רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


780 ספרים בעמוד זה

סבא או חורים שחורים.   ---  אהרונסון,שלמה  ---  2006  ---  משפחתו של המחבר ,איש אקדמיה רב פעלים ופרסומים, משמשת כרקע לאוטוביוגרפיה רווית תחנות ודמויות משנה.

סביבות וירטואליות.  ---  פרידמן,דורון  ---  2006  ---  דיון בנושא הסביבה הוירטואלית, הטכנולוגיה המאפשרת את בנייתה היום ואת הצפוי לתחום בעתיד הקרוב והרחוק, כל זאת תוך סקירת התחומים הנמצאים בבסיסן של הסביבות הוירטואליות: אנימציה, מציאות מדומה ומעורבת ועוד.

סדקים במגדל השן.  ---  שכטר,שרגא  ---  2006  ---  המחבר, איש אקדמיה ישראלי למעלה מיובל שנים, מבקש להוקיע את השתלטותה הכוחנית של הביורוקרטיה על האוטונומיה האוניברסיטאית. חיבורו עוסק בחשיבותה של האקדמיה בישראל, בתולדות ההשכלה בישראל ועוד.

סדקים במגדל השן.  ---  שכטר,שרגא  ---  2006  ---  המחבר, איש אקדמיה ישראלי למעלה מיובל שנים, מבקש להוקיע את השתלטותה הכוחנית של הביורוקרטיה על האוטונומיה האוניברסיטאית. חיבורו עוסק בחשיבותה של האקדמיה בישראל, בתולדות ההשכלה בישראל ועוד.

סדרי דין בבית-הדין האיזורי לעבודה בעין המשפט הלכה ומעשה.   ---  מימון,דוד  ---  2006  ---  אוגדן הכולל דברי הסבר ופסיקה בנושא סדרי הדין בבית-הדין האזורי לעבודה. בין הנושאים הנידונים: סמכות בית המשפט, מבחנים לקביעת סמכות עניינית, קיום יחסי עובד מעביד, מעמדו של חבר באגודה שיתופית, ועוד.

סדרת סימנים ומזלות.  ---  מור,נטע  ---  2006  ---  סדרה של שנים-עשר ספרונים המוקדשים לנתונים האסטרולוגיים המייחדים כל מזל.

סוד המזל הטוב :  ---  רובירה,אלכה. טריאס דה בס,פרננדו  ---  2006  ---  משל שנהגה על ידי זוג יועצי שיווק שחיפשו ולטענתם אף מצאו את החוקיות העומדת מאחורי המזל הטוב.

סוד הקשר הזוגי.  ---  צור,צפי ועמוס  ---  2006  ---  זוג המחברים, תרפיסטים המטפלים יחדיו בזוגות הנקלעים למשבר בזוגיות , מתארים סדרת מסעות טיפוליים שעברו עם מטופליהם, דרך התאור הם מקווים לערוך לקורא היכרות מעמיקה יותר עם הזוגיות שהוא בעצמו נמצא בה.

סוד הקשר הזוגי.  ---  צור,צפי ועמוס  ---  2006  ---  זוג המחברים, תרפיסטים המטפלים יחדיו בזוגות הנקלעים למשבר בזוגיות , מתארים סדרת מסעות טיפוליים שעברו עם מטופליהם, דרך התאור הם מקווים לערוך לקורא היכרות מעמיקה יותר עם הזוגיות שהוא בעצמו נמצא בה.

סודות הגבייה הטלפונית.  ---  עמר,אליהו  ---  2006  ---  מדריך תיאורטי ומעשי בנושא הגבייה הטלפונית מלקוחות חייבים: מבוא; קישוריות הגבייה; ניהול הגבייה; תכונות איש הגבייה; לחץ ושחיקה; אתיקה מקצועת;גבייה משפטית; פתיחת כרטיס לקוח; "עוקצים"; גבייה מלקוח מתקשר; ועוד.

סודות הצילום הדיגיטלי .  ---  מילנר,משה  ---  2006  ---  הספר מהווה מדריך לעולם הצילום הדיגיטלי החל מהסבר כללי על מבנה המצלמה והפונקציות שלה, דרך אקט הצילום עצמו וכלה בתוכנות לעריכת תמונות. מלווה בתמונות מעשה ידי המחבר.

סודות מתוקים.  ---  גורן,קרין  ---  2006  ---  

סודות נצורים.  ---  גרוסמן,יוסף  ---  2006  ---  רומן בוסרי המגולל את קורותיהם של אנשי דמויות שוליים המבקשים ונכשלים ברצונם להטמע בחברה הישראלית.

סודות של כותב נאומים :  ---  מאור,יעקב  ---  2006  ---  המחבר חושף את רזי המקצוע ופורש בפני הקורא שלל נוסחאות מקצועיות לכתיבת נאומים. בספר מתוארים ומודגמים חמישים נאומים המתאימים למעמדים שונים.

סוואן.  ---  מאייס,פרנסס  ---  2006  ---  רומן בכורים. שנים לאחר התאבדות האם, פשע מוזר וחולני הנעשה בגופתה מאלץ זוג אחים לשוב ולהיפגש. הפגישה הטעונה, המעוררת פרשנות חדשה לנסיבות מותה של האם, מאלצת את האח והאחות להתמודד עם אמיתות על משפחתם.

סוויטה צרפתית .  ---  נמירובסקי,אירן  ---  2006  ---  

סוויטה צרפתית.  ---  נמירובסקי,אירן  ---  2006  ---  רומן תקופתי המתמקד בשתי אפיזודות ממלחמת העולם השניה בצרפת. המנוסה ההמונית מפריז אל הכפרים ערב פלישת הנאצים ב-1940 לצד ספור פרשיית אהבים הנרקמת בין קצין גרמני וצעירה מקומית בכפר קטן.

סוחר החלומות :  ---  שאלתיאל,חוה  ---  2006  ---  

סוחר הקפה.   ---  ליס,דיוויד  ---  2006  ---  רומן. סוחר יהודי שירד מנכסיו חובר לאישה הולנדית מפתה במטרה לסחור בסחורה חדשה ומענגת - "קפה". באמסטרדם של המאה ה-17, הסוחר מגלה שעליו לפלס דרכו דרך תככים, מזימות והתנגדויות מצד המסורת והדת .

סונטת קרויצר.  ---  טולסטוי,ל.נ.  ---  2006  ---  נובלה. מונולוג של בעל שרצח את אשתו בהתקף של קנאה.

סוניה מושקט.  ---  ליברכט,סביון  ---  2006  ---  מחזה המתרחש במרתף אשר בו מסתתרים אנשים מפני הגסטאפו.

סוסיתא :  ---  סג"ל,ארתור ואחרים  ---  2006  ---  דין וחשבון מהעונה השביעית של החפירות הארכיאולוגיות שהתבצעו בסוסיתא שליד חברון בשנת 2006. כולל מאמרים בעברית ובאנגלית, לצד איורים של ממצאי החפירות.

סוף שבוע ארוך.  ---  הדר אשתר,לילך  ---  2006  ---  רומן בכורים הכתוב בנשימות ארוכות.

סופה של קורדובה .  ---  אדלשטיין,סרג'יו  ---  2006  ---  

סופה של קורדובה.  ---  אדלשטיין,סרג'יו (מנהל)  ---  2006  ---  קטלוג דו-לשוני המוקדש לתערוכתם של קבוצת האמנים 'קורדובה' - אוסף של בוגרי בצלאל אשר חברו לעוד שני אמנים בכדי ליצור אמנות נטולת מניפסט וכמעט ללא כל הקשר ודיאלוג בין חברי הקבוצה. כולל רפרודוקציות.

סופרים ואמנים בני דורי.  ---  לב,מ.  ---  2006  ---  קובץ מסות שהתפרסמו בשנים האחרונות באכסניות שונות בישראל ומחוצה לה. במסות, הסופר מציג באופן בלתי אמצעי ומתוך הכרות אישית קרובה עמם, את דמויות הסופרים והאמנים בני דורו, שפעלו ברובם בברית המועצות, .

סופרנני :  ---  פרוסט,ג'ו  ---  2006  ---  במהדורה אלבומית וצבעונית, המחברת חולקת עם קוראיה את נסיונה העשיר בגידול ילדים ומספקת שלל עצות, הנחיות ועקרונות פעולה. המחברת הנה כוכבת בתכנית טלויזיה בה היא משמשת כאומנת.

סוציומטריה :  ---  בר נצר,חנן  ---  2006  ---  מסדרת ספרי מדע פופולרי. בין הנושאים: הרקע להתפתחות הסוציומטריה, מהותה, המשאל - יסודותיו ועריכתו, עיבוד כמותי של התשובות הסוציומטריות, תוקף ומהימנות ועוד.

סורגים אופנה :  ---  מייקון,לנה  ---  2006  ---  מדריך אלבומי לסורג המתחיל והמתקדם, כולל בתוכו מבחר הוראות לסריגת פריטי לבוש.

סחרור.  ---  וילסון,רוברט צ'רלס  ---  2006  ---  מותחן מדע-בדיוני. הכוכבים בשמיים נעלמים, לויינים צונחים לאדמה והשמש משנה את פניה - שני נערים חברי ילדות מוצאים עצמם בעולם שהשתנה לבלי היכר.

סטטוס.  ---  דה בוטון,אלן  ---  2006  ---  פילוסופי, קליל ובהיר, הספר דן בחרדה המלווה כמעט כל בן תרבות בחברה המערבית: מה חושבים עלי אחרים? המחבר מתחקה אחר מקורות החרדה ומבקש להציע דרכים להתמודד ולהתגבר על חרדה זו.

סטלין :  ---  סבאג מונטיפיורי,סיימון   ---  2006  ---  כרוניקה ביוגרפית המשרטטת את דיוקנו של סטאלין ושל 20 מאנשי חצרו ובני משפחותיהם מאז שנהיה למנהיג ועד מותו. המחקר מתמקד בפוליטיקה ובקשריו הבלתי רשמיים של סטלין עם חבר מרעיו וכך שופך אור על דמותו החידתית.

סטלין חצר הצאר האדום .  ---  מונטיפיורי,סיימון סבאג  ---  2006  ---  

סיא סאר .  ---  שביכ,זבא  ---  2006  ---  

סיא סאר : [סיא-סאר]  ---  שכיב,זבא  ---  2006  ---  שירין-גול גדלה באפגניסטן תחת זוועות משטר הטליבאן ומלחמה מתמדת. בעקבות המלחמה נאלצו היא ומשפחתה לנדוד לקאבול הבירה ומשם המשיכו עד איראן. בדרך חווה שירין-גול את כל הנורא שבמלחמה ובמשטרים רודניים.

סיבוכים :  ---  גוואנדה,אטול  ---  2006  ---  אוסף ספורים אמיתיים ודרמטיים מעולמו של כירורג בכיר אשר מעוניין לצמרר את קוראיו ולהבהיר להם עד כמה הרפואה המודרנית הינה מדע לא מדויק הנתון לשרירותיות ולסיבוכים.

סידרא כא :  ---  הנשקה,דוד (ע.)  ---  2006  ---  בין נושאי המאמרים והבקורות בקובץ: פרק בדרכי גיבוש הלכות הרמב"ם, לפירושו של מונח מוקשה בירושלמי, סיפור שוליית הנגר בבבלי גיטין, על "יינם" לח' סולובייצ'יק ועוד.

סיירת מטכ"ל באנטבה :  ---  נתניהו,עדו (ערך וליקט)  ---  2006  ---  ספור מבצע אנטבה דרך עדויות שנגבו מפיהם של אנשי סיירת שלקחו חלק במבצע ומסמכים מקוריים של היחידה. כמו כן, העורך מציג דיון העוסק בהיסטוריוגרפיה השגויה סביב המבצע ודן בסיבות להתהוותה.

סימבלין.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2006  ---  תרגום עברי ראשון לאחד המחזות האחרונים שכתב שיקספיר בחייו. המחזה מתואר כניסוי בארוקי הממזג בין הטרגדיה, הקומדיה והרומנסה.

סין בע"מ.  ---  פישמן,טד סי.  ---  2006  ---  המחבר משרטט תמונה כללית של המגמות הכלכליות שהתפתחו ותפסו תאוצה מאז נפילת הקומוניזם והיכנסה של סין למרוץ קפיטליסטי חסר תקדים.

סין בע"מ.  ---  פישמן,טד סי.  ---  2006  ---  המחבר משרטט תמונה כללית של המגמות הכלכליות שהתפתחו ותפסו תאוצה מאז נפילת הקומוניזם והיכנסה של סין למרוץ קפיטליסטי חסר תקדים.

סינדרום הדלקת.  ---  צ'אלם,ג'ק  ---  2006  ---  הספר מזהה את הדלקת כגורם הראשוני המצוי בבסיסן של מרבית המחלות הכרוניות ומפרט תוכנית תזונתית למניעה ולריפוי של מחלות שנגרמות כתוצאה מדלקות.

סיעוד פנימי כירורגי : [סיעוד פנימי-כירורגי]  ---  ג'ונסון,ג'ויס יאנג  ---  2006  ---  מידע רפואי ומעשי המיועד לשמושם של סטודנטים ואנשי מקצוע מוסמכים בסיעוד. המידע ערוך בצורה אלפביתית.

סיפור כתוב במניפה.  ---  סי,ליסה  ---  2006  ---  רומן. אלמנה סינית ישישה מגוללת את ספור חייה המשלב אלמנטים הסטוריים מן המאה ה-19. מנהג קשירת הרגליים הסיני וכתב הנשים הסודי שהתפתח באותה תקופה שזורים בסיפורה של הישישה.

סיפור שמתחיל בדמעות.  ---  קוטלר בנגל,אושרת   ---  2006  ---  מסמך אישי וכנה בו חושפת העיתונאית ומגישת החדשות משבר עמוק שפקד אותה וכיצד נחלצה ממנו. במסע הכתיבה היא עוברת דרך שלוש תחנות: הפסיכואנליזה, הפילוסופיה של שפינוזה והזן בודהיזם.

סיפורה של חני .  ---  עינת,עמלה  ---  2006  ---  

סיפורה של חני :  ---  עינת,עמליה  ---  2006  ---  ספורה של נערה דיסלקטית שעקב העדר ידע מקצועי בתחום נחשבה למפגרת. לאחר שנים של סבל התגלתה הסיבה הנוירולוגית למצבה והותאמו עבורה דרכי עבודה שהביאוה להישגים מרשימים. הספר ראה אור כ'שיטת חנהל'ה' בעבר.

סיפורה של פולין :  ---  ברונובסקי,יורם. קוזלובסקי,מאצ'י  ---  2006  ---  תולדותיה של פולין מימי הביניים ועד קריסת הקומוניזם. ברונובסקי החל לכתוב את הספר, ואחרי מותו המשיך את כתב-היד קוזלובסקי, המכהן כשגריר פולין בישראל.

סיפורי אהבה.  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2006  ---  הספר מכיל סדרת עיונים העוסקים בזיקה ובדינמיקה שבין הארוטי ללשוני - בין האהבה לבין שפת האהבה. דרך דיון ונתוח מניפת יצירות מרשימה מן הקאנון המערבי, קריסטבה נעה תדיר על הגבול שבין הפסיכואנליזה והאסתטיקה.

סיפורי דגים :  ---  ואלאס,דניאל  ---  2006  ---  רומן. בן נואש להכיר את אביו השוכב על ערש דווי ולכן רוקם בדמיונו ספורים פנטסטיים המבוססים על אגדות ומיתוסים, ומשייך אותם לקורות אביו.

סיפורי חצרות ובתים בין החומות :  ---  זכריה,שבתי  ---  2006  ---  מחקר בהסטוריה של העיר העתיקה המציג את אורחותיהם ואת הווי חייהם של אישים ומשפחות אשר התגוררו באזורים שכוחים במרכז העיר העתיקה ובסמוך לשווקיה העתיקים. החיבור עושה שימוש רב בחומר ארכיוני.

סיפורי נעורים בארץ ישראל. [סיפורי נעורים בארץ-ישראל]  ---  ליבנה,עמי (ג'ורג'י)  ---  2006  ---  הקובץ, אותו מקדיש המחבר ללוחמי הפלמ"ח הוותיקים, מאגד רשמים וסיפורים מחיי היום יום בימים של טרום המדינה לצד תיאור של מבצעי הפלמ"ח במלחמת העצמאות.

סיפורי רופא.  ---  ויליאמס,ויליאם קרלוס  ---  2006  ---  שלושה עשר סיפורים קצרים, קטע אוטוביוגרפי, ושיר. המחבר נמנה בין חשובי המשוררים המודרניסטיים. הסיפורים עוסקים בחוויותיו כרופא בארצות הברית במאה ה-20 וניחנים בשילוב של חוסר פניות, אנושיות ופטרונות.

סיפורים חסידיים מלמברג לבוב : [סיפורים חסידיים מלמברג-לבוב]  ---  נגאל,גדליה  ---  2006  ---  הספר מאגד ששה קבצים סיפוריים של ספורי חסידים שנאספו ע"י שני מלקטי הספורים ונדפסו לראשונה בלמברג-לבוב באמצע המאה ה-19. הספורים ראו אור בעבר, אולם במהדורות מצומצמות ומוערות בצורה חלקית בלבד.

סיפורים מהדיואן.  ---  בן חיים,משה (מוסא)  ---  2006  ---  קובץ ספורים עממיים מן הפולקלור הערבי שליקט המחבר מקרב האוכלוסייה הערבית בארצנו.

סיפורים מתל אביב .  ---  ברגנר,אודרי  ---  2006  ---  

סיפורים מתל אביב.  ---  ברגנר,אודרי  ---  2006  ---  אסופת ספורים קצרים ומאויירים בלשון פיוטית שנכתבו מתוך תל אביב החוצה, אל מחוזות ילדות ובגרות, רחוקים וקרובים. ברגנר היא ציירת וסופרת.

סיפורים שעושים את העבודה :  ---  שיפוני,לימור  ---  2006  ---  מדריך לסיפור סיפורים הבנוי פרקים קצרים ומעשיים ובהם מפורטות המיומנויות הבסיסיות הדרושות בכדי לספר סיפור לאדם אחר. כולל נספח ובו מבחר סיפורים.

סיקור תקשורתי של מעשי טרור :  ---  כהן אלמגור,רפאל  ---  2006  ---  

סלולרי.  ---  קינג,סטיבן  ---  2006  ---  מותחן אימה. הפעימה מגיעה לכל טלפון סלולרי בעולם וגורמת לאנושות לצאת משפיותה (היחסית גם כך) ולהתחיל לתקוף את עצמה ביתר אכזריות.

סלמה הר ציון. [סלמה/הר-ציון]  ---  אבידן,אורן  ---  2006  ---  קובץ ביכורים.

סמטאות חיים. ALLEYS OF LIFE.   ---  אמתי,אורי  ---  2006  ---  אלבום המאגד תצלומים שצילם אמתי ברחבי העולם בשלושת העשורים האחרונים. כל צמד תמונות מלווה בציטוט פתגם או אימרה בעברית ובאנגלית.

סנה בוער בקוצק :  ---  אוריין,מאיר  ---  2006  ---  פרשת חייו של רבי מנחם מנדל מורגנשטרן מקוצק, ממנהיגי החסידות במאה ה-19 בפולין.

סנפיר הכסף.  ---  היגסון,צ'רלי  ---  2006  ---  מותחן ראשון בסדרת בונד הצעיר, המגולל את קורותיו של המרגל המפורסם כפי שהיה בשנות נעוריו.

סעדיה מנדל :  ---  רובינזון,אורלי  ---  2006  ---  אלבום מהודר העורך מעין רטרוספקטיבה לאדריכל תוך הצגה ודיון בעבודותיו במגזר הפרטי והציבורי.

סעדיה מנדל :  ---  רובינזון,אורלי  ---  2006  ---  אלבום מהודר העורך מעין רטרוספקטיבה לאדריכל תוך הצגה ודיון בעבודותיו במגזר הפרטי והציבורי.

ספונטניות באמנות :  ---  שרפשטיין,בן עמי  ---  2006  ---  דיון בתופעת הספונטניות באמנות כפי שרק הוגה מקורי ורחב אופקים כמו שרפשטיין יכול לו. רצוף דוגמאות מעניינות מן האמנות הפרימיטיבית, מן האמנות הסינית, מאמנותם של ילדים ומיצירותיהם של אמנים בלתי-שפויים.

ספורט אתגרי ואקסטרים :  ---  מוקי,יערה (ע.)  ---  2006  ---  הספרון סוקר רשימת המלצות לפעילויות ספורט אתגרי ואקסטרים בישראל.

ספק גורלי.   ---  בן דרור,אמנון  ---  2006  ---  רומן משפטי העוסק בשתי מערכות יחסים בדורות שונים אשר סוד אפל מקשר ביניהם. המחבר-עורך דין במקצועו, פרסם מספר ספרים מקצועיים, כאן סטה מהרגלו זה והצביע על הסכון המקצועי הנמצא בכתיבת ספורת.

ספר איוב .  ---  תורג'מן,יצחק (ציורים)  ---  2006  ---  

ספר איוב :  ---    ---  2006  ---  טקסט הספר מצוייר וערוך בפורמט אלבומי. הטקסט מוצג בעברית עם טעמי המקרא ובערבית יהודית הכתובה באות עברית.

ספר את חייך :  ---  בר און,דן  ---  2006  ---  המחבר משרטט את המסע המקצועי והאישי שעבר ומקדיש את רוב היריעה לאופני היישום של המתודה שפיתח - שיטת ראיון, ניתוח ודיאלוג בין קבוצות: משפחות ניצולים ומשפחות נאצים, ובעיקר בין ישראלים לפלשתינים.

ספר את חייך :  ---  בר און,דן  ---  2006  ---  המחבר משרטט את המסע המקצועי והאישי שעבר ומקדיש את רוב היריעה לאופני היישום של המתודה שפיתח - שיטת ראיון, ניתוח ודיאלוג בין קבוצות: משפחות ניצולים ומשפחות נאצים, ובעיקר בין ישראלים לפלשתינים.

ספר ההשגה :  ---  טנא,דוד  ---  2006  ---  ... ומפתח הפסוקים. ספר ההשגה נתחבר בערבית על ידי אבן ג'נאח סביב שנת 1012 והוא כולו השגות, תוספות ובקורת על חיבורי חיוג' בתחום הדקדוק העברי בכלל והפעלים העלולים והפעלים בגזרת הכפולים בפרט.

ספר המסעות : [מסעי בארץ לוב]  ---  סלושץ,נחום  ---  2006  ---  המהדורה הנוכחית מאגדת את שני כרכיה של ההדפסה המקורית משנת תרצ"ח. הספר מביא את רשמי מסעו של סלושץ מביקורו בקהילות יהודיות בלוב בשנת 1908.

ספר המספרים של דבי.  ---    ---  2006  ---  לגיל הרך, בדפי פלסטיק וכריכת ספוג.

ספר המעשים :  ---  דוד,אנתוני  ---  2006  ---  ביוגרפיה המגוללת את ספור חייו של זלמן שוקן (1877-1959), איל הון יהודי גרמני, מו"ל חשוב, פטרונם של סופרים והוגי דעות יהודים, פילנטרופ, אספן ולימים מייסדה של הוצאת שוקן ומנהל מפעל תרבותי חשוב בא"י.

ספר המעשים :  ---  דוד,אנתוני  ---  2006  ---  ביוגרפיה המגוללת את ספור חייו של זלמן שוקן (1877-1959), איל הון יהודי גרמני, מו"ל חשוב, פטרונם של סופרים והוגי דעות יהודים, פילנטרופ, אספן ולימים מייסדה של הוצאת שוקן ומנהל מפעל תרבותי חשוב בא"י.

ספר הסתרים.  ---  טובלי,שי  ---  2006  ---  אסופת מסרים רוחניים על אודות מושג ההתפתחות האנושי הנמסרים כאילו מפיהם של יישויות חוץ-פלנטריות מפותחות.

ספר הקאקורו והדרך לפתרון.  ---  מור,גארת  ---  2006  ---  קאקורו הוא משחק הגיון ותשבץ מספרים שמקורו ביפן. המשחקים ערוכים לפי דרגות קושי ולהם פתרונות והסברים.

ספר הקרחת .  ---  רובינגר,אמי  ---  2006  ---  

ספר הקרחת.  ---  רובינגר,אמי  ---  2006  ---  ספר קריקטורות הומוריסטי שיספר לך מדוע לא כדאי, אך בעיקר מדוע כדאי, לחיות עם קרחת.

ספר הרפואות הפשוטות.  ---  הרמן,אנה  ---  2006  ---  קובץ שירים שני למשוררת הצעירה (ירושלים, 1973), אשר הספיקה לפרסם את שיריה בבמות שונות בעבר.

ספר השחמט :  ---  צ'רניאק,משה  ---  2006  ---  מהדורה חמישית מתוקנת ומושלמת בתוספת נספחים בסוף הספר.

ספר השקרים הישראלי :  ---  בר,חנן  ---  2006  ---  לקט משעשע של שקרים יומיומיים שאסף המחבר במסעותיו לקראת הבנה של הישראלי המצוי. שקרים של מוסכניקים, אינסטלטורים, חברי כנסת ועוד. מאויר.

ספר התענוגות.  ---  קינן,עמוס  ---  2006  ---  מהדורה מחודשת לאלבום המתכונים וההגיגים שהוא כולו שיר הלל לנהנתנות. הספר ראה אור לראשונה בראשית שנות השבעים והתקבל באהדה רבה.

ספר ילדות .  ---  בן נפתלי,מיכל  ---  2006  ---  

ספר ילדות. [ספר, ילדות]  ---  בן נפתלי,מיכל  ---  2006  ---  נובלה בפרוזה אינטרוספקטיבית, כתובה בקול בתו הצעירה של לוט המגוללת את ספור משפחתה הגרעינית.

ספר מילים והוא נקרא הקונקורדנציה המלאה לתורה נביאים כתובים .  ---  בלום,אהרן  ---  2006  ---  קונקורדנציה תנ"כית בשני כרכים.

ספר מנשה שאוה :  ---  ברק,אברן. פרידמן,דניאל  ---  2006  ---  אסופת מחקרים לזכרו של המשפטן המהולל הנחלקים למספר שערים: דברים לזכרו מפיהם של עמיתים; משפט ציבורי; דיני ממונות; דיני משפחה וירושה; משפט בינלאומי פרטי; דיני עונשין.

ספר קטן על שינוי.   ---  הדס לידור,נעמה בעזרת נעמה כץ  ---  2006  ---  מדריך מאויר המיועד לעזור ולדחוף את קוראיו אל עבר השינוי אותו הם מייחלים לעצמם. שופע בהגיגים, מחשבות ואזורים לביטוי אישי.

ספרות וריבונות.  ---  אורן,יוסף  ---  2006  ---  חלק מסדרת ספרי ביקורת על הספרות הישראלית המבקשים להקיף את כל שנות קיומה. בספר ביקורות על ספריהם של אפלפלד, אלי עמיר וסמי מיכאל. הספר נחתם במסה "התרבות - החזית שהופקרה".

ספריות ואוספי ספרים.  ---  סלוחובסקי,משה. קפלן,יוסף (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים: תעלומת ספריית אלכסנדריה; ארון הספרים בבתי הכנסת העתיקים; הספר והספריה כמטאפורה לזהות תרבותית אצל תפוצות גרמניה; עלוני פרשת השבוע בישראל; ספריות יהודיות וקוראיהן בפולין; ועוד.

ספריות ואוספי ספרים.  ---  סלוחובסקי,משה. קפלן,יוסף (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים: תעלומת ספריית אלכסנדריה; ארון הספרים בבתי הכנסת העתיקים; הספר והספריה כמטאפורה לזהות תרבותית אצל תפוצות גרמניה; עלוני פרשת השבוע בישראל; ספריות יהודיות וקוראיהן בפולין; ועוד.

סקס בעפולה :  ---  אבידר,תמר  ---  2006  ---  אסופת שירים והגיגים אישיים פרי עטה של המשוררת בת דור הפלמ"ח שמאחוריה רזומה עשיר של פרסומים בספרות ובעתונות.

סקס שחור.  ---  נלסון,ג'יל  ---  2006  ---  רומן ארוטי ופרובוקטיבי העוסק בשתי נשות קריירה שחורות המחליטות לייסד בית בושת שמעסיק גברים שחורים. הצלחת הפרוייקט מעוררת גל מתקפות הרסניות מצד גורמים כנסייתיים, פעילים חברתיים ותקשורת עוינת.

סקר ארכיאולוגי של ישראל :  ---  דגן,יהודה  ---  2006  ---  סקר ארכאולוגי מקיף של אזור אמציה שבחלקה הדרומי-מזרחי של שפלת יהודה. הכרכים מכילים תיעוד ארכיאולוגי מדוקדק של ממצאים, עם שלל תצלומים ותרשימים. בעברית ובאנגלית.

סרגיי אייזנשטיין :  ---  ורט,דני (ע.)  ---  2006  ---  סדרה של חוברות מונוגרפיות העורכות הכרה עם במאים מרכזיים אשר השפיעו על התפתחותה של השפה הקולנועית. כולל ביופילמוגרפיה, מאמר מרכזי, תיאור הסרטים שביים, נספחים, ביבליוגרפיה מקוונת ועוד.

סרנדיפיטי.  ---  שחר,רוני  ---  2006  ---  רומן מתח פוליטי ישראלי, שזור בסיפור אהבה. בגוף העלילה עומד דודי, אסטרטג ראשי של מפלגה חדשה אשר מחפש אחר אהובת נעוריו, יועצת בכירה של הליכוד, לאחר העלמותה הפתאומית כשבוע לפני הבחירות.

סרק.  ---  סימון,יהושע. אדלשטיין,סרג'יו   ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה בנושא האמנות הישראלית מאמצע שנות התשעים והקשר הגורדי שזו קיימה ומקיימת עם התקשורת והפוליטיקה בכלל ורצח רבין בפרט. כולל מאמרים ותצלומי עבודות.

סרק.  ---  סימון,יהושע. אדלשטיין,סרג'יו   ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה בנושא האמנות הישראלית מאמצע שנות התשעים והקשר הגורדי שזו קיימה ומקיימת עם התקשורת והפוליטיקה בכלל ורצח רבין בפרט. כולל מאמרים ותצלומי עבודות.

עבד אמריקני .  ---  דאגלס,פרדריק  ---  2006  ---  

עבד אמריקני :  ---  דאגלס,פרדריק  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה. דאגלס נולד למשפחת עבדים שחורים בדרום ארה"ב בראשית המאה ה-19. עם בריחתו מכבלי אדונו בגיל 20, החל לקחת חלק פעיל בתנועה לביטול העבדות והתגלה כרטוריקן מחונן, לימים ממובילי המאבק בעבדות.

עבודה סוציאלית במוסדות אקדמיים בישראל :  ---  שרלין,שלמה ואחרים  ---  2006  ---  מחקר הבוחן את המאפיינים האישיים של סטודנטים לעבודה סוציאלית בישראל. מטרת המחקר לנתח את ההבדלים בין המוסדות השונים על סמך האפיון של הלומדים בהם.

עבודות 2002-1969 :  ---  שילה,חוה  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המאגד מבחר מיצירותיה של שילה, ציירת ישראלית שציוריה מתאפיינים בצבעוניות עזה ובמשחקי קומפוזיציה בין צבעים. לרפרודוקציות קודמים קטעי ביקורות והגיגים על אמנות וציור מאת הציירת.

עבודות אחרונות.  ---  ריי,לאו  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי ודו-לשוני המוקדש לציוריו של האמן הישראלי (נולד בליטא, 1950). לרפרודוקציות קודם מבוא העוסק ביצירתו של ריי.

עבודות על נייר.  ---  אברמוביץ,פנחס  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי עברי-אנגלי המציג ציורי נוף ארץ ישראלים על נייר בטכניקות שונות. לרפרודוקציות נוספו דברים על האמן (1909-1986) ועל יצירתו.

עבודת שיווק בעמותה .  ---  ציגלמן,ישראל  ---  2006  ---  

עבירה במתכוון :  ---  סלע,ערן  ---  2006  ---  אוסף קטעים המבוססים על מדור הכדורסל "סיפרה בסלע" אשר התפרסם בעיתון 'מעריב' במשך 15 שנה. הספר מהווה מעין סכום למדור וכולל קטעים חדשים והערות עכשוויות, פרופילים של אנשי המדור ועוד.

עבירה גוררת עבירה :  ---  אטקס,דרור. עופרן,חגית  ---  2006  ---  דו"ח של שלום עכשיו הסוקר את מעמדן החוקי של הקרקעות שעליהן נבנו התנחלויות בגדה המערבית. לפי ממצאי הדו"ח למעלה מ-23% מהקרקעות הבנויות הנדונות הנן קרקעות פרטיות של פלסטינים. בלוויית תצלומי אויר.

עברי אנכי :  ---  יפידי אכלופי,יוסף  ---  2006  ---  סיפורו של ילד יהודי בתימן שהתייתם והוכרח להתאסלם. את רוב שנותיו בילה בין המוסלמים ואף שירת ביחידת משמר הנשיא. כל ימיו חיפש קשר ליהודים עד שהזדמן לקונסוליה הישראלית באיסטנבול וכך עלה לישראל.

עגורנים.  ---  שמואל,א.ד.  ---  2006  ---  שירים. "זכרי, ילדתי, שאביר אמיתי/לא יסתפק בנסיכה מזויפת./הוא יבחר את אשתו/כמו את סוסתו./אצילית וזקופה ותמיד ממושמעת./אם אינך נסיכה אל תמתיני לשווא/ומצאי לך אחד מנושאי כליו./"

עגנון :  ---  חשן,דליה  ---  2006  ---  החיבור מציע שיח ביקורתי חדש על מכלול יצירתו של עגנון, כזה המאפשר לראות כיצד הסופר מימש את המשימה שנטל על עצמו בכתיבת ספרות על פי המודל המדרשי-טקסטואלי של ספרות חז"ל.

עד העונג הבא.  ---  להמן,אריאל  ---  2006  ---  רומן הפורש את חיי האהבה של ארבע נשים מרקעים שונים ובשלבי חיים שונים, המתוודעות אחת לשניה במסגרת "הקבוצה למיניות האישה" שבמרכז הספר.

עד הפתרון הסופי : [עד 'הפתרון הסופי']  ---  לבל,ג'ני  ---  2006  ---  מחקר היסטורי המבקש לספק תיאור מקיף וממצה, בגבולות האפשר, לקורותיהם של היהודים בבלגראד. הביבליוגרפיה למחקר מצויה במקורות ראשוניים, תיעוד ארכיוני, מקורות ספרותיים והלכתיים ועבודת שדה.

עד הרצח הבא.  ---  מארק רייך,יורם  ---  2006  ---  רומן מתח. כתב פלילים שמאס בעבודתו ובחייו מחליט לא להסתפק בסיקור הכתבות על אודות רוצח סדרתי פסיכופט אלא לדלוק אחריו בעצמו.

עד מזעיק מתעד ומנציח [עד, מזעיק, מתעד ומנציח. ] ר' משה פראגר והשואה, 1940 - 1984 :   ---  אייזנברג,מלי (גוטדינר)  ---  2006  ---  החוברת מתארת את חייו ופועלו של הסופר החרדי משה פראגר, מילדותו בפולין דרך החיים תחת המשטר הנאצי, עד הגעתו לארץ ישראל והעיסוק בתיעוד השואה. לחוברת מצורף תיעוד מפורט.

עד פנה היום :  ---  כצנלנסון,ברל  ---  2006  ---  בספר הקורא יפגוש את ברל כצנלסון כפי שהוא : בשפתו, במכתביו, בנאומיו, במפגשים עם חבריו ועוד.

עד פתח הגן :  ---  הר שפי,אבישר ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  גליון אלבומי מיוחד של כתב-העת "משיב הרוח" אשר מפגיש בין שירי משוררים מוכרים ואחרים לבין איוריו של נחום גוטמן, כולם בנושא ובהשראת המקרא.

עד פתח הגן :  ---  הר שפי,אבישר ואחרים (עורכים)  ---  2006  ---  גליון אלבומי מיוחד של כתב-העת "משיב הרוח" אשר מפגיש בין שירי משוררים מוכרים ואחרים לבין איוריו של נחום גוטמן, כולם בנושא ובהשראת המקרא.

עד שאמצא אותך.  ---  אירווינג,ג'ון  ---  2006  ---  רומן. מסעו של שחקן הוליוודי בהווה אל עבר מחוזות ילדותו, אותה בילה בנדודים עם אמו בעקבות אביו הנעדר, חושפת בפני הקורא ספור של ילדות עצובה, מלאת שדים וגילויים מזעזעים.

עדה ומדינה :  ---  לוריא,איליה  ---  2006  ---  החיבור סוקר את התפתחות העדה החב"דית ברוסיה, בוחן את הדינמיקה המוסדית ואת מנגנוני הניהול של החברה החסידית ועומד על שורש משבריה הפנימיים. כמו כן, נבחנת תרומתה של העדה למתחים שנוצרו בין היהודים לשלטון.

עדות מקומית.  ---  שלוס,רות  ---  2006  ---  אלבום רחב ומקיף הרואה אור עם פתיחת תערוכה רטרוספקטיבית של ציורי רות שלוס. מאמרים סוקרים את מפעלה האמנותי של שלוס מנקודות מבט שונות ואותם מלווים רפרודוקציות לציוריה. ראה גם חלק לועזי.

עדשה מוטרפת.  ---  קפליוק,עודד  ---  2006  ---  אוסף ספורים קצרים ואנקדוטליים הנעים בין האישי לפנטסטי.

עוברת ארח.   ---  ערמוני,אורה  ---  2006  ---  ענין לשירה- "צדקת, אדוני הצנזור/ילדה קטנה בדרכה לבית הספר/איננה ענין לשירה/כי אין השירה גורמת למאומה/ לקרות,/לא כל שכן למות להסס. אפלו לותר/ילדה קטנה בדרכה לבית הספר/לפתע כורעת./טוח היריה מתקצר.".

עוגה עוגה.  ---  ונציה,רוני  ---  2006  ---  

עוד היה מבקש להמריא.  ---  אייזן,אסתר  ---  2006  ---  "הייתי בית צף ומטאטא לוחם/וסף מטאטא, ככר וקרת/הייתי בת ואם/וקן/לרב/אמרתי כן/וטוב/וכל העת הייתי בנויה/ ומתפוררת". המשוררת הנה ניצולת שואה שעבודותיה בפיסול מוצגות בארץ ובחו"ל.

עוד רוחה אותי רודפת.  ---  רויפי,קטי  ---  2006  ---  רומן המבוסס על ספור היחסים העלומים והמסתוריים ששררו בין אליס לידל הקטנטנה לבין צ'רלס דודג'סון, הוא לואיס קרול. הרומן יוצר דיוקנאות בדויים של השניים ופורט תסריט אפשרי של השתלשלות הארועים.

עודני זוכר ומספר.  ---  אליוביץ,דוד גדליהו   ---  2006  ---  ספרון המוקדש להנצחת בני משפחתו של המחבר אשר נספו בשואה. לקט הגיגים בנושאים שונים וביניהם כאלה המגנים את התפקרותה של מדינת ישראל מבחינה דתית ופרקים המאגדים ציטוטים מן המקורות בנושאים שונים.

עוון ואיוולת :  ---  אריאלי,שאול ואחרים  ---  2006  ---  המחקר בוחן את השיח היהודי התומך ברעיון "חילופי שטחים מאוכלסים" וכן את השיח הערבי המתנגד לרעיון זה. אחר נבחן ההיבט המשפטי המקומי והבינלאומי וכן ההיבט הדמוגרפי. המחקר מדגיש את חוסר התוחלת שברעיון זה.

עולם הפוך :  ---  מוסרי,ג.  ---  2006  ---  אסופת סיפורים קצרים הומוריסטיים המתורגמים מרומנית. תת הכותר 'סאטירה' אינו עושה חסד עם סיפוריו מאחר וברובם הם מסתיימים בבדיחה מאולצת.

עולם של גברים.  ---  מטאר,הישאם  ---  2006  ---  רומן בכורים המגולל מפיו של ילד בן 9 את ספורה של משפחה לובית, משפחתו, אשר מתמודדת עם חוסר האונים שבעמידה מול שלטון עריץ ומסורות אכזריות.

עולם של מישהו אחר.  ---  הרמן שמולויאן,דניאל  ---  2006  ---  שירים בחרוזים פרי עטו של מחבר צעיר, קצין בצה"ל, שזה לו ספרו הראשון.

עולמם של ילדים :  ---  דונג כנרות,דנה   ---  2006  ---  החיבור מבקשת לפתוח צוהר לעולמם של ילדים עד גיל שש כפי שזה בא לידי ביטוי התנהגותם, בלשונם ובציוריהם. המחברת שואבת את ממצאיה מהתבוננות ממושכת בילדיה שלה.

עונה שנייה לאהבה :  ---  שחרור,ציפי  ---  2006  ---  מיטב שיריה של שחרור לצד חטיבת שירים חדשים. "אני כמו שליה/קודם נולדת ממני אהבה;ואחריה דמים;כי יש לי דם ברגשות./ככה אני מתאהבת/וככה מתנפצת/ ושותתת./"

עונות :  ---  ויסוצקי,אירנה  ---  2006  ---  "נפשי עקרה אותך,/שלא תוכל עוד להשריש/את הכאב./ אבל בתוך גופי דמי -/אתה זורם.//לבני נדה אותך,/שלא תשוב,/אך לא הרחקת./נעול בגבולותי,ואין מנוס מן האויב/בפנים."

עונות :  ---  ויסוצקי,אירנה  ---  2006  ---  "נפשי עקרה אותך,/שלא תוכל עוד להשריש/את הכאב./ אבל בתוך גופי דמי -/אתה זורם.//לבני נדה אותך,/שלא תשוב,/אך לא הרחקת./נעול בגבולותי,ואין מנוס מן האויב/בפנים."

עוני וחינוך בישראל :  ---  גזית,אורית   ---  2006  ---  סקירת הספרות וההקדמות על אודות מערכת החינוך בישראל, הפערים הקיימים בתוכה והאפשריויות לצמצום הפערים הללו, נועדו להציג תמונה כללית של השפעה ההדדית שבין עוני לתהליכים חינוכיים ועל תוצריהם.

עונת ההמתנה :  ---  ויטמור,ריד  ---  2006  ---  מבחר ראשון בעברית למשורר האמריקני בן זמננו. שיריו ניחנים באירוניה, שנינה וסאטירה.

עונת ההמתנה :  ---  ויטמור,ריד  ---  2006  ---  מבחר ראשון בעברית למשורר האמריקני בן זמננו. שיריו ניחנים באירוניה, שנינה וסאטירה.

עוצמה ודמים :  ---  לבנון,אברהם  ---  2006  ---  מונוגרפיה המבקשת להאיר את דמותו יואב בן צרויה באור אחר, תוך הדגשת מערכת היחסים המיוחדת שהיתה לבני צרויה בכלל ובייחוד ליואב עצמו, עם המלך דוד במשך ארבעים שנה.

עוצמה ודמים :  ---  לבנון,אברהם  ---  2006  ---  מונוגרפיה המבקשת להאיר את דמותו יואב בן צרויה באור אחר, תוך הדגשת מערכת היחסים המיוחדת שהיתה לבני צרויה בכלל ובייחוד ליואב עצמו, עם המלך דוד במשך ארבעים שנה.

עוצמתו של האזרח :  ---  דורון,גדעון  ---  2006  ---  כתב דעה המציג את עמדותיו של המחבר ושל המרכז הישראלי להעצמת האזרח בנוגע למערכת הפוליטית בישראל. לדעתם של אלו על המערכת השלטונית לעבור רפורמה שתובילה מממשל פרלמנטרי לממשל נשיאותי.

עור שחור לב לבן. [עור שחור, לב לבן]  ---  ז'אפן,ארתור  ---  2006  ---  רומן הסטורי העוקב אחר ספורם האמיתי של שני נסיכים אפריקניים אשר נמסרים לכתר ההולנדי כערובה לקיום הסכם. ספורם של השניים מעורר שאלות קיומיות בנושא זהות, שייכות, חברות ובחירה.

עושה צחוק מהעבודה.  ---  ראט,דוד  ---  2006  ---  אסופת ראיונות סאטיריים ופיקטיביים עם אנשי ספורט שפרסם המחבר מדי שבוע בעיתון "ידיעות חיפה" בשנים 2002-2006.

עושים גלים :  ---  גארין,כריסטופר  ---  2006  ---  ספור דרכה הכלכלית של משפחת אריסון מעסק קטן וכושל אל חברה ענקית ומשגשגת, זאת מבלי להתעלם מן השאלות המוסריות הנוקבות העולות מדרך זו.

עיוורון שלגים.  ---  פולט,קן  ---  2006  ---  מותחן. סופת שלגים בערב חג המולד תוקפת בקתה מרוחקת שמתחים ומזימות מודחקים בין יושביה. וירוס קטלני נגנב, הסופה מתגברת והמתחים בבקתה גואים לכדי פיצוץ.

עיוני אומנות :  ---    ---  2006  ---  DISCUSSIONS WITH RABBIS CHAIM BROVENDER, YEDIDYA SINCLAIR AND JEFFREY SAKS (MP3 AUDIO SHIURIM [LESSONS] AND PDF TEXT FILES).

עיונים בחכמת הרלב"ג.  ---  בן עזרא,אברהם  ---  2006  ---  העיונים בספר נסובים בעיקר על פרשנות התורה של הרלב"ג, רבי לוי בן גרשום - 1288-1340, מדען בעל שיעור קומה, פילוסוף ופרשן מקורי של המקרא - לפי סדר פרשיות השבוע ובצירוף הערות והסברים מאת המחבר.

עיונים בחמש המגילות.  ---  כהן,גבריאל חיים  ---  2006  ---  חמש המגילות ומועדי קריאתן, עיונים פרטניים בכל מגילה מגילה, ניבים שמקורם ב-5 המגילות.

עיונים בחמש המגילות.  ---  כהן,גבריאל חיים  ---  2006  ---  חמש המגילות ומועדי קריאתן, עיונים פרטניים בכל מגילה מגילה, ניבים שמקורם ב-5 המגילות.

עיונים בתולדות ארץ ישראל בתקופה הרומית ביזאנטית. [עיונים בתולדות ארץ-ישראל בתקופה הרומית-ביזאנטית]  ---  דן,ירון  ---  2006  ---  אסופה של 13 מאמריו העיקריים של החוקר הצעיר אשר נפטר בטרם עת בשנת תשמ"ג. המאמרים נחלקים למספר נושאים: יהודים ושכניהם בא"י בתקופה הביזאנטית; היסטוריה כלכלית; היסטוריה יישובית.

עיונים בתולדות ארץ ישראל בתקופה הרומית ביזאנטית. [עיונים בתולדות ארץ-ישראל בתקופה הרומית-ביזאנטית]  ---  דן,ירון  ---  2006  ---  אסופה של 13 מאמריו העיקריים של החוקר הצעיר אשר נפטר בטרם עת בשנת תשמ"ג. המאמרים נחלקים למספר נושאים: יהודים ושכניהם בא"י בתקופה הביזאנטית; היסטוריה כלכלית; היסטוריה יישובית.

עיונים בתולדות עמי האסלאם :  ---  שרון,משה ואחרים  ---  2006  ---  שבעה מאמרים: פועלו המדעי של דוד איילון; המהפכה העבאסית -איראנית או ערבית?; המחנה והיווצרות האסכולה החנבלית; קפה ובתי קפה בירושלים; עיונים בתקופת שלטונו של הח'ליף ג'עפר אל-מתוכל (לועזית) ועוד.

עיונים בתקומת ישראל 16 :  ---  בראלי,אבי. כ"ץ,גדעון (עורכים)  ---  2006  ---  בגיליון: המלחין ארנסט בלוך וזיקתו לרעיון הלאומי- יהודי; צבא וחבר במדינת ישראל בשנות החמישים; עקרונות מדיניות האפליה כלפי הערבים בישראל, 1968-1948 ועוד ביקורות ספרים, עתונות, חברה, העולם היהודי.

עיונים מיימוניים :  ---  רביצקי,אביעזר  ---  2006  ---  בחינה מחודשת של עולמם הפילוסופי של הרמב"ם ותלמידיו בנוגע לשתי שאלות יסוד. אחת היא שאלת היחס בין הגות, מנהיגות וקהילה והשניה, היחס בין תיאולוגיה, מדע וטבע. כן מודגשת מלחמתו של הרמב"ם במאגיה.

עיזבון .  ---  בנאי,דניאל  ---  2006  ---  

עיזבון.  ---  בנאי,דניאל  ---  2006  ---  רשימות פרגמנטריות וספורים קצרים, בלשון מורכבת ועתירת דימויים. הספר נקרא כשם אחד הסיפורים המהווה מעין הומאז' לעבודתו של המחבר בחנות לספרים ישנים.

עיטים ונבלות.  ---  קניוק,יורם  ---  2006  ---  הספר מקבץ שני חידושים לספורים קודמים: העיטים - ספור ביוגרפי המתאר את חוויותיו של לוחם מחטיבת הראל בשדה הקטל. נבלות - נובלה. ספורם ההזוי של שלושה פלמ"חניקים קשישים הרוצחים עשרות מתושבי ת"א הדקדנטית.

עין גדי :  ---  הירשפלד,יזהר (ע.)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המוקדש לממצאי חפירות ארכיאולוגיות שנערכו בתחום היישוב היהודי בעין גדי. הקטלוג משלב מאמרים בעברית ובאנגלית ותמונות ותרשימים של האזור והממצאים שנתגלו בו.

עיצוב גבות :  ---  סיון,דייזי  ---  2006  ---  מדריך מצולם לעיצוב גבות.

עיצוב הגוף באמצעות כדורים וגומיות.  ---  אוסטין,דניס  ---  2006  ---  המחברת מבטיחה לקורא הרזיה בטוחה אם רק יקדיש 12 דקות ביום לתוכנית אימונים המבוססת על כדורים גדולים וגומיות כושר. מאויר.

עיצוב ישראלי היום :  ---    ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המציג את עבודות העיצוב הנבחרות בתחרות 'אות העיצוב'. הקטגוריות הנן בתחום עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי ולקטלוג נוספו סקירות של אומנים ומוצרים נבחרים.

עיצוב ישראלי היום :  ---    ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המציג את עבודות העיצוב הנבחרות בתחרות 'אות העיצוב'. הקטגוריות הנן בתחום עיצוב פנים ועיצוב תעשייתי ולקטלוג נוספו סקירות של אומנים ומוצרים נבחרים.

עיצוב מקומות בילוי.  ---  רובינזון,אורלי  ---  2006  ---  אלבום תצלומים אשר נועד לשמש השראה בעיצוב פנים. באלבום תצלומים של עשרות מקומות בילוי בישראל ודיון קצר במגמה העיצובית המאפיינת אותם.

עיצובם של תרבות וחינוך עירוניים :  ---  אריה ספיר,נילי  ---  2006  ---  טקסים וחגיגות וסיפורים אישיים אודותיהם; תל-אביב כאידאל; הרקע הרעיוני לעיצוב החגים בתרבות הציונית המתחדשת: אמצעים וערוצים; פרקים העוסקים בחגים ספציפיים; האליטה התל-אביבית כיוצרת תרבות; ועוד.

עיצובם של תרבות וחינוך עירוניים :  ---  אריה ספיר,נילי  ---  2006  ---  טקסים וחגיגות וסיפורים אישיים אודותיהם; תל-אביב כאידאל; הרקע הרעיוני לעיצוב החגים בתרבות הציונית המתחדשת: אמצעים וערוצים; פרקים העוסקים בחגים ספציפיים; האליטה התל-אביבית כיוצרת תרבות; ועוד.

עיר המזל.  ---  ויזל,אלי  ---  2006  ---  ספורו של פליט השואה אשר בלחץ סיוטי הזכרונות חוזר במחתרת לעיירת מולדתו, אשר בינתיים ירד עליה מסך הברזל. הדפסה חדשה לספר שפורסם לראשונה ב-1963.

עיר ישראלית או עיר בישראל? :  ---  פנסטר,טובי. יעקובי,חיים (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים מחקריים הבוחנים את ההוויה העירונית ואת תהליכי ייצור המרחב הבנוי בערים שונות בישראל דרך שדות ידע שונים, כגון: תכנון עירוני, גיאוגרפיה, אדריכלות, אנתרופולוגיה וסוציולוגיה.

עיר עירומה.  ---  לופאטה,זאביק  ---  2006  ---  שבעה ספורים, כולם נכתבו בהשראת ציוריו של אדוארד הופר, צייר אמריקני אשר הרבה לשקף את צידו האפל של החלום האמריקני.

עיתונאי יהודי בפריז הכבושה :  ---  ביילינקי,ז'אק  ---  2006  ---  רשימות יומיות קצרות של יהודי אינטלקטואל, מבקר אמנות ועתונאי, בפריז תחת הכבוש הנאצי. ביילינקי מתעד בקצרה את הטריוויאלי לצד הדרמטי שבחיי היומיום תחת כבוש ורדיפות. נעצר בפברואר 1943, נשלח לסוביבור ושם נרצח.

עכבר התנחלויות :  ---  שגב,נדב ואחרים  ---  2006  ---  מונחון למושגים הקשורים להתיישבות בשטחי הגדה ורצועת עזה, פרי עטם של פעילי תנועת שלום עכשיו. במונחים המוצגים - בג"ץ אלון מורה, חוות מעון, כביש ליברמן, ועוד. כולל מפת אוכלוסין מ-2005.

עכשיו טורי :  ---  מרוז,גיא  ---  2006  ---  ...להתנהג יותר יפה. אוסף טורים סאטיריים על החברה, התרבות והפוליטיקה הישראלית.

על גבול יערות הרוזמרין.  ---  ויסמן,ניצן  ---  2006  ---  ארבעה ספורים שגיבוריהם כולם גברים אשר יוצאים למסע, מי פנימי ומי חיצוני, שבמסגרתו הם נדרשים לערוך את חשבון חייהם ולנוע אל עבר ההתפכחות וההשלמה.

על דרכי הפרשנות ועל עקרונותיה.   ---  לנדאו,דב  ---  2006  ---  עיון, הערכה ובקורת למגוון רחב של אופני פרשנות, מימי קדם ועד ימינו: פרשנות מילונית; פרשנות בהתאם לחוקי הלוגיקה; עקרונות הפרשנות של היהדות ועקרונות הפרשנות של התקופה המודרנית והפוסט מודרנית.

על החירות.  ---  מיל,ג'ון סטיוארט   ---  2006  ---  תרגום עברי חדש למסה המכוננת של מיל בתחום הפילוסופיה הפוליטית; במהותו החיבור עוסק ביחס בין היחיד ובין המדינה הדמוקרטית.

על החירות.  ---  מיל,ג'ון סטיוארט   ---  2006  ---  מסה בתחום הפילוסופיה הפוליטית אשר הפכה למסמך המכונן של הליברליזם המודרני. החיבור מתמקד בנחיצותה של הרבגוניות האנושית ליחיד ולחברה ובחשיבותה של חירות היחיד לטיפוח האדם.

על החירות.  ---  מיל,ג'ון סטיוארט   ---  2006  ---  תרגום עברי חדש למסה המכוננת של מיל בתחום הפילוסופיה הפוליטית; במהותו החיבור עוסק ביחס בין היחיד ובין המדינה הדמוקרטית.

על החירות.  ---  מיל,ג'ון סטיוארט   ---  2006  ---  מסה בתחום הפילוסופיה הפוליטית אשר הפכה למסמך המכונן של הליברליזם המודרני. החיבור מתמקד בנחיצותה של הרבגוניות האנושית ליחיד ולחברה ובחשיבותה של חירות היחיד לטיפוח האדם.

על היופי.  ---  סמית,זיידי  ---  2006  ---  רומן. גורלן של שתי משפחות מצטלב ונקשר לכדי סבך כאשר הבן הבכור אשר נמצא בשליחות אקדמית בארה"ב מתאהב בבתו היפה של הפרופסור אצלו הוא מתארח.

על הפיקחון  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2006  ---  דרושה לו לסאראמאגו הפרוע תעוזה לא מעטה בכדי לשוב אל עלילת ספרו המצליח 'על העיוורון' ולרקוח בהמשך לה, על גביה, ובניגוד אליה, עלילה מסקרנת אשר עשוייה מאותם חומרים.

על הפיקחון .  ---  סאראמאגו,ז'וזה  ---  2006  ---  

על הפרשה .  ---  רפל,יואל  ---  2006  ---  

על הפרשה :  ---  רפל,יואל  ---  2006  ---  הספר מבוסס על פינה שכותב ומגיש המחבר מדי שבוע ב'קול ישראל'. עיונים ורעיונות מובאים לפרשות החל מ'בראשית' ועד ל'וזאת הברכה'.

על התרגום .  ---  ריקר,פול  ---  2006  ---  

על התרגום.  ---  ריקר,פול  ---  2006  ---  אגד של שלושה טקסטים שנכתבו בשנות ה-90 המאוחרות על ידי ריקר (1913-2005), מן ההוגים המרכזיים בתורת הפרשנות בצרפת במאה ה-20. בכתביו אלה מנסה המחבר להתמודד עם הקושי האינהרנטי שבתרגום שבין שפה לשפה ובתוך השפה.

על חוה אודות יהושע ועל אחרים.   ---  יהב,רחל  ---  2006  ---  רומן שלישי למחברת.

על חינוך ואקטואליה ועל מה שביניהם.  ---  גולדפלם,דב  ---  2006  ---  המאמרים בספר נכתבו כתגובה לאירועים שהתרחשו במדינת ישראל בשנים 2000-2005 ופורסמו בעיתון "הצופה". המאמרים ברובם עוסקים בדמוקרטיה ובמוסדות השלטון במדינת ישראל מנקודת מבט חינוכית וביקורתית.

על כנפי נשרים .  ---  טויל,חיים  ---  2006  ---  פתיחת השערים לאחרוני יהודי תימן . 1993 - 1989 .

על כנפי נשרים :  ---  טויל,חיים   ---  2006  ---  ספור תולדות המבצע לחילוץ שארית יהודי תימן אשר נשא פרי הודות לנחישותם של אזרחים בודדים ונחושים שהשתמשו בפוליטיקת "הדלת האחורית" בארה"ב ובתימן. בספר מובאת עדותו של המחבר, מראשי המבצע.

על כף ידו של חורף : [על-כף ידו של חורף]  ---  יעוז קסט,איתמר  ---  2006  ---  הספר מאגד שירים שכתב המשורר בתקופת השואה בהיותו בן עשר. במקורם בהונגרית, השירים מופיעים בתרגום עברי לצד קטעי צילומים של כתבי היד המקוריים. "...ועפו המחשבות כאלו על כנפים,/ובחיים ומות הרהרנו בינתים...".

על מאפייני המוסדות הטוטליים.  ---  גופמן,ארווינג  ---  2006  ---  חיבורו של גופמן, סוציולוג שנוי במחלוקת בחשיבותו, מתבסס על תצפית משתתפת שערך בבית חולים לחולי נפש בארה"ב. גופמן התעסק בעיקר בתחום החברתי הבוחן את מערכת היחסים ההדדית, הבין-אישית והיומיומית.

על מאפייני המוסדות הטוטליים.  ---  גופמן,ארווינג  ---  2006  ---  חיבורו של גופמן, סוציולוג שנוי במחלוקת בחשיבותו, מתבסס על תצפית משתתפת שערך בבית חולים לחולי נפש בארה"ב. גופמן התעסק בעיקר בתחום החברתי הבוחן את מערכת היחסים ההדדית, הבין-אישית והיומיומית.

על מדרונות הר געש :  ---  עוז,עמוס  ---  2006  ---  עניינן של המסות הוא ביחסי ישראל גרמניה מנקודת ראות כללית-עקרונית ומנקודת מבטו האישית של עוז.

על מה חלמנו :  ---  אריאל,גדעון. מילשטיין,אורי  ---  2006  ---  אלבום המגולל בנימה אישית-תעודית את ספורו של הניסוי החינוכי שהתרחש בכפר הנוער הדסים בו גדלו והתחנכו יחדיו ילדים ניצולי שואה עם ילדים ממשפחות הרוסות תוך יישום עיקרון הדיאלוג הבובריאני. שופע תמונות.

על מה חלמנו :  ---  אריאל,גדעון. מילשטיין,אורי  ---  2006  ---  אלבום המגולל בנימה אישית-תעודית את ספורו של הניסוי החינוכי שהתרחש בכפר הנוער הדסים בו גדלו והתחנכו יחדיו ילדים ניצולי שואה עם ילדים ממשפחות הרוסות תוך יישום עיקרון הדיאלוג הבובריאני. שופע תמונות.

על מצפון וקולנוע : מחברות קולנוע דרום 01 :  ---  מונק,יעל. סיון,אייל (עורכים)  ---  2006  ---  אסופה ראשונה בסדרה המוקדשת לשיח פוליטי-ביקורתי בתחום הקולנוע. במחברת זו אסופה של רשימות ומאמרים שפרסם ג'אד, קולנוען פוליטי הפועל למעלה מ-40 שנה, בצד מאמרים מקוריים המתכתבים עם יצירתו.

על עיר ואם.  ---  פרינס,לידיה ודרק  ---  2006  ---  ספר נוצרי מסיונרי המספר את קורותיה של אינטלקטואלית יהירה במקצת מעיירת קיט בדנמרק העוזבת את חיי הנוחות ומפליגה לירושלים בשנות העשרים של המאה הקודמת.

על פני הבריאה כולה.  ---  אוזקי,רות ל.  ---  2006  ---  רומן. הבת הסוררת, שהיא גם שתיינית וגם אמא לשלושה ילדים מגברים שונים, חוזרת בלית ברירה אחרי שנים אל בית הוריה. שם היא פוגשת חבורת צעירים אוהבי טבע וסביבה שיקשרו אליה ולמשפחתה באופן בלתי שגרתי.

על פני הבריאה כולה.  ---  אוזקי,רות ל.  ---  2006  ---  רומן. הבת הסוררת, שהיא גם שתיינית וגם אמא לשלושה ילדים מגברים שונים, חוזרת בלית ברירה אחרי שנים אל בית הוריה. שם היא פוגשת חבורת צעירים אוהבי טבע וסביבה שיקשרו אליה ולמשפחתה באופן בלתי שגרתי.

על שירת זלדה.  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  2006  ---  מהדורה מורחבת ומתוקנת לספר שעניינו עיונים בשירתה של המשוררת הישראלית (1914-1984).

על שמות האב .  ---  לאקאן,ז'אק  ---  2006  ---  

על שמות האב. [על שמות-האב]  ---  לאקאן,ז'אק  ---  2006  ---  הספרון מאגד שתי הרצאות מאת ההוגה והפסיכואנליטיקן - "הסמלי, הדמיוני והממשי" ו"מבוא לשמות-האב".

על שפת נהר כבר.  ---  קפלן,ליאת  ---  2006  ---  שירים בפרגמנטים. סגנונה של קפלן מתקיים במרחב שבין השירה לפרוזה.

עלה מות בחלונינו והומת .  ---  אהרוני,יעקב סיקא  ---  2006  ---  

עלה מות בחלונינו והומת. [עלה מות בחלונינו - והומת]  ---  אהרוני,יעקב סיקא   ---  2006  ---  פרקי ספרות בשירה וספורת העוסקים בשנאת ישראל בדורות שונים, בעיקר בשואה ובתקומה. מרבית היצירות ראו אור בספריו הקודמים של המחבר.

עלה של זית : ["עלה של זית"]  ---  מירו,אירית. יחיא,אמין חאג'  ---  2006  ---  דו"ח מחקר אשר בוחן תכנית חלוצית לשיתוף פעולה בין קשישים ערבים לקשישים יהודים שהופעלה במועצה האזורית מנשה, בין השנים 2002-2005.

עלי שיח 55.   ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2006  ---  ספורת, שירה ובקורות מאת: יונה טפר, חוה פנחס-כהן, דורית פרידמן ואחרים, וכן עיונים ביצירתם של ברנר, עגנון ואילנה ברנשטיין.

עלי שיח 56.  ---  שניר,לאה (ע.)  ---  2006  ---  ספורת, שירה ובקורות.

עלמה.  ---  דותן (דויטש),עלמה   ---  2006  ---  קרוביה ואהוביה של עלמה מוציאים אסופה זו של שיריה לאור, למעלה מ-10 שנים לאחר פטירתה בטרם עת (1971-1994).

עלמת המזל.  ---  סטייט,וסלי  ---  2006  ---  רומן ביכורים המגולל עלילה פתלתלה שמתחילה בתינוק שננטש על ערימת זבל בפאתי לונדון של המאה ה-19, ממשיך באימוץ התינוק על ידי לורד המחליט לגדלו כילדה ומסתיים במסע חיפוש עצמי של גבר שהתוודע למינו.

עם במלחמה :  ---  בר און,מרדכי. חזן,מאיר (עורכים)  ---  2006  ---  הקובץ נחלק לארבעה שערים: התארגנות מערכות השלטון במישור הארצי ובמישור המוניציפלי; המשק והכלכלה; מצוקותיהם של אזרחים שנקלעו היישר לאזורי לחימה; תחום התרבות ודפוסי צריכת מוצריו במהלך המלחמה.

עם לבדד :  ---  לאו,בנימין (ע.)  ---  2006  ---  מאמריהם של למעלה מ-30 כותבים והוגים כונסו באסופה המתמודדת עם היחסים בין היהדות הישראלית ליהדות בכלל וליהדות הגולה בפרט.

עמדה 15 .  ---  יגיל,רן אדלהייט,עמוס (ע)  ---  2006  ---  

עמדה 15 :  ---  יגיל,רן. אדלהייט,עמוס (עורכים)  ---  2006  ---  שלושה מאמרי ביקורת: על האפוס של האני בשירה המוקדמת של אצ"ג בא"י, על הפרוזה של אשר ברש בכלל, והנובלות ההיסטוריות בפרט ועיון בשירי אסתר ראב ובשירה העברית המודרנית.

עמדות הציבור לגבי הסיקור התקשורתי של בריאות מנהיגים ולגבי אשפוזו של ראש הממשלה שרון.   ---  גוטמן,נורית. טוקצ'ינסקי,ריבה  ---  2006  ---  תמצית, מבוא, ממצאים ומדדים מפורטים.

עמו אנוכי בצרה :  ---  ברקוביץ,אליעזר  ---  2006  ---  הספר עוסק בשאלת האמונה והצלם היהודי בקרב יהודים בגטאות ובמחנות ההשמדה. ברקוביץ, מבחירי הוגי הדעות בפילוסופיה היהודית, מציג סיפורים על גבורה רוחנית ובתוך כך משרטט את קוויה היחודיים של האמונה היהודית.

עמוד האש על הכרמל :  ---  נאור,מרדכי  ---  2006  ---  הספר מתאר ארבעה מבצעים של הפלמ"ח. לצד תיאור התקיפות והארועים שסבבו אותם, לראשונה מופיעה התייחסות לצד הבריטי. הספר מתעד בטקסט, בתצלום ובמסמך ונסמך על מידע ארכיוני עשיר.

עמידות מבנים ברעידות אדמה :  ---  איסחקוב,יעקב  ---  2006  ---  מבוא הנדסי לעמידות מבנים לרעידות אדמה. המבוא נסקרים הגורמים והכוחות הפיזיקליים שיש להתחשב בהם בבניה ומוצגות הדרכים השונות לחישוב עמידות מבנים.

עמנואל קאנט.  ---  ווד,אלן  ---  2006  ---  המחבר מציג את הגותו הפילוסופית הרחבה של קאנט, גדול הפילוסופים של העת החדשה, בקצרה ובלשון וסגנון הפונים לקוראים המתוודעים אליו לראשונה.

עמנואל קאנט.  ---  ווד,אלן  ---  2006  ---  המחבר מציג את הגותו הפילוסופית הרחבה של קאנט, גדול הפילוסופים של העת החדשה, בקצרה ובלשון וסגנון הפונים לקוראים המתוודעים אליו לראשונה.

עמנואל רינגלבלום האדם וההיסטוריון.  ---  גוטמן,ישראל (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים בעברית ובאנגלית מתוך הכינוס הבין לאומי שהוקדש לרינגלבאום, הסטוריון ואינטלקטואל אשר, לצד כתביו ופועלו החברתי, ייסד בגטו וורשה את ארכיון "עונג שבת". כולל מכתבים שכתבו הוא ורעייתו מן הבונקר.

עמק החולה.  ---  וינשטיין,גל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני. בתערוכה עבודת רצפה ושישה ציורי ענק, צמר פלדה על עץ, המשחזרים את "שירת האגם הגווע" של פטר מרום,תפילת האשכבה הפוטוגרפית שליוותה את ייבוש האגם.

עננים ברוח.  ---  גפן,יוסי   ---  2006  ---  המחבר ואשתו שתחייה הרימו עוגן ויצאו להפלגה ברחבי הים התיכון שנמשכה 7 חודשים. הספר הוא מעין יומן, בלשון עממית אך חביבה, של מסעם.

ענפי שיר.  ---  הלוי,רצון  ---  2006  ---  שירים בנושא מורשת ודת, חיי דיומא, שירי ידידות, עולם הגויים, שירים היתוליים וכן סוגה יחודית למשורר בה הוא משלב את שיריו בשירי אחרים, בעיקר משוררי ספרד, ז'אנר זה של שילוב היה אופייני למשוררי תימן,מוצא המחבר.

ענקי הג'אז.  ---  טרקל,סטאדס  ---  2006  ---  המחבר, עיתונאי וסופר, מחלוצי המדיה בארה"ב, גילה את הג'אז כילד בשיקאגו בתחילת המאה שעברה וגדל במקביל לה. בספרו הראשון הוא מתאר את תולדות הג'אז ויוצריו הבולטים, ממקור ראשון ומראיונות עם האמנים עצמם.

עסקת חבילה :  ---  עתי,יהודה  ---  2006  ---  חמישים דפים מודפסים שקופלו והוצמדו יחדיו בין שתי פיסות קרטון עבה והודקו על ידי רצועת גומי גס. תוכנם: אסופת שירי מחאה פרי עטם של המשוררים המופיעים למעלה ושיריו של עתי שזורים ביניהם. עותקים ממוספרים.

עפר ואפר .  ---  רחימי,עתיק  ---  2006  ---  

עפר ואפר.  ---  רחימי,עתיק  ---  2006  ---  אפגניסטן השסועה בתקופת המלחמה נגד ברית המועצות כפי שהיא מתוארת דרך עיניו של איש זקן.

עץ הדעת.  ---  מצקל,יהודית  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המציג את תצלומיה של מצקל בהם מופיעים צמחי ארץ ישראל (תאנה, שיטה, ארן, שקמה ועוד) שגודלו בהתאם למסורת היפנית של העצים הגמדיים - הבונסאי.

עצים אלים ולטאות : [עצים, אלים ולטאות]  ---  בן יוסף,ספי  ---  2006  ---  אלבום מצולם המכיל שבעים ספורים על שבעים אתרים בישראל, מצפון ועד דרום. הספורים נמסרים מנקודת מבט אישית ומשלבים בתוכם את תולדות המקום. לצד הספורים מופיעים הצעות קצרות למסלולי טיול באזור.

עקבות :  ---  נצר,רות  ---  2006  ---  קובץ שירים שמיני ליוצרת הפורה. קובץ זה נחלק לשמונה שערי שירה העוסקים במוטיבים מוכרים מספריה הקודמים: שירה מיסטית של אמונה; עונות השנה אל מול עונות הנפש; ההוויה; אנשים; מכורה; מסעות; ועוד.

עקבות.  ---  קורנוול,פטרישה  ---  2006  ---  מותחן נוסף מבית היוצר של קורנוול המגולל את עלילותיה של ד"ר קיי סקרפטה, חוקרת מקרי מוות.

עקדת יצחק בפרשנות המיסטית והפילוסופית של המקרא.   ---  אבן חן,אלכסנדר  ---  2006  ---  הספר מציג שמונה גישות למסורת עקדת יצחק בפרשנות המיסטית והפילוסופית של המקרא: חסידי אשכנז; הרמב"ם; ספר הזהר; דון יצחק אברבנאל; רבי לוי יצחק מברדיצ'ב; רבי שמשון רפאל הירש; הרב קוק; אברהם יהושע השל.

עקירה .  ---  היין,כריסטוף  ---  2006  ---  

עקירה.  ---  היין,כריסטוף  ---  2006  ---  רומן הנמסר מנקודות מבטן של חמש דמויות הסובבות את חייו של בן עקורים דחוי במזרח גרמניה הקומוניסטית.

עקרב נוגע באושר.  ---  הלוי,אבי  ---  2006  ---  המחבר מגולל את ספורם הטרגי שלו ושל אשתו במאבקם נגד הממסד הרפואי אשר גזר על בנם 3 שבועות חיים. הבן חלה במחלה קשה ובעזרת מאבק הוריו הוא זכה לחיות כ-7 שנים נוספות.

עראק זחלאווי.  ---  סיגן,שמחה  ---  2006  ---  רומן מתח המגולל ספור על חייל צה"ל שנעלם בדרכו לבסיס בצפון ואביו, טייקון היי-טק, נואש מאוזלת ידו של הממסד ומגיע בעצמו ללבנון. במקביל מובא סיפור הכשרתו של שאהיד פוטנציאלי בלבנון.

ערב היום הבא.  ---  גודווין,גייל  ---  2006  ---  רומן המגולל את קורותיהם של זוג הנאבק לשמור על מה שעדיין לא אבד בנישואיהם - היא כומרית מסורה והוא מנהל בית הספר המקומי בעיירת השדה בה הם מתגוררים. סדרת מפגשים בלתי-צפויים הם שמנתבים את עלילת הספור.

ערב פינוי רצועת עזה ממתיישבים יהודים :  ---  קנטי נסים,דפנה ואחרים  ---  2006  ---  חוברת דו לשונית המציגה את ממצאי המדגם שבחן את ההשפעות הנ"ל. ממצאים לדוגמא:: 27.6% סבלו מתסמינים של דחק פוסט- טראומטי ו-42.5% סבלו מתסמינים דכאוניים ברמה בינונית- גבוהה.

ערב רגיל.  ---  ניצן,טל  ---  2006  ---  ספר שירים שני למתרגמת המחוננת אשר מסתמנת ככשרון גם בתחום השירה.

ערבים טובים :  ---  כהן,הלל  ---  2006  ---  היווצרותה ומהלכה של מערכת היחסים הסבוכה בין שירותי המודיעין בישראל לבין הערבים,מערכת שנועדה לויסות והשפעה צבאית, פוליטית וחברתית. התיאור מתבסס גם על מסמכים סודיים שפורסמו לאחרונה.

ערבים טובים :  ---  כהן,הלל  ---  2006  ---  היווצרותה ומהלכה של מערכת היחסים הסבוכה בין שירותי המודיעין בישראל לבין הערבים,מערכת שנועדה לויסות והשפעה צבאית, פוליטית וחברתית. התיאור מתבסס גם על מסמכים סודיים שפורסמו לאחרונה.

עריצה היא הלבנה.  ---  היינלין,רוברט  ---  2006  ---  קלאסיקה מדע בדיונית. התושבים המופלאים המאכלסים את לונה, מושבת העונשין של הארץ על הירח, קצות בשלטון המדכא של הארץ ומחליטים לכונן מהפכה.

ערכים ארגוניים בבית הספר.  ---  פרידמן,יצחק. אלמוג ברקת,גרניט  ---  2006  ---  כלי המחקר המופיע בחוברת בנו בדמות שאלון לדיווח עצמי למורים ולמנהלים. השאלון נועד לחשוף את הערכים הארגוניים היחודיחים בבית הספר והערכת החשיבות המיוחסת לביטויים של ערכים אלה.

עשבי פרא .  ---  קנינגהם,מייקל  ---  2006  ---  

עשבי פרא.  ---  קנינגהם,מייקל  ---  2006  ---  רומן חוצה ז'אנרים ובו שלוש עלילות נפרדות בזמן ושזורות זו בזו. כל השלוש מתרחשות במנהטן ושואבות את השראתן מן המשורר-נביא וולט ויטמן.

עשור לחוק בריאות ממלכתי.  ---  נן נון,גבי. עופר,גור (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים אשר בוחנים את מודל הבריאות הממלכתי שהונהג בישראל מ-1995 ממספר בחינות: החוק ומערכת המשפט, היבטים כלכליים,היבטים אירגוניים, בריאות הציבור, איכות ושביעות רצון ועוד היבטים.

עשייה חיובית.  ---  ריינולדס,דייויד ק.  ---  2006  ---  גישת העשייה החיובית פותחה על ידי המחבר והיא ניזונה מגישות פסיכותרפויטיות ידועות ביפן. הגישה מציעה דרך מעשית להתבונן בעולם במטרה להשיג בריאות נפשית. כולל תרגילים ליישום.

עשרה קילו קוקאין.  ---  יצחקי,שרון  ---  2006  ---  ספורה האוטוביוגרפי של המחברת, צעירה תל אביבית אשר סחרה בסמים ונתפסה במהלך עסקת ענק בבוליביה, שם הורשעה וריצתה עונש של 4 שנים בכלא.

עת מול : [עת-מול]  ---  גפני,ראובן (ע.)  ---  2006  ---  בכתב העת קובץ מאמרים מאוירים: האוטופיה של שץ, עלייתה ונפילתה של מחלקת הפיליגרן בבצלאל, היחסים המיוחדים בין שץ לתלמידו יעקב שטרוק ועוד.

עת שלום .  ---  דרשוביץ,אלן  ---  2006  ---  

עת שלום.  ---  דרשוביץ,אלן  ---  2006  ---  המחבר משרטט מפת דרכים מדינית ודיפלומטית אשר תאפשר את סיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הקול העולה מן ההצעות הוא קול פשרני, המבקש למצוא את הדרכים המעשיות והישימות ביותר לסיום הסכסוך.

עתיד בקעת הירדן :  ---  כהנר,לי. סופר,ארנון. כנען,יובל  ---  2006  ---  מונוגרפיה בנושא בקעת הירדן המבקשת לדון ברמה אקדמית-בטחונית בשיקולים בעד ונגד השארת הבקעה בשליטת ישראל.

עתידה של הכחשה :  ---  פינקלקראוט,אלן  ---  2006  ---  חיבור פוליטי שבמרכזו נבחנת האנטישמיות והכחשת השואה מבית מדרשם של השמאל הרוויזיוניסטי-קומוניסטי - תנועה שהרציונל המניע אותה רואה בנאציזם אפיזודה נוספת בתולדות הדיכוי הקפיטליסטי של הפרולטריון.

עתידה של הכחשה :  ---  פינקלקראוט,אלן  ---  2006  ---  חיבור פוליטי שבמרכזו נבחנת האנטישמיות והכחשת השואה מבית מדרשם של השמאל הרוויזיוניסטי-קומוניסטי - תנועה שהרציונל המניע אותה רואה בנאציזם אפיזודה נוספת בתולדות הדיכוי הקפיטליסטי של הפרולטריון.

עתידנות : [בורסה : ספר הטיפים הגדול]  ---  ברגמן,צביקה  ---  2006  ---  כרך דו-צדדי המחזיק בין דפיו שני כותרים. הראשון הנו אוסף של טיפים להשקעה רווחית ונכונה בבורסה ואילו השני עוסק בתשקיף לעתיד בתחום הטכנולוגיה, העסקים וברמה האישית.

עתירות אסירים.  ---  בר אופיר,דוד  ---  2006  ---  פרקי הספר: אסירים בטחוניים; אסירי עולם; חופשות; סדרי דין; סרבני גט; עבודות שירות; ועוד.

פאוסט .  ---  גתה,יוהן וולפגנג פון  ---  2006  ---  

פאוסט.  ---  גתה,יוהן וולפגנג פון  ---  2006  ---  המחזה מוגש בתרגום עברי חדש, מוער ומואר.

פאוסט.  ---  גתה  ---  2006  ---  תרגומו של כפכפי מ-1975 רואה אור שוב בהדפסה חדשה.

פאטאמורגנה .  ---  כץ פרימן,תמי (אוצרת)  ---  2006  ---   נמצא תחת הכותר .

פאטאמורגנה :  ---  כץ פרימן,תמי (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני הסוקר בטקסט ובתמונה את היצירות אשר משתתפות בתערוכה בנושא אשליה ותעתוע באמנות העכשווית. התערוכה מכנסת מיצירותיהם של אמנים מישראל ומחוצה לה.

פאראגו.  ---  אפרי,יאן  ---  2006  ---  רומן שזירת התרחשותו היא אי-שם באמריקה הנידחת של שנת 1973. ספורו של נווד מלידה, אסופי ובטלן, אשר יוצא למסע רב תהפוכות ומפגשים שעתיד, בסופו של דבר, להפגיש אותו עם עצמו.

פגישה חצי פגישה. [פגישה, חצי פגישה]  ---  כהנא כרמון,עמליה  ---  2006  ---  קובץ ספורי אהבה קצרים שפורסמו בעבר. "נעימה ששון כותבת שירים" (1963), "הינומה" (1967), אם-נא מצאתי-חן" (1963, אני לא משותקת, אתה לא אילם" (1979), "ברחוב" (1958).

פגישה חצי פגישה. [פגישה, חצי פגישה]  ---  כהנא כרמון,עמליה  ---  2006  ---  קובץ ספורי אהבה קצרים שפורסמו בעבר. "נעימה ששון כותבת שירים" (1963), "הינומה" (1967), אם-נא מצאתי-חן" (1963, אני לא משותקת, אתה לא אילם" (1979), "ברחוב" (1958).

פגישה לאין קץ :   ---  ראב"ד,נוגה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה המציגה אלו לצד אלו עבודות של שני אמנים ישראליים - את ציוריו של ריזמן ואת ציוריו ופסליו של גרוס. התערוכה מדגישה את קוי ההשקה ביצירתם של האמנים ולמולה את הניגודים החדים ביניהם.

פגישה לאין קץ :   ---  ראב"ד,נוגה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה המציגה אלו לצד אלו עבודות של שני אמנים ישראליים - את ציוריו של ריזמן ואת ציוריו ופסליו של גרוס. התערוכה מדגישה את קוי ההשקה ביצירתם של האמנים ולמולה את הניגודים החדים ביניהם.

פוטנציאל הגברת תנודות הקרקע בעמק זבולון :  ---  גבירצמן,זהר. פלג,נדב  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

פול מון.  ---  אלדר,גלית  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורה של צעירה ישראלית שגורלה בכלל וגורל יחסיה עם המין השני בפרט מוכרע פעמים מספר לאורך חייה בעתות של ירח מלא.

פולי :  ---  סמית,מייקל  ---  2006  ---  ביוגרפיה. פרנק פולי, נציג בכיר של המודיעין הבריטי בגרמניה הנאצית, הוצב תחת כיסוי של פקיד בשגרירות הבריטית בברלין. בשש השנים הראשונות לשלטונו של היטלר, פולי סיפק ליהודים אלפי אשרות יציאה מגרמניה.

פולקלור זגוריצאי.  ---  לנדס,שלום  ---  2006  ---  הספר, כמו שאר מניין ספריו של המחבר, עוסק בעיירת הולדתו זגוריצה שבבסרביה ומביא את ההווי המיוחד שלה, זכרונות תושביה, דרכי ניהולה, פנים שונות של הפולקלור שלה, אירועים, מפעלי תרבות ועוד.

פומפיי .  ---  האריס,רוברט  ---  2006  ---  

פומפיי.  ---  האריס,רוברט  ---  2006  ---  רומן מתח המבוסס על ספור העיר הרומית הקדומה והתפרצות הר הגעש שכילה אותה. הספר מלווה את דמותו של מהנדס המים האחראי על אספקת המים לפומפיי ולערים נוספות.

פוסט טראומה.  ---  שדות,נועם  ---  2006  ---  שירים. "הייתי רוצה/להיות מישהו אחר/רק לכמה זמן.// לנסות ולראות/איךזה/בגוף של מישהו/אחר.//להפך לאשה/ עם ציצים גדולים/או לכלב מאים.//רק כדי לדעת/איך אחרים/מרגישים/כשלי כואב."

פוסט ציונות פוסט שואה : [פוסט-ציונות, פוסט-שואה]  ---  יקירה,אלחנן  ---  2006  ---  שלוש מסות בנושא השימוש בשואה כטיעון אנטי-ציוני ואנטי-ישראלי: מכחישי שואה בשמאל הרדיקלי הצרפתי, אינטלקטואלים ישראלים אשר משתמשים בשואה ככלי בביקורתם וחנה ארנדט וסיקורה את משפט אייכמן.

פוסט ציונות פוסט שואה : [פוסט-ציונות, פוסט-שואה]  ---  יקירה,אלחנן  ---  2006  ---  שלוש מסות בנושא השימוש בשואה כטיעון אנטי-ציוני ואנטי-ישראלי: מכחישי שואה בשמאל הרדיקלי הצרפתי, אינטלקטואלים ישראלים אשר משתמשים בשואה ככלי בביקורתם וחנה ארנדט וסיקורה את משפט אייכמן.

פופוליזם והגמוניה בישראל .  ---  פילק,דני  ---  2006  ---  

פופוליזם והגמוניה בישראל.  ---  פילק,דני  ---  2006  ---  פילק מבאר את המושגים פופוליזם והגמוניה ומשתמש בהם בכדי לבחון שינויים שהתרחשו בחברה ובפוליטיקה הישראלית בשלושת העשורים האחרונים. הדיון מתעכב על היבטים שונים בשלטון הליכוד בהנהגת בגין ונתניהו.

פוקו וההומניזם.  ---  ארבל,אילנה  ---  2006  ---  המחברת מגוללת את משנתו של הפילוסוף הצרפתי הנודע מישל פוקו באשר להומניזם. פוקו יוצא נגד התורות ההומניסטיות, אותן הוא תופס כסיכון וכמאפשרות את קיומם של מוסדות הכוח החברתיים הממשטרים.

פוקר שקרנים.  ---  לואיס,מייקל  ---  2006  ---  סיפורו האוטנטי של סוחר אג"ח בוול-סטריט אשר מאמץ לעצמו דרכי התנהגות נלוזות הנגזרות מאופי עבודתו.

פורום איכות :   ---  פורת,אבי. רוזן,ברוך  ---  2006  ---  אסופת מחקרים שהוצגו בפורום לשיפור הטיפול בישראל. המחקרים סוקרים את התשתיות הטכנולוגיות, הרפואיות והלוגיסטיות הקיימות בישראל ומציעים דרכי פעולה אפשריות לשיפור איכות שירותי הרפואה.

פורטרט ישראלי.  ---  כהנא,ורדי  ---  2006  ---  אלבום תצלומים לעתונות המציג דיוקנאות אמנותיים של מגוון אמנים, אנשי רוח, תרבות, בידור, ספורט, פוליטיקה ותקשורת ישראלים.

פותחים עסק :  ---  רוזנטל,אלעד רו"ח  ---  2006  ---  מדריך כללי ומעשי להקמת עסק ולניהול עסק מול רשויות המס בישראל.

פחד ואורחים לא קרואים אחרים .  ---  לרנר,הארייט  ---  2006  ---  

פחד ואורחים לא קרואים אחרים.  ---  לרנר,הארייט  ---  2006  ---  מתובל בספורים מן החיים, הספר מבקש להקנות לקוראיו כלים להתמודדות עם מצבי מצוקה כגון פחד מדחייה, 'פחד-במה', מתחים בעבודה ותחושות כישלון, באמצעות תגובות המנטרלות את השפעתן המשתקת של מצבים אלה.

פחד מקפיא קלות.  ---  סלוטר,קארין  ---  2006  ---  מותחן. רוצח סדרתי אכזר פועל ברחובותיה של עיירה קטנה בג'ורג'יה. הרופאה המשטרתית ומפקח המשטרה מנסים ללכוד את הרוצח.

פיזור מוקדים ומנגנוני רעידות אדמה לאורך העתקי גלבוע - כרמל.  ---  שמיר,גדי  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

פיזיולוגיה של המאמץ :  ---  ורבר ציון,גלילה ואחרים  ---  2006  ---  הספר מציג מגוון ניסויים ודרכי מדידה והערכה בתחום הפיזיולוגיה המיועדים לסטודנטים או למורים בתחום: היבטים אנרגטיים במאמץ, שיטות להערכת כוח שרירי; תגובות המודינאמיות למאמצים דינמיים וסטטיים ועוד.

פילון האלכסנדרוני :  ---  הדס לבל,מיריי  ---  2006  ---  החיבור מתמקד בחייו ובהגותו של פילון היהודי ובסינתזה יוצאת הדופן שערך בין דת לפילוסופיה, בין יהדות להלניזם. כן מוקדש מקום לתיאור העיר אלכסנדריה בימי פילון (המאה ה-1 לפנה"ס) וקורות היהודים בה דאז.

פילוסופיה יהודית בימי הביניים ב :  ---  ישפה,רפאל  ---  2006  ---  ספר למוד. בכרך זה: פרשנות פילוסופית למקרא: ר' אברהם אבן עזרא; ר' יהודה הלוי וביקורת הפילוסופיה; המעבר לאריסטוטליות: ר' אברהם אבן דאוד;

פינג :  ---  גולד,סטיוארט אייברי  ---  2006  ---  משל שמטרתו לעודד שינוי וצמיחה פנימית דרך סיפורו של צפרדע היוצא למסע ובדרך, איך לא, פוגש ינשוף חכם שמטפטף לו תובנות מעולם הזן בודהיזם.

פינוקים ליום מושלם.  ---    ---  2006  ---  ספר מתנה שכולו עצות לנשים שצריכות שיסבירו להן מה הן מחשיבות כהנאות הקטנות של החיים: אוכל, שתיה, ניקיון, גברים ושוב אוכל.

פיקניק.  ---  קזין,ארנה  ---  2006  ---  קובץ המכיל 25 ספורים קצרים וקצרצרים שלשונם ועלילותיהם הולמים את שם הסדרה שבמסגרתם הם רואים אור. אח ואחות מאוהבים ורוצים לקחת את אמם לניו-יורק, אשה מבלה לילה במיטתו של זוג שפגשה במקרה ועוד.

פירוש מסכת אבות לרבי מתתיה היצהרי :  ---  מתתיה היצהרי  ---  2006  ---  רבי מתתיה היצהרי כתב את חיבורו הפרשני במפנה המאות ה-14 וה-15 באראגון שבחצי האי האיברי. זהו פרסום ראשון של כתביו בעברית, פרט לפירושו על מזמור קי"ט בתהלים.

פירמידה לאומה :  ---  גרשוני,ישראל  ---  2006  ---  חקר דרכי הניסוח והעיצוב של הזהות הלאומית המצרית במאה העשרים. במרכז החיבור, התבוננות ביחסי הגומלין ההיסטוריים שבין הזיכרון הקיבוצי וההנצחה הציבורית לבין התפתחות התנועה הלאומית והזהות הלאומית.

פירמידה לאומה :  ---  גרשוני,ישראל  ---  2006  ---  חקר דרכי הניסוח והעיצוב של הזהות הלאומית המצרית במאה העשרים. במרכז החיבור, התבוננות ביחסי הגומלין ההיסטוריים שבין הזיכרון הקיבוצי וההנצחה הציבורית לבין התפתחות התנועה הלאומית והזהות הלאומית.

פלאו הידרולוגיה וגיאוכימיה של מערכת הנביעה של עין קדם. [פלאו-הידרולוגיה וגיאוכימיה של מערכת הנביעה של עין קדם]  ---  שטיין,מרדכי ואחרים  ---  2006  ---  

פלאי אשר בהיר.  ---  באום,איתמר  ---  2006  ---  שירים. "לך אחר אשרך/בכל דרך תבל, בכל רגע,/ותרגיש לבסוף את רוחה/של שכינה שתשכיח היגע.//חפש עדי עד אהבה לבריות ולכל העולם,/בה תמצא את נצנוץ זהבה/של רעות ממרומי הסלם...".

פלונטר :  ---  צפריר,אליעזר (גייזי)  ---  2006  ---  עדות ממקור ראשון מאת איש מודיעין בכיר על הנסיבות שהביאו להסתבכותה של ישראל בבוץ הלבנוני ועל הזוועות שהתרחשו בעת השהות הממושכת (והמיותרת) של כוחות ישראל וצד"ל בלבנון.

פלורה.  ---  בוקובזה,אליהו אריק  ---  2006  ---  קטלוג כיס במהדורה דו-לשונית, המציג סדרת ציורים אשר חלק מהן מייצגת דמות נשית שהיא רקדנית בטן.

פלטרו ואני.  ---  חימנס,חואן רמון  ---  2006  ---  יצירתו המפורסמת ביותר של המשורר והסופר חימנס, חתן פרס נובל לספרות, מיועדת לילדים ולמבוגרים כאחד. הספר, במהדורה זו בפורמט רחב, מתאר את מערכת היחסים בין חמור כפרי לבין משורר האוהב אותו אהבת נפש.

פלישה :  ---  רז,יעקב  ---  2006  ---  תולדות הזן משורשי הבודהיזם המוקדם בהודו, דרך התפתחותו בסין ופריחתו ביפן, תוך הרחבת ההגות והאורחות בזן והכרות עם מורים גדולים בסין וביפן. כמו כן נדונה השפעתו של הזן על האמנות בארצות אלה.

פנטוז רדום.  ---  גור,אליסיה ש.  ---  2006  ---  

פנטום בפוליטיקה :  ---  אריאלי הורוביץ,דנה (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים הבוחנת את משאל העם מבחינה רעיונית ומעשית, ולאורן של דיסציפלינות שונות. כמו כן נערך מבחן השוואתי בין מדינות שכבר יישמו את המשאל ונבחנת מידת התאמתו לאקלים החברתי והפוליטי בישראל.

פני הים.  ---  ברסט,דגנית  ---  2006  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה בתצלומים מעובדים שצלמה האמנית.

פני המקום.  ---  פלג,דורית  ---  2006  ---  רומן. ערב תל אביבי אחד, עולמה של גבורת הספור לפתע נגלה לפניה באור אחר, חדש ומלא ניגודים. שרשרת האירועים וההיעלמויות שפוקדים אותה טומנים בחובם מנות קצובות של כאב, צחוק, יופי ועליבות.

פסטיבל השירה הבינלאומי ה-7 במשכנות שאננים בירושלים.  ---  הירשפלד,אריאל. משעול,אגי (מנהלים אמנותיים)  ---  2006  ---  האלבום חותם את הפסטיבל ומביא מבחר משיריהם של המשתתפים מישראל ומחוצה לה. השירים מופיעים בשפתם המקורית (עברית, טורקית, פולנית, פינית ואחרות) ולצידם תרגום עברי ואנגלי.

פסיכולוגיה שימושית.  ---  ג'ונסטון,ג'וני א'  ---  2006  ---  מעין מדריך מבואי המיועד לקוראים חסרי כל ידע בתחום המעוניינים לרכוש מושג כללי על מגוון נושאים הנוגעים לחקר נפש האדם.

פסיכולוגיה.  ---  באטלר,ג'יליאן. מקמאנוס,פרידה  ---  2006  ---  מבוא כללי קצר הכולל מושגים,סקירה של ענפי הפסיכולוגיה ומבואות קצרים.

פסיכולוגיה.  ---  באטלר,ג'יליאן. מקמאנוס,פרידה  ---  2006  ---  מבוא כללי קצר הכולל מושגים,סקירה של ענפי הפסיכולוגיה ומבואות קצרים.

פסיכופריחה.  ---  דוד,רונן  ---  2006  ---  ספורו של מ"פ בשטחים, מלח הארץ, הלוקה בפסיכוזה חמורה בעת שירות מילואים ואט אט כל עולמו מתמוטט.

פסיכותרפיה עם אנשים יוצרים באמנויות :  ---  שונוולף,ג'רלד  ---  2006  ---  עשרה סיפורי מקרה של טיפול באמנים באמצעות פסיכותראפיה. מטרת הטיפולים היא לשחרר אמנים מהמחסומים הרגשיים המכבידים עליהם.

פסלים .  ---  בצלאל,אהרן  ---  2006  ---  קטלוג עבודות אלבומי ומהודר- דו לשוני. הקולקציה כוללת פסלים מתקופות שונות העשויים מעץ, מברונזה ומאלומיניום. הפסלים בחלקם הם בעלי קונוטציות יהודיות ושואתיות.

פסק מוות.  ---  בלאנשו,מוריס  ---  2006  ---  הספר מכיל שתי נובלות הכתובות בסגנונו הייחודי של היוצר, המסאי והתיאורטיקן של הספרות (1902-2003). בלאנשו מוסר את ספורו האישי בגוף שלישי ובו הוא מביים את רגע המוות והרגעים שקודמים לו.

פעם אחת היא נגעה בי.  ---  פלג,נטע  ---  2006  ---  רומן ביכורים. צופנת בת השמונה נשלחת לטיפול נפשי בעקבות התדרדרות בלימודים והתנהגותה המוזרה. הקשר הנרקם בינה לבין המטפלת שלה חושף אצל שתיהן סודות כמוסים.

פעמיים שואה.  ---  קאופמן בלום,פנינה  ---  2006  ---  סיפורה האוטוביוגרפי של ילידת סלובקיה שב-1941 גורשה עם משפחתה לפולין, נמלטה משם להונגריה וכשהגיעו הנאצים גם לשם הצטרפה לתנועת 'בני עקיבא' בבודפשט שפעלה במחתרת להצלת יהודים.

פעמים 108 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2006  ---  בין בבל לספרד - יחזקאל בן עלי ושירתו; האנוסות המשהדיות- בין דימוי למציאות ועוד.כן נוספו סקירת ספרים, עיונים וביקורות ספרות.

פעמים 109 :  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2006  ---  חינוך יהודים בסוריה מאמצע המאה ה-19 ועד ימינו; חיבורו היחיד של הרב יוסף חיים לנשים בערבית-יהודית; תנועות נוער חלוציות בטריפולי (1948-1943); ועוד.

פפיצ'ק .  ---  שריד,יוסי  ---  2006  ---  

פפיצ'ק :  ---  שריד,יוסי  ---  2006  ---  שריד ממלא תפקיד של שליח במוסרו את ספורו של חברו בן גילו אשר שהה במחנה המוות אושוויץ-בירקנאו תחת ידיו המפלצתיות של ד"ר מנגלה. בעת שחרורו, לא ידע הילד פפיצ'ק את זהותו וספור זה מתחקה אחר תהליך החפוש.

פצצה מתקתקת .  ---  גולן,חגי שי,שאול (ע)  ---  2006  ---  

פצצה מתקתקת :  ---  גולן,חגי. שי,שאול (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקים בפיגועי ההתאבדות, במתאבדים ובהתמודדות עמם מן הצד הישראלי והפלסטיני. בנושאים: דרכי גיוסם של מתאבדים על ידי מערכת הטרור הפלסטינית; אמהות בשיח הלאומי הפלסטיני 1987-2005; ועוד רבים.

פקח את עיני.  ---  מיטלמן,איריס  ---  2006  ---  רומן. האשלייה שחיי נישואיה מושלמים מתנפצת באחת כאשר מליה מגלה שבעלה כרוך אחרי אשה אחרת באהבה גדולה. מרגע הגילוי, מליה יוצאת למלחמה במטרה להשיב לה את בעלה.

פקלאות.  ---  הנס,ספיה דיו  ---  2006  ---   ספורים קצרים ושתי נובלות, כתובים בפרוזה בלתי שגרתית התובעת את תשומת לבו של הקורא בשל הסגנון הסוריאליסטי והתיאור הפרגמנטרי של המציאות.

פרדק :  ---  קרפיול,אסתר  ---  2006  ---  ביוגרפיה המגוללת את זכרונותיו של אפרים אפטר מתקופת השואה והעלייה שאחריה. המסע משלב זכרונות מתקופת השואה ואחריה מחפש אפטר את המשפחה הפולנית אשר נתנה מחסה לו ולהוריו בזמן המלחמה.

פרוביוטיקה :  ---  מינדל,ארל  ---  2006  ---  ספרון המכיל מידע מרוכז על היתרונות הרבים שבצריכת חיידקים פרוביוטיים, כאלו המצויים ביוגורט ודומיו, והשפעתם החיובית על מגוון תחלואים.

פרויד ומעבר לו .  ---  מיטשל,סטיבן א בלאק,מרגרט ג'  ---  2006  ---  

פרויד ומעבר לו :  ---  מיטשל,סטיבן א'. בלאק,מרגרט ג'  ---  2006  ---  ספר מבואי בעיקרו המציג בתמציתיות ובדייקנות את עבודותם של כ-30 תיאורטיקנים בשדה הפסיכואנליזה, מפרויד ועד זמננו. לאורך הספר שזורים ספורי טיפול המשמשים כדוגמאות לתיאוריות השונות.

פרחי בר ברמת הנדיב.  ---  פרגמן ספיר,אורי  ---  2006  ---  מארז המכיל כרטיסיות מאוירות של מבחר מצמחי הבר השונים הגדלים ברמת הנדיב. בגב הכרטיסיה מופיע מידע כללי על הצמח. כולל מפתחות בעברית ובאנגלית.

פרחי האפלה .  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2006  ---  

פרחי האפלה.  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2006  ---  רומן. מלחמת העולם השניה בעיצומה והגירושים מן הגטו מתנהלים בקצב מסחרר. אמו של הוגו בן ה-11 מוצאת לו מקלט אצל מכרה העוסקת בזנות. מקיטונו הצר הסמוך לחדרה, לומד הוגו את החיים, על כיעורם ועל יופיים.

פרחים אחרים.  ---  גבע,ציבי  ---  2006  ---  חוברת קטלוגית המוקדשת לתערוכת ציורי הפרחים של גבע. מאמר מאת האוצר, גדעון עפרת, מלווה במספר רפרודוקציות לציורים.

פרטיזנים מספרים .  ---  בוגן,אלכסנדר ואחרים (ע)  ---  2006  ---  קובץ עדויותיהם של לוחמים פרטיזנים יהודים אשר נאבקו בצורר הנאצי ברחבי אירופה וברה"מ במלחמת העולם השניה. לספר נוספו רישומיו של הפרטיזן והצייר אלכסנדר בוגן.

פרידריך פון שילר 1805-1759 : [פרידריך פון שילר (1805-1759)]   ---  שילר,פרידריך פון ...  ---  2006  ---  חלק הארי של הקובץ, כאמור, מוקדש לשיריו של שילר בעוד השער המביא את יצירותיו בפרוזה נותר מצומצם ביותר.

פרידריך פון שילר 1805-1759 : [פרידריך פון שילר (1805-1759)]   ---  שילר,פרידריך פון ...  ---  2006  ---  חלק הארי של הקובץ, כאמור, מוקדש לשיריו של שילר בעוד השער המביא את יצירותיו בפרוזה נותר מצומצם ביותר.

פריזאים באודסה .  ---  וויסקון,לסיה (אוצרת)  ---  2006  ---  

פריזאים באודסה : ["פריזאים" באודסה]  ---  וויסקון,לסיה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי בעברית-רוסית הרואה אור לרגל תערוכה המציגה את אוסף דוד פרמן, שוחר אמנות ואיש ציבור יהודי מאודסה שעלה ארצה בשנת 1919. בתערוכה מוצגות כ-100 יצירות של חברים באגודת האמנים 'הבלתי תלויים' באודסה.

פריחה מאוחרת.  ---  אבישר לרון,רות  ---  2006  ---  רומן המגולל שתי פרשיות אהבה מצטלבות משני דורות שונים על רקע גרמניה הנאצית וגרמניה החדשה.

פריחה נכספת.  ---  עשת,רות (זוויאגין)  ---  2006  ---  נסיון לכתוב נובלה המתארת את נפתולי עלילותיהם של מגוון דמויות, מבני הארץ ומפליטי השואה, על רקע ההוויה הארץ- ישראלית בשנים שלאחר קום המדינה.

פריטי בשר ורוח :  ---  אי שא  ---  2006  ---  מבחר שירים שנכתבו בשנים 1989-2002. שיריו מרבים להתכתב עם המסורת וההסטוריה של סין, לרבות השירה הסינית, ולקרוא עליהם תיגר.

פריקונומיקס :  ---  לוויט,סטיבן. דבנר,סטיבן  ---  2006  ---  כלכלן אמריקאי צעיר ומבריק חבר לכתב הניו יורק טיימס ויחדיו הם רקחו ספר עתיר בשאלות ותשובות בלתי שגרתיות שמטרתן לקלף שכבות של אי בהירות מן החיים המודרניים תוך שימוש בידע מתחום הכלכלה.

פרלמנט נשים :  ---  הרצוג,אסתר גרוס,נילי (ע.)  ---  2006  ---  אסופת תקצירי הרצאות המתמקדות במקומן של הנשים על רקע הזירה הפוליטית והחברתית הישראלית. הנושאים הנדונים: זנות ואלימות נגד נשים,מבט נשי על ההתנתקות, שכר מינימום, תחרויות יופי, נשים וצב בישראל, נשים נגד נשק ועוד.

פרלמנט נשים :  ---  הרצוג,אסתר (ע.)  ---  2006  ---  אסופת תקצירי הרצאות המתמקדות במקומן של הנשים על רקע הזירה הפוליטית והחברתית הישראלית. הנושאים הנדונים: חזקת הגיל הרך, מעמד המורות בישראל ודו"ח דברת, יזמות נשית, האשה בהשכלה הגבוהה ועוד.

פרנסואה טריפו :  ---  פרמינגר,ענר  ---  2006  ---  חיבור ביקורתי שחלקו הארי מוקדש לדיון ולפרשנות של 11 סרטים, תוך התעמקות בבין-טקסטואליות המאפיינת אותם. לצדם פרקים הדנים בהקשר הביוגרפי והתרבותי של יצירתו וברשת התיאורטית עליה נסמכת הפרשנות.

פרסומים מקצועיים.  ---  פטל,הרצל (ע.)  ---  2006  ---  א' - תקני ביקורת ונוהלי ביקורת. ב'- כללי חשבונאות ודיווח כספי. ג'- תקני המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות (פרוש על פני שני ספרים).

פרץ :   ---  כפיר,אילן  ---  2006  ---  העיתונאי מביא את סיפור חייו של עמיר פרץ דרך כל תחנות חייו ממרוקו ועד הבחירות העתידיות לראשות הממשלה.

פרקים בהיסטוריוגרפיה של יהדות רוסיה.  ---  גרינבוים,אברהם  ---  2006  ---  חיבור בעל אופי הסטורי הסוקר את הגישות השונות של כותבי ההסטוריה של יהדות רוסיה מתחילתה ועד סוף המאה העשרים, וכן את המניעים האידאולוגיים של ההסטוריונים המובילים.

פרקים נבחרים בפסיכיאטריה .  ---  אליצור,א ואחרים   ---  2006  ---  מהדורה רביעית . עורך: פרופ' חנן מינץ .

פשיזם .  ---  פסמור,קווין  ---  2006  ---  

פשיזם :  ---  פסמור,קווין  ---  2006  ---  טבעו הפרדוקסלי של הפשיזם כתופעה פוליטית, חברתית ואידיאולוגית. כן נסקרים מקורותיו במאה ה-19 כמו גם הופעותיו השונות במאה ה-20. לבסוף נדונה סכנת התעוררתו האירופית המחודשת.

פשיטת רגל בקיבוץ :   ---  וובר,אורי  ---  2006  ---  מחקר שנערך שנתיים לאחר המשבר הפיננסי העמוק אשר פקד את קיבוץ מצובה. המחבר מבקש להתחקות אחר הסימנים המוקדמים להתמוטטות הכלכלית,דרכי ההתמודדות עם המשבר שהגיע בהפתעה והדרכים לשיקום.

פשר המעשים ב :  ---  ראובני,יותם  ---  2006  ---  מסעות המחבר ברחבי הארץ ואנשיה בעקבות דמיונו והמציאות המדריכה. כרך שני מבין 7 מתוכננים.

פתח דבר :  ---  פלד,עודד  ---  2006  ---  אסופה מובחרת מכל ספרי שיריו של פלד מאפשרת מבט רטרוספקטיבי על עושרה ורב-גוניותה של מכלול יצירתו השירית. לספר מצורף תקליטור.

פתרון החדשנות :  ---  גריסטנסן,קלייטון מ'. ריינור,מייקל א'  ---  2006  ---  מדריך לניהול עסקי המבקש לספק תובנות וכלים שבעזרתם ניתן לייצר צמיחה תמידית של ארגון.

פתרון סופי או תעלומת התוכי החטוף. [פתרון סופי או: תעלומת התוכי החטוף]  ---  שייבון,מייקל  ---  2006  ---  רומן המתרחש בכפר נידח באנגליה בימי מלחמת העולם השנייה. תעלומה בדמותו של ילד עם תוכי מדקלם מעוררת את אנשי הכפר, איש-איש ומניעיו, לרדת לפשרה. אולם, רק הבלש הישיש ינחל מעין הצלחה בפתרונה.

פתרון סופי או תעלומת התוכי החטוף. [פתרון סופי או: תעלומת התוכי החטוף]  ---  שייבון,מייקל  ---  2006  ---  רומן המתרחש בכפר נידח באנגליה בימי מלחמת העולם השנייה. תעלומה בדמותו של ילד עם תוכי מדקלם מעוררת את אנשי הכפר, איש-איש ומניעיו, לרדת לפשרה. אולם, רק הבלש הישיש ינחל מעין הצלחה בפתרונה.

צביעה וציור דקורטיביים.  ---  האוזר,פריסילה  ---  2006  ---  מדריך אלבומי מאויר ומקיף לצביעה וציור דקורטיביים המיועד לאמנים חובבים.

צבעי פרפר :  ---  גור אריה,יהודה  ---  2006  ---  ספר שרובו שירים ומקצתו משלים קצרים ופרוזה. המשורר הנו יליד בסרביה רומניה אשר ניצל מן השואה בילדותו, כפי שניכר על ידי חלק לא מבוטל משיריו.

צדק ושוויון :  ---  עזרא,עובדיה  ---  2006  ---  דיון תיאורטי וערכי בתכניות ההעדפה המתקנת בארצות הברית הנערך בתחום הכללי של פילוסופיה מדינית ותורת המוסר. הפרק האחרון מוקדש להעדפה מתקנת בישראל.

צדק ושוויון :  ---  עזרא,עובדיה  ---  2006  ---  דיון תיאורטי וערכי בתכניות ההעדפה המתקנת בארצות הברית הנערך בתחום הכללי של פילוסופיה מדינית ותורת המוסר. הפרק האחרון מוקדש להעדפה מתקנת בישראל.

צוות לעניין! :  ---  בלנצ'רד,קן ואחרים  ---  2006  ---  הספר מיועד לשמש כמדריך המתווה תהליך תלת-שלבי שמטרתו לעזור בניהול עבודת צוות של קבוצת עובדים באופן שיניב את התוצאות האפקטיביות ביותר.

צומת ג'ומס.  ---  יקיר,אפי  ---  2006  ---  רומן הנמסר בגוף ראשון מפיו של אדם אשר ירד מנכסיו והחליט לפשוט יד בצמתי כבישים. רוב רובו של הרומן מתמקד במערכת היחסים שלו עם אחת, לינדה.

צומת הלבבות השבורים.  ---  סנגור,לאופולד סדר  ---  2006  ---  מבחר שירים למשורר, ההוגה ונשיאה הראשון של סנגל (1906-2001). "מסכות! הו מסכות!/מסכה שחרה מסכה אדמה, אתן מסכות לבן-שחר/מסכות מרובעות דרכן נושמת הנפש/אני מברך אתכן בדממה/...".

צופן דה וינצ'י :  ---  גולדמן,עקיבא   ---  2006  ---  האלבום מכיל תסריט מאויר לסרט בבימויו של רון הווארד המבוסס על מותחן מצליח מאת דן בראון. הטקסט מלווה בתצלומים רבים מאתר הצילומים, תרשימי סצנות ועוד.

צופן דה וינצ'י :  ---  בראון,דן  ---  2006  ---  מהדורה אלבומית עבת כרס למותחן המצליח. לטקסט נוספו למעלה מ-160 איורים של יצירות אמנות, סמלים, מבנים ארכיטקטונים ואתרים הסטורים המוזכרים בספר.

צורה וצבע :  ---  מג'רו מינץ,לאה  ---  2006  ---  הספר מבוסס על שיעורים שנושאם "צורה וצבע" שניתנו באקדמיה "בצלאל". החלק הראשון עוסק בצורות בשחור לבן. החלק השני עוסק בבעיות הצבע ותכונותיו. החלק השלישי עוסק בשילוב בין צורה, צבע וחומר.

צורה לספרים .  ---  גרינצויג,רפאל  ---  2006  ---  

צורף מקרים.  ---  זינגר,גלי דנה  ---  2006  ---  מספר מחזורי שירים אשר במרכזם מעמידה המשוררת דמות של משוררת אנגליה אשר שמה קץ לחייה בשלהי המאה ה-19 ושמה אמי לוי. תוך התעסקות בדמותה, מנסה המשוררת הישראלית לבצע נסיונות תרגום לשירי המשוררת האנגליה.

ציד הצבייה :  ---  רוזן,טובה  ---  2006  ---  החיבור מבקר מגוון שירים וספורים עבריים ימי ביניימיים אשר נכתבו ע"י גברים ולמען גברים, ומפעיל עליהם עין מגדרית ופמיניסטית בוחנת: אמנות מחד ומכשיר חברתי ביד הגבר מאידך,דמוניזציה של נשים,אובייקטיזציה ועוד.

ציון אהובתי.  ---  סטברו,דניאל  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורו של צעיר ישראלי שבור לב אשר גוזר על עצמו גלות ונוסע ללונדון. את זמנו הוא מקדיש לעבודות זמניות המתחלפות תדיר ולטיסות ברחבי אירופה בהשראתם של סופרים גדולים מהמאה ה-20.

ציונה : [ציונהTM]  ---  רוזן,רועי  ---  2006  ---  בלשון פיוטית ותוך דבקות בז'אנר, רוזן מוביל את הקורא בנבכי העיר תל-חורף, כרך ישראלי דקדנטי המושך טיפוסים אפלים ועבריינים לרוב. שם, הוא יתוודע לעלילותיה של הספרנית יונה צימר - הלא היא היא גבורת העל ציונה.

ציונות והביולוגיה של היהודים.  ---  פלד,רפאל  ---  2006  ---  דיון בקורתי המבקש לברר את שאלת הבסיס הביולוגי של היהודים ולהבין את התפקיד שהוא מילא במהלך 100 שנות ציונות. הסוגיות הביולוגיות הן: מה ייחודם של היהודים, מיהם היהודים האמיתיים, כיצד ניתן לזהות יהודים?

ציור פעולה.  ---  צ'רקסקי,זויה  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המציג את עבודות הציור של האמנית הישראלית (ילידת קייב, 1976), אשר עוסקות בעיקר בבקורת על החלל המוזיאלי דרך הצגתו כמושא לוונדליזם, איקונוקליזם ופגיעה בקהל המבקרים.

ציור קיר.  ---  דרוויש,מחמוד  ---  2006  ---  פואמה."..מות, חכה עד שאכין לי/את המזודה: מברשת שנים, סבון,.../.../מה מזג-האויר שם? האם הוא משתנה בנצח הלבן,/או שמא הוא יציב, בחרף כמו בסתיו?.../...ואיך מדברים שם? בשפה המדברת של כלם, או בערבית צחה?".

ציור קיר.  ---  דרוויש,מחמוד  ---  2006  ---  פואמה."..מות, חכה עד שאכין לי/את המזודה: מברשת שנים, סבון,.../.../מה מזג-האויר שם? האם הוא משתנה בנצח הלבן,/או שמא הוא יציב, בחרף כמו בסתיו?.../...ואיך מדברים שם? בשפה המדברת של כלם, או בערבית צחה?".

ציור.  ---  ישכיל,עמוס  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לעבודותיו של הצייר הישראלי הותיק, ישכיל, אשר מתגורר רוב שנותיו בטבריה ומצייר בשמן את נופי הגליל.

ציור.  ---  ישכיל,עמוס  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לעבודותיו של הצייר הישראלי הותיק, ישכיל, אשר מתגורר רוב שנותיו בטבריה ומצייר בשמן את נופי הגליל.

ציורי הקיר בישיבה הגדולה מאה שערים. [ציורי הקיר ב'ישיבה הגדולה מאה שערים']  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים: ציורי הקיר ב'ישיבה'; הרקמה התימנית; הערגה להר הבית; 60 שנה לפיצוץ מלון המלך דוד; דגם ירושלים במוזיאון ישראל; מגבעות טוסקנה לערבות הנגב; ועוד.

ציורי מיתוס :  ---  ורדי,יגאל [VARDI,יגאל]  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המציג סדרת ציורים בסגנון "הציור הטופולוגי" אותו הגה הצייר - סגנון המשלב אקספרסיוניזם, קוביזם וריאליזם. הציורים מתייחסים ליצירתו הרוחנית ההגותית של פרופ' שוהם וקודם להן מאמר מאת האוצרת.

ציורים 1970-2006. [BEFORE AND AFTER THE ROSE]  ---  גולבהר,פארידה   ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המציג רפרודוקציות לציוריה של האמנית, בעיקר פרחים ונוף, בסדר כרונולוגי. לתמונות קודם מאמר מאת האוצר חגי שגב.

ציורים 2006-1994. [ציורים, 2006-1994]  ---  אלמוג,דיתי  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לציוריה של אלמוג. הצגת עבודותיה באופן כרונולוגי מאפשר לצופה לבחון את שלבי ההתפתחות של סגנונה הייחודי. לקטלוג קודמים מאמרי מבוא המבקרים את עבודתה.

ציורים 2006-1994. [ציורים, 2006-1994]  ---  אלמוג,דיתי  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לציוריה של אלמוג. הצגת עבודותיה באופן כרונולוגי מאפשר לצופה לבחון את שלבי ההתפתחות של סגנונה הייחודי. לקטלוג קודמים מאמרי מבוא המבקרים את עבודתה.

צ'יינה לייק :  ---  גרדינר,מג  ---  2006  ---  מותחן קצבי הסובב סביב קבוצה פונדמנטליסטית נוצרית מסוכנת ומנהיגה הכריזמטי.

ציירתי לך ארצי.  ---  סולמון,נפתלי  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי הממזג בין ציורי הנוף המרהיבים של סלומון את ארץ ישראל לבין שירים ידועים העוסקים בנופי הארץ. המאמר המקדים מאת אוצר התערוכה מופיע באנגלית ובעברית.

צילה רבת הפנים. [צילה רבת-הפנים]  ---  שטרייכמן,יחזקאל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המוקדש לציורי הדיוקנאות של צילה, אשתו של שטרייכמן (1906-1993), אשר שימשה לו מודל לאורך שנות יצירתו.

צילום דיגיטלי :  ---  אנג,טום  ---  2006  ---  מדריך מפורט להכרת עולם הצילום הדיגיטלי, החל מהכרת המצלמה, תוכנות ואביזרים, דרך עצות לצילום ולפיתוח וכלה במדריך מפורט לעיבוד התמונה במחשב.

צילום חי .  ---  גלוטמן,שוקה  ---  2006  ---  

צילום חי.  ---  גלוטמן,שוקה  ---  2006  ---  קטלוג טקסטואלי הרואה אור לרגל תערוכתו של האמן במוזיאון הרצליה. קטעים קטעים, האמן פורש את מסע חייו דרך הגיג וזכרון, מסע הקשור קשר אמיץ עם הצילום ועם העיסוק במדיום.

ציפור דרור קטנה.  ---  לאור,שלי  ---  2006  ---  רשימות בפרגמנטים פרי עטה של המחברת בהם היא כותבת על המועדון הפסיכיאטרי בו היא מטופלת, על בית החולים לחולי נפש וכדומה. המחברה חולה במחלת נפש מזה זמן רב ונמצאת מחוץ לכתלי בית החולים כבר חמש שנים.

ציפור נופלת.  ---  הלנגה,רוברט  ---  2006  ---  רומן. הרוס ומדוכא בעקבות סדרת משברים שתוקפים אותו, בראשם מות בתו הבכורה, מרצה ללימודים קלאסיים נוסע לבולוניה בכדי לצפות במשפטה של הטרוריסטית האחראית למות בתו. באיטליה הוא מגלה מחדש את חדוות החיים.

ציפורים בלי כנפיים.  ---  דה ברנייר,לואי  ---  2006  ---  רומן הסטורי העוקב אחר קורותיהם של קהילה קטנה בעלת צביון דתי מגוון באנטוליה של ערב מלחמת העולם ה-I, דרך ספור אהבתם של נערה נוצרייה ורועה צאן מוסלמי.

צירופים כבולים בסיפורי הרוגי מלכות :  ---  מרקס,חן  ---  2006  ---  במרכז החיבור יעמדו לבחינה הצירופים הכבולים - צירוף מילים שהתמסד מבחינת הרכיבים וסדרם - בסיפורי מעשי חכמים ותפקידם;דרכם המחבר מבקש לבחון ולהאיר את בעיית הדמיון והאסוציאציה בספורי המדרש והאגדה.

צ'ירפאן בחלומות.  ---  חיימוף,חיים  ---  2006  ---  סאגה המלווה משפחה אחת במשך ארבעה דורות, מתחילת מסעה בערבות רוסיה, דרך טורקיה ועד לבריחתה לבולגריה, שם משתלבת המשפחה בקהילת צ'ירפאן, אולם המלחמה עומדת ומאיימת בפתח. זהו ספרו ה-48 של המחבר.

צל התאנה.  ---  חומסקי פאליק,גילית  ---  2006  ---  שירים. "התנועה בצמת קסם/אינה זורמת//אנשים רבים מדי/ קוו לעבר באותה הצמת/...// אפלו האויר/עומד בצמת/ועוצר נשימתו//אין ברירה, חיבים להודיע ברדיו/אם חשבת לעבר בצמת קסם/ממלץ לבחר בדרכים חלופיות."

צלב במגן דוד :  ---  ביאלר,אורי   ---  2006  ---  אופני התמודדותה הדיפלומטית של מדינת ישראל בעשרים השנים הראשונות לקיומה בצד המאבק המדיני שניהלה אל מול העולם הנוצרי בכדי לזכות בהכרה בין לאומית. הבעיות המרכזיות היו הטפול בנוצרים ונכסי הכנסיות בישראל.

צלב במגן דוד :  ---  ביאלר,אורי   ---  2006  ---  

צלה של הרוח.  ---  סאפון,קרלוס רואיס  ---  2006  ---  רומן - בית הקברות לספרים נשכחים בברצלונה שלאחר המלחמה.דניאל הילד לוקח את הרומן 'צלו של הרוח' ונשבה בקסמו ומבקש לקרוא את שאר ספריו של המחבר אך מגלה כי השטן השמיד אותם והוא מעוניין גם בעותק שבידו.

צלה של הרוח.  ---  סאפון,קרלוס רואיס  ---  2006  ---  רומן - בית הקברות לספרים נשכחים בברצלונה שלאחר המלחמה.דניאל הילד לוקח את הרומן 'צלו של הרוח' ונשבה בקסמו ומבקש לקרוא את שאר ספריו של המחבר אך מגלה כי השטן השמיד אותם והוא מעוניין גם בעותק שבידו.

צלילות הערפל.  ---  צבי ויס,גלי  ---  2006  ---  רומן פנטזיה הבוחן תרחיש אפוקליפטי. השנה היא 2056 כאשר שחקנית ידועה בונה מקלט אטומי כנגד מלחמת העולם ה-III. האנושות נכחדת פרט לה ולקומץ מכריה והיא מחליטה לייסד מדינה חדשה תוך מחיקת ההסטוריה.

צללים וחבצלות.  ---  וקסלר,יעקב  ---  2006  ---  בין השירים שזורים ציורים מעשה ידיו של המשורר.

צלם אלוהים :  ---  וייזר פרגוסון,שרון. שורק,רונית (אוצרות)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני אשר מציג את העבודות שהשתתפו בתערוכה,בהן מוצגים רבים של אמנות יהודית לדורותיה, דן בהן ובייצוג הלשוני והחזותי של האל בכלל.

צלמים.  ---  שק,משה  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המכנס תצלומים של מבחר מרשים מפסלי החומר של האמן (נולד 1936). הקטלוג כולל מאמרים דו-לשוניים והצגה כרונולוגית של עבודותיו.

צמחים מוגנים בישראל.  ---  פרגמן ספיר,אורי  ---  2006  ---  הספר כולל רשימה של 257 מיני הצמחים שהוגדרו כערכי טבע מוגנים. לכל צמח מוקדש עמוד, הכולל תמונה או תמונות בצבע, פרטים מורפולוגיים, שכיחות ותפוצה, בית גידול והערות.

צמיחה מתוך כאב.  ---  שמר,יהודית  ---  2006  ---  משבר עמוק בחייה של המחברת שימש לה כמנוף לצמיחה אישית ורוחנית. בספר זה היא מגוללת את תחנות חייה, מן היסורים ועד לתקומה.

צמצום אי השוויון ואי הצדק בבריאות בישראל : [צמצום אי-השוויון ואי-הצדק בבריאות בישראל]  ---  אפשטיין,ליאון ואחרים  ---  2006  ---  

צעדים במרחב.  ---  קלינמן,חן  ---  2006  ---  קובץ ביכורים למשורר הצעיר המכיל מחזור שירים המשקף, בין היתר, את רחשי ליבו של יהודי מאמין.

צפון דרום מערב.  ---  נטע,ישראל  ---  2006  ---  "אדוות מחליקות על האגמים הירקים של החטה, במרץ, אחרי הגשם, בעמק/השדה חגלה נבהלת, שלוים קוראים לי בשמות וממריאים בקשי רב, ושוב/שקט, מלבד אותו פטפוט אקליפטוסי חולף ברוח הקלה...".

צפת בתש"ח :  ---  פלד,אלעד  ---  2006  ---  עדותו האישית של המחבר, מפקד בפלמ"ח, אשר העלה על הכתב את ספור ההגנה על צפת במלחמת העצמאות סמוך למועד התרחשות האירועים. העדות נערכה מחדש במבט לאחור ונוספו לה מקורות ותצלומי ארכיון רבים.

צפת בתש"ח :  ---  פלד,אלעד  ---  2006  ---  עדותו האישית של המחבר, מפקד בפלמ"ח, אשר העלה על הכתב את ספור ההגנה על צפת במלחמת העצמאות סמוך למועד התרחשות האירועים. העדות נערכה מחדש במבט לאחור ונוספו לה מקורות ותצלומי ארכיון רבים.

קדימה תקליק :  ---  ארדן,ערן  ---  2006  ---  ספורו של קמפיין האינטרנט שערכה מפלגת "קדימה" לפני הבחירות משמש כבמה לתיאור המהלכים העיקריים בבניית קמפיין אינטרנט, לניתוח היתרונות שיש לאינטרנט על פני שיטות שיווק אחרות ולדון בסכנות שבתחום.

קדיש לאבא :  ---  נצר,רות  ---  2006  ---  "מותך וחייך./אות./סימן.//ירית פתיחה./חלחול תהום./ אקורד. תמונת רקע.//מחצה שקופה./שבירה./מגלב הזמן.// נענשת כמו פרומתאוס./היכן האש?"

קהילה במלחמה :   ---  בן פזי,שמריהו. קדיש,אלון  ---  2006  ---  שני חיבורים בכרך אחד. הראשון מתמקד באופן ניהולה של הקהילה בצפת בתקופת המלחמה, על מוסדותיה וארגוניה ויחסי הפנים והחוץ שלה. החיבור השני סוקר את יציאת הצבא הבריטי מצפת ב-1948.

קהילות ישראל בהולנד.  ---  קשאני,ראובן  ---  2006  ---  חוברת אלבומית עשירה בתצלומי צבע, הסוקרת בקצרה את תולדות קהילת היהודים בהולנד. מהדורה חדשה ומתוקנת זו רואה אור כ-30 שנה לאחר המהדורה המקורית.

קהלת דרך ארץ.  ---  קרפ,ברוך  ---  2006  ---  צילומי נוף, מישראל וממדינות אחרות, המלווים פסוקים מן התנ"ך המופיעים בעברית ובאנגלית. על נייר משובח, מרובה בשקיעות ובזריחות.

קו ישר :  ---  קדימה,הגר  ---  2006  ---  תווים. משך היצירה - 10 דקות. מספר IMC - 3722 - שנת 2005.

קו פרשת המים.  ---  אוונס,ניקולס  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספור התפוררותה של משפחה אמריקנית בעקבות נטישתו של אב המשפחה לטובת אהבה חדשה. הארוע המכונן והדוחף את העלילה הוא מציאת גופתה של בת המשפחה אשר היתה מבוקשת בעוון רצח וטרור.

קודקוד אש : ['קודקוד-אש]   ---  הופרט,שמואל תומס  ---  2006  ---  בבסיסו של הספר רשימות שרשם המחבר בעקבות סדרת פגישות והתכתבויות שערך עם אצ"ג בשנים 1971-1981. לרשימות נוספו ראיונות שערך עם אנשים שהכירו את המשורר והערכות תמציתיות של מכלול יצירתו.

קוטל הדרקונים העצוב :  ---  גראד,מרשה  ---  2006  ---  סיפור מודרני שהתרחשויותיו הועתקו לז'אנר האגדות. אשתו של קוטל הדרקונים האמיץ עזבתהו ובנו אינו חפץ לפסוע בדרכו... כנהוג בספרים מסוג זה, הקוטל יוצא למסע משופע מפגשים ותובנות היוצרים פנטזיה פסיכולוגית.

קול הרוח .  ---  שמיר,אסתר  ---  2006  ---  

קול עלמה עברייה :  ---  כהן,טובה. פיינר,שמואל  ---  2006  ---  אנתולוגיה המקבצת כתבים עבריים של נשים שכתבו בתקופת ההשכלה: מכתבים, מאמרים ומכתבים גלויים בעיתונות וספרות יפה. מבוא רחב יריעה עוסק בהדרתן של נשים מן התרבות העברית בכלל ומן הספרות העברית בפרט.

קולה של הסיגריה :  ---  קרייז,ריצ'רד  ---  2006  ---  יומנו של מעשן בגמילה המשרטט כרונולוגיה של מאבק בין אדם לבין קולה של הסיגריה המפציר בו לא להפסיק.

קולות חדשים בדרמה הישראלית :  ---  לוי,שמעון (ע.)  ---  2006  ---  אוסף מחזות.

קולות חרוטים :  ---  שן דר,יהודית (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי הסוקר תערוכה רבת משתתפים המוקדשת לנושא אמנות השואה ביצירותיהם של אמנים בני זמננו. הקטלוג כולל מאמרים וצילומים מחלל התצוגה. רובו של הטקסט מתורגם לאנגלית.

קולות מגן עדן :  ---  שימרון,יאיר  ---  2006  ---  החיבור עוסק באבולוציה של השפה ומקדם תיאוריה המבוססת על כלים מדעיים אשר מתמקדת באופן בו נשתנתה פעולת המבע הקולי מקולות קופיים להגאי דיבור. כולל תקציר באנגלית.

קולות מן התיבה.  ---  לוי קאפח,אביבית  ---  2006  ---  "כיחזקאל אני/רואה אותן קמות/יבשות ומחספסות/ולא מאמינה הלא/מאום אין להן לכסות/על מאום וכיצד/הן מעזות לעלות/מן המתים ולמלמל/דברים הזויים/על זאב וכבש/כשאנו החיים/כל היום/נהרגים."

קולות של החלמה :  ---    ---  2006  ---  יומן המבוסס על נסיונם של אנשים המתמודדים עם אכית יתר.

קומוניזם כאימפריאליזם תרבותי :  ---  בן זקן,אבנר  ---  2006  ---  הספר בוחן את התגלגלות התנועה הקומוניסטית במזה"ת דרך פריזמה בין-תרבותית ודן בשיח האוניברסלי לכאורה של המרכסיזם כגורם למתח התרבותי ששרר בין הקומוניזם הא"י שמקורו באירופה ובין הקומוניסטים המקומיים.

קומוניזם כאימפריאליזם תרבותי :  ---  בן זקן,אבנר  ---  2006  ---  הספר בוחן את התגלגלות התנועה הקומוניסטית במזה"ת דרך פריזמה בין-תרבותית ודן בשיח האוניברסלי לכאורה של המרכסיזם כגורם למתח התרבותי ששרר בין הקומוניזם הא"י שמקורו באירופה ובין הקומוניסטים המקומיים.

קונדי :  ---  פליקס,אנטוניה  ---  2006  ---  ספור עלייתה לגדולה של הילדה השחורה מאלבמה שכיום מחזיקה באחת המשרות המשפיעות ביותר בארה"ב ובעולם בכלל.

קונטינגנטיות אירוניה וסולידריות. [קונטינגנטיות, אירוניה וסולידריות]  ---  רורטי,ריצ'רד  ---  2006  ---  חיבור פילוסופי מורכב ובו רורטי שוטח את משנתו באשר לאופן בו ניתן לקדם את מטרותיו החברתיות והפוליטיות של הליברליזם באמצעות טיפוח סולידרריות שבכוחה של הספרות לעורר. כולל עיונים רחבים בנבוקוב ובאורוול.

קונטרס התשובות החדש :  ---  גליק,שמואל  ---  2006  ---  אנציקלופדיה הכוללת תיעוד מפורט של שמותיהם של כל ספרי השו"ת, תיאורם, פרטים ביוגרפיים של מחבריהם ומהדורותיהם. לרשימות קודם מבוא נרחב הסוקר את תולדות ספרות השו"ת והתפתחותה.

קור כלבים .  ---  ברנה,דאף  ---  2006  ---  

קור כלבים.  ---  ברנה,דאף  ---  2006  ---  רומן קצבי העוקב אחר מסע ההשרדות וההתפכחות של טריפל אי, נער בן 16 שנמלט ממוסד לעבריינים צעירים ברכב גנוב, וחברתו ג'ין. השניים נקלעים לסופת שלגים קטלנית כשהם מבודדים מכל יישוב.

קורות יח :  ---  קוטק,שמואל. פביליינן,הלנה (עורכים)  ---  2006  ---  שנתון דו-לשוני (עברית, אנגלית) העוסק בחקר היבטים יהודיים בהיסטוריה של הרפואה. בכרך זה קובצו מחקרים מכנס לציון 50 שנה ל"מרד הרופאים" בבריה"מ, מאמרים ביוגרפיים אחרים, וביקורות על פרסומים חדשים.

קזינו רויאל.  ---  פלמינג,איאן  ---  2006  ---  המותחן הבלשי הראשון שכתב פלמינג סביב דמותו של ג'יימס בונד.

קטיף :  ---  צחי,מירי (צילומים)  ---  2006  ---  אלבום תצלומים המלווה את ההתיישבות היהודית בגוש קטיף מראשיתה ועד לסיומה הטראגי. מאבקם של התושבים כנגד הפינוי הוא שעומד במרכז האלבום. לתצלומים נלווים כיתובים והקדמה בעברית, אנגלית, רוסית וצרפתית.

קיבוץ ילדים במסע אל הארץ הנכספת .  ---  אופז,אביבה  ---  2006  ---  

קיבוץ ילדים במסע אל הארץ הנכספת. ["קיבוץ ילדים" במסע אל הארץ הנכספת]  ---  אופז,אביבה  ---  2006  ---  ספורה של קבוצת נערים ונערות שחוו על בשרם את מוראות השואה ונתכנסו לאחריה בדירה נטושה בקרקוב ושם היו לקיבוץ "למטרה". בהמשך - העפילו ארצה לאחר מסע ארוך באירופה. מבוסס על ראיונות עם חברי הקבוצה.

קיבוץ עירוני שלב מעבר או יעד סופי? [קיבוץ עירוני: שלב מעבר או יעד סופי?]  ---  יהב,דן  ---  2006  ---  ספר הסוקר את תולדותיו של הקיבוץ העירוני בהתיישבות היהודית בישראל. הספר מציג את הקיבוצים העירוניים השונים בתולדות ההתיישבות על פי מקום התיישבותם וסוקר את הבעיות האידיאולוגיות הכרוכות באופן התי' זה.

קיבוץ עירוני שלב מעבר או יעד סופי? [קיבוץ עירוני: שלב מעבר או יעד סופי?]  ---  יהב,דן  ---  2006  ---  ספר הסוקר את תולדותיו של הקיבוץ העירוני בהתיישבות היהודית בישראל. הספר מציג את הקיבוצים העירוניים השונים בתולדות ההתיישבות על פי מקום התיישבותם וסוקר את הבעיות האידיאולוגיות הכרוכות באופן התי' זה.

קיטבג :  ---  רביב,רוני (ע.)  ---  2006  ---  אלבום מתנה למתגייס הטרי. הומוריסטי ומעוצב בקפידה, האלבום כולל מיתוסים צבאיים, שאלות קיטבג, כתובות בשירותים, ראשי תיבות לא שגרתיים ועוד.

קינה לרודף נשים :  ---  מאפיני,מרי ג'יין  ---  2006  ---  בטון קליל והומוריסטי הקורא מתוודע לקורותיה של סופרת כושלת של רומנים רומנטיים המוצאת עצמה מואשמת ברצח של מאהבה בדימוס. המקרה מעורר סערה בעיירת התיירות הקנדית הזעירה בה היא מתגוררת.

קירבה ומריבה :  ---  פרס,יוחנן. בן רפאל,אליעזר  ---  2006  ---  עיון רוחבי אשר ממפה את מערכת השסעים והקונפליקטים החברתיים בישראל (ערבים-יהודים, חילונים-דתיים, אשכנזים-מזרחים, עולי בריה"מ ואתיופיה ועוד), משווה ביניהם, מדרג אותם וחוקר את פעילות הגומלין ביניהם.

קליידוסקופ :  ---  אברבוך,חגי  ---  2006  ---  קובץ ספורים ראשון למחבר(והדבר מורגש) . כשמו כן הוא, מצרף צבעוני במיוחד המורכב מפנטסיה והאגדה היהודית, מדע בדיוני והתלמוד, בליל של עבר הווה ועתיד.

קליפות של כאב :  ---  נחמיה,נינה  ---  2006  ---  ספורה של ריינה, ילדה יהודיה אשר נולדה לאחר כניסת הגרמנים לסלוניקי והושמה במנזר קתולי בעיר, אביה הצטרף למחתרת ואח"כ הגיע לא"י ואמה נשלחה לברגן בלזן. לאחר המלחמה ניסתה המשפחה לבנות את חייה מחדש.

קליפות שקופות.  ---  גרוס,אורית  ---  2006  ---  עשרה ספורים קצרים.

קלסתר קול וטרוף :  ---  ניקואידסקי,קלאריס  ---  2006  ---  שלושה מחזורי שירה פרי עטה של סופרת צרפתיה (1938-1996) מוגשים בלשון המקור (לאדינו בניב של בוסניה) לצד תרגום עברי ותעתיק עברי. לשירים קודם מבוא רחב ובו ניתוח ספרותי לשירתה.

קמעונאות.  ---  אתגר,מיכאל. מידן,אהרן  ---  2006  ---  מדריך מעמיק לעולם הקמעונאות המבקש להקיף את כל מרכיביו המשמעותיים ולספק כלים שעתידים לסייע בהליכי קבלת החלטות בתחום.

קנאת האדמה :  ---  חזק,יחיאל  ---  2006  ---  שלוש מן הפואמות פורסמו בספריו הקודמים של המשורר. הפואמה "קנאת האדמה" שמתפרסמת לראשונה, מנסה להציב את האתוס של הקיבוץ כעומד במקביל לאתוס של הציונות, או אולי מייצג אותו.

קנדיד :  ---  וולטר  ---  2006  ---  יצירתו זו של וולטר היא בבחינת כל המוסיף גורע ובכל זאת אצטט את אמרתו של קנדיד שהיא מעין סיכום ומסקנה לתלאותיו שגבלו באבסורד: "...אנחנו צריכים לעבד את גננו".

קנדיד או האופטימיות .  ---  וולטר  ---  2006  ---  

קניין.  ---  דויטש,מיגל  ---  2006  ---  זכויות בנכסי הזולת,דיני תחרות זכויות, ההגנה על ה"זכות שביושר"

קסם הצחוק.  ---  שכטר,פנינה  ---  2006  ---  ספורים קצרצרים והומוריסטיים(?) ובעיקר נאיביים להפליא אשר עלילותיהם ניזונות מן המציאות הישראלית.

קפה למה.  ---  סטרלקי,ג'ון פ.  ---  2006  ---  מעין משל של גילוי עצמי המסופר דרך חוויותיו של ג'ון, מחבר הספר לכאורה, בבית קפה קטן ונידח. השיחות שהוא מנהל עם המלצרית ושאר הסועדים מגלים לו מה הוא באמת רוצה מעצמו ומן החיים וכיצד עליו להגשים את רצונותיו.

קפה נואר.  ---  טל,הדסה  ---  2006  ---  ספר שירים שלישי למשוררת ילידת תל-אביב. "הירח משלים עם חסרונו/ומתרכך. הלילה אני כותבת בקלות/דעתה של מטטלת, הופכת זמן, מעלה/מטה, פנים ואחור./זוכר? חוף של תחלת חרף. צנת צפרים קולחת/והרוח מתריס נוצות//..."

קפה ערבה.  ---  אגמון,גורן  ---  2006  ---  מחזה מקורי שעלילתו מתרחשת בקיבוץ בערבה. ההצגה הועלתה על במת תיאטרון בית ליסין ב-2006.

קקורו האתגר :  ---  בראון,יובל  ---  2006  ---  קאקורו הוא משחק הגיון ותשבץ מספרים שמקורו ביפן. 52 המשחקים שבחוברת ערוכים לפי דרגות קושי ולהם פתרונות.

קקורו האתגר 2 :  ---  בראון,יובל  ---  2006  ---  קאקורו הוא משחק הגיון ותשבץ מספרים שמקורו ביפן. 52 המשחקים שבחוברת ערוכים לפי דרגות קושי ולהם פתרונות.

קראתיך בשם.  ---  בן הראש,מואיז  ---  2006  ---  שירים שכדרכו של המחבר, מרבים לעסוק בזהות מזרחית ובזהותו שלו בתוכה.

קרבת אלהים :  ---  שחטר שלומי,זלמן. גן קגן,רות  ---  2006  ---  הספר הנו תולדה של סדרת שיחות בין ר' זלמן, מייסד התנועה להתחדשות יהודית ומיסטיקן לבין הר' גן קגן, תלמידתו. הספר קורא לקיום דיאלוג חי עם ה' ולבחינה מחודשת של החוויה הדתית מעמדה יהודית ליברלית.

קרוב אליך.  ---  שיינפלד,אבשלום  ---  2006  ---  שירים.

קרוב לבית.  ---  רובינשטיין,דפנה  ---  2006  ---  מחזה המתאר את המתרחש כאשר עתון "במחנה" שולח כתב כדי לתאר את חייה של משפחה שכולה, שנה לאחר שבנה נפל מאת כוחותינו במבצע "חומת מגן".

קריירה פלילית ועבריינות סדרתית.  ---  אדלשטיין,ארנון  ---  2006  ---  חיבור בתחום הקרימינולוגיה המשלב מימדים מן הסוציולוגיה והפסיכולוגיה. המחבר מגדיר מחדש מושגים וטיפולוגיות בהקשר של קריירה פלילית מקצועית ובלתי מקצועית דרך בחינתן של תיאוריות בשדה הקרימינולוגיה.

קריירה פלילית ועבריינות סדרתית.  ---  אדלשטיין,ארנון  ---  2006  ---  חיבור בתחום הקרימינולוגיה המשלב מימדים מן הסוציולוגיה והפסיכולוגיה. המחבר מגדיר מחדש מושגים וטיפולוגיות בהקשר של קריירה פלילית מקצועית ובלתי מקצועית דרך בחינתן של תיאוריות בשדה הקרימינולוגיה.

קרל יאספרס :  ---  מירון,רוני  ---  2006  ---  המחברת מציעה ניתוח ביקורתי למכלול יצירתו של הפילוסוף הגרמני, הנערך בשני מישורים: ניתוח ציר התפתחות מחשבתו באופן כרונולוגי מחד ובחינת שני צירי היסוד שסביבם התגבשה הגותו - העצמיות וההוויה, מאידך.

קרל יאספרס :  ---  מירון,רוני  ---  2006  ---  המחברת מציעה ניתוח ביקורתי למכלול יצירתו של הפילוסוף הגרמני, הנערך בשני מישורים: ניתוח ציר התפתחות מחשבתו באופן כרונולוגי מחד ובחינת שני צירי היסוד שסביבם התגבשה הגותו - העצמיות וההוויה, מאידך.

קרן אקסודוס .  ---  שחם,נתן  ---  2006  ---  

קרן אקסודוס.  ---  שחם,נתן  ---  2006  ---  רומן. גיבורת הסיפור מסייעת לכותב ביוגרפיות נודע לכתוב את קורות חייו של שר לשעבר במדינת ישראל. ראשית העלילה בגולה ומרביתה מתרחשת במדינת ישראל בתקופה שבין מלחמת השחרור ועד שנות ה-90 המאוחרות.

קרן בנקרופט.  ---  לדלום,רוברט  ---  2006  ---  מותחן.

קרקס בתל אביב. [קרקס בתל-אביב]  ---  שבתאי,יעקב  ---  2006  ---  קובץ מחודש של שבעה ספורים תל-אביביים שחיבר שבתאי במחצית השנייה של שנות השישים, טרם ראתה אור יצירתו 'זכרון דברים'. הספורים, הסוריאליסטיים באופיים, עוסקים בחייהם הקטנים של דרי תל אביב.

קשה אך יציב : ["קשה אך יציב"]  ---  רחמים,יחזקאל (ע.)  ---  2006  ---  תמליל ערוך של יום עיון שעסק בקשר שבין התקשורת, הרפואה והפוליטיקה, על רקע פרשת אשפוזו ומחלתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

קשה כל כך להתיידד אתך :  ---  לאבוי,ריצ'ארד  ---  2006  ---  אסטרטגיות ועצות מעשיות שנועדו לסייע לילדים לקויי למידה בין הגילאים 6-17 ביצירה ובניהול תקין ופורה של קשרים חברתיים במסגרת בית הספר, הבית והקהילה.

קשר 34 :  ---  קוץ,גדעון (ע.)  ---  2006  ---  גיליון ראשון בסדרה החדשה של כתב העת. הנושאים הנדונים בגליון: היומון "היום"; עיתוני חב"ד במאבק נגד רבין; האמריקניזציה בתעמולת הבחירות בטלוויזיה בישראל; אלתרמן והתקשורת; ועוד. תקצירים באנגלית.

קשר עין.  ---  מקגאוורן,קאמי  ---  2006  ---  מותחן פסיכולוגי שבמרכזו פרשת רצח של ילדה שהעד היחיד לה היה בן כיתתה האוטיסט.

קתדרה 122 :   ---  ביאלר,אורי. חלמיש,אביבה ואחרים (ע)  ---  2006  ---  רבעון. בגיליון זה: מושלים ופרסונל בכתובות לטיניות מקיסריה מריטימה; פמפילוס והספרייה הנוצרית של קיסריה; ארמונות בעיבורי קיסריה הביזנטית; ועוד.

ר' יהודה החסיד :  ---  דן,יוסף  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת לחייו ולמפעלו הספרותי והרוחני של ר' יהודה החסיד (המאה ה-12-13).

ר' יהודה החסיד :  ---  דן,יוסף  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת לחייו ולמפעלו הספרותי והרוחני של ר' יהודה החסיד (המאה ה-12-13).

ר' שמעון כהן מפרנקפורט :  ---  דשן,שלמה  ---  2006  ---  ביוגרפיה מלווה במבחר אגרות, תצלומים וסקירה גניאולוגית של משפחת שמעון כהן, כל זאת על רקע אפיונה של היהדות החרדית בגרמניה.

ראשית המוזיאונים והאוספים בארץ-ישראל בשלהי התקופה העותמאנית 1917-1848.   ---  שי,עודד  ---  2006  ---  תיאור וניתוח הרקע ההיסטורי, ייסוד אוספים מוזיאוניים פרטיים, דתיים ומדעיים, והקמתם של המוזיאון הלאומי 'בצלאל', ובית הנכות הפדגוגי, לאור ערכי הזיכרון ההיסטורי והקולקטיבי בחברה.

ראשית חכמה קנה חכמה :  ---  זהרי,מנחם  ---  2006  ---  החיבור הנו אוסף של ממצאים מקראיים המציג באורח פרטני את מכלול היקרויותיהם של מושגים אלה במקרא, לרבות פרקיו הארמיים.

רב סעדיה גאון.  ---  ברודי,ירחמיאל  ---  2006  ---  חיבור מונוגרפי הפונה לציבור הרחב וחלקו הארי מוקדש לדיון בפעילותו הרוחנית של הגאון (882-942). לבד מזאת, הקדמה על תקופת הגאונים ופרק העוסק במה שידוע על קורות חייו.

רב סעדיה גאון.  ---  ברודי,ירחמיאל  ---  2006  ---  חיבור מונוגרפי הפונה לציבור הרחב וחלקו הארי מוקדש לדיון בפעילותו הרוחנית של הגאון (882-942). לבד מזאת, הקדמה על תקופת הגאונים ופרק העוסק במה שידוע על קורות חייו.

רבות רעות צדיק : ["רבות רעו"ת צדיק"]  ---  קפלן,קימי  ---  2006  ---  

רבי נחמן מברסלב :   ---  צייטלין,הלל  ---  2006  ---  שתי מסות מונוגרפיות מחקריות על חייו ותורתו של רבי נחמן מברסלב ועל אורו של משיח בתורת הברסלבי. למסות קודם מבוא נרחב על ניאו רומנטיקה, חסידות וכיסופי משיח בכתבי צייטלין.

רבין :  ---  גולדשטיין,יוסי  ---  2006  ---  ביוגרפיה מקיפה על חיי יצחק רבין ז"ל (1922-1995).

רבין :  ---  גולדשטיין,יוסי  ---  2006  ---  ביוגרפיה מקיפה על חיי יצחק רבין ז"ל (1922-1995).

רבנים שנספו בשואה :  ---  מיזליש,פנינה  ---  2006  ---  חיבור עתיר מקורות הכולל ביוגרפיות קצרות של כאלפיים רבנים ואדמור"ם שנספו בשואה או נפטרו בסמוך אליה, כתוצאה ממנה.

רבעון סטטיסטי.  ---    ---  2006  ---  הרבעון מציג נתונים על פעולותיו העיקריות של המוסד לביטוח לאומי.

רגבי החלום.  ---  שוורצמן,יענקלה  ---  2006  ---  שני שערים לקובץ השירים: הראשון מכיל שירי אהבה ואילו השני, תחת הכותרת "אני והסובב אותי", מביא שירים המתארים את יחסו של המחבר אל החיים והעולם.

רג'ול מהטה.  ---  מהטה,רג'ול  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המלווה את תערוכתה של האמנית ההודית המתגוררת בארץ מזה כשני עשורים. מהטה שוזרת בעבודותיה בציור ובקולאז' אלמנטים רבים מארץ הולדתה ואת חלקם היא משלבת בדימויים מהסובב אותה כיום.

רגעים בגולן.  ---  נגילה,רינה  ---  2006  ---  אלבום צלומי רמת הגולן.

רגשות מעורבים.  ---  כץ פרימן,תמי (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה הראשונה שיוצאת תחת ידיה של האוצרת החדשה שנתמנתה. העבודות בתערוכה עוסקות בביטויים רגשיים על גווניהם ומקורן בישראל ומחוצה לה. כולל תצלומי עבודות ומאמרים.

רגשות מעורבים.  ---  כץ פרימן,תמי (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכה הראשונה שיוצאת תחת ידיה של האוצרת החדשה שנתמנתה. העבודות בתערוכה עוסקות בביטויים רגשיים על גווניהם ומקורן בישראל ומחוצה לה. כולל תצלומי עבודות ומאמרים.

רואה ונראה.  ---  שחל,חגית  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני הרואה אור לרגל תערוכתה של האמנית. הקטלוג אוצר מבחר מן הדיוקנאות המוצגים בתערוכה: דיוקנאות מוזמנים, כאלו שניזמו על ידי האמנית, דיוקן עצמי ודיוקנאות שצוירו עבור העיתונות.

רובינזון קרוזו ועוד ספורים.  ---  רמות,רות (ע.)  ---  2006  ---  מהדורה מנוקדת ומאוירת.

רובינזון קרוזו.  ---  דפו,דניאל  ---  2006  ---  תרגום חדש לקלאסיקה של דפו (1660-1731) העוסקת במפגש בין התרבותי לילידי.

רוביקון :  ---  הולנד,טום  ---  2006  ---  חיבור הפורש בפני הקורא את תולדותיה של רומא הרפובליקנית מימי ראשית תפארתה ועד לסופה, עם חצייתו של יוליוס קיסר את הרוביקון. החיבור נוטה להתמקד בצדדיו הפוליטיים והחברתיים של העולם הרומאי.

רוזי קארפ.  ---  נדיאיי,מארי  ---  2006  ---  רומן. רוזי קארפ כבר הגיעה למצב בו איבדה כל שליטה על חייה כאשר היא מגיעה יחד עם בנה בן השש לפגוש את אחיה לזאר שיבוא לאסוף אותה משדה התעופה.

רוכב האופניים.  ---  ברבריין,ויקן  ---  2006  ---  רומן - ספורו של טרוריסט מודרני. המחבר טרח לסגנן את דמותו כך שתעורר אצל הקוראים פליאה וסקרנות בשל אישיותו ואנושיותו.

רוכבים על הגל :  ---  ארבל,אדריאה  ---  2006  ---  המחקר חוקר את תפקידה של הסוכנות היהודית בארגון העלייה ההמונית מברה"מ לשעבר ומאתיופיה תוך תיאור השינויים הארגוניים והפוליטיים שעברה הסוכנות במקביל.

רוכסנים של סתו.  ---  פאלק,מנחם מ'  ---  2006  ---  הספר בנוי לפי ארבע עונות השנה והתייחסות לחג היהודי המרכזי בכל עונה. ספר זה הוא שנים-עשר במניין ספריו של המשורר.

רופא שטן.  ---  יחזקאל שקד,עזרא  ---  2006  ---  רומן המתאר את ספורו האמיתי ומעורר התמיהה של הרופא המתחזה ג'ורג' הסטינג, אשר עלה לישראל בשנותיה הראשונות.

רוץ חייל טורקי .  ---  אלוני,נסים  ---  2006  ---  

רוץ חייל טורקי. [רוץ, חייל טורקי]   ---  אלוני,נסים  ---  2006  ---  נובלה בת ארבעה פרקים המגוללת מעין ספור חניכה נפשי של נער מדרום תל-אביב, בן 10-12, בשנות מלחמת העולם השניה. נדפס לראשונה תחת השם "הינשוף". במהדורה נוכחית זו הוכנסו שינויי עריכה קלים.

רוצה להיות מנהל גן חיות.  ---  דוקטור סוס  ---  2006  ---  לילדים.

רוקי מרציאנו, גיבור נעורי.  ---  אביו,שלמה  ---  2006  ---  מבחר מיצירתו הפיוטית של אביו. לספר נוספה אחרית דבר אוטוביוגרפית מאת המשורר. "יפות עמל היו/ידיו./סירנה התנכלה לו/עת עשה בים/.סבי לא היה רב/אך אשריו -/היו אז מנדולינות,היתה לו עיר-נמל".

רוקי מרציאנו, גיבור נעורי.  ---  אביו,שלמה  ---  2006  ---  מבחר מיצירתו הפיוטית של אביו. לספר נוספה אחרית דבר אוטוביוגרפית מאת המשורר. "יפות עמל היו/ידיו./סירנה התנכלה לו/עת עשה בים/.סבי לא היה רב/אך אשריו -/היו אז מנדולינות,היתה לו עיר-נמל".

רות ומריה :  ---  סוקולוב,ריעה ואל  ---  2006  ---  ספור ההצלה נכתב על ידי בתה של רות והוא מובא מפיהן של שתי הנשים במקביל - רות, יהודיה הנרדפת על ידי המשטר הנאצי בברלין, ומריה, חסידת אומות העולם אשר פגשה במקרה את רות ההרה והחליטה להצילה.

רזונת.  ---  קאסליק,איבי  ---  2006  ---  רומן המגולל בלשון חדה ומדויקת את ספורן של שתי אחיות שבמהלכו נחשפת הגיבורה האמיתית של הספור - ההרעבה העצמית.

רחוב העצב החד סיטרי .  ---  פן,אלכסנדר  ---  2006  ---  

רטוריקה.  ---  פרוגל,שי  ---  2006  ---  הספר משמש כמבוא לרטוריקה ויוצא מעמדה המחברת בין מודעות רטורית למחויבות מוסרית. המחבר עוסק, בין היתר, בחשיבות הרטוריקה לימינו, בסקירת תולדות הרטוריקה ובהיבטיה הנושקים ללוגיקה ולאתיקה.

רטוריקה.  ---  פרוגל,שי  ---  2006  ---  הספר משמש כמבוא לרטוריקה ויוצא מעמדה המחברת בין מודעות רטורית למחויבות מוסרית. המחבר עוסק, בין היתר, בחשיבות הרטוריקה לימינו, בסקירת תולדות הרטוריקה ובהיבטיה הנושקים ללוגיקה ולאתיקה.

רטרוספקטיבה.  ---  אנגלסברג,ליאון  ---  2006  ---  האלבום רואה אור לרגל תערוכת הרטרוספקטיבה לצייר הישראלי (1919-1998) אשר נערכה במוזיאון ת"א. האלבום הנו דו-לשוני ומאגד תחתיו מאמרים על יצירתו וקטלוג ענף של רפרודוקציות לעבודותיו.

רטרוספקטיבה.  ---  ברק,נחשולי  ---  2006  ---  קטלוג רטרוספקטיבי עברי-אנגלי המסכם את שנות יצירתו של האמן ומציג מבחר רפרודוקציות ליצירותיו: ציורים בטכניקה מעורבת אשר נעים בין הפיגורטיבי למופשט. כולל מאמר מקדים וביוגרפיה.

רטרוספקטיבה.  ---  גורדין,רחל  ---  2006  ---  קטלוג רטרוספקטיבי עברי-אנגלי המסכם את שנות יצירתה של האמנית ומציג מבחר רפרודוקציות לציוריה. כולל מאמר מקדים וביוגרפיה.

רטרוספקטיבה.  ---  אנגלסברג,ליאון  ---  2006  ---  האלבום רואה אור לרגל תערוכת הרטרוספקטיבה לצייר הישראלי (1919-1998) אשר נערכה במוזיאון ת"א. האלבום הנו דו-לשוני ומאגד תחתיו מאמרים על יצירתו וקטלוג ענף של רפרודוקציות לעבודותיו.

ריגוש.  ---  מיטלפונקט,הלל  ---  2006  ---  מחזה מקורי. אמנית וידאו שרויה במשבר יצירתי וסובלת מנדודי שינה. כשהיא פוגשת בחורה הסובלת מהפרעת שינה נדירה נרקמת בין השתים מערכת יחסים מורכבת אשר מעלה שאלות בדבר הקשר בין אמנות לחיים.

רישומים של התגלות.  ---  הירשפלד,אריאל  ---  2006  ---  רשימות בפרוזה, משובצות שירים ומסות קצרות מצטרפות יחדיו לכדי דיוקן אישי חושפני של המחבר. בספרו הזה הוא חוזר אל זכרונות ילדותו, אל אהובתו, בתיה גור, שנפטרה לא מכבר,זאת תוך התמודדות עם מותה ועם המוות בכלל.

רמברנדט :  ---  לוריא,דורון  ---  2006  ---  הספר משמש כמבוא לאמן ההולנדי וחולש בתיאוריו על יצירותיו כמו גם על אישיותו של האמן. בפורמט קטן וכולל תמונות צבע ותצריבים של ציוריו.

רמזורים פצועים.  ---  נמר,שמוליק  ---  2006  ---  שירה צעירה, תוססת המבקשת לעצמה להתחמק מן הקונבנציה, הן בתוכן והן בצורה.

רמץ .  ---  רמץ,יוחאי  ---  2006  ---  

רמץ.  ---  רמץ,יוחאי  ---  2006  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת השואה, עת נמלט מגטו ורשה, לבש זהות ארית וגויס לשרת בתפקיד זקיף במחנות של חיל האויר הגרמני. הצטרף למחתרת הפולנית ומאוחר יותר לשורות הצבא הפולני ולחם בחזית נגד הגרמנים.

רעש בלתי פוסק : [AN ALL AROUND HE MAN]  ---  גולדשטיין,גרי  ---  2006  ---  ספר אמן בקופסת קרטון המחזיקה עשרות רבות של גלויות פורטרטים שצייר האמן בסגנונו. הראיון המצורף מופיע בעברית ובאנגלית.

רעש מלחמה.  ---  לורבר,עזריאל  ---  2006  ---  מותחן. סיסמולוג יפני מנבא את התאריך המדויק בו תתרחש רעידת אדמה הרסנית בישראל ומדווח על כך למצרים במטרה להביא לחיסולה הסופי של ישראל. קצין בכיר מתוודע למזימה וכעת כל צמרת הבטחון מבקשים לסכלה.

רפואה והלכה הלכה למעשה : [רפואה והלכה : הלכה למעשה :]  ---  הלפרין,מרדכי (עורך)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים הלכתיים המנסה לגשר על הפער בין המדע ובין ההלכה. המאמרים עוסקים בסוגיות שונות ומורכבות - כאב תינוקות בזמן מילה, הלכת המציצה, היחס למחלות נפש והדרכה בנושא הומוסקסואליות, ועוד.

רפואה ונאציזם.  ---  נדב,דניאל  ---  2006  ---  החוברת עוסקת הן בסטיות הנאציות מן האתיקה הרפואית, המתות חסד ועיקורים, והן ברפואה היהודית בגטאות ובמחנות הריכוז, כל זאת ועוד.

רפואה תעופתית.  ---  גולדשטיין,ליאב (עורך)  ---  2006  ---  

רפלקסוצ'קרה :  ---  ניסימוב,שולמית  ---  2006  ---  מדריך אלבומי מצולם לטיפול ברפלקסולוגיה המבוסס על שבעת מרכזי האנרגיה בגוף - הצ'קרות. כולל סרטון DVD.

רצח באמאגנסט.  ---  מילס,מארק  ---  2006  ---  רומן מתח. דייג שעבר להתגורר לא מכבר בעיירת דייגים קטנה על חופה של לונג איילנד, היא אמאגנסט, מעלה ברשתו את גופתה של נערה יפיפיה. חקירת נסיבות מותה חושפת סודות אפלים הידועים רק לתושבי העיירה.

רצח בעיניים.  ---  פיינדר,ג'וזף  ---  2006  ---  ספורו של ג'ייסון סטדמן, מנהל מכירות נשוי וחסר ביטחון. חייו משתנים תודות לפגישתו האקראית עם קרט סמקו, חייל ביחידת עילית. סטדמן מתקדם בסולם הדרגות, אך משלם מחיר כבד כאשר הוא מסתכסך עם סמקו.

רצח לא מושלם.  ---  בי רב,אמנון  ---  2006  ---  רומן מתח המערבב רצח פוליטי עם פשע מאורגן,עיתונות חוקרת וכמובן אהבה ותשוקה לכדי תמהיל לימונדי של מציאות ישראלית אשר רחשה בראש המחבר.

רצח רצח תרדוף. [רצח, רצח תרדוף]  ---  שר,אלירז  ---  2006  ---  רומן מתח פסיכולוגי,יבוא מאוד לא אישי של הז'אנר, המתאר מערכות יחסים סבוכות בין עובדים במשרד עורכי דין בניו יורק של שנות השבעים, על רקע רציחות סדרתיות המתרחשות ברחבי העיר.

רצפת הזמן.  ---  עשהאל,אורה   ---  2006  ---  שירים. "אדם תלוי על מחוגי הזמן/ מרחף בחלל/אוחז בקצות האצבעות/נואש/מותיר מבט אל מעבר לכתפו/כענן חולף/החיוך/תחושת לחיצת היד/ הלופתים את התוך...//טוב לזמן שיגמר,/טוב לדעת שיש סוף.../...המנוחה תבוא."

רק על הסכסוך לדבר ידעתי :  ---  רחמים,יחזקאל. בר טל,דניאל (עורכים)  ---  2006  ---  החוברת מכנסת מבחר הרצאות מאת אנשי אקדמיה, אמנות, פוליטיקה ותקשורת העוסקים בסוציאליזציה לקונפליקט כפי שהיא באה לידי ביטוי במוצרי תרבות, במערכת החינוך ובאמצעי תקשורת ההמונים.

רק על הסכסוך לדבר ידעתי :  ---  רחמים,יחזקאל. בר טל,דניאל (עורכים)  ---  2006  ---  החוברת מכנסת מבחר הרצאות מאת אנשי אקדמיה, אמנות, פוליטיקה ותקשורת העוסקים בסוציאליזציה לקונפליקט כפי שהיא באה לידי ביטוי במוצרי תרבות, במערכת החינוך ובאמצעי תקשורת ההמונים.

רקמת חיים :  ---  עזר אוליצקי,חנה  ---  2006  ---  תיעוד עדויותיהם כפי שנרשמו מפיהם של ניצולים שהיו מתחת לגיל 10 בזמן השואה. ספורם של ילדים שהוחבאו במנזרים, במשפחות נוצריות או בדרכים אחרות ואשר הגיעו ארצה בסיועם של גופים יהודיים.

רש"י :  ---  גרוסמן,אברהם  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת לחייו ולמפעלו הספרותי, התרבותי והרוחני של רש"י (המאה ה-11).

רש"י :  ---  דן,יוסף  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת לחייו ולמפעלו הספרותי והרוחני של ר' יהודה החסיד (המאה ה-12-13).

רש"י :  ---  גרוסמן,אברהם  ---  2006  ---  מונוגרפיה המוקדשת לחייו ולמפעלו הספרותי, התרבותי והרוחני של רש"י (המאה ה-11).

רשימת פרסומי הממשלה 99 :  ---  בן צבי,ליה [עורכת]  ---  2006  ---  רשימה ביבליוגרפית של פרסומים רשמיים של משרדי ממשלה ותאגידים שנקלטו בגנזך המדינה בשנת 2006. כלולים בה גם פרסומים משנת 2001 והלאה שנקלטו בגנזך רק ב-2006, וכן פרסומים באנגלית בביליוגרפיה נפרדת.

ש"ס :   ---  רביצקי,אביעזר (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים המבקשת להתחקות אחר מקורותיה ההסטוריים של התנועה, להבין את התרבות שעומדת במרכזה ולהנכיח את חשיבותם של מוטיבים רעיוניים ודימויים עצמיים על מנהיגי ש"ס ותומכיה.

שאלה של כבוד :  ---  דוד,יוסף (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקת בסוגיית כבוד האדם מן ההיבטים המשפטי, הפילוסופי והמוסרי. הדיון נחלק למספר שערים: יסודות מקראיים, תשתית מושגית ומשפטית, כבוד האדם ותודעה דתית, נוכח פני המודרנה, כבוד ואי כבוד ועוד.

שאלה של כבוד :  ---  דוד,יוסף (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקת בסוגיית כבוד האדם מן ההיבטים המשפטי, הפילוסופי והמוסרי. הדיון נחלק למספר שערים: יסודות מקראיים, תשתית מושגית ומשפטית, כבוד האדם ותודעה דתית, נוכח פני המודרנה, כבוד ואי כבוד ועוד.

שאלת האשמה.  ---  יאספרס,קרל  ---  2006  ---  במרכז הקובץ חיבורו של יאספרס העוסק בשאלת האשמה אשר נכתב בתגובה לזוועות הנאציזם. בקובץ נכללות התכתבויותיו עם חנה ארנדט, ראיון עם עורך ה'דר שפיגל' ותגובות המחבר לדיון הגרמני על התיישנות פשעי הנאצים.

שאלת האשמה.  ---  יאספרס,קרל  ---  2006  ---  במרכז הקובץ חיבורו של יאספרס העוסק בשאלת האשמה אשר נכתב בתגובה לזוועות הנאציזם. בקובץ נכללות התכתבויותיו עם חנה ארנדט, ראיון עם עורך ה'דר שפיגל' ותגובות המחבר לדיון הגרמני על התיישנות פשעי הנאצים.

שבו 16 :  ---  אגסי,עזי (ע.)  ---  2006  ---  אסופת שירים ומאמרים במקור ובתרגום. את הגיליון מלווים עבודותיו של מיכאל גרובמן.

שבוי בקסמה :  ---  חסקין,גילי  ---  2006  ---  המחבר, מדריך טיולים ישראלי ותיק, מגולל את כרוניקת האירועים אשר הביאו למעצרו בידי שלטונות הודו בעקבות מציאת כדור רובה בין מטלטליו.

שבע מידות רעות.  ---  ערד,מאיה  ---  2006  ---  יצירתה הראשונה של ערד בפרוזה עשויה שבעה פרקים המגוללים מנקודות מבט שונות את ספורם של ארבעה מועמדים, שלושה אמריקנים וישראלי, המתחרים על משרה נחשקת באוניברסיטה מובילה בארה"ב.

שבעה עמודי חוכמה :  ---  לורנס,אדוארד תומס  ---  2006  ---  הספר עוסק במרד הערבים בשלטון העות'מנים (1918-1915) מנקודת ראותו הייחודית האישית והמעמיקה של מחברו, איש הקשר בין מפקדת בריטניה במזרח התיכון ובין העומד בראשה, גנרל אלנבי. בספר תיאורי אישים רבים מן המרד.

שבעה שלא שבו .  ---  אהד,מאיר  ---  2006  ---  

שבעה שלא שבו :  ---  אהד,מאיר (כינס,כתב, ערך והביא לדפוס)  ---  2006  ---  ספר לזכרם של שבעת צנחני ההצלה שנתפסו בשליחותם והוצאו להורג על ידי הנאצים בשנת 1944. החומר לספר נאסף ממקורות שונים והוא כולל את פרקי החיים של השבעה, מכתבים, זכרונות חברים, ועוד.

שברי לוחות :  ---  עמנואל,שמחה  ---  2006  ---  הספר מבקש לשחזר, לתאר ולעתים אף לאתר את כתביהם האבודים של בעלי התוספות - חכמי גרמניה וצרפת במאות ה-12 וה-13 - בתחום ההלכה ופרשנות התלמוד על פי שרידים שנשמרו, מובאות בספרות ימי הביניים, עדויות ורמזים.

שבשמים ובארץ.   ---  אוריון,עזרא  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית של האמן והפסל הסביבתי, יליד קיבוץ בית-אלפא.עבודותיו של אוריון,ביניהן עבודתו המונומנטלית "אל האנפורנה" הניצבת למול הרי ההימאליה, עוסקות בטרסצנדנטי ובנשגב. בעברית ובאנגלית.

שגיונות ברוקלין.   ---  אוסטר,פול   ---  2006  ---  הרומן השנים-עשר למחבר. סוכן ביטוח לשעבר שמשפחתו מתנכרת לו פורש לחיים של בדידות מרירה לברוקלין, תוך נסיון להתאושש ממחלת הסרטן. סדרת פגישות עם פסיפס דמויות ססגוני מזמנות לו מפגש מחודש ומתקן עם החיים.

שד לילה שחור :  ---  בוזגלו,שמעון (ע.)  ---  2006  ---  האסופה מאגדת מבחר נאה של שירה לירית יוונית, מן השליש השני של המאה השמינית לפנה"ס ועד לסוף המאה השמינית לפנה"ס, מלווה בהקדמות והערות מבהירות.

שדות אסורים .  ---  איילון,איתן שורק,חגית (אוצרים)  ---  2006  ---  

שדות אסורים :  ---  איילון,איתן. שורק,חגית (אוצרים)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי בעברית-אנגלית המוקדש לסיפור תולדות הפרג והשמוש שעושה בו האדם מקדמת דנא ועד היום. כולל מאמרים ותצלומים רבים של ארטיפקטים ויצירות מתרבויות שונות.

שדות.  ---  רובנר,מיכל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה טקסטואלי המאגד תחתיו מבחר מצומצם של מאמרים העוסקים ביצירותיה של רובנר, אמנית וידאו ישראלית ששמה יצא למרחקים.

שדות.  ---  רובנר,מיכל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה טקסטואלי המאגד תחתיו מבחר מצומצם של מאמרים העוסקים ביצירותיה של רובנר, אמנית וידאו ישראלית ששמה יצא למרחקים.

שו"ת השואה.  ---    ---  2006  ---  שאלות ותשובות בהלכה שנכתבו במהלך השואה ובעקבותיה עם מפתח ערכים ממוחשב ותוכנת חיפוש לתשובות. מהדורה בעברית ובאנגלית. כולל מדריך דו-לשוני למשתמש.

שואל ומשיב :  ---  חבצלת,מאיר. טובי,יוסף  ---  2006  ---  העתקה, תרגום, מבוא ופירוש.

שובבות רעננה.  ---  אייל,ויקי (ויקטור)  ---  2006  ---  ספור קליל המשחזר פרקי שובבות וקונדס מילדותו של המחבר ומסביבתו ברעננה של שנות החמישים והשישים, עת היתה מושבה קטנה. שזור באיורים.

שובו של הסנדק.  ---  ויינגרדנר,מארק  ---  2006  ---  רומן המשך ליצירתו הקלאסית של פוזו העוסקת במשפחת קורליאנה ופורשת את תולדות עולם המאפיה האמריקנית במחצית השנייה של המאה העשרים.

שווים ושווים פחות. [תערוכת שווים ושווים פחות]   ---  אתגר,רפי (אוצר)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המציג יצירות העוסקות בעוולות חברתיות, בשיוויון הזדמנויות ובקיפוח. מוזיאון על התפר הנו מוזיאון חברתי המציג אמנות עכשוית העוסקת בהיבטים שונים של המציאות החברתית-פוליטית.

שוטי החלב :  ---  אבני,אריה  ---  2006  ---  המחבר, כירורג ישראלי ,שוטח בלשון היתולית ובדבקות של לוחם חירות את משנתו בדבר הנזק הרב שנגרם מצריכת חלב פרה. מוצרי סויה למיניהם הנם האלטרנטיבה המוצעת והספר כולל מתכונים להתקנת מאכלים שונים מהם.

שוטי החלב :  ---  אבני,אריה  ---  2006  ---  המחבר, כירורג ישראלי ,שוטח בלשון היתולית ובדבקות של לוחם חירות את משנתו בדבר הנזק הרב שנגרם מצריכת חלב פרה. מוצרי סויה למיניהם הנם האלטרנטיבה המוצעת והספר כולל מתכונים להתקנת מאכלים שונים מהם.

שולחן האוכל :  ---  אוסוסקין,אירינה  ---  2006  ---  הספר מכיל ידע על אודות חשיבה ואוכל, הקשר ביניהם והמנוף שאלו יכולים לשמש להמשך התפתחות אישית וזוגית של האדם. חלק מסדרת פיזיקה משפחתית, שיטת ריפוי והתפתחות שחיברו המחברת ואחיה.

שום וספירים .  ---  ריישול,רות  ---  2006  ---  

שום וספירים :  ---  ריישול,רות  ---  2006  ---  לאחר שכל מסעדה בניו יורק כבר ידעה לזהות את פרצופה של מבקרת המסעדות הנחשבת, החליטה המבקרת לאמץ לעצמה מספר דמויות פיקטיביות ולעבוד תחת זהותן. את רשמיה ("כל מסעדה היא תיאטרון") היא מביאה כאן.

שומרת אחותי.  ---  פיקו,ג'ודי  ---  2006  ---  רומן המגולל ספור משפחתי המעלה מגוון שאלות מוסריות ומשפחתיות. אנה היא נערה רגילה מלבד העובדה שהוריה הביאוה לעולם רק בכדי שאחותה הגדולה תוכל להלחם בלוקמיה. עם הגיעה לגיל 13, אנה מחליטה החלטה גורלית.

שוקולד.  ---  האריס,ג'ואן  ---  2006  ---  פתיחתה של חנות שוקולד בכפר צרפתי נידח על ידי אשה זרה ומסתורית מעוררת את חמת הכומר מחד וזוכה לקהל לקוחות קבוע הפוקד את החנות בכדי להמתיק את כל צרותיו. הספר עובד לסרט קולנוע מצליח.

שושנות לנצח :  ---  סיאני,שמחה  ---  2006  ---  נסיונה הקודם של המחברת כסופרת ילדים מורגש כאן יתר על המידה. בסוף הספורים מגישה המחברת הסברי מילים ואת תולדות השכונה.

שושנות לנצח :  ---  סיאני,שמחה  ---  2006  ---  נסיונה הקודם של המחברת כסופרת ילדים מורגש כאן יתר על המידה. בסוף הספורים מגישה המחברת הסברי מילים ואת תולדות השכונה.

שותפות ועוינות :  ---  יצחק,רונן  ---  2006  ---  חיבור הסטורי המפלס נתיב בין ההסטוריוגרפיה הירדנית לזו הישראלית בניתוח תפקודו של הלגיון הערבי במלחמת 1948: נתונים אודותיו, מטרותיו של המלך עבדאללה במלחמה, שיתוף הפעולה בין הצבאות הערביים ועוד.

שותפות ועוינות :  ---  יצחק,רונן  ---  2006  ---  חיבור הסטורי המפלס נתיב בין ההסטוריוגרפיה הירדנית לזו הישראלית בניתוח תפקודו של הלגיון הערבי במלחמת 1948: נתונים אודותיו, מטרותיו של המלך עבדאללה במלחמה, שיתוף הפעולה בין הצבאות הערביים ועוד.

שחזור שלבי ההתרוממות של שדרת ההר במרכז ישראל.  ---  בר,עודד ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח מחקר.

שחיטה שחורה.  ---  מגן,שחר  ---  2006  ---  רומן ביכורים. וטרינרית ראשית של בית מטבחיים מסתבכת בתעלומה שכוללת מאות עגלים שחוטים והאשמות חמורות נגדה. גם יחסיה המתערערים עם בעלה שולחים אותה למסע המוביל אותה בנפתולי התעלומה ולעומק חייה שלה.

שחייה בעירום.  ---  היאסן,קרל  ---  2006  ---  רומן מותח וקומי. אשה אשר מושלכת על ידי בעלה באמצע האוקיינוס ניצלת בנס בעזרתם של שק מריחואנה ודייג הנמלט מן המשטרה. כל שנותר לה לעשות הוא לנקום.

שחקנים.  ---  המאירי,ישראל  ---  2006  ---  קבוצת שחקנים שהתאחדה לצורך העלאת מחזה נקלעת לסבך של יחסים אירוטיים, בריתות ובגידות ומאבקים אישיים שגורלם עתיד להיות מר ומפתיע.

שחר כתום :  ---  רקנטי,יצחק ש'  ---  2006  ---  אלבום המציג בתצלום ובטקסט כרוניקה יומית של המאבק שהתנהל בישראל כנגד ביצועה של תכנית ההתנתקות. האלבום מתעד את כל צמתי המאבק וכולל קטעי יומנים, שירים, עדויות ועוד.

שחריים :  ---  בן ארצי,שמואל   ---  2006  ---  שירים שנכתבו בשנות ה-30 וה-40 של המאה שעברה בארץ ישראל אשר מהווים תעודה לרוח יישוב הארץ. "ושוב הגליל ירק ופרח:/סלעים בקשוט,מרבד על כל הר.;חרמון בכתרו מרב ענג זורח,/ופלג בעלז יפך וינהר."

שטפן וולפה בירושלים 1934-1938.  ---  וולפה,שטפן  ---  2006  ---  מלווה בחוברת בת 48 עמודים בעברית, אנגלית וגרמנית הכוללת הערות על היצירות. שטפן וולפה היה מלחין יהודי מבוקש אשר עלה ארצה ב-1934 בעקבות האנטישמיות ההולכת וגואה בארץ הולדתו גרמניה.

שיבולת.  ---  טנהאוזר,נעמי  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכתה של האמנית בה היא מציגה רישומים ביוגרפיים רכים בצבעי פסטל של דיוקנאות ונופי ארץ ישראל.

שיבולת.  ---  טנהאוזר,נעמי  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכתה של האמנית בה היא מציגה רישומים ביוגרפיים רכים בצבעי פסטל של דיוקנאות ונופי ארץ ישראל.

שיגעון של חתול .  ---  צפריר,יעל  ---  2006  ---  

שיגעון של חתול :  ---  צפריר,יעל  ---  2006  ---  מדריך לטיפול בבעיות התנהגות של חתולים. הספר מתאר שישה סוגים של התנהגות חריגה ומסכם את הדרכים העיקריות למניעת בעיות ההתנהגות ממהסוג הנדון ולפתרונן.

שידור.  ---  קונזרו,הארי  ---  2006  ---  רומן. מאוכזב ומתוסכל עד אימה מנסיון כושל להצליח באמריקה, איש מחשבים הודי חוזר למולדתו ובמוחו הקודח נרקמת לה הנקמה: וירוס מחשבים מפתה וקטלני אותו הוא מפיץ בכל העולם וגורם לנזקים עצומים.

שיווק נכון באינטרנט :  ---  זכאי,אלון. קפלן,עומר  ---  2006  ---  הצגת האפיקים המרכזיים של השיווק באינטרנט במטרה להקנות מידע בעזרתו יוכל הקורא ליצור בעצמו את תמהיל השיווק הנכון. עקרון המדידה של תוצאות השיווק תופס מקום מרכזי במשנתם של המחברים.

שיח של שונות .  ---  דוידוביץ,ניצה ואחרים  ---  2006  ---  

שיח של שונות :  ---  דוידוביץ,ניצה   ---  2006  ---  מחקר שנערך עפ"י שאלונים במכללות יהודה ושומרון והגליל המערבי.

שיחות עם השטן.  ---  אוספנסקי,פ. ד.  ---  2006  ---  הקובץ מאגד שני ספורים העוסקים בקשר שבין האדם הפשוט ומעשיו לבין העולם, האלים וחיי כולנו. אוספנסקי (1878-1947) היה פילוסוף רוסי שיותר מאשר נגע במיסטיקה, ותלמידו של גורדייף.

שייקספיר על אהבה.  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2006  ---  ספרון שכל הוויתו היא לשמש שי צנוע ביותר לאדם שאינך מחבב במיוחד. כולל ציטוטים ממחזותיו של שייקספיר לצד רפרודוקציות לציורי פרוטרט מתקופתו.

שימור אתרים היסטוריים ופתרונות מימון בעולם.  ---  קורן,גדעון   ---  2006  ---  החוברת מרכזת מידע משפטי וחקיקתי בנושא שימור ומימון בארצות העולם.

שיעורים באינטימיות :  ---  מונטרו,לואיס גרסיה  ---  2006  ---  מבחר ראשון בעברית לשיריו של מונטרו המכנס שירים מכל ספריו. מונטרו נחשב בפי רבים למובילים של השירה הספרדית בת זמננו. לשירים נוסף תרגום של מאמר אותו הקדים מונטרו לאנתולוגיה שערך בעצמו.

שיעורים באינטימיות :  ---  מונטרו,לואיס גרסיה  ---  2006  ---  מבחר ראשון בעברית לשיריו של מונטרו המכנס שירים מכל ספריו. מונטרו נחשב בפי רבים למובילים של השירה הספרדית בת זמננו. לשירים נוסף תרגום של מאמר אותו הקדים מונטרו לאנתולוגיה שערך בעצמו.

שיר השירים אשר לשלמה.  ---  מיטבאל  ---  2006  ---  מהדורה מיוחדת, מהודרת ומאוירת. סגנון הכתב בו מופיע שיר השירים במהדורה זו לקוח מכתב ספרדי מרובע מימי הביניים. מצורף נספח ובו תרגום אנגלי של שיר השירים.

שיר השירים אשר לשלמה.  ---  מיטבאל  ---  2006  ---  מהדורה מיוחדת, מהודרת ומאוירת. סגנון הכתב בו מופיע שיר השירים במהדורה זו לקוח מכתב ספרדי מרובע מימי הביניים. מצורף נספח ובו תרגום אנגלי של שיר השירים.

שירה בין חזז לבין שמואלוף.  ---  שמואלוף,מתי  ---  2006  ---  שירים המדגישים את מורשת משפחתו העיראקית של המחבר והפער העדתי בישראל.

שירותי בריאות הנפש בישראל :  ---  אבירם,אורי. גינת,יגאל  ---  2006  ---  אסופה של כשני תריסר מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של המגמות והתמורות העוברות על מערכת בריאות הנפש בישראל ובעיקר בתחום בריאות הנפש הקהילתית.

שירי הקיום של מרת זנגביל :  ---  יזרעאלי,יוסי  ---  2006  ---  שירם קצרים, עזים וטעונים, הנסובים סביב חוויותיה של דמות נשית מרכזית.

שירים לקריאה במטוס.  ---  הר נוף,מרדכי  ---  2006  ---  קובץ בכורי שירה. 'מלאכת הניסוח (נוסח א')' : "הוי, מלאכת הניסוח שלשיר./הלא תחכימיני במילים למכביר./כה סבלנית את וכה תובעת,/כה סבכנית ובלתי נמנעת."

שירים מלב ארי. [שירים מלב-ארי]  ---  לב ארי-שמעון  ---  2006  ---  הספר משלב בין שירה לטקסטים פילוסופים הסטוריים פרי עטו של המחבר. משירתו ניבטת זיקתו החזקה של המשורר לירושלים, מקור השראתו.

שירים.  ---  מחוליו,אהוד  ---  2006  ---   "אני אודי, אובי, חברודי/מליבי ומנפשי, כותב שירים/ לעניים, שירים, חרדים וחילונים/אתה חבריי לטוב ולרע/ בנינו מדינה ביחד, רבותי//איזו מדינה, איזו אהובה/נשים וגברים לשירים מוזמנים...". ואנחנו כעניים נוכח השפע...

שירים.  ---  עלי,טאהא מוחמד  ---  2006  ---  מהדורה דו לשונית בעברית וערבית ובה מבחר משיריו של טאהא מוחמד, סוחר מטבעות עתיקים בשוק בנצרת. שיריו כתובים בלשון עממית וקולחת ועוסקים רבות בפליטות כמי שהיה לפליט מכפרו שנהרס ב-1948.

שירים.  ---  בן הראש,מואיז  ---  2006  ---  האסופה מכנסת חמישה מחזורי שירים שפרסם המשורר בעבר: לחם החלום; שירת סוף העולם; משקל הדיו; מסכת מכות; קראתיך בשם.

שירים.  ---  זיידל,מאיה  ---  2006  ---   עושה שלום במרומי / הוא יעשה שלום עלינו / על נשותינו וטפנו / מכרינו ומידעינו / בישבנו ובלכתנו / ....בזקיפותנו ובשחיחותנו / בחיינו ובמותנו (ויאמר אמן) ועוד שירה רליגיוזית כדוגמת זו.

שירת ארץ ישראל רומנטיקה, אידאולוגיה, מיתולוגיה : [שירת ארץ-ישראל - רומנטיקה, אידאולוגיה, מיתולוגיה]  ---  ברזל,הלל  ---  2006  ---  בכרך זה זוכים ארבעת המשוררים לביוגרפיות פואטיות וניתוח מקיף ומעמיק של מכלול כתיבתם הפיוטית.

שירת ארץ ישראל רומנטיקה, אידאולוגיה, מיתולוגיה : [שירת ארץ-ישראל - רומנטיקה, אידאולוגיה, מיתולוגיה]  ---  ברזל,הלל  ---  2006  ---  בכרך זה זוכים ארבעת המשוררים לביוגרפיות פואטיות וניתוח מקיף ומעמיק של מכלול כתיבתם הפיוטית.

שירת ארץ ישראל: מיסטיקה וסימבוליקה. [שירת ארץ-ישראל: מיסטיקה וסימבוליקה].  ---  ברזל,הלל  ---  2006  ---  בכרך זה זוכים שלושת המשוררים למונוגרפיות וניתוח מקיף ומעמיק של מכלול כתיבתם הפיוטית. אצל שלושת המשוררים מוצא ברזל מתח מתמיד בין המימד הגלוי והנסתר, ומתח זה הינו המוטיב המרכזי של הכרך הנוכחי.

שירת הגורילות :  ---  פרינס יוז,דון  ---  2006  ---  ספורה האישי ויוצא הדופן של המחברת על התמודדותה עם תסמונת האספרגר בה היא אובחנה כלוקה. משיכה עזה לגורילות הובילה אותה לעבודה עימן ודרכן למדה כיצד לפרוץ את גבולות האוטיזם ולחיות חיים מספקים.

שירת הניבלונגים :  ---  סתיו,אריה (מתרגם)  ---  2006  ---  אפוס שירה גרמני רחב-היקף מראשית המאה ה-13. בנוסף למבוא הרחב הקודם ליצירה, מצורפות מסות העוסקות בניתוח היצירה ובמעמדה בתרבות הגרמנית.

שירת העשבים .  ---  חרובי,שמואל  ---  2006  ---  

שירת העשבים :  ---  חרובי,שמואל   ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי בעברית ובאנגלית המציג את סדרת ציורי האקוורל שצייר חרובי למען האנציקלופדיה "אוצר צמחי ארץ ישראל", שהפקתה נגנזה. לציוריו קודמים שלושה מאמרי מבוא מאוירים על חייו ועבודתו.

שירת יצחק עגן :  ---  ליפסקר,אבידב  ---  2006  ---  מונוגרפיה, מוקדשת לשירתו של עגן כפרט ולתרומתו ותרומת חבריו לחוג הספרותי בראשו של יצחק למדן (עורך 'גליונות') למהלך שהביא ללידתו של המודרניזם של סוף שנות ה-30 בשירה העברית.

שכול וכשלון :  ---  ברנר,י.ח.  ---  2006  ---  הרומן האחרון שפרסם ברנר בחייו, ראה אור לראשונה ב-1920.

שכונת האסיד.  ---  וולטרס,מינט  ---  2006  ---  רומן מתח המתרחש בשכונה מקופחת, עלובה ורוויית פשע בלונדון. כשאיימי בת העשר נעלמת ובו בזמן תושבי השכונה מגלים שהמשטרה שיכנה פדופיל משתקם בשכונה, ניצתת אש מחאה אדירה ברחובות השכונה.

שכחת חברון.  ---  לבנון, אליהו יהושע  ---  2006  ---  מהדורת פקסימיליה לשני ספרים שהוציא המחבר בשנות ה-30, עת היותו מחנך, עיתונאי ותושב חברון. הספרים בנויים מרשימות על הווי העיר ותושביה, והתפרסמו במקורן בעיתונים "הארץ", "דבר", "העולם", "הבוקר" וברדיו א"י.

של מי הארץ הזאת? :  ---  בנזימן,עוזי (ע.)  ---  2006  ---  הספר מביא את תוכן הדיונים, לפי רצף קיומם, שניהלו קבוצת אינטלקטואלים יהודים וערבים אזרחי ישראל אשר ניסו במשך שנתיים לנסח אמנה שתגדיר את יחסי הרוב והמיעוט במדינה ואת זיקתם ההדדית.

שלג על עצי הדובדבן .  ---  הרן,ליאן  ---  2006  ---  סיפורי האוטורי ספר II .

שלג על עצי הדובדבן.   ---  הרן,ליאן  ---  2006  ---  רומן בדיוני, ראשון בטרילוגיה, השואב את השראתו מן המסורת וההווי היפניים בתקופה הפיאודלית. ספור על יריבות ומלחמות בין שבטים שונים המסופר על רקע קורותיו של נער אחד.

שלדגים.  ---  מירן,ראובן  ---  2006  ---  אסופת ספורים קצרים המבקשים להתבונן בקיום האנושי של הזר, הדחוי והשונה, ורצופים ברגעים ספורים בלבד של חסד וחמלה.

שלום אחרון .  ---  ארווין,ריד  ---  2006  ---  

שלום אחרון.  ---  ארווין,ריד  ---  2006  ---  מותחן. עורך דין שסרח חוקר את פרשת מות חברו. העקבות מובילים אותו אל זמרת ידועה ומסתורית אשר שואבת אותו אל תוך עולמה הפתלתל.

שלום ומלחמה בתרבות היהודית.  ---  בר לבב,אבריאל (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקים בנושא במשמעותו הרחבה. המאמרים עוסקים, לצד התחום המדיני, במלחמה בין המינים, בין דורות, בנפשו של אדם ובשאר בטויי שלום ומלחמה בתרבות היהודית מימי התלמוד ועד הציונות הדתית.

שלוש אימהות לשני אחים .  ---  וינברג,יצחק  ---  2006  ---  

שלוש אימהות לשני אחים :  ---  וינברג,יצחק  ---  2006  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת השואה: חייו המוקדמים בגטו קרקוב, משם הוברח עם אחיו לרכבת קסטנר שלקחה את השניים לברגן-בלזן. בסוף שנת 1944 שוחררו כל נוסעי רכבת קסטנר, האחים נשלחו לשווייץ ועלו משם לישראל.

שלוש פואמות ואגדה אחת :  ---  פושקין,א.ס.  ---  2006  ---  מן ההקדמה לספר: "שלוש פואמות שובבות, ממזריות, ואגדה בלתי צנועה אחת, שמנשבת שהן אותה רוח-חירות השנואה כל-כך על שליטים וממסדים." הרישומים שבספר לקוחים מתוך כתב היד של פושקין.

שלוש פואמות ואגדה אחת :  ---  פושקין,א.ס.  ---  2006  ---  מן ההקדמה לספר: "שלוש פואמות שובבות, ממזריות, ואגדה בלתי צנועה אחת, שמנשבת שהן אותה רוח-חירות השנואה כל-כך על שליטים וממסדים." הרישומים שבספר לקוחים מתוך כתב היד של פושקין.

שלושה אוחזין בעירייה :  ---  לוין,מנחם  ---  2006  ---  סקירת השלטון העירוני בשני מישורים: המדיני, בו התנהל מאבק בין יהודים וערבים על השלטון במועצת העירייה, והפורמאלי-פונקציונלי, הנוגע לשירותים להם זכו תושבי העיר ולאופן תפקודה של העירייה. מכיל חומר ארכיוני רב.

שלושה אוחזין בעירייה :  ---  לוין,מנחם  ---  2006  ---  סקירת השלטון העירוני בשני מישורים: המדיני, בו התנהל מאבק בין יהודים וערבים על השלטון במועצת העירייה, והפורמאלי-פונקציונלי, הנוגע לשירותים להם זכו תושבי העיר ולאופן תפקודה של העירייה. מכיל חומר ארכיוני רב.

שלושה דברים לאי בודד.  ---  אבני,יואב  ---  2006  ---  רומן ביכורים. שכיר היי-טק ישראלי, ציניקן ומודאג תמיד, יוצא לנסיעת עבודה שגרתית אך מוצא עצמו באי זעיר באוקיינוס ההודי שם הוא פוגש במגוון דמויות ואירועים מוזרים ומשעשעים.

שלושה לילות בפופראד.  ---  חייט,שושי  ---  2006  ---  רומן. טיול של זוג אוהבים למזרח אירופה נקטע כאשר בן הזוג מובהל לבית החולים. שם, בעת שהוא מיטלטל בין חיים למוות, אהובתו מגוללת בפניו את סיפור משפחתה ועורכת חשבון נפש נוקב עם הוריה וקרוביה.

שלושה מהם.  ---  מגד,אהרן  ---  2006  ---  כרך המאגד שלושה מן הרומנים המרכזיים של הסופר: 'על עצים ואבנים', 'החי על המת' ו'מחברות אביתר'. עם שינויים קלים ובלשון מעודכנת. כולם עוסקים בעשוריה הראשונים של ישראל, ומאופיינים במתח בין החוץ לבין עולם הנפש.

שלושה מחזות.  ---  גרינבאום,אלישבע  ---  2006  ---  שלושה מחזות פרי עטה של המשוררת והמחזאית המנוחה: "התינוק של בן-שטרית" - מונודרמה פיוטית, "תפוזי-דם - "מחזה אבסורד קצר" ו"התופרות" - מחזה ריאליסטי בשתי מערכות.

שלושה סיפורים.  ---  שלום עליכם  ---  2006  ---  מהדורת כיס המחזיקה שלושה ספורים שפורסמו בכתבי עת עבריים בתחילת המאה ה-20: 'יוסל הגנן', 'שני תרנגולים', ו'הזקן'.

שלטון הפחד.  ---  קרייטון,מייקל  ---  2006  ---  מותחו עב כרס שבמרכזו ניצבת קבוצה של פעילים אקולוגים רדיקליים המתכננים ליזום פיגועי טרור בדמות שואות אקולוגיות ברחבי העולם, במטרה להצביע על חומרת מצבו של כדור הארץ.

שלך סנדרו. [שלך, סנדרו]  ---  ינאי,צבי  ---  2006  ---  המחבר,מנכ"ל משרד המדע לשעבר, מגולל את פרשת חייו הנפתלת דרך חליפת מכתבים עם אחיו האובד, פרשת חיים הטומנת בחובה את השואה, משפחה ממוצא הונגרי, ילדים הגדלים במלחמה כנוצרים וסבתא שנספית במחנה רכוז.

שלל פוינטון.  ---  ג'יימס,הנרי  ---  2006  ---  המחבר, מגדולי הסופרים האמריקאים בשלהי המאה ה-19, פורש את סיפורה של אלמנה אמידה באנגליה הויקטוריאנית. האלמנה מתערבת בשידוך כלה לבנה, מתוך מודעות אסתטית לחפצים, הגובלת ברכושנות ושתלטנות.

שלל פוינטון.  ---  ג'יימס,הנרי  ---  2006  ---  המחבר, מגדולי הסופרים האמריקאים בשלהי המאה ה-19, פורש את סיפורה של אלמנה אמידה באנגליה הויקטוריאנית. האלמנה מתערבת בשידוך כלה לבנה, מתוך מודעות אסתטית לחפצים, הגובלת ברכושנות ושתלטנות.

שם מים. [שם-מים]  ---  גרשוני,משה  ---  2006  ---  סדרת מאמרי בקורת על תערוכות של אמנים ישראלים העוסקים במישרין או בעקיפין בכנרת. מאמרו של גדעון עפרת מלווה ברפרודוקציות ליצירות האמן.

שמאות מקרקעין בעין המשפט והמעשה.  ---  נרקיס,שלומי. גרינברג,עמית  ---  2006  ---  ניתוח משפטי ותאורטי. בין שערי הספר: עקרונות שומת מקרקעין; שומת מקרקעין בסוגיות מיוחדות וספציפיות; חוות הדעת - סדרי דין וראיות; אחריות מקצועית ואתיקה של שמאות מקרקעין; הליכי מימוש מקרקעין; ועוד.

שמאן בגבעתיים.  ---  ברקן,שלומית  ---  2006  ---  "מתרוצצת באבן גבירול/אלף נגנים/פקוקים בתוכי/הרחוב זורם ממני והלאה/ואני מתרחקת לאט/אין מעצור...//... בקשי, אני חיה בזמן/שמלת החשך/כבדה/יכלתי לנשף טבעות ערפל/ לעמוד על הר/להגיע לקצה."

שמחה גדולה הלילה :  ---  פרלסון,ענבל  ---  2006  ---  דרך מחקר העוסק במוסדות המוסיקליים של המהגרים היהודים מארצות האיסלם בשנים הראשונות למדינה, נחשפים מנגנונים תרבותייים בחברה הישראלית אשר עיקרו את הזהות היהודית-ערבית וכלאוה תחת הזהות ה"מזרחית".

שמיים אחרים .  ---  קורטאסר,חוליו  ---  2006  ---  

שמיים אחרים.  ---  קורטאסר,חוליו  ---  2006  ---  לראשונה בעברית, מבחר מקיף הכולל עשרים ושמונה סיפורים ונובלות מתוך שבעה ספרים.

שמעון שפירא עושה ארכיטקטורה.  ---  שפירא,שמעון  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לעבודתו של הארכיטקט שפירא, מרצה ב'בצלאל' שעיקר עבודתו מתמקדת בבית הפרטי. האלבום כולל סקיצות ותרשימים ממהלך עבודתו ומאמרים החושפים את השקפתו על היצירה האדריכלית.

שמש שחורה :  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2006  ---  תוך כדי קריאה בדוסטוייבסקי,דיראס ואחרים בודקת המחברת את המושג מלנכוליה וטוענת שהעצב הדיכאוני הוא למעשה הביטוי הארכאי ביותר לפצע נרציסטי שלא ניתן לכנותו בשם ושאי אפשר לסמלו.

שמש שחורה :  ---  קריסטבה,ז'וליה  ---  2006  ---  תוך כדי קריאה בדוסטוייבסקי,דיראס ואחרים בודקת המחברת את המושג מלנכוליה וטוענת שהעצב הדיכאוני הוא למעשה הביטוי הארכאי ביותר לפצע נרציסטי שלא ניתן לכנותו בשם ושאי אפשר לסמלו.

שנאה לא כבושה : [שנאה (לא) כבושה]  ---  פלדמן,אהובה  ---  2006  ---  מחקר ספרותי המבקש להציג ולדון בתופעת השנאה העצמית היהודית דרך עיון ביצירותיהם של סופרים בני דור הפלמ"ח (תמוז, ברטוב, יזהר, קניוק), דור המדינה (שבתאי, עוז, יהושע) והדור הנוכחי (קסטל בלום ואחרים).

שנאה לא כבושה : [שנאה (לא) כבושה]  ---  פלדמן,אהובה  ---  2006  ---  מחקר ספרותי המבקש להציג ולדון בתופעת השנאה העצמית היהודית דרך עיון ביצירותיהם של סופרים בני דור הפלמ"ח (תמוז, ברטוב, יזהר, קניוק), דור המדינה (שבתאי, עוז, יהושע) והדור הנוכחי (קסטל בלום ואחרים).

שנה בלי ציפורים.  ---  לוי,ניסים  ---  2006  ---  רומן המגולל את ספורו של רכז צעיר בשב"כ בתקופת מלחמת לבנון הראשונה אשר נשלח למשימה מסוכנת וסודית בלבנון. במהלך שנת שהייתו בלבנון המחבלים הפלסטינים עוזבים אך הטרור עדיין נמשך... אם כך, מי עומד מאחוריו?

שנה של מחשבות מופלאות.  ---  דידיון,ג'ואן  ---  2006  ---  עדותה האישית והטרגדית של המחברת, סופרת אמריקנית מוערכת, משנת התמודדותה הכואבת עם מותו הפתאומי של בעלה ואשפוזיה החוזרים ונשנים של בתם היחידה.

שנות הזיקית .  ---  שימרון,פרידה  ---  2006  ---  

שנות הזיקית :  ---  שימרון,פרידה  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי הכולל את העבודות שהציגה האמנית הישראלית בתערוכתה.

שנות ראינו רעה :  ---  בן ששון,חוי. גולדברג,עמוס  ---  2006  ---  מחקר היסטוריוגרפי-חינוכי המבקש למפות את קורותיה של הקהילה הדתית-חרדית במהלך שנות השואה.

שנות ראינו רעה ד :  ---  ידידיה,אסף. גולדברג,עמוס  ---  2006  ---  מחקר היסטוריוגרפי-חינוכי המבקש למפות את קורותיה של הקהילה הדתית-חרדית במהלך שנות השואה. בכרך הנוכחי נידונים היבטים היסטוריים, מוסריים והלכתיים של הפתרון הסופי. בספר תמונות תיעודיות רבות.

שנות ראינו רעה ד :  ---  ידידיה,אסף. גולדברג,עמוס  ---  2006  ---  מחקר היסטוריוגרפי-חינוכי המבקש למפות את קורותיה של הקהילה הדתית-חרדית במהלך שנות השואה. בכרך הנוכחי נידונים היבטים היסטוריים, מוסריים והלכתיים של הפתרון הסופי. בספר תמונות תיעודיות רבות.

שנותי קובה. [שנותי, קובה]  ---  מאנה,אדוארדו  ---  2006  ---  רומן אוטוביוגרפי לתסריטאי, המחזאי והסופר יליד קובה. המחבר מגולל את זיכרונותיו מילדותו ומקובה של שנות ה-30, על שלל התהפוכות ההסטוריות שהתחוללו בה בעשורים שבאו.

שני האדונים מורונה .  ---  שייקספיר,וויליאם  ---  2006  ---  

שני האדונים מורונה.  ---  שייקספיר,וויליאם  ---  2006  ---  לקוח מגב הספר: "..מעין רומנסה אלגנטית וצלולה על נאמנות, ידידות, בוגדנות ואהבה..."

שני המאורות הגדולים :  ---  לייטמן,מיכאל  ---  2006  ---  על הקשר,לדעת המחבר,בין חכמת הקבלה וגאולת ישראל.

שני תלמידי חכמים שהיו בעירנו .  ---  עגנון  ---  2006  ---  ארי אלון. סדנת קיץ, בינה, תשס"ו 2006 + מקורות לסיפור .

שנים שמעו שירה :  ---  אלדן,אנדד  ---  2006  ---  מבחר שירים שלוקטו מפרסומיו הרבים של המחבר.

שנתון לחקר המקרא והמזרח הקדום טז.  ---  יפת,שרה (ע.)  ---  2006  ---  מאמרים ובקורות ספרים בנושאי המקרא ופרשנותו, המזרח הקדום בזיקתו למקרא, תולדות הפרשנות ועוד.

שנתון סטטיסטי לישראל 2006.  ---    ---  2006  ---  שנתון בעברית ובאנגלית, כולל תקליטור.

שנתיים.  ---  וסרמן,נתן  ---  2006  ---  שירים. "ההוה שלנו קטן ממדים,/הוה תינוקי, שרעב חסר פשרות עולה/בו מדי כמה שעות./לעבר שלנו היתה/ילדות מאשרת בת כמה ימים./העתיד שלנו כבר הזקין מאד./אסור ליתום לנהל בית יתומים./"

שעה לא צפויה :  ---  וייכרט,רפי  ---  2006  ---  הספר מאגד שירים מקוריים של המתרגם והמשורר ביחד עם מספר תרגומים מן השירה האמריקנית.

שעה לא צפויה :  ---  וייכרט,רפי  ---  2006  ---  הספר מאגד שירים מקוריים של המתרגם והמשורר ביחד עם מספר תרגומים מן השירה האמריקנית. במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

שער העקרב.  ---  קלארק,ריצ'רד  ---  2006  ---  רומן מתח פוליטי חוצה יבשות. בעתיד הלא-רחוק, הפיכה בערב-הסעודית מביאה את שלטון השייחים לסיומו. מדינות ממזרח וממערב שואפות לשים את ידיהם על הנפט של המדינה, יהיו התוצאות אשר יהיו.

שערי הברזל העתיקים.   ---  קאלו,שלמה  ---  2006  ---  אסופת פרגמנטים המתאספים לכדי תיאור היסטורי, גנאולוגי, ספרותי והגותי של משפחתו של המחבר על שורשיה בסלוניקי ובבולגריה במאה ה-19 ובראשית המאה ה-20.

שערים לחוויה האמריקנית.  ---  גוטפלד,ארנון  ---  2006  ---  בספר שורה ארוכה של מאמרים המתארים אירועים וצמתים משמעותיים מתולדותיה של אמריקה. כל פרק מוקדש לאירוע בודד מן ההסטוריה האמריקנית.

שעשועי חצר :  ---  חסון,רחל  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי עברי-אנגלי המציג ומתאר מגוון ייצוגים של שעשועי החצר באמנות האסלאם, בציור, בפיסול ובחפצים שימושיים.

שעת כושר :  ---  ארצ'ר,ג'ף  ---  2006  ---  הספר נועד לשמש כמדריך לגיבוש תוכנית מעשית אישית לשיפור הכושר הגופני על מגוון היבטיו: מוטיבציה, תזונה נכונה ותרגילי התעמלות.

שפה אחת ודברים אחדים :  ---  בן רחמים,יוסף  ---  2006  ---  בספר כונסו סיפורים, פיוטים, שירים ופתגמים מתרבותם של יהודי אזרבייג'אן הפרסית ובשפתם ההולכת ונכחדת- ארמית מזרחית חדשה. הטקסטים מופיעים בתעתיק עברי ולצידם תרגום לעברית.

שפה ומשמעות :  ---  סוברן,תמר  ---  2006  ---  חיבור מתחום הבלשנות שמסגרתו הרחבה עוסקת בקשר שפה-מחשבה-עולם, המתמקד בתיאור שורשיו של הענף הבלשני החדש, תורת המשמעים הקוגניטיבית, ואת צמיחתו.

שפה ומשמעות :  ---  סוברן,תמר  ---  2006  ---  חיבור מתחום הבלשנות שמסגרתו הרחבה עוסקת בקשר שפה-מחשבה-עולם, המתמקד בתיאור שורשיו של הענף הבלשני החדש, תורת המשמעים הקוגניטיבית, ואת צמיחתו.

שפות וספרויות בחינוך היהודי :  ---  כהן,יונתן  ---  2006  ---  אסופת מאמרים בשני כרכים: עברי ולועזי. בין הנושאים הנידונים: המקרא והחינוך; עיונים במקורות חז"ל; היסטוריה וחינוך; הגות מודרנית והחינוך היהודי; בתי ספר ומורים; ועוד. ראו גם ערך לועזי.

שפת אזרח בישראל.  ---  אבנון,דן (ע.)  ---  2006  ---  מחקרים, מסות ודיווחים המתבוננים ומנתחים את שפת האזרח בישראל לאור אקלימה הרב-תרבותי והדו-לאומי. דיון בפערים שבין תודעות אזרח שונות, במתח בין דוברי עברית לערבית בהקשר זה, בתפקיד החנוך לאזרחות ועוד.

שפת הסימטריה :  ---  ליביו,מריו  ---  2006  ---  הספר עוסק בסימטריה כעיקרון מאפיין של הטבע ועוקב אחר ספורו של המתמטיקאי הצעיר אשר הצליח לפצח משוואה שלימים תרמה לפיתוח תורת החבורות, שהיא השפה המתמטית העומדת בבסיס עקרון הסימטריה.

שפת הסימטריה :  ---  ליביו,מריו  ---  2006  ---  הספר עוסק בסימטריה כעיקרון מאפיין של הטבע ועוקב אחר ספורו של המתמטיקאי הצעיר אשר הצליח לפצח משוואה שלימים תרמה לפיתוח תורת החבורות, שהיא השפה המתמטית העומדת בבסיס עקרון הסימטריה.

שפת פרדות.   ---  כהן,דני  ---  2006  ---  השירים שבספר נאספו לאחר שדני כהן שם קץ לחייו בגיל 20. השירים מושפעים ממגוון סגנונות שונים כמו השירה היפנית, הסוריאליזם והדאדאיזם אך ניתן בעיקר לומר עליהם שהם שירים נסיוניות ושירים של התנסות.

שקט מדברים : [שקט, מדברים!]  ---  בירנהק,מיכאל (ע.)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים המהווה דיון בין-תחומי שעניינו חופש הביטוי בחברה הישראלית. בנושאים: מסורת חופש הביטוי בישראל, דיוקן של מאבק, קולנוע לעומת הסטוריה, פורנוגרפיה ועוד.

שקרים יפים.  ---  אונגר,ליסה  ---  2006  ---  מותחן. חייה של רידלי ג'ונס, כתבת המתגוררת בניו יורק, משתנים באחת כאשר שרשרת אירועים חסרת משמעות לכאורה מביאה לכך שחבילה מסתורית מגיעה אל סף ביתה ומבשרת לה על שקריות עולמה.

שר"פ בבתי חולים בירושלים - סוגיות נבחרות. [שר"פ בבתי-חולים בירושלים - סוגיות נבחרות.]  ---  רוזן,ברוך ואחרים  ---  2006  ---  המחקר בוחן סוגיות נבחרות (נגישות, בכירות המנתחים, מאפייני המטופלים) בשמוש בשירותי רפואה פרטיים בבתי-חולים בירושלים.

שרון :  ---  כפיר,אילן. דור,דני  ---  2006  ---  אלבום המגולל את פרשת חייו של ראש הממשלה לשעבר בטקסט ובתמונות.

שרונה :  ---  רגב,יואב  ---  2006  ---  הספר סוקר בטקסט ובתמונות את תולדות היישוב שרונה מייסודו בשנת 1913 - על ייחודו, תושביו-חלוציו ואורחות חייהם.

שרלוק הולמס :  ---  הנדלזלץ,מיכאל  ---  2006  ---  מבט אישי וכללי על הבלש המפורסם ועוזרו, על ארתור קונאן דויל שהגה את שניהם, על הקוראים המסורים ועל מערכת הקשרים שמקיימים כל הגורמים הללו ביניהם.

שרפה.  ---  אסתר,חיה  ---  2006  ---  "חפצת בי כחפץ, לא יותר/ואני בלב שלם/בנפש חפצה/ באהבה/אתה, אם לא יונק אשה, מת/ אימפוטנט ברוח/ "נואף אשה חסר לב"". - לאורך הספר שזורים תצלומים אמנותיים מעשה ידי המשוררת והאמנית.

שרקיה.  ---  שקלים,אסתר  ---  2006  ---  ספר שירים ראשון למשוררת ילידת איראן. בין השירים שזורות תמונות מן הפולקלור הפרסי.

שרשרת נשים.  ---  נוריתא  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי ודו-לשוני הכולל מבחר רפרודוקציות לשתי סדרות העבודות שהציגה בתערוכתה: סדרת תצלומים של נשים פיליפיניות וסדרת דמויות נשיות רקומות על בד כותנה גס.

שתי נשים.  ---  שליט אבני,תמר  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי הנלווה לתערוכת צילום שאוצרת סדרות צילומים של אם ובת שצולמו במשך חמש שנים. הצילומים הם בשחור-לבן וקודמים להם מספר מאמרים קצרצרים.

שתיקת הרופאים.  ---  זינגל,אילנה  ---  2006  ---  המחברת, עורכת דין המתמקדת בייצוג אזרחים אשר נפגעו כתוצאה מרשלנות רפואית, מסכמת שורה של מקרי רשלנות, מנתחת אותם ומפרטת את השתלשלות האירועים עד לסיום ההליכים המשפטיים.

תבואת השגעון.  ---  ויג,שושנה  ---  2006  ---  אסופת שירים ראשונה הרואה אור בספר פרי עט המשוררת והסופרת.

תבכה ילד תבכה. [תבכה, ילד, תבכה]  ---  מחלב,דרורה  ---  2006  ---  רומן. חזי אסיאג חוזר לשכונת מגוריו נווה-שרת לאחר שבילה 8 שנים בכלא בעוון שוד מזוין. זכרונות וחברים מעברו פוקדים אותו ומקשים על דרכו לשיקום. יתכן שהתאהבותו בספרית השכונתית היא שתציל אותו.

תגובה רועמת.  ---  שילון,דן  ---  2006  ---  רומן מתח המתאר את עלילותיהם, המושחתות לרוב, של מגוון דמויות מעולם התקשורת והשררה בישראל.

תגובות האליטה האקדמית בישראל למהפך הפוליטי ב-1977 והביקורת שמתחה על ממשלת הליכוד הראשונה (1977-1980).  ---  ענאבוסי,סעיד  ---  2006  ---  חלק ראשון תאורטי ובו הרקע למהפך הפוליטי וסקירת ההתיישבות היהודית בא"י מאמצע המאה ה-19 ועד קום המדינה. החלק האמפירי כולל ניתוח מקורות מן העתונות הכתובה לפי המודל לניתוח של נייגר.

תגובת פרופילי אורך של אפיקים אלוביאלייים לשינויים במפלס ים המלח במאה העשרים.  ---  בן משה,לירן  ---  2006  ---  הוגש כחיבור לקבלת תואר "מוסמך במדעי הטבע".

תה על מרפסת הקזינו .  ---  שרפמן,דפנה נחמיאס,אלי (ע)  ---  2006  ---  

תה על מרפסת הקזינו :  ---  שרפמן,דפנה. נחמיאס,אלי (עורכים)  ---  2006  ---  ארבעה חיבורים אשר מנסים לטוות את קווי המתאר של ההיסטוריה של חיפה בימי המנדט, תוך נסיון לתור אחר שורשי הסיבות למצב הפוליטי והחברתי הייחודי שלה.

תו + 7 :  ---  שפירא,בת שבע  ---  2006  ---  הגיליון כולל מאמרים מאת מלחינים, אמנים ואנשי תרבות ישראלים העוסקים ברובם בדיון במושג הביקורת לצד רשימות על מוזיקה, תרבות ואמנות. מצורף תקליטור עם יצירות של מלחינים צעירים.

תו + 8 :  ---  שפירא,בת שבע  ---  2006  ---  מאמרים, שירים וספורים בנושאים שונים: השפעת המערב על המוסיקה הערבית; משפט קסטנר; ארוטקה של הכיבוש; עבד עבדי; ביקורת תרבות הצריכה של אדבאסטרס; ועוד. לגליון מצורף תקליטור המכיל שמונה יצירות מוסיקליות.

תולדות העולם ההליניסטי .  ---  גולן,דוד  ---  2006  ---  

תולדות מיכאל.  ---  שמיביץ,מיכאל  ---  2006  ---  עדות אישית מן השואה שבסופה תקומה בארץ ישראל. מלחמת העולם השניה פרצה כשהמחבר היה נער בן 13 שהתגורר עם משפחתו בוילנה. את שנות המלחמה העביר בגטו, במחנות ובמסתור ועלה לישראל עם סיום המלחמה.

תולדות פילוסופיית הדת היהודית בזמן החדש ד :  ---  שביד,אליעזר  ---  2006  ---  תעוד התפתחותה של פילוסופיית-הדת היהודית והוגיה המרכזיים, על רקע תולדות ההגות המערבית מתקופת ההשכלה ועד מלחמת העולם השניה.

תוספי תזונה לספורטאים ולמפתחי-גוף :  ---  טיטל,דייב  ---  2006  ---  מידע מרוכז הטוען לאובייקטיביות בכל הנוגע לבחירת תוספי תזונה המיועדים לשיפור ביצועים ספורטיביים.

תופרת מילים.  ---  סער,דבי  ---  2006  ---  המשוררת ילידת שנות ה-60, מתגוררת בתל-אביב, עיר הנוכחת במובהק בשיריה, ומפרסמת סיפורים קצרים ושירים בכתבי עת.

תורת החסידות :  ---  אלפסי,יצחק  ---  2006  ---  כרך ראשון במפעל ענף שמטרתו ריכוז דברי תורתם של צדיקי החסידות. הערכים נסדרו כרונולוגית החל מהבעש"ט ולכל אחד ביוגרפיה קצרה, דברים שנאמרו אודותיו, פסוקים מתורתו ועוד.

תורת החשבונאות הניהולית והתמחיר :  ---  פרפרי,מרדכי  ---  2006  ---  בנושאי הספר: החשבונאות בשירות הארגון, מיון עלויות וסיווגן, גרף נקודת האיזון, מערכת תמחיר הזמנה, מערכת תמחיר תהליך, העמסת עלויות עקיפות, עלויות למוצרים שותפים, מערכת תמחיר תמורה ועוד.

תורת המשחקים :  ---  דיקסיט,אבינש. ניילבאף,בארי  ---  2006  ---  מעין מבוא לתורת המשחקים- תחום אקדמי המבוסס על מודל מתמטי ועוסק בחשיבה אסטרטגית. רצוף דוגמאות, נתוחים ומסקנות, הספר מבקש להוות מבוא נגיש ועדכני, חף משימוש בכלים מתמטיים.

תורת המשחקים :  ---  דיקסיט,אבינש. ניילבאף,בארי  ---  2006  ---  מעין מבוא לתורת המשחקים- תחום אקדמי המבוסס על מודל מתמטי ועוסק בחשיבה אסטרטגית. רצוף דוגמאות, נתוחים ומסקנות, הספר מבקש להוות מבוא נגיש ועדכני, חף משימוש בכלים מתמטיים.

תזונה נכונה ותרגול גופני לגברים ממאדים ולנשים מנוגה :  ---  גריי,ג'ון  ---  2006  ---  תכנית תזונה ותרגול גופני המתייחסת לצרכים המיוחדים והנפרדים של גברים ונשים בתחומים אלה. לפי דברי המחבר, יישום התכנית הפשוטה יביא ליצירת כימיית מוח מאוזנת, בריאות, הרגשה וזוגיות טובות.

תזמון :  ---  קדימה,הגר  ---  2006  ---  תווים. משך היצירה - 5 דקות. מספר IMC - 3724, שנת 2003. יצירה למילותיה של ש. שפרה בשירה על אישה המתאמנת בחיים ["A Woman who Practices How to Live").

תחבירה ומילונה של הלשון העברית שבתחום השפעתה של הערבית.   ---  גושן גוטשטיין,משה  ---  2006  ---  החיבור ראה אור לראשונה לפני כ-50 שנה ונחשב לחלוצי בזמנו. החיבור, המופיע כאן בגרסתו המקורית למעט מספר שינויי עריכה, היה הראשון להעמיד תחביר של העברית המשוערבת ואך לספק מילון חלקי של אותה שכבת לשון.

תחבירה ומילונה של הלשון העברית שבתחום השפעתה של הערבית.  ---  גושן גוטשטיין,משה  ---  2006  ---  החיבור ראה אור לראשונה לפני כ-50 שנה ונחשב לחלוצי בזמנו. החיבור, המופיע כאן בגרסתו המקורית למעט מספר שינויי עריכה, היה הראשון להעמיד תחביר של העברית המשוערבת ואך לספק מילון חלקי של אותה שכבת לשון.

תחלמי.  ---  שכטר פייל,עידית  ---  2006  ---  רומן העוסק בסיפורה של ג'וזי שיין, סטודנטית העובדת בחברת הפקות המממשת חלומות. חייה ובחירותיה אפופים במארג משולב של מציאות ופנטסיה.

תחנות מידע וייעוץ לעיוורים וכבדי ראייה.  ---  ברמן,אליאב ואחרים  ---  2006  ---  דו"ח המציג את יעדי התכנית להקמת תחנות מידע וייעוץ לעיוורים ואת הפעלתה בשנים 2001-2003. הדו"ח מציג נתונים שנאספו בראיונות ובמעקב שוטף אחר פעילותן של התחנות השונות ואחר עובדיהן, חלקם כבדי ראייה עצמם.

תחנות עונג.  ---  חדד,יצחק ז'ילבר  ---  2006  ---  קובץ ביכורים של שירים בחרוזים. לשון השירים מקיימת זיקה ללשון המקורות, לא כן באשר לתוכן השירים. "ליאונרד כהן- לוקח את ברלין / על מסך מוקרנת מרלין...".

תחריט.  ---  ראב"ד,נוגה ואחרים (אוצרים)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכת תחריטים המציגה עבודות מתקופות שונות - מדירר ועד לאמנים בני ימינו. עם דברים מאת אוצרי התערוכה - נוגה ראב"ד, דב הלר ואירנה גורדון. האחרונה מציגה סקירה היסטורית של השימוש בתחריט באמנות.

תחריט.  ---  ראב"ד,נוגה ואחרים (אוצרים)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכת תחריטים המציגה עבודות מתקופות שונות - מדירר ועד לאמנים בני ימינו. עם דברים מאת אוצרי התערוכה - נוגה ראב"ד, דב הלר ואירנה גורדון. האחרונה מציגה סקירה היסטורית של השימוש בתחריט באמנות.

תיאוריה וביקורת 28 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2006  ---  מאמרים, מסות ותצלומים. בין הנושאים הנידונים: דו"ח דברת, מצב הרוח הלאומי לפי תצלומיו של אלכס ליבק, יצירתה של דליה רביקוביץ, המשלחת הציונית למזרח אפריקה, בין הריסת בתים להתנגדות ועוד.

תיאוריה וביקורת 29 :  ---  שנהב,יהודה (ע.)  ---  2006  ---  מאמרים, מסות ובקורות המוקדשים למחקר ולתיאוריה בלימודים פוסטקולוניאליים. בין הנושאים הנידונים: נשים פלסטיניות מתארות את הנכבה; בילעין כקפיטליזם קולוניאלי; אתנוגרפיה של מחנות פליטים; ועוד.

תיירות פנים.  ---  שורק,עדי  ---  2006  ---  אוסף רשימות פרוזאיות ולקוניות שמצטרפות יחדיו לשלושה לקסיקונים אינטימיים המשרטטים נופים של חוץ ופנים בנושא תל-אביב, חיפה ונשיות. בין הפרקים העיקריים משולבים מספר ספורים קצרים.

תימורה :  ---  יניב,ברכה (ע.)  ---  2006  ---  אסופה בפורמט אלבומי: ייצוגים של הבלתי נראה באמנות היהודית; שולחן לחם הפנים באמנות היהודית והנוצרית הקדומה; מבני ציבור של הקהילה היהודית במונפלייה; 'ספר המכלול' מצפון צרפת; ועוד.

תימורה :  ---  יניב,ברכה (ע.)  ---  2006  ---  אסופה בפורמט אלבומי: ייצוגים של הבלתי נראה באמנות היהודית; שולחן לחם הפנים באמנות היהודית והנוצרית הקדומה; מבני ציבור של הקהילה היהודית במונפלייה; 'ספר המכלול' מצפון צרפת; ועוד.

תיק אישי :  ---  כרמל,איילת  ---  2006  ---  ערוך בדומה לכתבות פרופיל קצרות, הספר מציג דיוקן אישי ועסקי של 40 אנשי העסקים המובילים בעולם.

תיקי אמן ממרכז גוטסמן לתחריט, קיבוץ כברי.   ---  פרי להמן,מאירה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג מהודר, דו-לשוני ואלבומי המאגד 18 קבוצות של עבודות בתחריט אשר נוצרו על ידי אמנים ישראלים במסגרת סדנת התחריט שבקיבוץ כברי. בין האמנים: רנצר, לנדאו, עוזרי, קרוון ועוד. כולל ציונים ביוגרפיים.

תכלת 22 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2006  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: שורשי האנטישמיות בבריטניה, התיאולוגיה של האם היהודייה, הצעת פתרונות לבעית השביתות, מאמר מתורגם מאת הפילוסוף האנגלי דיוויד יום ועוד.

תכלת 23 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2006  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: המשקפיים של ישעיה ברלין, היהדות והמדינה המודרנית, האו"ם במשבר ועוד.

תכלת 24 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2006  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: דמוקרטיה במדינות ערב; כוחה של הרוח הישראלית; היידגר, רוזנצווייג ומה שביניהם; ועוד.

תכלת 25 :  ---  חזוני,דוד (ע.)  ---  2006  ---  מסות, מאמרים וביקורות ברוח הימין הליברלי: האיסלאם כתופעה פוליטית; החרדים: כתב הגנה; מאמר מתורגם העוסק ברווח שבמדינת הרווחה ועוד.

תכנוני מס :  ---  כהן,מנחם. אילוז,יצחק  ---  2006  ---  דפדפת.

תכנית בית חם לקשישים : [תכנית "בית חם" לקשישים]  ---  ברג ורמן,איילת. צ'חמיר,סבטלנה  ---  2006  ---  תכנית סיוע לעולים קשישים ע"י עמיתיהם שאינם עולים חדשים.

תל אביב :  ---  נוה,גדליה  ---  2006  ---  אלבום של תצלומים המבקשים ללכוד רגעים של שקט במטרופולין הסואן. מרבית התצלומים צולמו בשבת בבוקר והם בשחור-לבן והיתר תצלומי צבע שצולמו בלילה.

תל אביב :  ---    ---  2006  ---  מפה מתקפלת של ת"א-יפו ומדריך שימושי בנושאים: בתי אוכל ומרזח, בתי מלון, אתרי שעשוע לילדים, אתרים הסטורים, שווקים ומוזיאונים.

תל אביב 100.  ---  טוב,הילה  ---  2006  ---  אלבום סיור מצולם וצבעוני ברחבי העיר שיקח את הקורא למחוזות מוכרים ולכאלה שידועים למתי מעט: מסעדות, אתרים, חנויות, רחובות, אנשים,אספנים ועוד. עבדיכם הנאמנים מיוצגים גם הם בצירוף מגוון טעויות המחברת.

תל אביב 100.  ---  טוב,הילה  ---  2006  ---  אלבום סיור מצולם וצבעוני ברחבי העיר שיקח את הקורא למחוזות מוכרים ולכאלה שידועים למתי מעט: מסעדות, אתרים, חנויות, רחובות, אנשים,אספנים ועוד. עבדיכם הנאמנים מיוצגים גם הם בצירוף מגוון טעויות המחברת.

תלחצי !  ---  ספייר  ---  2006  ---  רומן הנמסר בלשון עילגת מפיה של נערה שחורה, אנאלפביתית שהתעברה מאביה, המגוללת את סיפור חייה. מסגרת חינוך אלטרנטיבית אליה היא נחשפת באקראי משנה אט אט את חייה לטובה, תהליך הניכר גם בשפתה המשתפרת.

תלמוד בבלי מסכת כריתות :  ---  אבן ישראל (שטייזלץ),עדין (ביאר,תרגם וניקד)  ---  2006  ---  בפורמט גדול; כולל נספח תמונות ורישומים.

תמונות חתונה.  ---  אילוטוביץ,גיל  ---  2006  ---  רומן. ביום התפטרותו של בגין יוצאת אלקה התופרת חמת המזג למסע אל עברה כשהיא חמושה בתמונה יחידה, תמונת חתונתה. מסעה עתיד להוביל אותה לפתרון תעלומה ישנה ולעבר עתיד טוב יותר.

תמונות חתונה.  ---  אילוטוביץ,גיל  ---  2006  ---  רומן. ביום התפטרותו של בגין יוצאת אלקה התופרת חמת המזג למסע אל עברה כשהיא חמושה בתמונה יחידה, תמונת חתונתה. מסעה עתיד להוביל אותה לפתרון תעלומה ישנה ולעבר עתיד טוב יותר.

תמונתו של דוריאן גריי.  ---  וויילד,אוסקר  ---  2006  ---  ספר מופת במהדורה מיוחדת ובתרגום חדש. כולל מבוא, הערות, ביוגרפיה קצרה וביבליוגרפיה. בגב הספר - "ספורו של צעיר המוכר את נשמתו תמורת נעורים ויופי נצחיים."

תמונתו של דוריאן גריי.  ---  וויילד,אוסקר  ---  2006  ---  ספר מופת במהדורה מיוחדת ובתרגום חדש. כולל מבוא, הערות, ביוגרפיה קצרה וביבליוגרפיה. בגב הספר - "ספורו של צעיר המוכר את נשמתו תמורת נעורים ויופי נצחיים."

תמימות.  ---  טסרו,קתלין  ---  2006  ---  רומן המגולל שני פרקים בחייה של איווי, נערה שעזבה את ביתה לטובת לימודי משחק והתוודעה לעולם חדש ולחברות אמיצה. שנים מאוחר יותר, כשהיא מבקשת לשכוח את עברה ואת חברתה המתה, קולות מן העבר מתחילים לרדוף אותה.

תמצאי לי אהבה.  ---  זילברמן(גיזבורג),דורית  ---  2006  ---  רומן שבמרכזו ניצבת דרי חפץ, נשואה לא באושר +1. הרומן מתאר את מערכות היחסים שזו מנהלת עם בתה, בעלה, אמה, אהובתה וכו'.

תנאים מוקדמים ליצירת אזורים מפורזים מנשק גרעיני :  ---  כוכבי,רועי  ---  2006  ---  החיבור בוחן את שאלת התנאים המוקדמים דרך מקרה המבחן של אמריקה הלטינית, אזור מפורז שמספק פרספקטיבה רחבה על הנושא בשל ההיסטוריה הארוכה שלו ובשל מעמדו החלוצי.

תנו לעסקים לחיות :  ---  בדנר,איל  ---  2006  ---  הספר מבקש להסביר בשפה בהירה שיטות שונות בתורת הניהול. מיועד לעסקים בינוניים וקטנים.

תנין פיגוע.  ---  גברון,אסף  ---  2006  ---  רומן לא שגרתי המתאר את מסעם המקביל של איש הייטק ישראלי ותושב מחנה פליטים פלסטיני בנפתולי ההוויה הישראלית הגרוטסקית של תחילת המאה ה-21.

תסביך הסירוס.  ---  גרין,אנדרה  ---  2006  ---  הספר מוקדש כולו לדיון ביקורתי, עכשווי ומחודש במושג שטבע פרויד בראשית ימי הפסיכואנליזה - "תסביך הסרוס". התסביך זוכה לדיון על ריבוי משמעויותיו הפסיכואנליטיות מפרויד ועד לקליין ולאקאן.

תסמונת אספרגר :  ---  אטווד,טוני  ---  2006  ---  המדריך נועד לסייע בזיהוי ובטיפול של ילדים ומבוגרים עם תסמונת אספרגר(חוסר אמפתיה וחברותיות,שיחות חד צדדיות ועוד). מטרת הטיפול ויישומו נועדה לצמצם את הפער ההתנהגותי בין הלוקה באספרגר לבין האדם הממוצע.

תעבורה :  ---  אורון,אילון  ---  2006  ---  "בספר מצוטטים בהרחבה פסקי דין חשובים וספרות מקצועית אשר יש בהם לסייע לשופט, לסניגור וגם לתובע העוסקים בתיקי התעבורה".

תעלומת אולגה צ'כובה.  ---  ביוור,אנטוני  ---  2006  ---  הספר מגולל את ספורה המסתורי של צ'כובה, אחייניתו של צ'כוב, אשר נמלטה מרוסיה לברלין ושם נעשתה לכוכבת קולנוע נערצת על הנאצים בכלל ועל היטלר בפרט. במקביל, אחיה גייסה לשירות החשאי הסובייטי שפעל כנגד הנאצים.

תעלומת משה רבנו :  ---  יהלום,משה  ---  2006  ---  המחבר צולל ומתעמק בדמותו ההסטורית של משה רבינו וגוזר מסקנות באשר למפעלו הדתי והלאומי, בהתבססו על חידושי מחקר ותגליות ארכיאולוגיות, המפריכות את תפיסת המסורת מכל וכל.

תעלומת רצח :  ---  וריסימו,לואיס פרננדו  ---  2006  ---  רומן שהוא כמעין תרגיל בספרות ובו מסופר על גבר בודד, ביבליופיל במהותו, אשר מקבל הצעה לנסוע לבואנוס איירס לקונגרס על אודות אדגר אלן פו, אבי הרומן הבלשי. שם יפגוש גיבורנו בבורחס וימצא עצמו במרכז עלילת פשע.

תערוכת בוגרים צילום / מדיה חדשה 2006.  ---  ידיעיה,עודד (מנהל ביה"ס)  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה. הצלומים מלווים בטקסטים קצרים ומקושרים. מחולק חינם.

תפוחים מן המדבר.  ---  ליברכט,סביון  ---  2006  ---  מחזה שנכתב על בסיס הספור שהופיע ב-1990.

תפילה ותפילות.  ---  מאק,חננאל  ---  2006  ---  חיבור המשלב בין הגות רוחנית ואישית על אודות מעשה התפילה, לבין דיון מלומד אשר מציג את הגופים העיקריים של התפילות על רקע הבסיס ההסטורי שהביא להיווצרותן.

תפילת יום הכיפורים מסדור התפילות כמנהג הקראים.  ---    ---  2006  ---  פקסימילה של המהדורה הראשונה לתפילת יום הכיפורים מסידור התפילות של הקראים אשר נדפסה בונציה ב-1529.

תפילת נשים :  ---  לביא,עליזה  ---  2006  ---  הספר מאגד אוסף רחב של תפילות, תחינות ופיוטים של נשים יהודיות ממזרח וממערב. הספר נחלק למספר שערים בהתאם לאופי התפילה: חיי היום-יום, בת-מצווה, מציאת בן-זוג, עקרות ופוריות ועוד. מצורפות הערות וביאורים.

תפסת מרובה לא תפסת :  ---  אריאלי,שאול  ---  2006  ---  סיכום מאורגן וכרונולוגי המשרטט את הגורמים והשחקנים הראשיים המעורבים בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובהתוויית גבולותיה של מדינת ישראל מראשית המאה ה-20, וכן תיאור מערכת ההשפעות ההדדיות ביניהם.

תפסת מרובה לא תפסת :  ---  אריאלי,שאול  ---  2006  ---  סיכום מאורגן וכרונולוגי המשרטט את הגורמים והשחקנים הראשיים המעורבים בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובהתוויית גבולותיה של מדינת ישראל מראשית המאה ה-20, וכן תיאור מערכת ההשפעות ההדדיות ביניהם.

תפתחו משטרה : [תפתחו, משטרה!]  ---  וורגפט,נורית  ---  2006  ---  המחברת מציגה את תופעת מהגרי העבודה בישראל דרך ספוריהם האישיים של מספר מכרים זרים המועסקים בארץ. הספר מאיר את התופעה על ריבוי צדדיה: מנין באו, ישראל דרך עיניהם, העבודה, הפחד מגירוש, הפרקטיס הדתי ועוד.

תצלומי נשים 1980-1940.  ---  כרמי,בוריס  ---  2006  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני העורך רטרוספקטיבה לתצלומי הנשים של כרמי (1914-2002). לקטלוג קודמים שלושה מאמרים על עבודתו של האמן.

תקווה אפשרית :  ---  לאפה,פרנסס מור. לאפה,אנה  ---  2006  ---  יומן מסע של אם ובתה אשר תרו את שביליו הנידחים של כדור הארץ במטרה לאתגר את פרנסי הגלובליזציה העולמית אשר הורסים את משאבי המזון הטבעיים. כולל מתכונים צמחוניים-אורגניים וסיפורי מסע.

תקווה אפשרית :  ---  לאפה,פרנסס מור. לאפה,אנה  ---  2006  ---  יומן מסע של אם ובתה אשר תרו את שביליו הנידחים של כדור הארץ במטרה לאתגר את פרנסי הגלובליזציה העולמית אשר הורסים את משאבי המזון הטבעיים. כולל מתכונים צמחוניים-אורגניים וסיפורי מסע.

תקציב המדינה בעקבות המלחמה :  ---  יוסטמן,משה. ספיבק,אביה  ---  2006  ---  דו"ח מחקר הבוחן את הבעיות הניצבות בפני הכלכלה הישראלית, ובפני תכנון תכנון התקציב הממשלתי, עקב ההשפעות קצרות הטווח וארוכות הטווח של מלחמת לבנון השניה.

תר פרוע.  ---  אריק א.  ---  2006  ---  מבחר משירי המשורר אשר נכתבו במרוצת 10 השנים האחרונות. השירה עירונית וישראלית מאוד, וניתן להמשילה לסיור הזוי ופיוטי במרחבים אורבניים ישראליים.

תרבויות פוליטיות בערי הפיתוח .  ---  דהן,יצחק  ---  2006  ---  

תרבויות פוליטיות בערי הפיתוח.  ---  דהן,יצחק  ---  2006  ---  לקוח מגב הספר: -"מחקר הבוחן את תפישות העולם, האידאולוגיות, המסורות, הנורמות והרשתות החברתיות והתרבותיות הרווחות בערי הפיתוח בקרב שחקנים וקבוצות שונות - שלטונות ואזרחיות."

תרבות דמוקרטית 10.  ---  שגיא,אבי. שטרן,ידידיה צ' (ע.)  ---  2006  ---  מאמרים בנושאים שונים: הגישה הפמיניסטית והגישה הכלכלית למשפט; מסחור כוח-עבודה נשי בישראל; נשים, משפט ושינוי חברתי בישראל; נשים, פוליטיקה והחברה האזרחית; פוליטיקה מגדרית ועוד.

תרבות היהדות החילונית :  ---  מלכין,יעקב (ע.)  ---  2006  ---  אסופת מסות, מאמרים וביקורות העוסקת בסוגיות מהתפתחותה של ההגות בתרבות היהודית החילונית בישראל: אמונות רווחות; ייחודה של היהדות החילונית; הזהות היהודית לאומית; הומניזם ויהדות; אלוהים ועוד.

תרבות ישראל במערבולת הקידמה הפוסט מודרנית. [תרבות ישראל במערבולת הקידמה הפוסט-מודרנית.]  ---  לנדאו,דב  ---  2006  ---  מבט ביקורתי על הפוסטמודרניזם ועל חילחולו לתרבות הישראלית. המחבר מותח ביקורת על "חידושיו של הפוסטמודרניזם" אל מול המקורות היהודיים, ומציג את סכנת ההתפוררות התרבותית המלווה את יישומם הלא זהיר.

תרבות צריכת תקשורת בקרב מיעוטים לאומיים .  ---  ג'מאל,אמל  ---  2006  ---  

תרבות צריכת תקשורת בקרב מיעוטים לאומיים :  ---  ג'מאל,אמל  ---  2006  ---  מחקר בדפוסי צריכת התקשורת וברמת שביעות הרצון מהם בקרב החברה הערבית בישראל. ראשית מופיע חלק תיאורטי ואחריו ממצאים שעלו מבחינתם של מגוון ערוצי תקשורת כגון עיתונות עברית וערבית, רדיו, טלויזיה ואינטרנט.

תרביץ :  ---  אלבוים,יעקב. ברודי,ירחמיאל. כוגן,מרדכי (עורכים)  ---  2006  ---  קובץ מאמרים, הערות ותגובות. על שעות סכנה בא"י ובבל; על מחזור השבע-שנתי של הקריאה בתורה בא"י; פירושו והתפתחותו של סיפור משנאי (ראש השנה ב ח-ט) ועוד.

תרגום בצל העימות :  ---  כיאל,מחמוד  ---  2006  ---  מחקר תיאורי-הסטורי אשר בוחן את אופיין של מגמות ונורמות תרגומיות שהובנו כתוצאה מהסכסוך, וביטויין בתרגומן לערבית של עשרות יצירות בנות זמננו מן הספורת והשירה העברית.

תרומת איברים בתמורה.  ---  ילינק,שמואל  ---  2006  ---  החיבור עוסק בתיאור ההיבטים השונים של תחום השתלת האיברים בארץ ובעולם. תיאור מצב; היבטים מוסריים ואתיים; תרומה בתמורה - הצעת מודל; היבטים כלכליים ומעשיים; ועוד.

תרפיה לשפויים :  ---  מרינוף,לו  ---  2006  ---  המחבר אוסף תשובות לשאלות קיומיות שניתנו על ידי פילוסופים ממזרח וממערב ומדגים באמצעות סיפורי מקרים של מטופלים שהגיעו אליו לייעוץ פילוסופי כיצד ניתן למצוא את האושר לאור התשובות הללו.

תשלומי אגרת ביקור :  ---  ברמלי גרינברג,שולי ואחרים  ---  2006  ---  השפעת אגרת ביקור אצל רופאי קופת חולים על משקי הבית, הכנסות קופות החולים, שיעור הביקור אצל הרופאים.

תשליך.  ---  קיפניס,ניר  ---  2006  ---  רומן בכורים. לאחר שסביבתו העסקית קורסת, אשתו משאירה אותו עם הילדים והמאהבת מסיימת איתו את הקשר והכל באותו יום, מבחין גבורנו שכל אשר הוא חש זו הקלה. גבורנו מחליט לעזוב הכל ולהתחיל לחיות באי יווני.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים