רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1000 ספרים בעמוד זה

כאן ועכשיו :  ---  סובול,יהושע  ---  2006  ---  הספר נכתב בעקבות מסע שערך המחבר בארץ ובו נפגש ושוחח עם אנשים על המצב החברתי-כלכלי ההולך ומחמיר בישראל. הספר לפרקים נושא אופי של פרופוגנדה לטובת פרץ, בקטעים המוקדשים לו ולמשנתו החברתית.

כביש מספר חמש .  ---  רובינשטיין,אמנון  ---  2006  ---  

כביש מספר חמש.  ---  רובינשטיין,אמנון  ---  2006  ---  רומן המתאר מפגש בין קטבים של החברה הישראלית. זהו ספור מסעו של עורך דין ישראלי ידוע ועשיר אל לבה של ישראל האחרת, זו הנשלטת ע"י אנשי שוליים ותמהוניים. המפגשים מזמנים לגיבור תהיות והרהורים על חייו.

כבתוך שלו .  ---  עפרת,גדעון  ---  2006  ---  

כבתוך שלו :  ---  עפרת,גדעון  ---  2006  ---  שלושים וששה הפרקים שבספר פורשים עיוני הגות פילוסופיים וספרותיים, בנימה אישית ואינטימית, בספר הספרים. בסגנונו היחודי עוסק המחבר במגוון רחב של סוגיות תנכיות: דמויות, ארועים, ערכים ועוד רבות.

כדורגל במוזיאון :  ---  ויזל,יעל [אוצרת]  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה קבוצתית שעסקה בעולם הכדורגל בכלל ובקבוצה המקומית של אשדוד בפרט. העבודות כוללות מדיה מסורתיות כשמן ואקריליק על בד, שלל טכניקות מעורבות ואף איור לספר ילדים שכתב הקשר אלון חזן.

כדורי הטניס של הכוכבים.  ---  פריי,סטיבן  ---  2006  ---  רומן. השנה היא 1980 ונד הוא בחור מוצלח שחייו זורמים על מי-מנוחות והוא אף פוגש בבחורה שהופכת את כל החוויה לממש מושלמת. אלא שאז עניין תזמון מסיט את חייו ומסלולם לנצח.

כדי לטהרני מקליפותי.  ---  נפרסטק,רחל  ---  2006  ---  קובץ שירים. "תפוח ריחני / שהצטמח בקרבי, / טבול בדבש ערגותי,/ משיר עתה עלותו / כדמן. / תחתיו צאלון / מתגבה / מדמם תלאובות / חיי. / ורק האטד / אמר שירה."

כוחה של תבונה.   ---  פלאצ'י,אוריאנה  ---  2006  ---  המחברת ביקשה לכתוב קובץ שיהווה נספח קצר לספרה הידוע (לשמצה, לפחות בחלקים הערביים של הכדור) "הזעם והגאווה". התוצר הנו חבור אישי המדגיש את כוחה של התבונה בעולם שהפך פונדמנטליסטי ומיליטריסטי.

כוחה של תבונה.   ---  פלאצ'י,אוריאנה  ---  2006  ---  המחברת ביקשה לכתוב קובץ שיהווה נספח קצר לספרה הידוע (לשמצה, לפחות בחלקים הערביים של הכדור) "הזעם והגאווה". התוצר הנו חבור אישי המדגיש את כוחה של התבונה בעולם שהפך פונדמנטליסטי ומיליטריסטי.

כוחו של היועץ החינוכי :  ---  מור,פלורה. לוריא,איתמר  ---  2006  ---  הצגה שיטתית של "התפיסה החינוכית הפסיכו-חברתית" המבוססת על קישור בין פסיכותרפיה וחינוך ושל הדרך בה תוכל התפיסה להיטמע בעבודתו של היועץ החינוכי ולהיטיב עם העשייה החינוכית בבית הספר.

כולנו מצוינים :  ---  כפיר,דרורה. פרסקו,ברברה. פאול,אילנה  ---  2006  ---  בבסיס הספר עומד מחקר רב-שנתי אשר בחן את סוגיית מתן ציונים והערכה בחינוך הגבוה. המחקר, לצד היבטים אחרים, בודק את הקשר שבין ציונים לבין אפיונים שונים וממצאיו מעוררים שאלות יסודיות לגבי ציונים והערכה בחינוך.

כולסטרול :  ---  אליס,אבישי  ---  2006  ---  מידע רפואי מרוכז ותמציתי בנושא שומני הדם, היווצרותם וההפרעות שהם גורמים; הקשר ביניהם לבין התפתחות הרובד הטרשתי; אבחנת הפרעות בשומני הדם; הגיש לטיפול ועוד.

כושר מנטלי :  ---    ---  2006  ---  הספר שואף לספק מגוון עשיר של עצות וטכניקות מעשיות כיצד לחשוב ולתקשר ביתר יעילות בתחומים הבאים: מערכות יחסים, הקלת מתח, עמידה באתגרים קשים, פיתוח יכולות שכנוע, ניהול זמן ולהפיק הנאה מהחיים.

כיבוש וסירוב.  ---  מנוחין,ישי (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים המוקדשת לסוגיית אי-הציות האזרחי. באסופה מכתביהם ואמנותם של ס' יזהר, סונטאג, ברכט, ז'יז'ק, לייבוביץ, יהודה שנהב, דוד ריב, מיקי קרצמן ואחרים. מלווה בצילומים וציורים לרוב.

כיבוש וסירוב.  ---  מנוחין,ישי (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים המוקדשת לסוגיית אי-הציות האזרחי. באסופה מכתביהם ואמנותם של ס' יזהר, סונטאג, ברכט, ז'יז'ק, לייבוביץ, יהודה שנהב, דוד ריב, מיקי קרצמן ואחרים. מלווה בצילומים וציורים לרוב.

כיוונים חדשים 13.  ---  אייל,אלי (ע.)  ---  2006  ---  בין המאמרים: נצחון הישראליות על הציונות, השינויים בקו הירוק בעת גיבוש גבולה העתידי של ישראל, האם ז'בוטינסקי היה אנטי-דתי, המתת חסד - דילמות אתיות ועוד.

כיסא בת הים.  ---  מונק קיד,סו  ---  2006  ---  רומן המתאר את המסע האישי שעוברת ג'סי לאחר שיבתה המהוססת לבית אמה הנמצא באי קטן. מסעה אל האי עתיד לחשוף את שורשי עברה של אמה ובייחוד לאפשר לה להכיר את עצמה.

כיסופים בארץ המחסומים :  ---  בשארה,עזמי  ---  2006  ---  חמישים ותשעה רסיסים ושברים של ספור על החיים מעברו השני של המחסום אשר צה"ל הציב בשטחים הכבושים.

כיצד הפך ישוע לאל?   ---  הורטאדו,לארי  ---  2006  ---  תרגום של סדרת הרצאות שהתקיימו באוניברסיטת בן גוריון בנגב בשנת 2004 ועניינן הסגידה לישוע והדבקות בו בשנים הראשונת לקיומה של הנצרות או כיצד הגיע ישוע למעמדו הנשגב כאל באמונה היהודית-נוצרית.

כיצד לקרוא אנשים :  ---  גלס,ליליאן  ---  2006  ---  המחברת מתיימרת לספק שורת כלים להבנה ופענוח של רמזים גופניים (בדיבור, בקול, בשפת הגוף ובפנים) בעזרתם ניתן יהיה להציץ אל מעבר למצבו הפיזי של האדם הניצב ממול.

כישלון והצלחה בהרתעה :  ---  שלו,אריה  ---  2006  ---  בחינה וניתוח של כשלי המודיעין הישראלי טרום מלחמת יום הכפורים ולקחיו האישיים של המחבר בנושא. המחקר מבוסס על הערכות המודיעין שהפיץ אמ"ן ערב המלחמה.

כך זה התחיל.  ---  אפרון,איימי  ---  2006  ---  רומן. ארבע נשים הנפגשות למשחק ברידג' חושפות פרשיית אהבים אסורה של אחת מקרובותיהן. הספור מתרחש בחברה הגבוה של ניו יורק ופאריס בשנות העשרים של המאה העשרים.

ככה לא בונים חופה.  ---  בניה,טל  ---  2006  ---  רומן בכורים. צעיר תל-אביבי רווק מחפש אהבת אמת אך מוצא בעיקר קשרים מזדמנים. בעיר מנוכרת בה כולם מעמידים פנים להיות משהו שהם לא, הוא וחבריו מנסים לפצח את הכשל המהותי שבתקשורת בין גברים לנשים.

כל אישי התנ"ך.  ---  ציפר,אליהו  ---  2006  ---  שמותיהם של 2855 אישי התנ"ך בעברית ובאנגלית, כולל אבותיהם ואמותיהם (אם צויינו) ושנת לידתו ומותם (אם צויינה). ערוך לפי שני מיונים: לפי סדר ספרי התנ"ך ולפי שם א"ב אנגלית.

כל אשר לי.  ---  אמיר,בטין  ---  2006  ---  שיריה הפשוטים, הצבעוניים והחושניים של בטין מלווים ביצירותיו של קדישמן שמחמיאות והולמות את הטקסט.

כל הדרכים .  ---  שגיא,רווה  ---  2006  ---  

כל הדרכים.  ---  שגיא,רווה  ---  2006  ---  עם מותו של בעלה לשעבר, אספן כפייתי, בלש אמנות וסייען בציד פושעים נאצים אחרי המלחמה, יוצאת אשתו למסע מפתיע לברלין בכדי לנסות ולפצח את החידה שהשאיר בעלה מאחוריו: מי היא אותה האשה השניה בחייו?

כל הכבוד נוח. [כל הכבוד, נוח]  ---  זיו,נועם  ---  2006  ---  רומן קליל והומוריסטי המגולל את ספורו של נוח, עובד היי-טק קטן וקטנוני משהו הגומל בליבו לגרום לפיטורי הבוס שלו כתגובה לכך שהדיח אותו מישיבות הנהלת החברה.

כל המחזות.  ---  ויילד,אוסקר  ---  2006  ---  חשיבותה של רצינות; מניפתה של ליידי וינדרמיר; אישה חסרת-חשיבות; בעל אידאלי; שלומית; הדוכסית מפדואה; וורה, או הניהיליסטים; טרגדיה פלורנטינית; הקורטיזאנית הקדושה. כולל אחרית דבר מאת המתרגם.

כל יום הוא טרבלינקה :  ---  פאטרסון,צ'רלס  ---  2006  ---  דיון פרובוקטיבי ומעורר מחשבה מאת ההסטוריון האמריקני אשר קושר בין השמדתם השיטתית של בעלי חיים ע"י בני האדם - ששיאה בבית המטבחיים המודרני - לבין דיכויים של בני אדם בכלל ואירועי השואה בפרט.

כל ילד חושב אחרת.  ---  לוין,מל  ---  2006  ---  המחבר, רופא ילדים ומומחה לחינוך, שוטח בספר זה את משנתו לטיפוח ופיתוח אסטרטגיות למידה אצל ילדים לקויי למידה תוך כדי גישה אינדיבידואליסטית, המותאמת לכשרונותיו וחולשותיו המיוחדות של כל ילד.

כל ילד יכול :  ---  רייך,ורד  ---  2006  ---  איצ'ירו סוזוקי הנו מחנך יפאני אשר פיתח שיטת הוראה יחודית המאפשרת לכל ילד לזכות בחינוך מוסיקלי ולפתח את הפוטנציאל האמנותי שבו, ובשיטה זו וביישומיה בעולם עוסק הספר.

כל ישראל אטלס כבישים 2006.  ---    ---  2006  ---  פורמט מוקטן, כרוך בספירלה.

כל כך הרבה דברים. [כל-כך הרבה דברים]  ---  למב,אביטל  ---  2006  ---  ספר שירים ראשון. "תפוח גדול/אדן/נראה עסיסי/נראה מתוק,/בפנים/מלא תולעים."

כל כללי הטקס.  ---  בנט,אלן  ---  2006  ---  תרגום ראשון בעברית לשלוש מיצירותיו של הסופר והמחזאי הבריטי. שלושת הספורים שבקובץ מתרחשים במרחבים ובזמנים שונים אולם גיבורי הספורים נאלצים להתמודד עם אתגרים דומים שהם בבחינת תימה מלכדת.

כל נחלי נמשכים מן הים והים עודנו מלא.  ---  שביט,יעקב שי   ---  2006  ---  שירים. "לא תיר מזדמן על רחפת ממחשבת...-//בן הארץ,יליד בין צידונים ופלשת על/חד תרנית במים רבים/ ורוח לעת מצא מפיחה במפרשה, גם זה/חסרון/לא יוכל להמנות,/אך בבלותה//בעט אני חותר, כורה מלים/לשיר המעלות."

כלבי קיץ.   ---  ורד,בן  ---  2006  ---  רומן בכורים שבמרכזו מערכת יחסים מיוחדת בין סקרז'יסקו, ערירי תמהוני, עולה חדש כבר 50 שנה, לבין נערה לבקנית שחולמת לברוח מהבית ולוקחת על עצמה לנקות את חצרו בתקווה לממן את בריחתה.

כלבי קיץ.   ---  ורד,בן  ---  2006  ---  רומן בכורים שבמרכזו מערכת יחסים מיוחדת בין סקרז'יסקו, ערירי תמהוני, עולה חדש כבר 50 שנה, לבין נערה לבקנית שחולמת לברוח מהבית ולוקחת על עצמה לנקות את חצרו בתקווה לממן את בריחתה.

כלולות בצלם אלוהים. [כלולות - בצלם אלוהים.]  ---  פיינרו,בלו סימיון  ---  2006  ---  קטלוג תערוכת פיסול המציגה את עבודות האמן. העבודות המוצגות עושות שימוש ברדי-מייד על מנת להנכיח את שפתה הסימבולית של הקבלה. בלוויית מאמרים מאת משה אידל ואחרים. בעברית ובאנגלית.

כלולות בצלם אלוהים. [כלולות - בצלם אלוהים.]  ---  פיינרו,בלו סימיון  ---  2006  ---  קטלוג תערוכת פיסול המציגה את עבודות האמן. העבודות המוצגות עושות שימוש ברדי-מייד על מנת להנכיח את שפתה הסימבולית של הקבלה. בלוויית מאמרים מאת משה אידל ואחרים. בעברית ובאנגלית.

כלי מאור בעת העתיקה.  ---  זמר,אבשלום (אוצר)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי אשר סוקר מגוון כלי מאור מתרבויות ודתות שונות, יהודיים,יוונים,רומיים,ביזנטיים ואיסלאמים

כלכלה בין דורית. [כלכלה בין-דורית‎]  ---  שורץ,מרדכי א'  ---  2006  ---  ספר קורס העוסק בנושא הקשרים הבין-דוריים מזווית מיקרו-כלכלית ומקרו-כלכלית.

כלכלה וקרקע בקרב בדווי הנגב :  ---  מאיר,אבינועם  ---  2006  ---  שני מאמרים: יזמות עסקית בקרב הבדווים המתעיירים בנגב: היבטים מבניים, אתניים וקרקעיים; היבטים גיאו-משפטיים של חוק הקרקעות העות'מאני בהקשר של בדווי הנגב: בחינה אלטרנטיבית.

כלכלה מדע מקצוע או אידיאולוגיה? [כלכלה: מדע, מקצוע או אידיאולוגיה?]  ---  זעירא,יוסף  ---  2006  ---  חיבור הדן במעמדו של המחקר הכלכלי. המחבר מציב הבחנות בין העשיה המדעית בתחום זה ובין העשיה של "כלכלנים", כביכול מיישמיו של המדע האמור. המחבר ממשיך ומבקר את הכרחיות מדעיותה של כלכלת השוק החו'.

כלכלה עירומה :  ---  וילן,צ'ארלס  ---  2006  ---  המחבר מפשיט את ענף הכלכלה מנוסחאות וגרפים מסובכים ומגיש אותה בנוסח בהיר וממצה דרך שלל אנקדוטות מחיי היומיום.

כלכלה קלה .  ---  בישופ,מתיו  ---  2006  ---  

כלכלה קלה.  ---  בישופ,מתיו  ---  2006  ---  מעין לקסיקון מושגים ומונחים, כתוב בלשון פשוטה, המציע הבהרה למאות ערכים הלקוחים מעולם הכלכלה. קודם מבוא קצר.

כללים טובים להורים טובים.  ---  סטיינברג,לורנס  ---  2006  ---  מרום שנות נסיונו כפסיכולוג שהקדיש עצמו לחקר ההורות, המחבר מונה ומפרט עשרה עקרונות יסוד כלליים להורות טובה: חשיבות ההורים; לא ניתן לאהוב יותר מדי; מעורבות בחיי הילד; הורות מסתגלת; כללים וגבולות; עקביות; ועוד.

כלנית אדומה.  ---  כהן,יונה  ---  2006  ---  הגבול בין הספרות לבין המציאות מטשטש ברומן המגולל את פרשת חקירת הרצחה של אשה.

כמו לאכול מרק בסכין :  ---  טובי,טל  ---  2006  ---  החיבור עוסק בהתמודדות ארה"ב עם תושבי וייטנאם במהלך המלחמה, שנבעה מן המחלוקת בקרב הדרג האזרחי והצבאי בדבר הצעדים שיש לנקוט בהם - הומניטריה מול דיכוי אלים. הספר כולל מפות.

כמו עץ השדה :  ---  שפר,אליעזר ושרה  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה. זכרונותיהם של שני ילידי הונגריה, אשר שרדו את השואה: אליעזר נשלח למחנה עבודה, ושרה - לצריף התאומות של ד"ר מנגלה באושוויץ-בירקנאו.השניים עלו לארץ, ייסדו את מושב ניר גלים והקימו משפחה.

כמו קיץ שכבר לא יחזור.  ---  בראדה,מוחמד  ---  2006  ---  ספורים וזכרונות אישיים של המחבר משנותיו כסטודנט צעיר במצרים של אמצע שנות ה-50, פעיל בתנועה הלאומית הערבית ושוחר תרבות מצרית.

כמו קיץ שכבר לא יחזור.  ---  בראדה,מוחמד  ---  2006  ---  ספורים וזכרונות אישיים של המחבר משנותיו כסטודנט צעיר במצרים של אמצע שנות ה-50, פעיל בתנועה הלאומית הערבית ושוחר תרבות מצרית.

כמיהה.  ---  רותם,יהודית  ---  2006  ---  רומן המגולל את פרשת חייו ד"ר ז'טלני, בנו של חייט מצ'רנוביץ, על אהובותיו, ידידיו, ונדודיו בעקבות הגורל היהודי ברחבי העולם. סיפורו מקפל בתוכו את ההסטוריה של העם היהודי בשלהי המאה ה-19 ובתחילת ה-20.

כמעט כמו לווייתן .  ---  ג'ונס,סטיב  ---  2006  ---  

כמעט כמו לווייתן :  ---  ג'ונס,סטיב  ---  2006  ---  נסיון שכתוב מודרני של "מוצא המינים" המביא את דרווין ותגליותיו המדעיות בשפה פשוטה הנמנעת ממינוחים מדעיים הישר אל זמננו. יצירתו של דרווין משמשת כפיגום עליו מוסיף המחבר את תגליות הביולוגיה המודרנית.

כנס בינלאומי יהודי צרפת עבר הווה עתיד .  ---    ---  2006  ---  תקצירי הרצאות .

כסופים.  ---  ברנשטיין,משה  ---  2006  ---  מבחר משיריו של הצייר והמשורר (נולד בפולין, 1920). שיריו הם כקינה על החיים שנגדעו בשואה ועל געגועיו לעולם נעוריו האבוד.

כסער וסופה.  ---  שלנגר,דליה  ---  2006  ---  בספר זה ממשיך המחבר לעסוק בתיאור החיים היהודיים במזרח אירופה ובמערבה. ספורם של יהודי הונגריה בתקופת השואה ולאחר השחרור מסופר דרך קורותיו של עלם יהודי צעיר המגיע לבודפשט בחיפוש אחר עבודה.

כעוף החול .  ---  בר זהר,מיכאל  ---  2006  ---  

כעוף החול :  ---  בר זהר,מיכאל  ---  2006  ---  ביוגרפיה רחבת יריעה למדינאי הישראלי.

כעץ פורח אומת ישראל :  ---  שנפ,לאה  ---  2006  ---  ספר נוסף פרי עטה של המחברת - יהודיה מאמינה, נצולת שואה - ובו הגיגים ורשימות על החיים בכלל, זכרונות מתקופת השואה, חוויות אישיות מחייה המאוחרים, מכתבים מקוראים וידידים ועוד.

כפות.  ---  שינברג,חן  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה על גבי תקליטור.

כפי שאבי סיפר לי :  ---  הל,באטריס  ---  2006  ---  זכרונות האב מתקופת השואה בפולין מסופרים כאפיזודות בלשונו האישית ובלוויית קולה של בתו, אשר תיעדה את ספורו במשך שנים.

כפפות שועל.  ---  שגב,אריה  ---  2006  ---  רומן בלשי על אודות חיילים פשוטים שכבודם נרמס.

כריכה רכה.  ---  לוין בירון,ציפי  ---  2006  ---  ספר שירים שלישי למשוררת ילידת תל אביב.

כרת .  ---  משאלי,יעל  ---  2006  ---  

כרת.  ---  משאלי,יעל  ---  2006  ---  רומן.אלמנה טרייה אשר חייה נעו ונדו בין שני עולמות מתנגשים, החילוני מחד והדתי מנגד, מתמודדת לראשונה עם נסיבות חייה מילדותה ועד עתה.

כשאדיפוס גדל .  ---  בקר,דניאל  ---  2006  ---  

כשאדיפוס גדל :  ---  בקר,דניאל  ---  2006  ---  דיון במגוון ההיבטים הפסיכולוגיים הגלומים בשלב זה של החיים בלשון מפויסת וידידותית לקורא.

כשהאויב נכנס אלי הביתה :  ---  ליבס,תמר. פרוש,פול (עורכים)  ---  2006  ---  הספר מכנס שבעה מאמרים העוסקים, כל אחד בדרכו, בצדה האפל של התקשורת בת זמננו: התקשורת במרדף אחר הטרור, ראיונות בטלויזיה עם מנהיגי אויב, טרור באינטרנט, סיקור פיגועים בישראל ועוד נושאים.

כשהבודהה התחתן...  ---  קסל,שרלוט  ---  2006  ---  מעין מדריך לחיזוק מערכות יחסים המבקש לעשות שימוש באמיתות שנגזרות מן התורה הבודהיסטית ולהשתמש בהן לבחינה מחודשת של בעיות בזוגיות.

כשהבלונדינית נושבת.  ---  ריקלין,מוטי  ---  2006  ---  שירים בוטים, ארוטיים ומטרידים. "סנוביBLOND/שולחת רגלים/סולדות לשגע/מהפה יוצא/חיוך צפונית/פוצע.// בתלתול מתגנב/כל הזמן מתקרב/אל סנוביSTAR/ בלונדיSTAR//"

כשהגעתי לעולם :  ---    ---  2006  ---  אלבום זכרונות לרך הנולד ולמשפחתו.

כשהילדים יוצאים מהבית :  ---  ברק,חלי  ---  2006  ---  ספר הדרכה הפונה להורים ולבוגרים צעירים כאחד, אשר מבקש ללוות את תהליך היציאה מהבית של הצעיר על כל היבטיו, תוך תיאור הדילמות האופייניות לשלב זה במציאות הישראלית.

כשהתנשקנו.  ---  בר יוסף,יצחק  ---  2006  ---  הקובץ מאגד ספורים חושניים במגוון סגנונות כתיבה. המשותף לכל הקובץ הנו כמיהתם של גיבורי הספורים לאהבה.

כשיאש הגיע.  ---  גלאטשטיין,יעקב  ---  2006  ---  רומן אוטוביוגרפי המגולל את ספור נסיעתו של המחבר מארה"ב לפולין בראשית שנות השלושים. נוספה אחרית דבר מקיפה מאת המתרגם. תרגום ראשון לעברית נעשה ע"י שלמה שנהוד ב-1957.

כששומעים סיפור זה אחרת :  ---  איל,צבי  ---  2006  ---  לקט של תשע מעשיות שסיפר הרבי, להם הוסיף המחבר ביאורים הדולים מתוך העלילה עצות לחיים.

כתב אישום :  ---  עינת,עמליה. עינת,תומר  ---  2006  ---  הספר מבוסס על מחקר שנערך על אוכלוסיית אסירים בבתי כלא בישראל ולו חלק תיאורטי, מבחר ראיונות עם אסירים וניתוחם. ממצאי המחקר מורים על הזיקה הברורה שבין לקות למידה לבין עבריינות בגיל מאוחר יותר.

כתבים קורצ'אק כרך ט :  ---  קורצ'אק,יאנוש  ---  2006  ---  הספר מכנס את ספר 'כללי החיים' ואת 'עיתונאות לילדים' אשר כולל את פרסומיו של קורצ'אק מהשנים 1913-1939 שהודפסו בכתבי עת.

כתוב כשד משחת.  ---  יניב,ניר  ---  2006  ---  אסופת ספורים קצרים שעלילותיהם נעות בין הנורמטיבי והיומיומי לבין הבדיוני והביזארי. חלק מן הספורים פורסמו בעבר באכסניות שונות, לרבות רשת האינטרנט.

כתוב על עורו של הכלב :  ---  ארבל,מיכל  ---  2006  ---  ביקורים במחשבתו וביצירתו הארס-פואטית של עגנון דרך שלוש פרספקטיבות: ההקשר ההיסטורי-אמנותי, האמן הרומנטי מול ספקות מודרניסטיים; תפיסת האמנות מול אירועי המאה ה-20; נפשו של האמן בראי הפסיכולוגיה.

כתוב על עורו של הכלב :  ---  ארבל,מיכל  ---  2006  ---  ביקורים במחשבתו וביצירתו הארס-פואטית של עגנון דרך שלוש פרספקטיבות: ההקשר ההיסטורי-אמנותי, האמן הרומנטי מול ספקות מודרניסטיים; תפיסת האמנות מול אירועי המאה ה-20; נפשו של האמן בראי הפסיכולוגיה.

כתובתו של אלוהים.  ---  דרעין,אברהם  ---  2006  ---  רומן. גבר בן כ-50 נוטש את משפחתו ועסקיו ויוצא בעקבות האמת הפנימית שלו. לאחר העלמותה של מלצרית צעירה עמה בילה, הוא נעצר על ידי המשטרה באשמת רצח. החיפוש אחריה מעמת אותו עם שאלות רוחניות על אודות חייו.

ל.ס.ד. הילד הבעייתי שלי.  ---  הופמן,אלברט  ---  2006  ---  גילוי הסם, השפעתו הפסיכולוגית, התנועה ההיפית ועוד. מאנגלית: צילה שמיר

לא אשוב לפולין.  ---  הולצמן,שלמה אליקים   ---  2006  ---  עשיר בתצלומים.

לא בניתי חומה.  ---  מילין,פסח  ---  2006  ---  "...בקשתי להסיר את הקלפות מעל המלה/להשאירה בעירמה/אבל היא כסתה את ערותה/לבשה את אותיותיה/ והשאירתני בעירמי..."

לא דופקים חשבון עם החשבון!  ---  בקר,ניר. עזריה,אורן  ---  2006  ---  נייר עמדה המציג תכנית להקטנת צריכת החשמל הלאומית על ידי שימוש בתכניות לעידוד החלפת מכשירי חשמל מיושנים הצורכים חשמל רב, תכניות שמקבילות להן כבר יושמו בהצלחה בארה"ב.

לא היה זה חלום .  ---  דימנט,יעקב  ---  2006  ---  

לא היה זה חלום.  ---  דימנט,יעקב  ---  2006  ---  המחבר, אשר נמנה עם דור המייסדים והעביר את מרבית שנותיו בענף הבנייה, מגולל זכרונות וספורים מתולדות חייו ושוזר בהם סיפורים המשקפים את ההווי מתקופת המדינה שבדרך. מלווה בתצלומים.

לא כל אמת נכונה .  ---  רטמן,דאוד  ---  2006  ---  

לא כל אמת נכונה :  ---  רטמן,דאוד  ---  2006  ---  לקט סיפורים ואירועים הנסמכים על זכרונות מן ההווי היום-יומי של אנשי השטח שפעלו ופועלים בשירות הביטחון הכללי של ישראל.

לא מתאים.  ---  בוים,צ.  ---  2006  ---  ספורו של בנצי, ילד יהודי דתי בעל קשיים חברתיים, מסופר משתי נקודות מבט: זו שלו הנמסרת מפיו וזו בלשון המספר הכל יודע המגולל את ספורם של אנשי המקצוע אליהם פנו הוריו בעטיו.

לא עוד ספר על שואה.  ---  גת,עלי  ---  2006  ---  ספר בלתי שגרתי בקרב ספרי הזכרונות של ניצולי שואה המתפרסמים לאחרונה. המחבר לא רק מגולל את ספורו האישי בכשרון אלא גם מחווה דעה מיוחדת ונדירה על מספר שאלות נוקבות בקשר לשואה.

לא רוצות להיות נחמדות :  ---  ספרן,חנה  ---  2006  ---  מחקר הסטורי על תולדות הפמיניזם בישראל המחייה אפיזודות ודמויות נשכחות משני צמתי מאבק חשובים: המאבק על זכות הבחירה בראשית המאה ה-20 והמאבק על כינונה של תפיסה פמיניסטית מודרנית בסוף שנות ה-70.

לא תאונה אליך רעה .  ---  וייס,ישראל  ---  2006  ---  

לא תראו.  ---  שוב,מורן (אוצרת)  ---  2006  ---  חוברת בפורמט קטן המהווה קטלוג לתערוכה העונה לאותו שם ועוסקת בתיעוד רגעי אמת של אטימות, של פגיעה ושל השפלה, רובם ככולם בהקשר להתנהלות הישראלית בשטחים הכבושים. טקסט עברי-אנגלי-ערבי.

לא תראו.  ---  שוב,מורן (אוצרת)  ---  2006  ---  חוברת בפורמט קטן המהווה קטלוג לתערוכה העונה לאותו שם ועוסקת בתיעוד רגעי אמת של אטימות, של פגיעה ושל השפלה, רובם ככולם בהקשר להתנהלות הישראלית בשטחים הכבושים. טקסט עברי-אנגלי-ערבי.

לאדינאר ד :  ---  רפאל,שמואל. דישון,יהודית (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המוקדשים לחקר לשון הלאדינו: מחקר באוניברסיטאות בישראל ומחוצה לה, חקר הלאדינו כלשון בין ספרדית לספרדית-יהודית, גופים ציבוריים כמקדמי מחקר, ועוד. המאמרים כתובים בלאדינו באותיות לועזיות.

לאהוב את צ'ה.  ---  מננדס,אנה  ---  2006  ---  נסיונה של בת לגולים קובניים להרכיב את תמונת חייה של אמה מעלים רסיסי זכרונות מימי המהפכה הקובנית המצטרפים לכדי פנטזיה ארוטית הזויה החודרת אל חייו הפרטיים של צ'ה גווארה.

לאומיות ולאומים מאז עידן המהפכה.  ---  הובסבאום,אריק  ---  2006  ---  דיון בלאום ובלאומיות דרך משקפי ההסטוריה. האם הלאום הנו קונסטרוקט תרבותי מודרני או ישות עתיקת יומין? האם הלאומיות הנה כורח אנושי או תופעה הסטורית? לספר מצורפת הקדמה מאת שלמה זנד.

לאומיות ולאומים מאז עידן המהפכה.  ---  הובסבאום,אריק  ---  2006  ---  דיון בלאום ובלאומיות דרך משקפי ההסטוריה. האם הלאום הנו קונסטרוקט תרבותי מודרני או ישות עתיקת יומין? האם הלאומיות הנה כורח אנושי או תופעה הסטורית? לספר מצורפת הקדמה מאת שלמה זנד.

לאות זיכרון : ["לאות זיכרון"]  ---  חזן,אפרים. יהלום,יוסף  ---  2006  ---  אסופת מאמרים מאת כותבים שונים העוסקים בתחומי מחקריו והתעניינותו של מירסקי. השער הראשון יוחד כולו לאישיותו, לתורתו ולשירתו של המורה ולאחריו עיונים במקרא ובמדרש, בלשון העברית ובתולדות ישראל.

לאות זיכרון : ["לאות זיכרון"]  ---  חזן,אפרים. יהלום,יוסף  ---  2006  ---  אסופת מאמרים מאת כותבים שונים העוסקים בתחומי מחקריו והתעניינותו של מירסקי. השער הראשון יוחד כולו לאישיותו, לתורתו ולשירתו של המורה ולאחריו עיונים במקרא ובמדרש, בלשון העברית ובתולדות ישראל.

לאחוז בכנף הרגע :  ---  גיאן,ברוך. אביגור רותם,גבריאלה  ---  2006  ---  אלבום תצלומים מרהיב של נופים ארצישראליים, מעשה אמנותו של גיאן. כל תצלום מלווה בשם פיוטי אותו העניקה לו אביגור-רותם, משוררת וסופרת.

לאחוז בכנף הרגע :  ---  גיאן,ברוך. אביגור רותם,גבריאלה  ---  2006  ---  אלבום תצלומים מרהיב של נופים ארצישראליים, מעשה אמנותו של גיאן. כל תצלום מלווה בשם פיוטי אותו העניקה לו אביגור-רותם, משוררת וסופרת.

לאחר. [( לאחר )]  ---  מאור,הדס  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המציג את עבודותיהם של אמנים ישראלים מוכרים (היימן, פישוף, לנדאו, רבינא, וינשטיין, אגסי ואחרים) בנושא מעמדו העכשווי של הסובייקט. כולל מאמרים ותצלומים מן התערוכה.

לאחר. [( לאחר )]  ---  מאור,הדס  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המציג את עבודותיהם של אמנים ישראלים מוכרים (היימן, פישוף, לנדאו, רבינא, וינשטיין, אגסי ואחרים) בנושא מעמדו העכשווי של הסובייקט. כולל מאמרים ותצלומים מן התערוכה.

לאכול או לחדול :  ---  ניב,ירון  ---  2006  ---  אסופת מאמרים זו עוסקת בסוגיה הקונטרוברסלית של הזנה מלאכותית של חולים סיעודיים. זוהי סוגיה רפואית ומוסרית חשובה לחולה, למשפחה, ולצוות המטפל. בין השאר נבחנת גם השקפת היהדות בנושא.

לאכול ולגדול :  ---  קלוסקי,דורית ניצן ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  בחוברת הנחיות להרכבת תפריטי מזון מזינים, שעות האכלה, תדירות, תבלאות תזונה ועוד.

לאכול כדי לחיות.  ---  פורמן,ג'ואל ד"ר  ---  2006  ---  מדריך לתזונה נכונה ולבריאות המתווה תוכנית דיאטה בת 6 שבועות ותוכנית המשך לשמירה על איזון המשקל. התוכנית מבוססת על מחקרים מדעיים ועל פניה נראית הגיונית ואפקטיבית.

לאמן את הפרפר :  ---  מרגליות,בני  ---  2006  ---  ה-COACHING הנה שיטה שאמורה להוביל לפריצת דרך אישית, ארגונית וניהולית והיא נעשית בהדרכתו של מאמן. בספר מובא ספורו של מאמן המשחזר את הדרך אותה הוא עבר עם מאמנו שלו בדרך אל הגשמת משאלות לבו.

לאן כולם הולכים?...  ---  מנחם,ציון  ---  2006  ---  "רומן אשר מתחיל בצעדת ערד-מצדה וממשיך אל מרחבי המדבר ומסתורי נפש גיבורי הספר". -בגב הספר.

לאן נעלם דויד וייזר.  ---  הילה,פאבל  ---  2006  ---  במרכז הרומן עומדת פרשת העלמותו של נער יהודי שהיה ונשאר מעין גיבור נעורים בעיני המספר, חברו לספסל הלימודים בגדאנסק האפורה של 1957. כעשרים שנה אחרי, המספר מסרב להניח לתעלומה וממשיך לחקור את העלמותו.

לאן נעלמה מדאם סזאן ?  ---  פרבר שפר,חבצלת  ---  2006  ---  תיעוד ספרותי המספק הצצה לעולמם של הצייר פול סזאן ואשתו בחייהם הזוגיים. הספר חושף את יחסו המשפיל של סזאן לאשתו ונסיונו להסתירה מעיני הציבור במשך 17 שנים.

לבדה היא אורגת :  ---  אלקד להמן,אילנה  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת ליצירותיה ולעולמה של זרחי הרואה אור לאחר 40 שנות יצירה של המשוררת והסופרת. המתודה של הספר מתרכזת בעיקר בקריאה אינטרטקסטואלית של יצירותיה לילדים ולמבוגרים.

לבדה היא אורגת :  ---  אלקד להמן,אילנה  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת ליצירותיה ולעולמה של זרחי הרואה אור לאחר 40 שנות יצירה של המשוררת והסופרת. המתודה של הספר מתרכזת בעיקר בקריאה אינטרטקסטואלית של יצירותיה לילדים ולמבוגרים.

לביקורת הכוח. [לביקורת הכוח / תוקף החוק]  ---  בנימין,ולטר. דרידה,ז'אק  ---  2006  ---  טקסטים בתחומי הפילוסופיה וביקורת הפוליטי: ראשית, דרירה עוסק בהבחנה בין חוק לצדק ובמעמדה של הדקונסטרוקציה כלפי הצדק ושנית, הוא מתמודד עם מאמרו של בנימין "לביקורת הכוח", המובא גם הוא במלואו.

לגור בתוך פרסומת.  ---  נבו,יפה  ---  2006  ---  שירים ("יורדת במעליות נעות/למערות מוחי הלילי./ונעלמת בפיתוליו...") וציורים בסגנון המזכיר את הציור הנאיבי.

לגמרי במקרה .  ---  או'בראיין,דונו  ---  2006  ---  

לגעת באור :  ---  קלמנוביץ,נחמה (עורכת)  ---  2006  ---  מדריך למורים, הכולל גם דפי הפעלה לתלמידים, והנסב על שני נושאים: מצוות הדלקת נרות חנוכה והמהויות הגשמית והרוחנית של האור בהקשרו של החג וביהדות בכלל; וחג החנוכה בתקופת השואה. בספר נספח עם מבחר מקורות

לדבר בפני לקוח :  ---  זייד,יניב  ---  2006  ---  טכניקות ועצות המנחות את איש השיווק כיצד לעמוד מול הלקוח גם כשאינו צודק.

לדבר עם מתבגרים בסיכון :  ---  מור,פלורה. מנדלסון,יצחק  ---  2006  ---  מיועד למורים, הורים, מטפלים ועובדי רווחה ובו מוסברים עקרונות הדיאלוג החינוכי בתפיסה ההוליסטית הפסיכו-חברתית.

לה נובייה עגונה : [ 'לה נוב'ייה עגונה' ] :  ---  וייסברג,טובה  ---  2006  ---  עבודת .M.A המתייחסת להיקף הקורפוס הספרותי בז'אנר הרומן וליצירה "לה נובייה עגונה" וזיקתה ל"והיה העקוב למישור".

להביט בראי המים.  ---  גבעתי,רוני  ---  2006  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים בין אחים ואחיות המתכנסים באיזור ים המלח לאחר תקופת פירוד. כתוב בלשון מליצית וניכרת השפעתם של ספורי התנ"ך.

להבין את המוח.  ---  בארד,ארתור ס'. בארד,מיטשל ג'  ---  2006  ---  סדרת ספרים להדיוטות המעוניינים לרכוש מידע בתחום אך חוששים מפני קושי החומר. בספר נמצאת ההסטוריה של חקר המוח; הפרעות במוח - גורמים ודרכי טיפול; למידה ושינון; מחלות נוירולוגיות; מיפוי; ועוד ועוד.

להיות דולפין :  ---  נרדי,רבקה. נרדי,חן  ---  2006  ---  הספר מבקש ללמד את הקורא התמודדות נכונה עם מצבי לחץ ומצוקה בעזרתן של המחשות הממשילות את כוחות הנפש לסרדינים, כרישים ודולפינים.

להיות יהודי :  ---  כהן,חיים  ---  2006  ---  קובץ דברים שכתב או אמר השופט בימי חייו ואשר מהווים ריכוז של משנתו בנושא היהדות והזהות היהודית; משנה המשקפת את תפיסתו הליברלית וההומניסטית בסוגיות אלה.

להיות יהודי :  ---  כהן,חיים  ---  2006  ---  קובץ דברים שכתב או אמר השופט בימי חייו ואשר מהווים ריכוז של משנתו בנושא היהדות והזהות היהודית; משנה המשקפת את תפיסתו הליברלית וההומניסטית בסוגיות אלה.

להיות יחד זה הכול. [להיות יחד, זה הכול]  ---  גבלדה,אנה  ---  2006  ---  רומן הנפרס על פני שנה שבמהלכה ארבעת גיבורי הספור, טיפוסים שונים מעולמות שונים, מתוודעים זה לזה ואף מוצאים עצמם תחת קורת גג אחת.

להיות יחד זה הכול. [להיות יחד, זה הכול]  ---  גבלדה,אנה  ---  2006  ---  רומן הנפרס על פני שנה שבמהלכה ארבעת גיבורי הספור, טיפוסים שונים מעולמות שונים, מתוודעים זה לזה ואף מוצאים עצמם תחת קורת גג אחת.

להיות יפה להישאר יפה : [להיות יפה, להישאר יפה]  ---  לוי,יורם. יעקובס,לינדה. קירשקמפף,היינר  ---  2006  ---  אלבום תצלומים וטקסט המתאר את מגוון הטכניקות המקובלות כיום ברפואה הפלסטית ומדגיש את הפן הפסיכולוגי וכן את הפן הפרקטי של הניתוח. הספר כולל עשרות תמונות של נשים וגברים, לפני ואחרי הניתוח.

להיות מנהיג :  ---  לירז,מאיר  ---  2006  ---  מדריך נוסף מבית לירז השואף לספק לקוראיו מגוון תובנות פסיכולוגיות ו על אודות הצלחה, שאיפות והגשמה עצמית, כל זאת בתקווה שהקוראים ישכילו להפנימן וליישמן.

להיות שמח זה הדבר הכי עצוב.  ---  רודמן,אסף  ---  2006  ---  קובץ סיפורים קצרים וקצרצרים בשפה יומיומית.

להמציא אומה .  ---  דהאן,יוסי וסרמן,הנרי (ע)  ---  2006  ---  

להפך.  ---  רייך,אשר  ---  2006  ---  הקובץ מוקדש לנוסח השירה שיצר המשורר, אותו הוא מכנה "ראפ פיוט" - שירה אסוציאטיבית במשלב דיבורי אשר יוצאת מתוך מושג אחד שנקבע בכותרת השיר.

להצליח ללמוד ללמוד להצליח .  ---  פרידלר,אריה  ---  2006  ---  

להקת המחול בת שבע : [להקת המחול בת-שבע]  ---  גלוק,רינה  ---  2006  ---  המחברת,ממיסדי הלהקה, מספרת את ספורה האישי המשולב בזה של הלהקה מיום הווסדה. בסוף הספר מופיעים נספחים מפורטים השופכים אור על רפרטואר הלהקה והאנשים שפעלו בה.

להקת המחול בת שבע : [להקת המחול בת-שבע]  ---  גלוק,רינה  ---  2006  ---  המחברת,ממיסדי הלהקה, מספרת את ספורה האישי המשולב בזה של הלהקה מיום הווסדה. בסוף הספר מופיעים נספחים מפורטים השופכים אור על רפרטואר הלהקה והאנשים שפעלו בה.

להרוג ולנשום.  ---  בראון,נטעלי  ---  2006  ---  קובץ ביכורים למשוררת, ילידת 1978, אשר זכתה בפרס הראשון בתחרות "שירה על הדרך" של עיריית תל אביב לשנת 2005.

להשתנות לתמיד.  ---  פרוצ'סקה,ג'יימס א. ואחרים  ---  2006  ---  הספר נכתב ע"י שלושה פסיכולוגים קליניים במטרה להציע מסלול אשר יוביל להשגת שינויים אישיים מהותיים בשלבי פעולה מעשיים והדרגתיים. נסמך על מחקרים ותיאוריות מתחום הפסיכותרפיה וכולל שאלונים ודוגמאות.

להתגבר על האלרגיה בדרך טבעית :  ---  ברקוביץ',ג'ונתן  ---  2006  ---  מידע מקיף ומרוכז בנושא האלרגיה שמטרתו לסייע בזיהוי גורמי האלרגיה ובהתמודדות עמם בדרך הטבעית של תזונה ותוספי תזונה.

לואיז שץ 1997-1916.  ---  עפרת,גדעון  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש ליצירתה של רעייתו של בצלאל שץ. הקטלוג מבקש להציג תמונה כוללת של יצירתה תוך התמקדות בתחום הציור בצבעי מים. לרפרודוקציות קודמת מסה ביוגרפית-בקורתית.

לוויה עליזה.  ---  אוליצקאיה,לודמילה  ---  2006  ---  רומן שבמרכזו ספורם של מהגרים מברית המועצות בניו יורק של 1992, ערב נפילת גורבצ'וב. אהובות וידידים באים להיפרד מאליק השוכב על ערש דווי ותשומת ליבם מוסחת בעקבות המאורעות הדרמטיים בארץ מולדתם.

לווייתן :  ---  אקונין,בוריס  ---  2006  ---  רומן שלישי בסדרת רומנים המגוללת את קורותיו הבלשיים, המותחים והמשעשעים של דיפלומט בשם פנדורין. הפעם עושה פנדורין את דרכו על גבי ספינה ליפן ובדרך נשאב לתוך חקירת שורת רציחות מזעזעת שהתרחשה בפריז.

לוחמה בשטח בנוי.  ---  רון,זיוה   ---  2006  ---  "תל אביב יקירתי, אין לי כח אליך./בקיץ בחם את מטילה את מימיך,/ובחרף את בוצית ופקוקה./בבית הקפה צעיר עצוב יושב לבד,/כבר לא יהיה כוכב נולד./.../אם אעזב - אל תכעסי, אם אשכחך - תשכח ימיני/תביני, זה לא את, זה אני."

לוייתן לבן.  ---  שמחוני,אורי וגלעד   ---  2006  ---  הבן כינס וערך 167 ערכים שונים בהם אביו, אלוף במיל' אורי שמחוני, מחווה את דעותיו הנחרצות בקשת רחבה של נושאים השאובים מחייו הצבאיים כמו גם מלחמה, אהבה, כיבוש, החיפושיות, מובי דיק, מוות, חנוך לוין ועוד

לומדים שחמט ב-30 שיעורים.  ---  מטנוביץ',אלכסנדר. שלו,משה  ---  2006  ---  מדריך שחמט למתחילים בפורמט רחב, מוער ומאויר.

לזכרו של יגאל ידין :  ---  שטרן,אפרים (יושב ראש)  ---  2006  ---  החוברת מאגדת תמלילי נאומים שנישאו במהלך יום עיון שנערך לזכרו של הארכיאולוג הנודע חוקר המגילות יגאל ידין באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 2004.

לחיות עם האסלאם :  ---  ישראלי,רפאל  ---  2006  ---  חיבור הסוקר את יסודות הדת האסלאמית, את התיאוריה הפוליטית שלה ויחסה ליהודים ולציונים וחותם בסקירה של האסלאם הראדיקלי בהקשר של אלימות וטרור. המחבר הנו מורה לאסלאם מן האוניברסיטה העברית בירושלים.

לחיות עם האסלאם :  ---  ישראלי,רפאל  ---  2006  ---  חיבור הסוקר את יסודות הדת האסלאמית, את התיאוריה הפוליטית שלה ויחסה ליהודים ולציונים וחותם בסקירה של האסלאם הראדיקלי בהקשר של אלימות וטרור. המחבר הנו מורה לאסלאם מן האוניברסיטה העברית בירושלים.

לחכות למהאטמה .  ---  נראיין,ר ק  ---  2006  ---  

לחכות למהאטמה.  ---  נראיין,ר.ק.  ---  2006  ---  רומן הממזג בין מציאות ובדיון ומספר את ספורו של צעיר הודי יתום ההולך שבי אחרי גנדהי ותנועתו, לא רק מטעמים אידאולוגיים אלא גם מטעם אהבתו לבהארטי, יתומה הפעילה בתנועה.

לחם :  ---  בן יוסף,נועם  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה באנגלית. מאמרים ותצלומים המתעדים, מצד אחד, את מקומו של הלחם בחיי הדת היהודית והנוצרית, ומצד שני,את תפקידו החברתי בחברה הפלסטינית והישראלית.

לחם בקרב דתות ועדות בארץ.  ---  בן יוסף,נעם (ע.)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי, גדוש מאמרים ותצלומים, המוקדש לתערוכה המוצגת במוזיאון. הקטלוג משתמש בלחם כאספקלריה דרכה ניתן להתבונן במארג האתני, הדתי, החברתי והתרבותי המרתק והייחודי של תושבי מדינת ישראל.

לחפור את התנ"ך :  ---  מייטליס,יצחק  ---  2006  ---  חיבור המבקש לבחון באיזו מידה קיים עימות בין המקרא לבין הארכיאולוגיה. במרכזו נחקרים תולדות הרי יהודה בכלים ארכיאולוגיים ואלו מאומתים עם הנתונים שבתנ"ך. לדידו של המחבר אין סתירה מהותית בין שני התחומים.

לחשוב כמו ג'רי סיינפלד.  ---  סער,חנוך (קיבץ, גיבש, אסף והוסיף)  ---  2006  ---  "חיכיתי כל כך הרבה זמן עד שמצאתי אישה יפה... מאז בכל פעם שאנחנו יוצאים, אני מחכה קצת כדי שהיא תתארגן ותישאר יפה". לקט משפטים המבקשים לבדח אך נכשלים נחרצות. קולאז'ים מעטרים את דפי הספר.

לחשוב כמו לאונרדו דה-וינצ'י :  ---  גלב,מייקל ג'יי  ---  2006  ---  תוך כדי דיון ביצירותיו טוען המחבר לכך שהצליח לפרק ולזקק את מרכיבי גאוניותו של דה-וינצ'י - כל שנותר לקוראים הוא ליישם:סקרנות,ראיה מתוך התנסות,החושניות, העמימות,אמנות/מדע,טיפוח הגוף ועקרון הקשר.

לחשוב כמו לאונרדו דה-וינצ'י :  ---  גלב,מייקל ג'יי  ---  2006  ---  תוך כדי דיון ביצירותיו טוען המחבר לכך שהצליח לפרק ולזקק את מרכיבי גאוניותו של דה-וינצ'י - כל שנותר לקוראים הוא ליישם:סקרנות,ראיה מתוך התנסות,החושניות, העמימות,אמנות/מדע,טיפוח הגוף ועקרון הקשר.

ליהנות מחיים פשוטים :  ---  לוקווד,ג'ורג'ין  ---  2006  ---  מדריך מלא בכוונות טובות המעודד ומנחה כיצד ניתן לחזור לחיים של פשטות - בצרכנות, בבית, בעבודה, במשפחה ובקהילה.

ליטופים וחבטות.  ---  דורפמן,סבינה  ---  2006  ---  המחברת, ניצולת שואה מיהודי פולין, מגוללת את מסכת חייה מילדותה, דרך השואה ועלייתה ארצה לאחריה ועד הגיעה לגבורות.

ליל הקליגראפים.  ---  גאטה,יסמין  ---  2006  ---  רומן בכורים הנמסר מפיה של רקעת, אשה אמיצה שכל תשוקתה היתה לעסוק באמנות הכתב העות'מאנית בתורכיה של 1923. העיסוק בקליגראפיה ממלא אותה אך גם מזמן לה קשיים ומשברים רבים בחייה כרעיה וכאם.

לילה בפלורנטין.  ---  טאוב,אורנה  ---  2006  ---  רומן המחזיק שתי ספורים מקבילים בתוכו: הראשון הוא ספורה של ליידי או, חיית אינטרנט לילית השוחרת לטרף גברי מדי לילה ואילו השני הוא ספורה של עיתונאית בורגנית היוצאת בעקבות חייל נעדר.

ליסנציה פואטיקה :  ---  זמורה,צבי  ---  2006  ---  ספר שירים שלישי לזמורה,בנו של מייסד הוצאת הספר. "כל הספרים שצברתי,/כל הספרים שקראתי/דפדפתי, נברתי,אולי/אולי אמצא, אולי יגיה/אולי אגיע, אולי אגע,/אולי."

ליקויי בנייה.  ---  בן עזרא,אברהם  ---  2006  ---  חיבור מקיף ומעמיק בתחום ליקויי הבנייה.

לישון בלי לבכות.  ---  פנטלי,אליזבת  ---  2006  ---  מדריך להורים טריים המתעתד לספק שיטה רב-שלבית אשר תבטיח שהילד ישן לילה שלם ברציפות.

לכבוד איך און דו.  ---  באסמאן בן חיים,רבקה   ---  2006  ---  אנתולוגיה בשני כרכים המאגדת שירים מחמישים שנות יצירתה של המשוררת הכותבת יידיש. באסמאן בן חיים נולדה בליטא ב-1925 ומתגוררת כיום בהרצליה.

לכידות המדינה הערבית במבחן.  ---  יגנס,תמר (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים. בין הנושאים: האנפתאח והפולמוס על זהותה התרבותית של מצרים; אלג'ירה - מהתערערות המדינה להשתקמותה; עדה משטר ומדינה במאבק על סוריה; חמאס - זהות פלסטינית, אסלאם וריבונות לאומית ועוד

לכתוב היסטוריה לכתוב טראומה. [לכתוב היסטוריה, לכתוב טראומה]  ---  דל קפרה,דומיניק  ---  2006  ---  דיון אינטלקטואלי בשתי סוגיות מרכזיות הסובבות את העיסוק ההסטורי והתיאורטי בשואה: מורכבות הכתיבה והייצוג של אירועים טראומטיים קיצוניים והתמודדותה של חברה עם טראומות העבר ותפקידם של האינטלקטואלים בה.

ללא רחמים .  ---  זמיר,אילן  ---  2006  ---  

ללא רחמים.  ---  זמיר,אילן  ---  2006  ---  הנסיבות המעורפלות שאופפות את מות אביו הביאו את המחבר, רופא ואדם דתי, למחקר שחושף אינספור מקרים של רשלנות רפואית וחמור מזאת בעיניו - "המתות חסד" המנוגדות להלכה. הספר מכנס עשרות סיפורי מקרה ברוח זו.

ללא שקט.  ---  גלוטמן,שוקה  ---  2006  ---  מארז הכולל תקליטור DVD וקטלוג שעל גביו מופיעים מספר מצומצם של תצלומים. ה-DVD מכיל יצירה קולנועית העוסקת בעולם הטבע ההולך ונעלם. יוצא לאור עם פתיחת שתי תערוכות של האמן, בעין-חרוד ובהרצליה.

ללכוד ענן.  ---  קבסה,עמית  ---  2006  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש לתערוכת הפורטרטים בציור של האמן הישראלי. מאמר קצר מאת האוצר על דרכו של האמן ורפרודוקציות ליצירותיו.

ללכת יחף.  ---  חן,ציון  ---  2006  ---  ספור הנמסר מעיניו של ילד, אשר עלה מעיראק בשנות החמישים ושוכן במעברה. הילד חווה על בשרו את חבלי העלייה והקליטה ומוצא נחמה ומפלט בדמותה של עלמת חן בשם מרינה. .

ללמוד מן הכאב.  ---  לידור,נעמי הדס. דהן,אורית  ---  2006  ---  הספרון מקיים דיאלוג בין כתיבתה האישית של נעמי במסעה להחלמה ממחלת הצהבת הקשה שפקדה אותה לבין שיריה ופסליה של אחותה אורית, גם היא מתמודדת עם מחלה קשה דרך כתיבתה.

ללמוד פמיניזם :  ---  באום,דלית ואחרות (עורכות)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המציג מבחר כתבים מתולדות הפמיניזם, מדה-גוז' (1791) ועד באטלר.

ללמוד פמיניזם :  ---  באום,דלית ואחרות (עורכות)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המציג מבחר כתבים מתולדות הפמיניזם, מדה-גוז' (1791) ועד באטלר.

ללקט בשדה אחר.  ---  גדור,עוזי  ---  2006  ---  רומן הכתוב בסגנון זרם התודעה המגולל את מסע נקמתה הפרטי של חוה מנטו. הספור מסופר דרך עיניהן של מספר דמויות במקביל.

למד את עצמך פילאטיס :  ---  אלדריך,מת'יו  ---  2006  ---  המדריך מתמקד הן בתיאוריה של השיטה והן בפרקטיקה שלה. מלווה ברישומים ממחישים לתרגילים.

למה אני מרגיש אשם :  ---  קולבר,טיי ק'  ---  2006  ---  ספר הדרכה הפונה לאלו הסובלים מרגשות אשמה ובושה לא פתורים ומשוללי מקור, שבכוונתו לסייע לקורא להבין רגשות אלה ולהשתחרר מהם.

למה אנשים שונאים את אמריקה?  ---  סרדר,זיודין. ווין דייוויס,מריל  ---  2006  ---  נתוח בקורתי העוסק בסיבות ובגורמים שמביאים לגל הסלידה המתמשך ממעצמת העל, ואלו נבחנים הן בהקשר של תפיסת אמריקה את עצמה והן בהקשר למדיניות החוץ האגרסיווית שלה.

למה אנשים שונאים את אמריקה?  ---  סרדר,זיודין. ווין דייוויס,מריל  ---  2006  ---  נתוח בקורתי העוסק בסיבות ובגורמים שמביאים לגל הסלידה המתמשך ממעצמת העל, ואלו נבחנים הן בהקשר של תפיסת אמריקה את עצמה והן בהקשר למדיניות החוץ האגרסיווית שלה.

למה זה כל כך מסובך?! :  ---  ניופלד,גורדון. מאטה,גאבור  ---  2006  ---  הבעייתיות ביצירת קשר איכותי עם ילדים בעידן המודרני נובעת מכך שילדים מחליפים את הוריהם בקבוצת החברים בני גילם. הספר מבקש להבהיר את התופעה ולספק כלים להשבת הקשר האינטואיטיבי של הורה-ילד.

למה לגברים יש פטמות? :  ---  ליינק,מארק. גולדברג,בילי   ---  2006  ---  אסופת שאלות ותשובות בטון הומוריסטי לשלל סוגיות רפואיות שכיחות ושכיחות פחות. "למה השתן מסריח אחרי שאוכלים אספרגוס?"; "למה לנשים זקנות צומח זקן?"; "האם חלב אם מרפא יבלות?"; ועוד.

למות מפחד :  ---  עזרן,חנן  ---  2006  ---  תחקיר עיתונאי אשר עושה שימוש במגוון רחב של מקורות וידיעות בכדי לשרטט תמונה מגובשת של האיום הממשי לפיגועי טרור בנשק בלתי קונבנציונלי מצדם של ארגונים דוגמת אל-קעידה.

למי צלצלו הפעמונים.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2006  ---  רומן רחב יריעה שכתב המינגוויי בעת שהייתו בספרד לצורך סיקור מלחמת האזרחים שם - ספורו של אמריקאי צעיר מהבריגדות הבינלאומיות שסופח ליחידת גרילה בהרי ספרד.

למי צלצלו הפעמונים.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2006  ---  רומן רחב יריעה שכתב המינגוויי בעת שהייתו בספרד לצורך סיקור מלחמת האזרחים שם - ספורו של אמריקאי צעיר מהבריגדות הבינלאומיות שסופח ליחידת גרילה בהרי ספרד.

למידה בדרך החקר :  ---  זוהר,ענת (ע.)  ---  2006  ---  בקובץ כונסו מאמרים המאירים היבטים תיאורטיים ומעשיים, לרבות הקשיים הכרוכים ביישום, של הוראה ולמידה בדרך החקר - בה הלומד פעיל בהבניית הידע שלו ויוצר תובנות חדשות תוך הפעלת מגוון אסטרטגיות חשיבה.

למידה מהצלחות כמנוף ללמידה בית ספרית : [למידה מהצלחות כמנוף ללמידה בית-ספרית]  ---  סייקס,ישראל י. ואחרים  ---  2006  ---  בחוברת מתוארים תחילה ההקשרים הרעיוניים וההיסטוריים של פיתוח המתודה של למדיה מהצלחות ואחריה מפורטים שלושת מרכיבי המתודה.

למנהלים ולעצמאים טיפים בנושאי מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. [למנהלים ולעצמאים - טיפים בנושאי מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.]  ---  גרינברג,אהוד  ---  2006  ---  ספר עצות וטיפים בנושא ניהול מס ומע"מ. בין הנושאים הנידונים בכרך זה: שיקולי התארגנות עסקית וחלופות שונות, רווחי הון והפסדי הון, פחת והפחתה, דיונים במס הכנסה, קבילות ספרים, היבטים פליליים, ועוד.

למען עמו ולמען עצמו :  ---  עסיס,אליהו  ---  2006  ---  ניתוח ספרותי ומעמיק של ספורם של גדעון, אבימלך ויפתח, שלושה מנהיגים מקראיים אשר המחבר מתמקד בהתאמתו של כל אחד מהם לתפקידו וחושף את הצד השלילי של כל מנהיג.

לנדוד אחרי רמזים קטנים :  ---  פארן,מרגו  ---  2006  ---  השיר "לנדד" - "כשאני עוצמת/את עיני/אני נודדת/בין ספינות/שתרניהן משתקשקים/יורדת במדרגות/העץ אל/תוכי ספינות/חומות/יושבת על הספון/ורואה אניות/ חולפות/לפנות ערב/ופנסיהן/מפליגים אתן."

לנו משלנו.  ---  שטרנברג,יהודית (ע.)  ---  2006  ---  ההרצאות בחוברת עוסקות בהיבטים שונים של חנוך, טפול ושיקום בעיוורון ובלקות ראייה ובמסגרתן מוצגים פירות העבודה המקצועית הנעשית בתחום.

לנסוע באוטובוס עם אחותי :  ---  סיימון,רייצ'ל  ---  2006  ---  הספר עוקב אחר האודיסאה האישית שחוותה המחברת במשך השנה בה הסכימה להצטרף לאחותה, הלוקה בפיגור שכלי, בנסיעותיה הלוך ושוב באוטובוסים עירוניים בעיר קטנה בפנסילבניה.

לפני הדלת מעבר לקיץ .  ---  אלירז,ישראל  ---  2006  ---  

לפני הדלת מעבר לקיץ. [לפני הדלת, מעבר לקיץ].  ---  אלירז,ישראל  ---  2006  ---  "איך בדברים יושב המה / שהופך אותם לדברים / האלה? / ככל שגדלתי כך סדר הסיבות / הלך ונעלם ממני."

לפני הילדים והמשכנתא.  ---  דנון,איל  ---  2006  ---  המחבר מביא סיפורים מטיול חובק עולם שערכו הוא ובת זוגתו רגע לפני המשפחתיות המורחבת והמחויבויות הכלכליות.

לפנים משורת הדין :  ---  פישר,זאב. קושניר,טלי  ---  2006  ---  דרך אנקדוטות קצרות מהקריירה הצבאית של החייל אריק, ביש מזל בעל נטייה להסתבך עם חוקי צה"ל, הספר מאיר את ריבוי פניה של מערכת המשפט הצבאי ומשמש כמדריך לנעשה בנבכי המערכת הצבאית.

לצאת מהדיכאון.  ---  קריימר,פיטר  ---  2006  ---  מהו הדיכאון בשבילנו? מהו הדיכאון בעיני המדע? מה יהיה על הדיכאון בעתיד? - כששאלות אלו במרכז, המחבר מבקש להפוך בסוגיית הדיכאון כמחלה שרירה ומסוכנת שאולי בעתיד ניתן יהיה למצוא לה מזור.

לצאת.  ---  שיר,מיכל  ---  2006  ---  שירים.

לצחוק כל הדרך :  ---  שפר,שלומי  ---  2006  ---  הספר סוקר את תחום הבנקאות והביטוח בישראל ומנווט את דרכו של הלקוח הפרטי אל החלטות נכונות מבחינה כלכלית.

לצייר בעברית :  ---  מישורי,אליק  ---  2006  ---  המחבר מגולל את ספור התהוותה של המהדורה המהודרת של כתבי ביאליק שראתה אור בברלין (1923) תוך בחינה וניתוח של הדיאלוג הפורה בין ביאליק לבודקו בפרט והתמורות ביחסה של היהדות אל החזותי בכלל.

לצייר בעברית :  ---  מישורי,אליק  ---  2006  ---  המחבר מגולל את ספור התהוותה של המהדורה המהודרת של כתבי ביאליק שראתה אור בברלין (1923) תוך בחינה וניתוח של הדיאלוג הפורה בין ביאליק לבודקו בפרט והתמורות ביחסה של היהדות אל החזותי בכלל.

לקחת זמן לעצמך :  ---  אקסלי,הלן  ---  2006  ---  ספר מתנה המכיל ציורי טבע ונוף בהם שזורים פניני חכמה מפיהם של הוגים ואחרים.

לקסיקון הסופרים העברים בהווה .  ---  גרנות,משה (ע)  ---  2006  ---  

לקסיקון הסופרים העברים בהווה.  ---  גרנות,משה (ע.)  ---  2006  ---  לקסיקון תבניתי הכולל את שמותיהם, תמונתם וקורות חייהם של הסופרים העברים הרשומים באגודה. כן נוספה ביבליוגרפיה של כתביהם.

לקסיקון לועזי עברי.  ---  וקסלר,פאול ואחרים (ע.)  ---  2006  ---  למעלה מ-14,000 מילים ומושגים לועזיים הרוחחים בעברית בת זמננו, מפורשים ומפורטים.

לקראת מהפכה חינוכית? :  ---  ענבר,דן (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המבטא מגוון עמדות ודעות של מומחים מתחומים שונים הדנים באספקטים שונים של הסיכויים והסיכונים הטמונים בדו"ח דברת העוסק ברפורמה במערכת החינוך הישראלית.

לקרוא איראן בישראל :  ---  רם,חגי  ---  2006  ---  החיבור מציע קריאה ביקורתית של השיח הפרשני שהתפתח בישראל על איראן וחשיפת זיקתו למנגנוני כוח וייצור דעת בישראל, ובמקביל, להראות כיצד שיח זה משקף מגמות חברתיות ואתנוצנטריות שחלו בישראל מאז סוף שנות ה-70.

לקרוא איראן בישראל :  ---  רם,חגי  ---  2006  ---  החיבור מציע קריאה ביקורתית של השיח הפרשני שהתפתח בישראל על איראן וחשיפת זיקתו למנגנוני כוח וייצור דעת בישראל, ובמקביל, להראות כיצד שיח זה משקף מגמות חברתיות ואתנוצנטריות שחלו בישראל מאז סוף שנות ה-70.

לקרוא את גרמניה :  ---  ראובני,גדעון  ---  2006  ---  המחקר בוחן את הזיקה בין תרבות רוחנית לתרבות חומרית בתקופה שלפני עליית הנאצים לשלטון בגרמניה. מיקום הקריאה בהקשר חברתי רחב מבקשת להאיר אותה ואת משמעותה החברתית באור חדש.

לקרוא את גרמניה :  ---  ראובני,גדעון  ---  2006  ---  המחקר בוחן את הזיקה בין תרבות רוחנית לתרבות חומרית בתקופה שלפני עליית הנאצים לשלטון בגרמניה. מיקום הקריאה בהקשר חברתי רחב מבקשת להאיר אותה ואת משמעותה החברתית באור חדש.

לראות מעבר לעינים.  ---  ברץ,לאה  ---  2006  ---  אחד משירי הספר : "לא רוצה לברח לשירה/ המלים הן רק עטיפה/ לשתיקה המנחת בקרקעית/ שבין גופי לגופך./ מבקשת לרסקה כמו נהר בשעטה/ אך עוד רחוקה השעה!". מלוא ההערכה להוצאה הנותנת סכוי גם לשירה זו.

לרדת במידה ב-6 ימים.  ---  תרמונד,מייקל  ---  2006  ---  בהנחה שהיום יום ראשון, המדריך להרזיה מבטיח שביום שישי תהיו עד 5 קילוגרם רזים יותר. עיקרי הגישה הן לאכול יותר, לעשות פחות פעילות גופנית (שהיא פעילות "מפרכת", כדברי המחבר) והתאמת תוכנית לפי סוג גוף.

לרקוד את המצב האמיתי :  ---  רון,זמירה  ---  2006  ---  לקט של הפעלות ותרגילים יצירתייים המיועדים ליוצרים במגוון תחומים (תיאטרון, מחול, מוסיקה וספרות) אותם ליקטה המחברת משנות נסיון רבות בפעילות בתחום האמנות הבין תחומית. מלווה בתצלומים ממחישים.

לרקוד עם ההוריקן.  ---  סילבר,ליאון  ---  2006  ---  רומן. לפני דודו האהוב השוכב מולו בבית החולים לאחר נסיון התאבדות כושל ניצב גיבורינו, שהיה מתיישב ישראלי בשנות החמישים והנו איש עסקים באוסטרליה בהווה, ומתעמת עם עברו שזמן רב ניסה לשכוח.

לשון הפטט הצ'ט העברי : [לשון הפטט (הצ'ט) העברי]  ---  ליפץ אליאסי,שגית  ---  2006  ---  עבודת מחקר אשר מבקשת לעמוד עם הקווים הלשוניים המאפיינים את לשון הצ'ט שבאינטרנט, להעמיד לשון זו מול לשון הדיבור ולהשוותה ולבחון את השונות הלשונית, אם קיימת, בין בני גילאים שונים.

לשונה וסגנונה של מסכת אבות לדורותיה.   ---  שרביט,שמעון  ---  2006  ---  תיאור ענייני הלשון : תורת ההגה, תורת הצורות ותחביר; פרק העוסק בייחודה של המסכת משאר מסכתות המשנה במבנה, בסגנון ובלשון, ובזיקתה לספרות החכמה המקראית ; פרק נוסף ובו עיון פילולוגי ופרשני במבחר מאמריה.

לשונות קטנים :  ---  רות,מרים. שניר,מיריק (לקטו)  ---  2006  ---  לקט אמירות מקוריות שנאמרו על ידי פעוטות באקראי ונרשמו בנאמנות מתוך הנחה שהן עשויות לתרום להבנת השוני בין עולם הילד לעולם המבוגר ולשפר הקשר ביניהם. האמירות מלוות באיורים.

לשוננו לעם :  ---  גדיש,רונית  ---  2006  ---  פירוט כל החלטות ועדת הדקדוק של האקדמיה ללשון מאז הקמתה. החיבור מכיל: כללים בנטיית השם, משקלים וצורות של שמות, כללים בנטיית הפועל, מילים שאולות ועוד.

לשחרר את היתד האחרונה.  ---  אורי,צביקה  ---  2006  ---  המחבר משתף את קוראיו במסע הרוחני שעבר בשנה האחרונה, במהלכה התוודע לרזי התקשור ובעקבות זאת החליט לתור אחר האמת הפנימית שלו.

לשירה נולדה.  ---  גרג'י,שרה  ---  2006  ---  רוב של השירים ממוענים לשוכן במרומים.

לשלוט בדלת המסתובבת - ולהרוויח! :  ---  דונת,ניר  ---  2006  ---  מדריך למנהלים ובעלי עסקים המתעתד לספק כלים לניהול אפקטיבי של קשרי לקוחות תוך מיצוי מירבי של הפוטנציאל העסקי שטמון בקשר עם הלקוח.

לשמור על גנו של אדם :  ---  כהן,ירון  ---  2006  ---  חיבור רב-רבדים הקושר בין אימונולוגיה, פילוסופיה, מדע, קוגניציה ושאר תחומים משיקים. בין הנושאים: אינדיבידואליות, סיבתיות ואבולוציה, הקוגניציה, החיסוניות, חיסון עצמי ומחלות אוטואימוניות.

לתור את הארץ :  ---  כהן הטב,קובי  ---  2006  ---  באמצעות טקסט,מפות ,תרשימים וטבלאות סטטיסטיות מספק הספר אינפורמציה רבה על מאפייני התנועה התיירותית אשר הלכה והתפתחה באמצעות תחבורה משתכללת, גורמי משיכה חדשים, פתוח קו החוף ותיירות הקיט והמרפא.

לתפוס את הפיל! :  ---  קפלן,סטיב  ---  2006  ---  אסטרטגיות מכירות ושיווק נמסרות בטון מחויך אשר עושה שימוש חוזר ונשנה במוטיב הפיל במטרה להעביר רעיונות עסקיים. כולל דוגמאות מנסיונו של המחבר.

מאבדים את האדמה :  ---  דורי,יעל  ---  2006  ---  דו"ח המבקר את השימוש שנעשה באזורים כפריים כשטח לבניה מסחרית. הדו"ח בוחן באופן מפורט את הנעשה במועצה אזורית חוף השרון וקובע שכ-93% מן העסקים הקיימים בשטחים הכפריים בה אינם חוקיים.

מאגדות המלך שלמה.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2006  ---  ארבעה ספורים מנוקדים מכונסים במהדורת כיס.

מאגדות המלך שלמה.  ---  ביאליק,חיים נחמן  ---  2006  ---  ארבעה ספורים מנוקדים מכונסים במהדורת כיס.

מאה שנות חינוך ציוני דתי.  ---  רז,שמחה (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים רחב יריעה המסכם מאה שנות חינוך ציוני דתי של תנועת "המזרחי". המאמרים נחלקים לפרקים ומוקדשים בין היתר לדור המייסדים, לחינוך והוראה, פרקי הגות, בנושא הציונות הדתית, חברה ומדינה, ועוד.

מאה שנים ראשונות :  ---  גולדברג,אשר. דבורין,דני  ---  2006  ---  אלבום הסוקר בתצלומים ובטקסט את תולדות מועדון הכדורגל במאה השנים האחרונות. שופע תמונות ותצלומי ארכיון.

מאה שנים ראשונות :  ---  גולדברג,אשר. דבורין,דני  ---  2006  ---  אלבום הסוקר בתצלומים ובטקסט את תולדות מועדון הכדורגל במאה השנים האחרונות. שופע תמונות ותצלומי ארכיון.

מאהבה של ליידי צ'טרלי.  ---  לורנס,ד"ה  ---  2006  ---  הרומן נדפס לראשונה ב-1928 ומיד נאסר לפרסום. ספור של אהבה אסורה בין צעירה חושנית אשר נשואה לבעל שאינו מסוגל לספק את צרכיה, לבין שומר היער, איש קשוח ומר נפש.

מאוצר סיפורי הנסתר .  ---  דער נסתר (הנסתר)  ---  2006  ---  

מאוצר סיפורי הנסתר.  ---  דער נסתר (הנסתר)  ---  2006  ---  מבחר של חמישה מסיפוריו של הסופר היידי פנחס כהנוביץ (1884-1950) אשר השתמש בפסבדונים 'דער נסתר'. ארבעה מהם תורגמו לראשונה לעברית כאן ואחד תורגם בעבר על ידי דב סדן.

מאוריצי גוטליב :  ---  מנדלסון,עזרא  ---  2006  ---  

מאוריצי גוטליב :  ---  מנדלסון,עזרא  ---  2006  ---  אלבום המקיף את קורות חייו ויצירותיו של הצייר היהודי יליד גליציה (1856-1879). מפעלו של גוטליב נבחן בהקשרים רחבים לאמנות היהודית בכללותה באלבום עשיר בתמונות ובטקסט.

מאזן הכוחות בתהליך התקצוב.  ---  בן בסט,אבי. דהן,מומי  ---  2006  ---  בחינת תהליך קבלת ההחלטות של המדיניות הכלכלית בישראל ובראשה תקציב המדינה, ניתוח הריכוזיות של תהליך התקצוב באספקלריה בין-לאומית, בחינת השלכותיו על המדיניות הכלכלית; והצעה לעיצוב מחדש של התהליך.

מאזן הכוחות בתהליך התקצוב.  ---  בן בסט,אבי. דהן,מומי  ---  2006  ---  בחינת תהליך קבלת ההחלטות של המדיניות הכלכלית בישראל ובראשה תקציב המדינה, ניתוח הריכוזיות של תהליך התקצוב באספקלריה בין-לאומית, בחינת השלכותיו על המדיניות הכלכלית; והצעה לעיצוב מחדש של התהליך.

מאלטנוילנד לתל אביב :  ---  בריקסטון,דוד. פלדשטיין,אריאל (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים במהדורה עברית-אנגלית. אנשי אקדמיה ומחנכים עוסקים בניתוח רעיונותיו של הרצל ופעילותו ומתדיינים בעכשוויות של החזון ההרצליאני בימינו. ראה גם חלק לועזי.

מאמונה למעשה :  ---  רוזנברג פרידמן,לילך  ---  2006  ---  האלבום סוקר את תחומי הפעילות של תנועת "אמונה" - ארגון נשים ציוניות-דתיות - ומחזיק בין דפיו מאמרים אקדמיים וכתבות סיפוריות השופכים אור על רב-גוניותה ועל היקף פעילותה של התנועה.

מאמרות.  ---  קונפוציוס  ---  2006  ---  הטקסט הקאנוני הסיני שעניינו שיחותיו של קונפוציוס עם תלמידיו בעיקר סביב דרכי אתיקה ומוסר, בתרגום חדש. טקסט בסינית קלאסית לצד תרגום עברי צמוד. נפח ההערות עולה פי כמה על הטקסט עצמו ונלווים לו מבואות ונספחים.

מאמרות.  ---  קונפוציוס  ---  2006  ---  הטקסט הקאנוני הסיני שעניינו שיחותיו של קונפוציוס עם תלמידיו בעיקר סביב דרכי אתיקה ומוסר, בתרגום חדש. טקסט בסינית קלאסית לצד תרגום עברי צמוד. נפח ההערות עולה פי כמה על הטקסט עצמו ונלווים לו מבואות ונספחים.

מאמרים חדשים על הציונות.  ---  אורן,מיכאל ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  בנושאים: על מדינה יהודית (תיאולוגיה ציונית- דוד חזוני; ישראל ומדינות הלאום החדשות-אמנון רובינשטיין); על תרבות ציון (דג הזהב והמדינה היהודית); על עברנו (על משנתו המדינית של הרצל-נתן שרנסקי; ואחרים).

מאסטרו .  ---  דונביץ,נתן  ---  2006  ---   ק5

מאסטרו :  ---  דונביץ,נתן  ---  2006  ---  הספר מאגד את קורותיהם ופועלם של 102 מנצחים נודעים - מביסוס תפקיד המנצח בשלהי המאה ה-19 בגרמניה ועד היום. הספר הנוכחי חותם סדרה של ארבעה ספרים המוקדשים לגדולי המוזיקאים המבצעים.

מאפיינים של הילד המשפחה והפנימייה כמנבאים תפקוד פסיכו-חברתי וחינוכי של ילדים ובני נוער בפנימיות שיקומיות, טיפוליות ופוסט-אשפוזיות.  ---  עטר,שלהבת  ---  2006  ---  מטרת המחקר הינה לבחון את מצבם של ילדים בפנימיות ואת המאפיינים האישיים-משפחתיים והמוסדיים המנבאים את מצבם. המחקר מבוסס על ניתוח מידע הנוגע לכ-5000 חניכים השוהים ב-66 פנימיות, בשנת 2003-2004.

מארג היקום :  ---  גרין,בראיין  ---  2006  ---  מסע רצוף תגליות החולש על פני 300 שנים של פיסיקה מודרנית ומשקף את המהפכה שתחום זה עבר בנוגע לתפיסת החלל והזמן ומכאן המציאות בכלל.

מארלי ואני .  ---  גרוגן,ג'ון  ---  2006  ---  

מארלי ואני.  ---  גרוגן,ג'ון  ---  2006  ---  המחבר מביא את ספור מערכת יחסיו שלו ושל בת זוגתו עם כלבם השובב והמסור.

מבחר עבודות .  ---  בן צבי,אסף  ---  2006  ---  

מבחר עבודות 1957-2006.  ---  גרבוז,יאיר  ---  2006  ---  קטלוג רטרוספקטיבי מרשים בהיקפו המציג נתח נכבד מעבודותיו של האמן וכן מאמרים על יצירתו. הקטלוג, במהדורה דו-לשונית, רואה אור לרגל תערוכתו החדשה "החיים בצרור".

מבחר עבודות 1984-2005.  ---  בן צבי,אסף  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לציורים ולעבודות בתלת מימד המופיעים בתערוכה "מיומנו של צייר" שאצר אמון יריב בגלריה.

מבחר עבודות 1985 2006.  ---  בר אל,עדו  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני המציג רפרודוקציות למבחר עבודות ציור של האמן. לציורים קודם מאמר קצר מאת מיכל נאמן.

מבחר עבודות 1985-2006.  ---  בר אל,עדו  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני המציג רפרודוקציות למבחר עבודות ציור של האמן. לציורים קודם מאמר קצר מאת מיכל נאמן.

מבחר עבודות 1997-2006.  ---  אופיר,גלעד  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לצילומים המופיעים בתערוכה "עבודות חדשות". בצילומים מופיעים חורבות נטושות ועזובות, קקטוסים ותצלומי מים.

מבחר שירים .  ---  רכטר,יוני  ---  2006  ---  

מבחר שירים.   ---  לפורג,ז'ול  ---  2006  ---  קובץ שירים למשורר המשפיע (1860-1887) שבכתיבתו המיוסרת והמורכבת נחשב לאחד מגדולי המשוררים הצרפתים של המאה ה-19 לצד בודלר ורמבו.

מבחר שירים.   ---  לפורג,ז'ול  ---  2006  ---  קובץ שירים למשורר המשפיע (1860-1887) שבכתיבתו המיוסרת והמורכבת נחשב לאחד מגדולי המשוררים הצרפתים של המאה ה-19 לצד בודלר ורמבו.

מבחר שירים.   ---  רימון,יעקב  ---  2006  ---  יעקב רימון (1903-1973, נולד בפולין ועלה ארצה בילדותו) מבטא במבחר זה את קולו המאמין המתייסר.

מבידול לשילוב :  ---  חובב,מאיר. גילטמן,פסח (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקים בהתפתחויות שחלו בהתמודדות עם המוגבלות השכלית בישראל בעשור האחרון מבחינת חקיק ה, מדיניות ופעילות הארגונים השונים. מוקדש לבית איזי שפירא ויוזמותו בתחום במשך 25 שנות פעילות.

מברט לקרית עקרון .  ---  יששכר,צביה  ---  2006  ---  

מברט לקרית עקרון :  ---  יששכר,צביה  ---  2006  ---  סיפור חייה של המחברת, ילידת העיירה מודאן באזור ברט שבצפון תימן. בגיל חמש יצאה עם משפחתה למסע נדודים שארך שלוש שנים והסתיים בא"י. בספר היא משחזרת את קורותיה מילדותה במודאן ועד חייה בקרית עקרון היום.

מבשלים.  ---  כהן,חיים. לנדאו,אלי  ---  2006  ---  

מגדות החידקל לגדות הירקון :  ---  כהן מורה,אספרנס  ---  2006  ---  זכרונות מהחיים בעיראק,תלאות הקליטה בארץ ועבודת המחברת כעובדת סוציאלית.

מגדל :  ---  רגב,יואב  ---  2006  ---  הספר מתחקה אחר קורותיה של המושבה מגדל, תולדותיה, ייחודה ואורחות תושביה, מייסודה לחוף הכנרת בשנת 1910 ועד ימינו אנו.

מגדל בבל :  ---  לייטמן,מיכאל. לאסלו,ארווין  ---  2006  ---  המקובל והפילוסוף חברו יחדיו בספר שדן במשבר בו מצויה האנושות, בסיבות למשבר ולקשיים בחיי הפרט והכלל ובדרך לפתרונם - בקצרה, מעבר מן האגואיזם האנושי אל האלטרואיזם. כולל פרק על תפקידה של ישראל במערך זה.

מגזר הקרנות הפילנתרופיות וארגוני המימון בישראל :  ---  גדרון,בני ואחרים  ---  2006  ---  מחקר שמטרתו לפתח את הידע בתחום הקרנות הפילנתרופיות בישראל ולהביא אותו לדיון צבורי. המחבר עושה זאת ע"י סקירת ספרות בנושא, סקירת הקרנות הקיימות בישראל ונתונים על אודותיהם.

מגילות ד :  ---  בר אשר,משה. דימנט,דבורה (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים בנושאי הלשון והנוסח, הההדרה והפרשנות של המגילות.

מגילות ד :  ---  בר אשר,משה. דימנט,דבורה (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים בנושאי הלשון והנוסח, הההדרה והפרשנות של המגילות.

מגילת היטליר.  ---  חסין,פ'  ---  2006  ---  ספור עלייתו ונפילתו של הצורר הנאצי, כתוב בסגנון המקראי של מגילת אסתר ואף משתמש בחלקי משפט ובמשפטים שלמים מתוך המגילה. המגילה נכתבה בצפון אפריקה ב-1942 וכאן היא מלווה בתרגום לגרמנית.

מגילת העצמאות של מדינת ישראל והאישים החתומים עליה.  ---  חורב,שי  ---  2006  ---  קיצור תולדות הכרזת העצמאות של מדינת ישראל, נוסחיה וניתוח המגילה עצמה. בנוסף, שמות ופרטים ביוגרפיים מופיעים לצד תמונותיהם של האישים החתומים על המגילה. החוברת כוללת מפתח שמות.

מגיע לי? :  ---  שטאובר,שוקי  ---  2006  ---  תהליכי קבלה עבודה וחוזה העבודה; שכר ותמלוגים נוספים; פנסיה ותנאים סוציאליים; תנאי עבודה ורווחת עובדים; פיטורים, התפטרות ופיצויי פיטורים; זכויות הפרט בעבודה; זכויות נשים בעבודה.

מגישים פיוס :  ---  טמיר שסטוביץ,אורנה. זמורה,דפנה  ---  2006  ---  135 אמנים ישראלים ופלסטינים קיבלו לידיהם קערת חרס כדי שיעטרוה. כל אמן נותן פרשנות אישית לנראטיב הפיוס ולערכים הנגזרים ממנו.

מגמה חדשה בתכניות ההכשרה של מורים :  ---  זילברשטיין,משה ואחרים   ---  2006  ---  פרקי הספר המרכיבים את האסופה נכתבו ע"י אנשי חנוך אשר הובילו את הניסוי לשותפות בין מכללות לבין בתי ספר. כל פרק מוקדש לספור נסיונם האישי והמקצועי עם תהליך האינטגרציה.

מגעים מראות. [מגעים, מראות]  ---  לורברבוים,מנחם  ---  2006  ---  "אין חלון תמים / המראה והמבט לבושים // העין מבקשת להזון / ולא תשבע".

מדברים חזון :  ---  פוקס,שלמה ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  כינוס מאמריהם של ששה הוגי דעות בולטים בתחומיהם שכל אחד מהם התבקש לנסח תפיסות חזון שונות של חינוך יהודי אידיאלי בימינו.

מדברים חזון :  ---  פוקס,שלמה ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  כינוס מאמריהם של ששה הוגי דעות בולטים בתחומיהם שכל אחד מהם התבקש לנסח תפיסות חזון שונות של חינוך יהודי אידיאלי בימינו.

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2006 .  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2006  ---  

מדד הדמוקרטיה הישראלית 2006 :  ---  אריאן,אשר ואחרים  ---  2006  ---  הערכת איכות הדמוקרטיה הישראלית ותפקודה באמצעות מידע כמותי והשוואתי. בין הנושאים: ייצוגיות, השתתפות פוליטית, זכויות מיעוטים ועוד. חלק נרחב מן הגליון מוקדש לעמדות ובתמורות במערך המפלגות בישראל.

מדד המותגים 2006.  ---  סיגן,לילך (ע.)  ---  2006  ---  מגזין עב כרס בנושאי פרסום ומיתוג מישראל ומחוצה לה. כולל דירוג לפי שווי של 100 המותגים המובילים בישראל.

מדוע החיים מסריחים.  ---  שכטר,יאיר  ---  2006  ---  רומן בכורים המזגזג בין עבר, הווה ועתיד ופורש את ספורם של זוג, גבר ואישה, החוברים בסיטואציה מוזרה לאדם שלישי ויחדיו זונחים את חייהם הקודמים ופותחים בקריירת פשע נטולת רסן.

מדוע ללמוד מדיה?  ---  סילברסטון,רוג'ר  ---  2006  ---  המונח מדיה בלשון המחבר מתייחס הן למדיום והן למסר. באמצעות עיון בדיסצילפינות שונות והוגים שונים - בארת, בורדייה ובודריאר - המחבר קורא לחקור את המדיה כתהליך מורכב ולהכיר במרכזיותו ובכוחו בכל שדות התיאוריה.

מדוע ללמוד מדיה?  ---  סילברסטון,רוג'ר  ---  2006  ---  המונח מדיה בלשון המחבר מתייחס הן למדיום והן למסר. באמצעות עיון בדיסצילפינות שונות והוגים שונים - בארת, בורדייה ובודריאר - המחבר קורא לחקור את המדיה כתהליך מורכב ולהכיר במרכזיותו ובכוחו בכל שדות התיאוריה.

מדינה משפט והלכה ד.   ---  שטרן,ידידיה צ'  ---  2006  ---  המאמר שואף להציג שלושה דגמים נבדלים של יחסים אפשריים במשפט הישראלי הנעים בין ההלכה ובין המשפט הנוהג ובוחן את השפעתם על הדת, התרבות והחברה בישראל ועל תפקודה של הדמוקרטיה המקומית.

מדינה פלסטינית כן או לא? : [מדינה פלסטינית - כן או לא?]  ---  פלד,מולי. אלימי,איתן  ---  2006  ---  

מדיניות ציבורית בין חברה למשפט :  ---  מזרחי,שלמה. מידני,אסף  ---  2006  ---  הספר עוסק בבית המשפט העליון בישראל, ובהיותו שחקן פוליטי המשפיע על המדיניות הציבורית. המחברים מנתחים את האסטרטגיה בעזרתה הגיע ביהמ"ש לעמדתו הרמה וכן את יחסי הגומלין המתקיימים בין השחקנים הפוליטיים.

מדיניות ציבורית בין חברה למשפט :  ---  מזרחי,שלמה. מידני,אסף  ---  2006  ---  הספר עוסק בבית המשפט העליון בישראל, ובהיותו שחקן פוליטי המשפיע על המדיניות הציבורית. המחברים מנתחים את האסטרטגיה בעזרתה הגיע ביהמ"ש לעמדתו הרמה וכן את יחסי הגומלין המתקיימים בין השחקנים הפוליטיים.

מדינת ישראל :  ---  רייכמן,אוריאל. נחמיאס,דוד  ---  2006  ---  קובץ מחקרים ומאמרים ראשון המופיע כחלק מפרויקט 'ממשל חדש בישראל', אשר הוקם על מנת לתרום ידע שיטתי בסוגיות ממשל, משילות ומדיניות ציבורית, לגבש רפורמות ישימות לבעיות מרכזיות, לקדם את השיח הציבורי ועוד.

מדעי היהדות 43.  ---  בקון,גרשון ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים, הרצאות וביקורות על ספרים חדשים. בין הנושאים הנידונים בכרך זה: מקומו של בית המקדש בבית המדרש התנאי, יצירה ונבואה בחוויותיו המיסטיות של הרב קוק, אשר גולאק וחקר המשפט העברי, ועוד.

מדעי היהדות 43.  ---  בקון,גרשון ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים, הרצאות וביקורות על ספרים חדשים. בין הנושאים הנידונים בכרך זה: מקומו של בית המקדש בבית המדרש התנאי, יצירה ונבואה בחוויותיו המיסטיות של הרב קוק, אשר גולאק וחקר המשפט העברי, ועוד.

מדריך אישי להצלחה במכירות.   ---  ריצ'רדסון,לינדה  ---  2006  ---  מדריך לניהול מכירות הכולל 20 עצות וטכניקות לכינון דיאלוג מכירה פורה אשר עתיד להנניב תוצאות וליצור מערכת יחסים ארוכת טווח עם הלקוח.

מדריך הקפה.  ---  שטרן,שלמה  ---  2006  ---  מדריך אינפורמטיבי מלווה בתצלומים אשר סוקר מגוון רחב של היבטים מעולם הקפה, החל מהתהליך שעובר הפרי מהשתיל ועד לחנות דרך סוגי קפה שונים ואופני קלייתם וכלה במכונות הקפה, דרכי הגשה, בריאות ועוד.

מדריך יפעת לתקשורת INFOR 2006.  ---    ---  2006  ---  מדריך מסווג ומעודכן המקיף את המידע על התקשורת והמדיה בישראל. כולל נתונים על אנשי תקשורת, כתבים, עורכים ודרכי התקשרות עימם - שמות, טלפונים ועוד. פרטים על כל תכניות הטלוויזיה והרדיו ועוד ועוד.

מדריך לחברי הבורסה.   ---    ---  2006  ---  אוגדן: תקנון הבורסה - חברות בבורסה; הנחיות לחברות בבורסה; חלק נספחים נרחב.

מדריך למטייל במרוקו :  ---  גנון,שלמה  ---  2006  ---  מהדורה שניה הכוללת מידע כללי, מפה, ערים עיקריות, טיפים, מילון ועוד.

מדריך מפה לחיים ירוקים :  ---  רשף,ענבל  ---  2006  ---  מדריך ידידותי לסביבה ולמשתמש הסוקר מגוון רחב של סוגיות אקולוגיות ומספק עצות לחיים ירוקים בישראל מאוכל, דרך בנייה ושיפוץ ועד חומר ואנרגיה.

מדריך מפה לשיטות הרזיה :  ---  אשד,עמליה  ---  2006  ---  המדריך מתעתד לספק מידע בנוגע למגוון רחב של שיטות הרזיה פופולריות יותר ופחות, לצד מניית היתרונות והחסרונות הגלומים בכל אחת מן השיטות. המחברת הנה דיאטנית קלינית.

מה היא רוצה...  ---  רובינשטיין,שרון  ---  2006  ---  המחברת טוענת לחשיפת כל סודותיהן של הנשים לטובת שימושם על ידי הגברים שירכשו את הספר: מהדייט הראשון ועד למיטה.

מה יש לך אסתר. [מה יש לך, אסתר]  ---  סלהוב,שבא  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורה של אשה ישראלית ויחסיה עם משפחתה וזכרונותיה. לאחר שנים של חיים במחתרת רגשית ופיזית, זוכה אסתר במלגת מחקר ונוסעת לשוויץ, שם תתעורר שוב לחיים ולאהבה.

מה נורא המקום הזה : [מה נורא המקום הזה!"]  ---  ברקוביץ,שמואל  ---  2006  ---  חיבור רחב יריעה שעניינו מעמדם הפוליטי, המשפטי המדיני והדתי של המקומות הקדושים בישראל, ובראשם הר הבית. כן מבקש המחבר לשרטט תמונה אקטואלית שתשקף את מעמד המקומות הקדושים בצד הישראלי והפלסטיני.

מה עוד אמר הבודהה :  ---  שוורץ,שי  ---  2006  ---  

מה עשיתי מן החיים ? :  ---  פסואה,פרננדו  ---  2006  ---  מאתיים ארבעים וחמישה שירים שכתב פסואה (1888-1935) תחת ההטרונים דה קמפוש - דמות בדויה אך עשירה, אחת מתוך מאגר משוררים שבדה פסואה ביצירתו. פסואה בדמותו של דה קמפוש מתגלה כמשורר מודרניסטי מובהק.

מה עשיתי מן החיים ? :  ---  פסואה,פרננדו  ---  2006  ---  מאתיים ארבעים וחמישה שירים שכתב פסואה (1888-1935) תחת ההטרונים דה קמפוש - דמות בדויה אך עשירה, אחת מתוך מאגר משוררים שבדה פסואה ביצירתו. פסואה בדמותו של דה קמפוש מתגלה כמשורר מודרניסטי מובהק.

מה שידעה השמש.   ---  חפרי אפלל,שרה  ---  2006  ---  סיפור מתח מודרני שבין קפליו משתלב מדרש קדמון, שניהם יחדיו מספרים את ספורו של כפר קטן ואינטימי שתושביו כמו יודעים הכל, אך למעשה לא יודעים דבר. עלילת הספור מתחילה עם ילד שנמצא מת על מדרגות ביתו.

מה שמו של ספר זה? :  ---  סמוליאן,ריימונד  ---  2006  ---  אוסף חידות הגיון מלוות בפתרונות.

מהאדם בקרב עד החלל החיצון :  ---  בן ישראל,יצחק. גולן,חגי (עורכים)  ---  2006  ---  מבחר מאמרים מאת כותבים שונים המבוססים על הרצאות שנישאו בסדנה למדע, טכנולוגיה ובטחון שפועלת באונ' ת"א מזה 4 שנים בנושאים כגון מידע,תקשורת ומחשוב; היסטוריה, מדיניות ואתגרים; יוחד מקום למקרה הישראלי.

מהדורה מיוחדת :  ---  ויצטום,דוד  ---  2006  ---  מעמדתו כאיש חדשות בכיר, ויצטום בוחן את אופן הפעולה של הטלוויזיה הישראלית והבינלאומית בעתות מצוקה, מנתח את הפורמט הנהוג במשדרים אלה, הופך בבקורת המוטחת בהם ועוסק בתפקידם החברתי והתרבותי.

מהדורה מיוחדת :  ---  ויצטום,דוד  ---  2006  ---  מעמדתו כאיש חדשות בכיר, ויצטום בוחן את אופן הפעולה של הטלוויזיה הישראלית והבינלאומית בעתות מצוקה, מנתח את הפורמט הנהוג במשדרים אלה, הופך בבקורת המוטחת בהם ועוסק בתפקידם החברתי והתרבותי.

מהודו ועד כאן :  ---  ניר,אלחנן (ע.)  ---  2006  ---  אנשי אקדמיה, רוח ודת מקשת חברתית רחבה עוסקים בנקודות ההשקה שבין ישראל לבין הודו, בין דת ישראל לבין דתות הודו ובמפגש הייחודי בין שתי התרבויות.

מהי מנת המשכל המינית שלכם.  ---  מרקס,איב  ---  2006  ---  מבחן הבודק את רמת ידיעותיך בתחום הארוטי.

מהפרדס למושבה.  ---  אריאלי,בת שבע  ---  2006  ---  קובץ ספורים ביוגרפיים קצרים הלקוחים מזכרונותיה של המחברת הקשישה, אשר נולדה ב-1910 בפולין ועלתה ארצה,אל פתח תקוה עם משפחתה בינקותה.

מהשואה אל שחר חדש .  ---  שחר,דוד  ---  2006  ---  סיפורו של דוד שחר (הימלפרב) .

מהשואה אל שחר חדש :  ---  שחר,דוד (הימלפרב)  ---  2006  ---  ביוגרפיה הנחלקת בין שלושה פרקי חיים מרכזיים: ילדות בצל השואה ואחריה גיוס לצבא העממי הפולני, מסע לארץ ישראל, הכאת שורשים בקרית שמונה והשתלבות מוצלחת בתעשייה הביטחונית של ישראל.

מודיעין :  ---  עמידרור,יעקב  ---  2006  ---  המחבר שירת במגוון תפקידים בחיל המודיעין הישראלי במשך שנות דור ובספר זה הוא מבקש לספק תמונה כללית על תחום המודיעין לרבות העבודה המודיעינית, מודיעין לצבא ולקרב, המודיעין והקברניט ועוד.

מודיעין הלכה למעשה .  ---  עמידרור,יעקב  ---  2006  ---  

מוחמד כהן.  ---  קיאט,קלוד  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורו של מוחמד, בן לאם ערבייה ולאב יהודי בתוניסיה. ממשכנו המאוחר בשבדיה מגולל מוחמד את ספור ילדותו, את עלית המשפחה לא"י והקונפליקט שחווה במסגרת שירותו הצבאי ואת קורותיו בשבדיה.

מוטיבים שאולים בספרות ישראל.  ---  רצהבי,יהודה  ---  2006  ---  אוצר המאגד את המוטיבים הערביים שמשוררי ישראל שיקעו ביצירתם בכל הסוגות, בסדר א"ב. כל מוטיב מוגש בדוגמאות עבריות ובצדן מקבילותיהן הערביות, ולבתי השיר הערביים צורף תרגום עברי. כולל מפתח מפורט.

מוטיבים שאולים בספרות ישראל.  ---  רצהבי,יהודה  ---  2006  ---  אוצר המאגד את המוטיבים הערביים שמשוררי ישראל שיקעו ביצירתם בכל הסוגות, בסדר א"ב. כל מוטיב מוגש בדוגמאות עבריות ובצדן מקבילותיהן הערביות, ולבתי השיר הערביים צורף תרגום עברי. כולל מפתח מפורט.

מוכר הספרים מקאבול .  ---  סיירסטאד,אוסנה  ---  2006  ---  

מוכר הספרים מקאבול.  ---  סיירסטאד,אוסנה  ---  2006  ---  רומן המבוסס על חוויותיה של המחברת, עיתונאית נורווגית, עת שהתה במחיצתם של בני משפחה אפגנית אחת בשנה שלאחר נפילתו של משטר הטאליבן.

מוכר השעות.  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2006  ---  זהו סיפור האורג יחדיו זכרונות, חוויות והרהורים פילוסופיים של איש שוליים בשם חיים אשר מעביר את זמנו במגרש חניה נטוש כשהוא משוחח עם בהונותיו ומוכר שעות ללקוחות מזדמנים.

מול הכפר שחרב :  ---  רוגני,חגי  ---  2006  ---  חיבור המבקש לבחון את הייצוגים של הסכסוך בשירה העברית ואת העמדות הפוליטיות הנשמעות אודותיו בשנים שבין מאורעות תרפ"ט למלחמת ששת הימים. החבור מתמקד בשיריהם של א.צ.ג,ישורון,פן, אלתרמן,גורי,עמיחי ואחרים.

מול השער הנעול :  ---  כץ,שמואל. עופר,תהילה  ---  2006  ---  אלבום רשימות ופרקי זכרונות בתמונות ובטקסט אשר יחדיו יוצרים את תמונת מסעה של אוניית המעפילים "כנסת ישראל" אל עבר חופי ארץ ישראל המנדטורית ומשם לקפריסין.

מול חלון ביתנו :  ---  שני,דודו (לחנים)  ---  2006  ---  מבחר שירים בלחניו של שני, מלחין ארץ-ישראלי. כולל תוים ומילות השירים.

מול תרבות נוצרית :  ---  בן שלום,רם  ---  2006  ---  החיבור חוקר מזוית היסטורית-תרבותית את המידע שהיה מצוי בזכרון הקולקטיבי של העם היהודי וחושף דרכו שורה ארוכה של נושאים הסטוריים מרכזיים ודמויות מיתולוגיות מן הנצרות אשר תפסו מקום בולט בתודעה היהודית.

מומו מימי שושי שמיל * שיעור בתנ"ך. [מומו, מימי, שושי, שמיל * שיעור בתנ"ך‎]   ---  שרייבר,אלי (חתולי)  ---  2006  ---  מומו, מימי, שושי, שמיל הנה אופרה קצרה,מחורזת ומוטרפת המגוללת את ספורו של שחקן תיאטרון, המאהבת שלו ואשתו. שיעור בתנ"ך הנו מחזה המתרחש במהלך משפט תיאטרלי בו מורה לתנ"ך מואשם בעיוות האמת התנ"כית.

מומו מימי שושי שמיל .  ---  שרייבר,אלי (חתולי)   ---  2006  ---  

מוניטין - GOOD WILL :  ---  נרקיס,פ'  ---  2006  ---  בין נושאי הספר: הגדרת מוניטין; חישובו של מוניטין; פסיקת בתי המשפט - הגדרות וחישובים של מוניטין; נטל הראיה על התובע מוניטין; "פרשת שרון" ואחרים; הפחתת מוניטין; ועוד.

מופרעים קלות.  ---  אסטפ,מגי  ---  2006  ---  הרומן עוקב אחר קורותיהן של שתי נשים בעולם קר ומנוכר שבמסגרתו השתיים עושות שימוש רב במיניותן המשתלחת. הדומיננטית יותר מביניהם היא פסיכולוגית אשר מנהלת צרור פרשיות מיניות עם מטופליה.

מוצרט :  ---  סיפמן,ג'רמי  ---  2006  ---  ביוגרפיה. בספר שזורים איורים ומצורפים שני תקליטורים בהם ניתן להאזין למבחר מיצירותיו וכן כתובת של אתר אינטרנט להמשך האזנה.

מושבת גנים וחוות לימוד חקלאית .  ---  חנין רבינוביץ,רות  ---  2006  ---  

מושבת גנים וחוות לימוד חקלאית :  ---  חנין רבינוביץ,רות  ---  2006  ---  מחקר בתחום האדריכלות המתחקה אחר מקורה של סכימת אטינגר ושאר אבי טיפוס אשר שימשו מודל לבינוי מושבים, קבוצות וקיבוצים בראשית המאה ה-20 בא"י.

מותה של גיבורה אדומה.  ---  סיאו לונג,צ'יו  ---  2006  ---  רומן בלשי ובמרכזו חקירותיו של מפקח משטרה סיני החוטא בכתיבת שירה.

מזדחלים.  ---  מורל,דיוויד  ---  2006  ---  מותחן אימה המגולל את ספורו של עיתונאי המצטרף לחבורה המתעתדת לפרוץ למלון נטוש. מה שמתחיל בתור רצון לכתוב כתבת פרופיל על החבורה מתדרדר במהרה לסיפור אימה.

מזל טוב אתה בהריון :  ---  רוזנשטיין,אורן  ---  2006  ---  הספר נועד לשמש בן לווייה מבדח ומעשיר לגברים, מתחילת ההריון ועד ללידה.

מזרח ומערב במוסיקה.  ---  כהן,דליה  ---  2006  ---  השוואה כוללת בין מוסיקה מערבית לתרבויות המוסיקליות החוץ-מערביות המרכזיות (זו של הודו, סין, אפריקה, פרס, יפן, אינדונסיה ואחרות) לפי נושאי חתך: כלי הנגינה, ההתייחסות לזמן ההסטורי ולזמן ביצירה, ארגון ועוד רבים.

מזריץ' :  ---  סידון,אפרים. ויינגרטן,איציק  ---  2006  ---  מחזה שנכתב על יסוד יומניהם ועדויותיהם של שניים מבין עשרת היהודים שהסתתרו מפני הגרמנים במשך שנה בעליית גג צפופה ונמוכה בבניין מטה הגסטפו בפולין בשנת 1943.

מזריץ' :  ---  סידון,אפרים. ויינגרטן,איציק  ---  2006  ---  מחזה שנכתב על יסוד יומניהם ועדויותיהם של שניים מבין עשרת היהודים שהסתתרו מפני הגרמנים במשך שנה בעליית גג צפופה ונמוכה בבניין מטה הגסטפו בפולין בשנת 1943.

מזרקות גן העדן.  ---  קלארק,ארתור סי.  ---  2006  ---  מדע בדיוני. אדם בשם מורגן הוגה את הרעיון המהפכני לבניית מעלית שתיקח את האדם אל מחוץ לאטמוספירה לכוכבים רחוקים. המקום היחיד המתאים להקמת בסיס המעלית מצוי בטבורו של מקדש בודהיסטי עתיק.

מחאה וחמאה :  ---  הופנונג,מנחם  ---  2006  ---  מחקר שנערך סמוך להפגנות 'הפנתרים השחורים' ובוחן בכלים חדשים ועדכניים כיצד השפיעה הפעולה החברתית של הפנתרים על תקצוב הממשלה. כולל מבוא מתודולוגי מקיף.

מחבר המילים.  ---  ד,דניאל  ---  2006  ---  שירים. "נחים על/זרי הדפנה/מאשרים/כי שלשה/גברו על/שלשת הרעים/והקרב עדין/לא תם,/כי המלחמה/תמיד תמשך/עד שננצח/ונהיה מאשרים."

מחברים :  ---  בהרב,אביבה  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המציג את צילומיה של האמנית הישראלית. עבודותיה הם לרוב תצלומי תקריב מחוברים/משוכפלים היוצרים קומפוזיציה דחוסה ומופשטת.

מחדשי הברית הישנה :  ---  הכהן,רן  ---  2006  ---  החיבור מתמקד בנסיונות הראשונים של אינטלקטואלים יהודים-גרמנים להתמודד עם המפעל,הנוצרי בעיקרו, אשר עסק בדת ובהיסטוריה הישראלית הקדומה והשיג רוויזיה היסטוריוגרפית כוללת של תולדות ישראל והתנ"ך.

מחדשי הברית הישנה :  ---  הכהן,רן  ---  2006  ---  החיבור מתמקד בנסיונות הראשונים של אינטלקטואלים יהודים-גרמנים להתמודד עם המפעל,הנוצרי בעיקרו, אשר עסק בדת ובהיסטוריה הישראלית הקדומה והשיג רוויזיה היסטוריוגרפית כוללת של תולדות ישראל והתנ"ך.

מחווה לשישה סופרים של המאה התשע-עשרה.  ---  הופמן,א.ת.א. ואחרים  ---  2006  ---  אנתולוגיה המקבצת ששה ספורים פרי עטם של גוגול, א.ת.א הופמן, פלובר, מלוויל, הנרי ג'יימס ומנדלי מוכר ספרים. ספורו של מלוויל תורגם במיוחד לאנתולוגיה וחלק מן האחרים נערכו מחדש.

מחווה לשישה סופרים של המאה התשע-עשרה.  ---  הופמן,א.ת.א. ואחרים  ---  2006  ---  אנתולוגיה המקבצת ששה ספורים פרי עטם של גוגול, א.ת.א הופמן, פלובר, מלוויל, הנרי ג'יימס ומנדלי מוכר ספרים. ספורו של מלוויל תורגם במיוחד לאנתולוגיה וחלק מן האחרים נערכו מחדש.

מחוויות מפתח לנקודות מפנה :   ---  יאיר,גד  ---  2006  ---  חיבור המסכם מסע מחקרי אשר בחן חוויות מפתח חינוכיות בחייהם של אלפי ישראלים. ראשית מוצגת מסגרת כללית לניתוח החוויות והשפעותיהן. חלקו השני מוקדש לבחינת חוויות מפתח במסגרות שונות והשלישי עוסק בחשיבותן.

מחויבותה האישית של שני ברנר.  ---  הרטל,מרדכי  ---  2006  ---  קובץ ספורים קצרים בשפה עשירה ובסגנון רהוט המגוללים את קורותיהם של מגוון דמויות הקשורות בעבותות למשפחותיהם התובעניות.

מחול הכדורים.  ---  וולף,אבי  ---  2006  ---  הספר מציג עצמו כרומן מתח הישראלי הראשון שעוסק באחורי הקלעים של תעשיית ההימורים וחיי הזוהר והאופל של נתיניה. ניכרים נסיונותיו של המחבר להגיע אל התמהיל הרצוי של מתח/מין/פעולה/טכנולוגיה.

מחוללת.  ---  מאי,מוכתאר  ---  2006  ---  ספורה האישי של אשה פאקיסטנית אשר מועצת כפרה גזרה עליה להיאנס על ידי קבוצת גברים על לא עוול בכפיה. מאי העזה להתלונן במשטרה וקבוצת הגברים נשפטה. בכספי הפיצויים הקימה בית ספר לנערות הנמלטות מאלימות.

מחוללת.  ---  מאי,מוכתאר  ---  2006  ---  ספורה האישי של אשה פאקיסטנית אשר מועצת כפרה גזרה עליה להיאנס על ידי קבוצת גברים על לא עוול בכפיה. מאי העזה להתלונן במשטרה וקבוצת הגברים נשפטה. בכספי הפיצויים הקימה בית ספר לנערות הנמלטות מאלימות.

מחוץ לאופק מעבר לרחוב. [מחוץ לאופק, מעבר לרחוב]  ---  ברטוב,חנוך  ---  2006  ---  ביוגרפיה ייחודית למשפחת רבינוביץ', משפחה שקורותיה מהווים אספקלריה לאנשי הדור האחרון ליהדות אירופה והראשון למדינת ישראל. תוך הסתייעות במגוון מקורות משרטט המחבר ספור ביוגרפי של שואה, גבורה ותקומה.

מחוץ לאופק מעבר לרחוב. [מחוץ לאופק, מעבר לרחוב]  ---  ברטוב,חנוך  ---  2006  ---  ביוגרפיה ייחודית למשפחת רבינוביץ', משפחה שקורותיה מהווים אספקלריה לאנשי הדור האחרון ליהדות אירופה והראשון למדינת ישראל. תוך הסתייעות במגוון מקורות משרטט המחבר ספור ביוגרפי של שואה, גבורה ותקומה.

מחזאי מדבר עם בימאי.  ---  בלום,בלהה  ---  2006  ---  החיבור עוסק ביצירה התאטרונית ובמפגש הבין-תרבותי בין יצירות קלאסיות לבין אופן בימויים בתיאטרון הרפרטוארי הישראלי משנת 1973. המחברת בוחנת צרור מחזות שהועלו בישראל ועומדת על הקשריהם הפוליטיים והחברתיים.

מחזון למציאות :  ---  שקד,סער (איסוף החומר)  ---  2006  ---  תאור תולדותיו של המוסד ומאמרים העוסקים בעשיה ובהגות של מייסדו; תיאור של דגם חינוכי ייחודי המעודד מצוינות בחינוך יהודי-ציוני-אזרחי שפותח במרכז; ומאמרים וקטעי יצירה המהווים את התשתית הערכית של המוסד.

מחזון למציאות :  ---  שקד,סער (איסוף החומר)  ---  2006  ---  תאור תולדותיו של המוסד ומאמרים העוסקים בעשיה ובהגות של מייסדו; תיאור של דגם חינוכי ייחודי המעודד מצוינות בחינוך יהודי-ציוני-אזרחי שפותח במרכז; ומאמרים וקטעי יצירה המהווים את התשתית הערכית של המוסד.

מחזות .  ---  חיימוף,ח  ---  2006  ---  ומונולוגים .

מחזות :  ---  חיימוף,חיים  ---  2006  ---  המחבר,אשר בצקלונו עשרות ספרים,מגדיל הפעם עשות ומשכנע בדרך זו אחרת את הוצאת הבית(?) שלו להדפיס עבורו שלושה ספרים בהרף אחד. לא נותר לשמואל הספרי ולסובול אלא לצפות בתופעה ולקנא.

מחזיר החלומות .  ---  ברעם,ניר  ---  2006  ---  

מחזיר החלומות.  ---  ברעם,ניר  ---  2006  ---  רומן מורכב השוטח מספר עלילות מקבילות שסופן לחשוף את מערכת הקשרים הסמויה ביניהן. במרכז ניצב צעיר ישראלי אשר ניחן בכוחות שביכולתם להחזיר ולהפוך חלומות שינה למציאות, כוחות הטומנים בחובם מחיר כבד.

מחיצות.  ---  עבו,אריה  ---  2006  ---  רומן הנמסר מפיו של דני, מדען ישראלי שירד מהארץ אך חזר בכדי לסעוד את אמו חולת הסרטן. במהלך שבוע ימים בבית החולים בצפון, לצדי אמו החולה, דני פורש את מניפת חייו ועברו תוך עריכת חשבון נפש נוקב עם אמו.

מחיצות.  ---  נפרסטק,רחל  ---  2006  ---  קובץ ספורים קצרים העוסקים, חלקם בקלילות וחלקם ברצינות, במתחים ובחומות בין חברות שונות ובין היחיד לחברה. המחברת שאבה את ההשראה לסיפורים מספוריהם של קוראים אשר פנו אליה במסגרת העתון החרדי בו כתבה.

מחיר ההינתקות :  ---  צידון,דניאל ואחרים   ---  2006  ---  ממצאיו של צוות מחקר אשר בחן את ההיבטים הכלכליים של יישום תכנית ההתנתקות: ניתוח כלכלי של העלות הכוללת; המשמעות הכלכלית של הפינוי בעתיד; ודיון במסקנות העולות מן המחקר.

מחלות אוטואימוניות :  ---  אבידור,אריה (נשיא)  ---  2006  ---  החוברת כוללת פרקים קצרים על אודות מבחר מחלות בהן יסוד מסוים של הגוף תוקף את הגוף עצמו. החוברת ערוכה כמגזין ובה איורים ופרסומות.

מחלות כבד :  ---  אורן,רן  ---  2006  ---  מידע רפואי מרוכז ותמציתי בנושא הכבד, תפקידיו, תפקודו ומחלותיו.

מחלת ארכיב .  ---  דרידה,ז'אק  ---  2006  ---  

מחלת ארכיב :  ---  דרידה,ז'אק  ---  2006  ---  מסה קריפטית על הנפש המתמודדת עם שאלת מהותו של הארכיב דרך דיון בפסיכאונליזה הפרוידיאנית ובמספר גיבורים נוספים: אביו של פרויד, בתו, ההיסטוריון יוסף חיים ירושלמי ועוד.

מחנה האסאג אפאראטבאו בצ'נסטוחובה. [מחנה האסאג-אפאראטבאו בצ'נסטוחובה.]  ---  קראי,פליציה  ---  2006  ---  מחקר הסוקר את תולדותיו של מחנה העבודה האסאג-אפאראטבאו שבפולין - מחנה בו עבדו בכפיה עשרות אלפי יהודים מן העיר צ'נסטוחובה בייצור ציוד לחימה לחילות החי"ר הגרמניים.

מחצבות עזובות בתחומי מפות ניר-יצחק (...), צאלים (...), באר -שבע (...) ותל מלחתה (...) (1:50,000) :  ---  מינסטר,צבי  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

מחקר בהדמיה של המוח וההשפעה של מריחואנה על קואורדינציה, אוריינטציה ותפקוד ביצועי, במעשנים קבועים של מריחואנה - דוח מסכם.  ---  וינשטיין,אביב ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח המסכם ניסוי בו לקחו חלק תריסר נסיינים המשתמשים באופן קבוע במריחואנה, סיממו אותם כהוגן, העבירו אותם סדרת נסויים ולבסוף הסיקו שמרחיאונה אכן פוגעת בקואורדינציה, באוריינטציה ובתפקוד הביצועי.

מחקר הערכה לכפר איזון - 2006.  ---  אזרחי,יעקב ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח מסכם למחקר משולב מאמצים אשר בחן היבטים שונים בפעילותו הכפר איזון, אשר הוקם במטרה לענות על מצוקתם של תרמילאים ישראלים שנפגעו נפשית במהלך טיול בניכר.

מחקר התקשורת והוראתה :  ---  אדוני,חנה. פירסט,ענת  ---  2006  ---  בחינת התפיסה של מקצוע התקשורת באקדמיה באמצעות מקרה בוחן - לימודי התקשורת באונ' העברית. החלק הראשון מציג את ההקשר התאורטי והדילמות המובנות בחקר התחום, השני מנתח את התפתחות מחקר התקשורת והוראתה בישראל.

מחקר לאיתור שבירה פעילה בעמק זבולון :  ---  זילברמן,עזרא. גבירצמן,זהר  ---  2006  ---  

מחקר פעולה :  ---  לוי,דלית (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים הנחלקת ל-4 שערים: היבטים תיאורטיים ופילוסופיים של מחקר הפעולה; ספורם של מחקרי פעולה שהתבצעו בפועל בשדה החינוך; השוואה בין שתי סוגות המחקר האיכותי; מחקר פעולה במבט רב-תחומי.

מחקרי יהודה ושומרון טו.  ---  אשל,יעקב ד"ר (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים הנחלקת לשלושה שערים: מקרא, ארכיאולוגיה והיסטוריה; מדעי החברה; מדעי כדור הארץ.

מחקרי יהודה ושומרון טו.  ---  אשל,יעקב ד"ר (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים הנחלקת לשלושה שערים: מקרא, ארכיאולוגיה והיסטוריה; מדעי החברה; מדעי כדור הארץ.

מחקרי ירושלים בספרות עברית כ.  ---  ארבל,מיכל. הירשפלד,אריאל. לוינסון,יהושע (עורכים)  ---  2006  ---  המדורים: שירה ומוזיקה, מאמרים וביקורות ספרים.

מחקרי עיר דוד וירושלים הקדומה :  ---  מירון,אייל (ע.)  ---  2006  ---  חוברת אלבומית הכוללת את מרבית ההרצאות שנשאו בכנס השביעי בשנת תשס"ו. המאמרים מלווים בתצלומים ובמפות של האתרים הנסקרים.

מחקרים בביבליוגרפיה יהודית ובפיוטי ימי הביניים.   ---  שמלצר,מנחם חיים   ---  2006  ---  הספר מאגד מסות ומחקרים בעברית ובלעז שראו אור באכסניות רבות ושונות בעבר, ומוגשים כאן כמחוות תודה למחברם על פועלו המסור בשירות בית המדרש לרבנים באמריקה.

מחקרים בספרות הנבואה הקלסית.   ---  ברין,גרשון  ---  2006  ---  ברובו מוקדש החיבור לעיונים שיוחדו לנביא מסוים (בדגש על מיכה ויחזקאל) ולצדם סוגיות עקרוניות בספרות הנבואה כגון המראות הנבואיים ומשמעם, משלים בספרות הנבואה ועוד.

מחר בקרב חשוב עלי.  ---  מריאס,חוויאר  ---  2006  ---  עלילת הרומן ראשיתה במוות של נואפת, אם לילד, בעת שזו שוהה עם גבר זר, תסריטאי, שהכירה ימים ספורים קודם לכן. מכאן והלאה נקשרת נפשו של התסריטאי עם זו של המשפחה השכולה.

מחר בקרב חשוב עלי.  ---  מריאס,חוויאר  ---  2006  ---  עלילת הרומן ראשיתה במוות של נואפת, אם לילד, בעת שזו שוהה עם גבר זר, תסריטאי, שהכירה ימים ספורים קודם לכן. מכאן והלאה נקשרת נפשו של התסריטאי עם זו של המשפחה השכולה.

מחרוזת קרועה.  ---  וקנין,יורם  ---  2006  ---  "הבנק חדש את אמונו בי/בסניף חכה לי כרטיס אשראי חדש/נוצץ נחמד ותאוה לעינים/כמו בספור קדום/הפתוי הוא תמידי/ואלילי הכסף המודרניים/לפתח רובצים."

מחשבות בצבעי הקשת.   ---  בן טל,דני  ---  2006  ---  שירים : "העולם הוא גבולות // של ארצות ומדינות. // עמים וגזעים // ושפע אמונות. " אכן, מכל מלמדי השכלתי.

מחשבות.  ---  ברונו,ג'ורדאנו ואחרים  ---  2006  ---  אסופת מכתמים והגיגים פילוסופיים ברוח ה"עידן החדש", מאת שלושת ההוגים המרכזיים עבור שיטת החשיבה ההוליסטית של ארגון ה"אקרופוליס החדשה": ג'ורדאנו ברונו, הלנה פטרובנה בלבצקי וחורחה א. ליברגה.

מחתרת במדים :  ---  פטישי,חנוך  ---  2006  ---  הספר עוסק בפעילות המחתרתית של המוסדות הלאומיים וארגון ה"הגנה" בקרב חיילים וחיילות אשר שירתו ביחידות העבריות בצבא הבריטי במהלך מלחמת העולם השניה.

מחתרת השיר :  ---  לוז,צבי  ---  2006  ---  הספר מוקדש לנטייה החתרנית שהתבלטה בשירה העברית במאה ה-20 והמחבר דן במופעיה כפי שהיא באה לידי ביטוי בשירתם של ח"נ ביאליק, ש. שלום, יונתן רטוש, זלדה וי"צ רימון.

מטבעות במשבר :  ---  מאיר,סיסיליה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי הסוקר משברים פיננסיים מזמן רומא העתיקה ועד ימינו. חלקו הארי של האלבום מוקדש למשברים שפקדו את ארץ ישראל. טקסט דו לשוני ועשיר בתמונות מעולם הנומיסמטיקה. ראו גם מדור לועזי.

מטבעות במשבר :  ---  מאיר,סיסיליה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי הסוקר משברים פיננסיים מזמן רומא העתיקה ועד ימינו. חלקו הארי של האלבום מוקדש למשברים שפקדו את ארץ ישראל. טקסט דו לשוני ועשיר בתמונות מעולם הנומיסמטיקה. ראו גם מדור לועזי.

מטוסי חיל האויר :  ---  שלום,דני  ---  2006  ---  אלבום המאגד בתצלום ובטקסט את פרטיהם של כל המטוסים הצבאיים (קרב, אימון, צילום וביון, מסוקים, תובלה, דאונים ועוד) אשר הופעלו בישראל מאז הקמת "שרות אויר" של ה"הגנה" ועד היום.

מטפורה 6 :  ---  בילצקי,ענת. לוסקי,חיים דעואל (עורכים)  ---  2006  ---  כתב העת הכולל מאמרים מקוריים העוסקים במגוון רחב של שדות מתחום הפילוסופיה. חלקו הארי של גיליון זה מוקדש למאמרים מטא-פילוסופיים.

מי הוא יהודי? :  ---  מלכין,יעקב  ---  2006  ---  חיבור העוסק בתהליך התעצבותה והשתנותה של הזהות היהודית על שני מרכיביה - הלאומי והדתי, ובגורמי העיצוב והשינוי: הלכה, סביבה תרבותית, ציונות, החייאת השפה העברית, שפות יהודיות אחרות, אנטישמיות, השואה ועוד.

מי הזיז את הגבינה שלי?  ---  ג'ונסון,ספנסר  ---  2006  ---  ספור העלילה עם מוסר ההשכל האופרטיבי בצדו, בתרגום חדש.

מי המציא את האהבה?  ---  מושקוביץ וייס,אלה  ---  2006  ---  לגיל הרך.

מי ומי לשומרון ?  ---  דוידוביץ,ניצה ואחרים  ---  2006  ---  מחקר הבוחן את המאפיינים הסוציואקונומיים המבדילים בין סטודנטים של המכללה האקדמית ביהודה ושומרון שבחרו להתיישב באזור בתום לימודיהם לבין כאלו שבחרו שלא לעשות כן. ללא התייחסות לשיוכם הפוליטי של הסט'.

מי מנהיג? :  ---  שפר,גבריאל (גבי). רוט טולדנו,הדס  ---  2006  ---  תולדה של מחקר עצמאי אשר בוחן מחדש את יחסי ישראל והתפוצות נוכח השינויים המהותיים שיחסים אלו עוברים עקב תמורות דמוגרפיות, תרבותיות, תפיסתיות, אידאולוגיות והתנהגותיות בשני הצדדים.

מיהו יהודי בימינו .  ---  ליבוביץ',מאיה ואחרים (ע)  ---  2006  ---  

מיהו יהודי בימינו? :  ---  ליבוביץ',מאיה ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  כשני תריסר מאמרים העוסקים כולם בשאלת הזהות היהודית ומשקפים מגוון דעות ממגזרים ומנקודות מבט שונות. (בן-גוריון, גרשום שלום, ביילין, אליעזר שביד, אפשטיין, חנה ספראי, גיל קופטש ועוד ועוד.)

מיטת חסד.  ---  רזי,עדנה  ---  2006  ---  "ספל קפה וסיגריה/ברדיו מנגנים ברוק/בחוץ עורב/נח לרגע/על העץ הירק./שוקעת בחדרי/בכרסה החומה/לא חם לי/ולא קר/לא נוגעת בעיקר".

מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור.  ---  קינג,רוס  ---  2006  ---  תאור הסטורי העוקב אחר תהליך זימונו של מיכלאנג'לו על ידי האפיפיור יוליוס ה-2 ומלווה את האמן ואת צוותו במשך ארבע שנות העבודה בקפלה הסיסטינית.

מילון ביקורתי לתרגום דליטש לברית החדשה :  ---  סדן,צבי. קרן,ליאת  ---  2006  ---  מילון עברי-יווני ויווני-עברי המתבסס על תרגומו של פרנץ דלישט לברית החדשה. הבחירה בתרגום דליטש כבסיס למילון נבעה מן ההכרה שלספר זה נרשמו תרגומים רבים יותר לעברית מאשר לכל טקסט יווני אחר.

מילון הניבים :  ---  גולן,אריה  ---  2006  ---  מילון ניבים אנגלי-עברי הכולל כ-17,000 ביטויי סלנג בריטיים, אמריקאיים ואוסטרליים וכן פתגמים ואמרות.

מילון הניבים :  ---  גולן,אריה  ---  2006  ---  מילון ניבים אנגלי-עברי הכולל כ-17,000 ביטויי סלנג בריטיים, אמריקאיים ואוסטרליים וכן פתגמים ואמרות.

מילון הסלנג המקיף .  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2006  ---  

מילון העברית המקראית :  ---  קדרי,מנחם צבי  ---  2006  ---  מפעל רחב היקף שהחל עם פרסום הכרך הראשון ב-1957, חווה קשיים ועיכובים שונים, ומתפרסם היום בכרך שלם ובמלואו. הערכים באוצר הלשון משלבים בתוכם קונקורדנציה ומילון.

מילון למונחי הבנקאות ושוק ההון :  ---    ---  2006  ---  המילון הוא תוצאת איחודן של שלוש רשימות מונחים אשר ראו אור, בדפוס או במדיה אלקטרונית, עד היום. הספר כולל מילון עברי-אנגלי ואנגלי-עברי.

מילון למונחי הבנקאות ושוק ההון :  ---    ---  2006  ---  המילון הוא תוצאת איחודן של שלוש רשימות מונחים אשר ראו אור, בדפוס או במדיה אלקטרונית, עד היום. הספר כולל מילון עברי-אנגלי ואנגלי-עברי.

מילון ספיר למילים ומונחים לועזיים :  ---  אבניאון,איתן  ---  2006  ---  כ-30,000 ערכים, ערכי משנה והגדרות.

מילון ספיר למילים ומונחים לועזיים :  ---  אבניאון,איתן  ---  2006  ---  כ-30,000 ערכים, ערכי משנה והגדרות.

מילים אהוד מנור : [מילים: אהוד מנור]  ---  גינאי,יואב. פוקס מנור,עפרה (עורכים)  ---  2006  ---  אלבום איורים המחבר בין שיריו של אהוד מנור לבין איוריהם של מיטב האמנים הישראלים הפועלים כיום.

מילים אהוד מנור : [מילים: אהוד מנור]  ---  גינאי,יואב. פוקס מנור,עפרה (עורכים)  ---  2006  ---  

מילים הורגות .  ---  גוטספלד מנוח,ניני (פנינה)  ---  2006  ---  חיבור העוסק בכוחן ההרסני של המילים ומתמקד בעיקר באלימות מילולית סמויה המופנת כנגד נשים בתוך המערכת הזוגית. המחברת כללה גם דיון במקורות התופעה וכן היא מציעה כלים לזיהוי האלימות וההתעללות הנפשית.

מים אש ואהב"ה :  ---  פרץ,אבנר ( תרגם והקדים מבוא )  ---  2006  ---  הספר מאגד יצירות ספרותיות בסוגות שונות (רומנסות, שירי הספד, גאזלים) אשר היו נפוצות בקרב ה'דונמה' - שבתאים אשר הלכו בעקבות מנהיגם והתאסלמו. מהדורה דו-לשונית עברית-לאדינו.

מים אש ואהב"ה :  ---  פרץ,אבנר ( תרגם והקדים מבוא )  ---  2006  ---  הספר מאגד יצירות ספרותיות בסוגות שונות (רומנסות, שירי הספד, גאזלים) אשר היו נפוצות בקרב ה'דונמה' - שבתאים אשר הלכו בעקבות מנהיגם והתאסלמו. מהדורה דו-לשונית עברית-לאדינו.

מים הפוכים.  ---  חזן,בשמת  ---  2006  ---  סיפורן של חמש נשים שחייהן נקשרים בעקיפין סביב דמותו של אודי, בן לנצולי שואה, העומד להנשא בשנית. המסגרת לספורים נוצרת על ידי דבריה של הלה, אשתו הראשונה של אודי, והיחידה המתוארת בגוף ראשון.

מים רבים :  ---  רביקוביץ,דליה  ---  2006  ---  עשרים ושבעה שירים הרואים אור שנה אחרי מות המשוררת. השירים לקוחים מעזבונה של המשוררת, וביניהם תשעת השירים שכונסו בספר 'חצי שעה לפני המונסון' (1998).

מימוש נכסי מקרקעין.  ---  זנטי,מאיר  ---  2006  ---  חיבור משפטי בנושא מימוש נכסי מקרקעין הכולל ניתוח משפטי ותיאורטי לצד יישום הדינים הקשורים במימושו של נכס.

מיני אטלס כרטא לכבישי ישראל 2006.   ---    ---  2006  ---  מהדורה קומפקטית הכוללת מפות בקנ"מ 1:224,000: כבישים, אתרים, ישובים, צמתים, שמורות ועוד.

מיני ישראל : ["מיני ישראל"]  ---  אברמסון,לארי  ---  2006  ---  קטלוג דו-לשוני בפורמט אלבומי המציג את הפרויקט שיזם לארי אברמסון במוזיאון ישראל - כינוס מבחר רחב של יצירות אמנות החוקרות את מעמדו של הייצוג אל מול המציאות בישראל. כולל מאמרים והסברים על העבודות.

מיני ישראל : ["מיני ישראל"]  ---  אברמסון,לארי  ---  2006  ---  קטלוג דו-לשוני בפורמט אלבומי המציג את הפרויקט שיזם לארי אברמסון במוזיאון ישראל - כינוס מבחר רחב של יצירות אמנות החוקרות את מעמדו של הייצוג אל מול המציאות בישראל. כולל מאמרים והסברים על העבודות.

מיסוד והתמחות המחאה? :  ---  קאופמן,רוני. גדרון,בנימין  ---  2006  ---  מחקר הבוחן את צביונה של תופעת הארגונים לשינוי חברתי בישראל בין השנים 1981-2001 ודן בהשלכות הממצאים על סוגיית יכולתם של הארגונים למלא את תפקידם ועל השפעתם הקונקרטית של הארגונים על המציאות הישראלית.

מיפוי גיאומורפולוגי ליתולוגי של רצועת החוף של ישראל : [מיפוי גיאומורפולוגי-ליתולוגי של רצועת החוף של ישראל]  ---  זילברמן,עזרא ואחרים  ---  2006  ---  בפורמט אלבומי רחב מאוד, כרוך בספירלה.

מירון סימה וחברים.  ---  סימה,מירון  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה עברי אנגלי המוקדש לציוריו ורישומיו של הצייר מירון סימה (1902-1999), יהודי יליד גרמניה שעלה ארצה ב-1933. הקטלוג כולל גם רפרודוקציות ספורות מציורים של חבריו ומאמר קצר על סימה ויצירתו.

מירוצי כסאות :  ---  המסאת',דייב. ירקס,לזלי  ---  2006  ---  מיועד לפועלים ולמנהלים כאחד, הקובץ מכיל הצעות ורעיונות למאות פעילויות כיפיות לבצוע במסגרת העבודה. ההנחה העומדת בבסיס הספר הנה שלהנאה מהעבודה יש השפעה ישירה ומכרעת על איכות הפועל ויצירתיותו.

מישל קיקואין בישראל.  ---  בלקין,דליה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי עברית/צרפתית הרואה אור לרגל תערוכת ציוריו המתמקדת בנופים ודיוקנאות שצייר במהלך ביקוריו בישראל.

מישל קיקואין בישראל.  ---  בלקין,דליה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי עברית/צרפתית הרואה אור לרגל תערוכת ציוריו המתמקדת בנופים ודיוקנאות שצייר במהלך ביקוריו בישראל.

מיתה משונה.  ---  כנעני,עפרי  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה על גבי תקליטור.

מכאן :  ---  בשארה,סוהאד. חמדאן,הנא (עורכים)  ---  2006  ---  כתב העת עוסק, מנקודת מבט ביקורתית, בנושאי תכנון ופיתוח, משפט וזכויות אדם, במיוחד בקרב המיעוט הפלסטיני בישראל.

מכאן ז :  ---  כספי,זהבה  ---  2006  ---  קובץ מאמרים סביב נושא חקר התיאטרון הישראלי: לקראת ניתוח סוציו-תמטי של התסכית העברי; בעיית היעדר מנהיגות אמנותית ב"הבימה"; המולדת ההטרוטופית של ניסים אלוני; ראיון עם מיכאל גורביץ' ועוד.

מכל ממלכות הגויים :  ---  בר און,מרדכי  ---  2006  ---  ניתוח מורשת יחסה של בריטניה אל ישראל ואחריו דיון בשלושה ארועים: ביקורו של מפקד הכוחות הבריטיים בתחילת העשור; בן-גוריון ושר החוץ הבריטי ערב מבצע "קדש" ופרשת הטיסות של מטוסים בריטיים בשמי א"י ב-58'.

מכתבי יוני.  ---  נתניהו,יוני  ---  2006  ---  הקובץ מאגד כרוניקה של מבחר מכתבים שכתב נתניהו במרוצת שנות חייו, החל מתקופת לימודיו בארצות הברית ועד למבצע יונתן. למכתביו נוסף פרק העוסק במבצע אנטבה ובנפילתו של יוני. הספר פורסם לראשונה בשנת 1978.

מכתבים לעמוס .  ---  אדמון,תלמה  ---  2006  ---  איורים: הילה חבקין .

מכתבים.   ---  פלובר,גוסטב  ---  2006  ---  מבחר של כמה מאות מכתבים שכתב פלובר המצטרפים יחדיו למעין ביוגרפיה של הסופר העוקבת אחר חייו והתפתחותו, כל זאת- בקולו שלו.

מלאך האבן.  ---  לורנס,מרגרט  ---  2006  ---  רומן הנמסר בגוף ראשון מפיה של הגר שיפלי, זקנה בת 90 אשר נולדה בשנות ה-70 של המאה ה-19 בעיירת ספר בקנדה וכעת היא עורכת חשבון נפש ומביטה בפכחון בעברה. למרות גילה, גם בהווה חייה אינם שוקטים.

מלאך תוצרת גן עדן.  ---  בראל,ליאור  ---  2006  ---  בעיקר שירי אהבה תמימים. "...מלאך שלי,/כאילו בגן עדן נוצרת,/הגעת אלי לעולמי הקודר,/ואת כולו הארת."

מלון הצפון.  ---  דאבי,אז'ן  ---  2006  ---  ספרו הראשון של המחבר (1898-1936) מתאר את חייהם של נשים וגברים בבית מלון עממי בצפון מזרח פריס בין שתי מלחמות העולם.

מלון חדש ידידותי עברי אנגלי : [מלון חדש ידידותי עברי-אנגלי]   ---  קומיי,אריה. צור,נעמי  ---  2006  ---  מלון כיס עב כרס, עברי-אנגלי אנגלי-עברי הכולל כ-100,000 ערכים.

מלון מונחים למוסיקה :  ---  רבינא,מנשה  ---  2006  ---  מילון כיס למונחי מוסיקה לועזיים בביאור עברי. מהדורה חדשה.

מלון פרובלמט .  ---  ורהלסט,דימיטרי  ---  2006  ---  

מלון פרובלמט.  ---  ורהלסט,דימיטרי  ---  2006  ---  נובלה צינית והופכת קרביים בה מתאר ביפול מאסלי, צלם במקצועו, את ההתרחשויות והדמויות הנמצאות יחד עמו במתקן למבקשי מקלט מדיני בבלגיה.

מלח הארץ 2 :  ---  נבון,עודד (ע.)  ---  2006  ---  סדרת מחקרים העוסקים בים המלח וסביבותיו. בגיליון זה ששה מחקרים מדעיים בנושאים: הטקטוניקה של בקע ים המלח; הצומח בבקעת ים המלח; בולענים בחוף ים המלח; ים המלח כאתר טבעי למרפא ובריאות; ועוד.

מלחמה ללא אות .  ---  תמיר,משה (צ'יקו)  ---  2006  ---  המחבר, תא"ל בדרגתו, מתאר את המלחמה שניהל צה"ל באזור הביטחון בדרום לבנון בשנות ה-80 וה-90, עד ליציאתו של צה"ל בשנת 2000. המלחמה מוצגת דרך עיני המחבר, בליווי ניתוח וביקורת מקצועית.

מלחמה סודית ביותר .  ---  ג'ונס,ר ו  ---  2006  ---  

מלחמת האדם הזקן.  ---  סקאלזי,ג'ון  ---  2006  ---  רומן פעולה מד"ב המתרחש ביקום עתידני הדוהר אל עבר האפוקליפסה. המין האנושי פרץ אל הכוכבים אך מושבות האדם נמצאות בסכנה מתמדת. גיבורנו מצטרף לצבא הגנת המושבות ויוצא ללחום עבור האנושות.

מלחמת העולם הראשונה בארץ ישראל :  ---  פימנטל,עזרא. שילר,אלי (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים בלווית תמונות ותרשימים: הטופוגרפיה של חבל הבשור והשפעתה על הקרבות; ציורי מלחמה מאוסף צבי זכאי; בעין המצלמה של חייל אוסטרלי בא"י; ראשית השלטון הבריטי בא"י 1920-1917; ועוד.

מלחמת העולם השנייה .  ---  ריחני,עופר  ---  2006  ---  

מלחמתו של לאנס ארמסטרונג.   ---  קויל,דניאל  ---  2006  ---  המחבר משרטט את דיוקנו של הספורטאי המוערך ומתלווה אליו בצומת חשובה בקריירה הספורטאית שלו. ארמסטרונג חלה בעבר בסרטן, התאושש, וכיום מחזיק בשיא של שבעה נצחונות רצופים במירוץ האופניים טור דה-פראנס.

מלך הגנבים.  ---  פונקה,קורנליה  ---  2006  ---  ספור לילדים ולנוער העוקב אחר קורותיהם של חבורת ילדים גנבים בונציה ובאי מסתורי אליו הם נקלעים.

מלכה ללא כתר .  ---  דניאלי,עמוס  ---  2006  ---  

מלכה ללא כתר :  ---  דניאלי,עמוס  ---  2006  ---  המחבר מגולל את ספור תולדותיה של המושבה רחובות דרך ספור תולדות משפחתו, אשר קבעה את ביתה במושבה בשנת 1890.

מלכודת האורות.  ---  קיסוס,גבי  ---  2006  ---  רומן מד"ב. מפגשו של בחור ישראלי עם עב"מ בצורה של הילה לבנה מביא אותו לתובנה המאלפת שכדור הארץ הוא כלא וכלי שרת בידיהם של כוחות חזקים יותר.

מלכי בקדש (ספר) :  ---  הירשנזון,חיים  ---  2006  ---  מהדורה מחודשת לחלקו הראשון של ספר השו"ת הגדול לרב המזוהה עם זרם הציונות הדתית. הספר עוסק בשאלות היסוד של המדינה היהודית המודרנית: צורת המשטר, הר הבית ומקום המקדש, חובת הגיוס לגדוד העברי, משפט ועוד.

מלכי בקדש (ספר) :  ---  הירשנזון,חיים  ---  2006  ---  מהדורה מחודשת לחלקו הראשון של ספר השו"ת הגדול לרב המזוהה עם זרם הציונות הדתית. הספר עוסק בשאלות היסוד של המדינה היהודית המודרנית: צורת המשטר, הר הבית ומקום המקדש, חובת הגיוס לגדוד העברי, משפט ועוד.

מלכת החלומות.  ---  בנרג'י דיוואקרוני,צ'יטרה  ---  2006  ---  רומן. לאחר מותה של בעלת החלומות, הודית אשר נחנה בכושר לבאר ולחזות את חלומותיהם של בני האדם, נחשפים בפני בתה המתגוררת בקליפורניה יומני החלומות של אמה אשר פותחים בפניה דלת להצצה אל עברה הבלתי ידוע.

מלכת הפילים.  ---  שאנד,מארק  ---  2006  ---  הספר מתאר את דרכו של המחבר במסע הרפתקאות עם פילים בצפון תת היבשת ההודית. המסע נועד, בין היתר, לעורר מודעות לסכנת ההכחדה שמרחפת מעל ראשו של הפיל האסייתי.

ממשלת הלילה.  ---  אופנהיימר,יוחאי  ---  2006  ---  "לנשום ולאכל זה גורלך,/להעלות שמן ולישן מאחורי עפעף/מחשבותיך, להרות ללא תכלית/זכרון חנוט של נעורים.//לנשום, לא להחסיר אף פעימה,/לתקע תריז בגלגלי הסכנה/ללדת את החמר שממנו עשויים/חלומותיך.."

מן הגורן :  ---  קריץ,ראובן  ---  2006  ---  רצף בלתי קוהרנטי של דיונים ביצירות ספרות, המקדיש את עיקר תשומת הלב לתבניות, מודלים ומוטיבים ככלי לניתוח ספרות, תוך הדגמת אופן השימוש בהם. מרבית תוכנו של הספר נדפס בעבר בכתבי עת ובספר "תבניות הסיפור".

מן החידקל והלאה :  ---  קזז,דוד  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה ספרותית שתחילתה ילדות ובחרות בבגדד וסופה בארה"ב. המחבר מתאר את אורחות חיי הקהילה היהודית בבגדאד, את מסעו לא"י והגירתו הסופית לארה"ב, תוך שזירת פרשת עלילותיה של אישתו לואיז, "אם הלירה".

מן המצר :  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2006  ---  הנובלה נכתבה בלבוב ב-1908 ופורסמה בוילנה שנה מאוחר יותר. הדמויות המאכלסות את הספור הן מהגרים יהודים מרוסיה המתגוררים ברובע וייטצ'פל הלונדוני.

מן המצר :  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2006  ---  הנובלה נכתבה בלבוב ב-1908 ופורסמה בוילנה שנה מאוחר יותר. הדמויות המאכלסות את הספור הן מהגרים יהודים מרוסיה המתגוררים ברובע וייטצ'פל הלונדוני.

מנדל הרוצח מהביצה.  ---  שורק,נתן  ---  2006  ---  רומן שהגה הסופר יליד הארץ החי בדמיונו את השואה. זהו ספורו של מנדל, נער יהודי מכפר בפולין אשר נאלץ להסתתר ולהימלט מאימת הנאצים ביחד עם אחותו.

מנותקים :  ---  אירם,שירי ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח בקורתי הבוחן ומנתח את האופן שבו סיקרו אמצעי התקשורת המרכזיים בישראל, הן בעיתונות הכתובה והן בחדשות הטלויזיה, את ההתנתקות מרצועת עזה באוגוסט 2005.

מנחם בגין :  ---  גרוזברד,עפר  ---  2006  ---  ביוגרפיה מלאה ראשונה הפורשת את דיוקנו של המנהיג ומלווה אותו בתחנות המעצבות של חייו. בספר מופרכת התאוריה כי המצב במלחמת לבנון דרדר את מצבו הנפשי של בגין,המחבר,פסיכולוג קליני,מנסה להוכיח את ההיפך.

מנחם בגין :  ---  גרוזברד,עפר  ---  2006  ---  

מנחמיה מלחמיה : [מנחמיה-מלחמיה]  ---  רגב,יואב  ---  2006  ---  הספר מתחקה אחר קורותיה של המושבה מנחמיה-מלחמיה אשר בעמק הירדן מהקמתה כיישוב עברי ראשון (בשנת 1901) בעמק הירדן התיכון ועד ימינו אנו.

מנעול החלומות.  ---  נימרי,דני  ---  2006  ---  קובץ ספורים קצרים ראשון למחבר, בן קיבוץ שריד שבעמק יזרעאל.

מס ערך מוסף.  ---  נמדר,אהרן  ---  2006  ---  מידע לגבי מע"מ, מס שכר ומס שכר וריווח. תמצות של יסודות ועקרונות מס ערך מוסף. מיועד לעו"ד, רואי חשבון, חשבים, יועצי מס וסטודנטים. בכריכה רכה.

מסביב לעולם באקסטרים יום.  ---  מי דן,עומר  ---  2006  ---  אלבום בו חולק המחבר את שלל הרפתקאותיו וחוויותיו מעיסוקו בפעלולי ספורט אתגרי קיצוני. מלווה בתמונות רבות.

מסגרות אזוריות על מוניציפליות למתן שירותים בישראל. [מסגרות אזוריות על-מוניציפליות למתן שירותים בישראל]  ---  בן אליא,נחום  ---  2006  ---  מחקר המבקש להציב פתרון חלופי לאוזלת ידו של השלטון המקומי בדמותו של מערך על-מוניציפלי למתן שירותים אשר יתבסס על האצלת סמכויות עם השלטון המקומי הקיים.

מסדר הכתר.  ---  גונן,דב  ---  2006  ---  רומן הרפתקאות המשלב ארועים מעברה של ממלכת שוודיה ומן ההווה שלה.

מסה על עקרונות דעת האדם.  ---  ברקלי,ג'ורג'  ---  2006  ---  "להיות קיים הוא להיות נתפס" - המשפט שכמו מסכם את תורת האידאליזם הסובייקטיבי, או האי-מאטריאליזם, שברקלי נחשב לממציאה. במסה זו שוטח ברקלי את תורתו ואת הנגזרות הפילוסופיות העקרוניות המשתמעות ממנה.

מסורות יג יד : [מסורות יג-יד]  ---  ממן,אהרן. פסברג,שמואל (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים : שאלת השפעתה של העברית על הלשון הגרוזית; מסורות מקבילות של השרח שבעל פה במגרב וגלגוליהן; עיתונות עברית בערבית יהודית; סיגול לשוני בתרגומי התנ"ך ללשונות תורכיות של הקראים.

מסורת הכוכבים :  ---  קורנליוס,ג'פרי  ---  2006  ---  שפע מידע אסטרונומי מאויר המתאר את 88 קבוצות הכוכבים מלווים בספורים ובמיתוסים הכרוכים בהם.

מסכת התלאות של חסוס מאגנו ונקמת הדרקון :  ---  שניידובר,רינת  ---  2006  ---  קובץ בכורים של ספורים קצרים בפרוזה, פרי-עטה של שניידובר, ילידת מקסיקו סיטי אשר עלתה ארצה לבדה בגיל 18. קורות חייה של הסופרת וחיפושיה אחר זהות משמשים כדלק למרבית מן הספורים שבקובץ.

מסל שירותים לשירותי ליבה :  ---  בן אליא,נחום  ---  2006  ---  הצעה לבצוע תפנית אסטרטגית בתפיסת משרד הפנים, כזו שתחיל את תחום האחריות לסיפוק השירותים לתושב במסגרת אחריותו המיניסטריאלית של משרד הפנים.

מסלולי חיים .  ---  קיסר,חיים  ---  2006  ---  

מסלולי חיים :  ---  קיסר,חיים  ---  2006  ---  המחבר מגולל את פרשת חייו - מבית אבא בצנעא שבתימן, דרך עלייתו ארצה עם הוריו בגיל צעיר, שנותיו כתלמיד בירושלים, הקמת מושב "גאולים", השתתפות במלחמות ישראל ועד הגיעו לגבורות ופרישתו.

מסמרים :  ---  רותם,אמיר (ע.)  ---  2006  ---  גליון בכורים לרבעון ובו ספורים וצילומים מאת כותבים ואמנים ישראלים העוסקים ביחסים.

מסמרים 02 :  ---  רותם,אמיר (ע.)  ---  2006  ---  רבעון לספרות, אמנות ומאמרים בנושאים מתחלפים. את הגיליון הזה מלווה שורת כותבים מרשימה: קניוק, אריאל הירשפלד, שמעון אדף, שהם סמיט, צבי טריגר ועוד.

מסמרים 03 :  ---  רותם,אמיר (ע.)  ---  2006  ---  רבעון לספרות, אמנות ומאמרים בנושאים מתחלפים.

מסמרים 04 :  ---  רותם,אמיר (ע.)  ---  2006  ---  רבעון לספרות, אמנות ומאמרים בנושאים מתחלפים.

מסע אל קצה הלילה.  ---  סלין,לואי פרדינן  ---  2006  ---  רומן. קריאת תיגר על החברה המודרנית ומלחמותיה, על רקע מלחמת העולם הראשונה. הדפסה מחודשת בכרך אחד.

מסע בזמן במרוקו ובאטלס.  ---  ביטון,אלי  ---  2006  ---  המחבר מגולל את זכרונות המסע שערך בעודו ילד הנמלט להרי האטלס מאימת מלחמת העולם השניה ובד בבד יוצא למסע בזמן המשרטט ועוקב אחר נתיבה של יהדות מרוקו לדורותיה.

מסע ומשא :  ---  בק,שמואל  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לרטרוספקטיבה של האמן (נולד בוילנה, 1933) במוזיאון יד ושם. נושא השואה, אותה שרד בעזרת קרובת משפחתו, עובר כחוט השני לאורך שנות יצירתו. כולל מאמרים ורפרודוקציות.

מסע חיים בחברה טובה.  ---  שמשוני,דניאל  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה. ראשית דרכו של שמשוני החלה בארה"ב, שם צבר נסיון כמתכנן מטוסים, מקצוע אותו יישם עם התנדבותו לחיל האויר הישראלי. שירת כרמ"ט חיל האויר ועם שחרורו התמסר לשאלות חברתיות ופעל לקידום המדע בישראל.

מסע חיים.  ---  מילשטיין,שרגא  ---  2006  ---  איש הציבור מגולל את ספור חייו, החל מילדותו בצל השואה, עלייתו ארצה בשנת 1948, התיישבותו בכפר שמריהו ב-1961, שלימים כיהן בו כראש המועצה במשך 16 שנים.

מסע ספר המתכונים.  ---  אלקובי,בנימין  ---  2006  ---  ספר שירים חמישי למשורר. "חצילים מטגנים קלחים קלחים/חמים ומיסרים עד דק/מרשימותיה של אהובתי, /הכאב פולח פלחי קשואים./תבשיל מתבל במלח דמעות,/ חרוזי אפונה לצד חרוזי שיר/שורות שורות של נדודים...".

מסע על פני ימים .  ---  כץ,שמואל (אלכסנדר)  ---  2006  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

מסעדות :  ---  פוגלמן,שי (ע.)  ---  2006  ---  מדריך כיס מפורט הכולל המלצות למסעדות, רובן בתחום תל-אביב-יפו.

מסעדות 2006 :  ---  נאמן,יעל (ע.)  ---  2006  ---  בין דפי המדריך תמצאו המלצות ל-400 המסעדות הטובות בארץ, למבחר מחלבות, יקבים ומאפיות ועוד ועוד.

מסעו של סולו :  ---  אריאלי,שאול  ---  2006  ---  תאורי נוף מפורטים ועלילה רוויית מרכאות מייפים את הסיפורים/משלים. צא ולמד מה היו אלו בלעדיהם.

מסעות בנימין זוסקין  ---  זוסקין פרלמן,אלה  ---  2006  ---  

מסעות בנימין זוסקין.  ---  זוסקין פרלמן,אלה  ---  2006  ---  המחברת מגוללת את מאורעות חייו של אביה, שחקן התיאטרון היהודי הממלכתי במוסקבה, ובתוך כך שוזרת את חייו ופועלו בקורות התיאטרון ובקורותיו של הוועד האנטי פשיסטי אליו השתייך בזמן מלחמת העולם השניה.

מסעות טאף.  ---  מרטין,ג'ורג'  ---  2006  ---  רומן מדע בדיוני המגולל את קורותיו של סוחר בין גלקטי הגון אשר יוצא לפתור את הבעיות שיצרה ההתיישבות האנושית בעולמות מרוחקים.

מספר 9 :  ---  בלמונד,ססיל  ---  2006  ---  עלילותיו המתמטיות של אנג'יל, מתמטיקאי צעיר וגאון במסע מחקר אריתמטי אחר מהותו ומעמדו הייחודי של המספר 9. שופע חישובים, נוסחאות ותרשימים.

מספרים מכושפים.  ---  ריטחאו,יורי  ---  2006  ---  רומן, מבוסס על ספור אמיתי, המתרחש במדבריות הקרח של רוסיה. שמאן רוסי שמאס ביעודו נמלט ממקום מושבו ונקלע לסיטואציה בה עליו לנצח על מפגש משותף בין משלחת מחקר נורווגית לבין משלחת מטעם נציגי שלטונו של לנין.

מסרים לא מילוליים הניתנים מה' לנוכרים ומשמעותם התיאולוגית בסיפורי המקרא.   ---  נחשון,עמיחי  ---  2006  ---  החיבור נפתח במבוא על אודות אופן התקשרותו של ה' עם בני אדם ככלל, אחר מופיע עיסוק במסריו התיאולוגיים של ה' באמצעות סימנים בלתי-מילוליים ולבסוף - ניתוח סיפורים על סימנים לא מילוליים שנמסרו מה' לנוכרים.

מסרים מן הסוג האישי.  ---  זלמן,בן ציון  ---  2006  ---  שירים: הרשו לנו לצטט: "יש מילים שכותבים/ שרים,חושבים או אומרים/ יש רגשות בכל הדרגות,ביניהם גם חמים/ אך את מה שיש עם לבי להגיד/ ישאר כגל עד,ציון לעתיד//"

מעבדה להרס העולם :  ---  ויסטריך,רוברט ס.   ---  2006  ---  בחינה ביקורתית של ההיבטים התרבותיים, הדתיים, החברתיים והפוליטיים בתולדות היהודים בתקופת שלהי הקיסרות ההאבסבורגית באוסטריה של טרם השואה.

מעבר להרי חושך.  ---  בנד,אודיה  ---  2006  ---  המחברת מגוללת בבוסריות את ספור האהבה שנרקם בין הוריה על רקע תיאורים של העיר תל אביב בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. - בגב הספר "דרך נוסטלגית המשלבת את האישי, האוניברסלי והלאומי-ציוני."

מעבר למידה הטובה.  ---  מקינטאייר,אלסדייר  ---  2006  ---  החיבור מכריז על מצבן הכאוטי של התיאוריה המוסרית והמעשה המוסרי במודרנה ותולה את האשמה בעיקר בתפיסת העצמי הליברלי-אינדיבידואליסטי. הפילוסוף מציע חדש את הדיון במידה הטובה האריסטוטלית ולהתאימה לימינו.

מעבר למידה הטובה.  ---  מקינטאייר,אלסדייר  ---  2006  ---  החיבור מכריז על מצבן הכאוטי של התיאוריה המוסרית והמעשה המוסרי במודרנה ותולה את האשמה בעיקר בתפיסת העצמי הליברלי-אינדיבידואליסטי. הפילוסוף מציע חדש את הדיון במידה הטובה האריסטוטלית ולהתאימה לימינו.

מעבר לעושר :  ---  שגב,חגי (אוצר)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג רפרודוקציות וצלומים של יצירותיהם של מספר אמנים ישראלים עכשווים: ניר הוד, נורית דוד, דרור דאום, יוסי מרק, עדי נס ואחרים. את הקטלוג מלווה מאמר מאת האוצר.

מעברים והתחלות חדשות.  ---  ברידג'ס,ויליאם  ---  2006  ---  המחבר מצהיר כי הספר נועד לסייע לאנשים להתמודד עם השינויים בחייהם והוא מבקש ללוות את הקורא צעד אחר צעד במשעולי השינוי, תוך הפקת המירב ממנו.

מעגל החיים :  ---  צבר,שלום   ---  2006  ---  אלבום עשיר בעדויות ויזואליות הסוקר את אירועי מחזור החיים בקהילות ישראל בארצות המזרח ובקרב מגורשי ספרד: הריון, לידה והשנים הראשונות; החינוך המסורתי של הילד; חניכה ובר מצווה; נישואים; מיתה וקבורה.

מעגל החיים :  ---  צבר,שלום   ---  2006  ---  אלבום עשיר בעדויות ויזואליות הסוקר את אירועי מחזור החיים בקהילות ישראל בארצות המזרח ובקרב מגורשי ספרד: הריון, לידה והשנים הראשונות; החינוך המסורתי של הילד; חניכה ובר מצווה; נישואים; מיתה וקבורה.

מעגל חיי היום יום בבית היהודי. [מעגל חיי היום-יום בבית היהודי]  ---  הרמן,דב  ---  2006  ---  סקירת סדר יומו ואורחות חייו של היהודי מן היקיצה ועד השינה: ברכות, תפילות, דיני כשרות, קריאה בתורה, בית הכנסת ובית המדרש, ועוד.

מעוף המלכה .  ---  מרטינס,תומס אלוי  ---  2006  ---  

מעוף המלכה.  ---  מרטינס,תומס אלוי   ---  2006  ---  רומן המזגזג בין העבר להווה בתיאורו את קורותיו של איש כריזמטי ויהיר, עורכו המנוסה של עיתון ארגנטינאי נפוץ, אשר אהבתו האובססיבית לעיתונאית צעירה ועצמאית מובילה אותו למבוך של יצרים ואלימות.

מעם לועז בראשית לקט. [בכריכה : דעת לנבון]  ---  כולי,יעקב  ---  2006  ---  לקט מיצירה יהודית שנתחברה בלאדינו בראשית המאה ה-18, מופיעה בספר במקורה בספניולית ובתעתיק עברי. מחבר היצירה ביקש לקבץ את עיקרי מורשת ישראל ואמונתה תחת כרך שיהיה נגיש לציבור בתקופתו ובשפתו.

מענית הלב :  ---  שפירא,אברהם (ע.)  ---  2006  ---  מכלול רב-תחומי של מסות, מאמרים, רשימות, סיפורים, מחקרים, שירים ואחרים - המוקדשים כולם למפעלו המגוון של מוקי צור, ההוגה והמחנך, ומנהלים דו-שיח רב-פנים עם יצירתו.

מענית הלב :  ---  שפירא,אברהם (ע.)  ---  2006  ---  מכלול רב-תחומי של מסות, מאמרים, רשימות, סיפורים, מחקרים, שירים ואחרים - המוקדשים כולם למפעלו המגוון של מוקי צור, ההוגה והמחנך, ומנהלים דו-שיח רב-פנים עם יצירתו.

מעסק שורד לעסק מצליח :  ---  איזנפלד,חיים ואחרים  ---  2006  ---  הספר נכתב על ידי קבוצה של ארבעה יועצים ותיקים ומנוסים בתחום.

מעקב אחרי עולי אתיופיה באשדוד :  ---  קינג,יהודית. שרון,אסף  ---  2006  ---  המחקר השווה את הכרת העולים את מוקד הקליטה,השימוש בו ושביעות הרצון ממנו. כן נבדקו שינויים שחלו בתחומי חיים מרכזיים כמו תעסוקה,קורסי הכשרה,איכות החינוך.

מערבולת.  ---  נתן,אמיר  ---  2006  ---  קובץ ספורים ראשון למחבר. הספורים הקצרים נמסרים מפיו של גבר צעיר הנמצא על קו התפר שבין החיפוש לבין ההתמסרות, ועוסק בעיקר בנושא של מערכות יחסים מיניות.

מערכה ראשונה : [מערכה ראשונה: חיים]  ---  מוסקוביץ',ערן  ---  2006  ---  רומן פיוטי וראשון למחבר.

מערכת השבירה כרמל גלבוע : [מערכת השבירה כרמל-גלבוע]  ---  שגב,עמית ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

מעשה בראשית.  ---  גיא,אברהם  ---  2006  ---  אלבום אמנותי מקורי המשלב בין ציוריו של המחבר לבין ספורים שחיבר בהשראתם של אגדות חז"ל וסיפורי הקבלה. בולט באלבום השימוש במגוון סגנונות כתיבה ובמגוון טכניקות אמנותיות.

מעשה האהבה של העם.  ---  מיק,ג'יימס  ---  2006  ---  מותחן הסטורי. קהילה מבודדת בסיביר של אחרי מלחמת העולם הראשונה זוכה לביקור של אריסטוקרט רוסי שנמלט מהכלא. הקהילה מנהלת חיי כת דתיים ומשונים ועם מות מנהיגם, נשטפת הקהילה כולה במערבולת של חשד ואימה.

מעשה הקריאה :  ---  איזר,וולפגנג  ---  2006  ---  חיבור מורכב בתחום התיאוריה של הספרות אשר מנתח לעומק את מערכת היחסים בין הקורא ובין הטקסט. המחבר מציע ומגדיר מסגרת שיטתית חלופית להבנת המתרחש בתהליך הקריאה - תגובה אסתטית להבדיל מהתקבלות.

מעשה זיכרון .  ---  מאיר,אפרים  ---  2006  ---  

מעשה זיכרון :  ---  מאיר,אפרים  ---  2006  ---  דיון אנתרופולוגי-תיאולוגי-פילוסופי בהשלכותיה של שואת העם היהודי על דרך תפיסתנו את החברה, האדם והאלוהים. סוגיית זיכרון השואה היא שעומדת, בין היתר, במרכזו של החיבור.

מעשה סיפור :  ---  ליפסקר,אבידב. קושלבסקי,רלה (עורכים)  ---  2006  ---  הנושאים בקובץ: מדרש ואגדה, הסיפורת באשכנז, קבלה, חסידות והשכלה, תימטולוגיה של ספרות עם ישראל, פולקלור יהודי, ספרות עברית חדשה. תקצירי המאמרים בשפה האנגלית.

מפגש בברלין.  ---  בן דוד,מישקה  ---  2006  ---  רומן ריגול ופעולה שבמרכזו עומדת התלבטותו של איש מבצעים של המוסד המוצב בברלין, האם לעזור למשטרת גרמניה במצוד אחר חבורת ישראלים המתכננים לבצע פיגוע המוני במהלך עצרת הזדהות עם היטלר.

מפגש.   ---  לאור,שלי  ---  2006  ---  רשימות יומן המתארות את מפגשיה של המחברת, אשר בעצמה מתמודדת עם מחלת נפש, עם המועדונים שמפעילה עמותת 'אנוש' לטיפול בנפגעי נפש במגזר הערבי.

מפגשים.  ---  קאלו,שלמה  ---  2006  ---  סדרת סיפורים המבוססים על מקרים אמיתיים בהם הגיעו בודדים וזוגות בכדי להתייעץ עם המחבר עקב קשיים שונים שחוו. מוטיב כוחה של האמונה באלוהים עובר כחוט השני בכל עצותיו של המחבר.

מפורט ארתור עד הירושימה .  ---  מדזיני,מירון  ---  2006  ---  

מפורט ארתור עד הירושימה :  ---  מדזיני,מירון  ---  2006  ---  התחקות אחר מדיניותה המיליטריסטית והאימפריאליסטית של יפן מסוף המאה ה-19 ועד הירושימה, הבנת המניעים שהביאו אותה לדרך זו והסיבות בגינן לא עמד לה כל סיכוי לנצח במערכה.

מפקד במלחמת העצמאות .  ---  דרזדנר,מאיר  ---  2006  ---  

מפקד במלחמת העצמאות :  ---  דרזדנר,מאיר  ---  2006  ---  

מפת העצמות.  ---  רולינס,ג'יימס  ---  2006  ---  ספר מתח המנסה ללכת בעקבות "צופן דה וינצ'י" ומערב נצרות, מיסטיקה, פשע וארגון מסתורי. אמן כן יהי רצון.

מפת סכנה ארצית לגלישות מדרון בישראל; גיליון צפוני, קנ"מ 1:200,000.  ---  כץ,עודד. אלמוג,עדן  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

מפתחות לכתבי הפולמוס עמדין אייבשיץ. [מפתחות לכתבי הפולמוס עמדין-אייבשיץ]  ---  שלום,גרשם  ---  2006  ---  מפתחות ערוכים על פי אישים, חיבורים, שמות גאוגרפיים ור"ת שמופיעים בכתבי הפולמוס של ר' יעקב עמדין (יעב"ץ). כתביו שימשו לו במלחמתו בשבתאים בכלל ובר' אייבשיץ, שנחשד בשבתאות, בפרט. הועתק מעזבונו של שלום.

מצב גבולי .  ---  אסולין,פייר  ---  2006  ---  

מצב גבולי.   ---  אסולין,פייר   ---  2006  ---  רומן. חוקר שושלות יוחסין גרוש ומתבודד נשבה בקסמה של אם למשפחת אצולה. החוקר מחליט לעזור לה לפענח את פשר התנהגותו המוזרה של בנה, וכך מוצא עצמו מעורב בפרשייה מסתורית ובסודות משפחה אפלים.

מצב משפחתי.  ---  גלשטיין לייפציג,רבקה  ---  2006  ---  שירי שגעון, כאב, ערגה, אלימות ויופי.

מצודת כ"ח : ['מצודת כח']  ---  דקל,יהודה  ---  2006  ---  קורותיהם של לוחמי הפלמ"ח, הניצולים והנופלים, שנלחמו לכבוש את מצודת נבי יושע בקרבות תש"ח. הספר מכיל מפות, תצלומים, סקירה הסטורית, פרטים ביוגרפיים ועוד.

מצודת כח : ['מצודת כח']  ---  דקל,יהודה  ---  2006  ---  קורותיהם של לוחמי הפלמ"ח, הניצולים והנופלים, שנלחמו לכבוש את מצודת נבי יושע בקרבות תש"ח. הספר מכיל מפות, תצלומים, סקירה הסטורית, פרטים ביוגרפיים ועוד.

מציאות ומיתוסים במשק הישראלי והגלובלי :  ---  כוכב,דוד  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה של כלכלן בכיר. רובו של הספר עוסק בניתוח אופני עיצוב המדיניות הכלכלית והמוניטרית בעשורים הראשונים להקמת המדינה, בפעילות הבנק העולמי בפיתוח משקים בעלי הכנסה נמוכה ועוד נושאים.

מציאות פנטסטית :  ---  להד,מולי  ---  2006  ---  הספר מיועד להוות מדריך למטפלים בשיטות תרפיה שונות. הספר מונה ומפרט מגוון שיטות טיפול יישומיות המשלבות בהן יצירה: מטאפורות, סיפורים, יומן יצירתי ודיאלוג דמיוני, קלפים טיפוליים ועוד.

מקדם ומים ט :  ---  שיטרית,יוסף (ע.)  ---  2006  ---  מבחר מאמרים: בית העלמין היהודי בפאס; תפוצת הספרים העבריים בקרב חכמי פאס במאה הי"ח ; ממכנאס לאוליפו : תחנות מסע; החינוך היהודי במכנאס במאה העשרים; ועוד.

מקדשי השם :  ---  גרנטשטין,יחיאל  ---  2006  ---  אנציקלופדיית אישים אלפביתית בשלושה כרכים המציגה עובדות ועדויות על אודות יהודים אשר מיוחסים להם מעשים של גבורה ושל קידוש השם בשואה.

מקוה ישראל :  ---  שוורץ,אביבה  ---  2006  ---  חוברת אלבומית הסוקרת בטקסט ובתמונה את תולדותיו של בית הספר החקלאי (נוסד ב-1870 על ידי קרל נטר) אשר היווה אבן פינה ובסיס להתיישבות ולציונות בארץ ישראל.

מקום בו האספרסו קצר :  ---  בן בנימין,שרי  ---  2006  ---  קובץ בכורים. "כשאחדל להולד/אחדל לתחב לתינקת/ אצבעות של חלב לפיה./ממרחק השנים/וממך,/אני מבקשת/ רק/משך ידיך מן החבל./הנח בטבורי את קץ הצעקה."

מקום חלום :  ---  רובין,כרמלה (ע.)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני הרואה אור לרגל תערוכה המציגה את ציוריו של ראובן משני העשורים הראשונים שלו בארץ ישראל. כולל רפרודוקציות ומאמרים מאת כרמלה רובין, ניצה דרורי-פרמן ושבא סלהוב.

מקום קסום.  ---  בנק,מליסה  ---  2006  ---  רומן המגולל את קורותיה של סופי אפלבאום, ילדה יהודיה ומרדנית, בת למשפחה המתגוררת בפרברי ניו-יורק. הספור עוקב אחר מהמורות חייה של סופי מגיל העשרה ועד לסוף שנות השלושים לחייה, אז היא מוצאת את המנוחה והנחלה.

מקומות שמורים :  ---  אלאור,תמר  ---  2006  ---  מחקר אתנוגרפי על נשים, דת ודעת בישראל. בספרה הנוכחי של המחברת, שלישי בסדרת ספרים העוסקים בנושא, מתמקד הדיון בנשים מזרחיות-ספרדיות בעלות צביון דתי מגוון אשר מתקבלות בזרועות פתוחות רק בחברה החרדית.

מקופלת.  ---  גלבץ,תמר  ---  2006  ---  רומן בפרוזה עכשווית הנמסר כמונולוג שוטף מפיה של אשה שמתמודדת עם החלטת בעלה לעזוב אותה, את ביתם ואת בתם המשותפת.

מקורות לתולדות החינוך בישראל ד :  ---  גליק,שמואל  ---  2006  ---  הכרך הרביעי כולל למעלה משלוש מאות שאלות ותשובות העוסקות בענייני חינוך, מספרות השו"ת של ארצות האסלאם והאימפריה העות'מאנית.

מקורות לתולדות תנועת לוחמי חרות ישראל (לח"י).  ---  בנאי,יעקב (ליקט וערך)  ---  2006  ---  אסופת כתבים ממקורות וכותבים שונים המתארים פרקים מתולדותיה של תנועת הלח"י, פועלה ואנשיה.

מקרא לישראל נחום חבקוק צפניה :  ---  אחיטוב,שמואל (ע.)  ---  2006  ---  מבואות, פירושים ומפתחות לספרים נחום, חבקוק וצפניה. ספר נחום מפורש ע"י מרדכי כוגן והאחרים ע"י שמואל אחיטוב.

מקרא מדרש וקוראן : [מקרא, מדרש וקוראן]  ---  גרסיאל,בת שבע  ---  2006  ---  התחקות אחר תהליכי המעבר של נושאים ומוטיבים מהמקרא, מהספרות החיצונית הבתר-מקראית ומהמדרשים הקדומים אל הקוראן, ובחינת האינטרפרטציה של החומרים שנקלטו בקוראן על ידי פרשני קוראן קדומים ומאוחרים.

מקרים אבודים.  ---  אטקינסון,קייט  ---  2006  ---  מותחן. בלש פרטי מתבקש לחקור שלוש פרשיות ישנות ובלתי מפוענחות של רצח והיעלמות. כל אחת מן הפרשיות מגוללת עלילה פסיכולוגית העומדת בפני עצמה ואף מצטלבת עם הפרשיות האחרות.

מקרינים כוח .  ---  שליט,דוד  ---  2006  ---  

מקרינים כוח :  ---  שליט,דוד  ---  2006  ---  ספור עלייתו ונפילתו של בית הקולנוע בישראל. החיבור עוקב אחר הרצף ההסטורי מימיו של אולם הקולנוע הראשון בתל- אביב ועד להורדת סרטים באינטרנט. פרקים מוקדשים למחלוקת בין דתיים לחילונים, צנזורה, חברה, טרור ועוד.

מר ישראלי בבחירות 2006 :  ---  סביר,אורי  ---  2006  ---  אוסף ספורים קצרים אשר נולדו מתוך התבוננות במערכת הבחירות המגוחכת משהו של שנת 2006. הספורים מבקרים את הרדידות שפשטה בפוליטיקה הישראלית שדומה שנבחריה עסוקים בתסרוקתם יותר מאשר במצעם הפוליטי.

מר ישראלי בבחירות 2006 :  ---  סביר,אורי  ---  2006  ---  אוסף ספורים קצרים אשר נולדו מתוך התבוננות במערכת הבחירות המגוחכת משהו של שנת 2006. הספורים מבקרים את הרדידות שפשטה בפוליטיקה הישראלית שדומה שנבחריה עסוקים בתסרוקתם יותר מאשר במצעם הפוליטי.

מראות ארץ הקודש 1906 :  ---  אמיר,יואל  ---  2006  ---  אלבום דו-לשוני המוקדש לתמונות האלבום SOUVENIR DE JERUSALEM בהוצאת האחים אימברגר, טמפלרים תושבי ירושלים. בצד התמונות והכיתוב אודותיהן מופיעים ציורים שהודפסו ע"ג גלויות בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20.

מראות ארץ הקודש 1906 :  ---  אמיר,יואל  ---  2006  ---  אלבום דו-לשוני המוקדש לתמונות האלבום SOUVENIR DE JERUSALEM בהוצאת האחים אימברגר, טמפלרים תושבי ירושלים. בצד התמונות והכיתוב אודותיהן מופיעים ציורים שהודפסו ע"ג גלויות בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20.

מראות.  ---  ברוך,אודי  ---  2006  ---  שירים. "ראיתי תמונה בתוך שבר מראה/מלאך קצת עצוב יושב בפנה/המלאך לא דבר, רק ישב ושתק/התחלפה התמונה, הראי שוב נסדק..."

מרד בטרבלינקה.  ---  ווילנברג,שמואל  ---  2006  ---  עדותו של המחבר ממחנה המוות טרבלינקה. במהלך המרד בטרבלינקה באוגוסט 1943 נפצע מכדור ברגלו והצליח להימלט לוורשה, שם הצטרף למחתרת הפולנית ולקח חלק במרד הפולני בוורשה באוגוסט 1944.

מרדנות.  ---  אלדרמן,נעמי  ---  2006  ---  רומן. בתו המנוכרת של רב מוערך בקהילה יהודית אורתודוקסית בלונדון נאלצת לשוב לעיירת הולדתה עם מות אביה. המפגש עם חברתה הותיקה מזמן לשתיהן עימות מחודש עם עברן.

מריכארד ואגנר עד זכות השיבה :  ---  גנז,חיים  ---  2006  ---  לקט מאמרים המנתחים בעיות ציבור (השמעת ואגנר בציבור, סרבנות וזכות השיבה) ובעיות של פרטים שעוררו דיון ציבורי (פרשת נחמני) לאורן של פילוסופיית המוסר, המשפט והמדינה. חלקם התפרסמו בעבר באכסניות שונות.

מריק .  ---  רייס,אן  ---  2006  ---  

מריק.  ---  רייס,אן  ---  2006  ---  לתוך עולמה של מכשפה בלתי מנוצחת מניו אורלינס מגיח טאלבוט, ערפד רהוט והרפתקן שלוקח אותה אל עברה ולמסע ברחבי העולם.

מרכז ההשכלה הירושלמי :  ---  זכריה,שבתי  ---  2006  ---  מהשכונות הראשונות מחוץ לחומות בירושלים.

משאיר את הכעס לאחרים :  ---  עריידי,נעים  ---  2006  ---  השירים עוסקים בחיי היום-יום של המשורר, במשפחתו, ובזהותו הלאומית המורכבת כדרוזי ישראלי.

משאלות אנוש.  ---  האס,רוברט  ---  2006  ---  מבחר מתורגם משיריו של המשורר האמריקני בן זמננו.

משאלות אנוש.  ---  האס,רוברט  ---  2006  ---  מבחר מתורגם משיריו של המשורר האמריקני בן זמננו.

משבר האיסלאם :  ---  לואיס,ברנרד  ---  2006  ---  חיבור מלומד ומתומצת הסוקר את ההסטוריה של האסלם ודרכה נפנה לעסוק במשבר השורר בעולם המוסלמי, בעיקר במזרח התיכון. כמו כן המחבר מתחקה אחר שורשי החרדה המוסלמית מן המערב ודן בקשר שבין הדת לטרור.

משבר האיסלאם :  ---  לואיס,ברנרד  ---  2006  ---  חיבור מלומד ומתומצת הסוקר את ההסטוריה של האסלם ודרכה נפנה לעסוק במשבר השורר בעולם המוסלמי, בעיקר במזרח התיכון. כמו כן המחבר מתחקה אחר שורשי החרדה המוסלמית מן המערב ודן בקשר שבין הדת לטרור.

משה של פרויד :  ---  ירושלמי,יוסף חיים  ---  2006  ---  חיבור הסטורי פסיכולוגי להיסטוריון המוערך אשר מנתח את יחסו של פרויד אל יהדותו תוך התמקדות בניתוח חיבורו של פרויד 'משה האיש ואמונת הייחוד'. החיבור מהווה נדבך חשוב בחקר יחסה של הפסיכואנליזה אל היהדות והנצרות.

משהו קרה בדרך לירושלים.   ---  בר,אהרון  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורו של אריה רוגל, מולטי מיליונר תל-אביבי, שפרשת היעלמותו המסתורית מכה גלים בארץ. חלק נכבד מן הרומן עוסק בריבוי מערכות היחסים שהלז מנהל. האם התקנא המחבר בהצלחת רם אורן?

משוררת מציירת.  ---  לסקר שילר,אלזה  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש למשוררת ולציירת (1869-1945). האמנית נהגה ללוות את שיריה בציורים פרי עטה והתערוכה הנוכחית מוקדשת לפן הפחות מוכר ביצירתה, הוא הציור. הקטלוג מכיל מאמרים דו-לשוניים ורפרודוקציות.

משחק הסיפורים :  ---  שניר,דפנה  ---  2006  ---  הספר מתאר תהליך פסיכותרפי ייחודי לטיפול בילדים בעזרת משחק מובנה שהמטפל והילד משחקים בו יחדיו. דרך מבחר סיפורים דמיוניים שילדים חיברו במסגרת הטיפול נפתח צוהר לעולמם ולהכרת הטיפול הפסיכותרפי בשיטה זו.

משחק השעות.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2006  ---  מותחן. צמד בלשים פרטיים דולקים אחר רוצח אכזרי ומתוחכם במיוחד.

משחק השעות.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2006  ---  מותחן. צמד בלשים פרטיים דולקים אחר רוצח אכזרי ומתוחכם במיוחד. מדף 18 .

משחק ילדים .  ---  ראוכוורגר,יאן  ---  2006  ---  

משחק ילדים.  ---  ראוכוורגר,יאן  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני במארז הכולל טקסט קצר על אודות סדרת הציורים ורפרודוקציות על גבי כרטיסיות נפרדות.

משחקים :  ---  פיכמן,אורנה (אוצרת)  ---  2006  ---  

משחקים :  ---  פיכמן,אורנה (אוצרת ועורכת הקטלוג)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג את איוריהם של חברי האגודה בנושא משחקי ילדים ואחרים.

משטר נשיאותי לישראל.  ---  דורון,גדעון  ---  2006  ---  החיבור קורא לאמץ משטר נשיאותי על פני המשטר הפרלמנטרי הקיים תחת ההנחה שזהו האופן הראוי לניהול חיים פוליטיים בישראל. המחבר מונה ומנתח את היתרונות שבשיטת משטר זו.

משיב הרוח כא :  ---  קליין,שמואל. שקד,נעמה (ע.)  ---  2006  ---  גיליון מחוה לאמיר גלבע וליוסף צבי רימון המכיל הומאז' שירי ודברי בקורת על שירתם.

משיב הרוח כב :  ---  כהן,אליעז. ניסינוביץ',יורם (ע.)  ---  2006  ---  מבחר משיריהם של בוגרי המחזור השלישי של כיתת השירה 'מזמור'. נוסף ראיון עם מאיר ויזלטיר.

משיחות עם עצמי.  ---  הלמן,בוריס  ---  2006  ---  קובץ שירים בחרוזים המתארים מסע מתמשך של גילוי עצמי ודיאלוג פנימי."מה שיש לי זה אני,/לא עשיר ולא עני./לא עני כי כבר גליתי,/לא עשיר כי כבר ראיתי.//שעיני אינן גדולות,/ולכן גם לא רואות,/את הכל אשר קים...".

משלי לה פונטיין : [דן קדר מצייר משלי לה-פונטיין]  ---  לה פונטיין  ---  2006  ---  משליו של לה-פונטיין בלבוש עברי שומרים על צביונם הפיוטי והם מופיעים לצד ציוריו המסוגננים והאילוסטרטיביים של קדר.

משלמה המלך עד שלמה ארצי, מיונה הנביא עד יונה וולך :  ---  בן,מנחם  ---  2006  ---  המחבר מסכם ארבעים שנות ביקורת שירה בספר המכנס את עיקרי ההבנות שהגיע אליהם באשר למהות השיר, הקריאה בו, ההבנה אותו, יורשיהם של המשוררים העבריים הקנוניים ועוד - הכל בליווי הדגמות הלקוחות מהתנ"ך ועד ימינו.

משלמה המלך עד שלמה ארצי, מיונה הנביא עד יונה וולך :  ---  בן,מנחם  ---  2006  ---  המחבר מסכם ארבעים שנות ביקורת שירה בספר המכנס את עיקרי ההבנות שהגיע אליהם באשר למהות השיר, הקריאה בו, ההבנה אותו, יורשיהם של המשוררים העבריים הקנוניים ועוד - הכל בליווי הדגמות הלקוחות מהתנ"ך ועד ימינו.

משם עד כאן .  ---  ויצמן,פולה (לבית מאירסון)  ---  2006  ---  

משם עד כאן :  ---  ויצמן,פולה לבית מאירסון  ---  2006  ---  עדותה של המחברת אשר נמלטה מזרחה עם פלישת הנאצים לפולין, שם נאסרה ונשלחה למחנה עבודה בסיביר. עדותה מלווה בציורים מעשה ידיה המוכשרות, אותם צירה בזמן נדודיה וכליאתה במחנה.

משמעות האהבה :  ---  סולוביוב,ולדימיר  ---  2006  ---  אסופה מכתביו של סולוביוב (1853-1900) - פילוסוף, הוגה, משורר, מחזאי ומבקר ספרות. הספר מכנס משירתו ומהגותו בחיבורים 'סופיה' ו'משמעות האהבה' ובחיבור שהוא כתב העוסק בהגנה על רוחו המוסרית של החוק התלמודי.

משמעת.  ---    ---  2006  ---  

משני עברי המעברה :  ---  אליאב,לובה. אלפי,יוסי  ---  2006  ---  סדרת דיאלוגים ומונולוגים בין אליאב (1921, עלה מרוסיה בגיל 3) לאלפי (1945, עלה מעירק בגיל 3) המעמתים- שוזרים כרונולוגיות של עלייה, זהות וקליטה. השניים משרטטים מתאר של ישראליות ומשקיפים עליה בפרספקטיבת הזמן.

משפחה יוצרת :  ---  צמח,זמירה  ---  2006  ---  האלבום מכיל 176 רעיונות לפעילויות יצירתיות עם ילדים בגילאים שונים תוך שימוש בחומרים פשוטים שנמצאים בכל בית.

משפחה מוצלחת :  ---  מק'גרו,פיל  ---  2006  ---  ספר תרגול המיועד להקל על יישום העקרונות שנלמדו בספרו הקודם של המחבר הנושא אותו שם.

משפחה שלמה בקורדרוי וג'ינס.  ---  סדריס,דייוויד  ---  2006  ---  בקובץ ספורים קצרים מתובלים בהומור, המחבר מגיש אפיזודות יומיומיות כביכול, המתארים את התפתחותו מילד במשפחה לא שגרתית לנער ולגבר.

משפחות בהקפאה :  ---  אשקר,אנטיגונה  ---  2006  ---  דו"ח העוסק במדיניותה המגבילה של ישראל בנוגע לאחוד משפחות בין פלסטינים מן השטחים לבין תושבי חו"ל. מדיניות זו גורמת לבעיות משפחתיות,כלכליות ורפואיות, ולעוגמת נפש רבה. בנספח מצורפת התייחסות ישראל לדו"ח.

משפחות האצולה היהודיות בהונגריה בשנים 1800-1918.  ---  שפיגל,רון  ---  2006  ---  המחקר סוקר את תולדות האצולה היהודית בהונגריה ואז פונה לתאור קורותיהם של משפחות אצולה יהודיות, על הענפים השונים המייחדים אותן: כלכלה ומסחר, פוליטיקה, יחס עם השלטונות, ועוד.

משפחת וייס.  ---  קאלו,שלמה  ---  2006  ---  הספר מאגד מנעד מגוון של נושאים וסגנונות כתיבה: ספורת, ביוגרפיות, הגיגים על אנשי רוח, "סיפורי גיהנום" ועוד.

משפט הירושה בארץ ובעולם.  ---  אלמליח,קטי ואחרים  ---  2006  ---  ניתוח משפטי ותיאורטי של חוק הירושה בארץ ובעולם. הספר חובק מעל 2,500 עמודים ומוגש בשני אוגדנים מהודרים.

משפט ופסיכיאטריה :  ---  בזק,יעקב  ---  2006  ---  מהדורה מהודרת ובה דיון משפטי בנושאים המשיקים שבין פסיכיאטריה ומשפט. חלקו הארי של הספר עוסק בתחום האחריות הפלילית ולצדו נושאים כגון המשפט החוקתי, כשרות משפטית, דיני החוזים והצוואות ועוד.

משקפי הזהב .  ---  בסני,ג'ורג'ו  ---  2006  ---  

משקפי הזהב.  ---  בסני,ג'ורג'ו  ---  2006  ---  רומן. ספורו של רופא מכובד בפררה שבאיטליה אשר אט אט מתערער מעמדו לאחר שפושטת השמועה על נטיותיו ההומוסקסואליות. ספורו נמסר דרך עיניו של נער יהודי ומתרחש על רקע עליית הפאשיזם באיטליה.

משרד החוץ לאן? [משרד החוץ - לאן?]  ---  ברק,אורן. כהן,חנן  ---  2006  ---  בחוברת דו"ח המציג בקצרה את הנושאים המרכזיים שנידונו בסדנה שנערכה במכון ליחסים בינלאומיים ב-2005 ועסקה במעמדו הנוכחי של משרד החוץ בישראל ובחלקו בקביעת מדיניות החוץ שלה.

מתוך ערפל של בוקר.  ---  ברנשטיין,יהודית  ---  2006  ---  שירים. "לקראת צהריים יצאתי/למרכז הקניות הגעתי/שמלה של אביב קניתי/עם פרחים אני לא טויתי/ותקליט של אלטון ג'ון/לספוק הכשרון//שמשיה על המרפסת/שבשבת מסתובבת /נסיכה מתישבת/על כסא ומשתזפת.../"

מתחייבת בנפשי .  ---  וייס,רוחמה  ---  2006  ---  

מתחייבת בנפשי :  ---  וייס,רוחמה  ---  2006  ---  שמונה קריאות חדשניות ופרשניות ביצירות תלמודיות שבמרכזן מבקשת המחברת לקשור בין חוויותיה שלה לבין הטקסט התלמודי. המחברת עוסקת בחוויות של אמצע החיים, באהבה, פרידה, מיניות, נשיות והתמודדות עם המוות.

מתחילים להפסיק לעשן :  ---  מרוז,גיא  ---  2006  ---  כרוניקה אישית והומוריסטית על הליך הגמלותו של המחבר מעישון. הספר מבקש להוות מדריך מלווה לתהליך הגמילה מעישון.

מתחת לאף שלך :  ---  יגיד חיימוביץ,מאירה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש לתערוכה בנושא עיצוב שבמסגרתה נבנו שבע סביבות אשר, כדברי האוצרת, מבקשות לחדד את ההנחה שעיצוב הוא מיסודו אידאולוגי. תצלומים על נייר איכותי ומאמרים נלווים.

מתי זה התחיל?  ---  ברזילי,אמירה  ---  2006  ---  זוג צעירים נפגשים במסגרת הצבא ומחליטים להינשא. חייהם זורמים על מי מנוחות עד אשר הוא מאבד קשר עם המציאות ונאלצים לאשפזו במחלקה סיעודית. שם, היא רוקמת קשר עם מטפל ערבי הסועד את בעלה.

מתקלפת.  ---  בן,ציפי  ---  2006  ---  קובץ שירים קצרצר המכיל שירים קצרצרים גם כן. "שיריי, כמו טיפות - / כשיפגשו בך, הקורא, / מהותם תשתנה. // במקום שבו יחלחלו - שם תהיה נפשי."

נאחז בסבך :  ---  אסף,דוד  ---  2006  ---  פרשיות עלומות ודמויות חריגות בחסידות : פרשת המרת הדת של משה בן שניאור זלמן מלאדי, מדוע נפל החוזה מלובלין מחלון ביתו בשמחת תורה? חייו של משה, בנו של בעל התניא, אשר יצא מדעתו ועוד.

נאחז בסבך :  ---  אסף,דוד  ---  2006  ---  פרשיות עלומות ודמויות חריגות בחסידות : פרשת המרת הדת של משה בן שניאור זלמן מלאדי, מדוע נפל החוזה מלובלין מחלון ביתו בשמחת תורה? חייו של משה, בנו של בעל התניא, אשר יצא מדעתו ועוד.

נביא בעירו :  ---  מנדלסון,אמיתי   ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי בעברית-אנגלית העוסק ביצירתו המוקדמת של האמן טרם השתקע בארץ ישראל. האלבום כולל עשרות רפרודוקציות לציוריו ושורת מחקרים על יצירתו.

נביא מקרבך :  ---  ברנובר,ירמיהו  ---  2006  ---  הספר כולל סקירה של תולדות החסידות, תיאור שושלת חסידות חב"ד וייחודה וספור פרקי חייו ופועלו של הרבי,כמו בסוגיית הגאולה והמשיח, ומקומה המרכזי בחסידות חב"ד.

נהר פרת הרחוק.  ---  סטולמן,אריה לב  ---  2006  ---  רומן בכורים המגולל את ספור התבגרותו של נער יהודי-קנדי, בנו של רב, העומד בודד בצל מוראות השואה שפקדו את משפחתו ומתמודד עם פחדיו ועם כמיהתו לדת.

נהר פרת הרחוק.  ---  סטולמן,אריה לב  ---  2006  ---  רומן בכורים המגולל את ספור התבגרותו של נער יהודי-קנדי, בנו של רב, העומד בודד בצל מוראות השואה שפקדו את משפחתו ומתמודד עם פחדיו ועם כמיהתו לדת.

נוכחויות.  ---  גרשוני,ליזה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לתערוכה בה מציגים 11 אמנים פיגורטיביים עכשוויים מבחר מרישומיהם: דיוקנאות, ציורי פנים, ציורי נוף, עירום וטבע דומם. לכל סדרת רפרודוקציות של אמן קודמת שיחה עמו בנושא יצירתו. טקטט דו-לשוני.

נולדו חופשיים.  ---  עידן,אורי  ---  2006  ---  מותחן עתידני המתרחש בעולם שונה מאוד מזה שלנו, עולם בו השימוש בתוכנות מחשב חופשיות חולש על כל תחומי החיים. נערה לפני גיוסה הצבאי נחשפת לפרטים נסתרים מעברה המובילים אותה לרצף הרפתקאות.

נוף בערפל :  ---  גרץ,נורית. ח'לייפי,ג'ורג'  ---  2006  ---  מחקר העוקב אחר התפתחותו של הקולנוע הפלסטיני ומגמותיו בראי התפתחויות פוליטיות וחברתיות. המחקר הנו פרי שיתוף פעולה בין פרופ' לקולנוע מהאונ' הפתוחה לבין מרצה לקולנוע ולטלויזיה באונ' אלקודס ברמאללה.

נוף בערפל :  ---  גרץ,נורית. ח'לייפי,ג'ורג'  ---  2006  ---  מחקר העוקב אחר התפתחותו של הקולנוע הפלסטיני ומגמותיו בראי התפתחויות פוליטיות וחברתיות. המחקר הנו פרי שיתוף פעולה בין פרופ' לקולנוע מהאונ' הפתוחה לבין מרצה לקולנוע ולטלויזיה באונ' אלקודס ברמאללה.

נוצה קטנה. [נוצה-קטנה]  ---  קרובנד,ערן  ---  2006  ---  מפגשם של ארבע אינדיאנים וארבע משפחות סקוטיות מביא לעולם את נוצה-קטנה - ילד בן עשר חכם ומיוחד. לימים, שורד נוצה-קטנה ומגיע למדינת קולורדו - שם הוא מעורר השתאות בקרב תושבי המדינה כולה.

נוקטורנו בצ'ילה.  ---  בולניו,רוברטו  ---  2006  ---  רומן הנמסר מפיו של כומר, משורר ומבקר ספרות השוכב על ערש דווי ומגולל את מאורעות חייו. זכרונותיו מצטלבים בתקופת שלטונו של פינושה בצ'ילה.

נושא הקונכייה.  ---  דיוואקרוני,צ'יטרה בנרג'י  ---  2006  ---  מסע פנטסטי אשר מתחיל בצריף עלוב בכלכתה שבהודו, שם מקבל לידיו אנאנד בן ה-12 קונכייה קסומה אותה עליו להשיב למשכנה המקורי בהרי ההימלאיה. אל המסע רצוף ההפתעות מתלווים ילדת רחוב ואדם רב-יכולות.

נושאים סביבתיים בתקציב המדינה.  ---  לבציון נדן,נגה  ---  2006  ---  המחקר מנתח את תקציב המדינה בנושאים סביבתיים ומציג מסקנות עקרוניות על אופן התקצוב במשרדי הממשלה השונים ועל המהלכים לניצול התקציב.

נחום גוטמן :  ---  גוטמן,רותי (ע.)  ---  2006  ---  אזכורים של הערך "נחום גוטמן" באנציקלופדיות, לקסיקונים וספרים בתולדות האמנות, מאמרים כלליים, ראיונות, כתבות דיוקן, מאמרי ביקורת, ידיעות מן הפובליציסטיקה ועוד. בחוברת גם דוגמאות מעבודתו.

נחום חבקוק צפניה .  ---  כוגן,מרדכי אחיטוב,שמאל  ---  2006  ---  נחום - עם מבוא ופירוש מאת מרדכי כוגן . חבקוק - עם מבוא ופירוש מאת שמואל אחיטוב . צפניה - עם מבוא ופירוש מאת שמואל אחיטוב .

נטורופתיה :  ---  שטיינר,גילית  ---  2006  ---  מדריך מקיף לנטורופתיה - ענף ברפואה משלימה הבוחן את גוף האדם ומחלותיו בראייה הוליסטית ונעזר באמצעים של תזונה נכונה וטיפול באמצעיים טבעיים בלבד בכדי לטפל במחלות ולמנוע אותן.

נטשה וסיפורים אחרים.  ---  בזמוזגיס,דייוויד  ---  2006  ---  קובץ בכורים של ספורים קצרים המגוללים את קורותיה של משפחה יהודית רוסית - בלה, רומן ובנם מארק - לאחר שהיגרה לטורונטו.

ניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה.   ---  גריפל,אבי  ---  2006  ---  ספר הכולל מבוא לניהול בריאות ובטיחות בתעסוקה, חקירות של אירועי בטיחות שונים, סקירה של מערכות ניהול בטיחות והצגה של הפעלת ניהול בטיחות בענפים ומגזרים שונים. כולל סקירה של תחיקה רלוונטית בישראל.

ניהול הלכה למעשה.  ---  דרוקר,פיטר פ'  ---  2006  ---  הוצאה מחודשת לספרו של מי שמכונה 'אבי תורת הניהול' וגדול ההוגים של החשיבה הניהולית בת זמננו. ספרו סוקר ומנתח מפה של התפקיד הניהולי: מהות הניהול; ניהול עסק; ניהול מנהלים; מבנה הניהול; ניהול עובד ועבודה; ועוד.

ניהולוגיה :  ---  שילוני,איתי. רבינוביץ,גלעד  ---  2006  ---  הספר נולד כתוצאה ממפגש בין פסיכולוג ניהולי לבין מנכ"ל מנוסה ובכוונתו ללוות את המנהל בכל תחום מתחומי הניהול: פגישות עסקיות, הופעה, קבלת החלטות, הצוות, הימים הראשונים בתפקיד, העסקת יועצים ועוד.

ניטור כבסיס להעצמת הורים ולהשתתפותם בתהליכים לקידום בית הספר ותלמידיו.  ---  בנבנישתי,רמי ואחרים  ---  2006  ---  בחוברת תיאור של פרויקט המשוב הנועד להגביר את השתתפות ההורים בתהליכים בית ספריים שמטרתם לקדם את בית הספר ותלמידיו, להפחית את רמות האלימות ועוד. החוברת מציגה בשיטתיות את ממצאי סקרי ההורים.

ניטשה בבתי הקפה של וינה.  ---  גולומב,יעקב  ---  2006  ---  קובץ מאמרים הבוחנים את הרושם ואת החותם שהותירה הגותו של פרידריך ניטשה על סופרים, מוזיקאים ואינטלקטואלים בתרבות האוסטרית בכלל ובקרב יהודים בפרט, משלהי המאה ה-19 ועד 1938.

ניידות המנגן במערכת ההחדרה - השבה (SAT) בשפד"ן :  ---  אורן,אורלי ואחרים  ---  2006  ---  

נייטיב מירושלים .  ---  מיכאלי,דן  ---  2006  ---  

ניק :  ---  שלגי,בעז  ---  2006  ---  רומן הנמסר מפיו של גנן המתעתד להיות רופא נפש אשר יוצא למסע בנבכי נפשו האפלה של בחור הלוקה בסכיזופרניה. ספור על הקשר שבין מטפל למטופל ועל מהות הפסיכותרפיה.

נירנברג 1946 :  ---  גולדנסון,לאון  ---  2006  ---  עדויותיהם המחרידות והגולמיות של צמרת פושעי המלחמה הנאצים כפי שנמסרו לקצין יהודי בצבא ארה"ב שערך ראיונות פרטיים עם הצוררים בין כתלי בית המעצר בנירנברג.

נמכר 50 ישראלים קצרצרים .  ---  חבר,חנן רון,משה  ---  2006  ---  

נמכר אבא ארך רגליים .  ---  וובסטר,ג'יין  ---  2006  ---  

נמכר אברהם אבינו בניו יורק : [אברהם אבינו בניו-יורק]  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2006  ---  מחזור השירים נדפס לראשונה בשנת 2004 כחלק מספרו "שירים נבחרים 2002-1962". למהדורה זו נוסף פתח דבר מאת נסים קלדרון. "...הייתי, ככלות הכל, רק מקרה,/ שסביבו הדברים קרו."

נמכר אהבות ללא אהבה .  ---  פירנדלו,לואיג'י  ---  2006  ---  

נמכר אהבות ציון :  ---  הולצמן,אבנר  ---  2006  ---  בספר נאספו 40 ממאמריו של המחבר אשר נכתבו במרוצת שנות עבודתו, הדנים בקשת רחבה של סוגיות, יוצרים ויצירות - רובן בפרוזה ומקצתן בשירה - במרחב הספרות העברית של הדורות האחרונים.

נמכר אוטוביוגרפיה של יוגי.  ---  יוגאננדה,פרמהנסה  ---  2006  ---  מהדורה מהודרת לקלאסיקה הרוחנית שהופצה למערב. יוגאננדה מגולל את פרשת חייו, בדגש על הכשרתו ועיסוקו ביוגה.

נמכר אוי כנרת שלה. ["אוי, כנרת שלה"]  ---  נאמן,מיכל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה מצומצם הכולל רפרודוקציות ומאמר בקורת מאת גדעון עפרת.

נמכר אויפן שפיץ צונג : [על קצה הלשון]  ---  גורי,יוסף  ---  2006  ---  

נמכר אומנות התכשיט המשובץ :  ---  ישורון,מזיאר (אזר-אדיבי)  ---  2006  ---  אלבום צבעוני ומפורט.

נמכר אופציות בינלאומיות .  ---  גימפלביץ,יהונתן  ---  2006  ---  

נמכר אחרון מכתבו ילבין :  ---  אברמי,שירלי  ---  2006  ---  הספר עוסק בשאלה כיצד משפיעה התאבדותו של אדם על בני משפחתו,זאת דרך ראיונות עם הורים ואחים, בני זוג וילדים של אנשים שהתאבדו. לראיונות נוספה הקדמה תיאורטית בנושא. למקרה הישראלי יוחד פרק.

נמכר אי שוויון. [אי/שוויון]  ---  רם,אורי. ברקוביץ,ניצה (עורכים)  ---  2006  ---  הספר מכנס 48 פרקים מאת כותבים שונים העוסקים בצמתים שונים ובהיבטים שונים של אי-שוויון בחברה הישראלית: השכלה, חלוקת הכנסות, כלכלה פוליטית, פמיניזם ועוד.

נמכר אלבום הצלמים של ישראל 2006.  ---  גארי,דוד. בלך,מוני (עורכים)  ---  2006  ---  אלבום תצלומים מרהיב המאגד מבחר עשיר של צלומים מעשה אמנותם של צלמים ישראלים. מהדורה דו-לשונית הכוללת פרטים ביוגרפיים של הצלמים המשתתפים.

נמכר אלוהים יודע.  ---  הלר,ג'ורג'  ---  2006  ---  

נמכר אליהם נשואות העיניים .  ---  שמשי,אלישיב  ---  2006  ---  

נמכר אלימות במערכת החינוך תשס"ה .  ---  בנבנישתי,רמי ואחרים  ---  2006  ---  2 כר.

נמכר אלמוס .  ---  יעקבי,אורה  ---  2006  ---  

נמכר אם תעירו ואם תעוררו :  ---  שלמון,יוסף  ---  2006  ---  הספר, כדברי המחבר, מהווה המשך ושכלול לספרו "דת וציונות" (תש"ן). בספרו זה, המחבר דן במכלול היחסים בין ארץ-ישראל, תורת ישראל ועם ישראל בתקופה הטרום ציונית ובתקופה הציונית מראשית המאה ה-19 ועד ימינו.

נמכר אמא מתגעגעת למילים .  ---  בוסי,דודו  ---  2006  ---  

נמכר אמונה עיוורת .  ---  גרפינקל,אבי  ---  2006  ---  

נמכר ארוחת ערב עם שפינוזה וחברים .  ---  אלירז,ישראל  ---  2006  ---  במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

נמכר ארצות הברית בזירה הבין לאומית מאז 1945. [ארצות הברית בזירה הבין-לאומית מאז 1945]  ---  בן צבי,אברהם  ---  2006  ---  ניתוח משולב של מדיניות החוץ האמריקנית מבחינה הסטורית ובהקשר גלובלי ומזרח תיכוני מחד וניתוח רב-פנים ששעניינו בחינת הגורמים שעיצבו מגמות יסוד במדיניות החוץ האמריקנית, במיוחד במזרח התיכון.

נמכר בארץ המכאוב .  ---  דודה,אלפונס  ---  2006  ---  

נמכר בבואי למחרת  ---  סאמט,שמעון  ---  2006  ---  

נמכר בוא שיר עברי : [בוא,שיר עברי]  ---  אלירם,טלילה  ---  2006  ---  ניתוח מקומם של שירי ארץ ישראל בתרבות הישראלית, מקורותיהם ומאפייניהם. הספר משלב ראיונות עם יוצרים בולטים של הזמר העברי.

נמכר בואו ימים מפויסים.  ---  יאירי,דליה  ---  2006  ---  המחברת, מגישת תוכניות בקול ישראל.

נמכר בובי פישר יוצא לקרב .  ---  אדמונדס,דייויד איידינאו,ג'ון  ---  2006  ---  

נמכר בודהיזם :  ---  טל,יובל אידו  ---  2006  ---  מבוא קצר לתורתו של הבודהה כפי שהתפתחה בהודו ונפוצה למדינות אסיה בורסיות שונות. הספר משופע בציטוטים ובתרגומים מלשונות המקור.

נמכר בוריס שץ כוהן אמנות .  ---  צלמונה,יגאל (אוצר)  ---  2006  ---  

נמכר בז מואה .  ---  דפנט,וירז'יני  ---  2006  ---  

נמכר בזכות האושר.  ---  ריקאר,מאתייה  ---  2006  ---  כביולוג צרפתי בעבר ונזיר טיבטי בהווה, המחבר לוקח את קוראיו למסע בנבכי נשמתם במטרה למצוא את האושר הפנימי. לא מדובר בעוד אחד מספרי העידן החדש אלא בדיון רציונלי המבוסס על מסורות רוחניות מוכרות.

נמכר בחסות הלילה .  ---  הורמן,סוניה ואברהם  ---  2006  ---  

נמכר בטלני הדהרמה .  ---  קרואק,ג'ק  ---  2006  ---  מעין יומן מסע של המחבר עת שוטט בלוויית חבריו הבטלנים ברחבי ארה"ב. קרואק היה מן האבות המייסדים של קבוצת דור הביט - סופרים, משוררים ואמנים אשר זנחו את החלום האמריקני ואימצו עקרונות חיים ברוח הבודהיזם.

נמכר ביורוקרטיה כפוליטיקה.  ---  זילבר,דינה  ---  2006  ---  חיבור מקיף אשר מתחקה אחר מרחביה הפחות מוכרים של המדינה המנהלתית במטרה לחשוף את פניו ואת מאפייניו של המנגנון הביורוקטי-מנהלי שעומד ביסודה ומניע אותה. הדיון מבקש לבקר ולהציע אלטרנטיבות למדינת ישראל.

נמכר בין גבולות המרחב לגבולות המקום :  ---  חייקין,נעמה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני, עשיר בתצלומים של נופי הארץ, מהשנים 1945-1963 שהצגתם יחדיו בתערוכה ובקטלוג הנלווה, מבקשת לבחון את הקונפליקט בין הארץ המיתית חסרת הגבולות לעומת הארץ הממשית והמשתנה עם הזמן.

נמכר בין המשכיות לשינוי .  ---  קטן,יוסף זיכלינסקי,אסתר  ---  2006  ---  

נמכר בין הנפילים.  ---  שמילוביץ,זאב  ---  2006  ---  

נמכר בין הספל לבזיך :  ---  זנה זינגר,נורית  ---  2006  ---  החידונים כוללים את מרבית הטעויות השגורות בלשונם של רבים מדוברי העברית בלוויית פתרונות והסברים מפורטים.

נמכר בין שתי המלחמות .  ---  נדל,חיים  ---  2006  ---  

נמכר בין שתיקה לשתיקה .  ---  קאן,איז  ---  2006  ---  שירים. "כל כך יפה/שבוכה/ורכה/שבצלך ישן/עיניך שיודעות/התעוררו חיי//כל כך יפה/שבוכה/ורכה/שתמיד רוצה/כפות ידיך/בכיסי אהבתי/מחזיקות אותי שר/." בספר שזורים תצלומים.

נמכר בכל העניין המזרחי יש איזה אבסורד :  ---  משעני,דרור  ---  2006  ---  חיבור ביקורתי המבקש לבחון את מעמד המזרחים ומהותו של שיח המזרחיות בישראל בשנות ה-80 דרך קריאה מחודשת בשלושה רומנים מן התקופה: "קופסה שחורה" לעוז, "התגנבות יחידים" לקנז ו"מולכו" לא.ב יהושע.

נמכר בלדה לאישה .  ---  אתר,תרצה  ---  2006  ---  

נמכר בלי מורא בלי משוא פנים : ['בלי מורא בלי משוא פנים']  ---  אראל,ניצה  ---  2006  ---  מחקר מקיף העוסק באופיו החברתי-תרבותי-פוליטי של העיתון השנוי במחלוקת לאור התקופה בה פעל, בסיבות שהביאו לצמיחתו, ובאופן בו הוא תרם להתפתחות תהליכים שעיצבו את פניה של החברה הישראלית.

נמכר במירוץ כפול נגד הזמן :  ---  חלמיש,אביבה   ---  2006  ---  עבודת מחקר מקיפה המגוללת את מדיניות העלייה של ההסתדרות הציונית מבחינה מדינית פנימית וחיצונית, אופרטיבית ואידאולוגית. החיבור עוקב אחר הדרך לא"י, הבירוקטיה הבריטית, המנגנון הציוני וחבלי הקליטה.

נמכר במלכות הצלב :  ---  גרינברג,אורי צבי  ---  2006  ---  תרגום עברי לפואמה האפוקליפטית של אצ"ג שראתה אור לראשונה בברלין 1923. באלבום שזורים ציורים וכן מופיע הטקסט היידי בשלמותו.

נמכר במשעולי עבר יהודי .  ---  עוקשי,ציון ואחרים (ע)  ---  2006  ---  לכבודו של ד"ר צבי גסטוירט ראש מכללת אפרתה .

נמכר בעל זבוב .  ---  גולדינג,ויליאם  ---  2006  ---  

נמכר בצלאל גרסה ב .  ---  בוקובזה,אליהו אריק  ---  2006  ---  

נמכר בקצה המחשבה .  ---  מסג,אהרון  ---  2006  ---  

נמכר ברית הזוגיות .  ---  ליפשיץ,שחר  ---  2006  ---  

נמכר בשבח האיטיות :  ---  אונורה,קרל  ---  2006  ---  הספר קורא תיגר על התרבות הקדחתנית המקדשת את המהירות. דרך שורה ארוכה של דוגמאות מתחומים שונים, המחבר מבקש להראות כיצד האיטיות מביאה לשיפור ניכר באיכות החיים.

נמכר בשם הנוף :  ---  צמיר,חמוטל  ---  2006  ---  עיונים בשירתן של ראב, רביקוביץ, שניאורסון, הרץ ווולך אשר כוללים בחינה בקורתית של יצירתן והשוואתה לפן הגברי של דור המדינה בשירה העברית מפרספקטיבה משולבת של לאומיות ומגדר.

נמכר בתי ספר ניסויים : [בתי-ספר ניסויים]  ---  חן,דוד (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המהווים סיכום לשלב הראשון במחקר הבוחן תהליכי שינוי המיושמים בבתי-ספר ניסויים. הקובץ מציג נתונים אמפיריים מארבעה בתי ספר ניסויים וכן מציג מסגרת לקביעת מדיניות לשינוי החינוך וקידומו.

נמכר גאולה בכבלים :  ---  מרגלית שטרן,בת שבע  ---  2006  ---  

נמכר גבולות הנאמנות :  ---  שיין,יוסי  ---  2006  ---  מסה רחבה הדנה בשאלות יסוד הקשורות לסוגיית המדינה הלאומית וייצוגיה בעידן הלאומיות תוך בחינת האקטיביזם הפוליטי של גולים מאז המאה ה-19 ועד חזרתם של הגולים העיראקים לאחר נפילת סדאם.

נמכר גדוד 53 (הפרברים) בחטיבת גבעתי במלחמת העצמאות.  ---  פונדק,יצחק ואחרים (היזמים ועורכי הספר)  ---  2006  ---  ספורם האישי של שלושת מפקדי הגדוד משמש כמנוף לספור תולדות חטיבת גבעתי אשר לחמה וצברה השגים מרשימים וכואבים בלחימה מול האויב.

נמכר גנים וגננות בתל אביב יפו. [גנים וגננות בתל-אביב-יפו]  ---  יהב,דן  ---  2006  ---  חיבור רב-תחומי הסוקר ומתאר חלק ניכר מהפארקים והגנים מראשיתה של תל אביב ועד ימינו, תוך התייחסות לגננים ולעושים במלאכה. בספר משובצים דברי ספרות, תמונות בשחור לבן ומסמכים.

נמכר דו קרב וסיפורים אחרים .  ---  צ'כוב,אנטון  ---  2006  ---  

נמכר דו"ח העוני האלטרנטיבי .  ---    ---  2006  ---  ארגון לתת - סיוע הומניטרי ישראלי .

נמכר דוקטור ז'יוואגו .  ---  פסטרנק,בוריס  ---  2006  ---  

נמכר דורסי הלילה .  ---  יפה,מ  ---  2006  ---  

נמכר דיכוי הארוטיקה :  ---  בן ארי,ניצה  ---  2006  ---  מחקר העוסק בייצוגים של מין ומיניות בספרות הישראלית המקורית והמתורגמת בזמן התהליך לגיבוש זהות לאומית ותרבותית. המחברת מבקשת להצביע על תהליכי הבנייתם של מנגנוני דיכוי הארוטיקה, מופעיהם, השפעתם ועוד.

נמכר דרכים מעולם לעולם .  ---  הלוי,רצון  ---  2006  ---  

נמכר דתות בעולם.  ---  בואוקר,ג'ון  ---  2006  ---  אלבום מבואי הסוקר בטקסט ובתצלומים את עיקר הדתות הפועלות כיום בעולם, לרבות סקירות קצרות של דתות ילידיות ודתות עתיקות שנכחדו.

נמכר האדמה רעדה .  ---  כפיר,אילן  ---  2006  ---  

נמכר האוהבים והנדיבים : ["האוהבים והנדיבים"]  ---  פרנקל,מרים   ---  2006  ---  חיבור מונוגרפי העוסק בקורות הקהילה מהמאה ה-10 עד המאה ה-13 באמצעות דיוקנותיהם של האליטה, לרבות מנגנוניה הגלויים והנסתרים. המחקר נסמך ברובו על מסמכי גניזת קהיר ומציג 100 תעודות מן התקופה, במקור ובתרגום.

נמכר האויב .  ---  צ'יילד,לי  ---  2006  ---  ספר שמיני בסדרת מתח העוסקת במעלליו של ג'ק ריצ'ר. ריצ'ר, קצין במשטרת צבא ארה"ב, ניצב הפעם בפני תעלומת רצח של גנרל בכיר, על רקע התמוטטות הגוש המזרחי.

נמכר האוכל עושה את האדם :  ---  מקית',ג'יליאן ד"ר  ---  2006  ---  שלל עצות לתזונה נכונה ובריאה המבוססים על הכרות עם צרכי הגוף, ערוכים במהדורה צבעונית ורוויה בתצלומים.

נמכר האיש שהתיר את הרצועה :  ---  צור,נדיר  ---  2006  ---  תאור פינויים של גוש-קטיף וארבע התנחלויות בצפון השומרון בקיץ 2005. במרכז,דמותו המכריעה של רוה"מ דאז אריאל שרון.מהלך התכנון והתגובה הציבורית מוצגים כלא סדורים וכמבטאים שסע בחברה הישראלית.

נמכר האישה העירומה :  ---  מוריס,דסמונד  ---  2006  ---  חקירה פיזיולוגית וחברתית-תרבותית הסוקרת את גוף האישה מכף רגלה ועד ראש ועומדת על פלאי האבולוציה, כמו גם על הנסיון של תרבויות שונות לשפר וליפות את גוף האישה.

נמכר האם איחרתי את הרכבת? :  ---  גוטמן,דוד  ---  2006  ---  הספר מבקש להאיר את ההזדקנות מזווית ראייה פסיכולוגית-רוחנית אשר מבוססת על תורת הלוגותרפיה שפיתח ויקטור פראנקל. הספר עושה שימוש בעקרונות מתחומי הפילוסופיה, הדת, הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה.

נמכר האם הכול כשר בהתמודדות עם הטרור .  ---  קרמניצר,מרדכי  ---  2006  ---  נייר עמדה 60 .

נמכר האמנה החברתית .  ---  רוסו,ז'אן ז'אק  ---  2006  ---  

נמכר האפוס והמיתוס .  ---  טמיר,משה  ---  2006  ---  אוצר: גדעון אפרת .

נמכר הארי פוטר והנסיך חצוי הדם .  ---  רולינג,ג'י קי  ---  2006  ---  איורים: מרי גראנפרה .

נמכר האשה היהודיה בבגדאד .  ---  גבאי,נילי  ---  2006  ---  

נמכר הבורסה לניירות ערך ושוקי ההון בישראל ובעולם .  ---  שלפר,דורון  ---  2006  ---  

נמכר הגביהו את קורת הגג נגרים .  ---  סלינג'ר,ג'יי די  ---  2006  ---  

נמכר הדים מבבל :  ---  מאירי,יהושע  ---  2006  ---  מפעלו של המחבר נחלק ל-67 מדורים בלוויית הקדמות לכל מדור והסברים לכל אימרה וביטוי. הספר משלים את ספרו הקודם "על נהרות בבל".

נמכר הדרך הצרה לאוקו.  ---  באשו,מאצואו  ---  2006  ---  יומן המסע של גדול משוררי יפן בתרגום מלא ומוער. היומן מורכב מקטעי פרוזה קצרים ומשובץ שירי הייקו. למהדורה נוספו איוריו של משורר הייקו אחר, בוסון.

נמכר הדרך למשפטי נירנברג .  ---  כוכבי,אריה י'  ---  2006  ---  

נמכר ההבדל המהותי :  ---  בארון כהן,סיימון  ---  2006  ---  תאור ההבדלים המהותיים בין גברים לנשים: סיגנונות תקשורת שונים, מידת הקשב האותנטי לרגשות האחר, ומידת היכולת להבין ולבנות מערכות. האוטיזם מסוג אספרגר מוצג כקשור לקיצוניות מוחית גברית.

נמכר ההיסטוריונית .  ---  קוסטובה,אליזבת  ---  2006  ---  

נמכר ההר והגבעה :  ---  כהן,אורי  ---  2006  ---  מחקר סוציו-הסטורי אשר מתאר את התפתחותה של האוניברסיטה תוך בחינת האוטונומיה המוסדית שלה, מהיווסדה ב-1925 ועד ראשית שנות השישים.

נמכר הוא והיא .  ---  קריץ,ראובן  ---  2006  ---  

נמכר הווידוי של לוסיו .  ---  דה סא קרנירו,מריו  ---  2006  ---  תרגם מפורטוגלית והוסיף אחרית דבר: רמי סערי .

נמכר הזכות להיות עשיר :  ---  וואטלס,וואלאס ד.  ---  2006  ---  הספרון הצנום, אשר ראה אור לראשונה ב-1910, מכריז על עצמו כמדריך מעשי ליצירת עושר כספי ודאי, כל עוד פועלים בדקדקנות על פי עקרונותיו והנחיותיו. משנתו של המחבר שעונה על יסודות רוחניים וכוחה של המחשבה.

נמכר הזמנה לשקט שבפנים .  ---  קורנפילד,ג'ק  ---  2006  ---  

נמכר הזעקה של אוסף 49 .  ---  פינצ'ון,תומס  ---  2006  ---  רומן ראשון מתורגם לעברית, פרי עטו של הסופר המוערך והמתוחכם, לוקח את הקורא אל עלילה כמו בלשית המתרחשת בקליפורניה של שנות ה-60.

נמכר החדווה שבגילוי דברים :  ---  פיינמן,ריצ'רד פ'  ---  2006  ---  הספר מאגד תמלולי ראיונות, מאמרים, הרצאות, זכרונות ילדות ורעיונות פרי עטו ולשונו החריפה וההיתולית של פיינמן, זוכה פרס נובל ואחד המדענים הגדולים של המאה ה-20.

נמכר החוויה התאטרונית .  ---  הייזנר,זמירה. חזקיה,קרין  ---  2006  ---  

נמכר החולם בהקיץ.  ---  מקיואן,איאן  ---  2006  ---  עלילה שובבה, פנטסטית ורבת תהפוכות העוקבת אחר מעלליו של פיטר פורצ'ן, ילד חולמני בן עשר. הספר פונה לקוראים צעירים ומבוגרים כאחד.

נמכר החצר הסגורה : ["החצר הסגורה"]  ---  שהם,אפרת  ---  2006  ---  חיברות מחדש ושיקום בחברה הקיבוצית (של אסירים, חולי נפש וכו'); עמדה כלפי התנהגות עבריינית בקיבוץ; עמדות על אלימות של גברים כלפי בנות זוגן בקיבוץ; התייחסות התקשורת הכתובה למקרים של אונס בקיבוץ; ועוד.

נמכר הטיהורים הסטליניסטיים :  ---  חלפין,יגאל  ---  2006  ---  בחינה ממוקדת של מנגנון המשטר הסובייטי בזמן הטיהורים הסטליניסטים וחשיפתם של הגורמים המהותיים בחשיבה הבולשביקית אשר אפשרו את השתלטות הטרור והפניית האלימות כלפי חברי המפלגה עצמם.

נמכר הטעות .  ---  סמראקיס,אנדוניס  ---  2006  ---  

נמכר היחסים הכלכליים בין ישראל למצרים :  ---  סלע,מיכל (ע.)  ---  2006  ---  הקובץ מאגד דברים שנתדיינו בוועידה ישראלית-מצרית ועסקו באפשרויות לביסוס ופיתוח של קשרי הכלכלה בין ישראל למצרים בעקבות שני הסכמים שנחתמו לאחרונה בין שתי המדינות.

נמכר היפוכו של אחד .  ---  דה לוקה,ארי  ---  2006  ---  הספר עשוי קטעים אוטוביוגרפיים המתארים שורת אירועים בהם נפרצת חומת בדידותו של דה לוקה וחודרת אליה קרן שמש בדמות אהבה,תשוקה או אחוה קצרת מועד.

נמכר היצירה השקספירית .  ---  עוז,אברהם  ---  2006  ---  

נמכר היקום החשמלי :  ---  בודאניס,דיוויד  ---  2006  ---  תולדות גילוי החשמל, התפתחות התיאוריות המסבירות את אופן פעולתו ויישומים שונים שלהן. הספר דן גם בחשיבותו הרבה של החשמל בחיים המודרניים ובקיום הפיזיקלי בכלל.

נמכר היקום על פי הפיסיקה המודרנית.  ---  קירש,יורם  ---  2006  ---  בשפה הפונה לקוראים בעלי ידע שטחי בתחום, המחבר מגולל את תולדות הפיסיקה הקלסית והפיסיקה המודרנית דרך תאור צמתי הרעיונות החשובים בשניהם. חלק נרחב מוקדש למהפכה שהתחוללה עם כניסת הפיזיקה המודרנית.

נמכר הלב הקבור .  ---  אדף,שמעון  ---  2006  ---  

נמכר הליד הגרמני מהיידן עד הינדמית .  ---  ברודסקי,עדה (ע)  ---  2006  ---  

נמכר הליכת אקראי בוול סטריט :  ---  מלכיאל,ברטון ג'י  ---  2006  ---  לבוש עברי ראשון לרב המכר בארה"ב הרואה אור במהדורתו השמינית. מדריך השקעות הסוקר את המושגים הבסיסיים בשוק ההון, מתווה עקרונות להרכבת תיק השקעות ולניהול אסטרגיה לטווח ארוך, שופע עצות ונתונים מספריים.

נמכר המדריך החדש לנגן הרחוב .  ---  ויזר,דודו  ---  2006  ---  

נמכר המדריך להתבגרות מוצלחת.  ---  מק'גרו,ג'יי  ---  2006  ---  מדריך עזרה-עצמית לבני נוער המונה ומפרט 10 כללים לחיים, אשר אמורים לכוון את בני הנוער לחיות את חייהם בצורה הטובה ביותר.

נמכר המהפכה הצרפתית .  ---  דויל,ויליאם  ---  2006  ---  

נמכר המולוכייה של אמא .  ---  זוהר,נסים  ---  2006  ---  

נמכר המלך שאול.  ---  נפחא,חנוך  ---  2006  ---  מחזה המבוסס בעיקרו על הסיפור התנ"כי של שאול המלך ומשם מפליג על כנפי הדמיון.

נמכר המסך :  ---  קונדרה,מילן  ---  2006  ---  רשימות על ספרות מודרנית ואמנות, בעיקר ספרות הרומן. דרך עיונים והרהורים ב"דון קיחוטה" ו"טום ג'ונס" וביצירותיהם של פלובר, גומברוביץ', רבלה ואחרים, הסופר עוסק בהסטוריה, אסתטיקה, אירופה ונושאים אחרים.

נמכר המשפט הבינלאומי בין מלחמה לשלום.  ---  בן נפתלי,ארנה. שני,יובל  ---  2006  ---  סקירת תולדות המשפט הבינלאומי, הצגת המסגרת הכוללת והתכנים הבסיסיים של המשפט בחמישה ענפים מרכזיים הכרוכים זה בזה - כל זאת תוך בחינת הדינים והתייחסות לבעיות המשפטיות שהמצב בישראל מעורר.

נמכר הנשימה :  ---  ברנהרד,תומס  ---  2006  ---  בנשימה עצורה מגולל המחבר את קורותיו עת אושפז בביה"ח הממשלתי עוד טרם מלאו לו שמונה עשרה. הספר הוא הרביעי מבין חמש מעין אוטוביוגרפיות שכתב הסופר האוסטרי.

נמכר הסביבה בישראל :  ---  טל,אלון  ---  2006  ---  סקירת ההסטוריה הסביבתית המקומית מראשית הציונות ועד ימינו. המחבר, שוחר סביבה ומומחה בתחום האקולוגיה, מבקש לעמוד על הפערים בין האידאולוגיה הציונית לבין הירוקה, ולנסות ולמצוא נקודות שיווי משקל ביניהן.

נמכר הסוף של רומן משפחה.  ---  נדש,פטר  ---  2006  ---  רומן. בפרוזה שוטפת ללא מעצורים מספר הילד פטר, תוך ערבוב תמידי של מציאות ובדיון, את ספורו שלו, את ספור ילדותו וספור משפחתו היהודית למחצה החיה בהונגריה של שנות ה-50, ועמם גם את ספורו של העם היהודי כולו.

נמכר הסערה.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2006  ---  

נמכר הספרות העממית היהודית.  ---  בן עמוס,דן  ---  2006  ---  סקירת הספרות היהודית שבעל-פה מתקופת המקרא ועד ימינו מבחינה הסטורית,ספרותית,תרבותית וחברתית.

נמכר העולם איננו ליניארי :  ---  רזי,עפרון. יחזקאלי,פנחס  ---  2006  ---  הספר מביא את עיקריה של "תורת המערכות המורכבות" ותורת הרשתות. הוצאה שניה.

נמכר הפוליטיקה של הטכנולוגיה.  ---  דרור,יובל  ---  2006  ---  סקירה הסטורית של התפתחות הטכנולוגיה, בעיקר בתחום המחשבים והתקשורת, לצד דיון במהות הטכנולוגיה ובאופן בו היא ספוגה במשמעות פוליטית.

נמכר הפנים .  ---  קונץ,דין  ---  2006  ---  

נמכר הפסל הפנימי .  ---  ז'קוב,פרנסוא  ---  2006  ---  

נמכר הצד האחר.  ---  באניאי,אישטוואן  ---  2006  ---  ספר התבוננות, איורים בלבד, לילדים. התבוננות מעמיקה חושפת בכל פעם רובד נוסף של משמעות או שעשוע.

נמכר הציבור הדתי לאומי והתקשורת .  ---  גבל,אינס  ---  2006  ---  חוברת מס' 4 .

נמכר הקור :  ---  ברנהרד,תומס  ---  2006  ---  האחרון בחמשת חלקי האוטוביוגרפיה שכתב הסופר האוסטרי. בחלק זה הוא מתאר את התקופה בה נלקח שנית לבית מרפא ציבורי לחולי ריאה ושם ניסח לראשונה את תפיסת עולמו המוסרית.

נמכר הקסם שבקשר .  ---  אלקד להמן,אילנה  ---  2006  ---  

נמכר הקפיצה הגורלית :  ---  מילרד,אריה (ליאון)  ---  2006  ---  זכרונות מתקופת השואה. ספור חייו של המחבר מתמקד במאבקו העיקש להשרדות בגטו ובמחנות.

נמכר הקרב על המדף .  ---  סיגן,שמחה  ---  2006  ---  

נמכר הקרב של המאה ה 21 .  ---  פס,חיים (ע)  ---  2006  ---  

נמכר הרוצחים .  ---  בורשטיין,דרור  ---  2006  ---  

נמכר השבר הבסיסי .  ---  באלינט,מיכאל  ---  2006  ---  חיבורו האחרון של הפסיכואנליטיקן (נפטר ב-1970) המהווה מעין סיכום של המפעל התיאורטי של חייו . טקסט פסיכואנליטי מורכב אך בהיר שמחברו ממענו למטפלים ולתיאורטיקנים בתחום.

נמכר השיקום עשה היסטוריה .  ---  בלום,נאוה  ---  2006  ---  

נמכר השכן הטוב .  ---  דוד,נורית  ---  2006  ---  

נמכר השפה הסודית של בעלי החיים .  ---  גרנדין,טמפל  ---  2006  ---  

נמכר התאוריה הכללית של תעסוקה ריבית וכסף. [התאוריה הכללית של תעסוקה, ריבית וכסף]  ---  קיינס,ג'ון מיינרד  ---  2006  ---  חיבור מכונן בתחום הכלכלה אשר ראה אור ב-1936 ונחשב לאבן הדרך המשמעותית ביותר בהתפתחות המחשבה הכלכלית של המאה ה-20.

נמכר התיאורמה של התוכי .  ---  גדג',דני  ---  2006  ---  

נמכר התרבות האחרת :  ---  הרשב,בנימין  ---  2006  ---  מסה על היידיש ותרבותה בשני חלקים: הראשון מתאר את שפת היידיש ואת פתיחותה לתרבויות הסובבות אותה. השני עוסק בפריחת ספרות יידיש מסוף המאה ה-19 ועד למחצית ה-20 תוך דיון בכמה יוצרים חשובים מן התקופה.

נמכר ואהבת לרעך כמוך :  ---  זהרי,מנחם  ---  2006  ---  החיבור סוקר באופן פרטני את 251 היקרויותיו של המושג 'אהבה' בהקשריו השונים במקרא. כל ערך מלווה בהסבר תמציתי על מקור הפסוק ותכליתו.

נמכר ובחרתי בחיים .  ---  מלכיאור,דן  ---  2006  ---  

נמכר והם חיים בעושר ואושר... : ["והם חיים בעושר ואושר..."]  ---  ברוך,מירי (ע.)  ---  2006  ---  עשרה פרקי מחקר במעשייה בכלל, ובמעשייה לילדים בפרט, אשר בוחנים את ריבוי פניה דרך הפריזמה הפסיכואנליטית, האנתרופוסופית, הפולקלוריסטית, ההיסטורית והפמיניסטית. בספר נבחנות אגדות עבריות לצד לועזיות.

נמכר וזרח השמש.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2006  ---  הרומן עוקב אחר חבורה של גולים אמריקאיים ואנגלים בפריז הנמצאים בשנות השלושים לחייהם בתקופה הדקדנטית, מוסרית ורוחנית, של בין שני מלחמות העולם.

נמכר ויולד :  ---  גלפז פלר,פנינה  ---  2006  ---  דיון ביחסי הורים-ילדים כפי שהם עולים מקריאה צמודה ובלתי אמצעית של הטקסט המקראי מחד, ומאידך יצירת דיאלוג עם הטקסט באופן שמעורר דיון הנוגע לסוגיות אנושיות ואוניברסליות בעלות חשיבות עכשווית.

נמכר ויכוחים על אמונה ופילוסופיה .  ---  ליבוביץ,ישעיהו רביצקי,אביעזר  ---  2006  ---  

נמכר וסיפורים אחרים .  ---  גילן,מקסים  ---  2006  ---  

נמכר ורד צלע .  ---  לאור,יצחק  ---  2006  ---  

נמכר ושבו בנים לגבולם .  ---  שנפ,לאה  ---  2006  ---  מהדורה שנייה עם הוספות .

נמכר זגורציה פולקלור זגוריצאי .  ---  לנדס,שלום  ---  2006  ---  ZGURITA כתוב בעברית .

נמכר זהות :  ---  שקד,גרשון  ---  2006  ---  חיבור מלומד המבקש לבדוק את שאלת הזהות היהודית על פי גילוייה בספרויות שונות: בספרות גרמנית-יהודית (היינה, קפקא, רות ואחרים), באמריקנית-יהודית (בלו, מלמוד ואחרים) וכן בספרותם של עגנון, שלום עליכם ועוד.

נמכר זו אותה האהבה :  ---  איינשטיין,אריק  ---  2006  ---  במלל,שירים וצלומים מספר אריק איינשטיין את ספור חייו תוך שמירה על מידה טובה של הומור חינני. לאלבום,שאינו גולש לקיטש,מצורף CD של שיחותיהם של איינשטיין ומוהר בליווי פסנתרו של יוני רכטר.

נמכר זונות עושות היסטוריה .  ---  רוברטס,ניקי  ---  2006  ---  

נמכר זיגפריד .  ---  מוליש,הארי  ---  2006  ---  

נמכר זיקנתך כבחרותך :  ---  כהן סראנו,מתילדה  ---  2006  ---  מהדורה דו לשונית בה מופיע המקור בלאדינו ובצידו התרגום העברי.

נמכר זכויות וחובות החבר/ה העובד/ת בקיבוץ .  ---  קנטור,דפנה ואחרים  ---  2006  ---  

נמכר זכרונות הוורד .  ---  דה סנט אקזופרי,קונסואלו  ---  2006  ---  

נמכר זעקת דלות .  ---  זיסקינד גולדברג,מוניק וילה,דיאנה  ---  2006  ---  

נמכר זר בכפר .  ---  בולדווין,ג'יימס  ---  2006  ---  

נמכר חברה משפט ומנהג בישראל בתקופת המקרא ובתרבויות המזרח הקדום. [חברה, משפט ומנהג בישראל בתקופת המקרא ובתרבויות המזרח הקדום]  ---  מלול,מאיר  ---  2006  ---  כינוס של ארבעה עשר מחקרים שפורסמו בעבר באכסניות שונות ועובדו ועודכנו לצורך פרסום זה.

נמכר חדשנות פדגוגית משולבת טכנולוגיות מידע ותקשורת.  ---  מיודוסר,דוד  ---  2006  ---  הספר מתמקד בחלקו הישראלי של מחקר בינלאומי SITESm2 אשר בחן את ההבחנה בין הוראה מסורתית לבין הוראה חדשנית המשלבת תקשוב. הספר מסכם את ממצאי המחקר ומציג את היוזמות החדשניות מן ההיבט התוכני והפדגוגי.

נמכר חוט של חסד .  ---  דוריה ראסל,מרי  ---  2006  ---  

נמכר חומצה גופריתנית .  ---  נותומב,אמלי  ---  2006  ---  

נמכר חומת מגן שלי .  ---  סגל עז כאריאל,עופר  ---  2006  ---  

נמכר חוצה שומרון :  ---  זילבר ויתקון,אסתר  ---  2006  ---  הזיקה לקרקע והאמונה השלימה בצדקת דרכם של המתנחלים עוברות כחוט השני לאורך רשמיה. בספר מכונסים רשמים המקוננים על תכנית ההתנתקות, שירי נוף וטבע, רשימות על היחסים בין יהודים לערבים ועוד.

נמכר חטאו של לורד ארתור סביל וסיפורים אחרים .  ---  ויילד,אוסקר  ---  2006  ---  

נמכר חיים ארוכים קצרים .  ---  ריבנר,טוביה  ---  2006  ---  

נמכר חיים בסרט .  ---  פלד,חיים  ---  2006  ---  

נמכר חיפה הערבית בתש"ח .  ---  גורן,תמיר  ---  2006  ---  

נמכר חירות .  ---  וקשטיין,דוד  ---  2006  ---  

נמכר חלום ליל קיץ .  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2006  ---  

נמכר חמדת אמהות .  ---  בן דוד,ליאת (טיבר)  ---  2006  ---  

נמכר חמישה סיפורים .  ---  פרח,חנא חוראני,ח'אלד (אוצרים)  ---  2006  ---  

נמכר חקלאים יהודים בגולה :  ---  מזור,יוסף  ---  2006  ---  שחזור תולדות המפעל ההתיישבותי בבסרביה הנסמך על חומר ארכיוני רב בשילוב זכרונות וחוויות של המחבר מן התקופה. פרק מוקדש לייצוגה הספרותי של המושבה החקלאית ביצירותיו של הסופר העברי ש"ל בלנק.

נמכר חשיבה ודיבור.  ---  ויגוטסקי,לב  ---  2006  ---  אוסף מאמרים - תרגום עברי ראשון לספרו של הפסיכולוג והפדגוג של החינוך (1896-1934). משנתו רואה את הסימנים שנוצרו בזכות הקיום החברתי של בני אדם כחלק בלתי נפרד מן התפקודים הפסיכולוגים המיוחדים להם.

נמכר חשכה לאור היום .  ---  שילנסקי,דב  ---  2006  ---  

נמכר חתונה בוכרית .  ---  סרי,דן בניה  ---  2006  ---  

נמכר טביעות נשמה .  ---  גפני,מרדכי  ---  2006  ---  חיבור המשלב בין מקורות שונים - מקרא, קבלה, ספרות, פילוסופיה ופיזיקה - בדרכו להתוות דרך רוחנית אשר נצעד לאורכה למען נכיר את טביעת הנשמה שלנו וניצוק משמעות עמוקה יותר לחיינו, אכי"ר.

נמכר טהירו.  ---  גורליצקי,אילי  ---  2006  ---  רומן שבבסיסו בירור רעיוני בין הרעיון המשיחי של שבתאי צבי לבין השכלתנות המוניסטית של שפינוזה. הזמן הוא אמצע המאה ה-17 כשגיבור הספר וחברתו תרים אחר כתבי יד קבליים ומסתוריים ובו בזמן מקורבים אישית לשפינוזה.

נמכר טיול.  ---  תורו,הנרי דייוויד  ---  2006  ---  מסה המרכזת את תמצית הגותו של "פילוסוף הטבע" ובפי רבים, נביא תנועת האקולוגיה המודרנית. "לכו ורעו באחו. די זמן אכלתם חציר." -הנרי דייויד תורו (1817-1862).

נמכר טקסטיל .  ---  קסטל בלום,אורלי  ---  2006  ---  

נמכר יאמן כי יסופר :  ---  מסיני,צבי  ---  2006  ---  מחקר הסטורי-דמוגרפי המחלץ מסקנה מאלפת ומהפכנית שביכולתה לתרום לפתרון הסכסוך: כ-84% מן הפלסטינים בארץ הנם למעשה צאצאים של עם ישראל. החיבור נחלק ל-3: הגדרת הבעיה, חקירת שורשיה לעומק והצעת הפתרון.

נמכר יאנוש קורצ'אק :  ---  בנימינוב,ישראל  ---  2006  ---  החיבור מביא את תולדותיו של קורצ'אק (הנריק גולדשמיט היה השם שניתן לו בילדותו), את שיטתו ודרכו החינוכית בבית היתומים, דרכו הציונית, בקורת והערכה של מורשתו ועוד.

נמכר יהודי אתיופיה מזרע ביתא ישראל .  ---  שבתאי,מלכה  ---  2006  ---  

נמכר יהודים בממלכת הסולטנים :  ---  בן נאה,ירון  ---  2006  ---  תיאור מקיף של מסגרות החיים של הציבור היהודי העירוני בתחומי האימפריה במאה השבע-עשרה - על מוסדותיו, כלכלתו, ארגונו החברתי ועוד - תוך הבהרת ההקשר המקומי והדגשת הזיקה ההדדית עם החברה הסובבת ותרבותה.

נמכר יהודים וערבים במאבק על ארץ ישראל .  ---  שירן,אסנת (ע)  ---  2006  ---  

נמכר יהודים לא יהודים : [יהודים לא-יהודים]  ---  כהן,אשר  ---  2006  ---  דיון בשאלות של זהות יהודית עקב הטמעתם של 300,000 עולים שאינם יהודים אך עברו תהליך של "גיור סוציולוגי" . כן נבחנות ההשלכות האפשריות על הזהות היהודית- הישראלית לאור הצטרפותם לקולקטיב היהודי בישראל.

נמכר יונים בדשא .  ---  קפן,וולפגנג  ---  2006  ---  

נמכר יוסף בודקו מצייר בעברית .  ---  בודקו,יוסף  ---  2006  ---  אוצר: אליק מישורי . עריכה: קרין חזקיה .

נמכר יוצאי תימן בארץ ישראל :  ---  עראקי קלורמן,בת ציון (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים תחת מספר נושאים: יהודי תימן ביישוב היהודי ובהתיישבות; בהתארגנות ופעילות פוליטית; במדינת ישראל; בתרבות הארץ ישראלית; ועוד.

נמכר ייצוג נשים בעיתונות הערבית המסחרית בישראל .  ---  ג'מאל,אמל דיאב,אומיימה  ---  2006  ---  

נמכר ילדת הברזל .  ---  שבתאי,ננו  ---  2006  ---  שירים בלשון בוטה, חושפנית ומעניינת באופן שאינו שכיח במחוזות השירה העברית.

נמכר ימי דיזנגוף :  ---  רגב,יואב  ---  2006  ---  הספר סוקר את תולדותיה של העיר העברית הראשונה בטקסט ובתצלומים, תוך התמקדות בתמורות שהתחוללו בה מהיווסדה של 'אחוזת בית' ועד למותו של מאיר דיזנגוף, ראש העיר הראשון וממייסדיה של העיר, ב-1936.

נמכר יש בבאגט יש בפיתה .  ---  הדר,אלון  ---  2006  ---  

נמכר יש חדש במערב .  ---  לוטן,אורי  ---  2006  ---  

נמכר ישראל והמודרניות :  ---  כהן,אורי ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  אסופה של עשרים ושלושה מאמרים עדכניים הנוגעים למכלול תחומי מחקר בסוציולוגיה הישראלית ועניינם התפתחותה של ישראל כחברה מודרנית.

נמכר יתומים .  ---  ברדוגו,סמי  ---  2006  ---  

נמכר כדורגל באור ובצל .  ---  גלאנו,אדוארדו  ---  2006  ---  לקט של מאות ספורים אמיתייים מעולם הכדורגל שמכולם ניבטת אהבתו האדירה של הכותב למשחק.

נמכר כיסא בת הים .  ---  מונק קיד,סו  ---  2006  ---  

נמכר כיסופים בארץ המחסומים .  ---  בשארה,עזמי  ---  2006  ---  

נמכר כישלון והצלחה בהתרעה .  ---  שלו,אריה  ---  2006  ---  

נמכר כל אשר לי .  ---  אמיר,בטין  ---  2006  ---  

נמכר כל המחזות.  ---  ויילד,אוסקר  ---  2006  ---  חשיבותה של רצינות; מניפתה של ליידי וינדרמיר; אישה חסרת-חשיבות; בעל אידאלי; שלומית; הדוכסית מפדואה; וורה, או הניהיליסטים; טרגדיה פלורנטינית; הקורטיזאנית הקדושה. כולל אחרית דבר מאת המתרגם.

נמכר כל יום הוא טרבלינקה :  ---  פאטרסון,צ'רלס  ---  2006  ---  דיון פרובוקטיבי ומעורר מחשבה מאת ההסטוריון האמריקני אשר קושר בין השמדתם השיטתית של בעלי חיים ע"י בני האדם - ששיאה בבית המטבחיים המודרני - לבין דיכויים של בני אדם בכלל ואירועי השואה בפרט.

נמכר כל ילד חושב אחרת.  ---  לוין,מל  ---  2006  ---  המחבר, רופא ילדים ומומחה לחינוך, שוטח בספר זה את משנתו לטיפוח ופיתוח אסטרטגיות למידה אצל ילדים לקויי למידה תוך כדי גישה אינדיבידואליסטית, המותאמת לכשרונותיו וחולשותיו המיוחדות של כל ילד.

נמכר כל ילד יכול .  ---  רייך,ורד  ---  2006  ---  

נמכר כמו לאכול מרק בסכין .  ---  טובי,טל  ---  2006  ---  

נמכר כמו עץ השדה .  ---  שפר,אליעזר ושרה  ---  2006  ---  

נמכר כמיהה .  ---  רותם,יהודית  ---  2006  ---  

נמכר כסופים .  ---  ברנשטיין,משה  ---  2006  ---  

נמכר כשהאויב נכנס אלי הביתה :  ---  ליבס,תמר. פרוש,פול (עורכים)  ---  2006  ---  הספר מכנס שבעה מאמרים העוסקים, כל אחד בדרכו, בצדה האפל של התקשורת בת זמננו: התקשורת במרדף אחר הטרור, ראיונות בטלויזיה עם מנהיגי אויב, טרור באינטרנט, סיקור פיגועים בישראל ועוד נושאים.

נמכר כשהילדים יוצאים מהבית .  ---  ברק,חלי  ---  2006  ---  

נמכר כשהתנשקנו .  ---  בר יוסף,יצחק  ---  2006  ---  

נמכר כשיאש הגיע.  ---  גלאטשטיין,יעקב  ---  2006  ---  רומן אוטוביוגרפי המגולל את ספור נסיעתו של המחבר מארה"ב לפולין בראשית שנות השלושים. נוספה אחרית דבר מקיפה מאת המתרגם. תרגום ראשון לעברית נעשה ע"י שלמה שנהוד ב-1957.

נמכר כששומעים סיפור זה אחרת .  ---  איל,צבי  ---  2006  ---  

נמכר כתבים כרך ט קורצ'אק : כללי החיים. עיתונאות לילדים.  ---  קורצ'אק,יאנוש  ---  2006  ---  

נמכר לא ישא אח אל אח חרב .  ---  מסיני,צבי  ---  2006  ---  

נמכר לא כל כדור הורג .  ---  בן ארי קפוסטה,מיכה  ---  2006  ---  הלוחם מביא בפני הקורא את ספורו האישי בלשון שאינה חפה מהומור - לחם בכל מלחמות ישראל, נשלח למבצעים רבים מאחורי קווי האויב, כמעט ונהרג אין ספור פעמים, נפצע חמש פעמים ושרד.

נמכר לא רוצות להיות נחמדות :  ---  ספרן,חנה  ---  2006  ---  מחקר הסטורי על תולדות הפמיניזם בישראל המחייה אפיזודות ודמויות נשכחות משני צמתי מאבק חשובים: המאבק על זכות הבחירה בראשית המאה ה-20 והמאבק על כינונה של תפיסה פמיניסטית מודרנית בסוף שנות ה-70.

נמכר לאהוב את צ'ה .  ---  מננדס,אנה  ---  2006  ---  

נמכר לבדה היא אורגת .  ---  אלקד להמן,אילנה  ---  2006  ---  

נמכר לביקורת הכוח תוקף החוק .  ---  בנימין,ולטר. דרידה,ז'אק  ---  2006  ---  תוקף החוק "היסוד המיסטי של הסמכות" (ז'אק דרידה) תרגום מצרפתית הילה קרס .

נמכר לבסוף מוצאים אהבה :  ---  הנדריקס,הארוויל  ---  2006  ---  

נמכר להביט בראי המים .  ---  גבעתי,רוני  ---  2006  ---  

נמכר להיות דולפין :  ---  נרדי,רבקה. נרדי,חן  ---  2006  ---  הספר מבקש ללמד את הקורא התמודדות נכונה עם מצבי לחץ ומצוקה בעזרתן של המחשות הממשילות את כוחות הנפש לסרדינים, כרישים ודולפינים.

נמכר להפך .  ---  רייך,אשר  ---  2006  ---  

נמכר לוייתן לבן.  ---  שמחוני,גלעד (ע)  ---  2006  ---  הבן כינס וערך 167 ערכים שונים בהם אביו, אלוף במיל' אורי שמחוני, מחווה את דעותיו הנחרצות בקשת רחבה של נושאים השאובים מחייו הצבאיים כמו גם מלחמה, אהבה, כיבוש, החיפושיות, מובי דיק, מוות, חנוך לוין ועוד

נמכר לחפור את התנ"ך :  ---  מייטליס,יצחק  ---  2006  ---  חיבור המבקש לבחון באיזו מידה קיים עימות בין המקרא לבין הארכיאולוגיה. במרכזו נחקרים תולדות הרי יהודה בכלים ארכיאולוגיים ואלו מאומתים עם הנתונים שבתנ"ך. לדידו של המחבר אין סתירה מהותית בין שני התחומים.

נמכר ליל הבדולח .  ---  גילברט,מרטין  ---  2006  ---  

נמכר לכתוב היסטוריה לכתוב טראומה. [לכתוב היסטוריה, לכתוב טראומה]  ---  דל קפרה,דומיניק  ---  2006  ---  דיון אינטלקטואלי בשתי סוגיות מרכזיות הסובבות את העיסוק ההסטורי והתיאורטי בשואה: מורכבות הכתיבה והייצוג של אירועים טראומטיים קיצוניים והתמודדותה של חברה עם טראומות העבר ותפקידם של האינטלקטואלים בה.

נמכר למידה בדרך החקר :  ---  זוהר,ענת (ע.)  ---  2006  ---  בקובץ כונסו מאמרים המאירים היבטים תיאורטיים ומעשיים, לרבות הקשיים הכרוכים ביישום, של הוראה ולמידה בדרך החקר - בה הלומד פעיל בהבניית הידע שלו ויוצר תובנות חדשות תוך הפעלת מגוון אסטרטגיות חשיבה.

נמכר למען עמו ולמען עצמו .  ---  עסיס,אליהו  ---  2006  ---  

נמכר לצייר עם ראובן .  ---  רובין,כרמלה נפתלי,שירה (ע)  ---  2006  ---  

נמכר לקט סיפורים מפי אנשי פלי"ם .  ---  אשוח,פיני (ע)  ---  2006  ---  

נמכר לשונה וסגנונה של מסכת אבות לדורותיה.  ---  שרביט,שמעון  ---  2006  ---  תיאור ענייני הלשון : תורת ההגה, תורת הצורות ותחביר; פרק העוסק בייחודה של המסכת משאר מסכתות המשנה במבנה, בסגנון ובלשון, ובזיקתה לספרות החכמה המקראית ; פרק נוסף ובו עיון פילולוגי ופרשני במבחר מאמריה.

נמכר מאהבה של ליידי צ'טרלי.  ---  לורנס,ד"ה  ---  2006  ---  הרומן נדפס לראשונה ב-1928 ומיד נאסר לפרסום. ספור של אהבה אסורה בין צעירה חושנית אשר נשואה לבעל שאינו מסוגל לספק את צרכיה, לבין שומר היער, איש קשוח ומר נפש.

נמכר מאלטנוילנד לתל אביב :  ---  בריקסטון,דוד. פלדשטיין,אריאל (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים במהדורה עברית-אנגלית. אנשי אקדמיה ומחנכים עוסקים בניתוח רעיונותיו של הרצל ופעילותו ומתדיינים בעכשוויות של החזון ההרצליאני בימינו. ראה גם חלק לועזי.

נמכר מאמרים חדשים על הציונות.  ---  אורן,מיכאל ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  בנושאים: על מדינה יהודית (תיאולוגיה ציונית- דוד חזוני; ישראל ומדינות הלאום החדשות-אמנון רובינשטיין); על תרבות ציון (דג הזהב והמדינה היהודית); על עברנו (על משנתו המדינית של הרצל-נתן שרנסקי; ואחרים).

נמכר מארג היקום :  ---  גרין,בראיין  ---  2006  ---  מסע רצוף תגליות החולש על פני 300 שנים של פיסיקה מודרנית ומשקף את המהפכה שתחום זה עבר בנוגע לתפיסת החלל והזמן ומכאן המציאות בכלל.

נמכר מבוא לספרות המקרא.  ---  רופא,אלכסנדר  ---  2006  ---  חיבור מתחום מדעי המקרא אשר נועד להקנות לקוראיו, תלמידים וסקרנים כאחד, הבנה הסטורית של המקרא על-ידי הבאת ידיעות יסוד בהכרת שאלת חיבורה של הספרות המקראית.

נמכר מבידול לשילוב :  ---  חובב,מאיר. גילטמן,פסח (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקים בהתפתחויות שחלו בהתמודדות עם המוגבלות השכלית בישראל בעשור האחרון מבחינת חקיק ה, מדיניות ופעילות הארגונים השונים. מוקדש לבית איזי שפירא ויוזמותו בתחום במשך 25 שנות פעילות.

נמכר מבצע קווקז .  ---  אדמסקי,דימה  ---  2006  ---  

נמכר מגדות החידקל לגדות הירקון .  ---  כהן מורה,אספרנס  ---  2006  ---  

נמכר מגמה חדשה בתכניות ההכשרה של מורים .  ---  זילברשטיין,משה ואחרים  ---  2006  ---  

נמכר מדיניות צרפת כלפי הסכסוך הישראלי פלשתינאי בתקופת האינתיפאדה השנייה .  ---  הרשקו,צילה  ---  2006  ---  

נמכר מדינת תל אביב איום על ישראל .  ---  סופר,ארנון ביסטרוב,יבגניה  ---  2006  ---  

נמכר מה יש לך אסתר. [מה יש לך, אסתר]  ---  סלהוב,שבא  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורה של אשה ישראלית ויחסיה עם משפחתה וזכרונותיה. לאחר שנים של חיים במחתרת רגשית ופיזית, זוכה אסתר במלגת מחקר ונוסעת לשוויץ, שם תתעורר שוב לחיים ולאהבה.

נמכר מהומת אלוהים :  ---  האריס,סם  ---  2006  ---  חיבור פרובוקטיבי ואנטי דתי המבקש להצביע על הדוגמה ועל האמונה כעומדות במרכז משבר התרבות והטרור של ימינו. הדיון מתחקה אחר הדו-קרב ההסטורי-פוליטי שבין הדת לרציונליות, בו ידה של הראשונה תמיד על העליונה.

נמכר מהם טוב ורע .  ---  ברניפייה,אוסקר  ---  2006  ---  אייר: קלמאן דוו .

נמכר מהם רגשות .  ---  ברניפפיה,אוסקר  ---  2006  ---  אייר: סרז' בלוך .

נמכר מהפרדס למושבה .  ---  אריאלי,בת שבע  ---  2006  ---  

נמכר מוחמד כהן .  ---  קיאט,קלוד  ---  2006  ---  

נמכר מוכר השעות .  ---  רבינוביץ,מריאן  ---  2006  ---  

נמכר מול תרבות נוצרית :  ---  בן שלום,רם  ---  2006  ---  החיבור חוקר מזוית היסטורית-תרבותית את המידע שהיה מצוי בזכרון הקולקטיבי של העם היהודי וחושף דרכו שורה ארוכה של נושאים הסטוריים מרכזיים ודמויות מיתולוגיות מן הנצרות אשר תפסו מקום בולט בתודעה היהודית.

נמכר מוסד האומבודסמן כאמצעי להגנה על זכויות האדם של ילדים ובני נוער .  ---  סולומון,לימור  ---  2006  ---  

נמכר מוצרט :  ---  סיפמן,ג'רמי  ---  2006  ---  ביוגרפיה. בספר שזורים איורים ומצורפים שני תקליטורים בהם ניתן להאזין למבחר מיצירותיו וכן כתובת של אתר אינטרנט להמשך האזנה.

נמכר מותה של גיבורה אדומה .  ---  סיאו לונג,צ'יו  ---  2006  ---  

נמכר מזמורים מן הריג ודה. [מזמורים מן הריג-ודה]  ---  ריג ודה  ---  2006  ---  מבחר מזמורים הלקוחים מן החיבור העתיק ביותר בתרבות הודו ואחד החיבורים העתיקים בעולם. המזמורים מוקדשים לאלים ולאלות ומשקפים את ערכיה של התרבות ההודית הקדומה ומייצגים תופעות טבע ואורחות חיים.

נמכר מחאה וחמאה :  ---  הופנונג,מנחם  ---  2006  ---  מחקר שנערך סמוך להפגנות 'הפנתרים השחורים' ובוחן בכלים חדשים ועדכניים כיצד השפיעה הפעולה החברתית של הפנתרים על תקצוב הממשלה. כולל מבוא מתודולוגי מקיף.

נמכר מחירי העברה.  ---  חולי,ג'קי  ---  2006  ---  חיבור מתחום המיסוי העוסק בתנאים המסחריים הנקבעים בעסקאות בין חברות קשורות. בין פרקי הספר: עקרונות מחירי העברה; שיטות מחירי העברה מקובלות; עסקאות בנכסים מוחשיים; עסקאות בקניין רוחני; ועוד.

נמכר מחנה האסאג אפאראטבאו בצ'נסטוחובה .  ---  קראי,פליציה  ---  2006  ---  

נמכר מחקר פעולה הלכה ומעשה .  ---  לוי,דלית (ע)  ---  2006  ---  

נמכר מחקרים בספרות הנבואה הקלסית.  ---  ברין,גרשון  ---  2006  ---  ברובו מוקדש החיבור לעיונים שיוחדו לנביא מסוים (בדגש על מיכה ויחזקאל) ולצדם סוגיות עקרוניות בספרות הנבואה כגון המראות הנבואיים ומשמעם, משלים בספרות הנבואה ועוד.

נמכר מחשבות.  ---  ברונו,ג'ורדאנו ואחרים  ---  2006  ---  אסופת מכתמים והגיגים פילוסופיים ברוח ה"עידן החדש", מאת שלושת ההוגים המרכזיים עבור שיטת החשיבה ההוליסטית של ארגון ה"אקרופוליס החדשה": ג'ורדאנו ברונו, הלנה פטרובנה בלבצקי וחורחה א. ליברגה.

נמכר מחתרת במדים .  ---  פטישי,חנוך  ---  2006  ---  

נמכר מי מפחדת מ-ADHD? :  ---  טגנסקי,שרית  ---  2006  ---  ספר המציג את מאפייניה הייחודיים של הפרעות קשב וריכוז אצל בנות (באבחון, בטיפול, בקבלה החברתית ועוד) והמציע שיטות פרקטיות לטיפול בבעיות אלו. הנספח כולל סיכומים של הספר בערבית, ברוסית, באנגלית ובצרפתית.

נמכר מיכלאנג'לו ותקרת האפיפיור.  ---  קינג,רוס  ---  2006  ---  תאור הסטורי העוקב אחר תהליך זימונו של מיכלאנג'לו על ידי האפיפיור יוליוס ה-2 ומלווה את האמן ואת צוותו במשך ארבע שנות העבודה בקפלה הסיסטינית.

נמכר מילון העברית המקראית :  ---  קדרי,מנחם צבי  ---  2006  ---  מפעל רחב היקף שהחל עם פרסום הכרך הראשון ב-1957, חווה קשיים ועיכובים שונים, ומתפרסם היום בכרך שלם ובמלואו. הערכים באוצר הלשון משלבים בתוכם קונקורדנציה ומילון.

נמכר מים הפוכים .  ---  חזן,בשמת  ---  2006  ---  

נמכר מים רבים .  ---  רביקוביץ,דליה  ---  2006  ---  

נמכר מירון סימה וחברים .  ---  סימה,מירון  ---  2006  ---  

נמכר מכל ממלכות הגויים :  ---  בר און,מרדכי  ---  2006  ---  ניתוח מורשת יחסה של בריטניה אל ישראל ואחריה דיון דרך שלושה ארועים: ביקורו של מפקד הכוחות הבריטיים בתחילת העשור; בן-גוריון ושר החוץ הבריטי ערב מבצע "קדש" ופרשת הטיסות של מטוסים בריטיים בשמי א"י ב-58'.

נמכר מכתב לאימא .  ---  יסנין,סרגי  ---  2006  ---  

נמכר מכתבים לעורך דין צעיר.  ---  דרשוביץ,אלן  ---  2006  ---  עורך הדין האמריקני הממולח ריכז וערך יחדיו את תבנית שנות נסיונו ואת התובנות שגזר מהן על אודות עולם הפרקליטות בפרט ועל העולם בכלל.

נמכר מלך הגנבים .  ---  פונקה,קורנליה  ---  2006  ---  איורים מאת המחברת .

נמכר מן החידקל והלאה .  ---  קזז,דוד  ---  2006  ---  

נמכר מנגינות *  ---  רכטר,יוני  ---  2006  ---  

נמכר מנותקים .  ---  אירם,שיר ואחרים  ---  2006  ---  

נמכר מסה על עקרונות דעת האדם.  ---  ברקלי,ג'ורג'  ---  2006  ---  "להיות קיים הוא להיות נתפס" - המשפט שכמו מסכם את תורת האידאליזם הסובייקטיבי, או האי-מאטריאליזם, שברקלי נחשב לממציאה. במסה זו שוטח ברקלי את תורתו ואת הנגזרות הפילוסופיות העקרוניות המשתמעות ממנה.

נמכר מסע בזמן במרוקו ובאטלס.  ---  ביטון,אלי  ---  2006  ---  המחבר מגולל את זכרונות המסע שערך בעודו ילד הנמלט להרי האטלס מאימת מלחמת העולם השניה ובד בבד יוצא למסע בזמן המשרטט ועוקב אחר נתיבה של יהדות מרוקו לדורותיה.

נמכר מסע ומשא :  ---  בק,שמואל  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לרטרוספקטיבה של האמן (נולד בוילנה, 1933) במוזיאון יד ושם. נושא השואה, אותה שרד בעזרת קרובת משפחתו, עובר כחוט השני לאורך שנות יצירתו. כולל מאמרים ורפרודוקציות.

נמכר מספרים מכושפים .  ---  ריטחאו,יורי  ---  2006  ---  

נמכר מעבדה להרס העולם :  ---  ויסטריך,רוברט ס.   ---  2006  ---  בחינה ביקורתית של ההיבטים התרבותיים, הדתיים, החברתיים והפוליטיים בתולדות היהודים בתקופת שלהי הקיסרות ההאבסבורגית באוסטריה של טרם השואה.

נמכר מעשה בראשית.  ---  גיא,אברהם  ---  2006  ---  אלבום אמנותי מקורי המשלב בין ציוריו של המחבר לבין ספורים שחיבר בהשראתם של אגדות חז"ל וסיפורי הקבלה. בולט באלבום השימוש במגוון סגנונות כתיבה ובמגוון טכניקות אמנותיות.

נמכר מעשה הקריאה :  ---  איזר,וולפגנג  ---  2006  ---  חיבור מורכב בתחום התיאוריה של הספרות אשר מנתח לעומק את מערכת היחסים בין הקורא ובין הטקסט. המחבר מציע ומגדיר מסגרת שיטתית חלופית להבנת המתרחש בתהליך הקריאה - תגובה אסתטית להבדיל מהתקבלות.

נמכר מעשה סיפור :  ---  ליפסקר,אבידב. קושלבסקי,רלה (עורכים)  ---  2006  ---  הנושאים בקובץ: מדרש ואגדה, הסיפורת באשכנז, קבלה, חסידות והשכלה, תימטולוגיה של ספרות עם ישראל, פולקלור יהודי, ספרות עברית חדשה. תקצירי המאמרים בשפה האנגלית.

נמכר מפות האהבה .  ---  אגוסין,מרג'ורי  ---  2006  ---  מבחר מתוך שלושה ספרי שירה של המשוררת היהודיה הצ'יליאנית. מהדורה דו-לשונית המציגה את השירים המתורגמים לצד המקור הספרדי . בין השירים שזורות ליטוגרפיות מאת אלוואר סוניאול.

נמכר מפתחות לכתבי הפולמוס עמדין אייבשיץ. [מפתחות לכתבי הפולמוס עמדין-אייבשיץ]  ---  שלום,גרשם  ---  2006  ---  מפתחות ערוכים על פי אישים, חיבורים, שמות גאוגרפיים ור"ת שמופיעים בכתבי הפולמוס של ר' יעקב עמדין (יעב"ץ). כתביו שימשו לו במלחמתו בשבתאים בכלל ובר' אייבשיץ, שנחשד בשבתאות, בפרט. הועתק מעזבונו של שלום.

נמכר מקוללים עלי אדמות.  ---  פאנון,פרנץ  ---  2006  ---  טקסט בקורתי הקורא להזים את הקולוניאליזם האירופי שנבנה על גבם של תושבי מדינות העולם השלישי. ראה אור בפריז בעיצומה של מלחמת אלג'יריה ונחשב עד היום לאחד הטקסטים החברתיים המכוננים והחתרניים של התקופה.

נמכר מקום חלום :  ---  רובין,ראובן  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני הרואה אור לרגל תערוכה המציגה את ציוריו של ראובן משני העשורים הראשונים שלו בארץ ישראל. כולל רפרודוקציות ומאמרים מאת כרמלה רובין, ניצה דרורי-פרמן ושבא סלהוב.

נמכר מקומות שמורים :  ---  אלאור,תמר  ---  2006  ---  מחקר אתנוגרפי על נשים, דת ודעת בישראל. בספרה הנוכחי של המחברת, שלישי בסדרת ספרים העוסקים בנושא, מתמקד הדיון בנשים מזרחיות-ספרדיות בעלות צביון דתי מגוון אשר מתקבלות בזרועות פתוחות רק בחברה החרדית.

נמכר מקרא מדרש וקוראן : [מקרא, מדרש וקוראן]  ---  גרסיאל,בת שבע  ---  2006  ---  התחקות אחר תהליכי המעבר של נושאים ומוטיבים מהמקרא, מהספרות החיצונית הבתר-מקראית ומהמדרשים הקדומים אל הקוראן, ובחינת האינטרפרטציה של החומרים שנקלטו בקוראן על ידי פרשני קוראן קדומים ומאוחרים.

נמכר משה של פרויד :  ---  ירושלמי,יוסף חיים  ---  2006  ---  חיבור הסטורי פסיכולוגי להיסטוריון המוערך אשר מנתח את יחסו של פרויד אל יהדותו תוך התמקדות בניתוח חיבורו של פרויד 'משה האיש ואמונת הייחוד'. החיבור מהווה נדבך חשוב בחקר יחסה של הפסיכואנליזה אל היהדות והנצרות.

נמכר משטר נשיאותי לישראל.  ---  דורון,גדעון  ---  2006  ---  החיבור קורא לאמץ משטר נשיאותי על פני המשטר הפרלמנטרי הקיים תחת ההנחה שזהו האופן הראוי לניהול חיים פוליטיים בישראל. המחבר מונה ומנתח את היתרונות שבשיטת משטר זו.

נמכר משלי לה פונטיין : [דן קדר מצייר משלי לה-פונטיין]  ---  לה פונטיין  ---  2006  ---  משליו של לה-פונטיין בלבוש עברי שומרים על צביונם הפיוטי והם מופיעים לצד ציוריו המסוגננים והאילוסטרטיביים של קדר.

נמכר משמעות האהבה :  ---  סולוביוב,ולדימיר  ---  2006  ---  אסופה מכתביו של סולוביוב (1853-1900) - פילוסוף, הוגה, משורר, מחזאי ומבקר ספרות. הספר מכנס משירתו ומהגותו בחיבורים 'סופיה' ו'משמעות האהבה' ובחיבור שהוא כתב העוסק בהגנה על רוחו המוסרית של החוק התלמודי.

נמכר משפחתי וחיות אחרות .  ---  דארל,ג'ראלד  ---  2006  ---  מאנגלית - עפרה ישועה

נמכר משרד החוץ לאן .  ---  ברק,אורן כהן,חנן  ---  2006  ---  

נמכר מתחת לאף שלך .  ---  יגיד חיימוביץ,מאירה (אוצרת)  ---  2006  ---  

נמכר מתי זה התחיל .  ---  ברזילי,אמירה  ---  2006  ---  

נמכר נבי סמואל .  ---  בן דב,יואל  ---  2006  ---  סיכום כולל ומפורט המסתמך על מאות מקורות ומרכז דיווחים אשר יחדיו יוצרים תמונה כללית, אך לא חד משמעית, של קורותיה של נבי סמואל - גבעה רווייה במטענים הסטוריים ודתיים שעברה רצוף בסימני שאלה.

נמכר נביא בעירו :  ---  מנדלסון,אמיתי  ---  2006  ---  

נמכר נוף בתנועה .  ---  דיטורי,פרנק שימל,אביטל  ---  2006  ---  

נמכר נוקטורנו בצ'ילה.  ---  בולניו,רוברטו  ---  2006  ---  רומן הנמסר מפיו של כומר, משורר ומבקר ספרות השוכב על ערש דווי ומגולל את מאורעות חייו. זכרונותיו מצטלבים בתקופת שלטונו של פינושה בצ'ילה.

נמכר נחום גוטמן .  ---  גוטמן,רותי (ע)  ---  2006  ---  

נמכר נטשה וסיפורים אחרים .  ---  בזמוזגיס,דייוויד  ---  2006  ---  

נמכר נירנברג 1946 .  ---  גולדנסון,לאון  ---  2006  ---  דפנה ברעם .

נמכר נערה ושמה רנה .  ---  עוזרד,רות  ---  2006  ---  

נמכר נערים בהירי שיער .  ---  נגויין,קיין  ---  2006  ---  

נמכר נשים בנות 18 60 עם מוגבלות בישראל .  ---  שטרוסברג,נורית איתן ריבליס,גלית  ---  2006  ---  

נמכר נשים בעוני :  ---  קרומר נבו,מיכל  ---  2006  ---  חלקו הארי של הספר מביא סיפורי חיים מפיהן של נשים אשר נולדו לתוך עוני וחיות בו כל חייהן: ילדות, נשואין, אמהות, פרידה וגירושין. כל זאת לצד פרקים תיאורטיים ומידע על אודות עוני בישראל.

נמכר סבא או חורים שחורים .  ---  אהרונסון,שלמה  ---  2006  ---  

נמכר סדרת מדברים פילוסופיה [מדברים פילוסופיה] :  ---  ברניפייה,אוסקר  ---  2006  ---  סדרה בת 5 ספרים .

נמכר סודות בירושלים .  ---  דובריש פריד,צביה  ---  2006  ---  אלבום החושף בטקסט ובתצלום מקומות פחות מוכרים בעיר: כנסיה ומגן דוד במרכזה; כפר אפריקני על גג כנסיית הקבר; ווינה בעיר העתיקה; גן העדן הארמני; ועוד.

נמכר סודות של כותב נאומים .  ---  מאור,יעקב  ---  2006  ---  

נמכר סוחר הקפה .  ---  ליס,דיוויד  ---  2006  ---  

נמכר סוניה מושקט.  ---  ליברכט,סביון  ---  2006  ---  מחזה המתרחש במרתף אשר בו מסתתרים אנשים מפני הגסטאפו.

נמכר סוף שבוע ארוך .  ---  הדר אשתר,לילך  ---  2006  ---  

נמכר סטטוס .  ---  דה בוטון,אלן  ---  2006  ---  

נמכר סטנלי קובריק .  ---  דיין,נסים (ע)  ---  2006  ---  

נמכר סידהארתא .  ---  הסה,הרמן  ---  2006  ---  

נמכר סימבלין .  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2006  ---  

נמכר סיפור חרבת חזעה ועוד שלושה סיפורי מלחמה  ---  יזהר,ס  ---  2006  ---  

נמכר סיפור כתוב במניפה .  ---  סי,ליסה  ---  2006  ---  

נמכר סיפורי אהבה .  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2006  ---  

נמכר סיפורי דגים .  ---  ואלאס,דניאל  ---  2006  ---  

נמכר סיפורי חצרות ובתים בין החומות :  ---  זכריה,שבתי  ---  2006  ---  מחקר בהסטוריה של העיר העתיקה המציג את אורחותיהם ואת הווי חייהם של אישים ומשפחות אשר התגוררו באזורים שכוחים במרכז העיר העתיקה ובסמוך לשווקיה העתיקים. החיבור עושה שימוש רב בחומר ארכיוני.

נמכר סיפורי חצרות ובתים בין החומות :  ---  זכריה,שבתי  ---  2006  ---  מחקר בהסטוריה של העיר העתיקה המציג את אורחותיהם ואת הווי חייהם של אישים ומשפחות אשר התגוררו באזורים שכוחים במרכז העיר העתיקה ובסמוך לשווקיה העתיקים. החיבור עושה שימוש רב בחומר ארכיוני.

נמכר סיפורי רופא .  ---  ויליאמס,ויליאם קרלוס  ---  2006  ---  

נמכר ספונטניות באמנות :  ---  שרפשטיין,בן עמי  ---  2006  ---  דיון בתופעת הספונטניות באמנות כפי שרק הוגה מקורי ורחב אופקים כמו שרפשטיין יכול לו. רצוף דוגמאות מעניינות מן האמנות הפרימיטיבית, מן האמנות הסינית, מאמנותם של ילדים ומיצירותיהם של אמנים בלתי-שפויים.

נמכר ספר הסגנון :  ---  חן,נעמי (עורכת)  ---  2006  ---  מדריך לשוני שנועד להבהיר את כללי הלשון הנכתבת בעיתון, לסייע לכותבים להימנע ככל האפשר ממילים לועזיות, לוותר על קלישאות, להימנע מהכללות ומדעות קדומות וכו'.

נמכר ספר הרפואות הפשוטות .  ---  הרמן,אנה  ---  2006  ---  

נמכר ספר מנשה שאוה :  ---  ברק,אברן. פרידמן,דניאל  ---  2006  ---  אסופת מחקרים לזכרו של המשפטן המהולל הנחלקים למספר שערים: דברים לזכרו מפיהם של עמיתים; משפט ציבורי; דיני ממונות; דיני משפחה וירושה; משפט בינלאומי פרטי; דיני עונשין.

נמכר ספרות וריבונות .  ---  אורן,יוסף  ---  2006  ---  

נמכר עבירה גוררת עבירה .  ---  אטקס,דרור עופרן,חגית  ---  2006  ---  צוות מעקב התנחלויות שלום עכשיו .

נמכר עד הפתרון הסופי : [עד 'הפתרון הסופי']  ---  לבל,ג'ני  ---  2006  ---  מחקר היסטורי המבקש לספק תיאור מקיף וממצה, בגבולות האפשר, לקורותיהם של היהודים בבלגראד. הביבליוגרפיה למחקר מצויה במקורות ראשוניים, תיעוד ארכיוני, מקורות ספרותיים והלכתיים ועבודת שדה.

נמכר עדה ומדינה :  ---  לוריא,איליה  ---  2006  ---  החיבור סוקר את התפתחות העדה החב"דית ברוסיה, בוחן את הדינמיקה המוסדית ואת מנגנוני הניהול של החברה החסידית ועומד על שורש משבריה הפנימיים. כמו כן, נבחנת תרומתה של העדה למתחים שנוצרו בין היהודים לשלטון.

נמכר עונה שנייה לאהבה .  ---  שחרור,ציפי  ---  2006  ---  

נמכר עושים גלים .  ---  גארין,כריסטופר  ---  2006  ---  

נמכר עיוורון שלגים .  ---  פולט,קן  ---  2006  ---  

נמכר עיונים בחמש המגילות.  ---  כהן,גבריאל חיים  ---  2006  ---  חמש המגילות ומועדי קריאתן, עיונים פרטניים בכל מגילה מגילה, ניבים שמקורם ב-5 המגילות.

נמכר עיטים ונבלות .  ---  קניוק,יורם  ---  2006  ---  

נמכר עכבר התנחלויות .  ---  שגב,נדב ואחרים  ---  2006  ---  

נמכר עכשיו טורי .  ---  מרוז,גיא  ---  2006  ---  

נמכר על גבול יערות הרוזמרין .  ---  ויסמן,ניצן  ---  2006  ---  

נמכר על דרך האמת :  ---  הלברטל,משה  ---  2006  ---  החיבור מבקש להקיף בצורה שיטתית את מכלול הגותו של רבי משה בן נחמן, גדול בעלי ההלכה ופרשן מקרא מהולל שחי במאה ה-13 בספרד. יצירתו הגלויה בפירושו לתורה ובחידושיו לתלמוד נדונה לצד רובד הסוד הקבלי שבהגותו.

נמכר על דרכי הפרשנות ועל עקרונותיה .  ---  לנדאו,דב  ---  2006  ---  

נמכר על החיתול ישבתי .  ---  יובל יאיר,שירלי  ---  2006  ---  האלבום מאגד שירים מאוירים המתארים את רשמיו של הינוקא משנת חייו הראשונה ומנקודת מבטו האישית.

נמכר על היופי.  ---  סמית,זיידי  ---  2006  ---  רומן. גורלן של שתי משפחות מצטלב ונקשר לכדי סבך כאשר הבן הבכור אשר נמצא בשליחות אקדמית בארה"ב מתאהב בבתו היפה של הפרופסור אצלו הוא מתארח.

נמכר על השניצל מוצרט ובתי הקפה : [על השניצל, מוצרט ובתי הקפה]  ---  קרוננברג,יונה  ---  2006  ---  מדריך טיולים מאויר ונדיב בטקסט הכולל מידע מפורט על הרובעים השונים בעיר ומתגאה בכך שהוא מחזיק בין דפיו סקירה של אתרים מיוחדים ויוצאי דופן בעיר.

נמכר על חינוך ואקטואליה ועל מה שביניהם .  ---  גולדפלם,דב  ---  2006  ---  

נמכר על חיצים ובונבונים .  ---  לס,מנחם  ---  2006  ---  הספר מכנס את טוריו העיתונאיים של לס מ-40 שנות סיקור של ספורט אמריקני.

נמכר על מדרונות הר געש :  ---  עוז,עמוס  ---  2006  ---  עניינן של המסות הוא ביחסי ישראל גרמניה מנקודת ראות כללית-עקרונית ומנקודת מבטו האישית של עוז.

נמכר על שירת זלדה.  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  2006  ---  מהדורה מורחבת ומתוקנת לספר שעניינו עיונים בשירתה של המשוררת הישראלית (1914-1984).

נמכר עם במלחמה :  ---  בר און,מרדכי. חזן,מאיר (עורכים)  ---  2006  ---  הקובץ נחלק לארבעה שערים: התארגנות מערכות השלטון במישור הארצי ובמישור המוניציפלי; המשק והכלכלה; מצוקותיהם של אזרחים שנקלעו היישר לאזורי לחימה; תחום התרבות ודפוסי צריכת מוצריו במהלך המלחמה.

נמכר עמוד האש על הכרמל .  ---  נאור,מרדכי  ---  2006  ---  

נמכר עמוק בלב היער .  ---  טורקה,סירקה  ---  2006  ---  אסופה שנייה ומקיפה לשיריה של המשוררת הפינית.

נמכר עמנואל רינגלבלום האדם וההיסטוריון .  ---  גוטמן,ישראל (ע)  ---  2006  ---  

נמכר עסקת חבילה :  ---  עתי,יהודה  ---  2006  ---  חמישים דפים מודפסים שקופלו והוצמדו יחדיו בין שתי פיסות קרטון עבה והודקו על ידי רצועת גומי גס. תוכנם: אסופת שירי מחאה פרי עטם של המשוררים המופיעים למעלה ושיריו של עתי שזורים ביניהם. עותקים ממוספרים.

נמכר עקדת יצחק בפרשנות המיסטית והפילוסופית של המקרא.  ---  אבן חן,אלכסנדר  ---  2006  ---  הספר מציג שמונה גישות למסורת עקדת יצחק בפרשנות המיסטית והפילוסופית של המקרא: חסידי אשכנז; הרמב"ם; ספר הזהר; דון יצחק אברבנאל; רבי לוי יצחק מברדיצ'ב; רבי שמשון רפאל הירש; הרב קוק; אברהם יהושע השל.

נמכר ערב רגיל .  ---  ניצן,טל  ---  2006  ---  

נמכר עשרים שנות עשייה .  ---  כהן,משה (ע)  ---  2006  ---  חוברת המפרטת את פעילות המרכז למורשת יהדות ארם צובא: פרסומים, אירועים, פעילות אקדמית, מלגות לתלמידי ישיבות ולסטודנטים, תערוכות, תיעוד בטלוויזיה, ברדיו ובמדיה נוספים, מפעל האיסוף והשימור ועוד.

נמכר פאם פאטאל האשה ההורסת.  ---  לוריא,דורון (אוצר)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי עברי-אנגלי ובו יצירות של אמנים שפעלו החל מן המאה ה-15 ועד ה-20. התערוכה מתמקדת בדמויותיהן של נשים מן המקרא, המיתולוגיה, העת העתיקה ומן התקופה המודרנית.

נמכר פוסט טראומה .  ---  שדות,נועם  ---  2006  ---  

נמכר פוקו וההומניזם.  ---  ארבל,אילנה  ---  2006  ---  המחברת מגוללת את משנתו של הפילוסוף הצרפתי הנודע מישל פוקו באשר להומניזם. פוקו יוצא נגד התורות ההומניסטיות, אותן הוא תופס כסיכון וכמאפשרות את קיומם של מוסדות הכוח החברתיים הממשטרים.

נמכר פילון האלכסנדרוני .  ---  הדס לבל,מיריי  ---  2006  ---  


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים