רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


731 ספרים בעמוד זה

האבולוציה האיטית של דארווין :   ---  קוומן,דייויד  ---  2007  ---  ביוגרפיה חדשה ונגישה של צ'רלס דארווין המתמקדת באישיותו לא פחות מאשר בהשגיו המדעיים. המחבר מציג טענה לפיה ד. אכן הצליח להשריש את רעיון האבולוציה אך לא את רעיונותיו על אודות הברירה הטבעית.

האבולוציה האיטית של דארווין :   ---  קוומן,דייויד  ---  2007  ---  ביוגרפיה חדשה ונגישה של צ'רלס דארווין המתמקדת באישיותו לא פחות מאשר בהשגיו המדעיים. המחבר מציג טענה לפיה ד. אכן הצליח להשריש את רעיון האבולוציה אך לא את רעיונותיו על אודות הברירה הטבעית.

האבטלה בישראל :   ---  פרסמן,נטליה. ארנון,אריה  ---  2007  ---  דו"ח הסוקר את נתוני האבטלה בישראל במהלך 30 השנים האחרונות על פי חתכים סוציודמוגרפיים ומוצא כי אלו גבוהים מן השיעור המצופה. הדו"ח ממשיך ובוחן את שאלת ההתערבות הפעילה אל מול ממצאים ממדינות שונות.

האגיפטולוג.  ---  פיליפס,ארתור  ---  2007  ---  סיפור המתחיל במדבריות מצרים ב-1922 בחיפושו של אגיפטולוג אוקספורדי אחר קברו של מלך דמיוני, ומתמזג בסיפורו של בלש אוסטרלי הרודף ברחבי העולם אחר שני רוצחים.

האגן ההיסטורי של ירושלים :  ---  רמון,אמנון  ---  2007  ---  הספר הוא פרי עמלם של צוות חשיבה מיוחד שנתכנס בכדי להציע ולדון בחלופות שונות להסדר באגן ההיסטורי, לב ליבו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.החידוש העיקרי בעבודה זו טמון בדיון במעורבות הבינלאומית.

האדם בורא את עולמו.  ---  שכטר,רבקה  ---  2007  ---  ספר הגות בנושא מעמדה הפילוסופי של הלשון. המחברת גורסת כי השפה היא כלי יצירה ולא תקשורת גרידא ומשליכה תפיסה זו על שאלות בנושא מוסר, רצון, טבע האדם ועוד.

האדם בורא את עולמו.  ---  שכטר,רבקה  ---  2007  ---  ספר הגות בנושא מעמדה הפילוסופי של הלשון. המחברת גורסת כי השפה היא כלי יצירה ולא תקשורת גרידא ומשליכה תפיסה זו על שאלות בנושא מוסר, רצון, טבע האדם ועוד.

האדם המיסטי .  ---  נוימן,אריך  ---  2007  ---  

האדם המיסטי.  ---  נוימן,אריך  ---  2007  ---  שני מאמרים שבמרכזם האדם וסביבם חגים הארץ, האדמה והמיסטיקה, פרי עטו של תלמידו הידוע של הפסיכולוג ק"ג יונג.

האופרה .  ---  פרל,בנימין וידברג,רון  ---  2007  ---  + תקליטורים .

האוצר :  ---  פלאוטוס  ---  2007  ---  תרגום חדש למחזה הרומי הקלאסי מאת המחזאי בן המאות השלישית והשניה לפני הספירה. המחזה, שהיווה השראה למחזהו של מולייר "הקמצן", עוקב אחר תהפוכות הנפש אותן חווה איכר זקן ואביון שמוצא אוצר באדמתו.

האוצר השדוד .  ---  אותרס,ג'ון וולף,ריצ'רד  ---  2007  ---  

האוצר השדוד :  ---  אותרס,ג'ון. וולף,ריצ'רד  ---  2007  ---  סיפור המאבק להשבת הרכוש היהודי שנגזל בידי חברות בינלאומיות ששיתפו פעולה עם הנאצים ("משפטי הבנקים השוייצריים"). כולל תיאור פועלם של בני הזוג קלינטון ופועלו של אברהם בורג, יו"ר הסוכנות היהודית דאז.

האור של לוס.  ---  אוסוריו,אלסה  ---  2007  ---  רומן. ספורה של צעירה ארגנטינאית שמגיעה למדריד במטרה ליזום פגישה ראשונה עם אביה שכלל אינו יודע על קיומה ולהתיר את סבך השקרים שעוטף את זהותה. הספר מהווה גם כתב אשמה נגד שלטון הגנרלים בארגנטינה.

האוריינטליסט :  ---  רייס,טום  ---  2007  ---  ביוגרפיה העוקבת אחר חייו של היהודי הקווקזי לב נוסימבאום, המוכר יותר בשם עטו, קורבאן סעיד. לאחר שבדה לעצמו זהות כנסיך מוסלמי, הפך נוסימבאום לסופר פופולרי בגרמניה הנאצית והיה מעורב בפרשות שונות.

האושר לא כלול במחיר.  ---  וינסטון,לולי  ---  2007  ---  רומן. עורכת דין מוצלחת מגלה יום אחד שבעלה הרופא המוצלח גם הוא מנהל רומן מאחורי גבה.

האחים הימלר :  ---  הימלר,קטרין  ---  2007  ---  נכדת אחיו של היינריך הימלר, מן הבולטים במפלגה הנאצית, מגוללת את סיפורה של משפחתה - סיפור שתחילתו בהוקעת אחי הסב כ"כבשה שחורה" וסופו בגילויים של קשרים אמיצים בין המשפחה ובין השלטון הנאצי.

האטה יוגה : (כותר זה מופיע ע"ג הכריכה :) יוגה.   ---  קוחן,הנריק  ---  2007  ---  מדריך מצולם למגוון תנוחות יוגה בלוויית הנחיות כתובות. כולל מבוא על נסיונו האישי של המחבר עם יוגה.

האי הגדול.  ---  סיניול,כריסטיאן  ---  2007  ---  רומן. עולם הרמוני של ילדות ותום הולך ומתפרק כשאסון רודף אסון בחייה של משפחה אחת.

האי של סופייה.  ---  היסלופ,ויקטוריה  ---  2007  ---  רומן המגולל את ספורה של בת למשפחה רוחשת סוד. ערב חתונתה מחליטה הבת לנסוע לכרתים ושם היא עתידה להחשף לספורה של משפחתה ובעיקר של נשותיה, ספור שמתרחש במושבת המצורעים של יוון.

האיש בעל אלף הפנים.  ---  סלזק,טיבור  ---  2007  ---  זכרונותיו של ד"ר סלזק המנוח שפעל בהונגריה בזמן מלחמת העולם השניה להצלתם של יהודים רבים. מציג את חיי היהודים בהונגריה בשנות ה-40 וה-50, ואת פועלו של סלזק כרופא בעיירות הפיתוח בנגב בשנות ה-60 וה-70.

האיש המאושר.  ---  שיזף,צור  ---  2007  ---  סיפור חזון אחרית הלילות מדברי המנבא מרד בדואי בנגב, בסתיו 2009. במרכזו של הסיפור גיאולוג מתנשא, נסיכה קירגיזית ורומנטיקה מדברית חושנית.

האיש עם הקול היפה.  ---  רובין,ליליאן ב'  ---  2007  ---  שבעה ספורי מקרה המסופרים מנקודת מבטה של המחברת הפסיכותרפיסטית, אשר עומדת על טיבו של התהליך הטיפולי והשפעתו על המטופל וכן על המטפל.

האיש שהצליח לשנות את הסרט.   ---  כהן,רפאל  ---  2007  ---  ספר מודעות-הצלחה המבוסס על פרשיות השבוע וחוכמת התנ"ך.

האיש שידע יותר מדי :  ---  לוויט,דייוויד  ---  2007  ---  ביוגרפיה המשלבת את ספור חייו הבלתי-שגרתי יחד עם פועלו התיאורטי והמעשי בתחום המתמטיקה, של מי שנחשב לאבי המחשב והבינה המלאכותית, ממציא המכונה המפורסמת הקרויה על שמו.

האיש שנטע עצים :  ---  גיאונו,זא'ן  ---  2007  ---  ספורו של מתבודד זקן וחסר השכלה אשר הצליח לבדו להפוך מדבר לארץ שופעת. לספר מסר אקולוגי והוא נדפס על נייר ממוחזר.

האיש שקנה ימי הולדת.  ---  אורטגה,אדולפו גרסיה  ---  2007  ---  רומן מקורי המסופר על ידי גבר ספרדי אשר בודה את חייו הלא ממומשים של ילד יהודי שנרצח באושוויץ והוא בן 3. התחקותו אחר חיי הילד מביאה לפציעתו בדרכו לאושוויץ והוא נאלץ להשלים את שארית המסע בעיני רוחו.

האישה בלבן.  ---  קולינס,וילקי  ---  2007  ---  רומן מתח בלשי שראה אור ב-1860. "מזימה המתרחשת בתוך חייו הפרטיים של אדם, ומטרתה לגזול מאישה את זהותה ולעמת אותה עם אישה אחרת הדומה לה במראה החיצוני." - המחבר, על ספרו.

האישה בשחור.  ---  שפירא,מוטי  ---  2007  ---  אחד עשר סיפורי מתח ובלשות פרי עטו של חוקר פרטי ישראלי המתגורר בלוס אנג'לס.

האישה שעצרה את הזמן.   ---  עובדיה,יניב  ---  2007  ---  ארבעה סיפורים קצרים המתרחשים בישראל של שנות ה-2000. הסיפורים מלכדים את האישי והפוליטי ואת הממשי והפנטסטי לכדי עלילות שאינן יוצאות מגדר הרגיל.

האם אמא של הצבא.  ---  שלם,דפנה  ---  2007  ---  עדות אישית כנה ומתובלת בהומור מעשרים שנות שירות כקצינה בצה"ל, כאם במדים וכאזרחית שניחנת בחוש ביקורת מפותח.

האם הופקר גוש עציון במצור תש"ח?*  ---  גל (גלנדואר),שילה (ליקט וערך)  ---  2007  ---  התנהלותם של יישובי גוש עציון ומערכות היחסים ביניהם ובין נציגיהם בירושלים ובת"א בזמן המצור, מתוארים דרך מסמכים ומכתבים מזמן המצור ועד לנפילת הגוש. העורך הוסיף קטעים מבהירים ומקדמים משלו.

האם המס בישראל גבוה מדי?  ---  חזק,גדי  ---  2007  ---  ניתוח השוואתי של השפעות הבדלי מיסוי על התפתחות כלכלית במדינות שונות בעולם. לפי מסקנות המחבר שיעור המס בישראל אינו גבוה במיוחד. יתר על כן - שכבות הבינים יוכלו לזכות להקלה נוספת במידה ויוטל מס על שוק ההון.

האם חשבת אי פעם להתאבד?  ---  אור נר,דב. דוברובסקי,תמר  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני. התערוכה, אשר משלבת בין טכניקות ומדיות שונות, עוסקת בשאלת ההתאבדות בהקשרה הלאומי העכשווי, לצד הקשרים המעלים שאלות על הרס האובייקט האמנותי.

האם שימפנזים חושבים על פרישה .  ---  בורק,יעקב  ---  2007  ---  

האם שימפנזים חושבים על פרישה :  ---  בורק,יעקב  ---  2007  ---  הספר מבקש לספק תשובות מפתיעות לשאלות אשר נמצאות על קו התפר שבין עסקים, פסיכולוגיה ואבולוציה. האם מדובר בנסיון לכתוב את 'פריקונומיקס' הידוע בלבוש ישראלי?

האמנציפציה של היהודים בשטחי פולין על רקע המצב באירופה, 1785 - 1870.  ---  אייזנבאך,ארתור  ---  2007  ---  מהדורה עברית ראשונה לגולת הכותרת של מחקריו של החוקר היהודי-פולני המנוח אייזנבך, שהלך לעולמו בשנות ה-90. בספר סקירה מקיפה של תולדות האמנציפציה היהודית בפולין במאה ה-19, ושל הדיונים הערים שנוצרו סביבה.

האמנציפציה של היהודים בשטחי פולין על רקע המצב באירופה, 1785 - 1870.   ---  אייזנבאך,ארתור  ---  2007  ---  מהדורה עברית ראשונה לגולת הכותרת של מחקריו של החוקר היהודי-פולני המנוח אייזנבך, שהלך לעולמו בשנות ה-90. בספר סקירה מקיפה של תולדות האמנציפציה היהודית בפולין במאה ה-19, ושל הדיונים הערים שנוצרו סביבה.

האנציקלופדיה לאחריות חברתית בעסקים ודיווח חברתי.   ---  זיכלינסקי,ניר (ע. ראשי)  ---  2007  ---  מהדורה בת שלושה כרכים במארז. האנציקלופדיה מבקשת לשמש בסיס ידע נרחב בנושא אחריות חברתית בעסקים על תחומיה וגווניה - קשרי קהילה ופיתוח קהילתי כלכלי, זכויות אדם, אתיקה בעסקים, ביקורת ועוד רבים הנושאים.

האנציקלופדיה לפילוסופיה מערבית :  ---  ריי,ג'ונתן. אורמסון,ג'יימס א'  ---  2007  ---  האנציקלופדיה במהדורתה השלישית משמשת כמדריך תמציתי ומבואי למידע אודות פילוסופים ופילוסופיות אך בו בעת גם מהווה מצע לדיון פילוסופי ולבקורת פילוסופית מפיהם של פילוסופים ידועים.

האפגאני.  ---  פורסיית',פרדריק  ---  2007  ---  מותחן ריגול. ארגוני המודיעין של ארצות הברית נאלצים להשתמש בשירותיו של אסיר מוסלמי הכלוא בכלא גואנטנמו כסוכן סמוי שיצטרף לשורות אל-קאידה במטרה לחשוף את פיגוע הטרור המתוכנן.

האקדמאים וההשכלה הגבוהה בקרב הערבים בישראל :   ---  עראר,ח'אלד. חאג' יחיא,קוסאי  ---  2007  ---  אסופת מאמרים מחקריים העוסקים בחינוך האקדמי של ערביי ישראל בהיבטים שונים.המאמרים מתמקדים בחסמים חיצוניים- יחס מעסיקים ומוסדות,ובחסמים פנימיים- מסורת, דת ואחרים,ומצביעים על צורך במדיניות ממשלתית ברורה.

האקטיביסט :  ---  מלכין,אהוביה  ---  2007  ---  חלק ראשון בפרשת חייו של המנהיג איש ה"הגנה" הממזג בין האישי לבין הציבורי-פוליטי על רקע תקופת צמיחתו.

האקטיביסט :  ---  מלכין,אהוביה  ---  2007  ---  חלק ראשון בפרשת חייו של המנהיג איש ה"הגנה" הממזג בין האישי לבין הציבורי-פוליטי על רקע תקופת צמיחתו.

האר"י   ---  שתיל,שרון  ---  2007  ---  

האר"י :  ---  שתיל,שרון  ---  2007  ---  הצגה מבואית פופולרית של תולדות חייו של האר"י ושל עיקרי תורת הקבלה שלו. בין היתר נידונים נושאים כגון תורת הבריאה של האר"י, המבנה הזכרי והנקבי של הכוחות האלוהיים, מקור הרוע וסיבת קיומו, ועוד.

הארכיטקטורה בחבל האוזרק בארקנסו.   ---  הרינגטון,דולנד  ---  2007  ---  רומן המשלב פיוט וקומדיה ומגולל את הסאגה של משפחת אינגלדיו, מייסדיה של סטיי מור - עיירה בדיונית שבין הרי האוזרק בארקנסו - ועוקב אחר שישה דורות של תושבי העיירה.

הארץ הטהורה.  ---  ספנס,אלן  ---  2007  ---  רומן המבוסס על ספורו של "הסמוראי הסקוטי" - תומאס גלובר, האיש שזנח את עולמו הישן והפליג ליפן בשנת 1858. תוך עשר שנים מהגעתו הוא צבר כוח כלכלי עצום, למד את אורחות הסמוראים ונישא ליפנית.

הארץ שטה.   ---  דגן,חגי  ---  2007  ---  זכרונות על ארץ ישראל קסומה, ארץ ישראל מהשירים, מציפים את אלעד, בן קיבוץ הנמצא בדרכו לפגישת מחזור. אותה ישראל תתנתק לאחר פגישת המחזור ממקומה בעקבות רעידת אדמה אפוקליפטית, ותצא להפלגה מסתורית.

האתגר הפלשתינאי מולו ניצבת ישראל.  ---  ענבר,אפרים  ---  2007  ---  מחקר הסוקר את האיום האסטרטגי הפלשתינאי. המחקר שולל פתרון בנוסח "שתי מדינות לשני עמים" לאור עליית הגורמים הפונדמנטליסטיים הפלשתינאים, ומציע לאמץ אסטרטגיה של ניהול סכסוך במסגרת המשך האלימות.

הבדולח השבור :  ---  כהן,ברוך  ---  2007  ---  ילדיה של משפחה ברלינאית בימי מלה"ע ה-2, מגלים במהלך שירותם את המשטר הנאצי כי נולדו למעשה לאם יהודיה.

הבדיחה ויחסה ללא מודע : [הבדיחה ויחסה ללא-מודע :]  ---  פרויד,זיגמונד  ---  2007  ---  תרגום חדש לחיבורו של פרויד, חיבור העוסק בבדיחה כנקודת המפגש של הלא מודע האישי והלא מודע החברתי, של היבטי ה"פראיות" החברתית וזו הפסיכולוגית. עם הקדמה מאת עורך הסדרה - יצחק בנימיני.

הבולימיה של הנשמה.  ---  הס,אמירה  ---  2007  ---  ספר שירים שישי למשוררת והאמנית.

הבוסתן :  ---  שפירא,סיגל  ---  2007  ---  שבעה ספורים קצרים בעברית ובתרגום לערבית אשר התפרסמו בעבר בבמות ספרותיות שונות. הספורים משרטטים פנים שונים של חיי היהודים בבגדד, של היציאה ממנה ושל חבלי הקליטה בישראל.

הבורסה ושוק ההון :  ---  זימון,יאיר. ויטנר,איילה  ---  2007  ---  הספר מבקש לספק לציבור הרחב ולעוסקים בתחום מידע מקיף ומרוכז על אודות המושגים הבסיסיים הנדרשים להבנת שוק ההון ולהשקעה במסגרתו. הספר מרכז מידע בצורה נוחה ללימוד המשתמש.

הבזאר האטומי :   ---  לנגווישה,ויליאם  ---  2007  ---  מחקר עיתונאי המציב בסימן שאלה את יכולתו של המערב למנוע זליגה של טכנולוגיות אטומיות ורכיבים טכניים נחוצים למדינות לא דמוקרטיות, פונדמנטליסטיות ולגורמים א-מדיניים, דוגמת ארגון הטרור אל-קעידה.

הבטחת קיימת .  ---  ברלן,ג'אנל סטיוארט,פול  ---  2007  ---  

הבטיחי לי .  ---  קובן,הרלן  ---  2007  ---  

הבטיחי לי.  ---  קובן,הרלן  ---  2007  ---  בספרו האחרון של סופר המתח הפופולרי חוזרת דמותו של מיירון בוליטור למרכז העלילה. פרשייה שמערבת את בתה של ידידת נעוריו עוקרת את חייהם של השניים ממסלולם.

הביאנלה הרביעית לקרמיקה ישראלית . טריטוריה וזהות בין קרמיקה לאדריכלות .  ---  קנפו,דוד (אוצר)  ---  2007  ---  

הביאנלה הרביעית לקרמיקה ישראלית. [טריטוריה וזהות - בין קרמיקה לאדריכלות]  ---  קנפו,דוד (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי דו לשוני הסוקר את עבודות הקרמיקה הרבות והמגוונות שלקחו חלק בתערוכה. הנושא הנבחר היווה במה להתבוננות ביקורתית בזהות הישראלית. כולל תצלומים רבים ומספר מאמרים.

הביקורת הציבורית על התקשורת במלחמת לבנון 2006.  ---  וימן,גבי  ---  2007  ---  

הבלדרית.  ---  סילבה,דניאל  ---  2007  ---  מותחן ריגול המערב את נשיא ארה"ב,האפיפיור,המוסד הישראלי,עולם האמנות ושאר סממנים הכרחיים לכלל מעין רינג-טון ספרותי.

הבלתי אפשרי אפשרי!  ---  קימור,ירין  ---  2007  ---  הספר מבקש לסייע לקורא להיחלץ מקבעונות מחשבתיים באמצעות שורה ארוכה של דוגמאות ומספר דומה של טכניקות למציאת פתרונות יצירתיים לבעיות.

הבן האובד.  ---  טרייכל,הנס אולריך  ---  2007  ---  רומן המתאר את המציאות הגרמנית שלאחר תום מלחמת העולם השנייה. תיאור הקורבנות הגרמניים מתקיים בד בבד עם ביקורת על הנאציזם המבעבע מתחת לפני השטח.

הבן האובד.  ---  טרייכל,הנס אולריך  ---  2007  ---  רומן המתאר את המציאות הגרמנית שלאחר תום מלחמת העולם השנייה. תיאור הקורבנות הגרמניים מתקיים בד בבד עם ביקורת על הנאציזם המבעבע מתחת לפני השטח.

הבנות.  ---  לאנסנס,לורי  ---  2007  ---  רומן שבמרכזו ספורן של זוג התאומות הסיאמיות המבוגרות בעולם. בגיל 29, מחליטה אחת מן התאומות, המחוברות יחד בראשן, לכתוב את האוטוביוגרפיה שלה והתאומה השנייה מגיבה בכתיבת אוטוביוגרפיה פרטית משלה.

הברבורים של לאונרדו.  ---  אסקס,קארן  ---  2007  ---  רומן היסטורי העוקב אחר דמותה של איזבלה ד'אסטה, אצילה איטלקית בתקופת הרנסנס המבקשת לה שררה, כוח, ומשאלה אחת נוספת - להיות מושא הציור של לאונרדו דה-וינצ'י. ברוח "הנערה עם עגיל הפנינה".

הבריחה מהודו :  ---  מייזליק,אביגיל  ---  2007  ---  סיפורו של צעיר ישראלי שנכלא בבית הסוהר ההודי, מתמודד עם הקשיים, ומגלה מחדש את דרכו על ידי התעלות רוחנית שבבסיסה לימוד תורה ותשובה אמיתית. לבסוף מצליח הצעיר אף להימלט מהכלא.

הגבול הדק בין שפיות לטירוף .  ---  הנקינד כ"ץ,אלי  ---  2007  ---  

הגבול הדק בין שפיות לטירוף.  ---  הנקינד כ"ץ,אלי   ---  2007  ---  הספר נכתב על ידי פסיכולוגית הוליסטית שבכוונתה לעזור לקוראיה להשתחרר מתאוות ששולטות בחייהם ולכונן איזון נפשי. כולל מבוא לתיאוריה שפיתחה, פרקי טיפול מתוך הסדנאות שהנהיגה ודיאלוג ישיר עם קוראיה.

הגדה של פסח :  ---  שניידר,גרשון (ליקט וכתב)  ---  2007  ---  הגדה מבוארת ומפורשת המביאה את טעמי הדינים, ההלכות והמנהגים של ליל הסדר לצד תוספות של דברי חכמים ועניינים אחרים שראוי שיאמרו סביב שולחן הסדר.

הגדה של פסח :  ---  שניידר,גרשון (ליקט וכתב)  ---  2007  ---  הגדה מבוארת ומפורשת המביאה את טעמי הדינים, ההלכות והמנהגים של ליל הסדר לצד תוספות של דברי חכמים ועניינים אחרים שראוי שיאמרו סביב שולחן הסדר.

הגדה של פסח דפנה ברפמן.  ---  ברפמן,דפנה (איורים וטיפוגרפיה)  ---  2007  ---  הגדה דו לשונית מאוירת ומעוצבת כמחווה להגדות ימי הביניים.

הגדה של פסח דפנה ברפמן.  ---  ברפמן,דפנה (איורים וטיפוגרפיה)  ---  2007  ---  הגדה דו לשונית מאוירת ומעוצבת כמחווה להגדות ימי הביניים.

הגדת המקדש :  ---  אריאל,ישראל  ---  2007  ---  ההגדה של פסח מלווה בהסברים נרחבים על התפתחותן של הלכות ההגדה למן ימי בית המקדש.

הגוף הציוני :  ---  גלוזמן,מיכאל  ---  2007  ---  דרך סדרה של קריאות פרשניות בברנר, גרוסמן ואחרים, החיבור מציע היסטוריוגרפיה מגדרית אשר תציג את השאיפה לעיצוב מחדש של הגוף הגברי והגבריות היהודית כמרכז השיח של הספרות העברית במשך יותר ממאה שנים.

הגוף הציוני :  ---  גלוזמן,מיכאל  ---  2007  ---  דרך סדרה של קריאות פרשניות בברנר, גרוסמן ואחרים, החיבור מציע היסטוריוגרפיה מגדרית אשר תציג את השאיפה לעיצוב מחדש של הגוף הגברי והגבריות היהודית כמרכז השיח של הספרות העברית במשך יותר ממאה שנים.

הגות ומעש ציוניים ומתנגדים לציוניים בקרב רבני הונגריה מהקונגרס הציוני הראשון (1897) עד שנות החמישים של המאה העשרים :  ---  פרידלנדר,יהודה  ---  2007  ---  מחקר היסטורי הבוחן את הגותם של רבני הונגריה ואת יחסה של זו אל הציונות הדתית, למן הקונגרס הציוני הראשון ועד שנת 1956. בין השאר בוחן המחקר את הגותם של רבנים מן הזרמים החרדיים, האורתודוקסיים, והנאולוגיים.

הגיע זמן.  ---  פקלמן,אורי  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "ולפיכך אהיה האפל/ המטשטש הזוחל/ בן-בלי-קו/ פנים אין תו/ צל של צל".

הגירשת וגם ירשת?  ---  לבנקרון,נעמי  ---  2007  ---  מחקר מדיניות המציג מקורות אפשריים לאמביוולנטיות ביחסו של הממשל הישראלי לסחר בבני אדם, ובראשן הרווח הכלכלי להון המדינה. המחקר כולל דיון במשפט השוואתי בינלאומי בנושאים הרלוונטיים.

הג'נטלמן האחרון :  ---  הכט,ראובן  ---  2007  ---  סיפורו האוטוביוגרפי של המחבר המנוח (1913-1993), איש תנועת הרוויזיוניסטים, ממקימי אוניברסיטת חיפה, זוכה פרס ישראל ואיש סודם של ראשי ממשלה שונים, וביניהם בגין ושמיר-מילדותו בגרמניה ועד לפועליו הרבים בארץ..

הגפן והיין בארכיאולוגיה של ארץ-ישראל.  ---  הדס,עמוס  ---  2007  ---  סקירה של תעשיית היין הקדומה בארץ-ישראל: ממצאים ארכיאולוגיים נבחרים מוצגים מושווים ומנותחים בראיה רב-תחומית היסטורית, חקלאית וטכנולוגית. בפורמט אלבומי מהודר מרובה בצילומים

הדיאטה ללא דיאטה :  ---  פלטשר,בן ואחרים  ---  2007  ---  שיטת הרזיה המבטיחה גדולות ונצורות בדרך של ירידה הדרגתית ובריאה במשקל. הסוד - שינוי הרגלים ולאו דווקא אלו הנוגעים לאכילה.

הדיבור המימטי הלויני על רקע דיאלוגים ומונולוגים ישראליים בני תקופתו : [הדיבור המימטי ה'לויני' על רקע דיאלוגים ומונולוגים ישראליים בני תקופתו :]  ---  שוחט מאירי,חביבה  ---  2007  ---  חיבור לשם קבלת תואר "דוקטור לפילוסופיה" שהוגש לסנאט האונ' העברית. חיבור הבוחן את מיקום שפתו של לוין על הציר הנע בין 'לשון הכתב' ובין הלשון המדוברת, ומאפיינה כ'לשון מימטית מסוגננת'.

הדלת.  ---  סאבו,מגדה  ---  2007  ---  סיפור יחסיהן של סופרת צעירה העומדת על סף הצלחה ושל סוכנת ביתה, זקנה נוקשה. הרומן מתרחש בין כתליו של חלל ביתי צר במחצית השניה של המאה ה-20.

הדרך אל הפנתיאון :  ---  לבל,אודי  ---  2007  ---  ספר הבוחן את מקומם של לוחמי וחללי האצ"ל והלח"י בזכרון הישראלי - את הדרתם הפוליטית במהלך שנות ה-50 ואת השינוי ההדרגתי ביחס שהופנה כלפיהם וכלפי משפחותיהם, שינוי ששיאו בתקופת בגין ושלטון הליכוד.

הדרך אל הפנתיאון :  ---  לבל,אודי  ---  2007  ---  ספר הבוחן את מקומם של לוחמי וחללי האצ"ל והלח"י בזכרון הישראלי - את הדרתם הפוליטית במהלך שנות ה-50 ואת השינוי ההדרגתי ביחס שהופנה כלפיהם וכלפי משפחותיהם, שינוי ששיאו בתקופת בגין ושלטון הליכוד.

הדרך אל עשו.  ---  לויתן,אבי  ---  2007  ---  "עיר בהר תתן קולה/בכתף הר תליט פניה/כמה הדרך ארכה/מכאן ועד לים/המלח./מדגדג אפה/בדרך העולה מיפו/אומר לה, הנה באה השעה/של הרצל, NBC וכנאפה."

הדרך הקלה לרדת במשקל.  ---  קאר,אלן  ---  2007  ---  מדריך להרזיה ללא ספירת קלוריות, פעילות גופנית או שימוש בכח הרצון. מתאים במיוחד למי שספרו הקודם של המחבר גרם לו להחליף את העישון באכילת יתר.

הדרך לחכמה הפנימית :  ---  דרוקמן,אריאל [עורך]  ---  2007  ---  11 מאמרים של כותבים שונים, המבוססים על לימודי פילוסופיה בדרך הקלאסית של שילוב בין ידע לחוויה, בירור העקרונות האוניברסליים המשותפים לכלל המסורות העתיקות, מיוון ועד סין, ויישומם בחיים המודרניים.

הדרך לחכמה הפנימית :  ---  דרוקמן,אריאל [עורך]  ---  2007  ---  11 מאמרים של כותבים שונים, המבוססים על לימודי פילוסופיה בדרך הקלאסית של שילוב בין ידע לחוויה, בירור העקרונות האוניברסליים המשותפים לכלל המסורות העתיקות, מיוון ועד סין, ויישומם בחיים המודרניים.

ההיבט האחר :  ---  קאלו,שלמה  ---  2007  ---  פירוש בלתי שגרתי לקטעים מספור בריאת העולם, המבול, מגדל בבל, מצרים, המדבר, דוד וגלית, ספור בת שבע, ועוד רבים.

ההיסטוריה של תל אביב : [ההיסטוריה של תל-אביב :]  ---  שביט,יעקב. ביגר,גדעון  ---  2007  ---  המשך לסדרת הכרוניקה התל-אביבית. כרך זה משרטט שינויים מרכזיים באופיה של תל-אביב במהלך התקופה הנידונה: מעבר ממצב מלחמה למצב של שלום, מעבר מתקופת המנדט לתקופת קום המדינה, ועוד.

ההלכה הנבואית :  ---  רוזנק,אבינועם  ---  2007  ---  לחיבור מטרה כפולה: לבחון ולבקר את הגותו ואת עולמו ההלכתי של הראי"ה קוק ולהתחקות אחר המפתח המבהיר את מכלול כתיבתו; להשתמש בהגותו בכדי להדגים את העיקרון שטוען כי אין הלכה ללא אגדה.

ההלכה הנבואית :  ---  רוזנק,אבינועם  ---  2007  ---  לחיבור מטרה כפולה: לבחון ולבקר את הגותו ואת עולמו ההלכתי של הראי"ה קוק ולהתחקות אחר המפתח המבהיר את מכלול כתיבתו; להשתמש בהגותו בכדי להדגים את העיקרון שטוען כי אין הלכה ללא אגדה.

ההסכם.  ---  פיקו,ג'ודי  ---  2007  ---  רומן מתח. סיפור אהבתם של כריס ואמילי מגיע לסיומו כשכריס יורה באמילי, אהובתו וחברתו מילדות, כפי שהבטיח לה בהסכם שנכרת ביניהם.

ההספד השישי.  ---  ברודריק,וויליאם  ---  2007  ---  רומן מתח אשר נע בשני קווי עלילה מקבילים המתרכזים סביב דמותו של פושע מלחמה נאצי אשר מקבל את הגנת הכנסייה.

ההסתברות חמה.  ---  קרס,ננסי  ---  2007  ---  ספר ההמשך ל'הסתברות לבנה', ובו קורות המין האנושי לאחר ההפסד במלחמה הבין-כוכבית.

ההצעה שאי אפשר לסרב לה.  ---  ג'וינר,מארק  ---  2007  ---  מדריך לשיווק הטוען שיש בידיו נוסחה מנצחת בדמותה של הצעה שהלקוח לא יכול לעמוד בפניה. הדרכים לבניית הצעות שכאלה מפורטות בספר.

ההריסות.  ---  סמית,סקוט  ---  2007  ---  רומן מתח ואימה המגולל את ספורם של ארבעה תיירים אמריקנים בקנקון, מקסיקו, אשר מתיידים עם גרמני ויוצאים יחדיו לחפש אותו באתר ארכיאולוגי במעבה הג'ונגל, לשם נסע.

ההתנתקות מחבל עזה ומצפון השומרון :  ---  טמיר,קרן. בר סימן טוב,יעקב  ---  2007  ---  המחקר אומד את יעילותו של הפיצוי לסוגיו השונים על הלגטימציה לתכנית ההתנתקות בקרב המפונים ומוצא שאין די בפיצוי כספי כדי לפייס מפונים אלא כחלק ממכלול אמצעי שכנוע בדבר ההכרח והחשיבות הלאומית שבפינוי.

הו איזו מלחמה מענגת!  ---  בן פורת,אמיר  ---  2007  ---  מחקר סוציולוגי הבוחן את הרגליו ומניעיו של אוהד הכדורגל הישראלי. המחקר מבוסס על ראיונות מקיפים עם 143 אוהדים ואוהדות - ראיונות בהם נבחנו סוגיות כגון היחס לקבוצה, לאומיות, אלימות ועוד.

הו איזו מלחמה מענגת! [הו, איזו מלחמה מענגת!]  ---  בן פורת,אמיר  ---  2007  ---  מחקר סוציולוגי הבוחן את הרגליו ומניעיו של אוהד הכדורגל הישראלי. המחקר מבוסס על ראיונות מקיפים עם 143 אוהדים ואוהדות - ראיונות בהם נבחנו סוגיות כגון היחס לקבוצה, לאומיות, אלימות ועוד.

הו! 5 :  ---  מנור,דורי (ע.)  ---  2007  ---  שירים, מסות וסיפורים קצרים, במקור ובתרגום. בגליון זה מדור המביא יצירות מקור ותרגום העוסקות בפוטוריזם או מייצגות את הז'אנר וכן מסות ארס פואטיות קלאסיות.

הו! 6 :  ---  מנור,דורי  ---  2007  ---  גיליון הכולל מסות, סיפורים, קטעי תרגום וקטעי שירה שבמוקדן סוגיית התרגום - מילולי מול חופשי, ומעל לזו סוגיית ה"ספרותיות", הקרובה לרוחו של כתב העת. בין הכותבים בגיליון זה: אלמוג בהר, מאיה ארד, ואחרים.

הוד הדממה.  ---  סנדרסאן,אינדו  ---  2007  ---  רומן. בארגז שנשלח לאוליביה ביום מותו של אביה ממתין מכתב המקפל בתוכר את ספור חייו וספור אהבתו לאמה, אותה לא הכירה אוליביה, הרחק מן הבית בשלהי מלחמת העולם השניה.

הוואנה סנטיאגו דה קובה וטרינידד. [TIMEOUT הוואנה].  ---  זלצמן,יוטבת (ע.)  ---  2007  ---  מדריך טיולים קומפקטי ומצולם הפונה לקהל צעיר. המדריך כולל מידע כללי, אתרים, בתי מלון, אוכל, קניות, אמנות ומפות..

הווי החיים הארץ ישראליים בשנות ה-20 כפי שמשתקפים ביומן זיכרונותיה של נערה תל-אביבית.  ---  שפיגל,רון  ---  2007  ---  עבודת מחקר המבקשת לשרטט את הלכי הרוחות ואורחות החיים ביישוב היהודי המתחדש בת"א כפי שאלו משתקפים ביומן זיכרונות שהיה נהוג לרשום בו מעין הקדשות אישיות לבעליו.

הוורד הלבן :  ---  אלטמן,ינינה  ---  2007  ---  חיבור הסטורי המתבסס על מקורות ארכיוניים, ספרות וראיונות בהביאו את ספורם של קומץ מתנגדים למשטר הנאצי מהאקדמיה אשר הפיצו כרוזים שקראו לנקוט התנגדות פסיבית ואקטיבית נגד מכונת המלחמה הנאצית.

הוכחת אבהות. ["הוכחת אבהות".]  ---  צימריון חלק,דליה  ---  2007  ---  ספר הדן בפסיקה ישראלית ובמשפט השוואתי בכל הנוגע לקביעת אבהות: חזקות וכללים לקביעת אבהות, הוכחה באמצעות הליך משפטי, דרכים לסתירתה של חזקת הלגיטימיות, שימוש בראיות מומחים, ועוד.

הולדת ונוס.  ---  דוננט,שרה  ---  2007  ---  רומן הסטורי המתאר את דרכה של נערה במרדפה אחר חרותה ואחר מימוש תשוקותיה להיות ציירת, על רקע תקופת הרנסנס בפירנצה של המאה ה-15.

הולך על זמן :  ---  שגיא,יעקב  ---  2007  ---  "בהתמעט,/ ובאין דרך למלא את השורות,/ הם ימשיכו. בחסר ימשיכו./ על כרחם ימשיכו,/ כי אין להם ברירה,/ כי הם נדונו למראות, עד האחרון בהם/ יתם [...]".

הוראות חינוך ותרבות :  ---  פרייזלר,צבי (עורך)  ---  2007  ---  ספר יסוד מקיף המכיל את הוראות הקבע של המנהל הכללי של משרד החינוך על שינוייהן מהקמת המדינה ועד 1.9.2007. הספר כולל סקירה מקיפה של הוראות הנוגעות לתחומי תרבות, אזרחות וספורט. מיועד למנהלנים בתחום.

הוראות חינוך ותרבות :  ---  פרייזלר,צבי (עורך)  ---  2007  ---  תקליטור מקיף המכיל את הוראות הקבע של המנהל הכללי של משרד החינוך על שינוייהן,מהקמת המדינה לספט' 2007. התקליטור כולל סקירה מקיפה של הוראות הנוגעות לתחומי תרבות, אזרחות וספורט. מיועד למנהלנים בתחום.

הורדוס :  ---  כשר,אריה. ויצטום,אליעזר  ---  2007  ---  ספר המנתח את אישיותו ופועלו של הורדוס, בונה מצדה, מתוך נקודת מבט פסיכולוגית ופסיכיאטרית. לפי ניתוח זה משקפים מפעלי הבניה של הורדוס רגש נחיתות שנבע ממוצאו האדומי.

הורדוס :  ---  כשר,אריה. ויצטום,אליעזר  ---  2007  ---  ספר המנתח את אישיותו ופועלו של הורדוס, בונה מצדה, מתוך נקודת מבט פסיכולוגית ופסיכיאטרית. לפי ניתוח זה משקפים מפעלי הבניה של הורדוס רגש נחיתות שנבע ממוצאו האדומי.

הורנבלואר :  ---  פורסטר,סי.אס.  ---  2007  ---  ראשון בסדרת ספרי הרפתקאות המגוללת את קורותיו של קצין ג'נטלמן בריטי, מפקד ספינת מלחמה. הורנבלואר נשלח לתמוך במאבקו של "אל סופרימו" הסדיסט והמטורף, מנהיג המרד בספרדים.

הזדמנות שנייה.  ---  בן חורין,פגי  ---  2007  ---  ספור על ילדותה של המחברת בצל השואה. בזכות אישיותה המיוחדת הופכת אמה של פגי למנהיגת האסירות במחנה ובעיצומה של המלחמה עולה המשפחה לישראל במסגרת טרנספורט 222 בתמורה לטמפלרים המוחזרים לגרמניה.

הזוכים 2006 : [6(הזוכים)2 ]  ---  ברקאי,סיגל. גור אריה,דרורית (אוצרות)  ---  2007  ---  ציורים, פסלים וצילומים של האמנים הזוכים.

הזוכים 2006 : [6(הזוכים)2 ]  ---  ברקאי,סיגל. גור אריה,דרורית (אוצרות)  ---  2007  ---  ציורים, פסלים וצילומים של האמנים הזוכים.

הזוכים 2007 :   ---  כץ פרימן,תמי. יחס,טל (אוצרות)  ---  2007  ---  ציורים, פסלים וצילומים פרי עבודתם של שלושים ושלושה אמנים זוכי הפרס. כולל פרטים ביוגרפיים קצרים על היוצרים וסקירה של עבודתם.

הזיכרון האנושי .  ---  קוט,ג'ונתן  ---  2007  ---  

הזיכרון האנושי.  ---  קוט,ג'ונתן  ---  2007  ---  לאחר שאיבד את זכרונותיו בעקבות נזעי חשמל שניתנו בעקבות דכאון קליני יוצא המחבר למסע בעקבות הזכרון. הספר מתעד שיחות עם אנשים שונים, מדענים, סופרים ואחרים, הטווים רשת הקשרים סביב הזכרון.

הזירה הימית מראשית ההעפלה עד ראשית המדינה:  ---  שירן,אסנת (ע.)  ---  2007  ---  כרך זה של כתב העת מציג אוסף מאמרים העוסקים בפעילות הבטחונית בזירה הימית בתקופת ההעפלה וראשית הקמתו של חיל הים. לצידם של מאמרים אלו תעודות היסטוריות שונות.

הזכות לחיים ללא מום מיצירת עובר עד לידתו כאדם.   ---  דייויס,יונתן סהר,אברהם (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים העוסקים בלידה ובעיקר בהפלות. אלו מקובצים בשלושה שערים: מדע, דת ומוסר,רפואה ומשפט. נושא ההפלות נבחן מהזוויות של הדת היהודית, הנוצרית והמוסלמית.

הזמן הכתום :  ---  הר נוי,מאיר  ---  2007  ---  סקירה אישית העוקבת אחר התפתחותו והשתלשלותו של תהליך ההתנתקות מיוני 2004 ועד מאי 2007, מנקודת מבטו של המחבר, איש יש"ע וראש מועצת קדומים לשעבר. הסקירה מוצגת כיומן השוזר בין הפרטי והציבורי.

הזמן קורס ניתך [הזמן קורס, ניתך] :  ---  ספטי,חיים  ---  2007  ---  מירב השירים נכתבו בהשראת תופעות פלנטריות וגופים שמימיים שהשרו מרוחם על המשורר: "רק קצות זנבותיהם של ממדי היקום לעינינו/ רק אפס פרסותיהם של חלקיקי היקום נראים/ חבויים עדרי הסוסים השועטים [...]".

הזניית היופי הסגולי :  ---  לוי,שגיא  ---  2007  ---  "השתקפות הזרע על עורך/ היא רק אתנחתא קלה מאחר./בשבילי המהות היא כאן ועכשו/ בשבילך תחנת מעבר בלו"ז מתקצב/ בהיררכית החמלה והרחמים שלך/ מקומי הוא בזוי, כמעט נאלח [...]".

החברה תגמול מנהלים ועובדים במכשירים הוניים : [החברה - תגמול מנהלים ועובדים במכשירים הוניים :]  ---  לביא,שמעון  ---  2007  ---  ספר המשך לספרו הקודם של עו"ד לביא, "אופציות לעובדים". בספר זה מוצג מנגנון התגמול ממבט החברה, כאשר נושאי הדין הישראלי והבינלאומי נסקרים בהרחבה.

החוזה והקיסר :  ---  מרגלית,מיכאל  ---  2007  ---  מהדורה מוערת ל-24 מכתבים, שכתב הרצל לקיסר הגרמני, לדוכס פרידריך מבאדן ולשליטים נוספים בנוגע לאישור מדיני להתישבות יהודית בא"י, ול-24 מכתבי תשובה. בנוסף כולל הספר ניתוח של הסיבות לכשלון 'האופציה הגרמנית'

החטא ועונשו.  ---  דוסטויבסקי,פיודור מיכאילוביץ'  ---  2007  ---  גרסה מקוצרת לרומן הקלאסי.

החי והצומח של ארץ ישראל :  ---  טריסטראם,הנרי בייקר  ---  2007  ---  חלקו הראשון של הספר המקורי, ובו קטלוג מבואר המכיל כ-800 מינים של בעלי-חיים שגילה המחבר במסעותיו בארץ לפני למעלה מ-120 שנה.

החי והצומח של ארץ ישראל :  ---  טריסטראם,הנרי בייקר  ---  2007  ---  חלקו הראשון של הספר המקורי, ובו קטלוג מבואר המכיל כ-800 מינים של בעלי-חיים שגילה המחבר במסעותיו בארץ לפני למעלה מ-120 שנה.

החידה של אנהיטה.  ---  סיירס,מייגן נטול  ---  2007  ---  רומן מדברי. אנהיטה, שחלומה הוא להפוך לאורגת שטיחים, נאבקת בהחלטתו של אביה להשיאה למנהיג השבט, הח'אן הזקן שנשותיו הקודמות מתו באופן מיסתורי.

החייאת מרכזי ערים ופיתוח מוקדי מסחר ברשויות מקומיות :  ---  רזין,ערן (עורך)  ---  2007  ---  מבחר ניירות עמדה הנוגעים לפיתוח המסחרי העירוני. הניירות עוסקים הן בפיתוח והחייאת מרכזי ערים והן בהקמה של מרכזים מסחריים בפרברים. בין הכותבים חוקרים, מנהלי מרכזים מסחריים,מנהלים מוניציפליים,ועוד.

החיים הטובים.  ---  מקינרני,ג'יי  ---  2007  ---  רומן שעוסק בתגובה האנושית לטרגדיה בסיפורם של שני זוגות ניו-יורקיים נוכח הפיגועים במגדלי התאומים.

החינוך הערבי בישראל :  ---  אבו עסבה,ח'אלד  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את יחסי הרוב-מיעוט - יהודים-ערביים -בהקשר של החינוך הערבי בישראל. המחקר מתמודד עם שאלות של זכויות קולקטיביות תוך השוואה לחינוך של אוכלוסיות מיעוטים בארצות שונות.

החיסיון במשפט האזרחי והפלילי בעין המשפט הלכה למעשה.  ---  זנטי,מאיר  ---  2007  ---  דיון בנושא החיסיון במשפט הישראלי: סוגי החיסיון הקיימים; חיסיון מוחלט אל מול חיסיון יחסי; חיסיון מסמכים שהוכנו לקראת משפט, חיסיון בנקאי, חיסיון לטובת המדינה, מהותה של הזכות, חיסיון רופא, ועוד.

החפירות בעיר דוד 2005 : [החפירות בעיר-דוד 2005]  ---  מזר,אילת  ---  2007  ---  דין וחשבון אשר סוקר את תולדות האתר לפי תקופות ובד בבד מציג את הממצאים שהתגלו במהלך החפירות הארכיאולוגיות במקום.

החשבון הפולני :  ---  פז,מירי (ע.)  ---  2007  ---  הקובץ מכנס מאמרים עכשוויים פרי עטם של אינטלקטואלים פולנים השואפים להתיר את קשר השתיקה המתמשך ביחס לפשעי הפולנים כלפי היהודים וקוראים לחברתם לערוך חשבון עם הפרקים האפלים בעברה.

החשבון הפולני :  ---  פז,מירי (ע.)  ---  2007  ---  הקובץ מכנס מאמרים עכשוויים פרי עטם של אינטלקטואלים פולנים השואפים להתיר את קשר השתיקה המתמשך ביחס לפשעי הפולנים כלפי היהודים וקוראים לחברתם לערוך חשבון עם הפרקים האפלים בעברה.

הטור השמיני :  ---  נאור,מרדכי  ---  2007  ---  נסיון לכתוב ולספר את קורות ארץ ישראל בין השנים 1934-1967 באמצעות הטורים האקטואליים שפרסם אלתרמן בעיתונים ושכונסו בספרים ; חדשות מן הארץ ומחוצה לה, יחסים עם הערבים, ישראל הצעירה, מלחמות ועוד.

הטורף.  ---  קורנוול,פטרישיה  ---  2007  ---  חקירה מותחת נוספת של ד"ר סקרפטה, חוקרת זיהוי פלילי שדמותה מככבת בסדרת הרומנים המצליחה.

הטורקי ואמא שלי .  ---  סטפניאק,מרי הלן  ---  2007  ---  

הטורקי ואמא שלי.  ---  סטפניאק,מרי הלן  ---  2007  ---  רומן. בכפר קטן בקרואטיה, בימי מלה"ע ה-1, נרקמים מספר סיפורי אהבה סודיים, ובתוכם - סיפור אהבתה של אשה לאסיר טורקי החבוש במתבן של חמותה.

הטיול למצדה :  ---  בריק,יצחק  ---  2007  ---  קובץ ציורים המתארים טיול רווי תהפוכות של קבוצת הנוער בן שמן למצדה ב-1943. האמן נפל במלחמת העצמאות והאלבום מוקדש לזכרו.

הטיפול בנחלים בישראל תהליכים באגני היקוות והמסגרת הארגונית -   ---  פרגמנט,דוד  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את התייחסות מוסדות המדינה למכלול של היבטים הקשורים בטיפול בנחלים. המחבר מותח ביקורת על היעדרה של רשות פיקוח מרוכזת שתתאם בין קבוצת הרשויות העוסקות בכל הקשור להליכים הנוגעים לנחל.

הטרילוגיה התטואנית.  ---  בן הראש,מואיז  ---  2007  ---  הספר מכנס שלושה רומנים שפרסם הסופר והמשורר בעבר: 'מפתחות לתטואן', 'לוסנה' ו'בשערי טנג'יר'. פרטים על אודותיהם ניתן למצוא בערכיהם הנפרדים בקטלוג.

היא .  ---  לין,הילה לולו  ---  2007  ---  

היא.  ---  לין,הילה לולו  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת יחיד של עבודותיה של האמנית: ציור, צילום, פיסול ווידאו. יצירות עכשוויות, חדות ורלוונטיות העוסקות בגוף ובמגדר בהקשר הישראלי ובהקשר הקיבוצי. בעברית, ערבית ואנגלית.

היבטים ישומיים בעבודת המטה של המערכת המקצועית בצה"ל.  ---  הומינר,שלמה. קרני,שירלי (עורכים)  ---  2007  ---  התורה המתודולוגית לביצוע עבודת המטה של המפקדות העוסקות בבניין הכוח ובקיום השוטף, לרבות דיון במרכיבי התפקיד של קצין המטה הבכיר, מאפייניו והכישורים הנדרשים ממנו, דילמות אתיות ואחרות בעבודתו, ועוד.

היבטים צבאיים ואזרחיים בהבניית תפקיד השוטר בישראל .  ---  חכימי,עדית  ---  2007  ---  

היבטים צבאיים ואזרחיים בהבניית תפקיד השוטר בישראל.  ---  חכימי,עדית  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את הבניית תפקיד השוטר בישראל - חלק מתהליך החיברות שבו מקבל עליו לובש המדים את תפקידו על ידי אימוץ של נורמות חברתיות. תהליך זה מקבל בישראל גוונים יחודיים בשל מרכזיותו של הצבא בחברה.

הידעת את הארץ שם הלימון פורח .  ---  שוורץ,יגאל  ---  2007  ---  

הידעת את הארץ שם הלימון פורח :   ---  שוורץ,יגאל  ---  2007  ---  ספר רחב יריעה הדן בעיצובה ההיסטורי של הזהות הישראלית ושל תפיסת המרחב הארצישראלי כפי שאלו משתקפים בחמישה דורות בספרות העברית - מאברהם מאפו והרצל ועד משה שמיר ועמוס עוז.

היהודי המתחדש :  ---  בן דוב,אייל  ---  2007  ---  בקטלוג התערוכה עשרות פורטרטים מצולמים אשר מתעדים וחוקרים את תופעת אימוצם של סממני תרבות וזהות בקרב צעירים ששבו מדרום-מזרח אסיה בכלל, וביטויים בתופעת הפסטיבלים השבטיים בפרט. כולל מאמרים על התופעה.

היהודי המתחדש :  ---  בן דוב,אייל  ---  2007  ---  בקטלוג התערוכה עשרות פורטרטים מצולמים אשר מתעדים וחוקרים את תופעת אימוצם של סממני תרבות וזהות בקרב צעירים ששבו מדרום-מזרח אסיה בכלל, וביטויים בתופעת הפסטיבלים השבטיים בפרט. כולל מאמרים על התופעה.

היהודי של פילסודסקי :  ---  יארוצקי,רוברט  ---  2007  ---  נובלה היסטורית קצרה המשלבת בין העובדתי ובין המשוחזר בסיפור חייו של מילשטיין, יהודי פולני שעלה לגדולה במדרג השלטון הפולני שבין מלחמות העולם והגיע לעמדות דיפלומטיות בכירות.

היום מחר אותו דבר . [היום,מחר,אותו דבר]  ---  גאן,פאיזה  ---  2007  ---  רומן המתאר את נסיונותיה של נערה בת 15 משכונת עוני של מהגרים בפריז לשמור על אופטימיות.

היונה שעל הגג :  ---  קפקא,פרנץ  ---  2007  ---  מכתבו של קפקא אל אביו הוא מסמך אישי וחושפני והוא חובר כאן למגוון רשימות, סיפורים ופרגמנטים מעזבונו.

היונה שעל הגג :  ---  קפקא,פרנץ  ---  2007  ---  מכתבו של קפקא אל אביו הוא מסמך אישי וחושפני והוא חובר כאן למגוון רשימות, סיפורים ופרגמנטים מעזבונו.

היופי בראי הפילוסופיה.  ---  לורנד,רות  ---  2007  ---  חיבור פילוסופי מתחום האסתטיקה המבקש לבחון את מעמד העבר של היופי בתולדות הפילוסופיה, תוך דיון במהותו ובכוחו וכן לחדש את מעמדו של היופי כאחד ממושגי המפתח בהבנת הניסיון האנושי.

היופי בראי הפילוסופיה.  ---  לורנד,רות  ---  2007  ---  חיבור פילוסופי מתחום האסתטיקה המבקש לבחון את מעמד העבר של היופי בתולדות הפילוסופיה, תוך דיון במהותו ובכוחו וכן לחדש את מעמדו של היופי כאחד ממושגי המפתח בהבנת הניסיון האנושי.

היופי שלפני...  ---  רוט,אורית  ---  2007  ---  ספר המכיל שלל תצלומים צבעוניים של סידורי שולחן נושאיים. עיצוביה מרובי-הפריטים של המחברת אינם מתייחסים למצוי בכל בית, ועם זאת נראים כיצירתה של עקרת-בית בעלת נטיות יצירתיות ולא מעט רצון טוב.

היזם המתחיל :  ---  ברגמן,צביקה  ---  2007  ---  הספר מבקש להוות מדריך ליזמים פוטנציאליים באמצעות מידע אשר נע בין התיאורטי (פסיכולוגיה חיובית, התמודדות עם פחדים, סוגי יזמים) למעשי (פטנטים, גיוס כספים, עבודה מול הבנק וכו').

היטלר השואה והחברה הגרמנית : [היטלר, השואה והחברה הגרמנית :]  ---  בנקיר,דוד  ---  2007  ---  מבחר ממאמריו של המחבר, חוקר השואה. המאמרים מחולקים לשלושה שערים: "בין מנהיג לחברה: היטלר והמדיניות האנטי-יהודית", "גרמנים אנטי נאצים", "גרמנים, השיקום המוסרי והיחס ליהודים למחרת השואה".

היטלר השואה והחברה הגרמנית : [היטלר, השואה והחברה הגרמנית :]  ---  בנקיר,דוד  ---  2007  ---  מבחר ממאמריו של המחבר, חוקר השואה. המאמרים מחולקים לשלושה שערים: "בין מנהיג לחברה: היטלר והמדיניות האנטי-יהודית", "גרמנים אנטי נאצים", "גרמנים, השיקום המוסרי והיחס ליהודים למחרת השואה".

היכן כשלה הרפואה.  ---  הרלב,אלי  ---  2007  ---  ספר ביקורתי המנסה לישב בין הגידול במקרי מחלות כרוניות בעולם המערבי ובין השיפור באמצעי הרפואה הקיימים. המחבר מייחס את הגידול לשינויים סביבתיים, לשינויי הרגלים ולשימוש במוצרים תעשייתיים.

הילדות האבודה :  ---  ניר,יהודה  ---  2007  ---  אוטוביוגרפיה המתארת את חוויות הילדות של המחבר מתקופת השואה. בן למשפחה בורגנית יהודית מפולין, שרד המחבר תקופה זו על ידי התחזות לקתולי, כאשר הוא, אחותו ואימו חווים את הפחד היומיומי מהתגלות.

הים האחר THE OTHER SEA  ---  מרקוביץ',גליה. עלון,קציעה (אוצרות)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי המאגד ומציג עבודות אמנות ישראליות שכדברי האוצרות "...פורש[ו]ת את האחרות הטמונה בים המקומי: הנשי, הטרנסנדנטי, האתני והלאומי."

הים העמק וההר. [הים, העמק וההר.]  ---  קובנר,מיכאל  ---  2007  ---  מהדורה מהודרת המצרפת שלושה ספרים במארז. קובנר מספר את סיפוריהם של הנמל, נוף הילדות העמק וההר באמצעות איורים וציורים המלווים בטקסטים מאת מחברים שונים.

הים שמעלינו.  ---  רובינשטיין,אמנון  ---  2007  ---  רומן שהוא כמשל חברתי שבו אמת הסטורית שזורה בפנטסטי, ושזירת התרחשותו נעה בין ספורו של ילד בתל-אביב המכוסה ים של שנת 2107 לבין ספורו של סב סבתו בתל אביב של מלחמת העולם ה-II וימינו אלה.

הים שמעלינו.  ---  רובינשטיין,אמנון  ---  2007  ---  רומן שהוא כמשל חברתי שבו אמת הסטורית שזורה בפנטסטי, ושזירת התרחשותו נעה בין ספורו של ילד בתל-אביב המכוסה ים של שנת 2107 לבין ספורו של סב סבתו בתל אביב של מלחמת העולם ה-II וימינו אלה.

הימור מסוכן.  ---  גנני,יקי  ---  2007  ---  מותחן ביכורים. ספורו של קצין מבצעים בסוכנות הביון הישראלית אשר חושף מזימת שוד קולוסאלית ויוצא לחקור אותה באופן עצמאי.

הימים האחרונים של דוגטאון.  ---  דיאמנט,אניטה  ---  2007  ---  רומן הסטורי המשחזר את ימיה הראשונים של ניו-אינלנד בראשית המאה השמונה עשרה ועוסק בקומץ דמויות משולי החברה אשר נאבקים על קיומם. זהו ספר נוסף למחברת "האוהל האדום".

היסטוריה 19 :  ---  וולקוב,שולמית ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  מאמרים וביקורות: המהפכה האמריקנית, העולם הקלאסי והזמן ההיסטורי; גיבוש הזהות האתנית בקרב האינואיט בקנדה; ראיון עם פרופ' היינץ שילינג; ועוד.

היסטוריה זיכרון ותעמולה : [היסטוריה, זיכרון ותעמולה :]  ---  גלבר,יואב  ---  2007  ---  ספר הבוחן באופן בקורתי את השינוים שחלו בדיסציפלינה ההיסטורית, בעולם ובישראל, בעקבות מגמות שתחילתן בפקולטות למדעי החברה בשנות ה-70 - מגמות שהובילו לגישה פלורליסטית ו"נרטיביסטית" של התרחיש ההיסטורי.

היסטוריה זיכרון ותעמולה : [היסטוריה, זיכרון ותעמולה :]  ---  גלבר,יואב  ---  2007  ---  ספר הבוחן באופן בקורתי את השינוים שחלו בדיסציפלינה ההיסטורית, בעולם ובישראל, בעקבות מגמות שתחילתן בפקולטות למדעי החברה בשנות ה-70 - מגמות שהובילו לגישה פלורליסטית ו"נרטיביסטית" של התרחיש ההיסטורי.

היסטוריה עממית של ארצות הברית :  ---  זין,הווארד  ---  2007  ---  סקירה של ההיסטוריה האמריקנית מתקופת קולומבוס ועד לקלינטון כפי שזו נשקפת מנקודת המבט ההופכית לזו הקאנונית - היסטוריה אמריקנית דרך עיניהם של האינדיאנים, השחורים, הנשים, המהגרים ופועלי התעשייה.

היסטוריה עממית של ארצות הברית :  ---  זין,הווארד  ---  2007  ---  סקירה של ההיסטוריה האמריקנית מתקופת קולומבוס ועד לקלינטון כפי שזו נשקפת מנקודת המבט ההופכית לזו הקאנונית - היסטוריה אמריקנית דרך עיניהם של האינדיאנים, השחורים, הנשים, המהגרים ופועלי התעשייה.

היסטוריה.  ---  ארנולד,ג'ון  ---  2007  ---  מסדרת המבואות המופתיים של אוניברסיטת אקוספורד. דיון ענייני ובהיר בסוגיות עכשוויות בהיסטוריה ובעשייה ההיסטורית - עשייה המצויה באופן מתמיד בין סיפור המציאות ובין המצאת הסיפור, בין העובדות ובין דיבורן.

היסטוריות מצטלבות :  ---  סלע,רונה (אוצרת התערוכה ועורכת הקטלוג)  ---  2007  ---  קטלוג המציג מתערוכותיהם של שלושה אמנים: יעל ברתנא - SUMMER CAMP, מנאר זועבי - WITHOUT, ואפרת נתן - פוסע וקוצר.התערוכה עוסקת בדרכי רשום ההסטוריה של א"י באמצעות הזוית החזותית, בעברית, אנגלית, וערבית.

היענות מערכת הבריאות :  ---  גולדווג,רחל. רוזן,ברוך  ---  2007  ---  דו"ח המציג סקירה וניתוח של תוצאות סקר הבריאות העולמי שנערך ב-2003, סקר המציג את רמות ההיענות של מערכות בריאות במדינות שונות לצרכי אוכלוסיה על פי חתכים דמוגרפיים שונים.

היער.  ---  קובן,הרלן  ---  2007  ---  סיפור מתח המשלב היעלמות מסתורית מן העבר, גילויה של גופה, תובע מחוזי אמביציוזי והיסטוריה משפחתית במחנות הגולאג של רוסיה הקומוניסטית. ספר לחובבי המחבר וטיסות.

היציאה לחיים :  ---  גוטמן,דוד. עמירם,יהודה (עורכים)  ---  2007  ---  סיפור עלייתם של כשלוש מאות נערים ונערות יהודיים מהונגריה, רבים מהם ממשתתפי מסעה רווי התלאות של ספינת המעפילים "אקסודוס". אוסף סיפורי חיים, תמונות ותעודות היסטוריות.

היצירה הבלתי גמורה. [היצירה הבלתי-גמורה].  ---  קאופמן,מיכאל פ'  ---  2007  ---  ספר אמן הכולל צילומי עשרות עבודות אסמבלאז' ופיסול. האלמנטים העיקריים ביצירות הם כלי נשיפה ממתכת וכינורות, שרשראות ומפתחות,ספרים, ברזל תעשייתי ועץ.

הירושה.  ---  מאראי,שאנדור  ---  2007  ---  רומן שנמסר כעדות מפיה של אשה טרם מותה, אשה אשר עומדת לזכות בביקור תמוה של הגבר היחיד אותו אהבה, נוכל שכבר בעבר שדד את לבה, כספה ואת עתידה.

הישרדות :  ---  כהן,אורי ש.  ---  2007  ---  מחקר ספרותי השוואתי אשר חוקר את תפיסת המוות של שתי התרבויות דרך קריאת המשמעות הפוליטית של ספרות התקופה (עגנון, שלונסקי, פירנדלו ואונגרטי), במטרה לאפיין ולבקר את השיח הציבורי השולט - שיח ההשרדות.

הישרדות :  ---  כהן,אורי ש.  ---  2007  ---  מחקר ספרותי השוואתי אשר חוקר את תפיסת המוות של שתי התרבויות דרך קריאת המשמעות הפוליטית של ספרות התקופה (עגנון, שלונסקי, פירנדלו ואונגרטי), במטרה לאפיין ולבקר את השיח הציבורי השולט - שיח ההשרדות.

הכבשה רחלי והאוצר האבוד.   ---  סקוטון,רוב  ---  2007  ---  לגיל הרך.

הכול זהב :  ---  בהרוזי ברעוז,ניצה  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי ודו-לשוני המציג מעשי רקמת זהב באריגים מתקופות וממקומות שונים, תוך דגש על אלו שהיו נהוגים בתפוצות ישראל. כולל ביבליוגרפיה .

הכול שטוח :  ---  אנגלברג,מרים  ---  2007  ---  קומיקס אוטוביוגרפי הומוריסטי אשר בנוי מאפיזודות של זכרונות דרכם המחברת מספרת על דרכה בהתמודדות עם סרטן השד.

הכותל המערבי.   ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2007  ---  גליון זה של כתב עת מוקדש למאמרים שונים בנושא הכותל המערבי. בנושאים הנסקרים: התקדשות הכותל, נשים בכותל, הכותל באמנות היהודית לדורותיה, ועוד. בין הכותבים בגליון זה: דן בהט, רוני רייך, יום טוב לוינסקי, ועוד.

הכיבוש הגדול קיסרות המונגולים. [הכיבוש הגדול - קיסרות המונגולים.]  ---  פראבדין,מיכאל  ---  2007  ---  ספר הסוקר את ההיסטוריה של הכיבושים המונגוליים הגדולים במאה השלושה עשרה, תחת פיקודו ושלטונו של ג'ינגיס חאן, כמו גם את התגבשות האימפריה תחת שלטונם של קובלאי חאן ושל השליטים שלאחריו.

הכיוון מזרח 13 :  ---  גורפינקל,בת שחר. שמואלוף,מתי (עורכים)  ---  2007  ---  סיפורים, שירים, מאמרים, יצירות אמנות ובקורות העוסקים בהוויה המזרחית בישראל של ימינו והפעם בנושא:כדורגל

הכלב היהודי :  ---  קרביץ,אשר  ---  2007  ---  ספורו של כורש, כלב שנולד בשנת 1935 למשפחה יהודית בגרמניה. הכלב מספר כיצד התגלגל לעבודה כלבית בשירות הנאצים.

הכלה הכפרית מבוורלי הילס .  ---  דסוואני,קוויטה  ---  2007  ---  

הכלה הכפרית מבוורלי הילס.  ---  דסוואני,קוויטה  ---  2007  ---  רומן שבלוני המפגיש בין מזרח למערב בסיפורה של כלה הודית שמגיעה לארה"ב עם בעלה ההודי-אמריקני, אותו הכירה שבוע קודם לכן.

הכתיב והקרי שבמקרא :  ---  כהן,מימון  ---  2007  ---  בחינה שיטתית של תופעת חילופי הכתיב והקרי וליבונן מזווית הראייה של חקר הלשון הנחלק לארבע מוקדים: אורתוגרפיה, מורפולוגיה ומורפו-פונולוגיה, סינטקס ומורפו-סינטקס, וענייני מילון וסגנון.

הכתיב והקרי שבמקרא :  ---  כהן,מימון  ---  2007  ---  בחינה שיטתית של תופעת חילופי הכתיב והקרי וליבונן מזווית הראייה של חקר הלשון הנחלק לארבע מוקדים: אורתוגרפיה, מורפולוגיה ומורפו-פונולוגיה, סינטקס ומורפו-סינטקס, וענייני מילון וסגנון.

הכתר החמישי.  ---  גונסלס,חוויאר  ---  2007  ---  סיפורן של שתי תעלומות היסטוריות אמיתיות: גורל ציור של גויה שנעלם במהלך מלחמת האזרחים הספרדית, והיעלמות ציורו של ואן-דייק במהלך מלה"ע השניה ממוזיאון ההרמיטז' בלנינגרד.

הלב זוכר.  ---  השחר כהן,איילת  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכתה החדשה של האמנית בה היא מציגה אובייקטים וצילומים. את התמונות מלווה מאמר מאת האוצר.

הלב זוכר.  ---  השחר כהן,איילת  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי דו-לשוני המוקדש לתערוכתה החדשה של האמנית בה היא מציגה אובייקטים וצילומים. את התמונות מלווה מאמר מאת האוצר.

הלוחש לכלבים :  ---  מילאן,סיזר  ---  2007  ---  המחבר, מנחה של תכניות טלוויזיה פופולרית לטיפול בכלבים, מציג את תובנותיו ביחס לפסיכולוגיה הכלבית, ואת השלכותיה של זו על הטיפול הרצוי בכלב. כולל שיטות לאבחון כלבים ולהתמודדות עם בעיות התנהגות.

הלכי רוח בצילום ישראלי :  ---  גורן,נילי (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני העוסק בעשוור האחרון בצילום הישראלי. מאמרים ורפרודוקציות.

הלכי רוח בצילום ישראלי :  ---  גורן,נילי (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני העוסק בעשוור האחרון בצילום הישראלי. מאמרים ורפרודוקציות.

הלקסיקון של החיים .  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2007  ---  

הלקסיקון של החיים :  ---  רוזנטל,רוביק  ---  2007  ---  הצגה פופולרית של לקסיקונים פרטיים שונים המאפיינים את העברית היומיומית - סלנג - בסביבות לשוניות שונות: צבא, אוכל, הוואי תרמילאי, תרבות גלישה, ועוד.

המאה של המונאדות :  ---  אלבק גדרון,רחל  ---  2007  ---  הרעיון בבסיס החיבור הוא שתורת המונאדות של לייבניץ הנה מודל לפרדיגמות מרכזיות במודרניזם של המאה העשרים ורעיון זה מודגם באמצעות הזיקה שבין הפילוסופיה המונאדולוגית לבין הרומן המודרניסטי.

המאה של המונאדות :  ---  אלבק גדרון,רחל  ---  2007  ---  הרעיון בבסיס החיבור הוא שתורת המונאדות של לייבניץ הנה מודל לפרדיגמות מרכזיות במודרניזם של המאה העשרים ורעיון זה מודגם באמצעות הזיקה שבין הפילוסופיה המונאדולוגית לבין הרומן המודרניסטי.

המבול של נוח :  ---  ריאן,ויליאם. פיטמן,וולטר  ---  2007  ---  צמד החוקרים האוקיאנוגרפיים מציגים טענה לפיה המבול של נוח מהווה ביטוי לזכרון האנושי מהפשרת הקרחונים שהובילה לעליית מפלסי הימים, להטבעת אזורים, ומחיקת תרבויות בעיקר באזור הים השחור.

המבט.  ---  סרטר,ז'אן פול  ---  2007  ---  דיון אקזיסטנציאלי מכונן, מתוך ספרו של סרטר -"הישות והאין". המבט הופך את הסובייקט לאובייקט. האחר בהיותו ישות בפני עצמו נתפס בעין המתבונן כמתבונן בו, ובכך הופכו לאובייקט, ובאופן פרדוקסלי מעניק לו יישות.

המגדלים הגבוהים :  ---  רייט,לורנס  ---  2007  ---  סיפורם של ארגון אלקאעידה ושל הכשל המודיעיני שאפשר את אירועי ספטמבר 2001. הספר מתאר את צמיחת הארגון ואת מאבקי היוקרה בין ה-FBI ובין ה-CIA. מבוסס על מחקר ועל 500 ראיונות שנערכו עם אנשים בעמדות מפתח.

המגדלים הגבוהים :  ---  רייט,לורנס  ---  2007  ---  סיפורם של ארגון אלקאעידה ושל הכשל המודיעיני שאפשר את אירועי ספטמבר 2001. הספר מתאר את צמיחת הארגון ואת מאבקי היוקרה בין ה-FBI ובין ה-CIA. מבוסס על מחקר ועל 500 ראיונות שנערכו עם אנשים בעמדות מפתח.

המגע.  ---  מקאלוג,קולין  ---  2007  ---  רומן. נערה צעירה מגיעה לאוסטרליה בכדי להנשא לאדם עשיר אותו היא מתעבת מן הרגע הראשון. העלילה מסתבכת כאשר הוא ממנה את בנה של פלגשו ליורשו, מינוי לעתיד להוביל לאסון נורא.

המגשר.  ---  מיוחס,רביב  ---  2007  ---  מאבקה של הלת'יניה בשליט הרודן שכבש את הכוכב שלה.

המדרגה השלושים ושבע :  ---  צורית,אידה  ---  2007  ---  סיפורים קצרים המציגים תמונות מחייהן של נשים בנות גילאים שונים שהמכנה המשותף להן הוא הכמיהה לגאולה פרטית ולמשמעות שתחרוג מן הקיום היומיומי.

המדריך הישראלי לאוכל אורגני.  ---  כץ,שירי. לביא,אביב  ---  2007  ---  האלבום מרכז מידע רב על אוכל אורגני ורובו מוקדש לסקירת החנויות והמשווקים האורגניים הפזורים ברחבי הארץ.

המדריך הישראלי להורים :  ---  כוכבי,הילי. רביב,עמירם  ---  2007  ---  המחברים הם פסיכולוגים בהכשרתם והם משלבים בין הידע המקצועי שבידיהם לבין תיאוריות התפתחות קלאסיות ומחקרים עדכניים בנושאים מהצרכים הבסיסיים דרך הנקה, בכי, שינה, התפתחות, גבולות, סמכות ועד בשלות לכיתה א'.

המדריך השלם לתזונה בהיריון :  ---  קראוזה,טובה  ---  2007  ---  הספר כולל תשובות לשאלות, תפריטים רשימות קניות לתזונה בריאה, וכולל גם התייחסות למצבים מיוחדים כגון: צמחונות, סוכרת היריון, היריון מרובה עוברים וכדו'.

המדריך לדיאטת המדד הגליקמי : [.G.I המדריך לדיאטת המדד הגליקמי]  ---  גאלופ,ריק  ---  2007  ---  "המדד הגליקמי מבוסס על ההשפעה השונה שיש למזונות על רמת הסוכר בדם ועל מערכת ההורמונים המווסתת את הרעב והשובע ואת צבירת השומן או שריפתו בגוף. בחירות המזון וכמותו יכולים להשפיע על מנגנונים אלה."

המדריך לדייט המושלם.  ---    ---  2007  ---  אוסף עצות לנשים ולגברים בנושא התנהלות בפגישה רומנטית, כפי שנקלטו מציבור הגולשים באתר הכרויות ידוע ברשת האינטרנט.

המדריך לחיים טובים :  ---  בראון,ג'קסון  ---  2007  ---  דגימות מייצגות מתוך הספר: "בלילה בהיר חפשו בשמיים את קבוצת הכוכבים האהובה על אמכם", "קנו בקבוק גדול של רוטב טבסקו", "לעולם אל תעליבו כלב של אדם אחר".

המדריך לטיפול בחתול.  ---  פוגל,בוריס  ---  2007  ---  מדריך לידיעת כל מה שאולי רציתם לדעת על חתולי מחמד, בין השאר: מבנה גופם, גזעים, התנהגות, בריאות ומחלות, תזונה וכו'.

המדריך לטיפול בכלב.  ---  פוגל,ברוס  ---  2007  ---  מידע בהיר ומאויר בנושאים כגון: גזעי כלבים, התנהגות, מבנה הכלב, החיים במחיצת הכלב, אילוף, תזונה, טיפוח, עזרה ראשונה, מחלות והפרעות נפוצות.

המדריך לטיפול בכלב.  ---  פוגל,ברוס  ---  2007  ---  מידע בהיר ומאויר בנושאים כגון: גזעי כלבים, התנהגות, מבנה הכלב, החיים במחיצת הכלב, אילוף, תזונה, טיפוח, עזרה ראשונה, מחלות והפרעות נפוצות.

המדריך למבצעים עסקת נדל"ן.  ---  אדמון,מישאל  ---  2007  ---  נד"לן, מקרקעין וזכויות; עצות בענייני עסקאות קנייה ומכירה; מיסוי בנדל"ן; סוגיות ייחודיות לבית משותף; סוגיות שונות בתכנון ובבנייה.

המדרשה 10 גיליון מאי 2007 : [המדרשה 10 - גיליון מאי 2007: ]  ---  מלצר,גלעד (עורך)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים מקוריים ומתורגמים היוצרת בסיס לעיסוק העתידי בשאלת הפמיניזם באמנות הישראלית. בין הכותבות אמניות צעירות ובוגרות וחוקרות פמיניסטיות וביקורתיות. סמכותי, בהיר, ועדכני, במסורת הכרכים הקודמים.

המהפכה החברתית במשפט העסקי.  ---  בוקשפן,עלי  ---  2007  ---  הספר מתאר את המגמות החדשות במשפט הישראלי הפועלות להטמעה של אמון הדדי ושל אחריות חברתית באמצעות המשפט ה"פרטי".

המהפכה הירוקה :  ---  מילשטיין,מיכאל  ---  2007  ---  מונוגרף המציג ניתוח של עלייתה של תנועת החמאס מתוך נקודת מבט חברתית. הספר בוחן את התפשטותה של התנועה, את השתלטותה על מרכזי כוח חברתיים, ואת קשריה לאחים המוסלמים ולמגמות כלל ערביות שונות.

המוות והזמן .  ---  לוינס,עמנואל  ---  2007  ---  

המוות והזמן.  ---  לוינס,עמנואל   ---  2007  ---  הטקסט לקוח מתוך קורס שהעביר הפילוסוף בשנת 1976. לוינס מנהל דיאלוג עם עמדותיהם של פילוסופים קודמים - היידגר, הוסרל, קאנט, הגל, ואחרים - בנוגע למוות ולזמן ובה בעת מציע את נקודת המבט שלו על הנושא.

המוזיקה שליחות ובשורה .  ---  זמורה כהן,מיכל שמואלי,הרצל  ---  2007  ---  

המוזיקה שליחות ובשורה : [המוזיקה: שליחות ובשורה :]  ---  זמורה כהן,מיכל. שמואלי,הרצל  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את מהותו של האסתטי המוזיקלי, פרי עטם של שני מוזיקולוגים בחירים. הספר בוחן את שאלת מהותה של המוזיקה כמסר המועבר מנגן למאזין כאשר "האסתטיקה המוזיקלית" היא אשר מהווה מצע לפרשנות פוריה.

המוח 2 .  ---  דרורי,יצחק  ---  2007  ---  

המוח 2.  ---  דרורי,יצחק  ---  2007  ---  הספר מגולל את המשך ספור חייו של המחבר- עבריין שנשפט ב-1988 ונכלא ל-10 שנים בגין שוד הכספות הגדול בירושלים. כאן מגולל המחבר את ספור תקופתו במאסר, השחרור והנסיונות הכושלים לחזור למוטב.

המוח העירום :  ---  רסטאק,ריצ'רד  ---  2007  ---  סקירה של תובנות וממצאים העולים מן המחקר במדעי המוח תוך הדגשת שימושיהם לצרכים פרקטיים, חברתיים וכלכליים. בנוסף מציג המחבר ניתוח של מגמות תרבותיות, כלכליות ומוסריות העולות משימושים אלו.

המוח העירום :  ---  רסטאק,ריצ'רד  ---  2007  ---  סקירה של תובנות וממצאים העולים מן המחקר במדעי המוח תוך הדגשת שימושיהם לצרכים פרקטיים, חברתיים וכלכליים. בנוסף מציג המחבר ניתוח של מגמות תרבותיות, כלכליות ומוסריות העולות משימושים אלו.

המוסיקה התזמורתית של היידן ומוצרט :  ---  קדם,בנימין  ---  2007  ---  

המורה.  ---  מק'קורט,פרנק  ---  2007  ---  המחבר מתאר את שלושים שנותיו כמורה בתיכונים צבוריים בניו יורק וכיצד תקופה זו הבשילה אותו לקראת המערכה השנייה של חייו, כסופר. ספרו הראשון, "האפר של אנג'לה" - זוכה פרס פוליצר, פורסם כשהיה בן 66.

המזימה .  ---  אייזנר,ויל  ---  2007  ---  

המזימה :  ---  אייזנר,ויל  ---  2007  ---  רומן גרפי המלווה דרך קומיקס את סיפור קליטתו בתודעה העולמית של הזיוף, המוכר כ"פרוטוקולים של זקני ציון". הרומן מלווה התפתחויות הסטוריות מ-1848 ועד 2003. מצורפת הקדמה מאת אומברטו אקו.

המזרח התיכון בימינו : [ סעודיה : ממלכת נפט... ]  ---  רבי,עוזי  ---  2007  ---  תולדות הממלכה הסעודית מראשית פועלו של "האב המייסד" -עבד אבן-דאוד, ועד לראשית המאה ה-21. בספר נסקרות התמורות הפוליטיות העיקריות שחלו בממלכה הסעודית ונקודות המפנה העיקריות בתולדותיה.

המחלה ההיא.  ---  טל שיר,רחל  ---  2007  ---  ספורה האישי של המחברת מהתמודדותה עם מחלת הסרטן. הספר החל בטור יומי שהתפרסם בעיתון "הארץ".

המילון המקיף לאדינו - עברי : DIKSIONARIO AMPLIO DJUDEO-ESPANYOL-EBREO  ---  פרץ,אבנר. פימיינטה,גלדיס  ---  2007  ---  כחמשים אלף ערכים כאשר המילה בלאדינו מופיעה בכתיב לאטיני. כן נוסף מבוא לשפת הלאדינו.

המילון המקיף לאדינו עברי : DIKSIONARIO AMPLIO DJUDEO-ESPANYOL-EBREO  ---  פרץ,אבנר. פימיינטה,גלדיס  ---  2007  ---  כחמשים אלף ערכים כאשר המילה בלאדינו מופיעה בכתיב לאטיני. כן נוסף מבוא לשפת הלאדינו.

המין השני.  ---  דה בובואר,סימון  ---  2007  ---  בכרך זה של יצירת המופת הפמיניסטית של דה בובואר, נבחנות על ידי ההוגה ההתניות המגדריות והאידיאולוגיות החדורות בשגרה היומיומית, ובחברותן של נשים לנורמות אלו באמצעותן.

המיעוט הערבי בישראל והבחירות לכנסת ה-17.  ---  רכס,אלי (עורך)  ---  2007  ---  11 מאמרים המבוססים על הרצאות שנישאו בשני כינוסים שנערכו במסגרת תוכנית קונרד אדנאואר לשיתוף פעולה יהודי-ערבי בשנים 2005-2006. בנושאים הנידונים: מגמות בהצבעת ערבים בישראל, השיח הפוליטי הערבי ביש', ועוד.

המלך והשועל הזהוב.   ---  איתן,נעם  ---  2007  ---  אלגוריה מצוירת על מצבנו האישי עם רמיזה למצבנו הלאומי תוך מתן תקווה ,אלגורית כמובן, לישועה. ונאמר אמן.

המלכוד הדמוקרטי :  ---  כהן אלמגור,רפאל  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את יסודותיה של תפיסת חופש הדיבור המוחלט כערך עליון בדמוקרטיה, לאורם של ממצאי מחקרי גישה סוציולוגיים שנערכו בארצות שונות, ביניהן בריטניה וישראל.

המנדט ושברו :  ---  שנהב,חיים  ---  2007  ---  חיבור הסטורי הנוקט זווית ראייה מיוחדת לתאור תולדות המנדט הבריטי בארץ ישראל דרך ספורים אישיים ותוך נסיון להבין את הגורמים שהביאו לסיומה של תקופה, אשר החלה בתקווה גדולה, במפח נפש.

המנדט ושברו :  ---  שנהב,חיים  ---  2007  ---  חיבור הסטורי הנוקט זווית ראייה מיוחדת לתאור תולדות המנדט הבריטי בארץ ישראל דרך ספורים אישיים ותוך נסיון להבין את הגורמים שהביאו לסיומה של תקופה, אשר החלה בתקווה גדולה, במפח נפש.

המנהל הממוקד.  ---  סקופ,אריה  ---  2007  ---  ספר המתאר את תרבותה הארגונית של מייקרוסופט ישראל, מאת מי שהיה מנכ"ל החברה במשך שנים רבות. הספר מציג עקרונות ניהול שונים וביניהם תרבות ארגונית וחזון, "הארגון הזריז" ושימוש בטכנולוגיה להגברת יצרנות.

המנהל המפיק תוצאות :  ---  לירז,מאיר  ---  2007  ---  מורה נבוכים לתפקיד הניהולי, מזוטר ועד בכיר.

המנודים אל הדלים :  ---  ראוויטש,מלך  ---  2007  ---  חטיבות נרחבות ומייצגות משירתו המודרנית-אוונגרדית של מלך ראוויטש, ובהן שירים שנכתבו לאורך למעלה מיובל. בתרגומם של אנשי ספרות רבים: נסים אלוני, יוסל בירשטיין, משה בסוק, נתן זך, בני מלצר, ועוד.

המסוגלות העצמית המקצועית של מנהל בית הספר :  ---  ברמה,רעיה. פרידמן,יצחק  ---  2007  ---  חוברת המציגה כלי מחקרי שנועד לבחון את תחושת המסוגלות העצמית של מנהלי בתי ספר במספר תחומים שונים, ואת השימושים האפשריים בכלי זה, הן לצרכי מחקר והן לצרכי שיפור רמת הניהול וההוראה במוסדות החינוך.

המסורת הפוליטית היהודית.  ---  וולצר,מיכאל ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  כרך ראשון בסדרה העוסקת בהגות פוליטית יהודית. הסדרה מציגה מבחר קטעים מן המקורות - מן המקרא, המשנה, התלמוד וספרות השו"ת -ומבחר של מאמרים ביקורתיים העוסקים בטקסטים אלו.

המסות :  ---  מונטיין,מישל דה  ---  2007  ---  תחת הרצון לצייר דיוקן עצמי, מונטיין (1592-1533) הפילוסוף ההומניסט והסקפטיקון לא רק עוסק במגוון עצום של נושאים הסובבים את הקיום האנושי אלא גם ממציא סוגה חדשה של כתיבה ספרותית - המסה.

המסכה של אטריאוס.  ---  הרטלי,איי ג'יי  ---  2007  ---  רומן בכורים קצבי המגולל ספור הרפתקאות ומסתורין בו יוצאת הגיבורה למסע ביוון וברחבי אירופה בעקבות כת סודית וגילויים ארכיאולוגיים מאלפים. הספור משובץ בפרטים ארכיאולוגיים והיסטוריים.

המסע :  ---  בן עזר,גדי  ---  2007  ---  חיבור מחקרי המתמקד בחוויית המסע, במשמעות שהוא מגלם לאנשים שעשו אותו, והשפעתו על המפגש הראשוני עם החברה הישראלית.

המסע אל הים .  ---  צווטאייבה,מרינה  ---  2007  ---  

המסע אל הים :  ---  צווטאייבה,מרינה  ---  2007  ---  בסגנון שבין שיר לפרוזה מגוללת המשוררת הרוסיה זכרונות מחייה ומחיי משפחתה ברוסיה הטרום-מהפכנית.

המסע הארוך :  ---  ג'וסלין,אד. מקיואן,אנדרו  ---  2007  ---  ספר מסע העוקב אחר מסעו של הצבא האדום - צבא קומוניסטי בן 86,000 איש בראשות מאו, ביניהם נשים וילדים. במהלך 1934 נסוג הצבא האדום בשורת הפסדים צבאיים - מסע שעלילותיו הפכו לתשתית האתוס הסיני.

המסע לאורקולי.  ---  צלר,שי  ---  2007  ---  שמונה סיפורים קצרים על אנשים המנסים לברוח מהמציאות האכזרית.

המסע של הקטור או החיפוש אחר האושר.  ---  ללור,פרנסואה  ---  2007  ---  ספורו של פסיכיאטר צעיר אשר מחליט לצאת למסע סביב העולם בכדי לבין מהו באמת האושר. ספור מסעו רצוף במפגשים ובתובנות פסיכולוגיות.

המעצמה העולמית הראשונה :  ---  ברונר,פרד. רחום,אילן   ---  2007  ---  תולדות המעצמה הספרדית בין השנים 1450-1700. לצד דיון בעניינים הנוגעים למערכות צבאיות, עימותים בזירה הבינלאומית ועוד, דנים המחברים בהתפתחויות הנוגעות בתחומי המדינה, הדת, החברה, הכלכלה, התרבות ועוד.

המעצמה העולמית הראשונה :  ---  ברונר,פרד. רחום,אילן   ---  2007  ---  תולדות המעצמה הספרדית בין השנים 1450-1700. לצד דיון בעניינים הנוגעים למערכות צבאיות, עימותים בזירה הבינלאומית ועוד, דנים המחברים בהתפתחויות הנוגעות בתחומי המדינה, הדת, החברה, הכלכלה, התרבות ועוד.

המערכה המכרעת :  ---  לין,אמנון  ---  2007  ---  הצגת דעותיו של המחבר, ח"כ בעברו, על סוגיית יחסי ישראל עם המדינות הערביות. לפי המחבר הגורמים העיקריים אליהם יש להתייחס בהתווית מדיניות עתידית הם שנאת ישראל ושאיפת מדינות ערב להשמדת ישראל.

המפרק בדיני חברות דין ומהות. ["המפרק בדיני חברות - דין ומהות". ]  ---  קדם,אבנר  ---  2007  ---  ספר מפורט הסוקר את חובותיו וזכויותיו של מפרק החברות. הספר מכיל דיון מקיף בכלל היבטיו המשפטיים של פירוק החברות, למן סמכותו של המפרק ועד לקביעת וחישוב שכרו.

המצאת הגלגל.  ---  גונן,אביגדור  ---  2007  ---  14 שנה לאחר פרסום ספר שיריו הראשון, מפרסם המחבר אסופת שירים חדשה ממגירתו.

המקום הריק :  ---  הנדל,יהודית  ---  2007  ---  ספורים קצרים שלכולם תמה אחת משותפת השזורה לאורכם ולרוחבם: המוות.

המרגל האחרון.  ---  קלינגברג,מרקוס. ספרד,מיכאל  ---  2007  ---  סיפור חייו של מרקוס קלינגברג - המרגל האנטי ישראלי הידוע ביותר. קלינגברג, סוכן סובייטי שנהיה לסגן מנהל במכון הביולוגי בנס ציונה, מגולל את חייו מנעוריו בפולין, דרך הגיוס על ידי סוכני בריה"מ ועד לתפיסתו.

המרגל האחרון.  ---  קלינגברג,מרקוס. ספרד,מיכאל  ---  2007  ---  סיפור חייו של מרקוס קלינגברג - המרגל האנטי ישראלי הידוע ביותר. קלינגברג, סוכן סובייטי שנהיה לסגן מנהל במכון הביולוגי בנס ציונה, מגולל את חייו מנעוריו בפולין, דרך הגיוס על ידי סוכני בריה"מ ועד לתפיסתו.

המרדף אחר אור היום.  ---  או'קלי,יוג'ין. פוסטמן,אנדרו  ---  2007  ---  תיעוד אינטימי ואופטימי של חודשי חייו האחרונים של המחבר, מהרגע שהתבשר לו על הגידול הסרטני במוחו ועד למותו מספר חודשים מאוחר יותר.

המרחב הציבורי 1 :  ---  פלד,יואב ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  כתב עת ישראלי חדש למדע המדינה, מבית מדרשו של החוג למ"ה באונ' תל-אביב. בין יעדיו המוצהרים של כתב-העת, יצירת במה למחקרים בתחום שנושאם המרכזי הוא ישראל, ללא הזדקקות למחקר השוואתי.כולל מאמרי ביקורת ספרות.

המשורר אומר את האמת.  ---  לורקה,פדריקו גרסיה  ---  2007  ---  תרגום שש מיצירותיו המאוחרות של לורקה, יצירות שנכתבו כולן ב-9 השנים האחרונות לחייו של המשורר (1927 - 1936): שירים בפרוזה, ארץ וירח, דיוואן התמרית, שישה שירים גלגיים, ועוד. בספר מבוא מאת המתרגם, רמי סערי.

המשטר המשפטי של הליך הגישור.  ---  פינקלשטיין,אלעד  ---  2007  ---  

המשמעות הפוליטית והחברתית של פינוי יישובים ביש"ע .  ---  שלג,יאיר  ---  2007  ---  מחקר מדיניות 72 .

המשמעות הפוליטית והחברתית של פינוי יישובים ביש"ע :  ---  שלג,יאיר  ---  2007  ---  נייר עמדה הבוחן את תגובות החברה הישראלית להתנהלות הממשלה בעת תקופת ההנתקות ולאחריה, תוך התמקדות בשינוי ביחסם של המפונים ושל זרמים דתיים שונים לממשלת ישראל ולריבונות המדינה.

המשרד למקרים מיוחדים .  ---  אנגלנדר,נתן  ---  2007  ---  

המתיקות שבבטן.  ---  גיב,קמילה  ---  2007  ---  סיפורה של בת להורים "היפים" שהתייתמה ואומצה ע"י שייח' סופי בטנג'יר, ונמצאת כעשר שנים לאחר מכן במצב של גלות וכמיהה לאהובה הנעדר ולארץ ילדותה תוך שהיא מתפקדת כאחות מתנדבת בלונדון של סוף המאה ה-20.

המתמחה.  ---  אמיר,גל  ---  2007  ---  מתח. ספר המשך לספרו הראשון של גל אמיר "עפולה, רח' האופרה 3". מתמחה במשרד עו"ד מגלה את עצמה במוקדה של פרשיית רשע הקושרת בין המשטרה ובין המאפיה המקומית.

המתנדב :  ---  רוס,מייקל. קיי,ג'ונתן  ---  2007  ---  סיפורו האוטוביוגרפי של צעיר קנדי שעלה לארץ ב-1988, וגוייס תוך מספר חודשים למוסד. הסיפור כולל התייחסות לתהליך הגיוס, ההכשרה, רגעי המשבר, יחסיו עם סוכנים אחרים ומבצעים שונים שלקח בהם חלק.

המתנדב :  ---  רוס,מייקל. קיי,ג'ונתן  ---  2007  ---  סיפורו האוטוביוגרפי של צעיר קנדי שעלה לארץ ב-1988, וגוייס תוך מספר חודשים למוסד. הסיפור כולל התייחסות לתהליך הגיוס, ההכשרה, רגעי המשבר, יחסיו עם סוכנים אחרים ומבצעים שונים שלקח בהם חלק.

המתנחלים והמאבק על משמעותה של הציונות.   ---  טאוב,גדי  ---  2007  ---  ספורה של תנועת ההתנחלות הציונית-דתית על האידאולוגיה הפנימית המניעה אותה, לבטיה ושאיפותיה מראשיתה ועד תום מלחמת לבנון השניה.

הנאשמים :  ---    ---  2007  ---  מופץ ללא תמורה. דו"ח הבוחן את תפקודן של הרשויות השונות באירועי אוקטובר 2000, אירועים בהם נהרגו 13 ערבים ישראליים מאש המשטרה. הדו"ח מציג מחדלים וכשלים שונים בתפקודה של יח"ש.

הנאת הטקסט. וריאציות על הכתב.  ---  בארת,רולאן  ---  2007  ---  מהדורה חדשה ומורחבת עם הקדמה מאת קרלו אוסולה. שתי מסות שנכתבו ב-1973,בתקופה הפוסט-סטרוקטורליסטית של המחבר. המחבר עוסק בהן בשאלת הגורמים להנאה ולהתענגות הטמונות בקריאה ובכתיבה.

הנה ימים באים :  ---  גלבע,אמיר  ---  2007  ---  פרסום ראשון של כל כתב היד שנתגלה בעזבונו של המשורר (1914-1984) ובו 74 שירים, מתוכם 17 שלא פורסמו מעולם. בשנות כתיבת השירים שירת גלבע כנהג בצבא הבריטי ובשיריו נשקפים אירועי הזמן.

הנחל והתנינים :  ---  איילון,יהודית  ---  2007  ---  מידע היסטורי, גיאוגרפי, זואולוגי ובוטני המתייחס לנחל תנינים, ביצות כברה ואיזור קיבוץ מעגן מיכאל. כולל מידע על תניני נחל תנינים והעיר קרוקודופוליס, ומידע אודות טיילים מפורסמים שונים ואודות פעילותם באיזור.

הנחלמים.  ---  יחזקאל,יוסף  ---  2007  ---  "הנחלמים אינם יכולים/לעשות דבר כדי לצאת מהחלום/ ואם ישנת וחשת שחלפת דרך שערים,/ושבת דרך שערים, חלמו עליך//אם כי אלה שקרים לשם שעשוע,/אין איש שאינו חרד מפני מגע עלום בנפשו..."

הנער ביער .  ---  ביאליק,חיים נחמן סידון,אפרים  ---  2007  ---  איורים: דני קרמן .

הנער שנפל מן השמים :  ---  דורנסטיין,קן  ---  2007  ---  כשהיה המחבר ילד, אחיו הגדול נהרג באסון לוקרבי והוא בן 25. שנים מאוחר יותר החל המחבר לנבור בכתבים רבים שהותיר אחריו אחיו ויצא בעקבותם למסע חובק עולם.

הנפש בלילה.  ---  רוק,אנדריאה  ---  2007  ---  הספר מביא את ספורם של מדענים מתחומים שונים כגון חקר המוח ופסיכולוגיה אשר מנסים,מזה כחצי מאה, לגלות את צפונות החלום ,כן מביא הספר את ממצאיהם השופכים אור חדש על נושא החלימה מזווית מדעית וקונקרטית.

הנשים היהודיות במחנה הריכוז רוונסבריק.  ---  סיידל,רושל  ---  2007  ---  ספר המגולל את סיפורו של המחנה רוונסבריק - מחנה ריכוז שיועד לנשים בלבד - ושל ניצולותיו. הספר, המבוסס על מחקר מקיף וראיונות רבים, מאיר צדדים יחודיים בסיפוריהן של הניצולות, כמו הפחד מניצול מיני, ועוד.

הנשים היהודיות במחנה הריכוז רוונסבריק.  ---  סיידל,רושל  ---  2007  ---  ספר המגולל את סיפורו של המחנה רוונסבריק - מחנה ריכוז שיועד לנשים בלבד - ושל ניצולותיו. הספר, המבוסס על מחקר מקיף וראיונות רבים, מאיר צדדים יחודיים בסיפוריהן של הניצולות, כמו הפחד מניצול מיני, ועוד.

הנשים של מוצרט :  ---  גלובר,ג'יין  ---  2007  ---  הספר מביא את ספוריהן של הנשים בחייו וגם את ספורן של הנשים באופרות שכתב המלחין. ספוריהן, שנכתבו תחת שרביטה של מנצחת בריטית וחוקרת מוצרט, שופכים אור על אישיותו של מוצרט ועל יצירותיו.

הנשיקה.  ---  קריימר,כריס  ---  2007  ---  ספרון במתכונת FLIP-BOOK. סדרת תצלומי סטילס שדפדוף מהיר בהם "יוצר" סרטון של נשיקה בין צעיר וצעירה אטרקטיביים.

הסובוטניקים.  ---  טשרנין,ועלוול  ---  2007  ---  נייר עמדה ומחקר שדה המציג תמונה של קהילת הסובוטניקים - קהילה אתנית עם ישובים בפלחים רבים של בריה"מ לשעבר - מסיביר ועד הוולגה. המסמך סוקר את העדויות ליהדותם של הסובטניקים הגרים.

הסוד השלישי.  ---  ברי,סטיב  ---  2007  ---  התגלותה של הבתולה הקדושה בפאטימה שבפורטוגל ב-1917, והאמיתות אותן היא מוסרת לשלושה ילדים, מובילים לפרשת מתח בינלאומית, פרשה שבמוקדה סוד השמור במרתפי הותיקן. נישא על אדוותו של גל 'צופן דה-וינצ'י'.

הסוד.  ---  בירן,רונדה  ---  2007  ---  24 גורואים עכשוויים מציגים את שיטותיהם לניהול חיים טובים יותר - את כוחה של החשיבה החיובית ואת הצורך המתמיד בשינוי הרגלים ודפוסים.

הסוטרה של חוי ננג מורה הזן השישי. [הסוטרה של חוי-ננג מורה הזן השישי.]  ---  חוי ננג  ---  2007  ---  תרגום לעברית של 'סוטרת הבימה': חיבור משנת 780 שמהווה את הטקסט החשוןב ביותר של זרם הצ'אן-בודהיזם (זן בודהיזם סיני) המוקדם. כולל הקדמה נרחבת הדנה בחייו ותורתו של חוי ננג.

הסונטות לאורפאוס :  ---  רילקה,ריינר מריה  ---  2007  ---  55 סונטות המעלות את דמותו של אורפאוס, אשר ירד לשאול להשיב את אשתו המתה.

הסחרחורת .  ---  אגלוף,ז'ואל  ---  2007  ---  

הסחרחורת.  ---  אגלוף,ז'ואל  ---  2007  ---  רומן סוריאליסטי-הזוי על חייו רווק חסר שם העובד במשחטה וגר עם סבתו בקצה שדה התעופה, בין המזבלה למכון לטיהור שפכים.

הסחת דעת.  ---  מנקל,הנינג  ---  2007  ---  על רקע המונדיאל של 1994, נאלץ המפקח קורט ולאנדר להתחקות אחר רוצח סדרתי שמותיר אחריו סדרה של גופות באזור סקונה שבשוודיה.

הסחת דעת.  ---  מנקל,הנינג  ---  2007  ---  על רקע המונדיאל של 1994, נאלץ המפקח קורט ולאנדר להתחקות אחר רוצח סדרתי שמותיר אחריו סדרה של גופות באזור סקונה שבשוודיה.

הסיירת יוליסס.  ---  מקלין,אליסטר  ---  2007  ---  תרגום חדש לרומן הקלאסי המגולל את ספורה של אוניית המלחמה הבריטית במלחמה"ע השניה.

הסימפסונים ופילוסופיה :  ---  ארווין,וויליאם ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  קובץ מאמרים אשר עושים שימוש בנושאים, דמויות ותופעות המופיעות בסדרת הטלוויזיה המצוירת בכדי לדון בהיבטים שונים מעולם הפילוסופיה.

הסימפסונים ופילוסופיה :  ---  ארווין,וויליאם ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  קובץ מאמרים אשר עושים שימוש בנושאים, דמויות ותופעות המופיעות בסדרת הטלוויזיה המצוירת בכדי לדון בהיבטים שונים מעולם הפילוסופיה.

הסיפור בכתבי הקודש.  ---  רחמן,יוספה  ---  2007  ---  דיון בסיפורי התנ"ך הגדולים בגישה המשלבת מתודות מדעיות מחקר הספרות הפועלות לצד התייחסות מרכזית לאדם המאמין ולחוויותיו במפגשו עם הטקסט המקראי.

הסיפור בכתבי הקודש.  ---  רחמן,יוספה  ---  2007  ---  דיון בסיפורי התנ"ך הגדולים בגישה המשלבת מתודות מדעיות מחקר הספרות הפועלות לצד התייחסות מרכזית לאדם המאמין ולחוויותיו במפגשו עם הטקסט המקראי.

הסיפור השלושה עשר. [הסיפור השלושה-עשר]  ---  סטרפילד,דיאן  ---  2007  ---  רומן שבמרכזו מפגש בין סופרת נערצת ומסתורית בערוב ימיה לבין צעירה מופנמת, רושמת הביוגרפיה שלה.

הסיפור והלאום :  ---  חבר,חנן  ---  2007  ---  פרשנות רדיקלית של ההיסטוריוגרפיה ההגמונית של הספרות העברית המודרנית. תיאוריה פוסט- קולוניאלית ו"שיח המיעוטים" מהווים כלים לחקירה ביקורתית של הקאנון תוך חשיפת אלטרנטיבות ספרותיות לנרטיב הציוני.

הסיפור והלאום :  ---  חבר,חנן  ---  2007  ---  פרשנות רדיקלית של ההיסטוריוגרפיה ההגמונית של הספרות העברית המודרנית. תיאוריה פוסט- קולוניאלית ו"שיח המיעוטים" מהווים כלים לחקירה ביקורתית של הקאנון תוך חשיפת אלטרנטיבות ספרותיות לנרטיב הציוני.

הסיפור של הקרחת שלי.  ---  ון דר יאכט,מארק  ---  2007  ---  רומן טרגי-קומי עתיר בדמויות העוסק במשפחה, התבגרות וגבריות בספורו של סטודנט וינאי לפילוסופיה אשר מבלה את זמנו בכתיבת שירים ובחיפוש אחר אהבה.

הסיפור שלי עם שמעון :  ---  רוסו סינה,ריקה  ---  2007  ---  מן הכריכה האחורית: "ספר חובה לכל טיסה - קצרה כארוכה".

הססנות.  ---  קאנקל,בנג'מין  ---  2007  ---  דווייט, צעיר ניו יורקי בן 28, עובד בעבודה שאינה מנצלת את כישוריו ואינו פועל למימוש שאיפותיו. כל זאת עד לרגע בו הוא נוטל תרופה חדשה נגד הססנות, פעולה שמובילה אותו למסע אקזוטי לקולומביה בעקבות אישה.

הספינקס :  ---  מלמן,יוסי. ג'בדנפר,מאיר  ---  2007  ---  הספר חושף את ספור חייו של המנהיג האיראני ובתוך כך מנתח את הגורמים המשמשים בסיס לשאיפות הגרעין של איראן ואת הסכנה שאלה מהווים על העולם.

הספינקס :  ---  מלמן,יוסי. ג'בדנפר,מאיר  ---  2007  ---  הספר חושף את ספור חייו של המנהיג האיראני ובתוך כך מנתח את הגורמים המשמשים בסיס לשאיפות הגרעין של איראן ואת הסכנה שאלה מהווים על העולם.

הספר האדום .  ---  שמידע,אבי פולק,גדי  ---  2007  ---  כרך א + כרך ב . הוצאת רשות הטבע והגנים .

הספר האדום הקטן של ההיגיון הצבאי.  ---  הובס,ניקולס  ---  2007  ---  אסופה של מאות עובדות על אודות צבאות העולם וצה"ל, עקרונותיהם ו(חוסר)ההגיון שעל פיו הם מתנהלים.כך נאספו רשימות על העילות המטופשות ביותר לפריצת מלחמה, קרבות ימיים גדולים, נשים לוחמות ועובדות נוספות.

הספר הזה יציל את חייך.  ---  הומס,א.מ.  ---  2007  ---  רומן המגולל את ספורו של בורגני שבע שנסיבות חייו מאלצות אותו לערוך שינוי פנימי מהותי שבסופו של דבר יוביל אותו להתפייס עם משפחתו ועם הבן שמעולם לא גידל.

הספר הרומנטי :  ---  ברנשטיין,אורי  ---  2007  ---  "כל האנשים מכי זמן. זמן מכה בהם צליפות צליפות. כל האנשים פרועי זמן. זמן פרע אותם כעצים ברוח.רק את ואני דהורי זמן. זמן דוהר אתנו בגאון סוסיו"

הספר.  ---  רבין,אליעוז  ---  2007  ---  ספר בנושאי שיווק וניהול המספק מבט, לא חסר עניין, אל תובנותיו של המחבר, בכיר בתחום השיווק בישראל. הספר משלב בין עולם העסקים ובין תובנותיהם של סופרים כגון בורחס ולואיס קרול, ועושה כן לא בחוסר חן.

הספרות הערבית היהודית בתוניסיה : [הספרות הערבית-היהודית בתוניסיה]  ---  הטל,אברהם  ---  2007  ---  רשימה מפורטת של הספרות אשר באה להוסיף על רשימתו הביבליוגרפית של ואסל (1907) באופן הבא:כותרים מאוחרים יותר, מיון למדורים על פי נושא וציטוט תוכנם המלא של עמודי השער.

הספרות מה היא?  ---  סארטר,ז'אן פול  ---  2007  ---  מהדורה מעודכנת של תרגום ספרו של סארטר לעברית (יצא לראשונה בהוצאת הדר בשנת 1979). בחיבור קלאסי זה מציב סארטר את האתיקה, את האמירה החברתית ושינוי הקיים כיעדה האמיתי של הספרות/הכתיבה הפרוזאית.

הסרטים הסמויים מן העין :  ---  צימרמן,משה  ---  2007  ---  ניתוח נאו-מרקסיסטי של קולנוע ישראלי משנות ה-80 ומשנות ה-90. ניתוח זה מדגיש את המימד הקונפורמי והשמרני המסתתר מאחורי "ביקורתיותם" של סרטים שונים. המחבר מסכם את הסרטים הנידונים כסרטי "נאו-בורקס".

הסרטים הסמויים מן העין :  ---  צימרמן,משה  ---  2007  ---  ניתוח נאו-מרקסיסטי של קולנוע ישראלי משנות ה-80 ומשנות ה-90. ניתוח זה מדגיש את המימד הקונפורמי והשמרני המסתתר מאחורי "ביקורתיותם" של סרטים שונים. המחבר מסכם את הסרטים הנידונים כסרטי "נאו-בורקס".

העברה נגדית :  ---  ארז,נעמה  ---  2007  ---  "הכלב שלי/ עובד את אלוקים/ בכל תם לבו הוא משתין על כל דבר./ כאשר הוא להוט/ כל ישותו נרתמת/ לענין כלבה מיחמת [...]".

העברית ואחיותיה ו-ז :  ---  אפרת,מיכל (ע.)  ---  2007  ---  מבחר עיונים בסוגיות לשוניות ובתוכם דיונים במשנתו של חיים ב' רוזן בחקר העברית הישראלית, שמות פרטיים כתחדישים פרי דחיסה והתקה, דנוטציות של מילות רגש, נוכחות הדובר בטקסט המדעי.

העולם איננו ליניארי :  ---  רזי,עפרון. יחזקאלי,פנחס  ---  2007  ---  הספר מביא את עיקריה של "תורת המערכות המורכבות" ותורת הרשתות. הוצאה שניה.

העולם החדש של מר טומפקינס.  ---  גאמוב,ג'ורג'. סטנארד,ראסל  ---  2007  ---  מהדורה חדשה ומעודכנת למהדורת 1938 ובה מסופר על הרפתקאותיו של פקיד בנק סקרן המתעניין בפיזיקה שמעלליו מהווים גם מבוא להדיוטות בנושא הפיזיקה המודרנית והעכשווית.

העולם המוכר.  ---  ג'ונס,אדוארד פ.  ---  2007  ---  רומן אפי העוסק בשאלות מוסר בסיפורו של בעל עבדים שחור מארה"ב, עבד משוחרר בעצמו. עד מותו הוא מנהל את ענייניו במשמעת ברזל אך אחריו מתקשה אלמנתו לאחוז ברסן ובאחוזה משתררת אנדרלמוסיה.

העוני וההתנהגות בשוק העבודה בחברה החרדית.  ---  גוטליב,דניאל  ---  2007  ---  דו"ח הסוקר את מצב העוני בחברה החרדית בישראל, חברה בה שיעור העוני עולה על 60%. בדו"ח נסקרות הסיבות השונות למצב זה, ומגמות שינוי בשוק העבודה החרדי. המחבר מסיים בהצעת דרכי פעולה לשיפור המצב הקיים.

העורף :   ---  סימון,יהושע (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג: מבחר עבודות במגוון מדיות. בין האמנים משתתפים: בועז ארד ומיקי קרצמן, רועי צ'יקי ארד, גיא בן-נר, יאיר גרבוז, דוד עדיקא, טליה קינן, מעין שטראוס, רועי רוזן ואחרים.

העין השלישית היא העין האישית :  ---  לויתן,שפרה (צלומים)  ---  2007  ---  צילומי השתקפויות בזכוכית ומשטחים אחרים המתארים את ניו-יורק ותל-אביב. הצלומים מעובדים דיגיטלית ויוצרים תמונות אימפרסיוניסטיות המותאמות לזמננו. מלווה בטקסטים הרודפים ברמתם אחר הצלומים.

העיתונאי שחצה את הקווים :  ---  אדמון,תלמה (ע.)  ---  2007  ---  23 עיתונאים מחברים סיפורים על מסדרונות מערכת העיתון. דרך העלילות השונות משתקף עולמה של התקשורת הכתובה והאנשים הפועלים בה.

הערבים בישראל שלוש שנים לפרסום דוח ועדת אור : [הערבים בישראל-שלוש שנים לפרסום דו"ח ועדת אור]  ---  ח'טיב,האשם  ---  2007  ---  תמלול הרצאתו של השופט ח'טיב שנשאה במסגרת תכנית קונרד אדנאואר לשיתוף פעולה יהודי-ערבי. במסגרת הרצאה זו מבקר השופט ח'טיב את פועלה של ועדת לפיד, ועדה שבחנה את יישומן של מסקנות ועדת אור.

הערכה של תוכנית סיוע מבוססת על עזרה הדדית בין עמיתים במפעל ישראלי - דו"ח מסכם.  ---  במברגר,פיטר. גולן,מיה  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את יעילותה של תכנית למניעת שימוש בסמים בקרב עובדי מפעל. התכנית, המבוססת על שימוש בתמיכת עמיתים, נמדדת ביעילות המניעה של השימוש בסמים ובאלכוהול ובמדדים המשפיעים על ההשפעה על המשתמש.

הערכת תוכנית הכשרה א' למדריכים חברתיים במסגרות טיפול בנפגעי סמים ואלכוהול תשס"ו - מחקר המשך.  ---  מירו יפה,אירית  ---  2007  ---  מחקר הבוחן מדדים שונים ביחס ליעילותה של תכנית ההכשרה למדריכים חברתיים במסגרות לטיפול בנפגעי סמים: המחקר בוחן את בהירות הגדרת יעדי התוכנית ואת התאמתה למוסדות שונים.

העתידן.  ---  אותמר,ג'ימס פ.  ---  2007  ---  רומן סאטירי על אמריקה המביא את ספורו של עתידן, שרלטן מדופלם העומד לפני קץ הקריירה שלו לאור סימני השחיקה שמגלה האימפריה האמריקנית.

הפואמה הפדגוגית של לובה אליאב.  ---  בר שלום,יהודה  ---  2007  ---  הספר עוסק במפעל החינוכי-הומניסטי של אליאב, איש חינוך וחזון ישראלי המוצג כדמות מופת שפעילותו הציבורית מהווה תרומה מכרעת למדינת ישראל.

הפילוסופיה והפסיכואנליזה של ז'אק לאקאן.   ---  אפרתי,דניאל. ישראלי,יהודה  ---  2007  ---  המחברים מבקשים להציג את הגותו הקריפטית של הפסיכואנליטיקאי רב ההשפעה, באופן שיהיה נהיר לקורא המשכיל.

הפיקוח על שוק ההון.  ---  בסט,אבי (עורך)  ---  2007  ---  ספר הסוקר את מבנה מערכות הפיקוח על שוק ההון בישראל, מנתח את הבעיות הנובעות ממבנה זה בהתאם לשינויים שחלו בשוק, ומציע רפורמות בתחום על פי סקירות של מנגנונים דומים ב-76 מדינות ברחבי העולם.

הפירוש כדיאלוג :  ---  אטיאס,ז'ן כריסטוף  ---  2007  ---  ביוגרפיה אינטלקטואלית של ר' מרדכי כומטינו מקושטא, בן המאה ה-15 שחיבר פירושים שונים לתורה. המחקר מציג את סביבתם הרעיונית של יהודי ביזנט, את הגותו של כומטינו, ואת השלכותיה האפשריות על מהות הפרשן.

הפירוש כדיאלוג :  ---  אטיאס,ז'ן כריסטוף  ---  2007  ---  ביוגרפיה אינטלקטואלית של ר' מרדכי כומטינו מקושטא, בן המאה ה-15 שחיבר פירושים שונים לתורה. המחקר מציג את סביבתם הרעיונית של יהודי ביזנט, את הגותו של כומטינו, ואת השלכותיה האפשריות על מהות הפרשן.

הפצצה האיראנית והמדיניות הישראלית.  ---  פדהצור,ראובן [מנחה ואפילוג]  ---  2007  ---  תמליל רב-שיח בנושא האופציות העומדות בפני ישראל לרבות האופציה הצבאית. המשתתפים בדיון הם פרופ' אלוף (במיל.) יצחק בן-ישראל, תא"ל (במיל.) רליק שפיר שהשתתף בתקיפת הכור העירקי וגורמים נוספים במערכת הבטחון.

הפקת חייכם :  ---  אשר,אילן  ---  2007  ---  מדריך מפורט ומלווה בתצלומים לתכנון אירועים מהגיית הרעיון הכללי ועד ההזמנות, המוזיקה והאוכל.

הפרדה :  ---  יעקובי,חיים. כהן,שלי (עורכים)  ---  2007  ---  המשך לתערוכת צילום שבחנה באופן ביקורתי את המרחב הישראלי. הספר כולל מבחר מעבודות הצילום שהוצגו בתערוכה ומאמרים הדנים במדיניות ההפרדה האתנית, הלאומית והמעמדית המאפיינת את מדינתנו.

הפרדה :  ---  יעקובי,חיים. כהן,שלי (עורכים)  ---  2007  ---  המשך לתערוכת צילום שבחנה באופן ביקורתי את המרחב הישראלי. הספר כולל מבחר מעבודות הצילום שהוצגו בתערוכה ומאמרים הדנים במדיניות ההפרדה האתנית, הלאומית והמעמדית המאפיינת את מדינתנו.

הפרטיטורה של חיי :  ---  מהטה,זובין  ---  2007  ---  אוטוביוגרפיה של מנצח התזמורת הפילהרמונית הישראלית מזה עשרות שנים.

הפרפר חוצה את הכביש.  ---  קילפי,אוה  ---  2007  ---  מבחר שירים. שיריה של המשוררת נושאים מסר מוסרי ואקולוגי על אודות היחסים בין אדם לאדם ובין אדם לעולם החי והצומח.

הפרפר חוצה את הכביש.  ---  קילפי,אוה  ---  2007  ---  מבחר שירים. שיריה של המשוררת נושאים מסר מוסרי ואקולוגי על אודות היחסים בין אדם לאדם ובין אדם לעולם החי והצומח.

הפרק האחרון.  ---  המסון,קנוט  ---  2007  ---  תרגום שני לרומן. המחבר הנורבגי (1952-1859), תמך בגלוי בגרמניה במלחמת העולם הראשונה והשניה. בין ספריו הידועים : רעב ומסתורין. הספר הופיע לראשונה בהוצאת שטיבל תחת השם פרשה אחרונה.

הצב צוחק עלי.  ---  גור,טל  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני אשר מציג את עבודות הפיסול והעיצוב של פריטים פונקציוליים (גופי תאורה, כיסאות ועוד) הלובשים צורות וחומרים אשר חורגים הרבה מעבר לשימושי. הצלומים מן התערוכה מלווים בטקסט.

הצב צוחק עלי.  ---  גור,טל  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה דו-לשוני אשר מציג את עבודות הפיסול והעיצוב של פריטים פונקציוליים (גופי תאורה, כיסאות ועוד) הלובשים צורות וחומרים אשר חורגים הרבה מעבר לשימושי. הצלומים מן התערוכה מלווים בטקסט.

הצבי הבוער.  ---  לפיד,חיים  ---  2007  ---  רומן. חורים שחורים שמופיעים פתאום בזכרונו ובתודעתו של ערן חפץ מאלצים אותו לצאת למסע בעקבות אותם זכרונות, סודות ופיסות חיים שאבדו לו.

הצגת הנרקסיזם ומאמרים נוספים על פסיכוזה.   ---  פרויד,זיגמונד  ---  2007  ---  חמישה חיבורים בתרגום ראשון לעברית העוסקים באהבה, קנאה ושיגעון. לספר מצורפת הקדמה מאת העורך המדעי של הסדרה.

הצדיקים.  ---  בורן,סם  ---  2007  ---  סיפור בלשי-דתי מיסטי, הנישא על אדוותו של 'צופן דה-וינצ'י'. סדרת רציחות מוליכה את ויל מונרו, עיתונאי חוקר, לחקירה שבמהלכה יכיר את הקהילה היהודית חרדית בברוקלין ויתמודד עם מסתרי התנ"ך.

הצי הסיני .  ---  טובי,טל  ---  2007  ---  

הצי הסיני :  ---  טובי,טל  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את ההתפתחותו האדירה של הצי הימי הסיני למן שנות ה-90'. המחקר מציב את התפתחות זו במסגרתה של האסטרטגיה הסינית הבינלאומית ואל מול התפתחויות עתידיות אפשריות בפוליטיקה הגלובלית.

הצ'יזבטרון :  ---  בן שך,גלעד (עורך הספר)  ---  2007  ---  תולדות הלהקה ומילות כל השירים במארז הכולל ספר ותקליטור כפול.

הצ'יזבטרון :  ---  בן שך,גלעד (עורך הספר)  ---  2007  ---  תולדות הלהקה ומילות כל השירים במארז הכולל ספר ותקליטור כפול.

הצילו הקרחון שלנו מפשיר. [הצילו! הקרחון שלנו מפשיר!]  ---  קוטר,ג'ון.ראת'גבר,הולגר  ---  2007  ---  ספור על אודות חברת פינגווינים אשר משמש כמשל שנוער לסייע בהטמעת שינויים וניהול שינויים בארגונים בנסיבות של אי-ודאות.

הצלחה שנבנית לנצח :  ---  פוראס,ג'רי אמרי,סטיוארט תומפסון,מארק  ---  2007  ---  ספר הסוקר את סוד ההצלחה של אנשים החיים מתוך תחושת הצלחה מתמדת. בספר נסקרים סיפוריהן של דמויות שונות למן נזירה המסייעת לנזקקים וכלה באנשי עסקים מצליחים.

הצלחה.  ---  פינקוט,ג'נה (ע.)  ---  2007  ---  "היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם" - גנדי. "ההצלחה בדרך כלל באה אל מי שעסוקים מכדי לחפש אחריה" - תורו; אלו ועוד מאות עצות ודברי השראה על אודות ההצלחה.

הצלף.  ---  צ'יילד,לי  ---  2007  ---  מותחן. בעיירה קטנה באינדיאנה צלך יורה בשישה אנשים. בין היורה, ובין ג'ק רייצ'ר, גיבור סדרת הספרים, נמתח קשר היסטורי לא ידוע, קשר שיוביל לפגישתם הגורלית. לפי שאר כותרי הסדרה - קטלני. בוטה ושוביניסטי.

הצלף.  ---  צ'יילד,לי  ---  2007  ---  מותחן. בעיירה קטנה באינדיאנה צלך יורה בשישה אנשים. בין היורה, ובין ג'ק רייצ'ר, גיבור סדרת הספרים, נמתח קשר היסטורי לא ידוע, קשר שיוביל לפגישתם הגורלית. לפי שאר כותרי הסדרה - קטלני. בוטה ושוביניסטי.

הצעד הראשון לכס השלטון :  ---  ויץ,יחיעם  ---  2007  ---  ספר הסוקר את פעילותה של תנועת חרות בשנותיה הראשונות של המדינה: מן הכשלון הצורב בבחירות לאספה המכוננת ועד להצלחה היחסית בבחירות לכנסת השלישית, הצלחה שבתשתיתה שינויים מהותיים אותם הוביל בגין.

הצעד הראשון לכס השלטון :  ---  ויץ,יחיעם  ---  2007  ---  ספר הסוקר את פעילותה של תנועת חרות בשנותיה הראשונות של המדינה: מן הכשלון הצורב בבחירות לאספה המכוננת ועד להצלחה היחסית בבחירות לכנסת השלישית, הצלחה שבתשתיתה שינויים מהותיים אותם הוביל בגין.

הצעקה האילמת :  ---  בלס,עמוס  ---  2007  ---  המחבר יליד וורשה מגולל את פרשת חייו ואת סיפור ההשרדות שלו ושל אחיו בזמן השואה. משפחת המחבר כולה שרדה ועלתה ארצה לאחר המלחמה אך האח התקשה להתמודד עם הזוועות שחווה ולבסוף שלח יד בנפשו.

הצפון למטייל העצמאי.  ---  ברש,מרטין  ---  2007  ---  מדריך טיולים שופע מידע בנושאי גאוגרפיה, היסטוריה, ארכיאולוגיה ועוד על ארץ ישראל ותרבותה. כולל מידע על אתרי טבע ונוף, אתרי קוממיות, בתי כנסת עתיקים, ועוד.

הצריח.  ---  איגן,ג'ניפר  ---  2007  ---  ריי, אסיר שפוקד סדנת כתיבה בבית הכלא, מגולל את ספורו של דני, ניו יורקי מקושר וילדותי שבן דודו העשיר מזמינו לביקור לצורכי עסקים בטירתו שבמזרח אירופה. עד מהרה מגלה דני שכוונותיו של בן דוד אינן טהורות.

הקדמה לפילוסופיה של פני השטח :  ---  דעואל לוסקי,חיים  ---  2007  ---  שמונה דיונים הנוצרים במרחב שבין שאלתו של היידגר "מהי הפילוסופיה?" משנות ה-50 ושאלתם המקבילה של דלז וגואטארי משנות ה-90.לוסקי בוחן את אופקי הפילוסופיה של פריז - הפילוסופיה של דלזף בטאיי, פוקו ודרידה.

הקדמה לפילוסופיה של פני השטח :  ---  דעואל לוסקי,חיים  ---  2007  ---  שמונה דיונים הנוצרים במרחב שבין שאלתו של היידגר "מהי הפילוסופיה?" משנות ה-50 ושאלתם המקבילה של דלז וגואטארי משנות ה-90.לוסקי בוחן את אופקי הפילוסופיה של פריז - הפילוסופיה של דלזף בטאיי, פוקו ודרידה.

הקובייה נזרקה הקובייה כרכרה [הקובייה נזרקה , הקובייה כרכרה].  ---  שחם,אהרון  ---  2007  ---  סיפור בגוף ראשון המבוסס על התבגרותו וחייו של המחבר בקיבוץ בית העמק.

הקודקס של ארכימדס :  ---  נץ,רויאל. נואל,ויליאם  ---  2007  ---  סיפורו של כתב יד נדיר של חיבוריו של ארכימדס. הספר מתאר את גילגוליו של כתב היד, את החבאתו תחת מעטה של טקסטים נוצריים, את גילויו מחדש בראשית המאה ה-20, ואת חשיפתו על ידי אמצעים טכנולוגיים שונים.

הקול הפנימי ביצירתו של חתן פרס נובל סול בלו.  ---  אהרוני,עדה  ---  2007  ---  ספר הסוקר את חייו ויצירתו של הסופר היהודי-אמריקני, סול בלו. בספר מוצגות יצירותיו של בלו תוך העמדתן אל מול מגמות פילוסופיות וספרותיות מרכזיות במאה ה-20 - אקזיסטנציאליזם ופוסט-מודרניזם.

הקומדיה האלוהית.  ---  דנטה [אליגיירי]  ---  2007  ---  תרגום חדש ליצירת המופת הקלאסית של דנטה, בשלושה כרכים. עם מבחר מבואות, הקדמות, ודברי הסבר מאת המתרגם.

הקוראן :  ---  קוק,מייקל  ---  2007  ---  מבוא המבאר את עיקרי תוכנו של הקוראן, את חיבורו, הפצתו, התקבלותו בעולם המודרני, הקוראן בעולם האסלאם המסורתי, השפעתו והסיבות לפרשנויות הרבות לו.

הקיסר מאושן פארק.  ---  קארטר,סטיבן ל'  ---  2007  ---  רומן ביכורים המגולל את ספורו של בנו של שופט אשר מתחקה אחר הסימנים שהותיר לו אביו בדרכו לפענח את נסיבות מותו ומותם של אחרים.

הקנוניה נגד אמריקה .  ---  רות,פיליפ  ---  2007  ---  

הקנוניה נגד אמריקה.  ---  רות,פיליפ  ---  2007  ---  רומן המתאר את חיי היהודים בארה"ב תחת מציאות פוליטית בדיונית שבה צ'רלס לינדברג, גיבור התעופה הנערץ, גובר על רוזוולט בבחירות לנשיאות ב-1940 ונוקט בצעדים המצדדים בהיטלר ופוגעים ביהודים.

הקניון כמקום בעידן המודרני המאוחר. [הקניון כמקום בעידן המודרני-המאוחר.]  ---  גלבוע,שקד  ---  2007  ---  תיזה לשם קבלת תואר דוקטור שהוגשה לסנאט של אוניברסיטת תל-אביב במסגרת החוג לגיאוגרפיה וסביבת האדם. מחקר כמותי ואיכותני הבוחן את הרגלי הפעילות של ישראלים בקניון. כולל סקירה ספרותית מקיפה.

הקפיצה מהמזח .  ---  פאקר,אן  ---  2007  ---  גבורת הרומן, חיה בחיים שהגורל בחר עבורה, עד שארוסה מחליט לקפוץ למים קפואים בהפגנת אומץ ונפצע קשה. מסעה לחיפוש אחרי ההגדרה העצמית מתחיל באותו רגע.

הקרב על הסטארט אפ : [הקרב על הסטארט-אפ :]  ---  תמיר,בועז  ---  2007  ---  סיפור שיקומה וכשלונה של חברת הההיי-טק/תקשורת טלרד. בעקבות כשלונות מסחריים וטכנולוגיים נקרא המחבר לעזרתה של החברה על מנת לנהל תהליך שיקום, תהליך שהסתיים בהבעת חוסר אמון מצד המשקיעים ובפירוק.

הקרע שלא נתאחה  ---  כ"ץ,יעקב  ---  2007  ---  הפילוג בין האורתודוקסים ליריביהם בקונגרס היהודי בהונגריה 1868: הרקע בגרמניה, הקונגרס ותוצאותיו, הפילוג.

הר מסופר.  ---  בייליס,עירין  ---  2007  ---  שירים. משירי הספר: "נכח קו המים/ התישרו רגשותי./ שני קוים מקבילים/ ואפק".

הרב אברהם יצחק הכהן קוק .  ---  בן ששון,יונה פריד,יוחנן (ע)  ---  2007  ---  

הרב אברהם יצחק הכהן קוק :  ---  בן ששון,יונה (ע.)   ---  2007  ---  בספרון הצנום ניתן למצוא קווים לדמותו של הרב קוק, תמונות וציטוטים שנלקחו מספריו. הספרון התפרסם לראשונה לפני כ-25 שנה ונערך מחדש.

הרב של הקרקס :  ---  חסדיאל,יאיר  ---  2007  ---  שלושה-עשר סיפורים המתרחשים בתוך החברה הדתית-חרדית.

הרבה צרות היו לו עם המלחמות.  ---  בורכרט,וולפגנג  ---  2007  ---  סיפורים קצרים המתרחשים בגרמניה שלאחר מלה"ע ה-2. מינימליסטי, פיוטי וסוחף.

הרדיו הפיראטי בישראל.  ---  לימור,יחיאל. נוה,חנן  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את תופעת הרדיו הפיראטי בישראל לאור דפוסי חקיקה, השוואה למדינות אחרות, השפעה על ערוצי תקשורת אחרים ועל התקשורת בישראל,ועוד.מסקנות המחקר חוזות את המשך קיומן של תחנות פיראטיות בישראל.

הרוח והכלה .  ---  פיגרס,פאו  ---  2007  ---  

הרוח והכלה : ["הרוח והכלה" :]  ---  פיגרס,פאו  ---  2007  ---  דיון בהיבטים שונים של חיי קהילת הנוצרים הקדומה בארץ ישראל ובתפוצות הרומיות. בין הנושאים הנידונים: הברית החדשה, תורת הקץ והרעיון המשיחי, הפולחן הנוצרי, הנזירות, האמנות והארכיטקטורה בנצרות, ועוד.

הרוח שורקת בעגורנים.  ---  ז'ורז',לידיה  ---  2007  ---  רומן רגיש שבמרכזו ספור על אהבה יוצאת דופן בין בת כפר יתומה ופשוטה לבין מהגר אפריקאי צעיר ממנה, אלמן ואב לשלושה, המתגורר עם משפחתו בבית חרושת ישן שבבעלות משפחתה.

הרוח שורקת בעגורנים.  ---  ז'ורז',לידיה  ---  2007  ---  רומן רגיש שבמרכזו ספור על אהבה יוצאת דופן בין בת כפר יתומה ופשוטה לבין מהגר אפריקאי צעיר ממנה, אלמן ואב לשלושה, המתגורר עם משפחתו בבית חרושת ישן שבבעלות משפחתה.

הרומן של מסיה בולגקוב.   ---  סאלם,ז'מה  ---  2007  ---  עיבוד ספרותי לביוגרפיה של הסופר הרוסי.

הרחם האחר שלי.  ---  לב ארי,הגר  ---  2007  ---  שירים. "כל פגיעה שיר/ וכל כאב חמשיר,/ כמה טוב להיות המשוררת/ המיוסרת, המתוסכלת, הממורמרת./ הם עוזבים כי קשה להם/ עם הכאב/ שלי./ אך השירה כמו מראה,/ מראה לי את עצמי [...]". אך שמא זו מראה בלתי ביקורתית.

הריון זה לא מחלה :  ---  בר,חנן  ---  2007  ---  מאויר.

הרייך השלישי :  ---  ברליי,מייקל  ---  2007  ---  מחקר היסטורי מעמיק הבוחן את "המהפך הרעיוני" שחל בעם הגרמני, מעם ליברלי ודמוקרטי לישות פשיסטית ורצחנית. הספר עוקב אחר התפשטותה של ה"דת החומה" ואחר קורות הרייך השלישי עד לנפילתו.

הרייך השלישי :  ---  ברליי,מייקל  ---  2007  ---  מחקר היסטורי מעמיק הבוחן את "המהפך הרעיוני" שחל בעם הגרמני, מעם ליברלי ודמוקרטי לישות פשיסטית ורצחנית. הספר עוקב אחר התפשטותה של ה"דת החומה" ואחר קורות הרייך השלישי עד לנפילתו.

הרכבת .  ---  ברגנר,יוסל  ---  2007  ---  עו' עם הקדשת המחבר .

הרמן שטרוק :  ---  בן דוד,חיים אהרון  ---  2007  ---  קטלוג רחב יריעה ומרשים לתערוכה רטרוספקטיבית ליצירתו וחייו של הרמן שטרוק, האמן היהודי גרמני. הקטלוג מכיל מאמרים רבים על חייו ופועלו של שטרוק מאת חנה שוץ, ואחרים.בעברית וגרמנית.ראו גם מדור לועזי. לועזי.

הרפתקאות יובל ועוד ספורים .  ---  זוירי,צבי  ---  2007  ---  

הרציחות ברחוב מורג וסיפורים אחרים.  ---  פו,אדגר אלן  ---  2007  ---  הסיפור הבלשי הראשון בהיסטוריה - אשר פורסם לראשונה ב-1841 - מופיע בספר זה בתרגום חדש. הסיפורים האחרים הכלולים בספר הינם: 'תעלומת מארי רוז'ה', 'המכתב הגנוב' ו'איש ההמון'.

הרציחות ברחוב מורג וסיפורים אחרים.  ---  פו,אדגר אלן  ---  2007  ---  הסיפור הבלשי הראשון בהיסטוריה - אשר פורסם לראשונה ב-1841 - מופיע בספר זה בתרגום חדש. הסיפורים האחרים הכלולים בספר הינם: 'תעלומת מארי רוז'ה', 'המכתב הגנוב' ו'איש ההמון'.

הרצל.  ---  אבינרי,שלמה  ---  2007  ---  הצגת התפתחותו הרעיונית והרוחנית של הרצל על רקע המשבר התרבותי-מדיני באירופה בסוף המאה ה-19. הספר מציג את חייו ודרכו הפוליטית-ציונית של הרצל, את הצלחתו בגיבוש ההסתדרות הציונית, ואף את כשלונותיו.

הרקדן.  ---  אור נר,דב  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. מבחר עבודות בעפרונות צבעוניים שבמרכזן דמות היטלר צהובה המרקדת ב"דאנס מקבר" - מוטיב מחול המוות שתפס מקום מרכזי באמנות הגרמנית. בלויית דברים מאת האוצרת, אפי גן.

השאלה של ציון .  ---  רוז,ז'קלין  ---  2007  ---  

השאלה של ציון :  ---  רוז,ג'קלין  ---  2007  ---  דיון פסיכואנליטי-ביקורתי הבוחן את הציונות כזהות אישית ולאומית. המחברת בוחנת את יסודותיה המשיחיים של הציונות, את היחס לאחר - היהודי הגלותי מחד והערבי מאידך - ואת השפעותיו כמעצבות זהות.

השבועה :  ---  אורן,רם  ---  2007  ---  ספורם של אומנת קתולית וילד יהודי שאימצה לבן אשר שרדו יחדיו את אימת מלחמת העולם השנייה.

השביעי .  ---  קראוס,יצחק  ---  2007  ---  

השביעי :  ---  קראוס,יצחק  ---  2007  ---  החיבור עוסק בתמורות שעברה חסידות חב"ד תחת שרביט מנהיגותו של הרבי מליובאוויטש ובוחן את הרקע לאקטיביזם החב"די (מבצעי הנחת תפילין, פרסום המשיחיות, וכו') החל מהמחצית השנייה של המאה העשרים.

השגריר בין החזית לעורף .  ---  סלע,מיכל (ע)  ---  2007  ---  

השהיד שלא מת.  ---  עצמון,עמנואל  ---  2007  ---  משל פוליטי הזוי על טרור וציונות, המתרחש בכוכב לכת רחוק, לאחר שמלחמה ביולוגית-כימית-אטומית השמידה את החיים על פני כדור הארץ.

השחיין .  ---  באנק,ז'וז'ה  ---  2007  ---  סיפורם של שני ילדים בהונגריה של שנות החמישים הבורחים לעולם של דמיון, כאשר אמם בורחת למערב ואביהם שוקע בדכאונות.

השחקנית :  ---  וקסמן,יוסי  ---  2007  ---  רומן טראגי-קומי המספר על אהבתו האובססיבית של אח ערירי ודלפון לאחותו השחקנית המצליחה, עמה אינו בקשר מזה שנים.

השיבה לירושלים :  ---  מורגנשטרן,אריה  ---  2007  ---  הספר מתאר את הגורמים שהביאו למפנה במעמדם של יהודי ירושלים בראשית המאה ה-19: העלייה ומניעיה המשיחיים והאחרים, פעילותם של ארגונים יהודיים, המאבק על ההגמוניה בעיר, מערכת היחסים עם היישוב בארץ, ועוד.

השיבה לירושלים :  ---  מורגנשטרן,אריה  ---  2007  ---  הספר מתאר את הגורמים שהביאו למפנה במעמדם של יהודי ירושלים בראשית המאה ה-19: העלייה ומניעיה המשיחיים והאחרים, פעילותם של ארגונים יהודיים, המאבק על ההגמוניה בעיר, מערכת היחסים עם היישוב בארץ, ועוד.

השיבוש של הכול.  ---  מקמילן,טרי  ---  2007  ---  רומן המגולל את סיפורה של אשה המוצאת עצמה על פרשת דרכים - בגיל 44 היא מגלה שהיא בהריון.

השיניים התותבות של ג'ורג' וושינגטון :  ---  דרנטון,רוברט  ---  2007  ---  הצגה פופולרית וחיונית של דמויותיה המרכזיות של תנועת ההשכלה משני עבריו של האוקיינוס האטלנטי: וושינגטון, פרנקלין וג'פרסון באמריקה, ווולטיר ורוסו מן העבר הצרפתי.

השיניים התותבות של ג'ורג' וושינגטון :  ---    ---  2007  ---  הצגה פופולרית וחיונית של דמויותיה המרכזיות של תנועת ההשכלה משני עבריו של האוקיינוס האטלנטי: וושינגטון, פרנקלין וג'פרסון באמריקה, ווולטיר ורוסו מן העבר הצרפתי.

השכלה ומודרניזם :  ---  פלאי,משה  ---  2007  ---  ספר הבוחן את ראשיתה של ספרות ההשכלה העברית בגרמניה, את הגדרות ההשכלה והמודרניות בספרות זו, ואת תהליכי התקבלותה בקהילות השונות. במהלך הספר נבחנת השפעתו של כתב העת "המאסף", וכן נבחנים רומנים שונים.

השכלה ומודרניזם :  ---  פלאי,משה  ---  2007  ---  ספר הבוחן את ראשיתה של ספרות ההשכלה העברית בגרמניה, את הגדרות ההשכלה והמודרניות בספרות זו, ואת תהליכי התקבלותה בקהילות השונות. במהלך הספר נבחנת השפעתו של כתב העת "המאסף", וכן נבחנים רומנים שונים.

השכלה כללית ותשתיות תרבות :  ---  אלוני,נמרוד ואחרים   ---  2007  ---  תכנית מקיפה, רעיונית ומעשית, לטיפוח מורים בעלי רוחב אינטקלטואלי ויכולות חשיבה דינמיות. צוות הכותבים, מן הבכירים בתחום החינוך, מדגיש את הצורך המחודש בהשכלה ליברלית וביכולות חשיבה ביקורתיות.

השלהבת המסתורית של המלכה לואנה :  ---  אקו,אומברטו  ---  2007  ---  סוחר בספרים עתיקים מאבד את זכרונו ונוסע לבית הוריו וילדותו על מנת להשיב לעצמו את זכרונותיו האבודים. דרך הקריאה בספרי הילדות הוא מגלה את הקשר ההדוק בין המציאות ובין הטקסטים, בין הגבוה ובין הנמוך.

השלטון המקומי המגזר השלישי עיריית ירושלים עמותות הרווחה. [השלטון המקומי - המגזר השלישי : עיריית ירושלים - עמותות הרווחה.]  ---  אורבך,גדליה  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את הקשר בין השלטון המקומי ובין המגזר השלישי בהקשר של מערכת השירותים החברתיים בירושלים. בייחוד נבחן הקשר עם עמותות. מכיל טבלאות נתונים על אופי הפעילות התקציבית של העירייה.

השליטה הגברית.  ---  בורדייה,פייר  ---  2007  ---  חיבור זה של הסוציולוג הצרפתי הידוע בוחן את תהליך היצירה וההפנמה של נקודת המבט האנדרוצנטרית - הגברית - בחברה המערבית: תהליך שכולל מהלך כפול, חיצוני ופנימי, בו המלאכותי מוצג כטבעי ומוטמע בהביטוס האישי.

השליטה הגברית.  ---  בורדייה,פייר  ---  2007  ---  חיבור זה של הסוציולוג הצרפתי הידוע בוחן את תהליך היצירה וההפנמה של נקודת המבט האנדרוצנטרית - הגברית - בחברה המערבית: תהליך שכולל מהלך כפול, חיצוני ופנימי, בו המלאכותי מוצג כטבעי ומוטמע בהביטוס האישי.

השמש של בני סקורטה.  ---  גודה,לוראן  ---  2007  ---  שושלת סקורטה ראשיתה בספק אונס ספק מעשה אהבה של אסיר משוחרר ובתולה זקנה והמשכה בשלושה יתומים חסרי ירושה שכמו נידונו לקללה. הרומן מגולל את קורות השושלת לאורך שלושה דורות.

השעה בת חמישים הדקות :  ---  לינדנר,רוברט  ---  2007  ---  תיאור צמוד וספרותי של טיפול פסיכואנליטי של חמישה מטופלים. הספר ראה אור לראשונה ב-1955 ומאז במהדורות רבות. כאן נוספו לו פתח דבר ואחרית דבר מאת עפרה אשל ומאיר ברגר.

השפה העברית בעידן הגלובליזציה.  ---  נבו,נאוה. אולשטיין,עלית (עורכות)  ---  2007  ---  אסופה המאגדת מאמרים המבוססים על הרצאות שנישאו בכנס בין-לאומי שהוקדש לנושא בירושלים, 2004. המאמרים מחולקים לשלושה שערים: היבטים תרבותיים וחברתיים, תוכניות לימוד ומצב העברית.בעברית ובאנגלית.

השפעת אי השוויון על הצמיחה הכלכלית. [השפעת אי-השוויון על הצמיחה הכלכלית.]  ---  זעירא,יוסף  ---  2007  ---  חיבור הבוחן את ההשפעות החיוביות והשליליות של אי השוויון על הצמיחה הכלכלית של משקים, ועל העליה בתל"ג. הדיון עוסק בהיבטים תיאורטיים, אמפיריים וערכיים, ובישומיותם של אלו למשק הישראלי.

השקפת חיים והשקפה לאומית (קווי יסוד).   ---  בגין,מנחם  ---  2007  ---  חוברת המביאה מבחר הרצאות שנישאו על ידי מנחם בגין במהלך הועידה הארצית השניה של תנועת חירות ב-1951. ההרצאות מביאות את דעותיו של בגין ביחס למגוון נושאים: סוציאליזם, צדק חברתי, משפט, לאומיות ועוד.

השתנות תחת אש .  ---  מקגרגור,דאגלס א'  ---  2007  ---  ניתוח המהפכה שעוברת צורת הלחימה של הצבא האמריקני בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של התקופה, באמצעות בחינת יחסי הגומלין שבין טקטיקה, ארגון, טכנולוגיה, מנהיגות ותרבות. החיבור מתמקד בעיקר בכוחות היבשתיים.

התופת והגורל :  ---  וולקוביץ,שלמה  ---  2007  ---  זכרונות המחבר מתקופת השואה.

התחלה של משהו יפה .  ---  דורון,ליזי  ---  2007  ---  משולש רומנטי חוצה יבשות של בני הדור השני לשואה מכיל בתוכו את זכרונות המלחמה ההיא.

התחלה של משהו יפה .  ---  דורון,ליזי  ---  2007  ---  משולש רומנטי חוצה יבשות של בני הדור השני לשואה מכיל בתוכו את זכרונות המלחמה ההיא.

התיאומוניטריזם דת הכסף. [התיאומוניטריזם (דת הכסף)].  ---  גבריאלי,ישי  ---  2007  ---  ספר בעל אופי מסאי הבוחן את קידושה של הכלכלה ושל השימושים הכמו דתיים בה. המחבר, פעיל חברתי ואיש תנועת מרצ, מציג את המנגנונים החברתיים המופעלים על ידי כלכלת ההון לצורך שימורה העצמי.

התינוקת.  ---  סיגל,ג'יימס  ---  2007  ---  סיפורם של זוג אמריקאים הנוסעים לאמץ תינוקת בקולומביה השסועה ממלחמות פנימיות, ונקלעים ל"מסע תלאות משותף, שמעמיד במבחן אכזרי את כל מה שידעו על עצמם".

התלוי מסן פוליין [התלוי מסן-פוליין] :  ---  סימנון,ז'ורז'  ---  2007  ---  שלוש נובלות בלשיות המתרחשות באירופה של אמצע המאה ה-20, שבמרכז שתיים מהן עומדת דמותו הנודעת של רב פקד מגרה.

התמים.  ---  מקיואן,איאן  ---  2007  ---  רומן.מהנדס אלקטרוניקה בריטי צעיר הנשלח למשימת ריגול בברלין ב-1955 מוצא עצמו מאבד את בתוליו הפיזיים והנפשיים לגרמניה צעירה. תסבוכת האהבה והבגידה שהוא נקלע אליה מוצגים על רקע מבצע "מנהרת ברלין".

התמים.  ---  מקיואן,איאן  ---  2007  ---  רומן.מהנדס אלקטרוניקה בריטי צעיר הנשלח למשימת ריגול בברלין ב-1955 מוצא עצמו מאבד את בתוליו הפיזיים והנפשיים לגרמניה צעירה. תסבוכת האהבה והבגידה שהוא נקלע אליה מוצגים על רקע מבצע "מנהרת ברלין".

התנצלות.  ---  קאלו,שלמה  ---  2007  ---  במונו-דיאלוג ביוגרפי פרשני זה בא שלמה קאלו בדברים עם ניטשה, אולי גדול האתאיסטים המודרנים. פירושיו הדיאלוגיים הקצרים של קאלו מפסקים את ציטוטיו הארוכים של ניטשה, ציטוטים המהווים את רובו של הטקסט.

התעללות בזקנים :  ---  קניג,אורלי אינס. אלון,שרה. בן דוד,ורד  ---  2007  ---  ממצאיו החמורים של סקר ארצי בנושא התעללות בזקנים הביא ליצירת מודל התערבות רב-מקצועי המפורט בספר: הגדרת הבעיות והביטויים השונים של התעללות והזנחה, קשיים ודילמות, שיטות לטיפול ולמניעה.

התעללות והזנחה של ילדים בישראל :  ---  הורוביץ,דבורה ואחרים (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים הפורשת יריעה רחבה אשר מתמקדת בהיבטים השונים של התופעה.

התערבויות חדשניות בפסיכותרפיה .  ---  לאוב,ברורית הופמן,שניאור  ---  2007  ---  

התערבויות חדשניות בפסיכותרפיה.  ---  לאוב,ברורית. הופמן,שניאור  ---  2007  ---  מבחר מאמרים מקצועיים בפסיכותרפיה, פרי עטם של המחברים בשיתוף עם אחרים. המאמרים עוסקים בהצגת שיטת הטיפול של הקותרפיה הדיאלקטית, כמו גם שיטות טיפול חדשניות אחרות. מכיל תיאורי מקרה רבים.

התערבות מניעתית - סגנון חיים בריא :  ---  קידר,יהודה  ---  2007  ---  גרסאות מקוצרות לטרילוגיה בנושא תזונה ובריאות שכתב המחבר. בסדרה הנוכחית שוטח המחבר את שיטותיו המגוונות לשמירה על כושר גופני ובריאות טובה, שיטה שכוללת ריקוד, צ'י קונג ותזונה. מלווה באיורים ממחישים.

התערוכה הבלתי נראית.  ---  סארדו,דלפים. סרג'יו,אדלשטיין (אוצרים)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה ייחודית המציגה את עבודותיהם של אמני וידאו ומיצג מן הבולטים בעולם. העבודות, שבמרכזן עומד היעדרו של הדימוי הויזואלי, משתמשות באמצעים קוליים בלבד.עם מאמרים מאת האוצרים.בעברית ובאנגלית.

התערוכה הבלתי נראית.  ---  סארדו,דלפים. סרג'יו,אדלשטיין (אוצרים)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה ייחודית המציגה את עבודותיהם של אמני וידאו ומיצג מן הבולטים בעולם. העבודות, שבמרכזן עומד היעדרו של הדימוי הויזואלי, משתמשות באמצעים קוליים בלבד.עם מאמרים מאת האוצרים.בעברית ובאנגלית.

התפוח המורעל :  ---  רנן,יעל  ---  2007  ---  ניתוח הסטורי-פסיכולוגי למבחר גיבורות מן האגדות האירופיות (שלגיה, כיפה אדומה, לכלוכית, בת הים הקטנה ועוד) חושף את מנגנוני החיברות המסרסים והחשוכים אשר טמונים ביסוד הסיפורים הללו, כל אחד בדרכו.

התפוח המורעל :  ---  רנן,יעל  ---  2007  ---  ניתוח הסטורי-פסיכולוגי למבחר גיבורות מן האגדות האירופיות (שלגיה, כיפה אדומה, לכלוכית, בת הים הקטנה ועוד) חושף את מנגנוני החיברות המסרסים והחשוכים אשר טמונים ביסוד הסיפורים הללו, כל אחד בדרכו.

ואדי סאליב :  ---  וייס,יפעת  ---  2007  ---  דיון עקרוני בזיכרון וברכוש דרך ספורה של שכונת העוני ואדי סאליב שבחיפה. הדיון מפגיש את עברה הפלסטיני עם היותה מוקד לדיון סוציולוגי וחברתי כסמל ל"בעייה העדתית".

ואדי סאליב :  ---  וייס,יפעת  ---  2007  ---  דיון עקרוני בזיכרון וברכוש דרך ספורה של שכונת העוני ואדי סאליב שבחיפה. הדיון מפגיש את עברה הפלסטיני עם היותה מוקד לדיון סוציולוגי וחברתי כסמל ל"בעייה העדתית".

ואיך קוראים לך עכשיו.  ---  שם טוב,תמי  ---  2007  ---  ספורה האמיתי של ילדה שמוצאת מקלט אצל רופא ואשתו בכפר נידח בזמן השואה. אביה ממען אליה מכתבים מאוירים מלאי חן כחלק מהתכתבותם הסודית וחלק מן המכתבים המקוריים משולבים בספר.

ואיפה תשני?  ---  דחבש,דגנית (דחב"ש,דגנית)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. יצירות מבני READY MADE וצילומי שחור לבן המתמודדים עם מושג הבית ועם הניגוד שבין פנים וחוץ. בלווית דברים מאת אוצר המוזיאון, מאיר אהרונסון.

ואיש לא ידעה .  ---  גרפי,חנה  ---  2007  ---  בחורה רווקה מגיעה למושב דתי ברמת הגולן ומגלה שם יצרים, חרמות ונופי בראשית.

ואם תרצה אמור :  ---  ברודצקי,מודי. וינר,דוד הלל  ---  2007  ---  ספר המתעד תשעה דיאלוגים שבמוקדם פרשיות מן המדרש ומן האגדה. המחברים, שביניהם פערי גיל, ותרבות, מלבנים את הסוגיות תוך פניה למקורות ענפים כשהם קושרים בין הפרשיות השונות ובין בעיותיהם של החיים המודרניים.

ואם תרצה אמור :   ---  ברודצקי,מודי. וינר,דוד הלל  ---  2007  ---  ספר המתעד תשעה דיאלוגים שבמוקדם פרשיות מן המדרש ומן האגדה. המחברים, שביניהם פערי גיל, ותרבות, מלבנים את הסוגיות תוך פניה למקורות ענפים כשהם קושרים בין הפרשיות השונות ובין בעיותיהם של החיים המודרניים.

והיו אחד בידי.  ---  קלינסקי,איתן  ---  2007  ---  שירים פוליטיים אשר מרבים להתכתב עם המקורות היהודיים.

ווארצלען שפראצן פון דאס ניי.  ---  חייט,משה דוד  ---  2007  ---  

וודו :  ---  רויטר,אסטריד  ---  2007  ---  מדריך מבואי למגוון הדתות האפרו-אמריקניות, הכולל תיאור היסטורי המתחיל בשורשיהן המשותפים לפני כ- 500 שנה ומסתיים בגרסאותיהן השונות באמריקה של ימינו.

וודו :  ---  רויטר,אסטריד  ---  2007  ---  

ווזווז .  ---  ארד,בועז  ---  2007  ---  

ווזווז.  ---  ארד,בועז  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומים ועבודות וידאו של האמן הישראלי. העבודות בתערוכה עוסקות ביחסי "אני" ו"אני מדומה", באשכנזיות, וביחסים עם גרמניה הנאצית. בקטלוג ראיון עם האמן ודברים מאת האמן גיא בן-נר.

ווען די ערד האט געברענט :  ---  שקליאר,משה  ---  2007  ---  כשהאדמה בערה.

וזה הסוף.  ---  אורבך,דליה  ---  2007  ---  רומן. אשה מתה בזקנתה,קמה לתחייה, ומכאן ואילך נסקרים חייה בהיפוך מזיקנה לילדות. המחברת/הוצאה נזקקת לבקורתה של ענבל פרסר מ"מקור ראשון" כדי להעיד על העיסה.

ויה ג'מיטו.  ---  סטרנונה,דומניקו  ---  2007  ---  המחבר מגולל את סיפור שנות ילדותו ונעוריו בצל אביו - איש שונא עבודה, דלפון, מתבוסס ברגשות אשם ובעיקר חושב עצמו שנועד להיות צייר גדול, חרף דעות הביקורות והסובבים אותו.

ויהי במראת הכסף :  ---  גלדמן,מרדכי  ---  2007  ---  אלבום דו-לשוני המכנס מבחר מובחר מיצירתה של האמנית והצורפת (נולדה בבולגריה, 1932).

ויווה פיקאסו :  ---  ורדי,יגאל  ---  2007  ---  המחבר, פסיכולוג קליני וצייר ישראלי מוכר בזכות עצמו, מגיש עיון מעמיק באישיותו ובמפעלו הציורי של פיקאסו אשר מניב פרשנות חדשנית לקוד האסתטי המלווה את יצירתו.

וילו מחר שאבעס : [וילו, מחר שאבעס :]  ---  שלזינגר,יצחק  ---  2007  ---  זכרונותיו של המחבר, לימים איש אוניברסיטת בר-אילן בתחום הבלשנות העברית. המחבר מעלה זכרונות מימי מלחמת העולם ה-2 בה התחבא כילד עם משפחתו בבונקר בגודל של 7 מטרים רבועים בכפר סלובקי.

וילו מחר שאבעס : [וילו, מחר שאבעס :]  ---  שלזינגר,יצחק  ---  2007  ---  זכרונותיו של המחבר, לימים איש אוניברסיטת בר-אילן בתחום הבלשנות העברית. המחבר מעלה זכרונות מימי מלחמת העולם ה-2 בה התחבא כילד עם משפחתו בבונקר בגודל של 7 מטרים רבועים בכפר סלובקי.

ויקוו למשפט והנה משפח : ["ויקוו למשפט, והנה משפח" :]  ---  לבנקרון,נעמי  ---  2007  ---  דו"ח הבוחן את יחסם של בתי המשפט בישראל בשנת 2006 לנושא הסחר בנשים באופן פרטני, וסחר בבני אדם באופן כולל יותר. החוברת כוללת דיונים בנושאי תחיקה.

וירוס.  ---  ורמן,מיכאל  ---  2007  ---  סיפורו של ניצול יהודי ממלה"ע ה-2 המאבד את צלילות דעתו שלוב בסיפורו של בנו, מפקד טנק שלוקה בהלם קרב במהלך שנות ה-70 בארץ.

ולא על הלחם לבדו.  ---  ישראל,צביקה  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "הם כתבו בדממה,/ גנבו את הרגע בעלטה/ ולשבריר בזק צבעם.// רכבת לילה מהירה/ הציתה החזיון באורה/ וכהרף התר החותם".

ולפתע מלאך [ולפתע, מלאך].  ---  ביילי,חיימה  ---  2007  ---  רומן. סופר פרואני אמיד ובטלן מגולל את סיפור ידידותו עם עוזרת הבית שלו. לאור אופיה הפשוט ומסעם המשותף בחיפוש אחר אמה, בוחן הסופר מחדש את ההיסטוריה המשפחתית שלו ואת מצבו העכשווי.

ומליבם יוציאו מילים.  ---  לוי,יצחק  ---  2007  ---  אסופת זכרונות, מכתבים, מאמרים וקטעי יומן שנכתבו בין שנות ה-50 לשנות ה-90. המחבר, יליד ברלין 1897, מגולל את סיפור חייו בגרמניה ובא"י, אליה עלה ב-1923, ואת חזונו בדבר מוסד שיקום משותף לחיילים יהודים וערבים.

ונפקחו עיניכם.  ---  צולנג,אמיר  ---  2007  ---  סיפורם של איתן ואופיר - מתבגרים ישראליים שמסלול התבגרותם מוביל אותם למעשי אלימות קשים ולרצח: ממסכי הטלוויזיה והמחשב ועד ללחיצה על ההדק.

ונתתי תכלת בחול :  ---  בן מאיר,פיצ'י יהורם  ---  2007  ---  "זה עומד להתרחש./ רק צריך להפתח./ להפתח להשטח/ כמו יד של מבקש./ זה עומד להתרחש/ בקצות השערות/ או בנקבוביות/ או בצפרנים.// זה עומד להתרחש./ להתרחש כל כך/ בי ובהכל./ זה יהיה הכל./ כל מה שיש."

ורוניקה.  ---  גייטסקיל,מרי  ---  2007  ---  רומן. בעקבות קריירת דוגמנות שכשלה עוברת אליסון לניו יורק ושם מתחברת לורוניקה התמהונית. אליסון נשארת קרובה לורוניקה לאורך שקיעתה הנוראה אל עולם האיידס, שהיה בלתי ידוע בשנות השמונים בהן מתרחשת העלילה.

זאת אמנות?   ---  פרילנד,סינתיה  ---  2007  ---  מדריך להדיוטות בתחום ביקורת האמנות. המחבר השכיל להשתמש בדוגמאות הפחות-שחוקות בכדי להציע מגוון תיאוריות של האמנות ודרכן לשרטט נתיב כללי של מהותה.

זאת אמנות?   ---  פרילנד,סינתיה  ---  2007  ---  מדריך להדיוטות בתחום ביקורת האמנות. המחבר השכיל להשתמש בדוגמאות הפחות-שחוקות בכדי להציע מגוון תיאוריות של האמנות ודרכן לשרטט נתיב כללי של מהותה.

זאת שכולם יודעים. [זאת שכווווווולם יודעים]  ---  פוצ'ו  ---  2007  ---  הרפתקאותיו של עתונאי תל אביבי צעיר ואידיוט שמקבל לידיו מידע יקר ערך ומוזר אודות עורך עיתון מפורסם וכן מוצא עצמו משכתב את "המדריך לזונה מתחילה" עבור זונת רחוב מנוסה. הספר מוגדר ע"י העטיפה כרומן מפתח.

זאת שכולם יודעים. [זאת שכווווווולם יודעים]  ---  פוצ'ו  ---  2007  ---  הרפתקאותיו של עתונאי תל אביבי צעיר ואידיוט שמקבל לידיו מידע יקר ערך ומוזר אודות עורך עיתון מפורסם וכן מוצא עצמו משכתב את "המדריך לזונה מתחילה" עבור זונת רחוב מנוסה. הספר מוגדר ע"י העטיפה כרומן מפתח.

זה בסך הכול החיים :  ---  שקלובסקי,רחל  ---  2007  ---  "יונה קנתה לי ליום הלדתי/ חלצת סודר ממחלקת הגברים של גולף.// כשאני לובשת חלצה זו/ אני מרגישה ביתר-שאת את נשיותי// [...]איזו פדיחה!/ רציתי להרגיש קצת כמו גבר// ליום הלדתי/ והנה אני מרגישה יותר אשה!".

זהויות יהודיות בעידן רב מודרני : [זהויות יהודיות בעידן רב-מודרני]  ---  בן רפאל,אליעזר. בן חיים,ליאור (עורכים)  ---  2007  ---  הכרך מכנס עשרות טקסטים של הוגים יהודים מן המודרנה העוסקים בנושא הזהות היהודית וביניהם: שפינוזה, רוזנצוויג, לוינאס, סולובייצ'יק, בובר, ברלין, ישעיהו ליבוביץ ורבים אחרים.

זהויות למזכרת :  ---  זמייבסקי,ארתור ואחרים  ---  2007  ---  

זו הייתה הבדידות.  ---  מייאס,חואן חוסה  ---  2007  ---  סיפורה של אשה המתייתמת מאמה ונאלצת להתמודד עם התרחקותו של בעלה ובדידותה.

זוג או פרט? [Zוג או פרט?]  ---  כ"ץ,ראובן  ---  2007  ---  ספר המציג את גישתו של המחבר, מבכירי המאמנים בארץ ומנהל התכנית להכשרת מאמנים - קואצ'ינג -בטכניון, להצלחה בזוגיות. למה נשאף בזוגיות ואיך נבחר בן זוג? כיצד פותרים בעיות בזוגיות? אלו, ועוד.

זורו :  ---  איינדה,איזבל  ---  2007  ---  הרומן משרטט את דמותו של הגיבור האגדתי ומלווה אותו בהרפתקאותיו הרבות במלחמתו למען הצדק.

ז'טל אני ז'טלאי .  ---    ---  2007  ---  ידיעון ארגון יוצא ז'טל בישראל .

זיהוי תבניות.  ---  גיבסון,ויליאם  ---  2007  ---  יועצת עיצוב אמריקאית מגיעה ללונדון, מנסה לאתר את מפיץ קטעי וידאו המחוללים מהומה ברשת האינטרנט ומסתבכת עם גורמים הקשורים לשיווק, טרור וגלובליזציה.

זיכרון דברים :  ---  רייך,גלעד  ---  2007  ---  

זיכרונות בשלכת .  ---  גולדשטיין,יעקב  ---  2007  ---  

זיכרונות בשלכת.  ---  גולדשטיין,יעקב  ---  2007  ---  סיפור זכרונותיו של המחבר, ניצול שואה יליד פולין שמשפחתו כולה הושמדה בשואה תחת ידם של הקלגסים הנאצים והפולנים. המחבר הוא פרופ' ללימודי א"י, זוכה פרס הנשיא 1991.

זיכרונותיה של מוזה.  ---  ופנייר,לארה  ---  2007  ---  רומן המגולל את ספורה של מתבגרת אשר שואפת להיות מוזה של אמן, דוגמת המוזה של דוסטוייבסקי. ככל פנטסיה, גם זו שלה מתערערת במפגשה עם המציאות אולם כשחלומה לבסוף מתגשם היא עצמה נמצאת מפוכחת ומציאותית.

זירת קרב :  ---  אידן,אריה (ע.)  ---  2007  ---  אסופה של 24 מסות על אודות 32 קרבות מכריעים שהתרחשו בתולדות ארץ ישראל ומדינת ישראל, למן העת העתיקה, דרך ימי הביניים והעת החדשה ועד למאה העשרים.

זירת קרב :  ---  אידן,אריה (ע.)  ---  2007  ---  אסופה של 24 מסות על אודות 32 קרבות מכריעים שהתרחשו בתולדות ארץ ישראל ומדינת ישראל, למן העת העתיקה, דרך ימי הביניים והעת החדשה ועד למאה העשרים.

זכויות מטפחים ופטנטים :  ---  בראש,דורון  ---  2007  ---  מתוך ההקדמה: "עוסק בצורה רחבה ומקיפה בדיני הקניין הרוחני והאופן בו ניתן להגן בזכות מטפחים ופטנטים על זני צמחים חדשים ועל מוצרי מחקר ופיתוח במגזר החקלאי ובמגזר הביוטכנולוגי."

זכר דבר לעבדך :  ---  גליק,שמואל [עורך]  ---  2007  ---  מאמרים הערוכים בארבעה שערים: החינוך היהודי והגותו; תנ"ך, מדרש ופרשנות; עיונים בתפילה ובמנהג, והגשמה חלוצית בארץ ישראל. השער העיקרי הוא הראשון שבין נושאיו הוראת תלמוד, חינוך חרדי, עמנואל לוינס ועוד.

זכרו את השם :  ---  אילון,לאה  ---  2007  ---  שירים. "כלם יכולים להיות מה שהם יכולים להיות/ לגבי זה לא./ אני צריכה להיות יותר/ אני לא אל נמוך ואפסי כל כך ולא יכול/ אני אל אחר/ יכול/ ורוצה [...]".

זכרו את השם :  ---  אילון,לאה  ---  2007  ---  שירים. "כלם יכולים להיות מה שהם יכולים להיות/ לגבי זה לא./ אני צריכה להיות יותר/ אני לא אל נמוך ואפסי כל כך ולא יכול/ אני אל אחר/ יכול/ ורוצה [...]".

זלדה :  ---  אטינגר,אסתר  ---  2007  ---  הספר משלב את ספור חייה של זלדה המשוררת עם עיון בשירתה.

זמן ונרטיב 3 :  ---  ריקר,פול  ---  2007  ---  לקוח מגב הספר: "בחלק האחרון של זמן ונרטיב עוסק ריקר בין היתר בשאלה, כיצד יכולה פואטיקה של נרטיב לפתור את בעייתיות הזמן."

זמן יהודי חדש :  ---  יובל,ירמיהו. צבן,יאיר. שחם,דוד (עורכים)  ---  2007  ---  10 מדורים הבנויים ממאמרים הדוגמים תהליכים ואישים העוסקים בהיווצרותה של תרבות יהודית חדשה בעידן החילון. בסוף הסדרה מופיע מפתח ותוכן עניינים מפורט.

זמן להתחיל לחיות.  ---  דגן,ליאור  ---  2007  ---  ספר שירים, הכולל גם כמה סיפורים. משירי הספר: "מה רבו החתולות/ שברחוב משתוללות/ עיניהן בחשכה/מביטות לנפשך.// מי דואג, למי אכפת/ מהאיש המרפט/ וברדת הלילות/ אלחם בחתולות [...]".

זמר :  ---  שלונסקי,אברהם  ---  2007  ---  חיבור פרשני מ-1997 על שיר של שלונסקי מאמצע שנות ה-40, העוסק במפעל החלוצי בגלבוע. ייחודו של החיבור בסוגה שייסד - מעין מדרש אינטרטקסטואלי המעמיד את הטקסט מול מקורות יהודיים, מהמקרא, דרך חז"ל וכן הלאה.

זעקי ארץ אהובה.  ---  פאטון,אלן  ---  2007  ---  רומן שהוא בעיקרו תיעוד חברתי של תקופת האפרטהייד בדרום אפריקה. הספור משלב אמת ובדיה כשהוא מגולל את מסעו של כומר שמגיע ליוהנסבורג בכדי למצוא את אחותו ובנו.

זעקת הטווס.  ---  נהאי,ג'ינה ב'  ---  2007  ---  רומן המשרטט את נתיב חייה של אישה יהודיה באירן על רקע תהפוכות המאה ה-20. הספר פותח צוהר אל עולמה של הקהילה היהודית העתיקה ביותר בגולה.

זרה בציון :  ---  רביבו,ג'ניס  ---  2007  ---  שיר מס' 10: "הנה שיר מס' 10:/ הילדים לא רבו;/ האכל התקבל;/ הספקתי קצת לנוח;/ לא התאהבתי במיחד;/ בעלי הסתפר".

זריחה חדשה.  ---  עידן,אורי  ---  2007  ---  סיפורם של שני אנשי מחשבים מעורערים הדוגלים בפילוסופית התוכנה החופשית אשר יוצאים עם חברים לשיט לאורך חופי הארץ, בו ינסו להגשים את מזימתם הזדונית. ספר לחובבי שיט ו/או מחשבים.

זרמים במחשבה האירופית בראשית המאה העשרים בהשפעתם על היהדות והתנועה הציונית.  ---  זליגמן,חיים. גורן,יעקב (תרגמו ערכו וכתבו)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים. מאמר רחב ומרכזי מוקדש להשפעת תורתו של ניטשה על היהדות, התנועה הציונית, הקיבוצית ומנהיגיה. מאמרים נוספים פורסמו בראשית המאה העשרים והם מובאים כאן לראשונה בתרגום.

זרמים במחשבה האירופית בראשית המאה העשרים בהשפעתם על היהדות והתנועה הציונית.  ---  זליגמן,חיים. גורן,יעקב (תרגמו ערכו וכתבו)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים. מאמר רחב ומרכזי מוקדש להשפעת תורתו של ניטשה על היהדות, התנועה הציונית, הקיבוצית ומנהיגיה. מאמרים נוספים פורסמו בראשית המאה העשרים והם מובאים כאן לראשונה בתרגום.

חברה אבודה :  ---  אופיל,ג'ני. שאפל,אליסה (עורכות)  ---  2007  ---  20 סופרות מתארות סיפורים מחייהן, סיפורים השופכים אור על החברות הנשית, על ההתמודדות עם אובדנה, ועם הכאב הכרוך בו.

חברון :   ---  גרינברג,תמיר  ---  2007  ---  סיפורן של שתי משפחות - יהודית וערבית - החיות בחברון מיתית בה העצמים הדוממים, כמו גם ההיסטוריה עצמה, מואנשים. טרגדיה יוונית-יהודית המשלבת את האפי בפוליטי, ואת שפת התנ"ך בנוסחה הטראגית הקלאסית.

חברי לנארד.  ---  פריי,ג'יימס  ---  2007  ---  ביום שג'יימס משתחרר מהכלא הוא מגלה שאהבת חייו, היחידה שאי פעם ידע, התאבדה. חברו לנארד, איש עסקים נדיב, עוזר לג'יימס להתמודד עם הטרגדיה ולבנות לעצמו חיים שיש בהם אהבה והם נקיים מסמים ואלכוהול.

חגיגה נודדת.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2007  ---  הספר מתבסס על זכרונותיו של המינגוויי מצעירותו בשנות העשרים בפאריז וכולל בין היתר זכרונות מנסיונות הכתיבה הראשונים שלו ואת דיוקניהם של גדולי ספרות אחרים מפאריס באותה התקופה, כגון פיצג'רלד ושטיין.

חדרו של אספן.  ---  אויחרמן,קטיה  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת מיצבים שנוצרו בהשראת סיפורו של יוחנא מירזה בן דוד דאוד, יהודי פרסי לונדוני שהתגורר בבדידות ובעליבות תוך איסוף אובססיבי של חפצי אמנות איסלמיים נדירים והיקשרות יוצאת דופן אליהם.

חוכמת הזן :  ---  אינגללנד,רוג'ר. בנקרופט,אן (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מובאות מפיהם של מורי זן דגולים ואחרים, ממזרח וממערב, המאירים פנים שונות של הזן בודהיזם.

חוכמת הטאו.  ---  פאס,ג'וליאן פ'  ---  2007  ---  אסופת מובאות מן המסורת הדאואיסטית הסינית, בעיקר מספר הבסיס שלו 'דאו דה ג'ינג' (ספר הדרך והסגולה).

חוכמת המצוינות :   ---  שארמה,רובין  ---  2007  ---  ספר הצלחה ומודעות עצמית, מאת מחבר רב המכר "הנזיר שמכר את הפרארי שלו". "היו ה"בונו" של מכירת ציוד משרדי": עם מגוון עצות ותובנות שבמוקדן הכוח להעז, לגדול ולהתפתח.

חוכמת הנשיות :  ---  קוזין,רות  ---  2007  ---  המחברת ראתה לנכון לפרוט את העצות והעקרונות שעל פיהם תוכלנה נשים להגשים עצמן ולחיות חיים מלאים וטובים יותר. בין מראי המקומות מופיעים הזוגיות, הפנאי, הבריאות, המחשבה וכו'.

חוכמת קונפוציוס.  ---  צה שון. בארט,ט"ה (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מובאות מן התורה הקונפוציאנית הסינית.

חומצה גופריתנית :  ---  נותומב,אמלי  ---  2007  ---  במרכז העלילה המטרידה - סדרת מציאות בדיונית בטלויזיה שגיבוריה מושמים יחדיו במחנה ריכוז וחיים את זוועות המחנה, אסירים לצד קאפו, מול עדשות המצלמות.

חומר בשטח הפקר.  ---  נייגר פליישמן,מרים  ---  2007  ---  "אני המתרוצצת לפי פרוטוקול/שאינו קריא מכאן,/רק מגבהים הפוערים עצמם,/לא הכל מפרט לי.//אני המתבצרת בתוך העין/.../כבר התרגלתי לצורת הימים.//אני שהדמיון בדמי,/שחיי מלאים בחלופות,/לפתע,/נמלאתי חרף."

חומר למחשבה :  ---  לירז,מאיר  ---  2007  ---  אוסף עצות, אמרות, קריקטורות הומוריסטיות ורעיונות שסובבים ברובם סביב נושא ההצלחה והשינוי בחיים, וכיצד ניתן להשיגם.

חוסט ובנותיה :  ---  פוקס,אברהם  ---  2007  ---  ספר העוסק בקהילות היהודיות של העיר חוסט שבצ'כוסלובקיה ושל הכפרים שבסביבותיה. בספר תיאורים היסטוריים של הווי חיי הקהילה מן התקופה שקדמה לשואה, ממאורעות השואה, ומן התקופה הקצרה שלאחריה.

חוסן הקהילה :  ---  פווין,אברהם  ---  2007  ---  המחבר משתמש במושג התיאורטי שטבעו בורדייה וקולמן - "הון חברתי" - ודרכו מבקש לפענח טוב יותר את פשר המשבר הקיבוצי ולהצביע על דרכי התמודדות עמו.

חוק המשיכה.  ---  לוסייה,מייקל ג'.  ---  2007  ---  מדריך להצלחה ולמודעות עצמית שנושאו "חוק המשיכה" - השגת הצלחה והגשמה עצמית בעזרת חשיבה חיובית. מלווה בתרגילים לאימון עצמי.

חוק חופש המידע :  ---  גולן,ליאת  ---  2007  ---  דו"ח מחקר הבוחן את יישומו של חוק חופש המידע ומצביע על פערים בין רוח החוק ולשונו ובין פעולותיהם של משרדי הממשלה השונים. הדו"ח ממשיך ומפרט דרכי פעולה מנהליות שונות שיכולות לשפר את המצב הקיים.

חושב שאוהב.  ---  קריב,ערן  ---  2007  ---  שירים. "...כיין נושן את מטפטפת בלבי./השיר נכתב ביד רועדת/ועיני מתעורות/מדמעותי ומדמעותיך." ההוצאה מפרטת בדייקנות רבה את אסורי הקופירייט, במקרה זה נראה הדבר מיותר במקצת.

חושבים כימיה :  ---  וינברגר,יהודית ואחרים  ---  2007  ---  הספר מציג את תכנית ההוראה שפותחה במיוחד לקדם עשייה ולמידה משמעותית של סטודנטים במעבדה לכימיה.

חושבים קריירה :  ---  ספאני,מ. צורי,ת.  ---  2007  ---  הספר מונה ומפרט עשרות עצות להתנהלות נבונה בחיפוש אחר קריירה ובשימורה, החל משלב ראיון העבודה וכלה בשקיעה בעבודה בינונית והדרך להחלץ מכך.

חושים בוני מותג.  ---  לינדסטרום,מרטין  ---  2007  ---  מדריך לשיווק ולבניית מותגים אשר פונים לכל חמשת החושים של הלקוח. המחבר מראה כיצד החברות המובילות בעולם המיתוג עושות את זה וכיצד כל אחד יכול לבנות מותג משגשג בעזרת תכנית ששת השלבים המופיעה בספר.

חזירוטופיה.  ---  פיצג'רלד,קיטי  ---  2007  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים מיוחדת בין נערה מתבגרת וזועמת לבין גבר מבודד מן החברה אשר סובל מעיוותים גופניים איומים ואשר מתחזק אובססיה חמורה לחזירים.

חזית הסערה :  ---  בוצ'ר,ג'ים  ---  2007  ---  רומן השוזר יחדיו את ז'אנר הבילוש והפנטזיה ומגולל את ספורו של בלש בעל כוחות מופלאים אשר מתבקש לחקור מקרה של רצח כפול.

חזקים על חלשים.  ---  כספי,אריה  ---  2007  ---  מבחר מרשימותיו של כתב "כותרת ראשית" ו"הארץ", שפרסם את רשימותיו בענייני חברה וכלכלה מ-1986 ועד פטירתו ב-2003.

חזקים על חלשים.  ---  כספי,אריה  ---  2007  ---  מבחר מרשימותיו של כתב "כותרת ראשית" ו"הארץ", שפרסם את רשימותיו בענייני חברה וכלכלה מ-1986 ועד פטירתו ב-2003.

חזרה כללית.  ---  קרני,שאול  ---  2007  ---  "לפעמים זו שגיאה להולד. לפעמים זו שגיאה/לחיות./ לפעמים זו שגיאה לעשות/את הדבר הנכון./לפעמים מוטב לטעות, אף שטעות/היא טעות,/זו תמיד שגיאה למות בטרם עת./...". כולי תקוה שהשירה היא לו בגדר תחביב בלבד.

חטאים בפס הרחב.  ---  בר און,יהלי  ---  2007  ---  רומן ארוטי על גבול הפורנוגרפיה אשר מתאר את מערכת היחסים האסורה בין שני נואפים, סטודנטית והמרצה שלה. מערכת היחסים בין השניים מתנהלת במציאות ובעולם הוירטואלי לסירוגין.

חי צומח דומם .  ---  אקשטיין,לאה איתמר,דליה  ---  2007  ---  

חי צומח דומם : [חי, צומח, דומם :]  ---  אקשטיין,לאה. איתמר,דליה  ---  2007  ---  ספר המיועד להצגתם של מושגי יסוד בפילוסופיה של מדעי החיים מתוך נקודת מבט היסטורית - קונסטרוקטיביסטית אשר מגשרת בין השינויים בחשיבה האנושית ההיסטורית ובין השינויים המתחוללים במערכת המושגית של הלומד.

חיבוק הקיסר :  ---  מאסון,ג'פרי  ---  2007  ---  פינגווינים קיסריים, זאבים, בונים, סוסוני ים, דובים, לנגורים ואחרים - כולם זוכים לתיאור דפוסי המשפחה והאבהות שהם מנהלים, מתובלים בתובנותיו של המחבר על אודות המשפחה והאבהות האנושית.

חידושי זוהר :  ---  מרוז,רונית (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים במבואות ובשלושה שערים: דיון בעקבות צאתם לאור של הכרכים הראשונים של זוהר בתרגום ופירוש דניאל מאט; עולמה הרעיווני של ספרות הזוהר ומחקרה; זוהר באספקלריית הדורות הבאים.

חידושים בארכיאולוגיה של ירושלים וסביבותיה :  ---  עמית,דוד ואחרים [עורכים]  ---  2007  ---  שני כרכים הכוללים עשרות מאמרים וסקירות. כרך א' עוסק בירושלים בימי בית שני, בעיר ופרווריה בין המרידות, בגילויים באיליה קפיטולינה, ובהר ציון. כרך ב' - במחקר העיר העתיקה, ובגילויים במרחב ירושלים ובשפלת יהודה.

חידושים בחקר ירושלים 12 :  ---  ברוך,אייל. פאוסט,אברהם (עורכים)  ---  2007  ---  מבחר מאמרים: ביצורי ירושלים באלף השני לפנה"ס; "ישוב נעלם" מתקופת הברזל מצפון לירושלים; מזבלה בבית זבול?; תיארוך הקארדו המזרחי; עצמות בעלי חיים מסוף ימי בית שני; השתקפותה של ירושלים בעיני העולם.היווני-רומי.

חידות די איזופיטו משלי איסופוס. [חידות די איזופיטו. משלי איסופוס.]  ---  איסופוס  ---  2007  ---  הוצאה מודפסת של כתב יד בלאדינו שהתגלה לאחרונה. בכתב יד משנת 1893 זה העתיק הכותב 17 ממשלי איסופוס. הטקסטים מופיעים בצילום מכתב היד, בדפוס בלאדינו באותיות עבריות ובאותיות לועזיות, ובתרגום לעברית.

חידת הילדות :  ---  סולן,רוני  ---  2007  ---  המחברת מפגישה את קוראיה עם גישתה התיאורטית המקורית אשר חידושה העיקרי מתמקד בהגדרה שונה של שלושה מושגים: נרקסיזים, 'יחד' וחזות העצמי. מלווה בתיאורי טיפול אשר לקוחים מנסיונה של המחברת.

חידת הילדות :  ---  סולן,רוני  ---  2007  ---  המחברת מפגישה את קוראיה עם גישתה התיאורטית המקורית אשר חידושה העיקרי מתמקד בהגדרה שונה של שלושה מושגים: נרקסיזים, 'יחד' וחזות העצמי. מלווה בתיאורי טיפול אשר לקוחים מנסיונה של המחברת.

חיות הבר .  ---  ריפל,עליזה  ---  2007  ---  קובץ תצלומי חיות לגיל הרך.

חיי התרבות והכלכלה ביפו שלפני הנכבה (1948).  ---  יהב,דן  ---  2007  ---  הספר מתמקד בתקופה שממחצית המאה ה-19 ועד 1948. פרקי הספר: מסגדי יפו; משפחות נכבדים ובתיהן; מפלגות ופעילות פוליטית; מוסדות ציבור; חינוך ותרבות; חיי הכלכלה; שמות לרחובות יפו; סגנונות בנייה ותכנון עירוני.

חיי יוסף :   ---  פלאוויוס יוספוס  ---  2007  ---  תרגום חדש לעברית של ספרו האוטוביוגרפי של יוסף בן מתתיהו, הוא יוספוס פלאוויוס, ההיסטוריון היהודי. התרגום מלווה במבואות מקיפים, ביניהם חיבור העוסק בישוב היהודי בגליל בתקופתו של בן-מתתיהו.

חיי פועלת בארץ :  ---  פקלמן,הניה מ.  ---  2007  ---  ראה אור לראשונה ב-1935, הספר מגולל בגוף ראשון את קורות פועלת עירונית מת"א מילדות והכשרה ועד עלייתה והמשבר שפקדה בעקבות אינוסה.שני מאמרים עוסקים, האחד בקריאה ספרותית-פמניסטית והשני בייחוד ספורה.

חיי פועלת בארץ :  ---  פקלמן,הניה מ.  ---  2007  ---  ראה אור לראשונה ב-1935, הספר מגולל בגוף ראשון את קורות פועלת עירונית מת"א מילדות והכשרה ועד עלייתה והמשבר שפקדה בעקבות אינוסה.שני מאמרים עוסקים, האחד בקריאה ספרותית-פמניסטית והשני בייחוד ספורה.

חיי פיי.  ---  מרטל,יאן  ---  2007  ---  מהדורה חגיגית ומאוירת למשל האכזרי והמרתק על אודות המין האנושי. נער הודי נקלע לסירת הצלה בלב-ים בחברת קוף, צבוע, זברה ונמר בנגלי.

חיי שניים .  ---  סת,ויקראם  ---  2007  ---  

חיי שניים.  ---  סת,ויקראם  ---  2007  ---  ויקראם סת מספר את סיפור חייהם של דודו ודודתו - הוא רופא שיניים הודי שחי באנגליה, היא יהודיה גרמניה שנמלטה ללונדון מאימי הנאצים - בסיפור הטווה יחד ארצות ותרבויות, מזרח ומערב.

חייבת את הנעליים האלה!  ---  ג'קובי,פאולה  ---  2007  ---  מעין גישוש אנתרופולוגי מתבדח העוסק באובססיה של נשים לנעליים.

חייה הרבים וייסוריה הסודיים של ז'וזפין ב'.  ---  גולנד,סנדרה  ---  2007  ---  סיפור אהובתו של נפוליאון המובא בצורת יומן, החל משנות נעוריה ועד לנישואיהם בשנת 1796.

חיים חדשים :  ---  רמון,עינת  ---  2007  ---  עיון בתהליך הבשלתה של ביקורת הכוחנות בהגותו הדתית של גורדון ובהשלכות של תורת המוסר של גורדון כפי שאלו מתבטאות בעמדותיו הפוליטיות ובפרושיו לכתבים מן הקאנון היהודי.

חיים חשופים .  ---  אתגר,רפי (א)  ---  2007  ---  

חיים חשופים.  ---  אתגר,רפי (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה קבוצתית העוסקת בזכויות האדם בישראל ובעולם. בתערוכה עבודות במגוון מדיות של 42 אמנים מרחבי העולם, אחדים ידועי שם. בין האמנים המציגים: ביל ויולה ואנסלם קיפר. בקטלוג מסות וחיבורים שונים.

חיים למען ישראל.  ---  לאור,ערן  ---  2007  ---  כרך שני בטרילוגיה אוטוביוגרפית. מתאר את קורות המחבר בין השנים 1925-1945. בתחילת תקופה זו הוא חי בקושטא כיהודי מתבולל, מתנכר לדתו ולעמו. ב-1934 הוא עולה לארץ כציוני ומתחיל בייסוד ענף הספנות העברית.

חיים פזנר האיש שידע : [חיים פזנר - האיש שידע :]  ---  מיכלסון,מנחם  ---  2007  ---  ספר הסוקר את חייו ופועלו של חיים פזנר, איש המשרד הארץ-ישראלי בז'נווה שגילה לראשונה דרך מקורות מודיעיניים על תכנית הפתרון הסופי וניסה, בהצלחה חלקית, לחשוף את זו לעולם הרחב.

חיים פזנר האיש שידע : [חיים פזנר - האיש שידע :]  ---  מיכלסון,מנחם  ---  2007  ---  ספר הסוקר את חייו ופועלו של חיים פזנר, איש המשרד הארץ-ישראלי בז'נווה שגילה לראשונה דרך מקורות מודיעיניים על תכנית הפתרון הסופי וניסה, בהצלחה חלקית, לחשוף את זו לעולם הרחב.

חיים שבירים.  ---  פרנק מיטרני,רינה  ---  2007  ---  רומן המבוסס על סיפורי חייהם של בלש לשעבר, פורץ, קוסמטיקאית ובנה המיוחד, לכולם התוודעה המחברת במסגרת עבודתה בקיוסק שכונתי כחלק ממבצע פרטי להכרת פניה העממיות של מדינת ישראל.

חיים שבירים.  ---  פרנק מיטרני,רינה  ---  2007  ---  רומן המבוסס על סיפורי חייהם של בלש לשעבר, פורץ, קוסמטיקאית ובנה המיוחד, לכולם התוודעה המחברת במסגרת עבודתה בקיוסק שכונתי כחלק ממבצע פרטי להכרת פניה העממיות של מדינת ישראל.

חיים שלמים.  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2007  ---  רומן. בעיצומה של המלחמה יוצאת נערה צעירה, בת תערובת, למסע חיפוש ארוך בעקבות אמה היהודיה אשר נאסרה וגורשה למחנות.

חיל ורעדה.  ---  קירקגור,סרן  ---  2007  ---  תרגם מדנית: איל לוין. הקדים וערך: יעקב גולומב.

חילי סלמיס.  ---  סרקס,חויר  ---  2007  ---  רומן אוטוביוגרפי שזכה לתהודה תקשורתית ולפרסים ספרותיים. הרומן מתלווה אל המחבר במסעו לגילוי האמת מאחורי הצלתו המיסתורית של אחד מראשי האידיאולוגים של המפלגה הפשיסטית המחכה להוצאתו להורג.

חינוך בחברה רבת תרבויות :  ---  פרי,פנינה  ---  2007  ---  אסופת מחקרים העוסקים בעשייה חינוכית באקלים רב תרבותי ובעין ביקורתית. שערי הספר: השכלה גבוהה ושפת אם; רב תרבותיות עפ"י הבדואים בנגב, העולים מבריה"מ ואתיופיה; תגובה לחינוך מודרני של נשים ערביות; ועוד.

חינוך בחברה רבת תרבויות :  ---  פרי,פנינה  ---  2007  ---  אסופת מחקרים העוסקים בעשייה חינוכית באקלים רב תרבותי ובעין ביקורתית. שערי הספר: השכלה גבוהה ושפת אם; רב תרבותיות עפ"י הבדואים בנגב, העולים מבריה"מ ואתיופיה; תגובה לחינוך מודרני של נשים ערביות; ועוד.

חינוך חברתי .  ---  טנוס,נביל  ---  2007  ---  חקר הפעילות הבלתי פורמאלית בבית הספר התיכון הערבי בישראל .

חינוך כחוויה קיומית.  ---  תדמור,ישעיהו  ---  2007  ---  חיבור המציב אל מול המגמות הפוסטמודרניות העכשוויות בחינוך את דרכו של החינוך האקזיסטנציאלי - חינוך המחזק את זהותו העצמית והאתית של התלמיד, ומעצים את זו ברוח ההומניזם.

חיפה עכשיו.  ---  רוגר,צבי (צילום)  ---  2007  ---  

חירות בע"מ :  ---  ברמן,יונתן  ---  2007  ---  דו"ח מחקר הבוחן את תנאי ההעסקה של עובדים זרים המועסקים בחברות כוח אדם בענף הבניין בישראל, תנאי העסקה שנקבעו בעקבות חקיקה מ-2005. הדו"ח מוצא שהחקיקה האמורה לא שיפרה את מצבם של עובדים אלו.

חירות קשה :  ---  לוינס,עמנואל  ---  2007  ---  קובץ מסות מאת לוינס שזכה לתהודה רבה. המסות בוחנות אירועים שונים הקשורים למצב היהדות במאה ה-20- השואה, הקמת מדינת ישראל, מצב יהודי בריה"מ, ועוד-זאת מתוך נקודת מבט היסטורית המעלה על נס את השיח התלמודי.

חכמים :  ---  לאו,בנימין  ---  2007  ---  הספר מלווה את יצירתם של חכמים, החל מהתקופה שלאחר חורבן הבית ועד אחרי מרד בר כוכבא. הספר מבקש להישאר נאמן הן לאירועים ההסטוריים והן למסכת אבות וכך לצייד את הקורא בכלים להבנה מעמיקה של התורה שבעל-פה.

חכמתה של מלכות ישראל.  ---  שביד,אליעזר  ---  2007  ---  פירוש ספרותי-פילוסופי לתריסר הספרים המרכיבים את ספרי הכתובים שבתנ"ך.

חלב גוי :  ---  פיינשטיין,משה  ---  2007  ---  תשובתו ההלכתית של הרב (תרנ"ה-תשמ"ו) בשאלת האיסור העתיק מעמיקה ומרחיבה בנושא בדרכה לביסוס ההיתר להשתמש בחלב של חברות שיווק החלב המוכרות.

חלומות ראווה .  ---  גרוסלרנר,מרינה  ---  2007  ---  

חלומות ראווה.  ---  גרוסלרנר,מרינה  ---  2007  ---  רומן. מפגש אקראי בין שבעה נערים ונערות חסרי בית מוביל לאתר נטוש שם הם מקימים לעצמם מקלט מן העולם החיצון, מקום בו העולם הפנטסטי והקדום משתלט על המציאות ומחליף אותה.

חלומות של גברים :  ---  הופקה,רוברט ב.  ---  2007  ---  פרי עטו של מטפל יונגיאני הומוסקסואל, הספר מגולל שני סיפורים מחדר הטיפולים על אודות שני גברים המתאפיינים בחוסר מודעות רגשית. המחבר מנתח את חלומות שני מטופליו ודרכם פונה לעסוק בשאלות מגדר ואחרות.

חליל המרזבים :  ---  מיאקובסקי,ולדימיר  ---  2007  ---  תרגום חדש של מיאקובסקי (1930-1893) - משורר, צייר ושחקן מאסכולת הפוטוריזם הרוסי. לספר נוספה ביוגרפיה, דיוקנאות שלו פרי עטם של אנשי רוח רוסים וכן לקסיקון לפוטוריזם הרוסי. מאמץ הושקע בעיצוב הספר.

חליל המרזבים :  ---  מיאקובסקי,ולדימיר  ---  2007  ---  תרגום חדש של מיאקובסקי (1930-1893) - משורר, צייר ושחקן מאסכולת הפוטוריזם הרוסי. לספר נוספה ביוגרפיה, דיוקנאות שלו פרי עטם של אנשי רוח רוסים וכן לקסיקון לפוטוריזם הרוסי. מאמץ הושקע בעיצוב הספר.

חלק :  ---  הדר קליין,טניה  ---  2007  ---  המחברת הינה חוזרת בתשובה המתגוררת בירושלים, דבר הניכר בשיריה: "[...] בתוך האור היקר המציף את ירושלים,/ להתפלל כמו חלזון קטן בין קפלי ההרים [...]".

חמדת הבלש.  ---  דהרי חמילבסקי,גאולה  ---  2007  ---  ספור בוסרי במיוחד המגולל את ספורה של אשה שמוצאת את עצמה תחת מעקב צמוד של בלשים אשר מערערים את חייה. כאן נכנס לפעולה הבלש הטוב אשר נשכר על ידה ונופל בקסמיה.

חמישה חומשי תורה :  ---    ---  2007  ---  מהדורה מהודרת של חמישה חומשי תורה, בהוצאת משרד הבטחון, מעומדת ומעוצבת באופן קריא ונגיש לקורא המודרני, עם תרגום רש"י בגופן עברי ומנוקד. במארז קרטון מהודר.

חמישה חומשי תורה :  ---    ---  2007  ---  החומש בכרך אחד מהודר.

חמסין.  ---  שני,רונית  ---  2007  ---  אלבום צילומים המציג מבחר מעבודותיה של הצלמת בעשורים האחרונים. הצילומים צולמו בלונדון, ניו יורק וישראל ורובם מטופלים בטכניקות שונות.

חמסין.  ---  שני,רונית  ---  2007  ---  אלבום צילומים המציג מבחר מעבודותיה של הצלמת בעשורים האחרונים. הצילומים צולמו בלונדון, ניו יורק וישראל ורובם מטופלים בטכניקות שונות.

חנה ארנדט בירושלים.  ---  אשהיים,סטיבן א'  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המבוססת על סדרת הרצאות מכנס ראשון בישראל שדן בדמותה ויצירתה. בין הנושאים הנידונים: פוליטיקה ופילוסופיה; עיון מחודש ב'מקורות הטוליטריות'; חנה ארנדט והיהדות; 'אייכמן בירושלים'; ועוד.

חנות המשי .  ---  אוו,טאש  ---  2007  ---  רומן המספר את סיפורו של גיבור מקומי במלאיה של שנות הארבעים משלוש נקודות מבט: של בנו, אשתו וחברו הטוב.

חסד נעורי לא יאפיר.  ---  רוזנפלד,אסתר  ---  2007  ---  אוסף שירים למשוררת המבוגרת שמפליגה בשיריה אל עבר מחוזות הנעורים ומתארת את אהבתה למולדת ולנופיה ואת חייהם של ילדיה ונכדיה.

חסד.  ---  אולמן,לין  ---  2007  ---  רומן העוסק באהבה ובמוות דרך ספורו של אדם הגוסס ממחלה קשה ומבקש מאהבת חייו שתסייע לו להתאבד.

חסדי הלב השבור .  ---  מנדל,שרי  ---  2007  ---  ספר שנכתב על-ידי אמו של קובי מנדל ז"ל, נער בן 13 אשר נרצח ב-2001 על רקע לאומני. בספר מתארת אמו את תהליך האבל שחוותה בשנה שלאחר הרצח.

חסדי הלב השבור.  ---  מנדל,שרי  ---  2007  ---  ספר שנכתב על-ידי אמו של קובי מנדל ז"ל, נער בן 13 אשר נרצח ב-2001 על רקע לאומני. בספר מתארת אמו את תהליך האבל שחוותה בשנה שלאחר הרצח.

חסימת הפיתוח :   ---  שחאדה,אמטאנס  ---  2007  ---  מבט ביקורתי על המצב הכלכלי-סוציולוגי של המגזר הערבי. זה אינו מוסבר עוד כחלק מתהליך מתמשך של מעבר מפרימטיביזם למערביות, אלא לאור מדיניות מפלה ומכוונת ארוכת שנים מצד משרדי ממשלה שונים.

חף מפשע.  ---  גרישם,ג'ון  ---  2007  ---  הרומן מבוסס על סיפור אמיתי והוא מביא את סיפורם של שני חברים שהואשמו ברצח על לא עוול בכפם בעוד המשטרה דואגת להעליל עליהם האשמות כוזבות.

חפצים חיים.  ---  ואלך,עמי  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני המוקדש לסדרת תצלומיו של האמן במחסן חפצים בקיבוץ משמר העמק. כולל תצלומים ומאמר מקדים מאת האוצרת.

חצרות בעיר האבות :  ---  קליין,אריה  ---  2007  ---  חיבור המתאר את התפשטות מגורי היהודים בחברון החל מאמצע המאה ה-19. הספר מפרט את המבנים הקהילתיים והציבוריים שנבנו מחוץ לשכונת "אברהם אבינו". הספר מתייחס גם לאופי התכנון וכולל מפות ותצלומי צבע.

חרוזי החיים והמוות .  ---  עוז,עמוס  ---  2007  ---  

חרוזי החיים והמוות.  ---  עוז,עמוס  ---  2007  ---  נובלה שעלילתה מתרחשת בליל תל-אביבי מהביל. גבור הספור,סופר המתרשם מסביבתו כרקע פוטנציאלי ליצירה.

חריגויות ודעות קדומות :  ---  בורק,שרה  ---  2007  ---  תיאור וסקירה הסטורית על התפתחות החינוך המיוחד מאז ימי קדם, בעיקר מסוף המאה ה-19 והמאה ה-20, ברחבי העולם.

חשק לכתום :  ---  לוי,לורי  ---  2007  ---  השירים מופיעים הן בשפת המקור והן בתרגומם העברי. "האם לכך את מיחלת? קמצוץ מטעם הודאות/ המבהקת כטעמם של גויבה או מנגו,/ חריפה כשל פלפל שזה עתה נחתך? [...]".

חתולי הרחוב שלי.  ---  בילסקי,רפאלה  ---  2007  ---  סיפורה של קהילת חתולי רחוב המתרחש במשך כ-14 שנים, ומובא מנקודת מבטה של האשה הזנה אותם בקביעות. בספר ניתן לקרוא על חיי החברה ומעשי הגבורה של החתולים, דפוסי אמהות יחודיים ויחסם לחלש.

חתולים :  ---  תגר,דנה (אוצרת)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה אלבומי דו-לשוני שבו מככבות רק יצירות ,ישראליות ברובן,שמוקדשות לחתול וליחס האנושות אליו.

חתום בצבע 2007 .  ---  פולק,דורון (אוצר)  ---  2007  ---  

חתום בצבע 2007 :  ---  פולק,דורון (אוצר)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת ציורים המהווה שיתוף פעולה בין חברת הצבע נירלט ובין הרשות לנמל ת"א-יפו. התערוכה מציגה עבודות של אמנים ישראליים שונים ובמוקדן שילוב של ציורים עם צלומי מבנים מן המרקם העירוני של ת"א-יפו.

חתונה בכותל :  ---  בן שמחון,גבריאל  ---  2007  ---  במרכז המחזה ניצבת חתונתם של זוג החלוק בדעותיו הפוליטיות אשר אמורה להתרחש בכותל המערבי ערב ההתנתקות מירושלים.

טאדאו אנדו אדריכל בין מזרח למערב. [טאדאו אנדו, אדריכל בין מזרח למערב.]  ---  אנדו,טאדאו  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומים המתארת שלושה בניינים בתכנונו של טאדאו אנדו, מגדולי האדרריכלים היפנים הפעילים כיום. בליווי מבוא מאת אוצרת התערוכה, עתליה קרני.

טביעות אצבע של אמא.  ---  אלפי,יוסי  ---  2007  ---  "קרעו ממני קרע/ זרעו ממני זרע/ פרסו פרוסה מחיי/ רק השאירו לי/ את עצמי/ עם אלוהי".

טבע אחר :  ---  קנובלר,הילה  ---  2007  ---  "החתול שלי הוא עור./מדי בקר/בפתחי את הדלת/אני מריחה את קיומו המגרגר.//הוא רואה בי/את טבעי החתולי/מבעד לבגדי/אני רואה בו את/מסעותיו [...]".

טבע דומם יהודי.  ---  בלנקין,בוריס. חזין,מיכאל  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה שרובו רפרודוקציות ליצירות מתערוכתם המשותפת של שני האמנים - צלם ואמן פלסטי - האחד מצלם מוטיבים יהודיים, השני מצייר את הצילום.

טבע דומם יהודי.  ---  בלנקין,בוריס. חזין,מיכאל  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה שרובו רפרודוקציות ליצירות מתערוכתם המשותפת של שני האמנים - צלם ואמן פלסטי - האחד מצלם מוטיבים יהודיים, השני מצייר את הצילום.

טדי קני .  ---  קני,טדי  ---  2007  ---  

טדי קני.  ---  קני,טדי.  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה המציגה מציוריו של האמן - ציורי אבסטרקט ברובם ופיגורטיביים במיעוטם,כולם רוויי צבע. בלוויית דברים מאת האוצר, מאיר אהרונסון. בעברית ובאנגלית.

טטיאנה ואלכסנדר.  ---  סיימונס,פאולינה  ---  2007  ---  ספור רומנטי אשר מתאר את המשך קורותיהם של גיבורי ספרה הקודם של המחברת- 'פרש הברונזה'. ברומן הנוכחי מתואר ספור אהבתם של השניים, אשר מתרחש בברית המועצות ובאמריקה על רקע מלחמת העולם השנייה.

טיוטה לרב מכר.  ---  שמר,יהודית  ---  2007  ---  רומן. לקנאת הסופרים שרוחש מאיר לאשתו הסופרת נוסף מחסום כתיבה אישי וסופר צעיר עם כתב-יד מבריק שהיה מייחל אותו לעצמו. טעות גורלית שולחת את מאיר לבית החולים והופכת את עלילת הספר על פיה.

טיולים בעקבות אמנים בישראל .  ---  שומר זייצ'יק,בלהה  ---  2007  ---  תיאורם של 75 סדנאות של אמנים ברחבי הארץ, הפתוחות לביקור הקוראים.

טיפ טיפונת אומץ : [טיפ-טיפונת אומץ]  ---  טרבור גריב,בראדלי  ---  2007  ---  תצלומים שובי לב של בעלי חיים מלווים בציטוטי העצמה אישית. הספרון נועד לשמש כמתנה.

טיפוח והכשרת מנהיגים בסביבתך.  ---  מקסוול,ג'ון ק.  ---  2007  ---  המחבר, המוגדר בצדו האחורי של הספר כ"מומחה למנהיגות", מבקש להורות בחיבורו כיצד על מנהיג ארגון להתנהל אם ברצונו לטפח את זיק המנהיגות הקיים בצוות מועסקיו וכיצד לממש את מלוא יכולתם בתפקידם.

טיפול משפחתי המתבגרים ישראלים המשתמשים בסמים .  ---  דיימונד,גארי מ בר המבורגר,רחל  ---  2007  ---  

טיפוסים.  ---  תיאופרסטוס  ---  2007  ---  שרטוטי דיוקנאות של שלושים טיפוסים כפי שתוארו על ידי המורה האתונאי במאה הרביעית לפני הספירה. החיבור מתמקד בפעילויות ובאופני ההתנהגות הטיפוסיים לחולשה או למידה-רעה מסוימת.

טיפוסים.  ---  תיאופרסטוס  ---  2007  ---  שרטוטי דיוקנאות של שלושים טיפוסים כפי שתוארו על ידי המורה האתונאי במאה הרביעית לפני הספירה. החיבור מתמקד בפעילויות ובאופני ההתנהגות הטיפוסיים לחולשה או למידה-רעה מסוימת.

טכנולוגיית הלמידה.  ---    ---  2007  ---  "הסיבה היחידה לכך שאדם מוותר על למידה או נעשה (...) חסר יכולת לרכוש ידע, הינה משום שהוא חלף על פני מילה שלא הובנה".

טנגו במלכוד :  ---  פלמור,אליעזר  ---  2007  ---  קטעים מיומניו של דיפלומט ישראלי בארגנטינה, מתקופת מלחמת פוקלנד. בספר מובאת נקודת מבט אישית על האירועים הקשורים במלחמה כשהם שלובים בסיפורים מהווי החיים הדיפלומטיים.

טנגו במלכוד :  ---  פלמור,אליעזר  ---  2007  ---  קטעים מיומניו של דיפלומט ישראלי בארגנטינה, מתקופת מלחמת פוקלנד. בספר מובאת נקודת מבט אישית על האירועים הקשורים במלחמה כשהם שלובים בסיפורים מהווי החיים הדיפלומטיים.

טס נחושת :  ---  אביבי,שמעון  ---  2007  ---  החיבור עוסק בהתפתחות מדיניות הממשלה כלפי העדה הדרוזית,בשונה מערביי ישראל, ובביטוי שקיבלה מדיניות זו בענייני צבא ובטחון, חוק ומשפט, כלכלה וחברה ופוליטיקה.

טרגדיה יוונית :  ---  ביברמן,מילאת  ---  2007  ---  סדרת צורות: תיאטרון .

טרור גרעיני :  ---  אליסון,גרהם  ---  2007  ---  המחבר, ממייסדי בית הספר לממשל באוניברסיטת הרווארד, בוחן את סוגיית הטרור הגרעיני ומגיע לשתי מסקנות: ללא שינוי מדיניות התקפת טרור גרעינית הנה בלתי נמנעת, ושינויי מדיניות מתאימים יוכלו למנוע התרחשות שכזו.

טרמפ לערפל :  ---  גינוסר,רינה  ---  2007  ---  "אני מרגישה/ אתך/ כמו: "עליסה/ בארץ הפלאות"./ קטנה, גדולה,/ גדולה, קטנה,/ רק בלי/ העוגיות".

יבגני אוניגין.  ---  פושקין,א. ס.  ---  2007  ---  מהדורה מחודשת של התרגום בניסוחו האחרון, כפי שהופיע ב-1966. בספר ניתן למצוא גם מאמר מאת עמינדב דיקמן על המשורר, יצירתו ותרגומה העברי.

יד ושם לה (2). (יד ושם קובץ מחקרים ל"ה 2)  ---  זילברקלנג,דוד (עורך)  ---  2007  ---  גיליון המוקדש לזכרו של חוקר השואה, פרופ' ראול הילברג. בגיליון זה מאמרים העוסקים בהתפתחות חקר השואה, בחיילים הונגרים במלחה"ע השניה, בתגובות סובייטיות למשפט אייכמן, ועוד.

יד ושם לה [1] :  ---  זילברקלנג,דוד (ע.)  ---  2007  ---  מאמרים ובקורות ספרות בנושאים שונים, ביניהם: חלקם של הפולנים בפשיעות נגד היהודים באזור שוויינטוקשיסקו, פנקסנות של מוות ותמותת אסירים במיידנק, מאפייני הזרמים הדתיים של יהודי הונגריה ערב חיסול העדה.

ידידיה .  ---  קובייסי,אלי  ---  2007  ---  

יהדות :  ---  פדיה,חביבה. מאיר,אפרים (עורכים)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים המתנהלת בשלושה צירי דיון: הגות יהודית בגרמניה (בובר, רוזנצוויג ואחרים); מיסטיקה יהודית במזרח אירופה (הבעש"ט, ר' נחמן ואחרים); תפיסות היסטוריות והיסטוריוסופיות. מאמרים גם בלועזית. מנחה לר. הורביץ.

יהדות במכבש הסובייטי :  ---  אלטשולר,מרדכי  ---  2007  ---  המחבר בוחן את יחסם המורכב של יהודי בריה"מ ליהדותם לאור פעולותיו של המשטר כנגד התארגנויות דתיות. במוקד הדיון - תיפקודו החברתי של בית הכנסת בקהילות אתיאסטיות, ושמירה על הלכות שונות בבריה"מ הסובייטית.

יהדות של חיים :  ---  זוהר,צבי. שגיא,אבי (עורכים)  ---  2007  ---  הרב חיים דוד הלוי (1924-1998) היה הרב הראשי לת"א ודמות מרכזית בשיח ההלכתי בישראל והמאמרים בקובץ דנים במשנה ההלכתית- הגותית המורכבת שהציע, אשר התמודדה עם אתגרי הקיום היהודיים והישראליים בהווה.

יהודי הדממה.  ---  ויזל,אלי  ---  2007  ---  עדותו של המחבר משני ביקוריו בברית המועצות בשנים 1964-1945 במסגרתה הוא מתאר את מצבם העגום של היהודים שם.

יהודי המאבק :  ---  שנולד,רחל (עורכת)  ---  2007  ---  קטלוג אלבומי המלווה תערוכה של בית התפוצות העוסקת ביהדות בריה"מ, בסרבנות העליה, ובמאבק לזכויותיהם של יהודי בריה"מ ברחבי העולם. בספר סקירות היסטוריות שונות ותצלומים רבים, ביניהם צילומי כרזות.

יהודים ישראל והסוגיה הגרעינית : [יהודים, ישראל והסוגיה הגרעינית]  ---  נאמן,יובל  ---  2007  ---  כינוס מאמריו של נאמן (1925-2006), מגדולי המדענים שקמו לישראל, בתחום הגרעיני בהקשרו היהודי-ישראלי. בין הנושאים: בניית פצצה גרעינית כתגובת מגן יהודית לנאצים; ישראל והגרעין העיראקי; מחקר ופיתוח ועוד.

יהודים ציונים ומה שביניהם. [יהודים, ציונים ומה שביניהם.]  ---  שפירא,אניטה  ---  2007  ---  אסופת מאמרים שבמוקדם הזהות הישראלית על התפתחויותיה וגלגוליה השונים. בין הנושאים הנידונים בספר זה: חרבת חזעה, שלילת הגלות, בן גוריון והשואה, גולדה והפמיניזם, ועוד.

יהודים ציונים ומה שביניהם. [יהודים, ציונים ומה שביניהם.]  ---  שפירא,אניטה  ---  2007  ---  אסופת מאמרים שבמוקדם הזהות הישראלית על התפתחויותיה וגלגוליה השונים. בין הנושאים הנידונים בספר זה: חרבת חזעה, שלילת הגלות, בן גוריון והשואה, גולדה והפמיניזם, ועוד.

יהודים של יערות ואגמים :  ---  ביבר,אברהם. בן דור,ישראל  ---  2007  ---  ספר המשך לספר הזיכרון לקהילת קאמין-קושירסקי שיצא ב-1965. הספר מציג את תולדותיהם של החיים היהודיים בעיירה הפולנית, ובכפרים שסביבה, ומביא מסיפורי החיים של בני הקהילה כפי שאלו סופרו למחברים בראיונות.

יוזמת הליגה הערבית האומנם הזדמנות היסטורית? [יוזמת הליגה הערבית - האומנם הזדמנות היסטורית?]  ---  מיכאל,קובי (עורך)  ---  2007  ---  במרץ 2007 אישררו מדינות הליגה הערבית בפסגה שהתקיימה בריאד את יוזמת השלום הסעודית שמטרתה נרמול היחסים עם ישראל. בקובץ זה מכונסים מאמרים הבוחנים את חשיבותה של החלטה זו ואת השתמעויותיה.

יוזמת הליגה הערבית האומנם הזדמנות היסטורית? [יוזמת הליגה הערבית - האומנם הזדמנות היסטורית?]  ---  מיכאל,קובי (עורך)  ---  2007  ---  במרץ 2007 אישררו מדינות הליגה הערבית בפסגה שהתקיימה בריאד את יוזמת השלום הסעודית שמטרתה נרמול היחסים עם ישראל. בקובץ זה מכונסים מאמרים הבוחנים את חשיבותה של החלטה זו ואת השתמעויותיה.

יום אחד בחייהן :  ---  קול,ג'וני ב. ואחרות (ליקוט ועריכה)  ---  2007  ---  נשים מכל רחבי ארה"ב נתבקשו לתעד יום שגרתי ואקראי בחייהן. ההיענות היתה גדולה ובספר קובצו מבחר תעודות של נשים מכל קצוות הקשת החברתית-תרבותית.

יום השוויון.  ---  וייט,מייקל  ---  2007  ---  עיתונאית לשעבר וכותבת ספרי מתח בהווה חוקרת רציחות מסתוריות המתרחשות בעיר אוקספורד, ומגלה קשרים בינן לבין סדרת מקרי רצח מ-1851, ל"מסדר החברה המלכותית", לפולחן אסטרולוגי קדום ולאייזיק ניוטון.

יום ראשון של חורף.  ---  שקין,שמעון  ---  2007  ---  בלשון פיוטית מגולל המחבר ספור שיבהיר את נסיבות מותו של אדם אוהב הארץ, אדם שבמותו מסמל את ספור השבר של דור שלם.

יום שלא טוב למות בו :  ---  ניילור,שון  ---  2007  ---  מבצע 'אנקונדה' נערך על ידי הצבא האמריקני במטרה ללכוד אנשי אל-קעידה וטאליבן באפגניסטן ולמנוע את תנועתם. הספר מנתח את המבצע מבחינה צבאית ואסטרטגית ומונה את הסיבות שהובילו לכשלון האמריקנים.

יומן :  ---  פרנק,אנה  ---  2007  ---  הנוסח המלא בתרגום חדש.

יומן :  ---  פרנק,אנה  ---  2007  ---  הנוסח המלא בתרגום חדש.

יומן אמריקה :  ---  האוזינחה,יוהאן  ---  2007  ---  יומן מסע הגותי המתאר את רשמי המחבר ההיסטוריון וחוקר התרבות ("סתיו ימי הביניים", "האדם המשחק") מארה"ב של שנות ה-20 של המאה ה-20. מבט ביקורתי בנקודות הקיצון של המודרניזם כפי שנחוו דאז.

יומן אמריקה :  ---  האוזינחה,יוהאן  ---  2007  ---  יומן מסע הגותי המתאר את רשמי המחבר ההיסטוריון וחוקר התרבות ("סתיו ימי הביניים", "האדם המשחק") מארה"ב של שנות ה-20 של המאה ה-20. מבט ביקורתי בנקודות הקיצון של המודרניזם כפי שנחוו דאז.

יומן האושר.  ---  שטיינהרדט,ניקולאה  ---  2007  ---  תעודה אנושית המגוללת את ספורו של המחבר (1912-1989) אינטלקטואל יהודי רומני שחתר תחת השלטון הקומוניסטי ברומניה בהצטרפו לשורות התנועה הפשיסטית "צלב הברזל", נאסר על ידי המשטרה החשאית והתנצר.

יומנו האבוד של דון ז'ואן .  ---  אברמס,דגלאס קרלטון  ---  2007  ---  

יומנו האבוד של דון ז'ואן.  ---  אברמס,דגלאס קרלטון  ---  2007  ---  יומנו של המאהב המיתי נכתב לכאורה בסביליה בשנת 1953 ומגולל את ספור התמסרותו לאמנות האהבה החושנית והתנגדות האינקוויזיציה אליו.

יומנו של מר דארסי.  ---  גריינג',אמנדה  ---  2007  ---  רומן. אינטרפרטציה חדשה ל"אהבה ודעה קדומה", הרומן בן 200 השנים של ג'יין אוסטן.זהו יומנו כביכול של מר דארסי, גיבורה הרומנטי של ג'יין אוסטין, המדבר אלינו בקול ראשון מלא שחצנות ותחושת ערך עצמו, אך גם בגילוי לב.

יונה על חוט תיל :  ---  שטיינר ואן רויאן,דבורה   ---  2007  ---  הספר מביא את ספורן של שתי משפחות שנפרדו במלחמת העולם השניה באירופה ושבו להתאחד לאחר שנים בעקבות מסעה של המחברת לאיתור קרובי משפחתה.

יונה על חוט תיל :  ---  שטיינר ואן רויאן,דבורה   ---  2007  ---  הספר מביא את ספורן של שתי משפחות שנפרדו במלחמת העולם השניה באירופה ושבו להתאחד לאחר שנים בעקבות מסעה של המחברת לאיתור קרובי משפחתה.

יוסף טישלר :  ---  רביד,ברוך  ---  2007  ---  ספר בפורמט אלבומי המציג את דמותו ופועלו של טישלר - ארכיטקט ועסקן האחראי לתכנונם ובנייתם של בניינים רבים בתל-אביב הצעירה. כארכיטקט הושפע טישלר מן המסורת הפיקטורסקית הרומנטית ובהמשך נטה למודרניזם.

יוסף טישלר :  ---  רביד,ברוך  ---  2007  ---  ספר בפורמט אלבומי המציג את דמותו ופועלו של טישלר - ארכיטקט ועסקן האחראי לתכנונם ובנייתם של בניינים רבים בתל-אביב הצעירה. כארכיטקט הושפע טישלר מן המסורת הפיקטורסקית הרומנטית ובהמשך נטה למודרניזם.

יופיו המכאיב של הבוקר :  ---  דנה פרוכטר,רחל  ---  2007  ---  שירה אינטליגנטית ורגישה המציגה אודיסיאה ירושלמית לילית. באודיסיאה זו נשזרים השלג הירושלמי וזה האירופאי, על הקשריו הספרותיים והרעיוניים, ומעלים באוב את האודיסיאות של פסואה.

יוצאים לגנוב סוסים.  ---  פטרסון,פר  ---  2007  ---  רומן. כשטרונד כבר בא בימים ומייחל להעביר את שנותיו האחרונות בשלוות הטבע, מפגש מקרי עם שכנו מציף אותו בזכרונות המאלצים אותו לשחזר את האירועים שהתרחשו 50 שנה קודם לכן במהלך חופשת קיץ שבילה עם אביו.

יוצאת מהכלים.  ---  קינסלה,סופי  ---  2007  ---  רומן כיס המגולל מעין קומדיה של טעויות שתחילתה בטעות שמשקלה 50 מיליון ליש"ט והמשכה במנוסת הגיבורה, עורכת דין האחראית לטעות, אל בית אחוזה כפרי, שם חושבים אותה לעוזרת הבית החדשה.

יוצרי האלים.  ---  הרברט,פרנק  ---  2007  ---  רומן מדע בדיוני המגולל את מסע החניכה שעתיד להפוך את הגיבור מנציג זוטר של סוכנות ממשלתית לאדם החשוב ביקום.

יחד אך לחוד :  ---  רכס,אלי (עורך)  ---  2007  ---  קובץ מאמרים הדן במצבן הבעייתי של הערים המעורבות בישראל: עכו, חיפה, תל-אביב-יפו, רמלה ולוד. הקובץ דן בהרחבה ביחסי יהודים-ערבים ומנתח סוגיות דוגמת דיור, חינוך, תכנון, תשתיות ופיתוח כלכלי.

יחיאל שמי מאיר אגסי מפגש .  ---  שפירא,יניב דקל,דבורה (אוצרים)  ---  2007  ---  

יחיאל שמי מאיר אגסי מפגש. [יחיאל שמי / מאיר אגסי : מפגש].  ---  דקל,דרורה. שפירא,יניב [אוצרים]  ---  2007  ---  ספרון שפורסם בעקבות התערוכה בגלריה לאמנות ישראלית בקיבוץ כברי, שהציגה אלו לצד אלו את עבודות הנייר של שמי המודרניסט ושל אגסי הפוסט-מודרניסט. בספרון נכללים צלומי העבודות ומאמרים מאת אוצרי התערוכה.

יחיד ויחד :  ---  בילסקי,אמילי. זליגמן,תמנע. שנאן,אביגדור (ע.)  ---  2007  ---  הספר כולל יצירות אמנות ומאמרים, אשר מהווים סיכום ליום העיון והתחרות שנערכו בקרב אנשי רוח, מדענים, אמנים ותלמידי תיכון. המאמרים עוסקים בחלקם ביהדות ובישראליות.

יחסי ישראל והתפוצה היהודית :  ---  שפר,גבריאל [עורך]  ---  2007  ---  מסמך המנתח את השינויים שחלו בקרב התפוצה היהודית בעולם, ביניהם היעלמותן של קהילות והתעצמות אחרות, התבוללות, והופעת ארגונים פוליטיים חדשים, ומאידך את התפיסה הישראלוצנטרית ואת עתיד יחסי ישראל והתפוצה.

יחסים מיוחדים : ['יחסים מיוחדים']  ---  פינקוס,בנימין  ---  2007  ---  החיבור נסמך על תיעוד הסטורי ענף ומבקש לשחזר ולבחון בחינה רב-צדדית ורב-תחומית את תולדות היחסים המורכבים ביניהן, תוך שימת דגש על יהודי בריה"מ ומזרח אירופה וזיקתם הלאומית המתגברת למדינת ישראל.

ייעוץ לבית הספר כמערכת : [ייעוץ לבית-הספר כמערכת :]  ---  שחר,חנה  ---  2007  ---  ספר הסוקר את הגישה המערכתית לבתי ספר - גישה המציבה כיעד את העלאת גמישותו של החינוך ואת התאמתו האישית לתלמיד על ידי חיזוק הקשרים בין יחידותיו השונות של בית הספר.

ייעוץ לבית הספר כמערכת : [ייעוץ לבית-הספר כמערכת :]  ---  שחר,חנה  ---  2007  ---  ספר הסוקר את הגישה המערכתית לבתי ספר - גישה המציבה כיעד את העלאת גמישותו של החינוך ואת התאמתו האישית לתלמיד על ידי חיזוק הקשרים בין יחידותיו השונות של בית הספר.

ייפוי כוח בלתי חוזר. [ייפוי-כוח בלתי חוזר]  ---  נרקיס,פנחס  ---  2007  ---  ניתוח משפטי, תיאורטי ומעשי של יפוי כוח בלתי חוזר.

ילדה משם.  ---  ניסימוב,חוה  ---  2007  ---  הספר מפליא לשלב בין פיסות הזכרון הקצרות, המאופקות והתמציתיות של ילדה שגדלה בצל השואה לבין האיורים המשלימים.

ילדות בצל השואה :  ---  סולומון,זהבה. צ'ייטין,ג'וליה (עורכות)  ---  2007  ---  אסופת מחקרים קליניים ואפידמיולוגים פרי עטם של חוקרים מומחים מישראל והעולם המתמקדים בהשפעות הפסיכולוגיות, החברתיות והתרבותיות של השואה על ילדים מהדור הראשון, השני והשלישי.

ילדות טובות לא מתעשרות :  ---  פרנקל,לואיס פ.  ---  2007  ---  הספר עוסק בתכנון פיננסי ובחשיבה כלכלית לנשים בלבד, מתוך ההנחה שמערכת היחסים שבין נשים לבין כסף היא סבוכה בעקבות התניות חינוכיות, תרבותיות ואפילו גנטיות.

ילדותו של מנהיג.  ---  סארטר,ז'אן פול  ---  2007  ---  מהדורה מחודשת של קובץ סיפורים מאת סארטר: ילדותו של מנהיג, בתרגום גולדין, אינטימיות, בתרגומו של יהושוע קנז, ארוסטרטוס, בתרגום א. סרפר, ו"הקיר" ו"בחדר", שניהם בתרגומה של מירי דור. עם אחרית דבר מאת מנחם ברינקר.

ילדי הקורפוס השני :  ---  בוימן,בינה  ---  2007  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת השואה עת התייתמה מאביה ואמה במהלך נדודיהם מוורשה לסיביר ולקירגיזיה. לאחר מות הוריה נותרה בבית ילדים שהופקדה בו ועם תום המלחמה שבה לפולין ומשם עלתה לא"י.

ילדי הקורפוס השני :  ---  בוימן,בינה  ---  2007  ---  זכרונותיה של המחברת מתקופת השואה עת התייתמה מאביה ואמה במהלך נדודיהם מוורשה לסיביר ולקירגיזיה. לאחר מות הוריה נותרה בבית ילדים שהופקדה בו ועם תום המלחמה שבה לפולין ומשם עלתה לא"י.

ילדי כפר עציון .  ---  ליבליך,עמיה  ---  2007  ---  ראיונות עם הילדים שפונו מכפר עציון שנכבש במלחמת השחרור על ידי הצבא הירדני. זכרונות הילדות וקשריהם של הילדים עם כפר עציון המחודש משנת 1967 עולים בזכרונותיהם השונים.

ילדים אמהות וכיבוש : [ילדים, אמהות וכיבוש : ]  ---  מסארוה,אפנאן  ---  2007  ---  מחקר הבוחן את המשמעויות הניתנות על ידי אמהות פלסטיניות לתכנים המודרניים המועברים בקורסים להכשרת הורים. המחקר מסתמך על 23 ראיונות עומק ומתמקד בהשפעותיהם של אלו על יחסים מגדריים ותוך-משפחתיים.

ילדת טבע.  ---  היאסן,קרל  ---  2007  ---  ספר מתח רווי סקס וטיפוסים הזויים, המתרחש בטבע הפראי של דרום פלורידה. אם חד-הורית ששפיותה התערערה לאחר שחדלה לקחת את התרופות הפסיכיאטריות שלה, מחליטה לנקום באיש מכירות באמצעות פיתויו לחופשה משותפת.

ים המלח :   ---  סוקניק,שאול  ---  2007  ---  ספר המסכם את הידע הקיים אודות יעילותו של ים המלח בטיפול במגוון רחב של מחלות. בספר מפורטות המחלות השונות הניתנות לטיפול, ומתוארים העקרונות והמנגנונים השונים שעליהם מבוססים הטיפולים באתרי המרפא.

ים של זמן.  ---  אנדרסן,מרטה מורקן  ---  2007  ---  יוהאן ויהודית, בני זוג גרושים, נפגשים לאחר שנים רבות. הפגישה המחודשת מאלצת אותם להתמודד עם אותו הדבר שהשתבש במערכת היחסים ביניהם. לאורך הזמן מתחלפים תהומות היאוש בתובנות מחודשות.

ימי אדם :  ---  איכנולד,דב (עורך אחראי)  ---  2007  ---  הצעות לטקסים משפחתיים יהודיים ברוח המסורת אך עם גוון עכשווי ומבחר הצעות לגיוון וליצירת מגע אישי. הפרקים השונים כוללים סקירה של מקורות יהודיים רלוונטיים, הצגת מהות הטקסים בקצרה, וחלופות שונות.

ימי הנטישה .  ---  פרנטה,אלנה  ---  2007  ---  

ימי הנטישה.  ---  פרנטה,אלנה  ---  2007  ---  הרומן נפתח בנטישתו הבלתי צפויה של גבר את אשתו כשהוא משאירה עם הילדים והכלב. הרומן ממשיך בתיאור השנה בחייה שלאחר ההינטשות.

ימי הקונסרבטוריון התל-אביבי.  ---  הולנדר,אורי  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "את סימני האצבוע האלה/ מזהים מיד. עדון יחודי/ בקצות המספרים./ הוא ממתין לי בהרבה ספרים./ מת המורה למתמטיקה שלי/ זה לא עובד/ עם מורה לפסנתר". לספר מצורף תקליטור בו מבצע המשורר יצירות בפסנתר.

ימי הקונסרבטוריון התל-אביבי.  ---  הולנדר,אורי  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "את סימני האצבוע האלה/ מזהים מיד. עדון יחודי/ בקצות המספרים./ הוא ממתין לי בהרבה ספרים./ מת המורה למתמטיקה שלי/ זה לא עובד/ עם מורה לפסנתר". לספר מצורף תקליטור בו מבצע המשורר יצירות בפסנתר.

ימי פומפיי האחרונים.  ---  בולוור ליטון,אדוארד  ---  2007  ---  תרגום חדש לרומן ההסטורי-קלאסי אשר מתאר את העיר פומפיי בימיה האחרונים והדקדנטים טרם שנקברה תחת געשו של הר וזוב.

ימי פומפיי האחרונים.  ---  בולוור ליטון,אדוארד  ---  2007  ---  תרגום חדש לרומן ההסטורי-קלאסי אשר מתאר את העיר פומפיי בימיה האחרונים והדקדנטים טרם שנקברה תחת געשו של הר וזוב.

יסור יסרני :  ---  גיברלטר,יצחק אלחנן  ---  2007  ---  המחבר, יליד קובנה, סוקר את הווי החיים היהודיים בעיר כפי שאלו משתקפים מחייו הוא וממעגל בני משפחתו ומכריו. בין היתר נסקרים בתי הכנסת ובתי המדרש שבעיר, רבניה, ואורחות חיהם של יהודי המקום,טרם הכיבוש הנאצי.

יעדים ושאיפות.  ---    ---  2007  ---  מדריך זריז למימוש כל חלומותיך. לפי עקרונות הסיינטולוגיה, בצירוף קישורים שימושיים להצטרפות.

יעוץ השקעות שיווק השקעות וניהול תיקים : [יעוץ השקעות, שיווק השקעות, וניהול תיקים]  ---  רצון פיקובסקי,כנרת  ---  2007  ---  הספר כולל את החומר הנדרש לבחינת רשות ניירות ערך לקראת קבלת רשיון יועץ, משווק או מנהל תיק השקעות.

יעל ברתנא מאיה גולד נועה צדקה. [יעל ברתנא | מאיה גולד | נועה צדקה]  ---  גינתון,אלן (אוצרת)  ---  2007  ---  הקטלוג מתאר ומציג עבודות בוידאו, צילום וציור של שלוש האמניות אשר הגיעו לשלב הגמר בתחרות. תמונות וטקסט עברי-אנגלי.

יעמד בני :  ---  לאור,יצחק  ---  2007  ---  

יעקב קוזלצ'יק הגיבור מקרינקי בבלוק 11.  ---  אלדר,מאיר  ---  2007  ---  ביוגרפיה הבוחנת את קורותיו של המתאבק היהודי שנכלא במחנה הרכוז באושוויץ, יחסיו עם שוביו במסגרת הווי החיים במחנה ועוד. החוברת מכילה תצלומים וביבליוגרפיה.

יפי הבריאה :  ---  רבי נחמן מברסלב  ---  2007  ---  מבחר אמרות והגיגים המופיעים הן בעברית והן בתרגום לאנגלית ומלווים בתצלומי טבע.

יצא לתרבות רעה .  ---  בארי,נורית  ---  2007  ---  

יצא לתרבות רעה :  ---  בארי,נורית   ---  2007  ---  מחקר ספרותי וא-היסטורי אשר בוחן את עיצוב סיפורו של אלישע בן אבויה בתלמוד הבבלי ובתלמוד הירושלמי. הספר שואף לברר את משמעות כל אחת מן המסורות ולהבין את העקרונות העומדים מאחורי הסדר שבהן הן ערוכות.

יצירת המעגל :  ---  שטיין,דיאן  ---  2007  ---  מדריך לנשים המעוניינות ללמוד כיצד ליצור את המעגל שיאפשר להן לגלות את האלה שבהן. המחברת היא מכשפת וכוהנת בכת האלה!!!

יצר לב האדמה.  ---  בלאו,שהרה  ---  2007  ---  רומן שעלילתו ניזונה מן המיתוס היהודי של הגולם ומגולל את ספורה של מורה באולפנא המתעבת את סובביה ובעיקר את עצמה; היא בוראת לעצמה גולם-גבר מושלם, נושא ומושא אהבתה, אולם נוכחותו משבשת את סדרי הטבע.

יראה ללבב .  ---  שרלו,יובל  ---  2007  ---  

יראה ללבב :  ---  שרלו,יובל  ---  2007  ---  החיבור מבקש לבאר את תפקידה העיקרי ואת עקרונותיה של הנבואה דרך דיוני פרשנות רחבים בסוגיות שונות. המחבר מאמין שייעוד הנבואה הנו הצגת הפרשנות הפנימית של המציאות ומדגיש את הרלוונטיות של עקרונותיה לימנו.

ירושלים :  ---  שודפסקי,חנוך  ---  2007  ---  מדריך הכולל ערכים המבארים את משמעות שמות רחובותיה של ירושלים, לפי שכונות. מכיל 2500 ערכים ו-30 עמודי מפות.

ירושלים משחקת מחבואים : סיפור בשקופיות. אחריך בנימין. זאת הפעם.  ---  דים,אריאלה  ---  2007  ---  קיבוץ שלושת ספריה של המחברת המנוחה. הספרים נעים על הקו שבין כתיבה אוטוביוגרפית ומחקרית ובין כתיבה ספרותית, בין הניסיון לחיות מחדש את התנ"ך ובין הניסיון להבינו בכלי המדע. עם מבוא מאת יהודה ליבס, העורך.

ירושלים עיר נושקת אור.   ---  נאור,מרדכי (מבוא היסטורי) גיאן,ברוך (עריכת מסלולים ואתרים)  ---  2007  ---  האלבום כולל מסה הסטורית על ירושלים מתקופת דוד המלך ועד ימינו וכן תריסר מסלולי טיול באתרים בעלי עניין בעיר; בלוויית תצלומי צבע ומפות התמצאות.

ירושלים שלנו.  ---  קורנבוים,בתיה. קורנבוים,אביגדור  ---  2007  ---  מדריך טיולים לירושלים, באוגדן עם פרקים נשלפים, מפות, מסלולי רחובות, וסיפורים היסטוריים ואנקדוטליים. ללא מידע מפורט על תחבורה, לינה ושעות פתיחה.

ירושת בולין.  ---  גרגורי,פיליפה  ---  2007  ---  סיפורן של שלוש נשים צעירות בחצרו של הנרי השמיני: אן המלכה המיועדת, קתרין המפלסת את דרכה לחדר המיטות המלכותי וג'יין בולין האמורה לייעץ לה. מיועד לקוראות בעלות סדר יום עמוס.

יריחו תחילה.  ---  ואכד,שריף  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת הדפסים דיגיטליים שהוצגה לראשונה בגלריה הגר ביפו: מוטיב מפסיפס שנמצא ביריחו עובר מטמורפוזות דיגיטליות ויוצר דיאלוג עם המצב הפוליטי. תלת לשוני - בערבית, עברית ואנגלית.

יש אנשים טובים.  ---  זלוטניק אהרון,תמימה  ---  2007  ---  המחברת, בעלת רקע פיקודי בצבא ובמערכת החינוך, מביאה את סיפורן של שלוש נשים המתמודדות עם אירועים קשים בחייהן עד לסוף הטוב.

יש מלך בירושלים.  ---  כהן,אלי. גרוס,יעקב  ---  2007  ---  סרט דוקומנטרי המנתח את שלושים שנות המנדט הבריטי בירושלים באמצעות יומני קולנוע תקופתיים וראיונות עם היסטוריונים המייצגים את שלוש הפרספקטיבות הנוגעות לסכסוך על העיר: הבריטית, היהודית והפלסטינית. 58 דקות.

יש פתרון לצלוליט.  ---  מיורד,הווארד  ---  2007  ---  "האם את סובלת מעור שנראה כמו גבינת קוטג'?" - כך נפתח הספר אשר מבקש להקנות לנשים נגועות צלוליט את הידע והכלים לטיפול במפגע האסתטי. שיטת הטיפול מבוססת על תזונה נכונה ונטילת תוספי תזונה.

יש שם מישהו?  ---  קיז,מריאן  ---  2007  ---  אנה וולש היא ניו-יורקית יאפית אך גם אירית עם שורשים חזקים בדבלין. בעקבות אירועים שונים יוצאת אנה לחפש אחר בעלה הנעדר, איידן, בסיפור הנע בין שני צדדיו של האוקיינוס האטלנטי.

ישוע קורא בספרי הבשורה.  ---  זקוביץ,יאיר  ---  2007  ---  שירים שנמסרים מפי הנוצרי, המבקש לשוב להיות אדם. "אכלו את גופי ושתו את דמי/בסעדה האחרונה, בירושלים./ואהבתי אותם מנפשי,/ואת יהודה מכלם." מאמר פותח על השירים מאת אביגדור שנאן.

ישוע קורא בספרי הבשורה.  ---  זקוביץ,יאיר  ---  2007  ---  שירים שנמסרים מפי הנוצרי, המבקש לשוב להיות אדם. "אכלו את גופי ושתו את דמי/בסעדה האחרונה, בירושלים./ואהבתי אותם מנפשי,/ואת יהודה מכלם." מאמר פותח על השירים מאת אביגדור שנאן.

ישעיהו ליבוביץ :  ---  רביצקי,אביעזר (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים, פרי כינוס שנערך במכון, הנחלקת למספר שערים ומקיפה את תחום עיסוקיו של הפילוסוף: דת ומוסר; מחויבות וחירות; מחשבה ומדע; אמונה ומעשה; מחאה ומרי; חברה ומדינה.

ישעיהו ליבוביץ :  ---  רביצקי,אביעזר (ע.)  ---  2007  ---  אסופת מאמרים, פרי כינוס שנערך במכון, הנחלקת למספר שערים ומקיפה את תחום עיסוקיו של הפילוסוף: דת ומוסר; מחויבות וחירות; מחשבה ומדע; אמונה ומעשה; מחאה ומרי; חברה ומדינה.

ישעיהו ליבוביץ :  ---  אוחנה,מיכאל  ---  2007  ---  ספר מקיף הבוחן את הגותו של לייבוביץ כמכלול - על תפיסת היהדות, האדם, האל והאמונה שעולות ממנה - ומציג את אלו כבסיס לתפיסתו ההגותית החינוכית והערכית של ליבוביץ.

ישראל :   ---  נהרי,אורן (ע)  ---  2007  ---  הספר מתעד את האירועים המרכזיים לכל אחת משנות קיומה של המדינה. לכל שנה נלווה מסלול טיול המקושר בדרך זו או אחרת לאחד האירועים המרכזיים שהתרחשו בה.

ישראל 10 :  ---  חזן,מאיר (ע.)  ---  2007  ---  כל המאמרים בגליון זה של כתב העת מוקדשים לעיתון הארץ. הגליון כולל בקורות ספרות בנושאים שונים.

ישראל 11 :  ---  חזן,מאיר (עורך)  ---  2007  ---  גיליון זה של כתב העת מכיל מאמרים העוסקים, בין היתר, בהקמת מערכת המשפט בישראל, בכרזות עירוניות בתל-אביב המנדטורית, בהיבטיו המגדריים של המאבק למען תוצרת הארץ, ועוד. כולל ביקורות ספרים.

ישראל 12 :  ---  חזן,מאיר (עורך)  ---  2007  ---  גיליון זה של כתב העת מכיל מאמרים העוסקים, בין היתר, במנחם בגין ותנועת המחאה המזרחית, בדימויה של אנה פראנק בשיח הציבורי בישראל ועוד. כולל ביקורות ספרים.

ישראל 2007 - 2020: [ישראל 2007 2020 :]  ---  ביסטרוב,יבגניה. סופר,ארנון  ---  2007  ---  דו"ח אפוקליפטי מבית מדרשה של קתדרת חייקין לגאואסטרטגיה: במסמך מסכם זה מצביעים הכותבים על הגידול המסוכן באוכלוסיית ישראל ובהפיכתה למלכודת צפיפות אוכלוסין נוסח המדינות המתפתחות.

ישראל בין העולם המפותח לעולם המתפתח.   ---  ביסטרוב,יבגניה  ---  2007  ---  עבודת מחקר העוסקת בדירוג ישראל בין מדינות העולם - מבחינת רמת הפיתוח הכללית - ומצביע על הגורמים המרכזיים בישראל אשר מורידים את דירוגה בהיררכיה העולמית.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים