רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


510 ספרים בעמוד זה

אב"א כתב עת לחקר ולימוד יהודי אירן בוכארה ואפגאניסתאן :  ---  בן דוד,בנימין  ---  2007  ---  

אבא אני כובשת .  ---  סתיו,שירה  ---  2007  ---  מחקר לשם מילוי חלקי של הדרישות לקבלת תואר "דוקטור לפילוסופיה"

אבא נולד :  ---  שחר,תמר. שטיין,אביב  ---  2007  ---  מדריך קליל והומוריסטי המלווה את האב לעתיד במהלך ההריון ומעדכן אותו בכל מה שאשתו כבר יודעת, וכל מה שהוא לא מעז לדבר עליו עם אנשים אחרים (החל מטקט בסיסי וכלה בתופעות לוואי מביכות אצל ההריונית).

אבא שלך לא זגג :  ---  סלע,דייויד  ---  2007  ---  מבחר ביטויים מן הרחוב שפג תוקפם בצירוף הסבר קצר ואיורים ממחישים, כגון: "אם לסבתא היו גלגלים", "הלך לקשור את החמור", "בלע אקס לקס" וכדו'.

אבי ציווני לא למות.  ---  מרים,רבקה  ---  2007  ---  "המנגינה חיה מחוץ לתו/ורק לפרקים אליו היא חוזרת -/כך גם ספורנו, הוא חי בעל-פה/ולרגעים מנסה להשען על הכתב/כמו, למשל, בזו המחברת."

אבי קלע לי צמה :  ---  אלדר,רות  ---  2007  ---  שירה המתארת כליון ואובדן, עורגת אל התרבות הפולנית שהיא עולם ילדותה ונעוריה של המשוררת ושואבת את כוחה הלירי מהמתח בין הערגה הזו לידיעה שהעולם הזה שימש רקע לשואה. השירים תורגמו ע"י איתמר יעוז-קסט.

אביב בארץ ישראל.  ---  גל עזר,יוסף. בן דב,יעקב  ---  2007  ---  די.וי.די. 54 דקות. PAL. סרט שהופק במלוא 10 שנים לפעילותו הקולנועית של יעקב בן דב. סרט המציג מראות מישראל מ-1928 - טבע, ובניין הבית הלאומי - בשילוב עם קטעים מארכיון סרטיו המוקדמים של בן-דב.

אבסורדיסטן.  ---  שטיינגרט,גארי  ---  2007  ---  סיפורו של מישה ויינברג, נהנתן ניו-יורקי ובנו של אוליגרך רוסי. בעקבות מותו האלים של אביו יוצא מישה למסע אל מחוזות אסיה התיכונה ואל הכאוס שבין הטוטליטריזם הקומוניסטי ובין הקפיטליזם נטול הרסן.

אבק ומאבק.  ---  שמשון,עודד (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילום משותפת של שלושה אמנים: בשיר מחול, עודד שמשון ועאיסה דיבי, שלושתם ילידי הגליל שעזבו לארצות נכר וחוזרים בעבודותיהם אל נופי הגליל. בלווית הקדמות שונות. בערבית, עברית ואנגלית.

אבק ומאבק.  ---  שמשון,עודד (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילום משותפת של שלושה אמנים: בשיר מחול, עודד שמשון ועאיסה דיבי, שלושתם ילידי הגליל שעזבו לארצות נכר וחוזרים בעבודותיהם אל נופי הגליל. בלווית הקדמות שונות. בערבית, עברית ואנגלית.

אבק יהלומים.  ---  גפן,אדיבה  ---  2007  ---  רומן מתח. ספורה של תל אביבית צעירה הנאבקת לשמור על שלומם של היקרים לה ויוצאת לפענח את תעלומת מותה של אשה הנמצאת מוטלת בחצרו של סבה.

אברהם יסקי :  ---  רוטברד,שרון  ---  2007  ---  מבט אישי על חצי מאה של אדריכלות בישראל דרך עבודותיו של יסקי (נולד 1927), מהאדריכלים הבולטים והפורים ביותר בישראל המייצג נאמנה את הזרם המרכזי של האדריכלות בארץ.

אברהם יסקי :  ---  רוטברד,שרון  ---  2007  ---  מבט אישי על חצי מאה של אדריכלות בישראל דרך עבודותיו של יסקי (נולד 1927), מהאדריכלים הבולטים והפורים ביותר בישראל המייצג נאמנה את הזרם המרכזי של האדריכלות בארץ.

אגדת הל"ה :  ---  מגר,רני (במאי)  ---  2007  ---  די.וי.די. PAL. תסריט מאת יובל אור. הופק בחסות מפעל הפיס.

אגדת שוורצמן מבת שלמה .   ---  יזרעאלי,אלי  ---  2007  ---  הסיפור האיכרי של ההתיישבות החקלאית בארץ ישראל .

אגם השמים.  ---  דלטון,ג'ון  ---  2007  ---  מיסיונר נוצרי נקלע לשערוריה, הגורמת לו להסכים לעסקה מפוקפקת ולצאת למסע לעיר נידחת בסין המודרנית.

אגפה פעורת פה. [אגפה פעורת-פה].  ---  גדיס,ויליאם  ---  2007  ---  מונולוג דרמטי הנישא על ידי אדם שמחלה סופנית מאכלת את גופו. הספר מציג, באמצעות סיפור הפיאנולה (הפסנתר האוטומטי), את השפעתה ההרסנית של תרבות התאגידים הטכנולוגית על האמנות.

אדום עתיק .  ---  אביגור רותם,גבריאלה  ---  2007  ---  

אדום עתיק.  ---  אביגור רותם,גבריאלה  ---  2007  ---  בלשון ייחודית נפרשים שני מישורי עלילה שבאחד מעצבת בגדים צעירה ואדריכל פרוד מגוללים, כל אחד בקולו, ספורי מערכות יחסים מורכבות; ובשני, ספורן של דמויות ידועות מימי העליות הראשונות ברגעים מכריעים בחייהן.

אדומה :  ---  אגבארייה,אסמא. ארד,רועי ואחרים (המערכת)  ---  2007  ---  אגודת שירים בעברית ובערבית המוקדשים לנושא המעמדות ורואים אור,חלקם לראשונה, לרגל יום הפועלים החל ב-1 במאי.

אדומה :  ---  אגבארייה,אסמא. ארד,רועי ואחרים (המערכת)  ---  2007  ---  אגודת שירים בעברית ובערבית המוקדשים לנושא המעמדות ורואים אור,חלקם לראשונה, לרגל יום הפועלים החל ב-1 במאי.

אדיפוס באמריקה .  ---  מאלווי,לורה  ---  2007  ---  

אדם בעולם הפוך :  ---  אוריאל,גילה  ---  2007  ---  זכרונות, שירים ופתגמים מחייה של המחברת.

אדם חבוי בתוך עצמו :  ---  בלאס,נועה  ---  2007  ---  על הטיפול במוסיקה כטיפול המסייע בחשיפתו ובשחרורו של האני הפנימי, ובמימוש הפוטנציאל הגלום בו. המקרים המובאים מציגים טיפול באנשים עם פיגור בדרגות משתנות, והתמודוות עם בעיות כגון אלימות.

אדם ללא ארץ.  ---  וונגוט,קורט  ---  2007  ---  קטעים כמו ביוגרפיים המציגים את השקפת עולמו של הסופר בנושאים כגון פוליטיקה, אמנות, החיים, הוא עצמו, ומצבה של אמריקה כיום.

אדרנלין :  ---  שלו,ענת. לידור,נעה (המציגות)  ---  2007  ---  עלון תערוכה המציגה מעבודותיהן של שתי האמניות. ענת שלו מציגה קולז'ים של אפליקציה על בד היוצרים תמונות ביתיות, ונעה לידור מציגה ציור קיר של מגדלור המורכב מאצבעונים. עם טקסט מאת האוצרת, טל יחס. בעב' ואנגלית.

אדרנלין :  ---  בלוך,נועה. הגלעדי,נועה  ---  2007  ---  

אהבה אמיתית :  ---  קובנסקי,אדית  ---  2007  ---  מהדורה דו לשונית,עברית-אנגלית: "אני לא כותבת מספיק מצחיק/ בשיר מתהוה כל הזמן/ כמו ציור קיר ענקי/ראליסטי מול עדשת השמש הבהירה/ מסתלסלת בקול המוסיקה הנוגסת/ מהדהדהת על מסך היום [...]".

אהבה ועוד משימות בלתי אפשריות.   ---  ולדמן,איילת  ---  2007  ---  רומן. מערכת יחסים טעונה ברגשות אשם בין גיבורת הסיפור לבין בנו "החכמולוג והמעצבן" של בעלה הטרי מלמדת את הגיבורה על אודות מהותם של יחסים, אהבה ומשפחה.

אהבה ושאר הרגלים רעים.  ---  דוהן,מיטל  ---  2007  ---  מהדורה דו-לשונית לספר תצלומים פרובוקטיבי במעטה פמיניסטי המנציח את דמותן של נשים ישראלית מוכרות יותר או פחות כשלצידן שיריה של המחברת.

אהבה ותקשורת.  ---  הלפרין,נח. ברמן,אילן  ---  2007  ---  איש תקשורת חבר למטפל הוליסטי ויחדיו הוציאו תחת ידם ספרון עמוס, צפוף ותזזיתי המנחית ללא רחם תובנות, השגות וטכניקות טיפול העוסקות בגשר שבין אהבה ותקשורת ובין, איך לא, גוף ונפש.

אהבה זה כשהלב קופץ כיתה :  ---  גור,תמי  ---  2007  ---  ספר שיריה השני של המחברת. "אתה משוטט בי כעולה רגל צמא לשאת תפילה ואני מאמינה." מאויר.

אהבה זועקת בלב העולם.  ---  קאטאימה,קיואיצ'י  ---  2007  ---  רומן. סיפור אהבתם של שני צעירים בני שש-עשרה על רקע מחלת הלוקמיה ומותה של הנערה.

אהבה לזמננו :  ---  אקסלי,הלן  ---  2007  ---  מבחר ציטטות אודות אהבה.

אהבות של אתמול.  ---  חומסקי,גילית  ---  2007  ---  סיפורה של אשה הנתקלת יום אחד בספר שעלילתו דומה באופן חשוד לסיפור אהבה ישן מעברה, ומעלה בה געגועים לאותה נפש תאומה שנעלמה מחייה.

אהבותיהם של האנשים הלא-חשובים.  ---  מנוחין,דניאל ד.  ---  2007  ---  אחד עשר סיפורים על אנשים שהסודיות מהווה חלק מרכזי בהווייתם ומשבשת את יכולתם לאהוב.

אהובתי במטפחת האדומה.   ---  אייטמטוב,צ'ינגיס  ---  2007  ---  סיפורם של איליאס, נהג משאית קירגיזי צעיר, ואסל, בת הכפר, ושל נשואיהם החפוזים הנעים במסלול טראגי. כתוב בריאליזם מלא שמחת החיים, באופן המזכיר את מיטב המסורת הסובייטית-רוסית, ובפרט את סגנונו של גוגול.

אהובתי פיית החלומות : [אהובתי, פיית החלומות] :  ---  וגנר,ישראל  ---  2007  ---  שירה. מהדורה דו-לשונית הכוללת את כל השירים גם בתרגום וגם בשפת המקור.

אהלן וסהלן :  ---  מורן,יוסף  ---  2007  ---  מאויר.

אודיסיאה יפנית.  ---  טוקר,דור  ---  2007  ---  חלקו הארי של הרומן מתרכז סביב השניות האחרונות בחייו של ישראלי אשר עושה דרכו ליפן במטרה לפגוש את בנו היפני שלא ידע על קיומו עד שאמו היפנית מתה. בשניות האחרונות הוא מספר לבנו על עצמו ועל תולדות משפחתו.

אוטונומיה ואחריות פרופסיונלית :  ---  כפיר,דרורה. כהן ג'וור,אלי. ברוש,אילנה  ---  2007  ---  דיון ברעיון החופש האקדמי, תולדותיו, מעמדו וחשיבותו בצירוף דו"ח מחקרי שבוחן את עמדותיהם של מורים במכללות לחינוך ולהוראה לגבי החופש האקדמי.

אויסטר :  ---  בן ישראל,מרית  ---  2007  ---  סדרת צורות: מחול .

אוכלים נכון מהרגע הראשון.  ---  נוה,הילה. פרנקל,יפה  ---  2007  ---  ספר תזונה נכונה ובריאה לגיל הרך, מן הלידה ועד לגיל שנה וחצי. הספר כולל הסברים מפורטים לפי גילאים ומתכונים תואמים, ובהם: קינואה ואמרנט, נקניקיות צמחוניות מעדשים,עוגת גבינת עיזים וכדו'.

אולי אישה סובבת כאן.  ---  שניר,לאה  ---  2007  ---  ספרה הרביעי של המשוררת ובו שירים חדשים לצד ישנים ואף כאלו שלבשו נוסח אחר.

אולי אישה סובבת כאן.  ---  שניר,לאה  ---  2007  ---  ספרה הרביעי של המשוררת ובו שירים חדשים לצד ישנים ואף כאלו שלבשו נוסח אחר. עותק עם הקדשת המחברת.

אולי בתמונות.  ---  בלום,אלישבע  ---  2007  ---  לגיל הרך. מונולוג מחורז קצר מאם לילדה.

אולי מלך האושר.  ---  ברגמן,צביקה  ---  2007  ---  אולי, יציר דמיונו של המחבר, משרטט את קורות חייו בשפת רחוב בסיסית וחסרת תחכום במטרה להנחות את הקורא בדרך אל האושר, כל זאת במסורת הקואצ'ינג המתנחל במקומותינו.

אומת המזון המהיר :  ---  שלוסר,אריק  ---  2007  ---  ספר הסוקר את הגלגלים המניעים את תעשיית המזון המהיר האמריקאית, ובראשה מקדונלדס - סיכון עובדים זרים וניצולם, הרס שטחי חקלאות ונישול חקלאים מרכושם, שיווק ציני ותוקפני המופנה לילדים, ועוד. עובד לקולנוע.

אוניות תרשיש.  ---  זינדר,אריאל  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "נכנסת לחלל הזה לפני מספר דקות/ וכבר אתה מבחין בצרך להיות מהיר:/ זמנך ותקופתך תלויים על צוארך/ וכבר ברואים טריים ממך חולפים בנוף החם [...]".

אוסף ברוך ורות רפפורט .  ---  גורלניק,נחמה  ---  2007  ---  מבחר יצירות מאוסף האמנות של הזוג רפפורט. כל יצירה מלווה בהסבר קצר על אודותיה. הקטלוג בפורמט דו לשוני.

אופטימיות מנצחת :  ---  פריצ'ט,פרייס  ---  2007  ---  הספר מציג דרכים לניצולה ולניתובה של חשיבה חיובית לצורך השגת הישגים כלכליים ואישיים ולשיפור רמת החיים. הספר מתמקד בניצולה של החשיבה החיובית ההישגית לצורך שיפור התפקוד במסגרות ארגוניות.

אופיר דור :  ---  דור,אופיר  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת ציורים ניאו-אקספרסיוניסטית. עם מאמרים פרי עטם של האוצרת, ורדה שטיינלאוף, ואוצר המוזיאון, מרדכי עומר. כולל ראיון עם האמן. דו לשוני - עברית, אנגלית.

אופני הרים :  ---  טרומבלי,אן  ---  2007  ---  מדריך מפורט ומאויר לרכיבה מקצועית על אופני הרים, פרי עטה של מאמנת עם נסיון שנים בתחום. המדריך מקיך נושאים מבחירת הציוד הנכון עבורך ועד בניית תכנית אימונים אישית. מלווה בתרגילים להתנסות עצמית.

אופני כביש :  ---  ברק,אדמונד ר'  ---  2007  ---  המדריך מקיף את מירב היבטיו של ענף הרכיבה על אופניים והאימון במסגרתו. המחבר הנו בעל נסיון של שנות חיים בתחום והוא מבסס את תובנותיו ועצותיו על ממצאים מדעיים.

אופרה כעולם ועולם האופרה :  ---  הכהן פינצ'ובר,רות  ---  2007  ---  סדרת אודות: מוזיקה .

אופרה כעולם ועולם האופרה :  ---  הכהן פינצ'ובר,רות  ---  2007  ---  סדרת אודות: מוזיקה .

אוצר המשכן :  ---  מקובר,מנחם  ---  2007  ---  פורמט אלבומי. הצגת מבנה המשכן וכליו לפרטי פרטים בלוויית הדמיות ממוחשבות. בחלק השני סקירה על מהות המקדש בנסיון להבין את מימדו הפנימי. עוד נוסף מדרש ההלכה ובו תיאור מקיף ומפורט של מבנה המשכן.

אוצרות דרום 2007 :  ---  פיינגלרנט,אבנר. פרי,ארז (עורכים)   ---  2007  ---  אסופת מאמרי ביקורת הדנים בתוצר הקולנועי הישראלי העכשווי. חוברת מניפסט המציגה את יעדיה של קבוצת יוצרים/מבקרים צעירים ממכללת ספיר, קבוצה המנסה לשנות את סדר יומו של הקולנוע הישראלי.

אוצרות עולם האוריגמי.  ---  שטרנברג,סעדיה. דה פריז,גלית (אוצרים)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. יצירות אוריגמי עכשוויות מרחבי העולם. היצירות עושות שימוש במדיום היפני המסורתי אך יוצקות לתוכו משמעויות חדשות, תוך שהן שוברות תפיסות קודמות אודות נייר, קיפולי נייר ואוריגמי. מרהיב.

אוצרות עולם האוריגמי.  ---  שטרנברג,סעדיה. דה פריז,גלית (אוצרים)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. יצירות אוריגמי עכשוויות מרחבי העולם. היצירות עושות שימוש במדיום היפני המסורתי אך יוצקות לתוכו משמעויות חדשות, תוך שהן שוברות תפיסות קודמות אודות נייר, קיפולי נייר ואוריגמי. מרהיב.

אוקטובר :  ---  מג'ר,שבתאי  ---  2007  ---  "כי יודעות המלים/ שאין בן דעת/ ויודע היודע/ שאין הוא/ אלא ברואם/ של מאמינים/ שהוא בראם// ומשאין הדעת נותנת/ שאין במה להאמין/ מכה הידיעה/ ורושמת בה".

אור וים הקיפוה :  ---  הלמן,ענת  ---  2007  ---  מחקר היסטורי-תרבותי הבוחן את התפתחותה והתגבשותה של התרבות הייחודית של תל-אביב בשנים 1920-1950, על ההשפעות השונות שניכרו בה: בורגנות אל מול לאומיות חלוצית,רב תרבותיות אירופית לעומת תרבות השטעטל,ועוד.

אור וים הקיפוה :  ---  הלמן,ענת  ---  2007  ---  מחקר היסטורי-תרבותי הבוחן את התפתחותה והתגבשותה של התרבות הייחודית של תל-אביב בשנים 1920-1950, על ההשפעות השונות שניכרו בה: בורגנות אל מול לאומיות חלוצית,רב תרבותיות אירופית לעומת תרבות השטעטל,ועוד.

אורבניזם .  ---  זימן,גיאורג ואחרים  ---  2007  ---  

אורבניזם :  ---  זימל,גיאורג ואחרים  ---  2007  ---  שלושה מחקרים קלסיים מראשית המאה ה-20,מאת גיאורג זימל,רוברט פארק ולואיס וירת.המאמרים עוסקים במאפייני החוויה האורבנית ובהשפעתה על חיי הנפש של הפרט.

אורות בוהקים עיר גדולה.  ---  מקינרני,ג'יי  ---  2007  ---  תרגום חדש לספר הבכורים שהביא הצלחה אדירה למחברו מגולל את ספורו של ניו יורקי עשיר, בליין ומסומם עד כלות במסעו להתרחק מעצמו ומנפשו, שהוא בו בעת מסע אל עבר הנפש פנימה.

אורלנדו.  ---  וולף,וירג'יניה  ---  2007  ---  תרגום חדש לרומן הטרנספורמציות המפורסם בתוספת אחרית דבר מאת חיים פסח.

אושר :  ---  שיהן,מוניקה  ---  2007  ---  עצות קצרות ומבודחות לחיים, בליווי איורים. במשקל נוצה.

אות העיצוב 2 :  ---  אוריין,גיורא. מיסלביץ', פיליפ ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  קטלוג זכוי פרס אות העיצוב לשנת 2007. בקטגוריו: אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי ומפעל חיים בעיצוב. בליווי דברים מאת העורכים.

אותו הנהר פעמיים.  ---  גלוברמן,יעל  ---  2007  ---  ספר שירים שני למשוררת, הסופרת והמתרגמת הישראלית.

אותות.  ---  לאור,נתנאל  ---  2007  ---  משיריו של פסיכיאטר ופילוסוף כאשר האינתיפאדה השנייה מרחפת ופוצעת.

אז מה אוכלים היום? :   ---  לטוביץ',איילת (ע.)  ---  2007  ---  מתכונים קלים להכנה. כשר.

אזיקים בג'ינס.  ---  נובל,גבריאל  ---  2007  ---  מזכרונותיו של המחבר, ששירת כעשרים שנה במדור המרכזי של משטרת תל-אביב,על אודות ההווי והמעללים של יחידת הבילוש העילית.

אחייך אלייך אחייך .  ---  סקאל,משה  ---  2007  ---  

אחייך אלייך אחייך. [אחייך אלייך, אחייך]  ---  סקאל,משה  ---  2007  ---  רומן. ספורם של אם ובנה המאומץ נפרש דרך יומנים שכל אחד מהם מנהל. הבן מבקש להתרחק מאמו וממולדתו ומשתקע בפריז ומשם עובר להתגורר באי יווני קטן, מקום הולדת אביו הביולוגי.

אחרי השתיקה :  ---  וייטהיל בשן,רוברט  ---  2007  ---  "גלגל שמש חרוך, הו כוכב/ קשיש, אתה מתנהג כתינוק/ גדול, מלטף שרכים/ כמו צמר של כבשה נחמדה".

אטלס אוניברסיטאי חדש :  ---  ברור,משה  ---  2007  ---  מהדורה חדשה של אטלס גיאוגרפי זה. מכיל תמונות, מפות תבליט, מפות גיאופוליטיות ומפות גיאוגרפיות. כולל לקסיקון מונחים גיאוגרפי בחוברת נפרדת, לקסיקון שנועד לסייע בהכנה לבחינות הבגרות.

אטלס כבישים ומדריך לנהג : [!DRIVE]  ---  קווה,יואב (ע.)  ---  2007  ---  אטלס כבישים שקודם לו מדריך לנהגים בנושא תקלות בסיסיות ברכב, בטיחות בנהיגה, עזרה ראשונה, מערכות ניווט בישראל. החוברת כרוכה בספירלה.

אטלס כרטא אוניברסלי :  ---  שחר,אריה  ---  2007  ---  אטלס המקיף את חמש היבשות ואזורי הקטבים, והמייחד פרקים נפרדים לישראל, למזה"ת ולכדור הארץ בכללותו. באטלס מובאות מפות פיסיות, מדיניות, אקלימיות, כלכליות והסטוריות, וכן מפות עירוניות לערים המרכזיות.

אטלס כרטא החדש :  ---    ---  2007  ---  אטלס ערים בפורמט אלבומי כרוך בספירלה.

אי ביי - EBAY :  ---  ברגמן,צביקה. ברגמן,שקד  ---  2007  ---  ספר עצות לניהול עסק באתר המכירות המקוון.

אי חוקיות במזרח ירושלים :  ---  ברוורמן,איריס  ---  2007  ---  עבודת מחקר מורכבת ורבת רבדים שדי להזכיר את מטרותיה: לבחון את תהליך הבנייתה של ה"אי-חוקיות" ביחס למבנים במזרח ירושלים ולבחון את תהליך הריסתם של מבנים אלה.

איגוד ג : IGGUD 3 :  ---  אלכסנדר,תמר ואחרים [עורכים]  ---  2007  ---  אסופה בין-תחומית של 36 מאמרים בעברית ובאנגלית, בהם עיונים בתחומי הלשון העברית, לשונות שמיות ולשונות היהודים; ספרות עברית ויהודית; פולקלור ותרבות; מוזיקה, תיאטרון ואמנות חזותית.

איגוד ג : IGGUD 3 :  ---  אלכסנדר,תמר ואחרים [עורכים]  ---  2007  ---  אסופה בין-תחומית של 36 מאמרים בעברית ובאנגלית, בהם עיונים בתחומי הלשון העברית, לשונות שמיות ולשונות היהודים; ספרות עברית ויהודית; פולקלור ותרבות; מוזיקה, תיאטרון ואמנות חזותית.

איגוד השוטרים היידים.  ---  שייבון,מייקל  ---  2007  ---  סיפור פנטסטי על בלש אלכוהוליסט החוקר פרשיית רצח בעיירה יידית שהוקמה ע"י הקונגרס האמריקאי בדרום אלסקה כמקלט זמני ליהודים שהובסו במלחמה על פלשתינה ב-1948 .העירה עומדת כעת, 60 שנה מאוחר יותר, בפני פינוי.

איגודים מקצועיים.  ---  ספורטא,יצחק  ---  2007  ---  חוברת הבוחנת את נושא האיגודים המקצועיים ואת ההנחות המוקדמות ביחס אל אלו - האם האיגודים המקצועיים מזיקים כלכלית או מועילים? האם הם מעלים תרומה משמעותית לרווחתו של העובד? זאת, ועוד.

איגניקה .  ---  שפיר,בל  ---  2007  ---  

איגרות ט.  ---  ז'בוטינסקי,זאב  ---  2007  ---  האיגרות שקובצו בכרך זה נכתבו בפרק הזמן בו התרחש משפט הנאשמים ברצח ארלוזורוב, גילויי השנאה של השמאל כלפי חברי ברית הצה"ר ובית"ר, ועוד.

איורים לסיפור יציאת מצרים ולסערה של שייקספיר .  ---  שאגאל,מארק  ---  2007  ---  אוצרת: אירית טל .

איורים לסיפור יציאת מצרים ולסערה של שייקספיר.  ---  שאגאל,מארק  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המציג 24 הדפסים לספר שמות, כשכל איור מופיע לצד הפסוק אותו הוא מאייר. כמו כן מציג הקטלוג סדרת ליתוגרפיות למחזה השייקספירי. כולל מאמרים שעוסקים בשתי סדרות האיורים.

איזו מדינה .  ---  טהרלב,יורם  ---  2007  ---  יועץ היסטורי: ד"ר מרדכי נאור . יועץ שירים: יורם רותם .

איזו מדינה!   ---  טהרלב,יורם  ---  2007  ---  אלבום המגולל את סיפורה של מדינת ישראל באמצעות שיריה: 92 שירים שנבחרו כמייצגיהן של נקודות מפנה הסטוריות ותודעתיות בגורל המדינה מובאים כשלצידם ניתוח הסטורי/ספרותי. מרובה בתמונות.

איזון המוח : [ איזון המח ]  ---  ברוורמן,אריק  ---  2007  ---  הספר מציג תיזה הקושרת בין האיזון ברמות של הנוירוטרנסמיטורים השונים במוח ובין בעיות בריאותיות מגוונות. הספר מציע טיפולי מנע אינטגרטיביים בדמות הרגלי תזונה, אורח חיים ונטילת הורמונים.

איזון מופלא.  ---  אצ'ווריה,לוסיה  ---  2007  ---  יומנה של סופרת מפורסמת המיועד לילדתה שטרם נולדה, ובו היא מגוללת את קורות-חייה השערוריתיים, את נסיבות הריונה ואת התמודדותה עם הרגש האמהי, ההתמכרות והחברה.

איזון מופלא.  ---  אצ'ווריה,לוסיה  ---  2007  ---  יומנה של סופרת מפורסמת המיועד לילדתה שטרם נולדה, ובו היא מגוללת את קורות-חייה השערוריתיים, את נסיבות הריונה ואת התמודדותה עם הרגש האמהי, ההתמכרות והחברה.

אייבי נתן איש השלום לרגל יום הולדתו ה-80 : [אייבי נתן "איש השלום" לרגל יום הולדתו ה-80] :  ---  ראובן,רוני [אוצר]  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת הצדעה לאיש ולפועלו, שרוב העבודות המוצגות בה נעשו במיוחד עבורה. בין האמנים: יאיר גרבוז, מנשה קדישמן, רות שלוס,לאה ניקל,רפי לביא,דוד גרשטיין, מוטי מזרחי, מנחם מזרחי, וכן הדפס מ-1983 של נתן עצמו.

אייזק ניוטון :  ---  גליק,ג'יימס  ---  2007  ---  ביוגרפיה.

איילנד.  ---  דגן,עופר  ---  2007  ---  סיפור פנטזיה ביזארי במיוחד המגולל את ספורו של נער מתוסכל מינית הנתון לחסדיה של מורה פתיינית רצחנית במדינת יהודים עתידנית דכאנית במרכז אפריקה בה היהודים הם העבדים והאיילנדים הם השליטים.

איינשטיין :  ---  ברייטהאופט,ג'ים  ---  2007  ---  מבוא לתיאוריות המרכזיות של איינשטיין: הניסוי הפוטואלקטרי, תורת היחסות, חורים שחורים, ועוד. ניסיון להציג את מהותן הפיזיקלית, ולא רק את זו הרעיונית, של התיאוריות בשפה קלה. כולל הצגות מתמטיות.

איינשטיין והדת :  ---  ימר,מקס (משה)  ---  2007  ---  דיון ביקרותי בפילוסופיה של הדת כפי שזו משתקפת במשנתו של איינשטיין. המחבר, חתן פרס ישראל, מציג פיל' זו מתוך היכרות אישית עם איינשטיין, תוך שהוא משלב בין הדיון הרעיוני ובין המישור האישי.

איינשטיין והדת :  ---  ימר,מקס (משה)  ---  2007  ---  דיון ביקרותי בפילוסופיה של הדת כפי שזו משתקפת במשנתו של איינשטיין. המחבר, חתן פרס ישראל, מציג פיל' זו מתוך היכרות אישית עם איינשטיין, תוך שהוא משלב בין הדיון הרעיוני ובין המישור האישי.

איך הולך? :  ---  שטריכמן,ננסי. מרשוד,פתחי  ---  2007  ---  מדריך לארגונים ללא כוונת רווח המספק כלים להערכת פעילות הארגון. המדריך עוסק בבניית תשתית לתהליך ההערכה, בחינת התרבות והתהליכים הארגוניים, קביעת מדדים, אסטרטגיות איסוף נתונים וניתוח ממצאים ועוד.

איך נעשיתי טיפש.  ---  פאז',מרטן  ---  2007  ---  אנטואן, צעיר שהקדיש את חייו לאגירת ידע וללימודים אקדמיים, אינו מאושר. לאחר שהוא בוחן מספר דרכים להגעה לאושר או לפחות להיעדרו של הסבל - אלכוהוליזם, התאבדות - הוא מחליט להפוך לטיפש ויהי מה.

אילו יכלה האהבה לחשוב :  ---  גרטש,אלון  ---  2007  ---  ניתוח של האהבה האנושית על ידי חלוקת דפוסי האהבה הכושלים לשבעה סוגים: נרקסיסטית, וירטואלית, חד-סטרית,משולשת,אסורה,מינית ואנדרוגינית.

אילוף לא של הכלב.  ---  שוורץ,יהונתן  ---  2007  ---  סיפור חייו של תל-אביבי מצוי וחבריו ה"הזויים". המחבר מפציר בגב הספר בקוראים הפוטנציאליים שהחליטו לא לרכוש את הספר,לקראו לפחות. אנו-ממליצים להיות אף יותר ותרנים מכך.

אימון אישי למנהלים. EXECUTIVE COACHING.  ---  מקאדם,סטיוארט  ---  2007  ---  ספר הסוקר את התחום של אימון מנהלים משלוש נקודות מבט: זו של המאמן,זו של האדם שנדרש לשכור את שירותיו, וזו של המתאמן. מקאדם מציג קריטריונים ומדדי ביצועים לקביעת יעילות האימון,נחיצותו,ולהלימות המאמן לתפקיד.

אימון אישי. [למד את עצמך אימון אישי]  ---  ויקרס,אמנדה. בוויסטר,סטיב  ---  2007  ---  יסודות תיאורטיים ומעשיים של האימון האישי לחיים ולעסקים, הסבר על הגישות השונות לאימון אישי, דיאלוגים לדוגמא ועוד עצות שיקדמו אותך לעבר הפיכתך למאמן אישי בעצמך.

אימפרוביזציה .  ---  ביירס,מל  ---  2007  ---  

אין לפלפל!  ---  סופר,אורן  ---  2007  ---  ספר הבוחן את נקודת המפנה בשיח היהודי ובשפה העברית דרך פרסומיו של עיתון הצפירה: עיתון המוצב בקו השבר שבין השיח התלמודי הפלפלני ובין השיח המודרני האמפירי אותו ניסתה לאמץ התנועה הציונית החדשה.

אין לפלפל!  ---  סופר,אורן  ---  2007  ---  ספר הבוחן את נקודת המפנה בשיח היהודי ובשפה העברית דרך פרסומיו של עיתון הצפירה: עיתון המוצב בקו השבר שבין השיח התלמודי הפלפלני ובין השיח המודרני האמפירי אותו ניסתה לאמץ התנועה הציונית החדשה.

אין צנזורה לחלומות :  ---  קדמון בלום,נילי  ---  2007  ---  שירים שכתבה המחברת להנאתה ולהנאת בני משפחתה.

אינטליגנציה :  ---  דירי,איאן ג'יי  ---  2007  ---  המחבר מעלה שאלות על אודות האינטליגנציה האנושית: כמה סוגי אינטליגנציה ישנם? כיצד היא מושפעת מהגיל? מהי השפעת הסביבה לעומת התורשה? וכדו' - ומציג בשפה ברורה מחקרים מדעיים המספקים תשובות לשאלות אלו.

אינטליגנציה ארוטית :  ---  פרל,אסתר  ---  2007  ---  הספר מבקר את הדפוסים המקובעים בתפיסתנו את עצמנו, את זולתנו ואת יחסי המין, במטרה לעורר את הניצוץ הארוטי אשר כבה בעקבות המודרניזציה של הזוגיות, המשפחה, פולחן הילדים והדמוקרטיה בחדר המיטות.

אינטליגנציה חברתית .  ---  גולמן,דניאל  ---  2007  ---  

אינטליגנציה חברתית :  ---  גולמן,דניאל  ---  2007  ---  הספר משמש כמבוא מקיף לתחום חדש בפסיכולוגיה הקושר בין מדעי המוח לבין התנהגות חברתית במישור הפסיכולוגי והפיזיולוגי.

איפה אנחנו חיים?!  ---  הדרי,יונה  ---  2007  ---  הספר מכנס סדרה של עימותים רעיוניים בין חוקרים ואנשי רוח מימין ומשמאל אשר התקיימו ביוזמת המחברת, נערכו על ידה ואף זוכים כל אחד לתגובתה. הפולמוסים מתמקדים בסוגיות עיקריות בסכסוך הישראלי-ערבי, בציונות ועוד.

איפה טעינו :   ---  בנזימן,עוזי (עורך)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המציגה ניתוחים ביקורתיים של התקשורת הישראלית. המאמרים, שנכתבו ביד אנשים מן העולם העיתונאי הישראלי- דורון רוזנבלום, נחום ברנע, כרמית גיא, אסא כשר ורבים אחרים - מספקים מבט חודר לתחום זה.

איפיגניה בארץ הטאורים.   ---  אוריפידס  ---  2007  ---  למחזה המיתולוגי מצורפים מבוא, הערות ונספח.

אירועי מס :  ---  אדרעי,יוסף מ'  ---  2007  ---  אסופת פרקים המנתחים בעין ביקורתית של פסיקותיו של בית המשפט העליון בשנים האחרונות ואת חידושי החקיקה האחרונים בתחום.

איש איטי.  ---  קוטזי,ג'. מ.  ---  2007  ---  "סיפורו של גבר שאיבד את רגלו בתאונת דרכים, צלם שאינו עוסק עוד במקצועו, איש בודד, שמתאהב במטפלת הקרואטית שלו...".

איש איטי.  ---  קוטזי,ג'. מ.  ---  2007  ---  "סיפורו של גבר שאיבד את רגלו בתאונת דרכים, צלם שאינו עוסק עוד במקצועו, איש בודד, שמתאהב במטפלת הקרואטית שלו...".

איש ללא צל .  ---  אבני לוי,יוסי  ---  2007  ---  

איש ללא צל.  ---  אבני לוי,יוסי  ---  2007  ---  רומן ריגול המתאר מפגש מסתורי ומתוח בין סוכן ריגול ישראלי המתגורר בברלין לבין סוכן ריגול ממזרח גרמניה.

אישה באלכסון :  ---  אבן,יסמין  ---  2007  ---  "לדיק/ לצמצם אתהגוף/ כמו לדחוס וללדת אותו מחדש/ דרך קשית ניר/ לשרטט נשימה ונשימה/ צעד וצעד/ על פני קרח מתוק/ או בחלל צפוף מהמורות/ יום אחד הדיוק ימות עם הגוף/ עם השדים/ הצואה והשתן/ אם רק יטרח המות לדיק".

אישיותו של אלוהים :  ---  מופס,יוחנן  ---  2007  ---  ספר השוטח את קריאתו הייחודית ורבת העניין של המחבר בספרי המקרא - קריאה החושפת אלוהות דינמית ובעלת מאפיינים אישיותיים וספרותיים שהתפתחותם מוצבת אל מול ובפני העם הנבחר, עם המצוי עימה בקשרי אהבה.

אכילה בהיסח הדעת :  ---  וואנסינק,בריאן  ---  2007  ---  המחבר טוען בספרו כי כל בעיות האכילה שלנו נובעות מחוסר מודעות לכמויות המזון שאנו אוכלים, ומספק מגוון שיטות להתגבר על כך.

אל דאגה :  ---  קרנגי,דייל  ---  2007  ---  תרגום מחודש. הספר מספק כלים ונוסחאות מעשיות הפונות אל ההגיון הבריא ומסייעות להפחית תחושות הפחד והחרדה.

אל החוף המקווה :  ---  חבר,חנן  ---  2007  ---  מבוא ושבעה פרקים המתחקים אחר ייצוגי הים ביצירות ספרות ובאתרי שיח שונים בספרות העברית: סימבוליזם ולאומיות בשירה העברית המודרנית; הכנרת: קדושת המקום והלאום; לנוכח הים והעלמתו: פוגל ועגנון; ועוד.

אל העפר.  ---  שמעוני,יובל  ---  2007  ---  מסה ספרותית אשר מתעמקת בזיקה הקוטבית שבין המצוקה הקיומית של האדם בקשר למותו לבין "חיי הנצח" שמבטיחה תמונת העולם התנ"כית בדמות קיום רצף הדורות של העם העברי הנבחר.

אל השקט :  ---  שרון,זהבה  ---  2007  ---  שלל עצות ברוח היהדות בנושאי חינוך, אהבה, יחסים ומחשבה שלדברי המחברת הם מפתחות לחיים טובים ושלווים.

אל תביט לאחור.  ---  פוסום,קארין  ---  2007  ---  סיפור מתח מושלג. בעקבות מותה העלום של ספורטאית מחוננת צעירה, נדרש קונרד סייר, פקד במשטרת אוסלו, לנהל חקירה יסודית וממושכת - חקירה שתוביל לחשיפתם של סודות מקומיים שכמו הוטמנו מתחת לשכבות הכפור.

אל תציץ מתחת למיטה.   ---  מייאס,חואן חוסה  ---  2007  ---  רומן. פגישה מקרית עם אישה אלמונית ומרשימה ברכבת התחתית מציתה אובססיה המעניקה מובן חדש לחייה האפרוריים של השופטת גיבורת הספר.

אלא אם כן.  ---  שילדס,קרול  ---  2007  ---  ספרורה של סופרת מצליחה העושה עם עצמה חשבון נפש ומגיעה למסקנה "שאיש אינו מקשיב לה".

אלה מסעי אברהם אסא :  ---  בן ראובן,רמי  ---  2007  ---  ביוגרפיה לסבו של המחבר, שהיה ממנהיגיה הבולטים של ציונות בולגריה. בן-ראובן מתחקה אחר מסכת חייו של אסא, למן ילדותו בעיר פלובדיב, השתלבותו בתנועה הציונית, פעילותו הענפה בבולגריה ועד לעלייתו ארצה ב-1933.

אלהים חולם :  ---  כהן אלרן,יוסף   ---  2007  ---  "...פרפרים גוססים גם בתוך שדותי/מאוששים סופי פעימותיו של הלב/בלחש נאנקים את אדות ערגותי/ואת הלהט את הזעם את הכאב..."

אלוה לאהוב אינסוף : [אלוה - לאהוב אינסוף ]  ---  טהר,אורייה גדעון  ---  2007  ---  ספר המסביר שלב אחר שלב כיצד הקורא יכול להפוך לאהבה אינסופית. השיטה פותחה על ידי המחבר לאחר מפגש פנימי עם בורא עולם, והמאמין יאמין-אך בספק אם ירכוש.

אלוהים לא מרשה.   ---  דאום,חנוך  ---  2007  ---  ארבעה מכתבים המופנים מן הכותב אל אביו, אל המגזר הלאומי-דתי, אל האל ואל הרעיה. מכתבים אוטוביוגרפיים שכמו משרטטים תהליך כואב של התרחקות והתנתקות, רגשית ורעיונית, מן הכוליות של החוייה הדתית-לאומית.

אלוף בטלות.  ---  הודג'קינסון,טום  ---  2007  ---  בהומור וברצינות, המחבר פורש אוסף הגיגים ועצות בשבח הבטלה, העצלות והחופש מעבודה, מעוגנים בלקט כתבים מן ההסטוריה, השירה והפילוסופיה.

אלוף בטלות.   ---  הודג'קינסון,טום  ---  2007  ---  בהומור וברצינות, המחבר פורש אוסף הגיגים ועצות בשבח הבטלה, העצלות והחופש מעבודה, מעוגנים בלקט כתבים מן ההסטוריה, השירה והפילוסופיה.

אליטות חדשות בישראל.  ---  בן רפאל,אליעזר. שטרנברג,יצחק (עורכים)  ---  2007  ---  תוצר עבודתו של צוות מחקר, הספר מרכז מגוון פרקים על האליטות החדשות: פוליטיות - עולם העסקים ושירות המדינה; מקצועיות - צבאיות, משפטיות וכו'; מחוזיות - כגון אליטות של הקיבוץ; עדתיות - מזרחיות, ערביות וכו'.

אליטות חדשות בישראל.  ---  בן רפאל,אליעזר. שטרנברג,יצחק (עורכים)  ---  2007  ---  תוצר עבודתו של צוות מחקר, הספר מרכז מגוון פרקים על האליטות החדשות: פוליטיות - עולם העסקים ושירות המדינה; מקצועיות - צבאיות, משפטיות וכו'; מחוזיות - כגון אליטות של הקיבוץ; עדתיות - מזרחיות, ערביות וכו'.

אלים וגיבורים :  ---  שוואב,גוסטאב  ---  2007  ---  הספר מבקש להגיש את האגדות החשובות ביותר של העולם הקלאסי העתיק בנוסח ספורי פשוט, חף מקישוטים. במרכז מצויים הספור על טרויה, ספורו של אודיסאוס, וספור אינאס. הספר ראה אור בראשונה בשנת 1840.

אלים וגיבורים :  ---  שוואב,גוסטאב  ---  2007  ---  הספר מבקש להגיש את האגדות החשובות ביותר של העולם הקלאסי העתיק בנוסח ספורי פשוט, חף מקישוטים. במרכז מצויים הספור על טרויה, ספורו של אודיסאוס, וספור אינאס. הספר ראה אור בראשונה בשנת 1840.

אלימות במשפחה במשפט האזרחי והפלילי. ["אלימות במשפחה במשפט האזרחי והפלילי".]  ---  ליכט,אריה. מרקוס,איריס  ---  2007  ---  ספר הדן באלימות במשפחה ובחקיקה הרלוונטית. בין הנושאים הנידונים בספר: סעדים הניתנים בכוח החוק למניעת אלימות במשפחה, תלונה במשטרה, בקשה לצו הגנה, הטרדה מאיימת, צוי הרחקה/הפרדה, ועוד.

אלכס :  ---  זינגר לרנד,אלכס  ---  2007  ---  מיומנו של צעיר ניו-יורקי יליד 1962, שעלה לארץ בשנת 1987 ונהרג במהלך קרב עם מחבלים בדרום לבנון ב-1987.

אלכס :  ---  זינגר לרנד,אלכס  ---  2007  ---  מיומנו של צעיר ניו-יורקי יליד 1962, שעלה לארץ בשנת 1987 ונהרג במהלך קרב עם מחבלים בדרום לבנון ב-1987.

אלכסנדר :  ---  לוין,יהודית  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת ציורים. דו לשוני: בעברית ובאנגלית. עם מאמרים מאת מרדכי עומר, דוד גינתון ואיריס סגולי.

אלכסנדריה :  ---  מידני,אסף  ---  2007  ---  שירים.

אלמוגי הזמן :  ---  ורדי,יואב  ---  2007  ---  "גם אם עוד/ תשמרי לך את/ חובת השתיקה/ במו עיניך המאחזות/ נמסרים/ אלי עד מלואם/ משפטי המפתח/ כמאה עדים צרופי-/ אמת".

אלף שמות לאושר :  ---  ביירון,קייטי  ---  2007  ---  ספר הבוחן את הדרכים השונות בהן ניתן ליישם את החירות שנרכשה על ידי זניחתן של מחשבות מעכבות ופחדים מכשילים, תוך שהוא מנהל דיאלוג עם ספר הטאו טה צ'ינג של לאו טסו.

אלף שמשות זוהרות.  ---  חוסייני,חאלד  ---  2007  ---  רומן. ספור של שתי נשים אפגניות אשר חוברות יחדיו במטרה לשנות את גורלן האכזרי - צעד שמחירו קשה מנשוא - כל זאת על רקע התהפוכות הפוליטיות שידעה אפגניסטן בשלושים השנים האחרונות.

אלף שמשות זוהרות.  ---  חוסייני,חאלד  ---  2007  ---  רומן. ספור של שתי נשים אפגניות אשר חוברות יחדיו במטרה לשנות את גורלן האכזרי - צעד שמחירו קשה מנשוא - כל זאת על רקע התהפוכות הפוליטיות שידעה אפגניסטן בשלושים השנים האחרונות.

אלפיים 31.  ---  דרורי פרמן,ניצה (עורכת)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים, יצירות ומסות. מכיל בין השאר, דיון בעוולות חיילי צה"ל בשטחים, שירים מאת מיכל בן-גוברין ויהודית מוסל-אליעזרוב, דיון בתרגום הראשון לעברית להמלט מאת אסא כשר, ועוד.

אם עברייה ורק אם עברייה : [אם עבריה, ורק אם עבריה : ]  ---  להב,הגר  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את הצגתן של נשים בתקשורת הישראלית במלחמת לבנון השנייה. המחקר מראה על הדרה כמעט מוחלטת של האשה היהודיה בדיווח על הזירה הפוליטית והמלחמתית ועל הדרתן המוחלטת של נשים לא יהודיות.

אם עברייה ורק אם עברייה : [אם עבריה, ורק אם עבריה : ]  ---  להב,הגר  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את הצגתן של נשים בתקשורת הישראלית במלחמת לבנון השנייה. המחקר מראה על הדרה כמעט מוחלטת של האשה היהודיה בדיווח על הזירה הפוליטית והמלחמתית ועל הדרתן המוחלטת של נשים לא יהודיות.

אמא אני זוכרת. [אמא! אני זוכרת!].  ---  ענבר,זהבה  ---  2007  ---  זכרונותיה של המחברת, יהודיה ילידת פולין, מתקופת ילדותה במהלך מלחמת העולם השנייה ולאחריה עד לשנים האחרונות בישראל.

אמונות המקרא :  ---  קנוהל,ישראל  ---  2007  ---  דיון בשאלות יסוד של הדת המקראית ובמוקדן פולמוס עם שיטתו של קאופמן אשר הציגה תיאור הומוגני של אמונת הייחוד המקראית. המחבר טוען כי היחס בין אמונות המקרא ואמונות העמים במזרח הקדום מורכב, דיאלקטי וגמיש יותר.

אמונות המקרא :  ---  קנוהל,ישראל  ---  2007  ---  דיון בשאלות יסוד של הדת המקראית ובמוקדן פולמוס עם שיטתו של קאופמן אשר הציגה תיאור הומוגני של אמונת הייחוד המקראית. המחבר טוען כי היחס בין אמונות המקרא ואמונות העמים במזרח הקדום מורכב, דיאלקטי וגמיש יותר.

אמנות ישראלית צעירה :  ---  כהן,אולגה (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה קבוצתית המביאה מעבודותיהם של אמנים ישראליים צעירים זוכי פרס קרן מורשה - שי אזולאי, שי איגנץ, מאיה גולד, מתן דאובה, ליהי חן, אנה ים, ראובן ישראל, ארז ישראלי, הילה קרבלניקוב וחן שיש.

אמנות שימושית :  ---  וייס,נגה  ---  2007  ---  מדריך אלבומי ליצירה בבית המפרט שלל טכניקות פשוטות לעיצוב חדרי הבית. המשך לספרה הקודם של המחברת.

אמסטל.  ---  שמש,עדנה  ---  2007  ---  קובץ סיפורים קצרים.

אנה מסתובבת לאט :  ---  לוין,ענת  ---  2007  ---  "והילד בינינו יתרחש/ במעשיו הקטנים הגדולים/ ואתה שירים, שירים/ תכתוב אותיות דקות/ כפרורים שיוליכוהו".

אנחנו אבן היסוד :  ---  שמי,אהרן  ---  2007  ---  

אנחנו אבן היסוד :  ---  שמי,אהרן  ---  2007  ---  סיפורים ושירים מזכרונותיו של אהרן שמי מילדותו בקיבוץ תל-יוסף בשנות ה-20 וה-30: חינוך משותף, מוסדות הקיבוץ, הפלמ"ח, הבריטים, השפה הקיבוצית, ועוד.

אנחנו וכל השאר ! : [אנחנו...וכל השאר !] :  ---  חורב,שי  ---  2007  ---  ספורן של האליטות אשר התגבשו בימי העליות החלוציות והפכו להיות לצמרת המנהיגות הלאומית,כאשר הן שולחות את הדור השני והשלישי שלהן אל ישראל של היום. המחבר סוקר משפחה משפחה,הסתעפויותיה וקשריה עד לימינו אלה

אנחנו וכל השאר .  ---  חורב,שי  ---  2007  ---  

אנטיגונה.  ---  סופוקלס  ---  2007  ---  תרגום חדש לטרגדיה היוונית שהוכן לפי הזמנת התיאטראות הקאמרי והבימה. למחזה קודם מבוא והוא מלווה בהערות ובמבחר תמונות מהפקות תיאטרון של המחזה ברחבי העולם.

אני אנטי סגנון .  ---  סגל,יחיאל  ---  2007  ---  

אני אנטי סגנון : ["אני אנטי סגנון" :]  ---  סגל,יחיאל  ---  2007  ---  קטלוג מרהיב של רישומים ועבודות אקוורל של הצייר המנוח. תמונות דיוקן המציגות דמויות מהווי החיים הישראלי, בקו ייחודי ומלא רגש. בלויית דברים מאת האוצרת, כרמלה רובין. בעברית ובאנגלית.

אני יודעת מה זרקת בחודש האחרון.  ---  גלר,קרן  ---  2007  ---  הזמנה לתערוכתה של גלר במוזיאון. התא המשפחתי הפרטי שלה הוא המשמש חומר ליצירותיה. כולל כיתוב קצר מאת האוצרת.

אני כותבת את מה שאיני יכולה לצייר.  ---  אדם,גבריאלה  ---  2007  ---  שירים. "אני כותבת/ את מה שאיני יכולה לציר; ואלו צירתי,/ הייתי אבלה על כל המלים/ שלא יכלתי לכתב".

אני לומד גרמנית.  ---  לאשו,דניס  ---  2007  ---  הספר מביא את ספורו של ארנסט, נער צרפתי עדין ממוצא גרמני שהוריו מתכחשים לארץ מוצאם. בחירתו ללמוד את השפה הגרמנית ושליחותו למולדתו השנייה מעלות שאלות בנושא זהות וזכרון קולקטיבי.

אני רוצה שוקולד!  ---  דסיין,טריש  ---  2007  ---  

אני שנולדתי סינית I WAS BORN CHINESE:  ---  דוד,נורית  ---  2007  ---  רטרוספרטיבה דו לשונית של יצירות האמנית מתקופות שונות.

אנך ואנחה :  ---  מישורי,אפרת  ---  2007  ---  "ולרגע נבעתה/ מרצון החיים הבשרני/ המשתחל מבעד לצדפה// ולרגע ידעה/ שאין שפה לאינסוף/ ואינסוף לשפה".

אנקדוטות וסיפורים להצלחה :  ---  לירז,מאיר (ליקט וערך)  ---  2007  ---  אוסף אנקדוטות, ציטוטים וסיפורים בנושא צמיחה אישית, התגברות על מכשולים, יושר, נדיבות, נישואין, עבודה, דאגות וכו'.

אנשים נאמנים לא עולים לכותרות.  ---  ביסמוט,נדין  ---  2007  ---  אסופת סיפורים פרי עטה של סופרת קנדית צעירה אשר מאירה פנים שונות של נאמנות דרך אירועים בלתי שגרתיים הלקוחים כביכול מחיי היומיום של בני המעמד הבינוני.

אנתולוגיה של הפסיכואנליזה הצרפתית .  ---  גרנק,מישל (ע)  ---  2007  ---  

אנתולוגיה של הפסיכואנליזה הצרפתית.   ---  גרנק,מישל (עורך)  ---  2007  ---  אנתולוגיה של מאמרים פסיכואנליטיים מן המסורת הצרפתית הלאקאניאנית. הספר נפתח במבוא המתאר את ההיסטוריה של הפסיכואנליזה הצרפתית. בין נושאיו העיקריים של ספר זה: "החזרה לפרויד",מרכזיות הדחף,ועוד.

אנתולוגיה של כאב :  ---  עז ארי,שלמה  ---  2007  ---  "נקבוביות עורה החלק/ ספגו את רטיבות לשוני/ שטילה טיול אטי על בטנה./ לשוני לא מותרת היא חותרת ליעדה,/ חבקתי אותה ברגש מעמק התשוקה./ הרגשנו רעד בגופינו/ כשמגע הקסם חבר בינינו/ בשדרת גן עדן לטיול מואר."

אסונות טבע בישראל.  ---  ענבר,משה. פורת,רמי (יורם) (עורכים)  ---  2007  ---  11 תקצירי עבודות סמינריוניות של מאסטרנטים מאוני' חיפה. מבוסס על אסונות טבע שהתרחשו בארץ בדורות האחרונים: שטפונות, שריפות, רעידות-אדמה ובצורת - הגורמים, הפגיעה באדם ובתשתיות ודרכים להפחתת נזקים.

אסלאם.  ---  רות'וון,מאליס  ---  2007  ---  מבוא קצר לאסלאם: האסלאם, מוסלמים ואסלאמיזם; הקוראן והנביא; ייחוד האל; השריעה ומשמעותה; נשים ומשפחה; שני הג'יהאדים; נספחים.

אסתר ורוזיה :  ---  גסן,מאשה  ---  2007  ---  ספור משפחתי על חברותן וחייהן של שתי הסבתות נפרש על פני השנים תחת שלטון האימה הנאצי בעת מלחמה ותחת שלטון האימה של סטאלין בעת שלום.

אף אחד :  ---  לפידות,אברהם  ---  2007  ---  ספר המרכז מידע בריאותי ואנטומי אודות האף. הספר, הכתוב בשפה נגישה, אם כי מעט טכנית, מציג סימפטומים אופייניים והליכים רפואיים שונים מנקודת מבטו של מנתח פלסטי. מיועד לקורא המתעניין.

אף אחד עוד לא מת בהליכה.  ---  בן נר,יצחק  ---  2007  ---  חמישה סיפורים שבמוקדם דמותו של איציק - דמות המערבת בין הדמיוני והאוטוביוגרפי. הסיפורים נעים בחמישה מרחבים גיאוגרפיים/רגשיים שונים ובוחנים את הקשר בין הספרותי והמציאותי, בין האופק המחשבתי ובין היומיום.

אפיקי ים.  ---  בנאי,פרץ דרור  ---  2007  ---  שירים. "על מעקה הבטון/אשה בגפה/שוברת את לב הים בשתיקתה/ ושוחה באגלי זעתה/ הנגרים מפניה עד הנה/ והיא מקמטת את מצח/ומאמצת את מבטה/לראות הקלו מי עצבותה/היש גם לה בשורה על כנף-הדמיון?".

אפלטון ואתון נכנסים לבר...  ---  קתקרט,תומס. קליין,דניאל  ---  2007  ---  דיון פופולרH בסוגיות פילוסופיות - מאפיסטימולוגיה ואתיקה ועד אונטולוגיה ולוגיקה, מן היוונית ועד המודרנית - באמצעות בדיחות מוכרות, ציטוטים מן התרבות הפופולרית, ועוד.

אפקט הקצה.  ---  ברוורמן,אריק.  ---  2007  ---  הספר מציג תיזה הקושרת בין האיזון ברמות של הנוירוטרנסמיטורים השונים במוח ובין בעיות בריאותיות מגוונות. הספר מציע טיפולי מנע אינטגרטיביים בדמות הרגלי תזונה, אורח חיים ונטילת הורמונים.

אפשרות של אי.  ---  וולבק,מישל  ---  2007  ---  רומן המספק שתי נקודות מבט על עלילה אחת. זו של קומיקאי ציני שסיפור חייו העגום משהו מוביל אותו בגיל 47 להתאהב בנערה בת 22, ונקודת המבט השניה, הצופה ומבקרת אותו ואת החברה ממרחק 2000 שנים קדימה.

אקדח במערכה הראשונה.   ---  אטקינסון,קייט  ---  2007  ---  מותחן המגולל עלילה רבת דמויות, התרחשויות אלימות וצמתי מפגש בין דמויות שונות, המתרחשות כולן סביב פסטיבל התיאטרון הבינלאומי באדינבורו.

אקדח טעון ומילה טובה.  ---  אוקון,נחושתן  ---  2007  ---  רומן בכורים המגולל את ספורו של סוכן ביון ישראלי הפועל מתוך ארה"ב במשימה להגן על מקור מודיעיני בכיר ביותר לישראל אשר גויס משורות ארגון הטרור אל-קאעידה.

אקדמאיות ערביות בשוק העבודה .  ---  עואד,יאסר  ---  2007  ---  

אקדמאיות ערביות בשוק העבודה.  ---  עואד,יאסר  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את השתלבותן של אקדמאיות ערביות בשוק העבודה הישראלי. המחקר מעלה פערים ניכרים באחוזי ההעסקה של אקדמאיות ערביות אל מול אקדמאיות יהודיות במגזרים שונים ומעלה גורמים אפשריים למצב זה.

אקוורלים 2007 2000. [אקוורלים 2007 - 2000].  ---  מנס,איב  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת ציורי אקוורל. ציורי נוף ירושלמיים המנגידים בין הפרטני ובין המופשט, בין הטבעי ובין המלאכותי, כל זאת בקו עדין, מדוייק ומלא הבעה. בלוויית דברים מאת גדעון אפרת. בעברית ובאנגלית.

אקטואליה במדיה שגרה וחירום : [אקטואליה במדיה - שגרה וחירום]  ---  כהן,איילת. דליות,נורה  ---  2007  ---  ספר הדן בסוגיית האוריינות של ילדים הצופים בחדשות ואקטואליה. החלק הראשון עוסק בסוגייה בעתות שגרה. החלק השני עוסק בהשפעת הסיקור האקטואלי במצבי חירום על ילדים.

אקלים בית הספר :  ---  בר לב,אלחנן  ---  2007  ---  סקירה של היבטים מרכזיים הקשורים באקלים בית הספר - יחסי מורים תלמידים, אווירה, בעיות של אלימות וכו'. בספר מובאות תוצאות מחקרים הבוחנים את השפעתם של גורמים דוגמת ניהול ותכניות לימודים על האקלים הבית-ספרי.

ארבע תערוכות וידאו.  ---  מילאנו,רותי (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי בעיצוב מיוחד שנדפס על גבי ארבע כרטיסיות מקופלות. הקטלוג מציג תמונות מתוך העבודות והסברים קצרים אודותן. שלוש מן התערוכות הן של אמנים ישראלים ואחת של קבוצת אמניות מרוסיה.

ארבעה ברכבת.  ---  גאזי,רנדה  ---  2007  ---  מפגש אקראי ברכבת ממילאנו לרומא בין ארבעה צעירים מתרבויות שונות: ערביה הנקרעת בין העולם הערבי למערבי, פטריוט מתוסכל שהיגר מארה"ב לאיטליה, יהודייה שסבה נרצח בפיגוע בישראל ואינדיאני חירש-אילם.

ארבעה מחזות.  ---  הורוביץ,דני  ---  2007  ---  אוסף של ארבעה מחזות המשקפים את העניין הרב שמוצא המחזאי, התסריטאי והבימאי במסורת היהודית לדורותיה ואת דרכו התיאטרונית המיוחדת לטיפול בה. כולל הקדמה מאת עורך הספר, שמעון לוי.

ארגון הסחר העולמי וישראל :  ---  רייך,אריה (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים מכותבים שונים: תולדות השתתפותה של ישראל בגאט"ט ובארגון הסחר העולמי; מדיניות ישראל לקראת סבב דוחה; סחר חופשי ואיכות הסביבה; ועוד.

ארוג באהבה :  ---  חסון,רחל  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. תמונות ושרטוטים המציגים קילים - אריגים דקורטיביים עממיים מאנטוליה הנארגים ביד. בלוויית דברי הסבר ומבוא אינפורמטיבי מאת האוצרת.

אריאל 177 - 178 :  ---  דנון,רות  ---  2007  ---  במהדורה כפולה זו של כתב העת מובא מחקרה של דנון, בת המושב עטרות - מראשוני המושבים בהתיישבות הציונית שסיומו בא לו בכיבושו על ידי הלגיון הירדני במלחמת העצמאות. המחקר מביא את סיפורו של הישוב ושל אנשיו.

אריאל 182 :  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2007  ---  בגיליון זה של כתב העת מאמרים העוסקים בגילוי קבר הורדוס בהרודיון, במחברת אבודה של המשוררת רחל, בצילומי צבע נדירים של ישראל משנת 1950, ועוד.

ארכיארט 2 :  ---  גורן,אלה. יעקבזון,רות (אוצרות)  ---  2007  ---  

ארכיטקטורה של תלות :  ---  עבדאלקאדר,סנאן  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המלווה קטלוג של המיצב הישראלי לביאנלה הבינלאומית לארכיטקטורה. המאמרים עוסקים בארכיטקטורה בהקשר של יחסי כפיפות פוליטית, ובאופן ישיר בשליטה הישראלית על נתינים פלסטיניים.

ארכיטקטורה של תלות :  ---  עבדאלקאדר,סנאן  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המלווה קטלוג של המיצב הישראלי לביאנלה הבינלאומית לארכיטקטורה. המאמרים עוסקים בארכיטקטורה בהקשר של יחסי כפיפות פוליטית, ובאופן ישיר בשליטה הישראלית על נתינים פלסטיניים.

ארמגדון .  ---  הסטינגס,מקס  ---  2007  ---  

ארמגדון :   ---  הסטינגס,מקס  ---  2007  ---  סאגה היסטורית המציגה את סיפורו של הקרב על גרמניה בשנתיים האחרונות של מלחמת העולם השניה: לחימה ממושכת ועקובת דם שסופה בכיבוש הסובייטי של ברלין.

ארעיים וקבועים :  ---  פלומן,רוני  ---  2007  ---  סיפוריהם של מגוון טיפוסי-מהגרים ישראליים, המבוססים על ראיונות שערכה עמם המחברת, מהגרת לכשעצמה. אנשי ההי-טק,ברובם,עומדים על ארעיות שהייתם,השתייכותם לקהילה ישראלית,כוונתם לעלות ועוד.

ארעיים וקבועים :  ---  פלומן,רוני  ---  2007  ---  סיפוריהם של מגוון טיפוסי-מהגרים ישראליים, המבוססים על ראיונות שערכה עמם המחברת, מהגרת לכשעצמה. אנשי ההי-טק,ברובם,עומדים על ארעיות שהייתם,השתייכותם לקהילה ישראלית,כוונתם לעלות ועוד.

ארץ הצל.  ---  בירנבוים,דן  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המוקדש לציורי העורבים המונוכרומטיים של האמן.

ארץ ישראל כח : [ארץ-ישראל כ"ח:]  ---  אבירם,יוסף ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  כרך המכיל 47 מאמרים המוקדשים רובם ככולם לירושלים בהיבטים גיאוגרפיים, אדריכליים והיסטוריים, הן בתקופות קודמות והן בתקופה המודרנית. בכותבים בכרך זה: רוני רייך, דוד קרויינקר, אריאל הירשפלד, ואחרים.

ארץ מוזהבת.  ---  גילמור,ג'ניפר  ---  2007  ---  סיפורם התפכחותם של שלושה מהגרים יהודיים מהחלום האמריקני, בארה"ב של המחצית הראשונה של המאה ה-20.

אש זרה.  ---  אריכא,עמוס  ---  2007  ---  מותחן ריגול. בכיר מוסד בדימוס מגויס מחדש לשורות הארגון בכדי להגן על חייו של ראש הממשלה ערב אישור ההחלטה על תכנית ההתנתקות.

אש ידידותית :  ---  יהושע,אברהם ב.  ---  2007  ---  רומן משפחתי שעלילתו נעה בשני צירי זמן מקבילים, בישראל ובאפריקה. במרכז העלילה - זוג נשוי שנפרד לראשונה עם נסיעתה של האשה אל גיסה האלמן בטנזניה במטרה להתמודד עם מות אחותה.

אש ידידותית :  ---  יהושע,אברהם ב.  ---  2007  ---  רומן משפחתי שעלילתו נעה בשני צירי זמן מקבילים, בישראל ובאפריקה. במרכז העלילה - זוג נשוי שנפרד לראשונה עם נסיעתה של האשה אל גיסה האלמן בטנזניה במטרה להתמודד עם מות אחותה.

אש כחותי.  ---  חיימוביץ',גילי  ---  2007  ---  "רק נשימתך עלי/מרככת את קוי מתארי./אני טפטוף העקבות מהמקלחת/שאין לי עננים להשאירם עליהם./הלילה החרש הזה/משחיר שאגתי/כמו מוחק."

אש על כוחותינו :  ---  רפפורט,אמיר  ---  2007  ---  סיפור התנהלותו של הצבא הישראלי ודרגיו הפיקודיים במהלך מלחמת לבנון השנייה - מתחילתה הבוטחת ועד לסיומה המהוסס ולחשבון הנפש המתמשך שבא בעקבותיה.

אש על פני תהום.  ---  וינג'י,ורנור  ---  2007  ---  סיפור מדע בידיוני, פרי עטו של הסופר זוכה פרס ההוגו. שואה גלקטית מותירה שני ילדים בני אנוש על כוכב רחוק, בו הם מגלים גזע תבוני כלבי זר ותרבות שונה ואכזרית, שעם זאת הנה אנושית ומוכרת.

אשה לעצמה :  ---  יובל,שושנה  ---  2007  ---  בין העלילות: מערכות יחסים המשתנות כאשר אחת הדמויות נכנסת לתרדמת, חיפוש אחרי האב הביולוגי, יום הולדת 85 הנערך לאם המאבדת את זכרונה ועוד.

אשכבה בתיאטרון הקאמרי :  ---  חזקיה,קרין  ---  2007  ---  

אשליה אמריקאית :   ---  שפירו,איאן  ---  2007  ---  כראש מרכז הלימודים הבינלאומיים בייל מציג שפירו את הקווים המנחים העומדים ביסודה של דוקטרינת הבטחון של בוש. הספר מבקר את ניתוקה של זו ממסורת הבטחון האמריקנית, ומציג כחלופה את מדיניות הבלימה הבינ"ל.

אשליה אמריקאית :   ---  שפירו,איאן  ---  2007  ---  כראש מרכז הלימודים הבינלאומיים בייל מציג שפירו את הקווים המנחים העומדים ביסודה של דוקטרינת הבטחון של בוש. הספר מבקר את ניתוקה של זו ממסורת הבטחון האמריקנית, ומציג כחלופה את מדיניות הבלימה הבינ"ל.

אשמה סבל וזיכרון : [אשמה, סבל וזיכרון]  ---  מרגלית,גלעד  ---  2007  ---  הספר בוחן את תרבות הזיכרון וההנצחה בגרמניה מאז מלחמת העולם השנייה ועד היום. בד בבד, המחבר מעמת בין דפוסי ההנצחה של חיילים ואזרחים לבין השיח בשאלת האשמה והשיח של תחושת הקורבן של הגרמנים.

אשמה סבל וזיכרון : [אשמה, סבל וזיכרון]  ---  מרגלית,גלעד  ---  2007  ---  הספר בוחן את תרבות הזיכרון וההנצחה בגרמניה מאז מלחמת העולם השנייה ועד היום. בד בבד, המחבר מעמת בין דפוסי ההנצחה של חיילים ואזרחים לבין השיח בשאלת האשמה והשיח של תחושת הקורבן של הגרמנים.

אשפת מלחמה.  ---  ג'ין,הא  ---  2007  ---  סיפורו של צעיר סיני, שתחילתו עם עליית הקומוניסטים לשלטון בסין ב-1949, דרך השתתפותו במלחמת קוריאה ב"צבא המתנדבים הסיני", וקיצו בסוף המאה ה-20.

אשרות לניוד מומחים לישראל.  ---  קן תור,צבי. עכו,עמית  ---  2007  ---  ספר הסוקר את ההיבטים המשפטיים של ניוד מומחים זרים לישראל: נהלי קבלת אשרת מומחה, אשרת מבקר ומידע כללי על אשרות עבודה לעובדים זרים. הספר מביא מעיקרי התחיקה הרלוונטית. עם ראשי פרקים באנגלית.

אתגר המיגדר :  ---  שילה,מרגלית  ---  2007  ---  הצגת המאבק לכינונה של האישה העברייה בראשית המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20 כמאבק כפול - מאבק לאומי ומגדרי כאחד. המחקר בוחן מחדש סוגיות היסטוריות שונות ומעלה אל פני השטח חומרים שעד כה זכו ליחס מועט,כזנות,למשל.

אתגרים באבחון נפגעי התמכרויות בשנות האלפיים :  ---  לונטל,אלי ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  תשעה מערכי מצגות ותקצירי הרצאות מיום עיון שהוקדש לסקירה ביולוגית, נוירולוגית, ופסיכופרמקולוגית של נושא ההתמכרות לסמים והחידושים בתחום.

אתה אני והמלחמה שהיתה. [אתה, אני והמלחמה שהיתה.]  ---  ארדון,אורה  ---  2007  ---  רומן המתרחש על רקע מלחמת העצמאות. סודות מן העבר שבים ומשליכים על המציאות הישראלית העכשווית ועל חייו של העיתונאי החוקר בפרשה.

אתיופיה.  ---  סלמון,הגר (עורכת)  ---  2007  ---  תולדותיה של הקהילה היהודית-אתיופית ותולדות יחסיה עם הקהילות האחרות באתיופיה ועם הקהילות היהודיות בעולם. בספר מאמרים העוסקים באורחות חיים, שפה, לבוש, חנוך, ספרות, מוסיקה, מחול, מחזור שנה, ועוד.

אתיופיה.  ---  סלמון,הגר (עורכת)  ---  2007  ---  תולדותיה של הקהילה היהודית-אתיופית ותולדות יחסיה עם הקהילות האחרות באתיופיה ועם הקהילות היהודיות בעולם. בספר מאמרים העוסקים באורחות חיים, שפה, לבוש, חנוך, ספרות, מוסיקה, מחול, מחזור שנה, ועוד.

אתיקה במחקר.  ---  לנדאו,רות. שפלר,גבי (עורכות)  ---  2007  ---  16 פרקים בוחנים סוגיות אתיות במחקר ואת השלכותיהן התיאורטיות והמעשיות. שערי הספר: ההסטוריה של האתיקה, ערכים במחקר המדעי, נבדקים במחקר, תכנון וביצוע, יישומי אתיקה. יוחד מקום למקרה הישראל והיהודי

אתרים וחכמים בגולן ובבשן בתקופת המשנה והתלמוד.   ---  כהן,נחום  ---  2007  ---  ספר העושה שימוש במקורות טקסטואליים, היסטוריים ותורניים, ובייחוד בתלמוד הירושלמי, על מנת לזהות בין אתרים שונים בגולן ובבשן ובין אתרים שנודעו כמקום מושבם של קהילות יהודיות היסטוריות וחכמים יהודיים.

בא מלבנון. [בא מלבנון * בכל מקום שהם]  ---  שיינפלד,מיכאל  ---  2007  ---  'בא מלבנון' מגולל את סיפורה של פלחה"ן 724 במלחמת לבנון השנייה מנקודת מבטו של חייל מילואים. 'בכל מקום שהם' הנו קובץ ספורים שהוא מסע בעולם הצבאי הסדיר המלווה את החיילים ברגעי הקושי והשמחה.

באוהאוס פלוס :  ---  לוי,ירון (ע.)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה לזכרו של סבינסקי, דפס אמן ומראשוני המתעדים של אדריכלות הבאוהאוס בתל אביב. בקטלוג שלוש סדרות של תצלומים: שתיים מהן של צלמים מקצועיים והשלישית צולמה על ידו ומנציחה את פגעי הזמן

באיזו מידה מדידת האיכות ברפואה תורמת לשיפור בריאותנו.  ---  גלזר,קובי. ברמלי גרינברג,שולי  ---  2007  ---  חוברת הבוחנת את יעילותם של מנגנוני בקרה על מערכות רפואה, מנגנונים המהווים רכיב יסודי במערך המשולש של צרכנים, ספקי שירותים ומבטחים. החוברת מציגה התרחבות של פערי ידע שמובילה בתורה להדרדרות ברמת השירותים.

באמונתם יחיו :  ---  כץ,יוסי. לאר,ג'והן  ---  2007  ---  הספר מגולל את תולדותיה של הקהילה ההוטרית בקנדה ובארה"ב מאז בואה לצפון אמריקה ועד היום. הקהילה הנה קהילה דתית-נוצרית, הגדולה ביותר בעולם המנהלת אורח חיים שיתופי כלכלי וחברתי מלא.

באמונתם יחיו :  ---  כץ,יוסי. לאר,ג'והן  ---  2007  ---  הספר מגולל את תולדותיה של הקהילה ההוטרית בקנדה ובארה"ב מאז בואה לצפון אמריקה ועד היום. הקהילה הנה קהילה דתית-נוצרית, הגדולה ביותר בעולם המנהלת אורח חיים שיתופי כלכלי וחברתי מלא.

באמצע החיים פתאום.  ---  רוזנברג,נעמי   ---  2007  ---  אוסף של שלושת ספרי השירה של המחברת המנוחה, שירה לירית הנוגעת בנופי ירושלים והארץ. בליווי דברי המשפחה.

בארבע עיניים :  ---  רולי,הייזל  ---  2007  ---  סיפור זוגיותם הליברלית של שתיים מן הדמויות האינטלקטואליות הבולטות במאה ה-20, זוגיות שקורותיה משיקים לאירועים ההיסטוריים המרכזיים במאה ה-20: מלחה"ע ה-2, מלחמת אלגי'ר, מהפכת הסטודנטים, ועוד.

בבואת נפשו : ["בבואת נפשו" :]  ---  ליברמן,מקס  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת רישומים של מקס ליברמן, האמן היהודי- גרמני ידוע השם. הקטלוג מלווה בדברים מאת אוצרת התערוכה, סורין הלר, ואוצרת המוזיאון, עפרה רימון. דו לשוני: בעברית ובאנגלית.

בבית עם אלוהים :  ---  וולש,ניל דונאלד  ---  2007  ---  תעתיק מדויק של חלקו האחרון של הדיאלוג המתמשך בין מחבר הספר לבין האלוהים בכבודו ובעצמו. הדו-שיח הנוכחי בין השניים מתמקד בסוגיית המוות, הגסיסה והחיים שלאחר המוות.

בבל ושירים אפלים.  ---  גילן,מקסים  ---  2007  ---  "כמה קשה כאב החלצים/לעת זקנה. גובר הוא/על יתר מכאובים. מלים/ מקבלות משמעות של צעקה. נערה/ למשל. שדים. כתף/ (לבנה. משום מה/ תמיד לבנה)..."

בבל ושירים אפלים.  ---  גילן,מקסים  ---  2007  ---  "כמה קשה כאב החלצים/לעת זקנה. גובר הוא/על יתר מכאובים. מלים/ מקבלות משמעות של צעקה. נערה/ למשל. שדים. כתף/ (לבנה. משום מה/ תמיד לבנה)..."

בגובה העיניים :  ---  דעואל,רחל  ---  2007  ---  עוסק בבניית הדימוי העצמי ובדרכים לשינויו, הספר דן בפערים שבין "המזוייף" והכן הרגשי ובדרכים ליצירת אותנטיות פנימית. מציג סיפורי מקרה רבים ממגוון תחומים - נחיתות, תוקפנות, הלם קרב, קבוצות טיפוליות, ועוד.

בגוף ראשון מעשה במעשים [בגוף ראשון: מעשה במעשים] :  ---  בילבול,רוז  ---  2007  ---  אוטוביוגרפיה מרתקת המבוססת על ראיונות עם הביוכימאית שנולדה בהונגריה ב-1912, היתה חלוצה וחברת "הגנה", ונדדה ברחבי העולם,תוך שהיא נפגשת עם שועיו. רוז מפורסמת במשחות הפפאיה שהיא רוקחת.

בגופן ובנפשן :  ---  וינסנט,איזבל  ---  2007  ---  סיפורן של נשים יהודיות שנפלו קרבן לארגון "צבי מגדל", ארגון יהודי שעסק בסחר בנשים. המחברת עוקבת במחקרה אחר גורלן של שלוש נשים - סופיה חאמיס, רחל ליברמן, ורבקה פרידמן - שנחטפו בעודן נערות ואולצו לעבוד בזנות.

בגופן ובנפשן :  ---  וינסנט,איזבל  ---  2007  ---  סיפורן של נשים יהודיות שנפלו קרבן לארגון "צבי מגדל", ארגון יהודי שעסק בסחר בנשים. המחברת עוקבת במחקרה אחר גורלן של שלוש נשים - סופיה חאמיס, רחל ליברמן, ורבקה פרידמן - שנחטפו בעודן נערות ואולצו לעבוד בזנות.

בגין :  ---  שילון,אבי  ---  2007  ---  דיוקן ביוגרפי של מנחם בגין. מחקר חדש על דמותו של המנהיג השנוי במחלוקת המתבסס על חומרים ארכיוניים ועל ראיונות עם מקורבים: מן הילדות בליטא, ועד לתנועת חירות ולפרישה מן החיים הציבוריים לאחר מלחמת לבנון.

בגלגול הזה.  ---  הורן,דארה  ---  2007  ---  עלילה השוזרת בתוכה תעלומה, אהבה, פולקלור ויהדות ונעה מרוסיה של תחילת המאה ה-20 ועד לניו-יורק של ימינו. שאגאל וציוריו תופסים מקום נכבד בעלילה.

בגלל שההר שם .  ---  כהן,עמיקם  ---  2007  ---  

בגלל שההר שם :  ---  כהן,עמיקם  ---  2007  ---  מבט פנימי על הצלחתה העסקית של חברת פרטנר, מפעילת רשת הסלולרי אוראנג', על שוק העסקים והתקשורת הישראלי ועל רבות מדמויותיו המובילות, מאת מי שעמד בראש החברה במשך שנים רבות.

בדד 18 :  ---  מרצבך,עלי (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים, ביקורות ותגובות בעברית ובאנגלית. בין הנושאים הנידונים: פולמוס הפשט והדרש; מערכת אוטומטית לבניית דרשות תורניות קצרות; תזוזת חג הפסח לקראת הקיץ; בין יהדות לפסיכולוגיה.

בדיעבד.  ---  רבוח,ענבל  ---  2007  ---  רומן המביא את סיפורו של רועי, צעיר ישראלי לאחר שירות צבאי, המוצא עצמו מאושפז בבית חולים לחולי נפש. ספור העלילה מובא דרך המכתבים שהוא מיעד לשמרית כלשהי.

בדמותו :  ---  מישר,יורם  ---  2007  ---  מסע אינטלקטואלי רב תחנות בעקבות מקורם של הרעיונות על שוויון וצדק חברתי שמתחיל בבבל וממשיך בספור יוסף, בשפינוזה, ניטשה וימי ראשית בית שני, בדגש על עזרא ונחמיה. הספר מציע חידושים מקוריים בחקר המקרא.

בדק בית בטירה .  ---  רותם,אברהם  ---  2007  ---  

בדק בית בטירה :  ---  רותם,אברהם  ---  2007  ---  אסופת מאמרים בנושאים הנוגעים לביטחון לאומי, פרי עטו של המחבר המנוח (1934-2006), אלוף במיל'. בין הנושאים הנידונים במאמרים: כדאיות השלום עם סוריה, לקחי מלחמת עירק 2003, צה"ל - צבא קטן וחכם? ועוד.

בדרך אל הארץ המובטחת :  ---  מאירקביץ,אברהם  ---  2007  ---  אוטוביוגרפיה שעניינה "חשיפת פרצופו האמיתי של המשטר הקומוניסטי" בבריה"מ לשעבר וכן חבלי הקליטה הקשים שחווה המחבר עם עלייתו ארצה בשנת 1949.

בדרך חדשה .  ---  אור הגנוז ברסלב  ---  2007  ---  מחשבות ומעשיות מבית מדרשו של רבי נחמן מברסלב,עם יותר מפזילה לכיוון העידן החדש, המחשבות מלוות בתצלומי נופים.

בדרך לא סלולה :  ---  בן ארי,עדיטל. לביא,יואב (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המציגים הרצאות שנישאו ביום עיון שהוקדש לנושא באוניברסיטת חיפה. בין הכותבים: דליה דורנר, עמית קמה ועוזי אבן - ח"כ ובן זוגו לחיים של עמית קמה.

בדרך למעלה.  ---  ליבשטיין,שירי. ליבשטיין,דורון  ---  2007  ---  ספר הצלחה ומודעות המשולב בפרקי סיפורת: נוגה וקובי מטיילים במשך שנה באתרים שונים בעולם ומפתחים את מודעותם להגשמת מאוויהם הכלכליים והרוחניים. בין הפרקים שאלונים לאימון עצמי.

בדרכי שלום :  ---  איש שלום,בנימין (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים רחבה בנושא הגות, תרבות ופרשנות; מחשבת ישראל; ומחשבת ההלכה.

בהמלת היום והלילה אני שוכח וזוכר.  ---  עלון,צדוק  ---  2007  ---  שירים. "אני מביט/ בכלבתי/ השרועה לה/ על רצפת היקום/בטרנקויליטי". מתוך הספר.

בואו נעשה לנו חג :  ---  רחביה,חגי  ---  2007  ---  לצד התוים באלבום מופיעות מילות השירים ותמונות. מצורף תקליטור.

בובי הכלבלב .  ---    ---  2007  ---  ספרון מאויר קשיח לגיל הרך.

בובי ונטורה מת כמו שחי :  ---  וייזל,נמרוד  ---  2007  ---  קובץ ספורים קצרים וקצרים פחות.

בודהה בכה.  ---  לו בוסקו,רוקו  ---  2007  ---  רומן המגולל את ספורה של אשה אסייתית אשר ניחנה בכוחות מיסטיים, מילדותה המאושרת בקמבודיה החופשית ועד תקופת האימה שלה תחת ידיו של הרודן פול פוט.

בודהיזם .  ---  קוון,דמיאן  ---  2007  ---  מבוא נרחב לדת הבודהיסטית. הספר מסביר בין השאר את המיתולוגיה ועיקרי הדת הבודהיסטית, עקרונות המדיטציה, התפתחות הסטורית של הדת באסיה והתפתחות הסטורית של הדת במערב.

בוליווד אהובתי.  ---  ג'יימס,קלייב  ---  2007  ---  ספורו של סנג'אי שנולד על מדרכה מזוהמת בבומביי וחלם כל חייו להתברג לתעשיית הסרטים של הודו בבומביי - בוליווד. הסרט עוקב אחר דרכו מן הביבים אל פסגת עולם הזוהר והזיוף.

בוקר אבוד.  ---  אדמשטאנו,גבריאלה  ---  2007  ---  רומן. רומניה בת למעלה מ-70 שהפכה לתופרת לאחר שהקומוניסטים סגרו את המסבאה שהיתה בבעלותה מעלה זכרונות ממאה שנות הסטוריה ברומניה.

בזעיר אנפין.  ---  קילמניק,אריק  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי קטן מימדים המתמקד בהדפסים מיניאטוריים גם הם שנוצרו על ידי אמנים שונים שעבדו בסדנא לאורך שנות פעילותה. טקסט דו-לשוני. בין האמנים יעקב שטיינהרט,אנה טיכו ואחרים.

בזעיר אנפין.  ---  קילמניק,אריק  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי קטן מימדים המתמקד בהדפסים מיניאטוריים גם הם שנוצרו על ידי אמנים שונים שעבדו בסדנא לאורך שנות פעילותה. טקסט דו-לשוני. בין האמנים יעקב שטיינהרט,אנה טיכו ואחרים.

בחורף. מסביב לנקודה. [בחורף מסביב לנקודה]  ---  ברנר,יוסף חיים  ---  2007  ---  הוצאה מחודשת של המהדורה שראתה אור ב-1988 של שני הסיפורים הארוכים הראשונים של ברנר, שראו אור בראשית המאה ה-20, סיפורים שחוללו נקודת מפנה בספרות העברית.

בחינה ביקורתית של דוח הוועדה לבחינת תקציב הביטחון : [בחינה ביקורתית של דו"ח הוועדה לבחינת תקציב הביטחון] :  ---  פלסנר,יקיר  ---  2007  ---  ניתוח ממצאי ועדת ברודט. החיבור בוחן את תקציב הביטחון כמוצר ציבורי נטול-שדולה, שבניגוד לדומיו (תשתיות, איכות סביבה,מלחמה בפשע) ולמרות מאפייני חוסר יעילות, אינו נפגע מקיצוצים, ומנסה לעמוד על הסיבות לכך.

בחמישה צעדים [ב-5 צעדים] :  ---  אורורה,אנג'לי  ---  2007  ---  חוברות המגישות לקורא תמצית ברורה ונגישה על אודות העובדות המדעיות העומדות בבסיס התופעות השונות, וכן הצעות לטיפול בהן.

בחסד עליון :  ---  נסים,גבריאל  ---  2007  ---  ספר הבוחן את חייו ואת פעילותו של השופט העליון משה בייסקי. השופט שעמד בראש ועדת חסידי אומות העולם והביא בעשייתו להכרה פומבית בפועלו של אוסקר שינדלר.

בטהובן :  ---  סיפמן,ג'רמי  ---  2007  ---  הספר משלב את הביוגרפי עם דיון במפעלו המוזיקלי של המלחין (1827-1770). לספר מצורפים שני תקליטורים עם מבחר מוסיקלי מיצירתו.

ביזור והפרטה במערכת החינוך.  ---  יוסטמן,משה  ---  2007  ---  חוברת הבוחנת את המגמות העולמיות העכשוויות של הפרטה בחינוך, בודקת את תוקפן הכלכלי והאתי, ואת יישומיותן בהקשר המקומי בישראל.

ביחד בגאות.  ---  בר,אמה  ---  2007  ---  סיפור בוסרי המתאר את התאהבותם של שופט פלילי ואשת חינוך, הנאלצים להתמודד עם הקונפליקט בין המוסכמות החברתיות והמחויבות למשפחה מחד, לבין הרצון באהבה ובהגשמה עצמית מאידך.

ביטחון וחוסן למי? [ביטחון וחוסן - למי?]  ---  דעייף,אמאני ואחרות (עורכות)  ---  2007  ---  אסופת הרצאות שנישאו בכנס שנועד להוות משקל-נגד ליברלי לכנס הרצליה לבטחון המתקיים במקביל. בנושאים הנידונים: מלחמת לבנון השניה והשפעותיה על נשים, המצב בשטחים ועוד. תלת-לשוני - בערבית, בעברית ובאנגלית.

בייבי גאמי [בייבי-גאמי].  ---  סרוודי,אנדריאה  ---  2007  ---  ספר המתאר צורות שונות לחניטת הרך הנולד, לצורך חימום, הרגעה או נשיאה. מיועד להורים מתחילים והיסטריים.

בין אתמול למחר.  ---  רדיין,נירה  ---  2007  ---  "אחות אני לכל קבצן/המחזר על הפתחים./אך תרמילי עודנו ריק./לבי רעב לחיוכים.//אשרי הדל הלן ברחוב;/עשיר ממני כל קבצן./כי אהובי חתם לבו/ - בחיוכים - עודו קמצן."

בין גבעות הרי אפרים.  ---  אשל,נירה  ---  2007  ---  זכרונותיה של המחברת מילדותה ונעוריה בקיבוץ משמר-העמק החל משנות השלושים של המאה הקודמת .מקום מיוחד ניתן לזכרונות ממערכת החינוך הקיבוצית ומהלינה המשותפת.

בין ממלכתיות לייחודיות:   ---  טאוב,דוד  ---  2007  ---  מחקר מעמיק בהתהוות החינוך הדתי-לאומי בישראל ובתולדותיו תוך שימת דגש מרכזי על העימותים מפנים ומחוץ שאפיינו את החינוך הדתי-לאומי ואת שורשי העימותים הללו.

בין עונג למוות :  ---  להב,אבנר  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את כתביו של קפקא מתוך נקודת מבט פסיכואנליטית - כתביו של פרויד. ניתוח זה מוביל בתורו לנסיון לבחינתו המחודשת של מקומם של כתבי קפקא בשינויי תפיסת הספרות והתרבות שחלו במאה ה-20.

בין עונג למוות :  ---  להב,אבנר  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את כתביו של קפקא מתוך נקודת מבט פסיכואנליטית - כתביו של פרויד. ניתוח זה מוביל בתורו לנסיון לבחינתו המחודשת של מקומם של כתבי קפקא בשינויי תפיסת הספרות והתרבות שחלו במאה ה-20.

בין עלי הכותרת :  ---  לוצאטו,פזית  ---  2007  ---  ספר המכנס 101 אגדות פרחים מתרבויות שונות בעולם, בעיבודה של המחברת. מלווה במפתח דו-לשוני המחלק את האגדות על פי הפרחים שבמרכזן - לפי שמותיהם העבריים ולפי שמותיהם המדעיים/לטיניים.

בין קהיר לירושלים .  ---  סולטן,דוד  ---  2007  ---  

בין קהיר לירושלים :   ---  סולטן,דוד  ---  2007  ---  סקירה של התהליכים השונים שהתרחשו ביחסי ישראל מצרים בעיקר בשנים 1992 - 1996 (תחת ממשלות רבין ופרס). הכותב שירת כשגריר ישראל במצרים בשנים האמורות.

בין שבילי הבינה.  ---  שטרן,חנה  ---  2007  ---  שירים פרי עטה של ישראלית המתגוררת בארה"ב וזה לה ספרה הראשון.

בין שדרות לשדרות רוטשילד .  ---  היילברונר,עודד לוין,מיכאל (ע)  ---  2007  ---  

בין שדרות לשדרות רוטשילד :  ---  היילברונר,עודד. לוין,מיכאל (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים אשר דנים ביחסי מרכז-פריפריה בישראל ועוסקים,בין היתר,בנגב בתרמילאים הישראלים בהודו, בכדורגל, בסרט הישראלי ועוד.

בין שני אבירים.  ---  שרון,שרית  ---  2007  ---  ספור אגדה פנטסטי, על כל מרכיבים הג'נריים: טירה, סוס פלאי, כישוף, כוחות הרשע, אביר ונסיכה.

בין תל אביב לאל-איי. [בין תל-אביב לאל-איי]  ---  אבני,רוני  ---  2007  ---  רומן אוורירי המגולל את ספורה של מעצבת צעירה, נשואה ואם לשניים, אשר נעה תדיר בין תל אביב ללוס אנג'לס בעקבות והרחק מהגברים שבחייה.

ביצים וזרעים ראשית החיים .  ---  וולק,רות ואחרים  ---  2007  ---  

בירקנאו אהובתי.  ---  אשכנזי,יפתח  ---  2007  ---  ששה ספורים קצרים אשר אופן כתיבתם סותר כתיבה ספרותית קלאסית עפ"י עקרונות.

בית המשפט העליון הכנסת והממשלה .  ---  קרופניק,יהונתן טייכר,דיאן (ע)  ---  2007  ---  

בית המשפט העליון הכנסת והממשלה : [בית המשפט העליון, הכנסת והממשלה] :  ---  קרופניק,יהונתן. טייכר,דיאן [עורכים]  ---  2007  ---  אסופת הרצאות בנושא עצמאותה של הרשות השופטת, התערבותה בהליכים פרלמנטריים,ויחסי הגומלין והאיזונים בין שלוש הרשויות. בין המשתתפים: שמעון שטרית, דליה דורנר, ישראל אומן, אריאל בנדור, סוזי נבות ומיכאל איתן.

בית הנייר.  ---  דומינגס,קרלוס מריה  ---  2007  ---  נובלה הבוחנת את אופניה השונים של הביבליומאניה.

בית ראשון.  ---  אופיר,גלעד ואחרים  ---  2007  ---  קטלוג המציג עבודות אמנות בנושא הבית הישראלי אשר השתתפו בתערוכה שהתקיימה לרגל פתיחת בית קנר. בין האמנים המשתתפים: דוד עדיקא, עפרה צימבליסטה, גלעד אופיר, דנה לוי.

בית.  ---  קפור,מנג'ו  ---  2007  ---  סיפורם של שלושה דורות במשפחה הודית של סוחרי בדים, החיים כולם בבית אחד ומתמודדים עם עקרות, סודות אפלים ונסיון לפלס דרך עצמאית בין המסורת והמוסכמות לבין החלומות הכמוסים.

בכוח הלב :  ---  פרל,מריאן. קרייטון,שרה  ---  2007  ---  ספר המציג את סיפורו של דניאל פרל מנקודת מבטה של אלמנתו. הספר מלווה את נסיונות החילוץ של העיתונאי האמריקני בעל המוצא הישראלי שנחטף בשנת 2002 בפקיסטן על ידי ארגוני טרור והוצא להורג.

בכוחם להכריע .  ---  שמשי,אלישיב  ---  2007  ---  

בכוחם להכריע :  ---  שמשי,אלישיב  ---  2007  ---  ספר המלווה ומנתח את ביצועיהם של שלושה מפקדי אוגדות במלחמת יום כיפור - אריק שרון ואברהם אדן בחזית סיני, ומשה (מוסה) פלד בחזית רמת הגולן. הספר כולל תיאורי קרבות מפורטים בלוויית מפות. הק' מאת אהוד ברק.

בכל אדם יש ארבעה בנים :  ---  דגן,נילי  ---  2007  ---  לספר מצורף תקליטור. "המחשבות שלי מקדימות אותך/ נעות מרגל אל רגל בפסיעות מהירות,/ מתגלגלות לעבר מגבת צהבה משלכת/ על מטת מסז', אזכור של פרוק עמק./ במראה נשקף סלם שחור.// לכל דבר יש שתי פנים".

בכל אופן .  ---  לומס,רפאל  ---  2007  ---  

בכל אופן :  ---  לומס,רפאל. שטראוס,ג'וש  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המשלב בין מדיום הפיסול שבמוקד התערוכה - יצירות שפוסלו מגלגלי ברזל - לבין מדיום הצילום, אשר מנציח את היצירות לצד יוצרן.

בלאק סוון גרין.  ---  מיטצ'ל,דיוויד  ---  2007  ---  רומן התבגרות בגוף ראשון המגולל את קורותיו של ילד בן שלוש-עשרה על רקע אנגליה הכפרית של שנות השמונים אשר עומדת עדיין בצל המלחמה הקרה.

בלגיה.  ---  בר,סיגלית  ---  2007  ---  כולל תמונות, מפות ואתרי אינטרנט.

בלוק 04 : [בלוק #04 / ערים זמניות]  ---  יעקובי וולק,כרמלה. אלוני,יפתח (ע.)  ---  2007  ---  בגליון זה: מאמרים, עבודות וביקורות אמנות בנושא ערים. הדפים בגליון כפולים ונפתחים לפוסטר.

בלי כוונה :  ---  אנוך,דוד ואחרים   ---  2007  ---  ספר המציג את מבטם של ארבעה חוקרים על סוגיית הפגיעה בחפים מפשע בעת מלחמה בטרור. החוקרים בוחנים את מושגי היסוד המרכזיים בסוגיה תוך שהם מתפלמסים זה עם זה ותוך התפלמסות עם חוקרים עולמיים שונים.

בלי שום מקרה מוות :  ---  בורשטיין,דרור (עורך)  ---  2007  ---  תמציות סיפורי חייהם של מייסדי קיבוץ לוחמי הגיטאות - מי שהיו ילדים וילדות בתקופת מלחמת העולם השניה באירופה ושנהיו למקימי הקיבוץ שבגליל המערבי. מכיל מבואות שונים, ושיחה על המרד בגיטו וורשה.

בלי שום מקרה מוות :  ---  בורשטיין,דרור (עורך)  ---  2007  ---  תמציות סיפורי חייהם של מייסדי קיבוץ לוחמי הגיטאות - מי שהיו ילדים וילדות בתקופת מלחמת העולם השניה באירופה ושנהיו למקימי הקיבוץ שבגליל המערבי. מכיל מבואות שונים, ושיחה על המרד בגיטו וורשה.

בלשנות עברית 59 :  ---  לבנת,זוהר (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים וסקירות ספרים. בגיליון: האם "האדם הסביר" הוא סביר; האם יש משמעות ייחודית לתחליפי תוארי פועל; ועוד.

במחשבה תחילה :  ---  יוסף,ש.  ---  2007  ---  ספר המדגיש את יכולתנו להשפיע על המציאות ועל הרגשתנו אנו בעזרת המחשבה. מלווה באמרות חכמים ובסיפורי מקרה פרטיים. יהדות בגוון העידן החדש, פרי עטה של כלתו של הרב עובדיה יוסף ובברכתו.

במלאות ששים שנה לחללי פוגרום התש"ח ביהודי עדן.   ---  בן צור,שמעון (יו"ר ועדת ההנצחה)  ---  2007  ---  חוברת יזכור המתעדת את שמותיהם וגורלם של 87 מיהודי העיר עדן שנהרגו בפוגרום בשנת 1947. החוברת כוללת תיאור של האירועים, תיעוד בתמונות של אירועי ההנצחה לזכרם, וטקסטים של התפילות שנישאו בהם.

במקום שבו גוועים הצלילים.  ---  ביזי,פטריציה  ---  2007  ---  רומן על אודות ילדה מוסיקלית הגדלה במילאנו, שעולמה הפנימי מצוי באיזור המטושטש שבין הפנטזיה למציאות. בגיל 21 היא נוסעת לניו-יורק, בנסיון לרפא את עצמה ולהתמודד עם האדם המנסה להחזירה ל"גיהנום" ממנו באה.

בני אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית. [בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית.]  ---  ארבל,בנימין ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  קובץ מאמרים העוסקים בקשרים שבין אדם וחיה בתרבות, בפולקלור ובאמנות, הן ברמה המאקרו היסטורית והן ברמה האנתרופולוגית והפרטנית. בין השאר נידונים בספר השמוש בסמלי חיות באמנות והאלימות כלפי חיות בימי הביניים.

בנתיב הל"ה ...  ---  קושניר,אורי (עורך)  ---  2007  ---  ספר המכנס דברי שירה, אגדות, עדויות, פזמונים, ציורים ופסלים העוסקים בסיפורה של שיירת הל"ה - פלוגה בת 35 לוחמים שנפלה במארב באחד מן הקרבות הראשונים של מלחמת העצמאות, ושגורלה נחקק בתודעה הישראלית.

בנתיבות ליטא היהודית :  ---  סלע,עקיבא  ---  2007  ---  הספר נועד ללוות מסיירים ומטיילים בליטא ולמסור מידע מרוכז על חייה, תרבותה ומנהגיה של הקהילה המפוארת של יהודי ליטא טרם השואה וגם בזמנה ולאחריה.

בסבך השחור נמהל ארגמן.  ---  שבתאי,טלי כהן  ---  2007  ---  בגב הספר: "טלי כהן שבתאי... בוחנת בשירתה את גבולות הסבל וההנאה". השירים מופיעים גם בתרגום לאנגלית על מנת להקל על צליחתם.

בסבך התשוקה הדיפלומטית.  ---  אבירם אברמסקי,נעמי  ---  2007  ---  רומן למשרתות שהוא אכן סבך: של פרשיית רצח, בעיות חברתיות וחייהם של דיפלומטים ישראלים בשגרירויות ברחבי העולם. המחברת,כהגדרתה,בוגרת חוג לכתיבה יוצרת ו-אשת דיפלומט לשעבר, הדיפלומט-זאת אומרת.

בסה מילה של כבוד : [ בסה - מילה של כבוד : ]  ---  גרשמן,נורמן (צלם)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומי פורטרטים של מוסלמים אלבנים שזכו להיות מוכרים כחסידי אומות עולם, ובני משפחותיהם. בלוויית טקסטים ביוגרפיים קצרים.

בסה מילה של כבוד : [ בסה - מילה של כבוד : ]  ---  גרשמן,נורמן (צלם)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומי פורטרטים של מוסלמים אלבנים שזכו להיות מוכרים כחסידי אומות עולם, ובני משפחותיהם. בלוויית טקסטים ביוגרפיים קצרים.

בסוד השיח החרדי.  ---  קפלן,קימי  ---  2007  ---  הספר מבוסס על מחקר סוציולוגי אשר בחן זירות של השיח הפנימי העממי בחברה החרדית: שמיעת דרשות מוקלטות; היחס לעלייה במספר החוזרים בתשובה; נשים עובדות; תמורות ביחס לשואה; ותהליך הישראליזציה בכללותו.

בסוד השיח החרדי.  ---  קפלן,קימי  ---  2007  ---  הספר מבוסס על מחקר סוציולוגי אשר בחן זירות של השיח הפנימי העממי בחברה החרדית: שמיעת דרשות מוקלטות; היחס לעלייה במספר החוזרים בתשובה; נשים עובדות; תמורות ביחס לשואה; ותהליך הישראליזציה בכללותו.

בסודו של אריאל שרון.  ---  דן,אורי  ---  2007  ---  המחבר ז"ל ליווה את ראש הממשלה לשעבר במרוצת חייו ושימש לו איש סוד במשך חצי מאה. הספר מביא את הביוגרפיה של שרון דרך פרקי הסטוריה פוליטית בשילוב ראיונות וסיפורי חיים,חלקם נודעים לראשונה.

בסודן של נשים.   ---  אטלס,מיכאל  ---  2007  ---  רומן המתרחש בפרוזדוריה של מחלקת נשים בבית חולים ישראלי דמיוני: מתמחים, פרופסורים, רופאים בכירים ואחיות,מתרועעים ויוצרים ביניהם מערכות יחסים מורכבות שנפתחות ונסגרות.

בסופו של יום.  ---  רוזנברג,עינת  ---  2007  ---  ספר ביכורים המכיל 13 סיפורים ישראליים קצרים.

בסערת העקירה :   ---  ברט,שאול. סילבשטיין,נתנאל (סיכום)  ---  2007  ---  אוסף שיחות ודיונים פתוחים שהתקיימו בישיבת הר-עציון, שהחלו עם ההכנות לביצוע תכנית ההתנתקות והסתיימו לאחר יישומה. הדיונים נוגעים לקיומה ולעתידה של מדינת ישראל וליסודות משנתה של הציונות הדתית.

בעבותות השכול :  ---  ליכט,חיים  ---  2007  ---  ניתוח ספרותי ועיון ערכי בסיפורי שכול בעולמם של תנאים ואמוראים,דרכם מבקש המחבר ללמוד על מכלול הגישות המגוונות של חכמי המשנה והתלמוד בנושא. כולל פרק המאגד צטוטים על אודות שכול מן המקרא ומספרות חז"ל.

בעבי השיר :  ---  גרינברג,אורי צבי  ---  2007  ---  מבחר מקיף המייצג את כל סוגי יצירתו השירית של גרינברג (1896-1981) וכל נושאיה.

בעולם נהדר ואכזר.  ---  פלטונוב,אנדריי  ---  2007  ---  חמישה ספורים ושתי נובלות. המחבר, מן הפרוזאיקונים הרוסים המפורסמים של ראשית המאה ה-20, ניחן בסגנון ייחודי ומאתגר.

בעצמם הם כותבים להם שיר :  ---  קנטור,אפרת  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את כינון הזכרון הקולקטיבי בתנועת הקיבוץ המאוחד ואת ההתמודדות, או אי ההתמודדות, עם נקודות שבר היסטוריות שונות: פילוג התנועות הקיבוציות, הויתור על רעיון א"י השלמה, השואה, ועוד. מבוסס על עבודת דוק'.

בעצמם הם כותבים להם שיר :  ---  קנטור,אפרת  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את כינון הזכרון הקולקטיבי בתנועת הקיבוץ המאוחד ואת ההתמודדות, או אי ההתמודדות, עם נקודות שבר היסטוריות שונות: פילוג התנועות הקיבוציות, הויתור על רעיון א"י השלמה, השואה, ועוד. מבוסס על עבודת דוק'.

בעקבות אנשי בראשית.  ---  מנדלר,זיוה  ---  2007  ---  ספר המביא את סיפורה של משפחת המחברת - משפחת ספקטור שהתיישבה במושב הפועלים הראשון בארץ - עין גנים, כיום שכונה בפתח תקוה. הספר שוזר את סיפורה של המשפחה בסיפור תולדותיו של המושב. מלווה בצילומים.

בעקבות האב האבוד.  ---  וינשטוק,תקוה  ---  2007  ---  סיפור לנוער המבוסס על חיי הסופרת, בתו של הסופר הצרפתי פייר נייראק,הלא הוא נפתלי כהן, ובו קורותיה של ילדה הגדלה בימים שלפני קום המדינה בביתם של סבה וסבתה בפתח-תקווה, ועל נסיונותיה לגלות את זהות אביה.

בעקבות הזיכרון המודחק.  ---  איזנברג,יוסף  ---  2007  ---  המחבר שוטח את ספור חייו מנערותו בגטו לודז' ולאחר מכן במחנות הריכוז, בפולין הקומוניסטית ובישראל של 1957 ואילך. בספר מודגש נושא ההתייחסות הישראלית אל השואה וזכרונות ממנה עולים לכל אורכו.

בעקבות תולעת השני הארץ-ישראלית.  ---  עמר,זהר  ---  2007  ---  מחקר פילולוגי, הלכתי, אנטומולוגי והיסטורי הבוחן את תולעת השני, את זיהויה ואת שימושיה ההיסטוריים בא"י. לפי טענת המחקר ניתן לזהות את התולעת עם כנימת הכרמיל הא"י, טענה המשליכה על היבטי יצור השני ההיסטורי בא"י.

בפתח גן העדן :  ---  קליין הלוי,יוסי   ---  2007  ---  תיאור של מסע אישי שערך המחבר, יהודי ישראלי שומר מצוות, במסגרתו התוודע מקרוב לאנשי דת נוצרים ומוסלמים בחגיהם ובאמונתם, בישראל ובשטחים. כן תוהה המחבר האם הדת יכולה לשמש גורם מאחה לארצנו השסועה.

בצל העיירה .  ---  לייביש ליש,אריה  ---  2007  ---  אוטוביוגרפיה. מהלך חייו של המחבר מילדותו בעיירה היהודית ברומניה, דרך השואה ועד עלייתו לארץ בשנת 1963.

בצל השיזף :  ---  טנוס,ג'רייס  ---  2007  ---  פרקים מחייו של המחבר, ערבי נוצרי יליד הכפר מע'אר 1937, כיום מחנך בגמלאות ותושב עכו. עסק מרבית מחייו בתחום החינוך ובהוראת לשון וספרות עברית.

בצלם נבראה.  ---  אביגור,אריה  ---  2007  ---  סאגה משפחתית בוסרית המשתרעת על פני שלושה דורות באלכסנדריה ובארץ ישראל. ספור עלילותיהן של הדמויות המרכזיות משיק לתמורות המדיניות במצרים ולהתפתחותו של הרעיון הציוני באלכסנדריה.

בקו אחד :  ---  פת,אברהם  ---  2007  ---  מהדורה אלבומית ודו-לשונית. ששים הרישומים כוללים ביניהם דמויות מן האקטואליה הישראלית והתייחסויות מפורשות לאמנים מתולדות אמנות העולם. לרשומים נלווה טקסט מבואי קצר ומאיר עיניים מאת פרופ' שרפשטיין.

בקורת ופרשנות 39.  ---  דישון,יהודית רפאל,שמואל (עורכות)  ---  2007  ---  מאמרים בנושאים שונים: תולדות השירה העברית בספרד; על המקאמה בשירה; פרשנות משלי המקרא בימי הביניים; המשכה של שירת ספרד ביהדות צפון אפריקה ועוד.

בקורת ופרשנות 39.  ---  דישון,יהודית רפאל,שמואל (עורכות)  ---  2007  ---  מאמרים בנושאים שונים: תולדות השירה העברית בספרד; על המקאמה בשירה; פרשנות משלי המקרא בימי הביניים; המשכה של שירת ספרד ביהדות צפון אפריקה ועוד.

בקעת העצמות.  ---  גרובר,מייקל  ---  2007  ---  מותחן המגולל את מהלך החקירה של פרשת רצח מסתורית של איל נפט כאשר העדה היחידה למתרחש הנה זונה לשעבר ונזירה בהווה אשר שרויה במצב כמו-פסיכוטי מתמיד.

בקרוב אצלכם :  ---  ספיר,תחיה  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי אשר סוקר את ההזמנות לחתונה כראי לשינויים בחברה הישראלית לאורך התקופה.

בקרוב אצלכם :  ---  ספיר,תחיה  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי אשר סוקר את ההזמנות לחתונה כראי לשינויים בחברה הישראלית לאורך התקופה.

בראש של גידון.  ---  מילר,שרה  ---  2007  ---  רומן בכורים במשקל נוצה המגולל את ספורה של נערה שניחנה ביכולת מופלאה לראות את כל שמתרחש במוחו הקודח של מושא אהבתה, בחור בן 15 מפרבר אמריקני.

בראשית באר.  ---  יריב,אמון  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומים. דימויים תנ"כיים הממוקמים במבנים ובנוף בוחנים את הקשר בין ישראל הלאומית וישראל התנ"כית, בין מציאות ומציאות פסיכולוגית-מיתית. כולל מסה מאת האוצרת,שבא סלהוב, ועורכת הקטלוג.

בראשית באר.  ---  יריב,אמון  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומים. דימויים תנ"כיים הממוקמים במבנים ובנוף בוחנים את הקשר בין ישראל הלאומית וישראל התנ"כית, בין מציאות ומציאות פסיכולוגית-מיתית. כולל מסה מאת האוצרת,שבא סלהוב, ועורכת הקטלוג.

בראשית והלאה.  ---  סופר,חיותה  ---  2007  ---  מתוך הספר, השירה 'הפסקה': "חגיגת פני/הלא בוחנות// שמחת עיני/הלא רואות//חדות אזני/הלא שומעות//מגששת בצהלה."

ברגע הזוי.  ---  חיות,ראובן   ---  2007  ---  ספר שירים שלישי למשורר, פרופ' מן הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון.

ברד בטעם זבובים לרוזן.  ---  סטילטון,ג'רונימו  ---  2007  ---  ספור הומוריסטי ומאויר נוסף המגולל את קורותיו של העכבר ג'רונימו סטילטון והעיתון "קול המכרסם" שהוא עומד בראשו.

ברוז' עיר מתה. [ברוז'-עיר-מתה]  ---  רודנבך,ז'ורז'  ---  2007  ---  רומן סימבוליסטי שראה אור לראשונה בפריז ב-1892. הספר מתאר את קורותיו של גבר בודד ומיוסר שהתאלמן לא מכבר, אולם הגיבורה האמיתית של הסיפור היא העיר ברוז' עצמה, המעצבת את גיבוריה האנושיים ומכוונת אותם.

ברוז' עיר מתה. [ברוז'-עיר-מתה]  ---  רודנבך,ז'ורז'  ---  2007  ---  רומן סימבוליסטי שראה אור לראשונה בפריז ב-1892. הספר מתאר את קורותיו של גבר בודד ומיוסר שהתאלמן לא מכבר, אולם הגיבורה האמיתית של הסיפור היא העיר ברוז' עצמה, המעצבת את גיבוריה האנושיים ומכוונת אותם.

בריא בן 100.  ---  רובינס,ג'ון  ---  2007  ---  ספר העוסק בעיכוב תהליכי הזדקנות ושיפור איכות החיים באמצעות תזונה ויחסים בין-אישיים. עצותיו של המחבר נסמכות בין השאר על בחינת אורח חייהם של ארבעה שבטים ברחבי העולם שאנשיהם ידועים בגילם המופלג.

בריאות הגבר :  ---  ג'נסון,מייקל  ---  2007  ---  ספרון המציג פתרונות טבעיים לבעיות הנוצרות בבלוטת הערמונית ובתסמיני המחלות הקשורות בה, פתרונות הכוללים שינויים בהרגלי חיים ובהרגלי תזונה, שימוש בתוספי מזון ועוד. הטקסט כולל הפניות למאמרים מדעיים.

ברית החשמונאים :  ---  אבישי,שאול  ---  2007  ---  תולדותיה של תנועת הנוער הציונית-לאומית-חרדית אשר פעלה בשנים 1934-1949 בפולין, בליטא ובישראל, מתוך עמדה רעיונית המשלבת את תורת הרב קוק עם רעיונות התנועה הרביזיוניסטית.

ברית וידוי. [ברית-וידוי.]  ---  דרידה,ז'אק  ---  2007  ---  תרגום חיבורו האוטוביוגרפי ביותר של דרידה - CIRCONFESSIONS: חיבור מופתי הטווה רשת טקסטואלית סביב ומתוך "וידויים" של אוגוסטינוס, וסביב ומתוך האפשרות לכתוב את העצמי.

בשדה פלשתים .  ---  צופר,עירית (אוצרת)  ---  2007  ---  

בשדה פלשתים :  ---  ציפר,עירית (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני המציג את הארטיפקטים הרבים שנמצאו בבור גניזה ביבנה שבלב פלשת. תצלומי התשמישים מופיעים לצד הסברים אודותם וקודם להם מבוא על תולדות המקום והחפירות בו.

בשולי השוליים :  ---  תומא שוקחה,סאווסן  ---  2007  ---  מחקר המבקש לחשוף את מצבן של ערביות ישראליות, או "נשים פלסטיניות בישראל" כלשון המחברת, בשוק העבודה הישראלי. על פי המחקר רק 17% מכללן של הערביות הישראליות האלו רשומות כעובדות.

בשם האם.  ---  דה לוקה,ארי  ---  2007  ---  ספור לידתו של ישו מוגש כספור אישי שנחווה ומסופר מפיה של מרים אמו.

בשנה הראשונה לחייך.  ---  וייכרט,רפי  ---  2007  ---  שירים שכתב המשורר לבתו, רובם בעודה עדיין בבטן אמה.

בשנות המלחמה .  ---  וולף,אפרים  ---  2007  ---  

בשנות המלחמה :  ---  וולף,אפרים  ---  2007  ---  תיאור היסטורי וביוגרפי של הגטאות ז'מרינקה וג'ורין - גטאות שהוקמו באזור טרנסניסטריה שבברית המועצות ושהושמו תחת שלטון רומני. ספר אינפורמטיבי המלווה בתמונות.

בת דור [בת-דור].  ---  הלפמן,מיכל  ---  2007  ---  קטלוג התערוכה שהוצגה במוזיאון ישראל באביב 2007, הכולל תצלומי צבע של מיצב ושני מאמרים קצרצרים, בעברית ובאנגלית, על האמנית ועל יצירתה הנ"ל.

בת דור [בת-דור].  ---  הלפמן,מיכל  ---  2007  ---  קטלוג התערוכה שהוצגה במוזיאון ישראל באביב 2007, הכולל תצלומי צבע של מיצב ושני מאמרים קצרצרים, בעברית ובאנגלית, על האמנית ועל יצירתה הנ"ל.

בת זונה אמיתית.  ---  אטון,חניתה  ---  2007  ---  רומן שהוא שילוב של 'סקס והעיר הגדולה' עם ז'אנר הרומן למשרתות, בדגש על האחרון.

בת יין : [בת-יין]  ---  סרי,ברכה  ---  2007  ---  שירים. המשוררת, יהודיה מאמינה ילידת תימן, הוציאה תחת ידיה מספר ספרי שירה בעבר. השירים נכתבו בהשראת חמישים מזמורי התהילים האחרונים וחותמים את סדרת המנחות שפרסמה המחברת.

בת משפחה.  ---  וול,רחל  ---  2007  ---  סיפור קורותיה של המחברת ושל משפחתה החל מן החיים בסופיה שבבולגריה לפני פרוץ מלחמת העולם השניה, עבור דרך חוויותיהם באזורי הכפר הבולגרי בזמן מלחמה, ועד לסיפור עלייתם לארץ ישראל.

בת עיראק.  ---  שירי הורוביץ,רויטל  ---  2007  ---  רומן משפחתי המגולל את קורותיהן של שלוש נשים בנות משפחה אחת. ספורן של ויולט ואחותה המהגרות מעיראק לא"י בשנות החמישים וספורה של נועה, בתה של ויולט, אשר יוצאת למסע התחקות אחר עברה.

בת קול ברוח :  ---  רגב ירקוני,הדס. רגב,עופר  ---  2007  ---  האלבום משלב תפילות יהודיות עם שירים ופזמונים מן הזמר העברי, שזורים בינות תצלומים מנופי ארצנו.

בת שלמה בגבעות מנשה. [בת-שלמה בגבעות מנשה.]  ---  רגב,יואב  ---  2007  ---  סיפורה של המושבה בת-שלמה - מוסדה שהוקמה בחסותו של הברון רוטשילד ב-1889 והיתה לראשונה בישוב היהודי המתחדש בשומרון. הספר מתאר את התפתחות המושבה, את אנשיה ואת סביבתה - הן זו ההיסטורית והן זו הגיאוגרפית.

בתו של שומר הזיכרון.  ---  אדוארדס,קים  ---  2007  ---  רומן. מום שהתגלה בלידתה של תנוקתם מביא את אביה, רופא במקצועו, להסתיר מאשתו את דבר קיומה של הילדה ובכך לחסוך לה צער. במקום לשלוח אותה למוסד כבקשתו, האחות המיילדת מחליטה לפעול לפי צו מצפונה.

בתוככי הכחול האחרון.  ---  ריירה,כרמה  ---  2007  ---  רומן המבוסס על אירועים שהתרחשו בין השנים 1687-1691. קבוצת יהודים מומרים ממיורקה מחליטה לנוס דרך הים מחשש האינקוויזיציה. נסיון הבריחה סוכל, ו-37 מהם נידונו לעלות למוקד.

בתי הקפה של תל אביב 1980-1920. [בתי הקפה של תל-אביב 1980-1920]  ---  כרמיאל,בתיה (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי מרהיב הסוקר בטקסט ובתמונות את תולדות חיי החברה והתרבות בתל-אביב, תוך התמקדות בבתי קפה נבחרים - אדריכלות ועיצוב, בעליהם ויושביהם, תרבות הבילוי בהם, התפריט והשירות.

בתי הקפה של תל אביב 1980-1920. [בתי הקפה של תל-אביב 1980-1920]  ---  כרמיאל,בתיה (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי מרהיב הסוקר בטקסט ובתמונות את תולדות חיי החברה והתרבות בתל-אביב, תוך התמקדות בבתי קפה נבחרים - אדריכלות ועיצוב, בעליהם ויושביהם, תרבות הבילוי בהם, התפריט והשירות.

בתכלית האיסור :  ---  ליין,יחזקאל  ---  2007  ---  בחינת עדויות של פלסטינים על שיטות עינוי המופעלות בחקירות שב"כ, והצגת מנגנוני כיסוי ממשלתיים וצבאיים לפעולות שנעשות בניגוד ללשון בית המשפט העליון.

גבולות ההפרטה.  ---  פרשטמן,חיים  ---  2007  ---  חוברת הבוחנת את תקפותם של העקרונות וההנחות המובילים לתפיסה לפיה כל הפרטה הנה חיובית בהיבט הכלכלי. הדיון ממשיך ומשליך מן הרקע התיאורטי על המצב בישראל.

גבתי דבר גבתית :  ---  ברק,משה  ---  2007  ---  אסופה של אינספור אנקדוטות וסיפורונים מההיסטוריה וההווי של קיבוץ גבת, מאז הקמתו בשנת 1927. הלקט כולל גם ציורים ואיורים, אוצר מילים מקומי, ומחוות ליוצרים יוצאי הקיבוץ, ביניהם יוסל בירשטיין ופניה ברגשטיין.

גוג ומגוג :  ---  בובר,מרדכי מרטין  ---  2007  ---  מהדורה מחודשת, מוגהת ומהודרת של התרגום שהופיע במהדורת עם-עובד ב-1987. בקרב ענקים מטפורי בין שני גדולי תורה מציג בובר את ההבדלים האידיאולוגיים הבסיסיים בין פועלי ציון ובין הפועל הצעיר.

גוד ביי אפריקה. [גוד ביי, אפריקה.]  ---  מיטלפונקט,הלל  ---  2007  ---  מחזה, פרי עטו של המחזאי, המציג את מסעה של קבוצת ישראלים חזרה לאוגנדה 20 שנה לאחר שגורשו משם בידי אידי אמין. הגיבורים מייצגים את הפנים השונות של מדיניות החוץ הישראלית. הועלה לראשונה ב-2007.

גודל המגזר הציבורי :  ---  ספיבק,אביה  ---  2007  ---  חוברת הבוחנת את המודלים המנחים מדיניות של כלכלת שוק במדינות שונות: אלו של השווקים האמריקניים והישראליים המובילים לפערי הכנסה ניכרים, ואלו של מדינות הרווחה האירופאיות, המובילים לשוויון יחסי.

גוי של שבת .  ---  כ"ץ,יעקב  ---  2007  ---  הדפסה חדשה. התפתחות המנהג היהודי של "גוי של שבת" בעקבות השינוי הכלכלי באירופה משלהי ימי הביניים. המחקר בוחן את התפתחותה המואצת של ההלכה היהודית בנושא מהמאה ה-16 ועד המאה ה-19.

ג'וליוס וינסום.  ---  דונובן,ג'רארד  ---  2007  ---  סיפורו של גבר החי ביער על גבול קנדה, ההופך ממתבודד שלו ומשכיל לרוצח היוצא לנקום את הרג כלבו האהוב.

גולם במעגל .  ---  פרי,לילי  ---  2007  ---  

גולם במעגל.  ---  פרי,לילי  ---  2007  ---  מהדורה חדשה של ספרה של פרי מ-1986. מיקי סתיו, צעירה ממרכז הארץ שחייה סובבים סביב התפלויות של הבורגנות הישראלית חווה אובדן שליטה החושף בפניה היבטי חיים אותם לא הכירה. הקדים: דן מירון.

ג'וני פניקה ותנ"ך החלומות .  ---  פלאת,סילביה  ---  2007  ---  

ג'וני פניקה ותנ"ך החלומות :  ---  פלאת',סילביה  ---  2007  ---  עשרים ספורים, חמש מסות וחמישה קטעי יומן שנכתבו בין 1952 ל-1963 על ידי הסופרת והמשוררת. לספר נוספה אחרית דבר מאת טד יוז, עורך הספר שפלאת' היתה נשואה לו והתאבדה סמוך לאחר שעזב אותה, והיא בת 31 בלבד.

גוף הידע בניהול פרויקטים :  ---  PMI  ---  2007  ---  מהדורה מורחבת ומתוקנת. תאור הידע, השיטות והמונחים הדרושים להשלמת פרויקטים. בין הנושאים:זמן, עלויות, איכות, משאבי אנוש, תקשורת, סיכונים, רכש ועוד.

גוף לחיים :  ---  פיליפס,ביל. ד'אורסו,מייקל  ---  2007  ---  מדריך לעיצוב הגוף. המדריך מתחיל מעצות לשינוי המחשבה על הגוף ופעילות ספורטיבית ומסתיים בתוכנית אימון מפורטת.

גורלות אורים ותומים :  ---  גריה,דוד יעקובי  ---  2007  ---  מדריך לגילוי גורלות בעזרת ספר התנ"ך על פי רוח הקבלה המעשית. הספר מכיל לוחות שונים - לשאלות ולתשובות - על פי אבני החושן השונות.

גזע הפורענות :  ---  פרינגל,התר  ---  2007  ---  סיפורם של מדעני ה"אננארבה" - מכון המחקר "לחקר האבות" שהקים הימלר: מכון מחקר ששילב בין אנתרופולוגיה וארכיאולוגיה לחקירות אמפיריות אכזריות, על מנת להתחקות אחר שורשיו של הגזע הארי.

גיבורה במילים.  ---  שיר,סמדר  ---  2007  ---  רומן המגולל את ספורה של שדרנית רדיו במהלך מלחמת לבנון השנייה, עת מצטופפים בביתה ארבעה פליטים מהצפון ויקירת לבה נמצאת בחזית.

גיבורות טרגיות :  ---  גלי,אביבה  ---  2007  ---  ניתוח דרמטי וספרותי הבוחן של דמויות נשיות טראגיות מתוך מחזותיהם של איוריפידס, איסכילוס, שיקקספיר ופרסי ב. שלי. הספר בוחן את התפתחותן של הדמויות לאור התקדמות המחזות ואת השינויים הדרמטיים הכרוכים בה.

גיבורות של יום יום : [גיבורות של יום-יום :]  ---  לוריא,שני. נחמני,עירית (תחקיר, כתיבה ועריכה)  ---  2007  ---  ארבעה מערכי שיעור העוסקים בנשים בשואה. השיעורים בוחנים את ייחודה של חוויית השואה של נשים ואת מקומן הייחודי בהיסטוריה. בנוסף לחוברת מכיל המארז תקליטור ותמונות נפרדות הנתנות לתליה או לחלוקה.

גיבורות של יום יום : [גיבורות של יום-יום :]  ---  לוריא,שני. נחמני,עירית (תחקיר, כתיבה ועריכה)  ---  2007  ---  ארבעה מערכי שיעור העוסקים בנשים בשואה. השיעורים בוחנים את ייחודה של חוויית השואה של נשים ואת מקומן הייחודי בהיסטוריה. בנוסף לחוברת מכיל המארז תקליטור ותמונות נפרדות הנתנות לתליה או לחלוקה.

גידולי ארץ ישראל לריפוי ולבריאות.  ---  קוסנובסקי,ילנה  ---  2007  ---  מדריך הסוקר את תכונותיהם הרפואיות של גידולי ארץ-ישראל. המדריך מציג את רכיביו הכימיים העיקריים של כל גידול, את רשימת החוליים שביחס אליהם יהיה השימוש בו רלוונטי, את אופן השימוש הרצוי בו ומינונים.

ג'יין אייר .  ---  ברונטה,שרלוט  ---  2007  ---  

גיל המעבר של האישה :  ---  ווטסון,סינטייה  ---  2007  ---  ספרון המציג פתרונות טבעיים לבעיות רפואיות שונות הקשורות לגיל המעבר אצל נשים, פתרונות הכוללים שינויים בהרגלי חיים ובהרגלי תזונה, שימוש בתוספי מזון ועוד. הטקסט כולל הפניות למאמרים מדעיים עכשוויים.

גיתאי 3X 2 X.  ---  פרודון,ז'אן מישל  ---  2007  ---  המחבר, עורכו הראשי של כתב העת לקולנוע CAHIERS DU CINEMA, מנתח את יצירתו של במאי הקולנוע הישראלי המוערך,עמוס גיתאי. הספר בוחן לעומק שתי טרילוגיות של סרטים: טרילוגיית הגבולות וטרילוגיית הבית.

גל ימי.  ---  גבע,שילה  ---  2007  ---  שירים. כך, למשל: "אם מצאת הפרפר/ שב שם אל תגע,/ אל תירא, אל תרעד,/ אל תלכד אותו ביד/ לגלות שהוא אינו;/ אצר את הרגע,/ אל תרגש על יתר,/ את מבטך תאחז,/ השהה הקשר [...]".

גלגולי לשון :  ---  דויטשר,גיא  ---  2007  ---  נסיון מושכל, מתובל בהומור ועתיר דוגמאות, לשרטט את תולדות השפה האנושית ולהבין את המנגנונים שאפשרו את התפתחותה משפת האדם הקדמון ועד ימינו.

גלגל הצלה :  ---  עמיר,טולה ואחרים  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני לתערוכה ביקורתית העוסקת באדריכלות ההנצחה והזיכרון בישראל ובמשמעויותיה החברתיות. חלקו הארי הוא הצגה ותיאור ענייני של מבחר יצירות אדריכליות כאלה בישראל.

גלובליזציה .  ---  חנין,דב  ---  2007  ---  

גלובליזציה.  ---  חנין,דב  ---  2007  ---  סקירה רוחבית על התופעה המכונה גלובליזציה על היבטיה החברתיים, הכלכליים, התרבותיים,סביבתיים, על טרור, תאגידים, הפרטה, ועוד.

גלימה מדים וכתונת לילה [גלימה, מדים וכתונת לילה] :  ---  אמאדו,ז'ורז'  ---  2007  ---  רומן. חבורת סופרים ומחזאים, ליברלים זקנים, יוצאים למאבק בשלטון הדיקטטורי-פשיסטי של ברזיל בימי מלחמת העולם השנייה באמצעות המילה המדוברת והכתובה. במרכז העלילה עומדת דמותו של משורר צעיר והולל שנפטר.

גם אם את גרה רחוק.  ---  שי,עודד  ---  2007  ---  "אם הייתי מבין/מתי פורצות השורות האלו/הייתי מבין..."

גם זאת ראו עיני :  ---  ריבנר,טוביה  ---  2007  ---  אוסף צילומי נוף ופורטרטים מישראל ומהעולם בשחור ולבן ובצבע. צילומים חדים, בהירים ונקיים המדגישים את האסתטיקה של היומיומי תוך שימוש באלוזיות ליצירות מן האמנות המודרנית מחד ובקונקרטיות חזקה מאידך.

גם זאת ראו עיני :   ---  ריבנר,טוביה  ---  2007  ---  אוסף צילומי נוף ופורטרטים מישראל ומהעולם בשחור ולבן ובצבע. צילומים חדים, בהירים ונקיים המדגישים את האסתטיקה של היומיומי תוך שימוש באלוזיות ליצירות מן האמנות המודרנית מחד ובקונקרטיות חזקה מאידך.

גם כי אלך.  ---  בן כנען,יפה  ---  2007  ---  רומן. מצרף של ספורים וחשבונות נפש מחייהן של נשים יוצאות דופן שהמשותף לכולן הוא עובדת היותן חולות במחלת הסרטן. הספורים כולם מתארגנים סביב דמותה של אורית, אחות המחלקה.

גם כן סיפור.  ---  ספן,שרקה  ---  2007  ---  שירים וספורים על עצב, מוות, מורבידיות ויגון. "השחת לריק את ההזדמנות שלא/נתנה לך/ושבכל זאת יכולה היתה להיות/לך, לוא השכלת/לא להשחית אותה/לריק."

גן לאומי גבעות בית שמש :  ---  ששון,אבי. רייש,רפי  ---  2007  ---  המלצות תכנוניות, המתייחסות גם לתכנית המתאר ב"ש 200, לתכניות סטטוטוריות אחרות ולמאפיינים אקולוגיים של השטחים הפתוחים, פירוט ההשלכות המתאריות של התכנית, וסקר שדה של אתרים ארכיאולוגיים וערכי מורשת אדם.

גנבה :  ---  קרי,פיטר  ---  2007  ---  סיפורו של אמן מפורסם-לשעבר ואלכוהוליסט הנאלץ להשגיח על אחיו הגחמני ולעבוד כשומר בביתו של האספן הגדול ביותר של ציוריו. רומן הנע "בין המרחבים הכפריים של אוסטרליה ובין מנהטן וטוקיו".

ג'נוסייד :  ---  אורון,יאיר  ---  2007  ---  שערי הספר: ארמניה - מממלכה עצמאית לשלטון זר; האימפריה העות'מאנית והבעיה הארמנית; המבצעים, דרכי הביצוע והמעורבים בו; תגובות על הג'נוסייד והשפעותיו; הסכמה ומחלוקת בנוגע לארועים ההסטוריים;...

ג'נוסייד :  ---  אפשטיין,אלק ד'  ---  2007  ---  ספר זה הוא אחד הראשונים בעברית המציגים את פשעיו של המשטר הסובייטי בשנים 1918-1953. הטיהורים נעים מדיכוי החקלאים בשנות השלושים, טיהורים אתניים בפולין בשנות הארבעים וטיהור אתני של הגרמנים במזרח אירופה.

ג'נוסייד :  ---  ארן,לידיה  ---  2007  ---  ספר הסוקר את ההיסטוריה של הכיבוש הסיני בטיבט, ארצו של הדלאי לאמה, מנקודת המבט של "ג'נוסייד": האם בוצע בטיבט רצח עם? כיצד מתייחסים ההטמעה התרבותית ו"רצח התרבות" לרצח עם? בספר נבחנות שאלות אלו, ועוד.

ג'נוסייד :  ---  ארן,לידיה  ---  2007  ---  ספר הסוקר את ההיסטוריה של הכיבוש הסיני בטיבט, ארצו של הדלאי לאמה, מנקודת המבט של "ג'נוסייד": האם בוצע בטיבט רצח עם? כיצד מתייחסים ההטמעה התרבותית ו"רצח התרבות" לרצח עם? בספר נבחנות שאלות אלו, ועוד.

גנוסיס מודרני וציונות :  ---  חותם,יותם  ---  2007  ---  המחבר מבקש להראות כיצד 'פילוסופיית החיים' שרווחה במחשבה הגרמנית במפנה המאה ה-19, מהווה דגם תאולוגי- גנוסטי מודרני שהיווה את התשתית לטיעון הפוליטי הציוני.

גנוסיס מודרני וציונות :  ---  חותם,יותם  ---  2007  ---  המחבר מבקש להראות כיצד 'פילוסופיית החיים' שרווחה במחשבה הגרמנית במפנה המאה ה-19, מהווה דגם תאולוגי- גנוסטי מודרני שהיווה את התשתית לטיעון הפוליטי הציוני.

גנזי קדם ג :  ---  ברודי,ירחמיאל (עורך ראשי)  ---  2007  ---  שנתון העוסק בחקר גניזת קהיר וגניזות אחרות בהיבטים שונים: חקר המקרא, תיאולוגיה, פילוסופיה, חקר הפיוט ועוד. בכרך זה מאמרים מאת שרה סטרומזה, מיכאל רנד, מרדכי בס, ואחרים.

גנזים מפרס בוכרה ואפגניסטאן.  ---  קשאני,ראובן  ---  2007  ---  האלבום מרכז תמונות, חפצי אמנות וחפצי יומיום, כתבי יד, תשמישי קדושה, כתובות, תכשיטים, מלבושים, קמיעות וכלי בית של יהודי פרס, בוכרה ואפגניסטאן.

ג'נטלמנים ושחקנים.  ---  האריס,ג'ואן  ---  2007  ---  רומן בגוף ראשון על אודות תיכון פרטי עתיק ורב-מוניטין בצפון אנגליה, שמתרחשים בו מקרי אלימות ורצח.

גנים נחמות עירוניות .  ---  מירנדה,אריק  ---  2007  ---  

גנים נחמות עירוניות. [גנים - נחמות עירוניות.]  ---  מירנדה,אריק  ---  2007  ---  עלון המלווה את תערוכת ציוריו של האמן - ציורים מופשטים מינימליסטיים, המחברים בין הארכיטקטוני והמקומי ובין המופשט הרוחני שזוכה לביטוי ביצירה העולמית (ניומן, אגנס) ובזו המקומית (ארדון, קופפרמן).

גע גוע [גע-גוע].  ---  שריג,יהודית  ---  2007  ---  "מה שאתמול זה סגל/ בלעדי זה עכשו/ ומחר מי יכול/ להבטיח כי שב".

געגוע.   ---  שוורץ,איטה  ---  2007  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים זוגית אשר נעה על ציר כרונולוגי.

גפן בלאדי.  ---  לוי,אמנון. דנון,רמי  ---  2007  ---  מחזה על אודות יחסיהים של זוג יהודים בעלי משק עם עובדיהם הערביים.

גרעין הקול .  ---  בארת,רולאן  ---  2007  ---  

גרעין הקול :  ---  בארת,רולאן  ---  2007  ---  הספר מאגד ראיונות שהעניק ההוגה הצרפתי לעיתונים ולכתבי עת בשנים האמורות.

גרפולוגיה :  ---  שמאע,גלעד  ---  2007  ---  הספר מלמד את עקרונות הגרפולוגיה באופן פרטני ומלווה במאות דוגמאות כתב, חתימות ושירבוטים.

גשם כבול.  ---  סנד,דניאל  ---  2007  ---  קובץ ביכורי שירה. "מי שאתה, מה שאתה/לא תהיה/מה שרצו, מי שרצית/לו היית/לא תהיה עוד/אולי פעם//אף פעם."

גשם פתאומי.  ---  וולף,מאריטה  ---  2007  ---  רומן המתרחש בלוס אנג'לס בשנת 1972 ועוסק בקבוצה של נשים וגברים בני המעמד הבינוני המתמודדים, כל אחד בדרכו, עם שאלות נוקבות סביב מעמדה המשתנה של האישה בארה"ב.

גשם שחור :  ---  קובנסקי,אדית  ---  2007  ---  מהדורה דו לשונית, אנגלית-עברית.

גשר סתיו.  ---  מצואוקה,טקאשי  ---  2007  ---  רומן. מסיונירית אמריקנית מגיעה ליפן במאה ה-19 ומוצאת כתבים עתיקים שהיו חבויים במשך 500 שנים. היא לוקחת על עצמה את משימת התרגום אשר עתידה לשנות את חייה.

גשר.  ---  בר גיל,ערן  ---  2007  ---  רומן העוקב אחר מסעו של הגיבור, חיים פלח, לאנגולה, ואחר יחסיו עם אנשים שונים - המתורגמן האנגולזי, ובנו שנותר בחיפה. סיפורו של פלח שחווה אירוע טראגי, נשזר בסיפוריהם של האנגולזים אותם הוא פוגש.

דארווין באיילון דרום .  ---  רייספלד,סמדר  ---  2007  ---  

דארווין באיילון דרום.  ---  רייספלד,סמדר  ---  2007  ---  רומן שבמרכזו קשר סוחף הנרקם בין אשה נשואה, אחות במחלקת פגים ומעריצה גדולה של דארווין ותורתו לבין עידן, ביולוג, נשוי ואב לילוד המטופל בפגיה.

דבר אלי יפה :  ---  מדנס,יחזקאל. שטלצר,יחזקאל  ---  2007  ---  עוד מדריך "שינוי חיים" המערב, לדעתנו, עצות , ציטוטים מהמקורות ומשלי אינטרנט פשטניים . במשפט אחד: היה מאושר ביחסיך עם הזולת, זרום עם החיים והימנע מלשון הרע (ואל תשכח שאתה מיוחד!).

דבר דבור על אופניו :  ---  בר אשר,מאיר מ' ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים בפרשנות מקרא רבנית; פרשנות מקרא קראית; ופרשנות מוסלמית. מקצת המאמרים באנגלית.

דבר דבר .  ---  טבת,נחום  ---  2007  ---  בעריכת שרית שפירא .

דבר דבר :  ---  טבת,נחום  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המוקדש לעבודות הפיסול המאוחרות של האמן הישראלי (נולד בישראל, 1946). לתצלומים מתערוכות עבר, ברובם מיצבי פיסול דוממים, קודמים מאמרים הדנים ביצירתו.

דברי חלומות :  ---  אנקורי,מיכה  ---  2007  ---  מהדורה מורחבת ומתוקנת של הספר "הפסיכולוגיה של החלום" (פרולוג, 1999). מגוון ניתוחי מקרה העושים שימוש במתודולוגיה היונגיאנית ובמקורות הקבליים והתלמודיים, כמו גם במקורות נאופלטוניים. הספר אינו חסר עניין.

דברים ושברי דברים :  ---  רביצקי,אביעזר. שטרן,ידידיה צ' (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים פרי עטם של הוגים ישראלים מרכזיים אשר דנים ביחס בין יהדות לדמוקרטיה לאורם של מגוון תחומים כגון מדינה ומשפט, תרבות וזהות, הקרבה לתרבות המערבית, הנוכחות הערבית ועוד.

דברים שרואים מכאן .  ---  שיפמן,סמדר  ---  2007  ---  

דברים שרואים מכאן :  ---  שיפמן,סמדר  ---  2007  ---  המחברת בוחנת את כתיבתם של שלושת היוצרים לאור הדיאלקטיקה בין המודרני והפוסטמודרני בתרבות הישראלית. ניתוח זה מוביל לאפיון הפוסטמודרני הישראלי כשונה מזה האירופאי בהתמודדותו עם נרטיב שהנו פעיל.

דברים שרציתי לגעת :  ---  פליסקין,גילי  ---  2007  ---  המחברת,אשר עסקה בנושא בצורה אקדמית באוני.בר-אילן, מראיינת נשים המספרות בכנות על אוננות.

דוגמאות חוזים והסכמים בדיני עבודה.  ---  פורת,הילה  ---  2007  ---  כולל מגוון רחב של מסמכים וטפסים הנחוצים למעסיק.

דוגמאות כתבי טענות עבודה וביטוח לאומי. [דוגמאות כתבי טענות - עבודה וביטוח לאומי.]  ---  מימון,דוד  ---  2007  ---  אוגדן הכולל דוגמאות מתחומי התנהלות משפטית הקשורים לדיני עבודה וביטוח לאומי: תביעת פיצויי פיטורים, תביעה לזכויות סוציאליות, כתב הגנה כנגד תביעה על גניבה על ידי עובד, ביטול הליכי מכרז פומבי, ועד.

דודי צפנתי לך.  ---  חופי חפוטה,יצחק  ---  2007  ---  שירי אהבה. "אחרי געגוע/אמש נעורתי/לדלג בין קורי אהבתך/לשכון בערגת המחר/ואני טווה בעיני רכסים/ואורג בשפתי לולאות/לגאיות היום המכסים/ומלבישך שלמת אור./"

דווקא : 2, 5, 7.  ---  מר,בני (ע)  ---  2007  ---  

דווקא 3 :   ---  מר,בני (עורך)  ---  2007  ---  גיליון זה של כתב העת בוחן את גלגוליה ומופעיה השונים של היידיש בארץ ישראל - מן היידיש של לשון דיבור בתרבות הרב-לשונית, אל היידיש הנחבאת אל הכלים בשנות קום המדינה, ועד ליידיש החיה בימינו במגזר החרדי.

דוח מסד הנתונים של המגזר השלישי בישראל 2007 : [דו"ח מסד הנתונים של המגזר השלישי בישראל 2007 :]  ---  אלון,יעל. גדרון,בני  ---  2007  ---  דוח מסד הנתונים השנתי מ-2007 סוקר את פעילותם של ארגונים אזרחיים התנדבותיים בישראל בשני העשורים האחרונים. חלק מן הנתונים המובאים מציגים השוואות של רמת פעילות ושל תכנים בין שני העשורים הנידונים.

דוכסית ליום.  ---  ריאן,נאן  ---  2007  ---  רומן משרתות.

דולי סיטי.  ---  קסטל בלום,אורלי  ---  2007  ---  נוסח מתוקן וערוך-מחדש של הרומן המבריק, השנון והמזוויע העוסק בטיפוס האם היהודיה-ישראלית.

דולת הפנינים.  ---  טלריגו,ג'ף  ---  2007  ---  סיפורה של "מיס פוג'י", צעירה יפנית שגילוי מחלתה, צרעת, מוביל לניתוקה מקהילתה ומחייה, בתקופה שלאחר מלחמת העולם השניה ביפן. מאבקה של מיס פוג'י מתואר עיל רקע החיים באי נגשימה - מושבת המצורעים היפנית ההיסטורית.

דופק.  ---  איצקוביץ',יניב  ---  2007  ---  רומן המתאר יומיים יוצאי-דופן בחייהם של צעיר ישראלי ודודתו השבויים כל אחד בשאיפה להתאים לקוד הנורמליות הישראלי ובתוך כך נחשפים עיוותיו של קוד זה והאלימות המובלעת בו.

דוקומנטלי :  ---  אמיר,מעין (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המציגה דיון ביקורתי בקולנוע הדוקומנטרי הישראלי של 15 השנים האחרונות. בין הכותבים חוקרים, סופרים, משוררים ואמנים הסטוריונים ופסיכואנליטיקנים.

דוקטור כדור עגל ותרופת הצחוק.  ---  גיבלר,אולי  ---  2007  ---  סיפור מנוקד, מאויר ומחורז לגיל הרך. בעלי חיים שונים מגיעים לד"ר כדור-עוגל עם מחלות ופגעים שונים, משונים ואפילו משעשעים. לכולם מציע הרופא תרופה יחידה: צחוק מתגלגל.

דור אקסודוס :  ---  לקויר,זאב  ---  2007  ---  מחקר היסטורי מקיף המציג את סיפורו של דור הנערים שנמלט מגרמניה ואוסטריה בעת עליית הנאצים לשלטון: דור שנולד בין השנים 1914-1928, על הגיוון הרב שבמסלולי חייהם ועל הדמיון שבהם.

דורות מרחבים זהויות : [דורות, מרחבים, זהויות :]  ---  הרצוג,חנה. כוכבי,טל ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המציגה מבחר של מבטים חדשים וביקורתיים להבנת החברה בישראל. בין הנושאים הנבחנים: יחסים בין דוריים - חברתיים ופוליטיים, הגירה אל מול קולוניאליזם, ישראל בעידן הגלובליזציה, ועוד.

דורך פאררייכערטע שייבלעך.  ---  שפיגלבלאט,אלכסנדר  ---  2007  ---  זכרונות.

דוש :  ---  ברושי,מיכל (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה לזכרו של חלוץ העיצוב הגרפי והקריקטורות בישראל, דוש. בקטלוג מופיעים מאמרים על עבודתו ויצירתו של דוש.

דיאטת סונומה.  ---  גוטרסון,קוני  ---  2007  ---  שיטת דיאטה המבוססת על מזון שגדל באקלים של מחוז סונומה שבדרום קליפורניה - אקלים שקרוב לאקלים הים תיכוני הנחשק ולמזונותיו. כולל מתכונים.

דיאלוג :  ---  גרוזברד,עפר  ---  2007  ---  מבחר דיאלוגים המציגים בעיות פסיכולוגיות וסוציולוגיות שונות הקשורות לחברות מסורתיות בישראל - בני מיעוטים, חרדים, קהילות אתניות סגורות. השאלות נידונות מנקודת מבט רב תרבותית ופסיכואנליטית.

דיאלוג :  ---  גרוזברד,עפר  ---  2007  ---  מבחר דיאלוגים המציגים בעיות פסיכולוגיות וסוציולוגיות שונות הקשורות לחברות מסורתיות בישראל - בני מיעוטים, חרדים, קהילות אתניות סגורות. השאלות נידונות מנקודת מבט רב תרבותית ופסיכואנליטית.

דיבה.  ---  גולדברג,חנה  ---  2007  ---  רומן "חתרני וארוטי" על מורה לספרות המחליטה לוותר על חייה הבורגניים לטובת מגורים ברחוב ורומן עם מתבגר בן 17.

דיבור בפני קהל :  ---  לירז,מאיר  ---  2007  ---  טכניקות ועצות להתמודדות עם חרדת במה, לשימוש נכון בקול, לדייק בהעברת המסר, לארגן את תוכן הדברים ועוד.

דיוקן .  ---  קיסלוב,סופיה  ---  2007  ---  

דיוקן בקצה החשכה :  ---  הולנדר,אורי  ---  2007  ---  מחקר העוסק בשירתו של הר ומתמקד בספרו "האביון לפני הניצה".

דיוקן הונגרי.   ---  קראוס ויינר,אורלי  ---  2007  ---  רומן. מחלה פתאומית מאלצת את משפחת שוורץ להשיג סכום כסף שיציל את אחת מבנותיה. אחותה מאמינה שבעברה של משפחתם ההונגרית ישנו סוד שעשוי להציל חיים והיא יוצאת למסע התחקות אחר שושלת משפחתה.

דיוקן עצמו.  ---  עזוז,משה  ---  2007  ---  קובץ ביכורים. "רבים לפני עמדו/על קו המים הזה/וצפו/ לגל/גבוה יותר,/יותר/יותר,/רק עוד אחד/ונלך".

דיוקן.  ---  קיסלוב,סופיה  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת רטרוספקטיבה של הציירת, ילידת פולין (1923 - ) שעלתה לארץ בגיל צעיר, שזו לה תערוכה מוזיאלית ראשונה. ציורי דיוקנאות, חללים ארכיטקטוניים, וטקסטורות בגוונים אקספרסיוניסטיים. בעברית ובאנגלית.

דילמה.  ---  ורדי,ליאורה  ---  2007  ---  הדילמה הראשונה ברומן הרומנטי - האם להקשיב לצו ליבה ולשמור על הילד שבבטנה או להפטר ממנו בהתאם לדרישת בעלה קשה העורף - פותחת צוהר לעוד שורה של דילמות קיומיות שעתידות להעסיק את גיבורת הסיפור.

דימויים וימים.  ---  בר אדון,דורון  ---  2007  ---  האמן דורון בר-אדון מציג בספר זה את דרכו ופעילותו בשדה האמנות הישראלית והעולמית. הספר, המוצג כסיפור אישי, משלב בין הביוגרפי ובין האסתטי, כשלצד העבודות המוצגות נרקם סיפור התפתחותו היצירתית של האמן.

דימויים וימים.  ---  בר אדון,דורון  ---  2007  ---  האמן דורון בר-אדון מציג בספר זה את דרכו ופעילותו בשדה האמנות הישראלית והעולמית. הספר, המוצג כסיפור אישי, משלב בין הביוגרפי ובין האסתטי, כשלצד העבודות המוצגות נרקם סיפור התפתחותו היצירתית של האמן.

דיני חברות :  ---  חביב סגל,אירית  ---  2007  ---  

דיני ישראל כד :  ---  אדרעי,אריה. לאסט סטון,סוזן (עורכים)  ---  2007  ---  מאמרים העוסקים בחקר ההלכה, מחשבת ההלכה ובספרות ההלכה לתקופותיה השונות. בעברית ובאנגלית. המאמרים בחלקו האנגלי של הכרך עוסקים במקומה של האגדה בשיח ההלכתי.

דיני עבודה :  ---  פורת,הילה  ---  2007  ---  

דיפלומטיה בצל מלחמה :  ---  שלום,זכי  ---  2007  ---  ניתוח הרקע המדיני-צבאי של מלחמת ששת הימים תוך התמקדות במשבר שנודע לימים בשם 'תקופת ההמתנה' ומתן מקום מרכזי למהלכים הדיפלומטיים שקדמו למלחמה, ובייחוד לדיאלוג הישראלי-אמריקני.

דיפלומטיה.  ---  קיסינג'ר,הנרי  ---  2007  ---  סקירה היסטורית ותיאורטית של הדיפלומטיה המערבית מראשית המאה ה-19 ואילך. מפיו של בכיר הדיפלומטים של המחצית השניה של המאה ה-20 הופכת סקירה זו לכתב דעה על מדיניות החוץ האמריקנית ועל הריאל-פוליטיק.

דם הפרחים.  ---  אמיר רזוואני,אניטה  ---  2007  ---  סיפורה של נערה צעירה בפרס של המאה ה-17, המתמודדת עם המסורת הפטריארכלית ומצליחה לבסוף לסלול דרך חדשה לה ולנשים שסביבה.

דמדומיות :  ---  שגב,ניר  ---  2007  ---  מניפסט חינוכי-בקורתי שאינו מסתפק בתואנות מפורטות כנגד החינוך בחברה הקפיטליסטית ובעידן הגלובלי אלא מתמודד עם אתגרי החינוך ההומניסטי בישראל וגורס כי טרנספורמציה חינוכית היא עוד מן האפשר.

דמוקרטיות :  ---  גרנט,אלן  ---  2007  ---  ספר המציג את ההליכים והגופים הבסיסיים של הממשל הדמוקרטי האמריקני לאור דוגמאות מתחילת המאה ה-21. בין הנושאים הנידונים: הפרדת הרשויות, עקרון האיזונים והבלמים, המבנה הפדרלי ועקרון הבקרה השיפוטית.

דמי מלחמה בשלום.   ---  לוין,משה  ---  2007  ---  שלושה סיפורים, משלוש תקופות היסטוריות שונות, מצטלבים בכנסיית חג המולד בבית-לחם: הנזיר האיטלקי ברנרדו אמיקו, המודד ויליאם ג'יילס והצלף בן זמננו מצויים, כל אחד בדרכו שלו, במאבק של נאמנויות צולבות.

דני ומשפחת החיות.  ---  אריאל,חנה  ---  2007  ---  אוסף ספורים לקוראים צעירים על חיות המחמד שהיו חלק מביתה של המספרת בילדותה.

דעת 60 :  ---  חלמיש,משה (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים: הרמב"ם - בין דוגמטיות לליברליות; סיפור ראשיתו של אברהם בספר הזוהר; הרצי"ה קוק ועריכת כתבי הראי"ה; ועוד רבים אחרים.

דעת הציבור על רמת השירות ותפקוד מערכת הבריאות במלאת עשור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי.  ---  גרוס,רויטל ואחרים  ---  2007  ---  מחקר הסוקר את השינויים שנוצרו במערכת הבריאות מאז החלתו של חוק ביטוח בריאות ממלכתי ב-1995 מנקודת מבט צרכנית. המחקר מציג נתונים סטטיסטיים המתייחסים לשביעות רצון הצרכנים בהתייחס למגוון היבטים.

דפוסי השימוש בשטחים הבנויים בישראל.  ---  קפלן,מוטי ואחרים  ---  2007  ---  השוואה בין מפה ומסד-נתונים עדכני (2003) של היקף השטח הבנוי בישראל, פריסתו והשימוש בו, לבין הנתונים מ-1998. המחקר מראה צמצום מהיר בשטחים הפתוחים עקב זחילת השטח הבנוי ןקורא לשקול בקפידה כל הקצאת שטח פתוח.

דפי רותקה :  ---  לסקר,רות  ---  2007  ---  הספר מביא את יומנה של נערה בת ארבע עשרה מבנדין אשר העלתה את חוויותיה ורשמי רוחה בצל השואה ההולכת וסוגרת. היומן התגלה לאחר שהוסתר בידיה של ידידתה הפולניה במשך 60 שנה.

דקארט בדידותו של פילוסוף. [דקארט : בדידותו של פילוסוף.]  ---  נעמן צאודרר,נועה  ---  2007  ---  מחקר עיוני הבוחן את הפרוייקט הפילוסופי של רנה דקארט - המתודה המדעית. המחקר בוחן את מכלול כתביו של דקארט ומסיק מסקנות פסיכולוגיות המשליכות על מאפייניה של המתודה אותה יצר הפילוסוף.

דקה :  ---  יניב,בועז ואחרים (מערכת)  ---  2007  ---  כתב עת בפורמט כיס המעוניין למשות את השירה ממגדל השן שבו לטענתו התכנסה. מן הספרון נושבת רוח אקטיביסטית המבקרת את מדיניותה של ישראל בשטחים.

דרום דרום :  ---  תמיר,טלי (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי של תערוכה המפגישה עבודות של גוטמן עם עבודות עכשוויות ודרכן מבקשת לבחון את השינויים שחלו על האזור בו הצייר היה פעיל. באלבום מאמרים ורפרודוקציות לציורים,לתחריטים ולעבודות עכשוויות.

דרזדן :  ---  טיילור,פרדריק  ---  2007  ---  הספר מבוסס על מגוון מקורות ארכיוניים וראיונות עם ניצולים ומביא תיעוד מפורט של פעולת ההפצצה של חיל האוויר הבריטי על דרזדן בשלהי מלחמת העולם, כולל הסבות לפעולה ותוצאותיה.

דרידה קורא שייקספיר.  ---  דרידה,ז'אק  ---  2007  ---  שלושה חיבורים שכתב ההוגה הצרפתי בעקבות מחזות שייקספירים: אפוריזמים על רומאו ויוליה, עיון בהמלט והרצאה על הסוחר מוונציה. הדרמה השייקספירית מטיבה לשמש ככלי בידי דרידה להפגנת הדקונסטרוקציה.

דרידה קורא שייקספיר.  ---  דרידה,ז'אק  ---  2007  ---  שלושה חיבורים שכתב ההוגה הצרפתי בעקבות מחזות שייקספירים: אפוריזמים על רומאו ויוליה, עיון בהמלט והרצאה על הסוחר מוונציה. הדרמה השייקספירית מטיבה לשמש ככלי בידי דרידה להפגנת הדקונסטרוקציה.

דרישת הכתב במקרקעין.  ---  נרקיס,פנחס  ---  2007  ---  ניתוח משפטי, תיאורטי ומעשי של דרישת הכתב במקרקעין. כולל מאות פסקי דין בארץ, דעות של מלומדי משפט ידועים בארץ ועוד.

דרך ארץ דת ומדינה : [דרך ארץ, דת ומדינה]  ---  ברהולץ,עמיחי (ע.)  ---  2007  ---  מוסר וערכים דמוקרטיים במסורת היהודית; ערכים דמוקרטיים;דת מדינה ושלטון בהגות ובהלכה.

דרך הכושר לחיים :   ---  קרני,יאיר  ---  2007  ---  מדריך המציג תוכנית המשלבת תזונה נכונה ופעילות גופנית, למען שפור הבריאות בכלל ולמען הרזיה והישגים בספורט בפרט. כולל פרק מיוחד בנושא סוכרת.

דרך המלכה :  ---  אביב,אורית  ---  2007  ---  סיפור המנסה להמחיש באמצעות דימויים בעלי נופך פנטסנטי את התהליך הנפשי והרוחני העובר על אשה מרגע ההפריה ועד ללידה.

דרך שלושת הימים.  ---  בוידן,ג'וזף  ---  2007  ---  רומן ביכורים אפי המפגיש בסירה אחת בין ספורי חייה של אשת הרפואה האחרונה של האינדיאנים בקנדה לבין ספוריו של קרוב משפחתה על השנים המחרידות של מלחמת העולם הראשונה בצרפת ובבלגיה.

דרכה של הלכה :  ---  שפרבר,דניאל  ---  2007  ---  דיון ועיון בדרכה של ההלכה בהתייחסה לשינויים חברתיים המשפיעים על היחיד והקהילה. נפתח כדיון הלכתי בשאלת האפשרות של נשים לקרוא בתורה בציבור ולעלות לתורה.

דרכים בכתיבת מחקר איכותני :  ---  שלסקי,שמחה. אלפרט,ברכה  ---  2007  ---  בספר הצגה ודיון בגישות המנחות את הכתיבה המחקרית, ניתוח דרכי כתיבה והשלכותיהן על התוצר, בחינת מקומו של החוקר ביחס לטקסט ועיסוק בשאלות האתיות של הכתיבה.

דרכים בכתיבת מחקר איכותני :  ---  שלסקי,שמחה. אלפרט,ברכה  ---  2007  ---  בספר הצגה ודיון בגישות המנחות את הכתיבה המחקרית, ניתוח דרכי כתיבה והשלכותיהן על התוצר, בחינת מקומו של החוקר ביחס לטקסט ועיסוק בשאלות האתיות של הכתיבה.

דרכים לחשיבה פמיניסטית :  ---  ינאי,ניצה. אלאור,תמר ואחרות (עורכות)  ---  2007  ---  טקסטים קאנוניים בתחום המגדר - מסימון דה-בובואר ועד קתרין מקינון.

דרשה לכל פרשה.  ---  גלפז פלר,פנינה  ---  2007  ---  דרשות בנוסח מדרש מודרני המנסות לבחון את ההווה באמצעות הטקסט התנ"כי. ברוח הגישה הפלורליסטית ליהדות.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים