רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1000 ספרים בעמוד זה

אבאלה [אבאל'ה].  ---  אלקריב,יקיר  ---  2008  ---  ספר משעשע למדי, המבוסס על טורו השבועי של המחבר. תיאור חוויותיו של אב טרי - משלב המקלון ועד ליומולדת הראשון.

אבולוציה בארבעה ממדים :  ---  יבלונקה,חוה. למב,מריון ג'  ---  2008  ---  תפיסת אבולוציה חדשה המושתתת על 4 טענות מרכזיות: תורשה אינה מצטמצמת לגנים; חלק מהוריאציות התורשתיות הן לא-אקראיות; חלק מהמידע הנרכש עובר בתורשה, ושינוי אבולוציוני עשוי להתחולל גם עקב הנחיה ולא רק ברירה.

אבל ומלנכוליה פעולות כפייתיות וטקסים דתיים.  ---  פרויד,זיגמונד  ---  2008  ---  שני חבורים,האחד מציג את האבחנה בין תהליך האבל הנורמטיבי לסממניה והליכיה של המלנכוליה,בעוד השני מבהיר את הזיקה בין הנוירוזה של היחיד ומנגנונים דתיים-תרבותיים.

אבל מי זוכר.  ---  הורביץ,גרג  ---  2008  ---  סופר מותחנים מצליח מתעורר לאחר ניתוח מוח ללא שום זיכרון מהלילה הקודם, בו נמצא חסר-הכרה לצד חברתו המבותרת. לאחר רצח נוסף, כשהוא חשוד בשני המקרים, הוא יוצא למצוא את הרוצח האמיתי אשר הפליל אותו במעשיו.

אבן אל אבן .  ---  טלמון,סימה  ---  2008  ---  

אבן הנחש.  ---  גודווין,ג'ייסון  ---  2008  ---  רומן מתח. באיסטנבול, בשנת 1838, הסריס יאשים טוגאלו נחשד ברצח ארכיאולוג צרפתי ויוצא במסע להוכחת חפותו ולמציאת הרוצח האמיתי.

אברהם נתון.   ---  הדר,אירית. נתון,אברהם  ---  2008  ---  מחקר המשלב בין דפיו קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית המציגה מעבודות האמן. המחקר דן ביצירתו ובחייו של נתון, אמן ישראלי פורץ דרך שצייר בסגנון מודרני גיאומטרי עד למותו ב-1959. בעברית ובאנגלית.

אגדות שהיו באמת :  ---  קניספל,עפר  ---  2008  ---  סיפורים קצרים ומשעשעים למדי, המעוגנים בשורשי ההוויה הישראלית (קיבוץ, צבא, מחנכות פולניות וכדו').

אדגר דגה :  ---  גרובה,ברנד  ---  2008  ---  הספרון כולל ביוגרפיה מקוצרת, וכן סקירה כללית וניתוח של יצירותיו, מלווה ברפרודוקציות צבעוניות.

אדום כחול סיפורו של חיל :  ---  אשר,דני ד"ר תא"ל מיל.  ---  2008  ---  אלבום המספר בטקסט, צילומים ומסמכים את תולדות החיל אלבום המספר את תולדות החיל שמטרתו מיגור תופעות שליליות בצה"ל. הספר סוקר כרונולוגית את פעילות חמ"צ טרם קום המדינה, דרך המלחמות, הקמת מצ"ח, פרשיות שונות (טבח כפר קאסם, "הפרשה"), פעילויות סמויות ועוד.

אדומים + פסלים.  ---  ריקמן,תמרה  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה המציגה מעבודותיה של אמנית. בתערוכה שתי סדרות: סדרת "פסלי פינת-תקרה" וסדרת "ניירות אדומים". עבודות גיאומטריות ומינימליסטיות השואבות ברוחן מן הקונסטרוקטיביזם הרוסי.

אדון הסימפטום.  ---  אלבום,גלעד  ---  2008  ---  רומן. לאחר סיום התואר הראשון בבלשנות, עם חברה נודניקית ואמא פולנייה, מחליט גיבור הספר ללכת לעבוד במרכז לבריאות הנפש הנמצא בין ירושלים לבית-שמש - וגם שם מציקים לו כולם.

אדז'יה יקירתי ילדים יקרים :   ---  רודגולד,סרז' שלמה  ---  2008  ---  אסופת מכתבים שכתב מרדכי רוטגולד, יהודי צרפתי, ממחנה המעצר בו נכלא ולאחר מכן מאושוויץ, לאשתו, ומכתבי ילדיו אליו. הספר כולל גם מאמר על יהדות צרפת בתקופת השואה, מידע על המשפחה, מסמכים ארכיוניים ותצלומים.

אדם נכנס לחדר .  ---  קראוס,ניקול  ---  2008  ---  

אדם נכנס לחדר.   ---  קראוס,ניקול  ---  2008  ---  פרופסור צעיר באוניברסיטה מאבד את זכרונו עקב גידול במוחו. הוא מחלים, אך זכרונו אינו שב אליו. בשובו אל חייו הבלתי מוכרים, הוא נענה להזמנה ליטול חלק בניסוי מדעי נועז.

אדמה שחורה.  ---  מסיקה,נטלי  ---  2008  ---  רומן הסטורי המתרחש כמה עשרות שנים לאחר "המרד הגדול" וחורבן בית שני. גיבוריו הם אשה יהודיה מיודפת הנמצאת על ערש דוויי, בנה החוזר מגלות ברומי וסנטור רומאי מפומפיי השקוע עד צוואר בתככים פוליטיים.

אדמונית מאוהבת.  ---  סי,ליסה  ---  2008  ---  רומן המבוסס על עובדות ודמויות אמיתיות. על רקע התהפוכות בסין של המאה ה-17, התאהבותה של נערה צעירה בגבר מסתורי מעוררת בה "את הרצון להשמיע את קולה ולהתנחם בכתיבה".

אדרנלין :  ---  יחס,טל [אוצרת]  ---  2008  ---  עלון תערוכה של אמנית המיצב אורלי סבר ושל הציירת גליה פסטרנק. העלון כולל ארבע עבודות של כל אחת מהן ומאמר קצר על כל אחת בעברית ובאנגלית.

אהבה אסורה בפטרבורג.  ---  בן דוד,מישקה  ---  2008  ---  רומן המשלב עלילת ריגול, סיפור אהבה ועיסוק בנפש האדם. סוכן מוסד הפועל ברוסיה מחליט להפוך את סיפור הכיסוי שלו למציאות חייו ולנהל חיים שקטים עם אהובתו הרוסיה, אלא שעברו ומדינתו אינם מרפים את אחיזתם בו.

אהבה אסורה בפטרבורג.  ---  בן דוד,מישקה  ---  2008  ---  רומן המשלב עלילת ריגול, סיפור אהבה ועיסוק בנפש האדם. סוכן מוסד הפועל ברוסיה מחליט להפוך את סיפור הכיסוי שלו למציאות חייו ולנהל חיים שקטים עם אהובתו הרוסיה, אלא שעברו ומדינתו אינם מרפים את אחיזתם בו.

אהבה בעיניים עצומות.   ---  טליקאר,ישראל  ---  2008  ---  סיפורה של ילדה יתומה המחפשת אחר אהבה מחיים קודמים. הרומן, העוסק בקשר בין אהבה ואמונה, נכתב על ידי המחבר כשהיה בן 15.

אהבה ומצוות אחרות.  ---  גרסיאל,עדי. רמתי,אסתי (עורכים)  ---  2008  ---  קובץ המכיל 25 סיפורים העוסקים באהבה, זוגיות ומשמעות החוויה הדתית מאת כותבים וכותבות המשתייכים לזרם הדתי-לאומי.

אהבה ראשונה :  ---  ולטי,יודורה  ---  2008  ---  מקבץ סיפורים קצרים מארה"ב של שנות ה-40 העוסקים ברקמת היחסים בין בני האדם.

אהבה של פעם.  ---  שוורץ,אוסנת  ---  2008  ---  שירים : "מנסה אני לראות עולם, // עולם טוב,עולם מושלם. "

אהבות ומזימות.  ---  קולינס,ג'קי  ---  2008  ---  עוד מותחן תשוקה, מין ונקמה. הפעם, לאקי סנטאנג'לו חוזרת על מנת להקים מלון בלאס וגאס, ולתפוס שם מחדש עמדת כח - מבלי לדעת שאויב מעברה שב כדי לפגוע בה.

אהבות שכאלה :  ---  אטינגר,עמוס  ---  2008  ---  ספר שהינו "הרבע השביעי" בסדרת ספרי השירה של המחבר, מלווה באיורים ובפסלים סאטיריים וחושניים. "חבל שאני בעלך הראשון ולא השני,/ רק אז/ היית אולי יכולה להעריך אותי/ כראוי".

אהבת הארץ :  ---  אליגון רוז,תלמה (ע.)  ---  2008  ---  אלבום המכיל מקבץ פזמונים משל משוררים ופזמונאים ידועים, ובהם: שאול טשרניחובסקי, עלי מוהר, חיים חפר, יעקב רוטבליט, יהונתן גפן וכו'. הספר מלווה בתצלומי צבע מנופי הארץ.

אהבת פתאום.  ---  גבע,טלי  ---  2008  ---  סיפור אהבתה של אישה לגבר אחד, הנמשכת על פני חמישה עשורים.

אהבתה של סלטנאת .  ---  אהרוני,שרה  ---  2008  ---  

אהבתה של סלטנאת.  ---  אהרוני,שרה  ---  2008  ---  רומן המתרחש על רקע חיי היהודים באיראן בשנות ה-40 של המאה ה-20. נערה הנשלחת לשרת בבית משפחה עשירה בטהראן נקרעת בין אהבתה לבין מחוייבותה לערכי משפחתה.

אובמה :   ---  אזולאי,אורלי  ---  2008  ---  סיפור חייו של המנהיג האמריקאי העולה, על התבגרותו והתבססותו בעולם הפוליטיקה, מוצג מנקודת מבט אוהדת. דגש מיוחד מושם על מוצאו האתני, ועל משמעותו לגבי האמריקאים בבוחרם מנהיג.

אוונגרד :  ---  אורקה,שוני  ---  2008  ---  

אוטוביוגרפיה .  ---  דרווין,צ'רלס  ---  2008  ---  

אוטוביוגרפיה.  ---  דרווין,צ'רלס  ---  2008  ---  תרגום חיבורו האוטוביוגרפי של המדען ומפתח התיאוריה האבולוציונית צ'רלס דרווין. המסה, שהתפרסמה לאחר מותו של דרווין, מהווה אשנב להתפתחותו האינטלקטואלית ולקשיים עמם התמודד.

אוטומט השחמט :  ---  להר,רוברט  ---  2008  ---  רומן הסטורי המבוסס על מקרה אמיתי : נוכל בן המאה ה-18 בנה מכונה אשר לכאורה שיחקה שחמט, בעוד שלמעשה הסתתר בה גמד יודע שחק. ברומן זה רקח הסופר, כיד הדמיון הטובה עליו, אינטריגות לרוב בלב חצר המלוכה האוסטרית.

אוטונומיה וחינוך :  ---  שיינברג,שילה [עורכת]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים בעוסקים בניתוח ביקורתי של מושג האוטונומיה האישית, העומד במרכזה של הפילוסופיה החינוכית המודרניסטית. במרכזם של שניים מהמאמרים עומדת ספרות חז"ל.

אוטונומיה וחינוך :  ---  שיינברג,שילה [עורכת]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים בעוסקים בניתוח ביקורתי של מושג האוטונומיה האישית, העומד במרכזה של הפילוסופיה החינוכית המודרניסטית. במרכזם של שניים מהמאמרים עומדת ספרות חז"ל.

אוטופיה.  ---  מור,תומס  ---  2008  ---  חיבור נבואי משנת 1516 המבקר ובוחן את טבע האדם והמערכות הפוליטיות אותן הוא יוצר. בבוראו אי חדש, שאינו קיים באף מקום (אוטופיה) מתווה מור שיטות ממשל וחיים: מלחמה, דת, מלאכה, רכוש, יחסי אנוש ועוד.

אוי אלוהים.  ---  גוב,ענת  ---  2008  ---  מחזה קומי על אלוהים, אשר נמצא בדכאון עמוק ועקב כך רוצה לשים קץ לעולם שהוא עצמו ברא. הוא מגיע למפגש חד-פעמי עם פסיכולוגית חד-הורית בת 40, אשר עליה מוטל להציל את אלוהים מדכאונו ואת העולם מהרס.

אוי מתוקים שלנו.  ---  אלפר,רוגל  ---  2008  ---  ספורת תזזיתית בספרו השני של מבקר הטלוויזיה של עיתון הארץ. מבחר דמויות ישראליות פושטות ולובשות צורה במיני דרמה ישרא-תיאולוגית.

אוכל קדימה אוכל .  ---  נהרי,אורן פפירבלט,שלמה  ---  2008  ---  

אוכל קדימה אוכל! [אוכל, קדימה אוכל!]  ---  נהרי,אורן. פפירבלט,שלמה   ---  2008  ---  היסטוריה קולינרית אלפא-ביתית של ישראל: המאכלים, המסעדות, התרבות. מאבקת הביצים ועד לסושי. בפורמט אלבומי מהודר, מלווה בצילומי כרזות רבים מימיה הראשונים של המדינה ובתעודות שונות.

אוכל של סבתא.  ---  חובב,גיל  ---  2008  ---  

אומרים שלום למינוס :   ---  ברגמן,צביקה  ---  2008  ---  שלל עצות וטיפים שנועדו לשיפור הכלכלה האישית ולהסבת תשומת לב לתכנון הפיננסי של זו. המדריך הקצר נע בגמישות מניהול משק הבית ועד לתכנון פתיחת עסק עצמאי וניהולו.

אוסטאופורוזיס :   ---  סנסון,ג'יליאן  ---  2008  ---  מחברת בעלת היסטוריה משפחתית של המחלה (בעברית: "דלדול העצם") מבקשת לנפץ מיתוסים אודותיה, ולהציע דרכי טיפול ודרכים נוספות להתמודדות עימה. כולל נספח אודות מצב האוסטאופורוזיס בישראל.

אוסף אלכסנדר :   ---  אלוני,צבי (עורך)  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת קבע המציגה את אוסף אלכסנדר: האוסף החשוב מסוגו בנושא תולדות הדואר של ארץ ישראל. האוסף מהווה מכלול יוצא דופן של מסמכים בולאיים והיסטוריים החובקים שש מאות שנות היסטוריה.

אוצר הטמפלרים.  ---  ברי,סטיב  ---  2008  ---  ספר מתח היסטורי. שתי קבוצות יוצאות בעקבות האוצר האגדי, שהחביאו הטמפלרים במאה ה-14, ואשר עשוי לשנות את פני העולם.

אוצר הציטטות :  ---  בן נתן,איתן [עורך ומתרגם]  ---  2008  ---  קובץ אדיר-מימדים של ציטטות, משנינויות ועד אמירות פרדיגמטיות. הספר ערוך במאות מדורים,מנושאים בנאליים, דרך כל היבט של החיים האנושיים, ועד לדת, פילוסופיה, אידיאולוגיה ואמנות. הספר כולל מפתח מקורות מפורט.

אוצר הציטטות :  ---  בן נתן,איתן [עורך ומתרגם]  ---  2008  ---  קובץ אדיר-מימדים של ציטטות, משנינויות ועד אמירות פרדיגמטיות. הספר ערוך במאות מדורים,מנושאים בנאליים, דרך כל היבט של החיים האנושיים, ועד לדת, פילוסופיה, אידיאולוגיה ואמנות. הספר כולל מפתח מקורות מפורט.

אור בקצה החרדה .  ---  אלסטר,יצחק  ---  2008  ---  

אור בקצה החרדה.  ---  אלסטר,יצחק  ---  2008  ---  שישה סיפורים קצרים המגוללים את סיפורי חייהם של אנשים בעלי חוויות שונות המוצאים מזור בטיפול פסיכותרפי. לסיפורים מבוא קצר המציין את הנקודות התיאורטיות החוזרות ועולות לאורכו של הספר.

אור תורה .  ---  ריסקין,שלמה  ---  2008  ---  

אור תורה :   ---  ריסקין,שלמה  ---  2008  ---  דיון בנושאים שונים, על פי סדר פרשות השבוע. בין הנושאים הנידונים: מקומו של האדם בעולם, רומנטיקה ושידוכים, המילניום והמשיח.

אורו המריר של השחר :  ---  שפירא,רוחה  ---  2008  ---  שירה. "להתפשט מחליפת הבדידות ולהיות חמר. פשוט. / בלי כח משיכה, כמו שמש, / לצמח ולשקע. / להיות ערמה בתוך ומעבר לגוף - / כי החיים יכולים להתחדש, / ואני הנותנת / גלומה בהם כפרפר של אור." .

אורו של אפרים :  ---  בן יוסף,שמחה  ---  2008  ---  ספר מבואי לתורת הקבלה, שעוסק ביסודות התיקון הרוחני באמצעות סיפור על זוג נשוי ועל רב מקובל המסייע להם במשבר נישואין. הספר מתמקד ב"פגם הברית" ומנתח את השפעותיו על עולם הנשמות וממנו על ההתנהגות האנושית.

אורות 03 :   ---  ניצן,טל [עורכת]  ---  2008  ---  סיפורים, מסות, רשימות וצילומים אודות חורחה לואיס בורחס, כולל קטעים שנכתבו בידי בורחס עצמו. בין הכותבים גם: שמעון אדף, שמעון זנדבנק, רוני סומק, ארז ביטון, דרור בורשטיין, ג'מאל חסן, כרמלה ברג ואחרים.

אורות 2 :   ---  ניצן,טל [עורכת]  ---  2008  ---  סיפורים, שירים, מסות, סיפורים מאוירים וקטעי מחזות, מקוריים ומתורגמים, העוסקים בדרכים שונות במשורר הקלאסי. בין היוצרים: נורית זרחי, דורית פלג, עירד מלכין וצביה ליטבסקי.

אורח בין ערביים :  ---  קאזונאטו,ג'וליאנו  ---  2008  ---  המשורר הינו אדם עלום, אשר הוציא לאור בחייו ספר שירה אחד בלבד. "אל תקשיבי,/ אם תוכלי,/ למילותי,/ גם אם נעמו/ לאוזנייך./ איני רוצה/ להדביק אותך/ בעצבותי".

אוריינות הקריאה בישראל .  ---  זוזובסקי,רות אולשטיין,עילית  ---  2008  ---  

אוריינות הקריאה בישראל :  ---  זוזובסקי,רות. אולשטיין,עילית  ---  2008  ---  תיאור מבנה המחקר, מרכיביו ואופני ההערכה; פירוט המדגם ושיטות הדגימה והשיכוב; פירוט הישגים, פערים, מגמות וסיפי הישג; וניתוח עמדות תלמידים, תוכניות לימוד, הכשרת מורים ופרמטרים נוספים בהקשר הורי ובית-ספרי.

אוריינות ושפה 1 :   ---  שיף,רחל (עורכת)  ---  2008  ---  כרך ראשון של כתב עת היוצא לאור מטעם "האגודה לאוריינות ושפה". כתב העת מציג מחקרים שבמרכזם ענייני התפתחות, למידה והוראה בתחומי הקריאה, הכתיבה והשפה בקרב אוכלוסיות רגילות ובקרב בעלי לקויות.

אורכידיאה במעלה הלוליני.  ---  בהט,דב  ---  2008  ---  רומן, חלק ראשון מטרילוגיה. סיפורם של חמישה דורות במשפחה ישראלית שורשית ואליטיסטית. הסיפור האקלקטי מחבר יחד פוליטיקה, בטחון, אקדמיה וגם אהבה, בישראל ועל פני מקומות שונים ונוספים על הגלובוס.

אורקסטרא.  ---  שלוסר,נטעלי  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה המביאה מעבודותיה של האמנית הישראלית הצעירה. עבודות ציור אקספרסיוניסטיות השואבות ברוחן מעבודתו של פרנסיס בייקון ומסוגיות מגדריות ופסיכואנליטיות. בעברית ובאנגלית.

אזון על כבל חשמל :  ---  ונטורה,יוסף  ---  2008  ---  מבחר מארבעת ספרי שיריו של המשורר היווני היהודי בן זמננו. יצירתו ממזגת את זכרון עבר יהדות יוון עם ההווה של חיי הכרך האתונאי, ומתארת את גורל הכלל באמצעות מבטו של היחיד, פעמים רבות דמות מקראית או מיתולוגית.

אזרח אוניברסלי.  ---  רומם,יורם  ---  2008  ---  שירים. "פעמים ואני מצחיק את עצמי/ בדרך כלל לא./ לרב צוחק על עצמי/ לעתים עד כדי אבסורד,/ כך שאני מוצא את עצמי/ מתגלגל עד כדי דמעות/ מעצם היותי אני./ לפעמים האני הצוחק והאני המצחיק/ שהוא, הוא.../ צחוק הגורל".

אחד אלוהינו :  ---  אביטוב,ירון. יגיל,רן (עורכים)   ---  2008  ---  צטוטים מיצירות של סופרים ישראלים ביחס לאל והאמונה. בין הכותבים:ביאליק, אמנון דנקנר, ישראל סגל, אדם ברוך, חיים באר ואחרים. הכותבים מחולקים לפי שערי אמונותיהם: מאמינים, כופרים ופוסחים על שתי הסעיפים.

אחד אלוהינו :   ---  אביטוב,ירון. יגיל,רן (עורכים)   ---  2008  ---  צטוטים מיצירות של סופרים ישראלים ביחס לאל והאמונה. בין הכותבים:ביאליק, אמנון דנקנר, ישראל סגל, אדם ברוך, חיים באר ואחרים. הכותבים מחולקים לפי שערי אמונותיהם: מאמינים, כופרים ופוסחים על שתי הסעיפים.

אחד בשביל כולם?  ---  שביט,אילת  ---  2008  ---  מחקר בתחום ההיסטוריה והסוציולוגיה של המדע הבוחן את ההסברים האבולוציוניים השונים לאלטרואיזם חברתי,זה של השיתופיות, מסביר את עמדותיהם של הסוכנים השונים בשדה ומציע הסברים סוציולוגים לעמדות המוצגות.

אחד מאלף.  ---  קדר,מירה  ---  2008  ---  רומן יהודי. ברוריה הנה אשה חזקה ויוצאת דופן המקימה בית-מדרש מעורר-מחלוקת, ובנוסף נאלצת להתמודד עם מעמדה כרווקה בחברה הדתית;

אחוות התכריך הקדוש.  ---  נווארו,חוליה  ---  2008  ---  רומן מתח הנפתח בשריפה בקתדרלה של טורינו, המקום בו שמור התכריך בו נעטף ישו לאחר הורדתו מהצלב. בחקירת המקרה מתגלה שבשריפה נספה גבר כרות-לשון ושהאירוע מתקשר לסדרת נסיונות הצתה, בכולם נספו כרותי-לשון.

אחוזת דג'אני.  ---  חילו,אלון  ---  2008  ---  רומן היסטורי. ביפו, בסוף המאה ה-19, נרקמת מערכת יחסים ייחודית בין ילד ערבי חולה, החוזה חזיונות אסון לבני עמו ולאחוזת אביו; לבין היהודי חיים מרגליות קלווריסקי - אחד מגואלי הקרקעות הנחושים ביותר של התנועה הציונית.

אחות מרים :  ---  מויאל תורג'מן,מרים  ---  2008  ---  זכרונות חייה של המחברת, למן עלייתה מן העיר מקנס שבמרוקו בימי ראשית המדינה, עבור דרך חוויותיה כנערה בואדי סאליב בחיפה ובקורס לאחיות, ועד לתפקודה כאחות ואחראית מחלקה.

אחותי :  ---  נבו,יפה  ---  2008  ---  ציורי צבע נאיבים אך לא חסרי עניין בצבעוניותם של נשות התנ"ך בליווי טקסטים מאת המחברת והציירת, "ציירת חלומות, ילידת ירושלים, עיתונאית ובמאית".

אחותי בונגסון.  ---  ג'י יאנג,גונג  ---  2008  ---  רומן פמיניסטי, אשר מציג את תמונת המצב העגומה של נשים רבות בקוריאה, דרך סיפורה של ילדה בת חמש.

אחז בכל היקר : [אחוז בכל היקר :]  ---  ברג'ר,ג'ון  ---  2008  ---  קובץ מסות שנכתבו בין 2001-2006 בידי אינטלקטואל והוגה רדיקלי, מתוך התבוננות במשבר ה-9/11 ובכלכלה הגלובלית המתפשטת. המאמרים מייחדים מקום רב לנושאים כמו טרור, סדאם חוסיין, והסכסוך הישראלי פלסטיני.

אחי הקטן והמצויר.  ---  וישנה,טלי  ---  2008  ---  רומן. סיפור אהבה וירטואלי שמנהלת פסיכיאטרית, מאלץ אותה להתמודד עם עברה המשפחתי הבעייתי.

אחיזת מולדת :  ---  יהושע,אברהם ב.  ---  2008  ---  קובץ ממסותיו של המחבר א"ב יהשע. במסות המובאות, חלקן המתפרסמות לראשונה בדפוס, דיונים בנושאים חברתיים המהווים חלק מסדר היום הציבורי בישראל ודיונים ספרותיים שונים, חלקם המתייחסים לספרי המחבר.

אחים לתשוקה :  ---  בונא,דומיניק  ---  2008  ---  ביוגרפיה המתמקדת במערכת היחסים בין המשורר, המחזאי והדיפלומט פול קלודל לבין אחותו קאמי, הפסלת המחוננת ואהובתו של אוגוסט רודן; עלייתו לגדולה של פול במקביל לקריסתה הנפשית של קאמי ואשפוזה בכפייה ליתרת חייה.

אחר כך.  ---  זיפרט,רייצ'ל  ---  2008  ---  ספור אהבה המתרחש בלונדון בין ג'וזף, טייח הלום קרב, לבין אליס, אחות פיזיוטרפיסטית. ג'וזף מסתיר את עברו, אך מפגש עם סבה של אליס, בעצמו ותיק מלחמה, מעורר שדים מרבצם.

אחרון הג'נטלמנים ההרפתקנים :  ---  מוריס,אדוארד בוקלר  ---  2008  ---  זכרונותיו של בריטי בן המאה ה-20 שחי במשך 10 שנים (1930 - 1939) במחיצת האינואיט - האסקימוסים של החוג הארקטי. תיעוד אתנוגרפי-ביוגרפי שהוצאתו המאוחרת (2003) מוסיפה לו נופך ייחודי.

אחרי ימים רבים :  ---  תדמור,ניצה  ---  2008  ---  שירה. "מבעד לזרועותיה / משתלחים עצי הזית, / שערה נוטף / שרף ארנים, / כפר השלוח מתנמנם בכפות ידיה. / מצבות הר הזיתים / חקוקות / במצחה." הספר מוקדש לזכרה של אם המשוררת שנהרגה בהפגזות על ירושלים בתש"ח.

אחריות חברתית כגישה עסקית .  ---  כהן,בן וורוויק,מל  ---  2008  ---  

אחריות חברתית כגישה עסקית :  ---  כהן,בן. וורוויק,מל  ---  2008  ---  ספר ניהול המתווה דרכים ועקרונות לפעילות עסקית משולבת עם ערכים אתיים וחברתיים, כלפי עובדים, לקוחות, הקהילה ואיכות הסביבה. הספר כולל מאות מקרי מבחן ודוגמאות מעולם העסקים, והצעות מעשיות רבות.

אט אזוי.  ---  וינשטוק,מרים  ---  2008  ---  עושרה הבלתי-נדלה של היידיש, מועבר באסופה של עשרות שירים, קטעי עתונות, סיפורים ואנקדוטות, במקור ובתרגום לעברית. הספר מתאר בלשון אישית, בהומור ובלוויית איורים שלל היבטים בשפה ובהווי הקהילה היהודית.

אטלס הזהב 2009 :  ---  בלינקי,אלנה (ע.)  ---  2008  ---  מפות-דרכים בקני מידה שונים, בפורמט אלבומי ובכריכת ספירלה.

אטלס הזהב 2009 :  ---  בלינקי,אלנה (ע.)  ---  2008  ---  מפות דרכים וערים בקני-מידה שונים, כרוך בספירלה, ובפורמט נח לטלטול.

אטלס ישראל החדש :  ---  סופר,תמר [עורכת כרטוגרפית ראשית]  ---  2008  ---  מהדורה מעודכנת ומורחבת, הכוללת מפות של ישראל ע"פ גבולות מדיניים ומנהליים, תמונות לויין, פרק העוסק בתולדות המיפוי, מפות ע"פ נושאים פיזיים ונושאי חברה וכלכלה, מפות יישובים, מפות של תמורות נוף, ועוד ועוד.

אטלס כרטא החדש ערים :   ---    ---  2008  ---  מפות מפורטות של ירושלים ושל הערים והישובים סביבה: אפרתה, בית אל, בית שמש, ביתר עילית, גבעת זאב, הר אדר, חשמונאים, יישובי מערב ירושלים, כפר האורנים, מבשרת ציון, ועוד.

אי כאן : [אי-כאן] :  ---  כץ,ישראל [כ"ץ,ישראל] ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים ביחסי מרכז ופריפריה ובשיח הבין-קבוצתי בחברה בישראל, בהם מאמרים אקדמיים וכאלה שנכתבו על בסיס חוויה אישית ומשלבים את תיאורה עם בחינת מימדיה התרבותיים חברתיים.

איגוד א :  ---  שורץ,ברוך יעקב ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  בחלק הראשון 16 מאמרים, בהם בולט חקר פרשני המקרא ושיטותיהם; בשני 11 מאמרים, בהם ניכר העיסוק בתהליכי עריכתה של ספרות התלמוד, ובשלישי 10 מאמרים הדנים בא"י השל, יוסף אלבו, רמב"ם, הראי"ה קוק והוגים נוספים.

איגוד א :  ---  שורץ,ברוך יעקב ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  בחלק הראשון 16 מאמרים, בהם בולט חקר פרשני המקרא ושיטותיהם; בשני 11 מאמרים, בהם ניכר העיסוק בתהליכי עריכתה של ספרות התלמוד, ובשלישי 10 מאמרים הדנים בא"י השל, יוסף אלבו, רמב"ם, הראי"ה קוק והוגים נוספים.

איגרת מפלסטינה :  ---  אדלהייט,עמוס  ---  2008  ---  קובץ שירים המתבוננים בתהליכי השינוי - הפיזי, התרבותי והפוליטי - של מישור החוף הארץ ישראלי, מאז תחילת המאה ה-20. הפרספקטיבה ההיסטורית מונכחת גם מבחינה סגנונית בתבניות שיריות קלסיות שלתוכן נוצק תוכן חדש.

אידאה ומתודה :  ---  שקולניקוב,שמואל  ---  2008  ---  אסופת מאמרים מחקריים פרי עטו של המחבר שתורגמו לעברית משפות שונות. המאמרים עוסקים בהגותו של אפלטון ובמרכזיותה של המתודה הדיאלוגית לזו.

אידאה ומתודה :  ---  שקולניקוב,שמואל  ---  2008  ---  אסופת מאמרים מחקריים פרי עטו של המחבר שתורגמו לעברית משפות שונות. המאמרים עוסקים בהגותו של אפלטון ובמרכזיותה של המתודה הדיאלוגית לזו.

איוושת הזמן :   ---  רנדל פרוינדליך,מלכה  ---  2008  ---  שירים ללא שם, מחולקים לארבעה חלקים: "שירי שואה" - כשמו כן הוא; "פתחי זכרונות" - שירים העוסקים בזכרונות מן העבר; "קיץ,סתיו,חורף" - שירי טבע ו-"הזמן האחר" - אוסף שירים בנושאים שונים.

איורוודה :   ---  לאד,ואסאנט  ---  2008  ---  הספר מציג את דרכי הטיפול ביותר מ-100 בעיות בריאות, על פי שיטת האיורוודה, רפואה הודית מסורתית וטבעית. כן נכללים בספר הסברים על אודות עקרונותיה המעשיים והפילוסופיים של השיטה.

איחוד וחלוקה.  ---  רז כהן,משה  ---  2008  ---  ניתוח מקיף של דיני האיחוד והחלוקה (רפרצלציה) על שני ההיבטים המשפטיים שלהם: דיני קניין מחד ודיני תכנון ובנייה מאידך. הספר עוסק בהבדלי תכנית ותשריט, טבלאות הקצאה ואיזון, הפקעות, שעבודים, שחזור זכויות ועוד.

איטליה אברייקה .  ---  ברגר,נטליה די קסטרו,דניאלה (אוצרות)  ---  2008  ---  

איטליה אברייקה :   ---  ברגר,נטליה. די קסטרו,דניאלה (עורכות)  ---  2008  ---  ספר קטלוגי המלווה תערוכה רחבת היקף העוסקת בקשרים התרבותיים הענפים בין התרבות האיטלקית ליהדות.בספר מאמרים רבים העוסקים בתולדות יהודי איטליה, תרבותם ואמנותם.

איטליה יח :  ---  בונפיל,ראובן (ע.)  ---  2008  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית. במאמרים בכרך זה: גילה פריבור על 'ספר הזיקוק' של דומיניקו ירושלמי, מיכאל ראובני על דיוניו של יוחנן אלימנו על האמנות, רומנסות יהודיות בליבורנו ועוד.

איטליה.  ---  סימוניס,דמיאן ואחרים  ---  2008  ---  מדריך טיולים.

אייאקס הולנד והמלחמה : [אייאקס, הולנד והמלחמה :]  ---  קופר,סיימון  ---  2008  ---  ניתוח היסטורי של הכדורגל בהולנד בתקופת השואה ולאחריה. בין השאר נבחנת בספר האהדה של ישראלים לקבוצת אייאקס ואהדת קבוצה זו לסמלים יהודים . כולל ראיונות עם עיתונאי ספורט ישראלים בכירים.

איים ירוקים :   ---  מדמוני,ענת  ---  2008  ---  המדריך כולל הוראות הגעה לאתרים, הממוקמים ברחבי ישראל, מידע היסטורי ועדכני אודותיהם, עצות למהלך הביקור, הפניות למוקדי עניינים נוספים בסביבה וצילומי צבע רבים.

איים של זיכרון :  ---  קרן,נילי [עורכת]  ---  2008  ---  מחקר הבודק את אופן עיצוב זכרון השואה במוזיאוני שואה שונים בעולם. הספר מתייחס לארבעה טיפוסים/מיקומים של מוזיאונים: ישראלים, אתרי הנצחה במחנות הריכוז, מוזיאוני ניצחון בבריטניה וארה"ב ומוזיאונים בברלין.

איך הפכתי לחוליגן.  ---  סבסטיאן,מיכאל  ---  2008  ---  מסה פולמוסית מאת המחבר הרומני שפרסום ספרו "מזה אלפיים שנה" בשנת 1934 עורר סערה בעולם האינטלקטואלי הרומני של התקופה. המסה מהווה מענה לתגובות התוקפניות שעורר פרסום הספר מצד היהודים והנוצרים כאחד.

איך לדבר עם אלמן.  ---  טרופר,ג'ונתן  ---  2008  ---  רומן. סיפורו של אלמן טרי בן 29 החי בפרוורים. הוא מוקף דמויות אשר כולן רוצות ממנו משהו: אחותו התאומה, בנו החורג והמתבגר, וכן ארוסתו של חברו לשעבר. הגיבור מתקשה להתמודד עם אלמנותו, תביעות הסובבים ועם עצמו.

איכה : [איכה?] :  ---  בונדי,דרור  ---  2008  ---  ספר מבואי-פרשני המסכם את הגותו של השל בשני תחומים עיקריים: תפיסת ה"אני" הקרטזיאנית/מערבית לעומת זו המקראית/יהודית, והיחס הנגזר ממנה כלפי תפיסת האלוהות, וכן מקום המסורת היהודית במציאות המודרנית.

איליום.   ---  סימונס,דן  ---  2008  ---  מדע בידיוני. עלילה חובקת זמנים ומקומות הקושרת בין הר האולימפוס הנמצא על פני כוכב המאדים ובין האפוס ההומרי ומלחמת טרויה.

אימפרוביזציה :  ---  ביירס,מל  ---  2008  ---  חקר העיצוב הישראלי המודרני והתמורות שחלו בו בשנים האחרונות. ספר זה עוסק במבדיל את העיצוב הישראלי ממקביליו בחו"ל. לדעת המחבר המאפיין את העיצוב הישראלי הוא חוש הומור, דחיית מושגי יופי בורגניים ועוד

אין גבול.   ---  רכלבסקי,ספי  ---  2008  ---  נסיון הסבר למשבר הפוקד את מדינת ישראל ואת הזהות הישראלית בכללה: ההסבר מתמקד בגורמים תרבותיים המתייחסים אל עברה של מדינת ישראל ובהתעצמות הכוחות הגלובליים הקפיטליסטיים.

אין גבול.   ---  רכלבסקי,ספי  ---  2008  ---  נסיון הסבר למשבר הפוקד את מדינת ישראל ואת הזהות הישראלית בכללה: ההסבר מתמקד בגורמים תרבותיים המתייחסים אל עברה של מדינת ישראל ובהתעצמות הכוחות הגלובליים הקפיטליסטיים.

אין ילדים רעים.  ---  דליות,מיכל  ---  2008  ---  ספר הדרכה וייעוץ המפרט 18 מקרים שטופלו ע"י המחברת, אשת חינוך ומנחת הורים במקצועה. כולם מהווים אתגרים של התמודדות עם ילדים, מסרבנות דרך ניבול-פה, אלימות בין אחים ועוד. הספר מספק דרכי טיפול ועצות נוספות.

אין לי כוח להיות עייפה :  ---  כהן,גאולה  ---  2008  ---  אסופת קטעים העוסקים בפעילותה הפוליטית והרעיונית של המחברת, מימיה בלח"י, דרך מאבקיה כחברת כנסת נגד הסכמי קמפ-דיוויד ולהעלאת יהודי ברה"מ ואתיופיה, ועד ה"אני מאמין" שלה: האישי, היהודי, הציוני והמנהיגותי.

אין לי כוח להיות עייפה :  ---  כהן,גאולה  ---  2008  ---  אסופת קטעים העוסקים בפעילותה הפוליטית והרעיונית של המחברת, מימיה בלח"י, דרך מאבקיה כחברת כנסת נגד הסכמי קמפ-דיוויד ולהעלאת יהודי ברה"מ ואתיופיה, ועד ה"אני מאמין" שלה: האישי, היהודי, הציוני והמנהיגותי.

אין שניים דומים :   ---  ריץ' האריס,ג'ודית  ---  2008  ---  המחברת מבקשת לברר מהו הגורם לכך שכל שני אנשים שונים זה מזה. היא מאמצת תאוריה מודולרית של הנפש, וטוענת שהפתרון מצוי בכך ששלוש מערכות נפרדות מעצבות את האישיות: היחסים, החיברות והמעמד.

אין שניים דומים :   ---  ריץ' האריס,ג'ודית  ---  2008  ---  המחברת מבקשת לברר מהו הגורם לכך שכל שני אנשים שונים זה מזה. היא מאמצת תאוריה מודולרית של הנפש, וטוענת שהפתרון מצוי בכך ששלוש מערכות נפרדות מעצבות את האישיות: היחסים, החיברות והמעמד.

אינה דדה :  ---  ביטון,יעקב  ---  2008  ---  "בא אליכם נער חלב/ בפלומת ערוה,/בשוליה עוד חמיצות הבתק./ הלילה לא שוה בכל המקומות,/ אל תסיעוהו אל חפת/ החשכה,/ גם עם הרחצה חכו [...]" המשורר-עטור פרס שר התרבות למשוררים בתחילת דרכם.

אינטימיות קרה :  ---  אילוז,אווה  ---  2008  ---  מחקר סוציולוגי-היסטורי תרבותי המציג את יחסי הגומלין המורכבים בין תרבות הקפיטליזם ובין עולם הרגש. לטענת המחברת, סוציולוגית וחוקרת תרבות ידועת שם, הקפיטליזם כורך את עצמו ברגש ובהפעלה רגשית.

אינטימיות קרה :  ---  אילוז,אווה  ---  2008  ---  מחקר סוציולוגי-היסטורי תרבותי המציג את יחסי הגומלין המורכבים בין תרבות הקפיטליזם ובין עולם הרגש. לטענת המחברת, סוציולוגית וחוקרת תרבות ידועת שם, הקפיטליזם כורך את עצמו ברגש ובהפעלה רגשית.

איפה היהודים שלי?  ---  ויזל,אלי  ---  2008  ---  אסופת מאמרים שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" במהלך 45 שנות פעילותו של ויזל כעיתונאי. הם עוסקים, בין השאר,בזהות עצמית ויהודית, בזכרון השואה ובאנטישמיות, במסעותיו ברחבי העולם, בירושלים ובדמויות מקראיות.

איפה היהודים שלי?  ---  ויזל,אלי  ---  2008  ---  אסופת מאמרים שפורסמו ב"ידיעות אחרונות" במהלך 45 שנות פעילותו של ויזל כעיתונאי. הם עוסקים, בין השאר,בזהות עצמית ויהודית, בזכרון השואה ובאנטישמיות, במסעותיו ברחבי העולם, בירושלים ובדמויות מקראיות.

איצו רימר חוזר הביתה :  ---  רימר,איצו  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה שהוקדשה לציורי הנוף, הפורטרטים והתפנימים של איצו רימר. כולל שני מאמרים מאת סורין הלר,האוצרת, ופרופ' יואכים מאיר. דו-לשוני.

איראן 2007 :  ---  גמבש,יניב ואחרים (עורכים)  ---  2008  ---  ניתוח גאוגרפי, וגאופוליטי של איראן ב-2007: משק האנרגיה האיראני, חלוקות אתניות, יחסי איראן עם מדינות המפרץ הפרסי ומדינות מרכז אסיה, אורבניזציה, ופעילות טרור. פרי עבודת חניכי המכללה לביטחון לאומי 2007.

אירוערביה :  ---  בת יאור (ליטמן,גיזל)  ---  2008  ---  מחקר פולמוסי הטוען לקיומו של תהליך היסטורי שתחילתו בהסכמי "חילופי תרבות" בין מדינות אירופאיות למדינות ערביות, הסכמים שנבעו מהצורך בנפט, וסופו בהפיכתה של אירופה לבת ברית דתית ופוליטית של האיסלם הקיצוני.

אירוערביה :  ---  בת יאור (ליטמן,גיזל)  ---  2008  ---  מחקר פולמוסי הטוען לקיומו של תהליך היסטורי שתחילתו בהסכמי "חילופי תרבות" בין מדינות אירופאיות למדינות ערביות, הסכמים שנבעו מהצורך בנפט, וסופו בהפיכתה של אירופה לבת ברית דתית ופוליטית של האיסלם הקיצוני.

איש בחושך.   ---  אוסטר,פול  ---  2008  ---  רומן על אודות קשיש נרגן, מבקר זוכה פרסים לשעבר, החי בדירה עם ביתו ונכדתו הסובלות מאובדן בני זוגן. הוא יוצר בדמיונו דמות המתקיימת במציאות אלטרנטיבית, בה מגדלי התאומים לא נפלו, ואמריקה נתונה במלחמת אזרחים.

איש בחושך.   ---  אוסטר,פול  ---  2008  ---  רומן על אודות קשיש נרגן, מבקר זוכה פרסים לשעבר, החי בדירה עם ביתו ונכדתו הסובלות מאובדן בני זוגן. הוא יוצר בדמיונו דמות המתקיימת במציאות אלטרנטיבית, בה מגדלי התאומים לא נפלו, ואמריקה נתונה במלחמת אזרחים.

איש עולם :  ---  גל,אלישבע  ---  2008  ---  שירה. "אנשים זקנים, כך אומרים, / אוהבים את המטה שלהם / והכורסה שלהם, / חפצים שתבנית גופם טבועה בם / וריח בלותם שמור בם / ואנחת מדויהם ותחלואיהם / ויאוש שתיקתם בם. // ..." . הספר מוקדש לזכר בעלה של המשוררת.

איש תם וישר :  ---  נבנצל,ישעיה  ---  2008  ---  פירוש לספר איוב ועיון בשאלה הפילוסופית העיקרית שהוא מעורר - שאלת "צדיק ורע לו". מעבר לפשרו של הסבל ולחוסר הצדק של חלוקתו בעולם, המחבר קושר בין שאלה זו לבין פלא הבריאה והופעת החיים ומנסה לענות בעזרתם.

אישה אחת הולכת לרופא.  ---  קלון [קלון,ריי]  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי המתאר את התמודדותם של המחבר ואשתו עם מחלת סרטן השד שתקפה אותה. הרומן מתמקד בתחושותיו של המחבר לכל אורך התקופה בה איבד את אשתו טיפין-טיפין עד למותה מהמחלה.

אישה אל אחותה.   ---  משאלי,יעל  ---  2008  ---  שלוש אחיות אלמנות יוצאות בחיפוש משותף בירושלים אחר בית לגיל הזהב שיהלום את צרכיהן, חיפוש שיעלה מן האוב סודות נשכחים מעברן.

אישה בגילה.  ---  מרון,נגה  ---  2008  ---  רומן על אודות אישה ישראלית, בת זמננו, מהוגנת ובעלת משפחה למופת. בגיל הפנסיה היא מתמודדת עם דעיכתו המנטלית של בעלה, אך שלוותה מופרת כשלפתע היא מוצאת אהבה סוערת וחשאית עם חבר נעורים.

אישה גאה מהאטלס.  ---  רואימי,שוש  ---  2008  ---  רומן המתאר את תלאותיה של משפחה העולה לישראל ממרוקו ואת ביקורם של ילדי המשפחה בארץ מוצאם שנים רבות אחרי העליה.

אישה דירה רומן. [אישה, דירה, רומן].   ---  גנצינו,וילהלם  ---  2008  ---  רומן חניכה המתרחש בגרמניה של שנות ה-60. גיבורו הוא נער חד-אבחנה בן 17 שהכתיבה היא מהות חייו. לפרנסתו הוא עובד בחברת תובלה, ובמקביל מסקר אירועים פוליטיים עבור עיתון סטירי. באחד מהם הוא מתאהב בנערה בת-דמותו.

אישה וארבע ארצות.   ---  סגל,בעז  ---  2008  ---  רומן ביכורים. דניאל, סטודנט למשפטים, מתאהב במרצה מסתורית ומגלה פרשה סבוכה שתשפיע על חייו.

אישה חוה אדם : [אישה, חוה, אדם] :  ---  שרבט,אביבה [עורכת]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשילוב בין לימודים, קריירה ומשפחה בחיי האשה היהודית בימינו. בין השאר, נבחנים נושאים כלימוד תורה לנשים, טוענות בתי-דין והעצמת נשים, יחסי ממון, מעורבות נשים במרחב הציבורי, ועוד.

אישה חוה אדם : [אישה, חוה, אדם] :  ---  שרבט,אביבה [עורכת]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים בשילוב בין לימודים, קריירה ומשפחה בחיי האשה היהודית בימינו. בין השאר, נבחנים נושאים כלימוד תורה לנשים, טוענות בתי-דין והעצמת נשים, יחסי ממון, מעורבות נשים במרחב הציבורי, ועוד.

אישה עם מצלמה :  ---  גרז'בינה,ליזלוטה  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה, הכולל גם עבודות שצולמו בגרמניה של רפובליקת ויימאר (המתעדות בעיקר דמויות מתחומי התיאטרון והמחול) וגם צילומים מת"א וא"י המנדטורית, המתעדים את העולים, התעשיה והארכיטקטורה המקומית.

אכולות.  ---  זוארץ,רותי  ---  2008  ---  רומן המסופר בגוף ראשון ובמרכזו שלוש נשים: אם קשה ומטילת אימה ושתי בנותיה, הסובלות שתיהן מהפרעות אכילה. כאשר אחת מהן מתאבדת, מתמוטטים סדרי עולמה של השניה, המספרת, והיא מתחילה לנבור בפצע המשפחתי.

אכיפה סלקטיבית.   ---  טמיר,מיכל  ---  2008  ---  מחקר השוואתי מקיף של נושא האכיפה הסלקטיבית בישראל, ארה"ב, אנגליה וגרמניה. המחקר בוחן את אופני הפעלתה של האכיפה הסלקטיבית ואת היבטיה התיאורטיים והמעשיים, ואף מוסיף המלצות למדיניות עתידית.

אכיפה סלקטיבית.   ---  טמיר,מיכל  ---  2008  ---  מחקר השוואתי מקיף של נושא האכיפה הסלקטיבית בישראל, ארה"ב, אנגליה וגרמניה. המחקר בוחן את אופני הפעלתה של האכיפה הסלקטיבית ואת היבטיה התיאורטיים והמעשיים, ואף מוסיף המלצות למדיניות עתידית.

אל אובטאן : [אל-אובטאן :]  ---  גרנובסקי,יוסי  ---  2008  ---  קובץ סיפורים פולקלוריסטיים קצרים בני זמננו, העוסקים ביפו ובתושביה הערבים בימי המנדט.

אל הבית המת.  ---  סלע,אמנון  ---  2008  ---  נובלה המתארת משפחה ישראלית שסועה. לאחר מות האב, מבקשת אם המשפחה, שמחלה מכרסמת בגופה, להבין איך ומתי השתבשו חייהם. במקביל בנה, שחזר מן המלחמה הלום קרב, נעלם במזרח, והבת הצעירה מתנתקת משניהם.

אל היכל ההשכלה :   ---  זלקין,מרדכי  ---  2008  ---  מחקר הבוחן את התפתחותה של מערכת החינוך היהודית במזרח אירופה במאה ה-19. המחקר מציג טענה חדשנית לפיה המערכת החינוכית המוסדית היוותה כלי מרכזי וראשי בהפצת הנאורות בקרב יהודים.

אל תאכלו את המרשמלו עדיין : [אל תאכלו את המרשמלו... עדיין!] :  ---  דה פוסדה,חואכים. סינגר,אלן  ---  2008  ---  מדריך להתנהלות בחיי היום-יום ולניהול חיים בטווח הארוך המבוסס על מודל של תגמול על דחיית סיפוקים.

אל תיתן לי למות במקום הזה :  ---  לפצ'רואנספ,רטווט  ---  2008  ---  אסופת סיפורים המתרחשים כולם בתאילנד של ימינו ומציגים, ללא שום גינונים אקזוטיים, דמויות חכמות ונחושות ועלילות של קשרי משפחה, רומנטיקת נעורים ומאבקים בין-דוריים.

אל תפני מבטך לאחור :  ---  צ'רקה,שלומי (עורך)  ---  2008  ---  מבחר שירים מאת אמנים וכותבי מוזיקה ישראלים המקבלים פורמט קומיקס. בין הכותבים והמאיירים: אלון אולארצ'יק, מישל קישקה, שי נובלמן, אורי פינק, טל גורדון, אורית עריף ורבים וטובים אחרים. בפורמט אלבומי.

אל תתן לי למות במקום הזה :  ---  לפצ'רואנספ,רטווט  ---  2008  ---  יצירת הביכורים של הסופר התאי-אמריקאי. קובץ סיפורים הממוקמים בתאילנד של ימינו ומתארים קשרי משפחה, רומנטיקת נעורים, ומאבקים ושינויים תרבותיים.

אלברט שפאר :   ---  פסט,יואכים  ---  2008  ---  ביוגרפיה רחבת יריעה של שפאר: ארכיטקט שהפך לבכיר מתכנני הבניינים ברייך השלישי, מביימם של הכנסים הנאציים ההמוניים ובהמשך מי שתפקד כשר החימוש הנאצי במלחמת העולם השניה וריבע את הייצור המלחמתי הגרמני.

אלברט שפאר :  ---  פסט,יואכים  ---  2008  ---  ביוגרפיה רחבת יריעה של שפאר: ארכיטקט שהפך לבכיר מתכנני הבניינים ברייך השלישי, מביימם של הכנסים הנאציים ההמוניים ובהמשך מי שתפקד כשר החימוש הנאצי במלחמת העולם השניה וריבע את הייצור המלחמתי הגרמני.

אלה הדברים :  ---  גרין,אברהם יצחק ארתור  ---  2008  ---  ספר המרכז את אוצר המושגים הבסיסי של החשיבה והתרבות היהודית. הספר מחולק לפרקים נושאיים, מאלוהות דרך חיי עבודה, חיי רוח ועד למועדים, ומסביר את המונחים מבחינה אטימולוגית, תיאולוגית והסטורית.

אלה הדברים :  ---  גרין,אברהם יצחק ארתור  ---  2008  ---  ספר המרכז את אוצר המושגים הבסיסי של החשיבה והתרבות היהודית. הספר מחולק לפרקים נושאיים, מאלוהות דרך חיי עבודה, חיי רוח ועד למועדים, ומסביר את המונחים מבחינה אטימולוגית, תיאולוגית והסטורית.

אלה שמצילים אותנו.  ---  בלום,ג'נה  ---  2008  ---  רומן המתאר את מסעה של בתה של ניצולת שואה, היוצאת לחפש את עברה המתבסס על רמז אחד בלבד: תמונה שלה, של אמה ושל קצין נאצי.

אלוהים אהבה חופש ואבא.  ---  קדוש,יובל  ---  2008  ---  ספר שירה בפורמט מאויר ומפואר. "שערך מתנופף ברוח / עושה אותי הוזה / חם גופך מקרין בי אשר / נוטע בי את ההוה / "

אלוהים אוהבת אותי :  ---  טלשיר,עמוס  ---  2008  ---  מותחן רומנטי המתרחש על רקע התנפצות בועת ההיטק של שנת אלפיים.

אלוהים שם ליפסטיק :  ---  ברג,קרן  ---  2008  ---  ספר העוסק בתפקידן הרוחני של נשים בעולם וביישום כלים קבליים ע"י נשים במערכות יחסים עם בני הזוג והילדים. מגוון הכלים המוצעים נע מכלים של תפילה ואסטרולוגיה, דרך קונפליקט וביקורת ועד כלים של סקס.

אלוף בלמצוא את הקצה בסלוטייפ ועוד סיפורים קצרים.   ---  בן מיור,איתן  ---  2008  ---  29 סיפורים קצרים, ביניהם סיפורים אלגוריים ואגדתיים וביניהם סיפורים העוסקים בהווי החיים בישראל.

אלופי צה"ל ואנשי רוח בפוליטיקה הישראלית :  ---  יהב,דן  ---  2008  ---  מחקר הבוחן את מקומה של האליטה הצבאית בכלכלה, בחברה ובפוליטיקה הישראלית. הספר מנתח את השפעות המיליטריזם, משווה בין תקופת ה"יישוב" לתקופת המדינה, ומשתמש באנשי רוח במערכת הפוליטית כקבוצת ביקורת.

אלופי צה"ל ואנשי רוח בפוליטיקה הישראלית :  ---  יהב,דן  ---  2008  ---  מחקר הבוחן את מקומה של האליטה הצבאית בכלכלה, בחברה ובפוליטיקה הישראלית. הספר מנתח את השפעות המיליטריזם, משווה בין תקופת ה"יישוב" לתקופת המדינה, ומשתמש באנשי רוח במערכת הפוליטית כקבוצת ביקורת.

אלחכם מבגדד :  ---  גורמזאנו גורן,יצחק  ---  2008  ---  רב זה הנהיג את קהילת יהודי עיראק במאה התשע עשרה בלא כל מינוי רשמי, רק מתוקף אישיותו וסמכותו התורנית. הוא כתב כשבעים ספרים, שהגדול והידוע שבהם הוא "הבן איש חי".זהו גם סיפור דבקותה של קהילה זו ביהדות ובא"י.

אלחכם מבגדד :  ---  גורמזאנו גורן,יצחק  ---  2008  ---  רב זה הנהיג את קהילת יהודי עיראק במאה התשע עשרה בלא כל מינוי רשמי, רק מתוקף אישיותו וסמכותו התורנית. הוא כתב כשבעים ספרים, שהגדול והידוע שבהם הוא "הבן איש חי".זהו גם סיפור דבקותה של קהילה זו ביהדות ובא"י.

אלי קדם :  ---  קיסטר,מנחם ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  אסופה של 12 מאמרים מחקריים הסוקרת את התרבויות הפגניות השונות שהתקיימו בסביבת הולדתן של הדתות המונותאיסטיות. נסקרות סוגיות מחקריות בתרבויות מצרים, מסופוטמיה, כנען, פניקיה, בוספורוס, יוון, רומי ועוד.

אלכוהול וקוקטיילים :  ---  קופר,שגיא. גל כהן,טל  ---  2008  ---  מדריך בפורמט מהודר עתיר-תצלומי צבע שנכתב ע"י שני כתבי יין בכירים וברי-סמכא. המדריך כולל מבוא פרטני העוסק בציוד וטכניקות לייצור וזיקוק משקאות, ומחולק לפרקים ע"פ מרכיבי הבסיס: אפריטיפים, ליקרים וכיו"ב.

אלף לבבות.  ---  צלקה,דן  ---  2008  ---  

אלף שנים של תפילות טובות.   ---  לין,יי יון  ---  2008  ---  עשרה סיפורים קצרים העוסקים בהווי החיים בסין המודרנית, על אופייה החברתי, המשפחתי והפוליטי הייחודי. ספר עטור פרסים שיצא לאור לראשונה ב-2005.

אלפיים 32.  ---  דרורי פרמן,ניצה (עורכת)  ---  2008  ---  אסופת מאמרים, יצירות ומסות. מכיל, בין השאר: שירים מאת אגי משעול, דיונים ביחסי ערבים-יהודים בישראל, במעמד הבינוני-המזרחי בישראל, במכתבי משרד הבטחון למשפחות שכולות, בסיפור של עגנון וכו'.

אלפיים 33 :  ---  דרורי פרמן,ניצה (עורכת)  ---  2008  ---  אסופת מאמרים, יצירות ומסות. עוסק, בין השאר ב-: ציונות ופוסטציונות, רב-תרבותיות בישראל, בית המשפט העליון, ארכיטקטורה והמימד השלישי, הרהורים על יהודה עמיחי, ארכיאולוגיה מקראית, אוניברסיטה ושלטון ועוד.

אלרגיות סמויות למזון :  ---  הולפורד,פטריק. בריילי ג'יימס  ---  2008  ---  מדריך בנושא רפואה מונעת, המסביר מהי אלרגיה, ממה היא נוצרת, אילו מחלות היא עלולה ליצר אצל ילדים ובוגרים. הספר מסביר כיצד ניתן לגלות אלרגיות סמויות, מציע דרכים לתזונה בריאה וגם מביא מידע שימושי נוסף.

אם זכרוני אינו מטעה...  ---  פרס,יוחנן  ---  2008  ---  ביוגרפיה אנקדוטלית של פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, המצרפת תפקידים, דמויות, ארועים ו"אני מאמין" לכדי מקשה אחת, חסרת דבק ספרותי.

אם זכרוני אינו מטעה...  ---  פרס,יוחנן  ---  2008  ---  ביוגרפיה אנקדוטלית של פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת תל-אביב, המצרפת תפקידים, דמויות, ארועים ו"אני מאמין" לכדי מקשה אחת, חסרת דבק ספרותי.

אם יש חדר :  ---  עמית,יעל  ---  2008  ---  "זהו מסע/ לגלוי אותות חיים.// אותיות אבן גחליליות/ נערמות במעברים.// הזמן נלכד/ בין שברים.// אין כאן מות/ אין/ חיים".

אמא במשרה מלאה.  ---  זיגמן,לורה  ---  2008  ---  רומן קומי שבמרכזו יחצ"נית סלבריטאים בדימוס שנאלצת לחזור לעבודתה ולוותר על "משרה מלאה" כאמא כשבעלה מפוטר. היא רותמת את ניסיונה כאמא למבצע הקאמבק של כוכבנית מזדקנת מפונקת, ובלבד שתוכל לחזור אל בנה.

אמאל בראשית. [לפנים בבראשית].  ---  לעמסטער,משה  ---  2008  ---  שירים, קטעי הגות בפרוזה ושני סיפורים, כולם באידיש, אשר נכתבו בתל-אביב, בשלושת העשורים האחרונים. הספר מלווה באיורים וגרפיקה עשירה.

אמבט האבץ :  ---  מצאנטיני,מרגרט  ---  2008  ---  בספר כלולים שני סיפורים "מכמירי לב": 'זורו', על אדם שנזרק לרחוב ונאלץ לשרוד בו; ו'אמבט האבץ', בו מביעה הגיבורה את אהבתה לסבתה המתה.

אמהות.  ---  אורבך,עליזה  ---  2008  ---  אלבום צלומים המציג פורטרייטים בשחור לבן של אמהות מארצות שונות יחד עם ילדיהן. יצא לראשונה ב-1998.

אמי מציירת.  ---  רוזנפלד,ברכה  ---  2008  ---  ספר שירה העוסק באימה של המשוררת, הציירת, פסלת וסופרת לנה פיינבורג. הספר כולל מספר ציורים של האם.

אמנו שבשמים.  ---  סימונטי,פבלו  ---  2008  ---  רומן שכולו חשבון נפש רטרוספקטיבי. גיבורתו בת ה-77 מחליטה להפסיק את הטיפולים במחלתה ותחת זאת לבחון את חייה. בתוך כך היא מבינה את טעויותיה ואת העובדה שהקריבה את אושר ילדיה כדי לא להתעמת עם סביבתה.

אמנות בבית הבית כאמנות : [אמנות בבית, הבית כאמנות] :  ---  ריימן שור,שרה (אוצרת)  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה המציגה חפצים שימושיים ופרטי ריהוט שעוצבו ע"י אמנים נחשבים, ולצידם ציורים ופסלים שלהם המשקפים אותה חשיבה אסתטית. ביניהם: ארנסט, מסון, אלברטו ודייגו ג'קומטי, ארמאן, קדישמן, אגם, ארדון ועוד.

אמנות דיאלוגית בעולם דיגיטלי :  ---  אלכסנברג,מנחם  ---  2008  ---  הקדמה וארבע מסות הבוחנות את שדה האמנות המשולבת בטכנולוגיה ומאבחנות בו צורות הבעה ואופני חשיבה שרווחות ביהדות. המחבר מעמת שתי תפיסות בסיסיות: ההלניסטית ששלטה עד המודרניזם והיהודית ששולטת מאז.

אמנות דיאלוגית בעולם דיגיטלי :  ---  אלכסנברג,מנחם  ---  2008  ---  הקדמה וארבע מסות הבוחנות את שדה האמנות המשולבת בטכנולוגיה ומאבחנות בו צורות הבעה ואופני חשיבה שרווחות ביהדות. המחבר מעמת שתי תפיסות בסיסיות: ההלניסטית ששלטה עד המודרניזם והיהודית ששולטת מאז.

אמנות המלחמה .  ---  סון טסו  ---  2008  ---  

אמנות ורודנות :  ---  אריאלי הורוביץ,דנה  ---  2008  ---  מחקר העוסק בקשרי הגומלין בין אמנות לפוליטיקה בברית המועצות, איטליה וגרמניה בין שתי מלחמות העולם ודן ביחסי תנועות האמנות המודרניסטיות עם המשטר והאידיאל הטוטליטריים ובגיבושה של אמנות מגויסת ע"י המשטרים.

אמני הזיכרון.  ---  מור,ג'פרי  ---  2008  ---  נואל בורון סובל מהיפרמנזיה, כלומר הוא זוכר יותר מדי. בעוד הוא רואה את המילים כהבזקי אור הולכת אמו ודועכת ממחלת האלצהיימר. שניהם יחד מנסים למצוא את מקומם בעולם.

אמרתי לכם.  ---  לפיד,יוסף (טומי)  ---  2008  ---  מונולוגים קצרים, בני עמוד וחצי כל אחד, מתוך "השבוע שלי" - תכנית הרדיו האישית של המחבר בה התבטא, בקורקטיות פוליטית ובלעדיה על כל נושא שהטרידו,הרגיזו, ועניינו,והיו רבים כאלו.

אמת אחת ולא שתים.  ---  חרותי,יעקב  ---  2008  ---  אוטוביוגרפיה של לוחם לח"י שבין קורותיו ייצור חומרי נפץ, הקמת סניף פעיל באנגליה, פיקוד על פלוגה של הלח"י בנסיון הפריצה לעיר העתיקה בירושלים והנחת מטען בחצר הצירות הרוסית בת"א בתקופת רדיפת הרופאים היהודים.

אנא בכח :  ---  בראל,אשר [עורך]  ---  2008  ---  עשרות תפילות המקובצות בשערים: זיווג וחופה, עיבור ולידה, בית ומשפחה, פרנסה והצלחה, רפואה ובריאות, שירה והודיה, סגולות ועצות, אגרות (הרמב"ן והגר"א), תפילות מהזוהר והקבלה,ותפילות למקומות קדושים וקברי צדיקים.

אנא מן אל יהוד : [אנא מן אל-יהוד] :  ---  בהר,אלמוג  ---  2008  ---  קובץ סיפורים העוסקים בזהות ובתרבויות היהודיות שאבדו בתוך כור ההיתוך של החברה הישראלית, ובצורך של בני הדור השני והשלישי לעלייה, ושל העולים עצמם, להקים לתחייה את אותו עבר המגדיר את זהותם.

אנגליה חולמת :  ---  היילברונר,עודד  ---  2008  ---  הספר סוקר את ההקשר התרבותי-חברתי באנגליה לקראת שנות הששים ובמהלכן. הוא בוחן את ההקשר שאיפשר לביטלס לתפוס את המקום המשמעותי אליו הגיעו בתרבות האנגלית, ומנתח היבטים שונים של השפעתם.

אנגליה חולמת :   ---  היילברונר,עודד  ---  2008  ---  הספר סוקר את ההקשר התרבותי-חברתי באנגליה לקראת שנות הששים ובמהלכן. הוא בוחן את ההקשר שאיפשר לביטלס לתפוס את המקום המשמעותי אליו הגיעו בתרבות האנגלית, ומנתח היבטים שונים של השפעתם.

אנדבה.   ---  בק,יוש  ---  2008  ---  רומן. בעקבות פטירתו של דודו יוצא יהואש לחשוף את ההיסטוריה המשפחתית, היסטוריה הנשזרת בתולדות מאבקו של היישוב היהודי לקיום.

אנה לזובסקי :  ---  לזובסקי,אנה  ---  2008  ---  קטלוג פסלי קרמיקה וברונזה, מהם בסגנון קלאסי, סוריאליסטי ודקורטיבי. הקטלוג כולל מאמרים מאת חנה ברק אנגל וד"ר דליה הקר-אוריון.

אנו מכריזים בזאת :  ---  שפירא,אניטה (עורכת)  ---  2008  ---  אסופת נאומים בפורמט אלבומי המביאה 60 נאומים מכוננים בתולדות עם ישראל: למן הרצל וחיים וייצמן, עבור דרך לוי אשכול, גרשם שלום, ואברהם שלונסקי וכלה בנאומים מאת חיים רמון והרב עובדיה יוסף.

אנו מכריזים בזאת...   ---  אפללו,מיכל ואחרים (עורכים)  ---  2008  ---  חוברת שמטרתה הצגת פעילויות ופעולות לטקסי מעבר בין יום הזיכרון ובין יום העצמאות. החוברת מיועדת הן למרכזים קהילתיים והן למשפחות המעוניינות לקיים את "סדר העצמאות" בביתן.

אנושי אנושי מדי: [אנושי, אנושי מדי :]  ---  ניטשה,פרידריך  ---  2008  ---  תרגום יצירתו המונומנטלית של ניטשה: יצירה פילוסופית אפוריזמית הבוחנת את טבעו של האדם ואת השניות שהותירה בו התרבות. עם הקדמה מאת העורך המציגה את עקרי משנתו של ניטשה.

אנושי אנושי מדי: [אנושי, אנושי מדי :]  ---  ניטשה,פרידריך  ---  2008  ---  תרגום יצירתו המונומנטלית של ניטשה: יצירה פילוסופית אפוריזמית הבוחנת את טבעו של האדם ואת השניות שהותירה בו התרבות. עם הקדמה מאת העורך המציגה את עקרי משנתו של ניטשה.

אנחנו ננצח .  ---  רובינגר,אמי  ---  2008  ---  

אנחנו ננצח. [אנחנו ננצח!].  ---  רובינגר,אמי  ---  2008  ---  קובץ קריקטורות הבוחנות באירוניה מושחזת את הפער בין הסיסמאות המושמעות השכם והערב, במיוחד לרגל חגיגות 60 השנה למדינת ישראל, לבין המציאות האמיתית המוכרת לכולנו.

אנחנו פה :   ---  גוטרמן,בלה ואחרים (עורכים)  ---  2008  ---  פורמט אלבומי. תיעוד בתמונות ובטקסטים של השתלבותם של ניצולי השואה בחיים בארץ ישראל, ותרומתם ליישוב ולהקמתו. עם תמונות רבות, וטקסטים מאת בכירי הכותבים בישראל. כולל תמונות של כרזות תקופתיות.

אנחנו פה :   ---  גוטרמן,בלה ואחרים (עורכים)  ---  2008  ---  פורמט אלבומי. תיעוד בתמונות ובטקסטים של השתלבותם של ניצולי השואה בחיים בארץ ישראל, ותרומתם ליישוב ולהקמתו. עם תמונות רבות, וטקסטים מאת בכירי הכותבים בישראל. כולל תמונות של כרזות תקופתיות.

אנטומיה של לב שלם :   ---  שרת,סמדר  ---  2008  ---  שירים . "הנה אני מרהטת / את חדרי ליבי מחדש / תולה תמונות מזיזה חפצים / ומשקה עציצים."

אנטוני גאודי :  ---  קריפה,מריה אנטונייטה  ---  2008  ---  ספרון הסוקר את יצירותיו הארכיטקטוניות של האדריכל הקטלוני, את ההשפעות הניכרות בהן ואת תהליך בניינן. הספר מכיל תצלומים צבעוניים.

אנטנות וחיישנים :  ---  פנקס,ישראל  ---  2008  ---  אסופת קטעים הנעים בין פרוזה לשירה, חלקם דיווחים נטורליסטיים לכאורה על פיסות מציאות, אחרים הם נסיונות שחזור של קטעי חלום וזכרונות ילדות.

אנטנות וחיישנים :  ---  פנקס,ישראל  ---  2008  ---  אסופת קטעים הנעים בין פרוזה לשירה, חלקם דיווחים נטורליסטיים לכאורה על פיסות מציאות, אחרים הם נסיונות שחזור של קטעי חלום וזכרונות ילדות.

אני בע"מ.   ---  בקווית,הארי. קליפורד בקווית,כריסטין  ---  2008  ---  צרור עצות שנועדו לשפר את יכולת השיווק העצמי של הקורא, בעיקר בתחום העסקי. המדריך נוגע לתחומים שונים של התנהלות, החל מתקשורת אל מול לקוחות וכלה בכוחם של הרגלים.

אני החומר. ["אני החומר" :]  ---  יצחקי,חנה  ---  2008  ---  קטלוג רטרוספקטיבי של עבודותיה של הקרמיקאית, מי שהקימה ועמדה בראשה של הסדנה הקרמית בקיבוץ אפיקים. בפורמט אלבומי מהודר. כולל ביוגרפיה ודברי מבוא. בעברית ובאנגלית.

אני ואפסי.  ---  יגיל,רן  ---  2008  ---  נובלה המתארת מרקם יחסים מורכב בין אמרגן להקות רוק מזדקן לבין ביתו על-רקע תרבות המועדונים של שנות התשעים. סצינת הרוק הדקדנטית ברקע העלילה משקפת את תהליך הניוון הנפשי שחווה הגיבור.

אני ואפסי.  ---  יגיל,רן  ---  2008  ---  נובלה המתארת מרקם יחסים מורכב בין אמרגן להקות רוק מזדקן לבין ביתו על-רקע תרבות המועדונים של שנות התשעים. סצינת הרוק הדקדנטית ברקע העלילה משקפת את תהליך הניוון הנפשי שחווה הגיבור.

אני ולא מלאך :  ---  אליהו,אלי  ---  2008  ---  "אלו היו לי כנפים הייתי עף/ אני ולא שרף/ הייתי עושה בכורות/ בכל מיני דירות של בחורות שכורות/ אני ולא מלאך". שירה צעירה, במובן הטוב של המילה.

אני טיטובה מכשפה שחורה : [אני טיטובה, מכשפה שחורה] :  ---  קונדה,מאריז  ---  2008  ---  רומן הסטורי המבוסס בחלקו על דמויות אמיתיות. במרכזו נערה בת לשפחה שחורה שנאנסה בידי מלח אנגלי. הרומן בוחן סוגיות פוליטיות ומגדריות (ציד ה"מכשפות" בסאלם) וכן את יחסי היהודים והשחורים בתקופת "העידן החדש".

אני לא אשבר :  ---  ווייט,ג'רי  ---  2008  ---  מדריך להתמודדות עם משברי אובדן, מחלה וכד'. מחברו כתב אותו מתוך פרספקטיבה אישית לאחר שנפצע קשה בעת שירותו הצבאי. הספר מציע תכנית רב-שלבית שתחילתה בהכרה בעובדות החדשות וסופה בנתינה כדרך ריפוי.

אני לא דרייפוס :  ---  סובול,יהושע  ---  2008  ---  מחזה המתרחש בהייד פארק אשר בלונדון בשנת 1923. דמויות כמו אסתרהאזי המסוייט , ברנר החי בלונדון הרצל שמת 19 שנה קודם לכן ואחרים מאכלסות מחזה זה.

אני עירקי פיג'מה : [אני עירקי-פיג'מה :] איך בין אן איראקער-פיזשאמע.  ---  סומק,רוני  ---  2008  ---  מבחר משיריו של המשורר רוני סומק, בעברית ובתרגום ליידיש. עם תמונות ציורים של מילה בן-חיים, ושירים קסומים דוגמת "7 שורות וועגן דעם ווונדער פון ירקון" ו"בלאדי מערי".

אני עירקי פיג'מה : [אני עירקי-פיג'מה :] איך בין אן איראקער-פיזשאמע.  ---  סומק,רוני  ---  2008  ---  מבחר משיריו של המשורר רוני סומק, בעברית ובתרגום ליידיש. עם תמונות ציורים של מילה בן-חיים, ושירים קסומים דוגמת "7 שורות וועגן דעם ווונדער פון ירקון" ו"בלאדי מערי".

אני שוב יהודי :   ---  אדלר,שלמה  ---  2008  ---  זכרונותיו של שלמה אדלר מתקופת מלחמת העולם השנייה. הספר מתאר את ילדותו באזור אוקראינה, פרוץ המלחמה, המגורים ברובע היהודי, המעבר לורשה, מעצר וחקירת הצבא האדום, הבריחה מפולין והעלייה לישראל.

אנקת גבהים .  ---  ברונטה,אמילי  ---  2008  ---  

אנקת גבהים.  ---  ברונטה,אמילי  ---  2008  ---  תרגום חדש לרומן היצרי, המתרחש באנגליה של ראשית המאה ה-19, ובו קורות אהבתם הטראגית של קתרין ושל הית'קליף, אחיה המאומץ.

אנרכיזם :  ---  יסעור,אברהם (ע)  ---  2008  ---  

אנשי הקצה :  ---  אדליסט,רן  ---  2008  ---  מסה רחבת-יריעה על מצב הדברים הערכי-מוסרי בחברה ובתרבות המערבית של ימינו. הספר מנהל דיון פילוסופי מחד ומעשי מאידך בשאלת טעם החיים של דור אוטוסטרדת המידע ומציע מפת משמעויות חדשה עבור החברה של ימינו.

אנשי הקצה :  ---  אדליסט,רן  ---  2008  ---  מסה רחבת-יריעה על מצב הדברים הערכי-מוסרי בחברה ובתרבות המערבית של ימינו. הספר מנהל דיון פילוסופי מחד ומעשי מאידך בשאלת טעם החיים של דור אוטוסטרדת המידע ומציע מפת משמעויות חדשה עבור החברה של ימינו.

אנשי שאר רוח.  ---  פלאטונוב,אנדרי  ---  2008  ---  אחד-עשר סיפורים, רשימות ומסות של הסופר-הפרולטר, מהנדס חקלאות במקצועו, שהיה אמן התיאור של נפש האדם בחברה האוטופיסטית הסובייטית, ונרדף ע"י השלטון הסטליניסטי. בצירוף אחרית-דבר על חייו.

אנשים בתל אביב זוכרים : [אנשים בתל-אביב זוכרים] :  ---  גולן,שמאי. בן עזר,אהוד [עורכים]  ---  2008  ---  כארבעים סיפורי זכרונות שנכתבו ע"י תושביה הותיקים של תל-אביב. ביניהם סיפורים המתארים את ההוויי של נווה צדק, כרם התימנים ושכונות אחרות, אחרים הם סיפורי עליה וקליטה, וחלק שלישי הוא עדויות מאימי השואה.

אנשים בתל אביב זוכרים : [אנשים בתל-אביב זוכרים] :  ---  גולן,שמאי. בן עזר,אהוד [עורכים]  ---  2008  ---  כארבעים סיפורי זכרונות שנכתבו ע"י תושביה הותיקים של תל-אביב. ביניהם סיפורים המתארים את ההוויי של נווה צדק, כרם התימנים ושכונות אחרות, אחרים הם סיפורי עליה וקליטה, וחלק שלישי הוא עדויות מאימי השואה.

אנשים כמונו.  ---  בליי,רוברט  ---  2008  ---  קובץ שירים מרגשים ומטלטלים מאת אחד מגדולי המשוררים האמריקאיים בני זמננו: יליד מינסוטה, מראשי המתנגדים למלחמת ויאטנם, מוקיע האלימות והמאצ'ואיזם הגבריים, טרובאדור מודרני, נגן באנג'ו ועוד.

אנשים מתוקים לחיים ארוכים :  ---  זילבר,משה  ---  2008  ---  ספר בהיר ומקיף על מחלת הסוכרת, המיועד לחולים הרוצים להבין טוב יותר את מצבם ולשפר את איכות חייהם. הספר עוסק בכל היבטי המחלה: אבחון, סוגי סוכרת, טיפול ומעקב, הכרת גורמי סיכון ומניעת סיבוכים, אינסולין ועוד.

אנתרופולוגיה חברתית ותרבותית.  ---  מנגן,ג'ון. ג'אסט,פיטר  ---  2008  ---  מבוא קצר לאנתרופולוגיה מן הסדרה היוקרתית של המבואות הקצרים של אוקספורד (A VERY SHORT INTRODUCTION) - סדרה סמכותית המציגה בשפה נוחה ונהירה נושאים אקדמיים, ללא ויתור על מורכבות רעיונית.

אסטרטגיות קהילתיות להתמודדות עם עוני בירושלים:   ---  סטריאר,רוני  ---  2008  ---  סקירת ספרות ודיון תאורטי , הצגת גישות עכשוויות בנושא, ומתן המלצות: התבססות על יתרונות הקהילה כמסגרת יעילה, התמודדות באופן שתשקף את ההגדרה העצמית של הקהילה, השענות על ידע מקומי, ועוד.

אסטרטגיות קהילתיות להתמודדות עם עוני בירושלים:   ---  סטריאר,רוני  ---  2008  ---  סקירת ספרות ודיון תאורטי , הצגת גישות עכשוויות בנושא, ומתן המלצות: התבססות על יתרונות הקהילה כמסגרת יעילה, התמודדות באופן שתשקף את ההגדרה העצמית של הקהילה, השענות על ידע מקומי, ועוד.

אסיף היובל :  ---  שפריר,משה  ---  2008  ---  מבחר מקיף משמונת ספריו של המשורר בתוספת שירים חדשים. הספר כולל כאחרית דבר את המאמר "הגלוי והנסתר בפואטיקה של משה שפריר" מאת ד"ר נפתלי הרץ טוקר.

אסיר מלידה.  ---  ארצ'ר,ג'פרי  ---  2008  ---  רומן מתח שנכתב בהשראת "הרוזן ממונטה כריסטו". בחור צעיר וחסר-השכלה נידון למאסר עולם על רצח אחיה של ארוסתו. בכלא הוא מבין בעזרת שותפו לתא את הפח שטמנו לו ומתכנן את נקמתו בארבעת עדי התביעה.

אסיר ציון בכלא עכו.  ---  עבו,נחום  ---  2008  ---  זכרונותיו של פעיל בשורות "ההגנה" שבשנת 1938, לאחר הטבח ביהודי טבריה, נידון למאסר עולם בבית-דין צבאי בריטי על הרג מתפרע ערבי. המחבר מתאר את שבע השנים שישב בכלא עכו ואת אסירי המחתרות האחרים אותם הכיר.

אסתרי.  ---  אברה,אומרי טגמלאק  ---  2008  ---  סיפור חייו של נער אתיופי המשתייך לקהילת ביתא ישראל, החל מחייו בכפר קטן באתיופיה, דרך מסע העליה של משפחתו לארץ ישראל ועד לקשיי הקליטה. ברקע כל אלו עומדים המסורת המיסטית ואורח-החיים המיוחדים לקהילה.

אף אחד לא שייך לכאן יותר ממך.  ---  ג'ולי,מירנדה  ---  2008  ---  ספורים קצרים אשר עלילותיהם הזויות או אפילו מופרכות. עלילות אלו חושפות דמויות התרות אחר אינטימיות אך לא מוצאות אותה, או דמויות אינטימיות מדי, גם כאשר אין הלימות המצדיקה זאת.

אף על פי שחטא ישראלי הוא : [אף על פי שחטא - ישראלי הוא?] :  ---  רחף,אפרת  ---  2008  ---  ניתוח תיאורטי של המושגים "אזרחות" ו"שלילת אזרחות". החיבור בוחן את המשפט הנוהג במדינות דמוקרטיות ובלתי דמוקרטיות, מול תפיסות יסוד בתורת המדינה והמשפט ומול שיקולי מדיניות בתקופות משבר לאומיות ובמלחמה בטרור.

אפריל בפריז.   ---  ואלנר,מיכאל  ---  2008  ---  רומן הסטורי על תקופת הכיבוש הנאצי בפריז. רוט הנו חייל זוטר בורמאכט. במשך היום הוא מתרגם את עדויותיהם של נחקרים צרפתיים. במשך הלילה הוא מאמץ זהות צרפתית בדויה ועובר על כל פקודה אפשרית.

אצבע גלילאו :  ---  אטקינס,פיטר  ---  2008  ---  סקירה הסטורית של עשרה אופני חשיבה חדשניים ופורצי דרך בתחומים מדעיים שונים, עשרה מחוללי הארה שהיוו בהמשך בסיס לפיתוח טכנולוגיות ושדות מחקר חדשים, ביניהם: אבולוציה, דנ"א, הרמה האטומית ותורת הקוונטים.

אצבע גלילאו :  ---  אטקינס,פיטר  ---  2008  ---  סקירה הסטורית של עשרה אופני חשיבה חדשניים ופורצי דרך בתחומים מדעיים שונים, עשרה מחוללי הארה שהיוו בהמשך בסיס לפיתוח טכנולוגיות ושדות מחקר חדשים, ביניהם: אבולוציה, דנ"א, הרמה האטומית ותורת הקוונטים.

אצטרובלים :  ---  כץ,אבנר  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית שהוצגה במקביל במוזיאון הכט ובגלריה לאמנות באוניברסיטת חיפה. הקטלוג כולל מאמר רחב-היקף על יצירתו של האמן. דו-לשוני.

אצלנו עכשיו בוקר.  ---  הדר,דאה  ---  2008  ---  רומן. ישראלית שהוריה היגרו לחו"ל שבה לאחר שנים ארוכות בארה"ב לישראל במטרה לחפש דבר שאינו ניתן להגדרה.

אקדמיזציה של המגזר הדרוזי והצ'רקסי בשנים 2005 - 2008 :  ---  סבר,צבי  ---  2008  ---  דו"ח המתאר את עיקרי הפעילויות, התהליכים והתוצרים במסגרת פרוייקט שמטרתו הרחבת הנגישות האקדמית בקרב העדות הדרוזית והצ'רקסית. לדו"ח 27 נספחים, בהם ממצאי סקרים, יעדים, תכניות עבודה, תמלילי מפגשים וטבלאות.

אקוורל ברור :  ---  אטלס תדמור,טל  ---  2008  ---  שירה. "את ענני הבקר / פתחתי כמו וילון, / צריבת קרני השמש / פגעה בעיני / ולא נסה / והן, / שבלא לראות ברור מרגלות / הוליכו את ידי / אל צבעי האקורל / כדי לעמם." .

אקרובט פואטי :  ---  מזור,יאיר  ---  2008  ---  חמישה מאמרים על המאפיינים התימטיים והמכניזם האסתטי בשיריו של רוני סומק. לניתוח פרטני במיוחד זוכים השירים "שיר אשר" ו"עדות יופי". הספר מלווה בעשרות רישומים, תחריטים וציורים של האמן יגאל עוזרי.

ארבע אחרי הצהריים.  ---  זית,נועה  ---  2008  ---  רומן. קורותיה של אשה אשר נולדה בזמן קום המדינה בקיבוץ בעמק הירדן בו היא חווה התבגרות ולינה משותפת, בהמשך דרכה היא משנה דרכה ומטלטלת בין הקבוץ לעיר תוך תחושת אבדן דרך ובית.

ארבעים מעלות שרים שירה :  ---  עמיחי,יהודה. וולך,יונה ואח'  ---  2008  ---  מצורף דיסק ובו ביצוע 12 שירי הספרון.

ארבעים מעלות שרים שירה :  ---  עמיחי,יהודה. וולך,יונה ואח'  ---  2008  ---  מצורף דיסק ובו ביצוע 12 שירי הספרון.

ארגז הכלים הצהוב :  ---  מוסנזון,ורד  ---  2008  ---  מדריך לפיתוח ולבחינת רעיונות יצירתיים, בעיקר בתחום התקשורת. מבוסס על מתודולוגיה שפיתחה המחברת בעבודתה. כולל התייחסות למקרי מבחן מתחום הפרסום.

ארגז הכלים הצהוב :  ---  מוסנזון,ורד  ---  2008  ---  מדריך לפיתוח ולבחינת רעיונות יצירתיים, בעיקר בתחום התקשורת. מבוסס על מתודולוגיה שפיתחה המחברת בעבודתה. כולל התייחסות למקרי מבחן מתחום הפרסום.

ארגז מטען על הספון :  ---  מן,סטנלי  ---  2008  ---  מהדורה דו לשונית. השירים עוסקים בנושאים מגוונים: רשמי המשורר מעיר מכורתו, ניו יורק, ביקוריו במרכזי היהדות באירופה ערב השואה ובאתרי מחנות ההשמדה ועוד.

ארוטיקה ביהדות.  ---  בן מרדכי,אלישע [עורך]  ---  2008  ---  אסופה עשירה של התייחסויות מרתקות למין ולמיניות, במקורות יהודיים - תנ"ך, משנה, תלמוד, וכן שירה יהודית של ימי הביניים, כתבי הרמב"ם ועוד. הספר מעוטר בעשרות תמונות, מאמנות העולם העתיק ועד המאה ה-20.

ארזתם לבד : [ארזתם לבד?] :  ---  אבן,סימה  ---  2008  ---  הספר מרכז עצות למטיילים בטווח רחב מאד של תחומים, בינהם אריזה, בחירת מקום לינה והזמנת מקומות, תחבורה בחו"ל, התנהלות במלונות, קניות ובחירת מסעדות.

אריאל 183 - 184 :  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל  ---  2008  ---  בין מאמרי הגליון: אור חדש על מחלקת הל"ה, תולדות מצעדי צה"ל, חזית ירושלים בתש"ח, שחזור בית הכנסת "החורבה" והחפירות באתר, המוזיאונים של משרד הבטחון, וכן תמונות נדירות מהרובע היהודי ממלחמת העצמאות.

אריאל 185 :  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל [עורכים]  ---  2008  ---  בין נושאי המאמרים בגליון: העיצוב מחדש של הקפלה הארמנית בכנסיית הקבר, טחנת הרוח במשכנות שאננים, אסירים ישראלים בכלא הלבנוני, איגרות ברכה יפואיות מתחילת המאה ה-20,וצילומי צבע נדירים של ישראל מ-1950.

אריה פצוע.  ---  טלשיר,עמוס  ---  2008  ---  רומן המורכב משתי עלילות: האחת היא סיפורו של נער שהנהיג צעירים בגטו ושרד את מחנות העבודה, עלה לארץ והקים משפחה בקיבוץ. השניה היא סיפורו של נכדו - סיפור התבגרות בתל אביב וחוויות ממלחמת לבנון השניה.

ארכיאולוגיה.  ---  באן,פול  ---  2008  ---  מבוא קצר לארכיאולוגיה מן הסדרה היוקרתית של המבואות של אוקספורד (A VERY SHORT INTRODUCTION) - סדרה סמכותית המציגה בשפה נוחה ונהירה נושאים אקדמיים שונים, ללא ויתור על מורכבות רעיונית.

ארכיטקטורה של זיכרון קיבוצי .  ---  פלד,קובי  ---  2008  ---  

ארכיטקטורה של זיכרון קיבוצי :  ---  פלד,קובי  ---  2008  ---  קשרי הגומלין בין מרד גטו ורשה כמיתוס המכונן של קיבוץ יד-מרדכי וזכר השואה, לבין השכול של קהילת הקיבוץ במלחמת העצמאות. הספר מתעד את האירועים מאז העלייה לקרקע ומנתח את אופן ההנצחה כהשתרגות שני המיתוסים.

ארכיטקסטורה :  ---  פלד,קובי  ---  2008  ---  מחקר הבוחן תמורות בחברה הערבית בישראל משלהי המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-21 ע"י ניתוח השינויים בעיצוב הבתים. המחבר מתבונן בתהליכי תכנון ובנייה ומסיק מהם על שינויים חברתיים, כלכליים, מגדריים ותרבותיים.

ארץ אהובה.  ---  הגרי,אילן [עורך]  ---  2008  ---  מארז מהודר ובו אלבום המציג את מציאותה החלוצית ואת נופיה של ארץ ישראל בתחילת המאה ה-20. האלבום כולל תמונות של הצלמים פליקס בונפיס ויעקב בן-דב, צילומי אוויר ממלחמת העולם הראשונה, וצילומים מארכיון קק"ל.

ארץ אהובה.  ---  הגרי,אילן [עורך]  ---  2008  ---  מארז מהודר ובו אלבום המציג את מציאותה החלוצית ואת נופיה של ארץ ישראל בתחילת המאה ה-20. האלבום כולל תמונות של הצלמים פליקס בונפיס ויעקב בן-דב, צילומי אוויר ממלחמת העולם הראשונה, וצילומים מארכיון קק"ל.

ארץ בחאקי :  ---  אורן,עמירם. רגב,רפי  ---  2008  ---  כמחצית משטח מדינת ישראל משמש כתשתית או שטח בטחוני. שני גאוגרפים ותיקי מערכת הביטחון, מנתחים את היבטיו ההיסטוריים, המשפטיים והכלכליים של מצב זה ובוחנים את הניגוד והדו-קיום שלו עם הצרכים האזרחיים.

ארץ דגן ותירוש ארץ זית יצהר ודבש : ['ארץ דגן ותירוש... ארץ זית יצהר ודבש' : ]  ---  כץ,חיה  ---  2008  ---  תמונה מפורטת של היבטים שונים בכלכלת ממלכת יהודה למן המאה התשיעית לפנה"ס ועד למאה השישית לפנה"ס: ענפי ייצור, מדיניות מוניטרית, ועוד. המחקר מבוסס על נתונים ארכיאולוגיים ועל הטקסטים המקראיים.

ארץ זו היא ארצי :  ---  הרץ,אלי א'  ---  2008  ---  מאמר, מלווה במפות ובמסמכים, הסוקר את התחייבות חבר הלאומים לזכות העם היהודי לבית לאומי בפלשתינה במסמך ה"מנדט על פלשתינה" מ-1922 ואת הנסיונות המשפטיים שנעשו מאז לקרוא עליו תיגר.

ארץ טקסט : [ארץ / טקסט] :  ---  אליעז,יועד  ---  2008  ---  הספר בודק את מקורות הזיקה הציונית לא"י ומוצא אותם לא ביהדות, אשר התאבלה על הגלות אך לא שאפה ממש לחזור לארץ, אלא דווקא בזיקה הנוצרית למקומות הקדושים, המבקשת להוכיח את אמיתות המקרא כמסר חינוכי נוצרי.

ארץ טקסט : [ארץ / טקסט] :  ---  אליעז,יועד  ---  2008  ---  הספר בודק את מקורות הזיקה הציונית לא"י ומוצא אותם לא ביהדות, אשר התאבלה על הגלות אך לא שאפה ממש לחזור לארץ, אלא דווקא בזיקה הנוצרית למקומות הקדושים, המבקשת להוכיח את אמיתות המקרא כמסר חינוכי נוצרי.

ארץ רחוקה.  ---  מייסון,דניאל  ---  2008  ---  רומן. איזבל, הגדלה בכפר נידח ופרימיטיבי, נשאבת אל לב המאפליה של העיר בגדולה במהלך חיפושיה אחר אחיה שנעלם.

ארץ שבעת המינים .  ---  זקס,אליעזר  ---  2008  ---  

ארץ שבעת המינים :   ---  זקס,אליעזר  ---  2008  ---  אלבום בעל תמונות צבע רבות, לו מצורפת "מפת ארץ שבעת המינים".

אש בבית.   ---  לעאל,איריס  ---  2008  ---  במהלך מפגש בין שני זוגות חברים, עולים על פני השטח מתחים ישנים. הרומן מוצג מנקודת מבטה של אחת הנשים. היא נבחנת בדרך שונה על ידי כל אחד מהאנשים השונים שבחייה - באופן הרומז לפיצול הזהות בחברה הישראלית.

אשה בורחת מבשורה .  ---  גרוסמן,דויד  ---  2008  ---  

אשה בורחת מבשורה.   ---  גרוסמן,דוד  ---  2008  ---  אורה שבנה החייל יוצא למבצע צבאי גדול בורחת מביתה כדי לא להתענות בציפייה לבשורה הרעה שאין לה ספק כי תגיע. הספר נכתב לפני מות אורי, בנו של דוד גרוסמן, ביומה האחרון של מלחמת לבנון השניה.

אשליית השיבה .  ---  אל יוסף,סמיר  ---  2008  ---  

אשליית השיבה.  ---  אל יוסף,סמיר  ---  2008  ---  רומן הנסוב סביב לילה גורלי ב-1982 בחייהם של 4 צעירים החיים בלבנון. ספר "שאינו בוחל לפקפק במוסכמות פלסטיניות, פוליטיות וחברתיות", אשר עוסק בהתמודדותם של צעירים לבנוניים עם המצב הפוליטי והצבאי באיזור.

אשמורת א :  ---  שורק,יוחאי (עורך ראשי)  ---  2008  ---  כתב עת המציג מבחר יצירות ספורת מקור, קטעי מחזות ומסות. בכרך הראשון של כתב העת ניתן מקום ניכר לכותבים צעירים. בין הכותבים: סיוון הר-שפי, עמית עסיס, יעקב מאיר ואחרים.

אשקלון :  ---  ששון,אבי  ---  2008  ---  מחקר וממצאי סקר שדה של כלל האתרים ההיסטוריים באשקלון. החוברת כוללת המלצות לשימור, קווים מנחים למימוש חזון השימור, ופירוט תולדות, תיאור ארכיטקטוני, ממדים ומקורות של מפות, צילומים וכיו"ב לגבי כל אתר.

אשת חיל מי ימצא :  ---  ראבד,נוגה [ראב"ד,נוגה] [אוצרת]  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה העוסקת בחלקן של נשים במאבק הלאומי הציוני, ובייצוגיו ושיקופו באותה תקופה בתחומי הצילום, ציור, רישום, קריקטורות, עיתונות, כרזות תעמולה, צווים רשמיים, פיסול, אנדרטאות לנופלים, ועוד.

אשת חיל.  ---  לפיד,ליהיא  ---  2008  ---  קטעים אוטוביוגרפיים, משולבים במכתבי קוראות שנשלחו למדורה העיתונאי של המחברת, ועוסקים כולם בהיבטים שונים של חיי אישה, ומעל כולם באימהות ובהקרבה הנדרשת כדי להגשימה.

אשתי רוקדת ואני חולם.  ---  בן שמחון,קובי  ---  2008  ---  רומן. זכרונותיו של גבר בן 30, המתגורר עדיין בבית הוריו שבתל-אביב, מורכבים משברי דמויות וזכרונות הכתובים בשפה עדינה וחודרת.

אתגר היתרון וחסרון האתגר :  ---  לוז,צבי  ---  2008  ---  קובץ של 17 מאמרים בשלושה שערים המתחקה אחר אחדותם הראשונית של שלושת הדחפים היצירתיים - הפואטי, הפילוסופי והתיאולוגי. המאמרים עוסקים בין השאר בשטיינברג, פיכמן, עוזר רבין, פנחס שדה וליבוביץ'.

אתה הפאדו שלי : ["אתה הפאדו שלי"] :  ---  שבתאי,מלכה  ---  2008  ---  תיאור מסעה של המחברת לפורטוגל על-מנת להכיר את שותפה לרומן וירטואלי שניהלה באינטרנט. המסע הפיזי הופך למסע נפשי ורגשי שמהותו הגשמת חלום.

אתה זקן רק פעם אחת.  ---  דוקטור סוס  ---  2008  ---  ספר הומוריסט-מקברי המתאר את שיקרה לקורא הצעיר לכשיהיה מבוגר. הספר מלווה את דמותו הראשית בין התורים לרופאים השונים, מכוני הבדיקה, כסא הגלגלים, הכדורים השונים לבליעה, הבירוקרטיה הגריאטרית ועוד.

אתה כאן ואינך.  ---  ארנון,אפרת  ---  2008  ---  רומן המתאר את תהליך התמודדותה של המחברת עם מחלתו של אביה, בעטיה איבד את יכולות ההבנה והזיהוי. תהליך אובדן האב, למעשה עוד בחייו, מתואר בכאב מתובל בהומור מריר, עד למותו.

אתיופיה והמזרח התיכון :   ---  ארליך,חגי  ---  2008  ---  סקירה של ההיסטוריה של אתיופיה ושל נצרותה אל מול האימפריליזם האיסלאמי מחד, וזה האירופי מאידך, למן תקופת אלכסנדר, ועד לניסיונות הכיבוש של מוסוליני, והלאה. בספר קיימת התיחסות ליהודי אתיופיה.

אתיקה טובה לעסקים.  ---  וולף,רות  ---  2008  ---  ספר הבוחן היבטים אתיים בניהול ארגונים ועסקים: כיצד אתיקה משפיעה על התנהלות של ארגונים, שערוריות מרכזיות בחברות מוכרות, החדרת סולם ערכי כחלק מן התרבות הארגונית, מקומו של המנהל, כל זאת ועוד.

אתניות מגדר ומעמד באקדמיה. [אתניות, מגדר ומעמד באקדמיה.]  ---  תורן,נינה  ---  2008  ---  תוצאות מחקר שבחן את סיפורי חייהן של נשים ממוצא מזרחי הפועלות בעולם האקדמי בישראל. המחקר המבוסס על ראיונות עוסק בחוויותיהן של נשים אלו, בבעיות בהן נתקלו ובנרטיבים הבולטים בדבריהן.

אתרי היכרויות.  ---  לודמר,דוד ס.  ---  2008  ---  רומן על אתר היכרויות ישראלי באינטרנט. הדמויות ועלילותיהן מבוססות על סיפורים אמיתיים של מחפשי אהבה בסוג זה של אתרים.

באהבה גרג ולורן : [באהבה, גרג ולורן] :  ---  מנינג,גרג  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי המתעד את קורותיה של משפחת המחבר החל מבוקר ה-11 בספטמבר 2001, בו נכוותה אשתו בכל חלקי גופה בפיגוע במגדלי התאומים. הספר מלווה את מאבקם המשותף במקביל לגידול ילדם בן ה-10 חודשים.

באוהאוס בבירוביג'אן :  ---  קוטלרמן,בער בוריס. יבין,שמואל  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה ואסופת מאמרים בעברית, רוסית ואנגלית. הספר עוסק בתולדות המחוז היהודי האוטונומי ובהשפעה המשותפת שהיתה לביה"ס "באוהאוס" בדסאו בשנות ה-30 על התכנון האדריכלי הן בבירוביג'אן והן בתל-אביב.

באוהאוס תל אביב :  ---  לוכסמבורג,דניאלה [עורכת/אוצרת]  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה שמוצגיה הם עיצובים שימושיים לריהוט ולאביזרים שיצרו אנשי אסכולת הבאוהאוס, חלקם הגרו לפלסטינה. התערוכה מוצגת בבית באוהאוס משופץ כדבעי בביאליק 21,ת"א אשר תוכנן ע"י שלמה גפשטיין ב-1934.

באור החם :   ---  שטרנברג,ליאור  ---  2008  ---  ספר שירים, העוסקים בכמיהה לאושר, באהבה, בזוגיות ובשיבה לילדות. "באת לי בחלום ובבקר אכלתי לחם שאפית / הפשלנו עפעף, פקחנו / צעיף, שטיח שהוזח גלה פתאם / מרצפת חסרה ואדמה פשוטה שגם היא החיים"

באושר ובאושר :   ---  בן שחר,טל  ---  2008  ---  ספר המגשר בין תחומי הפסיכולוגיה ובין תחומי האימון, ההצלחה והמודעות העצמית. המחבר, מרצה בהרווארד, מציג באופן נגיש מבחר מן הממצאים ושיטות התרגול שהתגלו במחקר האקדמי העוסק בבחינת הליכי שיפור איכות החיים.

באיזה גודל רואה אותנו אלוהים?  ---  לסרי,דן  ---  2008  ---  חיבור פילוסופי-הגותי הבוחן באמצעות דיון בחוש הראייה את ההכרה האנושית ואת מגבלותיו של המדע הרדוקציוניסטי.

באין שורשים.  ---  שפילמן,איל  ---  2008  ---  רומן המפגיש בין שתי דמויות: ישראלי המתגורר שנים רבות בפריז ומנהל רומן עם יהודיה מקומית, בעודו מתמודד עם תחושת הזרות התמידית; וטייקון נדל"ן המנהל מלחמות אכזריות על כבוד וכסף, אך מגלה חמלה לאנשים פרטיים.

באמונתו :  ---  רייכנר,אלישיב  ---  2008  ---  ביוגרפיה המתארת את סיפור חייו של מחנך, ראש ישיבה, מנהיג ציבור ושר בממשלת ישראל, ומנסה לפצח את סוד אישיותו רבת הסתירות: איש הציונות הגאולית שתומך בפשרות טריטוריאליות, בעל חזון אך ריאליסט מפוכח.

באמונתו :  ---  רייכנר,אלישיב  ---  2008  ---  

באמצע החורף.  ---  בן כנען,ציון  ---  2008  ---  רומן המתאר את קורותיהם של שלושה דורות במשפחה בורגנית אחת, הנחשפת לסוד בחייו של אבי המשפחה, עורך דין אמיד, על ערש דווי. הרומן עוסק במהותם של חיי הנישואים ושל המסגרת המשפחתית, ובהשלמה עם אובדן.

באר יעקב :  ---  דוד,יהודה  ---  2008  ---  סיפוריהם של שני יישובים: באר-יעקב, מהקמתה ב-1907 ע"י פועלים מהעליה השניה ויוצאי קווקז מהעליה הראשונה עד מלחמת השחרור; ומעברת חוטר הסמוכה, מהיווסדה ב-1950, דרך הקמת מוסדותיה הציבוריים ועד הפיכתה ליישוב קבע.

באר שבע :   ---  גרדוס,יהודה. מאיר גליצנשטיין,אסתר (עורכי)  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקת במטרופולין באר-שבע, מטרופולין הכולל כ-400,000 תושבים מאוכלוסית מגוונות. המאמרים דנים בהתפתחותו ההסטורית של המטרופולין, בהיבטים תכנוניים שונים וברב-תרבותיותו של המטרופולין.

באר שבע צמיחתה של עיר : [באר שבע - צמיחתה של עיר] :  ---  ראבד,נוגה [ראב"ד,נוגה] [אוצרת]  ---  2008  ---  מארז בן שלושה חלקים המהווים יחדיו קטלוג צילום רחב-יריעה המציג היבטים שונים של העיר וכולל צילום אמנותי, צילומי-ארכיון עיתונאיים וצילומי-אוויר צבאיים. כל חלק נפתח במאמר רלוונטי. התכנים בעברית ובאנגלית.

באשמת רצח :   ---  בר זהר,מיכאל  ---  2008  ---  רומן מתח, המתחיל במעצרו של גיבור מלחמת העולם השנייה באשמת רצח חמישה אזרחים גרמנים ב-1946, וממשיך בחשיפת מזימה שראשיתה בסוף ימי הרייך השלישי.

בבית המרפא .  ---  פוגל,דוד  ---  2008  ---  

בבית המרפא.   ---  פוגל,דוד  ---  2008  ---  הנוסח כפי שמופיע ב-'תחנות כבות' (1990).

בדד 19 :  ---  מרצבך,עלי (ע.)  ---  2008  ---  מאמרים, ביקורות ותגובות בעברית ובאנגלית. בין הנושאים הנידונים: תולדות הכשרות של דג החרב, תפקידה של ו"ו החיבור בצורת החושן, ספר קהלת לאור משנתו של קאמי, גאודסיה תלמודית, ועוד.

בדד 20 :  ---  מרצבך,עלי (ע.)  ---  2008  ---  מאמרים, ביקורות ותגובות בעברית ובאנגלית. בין הנושאים הנידונים: השימוש באינטרנט לעומת השימוש בטלוויזיה, מערכת לומדת המפענחת ראשי-תיבות רב-משמעיים בכתבים תורניים ועוד. בעברית ובאנגלית.

בדיקות :  ---  לוי,איציק  ---  2008  ---  מדריך הסוקר בצורה קצרה מאות בדיקות רפואיות. המדריך, הכולל מבוא המפרט את סוגי הבדיקות העיקריים על פי מערכות הגוף, מפרט את מטרותיה של כל בדיקה, את ההכנות הנרשות לה, את משמעות תוצאותיה, ועוד נושאים שונים.

בדרך אל הכוח :  ---  נקש,יצחק  ---  2008  ---  מחקר העוסק בתמורות החברתיות-פוליטיות שעברו הקהילות השיעיות במזרח התיכון מהתמוטטות האימפריה העותומנית ועלייתה של מדינת הלאום ועד בחירות ינואר 2005 בעירק. נבחנים ארבעה מקרים: סעודיה, בחריין, עירק ולבנון.

בדרך אל הכוח :  ---  נקש,יצחק  ---  2008  ---  מחקר העוסק בתמורות החברתיות-פוליטיות שעברו הקהילות השיעיות במזרח התיכון מהתמוטטות האימפריה העותומנית ועלייתה של מדינת הלאום ועד בחירות ינואר 2005 בעירק. נבחנים ארבעה מקרים: סעודיה, בחריין, עירק ולבנון.

בדרך אלי.  ---  סמירה,איריס  ---  2008  ---  שירים. זהו ספר הביכורים של המחברת, הכולל שירים קצרים אשר רובם נוגעים באהבה שנגוזה.

בדרך למעלה :  ---  טלר,יחזקאל [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים הבוחנים היבטים בשיקום נכי נפש ויחס החברה כלפיהם. בין השאר נידונות מגמות בתולדות התחום, רפורמות במערכות בריאות נפש בעולם,תורת משפט טפולית, התמודדות המשפחות,ועוד, וכן מובאות עדויות של חולים.

בדרכה :  ---  גרת,ג'ף. ואן נאטה ג'וניור,דון  ---  2008  ---  מחקר עיתונאי מדוקדק הבוחן את דמותה של הילארי קלינטון, מי שיכולה להיות לאשה הראשונה הנבחרת לנשיאות ארה"ב. הספר שנכתב על ידי שניים מבחירי הכותבים בניו-יורק טיימז מציג דיוקן בהיר ומאוזן.

בדרכי שיקום :   ---  נדב,דניאל  ---  2008  ---  הספר עוסק בשיקום נפגעי מערכות ישראל, החל מתקופת היישוב ועד השנים האחרונות. בין הסוגיות הנידונות: התפיסה שביסוד פעילות האגף ויישומה, התמורות שחלו בארגון ובמבנה האגף, והתרחבות ציבור הזכאים לשירותיו.

בהגיגי תבער אש תהילים לט ד : ["בהגיגי תבער אש" (תהילים ל"ט, ד')] :  ---  חורב,שי. נחמיאס,אלי  ---  2008  ---  מחקר העוסק בתולדות תחום כיבוי האש בחיפה, מישיבות מועצת העיר ב-1925, דרך הקמת האיגודים ב-1933 ו-1940, איחודם ב-1962 ועד היום. כולל היבטים חוקתיים, ארגוניים ותקציביים, לקחי שריפות, סטטיסטיקות, תצלומים ונספחים.

בהכנסי עתה :  ---  שפירא,חוה  ---  2008  ---  מבחר הכולל סיפורים שראו אור בספר "קובץ ציורים" ב-1909, מאמרים בתחומי ביקורת הספרות ומגדר, רשימות דיוקן על סופרים ומסות על המצב היהודי בשנות ה-30, חליפת מכתבים בין המחברת לאהובה הנשוי, ואחרית דבר.

בהכנסי עתה :  ---  שפירא,חוה  ---  2008  ---  מבחר הכולל סיפורים שראו אור בספר "קובץ ציורים" ב-1909, מאמרים בתחומי ביקורת הספרות ומגדר, רשימות דיוקן על סופרים ומסות על המצב היהודי בשנות ה-30, חליפת מכתבים בין המחברת לאהובה הנשוי, ואחרית דבר.

בהר ובשפלה ובערבה .  ---  בר,שי (ע)  ---  2008  ---  

בהר ובשפלה ובערבה :  ---  בר,שי [עורך]  ---  2008  ---  אסופת 45 מאמרים בתחומי הארכיאולוגיה, ההיסטוריה וחקר המקרא, המכסים מגוון רחב ואקלקטי של נושאים מהתקופה הניאוליתית ועד הביזנטית בארץ ישראל. שער נפרד מוקדש למאמרים בארבע שפות לועזיות.

בואי הרוח .  ---  סבתו,חיים  ---  2008  ---  

בואי הרוח.  ---  סבתו,חיים  ---  2008  ---  סיפור ילדותו של המחבר בשכונת קריית יובל בירושלים בשנותיה הראשונות של המדינה משלב את סיפוריהם של שני עולים - של המחבר עצמו שעלה כילד ממצרים, ושל משה פרקש, עולה ותיק מהונגריה השוטח בפניו את ספורו.

בובות ואנחנו :   ---  שניידרמן,אולגה  ---  2008  ---  הספר כולל קטעים קצרים על עבודתה של יוצרת ומפעילת בובות תיאטרון, אנקדוטות שונות ותמונות רבות של בובות. הטקסט מופיע בעברית וברוסית.

בודהה :  ---  צ'ופרה,דיפאק  ---  2008  ---  הצגה פופולרית, שלא לומר מלודרמטית, של סיפור חייו של הנסיך סידהרתא, מי שנודע לימים כבודהה - המואר. מאת מחבר ספרי ההצלחה הפופולרי שידע לשלב בין שלוות המזרח ובין תאוות ההצלחה של המערב.

בודהיזם לאמהות :  ---  נפתלי,שרה  ---  2008  ---  יישום של הפילוסופיה הבודהיסטית בשגרה השוחקת והמתסכלת של האמהות. כלים תפיסתיים להתמודד עם משברים רגשיים כאם ועם השינויים הבלתי-נמנעים ביחסים עם בן-הזוג. כולל גם פירוט של טכניקות למדיטציה.

בוסתן אבי.  ---  גרוסי,אילנה  ---  2008  ---  אוטוביוגרפיה. הווי החיים של המעברה "רמתיים", כפי שנתפס מנקודת-מבטה של ילדה שעלתה ארצה עם הוריה מפרס בשנת 1951.

בוקעת מן האפלה.  ---  כתאנה,תמימה  ---  2008  ---  סיפורה הביוגרפי של אישה ערביה מכפר ערבי במשולש, אם לארבעה. כאשר היא מתאלמנת מבעלה האהוב, היא מוצאת את תעצומות הנפש להתמודדות עם המשבר, ורוכשת השכלה גבוהה , מבלי לוותר על מחויבותה למשפחה וערכים.

בוקר צהריים ערב (בוקר, צהריים, ערב).  ---  סיידא,בני  ---  2008  ---  

בור צלמוות :  ---  ואלך,יפה  ---  2008  ---  ביוגרפיה. המחברת שרדה את תקופת השואה בפולין עת מסרה את בתה לשומר היערות והתחבאה עם בני משפחתה בבור זעיר מתחת למרתף ביתו של ידיד אשר ספק להם מזון.

בורוכוב :  ---  גרוס,יעקב  ---  2008  ---  תקליטור. סרט דוקומנטרי הסוקר את תולדותיה של השכונה שהיוותה את הגרעין לעיר גבעתיים, ואת מייסדיה. הסרט כולל קטעי ארכיון של חיי התרבות , החברה והעשייה החלוצית בשכונה החל משנות ה-20. אורך הסרט - 40 דקות.

בורסה :  ---  ברגמן,צביקה  ---  2008  ---  

בורסה :   ---  ברגמן,צביקה ואחרים  ---  2008  ---  מדריך הסוקר בפני הקורא את השימוש בשיטת הנרות היפניים - שיטת מדידה המאפשרת למשקיע לבחון בצורה נוחה מגמות בשוק המניות והמט"ח.

בורסה האנליסט המתחיל. [בורסה - האנליסט המתחיל.]  ---  ברגמן,צביקה. לייזר,נתי  ---  2008  ---  ספר מבואי בנושא השקעות ובורסה המיועד למשקיע המתחיל המבקש לעשות את צעדיו הראשונים בתחום זה. כולל עצות רבות וטיפים. נגיש ופשוט, אך גם אנקדוטלי ולא שיטתי.

בזמנים נאורים :  ---  לויתן,עמוס   ---  2008  ---  שירה. אסופה המכילה שירים מספריו הקודמים של המשורר "לילה ועלים" (1961), "ארץ נער" (1983), "נסיעה עירונית" (1986), "קרט" (1990) ו"שיח אלים" (2002), וכן תשעה שירים חדשים.

בחושך אפשר רק לחלום.  ---  דונייבסקי,דב  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי המגולל את זכרונותיו של המחבר החל מגיל שמונה, ב-1941, כשהפך לפליט נרדף בבסרביה הכבושה ע"י הנאצים. הספר מתאר כיצד שרד את המלחמה לאחר מות הוריו ואיך חידש את הקשר שאבד עם אחותו.

בחזרה לאלף בית .  ---  וילף,עינת וילף,מירי  ---  2008  ---  

בחזרה לאלף בית : [בחזרה לאלף-בית :]  ---  וילף,עינת. וילף,מירי  ---  2008  ---  המחברות,יועצת בחברת הייעוץ התאגידית מקינזי ואמה, מורה מנוסה, מציעות ניתוח ביקורתי של כשליה של מערכת החינוך הישראלית לפי תורת הייעוץ הארגוני. הספר ממשיך ומציע פתרונות אפשריים לחוליים המוצגים בו.

בחזרה מטואיצי : [בחזרה מטואיצ'י] :  ---  גינסברג,יוסי  ---  2008  ---  מהדורה חדשה הכוללת אחרית דבר ומפה. רומן המתאר את מסע ההישרדות של המחבר, תרמילאי הרפתקן, בג'ונגל של בוליביה. לאחר שהרפסודה שלו נסחפה אל מפל והתרסקה הצליח הנ"ל לשרוד שלושה שבועות ולספר על כך.

בחילופין :   ---  מרים,רבקה  ---  2008  ---  קובץ סיפורים, המצטרפים לסיפור אחד מתמשך, בהם מנסה המחברת להתחקות אחר מהלך חייה בערוב מקומות וזמנים.

בחירות בוחרים ונבחרים ברפובליקה הרומית העתיקה. [בחירות, בוחרים ונבחרים ברפובליקה הרומית העתיקה.]  ---  פייג וישניא,רחל  ---  2008  ---  סקירה של החברה הרומית על מעמדיה השונים ושל מערכות הממשל הענפות והמשוכללות שלה. בין השאר עוסק הספר בחיבור המיוחס לקווינטוס קיקרו, אחיו של הפילוסוף והרטוריקן, "המדריך לניהול מערכת בחירות".

בטרם בוא המבול.   ---  קופר,אירית ר.  ---  2008  ---  רומן היסטורי. איטה, ילדה יהודיה המתגוררת בעיירה בפולין, מתחבטת בסבך הזהויות הפרוש לפניה: הזהות הפולנית הלאומית המוצגת לה בבית הספר והזהות היהודית של הבית המסורתי. השואה תשים קץ ללבטיה.

ביבליותרפיה יהודית :   ---  כהן,אדיר  ---  2008  ---  דרכים שונות למציאת מרפא לנפש במקורות היהדות: "לקרוא את עצמך" בסיפור המקראי, מסע טיפולי בספר התנ"ך, התפילה במבט טיפולי והתמודדות עם המוות והשכול באמצעות מחשבת חז"ל והסיפור החסידי.

ביבר הדמיונות.  ---  שריר,לימור  ---  2008  ---  אסופת מכתמים, הנעים על קו התפר שבין שירה בפרוזה לבין הגות, ומצטרפים יחדיו לאמירה אוניברסלית על ההווייה העצמית ועל האירועים המעצבים את חייו של אדם. בליווי רישומים.

ביו דיזל : [ביו-דיזל] :  ---  רף,שימי  ---  2008  ---  סרט המציג את תהליך הכנת הביו-דיזל - דלק צמחי שניתן לייצר באמצעים ביתיים ע"י מיחזור של שמן משומש. הסבר והדגמה של כל שלבי ההכנה והשימוש.

ביוולף.  ---  סתיו,אריה [תרגום ומבואות]  ---  2008  ---  אפוס שירי מהמאה השמינית, המוקדם ביותר המוכר בתרבות המערב לאחר העידן הקלאסי, על אודות עלילות ביוולף הגיבור הסקנדינבי. בספר מאמרים העוסקים ברקע ליצירה, מחקרה, ומשמעויותיה הדתיות, החברתיות והאמנותיות.

ביוולף.  ---  סתיו,אריה [תרגום ומבואות]  ---  2008  ---  אפוס שירי מהמאה השמינית, המוקדם ביותר המוכר בתרבות המערב לאחר העידן הקלאסי, על אודות עלילות ביוולף הגיבור הסקנדינבי. בספר מאמרים העוסקים ברקע ליצירה, מחקרה, ומשמעויותיה הדתיות, החברתיות והאמנותיות.

ביום בהיר אחד.  ---  מוסר,יעל  ---  2008  ---  רומן. סיפור התמודדותה של משפחה תל-אביבית עם אובדן הבת/האחות בפיגוע טרור.

ביום הששי באלף הששי :  ---  אלקובי,בנימין  ---  2008  ---  "אף אם אניח שטר של מאה בידיו / של קבצן, שחסתי עליו בתחנה המרכזית / לא אשנה מאומה בעולם: / הקבצן רק יביט בי נדהם לרגע / יסתובב וימשיך בשלו / ואני - לשלי."

ביומדיקל :  ---  סולומון,דוד  ---  2008  ---  מבוא לניהול ופיתוח עסקי בתחום תעשיית המוצרים הרפואיים. הספר מתאר את הענפים השונים בתחום, תהליכי הפיתוח והשיווק והרגולוציה ועוסק גם בכיסוי ביטוחי, ניהול סיכונים, הערכת שווי חברה, גיוס הון ועוד.

ביטוח נפגעי תאונות עבודה :  ---  נרקיס,שלומי  ---  2008  ---  הספר סוקר את שלל סעיפי חוק הביטוח הלאומי והתקנות, מפרט ומנתח כל אחד מהם, ומגדיר את המונחים הרלוונטיים לתחום. בספר התייחסות מקפת לסוגים שונים של תאונות עבודה וסוגים שונים של עובדים.

בימים ההם. בזמן הזה :  ---  נפתלי,שירה [אוצרת]  ---  2008  ---  קטלוג של שלוש תערוכות-יחיד שהוצגו בבית ראובן ע"י האמנים הבין-תחומיים אפי בן-דוד, קרין מנדלוביץ ובני קורי. שלוש התערוכות מקיימות דיאלוג עם עולם הדימויים של ראובן רובין ומגיבות לנוכחותו כ"מארח" בביתו.

בין הקוברה לדרקון :  ---  חיים,יהוידע  ---  2008  ---  ספר הבוחן באופן מקיף וממצה את שתי התרבויות, המדינות והכלכלות שצפויות להיות הדומיננטיות במאה ה-21. הספר עוסק בכל היבט מפילוסופיות-חיים ודתות והשלכותיהן על הפרט והחברה, משטר, תקשורת, מיעוטים, מדיניות חוץ ועוד.

בין השמשות .  ---  סתו,נני  ---  2008  ---  

בין השמשות.   ---  סתו,נני  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת צילום המציגה מעבודותיה של הצלמת. בצילומים השתקפויות על חלונותיו של חדר האוכל של קיבוץ חצרים. בקטלוג דברי הקדמה מאת האוצר ומאת מוקי צור. בעברית ובאנגלית.

בין חזון למציאות :   ---  אוסצקי לזר,שרה. כבהא,מוסטפא [עורכים]  ---  2008  ---  ניתוחים ופרשנויות, הסוקרים הבטים תיאורטיים של המסמכים, "מבט מבפנים", תגובות ערביות ותגובות יהודיות. ארבעת המסמכים עוסקים בעתידה ומעמדה של האוכלוסיה הערבית-פלסטינית בישראל ובהצעות לשנוי המשטר.

בין יהודים לנוצרים בפרשנות המקרא.  ---  קמין,שרה  ---  2008  ---  אסופת מאמרים על הזיקה מחד והפולמוס מאידך בין רש"י, רשב"ם ור' יוסף בכור שור לבין פרשני מקרא נוצרים בני תקופתם, ובעיקר סביב פירוש רש"י על "שיר השירים". למהדורה זו נוספו שני מאמרים ושלוש ביקורות ספרים.

בין ים לים :   ---  לוינשטיין מלץ,רונית [רונית לוינשטיין-מלץ]  ---  2008  ---  לנוער. שלושה אחים מוצאים צרור כתבי חידה ויוסעים למסע מסתורי אל ימייה הראשונים של תל-אביב. המסע מסתבך והם מוצאים עצמם במרכזה של חקירה משטרתית מורכבת. מאויר.

בין ישראל לעמים :  ---  שפרבר,דוד  ---  2008  ---  חוברת המלווה תערוכה ועוסקת בהיבטים שונים של היחסים האמביוולנטיים וביטויים באמנות: פמיניזם ומגדר, פרוכת ושטיחי תפילה, בניין קניין וחורבן, ג'יהאד שואה ונכבה ועוד. החוברת כוללת עשרות תצלומי יצירות.

בין מטרות ציבוריות למטלות פרטיות :   ---  צוברי,אביבה. אלתרמן,רחל  ---  2008  ---  דו"ח מחקרי הבוחן את המגמה של יצירת הסכמים עם יזמים פרטיים לרווחת הציבור. הדו"ח בוחן הסכמים שונים כאלו שנערכו בין עיריית תל-אביב ובין יזמים שונים ואת מידת כדאיותם לציבור הרחב.

בין מירכוז קיצוני לביזור קמצני .  ---  אלתרמן,רחל גבריאלי,עינת  ---  2008  ---  

בין מירכוז קיצוני לביזור קמצני :  ---  אלתרמן,רחל. גבריאלי,עינת  ---  2008  ---  נייר עמדה מחקרי הבוחן את רקעו של תיקון 43 לחוק התכנון והבנייה שנתן סמכויות רחבות לרשויות המקומיות. לפי נייר העמדה המוצג התיקון אינו מביא להשגת תוצאות חיוביות ומהווה בפועל כלי לקידום אינטרסים.

בין סונה לשיעה :   ---  יגנס,תמר (עורכת)  ---  2008  ---  קובץ מאמרים בעקבות הרצאות שנישאו ביום עיון שהוקדש לנושא באוניברסיטת תל-אביב. המאמרים עוסקים בעליית הכוח השיעי במזרח התיכון מאז המלחמה בעיראק ב-2003, בעליית כוחה של איראן, ובתגובת המשטרים הסוניים.

בין עבר לערב ד :  ---  טובי,יוסף (ע.)  ---  2008  ---  מבחר מאמרים העוסקים במוסיקה יהודית על צורותיה השונות, לשון ערבית יהודית, פולקלור יהודי ועוד.

בין צבאיות למדינאות בישראל :   ---  מיכאל,קובי  ---  2008  ---  דיון מחקרי במודלים של יחסים בין גורמים מדיניים ובין גורמים צבאיים בתהליכי קבלת החלטות דיפלומטיות ובטחוניות. המודלים הנדונים מוחלים על תהליכי השלום עם מצרים ועם הפלסטינים, ביניהם תהליך אוסלו.

ביצי הפתעה.  ---  צור,יואב  ---  2008  ---  רומן. שנה בחייו של גבר המגלה כי הוא חולה בסרטן האשכים, כאשר ברקע מתרחשות הנסיגה מעזה ומלחמת לבנון השניה.

בית אבא.  ---  קמאל,אורחאן  ---  2008  ---  רומן התבגרות המתפתח על רקע טורקיה המודרנית, בשנות ה20-30 של המאה ה-20. עם גירוש אביו הפוליטיקאי מן המדינה, נאלץ בנו להתמודד עם אלימותו של האב ועם הדלות המחפירה אליה מדרדרת המשפחה.

בית אבות מקדם בריאות :  ---  אוברציגר,רבקה ואחרים  ---  2008  ---  ספר שנכתב על-סמך לקחי תכנית נסיונית שבוצעה בבית אבות בירושלים וכללה עקרונות בתחומי התזונה והפעילות הגופנית. ייחודה של התכנית בהיבט המנהלי הקושר בין העקרונות הבריאותיים לאיכות השירות ותפיסה ארגונית.

בית האבן :  ---  בן דוד,אהרן  ---  2008  ---  סקירה מקיפה של תרבותם ושל אורחות חייהם של יהודי צפון תימן. המחבר מונה את היישובים השונים בהם חיו ומתארם אחד לאחד. בנוסף מובאים בספר קטעי פולקלור, תיאור של דרכי בניה, אוצר מונחים, ועוד.

בית המחסה.  ---  קרייס,ג'ים  ---  2008  ---  רומן עתידני אפוקליפטי המתאר מערכת יחסים בין שני שורדים בארה"ב המזוהמת והנטושה. גבר פצוע ואשה נגועה במחלה קשה מתמודדים עם כנופיות, מוצאים מקלט בקהילה דתית ומגלים מחדש את האמון במין האנושי זה בעזרת זו.

בית הספר ליופי של קאבול [בית-הספר ליופי של קאבול] :  ---  רודריגז,דבורה (בשיתוף עם כריסטין אולסון)  ---  2008  ---  תיעוד בגוף ראשון של פרויקט ייחודי של המחברת - הקמת בי"ס למקצועות היופי והטיפוח באפגניסטן שלאחר נפילת הטליבן. משולבים בו גם סיפורי החניכות האפגניות - נשים מוכות ומשועבדות המשוועות לעצמאות ולהערכה עצמית.

בית הספר לנדלן : [בית הספר לנדל"ן] :  ---  בר פרו,מיכל  ---  2008  ---  מבוא לתחום הנדל"ן הכולל מונחי יסוד ותיאור מאפייני הנכס המרכזיים; סוגיות נבחרות, ביניהן: שטחים חקלאיים ופתוחים, השבחה, ירידת ערך, הפקעה ועוד; פירוט הנוגע לעסקאות נדל"ן, וכן המלצות כלליות למשקיעים.

בית התה הצועני.  ---  פלגרינו,ניקי  ---  2008  ---  רומן. בעיירה קטנה בדרום איטליה, נאלצת נערה צעירה להתמודד עם מות בעלה לאחר שנת נישואין אחת ועם השמועות הזדוניות שמפיצה עליה חמותה. בואו של אמריקאי למקום מעורר מהומות רגשיות ומחלוקות סוערות.

בית ספר בניהול מבוזר :  ---  קליין,יוסף  ---  2008  ---  ספר עב כרס הפורש את משנתו של משרד החינוך ביחס לדרך המועדפת ליצירת ניהול מבוזר בתוך בית הספר. הספר מציג חלוקה הממפה תפקידים שונים בניהול בית הספר כשלצידם רשימות של תחומי אחראיות וטפסים רלוונטיים שונים.

בית תפילה :  ---  גפני,ראובן  ---  2008  ---  סיפוריהם של בתי כנסת בשכונות שונות בירושלים. הסיפורים מובאים תוך התמקדות בזוויות הראיה של היסטוריה, אדריכלות, אמנות, ומנהגים ותוך התבוננות בהיסטוריה הצבעונית של השכונות עצמן. מלווה בצילומים.

בל אמי.  ---  מופאסאן,גי דה  ---  2008  ---  תרגום חדש ליצירתו של מופאסאן: רומן סאטירי המבקר באמצעות סיפורו של צעיר יפה תואר הנקלע לעולם העיתונות את קשרי ההון והשלטון בצרפת של המאה ה-19.

בלב האפלה.  ---  קונרד,ג'וזף  ---  2008  ---  נובלה . ספינה יוצאת אל מעמקי הג'ונגל הפראי, על מנת לחלץ בן תרבות שהפך לראש שבט קניבלים. מסע פנימי נועז אל תוך אפילת הלא מודע הקולקטיבי הפראי והאלים. הספר היווה פלטפורמה לסרט "אפוקליפסה עכשיו".

בלב האפלה.  ---  קונרד,ג'וזף  ---  2008  ---  נובלה . ספינה יוצאת אל מעמקי הג'ונגל הפראי, על מנת לחלץ בן תרבות שהפך לראש שבט קניבלים. מסע פנימי נועז אל תוך אפילת הלא מודע הקולקטיבי הפראי והאלים. הספר היווה פלטפורמה לסרט "אפוקליפסה עכשיו".

בלב היער.  ---  פרנץ',טאנה  ---  2008  ---  רומן מתח. בלש במשטרת דבלין נקרא לפענח מקרה רצח. קוים מקבילים מתגלים בין מקרה זה למקרה שאירע לו ולחבריו בילדותם - מקרה ממנו הוא נותר ניצול יחיד, אך ללא כל זכרון באשר להתרחשויות.

בלדת הנבלים.  ---  רמרט,אנריקו  ---  2008  ---  רומן המתרחש בטורינו שגיבורו הוא אקדמאי צעיר ומובטל. יחד עם חבר, שחולק איתו את אותו חוסר ודאות לגבי המשך החיים, הם מתפרנסים ממעשי הונאה, עד שנקרית בדרכם הזדמנות לבצע את "העקיצה הגדולה" ולפרוש עשירים.

בלוק 05 : [בלוק #05 / האף הנוצץ]  ---  יעקובי וולק,כרמלה. אלוני,יפתח (ע.)  ---  2008  ---  בגליון זה: מאמרים, עבודות וביקורות אמנות בנושא ערים. מעוצב, צבעוני, ובעל גוון אינטלקטואלי חריף.

בלוק 06 : [בלוק #06]  ---  מרקוביץ' דליה. יונה,יוסי (ע.)  ---  2008  ---  בגליון זה: מאמרים, עבודות וביקורות אמנות בנושא "מרחבים ממוזרחים", דהיינו ישראל כמדינה מזרחית, על אף יומרתה, כביכול, למערביות. מעוצב, צבעוני, ובעל גוון אינטלקטואלי חריף.

בלי לומר שלום.  ---  ברקלי,לינווד  ---  2008  ---  רומן על אודות אישה שבהיותה בת 14 כל משפחתה נעלמה לפתע, ללא הסבר כלשהו. היא חיה את חייה רדופה ע"י היעלמות זו. כשהיא מחליטה להשתתף בתכנית תחקירים, מתחילים להופיע רמזים לעבר ולסוד שמשפחתה נשאה.

בלשנות עברית תאורטית.  ---  חטב,גליה [עורכת]  ---  2008  ---  קובץ מאמרים. יסודות הגישה הגנרטיבית שייסד נועם חומסקי; תופעות דקדוקיות התורמות להבנת מבנה השפה העברית, וסוגיות בנוירו-בלשנות: רכישת שפה אצל ילדים, והפרעות תחביריות אצל סובלים מאובדן כושר דיבור.

בלתי חוקי בעליל :  ---  הופשטטר,נעם  ---  2008  ---  מחקר המתאר את התופעה, עומד על היקפה ועוסק בשלל ההיבטים שלה, מהגדרות משפטיות ל"התעללות" ועד אחריות מפקדים והימנעות מאכיפה. המחקר מנתח שלבים בהליך המעצר באמצעות עדויות הלקוחות מתצהירים.

במדבר מלון אורחים.  ---  חומסקי,גילית  ---  2008  ---  רומן הבנוי מפסיפס של סיפורים המתרחשים כולם במלון על שפת ים המלח. בין גיבוריו: פקידת הקבלה המנסה לגלות את בעליו של קמע קבלי שנשלח למלון לקראת יום הכיפורים, ילד ואימו המחפשים את האב, חוקר מערות קומראן ועוד.

במה להצלחה :  ---  בנדל,בתיה  ---  2008  ---  מדריך המלמד את הקורא כיצד להתפתח באמצעות תרגילי תאטרון ומשחק. המחברת מלמדת שלל שיטות ליצירת דרמה, מתח, עניין, סקרנות בפגישות עסקיות ואישיות, על פי שיטה אשר היא פיתחה בעצמה.

במחלוקת :   ---  כצמן,אבי (עורך)  ---  2008  ---  60 מחלוקות מרכזיות שפילגו את הישוב היהודי בישראל לפני ואחרי קום המדינה כפי שאלו משתקפים בראי העיתונות: למן המחלוקת על הצבעת הנשים (1919), ועד לדיון הציבורי על "מלכת אמבטיה" של לוין.

במצמוץ העין :  ---  מרץ',וולטר  ---  2008  ---  ספר המספק מבט לא אופייני על עבודתו של עורך הסרטים מתוך מרכזה של עשייה זו: מרץ', מן הבכירים שבעורכים ההוליוודיים, מציג סקירה קולחת של תחום זה בנקודת המפנה הקריטית של המעבר לעריכה דיגיטלית.

במרחבי הזיכרון :  ---  פישר,רונית [עורכת]  ---  2008  ---  שירים ותצלומי יצירות של בני הדור ה-2 וה-3 לשואה. בנוסף, מובאים בספר ארבעה מאמרים בנושאי ההסטוריוגרפיה של השואה, ההשפעות הפסיכולוגיות של חווית השואה על דורות ההמשך ויצירתם האמנותית.

בן אלמוות.  ---  זילאזני,רוג'ר  ---  2008  ---  ספרו הראשון של סופר המד"ב המפורסם. בן אנוש וחייזר יוצאים לטיול על חורבותיו של כדור הארץ, אשר חרב עקב שואה גרעינית. רוב בני האדם חיים כבר ביקומים אחרים, ואילו על כדוה"א נותרו רק מתי מעט אידיאליסטים.

בן ציון אורגד :  ---  שפירא,בת שבע (עורכת)  ---  2008  ---  אסופת מאמרים הדנה בחייו וביצירתו של בן-ציון אורגד, המלחין הישראלי. כולל תקליטור ובו יצירתו של המלחין "הווה מתמשך" בביצוע סימפונט רעננה.

בנייתן של אומות :  ---  הייסטינגס,אדריאן  ---  2008  ---  המחבר מפריך את התיזה המודרניסטית לפיה לאומיות היא תופעה חדשה והוא מוצא את תחילתה באנגליה של ימה"ב. הספר עוקב אחר התפשטות הלאומיות באירופה ובאפריקה כאשר מודל התפיסה הלאומית נמצא דווקא בנצרות ובתנ"ך.

בנתיבות השפלה וערי יהודה :   ---  דודסון,איל  ---  2008  ---  מדריך טיולים, בו 11 מסלולים המתחקים אחר תושבי הארץ בתקופת המקרא. המסלולים מוצגים בשילוב עם מידע היסטורי וארכיאולוגי וציטוטים מן התנ"ך.

בסבך הרוחות.  ---  ראובני,עליזה  ---  2008  ---  שירים. "ברוך הוא וברוך שמו המוציא והמביא/שזמן אותנו/ומחשש לעינא בישא/אין לומר לעד/הוא ממפל המים המחשמל הופיע/היא חלצתה מתנתקת/ברוח העזה/ מבטיהם בהולים זה לזה/שמנין בא הרגע/זו חכמת הנסתר[...]".

בסוף יבוא מלאך .  ---  פורת,רונן יצחייק,אילן  ---  2008  ---  

בסמטאות.   ---  בוסי,דודו  ---  2008  ---  אוסף טורים שהתפרסמו בעיתון "העיר" התל-אביבי, אשר מציגים את מפגשיו השונים של המחבר עם העיר ודמויותיה כאשר דרכו עוברת בעיקר דרך שכונותיה הדרומיות של העיר, כרם התימנים,שכונת התקוה ומרכז העיר.

בעבי השיר :  ---  גרינברג,אורי צבי  ---  2008  ---  

בעיה קטנה .  ---  האדון,מארק  ---  2008  ---  

בעיה קטנה.  ---  האדון,מארק  ---  2008  ---  רומן קומי על פנסיונר אנגלי בן 57. למרות המוטו שלו הדוגל כי "שביעות-רצון תלויה בהתעלמות מוחלטת", הוא נאלץ לוותר על אדישותו כשילדיו אינם מתמידים בחיי נשואיהם, אשתו מנהלת רומן והוא עצמו מגלה בירכו גידול.

בעיות של היצירה הספרותית בת זמננו .  ---  בכמן,אינגבורג  ---  2008  ---  

בעיות של היצירה הספרותית בת זמננו :  ---  בכמן,אינגבורג  ---  2008  ---  הרצאות שניתנו בשנים 1959 - 1960 באונ' פרנקפורט. בהן: שאלות ושאלות מדומות, על שירים, האני הכותב, להתהלך עם שמות, ספרות כאוטופיה. הספר כולל פתח דבר, הערות, קטע מנאום קבלת פרס של המחברת ומאמר מאת המתרגמת.

בעין החתול.  ---  פדיה,חביבה  ---  2008  ---  אוסף סיפורים באר-שבעיים, היוצרים מעין פסיפס סיפורי חדשני, בו מועמד מצב החיה אל מול המצב האנושי, והחתול מוצג כנווד בתוך המרחב העירוני.

בעיני המתבונן :  ---  טפרסון,דוד  ---  2008  ---  זכרונותיו של מי שהתגייס לפלמ"ח כמתנדב מדרא"פ ולחם בפלוגת קומנדו שכמחציתה היו מתנדבי חו"ל. הספר מתאר את התארגנות היחידה,מבצעי המודיעין שלה, חלקה בכיבוש באר שבע ובמבצעי 'לוט', 'חורב' ו'עובדה' ואת פירוקה

בעיני המתבונן :  ---  טפרסון,דוד  ---  2008  ---  זכרונותיו של מי שהתגייס לפלמ"ח כמתנדב מדרא"פ ולחם בפלוגת קומנדו שכמחציתה היו מתנדבי חו"ל. הספר מתאר את התארגנות היחידה,מבצעי המודיעין שלה, חלקה בכיבוש באר שבע ובמבצעי 'לוט', 'חורב' ו'עובדה' ואת פירוקה

בעיני לוצ'יה.  ---  ז'אפן,ארתור  ---  2008  ---  רומן היסטורי-אירוטי על אודות אישה שבורת לב, הסובבת באמסטרדם עטויית רעלה. היא מנהלת פרשיות אהבה, משפרת את מעמדה החברתי והכלכלי, אך עדיין נותרת עצובה בשל געגועיה לאהובה - הלא הוא קזנובה.

בעלי מניות בחברה :  ---  כהן,צפורה  ---  2008  ---  בין הנושאים: זכות בעל מניות לדרוש כינוס אסיפה כללית, תביעה לתיקון מרשם בעלי המניות, אכיפת זכות העיון במסמכי החברה, קבלת סעדים למקרי קיפוח, הליכי הסדר ופשרה, ועוד. הספר מתייחס בהרחבה למשפט השוואתי.

בעקבות האוצר האמריקאי :   ---  רוזן,דורון  ---  2008  ---  מחקר מקיף על פעילותם של אנשי ההגנה בארה"ב בתקופה הקצרה שקדמה למלחמת העצמאות. בספר נסקרות הפעילויות השונות בהן נטלו הפעילים חלק : איסוף אמצעי לחימה וכלים, גיוס אנשים וגיוס כספים.

בצדי הדרך ובשולי התודעה :  ---  קדמן,נגה  ---  2008  ---  מחקר על מדיניות ההדחקה של נושא הכפרים הערביים שהתרוקנו ב-1948 והעלמתם מן הנוף, מהמפות, מההיסטוריה הנלמדת וממידע תיירותי. מצביע על אידיאולוגיית הייהוד והעברות שבמחיקה זו ובתוצאותיה בתודעת אזרחי המדינה.

בצדי הדרך ובשולי התודעה :  ---  קדמן,נגה  ---  2008  ---  מחקר על מדיניות ההדחקה של נושא הכפרים הערביים שהתרוקנו ב-1948 והעלמתם מן הנוף, מהמפות, מההיסטוריה הנלמדת וממידע תיירותי. מצביע על אידיאולוגיית הייהוד והעברות שבמחיקה זו ובתוצאותיה בתודעת אזרחי המדינה.

בצל הדגל האדום :   ---  ארד,יצחק  ---  2008  ---  סקירה היסטורית מקפת של לחימתם של יהודי ברית המועצות בנאצים, הן במסגרת הצבא האדום והן מחוצה לו - בקבוצות הפרטיזנים ובמחתרות היהודיות בגיטאות השונים ברוסיה. כולל פרק על תפקיד היהודים בתעשייה הצבאית.

בצל ההתנתקות :   ---  משגב,חיים. לבל,אודי [עורכים]  ---  2008  ---  מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של ההתנתקות מרצועת עזה, בהם: היסטוריה משפט ופוליטיקה, הפסיכולוגיה הפוליטית: תפיסות,ערכים,נרטיבים, יחסי צבא-חברה, החברה הדתית. כן מצורפת כרונולוגיה של ההתנתקות.

בצלאל ירושלם : [בצלאל, ירושלם] :  ---  בנז'מין,חיה  ---  2008  ---  קטלוג של חפצי אמנות, משטיחים ואביזרים דקורטיביים ועד תשמישי קדושה, שיוצרו בבתי המלאכה של "בצלאל" מייסודו בשנת 1906 ועד לסגירתו הזמנית ב-1929. הקטלוג כולל גם צילומים היסטוריים של המוסד ושל פרופ' שץ.

בצלאל ירושלם : [בצלאל, ירושלם] :  ---  בנז'מין,חיה  ---  2008  ---  קטלוג של חפצי אמנות, משטיחים ואביזרים דקורטיביים ועד תשמישי קדושה, שיוצרו בבתי המלאכה של "בצלאל" מייסודו בשנת 1906 ועד לסגירתו הזמנית ב-1929. הקטלוג כולל גם צילומים היסטוריים של המוסד ושל פרופ' שץ.

בצלמה.  ---  בכר,שי  ---  2008  ---  תיאור חוויותיה הקשות של המחברת הסובלת ממחלה המוגדרת כ"הפרעות אכילה".בספר מתוארים קשיי היום-יום והנסיון העקבי להחלים לצד תחושות ותובנות.

בקורת ופרשנות 40. [נשים בתרבות יידיש]  ---  כהן,טובה. טל,אביבה (עורכות)  ---  2008  ---  מאמרים בנושאים שונים:טעם נשי ואופק צפיות גברי בסיפורת ביידיש במאה השש-עשרה (יוסף במברגר), סחר בנשים בחברה היהודית בראשית המאה עשרים והשתקפותו בספרות (גור אלרואי), שירת נשים בין מלחמות עולם ועוד.

בקפה מרגריטה.  ---  גכטמן נאור,לימור  ---  2008  ---  רומן. שתי חברות ילדות, שגדלו יחדיו בתל-אביב, נפגשות כעבור שלושים שנה במוסקבה: האחת נשואה, האחרת-מנסה להגדיר עדיין את זהותה המינית.

בקצה המטוטלת.  ---  ברלינסקי,מישה  ---  2008  ---  רומן על עיתונאי (המחבר עצמו) אשר מגיע בעקבות עבודתה של אשתו לתאילנד. שם הוא מתחיל לחקור את חייה ומותה של אנתרופולוגית אמריקאית כריזמטית ונחשף דרכם אל שלל נושאין אקזוטיים כגון רוחות, מין, דת ושבטי פרא.

בקרת נשק וביטחון לאומי .  ---  בר,מיכה  ---  2008  ---  

בקרת נשק וביטחון לאומי.  ---  בר,מיכה  ---  2008  ---  דיון בתיאוריה ובפרקטיקה של בקרת הנשק - הסכמה בין מדינות שונות אודות כמות ואופי הנשק שברשותן. הספר עוסק במספר דוגמאות, בהן היסטוריית הסדרי בקרת הנשק בין ישראל לשכנותיה.

בראשית .  ---  צור,מיכל  ---  2008  ---  

בראשית :  ---  צור,מיכל  ---  2008  ---  אסופה עשירה של צילומים, מכתבים, כרוזים וכותרות עיתונים החל משלהי המנדט הבריטי ועד סוף מלחמת השחרור. החומר, שנלקח מארכיון צה"ל, מתעד את תהליך גיבוש המחתרות לצבא אחד ואת מדיניות היישוב במלחמה.

ברווח בין עולם לצעצוע .  ---  ברגר,תמר  ---  2008  ---  

ברווח בין עולם לצעצוע :  ---  ברגר,תמר  ---  2008  ---  אוסף מסות הדנות ביחס בין מודל והוויה כפי שהוא משתקף במציאות הישראלית. דיון אינטרטקסטואלי עשיר הנע ללא פחד מן היומיומי אל הפילוסופי וחזרה, מספר שמות למצדה ומשם למיני-ישראל ולגבולות-דמיוניים וממשיים-באשר הם.

ברוכים הבאים למדבר של הממשי :  ---  ז'יז'ק,סלבוי  ---  2008  ---  מהדורה מחודשת בתוספת הקדמה מאת המחבר. חמש מסות ביקורתיות הדנות בתרבות המערבית הקפיטלסטית ביחס לאירועי ה-11 בספטמבר. המחבר מעלה שאלות לגבי מהות החופש הדמוקרטי ולגבי המציאות והממשות.

ברוכים הבאים לשוק החופשי.  ---  בן יוסף,תמר  ---  2008  ---  התהליכים שעודדו בשני העשורים האחרונים את המעבר מייצור ופיתוח למשחקי הון בבורסה בישראל. הספר סוקר את הסרת המגבלות על כניסת ויציאת כספים מהמדינה, הקטנת התמיכה הממשלתית במגזר היצרני, ועוד.

ברזל .  ---  בר גיל,ערן  ---  2008  ---  

ברזל.  ---  בר גיל,ערן  ---  2008  ---  רומן בעל מבנה ייחודי השוזר מונולוגים של נשים שונות, כולן בעיצומה של תקופת משבר או על סף החלטה גורלית, עם קטעי שירה. המונולוגים חושפים בזה אחר זה טפחים מדמותו של גיבור הרומן שפגש את כולן והיה חלק מחייהן.

ברידה .  ---  קואלו,פאולו  ---  2008  ---  

ברידה.  ---  קואלו,פאולו  ---  2008  ---  רומן נוסף על חיפוש רוחני מאת מחבר "האלכימאי" ו"הזאהיר". גיבורת הרומן הנוכחי היא אשה אירית צעירה שיוצאת למסע גילוי עצמי בעזרתם של שני מנטורים, גבר ואשה, ובאמצעות טקסים רוחניים של "מסורת הירח".

בריחה :  ---  מונרו,אליס  ---  2008  ---  אוסף סיפורים קצרים מאת הסופרת הקנדית, על אודות נשים בשלל גילים ונסיבות אשר המאחד אותן הוא מאבקן לזהות עצמאית והנזקים הנגרמים עקב כך להן ולסביבתן.

בריחה :  ---  מונרו,אליס  ---  2008  ---  

ברית מילים.   ---  גינוסר,שלמה  ---  2008  ---  מבחר מאמרים וביקורות פרי עטו של גינוסר, עיתונאי ישראלי בכיר שהלך לעולמו ב-2007. ברשימות עיתונאיות מחודדות בוחן גינוסר אירועים מרכזיים בישראל של 50 השנים האחרונות - ממשפט אייכמן ועד לגלובליזציה.

ברית שלום והציונות הדו לאומית : ['ברית שלום' והציונות הדו-לאומית] :  ---  גורדון,עדי [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים באגודת "ברית שלום", גיבושה ב-1925 והתפרקותה בתחילת שנות ה-30, אישיה המרכזיים ושורשי תפיסתם הפוליטית, וחזון המדינה הדו-לאומית שהציעו כחלופה רדיקלית לחזון מדינת הלאום היהודית.

ברכיים בריאות.  ---  הלפרן,בריאן. טאקר,לאורה  ---  2008  ---  סקירה אנטומית של הברך ושל הבעיות הרפואיות הקשורות בה: גורמי סיכון, חשיבותם של אימונים, אבחונים, טפולים, הכנות לטפולים ועוד.

ברלין 2008-2009  ---  טאובה,שרון [עורכת]  ---  2008  ---  ספרון בכריכה רכה, הכולל מדריך צבעוני לחיי התרבות, האמנות, הפנאי והקולינריה של ברלין. מצורפת גם רשימת מלונות מומלצים.

ברלין נואר :  ---  קר,פיליפ  ---  2008  ---  רומן. חוקר פרטי המנסה לאתר רוצח בברלין של שנות השלושים, פוגש בתת-התרבות הנאצית ומזדעזע מהתנוונותה המוסרית של האומה הגרמנית בכללותה.

ברנר :   ---  שפירא,אניטה  ---  2008  ---  ביוגרפיה מעמיקה מאת כלת פרס ישראל לחקר היסטוריה יהודית. הספר מבקש להאיר קווים חדשים בדמותו, לנפץ מיתוסים על אודותיו, ולבחון כיצד הסביבה החברתית-תרבותית אפשרה לו להגיע למעמדו הייחודי.

ברנר :  ---  שפירא,אניטה  ---  2008  ---  ביוגרפיה מעמיקה מאת כלת פרס ישראל לחקר היסטוריה יהודית. הספר מבקש להאיר קווים חדשים בדמותו, לנפץ מיתוסים על אודותיו, ולבחון כיצד הסביבה החברתית-תרבותית אפשרה לו להגיע למעמדו הייחודי.

ברצלונה 2008-2009  ---  זלצמן,יוטבת  ---  2008  ---  ספרון בכריכה רכה, הכולל מדריך צבעוני לחיי התרבות, האמנות, הפנאי והקולינריה של ברצלונה. מצורפת גם רשימת מלונות מומלצים.

בשבחי האופורטוניזם .  ---  בירן,שרגא פ  ---  2008  ---  

בשבחי האופורטוניזם :  ---  בירן,שרגא פ.  ---  2008  ---  ספר המציג את משנתו הכלכלית-חברתית של בירן, משפטן בכיר ויזם.בירן מנתח את מצבו של האדם תחת השפעותיה המצמיתות של האידיאולוגיה לאור אמונתו ביוזמה חופשית ולאור מצב השוק הבתר-תעשייתי והתפתחות האינטרנט.

בשבי לבנון :  ---  גביש,דב  ---  2008  ---  תיאור שבייתם של חמישה לוחמי פלמ"ח, חקירתם ומשפטם, הסיוע המשפטי שהעניק להם בביירות איש ה"הגנה" עו"ד אהרון חוטר-ישי, השנתיים שבילו בכלא הלבנוני על כל אירועיהן, ושיבתם לארץ במסגרת הסכמי שביתת הנשק.

בשבילה גיבורים עפים .  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2008  ---  

בשבילה גיבורים עפים.  ---  גוטפרוינד,אמיר  ---  2008  ---  סיפור התבגרותם של חמישה נערים, ילדי שיכון פועלים בחיפה, בעשורים שבין מלחמת ששת הימים לרצח רבין. המחבר מזכיר רגעים חשובים בזכרון הלאומי הישראלי, ותוך כך עוסק באהבה על פניה השונות.

בשבילי דו הקיום והמאבק המשותף יהודים וערבים :  ---  יהב,דן  ---  2008  ---  סקירה היסטורית, עתירת מקורות, של אישים ותנועות אשר תמכו בשיתוף פעולה יהודי-ערבי, בעיקר בתחומי הכלכלה, התרבות והחברה. הסקירה מתחילה בראשי תנועת העבודה ותנועות שמאל אחרות,וממשיכה אחרי קום המדינה עד היום.

בשבילי דו הקיום והמאבק המשותף יהודים וערבים :  ---  יהב,דן  ---  2008  ---  סקירה היסטורית, עתירת מקורות, של אישים ותנועות אשר תמכו בשיתוף פעולה יהודי-ערבי, בעיקר בתחומי הכלכלה, התרבות והחברה. הסקירה מתחילה בראשי תנועת העבודה ותנועות שמאל אחרות,וממשיכה אחרי קום המדינה עד היום.

בשבילים בדרכים בצמתים .  ---  גרינספלד,חוה אלקד להמן,אילנה  ---  2008  ---  

בשבילים בדרכים בצמתים : [בשבילים, בדרכים, בצמתים]  ---  גרינספלד,חוה. אלקד להמן,אילנה  ---  2008  ---  הספר מציג את סיפוריהם האישיים של אנשים העוסקים בהכשרת מורים, ומנתח אותם מזויות שונות - ספרותית, השוואתית, התפתחותית ועוד. לבסוף, מוצע מודל דינמי המציג מסקנה מסכמת לסיפורים.

בשובי מן המילואים :   ---  סגל,עמיר עקיבא  ---  2008  ---  "תן שם לדבר / קרא לו על שמך / תן לו את שם המקום / ושם האדם שבחר בו / הסבר את עצמך / ומה הכונה ביחסית".

בשם האהבה .  ---  בן זאב,אהרון גוסינסקי,רוחמה  ---  2008  ---  

בשם האהבה :   ---  בן זאב,אהרון. גוסינסקי,רוחמה   ---  2008  ---  בחינת אידיאל האהבה הרומנטית וקשייו, תוך התייחסות לראיונות שנערכו עם אסירים ישראלים שהורשעו ברצח או בניסיון לרצח בנות זוגם. הספר מציע מודל חלופי ליחסים רומנטיים בעידן המודרני.

בשעה לא מיוחדת :  ---  רמות,רות  ---  2008  ---   "בשעה לא מיחדת זו של ערב / מוצף אויר הרחובות / בכאבים דומים / של אנשים / זרים. // אלמלא השיר הזה הייתי / תוקעת את אצבעותי / בתוך הכאבים / כמוצאת / שלל / רב."

בשקט יוצאת.  ---  זוהר יפה,גליה  ---  2008  ---  ספר שירה שכל שיריו ממוענים אל אהובתה של המשוררת.

בשר מבשרנו :  ---  סדן,צבי  ---  2008  ---  העיסוק בדמותו ההיסטורית והמיתית של ישוע והבחינה המחודשת של היחס כלפיו בהגותם של אחד העם, ש"י איש הורוויץ, ברנר, קלוזנר, קבק ואצ"ג, כחלק מהנסיונות לקבוע את זהותה של הלאומיות היהודית בתחילת המאה ה-20.

בשר מבשרנו :  ---  סדן,צבי  ---  2008  ---  העיסוק בדמותו ההיסטורית והמיתית של ישוע והבחינה המחודשת של היחס כלפיו בהגותם של אחד העם, ש"י איש הורוויץ, ברנר, קלוזנר, קבק ואצ"ג, כחלק מהנסיונות לקבוע את זהותה של הלאומיות היהודית בתחילת המאה ה-20.

בת הפירט.  ---  סזייר תומפסון,מרגרט  ---  2008  ---  מעשיה בדיונית המבוססת על אירוע אמיתי מחייו של הכוכב ההוליוודי ארול פלין - בשנת 1946 הוא רכש אי מול חופי ג'מייקה. הרומן עוקב אחר קורותיהן של אחת ממאהבותיו הרבות ושל ביתו הבלתי-חוקית שנותרו על האי.

בת הרב ממאה שערים.  ---  דרש,מנשה  ---  2008  ---  סיפור אהבה בין יפהפיה חרדית ירושלמית המיועדת להנשא לחסיד, לבין צעיר חילוני מחיפה. הדיאלוגים כתובים בפאתוס והסופר מודיע על כוונתו להוסיף ספר נוסף בשם : "מאה שערים של אהבה"

בת פוגשת בן.  ---  סמית,אלי  ---  2008  ---  רומן. גירסה מודרנית לסיפור איפיס, מתוך המטמורפוזות לאובידיוס, המתייחסת לתרבות הצריכה המודרנית ולמעמד האשה על רקע סקוטלנד המודרנית: אחת משתי אחיות העובדות בחברת ייעוץ שיווקי מתאהבת באמן מחאה.

בתה של המאהבת.  ---  הומס,א.מ.  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי. המחברת, שאומצה בילדותה, יוצאת לגלות את הוריה הביולוגיים. היא מוצאת שאימה היא אשה נוירוטית שמפתחת בה תלות מיידית. אביה מתגלה כאדם קשה שפיתה את אמה וזנח אותה ועושה זאת גם לביתו.

בתי הבאר :  ---  בר אור,אמנון. לרמן,סרג'יו (אוצרים)  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה המציגה את עבודותיהם של סטודנטים לארכיטקטורה מאוניברסיטת ת"א. העבודות עוסקות בבתי הבאר הערביים ביפו - בתים שתחילתם כמבנים חקלאיים בפרדסים, המשכם כמגורי פאר, וסופם, שכחה והזנחה.

בתי הנפש והלחשים :  ---  בן אברהם בן חיים,לוי  ---  2008  ---  חיבור רבני משנת 1276, הכתוב כשיר בן 1874 בתים ועוסק בפירוש התורה, פירוש "מורה נבוכים" לרמב"ם, ובזיקות והסתירות בין התורה לפילוסופיה החילונית. המהדורה כוללת גם עשרות פירושים מאוחרים יותר לחיבור זה.

בתי כנסת כלי קודש וכתבי יד נדירים. [בתי כנסת, כלי קודש וכתבי-יד נדירים.]  ---  קשאני,ראובן (עורך)  ---  2008  ---  אוסף תמונות של בתי כנסת, חפצי יודאיקה, כתבי יד יהודיים, וציורים שונים. ללא קו ברור הקושר בין התצלומים השונים פרט, אולי, לשיוכם הרחב ביותר ליהדות, יודאיקה ומנהגים יהודיים.

בתי ספר ניסויים : [בתי-ספר ניסויים] :  ---  חן,דוד. ספורטה,אסנת [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים המציגים ארבעה חקרי-מקרה: בתי הספר "אלרואא" ו"שלום" המייצגים גישות מערכתיות חדשניות לאוכלוסיית החינוך המיוחד, ובתי הספר "הר וגיא" ו"כרמים" המשלבים טכנולוגיות בתהליך הקניית הידע.

בתלם האלוהים.  ---  קיי,עדינה  ---  2008  ---  שירים. "מראה ההרס / מעורר מחשבה. / הזעם מפנה / לגבי התשובה. / כך,ממש כך, משוררת המשוררת.

גאווה ודעה קדומה.   ---  אוסטן,ג'יין  ---  2008  ---  מהדורה עברית חדשה לקלאסיקה האנגלית בתרגומה של הכותבת והעיתונאית עירית לינור.

גאולה קטנה ומעט כבוד :  ---  הונדרט,גרשון דוד  ---  2008  ---  חיבור המנתח שלל היבטים בחיי החברה היהודית שקבעו את המשך דרכה כקהילה עם בוא התמורות הגדולות של המאה ה-19. החיבור עוסק בין השאר במוסדות הקהילה, בהתפשטות הקבלה והחסידות וביחסים עם הכנסיה והפרלמנט הפולני.

גאולה קטנה ומעט כבוד :  ---  הונדרט,גרשון דוד  ---  2008  ---  חיבור המנתח שלל היבטים בחיי החברה היהודית שקבעו את המשך דרכה כקהילה עם בוא התמורות הגדולות של המאה ה-19. החיבור עוסק בין השאר במוסדות הקהילה, בהתפשטות הקבלה והחסידות וביחסים עם הכנסיה והפרלמנט הפולני.

גאון :  ---  גאון,בנימין,ד.  ---  2008  ---  אחוד שני ספריו הקודמים של הגאון גאון המהווים כל אחד בפני עצמו,ושניהם גם יחד,שיר הלל לכישוריו. הספר הופיע מיד עם פטירתו של המחבר.

גאון פשוט .  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2008  ---  מדף 18 .

גאונות ושיגעון :  ---  ויצטום,אליעזר. לרנר,ולדימיר  ---  2008  ---  התבוננות פסיכיאטרית בחייהם ויצירתם של 9 יוצרים רוסים בולטים במאה ה-19, ביניהם פושקין, גוגול, ואף לנין (יוצר המהפכה הרוסית). המחברים משלבים,בהביטם בכל אחד מגבורי תרבות אלו את יצירתו,קורותיו ושגעונו הפרטי.

גאונות ושיגעון :  ---  ויצטום,אליעזר. לרנר,ולדימיר  ---  2008  ---  התבוננות פסיכיאטרית בחייהם ויצירתם של 9 יוצרים רוסים בולטים במאה ה-19, ביניהם פושקין, גוגול, ואף לנין (יוצר המהפכה הרוסית). המחברים משלבים,בהביטם בכל אחד מגבורי תרבות אלו את יצירתו,קורותיו ושגעונו הפרטי.

גאופוליטיקה :  ---  טובי,טל  ---  2008  ---  חיבור על תולדות תחום המחקר והמדיניות העוסק בהשפעה ההדדית של תנאים גיאוגרפיים ויחסים בינלאומיים. נסקרת התפתחותו מעידן ההגמוניה האימפריאליסטית, דרך התפיסה הגרמנית ותוצאותיה, ועד למלחמה הקרה וסיומה.

ג'אנג שואה ליאנג : [ג'אנג שואה-ליאנג] :   ---  שי,אהרן  ---  2008  ---  סיפורו של איש הצבא הסיני, אשר בשנות ה-30 של המאה ה- 20 הורה לפקודיו לחטוף את המנהיג הנערץ צ'יאנג קאי שק, על מנת להשפיע עליו לשנות את מדיניותו, ושחררו לאחר מכן - צעד אשר נחשב בלתי יאומן.

גבולות השפה :  ---  עומר,מרדכי [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים וקטלוג של שלוש תערוכות העוסקות באופי הפוליטי של האמנות המושגית, באופני ההרחבה של גבולות האמנות הפלסטית (אמנות אדמה, גוף, טקסט, דואר, קול, מיצג וכו') ובצורך להביא ל"תיקון" ההווייה במובן הקבלי.

גבינה הולנדית.  ---  אלסחוט,וילם  ---  2008  ---  נובלה קצרה וקומפקטית. טרגדיה קומית, או שמא קומדיה טראגית, על פקיד החולם להיות איש עסקים ומתחיל לסחור בגבינה, עד כי הוא מגלה כי כאיש עסקים הוא איננו אלא עכבר - ועל כן הוא נאלץ לוותר על חלומו ולחזור לפקידות.

גבר חלומותי.   ---  סיטנפלד,קרטיס  ---  2008  ---  רומן. חלומותיה של אנה על אהבה ומשפחה מתנגשים באתגרים ובמציאות של החיים הבוגרים.

גברת דאלוויי.  ---  וולף,וירגי'ניה  ---  2008  ---  תרגום חדש לרומן, המגולל "זרמי מחשבה ופעולה במהלך יום אחד בחייה של אשה אחת", בלונדון של תחילת המאה ה-20. המחברת בוחנת את היחסים בין גברים לנשים ואת האפשרות ליצור אלטרנטיבה לנק' המבט הגברית בספורת.

גברת דאלוויי.  ---  וולף,וירגי'ניה  ---  2008  ---  תרגום חדש לרומן, המגולל "זרמי מחשבה ופעולה במהלך יום אחד בחייה של אשה אחת", בלונדון של תחילת המאה ה-20. המחברת בוחנת את היחסים בין גברים לנשים ואת האפשרות ליצור אלטרנטיבה לנק' המבט הגברית בספורת.

גג 18 :  ---  נגיד,חיים [עורך]  ---  2008  ---  שירים מאת ר' סומק, י' טהר-לב, מ' דרוויש, י' בר-כוכב, י' חזק ועוד; מסות מאת ז' שמיר על הדוכיפת אצל ביאליק, שמעון לוי על "הדיבוק" ככאוס, ח' אברהם-איתן על שירת איזקסון, נ' גוברין על יוסי יזרעאלי; סיפור מאת אלונה פרנקל ועוד.

גדרות :  ---  ברם,שחר  ---  2008  ---  שירה. "פתאום מסתבר / חסרים דברים שמעולם לא / היו. איך אפשר הדבר? / צורת גופם אצורה בחלל / כמו הד של קול שלא בקע / כמו אור קורן ללא לבה / כמו רשת שקוריה השתקפות בהירה; / בהם תלויה אהבה. // ..." .

גוונים ומגוונים בציור ופיסול.  ---  נעמן,אביבה  ---  2008  ---  קטלוג עצמי של אביבה נעמן: ציורים, רישומים, רישומי פסטל ופסלים. כולל רשימת תערוכות, פרסים ומאמר על האמנית.

גוונים ומגוונים בציור ופיסול.  ---  נעמן,אביבה  ---  2008  ---  קטלוג עצמי של אביבה נעמן: ציורים, רישומים, רישומי פסטל ופסלים. כולל רשימת תערוכות, פרסים ומאמר על האמנית.

גולגותא :  ---  רפאל,שמואל  ---  2008  ---  מחזה לשחקן יחיד המבוסס על עדויות של יהודי סלוניקי שנשלחו למחנות ההשמדה הנאציים. פרט לטקסט של המחזה בעברית ולאדינו ובאנגלית, הספר כולל גם מאמרים מאת פרופ' בן-עמי פיינגולד, דרור אידר והמחזאי/חוקר הלאדינו.

גולדה :  ---  מדזיני,מירון  ---  2008  ---  מהדורה זו מוסיפה כ-170 עמודים לזו הראשונה וכן אינפורמציה נוספת אשר התגבשה ב-20 השנים שחלפו , אינפורמציה המדגישה את יכולותיה של גולדה בקשרי החוץ לעומת כשליה היחסיים בתחומי הפנים.

גולדפיש :  ---  שחורי,דפנה  ---  2008  ---  "מי זה שדפק אותם זה לזו חזק כל כך / עד שהלב נחצה לשנים / וארבעת זוגות הגפים שכה אהבו לאחז זה בזו / התפזרו פרודות פרודות / נהפכו לגבעות בשר שוממות" .

ג'ון היקר.   ---  ספארקס,ניקולס  ---  2008  ---  רומן. התחייבותו של ג'ון למולדתו בעקבות אירועי האחד-עשר בספטמבר מציבים בפניו ובפני סוואנה אהובתו שורה של החלטות קשות.

גוף האדם :  ---  רויזן,מייקל פ. אוז,מהמט ס.  ---  2008  ---  ספר מבואי ונגיש המציג את המערכות האנטומיות בגוף האדם בצורה הומוריסטית, תוך התמקדות בידע שיכול לתת לקורא כוח לשנות את בריאותו, ואורחות חייו. הספר רווי בעצות ובטיפים שימושיים. מאוייר.

גופי עצמי : [גופי-עצמי] :  ---  עומר,מרדכי [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים וקטלוג תערוכה המסכמים את העשור בו התפתחו המיוחד האמנות המושגית והפוליטית ודרכי ביטוי חדשות באמנות הפלסטית. בין האמנים: דרוקס, ברסט, שירמן, אולמן, דנציגר, גכטמן, קדישמן, קרוון, גרבוז ועוד.

גופי עצמי : [גופי-עצמי] :  ---  עומר,מרדכי [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים וקטלוג תערוכה המסכמים את העשור בו התפתחו המיוחד האמנות המושגית והפוליטית ודרכי ביטוי חדשות באמנות הפלסטית. בין האמנים: דרוקס, ברסט, שירמן, אולמן, דנציגר, גכטמן, קדישמן, קרוון, גרבוז ועוד.

גופים דו מהותיים : [גופים דו-מהותיים :]   ---  הראל אסף  ---  2008  ---  ניתוח אנליטי מקיף של תחולת המשפט המנהלי על גופים פרטיים בעלי היבטים ציבוריים דוגמת בנקים, חברות ביטוח, קופות חולים, עיתונות, מפעל הפיס, התאחדות הכדורגל, מוסדות להשכלה גבוהה, ועוד.

גוש דן 2009 :  ---  בלינקי,אלנה (ע.)  ---  2008  ---  אטלס רחובות של ערי גוש דן בפורמט גדול הכולל מקרא ומפתח רחבים. המפות בקנ"מ 1:8,000, כרוכות בספירלה.

גוש דן 2009 :  ---  בלינקי,אלנה (ע.)  ---  2008  ---  אטלס רחובות של ערי גוש דן הכולל מקרא ומפתח רחבים. המפות בקנ"מ 1:12,000, כרוכות בספירלה.

ג'זבל .  ---  נמירובסקי,אירן  ---  2008  ---  

ג'זבל.  ---  נמירובסקי,אירן  ---  2008  ---  רומן שפורסם ב-1936 ע"י סופרת שנספתה בשואה. אלמנה יפהפיה ועשירה המתגוררת בפריז חיה חיים של הרס עצמי. סיפורה מאיר באור ביקורתי את חברת התמעשרים החדשים בפריז ומנתץ קלישאות בורגניות של נשיות ואמהות.

גזענות בישראל.  ---  שנהב,יהודה. יונה,יוסי [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים הבוחנת היבטים שונים של גזענות והגזעה ומקיימת נסיון שיטתי לברר מדוע הדיון בגזענות נפקד מסדר היום האקדמי בישראל. בין נושאי המחקר: עיתונות, סיפורת דור המדינה, מפלגת "שינוי", נישואי תערובת וגיור.

ג'יהאד ושנאת יהודים :  ---  קונצל,מתיאס  ---  2008  ---  חיבור המבוסס על מחקר של המחבר, ד"ר למדע המדינה, ובוחן את מקומה של האנטישמיות, וההשראה הנאצית שלה, באידיאולוגיה של קבוצות איסלמיסטיות, מ"האחים המוסלמים" במצרים, דרך אל-קעידה, חמאס וקבוצות אחרות.

גיוס משאבים מהקהילה.  ---  מהדב,מומו  ---  2008  ---  מדריך המיועד לארגונים למען שינוי חברתי המצויים בתחילת דרכם או מסתמכים רק על מענקי קרנות. הספר עוסק בתכניות חברים, אגודת ידידים, דיוור ישיר, טלמרקטינג, הפקת אירועים, פרוייקטים ומוצרים מניבי הכנסה ועוד.

גיל הנסים :  ---  ויליאמסון,מריאן.  ---  2008  ---  מדריך להתמודדות עם משבר גיל העמידה אצל גברים ונשים כאחד. טיפוח מודעות ליתרונות הדמיון, הנסיון ואופן החשיבה הבוגר של גיל 50. שינוי תפיסה של תקופת החיים הזאת באמצעות הדגשת הייעוד הייחודי שלה.

גיל שחר.  ---  שחר,גיל  ---  2008  ---  קטלוג פסלי ראש וטורסו, וכן איברים מבודדים אחרים (אף, זרועות), עשויים יציקות שעווה ומשולבים באופן סוריאליסטי באביזרים כמו מכחולים ומברשות. כמו כן סדרת בדים צבועים, הנלווית לתערוכת הפסלים.

גילוי נאות.  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2008  ---  פרוזה ביוגרפית פואטית ומוערת בתבנית שנחזתה כבר אצל יואל הופמן.

גישת היישוג כמתודה טיפולית בקרב בני נוער וצעירים בסיכון .  ---  לוי,אברהם  ---  2008  ---  משרד הרווחה .

גלגולו הראשון של אדאמסטור.  ---  ברינק,אנדרה  ---  2008  ---  רומן אלגורי שגיבורו הוא בן שבט אפריקני בשלהי המאה ה-15. הרומן, העושה שימוש נרחב במיתוסים אפריקניים מחד ונוצריים מאידך, מתאר אהבה הרת גורל בין הגיבור לאשה לבנה על-רקע ההרג והחורבן שהביאו הקולוניאליסטים.

גלנקיל :  ---  סוואן,לאוני  ---  2008  ---  רומן בלשי לא-טיפוסי הנפתח ברצח אכזרי של רועה. צאן מרעיתו המסור, המורכב מכמה עשרות כבשים וכבשות, טלאים ושיות, מנצלים את הידע שרכשו מהסיפורים שנהג לספר להם הרועה המנוח, על-מנת לפתור את תעלומת הרצח.

גלנקיל :  ---  סוואן,לאוני  ---  2008  ---  רומן בלשי לא-טיפוסי הנפתח ברצח אכזרי של רועה. צאן מרעיתו המסור, המורכב מכמה עשרות כבשים וכבשות, טלאים ושיות, מנצלים את הידע שרכשו מהסיפורים שנהג לספר להם הרועה המנוח, על-מנת לפתור את תעלומת הרצח.

גם אלה בגיבורים :   ---  יהב,דן  ---  2008  ---  ספר המעלה על נס את דמותם ומעשיהם של הלוחמים הארץ-ישראליים שהשתתפו במלחמת האזרחים בספרד במסגרת הבריגדות הבינלאומיות. בנוסף מכיל הספר את מהלכי הקרבות בהם השתתפו אלו ואת תגובות הישוב.

גם מלאכים בוכים.  ---  פרוש,צבי מכבי  ---  2008  ---  שירים

גן התמנון.  ---  כהן פפר,טסי  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת עבודות משתי סדרות - "גן התמנון" מ-2008 ו"עומק הנוף" מ-2006. הציורים הם שמן על בד וטכניקה מעורבת על נייר. הקטלוג כולל גם מבוא קצר מאת נורית זרחי ושיר מאת האמנית. עברית-אנגלית.

גנזי קדם ד :  ---  ברודי,ירחמיאל. סקליר,דוד [עורכים]  ---  2008  ---  חמישה מאמרים בעברית ושניים באנגלית. בין הנושאים: ברכות השחר בגניזת קהיר, קטע גניזה חדש מפירושו לאבות של ר' ישראל ישראלי מטולדו, ברכות המזון המפויטות ליום הכיפורים, אגדת שלמה ואשמדאי בגניזת קהיר, ועוד.

גני סיפור בחולון.  ---  אהרוני,רמי  ---  2008  ---  סקירה מצולמת של קרוב ל-40 גנים ציבוריים בחולון שכל אחד מהם עוצב ברוחו של ספר ילדים קלאסי, כולל פיסול חוצות. ביניהם: "דירה להשכיר","איה פלוטו","המפוזר מכפר אז"ר", "שמוליקיפוד", "דודי שמחה", "הנסיך הקטן" ועוד.

געגועי ארץ :  ---  ברקוביץ,דוב  ---  2008  ---  מסה המתווה חזון של חידוש ייעודו של האדם היהודי לבנות חברה המממשת את כוחות החיים שבבריאה. נידונים בה, בין השאר, חידוש הנבואה, ההלכה ככלי לבניין אישי וחברתי,ייעודה של הנהגה תורנית בחברה רב-תרבותית,ועוד.

געגועים לעץ האלגום.  ---  מירו,אשה. סולר פונט,אנה  ---  2008  ---  רומן השוזר שלושה סיפורים על ילדים שנעקרו מבתיהם בעולם השלישי. שתיים מהגיבורות הן אחיות הודיות, האחת נמכרה לעבדות במפעל, השניה נשלחה לבית יתומים במנזר; השלישי הוא ילד אתיופי שבבריחתו הגיע לקובה.

גרטה.  ---  אלעזר,אילנה  ---  2008  ---  תסריט שגיבוריו הם שלושה צעירים יהודים קומוניסטים. העלילה מתחילה בגרמניה ב-1933. שלושת הגיבורים, אשה ושני גברים, עולים לארץ, מתיישבים בקיבוץ בעמק יזרעאל ומקיימים ביניהם משולש אהבה סבוך.

גרין קארד.  ---  אורן,רם  ---  2008  ---  רומן מתח המתרחש בתוך ועל רקע קהילת היורדים הישראלים בארה"ב. גיבורתו היא בת קיבוץ שנישאה לאמריקני ועזבה את הארץ, אלא ש-12 שנים אחרי היא נמלטת לישראל עם בתה הקטנה ועם סוד מאיים ואפל.

גרסת הסופר.  ---  אימס,גלעד  ---  2008  ---  רומן. סופר מצליח מוצא עצמו יום אחד ישוב על אדן החלון בקומה ה-16, ומנסה להבין איך,אבל איך, הגיע לשם ומתי הפך לדמות בספרו שלו.

גשם מילים :   ---  בקמן,אלכסנדרה  ---  2008  ---  ספר ביכורים המציג שירים מודרניים-ליריים, רובם כנים ונוגעים ללב. "באתי אל דלת פתוחה / רטובה מגשם, גשרים ארוכים / גרשוני מתוך עיר ריקה / ברחתי, התעטפתי /. בכל השחור שהצלחתי למצא / סביבי".

גשם שחור :  ---  בוזגלו,שמעון  ---  2008  ---  מחזה סימבוליסטי אפוקליפטי העוסק במאזני האימה המובילים לחורבן טוטאלי ובהתכנותה של שואה גרעינית נוספת. נכתב בהשראת סרטו של אלן רנה "הירושימה אהובתי" וסרט האנימציה "כשהרוח נושבת".

ד"ר נו .  ---  פלמינג,איאן  ---  2008  ---  

דב גפן :  ---  שנהב,חיים  ---  2008  ---  ביוגרפיה של יליד אודסה 1894 שעלה עם משפחתו ב-1906, למד ב'מקוה ישראל' ושירת בשלל תפקידים ביטחוניים: היה מפקד משטרת הרוכבים בטבריה, מפקד ההגנה' בתל-אביב. לאחר מלחמת העצמאות עמד בראש מינהל יפו, ואיחודה עם תל-אביב לעיר אחת.

דבל קליק.   ---  גורביץ',זלי  ---  2008  ---  החלק השלישי בטרילוגיית השירה של המשורר המתווסף על חלקיה הקודמים - "יום יום" (2000) ו"זמן בב" (2005). "כן, בערב / התיפתה העיר / קצת קר / זה מה שנשאר."

דבר לא להבטיח :  ---  הודס פלחן,גאולה  ---  2008  ---   "לחלם חלומות - / / להצפין מבוכים / / מסלעי עד - / לחצב סלמות / / מעשן הימים - / לרקם אותיות / / בועות התבוננות להפריח / / ודבר לא להבטיח" .

דבר עברית!  ---  לנג,יוסף  ---  2008  ---  ביוגרפיה אקדמית מקיפה של חיי אליעזר בן יהודה. בשני כרכים הכולל מראי מקום, צילומים ותעודות שונות. בנוסף על פעילותו להחייאת השפה העברית נבחנים בביוגרפיה היבטים מוכרים פחות בחייו של בן-יהודה.

דבר עברית!   ---  לנג,יוסף  ---  2008  ---  ביוגרפיה אקדמית מקיפה של חיי אליעזר בן יהודה. בשני כרכים הכולל מראי מקום, צילומים ותעודות שונות. בנוסף על פעילותו להחייאת השפה העברית נבחנים בביוגרפיה היבטים מוכרים פחות בחייו של בן-יהודה.

דברים שבירים.  ---  גיימן,ניל  ---  2008  ---  אוסף של 31 סיפורים קצרים, בהם נובלה אחת שבה מככב גיבור הספר "אלים אמריקאים". הנושאים העיקריים הם קוי הגבול בין חיים ומוות, תחושה ומציאות, חושך ואור.

דבש. (הלילה השלישי).  ---  סובול,יהושע  ---  2008  ---  מחזה,חלק שלישי בטרילוגיה נפש יהודי וליל העשרים.

דהמפדה :  ---  שוורץ,שי [מתרגם]  ---  2008  ---  תרגום של אחד הכתבים העתיקים והמרכזיים של הבודהיזם בזרם התרוואדה. הספר כולל 423 פסקאות מלודיות בשפת פאלי, אשר מאמינים כי נאמרו ישירות מפיו של הבודהה במסעותיו ברחבי הודו. כולל הטקסט המקורי בשפת פאלי.

דו שיח עם השחור בין הניגודים. [דו-שיח עם השחור - בין הניגודים.]  ---  לוי,שלום  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת ציורים המציגה מעבודותיו של האמן: ציורים מינימליסטיים, רובם בשחור ולבן, המציבים דגש על ניגודיות וטקסטורה.

דווקא 4 :   ---  מר,בני (עורך)  ---  2008  ---  בגיליון זה של כתב העת נבחן התיאטרון היידי לתולדותיו.

דולפינים :  ---  שעיה,מאיה  ---  2008  ---  מחזה העוסק בשאלות המתעוררות לנוכח האפשרות להרות מזרעו המוקפא של גבר מת.

דומא קי .  ---  קינג,סטיבן  ---  2008  ---  

דומא קי.  ---  קינג,סטיבן  ---  2008  ---  רומן חדש מאת אמן המתח והפנטזיה סטיבן קינג. בעקבות תאונה בה נקטעה ידו הימנית מתיישב אדגר פימנטל שסובל כעת מהתקפי זעם לא מוסברים באי דומא קי שלמול חופי פלורידה ומתחיל לצייר. ציוריו המפליאים יהוו נשק נורא.

דוסטויבסקי זה לא .  ---  צדוק,ארז  ---  2008  ---  

דוסטויבסקי זה לא.  ---  צדוק,ארז  ---  2008  ---  רומן מתח הנפתח ברצח אלים של עורך ראשי בהוצאת ספרים ומשלב בעלילתו הנפתלת את עולם המו"לות עם עולם המרינות והיאכטות של האלפיון העליון. כפי שכותרתו מרמזת הוא עוסק בחטא ועונשו אך גם מודע למגבלותיו.

דור דור ופרשניו :  ---  יפת,שרה  ---  2008  ---  כינוס מאמרי מחקר העוסקים בעיקר בפרשנות הפשט של ימי הביניים. החטיבה המרכזית עוסקת ברש"י וברשב"ם ובמיוחד בפירוש רשב"ם לספר איוב. החלקים האחרים עוסקים מחד במסורות שקדמו לאסכולת הפשט ומאידך בממשיכי דרכם.

דור המדבר על הכוונת.  ---  פרנקנטל,יצחק שלמה  ---  2008  ---  רומן מד"ב, שנכתב על רקע הסכסוך בין ישראל לפלסטין: בעקבות סדרת פיגועי-ענק בישראל ובארה"ב, מוקם צבא עולמי נגד טרור. בספר מתוארת גם התנהלותן של המחתרת היהודית והפלסטינאית.

דור לדור לב :  ---  דרוד,יובל (ע.)  ---  2008  ---  אסופת מאמרים: תרבות הספורט וההגנה העברית בא"י לפני קום המדינה (טלי בן ישראל), חינוך לדמוקרטיה והשפעתו על בני הנוער (דניאל בר-טל ועירן הלפרין), העדה החסידית כמודל חינוכי (אשר שכטר), ועוד.

דור לדור לג :  ---  דרור,יובל [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים. ביניהם: שאלת ארץ ישראל בעיני קורצ'אק, ביקוריו בארץ בשנות ה-30, עיתוני בתי-ספר יהודיים בפולין, בית היתומים "נאש דום", הצגת "הדואר" של טאגור בבית היתומים של קורצ'אק ודמותה של סטפה וילצ'ינסקה.

דורות של יהדות וציונות דורוהוי ו :  ---  שלמה,דוד [עורך]  ---  2008  ---  אסופה עבת-כרס דו-לשונית (עברית-רומנית) של מאמרים על קהילת דורוהוי וסביבתה,ביוגרפיות קצרות, אירועי השואה, מכתבים, מסמכים, אילנות יוחסין וכיו"ב. הספר מקדיש פרק מיוחד למחקרי ר' שמשון לוונקרון, יליד דראבאני.

דורית ברק.  ---  ברק,דורית  ---  2008  ---  קטלוג של יצירות אקריליק וטכניקה מעורבת על קנואס. היצירות צוירו ע"פ עיבודים דיגיטליים של דימויים צילומיים, בהם נופים ותפנימים, ומשלבות באופן פרדוקסלי הסוואה של המציאות הנוכחת עם סימולציה של היעדרה.

דיאטת 3 השעות :  ---  קרוז,חורחה  ---  2008  ---  

דיאטת CSIRO לחיים בריאים :  ---  נואקס,מאני. קליפטון,פיטר  ---  2008  ---  ספר המפרט תכנית תזונה שתוכננה ע"י הארגון האוסטרלי למחקר מדעי ותעשייתי. התכנית מבוססת על חמש קטגוריות מזון: חלבונים, מוצרי חלב, פירות וירקות, דגנים ושומנים בריאים. הספר כולל תפריטים ל-12 שבועות ו-100 מתכונים.

דיאטת היין.  ---  קורדר,רוג'ר  ---  2008  ---  הספר מציג את ייתרונותיה הבריאותיים של שתיית כמות מבוקרת של יין אדום, ומספק הנחיות ורשימת יינות מומלצים. הספר מביא גם הסברים כלליים על אודות בריאות ותזונה נכונה, ורשימת מתכונים בריאים.

דיאלוג אנושי עם המוחלט :   ---  יגורי אילת,תמר  ---  2008  ---  דיון בכתביו של הפילוסוף הדני סרן קירקגור. דרך המעקב אחר התפתחותו הרוחנית של קלימקוס, גיבור ספריו של קירקגור המייצג את דמותו הוא, פורשת המחברת את הגותו האקזיסטנציאלית -דתית-הגותית של הפילוסוף.

דיאלוג אנושי עם המוחלט :  ---  יגורי אילת,תמר  ---  2008  ---  דיון בכתביו של הפילוסוף הדני סרן קירקגור. דרך המעקב אחר התפתחותו הרוחנית של קלימקוס, גיבור ספריו של קירקגור המייצג את דמותו הוא, פורשת המחברת את הגותו האקזיסטנציאלית -דתית-הגותית של הפילוסוף.

דיאלוג מאתגר זהות :   ---  זוננשיין,נאוה  ---  2008  ---  תיעוד וניתוח של סדנה משותפת ליהודים ופלסטינים אזרחי המדינה במהלך האינתיפאדה השניה. המחברת בוחנת את התמודדתה של קבוצת הרוב עם דילמות מוסריות ופוליטיות, ואת שינוי תפישת הזהות שלה עקב המפגש עם קב' המיעוט.

דיאלוגים מעצימים בחינוך ההומניסטי.  ---  אלוני,נמרוד [עורך]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים בגלגוליו של הדיאלוג במורשת החינוך, וביכולת ההעצמה שלו כגישה פדגוגית. הספר מציג רפרטואר עשיר של דיאלוגים חינוכיים, מקונפוציוס, דרך סוקרטס,ניטשה,בובר,לוינס, דיאלוג תלמודי, דמוקרטי ועוד.

דיבורים.  ---  גפן,אייל  ---  2008  ---  ציורי דמויות אדם צבעוניות, מלווים בשירים מהורהרים על מצבנו : "בסוף, / מותו של חייל הופך לשיר, / בסופה של מלחמה כל המילים הופכות לגלות של משוררים, / האדם ומותו הם אחד."

דיג סלמונים בתימן.  ---  טורדיי,פול  ---  2008  ---  רומן על אמונה, אידיאליזם, והמפגש שלהם עם הבירוקרטיה והפוליטיקה האינטרסנטית: ד"ר ג'ונס מתבקש ע"י הממשל הבריטי לסייע בפרוייקט ליצירת נהר סלמונים בתימן, שם הוא גם חווה מחדש את יכולתו לאהוב ולהאמין.

דיג סלמונים בתימן.  ---  טורדיי,פול  ---  2008  ---  רומן על אמונה, אידיאליזם, והמפגש שלהם עם הבירוקרטיה והפוליטיקה האינטרסנטית: ד"ר ג'ונס מתבקש ע"י הממשל הבריטי לסייע בפרוייקט ליצירת נהר סלמונים בתימן, שם הוא גם חווה מחדש את יכולתו לאהוב ולהאמין.

דיואי.  ---  מיירון,ויקי  ---  2008  ---  רומן ביוגרפי. גיבורו הוא חתול, שננטש כגור בתוך תיבת החזרה של ספריה בעיירה חקלאית קטנה באייווה, ואומץ ע"י הספרניות. הוא הפך לתושב-קבע ולגיבור מקומי בעיירה שנאבקה להשתקם אחרי המשבר הכלכלי הגדול בתולדותיה.

דיונות הזהב והכסף.   ---  שריר,לימור  ---  2008  ---  אסופת סיפורים קצרים העוסקת בהווי החיים הישראליים ובמבחר דמויות של אקדמאים המתמודדים עם שיני הזמן ונפתולי החיים.

דיוקן.   ---  ראוכוורגר,יאן  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית המביאה מציורי הדיוקנאות של האמן. ציורים במגוון סגנונות וחומרים. עם מאמרים מאת העורך ומאת שבא סלהוב. בעברית ובאנגלית. בפורמט אלבומי.

דיני המתנה במשפט האזרחי הלכה למעשה. ["דיני המתנה במשפט האזרחי - הלכה למעשה".]  ---  נרקיס,שלומי  ---  2008  ---  דיון משפטי ותיאורטי בחוק המתנה (חוק המתנה התשכ"ח - 1968). בנוסף לסקירה של הפסיקה הרלוונטית נידונים היחסים בין נותן המתנה ובין מקבלה, נקודות ההשקה בין חוק המתנה ובין חוקים אחרים, ונושאים אחרים.

דיני זכויות יוצרים :  ---  פרזנטי,שרה  ---  2008  ---  ספר ב-3 כרכים המפרט את דיני הקניין הרוחני בישראל, ארה"ב, אירופה ומדינות נוספות. הספר דן בתולדות התחום המשפטי, אמנות והסכמים, סוגי יצירות וזכויות, ועוד, עוסק בניהול תביעות בתחום זה, וכולל פסיקה נרחבת עד 2008.

דיני חוזים מיוחדים :  ---  דויטש,מיגל  ---  2008  ---  ספר ראשון בסדרה שתקיף את מרבית סוגי העסקאות המקובלות במשק מההיבט המשפטי. כרך זה עוסק בעיקר בדיני מכר כלליים ובתחום מכר הדירות. מציע פתרונות לסוגיות שטרם הובהרו ומנתח את פרשת חברת חפציבה.

דיני מעצרים בהליך הפלילי :  ---  נרקיס,שלומי. מרקוס,איריס  ---  2008  ---  ניתוח משפטי ותיאורטי של תחום דיני המעצרים בישראל. הספר עוסק בנפרד בסוגיות של מעצר לפני הגשת כתב אישום, סוגיות שלאחרי הגשתו, שחרור בערובה ועניינים נוספים כמו מעצרים בדיני תעבורה, איזוק אלקטרוני ועוד.

דיני עונשין בעין המשפט הלכה למעשה : ["דיני עונשין בעין המשפט הלכה למעשה" : ]  ---  ליכט,אריה  ---  2008  ---  ספר מעודכן העוסק בחוק העונשין לסעיפיו השונים תוך מתן הסברים תיאורטיים ומעשיים, התייחסות למאמרים שונים ולדעות מלומדים שונים. בספר פרקים הדנים ביסוד הנפשי, בסוגי עבירות, בסייגים לאחריות, ועוד.

דיני רשלנות רפואית הלכה ומעשה. [דיני רשלנות רפואית - הלכה ומעשה].  ---  פני גיל,אליעזר [פני-גיל,אליעזר]  ---  2008  ---  ניתוח משפטי רחב-יריעה של נושא הרשלנות הרפואית ותביעות משפטיות בגינה. עוסק, בין השאר, בקשר סיבתי, הוכחת נזק, פקודת הנזיקין וחוק ההתיישנות, חוות דעת רפואית, דוקטרינת הנזק הראייתי, הולדה בעוולה ועוד.

דירה עם כניסה בחצר וסיפורים אחרים.   ---  קנז,יהושע  ---  2008  ---  תשעה סיפורים אשר נכתבו על ידי הסופר המפורסם במשך כעשר שנים, חלקם כבר פורסמו בעבר בכתבי עת. הסיפורים מתרחשים בישראל, בתקופות שונות, ומציגים דמויות מהנוף המקומי.

דלקת מפרקים :  ---  איסופ,לורי  ---  2008  ---  מדריך ליישום תכנית אלטרנטיבית לטיפול במחלה, המתמקד בהבחנה בין מזונות אלרגניים למזונות משקמים. הספר מספק דרכים לזיהוי מזונות אלרגניים ושיטות לבדיקת אלרגיה, ומתייחס גם לתרופות הגורמות נזק.

דם ואש ותימרות עשן :   ---  לוין,איתמר  ---  2008  ---  ספר הבוחן את היחס של יהודים לפסח, חג החירות, הלכותיו ומצוותיו במהלך השואה. הספר מרכז מבחר של מקורות המציגים את ההתייחסות לחג בתנאים הקשים ביותר. הספר כולל תיעוד נרחב של הגדות מן התקופה.

דם כחול אדום.  ---  אדלר שרון,ויקטוריה  ---  2008  ---  רומן הכתוב כיומנים, בהם מגוללים קורות חייהן של שתי נשים במהלך 30 שנה: דוכסית רוסיה מן המאה ה-19; וצעירה רוסיה, העולה ארצה בימי ראשיתה של המדינה.

דמו אסלאם : [דמו-אסלאם :]  ---  ליאל,אלון  ---  2008  ---  ספר המציג ומנתח את ההתפתחויות הפוליטיות המרכזיות בטורקיה של העשור האחרון. בעשור זה עלה כוחו של הגוש האסלאמי-הדמוקרטי בראשותה של מפלגת "הצדק והפיתוח" שהוליכה קו פונדמנטליסטי מתון וחדשני.

דמוקרטיה באזיקים.   ---  אלוני,שולמית  ---  2008  ---  המחברת בוחנת את עקרונות הכרזת העצמאות של מדינת ישראל ואת התהוותה הפוליטית בשנותיה הראשונות, ומעבירה ביקורת חריפה על הפער בין האידיאל הדמוקרטי שבהכרזה לבין האפליה החברתית והכפייה הדתית שבהווה.

דמוקרטיה באזיקים.  ---  אלוני,שולמית  ---  2008  ---  המחברת בוחנת את עקרונות הכרזת העצמאות של מדינת ישראל ואת התהוותה הפוליטית בשנותיה הראשונות, ומעבירה ביקורת חריפה על הפער בין האידיאל הדמוקרטי שבהכרזה לבין האפליה החברתית והכפייה הדתית שבהווה.

דמעת הגורל.  ---  קורסיה,משה  ---  2008  ---  רומן ציוני רומנטי,כן,וגם בוסרי. גיבור הנקרע בין אהבה למדינת ישראל, אליה עלה מספרד ב- 1952, לבין אהבתו לחברתו שנשארה מאחור. הרקע: שלושת העשורים הראשונים למדינת ישראל.כן, המחבר עלה גם הוא מספרד.

דפוסים בתרגום חינוכי :  ---  כהן,יונתן. הולצר,אלי [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים באפשרויות ההעברה של תפיסות פילוסופיות, יסודות ממסורת המחשבה היהודית ומחזונות תרבותיים אחרים או תובנות מדיסציפלינות אקדמיות, אל הוראת משמעויותיהם בפרקטיקה החינוכית. עברית-אנגלית.

דפוסים בתרגום חינוכי :  ---  כהן,יונתן. הולצר,אלי [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקים באפשרויות ההעברה של תפיסות פילוסופיות, יסודות ממסורת המחשבה היהודית ומחזונות תרבותיים אחרים או תובנות מדיסציפלינות אקדמיות, אל הוראת משמעויותיהם בפרקטיקה החינוכית. עברית-אנגלית.

דקדוק צרפתי :  ---  הר,מרים  ---  2008  ---  מדריך לדקדוק הצרפתי שאינו ספר לימוד רציף, בעל מיתודה, אלא REFERENCE BOOK, אוסף של החוקים הבסיסיים בדקדוק הצרפתי, המקובצים עפ"י נושא: כתיב, מבנה משפט, פועל וזמנים, שמות עצם ותואר וכו'.

דקה 3 :  ---  יניב,בועז ואחרים (מערכת)  ---  2008  ---  כתב עת בפורמט כיס המעוניין למשות את השירה ממגדל השן שבו לטענתו התכנסה. מן הספרון נושבת רוח אקטיביסטית המבקרת את מדיניותה של ישראל בשטחים.

דקה 4 :  ---  יניב,בועז ואחרים (מערכת)  ---  2008  ---  גליון 4 של כתב העת העוסק בשירה יהודית וערבית, ובחיי יהודים וערבים בארץ. כולל מסות קצרות ושירים בעברית, ערבית (עם תרגום) ואנגלית.

דקות ספורות :  ---  רחמים,ישראל  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי בו מתוארת ילדותו של המחבר בוואדי ליפתא בירושלים, נעוריו בקיבוץ ואהבתו הראשונה, ובעיקר שירותו הצבאי והמשך דרכו המקצועית כחבלן במשטרה, בירושלים מוכת הטרור של האינתיפדה השניה.

דקסטר חולם חלומות אפלים.   ---  לינדסי,ג'ף  ---  2008  ---  רומן לא שגרתי, בו רוצח סדרתי בעל אופי ערכי, אשר רוצח רק "אנשים רעים", מגלה כי מתחיל לפעול בעיר רוצח נוסף, בעל סגנון פעולה דומה לשלו.

דר נו [ד"ר נו].  ---  פלמינג,איאן  ---  2008  ---  תרגום חדש לעוד אחת מעלילותיו של בונד, ג'יימס בונד.

דרך ארוכה .  ---  ביאה,ישמעאל  ---  2008  ---  

דרך ארוכה :  ---  ביאה,ישמעאל  ---  2008  ---  אוטוביוגרפיה של מי שגדל בסיירה לאון, גוייס ע"י צבא הממשלה ב-1993 בהיותו בן 13, ובצע במסגרת זו פשעים מחרידים. בהיותו בן 16 נשלח ע"י ארגון יוניצ"ף למרכז שיקום, היגר לארה"ב וכיום הוא פעיל בארגון זכויות-אדם.

דרך ארוכה קצרה.  ---  יעלון,משה (בוגי)  ---  2008  ---  פרשנותו הביקורתית של מי ששימש כרמטכ"ל, סגן רמטכ"ל וראש אמ"ן על התנהלותה הפוליטית והמדינית של ישראל בתקופה זו: הסכם אוסלו, מבצע חומת מגן, מלחמת לבנון השנייה, ההתנתקות מעזה ועוד.

דרך ארוכה קצרה.  ---  יעלון,משה (בוגי)  ---  2008  ---  פרשנותו הביקורתית של מי ששימש כרמטכ"ל, סגן רמטכ"ל וראש אמ"ן על התנהלותה הפוליטית והמדינית של ישראל בתקופה זו: הסכם אוסלו, מבצע חומת מגן, מלחמת לבנון השנייה, ההתנתקות מעזה ועוד.

דרך דגל .  ---  נתיב,ישראל רולי  ---  2008  ---  

דרך דגל.   ---  נתיב,ישראל רולי  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת צילום. בתערוכה צילומים עכשוויים של דגלי ישראל כפי שאלו נתפסו בעדשת הצלם. מצבם הירוד של הדגלים מתנגש באופן ישיר עם ההעמדות המשחזרות צילומים היסטוריים עתירי רוח לאומית. בעברית ובאנגלית.

דרך הזן בימי דיכאון.  ---  מרטין,פיליפ  ---  2008  ---  מדריך רוחני לשיטוט במרחבי הדיכאון. המחבר, עובד סוציאלי המתרגל בודהיזם 25 שנה, מצטט עשרות סיפורי ואמרות זן ומנתח בעזרתם את התחושות הנלוות לדכאון ואת המשאבים האנושיים הזמינים להתמודדות ולחקר עצמי.

דרך הלקוטה :  ---  מרשל, ג'וזף מ. (III)  ---  2008  ---  המחבר הנו בן לשבט הלקוטה, גדל בשמורה האינדיאנית בדרום דקוטה ובא מבית ששמר על מסורת השבט. בספר זה הוא מציג סיפורים עשירים בהיסטוריה, בפילוסופיה ובפולקלור, העוסקים באתיקה ובאופי האדם.

דרך העצמאות .  ---  פרקש,אהרון ואחרים  ---  2008  ---  

דרך העצמאות :   ---  פרקש,אהרון ואחרים  ---  2008  ---  אלבום נוסטלגי המלווה את התפתחותה של המדינה דרך חגיגות ימי העצמאות מתש"ח ועד היום. כולל תצלומי כרזות, גלויות, אגרות ברכה, צעצועים ועוד, כל זאת לצד סיפורי המאורעות. בעברית ואנגלית.

דרכה של טויוטה :  ---  לייקר,ג'פרי ק.  ---  2008  ---  ספר המציג את 14 עקרונות העבודה שהובילו את ענקית הרכב להצלחה בשווקי העולם, וביניהם ה"קייזן" - עקרון השיפור המתמיד היפני. הספר נכתב לאחר תחקיר ארוך שנים ,במהלכו בוצעו אינספור ראיונות עם עובדי ומנהלי החברה.

דרכים בפרשנות האגדה.  ---  גרוס,מיכאל ואחרים  ---  2008  ---  סקירה מקיפה של כל שיטות ואסכולות הפירוש לאגדות התלמוד, מרש"י וראשוני פרשני הפשט , דרך רמב"ם, רשב"א ופרשנים פילוסופים אחרים עד לוינס, המהר"ל מפראג, רמח"ל ופרשנים קבליים, ועד לפרשנים חסידיים.

דרכים בפרשנות האגדה.  ---  גרוס,מיכאל ואחרים  ---  2008  ---  סקירה מקיפה של כל שיטות ואסכולות הפירוש לאגדות התלמוד, מרש"י וראשוני פרשני הפשט , דרך רמב"ם, רשב"א ופרשנים פילוסופים אחרים עד לוינס, המהר"ל מפראג, רמח"ל ופרשנים קבליים, ועד לפרשנים חסידיים.

דרמת אמצע החיים .  ---  קדם,אירית  ---  2008  ---  

דרמת אמצע החיים :  ---  קדם,אירית  ---  2008  ---  מחקר באופני הייצוג של משבר אמצע החיים בתולדות הדרמה המערבית. הספר משלב ניתוח אמצעי ביטוי דרמטיים עם תיאוריות מהפסיכולוגיה ההתפתחותית, ומציע מודלים נפרדים של אופן ההתמודדות אצל גברים לעומת נשים.

דת אישה :   ---  לדרמן דניאלי,דבורה  ---  2008  ---  דיון הגותי בנשיות ובמהותה. לדידה של המחברת ההוויה הנשית הנה הוויה דיאלוגית. תוך שהיא עושה שימוש בפרשנותו של בובר למונח הדיאלוג מציבה לדרמן-דניאלי את דמות זו של האשה כגשר בין הנצחי ובין הקונקרטי.

דת אישה :   ---  לדרמן דניאלי,דבורה  ---  2008  ---  דיון הגותי בנשיות ובמהותה. לדידה של המחברת ההוויה הנשית הנה הוויה דיאלוגית. תוך שהיא עושה שימוש בפרשנותו של בובר למונח הדיאלוג מציבה לדרמן-דניאלי את דמות זו של האשה כגשר בין הנצחי ובין הקונקרטי.

האב הצייתן.  ---  שארמה,אקהיל  ---  2008  ---  רומן שבמרכזו עובד מדינה מזדקן בניו-דלהי המתגורר בדירה קטנה עם ביתו ונכדתו. רצח פוליטי מאיים להעלות על פני השטח סוד נורא בעברו שיסכן את משפחתו. בעודו מתמודד עם תוצאות מעשיו בעבר, ביתו חושפת את הסוד.

האבודים :  ---  מנדלסון,דניאל  ---  2008  ---  רומן דוקומנטרי. המחבר, יליד גליציה שמשפחתו הספיקה להמלט לארה"ב טרם שואה, יוצא למסע שורשים בעקבות משפחת אחי-סבו שנספתה בשואה.

האבודים :  ---  מנדלסון,דניאל  ---  2008  ---  רומן דוקומנטרי. המחבר, יליד גליציה שמשפחתו הספיקה להמלט לארה"ב טרם שואה, יוצא למסע שורשים בעקבות משפחת אחי-סבו שנספתה בשואה.

האדמה והמנוחה :   ---  באשלר,גסטון   ---  2008  ---  חיבור הבוחן את התפתחות השיח הספרותי והמדעי הנוגע לדימויי אדמה ואינטימיות לאורך ההיסטוריה, למן החקירה האלכימית של המאות השש עשרה ושבע עשרה ועד לתיאורים ספרותיים מן המאה העשרים.

האוטוביוגרפיה. [מרטין לותר קינג: האוטוביוגרפיה].  ---  קינג,מרטין לותר  ---  2008  ---  קובץ רחב-יריעה של קטעים מכתביו, נאומיו, מכתביו ויומניו של קינג, המנהיג הבלתי-מעורער של התנועה לזכויות האזרח בארה"ב. הספר כולל אחרית דבר מאת פרופ' אייל נווה על מורשתו המורכבת של קינג.

האוניברסיטה של החושך :  ---  דור,משה. וייכרט,רפי [עורכים]  ---  2008  ---  אסופה של כ-50 שירים עבריים העוסקים בחוויה האסתטית, בחוויית הילדות, ביצירות וביוצרים קולנועיים. בין המשוררים: אבידן, בז'רנו, לסקלי, רביקוביץ', משעול, פנקס, רחל חלפי, ברנשטיין, וולך, ישורון,אהרון אלמוג והעורכים.

האורח.  ---  סוק יונג,פארק  ---  2008  ---  בקורו של כומר אמריקני פרוטסטנטי ממוצא צפון קוריאני החוזר אל כור מחצבתו 40 שנה לאחר תום מלחמת קוריאה. הוא מעלה מן העבר זכרונות ודמונים קדומים בצורת מחלת האבעבועות שתקפה את קוריאה במאה ה-19.

האוריינטליסטים :   ---  טוראל,שרה. אמיר,יואל  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת גלויות מצויירות מארץ ישראל של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. לתמונות הגלויות מתלווים מאמרים והקדמות שונות. בעברית ובאנגלית.

האחדות שבריבוי.   ---  בארי,טוביה  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית של עבודותיו של האמן - ציורים במגוון חומרים ופסלי עץ. כולל מבוא מאת אוצר התערוכה, פרופ' אברהם רונן. בעברית ובאנגלית.

האחדות שבריבוי.   ---  בארי,טוביה  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה רטרוספקטיבית של עבודותיו של האמן - ציורים במגוון חומרים ופסלי עץ. כולל מבוא מאת אוצר התערוכה, פרופ' אברהם רונן. בעברית ובאנגלית.

האיסור הפלילי על שימוש במידע פנים :   ---  אבן חן,מאור  ---  2008  ---  ניתוח משפטי מקיף של האיסור הפלילי על שימוש במידע פנים, התפתחות האיסור, הרציונלים העומדים בבסיסו, הטעמים בעד ונגד האיסור והערכים עליהם נועד להגן. מבוסס על עבודת הדוקטורט של המחבר.

האיסור הפלילי על שימוש במידע פנים :  ---  אבן חן,מאור  ---  2008  ---  ניתוח משפטי מקיף של האיסור הפלילי על שימוש במידע פנים, התפתחות האיסור, הרציונלים העומדים בבסיסו, הטעמים בעד ונגד האיסור והערכים עליהם נועד להגן. מבוסס על עבודת הדוקטורט של המחבר.

האירוע.  ---  ארנו,אנני  ---  2008  ---  רומן העוסק בהפלה לא חוקית בצרפת של שנות ה-60. גיבורתו, סטודנטית בת 23 ובת למשפחת פועלים, נאלצת להתמודד כמעט לבדה עם הריון לא רצוי בחברה שנשים כבר היו בה חופשיות לכאורה, אך היתה עדיין שמרנית ודכאנית.

האיש הזר שדומה לי :   ---  דניאל,ז'אן. דה ראבודי,מרטין  ---  2008  ---  מבחר שיחות עם ז'אן דניאל, יהודי בעל מוצא אלגי'ראי שהיה לאחד מבכירי העיתונאים הצרפתיים וממקימי הנובל אובזרווטור. בשיחות נידונים חייו, השקפותיו,מפגשיו עם דמויות ידועות שם וזהותו היהודית.

האיש הזר שדומה לי :   ---  דניאל,ז'אן. דה ראבודי,מרטין  ---  2008  ---  מבחר שיחות עם ז'אן דניאל, יהודי בעל מוצא אלגי'ראי שהיה לאחד מבכירי העיתונאים הצרפתיים וממקימי הנובל אובזרווטור. בשיחות נידונים חייו, השקפותיו,מפגשיו עם דמויות ידועות שם וזהותו היהודית.

האיש שמת פעמיים :  ---  ברק,אלכס  ---  2008  ---  אלגוריה עתידנית המתחילה עם כינון מלכות ישראל השלישית בשנת 2011. סיפורו של נער שמגוייס על-מנת לבצע חיסולים ברחבי העולם ומיועד בסופו של דבר להיות שעיר לעזאזל.

האיש שנקבר פעמיים .  ---  מלצר,יורם  ---  2008  ---  

האיש שנקבר פעמיים.  ---  מלצר,יורם  ---  2008  ---  נובלה. סיפורו של יהודי בתקופת הכיבוש הנאצי של פולין. לאחר שנורה שמונה פעמים מטווח קצר והושלך לקבר בעודו גוסס, הוא חווה התעלות אמונית ומצליח לשרוד. לאחר המלחמה הוא מבטיח לעצמו לנקום ברוצחי משפחתו.

האישה של חיי.   ---  גלפנביין,קרלה  ---  2008  ---  רומן הביכורים עטור השבחים של גלפנביין. שנים רבות לאחר שנפגשו באנגליה שבים ונפגשים אינטלקטואל בריטי, צ'יליאני חדור תודעה פוליטית ורקדנית שתקנית במפגש שישנה את חייהם.

האלים משתוללים.   ---  פיליפס,מארי  ---  2008  ---  רומן משעשע על אודות חיי האלים היווניים, כשהם מאכלסים דירה בלונדון במאה ה-21, בחברת בני התמותה. כאשר שני בני אנוש נקלעים לתוך אחת ממריבותיהם הפנימיות, העניינים יוצאים מכלל שליטה.

האם ניתן לצאת מהמשבר?  ---  גאנם,אסעד. עזאיזה,פייסל (עורכים)  ---  2008  ---  סדרת מאמרים הבוחנים את מצבו המעורער של השלטון הערבי המקומי בישראל. המאמרים מציגים נתונים וניתוחים שונים שיוכלו לסייע ביצירת פתרונות למשבר הנוכחי.

האמת של הרפואה המדעית.   ---  מוזס,בנימין  ---  2008  ---  דיון מהותי בטיבה של ההתקדמות המדעית בתחום הרפואה ובבעייתיות הכרוכה בהתקדמות זו ובשינויים הפרדיגמטיים החלים התחום. הכותב, רופא בכיר, מציג שלל של דוגמאות - מן הטיפול באסתמה ועד לממוגרפיה וסרטן השד.

האמת של הרפואה המדעית.  ---  מוזס,בנימין  ---  2008  ---  דיון מהותי בטיבה של ההתקדמות המדעית בתחום הרפואה ובבעייתיות הכרוכה בהתקדמות זו ובשינויים הפרדיגמטיים החלים התחום. הכותב, רופא בכיר, מציג שלל של דוגמאות - מן הטיפול באסתמה ועד לממוגרפיה וסרטן השד.

האנציקלופדיה הקטנה החדשה :   ---  פרל פיכמן,מ.צ.  ---  2008  ---  יותר מ-2500 ערכים, מרביתם קרובים באורכם לערכים מילונאיים. מרבית הערכים עוסקים בישראל ובהיסטוריה של עם ישראל ובתרבות פופולרית. מבית ההוצאה המוציא את ספריו של משה יהלום.

האסופה המקראית ג' :  ---  הרן,מנחם  ---  2008  ---  חלק ג' : הקאנוניזציה של המקרא בהתגלמותה ההיסטורית : הקאנוניזציה של כתבי הנביאים כאיסוף של שרידים.

האספנים.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2008  ---  רומן מתח שמתחיל ברצח אכזרי בספריית הקונגרס האמריקאי. ארבעה לא-יוצלחים, שחוקרים את הרצח מטעם עצמם, נאלצים להתמודד עם סוכן CIA שמוכר את סודותיה של אמריקה, אך זוכים לעזרתה של אשפית הונאה יפהפיה.

האספנים.  ---  באלדאצ'י,דיוויד  ---  2008  ---  רומן מתח שמתחיל ברצח אכזרי בספריית הקונגרס האמריקאי. ארבעה לא-יוצלחים, שחוקרים את הרצח מטעם עצמם, נאלצים להתמודד עם סוכן CIA שמוכר את סודותיה של אמריקה, אך זוכים לעזרתה של אשפית הונאה יפהפיה.

האקדמיה ללשון מגומגמת.  ---  חסקי,שלומי  ---  2008  ---  שירים העוסקים בנושאים כמו צבא, שכול, עוני ופער חברתי והקיום האנושי בכללותו. השירים ברובם קצרים ועזי הבעה.

הארוטיקה של הזמן .  ---  מילר,ז'אק אלן  ---  2008  ---  

הארוטיקה של הזמן.   ---  מילר,ז'אק אלן  ---  2008  ---  דיון בהיבטים שונים של הזמן בפסיכואנליזה הלאקאניאנית ובהשלכותיהם של אלו על פרקטיקות חברתיות וטיפוליות. עם הקדמה מאת העורך.

הארוקו בת העם.  ---  שוורץ,ג'ון ברנהם  ---  2008  ---  רומן על אודות קיסרית יפן, אשר במקור באה ממשפחה בלתי אריסטוקרטית, ונאלצה להתמודד עם הקשיים שבכניסה למשפחה המונרכית. היא משכנעת צעירה לעשות צעד דומה ולהינשא לבנה - מה שמביא לתוצאות טרגיות ודרמטיות.

הארץ המובטחת מדי :  ---  מילר,אהרן דייוויד  ---  2008  ---  ניתוח ופרשנות של מהלכיה של ארה"ב בעשרים השנים האחרונות במזרח התיכון ושל מאמצי התיווך שלה להשגת שלום ישראלי-ערבי. המחבר הוא אנליסט, היסטוריון ויועץ בכיר לנשיאי ארה"ב, שמילא תפקיד מרכזי במאמצים אלה.

הארץ שלנו.   ---  פינק,אורי  ---  2008  ---  קומיקס למבוגרים, המציג היבטים שונים של החיים בישראל דרך סיפורים אוטוביוגרפיים שונים של הצייר.

האשה מהגינה :   ---  חרמוני,עדה [נס]  ---  2008  ---  שירה. "עם חלוף הזמן גם אני כבר מסתגלת ואפילו מציירת לי מפת דרכים / על מנת לראות כיצד צומחות הוילות בכפרי האבן של הואדי / ומציצות בענותן המזויפת בעד עצי הדקל ומשוכות הבוגנויליה בגוני אדום לבן". כולל צילומים.

האתגר שבהבעה :  ---  ליכטינגר,עינת  ---  2008  ---  רקע תיאורטי לאסטרטגיות קוגניטיביות בהבעה, ותהליכי הוראה ואבחון של אסטרטגיות והליכי ויסות בכתיבה. מיועד למורי מורים, לסטודנטים במכללות לחינוך, למאבחנים דידקטיים, ולמורים.

הבהוב השחר :  ---  פבזה,צ'זרה  ---  2008  ---  מהדורה מעוצבת דו-לשונית (עברית ואיטלקית), הכוללת פתח דבר ושישה שירים, שנעים בין ליריקה של אהבה למצב דברים פוליטי ולחרדה קיומית. לאחד מהשירים תרגום כפול.

הבופלו של הלילה.   ---  אריאגה,גיירמו  ---  2008  ---  לאחר התאבדותו ממשיך גרגוריו להשפיע מן הקבר על שלוש דמויות - על טניה שהיתה חברתו, על מרגריטה אחותו ועל מנואל חברו הטוב שמנהל מערכות יחסים עם שתיהן.

הבושמנים :  ---  כהן,שגיא  ---  2008  ---  רומן. משל פנטסטי המספק תובנות על החיים האנושיים. בוש הבושמן יוצא למסע בעקבות היעלמות הבבושמן שלו, אשר אחראי על סיפוק מחשבותיו.

הבחירה בחיים :  ---  בוקר,מיכל  ---  2008  ---  מדריך לריפוי עצמי והחלמה ממחלת הסרטן בעזרת שיטה המשלבתת מדיטציה בשיטת דמיון מודרך ותרגילי חשיבה חיובית שונים.

הבחירות בישראל 2006 [הבחירות בישראל - 2006].  ---  אריאן,אשר. שמיר,מיכל [עורכים]  ---  2008  ---  מחקר מקיף של מערכת בחירות 2006 ותוצאותיה בסדרת מאמרים הבוחנים את התהליכים הפוליטיים בתוך המפלגות, השינויים הדרסטיים במפה הפוליטית, נטיות הצבעה של אוכלוסיות מפולחות, אסטרטגיות ומקום התקשורת.

הבטחת קיימת!  ---  ברלו,ג'נל. סטיוארט,פול  ---  2008  ---  ספר המציג גישה לניהול קשרי לקוחות המשלבת בין מערך שירות הלקוחות ובין מיתוג החברה והמוצר. על פי המחברים האסטרטגיה של מינוף המיתוג על ידי יצירת שירות לקוחות מאופיין תורמת משמעותית לחיזוק המוצר בשוק.

הבישול המרוקאי של אמא.  ---  קינן,רחל  ---  2008  ---  

הבית ברחוב אלנבי :  ---  לויתן,אבי  ---  2008  ---  "מה התל של האביב? -/ 03/ והאביב של התל?/ באביב/ והאביב של תל-אביב?/ מתחיל/ כשאני לא כאן".

הבית שתגור בו אחרי.  ---  מור נחמיאס,אביקה  ---  2008  ---  קובץ סיפורים המבוססים על אירועים ודמויות אמיתיות מחייה של המחברת, ילידת כפר יהושע בעמק יזרעאל, דור שני למייסדי היישוב.

הבלדרית .  ---  סילבה,דניאל  ---  2008  ---  

הבן הטוב.  ---  גולדן,שי  ---  2008  ---  רומן אוטוביוגרפי על ילדותו של המחבר בחיק משפחתו המאמצת, אשר אספה אותו ואת אחיו מבית יתומים. המשפחה מתוארת בכנות ובישירות, על כל מבוכיה, שקריה והסודות אשר אפפו אותה.

הבנביסיטר.  ---  פיטרסון,הולי  ---  2008  ---  צעיר בן 29 נשכר בכדי לשמש דמות-אב לילדי משפחה שהוריהם אינם פנויים לגידולם, ברומן המתאר את אורח חיי האליטה הניו-יורקית בשפה עממית ואולי אף למטה מזה.

הבעל.  ---  קונץ,דין  ---  2008  ---  רומן מתח על גנן המתמודד עם חטיפת אשתו ודרישות הכופר המופרכות של חוטפיה.

הבעלות בחברה העסקית :  ---  שטרן,ידידיה צ'  ---  2008  ---  חיבור ביקורתי הסוקר את התיאוריות הסוציולוגיות והמשפטיות השונות המגדירות את מהות החברה העסקית, את הדין הנוהג לגבי חברות, ואת מקומן במציאות הכלכלית והפוליטית, ומציע עקרונות לתפיסה משפטית חדשה.

הבעלות בחברה העסקית :  ---  שטרן,ידידיה צ'  ---  2008  ---  חיבור ביקורתי הסוקר את התיאוריות הסוציולוגיות והמשפטיות השונות המגדירות את מהות החברה העסקית, את הדין הנוהג לגבי חברות, ואת מקומן במציאות הכלכלית והפוליטית, ומציע עקרונות לתפיסה משפטית חדשה.

הבריאה והמכנסיים :  ---  שרר,זלמן  ---  2008  ---  אסופת מעשיות יהודיות קצרות ומתובלות בהומור המביאות מהווי העיירה. בעברית וביידיש זו ליד זו. מאוייר.

הברית המקודשת היא מקור כוחנו וגאוותנו. ["הברית המקודשת היא מקור כוחנו וגאוותנו..."].  ---  קרוגר,כריסטינה ג'  ---  2008  ---  חיבור העוסק במתח שבין האחווה הכלל-יהודית מחד והלאומיות מאידך אצל יהודי צרפת וגרמניה בשנים 1870 - 1871, עם תום המלחמה ביניהן. החיבור בוחן את נושא שבויי המלחמה היהודים ואת הגדרת שתי הקהילות למושג "אומה".

הברית והמילה של ז'אק דרידה :  ---  עפרת,גדעון  ---  2008  ---  עפרת מרחיב את התימה של ספרו הקודם "דרידה היהודי" ומעמיק את עיונו בשורש היהודי של דרידה כמפתח להבנת הגותו. מעבר ל"הסתר הפנים" ,הוא מציג מושגים כתפילה, אמונה ושואה כרובד המקור של האמת הדרידיאנית.

הבתולות של ויוואלדי.  ---  קוויק,ברברה  ---  2008  ---  רומאן. בוונציה של המאה ה-18, נערה יתומה מנסה לגלות את זהות הוריה.

הבתים שבבית גרים בדירות .  ---  גטניו,ענת קלדרון,נסים (אוצרים)  ---  2008  ---  

הבתים שבבית גרים בדירות :  ---  גטניו,ענת. קלדרון,נסים (אוצרים)  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה קבוצתית העוסקת בשני תחומי יצירה: אמנות פלסטית וקולנוע. האמנים המשתתפים מייצגים דורות ישראליים שונים וזיקות תרבותיות שונות. בין המשתתפים: יפעת לייסט, יהודה פורבוכראי,ואחרים. בעברית ובאנגלית.

הגדה של פסח בחרוזים.  ---  סידון,אפרים. קרמן,דני  ---  2008  ---  לצד הנוסח המסורתי מובא נוסח לילדים: מנוקד, קל להבנה, ולא זו אף זו - מחורז באופן המותאם לרמתו של קהל היעד.

הגדה של פסח יוחנן פריד.  ---  פריד,יוחנן (התקין והאיר)  ---  2008  ---  הספר ארוז בקופסא מאויירת, ומצורפת לו שקית-בד תואמת לאפיקומן.

הגדה של פסח שלי .  ---  מצגר,יונה  ---  2008  ---  

הגדוד הראשון .  ---  עופר,זאב עופר,תהילה  ---  2008  ---  

הגדרת הצמחים.  ---  ולך,נעמי  ---  2008  ---  רומן המספר את סיפורה של משפחה רב-דורית. תוך כדי מעבר מדמות לדמות, מצטייר סיפור המשפחה בקוים מינוריים, תוך שימת דגש על מוטיבים כגון צמחים, גנים, ארכיטקטורה ואמנות.

הגדת אגדיר :   ---  בזיז,אורנא  ---  2008  ---  ספר על אודות העיר אגדיר שבמרוקו, ורעידת האדמה הקשה שפקדה אותה ב-1960. הספר מקדיש התייחסות מיוחדת לקורות הקהילה היהודית שאבדה ברובה ברעש, וכולל תמונות ועדויות רבות. המחברת היא ילידת העיר.

הגדת החירות :  ---  שפירא,נעמי [מעצבת]  ---  2008  ---  הגדה בעיצוב מהודר,הכוללת, פרט לנוסח המסורתי, צילומי סדר פסח בגולה,צילומים וכרזות מתולדות ההעפלה,הדפסים וצילומים של אמנות יהודית (מצלחות סדר ועד מארק שגאל) ולוח אירועים היסטורי מיציאת מצרים ועד הקמת המדינה.

הגווארדיה השחורה.   ---  זליכה,ירון  ---  2008  ---  המחבר, אשר כיהן כחשב הכללי של ישראל בשנים 2003-2007, כותב על פרשות ומחדלים כלכליים שהסעירו את המדינה. הוא נוקב בשמות ומעביר ביקורת חריפה על מקבלי החלטות מסוימים, בהם אהוד אולמרט.

הגוף הגרוטסקי :  ---  כהן שבוט,שרה  ---  2008  ---  חיבור העוסק במושג הגרוטסקי ובמאפייניו באמצעות תיאוריות של בחטין, קייזר, הרפם וקורילוק, ומציג אותו כמטפורה שדרכה ניתן להאיר חשיבה פילוסופית שהגוף הוא נושאה המרכזי, כמו זו של מרלו-פונטי.

הגוף הגרוטסקי :  ---  כהן שבוט,שרה  ---  2008  ---  חיבור העוסק במושג הגרוטסקי ובמאפייניו באמצעות תיאוריות של בחטין, קייזר, הרפם וקורילוק, ומציג אותו כמטפורה שדרכה ניתן להאיר חשיבה פילוסופית שהגוף הוא נושאה המרכזי, כמו זו של מרלו-פונטי.

הגורו ממלגודי.  ---  נראיין,ר"ק  ---  2008  ---  רומן הודי. מדריך תיירים בעל אופי מפוקפק מנהל רומן עם שחקנית יפהפייה ונשואה, מפסיד את כל כספו, נאסר והופך עם שחרורו לאחד האנשים הקדושים ביותר בהודו.

הגותו הספרותית תרבותית של ביאליק.  ---  ענברי,אסף  ---  2008  ---  

הגותו הפילוסופית של הרב סולובייצ'יק :  ---  שוורץ,דב  ---  2008  ---  בכרך א' ניתוח המבנה הספרותי והיסודות הפילוסופיים של המסה "איש ההלכה", תוך השוואתה לחיבורים אחרים מהתקופה המוקדמת של ההוגה הדתי המודרני. בכרך ב' קריאה שיטתית בחיבורי הרב מ-1956-1965.

הגותו הפילוסופית של הרב סולובייצ'יק :  ---  שוורץ,דב  ---  2008  ---  

הגטאות היהודיים בימי השואה: כיצד נתהוו ומדוע?  ---  מכמן,דן  ---  2008  ---  מחקר הבוחן את תופעת הגיטאות למן הגיית הרעיון ועד להתפתחותם של מודלים שונים לפי אזורים גיאוגרפיים ולאורך ציר הזמן. כולל תקציר באנגלית ומפות.

הגיבורים שלי .  ---  לפיד,יאיר  ---  2008  ---  

הגיבורים שלי :  ---  לפיד,יאיר  ---  2008  ---  ארבע הרצאות בהם מציג הסופר ואיש התקשורת הישראלי יאיר לפיד את פרשנותו הוא לגיבורים ואפיזודות תנ"כיות: אברהם, משה, עשו, שמואל ושאול. בלשון שיחה פורש לפיד את פירושיו, פירושים השואבים מן ההוויה המודרנית.

הגיחים II.  ---  קאלו,שלמה  ---  2008  ---  ספרון שירים. "האוטובוס המאחר/ לא יקח אותי אליך/ ארכב על לבי הסוער/ אחמק בין אצבעותיך// חבוק שאין בו נס/ ולא מלמול ענו/ חבוק ריב, חומס/ בלי ראש, ללא כנף[...]".

הגיל הנכון לאהבה.  ---  לפיד,יאיר  ---  2008  ---  מחזה העוסק במשבר זוגיות של בני 50 ממעמד הביניים. פרידתם אחרי יותר מעשרים שנות נישואים מהווה זרז עבורם, עבור זוג חברים, ובמיוחד עבור ביתם של החברים, לבחון את הישגיהם ולנסות להגשים פנטזיות מודחקות.

הגלים.  ---  וולף,וירג'יניה  ---  2008  ---  רומן המשלב מונולוגים וקטעי טקסט בגוף שלישי, החושפים את קורותיהן ועולמן הפנימי של שש דמויות. היצירה, אשר פורסמה לראשונה ב- 1931, מובאת בתרגום חדש לעברית.

הגן הפראי.  ---  מילס,מארק  ---  2008  ---  רומן המתרחש באחוזה בטוסקנה בסוף שנות ה-50. סטודנט מקיימברידג' נשלח לערוך עבודת מחקר על גן הפסלים של האחוזה. הוא מגלה בו שתי תעלומות: האחת מזמן בנייתו במאה ה-16, השניה טרגדיה משפחתית מעת הכיבוש הגרמני.

הגניזה לבית שפר .  ---  ילין,תמר  ---  2008  ---  

הגניזה לבית שפר.  ---  ילין,תמר  ---  2008  ---  רומן על שורשים, גלות והשתייכות. סטודנטית אנגליה יהודיה מבקרת בבית סבה וסבתה בירושלים ונקלעת לסכסוך משפחתי על זכות הקניין בכתב-יד מסתורי. כשהיא חוקרת את מהות המסמך היא חושפת 130 שנה בתולדות משפחתה.

הגפן והיין בארכיאולוגיה של ארץ-ישראל.   ---  הדס,עמוס  ---  2008  ---  סקירה של תעשיית היין הקדומה בארץ-ישראל: ממצאים ארכיאולוגיים נבחרים מוצגים מושווים ומנותחים בראיה רב-תחומית היסטורית, חקלאית וטכנולוגית. בפורמט אלבומי מהודר מרובה בצילומים

הגרזן העדין :   ---  מוריס,ר"נ  ---  2008  ---  רומן בלשי, הקורץ ל-"החטא ועונשו". פופירי פטרוביץ', החוקר המוכר מיצירת המופת, יוצא לחקור פרשיית רצח אכזרי נוספת. הסיפור, המתרחש ברוסיה במאה ה-19, נכתב ע"י מחבר אנגלי בשנות ה- 2000.

הדחליל הקטן :  ---  קירשנבלט,אברהם  ---  2008  ---  אוטוביוגרפיה. קורותיו של ילד קטן ששרד את השואה: החל מן ההתמודדות עם תנאי החיים בגטו ורשה ובמחנה ההשמדה אושויץ-בירקנאו, ועד ליום השחרור והעלייה לארץ.

הדיפלומטיה הישראלית במזרח התיכון :   ---  ברזילי,אמנון (עורך)   ---  2008  ---  הרצאות בנושא הדיפלומטיה הישראלית - קשייה, כשליה וכשלונותיה. בדיונים משתתפים שרים ואנשי ממשל (סילבן שלום, אורה נמיר, משה ארנס), בכירים ממשרד החוץ (קולט אביטל, אלון ליאל), ואקדמאים בכירים.

הדמוקרטיה באמריקה.  ---  דה טוקוויל,אלקסיס  ---  2008  ---  קלאסיקה מתחום הפילוסופיה הפוליטית שפורסמה בחלקים החל מ-1835. החיבור מפתח תיאוריה בדבר דמוקרטיה חברתית כמצב תודעתי של שיוויון, נטייתה להתפתח למצב של עריצות, ולפיכך הצורך בהשלמתה בדמוקרטיה פוליטית.

הדסה וחוט השני .  ---  בן ראובן,שרה  ---  2008  ---  

הדפסים וקליגרפיה :  ---  אלואיל,אריה  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה המציגה מעבודותיו של האמן המנוח. בעבודות המוצגות חיתוכי לינול אקספרסיוניטיים לסיפורי התנ"ך ולמגילות השונות, ודפי קליגרפיה. העבודות מושפעות ממאורעות התקופה באירופה. בעברית ובאנגלית.

הדרה :  ---  קשת,עיניה  ---  2008  ---  בעברית ובאנגלית: ספר מאוייר בפורמט גדול במיוחד, הכולל תפילות נשים מוכרות ושאינן, וגם כאלו שחוברו במיוחד. בספר הקדמות וביאורים. הופיע במהדורה בת 450 עותקים.

הדרה חברתית וזכויות אדם בישראל.  ---  רונן,יאיר ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקת במספר היבטים: דרכי השיח על הדרה -השיח הכלכלי, המשפטי והמקצועי בתחום העבודה הסוציאלית; חקיקה ופסיקה בהקשר להדרת נוער וזקנים; הדרה חברתית של נשים, והדרה פוליטית של מיעוטים.

הדרה חברתית וזכויות אדם בישראל.  ---  רונן,יאיר ואחרים [עורכים]  ---  2008  ---  אסופת מאמרים העוסקת במספר היבטים: דרכי השיח על הדרה -השיח הכלכלי, המשפטי והמקצועי בתחום העבודה הסוציאלית; חקיקה ופסיקה בהקשר להדרת נוער וזקנים; הדרה חברתית של נשים, והדרה פוליטית של מיעוטים.

הדרך למצוינות :  ---  פישר,יעל. היימן,רויטל  ---  2008  ---  ספר הבוחן חמישה מקרים של בתי ספר שהצליחו להנחיל תרבות ארגונית של מצוינות, ומנתח את מאפייניהם בארבעה תחומים: ארגוני (מנהיגות המנהל, מבנה), פדגוגי (תכניות לימודים, הישגים, איכות החיים בביה"ס), חברתי וקהילתי.

הדרן.   ---  מוסקונה,דוד  ---  2008  ---  "במבט לאחור / זה נראה כל כך קרוב / כשאני נזכר כעת / לבי עדיין מתלהט".

ההולכים אל ההר :  ---  אופק,אברהם. עפרת,גדעון  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה של אברהם אופק, אשר עקידת יצחק היתה מוטיב מרכזי ביצירתו. כשליש מן הספר מנתח את התקופות ביצירת האמן (1966-1990). שליש שני כולל רישומים, ושליש אחרון - מאמרים על נושא העקידה בעבודות האמן.

ההיסטוריה הקצרה של המתים.  ---  ברוקמייר,קווין  ---  2008  ---  רומן. מדענית, הנאבקת על השרדותה בתחנת מחקר בלב אנטארקטיקה, מהווה גורם משמעותי בקיומה של עיר השוכנת בתווך שבין העולם הזה לעולם הבא.

ההיפך מאהבה.  ---  בוקסבאום,ג'ולי  ---  2008  ---  רומן. כשבן-זוגה של אמילי, עורכת דין מצליחה, מתחיל לרמוז שהוא הולך להציע לה נישואין, היא נפרדת ממנו. אמילי לא מצליחה למצוא סיבה אחת מדוע היה עליה לעזוב והיא יוצאת למסע שבסופו אולי תצליח למצוא את עצמה.

ההרצאה האחרונה .  ---  פאוש,רנדי זסלאו,ג'פרי  ---  2008  ---  

ההרצאה האחרונה.   ---  פאוש,רנדי. זסלאו,ג'פרי  ---  2008  ---  סדרת הרצאות שנישאו בידי רנדי פאוש, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת קרנגי-מלון. פאוש,שבעת נשיאת ההרצאות היה בשלביה האחרונים של מחלת סרטן הלבלב,שוטח את משנתו על הדרך להגשמה עצמית ולסיפוק.

הובלה ימית.  ---  נדל,גיל. סיסטר,משה  ---  2008  ---  פרסום ראשון בסדרה "יבוא, יצוא ומה שביניהם" המספקת מידע מקיף על ההיבט המשפטי של תחום הסחר הבינלאומי. ספר זה עוסק בפירוט רב בחוזי הובלה, שטרי מטען, חובות והגנות המוביל, מגבלות אחריות, התיישנות תביעות ועוד.

הולדת הקליניקה :  ---  פוקו,מישל  ---  2008  ---  מחקר ביקורתי המנפץ את ההיסטוריוגרפיה של הרפואה כפי שהייתה מקובלת עד לכתיבתו בשנות ה-60. בניגוד למוסכמה הרציונליסטית, פוקו מתאר היפוך כרונולוגי: הפתולוגיה של נתיחת המת קדמה לפוזוטיביזם של הממצא החי.

הולדת הקליניקה :  ---  פוקו,מישל  ---  2008  ---  מחקר ביקורתי המנפץ את ההיסטוריוגרפיה של הרפואה כפי שהייתה מקובלת עד לכתיבתו בשנות ה-60. בניגוד למוסכמה הרציונליסטית, פוקו מתאר היפוך כרונולוגי: הפתולוגיה של נתיחת המת קדמה לפוזוטיביזם של הממצא החי.

הולך ממני והלאה.  ---  ויינר,בן ציון  ---  2008  ---  שירים.

הולכים על ארבע :  ---  באיר,רפאל. שיין,אברהם  ---  2008  ---  צלומים של בעלי חיים המלווים בשירים, או אולי להיפך.

הומלס .  ---  אביטוב,ירון  ---  2008  ---  

הומלס.  ---  אביטוב,ירון  ---  2008  ---  רומן עשוי סיפורים קצרים על חייו והוויתו של אדם חסר בית, אשר איבד יחד עם הבית גם את כבודו. הסיפורים מסופרים בנימה סאטירית ומהווים ביקורת נוקבת על החברה הישראלית הקפיטליסטית של העשור הנוכחי.

הונאה מתוקה :   ---  מרקולה,ג'וזף. דגן פירסל,קנדרה  ---  2008  ---  ספר הבוחן את הסכנות קצרות הטווח וארוכות הטווח שיכולות להגרם עקב צריכה של ממתיקים מלאכותיים. בספר סקירה של סוגי הממתיקים המלאכותיים העיקריים ורשימת תחליפים טבעיים ותחליפים מעובדים קלות.

הוספות : אדריכלות על רצף זמן.  ---  צדרבאום,מיכל. קלוש צ'צ'יק,ניצן [אוצרים ועורכים]  ---  2008  ---  מאמרים (וכן צילומים, מיצבים ותרשימים) הדנים בתוספות בנייה לסוגיהן ככלי בתהליכי ציפוף עירוניים, בקשר בין ערכים אדריכליים ואינטרסים פוליטיים ובפרדוקס הטבוע במושג התכנון - חוסר יכולתו לענות על צרכים עתידיים.

הופכת עולמות .  ---  קורינה  ---  2008  ---  

הופכת עולמות :  ---  קורינה  ---  2008  ---  אסופת קטעים שנלקחו מהבלוג של המחברת באתרים "בלוגר", "רשימות" ו"דה-מרקר קפה". הקטעים עוסקים בשלל נושאים פוליטיים ואקטואליים, וכן אישיים, ומלווים בתגובות גולשים נבחרות ובאיורים.

הורות במשפט :   ---  הקר,דפנה  ---  2008  ---  מחקר סוציולוגי מקיף של שדה המשפט הישראלי העוסק בגירושים. המחקר עוסק בתפיסות של אמהות, אבהות והורות כפי שאלו באות לידי ביטוי בתחום, וגם למערכת הכוחות וההיררכיות הפועלת בשדה.

הזדמנות לאושר :  ---  ברגר,ברברה  ---  2008  ---  בתמצות: היו כנים עם עצמכם, שאו בתוצאות מעשיכם, ונסו לראות מעבר לזמניות הדברים. בהצלחה.

הזדמנות למשהו טוב.  ---  שלו,מיכל  ---  2008  ---  רומן. סופרת שאבדה את בעלה, לומדת להתמודד עם כאבה תוך הסתייעות בעובד זר בלתי-חוקי, חבר ילדות ישן וזקנה צופנת סוד.

הזדקנות של אנשים עם פיגור שכלי המקבלים שירותי דיור ו/או תעסוקה ממשרד הרווחה :  ---  בן נון,שלומית ואחרים  ---  2008  ---  מחקר הבוחן את המאפיינים האישיים, החברתיים והבריאותיים של מבוגרים בעלי פיגור שכלי, ואת הצרכים והמענים הניתנים להם. נבחנים מאפייני הזדקנות ותהליכיה, מאפייני מוגבלות, משפחה ותומכים בלתי פורמליים, ועוד.

הזוהר :  ---  איכנולד,דב (עורך אחראי)  ---  2008  ---  מקבץ מסיפורי הזוהר המובאים בעברית לפי הנוסח של הרב דוד שלום בצרי.הספר יוצא במסגרת מפעל ההוצאה של סדרת עם הספר. במפעל הוצאה זה יצאו לאור מבחר מן היצירות המרכזיות ביהדות, בפורמט נוח וקריא.

הזוהר :  ---  איכנולד,דב (עורך אחראי)  ---  2008  ---  מקבץ מסיפורי הזוהר המובאים בעברית לפי הנוסח של הרב דוד שלום בצרי.הספר יוצא במסגרת מפעל ההוצאה של סדרת עם הספר. במפעל הוצאה זה יצאו לאור מבחר מן היצירות המרכזיות ביהדות, בפורמט נוח וקריא.

הזיכרונות :  ---  סילניצקי,תבל  ---  2008  ---  אסופת זכרונות גראפיים מחיי המחבר, ובמיוחד מפעילותו האקדמית-אינטלקטואלית בארץ, הכוללים תמונות, שירים מאת חנה וטנברג שתורגמו על-ידו לרוסית, תקצירי הרצאות שנתן, תכני העניינים של ספריו ועוד. עברית-רוסית.

הזכות לפיצויי פיטורים :  ---  סהר,לירון  ---  2008  ---  ניתוח תיאורטי ומשפטי העוסק בכל ההיבטים, כל הסעיפים לחוק פיצויי פיטורים, כל התקנות הרלוונטיות, ואינספור מקרים יחידניים.

החברה הרעים. [החבר'ה הרעים]  ---  ברקלי,לינווד  ---  2008  ---  מתח. זאק ווקר הוא עיתונאי. במסגרת עבודתו הוא נתקל במקרה רצח ונסחף אל תוך השתלשלות אירועים אלימה. כשילדיו יוצרים קשרים עם אנשים מפוקפקים ועולמו קורס, יוצא זאק לחפש נקמה.

החוט המשותף :  ---  סלסטון,ג'ון. פרי,ג'ורג'ינה  ---  2008  ---  סיפורו של סלסטון, מבכירי פרוייקט מיפוי הגנום האנושי: על הולדתו של פרוייקט המיפוי, על הקשיים המדעיים ועל פריצות הדרך המדעיות ועל האינטריגות הכלכליות והפוליטיות שליוו את הפרוייקט.

החולמים לאור היום.  ---  ראסל,מרי דוריה  ---  2008  ---  רומן היסטורי המתרחש ב-1921. גיבורתו, מורה אמריקנית בטיול, משתכנת במלון בקהיר, בו נמצאים צ'רצ'יל, לורנס איש ערב ושאר חברי הועידה שחילקה את המזרח התיכון למדינות, והופכת בבלי דעת לעדה לקנוניות גיאופוליטיות.

החוסן הקהילתי של יישובי מטה בנימין.  ---  ביליג,מרים. סורקראוט,שלי  ---  2008  ---  ממצאי מחקר שנערך ב-2007 ובחן את מדד החוסן הקהילתי כנגזר ממשתני רקע דמוגרפיים ואידיאולוגיים, הון חברתי, שביעות רצון מהיישוב וההתקשרות אליו, ומשתני חשיפה לטרור ותחושת סיכון. הספר כולל לוחות וגרפים.

החוף השבור.  ---  טמפל,פיטר  ---  2008  ---  רומן מתח אוסטרלי על שוטר שבעקבות טראומה מוצב מחדש באזור כפרי שלו. כשהנדבן המקומי מותקף וכל העקבות מובילים אל שלושה נערים מהקהילה האבוריג'ינית, השוטר שאינו משוכנע באשמתם, יוצא לחקור את המקרה בדרכו.

החופש ליצור :  ---  פלדחי ברנר,רחל  ---  2008  ---  מחקר המתמקד במרכיב הארס-פואטי, האינטרטקסטואלי וה"חתרני" ביצירתה של אלמוג. הספר עוסק במאבקיהן של גיבורותיה למימוש הפוטנציאל האמנותי שלהן לנוכח מציאות חיצונית דכאנית - פטריארכלית, מיליטריסטית וכו'.

החופש ממחלה :   ---  קאש,פיטר. לומברד,ג'יי. מונטי,טום  ---  2008  ---  הספר מסביר כיצד רמת האינסולין בגוף קשורה למחלות ובעיות רפואיות שונות, בהן מחלות לב, סרטן, אלצהיימר, דחק, דכאון והשמנה. הספר מציג דרכים להערכת רמת האינסולין ושליטה בה, ומציע תכנית דיאטה להחלמה.

החוקים של מרתה :  ---  סטיוארט,מרתה  ---  2008  ---  עצות לניהולו של עסק עצמאי מאת גורואית סגנון החיים האמריקנית שהקימה במו ידיה קונצרן כלכלי נרחב. הספר אינו עוסק בפרשיית המעילה בה נמצאה סטיוארט אשמה ואף נידונה למאסר.

החיבוק.  ---  גוליך,מרטין  ---  2008  ---  רומן. גיבור הספר, בעל אינטליגנציה מוגבלת המכחיש זאת יוצא, כהרגלו,לציד פרפרים. כאשר אהבה לאישה מעורבת בכך,מוביל הדבר לאסון.

החיים בשלוש שורות.  ---  וילנסקי,עלמה  ---  2008  ---  אפוריזמים המורכבים כל אחד משלוש שורות, למשל: "בשובו אליה/ היא כבר לא היתה היא/ הפרדה חדדה את שיניה"; או: "לא הגעגוע מותיר אותי/ בעבר תקועה/ אלא תשוקה לתקן החמצה".

החיים הסודיים של אימא ללא הפסקה.  ---  ניל,פיונה  ---  2008  ---  רומן. חייה הכה-משעשעים של עקרת-בית מרושלת ושל חברותיה המוצלחות. 'סקס והעיר הגדולה' בגרסה נטולת-סקס ומרובת ילדים.

החיים כמשחק שחמט.  ---  קספרוב,גארי. גרינגרד,מיג  ---  2008  ---  תובנותיו ומסקנותיו של קספרוב, לשעבר אלוף העולם בשחמט וכיום פוליטיקאי ואסטרטג פוליטי ברוסיה, אודות ניהול, קידום תוכניות, אסטרטגיה ומנהיגות.

החיים כמשחק שחמט.  ---  קספרוב,גארי. גרינגרד,מיג  ---  2008  ---  תובנותיו ומסקנותיו של קספרוב, לשעבר אלוף העולם בשחמט וכיום פוליטיקאי ואסטרטג פוליטי ברוסיה, אודות ניהול, קידום תוכניות, אסטרטגיה ומנהיגות.

החינוך היהודי בתקופת המשנה והתלמוד :  ---  אברבך,משה  ---  2008  ---  מחקר מקיף על התפתחות החינוך היהודי בגלות בבל ובארץ-ישראל עד המאה השלישית לספירה. עוסק בהיבטים חברתיים ופדגוגיים כגון: מעמד המורים, תנאי העסקה, הכשרה, יחסי רב ותלמיד, בעיות משמעת ודרכי ענישה.

החלום והמוות :  ---  הסינג,יעקב  ---  2008  ---  דיון מקיף ביצירות הפרוזה של המשורר והמחבר. הדיון מתייחס ליצירות תוך הצבתן בהקשר הספרותי האירופי, כנדבך חשוב בספרות האוטוביוגרפית, ובהקשר ההיסטורי-פוליטי, תוך בחינת קשריו של היינה ליהדותו.

החתונה שלי :  ---  אנגל,איה  ---  2008  ---  מדריך לנושא הפקה וארגון של חתונה. הספר, הכתוב משום מה בלשון נקבה, מניח כי הקוראת מצאה כבר חתן, וכל שנותר כעת הוא לארגן אולם, רב, שרותי הסעדה, תקליטן, צלמים, וכל היוצא בזה.

הטבע בחודשי השנה ובחגי ישראל.  ---  קלפון,אהוד  ---  2008  ---  חוברת המיועדת להצגת נושא עונות השנה ותופעות הטבע כפי שאלו משתקפים במועדי ישראל ובמסורת היהודית. מיועד למורי ביה"ס . החוברת נכתבה על ידי מרצה למדעי הטבע והסביבה במכללת גורדון לחינוך.

הטיגריס הלבן.  ---  אדיגה,ארווינד  ---  2008  ---  רומן ביכורים, העוסק במפגש בין עניים ועשירים בהודו בעידן הגלובליזציה. "הטיגריס הלבן " הוא כינויו של המספר, שהינו דמות רבת ניגודים: יזם עני, פילוסוף ומשרת, אדם מוסרי ורוצח. שילוב של מתח, סאטירה ופילוסופיה.

הטיפול בכאב :   ---  איזנברג,אילון (עורך)  ---  2008  ---  כרך שלישי של הסדרה הרפואית העוסק ברפואת כאב. בכרך זה מאמרים רפואיים העוסקים בסימפטומים שונים, באבחון ובטיפולים חדשים.

הטיפול בניצולי שואה מזדקנים .  ---  דויד,פאולה פלי,סאנדי (ע)  ---  2008  ---  

הטיפול בניצולי שואה מזדקנים :  ---  דויד,פאולה. פלי,סאנדי (עורכות)  ---  2008  ---  מדריך מקיף הסוקר אפני תמיכה, טיפול וסעד בניצולי שואה מזדקנים הן במסגרת המשפחתית והן במסגרות חוץ-ביתיות ורפואיות. המדריך שנכתב במקור בקנדה הותאם לסביבה הישראלית ולמוסדותיה.

הטקס שלא היה :  ---  רוזן צבי,ישי  ---  2008  ---  חיבור החוקר את הליך הענישה של אשה נואפת המתואר במסכת סוטה ואת שאלת קיומו כטקס בימי בית שני. מתוך ניתוח הטקסט המופיע במשנה, פירושים תלמודיים וטקסטים תנאיים, המחקר מסיק שהטקס מעולם לא התקיים בפועל.

הטקס שלא היה :  ---  רוזן צבי,ישי  ---  2008  ---  חיבור החוקר את הליך הענישה של אשה נואפת המתואר במסכת סוטה ואת שאלת קיומו כטקס בימי בית שני. מתוך ניתוח הטקסט המופיע במשנה, פירושים תלמודיים וטקסטים תנאיים, המחקר מסיק שהטקס מעולם לא התקיים בפועל.

הטרילוגיה .  ---  בקט,סמואל  ---  2008  ---  

היא והוא :  ---  קליין,אסתר  ---  2008  ---  חיבור העוסק באופנים בהם מעוצבים ומובנים ההבדלים ההיררכיים בין גברים לנשים בתרבות. הספר מנתח את תחומי הלשון, האמנות, החינוך, התקשורת והארגון החברתי, ובהקשר הישראלי - את האתוס הציוני והמסגרת הצבאית.

היא והוא :  ---  קליין,אסתר  ---  2008  ---  חיבור העוסק באופנים בהם מעוצבים ומובנים ההבדלים ההיררכיים בין גברים לנשים בתרבות. הספר מנתח את תחומי הלשון, האמנות, החינוך, התקשורת והארגון החברתי, ובהקשר הישראלי - את האתוס הציוני והמסגרת הצבאית.

היבטי חוק ואתיקה בהשתלבות ישראל בכלכלה הגלובלית ובמדינות OECD .  ---  חודק,דוד  ---  2008  ---  

היבטי חוק ואתיקה בהשתלבות ישראל בכלכלה הגלובלית ובמדינות OECD.  ---  חודק,דוד [ראש הצוות המכין]  ---  2008  ---  חיבור המנתח היבטים מנהליים, ארגוניים ומשפטיים במגזר הציבורי ובמגזר העסקי בישראל. החיבור מנסח יעדים והמלצות בנושאים כמו פעילות לוביסטית, תקופות צינון, תגמול בכירים, אמנות שירות, אתיקה עסקית ועוד.

הידרומניה.  ---  גברון,אסף  ---  2008  ---  שילוב של רומן מתח עתידני וסאטירה חברתית המתרחש בישראל הנאנקת תחת משבר מים חריף ושליטה מוחלטת של תאגידים. במציאות זו אשה, שבעלה נעלם, נאבקת למען יישום המצאתו המהפכנית בתחום שינוי האקלים.

היה או לא היה.  ---  מזי"א,עדנה  ---  2008  ---  מחזה העוסק ביחסים בין חיים נחמן ביאליק לאלכנסדר פן בתל-אביב של שנות ה-30, על רקע תרבות הקליקות הספרותיות של התקופה.

היה הייתה ארץ :   ---  נוסייבה,סרי (בסיוע אנתוני דוד)  ---  2008  ---  האוטוביוגרפיה של סרי נוסייבה, אינטלקטואל פלסטיני בכיר אשר נחשב בעבר לנציג אש"ף בירושלים. הוא מציג את חיי היום-יום של הפלסטינים, מספר על קשריו עם הנהגתם, ומספר סיפורי היסטוריה, פוליטיקה ומלחמה.

היה הייתה ארץ :  ---  נוסייבה,סרי (בסיוע אנתוני דוד)  ---  2008  ---  האוטוביוגרפיה של סרי נוסייבה, אינטלקטואל פלסטיני בכיר אשר נחשב בעבר לנציג אש"ף בירושלים. הוא מציג את חיי היום-יום של הפלסטינים, מספר על קשריו עם הנהגתם, ומספר סיפורי היסטוריה, פוליטיקה ומלחמה.

היה לנו אוצר :   ---  יפת פוקס,עדי  ---  2008  ---  טקסטים נוסטלגיים קצרים המלווים תמונות של חפצים מחיי היומיום בישראל של שנות השישים והשבעים: למן תנור הנפט וערכת הגילוח, ועד לסיגריות אסקוט, לסנדלים התנ"כיות, ולמנורה הכחולה. בפורמט אלבומי.

היהודי בקולנוע :  ---  ברטוב,עמר  ---  2008  ---  דיון בדמותו של היהודי בקולנוע לאורך המאה העשרים וביצירתם הקולנועית של מדינות וממשלים שונים. הספר נחלק לארבעה שערים שונים המייצגים את אופני ההצגה המרכזיים של היהודי: הנבל, הקורבן, הגיבור והאנטי-גיבור.

היהודי בקולנוע :  ---  ברטוב,עמר  ---  2008  ---  דיון בדמותו של היהודי בקולנוע לאורך המאה העשרים וביצירתם הקולנועית של מדינות וממשלים שונים. הספר נחלק לארבעה שערים שונים המייצגים את אופני ההצגה המרכזיים של היהודי: הנבל, הקורבן, הגיבור והאנטי-גיבור.

היהודי הנודד הגיע :  ---  לונדר,אלבר  ---  2008  ---  חקירה עיתונאית היסטורית אמיצה לנבכי מצבם של היהודים בשנות ה-20 של המאה ה-20. המחבר, עיתונאי צרפתי, עקב אחר מצבם של היהודים ברחבי העולם ודיווח לעולם על ראשית היווצרותה של המדינה הציונית לעתיד.

היהודי הנודד הגיע :  ---  לונדר,אלבר  ---  2008  ---  חקירה עיתונאית היסטורית אמיצה לנבכי מצבם של היהודים בשנות ה-20 של המאה ה-20. המחבר, עיתונאי צרפתי, עקב אחר מצבם של היהודים ברחבי העולם ודיווח לעולם על ראשית היווצרותה של המדינה הציונית לעתיד.

היהלומן :  ---  הלפרין,מירב  ---  2008  ---  ביוגרפיה בפורמט אלבומי מהודר, מעוטר בצילומים רבים. חייו של שניצר מילדותו בצ'רנוביץ, ימיו הראשונים בענף כפועל ייצור, תחנות חשובות בקריירה שלו כמייסד ונשיא בורסת היהלומים ונשיא הפדרציה העולמית, ועד מותו.

היהלומן :  ---  הלפרין,מירב  ---  2008  ---  ביוגרפיה בפורמט אלבומי מהודר, מעוטר בצילומים רבים. חייו של שניצר מילדותו בצ'רנוביץ, ימיו הראשונים בענף כפועל ייצור, תחנות חשובות בקריירה שלו כמייסד ונשיא בורסת היהלומים ונשיא הפדרציה העולמית, ועד מותו.

היונה הזהירה :  ---  כץ,יוחנן  ---  2008  ---  מחקר הסוקר את התהליך ההיסטורי שהוביל לביקורו של סאדאת בישראל, ולמהלכים שנוצרו בעקבותיו. הספר בוחן את הרקע למפגש הטעון משני עברי הגבול - הישראלי והמצרי. מבוסס על מקורות ארכיוניים וראיונות.

היורש.  ---  קדארה,אסמעיל  ---  2008  ---  מותחן פוליטי המבוסס על פרשיה אמיתית בתולדות אלבניה המודרנית. מי שנועד לרשת את השלטון מת לילה אחד. ההודעה הרשמית גורסת שהתאבד, אך השמועה היא שנרצח ע"י מתנקש. אזרחי הרודנות מחכים לגרוע מכל.

היורשים.  ---  הארט המינגס,קאווי  ---  2008  ---  רומן. על רקע נופיה של הוואי, מגלה גבר כי אשתו השרויה בתרדמת ניהלה רומן סודי. בנסיונו לאתר את מאהבה על-מנת ליידעו בדבר מותה הקרוב, הוא זוכה בתובנות מעמיקות בדבר חייו.

היות יהודי :  ---  איבינסקי,זאב  ---  2008  ---  שלוש מסות הבוחנות את המשמעות של "היות יהודי" עבור יהודים לא-דתיים בימינו, את מקום זכרון העבר בהגדרת הזהות הפרטית והקולקטיבית ואת המיתוסים המכוננים של הזהות היהודית הלאומית, ממצדה ועד תל-חי.

היטלר בעלות הברית והיהודים. [היטלר, בעלות הברית והיהודים.]  ---  אהרונסון,שלמה  ---  2008  ---  מחקר זוכה פרסים המציג את המלכוד בו היו שרויים היהודים מאז עליית היטלר לשלטון ועד לסוף מלחמת העולם השנייה, ודן באפשרויות להצילם אשר לא נוצלו. המחקר מתבסס על מסמכים שהיו גנוזים עד לאחרונה.

היטלר בעלות הברית והיהודים. [היטלר, בעלות הברית והיהודים.]  ---  אהרונסון,שלמה  ---  2008  ---  מחקר זוכה פרסים המציג את המלכוד בו היו שרויים היהודים מאז עליית היטלר לשלטון ועד לסוף מלחמת העולם השנייה, ודן באפשרויות להצילם אשר לא נוצלו. המחקר מתבסס על מסמכים שהיו גנוזים עד לאחרונה.

היין בימי הביניים :  ---  סולובייצ'יק,חיים  ---  2008  ---  מחקר מקיף הבוחן את המקורות היהודיים בדפוס ובכתבי יד על היין באשכנז בימי הביניים והבעיות ההלכתיות שהתעוררו בעקבותיו, על רקע ההתפתחויות בחקלאות ובכורמות.

היין בימי הביניים :  ---  סולובייצ'יק,חיים  ---  2008  ---  מחקר מקיף הבוחן את המקורות היהודיים בדפוס ובכתבי יד על היין באשכנז בימי הביניים והבעיות ההלכתיות שהתעוררו בעקבותיו, על רקע ההתפתחויות בחקלאות ובכורמות.

הייתי מאחוריך.  ---  פארג,ניקולא  ---  2008  ---  רומן אהבה צרפתי נחשב, על גבר צרפתי נשוי בן שלושים הפוגש סטודנטית איטלקיה בת עשרים. פרוזה בנאלית לכאורה על עוד "בן לוקח בת" אך הסגנון,הו הסגנון.

היכן היית בשואה אלוהים? [היכן היית בשואה, אלוהים?]  ---  לופו,גדי  ---  2008  ---  ספר שירה העוסק בשאלת קיום האלוהים בשואה, ובשאלה "צדיק ורע לו, רשע וטוב לו".

הילד הביישן :  ---  גנדל,מיה. גורן,רבקה  ---  2008  ---  תופעת הביישנות, הנובעת מחרדה חברתית, ואיפיוניה ההתנהגותיים. הספר כולל חלק תיאורטי על מחקר התופעה בארץ ובעולם ועל תפקיד ביה"ס וגן הילדים בטיפול בה, חלק יישומי, ושיחות עם ילדים, הורים ומחנכים.

הילד שבי .  ---  לנדו,אבי  ---  2008  ---  

הילד שבי :  ---  לנדו,אבי  ---  2008  ---  ספר המציע דרכים לדיאלוג בין הורים לילדים ולשיפור התקשורת ביניהם. הספר בוחן מצבי עימות יומיומיים רבים ומספק רעיונות ופתרונות לכל אחד מהם. המחבר מתמחה בבעיות תקשורת ובקשיי התנהגות.

הילדה השקטה .  ---  הוג,פטר  ---  2008  ---  

הילדה השקטה.  ---  הוג,פטר  ---  2008  ---  רומן. איש שוליים בעל שמיעה אבסולוטית, ואף מעבר לזה, נקרא על ידי קבוצת נזירות לטפל בילדים בעלי סגולות דומות לשלו. היעלמותה של אחת מהן, והחיפוש אחריה מניעים עלילה עם מוטיבים פילוסופיים, מוזיקליים ודתיים.

הילה בן ארי .  ---  בן ארי,הילה  ---  2008  ---  

הילה בן ארי.  ---  בן ארי,הילה  ---  2008  ---  קטלוג הכולל יצירות של האמנית מהתערוכות STARKISS מ-2003, "דיאנה" (2004), "היברנציה" (2007) ומהמיצב "כתף שמאל" (2008). כלולים מאמרים של מיכל בן-נפתלי על מרחב יצירתה של בן-ארי, ושל הדרה שפלן-קצב על "כתף שמאל".

הילקוט שלי.  ---  אליוביץ,דוד גדליהו  ---  2008  ---  קובץ קטעי זכרונות, מכתמים, שירים וציטוטים מהמקורות. בקטעי הזכרונות משחזר המחבר את עלייתו ארצה וצעדיו הראשונים בארץ. במכתמים ובשירים הוא מהרהר בזקנה, ובציטוטים - במידות טובות, חינוך, זוגיות ואהבת הארץ.

הים ידע :  ---  לוי ירון,מיה  ---  2008  ---  שירה. השירים נכתבו בין 1979 ל-2007. "אהבתי נתקה ממני והיא לעצמה. / אני מסתובבת בבית והיא משוטטת / בחדרים אחרים ; / אנחנו נמנעות זו מזו המנעות / שאיננה תורמת לחלקות העור / ולא מוסיפה לו ברק ; / ..." .

הימים אינם חולפים ברגע :   ---  למברגר שנפ,טובה  ---  2008  ---  סיפור ילדותה של המחברת, שנותיה כנערה בגיטאות טרנסיטריה שבצד הרומני, שחרורה ועלייתה לישראל ומסעותיה למחוזות ילדותה ב-1978 וב-2007.

הימלר :   ---  פדפילד,פיטר  ---  2008  ---  ביוגרפיה של היינריך הימלר, מי שהיה יד ימינו של היטלר, מפקד האס-אס והאחראי הישיר להקמתם ותפעולם של מחנות ההשמדה. הביוגרפיה עוקבת אחר הימלר מגיל צעיר ומנסה לקבוע מספר קווים פסיכולוגיים לאישיותו.

הינדואיזם.   ---  נוט,קים  ---  2008  ---  מבוא קצר להינדואיזם מן הסדרה היוקרתית של המבואות הקצרים של אוקספורד (A VERY SHORT INTRODUCTION) - סדרה סמכותית המציגה בשפה נוחה ונהירה נושאים שונים, ללא ויתור על מורכבות רעיונית.

היסטוריה ואפוקליפסה :  ---  זכאי,אביהו  ---  2008  ---  מאמרים: תפיסת אחרית הימים ומפעל הגאולה האלוהי כמעצבת תודעתן ההיסטורית של החברות