רק ספרים הנמצאים במדור "מחסן" נוכחים לבטח על מדפינו. נא לא להגיע לחנות טרם שבדקתם את המצאות הספר באמצעות פניה.

ספרים - ספרים משומשים - רובינזון ספרים

אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה

קניית ספרים משומשים         חיפוש ספרים         חנות ספרים


1001 ספרים בעמוד זה

ו י ויטקובר הבריזה הקרירה באה ממערב  ---  אגסי,עוזי (ע)  ---   1993  ---  אלבום מחווה למתכנן קמפוס אונ ת"א לרגל מלאת 30 שנה לתכנונו

ו נורת .  ---  רשף,גידי  ---    ---  

ו' קצוות.  ---  ליבר שפר,נטע  ---  2021  ---  מיצב פנורמי רישומי המורכב מיריעות בד מצויירות בפחם ובאדמה, שמכסות את כל קירות חלל התערוכה ורצפתו. המיצב מעלה על הדעת מפה כאוטית נטולת קואורדינטות, מרחבים של עולם קרוע ומשובש המצוי בשינוי מתמיד

ואדי באר שבע :  ---  ארנון,שמואל  ---  2021  ---  המחבר מתאר את שלבי העליה והקליטה שעברה משפחתו במעברת באר שבע ובשכונה ג' לאחר שעלו מעיראק. הספר מתאר את פיתוח העיר, היחסים עם הבדוים, תעלולי ילדות, החיבור לטבע ואח"כ לחשמל ולטלפון ועוד.

ואדי מילח :  ---  עקאד,אורנה  ---  2012  ---  מרצה באוניברסיטה בניו יורק חוזר ארצה ב-2000 ומוצא משרה בתור מורה בתיכון אזורי בכרמל. מפגש עם התלמידה הערביה היחידה בבית ספרו הופך לפרשת אהבה אסורה, המשקפת את היחסים בין העמים באינתיפאדה הראשונה.

ואדי סאליב :  ---  וייס,יפעת  ---  2007  ---  דיון עקרוני בזיכרון וברכוש דרך ספורה של שכונת העוני ואדי סאליב שבחיפה. הדיון מפגיש את עברה הפלסטיני עם היותה מוקד לדיון סוציולוגי וחברתי כסמל ל"בעייה העדתית".

ואדי סאליב :  ---  וייס,יפעת  ---  2007  ---  דיון עקרוני בזיכרון וברכוש דרך ספורה של שכונת העוני ואדי סאליב שבחיפה. הדיון מפגיש את עברה הפלסטיני עם היותה מוקד לדיון סוציולוגי וחברתי כסמל ל"בעייה העדתית".

ואדי סאליב המיתוס ושיברו :  ---  נחמיאס,אלי. שפיגל,רון  ---  2009  ---  ב-1959 פרצו בחיפה מהומות עדתיות חברתיות שזעזעו את הארץ והובילו ליסוד "הפנתרים השחורים". בספר מובאת הכרונולוגיה של המאבק, טפול התקשורת והממסד בארוע, בגבוי מסמכים וצלומים מקוריים הרואים אור לראשונה.

ואדי סאליב המיתוס ושיברו :  ---  נחמיאס,אלי. שפיגל,רון  ---  2009  ---  ב-1959 פרצו בחיפה מהומות עדתיות חברתיות שזעזעו את הארץ והובילו ליסוד "הפנתרים השחורים". בספר מובאת הכרונולוגיה של המאבק, טפול התקשורת והממסד בארוע, בגבוי מסמכים וצלומים מקוריים הרואים אור לראשונה.

ואדי סאליב שלי.  ---  כהן,איתן  ---  2010  ---  ב-1959 פרצו בחיפה מהומות עדתיות חברתיות שזעזעו את הארץ. הספר פותח בדיון על הקשר בין השואה,העליות המסיביות לארץ והאירועים. כן נסקרים השורשים לארועים, הסביבה, הפוליטיקה, האירועים עצמם והתגובות.

ואדי סאליב שלי.  ---  כהן,איתן  ---  2010  ---  ב-1959 פרצו בחיפה מהומות עדתיות חברתיות שזעזעו את הארץ. הספר פותח בדיון על הקשר בין השואה,העליות המסיביות לארץ והאירועים. כן נסקרים השורשים לארועים, הסביבה, הפוליטיקה, האירועים עצמם והתגובות.

ואדם אין.  ---  סטופל,שירה  ---  2011  ---  רומן העוקב אחר קורות משפחה המתגוררת בהתנחלות, על רקע המצב הבטחוני של תחילת שנות ה-2000 וההתנתקות מרצועת עזה. הרומן מציג את ההתנתקות כפצע, שעבור רבים, עדיין לא הגליד.

ואהבת :  ---  טהרלב,יורם (הביא לקורא הישראלי)  ---  2006  ---  האלבום שופע בדבריהם של חכמי ישראל בנושא האהבה - אהבה שבינו לבינה, אהבת המשפחה, אהבת הזולת, אהבה השלום, הטבע, הבריאות, החיים ועוד- מלווה באיורים, רובם פסיפסים מארץ ישראל.

ואהבת :  ---  טהרלב,יורם (הביא לקורא הישראלי)  ---  2006  ---  האלבום שופע בדבריהם של חכמי ישראל בנושא האהבה - אהבה שבינו לבינה, אהבת המשפחה, אהבת הזולת, אהבה השלום, הטבע, הבריאות, החיים ועוד- מלווה באיורים, רובם פסיפסים מארץ ישראל.

ואהבת לרעך כמוך :  ---  זהרי,מנחם  ---  2006  ---  החיבור סוקר באופן פרטני את 251 היקרויותיו של המושג 'אהבה' בהקשריו השונים במקרא. כל ערך מלווה בהסבר תמציתי על מקור הפסוק ותכליתו.

ואהבת לרעך כמוך.  ---  רון צפורן,פנינה  ---  2012  ---  רומן ביכורים ממומן. סאגה משפחתית הנפרשת על מאות, תרבויות, ארצות וכן, 568 עמודים. המחברת, מוזיקולוגית, יוצקת אל בין דפי הספר הרבים מעט מהתמחותה המקצועית.

ואהבת.  ---  ארבל,אילן  ---  2017  ---  סיפורים מחדר הטיפולים בשיטת גופנפש. כל תאור מקרה נפרס על פני פרקים אחדים המשתרגים בפרקי מקרים אחרים. תוך תיאור התהליך הטיפולי מנתח המחבר את הסיטואציות הטיפוליות ומוסיף תובנות על הקשר שבין הגוף והנפש.

ואהבתי לרעיי כמוני :  ---  תפילין מנשרי,נעימה  ---  2005!  ---  אוטוביוגרפיה של ילידת אירן ותושבת אופקים, חברת מפלגת העבודה, שהקדישה את חייה לפעילות ציבורית, החל ממקומית למען קשישים ועד בינלאומית למען פליטים ממשטרים טוטליטריים. הספר כולל תמונות ומסמכים רבים.

ואהבתם :  ---  וייס,אורי (עורך)  ---  2019  ---  אסופה שבלשון העורך מקדמת יהדות של "ואהבת לרעך כמוך" ו"ואהבתם את הגר" ומתרחקת מיהדות של "מחה תמחה את זכר עמלק". בספר שירים של אלי אליהו,אלמוג בהר,טלי לטוביצקי ורבים אחרים, ומסות של ר' בנימין ואבות ישורון

ואהי אור :  ---  גרתי,טליה  ---  2017  ---  "זוכרת את בית ילדותי/ לבוש ספרים, מניב תכן,/ כתיבה על חצאי עמודים./ אבל בביתי/ כלִמה של כלום (כמעט),/ שעות של חלל./ לא הצלחתי להנחיל./ נכבלתי, (כבלים מתהדקים וחותכים)/ וגם נחבלתי." ("בית").

ואולי היו הדברים בדמיונה בלבד.  ---  בריק,שרית  ---  2020  ---  נובלה הנוגעת בבריאותה הנפשית של הגיבורה, בדימויה העצמי ובמכאובי הנפש השואפת שליטה עד כלות.

ואולי השמים ריקים  ---  מילך,ברוך  ---   1999  ---  פרקי יומן וזכרונות שואה

ואולי לא היו הדברים מעולם.  ---  הרבלין,נתנאל  ---  2021  ---  ציורי שמן בסגנון ריאליסטי שבמרכזם חוויית הבדידות והתלישות של מהגרים ומודרים בשולי החברה. בין הציורים דיוקנאות רבים וכן תפנימים ריקים מאדם שדווקא היעדרו (והחפצים הנוכחים) יוצרים "נוף מנטלי" ותיעוד של זיכרון

ואולי לא היו.  ---  לפיד,שולמית  ---  2011  ---  רומן אשר במרכזו לאה ומיקי, זוג צעיר אשר היגר ממזרח אירופה לפלסטינה בשנת 34' והשתקע בתל-אביב, עיר המתוארת בספר ככרך תוסס, רענן ורב-תרבותי. חיי הזוג מתוארים על רקע הסביבה האנושית, העירונית והכלכלית.

ואולי עוד אצמח אליך  ---  תדמור,ניצה  ---   1996  ---  שירים

ואז אני אמרתי לו...  ---  שמי,אהרן ואחרים.  ---   1994  ---  מדריך למעליב האינטליגנטי. עם איורים מאת דני קרמן

ואז אתה נגעת.  ---  פלינט בקר,עירית  ---  2021  ---  שירים השלובים בסיפור מעשה בו התשוקה מנצחת את הקמטים. סבתא פעילה עם נכדיה מתנסה גם בפעילות ארוטית.

ואז בדיוק התאהבתי בך.  ---  גל,שרי  ---  2014  ---  רומן. רות, אשת היי-טק תל-אביבית בת 33, מואסת בעולם הדייטים. על כן, היא מפתחת שיטת סינון מבוססת שאלון, מפרסמת אותו באתר הכרויות - ושבה ביתר שאת אל תוך עולם הדייטים. בסוף הספר - דילמה רומנטית.

ואז הבליח אור.   ---  קנטור,אברם  ---  2015  ---  רומן. אבינועם סובל מהלם קרב בעקבות תקרית צבאית. הזכרונות מפציעתו וממות חברו רודפים אותו בערותו ועוד יותר מכך בשנתו. בנסיון להתגבר על השבר הנפשי הוא נתמך באשתו ומקיים מאמץ בלתי פוסק לתפקד כאב לבתו.

ואז הגיעה פולט...  ---  קונסטנטין,ברברה  ---  2014  ---  רומן. אלמן צרפתי ישיש מבקש למצוא מזור לבדידותו ומציע לשכנתו לגור עמו בביתו גדול המימדים. לאחר שזו נענית, מצטרפים לבית אף חבר ילדות שהתאלמן, שתי קשישות נמרצות ובחורה צעירה ונרקמת שותפות משעשעת.

ואז הגענו לסוף.  ---    ---  2009  ---  רומן המתרחש במשרד פרסום בשיקגו אחרי התפוצצות בועת הדוט-קום. בין גלי פיטורין, מנהל המשרד מסע פרסום אשר מטרתו להצחיק חולות בסרטן השד. מסע זה גורם תחרות עזה בין עובדי המשרד, המקווים להציל עצמם מחרב הפיטורים.

ואז הגענו לסוף.  ---  פריס,ג'ושוע  ---  2009  ---  רומן המתרחש במשרד פרסום בשיקגו אחרי התפוצצות בועת הדוט-קום. בין גלי פיטורין, מנהל המשרד מסע פרסום אשר מטרתו להצחיק חולות בסרטן השד. מסע זה גורם תחרות עזה בין עובדי המשרד, המקווים להציל עצמם מחרב הפיטורים.

ואז הגעת :  ---  ויינר,ג'ניפר  ---  2013  ---  רומן. אינדיה גדעה היריון לא רצוי בגיל 18, וכעת נישאת למרכוס, איל הון שעושרו קורץ לה על מנת להרות בשנית, דבר המתברר כלא פשוט. כאן העניינים מסתבכים עקב מותו של מרכוס ומעורבותן של נשים נוספות בעלילה.

ואז הלכת.  ---  כהן,יוסי  ---  2004  ---  שירים: "אין לדמעות זמן להתיבש להן / כאן. / אין לעצבות מקום להעלם / כאן. / רק החיוך נפוץ מאוד / שם. / רק השמחה פורצת לה / שם. / ואני משוטט לי / בין כאן לשם. / נמצא כאן ורוצה להיות / שם."

ואז השחיר הירח.  ---  איסאקובה,אנה  ---  2009  ---  רומן המתמקד בשלושה נרטיבים: תלאותיהם של צעירים יהודים הנמלטים מליטא מאימת הנאצים ומוצאים מקלט באסיה התיכונה, סיפורה של ליובוב שנולדת בזמן המלחמה וחוזה בחזרת הנמלטים ובשיבה מסיביר של אחת מהנמלטות.

ואז לא תהיה עצוב עוד לעולם :  ---  בולייה,בטיסט  ---  2017  ---  רומן. סיפור על ייאוש ותקווה בסגנון "העלה האחרון" של או הנרי:רופא המבקש לשים קץ לחייו בשל מות אשתו פוגש באישה היודעת לנבא את יום מותו. היא מובילה אותו להרפתקאות שונות בכדי לדחות את הקץ ולהצילו מגורלו.

ואז שוב ראה ציפור מחוץ לחלונו.  ---  אורון,רן  ---  2023  ---  שירים ורישומים : "נזכרתי בלילה אחד. טיסה מעל ים. / המסוק הכבד נהם, העיר נעלמה מאחור. / גלי הים שיבשו את מכשירי הניווט, / סמכתי רק על הזמן והרוח. / פניתי מזרחה. / חיכיתי למפרץ המיוחל, לטיפוס הגדול והמתמשך ..."

ואחד עם כיפה  ---  נווה,אברהם  ---  ח.ש.ד  ---  לנוער סדרת ספרי אותיות

ואחר כך באה האהבה :  ---  יונג,לידיה  ---  2020  ---  "יש ימים / שבהם אני מדברת עם המתים / מתבוננת בתמונות ומספרת / לאמא שלי על הבן שלי, / לאחותי על הנכד המתוק שלה, / לאבא שלי על עצמי, / ובכלל אני תוהה / אם הם יחד עכשו. // ..."

ואחרי הכל יש כאן אהבה.  ---  בנין גורן,עודדה  ---  2010  ---  שירים, ולצד רובם צלומי צבע . "פרפרים/ מרחפים בתוכי,/ בעודי נושקת/ בהתרסה/ כנגד העולם,/ שידעו כלם.../ בהתאפקות עד/ שכרון חושים/ נאלמו השאלות"

ואיה קון דיוס  ---  שושני מריות,י מעוז,ד  ---   2000  ---  

ואיה קון דיוס  ---  שושני מריות,יצחק. מעוז,ד.  ---   2000  ---  הרפתקאותיו של המחבר בדרום אמריקה בחיפושיו אחר צעיר ישראלי שנעלם.

ואיך נדע? :  ---  זאבי פרקש,אהרן. תמרי,דב  ---  2011  ---  שיחות בין שני בכירי אמ"ן בדימוס הנסבות על מהותם של עליונות מודיעינית, התרעה והרתעה, יחסי גופי המודיעין עם הדרג המדיני, גופי מודיעין זרים ועוד. בשיחות מנותחים תיאורי מקרה והספר כולל גם חוות דעת שנכתבו בזמן אמת.

ואיך קוראים לך עכשיו.  ---  שם טוב,תמי  ---  2007  ---  ספורה האמיתי של ילדה שמוצאת מקלט אצל רופא ואשתו בכפר נידח בזמן השואה. אביה ממען אליה מכתבים מאוירים מלאי חן כחלק מהתכתבותם הסודית וחלק מן המכתבים המקוריים משולבים בספר.

ואיך רוקד גמל?  ---  אלדור,גבי  ---  2011  ---  ביוגרפיה, ערוכה מיומנים ומכתבים, המתארת את מפעלה ההגותי-אמנותי של משפחת אורנשטיין בברלין, וינה ות"א של שנות ה-20 וה-30 - האם הכוריאוגרפית מרגלית (שפתחה את הסטודיו הראשון למחול בת"א) ושתי בנותיה הרקדניות.

ואיך רוקד גמל?   ---  אלדור,גבי  ---  2011  ---  ביוגרפיה, ערוכה מיומנים ומכתבים, המתארת את מפעלה ההגותי-אמנותי של משפחת אורנשטיין בברלין, וינה ות"א של שנות ה-20 וה-30 - האם הכוריאוגרפית מרגלית (שפתחה את הסטודיו הראשון למחול בת"א) ושתי בנותיה הרקדניות.

ואיך תהיה לי תשובה  ---  ערן,עמירה  ---   1994  ---  שירים."המעיל שאמו הניחה עליו בצאתו/המעיל שהניחה עליו אמו תפור למדותיו אבל הילד גדל מתוכו/מבוית על הקול/הקורא בשמו/...

ואין גם שמיים.  ---  קניג,ענן  ---  2017  ---  שירים. "על כנפי נשרים נשרפו העצים/והיער עמד במקומו ובער/לא נע לשמאל ולא לימין/גם לא הביט לאחור/ממרומן של להבות ועשן/ שללא כל רצון נשא על כנפי תולשי בשרם/ של מתים,מעקמי המקור" (מתוך "על כנפי נשרים")

ואין גם שמיים.  ---  קניג,ענן  ---  2017  ---  שירים. "על כנפי נשרים נשרפו העצים/והיער עמד במקומו ובער/לא נע לשמאל ולא לימין/גם לא הביט לאחור/ממרומן של להבות ועשן/ שללא כל רצון נשא על כנפי תולשי בשרם/ של מתים,מעקמי המקור" (מתוך "על כנפי נשרים")

ואין גן עדן לעבדים  ---  כנוביץ,גריגורי  ---   1995  ---  רומן. זהותו היהודית של סניגור במשפט עלילת דם ברוסיה הצארית מרוסית: דוידה קרול

ואין הדעות שוות : ("ואין הדעות שוות") :  ---  לאו,בנימין (עורך)  ---  2016  ---  12 מאמרים שמרבית מחבריהם הם רבנים ורבניות. האסופה עוסקת בשינוי השיח ההלכתי ביחס לאנשים עם מוגבלות, בהכלתם בקהילה ובסוגיות הלכתיות ספציפיות בתחומי הלידה, בר/בת-מצווה, שילוב במסגרות חינוכיות ונישואין

ואין הדעות שוות : ("ואין הדעות שוות") :  ---  לאו,בנימין (עורך)  ---  2016  ---  12 מאמרים שמרבית מחבריהם הם רבנים ורבניות. האסופה עוסקת בשינוי השיח ההלכתי ביחס לאנשים עם מוגבלות, בהכלתם בקהילה ובסוגיות הלכתיות ספציפיות בתחומי הלידה, בר/בת-מצווה, שילוב במסגרות חינוכיות ונישואין

ואין העולם מקומו.  ---  וסרמן,נתן  ---  2011  ---  שירים. "... ונשימתנו היתה מתאמת כמו סמן בינינו/ סימן שויון שקוף בסוף תרגיל חלוק ארוך/ ללא שארית.// לשם מה להפליג אל תוך הים/ אם לא ניתן לעזוב את האי?/ מדוע לחצוב בידים פסלי ענק/ אם לא נתן להניפם?"

ואין חרוז למוות :  ---  גיל,אבי  ---  2017  ---  חבר הנהלה של חברת קבורה הנכנסת לקשיים עקב ירידה בשיעור התמותה, פונה בבקשת עזרה אל גיסו, בעל מטע אבוקדו במושב בדרום, המנהל מאבק ברשתות השיווק. מתוך כך עולה משולש אהבה כוחני עם אהבת ילדות נשכחת.

ואין יותר גבעול.  ---  סדן,בת שבע  ---  2014  ---  ספר זכרונות המתעד את התמודדות הכותבת עם מות הוריה, אשר נרצחו ע"י אנשי חמאס בביתם שבקריית ארבע בשנת 2003. בספר נשזרים גם קורות חייהם של ההורים - הרב אלחנן הורוביץ ודינה, ילידת ארה"ב שעלתה לישראל.

ואין לעונג שכחה :  ---  נוף,עקיבא  ---  2018  ---  חבר הכנסת לשעבר ופזמונאי לאורך כל הזמן, מכנס כאן פזמונים ישנים ומוכרים (שישו את ירושלים, מים לדוד המלך, איזבל) בצד חדשים ופחות מוכרים. לצד חלק מן השירים מופיעים תוים ולצד אחרים - צילומי אוירה.

ואין שני ואין שחוק  ---  רוזמן,חיליק יחיאל  ---   1997  ---  שירים

ואיפה תשני?  ---  דחבש,דגנית (דחב"ש,דגנית)  ---  2007  ---  קטלוג תערוכה. יצירות מבני READY MADE וצילומי שחור לבן המתמודדים עם מושג הבית ועם הניגוד שבין פנים וחוץ. בלווית דברים מאת אוצר המוזיאון, מאיר אהרונסון.

ואיש לא חיבק את הים :   ---  מישורי,אפרת  ---  2021  ---  עם אחרית דבר מאת נועה שקרג'י.

ואיש לא ידעה .  ---  גרפי,חנה  ---  2007  ---  בחורה רווקה מגיעה למושב דתי ברמת הגולן ומגלה שם יצרים, חרמות ונופי בראשית.

ואישונים זורחים מתוך העלטה :  ---  רוזנסון,ישראל. שפנייר,יוסי  ---  2021  ---  ביוגרפיה מלווה צילומים ומסמכים, שגיבורה הוא בן קיבוץ קריית ענבים, יליד 1923, בוגר המחזור הראשון של ביה"ס 'כדורי'. הספר, שכותרתו לקוחה משיר שכתב עליו חיים גורי לאחר נפילתו, מתאר בפרוטרוט את מסכת חייו וזו של דורו

ואל אישך תשוקתך  ---  רגן,נעמי  ---   1995  ---  מאנגלית - עדה פלדור

ואל אישך תשוקתך  ---  רגן,נעמי  ---   1996  ---  רומן. על אשה חרדית נואפת. מאנגלית: עדה פלדור

ואל דולטרה וכתבים אחרים  ---  מלוואנו,פאולה  ---   2000  ---  הנובלה ואל דולטרה מתרקמת בבית מרפא ימי באיטליה בשנות העשרים. המחברת אשר נולדה ב- 1908 באיטליה מתגוררת מ- 1938 בישראל.

ואל הים תשוב :  ---  ויסמן,נועם  ---  2013  ---  "מילים ועוד מילים בי המרחק ממך דוחק / שירים קודחים בלילה על המים את לו אש / כמו נכתבים מאליהם חלילה נמחק / כל שיר משוט לחתור בו בעודי את שמך לוחש [...]" בספר טקסטים נוספים ברמה פואטית דומה.

ואל המנוחה לא באתי  ---  שנר נשמית,שרה  ---   1986  ---  

ואל מקומו שואף  ---  ריבנר,טוביה  ---  1990  ---  

ואלה דברי ימי יסודות.  ---  שוורץ,עזריאל מרדכי  ---  תשע"ג  ---  תולדות המושב השיתופי הדתי יסודות, מהעלייה לקרקע ב-1945 בגלגולו הראשון כקיבוץ ועד סוף שנות ה-80. הספר מתאר את התפתחות ענפי החקלאות והתעשיה, חיי הדת של המושב ואירועי שלוש המלחמות וכולל עשרות צילומים.

ואלה דברי ימי יסודות.  ---  שוורץ,עזריאל מרדכי  ---  תשע"ג  ---  תולדות המושב השיתופי הדתי יסודות, מהעלייה לקרקע ב-1945 בגלגולו הראשון כקיבוץ ועד סוף שנות ה-80. הספר מתאר את התפתחות ענפי החקלאות והתעשיה, חיי הדת של המושב ואירועי שלוש המלחמות וכולל עשרות צילומים.

ואלה דברי ימי ירמיהו :  ---  לנדי,יהודה  ---  תשע"ו  ---  אלבום הפורש חלקים מפרקי ספר ירמיהו תוך שהוא מאפשר להבין את הרקע ההיסטורי, סדר האירועים, הגיאוגרפיה והממצאים הארכיאולוגיים מתקופת פעילותו של הנביא. המחבר מסיים בתקווה לבנין בית שלישי "במהרה בימינו"

ואלה המקומות  ---  ארגמן,יוסף (ע)  ---  2000  ---  

ואלה המקומות...  ---  ארגמן,יוסף  ---   2000  ---  פורמט אלבומי,אתרי פעילות של ההגנה. עם צלומים של "אז והיום". מסודרים גיאוגרפית.

ואלה מארץ סינים  ---  ליטוין,רנה  ---   1988  ---  

ואלה שמות .  ---  כהן גן,פנחס  ---  1992  ---  

ואלה שמות .  ---  גת בלום,אהוד  ---  2006  ---  

ואלה שמות :  ---  דמסקי,אהרן ואחרים (ע)  ---   1997  ---  מאמרים, כולל חלק ניכר באנגלית

ואלה שמות 3 :  ---  דמסקי,אהרן (ע)  ---  תשס"ב  ---  אסופת מאמרים. ראה גם חלק אנגלי.

ואלה שמות 4 :  ---  דמסקי,אהרן (ע.)  ---  2003  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית, וביבליוגרפיה מוערת של שמות יהודיים מאת אדווין לאוסון.

ואלה שמות 5 :  ---  דמסקי,אהרן [עורך]  ---  2011  ---  16 מחקרים - 7 בעברית ו-9 באנגלית - באונומסטיקה יהודית: מתן שם ליילוד במקרא, שמות בתי כנסת בירושלים, שמות פרטיים במקרא החסרים את שם האלהות, שמות פרטיים ושמות משפחה אצל יהודי גרוזיה, לטביה, אזרבייג'אן ועוד.

ואלה שמות ב  ---  דמסקי,אהרן (ע)  ---   1999  ---  מאמרים, כולל חלק ניכר באנגלית

ואלה שמות הגיבורים :  ---  דרורי,עפר  ---  2021  ---  חשיפה ראשונה של רשימת 1284 שמות לוחמים ולוחמות שהומלצו לקבלת עיטור ע"י ועדה רשמית של הצבא (בסופו של דבר הוענקו רק 12 עיטורים כדי למנוע "זילות" שלהם). לרשימה הוקדם מבוא על שיטת העבודה של הועדות השונות

ואלה שמות הגיבורים :  ---  דרורי,עפר  ---  2021  ---  חשיפה ראשונה של רשימת 1284 שמות לוחמים ולוחמות שהומלצו לקבלת עיטור ע"י ועדה רשמית של הצבא (בסופו של דבר הוענקו רק 12 עיטורים כדי למנוע "זילות" שלהם). לרשימה הוקדם מבוא על שיטת העבודה של הועדות השונות

ואלה שמות פרחי ארצנו  ---  פרופסורסקי,אליושה (צלם)  ---  !1991  ---  תערוכה לזכרה של פז פרופסורסקי

ואלה שמות.  ---  רקוץ',מאיר  ---  2013  ---  סדרת צילומים העוסקת בזכרון מלחמת יום הכיפורים באמצעות פריט אחד הנושא אותו - מפת 'סיריוס' (מפת הקוד הצה"לית של חזית הדרום). בעבודות המפה מופיעה כפנטום המתעופף מעל נוף חולי,משמשת כמפת שולחן לארוחה ועוד.

ואלה שמות.  ---  גת בלום,אהוד   ---  2006  ---  אלבום מפואר המתאר את תולדות משפחת בלום לדורותיה ולהסתעפויותיה: התיישבות המשפחה בארץ לפני שמונה דורות בראש פינה ובחורן, אילנות יוחסין, אלבום תמונות, ועוד. כולל נספח.

ואלה שמות. כרך ד'  ---  דמסקי,אהרן ואחרים (ע.)  ---  תשנ"ז  ---  מאמרים בעברית ובאנגלית, וביבליוגרפיה מוערת של שמות יהודיים מאת אדווין לאוסון.

ואלה שנות...  ---  משעל,נסים  ---   1997  ---  פורמט אלבומי, צלומים ומאמרים מאת אישים בולטים מתחום הרוח, הפוליטיקה והתקשורת המתיחסים לרצף מאורעות המדינה

ואלה תולדות :  ---  מוצירי,אליעזר  ---  2018  ---  קורות המשפחות החל מ- 1750 , עת החלו לתעד את קורותיו של נסים מוצירי ממצרים. הספר רצוף מסמכים, עצי יוחסין וסיפורים מתולדות היישוב.

ואלה תולדות :  ---  מוצירי,אליעזר  ---  2018  ---  קורות המשפחות החל מ- 1750 , עת החלו לתעד את קורותיו של נסים מוצירי ממצרים. הספר רצוף מסמכים, עצי יוחסין וסיפורים מתולדות היישוב.

ואלה תולדות 2000  ---  בן עמי,שלמה. משעל,נסים  ---   1999  ---  פורמט אלבומי: ארועים ודמויות בהיסטוריה היהודית כולל מפתח שמות וביבליוגרפיה

ואלה תולדות אוד  ---  שמעונוביץ,ד  ---  תש"ז   ---  

ואלה תולדות...  ---  שטוק,און  ---   1992  ---  רומן על גילוי עצמי

ואלוהים הרג את הכלה :  ---  וקסמן,יוסי  ---  2022  ---  חייהן של שלוש נשים מדורות שונים, מרבדים שונים של החברה אך ממוצא ירושלמי זהה, נפרשים לפני הקורא.

ואליה לא תבוא :  ---  סויסה,שלומי  ---  2004  ---  הדו"ח בוחן את מדיניות מתן ההיתרים לחקלאים לעבור את הגדר על מנת לעבד את אדמותיהם, וכן את מדיניות הפעלת השערים שנועדו למעבר חקלאים באזור.

ואליום ועמיחי.  ---  גונן,מיכל  ---  2020  ---  שירים: "על אותו מרידיאן גאוגרפי / תחת שמים שונים / מרחק שש שעות טיסה / אני מרגישה אותך // לו יכלתי להמר בחיי / הייתי מנחשת כי / על אף תבליטי השטח / קוי הרכס שלנו מתחברים"

ואללה בסדר :  ---  מרעי,עבד אלרחמן  ---  2013  ---  דיון בהיבטים פונטיים, מורפולוגיים ותחביריים ובהקשרים הפוליטיים וההיסטוריים של התפתחות הערבית המעורבת (הכוללת אוצר מילים עברי) בשיח היומיומי ובתקשורת הפלסטיניים בישראל. הספר כולל גם מילון בן אלפי ערכים.

ואלנברג  ---  מרטון,קטי  ---   1982  ---  

ואלס איטי בסידר בנד  ---  וולר,ג'יימס רוברט  ---   1994  ---  עוד רומן מפרי עטו של מחבר "הגשרים של מחוז מדיסון"

ואלס ים תיכוני: [ואלס ים-תיכוני]  ---  אוזונר,בוקט  ---  2002  ---  ספור אהבת של מורה תורכי על רקע מלחמת אזרחים .

ואלס עם באשיר.  ---  פולמן,ארי. פולונסקי,דוד  ---  2009  ---  עיבוד קומיקס לסרט האנימציה הדוקומנטרי, העוסק במהות הזכרון האישי והלאומי ובאופן בו הם מתעצבים בתנאי פוסט-טראומה. גיבור הסרט (והספר) מנסה לדלות מזכרונו את קורותיו בשלושת הימים הראשונים של מלחמת לבנון.

ואלס עם חתולה  ---  יוסטון,פאם  ---   2001  ---  עשרה סיפורים מפיה של אשה משוחררת, צלמת הנודדת בעולם בחפוש אחר צילום טוב ומאהב סביר.

ואלקירי :  ---  אורבך,דני  ---  2009  ---  מחקר בתולדות "תנועת ההתנגדות הגרמנית", קואליציה של קבוצות אנטי-נאציות שפעלו מתוך החוגים השמרניים, הצבא הגרמני והמנגנון הנאצי עצמו, מ-1938 ועד נסיון ההפיכה הצבאית וההתנקשות בהיטלר ביולי 1944.

ואם אתה מוכרח לאהוב .  ---  גולן,שמאי  ---  2008  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

ואם אתה מוכרח לאהוב :  ---  גולן,שמאי  ---  2008  ---  רומן שבמרכזו שני זוגות, זוג ניצולי שואה קשישים וכן בנם ואשתו. מעבר כפוי של הזוג המבוגר לדיור מוגן מחולל העלאה מחדש של זכרון השואה והכפפה מחדש של חיי בני הדור השני לתלאות הזכרון הזה.

ואם אתה מוכרח ליצור :  ---  גולן,שמאי  ---  2013  ---  כינוס מאמרי הבקורת שנכתבו על הרומנים, קבצי הסיפורים והמסות ויצירות אחרות של גולן (בהן תסריט הסרט 'שלושה ואחת') שעיקר עיסוקו הספרותי בחוויות ההגירה של ניצולי שואה בישראל, וכן מאמרים על כלל יצירתו וראיונות איתו.

ואם אתה מוכרח ליצור :  ---  גולן,שמאי  ---  2013  ---  כינוס מאמרי הבקורת שנכתבו על הרומנים, קבצי הסיפורים והמסות ויצירות אחרות של גולן (בהן תסריט הסרט 'שלושה ואחת') שעיקר עיסוקו הספרותי בחוויות ההגירה של ניצולי שואה בישראל, וכן מאמרים על כלל יצירתו וראיונות איתו.

ואם בגבורות :  ---  חטיבה,נירה  ---  2023  ---  מחקר המבוסס על ראיונות עומק עם 40 אנשים שחצו את גיל 80 ובוחן את תפיסותיהם לגבי פרק החיים שהם מצויים בו (הפן התפקודי, המשפחתי, החברתי), מהלך החיים שחוו עד אליו (הבחירות שעשו, הוריהם, ילדיהם וכו') והעתיד הצפוי

ואם גורבצ'וב מרגל...  ---  אליקים,דוד  ---  1990  ---  ספור דמיוני על נפילת הקומוניזם

ואם היו אומרים לך.  ---  דיסטל אטבריאן,גלית  ---  2009  ---  רומן המתאר את המשבר שחווה אם צעירה כאשר היא מגלה שבנה סובל מפיגור. הגילוי גורם לה לחזור בזכרונה לעברה, בחיפוש אחר סיבה למוגבלות המולדת של בנה.

ואם המלכה תגיד כן  ---  כהן אסיף,שלומית  ---   1999  ---  

ואם השיר הזה נשמע לכם מכר  ---  יובל,חנן  ---   1993  ---  מלים ותוים.

ואם השמש תפול  ---  פרידמן,אסנת  ---   1995  ---  שירים

ואם זה היה כמו שזה יכול להיות :  ---  בנימיני קורש,לילך  ---  2020  ---  גישת הורות המשלבת קבלה עצמית, הכרה בצדדים כואבים ומצריכי שינוי ופרקטיקה של חמלה ותהליכי תיקון. הספר מתעד את חוויותיה של קבוצה בת 9 אימהות שתירגלה את השיטה ומציג עקרונות פילוסופיים לצד תרגולים מעשיים

ואם זימה אז מה ?  ---  מנוסי,דידי  ---   2001  ---  69 חמשירים כפולים )דהיינו:פעמיים חמש שורות עם יוצא אחד מן הכלל( העוסקים כולם בפורנוגרפיה,בלי יוצא מן הכלל. במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

ואם לא עכשיו אימתי .  ---  לוי,פרימו  ---   1987  ---  

ואם תרצה אמור :  ---  ברודצקי,מודי. וינר,דוד הלל  ---  2007  ---  ספר המתעד תשעה דיאלוגים שבמוקדם פרשיות מן המדרש ומן האגדה. המחברים, שביניהם פערי גיל, ותרבות, מלבנים את הסוגיות תוך פניה למקורות ענפים כשהם קושרים בין הפרשיות השונות ובין בעיותיהם של החיים המודרניים.

ואם תרצה אמור :   ---  ברודצקי,מודי. וינר,דוד הלל  ---  2007  ---  ספר המתעד תשעה דיאלוגים שבמוקדם פרשיות מן המדרש ומן האגדה. המחברים, שביניהם פערי גיל, ותרבות, מלבנים את הסוגיות תוך פניה למקורות ענפים כשהם קושרים בין הפרשיות השונות ובין בעיותיהם של החיים המודרניים.

ואמונתך בלילות  ---  וולבה,רבקה  ---   1996  ---  זכרונות שואה

ואמונתך בלילות  ---  לב,יוסף  ---  תשנ"א  ---  

ואמונתך בלילות :  ---  ליכטנשטיין,יחזקאל שרגא  ---  2017  ---  המשך מחקרו של ליכטנשטיין בהתמודדות הפוסקים בימי השואה עם דילמות מוסריות במצבי קיצון. נידונות שאלות רבות בהקשרים קונקרטיים בתחומי הפלה מלאכותית והריגת יילודים, חניקת תינוק בוכה בשעת חיפוש ואכילת בשר אדם

ואמונתך בלילות :  ---  ליכטנשטיין,יחזקאל שרגא  ---  2017  ---  המשך מחקרו של ליכטנשטיין בהתמודדות הפוסקים בימי השואה עם דילמות מוסריות במצבי קיצון. נידונות שאלות רבות בהקשרים קונקרטיים בתחומי הפלה מלאכותית והריגת יילודים, חניקת תינוק בוכה בשעת חיפוש ואכילת בשר אדם

ואן גוך  ---  אודה,ויליאם  ---   1994  ---  ביוגרפיה קצרה עם רפרודוקציות. פורמט אלבומי מתרגם: מאיר ויזלטיר

ואן גוך :  ---  ארטו,אנטונן  ---  2023  ---  מסה שכתב התיאורטיקן ןהאמן הרב-תחומי הצרפתי לאחר ביקור בתערוכה של ואן גוך בפריז וכתגובה למאמר שקומם אותו. במאמר זה טען פסיכיאטר כלשהו שערכן של יצירות ואן גוך הוא פרי אפשרות אקראית של הפרעות הנפש שלו

ואן גוך בתל אביב .  ---  רובין,כרמלה ואחרות (אוצרות)  ---  2008  ---  

ואן גוך בתל אביב. [ואן גוך בתל-אביב].  ---  רובין,כרמלה ואחרות [עורכות]  ---  2008  ---  קטלוג תערוכה העוסקת בהיטמעות האתוס הסגנוני של ואן גוך, והמיתוסים הנלווים אליו,באמנות ובתרבות הישראלית. בין האמנים המוצגים רוב בכירי "אופקים חדשים" ו"עשר פלוס", וכן מוקדמים יותר ואמנים בולטים משנות ה-70.

ואנה שרה  ---  טילי,מג  ---   1997  ---  סיפור אמיתי

ואנה שרה  ---  טילי,מג  ---   1997  ---  רומן, ספורה של ילדה הסובלת מהתעללות מינית סדרת ספור אמיתי. מאנגלית: שרון פרידן

ואנו כשני רקדנים :  ---  לידר,דויד [לידר,דוד]  ---  2013  ---  "במרירות קפה אל יום נולד / את פועמת בתוכי // כאדים עולים מים / ועמם תשוקת רקפת. / קרם גוף על השולחן - / עקבות מן הרכות // ממהר אל הפנקס / מחשבותי כאבקנים." (שיר ללא שם)

ואנונו והפצצה  ---  ואנונו,מאיר ואחרים  ---   1998  ---  דברים בכנס "דמוקרטיה, זכויות אדם ומרדכי ואנונו", ת"א 6991. חשיפת האמת מאחרי מעצרו של ואנונו,האיש שהתריע על המתרחש בקמ"ג

ואנחנו היינו עוד ילדות.  ---  הראל דור,גליה  ---  2020  ---  רומן העוסק בחברות בת עשרות שנים בין שלוש נשים, כזו שהחלה ברעננה של שנות השמונים והמשכה במסע חוצה יבשות כדי לחפש אחר אחת מהן.

ואנחנו משלמים את המחיר  ---  ארבל,אילנה  ---   1993  ---  באמצע היום תחנה מרכזית / פלפל, שוארמה, מוסיקה מזרחית / קונים ומוכרים מכל הבא ליד / העסקים כרגיל, נחת גם הסקאד /...

ואנחנו קמנו ונתעודד .  ---  צולמן,נתן ואחרים  ---    ---  + תקליטור .

ואנחנו שרנו :  ---  כרמל וולף,הניה. כרמל צוקר,אילונה  ---  1999  ---  מפולנית : רות שטרן

ואני אעלה באש :  ---  ידעיה,רונית  ---  2023  ---  ארבעה סיפורים.

ואני בעצם לא לבד.  ---  יפה,צאלה  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מערכת יחסים הנרקמת בין צעירה ירושלמית לבין סטודנט לעבודה סוציאלית המרותק לכסא גלגלים.

ואני בשלי  ---  אמיר,אהרן  ---   1997  ---  ארץ, זהות, לשון, ספר, שלח המשך ל"מטעני צד". קובץ מאמרים ועיונים.

ואני בתוך.  ---  סרי,אייל  ---  2004  ---  שירים: "כמיהתי שותקת, / אינה יודעת מעצור. / ביעף חולפת / על פני שדות דמע-אור. / מקום בו יושבת חכמה, / רוקמת סריג צבעוני, / מקום בו נפגשת הלבנה / משאירה שובל סימני שאלה ארגמני. // ..."

ואני דיברתי  ---  מיר (אנדרה מונטגרנדה)  ---   1998  ---  

ואני כאן ואתה שם  ---  נאמן,יצחק  ---  1990  ---  כתובת המחבר:בראלי 14 ת"א

ואני מה אכפת לי השעון.  ---  רצון,אדם  ---  2023  ---  שירים: "בקו השלחן שבינינו מתרומם עכשו / הקיר הישן שעבר פה ממש, לפני הרמונט. / בשקט בשקט הייתי יורד ממטת הקומתים, / עובר דרך קירות כמו חוצה מים, מאמין שמישהו / חיב להיות שם. אני כאן, ..."

ואני מה אכפת לי השעון.  ---  רצון,אדם  ---  2023  ---  שירים: "בקו השלחן שבינינו מתרומם עכשו / הקיר הישן שעבר פה ממש, לפני הרמונט. / בשקט בשקט הייתי יורד ממטת הקומתים, / עובר דרך קירות כמו חוצה מים, מאמין שמישהו / חיב להיות שם. אני כאן, ..."

ואני צחקתי נורא.  ---  שקלובסקי,רחל  ---  2010  ---  "הצרך המטפש לומר את דבר האהבה/ להגיד 'אני אוהבת אותך'/ הוא צרך עז, פראי,/ בלתי ניתן לשליטה,/ וכך, אף שהתבונה אומרת: "אל תגידי לה!"/ הלחץ בחזה המלא רגש/ ובפה/ דוחף מלים אלה החוצה/ ומקלקל הכל."

ואני קשר אחד :  ---  פלומבו,בתיה  ---  2017  ---  "הייתי רוצה להיות נהר/ מתעקל, משנה כוון,/ גועש, שקט, אוסף, מדלג/ לעתים נחסם, עוצר, מתיבש/ והופך לאין/ לעתים מתחפר/ וצץ שוב./ לא חוזר אחורה."

ואני רק רציתי לפסוע.  ---  ענבל,מלכה  ---  2021  ---  תערוכה המציגה סדרת תצלומים של פחים חלודים אשר עליהם מוקרנת אלומות אור דרך חרכי נייר.

ואני שנתקתי מבלי הגמל. [""ואני שנתקתי מבלי הגמל"]  ---  פרוסט,מרדכי  ---  2002  ---  חיבור אוטוביוגרפי המגולל את קורותיו של המחבר על רקע ילדותו בוינה בשנות העשרים של המאה ה-20, עלייתו ארצה,שירותו בפלמ"ח ופעילותו הממסדית בחו"ל.

ואני תפילתי... :  ---  שנפ,לאה  ---  1998!!!  ---  לקט ספורים, זכרונות והגיגים פרי עטה של הסופרת ניצולת השואה ויראת השמיים, המרבה לפרסם ספרים בשפה ההונגרית.

ואני תפלה : (ואני תפילה) : יוסף במצרים.  ---  זהרי,מנחם  ---  2014  ---  סקירת 161 היקרויותיו של השורש 'פלל' במקרא - כשם עצם וכהטיות פעלים בבניין התפעל ובבניין פיעל,בליווי הערות. הספר כולל גם מאמר על נקודות מפגש בין המחקר המקראי למחקר האגיפטולוגי בהקשרן של פרשיות יוסף במצרים

ואני תפלתי  ---  ויס,הלל  ---  תשנ"א  ---  אנתולוגיה

ואני תפלתי : [ואני תפילתי] :  ---    ---  2009  ---  סידור תפילה המשקף את עולם האמונות והערכים של היהדות הקונסרבטיבית: שיוויון, קהילתיות, אהבת אדם ופלורליזם רעיוני-הלכתי. הסידור מקיף את ימות החול, שבת ומועדים, טקסי חיק המשפחה ומעגל החיים ועוד.

ואני תפלתי : [ואני תפילתי] :  ---    ---  2009  ---  סידור תפילה המשקף את עולם האמונות והערכים של היהדות הקונסרבטיבית: שיוויון, קהילתיות, אהבת אדם ופלורליזם רעיוני-הלכתי. הסידור מקיף את ימות החול, שבת ומועדים, טקסי חיק המשפחה ומעגל החיים ועוד.

ואנכי לא ידעתי.  ---  אלינסון,אריקה  ---  2006  ---  אוטוביוגרפיה אשר פורשת את מסכת חייה של המחברת מילדותה בתקופת השואה ודרך התלאות והקורות אותה בשנים שבאו לאחר מכן - המעבר מהונגריה לצרפת ומשם לארץ ישראל.

ואנקמה :  ---  שרון,רועי  ---  2023  ---  מחקר עיתונאי מעמיק החושף מסמכים ומידע רב שעדיין לא פורסמו. הספר מנתח שורת מקרים ופרשיות, מהאחים קהלני וברוך גולדשטיין ועד הרציחות של משפחת דוואבשה ושל מוחמד אבו-חדיר: המניעים, שיטות הפעולה, האנשים ועוד

ואנקמה :  ---  שרון,רועי  ---  2023  ---  מחקר עיתונאי מעמיק החושף מסמכים ומידע רב שעדיין לא פורסמו. הספר מנתח שורת מקרים ופרשיות, מהאחים קהלני וברוך גולדשטיין ועד הרציחות של משפחת דוואבשה ושל מוחמד אבו-חדיר: המניעים, שיטות הפעולה, האנשים ועוד

ואסו  ---  קוטנר,מנחם  ---  2001  ---  רומן ביוגרפי הבנוי מקטעים מתפייטים אשר חלקם הזויים

ואסטו :  ---  אריה,רוהיט  ---   2002  ---  החלופה ההינדית לפנג-שואי: פילוסופיה ארכיטקטונית-רוחנית המייעצת במסגרות של תכנון סביבתי-אורבני ועצוב פנים.

ואסילי קנדינסקי 1944-1866 :  ---  דוכטינג,האיו  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים בפורמט אלבומי.

ואף על פי כן .  ---  סביצקי,סטפן (ע)  ---  2002  ---  

ואף על פי כן :  ---  ברקאי,אבירם  ---  2020  ---  חיבור היסטוריוגרפי המאגד שלל מקורות משניים לסקירה היסטורית של תולדות העם היהודי (לרבות החלק המיתולוגי הקדום, אליו הוא מתייחס בקריצה) ובעיקר של 140 שנות ציונות. אלה נידונים בכתיבה מסאית ומפרספקטיבה אישית

ואף על פי כן :  ---  ברקאי,אבירם  ---  2020  ---  חיבור היסטוריוגרפי המאגד שלל מקורות משניים לסקירה היסטורית של תולדות העם היהודי (לרבות החלק המיתולוגי הקדום, אליו הוא מתייחס בקריצה) ובעיקר של 140 שנות ציונות. אלה נידונים בכתיבה מסאית ומפרספקטיבה אישית

ואף על פי כן [ואף על פי כן*] :  ---  סביצקי,סטפן  ---  2002  ---  אסופת מאמרים הלקוחים מהגליונות הראשונים של כתב-העת "גליליאו" הדן בנושאים שונים: קוואנטים,עולמות ותודעה/בן-דב; משקפי היקום/קולת; מסעות לחור השחור/פירן, ואחרים

ואף על פי כן משה מלל ויוסף אמוזיג הינם הרוגי המלכות  ---  רובינשטיין,שמעון  ---   2000  ---  מבט על פרשיות לא ידועות או שנויות במחלוקת בתולדות היישוב במלחמת העולם הראשונה ובתקופות אחרות.

ואף על פי כן נוע תנוע  ---  שוברט,פ ק  ---    ---  2א

ואפילו בשנתי.  ---  בן נריה,מיכל  ---  2004  ---  רומן ביכורים.

ואפילו לראות כוכבים  ---  שמיר,משה  ---  תשנ"ד  ---  הדפסה מקובצת של ספוריו הישנים

ואצלב ולנה.  ---  טאנר,היילי  ---  2011  ---  רומן. ואצלב ולנה הם ילדי מהגרים מרוסיה לברוקלין, והם חברים קרובים ביותר מאז גיל 6. כשהם בני עשר נעלמת לנה מחייו של ואצטלב במפתיע. הוא ממשיך לחשוב עליה יום-יום, וביום הולדתה ה-17 הוא מחליט לנסות לאתרה.

ואקום  ---  ידעיה,רונית  ---   1995  ---  רומן. עמודים לספרות עברית.

ואריאציות  ---  מוקד,גבריאל  ---   1996  ---  מבחר מורחב של קטעי פרוזה פילוסופיים

ואריאציות על נושא של אלבר קאמי.  ---  קובנסקי,אדית  ---  2006  ---  השירים מופיעים בעברית ובאנגלית זה לצד זה. "אני שוברת את הדומיה/מתקפלת בין כוכבים צלולים/מצטופפים בקצה הלילה/זורמים בפרדוקס של אור גדול/../והבדיה מרכבת מחמר המים/ומטלטולי הרוח/../ברגע יוצר את כל המילים."

וארשה *  ---  גרינבוים,יצחק  ---  1953,  ---  WASRAW EMULOV כתוב בעברית

וארשה היה היתה וארשה יהודית  ---  טורקוב,יונס  ---   1969  ---  WARSZAW

וארשה קורות עיר ואם בישראל .  ---  אלופי,פרץ ארני,יהודה  ---    ---  כתוב בעברית .

וארשה תולדות יהודי וארשה .  ---  גוטמן,ישראל ואחרים  ---  1991  ---  WARSAW כתוב בעברית

ואת ארצי חלקו  ---  דן כהן,ירוחם (ע).  ---  תשס"א  ---  אוסף מקורות דתיים וחילוניים.

ואת ארצי חלקו .  ---  כהן צדק,יצחק  ---  תרפ"ח  ---  א -ב חוברות היוצאות נגד תכנית החלוקה .

ואת?  ---  זרחי,נורית  ---  2020  ---  שירים: "בסונר לויתנים קראת לי / בתשוקה עצומה מן הים / בקצר רוח של סד / הקירות - דרך פקקי העצם / אתה לוחש לי מלבן / כירח השזוף של אתיופיה / וכנגד כל צפורי הרוח תלכדנה / אצבעותי העירמות מכל השוק, / לכי עם הגב לזמן."

ואתה הנך ומעולם לא היית (ואתה הנך... ומעולם לא היית)  ---  ירושלמי,דוד  ---  2017  ---  רומן אוטוביוגרפי. המספר מתאר את ילדותו ואת גילוי נטייתו המינית ההומוסקסואלית בגיל ההתבגרות. לאחר שחתנו לעתיד נהרג בתאונה, נופל הגיבור לתהומות של ייאוש. בעזרת קרוביו הוא יוצא למסע של השלמה ואהבה .

ואתן לכם רחמים :  ---  זהרי,מנחם  ---  2012  ---  מחקר בלשון. המחבר מנתח את משמעויות המושג "רחמים" לפי 103 היקרויותיו הפרושות ברובן בספרי החזון ובמזמורי התפילה והתהילה באסופה המקראית. במוסף הוא מנתח את המושגים "אנשי חיל", "גבורי חיל" ו"בני חיל" במקרא.

ובא השמש  ---  גר,צפרירה  ---   1998  ---  

ובא לציון גואל :  ---  גורן,דותן  ---  2017  ---  מחקר הערוך לפי מעגלים גיאוגרפים מבפנים: הר הבית והכותל, אל החוץ: העיר החדשה,קבר רחל וכו'. כל פרק כולל רקע היסטורי וגיאוגרפי וכרוניקה של נסיונות הרכישה. עם פרק מיוחד על 'החברה להחזקת המקומות ההסטוריים בא"י'.

ובאו האובדים והנידחים  ---  הירש,עזריאל  ---   1992  ---  מקוטיב)פולין( לחיפה,תש"ה רומן,בחלקו אוטוביוגרפי

ובאתי על החתום.  ---  שחם גובר,אורית [שחם-גובר,אורית‎]  ---  2005  ---  רומן דרמטי המסופר בשלושה קולות. סודות מעברה של משפחה, החיה בצל זכרון השואה, נחשפים ומערערים את חיי הרגש של שלושת גיבורי הספור, זוג דודניות רחוקות ומכר מילדותן.

ובגן עטים וכתבים נתעלסה באהבים : ['ובגן עטים וכתבים נתעלסה באהבים'] :  ---  ישי,חביבה  ---  2011  ---  חיבור שעניינו שחזור ה"קורא ההיפותטי בן התקופה" (ע"פ איזר) של השירה העברית בימה"ב. הספר מנתח את העמדות התרבותיות שבתשתית השירים והטסקסטים הערביים שברקעם וכולל גם מבחר מתורגם של 50 מהסיפורים הערביים האלה.

ובדמם הבוקר יעלה .  ---  שילר,אלי ברקאי,גבריאל (ע)  ---  2005  ---  

ובדמם הבוקר יעלה : ["ובדמם הבוקר יעלה"]  ---  שילר,אלי. ברקאי,גבריאל (עורכים)  ---  2005  ---  גליון כפול המוקדש לזיכרון, הנצחה ואבלות. בין המאמרים: תרבות הזכרון וההנצחה בראשית ההתיישבות; אתרי תיעוד והנצחה לנופלים במערכות ישראל; אנדרטות ומשמעותם; הנצחת השואה בקיבוצים ועוד ועוד.

ובהגיע יאש .  ---  גלאטשטיין,יעקב  ---  1957  ---  

ובהם דגים יאמרו אהבה  ---  בהרב,מוטי  ---   1971  ---  

ובהם נהגה : ('ובהם נהגה') :  ---  בלידשטיין,יעקב  ---  תשע"ז  ---  ביאור ודיון בקובץ הלכות ת"ת במשנה תורה, מקבילותיו בכתבי הרמב"ם האחרים (ספר המורה וכו'), בחירת המקורות ודרך ארגונם (שהרי אין מסכת בנושא זה), הזיקות החדשות שיוצרת דרך הארגון, סוגיית הסמכות, חובת ההוראה וכו'

ובזמן הזה .  ---  גלסנר,אריק  ---  2004  ---  

ובזמן הזה.  ---  גלסנר,אריק  ---  2004  ---  רומן ישראלי. חייל משוחרר יוצא-בשאלה ותוהה בין עולמות הבשר והרוח.

ובחדרים האחרים כל הבנים ישנים.  ---  ברנר,שלי  ---  2018  ---  שירים : "אנשים בכתם נוסעים בקורקינט. / אני עוד אראה צעירה וכימית. // שפתים זזות מספרות על בדידותי / הטבועה היכן שהדברים מנחים. // הרצפה הצבעונית תארח לי חברה."

ובחקתיהם לא תלכו : (ובחוקותיהם לא תלכו) :  ---  שלמון,יוסף  ---  2019  ---  מבוא ו-18 פרקי מחקר העומדים על מאפייניה, תפיסותיה ומאבקיה הפוליטיים של האורתודוקסיה באירופה וא"י של המאה ה-19. נידונה הגותם של רמ"מ מרימנוב,ר' צבי אלימלך מדינוב,קלישר,רע"י שלזינגר, רי"י פרייל, פינס, ריינס, ועוד

ובחרת בחיים  ---  פישר,שושנה  ---  1988  ---  

ובחרת בחיים  ---  סטרומזה,ז'ק  ---  !1995  ---  פרקי זכרונות שואה

ובחרת בחיים .  ---  זהר,אורי  ---  תשמ"ג  ---  

ובחרת בחיים :  ---  מלמד כהן,רחמים ד"ר  ---  2003  ---  מבחר מאמרים ומכתמים השואבים מנסיונו של המחבר החולה במחלת ניוון שרירים חשוכת מרפא. הספר משלב עצות, ציטטות, קטעי שירה ופרקים מהווי החייו של המחבר.

ובחרת בחיים :  ---  פרחי,שלום  ---  2011  ---  אסופת סיפורים המתארים את ילדותו של המחבר בכפר פצ'ירה בתימן, את בריחת המשפחה לצנעא, העליה לא"י, החיים במעברה והנסיונות לבנות בית ומשפחה. בסיפורים משולבות גם מעשיות פולקלור יהודי-תימני.

ובחרתי בחיים :  ---  מלכיאור,דן  ---  2006  ---  ספור חיים וזכרונות שואה מפיו של מוניק שורץ, דודו של המחבר. מוניק ניצב מול המות פעמים אין ספור אך הצליח לשרוד בזכות נסים ותושיה.

ובימי הקדמונים : ("ובימי הקדמונים") :  ---  ליפשיץ,יוסף יצחק  ---  2023  ---  מחקר הטוען כי עד להגעת התלמוד הבבלי לאשכנז בתחילת המאה ה-10, היתה ההלכה בקהילות אלה מבוססת על מנהג אבות קדום שאף סתר בחלקו את התלמוד. הספר דן בתהליך ההטמעה של פרשנות התלמוד וירידת מעמד המנהג העתיק

ובימי הקדמונים : ("ובימי הקדמונים") :  ---  ליפשיץ,יוסף יצחק  ---  2023  ---  מחקר הטוען כי עד להגעת התלמוד הבבלי לאשכנז בתחילת המאה ה-10, היתה ההלכה בקהילות אלה מבוססת על מנהג אבות קדום שאף סתר בחלקו את התלמוד. הספר דן בתהליך ההטמעה של פרשנות התלמוד וירידת מעמד המנהג העתיק

ובין לבין  ---  געש,אלעזר  ---   2000  ---  שירים

ובינתים שבי  ---  כורת,ראובן  ---  תש"ג   ---  

ובית הלל אומרים :  ---  קולא,עמית (עורך)  ---  2018  ---  15 בירורים הלכתיים שנעשו בבית המדרש ההלכתי של ארגון 'בית הלל' ושבבסיסם נסיון לגשר בין המסורת לערכי המודרנה. השאלות נוגעות לבעלי מוגבלות שכלית ופגועי נפש, חד-מיניים, נוכרים ומיעוטים, מעמד האישה ועוד

ובכל זאת  ---  ברקת,ענת  ---   1996  ---  

ובכל זאת מתלקח האור :  ---  הלר אלאור,צפורה  ---  2022  ---  בספר גם רשימה על שירת הלר מאת נורית זרחי, ממואר על סיפור חייה מאת רנן שור, צילומי מכתבים שקבלה הלר מעגנון, שלונסקי ולאה גולדברג ועוד.

ובכל זאת שלום...  ---  דובק,אפרים  ---   1998  ---  התפתחות מסכת היחסים עם מצרים מאז ראשיתה, מפי שגריר ישראל בקהיר לשעבר.

ובכל מאודם  ---  אפלבוים אלימלך,חיים  ---  תשמ"ד  ---  

ובכן כך זה היה  ---  גרייף,קוקה לאה  ---   1999  ---  סיפורם של רופאים,אחיות ותלמידות בית ספר לסיעוד בארץ ישראל, 1491-7491. עם איורים מאת זאב

ובכן כך זה היה .  ---  גרייף,קוקה לאה  ---  1999  ---  

ובלבי חומה.  ---  בן חיים קלר,איטה  ---  2009  ---  סיפור חייה הפתלתל של המחברת, ותחילתו בפולין תחת הכיבוש הנאצי: מאימוצה כפעוטה על ידי השכנים הפולנים, העליה ארצה, גילוי והדחקת הידיעה כי הוריה האמיתיים אינם עוד בחיים, וההחלטה, בגיל 50, לחזור ולחקור בעברה.

ובלכתך בדרך :  ---  וינר דאו,ליאון  ---  2017  ---  מחקר הפורש את גישתו של רוזנצווייג להלכה, מאבן היסוד של יחסי חוק ומצווה ועד לפנומנולוגיה של קיום המצווה כהטרמת הגאולה, וממשיג לאורה 3 סוגיות מחז"ל, מטיעוני המהרש"ל והמהר"ל נגד השו"ע ומתורת חסידות איזביצא

ובנימה אופטימית זו…  ---  רביץ,לני  ---  2002  ---  הנסיון וחכמת חייו של המחבר, הם הבסיס לספר. דרך חוויותיו האישיות מלמד המחבר איך לחיות חיים הרמוניים ושמחים יותר, הספר רווי אנקדוטות בעלות אוריינטציה רוחנית.

ובסוף הסדין  ---  פלם,רוית  ---   1993  ---  שירים."אתה מתקרב אלי רוצה לגעת/המטרה לכבוש ולא רק את הלב/ וכל האמצעים משמשים למטרה/..."

ובסוף נמות .  ---  רבינא,דורון (אוצר ועורך)  ---  2008  ---  

ובסוף נמות :   ---  רבינא,דורון [עורך ואוצר התערוכה]  ---  2008  ---  עבודות אמנות "צעירה" מסוגים שונים, ומספר מאמרים בנושא. בין הכותבים: דורון רבינא, בעז נוימן וניסן שור. הטקסט בעברית ובאנגלית.

ובצפיפות  ---  בר יוסף,חמוטל  ---  1990  ---  

ובצריף בוכה הילד :  ---  הרוסי,עמנואל (נובוגרבלסקי,עמנואל)  ---  2021  ---  שירים שנכתבו לאחר עליית המשורר לארץ ב-1924. לכל אחד מהשירים מצורף כתב היד המקורי או העתקה מאוחרת בכתב ידו.

ובשנה השביעית א :  ---  הוטרר,בועז  ---  2018  ---  מחקר במכלול ההיבטים של כל אחת משנות השמיטה בא"י החל משנת תרל"ה: ההלכתי, החקלאי, הכלכלי והחברתי. מחצית מהספר מוקדשת לשמיטת תרמ"ט, הדיונים לקראתה, הפולמוס וגיבוש היתרי העבודה - כל מושבה נידונה בנפרד

ובשקט באה החוכמה. […ובשקט באה החוכמה]  ---  אקסלי,הלן  ---  2002  ---  אסופת ציטטות ואמרות נוסכות שלווה פרי משנתם של הוגים ואנשי רוח שונים, המלווים באיורים המצטיינים בתום ואידיליה.

ובשקט הולך וגובר.  ---  עלון,צדוק  ---  2023  ---  שירים: "בחכתי ברחוב / בשעה שבה רגילה היתה לראות / את כלבתי שאינה מהלכת עוד לצדי / כלבתה של חברתי נושאת / אלי / עינים מתגעגעות. // אז אני מגלה / כי אב קדמון אחד להן."

וגם ביתא כבר איננה  ---  בן צבי,רות  ---   1996  ---  רומן, החיפוש אחר הזהות הישראלית

וגר זאב עם זאב :  ---  אלפר,יוסף  ---  2001  ---  סיפורו של מבצע צ'רלי שבמסגרתו התנהלו בשנת 1995 שיחות בין קבוצת מתנחלים ובכירים באש"ף. הספר מכיל עדויות,תיעוד המפגשים, פרוטוקול שיחות מפורט ועוד.

וגר זאב עם זאב :  ---  אלפר,יוסף  ---  2001  ---  סיפורו של מבצע צ'רלי שבמסגרתו התנהלו בשנת 1995 שיחות בין קבוצת מתנחלים ובכירים באש"ף. הספר מכיל עדויות,תיעוד המפגשים, פרוטוקול שיחות מפורט ועוד.

וגר זאב עם כבש  ---  שולוב,אהרון  ---   1981  ---  

ודאות.  ---  תיין,מדלן  ---  2008  ---  רומן שבמרכזו צעירה קנדית, מפיקת תכניות תעודה, היוצאת להתחקות אחר סיפורי העבר של הוריה במזרח אסיה. היא חושפת את פרטי אהבת הנעורים של אביה, הגירתו ונישואיו עם אימה, וחזרתו אל הקשר הלא-פתור שהותיר במלזיה.

ודאי :  ---  גפני,מרדכי  ---   2001  ---  השקפתו היחודית של המחבר על המושג דבקות.הוודאות הבסיסית של היותי אדם בעל ערך היא לדבריו התכלית הנכספת של החיים הרוחניים

ודברת בם : [לקסיקון לשיפור הניבים]  ---  שנון,אליהוא  ---  תשס"ט  ---  לקסיקון הכולל כ-2000 ניבים וביטויים ציוריים שתורגמו לעברית מעשרים שפות שונות. הניבים ניתנים בשפת/שפות המקור ובגרסאותיהם העבריות ומוצעות להם חלופות מן המקרא, התלמוד והמדרשים בציון מקורותיהן.

ודגלו עלי אהבה :  ---  בן מנחם,א.  ---  2014  ---  סיפור אהבה של טרום קום המדינה. רותי ואורי מתאהבים במבט ראשון, אך נסיבות חייה של רותי מאלצות אותה לנסוע לארה"ב. בפגישתם בישראל 20 שנה לאחר מכן מגלים השניים, כעת בעלי משפחות, שאהבתם לא דעכה ולו במעט.

ודוביצה ספר זכרון לקהילות ודוביצה אנדריכוב קלווריה  ---  יעקובוביץ,דוד  ---  1967  ---  NORAKIZ TOLIHEK ECIWODAW WOHCYRDNA AJAWLAK ECINELSYM AHCUS כתוב בעברית

ודוי של חצות  ---  דיהמל,ז'ורז'  ---  1941  ---  מצרפתית - א ל יעקובוביץ

ודויים.  ---  רוסו,ז'אן ז'אק  ---  1955  ---  מצרפתית - אליהו מייטוס

ודוים  ---  לנדא,יהודה ליב  ---    ---   א

ודורך על במתי ים :  ---  איילי דרשן,נגה  ---  2016  ---  מחקר המנתח את כלל הגרסאות הכתובות של המיתוס הקדום על נצחון אל הסער על הים - בספרות המצרית, החורית-חתית, האוגרית, הבבלית, המקראית והסורית; את דרכי עיבודו בכל תרבות,ואת התמורות התיאולוגיות והחברתיות שהן משקפות

ודורך על במתי ים :  ---  איילי דרשן,נגה  ---  2016  ---  מחקר המנתח את כלל הגרסאות הכתובות של המיתוס הקדום על נצחון אל הסער על הים - בספרות המצרית, החורית-חתית, האוגרית, הבבלית, המקראית והסורית; את דרכי עיבודו בכל תרבות,ואת התמורות התיאולוגיות והחברתיות שהן משקפות

ודיק .  ---  בהט,יעקב רון,מרדכי  ---  1980  ---  

ודרך אין אחרת :  ---  ברג,אביחי  ---  2021  ---  17 סיפורי גבורה מתש"ח המבוססים על ראיונות. מתוארים מבצעים של פלגות הלילה המיוחדות והפלי"ם; קורותיהן של שיירות נבי דניאל והל"ה; קרבות שער הגיא, לטרון, גוש עציון, הקסטל והנגב; פעילות החבלנים ואנשי הש"י, ועוד

ודרך אין אחרת :  ---  ברג,אביחי  ---  2021  ---  17 סיפורי גבורה מתש"ח המבוססים על ראיונות. מתוארים מבצעים של פלגות הלילה המיוחדות והפלי"ם; קורותיהן של שיירות נבי דניאל והל"ה; קרבות שער הגיא, לטרון, גוש עציון, הקסטל והנגב; פעילות החבלנים ואנשי הש"י, ועוד

והאיל לא נאחז בסבך :  ---  בוסק,יוסף  ---  1986  ---  עברית - מאיר בוסק . עריכה- אריה חרן .

והאיש משה ענו מאד : ["והאיש משה ענו מאד..."] :  ---  גיא,רבקה. לנדא,ארי יהושע [עורכים]  ---  2009  ---  ביוגרפיה של מייסד ומנהל ביה"ס התיכון עירוני ה' בת"א וחוקר יהדות פולין במאה ה-20. הספר מכיל מבחר ממאמריו והרצאותיו, מתאר את מפעלי ההנצחה שיזם, ספריו והפרסים בהם זכה בשני תחומי עיסוקו, וכולל עשרות מכתבים.

והאיתנים מוסדי ארץ :  ---  רגב,יואב  ---  2013  ---  ביוגרפיה של אחד ממייסדי עין השופט ומחלוצי התעשיה בנגב,מנעוריו ב'שומר הצעיר' במונטריאול, שירותו בבריגדה היהודית וב'הגנה' במלחמת השחרור, בצה"ל (כמח"ט 7 וראש מטה פיקוד דרום) ועד לכהונתו כסמנכ"ל במשרד הבריאות.

והאנגלי אז בארץ :  ---  מן,ניר [עורך]  ---  2009  ---  מאמרים העוסקים ברובם בהיבטים בטחוניים של תקופת המנדט (המחלקה לחקירות פליליות במשטרת המנדט, מחנות המעצר בלטרון, משבר הפיקוד במרחב ת"א של "ההגנה" ב-1944 ועוד) וכן ביחס למשטר המנדטורי בספרות העברית.

והאנינות תאונן באינאונות אינית  ---  רגב,מתי  ---   1993  ---  רומן סטירי)סמי-פורנוגרפי( על בקורת ספרות

והארץ אינה יודעת.  ---  קארד,אורסון סקוט. ג'ונסטון,אהרון  ---  2014  ---  רומן מד"ב. משפחת דלגדו, אזרחי כדה"א, עובדים ככורים על חללית בקצה מערכת השמש. כשהם מבחינים בגוף ענק הנע במהירות האור לכיוון הארץ הם מבינים שהאנושות בסכנה, אך כושלים בשידור המסר ומלחמה יקומית פורצת.

והארץ לא תימכר לצמיתות :  ---  כץ,יוסי  ---  2002  ---  דיון בעקרון אי מכירתן של קרקעות השייכות למדינת ישראל מבחינת הסיבות,ההליך החקיקתי,הרקע ההסטורי והעמדות הפוליטיות.

והארץ מלאה :  ---  טל,אלון  ---  2017  ---  לאורך שנים רבות המריצה המדינה את עלית הילודה, שלא להזכיר את ה'פרו ורבו' היהודי והריבוי הטבעי הבדואי והפלסטיני. עתה, קיים פיצוץ אוכלוסין הבא מבחינות רבות על חשבון איכות החיים והגיעה העת לגישה שונה לנושא.

והארץ עודנה עומדת .  ---  שנהב,דינה  ---    ---  

והארץ עודנה עומדת.   ---  שנהב,דנה  ---  2009  ---  קטלוג התערוכה של האמנית שהוצגה בבית קנר, גלריה עירונית לאמנות ברשל"צ. שנהב עוסקת בעיקר במדיום המיצב והפיסול ובתערוכה זו מתייחסת אל היער כדימוי מפתח. כולל מאמר קצר מאת האוצרת.

והארץ תדשא.  ---  דגן קניאל,אסתר  ---  2018  ---  שירים : "עשה לך כפור בני/ וחזר על הדברות/ שנתן לך האלהים/ במתנה/ שנן אותם/ דבר אחר דבר/ בלכתך ובקומך/ נגן אותם, שיר אותם/ בכל נפשך ובכל מאודך/ עשה לך כפור קטן בני." ("כיפור")

והארץ תרעד :  ---  בן עזר,אהוד  ---  2014  ---  רומן המתרחש בארץ ישראל (בעיקר בצפת, י-ם, יפו ופ"ת) של המאה ה-19 והמגולל אירועים מחייהן של מספר דמויות על רקע תהליכים וציוני דרך הסטוריים: פרעות צפת, העלייה הראשונה, גיבושה של ההתיישבות החקלאית ועוד.

והאשה אדמה שקופה  ---  פלד,אלונה  ---   1993  ---  ...לא,לא אעזוב את המרצפת הזאת/הנה, אני מחכה./אמשיך לצרוב בה חריטות,/אני יודעת,/אתה תבוא מחדש.

והגדולה שבהן היא האהבה.  ---  פיין,יונתן  ---  2003  ---  רומן. אישה ישראלית נוסעת בין ניו יורק,ספרד ותל אביב ומנהלת שיחות חשבון נפש נוקבות עם נשות העלייה השנייה.

והגדת לבניך  ---  אורקין,מאיר  ---   1990  ---  

והגדת לבניך  ---  אורקין,מאיר(ע).  ---  1990  ---  חברי קבוץ עברון מספרים את קורותיהם בתקופת השואה

והגדת לבנך  ---  אקרמן טידר,אידה  ---  תשס"ב  ---  זכרונות שואה

והגדת לבנך :  ---  פלג,יצחק  ---  2018  ---  דיון מפרספקטיבה חינוכית-ערכית בהיבטים שונים באופן ציונם של חגי ישראל, היוצרים תחושת זהות לאומית, ובדרך לעשות בהם שימוש בישראל הריבונית מבלי לפגוע בזהות אישית ובפלורליזם. נידונים בהרחבה פסח וכן זכר השואה

והגדת לבנך :  ---  גור אריה,מיכל  ---  1981  ---  

והגדת לבנך :  ---  ארנון,דוד [עורך ראשי]  ---  2012  ---  הגדה מהודרת הכוללת פרט לטקסט המסורתי גם סרגל זמנים שתחילתו ב-1290 לפנה"ס ביציאת מצרים ושמפרט אירועים רבים בתולדות העם היהודי. ההגדה מעוטרת בעשרות יצירות אמנות, פולקלור ויודאיקה, צילומים ותעודות היסטוריות.

והגיא ביניהם.   ---  עובדיה,יניב  ---  2015  ---  רומן המתרחש במציאות עתידית בה דעא"ש מצליח להמריד את האוכלוסיה הערבית בישראל ולנתק ערים מריבונות המדינה. אורן, קצין מיחידת המסתערבים, מגלה שמכרתו הערביה נוצריה נחטפה וחודר ליפו הסוררת כדי לחלצה.

והגיענו לזמן הזה.  ---  סגר,עידן  ---  2022  ---  מדע בדיוני דיסטופי : בשנת 2068 שורר בממלכת יהודה, לשעבר מדינת ישראל, משטר תיאוקרטי מלוכני מדכא. במקביל מתרחש בארה"ב אירוע שבו תאגיד מגשים לאזרחים את רצונותיהם, זאת בעבור תמורה כבדה מנשוא.

והגית בו .  ---  מילנר,אחיטוב  ---    ---  

והגעגועים סגורים בי :  ---  שרף גולד,נילי רחל  ---  2018  ---  כמאה מכתבי אהבה שכתב יהודה עמיחי לנמענת אחת, הובילו את הסופרת לתובנות מקוריות על חייו של המשורר ועל יחסו אל הגרמנית, שפת אמו. בנוסף על היותו סיפור חיים מרתק, הספר משנה את התפיסה לגבי שירתו של עמיחי.

והגעגועים סגורים בי :  ---  שרף גולד,נילי רחל  ---  2018  ---  כמאה מכתבי אהבה שכתב יהודה עמיחי לנמענת אחת, הובילו את הסופרת לתובנות מקוריות על חייו של המשורר ועל יחסו אל הגרמנית, שפת אמו. בנוסף על היותו סיפור חיים מרתק, הספר משנה את התפיסה לגבי שירתו של עמיחי.

והדברים עתיקים :  ---  הלוי,בנימין  ---  1985  ---  עריכה מדעית - אפרים שפירא . עריכה לשונית - יעקב רבי .

והדרך עודנה נפקחת לאורך : ("והדרך עודנה נפקחת לאורך : ")  ---  עמנואל לוי,דליה ואחרות  ---  2018  ---  ניתוח ספרות מקרים של מנהלות בתי ספר יסודיים כדרך להדגמת מנהיגות חינוכית וכלי להכשרה פדגוגית למנהלות. בפרקים: מנהלות חדשות, הקשר בין סגנון מנהיגות וצריכת מידע, פדגוגיה ושיעורי בית, קליטת מורים חדשים ועוד.

והדרך עודנה...  ---  ורשבסקי,שמואל  ---  2021  ---  אוטוביוגרפיה של מי שהקים את אחד ממשרדי הפרסום הגדולים בישראל : ש"ו מספר על ילדותו הירושלמית בשנות ה-40, חיבתו לקולנוע, ניסיונו בעיתונות, תחילת דרכו בפירסום, חייו בארה"ב ובחזרה בארץ.

וההיפופוטמים התבשלו בתוך הבריכות שלהם .  ---  בורוז,ויליאם ס קרואק,ג'ק  ---  2011  ---  

וההיפופוטמים התבשלו בתוך הבריכות שלהם.  ---  בורוז,ויליאם ס. קרואק,ג'ק  ---  2011  ---  רומן מאת שני ענקים ספרותיים, שנכתב בהשראת מעשה רצח שבו היה מעורב חברם. בשני קולות מספרים מתוארת קליקה בוהמיינית בניו-יורק של סוף מלחה"ע ה-II. בלב המעשיה נער בעל מיניות מעורפלת וגבר הומו מבוגר הכרוך אחריו.

והוא אוהב את האח הגדול .  ---  שוהם,שלמה גיורא רוזנשטיל,פראנסיס (ע)  ---  1985  ---  

והוא אחר  ---  בלס,שמעון  ---  1991  ---  רומן על רקע חיי יהודי עיראק המודרנית

והוא אחר .  ---  בלס,שמעון  ---  1991  ---  

והוא אחר.  ---  בלס,שמעון  ---  2005  ---  מהדורה חדשה לרומן משנת 1991. אינטלקטואל יהודי עיראקי שהתאסלם משחזר בערוב ימיו את ספור חייו וספור משפחתו על רקע עיראק המודרנית של המאה ה-20.

והוא האור :  ---  גולדברג,לאה  ---  2006  ---  

והוא האור.  ---  גולדברג,לאה  ---  2005  ---  בעת שובה של נורה לביתה שבקובנה בתום שנת לימודים בברלין, הבית מלא בהתרחשויות שרק מעצימות את זרותה למשפחתה ולזהותה. אמה מחליטה להתגרש מאביה וחבר מחליט לבקר לאחר 25 שנות העדרות- וסיבת ביקורו חידתית.

והוא היה לאגדה : ["והוא היה לאגדה"] :  ---  שדה דפני,איזה  ---  2011  ---  זכרונות ביתו של שדה. הספר עוסק גם בפעילותו בגדוד העבודה, בהגנה, בפלמ"ח, בחטיבה 8 וכו' (בעיקר ע"ס סיפורי חבריו לנשק), אך מטבע הדברים מתמקד בפן המשפחתי ובתפיסת האיש והאירועים ע"י המחברת כילדה וכנערה.

והוא ימשול בך? :  ---  גרוסמן,אברהם  ---  2011  ---  מחקר בתפיסותיהם של 20 פילוסופים, חסידים, מקובלים, בעלי הלכה ופרשני מקרא לגבי מעמד האשה. הספר בוחן את מגוון עמדותיהם על-רקע השקפת עולמם הדתית, חוגם החברתי, זיקתם לפילוסופיה היוונית, סביבתם הנוכרית וכו'.

והוא פלא אדם  ---  עוז ארי,יאיר  ---   1994  ---  ספורים בהווי ובנחוח תימני

והוא פלא אדם  ---  עוז ארי,יאיר  ---   1994  ---  ספורים בהווי ובנחוח תימני

והוא פלאי  ---  מלצר,אביב (ע)  ---   1998  ---  מחשבת ישראל - הרצאות מיום עיון, מאמרים של פלאי, לזכרו, וביבליוגרפיה של כתביו

והזוכים הם :  ---  ויניצקי,מאיה. רוזנברג,נועה (אוצרות)  ---  2015  ---  קטלוג עבודות של 36 אמנים ומעצבים ממגוון רחב של תחומי עשייה, זוכי פרסי משרד התרבות לשנת 2014 - פרס מפעל חיים (שאול באומן, מייסד כתב העת 'סטודיו') ופרסי האמנות הפלסטית, עידוד היצירה, העיצוב והאמן הצעיר

והזעם עוד לא נדם .  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2008  ---  

והזעם עוד לא נדם.  ---  אפלפלד,אהרן  ---  2008  ---  סיפור חייו של ברונו - יהודי שנולד גידם ושעל ידי חישול גופו ורוחו ניצל מאימי השואה ושם לעצמו למטרה ללמד את שאר היהודים את לקחה.

והיא הפכה ל...  ---  אובידיוס. בוזגלו,שמעון (עורך)  ---  2015  ---  מבחר שירי עלילה מתוך יצירת המופת האפית 'מטמורפוזות', הנשענת על הסיפורים והמיתוסים של העולם הקלאסי ושל המזרח הקרוב. המתרגם הוסיף פרקי רקע תמציתיים בפתח השירים והערות.

והיא הפעימה.  ---  גור שילה,אביבה  ---  2009  ---  קובץ המרכז את שיריה של השחקנית והמשוררת אשר נתגלו לאחר מותה, לצד שירים שפורסמו בספרה "צליל נודד" .

והיא רק ילדה (...והיא רק ילדה) :  ---  גבאי,שלום  ---  תש"פ  ---  ספור עלילה שבין גיבוריו זוהר הקב"ה. ילדתו של אדם לוקה בסרטן, אך ליבו מלא באמונה, משלים וביטחון.

והיא שעמדה :  ---  נחליאל,נירה. ישראלי,ענת [עורכות]  ---  2012  ---  הגדה שמקורה בסדר הנשים הנערך במדרשה באורנים. לטקסט המסורתי נוספו מדרשים/פרשנויות העוסקים ברעיון החירות בהקשרן של מוסכמות חברתיות, בדמויות הנשים בסיפור יציאת מצרים ובנקודת מבט נשית על תכני ההגדה.

והיא שעמדה :  ---  נחליאל,נירה. ישראלי,ענת [עורכות]  ---  2012  ---  הגדה שמקורה בסדר הנשים הנערך במדרשה באורנים. לטקסט המסורתי נוספו מדרשים/פרשנויות העוסקים ברעיון החירות בהקשרן של מוסכמות חברתיות, בדמויות הנשים בסיפור יציאת מצרים ובנקודת מבט נשית על תכני ההגדה.

והיא תהילתך :  ---  בן דב,ניצה  ---  2006  ---  קריאה פרשנית פתוחה במבחר מיצירותיהם של השלושה. מסת המבוא מוקדשת לדיון בהשפעתו של עגנון על יהושע ועוז.

והיא תהילתך :  ---  בן דב,ניצה  ---  2006  ---  קריאה פרשנית פתוחה במבחר מיצירותיהם של השלושה. מסת המבוא מוקדשת לדיון בהשפעתו של עגנון על יהושע ועוז.

והיד רושמת  ---  שילוני,אשר  ---  1991  ---  זכרונות ורשימות

והיה אם...  ---  הירש,עמנואל  ---  2006  ---  רומן ביכורים המגולל את ספור חייו של שמואל שטרן, נער צעיר ומחונן אשר התחנך על ברכי הדת ועם השנים חווה שבר אמונה עמוק בעקבות חשיפתו לעולם המדע.

והיה באחרית הימים :  ---  כהן צמח,דוד  ---  2019  ---  מחקר ספרותי-בלשני הבוחן את הזיקות בין סיפורי ראשית הימים בבראשית לחזון אחרית הימים בישעיה ובין מבני המעטפת של ישעיה והחומש, ותוך כך מציע תימוכין לסברת אחדות ישעיה (בעריכת תלמידיו שכתבו את פרקים מ' - ס"ו)

והיה ברכה :  ---  בר אור,מרדכי  ---  2022  ---  תשתית רעיונית לתודעה אישית, חברתית ולאומית חדשה, המשלבת תפיסות מהיהדות (בעיקר מפרשנויות של מושג עץ החיים בסיפור גן עדן) ומה"פסיכולוגיה החיובית". על-סמך אלה מוצג חזון של קיום "מבורך" - כלכלי, בין-אישי וכו'

והיה המישור לעקוב  ---  פלנט,שמואל  ---   1960  ---  איך לאזן תקציבים חובות לאומיים כבדים וכו' וכו. אלה הם פירות העשיה הסוציאליסטית במדינה. סקירה עובדתית

והיה העקוב למישור  ---  עגנון,ש"י  ---  1919  ---   הציורים מאת בודקה (יוסף בודקו)

והיה לי היפה.  ---  בוזגלו,שי  ---  2017  ---  שירה ארוטית "המטה החורקת / משדרת לשכני / אהבה / יותר / מכל מלה / כתובה." מתבוננת "כל גדלתה / של / תל אביב / מתנקזת ליכלת / מחפשי החניה / להעלם / עמק עמק / בחרכי המרצפות..."

והיה נותן שמות  ---  בן אריה,יגאל  ---   1996  ---  

והיה שם הים.  ---  סגל,טלי  ---  2022  ---  3 מסות : האחת פורשת כנף אסוציאטיבית משירו של יאיר הורביץ "קו השושנה". השניה מספרת על מעשיה קדומה בה המלך יורד מחופש אל עמו. בהמשך המעשיה פוגשת המחברת את רבין עורך קניות. ה-3 עוסקת בפסל ונוס ממילו.

והיה שם הים.  ---  סגל,טלי  ---  2022  ---  3 מסות : האחת פורשת כנף אסוציאטיבית משירו של יאיר הורביץ "קו השושנה". השניה מספרת על מעשיה קדומה בה המלך יורד מחופש אל עמו. בהמשך המעשיה פוגשת המחברת את רבין עורך קניות. ה-3 עוסקת בפסל ונוס ממילו.

והיו אחד בידי.  ---  קלינסקי,איתן  ---  2007  ---  שירים פוליטיים אשר מרבים להתכתב עם המקורות היהודיים.

והיו בראש לבשר אחד  ---  געש,אלעזר  ---   1993  ---  שירים." פוסע ברחובות הכרך/בנפש קין הבל מתחרים/אחד טורח/וגם יקצור פרי הלולים/רב אשרו עת יחמיאו הבריות."

והיו הנעליים מאושרות :  ---  שרירא,שושנה. כהן,אריאל  ---  2011  ---  חליפת מכתבים המתארת בין היתר את חיי הספרות, התרבות והעתונות של התקופה. בני הזוג הם סופרת שפרסמה ב'דבר', 'הארץ' ו'הבוקר' ומשפטן-רו"ח, שנמנו על ה'חוגים האזרחיים' ביישוב. בספר מאמרים על כתביה של שרירא ועל הבריגדה.

והיו הנעליים מאושרות :  ---  שרירא,שושנה. כהן,אריאל  ---  2011  ---  חליפת מכתבים המתארת בין היתר את חיי הספרות, התרבות והעתונות של התקופה. בני הזוג הם סופרת שפרסמה ב'דבר', 'הארץ' ו'הבוקר' ומשפטן-רו"ח, שנמנו על ה'חוגים האזרחיים' ביישוב. בספר מאמרים על כתביה של שרירא ועל הבריגדה.

והיו לאחדים בידך  ---  שרלו,יובל  ---  תש"ס   ---  משנתו של הרי"ד נדונה תוך השוואה למשנתו של הרב קוק. ספרית הגיונות.

והיו עיניך ראות את מוריך  ---  קאפח,אהרן  ---  1990  ---  ספרית המורה הדתי-תולדות ישראל

והיו עיניך ראות את מוריך :  ---  מקוביצקי,לאה גלר,יעקב  ---  תשמ"ז  ---  

והיום איננו כלה  ---  אייטמטוב,צ'ינגיס  ---   1994  ---  יום בחיי פועל מסילה קשיש בקזחסטן המבקש לקבור את ידידו בקבורה דתית,זאת על רקע השלטון הקומוניסטי. ספריה לעם.

והיום איננו כלה .  ---  אייטמטוב,צ'ינגיס  ---  2015  ---  

והיום עוטפים בזה דגים  ---  אורבך,אורי. סגל,חגי  ---   1992  ---  נבואות "שחורות" שלא התממשו של אנשי השמאל הישראלי

והיום עוטפים בזה דגים .  ---  אורבך,אורי סגל,חגי  ---    ---  נבואות חורבן ומעשיות 1967-1992.

והיינו שם שתיים  ---  טופז,טליה  ---  2001  ---  קובץ ספורים קצרים.

והייתה גם אהבה בגטו. [והיתה גם אהבה בגטו].  ---  אדלמן,מארק  ---  2013  ---  עדותו של סגן מפקד מרד גטו ורשה, איש הבונד ואי"ל שלאחר תום מלה"ע בחר להישאר בפולין. הספר, המבוסס על שיחות שנערכו איתו שנה לפני מותו, מתאר את חיי היומיום בגטו על היבטיהם האנושיים-פרוזאיים ואת פעילות אי"ל.

והייתם לנו לעיניים :  ---  גינזבורג,רותי  ---  2014  ---  מחקר בתוצרים חזותיים של 'בצלם', 'רופאים לזכויות אדם' ו'מחסום ווטש' מ-1987 עד 2007. ניתוח הצילומים (המוצלב עם דו"חות וראיונות) עומד על אופי המבט שמייצר שיח הזכויות ועל התמקמותו בין השיח האוניברסלי לזה המקומי

והייתם לנו לעיניים :  ---  גינזבורג,רותי  ---  2014  ---  מחקר בתוצרים חזותיים של 'בצלם', 'רופאים לזכויות אדם' ו'מחסום ווטש' מ-1987 עד 2007. ניתוח הצילומים (המוצלב עם דו"חות וראיונות) עומד על אופי המבט שמייצר שיח הזכויות ועל התמקמותו בין השיח האוניברסלי לזה המקומי

והילד אומר :  ---  צור,בתיה ואחרות  ---  2012  ---  סקירת תיאוריות בלשניות ופסיכולוגיות ומחקרים מהעשור האחרון העוסקים בתהליך הרכישה של שפת אם, בהתפתחות התקשורתית מהשלב הקדם-מילולי עד לכישורי שיח ויכולת נרטיבית ובקשר בין תהליכים לשוניים, הכרתיים וחברתיים.

והילד בוכה.  ---  שגיא,יעקב  ---  2005  ---  קובץ ספורים קצרים בעלי צביון סוריאליסטי העוסקים בשואה, אכזריות ועוד.

והילד הזה הוא אני .  ---  אטלס,יהודה  ---  2012  ---  ציורים: דני קרמן .

והים אנה ילך? [...והים אנה ילך?].  ---  לי,רנה  ---  2010  ---  מבחר מייצג מקבצי שירה הקודמים של המחברת, למן 1960 ועד 2000, וכן שירים חדשים שטרם נתפרסמו: "פתן הכביש/ חובק את הגבעה./ חלקלק וקר/ נוצץ בקשקשי אספלט./ ומן הצד/ נושא בכיו/ תמרור לבן/ ושפתיו חתומות."

והים אנה ילך? [...והים אנה ילך?].  ---  לי,רנה  ---  2010  ---  מבחר מייצג מקבצי שירה הקודמים של המחברת, למן 1960 ועד 2000, וכן שירים חדשים שטרם נתפרסמו: "פתן הכביש/ חובק את הגבעה./ חלקלק וקר/ נוצץ בקשקשי אספלט./ ומן הצד/ נושא בכיו/ תמרור לבן/ ושפתיו חתומות."

והים הזה ים כנרת  ---  מסג,סבינה  ---   1998  ---  שירים, עם צלומים.

והימים ימי קורונה.  ---  חשין,ליאורה  ---  2020  ---  אסופת צילומי צבע שצולמו תוך שוטטות במרחב הציבורי השומם של תקופת הסגר ושמתעדים את אווירתו. בספר צילומים של "מודעות קורונה" (בפתחי חנויות וכד'), רחובות ריקים, אביזרים נטושים, פרחים הצומחים באין מפריע ועוד

והיתה גם אהבה.  ---  אהרוני,זהרה  ---  2016  ---  שירים. "לשמוע קולך - / מנגינה לאוזניי. / לראות דמותך - / תמונה לעיניי. / לטעום שפתיך - / דבש לחכי. / לשאוף בשמך - מסד לרגליי. / לחבק ישותך - / עולם בזרועותיי" וכיו"ב.

והיתלת לבנך ביום ההוא :  ---  פאפו,אליעזר  ---  2012  ---  מחקר בקורפוס טקסטים פארודיים על ההגדה (בסגנון תרגום מסורתי ללאדינו) שהגיבו על מציאות פוליטית (השלטון העותמני, מלה"ע השניה) או על פולמוסים אידיאולוגיים פנים-יהודיים. בכרך ב' מהדורה ביקורתית של תשע הגדות.

והכל כידוע אמת  ---  דולן,צפורה  ---  1990  ---  

והכל מאד מין.  ---  שם בה אילון,אמה  ---  2017  ---  שירים : "יד על הגב. / כמה מפתיעה יכולה להיות יד על הגב / כמה מפתיעה יכולה להיות יד המונחת על הגב ברכות / כמה מפתיע יכול להיות גב כשמונחת עליו יד ברכות" מתוך "שכבות" זו פתיחה ראויה לסדרת השירה של הוצאת לוקוס

והכלה סגרה את הדלת.   ---  מטלון,רונית  ---  2016  ---  ספרה החדש של הסופרת רונית מטלון, אשר שבה ועוסקת במקום האישה בחברה הישראלית של ימינו. הגיבורה, מרגי, מסתגרת בחדר שעות ספורות לפני חתונתה, בעוד סביבתה מבקשת להבין מדוע היא מסרבת להתחתן ולשכנעה לצאת.

והכלי שלא הונח.   ---  קדמון,דובי  ---  2008  ---  קטלוג תערוכת ציורים. עבודות במגוון חומרים העוסקות בשואה ובחוויות השואה של הורי האמן.

והכנעני אז בארץ .  ---  ציפר,עירית  ---  1990  ---  

והלא העור הזה :  ---  שפירא,בת שבע  ---  2006  ---  שירים על אודות מעשה בראשית, על פרחים וציפורים וגם זכרונות.

והלב הולך אחרון.  ---  אטווד,מרגרט  ---  2019  ---  רומן. סיפורם האפל, המצחיק וטורד המנוחה של זוג צעירים מעוטי אמצעים, שנכנסים מרצונם לכלא לכל חודש שני בשנה. דיסטופיה המתרחשת בעתיד הלא רחוק, בה שומרי החוק חיים בכלא וחסרי החוק משוטטים חופשיים.

והלב הולך אחרון.  ---  אטווד,מרגרט  ---  2019  ---  רומן. סיפורם האפל, המצחיק וטורד המנוחה של זוג צעירים מעוטי אמצעים, שנכנסים מרצונם לכלא לכל חודש שני בשנה. דיסטופיה המתרחשת בעתיד הלא רחוק, בה שומרי החוק חיים בכלא וחסרי החוק משוטטים חופשיים.

והלכה כבית הלל.   ---  שרלו,יובל  ---  תשס"ח  ---  הספר מבוסס על שיעורים שהעביר המחבר, ראש ישיבת הסדר בפתח-תקוה, בנושא שאלת המחלוקת בהלכה. הוא אינו עוסק בכך מבחינה אקדמית, אלא מבקש להתמודד עם הפן הרוחני והציבורי של המחלוקת, תוך עיון במקורות.

והם התארכו זה לקראת זו :  ---  וידר,בנצי  ---  2012  ---  "והם התארכו זה לקראת זו / לא רק זה / אלא גם זו / כי עת לנטות חסד / ואף האילנות הטו צלם להלך העיף / הרכינו פרים למשחר לו / ...."

והם חיים בעושר ואושר... : ["והם חיים בעושר ואושר..."]  ---  ברוך,מירי (ע.)  ---  2006  ---  עשרה פרקי מחקר במעשייה בכלל, ובמעשייה לילדים בפרט, אשר בוחנים את ריבוי פניה דרך הפריזמה הפסיכואנליטית, האנתרופוסופית, הפולקלוריסטית, ההיסטורית והפמיניסטית. בספר נבחנות אגדות עבריות לצד לועזיות.

והם רוקדים ואלס.  ---  בן דב,ורדה  ---  2016  ---  רומן על צעירה יהודיה ילידת וינה שעלתה עם עליית הנוער לישראל לפני מלחמת העולם השניה. בארץ ישראל פגשה מארג של דמויות, בהן מוכרות, שלקחו חלק בבניין המדינה.

והם רוקדים ואלס.  ---  בן דב,ורדה  ---  2016  ---  רומן על צעירה יהודיה ילידת וינה שעלתה עם עליית הנוער לישראל לפני מלחמת העולם השניה. בארץ ישראל פגשה מארג של דמויות, בהן מוכרות, שלקחו חלק בבניין המדינה.

והמים עלו  ---  יפה, לאה  ---  1989  ---  )שירה(

והמלאכים שותקים.  ---  כהן אלרן,יוסף  ---  2011  ---  רומן המתרחש בבגדד בעת הפרעות ביהודי עירק בסוף שנות ה-40 עקב הקמת מדינת ישראל. במרכז הרומן עומד עזרא החווה עם משפחתו התעללות ואנטישמיות, ואחיו הפעיל במחתרת הציונית.

והמלח זורם  ---  לאופר,רות  ---  תשנ"ב  ---  

והמלח זורם  ---  לאופר,רות  ---  ח.ש.ד  ---  שירים

והמלך ישן...  ---  פלק,סמדר  ---   1992  ---  שירה מקומית

והמלך לא ידעה.  ---  עציוני הלוי,חוה   ---  2014  ---  רומן המבוסס על עלילותיה המקראיות של אבישג. לאחר שהיא מובאת לארמון המלך דוד על מנת להחם את גופו, נקלעת הנערה השונמית למאבקי הירושה בין בניו, אדוניהו ושלמה ומנסה להתאחד עם אהובה אליפלט.

והמנגינה נמשכת  ---  שפריר,בנימין  ---  2001  ---  זכרונותיו של המחבר על עבודתו במוסד לחנוך מיוחד בשם שפרירים שהקים,הרהורים על טבע היחסים בין המטפל למטופל,מחנך וחניך, והגיגים אישיים ביחס לזקנתו ופרישתו לגמלאות.

והמרכסיזם ישועת העם  ---  אבישי,י  ---    ---  

והנגב לא ישקוט :  ---  וינשל,אליעד  ---  2018  ---  הרקע ההיסטורי, החברתי והמשפטי לסכסוך בין הבדווים למדינה על אדמות הנגב:רישום הקרקעות בתקופה העותמנית והבריטית,השוני בתפיסת הבעלות על קרקע ומבנה החברה הבדווית ,ועדת גולדברג, מתווה בני בגין וכישלונו ועוד.

והנה טוב מאוד  ---  רוזנסון,ישראל  ---  2001  ---  יחסו וזיקתו של האדם אל החי והצומח על רקע גישות מקראיות ותלמודיות. מהדורה חדשה

והנה טוב מאוד  ---  רוזנסון,ישראל  ---   1993  ---  

והנה טוב מאוד:  ---  גלנדר,שמאי  ---  2018  ---  פרשנות ל-4 סיפורים בספר בראשית (גן העדן, קין, המבול ומגדל בבל) הרואים ביחס בין האל לאדם את ניצחונה של הבחירה החופשית על הטוב העליון. ע"פ הספר החטא אינו זוכה לעונש ממשי בעוד טוב כפוי מוביל לקלקול המידות.

והנה ידיעה שנתקבלה זה עתה  ---  גורן,עמוס  ---   1997  ---  מבוא לתקשורת: עבודת עיתונאי, איך עושים חדשות, איך למצוא עבודה ועוד.

והנה רבקה יוצאת :  ---  בן יצחק,מיכל ואחרים  ---  2017  ---  רבקה דגן שמשה במשך שנים רבות כמרכזת המחלקה לתלמוד באוניברסיטת בר אילן. המאמרים קובצו בשישה שערים : מקרא ופירושיו, משנה ותלמודים, מדרש, עולם התפילה ובית הכנסת, הלכה ומנהג, ראשונים ואחרונים.

והנשמה רועה אחורה :  ---  חסן,טל  ---  2015  ---  "כשאת מאושרת ומסביבך פרפרים ופרחים בריחות מרעננים / וכרי דשא בכפות רגלייך מנעימים, דעי / כי גם הקוצים הם חלק מהנוף המרשים ושהדבורה / לא מייצרת רק נופת צופים." - ושירי טבע נוספים בפאסיב-אגרסיב.

והסדק היה לי לבית.  ---  ענבר,נוית  ---  2017  ---  "שקרים נמלטים בחשכה/כשהם הופכים/לתפלה,/ בפיו של אדם/ מביט במראה שבורה./ ריח של אמת ידבק בשערות,/ ישטף/ שוב,/ ושוב,/ למען יוכל אדם/ להחזיק/ במה שהוא קורא לו/חיים." ("תפילת השקר").

והסירותי מחלה מקרבך : ["והסירותי מחלה מקרבך" :]  ---  עמוס,אברהם  ---  2008  ---  ספר רפואות המפרט מבחר תרופות וטיפולים לבעיות בריאותיות שונות, החל מתיאור כללי ביותר של הטיפול ברפואה הקונבנציונלית ("אנטיביוטיקה"), עבור דרך טיפולים צמחיים וכלה באמצעים קבליים שונים.

והסנה איננו אוכל  ---  רוזן,דוד משה  ---  תשנ"ג  ---  

והעולם באמצע מתרחש  ---  שדה,שלמה  ---   2000  ---  )עיר היונה וחגיגת קיץ(

והעיירה בוערת […והעיירה בוערת]  ---  חרס,יהודה  ---  2000  ---  זכרונותיו של המחבר מתקופת ילדותו בצל השואה בעיירה קורנץ אשר בבילורוסיה.

והעיניים.  ---  ברק,מזל  ---  2004  ---  סיפורים קצרצרים.

והעיקר החיוך שבלב  ---  חיון,יחיאל  ---   1994  ---  מן הכריכה: "המדריך החייכני לחיים אופטימיים"

והערב נא  ---  ששון,יצחק  ---   1996  ---  

והפעם ברגש :  ---  קורן,ויקטוריה. סקלטון,צ'ארלי  ---  2005  ---  רומן הומוריסטי בו מתעדים המחברים, עתונאית והומוריסט, את מסעם לאמסטרדם לטובת הפקתו של סרט פורנוגפי.

והפרדס כה רחוק.  ---  גודאל,מרים  ---  2004  ---  נובלה ושישה סיפורים קצרים.

והקו הופך לצל.  ---  מטורה  ---  2018  ---  שירים : "נהר קפא לשביל פתלתל דומם / נתיב ארך שעל השלג מתכתב / תוכל לחצות אותו גם לעבר / אבל אף פעם לא תגיע לעברו" (מתוך : חורף. אדוארד מונק)

והרוח באותיות  ---  נאמן,נפתלי  ---   1985  ---  

והרוח באותיות  ---  נאמן,נפתלי  ---   1995  ---  רומן, ירושלים לפני מלחמת השחרור, חקירת סוגיות קבליות בין יהודים ונוצרים. מהדורה שניה

והרוח נהפך לחומר  ---  שפיצר,יהודית  ---   1997  ---  קטלוג תערוכה, טקסט בעברית ובאנגלית ציורים,חתוכים,פסלים,שירים

והרומאי אז בארץ :  ---  גיל,משה  ---  2008  ---  הסטוריה כלכלית של הישוב בארץ ישראל תחת הרומאים, בהבטי היום-יום: פרנסה, חקלאות, דמוגרפיה, שטרות וקנין, כסף, חוק, קרקע ועוד. לצורך כך הצליב המחבר מידע משלל מקורות: יהודיים, רומאים, מצריים ועוד.

והרי את .  ---  שבתאי,עדנה  ---   1986  ---  רומן

והרי הנר.  ---  פרידלנד בן ארזה,שרה  ---  2023  ---  שירים: "שנים נתחדד סנטרי לשרט רקיע. / הגרון המשוך מעלה, / הממתין ובוש, / נהר סוף סוף / לבכות את שלא נודע לו ולי. / אז טהרתי, / אז נפקחו עיני - / עולם באפרסק מצאתי. // העץ העצום / שגנז לי אבא ..."

והרי הספור לפניכם, אנא הסכיתו ושמעו!  ---  דבי,סלמאן (אבן אל ראפידן)  ---  2020  ---  מבחר סיפורים עממיים בעלי נופך פוליטי מתוך מאות רבות ששודרו בתכנית הרדיו "שיחת בן ארם נהריים" בקול ישראל בערבית, תכנית פרשנות והסברה שכוונה למאזינים ערבים וששידורה החל באמצע שנות ה-60 ונמשך יותר מ-25 שנה

והרעב כבד בארץ :   ---  איסר,אריה ש. זהר,מתניה  ---  2008  ---  הספר סוקר את שינויי האקלים שאירעו במהלך ההיסטוריה של המזרח התיכון, ומראה כיצד השפיעו והיוו חלק בגרימת מאורעות אותה התקופה, כולל נדידת האבות, יציאת מצרים והפריחה הכלכלית בתקופות הבית הראשון והשני.

והרשות נתונה :  ---  ברגמן,רונן  ---  2002  ---  שורשיה הקלוקלים של הרשות הפלסטינית,תשתית הטרור,זרעי השחיתות והניוון המוסרי,ההתעלמות הארופאית,ראיונות בלעדיים,מסמכיים סודיים ועוד.

והשיב לב אבות על בנים.  ---  יהב,דניאל  ---  2022  ---  3 חלקים: ביוגרפיה של אבי המחבר, יליד קלן 1921, ובעיקר סיפור השרדותו בשואה; סיפור יחסי המחבר,יליד ת"א 1959, עם אביו עד השבר שנוצר ביניהם כשהחל להאמין בישוע; ומבט הגותי על השואה ע"פ ספרי נביאים והברית החדשה

והשיטה פרחה  ---  הרניק,רעיה  ---   1992  ---  שירים

והשמיים שתקו  ---  בר און,שמואל מ.  ---   1991  ---  חיי העיירה היהודית בפולין כמתואר מפי יליד עיירה כזו מפולנית:ישראל אפרים בר-און.

והשמים לא הזילו דמעה  ---  הרצוג,הנרי ארמין  ---   1999  ---  זכרונות שואה

והשמים צלולים ממעל.  ---  הונזה,ה.א  ---  2013  ---  רומן המבוסס על זכרונות המחבר מילדותו. גיבור הספר מתקשה להשתלב בחברה החטטנית והדורשנית של הקיבוץ ומוצא מפלט בעולמו הפנימי ובקשריו הקרובים עם אחיו הגדול.

והשמש הזאת  ---  הלר,דורית  ---   1992  ---  

והשמש חיממה לנו את הגב.  ---  הרט,עליזה  ---  2005  ---  רומן המתאר את קורותיה של אלישבע, ילדה המתגוררת אצל משפחה אומנת ומאומצת בשנית על ידי דודתה החביבה.

והשמש שמש : [והשמש-שמש] :  ---  גרנות,ליאור  ---  2010  ---  ספר ביכורים למשוררת הצעירה. שירתה נוגעת בפרוזאי, אך מרכז הכובד נטוע דוקא בסנטימנטלי ובקיומי: "ככל שכף ידי קרבה/לידית דלת ביתך/ כך גובר המרחק ביניהן./ כשתעמדי מולי/לא אהיה אלא/רוח."

והתורקים אינם עוד שולטים .  ---  דולב,גניה (ע)  ---  2008  ---  

והתורקים אינם עוד שולטים ... : ["והתורקים אינם עוד שולטים ... " :]  ---  דולב,גניה (עורכת)  ---  2008!  ---  קטלוג תערוכת דברי דואר, צלומים ובולים מתקופת מלחמת העולם הראשונה מאוסף צבי אלכסנדר. בעברית ובאנגלית.

וו אי לנין  ---    ---   1944  ---  

וו אי לנין והפיזיקה של המאה העשרים.  ---  אומייליאנובסקי,מ א  ---  1950  ---  

וו חיבור.  ---  נגר,דני  ---  2020  ---  שירים: "על אדמה סעורת גשם / אני רוצה לעשות אתך אהבה. / שריח גופה יספג בריח גופינו. / שזעת בשרנו תחלחל בבשרה. / אם ינעצו חיות השדה מבטי קנאה, / נסיט את וילונות הגשם / בכל החלונות."

וואבי סאבי : [וואבי-סאבי]  ---  קורן,לאונרד  ---  2003  ---  מבוא לפילוסופיה אסתטית סינית המהווה אנטיתזה לתפישת היופי המערבית ותופשת את הטבעי והפרוע כמופת של יופי מאוזן בין הרוח (וואבי) והחומר (סאבי).

וואוהין .  ---    ---  1911  ---  מס. 1 כסלו תרע"ב נאוועמבער 1911, מס. 1 (3) שבט תרע"ב יאנואר 1912, מס. 3 (5) ניסן תרע"ב מערץ 1912, מס. 5 (7) סיון תרע"ב מאי 1912, מס. 6-7 תמוז אב תרע"ב יוני-יולי 1912,

וואוויק .  ---    ---  1947  ---   ארויבגעגעבן פון כאווער פאווער בוך קמיטעט

וואלין וואלינער יידן .  ---  אליצקי,ל  ---  1973  ---  כתוב באידיש .

וואלקאוויסקער יזכור בוך  ---  איינהארן,מאזעס  ---   1949  ---  ערשטער באנד + צווייטער באנד WOLKOUISKER YISKOR BOOK כתוב באידיש ובאנגלית .

וואלקענס איבערן דאך (ליד און באלאדע).  ---  מאנגער,איציק  ---  1942  ---  

וואס איז א קאנסטיטוציע? :  ---  יעקקה,גוסטאוו [יק,גוסטב]  ---  1905  ---  כולל גם רשימת פרסומים ביידיש וברוסית של ה"אלגעמיינעם אידישען ארבייטערבונד"

וואס איז א קאנסטיטוציע? :  ---  יעקקה,גוסטאוו [יק,גוסטב]  ---  1905  ---  כולל גם רשימת פרסומים ביידיש וברוסית של ה"אלגעמיינעם אידישען ארבייטערבונד"

וואס איך האב צו דערציילן  ---  מגיד,בערל דוד  ---   1992  ---  זכרונות

וואס דארפט איר מער ?  ---  גורי,יוסף  ---  2002  ---  

וואס וויל דער מזרחי?  ---    ---  1917  ---  פערלאג מזרחי / דרוק ברידער לעווין-עפשטיין

ווארדי יאעליט טעאטער סטודיא בלעטלאך.  ---  גאלדבערג,אב. (ע.) [גולדברג,אב.]  ---  1929  ---  גליון מס' 1 - 28/04/1929. מלווה בצילומים

ווארט און ניגון :  ---  לעווין,לייבו  ---  2005  ---  אלבום אנטולוגיה בשלוש לשונות - עברית, יידיש ואנגלית - המאגד את מיטב יצירתו של לייבו לוין, קריין אמנותי זמר ומלחין, בעיקר למלים של משוררי יידיש. חלקו הארי של האלבום מביא את שיריו ולחניו בתווים ובטקסט.

ווארט ביי ווארט  ---  בארדין,חנן  ---   1996  ---   סעריע: שטאפלען אין יידיש - לימוד

ווארצלען שפראצן פון דאס ניי.  ---  חייט,משה דוד  ---  2007  ---  

ווארשה  ---  פלינקר,דוד  ---  תש"ח   ---  WARSZAWA כתוב בעברית

ווארשה  ---  אש,שלום  ---  1955  ---  לפני המבול ספר ב, רומן

ווארשע פנקס ווארשע  ---    ---   1955  ---  AWAZSRAW כתוב באידיש

ווארשעווער געטא אין בילד .  ---    ---  1970  ---  

וודו :  ---  רויטר,אסטריד  ---  2007  ---  

וודו :  ---  רויטר,אסטריד  ---  2007  ---  מדריך מבואי למגוון הדתות האפרו-אמריקניות, הכולל תיאור היסטורי המתחיל בשורשיהן המשותפים לפני כ- 500 שנה ומסתיים בגרסאותיהן השונות באמריקה של ימינו.

וודי אלן במיקוד פוסטמודרניסטי.  ---  כאלב,יפה  ---  2009  ---  ניתוח מרכיבי האסתטיקה של אלן המשקפים את האתוס הפוסטמודרניסטי: דקונסטרוקציה של אמונות וערכים, אינטרטקסטואליות, ריאליזציה של דיאלוגיזם, ערבוב מציאות ובדיון והעיסוק בסימולקרה כתחליף תרבות.

וודי אלן ופילוסופיה :  ---  קונרד,מרק ט. סקובל,איאון ג' (עורכים)  ---  2006  ---  אסופת מאמרים העוסקים ביצירותיו של הקולנוען וודי אלן ובזיקה שבין יצירותיו ורעיונותיו לשאלות פילוסופיות. סדרת הספרים '... ופילוסופיה' מבקשת להקל על הקוראים הלא מנוסים בשדה הפילוסופיה.

וודקה בטעם מסטיק בזוקה.  ---  אילון,שון  ---  2013  ---  סיפורו של גבר העובר הכשרה לשמש כטיס במועדון צניחה חופשית בטקסס. במסגרת התלמדותו פוגש הגיבור דמויות בעלות תשוקה משותפת לחוות ריגושים ומנהל שיחות עם החוואים השכנים, החיים בשולייה החברתיים של ארה"ב.

וודקה ולחם.  ---  מגן,מירה  ---  2010  ---  רומן המסופר בגוף-ראשון מפיה של גיבורת הספר עמיה, אישה אקדמית נשואה ואם לילד. בעקבות החלטה דרמטית עוזבים עמיה ובעלה את שגרתם המבוססת והנורמטיבית, לטובת חיים חדשים ופשוטים יותר לכאורה.

וודקה סברס.  ---  אוונוב,ארמן  ---  2021  ---  יומנו (בצורת מכתבים שכתב לעצמו) של מי שעלה מרוסיה בשנת 1991 והנציח את חוויותיו עד תקופת הקורונה. הספר מאופיין בסיפורים מעניינים, טעויות עריכה ובמחיר של 110 ש"ח.

ווהלין ילקוט ווהלין א+ב :  ---  אבטיחי,א ואחרים  ---  תש"ה  ---  כרך ראשון : תש"ה-תש"ז. כרך שני תש"ח-תשי"ג

ווהן ויליאמס.  ---  צרי,צבי  ---  2018  ---  ביוגרפיה של המלחין הבריטי שהיה פטריוט , הלחין במגוון סגנונות והקדיש חלק נכבד מזמנו לתחייתו של שיר העם האנגלי העתיק ושימור המחול המסורתי. ביצירתו ניתן למנות לחנים לאקפלה, קנטטות, אופרות, סימפוניות ועוד.

וווהין גייסטו דאניעל .  ---  שלעווין,ב  ---  1977  ---  

ווזווז .  ---  ארד,בועז  ---  2007  ---  

ווזווז.  ---  ארד,בועז  ---  2007  ---  קטלוג תערוכת צילומים ועבודות וידאו של האמן הישראלי. העבודות בתערוכה עוסקות ביחסי "אני" ו"אני מדומה", באשכנזיות, וביחסים עם גרמניה הנאצית. בקטלוג ראיון עם האמן ודברים מאת האמן גיא בן-נר.

ווי א ייד אויף א יריד :  ---  סמאליאקאוו,צבי הירש  ---  2002  ---  

ווי צום ערשטן מאל  ---  גארשמאן,שירה  ---   1995  ---  כמו בפעם הראשונה. ספורים

ווי קומט די קאץ איבערן וואסער ?  ---  גורי,יוסף  ---   1997  ---  אלף ניבים ביידיש והמקבילות בעברית, אנגלית ורוסית

ווי שאף צו דער שחיטה?  ---  שבתאי,ק  ---  1962  ---  כצאן לטבח?

ווי שפעט איז איצט אויפן יידישן זייגער ?  ---  שניידערמאן בוך,ש.ל.  ---   2000  ---  ביוגרפיה של סופר ועתונאי יהודי בפולין-פריס-ארה"ב

ווידערשטאנד און אומקום אין טשענסטאכאווער געטא  ---  ברענער,ל  ---    ---  

וויזיוויג. WYSIWYG :  ---  דנון סיון,ענת [אוצרת]  ---  2013  ---  תערוכה בהשתתפות 14 אמנים העוסקת ביחס האמביוולנטי של שדה האמנות העכשווי כלפי הטכנולוגיה. הקטלוג מציג עבודות מיצב של סביבות פיסוליות קינטיות ואובייקטים היברידיים 'תוצרת בית' הבוחנות את הפואטיקה של המיכון.

וויטבסק  ---  קרוא,ברוך (ע)  ---  תשי"ז  ---  VITEBSK כתוב בעברית

וויטעבסק אמאל  ---  אראנסאן,גריגארי ואחרים  ---   1956  ---  VITESBSK AMOL

ווייטע שיין  ---  מארגאליס,ידידיה  ---   1922  ---  

וויינסברג אוהיו. [וויינסברג, אוהיו].  ---  אנדרסון,שרווד  ---  2010  ---  רומן המורכב מפסיפס של סיפורים המתרחשים כולם בעיירה קטנה ומתארים דילמות ומאבקים במערכות יחסים: פועל החושש לשאת את האשה שהרתה לו, אשה המחפשת אהבה אצל רופא העיירה, מורה הנמשכת לאחד מתלמידיה ועוד.

ווייס ווי צו באשיצנ זיכ פונעמ לופט-סוינע.  ---  טראמ,ב.פ.  ---  1941  ---  חוברת הדרכה מלווה איורים.

ווייסע נעכט און שווארצע טאג  ---  דווארזשעצקי,מ  ---   1970  ---  

ווילבר כהן :  ---  ברקוביץ,אדוארד  ---  2003  ---  סיפורו של ווילבר כהן, האיש שעמד מאחורי תוכניות הרווחה בארה"ב מאז ימי ה"ניו דיל" ועד שנת 1965. ספור חייו מלווה בתאורי המאבקים החברתיים והפוליטיים בארה"ב.

ווילנע :  ---  ישורין,עפים (ע)  ---  1935  ---   כתוב באידיש .

ווילנע בלעטער וועגן ווילנע זאמבלוך  ---  ראן,ל קאריסקי,ל  ---   1947  ---  VILNO

ווילנע חורבן ווילנע. וילנה  ---  קאטשערגינסקי,ש.  ---  1947  ---  

ווילנע מיין ווילנע  ---  קארפינאוויטש,אברהם  ---   1993  ---  זכרונות

ווילנע מיין ווילנע  ---  קארפינאוויטש,אברהם  ---   1993  ---  זכרונות במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

ווינסנשאפט אונ רעוואליוציע .  ---  ליבערבערג,י (ע)  ---  1934  ---  

וויפל בענקשאפט וויפל חן  ---  כאלאווסקי,שלום  ---   2000  ---  זכרונות מליטא

וויפל בענקשאפט וויפל חן...  ---  חולבסקי,שלום  ---   2000  ---  כמה ערגה וכמה חן...

וויצק .  ---  ביכנר,גיאורג  ---  1982  ---  

וויקי  ---  וילפנד,יגאל  ---   1992  ---  ספורים סמי דוקומנטריים של מטפלת פסאודו-פסיכולוגית העוזרת לזולתה

וול סטריט :  ---  גייסט,צ'רלס  ---  2008  ---  תולדות הבורסה האמריקאית, החל מהקמתה ב-1790, דרך תקופת מסילות הרכבת, מלחמת האזרחים, ברונים ושודדים, המשך במונופולים, הניו-דיל, שווקים שוריים ודוביים, עד לזמננו אנו:פרשות שחיתות גורמות למשבר,מהקשים אי פעם

וולבנגר :  ---  קלייטון,אליס  ---  2017  ---  רומן רומנטי.

וולדן (חיים ביער)  ---  תורו,הנרי דוד  ---  2016  ---  + מרי אזרחי. תרגם מאנגלית - חנוך קלעי.

וולוז'ין ספרה של העיר ושל ישיבת עץ חיים  ---  לאוני,אליעזר (ע)  ---   1970  ---  WOLOZIN

וולט דיסני .  ---  דיסני,וולט  ---  1973  ---  29 סרטי קולמוע בלתי נשכחים של וולט דיסני .

וולף  ---  זיל,הולגר. לודיגס,דירק  ---   1999  ---  ספורו של כוכב סרטי פורנו הומוסקסואליים בהוליווד

וולף  ---  זיל,הולגר לודיגס,דירק  ---   1998  ---   תרגום - אלכס איווסנקו

וולף הול.  ---  מנטל,הילרי  ---  2011  ---  רומן המתרחש באנגליה במאה ה-16,ומגולל את סיפור עליתו לגדולה של תומס קרומוול - בנו של נפח שעלה מאשפתות ונעשה ליועצו הבכיר של המלך הנרי ה-8. תומס מסייע למלך לשבור את המתנגדים לגירושיו, אך באיזה מחיר?

וולף הול.  ---  מנטל,הילרי  ---  2011  ---  רומן המתרחש באנגליה במאה ה-16,ומגולל את סיפור עליתו לגדולה של תומס קרומוול - בנו של נפח שעלה מאשפתות ונעשה ליועצו הבכיר של המלך הנרי ה-8. תומס מסייע למלך לשבור את המתנגדים לגירושיו, אך באיזה מחיר?

וולף ודורלה  ---  ואלזר,מרטין  ---  1989  ---  רומן רגול

וולף ודורלה  ---  ואלזר,מרטין  ---   1989  ---  

וולפונה .  ---  צווייג,בן ג'ונסון  ---    ---  

וולפי ואופי השטרודלים .  ---  יגנדורף,צבי  ---  2002  ---  

וולפי ואופי השטרודלים.  ---  יגנדורף,צבי  ---  2002  ---  רומן התבגרות. נער וינאי פליט מארצו,ערב מלחמה"ע ה-2,מתאכסן אצל דודיו בלונדון ומתאר את חייו בעיר ההומיה.

וולפרט וגומבל :  ---  וולפרט,יהודה לודוויג. גומבל,דוד היינץ  ---  2012  ---  תשמישי קדושה, תכשיטים וכלי כסף ופליז שעוצבו ע"י שני ילידי גרמניה (ותלמידיהם בבצלאל) שעלו לא"י בשנות ה-30 והתאימו את האסתטיקה הפונקציונלית המודרניסטית שפרחה באירופה לתרבות המקומית ולאידאולוגיה הציונית.

וולקוביסק חורבן וולקוביסק  ---    ---   1946  ---  KSIVOKLOW

וולקנו  ---  ארמסטרונג,ג'רום  ---   1997  ---  רומן עתידני, בסיס לתסריט. מאנגלית: יפעה הדר

וולקשטיין.  ---  שלו,עמיחי  ---  2018  ---  רומן. מרצה לנאציזם ותרבות הפופ, בן לניצולי שואה, מפוטר מעבודתו ויוצא למסע חיפוש עצמי בגרמניה, מסע הכולל השתתפות בפרוייקט הכולל ניסויים בבני אדם.

וולקשטיין.  ---  שלו,עמיחי  ---  2018  ---  רומן. מרצה לנאציזם ותרבות הפופ, בן לניצולי שואה, מפוטר מעבודתו ויוצא למסע חיפוש עצמי בגרמניה, מסע הכולל השתתפות בפרוייקט הכולל ניסויים בבני אדם.

וונדר בויז  ---  שאבון,מייקל  ---   1999  ---  רומן על נסיעה במכונית אמריקאית ובה שקית גראס

ווס  ---  וייט,פטריק  ---   1990  ---  רומן אוסטרלי מאנגלית:אברהם בירמן וחנה לבנת

וועגן זיך און וועגן אנדערע :   ---  כהן צדק,אלישבע (עורכת)  ---  2008  ---  יידיש. דיוקן עצמי קבוצתי של חברי מועדון היידיש ברחובות. בספר שני חלקים: חלק ראשון המוקדש לתולדות המועדון, מייסדיו, פעיליו ומסורותיו וחלק שני המביא מסיפורי חייהם של חברי המועדון.

וועגען דער טהעאריע און פראקטיק פון דעם אנארכיזם.  ---  מאקסימאוו,מ קאצענשטיין,ז  ---  1906  ---  

וועלט .  ---  רובינשטיין ראובן  ---  1947  ---  גליון מס 1

וועלט געשיכטע פון יידישן פאלק  ---  דובנאוו,שמעון  ---   1952  ---  א-י

ווען די ערד האט געברענט :  ---  שקליאר,משה  ---  2007  ---  כשהאדמה בערה.

ווערטלעך צום גראם מיט א היימישן טעם :  ---  סמאליאקאוו,צבי הירש  ---  2002  ---  

ווערטער און בילדער :  ---  קאזאווסקי,הלל  ---  2019  ---  בלוויית צילומים רבים של דפוסים מאויירים.

ווקמן.  ---  בן הגיא,מעין  ---  2017  ---  רומן. צעירה מחליטה להתרחק ממשפחתה וחברתה הטובה, איתה התכננה לנסוע לחו"ל, ומתחילה לעבוד באתר מעיינות בצפון. בהתבוננה מן הצד במתרחש בין עובדי המקום היא נסחפת לתוך עולם של יצרים, תאוות ורגשות חדשים.

ווקמן.  ---  בן הגיא,מעין  ---  2017  ---  רומן. צעירה מחליטה להתרחק ממשפחתה וחברתה הטובה, איתה התכננה לנסוע לחו"ל, ומתחילה לעבוד באתר מעיינות בצפון. בהתבוננה מן הצד במתרחש בין עובדי המקום היא נסחפת לתוך עולם של יצרים, תאוות ורגשות חדשים.

וורד 6 בצעד בטוח  ---  עמיהוד,זהר. לוין,צור (ע).  ---   1996  ---  

וורד 7 לחלונות 95  ---  שפירא,מיכל(ע).  ---   1996  ---  

וורד 7 לכולם  ---  בן סימון,גיא  ---   1996  ---  הגרסה החדשה לחלונות 59

וורדי  ---  וורפל,פראנץ  ---  תשט"ו  ---  

וורן באפט מדבר על עסקים.  ---  באפט,וורן  ---  2003  ---  קלטת וידאו.הרצאה בנושא שוק המניות מפי המשקיע האמריקאי הגדול, העוסקת בשאלה "איך עושים את זה": איזה מניות כדאי לקנות ולמכור ועוד.

וושינגטון חוצה את הירדן :  ---  עפרת,גדעון  ---  2008  ---  כינוס עב-כרס של כ-50 פרקי מחקר, הגות ופרשנות, שילוב של חשיבה תיאורטית עם כתיבת היסטוריה של האמנות. המאמרים עוסקים בעיקר באמנות יהודית וישראלית וכן באוטופיזם, מנגנוני עולם האמנות,ויחס האמנות לחלל וזמן

וזאת האמת על האהבה.  ---  הארט,ג'וזפין  ---  2012  ---  רומן. תולדות המאבק בין אירלנד לבריטניה וקשרי אירלנד עם גרמניה הנאצית משתקפים בסיפורה של משפחה אירית המאבדת אחדים מבניה. כן מתוארים קשריה עם גרמני שהיגר לאירלנד לאחר שאיבד אחדים מבני משפחתו.

וזאת הברכה  ---  שפירא,שייקה  ---   1997  ---  ברכות ממקורות יהודיים, מסודר לפי נושאים

וזאת הברכה :  ---  שי,יעל  ---  2005  ---  ספור חייה של הרבנית הצדיקה אשר הקדישה ועדיין מקדישה את מירב שנותיה לעזרה לזולת ולחלש.

וזאת ליהודה .  ---  גסטר,משה ואחרים  ---  תרצ"ז  ---  מוגש ליובל השבעים של הרב הראשי פרופיסור ד"ר יהודה ליב לנדא

וזאת ליהודה :  ---  ניהוף,מארן ר' ואחרים [עורכים]  ---  2012  ---  22 מחקרים, רובם עוסקים בספר הזוהר ובספרות הקבלה והחסידות לדורותיה, וכן בחיבורים מהעת העתיקה ובלשון המקרא והגאונים. באסופה נחקרות תעודות בעברית, ארמית, לטינית, יוונית, ערבית ויידיש. חלקן נידונות לראשונה.

וזאת ליהודה :  ---  בן אריה,יהושע. ריינר,אלחנן (ע.)  ---  2003  ---  

וזאת ליהודה :  ---  בן אריה,יהושע. ריינר,אלחנן (ע.)  ---  2003  ---  מבחר מאמרים המחולק לשלושה שערים: התקופות העתיקות; ימי הביניים והעת החדשה.

וזאת לתעודה :  ---  ביירך,משה  ---  1981  ---  

וזאת לתעודה בישראל על קהלת .  ---    ---    ---  

וזה גבול הארץ  ---  בר דרומא,ח  ---  תשי"ח  ---  

וזה היער אין לו סוף :  ---  אנקורי,מיכה  ---  1993  ---  

וזה המעשה באוקאסן וניקולט  ---  גולדברג,לאה  ---  1966  ---  תרגמה מן המקור הצרפתי לאה גולדברג

וזה הסוף.  ---  אורבך,דליה  ---  2007  ---  רומן. אשה מתה בזקנתה,קמה לתחייה, ומכאן ואילך נסקרים חייה בהיפוך מזיקנה לילדות. המחברת/הוצאה נזקקת לבקורתה של ענבל פרסר מ"מקור ראשון" כדי להעיד על העיסה.

וזה מה שאני גם  ---  חרות  ---   1997  ---  

וזה נגמר באהבה :  ---  בר און,ישראל אפרים  ---  2016  ---  סיפורים אוטוביוגרפיים הכוללים מקטעים מסיפור משפחתו של המחבר, בן לניצולי שואה פולנים, מימיו כתעשיין בתל אביב ועוד.

וזה שנדבק לי לרגל.  ---  בקי,מיכל  ---  2023  ---  אלבום הכולל עשרות רבות של ציורים בצבע תעשייתי דליל בתוספת פיגמנטים, גירים, גרפיט ועוד. העבודות משלבות פיגורטיביות והפשטה ומרפרפות על קו הגבול בין תמימות לאימה, מטות את האיזון לכאן או לכאן ע"פ אופן פיענוחן

וזרח השמש ובא השמש **  ---  מילוש,צ'סלב  ---   1981  ---  

וזרח השמש.  ---  המינגוויי,ארנסט  ---  2006  ---  הרומן עוקב אחר חבורה של גולים אמריקאיים ואנגלים בפריז הנמצאים בשנות השלושים לחייהם בתקופה הדקדנטית, מוסרית ורוחנית, של בין שני מלחמות העולם.

וחוזר חלילה .  ---  הילטון,ג'יימס  ---   1954  ---  

וחוזר חלילה :  ---  איזן,יהודית סתוי,רות  ---  1992  ---  

וחורף אחד.  ---  מרקמן,נגה  ---  2017  ---  שירים : "דוקא בגלל הגעגועים, אני / צריכה ללכת. / זה מה שעושים כשאוהבים" (מתוך דווקא בגלל)

וחורף אחד.  ---  מרקמן,נגה  ---  2017  ---  שירים : "דוקא בגלל הגעגועים, אני / צריכה ללכת. / זה מה שעושים כשאוהבים" (מתוך דווקא בגלל)

וחושך על פני תהום.  ---  גיל,שרון  ---  2010  ---  נובלה פיוטית דחוסה ומאתגרת ובמרכזה-מערכת היחסים המינית והרגשית שבין אם לבנה ואב לבתו את מסכת גילוי-העריות פורשים המעורבים במונולוגים נפרדים ובצורת הבזקי תמונות מן העבר וערפל נמוג משנות הדחקה.

וחך אוכל יטעם לו : (וחך, אכל יטעם-לו) :  ---  סרנגה,יפית  ---  2023  ---  דיון בהיסטוריה של יחסי האדם והטבע ושל הפיכת בעלי החיים לחלק מסביבתו, בהפרדה המודרנית בין תרבות לטבע ובהתמקדות המודרנית במימוש וסיפוק עצמי. דווקא מסיבה זו, טוען הספר, אכילת בע"ח בעידננו פוגעת במימוש האדם

וחסר את מי שיצא ויבוא לריב את ריבם  ---  גלעד,רוני  ---  תשנ"ח  ---  שירים חילוניים עם רובד דתי או שמא שירים דתיים עם רובד חילוני?

וחצי תאוותי בידו :  ---  פנחס כהן,חוה  ---  2018  ---  "וידעתי יש מי שמעיר את הענבל/ הפנימי שעושה בי אדוות/ עד שאני זועקת לעזרה/ שלא יבל ולא ידם/ הענבל בימים אלה נסתר/ ללא פנים ללא פעמונים/ ורק לשונו גליא." ("ענבל")

וחצי תאוותי בידו :  ---  פנחס כהן,חוה  ---  2018  ---  "וידעתי יש מי שמעיר את הענבל/ הפנימי שעושה בי אדוות/ עד שאני זועקת לעזרה/ שלא יבל ולא ידם/ הענבל בימים אלה נסתר/ ללא פנים ללא פעמונים/ ורק לשונו גליא." ("ענבל")

וטהר לבנו  ---  טהרלב,יורם  ---   1991  ---  

וי  ---  קריספין,אן ס.  ---  1989  ---  

וי  ---  קריספין,אן ס.  ---  1989  ---  

ויאגרה  ---  קצנשטיין,לארי  ---   1998  ---  כיצד היא פועלת,ממה היא מורכבת,כיצד התגלתה,למי היא מיועדת , האם גם נשים יכולות להשתמש? ועוד.בכריכה: הכל אודות ויאגרה

ויבינו במקרא  ---  נגה,רבקה  ---    ---  קובץ שיחות רדיופוניות מתוך "פרקי היום בתנ"ך".

ויברא האדם את אלוהים בצלמו :  ---  ניצן,ד.  ---  2010  ---  מסה המתעתדת להוכיח את אי-קיומו של אלוהים ואי-נחיצותה של הדת, כל זאת בעזרת טיעונים שבין פוזיטיביזם לאנקדוטליות מזגזגת. עטיפת הספר הטוענת, "לאנשים דתיים מומלץ לא לקרוא ספר זה", ניתנת להרחבה.

ויגדלו הנערים :  ---  לוינסון,איל  ---  2022  ---  מחקר הבוחן תפיסות של תקופת הבחרות ושל גבריות במאות ה-11 עד ה-15 באשכנז. נידונים 3 היבטים: ציפיות האליטה הרבנית ע"פ ספרות ההלכה; דימויים סטריאוטיפיים בספרות העממית; ותרבות הנעורים, לרבות הממשק עם זו הנוצרית

ויגדלו הנערים :  ---  לוינסון,איל  ---  2022  ---  מחקר הבוחן תפיסות של תקופת הבחרות ושל גבריות במאות ה-11 עד ה-15 באשכנז. נידונים 3 היבטים: ציפיות האליטה הרבנית ע"פ ספרות ההלכה; דימויים סטריאוטיפיים בספרות העממית; ותרבות הנעורים, לרבות הממשק עם זו הנוצרית

וידאו  ---  פרידמן,רוני  ---   1994  ---  המדריך הטכני להפקת וידאו

וידאו בעידן הדיגיטלי  ---  פרידמן,רוני  ---   1998  ---  הספר מתמקד בשיטות שונות בטכנולוגיה הדיגיטלית של הפקת וידאו על מנת להקנות לקורא את יכולת הערכת הביצועים והאיכות.

וידאוטייפים בובות רישומים תצלומים וירוסים אור ראשים  ---  אורסלר,טוני  ---   1999  ---  ראה: VIDEOTAPES DUMMIES DRAWINGS PHOTOGRAPHS VIRUSES...

וידוא הריגה.   ---  פלין,וינס  ---  2014  ---  מותחן. מיטש, סוכן סי איי אי, אימתם השרירנית של טרוריסטי העולם, מוצא עצמו מאויים - ולא על ידי ידידיו. בתגובה הוא יוצא למסע הרתעה המערב גורמים מושחתים בשירותי הביון ברחבי העולם .

וידוי  ---  בן נחום,יונתן  ---  1991  ---  רומן הסטורי הנוגע בחיי אנוסי ספרד

וידוי  ---  אלעזר,נתן נתקו  ---   1993  ---  שירים."משחר אנו זזים/נעים/טורחים/ורצים/לעתים מצליחים/אך גם נכשלים/..."

וידוי .  ---  דונקן,איסידורה  ---  תרפ"ט  ---  

וידוי מאוחר  ---  לוין,רות  ---   1995  ---  התפכוחותה של המחברת מהאשליה הקומוניסטית.

וידוי מודרני  ---  שפירא,שלמה  ---   1996  ---  

וידוי.  ---  ברנדס,יוכי  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מפגש ומערכת יחסים בין שתי נשים. במהלך חיפושיה אחר יצירות אמנות, אוצרת פוגשת בישישה בת 101 המסרבת להפרד מציור. ספורה של הישישה ,הנמזג בהסטוריה הציונית, מזמן לאוצרת ראייה חדשה על חייה.

וידוי.  ---  ברנדס,יוכי  ---  2005  ---  רומן שבמרכזו מפגש ומערכת יחסים בין שתי נשים. במהלך חיפושיה אחר יצירות אמנות, אוצרת פוגשת בישישה בת 101 המסרבת להפרד מציור. ספורה של הישישה ,הנמזג בהסטוריה הציונית, מזמן לאוצרת ראייה חדשה על חייה.

וידויה של גברת זושא  ---  מאירקביץ,אברהם  ---   1993  ---  שני ספורים אוטוביוגרפיים, התבגרות המחבר בזמן מלחמת העולם השניה. סדרת ספורי וורשה

וידויה של וירג'יניה.  ---  בן אשר,חיים  ---  2006  ---  רומן עמוס וסבוך, המשלב סימבוליקה נוצרית ומיסטית, ארוטיקה, טווח הקשרים היסטורי רחב ופוליטיקה בטחונית. פרי עטו של חבר הכנסת המנוח, איש אילת. יכול להקרא ככתב פולמוס אלגורי, או כרומן היסטורי עמוס ומפותל.

וידויה של ליידי צ'טרלי  ---  פיינשטיין,איליין  ---   1999  ---  כל אשר קרה ללידי צ'טרלי ומאהבה,שומר היערות מלורס,לאחר שנטשו את בעלה של הליידי ואת ד'ה' לורנס ועברו להתגורר בעיירת כורים

וידויה של מסכה.  ---  מישימה,יוקיו  ---  2020  ---  עדות אוטוביוגרפית של אחד מבולטי סופרי יפן, אשר התאבד בטקס ספוקו מסורתי ב-1970. ברומן זה מתוודה מישימה על תאוותו לגברים וניכרת בו משיכתו למוות.

וידויה של מסכה.  ---  מישימה,יוקיו  ---  2020  ---  עדות אוטוביוגרפית של אחד מבולטי סופרי יפן, אשר התאבד בטקס ספוקו מסורתי ב-1970. ברומן זה מתוודה מישימה על תאוותו לגברים וניכרת בו משיכתו למוות.

וידויה של עגונת היי טק.  ---  הרטשטיין,מיכל  ---  2011  ---  רומן. שרון מוסקוביץ' גרה בבית יפה בגבעתיים עם שתי בנותיה ובעלה האוהב, עובד היי-טק מסור. כשבעלה נעלם ללא הזהרה, שרון נרשמת לאתר "דה-מארקר" ונסחפת לעולם של בגידות ויצרים המאיימים על שלמות משפחתה.

וידויו של איציק'ל היתום  ---  וייסמן,אהרן  ---    ---  

וידויו של חוליגן .  ---  יסנין,סרגי  ---   1985  ---  

וידויו של ילד המאה.   ---  דה מיסה,אלפרד  ---  2008  ---  רומן רומנטי על אהבתם של צעיר פרוע ויפה תואר, ואישה בוגרת ומקסימה. סיפורם מתנהל בצרפת, ומשקף את המשבר התרבותי של ראשית המאה ה-19. הספר מבוסס על פרשיית אהבתו של המחבר עם הסופרת ז'ורז' סאנד.

וידויו של כומר  ---  גרובר,משה  ---   1995  ---  רומן. על רקע רדיפות יהודים

וידויו של ליף.  ---  איוב,א.  ---   2001  ---  רומן.סיפורו של בחור שחי את המות,או מת את החיים עד ליום שבו הוא מתחיל להריח את הפרחים.

וידויו של מהפכן .  ---  גרוסמן,משה  ---   1957  ---  

וידויו של מכור.  ---  קווינסי,תומס דה  ---  2002  ---  תיעוד התכרותו של המחבר לאופיום,תוך ניתוח מנהגיו של המכור, השפעותיו הפסיכולוגיות והפיזיות של הסם על המשתמש ודרך הייסורים אל ההתפכחות.נכתב במאה ה-19.

וידויו של מנתח פלאסטי  ---  בן חור,נחום  ---   1997  ---  ספורו של ממציא "העור המלאכותי"

וידויו של משכיל אביעזר : [וידויו של משכיל - אביעזר] :  ---  גינצבורג,מרדכי אהרן  ---  2009  ---  אוטוביוגרפיה שפורסמה רק ב-1864, 18 שנים לאחר מות המחבר, תיארה את הווי החיים היהודי בתקופת ההשכלה, לרבות מאבק הקיום של חיי החולין, וכללה ביקורת על אורחות החינוך ונשואי הבוסר שהיו נהוגים בתחום המושב.

וידויו של פילוסוף  ---  מגי,בריאן  ---   2001  ---  אוטוביוגרפיה פילוסופית:דרכו של המחבר לגלוי עצמי וגלוי עולם הפילוסופיה.

וידויו של פילוסוף .  ---  מגי,בריאן  ---  2001  ---  

וידויי אוגוסטינוס הקדוש.  ---  אוגוסטינוס  ---  תרס"ח  ---  עם מבוא קצר והערות שונות מאת המתרגם - פ לבר-טוב

וידויי אוגוסטינוס הקדוש.  ---  אוגוסטינוס  ---  2018  ---  תרגום בסגנון ניאו-רומנטי של לבר טוב, יהודי שהתנצר - כשמטרת תרגומו הייתה לחבר בין רוח החסידות עם מה שראה כמקורותיה:תפיסת הנצרות הקדומה.אוגוסטינוס נודד בחפשו אחר משמעות אותה הוא מוצא בחיבור מיסטי לאל.

וידויי ההרפתקן פליכס קרול.  ---  מאן,תומס  ---  1956  ---  

וידויי מסך.  ---  אמיר,דנה  ---  2020  ---  הגות פסיכואנליטית: טונליות וא-טונליות במוסיקה כדימוי למצבים שגורים ובלתי-רוויים; 2 סוגי חציה מגדרית - סזורה (טרנספורמציה של העודפות המגדרית) וחתך (אקטינג-אאוט שלה) המובהרים בעזרת 'אורלנדו' של וירג'יניה וולף; ועוד

וידוייו של ג'וזף בייס .  ---  ג'ייקובסון,דן  ---  1978  ---  

וידויים  ---  אוגוסטינוס  ---  2001  ---  יצירת המופת האוטוביוגרפית של אוגוסטינוס ובה מתואר מסעו הרגשי והאינטלקטואלי של כופר מלומד אל עבר האמונה הנוצרית המזככת.

וידויים אינטימיים  ---  עאמר,ראדה  ---   2000  ---  קטלוג תערוכה. 7 עבודות צבע. טקסטים בעברית,ערבית ואנגלית המתארים את עבודתה של האמנית המצרית

וידויים והזיות בכפר :  ---  קסטל,אורנה  ---  2019  ---  המחברת, מטפלת לאקאניאנית, מחלחלת אל תוך רומן מקוטע את הידע המקצועי שצברה במעין רצף אסוציאטיבי המצטרף למעין עלילה.

וידויים מקומיים.  ---  בן צבי,אבישי. בן צבי,דרורה  ---  2004  ---  בלב הספר מסה פילוסופית-רוחנית שהכתיב המחבר על ערש דווי, העושה שימוש בניתוח של אירועים בחיי המחבר ושל מבנים לשוניים. את רוב הספר תופס פירוש למסה זו, שנכתב בידי אלמנתו ברוח הפסיכולוגיה ההתפתחותית.

וידויים של מבקר ספרות :  ---  אורוול,ג'ורג'  ---  2023  ---  חמש מסות הנעות בין האוטוביוגרפי לפילוסופי, מתובלות בהומור אירוני ומשופעות בביקורת חברתית. המסות עוסקות בהיבטים שונים של חיי הספרות, מההבדל בין ספרות לבין בידור ועד לתפקיד האינטלקטואל מול עוולות השלטון

וידויים של שופהוליק. CONFESSIONS OF A SHOPAHOLIC.  ---  קינסלה,סופי  ---  2009  ---  רומן. סיפורה של אישה צעירה המכורה לקניות. חייה מסתבכים בשל כך, והיא מחפשת דרכים להגמל מהתמכרות זו, להתבגר ולמצוא אהבה.

וידז ספר וידז  ---  אלפרוביץ,יצחק ויינר,גרשון  ---   1998  ---  EZDIW

וידיאו ONE :  ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2001  ---  קטלוג דו-לשוני (עברי-אנגלי)המכיל מבחר מעבודותיהם של אמני וידיאו מהארץ והעולם בצירוף מבחר מאמרים.

וידיאו ZERO בדרך לקולנוע :  ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מאמרים מאת אוצרת סדרת הספרים על אמנות הוידאו בישראל. המאמרים מתמקדים בזיקה בין העשייה האמנותית במדיום של הדימוי המוקרן, למדיום הקולנועי.

וידיאו ZERO הפרעות בתקשורת :  ---  טננבאום,אילנה  ---  2003  ---  קטלוג תערוכה המכיל מבחר מאמרים מאת אילנה טננבאום,רוזלינד קראוס ופרדריק ג'יימסון, לצד עבודות מאת מיכאל רורברגר,יוקו אונו,פיליפ רנצר, בוקי שוורץ ואחרים.

וידיאו ZERO כתוב בגוף :   ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לפרק השלישי של התערוכה המציגה באופן שיטתי את ההיסטוריה של הדימוי המוקרן באמנות הישראלית בזיקה לעשייה הבינלאומית. הקטלוג כולל מאמרים ועשרות צילומי סטילס מתוך עבודות וידאו.

וידיאו ZERO כתוב בגוף :   ---  טננבאום,אילנה (אוצרת)  ---  2006  ---  קטלוג אלבומי המוקדש לפרק השלישי של התערוכה המציגה באופן שיטתי את ההיסטוריה של הדימוי המוקרן באמנות הישראלית בזיקה לעשייה הבינלאומית. הקטלוג כולל מאמרים ועשרות צילומי סטילס מתוך עבודות וידאו.

וידעת :  ---  סרי,מתי  ---  2023  ---  עיונים בפרשת השבוע בפורמט אלבומי ובצירוף איורים צבעוניים, המוסיפים פרשנות חזותית, וקישורים לסרטוני וידאו נילווים. העיונים נעזרים במפרשי כל הדורות, מאונקלוס, דרך רש"י והרמב"ם עד ליבוביץ' ושטיינזלץ

ויה ג'מיטו.  ---  סטרנונה,דומניקו  ---  2007  ---  המחבר מגולל את סיפור שנות ילדותו ונעוריו בצל אביו - איש שונא עבודה, דלפון, מתבוסס ברגשות אשם ובעיקר חושב עצמו שנועד להיות צייר גדול, חרף דעות הביקורות והסובבים אותו.

ויה דולורוזה.  ---  ברקין,עקיבא. אברמסון משה,אפרת  ---  2008  ---  רומן. סיפור מסעו של גבר העוזב את אקוואדור בעקבות התגלות, ויוצא לארץ ישראל. בדרכו הוא פוגש שלל דמויות ומסתבך בפרשיות אהבה ביזאריות. המחבר מגדיר ספר זה כיצירת חייו, גם אנו.

ויהי אור :  ---  ווסטנהולץ גודניק,ג'ון (ע.)  ---  2004  ---  קטלוג תערוכה עברי-אנגלי הכולל צילומים של נרות-חרס. . התערוכה עוקבת אחר תהליך התפתחותם החל מתקופת המקרא ועד לראשית האסלם. ראה גם ערך לועזי.

ויהי בונה עיר : ("ויהי בנה עיר") :  ---  חורב,שי  ---  2017  ---  מחקר ביוגרפי גדוש בתעודות על מהנדס יליד בלרוס 1878, שבמסגרת פעילותו הציונית במוסדות הישוב ייסד את מפעל 'עתיד' (לימים 'שמן'), ניהל את חברת 'חירם' והיה שותף מרכזי בהקמת הטכניון, ביה"ס הריאלי והמרכזים המסחריים בחיפה

ויהי בונה עיר : ("ויהי בנה עיר") :  ---  חורב,שי  ---  2017  ---  מחקר ביוגרפי גדוש בתעודות על מהנדס יליד בלרוס 1878, שבמסגרת פעילותו הציונית במוסדות הישוב ייסד את מפעל 'עתיד' (לימים 'שמן'), ניהל את חברת 'חירם' והיה שותף מרכזי בהקמת הטכניון, ביה"ס הריאלי והמרכזים המסחריים בחיפה

ויהי בוקר.  ---  קשוע,סייד  ---  2004  ---  רומן. עיתונאי ערבי חוזר מהעיר היהודית לכפר הולדתו,נקלע לעוצר מתמשך,ונאלץ להתמודד עם סדריה ומנהגיה של החברה הערבית.

ויהי בימי אחשורוש  ---  אבי דור,יובל (ע)  ---  ?1994  ---  אסתר והלכות פורים התנ"ך בעיני חכמי ישראל

ויהי בימי שאול :  ---  לבנון,אברהם  ---   2001  ---   ניתוח הדמויות השונות המופיעות בספר שמואל תוך שימוש במודל ביוגרפי המוצמד לכל אחת מהן.

ויהי בימי שלוט השופטים :  ---  מייזלר,יואש  ---  תשס"ז  ---  שני חיבורים נפרדים המכוונים שניהם לחשיפת פרצופו המתעתע והפרדוקסאלי של המפעל המשטרי של בית המשפט העליון ובני בריתו וקוראים לשחרור הקהילה הפוליטית בישראל מהשתעבדותה האידאולוגית והמוסדית אליו.

ויהי במראת הכסף :  ---  גלדמן,מרדכי  ---  2007  ---  אלבום דו-לשוני המכנס מבחר מובחר מיצירתה של האמנית והצורפת (נולדה בבולגריה, 1932).

ויהי בעת ההיא :  ---  קלוזנר,יהודה  ---  2016  ---  הצעות יישומיות (?) למדיניות ממשלת ישראל, המתבססות על ניתוח פוליטי של מספר נקודות מפתח בהווה ובעבר. המחבר מציע להדק את הקשרים עם סין, לטפל בערביי המדינה כבאויבים,לעבור למשפט הסנהדרין העברי וכדומה

ויהי בעת ההיא :  ---  קלוזנר,יהודה  ---  2016  ---  הצעות יישומיות (?) למדיניות ממשלת ישראל, המתבססות על ניתוח פוליטי של מספר נקודות מפתח בהווה ובעבר. המחבר מציע להדק את הקשרים עם סין, לטפל בערביי המדינה כבאויבים,לעבור למשפט הסנהדרין העברי וכדומה

ויהי בקר יום אחד. [ויהי בוקר יום אחד].  ---  רז שטיינקריצר,מיכאל  ---  2012  ---  תחקיר, מלווה במסמכים, תכתובות, חוות דעת ועוד, של מקרה הרשעה ברצח כפול שהתרחש בספטמבר 1997. מחבר הספר, קצין חקירות לשעבר במחלקת הונאות במשטרה, טוען ע"פ הממצאים שהאיש שהורשע - משה קסטל - חף מפשע.

ויהי היום .  ---  ביאליק,ח"נ  ---  1957  ---  ( ללא איורי נחום גוטמן)

ויהי היום :  ---  ביאליק,ח"נ  ---  תרצ"ו  ---  עם איורי נחום גוטמן

ויהי המבול על הארץ  ---  שמאלי,אליעזר  ---   1972  ---  

ויהי מה  ---  הלחמי,יוסף  ---  תשנ"ה  ---  

ויהי מה  ---  הלחמי,יוסף  ---  תשנ"ה  ---  לא למכירה

ויהי מה : ("ויהי מה") :  ---  גבעתי,משה  ---  2019  ---  ביוגרפיה של הלוחם האגדי מיחידה 101, מפקדה הראשון של סיירת הצנחנים וממקימי סיירת מטכ"ל, מילדותו במושב רשפון ונעוריו בעין-חרוד, דרך פציעתו האנושה בפעולת תגמול מוצלחת ב-1956 ועד לחוות הבקר שהקים בערוב ימיו

ויהי מה : ("ויהי מה") :  ---  גבעתי,משה  ---  2019  ---  ביוגרפיה של הלוחם האגדי מיחידה 101, מפקדה הראשון של סיירת הצנחנים וממקימי סיירת מטכ"ל, מילדותו במושב רשפון ונעוריו בעין-חרוד, דרך פציעתו האנושה בפעולת תגמול מוצלחת ב-1956 ועד לחוות הבקר שהקים בערוב ימיו

ויהי סיפור :  ---  וקסמן,יוסי  ---  2002  ---  רומן. תיאור טראגי-קומי של החברה הישראלית במיקרוקוסמוס התל-אביבי דרך סיפורן של שלוש נשים.

ויהי עור.  ---  וולף,רוני  ---  2005  ---  מדריך רפואי לשמירה על בריאות העור המרכז את מכלול הידע התיאורטי והמעשי הקיים היום אודות הזדקנות העור ומציג את האמצעים לעכב תהליכים אלה.

ויהי ערב  ---  ברגשטין,פניה  ---  2008  ---   ציורים: חיים האוזמן .

ויהי ערב ויהי בוקר  ---  ענר,זאב(ע).  ---   2000  ---  פסוקים מן התנ"ך מול צלומים עכשוויים. אלבום

ויהי ערב ויהי בוקר יום אחד. [ויהי ערב ויהי בוקר, יום אחד].  ---  ברגר,יוסי  ---  2011  ---  אלבום הכולל מאות תמונות צבע וש"ל שצולמו ב-SLR דיגיטלית. מכלול הדימויים - תבניות ארכיטקטוניות, מקטעי נוף, דיוקנאות, חפצים וכו' - מהווה, בלשון האמן, "הסתכלות על מערכת התרבות האנושית דרך פרטים מייצגים שלה".

ויהי ערב ויהי תוהו. (ויהי ערב, ויהי תוהו.)  ---  טבת דיין,מיה  ---  2015  ---  שירים. "אין לי בעיה לעשות דברים /לזכרך, /אבל בתנאי שגם את תבואי. /זכרך שטוח כאויר ומתעגל בפינותיו, /לעולם לא עולים ממנו אדים /... /לעולם /אשוניו האפורים אינם מישרים אלי מבט. /אל תשאירי אותי פה אתו לבד."

ויהי ערב ולא יהי בקר  ---  אבירם,ישראל  ---   1994  ---  סאגת 4 דורות סביב מלחמת העולם השניה

ויהי קול.  ---  פדרמן,אהוד  ---  2013  ---  שירים העוסקים בהתייתמות, באופיו של הטבע, בכרמל ובלונדון . רבים מהשירים מתכתבים עם תימות מהמקרא. "ובפינה עומד אברם אביך / שידע שהגיעה שעתו / ובלי להתמקח / פינה את השולחן..." (מתוך "סיאנס")

ויהיו הימים טרף.  ---  להב רדלמסר,תמיר  ---  2013  ---  הגיגים ותצלומים המבוססים על הספר 'המחלה כמטאפורה' לסוזן סונטאג. בעקבות מחלתו שטרם מצאה מזור בנבכי הרפואה המודרנית, החל המחבר בתיעוד עצמי כתוב ומצולם, בו הוא מקשר בין כתבי סונטאג להוויית מחלתו היום יומית.

ויווה פיקאסו :  ---  ורדי,יגאל  ---  2007  ---  המחבר, פסיכולוג קליני וצייר ישראלי מוכר בזכות עצמו, מגיש עיון מעמיק באישיותו ובמפעלו הציורי של פיקאסו אשר מניב פרשנות חדשנית לקוד האסתטי המלווה את יצירתו.

ויולד :  ---  גלפז פלר,פנינה  ---  2006  ---  דיון ביחסי הורים-ילדים כפי שהם עולים מקריאה צמודה ובלתי אמצעית של הטקסט המקראי מחד, ומאידך יצירת דיאלוג עם הטקסט באופן שמעורר דיון הנוגע לסוגיות אנושיות ואוניברסליות בעלות חשיבות עכשווית.

ויום אחד עוד ניפגש .  ---  דורון,ליזי  ---  2010  ---  

ויום אחד עוד ניפגש.  ---  דורון,ליזי  ---  2010  ---  רומן מתח פסיכולוגיסטי המסופר בגוף ראשון על ידי עליזה הסופרת, בת דמותה של מחברת הספר וחובבת לוויות מושבעת. הדמות מתארת את זכרונות ילדותה סביב היעלמות אביה בשנות החמישים של המאה שעברה.

ויותר מכל אהבה  ---  רונן,תמי  ---   1994  ---  אופי הטיפול, אבחון, קבלת החלטות, שיטות טיפול, תהליך. כולל נספחים.

ויותר מכל אהבה :  ---  רונן,תמי  ---  1995  ---  

ויזה לאמריקה .  ---  רקקואצ'אה,חואן דה  ---  2008  ---  

ויזה לאמריקה.  ---  רקקואצ'אה,חואן דה...  ---  2008  ---  רומן. מורה מובטל ומבריח בדימוס מעיירה בוליביאנית נידחת, מגיע לבירה לה-פאז בכדי לנסות ולהשיג במרמה ויזה לארה"ב. מסעו מותח,אפל ומצחיק -שזור בשלל דמויות ססגוניות ומסתייים ב"מסלול התרסקות מסחרר".

ויזנטל :  ---  שגב,תום  ---  2010  ---  הביוגרפיה הראשונה של צייד הנאצים הידוע שכולה מתועדת ע"ס עשרות אלפי מסמכים שחלקם הותרו לפרסום לראשונה. הספר חוקר את תפיסות הזהות, ההומניזם וזכרון השואה של ויזנטל, עבודתו המשותפת עם "המוסד" ועוד.

ויט  ---  בנקס,איאן  ---   1997  ---  רומן, צעירה החברה בכת מיסתורית מוצאת את עצמה בלונדון הסואנת. מאנגלית: יונתן פרידמן

ויטגנשטיין .  ---  היטון,ג'ון גרובס,ג'ודי  ---  2002  ---  

ויטגנשטיין.  ---  היטון,ג'ון. גרובס,ג'ודי  ---  2002  ---  מבוא למשנתו הפילוסופית של ויטגנשטיין הערוכה במתכונת מאויירת לשם הבהרת הגותו והשפעותיה על החשיבה הפילוסופית המודרנית.

ויטה נובה.  ---  גליק,לואיז  ---  2022  ---  שירים אוטוביוגרפיים של המשוררת האמריקאית ילידת 1943. השירים משקפים טראומות.

ויטה.  ---  מאצוקו,מלניה ג  ---  2005  ---  רומן. ספורם של זוג ילדים מכפר עני ונידח באיטליה, המגיעים לניו יורק של ראשית המאה העשרים. חרף רעב ומצוקה, נרקמת בין השניים אהבת נעורים והם משתמשים בכישוריהם להתגבר על מצוקתם.

ויטוריה.  ---  ויטלה בן בסט,דפנה  ---  2016  ---  סיפורה של משפחה יהודית איטלקית, ערב מלחמת העולם השניה.

ויטמין לעם:מורה דרך לריפוי טבעי  ---  בירנבאום,ב.  ---  1988  ---  

ויטמינים  ---  הנטר,קארול  ---  1989  ---  תפקידם של הויטמינים בחיינו

ויטמינים  ---  רז,אולגה  ---   1995  ---  סדרת מעניין לדעת: פרוט כל ויטמין לגופו

ויטמינים ומינרלים  ---  סוליוון,קארן  ---   2000  ---  מדריך צבעוני רווי תמונות לתוספי מזון:מתי לצרוך,מה וכמה.

ויטמינים ומינרלים  ---  בירנבאום,ב.  ---  1990  ---  

ויטמינים ומינרלים :  ---  צ'אלם,ג'ק. בראון,ליז  ---  2008  ---  הספר מפרט את חשיבותם של הויטמינים מקבוצות A, B ,C, D, E, K ומינרלים שונים (אבץ, מגנזיום, סלניום, כרום ואחרים) לבריאות האדם. כמו כן הספר כולל עצות לרכישת ולצריכת תוספי תזונה רלוונטיים.

ויטמינים ומינרלים לבריאות הגוף והנפש  ---  אורן,דוד  ---   1997  ---  פירוט הויטמינים והמינרלים, תכונותיהם ושימושיהם

ויטקה לוחמת לחיים :  ---  וילפנד,יגאל [עורך]  ---  2013  ---  אסופה העוסקת בדמותה ובחייה של אחת מראשי הפרטיזנים בגטו וילנה וביערות רודניקי. הספר כולל ראיונות איתה על מלה"ע השניה, מאמרים על עבודתה בשדה הפסיכולוגיה, מסות על אישיותה, מכתבים מאבא קובנר אליה וממנה לבנה.

וייויי אזמים: (וייויי-אזמים: )  ---  וייויי,אי  ---  2017  ---  פרגמנטים אודות זכויות אדם, חופש ביטוי, אמנות, אקטיביזם, היסטוריה, העולם הדיגיטלי ועוד מפי האמן הסיני. הספר מחולק לפרקים לפי נושאים וכולל רשימת מקורות לפרגמנטים, כרונולוגיה ביוגרפית ותודות.

וייויי אזמים: (וייויי-אזמים: )  ---  וייויי,אי  ---  2017  ---  פרגמנטים אודות זכויות אדם, חופש ביטוי, אמנות, אקטיביזם, היסטוריה, העולם הדיגיטלי ועוד מפי האמן הסיני. הספר מחולק לפרקים לפי נושאים וכולל רשימת מקורות לפרגמנטים, כרונולוגיה ביוגרפית ותודות.

וייולד כוכב  ---  ברקאי,דרורה  ---  2002  ---  רומן: קורותיו של טייס ישראלי בשבי הלבנוני.

וייט ריבר בוערת.  ---  ורדון,ג'ון  ---  2019  ---  מותחן בלשי : קיטוב גזעי גורם לרציחות ולמהומות בעיירה וייט ריבר שבצפון מדינת ניו-יורק. בלש מומחה מגיע לעיירה על מנת למנוע הסלמה ונתקל בהתנגדות רבה בנסיונו לפענח את פרשות הרצח שאינן כפי שנראו .

וייטנאם  ---  מקליר,מייקל  ---   1992  ---  המדיניות האמריקאית ביחס לויטנאם,השלכות המלחמה,התערבות החברה הדמוקרטית במלחמה מודרנית

וייטנאם :  ---  הייסטינגס,מקס  ---  2021  ---  מחקר הפורש את העלילה הפוליטית, המדינית והצבאית של שלושת עשורי המלחמה, ולצידה לוכד בתיאוריו את החוויה הויטנאמית כפי שנחוותה ע"י משתתפיה האלמונים: לוחמי צבאות הצפון, הדרום וארה"ב, האיכרים, נערות הברים וכו'

וייטנאם :  ---  אלן,ג'ו  ---  2010  ---  חיבור הסוקר את הרקע ההיסטורי-פוליטי למלחמת ויטנאם החל מהכיבוש הצרפתי ומתמקד בהתנגדות למלחמה בשלוש החזיתות שלה: תנועת השחרור הלאומית הויטנאמית, המאבק האזרחי בארה"ב והמרד (המושכח) של חיילים בצבא ארה"ב.

וייטנאם :  ---  אלן,ג'ו  ---  2010  ---  חיבור הסוקר את הרקע ההיסטורי-פוליטי למלחמת ויטנאם החל מהכיבוש הצרפתי ומתמקד בהתנגדות למלחמה בשלוש החזיתות שלה: תנועת השחרור הלאומית הויטנאמית, המאבק האזרחי בארה"ב והמרד (המושכח) של חיילים בצבא ארה"ב.

וייטנאם בין מלחמה לשלום  ---  שגב,שמואל  ---  1966  ---  

וייטנאם לאוס וקמבודיה. [וייטנאם,לאוס וקמבודיה]  ---  רות'רון,כריס ואחרים  ---  2002  ---  מסלולים,אתרים והמלצות.

ויכוח מדיני  ---  בן גוריון,ד  ---   1941  ---  במועצת ההסתדרות מ"ג

ויכוח מדעי פילוסופי במאה היד  ---  גלזנר,רות  ---  תשנ"ט  ---  הויכוח כנראה עם הרלב"ג,בעניין פיסיקה ולוגיקה אריסוטליים מהדו' מדעית עם מבוא ובאור. מקורות לחקר תרבות ישראל מס. 5

ויכוח על האהבה  ---  אברבנאל,יהודה בן יצחק  ---  1871  ---  

ויכוח על האהבה :  ---  אברבנאל,יהודה  ---  1871  ---  דיאלוג פילוסופי שחובר במאה ה-16 בידי בנו של דון יצחק אברבנאל.

ויכוחי אמונה :  ---  גליקסברג,שמעון יעקב הלוי  ---  2011  ---  כתבים מוערים של מי שהיה הרב הראשי של אודסה בשנים 1917 - 1937. הספר כולל פרקי זכרונות, המתארים בין השאר את פעליו ב'מזרחי' ובקונגרס הציוני, ואת נאומיו במסגרת 7 ויכוחי אמונה פומביים שהתקיימו באודסה בשנות ה-20.

ויכוחי שפינוזה באספקלריה יהודית  ---  דורמן,מנחם  ---  1990  ---  

ויכוחי שפינוזה באספקלריה יהודית :  ---  דורמן,מנחם  ---  1990  ---  

ויכוחים על אמונה ופילוסופיה :  ---  ליבוביץ,ישעיהו. רביצקי,אביעזר  ---  2006  ---  תמליל של סדרת שיחות ששודרו ברדיו לפני למעלה מעשור. רביצקי מבקש לערוך דיון ביקורתי על אודות תפיסת עולמו הפילוסופית והאמונית של ליבוביץ וזוכה לשתוף פעולה.

וילה 3#  ---  מרומי,אוהד  ---   1999  ---  קטלוג תערוכה, מיצב. טקסט בעברית ובאנגלית

וילה בג'ונגל :  ---  בר יוסף,איתן  ---  2013  ---  מחקר בייצוגיה של אפריקה בתרבות הישראלית, מתיאטרון ועד עיתונות, בעיקר בשנות ה-50 עד ה-70. הספר בוחן כיצד הם משקפים הן זיקות בין האידיאולוגיה הציונית לתפיסות קולוניאליות והן מתחים עדתיים ולאומיים פנים-ישראליים.

וילה בג'ונגל :  ---  בר יוסף,איתן  ---  2013  ---  מחקר בייצוגיה של אפריקה בתרבות הישראלית, מתיאטרון ועד עיתונות, בעיקר בשנות ה-50 עד ה-70. הספר בוחן כיצד הם משקפים הן זיקות בין האידיאולוגיה הציונית לתפיסות קולוניאליות והן מתחים עדתיים ולאומיים פנים-ישראליים.

וילה מלצ'ט.  ---  בן ראובן,שרה ורמי  ---  2014  ---  סקירת תולדותיו של בית נופש שנבנה על חוף הכנרת,ממזרח למושבה מגדל, בשנים 1928 - 1931 ע"י התעשיין הציוני אלפרד מונד (לורד מלצ'ט). החוברת מתארת את שלל בעליה של הוילה ואירועים היסטוריים ואזוטריים הקשורים בה

וילה פז'נה  ---  דודזון,מאיר  ---  1969  ---  

וילהלם טל .  ---  שילר,פ  ---   1955  ---  

וילו מחר שאבעס : [וילו, מחר שאבעס :]  ---  שלזינגר,יצחק  ---  2007  ---  זכרונותיו של המחבר, לימים איש אוניברסיטת בר-אילן בתחום הבלשנות העברית. המחבר מעלה זכרונות מימי מלחמת העולם ה-2 בה התחבא כילד עם משפחתו בבונקר בגודל של 7 מטרים רבועים בכפר סלובקי.

וילו מחר שאבעס : [וילו, מחר שאבעס :]  ---  שלזינגר,יצחק  ---  2007  ---  זכרונותיו של המחבר, לימים איש אוניברסיטת בר-אילן בתחום הבלשנות העברית. המחבר מעלה זכרונות מימי מלחמת העולם ה-2 בה התחבא כילד עם משפחתו בבונקר בגודל של 7 מטרים רבועים בכפר סלובקי.

וילון נע ברוח  ---  חג'ג,'שי  ---   1996  ---  שירים

וילון תחרים.  ---  כרמל רפאלי,אורית  ---  2018  ---  שירים. "בשמרים תפחו אהבה וקנאה וכעס / לשתי אותם בידי / צמצמתי כעס וקנאה, נשארה רק אהבה / אני מגישה לך, תאכל." (עמ' 8)

וילט.  ---  ברונטה,שרלוט  ---  2011  ---  רומן : צעירה אנגליה גולה מעולמו של המעמד הבינוני -גבוה, ונאבקת לשרוד בתור מורה בפנימייה לבנות בבלגיה. תוך התמודדות עם קשיי בדידותה ועם אהבות נכזבות היא שומרת על עצמאותה ועל נכסי הרוח שלה.

וילט.  ---  ברונטה,שרלוט  ---  2011  ---  רומן : צעירה אנגליה גולה מעולמו של המעמד הבינוני -גבוה, ונאבקת לשרוד בתור מורה בפנימייה לבנות בבלגיה. תוך התמודדות עם קשיי בדידותה ועם אהבות נכזבות היא שומרת על עצמאותה ועל נכסי הרוח שלה.

וילי הצחוק והדמע. [וילי - הצחוק והדמע.]  ---  אבנרי,אריה  ---  2006  ---  ביוגרפיה של וילי כהן, יליד העיר בויטן (1914 - 1981) שלאחר שהות כמדריך חקלאי בשוודיה עלה ארצה ושימש כנוטר, חייל, גנן, בעל מכבסה ועוד. סיפור חייו של איש מן היישוב.

ויליאם וילסון וסיפורים אחרים.  ---  פו,אדגר אלן  ---  2004  ---  שבעה סיפורים.

ויליים שקספיר טרגדיות .  ---  שקספיר,ויליים  ---  1962  ---  ליר המלך תרגם ראובן אבינעם . מקבת תרגם ב נ סילקינר . אנטוניוס וקלאופטרה תרגם ראובן אבינעם . טימון איש אתונה תרגם ישראל אפרת . קוריולנוס תרגם ישראל אפרת .

וילייקה ספר זכרון קהילת וילייקה המחוזית פלך וילנה  ---  פרבר,קלמן זאבי,יוסף (ע)  ---   1972  ---  MEMORIAL BOOK TO THE COMMUNITY OF WILEIKA ע כתוב בעברית ואידיש

וילכו השניים יחדיו  ---  אונגר,נעמי  ---   1999  ---  

וילכו השניים יחדיו  ---  אונגר,נעמי  ---   1999  ---  אם שכולה בוחנת מקרוב את גישתם של יצחק רבין ואהוד ברק לצה"ל, בטחון ובטיחות באימונים מנקודת מבטה של תושבת גבול הצפון

וילכו ויבאו בית אשה :  ---  מילק,לורן (עורכת)  ---  2020  ---  אסופה בנושאי הטראומה מפגיעה מינית ואחיותיה. היצירות מגיעות מהרחוב כמו מאלו שמלאכתם או כשרונם בכך.

וילכו שניהם יחדיו :  ---  כהן,דב  ---  2009  ---  אוטוביוגרפיה שתחילתה בישיבה ליטאית של תנועת המוסר, המשכה בהגירה לארה"ב ובעליה לא"י טרם פרעות תרפ"ט, המתוארות בה בפירוט. לספר שני נספחים על אורחות חייו המוסריים של הרב המחבר ועל פועלו התורני. הענף.

וילנה  ---  שניאור,זלמן  ---   1923  ---  פואימה ציורים:הרמן שטרוק, קישוטים:ש.רובין.ממוספר.

וילנה ירושלים דליטא  ---  ראן,לייזער  ---   1974  ---  WILNO א ב ג כתוב בעברית ופולנית

וילנה ירושלים דליטא .  ---  אלופי,פרץ  ---  תשל"ה  ---  כתוב בעברית

וילנה ירושלים דליטא :  ---  קלויזנר,ישראל  ---  1983  ---  א-ב

וילנה מאסף וילנה  ---  רודניצקי,ישראל  ---   1974  ---  ANLIV NOITCELLOC (ONLIW)

וילנה נוסח ווילנע בולעטין  ---    ---   1959  ---  WILNO חוברות מס' 4 5 כתוב באידיש

וילנה סוף הדרך  ---  שמעונוביץ,שרה  ---  1990  ---  אוטוביוגרפיה של ניצולת שואה

וילנה עיר ווילנא .  ---  הלל נח מגיד (שטיינשניידער)  ---  1900  ---  כתוב בעברית . וכן מהד' מהדורת צילום של שנת תר"ס משנת 1969.

וילסון הטמבל .  ---  טווין,מרק  ---    ---  תרגם: אברהם בירמן

וילסון ראש כרוב  ---  טוויין,מארק  ---   2001  ---  יצירתו האחרונה של מארק טוויין:עו"ד נחשב במשך שנים רבות לשוטה העיירה,זאת בשל הערה אקראית.כבודו שב בשל פרשת רצח שהוא פותר.

וילקט יוסף א-ב :  ---  דנה,יוסף  ---  2017  ---  כינוס 91 מאמרים שפורסמו בבמות שונות לאורך יובל, רובם בעברית וחלקם באנגלית ובערבית. חלק הארי של המאמרים דן בהיבטים תמטיים, רטוריים, סגנוניים, מבניים ובלשניים של היצירה העברית והערבית בימה"ב - מפיוטים עד פתגמים

וימצא יוסף חן  ---  עזריאלי,יהודה (ע).  ---  תשס"א  ---  קוים לדמותו המועלים ע"י חברי קהילת בית הכנסת "רננים" בהיכל- שלמה,מקום בו נהג להתפלל ולשאת דרשות.

וינה  ---  גוטפריד,מרדכי  ---   1945  ---  ציור ממצב רוחי עת עברה וינה מרשות אוסטריה לרשות הצורר הגרמני ימ"ש

וינה 1900 :  ---  גורדון,שרון. פלד,רינה (עורכות)  ---  2019  ---  15 מאמרים המציגים את וינה על רחובותיה ואנשיה בפרוס המאה. חלק מן המאמרים עוסק ביהדות וביהודים כמו אוטו באואר או היהדות בין ליברליזם ללאומיות. אחרים עוסקים באמנות הביקורתית (לוס וקראוס) ובהשפעה על הקולנוע.

וינה DIE TATIGKEIT DER ISRAELITISCHEN KULTUSGEMEINDE WIEN .  ---    ---  1955  ---  

וינה צרפת וינה  ---  שטיינדלינג,דולי  ---  1989  ---  

וינה צרפת וינה .  ---  שטיינדלינג,דולי  ---  1989  ---  

וינה של אנה.  ---  זליגמן,תמנע [אוצרת]  ---  2013  ---  קטלוג תערוכה העוסקת בתרבותה החזותית והחומרית של וינה בשנות נעוריה של אנה טיכו (1908 - 1912) ובהדיה של זו ביצירתה. הספר מציג גלויות וכרזות, אביזרי ריהוט וכלי בית מעוצבים ויצירות של טיכו מול אלה של קלימט ושילה.

וינה.  ---  מנסה,אווה  ---  2008  ---  רומן. קורותיה של משפחה וינאית ספק-יהודית וללא-ספק מעורבת, אשר בניה ובנותיה מוטרדים משאלת זהותם; טרדה העולה על רקע מעשיהם של בני ובנות המשפחה בזמן מלה"ע ה-2.

וינטו ויד הנפץ .  ---  מאי,קרל  ---   1994  ---  מגרמנית - חנה לבנת מדף 19 - מדף קרל מאי .

וינסבורג אוהאיו :  ---  אנדרסון,שרווד  ---  1959  ---  תורגם מאנגלית בידי אהרן אמיר .

וינסנט ואן גוך  ---  פונדה,עדה (ע)  ---   1993  ---  אוסף רפרודוקציות עם רקע ביוגרפי. מצרפתית: שולמית הרן

וינסנט ואן גוך 1890-1853 : [וינסנט ואן גוך 1890-1853]  ---  ואלתר,אינגו פ.  ---  2005  ---  רפרודוקציות ומאמרים, בפורמט אלבומי.

ויסות האנרגיה בגוף .  ---  קרייצר,פרי  ---  1985  ---  

ויסות הילודה  ---  רמניק,לריסה  ---   1996  ---  מסמך רקע: מדיניות ובצוע, מסקנות והמלצות

ויסמן רהיטים :  ---  לביא,פייר  ---  2022  ---  אלבום המציג בטקסט ובצילומים את תולדותיה של חברה ירושלמית לייצור רהיטים מאז עליית מייסדה, נגר יהודי בן העיר נירנברג בגרמניה. הספר כולל צילומי רהיטים, תרשימי תכנון, אנקדוטות משעשעות ומעט גניאולוגיה משפחתית

ויסעו ויחנו  ---  לנצמן,אברהם  ---   1998  ---  

ויסעו ויחנו  ---  לנצמן,אברהם  ---   1998  ---  מחנות העקורים לאחר מלח"ע השניה, התנועה הציונית והעלייה לארץ

ויסקי אמריקני  ---  שצ'יפיורסקי,אנדז'י  ---   1992  ---  מפולנית:צבי ארד ספורים קצרים

ויסקי אמריקני  ---  שצ'יפיורסקי,אנדז'י  ---   1992  ---  מפולנית:צבי ארד ספורים קצרים

ויסקי זה בסדר :  ---  סובול,יהושע  ---  2005  ---  רומן. אדם ששירת בחוליית חיסול של זרועות הביטחון, אשר פעלה באירופה ובצפון אפריקה,יוצא להרפתקה אישית ורגשית בנסיון לשחזר ולתקן מבצע חיסול כושל מן העבר.

ויסקי לארוחת בוקר.  ---  קלופמן,מאיה  ---  2022  ---  רומן. מערכת יחסים בין שני מיליניאליים הולכת ומשתנה לאחר שהם, לאחר שנים רבות של חברות אינטימית, עוברים למגורים משותפים.

ויסקי של חרובים  ---  רונן,יהודית  ---   1999  ---  רומן, חוויות ילדות והתבגרות בכפר גלילי של שנות ה 05.

ויעמידה ליעקב לחק .  ---  שוחטמן,אליאב  ---  תשנ"ה  ---  ב. שאלת החובה לציית לפקודה לפינוי יהודים וישובים יהודיים בארץ ישראל .

ויען איוב  ---  גוטפריד,מרדכי  ---   1961  ---  

ויענונו.  ---  מנוחין,ישי [אוצר]  ---  2012  ---  קטלוג הכולל עדויות על עינויים והתעללויות בעצירים פלסטינים ועבודות של 20 אמנים שנוצרו ע"ס עדויות אלה. ביניהם: מיקי קרצמן, אלכס ליבק, רועי רוזן, רחל ארז, לארי אברמסון, מיכל נאמן, מיכל היימן, דוד טרטקובר, דוד ריב.

ויענונו.  ---  מנוחין,ישי [אוצר]  ---  2012  ---  קטלוג הכולל עדויות על עינויים והתעללויות בעצירים פלסטינים ועבודות של 20 אמנים שנוצרו ע"ס עדויות אלה. ביניהם: מיקי קרצמן, אלכס ליבק, רועי רוזן, רחל ארז, לארי אברמסון, מיכל נאמן, מיכל היימן, דוד טרטקובר, דוד ריב.

ויעתר יצחק :   ---  באדהב,יצחק  ---  תרמ"ז  ---  

ויפגע במקום :  ---  סברן,ג'ורג'  ---  2010  ---  ניתוח סיפורי ההתגלות המקראיים ע"פ מודל 'סצינת הדפוס' המתמקד בדמיון המבני ביניהם. הספר בוחן את שלב 'ההכנה' למפגש עם האל,הייצוג החזותי של אלוהים, הטרנספורמציה שאחרי החוויה, תיאופניה מקראית מול בתר-מקראית ועוד.

ויצאתי גם אני אל הגשם הביתה  ---  סתיו,אורי  ---   2000  ---  ספור

ויצילנו מידם  ---  קמפה בנימינס,שולמית  ---   1995  ---  זכרונות שואה.

ויצמן בנקרוט  ---  עם,כ  ---  תרצ"ט  ---  

ויצמן מנהיג הציונות. (וייצמן מנהיג הציונות).  ---  כהן,אורי. חזן,מאיר (עורכים)  ---  2016  ---  17 מאמרים הבוחנים היבטים ואירועים בדרכו הציונית של ויצמן על שלושת מרכיביה: גיבוש כלכלה מתקדמת על בסיס מערכת השכלה לאומית ומחקר מדעי, עיצוב מערכת פוליטית דמוקרטית, והתאמת התרבות היהודית לחיים המודרניים

ויקוו למשפט והנה משפח : ["ויקוו למשפט, והנה משפח" :]  ---  לבנקרון,נעמי  ---  2007  ---  דו"ח הבוחן את יחסם של בתי המשפט בישראל בשנת 2006 לנושא הסחר בנשים באופן פרטני, וסחר בבני אדם באופן כולל יותר. החוברת כוללת דיונים בנושאי תחיקה.

ויקטור .  ---  קלוגר,דניאל  ---  2003  ---  

ויקטור :  ---  קלוגר,דניאל  ---  2003  ---  סיפורו של צעיר שעלה ארצה,חזר לאירופה ב-1939,ונאבק בנאצים עד שחרור צרפת.

ויקטור הוגו .  ---  רוב,גרהם  ---  2004  ---  

ויקטור הוגו :  ---  רוב,גרהם  ---  2004  ---  קורות חייו של הסופר הצרפתי בין המאה ה-19 על רקע אירועי תקופתו.

ויקטור ואסרלי :  ---  הולצהיי,מגדלנה  ---  2008  ---  ספרון המגולל את קורות חייו, התפתחותו ותפיסתו האמנותית של הצייר, ששאב את השראתו מהקונסטרוקטיביזם ומן הגיאומטריה המופשטת. לתיאור המרתק נלוות שלל רפרודוקציות צבעוניות.

ויקטור ומאשה.  ---  קמחי,אלונה  ---  2012  ---  רומן. אח ואחותו הבכורה הם עולים שהתייתמו וגדלו אצל סבתם. בן כיתתו של האח מתחבר אתו ומרחיק אותו מאחותו, והיא נאבקת בהשפעתו הרעה של החבר כדי לשוב ולקרב את אחיה, ובתוך כך הם מתבגרים ומתערים בחברה הישראלית.

ויקטור ומאשה.  ---  קמחי,אלונה  ---  2012  ---  רומן. אח ואחותו הבכורה הם עולים שהתייתמו וגדלו אצל סבתם. בן כיתתו של האח מתחבר אתו ומרחיק אותו מאחותו, והיא נאבקת בהשפעתו הרעה של החבר כדי לשוב ולקרב את אחיה, ובתוך כך הם מתבגרים ומתערים בחברה הישראלית.

ויקטור וסלימה :  ---  מזה אלפנדרי,עופרה  ---  2013  ---  רומן ביוגרפי המתאר את מסכת חייהם המשותפים של הורי המחברת, מילדותם ונישואיהם בעיר קרקוק שבעירק בשנות ה-40, העלייה לא"י והחיים במעברת 'נחלת' ליד ראשל"צ, ההתערות בחברה הישראלית והולדת חמשת ילדיהם

ויקטור וסלימה :  ---  מזה אלפנדרי,עופרה  ---  2013  ---  רומן ביוגרפי המתאר את מסכת חייהם המשותפים של הורי המחברת, מילדותם ונישואיהם בעיר קרקוק שבעירק בשנות ה-40, העלייה לא"י והחיים במעברת 'נחלת' ליד ראשל"צ, ההתערות בחברה הישראלית והולדת חמשת ילדיהם

ויקטוריה  ---  מיכאל,סמי  ---   1993  ---  רומאן. בת למשפחה יהודית עיראקית, מראשית המאה בבגדאד ועד לימינו ברמת גן. ספריה לעם 293

ויקטוריה  ---  מיכאל,סמי  ---  1993  ---  בחנות עם הספר עו' בשיתוף משכל 2010 מצב מצוין .

ויקטוריה  ---  המסון,קנוט  ---  1978  ---  

ויקי ויקטוריה.  ---  עד,גיא  ---  2020  ---  רומן המתאר את מעשיה של ויקי בעיר הגדולה תל אביב. נוכחותה מעוררת רגשות עזים ומניעה את סובביה.

ויקיליקס אויב המדינה : [ויקיליקס, אויב המדינה] :  ---  רוזנבך,מרסל. שטארק,הולגר  ---  2011  ---  האירועים, האידאולוגיה והאנשים שהיו מעורבים בפעילות 'ויקיליקס'. הספר מבוסס על ראיונות עם ג'וליאן אסנג', עם עורך-דינו של בראדלי מאנינג (המקור) ואחרים. למהדורה זו נוסף פרק של רונן ברגמן על השלכות ההדלפה על ישראל.

ויקרא :  ---  מילגרום,יעקב  ---  2014  ---  מחקר המשלב כלים פילולוגיים ואנתרופולוגיים ותפיסות עקרוניות מספרות חז"ל בניתוח שתי המסורות הכוהניות הנמסרות בספר 'ויקרא' ובחשיפת הערכים האתיים שביסוד טקסי הפולחן, נהלי המקדש ומערכת דיני הטומאה והטהרה

ויקרא את שמם אדם :  ---  מלר,צופיה ואחרים  ---  2012  ---  פרשנות רציונליסטית-הומניסטית התופסת את הטקסט המקראי כיצירה אנושית שהאל הוא בה יציר דמיון שמקורו בצורך פסיכולוגי ידוע. הספר דן בתפיסות ובערכים העולים מן הטקסט בכלי הפילוסופיה ותורת הספרות המודרניות.

ויקרא את שמם אדם :  ---  מלר,צופיה ואחרים  ---  2012  ---  פרשנות רציונליסטית-הומניסטית התופסת את הטקסט המקראי כיצירה אנושית שהאל הוא בה יציר דמיון שמקורו בצורך פסיכולוגי ידוע. הספר דן בתפיסות ובערכים העולים מן הטקסט בכלי הפילוסופיה ותורת הספרות המודרניות.

ויקרא במדבר דברים :  ---  שאנן,אורי  ---  2002  ---  ספרון האוצר מבחר שירים ותצלומים.

ויקרא במדבר דברים :  ---  שאנן,אורי  ---  2002  ---  

ויקרא שמה רחבות : (ויקרא שמה רחובות) :  ---  בר מעוז,דני  ---  2013  ---  אלבום עתיר תמונות ותעודות (כרזות, מודעות, קטעי עתונות וכו') הסוקר את תולדות המושבה ומגוון דמויות מרכזיות בהן, תוך שימת דגש על נשים גיבורות התקופות השונות. מ'גאולת האדמה' ועד למכוני המחקר ולקבוצות הכדוריד

ויקרא שמה רחבות : (ויקרא שמה רחובות) :  ---  בר מעוז,דני  ---  2013  ---  אלבום עתיר תמונות ותעודות (כרזות, מודעות, קטעי עתונות וכו') הסוקר את תולדות המושבה ומגוון דמויות מרכזיות בהן, תוך שימת דגש על נשים גיבורות התקופות השונות. מ'גאולת האדמה' ועד למכוני המחקר ולקבוצות הכדוריד

וירא אלוהים כי רע :  ---  וייס,אוטו  ---  2009  ---  נובלה קומית-טרגית, המגוללת את קורותיו של אלוהים היורד לגטו טרזינשטאט ובוחן את המתרחש במקום. הספר נכתב בזמן אמת, טרם שנשלח המחבר לאושוויץ, שם נרצח. את הספר איירה נפלאות ביתו כשהיתה בת שלוש-עשרה.

וירא והנה באר בשדה.  ---  כץ,חן  ---   2013  ---  ספרו של מדריך טיולים ותיק. הספר משלב את נסיונו האישי, מיתוסים מקומיים ותיאור ממצאים ארכיאולוגיים. כ"כ הספר עוסק בנופים קדומים בתנ"ך, החיפוש אחר באר יעקב (ליד חרן), מעלה העקרבים, ים המלח ועיר אובות.

ויראלי.  ---  ברגר,ג'ונה  ---  2013  ---  מדריך להפצה יעילה של רעיונות, מוצרים ויוזמות ברשתות החברתיות שבאינטרנט על בסיס העברת מידע "מפה לאוזן" ע"י הגולשים. הספר מתווה שישה עקרונות בסיסיים (עפ"י המחבר) להפיכת מוצר או רעיון לפופלארי.

ויראלי.  ---  ברגר,ג'ונה  ---  2013  ---  מדריך להפצה יעילה של רעיונות, מוצרים ויוזמות ברשתות החברתיות שבאינטרנט על בסיס העברת מידע "מפה לאוזן" ע"י הגולשים. הספר מתווה שישה עקרונות בסיסיים (עפ"י המחבר) להפיכת מוצר או רעיון לפופלארי.

וירג'יל וביאטריס.  ---  מרטל,יאן  ---  2011  ---  רומן. הנרי, סופר מצליח ובן דמותו של המחבר, נוטש את הכתיבה. יום אחד הוא מקבל חבילה ובה קטע ממחזה עלום. כותב הקטע, מפחלץ קר ומחושב, מבקש מהנרי לכתוב מחזה על וירגיל החמור וביאטריס הקופה, מחזה המפתח מימד אפי.

וירג'ין ריבר.  ---  קאר,רובין  ---  2021  ---  רומן רומנטי על פי סדרת טלויזיה המוקרנת בנטפליקס

וירג'יניה :  ---  נגבי,דבורה  ---  2019  ---  רומן המבוסס על חייה של וירג'יניה וולף. המחברת מועסקת כעורכת בהוצאת עם עובד, בית ההוצאה שהוציא ספר זה.

וירג'יניה וולף .  ---  בל,קוונטין  ---   1988  ---  

וירוס  ---  ביוקנן,ביל  ---   1997  ---  רומן עתידני, מלחמת וירוסי מחשבים. מאנגלית: שלומית הנדלסמן

וירוס :  ---  קולטה,ג'ינה  ---  2020  ---  הדפסה חדשה, על-רקע משבר הקורונה העולמי, לספר שיצא בעברית לראשונה בשנת 2000. הספר מתאר את התפרצותו של הוירוס הקטלני, שכונה "השפעת הספרדית" וגרם למותם של 40 מיליון בני אדם ברחבי העולם, ואת המירוץ למיגורו

וירוס הקנאות :  ---  נצר,אולק  ---  2001  ---  

וירוס הקנאות:  ---  נצר,אולק  ---   2001  ---  המחבר מתייחס לפוליטיקה כאל התנהגות אנושית גרידא ואל תופעותיה השליליות כאל הפרעות התנהגות.כאן מוצג המקרה הישראלי הדה-הומני

וירוס.  ---  אסולין,אייל  ---  2013  ---  תערוכה העוסקת בזיקה בין טכנולוגיה לתרבות. בקטלוג רישומים המזכירים סקיצות של עיצוב תעשייתי ומיצבים פיסוליים שהם מכונות בצורת עכבישים או פרוקי-רגליים אחרים, בעלות פעולה לא-יצרנית או חסרות פונקציה ברורה.

וירוס.  ---  ורמן,מיכאל  ---  2007  ---  סיפורו של ניצול יהודי ממלה"ע ה-2 המאבד את צלילות דעתו שלוב בסיפורו של בנו, מפקד טנק שלוקה בהלם קרב במהלך שנות ה-70 בארץ.

וירוס.  ---  אסולין,אייל  ---  2013  ---  תערוכה העוסקת בזיקה בין טכנולוגיה לתרבות. בקטלוג רישומים המזכירים סקיצות של עיצוב תעשייתי ומיצבים פיסוליים שהם מכונות בצורת עכבישים או פרוקי-רגליים אחרים, בעלות פעולה לא-יצרנית או חסרות פונקציה ברורה.

וירח בעמק אילון  ---  כהנא כרמון,עמליה  ---   1971  ---  

וירח נוטף שגעון.  ---  הס,אמירה  ---  1984  ---  

וירטואוזים .  ---  דונביץ,נתן  ---  2003  ---  

וירטואוזים :  ---  דונביץ,נתן  ---  2003  ---  ביוגרפיות אישיות ומוזיקליות ואנקדוטות מחייהם של עשרות כנרים גדולים, מראשית המאה ה-19 ועד ימינו.

ויריטוטי מיליטרי  ---  גיבורי,חיים  ---  ח.ש.ד  ---  עלילות פייבל,יהודי פולני המתנדב לצבא האדום בימי מלחמת העולם השנייה.

וישבתם בה  ---    ---    ---   בחנות עו' משנת תשמ"א .

וישבתם בטח :  ---  בר גיל,שלמה. שיין,עדה  ---  2010  ---  שני מחקרים בקליטתם של עולי שארית הפליטה בתנועה הקיבוצית ובתנועת המושבים. המחקרים בוחנים את מדיניות התנועות על-רקע זו של ממשלת ישראל, המסגרות החינוכיות שהוקמו לילדים ולנוער, דפוסי ההשתלבות השונים ועוד.

וישיב את ריחך וישיב  ---  שולדרמן,ישראל  ---   1999  ---  

וישימו עליו שרי מסים : ("וישימו עליו שרי מסים" :)  ---  ברששת,ז'אק יצחק (רו"ח עו"ד ד"ר)  ---  2023  ---  מחקר המציג את הולדת המס הראשון, מעקב על חלקו של המס בתרבות החומרית האנושית, כיצד משפיעה הטכנולוגיה על המס, מתי מיטיב המס, מתי הוא מזיק, ועוד ועוד.

וישניבה כפי שהיתה ואיננה עוד...:  ---  אברמסון,ח  ---  1972  ---  

ויתור על הכרזת בלפור ואינטרנציונליזציה של השלטון הארצישראלי.  ---  ויסמן,ד  ---  תר"ץ   ---  חוברת.קריאה לשוויון זכויות של תושבי א"י,יהודים כערבים והכנת הקרקע לקליטת העליה

וכבר בהתחלה  ---  דור,משה  ---   1984  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר מצב מצוין .

וכי נחש ממית .  ---  סגל,ישראל  ---  2004  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

וכי נחש ממית?  ---  סגל,ישראל  ---  2004  ---  רומן ספק-אוטוביוגרפי המגולל את יחסיהם של שני אחים - האחד איש תקשורת חילוני בכיר והשני מנהיג חרדי חשוב.

וכי עירום אתה : [וכי עירום אתה?!] :  ---  מהלו,אביבה  ---  2008  ---  מחקר ביצירותיהם של שמיר, מוסינזון, שחם ומגד, הבוחן בהן היבטים ביקורתיים, סאטיריים ופרודיים כלפי תפיסת העולם והמיתוסים שלכאורה היו מגוייסים למענם. המחקר נסמך גם על ראיונות ומשתמש בתיאוריות של בארת ופריי.

וכי עירום אתה : [וכי עירום אתה?!] :  ---  מהלו,אביבה  ---  2008  ---  מחקר ביצירותיהם של שמיר, מוסינזון, שחם ומגד, הבוחן בהן היבטים ביקורתיים, סאטיריים ופרודיים כלפי תפיסת העולם והמיתוסים שלכאורה היו מגוייסים למענם. המחקר נסמך גם על ראיונות ומשתמש בתיאוריות של בארת ופריי.

וכיסא לחלומי.  ---  ברייט,מוטי  ---  2009  ---  שירי ביכורים. "חתול לרגע / אוסף / את השקט המואר, / ועד שיעבר הצל / חתול כמנהגו, / עצל / לשנות את / צלו / של / העולם" .

וכך החל המרד  ---  מליץ,אריה  ---  תשל"ה  ---  2 עו' משנת תש"י + כרך שכולל כמה חוברות

וכל איש נסתר ונגלה :  ---  אלמן,רבקה  ---  2009  ---  "האם אני יודעת מהו ירק...? / מהו הצבע הנגר בתוכי / ללא הרף? / ואיני יודעת עוד ללכת / רק להנגר. / כצבע ללא שם."

וכל אשר יקרא לו האדם : [וכל אשר יקרא-לו האדם] :  ---  ערמוני,ימי  ---  2009  ---  חיבור המציע פרשנות הגותית לסיפורי התנ"ך, לפיה הישות האלוהית היא למעשה האנשת המציאות ע"י המספר המקראי. הספר, הנשען על תפיסות האלוהות של שפינוזה וניטשה, מראה כיצד האלוהות נגזרת מבחירותיו של הגיבור המקראי.

וכל הזמן געגועים  ---  סידרר,יונה  ---   1998  ---  שירים - חוויות מנסיעות למקומות רחוקים וקרובים

וכל הים שומעים.   ---  ורדי,חגית  ---  49  ---  שירים. "פתאום קם אדם / לא קורבן / משפשף את העיניים / מבין שהוא כאן / לא מביט בשעון / לא בודק את השמש // יודע שלא מאוחר // להתחיל שוב מסע / ולבדוק את מחר". (השיר צוטט הודות לפתיחתו ולמרות המשכו)

וכל השאר רעש :  ---  רוס,אלכס  ---  2011  ---  המלחינים והאסכולות החשובים של המאה ה-20, ממאהלר ודביוסי עד המינימליזם של שנות ה-60 (והתייחסות נרחבת לג'אז). הספר סוקר את ההתפתחויות המוזיקליות בהקשריהן הפוליטיים, החברתיים, הטכנולוגיים והכלל-תרבותיים.

וכל השאר רעש :  ---  רוס,אלכס  ---  2011  ---  המלחינים והאסכולות החשובים של המאה ה-20, ממאהלר ודביוסי עד המינימליזם של שנות ה-60 (והתייחסות נרחבת לג'אז). הספר סוקר את ההתפתחויות המוזיקליות בהקשריהן הפוליטיים, החברתיים, הטכנולוגיים והכלל-תרבותיים.

וכל זה קרה באמת... :  ---  שי,שפרירה  ---  2011  ---  נובלה, מסופרת בגוף ראשון, שעובדה מיומן זכרונותיה של הניה קרסנוסטבסקי ע"י ביתה. הזכרונות מתארים את החיים בגטאות מרדובציזנה וקוסוב בפולין, את רצח משפחתה של הניה, הצטרפותה לפרטיזנים הרוסים וקורותיה בשורותיהם.

וכלם חברים .  ---  גולדברג,לאה  ---  1986  ---  

וכמו כוכב באותה מסלה. (וכמו כוכב באותה מסילה.)   ---  גרא,רון  ---  2015  ---  "גשם גשם / שלוליות הנפש מתמלאות / מוצפות. / המועקה פחות ופחות / מצליחה להתנקז / ועולה / על גדות" - ושירים נוספים עם דימויים מוכרים לכל, נושנים ואהובים.

וכרתי להם ברית שלום : (וכרתתי להם ברית שלום) :  ---  זהרי,מנחם  ---  2015  ---  סקירת 283 היקרויות המושג 'ברית' על שלל הסתעפויותיו ומשמעויותיו ועל-רקע הקשרי הכתובים ומגמתם. בנוסף כולל הספר את המאמר "ר' משה אבן עזרא - כחוקר המקרא", שנדפס לראשונה בכתב העת 'בית מקרא' בניסן תשכ"א

וכשאני לעצמי מה אני? : ["וכשאני לעצמי - מה אני?"] :  ---  עינת,עמלה  ---  2011  ---  ראיונות עם בעלי לקויות למידה, הדנים בקשיי התקשורת הזוגית שלהם. המרואיינים כוללים בודדים, זוגות מעורבים וזוגות עם ליקויים מקבילים ו/או שונים. הספר כולל ניתוח של הראיונות ומציע אסטרטגיות של התנהלות משפחתית.

וכשאני לעצמי מה אני? : ["וכשאני לעצמי - מה אני?"] :  ---  עינת,עמלה  ---  2011  ---  ראיונות עם בעלי לקויות למידה, הדנים בקשיי התקשורת הזוגית שלהם. המרואיינים כוללים בודדים, זוגות מעורבים וזוגות עם ליקויים מקבילים ו/או שונים. הספר כולל ניתוח של הראיונות ומציע אסטרטגיות של התנהלות משפחתית.

וכשאפתח את הדלת.  ---  כהן,בועז  ---  2017  ---  סיפורו של האלבום "סוף עונת התפוזים" של להקת תמוז ומקומו בהסטוריה המוסיקלית הישראלית. כהן משלב בין חוויותיו, הופעות בהן נכח, האזנתו לתקליטים וראיונות עם חברי הלהקה כדי לטוות את סיפור היווצרותו של האלבום.

וכשאפתח את הדלת.  ---  כהן,בועז  ---  2017  ---  סיפורו של האלבום "סוף עונת התפוזים" של להקת תמוז ומקומו בהסטוריה המוסיקלית הישראלית. כהן משלב בין חוויותיו, הופעות בהן נכח, האזנתו לתקליטים וראיונות עם חברי הלהקה כדי לטוות את סיפור היווצרותו של האלבום.

וכשלמדנו לסלוח  ---  שני דור,שושנה  ---   1994  ---  

וכשפגש בי שיר :  ---  וידר,בנצי  ---  2014  ---  ספר שירים קצרצרים ותמציתיים. "שירה היא זו שמפסיקה ללכת / ומתחילה לרוץ".

וכתבתי לך...  ---  שטרק,טילי  ---  1990  ---  שירים והרהורים

וכתתו חרבותם לפרחים :  ---  זיידאן,מחמוד  ---  2002  ---  אסופת שירים פוליטיים.

ולא אשוב עד כלותם :  ---  שמשי,אלישיב  ---  2005  ---  באמצעות תאור וניתוח קרבות ממלחמת יום הכיפורים, המחבר מבקש להצביע על ייחודו של מפקד הפלוגה בקרב ולהדגיש את חשיבות יכולת המנהיגות הקרבית שלו.

ולא בא יום אחר .  ---  רוקח,דוד  ---  1973  ---   במשרד הקדשות עו' עם הקדשת המחבר .

ולא בגלל הגאות :  ---  כרמל,חגית  ---  2020  ---  "שתיקתה רועשת / יותר מצליל מריחת חמאה על טוסט. / היא שהוסיפה טעם עשיר / אך לא היה בה כדי לעדן. / רסיסי השנאה, התסכול והקבס גדשו את סאתה. // הפרוסה הטריה שנצרבה, לא היה לה תקנה. / פרורי הגרוד / היו חזקים מהכל. ..."

ולא היה בה מום :  ---  ורדי,חגית  ---  2015  ---  "סליחה / הוא כתב לפני הבריחה / ולא ידענו על מה צריך לסלוח // סליחה / הוא רמז לפני הנפיחה / והצפין עוד חידה אחת / במוח".

ולא חזרנו לבסיס [...ולא חזרנו לבסיס]  ---  אפלבוים,חיים (אלימלך)  ---  תשכ"ו  ---  בחוברת מסופר סיפורה של התקפת הלח"י על בתי המלאכה של הרכבות בחיפה.

ולא ידח ממנו נדח : ["ולא ידח ממנו נדח"] :  ---  זוהר,צבי  ---  2012  ---  מחקר המנתח את תפיסתו ההלכתית המקלה של הרב עזיאל בכל הנושאים הנוגעים לגיור בני זוג נכריים של יהודים וגיור ילדיהם. הספר סוקר ומבאר את תשובות הרב, מתקופת כהונתו כרב הראשי של סלוניקי עד ראשית שנות המדינה.

ולא ידח ממנו נדח : ["ולא ידח ממנו נדח"] :  ---  זוהר,צבי  ---  2012  ---  מחקר המנתח את תפיסתו ההלכתית המקלה של הרב עזיאל בכל הנושאים הנוגעים לגיור בני זוג נכריים של יהודים וגיור ילדיהם. הספר סוקר ומבאר את תשובות הרב, מתקופת כהונתו כרב הראשי של סלוניקי עד ראשית שנות המדינה.

ולא כחרס הנשבר  ---  ברגמן,פאולינה  ---   1987  ---  

ולא כפי שפורסם :  ---  שפיר בירן,יואב  ---  2020  ---  רומן משפחתי העוסק ביחיאל, גבר בן שישים ומשהו , העומד לפני פרישה מעבודתו וגורר בעיות בלתי פתורות עם העלמו של אביו ויחסיו עם הנשים שבחייו.

ולא מצאו תשובה  ---  שיף כרמון,צביה  ---   1997  ---  נשים,יהדות,מצוות,חיים מודרניים,מיש-מש

ולא מצאו תשובה  ---  שיף כרמון,צביה  ---   1997  ---  

ולא נודע מקומם :  ---  אלרואי,גור  ---  2023  ---  המחבר, היסטוריון של היישוב וחוקר ביחידת אית"ן (איתור נעדרים) של צה"ל, מתאר מסע חקירה שהוביל לפענוח שישה תיקי נעדרים ממלחמת העצמאות - בירור נסיבות נפילתם ואיתור קבריהם. כמו כן מובאת פרשנותו לתוצאות המלחמה

ולא נודע מקומם :  ---  אלרואי,גור  ---  2023  ---  המחבר, היסטוריון של היישוב וחוקר ביחידת אית"ן (איתור נעדרים) של צה"ל, מתאר מסע חקירה שהוביל לפענוח שישה תיקי נעדרים ממלחמת העצמאות - בירור נסיבות נפילתם ואיתור קבריהם. כמו כן מובאת פרשנותו לתוצאות המלחמה

ולא נותר אף אחד.  ---  כריסטי,אגתה  ---  2018  ---  רומן בלשי במהלכו מתכנסות עשר דמויות במקום אחד ונרצחות בזו אחר זו. הספר נודע בעבר בשם "עשרה כושים קטנים"

ולא נותרה עוד ילדות.   ---  ליברגל,עופר  ---  2019  ---  קובץ סיפורים על ילידי שנות ה-80.

ולא נעזבנה .  ---  שיין,חיים  ---  1987  ---  

ולא על הלחם לבדו.  ---  ישראל,צביקה  ---  2007  ---  שירים, ובהם: "הם כתבו בדממה,/ גנבו את הרגע בעלטה/ ולשבריר בזק צבעם.// רכבת לילה מהירה/ הציתה החזיון באורה/ וכהרף התר החותם".

ולא על מנת לזכור .  ---  עמיחי,יהודה  ---  1971  ---  

ולא תזכרנה הראשונות.  ---  אבשטיין,מיכאל  ---  2018  ---  שירים : "קורס ארצה ומשתטח/ על האספלט הרטב./ מים רבים שוצפים מכל עבר/ מלוא האויר קדרות./ מעצם שברי גועה בבכי/ ללא מעצורים,/ לפתע/ חש בו עובר על פני." ("חלום")

ולא תשלח ידך  ---  נבות (רוזנבליט,)טוביה  ---   1996  ---  התמודדות הורים עם התאבדות בניהם.. המחבר אב לשני בנים שהתאבדו מספר את ספור משפחתו לדורותיה

ולאדימיר מדם  ---    ---   1984  ---  

ולאדק זה רק שם זמני  ---  שגיא,יהושע  ---    ---  

ולבוקר רינה : ["ולבוקר רינה"] :  ---  רובין,מיכאל  ---  2012  ---  אוטוביוגרפיה של יליד עיירה סמוכה לבודפשט 1930 - ילדותו במשפחה של חסידי ויז'ניץ, תקופת מלה"ע השניה במחנות אושוויץ, קאופרינג ודכאו, עלייתו לארץ, קרבות מלחמת השחרור והתיישבותו והקמת משפחתו בכפר אברהם.

ולבקר רנה  ---  הרן,שמעון  ---   1997  ---  

ולדורף :  ---  אבשלום,אלישע  ---  2018  ---  עקרונות שיטת ולדורף לחינוך אנתרופוסופי בגנים ובתי ספר.בפרקים:סדר היום בגן (משחק חופשי,מעגל בוקר, פיתוח הדימיון ע"י משחקים מחומרים טבעיים),ליווי מורה מ-א'-ח', שימוש במלאכות,אי קיום מבחנים ועוד.

ולדימיר ויסוצקי  ---  ולאדי,מרינה  ---  1990  ---  ספור חייה של המחברת עם בעלה- ולדימיר ויסוצקי

ולדימיר יאנקילבסקי ושמואל אקרמן .  ---  יאנקילבסקי,ולדימיר אקרמן,שמואל  ---  2001  ---  

ולדימיר יאנקילבסקי ושמואל אקרמן :  ---  יאנקילבסקי,ולדימיר. אקרמן,שמואל  ---  2001  ---  קטלוג עברי-אנגלי-רוסי המכיל מבחר מעבודותיהם של האמנים בלווית טקסטים העוסקים בחייהם ויצירתם.

ולדימיר.  ---  מיי ג'ונאס,ג'וליה  ---  2022  ---  רומן העוסק בביצה האקדמית הרוחשת בקולג' קטן במדינת ניו יורק : יחסים רומנטיים גורמים לזוג מרצים להיות במרכזה של שערוריה אופיינית לתקופת ME TOO .

ולהתחיל מבראשית  ---  לביטוב,זהרה אבן שמואל,ש  ---    ---  מכתבים

ולהתחיל מבראשית  ---  קולגרוב,מלבה ואחרים  ---  1986  ---  

ולו זה היה באמת :  ---  לוי,מרק  ---  2002  ---  הרפתקה ריאליסטית הבודקת את גבולות השפיות והאמת. רומן ביכורים

ולו רק הד.  ---  רז,הרצליה  ---  2006  ---  הספר מקבץ תשעה ספורים קצרים המתארים את מפגשיה של נערה ואשה עם נופי הארץ ואנשיה, והם חולשים על התקופה שלפני קום המדינה ואחריה.

ולו שתי נשים.  ---  עציוני הלוי,חוה  ---  2012  ---  רומן היסטורי. סיפורן של חנה ופנינה, נשות אלקנה, על רקע אירועים שהתרחשו בשלהי תקופת השופטים, במאה ה-11 לפה"ס. המחברת, פרופסור למקרא, מתווה עלילה שאין לה אמנם סימוכין בתנ"ך, אך היא מחיה בעיות הקיימות בימינו.

ולוצלבק והסביבה  ---  טכורש,כתריאל פ ואחרים  ---   1967  ---  KEWALCOLW DNA YTINICIV LAIROMEM KOOB כתוב בעברית ואידיש

ולטמייסטר.  ---  רוזנר,יורם  ---  2023  ---  רומן. משבר האקלים מגיע אל הסיפורת הישראלית ומגלה מושב אשר השריפות הניצתות בישראל משחרות גם על פתחיו. במושב קיימת מחלוקת הלהלחם באש או לנטוש. בתוך הכאוס נובטים שני מנהיגים, טוב ורע.

ולטר בנימין :  ---  שלום,גרשם  ---  1987  ---  

ולטר בנימין ורוח המודרניות.  ---  מוזס,סטפן  ---  2003  ---  מבוא להגותו של בנימין המציג אותו כסמן מרכזי בנוף הרעיוני של המאה ה-20,ומתאר את יחסו להוגים וסופרים מודרניים אחרים:ניטשה,קפקא,רוזנצוויג,ברכט וגרשום שלום.

ולטר בנימין ורוח המודרניות.  ---  מוזס,סטפן  ---  2003  ---  מבוא להגותו של בנימין המציג אותו כסמן מרכזי בנוף הרעיוני של המאה ה-20,ומתאר את יחסו להוגים וסופרים מודרניים אחרים:ניטשה,קפקא,רוזנצוויג,ברכט וגרשום שלום.

ולטר בנימין.  ---  ויטה,ברנרד  ---  2003  ---  סקירת התפתחותו ההגותית של בנימין על רקע תקופתו, תוך הצגת הרעיונות המרכזיים ביצירתו:פסימיזם היסטורי,יהדות ומרכסיזם.מובאות גם עדויות של הוגים מרכזיים אודות בנימין.

ולטר רתנאו :  ---  וולקוב,שולמית  ---  2014  ---  סיפור חייו של התעשיין היהודי-ברלינאי שבשיאו כיהן כשר החוץ של רפובליקת ויימאר ושנרצח ע"י טרוריסטים מן הימין הקיצוני ב-1922. הספר דן באישיותו האמביוולנטית, בעיקר בהקשר יחסו כפול הפנים ליהדותו וללאומיותו

ולימדתם אותם  ---  שיף,אברהם יצחק (אי"ש)  ---   1998  ---  בתי הספר היהודיים 1982-1962,תרומתם לתודעה היהודית,בתי ספר יומיים ומשלימים,המורים והכשרתם,החנוך הציוני,חילוניות ויהדות.

ולימדתם אותם .  ---  שיף,אברהם יצחק  ---    ---  

ולירושלים  ---  אלקושי,גדליה ואחרים (ע)  ---  תשכ"ח  ---  דברי ספרות והגות לכבוד ירושלים המשוחררת

ולך תפענח את הרחמים.  ---  רוזנצויג,שפי  ---  2017  ---  שירים : "בחמש לפנות בקר / קמתי עליכם - / שמים שחרים הרי / אסון ובשורה, / לבתק את החשכה." (מתוך ניתוח)

ולמוות לא נתנני.  ---  כץ קוינט,דבורה  ---  2014  ---  סיפור חייה של ילידת העיירה שבלי בליטא 1928, מזכרונות ילדותה, הכיבוש הסובייטי והגרמני, החיים בגטו ובמחנות שטוטהוף וגוטאו אלבינג עד עליתה ב-1947 וחייה בישראל. בספר עשרות תמונות וערכים על בני המשפחה המורחבת

ולמרות הכל.  ---  מנחם,ציון  ---  2002  ---  סיפור אהבה בין עולה חדשה מרוסיה וגבר ממוצא תימני.בכתיבה ניכר רצון עז שאין לעוצרו לעסוק בכתיבה.

ולנטיין.  ---  וטמור,אליזבת  ---  2021  ---  רומן הסטורי שעלילתו נטועה בטקסס בשנת 1976. בעיירה אודסה המתפרנסת מקידוחי נפט מותקפת נערה ומכאן מתחיל מחול שדים של אלימות, גזענות ודת.

ולנטינו  ---  גינצבורג,נטליה  ---   2001  ---  

ולנטינו :  ---  לוי,אמנון. דנון,רמי  ---    ---  40 שנה לאחר שנטש את משפחתו חוזר אלברטו מארגנטינה כדי לעבור בדיקת דם גורלית, הוא מסרב וחושף תוך כדי כך סוד אשר מטלטל את משפחתו.

ולנטינו.  ---  גינצבורג,נטליה  ---  2001  ---  

ולס הקפודים.  ---  ליבנה,תמי  ---  2005  ---  שירים.

ולס ולירי.  ---  תורסון,גודמונדור אנדרי  ---    ---  נובלה המספרת על כפר באיסלנד, תושביו וסיפוריהם המגוונים.

ולס ולירי.  ---  תורסון,גודמונדור אנדרי  ---  2020  ---  נובלה המספרת על כפר באיסלנד, תושביו וסיפוריהם המגוונים.

ולפאתי מזרח קדימה  ---  שילוח,אמנון  ---    ---  הרצאה שנתית לזכר אליהו אלישר ז"ל )כ"ד בחשון תש"ן,89.11.22(

ולפני כבוד ענוה :  ---  לואיס,שמואל  ---  2013  ---  מחקר בתפיסת העולם ההגותית העולה מדיוני חז"ל בסוגיות של ענווה (המיוחסת לעשוקי המקרא ולקב"ה בשני אופנים המקיימים קשר דיאלקטי) ושל היפוכה - הקפדנות בענייני כבוד. הספר כולל גם דיון משווה בין ספרויות חז"ל ויוון.

ולפתע מלאך [ולפתע, מלאך].  ---  ביילי,חיימה  ---  2007  ---  רומן. סופר פרואני אמיד ובטלן מגולל את סיפור ידידותו עם עוזרת הבית שלו. לאור אופיה הפשוט ומסעם המשותף בחיפוש אחר אמה, בוחן הסופר מחדש את ההיסטוריה המשפחתית שלו ואת מצבו העכשווי.

ולריו אדמי  ---  פדובאנו פרידמן,עליזה(א).  ---   1997  ---  קטלוג תערוכה, טקסט בעברית ובאנגלית

ולריו אדמי  ---  פדובאנו פרידמן,עליזה(א).  ---   1997  ---  קטלוג תערוכה, טקסט בעברית ובאנגלית

ולתפארת מדינת ישראל :  ---  אקשטיין,חיים  ---  2017  ---  אוסף סיפורים וקטעים שהתפרסו בעיתונות ובאתרי כיפה ו-ynet המתארים חוויות מיום העצמאות בהקשרו הציוני והיהודי-דתי.

ולתפארת מדינת ישראל :  ---  אקשטיין,חיים  ---  2017  ---  אוסף סיפורים וקטעים שהתפרסו בעיתונות ובאתרי כיפה ו-ynet המתארים חוויות מיום העצמאות בהקשרו הציוני והיהודי-דתי.

ומאז נעלמו עקבותיה...  ---  מרגולין,פיליפ  ---   1994  ---  מותחן רצח מאנגלית: יואב הלוי

ומאז רק סיפורים :  ---  בירשטיין,יוסל  ---  2020  ---  במלאת 100 שנה להולדתו של מספר הסיפורים כינס רוטנברג עשרות סיפורים מעיזבונו ומכאלו שסופרו מעל במות שונות. כן הוסיף פרק על קורות חייו של בירשטיין ואחרית דבר על יצירתו.

ומדוע לא יראתם לדבר בעבדי במשה .  ---  אבינר,שלמה חיים הכהן  ---  תש"ס  ---  

ומה אחרי פארסה? :  ---  פוסטר,האל  ---  2022  ---  10 מאמרים הבוחנים מגמות עכשוויות בתחומי האמנות, האוצרות והביקורת, בשני הקשרים עיקריים: קריסת הערכים והמוסדות הדמוקרטיים (והאופורטוניזם הנלווה של בעלי ההון), והתפשטותן של טכנולוגיות מעקב ובינה מלאכותית

ומה חושב מיכאל?  ---  טיטו ברכה,דני  ---   1997  ---  רשימות הומוריסטיות על חיי תינוק מאיטלקית: שרה קמינסקי

ומה יש עוד :  ---  שביט,שרי  ---  2014  ---  "מחליפים מבטים / קודים של ברייל שעוברים דרך מורס / הנפש סגורה בתוך המעילים / אני שואלת איך היה בצונמי. ישנתי כל הצונמי, אתה עונה" (מתוך "אדום")

ומה מסמנים עצי הבאובאב :  ---  ויסמן,דורית  ---  2003  ---  דו"ח פיוטי על מסע לאוסטרליה,ניו זילנד ואפריקה.

ומה נביא מתנה? :  ---  איריץ,קרני  ---  2005  ---  בפורמט אלבומי ורצוף תצלומים, הספר מאגד רעיונות להכנת מתנת מקוריות ופשוטות לצד מורכבות יותר המותאמות למגוון אירועים.

ומה עלי?שיתוף פעולה ומאבק  ---  קווין,שיילה  ---  1988  ---  

ומה שפתר לי זה לא פתר לי זה ["ומה שפתר לי זה לא פתר לי זה"] :  ---  וייס,חיים  ---  2011  ---  קריאה צמודה בקטע ממסכת ברכות, תוך בירור העמדות העולות ממנו לגבי מקור החלום, אמינותו ככלי ניבוי וכו'. ניתוח חלקו הנרטיבי ודיון משווה בחלקו הסמיוטי - מילון של סמלי חלום - לעומת מילונים מקבילים בעת העתיקה.

ומותר לאהוב :  ---  רייך גלר,רינה  ---  2011  ---  זכרונות. המחברת, דור שני לשואה, יוצאת למסע בעקבות הוריה, וחווה את כאבם שאינו ניתן להימחק גם בחשיבה חיובית. למרות הכל היא זוכה במשפחה בעלת כוחות נפש ואופטימיות, ורוצה לפעול למען עולם טוב יותר.

ומותר לאהוב :  ---  רייך גלר,רינה  ---  2011  ---  זכרונות. המחברת, דור שני לשואה, יוצאת למסע בעקבות הוריה, וחווה את כאבם שאינו ניתן להימחק גם בחשיבה חיובית. למרות הכל היא זוכה במשפחה בעלת כוחות נפש ואופטימיות, ורוצה לפעול למען עולם טוב יותר.

ומי גר במגדל :  ---  דרור פריאר,איתן  ---  2019  ---  הושיעה את עמך: ביום הרביעי בלעה אותה מפלצת : ומי גר במגדל : ילד משלך.

ומי גר במגדל :  ---  דרור פריאר,איתן  ---  2019  ---  הושיעה את עמך: ביום הרביעי בלעה אותה מפלצת : ומי גר במגדל : ילד משלך.

ומי יהלך :  ---  ברבי,דוד  ---  2014  ---  "ובהעדר כתובת מצא/את העגבניה /אילו רק ידע מהי /אילו ידע ימי זכרוני /אולי היה מחפש /אחרת /שלא שופכת היא /אלא דואגת /שומרת על גוף /ולעת עלה ישחיר /ידיים /ינגב אותן פריה /והוא לא ידע להעריך [...]" ("עגבניה")

ומי יזכור את הזוכרים :  ---  כהן פריד,עפרה  ---  2019  ---  השכול בחברה הישראלית הוא ערך מקודש והוא מולאם מן המרחב הפרטי אל המדינה. דרך בחינה של כתיבת הורי חללים בספרי זכרון מונגדת תפיסה זו עם השכול הפרטי ועם שאלות של מגדר, שפה ייחודית ויחסים בין האישי והכללי.

ומי יזכור את הזוכרים :  ---  כהן פריד,עפרה  ---  2019  ---  השכול בחברה הישראלית הוא ערך מקודש והוא מולאם מן המרחב הפרטי אל המדינה. דרך בחינה של כתיבת הורי חללים בספרי זכרון מונגדת תפיסה זו עם השכול הפרטי ועם שאלות של מגדר, שפה ייחודית ויחסים בין האישי והכללי.

ומי לא בא?  ---  אולירי,בת'  ---  2022  ---  רומן רומנטי המשלב בתוכו סיפור מסתורין : שלוש בחורות שונות מתאכזבות לגלות כי הבחור עימו בילו לאחרונה - נעלם.

ומירך ועילם :  ---  הלפרן,פאלק (תרגום)  ---  1924  ---  

ומכאן לאן?  ---  גולדמן,סרג'  ---  2015  ---  מאמר הדן במצב הדברים בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובצורך להביא לסיומו באמצעות הסכם. לאחר דיון קצר ביחסי פשרה וצדק במשפט בכלל ובמשפט העברי בפרט המחבר מציע לקבל את יוזמת השלום הערבית וחלוקת הארץ

ומכאן לאן?  ---  גולדמן,סרג'  ---  2015  ---  מאמר הדן במצב הדברים בסכסוך הישראלי-פלסטיני ובצורך להביא לסיומו באמצעות הסכם. לאחר דיון קצר ביחסי פשרה וצדק במשפט בכלל ובמשפט העברי בפרט המחבר מציע לקבל את יוזמת השלום הערבית וחלוקת הארץ

ומלאו את הארץ : ['ומלאו את הארץ'] :  ---  בר,דורון  ---  2008  ---  מחקר על התפתחות אזורי הכפר בארץ-ישראל המתמקד בשני היבטים: הכלכלי - השפעת המערכת העירונית, הצבא הרומי ומשברי האימפריה על החקלאות והכלכלה; והדמוגרפי - תהליך התנצרות האוכלוסיה כנגזרת של הפריחה הכלכלית.

ומליבם יוציאו מילים.  ---  לוי,יצחק  ---  2007  ---  אסופת זכרונות, מכתבים, מאמרים וקטעי יומן שנכתבו בין שנות ה-50 לשנות ה-90. המחבר, יליד ברלין 1897, מגולל את סיפור חייו בגרמניה ובא"י, אליה עלה ב-1923, ואת חזונו בדבר מוסד שיקום משותף לחיילים יהודים וערבים.

ומלך אין בישראל :  ---  מינקה,עומר  ---  2019  ---  קריאה משפטית-ספרותית בפרקים י"ז-כ"א (שהמשפט "בימים ההם אין מלך בישראל" חוזר בהם - ורק בהם - ארבע פעמים). הספר עומד על המסרים הפוליטיים המוצפנים בהם בנוגע לשיטת המשטר, מוסדות השלטון ומאפייני ההנהגה הרצויים

ומן הסלע הזה בוקע מעיין.  ---  שדמי,מרים  ---  2018  ---  רומן. בשנות השבעים עוברת בת קיבוץ לירושלים ונחשפת לאנשים, דעות וחוויות חדשות - על נשיות,ישראליות ויהדות. הסיפור נע בין סמטאות העיר ושבילי הקיבוץ, בין תשוקה ואהבה ובין הלשון העכשווית וסיפורי התנ"ך.

ומן הסלע הזה בוקע מעיין.  ---  שדמי,מרים  ---  2018  ---  רומן. בשנות השבעים עוברת בת קיבוץ לירושלים ונחשפת לאנשים, דעות וחוויות חדשות - על נשיות,ישראליות ויהדות. הסיפור נע בין סמטאות העיר ושבילי הקיבוץ, בין תשוקה ואהבה ובין הלשון העכשווית וסיפורי התנ"ך.

ומסתבך לה בדרך לשמים.  ---  זרקא,עמית  ---  2018  ---  שירים : "ויוציאנו השם ממצרים, לא על ידי מלאך ולא על ידי/ שרף ולא על ידי שליח אלא/ הקדוש ברוך הוא בכבודו ובעצמו. רשמתי לי." ("ויוציאנו")

ומשיח לא בא  ---  טייבלום,גדליהו  ---   1999  ---  ספורים וזכרונות מפולין היהודית

ומשיח לא בא .  ---  טייבלום,גדליהו  ---  1999  ---  

ונבנתה ארץ על תילה  ---  ריבלין,אברהם ב  ---   1984  ---  

ונדמה שהכל אפשרי.  ---  רוזנבלום,עמליה  ---  2004  ---  רומן. בת 29 נפרדת מבן זוגה, חוזרת לגור בבית הוריה ומתחילה לעבוד כמורה מחליפה בבית הספר היסודי שבו למדה.

ונהגת לרעך כמוך  ---  אילת,שלמה  ---   1995  ---  

ונהפוך בו : ["ונהפוך בו]"  ---  זבידוב,עדה הרב. דפנה,נעמה  ---  2003  ---  אסופת מאמרים הבוחנים את חג הפורים ואת מגילת אסתר מהיבטים שונים וביניהם, יחסים בין המינים,פוליטיקה,גלות ועוד. החוברת מחולקת ללא תמורה.

ונהפוך הוא :  ---  גור אריה,מיכל  ---  1984  ---  בהרחבה מתודית למורים

ונהר אינו יוצא מעדן.   ---  גל,אשר  ---  2015  ---  שירים. "לנו היה ילד בלונדיני [...] רק בן עשר כזה יפה ומתוק / עד שאהובתי ואני החלטנו לאמץ. / קופסת סוכריות שכמוך. /לחטוף אותך מהרחוב כמו בסרט, /לסמם, להעמיס על מטוס, /להטיס לארץ הקודש אחת ולתמיד. / הו אדולפי."

ונהר הירקון יוצא מעדן.  ---  בן מאיר,פיצ'י יהורם  ---  2009  ---  שירים המוקדשים לתל אביב, של היום ושל ילדותו של המחבר. "העברית יסדה את העיר / העברית // הראשונה // ולשונה חול ולשונה עברית // שונה היא מכל עיר / יסודה על ימים / סודה חול וכחול בשפת / הים..."

ונהר יוצא מעדן.  ---  אליקים,מעיין  ---  2018  ---  מחווה לסדרת "הספרייה" שיצאה בהוצאת שוקן בין 1933-38 ולספריה עצמה שתוכננה ע"י אריך מנדלסון, זאת ע"י הצבת דימויים גרפיים שונים בספריית שוקן: איור טכני מספר גאומטריה, משחק ילדים בסגנון הבאוהאוס וכו' .

ונהר יצא מעדן :  ---  הלנר אשד,מלילה [הלנר-אשד,מלילה]  ---  2005  ---  הספר עוסק בממדיו המיסטיים של ספר הזוהר: האופנים בהם ניתן לחולל חוויה מיסטית, אופי החוויה עצמה, מצבי התודעה המכוננים אותה ועוד. מכיל מבוא הבוחן את דמותם של רשב"י וחבורתו כפי שזו עולה מהזוהר.

ונהר יצא מעדן :  ---  הלנר אשד,מלילה [הלנר-אשד,מלילה]  ---  2005  ---  הספר עוסק בממדיו המיסטיים של ספר הזוהר: האופנים בהם ניתן לחולל חוויה מיסטית, אופי החוויה עצמה, מצבי התודעה המכוננים אותה ועוד. מכיל מבוא הבוחן את דמותם של רשב"י וחבורתו כפי שזו עולה מהזוהר.

ונוס  ---  בר יוסף,יצחק  ---   1992  ---  ונוס. סדרת צד התפר-סיפורת עברית

ונוס  ---  בר יוסף,יצחק  ---  1992  ---  

ונוס בפרווה  ---  זאכר מאזוך,ליאופולד פון..  ---   1998  ---  ארוטיקה הכוללת את מערכת הסמלים המזוכיסטי על בוריו.

ונוס ואדוניס :  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2016  ---  שירה סיפורית המתארת את אהבתה המיתולוגית של האלה לרועה. זו יצירתו המודפסת הראשונה של שקספיר.

ונוס ואדוניס :  ---  שקספיר,ויליאם  ---  2016  ---  שירה סיפורית המתארת את אהבתה המיתולוגית של האלה לרועה. זו יצירתו המודפסת הראשונה של שקספיר.

ונוס מאיל.  ---  מרימה,פרוספר  ---  2009  ---  סיפור מן הזרם הפנטסטי, אשר פורסם בצרפת ב-1837. מחברו, מרימה, ראה בו את שיא יצירתו. גיבור הרומן, ארכאולוג בן דמותו של מרימה עצמו, מגלה פסל אישה משיש, ונוס, אשר קמה לתחיה ומחוללת מאורעות דרמטיים.

ונוס מרימה ידיים.  ---  ראוכר,חוה  ---  2014  ---  קטלוג תערוכה

ונוס מרימה ידיים.  ---  ראוכר,חוה  ---  2014  ---  קטלוג תערוכה

ונזכר את כלם :  ---  ברמן,יונה (ע).  ---   2001  ---  וטרור. הצעה לעיצוב מחדש של הטקס:מבנה, תפאורה, פרקי קריאה ושירה.

וניה טפשון .  ---  טולסטוי,לב ניקוליביץ'  ---  1978  ---  ציורים מאת קלוד לפואן . נסח עברי שרה קהנסקי .

וניל שוקולד :  ---  וימר,ראובן  ---  2014  ---  קובץ שחלקו הראשון הוא רומן אוטוביוגרפי קצר, כתוב בנימה נוסטלגית מדוללת בהומור יבש, שתחילתו בחיפה המנדטורית והמשכו בקיבוץ מזרע ובחטיבת גולני. החלק השני כולל מבחר סיפורים המשלבים ריאליזם ופנטסיה

וניל.  ---  ביאו,בתאל  ---  2019  ---  רומן המספר על ניצול מיני שעוברת נערה ע"י אביה, דבר המביא אותה לאשפוז בבי"ח פסיכיאטרי עד לראשית שיקומה.

ונסה האפלה שלי.  ---  ראסל,קייט אליזבת  ---  2022  ---  רומן. תלמידה שאפתנית בת 15 מסתבכת ברומן עם המורה המגנטי שלה בן ה-42. כאשר חולף הזמן ותנועת חשיפת גברים מנצלים מינית תופסת תאוצה, נקראת ונסה להצטרף לעדויות נגדו ועומדת בפני דילמה קשה לפתרון.

ונסיים בקפה.  ---  קריקוב,אורית  ---  2018  ---  סיפורים קצרים על טיפוסים שונים שחייהם נעים בין המציאות הישראלית המוכרת ובין הפנטסטי: יתוש המספר על חיי נישואין, בחורה צעירה שרוצה לעוף, אדם דייקן שאינו מאחר לפגישה גם כשנשפך עליו מלט ברחוב ועוד.

ונעבור לפרסומות  ---  לב רון,אורה  ---   1995  ---  לקסיקון ציני למכורים לפרסומות

ונפל אור.  ---  ללוש,שלומי  ---  2020  ---  ציורי שמן על בד בסגנון פיגורטיבי-ריאליסטי שתכניהם מצפינים רמיזות והתייחסויות למדרשי אגדה ובאמצעותם מגיבים על שאלות של זהות, מגדר, מקום, ארוס ומוות. הספר כולל גם שיחה בין האוצר לאמן ושני מאמרים על התערוכה

ונפקחו עיניכם.  ---  צולנג,אמיר  ---  2007  ---  סיפורם של איתן ואופיר - מתבגרים ישראליים שמסלול התבגרותם מוביל אותם למעשי אלימות קשים ולרצח: ממסכי הטלוויזיה והמחשב ועד ללחיצה על ההדק.

ונפשו מאכל תאוה : ["ונפשו מאכל תאוה"] :  ---  צבן,יחיל  ---  2014  ---  מחקר הבוחן את העיסוק בגוף היהודי האוכל בספרות ההשכלה כדיון אלגורי ביקורתי בפתולוגיות של המיניות היהודית ושל המצב היהודי החברתי והלאומי. הספר דן במבחר יצירות פרוזה של מאפו, י"ל גורדון ומנדלי מו"ס.

ונפשי יודעת מאד 2  ---  סרבניק,נחמן דוד  ---    ---  לדתיים. מבט לעולמם המופלא של פגועי המוח. מהדורה שניה מתוקנת ראה הסבר תחת כותר זה במהדורה מוקדמת

ונצדק קדש  ---  זסלנסקי,אהרן יצחק  ---  תש"ה   ---  

ונציה היא לא מקום אמתי : [ונציה היא לא מקום אמיתי :]  ---  להב,צרויה  ---  2013  ---  שירים, פזמונים וסיפור קצר אחד. כולל מבוא מאת אריאל הירשפלד ורשימת המבצעים והמלחינים של השירים שהוקלטו. "בוא נעבור בדרך המשי / דרך קירות התוך / בוא נטביע את כל הקושי / בכל אגמי הרוך..." ("דרך המשי").

ונציה סיפור אהבה : (ונציה, סיפור אהבה) :  ---  מירן,ראובן (יוצר הספר, עורך ומתרגם)  ---  2015  ---  מאות קטעי פרוזה, מסה ושירה המתארים את אווירתה של ונציה, מלווים בצילומים מאת העורך. בין מאות המחברים: קלווינו, קזנובה, דה מונטיין, פאונד, פרנק לויד רייט, לה קורבוזייה, מרינטי, זימל, ברודל, גומבריך, זבאלד ופרוסט

ונציה סיפור אהבה : (ונציה, סיפור אהבה) :  ---  מירן,ראובן (יוצר הספר, עורך ומתרגם)  ---  2015  ---  מאות קטעי פרוזה, מסה ושירה המתארים את אווירתה של ונציה, מלווים בצילומים מאת העורך. בין מאות המחברים: קלווינו, קזנובה, דה מונטיין, פאונד, פרנק לויד רייט, לה קורבוזייה, מרינטי, זימל, ברודל, גומבריך, זבאלד ופרוסט

ונקבן  ---  מלכין,יעקב  ---   1993  ---  רומן קולנועי. במאי ישראלי בפריס ושלושת הנשים בחייו.

ונשיקתי תהיה רוצחת :  ---  דראפקין,ציליה  ---  2019  ---  קובץ שירים וסיפור מאת משוררת האידיש שהקדימה את זמנה ואשר שיריה משופעים בתיאורים פיזיים ובאירוטיקה מודגשת. הספר כולל גם את הביוגרפיה של המשוררת ובמרכזה ספור אהבתה החורגת למשורר אורי-ניסן גנסין.

ונשיקתי תהיה רוצחת :  ---  דראפקין,ציליה  ---  2019  ---  קובץ שירים וסיפור מאת משוררת האידיש שהקדימה את זמנה ואשר שיריה משופעים בתיאורים פיזיים ובאירוטיקה מודגשת. הספר כולל גם את הביוגרפיה של המשוררת ובמרכזה ספור אהבתה החורגת למשורר אורי-ניסן גנסין.

ונתן את הקטורת  ---  שילוני,רחל  ---   1997  ---  רומן למתחילים

ונתתי להם יד ושם :  ---  גוטרמן,בלה  ---  2013  ---  אלבום מהודר הכולל מאות צילומים ותעודות מארכיוני 'יד ושם' ומעיתונות התקופה. הספר מתאר את תולדות 'יד ושם' מיוזמת ההקמה של מרדכי שנהבי בשנות ה-40 וחקיקת חוק זכרון השואה והגבורה ב-1953 עד לפעילותו הענפה בימינו.

ונתתי שלום בארץ :  ---  זהרי,מנחם  ---  2005  ---  החיבור הנו אוסף של ממצאים מקראיים המציג את 237 מופעיו של המושג 'שלום' בהקשריו השונים במקרא.

ונתתי תכלת בחול :  ---  בן מאיר,פיצ'י יהורם  ---  2007  ---  "זה עומד להתרחש./ רק צריך להפתח./ להפתח להשטח/ כמו יד של מבקש./ זה עומד להתרחש/ בקצות השערות/ או בנקבוביות/ או בצפרנים.// זה עומד להתרחש./ להתרחש כל כך/ בי ובהכל./ זה יהיה הכל./ כל מה שיש."

וסט סאיד  ---  דמבלין,ב  ---    ---  מאידיש - שמשון מלצר

וסילי קנדינסקי צבעי המוסיקה  ---  צלמונה,יגאל(אוצר)  ---   1999  ---  קטלוג תערוכה

וסילי קנדינסקי צבעי המוסיקה  ---  צלמונה,יגאל(אוצר)  ---   1999  ---  קטלוג תערוכה

וסיפורים אחרים. [...וסיפורים אחרים]  ---  גילן,מקסים  ---  2006  ---  קובץ ספורים מגוון מאת המשורר, הסופר והעורך המהפכן בנשמתו אשר השאיר את חותמו על נוף השירה והספרות בישראל.

וספרתם לכם 40 שבועות...  ---  טוקצ'ינסקי,ריבה  ---  2012  ---  יומן הריון אישי הלוקח את הקורא לטיול משוף עם המחברת, שבוע אחרי שבוע.

ועד ההצלה החרדי 1945 - 1955 :  ---  לופו,יעקב  ---  2019  ---  מחקר בפעילותו של וועד הרבנים האורתודוקסים באמריקה לשיקום עולם התורה באירופה אחרי השואה - זאת באמצעות הקמת "ישיבות הצלה" ליטאיות בצרפת ועידוד אלפי נערים ממרוקו לעבור אליהן,ותוך מאבק בג'וינט ובארגונים אחרים

ועד הים הגדול .  ---  קון,אסתי  ---  2009  ---  

ועד הים הגדול.  ---  קון,אסתי  ---  2009  ---  רומן המתרחש בשכונת הנמל של צפון ת"א בשנות ה-50 וה-60. גיבוריו הם זוג עולים שנישאו בארץ, כל אחד מהם נושא סוד מעברו. פרט להם מתואר פסיפס שלם של דמויות ססגוניות .

ועדה לבדיקת מבנה בתי המשפט הרגילים בישראל  ---  אור,תאודור (יו"ר)  ---   1997  ---  מספר הערכאות,העברת סמכויות מהמחוזי לשלום,תפקידיהם ומעמדם של בתי המשפט השונים,הקטנת העומס ע"י הפניה למערכת חיצונית,רפורמה

ועדות הנגב ומפעל הנגב תפקידיהם ביישוב הנגב ובפיתוחו  ---  פורת,חנינא  ---   1994  ---  הרצאה במסגרת החוג לתולדות קרן קימת לישראל חוברת מס. 31

ועדות חקירה ממלכתיות.  ---  קלגסבלד,אביגדור  ---  2001  ---  הספר עוסק בסבות להקמת ועדות חקירה,התפתחותן,מקור סמכותן,סדר פעולתן והשפעת המהפכה החוקתית עליהן.

ועדות ערר בראי חוק מיסוי מקרקעין.  ---  מרקוס,איריס  ---  2008  ---  ספר הבוחן ומנתח את כל עשרות הסעיפים לחוק, הליכי השגה וערעור, ייצוג נישומים, חוות דעת של שמאים, קביעת שווי קרקעות, עלויות בניה, פחת והיטלים, הסכמי פשרה, ביטולי עסקאות, פניות לערכאות משפטיות ועוד.

ועדיין לבדה :  ---  ברג,יואל  ---  2021  ---  דיון במורכבויות, באתגרים ובתחושות של נשים בודדות, משנות ה-30 שלהן ועד לזקנה. הספר, המבוסס על מחקרים עדכניים ונסיון 40 השנה של המחבר בפסיכותרפיה, עוסק במגוון היבטים של העדר זוגיות כמו גם בסטיגמה החברתית

ועדיין לבדה :  ---  ברג,יואל  ---  2021  ---  דיון במורכבויות, באתגרים ובתחושות של נשים בודדות, משנות ה-30 שלהן ועד לזקנה. הספר, המבוסס על מחקרים עדכניים ונסיון 40 השנה של המחבר בפסיכותרפיה, עוסק במגוון היבטים של העדר זוגיות כמו גם בסטיגמה החברתית

ועדת ההדרכה של מכבי הצעיר  ---    ---  ח.ש.ד  ---  

ועדת ההיגוי לעניין הגישור במערכת בתי הדין לעבודה :  ---  וירט לבנה,ורדה  ---  2001  ---  מלאכת הגישור במסגרת בתי הדין לעבודה.

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"ז   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"ו   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"ט   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"ד   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"ה   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תש"י   ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תשי"א  ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תשט"ו  ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תשי"ג  ---  

ועדת החגים של הקיבוץ הארצי השומר הצעיר  ---    ---  תשט"ז  ---  

ועדת החקירה :  ---  ועדת החקירה  ---    ---   7 חלקים (סט) + 7 חלקים בכרך אחד + חלק א + חלק ד

ועדת החקירה האנגלו אמריקנית לעניני ארץ ישראל  ---  קרליבך,עזריאל (ע)  ---  תש"ו   ---  

ועדת החקירה הממלכתית בנושא הסיוע לניצולי השואה .  ---  דורנר,דליה ואחרים  ---  2008  ---  

ועדת החקירה הממלכתית לבדיקת תיפקודה ויעילותה של מערכת  ---  נתניהו,שושנה  ---  1990  ---  כרך ראשון:דעת הרוב. כרך שני:דעת המיעוט

ועדת החקירה לעניין הטבח במערת המכפלה בחברון  ---  שמגר,מאיר ואחרים  ---  !1994  ---  דין וחשבון

ועדת החקירה לעניין רצח ראש הממשלה מר יצחק רבין ז"ל  ---  שמגר,מאיר ואחרים  ---   1996  ---  כולל החלטת הממשלה, כתב המינוי, מהלך החקירה, מסקנות והמלצות

ועדת החקירה לעניני עירית ירושלים : דין וחשבון.  ---  חשין,ז ואחרים  ---  1953  ---  מסקנות ועדת החקירה שהוגשו לשר הפנים. הוועדה עסקה במצבה הכספי הרעוע של העיריה, משק המים, הארגון, שיטת הבחירות והדרך שבה צריכה הממשלה לסייע לעירייה בהתחשב במעמדה של העיר כבירת ישראל.

ועדת התרבות של הקיבוץ המאוחד  ---    ---  ח.ש.ד  ---  

ועדת חקירה פרלמנטרית כמנגנון פיקוח על הרשות המבצעת.   ---  בלאנדר,דנה ואחרות  ---  2019  ---  מחקר הבוחן את מוסד ועדת החקירה הפרלמנטרית על אמצעיו, סמכויותיו ודרכי השימוש בו; מנתח מקרי מבחן של כמה ועדות חקירה בתולדות הכנסת ודילמות הנוגעות לאופי פעולתן; ומציג השוואה עולמית והמלצות לחיזוק מוסד זה

ועדת חקירה פרלמנטרית כמנגנון פיקוח על הרשות המבצעת.   ---  בלאנדר,דנה ואחרות  ---  2019  ---  מחקר הבוחן את מוסד ועדת החקירה הפרלמנטרית על אמצעיו, סמכויותיו ודרכי השימוש בו; מנתח מקרי מבחן של כמה ועדות חקירה בתולדות הכנסת ודילמות הנוגעות לאופי פעולתן; ומציג השוואה עולמית והמלצות לחיזוק מוסד זה

ועוד יש לי מה לומר : ("ועוד יש לי מה לומר") :  ---  ליבנה,שרון. קנגיסר כהן,שרון (עורכות)  ---  2021  ---  12 מאמרים הדנים במתודולוגיית התיעוד בע"פ ומנתחים את השימושים שנעשו בה במגוון מחקרים: על המשפחה בגטאות מזרח אירופה, חסידי אומות עולם באיטליה, הריקוד העממי של יהודי תימן, העלייה מארגנטינה בשנות ה-50 ועוד

ועוד משהו... : מדריך הטרמפיסט לגלקסיה של דאגלס אדמס:   ---  קולפר,אואן  ---  2011  ---  ספר שישי בסדרת 'המדריך לטרמפיסט...' שיצא לרגל 30 שנה להופעת הספר הראשון בסדרה. ד. אדמס התכוון לכתוב את הספר, אך הלך לעולמו בטרם עת. בתחילת הספר מגלה ארתור כי הוולונים מתכננים להשמיד את כדוה"א. שוב.

ועוד פעם פרובאנס  ---  מייל,פיטר  ---   2000  ---  המחבר ממשיך קורותיו בפרובאנס )לאחר "שנה בפרובאנס" ו"פרובאנס לנצח"(

ועידת האיחוד  ---  מפ"ם  ---   1948  ---  הצעיר בארץ ישראל תל אביב: 1948.1.24 - 23

ועידת העשרים של הפועל הצעיר בפתח תקוה .  ---    ---  תרפ"ז  ---  

ועידת הפועל הצעיר בנהלל  ---  הפועל הצעיר  ---  תרפ"ג  ---  

ועידת הקבוצות והקיבוצים :  ---  גולן,חיים  ---  2002  ---  פרוטוקול הועידה בבית אלפא בה השתתפו 101 צירים,נציגיהם של קבוצים,משקי פועלות,מושבים ומושבות. הפרוטוקל שנגנז בעבר מופיע עתה בלווית מבוא,נספחים וביבליוגרפיה.

ועידת ציוני רוסיה במינסק .  ---  נורוק,מרדכי  ---  תשכ"ג  ---  

ועיני טפות כבדות ואפלות.   ---  לסקר שילר,אלזה  ---  2008  ---  מהדורה חדשה של שירי אלזה לסקר-שילר בתרגום עמיחי הכוללת את פתח הדבר המקורי של עמיחי מן המהדורה הראשונה (עקד, תשכ"ט), רשימות מאת מירון סימה ודני דותן וציורים מאת לסקר-שילר עצמה.

ועיני טפות כבדות ואפלות.  ---  לסקר שילר,אלזה  ---  2008  ---  מהדורה חדשה של שירי אלזה לסקר-שילר בתרגום עמיחי הכוללת את פתח הדבר המקורי של עמיחי מן המהדורה הראשונה (עקד, תשכ"ט), רשימות מאת מירון סימה ודני דותן וציורים מאת לסקר-שילר עצמה.

ועינים שלי, שלך את השונה מבקשות.  ---  געש,אלעזר  ---  2006  ---  שירים

ועכשיו  ---  שטיינברג,דב  ---    ---  רישום דבריו של ש.-חרדי שנפגש ונסע עם המחבר לטיול במזרח ושם נטרפה דעתו.המחבר רשם את דבריו על מיטתו בביה"ח משך 10 חדשים.

ועכשיו אהבה.  ---  סיגל,אורלי  ---  2022  ---  רומן.

ועכשיו להתחתן.  ---  שקד,רענן  ---  2002  ---  אסופת ספורים קצרים המתייחדים בכך שאינם "ספורת רזה"

ועכשיו נופלים למעלה.  ---  פינקרט,מאיר  ---  2019  ---  רומן בלשי-משפטי המטיל את האנטי גיבור אל מערבולת שבה הוא מבקש למצות עימו את הדין (כן, צריך רומן כדי להאמין) בקשר לפשע ישן. המערכת בה נתקל נחשפת כסוריאליסטית וכזו שאינה משתפת פעולה.

ועכשיו נרקוד!  ---  למבר,קארין  ---  2017  ---  רומן המציין את אפשרויות ההתאהבות בגיל השלישי, אף שהדבר קורה בין שני אנשים שתרבויותיהם מרוחקות זו מזו כמרחק מערב ממזרח. האהבה תנצח!!!

ועכשיו שקט :  ---  תמיר אנגלרד,לאה  ---  2015  ---  "לפני שנים ניפץ לי מישהו את החלון / ורציתי לתקן את חלוני ולחלום חלום חדש / אך לא עשיתי דבר, חיכיתי / קיוויתי שיתוקנו מעצמם / כי לא יכולתי להתקין את עצמי לקראתם." (מתוך השיר "דמדומים")

ועכשיו תשתקפי לך.  ---  נוימן,דני  ---  2006  ---  ספר שירים שלישי למחבר.

ועל דרך העבודה :  ---  סגל,אברהם  ---  2011  ---  מחקר בפרשנות הזוהר הלוריאנית של רצ"ה, במתודולוגיה שלה וברעיונותיה, ובפירושי הזוהר של ממשיכי דרכו - ר' יצחק אייזיק מקומרנא ור' אליעזר צבי מקומרנא. באמצעותם עוסק המחבר גם בהתקבלות קבלת האר"י בתולדות החסידות.

ועל המכתבים שיעידו. [...ועל המכתבים שיעידו].  ---  הלל,אליעזר [גזר]  ---  2010  ---  רומן בצורת חליפת מכתבים בין מפקד אצ"ל בכיר הכלוא בשבי בקניה שבאפריקה ללוחמת מחתרת ילידת הארץ בת למשפחה חרדית. המחבר ביסס ספר זה על קורותיהם של אביו ואימו.

ועל סביבותיו שב :  ---  יצחקי,משה  ---  2004  ---  מתוך הספר: "כי נלך שכורים ברחובות / האבן זורמים אל הגיא / לא נירא, / כי נלך סחרחרים ברחובות / האבן פורחים אל חומות / כסופים עד הגיא / לא נירא. // ..."

ועם רוחי גוויתי  ---  לאור,יצחק  ---   1998  ---  

ועשו לי מקדש .  ---  אשל,יעקב ואחרים (ע)  ---  2004  ---  

ועשו לי מקדש :  ---  אשל,יעקב ואחרים (ע.)  ---  2004  ---  קובץ מאמרים העוסקים בארכיטקטורה ובעיצוב של בתי כנסת מן התקופה החשמונאית ועד ימינו. המאמרים מלווים בצילומים ובאיורים.

ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם : ("ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם") :  ---  שור,שרה ואחרים (כתיבה ותחקיר)  ---  2021  ---  קטלוג מהודר של הפריטים המוצגים בבית הכנסת ב'יד ושם', בהם ארונות קודש, ספרי תורה, פרוכות, מנורות, רימונים ועיטורים אחרים, חלונות ויטראז' ועוד; שנאספו מבתי כנסת שחרבו בקהילות שונות באירופה, בעיקר בפולין וברומניה

ועתה עיני ראתך  ---  בוסאק,מאיר  ---  תשי"ח  ---  

ופורטו 13  ---  ג'ררדי,רוברט  ---   2000  ---  אמריקני צעיר וחורני נשלח לונציה, שם משתנים חייו ועולמו עד לבלי הכר.

ופלים לימון.  ---  גזבר,יהודה  ---  2020  ---  ספורים קצרים שרוח האמונה חודרת אליהם דרך דמויות שאינן בהכרח מאמינות. לשון הסיפורים רעננה, חילונית יומיומית אך עם צביטות מלשון הציבור הדתי והדמויות מתחבטות, אלא מה.

ופנינו חברונה : ("ופנינו חברונה!")  ---  אלמכיאס,יורם  ---  2019  ---  מעורבות התנועה הציונית בהתיישבות היהודית בחברון לא נחקרה עד כה. הספר בוחן את יחסי הגומלין בין שני הכוחות ורואה בהם מראה, המשקפת את היחסים בין לאומיות וציונות לבין מסורת ויהדות, כביטוי לחדש מול ישן.

ופנינו חברונה : ("ופנינו חברונה!")  ---  אלמכיאס,יורם  ---  2019  ---  מעורבות התנועה הציונית בהתיישבות היהודית בחברון לא נחקרה עד כה. הספר בוחן את יחסי הגומלין בין שני הכוחות ורואה בהם מראה, המשקפת את היחסים בין לאומיות וציונות לבין מסורת ויהדות, כביטוי לחדש מול ישן.

ופשוטים הדברים.  ---  לרמן,שמואל  ---  2017  ---  רומן. מורה הנקרע ממשפחתו וקהילתו נידון לעבודות שירות לאחר שהכה את תלמידו. בניסיון לעשות תיקון הוא מתקרב לשלושה קשישים בהם הוא מטפל. מסעו לאיחוי שברי חייו הופך לסיפור שבין הלאומי והרגשי ובין האמוני והחילוני.

ופשוטים הדברים.  ---  לרמן,שמואל  ---  2017  ---  רומן. מורה הנקרע ממשפחתו וקהילתו נידון לעבודות שירות לאחר שהכה את תלמידו. בניסיון לעשות תיקון הוא מתקרב לשלושה קשישים בהם הוא מטפל. מסעו לאיחוי שברי חייו הופך לסיפור שבין הלאומי והרגשי ובין האמוני והחילוני.

ופתאום בא החושך :  ---  צבי ויס,גלי  ---  2017  ---  המחברת נחשפה לסיפוריהן של משפחות נרצחים דרך משימת התנדבות כמנחת סדנאות כתיבה. ארבעה סיפורי הרצח מתוארים בצורה ספרותית המעלה על הכתב את תחושות הרוצחים.

ופתאום ממש חבל לה למות.  ---  פלמור,אהוד  ---  2022  ---  רומן. מפגש משפחתי שנתי מציף אצל דנה זכרונות, הרהורים ובקורת עצמית.

וצדיק באמונתו יחיה :  ---  זהרי,מנחם  ---  2010  ---  עיון פרטני ב-206 היקרויותיו במקרא של התואר "צדיק" ו-41 היקרויותיו של הפועל "צדק" על חמשת בנייניו, ממנו עולה דיוקנו המדויק של הצדיק כמופת של השראה ע"פ האמונה המקראית. עוד בספר חמש מסות על חמש המגילות.

וקבצתים מירכתי ארץ  ---  אמר,אריאלה. יעקבי,רות  ---   1998  ---  פורמט אלבומי, טקסט בעברית ובאנגלית

וקבצתים מירכתי ארץ : ["וקבצתים מירכתי ארץ"] :  ---  חורב,שי  ---  2012  ---  סקירה של הארגונים,שיטות הפעולה ודמויות מפתח בתחומי ההעפלה הימית והיבשתית. הספר כולל 31 ערכים מפורטים של ספינות מעפילים וכן טבלאות, תמונות, מפות, מסמכים (אשרות, חוזי חכירה וכו') ושני מאמרים של ז'בוטינסקי.

וקדיש הם לא יגידו  ---  היינה,היינריך  ---   1994  ---  דברי היינה בשירה, פרוזה ומכתבים. נערך ותורגם ע"י: יהודה אילוני ושלמה טנאי

וקדיש הם לא יגידו  ---  היינה,היינריך  ---   1994  ---  דברי היינה בשירה, פרוזה ומכתבים. נערך ותורגם ע"י: יהודה אילוני ושלמה טנאי

וקול התור נשמע בארצנו :  ---  פרנק,דניאל  ---  תשס"א  ---  

וקול התור נשמע בארצנו : ["וקול התור נשמע בארצנו"]  ---  פרנק,דניאל  ---  תשס"א  ---  הרצאה.

וקולדה.  ---  פואנסו,לוסיה  ---  2020  ---  רומן המציב במרכזו את ד"ר מנגלה, הרופא הממיין ועתיר הנסיון והניסויים מאושוויץ. השנה היא 1959 ומנגלה נמצא בארגנטינה אליה נמלט לאחר המלחמה. המחברת מתאר בכשרון את הפרווסיות של גיבורה וחיי היומיום שלו.

וקולן יישמע :  ---  ניימרק גולדברג,נטלי  ---  2014  ---  מחקר הדן בהיבט מגדרי של תהליכי המודרניזציה והחילון של יהדות מרכז אירופה - פועלן האינטלקטואלי, התרבותי והחברתי של נשות האליטה היהודית של ברלין בסוף המאה ה-18 וקשריהן לנאורות ולעליית התודעה הפמיניסטית.

וקראתי לכך אהבה :  ---  דור,משה [עורך]  ---  2008  ---  אסופה מגוונת מאין כמותה של 120 שירי אהבה שנכתבו ע"י 120 משוררים ישראלים שונים. ייצוג לרוב המשוררים והמשוררות החשובים, מדור תש"ח ועד לילידי שנות ה-60 (נפשי, קפלן, מישורי, בהר, שטרנברג, קופרמן ואחרים).

וקראתם דרור :  ---  לוינשטיין מלץ,רונית  ---  2010  ---  כעין ביוגרפיה למפקד חטיבת חברון אשר נהרג במהלכה של האינתיפאדה השנייה. המחברת מגישה את ספורו מבעד ל"עדויותיהן" של הדמויות אותן עיצבה ואשר נפגשו עם החייל המנוח בתחנות חייו השונות.

וקראתם דרור בארץ :  ---  אלישיב,נתנאל [ע]  ---  2011  ---  קובץ המיוסד על שתי חוברות קודמות לזכרו של דרור וינברג, אל"מ אשר נפל בחברון בעת האינתיפדה השנייה. בספר דברים שנאמרו לזכרו סמוך למותו, דברים מטקס ההנצחה, דברים מפיו ומעטו של דרור ומכתבים למשפחתו.

וראמו.  ---  איירה,ססר  ---  2018  ---  סיפורו של פקיד ממשלתי אשר מקבל את שכרו החודשי בשטרות מזוייפים, כותב פואמה אלמותית ומשרך את דרכו ברחובות העיר תוך שהעלילה הסוריאליסטית פוזלת לכיוון ההבדלים בין אמיתי למזוייף ובכיוון הספרותי והאמנותי

וראמו.  ---  איירה,ססר  ---  2018  ---  סיפורו של פקיד ממשלתי אשר מקבל את שכרו החודשי בשטרות מזוייפים, כותב פואמה אלמותית ומשרך את דרכו ברחובות העיר תוך שהעלילה הסוריאליסטית פוזלת לכיוון ההבדלים בין אמיתי למזוייף ובכיוון הספרותי והאמנותי

וראשיתו באהבה  ---  שיינפלד,אילן  ---  1989  ---  

ורב יעבוד צעיר :  ---  בן שלום,רם ואחרים (עורכים)  ---  2022  ---  20 מאמרים שנכתבו בדיאלוג עם רעיונותיו המחקריים של בעל היובל. נידונים בהם פולמוסים,השפעות ופרשנויות של היהדות והנצרות זו את זו, מהמאה ה-2 עד ה-18. מקום מרכזי ניתן למשיחיות ואסכטולוגיה, לפרשנות מקרא ולהמרת דת

ורד  ---  ורד  ---   1994  ---  שירים. מקומי. לפעמים החיים חודרים ללב ואז אני בטוחה שלא כדאי למות. )שיר הפתיחה(

ורד אדום ורד לבן (ורד אדום, ורד לבן). נעורים.  ---  ג'אנג,איילינג  ---  2023  ---  שני סיפורים העוסקים בהוויית המשפחה בסין המודרנית, כזו הנחלצת מכבלי המסורת ופוגשת בתרבות המערבית.

ורד אחד.  ---  ברברי,מוריאל  ---  2021  ---  רומן. אשה צרפתיה מתוודעת אל החיים ביפן בשל צוואתו של אביה שנפטר שם.

ורד אל תנשק לי במוח .  ---  זרחי,נורית  ---  1074  ---  

ורד בר :  ---  בן מור נחמיאס,אליהו  ---  2018  ---  השירים מופיעים במקור ובתרגום לצרפתית. "אז בא השחר -/ במקום הליל שהלך/ ועמו גם הערפל שנמוג/ עם אושת עלים חרישית מעט -/ ברוח קל המלטף/ תלתלי שערה הרך, שופע/ באדם זריחה מהתם,/ כמו לא מכאן./ רק לנו בלבד."

ורד הלבנון.  ---  איני,לאה  ---  2009  ---  רומן המפגיש בין אשה משולי החברה לחייל המאושפז בבי"ח במלחמת לבנון הראשונה. הוועדותם מביאה אותם למסע סרבנות תוך הבלטת מצבה של ישראל השניה בשנות השישים והשבעים.

ורד כל העולם  ---  לורנס,ד.ה.  ---   2001  ---  שירים. בתוספת מבוא מאת גיורא לשם.

ורד כל העולם  ---  לורנס,ד.ה.  ---   2001  ---  שירים. בתוספת מבוא מאת גיורא לשם.

ורד לאמילי  ---  רוסמן,מריצה (בחרה והפיקה)  ---   1993  ---  וירג'יניה וולף,הנרי ג'יימס,צ'ארלס דיקנס,אוסקר ויילד,אדגר אלן פו,בוהומיל הראבל,ויליאם פוקנר,אנטול פראנס,חוליו קרטאזר ועוד

ורד לאמיליה :  ---  שמיר,זיוה  ---  2018  ---  השפעתה של אמיליה בסאנו, בת למשפחת אנוסים שמקורה באיטליה - על יצירתו של שיקספיר: שמה מופיע ביצירותיו, היא עזרה לו לקבל תמיכה מחצר המלוכה וכנראה השפיעה על תפיסתו את היהודי-כפי שמופיעה במחזה הסוחר מונציה

ורד מתימן.  ---  מדהלה משולמי,איילה  ---  2020  ---  רומן היסטורי המספר על מעמדה הנחות של האישה היהודיה בתימן. המחברת, ילידת תימן שעלתה לארץ במבצע "מרבד הקסמים", מספרת על חיי היהודים בתימן ועל השתלבותם בישראל.

ורד על גבי שחור  ---  קוזרינסקי,דבי  ---   1996  ---  שירים

ורד צהוב.  ---  חמדני,ברק  ---  2012  ---  רומן הנע בין מציאות לתפיסות המציאות האסקפיסטיות של גיבוריו. העלילה, המתרחשת לאורך שבוע אחד ב-1943, משלבת את סיפוריהם של ילד בן תשע בגטו טרזינשטאט, סגן מפקד הגטו ובנו חייל הוורמאכט המוצב בסטלינגרד.

ורד צלע.  ---  לאור,יצחק  ---  2006  ---  שלושים ושלושה הספורים נעים מן הקצרצר אל הנובלה ומכילים מגוון דמויות החוזרות ומגיחות בסיפורים שונים, כולן חלק ממארג שמערכת הקשרים שמקיימת אותו מופיעה במספר סיפורים במקביל.

ורדה ורדה :  ---  שפין גרוס,ורדה  ---  2015  ---  מחזורי שירים על אמה הישישה של המשוררת. "לילה אחד קמת מהמטה ונפלת / שרועה על הרצפה / כמו תינוק שנשמט, מוטל כחפץ / כלפי כח הכבידה של האדמה ..."

ורדי  ---  טוי,פראנסיס  ---    ---  עברית - נחמן בן עמי

ורדים אדמים ששרדו  ---  יוסף,אילנית  ---   1996  ---  שירים

ורדים מן האדמה  ---  אן לי,קרול  ---   2000  ---  ביוגרפיה מקיפה של משפחת פרנק ואנה בתוכה.גישה למסכמים שטרם נחשפו אפשרה למחברת את מערכת השקולים שגרמו צנזורה של היומן.

ורדים מן האדמה  ---  לי,קרול אן  ---   2000  ---  מאנגלית - דפנה לוי

ורדים של סתיו  ---  הראל,מרים  ---   1996  ---  

ורוד וחום  ---  פונדיק,רונה  ---   1993  ---  קטלוג תערוכה מס' 543 עברית-אנגלית פסול עכשווי

ורוניקה מחליטה למות  ---  קואלו,פאולו  ---   1999  ---  רומן מטיף על שגעון ונבכי הנפש אשר,כדרך המחבר,לוקח אותנו אל הצד ה"רוחני"

ורוניקה מחליטה למות .  ---  קואלו,פאולו  ---  2006  ---  מפורטוגלית - יורם מלצר

ורוניקה.  ---  שביט,אוריה  ---  2021  ---  חמישה סיפורים אשר בחלקם משתקף עיסוקו האקדמי של המחבר, ראש החוג ללימודי הערבית והאסלאם באוניברסיטת תל אביב.

ורוניקה.  ---  גייטסקיל,מרי  ---  2007  ---  רומן. בעקבות קריירת דוגמנות שכשלה עוברת אליסון לניו יורק ושם מתחברת לורוניקה התמהונית. אליסון נשארת קרובה לורוניקה לאורך שקיעתה הנוראה אל עולם האיידס, שהיה בלתי ידוע בשנות השמונים בהן מתרחשת העלילה.


אנא לחצו כאן לחיפוש הספר – תודה                                                                      אינדקס ספרים ראשי  ספרים משומשים
רובינזון ספרים
  רובינזון ספרים - נחלת בנימין 31, ת.ד. 4308 תל-אביב 61042   rob_book@netvision.net.il

 ניתאי נאמן, בנייה וקידום אתרים (SEO) -      שחיית תינוקות    צימר    גפת    אמירים    ספרים משומשים   

ספרים משומשים - ספרים עתיקים - קונים ספרים משומשים - ספרים ישנים