מופיע דיון מקביל המציע חלופה חילונית אותה המחברת מעמתת עם תפיסות חילוניות אחרות.

נמכר בחיפוש אחר שפינוזה.  ---  דמאסיו,אנטוניו  ---  2005  ---  המחבר, המתבסס על מחקרים מתחום הנוירוביולוגיה, חובר להגותו של שפינוזה ומציג באמצעותה תפיסה חדשה של האדם. התפיסה מייעדת מקום מרכזי לעולם הרגשות ומזהה את האדם כמכלול בו גוף ונפש אינם נפרדים.

נמכר בטן מלאה :  ---  קליינברג,אביעד (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים ושיחות המבקשים להאיר פנים שונות של הקשר שבין אוכל לבין חברה ותרבות בישראל: מיקומו של האוכל הערבי בתרבות הישראלית, תפקיד הנשים בתקופת הצנע ועוד. כן נכלל ספור ומדור הומוריסטי.

נמכר בין חזון לשלטון .  ---  יזהר,אורי  ---  2005  ---  

נמכר בין לאומיות לאמנות :  ---  טרכטנברג,גרסיאלה  ---  2005  ---  חבור המבקש לבחון את נקודות ההשקה והחכוך בין היווצרותו של שדה האמנות הפלסטית בישראל לבין השיקולים הפוליטיים-לאומיים של בניית האומה ולאומיות התקופה.

נמכר בין שני עולמות :  ---  כהנוב,ז'קלין   ---  2005  ---  אסופה מכתביה של הסופרת, ההוגה והמבקרת ילידת מצרים, העוסקים במגוון נושאים: ילדותה באלכסנדיה, היהדות ומקומה המחודש במרחב הים תיכוני, ביקורת תרבות, מגדר, סקירת ממדים שונים של התרבות הלוונטית ועוד.

נמכר ביקורי אמנות :  ---  עפרת,גדעון  ---  2005  ---  בקורת אמנות, מחקר ופרשנות הסטורית,על אודות אמנים וזרמים מרכזיים באמנות הישראלית. הבקורת חובקת מאה שנות אמנות בישראל, החל מ"בצלאל" וכלה באמנות עכשווית. אמן אמן ומאמרו.

נמכר בית גן : [בית-גן]  ---  רגב,יואב  ---  2005  ---  הספר מתאר בטקסט ובתמונות את קורות המושבה השוכנת בעמק יבנאל שבגליל התחתון, מיסודה ב-1903 ועד איחודה עם יבנאל ב-1953.

נמכר בית הסתרים :  ---  פולק סאם,ורדה [פולק-סאם,ורדה]  ---  2005  ---  תיעוד מפגשיה של המחברת, חוקרת פולקלור יהודי, עם נשים, דתיות וחילוניות, שליוותה במהלך טקסי הטהרה שלהן. ספור המפגשים שזור בביקורת כנגד הגישה הרבנית-הלכתית לנשים.

נמכר בית כנסת כמרחב שוויוני .  ---  רוזנפלד,מוריה (אוצרת)  ---  2005  ---  

נמכר בית לנפש :  ---  מטרי,יעקב  ---  2005  ---  המחבר מציג רקע תיאורטי,תרבותי ופסיכואנליטי למושג "חוויית הבית" ומקיים דיון תיאורטי וקליני על-אודותיו. הדיון מתבסס בעיקרו על התיאוריה של הפסיכואנליטיקאי ויניקוט ומושג "העצמי האמיתי" שלו הנדון בהקשר זה.

נמכר בכור היתומים .  ---  מוננמבו,טיירנו  ---  2005  ---  

נמכר בלי מקום לקרוא לו בית .  ---  גזית,אורית  ---  2005  ---  1970-2004 .

נמכר בעיניים סיניות .  ---  דקל,ניר  ---  2005  ---  

נמכר בעיניים עצומות .  ---  פרנק מיטרני,רינה  ---  2005  ---  

נמכר בריא לתמיד.  ---  היימן,מארק. ליפוניס,מארק  ---  2005  ---  המחברים מציגים שיטה מדעית-אינטגרטיבית העוסקת בעיקרה בשמירה על הבריאות ומיושמת באמצעות תכנית בת שישה שבועות הכוללת התנקות מרעלים, תזונה מותאמת אישית, התמודדות עם לחץ, שינה נכונה ותנועה עדינה.

נמכר בריאות הנפש בצל הטרור :  ---  זומר,אלי. בלייך,אבי  ---  2005  ---  הספר מקבץ את מכלול הידע העדכני של המובילים באנשי המקצוע בתחום הטראומה, בפסיכולוגיה ובאקדמיה בישראל : אפידמיולוגיה אצל ילדים ומבוגרים, המלצות להתערבויות טיפוליות, דיון בהשפעת התקשורת ועוד ועוד.

נמכר ברידג' א-ג :  ---  גלברד,מוטי  ---  2005  ---  

נמכר בריטון .  ---  מנור,דורי  ---  2005  ---  

נמכר ברכות והספדים .  ---  אריאל,מאיר  ---  2005  ---  אסופה שנערכה על ידי משפחתו של אריאל (1942-1999) ובה שירים שתוכנם ברכות והספדים שכתב הזמר והמשורר במרוצת חייו לרגל ארועים שונים. בספר שזורים גם איורים שטרם נתפרסמו, פרי עטו של אריאל.

נמכר ברמלי  ---  צ'וקובסקי,ק.  ---  2005  ---  תרגם:נתן אלתרמן

נמכר בשפה אחרת :  ---  אור,אמירה. אמיר,דורית (ע.)  ---  2005  ---  בספר 15 תאורי טיפול באמנות שנכתבו על ידי מטפלים מתחומים שונים וביניהם:טיפול במוסיקה,באמנות פלסטית, בתנועה,פסיכו-דרמה,דרמה, תרפיה וביבליותרפיה.

נמכר בתוך הכיס של הראיס.  ---  לב,עזרד  ---  2005  ---  המחבר, שהיה בעבר מנהל כספים ויועץ פיננסי לרשות הפלסטינית, משרטט פסיפס נוקב של דמויות פוליטיות מוכרות ומתאר את האינטרסים והשחיתויות המעורבים, תוך שהוא מגבה עצמו במסמכים ועדויות.

נמכר גאונות אובססיבית .  ---  גולדסמית,ברברה  ---  2005  ---  

נמכר גבעולי אשתקד .  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2005  ---  

נמכר ג'וקונדה.  ---  קוקאנציס,ניקוס  ---  2005  ---  ספור אמיתי על אהבה עזה שחווה המחבר עם נערה יהודיה בת שכונתו בסלוניקי בימי הכיבוש הנאצי. עקב הכיבוש אהבתם לא הבשילה והאוהבים הופרדו לנצח.

נמכר ג'יהאד נגד מק עולם .  ---  בארבר,בנג'מין ר  ---  2005  ---  

נמכר ג'מילה .  ---  אייטמטוב,צ'ינגיס  ---  2005  ---  

נמכר דוגמניות הן נורא חכמות .  ---  ריבק,הדס  ---  2005  ---  

נמכר דולורס קלייבורן .  ---  קינג,סטיבן  ---  2005  ---  

נמכר דיאלוג עם הקלאסיקה.  ---  פיקלני,דוד (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המציג ודן בקצרה ביצירותיהן של חמש אמניות ישראליות. המייחד את יצירותיהן הוא הדיאלוג שהן מנהלות עם האמנות הקלאסית.

נמכר דיוקנו של האמן כאיש קשיש.  ---  הלר,ג'וזף  ---  2005  ---  רומן המביא את ספורו של סופר ידוע אשר, לאחר שנים של שתיקה ספרותית, מחליט שברצונו לכתוב רומן שיתעלה על זה שהביא לו את תהילתו למכתחילה. אולם, הסופר אינו מוצא נושא לרומן שלו.

נמכר דילמות ביחסי יהודים-ערבים בישראל.  ---  רייטר,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת מומחים מהאקדמיה ואנשי ציבור בכירים, יהודים וערבים, המציגים דילמות והערכת מצב על השסע היהודי-ערבי במדינת ישראל.

נמכר דמדומי אלים .  ---  קגנסקיה,מאיה  ---  2005  ---  קובץ מסות העוסקות ביצירותיהם של גדולי הספרות הרוסית: דוסטויבסקי, נבוקוב, סולז'ניצין, בולגקוב, צווטאייבה - וסטלין. רוב המסות פורסמו לראשונה בכתבי עת ישראליים שונים.

נמכר דרכה של היהדות במוות ובאבלות.  ---  לאם,משה הרב  ---  2005  ---  המחבר מפרט את הלכות המוות והאבלות הנהוגים ביהדות, ומעגן אותן בהסברים ונימוקים הפונים אל נפשו של האדם המודרני.

נמכר דרכו של וורן באפט .  ---  הגסטרום,רוברט ג'  ---  2005  ---  

נמכר דת ומדינה בהגות היהודית במאה העשרים .  ---  רביצקי,אביעזר (ע)  ---  2005  ---  

נמכר האם אתה מגמגם? :  ---  פרייז'ר,ג'יין. פרקינס,וויליאם (עורכים)  ---  2005  ---  ספר המיועד לילדים ולנוער הסובלים מקשיי דיבור. הספר מספק מענה לשאלות נפוצות ומקל על ההתמודדות עם הליקוי.

נמכר האנציקלופדיה של פשר הסימבולים בחלומות .  ---  גולדברג,אילי (ע)  ---  2005  ---  

נמכר האפרוח העשירי.  ---  אלתרמן נתן  ---  2005  ---  איורים: דני קרמן .

נמכר האשה אשר נתתה עמדי :  ---  רייך,רחל  ---  2005  ---  הספר סוקר ומבאר 17 ספורים מקראיים בהם ניצבת האשה במרכזה של מחלוקת או כמשמשת עילה לעימות.

נמכר האתגר שבהזדקנות .  ---  בר טור,ליאורה  ---  2005  ---  

נמכר הביאנלה השלישית לקרמיקה ישראלית.  ---  צצולה,מרק (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו לשוני הסוקר את עבודות הקרמיקה הרבות והמגוונות שלקחו חלק בתערוכה. כולל תצלומים רבים ומספר מאמרים.

נמכר הביתה לתוך החשכה .  ---  פטרוב,אלכסנדר  ---  2005  ---  

נמכר הבלתי אפשרי :  ---  בטאיי,ז'ורז'  ---  2005  ---  'סיפור של חולדות' היא נובלה המסופרת מפיו של אוהב חולה ומיוסר ועוקבת אחר מערכת יחסים פרוורטית. 'דיאנוס' מתאר את רגעי מותו של אח אהוב, ו'האורסטיאה' עוסקת בתשוקה וכתובה בז'אנר המשלב שירה ומסה.

נמכר הגבינה והתולעים :  ---  גינצבורג,קרלו  ---  2005  ---  מחקר הסטורי המתחקה אחר ספור חייו ואמונתו של טוחן אשר החזיק באמונות דתיות רדיקליות שהביאו להעלתו על המוקד בשם האינקויזיציה. בנוסף ובמקביל, מוארים רבדים רבים מתרבותה ומחברתה של אירופה הפרה-תעשייתית.

נמכר הדום בגן עדן .  ---  רותם,יהודית  ---  2005  ---  

נמכר הדוקרן של ויטגנשטיין :  ---  אדמונדס,דייויד. איידינאו,ג'ון  ---  2005  ---  המחברים מתחקים אחר ספור פגישתם של ויטגנשטיין לבין הפילוסוף קארל פופר מנקודת מבט הסטורית, פילוסופית, רכילותית ומשעשעת.

נמכר הדינמיקה של הקפיטליזם.  ---  ברודל,פרנן  ---  2005  ---  לקוח מסדרת הרצאות שנשא ההסטוריון (1902-1985), מי שעמד בראש אסכולת "אנל". ההרצאות נשאו ב-1977, ומשמשות מבוא כללי לספר שפרסם שנתיים מאוחר יותר "ציוויליזציה חומרית, כלכלה וקפיטליזם".

נמכר הורים מבריקים מורים מרתקים .  ---  קורי,אוגוסטו  ---  2005  ---  

נמכר הזאהיר .  ---  קואלו,פאולו  ---  2005  ---  

נמכר הזדמנות אחרונה לראות.  ---  אדמס,דגלס. קרווארדיין,מארק  ---  2005  ---  המחברים מתארים בלשון הומוריסטית את מסעותיהם ברחבי הגלובוס, את החיות על סף הכחדה שפגשו, וגם את הסביבה האנושית.

נמכר הזכות הטבעית וההיסטוריה.  ---  שטראוס,ליאו  ---  2005  ---  חיבור רב השפעה בתחום הפילוסופיה הפוליטית המודרנית הקורא תיגר על דרך ההבנה של פילוסופיה זו ותולדותיה. בקורת חריפה מופנת כלפי הגישה ההיסטוריוציסטית שבאה לידי ביטוי ב"פוליטיזציה של הפילוסופיה".

נמכר הזקן והים.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2005  ---  תרגום חדש לרומן,זוכה פרס נובל לספרות, שנכתב ב-1952.

נמכר החברה הישראלית בתקופת המלוכה :  ---  פאוסט,אברהם  ---  2005  ---  חיבור המשתמש במידע הארכאולוגי העשיר שבידינו בכדי ללמוד על מבנה החברה בא"י בתקופת המלוכה. המחקר יוצא מנקודת מוצא ארכאולוגית ולאחריה משלב באופן ביקורתי את המקורות הכתובים.

נמכר החדש אסור מן התורה .  ---  סמט,משה  ---  2005  ---  קובץ מחקרים העוסקים באורתודוקסיה לזרמיה ובמחוללה הרב משה סופר (1839-1763). המחקרים התפרסמו בבמות שונות והם מבטאים את התפיסה החדשה של האורתודוקסיה ומהווים נדבך חשוב בתולדות המחקר בתחום.

נמכר החינוך הדמוקרטי .  ---  הכט,יעקב  ---  2005  ---  

נמכר הטלפון המכשף וספורים נוספים.  ---  קסטנר,אריך  ---  2005  ---  לקט מספוריו המחורזים לילדים של הסופר והעיתונאי הגרמני.

נמכר הטרילוגיה המלוכלכת של הבאנה.  ---  גוטיירס,פדרו חואן  ---  2005  ---  המחבר מגולל את קורותיו ונסיונותיו לשרוד בהבאנה מוכת העוני והדקאדנס של שנות ה-90 במאה ה-20.

נמכר היגיון ורגש בקבלת החלטות ובלקיחת סיכונים.  ---  יסעור,יוסי  ---  2005  ---  בלשון בהירה ופשוטה יחסית, הספר מהווה מבוא לתורת ההחלטות המציג דרכים רציונליות לקבלת החלטות לצד כאלו המבוססות על הרגש והאינטואיציה, גישות כוללניות לעומת גישות פרטניות ועוד.

נמכר הילד הלא מתואם .  ---  סטוק קרנוביץ,קרול  ---  2005  ---  מדריך המביא יותר ממאה פעילויות המיועדות לילדים בעלי הפרעה בעיבוד החושי (SPD). הפעילויות. המדריך המיועד להורים ולמטפלים מציג פעילויות המשלבות בין ההיבט הטיפולי למשחק.

נמכר הינדואיזם :  ---  גרינשפון,יוחנן  ---  2005  ---  מסע הסטורי לאורך ציר הזמן וההתפתחות של ההינדואיזם בהודו, משחר ההסטוריה המתועדת ועד לימינו.

נמכר היקום של איינשטיין :  ---  קאקו,מיצ'יו  ---  2005  ---  המחבר, פיזיקאי תיאורטי ומחבר ספרי מדע פופולרי, משלב את ספור חייו של איינשטיין בד בבד עם הצגת עבודתו החלוצית בחקר היקום. כן מתוארת מורשתו הנמשכת ותרומתה למחקר המדעי כיום.

נמכר הירושימה .  ---  הרסי,ג'ון  ---  2005  ---  מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי . אחרית דבר מאת אסא כשר .

נמכר הכחשה .  ---  אורון,יאיר  ---  2005  ---  

נמכר הלב והמעיין :  ---  דן,יוסף  ---  2005  ---  דיון במבחר מאוצר היצירה המיסטית העברית לדורותיה, החל מספר 'היכלות רבתי' ו'מעשה מרכבה', דרך 'ספר הזוהר' ו'שערי צדק' וכלה בשיר ומסה של ביאליק. כולל מבוא רחב יריעה על המיסטיקה ומקומה בעולם היהודי.

נמכר המדריך לחלומות ילדים .  ---  ספר,פאם  ---  2005  ---  

נמכר המדריך למימסד הישראלי.  ---  בר-נר,יובל  ---  2005  ---  המדריך כולל כתובות ומספרי טלפון של כ-6500 בעלי תפקידים, נבחרים ובכירים בכל תחומי הממשל המרכזי והמקומי, לצד חברות וגופים ציבוריים, הסגל הדיפלומטי וגופי התנדבות שונים.

נמכר המון ומנהיגיו ברומא .  ---  יעבץ,צבי  ---  2005  ---  

נמכר המיתולוגיה המצרית .  ---  ישראלי,שלומית  ---  2005  ---  מבחר ספורים מהמיתולוגיה המצרית: ספורי בריאת העולם, סדרי בראשית, הספינקס בגיזה, עולם המתים, העולם המאגי ועוד.

נמכר המיתולוגיה הסקנדינבית .  ---  שריג,יעקב  ---  2005  ---  

נמכר המלחמה הסובייטית באפגניסטן .  ---  גראו,לסטר ו גרס,מיכאל א  ---  2005  ---  

נמכר המלחמה השביעית :  ---  הראל,עמוס. יששכרוף,אבי  ---  2005  ---  כרונולוגיה עיתונאית של אירועי האינתיפאדה השניה, תוך הסתמכות על מסמכים וראיונות עם אישי מפתח בשני הצדדים. המהדורה החדשה כוללת פרסום של הדו"ח הרפואי הסודי על ימיו של ערפאת בבית החולים בפריז.

נמכר הממד האסתטי :  ---  מרקוזה,הרברט  ---  2005  ---  חבור פילוסופי העוסק בקשר שבין אסתטיקה לסדר חברתי שהוא גם ספרו האחרון של ההוגה החברתי-פוליטי, אחד מחבריה הבולטים של אסכולת פרנקפורט.

נמכר המנהלים החדשים :  ---  טופל,מנחם  ---  2005  ---  מחקר העושה שימוש במגוון שיטות (ראיונות, ניתוח מעמדי, מחקר סטטיסטי וחקר ארועים) בכדי לבחון את מקומם של מומחי הניהול בטרנספורמציה שהקיבוצים עברו החל ממשבר שנות ה-80.

נמכר המסקירובקה של מקס ומוריץ .  ---  זיו טל,אברהם  ---  2005  ---  

נמכר המרדף אחר אבן הלגיון הרומי :  ---  גוטמן,נחום  ---  2005  ---  

נמכר המשפט החוקתי של מדינת ישראל :  ---  רובינשטיין,אמנון. מדינה,ברק  ---  2005  ---  תאור ההסטוריה החוקתית, שלטון החוק, מעמד הדת, המפלגות, הפרדת רשויות, חוקי יסוד ועוד.

נמכר המתריע מדימונה :  ---  כהן,יואל  ---  2005  ---  המחבר מגולל את פרשת ואנונו צעד אחר צעד, תוך בחינה ביקורתית את מניעיו האישייים והרעיוניים, דיון באסטרטגיית האטום של ישראל ועוד. כולל ראיון עדכני שערך המחבר עם ואנונו.

נמכר הנווט .  ---  גולדרייך,אברהם  ---  2005  ---  

נמכר הנעדרת מנחל צין .  ---  קניוק,יורם  ---  2005  ---  

נמכר הנפש היא אפריקה.  ---  זרחי,נורית  ---  2005  ---  

נמכר הנפשות האפורות .  ---  קלודל,פיליפ  ---  2005  ---  

נמכר הנשי באגדות.  ---  פרנץ,מארי לואיז פון...  ---  2005  ---  ניתוח פסיכולוגי-יונגיאני לאגדות ולמיתוסים המתארים מסעות התפתחות בחייהן ובנפשן של נשים. האגדות מקורן בעמים שונים: הרוסי, הסקנדינבי, הגרמני והאסקימואי.

נמכר הסדנה לשירה.  ---  שיינפלד,אילן  ---  2005  ---  מדריך לכתיבת שירה והוראתה. הספר דן בסוגיות מיסודות השירה,תוך הצגת דוגמאות מן השירה העברית מימי הביניים ועד לשירה החדשה. כן שזורים במדריך ביאורי שירים רבים ודברים על תהליך הכתיבה מאת משוררים ידועים.

נמכר הסוד .  ---  בלנצ'רד,קן מילר,מארק  ---  2005  ---  

נמכר הסצנה הישראלית :  ---  אבישר,בתיה. אבישר,אילן  ---  2005  ---  הספר מציע את הקולנוע הישראלי כאמצעי להקניית השפה העברית. זאת באמצעות מאמרים הדנים בסוגיות מהותיות מן ההוויה הישראלית (קיבוץ הגלויות, חילונים ודתיים ועוד) בשילוב נתוחים של סרטים ישראליים ותרגילים לשוניים.

נמכר העולם מצטמצם לתמונה מוכרת .  ---  וויליאם,וויליאם קרלוס  ---  2005  ---  

נמכר העולם על פי הכדורגל .  ---  פוייר,פרנקלין  ---  2005  ---  

נמכר העצמי כפרויקט עיצוב :  ---  שטרנגר,קרלו  ---  2005  ---  מחקר פסיכולוגי המבקש לבחון את השפעתם של השינויים התרבותיים במערב בשני העשורים האחרונים על תהליך יצירת הזהות. המחקר נעזר בספורם של צעירים בני דור ה-X המטופלים בפסיכואנליזה.

נמכר הפלסטינים לאחר עידן ערפאת .  ---  ססר,אשר (ע)  ---  2005  ---  

נמכר הפסיכולוגיה של המחקר המודיעיני .  ---  הוייר,ריצ'רדס ג' הבן  ---  2005  ---  דיון ומחקר בפסיכולוגיה קוגניטיבית המבקש לבחון את האופן בו תהליך החשיבה האנושית בונה מודלים שבאמצעותם אנו מעבדים מידע, ולבחון זאת לאורו של תחום המחקר והערכת מודיעין.

נמכר הפסיכולוגיה של השקר ושיטות לחשיפתו.  ---  אלעד,איתן  ---  2005  ---  סקירה רחבה של נושא השקר ועל האמצעים בעזרתם ניתן לחושפו. נידונים היבטים פסיכולוגיים בעיקר, הנתמכים בתיאוריות ובמידע אמפירי השאוב ממחקרים בנושא. כן נידון בהרחבה נושא הפוליגרף.

נמכר הפתרון האינסופי .  ---  לנדאו,סיגלית  ---  2005  ---  

נמכר הקוראן .  ---  קוק,מייקל  ---  2005  ---  

נמכר הקיסרות הגדולה .  ---  שיחור,רחל  ---  2005  ---  

נמכר הקץ לנשק.  ---  המינגווי,ארנסט  ---  2005  ---  רומן קלאסי המתרחש על רקע מלחמת העולם הראשונה. ספורו של נהג אמבולנס אמריקאי אשר נשלח לחזית האיטלקית ושם חווה אהבה מלאת תשוקה לאחות אנגליה.

נמכר הריון מדומה :  ---  פרויד,זיגמונד. ברויאר,יוזף  ---  2005  ---  שני ספורי טפול פסיכואנליטיים ידועים הלקוחים מספרם של המחברים 'מחקרים בהיסטריה'. המקרים המובאים בספרון זה הן של אנה או' ואמי פון נ'.

נמכר הרצל לא גר כאן יותר .  ---  שוקד,משה  ---  2005  ---  

נמכר השטן שבינינו .  ---  אלון,נחי עומר,חיים  ---  2005  ---  

נמכר השינה הגדולה .  ---  צ'נדלר,ריימונד  ---  2005  ---  

נמכר השיר על ילדי סיביר .  ---  מוקה,טימו ק'  ---  2005  ---  

נמכר השם הטוב.  ---  להירי,ג'ומפה  ---  2005  ---  רומן. ספורם של זוג מהגרים הודים באמריקה המתאר את קשייהם להתערות בתרבות החדשה. קשיי ההגירה משתקפים דרך פרשת השם או השמות הניתנים לבן שנולד להם.

נמכר השפעות מתחום האמנות על עיצוביה של לאה גוטליב.  ---  בן חורין,קרן. קורמן,אלי  ---  2005  ---  

נמכר התבוננות מן הצד .  ---  ז'יז'יק,סלבוי  ---  2005  ---  

נמכר התוכי של פלובר .  ---  בארנס,ג'וליאן  ---  2005  ---  

נמכר התופעה האנושית.  ---  דה שארדן,פייר תייאר  ---  2005  ---  חבור פילוסופי המבקש לחקור את האדם ולעמוד באורח מדעי על טיבה של התופעה האנושית. המחבר (1881-1955), הינו כומר ישועי, פילוסוף ופלאונתולוג צרפתי.

נמכר התינוק יודע .  ---  סולטר,אלטה  ---  2005  ---  

נמכר התענוגות של דרום מערב צרפת .  ---  ענבר,אביטל  ---  2005  ---  

נמכר ובאתי על החתום .  ---  שחם גובר,אורית  ---  2005  ---  

נמכר והשמש חיממה לנו את הגב .  ---  הרט,עליזה  ---  2005  ---  

נמכר ויסקי זה בסדר .  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  

נמכר ונתתי שלום בארץ :  ---  זהרי,מנחם  ---  2005  ---  החיבור הנו אוסף של ממצאים מקראיים המציג את 237 מופעיו של המושג 'שלום' בהקשריו השונים במקרא.

נמכר זה מה שאני זוכר .  ---  בכר,אילן  ---  2005  ---  

נמכר זכרונות ושירים .  ---  חיימוביץ',רבקה  ---  2005  ---  

נמכר זמן אוויר .  ---  שמיר,עמי  ---  2005  ---  

נמכר זמן אמת :  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  מחזה מקורי המתאר חיי משפחה, שאחד מבניה קצין בצה"ל, על רקע האינתיפאדה השניה.

נמכר זנון והצב .  ---  פירן,ניקולס  ---  2005  ---  

נמכר זרים במשפט :  ---  אלבשן,יובל  ---  2005  ---  המחבר מטיח בקורת חריפה כנגד מערכת המשפט הישראלית אשר מקשה עקרונית, בעקבות המהפכה החוקתית של אהרון ברק, על דרכו של החלש לבוא אל בין כתליה ולהגן על זכויותיו.

נמכר חברה וכלכלה בישראל :  ---  בראלי,אבי. גוטוויין,דניאל. פרילינג,טוביה (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ רחב יריעה המכיל מאמרים העוסקים במגוון סוגיות של החברה והכלכלה הישראלית מתקומתה ועד ימינו.

נמכר חברה ים תיכונית .  ---  גויטיין,שלמה דב  ---  2005  ---  

נמכר חגיגת התיש .  ---  יוסה,מריו ורגס  ---  2005  ---  

נמכר חוכמה גדולה .  ---  פרייס,סטיבן ד (ע)  ---  2005  ---  מאות אמרות מחולקות לפי נושאים. "ובסופו של דבר, הכול בעצם בדיחה" -צ'ארלי צ'פלין.

נמכר חוכמת הארנבת :  ---  סימונידיס,יארגו  ---  2005  ---  עצות הומוריסטיות ומאויירות לחיים במתכונת ספרי מתנה.

נמכר חולית :  ---  הרברט,בריאן. אנדרסון,קווין  ---  2005  ---  חלק נוסף בסדרת המדע הבדיוני "חולית".

נמכר חומרים למחשבה :  ---  שני,ארנון  ---  2005  ---  מידע יסודי להבנת חומרים ותהליכי ייצור המיועד לכל מעצב המבקש ידע מעשי בתחומים טכנולוגיים מגוונים. מלווה באיורים ממחישים.

נמכר חופש :  ---  אושו  ---  2005  ---  

נמכר חושבים יהדות מתקדמת :  ---  אזרי,מאיר (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים על אודות היהדות הרפורמית : סידור התפילה, המצוות בימינו, עיקרי האמונה, צדק חברתי ועוד.

נמכר חידת המצפן :  ---  אקסל,אמיר ד.   ---  2005  ---  המחבר מתאר את המצאת המצפן המגנטי במאה ה-13, ואת השפעתו על התרבות והמסחר במערב.

נמכר חיות .  ---  אוטס,ג'ויס קרול  ---  2005  ---  

נמכר חיי .  ---  קלינטון,ביל  ---  2005  ---  

נמכר חיי נזירים במדבר יהודה .  ---  קירילוס מסקיתופוליס  ---  2005  ---  

נמכר חיי קרל הגדול.  ---  איינהרד   ---  2005  ---  ביוגרפיה היסטורית-פוליטית שנכתבה על ידי איש סודו ואחד מיועציו הבכירים של קרל הגדול. המחבר מספר על כיבושיו, על הרפורמות שהנהיג, על יחסיו עם המזרח הביזנטי והמוסלמי ועל אהבתו של השליט לתרבות.

נמכר חיילי רפאים .  ---  סיידס,המפטון  ---  2005  ---  

נמכר חיים עם ספרים .  ---  יפת,מיכל  ---  2005  ---  

נמכר חכמה ותמימות :  ---  מלכיאל,אליעזר  ---  2005  ---  קריאה אישית בטקסטים של ר' נחמן מברסלב, תוך ניתוח הבעיות הפילוסופיות העולות מהם והשוואה עם גישותיהם של הוגים שונים: הגל, סרטר, ניטשה ואחרים.

נמכר חלומות בטטראן בגדאד. [חלומות בטטראן, בגדאד]  ---  פטל,בדרי  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה של פרופ' בדרי, עשירה בספורים מחוויותיו כילד, חלק ממשפחה ענפה אשר התגוררה בשכונה היהודית טטראן בבגדאד, אשר נאלצה להתמודד עם תנאי עוני קשים ורדיפות השכנים המוסלמים.

נמכר חלופות נפגשות :  ---  גורני,יוסף  ---  2005  ---  דיון הסטורי-פוליטי המבקש לבחון את התמורות שחלו בתנועות המנוגדות והיריבות, בנוגע לאידאולוגיה היהודית לאומית שלהן בכלל וליחסן לכלל האומה היהודית בפרט, מסוף המאה ה-19 עד לשלהי המאה ה-20.

נמכר חמשת האנשים שתפגוש בגן עדן .  ---  אלבום,מיץ'  ---  2005  ---  

נמכר חצה את הקו הזה .  ---  רושדי,סלמן  ---  2005  ---  

נמכר חצה את הקו הזה :  ---  רושדי,סלמן  ---  2005  ---  מאמרים וטורים אישיים בנושאים פוליטיים, תרבותיים ואישיים, ובהם מאבקו של המחבר כנגד גזר דין המוות שהוציאו נגדו חכמי הדת האירניים.

נמכר חצות בגריניץ' .  ---  כהן,קלוד  ---  2005  ---  

נמכר חרבו של המלך האראלד .  ---  גונן,דב  ---  2005  ---  

נמכר חתונה מקומית .  ---  דולב,גניה (ע)  ---  2005  ---   נמצא תחת הכותרת .

נמכר טבריה בתקופת המשנה והתלמוד .  ---  הירשפלד,יזהר  ---  2005  ---  

נמכר טוב ויפה ג'יבס .  ---  וודהאוס,פ ג'  ---  2005  ---  

נמכר טירוף מושלם .  ---  וורנר,ג'ודית  ---  2005  ---  

נמכר טרזן ג'יין ומדיח הכלים .  ---  גפן,אדיבה  ---  2005  ---  

נמכר יד איש באחיו :  ---  פרי,יורם  ---  2005  ---  דיון סוציולוגי ואנתרופולוגי המתאר את רצח רבין במבט רטרוספקטיבי של 10 השנים האחרונות כמו גם את מלחמת התרבות שבין אלו המזהים עצמם כ"ישראלים" אל מול "היהודים".

נמכר יהודי לנינגרד 1939-1917.  ---  בייזר,מיכאל  ---  2005  ---  חלקו הראשון של הספר דן ביהודים בחיי העיר מתקופת המהפכה הרוסית: מדיניות הממשל, יחס הרוב הסובייטי כלפי המיעוט היהודי ועוד. חלקו השני מוקדש לקהילה עצמה: לאורחות חייה, לפוליטיקה ולתרבותה הציבורית.

נמכר יהודי תימן :  ---  עוזרי,ציון  ---  2005  ---  אלבום תצלומים מרהיב, בעברית ובאנגלית, פריים של שני עשורי מסעות צילום שערך הצלם בתימן ובישראל. התצלומים מנציחים את הווי יהדות תימן, ובעיקר את היבטיה החברתיים והתרבותיים.

נמכר יהושע שופטים .  ---  סידון,אפרים  ---  2005  ---  איר: דוד פולונסקי .

נמכר יובל אורות .  ---  איש שלום,בנימין רוזנברג,שלום  ---  2005  ---  

נמכר יומני לאה גולדברג.  ---  גולדברג,לאה  ---  2005  ---  היומנים מופיעים בשלמותם החל מילדותה ובחרותה ועד שנת 1966.

נמכר יומנים 1933-1945 :  ---  קלמפרר,ויקטור  ---  2005  ---  מבחר פרגמנטים המתעדים את חיי היומיום תחת המשטר הנאצי, פרי עטו של יהודי מומר שנשאר בדרזדן עד תום המלחמה.

נמכר יוצרים בעומס יתר :  ---  אריאלי הורוביץ,דנה  ---  2005  ---  קובץ ראיונות עם אמנים ישראלים העוסקים בתגובותיהם האמנותיות והפוליטיות לרצח רבין, בלווית מקצת מן היצירות שהשיחות נסובו עליהם. הספר מבקש לחשוף את קשרי הגומלין בין אמנות לפוליטיקה בישראל.

נמכר יחסי הגומלין בין הדרג האזרחי-מדיני ובין הדרג הצבאי.  ---  יחזקאלי,פנחס (ע. אקדמי)  ---  2005  ---  מקבץ מחקרים מאת שורה של חוקרים, פוליטיקאים ואנשי צבא, הבוחנים את מערכת היחסים המורכבת שבין שני הדרגים הללו בישראל. סוגיה מרכזית אשר נדונה עוסקת במעבר המהיר מקריירה צבאית לקריירה פוליטית.

נמכר יחפה .  ---  רן,תהל  ---  2005  ---  

נמכר ילד שלי מיוחד :  ---  חגי,עירית  ---  2005  ---  המחברת מציגה סיפורים טיפוסיים של ילדים בעלי בעיות התפתחות שונות, ואת הדרכים בהן ניתן לסייע להם.

נמכר ילדי יום ראשון .  ---  גפן,אביב  ---  2005  ---  

נמכר ילדים בתקשורת המותר והאסור .  ---  סולומון,לימור קדמן,יצחק  ---  2005  ---  

נמכר ימי הפופ .  ---  שלו,עמיחי  ---  2005  ---  

נמכר ימים אחרונים של תמימות .  ---  קצב,נעם  ---  2005  ---  

נמכר יקוב הדין את ההר :  ---  בר מעוז,דני [בר-מעוז,דני]  ---  2005  ---  מחקר הסטורי החושף את תרבות המחלוקת והפלגנות ששררה בקרב הקהילה היהודית בתימן. מעקב אחר שורשי התופעה במישור הציבורי ודיון ספקולטיבי בנסיבות הפסיכולוגיות להיווצרותה. כן נבחנת תקפות התופעה בקרב הקהילה בא"י.

נמכר יש יהודים בבית שלי .  ---  ופנייר,לארה  ---  2005  ---  

נמכר ישראל .  ---  חזן,מאיר (ע)  ---  2005  ---  

נמכר יתומת מחנה ריכוז טרנסניסטריה .  ---  קלמנוביץ',שרה  ---  2005  ---  

נמכר כינוס דומיות :  ---  סוצקבר,אברהם  ---  2005  ---  שיריו של המשורר היידי ערוכים באופן כרונולוגי ומשקפים את יצירתו משנת 1936 ועד ימינו.

נמכר כיצד מרפאת האנליזה .  ---  קוהוט,היינץ  ---  2005  ---  ספרו האחרון והמסכם של קוהוט (1913-1981 מייסדה של פסיכולוגיית העצמי בפסיכואנליזה, עוסק באמפתיה כגרעין המרפא של הטיפול האנליטי. כולל מסת הקדמה הסוקרת את מפעל חייו של המחבר.

נמכר כיצד נלחמים בפשיעה.  ---  גבע,רות  ---  2005  ---  סקירה מקפת של השיטות המובילות המיושמות למניעת פשיעה, תוך התמקדות במחקרי הערכה ותוצאותיהם, בלוויית הרקע התיאורטי מתחום הקרימינולוגיה עליהם הם מושתתים.

נמכר כל נדרי.  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  מחזה. המקום והזמן- כאן ועכשיו. שש דמויות- 2 בחורי ישיבה, 2 סטארט-אפיסטים, אשתו של אחד הבחורים ורקדנית ובליינית אחת. מקומות ההתרחשות- סלון בדירה, חצר חשוכה, פאב, משתנה וארון מתים לסיום.

נמכר כל שירי פנחס שדה.  ---  שדה,פנחס  ---  2005  ---  ערוך כרונולוגית (1947-1992) וכולל מפתח.

נמכר כל שצריך להיות אדם :  ---  אלוני,נמרוד (ע.)  ---  2005  ---  אסופה נרחבת של טקסטים בפילוסופיה ובפדגוגיה מאת הוגים קאנוניים,ישראלים ואחרים, מתקופות שונות, מחולקים לפי נושאים: השתוקקות פילוסופית, מאפייני הפילו' החינוכית, טבע האדם, מוסר בחינוך ובחברה ועוד.

נמכר כלה מאוקראינה או קיצור תולדות הטרקטורים .  ---  לוויצקה,מרינה  ---  2005  ---  

נמכר כמו גחליליות .  ---  מץ,נורית  ---  2005  ---  רומן המתאר את תהליך התמכרותו והשתעבדותו של בן טובים לסמים ביחד עם חבריו בני גילו. הספר מבוסס על עדויות של נרקומנים ובני משפחותיהם.

נמכר כמו כלב .  ---  ליבק,אלכס  ---  2005  ---  

נמכר כמו שמים .  ---  בלומנפלד,מיכל  ---  2005  ---  

נמכר כפר נולד .  ---  פורת,רינה (ע)  ---  2005  ---  

נמכר כשהדרור הפסיק לשיר :  ---  שחאדה,רג'א  ---  2005  ---  יומן שנכתב בעת פלישת צה"ל לרמאללה ולגדה המערבית ב-2002, בו המחבר - סופר פלסטיני, עורך-דין ופעיל זכויות אדם - מתאר את החיים תחת מצור.

נמכר כשהתאגידים שולטים בעולם.  ---  קורטן,דיוויד  ---  2005  ---  המחבר, אקטיביסט הפועל לחיסול העוני במדינות נחשלות, מטיח ביקורת נוקבת על תוצאותיה ההרסניות של הגלובליזציה התאגידית. כחלופה, המחבר קורא למהפכה חברתית שמטרתה להחזיר את הכח הכלכלי אל האזרחים.

נמכר כשמשה פגש את בודהא .  ---  לנגנטל,נחום אמון,ניסים  ---  2005  ---  הספר מציג את תמליל השיחות שנערכו בין אמון, זן-מאסטר ומורה רוחני,לבין לנגנטל,ח"כ במפד"ל ואדם דתי. הדיאלוג מנסה לקשר בין שתי התורות הרוחניות והוא נסוב על נושאים כגון מנהגים, מין, אלוהים, קארמה, מצוות ועוד.

נמכר כתבים לשון והגות .  ---  שבטיאל,יצחק  ---  2005  ---  

נמכר כתר מלכות לרבי שלמה אבן גבירול .  ---  לוין,ישראל  ---  2005  ---  

נמכר לא נשאר את מי לשנוא :  ---  ארונסון,אליוט  ---  2005  ---  נכתב בעקבות הרצח שהתרחש בתיכון קולומביין שבארה"ב, המחבר, פסיכולוג חברתי, מתאר שיטות פעולה ואמצעים להתערבות, פשוטים בעיקרם, שמטרתם להביא לידי הפחתת רמת האלימות ובניית סביבה תומכת לילדים בבתי הספר.

נמכר לא רק צ'יפס ודג מלוח .  ---  יולס,רות  ---  2005  ---  

נמכר לאפריקה .  ---  פלג,מיכל  ---  2005  ---  

נמכר לדבר את השתיקה .  ---  גולדשטיין,שמואל  ---  2005  ---  

נמכר להוביל ולנצח.  ---  וולץ',ג'ק. וולץ',סוזי  ---  2005  ---  מדריך לנהול עסקי מאת היו"ר והמנכ"ל לשעבר של ג'נרל אלקטריק.

נמכר להיות אשה יהודייה .  ---  כהן,טובה לביא,עליזה  ---  2005  ---  

נמכר לודז' אחרון הגטאות בפולין .  ---  אונגר,מיכל  ---  2005  ---  

נמכר לוחמה מבוזרת .  ---  יערי,ידידיה (דידי) אסא,חיים  ---  2005  ---  

נמכר לומדים זוגיות.  ---  אברמסון,זיוית  ---  2005  ---  המחברת מנתחת מכתבי קוראים שנשלחו למדור הייעוץ הזוגי שלה בעיתון "ידיעות אחרונות", ובאמצעותם פורשת עקרונות לפתרון בעיות בזוגיות על פי הפסיכולוגיה האדלריאנית.

נמכר לורד ג'ים.  ---  קונרד,ג'וזף  ---  2005  ---  תרגום חדש לספורו של ג'ים, ימאי נודד, שבעקבות נסיון חיים קשה יוצא למסע הרחק מתרבות המערב ומגיע אל ארץ מלאית במזרח הרחוק, שם הוא זוכה להזדמנות שניה.

נמכר לחפש את אנה .  ---  ברוש,דורון  ---  2005  ---  

נמכר לחש האבדון .  ---  מק'ניש,קליף  ---  2005  ---  

נמכר לכחול אין דרום.  ---  אפשטיין,אלכס  ---  2005  ---  מאה ועשרים ספורים קצרים ופרגמנטים, ברובם קצרצרים, פיוטיים ומתוחכמים.

נמכר ללכת עם לוגו.  ---  ורשבסקי,שמואל  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט השואף לבחון את תופעת המיתוג משחר ההיסטוריה ועד היום, גם על היבטיה הפסיכולוגים. המחבר, פרסומאי ישראלי מצליח, מונה את שמות המותגים וסיפוריהם, ויוצא להגנתם מול תנועת האנטי-גלובליזציה.

נמכר ללקק את המרפק .  ---  טרבס,תומר  ---  2005  ---  

נמכר למה גברים אוהבים ביצ'יות .  ---  ארגוב,שרי  ---  2005  ---  

נמכר למלך אדוני :  ---  אחיטוב,שמואל (ע.)  ---  2005  ---  תרגום עברי ראשון מן המקור האכדי לחליפת המכתבים של מלכי מצרים עם מלכי מעצמות המזרח הקדום.

נמכר לפתע פתאום האדמה .  ---  גרינבאום,אלישבע  ---  2005  ---  

נמכר לקסיקון הקולנוע השלם .  ---  בן אהרון,איל  ---  2005  ---  

נמכר לקסיקון כרטא גוף האדם ותפקודו :  ---  לב טוב,אהרוני פרופ' ואחרים (ע.)  ---  2005  ---  תאורים מלווים איורים של מערכות הגוף השונות ותפקידיהן.

נמכר לקסיקון פירוש החלומות.  ---  שנוולף,ג'רלד  ---  2005  ---  לקסיקון אלפביתי המציג כ-1000 דוגמאות לתסריטי חלומות ולהם הוא מבקש לספק אינטרפטציה פסיכולוגית הולמת המבוססת בעיקר על גישות פסיכואנליטיות בנות זמננו.

נמכר לקרוא את לוליטה בטהרן .  ---  נאפיסי,אזאר  ---  2005  ---  

נמכר לרקד אתך צ'רדש :  ---  ויסמן,דורית  ---  2005  ---  בספר משובצים קטעי פרוזה ואיורים.

נמכר לרקוד עם הרוח :  ---  מירן,ראובן (ע.)  ---  2005  ---  קובץ נאומים שנשאו מנהיגים אינדיאנים בפני עמם ובפני כובשי מולדתם. מנאומיהם משתקפת ההסטוריה האמריקנית בכיעורה, בבחינת "הרצחת וגם ירשת?".

נמכר לשון הרע .  ---  גנאים,חאלד ואחרים  ---  2005  ---  

נמכר מאוטהאוזן .  ---  קמבנליס,יאקובוס  ---  2005  ---  רומן שפורסם לראשונה ב-1963 המבוסס על ספורו האישי של המחבר מתקופת שהייתו כעציר במחנה הריכוז מאוטהאוזן. בספר מתואר ספור אהבה אנושי בין בחור יווני ובחורה ליטאית, שניהם עצירי המחנה.

נמכר מאזניים וחרב :  ---  ענבר,צבי  ---  2005  ---  חלק ראשון - התפתחות חוק השיפוט הצבאי ומערכת המשפט ב"הגנה" ובצה"ל (1949-1924). חלק שני - החוק, הלכה למעשה (חילות ושירותים, החזיתות). כולל נספחים ומפתח.

נמכר מאחורי הקלעים של הנפש .  ---  ברטונוב,דבורה  ---  2005  ---  

נמכר מאחורי כלגבר .  ---  ישראל,דיוויד  ---  2005  ---  

נמכר מבחר שירים.  ---  הלדרלין,פרידריך  ---  2005  ---  מבחר משיריו של המשורר הגרמני(1770-1843).

נמכר מבט אחר .  ---  בן חורין,דן  ---  2005  ---  

נמכר מבט מבפנים. [מנדל גרוסמן - מבט מבפנים]  ---  גרוסמן,מנדל  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג רישומים וצילומים של האמן, שהועסק במחלקת הסטטיסטיקה בגטו לודז'. רישומיו וצילומיו הרגישים מופיעים לצד מאמרים קצרים על חייו ועל אודות אמנותו.

נמכר מבצר המוות .  ---  סבולץ',סיטה  ---  2005  ---  מחקר הסטורי בשואת יהודי הונגריה, מפורט ומדוקדק, הדן בתולדות השירות במסגרת הצבא ההונגרי, שיהודים היוו את רוב אנשיו. מבעד לשפע הנתונים עולה תיעוד של הניצול הברוטלי של היהודים למטרות חסרות ערך פרט להשמדתם.

נמכר מדריך למשתמש במוח .  ---  רייטי,ג'ון  ---  2005  ---  

נמכר מה שרואים מכאן .  ---  שוורץ,יגאל  ---  2005  ---  

נמכר מהירות החושך .  ---  מון,אליזבת  ---  2005  ---  

נמכר מהלל העדני .  ---  מור,עליזה ואחרים  ---  2005  ---  

נמכר מומיק .  ---  גרוסמן,דויד  ---  2005  ---  

נמכר מונגוליה .  ---  גולדנברג,דן  ---  2005  ---  הספר מתחקה אחר מסעותיו של מרקו פולו למונגוליה ושל שני נזירים פרנציסקנים שקדמו לו. מסעותיהם הניבו מפגש מרתק בין אירופה הנוצרית של ימי הביניים לבין אסיה של המאה ה-13.

נמכר מונה בארץ המובטחת .  ---  ג'ן,גיש  ---  2005  ---  

נמכר מורשת יהדות כורדיסטן .  ---  דוד,מיכאל  ---  2005  ---  

נמכר מותם של סכיזופרן .  ---  בן גל,אלי  ---  2005  ---  

נמכר מחזור מוסקוביץ מעשה ידיו של יואל בן שמעון :  ---  צוקר,שלמה  ---  2005  ---  חיבור העוסק במחזור מן המאה ה-15 ובאמן אשר העתיק וצייר אותו. בפורמט אלבומי דו לשוני ובלוויית פקסימיליות של כתבי יד, החיבור מתמקד בנתוח הסימנים האמנותיים במחזור לצד ביוגרפיה ונוסח התפילות במחזור.

נמכר מחקרים אקדמיים על שיתוף פעולה אזורי.  ---  שמיר,שמעון (ע.)  ---  2005  ---  החוברת מקבצת חמישה מחקרים יישומיים העוסקים בדפוסי התעסוקה של עובדים פלסטינים ישראל, בתחזיות לגבי התפתחות קשרי התעופה לאחר הסרת ההגבלות, ובמניעיהם של אנשי עסקים ישראלים וירדנים לשתף פעולה ביניהם.

נמכר מחקרים בשומרונות בעברית ובארמית.  ---  בר אשר,משה. פלורנטין,משה  ---  2005  ---  אסופת מחקרים בעברית ובלועזית: חקר לשון השומרונים, חיבוריהם וההסטוריה שלהם, מחקרים על דקדוק העברית המקראית וספרותה, חקר דקדוק לשון חז"ל וניבי ארמית, מדור לשון חכמים וארמית וחקר עברית בת-זמננו.

נמכר מחתרת החלב .  ---  סומק,רוני  ---  2005  ---  

נמכר מטבחים .  ---  רובינזון,אורלי  ---  2005  ---  

נמכר מי מפחד מלילית.  ---  אזרחי,אוהד. גפני,מרדכי  ---  2005  ---  דמותה של לילית במיסטיקה היהודית בהתבססם על פירושי המקרא של האר"י ותורת גלגול הנשמות שלו, המחברים משרטטים את דיוקנה של לילית כפרדיגמה לנשיות בזויה ומתחקים אחר מופעיה השונים במקרא.

נמכר מיהו ישראלי .  ---  פלד,יואב שפיר,גרשון  ---  2005  ---  

נמכר מיטת סורגים .  ---  סנדל,יהודית  ---  2005  ---  

נמכר מיליון רסיסים קטנים .  ---  פריי,ג'יימס  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה. המחבר, מאושפז בעל-כורחו במוסד גמילה מסמים בגיל 23, כאשר מצבו הבריאותי והנפשי בכי רע. העלילה מתוארת בתזזיתיות ובדיאלוגים לקוניים, אך מלאי חן.

נמכר מיסטי כאן .  ---  מאור,חיים ואחרים (אוצרים)  ---  2005  ---  

נמכר מיפוי תכניות הבטחת איכות בקופות החולים בישראל וזיהוי גורמים התורמים להצלחה או לכישלון של תכניות .  ---  אשכנזי,יעל ואחרים  ---  2005  ---  

נמכר מירושלים למכה ובחזרה :  ---  רייטר,יצחק  ---  2005  ---  החיבור דן באתוס האיסלמי העכשווי של ירושלים ובזיקתו ליעד הפוליטי של הפלסטינים וגורמים אסלמים וערביים אחרים. דיונים בהעלאת הקדושה של אל- אקצא ואל-קדס, בהכחשת זיקה יהודית וביצירת אתוס הסטורי איסלמי חדש.

נמכר מכונית הפלא  ---  גבריאלי,א שטרים,ה  ---  2005  ---  

נמכר מכתב לשופט * הילד שבחלון.  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2005  ---  שני רומנים קצרים מסופרים בגוף ראשון. הראשון מספר על אהבה ומעמקיה האפלים בעוד השני, הילד שבחלון, מגולל ספור מתח מנקודת מבטו של ילד בן שבע.

נמכר מלאך בכנפים שחרות .  ---  ריכטר,מילן  ---  2005  ---  

נמכר מלח הארץ :  ---  נבון,עודד (ע.)  ---  2005  ---  סדרת מחקרים העוסקים בים המלח וסביבותיו. בגיליון זה ששה מחקרים מדעיים מתחומי הגאולוגיה, ההידרולוגיה, הארכיאולוגיה וההיסטוריה הקרובה של ים המלח.

נמכר מלחמת יום הכיפורים ולקחיה .  ---  יחזקאלי,פנחס (ע)  ---  2005  ---  

נמכר ממזרח לעץ הזית .  ---  כץ,דבורה  ---  2005  ---  

נמכר מן הכוח אל הפועל :  ---  כהן,בן ציון. בוכבינדר,אלי (ע.)  ---  2005  ---  מבחר מאמרים מאת מרצים, מדריכים וסטודנטים לתארים מתקדמים המציגים גישה חדשה בעבודה סוציאלית הגורסת כי התעסקות בחולשות,פתולוגיות ושאר מרעין היא גישה מיושנת ויש להתמקד בכוחות המניעים.

נמכר מנדל זה אני .  ---  קורל,נעמי  ---  2005  ---  

נמכר מניפסט החלאה.  ---  סולאנס,ואלרי  ---  2005  ---  מניפסט חתרני ובלתי מתפשר המחזיק באג'נדה אנטי-גברית מובהקת השואפת למגר את מוסד הפטריארכליות, אם לא את המין הגברי בכללותו. החיבור נוצר בשולי סצינת התרבות הניו-יורקית בשנת 1967. המחברת-לסבית מחוגי וורהול.

נמכר מסכת מכות .  ---  בן הראש,משה  ---  2005  ---  

נמכר מעבר לימים .  ---  אדם,אילנה  ---  2005  ---  

נמכר מעגלי מקרא וספרות .  ---  זהרי,מנחם  ---  2005  ---  

נמכר מעוף הצרעה .  ---  פולט,קן  ---  2005  ---  

נמכר מעטים מול רבים? :  ---  קדיש,אלון. קדר,ב"ז (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים ומחקרים.

נמכר מעשה הדובדבן .  ---  ווינטרסון,ג'נט  ---  2005  ---  

נמכר מץ אחרון .  ---  פלגי,יובל  ---  2005  ---  

נמכר מצבים עצבניים .  ---  דנגרמבגה,טסיטסי  ---  2005  ---  

נמכר מקורות ערביים של ספר ההשוואה בין העברית והערבית ליצחק בן ברון : [מקורות ערביים של 'ספר ההשוואה בין העברית והערבית' ליצחק בן ברון]  ---  בקר,דן  ---  2005  ---  מחקר החושף את המקורות הערביים המסוימים בהם השתמש בן ברון,חכם לשון יהודי מימי הביניים, לכתיבת חיבורו ההשוואתי - חבור שעוסק בהשוואות הדקדוק ואוצר המילים בין עברית לערבית.

נמכר מקלטור .  ---  סוכרי,יוסי  ---  2005  ---  

נמכר מקלעת השמש :  ---  חלפי,רחל  ---  2005  ---  אסופת שירים המכילה את ששת קובצי שיריה של המשוררת. מהדורה מורחבת בצרוף מסה רחבת יריעה מאת דן מירון על שירת רחל חלפי.

נמכר משא .  ---  ווינטרסון,ג'נט  ---  2005  ---  

נמכר משא ומתן : [משא-ומתן]  ---  גלין,אמירה  ---  2005  ---  המחברת עוסקת ב"מימד החבוי" של המו"מ - תחושות ורגשות, ערכים וסטריאוטיפים, אמון והוגנות, זמן - וכיצד גורמים אלו משפיעים על הליך המו"מ. הספר מבוסס על ממצאי מחקרים חדישים ומלווה בדיון ובדוגמאות מעשיות.

נמכר משגל .  ---  דבורקין,אנדריאה  ---  2005  ---  

נמכר משהו בשביל מישהו :  ---  אבידן,דוד  ---  2005  ---  בקובץ זה מופיעים רוב שיריו מספריו הראשונים ("ברזים ערופי שפתיים","בעיות אישיות","סיכום ביניים ו"שירי לחץ") וכן ארבע חטיבות מהשנים 62-64: "אין עלית רוחנית...","שירים צוננים ואחרים","קוהלת..." ו"הוא אשר..".

נמכר משלי איזופוס :  ---  וורד,הלן (כתבה וצירה)  ---  2005  ---  מהדורה רחבה, מאוירת ומאירת עיניים של משלי איזופוס שעברו התאמה לקוראים צעירים.

נמכר משפחת ולירו :  ---  קרק,רות. גלס,יוסף  ---  2005  ---  הספר מציג את קורותיה של משפחת ולירו הספרדית, מן התקופה העות'מאנית המאוחרת ועד לקום המדינה.ההסטוריה והביוגרפיה המשפחתית נבחנות בהקשרם של שני נושאים עקריים - התפתחות היזמות בא"י וספרדים ומזרחים בא"י.

נמכר משפט האבהות של הנגר יוסף .  ---  קישון,אפרים  ---  2005  ---  

נמכר משקפת הענבר .  ---  פולמן,פיליפ  ---  2005  ---  

נמכר מתחת לאף שלך :  ---  אורוול,ג'ורג'  ---  2005  ---  בקובץ מבוא ביוגרפי וארבע קבוצות מאמרים מתקופות שונות בחיי המחבר. המאמרים עוסקים במגוון רחב של סוגיות ועניינים הנעים על קו התפר שבין הספרותי, הפוליטי והביקורתי.

נמכר נגד כיוון ההיסטוריה :  ---  לנסקי,אהרון  ---  2005  ---  המחבר מתאר בגוף ראשון כיצד הוא וחבריו הצילו במו ידיהם למעלה ממיליון ספרים ביידיש מכליה פיזית ב-25 השנים האחרונות. הספר מתאר את עלילות השנים הללו ואת הדמויות שנקרו בדרכו במהלך מסעות ההצלה.

נמכר נהריה כפר הייקים .  ---  קרפל,קלאוס  ---  2005  ---  בשיתוף עם עלי בר און (נהריה) ואנדריאס מאייר (כפר ורדים) .

נמכר ניסויים באהבה .  ---  בלום,דבורה  ---  2005  ---  

נמכר ניצולים מהבית .  ---  כץ מינרבו,מיטל  ---  2005  ---  

נמכר ניקולא הקטן.  ---  סמפה,ז'אן ז'אק. גוסיני,רנה  ---  2005  ---  לילדים ולמבוגרים כאחד, עלילותיו של ילד צרפתי תמים שאינו חדל מלהסתבך בצרות, מלווים באיורים מקסימים.

נמכר נצח בעתות של שינוי .  ---  עמיר,יהוידע (ע)  ---  2005  ---  

נמכר נקודת העיוורון .  ---  בידרמן,שלמה לזר,רינה  ---  2005  ---  

נמכר נקמת מינכן .  ---  בר זהר,מיכאל הבר,איתן  ---  2005  ---  

נמכר נשות דוד .  ---  שרגא בן איון,חיה  ---  2005  ---  

נמכר נשות הצמרת הנאצית.  ---  זיגמונד,אנה מריה  ---  2005  ---  הספר מביא את ספורן של הנשים שעמדו מאחורי ראשי הצוררים של הצמרת הנאצית. נשותיהם של גבלס וגרינג, לני ריפנשטאל, אווה בראון ועוד הן המושא למחקר זה, הבוחן את תפקידן והשפעתן הגלויה והסמויה על צמרת הרייך ה-III.

נמכר נשים יהודיות במרוקו :  ---  בשן,אליעזר פרופ'  ---  2005  ---  הספר מכיל כמאה מכתבים ותעודות שנמצאו בארכיונים בריטיים ואמריקנים. המסמכים מופיעים בלשון האנגלית, ומלווים בתרגום או בתקציר עברי.

נמכר סביב ליראיו .  ---  סבתו,חיים  ---  2005  ---  אות וטוטפות פרקי ספרות בענייני תפלין מוגשים לכבוד שמחת קבלת עול מצוות בננו דוד סבתו ט"ז אייר תשס"ה .

נמכר סובבוני להט אש בוערת .  ---  כץ,צבי  ---  2005  ---  

נמכר סודו של נביל .  ---  כוכבי,איתי  ---  2005  ---  

נמכר סוס האמונה .  ---  פצ'ניק,נחום  ---  2005  ---  

נמכר סוסי הדיו .  ---  חן,רועי  ---  2005  ---  

נמכר סוף הסיפור .  ---  גמליאל,טובה  ---  2005  ---  

נמכר סופר בון טורבו .  ---  שקד,אבירם  ---  2005  ---  

נמכר סטון בוץ' בלוז .  ---  פיינברג,לזלי  ---  2005  ---  

נמכר סטלין .  ---  רדזינסקי,אדוורד  ---  2005  ---  

נמכר סיירי שמיים .  ---  נחשון,אריה  ---  2005  ---  

נמכר סיפור :  ---  מקי,רוברט  ---  2005  ---  

נמכר סיפור הקורות של המלחמה הקדושה :  ---  אמברואז  ---  2005  ---  כרוניקה הסטורית הכתובה בניב צרפתי-נורמני כפואמה המגוללת את דברי ימיו של מסע הצלב השלישי (1189-1192). מבוא מקיף על "סיפור הקורות" והמעטפת ההסטורית שלו, שלאחריו הפואמה מלווה בהערות וביאורים.

נמכר סיפורה של סוניצ'קה .  ---  צווטאייבה,מרינה  ---  2005  ---  

נמכר סיפורה של שפחה .  ---  קראפטס,האנה  ---  2005  ---  

נמכר סיפורי מר קוינר .  ---  ברכט,ברטולט  ---  2005  ---  

נמכר סיפורי קולימה .  ---  שלאמוב,ורלאם  ---  2005  ---  

נמכר סיפורים מאמצע העולם .  ---  אאולסטיה,קרלוס  ---  2005  ---  האנתולוגיה מאגדת 10 ספורים קצרים ו-7 שירים מאת סופרים ומשוררים מוכרים בארצם. הספרות עירונית בעיקרה ועוסקת בשוליים החברתיים, בעוני, בבדידות ובגיבורים מנודים. אחרית דבר מאת ירון אביטוב.

נמכר סלמון הספק :  ---  דאגלס,אדמס  ---  2005  ---  הספר מקבץ מבחר מכתביו האחרונים של דאגלס שטרם ראו אור וביניהם פרקים מסדרת דירק ג'נטלי, ספורים קצרים, נאומים, מאמרים שכתב ועוד.

נמכר סלנג ועוד :  ---  ישראלי,איטה  ---  2005  ---  מילון סלנג עברי-אנגלי. ראה גם ערך לועזי.

נמכר סעיף צ'לו .  ---  חנוך,ליהי  ---  2005  ---  

נמכר ספוטניק אהובתי .  ---  מורקמי,הרוקי  ---  2005  ---  

נמכר ספינות מעפילים מ-א' ועד ת'.  ---  ירקוני,הלל ר/ח  ---  2005  ---  קורותיהן של ספינות המעפילים, ערוך לפי סדר הא"ב של שמות הספינות, בלויית תצלומים. הדגש מושם על הפן הימי של ההפלגות וכולל מידע על הספינות עצמן וסקירה הסטורית של תולדות ההעפלה.

נמכר ספינת הבנות .  ---  זמיר,מיכל  ---  2005  ---  

נמכר ספר ג'ו .  ---  טרופר,ג'ונתן  ---  2005  ---  

נמכר ספר המאיירים הגדול :  ---  שילה כהן,נורית (ע)  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי המשלב תמונות וטקסט, הספר מפגיש את הקורא עם המאיירים, הסטודיו שלהם, תהליכי העבודה שלהם, סדר יומם ועוד. שופע איורים ומלבב.

נמכר ספר המתים המצרי :  ---  באדג',אי.איי.וואליס  ---  2005  ---  המחבר מתבסס על כתבים דתיים קדומים מתקופות שונות ומשרטט את הרעיונות והאמונות בהם החזיקו המצרים הקדמונים על-אודות החיים שלאחר המוות.

נמכר סרטי פנטזיה ומדע בדיוני .  ---  מונק,יעל  ---  2005  ---  

נמכר עד הלום .  ---  חשביה,אריה (ע)  ---  2005  ---  

נמכר עד מאה ועשרים פלוס .  ---    ---  2005  ---  

נמכר עדן.  ---  הדיה,יעל   ---  2005  ---   עדן הוא שם המושב במרכז הארץ שהינו זירת ההתרחשות לרומן העוקב אחר חודש גורלי ורב תהפוכות בחייהן של חמש דמויות.

נמכר עדנה .  ---  סרי,ברכה  ---  2005  ---  

נמכר עולם הבירה .  ---  פפירבלט,שלמה  ---  2005  ---  

נמכר עימות נעים :  ---  טנוס,ג'רייס  ---  2005  ---  כל כרך מחזיק בין דפיו מילון אלפביתי המציג את המילים הזהות והדומות ומבאר את פירושן. כרך עברי וכרך ערבי.

נמכר על בולשיט : [על "בולשיט"! ]  ---  פרנקפורט,הארי ג'  ---  2005  ---  אתנחתא קומית-צינית-פילוסופית-פסיכולוגית-לשונית המעמידה את מטבע הלשון השגורה יתר על המידה במקום שאינו ראוי לה.

נמכר על גדות הירקון :  ---  עומר,מרדכי (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג מגוון עבודות אמנות של יוצרים ישראלים מוכשרים, מן העבר אל ההווה. התערוכה מתבוננת בנחל הירקון דרך פרספקטיבה אמנותית הסטורית.

נמכר על האופניים .  ---  מרמרי,חנוך  ---  2005  ---  

נמכר על האינטליגנציה.  ---  הוקינס,ג'ף. בלייקסלי,סנדרה  ---  2005  ---  הספר מציג תיאוריה חדשה ומקיפה של פעילות המוח, מהות האינטלגנציה והקשר בין השניים. כן דן המחבר בהשלכות חברתיות ואחרות של התיאוריה ובדיון באפשרות למכונות אינטלגנטיות.

נמכר על האמונה :  ---  הלברטל,משה ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים העוסקים בניתוח מושגי ופנומנולוגי של האמונה ושל חיי האמונה לצד ניתוח תפיסות האמונה כפי שהן משתקפות בהגותם של אישים וזרמים ביצירה היהודית.

נמכר על הפסיכו תיאולוגיה של חיי היום יום הרהורים על פרויד ורוזנצווייג .  ---  סנטנר,אריק  ---  2005  ---  

נמכר על חוד התער .  ---  מוהם,סומרסט  ---  2005  ---  

נמכר על מהותה וערכה של הדמוקרטיה .  ---  קלזן,הנס  ---  2005  ---  

נמכר על מלכים צוענים ושחקנים :  ---  יערי,נורית (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הנחלק לארבע שערים: עברית ו"עבריות" - כליו של מחזאי | סוגיות בפואטיקה של אלוני | מיתוס ודרמה : מסורת וחידוש | משחק, מופע ומדיום: המארג הפרפורמטיבי.

נמכר עלייה לרגל .  ---  לימור,אורה ריינר,אלחנן (ע)  ---  2005  ---  

נמכר עלייתו השמיימה של העורך הספרותי .  ---  ציפר,בני  ---  2005  ---  

נמכר עם הזרם ונגדו .  ---  ריינהרץ,יהודה ואחרים (ע)  ---  2005  ---  

נמכר עמארה עיר בין דקלים ב :  ---  דבורי,משה  ---  2005  ---  ספר שני .

נמכר עפעוף .  ---  לינצ'בסקי,נגה  ---  2005  ---  

נמכר עץ האפשרים ועוד סיפורים .  ---  ורבר,ברנאר  ---  2005  ---  

נמכר עץ התפוח .  ---  גלסוורתי,ג'ון  ---  2005  ---  

נמכר עקבות בערבה .  ---  מימון,דוד  ---  2005  ---  

נמכר ערבושית .  ---  אריאן,אליסיה  ---  2005  ---  

נמכר ערבי שפם סגול .  ---  לביא,רפי  ---  2005  ---  

נמכר פגישה טיפולית .  ---  שרייבוים,דבורה  ---  2005  ---  

נמכר פוליטיקה .  ---  תירלוול,אדם  ---  2005  ---  

נמכר פיאסקו .  ---  קרטס,אימרה  ---  2005  ---  

נמכר פיוטי יניי .  ---  ברונזניק,נחום מאיר  ---  2005  ---  

נמכר פיות ומכשפות .  ---  מגד,אמתי  ---  2005  ---  

נמכר פיזיקה א ב .  ---  אריסטו  ---  2005  ---  

נמכר פיידון.  ---  אפלטון  ---  2005  ---  דיאלוג אפלטוני, הנקרא גם 'על הנפש', בדיאלוג זה, אפלטון מציג את התיאוריות בדבר הישארות הנפש, תורת ההזכרות, תורת האידאות ועוד.

נמכר פילוסופיה יהודית בימי הביניים .  ---  ישפה,רפאל  ---  2005  ---  כרך א : יסודות יחידות 1 - 4 .

נמכר פלא לילה .  ---  אטינגר,אסתר  ---  2005  ---  

נמכר פמיניזם משפטי בתיאוריה ובפרקטיקה.  ---  מקינון,קתרין  ---  2005  ---  הספר מאגד מבחר ממאמריה המשפיעים של ההוגה, מחלוצות הפמיניזם המשפטי. בבקורת נוקבת, מקינון קוראת תיגר על המצב החברתי והפוליטי בדיונה בזנות, באפליה מינית, פורנוגרפיה, רצח עם, פמיניזם ופוסט מודרניזם.

נמכר פנלופאה .  ---  אטווד,מרגרט  ---  2005  ---  

נמכר פסיעות על רצפת הזמיר .  ---  הרן,ליאן  ---  2005  ---  

נמכר פעמון בקיונג'ו .  ---  שחם,נתן  ---  2005  ---  

נמכר פעמון סדוק .  ---  בחור,איתי  ---  2005  ---  

נמכר פרא מתורבת :  ---  גוגן,פול  ---  2005  ---  מבחר ספורים והגיגים המציגים את השקפותיו האוונגרדיות של האמן.

נמכר פרגים אדומים .  ---  אלאי  ---  2005  ---  

נמכר פרוסט.  ---  בקט,סמואל  ---  2005  ---  מסה מורכבת שנתפרסמה על ידי המחזאי בשנת 1931 וניצבת בצומת מכרעת בתולדות המודרניזם. בקט שוזר אסוציאציות תרבותיות רבות לצד דיונו בספר המופת "בעקבות הזמן האבוד" ובמחברו.

נמכר פרופיל תל אביבי : [פרופיל תל-אביבי]  ---  בר,קטי (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג המתעד את התערוכה שהוצגה על חזית בניין עריית תל-אביב - 240 דיוקנאות אמנותיים אשר מנציחים דמויות המהוות את המארג של שמות הרחובות בת"א. הציורים מלוויים בהסבר תמציתי ובפרשנויות האוצרים.

נמכר פרח נתתי לנורית.  ---  ילן שטקליס,מרים [ילן-שטקליס,מרים]  ---  2005  ---  קובץ שירי ילדים של המשוררת הנודעת, מלווים באיורים מרהיבים.

נמכר פריחת הזיכרון .  ---  ברם,שחר  ---  2005  ---  

נמכר פרנקנשטיין.  ---  שלי,מרי  ---  2005  ---  קלאסיקת אימה. ספורו של מדען צעיר המבקש לחשוף את סוד החיים. הוא יוצר דמות אדם מחלקי גופות ומפיח בו חיים אך נמלט מפאת מראהו הזוועתי. פרנקנשטיין הערירי והנטוש יוצא לנקום.

נמכר צד שמאל של החושך ושאר סיפורי חורף .  ---  לה גווין,אורסולה ק'  ---  2005  ---  רומן מדע בדיוני המהווה נקודת ציון משמעותית ומבריקה בז'אנר. נציג אנושי ראשון נשלח לכוכב הלכת חורף ומוקסם מיופיו ושונותו. הספור משמש כמשל על אודות מיניות האדם והשלכות המגדר על החברה האנושית.

נמכר צוללי המעמקים .  ---  קרסון,רוברט  ---  2005  ---  

נמכר ציורים מדברים :  ---  וימר,מיכל  ---  2005  ---  מדריך לפענוח ציורי ילדים המיועד למטפלים, מחנכים והורים. באמצעות עשרות דוגמאות, המחברת מפרטת שלבי התפתחות בציורי ילדים, מספקת כלים לפענוח הציור ועומדת על משמעותן הפסיכולוגית של אלמנטים שונים.

נמכר צייר בשדה הקרב .  ---  כץ,שמואל  ---  2005  ---  

נמכר קבלה וסוד האושר .  ---  אריכא,יגאל  ---  2005  ---  

נמכר קברי צדיקים .  ---  גילת,צבי  ---  2005  ---  

נמכר קדמוניות נופי ארץ ישראל :  ---  הראל,מנשה  ---  2005  ---  באמצעות תצפיות בשטח ומתן פרשנות גיאוגרפית לנופים ואתרים בא"י המצויים במקרא, המחבר מגולל את תולדותיו של עם ישראל בארצו על היבטיו השונים (מסחר,נדודים, יישובים ועוד) מיציאת מצרים ועד ימי הכיבוש הרומאי.

נמכר קוד כחול .  ---  עמית,צביקה  ---  2005  ---  

נמכר קיפודים .  ---  אורבך,דלית  ---  2005  ---  

נמכר קניין רוחני בעידן המידע.  ---  אלקין קורן,ניבה  ---  2005  ---  הספר מציג את ההסדרים המשפטיים המרכזיים בדיני הקניין הרוחני ואת השינויים שהתחוללו בהם בעשורים האחרונים: בעלות בקניין רוחני, זכויות יוצרים באינטרנט, הקניין הרוחני בעידן הגלובליזציה ועוד.

נמכר קסם הקפיצות .  ---  כץ,אילנה  ---  2005  ---  קפיצות על מכשירי הקפיצה, קפיצות בעזרת קפצית, מופעי ראווה בקפיצות .

נמכר קפקא :  ---  דלז,ז'יל. גואטרי,פליקס  ---  2005  ---  הספר ממשיך את המהלך הפילוסופי שהחלו שני המחברים בספרם "אנטי-אדיפוס". השניים יוצאים נגד הקריאה הפרשנית האקדמית התובעת בלעדיות על רעיונותיו של קפקא והם מבקשים לבחון את כתיבתו ללא הנחות מוקדמות.

נמכר קץ האקדמיה בישראל .  ---  גור זאב,אילן  ---  2005  ---  

נמכר קץ הילדות.  ---  קלארק,ארתור סי  ---  2005  ---  תרגום נוסף לעברית של רומן מדע בדיוני קלאסי, שיצא לראשונה ב-1953. מתוארים בו חיי האנושות תחת משטר עתידי שהעלים מן העולם את צרותיו.

נמכר קריאת רשות .  ---  שימבורסקה,ויסלבה  ---  2005  ---  

נמכר קרל יונג.  ---  גפני,אלחנן  ---  2005  ---  מעין מבוא כללי וקצר לחייו, הגותו ותרומתו בתחום הפסיכולוגיה של הפסיכיאטר השוויצרי (1875-1961).

נמכר קרל מרקס .  ---  ווין,פרנסיס  ---  2005  ---  

נמכר קשה לאדם לדבר על עצמו .  ---  גינצבורג,נטליה  ---  2005  ---  אוסף שיחות עם הסופרת האיטלקייה על חייה, עבודתה הספרותית, יהדותה ועוד. בין השיחות משולבים ספורים, מאמרים וקטעי מחזות פרי-עטה של הסופרת,הרואים אור לראשונה בעברית.

נמכר קשישים הלוקים בדמנטיה .  ---  ורטמן,אלי ואחרים (ע)  ---  2005  ---  

נמכר קתולים אמתיים וגרמנים טובים : ['קתולים אמתיים וגרמנים טובים']  ---  גורן,חיים  ---  2005  ---  חיבור החוקר את פעילותה של קבוצה קטנה של גרמנים קתולים שפעלו בא"י במאה ה-19. הספר מוקדש לתאור פעולותיהם, ולאורכו עולה הקשר בין האידאולוגיה הדתית-מדינית של הקבוצה לבין פעולותיה.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים