רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


714 ספרים בעמוד זה

סביבה מינהל ומשפט בישראל - משרדי הממשלה :  ---  לסטר,ראובן. חשן,אהוד  ---  2005  ---  מידע מעשי המיועד לקובעי מדיניות בתחום הסביבה,המנהל והמשפט. המחקר הנוכחי בוחן ומתעד את טיפולם של משרדי ממשלה בנושאי איכות הסביבה.

סג'רה אילניה : [סג'רה-אילניה]  ---  רגב,יואב  ---  2005  ---  הספר מתאר את קורותיה של המושבה, שנוסדה ב-1902, לרבות תיאור אורחות חייהם של איכריה, ייחודה ועוד.

סדור התפלות כמנהג היהודים הקראים :  ---  אלגמיל,יוסף עובדיה (ע.)  ---  2005  ---  מהדורה ממוחשבת עדכנית ומסודרת.

סדר דין מהיר בבית-משפט השלום.  ---  כהן,רחמים. קליין,מנחם  ---  2005  ---  עוסק בהליך חדש יחסית, הנועד לתביעות שסכומן אינו עולה על 50,000 ש"ח. המחברים מבקשים להבהיר את תקנות סדר הדין המהיר ולהציג תשובות חד משמעיות לשאלות סביב סוגייה זו.

סדר השיח.  ---  פוקו,מישל  ---  2005  ---  הרצאת בכורה בקולז' דה פראנס שנישאה ב-1970, היחידה שבחר ההוגה להוציא לאור בחייו כספר. פוקו דן בשאלות חברתיות הנוגעות לדיבור ולעצם מעמדו כמרצה וכמייצר שיח.

סדר השיח.  ---  פוקו,מישל  ---  2005  ---  הרצאת בכורה בקולז' דה פראנס שנישאה ב-1970, היחידה שבחר ההוגה להוציא לאור בחייו כספר. פוקו דן בשאלות חברתיות הנוגעות לדיבור ולעצם מעמדו כמרצה וכמייצר שיח.

סדר נשים :  ---  אדמנית,בלהה. וסרמן,נאוה  ---  2005  ---  יחידת לימוד העוסקת בבירור ההשקפה התורנית בנושא מעמד האישה במשפחה ובחברה ומאגדת ציטוטים ממקורות מגוונים מתחומי התורה שבע"פ וכן מדבריהם של פוסקי הלכה והוגים בני זמננו.

סובבוני להט אש בוערת... :  ---  כץ,צבי  ---  2005  ---  זכרונות שואה של המחבר אשר נקרע מביתו בגיל 14 כאשר הצבא הגרמני פלש לליטא.

סוד הכוח .  ---  רוט,ענת  ---  2005  ---  נייר עמדה 61 .

סוד הכוח :  ---  רוט,ענת  ---  2005  ---  מחקר שטח הבוחן ומנתח כרונולוגית את מהלך מאבקיה של מועצת יש"ע כנגד שתי התכניות. שאלת מעמדה של המועצה בעיני הציבור, הגורמים שהביאו להיווסדה ועוד עומדים במרכזו של חיבור זה.

סוד המזל בניהול :  ---  ורדי,יגאל  ---  2005  ---  מדריך מתחום הפסיכולוגיה הניהולית, המציע שיטה מובנית לניהול, המושתתת על שלוש מיומנויות יסוד: יוזמה וחזון לעבר שינויים בעתיד, תכנון ביקורתי ודקדקני של היוזמה הראשונית ומנהיגות מגשימה המתרגמת תוכניות למעשים.

סוד קסמך.  ---  גלר פורטוגז,עליזה [גלר-פורטוגז,עליזה]  ---  2005  ---  שיריה הפשוטים והישירים של המשוררת, שלא לומר פשטניים, מלווים בהמלצתו של פרופ' גבריאל מוקד בגב הספר.

סודו של נביל.  ---  כוכבי,איתי  ---  2005  ---  רומן. בלב רמאללה, תחת מצור ישראלי, נפלט פצוע אנוש אל מול ביתה של פלסטינאית צעירה ומשפחתה. היא חשה להצילו ובין השניים נרקם ספור אהבה אסור ואפוף מסתורין.

סודוקו :  ---  גולד,וויין  ---  2005  ---  ספר כיס המכיל כמאה תשבצי סודוקו ופתרונותיהם, ערוכים לפי רמות קושי. סודוקו : משחק הגיון במספרים, אשר התפתח ביפן וכעת הפך לפופולרי במערב.

סודוקו :  ---  גולד,וויין  ---  2005  ---  ספר כיס המכיל כמאה תשבצי סודוקו ופתרונותיהם, ערוכים לפי רמות קושי. סודוקו : משחק הגיון במספרים, אשר התפתח ביפן וכעת הפך לפופולרי במערב.

סודוקו :  ---  גולד,וויין  ---  2005  ---  ספר כיס המכיל כמאה תשבצי סודוקו ופתרונותיהם, ערוכים לפי רמות קושי. סודוקו : משחק הגיון במספרים, אשר התפתח ביפן וכעת הפך לפופולרי במערב.

סודוקו 1.  ---  עוזרי,אלי  ---  2005  ---  48 תשבצי סודוקו ערוכים לפי דרגות קושי. סודוקו הנו משחק הגיון במספרים שהופץ למערב מיפן.

סודוקו 2.  ---  עוזרי,אלי  ---  2005  ---  48 תשבצי סודוקו ערוכים לפי דרגות קושי. סודוקו הנו משחק הגיון במספרים שהופץ למערב מיפן.

סודוקו 3 :  ---  עוזרי,אלי  ---  2005  ---  48 תשבצי סודוקו למתקדמים. סודוקו הנו משחק הגיון במספרים שהופץ למערב מיפן.

סודוקו ג'וניור.  ---  גולד,ויין  ---  2005  ---  תשבצי סודוקו לילדים ולמתחילים.

סודוקו האתגר :  ---  עוזרי,אלי  ---  2005  ---  חמישים תשבצי סודוקו, ערוכים לפי רמות קושי, בלוויית פתרונות.

סודות רשמיים :  ---  קרמניצר,מרדכי. רחף,אפרת  ---  2005  ---  דיון בחוק הפלילי האוסר על עובד ציבור למסור מידע שהגיע אליו מתוקף תפקידו, גם אם המידע אינו פוגע בערך חברתי חיוני או עשוי להועיל. נייר העמדה בוחן את הסוגיה לאור מדינות אחרות וממחיש את הצורך ברפורמה בנושא.

סודות רשמיים הצעה לתיקון האיסור הפלילי .  ---  קרמניצר,מרדכי רחף,אפרת  ---  2005  ---  נייר עמדה 56 .

סודות שעשירים יודעים.  ---  ברגמן,צביקה  ---  2005  ---  שלל עצות להצלחה בעולם הכלכלה וההשקעות.

סוזנה אל תבכי : [סוזנה, אל תבכי]  ---  בן עמי,יובל  ---  2005  ---  טרם עזיבתו את ארה"ב לתקופה בלתי-מוגבלת, מחליט הכתב והסופר בן-עמי לצאת ולתור את מרחבי הדרום הישן של ארה"ב. יומן מסע זה הוא תולדה של נסיעה זו.

סוכן המוסד בשטח האויב.  ---  וסטרבי,ג'רלד  ---  2005  ---  מדריך לאסטרטגיה עסקית שמכיל ברובו ספורים מתקופת שירותו של המחבר, סוכן מוסד לשעבר, במבצעים חשאיים בארצות אויב. המחבר מונה את הלקחים שהפיק משירותו ומשליכם כמסקנות וכדרכי פעולה לעולם האישי והעסקי.

סוכריות בטעם מריר.  ---  שגב פינקלמן,רון [שגב-פינקלמן,רון]  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו אשה ישראלית המתמודדת עם מות בתה בפיגוע טרור.

סוסי הדיו.  ---  חן,רועי  ---  2005  ---  רומן. ספורו של צעיר ירושלמי היוצא למסע של גילוי עצמי ברחבי ירושלים של ימינו.

סוף המשחק.  ---  קורטאסר,חוליו  ---  2005  ---  אוסף ספורים קצרים מאת הסופר הארגנטינאי (1914-1984) תרגום חדש.

סוף הסיפור :  ---  גמליאל,טובה  ---  2005  ---  שאלת מעמדו של האני נוכח מותו עומדת במרכזו של מסע אנתרופולוגי שערכה המחברת אל "תרבות המוות" של דיירי בית אבות. דרך תיאור החיים בבית הזקנים הקורא נחשף לתרבות העומדת מפוכחת אל מול המוות הממשמש ובא.

סופר אטלס כרטא :  ---    ---  2005  ---  מפות כבישים בקנה מידה 1:155,000, מדריך לשעות הפנאי ומפות ערים. כרוך בספירלה.

סופר בון טורבו.  ---  שקד,אבירם  ---  2005  ---  רומן המספר על עלילותיו של תלמיד בית ספר מתוסכל ומאוהב.

סופת חול עומדת להגיע :  ---  בן נר,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  60 סיפורים קצרצרים מאת 23 כותבים צעירים המהווים את קולה של ישראל כאן ועכשיו.

סופת חול עומדת להגיע :  ---  בן נר,יצחק (ע.)  ---  2005  ---  60 סיפורים קצרצרים מאת 23 כותבים צעירים המהווים את קולה של ישראל כאן ועכשיו.

סופת שלכת.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2005  ---  נובלה, ראתה אור לראשונה ב-1955. פסיפס של דמויות והתרחשויות מן העבר מצטרפים לכדי ספורה של העיירה הנידחת מאקונדו.

סוריאליזם.  ---  קלינגסר לירוי,קתרין. גרוסניק,אוטה  ---  2005  ---  הצגת אמנים נבחרים המשתייכים לזרם, בלווית רפרודוקציות ומאמרים ובפורמט אלבומי.

סטילוול :  ---  טוכמן,ברברה  ---  2005  ---  דרך מעקב אחר הקריירה הצבאית של גנרל סטילוול, הספר עוסק ביחסה של אמריקה לסין ולאסיה בכללה. ספורו הביוגרפי של סטילוול שזור בתיאור מקיף של יחסי שתי המדינות מנפילת המנצ'ו ועד לעלייתו של מאו טסה טונג.

סטילוול אמריקני בסין .  ---  טוכמן,ברברה  ---  2005  ---  

סטלין.  ---  רדזינסקי,אדוורד  ---  2005  ---  ביוגרפיה המבוססת על חומרים ארכיוניים אשר חלקם טרם פורסמו. המחבר מתחקה אחר חייו של סטלין, מילדותו כ'סוסה' בכפר עלוב בגרוזיה ועד לכיבוש צמרת השלטון, הטיהורים והרצח ההמוני, ומותו ב-1953.

סיביליטי :  ---  לנצוט ליבוביץ,תמי  ---  2005  ---  מדריך לשיפור התדמית המושתת על שלושה עקרונות - הופעה, התנהגות ותקשורת. הספר כולל מאות עצות להתנהלות חברתית ולתקשורת טובה ופורה יותר עם הזולת.

סיביליטי :  ---  לנצוט ליבוביץ,תמי  ---  2005  ---  מדריך לשיפור התדמית המושתת על שלושה עקרונות - הופעה, התנהגות ותקשורת. הספר כולל מאות עצות להתנהלות חברתית ולתקשורת טובה ופורה יותר עם הזולת.

סידרא כ :  ---  הנשקה,דוד (ע.)  ---  2005  ---  בין נושאי המאמרים בקובץ: מסורות הנוסח של פירוש רש"י למסכת ראש השנה, קריאת שמע במשנתו של רמב"י, התהוות התלמוד, גלגולו של הכלל ההלכתי - "אין ציבור עני" ועוד.

סיינפלד ופילוסופיה :  ---  ארווין,וויליאם (ע.)  ---  2005  ---  מבחר מאמרים פרי עטם של פרופסורים לפילוסופיה, המספקים מבט פילוסופי מהיר ובלתי טרחני לנושאים מסדרת הטלויזיה הפופולרית, דרך הגותם של גדולי ההוגים מתולדות הפילוסופיה: אפלטון, ניטשה, קירקגור ועוד.

סיירי שמיים.  ---  נחשון,אריה  ---  2005  ---  רומן מדע בדיוני פסאודו-רוחני המגולל את קורותיו של בחור ישראלי אשר נבחר על ידי מלכות שמיים וזוכה בהיתר לנוע מן היקום הגשמי אל היקום הרוחני.

סימון.  ---  גרימבר,פיליפ  ---  2005  ---  רומן. בלשון עבר ובנימה אישית מאוד, מספר הילד שהיה למבוגר על ילדותו בפריז שלאחר מלחמת העולם השניה. פסיפס של גילויים וסודות מעבר משפחתו מצטרפים לבסוף לכדי תמונה ברורה ועצמתית.

סימני אהבה : [סימני-אהבה]  ---  רוברטס,קווין  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט שהוא מעין מניפסט לניהול שיווקי בתחום המיתוג. המחבר מבקש ליעץ בתחום ולקדם את סברתו החדשנית כי בעתיד האהבה תשמש כלי שיווקי בדמותם של יחסים רגשיים ארוכי טוח שננהל עם מותגים.

סימני אש ודבש.  ---  כהן אור,יצחק [כהן-אור,יצחק‎]  ---  2005  ---  שירתו של המשורר מושתתת על נושאים כגון אהבה, נופים, תהיות והלך רוח.

סימנים של אהבה :  ---  כץ משיח,ליבי  ---  2005  ---  שיטת שפת-אם מבקשת לתרום ליכולות התקשורת של התינוק לפני שלב הדיבור. הערכה כוללת ספר הדרכה וסימניה לעשרת הסימנים הראשונים הנהוגים בשיטה ועוד סימן.

סימנים של אהבה 2 :  ---  כץ משיח,ליבי  ---  2005  ---  שיטת שפת-אם מבקשת לתרום ליכולות התקשורת של התינוק לפני שלב הדיבור. הערכה כוללת ספר הדרכה וסימניה לעשרה סימנים נוספים הנהוגים בשיטה ועוד סימן.

סיפור אמיתי.  ---  פינקל,מייקל  ---  2005  ---  ספורו האמיתי (להאמין?) של עיתונאי מכובד שפוטר מעבודתו עקב סדרת כתבות שבדה. פסיכופט אמריקני החשוד ברצח משפחתו נמלט למקסיקו ומתחזה לעיתונאי. בין השניים נרקמת מערכת יחסים אינטימית וביזארית.

סיפור ורוד.  ---  זפרן,אילנה  ---  2005  ---  ביד אמן, באמצעות טכניקה משולבת של ציור, מונטאז'ים וקולאז'ים, המחברת מגישה יצירת קומיקס השוזרת את תולדות הקהילה ההומו-לסבית בישראל בסיפורה האישי.

סיפור טוב זה כל הסיפור : [סיפור טוב - זה כל הסיפור]  ---  עצבה,יהודה  ---  2005  ---  המדריך עוסק באמנות הסיפור ומנתח כל אחת מן הצלעות במשולש מספר, סיפור, קהל - תוך שימת דגש על הפן המעשי של טכניקת הסיפור. כן משולבים בספר סיפורים ותרגילי עבודה והתנסות.

סיפור על אהבה וחושך .  ---  עוז,עמוס  ---  2005  ---  

סיפור על אהבה וחושך.  ---  עוז,עמוס  ---  2005  ---  מהדורה מיוחדת בכריכה קשה, הרואה אור לרגל הענקת פרס גתה לספרות לשנת 2005 למחבר ומכירת 100,000 עותקים של הספר. למהדורה זו נוסף אחרית דבר מאת אורי אלטר.

סיפורה של להקה :  ---  טולידאנו,גילה  ---  2005  ---  תולדותיה של הלהקה ושל זו שעמדה בראשה, למן היווסדה ועד לפרישתה שלה. במהלך הסקירה שזור דיון בדבר הדיאלוג הטעון שקיימה עם מבקרי תרבות מבית, לצד ההערצה הגלויה באירופה ובארה"ב.

סיפורה של להקה :  ---  טולידאנו,גילה  ---  2005  ---  תולדותיה של הלהקה ושל זו שעמדה בראשה, למן היווסדה ועד לפרישתה שלה. במהלך הסקירה שזור דיון בדבר הדיאלוג הטעון שקיימה עם מבקרי תרבות מבית, לצד ההערצה הגלויה באירופה ובארה"ב.

סיפורה של סוניצ'קה.  ---  צווטאייבה,מרינה  ---  2005  ---  בלשון פרוזאית שכמו מבקשת לגשר על הפער בין המילה לבין הרגש, המחברת מתארת את ספור פגישתן ויחסיהן של חמש דמויות שהחוט המקשר בין כולן הנו כמיהתן לאהוב ולהיות נאהבות.

סיפורה של שפחה.  ---  קראפטס,האנה  ---  2005  ---  רומן שנכתב על ידי שפחה אפריקנית-אמריקנית באמצע המאה ה-19 המספר את ספורה של שפחה צעירה בדרכה אל החופש. כולל הקדמה הסוקרת את גלגוליו של כתב-היד ונספחים.

סיפורו של אדם וחידתו של עולם :  ---  שרון,אייל  ---  2005  ---  ספרון בעל פרטנציות גרדיוזיות הרואה עצמו כאפשרות היחידה למציאת מזור לאנושות ההולכת ומדרדרת. המחבר, חוזר בשאלה, מזהה בציויליזציה ובקידמה את הרעה החולה וקורא לריאקציה טוטאלית בתחומי הרפואה והתזונה.

סיפורו של כבוד עצמי .  ---  גלרי,אנדור אנדרה  ---  2005  ---  

סיפורו של כבוד עצמי.  ---  גלרי,אנדור אנדרה  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה לא שגרתית ולא גמורה מאת הסופר היהודי שבתקופת חייו הקצרה מדי (1906-1945) זכה להכרה נרחבת בגין סגנונו היחודי. הספר נכתב לסרוגין בשנים 1942-1944, בתקופות בהן שוחרר ממחנות העבודה, עד למותו בשואה.

סיפורי האהבה הגדולים של דון ז'ואן :  ---  יהלום,משה (גרסה עברית)  ---  2005  ---  ספורי האהבים של דון ז'ואן, החל מאהבתו הראשונה ועד לימי זקנתו, מסופרים בגוף ראשון.

סיפורי חיפה .  ---  קציר,יהודית  ---  2005  ---  

סיפורי חיפה.  ---  קציר,יהודית  ---  2005  ---  שלוש נובלות שנכללו בספריה הקודמים של המחברת, מובאים בנוסח שנערך מחדש: "והעננים נוסעים, נוסעים", "שלאף שטונדה" ו"דיסניאל".

סיפורי מר קוינר.  ---  ברכט,ברטולט  ---  2005  ---  אסופת כל הטקסטים שמקובל למנותם עם ספוריו של מר קוינר, האדם החושב, אשר ליווה את ברכט ביצירתו כשלושים שנה. הקטעים קצרים וקצרצרים, פילוסופיים ומשעשעים, מרתקים ברובם ולפרקים אניגמטיים.

סיפורי קולימה.  ---  שלאמוב,ורלאם  ---  2005  ---  רשימות מעשרים שנותיו של המחבר במחנות עבודת הכפייה בסיביר.

סיפורים ומעשים.  ---  לנדס,שלום  ---  2005  ---  סיפורים אמיתיים מחיי המחבר ומחיי אחרים, רובם מתקופת השואה ומלחמת העולם השניה. הספר כולל גם מספר שירים ממגירתו של המחבר.

סיפורים מהאוניברסיטה של החיים.  ---  קלטר,רוני  ---  2005  ---  חוויות מעולם העסקים והניהול, עם לקחים בצידן.

סיפורים קטנים על אנשים גדולים :  ---  יוסף,חיה  ---  2005  ---  המחברת, עתונאית "על המשמר" ו"דבר", קיבצה בספר מבחר מן הראיונות שערכה עם דמויות ידועות במשך שנות עבודתה: איינשטיין, בשביס-זינגר,זלמן שניאור, אמה של חנה סנש, בסאם שקעה, גאולה כהן, דאלי וגאלה ועוד.

סיפרתי לך פעם.  ---  בדניץ,ג'ודי  ---  2005  ---  רומן. ספור המשלב מציאות פנטסטית העוקב אחר ארבעה דורות של נשים, מכפר במזרח אירופה ועד לשכונה אמריקנית.

סכנה בלתי נראית.  ---  רימינגטון,סטלה  ---  2005  ---  רומן מתח וריגול. המחברת כיהנה בתפקיד ראש השירות הביטחון הבריטי (אם-איי-5).

סלבדור דאלי 1989-1904.  ---  נרה,ז'יל  ---  2005  ---  ביוגרפיה, רפרודקוציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

סליחה תקלה! : [סליחה, תקלה!]  ---  כספי,דן  ---  2005  ---  המחבר, אשר שימש כחבר בועד המנהל של רשות השידור, מתאר פרקים מדעיכתה של הרשות, מבקר בחריפות את התנהלותה הארגונית ודן בהרחבה במקור הבעיה - תהליכי הפוליטיזציה של הרשות.

סליחה תקלה! : [סליחה, תקלה!]  ---  כספי,דן  ---  2005  ---  המחבר, אשר שימש כחבר בועד המנהל של רשות השידור, מתאר פרקים מדעיכתה של הרשות, מבקר בחריפות את התנהלותה הארגונית ודן בהרחבה במקור הבעיה - תהליכי הפוליטיזציה של הרשות.

סלמון הספק :  ---  דאגלס,אדמס  ---  2005  ---  הספר מקבץ מבחר מכתביו האחרונים של דאגלס שטרם ראו אור וביניהם פרקים מסדרת דירק ג'נטלי, ספורים קצרים, נאומים, מאמרים שכתב ועוד.

סלנג ועוד :  ---  ישראלי,איטה  ---  2005  ---  מילון סלנג עברי-אנגלי. ראה גם ערך לועזי.

סעדים זמניים.  ---  סאמרלי,אריה עו"ד  ---  2005  ---  מדריך משפטי מקיף בנושא הסעד הזמני. בין הנושאים: מהות הסעד הזמני, צו מניעה זמני, עיכוב יציאה מהארץ, עיקול זמני, כונס נכסים זמני ועוד רבים.

סעיף צ'לו.  ---  חנוך,ליהי  ---  2005  ---  רשימות פרוזאיות משמשות כפלטפורמה לעלילה מקוטעת על משפחה, מלחמות ישראל והפקת סרט.

ספוטניק אהובתי.  ---  מורקמי,הרוקי  ---  2005  ---  רומן. משלש אהבה הנרקם בין המספר לבין הדמות הראשית, בה הוא מאוהב. היא מצידה מאוהבת נואשות באשה המבוגרת ממנה. שתי הנשים יוצאות למסע עסקי, וכאשר הגיבורה נעלמת, המספר יוצא לסייע בחיפושים אחריה.

ספיבק .  ---  אלפר,רוגל  ---  2005  ---  

ספיבק.  ---  אלפר,רוגל  ---  2005  ---  רומן. סופר אימה כושל מתחבר עם דמות מסתורית דרך האינטרנט שבידה ראיות להיותו מעורב ברצח עמיתו לעבודה. הסופר פותח בחקירה שמטרתה להוכיח את חפותו.

ספינות מעפילים מ-א' ועד ת'.  ---  ירקוני,הלל ר/ח  ---  2005  ---  קורותיהן של ספינות המעפילים, ערוך לפי סדר הא"ב של שמות הספינות, בלויית תצלומים. הדגש מושם על הפן הימי של ההפלגות וכולל מידע על הספינות עצמן וסקירה הסטורית של תולדות ההעפלה.

ספינת הבנות.  ---  זמיר,מיכל  ---  2005  ---  רומן. ספור קורותיה של פקידה בשירות סדיר בצה"ל, הבוחנת את שרותה ושרות חברותיה החיילות בצה"ל מול ומתחת לשדרות הפיקוד. המפקדים מתגלים ברומן זה כזכרים מאוסים, דורסניים, ומהירי תאווה שתלטנית.

ספר ג'ו.  ---  טרופר,ג'ונתן  ---  2005  ---  רומן. סופר צעיר ומבטיח חוזר לעיר הולדתו בעקבות מות אביו אך תושבי העיר זועמים ומקשים על חזרתו משום שספרו הראשון השמיץ את העיירה ואנשיה.

ספר הבריאות.   ---    ---  2005  ---  

ספר ההומור היהודי הגדול .  ---  כהן,אדיר (ע)  ---  2005  ---  

ספר החברה הערבית בישראל :  ---  חידר,עזיז (ע.)  ---  2005  ---  קןבץ המאגד לוחות סטטיסטיקה ומאמרים, אשר הוכנו על ידי ערבים-ישראלים, העוסק במעמדם האזרחי של האוכלוסיה הערבית בישראל. הקובץ מחולק לפי נושאים: דמוגרפיה, חינוך והשכלה גבוהה, עבודה ורמת חיים.

ספר החזיונות : ["ספר החזיונות"]  ---  ויטאל,חיים  ---  2005  ---  חיבור קבלי מן המאה ה-17 המתאפיין בסוג כתיבה אוטוביוגרפי. ויטאל היה תלמידו של האר"י.

ספר החזיונות : ["ספר החזיונות"]  ---  ויטאל,חיים  ---  2005  ---  חיבור קבלי מן המאה ה-17 המתאפיין בסוג כתיבה אוטוביוגרפי. ויטאל היה תלמידו של האר"י.

ספר המשפטים לחיים טובים יותר.  ---  הורני,בתיה (עזיז)  ---  2005  ---  מן הספר: "כל אדם לוקה בחסרונות. אל תנסו להוכיח שאתם מושלמים."

ספר הנשימה :  ---  וולר,סטלה  ---  2005  ---  הספר מציג טכניקות לנשימה ותרגילי התעמלות מלווים באיורים.

ספר הפרויקטים :  ---  אהרוני,חזי   ---  2005  ---  הספר מביא אוסף של פרויקטים נבחרים, מפשוטים ועד מורחבים, כאלה שיושמו וכאלה שטרם יושמו. הספר נפתח בחומר רקע בנושאי פרויקטים, כאשר החלק המרכזי הוא סקירה ותיאור של הפרויקטים עצמם.

ספר הפתרונות מלייפציג : [ספר-הפתרונות מלייפציג]  ---  בנית,מנחם (ההדיר)  ---  2005  ---  חלק שני בסדרה של אוסף ספרי הפתרונות המקראיים שחיברו יהודי צרפת בימה"ב. ראה גם ערך לועזי: LE GLOSSAIRE DE LEIPZIG.

ספר הקסמים של ליאור מנור.  ---  מנור,ליאור  ---  2005  ---  ספר למוד והדרכה בצילומים לקוסם החובב. הקסמים ערוכים לפי דרגות המיומנות הנדרשת לביצועם.

ספר זיכרון לפרופסור זאב פלק ז"ל :  ---  הורביץ,רבקה ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת חוקרים בתחומי המשפט העברי, התלמוד וההיסטוריה של עם ישראל ומחשבת ישראל. המאמרים בשאלות השעה עוסקים בבעיות חינוך, שיח בין-דתי, הלכה ומדינה, לאומיות, מוסר, גיור בימינו ועוד.

ספר זיכרון לפרופסור זאב פלק ז"ל :  ---  הורביץ,רבקה ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת חוקרים בתחומי המשפט העברי, התלמוד וההיסטוריה של עם ישראל ומחשבת ישראל. המאמרים בשאלות השעה עוסקים בבעיות חינוך, שיח בין-דתי, הלכה ומדינה, לאומיות, מוסר, גיור בימינו ועוד.

ספר חוכמת הינשוף :  ---  ג'ילברט,איאן  ---  2005  ---  הספרון מכיל שבעה משלים קצרים בהם אבא-ינשוף מסביר לינשופיף בנו כיצד אנו חושבים וכיצד נוכל לפתח כישורי חשיבה טובים יותר.

ספר משלי :  ---    ---  2005  ---  טקסט הספר מצוייר וערוך בפורמט אלבומי. הטקסט מוצג בעברית עם טעמי המקרא ובערבית יהודית הכתובה באות עברית.

ספר ערוגות הבשמים :   ---  דישון,יהודית  ---  2005  ---  מהדורה מדעית של ספר הצימודים של ר' יוסף,בן המאה ה-13 שחי במצרים, בתוספת מבוא ופירושים.השירים מחולקים ז'אנרית כשלכל חלק קודם מבוא המפרט את היחודי לו. השירים עצמם מנוקדים ומפורשים בהרחבה.

ספר ערוגות הבשמים :   ---  דישון,יהודית  ---  2005  ---  מהדורה מדעית של ספר הצימודים של ר' יוסף,בן המאה ה-13 שחי במצרים, בתוספת מבוא ופירושים.השירים מחולקים ז'אנרית כשלכל חלק קודם מבוא המפרט את היחודי לו. השירים עצמם מנוקדים ומפורשים בהרחבה.

ספר שי של של הלן אקסלי.  ---  אקסלי,הלן  ---  2005  ---  ספרוני מתנה המכילים ציטוטים מלבבים ואיורים.

ספרות זולה.  ---  גבע,דודו  ---  2005  ---  נונסנס, קומיקס, פורנוגרפיה וסאטירה במיטבם, מבית היוצר של דודו גבע המנוח. משתתפים: דודו גבע, אנגלמאיר, גילה קפלן, רוני סומק, סייד קשוע, אסי דיין, טינקרבל ועוד רבים וטובים.

ספרי ירושלים הראשונים .  ---  הלוי,שושנה  ---  2005  ---  ...במלאת עשרים שנה לפטירתה של שושנה הלוי. מהדורה מצולמת של הספר שראה אור מטעם מכון בן צבי ב-1975, בתוספת הקדמה חדשה. מפעל ביבליוגרפי מרשים המתאר את תולדות הדפוס בי-ם ב-50 השנים הראשונות לפעולתו.

סקיצות לרומן.  ---  ג'רום,ג'רום ק.  ---  2005  ---  אסופה מתוך קבצי הספרות שפרסם ההומוריסט האנגלי (1859-1927). הספר נחתם בסקירה ביוגרפית על חייו ויצירתו של ג'רום.

סקס בבית המשפט.  ---  גורביץ',איתן  ---  2005  ---  אוסף פרשיות משפטיות שנלקחו ממקרים שהובאו בפני בתי המשפט בישראל. המשותף לפרשיות אלו הוא המין העומד ביסודן.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  ברמן,אריאל. ברדה,לטיציה  ---  2005  ---  טקסט דו לשוני בעברית ובאנגלית. דו"ח על מימצאי החפירות, כולל מפתח האתרים ומפותיהם.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  עולמי,יעקב ואחרים  ---  2005  ---  סקירה ארכיאולוגית לפי אתרים, בצירוף מפה נשלפת. טקסט דו לשוני עברית אנגלית.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  עולמי,יעקב ואחרים  ---  2005  ---  סקירה ארכיאולוגית לפי אתרים, בצירוף מפה נשלפת. טקסט דו לשוני עברית אנגלית.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  ברמן,אריאל ואחרים  ---  2005  ---  טקסט דו לשוני בעברית ובאנגלית. דו"ח על מימצאי החפירות, כולל מפתח האתרים ומפותיהם.

סקר דעת קהל בקיבוצים בשנת 2005 והצגת השינויים בעמדות לאורך 16 שנים.   ---  פלגי,מיכל. אורחן,אליאט  ---  2005  ---  דו"ח מחקר המציג נתונים וסטטיסטיקות המשקפים את הממצאים של סקר דעת הקהל בקיבוצים בשנה האמורה ומשווה אותם לממצאי הסקרים שנערכו מדי שנה ב-16 השנים האחרונות.

סקר הר מנשה ד :  ---  זרטל,אדם  ---  2005  ---  נתונים גיאוגרפים, אתנוגרפים, ארכיאולוגים וגיאולוגים הנוגעים לחלקו הדרום-מזרחי של השומרון, בתוספת תצלומים ואיורים. מצורף תקליטור המכיל מפה.

עבודות גראפיות :  ---  אשר,מ.ק  ---  2005  ---  רפרודוקציות בלוויית תיאורים קצרים מאת האמן.

עבודות וחיים :  ---  גירץ,קליפורד  ---  2005  ---  דיון מטא-אנתרופולוגי בו המחבר מבקר על סגנון כתיבתם של 4 "קלאסיקונים" מתחומו: לוי-שטראוס, אוונס-פריצ'רד, מלינובסקי ובנדיקט. מכאן, המחבר מחלץ טענה לא שגרתית באשר לאופיה של האתנוגרפיה האנתרופולוגית.

עבודות וחיים :  ---  גירץ,קליפורד  ---  2005  ---  דיון מטא-אנתרופולוגי בו המחבר מבקר על סגנון כתיבתם של 4 "קלאסיקונים" מתחומו: לוי-שטראוס, אוונס-פריצ'רד, מלינובסקי ובנדיקט. מכאן, המחבר מחלץ טענה לא שגרתית באשר לאופיה של האתנוגרפיה האנתרופולוגית.

עד הלום! :  ---  חשביה,אריה  ---  2005  ---  ספור קורותיו של "גדוד הפרברים" במלחמת תש"ח. הספר מכיל תיאורים של פרשיות גבורה, תיאורי קרבות, תצלומים, זכרונות ועוד.

עד הלום.  ---  לב ארי,כרמלה  ---  2005  ---  משל קצר המספר על איש כחול הניצב בפני צומת דרכים בחייו. בכדי להחלץ מן המצב, האיש מנהל דיאלוג עם הרגש, השכל והרצון.

עד שיצא עשן.  ---  אורגד,דורית  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתארים הווי ישראלי ואפריקאי, אשר נכתבו בהשראת ציוריו של האמן הניגרי, ציורים המובאים בספר.

עדות ראייה למשפטנים.  ---  לוי,אברהם  ---  2005  ---  הספר מבקש לגשר על הפער בין הידע המשפטי בנושא עדות ראייה לבין ממציאי המחקר הפסיכולוגי.

עדן.  ---  הדיה,יעל   ---  2005  ---   עדן הוא שם המושב במרכז הארץ שהינו זירת ההתרחשות לרומן העוקב אחר חודש גורלי ורב תהפוכות בחייהן של חמש דמויות.

עדנה :  ---  סרי,ברכה  ---  2005  ---  שירים. המשוררת, יהודיה מאמינה ילידת תימן, הוציאה תחת ידיה מספר ספרי שירה בעבר.

עו"ד ועוד.  ---  שטאובר,שוקי  ---  2005  ---  המחבר, באמצעות ראיונות עומק שניהל, מבקש להתחקות אחר דפוסי הקריירה של משפטנים מצליחים בישראל. הספר מציג את דרכם האישית והמקצועית של תשעה משפטנים מובילים בישראל.

עו"ד ועוד.  ---  שטאובר,שוקי  ---  2005  ---  המחבר, באמצעות ראיונות עומק שניהל, מבקש להתחקות אחר דפוסי הקריירה של משפטנים מצליחים בישראל. הספר מציג את דרכם האישית והמקצועית של תשעה משפטנים מובילים בישראל.

עובדיה טוביה והחלוץ הצעיר בעדן .  ---  מור,עליזה (ע)  ---  2005  ---  

עובדים זרים או עובדים פלשתינאים לחקלאות?  ---  סדן,עזרא  ---  2005  ---  

עולם ישן אדם חדש :  ---  צור,אלי (ע.)  ---  2005  ---  תריסר מאמרים המתפרסים על מלוא ההוויה היהודית במזרח אירופה ובשלוחותיה מעבר לים מארבע נקודות מבט: יחס השלטונות אל היהודים, המדיניות היהודית, סוגיות בתרבות היהודית והיחסים בין בני מזרח אירופה לבין הממסד בא"י.

עולם ישן אדם חדש :  ---  צור,אלי (ע.)  ---  2005  ---  תריסר מאמרים המתפרסים על מלוא ההוויה היהודית במזרח אירופה ובשלוחותיה מעבר לים מארבע נקודות מבט: יחס השלטונות אל היהודים, המדיניות היהודית, סוגיות בתרבות היהודית והיחסים בין בני מזרח אירופה לבין הממסד בא"י.

עולם של כאב :  ---  ריינולדס פאוול,מרי  ---  2005  ---  זכרונותיה והתרשמויותיה של המחברת, ששימשה כאחות בצבא ארה"ב בזמן מלחמת וייטנאם ושהתה שם בעת הלחימה.

עולמו הקסום של ברוך אלרון.  ---  אור,מרים  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי, טקסטואלי ברובו , הדן ביצירתו של הצייר (ישראלי אשר נולד ב-1934 ברומניה) המשתייך לז'אנר הסוריאליסטי. קטלוג מצולם מקיף ליצירותיו מופיע בסוף הספר לצד ביוגרפיה וביבליוגרפיה של האמן.

עולמו של נגיד .  ---  פישר,סטנלי  ---  2005  ---  

עולמו של נגיד.  ---  פישר,סטנלי  ---  2005  ---  המחבר, כלכלן בעל שם עולמי אשר מונה לנגיד בנק ישראל בינואר 2005, פורש את משנתו הכלכלית והחברתית דרך הצגת דוגמאות מנסיונו הענף ככלכלן ברחבי העולם, לרבות עבודתו הכלכלית והחברתית במדינות מתפתחות.

עולמם הבין אישי של תינוקות : [עולמם הבין-אישי של תינוקות]  ---  סטרן,דניאל נ.  ---  2005  ---  פורסם לראשונה באנגלית ב-1985 ומהדורה מחודשת זו כוללת הקדמה חדשה ומורחבת. בספר, המחבר מבקש להציג מודל לבחינת השפעת הקשרים הבין אישיים של התינוק על התפתחותו הפיזית, הקוגניטיבית והרגשית.

עומדים בטור.  ---  לפיד,יאיר  ---  2005  ---  לקט טורים סאטיריים שפרסם המחבר במוספי סוף השבוע של "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" מאז שנת 1991, העוסקים בתחומים האישיים, המשפחתיים והפוליטיים.

עומדים בטור.  ---  לפיד,יאיר  ---  2005  ---  לקט טורים סאטיריים שפרסם המחבר במוספי סוף השבוע של "מעריב" ו"ידיעות אחרונות" מאז שנת 1991, העוסקים בתחומים האישיים, המשפחתיים והפוליטיים.

עוצמת הריפוי של תוספי התזונה.  ---  אטקינס,רוברט ד"ר  ---  2005  ---  המחבר, מייסד מכון אטקינס לרפואה משלימה בניו-יורק, מציג שורה ארוכה של תוספי תזונה, עומד על יכולות הריפוי הספציפיות שלהם ומספק כלים לבניית תוכנית אישית לריפוי ע"ב תוספי תזונה.

עור וסיפורים אחרים .  ---  דאל,רואלד  ---  2005  ---  

עור וסיפורים אחרים.   ---  דאל,רואלד  ---  2005  ---  קובץ מספוריו למבוגרים של המחבר אשר נודע בעיקר בשל ספורי הילדים שכתב (צ'רלי בממלכת השוקולד...)

עור שחור לב לבן .  ---  ז'אפן,ארתור  ---  2005  ---  

עורי צפון ובואי תימן :  ---  צוקר,רותי  ---  2005  ---  רומן משפחתי המתחקה אחר קורותיהם של חמש נפשות במשפחה אחת, כל אחת ממוצא אחר ומתרבות אחרת, המשקפות את בעיית מיזוג הגלויות בישראל. מהדורה ראשונה לספר פורסמה בתחילת שנות השישים.

עזה כמוות .  ---  אלדר,שלומי  ---  2005  ---  

עזה כמוות.  ---  אלדר,שלומי   ---  2005  ---  פסיפס של אנשים המספרים את ספורה של עזה בקיץ 2005, ערב יציאתה של ישראל מהרצועה. כן זהו ספורו של המחבר המסכם מסע עיתונאי בן 15 שנה בעזה ומציג בעיקר את הצד הפלסטיני תוך בקורת התנהלותה המדינית של ישראל.

עזרה ראשונה למתגרשת :  ---  מזרחי,אירית  ---  2005  ---  המחברת, אשה גרושה שנזנחה לרעת אחרת, מבקשת לספק מידע פרוצדורלי ותמיכה נפשית לנשים שנמצאות בהליכי גירושין.

עיון מחודש בתכנית לימודי ההתמחות בהדרכה פדגוגית :  ---  זילברשטיין,משה. רייכנברג,רבקה  ---  2005  ---  קובץ מאמרים העוסק בסוגיות הנוגעות להדרכה פדגוגית: תפקידו של המדריך הפדגוגי בראי החזון החינוכי של המורה הראוי, המדריך כדמות מרכזית ביצירת השותפות בין המכללות לבין בתי הספר ועוד.

עיוני מקרא ופרשנות ז' :  ---  ורגון,שמואל ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  מאמרים בנושא נוסח ומסורה, עיוני מקרא ועיוני פרשנות. כולל תקצירים באנגלית.

עיונים בתאטרון .  ---  אביגל,שוש  ---  2005  ---  

עיונים בתאטרון.  ---  אביגל,שוש  ---  2005  ---  אסופת מאמרים שקובצו מפרסומיה של אביגל - חוקרת תרבות ותאטרון, מרצה ועיתונאית - אותם פרסמה במהלך שנות חייה (1946-2003). באסופה הקדמות ומאמרים בנושא דרמה לועזית, מחזאים ישראלים ותאטרון ישראלי.

עיונים בתקומת ישראל 15 :  ---  בראלי,אבי. כ"ץ,גדעון (עורכים)  ---  2005  ---  בגיליון: חנה ארנדט, השואה והציונות; מסה של לוינס; פנחס ספיר ושאלת השטחים המוחזקים; 'אהל' - עלייתו ונפילתו של תטארון פועלים. צוואתו של אורי אילן ועוד קולנוע, ביקורות ספרים, דיפלומטיה, חברה.

עימות נעים :  ---  טנוס,ג'רייס  ---  2005  ---  כל כרך מחזיק בין דפיו מילון אלפביתי המציג את המילים הזהות והדומות ומבאר את פירושן. כרך עברי וכרך ערבי.

עין גנים [עין-גנים] :  ---  אמיכל יבין,עדה  ---  2005  ---  יומן המגולל את קורותיה של ההתישבות בעין גנים הסמוכה לפתח-תקוה (1908-1937). היומן נכתב בשמו של אבי המחברת, פנחס ספקטור, ומבוסס על פרגמטים תיעודיים שהותיר אחריו.

עין גנים [עין-גנים] :  ---  אמיכל יבין,עדה  ---  2005  ---  יומן המגולל את קורותיה של ההתישבות בעין גנים הסמוכה לפתח-תקוה (1908-1937). היומן נכתב בשמו של אבי המחברת, פנחס ספקטור, ומבוסס על פרגמטים תיעודיים שהותיר אחריו.

עיניים של כלב כחול .  ---  מארקס,גבריאל גראסיה  ---  2005  ---  מספרדית - יוסף שריג

עיניים של כלב כחול.  ---  מארקס,גבריאל גרסיה  ---  2005  ---  הדפסה חדשה של קובץ הסיפורים שנכתבו בידי המחבר זוכה פרס נובל בשנים 1947-1955. התרגום העברי פורסם לראשונה בשנת 1986.

עיצוב חלל הבית :  ---  סוויט,פיי  ---  2005  ---  מדריך אלבומי לעיצוב הבית. כולל עצות ומידע באשר להרחבת המבנה הארכיטקטוני הקיים ושיפוצו.

עיר הנפט.  ---  מיטלפונקט,הלל  ---  2005  ---  מחזה שעלילתו מתרחשת בסיני הישראלית בשנים שאחרי מלחמת ששת הימים.

עיר לבנה עיר שחורה. [עיר לבנה, עיר שחורה]  ---  רוטברד,שרון  ---  2005  ---  דיון בקורתי בהסטוריה הארכיטקטונית של תל אביב, על הקשריה הפוליטיים והתרבותיים, המציג את ספור התהוותה מזווית שונה - כעיר שהחלה להתהוות ביפו תוך שהיא נבנית על חשבון טשטוש קיומה של יפו.

עיר לבנה עיר שחורה. [עיר לבנה, עיר שחורה]  ---  רוטברד,שרון  ---  2005  ---  דיון בקורתי בהסטוריה הארכיטקטונית של תל אביב, על הקשריה הפוליטיים והתרבותיים, המציג את ספור התהוותה מזווית שונה - כעיר שהחלה להתהוות ביפו והתעצבה על פי יחסה אליה.

עירם של האנשים הקטנים .  ---  שלום עליכם  ---  2005  ---  

עירם של האנשים הקטנים :  ---  שלום עליכם   ---  2005  ---  אסופת סיפורים, בלוויית אחרית דבר מאת פרופ' אברהם נוברשטרן.

על אם הדרך :  ---  שרגאי,נדב  ---  2005  ---  מחקר, מכיל עדויות וצילומים רבים, העוסק בדמותה של רחל ובקבר רחל, תוך נסיון להתחקות אחר המאורעות שפקדו את האתר לאורך ההיסטוריה וכן ההווי,המנהגים והתפילות שהתפתחו במקום.

על אפך וחמותך :  ---  בוטנרו מלכה,איריס  ---  2005  ---  עצות הומוריסטיות לכלה המיועדת.

על גדות הירקון :  ---  עומר,מרדכי (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג מגוון עבודות אמנות של יוצרים ישראלים מוכשרים, מן העבר אל ההווה. התערוכה מתבוננת בנחל הירקון דרך פרספקטיבה אמנותית הסטורית.

על האופניים.  ---  מרמרי,חנוך  ---  2005  ---  מעין ספור אוטוביוגפי של המחבר(עתונאי, מקים ועורך עתון 'העיר') המספר על חייו של מכור לרכיבת אופניים, על חבורת הרכיבה שלו, אהבתו לכביש, הספורט בכלל ועוד ועוד.

על האחרים בתוכנו : [על ה'אחרים' בתוכנו]  ---  בר און,דן  ---  2005  ---  הגדרת 3 "אחרים": היהודי הגלותי, היהודי האתני ו"האחר"- הזר שהוא הגוי או הנאצי או הערבי. הספר מתמקד בשינויים המתחוללים בהבניית הזהות הישראלית.

על האינטליגנציה.  ---  הוקינס,ג'ף. בלייקסלי,סנדרה  ---  2005  ---  הספר מציג תיאוריה חדשה ומקיפה של פעילות המוח, מהות האינטלגנציה והקשר בין השניים. כן דן המחבר בהשלכות חברתיות ואחרות של התיאוריה ובדיון באפשרות למכונות אינטלגנטיות.

על האתאיזם של הרבנים.  ---  לובקוביץ,יוהנס קרמואל  ---  2005  ---  טקסט שחובר במאה ה-17 המשתייך לשיח הבין דתי, נוצרי-יהודי, המכונה 'קבלה נוצרית'. המחבר מבקר את כתבי המקובלים על זניחתם את האל ועסוקם בפולחן הספירות, תוך נסיון לשכנעם בצדקת דרכו של תומס מאקווינו.

על הפסיכו תיאולוגיה של חיי היום-יום : [על הפסיכו-תיאולוגיה של חיי היום-יום]  ---  סנטנר,אריק  ---  2005  ---  המחבר שופך אור על הגותו הדתית-פוליטית של רוזנצווייג דרך דו-שיח אינטלקטואלי שהוא מביים בין המחשבה הפרוידיאנית לבין יצירתו של רוזנצווייג "כוכב הגאולה".

על הרים וגורלות.  ---  תומו,עוזי  ---  2005  ---  רומן הגותי המתאר מספר ימים בחייו של גבר צעיר המבקש למצוא נחמה ומובן לאסון מוזר שפוקד אותו.

על השלום .  ---  אליאב,אריה לובה קרוון,דני  ---  2005  ---  

על חבל דק.  ---  האריס,ג'ואן  ---  2005  ---  רומן. ז'ולייט, לוליינית צעירה בלהקת קרקס, מסתבכת בשרשרת ארועים בחיפושיה אחר אהבה ובורחת למנזר בשם בדוי כשהיא בהריון מתקדם. דמות מעברה של ז'ולייט מגיעה למנזר ועליה לשמור צעדיה.

על חוד התער.  ---  מוהם,סומרסט  ---  2005  ---  רומן. סיפור אהבתם של שני צעירים אמריקאים נע בין החברה הפריזאית הגבוהה והאשראמים של הודו.

על כוח ואי אלימות .  ---  גרינשפון,יוחנן  ---  2005  ---  

על כוח ואי אלימות : [על כוח ואי-אלימות]  ---  גרינשפון,יוחנן  ---  2005  ---  שיחות על חייו ועל פנים שונות בתורתו של המנהיג ההודי, מתוך התייחסות למקורותיו ההודיים והמערביים.

על מה חולמים הבמאים ?  ---  שידורסקי,אורי  ---  2005  ---  ספר המיועד לתלמידים בתוכניות הטלויזיה והקולנוע של משרד החינוך. בספר זה מציג המחבר, במאי ומרצה בחוגים לקולנוע, את מושגי היסוד של עבודת הבימוי ושל עבודת המצלמה ואת השלבים הנחוצים במעבר מתסריט לסרט.

על מהותה וערכה של הדמוקרטיה.  ---  קלזן,הנס  ---  2005  ---  חיבור הדן בדמוקרטיה בתור רעיון מדיני, מאת אחד מגדולי המשפטנים של המאה ה-20. מטרת החיבור היא לשכנע כי המשטר הדמוקרטי הינו הערובה הטובה ביותר לחרות האדם.

על מלכים צוענים ושחקנים :   ---  יערי,נורית (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הנחלק לארבע שערים: עברית ו"עבריות" - כליו של מחזאי | סוגיות בפואטיקה של אלוני | מיתוס ודרמה : מסורת וחידוש | משחק, מופע ומדיום: המארג הפרפורמטיבי.

על סף ותהום :  ---  רוטנר,שלמה  ---  2005  ---  ספר זכרונות המציג את חוויותיו של המחבר, ניצול שואה, מתקופות שונות בחייו: השהייה במחנה המוות בוכנוואלד, ההעפלה, החיים בזכרון-יעקב, העבודה ביקב זכרון וההתקדמות בסולם הדרגות בו.

על קו התפר :  ---  טלשיר,צפורה. עמארה,דליה (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים בנושאים שונים: ריבוד רעיוני במהדורות של ספר משלי, עיבודים תיאולוגים בנוסחיו השונים של ספר דניאל, חקירת נוסח המקרא לאור הבקורת הספרותית-הסטורית, מגמות חדשות במחקר עזרא החיצוני ועוד.

על קצה המותר.  ---  דותן,שי  ---  2005  ---  שירים. "על צלע גבעה מסלעת/בתים לבנים, צריח מסגד,/ עצי זית, חמור עקוד.//גם//כביש אספלט דו-מסלולי/גגות אדמים, הרים זזים/בשריר המתרחב של היהוד/."

על ראש הגבעה.  ---  גור,קריסטין  ---  2005  ---  רומן. קורותיה ואהבותיה של צעירה פעלתנית, הנסובות סביב תפקידה כמנתחת ענייני מערכת הבריאות של ציר בסנאט ארה"ב.

על שלושה גשרים.  ---  פיין,יונתן  ---  2005  ---  רומן. גיבור הספר מנסה להתחקות אחר חברו מן העבר ומוצא עצמו נסחף לתעלומה סביב יומנים נשכחים,סיפורי אהבה ישנים ועוד.

עלה מאדים.  ---  כהן,אברהם  ---  2005  ---  קובץ שירים. המשורר הנו יליד חלב, 1934.

עלי שיח 53.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2005  ---  בגיליון: עיונים ומסות סביב המקרא, עיון ביצירת אלתרמן, גולדברג ושבתאי, פרוזה ושירים מקוריים ומתורגמים.

עלי שיח 54.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2005  ---  בגיליון: עיון במקורות, עיון ביצירת א.ב יהושע ויעקב שבתאי - בין פסיכואנליזה לספרות, מבט נוסף על "סוף דבר" ליעקב שבתאי, על אבנר כץ כמאייר, חמישה סיפורים ועוד שירים.

עלייתו השמיימה של העורך הספרותי.  ---  ציפר,בני  ---  2005  ---  רומן הומוריסטי מאת עורך המוסף הספרותי של עתון "הארץ".

עלייתו ונפילתו של ה Y .  ---  גפן,יהונתן  ---  2005  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

עלייתו ונפילתו של ה-Y.  ---  גפן,יהונתן  ---  2005  ---  אוסף מטוריו הסאטיריים של המחבר, שהתפרסמו בעיתון מעריב, בשנים 2000-2005.

עלילות גדוד העבודה על שם יוסף טרומפלדור. [עלילות 'גדוד העבודה' על שם יוסף טרומפלדור]  ---  מיכאלי,עובד. אביגדורי אבידוב,הדסה  ---  2005  ---  הספר מציג את תולדות גדוד העבודה (1920-1927) ואת מורה דרכם של מייסדיו, יוסף טרומפלדור. עלילות הגדוד נלקחו מארכיונים, מעדויות אישיות ומספרים, ומובאים בפני הקורא באופן כרונולוגי.

עלילות מעולם לעולם .  ---  הלוי,רצון  ---  2005  ---  

עלילות מעולם לעולם.  ---  הלוי,רצון  ---  2005  ---  המחבר, יליד מחוז מזאחן שבתימן המגלה חולשה לשמוש מופרז בסימני פיסוק, משחזר את עלילותיהן של דמויות משפיעות מחייו , תוך פריסת מרבד פולקלוריסטי צבעוני של זכרונות ואנקדוטות מהווי החיים של הפזורה התימנית.

עלמא.  ---  פרנק,גד  ---  2005  ---  רומן. ספור התבגרותה של צעירה בקיבוץ המסופר דרך עיניהן של דמויות שונות. האותנטיות של הדמויות נבחנת בלשונן, כך שהחנווני קורא לעבר הגיבורה "אל נא באפך"

עם הזרם ונגדו :  ---  ריינהרץ,יהודה. ריינהרץ,שולמית. גולני,מוטי (עורכים)  ---  2005  ---  אוסף איגרות ותעודות הסטוריות שתורגמו מלשונות שונים, פרי עטה של שוחט, פעילה ציונית וממנהיגי ארגון ה'שומר'. לאיגרות קודמים מבואות וכן פירושים והסברים.

עם כלביא יקום :  ---  הרצוג,חיים  ---  2005  ---  הספר מגולל את סיפור המאבק על קיום המדינה, מהיווסדה ועד היום. הספר כולל תיאורי קרבות ממוקדים ותצלומי ארכיון. המהדורה החדשה כוללת פרקים על האינתיפאדה ה-I, מלחמת המפרץ, תהליך אוסלו ואינתיפאדת אל-אקצה.

עמדה 14 :  ---  יגיל,רן. אדלהייט,עמוס (ע.)  ---  2005  ---  מסות, פואמות, שירים וספורים, מקצתם בתרגום.

עמוד מילים וכאב. [עמוד, מילים וכאב]  ---  בר,אלון  ---  2005  ---  חלק מן השירים מנהלים דיאלוג עם טקסטים יהודיים ממקורות שונים.

עמודים בתולדות הספר העברי :  ---  שפיגל,יעקב שמואל  ---  2005  ---  מחקר בנושא דרכי כתיבתו של כתב היד העברי . חלקו הראשון מוקדש לדיון במשמעות המושג מהדורות ובדרך המיוחדת של כתיבת ספרות השו"ת. החלק שני דן בספר עצמו: שם הספר,מבנהו, אופן חלוקתו לפרקים ועוד.

עמודים בתולדות הספר העברי :  ---  שפיגל,יעקב שמואל  ---  2005  ---  המחבר מבקש לעמוד על השפעתה של התפתחות הדפוס על נוסח התלמוד הבבלי באמצעות נתוח הגהות מתקופות שונות. המהדורה הנוכחית בסידור חדש ובתוספת הערות.

עמודים בתולדות הספר העברי :  ---  שפיגל,יעקב שמואל  ---  2005  ---  מחקר בנושא דרכי כתיבתו של כתב היד העברי . חלקו הראשון מוקדש לדיון במשמעות המושג מהדורות ובדרך המיוחדת של כתיבת ספרות השו"ת. החלק שני דן בספר עצמו: שם הספר,מבנהו, אופן חלוקתו לפרקים ועוד.

עמוס עוז :  ---  קלמן,רותי (ע.)  ---  2005  ---  בלווית נספחים.

ענן של דרורים .  ---  מצואוקה,טקאשי  ---  2005  ---  

ענן של דרורים.  ---  מצואוקה,טקאשי  ---  2005  ---  רומן שעלילתו מתרחשת ביפן של שנת 1861 - השנה בה נפתחו שעריה בפני המערב. גיבורנו, צעיר יפה תואר ורודף נשים, נאלץ להמלט מעיר הבירה ובכך נגללת עלילה המפגישה ומציתה התנגשויות וקשרים בין מזרח למערב.

עסקים פורחים באוויר .  ---  לוי,דוד  ---  2005  ---  

עסקים פורחים באויר.  ---  לוי,דוד  ---  2005  ---  ספור חייו של המחבר, עורך דין במקצועו, השופע התבוננות עצמית ותובנות, על חייו, נסיונותיו העסקיים ובכלל. מלווה באיורים.

עפעוף.  ---  לינצ'בסקי,נגה  ---  2005  ---  קטלוג דו-לשוני בפורמט רחב המלווה את תערוכת היחיד השלישית לאמנית הישראלית. בקטלוג מופיעים מבחר מצומצם של ציורים ותמונה מתוך עבודת וידאו העונה לשם התערוכה.

עפרון הנגרים .  ---  ריבס,מנואל  ---  2005  ---  

עפרון הנגרים.  ---  ריבס,מנואל   ---  2005  ---  רומן. ספור על תקופת מלחמת האזרחים בספרד כשברקע מתואר ספור אהבה.

עץ האפשרים ועוד סיפורים.   ---  ורבר,ברנאר  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים המתארים שלל מעשיות בדיוניות הנעות בין המוזר לפנטסטי.

עץ הדובדבנים.  ---  שחר כהן,אידה [שחר-כהן,אידה]  ---  2005  ---  רומן מתח. עתונאי במנוסה בעקבות חשיפתו קנוניה בה מעורבים ראשי ארגוני הפשע וצמרת הממשל האמריקני.

עץ התפוח.  ---  גלסוורתי,ג'ון  ---  2005  ---  נובלה העוסקת במפגש גורלי שבין רומנטיקן אנגלי עשיר וקל דעת לבין בת איכרים וולשית תמה ויפה. שבועת האמונים שהאציל מעניק לה מופרת על ידו והיא שולחת יד בנפשה.

עקבות בערבה :  ---  מימון,דוד אלוף (מיל')  ---  2005  ---  מפקד חטיבת הערבה דאז מתאר את התמודדותה האמיצה של חטיבתו מול הפעילות האינטנסיבית של המחבלים הפלסטינים בשנים האמורות.

עקבות ימים :   ---  ריבנר,טוביה  ---  2005  ---  

עקירה ממקום ושיח מתנחלים לקראת פינוי גוש קטיף.  ---  שגל,יצחק. משעל,שאול  ---  2005  ---  מחקר המתמקד בהבנת השיח של מתנחלי גוש קטיף ובחשיפת הלכי הרוח החברתיים והפוליטיים בתוך ההתנחלויות בגוש ומנסה להבין את המניעים וההקשרים שבמסגרתם בוחרים המתנחלים את דפוסי פעולתם.

עקר בית :  ---  גוב,ענת  ---  2005  ---  קומדיה. טייס חיל האויר פורש לגמלאות ומנסה לבסס מחדש את מעמדו בעיני משפחתו.

עקרון הארבעה.  ---  קולדוול,איאן. תומסון,דסטין  ---  2005  ---  רומן מתח: רציחות מוזרות, ספר מסתורי מתקופת הרנסנס, חברות, אקדמיה וכו'.

ערבושית.  ---  אריאן,אליסיה  ---  2005  ---  רומן. על רקע מלחמת המפרץ הראשונה מגלה ילדה אמריקאית מתבגרת ממוצא לבנוני את מיניותה המתעוררת ואת סביבתה הגזענית.

ערבי שפם סגול : [ערבי - שפם סגול]  ---  לביא,רפי  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי בעברית ובגרמנית הרואה אור לרגל תערוכתו של לביא בגלריה. הקטלוג כולל מאמר מקדים על סדרת ציוריו ורפרודוקציות.

ערביות יהדות ציונות : [ערביות, יהדות, ציונות]  ---  שניר,ראובן  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את הרקע החברתי והתרבותי שהביא לצמיחתו של החזון הכלל-לאומי העיראקי, תוך בחינת מקומה של הקהילה היהודית בו, כפי שזו התבטאה ביצירות ספרות רבות שנכתבו באותה תקופה בשפה הערבית ע"י יהודים.

ערכם התזונתי של המזונות :  ---  אילני (פיגנבאם),יעקב  ---  2005  ---  

ערפיליות .  ---  עקרוני,אביב  ---  2005  ---  

ערפיליות :  ---  עקרוני,אביב (ע.)  ---  2005  ---  תרגום יצירותיהם של למעלה מ-100 משוררים ממדינות ומתרבויות שונות מאירופה, אסיה, אמריקה ואפריקה. כולל מידע קצר על המשוררים.

עשה לבך חדרי חדרים.  ---  הרטמן,דוד  ---  2005  ---  קובץ חיבורים אינטלקטואליים העוסקים בעימות שבין היהדות לבין המודרנה. המחבר, פילוסוף ותיאולוג נודע, מבקש להציג גישה ליהדות שיכולה לשגשג באווירה של חירות ובד בבד לגשר על הפערים בין הדת לחברה.

עשה לבך חדרי חדרים.  ---  הרטמן,דוד  ---  2005  ---  קובץ חיבורים אינטלקטואליים העוסקים בעימות שבין היהדות לבין המודרנה. המחבר, פילוסוף ותיאולוג נודע, מבקש להציג גישה ליהדות שיכולה לשגשג באווירה של חירות ובד בבד לגשר על הפערים בין הדת לחברה.

עשירי ישראל :  ---  ליפסון,נתן  ---  2005  ---  המהדורה הנוכחית מציגה את 1,000 האנשים העשירים בישראל בלווי הערכות לשווי הונם, פרטי התקשרות, פעילותם העסקית, החברות אותן הם מחזיקים והאופן בו הם צברו את הונם.

עשר שיחות בפלאפון עם אבא * בציווי הלב - פואמה.  ---  ארואטי,עזרא  ---  2005  ---  שירים ופואמה. בספר שזורים תצלומי מונטאז' של נופים אורבניים, מעשה ידי בנו של המשורר. הפואמה ציווי הלב נתפרסמה בעבר ב-1978 ומופיעה כאן בנוסח חדש.

עשר שיחות בפלאפון עם אבא * בציווי הלב - פואמה.  ---  ארואטי,עזרא  ---  2005  ---  שירים ופואמה. בספר שזורים תצלומי מונטאז' של נופים אורבניים, מעשה ידי בנו של המשורר. הפואמה ציווי הלב נתפרסמה בעבר ב-1978 ומופיעה כאן בנוסח חדש.

עשרה אינדיאנים קטנים :  ---  אלקסי,שרמן  ---  2005  ---  תשעה סיפורים קצרים המתארים הווי אמריקני כפי שהוא ניבט מעיניהם של דמויות ממוצא אינדיאני.

עשרים משבעים.  ---  טולקובסקי,צבי  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג מבחר מגוון של עבודות בדו-מימד ובתלת-מימד. ביצירות נעשה שימוש מעניין ומגוון בקשת רחבה של חומרים שונים.

עשרים משבעים.  ---  טולקובסקי,צבי  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג מבחר מגוון של עבודות בדו-מימד ובתלת-מימד. ביצירות נעשה שימוש מעניין ומגוון בקשת רחבה של חומרים שונים.

עת לעט :  ---  שרון,חיים  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה. עו"ד שרון נולד ב-1925 בצנעא ועלה ארצה עם משפחתו ב-1934. מתגורר בחולון משנת 1937, שירת בהגנה ובפלמ"ח, השתתף במלחמות ישראל, עבד במשרד הביטחון במסגרת השב"כ במשך 17 שנים ועוד היד נטויה.

פאבלו פיקאסו 1973-1881 :  ---  ואלתר,אינגו פ.  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים, בפורמט אלבומי.

פאזל.  ---  לוטן,נוף  ---  2005  ---  מפתיע לגלות כי הספורים הקצרים הן פרי עטה של סופרת בת 14.

פגומות.  ---  ליברמנש,רונית  ---  2005  ---  המחברת מתעדת את מאבקה הארוך והמוצלח בממסד הרפואי, בדרישה להסיר מרחמה את הגידולים השפירים שגדלו בו מבלי לכרות את הרחם כולו. סיפורה של המחברת מנותח כדוגמא למנגנונים חברתיים של דיכוי נשים.

פגישה טיפולית.  ---  שרייבוים,דבורה   ---  2005  ---  המחברת, פסיכולוגית קלינית ותיקה, מגוללת את ספורה האישי תהליך צמיחתה המקצועית, בשילוב תיאורים מתהליך התפתחות החשיבה בענף, כל זאת על רקע האקלים הישראלי הייחודי: השואה והשלכותיה, עליה, שכול ועוד.

פה ושם.  ---  שאולוב אנגלברג,עדה  ---  2005  ---  המחברת מביאה את ספור חייה ותלאותיה בדרך לבניית בית בארץ ישראל. המחברת עלתה ארצה מרומניה עם משפחתה כאשר היתה בת 16.

פואד כנגד כל הסיכויים :  ---  הניג,אריק  ---  2005  ---  ביוגרפיה מחמיאה ביותר המתחקה אחר חייו וקריירתו הצבאית והפוליטית של שר הביטחון לשעבר ושר התשתיות היום.

פול גוגן 1903-1848 :  ---  ואלתר,אינגו פ.  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים, בפורמט אלבומי.

פולי קפה .  ---  ירקס,לזלי א דקר,צ'ארלס  ---  2005  ---  

פולי קפה :  ---  ירקס,לזלי א. דקר,צ'ארלס  ---  2005  ---  המשל נפרש דרך סיפור נהולו המוצלח של בית קפה בסיאטל, ארה"ב. מתובל בלא-מעט קלישאות והומור סטייל אמריקה.

פוליטיקה וגבולות ההלכה.  ---  לורברבוים,מנחם  ---  2005  ---  חיבור הבוחן את יחסם של גדולי ההלכה שבספרד בימה"ב, הרמב"ם הרמב"ן ואחרים, פילוסופים ומקובלים, לסוגיית יכולתה של ההלכה לארגן חברה בפרט ודיון בקשר שבין מלכות ותורה בפוליטיקה היהודית בימי הביניים בכלל.

פוליטיקה וגבולות ההלכה.  ---  לורברבוים,מנחם  ---  2005  ---  חיבור הבוחן את יחסם של גדולי ההלכה שבספרד בימה"ב, הרמב"ם הרמב"ן ואחרים, פילוסופים ומקובלים, לסוגיית יכולתה של ההלכה לארגן חברה בפרט ודיון בקשר שבין מלכות ותורה בפוליטיקה היהודית בימי הביניים בכלל.

פוליטיקה ומסורת :  ---  בקון,גרשון  ---  2005  ---  מחקר מונוגרפי הסוקר את הפעילות הארגונית, החינוכית והפוליטית של הארגון העולמי של היהודים האורתודוקסים בפולין. כן נבחנים יחסיה האמביוולנטיים של התנועה אל מול איומי המודרנה.

פוליטיקה ומסורת :  ---  בקון,גרשון  ---  2005  ---  מחקר מונוגרפי הסוקר את הפעילות הארגונית, החינוכית והפוליטית של הארגון העולמי של היהודים האורתודוקסים בפולין. כן נבחנים יחסיה האמביוולנטיים של התנועה אל מול איומי המודרנה.

פוליטיקה.  ---  תירלוול,אדם  ---  2005  ---  רומן ביכורים פרוע המציג מערכת יחסים בין שני נאהבים.

פולין ארץ ירוקה .  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2005  ---  

פולין ארץ ירוקה.  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2005  ---  רומן. בעקבות משבר רגשי ומשפחתי נוסע גבור הספר,בן לניצולי שואה, אל כפר הולדתם של הוריו בפולין. בכפר מתחולל ספור אהבה בינו לבין איכרה מקומית.

פותרים סודוקו :  ---  יוגב,אורן  ---  2005  ---  אוסף המכיל כ-72 תשבצי סודוקו בלוויית פתרונות.

פיאסקו.  ---  קרטס,אימרה  ---  2005  ---  רומן המתכתב עם ספרו הקודם של המחבר - "ללא גורל". במרכז רומן זה ניצב סופר מזדקן שדמותו מזכירה את זו של יוסף ק' הקפקאי.

פיוטי יניי :  ---  ברונזניק,נחום מאיר  ---  2005  ---  מהווה כרך משלים למהדורת 2000 הנושאת אותו שם. המחבר מתבסס על מהדורת צ.מ.רבינוביץ למחזור פיוטי רבי יניי ומציע פירושים למקומות שנותרו סתומים ותקונים לפירושים פגומים.

פיזיקה א ב : [פיזיקה א-ב]‎  ---  אריסטו  ---  2005  ---  דיון רציונלי ושיטתי בתחום הפילוסופיה של הטבע. התרגום וההערות נערכו מעזבונו של המתרגם.

פיזיקה משפחתית :  ---  אוסוסקין,אירינה. גמבורג,בוריס  ---  2005  ---  נושא הקורס הוא תפקיד האישה במערכת זוגית והוא חלק ממגוון קורסים הקיימים במרכז לפיזיקה משפחתית שהקימו המחברים. הספר כתוב במתכונת של קורס המועבר בשפה המדוברת.

פיזיקה משפחתית :  ---  אוסוסקין,אירינה. גמבורג,בוריס  ---  2005  ---  הכרך הראשון בספרי הלימוד של פיזיקה משפחתית ובו מתוארים עקרונות התפתחות תהליך מחשבתי המאפשר לכל אדם קיצור דרך משמעותי ליצירת מציאות רצויה. הספר כתוב במתכונת של קורס המועבר בשפה המדוברת.

פיזיקה משפחתית :  ---  אוסוסקין,אירינה. גמבורג,בוריס  ---  2005  ---  הספר מבקש לתמצת בפשטות את מהות תפקיד ההורה המערכת המשפחתית. הקורס הוא חלק ממגוון קורסים הקיימים במרכז לפיזיקה משפחתית שהקימו המחברים. הספר כתוב במתכונת של קורס המועבר בשפה המדוברת.

פיטר ולוכדי הכוכבים.   ---  בארי,דייב. פירסון,רידלי   ---  2005  ---  ספור הרפתקאות המתכתב עם ספורו המקורי של פיטר פן.

פיטרו אותנו :  ---  מאקיי,הארווי  ---  2005  ---  מדריך בתחום המוטיבציה והעסקים. המחבר מציג את ספורן של דמויות מוכרות מעולם העסקים והתקשורת שפוטרו ממשרתן ועוקב אחר האופנים בהם השתמשו בפיטורין כמנוף לקידום הקריירה.

פיידון.  ---  אפלטון  ---  2005  ---  דיאלוג אפלטוני, הנקרא גם 'על הנפש', בדיאלוג זה, אפלטון מציג את התיאוריות בדבר הישארות הנפש, תורת ההזכרות, תורת האידאות ועוד.

פייר אוגוסט רנואר 1919-1841 : [פייר-אוגוסט רנואר 1919-1841]  ---  פייסט,פטר ה.  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים, בפורמט אלבומי.

פילטיס :  ---  אונגרו,אליסיה  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט המכיל מבוא כללי ותרגילים לתרגול עצמי של שיטת ההתעמלות פילטיס. השיטה מבוססת על מערכת תנועות הנעזרת במתקנים מונעי קפיצים ובסדרת תרגילי קרקע והומצאה בגרמניה במאה ה-20.

פילם נואר :  ---  פיינגרש,עודד  ---  2005  ---  זכרונותיו המציאותיים והפנטסטיים של הצייר ממסעותיו בקרב הבוהמה האירופית בשנות השישים.

פילם נואר :  ---  פיינגרש,עודד  ---  2005  ---  זכרונותיו המציאותיים והפנטסטיים של הצייר ממסעותיו בקרב הבוהמה האירופית בשנות השישים.

פינת חיים נסתרת.  ---  גלעד,רות  ---  2005  ---  שירים.

פיסול כמולדת .  ---  קלר,הלגה  ---  2005  ---   נמצא תחת להמן .

פיסול כמולדת :  ---  קלר,הלגה  ---  2005  ---  מונוגרפיה העוסקת ביצירתם של להמן ורעייתו גרוסמן, שניהם פסלים אשר, כל אחד בתחומו, כוננו את הפיסול בארץ ישראל. הספר שוזר את ספורם האישי והמשותף בסביבתם התרבותית וביצירתם החל משנות ה-30 ואילך.

פיתוח גלובאלי בעיר מקומית :  ---  שחר,אריה ואחרים  ---  2005  ---  מאמרים ועבודות העוסקים במחקר המתנהל משנת 2002, הבוחן את השפעותיו של פארק התעשייה בתחום הכלכלי, המוניציפלי, מעמד הפרובינציה, דמוגרפי, התקשורת ועוד.

פיתוח החשיבה אתגר בהכשרת מורים : [פיתוח החשיבה - אתגר בהכשרת מורים]  ---  וינברגר,יהודית. זוהר,ענת  ---  2005  ---  מחקר המדגים תכנית לשילוב של הוראת החשיבה בהכשרת מורים למדעים במכללה.

פיתוח הנגב והגליל :  ---  שלאם סלמן,ניסים. פולקמן,רועי  ---  2005  ---  אסופת נתונים, סטטיסטיקות ונתוחים המשקפים את מדיניות הממשלה בפיתוח הנגב והגליל וחושפים את הקיפוח המשמעותי שהוא מנת חלקם של ערבים אזרחי ישראל.

פלא לילה :  ---  אטינגר,אסתר  ---  2005  ---  ספור התבגרותה של נערה דתית במהלך שנה גורלית בחייה בתל אביב של שנות החמישים. הספור מתאר את מפגשה עם התרבות החילונית וחיפושה אחר זהות נשית ודתית.

פלאביה ניאפוליס :  ---  מגן,יצחק  ---  2005  ---  אלבום עב כרס המגולל את פרשת החפירות של העיר הרומית פלאביה ניאפוליס, שהיתה בין חמש הערים הרומיות החשובות בארץ ישראל. המחבר מתאר את התגליות הרבות והמרשימות שנתגלו בעיר העתיקה.

פלה .  ---  מלצר,יורם  ---  2005  ---  

פלה :  ---  מלצר,יורם  ---  2005  ---  תאור קורותיו של כדורגלן-העל הברזילאי במגרש ומחוצה לו, ונסיון לפענח את המיתוס שנוצר סביבו.

פלוגה י' בסופה .  ---  דרורי,עפר  ---  2005  ---  

פלוגה י בסופה : [פלוגה י' בסופה]  ---  דרורי,עפר  ---  2005  ---  ספורה של פלוגת השריון וספורם של לוחמיה. התיאור מתמקד במהלכי הפלוגה ביומיים הראשונים ללחימה ובעשייה של כל אחד מן הלוחמים במהלך המלחמה.

פלחי התפוז :  ---    ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג את יצירותיהם באמנות פלסטית של שבעה עשר אמנים פלסטינים מהעבר וההווה. טקסט ערבי-עברי-אנגלי ורפרודוקציות.

פמיניזם משפטי בתיאוריה ובפרקטיקה.   ---  מקינון,קתרין  ---  2005  ---  הספר מאגד מבחר ממאמריה המשפיעים של ההוגה, מחלוצות הפמיניזם המשפטי. בבקורת נוקבת, מקינון קוראת תיגר על המצב החברתי והפוליטי בדיונה בזנות, באפליה מינית, פורנוגרפיה, רצח עם, פמיניזם ופוסט מודרניזם.

פנג הלבן.  ---  לונדון,ג'ק  ---  2005  ---  מהדורה מיוחדת המשלבת את הספור הקלאסי עם איורים יפים ותמונות היסטוריות ולצידן הערות מלומדות מאת ז'אקאן - פרופ' לאנתרופולוגיה המתמחה בצפון-אמריקה.

פני הגזע ופני הזיכרון .  ---  מאור,חיים  ---  2005  ---  

פני הגזע ופני הזיכרון :  ---  מאור,חיים  ---  2005  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש למיצב בן עשור השנים שהקים האמן, דור שני לשואה, במוזיאון משואה. בקטלוג מופיעים ציונים ביוגרפיים של האמן, דיון ביצירתו ותמונות צבע מן המיצב עצמו.

פנייך ולא הירח, יפו! :  ---  גרנובסקי,יוסי  ---  2005  ---  לקט ספורים בלווי תמונות, מן התקופה שיפו עוד היתה יפת ימים.

פנים מול פנים.  ---  חי,אברהם  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה המציג צילומי שחור-לבן מרשימים של דיוקנאות אמנים ישראלים. צילומיו של חי נערכים בסדנאותיהם של האמנים, במהלך עשייתם האמנותית.

פנלופאה :  ---  אטווד,מרגרט  ---  2005  ---  ספורה של פנלופה, הרעיה המסורה לבעלה אודיסאוס, נמסר כאן מפיה שלה ומפיהן של 12 המשרתות שנתלו בסוף ה"אודיסאה", המשמשות כמקהלה. אטווד רוקמת את ספורה על סמך מבחר גרסאות מקומיות של המיתוס.

פנקס הקהילות פולין 8 :  ---  ספקטור,שמואל (ע.)  ---  2005  ---  רשימה אלפביתית של למעלה ממאתיים קהילות וסקירות של תולדותיהן מהתקופה שבין שתי מלחמות העולם ועד לכליונן בשואה. כולל מבוא הסטורי, רשימה ביבליוגרפית מקיפה, מפתח אישים, תמונות ועוד.

פנקס הקהילות פולין מחזות וילנה ביאליסטוק נובוגרודק .  ---  ספקטור,שמואל (ע.)  ---  2005  ---  רשימה אלפביתית של למעלה ממאתיים קהילות וסקירות של תולדותיהן מהתקופה שבין שתי מלחמות העולם ועד לכליונן בשואה. כולל מבוא הסטורי, רשימה ביבליוגרפית מקיפה, מפתח אישים, תמונות ועוד.

פסיכו דליה.   ---  איזנברג,אביבה   ---  2005  ---  רומן. ארוע טראומטי מוביל פסיכיאטרית בת כ-40 להמלט לשבדיה לטובת עבודת מחקר על הדכאון העונתי. הגיבורה שוקעת בדכאון ומתאשפזת לאחר נסיון התאבדות כושל, ומשתמשת בנסיון שצברה במחקרה כאקט לריפוי עצמי.

פסיכואנליזה ובודהיזם .  ---  פלד,אסתר  ---  2005  ---  

פסיכואנליזה ובודהיזם :  ---  פלד,אסתר  ---  2005  ---  הספר עוסק בהשוואה שבין שתי תורות הכרה ובמרכזו השוואה בין מחשבתו של וילפרד ביון לבין החשיבה הבודהיסטית. הספר ערוך באופן המציג אספקטים שונים של שתי התורות שלאחריהם נערך דיון משווה.

פסיכולוגיה ודת.  ---  יונג,קרל גוסטב  ---  2005  ---  עיבוד של סדרת הרצאות בהן הפסיכולוג (1875-1961) פורש את עיקרי משנתו על אודות הלא-מודע הקולקטיבי, הארכיטיפ, פרשנות החלום ועוד, לצד דיון בדוגמה הכנסייתית, בחקר המאגיה, הגנוזיס, האלכימיה והדתות.

פסיכולוגיה ודת.  ---  יונג,קרל גוסטב  ---  2005  ---  עיבוד של סדרת הרצאות בהן הפסיכולוג (1875-1961) פורש את עיקרי משנתו על אודות הלא-מודע הקולקטיבי, הארכיטיפ, פרשנות החלום ועוד, לצד דיון בדוגמה הכנסייתית, בחקר המאגיה, הגנוזיס, האלכימיה והדתות.

פסילת רשימות .  ---  קרמניצר,מרדכי  ---  2005  ---  נייר עמדה 59 .

פסילת רשימות.  ---  קרמניצר,מרדכי  ---  2005  ---  חיבור העוסק בפסילה של רשימות ושל מתמודדים מלנסות להבחר בהליך דמוקרטי בבחירות לשלטון בישראל. בחיבור דיון בבעיות ובהצדקות הגלומות בפסילה, הצגת הדין הקיים ועריכת דיונים משווים עם מדינות אחרות.

פסיעות על רצפת הזמיר.  ---  הרן,ליאן  ---  2005  ---  רומן בדיוני, ראשון בטרילוגיה, השואב את השראתו מן המסורת וההווי היפניים בתקופה הפיאודלית. ספור על יריבות ומלחמות בין שבטים שונים המסופר על רקע קורותיו של נער אחד.

פסיפס 61 :  ---  יעוז קסט,איתמר (ע.)  ---  2005  ---  הגליון מוקדש לדמויות מן העולם האמוני, אשר הופיעו בשירה העברית בשני העשורים האחרונים. הגליון מורכב ממונוגרפיות קצרות הכוללות גם שירים לדוגמא.

פעילות בחיק המשפחה :  ---  חי צדוק,דינה  ---  2005  ---  ספר הדרכה להורים העוסק בחינוך לגיל הרך. הספר מאגד תחתיו עשרות רעיונות לפעילויות מעשיות שמטרתן לפתח כישורים ולעודד את התפתחות החשיבה אצל ילדים בגיל הרך.

פעמון בקיונגו. [פעמון בקיונג'ו]  ---  שחם,נתן  ---  2005  ---  רומן. קבוצת חטופים נכלאים על אי מבודד על ידי ארגון טרור שמתכוון להשתמש בהם כקלף מיקוח אך היחסים שנרקמים בין החטופים לשוביהם משנים את פני הדברים.

פעמון סדוק.  ---  בחור,איתי  ---  2005  ---  הספר עוקב אחר קורותיהם של קבוצת יהודים שעזבה את רומניה והיגרה לארץ-ישראל בשלהי המאה ה-19. קבוצת המהגרים התיישבה בזכרון יעקב והספור אודותיה פותח צוהר לרוח תקופת ה'עלייה הראשונה'.

פעמים 102-101 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2005  ---  מנהיגות ציונית קומוניסטית במבחן קליטת עולי עיראק בישראל | כתב כסמל לזהות דתית-לאומית | כתיבתו של רבי סעדיה אבן דנאן הראשון ועוד. כן נוסף מאמר על דמוגרפיה יהודית בארה"ב ועיונים וביקורות ספרות.

פעמים 103 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2005  ---  קינות נשים מתימן בהקשרן התרבותי | הקראים בחצי האי קרים ומלחמת קרים ועוד. כן נוספו סקירת ספרים, עיונים וביקורות ספרות.

פציעה.  ---  אבי תמר,יורם [אבי-תמר,יורם]  ---  2005  ---  ספורו האישי של המחבר, שנפצע קשה בשתי רגליו במלחמת ששת הימים. המחבר מתאר את רגע הפציעה, הנכות הממושכת ותהליך הריפוי והשיקום. למהדורה זו נוסף פרק עדכני בו הוא כותב על הפציעה והנכות במבט לאחור.

פצעים וחבישות.  ---  גן,אפי (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני, בעברית ובערבית, אשר מציג עבודות אמנות רב-תחומיות העוסקות בפצעים ובחבישות.

פצעים וחבישות.  ---  גן,אפי (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני, בעברית ובערבית, אשר מציג עבודות אמנות רב-תחומיות העוסקות בפצעים ובחבישות.

פקודת אש.  ---  סטארק,ריצ'רד  ---  2005  ---  מותחן פשע משובח.

פרא מתורבת :  ---  גוגן,פול  ---  2005  ---  מבחר ספורים והגיגים המציגים את השקפותיו האוונגרדיות של האמן.

פרגים אדומים.  ---  אלאי  ---  2005  ---  רומן סבוך שהינו אלגוריה פוליטית המתרחשת בטיבט בתקופה שלפני הכיבוש הסיני ומספרת את קורותיה של משפחת המושל בטיבט.

פרה סגולה :  ---  גודין,סת'  ---  2005  ---  חלקו הארי של הספר הנו מדריך לניהול עסקי המטיף לשיווק מוצרים בעלי ייחוד, מפתיעים בעיצובם או במהותם שנועדו למשוך את קהל הצרכנים. חלקו השני של הספר מציג 100 ספורי הצלחה עסקיים.

פרויד והלא אירופאי. [פרויד והלא-אירופאי]  ---  סעיד,אדוארד  ---  2005  ---  ההוגה מתמודד עם מסתו של פרויד "משה האיש ואמנות היחוד". סעיד מציג קריאה פוליטית עכשווית הנסמכת על ההגות הפרוידיאנית ומציבה את זיהוי ה"אחר" כמרכיב אינהרנטי לאפשרות גבוש הזהות של הפרט והקולקטיב.

פרויד והלא אירופאי. [פרויד והלא-אירופאי]  ---  סעיד,אדוארד  ---  2005  ---  ההוגה מתמודד עם מסתו של פרויד "משה האיש ואמנות היחוד". סעיד מציג קריאה פוליטית עכשווית הנסמכת על ההגות הפרוידיאנית ומציבה את זיהוי ה"אחר" כמרכיב אינהרנטי לאפשרות גבוש הזהות של הפרט והקולקטיב.

פרויקט ארנדט.  ---  עבאדי,שי  ---  2005  ---  קטלוג דו-לשוני אנגלית-גרמנית המוקדש לסדרת הפורטרטים של חנה ארנדט שצייר האמן. גרסה עברית לטקסט שבקטלוג מצורפת בדפים נפרדים.

פרוסט.  ---  בקט,סמואל  ---  2005  ---  מסה מורכבת שנתפרסמה על ידי המחזאי בשנת 1931 וניצבת בצומת מכרעת בתולדות המודרניזם. בקט שוזר אסוציאציות תרבותיות רבות לצד דיונו בספר המופת "בעקבות הזמן האבוד" ובמחברו.

פרופיל תל אביבי : [פרופיל תל-אביבי]  ---  בר,קטי (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג המתעד את התערוכה שהוצגה על חזית בניין עריית תל-אביב - 240 דיוקנאות אמנותיים אשר מנציחים דמויות המהוות את המארג של שמות הרחובות בת"א. הציורים מלוויים בהסבר תמציתי ובפרשנויות האוצרים.

פרות קדושות :  ---  גרין,דרור  ---  2005  ---  מעין לקסיקון פוליטי באמצעותו מבקש המחבר לחשוף שאלות מהותיות ולמתוח בקורת נוקבת על הפוליטיקה, התרבות והחברה בישראל כיום.

פרות קדושות :  ---  גרין,דרור  ---  2005  ---  מעין לקסיקון פוליטי באמצעותו מבקש המחבר לחשוף שאלות מהותיות ולמתוח בקורת נוקבת על הפוליטיקה, התרבות והחברה בישראל כיום.

פרחי בר :  ---  קירשנבאום,נועם  ---  2005  ---  מדריך מתקפל מאויר וצבעוני, עטוף בלמינציה.

פרחים מזן אחר.  ---  אור,נירה  ---  2005  ---  רומן. קורותיה של משפחה לאורך שלושה דורות ו- 527 עמודים ארוכים.

פרידה :  ---  הררה,היידן  ---  2005  ---  ביוגרפיה מקיפה של האמנית המקסיקנית, מלווה במבחר תצלומים וציורים.

פרידה :  ---  הררה,היידן  ---  2005  ---  ביוגרפיה מקיפה של האמנית המקסיקנית, מלווה במבחר תצלומים וציורים.

פרידה מאמא אגם : [פרידה מאמא-אגם]  ---  נאמו,יאנג ארצ'ה. מאתייה,כריסטין  ---  2005  ---  ספור זכרונותיה של נאמו, נערה שגדלה בחברה מטריארכלית במחוז יונאן שבסין, אשר נטשה את מסורת עמה ואת ביתה בגיל 15 כדי להיעשות זמרת. נכתב בשיתוף אנתרופולוגית שחקרה את תרבות מחוז יונאן.

פריחת הזיכרון.  ---  ברם,שחר  ---  2005  ---  שירים.

פריס .  ---  ביוור,אנטוני קופר,וארטמיס  ---  2005  ---  

פריס לאחר השחרור :  ---  ביוור,אנטוני. קופר,ארטמיס  ---  2005  ---  המחברים,בהסתמכם על ארכיונים ומקורות שונים, משרטטים תמונה של החיים בפריס בשנים שלאחר מלחמת העולם השניה מהיבטים רבים ומגוונים: הממשל הצרפתי, יחסי ארה"ב-צרפת, חברה ותרבות בפריס, תיירות, אופנה ועוד.

פרנויה.  ---  פיינדר,ג'וזף  ---  2005  ---  רומן מתח. עובד היי-טק זוטר נשתל בזהות בדויה בחברה מתחרה, שם הוא עושה חיל. הוא מגלה שאורבת לו סכנה גדולה כאשר הוא מנסה לערוק ולנתק קשר עם החברה ממנה נשלח למשימת הריגול.

פרנויה.  ---  פיינדר,ג'וזף  ---  2005  ---  רומן מתח. עובד היי-טק זוטר נשתל בזהות בדויה בחברה מתחרה, שם הוא עושה חיל. הוא מגלה שאורבת לו סכנה גדולה כאשר הוא מנסה לערוק ולנתק קשר עם החברה ממנה נשלח למשימת הריגול.

פרנסה בכבוד מחזור א' : ["פרנסה בכבוד" (מחזור א')]  ---  קינג,יהודית. גזית,ניר  ---  2005  ---  דו"ח מחקר.

פרנקנשטיין.  ---  שלי,מרי  ---  2005  ---  קלאסיקת אימה. ספורו של מדען צעיר המבקש לחשוף את סוד החיים. הוא יוצר דמות אדם מחלקי גופות ומפיח בו חיים אך נמלט מפאת מראהו הזוועתי. פרנקנשטיין הערירי והנטוש יוצא לנקום.

פרסה אסורה.  ---  ואזנה,דני  ---  2005  ---  רומן. חיי הנשואין של זוג, המשמימים גם כך, עולים על שרטון כאשר האשה פוגשת בחברה הראשון מימי התיכון. במרוץ להצלת חיי הנישואין הזוג נקלע לפרשיות הכוללות רצח מסתורי ומפגש בלתי נעים עם העולם התחתון.

פרסה וכינור.  ---  בר גיל,ערן [בר-גיל,ערן]  ---  2005  ---  רומן בשני קולות המספר, בשתי עלילות נפרדות, את ספורם של צמד תאומים זהים שהופרדו זמן קצר לאחר לידתם, עד לפגישה מקרית המאחדת אותם ואת ספוריהם.

פרספוליס.  ---  סטראפי,מרג'אן  ---  2005  ---  בפרוזה מאוירת, המחברת מספרת על התבגרותה בצלה הכבד של המהפכה האיסלמית באיראן. המחברת נולדה ב-1969 בטהרן, להורים חילונים ובורגנים. ספורה יוצא כנגד הפונדמנטליזם הקיצוני של השאה האיראני.

פרספוליס.  ---  סטראפי,מרג'אן  ---  2005  ---  בפרוזה מאוירת, המחברת מספרת על התבגרותה בצלה הכבד של המהפכה האיסלמית באיראן. המחברת נולדה ב-1969 בטהרן, להורים חילונים ובורגנים. ספורה יוצא כנגד הפונדמנטליזם הקיצוני של השאה האיראני.

פרפראות מן התורה.  ---  אליהו,ציפר  ---  2005  ---  חוברת,שאינה אלא פלט מחשב, מתגמים (גימטריות) שונים המבוססים בעיקר על ספר בראשית. החוברת מכילה סטטיסטיקה על אותיות ופסוקי ספר בראשית, הוכחה גיאומטרית למקורו של ה"מגן דוד" אליבא דמחבר ועוד.

פרפרים בגשם .  ---  מגן,מירה  ---  2005  ---  

פרפרים בגשם.  ---  מגן,מירה  ---  2005  ---  רומן. רופא מתבשר כי אמו, שנטשה אותו 25 שנה קודם לכן, חוזרת לחייו. הבשורה מרעישה את עולמו ומובילה אותו לתהיות קיומיות בנוגע לקשרים המורכבים שבין ילדות לבגרות.

פרקים מחיי .  ---  ירון,אמונה  ---  2005  ---  

פרקים מחיי.  ---  ירון,אמונה  ---  2005  ---  ספר זכרונות מאת בתו של ש"י עגנון הנפרש על פני 80 שנה. כמו כן נכלל חלק המוקדש למאמרים וספורים פרי עטה של המחברת.

פרשת חיי [1930-1870].  ---  שלוש,יוסף אליהו  ---  2005  ---  ספרו האוטוביוגרפי של שלוש, ממייסדיה הראשונים של תל-אביב. מופץ לציבור הרחב לראשונה במהדורה מחודשת.

פרשת חיי [1930-1870].  ---  שלוש,יוסף אליהו  ---  2005  ---  ספרו האוטוביוגרפי של שלוש, ממייסדיה הראשונים של תל-אביב. מופץ לציבור הרחב לראשונה במהדורה מחודשת.

פרשת צ'רנוביץ 1946-1940.  ---  צור,שלום. ליבלינג,אשר  ---  2005  ---  קורותיהם של המחברים ועמיתיהם, חברי תנועת השומר הצעיר בבסרביה ובוקובינה, שנאסרו והוגלו בלא משפט למחנות עבודה בסיביר עם פלישת הנאצים לרומניה ב-1941.

פרשת צ'רנוביץ 1946-1940.  ---  צור,שלום. ליבלינג,אשר  ---  2005  ---  קורותיהם של המחברים ועמיתיהם, חברי תנועת השומר הצעיר בבסרביה ובוקובינה, שנאסרו והוגלו בלא משפט למחנות עבודה בסיביר עם פלישת הנאצים לרומניה ב-1941.

פשוט איפור :  ---  אופנהיים,מאיה   ---  2005  ---  אלבום הדרכה המלמד את עקרונות האיפור בשיטת עשי זאת בעצמך.

פשעי האהבה .  ---  דה סאד,דונאטיין אלפונס פרנסואה  ---  2005  ---  

פשעי האהבה :  ---  דה סאד,דונאטיין-אלפונס-פרנסואה (המרקיז)  ---  2005  ---  חמש נובלות שהן מעין מעשיות מוסר למבוגרים. שלא כדרכו של המחבר, הנובלות נעדרות תיאורי זימה וזוועה ומסופרות מנקודת מבטה של "המידה הטובה".

פשקווילים .  ---  בהרוזי ברעוז,ניצה (אוצרת)  ---  2005  ---  

פשקווילים :  ---  בהרוזי ברעוז,ניצה (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי העוסק בכרזות ומודעות הקיר הנצפות על גבי לוחות מודעות ברחוב החרדי. הקטלוג מבקש לבחון התופעה על הבטיה התרבותיים, חברתיים והסטוריים.

פשר המעשים א :  ---  ראובני,יותם  ---  2005  ---  מסעות המחבר ברחבי הארץ ואנשיה בעקבות דמיונו והמציאות המדריכה. כרך ראשון מבין 7 מתוכננים.

פשרה עם הפלסטינים :  ---  מעוז,יפעת  ---  2005  ---  המחקר בוחן את השפעתם של גורמים פסיכולוגים, תפיסתיים ורגשיים על תמיכתה של האוכלוסייה היהודית בישראל בפתרונות של פשרה עם הפלסטינים.

פתאום בעומק היער .  ---  עוז,עמוס  ---  2005  ---  

פתקאות של מזל.  ---  להב,רות  ---  2005  ---  ספור זכרונותיה של המחברת מילדותה ברומניה בתקופת מלחמת העולם השניה, דרך עלייתה לארץ ישראל וכלה בנצחונה את המחלה הממארת שתקפה אותה.

צבעי מקום וצבעי זמן.  ---  ויתקין,שלמה  ---  2005  ---  קטלוג אמנות אלבומי המאגד כ-60 רפרודוקציות לציוריו של האמן הישראלי (נולד 1923). לציורים קודמים מאמרים על ויתקין האדם וויתקין הצייר.

צדיק נעזב .  ---  ערד,מאיה  ---  2005  ---  

צדיק נעזב :  ---  ערד,מאיה  ---  2005  ---  מחזה קומדי בחרוזים. עלילתו מתרחשת במשך יום אחד, ערב יום העצמאות החמישים של ישראל. שילוב של קומדיה ופארודיה העוסקת במציאות הישראלית העכשווית.

צדק בבית הספר :  ---  רש,נורה. בשיתוף עם ברכה קרמרסקי  ---  2005  ---  דו"ח עיוני ומעשי מסכם למחקר ארצי רחב אשר בחן עמדות של תלמידים ומורים בנושא חלוקה צודקת של ציונים.

צוואה.  ---  גרינבוים,חיים  ---  2005  ---  רומן מתח שבמרכזו מרדף חוצה יבשות שמגיע עד לסמטאותיה הצרות של בני ברק. המחבר הנו פובליציסט חרדי וברומן זה הוא פותח צוהר למנהגים, הישיבות וארגוני החסד של החברה החרדית.

צוללי המעמקים :  ---  קרסון,רוברט  ---  2005  ---  ספור התעלומה סביב גילויה של צוללת גרמנית טבועה ממלחמת העולם ה-II סמוך לחופי ניו-ג'רסי. המחבר מתחקה אחר תהליך פענוח סודה של הצוללת עד לפתרון התעלומה.

ציוני דרך בביקורת ספרות המערב :  ---  לב כנען,ורד ואחרים  ---  2005  ---  אסופת ביקורות המהווה ספר לימוד לקורס בנושא: אפלטון, אריסטו, הורטיוס, הפולמוס הביקורתי ברנסנס האיטלקי, השירה הדרמטית, הקדמה לשייקספיר, מכתבים אנגליים לוולטר ומאמר של מתיו ארנולד על תפקיד הביקורת בימינו.

ציור בורא.  ---  צינוביץ',פנחס  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי בעברית ובאנגלית המלווה את תערוכתו של האמן במשכן. בקטלוג מוצגות קבוצות עבודות המשקפות פרקים נבחרים מיצירתו של האמן בעשור האחרון. ציוריו מתאפיינים בצבעוניותם ובאופיים המופשט.

ציור דמות אנוש וציור משפחה :  ---  לב ויזל,רחל פרופ'  ---  2005  ---  דיון באופנים בהם אלימות פיזית ותקיפה מינית, ביחוד במשפחה, באות לידי ביטוי בציורים. המחברת מנתחת ציורים של תוקפים, מותקפים ועדים לתקיפה.

ציור פסל ומבנה.  ---  שתל,שמואל  ---  2005  ---  קובץ שירים אשר נולדו מתוך מפגשיו ותהיותיו של המשורר על אודות יצירות אמנות בציור פסול ובנין.

ציור שלי דורש .  ---  שלזניאק,הנרי  ---  2005  ---  

ציור שלי דורש.  ---  שלזניאק,הנרי  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני, בעברית ובאנגלית, הרואה אור לרגל תערוכה רטרוספקטיבית המציגה את עבודותיו של האמן הישראלי (1938-1980) בתחומי הצילום, הציור והקולנוע בצד מאמרים על יצירתו.

ציורי ראובן מבית משפחת רבי במוזיאון בית ראובן לזכר יעקב רבי, ולזכר הוריו מוטי ומלי רבינוביץ :  ---  רובין,ראובן   ---  2005  ---  אוגדן מהודר המאגד מספר רפרודוקציות של ראובן לצד ביוגרפיות קצרצרות של מרדכי ויעקב לבית רבינוביץ.

ציורי ראובן מבית משפחת רבי במוזיאון בית ראובן לזכר יעקב רבי, ולזכר הוריו מוטי ומלי רבינוביץ :  ---  רובין,ראובן   ---  2005  ---  אוגדן מהודר המאגד מספר רפרודוקציות של ראובן לצד ביוגרפיות קצרצרות של מרדכי ויעקב לבית רבינוביץ.

ציורי תיאטרון 1945-1932.  ---  אקסלרוד,מאיר  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי בעברית ובאנגלית המלווה את התערוכה "הזמנה לשטעטל". מאמרים מקדימים ורפרודוקציות לציורים ורישומים מאת האמן יליד בילורוסיה (1902-1970).

ציורים שחורים.  ---  זוסמן,מאשה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני בעברית ובאנגלית הרואה אור בעקבות תערוכתה של האמנית בביתן הלנה רובינשטיין. האמנית מציירת בעיקר פרחים ודימויים מעולם הטבע בפורמט גדול על גבי יריעות עץ משומשות.

צייר בשדה הקרב.  ---  כץ,שמואל  ---  2005  ---  הזמנה לתערוכה של האמן. מחולקת ללא תמורה.

צילומים של אמנים ישראלים.  ---  בטקין,סטנלי  ---  2005  ---  קטלוג התערוכה מציג עשרות תצלומי דיוקנאות מרשימים של אמנים ישראלים, משנות השבעים ועד היום. מהדורה דו-לשונית, ראו ערך לועזי.

צילומים של אמנים ישראלים.  ---  בטקין,סטנלי  ---  2005  ---  קטלוג התערוכה מציג עשרות תצלומי דיוקנאות מרשימים של אמנים ישראלים, משנות השבעים ועד היום. מהדורה דו-לשונית, ראו ערך לועזי.

ציפור החול.  ---  פטישי,אורה  ---  2005  ---  רומן, ספרה הרביעי של המחברת,אשר נהגה לכתוב לנוער ומשום מה סטתה מדרכה. אשה ישראלית מיוסרת מאירוע טראומטי הרודף ומקנן בה מנעוריה.

ציפורים :  ---  קירשנבאום,נועם  ---  2005  ---  מדריך מתקפל מאויר וצבעוני, עטוף בלמינציה.

צ'יפנגו .  ---  קיטרון,נעמי  ---  2005  ---  

צ'יפנגו.  ---  קיטרון,נעמי  ---  2005  ---  המחברת משחזרת את מסעה ליפן, שם שהתה 4 שנים, תוך עמידה משועשעת על הפערים התרבותיים והמוזרות הכללית של העם היפני ומנהגיו.

צלילים שאבדו :   ---  בורנשטיין,בלה  ---  2005  ---  לקט סיפורי זכרונותיה של המחברת מן התקופה בה פעלה בפלוגת פרטיזנים שנלחמו ביערות פולין ורוסיה במהלך מלחמת העולם השניה. בין הסיפורים כאלו המתייחסים להווי הגיטו,להווי לחימת הפרטיזנים ולחיים ביערות.

צלליות :  ---  קרת,אתגר (ע.)  ---  2005  ---  הספורים עוסקים בשיגעון ובנפש האדם. בין הכותבים: אתגר קרת, אשכול נבו, גפי אמיר, יהושע קנז, אסף גברון ועוד. כל ההכנסות מרכישת הספר יועברו לסיוע לפגועי נפש בישראל.

צלליות :  ---  קרת,אתגר (ע.)  ---  2005  ---  הספורים עוסקים בשיגעון ובנפש האדם. בין הכותבים: אתגר קרת, אשכול נבו, גפי אמיר, יהושע קנז, אסף גברון ועוד. כל ההכנסות מרכישת הספר יועברו לסיוע לפגועי נפש בישראל.

צלם על הגג.  ---  הימלרייך,אלפונס  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני, כולל מגוון תצלומים מ-1933 ועד שנות ה-70 של המאה ה-20. התצלומים מאפשרים הצצה אל החיים בארץ בזמנים אלו שכוללים את תל אביב, רקדניות עבר, ילדים בתקופת קום המדינה ועוד.

צלמים ישראלים מצלמים את עצמם מצלמים.  ---  עומר,מרדכי (עורך ואוצר)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי העוסק ב-12 צלמים ישראלים אשר מצלמים את עצמם מצלמים. כולל מספר מאמרים קצרים ועבודות צילום מאת האמנים מיכל היימן, דוד פרלוב, שמחה שרמן ועוד.

צמחי ישראל :  ---  שמידע,אבי   ---  2005  ---  לקסיקון צבעוני, מאויר ומפורט, ערוך לפי צבעי הצמחים והפרחים.

צמחי מרפא .  ---  קריספיל,נסים  ---  2005  ---  

צמיחתה של סין המודרנית.  ---  שו,עמנואל צ' י'  ---  2005  ---  ספר הסטוריה רחב יריעה המציג את תולדות התפתחותה של סין המודרנית והתמורות שחלו בה בעקבות תהליכי מודרניזציה ופתיחותה ההדרגתית למערב.

צמיחתה של סין המודרנית.  ---  שו,עמנואל צ' י'  ---  2005  ---  ספר הסטוריה רחב יריעה המציג את תולדות התפתחותה של סין המודרנית והתמורות שחלו בה בעקבות תהליכי מודרניזציה ופתיחותה ההדרגתית למערב.

צמתים במחקר חינוכי :  ---  לידור,רוני ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  אסופת מחקרים מאת חוקרים במכללות להכשרה להוראה וביה"ס לחינוך באוניברסיטאות בישראל, המציגים את מחקריהם על הפן הטכני ומשלבים בו את שיקולי הדעת אשר הנחו אותם בעת התכנון וההוצאה לפועל של המחקר.

צעד אחד לפני כולם :  ---  מילשטיין,דלית  ---  2005  ---  מהדורה אלבומית מהודרת ומודפסת לעילא הכרוכה בספירלה ומציגה את ספור חייו של ארזי, מייסדה של חברת סאיטקס ומהמובילים ביזמי תעשיית ההיי-טק בישראל.

צעד קטן לשינוי גדול :  ---  מאורר,רוברט ד"ר  ---  2005  ---  המחבר מציג אסטרטגיה להשגת הצלחה שפותחה ביפן. השיטה דוגלת בעשיית צעדים קטנים ועקביים לכיוון המטרה בתוספת עבודה פסיכולוגית עצמית ומכוונת.

צעדים קטנים :  ---  בן ארי,מיכל. בר-ציון,לילך ענב  ---  2005  ---  מיועד לילדים מלידה ועד גיל שלוש. באלבום שלל המלצות לפעילויות במקומות בילוי ברחבי הארץ: סדנאות עיסוי וקבוצות אמהות, מרכזי פעילויות, חוגים, משחקיות, פעילויות לכל המשפחה, בתי קפה ומסעדות ועוד.

קבוצת זיק :  ---  בן שאול,דפנה (ע.)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי מעוצב לעילא העורך רטרוספקטיבה לקבוצת האמנים הפועלת בשדה האמנות הרב-תחומית בישראל כבר 20 שנה. כולל כרונולוגיה, מאמרים, תצלומים, ביקורות וראיונות עם חברי הקבוצה.

קבלה מדע ומשמעות החיים.  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2005  ---  הספר עוסק במפגש בין עולם המדע לבין עולם הרוח, ובתשובות שמספקת סינתזה זו בנוגע למשמעות החיים. הספר מגולל את קורותיו של מפגש בין מדענים מתחום הפיזיקה הקוונטית לבין המחבר, מדען בעצמו ומקובל.

קבלת החלטות על פינויי יישובים, פיצוי ויישוב מחדש :  ---  קליאוט,נורית  ---  2005  ---  מחקר משווה הבוחן בראייה רחבה את תהליך קבלת החלטות בנושאים של פינוי יישובים, עקירת תושבים ותגובותיהם על כך, פיצוי מפונים, ויישובם מחדש.

קברי צדיקים :  ---  גילת,צבי  ---  2005  ---  מדריך מאויר הסוקר בפירוט את אתרי קברי הצדיקים בישראל, מספר את ספורם של הצדיקים ומונה את פועלם, מביא מסורות ואגדות הקשורות בהם ומפרט את הסגולות המיוחסות לכל קבר.

קהילת יהודי רוסצ'וק :  ---  קרן,צבי  ---  2005  ---  מחקר הסטורי הסוקר את התפתחותה של מהמפוארות שבקהילות בולגריה, מראשית ימיה ועד לימי המלחמה בין האימפריה העות'מאנית לרוסית. הנספח הנרחב המתלווה למחקר מכיל מפות, תעודות, לוחות ומקורות.

קהילת יפו הערבית ומסגד חסן בכ :  ---  לוז,נמרוד  ---  2005  ---  מחקר העוסק ביחסה של הקהילה הערבית ביפו כלפי המסגד השוכן סמוך לים, "בחלקה היהודי" של תל אביב.

קהילת יפו הערבית ומסגד חסן בכ :  ---  לוז,נמרוד  ---  2005  ---  מחקר העוסק ביחסה של הקהילה הערבית ביפו כלפי המסגד השוכן סמוך לים, "בחלקה היהודי" של תל אביב.

קובץ הרמב"ם :  ---  מובשוביץ,יוסף אליהו  ---  2005  ---  

קוד כחול.  ---  עמית,צביקה  ---  2005  ---  רומן מתח פוליטי שעלילתו מתרחשת בישראל על רקע תכנית ההתנתקות. בכיר במועצת יש"ע מגייס קיצוניים ורוקם קנוניות לסכול התכנית, כשברקע ספור אהבה בינו לבין חילונית פעילת שמאל, הנחשפת לסוד העניין.

קווי דמיון ופרדוקסים :  ---  בארנבוים,דניאל. סעיד,אדוארד ו'  ---  2005  ---  שני הענקים, כל אחד בתחומו, מנהלים דיון אינטלקטואלי מפרה על אודות מוסיקה, חברה, תרבות, פוליטיקה, המזרח התיכון ועוד.

קווי דמיון ופרדוקסים :  ---  בארנבוים,דניאל. סעיד,אדוארד ו'  ---  2005  ---  שני הענקים, כל אחד בתחומו, מנהלים דיון אינטלקטואלי מפרה על אודות מוסיקה, חברה, תרבות, פוליטיקה, המזרח התיכון ועוד.

קולות מזרחיים :  ---  אבוטבול,גיא ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מגוון של תמלילי הרצאות ודיונים שנישאו במכון ון ליר בירושלים במסגרת כנס בנושא נקודות מבט מזרחיות על חברה ותרבות ישראלית. בנושאים: קולות מזרחיים אז והיום, הפוליטיקה של הידע, זהות, הסטוריה חברתית ועוד.

קולות מזרחיים :  ---  אבוטבול,גיא ואחרים (עורכים)  ---  2005  ---  קובץ מגוון של תמלילי הרצאות ודיונים שנישאו במכון ון ליר בירושלים במסגרת כנס בנושא נקודות מבט מזרחיות על חברה ותרבות ישראלית. בנושאים: קולות מזרחיים אז והיום, הפוליטיקה של הידע, זהות, הסטוריה חברתית ועוד.

קולות ממרכז העולם :  ---  צימרמן,הנריקה  ---  2005  ---  המחבר משרטט את פני הסכסוך הישראלי-פלסטיני דרך שורה של ראיונות עם דמויות מפתח באזורינו: מנהיגים פוליטיים, אזרחים, מנהיגים פונדומנטליסטיים מוסלמים, משתפי פעולה ובוגדים, מומחים לטרור ומנהיגים בינ"ל.

קולות ממרכז העולם :  ---  צימרמן,הנריקה  ---  2005  ---  המחבר משרטט את פני הסכסוך הישראלי-פלסטיני דרך שורה של ראיונות עם דמויות מפתח באזורינו: מנהיגים פוליטיים, אזרחים, מנהיגים פונדומנטליסטיים מוסלמים, משתפי פעולה ובוגדים, מומחים לטרור ומנהיגים בינ"ל.

קומה שש דירה שמונה-עשרה.  ---  יהודה,יובל  ---  2005  ---  ספר ראשון למחברת המספרת לנו ספורים קצרים על גברים,נשים ומה שביניהם.

קונצי.  ---  שמאי,דודי  ---  2005  ---  ספור מאויר הממעט במילים לגיל הרך.

קורא שירה :  ---  חבר,חנן  ---  2005  ---  מבחר מכתביו של פרופ' חבר שפורסמו במרוצת שלושה עשורים בכתבי עת ובעתונות היומית.

קורות הציפור המכנית .  ---  מורקמי,הרוקי  ---  2005  ---  

קורות הציפור המכנית.  ---  מורקמי,הרוקי  ---  2005  ---  רומן. חייו של גבר נשוי, צעיר ומובטל משתנים בחטף בעקבות סדרת אירועים בלתי שגרתיים: שלא ביוזמתו הוא מקבל שיחות טלפון ארוטיות, החתול שלו נעלם ואשתו בעקבותיו. הוא יוצא למסע ארוך ומטורף בעקבותיה.

קורות יז :  ---  קוטק,שמואל (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים ובקורות בעברית ואנגלית: רפואתו של ר' חיים ויטאל, תעמולת "הדסה" לקידום הבריאות בימי המנדט, בית החולים הפסיכיאטרי בבני ברק בשנים 1929-1939 ועוד.

קורס בבלשנות כללית.  ---  דה סוסיר,פרדיננד  ---  2005  ---  ראה אור לראשונה ב-1916 ומהווה אחד מאבני היסוד המרכזיות לבלשנות המודרנית.

קורס בבלשנות כללית.  ---  דה סוסיר,פרדיננד  ---  2005  ---  ראה אור לראשונה ב-1916 ומהווה אחד מאבני היסוד המרכזיות לבלשנות המודרנית.

קזינו :  ---  מלמד,חיים ד"ר  ---  2005  ---  הספר מיועד לתיירי קזינו ולכאלה המעוניינם להכיר את עולם ההימורים. רולטה, בלאק ג'ק, מכונות מזל, קרפס, קינו, בקרה, סטאד פוקר ועוד.

קזינו מדריך ההימורים המלא .  ---  מלמד,חיים  ---  2005  ---  

קזצ'וב בכנרת.  ---  גטר,תמר  ---  2005  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה בסקיצות וברישומים מתהליך היצירה.

קיבוץ לוחמי הגטאות :  ---  דרור,צביקה (ע.)  ---  2005  ---  

קיטנת חרף.  ---  קרול,תמר  ---  2005  ---  "לקחת מעט זו המלצה טובה./לרכש את הכל מחדש./אפשר,/ שם יהיה זול. ומה המרחק?//תחזית נקבעת לפי מזג השפה./ בשנוי הצליל, בהתעמטות מלה/ואז, על גבול שתיקה: שם.// כל שעף מבעד יד פתוחה/כל שחסרונו יוצר צורה".

קימונו :  ---  אברמובסקי,עודד (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה בה הוצג אוסף חלוקים יפניים מעוטרים בטכניקות שונות ומרהיבות. כולל הקדמה קצרה על תולדות הקימונו.

קימונו :  ---  אברמובסקי,עודד (אוצר)  ---  2005  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה בה הוצג אוסף חלוקים יפניים מעוטרים בטכניקות שונות ומרהיבות. כולל הקדמה קצרה על תולדות הקימונו.

קיפודים.  ---  אורבך,דלית  ---  2005  ---  רומן החושף את עולמן הפנימי הבלתי רגיל של מגוון דמויות.

קיץ לאלים :  ---  לרסון,אדוארד ג  ---  2005  ---  בחינה הסטורית מחודשת של "משפט המאה", מורשתו ומקומו בדיון הציבורי אודות מדע ודת בארה"ב. המשפט קרא תיגר על מקומה של הדת אל מול המדע בשאלת החינוך לאבולוציה, ולימים כונה משפט הקופים.

קיצור תולדות המתימטיקה.  ---  ארבל,בנו  ---  2005  ---  כרונולוגיה של התגליות המתימטיות הגדולות ומגליהן, מן העת העתיקה ועד ראשית המאה העשרים. הספר, הראשון מתוך שניים, נועד להעשיר את הרקע ההיסטורי של מורים למתימטיקה וסטודנטים להוראה.

קיר הברזל :  ---  שליים,אבי  ---  2005  ---  המחבר מציג ניתוח ביקורתי של מדיניות החוץ הישראלית כלפי העולם הערבי והעם הפלסטיני בשנים 1948-1998. המחבר מתמקד בצידו הישראלי של המתרס בזירת הסכסוך.

קיר הברזל :  ---  שליים,אבי  ---  2005  ---  המחבר מציג ניתוח ביקורתי של מדיניות החוץ הישראלית כלפי העולם הערבי והעם הפלסטיני בשנים 1948-1998. המחבר מתמקד בצידו הישראלי של המתרס בזירת הסכסוך.

קלוד מונה 1926-1840.  ---  היינריך,קריסטוף  ---  2005  ---  רפרודקוציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

קניין על פרשת דרכים.  ---  דגן,חנוך  ---  2005  ---  המחבר מנתח אוסף נרחב של סוגיות הנמצאות בחזית הדיון המשפטי בדיני הקניין כיום.

קניין רוחני בעידן המידע.  ---  אלקין-קורן,ניבה  ---  2005  ---  הספר מציג את ההסדרים המשפטיים המרכזיים בדיני הקניין הרוחני ואת השינויים שהתחוללו בהם בעשורים האחרונים: בעלות בקניין רוחני, זכויות יוצרים באינטרנט, הקניין הרוחני בעידן הגלובליזציה ועוד.

קסם הימים שחלפו.  ---  מלמד,משה  ---  2005  ---  המחבר מעלה זכרונות ממאורעות חייו לצד זכרונותיו ממאורעות המאה ה-20 - שואה, השרדות, עליה ועוד. המחבר עבד 37 שנים בשירות משרד החוץ הישראלי.

קסם פשוט .  ---  רענן שפריר,רונה  ---  2005  ---  

קסם פשוט :  ---  רענן שפריר,רונה [רענן-שפריר,רונה]  ---  2005  ---  המחברת, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה (!!!) ועורכת ראשית של מגזין בנושא הורות, מציגה דרך סיפורים קצרים וצילומים את משנתה בדבר גידול ילדים מפרספקטיבה עכשווית בה הדגש הוא על כנות,פתיחות ופשטות.

קפוארה :  ---  לוקס,דורון  ---  2005  ---  ספר קליל ומאויר המתחקה אחר קורותיה של אמנות הלחימה הברזילאית החל משורשיה האפריקניים, תוך בחינת מגוון פניה - התנועה, המוסיקה, השירה והפן הטקסי שלה.

קפקא :  ---  דלז,ז'יל. גואטרי,פליקס  ---  2005  ---  הספר ממשיך את המהלך הפילוסופי שהחלו שני המחברים בספרם "אנטי-אדיפוס". השניים יוצאים נגד הקריאה הפרשנית האקדמית התובעת בלעדיות על רעיונותיו של קפקא והם מבקשים לבחון את כתיבתו ללא הנחות מוקדמות.

קץ האקדמיה בישראל?  ---  גור זאב,אילן (עורך) [גור-זאב,אילן]  ---  2005  ---  אסופת מאמרים, מקצתם באנגלית, העוסקים במצבה העגום של האקדמיה בכלל והישראלית בפרט: תהליך התיעוש, ההפרטה והמסחור של אוניברסיטאות בישראל, האקדמיה בעידן הפוסט מודרני, האנטי-אינטקטואליזם ועוד.

קצין ההתשה לא הותש :  ---  פאר,מיכאל  ---  2005  ---  דגש שירת כ-32 שנה במשמר הגבול ובעיקר זכור לטובה משרותו במלחמת ההתשה. בהמשך שירותו זכה לשבחים ועיטורים רבים. הספר מבקש להציג את פעילותו, תפיסת עולמו, תרומתו לביטחון ישראל ונאמנותו למדינה.

קרוב ורחוק :  ---  אפשטיין,דניאל  ---  2005  ---  הספר מציג את הגותו של הפילוסוף היהודי, הנוגעת בעיקרה בתחום האתיקה והמוסר. שורשי הגותו נעוצים בפנומנולוגיה של מוריו הוסרל והיידגר ופרקים בספר מוקדשים לתגובתו לשואה, פרשנותו לתלמוד ועוד.

קרוב ורחוק :  ---  אפשטיין,דניאל  ---  2005  ---  הספר מציג את הגותו של הפילוסוף היהודי, הנוגעת בעיקרה בתחום האתיקה והמוסר. שורשי הגותו נעוצים בפנומנולוגיה של מוריו הוסרל והיידגר ופרקים בספר מוקדשים לתגובתו לשואה, פרשנותו לתלמוד ועוד.

קריאות ושריקות .  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  2005  ---  

קריאות ושריקות :  ---  בר יוסף,חמוטל   ---  2005  ---  המשוררת מאגדת מאמרים ומסות פרי עטה העוסקים בעיקרם בתרבות ובספרות, לרבות תרבות וספרות ישראליות, ציונות ועוד.

קריאת רשות :  ---  שימבורסקה,ויסלבה  ---  2005  ---  קובץ מסות קצרות שאת ההשראה לכתיבתן שואבת המשוררת הפולנייה, חתנית פרס נובל, מטקסטים מסוגים שונים. אלו אינן בקורת ספרות אלא עיון ספרותי כמנוף לדיון מגוון.

קרל מרקס.  ---  ווין,פרנסיס  ---  2005  ---  ביוגרפיה שנונה ועטורת שבחים על חייו של ההוגה, הפילוסוף, הכלכלן, התועמלן, השתיין וכל שאר הסופרלטיבים ההולמים את דמותו.

קרקע מתפוגגת.  ---  צ'צ'יק,דניאל  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג רפרודוקציות לצילומיו המונוכרומטיים של האמן המתמקדים במים, אדמה ושורשים.

קשישים הלוקים בדמנטיה :  ---  ורטמן,אלי ואחרים  ---  2005  ---  דו"ח מחקר.

קשר אלחוט חשאי בארץ ערבית.  ---  מאיר,יוסף  ---  2005  ---  

קשר הקורטיזול.  ---  טלבוט,שון ד"ר  ---  2005  ---  הספר דן בקשר שבין תחושת לחץ לבין בריאות. המדריך מציע תוכנית בת 5 שלבים להתמודדות יעילה עם מצבי לחץ ולהפחתת רמת הורמון הקורטיזול. התכנית משלבת עקרונות תזונה נכונה, פעילות גופנית ותוספי תזונה.

קתולים אמתיים וגרמנים טובים : ['קתולים אמתיים וגרמנים טובים']  ---  גורן,חיים  ---  2005  ---  חיבור החוקר את פעילותה של קבוצה קטנה של גרמנים קתולים שפעלו בא"י במאה ה-19. הספר מוקדש לתאור פעולותיהם, ולאורכו עולה הקשר בין האידאולוגיה הדתית-מדינית של הקבוצה לבין פעולותיה.

רב תרבותיות מהי? :  ---  יונה,יוסי. שנהב,יהודה  ---  2005  ---  המחברים, הנמנים עם מייסדי הקשת הדמוקרטית המזרחית, מנתחים ומפריכים את התפיסות הרווחות בשיח הציבורי בישראל על אודות רב-תרבותיות. כן נערך דיון הבוחן את הרב-תרבותיות לאורן של תיאוריות חברתיות אחרות ועוד.

רגע של חשיבה ניהולית :  ---  בן נשר,אורי  ---  2005  ---  דרך עשרות משלים וספורים קצרים, שחלקם הופיעו בירחונים ועובדו מחדש, המחבר חושף מגוון עצות וסיטואציות הנוגעות להווי הניהולי ולהתנהלותו.

רגש מגע קשר : [רגש,מגע,קשר]  ---  גולדשטיין,עליזה  ---  2005  ---  המחברת, פסיכולוגית קלינית בכירה, כותבת בעקבות נסיונה כמטפלת על מבחר נושאים: מבנה הנפש, עולם הרגש, מיניות, זוגיות, הטפול הפסיכותרפי ועוד.

רגשות הרסניים :  ---  גולמן,דניאל  ---  2005  ---  רב שיח בין קבוצת מדענים לבין הדאלאי למה שעניינו דיון בנושא רגשות הרסניים המפגיש בין המדע לבין הפילוסופיה הבודהיסטית.

רהב הכלבלב.  ---    ---  2005  ---  לגיל הרך. ספרון כתוב בחרוזים ומשולבת בו בובת אצבע.

רוח הנצרות וגורלה.  ---  הגל,ג.ו.פ.  ---  2005  ---  חיבור פילוסופי המתמודד עם שאלת יחסה של התיאולוגיה הנוצרית אל מוסר התבונה של הנאורות, בעיקר כפי שנהגה ע"י קאנט. הגל מציע סכמה הסטורית-פילוסופית המזהה את ישו כמהפכן הצומח מתוך היהדות ופועל נגדה.

רוח הנצרות וגורלה.  ---  הגל,ג.ו.פ.  ---  2005  ---  חיבור פילוסופי המתמודד עם שאלת יחסה של התיאולוגיה הנוצרית אל מוסר התבונה של הנאורות, בעיקר כפי שנהגה ע"י קאנט. הגל מציע סכמה הסטורית-פילוסופית המזהה את ישו כמהפכן הצומח מתוך היהדות ופועל נגדה.

רוח רעה .  ---  קייסי,נל (ע)  ---  2005  ---  

רוח רעה :  ---  קייסי,נל (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים וסיפורים אישיים, פרי עטם של סופרים ומשוררים אמריקנים, העוסקים בדכאון ובמלנכוליה. כל סופר בחר לתקוף את הנושא מזוית מעט שונה וכך מוצגות מגוון התבוננויות על המחלה.

רוחניות מול גשמיות בישיבות הליטאיות.  ---  חקק,יוחאי  ---  2005  ---  מחקר הבוחן את הקשיים ביישום החזון השורר בקרב חברת הלומדים החרדית - הניסיון לכונן את הישיבות הליטאיות כחלופה רוחנית לתרבות המערבית הגשמית.

רומן בולגרי :  ---  פסי,רוזליה  ---  2005  ---  רומן. ספור דרמטי,בד"כ דרמטי מדי, המשרטט את קורות חייה של נערה שמתה מייסורי אהבה על רקע חיי הקהילה והמסורת של יהדות בולגריה בראשית המאה ה-20. יתרונו של הספר אינו בצדו הספרותי.

רומן ונציאני.  ---  די רובילנט,אנדריאה  ---  2005  ---  רומן. ספור אמיתי המתרחש במאה ה-18 והמבוסס על חליפת מכתבים החושפים ספור של אהבה אסורה בין אציל איטלקי לאהובתו הצעירה.

רומן לוגי :  ---  זהבי,אהד  ---  2005  ---  דיון הנועד לבחון את התפקיד המיוחד שמעניק הפילוסוף ליצירות ספרות אותן הוא משלב במחשבתו ובטיעוניו הפילוסופיים. על רקע דיון זה, המחבר מספק מעין מבוא למחשבתו ולכתביו המורכבים של הפילוסוף.

רומן לוגי :  ---  זהבי,אהד  ---  2005  ---  דיון הנועד לבחון את התפקיד המיוחד שמעניק הפילוסוף ליצירות ספרות אותן הוא משלב במחשבתו ובטיעוניו הפילוסופיים. על רקע דיון זה, המחבר מספק מעין מבוא למחשבתו ולכתביו המורכבים של הפילוסוף.

רומן משפחתי .  ---  מזי"א,עדנה  ---  2005  ---  

רומן משפחתי.  ---  מזי"א,עדנה  ---  2005  ---  רומן החולש על פני שלושה דורות בספורה של משפחה יהודית שהיגרה לפלשתינה מגרמניה של שנות ה-30. המחברת הנה במאית, סופרת ומחזאית מוערכת אשר כתבה והעלתה מחזה באותו שם בתיאטרון הקאמרי.

רון הברוזון.  ---    ---  2005  ---  לגיל הרך. ספרון כתוב בחרוזים ומשולבת בו בובת אצבע.

רופא .  ---  שבלת,שלמה  ---  2005  ---  

רופא.  ---  שבלת,שלמה  ---  2005  ---  אוטוביוגרפיה.המחבר נולד באינדונזיה, בילה את נעוריו במחנה כפייה יפני בסומטרה במלחמת העולם השניה, עלה לישראל ונקלט כרופא ביחידת הצנחנים בפקודו של אריאל שרון.

רוץ חייל.  ---  רבן,רן  ---  2005  ---  רומן. מפקד פלוגה המוצבת ליד בית לחם הוגה רעיון לפיוס בין שני העמים - ריצה משותפת למרחקים ארוכים. היוזמה, שמסתמנת בתחילה כהצלחה, מתפתחת לכדי טרגדיה גדולה.

רוק מתקדם .  ---  ברייטמן,אורי  ---  2005  ---  

רוק מתקדם :  ---  ברייטמן,אורי  ---  2005  ---  תולדותיו של הרוק המתקדם בעולם ובארץ, סגנון מוסיקלי המשלב בין רוק לבין מוסיקה קלאסית.

רושם ראשוני :  ---  דמרס,אן. וייט,ולרי  ---  2005  ---  מדריך המתעתד ללמד כיצד ניתן ליצור רושם ראשוני מוצלח, להמנע מאי-הבנות שכיחות ולשפר את הקסם האישי בפגישה הראשונה.

רושם ראשוני :  ---  דמרס,אן. וייט,ולרי  ---  2005  ---  מדריך המתעתד ללמד כיצד ניתן ליצור רושם ראשוני מוצלח, להמנע מאי-הבנות שכיחות ולשפר את הקסם האישי בפגישה הראשונה.

רושמת שתיקה.  ---  ידידה  ---  2005  ---  שירים : "את הכל אני רוצה לומר/בנשימה אחת/אולם הדבור נעשה/חתוכים/חתוכים."

רחוב יפו .  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2005  ---  

רחוב יפו :  ---  קרויאנקר,דוד  ---  2005  ---  המחבר, אדריכל ומתעד ארכיטקטוני-הסטורי, מגיש באלבום זה מחקר מקיף ובו סקירת תולדות הרחוב (1850-2005), בחינת צורות בינוי וסגנונות ארכיטקטוניים וסיור מודרך יסודי ומדוקדק לאורך הרחוב.

רחל ולאה.  ---  בן ראובן,שרה  ---  2005  ---  ספור על צמד אחיות, רחל ולאה, אשר עוברות כל אחת מהפך אישיותי בעקבות השואה. רחל עלתה ארצה לפני השואה ואילו לאה נשארה ושרדה את אימי השואה ודמותה מבוססת על עדויות מחיי דודתה של המחברת.

רחמים.  ---  שלו,מיכל  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו סאגה חוצת דתות ויבשות המספרת את קורותיהן של שלוש משפחות אשר חבריה חשופים לשלל תמורות דרמטיות המשנות את חייהם מן הקצה אל הקצה.

רחש תת סיפי. [רחש תת-סיפי]  ---  סלע,צביקה  ---  2005  ---  רומן. הספר מגולל את מעלליו של הגיבור, איש שב"כ בדימוס, המשמש סוכן כפול מול סוכנויות ביון שונות בעולם. חלק נכבד מן העלילה נפרש דרך שיחותיו של הגיבור עם הפסיכולוג שלו.

ריאליזם.  ---  שטרמל,קרסטין  ---  2005  ---  הצגת אמנים נבחרים המשתייכים לזרם, בלווית רפרודוקציות ומאמרים ובפורמט אלבומי.

ריקוד השמחה והעצב.  ---  בלומנקרנץ פריד,לאה  ---  2005  ---  המחברת משחזרת את זכרונותיה מתקופת השואה עת נצלו חייה בזכות חברתה הפולנייה של אמה שהפקידה אותה בידי הנזירות במנזר. בנסיעותיה החוזרות לפולין מנסה המחברת לסגור מעגל ולהתגבר על כאב הפרידה מהוריה.

רישומים של צמחי ארץ ישראל.  ---  זילברשטיין,צבי  ---  2005  ---  מהדורה בת 250 עותקים ממוספרים המציגה את עבודתו של יליד 1909, מגיסטר בביולוגיה. בספר רישומים בוטניים של כ- 150 צמחים, רישומים המודפסים ע"ג נייר משובח.

רכבות לחופש רכבות לגיהינום .  ---  באר,אריך  ---  2005  ---  

רכבות לחופש רכבות לגיהינום.  ---  באר,אריך  ---  2005  ---  רומן המגולל את ספורם הטרגי של יהודים מאזור חוסט שבהרי הקרפטים בתקופת השואה. חוויותיו האישיות של המחבר ניצול השואה הן שהיוו את הבסיס לעלילותיהם של דמויות הספר.

רכבת העמק :  ---    ---  2005  ---  תקליטור.

רכבת לירושלים .  ---  סיון,רנה (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה בפורמט אלבומי המציג תצלומים המשקפים רגעים מחייה של הרכבת ההסטורית בקו ירושלים-יפו ונוסעיה, משלהי המאה ה-19 ועד לאמצע המאה ה-20.

רכבת לירושלים :   ---  סיון,רנה (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה בפורמט אלבומי המציג תצלומים המשקפים רגעים מחייה של הרכבת ההסטורית בקו ירושלים-יפו ונוסעיה, משלהי המאה ה-19 ועד לאמצע המאה ה-20.

רע לתפארת .  ---  צימר,שמעון  ---  2005  ---  

רע לתפארת.  ---  צימר,שמעון  ---  2005  ---  רומן בארבעה קולות. ספרן מזדקן ותמהוני שואף לעצב את חייו בדמות השירה והספרות האהובים עליו. הוא מייעד לעצמו תהליך של הרס מטהר בו הוא יגיע עד לקרקעית, ואכן עלילת הספור מובילה אותו לשם.

רעידות אדמה הרסניות בעמק הירדן וים המלח :  ---  בגין,ז.ב.  ---  2005  ---  סקירה שמטרתה להציג שיקולים הכרוכים באומדן עצמתה של רעידת האדמה ההרסנית הבאה ולנסות לאפיין את אופן התרחשותה.

רעידות אדמה קלות.  ---  ויינר,ג'ניפר  ---  2005  ---  רומן המתאר את חייהן של מספר אמהות טריות ומערכות היחסים שלהן עם בעליהן ומשפחותיהן.

רפוא ירפא :  ---  גבריאל,דוד  ---  2005  ---  סקירה של הויטמינים והמינרלים הנחוצים לגוף, ערכיהם התזונתיים של מיני ירקות ופירות, "תרופות סבתא" ויעילותן ועוד, כל זאת בצרוף ההלכה היהודית הנוגעת לכל פריט.

רפואה כמוסה :  ---  גילמור,ראובן דולב  ---  2005  ---  קובץ מאמרים מאת אנשי מדע ורפואה העוסקים בסגולותיו של הויטמין.

רפואה משלימה ואלטרנטיבית :  ---  הלוי,יונתן  ---  2005  ---  פרופ' הלוי מגיש סקירה מדעית השואפת לספק מבט אובייקטיבי על טיבה של הרפואה המשלימה. הספר מתבסס על מחקרים מדעיים ובוחן באופן מדעי את אמצעי הטיפול של הרפואה המשלימה על מגוון שיטותיה.

רצה על עקבים.  ---  מקסטד,אנה  ---  2005  ---  רומן קליל על אשה צעירה שאינה יודעת להתמודד עם עובדת חתונתה הקרבה של חברתה הטובה ביותר.

רצח שדות.  ---  רם,חיים  ---  2005  ---  רומן. ספורם של צמד חברים ממושב שדות שבסיני, לפני ההחלטה לפינויו ואחריה. העלילה עוקבת אחר תמורות מפתיעות בחייהם האישיים, במערכת היחסים שביניהם וביחסם לארץ ישראל, לציונות ולפינוי הישוב.

רציונליות הוגנות אושר :  ---  כהנמן,דניאל ועמיתים  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הפסיכולוג הישראלי, בשיתוף עמיתיו, זוכה פרס נובל לכלכלה בשנת 2002. ביניהם: אוטוביוגרפיה ומאמרים בנושאים שבגינם זכה בפרס (סוגיות ברציונליות, שאלת האושר ודרכי מדידתו, תורת ההחלטה ועוד).

רציונליות הוגנות אושר : [רציונליות, הוגנות, אושר]  ---  כהנמן,דניאל ועמיתים  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת הפסיכולוג הישראלי, בשיתוף עמיתיו, זוכה פרס נובל לכלכלה בשנת 2002. ביניהם: אוטוביוגרפיה ומאמרים בנושאים שבגינם זכה בפרס (סוגיות ברציונליות, שאלת האושר ודרכי מדידתו, תורת ההחלטה ועוד).

רציתי לחפש את האדם :  ---  פז,אתי  ---  2005  ---  הספר מתעד את חליפת המכתבים בין זוג חלוצים ובינם לבין חברים ומשפחה בשנות ה-30 וה-40. הספר ממקם את המכתבים בהקשרם ההסטורי, מבאר ומוסיף פרשנות ובכך שופך אור על אישיותם, אורחות חייהם, קשיי התקופה ועוד.

רק בערב ראיתי :  ---  רייט,ג'יימס  ---  2005  ---  המשורר (1927-1980), חתן פרס פוליצר, הוא מן הדמויות הבולטות והמעניינות בשירה האמריקנית המודרנית. פתח הדבר מאת אלמנתו נכתב במיוחד למהדורה העברית של הספר.

רקיע בתוך המים :  ---  גדור,עוזי  ---  2005  ---  ספרו הרביעי של הסופר אשר שפת כתיבתו ייחודית ומסקרנת. מגב הספר - "הספר בזמן של המספר אל כפר ילדותו בנסיון לפתור חידה שאולי תשפוך אור על סתריו הוא."

רשות נתונה :  ---  בן אליא, נחום  ---  2005  ---  תמצית הספר "הדור הרביעי: שלטון מקומי חדש לישראל". הספר בוחן את הסיבות לקריסת הדגם הנוכחי של השלטון המקומי והמדיניות המוניציפלית בישראל ומציג ומנתח את התהוותם האפשרית של דגמים חלופיים בשנים הבאות.

רשימות מאי קטן.  ---  ברייסון,ביל  ---  2005  ---  הספר מציג את רשמיו ההומוריסטיים של המחבר מאנגליה, רגע לפני עזיבתו לטובת ארה"ב. הרשמים מציגים את האי על פניו הרבות ואת מנהגיהם ותרבותם, המשונים מעט, של יושביו.

רשם.  ---  בראל,נורית  ---  2005  ---  חלקים ממחזור זה ראו אור בכתבי-עת.

שאטר איילנד.  ---  ליהיין,דניס  ---  2005  ---  רומן מתח המספר על מרשל ושותפו המגיעים לאי שאטר, משכנו של בית חולים פסיכיאטרי לעבריינים במטרה לחקור את העלמותה של רוצחת חולת נפש. מניעיהם של השניים מעורפלים והעלילה מסתבכת והולכת לכדי חוויה מסויטת.

שאלות בסוציולוגיה.  ---  בורדייה,פייר  ---  2005  ---  קובץ מאמרים קצרים, ראיונות, סקירות והרצאות על פניה השונות של החברה בשנות ה-60 וה-70, ועל תחומי עיסוקו של הסוציולוג. המקור הצרפתי יצא לראשונה בשנת 1980.

שאלות בסוציולוגיה.  ---  בורדייה,פייר  ---  2005  ---  קובץ מאמרים קצרים, ראיונות, סקירות והרצאות על פניה השונות של החברה בשנות ה-60 וה-70, ועל תחומי עיסוקו של הסוציולוג. המקור הצרפתי יצא לראשונה בשנת 1980.

שאלות קשות לאללה :  ---  ידלין,נעה  ---  2005  ---  קובץ הומוריסטי של שאלות ותשובות המתובלות בהומור שחור ובוטה. מתשובותיו, אלוהים מצטייר כקנטרני, רודף שמלות, חסר סבלנות ומטורף. "אלוהים אדירים, במה התעסקת לפני בריאת העולם?"

שאלות קשות לאללה :  ---  ידלין,נעה  ---  2005  ---  קובץ הומוריסטי של שאלות ותשובות המתובלות בהומור שחור ובוטה. מתשובותיו, אלוהים מצטייר כקנטרני, רודף שמלות, חסר סבלנות ומטורף. "אלוהים אדירים, במה התעסקת לפני בריאת העולם?"

שבו 13 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2005  ---  אסופת שירים ומאמרים מאת: משה דור, רוני סומק, תמי כץ לוריא, אלישע פורת, דורית ויסמן, וויליאם וורנר, קתרין מאריס ועוד, בלוויית סדרת תחריטים של האמנית 'אלימה'.

שבו 14 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2005  ---  אסופת שירים ומאמרים במקור ובתרגום מאת: ולדימיר ויסוצקי, רמי סערי, אשר רייך, ריימונד קארבר ועוד, בלוויית סדרת רשומים מאת האמן מיכאל קובנר.

שבו 15 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2005  ---  אסופת שירים ומאמרים במקור ובתרגום מאת: רחל חלפי, נתן זך, רוני סומק, אלון אלטרס, יחזקאל נפשי, ויטמן, רמי סערי, צבי לוז ועוד ועוד. את הגיליון מלווים רישומיו של ליאוניד בלקלב.

שבחי הבעש"ט  ---  רובינשטין,אברהם  ---  2005  ---  ספר האגדה החסידי במהדורה מדעית ביקורתית

שביל החלב.  ---  שבילי,בנימין  ---  2005  ---  ספק שירה ספק ספורת פרגמנטרית המתכתבת עם שירת ימי הביניים ומשורריה, אולם אין ספק לגבי שליטתו של שבילי ברזי הכתיבה.

שבילים בקמח.  ---  ויין,ויולה  ---  2005  ---  ספורן של נשים פולניות אשר מהגרות בעל כורחן לארץ ישראל בסוף שנות ה-60, המסופר לחלופין מנקודת מבטן של דמויות שונות. המחברת, סופרת ישראלית הכותבת בפולנית, מצרפת לספר שני ספורים קצרים שרואים אור לראשונה.

שבע עשרה שיחות עם אסא כשר.  ---  לוי ברזילי,ורד [לוי-ברזילי,ורד]  ---  2005  ---  אוסף שיחות הנסובות סביב שלושה צירים עיקריים: המצב המדיני בארץ, משמעות החיים ושיחות בהן באות לידי ביטוי עמדות בדבר המרקם התרבותי והחברתי בישראל.

שבע עשרה שיחות עם אסא כשר. [שבע-עשרה שיחות עם אסא כשר]  ---  לוי ברזילי,ורד [לוי-ברזילי,ורד]  ---  2005  ---  אוסף שיחות הנסובות סביב שלושה צירים עיקריים: המצב המדיני בארץ, משמעות החיים ושיחות בהן באות לידי ביטוי עמדות בדבר המרקם התרבותי והחברתי בישראל.

שבעה ימים בנגב :  ---  נבו,גידי  ---  2005  ---  מחקר ספרותי המציע קריאה של הרומן לאור ארבעה היבטים מרכזיים: התקבלות, זרם-תודעה, ריאליזם ועיצוב המרחב. "ימי צקלג" עוקב אחר קורותיהם של קבוצת חיילים על גבעה מבודדת בנגב במהלך מלחמת העצמאות.

שבעה ימים בנגב :  ---  נבו,גידי  ---  2005  ---  מחקר ספרותי המציע קריאה של הרומן לאור ארבעה היבטים מרכזיים: התקבלות, זרם-תודעה, ריאליזם ועיצוב המרחב. "ימי צקלג" עוקב אחר קורותיהם של קבוצת חיילים על גבעה מבודדת בנגב במהלך מלחמת העצמאות.

שבעה ימים של זעם.  ---  פאלק,מנחם מ.   ---  2005  ---  

שבעה שערי שירה :  ---  סתיו,אריה (ע.)  ---  2005  ---  אנתולוגיה מקפת המציגה מבחר תרגומים משירת העולם המערבי, החל מן העידן הקלאסי ביוון וברומא, עבור בימי הביניים, הרנסנס, הבארוק ועידן התבונה במאה ה-18, וכלה ברומנטיקה ובשירת המאה ה-20. התרגום מופיע בצד המקור.

שבעה שערי שירה :  ---  סתיו,אריה (ע.)  ---  2005  ---  אנתולוגיה מקפת המציגה מבחר תרגומים משירת העולם המערבי, החל מן העידן הקלאסי ביוון וברומא, עבור בימי הביניים, הרנסנס, הבארוק ועידן התבונה במאה ה-18, וכלה ברומנטיקה ובשירת המאה ה-20. התרגום מופיע בצד המקור.

שבעת החטאים של הזיכרון :  ---  שכטר,דניאל ל.  ---  2005  ---  המחבר סוקר את ממצאי המחקר העדכני אודות שבעה סוגים של שיבושי זיכרון: דעיכת הזיכרון, פיזור נפש, חסימה, ייחוס מוטעה, הטיה, השאה והתמדה.

שבעת הטאים של הזיכרון .  ---  שכטר,דניאל ל  ---  2005  ---  

שבעת המינים .  ---  אלון,עזריה  ---  2005  ---  

שבעת המינים.  ---  אלון,עזריה  ---  2005  ---  סקירה אלבומית של שבעת המינים המופיעים בתנ"ך, הסברים לחשיבותם כבסיס הפיזי של העברי הקדום ודיון קצר על כל אחד משבעת המינים בהקשרו התנ"כי והחקלאי.

שבשבת :  ---  זמורה,צבי  ---  2005  ---  שירים. "כתב, כתב, כתב/אם רק בא לך/אם אתה מכרח/שטיות גם/אל תקח ללב, הכל משחק/לאו דוקא לילדים/השתעשע, קנה מסכה/התחפש ללצן/ספר כפי העולה/אם רק בא לך.../...שחק אותה/".

שבת אחים .  ---  דרומי,אורי (ע)  ---  2005  ---  

שבת אחים :  ---  דרומי,אורי (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הדן בפולמוס המתמשך בין חילונים לדתיים ובתולדותיו: דיון בתולדות הקרע שבין הציונות לאורתודוקסיה, פרקים בתולדות היחס שבין דת למדינה, הצעות לפתרון הפולמוס שהועלו במהלך השנים ועוד.

שבת.  ---  מקיואן,איאן  ---  2005  ---  רומן. סדרת אירועים משפיעים במישרין ובעקיפין על חייו של גבר לבן, מנתח מוח מצליח החי בפסגת החיים המודרניים. רצף הארועים מנכיחים בגלוי ובסמוי את שבריריותו של האושר בחברה מערבית דקדנטית.

שבת.  ---  מקיואן,איאן  ---  2005  ---  רומן. סדרת אירועים משפיעים במישרין ובעקיפין על חייו של גבר לבן, מנתח מוח מצליח החי בפסגת החיים המודרניים. רצף הארועים מנכיחים בגלוי ובסמוי את שבריריותו של האושר בחברה מערבית דקדנטית.

שגרירות ישראל בפריס גן של שלום .  ---  קנפו,דוד כלימור,תגית  ---  2005  ---  

שד ופיה :  ---  הולדשטיין,סברינה  ---  2005  ---  שירה ארוטית.

שואל בתורה ומשיב בנביא :  ---  ליברמן,יהושע  ---  2005  ---  חיבור המבקש לקשור, דרך שימוש בשאלות ובתשובות, את פרשיות השבוע בתורה למקורות מקבילים בנביאים ובכתובים. מכיל אוסף של למעלה מ-1000 שאלות ותשובות המופיעות בהתאם לסדר הפרשות.

שואל תורה ומשיב נביא .  ---  ליברמן,יהושע  ---  2005  ---  

שווקים בישראל :  ---  צור,יגאל  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט הסוקר את השווקים בישראל, מצפון ועד דרום, מגדולים ועד קטנים: שווקים עירוניים, שוקי אמנות וירידים, פשפשים, בעלי חיים, חגים, אוכל, מיוחדים ועוד.

שום גמדים לא יבואו.  ---  שילה,שרה  ---  2005  ---  רומן בכורים. בלשון עממית אך עשירה מובא ספורה של עיירת ספר ישראלית מרוחקת החשופה תדיר לאיומי טרור מעברו השני של הגבול. אם וששת ילדיה אשר שכלו את אביהם, מלך הפלאפל המקומי מתקשים להשלים עם המצב.

שום גמדים לא יבואו.  ---  שילה,שרה  ---  2005  ---  רומן בכורים. בלשון עממית אך עשירה מובא ספורה של עיירת ספר ישראלית מרוחקת החשופה תדיר לאיומי טרור מעברו השני של הגבול. אם וששת ילדיה אשר שכלו את אביהם, מלך הפלאפל המקומי מתקשים להשלים עם המצב.

שומר הראש.  ---  ספארקס,ניקולס  ---  2005  ---  רומן. אלמנה צעירה חוככת בדעתה באשר לבן הזוג המתאים לה. במהלך הבחירה היא לפתע מוצאת עצמה נאבקת על חייה בלבה של מזימת הונאה וקנאה.

שומרים חזק .  ---  בן נחום,יזהר  ---  2005  ---  

שורות הסיפור :  ---  אשכנזי,מלי (מנהלת פרויקט היוצרים)  ---  2005  ---  אסופה של כ-100 ספורים קצרים, פרי עטם של יוצרים ישראלים מקשת רחבה של גילאים וסגנונות. חלק מן השירים ראו אור בעבר ברשת האינטרנט.

שורש הדברים :  ---  רוזנטל,רוביק (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת אנשי רוח (עוז,יהושע עוד) המשקפים טווח רחב של השקפות עולם המגדירות את "השמאל" הישראלי: צומת המפגש בין עם, ארץ, לאום ודת; מחשבה חברתית ומימושה בא"י; חינוך ותרבות מול ישראליות.

שורש הדברים :  ---  רוזנטל,רוביק (ע.)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים מאת אנשי רוח (עוז,יהושע עוד) המשקפים טווח רחב של השקפות עולם המגדירות את "השמאל" הישראלי: צומת המפגש בין עם, ארץ, לאום ודת; מחשבה חברתית ומימושה בא"י; חינוך ותרבות מול ישראליות.

שורשים בחולות :  ---  הוברמן,חגי  ---  2005  ---  תיאור כרונולוגי של תולדות מפעל ההתיישבות ברצועת עזה, מחזרתם של ותיקי כפר-דרום באוקטובר 1970, דרך כל האירועים הפוליטיים וההתיישבותיים ועד לדיון הסודי על ההתנתקות בפורום החווה ע"פ מידע שהגיע לידי ח"כ הנדל.

שוש.  ---  ידעיה,רונית  ---  2005  ---  רומן. בחורה צעירה מגוללת את קורות משפחתה כדי להתחקות אחר הסיבות שהביאו להתאבדות אמה.

שחור לבן ודו. [שחור, לבן ודו]  ---  מלכין,מכבית  ---  2005  ---  "אפק מפקע/מנופיו/נחצה בטרונית/אוזים מחרזת-/מחשבה לא-כתובה/צונחת בלאט/פרומה/לבדיה/על-/דף".

שחפית הים הקטנה :  ---  נוימן,ברוק  ---  2005  ---  מעשיה על ציפור קטנטנה שגילתה יום אחד כי אינה מסוגלת לעוף עוד. היא שוקעת בדיכאונות ציפוריים אך עד מהרה פוגשת בחברים שמכירים לה תובנות חדשות על החיים.

שחר לומד לקנח את האף.   ---  יצחקי שמשון,גלית  ---  2005  ---  לגיל הרך.

שיגעון הסודוקו.  ---  לב אדלר,ענת [לב-אדלר,ענת]  ---  2005  ---  מבחר תשבצים סודוקו ברמות שונות מלווים בפתרונות, הסברים וטכניקות, תולדות הסודוקו ועוד.

שיווק באינטרנט.  ---  הורוביץ,רוני. הוכשטדט,אריאל  ---  2005  ---  ספר הדרכה המיועד לאנשים המעוניינים להקים מערכת שיווק מבוססת אינטרנט. כולל מידע כללי ועדכני, טיפים, תכנית הדרגתית להקמת מערך השיווק, שלל דוגמאות ועוד.

שיווק נדל"ן .  ---  ציגלמן,ישראל  ---  2005  ---  

שיווק נדל"ן :  ---  ציגלמן,ישראל  ---  2005  ---  חקר שוק, זהוי פלחי שוק בנדל"ן מסחרי ומגורים, שיטות שיווק,מבנה ארגוני.

שיח בחינוך :  ---  קופפרברג,עירית. אולשטיין,עלית (עורכות)  ---  2005  ---  קובץ מחקרים הבוחנים, מפרשים ומנתחים את השיח הדבור, הכתוב או המקוון סביב מגוון רחב של אירועים שהתרחשו במערכת החינוך הישראלית. האירועים נבחנים ואחריהם מוצעת פרשנות לאור ידע בתחומי דעת שונים ומגוונים.

שיח מטופלים :  ---  רוזנהיים,אליהו.יוכטמן,קלרה  ---  2005  ---  תריסר נשים וגברים שהתנסו בטיפול פסיכותרפי מתייחסים לחוויותיהם ולשאלות מרכזיות העולות בדבר מהותו של התהליך הטיפולי.

שיחון יפני עברי : [שיחון יפני-עברי]  ---  פושקין,אליה  ---  2005  ---  מיועד ליצירת דיאלוג ראשוני על פי כללי הנימוס המקובלים בחברה היפנית. כולל הקדמה כללית על השפה היפאנית.

שיחון כיס איטלקית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד.

שיחון כיס אנגלית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד. בתקליטורים גרסת שמע של השיחון.

שיחון כיס אנגלית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד.

שיחון כיס גרמנית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד.

שיחון כיס ספרדית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד.

שיחון כיס צרפתית :  ---    ---  2005  ---  שיחון בפורמט קטנטן המקיף מילים ובטויים יומיומיים, זמנים, נהיגה, טיולים ועוד.

שיטוטים.  ---  זורבוב,נטליה  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני דקיק המוקדש ליצירתה של זורבוב (נולדה 1975, במוסקווה). הרפרודוקציות לעבודותיה המופיעות בקטלוג הן שילוב בין גרפיקה ממוחשבת לציור באקריליק.

שיטפון.  ---  סרנה,יגאל  ---  2005  ---  רומן המספר את קורותיו של צלם עתונות בשלהי שנות ה-40 לחייו על רקע ארועים ותהפוכות פרטיות והוויה ישראלית.

שימוש בחקיקה בלתי ייעודית לשמירה על שטחים חקלאיים ופתוחים. [שימוש בחקיקה בלתי-ייעודית לשמירה על שטחים חקלאיים ופתוחים]  ---  חשן,אהוד. לסטר,ראובן  ---  2005  ---  מחקר המבקש לאתר דרכים עקיפות לשמירה על שטחים חקלאיים ופתוחים ועל נוף חקלאי. המחקר מציג מספר הצעות לפעולה בנושא באמצעות שמוש בחקיקה בלתי יעודית.

שינועים במרחב.  ---  גור אריה,דרורית (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו לשוני המציג את עבודתם של מבחר אמנים ישראלים היוצרים עבודות בנושא זמן ומרחב.

שינועים במרחב.  ---  גור אריה,דרורית (אוצרת)  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו לשוני המציג את עבודתם של מבחר אמנים ישראלים היוצרים עבודות בנושא זמן ומרחב.

שיפודי לשון.  ---  סנטו,יואב  ---  2005  ---  אוסף הגיגים ואמרות, אשר מחלקם נשקפות כוונות לשעשע.

שיקום עסקים והבראת חברות.  ---  עמר,אליהו  ---  2005  ---  מדריך המבקש לספק כלים וטכניקות להבראתן של חברות ועסקים הנמצאים בתהליכי גסיסה.

שיקום קרקעות מזוהמות בישראל :  ---  קרסין,אור  ---  2005  ---  מחקר. סקירת ממדי התופעה במדינות המפותחות | השוואה בין עקרונות המדיניות והכלים המשפטיים שהתגבשו במדינות הנחשבות למתקדמות בדרך טיפולן בבעיה | זיהום הקרקעות בישראל ואופנים לשיקומם | מסקנות והמלצות.

שיר דמדומים אחרון.  ---  שאנגווי,סידהרת דהאנוואנט  ---  2005  ---  רומן בכורים המתאר את חייהן של מצרף דמויות עשיר וססגוני בהודו הקולוניאלית של שנות העשרים.

שיר טריטוריה .  ---  טפדרופ,פיה  ---  2005  ---  תרגום מדנית: מרים איתן .

שיר טריטוריה :  ---  טפדרופ,פיה  ---  2005  ---  שירים שנולדו מחווית ביקורה של המשוררת הדנית ממוצא יהודי בירושלים.

שיר ישראלי .  ---  טהרלב,יורם (ע)  ---  2005  ---  

שיר ישראלי :  ---  טהרלב,יורם (ע.)  ---  2005  ---  אלבום תצלומים וטקסט המציב את ציוריו של נחום גוטמן לצד שירים מן המוסיקה הישראלית לדורותיה.

שיר ערש לתינוק שכמעט.  ---  טל,הדסה  ---  2005  ---  שירים מלווים ברישומים.

שירותים פליאטיביים ושירותי הוספיס בישראל.  ---  בנטור,נטע ואחרים  ---  2005  ---  דו"ח מחקר.

שירי אהבה לבעלי שבגד .  ---  וונקרט,הני  ---  2005  ---  

שירי הדב המאוהב.  ---  פושקין,אליה  ---  2005  ---  שירים מקוריים ביפנית אשר נכתבו בהשפעת האסתטיקה היפנית ומופיעים לצד תרגום עברי . "קר אורו של כוכב,/אך אור כוכב זה/צורב בכוויתו."

שירים .  ---  לוקר,מלכה  ---  2005  ---  

שירים :  ---  לוקר,מלכה  ---  2005  ---  מלכה לוקר (לאקער), משוררת היידיש המודרניסטית, נולדה ב-1887 בקיטוב שבמזרח גליציה. לספר השירים מצורפת הקדמה על חייה ועל שירתה.

שירים 2005-2003.  ---  שריד,יוסי  ---  2005  ---  ספר שירים שני מאת הפוליטיקאי הישראלי.

שירים מברגן בלזן 1944. [שירים מברגן-בלזן, 1944]  ---  אורלב,אורי  ---  2005  ---  מהדורה דו לשונית בעברית ובפולנית - השירים מופיעים במקור הפולני ובצידם תרגום עברי. המחבר שהה בילדותו במחנה ברגן בלזן כ-22 חודשים. בין השירים שזורים תצלומים משפחתיים ותצלומים מכתב היד.

שירים פרוזה מכתבים.  ---  רמבו,ארתור  ---  2005  ---  תרגום למבחר נאה מיצירותיו, בלווית אחרית דבר מאירת עיניים השופכת אור על חייו של המשורר הצרפתי (1854-1891).

שירלי .  ---  אברבנל,נועה. סנדי,אמיתי  ---  2005  ---  ספור קומיקס עכשווי ובוטה על בחורה שמסרבת להתנהג כמו כוכבת פורנו במיטה.

שירלי! :  ---  אברבנל,נועה. סנדי,אמיתי  ---  2005  ---  ספור קומיקס עכשווי ובוטה על בחורה שמסרבת להתנהג כמו כוכבת פורנו במיטה.

שיתוף פעולה בין רשויות מקומיות קטנות :  ---  אפלבאום,לביאה. חזן,אנה  ---  2005  ---  מחקר מקיף שעניינו שיתוף הפעולה המתקיים בין רשויות מקומיות קטנות בעולם ובישראל. כולל סקירה של דפוסי שיתוף בין-מוניציפלי בעולם המערבי תוך הפקת לקחים למדינת ישראל.

שכבת האבק.  ---  פאר,דוד  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי המציג את החפצים - חפצי יומיום שימושיים, ריהוט וחלקי ריהוט ישנים - אותם עטף האמן בחבישת גבס רפואי, כמעין ממצאים ארכיאולוגים לדורות הבאים.

שכול והאגדה החיה :  ---  רוטנברג,מרדכי  ---  2005  ---  מחקר בו המחבר דן במושג הנרטיב בהיבטיו ההסטוריוגפים, הפסיכולוגיים והסוציולוגיים על רקע נתוח מונחים כגון אמפתיה,כריזמה ומיתוס,תוך טענה כי ההתקבלות הסוביקטיבית מעניקה משמעות ולאו דווקא האוביקטיביות.

שכול והאגדה החיה :  ---  רוטנברג,מרדכי  ---  2005  ---  מחקר בו המחבר דן במושג הנרטיב בהיבטיו ההסטוריוגפים, הפסיכולוגיים והסוציולוגיים על רקע נתוח מונחים כגון אמפתיה,כריזמה ומיתוס,תוך טענה כי ההתקבלות הסוביקטיבית מעניקה משמעות ולאו דווקא האוביקטיביות.

שכחה.  ---  ונטורה,רון  ---  2005  ---  מחזה קצר שעלילתו מתרחשת במשך לילה אחד ובמרכזו דיאלוג בין אח ואחות.

שכינה.  ---  ג'ובני,איתמר  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני הרואה אור בעקבות תערוכתו של ג'ובני במוזיאון. עבודתו הנוכחית משלבת אלמנטים פיסוליים מורכבים והקרנת וידאו.

שככה יהיה לי טוב.  ---  וינסטון,לולי  ---  2005  ---  רומן. אישה המתקשה להפנים את התאלמנותה, מעתיקה את חייה למקום חדש, שם היא נתקלת בהרפתקה שלא ציפתה לה.

שכרון סיני .  ---  לוי,אורי  ---  2005  ---  

שכרון סיני.  ---  לוי,אורי  ---  2005  ---  חמישה סיפורים ואגדה.

שלהי מאות קיצם של עידנים. [שלהי מאות - קיצם של עידנים]  ---  קפלן,יוסף (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים מאת חוקרים מדיסציפלינות שונות, הבוחן התייחסויות שונות לזמן ולקיצם של עידנים בחברות ובדתות שונות, בישראל ובעמים, תוך התמקדות במשמעות ההסטורית, התרבותית והמטפורית הגלומה בהן.

שלהי מאות קיצם של עידנים. [שלהי מאות - קיצם של עידנים]  ---  קפלן,יוסף (ע.)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים מאת חוקרים מדיסציפלינות שונות, הבוחן התייחסויות שונות לזמן ולקיצם של עידנים בחברות ובדתות שונות, בישראל ובעמים, תוך התמקדות במשמעות ההסטורית, התרבותית והמטפורית הגלומה בהן.

שלום :  ---  אליאב,אריה לובה  ---  2005  ---  אלבום בשני חלקים. רשימות ופרשנויות סביב קטעי טקסט מן המקרא והמסורת העוסקים בשלום, מופיעים בלוויית תצלומים, בעיקר כתבי יד עתיקים. השני מציג סדרת עבודות ברישום של קרוון וכן פרויקט שלום מיוחד שהוקם בניצנה.

שלוש הדתות ותרומתן לירושלים ולארץ ישראל.  ---  הראל,מנשה  ---  2005  ---  סקירת יחסן של שלוש הדתות לירושלים ולא"י במהלך ההיסטוריה. עמדת המחבר בנוגע לזכות היהודים על הארץ שזורה לכל אורך החיבור.

שלוש נשים שלוש אהבות.  ---  ירושלמי,אהרן  ---  2005  ---  רומן המתרחש ביוון בימי מלחמת העולם השניה. ספור המסגרת מתאר את מסעו של קרדיולוג בעל שם עולמי היוצא למסע ביוון בעקבות בנו שיצא כדי להלחם בנאצים.

שלושה שבועות בפריז.  ---  טיילור ברדפורד,ברברה  ---  2005  ---  רומן. ארבע חברות שלמדו יחדיו ונפרדו כאויבות לפני שנים, שבות ומתאספות לכבוד יום הולדתה של מורתם בפריז.

שלושים חודשי אהבה.  ---  סמבירא,גלי  ---  2005  ---  ספור אהבה בין שתי נשים שהוא גם ספור מסעה של המחברת אל מ"חוץ לארון". הספור מתרחש לאורך שני צירי זמן מקבילים: 30 החודשים שבהם נמשך ספור האהבה אל מול מבט רטרוספקטיבי בוחן על 30 שנות חיי המחברת.

שליחות של חסד ואחוות אחים :  ---  גולנדר,חוה. בריק,יצחק  ---  2005  ---  קובץ מאמרים הסוקרים פנים שונות של מלב"ן - 'מוסדות לטיפול בעולים נחשלים'. המאמרים מתמקדים בתהליכים שקדמו להקמתו, הבעיות שחייבו את ייסודו ועוד, תוך שימת דגש על השירותים לזקנים שמלב"ן בנה, פיתח וניהל.

שליטה בלחץ.  ---  דווידסון,ג'ף  ---  2005  ---  מדריך המבקש לספק שיטות קלות ומהירות להתמודדות עם מצבי לחץ, כלים לחיים רגועים יותר ושלל עצות להפגת תחושות לחץ, עייפות וחוסר אונים.

שם הצופן :   ---  בראון,דן  ---  2005  ---  רומן. מאז הצלחתו של "צופן דה-וינצ'י" אנו נאלצים להיחשף גם לרטרוספקטיבה של עבודת דן בראון.

שמונה גברים ואישה.  ---  גריכטר,חיים  ---  2005  ---  אשה צעירה מנסה את מזלה עם גברים אחרים - ונכשלת נחרצות - לאחר שהשאירה מאחור אהבה אבודה.

שמורים בלב :  ---  גליקסברג,חיים  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה המציג מבחר מייצג מן הדיוקנאות שצייר גליקסברג, רובם מן המחצית הראשונה של המאה ה-20. הקטלוג ערוך כרונולוגית וכולל מאמרים ומידע מפורט על הדיוקנאות אשר ברבים מהם מצויר ביאליק.

שמורים בלב :  ---  גליקסברג,חיים  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה המציג מבחר מייצג מן הדיוקנאות שצייר גליקסברג, רובם מן המחצית הראשונה של המאה ה-20. הקטלוג ערוך כרונולוגית וכולל מאמרים ומידע מפורט על הדיוקנאות אשר ברבים מהם מצויר ביאליק.

שמחה ועצב במשפחה הרב דורית .  ---  טמיר רופין,מרים  ---  2005  ---  

שמחה ועצב במשפחה הרב-דורית.  ---  טמיר רופין,מרים  ---  2005  ---  הגיגים אודות היחסים המשפחתיים בימינו לנוכח החברה הסובבת, מתובלים בדוגמאות מספריהם של אחרים.

שמרי נפשך : ["שמרי נפשך"]  ---  לב ויזל,רחל. צוויקל,ג'ולי. ברק,נורית (עורכות)  ---  2005  ---  אסופת מאמרים הנחלקת למספר שערים: נשים ומגדר, בריאות נפשית, תפקידים ואמהות, גישות הוליסטיות לבריאות, אלימות כלפי נשים, איכות חיים במעגל החיים. תקצירי המאמרים מופיעים באנגלית.

שמש שמש.  ---  שבתאי,אהרון  ---  2005  ---  מן השירים בוקע קול חתרני המבקר בארסיות את החברה הישראלית, את קיצוני הדת והפוליטיקה מימין, את הכיבוש ועוד. כולל מספר שירי הלל לטלי פחימה.

שנאה ידידות חיזור אהבה נישואים : [שנאה, ידידות, חיזור, אהבה, נישואים]  ---  מונרו,אליס  ---  2005  ---  תשעה סיפורים.

שנות המחנות העולים :  ---  אבנרי,יחזקאל (ע.)  ---  2005  ---  אופציית שלמות הארץ, גיבוש שיא של גרעיני התיישבות, התאוששות, הלם מלחמת יום-הכיפורים, שידוד מערכות, הערכה רעיונית מחודשת.

שניים.  ---  אפשטיין,אייל  ---  2005  ---  רומן העוקב אחר תהפוכות הרגש של עלם צעיר האוהב את אמו אהבה עזה, כאשר הוא מתאהב בנערה מבוגרת ממנו.

שניים.  ---  גיל,תמי  ---  2005  ---  רומן המסופר מנקודות מבט מתחלפות ומתאר מערכת יחסים מורכבת הנרקמת בין דמויותיו.

שנתון המשפט העברי כג.  ---  ליפשיץ,ברכיהו (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים בנושאים שונים: עיון מחודש בכתבי הרמב"ם ונוסחם, מעמדו של הרב יוסף קארו בפסיקתו של הרב עובדיה יוסף, גישות שונות בספרות התנאית ופשרן ועוד.

שנתון לחקר המקרא והמזרח הקדום טו.  ---  יפת,שרה (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים ובקורות ספרים בנושאי המקרא ופרשנותו, המזרח הקדום בזיקתו למקרא, תולדות הפרשנות ועוד.

שנתון סטטיסטי לישראל 2005.  ---    ---  2005  ---  שנתון בעברית ובאנגלית, כולל תקליטור.

שנתכם הראשונה בשיווק רשתי :  ---  יארנל,מארק. יארנל,רנה ריד   ---  2005  ---  מדריך לניהול בשיטת השיווק הרשתי - שיטת יזמות פרטית לשיווק באמצעות מערך של לקוחות המשווקים בעצמם אותו מוצר.

שעיר לעזאזל :  ---  בוכנר,עודד  ---  2005  ---  כתב הגנה של אב היוצא להגן על בנו, אשר לטענתו הופקר לטובת אינטרסים פוליטיים ואחרים, ושבמהלכו האב מטיח האשמות לכל עבר. הבן, קצין בצה"ל, הואשם באיום לביצוע מעשה סדום בעציר פלסטיני וריצה חודש מאסר.

שער יהודה :  ---  צלבי,יהודה  ---  2005  ---  חיבור קראי מן המאה ה-16 העוסק בביאור דיני עריות והמחלוקות באשר אליהם בין הקראים לרבנים.

שערו של בטהובן.  ---  מרטין,ראסל  ---  2005  ---  הספר עוקב אחר מסעותיה של קווצת שיער שנגזזה מראשו של בטהובן ערב מותו, מוינה בשלהי המאה ה-18 ועד למעבדות דנ"א במאה ה-21 והגילויים המפתיעים על בריאותו,מחלותיו ומותו של המלחין.

שערי הגן פתוחים :  ---  גלפז,יענקלה  ---  2005  ---  קובץ שירים, פזמונים ומקאמות בלשון פשוטה וחפה ממליצות.

שעשועי חשיבה.  ---  למדן,אריה  ---  2005  ---  אוסף חידות ופתרונן, ערוך לפי רמות. חידות מתמטיות פשוטות ומורכבות, חידות הגיון, ריבועי קסם, חידות בנושא שקילה וחידות הגיון יפניות.

שעשועים מרושעים לאנשים חסרי לב :  ---  גרהם,הארי  ---  2005  ---  שירים קצרצרים בחרוזים, שופעי הומור שחור ונונסנס שפורסמו באנגליה בסוף המאה ה-19, בליווי איורים מאת המתרגם.

שפה אסורה :  ---  עינת,תומר  ---  2005  ---  מחקר קרימינולוגי ואנתרופולוגי הבוחן את החיים בין כתלי הכלא בישראל באמצעות ניתוח השפה והז'רגון המיוחדים של הכלואים בו.

שפה אסורה :  ---  עינת,תומר  ---  2005  ---  מחקר קרימינולוגי ואנתרופולוגי הבוחן את החיים בין כתלי הכלא בישראל באמצעות ניתוח השפה והז'רגון המיוחדים של הכלואים בו.

שפה זרה  ---  עזי,אסד פיצ'חדזה,מאיר  ---  2005  ---  

שפה זרה.  ---  עזי,אסד. פיצ'חדזה,מאיר  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה בשלוש לשונות - עברית, ערבית ואנגלית - המציג את ציוריהם של שני האמנים הידועים.

שפוי בדמשק :  ---  שרון,אמנון  ---  2005  ---  בקרב במהלך מלחמת יום הכפורים, שם פיקד על פלוגת טנקים, נשבה המחבר בידי הסורים ושהה בבית האסורים במשך 8 חודשים. בספר הוא מביא את ספורו האישי בלוויית זכרונות מהתנהלותה של המלחמה קודם נפילתו בשבי.

שפץ ביתך בבטחה.  ---  מזרחי,אילן  ---  2005  ---  שלל הנחיות ועצות מעשיות לסיוע בתהליך שיפוץ הבית, החל משלב טרום הביצוע - בחירת צוות התכנון, בחירת הקבלן, הצעות מחיר, הסכמים וכו' - עד לשלב סיום העבודות. כולל נספח מצולם.

שפת האם :  ---  יוסף,דוד  ---  2005  ---  מילון מהודר למילים בעיראקית יהודית, מחולק לפי נושאים: ברכות, קללות, שבועות, מטבח ואוכל, גוף האדם ומחלות, שידוכים וחתונה, בית הקפה ועוד ועוד.

שקט מתנתקים! : [שקט, מתנתקים!]  ---  אירם,שירי ואחרים  ---  2005  ---  דו"ח בקורתי המבקש לבחון כיצד סיקרו אמצעי התקשורת המרכזיים בישראל את הפסקת האש, בעתונות ובמהדורות החדשות המרכזיות בטלויזיה, כיצד פרשו את פעולות שני הצדדים וכיצד טיפלו בהצהרותיהם של שני הצדדים.

שקרים על שלום :  ---  רינהרט,טניה  ---  2005  ---  מאמרים שכתבה הבלשנית והפרשנית הפוליטית הישראלית בשנתיים הראשונות של אינתיפאדת אלאקצה, בהם היא מנתחת מפרספקטיבה ביקורתית-שמאלית את יחסי ישראל והפלסטינים מהסכמי אוסלו ועד אחרי מבצע "חומת מגן".

שקרים על שלום :  ---  רינהרט,טניה  ---  2005  ---  מאמרים שכתבה הבלשנית והפרשנית הפוליטית הישראלית בשנתיים הראשונות של אינתיפאדת אלאקצה, בהם היא מנתחת מפרספקטיבה ביקורתית-שמאלית את יחסי ישראל והפלסטינים מהסכמי אוסלו ועד אחרי מבצע "חומת מגן".

שרה.  ---  לרוי,ג'יי טי  ---  2005  ---  רומן המגולל את ספורו של "צ'רי ונילה", ילד בן 12 המוצא את פרנסתו, כמו גם את מיניותו, כאשר הוא עובד כזונה בדמות אשה בחניון של נהגי משאיות. לאחר תקופת חניכה אצל סרסור מפנק, ונילה יוצא לבדו אל העולם האכזר.

שרידי אהבה.  ---  דאנקן,גלן  ---  2005  ---  רומן. ספורם של זוג אוהבים השבויים בקסמי האהבה. ארוע יוצא דופן ומחריד באכזריותו הופך את עולמם הפיזי והרגשי על פיו והם נאלצים להיאבק להשרדות בנפרד.

שרידי זקסנהאוזן מספרים :  ---  לנצמן,אברהם  ---  2005  ---  קובץ עדויות מכלי ראשון המביא את ספורם המצמרר של ניצולים שנכלאו במחנה הריכוז זקסנהאוזן ובמחנות אחרים.

שרים אחר נגנים (תהילים ס"ח כ"ו) :  ---  ברמוט,אליהו  ---  2005  ---  מחקר עיוני העוסק בעיקר בשירה הדתית של יהודי קוצ'ין, תולדותיה, מקורותיה וחיי יוצריה, החל מן המאה ה-16 ועד סוף המאה ה-19.

שרים אחר נגנים .  ---  ברמוט,אליהו  ---  2005  ---  

שרשי יניקה של הגרעין החלוצי. [שורשי יניקה של הגרעין החלוצי].  ---  בן אהרון,יריב  ---  2005  ---  כינוס רשימות שרובן ראו אור בבטאון תנועת "הנוער העובד והלומד" בשנים 1979 - 1981 ומהוות מעין מדרשים חילוניים ברוח הציונות הסוציאליסטית על נושאים אמוניים כצלם אלוהים, גלות ותקומה, תפילה ואמונה, גאולה ומשיחיות.

שש בש עם ברוס לי .  ---  רוזנטל,דוד  ---  2005  ---  

שש בש עם ברוס לי.  ---  רוזנטל,דוד  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים רוויים בביטויים בוטים, המתארים את הוויתם של דמויות צעירים בישראל ובניו יורק.

שתזכה לשנה הבאה :  ---  הררי,שרון  ---  2005  ---   סיפורה האמיתי של משפחה צעירה במירוצה כנגד הזמן בתקווה להציל את הבן, החולה במחלה גנטית נדירה.

שתיקת הברווז.  ---  גבע,דודו  ---  2005  ---  אלבום המכיל אסופה מובחרת מן המדור השבועי שהתפרסם בעיתון 'העיר' בשנים 2002-2004.

תאומי צביה.  ---  אליאב,אריה לובה  ---  2005  ---  שלושה שערים: ה"אני מאמין" של המחבר (אמונתו באדם, יהדותו וציוניותו), בעיות קיומיות מן ההווייה הישראלית (פליטים יהודים וערבים, ירושלים ועוד), ובשער השלישי - פרקים מחיי המחבר, שנכתבו במהלך 70 השנים האחרונות.

תבנית נוף מולדתו .  ---  נאור,מרדכי  ---  2005  ---  

תבנית נוף מולדתו :  ---  נאור,מרדכי ד"ר  ---  2005  ---  אלבום מהודר, בתצלומים וכרזות ובטקסט, המהווה סקירה הסטורית של תולדות א"י החל מן העליה השלישית (1917-1923) ועד לימים הללו, ומשלב בהם את ההסטוריה הפרטית והפוליטית של יצחק רבין ופועלו.

תדריך תכנון להקצאת קרקע לצורכי ציבור.  ---  אפרתי,צביה (יו"ר ועדת היגוי)  ---  2005  ---  התדריך מבקש לעדכן את התדריכים הקודמים שהתפרסמו בארץ בשנות ה-80 אשר הפכו ארכאים עקב התמורות שחלו בדפוסי הצריכה ובאספקת השירותים הציבוריים בישראל בשנים האחרונות.

תדרים :  ---  בז'רנו,מאיה  ---  2005  ---  אוסף מספריה הקודמים של המשוררת וכן שירים חדשים.

תדרים :  ---  בז'רנו,מאיה  ---  2005  ---  אוסף מספריה הקודמים של המשוררת וכן שירים חדשים.

תה.  ---  גונן,אהוד  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי, הספר סוקר את עולם התה בתמונות ובטקסט, מראשיתו ועד לימינו: היסטוריה ומסחר, בוטניקה וגננות, תה סיני מסורתי, תה בטעמים, ייצור התה, אריזות ואחסון, דירוג התה, הכוס המושלמת ועוד.

תהיה מלחמת אחים בקיץ.   ---  בלום הלוי,יוסי  ---  2005  ---  תיעוד המהלכים הפוליטיים, השיח התקשורתי וההיערכות הצבאית לקראת ההתנתקות ("מלחמת 'שבת אחים' " - בלשונו של המחבר) מנקודת מבט ימנית. ע"פ הספר, זו היתה מלחמת אזרחים שהכריז ה"שמאל" על הימין בשיתוף הפלסטינים

תו + 5 :  ---  שפירא,בת-שבע  ---  2005  ---  הגיליון כולל מאמרים מאת מלחינים ואמנים ישראלים בנושאי אמנות, חברה וכלכלה, וכן רשימות על מוזיקה ותרבות. מצורף תקליטור עם יצירות של מלחינים צעירים.

תובנות על הצרכן הישראלי. CONSUMER INSIGHTS.   ---  קרן,אהרון  ---  2005  ---  האלבום מכיל את תובנותיה הפסיכולוגיות-שיווקיות של המחברת על אודות אופיו של הצרכן הישראלי. הספר ממליץ על אמצעי השיווק שיש להפעיל בפנייה לכל אחת מהאוכלוסיות: נשים, הורים, ילדים, נוער, חיילים ועוד.

תוכו רצוף אהבה .  ---  צור,שי חרותי,מיכל (ע)  ---  2005  ---  

תוכו רצוף אהבה :  ---  צור,שי. חרותי,מיכל (עורכות)  ---  2005  ---  מבחר ספורי אהבה קצרים מאת סופרים ישראלים. רואה אור לרגל עשור שנים לסדרת פרוזה.

תולדות אסירי ציון באפריקה :  ---  מילמן,דב ה.  ---  2005  ---  לספר מטרה בעלת שתי פנים: סקירת תולדות מחנה העצורים אליו נשלחו האסירים ע"י השלטון הבריטי וסיפור מעשיהם של החברים בתוך המחנה, בתקווה לחלץ את שמותיהם ומעשיהם של הגולים מן האלמוניות.

תולדות האהבה .  ---  קראוס,ניקול  ---  2005  ---  

תולדות האהבה.  ---  קראוס,ניקול  ---  2005  ---  רומן. בעוד גיבורנו הישיש ממתין למותו, מתחוור לנו כי בצעירותו בפולין הוא כתב ספר אשר השפיע על חייהם של אנשים אחדים. נערה בת 14, הנושאת את שמה של אחת הדמויות בספרו, יוצאת להרפתקת חשיפת מקורות הספור.

תולדות האוניברסיטה העברית בירושלים :  ---  לבסקי,חגית  ---  2005  ---  הכרך השני במפעל תולדות האוניברסיטה העברית. מאמרים: בנייתה של האוטונומיה האוניברסיטאית, גרשום שלום ולמודי הקבלה, תולדותיו של החוג למקרא, לימודי המשפטים בתקופת המנדט ועוד ועוד.

תולדות היהודים בהונגריה ד :  ---  פרי,יצחק  ---  2005  ---  קורות המגוייסים היהודיים לפלוגות "עבודת כפייה" - כ"עבדים" ובני הנוער היהודיים לשירות קדם צבאי "כעובדי עבודת פרך" בימי טרום השואה ובמהלך מלחמת העולם השניה בהונגריה.

תולדות המיתוסים.  ---  ארמסטרונג,קארן  ---  2005  ---  סקירה הסטורית של תולדות המיתוס מתקופת האבן ועד העת המודרנית תוך דיון בקשר המהותי שבני האדם מקיימים עמו.

תולדות המיתוסים.  ---  ארמסטרונג,קארן  ---  2005  ---  סקירה הסטורית של תולדות המיתוס מתקופת האבן ועד העת המודרנית תוך דיון בקשר המהותי שבני האדם מקיימים עמו.

תולדות הרעיה.  ---  יאלום,מרילין  ---  2005  ---  מחקר הסטורי-תרבותי על מוסד הנשואין בכלל ומודלים של רעיות בפרט, מן ההיבט החוקתי, הדתי, החברתי, הכלכלי והפוליטי, החל מן העולם העתיק ועד המאה ה-21.

תולדות הרעיה.  ---  יאלום,מרילין  ---  2005  ---  מחקר הסטורי-תרבותי על מוסד הנשואין בכלל ומודלים של רעיות בפרט, מן ההיבט החוקתי, הדתי, החברתי, הכלכלי והפוליטי, החל מן העולם העתיק ועד המאה ה-21.

תולדות יהודי גרמניה בעת החדשה.  ---  מאיר,מיכאל (ע).  ---  2005  ---  הכרך השלישי בסדרה בת ארבעה ספרים המהווה חקירה הסטורית מקיפה של הקיום היהודי במרכז אירופה מהמאה ה-17 ועד לשואה.

תולדות יהודי גרמניה בעת החדשה.  ---  מאיר,מיכאל (ע).  ---  2005  ---  הכרך האחרון בסדרה המהווה חקירה הסטורית מקיפה של הקיום היהודי במרכז אירופה מהמאה ה-17 ועד לשואה.

תולדות יהודי גרמניה בעת החדשה.  ---  מאיר,מיכאל (ע).  ---  2005  ---  הכרך השלישי בסדרה בת ארבעה ספרים המהווה חקירה הסטורית מקיפה של הקיום היהודי במרכז אירופה מהמאה ה-17 ועד לשואה.

תולדות יהודי גרמניה בעת החדשה.  ---  מאיר,מיכאל (ע).  ---  2005  ---  הכרך האחרון בסדרה המהווה חקירה הסטורית מקיפה של הקיום היהודי במרכז אירופה מהמאה ה-17 ועד לשואה.

תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש ג :  ---  שביד,אליעזר  ---  2005  ---  תעוד התפתחותה של פילוסופיית-הדת היהודית והוגיה המרכזיים,על רקע תולדות ההגות המערבית מתקופת ההשכלה ועד מלחמת העולם השניה. כרך זה עוסק בתקופה שבין שתי מלחמות העולם.

תוניסיה :  ---  סעדון,חיים (ע.)  ---  2005  ---  אלבום המתאר את חיי הקהילה היהודית בתוניסיה על היבטיה ההיסטוריים, התרבותיים, הכלכליים והחברתיים. הספר מורכב מקטעי ארכיון, צילומים ומאמרים שונים.

תועלת ועלות כלכלית וחברתית בפיתוח משותף ישראלי-פלשתיני של משק המים בשומרון ובנימין.   ---  סולומוניקה,דוד. אמדור,לירון  ---  2005  ---  מחקר המבקש לבחון דרכי פעולה באמצעותם ניתן יהיה לאזן בין כמות צריכת המים הפלשתינית לצריכת המים הגבוהה פי כמה של האוכלוסייה היהודית בתוך ומחוץ לתחומי הקו הירוק.

תופעות מורפוטקטוניות לאורך העתק הכרמל.   ---  אשקר,לנא ואחרים  ---  2005  ---  עבודה המהווה חלק מסקר מקיף הבוחן סיכונים מרעידות אדמה במפרץ חיפה ועמק זבולון. מספר העמודים המצוין אינו כולל עשרות תרשימים ומפות בצבע.

תורכיה :  ---  צורשר,אריק יאן  ---  2005  ---  החוקר מציג ראייה משולבת של ההיסטוריה של תורכיה מן האימפריה העוסמאנית בשלהי המאה ה-18 ועד היום, תוך שימת דגש על התפתחויות חברתיות-כלכליות, פוליטיות ואידאולוגיות.

תורת האימון והמשחק בכדורגל.  ---  בן מלך,איציק  ---  2005  ---  הספר מיועד לשחקנים ולמאמנים. המחבר מציג באופן מדעי את העקרונות, השלבים והאופנים להכשרת שחקני כדורגל ברמה הגבוהה ביותר.

תורת הספרות והתרבות :  ---  הרציג,חנה  ---  2005  ---  ספר מבוא בסיסי המציג את רצף האסכולות בתורת הספרות והתרבות המודרנית, מראשית המאה ה-20 ועד ימינו.

תחיה ותהיה.  ---  מיכאליאנו,ראדו. דוגרן,אלן  ---  2005  ---  רומן המספר את ספורם של יהודי אתיופיה שהועלו לישראל ב"מבצע משה". ילד נוצרי נשלח ממחנה פליטים בסודן לישראל, שם מאומץ על ידי משפחה ישראלית. הספר עוקב אחר מאבקו בדעות קדומות, גזענות וחייו בישראל.

תחנת ויקטוריה.  ---  הראל,יאיר  ---  2005  ---  רומן בכורים. המספר נוסע אנה ואנה בקו רכבת כדי לתור אחר חברו האובד.

תיאולוגיה פוליטית :  ---  שמיט,קרל  ---  2005  ---  המחבר (1888-1985) נמנה עם החשובים שבמשפטני ויימאר, ומאוחר יותר היה למשפטן הראשי של הרייך השלישי. חיבור מורכב ומשפיע המציג יחס אנלוגי בין התיאולוגיה לבין הפוליטיקה והמשפט במחשבה המודרנית המחולנת.

תיאוריה וביקורת 26 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים ומסות. בין הנושאים הנידונים: אוריינטליזם, אנתרופולוגיה סימטרית, הציונות ויהודי איראן, סוציולוגיה, מזרחיות ועוד.

תיאוריה וביקורת 27 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים ומסות. בין הנושאים הנידונים: דו"ח דברת, הפיצויים לניצולי השואה והריבוד החברתי בישראל, על "חייבים להגן על החברה" לפוקו, על מיפוי הרוגי צה"ל באינתיפאדה ב', סדרת תצלומי כרומו מהשטחים ועוד.

תיאוריה חשבונאית.  ---  שוב,שלומי  ---  2005  ---  הספר עוסק בנושאים העומדים בבסיס התיאוריה החשבונאית: תהליכי התקינה, המסגרת המושגית, הכרה בהכנסה, נכסים בלתי מוחשיים, הפרשות ועוד.

תיאוריות וגישות במדע המדינה.  ---  מארש,דיוויד. סטוקר,ג'רי  ---  2005  ---  ספר לימוד המציג תיאוריות וגישות שונות בתחום, בד בבד עם התייחסות לביקורות התיאורטיות והמתודולוגיות שנמתחו עליהן.

תיאורית ה-F.  ---  אסיה,אילן  ---  2005  ---  אסופה של מאמרים, רעיונות ותזכירים שנכתבו, ורובם פורסמו, בשנים 1970-2005. לכל הנושאים אליהם מתייחסים המאמרים ישנה השפעה מכרעת על החיים בישראל כיום. בנושאים: ישראל ומצרים, הסכסוך, השואה וגרמניה ועוד.

תינוק רגוע... :  ---  פישמן פורמן,שרי  ---  2005  ---  מדריך לעיסוי תינוקות, כתוב כאוטוביוגרפיה מפיו של בנה בן השנה של המחברת. בספר עצות להנקה והנחיות לעיסוי מלוות בתצלומים.

תינוקות! :  ---  האן מרקוביץ,ג'רי  ---  2005  ---  חוברת מאוירת להורים המנסחת באופן תמציתי ובהיר את שלבי ההתפתחות של הרך הנולד. זאת לצד שלל הצעות לפעילויות המותאמות לגילאים השונים, רשימות על בטיחות ועוד.

תיק רבין :  ---  מילשטיין,אורי  ---  2005  ---  המחבר משרטט את הביוגרפיה הצבאית של יצחק רבין ובמהלכה מנגח מיתוסים נפוצים אשר מביאים להצגתו של ראש הממשלה לשעבר ז"ל באור שלילי בהחלט. זוהי גרסה שניה ל"תיק רבין" אשר הופיע במקור 8 חדשים טרם הרצחו.

תכלת 20 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2005  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: החוקה שבדרך, היום שאחרי ההינתקות, אהבה אלוהית ועוד.

תכלת 21 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2005  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: התרבות הגרמנית מתנערת מתודעת האשמה - בקולנוע ובמוסיקה, יגאל אלון וגבולות העתיד, מבחן שרנסקי ועוד.

תכנית ההתנתקות - שלב היישוב מחדש.  ---  ביליג,מרים. כץ,יוסי  ---  2005  ---  

תכנית ההתנתקות הלכה מול דמוקרטיה?  ---  דון יחיא,אליעזר   ---  2005  ---  קובץ מאמרים ורב שיח העוסקים בסוגיות הנוגעות לדמוקרטיה ולהלכה הנגזרות מתכנית ההתנתקות.

תכשיט של מילה .  ---  אמריליו ויס,לינה  ---  2005  ---  

תכשיט של מילה :  ---  אמריליו ויס,לינה   ---  2005  ---  המחברת מאגדת במהדורה מפוארת וממוספרת את הגיגיה, שיריה, תכשיטיה ויכולתה להתבטא בעברית/אנגלית. התוצאה מוגשת בצורה מרהיבה כדרכה של ההוצאה.

תל אביב העיר האמיתית : [תל-אביב העיר האמיתית]  ---  עזריהו,מעוז  ---  2005  ---  סקירה ודיון הסטורי, תרבותי וחברתי במארג המיתוסים של ת"א וביסודות המכוננים אותה כעיר מיתית: העיר העברית הראשונה, עיר ללא הפסקה והעיר הלבנה. כן הספר עוסק ביריבות בין ת"א לי-ם ובאתרים שהיו לחלק ממיתוס העיר.

תל אביב העיר האמיתית : [תל-אביב העיר האמיתית]  ---  עזריהו,מעוז  ---  2005  ---  סקירה ודיון הסטורי, תרבותי וחברתי במארג המיתוסים של ת"א וביסודות המכוננים אותה כעיר מיתית: העיר העברית הראשונה, עיר ללא הפסקה והעיר הלבנה. כן הספר עוסק ביריבות בין ת"א לי-ם ובאתרים שהיו לחלק ממיתוס העיר.

תל אביב יפו :  ---  יהב,דן  ---  2005  ---  הספר סוקר את פניה הרבות של העיר לרבות נושאים שלא מוצו עד עתה: היסטוריה, ארכיאולוגיה, ארכיטקטורה, פארקים וגנים, קיבוצים וקומונות, בתי קבורות, אמני העיר, תולדות החשמל בעיר ועוד ועוד. מלווה בתצלומי שחור לבן.

תלמוד בבלי מסכת בכורות :  ---  אבן ישראל (שטיינזלץ),עדין (ע.)  ---  2005  ---  פורמט גדול.

תלמוד בבלי מסכת ברכות .  ---  אבן ישראל,עדין (שטיינזלץ)  ---  2005  ---  עו' עם הקדשת המחבר .

תלמוד ירושלמי מסכת מעשרות :  ---  פליקס,יהודה (פירוש וביאור)  ---  2005  ---  מהדורה מהודרת.

תמונה באבן.  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  בגיליון זה: בית הקברות הצבאי בהר הרצל, ספורי משפחות חקוקים באבן בשכונת אהל שם בירושלים, כיבוש יפו בידי נפוליאון, יום סיור 'בעקבות יצחק רבין', תיירות הצלילה בשוניות האלמוגים ועוד.

תמורות במורשת יהדות תימן .  ---  גימאני,אהרן  ---  2005  ---  

תמורות במורשת יהדות תימן :  ---  גימאני,אהרן  ---  2005  ---  עיון באופיה ובדרכי השפעתה של תורת ארץ ישראל - בעיקר של קבלת צפת - על יהדות תימן מראשיתה ועד עליית בני הקהילה לארץ ישראל אחרי קום המדינה.

תמצית החוכמה.  ---  גיאטסו,טנזין (הדלאי לאמה)  ---  2005  ---  מסריו של הדלאי לאמה ה-14 מובאים במשפטים פשוטים ומלאי חכמה, מוסר וחמלה.

תסמונת דיין  ---  אסיה,אילן  ---  2005  ---  

תסמנת גשם.  ---  פורמן,אירנה  ---  2005  ---  ספר שירים ראשון המתפרסם בעברית למשוררת.

תעלומה בנתיב ההתרסקות.  ---  עזרן,חנן  ---  2005  ---  תחקיר המקרה העלום של יירוט מטוס אל-על מעל שמי בולגריה תוך הריגת 58 נוסעיו,אשר התרחש ב-1955. באמצעות עדויות ותחקיר עתונאי, המחבר חושף את נסיבות המקרה, הסיבות להשתקת החקירה ועוד.

תעלומת הקבר המכושף .  ---  מנדוסה,אדוארדו  ---  2005  ---  

תעלומת הקבר המכושף.  ---  מנדוסה,אדוארדו  ---  2005  ---  ספור בלשי לא שגרתי, בו גיבורנו, ספק פסיכופט, ספק עבריין, מנסה לפתור את תעלומת היעלמותה של ילדה מבית ספר יוקרתי של נזירות ונקרות בדרכו רצף של הרפתקאות מטורפות.

תעשייה וכלכלה בישראל.  ---  אהרוני,שרה ומאיר  ---  2005  ---  נתונים ותמונות בפורמט אלבומי. בנושאים: ההישגים העולמיים של ישראל, אירועים ומושגים בכלכלה, דמויות מפתח בהיי-טק והכלכלה, תרשימים וכן סקירה תדמיתי של גורמים כלכליים במשק הישראלי.

תפילות של פלדה.  ---  סנדברג,קארל  ---  2005  ---  מבחר משיריו של המשורר והסופר האמריקני (1878-1967).

תפילת נשים .  ---  לביא,עליזה  ---  2005  ---  

תפקיד הקו האדום בשמירה על מפלסים גבוהים בכינרת.  ---  פייטלסון,ערן ואחרים  ---  2005  ---  מטרות המחקר הן: 1. לבחון את תפקוד המנגנון של הקו האדום התחתון בשמירה על מפלס גבוה. 2. להציע המלצות לרפורמה מוסדית למען שמירה על מפלסים גבוהים בכינרת. תקציר המחקר מופיע גם באנגלית.

תצלומי דיוקנאות.  ---  גרינפילד סנדרס,טימותי  ---  2005  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי, ברובו טקסטואלי, המכיל שמונה צילומים של דיוקנאות אמנים ואנשי תרבות ידועים.

תקליטור הבריאות.  ---    ---  2005  ---  

תקשורת בעידן ה-IP :  ---  שחם,צבי  ---  2005  ---  הספר סוקר את התפתחותן של מערכות התקשורת מתחילתן הפרימיטיבית ועד לטכנולוגיות העדכניות בימינו, בדגש על פרוטוקול ה-IP שהפך נפוץ עם השמוש הנרחב ברשת האינטרנט.

תרבות אדריכלית :  ---  קלוש,רחל. חתוקה,טלי (עורכות)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים בקורתיים, מקצתם בתרגום עברי, הדנים בנושאים הקשורים לתרבות אדריכלית. הספר מציע עיון בקורתי בין-תחומי בסביבה הבנויה דרך עיון בשלושה נושאי יסוד באדריכלות: מקום, ייצוג ונוף.

תרבות אדריכלית :  ---  קלוש,רחל. חתוקה,טלי (עורכות)  ---  2005  ---  קובץ מאמרים בקורתיים, מקצתם בתרגום עברי, הדנים בנושאים הקשורים לתרבות אדריכלית. הספר מציע עיון בקורתי בין-תחומי בסביבה הבנויה דרך עיון בשלושה נושאי יסוד באדריכלות: מקום, ייצוג ונוף.

תרבות דמוקרטית 9.  ---  שגיא,אבי. שטרן,ידידיה צ' (ע.)  ---  2005  ---  מאמרים בנושאים שונים: דמוקרטיה יהודית לעומת יהדות דמוקרטית בשמנתו של הרב קוק, הפשיזם כ"קהילה פוליטית של חוויה"- בעקבות וולטר בנימין,דגמים במחשבה פוליטית-יהודית בימי הביניים ועוד.

תרבות חומרית בארץ ישראל בימי התלמוד. [תרבות חומרית בארץ-ישראל בימי התלמוד]  ---  שפרבר,דניאל  ---  2005  ---  קובץ פרקים העוסק בעיקר בזיהוי ובבירור הלכותיהם של כלים שונים שמוזכרים במסכת כלים, במשנה ובתוספתא. כל זאת דרך מתודה המשלבת חקירה טקסטואלית, פילולוגית, ארכיאולוגית והלכתית.

תרגום השבעים לספר בראשית.  ---  צפור,משה   ---  2005  ---  תרגום השבעים - התרגום השלם הקדום ביותר למקרא שבידינו, במקורו ביוונית. בספר תרגום עברי של תרגום השבעים לספר בראשית בלוויית ביאורים: פרשנות, סוגיות תרגומיות, השואה לתרגומים אחרים ועוד. נוסף מבוא מקיף.

תרה.  ---  שלו,צרויה  ---  2005  ---  דרמת חיי משפחה. לאחר פירוק תא משפחתה, ארכיאולוגית פוגשת בגבר ויחדיו הם מנסים להקים בית חדש. בספור נפרסת רשת מסועפת של הקבלות בין הנרטיב האישי לבין נרטיבים השאובים מן המיתולוגי-הסטורי והארכיאולוגי.

תרומה לטופוגרפיה הרפואית של ירושלים :  ---  טובלר,טיטוס  ---  2005  ---  החיבור, שנכתב על ידי הרופא השווייצרי בשנת 1855, מובא במקור הגרמני ובתרגום. נוספו גם פרקים מתוך ספרו "זכרונות מירושלים", וכן מבוא מאת המתרגם. ראו גם ערך לועזי.

ת'רילר THRILLER* :  ---  קאלו,שלמה   ---  2005  ---  מותחן. חיידק מוטנטי וקטלני התוקף רק DNA של יהודים, משתולל ביישוב מעורב בגליל. "המוסד" מתערב בכדי לבלום את האסון הקרב.

תרנגול כפרות.  ---  עמיר,אלי  ---  2005  ---  רומן, בתרגום לרוסית.

תשובה לאיוב .  ---  יונג,ק ג  ---  2005  ---  

תשובה לאיוב.  ---  יונג,ק.ג.  ---  2005  ---  מסה מורכבת הפועלת בשדה הפסיכולוגיה ומפנה את חודה אל עבר התיאולוגיה הכנסייתית והיהודית. יונג חושף את יסוד הרוע ואת היסוד הנשי שבתוך מושג האלוהות ובכך עומד על הבעייתיות שבפולחן האלוהות הקיים.

תשוקה אלמת.  ---  חנונא,לילן  ---  2005  ---  כרוך בספרירלה. שירים ופזמונים אשר חלקם ארוטיים,במקרה הטוב "הסנפה רודפת הסנפה,/כמו נרקומנית מחפשת את ניחוח גופך./יגעה אל הריח עוד לקוק אחד מתוק/טעם זעתך מטריף את פי/מאפשר לכל חושי לפעם./"

תשע הנשמות של החתול .  ---  מאסון,ג'פרי מוסאייף  ---  2005  ---  

תשע הנשמות של החתול :  ---  מאסון,ג'פרי מוסאייף  ---  2005  ---  המחבר חוקר את עולמם הנסתר של החתולים דרך התנהלותם של חמשת חתולי הבית שלו המשמשים כאוכלוסיית המחקר. כן הוא מקדים בהסברים על ביות החתולים ומציג דוגמאות מן הספרות וההסטוריה השופכות אור על עולמם.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים